Chemické zbraně

Komentář pod předchozím článkem napsal vittta:

Schvalujete válku, protože jste si jistá, že Sýrie použila chemické zbraně.
Jak už naznačil Sax, nikdo jiný na světě chemické zbraně nemá, (on uvedl USA) takže bylo třeba udeřit na Sýrii, která je jediná měla a používala.
No, já tedy tu válku neschvaluji, i kdyby nakrásně Sýrie chemické zbraně použila.
Nevím, proč by měla být smrt chemickými zbraněmi nějak horší, jak smrt udušením v rozvalinách, či smrt s vyhřezlýma střevama od těžkého granátu.


Nic méně si myslím, že Sýrie ty chemické zbraně nepoužila.
Když je použije nějaký negr v Africe, klidně bych tomu věřil, protože když jsou schopní Tutsi a Hutu povraždit za 3 měsíce až milion lidí vesměs mačetami, pak chemické zbraně splní svůj bojový účel.
Tedy abyste rozuměla, o čem píšu.
Každá zbraň má nějaký vojenský účel, za kterým se použivá.
Jestliže jeden negerský kmen chce pomordovat co nejvíce lidí z jiného kmene za co nejkratší dobu, jsou chemické zbraně pro tento účel vhodné, navíc když nikdo moc nekouká, když odletí nějaká ta tříska i z vlastních řad.
Také se dá předpokládat, že se to nikdo buď nedoví, nebo o tom nebude psát, protože dění v afrických černých zemích nikoho nezajímá a nikdy nezajímalo.
Sýrie je jiné kafe, je prostě moc na očích.
Asad rozhodně neměl zapotřebí použít tyto zbraně, boje tam probíhají lokálně v městských aglomeracích, a cílem bojů není zabít co nejvíce civilistů, ale vyhrát- to ze strany Asada.
Cílem bojů pro Asadovy protivníky nemusí být vítězství jako takové, ale jen ty boje, protože bojovníci, žoldáci a teroristé nemusí makat, berou prachy. znásilňují, loupí, vraždí, a to mnohým lidem stojí za to riziko.
Takže pokud tam už někdo chemické zbraně použil, pak bych si tipnul na nějakou tu „umírněnou“ opozici, už proto, že dejme tomu USA, ale i Francie nebo Británie, podporující tyto teroristy jak finančně, tak vojensky, mohly mít zájem na vyzkoušení těchto zbraní, a to jak z hlediska jejích účinků, tak z hlediska jejich možné výroby přímo v polních podmínkách.(a to nemluvím o efektu politickém, kdy je potřeba očernit zlého diktátora)
Chemické zbraně mají své opodstatnění ve vleklých konfliktech, kde je na jednom místě shromážděno velké množství vojáků dlouhou dobu.
Proto také byly s oblibou použity v I. světové válce.
Ve druhé už použity nebyly, bojové operace totiž byly daleko pružnější, ale PŘEDEVŠÍM už bylo možné letecky dopravit tyto zbraně jako odplatu na civilisty, takže to nikomu nestálo za to, jejich použití prostě ztratilo vojenský smysl.

 1. Janika

  Vittta trefil samu podstatu toho, co mi prostě rozum nebere – jakým právem může někdo s arzenálem jaderných zbraní prohlašovat, že chemické zbraně NE? Možná tomu jen nerozumím a odborníci mi to vysvětlí. Mně připadá strašlivější pozvolné umírání na následky ozáření, když už tedy pominu ta roztrhaná střeva při bombardování. Prostě jedno jako druhé. Použít jedny zbraně jako trest za použití jiných, přitom obě stejně strašné, je… co vlastně? Nenacházím pro to slova.

  • vittta

   Bodejť, smrt jako smrt.
   Chtěl bych MaB vidět, kdyby jí někdo napálil 7,62 střelu do žaludku, jak by se jí umíralo někde v polních podmínkách a říkala by si, ještě že jsem se nenalokala Sarinu.
   Nikomu bych to nepřál, samozřejmě ani MaB, ale kurva, v těch podmínkách to není tak, že si někdo vymkne kotník, dají mu ho do škrobáku, a 14 dní se válí doma na pojistce a jediný strach má z toho, aby neztloustnul.
   Tam je každý škrábanec o držku, léků málo, lékařů ještě méně…..alespoň pro civily.
   Jsem ochotný střílet na invazní migranty, pokud budou porušovat zákony a používat násilí, dokonce pochopím i válku jako brzdu moc velkého rozkvětu nějaké civilizace (pochopím, ale nesouhlasím) ale tyhle války jen pro války samé, to je fakt humus, to nemá konce a politické dopady na celý svět jsou drtivé.
   Nejlepší multikulturismus by byl, kdyby si národové hleděli každý svého a do jiných zemí by jezdili leda tak do lázní, k moři, nebo čumět na nádherné paláce místních kultur.
   Co je mi sakra do toho, že někde v Íránu nosí ženské burky a mají problémy řídit auta?
   To je jejich kultura, jejich věc, a jestli si to ty ženy vybojují, to co mají ty naše, tak to budou mít.
   A že si dávají afričtí diktátoři svoje politické oponenty k večeři….co je mi do toho?
   Jim se zase nemusí líbit naše potraty, nebo co všechno.
   Jinak….to jsou jiní kousci, pravý, negerský diktátor si své označení plně zaslouží, kam se hrabou sociální dobráci jako Kaddáfí, Asad, nebo Husajn…pche…
   Svět je trochu složitější, jasně, země se drancovaly, ale zase se tam stavěla infrastruktura, výroba potravin rostla…
   Ale stalo se, co s tím teď?
   Mrskat se kvůli tomu, být někomu „dlužen“?
   Ať si každý všímá sám sebe.
   Jediné, co bych mezinárodně zakázal by byl obchod se zbraněmi, ale né tak, že na Slovensku se zavřou zbrojovky a jinde se u toho válí smíchy a prachy hází lopatama.
   Ať se mlátěj klackama a šutrama!
   To by mělo velký efekt, výroba zbraní je ekologicky náročná, finačně děsně výhodná, takže se válka bohatým vyplatí, a též to žere děsně surovin.
   Dobroserové jsou debilní, budou každého frankovat jako fašistu, ale nic chytřejšího je nenapadne….otroky buržoustů!
   Ale stejně…věčný mír by lidi nakonec ještě obtěžoval.
   A lidé by degenerovali……
   Jsme ve slepé evoluční uličce, fakt netuším , co bych dělal, být Bohem.
   Nasyť hladového- a on tě nakonec ještě nakope do prdele!

   • Kamil Mudra

    Také to lze brát tak že můžeme být rádi že aspoň nějaké zbraně jsou zakázány, když už se nedaří prosadit zákaz všech. Ale pokud by se takového zákazu dosáhlo, kdo a jak by, beze zbraní, vynutil jeho dodržování?

    Chemické (i biologické) zbraně mají tu blbou vlastnost že lze vyvinout, co do negativního dopadu srovnatelné s těmi jadernými, jak po stránce masového zabíjení tak i dlouhodobého účinku. Jejich problém je ale v jejich nevyzpytatelnosti, protože počasí si neochočíš. Také se dá těžko odhadnout v jakou látku se změní, pokud by se potkaly dva chemické mraky, každý od jiného tvůrce.
    Ale myslím že hlavní důvod jejich zákazu je ten že dokáží být až fatálně účinné ale přitom je jejich výroba podstatně levnější než než těch jaderných. Tedy by se mohlo snadno stát že vedle „jaderného klubu“ by vznikl ještě „chemický klub“ a jaderným velmocím by se tím „zmenšil klacek“. Žádný „humanismus“ za tím nehledejme.

    • embecko

     „In den 80er-Jahren waren deutsche und französische Firmen entscheidend am Bau der Giftgasanlagen im Irak und Libyen beteiligt.“
     https://www.welt.de/politik/ausland/article125975734/Als-deutsche-Technologie-fuer-Giftgas-genutzt-wurde.html
     (Welt je mainstream)
     „V 80. letech se francouzske a nemecke firmy rozhodujicim zpusobem podilely na stavbach zarizeni pro chemicke zbrane v Iraku a Libyi.“
     Pozdeji mely dodavat nemecke chemicky latky na vyrobu chemickych zbrani i Assadovi…takze o cem je tu vubec rec?
     („Unternehmen aus der Bundesrepublik sollen dem Assad-Regime Technik zur Produktion von C-Waffen geliefert haben.“)
     O problemu lze dale googlovat v anglictine, treba clanek na NYT „The German Problem- Auschwitz in the Sand“…neboli Nemecky problem: Osvietim v piscich.
     Pokud si sam vzpominam, pak na dodavkach komponent byly zainteresovany jeste Holandsko a Belgie, tehdy to snad maskovali jako komponenty do zubnich pas.
     A to se vsechno vi, vse probehlo nejednou mainstreamem na te nejvyssi urovni. A nic…halo? Obavam se, ze nase vysoce demokraticka spolecnost si uz mnoho nezaslouzi a jeji utopeni se v mori uprchliku bude jeste milostivy konec.

     • vittta

      Topit ale budou nás, sami se v tom moři topit nebudou.
      Buržoustům to zajistí všelijací Tribuni a Saulové a MaB, kteří svým bojem proti zlu a za pokrok lidstva jako celku kráčí sami příkladem vpřed, ke svému vlastnímu konci.
      Na rozdíl od nás to ale ještě nevědí….

      • Kamil Mudra

       Nevědí, vědět nechtějí a nám nevěří. Ti až jednou prozří tak jim to bude stejně platné jako nám slova: „My jsme vám to říkali!“

       • vittta

        A kdyby jen to, někteří nám i nadávají!
        Co ta hospoda?
        Počasí nám přeje….
        A Saxovi se nějak nechtělo, nebo….jak to je s ním?

       • Saul

        Ale vedi Kamile.
        Jen mozna davaji prednost odejit s tim koncem i s vlastnim cistym svedomim a ne s cilene pestovanou nenavisti a strachem sami v sobe.

        • vittta

         Čistý svědomí si nech, až je budeš mít za sousedy a tvůj dům se stane neprodejným, a z tvého života se stane peklo.
         Pokud nemáš tyhle zkušenosti, nech si svoje hraběcí rady pro nějaké slaboduché blbečky tvého ražení!

         • Saul

          Možná nechám,možná nechám.
          Vy máte peklo ze života už teď,ačkoliv jste žádného živého uprchlíka v životě neviděl.
          Už teď se z nich budíte spocený hrůzou,míříte na tmavé stíny ve svém pokoji,nabízíte zbraně farářkám a strach a nenávist vás zevnitř žere hůř jak rakovina.
          A přitom s níčím jiným,než jen s tím vlastním peklem své zvrácené povahy žádnou zkušenost nemáte.
          Chápu,že byste se s tou hrůzou rád podělil a na někoho část z ní předal,ale v tom vám nepomůžu.
          Jste prostě duševní a hlavně morální mrzák.
          Právě díky takovým troskám jako vy ,včetně těch z opačného spektra extremismu,se ten konec konec naší civilizace blíží stále rychleji.

          • vittta

           Když budu upřímný, tak by mě děsně zajímalo, PROČ kvůli morálním troskám jak já, blíží se konec civilizace rychleji.
           Rozumíš, to je zajímavá sluníčková kontsrukce.
           Dovolím si to trošku rozebrat.
           Tak v úvodu svého autorského textu mě vnucuješ, že jsem žádného živého uprchlíka neviděl.
           To tedy znamená, že pro to téma jsou i z tvého pohledu uprchlíci zásadní.
           (jak víš, že jsem žádného neviděl, a kolik jsi jich viděl ty a v jakých situacích?)
           Pak píšeš o stínech, narážíš na mou úvahu o pušce a kazatelce (ne farářce), na které jsem chtěl demonstrovat smutnou beznaděj těch, kdo odmítají násilí, ale přeci jsou ochotni k němu sáhnout na obranu svých hodnot.
           To nebylo psáno pro tebe, na to jsi bez ironie moc blbej, abys to mohl pochopit.
           Pak následuje výčet mých špatných vlastností, (dokoce zvrácená povaha, duševní mrzák, což jsi ale nebyl NIKDY schopen nějak vyargumentovat), a pocitů.
           No…a nakonec i ty vnímáš naší dobu jako počátek konce naší civilizace.
           Jistě, ty to tam zamotáváš jako útok na mě, ale podstata sdělení je ta, že i ty vidíš ten konec civilizace.
           Důležité je, PROČ ho vidíš, jaký je k tomu důvod.
           Z kontextu článku vyplývá, že vidíš konec civilizace přeci jenom v souvislosti s uprchlíky.
           Ale též z toho vyplývá, že kdybychom je přijímali, tolerovali a měli rádi, žádný konec civilizace by nehrozil.
           Já odmítám zásadně migraci a když jsem to já, kvůli komu se blíží konec civilizace, pak příjmáním migrantů by se tento konec oddálil.
           Samozřejmě, i ty vidíš, že se žádná integrace nedaří, migranti nechtějí pracovat, nechtějí poslouchat, rozvracejí společnost.
           Jinými slovy, i ty vidíš, že jsou pro naší civilizaci minimálně zbyteční, protože, NA CO NÁM JE NĚKDO, KOHO MUSÍME ŽIVIT A NIC NÁM NEDÁVÁ?
           Máme přece svoje stařečky a stařenky, svoje nemocné a nemohoucí, a jsme VYSPĚLÁ A KULTURNÍ civilizace, a měli bychom se starat jak o naše staré, co už nám nemohou nic dát, ale dávali celý život, tak o naše mrzáky, kteří nám nic dávat nemohou, protože prostě měli smůlu.
           Negersko-čmoudská verbež dávat může, ale nechce!
           Ale ty jsi hlupák, ty nevíš, na co nám jsou, jen papouškuješ nějaké psychopatické fráze, aniž bys znal jejich smysl.
           Třeba Tribun plácá to samé, jenže ten vidí v uprchlících potenciální revoluční masu, se kterou JEDNOU svrhnou kapitalismus.
           Jakkoliv je tato představa komická, Tribun má důvod, proč tady negry chce.
           Ty ten důvod nemáš, jen prostě nemáš rád ty, co je nechtějí, protože ti někdo nabil do mozku, že správné je se o barevné migranty starat, a špatné je je odmítat.
           Tvoje osobní nenávist ke mě pak zosobňuje nenávist euronacistické levice ke komukoliv, kdo má jiný názor.
           Ve skutečnosti válku a násilí odmítám víc jak tito nacističtí pohrobci, ale jsem srozuměn s tím, že svět není Eden a že násilí je relevantní protředek k obraně státu a národních, či dnes už dokonce i rasových hodnot.
           Rasu do toho ale cpete VY, ne my, ta vaše nenávist k bílým je totiž také rasismem.

         • Saul

          „a jsme VYSPĚLÁ A KULTURNÍ civilizace,“
          No,vy ovšem do ní nepatříte!
          Vyspělá,kulturní civilizace se nezaobírá plošnou likvidací lidí jen kvůli barvě jejich pleti.
          A to jste tu několikrát zmínil a navrhoval!
          Protože jste nikdy nebyl schopen navrhnout nějaké řešení migrantské krize,vydělil jste ze statusu Evropanů všechny barevné a psal o jejich vyvraždění.
          Všechny,včetně těch kterým vy svým evropanstvím ani lidstvím nesaháte ani po kotníky.
          Ale primitiv samozřejmě jiné,než primitivní řešení navrhnout nemůže.
          Jen nechápu,jak si ještě můžete brát do své sprosté držky něco o vyspělosti a kultuře.
          Člen kulturní civilizace by nenapsal,že „na nějakou humanitu se může zvysoka vysrat“
          Ale to je pro vás typické,dovolávat se neustále svého postavení,svých práv,…ale sám se žádnými pravidly neřídit,kromě těch,které vám vyhovují a hledat a obviňovat všechny kolem ze svých vlastních mindráků a frustrace.
          Prostě zakomplexovaný chudák a s takovými tato civilizace opravdu nemá šanci a možná ještě budete rád,když vás ti samí jako vy nechají v poklonu zametat chodník před mešitou.

          • Saul

           „Důležité je, PROČ ho vidíš, jaký je k tomu důvod.
           Z kontextu článku vyplývá, že vidíš konec civilizace přeci jenom v souvislosti s uprchlíky.“
           Ne,to rozhodně nevidím.
           Je to jen jedna z mnoha variant.
           A na začátku každé z těchto vražedných variant nestojí „negr“,ale bílý Árijec !!
           „Ale též z toho vyplývá, že kdybychom je přijímali, tolerovali a měli rádi, žádný konec civilizace by nehrozil.“
           To vyplývá pouze ve vaší paranoi a potřebě neustále někomu něco podsouvat,

          • vittta

           Ale di,di,di, nepřeháněj to zase s tím lhaním.
           O vyvraždění všech barevných jsem nikdy nepsal.
           A návrhů na řešení migrantské krize jsem psal několik.
           Především žádné migranty nebrat.
           Dejme tomu, přijmout RODINY PROKAZATELNĚ utíkající před válkou, což dnes ale vesměs mladí muži s Afriky či blízkého východu nejsou.
           Dále pak udělit případný azyl jen těm, kdo do určité doby složí nějaké zkoušky z českého jazyka a českých dějin, a najdou si práci, či přijmou práci, která jim bude nabídnuta.
           Zásadně netolerovat jakékoliv požadavky na preferování czích zvyků na úkor našich- dejme tomu zákaz vepřového ve školách, nošení burek ve veřejných místech, či nucení žen sedět doma a posluhovat muži, též rázně odmítnout bigamii a sňatky s mladistvými atd..atd…
           Vyhostit okamžitě všechny, kdo na azyl nemají nárok, klidně i násilím.
           Zrušit azyl těm, kdo se dopustí trestného činu, nebo přečinu.
           Atd…
           Píšu to tady už nejméně dva roky, a píše nás to víc.
           A nech si ten rasismus pro nějaké sluníčkové diskuze, tady jsi na slušném prostoru, mentoši!

          • Saul

           Kdyz uz si ani nepamatujete,vy brebto,co tu pisete,tak…..
           Navstevujte lekare s diagnozou Alzhaimra a ne diskuse.

          • Mrkos

           Milý Saule. V Bibli v pohádce o zboření babylonské věže a zmatení jazyků vypadla jedna věta. A to, že Bůh vedle jazyků nadělil lidem i různou barvu pleti a jiné tělesné zvláštnosti, aby až se usadí věděli kam patří a kam se mají vracet. Saulové patrně do země zaslíbené k národu vyvolenému, černí do Afriky atd. Tam mezi svými jim bude vždy nejlépe. Řešením je multipolarita světa. Afričanům a muslimům, kteří se množí jako myši ja třeba jasně říct, že si ten problém v místech, která je neuživí budou muset vyřešit sami. My zas musíme přinutit naše zdivočelé sufražetky, aby rodily a staraly se o děti. A současný problém na středním východě. Pod hrozbou války je nutné donutit Saudskou Arábii, aby se začala starat. Pokud ne tak zatočít s tou mizernou rodinouz Saudů a vyhnat ji do pouště. Světové společenství včele s OSN to prostě řeší blbě. Tím co jsem řekl výše neříkám, že bychom ostatním nepomáhali. První krok je zrušení patentů. To co slouží pokroku by mělo být okamžitě přístupné celému lidstvu.

          • Saul

           V Bibli je ,milý Mrkosi ,těch Saulů trochu víc,než jen ti co patří do země zaslíbené k národu vyvolenému
           Jeden Saul je např. pochován v Římě a je to také jeden ze zakladatelů světového náboženství,které národy a rasy neřeší a které je součástí našich dějin,tradic a kultury.
           Kultury,které by se tu někteří chtěli dovolávat.

          • pacifista

           Mrkosi, není to tak jednoduché jak se zdá. Saudové se bez Britů s odpuštěním ani neupr…u. To právě Britové tuto rodinu ustanovili aby tam jako vládla, když opouštěli svoje kolonie. A když budou chtít tak to království klidně přejmenují a dosadí zas někoho jiného. Tak vidíte, svět je stále ve vleku jedněch a těch samých, jenom převlékají kůži jako hadi a tváří se to my nic, to oni. A přitom je to tak jednoduché jako facka. Rodiny, dnes už korporace, vládnou světu pořád jedny a ty samé, vlády nad světem se nikdy nevzdají a my plebejci jsme jim šumák, prostě nic. A zde na Ostrově, ti jejich poskoci co proti nám vedou ideologickou válku, nechápou vůbec nic. Dali se do jejich služeb buď vědomě nebo nevědomě, prostě jim slouží a my s tím nic nenaděláme.

  • MaB

   Ano, rozum to nebere !

   Zatímco chemické a bakteriologické zbraně byly předmětem smlouvy o zákazu, třetí „zbraň hromadného ničení“, jaderná zbraň, není „zakázána“. Žádný právní text, žádné usnesení nezakazuje „držení“ jaderné zbraně. Ještě překvapivější bylo, že Mezinárodní soudní dvůr vydal v roce 1996 stanovisko, které státu umožňuje použít jadernou zbraň „v sebeobraně“! Přestože OSN hlasovala v usnesení Valného shromáždění v roce 1961, že „použití jaderné zbraně by bylo zločinem proti lidskosti“. Svým způsobem se mezinárodní právo podobá francouzskému právu: držení pušky je povoleno, stejně jako její použití „v sebeobraně“, ale zabíjení sousedů je zločinem…

   • Kamil Mudra

    Vždyť se chováme jako lidé. Po celou dobu naší existence na téhle planetě, kam až naše paměť sahá.
    Ano, mohli bychom se chovat hůře nebo lépe, ale vždy se budeme chovat jako lidé.

    • embecko

     Vot ironia…tady je problem snad jasny, nekdo muze, nekdo nemuze…co je dovoleno Jovovi, neno dovoleno volovi.
     OVSEM…problem je v kolizi Zapadem deklarovane demokraticnosti padni komu padni a jeho praktickymi kroky, ktere teto zakladni zasady nedbaji…pohrichu podporovane samotnymi demokraty…
     Ted je v akci bible vsech zapadnich milenialistu:
     https://www.megaknihy.cz/literatura-faktu/277356-zanik-zapadu-obrysy-morfologie-svetovych-dejin.html?utm_sh=RFlidjRTZUc2TWpjM016VTJNamMzTXpVMg==
     To petikilo za poznani vlastniho osudu rozhodne stoji…

     • Kamil Mudra

      Hmm… My co máme rádi Sci-Fi jak v literární, tak i ve filmové podobě, si už v pohodě vystačíme i s vlastní fantasií. A o tom, že směřujeme do průseru, mne už nikdo přesvědčovat nemusí.

      • embecko

       Rekl bych, ze tady na to sci-fi, ani vlastni fantazie uz nestaci. Hned prva kapitola Zaniku zapadu mluvi o ahistoricnosti zapadni civilizace a jeji neschopnosti urcit a udrzet casovou linku…
       Dnes se tvrdi, ze vyznamne udalosti zapadaji pry proto, ze je prilis informaci, ktere se prekryvaji…pokud bychom vzali Spenglera vazne, pak to je cira vymluva a duvod je v nasi neochote si je pamatovat, vyzdvihnout a zafixovat (a prilezitostne pak pripomenout). Jako by neexistovaly politicke priority…me tedy Spenglerovska ignorace prijde opravdu pravdepodobnejsi, nezli informacni zahlceni.
       Francouzi s Nemci vzbrojuji chemickymi zbranemi stredni vychod a my ted po par letech atakujeme Assada za to, ze si nechal zlikvidovat deklarovane zbrane? A duvod bombardovani civilnich cilu je ten, ze kdyby nemusel, tak by je nezlikvidoval? Kdepak, tady na to Star Trek nema, protoze z podstaty jde o VEDECKOU fikci… a ani fantazie tu nestaci, ta byva obvykle bud moralni, anebo se alespon potaci v mezich jakestakes pravdepodobnosti :o)

       • embecko

        Jeste dodatek ke Spenglerovi: Zapad trpi na nepritomnost casove posloupnosti a nahrazuje ji bezpricinnymi myty.
        Herakles se vydava do zahrad Hesperidek, aby tam ukradl jablka, ale chceli-li jablka, musi do zahrady. Je tedy uplne jedno, za jake strany to vezmete, chybi pricina, cil a i nasledek, respektive jsou libovolne zamenitelne. Dulezity je jen proces mytu.
        Proc to rikam? Protoze to vysvetluje nektere mistni komentare, pro ktere Assada musime bombardovat, protoze by neco mohl udelat (dukaz je v tom, ze mohl i kdysi predtim). Stejna argumentace preci probihala pri kazdem napadeni Zapadem (uderime drive, nezli to udela; dukaz, ze to udela je v tom, ze by to mohl udelat).
        Vypada to nablbe, ale zcela to zapada do Spenglerova schematu. Nikdo netusi, proc Eurystheus vyzaduje po Heraklovi jablka, stejne jako proc by mel Assad po vyhrane valce nasazovat plyn…ale to neni dulezite, dulezite je bezpricinne naplneni mytu. Takze musme do Syrie a tam to rozbit a abychom mohli neco rozbit, musime do Syrie…takze bezcasovost Zapadu se projevuje i u mistnich diskuteru stejnym zpusobem, jako v mytech u starych Reku…na tohle fantazie opravdu nestaci… :o)
        Tohle je zrejme i duvodem nahradniho nalezani posloupnosti (algoritmu) v technice…Zapad ji je fascinovan proto, ze mu dokaze nahradit neco, cim sam intelektualne nevladne a co ho samotneho dusi.

        • vittta

         Ty tam mezi nimi žiješ, ty je znáš.
         Fotr bydlel také chvíli v Reichu, a Němci se ho ptali, jestli bydlí u moře, a litovali ho,(resp. jeho rodinu) že je tady válka (tehdy se to začalo mydlit v Jugoslávii).
         A když si čtu MaB…..
         Ti nejsou normálním to jsou cvičené opice.
         Ale i tady už….
         Tak je třeba semafor pro chodce.
         Tam stojí 7 lidí a čekají, až naskočí zelená.
         Já se rozhlédnu, a jdu- oni na mě blbě čumí.
         To je degenerace člověka v praxi, protože v tomto konkrétním případě jde o to, přejít silnici, aniž bych ohrozil sebe, či jiné, a aniž bych kohokoliv jakkoliv omezil.
         Abych toho docílil, rozhlédnu se, než vykročím, a vykročím pouze, pokud nic nejede, nebo pokud to, co jede, je dostatečně daleko.
         Ti lidé si myslí to samé,ale v podvědomí mají naprogramováno, že se toho docílí tím, že naskočí zelený panáček, a ten naskočí zmáčknutím tlačítka.
         Že kvůli tomu musí zastavit 4 auta, které najednou jako na potvoru jedou, už jim nedojde, a že ty 4 auta za ten rozjezd spálí 2 decky nafty, a kouř jde pěkně do obvzduší, jim nedocvakne už vůbec.
         Ale když jim někdo řekne, že by se měly zakázat starší auta, protože moc kouří, uvěří tomu, pokud tedy náhodou nevlastní starší auto.
         Hlavní poučka mému synovi zní:
         Jsi člověk, ne cvičená vopice, to si pamatuj, a podle toho žij!

         • Kamil Mudra

          To si můžeš dovolit u syna který už je ve věku kdy, jak se říká, bere rozum. Ale s prvákem který tudy půjde zítra sám do školy, pěkně, disciplinovaně počkáš na zelenou abys mu byl příkladem a nějaké decky nafty klidně pustíš z hlavy.

          • vittta

           Výchova musí probíhat postupně.
           Hlavně neusnout na vavřínech!

          • Kamil Mudra

           No, já jen že mezi těmi co na tebe tak blbě čumí mohou být i maminy s dětmi, kterým tu výchovu komplikuješ a nutíš je k vysvětlování „proč ten pán jde na červenou“. Ale já to dělám stejně jako ty, tak bych neměl moralizovat. Jen někdy se rozhlédnu nejen po těch autech ale i kdo ještě u toho semaforu stojí. Ale důsledný v tom nejsem. Když spěchám – tak spěchám – a starám se jen o ta auta.
           Ono je to s lidmi těžký a často nehraje roli ani věk. Někdo prostě musí být „naprogramován k disciplíně“ aby nebyl pro své okolí nesnesitelnou zátěží a u jiného se dá spolehnout na jeho samostatný úsudek. Jsem v tomhle optimista a domnívám se že těch samostatných je víc (i když možná ne výrazně když se jde do hloubky). Ale řeknu ti že stále přibývá společenských jevů při jejichž sledování dostává ten můj optimismus pěkně na prdel.

          • vittta

           Ono se dá použít i tohle, protože na té druhé straně jsem také mnohokrát stál.
           No a samozřejmě dotaz, proč ten pán jde na červenou?
           Tak to člověk nějak přizpůsobí situaci, třeba že je lepší počkat na zelenou, a pán se ale pozorně rozhlédl, jak sis jistě všimla, broučku, ale především- je dospělý.
           Když byly děti malé, tak jsem to nechválil, ale ani nehanil, nějak jsem to vždycky okecal.
           Copak tohle, ale jak vysvětlit třeba dceři otázky rasismu?
           Nelze jí říci, že cigoši jsou stejní jak my, klidně choď kolem nich, nic ti neudělají.
           Ale zase nechci paušalizovat, a s mnoha Cikány se bavím, takže jsem také už čelil různým dotazům.
           Tohle je těžké vysvětlit, ale raději ukřivdím pár nevinným, než abych svoje dítě vystavil nebezpečí….
           No znáš to…
           Děti se ptají, a ptají se někdy pěkně mazaně!

          • Kamil Mudra

           Rasismus je už dnes úplná prkotina. Rasy jsou aspoň k rozpoznání. Horší už je to s pohlavím, zvlášť když člověk nemá jasno v tom kolik už jich dnes vlastně je a synek sedí v lavici s od pohledu evidentním klukem, kterého učitelka (na jeho žádost) oslovuje „Jiřinko“ a který má dva tatínky z nichž jeden býval podle fotek docela pěkná ženská…
           Nejde ani tak o to vysvětlit to technicky (chirurgové jsou šikulové) jako spíše vysvětlit proč je tomu tak.
           A je fakt že děti se umí ptát hóóódně mazaně. :-)

        • Kamil Mudra

         „a ani fantazie tu nestaci, ta byva obvykle bud moralni, anebo se alespon potaci v mezich jakestakes pravdepodobnosti :o)“
         Zkus si přečíst, například, od bratrů Strugackých „Pondělí začíná v sobotu“ nebo „Les“ a myslím že změníš názor. :-)
         Ale pro získání dostatečné otrlosti vůči současné každodenní absurditě spočívající např. v myšlenkových konstrukcích některých (mnohých) demokratů „bojujících za demokracii“ nebo a nebo třeba feministek bojujících za práva muslimů, to bohužel nepostačí. Na to už je „medikamentem“ jen blažená nevědomost.

 2. vittta

  Tak už je mají, ty útočníky.
  Pěkná práce, občané tentokrát asi pomáhali obzvlášť ochotně.
  Ale nejsou to žádní čmoudi, nábrž Nizozemci.
  Údajně se divili, že po nich policie pátrá.
  Tak, já se jim nedivím, v Nizozemí tohle nikdo nehlásí, a když, tak policie napadeného zatkne a zmlátí, a spořádané občany s omluvou pustí.
  https://www.novinky.cz/krimi/470096-policie-na-letisti-dopadla-cizince-podezrele-ze-suroveho-zbiti-cisnika-byli-prekvapeni.html

  • Kamil Mudra

   „Všichni jsou sportovci, posilují, boxují, jsou fyzicky velmi zdatní, řekl Novinkám kriminalista Miroslav Hyhlík.“
   To mi tedy řekni, co je to za sportovní mentalitu, když jsou schopni kopat do soupeře který už je na zemi a ještě ho dostali na zem v takové přesile.
   To že jsou občany Nizozemska nijak nevypovídá o tom jestli jsou čmoudi nebo ne – ale na tom nesejde. Čmoudi nečmoudi, poslední věta toho policejního mluvčího mne ale úplně bacila přes uši. Prý: „Budeme se snažit o žádost na vazbu.“ To by mělo být úplnou samozřejmostí! Zvlášť když má policie podezření, že se dalšího napadení člověka dopustili i o den dříve.
   Ještě aby je nakonec nevyšetřovali přes facebook.

   • vittta

    Však jsem si dělal jenom ironicky kozy.
    Je to čmoudská verbež nejhoršího ražení, co sem jezdila chlastat, šoustat naše kurvy a machrovat.
    Rozhodně zmlátili více jak ty dva jedince, ale fízly dneska už jen málokdo zavolá, tady je volali svědci, kdyby tam nebyli, zbitý číšník by se na to vykašlal.
    Proto se také ta pakáž tak divila, už si zvykli, že v Nizozemí, ale i tady, si mohou dělat co chtějí.
    Jejich zásluhy?
    Barva kůže a víra.

 3. astraustralia

  Místní obyvatelé uvádí, jak probíhala inscenace chemického útoku


  PS
  Nebezpeci ze se jedna o hoax z dilny vladniho hackera z Ruska je tu stale, pred ruskym nebezpecim je nutno se mit
  neustale na pozoru.

 4. Ondřej

  Zplynování civilistů = smrt vojáka pravidelné armády se vším výcvikem, vybavením a výcvikem se tomu bránit? Co děti, ty jsou si také na tom stejně jako když zemře voják v zákopech?

  Já jen že na tohle jsou Ženevské úmluvy a v Norimberku právě za masakry civilistů chodili příslušníci jinak pravidelné armády do Spandau. Za tyhle zločiny proti lidskosti. Jinak by řadový voják Wehrmachtu který hází ty granáty, čehož důsledkem jsou ta vyhřezlá střeva. Jestli mě budete cenzurovat že údajně podporuju válku, pak za podporu masakrů civilistů jsou mezinárodní tresty a jsou nepromlčitelné. Nacionální socialismus si myslel, že je nadčlověk a že jeho jménem musí zemřít ti, kdož nejsou života hodni. Vy si myslíte, že zplynovat civilisty není o nic horší než zabít toho, kdo ten plyn vypouští. Mezi námi tedy je určitě rozdíl, to kdo z nás dvou je ale válečný štváč, vím ale naprosto přesně.

  • Ondřej

   —-oprava—-Jinak by řadový voják Wehrmachtu který hází ty granáty, čehož důsledkem jsou ta vyhřezlá střeva, do vezení nešel. Ten kdo by pustil plyn na civilisty v nějaké ukrajinské vesnici při postupu na Moskvu však bez jakýchkoli pochybností ano.

  • Janika

   „Vy si myslíte, že zplynovat civilisty není o nic horší než zabít toho, kdo ten plyn vypouští.“

   Už tahle věta je na ban, protože je to pustá prolhaná manipulace. Vy jste dementní, Ondřeji? Jak můžete něco takového vůbec napsat a čekat, že Vás někdo bude brát vážně?

   • vittta

    Vyznáš se v tom, co chtěl vlastně napsat?
    Já ne teda….
    Leda z toho tedy vyplývá, že někdo na tuty plynoval děti,a ten někdo je zřejmě Asad, ve spolupráci s Putinem.
    A my jsme tady všichni idioti, co to nechápeme.
    Kdyby takoví, jako jste vy, Ond-eji, odtáhli ze Sýrie a jiných zemí, nikdo by tam žádný jed nepoužil.
    Tomu věřte.
    A hovno záleží na tom, jestli tam něco použil Asad, nebo umírněná opozice sama o sobě, umírněná opozice ve spolupráci se zločineckými státy (USA, Fracie, Británie) nebo jestli jim to někdo natočil v Bolywoodu od A až do Z.

   • Saul

    No nevim ,Janiko.
    Tato citace by na ban vsude jinde byla a ty to mas hned v uvodnim clanku:
    „No, já tedy tu válku neschvaluji, i kdyby nakrásně Sýrie chemické zbraně použila.
    Nevím, proč by měla být smrt chemickými zbraněmi nějak horší, jak smrt udušením v rozvalinách, či smrt s vyhřezlýma střevama od těžkého granátu.“
    Neco tak odporneho jsem dlouho necetl.
    Zvlast ten obrat „nakrasne“ se mistnimu vlastenci a nove i estetovi opet „vydaril“
    Jsi jeste vubec schopna vnimat,do jakeho extremismu a opravdove manipulaci jsi nechala svuj vlastni blog zajit?
    Tady jsou vcelku neskodne mocenske hry s par raketami na predem oznacene cile mezi US a Ruskem oznaceny za“ valku “ a srovnavany s utoky chemickymi zbranemi!
    Smutne cteni.
    Za ban predem dekuji.

    • vittta

     Jak bylo v Nymburku, demokrate?
     No, ale je to fakt odporné čtení, ty moje názory.
     Umřít hrdě ubodán bajonetem se nedá vůbec s chemickými zbraněmi srovnávat.
     Ale dám ti šanci konkretizovat, co je na tom názoru tak odporného.
     Vsadím se, že nic nenapíšeš, protože je ti to sice odporné, ale jen proto, že jsem to napsal já, jinak víš kulové.
     A ta+ dojemná bagatelizace války.
     Tak nějaké rakety, vypuštěné na předem určené cíle není žádná válka, natož pak agrese, a už vůbec ne, pokud se tak dohodou USA a Rusové.
     To je obzvlášť povedené.
     Když se dohodnou velmoci, tak je asi povoleno vše.
     Sýrie je pořád ještě samostatný stát.
     Kdyby ti někdo ty vole blbej řekl, že ti v pátek, 16,30 vyhodí do luftu garáž, protože minulý týden se stala vedle v ulici nehoda, tak abys někoho nezajel, tak to bude OK.
     Poněvač si na tu hodinu uklidíš někak auto, náhradní kola, vercajk, sekačku a basu piva.
     A když o tom bude vědět navíc i starosta Berlína a velitel policie v Norimberku, je to vůbec OK.
     To je něčí majetek, ta teoreticky rozbitá továrna, či nějaké letiště, nebo co všechno.
     Je za tím plno práce to vybudovat, nelze prostě jen tak přijít, a rozmlátit to, protože se mi chce, a na internetu ukazovali nějaké děti, co vypadaly jako mrtvé, a tvrdili u toho, že je zabil Asad nějakým chlorem, při čemž se ale hledal nervový plyn, protože takoví blbci jako jsi ty netuší, co dělá chlor a co nervový plyn, jen ví, že je to prostě chemická zbraň….

 5. astraustralia

  Dodavkou zabil 10 lidi
  Media se zdrahaji napsat kdo je. ( ze je Iranskeho/ armenskeho puvodu)
  Napsat ze se jedna o dalsi multiculturni obohaceni by nebylo korektni.
  https://www.lidovky.cz/ridic-dodavky-zabil-v-torontu-deset-lidi-s-teroristy-spojen-neni-phf-/zpravy-svet.aspx?c=A180424_073517_ln_zahranici_ele

  PS
  zcela nezaujate jen podle cisel a statistik ktere uz se ani nevedou neb by vyznely nekorektne
  i tato dalsi autoprihoda je obrazem doby.
  Drive narozeni co jeste ziji pamatuji ze po 2 svetove bylo na svete kolem 2 milliard lidi .
  Dnes jsme prekrocili 7 a blizime se k 8! S narustem obyvatel narostlo vse. .
  Narostl pocet nejen milliardaru a millionaru ale predevsim chudych, nemajetnych bezdomovcu, prudce se zvysil pocet sebevrazd a take pocet zlocinu a nasili vseho druhu.
  Z dopravniho prostredku se stal vrazedny nastroj, mesta stavi bariery,
  Lide nevedi jak dal a stejne tak vlady:-(

 6. Milan

  Nesouhlasím. Ve 2. sv. v. použity nebyly, protože Hitler si to nepřál. Považoval to za nečestné a prohlásil, že se k chemickým zbraním obrátí jedině odvetou, použijí-li je neprve spojenci. A spojenci se německých chemických továren báli, protože německá chemie byla nejlepší a nejvýkonnější na světě.
  V 1. sv. válce použila chemické zbraně jako první Francie. Němce to rozčílilo a tak za rok (tak dlouho jim trvala příprava na formu války, s kterou původně nepočítali) jim to oplatili. A tvrdě.

  • vittta

   Já si myslím, že chemické zbraně především nesplnily to, co se od nich očekávalo.
   Tedy umožnit zásadní průlom, a zabít co nejvíce nepřátelských vojáků.
   Obětí bylo ve skutečnosti- v porovnání se ztrátami 12 000 000 vojáků, velice málo.
   Já vím, že se říká, že Hitler tohle a Hitler tamto, a že byl zasažen, tak to nechtěl, ale jak správně píšete, na použití chemických zbraní byla třeba velká příprava (proto jsem psal, že se dají prakticky použít jen tam, kde vojska ve značném počtu stojí na jedné pozici dlouhou dobu.
   Je třeba si uvědomit že v zákopech byla jen malá část vojsk, ostatní byli v zázemí, prostě se střídali.
   Ve skutečnosti- podle mě- skoncilo používání těchto zbraní z vojenského hlediska fiaskem, odčerpávaly zdroje a výsledky byly pochybné.
   Kdyby Němci mohli udeřit nějakou silou, tedy větší silou, než to udělali, tak to také udělali, v 1. světové válce dělal každý to nejhorší, co uměl, a na co měl prostředky.
   To samé ve 2. světové, kdyby Němci mohli pomocí chemických zbraní nějak, alespoň teoreticky, změnit běh války, tak by to udělali.
   Jenže zde se dalo předpokládat, že by byli vyhubeni.
   V Rusku stejně zabíjeli po statisících, ztráty sovětských vojáků byly obrovské, o civilistech nemluvě, a použít je na západě, kde operace byly velice mobilní- tedy od vylodění 1944, bylo zbytečné a neúčinné, a v r. 1940 to zase nebylo třeba.
   Já si myslím, že v Německu mělo použití těchto zbraní jak své mocné příznivce, tak své mocné odpůrce, Německo nebylo nijak jednotné ve vedení.
   Takže jejich nepoužití mělo příčinu spíše vnitřně politickou, než že by byly nějaké zábrany.
   A pak, příprava zásadního chemického útoku dlouho trvá, a též se čeká na počsí, 2. světová válka ale už byla válka mobilní,i tom Rusku, takže se klidně mohlo stát, že by někdo připravoval chemický útok, odčerpal množství zdrojů, bylo by blbé počasí, a nějaká ofenziva by to všechno přivedla vniveč.

  • Janika

   „Hitler si to nepřál. Považoval to za nečestné „

   To je zajímavá informace. Asi toho hodně nevíme a naše výuka dějepisu je velmi tendenční a zkreslená.

   • vittta

    Tak klidně to tak být mohlo.
    Dokud vyhrával, mohl to považovat za nečestné, ať už upřímně, nebo aby byl politicky hezčí.
    Ale když prohrával, tak bych o čestnosti silně pochyboval.
    Tam byly jiné důvody.
    Nic méně Hitler byl vyjímečný politik a dobyvatel, kdo si kdy vzpomene na Roosewelta…
    Ještě tak Stalin bude známý, ale Hitler, to je pojem!
    A Hitler bude v dějinách na věky, za to co dokázal.
    Kdo se dneska stará o děsuplné nájezdy Tatarů, Čingischána zná pomalu každý.
    Attilu také každý zná, ne každý zná jeho soupeře Aaetia, a císaře, který tehdy seděl na římském trůně nezná nikdo vč, mě.
    A Napolenon, a Alexandr veliký….
    Koho zajímají milony obětí těch válek…..

     • vittta

      Tak schválně, z čeho jsi dospěl k názoru, že jsem „hovado nacistický“?
      Ukaž, jak mírumilovný, inteligentní demokrat, chápe texty, na které takto ostře reaguje.
      Aby to nebylo jak paní Němcová, nebo paní Langšádlová…nebo pan Janda.
      Ti jsou svou chápavostí přímo pověstní.

      • Saul

       Jako nacista se tu projevujete neustale a nejsem sam,kdo si toho vsimnul.
       Zatim jste to tak neumele kamufloval,ale ted vas konecne chvalim za uprimnost a vyjadreni vaseho obdivu k AH.
       No a presto,ze vas povazuji za omezence,nezdraham se vam priznat jistou sectelost,takze musite vedet sam,ze naciste se hovadsky chovali a vy sam jste takove chovani nekolikrat navrhoval,takze termin nacisticke hovado je zcela na miste.
       Ten vas obehraty argument,ze se tak chovali a chovaji i jini na mne nezkousejte.

       • vittta

        Zkus jmenovat, KDO mě tady tak ještě vidí.
        Najdeš tu odvahu?
        Tvůj problém je to, že jako primitiv vidíš Hitlera jako politickou linii, jako ztělesnění zla.
        Já vidím Hitlera jako historickou osobnost.
        Hitler ve skutečnosti nebyl o nic horší, jak jiní dobyvatelé, nebopsychopatičtí králové či diktátoři.
        Jen měl jiné technické možnosti a na splnění svých vizí mu prostě nestačilo vyvraždit 50 000 obyvatel nějakého města a to město vypálit a srovnat se zemí.
        Já jsem si Hitlera nevymyslel, Hitler prostě existoval, a jeho politika nespadla z nebe nějak z čista jasna,že nějaký Hitler uměl řečnit na sejšnech radikálů, nebo zklamaných a podvedených dělníků, ta doba tomu nahrávala a nahrávaly tomu i různé okolnosti.
        Když nadsadím, tak si Hitlera vymýšlíš ty a tvoji agresivní kumpáni, prostě ukážete prstem, a řeknete „Hitler“, ale v podstatě o něm nevíte nic, než že holocaust, dříve Židů, dnes jsou v módě cigoši.
        To je ale jen střípek do složité historické mozaiky.

        • MaB

         Na Hitlera a jeho roli v dějinách lidstva se opravdu zapomenout nedá
         Právě dnes si připomínáme s ním spojené smutné výroči. 26. dubna 1937, v den trhu, je malé baskické město Guernica bombardováno německými a italskými letadly.
         Je to poprvé v moderní historii, že městská populace je vědomě masakrována. Tento masakr, který chtěl Hitler, spojenec generála Franca ve španělské občanské válce, s cílem terorizovat civilní obyvatelstvo…

         Když navštívíte Madrid, rozhodně se jděte podívat na Picassův obraz Guernica ou le massacre des innocents (G. nebo masacr nevinných.) do Muzea královny Sofie. Budete možná také ohromen, a to nejen velikostí obrazu (3,49×7.77)

         Mimochodem, Picasso je jeden s nejslavnějšch uprchlíků, který našel azyl ve Francii

         • vittta

          Proč by to výročí mělo být spojené zrovna s Hitlerem?
          Válku snad vedli falangisté s republikány, ne?
          A bombardovali Italové a Němci.
          Jistě, Hitler s tím má určitou souvislost, ale rozhodně by bylo souvislejší vzpomenout na Gen. Franca, který odsoupil někde v r. 1972 a nikdo ho po mezinárodních soudech nehonil.

          • MaB

           Proč ? Protože se zde mluví o Hitlerovi a právě Hitler zahájil ùtokem na Guernicu éru masivních leteckých úderů proti civilistům.
           Občanská válka ve Španělsku vypukla, když se nacionalisté pokusili svrhnout levicovou vládu. V jejich čele stál generál Franco, podporovaný Hitlerovým nacistickým Německem a Mussoliniho fašistickou Itálií .
           Podle pamětníka, bývalého republikánského vojáka Luise Ortize Alfau, 26.dubna začala německá a italská letadla nalétávat ve vlnách po třech, každou čtvrthodinu. Shazovala výbušné bomby a pak zápalné a město začalo hořet, On tehdy sbíral mrtvé a raněné. Zahynulo 150 až 300 osob.

           Na půdě OSN byly předloni na podzim bombardováním téměř zničené čtvrti Aleppa označeny za Guernicu 21. století. Syřané při svých demonstracích nesli fotografie tohoto obrazu a pokoušeli se tím říci, že války v Sýrii je už dost.

          • vittta

           Já vím, co se stalo.
           Ale Hitler byl v takové roli Macrona, kterého se zastáváte.
           Bombardoval na pozvání nelegální vlády.
           Syřané nesly obraz Guarnicy, a (i) Macron jim tam válku protahuje.
           Udělejte si v hlavě pořádek, co vlastně chcete a komu fandíte.
           Jestli Syřanům, kterým ta země patří, nebo Francouzům, kteří jí v rozporu s mezinárodním právem a jakoukoliv morálkou bombardují.

         • kočka šklíba

          Jo a proto jim tam „pro jistotu“ shodili bomby Francie, VB a USA že? Jistě jen pro jistotu………………………..milá MaB já vím.

          • kočka šklíba

           Četla jsem Vás vittto až po vložení svého příspěvku, takže píšeme to samé. MaB neví co píše a nebo je tak hloupá a vůbec si neuvědomuje co schvalovala v případě válečného útoku těch tří zemí.

          • vittta

           To je dospělé dítě.
           Asi vyrůstala v nekonfliktním prostředí, mimo dělníky a chudáky a ani bych se nedivil, že část docházky ZŠ absolvovala už ve Francii.
           Ta neví o realitě naprosto nic, vůbec si neumí dát děje do souvislostí.
           Asi za to nemůže, tihle lidé jsou v jádru dobří, chtěli by všem dobré, a myslí si, že to nějak dobře všechno dopadne…
           Já se jen divím, že v sobě najde tu odvahu tady mentorovat.
           O bombardování Guernici ví, ale o Dien Bien Phu se ještě nezmínila.

          • MaB

           O bombardování Guernici ví, ale o Dien Bien Phu se ještě nezmínila. (vitta)

           Budete se divit, vittto, ale Dien Bien Phu jsem dokonce i navstivila a zde na blogu jsem se o nem také jiz zminila.
           Chapu, ze vse cist nemuzete, ale nemel byste tvrdit to, co nevite s jistotou.

           Jinak, vittto, „nefandim“ (krome Olympiku Marseille) nikomu.
           Ale jsem samozrejme na strane tech bombardovanych !

    • pařez

     Nepoužití chemických zbraní nacistickým Německem – kdesi jsem četl pojednání, že se toho obávali sami Němci také z toho důvodu, že neexistovala žádná protichemická ochrana pro koně, kteří i na konci války zajišťovali značnou část přepravní kapacity armády.

  • MaB

   Hitler považoval použití chemických zbraní za „nečestné“ ?
   Jestlipak věděl o tomto ?
   Jak se ukazalo, opravdu byla „německá chemie nejlepší a nejvýkonnější na světě.“

   Nejvíce Židů (asi tři miliony, téměř všichni v plynových komorách) zahynulo ve vyhlazovacích táborech, téměř dva miliony byly zastřeleny různými jednotkami či milicemi a zbytek byl zabit v ghettech a dalších táborech. Největší ghetto bylo ve Varšavě (480.000 lidí), další velká byla v Lodži, Lvově, Minsku nebo Terezíně.
   Ve třech táborech „akce Reinhard“ bylo do jejich uzavření koncem roku 1943 zavražděno přes 1,7 milionu Židů. Nejvíce lidí (asi 1,5 milionu) zahynulo v plynových komorách v Osvětimi. K vraždění se nejprve používal kysličník uhelnatý, experimenty s cyklonem B (forma kyseliny kyanovodíkové) začaly v Osvětimi v září 1941 na stovkách sovětských zajatců a dalších vězňů.

   • vittta

    Jsem rád, že zmiňujete ty sovětské válečné zajatce.
    Ti nejsou IN, a tak se o ty 2-3 miliony zavražděných nikdo nezajímá.
    Daleko, daleko dojemnější je vepřín v Letech!

  • Saul

   „Hitler si to nepřál. Považoval to za nečestné „
   Hitler nic takoveho nikdy neprohlasil.
   Vime jen to,ze v 1.valce byl sam obeti chemickeho utoku.
   Jestli nepouziti chemickych zbrani bylo strategicke rozhodnuti,nebo dusledek jeho vlastni zkusenosti je jen cira spekulace.

   • vittta

    Ty jsi s ním chodil i na hajzl, nebo co?
    Tohle se hodně píše, tahle verze, další je ta, že po zkušenostech po zásahu fosgenem, kdy oslepl, nechtěl tyto zbraně používat.
    Jak asi bylo Hessovi, kterému za války prostřelili plíce, byl asi vysmátý jak lečo, poněvač střelba z pušek do nepřátel Německa mu nijak nevadila.
    Také jsem ovšem četl, že Hitler plynem zasažen vůbec nebyl, alespoň ne tak, jak se tvářil…
    Ono se toho nakecá.
    A jasně, jsou to všechno spekulace, vyjma toho, co je tutovka, poněvač to bezpečně víš.
    Tedy to, že to Hitler nikdy neprohlásil!
    Tlučhubo…

     • Saul

      Připište si tu údajnou Hitlerovu citaci do svého osobního Mein Kampfu,co si uchováváte pod polštářem a budete to mít tutovku.

     • vittta

      Já ti tykám, slušňáku!
      Se mnou jsi ve chlívě nevyrůstal, ale jak to tak vypadá, vyrůstal jsi v něm sám!
      Já se mohu chovat jako hulvát, protože jsem ten zlý.
      Ale ty jsi ten hodný, ty se musíš chovat slušně, jako příklad těch lepších lidí, co jsou tolerantní, mírumilovní a slušní!

    • MaB

     Tohle se hodně píše, tahle verze, další je ta, že (…..) Ono se toho nakecá.
     A jasně, jsou to všechno spekulace, vyjma toho, co je tutovka, poněvač to bezpečně víš. (vittta)

     Toto mne ve vašem komentáři velmi zaujalo. Vidím, že oba říkáme v podstatě totéž.
     Jelikož ale ty „tutovky“ máme všichni většinou pouze zprostředkovaně a právě proto, že „ono se toho nakecá“, je toho, co „víme bezpečně“, jen velmi málo.
     Čili „verze“ proti „verzi“, „názor“ proti „názoru“, samé dohady, domněnky, „spekulace“…
     O všem se dá (je nutné) pochybovat, vše bývá jinak. To vědělo mnoho moudrých před námi…

     Z kvanta informací, které nás zavalují, si vybíráme (vědomě či podvědomě) ty, které do našeho vnímání světa zapadají.. Ty informace, které se do něho nehodí, považujeme za nepravdivé a odmítáme je. Pokud ale odmítáme zároveň s nimi i ty, s kterými se názorově neshodujeme, je na tom něco nezdravého.
     I Marx, stejně jako před ním Hegel, připustil, že se pravda rodí bojem protikladů (teze-antiteze-syntéza.)
     Názoroví protivníci jsou proto v diskusi důležití partneři, nikoli nepřátelé…

     • vittta

      Holka zlatá, mně by se určitě líbily informace, kdy černí žijí s bílými v míru a vzájemné toleranci.
      Kdy národové spolu neválčí, ale ctí se a respektují.
      Proč si to ale sakra nemyslím, když bych to tak chtěl?
      Že má někdo černou držku?
      Hovno, holka, protože tahle vize, jakkoliv krásná, byla jen snem, a realita je úúúplně někde jinde.
      Já realitu nevymýšlím, já z ní vycházím.
      A dovedu se z ní poučit, prostě když se něco ukáže jako naivita a sen, nebudu to dál prosazovat, ani tomu fandit!
      Multikulturismus selhal, a žádné video s černou muzikou na tom nic nezmění.
      Bohužel!!!

      • Saul

       Zkuste letos vice pracovat,abyste si pres zimu nemusel valet celou zimu 20 hodin denne prdel doma s nocnikem pod kompem a urazet vsechny kolem,ale vydelal si na zajezd treba na Kubu,nebo spoustu jinych zemi,kde bili a barevni ziji spolu v naproste symbioze.

       • vittta

        Já bych byl raději, kdyby černí a bílí žili v symbioze v Evropě.
        A víte, jak je neekologické cestovat na dovolenou na Kubu?
        To je větší ekologická stopa, jak když celý rok budu jezdit svou Jawu 250 se sjadkárou a Volhou 21 dohromady.
        Ale mezi „ekology“ nebudu pranýřován za dovolenou na Kubě, ale za dvoutakní motorku, nebo žeroucí Volhu jo…

         • vittta

          Ano, problém je ale v tom, že ze strany takových pitomců, jako jsi ty, je to krok jediný, který jste vymysleli…
          Co říkáš na moje návrhy ohledně řešení negerské krize?

          • Saul

           Rikam tomu to,ze opet potvrzujete svoji reputaci lhare.
           „Dejme tomu, přijmout RODINY PROKAZATELNĚ utíkající před válkou“
           Kdybych tu neco takoveho napsal jeste dnes ja,tak se na mne se svymi kamarady a fanynkami vrhnete jak alkaci na nedopity pivo v bufetu,co se to mezi vasi vlasteneckou elitu a bilou ligu dovolilo vetrit.
           A jeste mate tu drzost napsat
           „Píšu to tady už nejméně dva roky“
           Pisete tu prasarny,tohle od vas ctu poprve.

          • vittta

           Zkus to.
           Uvidíš jaká bude reakce.
           Jenže ty bys k tomu přidal, jaký jsem já nacista, jaký je Kamil můj mluvčí, a jací jsme my všichni kreténi.
           Takže bys- jako obyčejně, stejně vypadal jako idiot, ale ne kvůli názoru samotnému, ale kvůli sluníčkové omáčce!

 7. vittta

  To je sranda, tak násilní čmoudi mají své příznivce, a násilí se bagatelizuje, samozřejmě ze strany těch, co proti násilí jinak děsně bojují.
  Takové zmlácení je něco jako autonehoda, no….
  Nejlepší šoumen je Pavel Novotný, jako vždycky.
  Ten se vyjádřil tak, že řadu lidí zřejmě naštve okolnost, že podle všeho nejde o uprchlíky.
  No jistě, to muselo všechno xenofoby děsně nasrat.
  Byli to Nizozemci, žádní migranti.
  Ten idiot si snad fakt myslí, že ten, kdo dostane nizozemské občanství se stane Nizozemcem.
  Leda tak ve zrůdné teorii, ražené některými totalitními zeměmi, jako je třeba Francie.
  Čmoud prostě zůstane čmoudem, i kdyby měl občanství Vatikánu.
  Já také neztmavnu, kdybych byl občan Saudské Arábie, a mojí „českost“ ze mě nikdo nedostane, a to dokonce ani v případě, že bych to sám chtěl!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zmrdi-Uprchlici-to-nebyli-Nema-to-s-nicim-nic-spolecneho-Po-zadrzeni-kopajicich-cizincu-se-Cesko-bavi-533279

  • tresen

   „Ten idiot si snad fakt myslí, že ten, kdo dostane nizozemské občanství se stane Nizozemcem.“
   Myslí si to hlavně většina Nizozemců.

   • vittta

    Já je respektuji, pokud tyhle manýry nebudou přenášet k nám.
    U nás je to ale tak, že tady žijí Vietnamci, Ukrajinci či Poláci, Němci, mající české občanství.
    A vesměs, co já vím, chtějí i Vietnamci, Ukrajinci, Poláky či Němci zůstat.
    A jsou u nás vítáni, pokud jen dodržují naše zvyky.
    Ty jejich jim tolerantní český národ nebere a ani to žádného Čecha, vyjma pár skutečných pitomců- nácků, nenapadne!

    • Saul

     SS byla nacistická vojenská elita,tam neukázněné hysterky nebrali.
     Vy byste se musel spokojit s tou hnědou košilí pouličních rváčů SA.

     • vittta

      Co by kdyby, vole.
      Já nejsem nácek, to ty to pořád meleš.
      Tady jsou dobroserci jako ty!
      https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/470286-aktiviste-se-v-nemecku-porvali-s-policii-aby-zabranili-deportaci-syrana.html
      Ale kdybych byl Němec a v r.1935 mi bylo 20, těžko říci, kam bych si to namířil.
      Jenže to o sobě nevíš ani ty.
      Nálepkuješ jako debil, přitom se to vůbec nedá srovnávat.
      Ale nejblíže nacistickým metodám máte spíše vy, dobrodinci s klacky v ruce.
      A kdybyste měli pušky, tak s nimi střílíte.
      Po těch, kdo jen chtějí žít své životy, ve své zemi,a mít klid!

      • Saul

       No jo,tu vasi predstavu klidu sveho zivota tu hezky prezentujete.
       Respektive ,co vsechno za svinstva byste byl schopen osobne udelat,nebo aspon tolerovat,abyste si mohl v klidu chodit na ty svoje houbicky.
       A o strileni do lidi jste tu zatim psal jen vy.
       Jenze az na to dojde,tak uz neudrzite ani moc,natoz pusku,vy hrdino.
       Ale nepochybuji o tom,ze budete ucit strilet do negru svoje spolupacienty jeste i na LDN luzku a prskat pri tom na sestricky paf,paf,paf….

       • vittta

        Ano, klid pro můj život a život mých dětí je pro mě naprosto ZÁSADNÍ.
        Jsem pro to schopen tolerovat v podstatě cokoliv.
        Možná jsou lidé, kteří preferují násilí v ulicích, bití svých dětí, strach, nespravedlnost či bezpráví, ale podle mě jsou tito lidé nemocní.
        Pro KAŽDÉHO člověka je jeho klidný život, nebo dokonce život jeho dětí zásadní, je to smysl života.
        Že někdo třeba tvrdí, že by nestřílel, nebo by mu záleželo na kvalitě života nějakého agresivního negra či nepracujícího asociálního cigoše víc, jak na svém klidu, nebo dokonce na úkor svého klidu, svědčí jen o tom, že ještě neměl koflikt, nebo sérii konfliktů, a pevně věří, že ho ochrání policie a justice, že když ho někdo zmlátí a okrade, že policie případ vyšetří, předá soudu, a soud vinníka odsoudí.
        Ta holka, co se v přítomnosti drogového čmouda 13 x sama bodla do hrudníku, už si to myslet nemůže, ale její rodiče asi vidí svět úplně jinak.
        Možná kdyby se to stalo vám….
        Možná.

        • vittta

         Upozorňuji, že totéž přeji i ostatním, proto nemám rád agresivní války.
         I Syřan či Rus z Doněsku má právo na klidný a důstojný život- VE SVÉ ZEMI.
         Proto mi nijak nevadí, že Rusové z Doněska zabíjí jiné lidi, a nevadí mi, když Syřané zabíjí nepřátele státu.
         Jako vždy je to o chlup složitější, ale jako hrubý nástin to stačí.

        • embecko

         „pevně věří, že ho ochrání policie a justice“
         To by mohl byt spolecny jmenovatel pri vyberu slunickaru: Bud maji neco spolecneho s policii/ justici, anebo jsou v jejim okruhu, anebo jsou v pozici moznosti okamziteho pristupu do pravnich kruhu (maji penize, zname atd.). (Beru samozrejme jen dospele).
         Tudiz maji zada kryta vice, nezli ti ostatni a mohou si dovolit jit vice do risku. Tak je to ostatne v kazdem rizikovem politickem hnuti: ti nejaktivnejsi jsou obykle ti, co maji svoji pozici jistenou i pro pripad neuspechu.
         Neco jineho je jen tak plkat a neco jineho mit zkusenost s oblasti kriminality, hodnocene pod zornym uhlem stranickosti. Kdo mel treba nekdy za sousedy cikany (jako ja), tak ten vi, ze ze zoufalstvi muze take udelat nejakou pitomost a skoncit velmi rychle v base. A to je jeste banalni priklad, co se konec koncu da vyresit prestehovanim se. Realita nekontrolovane migrace neni nijak abstraktni, byt se tomu nekdo muze vysmivat a na prikladu tech Holandanu je videt, ze spolecnost se rozklada (nikdo nepomohl, kriminalniky nechali utect a chytili je az na podkladu oznameni soukrome osoby, kamerovy system selhal).
         Takze tendence dobra neni a „že ho ochrání policie a justice“ pevne veri jen lide, kteri na to opravdu maji, anebo uzitecni idioti. Kdo vi, ze ho policie neochrani a jeste k tomu je slunickar, pak ten neni ani uzitecny :o)

         • vittta

          Tihle neví, co mluví..a jak řikáš, mají krytá nějakým způsobem záda.
          Pracháč už samotnou podstatou bydlí trošku jinde, než chudák.
          Těžko by bydlel (pod)pracháč někde v Janově na sídlišti, a i kdyby, tak kvartýr pronajme nějakému nebožákovi za pár šupů, (byl by neprodejný) ale neláme ho to, ztráta třeba zabolí, ale nelikviduje.
          A má samozřejmě známé, a jiné prebendy.
          Sluníčkář je za prosazování zrůdné ideologie ještě placený, nebo je to mladý člověk, co žije v nějakém mladistvém rauši, pomáhá verbeži a hodně se u toho pije a šoustá a demonstruje a zní muzika a travka voní po chodbách, ale většninou i tihle mladí mají kam jít, kdyby něco selhalo, či mohou odejít do dobrého bydla, až mládí pomine, poněvač se jich většina stejně narodila se stříbrnou lžičkou v hubě.
          Nebo je to nemocný člověk, co nenávidí sám sebe i svět, protože se mu zdá nehodný jeho velikosti, a tak je u něj každý nácek a rasista a xenofob- podle toho, co nejvíc se mu hnusí, a vůbec tyhle pomatence nesere, že sami jsou nejblíže k nacismu, jsou to rasisté, a hejtři daleko víc, jak terče jejich moralizování.
          Společnost podle mě rozložená ještě není, dokonce se ani nějak hluboce nerozkládá, protože stačí zavřít pořádně tvrdě hubu neziskovkám- úplně obyčejně tím, že je odstřihnu od peněz, a ještě budu zveřejňovat, odkud případné peníze čerpají a jak s nimi nakládají (povinné zveřejnění vedení účetnictví) a mít jediného rázného policejní prezidenta, který se zastane svých podřízených, když budou chránit zákon i proti verbeži.
          Situace se vrátí do normálu za rok.
          Tady…v Německu či Francii se to bez alespoň lokální občanské války už asi neobejde, ale na rozdrcení negerských gangů stačí 5000 ozbrojených, ke všemu odhodlaných mužů i třeba ve Francii, byť není úplně jasné, jak by se zachovalo obyvatelstvo, ale myslím, že tito mužové by získali sympatie většiny velice rychle, a hubu by najednou drželi ti, co nejvíc řvali.
          Šance je, ale někdo musí rozhodnout.
          V tomhle faktickém bezvládí to má tahle civilizace za 30-40 let spočítané, a není vyloučeno, že i dříve!

          • embecko

           „protože stačí zavřít pořádně tvrdě hubu neziskovkám“
           https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Penize-primo-z-Bruselu-Evropska-unie-pristavuje-neziskovkam-zcela-novy-zlab-533458
           „Podle schváleného usnesení Evropského parlamentu má nový systém zajišťovat rychlé a pružné postupy pro udělování grantů. „Jinak řečeno Brusel má dostat možnost proti neposlušným vládám členských států rychle mobilizovat vnitrostátní opozici, jejíž aktivity budou hrazeny z rozpočtu EU,“ varuje ekonom a publicista Martin Kunštek.“

           Takze to, co rikas, se vi a delaji se opatreni…ja jsem dosti skepticky…ale o tom jeste nize.
           Ostatne, soucasne problemy pripominaji situacne opravdu 30. leta a proto take z mysli tanou slova jako fasista a nacek, to neni zadna nahoda.
           Zacina byt rusno a nejisto na ulici s tim dopadem, ze stredni trida zacina byt take velmi nejista, nebot „ulice“ je jeji teritorium (ty, ktere to nepali, ziji jinde, jak rikas nahore).
           Ale jiste, tehdy slo o taktiku z vlastnich rad (hnedokosilaci z NSDAP delali rotyku a lide si je nespojili se stranou, ktera pak mela a take udelala poradek a tudiz byla zvolena)…konecne ani dnes si lide vysledky statni politiky nedokazi spojit se zodpovednou stranou, ac je to k nevire)….takze jak k tehle situaci dojde a s jakym zamerem, neni dulezite, podstata je v mechanismu nejiste ulice.
           Podle meho dnes uz mnoho obcanu nezije „radnym“ a obvyklym zivotem, tj, aby za praci dostat penize. Dnesni hospodarstvi je natolik vykonne, ze existuje vysoka fakticka nezamestnanost, se kterou stat musi neco delat. Zadnych 5%- 10%, ale realnych 30%- 40% potencialne nezamestnanych…ti jsou pak umele zamestnani ve statni administrative a noveji v neziskovkach (nejen jako primi zamestnanci samozrejme, ale v neziskovem „Svarcsystemu“). A vischni tihle jsou pravne za vodou, protoze maji nejen sve pravniky zdarma, ale i stoji na spravne strane barikady…a svym zpusobem vydiraji stat, ktery je nemuze zrusit, protoze by se tezce zvysila nezamestnanost…to je duvod me skepse.
           Pak si myslim, ze Evropa zdegenerovala :o) a to zcela vazne, alespon ve smyslu obvyklych tradic a chovani. A ze se uz ani zachranit nechce a ze doopravdy zcela pasivne spoleha na obnovu skrze novou krev (to se u nekoho pak mylne transponuje coby predstava utoku na kapitalisticky system). Je to takova vseobecna unava, obcas prerusovana silackym, k nicemu nevedoucim, prasknutim do stolu.

           „na rozdrcení negerských gangů stačí 5000 ozbrojených, ke všemu odhodlaných mužů i třeba ve Francii, byť není úplně jasné, jak by se zachovalo obyvatelstvo“
           Hlavne ta druha veta, ze jo….ted nekde kolovalo po netu video s ministrem vnitra…a ted nevim, byl to Madar, Rakusak, Slovinec (?), ktery ciste profesionalne tvrdil, ze zbavit se nezadoucich dopadu nerizene migrace neni zadny problem, ze na to jsou zname plany a ze by to slo provest velmi lehce a rychle a to aniz by byla potlacena ci poprena prava potrebnych, vyplyvajici z azylove/ imigracni legislativy EU a jejich clenskych statu. (konec parafraze)
           Jenze neni politicka vule a ta neni proto, ze neni politicky tlak a ten neni proto, ze lidi to nezajima natolik, aby nad tim premysleli a nezajima je to proto, ze jsou zdegenerovani (ve sve rozhodujici vetsine, aby byl politicky korektni :o)
           Zda- li dokazi prevazit konzervativni (netroufnu si hned rici obrodne) sily, to je myslim otevreno. Rozhodne ale reseni jiz nepujde udelat na urovni bezneho policejniho a soudniho vykonu moci. Stejne tak neni jisto, zda- li zvitezi rozpad a mozna obnova v nejakem novem druhu spolecnosti.
           Podobne se pre Huxley a Orwell:
           *
           – Orwell se obával těch, kteří by zakázali knihy. Huxley se obával, že by nebyl důvod knihy zakazovat, protože by nebyl nikdo, kdo by chtěl nějakou číst.
           – Orwell se obával těch, kteří by nám odpírali informace. Huxley se obával těch, kteří by nám jich dali tolik, že by nás uvrhli do pasivity a egoismu.
           – Orwell se obával toho, že by byla pravda před námi skryta. Huxley se obával toho, že by pravda utonula v moři bezvýznamnosti.
           – Orwell se obával, že se staneme nesvobodnou kulturou. Huxley se obával, že se staneme kulturou zcela zaujatou obdobou smyslových filmů, heče peče a her s odstředivým míčem. Jak Huxley poznamenal v Brave New World Revisited, zastánci občanských svobod a racionalisté, kteří vždy varují před tyranií, zapomněli na téměř nekonečnou lidskou touhu po rozptýlení. Huxley dodává, že v 1984 jsou lidé ovládáni způsobovanou bolestí. V Konci civilizace jsou ovládáni způsobovanou rozkoší. Ve zkratce,
           – Orwell se obával, že nás zničí to, co nenávidíme. Huxley se obával, že nás zničí to, co milujeme
           *
           Citat z hesla na Wikine „Konec civilizace“.

          • vittta

           Hmm..co odkazuješ jsem si četl.
           To je ale už JASNÝ vstup (vměšování) do vnitřních záležitostí jiných států, a nijak se to nebojím nazvat vstupem válečným, byť není to slovo významově úplně vhodné.
           I tak ale existuje obrana v podobě povinného zveřejňování hospodaření neziskovek, protože lidé jsou plémě závistivé, ale i touží po spravedlnosti (považuji pocit spravedlnosti za jednu ze základních lidských potřeb) a jakmile by viděli, jak málo se v neziskovkách vydává na účel věci, klidně i na negry, a kolik stojí jedna červená karta a kolik výjezdní sluníčkové zasdání a kolik vejplaty, neziskovky se staly terčem všeobecné nenávisti.
           A ano, každý, kdo se nějak zajímá o nacismus a nacistické Německo vidí určité paralery s dneškem.
           Jistě víš, že jsem se už kolikrát snažil vysvětlit, že nacismus nezačal holocaustem Židů, koncentráky či agresivní válkou, ale sociálním vzestupem, vymýváním mozků, šmírováním, vydíráním (ve smyslu „spolupracuj, buď loajální, a budeš se mít dobře“), drobnými, a postupně méně drobnými zákazy, agresivní zahraniční politikou, bez ohledu na dohody a Společenství národů, vojenskými vstupy do cizích válek (Španělsko)…což samozřejmě dnešek leckdy dost silně připomíná.
           Bav se ovšem s volem, když nemáš hůl, že jo, navíc když lidé jako Saul, MaB či Ond/ej nemají ty znalosti, a i kdyby je měli, do souvislosti si je dát neumí, tak to takto pochopit nemohou, a pochopí to, až se jich to bezprostředně dotkne- ale ne nárazově, ale když bude tlak na jejich životy vytrvalý a čím dál více nespravedlivý.
           Co se degenerace týká, na západě je už jasně patrná, ale není vyloučeno, že nejistota, zhoršení faktické kvality života (materiální nadbytek nakonec ztrátu kvality třeba v oblasti bezpečnosti, nebo sexuality nenahradí) a lokální (před) válečné operace, které se už ve Francii či Švédsku normálně dějí (říkají tomu kulantně přestřelka gangů) tyto lidi před naprostou degenerací zachrání.
           U nás to tak zlé není, ale můžeme na jejich úroveň spadnout poměrně rychle, dejme tomu během nějakých 20 let, ale vstup násilí a bezpráví do našich ulic bude mít na „oddegenerování“ vstup spíše pozitivní, samozřejmě v případě, že nakonec jako civilizace zvítězíme.
           No a Huxley a Orwel…Bohužel mají pravdu oba, horší už to být nemohlo.
           Ono se to nějak prolíná, na jednu stranu nás informacemi zahlcují, ale na druhou stranu jsou informace cenzurovány a studentům, kteří by je nejvíce měli mít, se filtrují, takže jim je vlastně říkají hodně přežvejkané.
           To třeba je klasika u toho lágru v Letech, kdy pravda je na tom to, že existoval, že tam zahynulo těch asi 326 lidí,(proč je ale už vylhané, nebo navádějící ke lživým závěrům) a že jich pak většinu odlifrovali do Reichu.
           Všechno ostatní je lež buď čistá, nebo pravda tak znásilněná, že by bylo lhát lepší.
           Už ten název, se kterým se ten tábor spojuje- romský holocaust, je odporný a zákeřný nesmysl.

          • embecko

           Tak, tak…
           Moznosti politicke mobilizace obcanu na ochranu jejich bezpecnosti jsou ovsem dany ochotou statu vzit mobilizaci do svych rokou a dat ji nejaky vyssi ramec. Ja si treba doted nevyresil, jestli je nerizena imigrace zamer, anebo projev neschopnosti…v horsim pripade to bude oboje dohromady. Protoze pokud mobilizace, pak bud organizovana (coz muze jedine stat) a tedy kontrolovana, anebo spontanni, coby vyraz zoufalstvi, vedouci k obcanske valce (ci rozkladu spolecnosti).
           Ted ctu Spengleruv Zanik zapadu (jak jsem odkazoval vyse) a v nem Spengler tvrdi, ze to, co vime o vojenstvi Rimske rise, je pouhy obraz vypracovany statni propagandou naslednicke Svate rise naroda nemeckeho coby idealizovany vzor minulosti. Pry provedli mohutnou cenzuru historickych pramenu a vytvorili z nich heroicky obraz stareho Rima, coby sofistikovane a motivovane velmoci. Ovsem- fakticky mel stary Rim sice dobrou organizaci, ale nizkou motivaci vojaku a naprosta vetsina jeho dobyvacnych valek nebyly zadne „valky“, ale spise obsazovani uzemi nohou pesaka, bez odporu. A kdyz nahodou narazili na vetsi a schopnejsi armadu, jak tomu bylo napr. ve Varusove bitve v Teutoburgskem lese proti Arminiovi, tak dostali na budku.
           EU naposledy obsadila postkomunisticke staty, vlastne take zcela bez ideoveho planu, bez usili a nejake vyssi motivace….jedinym jejim mottem bylo „prinest jim svobodu“, coz nemuze jako jednotici prvek rise dlouho vydrzet.

           Kdysi jsme se s kamaradem rozhodli odjet na vandr do Andalusie- vcelku bez problemu jsme se tam dostali, vystoupili z autobusu, sedli si na kasnu na namesti a cuceli…pak kamarad rika: „Co tady vlastne delame? Nemeli jsme jet radsi do Berouna?“
           Tak podobne skoncila Rimska rise a v podobne situaci je i EU. Bez problemu zabrali nova uzemi a ted nevi, proc vlastne a co s tim vubec dal delat. Cele to pak stoji jen na odcizene administrative, vykaznictvi, ucetnictvi a pravnicich, schopnych se orientovat v chaoticke zmeti zakonu- v tom je Rim stejny jako EU…a jelikoz tam zcela chybi pridana hodnota nejake spojujici ideje, nedokazaly obe formace pro „svoji vec“ presvedcit na jejim uzemi zijici „nove narody“, ze kterych se pak postupne vypracovala pata kolona.

           Soucasna situace tedy neni zadnou historickou vyjimkou. Ze se to rozklada, to vidi kazdy…ovsem nekdo voli pstrosi taktiku, nebot se ma prilis dobre na to, nez aby ztratil osobni klid kvuli okamzikum a situacim, ktere se ho zatim nijak osobne nedotkly. No a jiny si zas mysli, ze rozklad je neodvratny a ze cim drive se zasahne, tim mene skod se nadela. Na obou stranach stoji vira (nejak to dopadne X spatne to dopadne). Mne, coby humanistu, varuje, ze situace neni stabilni, ale udalosti nabyvaji neblahy trend a ze nejvice trpi ti nejslabsi, kterym zacina pomalu dochazet, ze se stali lovnou zveri.
           https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/470230-zide-by-v-nemeckych-mestech-nemeli-nosit-jarmulku-radi-zidovska-obec.html

          • vittta

           Tak Řím byl klasická velmoc, která byla silná tak, že jí nemohl nikdo vojensky porazit, ale její výboje začaly být v určitý moment více-méně politického rázu.
           K té síle ale Řím musel nejprve dospět, a dospěl k ní především odhodláním a dobře cvičeným vojskem na občanském principu, to zdůrazňuji.
           Nakonec je rozvrátila jejich vlastní lenost, a zde POZOR, ta vznikla tím, že za ně pracovali otroci a válčili žoldáci.
           U nás místo otroků máme stroje.
           Jenom práce, která má viditelný smysl, zušlechťuje a v podstatě zlidšťuje člověka, všechno ostatní z něj dělá jen stroj na přeměnu energie a rozmnožování.
           Což je definice té degenerace části dnešních lidé.
           S tím Berounem, no jasně, vím, co myslíš, co kde hledat, když krásu máme doma?
           Upřímě ti řeknu, že bych zdechul vnitřním žalem, kdybych nemohl koukat na ty nekonečné hory, ve kterých jsem vyrostl, a poslouchat zručení potoků- protože jako horal velice miluji zvuk rychlé vody, a volně plynoucí toky jsou jakési…jiné, což jsem si ale uvědomil až v hluboké dospělosti.
           Ale zrovna tak bych se utrápil někdo, kdo čumí od dětství do dálav oceánu a poslouchá jeho vlny, každý člověk je spojen se svým dětstvím více, než si myslí, a jen cigošovi je jedno, kde bydlí, hlavně když bude mít co žrát za co nejmenší výkon.
           No a jak to policky dneska je….
           Podívej tady na naší politickou scénu.
           To jsou nemocní lidé, vesměs bez jakýchkoliv znalostí, a mezi nimi pár inteligentů, kteří buď pochopí, že mají držet hubu, nebo jim jí ostatní zavřou.
           Pokud na ně nění vnější či vnitřní tlak, klidně to takhle vydrží celé dekády a najednou zjistíš, že lid je vlastně k ničemu nepotřebuje, jsou toliko iluzí, ale ta iluze je důležitá, protože vzbuzuje dojem kompaktního celku.
           Na západní státy vznikl vnější i vnitřní tlak naráz, to nemohli jejich političní trubci ustát.
           A proto přijde jednou nový Hitler,Napoleon, či Stalin, ale třeba i Marcus Aurelius, Karel IV, Kublajchán a ten převrátí svět, aby se ten svět postupně zase vrátil do zahnívající stojatosti psychopatických a zbytečných vlád.

          • embecko

           Tady neco ilustrativniho: Alzirskemu recidivistovi, co za posledni cin loupezneho prepadeni se zbrani a tezke ublizeni na zdravi (nozem) dostal 3,5 roku vcera snizil soudce trest o rok. Oduvodnenim bylo, ze odsouzeny js prilis citlivy na vazbu z duvodu neznalosti nemciny.
           https://www.derwesten.de/panorama/er-spricht-kein-deutsch-haft-gericht-id214118873.html

           „A proto přijde jednou nový Hitler,Napoleon, či Stalin, ale třeba i Marcus Aurelius, Karel IV, Kublajchán a ten převrátí svět, aby se ten svět postupně zase vrátil do zahnívající stojatosti psychopatických a zbytečných vlád“…dobry! :o)
           P.S. ted ctu, ze ti holandsti utocnici z Prahy se moc stydi a nabizi cisnikovi financni odskodne…ted zacina to, co bylo lze ocekavat, zacnou z nich delat chudaky, co se jen neudrzeli pred svatbou…inu, emocni vypeti, bezna panska jizda, co se tak trosku vymkla kontrole…dokazes si predstavit, jak by to cele probihalo, kdyby se utok stal obracene (6 Cechu na jednoho marockeho Holandana)? A meli k tomu jeste podobny utok z predesleho dne, jako ti Holandani (nejak se o tehle recidive nemluvi…).

          • Saul

           „dokazes si predstavit, jak by to cele probihalo, kdyby se utok stal obracene (6 Cechu na jednoho marockeho Holandana)?“

           V 90.letech bylo takových útoků desítky,nebo spíš stovky.
           Skini se v pravidelných intervalech proběhli po Václaváku,nebo nádraží a zkopali do bezvědomí všechny,kdo měl tmavší než hnědé vlasy a zdaleka nešlo jen o cikány.
           Do doby,než to odnesl i jeden zaměstnanec velvyslanectví tuším Angoly, se to bralo jako neškodná zábava pražské omladiny a nestálo to za zmínku ani mediím.
           Pachatelé mnoha těžkých ublížení na zdraví samozřejmě nikdy nevypátráni a nepotrestáni i když policie dobře věděla,kdo tyto nájezdy organizuje a účastní se jich.
           I „vlastenec“ Daniel Landa by mohl vyprávět….

          • vittta

           V 90 letech bylo….
           No jo, vlhké sny Saulovy.
           To lžeš profesionálně, nebo prostě jen tak kecáš?
           Jistě, staly se nějaké útoky, co si pamatuji, ale v porovnání s Německem je to bagatelní záležitost.
           A 90 léta byly před 25 lety.
           Zkus něco čerstvějšího, balíku!
           Ono se děje tak nějak vesměs to, co se medializuje, co ne, jako by se nestalo.
           Kdo se dozví, že nějaký cigoš nebo negr někoho zmlátil?
           Nikdo.
           Naopak se o tom ale píše s obdivuhodnou vytrvalostí.
           Slyšel jsi kdy v TV či Rádiu o 360 000 československých obětech 2. světové války?
           Ale o 324 cikánech v Letech se mluví pořád a to ještě tak, že jsme je pomalu zabili my.
           Nebo jsi někdy slyšel o 2-3 milionech zavražděných sovětských válečných zajatců?
           Pochybuji, ale že se z 90 000 zajatých skopčáků u Stalingradu vrátilo 6 000 (později 5000) se pláče každou chvíli.
           Tomu se říká virtuální realita.
           Negři obohacují a zachraňují bílou civilizaci, ale oficiálně se tomu říká krize!

          • vittta

           Hele saule, tohle tě bude zajímat.
           I v Německu jsou rasisté.
           Ten chlap ze Sigmaringenu…..tam to znám, můj fotr tam kousek bydlel, tehdy to ale bývalo ještě nudné, bílé město.
           Možná by stačilo více vstřícnosti k trepícím migrantům a méně xenofobie a rasismu, co myslíš?
           Škoda, že ty nevlastníš dům s rodinnou historii v Sigmaringenu, určitě by sis věděl rady lépe jak ten…pche, hejtr!
           https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/470474-integrace-uprchliku-v-nemecku-necekane-drahy-maraton.html

          • Saul

           Vy mate fotra Nemce?
           Tak ted vam uz rozumim,genum clovek neporuci,ze?

          • vittta

           Samozřejmě že ne.
           Jsem čistý Čech z obou stran rodu.
           Z tátovy strany potvrzeno do r.1836.
           Věnuj se tématu, věděl bys si s těmi negry rady lépe, jak ten xenofobista?
           Utíkáš jak slizký had, trollíku!

     • MaB

      Tu nezaměňovat s černou parádní (přehlídkovou) uniformu zavedenou v roce 1932, se servisní uniformou waffen ss velmi blízkou té Wehrmachtu, nebo s černou uniformou jednotek panzer, kdy vojáci nosí odznak s lebkou, dědictví pruské tradice husarů smrti.

      (rika jeden zdejsi sberatel vseho, co se 2. svetové valky tyce:)

      • Saul

       A říká to správně.
       Nejeden tankista Wehrmachtu na tu svoji černou uniformu nehezky doplatil,když byl podle ní Sověty při zajetí považován za příslušníka jednotek SS.

       • vittta

        Černé uniformy měli i tankysté v ČSLA!
        To jenom kdyby někomu začala vadit černá, protože jí měla vlajka SS a ti nejlepší z lidí mají takovou barvu ksichtu!

        • astraustralia

         vittta mate pravdu
         z nejakeho neznameho duvodu se cerna barva stala barvou velmi problematickou a duvodem neni ze to nosi tankiste.
         Totez plati i o barve bile.
         Ale to je jen problem tech kteri si problemy vymysli.
         Prijde doba kdy budou problemy jine a nebude to o barvach.

         • Saul

          Hlavně aby co nejrychleji přišla doba,ve které si všichni uvědomí,že problémy a jejich řešení nejsou černobílé.

         • vittta

          Mělo by mě to něco říci, nebo to má nějakou souvislost s migračním obohacením, kterému západní rasisté a xenofobové říkají „krize“?

          • MaB

           Ne. to je jen na ukázku toho, jak je černá krásná. Krásná a elegantní.

          • vittta

           Mě se líbí bílé ženy.
           Může s tím mít samozřejmě někdo problém, že jsem jako rasista a nacista, ale je to tak.
           Jestli se někomu libí černošky, jeho věc.

          • Saul

           Treba je to jen tim vitto,ze jste zadnou nebilou jeste v zivote nevidel.
           Proste u vas v Krupce zadne nejsou(krome Romek) a dal jste se nikdy ze strachu pred tim krasnym sirym svetem nikdy nepodival.

          • vittta

           Hele MaB, už je tady potížista, co mu moje záliba v bílých nejde pod nos.
           Jste doufám bílá, protože jinak…to nevím teda…

          • Kamil Mudra

           No… u chlapa to posoudit neumím. Ale co se týče ženské krásy tak z mého pohledu krásu tvoří linie ať už jde o tvář nebo figuru. Stará nebo mladá, krásná ženská je krásná v jakémkoli barevném provedení. Černá pleť mi nepřijde o nic více (ani méně) elegantní než kterákoli jiná.

          • vera

           Obdivovat krásu, klidně, ale proč kvůli tomu předělávat člověka, nutit ho do větší dávky obdivu, strkat mu nos do talíře? Nehledě k tomu, že smícháním s bílou by vám černá zmizela,
           tak je tu ještě pohled z té druhé strany.
           Krásný je všecko, ale jak řekl Muhammad Ali – každej inteligentní člověk chce, aby jeho děti vypadaly jako on. Proč je smutný, že nechci ztratit svou rasu, svou nádhernou identitu? Žádná žena na zemi mě nemůže potěšit, vařit mi a jednat se mnou jako americká černoška. Žádná se nemůže se mnou identifikovat tak jako ona. Miluju svou rasu. To není nenávist. To je přirozené)

          • Kamil Mudra

           Dle mého mínění se Ali zbytečně svazuje tím svým ulpíváním na rasové identitě. Pro mne je na prvním místě láska a vzájemné porozumění a všechno další spadá do oblasti lidské rozmanitosti. Kdybych se zamiloval třeba do Číňanky nebo do Afričanky a chtěl s ní chtít žít, tak bych se nezabýval tím jestli moje děti budou vypadat stejně jako já. Důležité by pro mne bylo jaké jsou uvnitř a u toho „obalu“ by mi šlo hlavně o to aby byl co nejzdravější. Nepředpokládám že jsem přišel na svět proto abych tu po sobě zanechal nějaké svoje „duplikáty“.

          • vittta

           Měl bych s tím problém, Kamile.
           Kdyby moje děti měly být černé….
           Můj rod by tím vymřel, tak to vnímám.
           Existuje ale ještě další varianta, a to tak, že by moje děti měly černé potomky.
           Pak já jsem k vymření rodu přišel jako slepej k houslím, bylo by to pro mě zklamání.
           Srdci ale neporučíš, co se má stát, se stejně stane, tak to také beru, ale stejně považuji míšení ras za určitou zvrhlost, nebo jak to nazvat.
           A myslím si, že ženská, která si najde negra nemůže být úplně normální, je hnusná, nebo blbá, nebo má nějaký jiná hancicap.
           Chlap je lovec, tam je to asi něco jiného..ten oplodní, a potomka v podstatě v přírodě nemusí ani vidět.
           Ale žena se o potomka stará, vidí ho, a jinobarevný potomek je v základní lidské komunitě (bráno z biologického hlediska) šikanován, nebo i zabit.
           Tedy žena riskuje, že dítě ztratí, když se spustí s jinou rasou, a samice v přírodě v rozmnožování riskují nerady, je to nepřirozené, naopak, věnují velkou pozornost výběru parnera, a „lůzr“ se jen tak nespáří.
           A my…jsme jen opice v šatech, nic víc, i když technika nám umožnila žít v „civilizaci“.
           Ale kdyby civilizace zanikla, velice rychle bychom se vrátili ke svým kořenům nějaké prvobytně pospolné spolešnosti.

          • vittta

           Já třeba bych něml problém vychovávat opuštěné negerské dítě, a dělat mu tátu, a měl bych ho u toho i rád.
           Ale to je jiná situace.
           Tak pak by mě zase mrzelo, kdyby ho nějaký protějšek odmítl kvůli barvě pleti, ale s tím bych počítal u dopředu.
           Mrzela by mě v tomto případě krutá přiruzenost..řekněme přírody.
           Co je zajímavé, kdybych se měl starat o takové dítě, chtěl bych, aby si našlo bílý protějšek, je to asi přirozená touha po podobnosti.
           O cikánské dítě bych se ale starat problém měl.
           Podvědomě bych vnímal značné riziko, že bude intelektuálně hluboce podprůměrné.

      • astraustralia

       Jak spravne pise MaB:
       nebo s černou uniformou jednotek panzer, kdy vojáci nosí odznak s lebkou,

       V prubehu 2 svetove bylo uzemi nedaleko od Prahy zvane tez jako Neveklovsko zabrano a slouzilo jako cviciste armady Nemecka. Rada obci tam byla vystehovana a v prubehu 2 svetove i zdemolovana.
       Cvicili tam vojaci od vsech zbrani, i SS.

 8. mistralius

  tak aby bylo jasno, Současný český film je velká sračka. Jistě, v každé době se říká, že je to velká sračka, ale nyní je to objektivně. Hřebejk – velice nepřesvědčivý, od jeho Kawasakiho růže jsem čekal víc, než jsem shlédl. Svěrák junior, už mě nebaví ty jejich ukňourané věci.
  Na you tube lze ovšem shlédnout mnoho starších věcí, Před pár dny jsem shlédl Menzelovo Kdo hledá zlaté dno. Pod scénářem byl jako jeden ze čtyř scénaristů podepsán též Zdeněk Svěrák (to jsem nevěděl). Překvapení bylo pozitivní, jestliže někdo tvrdí, že je to příběh o Tatře 138, pak má třeba pravdu, ale kdo to umí zfilmovat?

  Proč nedá ČT od Antonína Kachlíka (pětadevadesátiletý režisér) třeba výborný film Kouzelníkův návrat (1984)? No jistě, třeba by se ukázalo, že tato generace neumí točit, i kdyby slintala nad ODS tisíckrát.

 9. mistralius

  Antonín Kachlík byl totálně nasazený a jeho jasné svědectví o americkém bombardování se nehodí do krámu. Tedy nadnárodní firmy nebombardujeme (i kdyby vyráběly cyklon B proti našim soukmenovcům), konkurenci KOŠER bombardujeme.

 10. mistralius

  Takže poslední zbytky oficiálních médií, kterýchžto vlajkovou lodí a základnou je ČT (ostatně soudím, že ČT musí být zničena) mají svůj vzor údajně ve fér angličanech.

  Takže tito féroví angličani jako jedni z prvních podepsali smlouvu o neútoční s Hitlerem (stalo se tak v Mnichově roku 1938) poté co odmítli realistická vyjednávnání se SSSR. Je skutečně neuvěřitelné, že debilní český pravičák blekotá něco o taktické smlouvě, kterou tento blbý český pravičák nazývá smlouvou Molotov-Ribentrop (samozřejmě nelze od tohoto blba ekvivalentního blbé Němcové z ods čekat něco jiného).

  Další anglický džentlmen blér způsobil, že jediný čestný člověk skončil jako viselec na stromě, David Kelly nebyl ovšem ctihodný angličan, ale velšan.

  • vittta

   Němcová je pravicová leda tím, že nemá ráda komunistické Rusko a komunistu Putina.
   Že je svět už jinde, než v r.1985, kdy jí to ještě jakž-takž myslelo, si ještě nevšimla.

    • vittta

     Já už to asi tak 2 roky nedělím.
     Akutně určitě nejméně rok.
     Levice je jako alkohol, ten v malých dávkách je prospěšný, a ulehčuje život.
     Jenže…jak to tak chodí, malá dávka se jen těžko udržuje, a pak už leckdy člověk neví, co dělá.
     Víš co je prdel?
     Z levice se stal mainstream.
     Žádný pravičák neslouží velkokapitálu tak dobře, jako levičák.
     Na pracující serou, ale buržoustům lezou do análu, aby měly peníze na svoje páchání dobra!

     • Kamil Mudra

      Já už to nedělím řadu let. To co nám bylo pod pojmem „levice“ vštěpováno ve škole a následně politiky prezentováno v dospělosti nemá se současnou „levicí“ vůbec nic společného.

      • mistralius

       možná se nechci vzdát klubu „levičáků“, abych pak nepatřil nikam. Fakt je, že třeba exoti okolo Deníku referendum mě přestali bavit skoro okamžitě.

     • mistralius

      souhlasím s tím, že alkohol je dobrý sluha, ale špatný pán
      fakt je, že s českou levicí je to taky na ho…, to ovšem neznamená že změním světonázor

      • vittta

       Já ho také neměním, jenom už mu neříkám levicový, či u mě spíše sympatizující s levicí, ani ho o levici vůbec neotírám.
       To budu raději nazýván fašistou, než levičákem!

   • Kamil Mudra

    Němcová už za sebe má náhradu. Soudě podle několika jejích veřejných výstupů které jsem měl tu čest (a nudu) shlédnout, jde o náhradu natolik „kvalitní“ že sama už může s klidným srdcem odejít z politické scény. Fanatická stranickost rozhodně zůstane v ODS plnohodnotně zastoupena včetně schopnosti kroutit realitu vždy do toho „správného“ uzlu:
    Alexandra Udženija
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandra_Ud%C5%BEenija

 11. astraustralia

  Co zprava ci informace to vzdy jen zdurazneni ze „vlada v demisi“
  Vyzyvam nejen Tarase ktery pise „nejudernejsi“ clanky, ale vas FSECHNY kteri to prozivate a vladu v demisi si uzivate, napiste,
  sve vyhrady a nazory vypiste!
  Co si myslite o te t.zv. nejprijatelnejsi koalici ANO se soc.dem?
  O tom ze CSSD klesla z 22 na 7 % a za to ma dostat 5 ministerstev ? Nebo jeste vic ?
  Hlavne aby soc.dem. zustalo vnitro kde se varila predvolebni polevka zvana Capi hnizdo.?
  Kdysi to Topolanek vyresil tak ze ziskal 2 prebehliky. To bylo tehdy velmi fuj.
  Jak ciste to bude v r.2018?
  https://tv.idnes.cz/cssd-vyjednavani-vlada-hnuti-ano-ministerstvo-vnitra-pfl-/domaci.aspx?idvideo=V180420_150149_zpravodaj_elm

   • vittta

    Bohužel to asi mají jištěné nějakým připraveným vnitřním rozvratem ANO.
    Babiš nad ANO dle mého ztrácí kontrolu.

   • astraustralia

    „Nejprijatelnejsi“ to opakuji co ctu z massmedialniho tisku.
    Kdyz ANO tak s kym je to prijatelne a stale jeste „demokraticke“ to si nemuzete urcovat sami.
    Nejdemokratictejsi by byla jiste vytvorena „dekomraticka“ jednota ODS/TOP09/lidovci/starostove

    Dejte si nove volby, volic za posledni mesice spravne massmedialni masaze politicky dozral a pokud volby zopakujete muze opet vladnout ODS s TOPkou.
    Kalousek opet ministrem pres penize, no neberte to :-)

    • astraustralia

     Cim to ze se vam nikomu do sestavy koalicni vlady nechce ?
     Tak dalsi pokus.

     25. dubna 2018 10:46
     Tvrdě proti možnosti vlády v čele s trestně stíhaným premiérem v demisi Andrejem Babišem vystoupil šéf Senátu Milan Štěch a další senátoři sociální demokracie. „Předseda vlády Andrej Babiš, který by měl být hlavním reprezentantem naší exekutivy, neustále zpochybňuje své stíhání, že to je účelovka,“ řekl Štěch.

     Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/stech-predseda-senatu-jednani-o-vlade-cssd-ano-kscm-fw2-/domaci.aspx?c=A180425_100840_domaci_kop

     Dovolte mi male zamysleni a to zcela v theoreticke rovine, s moznosti kterou ale nelze vyloucit.
     Predstavte si ze divadlo ktere predvadi poslanci dovede situaci az do mimoradnych voleb a to nadzvedne volice az tak moc ze je to privede az k zamysleni a srovnani 50 millionu „Capiho hnizda“ k milliardovym cislum rozkradene a zprivatizovane republiky s vysledkem, ze lid Capi hnizdo panu Babisovi nejen odpusti ale da mu dostatek hlasu aby nemusel hledat koalici.
     Co potom?
     Stale bude platit ze ze volby byly svobodne, nebo demokraticky blog posle zvaci dopis do Bruselu a NATO ?
     Ptam se mozna naivne ale je to proto ze z daleka nejsem schopen posoudit miru bud nasratosti ci naopak stoupajici rezignace. Uz skutecnost ze 40% lidi neprislo k volbam svedci o tom jak lide politikum veri.
     Po tom co predvadi nyni bych se nedivil kdyby jich k volbam prislo jeste mene.
     Samozrejme kratkozrace a k jejich skode.
     Jeste stale se v CR mluvi o demokracii coby vlade lidu.
     Lide vyjadri se a rozhodni sam kdyz poslanci nejsou schopni !:-)

     • vittta

      No jo, tam jsou podle mě nějaké tlaky na celistvost ANO, jinak by Babiš nemohl tak trapně ustupovat ČSSD, která je stranou několika lidí, Bruselu a dnes už i několika %.
      Ale já to někde už psal, Astře, ten názor na to.

      • vittta

       No, tady kus nahoře.
       Co k tomu má člověk napsat, Babiš ztrácí vliv a kontrolu nad ANO i řízením státu.

 12. astraustralia

  Taras ve svem clanku rozvadi myslenku z AENews.
  Uvaha o dalsim vyvoji tam rika :
  Jak dopadne ČSSD, tak dopadnou postupně i ostatní politické strany, nejen v ČR, ale v celé Evropě. Veškerá moc v zemi bude patřit státnímu manažerovi.
  Bez ohledu na to, jak dopadne referendum v ČSSD, politická realita znovu čtenářům Aeronetu ukazuje, jak funguje tzv. mocenský tenzor, tedy výslednice politických a společenských směrů, které jsou definovány dlouhodobými procesy a vývojem populace a jejího myšlení. Více pruhů, více Adidas. Přesně v těchto mezích uvažuje i volič, který de facto nehledá změnu, ale garantování sociálních jistot, bez ohledu na to, kdo je garantuje a co za těmito garancemi se skrývá. Národ nezajímalo, že je někdo trestně stíhaný, Andrej Babiš rozdrtil ve volbách všechny. Globalizační procesy se nasunuly do ČR spolu s velkými supermarkety a s bankovními půjčkami na přelomu tisíciletí.

  A zatímco před rokem 1989 jsme budovali socialismus, dnes národ buduje kapitalistický neofeudalismus, novodobé nevolnictví půjček, hypoték a úvěrů, jak domácností, tak i veřejných rozpočtů. Nikdo už nevěří politikům, proto ve volbách tradiční strany dopadly tak, jak dopadly. Dnes lidé volí manažery, oligarchy, businessmany a bankéře. A nikdo je k tomu nenutí. Je to objektivní proces, a to je ta největší zbraň dlouhodobých procesů.
  ČSSD přijde nakonec o Lidový dům, strana zanikne. Naproti tomu budou vznikat nové politické subjekty na bázi podnikatelských projektů. Babiš tak přináší do ČR tu nejtvrdší globalizaci, nejrychleji a nejviditelněji, než všechny politické reprezentace v ČR po roce 1989.

 13. MaB

  Ano a nepřekvapuje mne to.
  Alain Delon je velmi zahořklý, jeho největší problém bude asi v tom, že se nedovede smířit s tím, že krása a sláva jsou pomíjivé.
  Zanevřel na svou dobu, na svět, kde „vše ovládá lež, všechno je překroucené“, rozešel se synem Alainem Fabienem a jak svěřil v lednu časopisu Gala, přestal věřit i v Boha. Udržuje „poměr“ jen s Pannou Marií:
  „Má vášeň je Marie. Protože miluji tuto ženu, miluju všechno, co dělá. (…) mluvím s ní, svěřuji se jí, ptám se jí. Přináší mi ùlevu, dělá mi společnost, kterou nemám, je tady vždycky.“…
  (Možná dokud se mezi nejméně deseti „kandidátkami“ neobjeví ta pravá ?)

   • embecko

    Miru prohry lze odhadnout podle vyzev ruznych osobnosti, zde treba Francouzi (dolu dam zvlast Nemce, kvuli schvalovani):
    http://www.reflex.cz/clanek/komentare/86628/sto-francouzskych-osobnosti-v-le-figaro-politicky-islamismus-ohrozuje-svobodu-vznika-apartheid-naruby.html
    Normlizacni kritika jak sveho casu z Tribuny (kdo si jiz nepamatuje, pak to byl takovy velky tydenik, tisteny na novinovem papiru. Kriticky byl, clanky obcas ne spatne, byt tezce ideologicke).
    Bud vyse odkazane francouzske osobnosti nejsou osobnostmi, nebo jde o opatrne oportunisty, anebo je naplno deklarovana bida francouzske intelektualni elity.
    Jako v Tribune: opatrna kritika, tvarici se jako razantni, zamerena dovolenym smerem, nesahajici po podstate problemu (Nemci dole jsou to same prez kopirak). Pokud bych mel podle projevu intelektualnich elit vyjadrit aktualni stav evropske prohry v bodech, pak bych to videl tak na 3:7.

    • embecko

     Zde slibeni Nemci:
     https://www.erklaerung2018.de/
     Tam zas prekvapi delka prohlaseni, omezujici se jen na 2 souveti (ano, je to jen ten prvy odstavec).
     Prekladac se s tim vyporadal takto:
     „S narůstajícím údivem pozorujeme, jak je Německo poškozeno nezákonným masovým přistěhovalectvím. Máme solidaritu s těmi, kteří mírumilovně demonstrují za to, že se na hranicích naší země znovu obnoví právní stát.“
     Me to tedy spise nezli spolecne prohlaseni prijde jako hromadna kapituace, zde dle meho Nemci prohravaji 2:8.

     • Saul

      Francouzi??
      Waleed Al-Husseini, Fatiha Boudjahlatl, Alain Finkielkraut, Elizabeth Levy …copak to jsou nějací Francouzi?
      Oni by už tady někteří věděli, co s nimi.

      • MaB

       To je 300 prvnich, ke kterym se pripojuji:
       Ostre vystupuji proti pouee extrémy, jak pravicové, tak levicové

       Les 300 premiers signataires :
       Charles Aznavour ; Françoise Hardy ; Pierre Arditi ; Elisabeth Badinter ; Michel Drucker ; François Pinault ; Eric-Emmanuel Schmitt ; Marceline Loridan-Ivens ; Radu Mihaileanu ; Elisabeth de Fontenay ; Nicolas Sarkozy ; Pascal Bruckner ; Laure Adler ; Bertrand Delanoë ; Manuel Valls ; Michel Jonasz ; Xavier Niel ; Jean-Pierre Raffarin ; Gérard Depardieu ; Renaud ; Pierre Lescure ; Francis Esménard ; Mgr Joseph Doré ; Grand Rabbin Haïm Korsia ; Imam Hassen Chalghoumi ; Carla Bruni ; Boualem Sansal ; Imam Aliou Gassama ; Annette Wieviorka ; Gérard Darmon ; Antoine Compagnon ; Mofti Mohamed ali Kacim ; Bernard Cazeneuve ; Bernard-Henri Lévy ; Philippe Val ; Zabou Breitman ; Waleed al-Husseini ; Yann Moix ; Xavier De Gaulle ; Joann Sfar ; Julia Kristeva ; François Berléand ; Olivier Guez ; Jeannette Bougrab ; Marc-Olivier Fogiel ; Luc Ferry ; Laurent Wauquiez ; Dominique Schnapper ; Daniel Mesguich ; Laurent Bouvet ; Pierre-André Taguieff ; Jacques Vendroux ; Georges Bensoussan ; Christian Estrosi ; Brice Couturier ; Imam Bouna Diakhaby ; Eric Ciotti ; Jean Glavany ; Maurice Lévy ; Jean-Claude Casanova ; Jean-Robert Pitte ; Jean-Luc Hees ; Alain Finkielkraut ; Père Patrick Desbois ; Aurore Bergé ; François Heilbronn ; Eliette Abécassis ; Bernard de la Villardière ; Richard Ducousset ; Juliette Méadel ; Daniel Leconte ; Jean Birenbaum ; Richard Malka ; Aldo Naouri ; Guillaume Dervieux ; Maurice Bartelemy ; Ilana Cicurel ; Yoann Lemaire ; Michel Gad Wolkowicz ; Olivier Rolin ; Dominique Perben ; Christine Jordis ; David Khayat ; Alexandre Devecchio ; Gilles Clavreul ; Jean-Paul Scarpitta ; Monette Vacquin ; Christine Orban ; Habib Meyer ; Chantal Delsol ; Vadim Sher ; Françoise Bernard ; Frédéric Encel ; Christiane Rancé ; Noémie Halioua ; Jean-Pierre Winter ; Jean-Paul Brighelli ; Marc-Alain Ouaknin ; Stephane Barsacq ; Pascal Fioretto ; Olivier Orban ; Stéphane Simon ; Laurent Munnich ; Ivan Rioufol ; Fabrice d’Almeida ; Dany Jucaud ; Olivia Grégoire ; Elise Fagjeles ; Brigitte-Fanny Cohen ; Yaël Mellul ; Lise Bouvet ; Frédéric Dumoulin ; Muriel Beyer ; André Bercoff ; Aliza Jabes ; Jean-Claude Zylberstein ; Natacha Vitrat ; Paul Aidana ; Imam Karim ; Alexandra Laignel-Lavastine ; Lydia Guirous ; Rivon Krygier ; Muriel Attal ; Serge Hefez ; Céline Pina ; Alain Kleinmann ; Marie Ibn Arabi-Blondel ; Michael Prazan ; Jean-François Rabain ; Ruth Aboulkheir ; Daniel Brun ; Paul Aidane ; Marielle David ; Catherine Kintzler ; Michèle Anahory ; Lionel Naccache ; François Ardeven ; Thibault Moreau ; Marianne Rabain-Lebovici ; Nadège Puljak ; Régine Waintrater ; Michèle Anahory ; Aude Weill-Raynal ; André Aboulkheir ; Elsa Chaudun ; Patrick Bantman ; Ruben Rabinovicth ; Claire Brière-Blanchet ; Ghislaine Guerry ; Jean-Jacques Moscovitz ; Amine El Khatmi ; André Zagury ; François Ardeven ; Estelle Kulich ; Annette Becker ; Lilianne Lamantowicz ; Ruth Aboulkheir ; Christine Loterman ; Adrien Barrot ; Sibyle Veil ; Talila Guteville ; Florence Ben Sadoun ; Michèle Anahory ; Paul Zawadzki ; Serge Perrot ; Patrick Guyomard ; Marc Nacht ; André Aboulkheir ; Laurence Bantman ; Josiane Sberro ; Anne-Sophie Nogaret ; Lucile Gellman ; Alain Bentolila ; Janine Atlounian ; Claude Birman ; Danielle Cohen-Levinas ; Laurence Picard ; Sabrina Volcot-Freeman ; Gérard Bensussan ; Françoise-Anne Menager ; Yann Padova ; Evelyne Chauvet ; Yves Mamou ; Naem Bestandji ; Marc Knobel ; Nidra Poller ; Brigitte-Fanny Cohen ; Joelle Blumberg ; Catherine Rozenberg ; André Aboulkheir ; Caroline Bray-Goyon ; Michel Tauber ; André Zagury ; Laura Bruhl ; Eliane Dagane ; Paul Zawadzki ; Michel Bouleau ; Marc Zerbib ; Catherine Chalier ; Jasmine Getz ; Marie-Laure Dimon ; Marion Blumen ; Simone Wiener ; François Cahen ; Richard Metz ; Daniel Draï ; Jacqueline Costa-Lascoux ; Stéphane Lévy ; Arthur Joffe ; Antoine Molleron ; Liliane Kandel ; Stéphane Dugowson ; David Duquesne ; Marc Cohen ; Michèle Lévy-Soussan ; Frédéric Haziza ; Martine Dugowson ; Jonathan Cohen ; Damien Le Guay ; Patrick Loterman ; Mohamed Guerroumi ; Wladi Mamane ; William de Carvalho ; Brigitte Paszt ; Séverine Camus ; Solange Repleski ; André Perrin ; Sylvie Mehaudel ; Jean-Pierre Obin ; Yael Mellul ; Sophie Nizard ; Richard Prasquier ; Patricia Sitruk ; Renée Fregosi ; Jean-Jacques Rassial ; Karina Obadia ; Jean-Louis Repelski ; Edith Ochs ; Jacob Rogozinski ; Roger Fajnzylberg ; Marie-Helène Routisseau ; Philippe Ruszniewski ; André Senik ; Jean-François Solal ; Paule Steiner ; Jean-Benjamin Stora ; Anne Szulmajster ; Maud Tabachnik ; Daniel Tchenio ; Julien Trokiner ; Fatiha Boyer ; Cosimo Trono ; Henri Vacquin ; Caroline Valentin ; Alain Zaksas ; Slim Moussa ; Jacques Wrobel ; Roland Gori ; Nader Alami ; Céline Zins ; Richard Dell’Agnola ; Patrick Beaudouin ; Barbara Lefebvre ; Jacques Tarnéro ; Georges-Elia Sarfat ; Lise Boëll ; Jacques Wrobel ; Bernard Golse ; Céline Boulay-Esperonnier ; Anne Brandy ; Imam Karim ; Sammy Ghozlan.

       • vittta

        Ha, ha, ha, ha,ha,ha,ha!!!!!!!
        Víte, kdo byl největší mírotvůrce v r.1938?
        Adolf Hitler.
        A kdyby vyhrál, tak to tak i zůstalo, a Poláci si začali válku přepadením Německa v Gliwicích!

        • Saul

         Tak jak jste se dnes mel ,vlastence?
         Z kolika zurcicich potucku jste se napil a kolik km. nachodil po te krajine,kterou tak milujete?
         Nebo….,ze byste zase jen visel na netu a siril svou propagandu nenavisti?
         No , tak snad radeji zpet k prispevku,ktery tak „duchaplne“ komentujete.
         Ta vyzva je o lidech,kteri neco v zivote dokazali a hlavne se dokazali vzeprit mainstarimu,oficialnimu proudu,zbabelym politikum,s nejvetsi pravdebodobnosti i sve komunite a nejspis i clenum sve vlastni rodiny.
         O lidech,kteri vidi pred sebou stejnou beznadej jako vy,ale pokusili se z ni hledat nejakou nenasilnou cestu ven.
         A takova nula a prase jako vy je neprimo oznaci za patou kolonu zradcu a jeste si vezme do sve arogantni nackovske tlamy Adolfa Hitlera.
         „Clovece“, co vy jste to za zmetka?

         A kdybyste se zase nekdy ptal,proc vas lide povazuji za rasistu ,tak si tento svuj prispevek vytisknete a dejte za zrcadlo.

         „Já třeba bych něml problém vychovávat opuštěné negerské dítě, a dělat mu tátu, a měl bych ho u toho i rád.
         Ale to je jiná situace.
         Tak pak by mě zase mrzelo, kdyby ho nějaký protějšek odmítl kvůli barvě pleti, ale s tím bych počítal u dopředu.
         Mrzela by mě v tomto případě krutá přiruzenost..řekněme přírody.
         Co je zajímavé, kdybych se měl starat o takové dítě, chtěl bych, aby si našlo bílý protějšek, je to asi přirozená touha po podobnosti.
         O cikánské dítě bych se ale starat problém měl.
         Podvědomě bych vnímal značné riziko, že bude intelektuálně hluboce podprůměrné.

         (A nezapomente si zase pofnukat,vy hysterko,jak vam tu my,slusni lide ublizujem.)

         • embecko

          „A takova nula a prase jako vy je neprimo oznaci za patou kolonu zradcu“
          Po celou dobu existence lidstva to tak vzdycky bylo a ze by to nekdo predelal za poslednich a nasledujicich par let, to bych pochyboval.
          Kazdy cizinec byl po cele lidske dejiny VZDY a opravnene povazovan za patou kolonu. Drive mel 3 moznosti: navrat, asimilaci (nikoliv integraci), anebo smrt. Pozdeji se to resilo administrativni registraci a pravidelnym dozorem.
          Rozdil od minulych spolecenskych formaci vzhledem k dnesni spolecnosti je ten, ze tehdy meli zajem na zachovani sveho spolecenstvi. To co se dnes deje, neni konani dobra, nybrz naopak nezajem na sobe samem. Co k tomu vedlo je myslim na jinou diskuzi.

          • vittta

           Ty jejich podpisy je nic nestojí.
           Podepíše- nepodepíše….
           A podepisují a podepisují, a jinak jsou zalezlí ve svých norách se svýma kurvama a svých chlastem, a svýma práškama a svým koksem.
           Taková výzva má- podle mě- asi takovou cenu, jako když tady místní děvky podepíší petici proti Zemanovi!

          • embecko

           Jeste dodam, ze cizinec nerovna se pouze prisedsi zvenku, muze to byt i domaci. Cizinec = clovek, jez nerozumi, anebo neprijal vnitrni zakony spolecenstvi. Coz znamena, ze clovek s jinou barvou kuze nemusi byt vzdy cizinec, jde o vnitrni nastaveni, nikoliv o fyzicke znaky (to uz tu konecne opakoval vittta nekolikrat).

           A pokud nekdo nebude rozumet obratu „clovek, jez nerozumi, anebo neprijal vnitrni zakony spolecenstvi“ a bude se ptat, co to znamena, anebo namitat, ze jde o gumovy predpoklad…tak tady uz predem odpovidam, ze kdo se tak pta, ten uz je cizinec. Rozumet svemu spolecenstvi je intuitivni pozice a neda se vysvetli ani zakony ani vyhlaskami. Ktery Cech se pta, jake jsou ceske hodnoty, ktere bychom meli branit, tak je chorobny…a ktery Cech je presvedcen, ze hodnoty cizincu jsou srovnatelne, ci dokonce stoji nad domacimi, je sam cizinec- domaci cizinec.

           Zajimava situace ovsem nastava, jako dnes, ze dobra pulka domacich jsou jiz ne-prislusnici spolecnosti a tedy domacimi cizinci…lze jeste mluvit o spolecnosti, kdyz pulka k ni jiz nepatri? Vznika situace, ze puvodne spolecenska choroba se zacina stavat normou…idealni by bylo rozdeleni statu a jeste idealnejsi, kdyby se tak stalo nenasilne.
           Ve Francii to ovsem vypada na deleni na nekonecno: Nejdrive na muslimskou a sekularni cast…OVSEM, ti domaci cizinci, kteri muslimy v jejich samostatnosti podporovali, se v zadnem pripade nepostehuji do muslimske casti, nybrz z bezpecnostnich duvodu samozrejme zustanou v te sekularni, kde povedou svoji propagandu i nadale. Pak tedy bude muset dojik k deleni sekularni casti na cast pro-identickou a mnoho-identickou. A samozrejme pro-identitari pak budou muset zakazat imigrovat obcanum z mnoho-identicke casti, protoze ti se tam budou navzajem zrat a utikat pryc.

           A z toho opet vyplyva, ze hlavni problem neni mezi domacimi a imigranty, ale mezi domacimi a domacimi cizinci, uprchlicka krize by se tedy mela nazyvat krize vnitrospolecenska (vnitroevropska) a vyrikat si ji bude muset identicke domaci obyvatelstvo (bez rozdilu barvy pleti a pod.) mezi sebou.

          • Saul

           Kazdy cizinec byl po cele lidske dejiny VZDY a opravnene povazovan za patou kolonu. Drive mel 3 moznosti: navrat, asimilaci (nikoliv integraci), anebo smrt.
           Kdy drive?
           V celkem nedavne minulosti jim(cizincum nekolik a mnoha generaci zde zijicich) moznost asimilace priznana nebyla i kdyz o ni stali.
           Pouze moznost smrti.
           Zrejme „opravnene“,ze?

          • vittta

           Vlast je ta hodnota, a srdce člověka.
           Kdo to nechápe, je fakt cizinec, ale cizinec na celém světě.
           Jasně, mnozí z těchto cizinců hodně cestují, a hodně vidí.
           Ale kdyby žili v té či oné zemi, vesměs by zjistili, že to jejich vlast není, že je společnost ve své většině nepřijala, a že jsou, a vždycky budou občany II až III kategorie.

           Nerozumí těm domácím, a oni nerozumí jim, i když Čech se většinu rozumět těm domácím naučí, ale o to víc je osamělý.

           Ve Francii je prostě taková móda, a obecně na Západě.
           Všichni jsou Charlie, drží se za ruce, podepisují bezcenné pamflety, které se používají jen k sebeprezentaci a propagandě, a to ještě jen pár hodin.
           U nás se s tím také začíná, ale zatím to občany neoslovilo, a tak se podepisování peticí a pamfletů museli ujmout profesionálové, a místní blázni.
           Proto jsou také všechny ty cáry papíru podepsány těmi samými lidmi,+ pár naivními, pomatenými studenty, či studenty- poloprofesionály, kteří se připravují na svou neosvazáckou, či lépe, na neohitlergujendskou karieru.
           Kdyby to nebylo k pláči, a tak nebezpečné, smál bych se , až bych se za břicho popadal!

         • vittta

          Tys mě tady snad viděl, mentále?
          Schválně jsem se díval, a napsal jsem poslední text 9,42… to jsem byl zrovna po snídani.
          Samozřejmě jsem byl už ráno byl na trhu, koupit zeleninu a….sazenice..
          No, tak jo, vole, já ti to prozradím.
          Tak hned z trhu…tam jsem byl asi v 7, jsem zasadil na zahradě do skleníku roubovanou okurku, a do kompostu (který samozřejmě každý rok přehazuju) zasadil jednu cuketu, jednu dýni muškátovou, a jednu dýni hokaido.
          Pak jsem zalil záhony a skleníky, a vyčistil odtok jezírka.
          Tedy…z trhu jsem jel koupit ještě šroubky, co potřebuju na Volhu.
          Mezitím vstala moje labuť, a vyrazili jsme do ČESKÉHO kšeftu…asi 6 km, kde mají domácí pekařské výrobky a uzeniny.
          Pak jsem začal dělat na Volze poslední úpravy, umyl mastné fleky (měnili jsme motor) a vyleštil chromy Silichromem.
          Moje labuť mě volá k snídani, tak se najím, napíšu pár keců tady a jdu nasazovat haupnu, což je pěkný pakec.
          Taky že jo, nešlo mi to vycentrovat ani hovno, a dokonce jsem zlomil pravý držák, jebal jsem se s tím 3 hodiny.
          Dali jsme si doma polévku.
          No, haupnu jsem zaklopil provizorně, a jeli jsme s labutí strojovnu pořádně nalešetit do ruční myčky. /to už jsem byl z montérek převléklý do kraťasů)
          Jak každý ví, nový motor, a jmenovitě nově usazený je třeba projet, takže jsem vyrazil s labutí na houby, bral jsem to skrze vesnice, kochajíc se krásnou, českou krajinou.
          Dorazil jsem do lesa s obří loukou, kde rostou májovky, a zkontrolaval, kde si mi co hřeje (dělal jsem nově ruční brzdu a šteloval exentry), křál se levý přední buben, ručka a pravý zadní, což je normálka, musí si to sednout.
          Pak jsme šli špacírem po té louce, na místo, kde lze májovky najít už v dubnu.
          Byly tam!
          No ale stály za hovno, jak je moc teplo, jsou všechny červavé.
          Následně jsme se přesunuli na jednu zahrádku, já si dal plzeň, labuť kofolu a objednali si žrádlo.
          Půl hodiny pingl chodil kolem nás a žrádlo nikde, na dotaz reagoval tím, že má plnou hospodu.(neměl)
          Za dalších 5 minut jsem zaplatil pivo a kofolu s tím, ať si to žrádlo sežere sám.
          Jeli jsme pak opět vesnicemi domů, skrze jednu, kde mají dvě starší ženské plnou garáž všelijakých dílů na Volhu, jestli tam náhodou není ten držák. (nebyl)
          Po příjezdu jsem důkladně uklidil garáž a dvorek, protože jsem týden makal na auťáku, a už to chtělo.
          Labuť mezitím dělá večeři.
          A nyní jsem tady!
          Cos ďál ty, válečníku?

          • vittta

           Jinak tedy je mi na háku, jestli jsem rasista, nebo ne.
           Tohle jsou popsané moje pocity, ne ideologie.
           S pocity se dá těžko něco dělat, tak to cítím, a tak jsem to napsal.
           Můžeš to mít jinak, je mi to jedno….
           Co se cigošů týká, jejich intelekt je průměrně dost hluboko pod průměrem bílé české populace.
           To není žádný můj předsudek, tak to prostě je, bez ohledu na to, co si o tom myslím, či jak to cítím, a co je nejlepší, je to i bez ohledu na to, co si o tom myslíš ty, nebo zkurvený pokrytecký Brusel.
           Rozumíš, vole, můžete nařídit, že tráva bude od 1.6. 2019 modrá,kočka bude vrhat jen 1 kotě, a psi budu létat.
           Ale to je tak všechno, tráva bude stále zelená, kočky budou mít 4-6 koťat, a psi létat sami o sobě nebudou.

          • Saul

           S tou tmavou kofolou byste to mel jeste nejak poresit.
           Zkuste ji obednat tonika,nebo matonku.
           Ja mel prima den,bez starych smradlavych aut a blbych kecu.:-)
           Tedy dokud jsem si neotevrel vase autorske texty.

          • Saul

           A jinak,dnes 70km na kole jsem zavalcil(bejvavalo kdysi i vic,ale uz jsem veteran)
           Tak daleko to s tou Volhou ale nezkousejte,leda byste mel nejaky negry na odtlaceni do servisu.

          • vittta

           Tak co je otevíráš?
           Ty se celou dobu právě na ty texty těšíš, ty teletníku!
           A nemysli si, že nevím, co je tvůj problém.
           Ty si rád přihneš, co?
           Jinak ale buď v klidu, nevadí mě, že jsi černý, ale když na chlastu děláš potíže, tak bys měl nějak ….to omezit, že jo.

          • Saul

           To si piste ,vidlaku,ze si po takove projizdce ze tri,ctyri zrzky dam.
           A daval jsem i vic.
           Ale vy to nezkousejte!
           Jedno max. a zase hezky mazejte domu ke kompu.
           Kdyz ctu co pisete (snad) strizlivej,tak navatej byste vyvrazdoval nejen cmoudy a negry,ale krome te svoji vesnice uz asi celej svet.

          • vittta

           To je dost nezodpovědné, navíc nezákonné.
           Jenže žádný opilec nemá svou závislost pod kontrolou.
           No a co dneska, je pomalu 9, co ještě děláš na kompu?
           Alkoholická demence je prevít, jestli ty nesedíš někde u popelnic a nepíšeš na ukradeném mobilu…..ty totiž nemáš interpunkci ve svých textech!

          • Saul

           Mobil mam firemni a na rozdil od vas je i chytry.
           Je na nem i interpunkce,tu ovsem na sve Nokii 5110 ze zastavarny nehledejte.

          • vittta

           Trouba jako ty MUSÍ mít chytrý mobil.
           Ale zase tak chytrý není, aby sám napovídal, takže co si tam najdeš za historická „fakta“ a pak tady s nimi chceš osnit, to není žádná sláva.
           Musíš vole čumět také někam jinam než do BL a denníku Referendum.
           Seebechytřejší mobil z imbecila intelektuála neudělá!

         • pacifista

          Mám takovou životní zkušenost. Sousedé, tam kde bylo moje dětství, nemohli mít děti. Adoptovali malého chlapce, cikánka. Věnovali mu veškerou péči. V osmnácti letech od nich odešel a ještě je vykradl. Oba pak brzy zemřeli. Geny jsou geny a nikdo je nezapře. Vy si to můžete malovat jak chcete, stejně vám to nepomůže. Ani já nejsem příznivcem těchto adopcí, dá se říct, že žádných, kromě těch co jsou z rodiny.

          • astraustralia

           Pacifisto je treba rozlisovat geny a obohacovani.
           Opravdu je dobre poucit se od sousedu a zde od Fagana propagujiciho Merkelovstinu :-)

           Jen kousek od CR mate obohacene Nemecko.
           Dederoni hledící ze svých paneláků nemohou uvěřit vlastním očím.
           Mesto Halle je živým důkazem toho, jak snadno a rychle je možné islamizovat město..
           Je na case aby jim Merkel postavila poradnou mesitu!
           Az bude v zime mrznout bylo by to nelidske.
           http://www.cum.sk/v/syQ0/nemecko-halle-mesto-je-uz-plne-nezadoucich

          • vittta

           Těch rasistických a xenofobních komentářů!
           To je hrůza, a přitom VŽDYCKY když byl problém, byli u toho bílí….kdo to psal, jo, Saul, něco v tom smyslu.
           Tihle se chtějí jen mírumilovně modlit, je to dojemně krásné!
           Hlavně ne žádný extremismsmus, ani levicový, ani pravicový, ve Francii už 300 odvážných intelektuálů podepsalo petici.
           Také dojemně krásné!
           Dojemně krásné jsou i preventivně- humánní mírové rakety na Sýrii.
           Celý svět je domně krásný!

          • kočka šklíba

           Přesně stejné jen šlo o dívku, také nějak kolem 18 roku se dala do party se zlodějíčky, nakonec vykradli i její adoptivní rodiče,a to jí adoptovali asi ve 2 letech, takže výchovou to nebylo. A do jejích asi 14-15 let byla úplně normální holka, ano pubertačka, ale nic nenasvědčovalo, že takhle skončí. Ještě bych pochopila, že se dostala do špatné party, to se bohužel stává, ale vykrást svoje rodiče? Podotýkám že se to stalo za hlubokého socialismu a drogy v tom nehráli roli.

          • vittta

           Také znám takový případ.
           Saul by si možná cikáně vzal, já prostě NE, nemohu za to.
           Ta pravděpodobnost debaklu je prostě až příliš veliká.
           Negřátko bych na holičkách nenechal, ale třeba arabátko už bych přemýšlel, hlavně u chlapce, dívka by byla si přijatelnější.
           Ale také, není negr, jako negr, Afrika je veliká.
           Jako tady máte chladné Švédy, jsou ti horkokrevní Španělé.
           Tam to bude podobné.
           Beru to možná moc „vědecky“ ale nemyslím si, že by to byly předsudky…

     • Ondřej

      Pro „to“ embéčko. Němci se mohou jít přiučit k nám. I když nemáme tolik zkušeností jako oni, máme především ti pozitivní. Jsem rád, že výzkum ukázal, že tu emigranti jsou, i když vláda tvrdí, že „žádné nebere“

      Cizincům se v Brně daří. Podle výzkumu se lépe začleňují ženy
      Cizinců v Brně přibývá, daří se jim začleňovat do společnosti a navazovat pestrou sít sociálních vazeb. Data z výzkumu společnosti SocioFaktor chce město využít pro svou novou integrační strategii.

      „O něco lépe se začleňují ženy, jejich sítě jsou pestřejší. Sociální vazby cizinců jsou většinou neformální, skryté, zřídka mají viditelnou organizační strukturu. Když jsou hustší, je to lepší pro šíření informací a jejich integraci. V opačném případě hrozí izolace. Nic takového jsme v Brně naštěstí nezjistili,“ uvedl v tiskové zprávě Daniel Topinka.

      Organizace pro výzkum využila poměrně novou metodu síťové analýzy. Autoři výzkumu oslovili šedesátku cizinců žijících v Brně, se kterými udělali hloubkové rozhovory zaměřené na jejich vazby s ostatními lidmi.

      Analýza je důležitým informačním podkladem pro vytvoření nové brněnské Strategie integrace cizinců na roky 2019 až 2024. Radní již schválili přijetí dotace od ministerstva vnitra ve výši 1,2 milionu korun, které má město použít právě na vytvoření nové strategie. Součástí projektu jsou i další integrační aktivity pro celý Jihomoravský kraj.

      „Na základě získaných dat můžeme jednoduše vyvracet mýty o muslimech či nelegálních migrantech. Zároveň nám výzkum pomůže při vymýšlení, jak s cizinci mluvit, zacházet a jaké mají potřeby. Díky výzkumu již dnes na tyto otázky máme konkrétní odpovědi,“ řekl náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno).

      Zdroj: Deník Referendum

      • vittta

       To je hnus.
       Zlodějina „za bílého dne“.
       V Brně vládnou sluníčkáři, a preferují cigoše a negry, ovšem za státní a městské peníze.
       I ten „výzkum“ zaplatili daňoví poplatníci.
       Brněnští čulíkolháři asi chtějí ještě vyrazit ze situace co se dá, protože vyzkoumat úspěšnou integraci, cokonce žen, v době, kdy už i ve strachem, cenzurou a politickým násilím svázenými státy jako je třeba Francie a Německo se začíná mluvit o absolutním selhání VEŠKERÉ poválečné integrace barevných, tak v Brně jim to skvěle funguje….
       Prej budou vyvracet mýty…
       No, tak to se těším.
       Budou jen defraudovat peníze!

       • oh

        Hm, poučit by se mohli, protože v Německu zjevně platí spíš: Wir schaffen das nicht!
        Integrace uprchlíků v Německu: nečekaně drahý maratón.
        „Dnes pobírá 60 procent migrantů tzv. sociální dávku Hartz IV, kombinaci podpory v dlouhodobé nezaměstnanosti a sociálního příspěvku, protože 83 procent z nich ztroskotalo na nejjednodušší jazykové zkoušce.
        Odborníci odhadují, že když všechno půjde jako po másle, mohl by se do pěti let uchytit na pracovním trhu každý druhý. Aby německá ekonomika na nově příchozí nedoplácela, potřebovala by jich zaměstnat přinejmenším dvě třetiny.“

        Čímž se mimochodem objasňuje i důvod úporné snahy Mutti Merkel (i jistého kosmopolitně migrujícího liberála) se o migrantské požehnání jakýmkoli způsobem „podělit“ prostřednictvím kvót, zejména pak se zaostalými východními barbary.

        Jinak integrace migrantů klidně fungovat může – je to v historii lidstva mnohokráte potvrzeno – ovšem za pouze předpokladu, že nově příchozí se musí naučit jazyk a začít se od počátku v nové společnosti aktivně starat sám o sebe (a případnou rodinu). Ale jakmile už existuje rozsáhlá komunita, která mu živobytí zajistí i bez potřeby znát místní jazyk a nový stát mu přinese všechno až pod nos, aniž by sám na integraci tlačil.. dopadne to tak nějak jako vždycky. Dobrotrusové si odškrtnou vykonané dobro a půjdou se dojímat nad někým jiným a počty neintegrovaných migrantů i veškeré následky této neintegrace zmizí jejich pohledu.

    • embecko

     K Delonovi jeste dodam, ze to neni zadny zmateny „umelec“, ale vysoce inteligentni clovek s velkou mirou sebereflexe. Koukat na jeho (zvlaste starsi) rohovory je radost. Neco mu samozrejme nevyslo, jako to nevyslo kazdemu z nas, ale vi o co jde a ma to plne pod kontrolou. S nadsazkou reknu, ze kdyby nebyl bohemsky, ale intelketualne zalozen, mohl by byt profesorem filosofie :o) To neprehanim, vetsina lidi ho bere prismatem bohema a filmoveho milence, ale tak neni.
     Nektere jeho stare filmy jsou uzasne, ty pozdejsi uz ne tolik- dramaturgie ho zaradila do skatulky krasavce bez citu a on, jako profesional, to samozrejme filmove prijala tak se to s nim tahne i jako s osobnosti.

    • MaB

     ad Francoiuzi, presne jde o toto:

     Manifeste contre le „nouvel antisémitisme“ et „l’épuration ethnique à …
     https://fr.timesofisrael.com/manifeste-contre-le-nouvel-antisemitisme-et-lepuration-eth
     Il y a 5 jours – Trois cents personnalités ont signé un manifeste « contre le nouvel antisémitisme » en France, rédigé par Philippe Val (ancien rédacteur en chef de Charlie Hebdo) marqué par la « radicalisation islamiste », en dénonçant un « silence médiatique » et une « épuration ethnique à bas bruit » dans certains …

  • vittta

   Co když se nedovede smířit s tím, jak „jste“ zničili Francii a Evropu?
   Vás napadne jeho stáří, ale nejen on, ale doba se změnila.
   Já se také nedovedu smířit s tím, že to, co jsem dříve považoval za špatné a nedůstojné, bylo v mnohých ohledech lepší a důstojněnší, jak dnešek.
   Nikam jme se neposunuli, náš svět nekráčí k lepšímu, důstojnějšímu a vzněšenějšímu, náš svět kráčí do temnoty, kterou jsem si v režimu, ve kterém jsem ve své mladosti žil, a který se mi zdál jako to nejubožejší, co může existovat, nedovedl naprosto představit.
   A lidé by měli kráčet dál, kamsi morálně i duševně vpřed.
   Morálka se ale zaměňuje za pokrytecký škleb, duševnost se zaměňuje v pseudovzdělanost a sofistikovanější lhaní.
   Stoupá agresivita a nesnášenlivost, a je to vydáváno za toleranci, případně za netoleranci netolerance.
   Svět zešílel, a Delon to- vahou svých roků- vidí lépe než vy, MaB, tomu věřte!

   • embecko

    Kdyby to nebyl Francouz, tak je to nacek, ale ze je nas, pripustime u nej zahorklost. Proste zivot se mu nepovedl, ackoliv od nej dostal skoro vsechno, co chtel…z reznika zoldakem a nakonec svetovou star, to je preci duvod k zahorklosti, ne?

   • MaB

    A ani vám nevadí, že se týž A. Delon už v 17 letech přihlásil do vojenské služby a odešel bojovat do arzenálu v Saigonu ve francouzské Indočíně. Je to pro něho období, na které nejraději vzpomíná…

    • vittta

     Ne.
     Mě navadí ani motiv SSáka, co vstoupil do SS, protože tím motivem bylo nadšení, touha po dobrodružství, soudružnost- a mladistvá nerozvážnost, která je normální.
     V 17 letech lidé udělají lecos a já už několikrát psal, že nevím, co bych dělal já v určitých časech, a též že nevím, co bych dělal dneska, kdyby mi bylo 20 a studoval jsem v Praze nějakou humanitní VŠ.
     Důležité pro mě je, co Delon cítí na sklonku života.
     To především ukazuje, jaký je to člověk, a jak moc se (k horšímu) změnil svět.
     Viděl jsem dokument, o bitevní lodi Bismarck, na mořském dně leží tisíce tun oceli, velkorážné hlavně stále míří, a na hladině taková loď za 1 denní bombardování srovná se zemí menší město.
     A na jiné lodi a v jiné době stálo několik desítek starých námořníků, co pamatovali bitvu, v níž zahynyly tisíce námořníků, a byli to Němci i Britové, a snad mnozí z nich naváděli tunové granáty na protivníky, jiní obsluhovali těžká děla, jiní třeba veleli k palbě.
     V tom čase ale házeli na hladinu věnce a modlili se za padlé.
     A byli to titíž lidé, jen už pochopili svět….

    • embecko

     Zoldacke zahranicni jednotky sirici demokraci za cenu civilnich zivotu jsou spise ostudou imperialniho statu, nezli samotnych zoldaku, ty totiz generuje na svem uzemi neschopny selhavajici stat.

     • MaB

      Ano, embecko napsal uplne neco jiného nez ja, ale to, co napsal on, je deformované, jak se muzete vyse presvedcit..
      „vše ovládá lež, všechno je překroucené“, jak by rekl Alain Delon…

      Manifest pod názvem Ne islámskému separatismu varoval před stále agresivnějším prosazováním zájmů politicky orientovaných muslimů, kteří využívají ve své agendě i boj proti údajnému rasismu a údajné xenofobii.

  • kočka šklíba

   Děkuji MaB, takže Vyvadil má pravdu a jako vždy mainstream zamlčel podstatnou informaci. O to mně šlo.
   Co si Delon myslí nevíte ani vy MaB, takže to pro mě není podstatné jestli se rozešel se synem, je zahořklý a že se rozešel s Bohem mu jen chválím.

   • MaB

    V tom máte pravdu. Alain Delon měl a stále asi má zásadu: Ať se o vás mluví dobře nebo špatně, hlavně, že se o vás mluví.
    Senzacechtivé plátky Delonům (otci i synovi) zřejmě dost zaplatily, když jsou ochotni řešit i své ryze soukromé záležitosti veřejně. Někdy je to dost patetické.

    • kočka šklíba

     To je samozřejmě možné, to já nevím. Mně šlo o to jak informuje mainstream a nezklamal. prostě když to nejde lhát, tak aspoň zamlčí podstatné části.

  • pacifista

   Delon. Toho člověka chápu. Cítí, že je na konci své životní pouti a tak bilancuje. Nic si nenamlouvá, vše vidí zcela jasně. Nemá již žádné ideály, natož iluze. Soudí tvrdě, nic neomlouvá a vidí život jak šel, nepřibarvený. Je mu smutno z toho všeho, cítí marnost nad marnost. Patrně si říká: “ K čemu to všechno bylo? Sláva, peníze, vztahy, svět jako takový stojí za houby. Člověk je ničím, Přijde a zase odejde, za čas si na něj nikdo ani nevzpomene. Proč vlastně tady jsme, pro toto poznání?“ A tak soudí vše kolem sebe pravdivě, jinak než ostatní, protože ti mají život ještě před sebou a proto pro něj omluvy.

   • astraustralia

    Presne pacifista popsal rozdil v pohledu na svet a na zivot u generace odchazenici a generaci prichazenici ktera ma zivot pred sebou.
    Nedorozumeni ci presneji generacni nepochopeni tu je co lidstvo existuje.
    Z casoveho hlediska je dnes lidsky zivot zalezitosti pouhych aktivnich cca 6 ti desitek let ? ( ktere se tem nejmladsim jevi jako ze maji pred sebou nekonecno)
    zatim co seniorum jako cas ktery ubehl az neskutecne rychle.
    Ne kazdy senior jako Alain Delon rekne jak to vidi. Jsou tisice penzistu v CR kteri by to popsali jeste hure nez Alain Delon.
    Generaci juvenilu chybi prave ta zivotni zkusenost a z toho moznost srovnani.
    Vztah expandujici mlade generace k te odchazejici pred lety ukazala akce „premluv babu“ (aby nevolila levici a nebranila tak mladi v rozletu)
    aby pak po case noviny napsaly „Před nekolika lety „přemlouvala bábu“, teď je Issová z pravice zklamaná …“
    A stale dale to jde kamsi co se da nazvat „dole vodou“
    Za x let muze mit ecyklopedie pod slovem demokracie vysvetleni ze se jednalo o kratke obdobi historie lidstva ve kterem se homosapiens bez uspechu pokousel ozivit nekolik tisic let starou myslenku o vlade lidu.

    • Kamil Mudra

     Řekl bych že dobroserem je v nějaké etapě svého života mnoho z nás. Ponechám stranou ty falešné „dobrosery“ kteří takovým vystupováním jen naskočí na vlnu, která se jim jeví vhodná k svezení se za jejich sobeckými zájmy (v minulosti např. všelijací „budující svazáci“ citující Lenina a v současnosti mnozí „neziskovkáři“). Ti jsou nezajímaví a chovají se v každé době stejně.

     Mám na mysli upřímné dobrosery, toužící po tom aby změnili svět k lepšímu, motivováné potřebou sehrát v té kladné proměně svou osobní roli, takovou která by byla okolím patřičně oceněna. U někoho se to projeví tzv. rebelstvím bez příčiny u jiného poctivou prací na sobě samém ve snaze navýšit svou kvalitu na maximum, u někoho obojím. Ale ve všech těchto případech je pro jedince velice důležité sklízet nějaké (alespoň dílčí) výsledky, které jsou „pohonem“ jeho „motoru“ na cestě k „záslužnosti o lepší svět“.

     Člověk vybičovaný touto potřebou neustále hledá nějakou platformu na které by svou energii využil a proměnil ji v cosi viditelného a důležitého, tak aby byl žádaným a nepostradatelným „členem tlupy“. Pokud uplatnění pro svou angažovanost nenajde a žádného uznáni okolí se nedočká, tahle energie po čase „vyšumí“, dotyčný se „uklidní“ ale mnohý to odnese frustrací jež by se dala definovat slovy: „Tolik jsem jim chtěl dát ale nikdo si toho nevážil!“

     Paradoxně zrovna v prostředí nedostatku to má takový „právě se rozjíždějící“ dobroser mnohem jednodušší, protože nevyužitých platforem vybízejících k seberealizaci je v nabídce poměrně široké spektrum pro všechny nátury: od kumštu až po praktické dovednosti, od pozice „bojovníka proti nešvarům“ až po pozici „všeználka“, který vždy umi poradit přípaně „sehnat nesehnatelné“.

     Dříve či později si většina lidí kolem sebe vytvoří svou niku ve které platí alespoň v něčem za uznávaného machra, na kterého se ostatní obrací se svými potřebami čímž navyšují jeho sebeúctu a dobroserova potřeba „velkého díla“ se nepozorovatelně rozptýlí do mnoha užitečných drobností. Předimenzovaná energie se tak pozvolna kultivuje v účelné konkrétní toky jež dohromady vytváří jakýsi nespecifikovaný pocit životní naplněnosti.

     Nyní žijeme v něčem co by se dalo nazvat ÉRA SLUŽEB. Ani ten největší chytrolín nedokáže konkurovat Googlu, na domácí kutění si pozveme hodinového manžela, pro sex si zavoláme na eskort, kumštu i „kumštu“ jsou plné internetové regály – o informacích všeho druhu nemluvě. Když se potřebujeme vykecat tak můžeme zamířit do některé z mnoha webových diskuzí s vysokou pravděpodobností že najdeme spřízněnou duši, byť by měla být i na opačné straně glóbu…

     Co má dnes roztoužený a zapálený dobroser ze sebe „nabídnout světu“ aniž by v tom byl snadno nahraditelný tzv. „levou zadní“? S dobře nabitou kreditkou si obstaráte vše co k životu potřebujete, mimo opravdové nefalšované lásky a pocitu vlastní důležitosti (pokud vynechám finanční sponzorink čehokoli co za důležité kdo zrovna považuje). S tou láskou je to vždy stejné v každé době ale ta osobní důležitost se stala velmi vzácnou komoditou. Natolik vzácnou že je řada lidí ochotna přijmout i její falešnou náhražku v podobě začlenění se do „týmu“, který svou důležitost proklamuje jako celek a ze strany společnosti je takto, alespoň oficiálně, uznáván.

     A tak dnes mnohý dobroser zakotví u sluníčkářů a obrní se proti čemukoli co by mu mohlo to „kotevní lano“ nahlodat. Pokud mu nelze nabídnout kotvu jinou, bude tuto svoji bránit zuby nehty, za cenu sebevětších obětí, protože s její ztrátou by přišel i o svůj jediný přístav a pro své dobroserství nikde jinde nevidí ani alespoň nějakou trochu vstřícnou zátoku ve které by spočinul.

     • tresen

      „Mám na mysli upřímné dobrosery, toužící po tom aby změnili svět k lepšímu, motivováné potřebou sehrát v té kladné proměně svou osobní roli, takovou která by byla okolím patřičně oceněna. U někoho se to projeví tzv. rebelstvím bez příčiny u jiného poctivou prací na sobě samém ve snaze navýšit svou kvalitu na maximum, u někoho obojím. Ale ve všech těchto případech je pro jedince velice důležité sklízet nějaké (alespoň dílčí) výsledky, které jsou „pohonem“ jeho „motoru“ na cestě k „záslužnosti o lepší svět“.

      Něco pravdy na tom bude. Hlavně je fakt, že zloserové žádnou podobnou chorobou, jako je touha „vylepšovat svět“, netrpí.

      • Kamil Mudra

       Touhu vylepšovat svět považujete za chorobu, třešni? Nebo máte na mysli stav dobroserství u kterého bychom se mohli shodnout na diagnóze: „Hyperaktivita se sníženou rozlišovací schopností.“ Čapek ten stav popsal dobře svým výrokem: „Komunisté chtějí pro lidi dobro ale ženou je do něj bičem.“ Myslím že právě tím se liší dobroser od vyzrálého dobrého člověka, který už dokáže nastavit potřebné mantinely svému konání i myšlení.
       Vybavuje se mi modlitba z Vonnegutovy knížky „Jatka č. 5“:
       „Dopřej mi Bože sílu přijímat s jasnou myslí vše co nemohu změnit, odvahu změnit co změnit mohu a moudrost vždy rozpoznat co je co.“

       • embecko

        Vsak ono stale plati biblicke „Po ovocich jejich poznate je. Cozpak z trni sbiraji se hrozny a z bodlaci fiky?“. Dneska je zabavne, ze uz ani nemusis na konani dobra davat odkazy, staci jen otevrit prehled (mainstreamoveho) tisku a hned na tebe z cerne kroniky vyskoci nejaky dobrosersky horor, zcela dobrovolne.

        • Kamil Mudra

         No, to je právě ten problém, saxi. Mě dost děsí kolik lidí se s takovým „konáním dobra“ ztotožňuje v duchu přísloví: „Když se kácí les tak lítají třísky.“, aniž by se zaobírali tím o čem ty třísky jsou. Za chvíli tu, pro samé „konání dobra“ a „vylepšování světa“, nebude prostor pro normální život.
         Ale přitom ty dobrosery chápu. Jak se mají realizovat když není do čeho píchnout? Svého času ještě zbýval nějaký prostor na poli ekologie ale ten už opanovaly NGO které přitom hrají svoje hry v zákulisí a nadšencům dokáží nabídnout tak akorát petici k podpisu a nebo nějaké sbírání odpadků po lesích. Ne že by to lesům neprospělo – ale nenese to sebou žádnou revoltu. Ale takový „boj za práva uprchlíků“ nebo „za demokracii“ – to už voní tou romantikou vzdoru a „vylepšováním světa“ mnohem víc.

          • vittta

           Je to tak, jak popisuješ, ale musím uznat, že pokud to islamisté na tom postavili, pak je to unikát.
           Protože to využívá obyčejné, lidské přirozenosti, oddělení mladých od starých, touhu se vymezit, se kterou se nedá nic dělat.
           Zatím získali s minimálními ztrátami obrovská území, která nejenom ovládají nelegálním násilím, ale klidně už i legálními, demokratickými prostředky.
           Hitler ztratil nejméně 200 000 vojáků, než dosáhl stejných výsledků, a co to všechno stálo, lze jen těžko vyčíslit- a to blitzkrieg probíhal mimořádně rychle.
           Okupace Francie, Švédska a Německa je smutný fakt, ale co je neuvěřitelné, okupované země si za svou okupaci platí!!!

          • Kamil Mudra

           Myslím že na ničem takovém nestavěli ale je to prostě jeden z důvodů proč jim to u sluníčkářů vychází. Umíš si představit že by se o něco takového pokusili před r.89 na naší straně železné opony? To sem mohli posílat tak akorát studenty.
           Já jen, že z toho pohledu, který výše zmiňuji, mám pro sluníčkáře pochopení. Kdyby tím svým přístupem tak účinně nesrali do vlastního hnízda tak bych se tím ani nezabýval a v některých ohledech by měli mé sympatie. Jenže to by s nimi nesměly blbnout i vlády a musely by to celé držet v nějakých rozumných mezích tak aby neohrožovaly budoucnost celé Evropy. Připrchlíci si dovolí jen to co je jim tolerováno. Odjakživa tomu tak bylo. Jenže za stávající situace je jim nejen přehnaně tolerováno ale prostřednictvím NGO (s vládním požehnáním) i nabízeno. Tak proč by to nebrali, že?

      • Jan

       ….. Sedmero společenských hříchů lidstva, jak je formuloval Mahátma Gándhí :
       Zlem je politika bez principů,
       bohatství bez práce,
       požitek bez svědomí,
       vědění bez charakteru,
       obchod bez morálky,
       věda bez lidskosti,
       náboženství bez oběti.

 14. astraustralia

  Jeste je treba dodat ze problem vztahu odchazejici a prichazejici generace byla v minulosti resena multigeneracni rodinou nebo tim jak na venkove stari odchazeli “ na vejminek“
  Realny socialismus to zmenil na odkladani senioru do domova duchodcu aby generaci budujici svetle zitrky neprekazeli.
  Kapitalismus bez privlastku to demokraticky vylepsil o vyzvy jako byla „premluv babu“.
  Kazdy novy posametovy ministr zahajoval zatim vzdy prohlasenim ze “ jestli takhle dal, tak brzy nebudou penize na duchody“ a zavadeli se pilire k lepsimu rozkradeni.
  Pak jen Tarasove maji odvahu napsat a rici ze zatim nejlepsi system co lidstvo vymyslelo nebyl vymyslen dobre.
  Nebo ze ANO ale jen pro nektere, rozhodne ne pro vetsinu.
  A jsme u otazky co je to vetsina a jakou to ma spojitost s vladou lidu alias demokracii
  Prave zivotni zkusenost Alaina Delona jakoz i vetsiny senioru obecne dava na zivot jiny pohled nez maji nejmladsi Issove s Madlem a spol.

  • vittta

   ANO je jen pro některé, ale EET pro všechny.
   To by Taras také napsal.
   Je (byl) až fanatickým zastáncem EET, v domění, že levičácká buzerace přinese i sociální smír, či snad alespoň krok k němu.
   Výsledek je ale takový, jak jsem ho nastínil já, proti Tarasovi pomalu juvenil.
   Služby zdražily v průměru o 20% (to je můj názor, ne statistika), hasiči nedostali svoje nové, požární vozy, nestaví se nemocnice ani hospice, o přínosu EET do státní kasy už raději nikdo nemluví, a důchodcům nasrali, protože je potřebují jen před volbama.
   Jen buzerace se zvětšila.
   Ale EET asi patří do buzerací doby.
   Všude kamery, nesmyslné semafory, dopravních značek jak na dětském hřišti, v hospodách se nekouří, do lesa se leckde nesmí, v médiích panuje cenzura a autocenzura, barevná nemakající verbež, úchyláci a kriminálníci jsou hájeni, a normální občan….je ultrapravicový živel (toho si všiněte- ultrapravicový, ne ultralevicový. to má svůj důvod), xenofob a rasista a islám patří do evropy, stejně jako třeba kresťanství!

   • pacifista

    S těmi nemocnicemi musím oponovat. U nás se staví. Zrovna loni byl postaven nový moderní pavilon na místě starého, který byl zbourán. Předtím byly postaveny již dva a letos to bude pět něco nového včetně magnetické rezonance.

    • vittta

     No…a dá se předpokládat, že nebýt EET, tak by se nestavělo?
     U nás postavili nemocnici úplně novou a pěknou v 90 letech, sama Olga stříhala slavnostní pásku.
     Něco se vždycky staví, i těm důchdcům přidali, takže ………
     Čert vem EET, stejně ty náklady zaplatí ti, co EET nadšeně tleskali.
     Ve své naivitě to ale nepochopili.
     To je stejné, jako kdybych já chtěl pochopit, o čem se baví dva doktoři.
     To je parádní politická finta, zaměstanec či důchodce jen vyjmečně pochopí složitosti drobné podnikatelské činnosti.
     Ale když se jim dostatečně dlouho tvrdí, že je drobné prcgumy okrádají, či dokonce žijí na jejich úkor, pochopí to rychle.
     Výsledek je ale ten, že hůř je nakonec všem, ale těm podnikatelíčkům asi o chlup hůř.

 15. vittta

  Ta Janouchová se musela zbláznit.
  Každý slušný člověk přece ví, že ve Švédsku žádné NO-GO zóny nejsou, trestná činnost migrantů nijak závratně nepřesahuje trestnou činnost Švédů, a policie s justicí vinníky čehokoliv trestá jak morálně, tak právně.
  Navíc, švédské inkluzivní školství patří ke nejvyspělejším v Evropě i na světě.
  Hrůza, co ti ultrapravicoví xenofobové a rasisté ještě nevymyslí, aby zakryli svůj obdiv k Adolfu Hitoerovi.
  Chtělo by to tam více Saulů, aby tyhle fašistky rozkryly a dokázali jim pádnými argumenty, co jsou zač, jako třeba tady na blogu už několikrát rozklíčoval mě.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spisovatelka-Janouchova-zasila-dalsi-desive-svedectvi-ze-Svedska-Ucitelum-uz-se-bezne-vyhrozuje-smrti-Ze-skol-odchazeji-vlada-je-chce-nahradit-imigranty-533862

  • embecko

   Hezky clanek…obvzlaste bych vypichl informaci, ze uprchlici, kteri neumi ani slovo svedsky, budou za 2 roky rekvalifikovani na ucitele…z toho budou svedske deti urcite profitovat, to bude primo vzorove obohaceni a prinos pro celou svedskou spolecnost.

 16. astraustralia

  Neco o CR :-(
  Z Česka se stal krmelec Evropy
  LENKA ZLÁMALOVÁ
  28. BŘEZNA 2018
  Francouzský ekonom Thomas Piketty je hvězdou současné levice. Pozornost upoutal v roce 2013 tlustou knihou o šesti stech stránkách s titulem Kapitál v 21. století.
  Zabývá se příjmovou nerovností a distribucí bohatství v Evropě a Spojených státech. Tvrdí, že když je v dlouhodobém horizontu míra návratnosti kapitálu vyšší než tempo hospodářského růstu, je výsledkem koncentrace bohatství a jeho nerovnoměrné rozdělení. To způsobuje sociální a hospodářskou nestabilitu. Piketty nezůstává jen u analýzy stavu, ale rovnou navrhuje řešení. Globální progresivní daně z majetku.
  V posledních letech se Piketty, dnes profesor ekonomie na London School of Economics, cítí ve svém živlu. Má dojem, že v různých západních zemích se ve vzpouře voličů proti tradičním elitám a establishmentu naplňují jeho teze o frustraci ze vzrůstající nerovnosti. Zvolení Donalda Trumpa i brexit považuje za jejich potvrzení. Ve Spojených státech i ve Velké Británii se příjmová nerovnost skutečně zvětšuje.
  A středním vrstvám nerostou reálné příjmy.
  Letos v lednu Piketty napsal do francouzského deníku Le Monde článek s titulkem „2018, rok Evropy“.
  Popisuje v něm, jak příjmová nerovnost rozkládá soudržnost v Evropě hned na dvou osách. Společná evropská měna zvyšuje nerovnosti mezi bohatnoucím severem a v hospodářských problémech se potácejícím jihem od Řecka přes Itálii po Francii.
  Kdo má být komu vděčný
  Na ose západ–východ se odehrává jiný typ nerovnosti zvyšující společenské napětí. Postkomunistické země střední a východní Evropy bohatnou rychleji než západní, bohatší část Evropské unie. Na rozdíl od západu kontinentu nebo Spojených států se tady nezvyšuje příjmová nerovnost. Lidé se ale i tady obracejí proti domácímu i evropskému establishmentu.
  Piketty to vysvětluje tím, že si zde bohatší země udělaly svého druhu kolonie, odkud odvážejí bohatství. A výrazně tím přispívají k udržování nízkých platů.
  Země papírově bohatnou, ale lidé mají pocit, že moc z toho vytvořeného bohatství neužijí. Středoevropané cítí, že cíl dohnat v životní úrovní západní státy se přibližuje pomaleji, než čekali. Začínají z toho být frustrovaní. Zvlášť když je ze západu dost často kádrují, že ještě nedorostli jejich civilizačnímu standardu, jak se to projevuje, když odmítají kvóty na přerozdělování migrantů.
  Mají pocit, že ve střední Evropě jsou nevděční za peníze, které od nich přes evropské dotace dostávají. „V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí tomu nedostatku vděčnosti za ty obrovské sumy veřejných peněz, které na Východ ze svých daní posílají. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly,“ píše Piketty.

  „Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina. Když se díváme jen na vlastnictví firem, je to víc než polovina. Ještě větší je podíl u velkých firem.“
  Piketty coby ekonom své teze dokládá čísly. Cituje z velmi detailní studie Filipa Novokmenta Mezi komunismem a kapitalismem. Esej o vývoji nerovnosti v příjmech a majetku ve východní Evropě v letech 1890 až 2015. Nejvýstižnější je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích.
  V Česku se těží nejvíc miliard !
  Největším poraženým z celé střední Evropy je Česká republika. Ekonom Karel Kříž to v Salonu Týdeníku Echonedávno popsal slovy, že jsme největším krmelcem Evropy. Že se tady západní investoři chovají jako novodobí kolonialisté. Vytěží levnou pracovní sílu – a zisky odvezou domů. Podle oficiálních statistik Eurostatu odešlo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách 7,6 procenta HDP.
  Přímočaře řečeno: do zahraničí se odvezlo 7,6 procenta toho, co se tady vydělalo. Ze země za tu dobu na dividendách odešlo 2252 miliard korun.
  Naopak na evropských dotacích za tu dobu přišlo do Česka 1,9 procenta HDP. To znamená 563 miliard korun. Jsme v rekordním minusu 1689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky je ten minus 5,7 procenta HDP. Pro lepší představivost: kdyby se ty peníze rozdělily mezi zhruba pět milionů lidí, kteří v Česku pracují, vycházelo by to na 48 tisíc na člověka ročně.
  Za sedm let to dělá 192 tisíc korun. Kdyby ty peníze neodešly na dividendách, ale rozdělily se na platech, mohl být průměrný plat o čtyři tisíce korun vyšší.
  To zcela oprávněně vede k interpretaci, že nikomu v Evropě, ani Německu coby největšímu financiérovi společného evropského rozpočtu, nic nedlužíme. Protože jsme nejvýkonnější a nejbohatší z celé střední Evropy, jsme zároveň s velkým náskokem největším krmelcem. Z evropských fondů jsme v poměru k výkonu ekonomiky získali nejméně z celé střední Evropy. Na ziscích se odtud naopak vyvezlo nejvíc.
  Jak už bylo výše zmíněno, za sedm let od roku 2010 do roku 2016 je to 5,7 procenta HDP. V nejmenším schodku jsou Maďaři s 1,5 procenta HDP, následovaní Slováky se dvěma procenty a Poláky s 3,2 procenta. Jsme tedy v poměru k výkonu ekonomiky bezmála čtyřikrát výnosnější krmelec než Maďaři, skoro třikrát výnosnější než Slováci a téměř dvakrát výnosnější než Poláci.
  Velikost krmelce se nejlépe ukazuje na konkrétních číslech. Kdyby od nás odcházely zisky slovenským tempem, bylo by to místo oněch 2252 miliard za sedm let jen 1276 miliard. Při polském tempu 1428 miliard a při maďarském 2190 miliard korun.

  https://echo24.cz/a/SCZiA/z-ceska-se-stal-krmelec-evropy

  PS
  Korektni Internet je na rozdil od teto zpravy a jinych podobnych naopak plny zprav opacnych.
  O tom jak bohaty Zapad dotuje a dotuje a posila milliardy smerem na Vychod.
  Milliardy z Brusela v dotacich s podminkami.
  Chudym a malo produktivnim statum na vychod od zdraveho jadra.
  To vse doplnuji moudrymi recmi o vysoke produktivite Zapadu oproti chudemu vychodu kteremu zustava jen udel montovny.
  Cisla z clanku vyse nutno brat jako nepravdiva a jen dalsi hoax.
  Opravdu?
  Opravdu jen vykradana montovna?

  • MaB

   „Největším poraženým z celé střední Evropy je Česká republika.“ (ekonom K. Kříž)
   Opravdu ? Dovolil by to, nebo dokonce podporoval by to M.Zeman ?

   The Guardian připomíná Zemanův údajný euroskeptismus a jeho kritiku evropských sankcí vůči Rusku za jeho anexi Krymu. Zeman požadoval referenda o členství České republiky v EU i v NATO, ale zároveň poukazoval na to, že bude setrvání v obou uskupeních podporovat, uvedl deník. Za nutností Česka zůstat v EU jsou „peníze, peníze, peníze“, řekl listu Zeman a zanotoval při tom hit skupiny Abba (Money, Money, Money). „Mé cynické vysvětlení je, že v Evropské unii nejsme čistým plátcem,“ dodal.

   Česko loni obdrželo z unijního rozpočtu 97,9 miliardy korun a odvedla do něj 42,4 miliardy korun. Zůstalo tak stejně jako v předchozích letech čistým příjemcem peněz z unie.
   Příjmy ze strukturálních fondů a Fondu soudržnosti loni činily 64,1 miliardy korun. Příjmy ze Společné zemědělské politiky byly 29,4 miliardy korun, z toho přímé platby 22,5 miliardy korun.

   Celkově od vstupu do EU v květnu 2004 tak Česko do konce roku 2017 zaplatila do rozpočtu EU 515,8 miliardy korun a získala z něj 1,211 bilionu korun. Celkem Česko dosud získala z EU o 695,5 miliardy korun více, než do něj odvedlo.
   iROZHLAS.cz / Ekonomika | Související témata: Česká republika Evropská unie peníze

   • Kamil Mudra

    „Opravdu ? Dovolil by to, nebo dokonce podporoval by to M.Zeman?“
    A co jako by měl dělat? Třeba že by pozval investory do hradního salonku na kávu a při té příležitosti je přesvědčil aby výše zmíněné dividendy odevzdali do státní pokladny?
    Něco se počítá a něco nepočítá. Oficiálně.

   • astraustralia

    Jeden o voze druhy o koze?
    Opravdu „krmelec“ !
    Opravdu proto ze MaB tu argumentuje je cisly Bruselu.
    Kolik CR do Bruselu dala a kolik podminkove republika obdrzela.

    Milliardy vyvezene z podniku do zahranici o nichz se mluvi MaB nezminuje.
    Tam je to „vykoristovani“ . To je ten milliardovy „krmelec“ penez ktere odchazi z CR !

    Agument Zemanem co by dovolil
    a money money money od ABBA
    to je opravdu sila argumentu :-)

    Jak vidno i na Internetu jsou lide kteri odmitaji chapat obsah.
    Pravda je jen ta Bruselska a nikdy jinak MaB ?
    Celkově od vstupu do EU v květnu 2004 tak Česko do konce roku 2017 zaplatila do rozpočtu EU 515,8 miliardy korun a získala z něj 1,211 bilionu korun. Celkem Česko dosud získala z EU o 695,5 miliardy korun více, než do něj odvedlo.

    Informace z clanku v odkazu rika ze
    Přímočaře řečeno: do zahraničí se odvezlo 7,6 procenta toho, co se tady vydělalo. Ze země za tu dobu na dividendách odešlo 2252 miliard korun.
    https://echo24.cz/a/SCZiA/z-ceska-se-stal-krmelec-evropy
    Proto se CR rika „Neues Protektorat Böhmen und Mähren“

    • MaB

     Pravda Bruselu x Pravda Zemanova ? :)

     Pokud by se referendum případně týkalo vystoupení Česka z Unie, Zeman uvedl, že by hlasoval proti vystoupení, protože k tomu má „tisíc a jeden důvod“. Jedním je podle něj to, že Česká republika každoročně dostává z Unie o 200 miliard korun více, než do Bruselu vrací, a podle prezidenta tak získává částku odpovídající pětině českého státního rozpočtu. „Jen blázen se vzdává tak velkého množství peněz. Je to cynický důvod, ale je to důvod,“ řekl Zeman.
     Aktuálně.cz

     • vittta

      Moc nerozumím tomu, proč tady operujete Zemanem.
      Zeman není Bůh, a třeba dle mého názoru se v tomto buď mýlí, nebo účelově kecá, neboť prací politika, i toho nejlepšího, je svým způsobem kecat.

      • Kamil Mudra

       Ale Zeman nekecá ani se nemýlí. On prostě mluví o oficiálních peněžních tocích směr Brusel a naopak. On nemůže pranýřovat „Trhem posvěcené“ zisky investorů které z naší země proudí do zahraničí nezávisle na tom co je mezi námi a Bruselem. To zas jen MaB jen nepochopila a nebo „nepochopila“ článek.

       • MaB

        Ale pochopila , Kamile. :)
        Je to jen ukázka toho , jak se bilancevyvažuje, M.Zeman to jen nazorne dokumentuje.
        A Pravda mívá více „tváří“…

        • Nejvíc loni v Česku investovali Američané. Zahraničních investic celkově ubylo
        • Aktuality autor: von
        • Státní agentura CzechInvest loni zprostředkovala 106 investičních projektů v Česku, které by měly zajistit více než 14 tisíc pracovních míst. Celková hodnota investic dosáhla téměř 45 miliard korun.. Nejvíc peněz u nás loni investovaly americké a německé firmy.

        • Kamil Mudra

         Nu, právě o tu vícetvářnost jde. Když přijedu na nějaký ostrov a najmu si tam polovinu domorodců na sklízení kokosových ořechů vytvořím tam, dejme tomu 200 pracovních míst která mne vyjdou na výplatách 4x méně, než kdybych tam přivezl z domova svoje dělníky. Kokosy prodám, zisk si nechám. Ale na tom ostrově budu za borce že jsem těm lidem dal práci.

         Ale kdyby ti domorodci sklidili a prodali svoje kokosy sami, mohli by mít ty výplaty 3x vyšší a ještě by jim třeba zbylo na postavení nějaké manufaktury kde by novou úrodu mohli zpracovávat, prodávat za vyšší cenu výrobky z ní a měli by práci nezávisle na tom jestli je nějaký „borec“ přijede zaměstnat.

         Jenže to udělat nemohou, protože jejich náčelník má dohodu s mým náčelníkem který určuje pravidla, šije je v můj prospěch a já ho za to platím. A aby to nevypadalo blbě tak můj náčelník občas zadotuje ostrovanům nějaký projekt který je mu po chuti. Jejich rada starších pak hovoří jen o těchto penězích, které ostrov dostává, protože pouze tyto má v účetnictví. Ale moje zisky a zisky dalších borců v účetnictví nemá.

         Když si ale nějaký přemýšlivý ostrovan zjistí kolik nám borcům tenhle systém a jejich dohoda s naším náčelníkem vynáší, tak si uvědomí že i s těmi penězi od našeho náčelníka jsou ostrované silně v mínusu.

         • kočka šklíba

          Nechci Vám házet vidle do Vašeho dialogu s MaB ale podle mého to vůbec nechápe nebo spíše nechce chápat. A bude jen dál kopírovat. Je to takový trochu Oxxdřej.

          • vittta

           Není mi moc jasné, co tím chce vlastně MaB říci.
           Co tím vlastně chcete říci, MaB?

         • MaB

          „Když si ale nějaký přemýšlivý ostrovan zjistí kolik nám borcům tenhle systém a jejich dohoda s naším náčelníkem vynáší, tak si uvědomí že i s těmi penězi od našeho náčelníka jsou ostrované silně v mínusu.“ (Kamil Mudra)

          Přemýšliví domorodci si to jistě uvědomují, ale zahraniční investory (jejich finance) nejen neodmítají, o jejich přízeň s domorodci z jiných ostrvů dokonce tvrdě bojují.
          To bude zřejmě jeden z paradoxů dnešní doby nebo také další z průvodních jevů globalizace…

          Přímé zahraniční investice v Evropě překonaly v roce 2016 další rekord. Zahraniční investoři zahájili historicky nejvíce projektů a vytvořili čtvrt milionu nových pracovních míst. Vyplývá to z průzkumu atraktivnosti Evropy pro zahraniční investory (European Attractiveness Survey), který pravidelně provádí společnost EY.

          Nejatraktivnější evropskou zemí, co se týče zahraničních investic, zůstává Velká Británie, hned za ní stojí Německo a Francie. Jako investorsky atraktivní se však ukázal také region střední a východní Evropy.
          Mezi deset nejatraktivnějších států se letos probojovala i Česká republika, která skončila na 8. místě z hlediska počtu pracovních míst vytvořených přímými zahraničními investicemi. Investoři zde vloni zahájili celkem 110 projektů, přičemž v roce 2015 to bylo jen 70.

          • Kamil Mudra

           Bavíme se o tomtéž ve dvou vláknech, MaB. Moje odpověď zde: https://janica9.wordpress.com/2018/04/23/chemicke-zbrane/#comment-56085 se tedy vztahuje i k tomuto vašemu komentáři. Tady jen poznamenám že i mezi přemýšlivými domorodci se vyskytují tací kteří se přizpůsobují trendu a nebo z něho nějakým způsobem těží. Nechce se mi věřit že by tak prostá úvaha nebyla v dosahu vašeho intelektu když chápete že jde o jeden z průvodních jevů globalizace.

          • MaB

           Kamile, s vaší „diagnozou“ se dá souhlasit, symptomy „choroby“ jsou jasné, ale marně zde hledám alespoň návrh „terapie“. Můžete mi dát odkaz na ni ?

          • vittta

           Vy máte zvláštní sluníčkostyl.
           Kamil tady napíše nějaký názor, a aby ho každý pochopil, podpoří ho příkladem.
           Vy se nejprve ošíváte, vzýváte několikrát Zemana, že to jako říkal on, páč jste asi zvyklá, že volená autorita je autoritou absolutní, o které se nepochybuje (což předvádíte třeba s Macronem,volila jste ho, a tudíž nelze pochybovat o jeho krocích) a nakonec se vám nějak rozsvítí, nebo co, a dožadujete se nějakého řešení.
           Teď nevím, jestli je to proto, že prakticky žádné řešení není, protože nadnárodní kapitál je natolik silný, že ovládá v podstatě vešekeré mocenské i mediální páky, nebo jestli chcete smyšet řešení teoretické, tedy blokace, nebo zničení nadnárodního kapitálu pomocí ozbrojené síly, v potocích krve, aby pak tento, byť potlučený nadnárodní kapitál, za 1-2 dekády opět v pohodě povstal a docílil stejných, ba lepíších pozic- a vy tímto chcete dostat oponenta do úzkých, že něco z toho napíše, a vy ho buď označíte za malověrného blbce, co šťourá do něčeho, co ani dle něho nejde změnit, nebo za krvelačnou extremistikou šelmu, co chce násilím svrhnout demokratické a humanitní pořádky- nebo prostě je obyčejně tápete v nejistotě, a nevíte, jak jinak reagovat.
           Uvědmte si, že tady vesměs nepíší lidé, co se vyžívají v odkazech, bezduchých vypapouškovaných teoriích, či nezpochybnitelných autoritách, ale že tady (samozřejmě až na vyjimky které znáte) prezentujeme nějaké VLASTNÍ názory na určité událostim, a odkazy jsou nám jen pomocí, či mají stejně laděné čtenáře upozornit na nějaký zajímavý názor, či obzvlášť povedený žvást.
           Vy se buď přidáte …a nebojím se to tak říci, ke slaboduchým primitivům bez vlastního názoru, nebo k nám.
           Tady vás nikdo nesežere, když budete hájit třeba vojenský zásah v Sýrii, či zahraniční investice záhadných investorů, jak psal myslím Astr, kde není ani jasný vlastník,ale měla byste to dělat vlastními slovy a podávat k tomu vaše vlastní argumenty, a odkazy používat jen jako nějaké podepření těchto VAŠICH názorů, né jako bilblický text, k kterém se nepochybuje, a to ještě to odkazujete stylem „tady to máte, blbečkové, přečtete si to, ať víte, kde je pravda“.
           Ukažte, že nemáte v palici nakáleno, ale že umíte i myslet!

          • MaB

           vittto, vy chápete Alaina Delona, když říká, že je zhnusen dnešní dobou, kterou „vomit“, „zvrací“, jako by zvracel něco zkaženého, po čem je mu zle, co nestrávil.
           Proč ? Protože je přesvědčen, že v dnešním světě je „vše jen lež, faleš, překrucování…“
           A vidíte to, mně stejně jako Delonovi vadí, když někdo deformuje a podsouvá mi, co řekl někdo jiný. Jak mohu vždy velmi snadno dokázat. Nikoli pouze svými slový, ale přímo odkazem na autora výroku, v tomto případě M. Zemana.
           To je pro vás opravdu tak těžké pochopit ? :))

          • MaB

           Naopak, vittto, jsem zvyklá pochybovat o všem. A často mi dokonce připadá, že někteří zde principy kapitalizmu, po kterém možná i oni sami toužili, (aniž věděli do čeho jdou), když zvonili v r. 1989 klíčemi, teprve s rozčarováním objevují.
           Můžete zde vysvětlit, jaký je v tom rozdíl, když média přejdou z rukou francouzského multimiliardáře Lagardéra do rukou českého multimiliardáře Křetinského ? V jiných případech je tomu zase naopak.

           Křetínského média expandují do Evropy.
           Česká mediální společnost CMI jedná s Lagardére Group o koupi některých francouzských časopisů,
           A Daniel Křetínský sdělil deníku Le Figaro, že považuje investice do médií „za svou občanskou povinnost vzhledem k potížím, kterým tradiční sdělovací prostředky v současnosti čelí“.
           Někteří čtenáři Figara tomu možná i uvěří, ale jisté to není…:)

          • vittta

           Ano, je to pro mě těžké pochopit.
           Vy odkazujete názor pana prezidenta Zemana.
           Co to v praxi znamená?
           Pan prezident má takový názor, a nebo ho takový nemá, ale z nějakých politických důvodů ho říká, jak jsem tady ostatně už uvedl.
           Víc nic.
           Vy to sem ale dáváte účelově, protože víte, že jsme Zemana volili.
           No a co?
           Tak jsme ho volili, a já jsem JASNĚ napsal, že s tímto jeho postojem nesouhlasím, a k tomu jsem uvedl proč.
           Dokazujte něco vašimi slovy, ne odkazy na jiné.
           Co si o tom myslí prezident Zeman je jedna věc, a co si o tom myslíte vy druhá.
           Co si o tom myslí Kamil třetí, a co si myslím já, čtvrtá.
           Každý to tady napsal, Zemana jste odcitovala, a nyní by mělo být na řadě, co si o tom myslíte vy!

          • MaB

           .Vy odkazujete názor pana prezidenta Zemana. Co to v praxi znamená? (vittta)

           To pochopíte určitě – nemám přístup k přesným číslům, narozdíl od pana Zemana.
           Co si o tom myslíte ?
           Ano, názor MZ, ostatně jak přiznává i on sám, je cynický.
           A souhlasím s ním, když říká, že on by z EU z 1000+1 důvodu nevystupoval.
           Je zároveň politicky obratné nechat voliče rozhodnout referendem. Ať rozhodnou tak či onak, vyjde z toho vítězně on.

           Jinak opravuji chybu svoji: „zvonit klíči“
           a vaši: Volila jsem PROTI Le Penové, stejně jako před yím PROTI Sarkozymu
           Jasně jsem vám už také několikrát řekla, že nesouhlasím s ničím, co zabíjí nevinné. Tedy včetně bombardování v Syrii.

          • Kamil Mudra

           „Kamile, s vaší „diagnozou“ se dá souhlasit, symptomy „choroby“ jsou jasné, ale marně zde hledám alespoň návrh „terapie“. Můžete mi dát odkaz na ni?“

           MaB, s diagnozou rakoviny se také dá souhlasit, její symptomy jsou jasné ale také jsem ještě nenašel návrh nějaké univerzální terapie. Myslíte že byste mi mohla dát na nějakou odkaz?

           Nikde, ani na těchto stránkách, jsem se netajil a netajím s tím že jsem přesvědčený komunista. Nejsem zastánce těch všelijakých paskvilů které se kdy někdo snažil pod tou nálepkou vnutit lidem ale jsem stoupencem čisté idey vykreslující společnost která v rámci svých možností pokryje potřeby svých členů a oni, opět v rámci svých schopností pro společnost pracují. Ale už poměrně brzy jsem pochopil že KOMUNISMUS JE JEN PRO KOMUNISTY, že je záležitostí osobního přesvědčení které NELZE NIKOMU VNUCOVAT, tak jako nelze vnutit věřícímu ateismus a ateistovi víru v Boha. A také jsem si vědom toho že lidský druh na této planetě není zastoupen pouze komunisty (ani v nějaké latentní formě) a to je třeba respektovat.
           Takže, kdyby např. Zeman sliboval zavedení komunismu tak by můj hlas nedostal, protože jsem realista a naivního snílka bych nevolil.

           Nicméně, tak jako organismus může (alespoň do značné míry) předcházet rakovině vhodnou životosprávou, může lidská společnost předcházet vzniku takových jevů/aktivit, které se na její existenci negativně podepisují (stejně jako na organismu rakovinné nádory), protože dokáže diagnostikovat už nejen „nádory“ samé (to už bývá často pozdě) ale i symptomy které jim předcházejí a má k dispozici preventivní postupy jak jejich vzniku čelit. Ovšem domlouvat se na zavedení těchto postupů s těmi kdo na negativním stavu společnosti parazitují má asi tak stejný smysl jako domlouvat se s rakovinnými nádory. Tyto „buňky“ lze pouze sevřít do potřebných mantinelů, v nichž budou organismu (a potažmo i sobě) ku prospěchu (ono i hojení je buněčné bujení) namísto toho aby mu jejich přehnaná aktivita škodila (mnohdy i fatálně).

           Odkazy na navrhované „terapie“ i „prevenci“ vám dávat nebudu a ani se o nich nehodlám rozepisovat. Jak na internetu, tak i v literatuře jich najdete dostatek, pokud o ně opravdu máte zájem. Pokud vám jejich vyhledání „nestojí za námahu“, šlo by z mé strany o „setbu na holou skálu“.

          • vittta

           Jsou texty, MaB, u kterých vykulím oči údivem.
           Pan prezident může mít k dispozici přesná čísla, ale jako politik je nemusí říkat, nebo- jako v tomto případě, může říkat jenom jejich část, která se mu buď politicky hodí, nebo jí z nějakého důvodu preferuje, nebo tomu zcela nepoliticky věří.
           Tady už je celé vlákno argumentů, že ta čísla jsou sice nejspíš přesná, ale nejsou…jaksi tak úplně vypovídající.
           Astr tady dává (marně) čísla, kolik odchází kapitálu, a zdá se to být víc, jak nějaký dotační přínos, který tady kolektivně zesměšňujeme, protože silnice, se třemi pruhy, kdy jsou následně zpojízdněny jen dva, vykácené, nebo oklešněné aleje, rozhledny v nížinách, či lavičky Václava Havla za 800 klacků tady fakt tak úplně nepotřebujeme.
           A vy tvrdošíjně melete o nějakých číslech.
           Já nevím, já na vás nechci být hnusný, berte to přátelsky, i když na ženu se takto mluvit nemá…jste tak cvaklá něčím po makovici ?
           To jako co je moc, to je moc…
           Já tak nějak respektuji vaší povahu, a vaší jakousi víru v dobro, nebo jak to nazvat, ale tohle mě fakt hlava nebere.

          • MaB

           ad 1.5.2018 – 12.58

           Kamil Mudra

           „Kamile, s vaší „diagnozou“ se dá souhlasit, symptomy „choroby“ jsou jasné, ale marně zde hledám alespoň návrh „terapie“. Můžete mi dát odkaz na ni?“

           MaB, s diagnozou rakoviny se také dá souhlasit, její symptomy jsou jasné ale také jsem ještě nenašel návrh nějaké univerzální terapie. Myslíte že byste mi mohla dát na nějakou odkaz?

           Jistě, Kamile, s „léky“ jsem se setkala, ale byly buď zcela neùčinné, nebo s krátkodobým efektem, pokud nebyly ještě horší než sama nemoc.
           Domnívala jsem se, že Vy přijdete s nějakým dosud nevyzkoušeným receptem, o kterém se domníváte, že by konečně mohl zabrat, když všechny ostatní selhaly. Nebo alespoň s nějakým tím placebo. A hlavně že se s námi o něj podělíte a dodáte nám naději. Mám tomu rozumět tak, že zatím i Vy tápete a jste stejně bezradný jako já ?
           Levicové osobnosti tady (Melanchon a spol.) sice vyzývají k radikální operaci, po vzoru té z r. 1789, ale zatím to jsou „chirurgové bez asistentů“, které i dost levicově smýšlících považuje za šarlatány…

           Jinak kritiky je zde na blogu mnoho, jen ta „konstruktivni“ mi tu chybi…

          • Kamil Mudra

           Myslím že to není ani tak o neúčinnosti léků samotných, jako spíše o neochotě „nemocničního personálu“ k jejich aplikaci. Ohledně metody jak nenásilně dosáhnout této kýžené ochoty jsem opravdu bezradný.

    • astraustralia

     Posledni pokus
     695,5 miliardy priteklo z Bruselu
     na dividendách odešlo z CR 2252 miliard korun.

     Opravdu tak obtizne si ta cisla porovnat kolik prislo a kolik odeslo ?
     Uz i Vy MaB jste se dala k tem co se pokousi delat ze ctenare Internetu v CR uplne blbce ?

     Eurohujeri maji jedinny argument
     Nelze srovnavat Bruselske dary s kapousskymi zisky.

     To jste si MaB pak mohla usetrit argumentaci Zemanem:-)
     Pokud ovsem jinak nedate a na Zemanovstine trvate,
     pak Vam a vsem co mate Zemana za „Vychodnara“ Zemanovsko RusoCinsky odklon.
     Prave udelal Zeman pro Zapadni priklon az uklon :-( Temer ritovlezny :-(
     Vzal si za ekonomickeho superporadce pana Dlouheho, byvaleho ministra prumyslu ktery prumysl CR az tak uspesne demontoval az z nej nezustalo nic. Pak jej za odmenu pokrevni bratri z Goldman-Sachs zamestnali jako hlavniho zastupce pro Evropu coby nejvetsiho znalce Evropy na vychod od zdraveho jadra.
     A tohoto vytecnika pres nezdravejsi a nejdravejsi bankovni cisla toho si ted Zeman posadil na Hrad do ouradu.
     Kolik asi bude stat tento Zemanuv kamos z Prognostaku a agent Zapadu danove poplatniky CR?
     Hlavne ze je Zeman agent Vychodu…. cha cha cha

     • MaB

      Trvala bych spis na pravdivych informacich :)
      Vy uvadite:
      „Naopak na evropských dotacích za tu dobu přišlo do Česka 1,9 procenta HDP. To znamená 563 miliard korun. Jsme v rekordním minusu 1689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun“
      Podle M.Zemana:
      Celkově od vstupu do EU v květnu 2004 tak Česko do konce roku 2017 zaplatila do rozpočtu EU 515,8 miliardy korun a získala z něj 1,211 bilionu korun. Celkem Česko dosud získala z EU o 695,5 miliardy korun více, než do něj odvedlo.

      NA CI STRANE JE PRAVDA ?

     • Kamil Mudra

      Ono je to, Astře, s tím poradenstvím a zvláště v pro oblast kde se točí velký prachy leckdy asi těžké rozhodování.
      Čistě teoreticky, kdybys se měl rozhodnout koho si vezmeš na něco takového za poradce mezi:
      1) protřelým chytrákem s konexemi, který se nenechá opít rohlíkem
      a
      2) dobromyslným poctivcem, kterého takoví chytráci utáhnou na vařené nudli

      koho bys si vybral? Variantu 3) že bys měl na výběr ještě protřelého, chytrého poctivce s konexemi, neuvádím protože vycházím z reality ve které se pohádkové bytosti nevyskytují.

     • MaB

      Z Česka se stal krmelec EVROPY, přičemž:

      Zahraniční investice
      Největší investoři do nových kapacit – investice zprostředkované CzechInvestem
      USA – výše investic v miliardách korun: 72; vytvořená pracovní místa: 37 000.
      Německo – 207; 54 600.
      Rakousko – 29; 4000.
      Nizozemsko – 48; 11 600. .
      Jižní Korea – 77; 12 000.
      Japonsko – 122; 28 400.
      Čína – 2; 1500.
      Indie – 3; 1800.
      Tchaj-wan – 15; 21 000.
      Největší investoři – podíl na celkových zahraničních investicích od vzniku ČR
      Německo: 24 %;
      Japonsko: 14 %;
      USA: 8 %;
      Jižní Korea: 7 %;
      ostatní: 47 %.

      Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/zahranicni-investice-v-cesku-jizni-korea-drtive-porazi-cinu-pln-/tema.aspx?c=A151208_161423_pozice-tema_lube

      • Kamil Mudra

       Ještě k tomu, pro úplnost, dopište ty dividendy. Nebo předpokládáte že investoři investovali v rámci charity?

       • MaB

        Kamile, jak si potom vysvětlit fakt, že každá země dělá vše pro to, aby byla atraktivní pro zahraniční investory ? Proč hledá způsoby a metody, jak udržet stávající a přilákat nové ?

        Viz zde za mnoho a mnoho podobných:
        SEMINÁŘ: Kamil Blažek – JAK PŘILÁKAT A UDRŽET ZAHRANIČNÍ INVESTORY: PRÁVNÍ RÁMEC V ČR, GLOBÁLNÍ METODY A BEST PRACTICE.

        Daňová zvýhodnění či jiné pobídky nejsou to pravé, čím by vláda měla lákat zahraniční investory. Známí podnikatelé mluví o tom, že politici by měli hlavně zapracovat na pověsti země a nabídnout z ní to nejlepší: vzdělané a kvalifikované lidi.
        Zásoby lithia v Česku mohou přilákat významné zahraniční investory
        https://www.czechinvest.org/…/Zasoby-lithia-v-Cesku-mohou-prila…

        Totéž ve Francii:
        Attractivité. Comment attirer les investisseurs étrangers ?
        En recevant 34 patrons de grandes entreprises nationales, le président veut montrer que la France est un pays où l’on peut investir….
        Atractivita. Jak přilákat cizí investory ?
        Tím, že přijal 34 šéfů velkých národních podniků, prezident chce ukázat, že Francie je země, kam je možné investovat.

        • vittta

         Francie je úplně v prdeli, všichni Francouzi jsou žebráci a debilové, a je tedy potřeba škemrat o nějaké chytřejší a bohatší lidi, kteří dají debilním, podřadným Francouzlům práci, to je přece jasné, ne, MaB?
         Jinak si fakt nedovedu vysvětlit, proč je třeba lákat do země cizí investory, zejména v případě, že i Francouzi to samé vyrábějí, či vyrobit umí.
         Takže Francie láká všemožnými ústupky konkurenty vlastních lidí.
         Jak výhodné, jak kapitalistické, jak moderní!
         A když má u toho někdo kecy, tak je to ten pravý …komouš, nabo rovnou nacista, ale nejlépe rasista, a to i v případě, že jsou všichni jedné rasy!

         • MaB

          Ne tak docela, vittto,

          Francie je na třetím stupínku, co se akvizic týče, za Spojenými státy a Čínou.
          Francouzi investují v zahraničí více než cizinci ve Francii. Celkově se francouzské investice v zahraničí vrátily na úroveň před krizí roku 2008.

          Celkem bylo v průběhu roku 2017 zjištěno 1298 zahraničních investičních projektů, oproti 1117 v roce 2016, což představuje nárůst o 16% za jeden rok. Tyto projekty by měly umožnit vytvoření nebo udržení 33,489 pracovních míst ve Francii. Toto je „nejlepší rok za 10 let“, podle Business France.

          • vittta

           A co na to vy?
           Nějaké citace….to není názor.
           Pro mě je to záhada.
           Francouzi investují v zahraničí, a zahraniční investoři investují ve Francii.
           Může být, že třeba Francouzi mají tradici ve výrobě aut, a investují do nějaké automobilky v zahraničí, kde buď takovou tradici nemají, nebo tam nějaká fabrika krachuje, a tak jí koupí, a něco tam levněji dělají.
           Ale co mohou zahraniční investoři nabídnout tak průmyslově vyspělé zemi, s tak vysokými platy, jako je Francie?
           Tedy co mohou nabídnout lepšího, než by mohli zainvestovat sami Francouzi?
           Já nejsem ekonom….ale tomuhle se už opravdu dlouho divím.
           Co měla třeba ČR z toho, že sem vstoupily zahraniční banky?
           Co z toho má Francie?
           Nebo tam máte samé francouzké banky?

          • Blanche

           Nevím jak je to s daněmi a investicemi v jiných západních zemích, ale vím proč mnoho firem u nás o zahraniční investice stojí. Je to jednoduché, peníze a zisk jsou vždy až na prvním místě. Firma ve které pracuji pracuje s tzv. finanční pákou a daňovým štítem. Co to je ?
           Daňový štít
           efekt zvyšování rentability vlastního kapitálu použitím cizího kapitálu v kapitálové struktuře podniku: Úroky z cizího kapitálu jako součást nákladů snižují zisk, ze kterého se platí daň, a tím snižují daňové zatížení podniku. Výsledná výnosnost vlastního kapitálu se zvýší.
           Též označováno jako „daňový efekt“.

           Příklad [Synek M. – Manažerská ekonomika]: Mějme dva podniky, oba mají výnosnost aktiv 20% a úroková míra je 8%, zdanění je 40%.
           Podnik Vlastní kap. Cizíkapitál Výnos20% Úroky8% Zisk nezd. Daň40% Zisk zdaněný Výnosnost vlast. kapitálu
           A 2000 – 400 – 400 160 240 12 %
           B 1000 1000 400 80 320 128 192 19,2%

           náklady na cizí kapitál = úroková míra × (1 – sazba daně)

           A finanční páka efekt zvyšování rentability vlastního kapitálu použitím cizího kapitálu v kapitálové struktuře podniku:
           Je-li úroková míra nižší než výnosnost aktiv, potom použití cizího kapitálu zvyšuje výnosnost vlastního kapitálu.

           Finanční páka
           efekt zvyšování rentability vlastního kapitálu použitím cizího kapitálu v kapitálové struktuře podniku:
           Je-li úroková míra nižší než výnosnost aktiv, potom použití cizího kapitálu zvyšuje výnosnost vlastního kapitálu.
           Příklad [Synek M. – Manažerská ekonomika]: Mějme dva podniky, oba mají výnosnost aktiv 20% a úroková míra je 8%, zdanění pro jednoduchost neuvažujme (viz daňový efekt).
           Podnik Kapitál Vlastníkapitál Cizíkapitál Výnos20% Úroky8% Zisk Výnosnost vlastního kapitálu
           A 2000 2000 – 400 – 400 20 %
           B 2000 1000 1000 400 80 320 32 %

           Kdyby byla úroková míra vyšší než výnosnost aktiv, pak by naopak použití cizího kapitálu snižovalo výnosnost vlastního kapitálu.

           Taky jsem na to koukala jak puk a asi to opravdu funguje, jedou přes to všechny větší a velké firmy, když to naše ministerstvo financí dovoluje, že ? Tož asi tak.

           Jinak více třeba na https://business.center.cz/business/pojmy/p1233-financni-paka.aspx apod.

          • vittta

           To je hodně dobré pro lidsvo, Blanche!
           Není divu, že je na to MaB svým způsobem hrdá.
           To nás může hodně posnout, k lepší společnosti, a k lepšímu člověku, jako takovému.
           Na toho lepšího člověka teda ještě potřebujeme negry a čmoudy….budeme tak dokonalí…navíc s těmi fantastickými pákami, že jsem pomalu rád, že už to (asi) neuvidím!

          • Blanche

           No, že je to dobré pro lidstvo, to silně pochybuji, ale majitelům to určitě vynáší. No ne nadarmo je naše paní majitelka nejbohatší ženou v ČR a 12 nejbohatší osobou v v ČR :) Jo, ekonomika je pavěda … ukradli jsme, ukradli nám :D

        • Kamil Mudra

         „Kamile, jak si potom vysvětlit fakt, že každá země dělá vše pro to, aby byla atraktivní pro zahraniční investory? Proč hledá způsoby a metody, jak udržet stávající a přilákat nové?“
         To je jako byste se ptala proč mají vlci na jídelníčku maso.
         A přitom je to jednoduché, MaB. Žijeme v době kdy chod společnosti určují nadnárodní korporace a oligarchové. Pro ty je takové ekonomické chování států výhodné a mají dostatečné páky k tomu aby ho prosadili do politiky vlád. Zájem kapitálu má navrch před zájmy národními. Pokud se nebráníte sama tomu abyste to viděla, pak to můžete vidět každý den. Ale kdo nechce vidět, ten to nevidí a argumentů pro svou slepotu najde ve služebných médiích dostatek.

         • astraustralia

          Presne hlavicka na hrebicek:
          Zájem kapitálu má navrch před zájmy národními.
          Tim je vyjadreno vse.
          Byl tu jeste nedavno expert ktery sem horem dolem cpal jak omezene narodni zajmy jsou pozadu za zajmy kapousu a jak brzdi jejich cisla jako penize zvane v obihani kolem cele zemekoule bez zabran a regulaci.
          Pro blaho FSEHO lidu predevsim! A nikdy jinak.
          Tem co maji vyhrady a vsem co se tahle svinarna nelibi je vysvetleno ze
          cim vice neceho jako penez v obehu, tim vice nadeje ze i vice drobecku pro lid tam dole spadne ze stale bohatejsiho stolu.
          Hlavne ne jim na to sahat nebo snad regulovat. Jsou to jen jejich penize a jen oni maji pravo!
          Proste tak je svet nastaven a nic s tom nenadelate rebelove!
          Ze uz si nadelali 100x vice penez nez je potreba na pokryti vseho co bylo vyprodukovano a vymysleno a co z toho vyplyva
          o tom si poslechnete treba prof.Stanka, ci zahranicni znalce jako Celente a dalsi…

          Po Faganovi sem “ ekonomicky“ vstoupi MaB a vypravi vam kolik vam Evropa uz dala vy nevdecnici.
          O kolik vas kapous okrad to bud neumi nebo nechce.
          Zato vi kolik ktery jiny stat kde investoval a tedy jak vas vlastne obohacuje a vy to nechcete videt!
          Predevsim je treba videt ze to co uvadi jako stat jsou nadnarodni spolecnosti a banky a o tom kdo je vlastni nic nevite a pokud byste chteli vedet tak do toho vam nic neni.
          Ktery stat co opravdu vlastni a kolik kde investoval uz vam nikdo( ani MaB) nevysvetli.
          Ze jdou investovat tam kde maji slibeny bud danovy raj nebo si spocitaji vyhodu ze kdyz investuji 100 sklidi 1000 to je princip nejspravnejsiho kapitalistickeho podnikani.
          Takze jeste jednou:
          Proste tak je svet nastaven a nic s tim nenadelate rebelove! Nic lepsiho nez kapitalismus homosapiens nevymyslel.

          • MaB

           Po Faganovi sem “ ekonomicky“ vstoupi MaB a vypravi vam kolik vam Evropa uz dala vy nevdecnici. (astraustralia)

           To jsou, Aste, mylné informace. Nikoli MaB, ale sám pan prezident Zeman ! (viz dole)
           Já to jen s překvapením konstatuji, asi podobně jako vy. A moc mne zajímala vaše reakce na tato jeho prohlášení.
           Zatimco vy, zda se, „nehodící se “ škrtáte, pro mne je to součást celku, ona druhá strana mince…:)

           Podle M.Zemana:
           Celkově od vstupu do EU v květnu 2004 tak Česko do konce roku 2017 zaplatila do rozpočtu EU 515,8 miliardy korun a získala z něj 1,211 bilionu korun. Celkem Česko dosud získala z EU o 695,5 miliardy korun více, než do něj odvedlo.

           Zeman uvedl, že by hlasoval proti vystoupení, protože k tomu má „tisíc a jeden důvod“. Jedním je podle něj to, že Česká republika každoročně dostává z Unie o 200 miliard korun více, než do Bruselu vrací, a podle prezidenta tak získává částku odpovídající pětině českého státního rozpočtu. „Jen blázen se vzdává tak velkého množství peněz. Je to cynický důvod, ale je to důvod,“ řekl Zeman.

   • vittta

    No jo, Guardian, jediný nositel pravdy svaté.
    To je plátek, jehož úroveň hluboko klesla pod bulvární tiskoviny typu „Blesk“.
    Ty dotace…
    Máme pak tady kouzačky v ceně 50 000 za dotovanou cenu 500 000, při čemž stát (obec)doplácí 200 000.
    Ztráta je v tomto modelovém případě 150 000, ale v syrových číslech jsme dostali na lavičku dotaci z EU 300 000.
    Fakt je ten, že ty peníze se tady utratí, ale že by to byl nějaký zisk……
    Tady u nás je výpadovka směr Praha.
    Byly tam ještě nedávno 2 široké pruhy.
    Cosi tam loni začali kutit, doprava se zpomalovala….a už je hotovo!
    Máme tam pruhy 3, ale není úplně jasné, proč.
    Aby byla větší legrace, tak na silnici namalovali podivné bílé čáry, takže svým způsobem jsou tam fakticky zase jen pruhy dva, a aby to bylo ještě veselejší, tak doprostřed namontovali takové plastové patníky, dnes velice módní všude, kde je doprava plynulá, aby plynulá nebyla.
    Nebo ostrůvky, také super.
    Uprostřed silnice za ranec peněz vybuduje ostrůvek.
    Jedno kde, jaký je tam provoz je lhostejné.
    To má tu děsnou výhodu, že v zimě se silnice blbě udržuje, a když jede cyklista, tak řidič musí zpomalit na jeho rychlost, jestli nechce riskovat, že ho smete.(u toho ostrůvku)
    Což samozřejmě kromě zpomalování dopravy ještě efektivně zamořuje obvzduší, protože jestli je něco exhalační vulkán, tak dopravní zácpy.
    V Německu už na to přišli, a zakázali vjezd dieselů do města, aby to jako nekouřilo, ale že tam mají každý den nekonečné kolony, díky nesmyslné buzeraci, to nikoho nedráždí.

    • oh

     Moc hezký jsou taky Euro cyklostezky odnikud nikam. Asi tak třemi lety v naší ulici nainstalovali batalión dopravních značek a z jediné širší ulice v okolní zástavbě udělali dopravní Experti gordický uzel jednosměrek – každý blok zjednosměrnili hezky v opačném směru a přimalovali tam pruhy pro cyklisty tak geniálně vymyšlené, že chudáci cyklisti by museli přejíždět z jedné strany silnice druhou v křižovatkách. Moje hlava to nebrala a cyklisti většinou radši nepoužívali. Projekt za peníze z EU. :-(
     Pak se ale do toho zamontoval ROPID a naplánoval nám tou samou ulicí trasu a zastávku autobusu, takže městští experti na dopravní sabotáže ten jednosměrkový guláš zase zrušili a místo pruhů pro cyklisty vystřihli pruhy parkovací, aby to zúžení stálo za námahu. A křižovatku, kde autobus odbočuje z hlavní silnice k nám, „zklidnili“ a zaostrůvkovali (opět za EU dotaci) tak hezky, že se teď nadšení autobusáci při odbočování trefují s autobusy do umělého zúžení, vyrobeného tak akorát na osobák/dodávku. Jenom na plastový patníky zatím nedošlo, to bude asi další etapa.

     • vittta

      No vidíte, na to jsem zapoměl.
      Dopravní značky.
      Ty jsou u nových staveb úplně všude, silně to připomíná dětské dopravní hřiště, bez prdele jsem viděl značku „dej přednost v jízdě“ i na lesní cestě, a když chci u nás najet do nemocnice, tak mám obavy, že jsem z těch šipek a jednosměrek ocitl v nějakém komiksu.

      • Mac

       nezapomínat na ROZHLEDNY!!!
       Za obrovský, samozřejmě ojrodotační prachy se jich nasekaly mraky. Většina z nich má drobnou vadu – jsou postaveny na místě, odkud není nic vidět…..
       jojo, bez dotací by nám bylo strašlivě ouvej…..

       • vittta

        No jo…
        A také rekultivace alejí.
        Tam bývá cedule, že rekultivace aleje stála 1 248 500 Kč a byla částečně placena z fondů EU.
        Chtěl bych to dělat za 200 litrů!

        • Kamil Mudra

         Tak v tomhle případě mi vadí to že se kácí úplně zdravé stromy snad ještě víc než ty peníze co se na to vynaloží. No.. někomu se to dřevo asi hodí a kdo ten kšeft dostane, taky nepřijde zkrátka. Ale nejde jen o aleje. Takových míst, třeba i menších rozměrů, kde se brutálně odstraní kus městské zeleně, který mohl ještě dlouho vydržet, se najde plno. Většinou se tam i vysadí nové stromy, ale jejich stínu se už, bohužel, nedočkám.

         • vittta

          To já viděl aleje, kde se nekácelo nic, jen prořízka.
          A mizerná.
          Nebo pokácejí vzrostlé stromy, a zasadí nějaké podivné keře, které za 2 roky nahradí tulipány…
          A kácení…no také.
          Jasně, čas od času se tam někdo zabije, ale Nuselák také nezbourají.
          Někdy mám dojem, že všechny ty předpisy a nařízení vymýšlejí vykukové jen proto, aby na ně mohli ty dotace čerpat.
          Někdy….někdy je to dokonce tutovka, třeba u té silnice, ale u těch vykácených stromořadí..těžko říci.

         • pacifista

          Mě také vadí kácení stromů, ale za vším jsou lidé, většinou nekompetentní se mdlým mozkem. Mám ale i jiný případ. Byt, který pronajímáme, je v pěkné lokalitě se vzrostlými stromy. Ještě donedávna nebylo domy pro zeleň vidět a byla to krása. Pak ale začalo období, kdy byly v létě silné bouřky a Tv byla plná záběrů s popadanými stromy po městech a bohužel i lidskými oběťmi. V domě se našla osoba, která měla panickou hrůzu z toho, že na ní padne strom, a to kdykoli, nejen při bouři. Přesvědčovala ostatní a našla podporovatele. Dohromady pak podali žádost na obec, uvedli, že je stromy ohrožují na životech, a opravdu dosáhli toho, že místo před domem je skoro bez nich. Ještě že před okny našeho bytu stojí vzrostlý smrk a na ten by museli mít povolení od ochránců přírody nebo tak nějak. Za nás platilo: Blíží se bouřka? Někam se schovej a počkej až to přejde. Nebo: Buď doma a ven nechoď. Dnes si myslí, že se jim nic nemůže stát a opatrnost jde stranou. Jiní mají zas fobii z toho co vidí a zastupitelé aby měli voliče nejdou do konfliktu. Co dodat. Lidská hloupost nezná mezí.

 17. kočka šklíba

  28.4.2018 – 22.14
  Saul

  „V celkem nedavne minulosti jim(cizincum nekolik a mnoha generaci zde zijicich) moznost asimilace priznana nebyla i kdyz o ni stali.
  Pouze moznost smrti.
  Zrejme „opravnene“,ze?“
  Dávám to sem, protože už je to nepřehledné a ptám se Saula : koho jste měl na mysli těmi cizinci zde žijících mnoho generací nebyla přiznána možnost asimilace? Nějak jsem to nepochopila o koho jde nebo šlo.

    • kočka šklíba

     Tak to asi máte pravdu, domnívala jsem se že píšete o sudetských Němcích zpočátku. I když tedy já měla spolužačku na vysoké škole, která byla, podle svých vlastních slov, židovka, a že by tedy nebyla asimilovaná se říci nedalo. Vím to je proto, že to sama řekla a líčila některé události ze života otce, mimochodem interbrigadisty, později partyzána.

     • vittta

      U těch Židů je to spíše tak, že se v podstatě asimilovat ani nechtějí.
      Na tom celé židovství stojí.
      Ale na rozdíl od negrů a čmoudů do svých vizí nikoho netahají, a nikoho nenutí, slavit s nimi šabat.

      • Saul

       Spousta zidovskych deti se dozvedela,ze jsou zide az kdyz jim nacisti dali zlutou hvezdu.
       Jejich rodice jim nemeli duvod to rikat,protoze se sami povazovali za Nemce,Cechy,Polaky….
       Aspon si o tom neco prectete,nez zase zacnete zvanit,vy idiote.

       • vittta

        Já toho četl hodně, ale v podstatě to tak není.
        Židé byli sice v tom smyslu plně integrovaní, ale vesměs se cítili být- kromě Němci, Čechy či Poláky, i Židy.
        Tohle co píšeš je svým způsobem spíše laciná agitka.
        Tam také jde o to, že v Německu dle Norimberských zákonů bylo určeno, kdo je to Žid.
        Tedy je to ten, kdo má nejméně 3 prarodiče Židy.
        2 prarodiče byl míšenec 1 stupně a 1 prarodič míšenec 2 stupně.
        Míšenci 1 stupně mohli sloužit…myslím nějak do r.1942 i ve Wehrmachtu, a také sloužili.
        Já nevím, jak to bylo s těmi hvězdami, jestli je museli nosit jen Židé, myslím ale, že míšenci je nosit nemuseli, alespoň němečtí vojáci židovského původu (míšenci 1 a 2 stupně) je neměli.

      • kočka šklíba

       Ano jistě, byli i mezi našimi občany zrůdy, ale na druhou stranu, co my víme jak to tenkrát bylo? Bylo těsně po válce, nebyly ještě ani zřízeny nějaké státní orgány, lidé byli naštvaní, dozvídali se zřejmě o hrůzách, které páchali Němci nejen v koncentračních táborech ale i třeba v SSSR obyčejný wehrmacht a samozřejmě, že se se našlo i dost zločinců, kteří toho využili ke svému obohacení případně i k sadistickým vraždám. Ale to co se ted píše ve mně zase tak moc velkou důvěru nevyvolává. Známe mainstream, ted to skoro vypadá, že my, jako českoslovenští občané, jsme byli ti co páchali zločiny a Němci byli nevinní. A tak to není.

       • vittta

        Když se ještě daly BL číst, psal tam nějaký člověk, ani nevím, jak se jmenoval..už zemřel.
        Ten byl v koncentráku.
        Nějak byla řeč o těhle věcech, a on velice krásně napsal článek.
        Že jako neříká nic, ale když na konci války utekli z pochodu smrti, tak v Sudetech požádali selku o trochu jídla, a ona přivedla vojáky.
        Ti se na ně nějak už vysrali…a na české straně jim Češi dali bez potíží najíst.
        Byla řeč o masakru v Postoloprtech myslím, a on kultivovaně řekl, že přímo byl u toho, když jeli mladí SS na kolech, a ten jeden- jen tak- vystřelil za jízdy ze samopalu do lidí.
        Trefil 17 letého chlapce, a ten ve velkém utrpení umíral 2 dny.
        I tito SSáci tam byli zastřeleni,
        Ten muž v tom článku nenaváděl na názor, neříkal ani tak, ani onak, asi proto, že to dělat nechtěl, protože po prožitcích v koncetráku nemohl být zcela objektivní.
        Psal jen to, co viděl…….

        • kočka šklíba

         Ano myslím si že takových příběhů bylo hodně, ale nyní se vše svádí na naše občany. A Němci? Prostě nevinné oběti. Děti samozřejmě byly nevinné oběti, ale pohnutky tenkrát po válce byly různé a nevím jak by se zachoval každý z nás v té době, zvláště pokud by třeba byl svědkem německých zločinů, nemluvě o tom , kdyby někdo z jeho rodiny zahynul ve válce. A nynější kecy v mainstreamu mě nepřesvědčují o tom, že by naši občané se nějak vymykali z průměru v Evropě, jen se o dění po válce v jiných státech moc nepíše. Zejména o západních státech Evropy. Tam byli zřejmě soucítící a nic takového se tam nedělo. Leda že by nějaký komunista, to je pak něco jiného. Jsou směšní, ti pisálci.

         • vittta

          Tohle se ani nedá objektivně vyhodnotit.
          A také to nikdo ano objektivně nehodnotí, je to přesně tak, že je to obyčejná propaganda.
          Jakékoliv dění není spravedlivé.
          Ale my jsme si nezačali.
          A o tom to je!
          A naši lidé…
          No, asi jsme na tom byli nadprůměrně dobře, když vytáhli nějaký- v kontextu 2. světové války bezvýznamný tábor v Letech, jako ukázku české válečné rasistické zvrhlosti….

      • vittta

       Tobě to u sudeťáckého památníčku musí slušet.
       Ty schvaluješ odsun asi jako jsi volil Zemana, ožralo!

       • Saul

        Doufam,ze v tomto stavu nelezete po strechach.
        Ale dnes je nedele,tak snad svetite svatecni den busenim do kompu a neublizite si.
        I kdyz…jindy to s vami moc lepe taky nevypada.
        Tak opatrne.
        Myslete na to,ze dusevni invalida uz jste,tak at jste aspon telesne v poradku.
        Dnes si zase par kilacku dam,tak si na vas nekde na zahradce u pivka mozna vzpomenu,at si toho vazim,jak spokojene se mi na rozdil od vas s vasimi mindraky a nenavisti zije.
        Tak na zdravi:-)

    • vittta

     Já jsem se u toho děsně pobavil.
     Vždycky, když nějakému lháři dojdou argumenty, použije slovo „Žid“.
     Je jedno v jaké souvislosti.
     Chce tím naznačit, že oponent je vrah, popírač holocaustu a příznivce Adolfa Hitlera.
     Co je zajímavé, takový člověk je zároveň většinou příznovce arabáčů a islamistů, co by výspy mírumilovné civilizace.
     Pak ovšem s Židy nastává problém, když si chce takový jedinec stylově zaplakat nad osudem Palestinců.
     Vznikají leckdy až komické situace.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s