Темная ночь


Dmitrij – to je vesmír. Když zpívá, vezme vás do světa vzpomínek a každý se ponoří do těch svých… Silný, odvážný, mimořádně talentovaný, kultivovaný, okouzlující, pohledný – tak zůstane v našich vzpomínkách. Jako zářivá kometa: letěl, ozářil nás svým nádherným plamenem a odraz tohoto plamene bude ještě dlouho hřát a svítit. Díváš se na něho, posloucháš ho, kolik síly je v člověku! Je možné učit se a obdivovat! Jaká síla! Jaká vášeň a ušlechtilost je v něm! Nemohu se smířit se ztrátou, téměř osobní……

Podívejte se na něj, na jeho Umění… Jak to dělal? Jak mohl takhle zpívat? Je nadpozemský! Je něčím nádherným, čistým, krásným, něčím neskutečným, co bylo posláno na tuto Zemi, aby ukázal, jak silného ducha by měl být člověk, aby ukázal, čeho je člověk schopen… Takoví lidé nejsou na Zemi často! Je velká škoda, že tak krátce…

Vážím si ho a miluji ho nejen pro jeho talent, krásu, umění, jeho jemný a silný hlas, ale i za statečnost, s jakou bojoval až do posledního dechu svého života! Andrej Verro https://www.youtube.com/watch?v=Y9yuGD18nc0

 1. astraustralia

  Kazdy z odkazu je jako pohlazeni .
  Zmena ktere tu bylo zapotrebi .

  Obvzlast po neutuchajicich utocich na presidenta Zemana jak v massmediich tak od nekterych pisatelu i zde. .Mistr „pábení“ Hrabal by mozna napsal ze:
  nekteri dobroserove se ani poradne vysrat nemuzou kdyz si napred neulevi Zemanem

  • Janika

   Jsem ráda, že se Vám to také líbí, Astře. Sice se Vittta se Saulem nemají kde hádat, ale jejich čas zase přijde :-).

   Před chvílí jsem slyšela Ovčáčka v TV, jak ho komentátorka dusí jako inkvizitorka. Novičok se vyrábí je špatně, novičok vzniká je správně, a jestli se prý Ovčáček zaručí, že Zeman už nikdy neřekne „vyrábí“, ale jen „vzniká“. Jak u blbejch. Ovčáček proti té satórii obstál se ctí, myslím.

   • Kamil Mudra

    O tom by se dalo polemizovat, MaB. Našlo by se dost nesporně velmi kvalitních hudebníků jejichž životopisy by bylo snadné úspěšně použít coby protiargument takového tvrzení. O posluchačích i takto kvalitní hudby ani nemluvě.

    • MaB

     Jistě, Kamile. Hudba je sice mocná, ale nikoli všemocná…mnozí takovíto „melomani“ byli (jsou) i hluboce věřící v Boha.


     V rámci akcí „Nuit debout“ – Noc vestoje – několik tisíc lidí na náměstí Republiky + 350 hudebníků – profesionálové i amatéři – vyjádřili společnou touhu po změně, volali po po „Novém světě“ Dvořákovou Symfonií č. 9

     • Kamil Mudra

      ..mnozí takovíto „melomani“ byli (jsou) i hluboce věřící v Boha.
      Však ona ani víra v Boha není nějakým faktorem působícím zjemňování mravů – jak o tom svědčí historie dávná i nedávná.

      • MaB

       Kamile, myslím, že jste pochopil, jak jsem to myslela.
       Bázeň z trestu božího k mravnosti mnohé vede. Je „rozumné“ neprotivit se Jeho vůli.
       Hudba „nehrozí“, není třeba mít z ní strach. Ona neapeluje na rozum, ale na city, na srdce. A to má své „důvody“, které rozum nechápe…

       „zjemnit“ = udělat méně drsným

       • Kamil Mudra

        „Bázeň z trestu božího k mravnosti mnohé vede. Je „rozumné“ neprotivit se Jeho vůli.“
        No o tu „Boží vůli“ (uvozovky proto že je vždy sdělována lidmi) právě jde. Je-li jeho vůlí aby věřící hubil jinověrce nebo nevěřící, pak je „rozumné“ se neprotivit a jednat s touto vůlí ve shodě protože jinak se můžete dočkat nejen trestu od něj ale už i dříve od souvěrců.

        Hudba sice netrestá ale mnoho už jí bylo vytvořeno s cílem povzbudit agresivitu a nenávist vůči „těm druhým“ které je záhodno potřít. Nemluvě o hudbě která v člověku posiluje agresivitu neadresnou svým rytmem a vibracemi a přímo činí své posluchače více drsnými.

        Vy mi MaB občas přijdete jako taková skleníková květinka, o kterou je dobře pečováno. Voda je vždy dobrá protože z rozprašovače dopadá tak jemně, oheň je vždy dobrý protože vyhřívá skleník tak akorát, vzduch je vždy dobrý protože filtry vyčištěný, zemina přívětivá protože vždy obsahuje to co má, člověk je vždy dobrý protože zahradník dělá vše správně aby se vám hezky kvetlo…

        Ale voda ničící lidské výtvory a topící lidi samé, oheň spalující lesy a zabíjející, vzduch ničící plíce, půda naprosto nevhodná svým složením k tomu aby na ní něco rostlo a lidé páchající skutky z jakých běhá mráz po zádech… to všechno zůstává „tam někde venku“ a není proč se tím zabývat. Vy si z toho vyberete jen to hezké, obléknete to do patřičně zvolených citátů a rčení a – nehodící se škrtnete.

        Nic proti tomu, i takový přístup ke světu má něco do sebe a jistě svým způsobem pozitivně přispívá k duševní pohodě. Jen v něm chybí ta zdravá dávka otužování, která by vám umožnila přežití když se skleníkový údržbář a zahradník někde „zapomenou“ déle než je pro květinku zdrávo nebo, nedej bože, přestanou se o skleník starat úplně.

        Na druhou stranu… je ale možné že jste na tom lépe než ti kteří vidí relativitu všeho co je obklopuje a nechávají si kazit příjemné dojmy vnímáním drsné reality. Možná je lepší pokojně zvadnout když se život začne měnit z pohody na nepohodu, než se o něj rvát a zabývat se věcmi které mu ubírají na kráse. Protože, konec konců, co s takto těžce vydobytým životem, notně očesaném o své půvaby? Kvůli jakémusi pochybnému a pomíjivému pocitu vítězství nad překážkami o které nikdo nestojí?
        Možná že do vás takhle „rejpu“ jen proto že vám závidím. :-)

        • MaB

         Kamile, zdani nekdy (casto) klame, ale nebudu Vam vyvracet.
         Jen kdyby tomu tak skutecne bylo, sama bych si „nezavidela“. Vzdy mne lakalo dobrodruzstvi a v takovéto „fadni idylce“ bych se asi strasne nudila. :))

         • Kamil Mudra

          Někde jsem četl (myslím že od Matěje Kuděje nebo Jacka Londona) že po dobrodružství touží jen ten kdo žádné opravdové nezažil.

          Lidé u nichž je riziko plynoucí z neočekávané situace součástí profese (horští průvodci, záchranáři, členové různých náročných expedic, kosmounauti, vojáci…) dělají vždy všechno proto aby se jakémukoli dobrodružství vyhnuli.

          Ale jistě, pokud máte na mysli takové to romantické „dovolenkové dobrodružství“, ze kterého máte vždycky možnost „vyskočit“ když začne ztrácet svůj půvab a začne se měnit v nesnesitelnou mizérii – pak vám rozumím. O tom se pak hezky vypráví. Člověk řekne: „Jednou jsem si opravdu sáhnul na dno…“ a až ostatní ztichnou v napjatém očekávání, rozvine svůj příběh.

          Jenže ten kdo to svoje dno viděl doopravdy, tomu se o tom mnohdy ani vyprávět nechce. A už rozhodně nestojí o to aby ho uviděl podruhé.

          • MaB

           Ne, ne, Kamile, pro mne je velké „dobrodruzstvi“ psat sem na blog, jak jste si jiste pri své intelektualni bystrosti vsiml ? !
           Zapas se „spatnou virou“ je pro mne neco nového, ale vzhledem k nekterym „pratelskym“ reakcim zde, si v nem asi nevedu tak spatne. ;)
           PS: Moc by mne zajimalo, podle ceho Vy soudite, zda jsem „videla (nebo nevidela) svoje dno“ ? Jak spravne rikate, o tom se nevypravuje…

          • Saul

           „Jenže ten kdo to svoje dno viděl doopravdy, tomu se o tom mnohdy ani vyprávět nechce. A už rozhodně nestojí o to aby ho uviděl podruhé.“

           Zeptejte se treba horolezcu.
           Radi vam o tom dnu povykladaji a budou se pritom jeste balit na dalsi expedici,jen aby ho zazili a uvideli znovu.
           Mnohdy naposledy.

          • Kamil Mudra

           Už jsem se některých ptal. Když se ta moje známá parta vrátila z Indie a jeden z nich to nepřežil. Mladý, zdravý, silný kluk. Nikoho nenapadlo že by mohl dostat horskou nemoc a do nižší polohy se s ním už nestihli vrátit včas. Říkali jme mu Motejl. Lezou po horách i nadále ale přitahují je vrcholy a o své dno nikdo z nich nestojí. Proto se také, Saule, balí s velkou pečlivostí a rozmyslem.

          • Kamil Mudra

           „PS: Moc by mne zajimalo, podle ceho Vy soudite, zda jsem „videla (nebo nevidela) svoje dno“?“
           Nesoudím, MaB. Ale pokud je pro vás dobrodružstvím psaní sem na blog, pak nejste přehnaně náročná a naplnění své touhy po dobrodružství máte nejspíš téměř vždy doslova po ruce – tedy pokud kvůli tomu nemusíte docházet do nějaké internetové kavárny. :-)

          • Saul

           „Lezou po horách i nadále ale přitahují je vrcholy a o své dno nikdo z nich nestojí. Proto se také, Saule, balí s velkou pečlivostí a rozmyslem.“
           Pokud nekoho pritahuji indicke vrcholy,tak by mel pocitat s tim,ze bez dosazeni dna to nepujde a kdyz,tak jen stastnou nahodou.
           S peclivosti si bali proto,aby na tom dnu nezustali.

          • Kamil Mudra

           Možná, Saule, to víte lépe než oni. Ale vás, na rozdíl od nich, neznám, takže budu nadále věřit jim.

          • Kamil Mudra

           „Zapas se „spatnou virou“ je pro mne neco nového, ale vzhledem k nekterym „pratelskym“ reakcim zde, si v nem asi nevedu tak spatne. ;)“
           Ale MaB. :-) Nebuďte domýšlivá. Kdybyste si v něm vedla dobře nemusela byste slovo „přátelským“ dávat do uvozovek.

          • Saul

           Ja mohu Mab pratelsky a bez uvozovek potvrdit,ze si spatne nevede.:-)

        • kočka šklíba

         Jistěže že zdání klame, ale umí to hezky, to uznávám, jen občas prokoukne pod tou nakašírovanou dobráckostí drápek, spíše dráp. Jako v tom bombardování – pro jistotu. Ale já Vás chápu, jste zřejmě džentlmen a občasné vybočení z této Vaší (podle mého zcestné) představy nějak pominete.

         • vittta

          Mně přijde spíš paličatá, než svinská v tom slova smyslu.
          Takhle reagují lidé, co myjí vymytý mozek.
          Bude se hádat do extrému, když někdo řekne negr, ale preventivní bomby z naprosto idiotského důvodu, resp. idiotsky zdůvodněné, jí nějakým způsobem uspokojují, i když jinde hnedle píše, že je proti jakýmkoliv bombám.
          To je ten skleník, co o něm píše Kamil.

          • pacifista

           No, za skleníkovou kytičku ji nemám, Je to oprsklá a splachovací osoba, která si vede svou a háklivým tématům přímo na ni se vyhýbá, respektive na ně ani slůvkem nereaguje. Prostě dělá si svou práci a tak v tom bruslí jak to nejlépe umí a má výsledky. Verbálně je určitě víc než dobrá a za to je také jistě patřičně oceněna. Inu, koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

          • vittta

           Stínuje, no…
           Takový klasický trolling.
           Stejný styl, jako Saul, či Ond-ej.
           Držkovat, nekonečně slovíčkařit, točit se na úplných hovadinách extremně dlouho, nálepkovat,mentorovat, vytvářet vlastní reality a ty pak zarytě řešit….
           U toho se tvářit jako ta lepší část lidstva, samozřejmě lhát, až do nesmyslných extremů…
           No, klasika.
           Ale já si myslím, že takový člověk dělá svým chlebodárcům službu spíše medvědí.
           Mohou to zahrát, ale jen krátký čas, poměrně brzy se odkopou a lidé už jim to nežerou.
           Já jsem si kolikrát už kladl otázku, jestli trolují třeba za prachy, nebo z přesvědčení, jako třeba když nějaké jehovistky stojí celé hodiny u obchoďáku a drží tu jejich „Strážní věž“.
           Tohle neumím vyhodnotit…nebo jestli jsou nemocní, mají nějakou poruchu, či co…
           Jde mi hlavně o to, že tady se diskutuje na nějaké úrovni, třeba ne pořád, ale určitá úroveň tady je.
           Ani jeden z těch jmenovaných, a klidně přiřadím Třešeň, na to intelektuálně nemá.
           Nemají šanci se v té diskuzi nějak zorientovat, a vlastně se o to ani nesnaží.
           To jak kdybych já vytrvale kafral do diskuze jaderných fyziků, co bych jim tam tak mohl nabídnout, a též, co by to mohlo dát mě?
           Divní lidé…
           Tahle MaB vůbec….
           Takové vybičované emoce, třeba u Astrových odkazů, jak mu podbízivě děkuje, nebo ta okázalá uhranutost odkazovanou hudbou ruského umělce…
           Může to vůbec být cíleně falešné, s nějakým úplně jiným cílem?
           No…to už odbočuji a jsem na tenkém ledě vlastních úvah, ale tohle se mi honí v hlavě, když to sleduji.

          • pacifista

           Přesně jste to vystihl. I mě to píchne do očí, když se tak rozplývá nad ruským uměním, jako by chtěla něco jiného zastřít a vylepšit svou image. My co ji dlouhodobě sledujeme ji máme přečtenou, ale když mezi nás přijde někdo nový, ten se neorientuje a třeba jen nahlédne a jde zas dál, tak ten jí to baští a pro takové tu ona je. My jsme jí ukradení. Jde o to aby se od nás nenakazili jíní. Podle mne to dělají za prachy, protože je v tom málo přesvědčení, zkrátka do toho nedají srdce a to se pozná. Když pak už nemá skoro žádnou váhu a nikdo ji nebere, nastoupí nějaký nový nick, co se jakoby přidává na její stranu a vyjadřuje jí podporu. Ona se na nějakou delší dobu stáhne a pracuje ten nový. Když je některý z nich v nouzi, přispěchají mu ti ostatní na pomoc. Já tomu říkám rojení. Na druhou stranu je polemika s nimi užitečná v tom, že čtenáři, kteří se jinak neprojevují, mohou posoudit různé názory a svým rozumem je zhodnotit. Jejich bláboly tak nemohou vymývat mozky právě proto, že mají oponenta. Všimněte si, že v diskusích Čt. oponent vždy chybí.

        • MaB

         Ono je, Kamile, nutno rozlisovat, mezi pratelsky a „pratelsky“.
         Pokud nechapete ten rozdil, je veskera moje snaha marna.
         Humor, ironie jsou pro vas pojmy neznamé ? Skoda…

         Velmi „pratelsky“ a zaroven i lzivy, protoze tvrzeni v nem uvedena neni schopen dolozit, je namatkou
         komentar tento z 8.5.2018 – 17.43

         „Mně přijde spíš paličatá, než svinská v tom slova smyslu.
         Takhle reagují lidé, co myjí vymytý mozek. *)
         Bude se hádat do extrému, když někdo řekne negr, ale preventivní bomby z naprosto idiotského důvodu, resp. idiotsky zdůvodněné, jí nějakým způsobem uspokojují, i když jinde hnedle píše, že je proti jakýmkoliv bombám.

         *) „myjí vymytý mozek.“ tento lapsus mozna leccos prozrazuje :)

         • Kamil Mudra

          „Humor, ironie jsou pro vas pojmy neznamé ? Skoda…“
          Na toto téma jsme spolu, MaB, už vedli řeč a myslím že jsem se tehdy vyjádřil dostatečně jasně abych se dnes nemusel opakovat. Pokud vám mé tehdejší sdělení už vypadlo z paměti, pak se zdá že zde své velké dobrodružství neprožíváte dostatečně intenzivně a je ještě stále co vylepšovat.
          Ohledně toho rozlišování – ony mají ve Francii uvozovky nějaký jiný význam než u nás?
          No a co se vašeho příkladu týče – nenapadlo vás třeba že jde o překlep a na místo „myjí“ mělo být „mají“? Když hodíte oko na klávesnici tak jistě vašemu bystrozraku neunikne jak blízko sebe ta dvě písmena jsou. Tedy pokud náhodou nepoužíváte nějaký druh klávesnice který ještě neznám.

          • MaB

           Jistě, Kamile, proto také užívám termín „lapsus“.
           lapsus :emploi involontaire d’un mot pour un autre, en langage parlé ou écrit.
           Nedobrovolné použití jednoho slova místo druhého v jazyce mluveném nebo psaném

           Jede tedy o neúmyslnou náhradu slov; unikne nám jiné slovo než to, které jsme chtěli použít. Je to lapsus odhalující kdy naše podvědomí necenzuruje myšlenku, obavu, touhu….a prozradí na nás, co mělo zůstat skryto.
           Je to v tomto případě dost legrační náhoda.
           Jinak tím vymytým mozkem byl samozřejmě myšlen ten můj !
           To je snad každému jasné. :)

         • vittta

          A jak bych to měl jako doložit?
          A jak by takové tvrzení mohl doložit kdokoliv?
          75% tvrzení nejde doložit v tom slova smyslu, leda byste považovala za doložení odkaz na názorového souputníka.
          Já k vám nehodlám být přátelský, že jsem hodný kluk, chci být upřímný, píšu, co si myslím.
          A tam výše….no ale fuj, tak vy považujete za dobrodružství, když máte podporu takového vola, jako je Saul?
          Ten ještě zatím nic pozoruhodného nenapsal, žádný rozbor, žádné zdůvodnění svého názoru.
          Jen agitky a nadávky.
          To není člověk, na jehož podporu by měl být kdokoliv hrdý, i kdyby názory měl stejné.
          Jenže Saul nemá žádné názory, jen nálepky….
          A když píšete na české forum, to jako nemáte českou klávesnici?
          To by také mohlo něco prozradit, ne?

          • MaB

           A jak bych to měl jako doložit?
           Neni nic jednodussiho ! Odkazem na komentar, kde to, co mi podsouvate, opravdu rikam.

          • Saul

           „Ten ještě zatím nic pozoruhodného nenapsal, žádný rozbor, žádné zdůvodnění svého názoru.
           Jen agitky a nadávky.“

           Vecer by na CT zajimavy dokument o Emanuelu Moravcovi,vitto.
           Myslim,ze psychologicky profil vas dvou by byl velmi,velmi podobny!!
           Na zaver tam nejaky historik vyslovil velice zajimavou a pravdivou myslenku.
           Totiz ze hranice mezi dobrym umyslem a padu do hlubin zla byva nekdy strasne tenka .
           Vy jste se nekolikrat vyslovil,ze byste tu hranici presel i vedome.
           Otevrene jste tu psal o zabijeni ,o genocide nejen uprchliku,ale dokonce vsech barevnych Evropanu….
           Od te doby pro vas mam jen nejhlubsi opovrzeni.
           Muzu to vyjadrit vulgarni urazkou,nebo vas kulantneji po masarykovsku nazvat patologickou sedlinou,nebo mohu i mlcet,ale nic se na tom uz nezmeni.
           Staci vam takovy rozbor a zduvodneni meho nazoru?

          • vittta

           No tedy když mi poradíte, co za výrok jsem vám podsunul, snad bych ho mohl najít.
           Jenže mně nějak připadá, že jsem vám žádný výrok nepodsunul, prostě jsem napsal, že máte vymytý mozek.
           Vymytý mozek je v jakémkoliv případě to, že tvrdíte něco, co nemá tak úplně oporu v realitě.
           Takže pokud třeba píšete o raketovém útoku na Sýrii tak, že je JISTÉ, že Asad použil chemické zbraně na svoje vastní lidi, nelze se divit, že nemáte nic proti bombardování civilních cílů, navíc mimo rozhodnutí RB OSN.
           Prostě to vnímáte jako spravedlivou odplatu, ve vašem případě ještě odůvodněnou prevenci, před dalšími útoky.
           Chyba je ale už v tom vstupu- tedy v samotném chemickém útoku, který u vás ospravedlňoval následný, zjevně nezákonný reaketový útok.
           Jenže vy přece nevíte a nemůžete vědět, jestli ten chemický útok skutečně proběhl.
           Můžete tomu jen věřit, ale argumenty, které sama sobě musíte pro potvrzení toho útoku předložit, v podstatě existují jen v prohlášeních útočících stran.
           Žádné jiné důkazy pro chemický útok nejsou.
           Pokud tedy nevezmeme jako důkaz videa, kde se na zjevně zdravé lidi stříká voda, a sami propagandisté si šlapou na jazyk, protože tvrdí, že byl použit nervový plyn, a jako důkaz třeba předloží sud s chlorem, co zůstal stát někde na střeše.
           Tedy máte vymytý mozek, protože věříte něčemu, co je mírně řečeno velice pochybně doloženo.
           Ve skutečnosti je tady jen jeden fakt- a to raketový útok, který se- a to zdůrazňuji, s největší pravděpodobností opravdu stal.
           S největší pravděpodobností- ani to není ve skutečnosti jisté, ale je to velice pravděpodobné.
           A ten útok nebyl- z pohledu mezinárodního práva- legální.
           Člověk nad věcí hledá, nekonstatuje.
           Jinak tedy ten můj text v podstatě je- jakkoliv je invektivní, vůči vám smířlivý, tedy že nejste sama o sobě svině, jen paličatě lpíte na nesmyslných a směšných propagandistických žvástech a na jejich základě dokonce mentorujete ostatní.
           Já netvrdím, že se ten chem.útok nestal, nevím to, ale je to velice nepravděpodobné, i z pohledu kontextu celé té války, kdy cílem je sesadit Asada a okupovat Sýrii stylem „Irák-Afgánistán-Libye“, tedy rozvrátit stát, jeho funkčnost, a ve svém důsledku destabilizovat celou oblast, a co je též zásadní, destabilizovat i samotnou Evropu, protože rozvratem v těchto zemích se odůvodňuje nezákonná migrace, klidně z úplně jiných zemí!

          • vittta

           Saule, vy jste nejenom lhář, ale i blbec.
           Vysnil jste si z mých textů tento závěr, a váš úmysl je všem kolem ukázat, jak já jsem špatný, a vy dobrý.
           Kdybyste nebyl takový primitiv, myslel bych si, že to děláte za prachy.
           Ve skutečnosti jsem ale nikdy nic o genocidě nepsal.
           Psal jsem fakticky o násilném potlačení násilné vzpoury proti zákonům hostitelských zemí.
           A to je kurva velký rozdíl!
           Co si o mě v té souvislosti myslíte, je mi naprosto u prdele.

          • Kamil Mudra

           „Od te doby pro vas mam jen nejhlubsi opovrzeni.“
           Saule, vy sice dovedete rozvinout svou fantasii nad přemýšlením horolezce ale na větší „záběr“ už asi nemáte. Trochu vám podpořím obrazotvornost:

           „V USA si to vyzkoušeli zcela pragmaticky v New Orleans po hurikánu Katrina v roce 2005. Hurikán vyřadil prakticky veškerou základní infrastrukturu včetně elektřiny. A třetího dne již policisté New Orleans nešli do služby, protože bránili svoje domovy a federální vláda musela do New Orleans poslat jednotky gardy, přesněji guvernérka státu Louisiana. A řekla: „Tyto jednotky mají nabito ostrými a budou střílet bez varování, budou střílet, aby zabíjely – shot to kill. Žádné výstřely do vzduchu, žádné varování.“
           To říká velvyslanec České republiky pro otázky energetické bezpečnosti, publicista a diplomat, Václav Bartuška
           zde
           v souvislosti s dopadem blackoutu na život lidí ve větší (v tomto případě jen půlmiliónove) městské aglomeraci.

           Zkuste si představit město mnohem větší, jehož významnou část tvoří stávající no-go zóna, nadupaná lidmi s minimální loajalitou vůči domácí většině a kde bují kriminalita a vláda gangů i za klidového stavu. No a náhle, třeba vlivem nějaké ostřeji potlačené demonstrace, se zdvihne vlna odporu a to v zemi která ani nemá dostatečně početnou armádu, kterou by tam poslala nastolit pořádek. Z lidí kteří mají na starosti energetickou infrastru většina uteče nebo se zabarikádují doma, takže blackout bude prvním projevem téhle situace. Absence kohokoli kdo by organizovaně čelil rabujícím bandám by následovala vzápětí.

           Nejrozumnější by v takovém případě bylo sbalit to nejnutnější a vypadnout někam co nejdál. Jenže co když nemáte kam a tenhle stav se navíc přenáší od města k městu protože v každém větším už nějakou no-gou zónu mají? Začnete volat na venkov aby se do města sjeli sedláci s vidlemi a pomohli zachránit co se dá? Nebo vyjdete do ulic chladit vlídným slovem horké hlavy? Nebo máte nějaký jiný dobrý recept jak se s tou situací vypořádat?

           Měl byste mít, pokud zde pořád pranýřujete vitttu za jeho postoje, protože to je přesně ta situace o jaké on píše. Namlouváte si že něco takového nastat nemůže? Pak vám jen připomenu že Arabské jaro nastartovalo sebeupálení jednoho zelináře.

          • tresen

           A co takhle rozdivočelý dav, který se chystá vypálit dům s lidmi?
           Schválil by vittta střelbu na obranu těch lidí?
           Není jeho představa o tom prstu na spoušti ochránců práva a pořádku poněkud selektivní?

          • Saul

           Měl byste mít, pokud zde pořád pranýřujete vitttu za jeho postoje, protože to je přesně ta situace o jaké on píše. Namlouváte si že něco takového nastat nemůže?

           Měl byste vittu lépe číst,Kamile,když už vám bude dělat toho mluvčího.
           Ať vám neudělá i ostudu.
           Vitta píše o něčem jiném a tyto krizové situace si bere jako ospravedlnění pro šíření své ideologie.

           24.3.2018 – 7.46
           vittta
           ……………..
           „Takže bude na stole ležet rozhodnutí, jestli pochcípat všichni (protože oni se sami, bez hostitelů neuživí) nebo se zbavit jen jich.
           To je sice nepříjemné, ale velice reálné, a tady si myslím, že řešení se bez rasismu neobejde“

           Z vašeho článku :
           „A třetího dne již policisté New Orleans nešli do služby, protože bránili svoje domovy a federální vláda musela do New Orleans poslat jednotky gardy, přesněji guvernérka státu Louisiana. A řekla: „Tyto jednotky mají nabito ostrými a budou střílet bez varování, budou střílet, aby zabíjely – shot to kill. Žádné výstřely do vzduchu, žádné varování.“

           Ano,to bylo dobré rozhodnutí.
           Ale předpokládám,že to „shot to kill“ byla výhrůžka ve vyjimečnén stavu určená všem, kdo porušují zákonnost.
           A nejen negrům,jak by vitta rád.
           Oni totiž ti negři byli nepochybně mezi policisty i gardisty,kteří tam přijeli udělat pořádek.

           Takže pokud ode mne mne čekáte také nějaké „řešení,které se bez rasismu neobejde“,tak čekáte marně.
           Tak bujnou fantazii se na rozdíl od vás mít neodvážím.

          • vittta

           Potíž je v tom, že rabovali jen černí.
           Pak se lehce stane, že gardisté zastřelí i negra, co vůbec nerabuje.
           Ve vypjatých situacích totiž není tak úplně čas, to zkoumat.
           A také- ne úplně vycvičení gardisté mají také strach, nechtějí zhebnout.
           Budou pálit vale nevale na všechno, co se hejbne.
           Takhle válka probíhá.
           Buď se střílí na uniformy- střelce nezajímá, že ten v té jiné uniformě je dobrý chlap, co třeba zachránil „nepřátelskou“ rodinu, prostě je to nepřítel.
           Uniformu v situaci New Orleans najednou nahradí barva kůže.
           A nemyslete si, že vy byste jednal jinak, pokud po vás budou střílet černí, budete ve strachu střílet černé, a hovno vás v kritickém okamžiku bude zajímat, zda je vinný, či nevinný.

          • vittta

           Jistě, Třešni.
           Ale pokud by rozdivočelý dav chtěl vypálit dům s lidmi, z nichž „někteří“ dlouhodobě terorizují okolí, a pak se tam třeba najde rozřezaná a znásilněná mladá holka, ten rozkaz bych nedal.
           Protože taková situace je dlouhodobé selhání policie a justice, a jako velitel jednotky bych cítil, že nemám právo zabít lidi, kteří oprávněně přestali věřit ve vlastní stát.
           To je ale přesně ta situace, před kterou tady varuji, protože jak bude selhávat policie a justice dlouhodobě, k takovým věcem bude docházet, a třeba Němci v dnešní době nejsou v situaci, kdy by se nějak hrnuli do vypalování domů jen tak, z ultrapravicových pohnutek.
           Takže pokud by se tam něco takové stalo, byl by k tomu sakra vážný důvod.
           Střelba by reálně začala občanskou válku a stát by se definitivně zhroutil.
           Já bych chtěl střelbou občanské válce zabránit, a udržet stát ve funkčním stavu.
           To je pak na rozhodnutí lokálního velitele.
           Buď udělá chybu- a rozpotá se peklo, nebo situaci zvládne- a i za cenu nespravedlnosti se peklu zabrání.
           Při pivním puči důstojník Godin dal rozkaz k palbě a puč zastavil ještě v zárodku.
           Nevyjednával, rovnou velel „PAL“.
           Rozhodl se na místě, a svým nekompromisním postojem zachránil Výmarskou republiku.
           A POZOR, v té době nacisté ještě žádné plynové komory neměli, byla to jen celkem běžná, politická strana a v Německu tou dobou bylo sakra těžké živobytí!

          • MaB

           ad vittta 8.5. 23:45
           „No tedy když mi poradíte, co za výrok jsem vám podsunul, snad bych ho mohl najít. (vittta)

           Výborně, vittto ! Dokažte, že je to MUJ výrok a kde ho lze najít..
           Já tvrdím, že jsou to VAŠE vlastni spekulace, které mi podým způsobem podsouváte:

           „Takže pokud třeba píšete o raketovém útoku na Sýrii tak, že je JISTÉ, že Asad použil chemické zbraně na svoje vastní lidi, nelze se divit, že nemáte nic proti bombardování civilních cílů, navíc mimo rozhodnutí RB OSN.
           Prostě to vnímáte jako spravedlivou odplatu, ve vašem případě ještě odůvodněnou prevenci, před dalšími útoky.“
           vittta

           k tomu: „nemáte nic proti bombardování civilních cílů“ (vittto)

            20.4.2018 – 16.30MaB

           Když upozorním na článek, neznamená to, že s jeho obsahem souhlasím. Bývá to především ukázka toho, že stejnou realitu lze vidět z více stran.
           S válkou, ve které trpí především nevinní, nemůže souhlasit žádný normální člověk. A možná, narozdíl od vás, nevím, zde zblizka vidím ty, které válka vyhnala z domovů. A to je, věřte, sakramentsky pádný důvod k tomu být proti válce.

           „Tedy máte vymytý mozek, protože věříte něčemu, co je mírně řečeno velice pochybně doloženo.“ (vittta)
           to jsem vam uz vysvetlila takto;

           Jelikož ty „tutovky“ máme všichni většinou pouze zprostředkovaně a právě proto, že „ono se toho nakecá“, je toho, co „víme bezpečně“, jen velmi málo.
           Čili „verze“ proti „verzi“, „názor“ proti „názoru“, samé dohady, domněnky, „spekulace“…
           O všem se dá (je nutné) pochybovat, vše bývá jinak. To vědělo mnoho moudrých před námi…

          • Kamil Mudra

           „Takže pokud ode mne mne čekáte také nějaké „řešení,které se bez rasismu neobejde“,tak čekáte marně.“
           Nikoli, Saule. Mne by zajímalo jakékoli vámi navrhované řešení a ničím ho předem nepodmiňuji.

          • Saul

           To řešení jsem tu, Kamile,uvedl x krát.
           Striktní dodržování zákonů.
           Ve vyjímečných stavech,jaký se jste uvedl i s použitím ostře nabitých zbraní státních ozbrojených složek(pokud je použije protistrana a v New Orleans je použila)
           A současně totální stop jakýmkoliv projevům rasismu,protože to je přesně to,co by nás do těch vyjímečných stavů spolehlivě a brzy dostalo.

          • Saul

           a ještě pro doplnění.
           V Evropě žije kolem 25 milionů muslimů.
           Plus dalších x desítek milionů „barevných“.
           Takže žádné jiné řešení neexistuje!
           Vittovo „zbavit se jich“ už vůbec ne.
           Ani při občanské válce,ani při pogromech,ani při nějakém novém plánovitém holokaustu se nelze zbavit desítek milionů lidí.
           Pravděpodobně přijdou v budoucnu velmi drsné způsoby,jak si vyjasnit vzájemné soužití,ale pořád to bude soužití mnoha ras a kulturních rozdílů.
           Islám (ale i křesťanství)s tím např.počítá a v případě konverze je schopen to respektovat.
           Jestli my ne,tak s ním tutově prohrajeme.

          • MaB

           Saule, při četbě Vašeho příspěvku si znova říkám, jak je možné, že někdo něco tak evidentního nechápe.
           A navíc má potřebu napsat Vám s arogancí ignorantů:
           „zatím nic pozoruhodného nenapsal, žádný rozbor, žádné zdůvodnění svého názoru. Jen agitky a nadávky.“

           Pragmatičtější analýzu současného stavu, s kterým si žádný politik neví rady, včetně těch, kteři i přesto svým voličům populisticky tvrdí opak,a slibují řešení, jsem tu ještě nečetla.
           Vaše prognóza, kterou sdílím, je, obávám se, velmi realistická.

          • Kamil Mudra

           Já vím, Saule, že tohle jste tu už psal. A také si pamatuji že na striktním dodržování zákonů a ne-rasistickém přístupu jsme se už tehdy shodli. Proto jsem se vás nyní ptal jen na vaše řešení v případné již probíhající krizové situaci.
           Nuže, jste ochoten připustit i použití ostře nabitých zbraní u státních ozbrojených složek, pokud je použije protistrana.
           1) Platí tento váš názor i v případě že protistrana použije jiné než palné zbraně?
           2) Jak bychom se, dle vašeho mínění, měli těm kriminálním živlům bránit v případě absence státních ozbrojených složek? Tuhle mnou zmíněnou a v našich podmínkách vysoce pravděpodobnou eventualitu jste nekomentoval.

           No a ještě k vašemu doplnění:
           Pokud si dobře pamatuji, shodli jsme se i na přístupu striktně sekulárním. Proto mne nyní poněkud překvapily vaše věty:
           „Islám (ale i křesťanství) s tím např.počítá a v případě konverze je schopen to respektovat.
           Jestli my ne,tak s ním tutově prohrajeme.“

           Mám si to vyložit jako vaši ochotu ke konverzi a následnému pohřbení celého Evropského kulturního vývoje, který tu po mnoho staletí probíhal? Dovolil bych si připomenout že aktuálně žije v Evropě skoro 740 miliónů lidí. viz. http://populace.population.city/world/eu Proč myslíte že by se těch 715 miliónů mělo podřídit 25 miliónové muslimské menšině?
           Přiznám se, že když jsem se s vámi shodl na striktním dodržování zákonů, vůbec mne nenapadlo že byste také mohl mít na mysli zákony vycházející z práva šaría.

          • vittta

           Měla byste napsat, co tím vlastně myslíte, MaB.
           Čímkoliv, někde jste tady psala, že vybombardování syrské chemické továrny byla prevence „co kdyby“.
           Kdo jednou chem. zbraně použil, může to udělat zas.
           Hledat vám to nebudu, proto sem nechodím, abych hledal nějakou sračku, o které stejně napíšete, že jste jí nepsala, nebo neodpovíte.
           Ale máme tady něco aktuálního.
           Saul napsal velice zajímavou věc.
           Mimo jiné píše, že:
           „Pravděpodobně přijdou v budoucnu velmi drsné způsoby,jak si vyjasnit vzájemné soužití,ale pořád to bude soužití mnoha ras a kulturních rozdílů.“
           Zde bych se zeptal, když tak nadšeně se Saulem souhasíte, jestli tedy souhlasíte s těmi VELMI DRSNÝMI způsoby vyjasňování vzájemného soužití.
           Já bych s tímto konkrétním závěrem také souhasil, konec- konců to tady dlohodobě píšu, nejprve by to ale chtělo se zeptat, co Saul vlastně temi VELMI DRSNÝMI způsoby myslí, a proč bychom my, Češi, měli akceptovat nějaké VELMI DRSNÉ způsoby, a to jenom proto, abychom tady měli hromadu negrů, kteří nám- vyjma VELMI DRSNÝCH způsobů nic nepřinášejí.
           Ale- třeba to Saul myslel nějak jinak, nějak multikulturně, mírově, a třeba vám to vysvětlí, mě by to nevysvětlil.
           Dále píše:
           „Islám (ale i křesťanství)s tím např.počítá a v případě konverze je schopen to respektovat.“
           To navazuje na ty VELMI DRSNÉ způsoby, a islám zde dle Saula nějak počítá s konverzí, asi k islámu, že jako pak nás bude respektovat.
           A opět bych souhlasil,(a právě to se mi ani trochu nelíbí) ale nevím, jak přesně to Saul myslí, jestli tedy máme zapotřebí nějak čekat, až NÁS bude nějak islám respektovat, když konvertujeme, protože nyní nás nikdo nikam konevrovat nenutí, a klidně bych to takto vydržel i dál.
           Proč tam má v závorce křesťanství nevím, ale ta věc je jistá, že islám konverzi ke křesťanství nerespektuje vůbec.
           No, zkuste se ho zeptat, případně mi oznamte, jak to myslel, když s ním tak nadšeně souhlasíte.
           A Saul píše dále:
           „Jestli my ne,tak s ním tutově prohrajeme.“
           To opět navazuje na předchozí.
           Já s tím zase na první pohled souhasím, že tedy můžeme prohrát, pokud nebudeme nějak respektovat islám, ale opět, třeba to Saul myslel jinak, a tak se ho zeptejte, nebo mi to vysvětlete sama, jak to vlastně myslel.
           Přijde mi totiž zbytečné z čista jasna přemýšlet o tom, jestli VYHRAJEME, nebo PROHRAJEME, protože NYNÍ žijeme ve své zemi a nejsme ve válce, abychom mohli nějak prohrát.
           No- ale já si právě myslím, že ve válce jsme, a vskutku prohrát můžeme, pokud se podvolíme.
           Ale takto to Saul asi nemyslel, a vy určitě byste také nesouhasila s tím, že jako ženská nebudete mít žádná práva a buzeranti budou létat držkou napřed z věžáků na dlažbu a budeme zde vyznávat kolektivně islám.

           Takže s čím vlastně souhlasíte?

           Nyní vám něco podsunu,a vy mě prosím případně opravte, jestli se mýlím.
           Vy souhlasíte se Saulem, protože demagogicky tvrdí, že se NĚJAK nakonec dohodneme.
           A vy máte velice ráda dohodu NĚJAKOU, hlavně takovou, u které nebudete muset nic moc sama dělat ani riskovat, prostě se to ustálí samo, a oni se nakonec NĚJAK integrují.
           Že byste se také štandopéde mohla integrovat vy, vám vůbec na mysl nepřijde, protože si ve své naivitě myslíte, že co už máte, ať už jako Evropanka, či jako žena, o to už nemůžete přijít.
           Najdete odvahu na konkrétní diskuzi, kde argumenty tady máme jak na dlani?
           Protože že Saul napsal pragmatický rozbor a vy s ním souhasíte, jste JASNĚ napsala a to, cop jsem od Saula odcitoval, zase nezpochybnitelně napsal on.
           Nelze se tedy nijak vyhnout konkrétním odpovědím.
           Jinak tedy doplním, že se Saul hluboce mýlí, když si myslí, že se 25 000 000 muslimů nelze zbavit.
           On by také v r.1938, ba ještě v r.1941 jen málokdo věřil, že je možné povraždit průmyslovým způsobem miliony lidí- a přece se to stalo.
           Saul zse podceňuje jak nás, bílé, tak negry a čmoudy.
           Negři ve Rwandě dokázali za 6 týdnů povraždit 800 000 lidí, a ani k tomu plynové komory nepotřebovali.
           To je dejme tomu 15-20 000 lidí každý den.
           To je obludné číslo, a nejobludnějí na tom je, že se to stalo přímo před zraky děsně vyspělého světa, a nikdo nehnul ani prstem, což udiví zejména v kontextu nafilmovaných 20 mrvol, na což je okamžitá a rázná odpověď v podobě raketového útoku na chemickou továrnu.

          • vittta

           No, a nyní jsem si přečetl celé vlákno…udělal jsem chybu, že jsem nejprve nečetl, než jsem psal, MaB.
           A co čert nechtěl, jak Kamil, tak Astr, pochopili vámi nadšeně podpořený Saulův rozbor podobně jako já, plni rozpaků.
           Není pochyb o tom, že jsme to všichni tři pochopili špatně, protože Saul to MUSEL myslet jinak, a vy- zatím jako jediná, jste ho pochopila správně, protože jinak byste těžko mohla souhlasit.
           Nebo….nebo je to jinak, a vy už neuvažujete sekulárně?
           O to dobrodružnější bude nyní následná, velice konkrétní diskuze.
           Protože MaB, karty jsou vyloženy na stole, a hráči je vidí.
           Teď jak s nimi zahrát, co?

          • MaB

           ad vittta:
           Své tvrzení nejste schopen doložit, takže lež zůstává lží.
           Nemám důvěru k těm, co podsouvají a deformují, pravdu, proto by pro mne byla četba vásích komentářů i další diskuze s vámi jen zbytečnou ztrátou času.

          • vittta

           Jste obyčejná lhářka, MaB, nafoukaná a křivá.
           Jakmile jde o konkrétní diskuzi, kde nemůžete, NEMŮŽETE lhát, protože jsem použil citace a vaše naprosto konkrétní prohlášení, diskuzi se vyhnete.
           A vyhnula jste se jí trapným žvástem, jak já něco (ale něco jiného, než jaké jsem položil konkrétní téma) nejsem schopen doložit.
           KAŽDÝ tady ví, že jste si pochvalovala preventivní smysl raketového úderu, já vám to nemusím dokazovat ani kvůli sobě, ani kvůli jiným, (a věru by to pro mě nebyl problém, ale naplnil bych tak smysl vaší přítomnosti zde- tedy trollink) kvůli vám to nemá cenu, protože i vy to víte.
           Odplivl jsem si!!!

          • Kamil Mudra

           A které vitttovo tvrzení máte na mysli, MaB? To že podporujete preventivní bombardování navzdory jeho nelegálnosti z hlediska mezinárodních dohod, aniž byste měla nějaké důkazy že se skutečně událo to čím bylo zdůvodněno? A jak jinak by se daly vyložit tyto vaše komentáře?

           MaB 15.4.2018 – 17.37
           mrzí mě, že jsem se v Macronovi nezmýlil. Odhadl jsem ho jako zločince a měl jsem pravdu. (grasyk)
           Nutno ale dodat, že si jeho intervence nevyžádala ani jediný lidský život.

           Měla pouze varovat před opětným nerespektováním elementárních mezinárodních pravidel, týkajících se chemických zbraní, těmi zločinci, po jejichž zásazích zůstávají stovky mrtvých…

           MaB 17.4.2018 – 8.40

           Tady by se dalo logicky namítnout, že na intervenci bylo předem upozorněno, V.Putin byl informován průběžně, utok na ty 3 objekty byl v noci. Bylo tedy uděláno maximum pro to, aby nebyly žádné lidské oběti.

           MaB 17.4.2018 – 12.01
           Sýrie odevzdala poslední chemické zbraně, které přiznala světu
           Ze syrského přístavu Latákíja odpluly lodě s posledními zbytky chemických zbraní, které vláda prezidenta Bašára Asada přiznala mezinárodnímu společenství.
           Takže jedovaté látky tam podle prohlášení syrské vlády nebyly, ale ukázalo se, že nebezpečí kdykoli je znovu vyrobit trvá.
           Intervence byla pro případ, že by někdo opět podlehl pokušení …pro jistotu.
           https://janica9.wordpress.com/2018/04/14/na-syrii-padaji-bomby/#comment-55569

           Samozřejmě že jste nikde nenapsala větu: „Já toto bombardování PODPORUJI.“ a na neexistenci té věty teď stavíte celé své obviňování vittty ze lži. Proboha MaB! Tahle taktika je stará a vždy bude funkční třeba u soudu kdy se takto o slovíčka budou přít právníci. Ale proč si myslíte že vám tu manipulaci musí každý „sežrat“ i v normální debatě? Protože vám to někde jinde prochází? No, holt, na každého to neúčinkuje.
           Chtěl jsem to původně přejít mlčením ale když vidím o co se tu pokoušíte, připomenu vám i další váš pokus jak kroutit se slovíčky. To vaše „lapsus“ o něco výše. Nesnažte se mi namluvit že neznáte rozdíl mezi tím co je lapsus a co překlep.

          • Saul

           Kamil Mudra 15:06
           No,dekuji Kamile za inspirativni dotaz.
           V prvni jeho casti uz mne ve svem prostackovstvi napadaly i nejake uprimne odpovedi.
           Nicmene vas druhy odstavec je opet dukazem,jak moc jste se nechal tentokrat v dvoutazce zmanipulovat a zkousite ty projekce sveho virtualne adoptovaneho nezdarneho synka prenest i na mne.
           To asi nepujde.
           Nicmene mozna se vam pokusim odpovedet,ale dnes si tim vecer urcite kazit nebudu.

          • Kamil Mudra

           Budu rád, Saule, když vám ta upřímnost vydrží, protože má reakce na váš komentář byla bezprostřední – tedy nezmanipulovaná nikým. Přede mnou na vás reagovala pouze MaB, ale pokud byste měl na mysli ji, pak byste asi psal spíše o dcerce.

          • MaB

           Kamil Mudra: A které vitttovo tvrzení máte na mysli, MaB?
           „Takže pokud třeba píšete o raketovém útoku na Sýrii tak, že je JISTÉ, že Asad použil chemické zbraně na svoje vastní lidi, nelze se divit, že nemáte nic proti bombardování civilních cílů, navíc mimo rozhodnutí RB OSN.
           Prostě to vnímáte jako spravedlivou odplatu, ve vašem případě ještě odůvodněnou prevenci, před dalšími útoky.“
           vittta

           Nejenze jsem nikdy nenapsala vetu;
           „Já toto bombardování PODPORUJI.“ …..ani „Asad použil chemické zbraně na svoje vastní lidi,“ …nybrz „zlocinci“, po jejichž zásazích zůstávají stovky mrtvých……protoze ja nevim, jestli to byl Assad (narozdil od vittty nebo od Vas ?)
           Proc by to nemohli byt terroristé ?

           A vzdy jsem pripominala, ze:

           Zmiňuji zde pouze ověřitelná fakta.
           Co se týče této války, nemám jistotu v ničem, rozhodně nejsem schopna dělat závěry,
           Možná, že mi Vy řeknete:
           Kolik si za 7 let válka v Sýrii (asi 22 mil. obyvatel v r.2011) vyžádala obětí ?
           Kolik lidí bylo přemístěno ?
           Kolik je uprchlíků ?
           Já bych měla informace od těch, co jsou ve Francii, ale bylo by oprávněně namítnuto, že jsou subjektivní a nutně podjaté.
           Podle nich pro režim: oponent = terrorista

           Nebo:
           Odpovídám na otázku, připomínám známá fakta, aniž bych si je ověřila a neznamená to tedy, že je neberu s obvyklou rezervou (pro vitttu)

           To jste ve svém vyctu, Kamile, jaksi opomenul… Proc asi ? O co se tu pokousite ? :)

           A k Vasemu:
           „Chtěl jsem to původně přejít mlčením ale když vidím o co se tu pokoušíte, připomenu vám i další váš pokus jak kroutit se slovíčky. To vaše „lapsus“ o něco výše. Nesnažte se mi namluvit že neznáte rozdíl mezi tím co je lapsus a co překlep.“

           PREKLEP ? a – z – e- r- t -y
           Predstavte si, ze jsem to v prvnim okamziku povazovala za zert nebo dokonce za vitttovu sebekritiku
           Takhle reagují lidé, co myjí vymytý mozek (= jeho vlastni)

           Myslim, ze ten lapsus docela sedi.

          • vittta

           Ale že je to hodně dobrodružné, MaB, sem psát, co?
           A máte úspěchy.
           Největší dobrodružství je určitě to, že když se vám něco nehodí, tak na to nereagujete.
           Konkrétně jsem se ptal, ale opakuji, jelikož byste nemohla lhát, tak nereagujete vůbec.
           Není to tak dávno, co v televizi propagovali nějaký dokumentární seriál o II. světové válce.
           Nějak takto: „Z tepla domova poznejte hrůzy 2. světové války“.
           Tak jsem si říkal….“to je paráda, poznat hrůzy války z tepla domova, jakej debil mohl tuhle reklamu vymyslet?“.
           Tak mi to to vaše velké dobrodružství, kdy můžete kdykoliv „vypnout televizi“ připadá.
           A melete a melete to svoje, že jste si ani nevšimla, že co vy vítězoslavně píšete- tedy že CITUJI „Nejenze jsem nikdy nenapsala vetu;
           „Já toto bombardování PODPORUJI.“…..
           Tedy že tuto větu napsal Kamil, že napíšete, a vy jste to fakt napsala.
           Buď jste slaboduchá, nebo jste prostě Kamila nečetla, jen na něj reagujete.
           Pak píšete CITUJI: „Zmiňuji zde pouze ověřitelná fakta.“
           No, a jak se pozná ověřitelný fakt?
           Ověřitelný fakt je asi ten, že z chemického útoku byl obviněn Asad a jeho vojáci, a potrestán byl Asad a jeho továrny.
           Ale vy to nevíte, kdo to udělal, píšete CITUJI „protoze ja nevim, jestli to byl Assad (narozdil od vittty nebo od Vas ?)
           Proc by to nemohli byt terroristé ?“
           Inu, mohli, ale Francouzi, Angličané a Američané to tak neviděli, a obvinili Asada a rovnou ho potrestali, a vám se to líbilo, protože zločincům je třeba v jejich zločinech zabránit, preventivně…..a když není jasné, kdo to udělal, a jestli to udělal, zdravá prevence to vyřeší.
           Je to humánní, a co je hlavní, tak i dobrodružné!

          • Saul

           9.5.2018 – 15.06
           Kamil Mudra
           1)Platí tento váš názor i v případě že protistrana použije jiné než palné zbraně?
           Ne,neplatí.
           Jiné,než palné zbraně mají ozbrojené složky také a mohou je použít adekvátně k tomu,co použije protistrana.
           2) Jak bychom se, dle vašeho mínění, měli těm kriminálním živlům bránit v případě absence státních ozbrojených složek? Tuhle mnou zmíněnou a v našich podmínkách vysoce pravděpodobnou eventualitu jste nekomentoval.

           Absence státních ozbrojených složek znamená anarchii a občanskou válku.
           V tom případě ať se každý brání jak umí a může,ale to jako jedinec většinou moc neumí a nemůže.
           Takže v takovém případě by vznikaly různé gardy,milice,vojenské a polovojenské oddíly, kriminálních živlů(dříve obyčejných slušných lidí) by bylo v každém z nich víc než dost a bránil by se každý proti každému,ale dřív nebo později by se zase nějaký stát s převažující ozbrojenou složkou utvořil a zlikvidoval všechny,kdo by se k němu nepřipojili.

           Ten váš druhý odstavec a to se nezlobte,Kamile,je docela silná manipulace a podsouvání,které už u vitty beru jako přirozenou součást jeho projevu,ale u vás mne to trochu překvapuje.
           Ale zkusím se k tomu vyjádřit.
           Ano,jsem pro sekulární stát,ale ono je to docela ošemetné.
           Myslím že i vy jste byl mezi místními diskutéry docela pohoršen ze zpráv,že se ze škol odstranují kříže,ruší vánoční besídky,křesťanské zvyky,tradice…
           A já se přiznám,že taky.
           Nicméně když chcete sekularitu,tak pro všechny.
           A pokud si něco z projevů svojí víry,nebo tradic chceme zachovat,tak to musíme umožnit i jiným(pokud to neodporuje našim zákonům)
           Islám a jeho toleranci k různým rasám jsem zmínil prostě proto,že to tak je.
           A stejně tak je to v křesťanství a vlastně asi ve všech náboženstvích.
           Myslím,že ten fakt opravdu stojí za povšimnutí.
           Společnost lidí,které stmeluje nějaká společná idea nijak barvu pleti ani kulturní rozdíly neřeší.
           Pokud to tedy není idea třeba nacismu.
           A co se týká mojí konverze k islámu?
           No,nejdřív mi to vůbec nepřišlo hodné odpovědi,ale víte co,Kamile?
           Kdybych se ocitnul před volbou,jestli s nějakými psychopaty vraždit a masakrovat všechny,jejichž pleť neodpovídá nějakému úzkému rozsahu barevného vzorkovníku RAL anebo v klidu sedět v mešitě,tak si vyberu to druhé.
           Na druhou stranu,kdybych měl možnost ty evropské hodnoty(ne ty Jandovy) hájit ať už s použitím práva,nebo klidně i zbraně proti těm,kdo proti nim zbraň pozdvihnou,tak bych to udělal.
           Nicméně chtělo by si to ujasnit,co ty evropské hodnoty vlastně jsou a co nejsou.
           Rasismus nejsou!
           A taky si ujasnit že evropský kulturní vývoj,jak jste zmínil je opravdu vývoj a bude se nějak vyvíjet i dál.
           Těžko teď odhdanout jak a kam,ale vývoje bývají většinou docela bolestivé a výsledek je nakonec výsledkem spíš kompromisů,než jednoho jednoznačného vítěze.

          • Kamil Mudra

           „To jste ve svém vyctu, Kamile, jaksi opomenul… Proc asi ? O co se tu pokousite ? :)“
           Pokouším se sdělit vám že hovorová strategie kterou používáte, ať už vědomě nebo podvědomě, je rozpoznatelná. Pokud to děláte vědomě – nic více k tomu dodávat nemusím.
           Pokud jste ji doposud používala podvědomě, tak teď už o tom víte a je jen na vás jak s tou informací naložíte.
           „PREKLEP ? a – z – e- r- t -y“
           Stejně tak je jen na vás jak si vyložíte nějaké seskupení písmen tvořících slovo. Jako překlep, žert, freudovské přeřeknutí a nebo třeba jako přeběhnutí kočky po klávesnici… Je to vaše věc a je každého věc jak to vaše pojetí přijme.

          • vittta

           Teda Saule, ty bys to všechno dělal stejně jako já, jen bys u toho nekoukal na barvu pleti.
           Hmmm…
           A jak bys to dělal, kdyby ti, co by proti tobě pozvedli zbraň ve jménu své víry, byli všichni černí nebo přičmoudlí?
           To by byl pro tebe asi dost problém, jak tuto prekérní situaci vyřešit.
           Já to vyřešil tak, že jsem si nejprve všimnul, že všichni agresivní vyznavači islámu jsou barvy odstínu černé, a následně na to reagoval.
           Vskutku jsem si nevšiml, že by nějaký islámský militant byl bílý, leda by ty ženské pod těmi burkami byly bílé- ale to nikdo nevidí.
           Migrační příval (řečený ve vyspělých zemích od požehnání po krizi-což je hodně široký záběr) je též barvy odstínů černé, takže chtě- nechtě musím tento velice nepříjemný fakt brát na vědomí.
           Když si dáš ale tu práci, a mrkneš na starší témata, jmenovitě na témata týkající se války na Ukrajině, určitě si tam všimneš, že jsem RÁZNĚ zavrhl i případný příval bílých Ukrajinců, a odůvodnil jsem to tím, že na tisíce vydebilených nácků tady rozhodně nejsem zvědavý…to ti jistě potvrdí i Janika.
           Jenže to takové pohoršení nevyvolalo, zajedno šlo o nácky- a ukrajinský nacismus (i když by se to tak správně nazývat nemělo, ale oni fakt používají nacistické metody i symboliku) je znám svou obzvláštní krutostí, a za druhé šlo o bělochy a Slovany, takže takoví strážci čistoty projevu, jako jsi ty, neměli „do čeho píchnout“.
           A s tím překladem sekularismu jdi do prdele!
           Tady máme nějaké tradice, a sekularimus tady znamená, že si každý bude vyznávat co chce, POKUD TO NEBUDE PŮVODNÍ OBYVATELSTVO OBTĚŽOVAT!
           Takže základem jsou naše tradice, a sekulární je u nás to, že muslim si může v klidu vyznávat svou víru, a nikoho to nebude srát.
           Jenže islám jaksi do vyznávání své víry má už principielně zadáno, že musí ty ostatní víry potírat, takže jim lecos našeho vadí.
           A to teda PRRRRRR, s takovým pojetím sekularismu ať se jdou evropští sluníčkáři vysrat!

          • MaB

           Možná, Kamile, byste se měl nejprve zamyslet sám nad seboiu, co říkáte ?
           Malý a jednoduchý příklad za mnohé:

            7.5.2018 - 20.02MaB 
           

           Ne nadarmo se říká, že hudba zjemňuje mravy. A což teprve hudba této kvality ! :)
            7.5.2018 – 20.29Kamil Mudra
           O tom by se dalo polemizovat, MaB. Našlo by se dost nesporně velmi kvalitních hudebníků jejichž životopisy by bylo snadné úspěšně použít coby protiargument takového tvrzení. O posluchačích i takto kvalitní hudby ani nemluvě.

           Vy nediskutujete, nehledáte shodu, nejste tolerantní ani k subjektivnímu pocitu druhého, Vy POLEMIZUJETE.
           Přičemž víte, že cílem polemiky je ostře vyvrátit názor protivníka, případně ho odborně nebo lidsky zpochybnit.

           Podobně ani zde si neodpustíte „rýpnout“ do Ond*eje
           o 2.5.2018 – 21.02Kamil Mudra
           Ale jen se nestyďte napsat „Karolinum“, to vaše evropanství nijak nesníží.
           Na budově je napsáno, jak jistě také víte, „Universitas Carolina“

           Ano, je mezi námi rozdíl. Já se polemice vyhýbám, nenajdete zde jediný příklad, kdy hrubě urážim některého z diskutujících.
           Vy na jedné straně až hnidopišsky bazírujete na detailech, pohoršuje Vas „lapsus“ a na straně druhé blahosklonně zavíráte oči, když mne Váš „mluvči“ hulvatsky napadá, Možná dokonce zvedáte palec ?

           *) Polemika. Forma sporu, v níž se na rozdíl od diskuse hledající shodu snaží účastníci zpochybnit ne argumenty, ale osobu protivníka; útočně vedený spor, opak apologie. Polemika je emotivním vztahem subjektù, nikoli logickým vztahem myšlenek. Nelze v ní dojít k pravde, Zdroj: marxismus.cz

          • Saul

           „Vskutku jsem si nevšiml, že by nějaký islámský militant byl bílý“
           Ale já vám to píši neustále,že jste málo všímavý.
           Možná vám to za ten falešný pocit vševědoucnosti stojí,ale pak se nedivte,že vás neustále překvapuje realita.
           https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/hruza-z-poturcencu-horsich-turku_21566.html
           Tento je černý jak bota,viďte?
           A nezkoušejte argumentovat tím,že je to Němec,konvertita a vyjímka.
           Na rozdíl od vás jsem byl i v některých zemích Blízkého východu a viděl tam poměrně dost světlovlasých,modrookých domorodců a muslimů.
           A to nemluvím o muslimech z Bosny,nebo Ruska.
           To jsou věci,co?

          • Kamil Mudra

           Těší mne, Saule, že jste tu odpověď pojal poctivě přesto že jde o témata u nichž je téměř nemožné vyjádřit se jednoznačně. Jejich řešení se vždy bude odvíjet od momentální situace. Např. u použitých zbraní hraje svou roli i početní převaha a časový prostor k posouzení situace.Tedy neberte některá má vyjádření jako podsouvání ale spíše jako zdůraznění jejich problematičnosti.

           Po prvním a povrchním přečtení vašich odpovědí bych klidně mohl říci: „No, hleďme jak se shodneme.“ Při pozornějším se ale už vynoří otázky které to konstatování shody značně znejistí. Nadarmo se neříká „Ďábel se skrývá v detailech.“

           Tak třeba na sekularitě se shodneme. Ale dle mého mínění její podobu nelze nijak dohodnout, nýbrž pouze striktně stanovit z pozice silnějšího (tedy státu), bez diskuse o kompromisech a to natolik jednoznačně aby její pravidla žádnou diskusi nepřipouštěla. Tak abyste za větu: „A pokud si něco z projevů svojí víry,nebo tradic chceme zachovat, tak to musíme umožnit i jiným.“ vůbec nemusel dát do závorky: „pokud to neodporuje našim zákonům“. Protože to hned evokuje otázku: „A co když odporuje?“

           „Společnost lidí, které stmeluje nějaká společná idea nijak barvu pleti ani kulturní rozdíly neřeší.“
           To, bohužel platí pouze tehdy je-li ta idea zjevně nadřazena jak barvě pleti tak i těm kulturním rozdílům a současně natolik přitažlivá aby její význam byl vnímán přednostně. Pokud se nad tím zamyslíte do hloubky, zjistíte že není snadné takovou nabídku vytvořit tak aby vyvolala dostatečně širokou poptávku.

           „Kdybych se ocitnul před volbou,jestli s nějakými psychopaty vraždit a masakrovat všechny,jejichž pleť neodpovídá nějakému úzkému rozsahu barevného vzorkovníku RAL anebo v klidu sedět v mešitě, tak si vyberu to druhé.“
           Pokud by šlo jen o nějaké vysedávání v mešitě – tak budiž. Jenže pokud by zrovna nějaké masakrování probíhalo tak byste nejspíš nafasoval zbraň abyste svou konverzi naplnil skutky.
           No a v dobách klidu? Umím si představit že bych se ke své ženě choval tak aby naší vynucené konverze nemusela litovat. Ale mám také tři dcery a opravdu nestojím o to aby ztratily postavení které si ženy v naší kultuře pracně prosadily. A myslím si že je toho mnohem víc co stojí za zachování a obhájení i za použití zbraně. A to i přesto že se představy o tom co jsou to ty evropské hodnoty mohou lišit.

           „Nicméně chtělo by si to ujasnit,co ty evropské hodnoty vlastně jsou a co nejsou.
           Rasismus nejsou!“

           K rasám je, dle mého mínění, třeba přistupovat rovným způsobem ale ne se tvářit jako by neexistovaly. To totiž znemožňuje prosazování jejich rovnosti v praxi. Ať si lidi klidně třeba i nadávají do černých, hnědých, bílých… hub, když bude samozřejmé že všechny huby mají rovné postavení. Nerozlišuje-li Bůh (naboženství), pak není důvod k tomu aby tak činil člověk (stát), ale proč si hrát na slepce? Jedině tak lze dosáhnout toho aby oslovení „negře, bělochu, šikmoočko…“ nemělo o nic silnější negativní náboj než např. „tlusťochu, hubeňoure, nosáči…“.

           „A taky si ujasnit že evropský kulturní vývoj, jak jste zmínil je opravdu vývoj a bude se nějak vyvíjet i dál.“
           Ano. Ale upřednostňuji pozvolnost, bez vnucovaných cizorodých prvků a nějakého nadnárodního sociálního inženýrství. Každá kultura se vytváří a zraje po mnoho generací a žádná generace nemá právo jen tak odhodit to co mnoho generací předchozích uvedlo v život, mnohdy za cenu velkých obětí. Kulturu je třeba pěstovat stejně pečlivě a trpělivě jako bonsai.

          • vittta

           Vy se vyhýbáte jakékoliv diskuzi, MaB.
           Vy pouze dobrodružně mentorujete ostatní účastníky, s lehkým náznakem, že pravdu máte stejně vy.
           Co je zajímavé, chováte se ke Kamilovi úplně stejně jako ke mě.
           Už do něj naprosto bezohledně rejete.
           Já jsem rozhodně hulvát, a pokud takový styl diskuze používám, pak samozřejmě očekávám adekvátní reakce, na které opět adekvátně reaguji.
           Kamil se vyjadřuje velice slušně a kultivovaně.
           To je důkaz toho, že lidem jako vy a třeba Saul se nelze nějak zavděčit.
           U mě budete držkovat, jaký jsem hulvát a rasista a fašista a tyhle žvásty, a u Kamila, jaký je můj mluvčí a jak manipuluje a podsouvá….
           Víte, kam s takovým pokrytectvím máte jít, že jo….
           Polemice se vyhýbáte…..to je gól teda..
           A to má být nějaké vaše pozitivum, nebo co vlastně?
           Tak co sem lezete, když nehodláte o ničem polemizovat?
           Tedy spíše- co lezete na politické diskuze, či jejich části?
           U politiky je polemika vždycky, a to je ještě forma kultivovaná, jinak se to u politiky spíše brutálně a sprostě hádá, a v reálu serve!

          • pacifista

           No jo mizí, momentálně k moři, ale ještě je studené a večery u něj také aby se nenachladila. Předtím to bylo do Izraele. Cestovatelka jedna, Ale jak říká šichta jí končí. :-)

         • Kamil Mudra

          No dobře, MaB. Vězte že v mém pojetí je polemika argumentačním soubojem při zachování plného respektu k soupeři, byť se ve sporu snažím vyvrátit jeho argumenty a prosadit ty své. Tedy nejde o jakékoli zpochybnění osoby soupeře ale jen o vítězství jako takové, jak tomu je třeba v tenisovém utkání, po kterém si se soupeřem zajdu na pivko a výsledek utkání nijak neovlivní naše dobré vztahy.

          Ano – do Ond*eje si rýpnu rád, protože ho nemám rád a ani netoužím po tom abych s ním nějaké dobré vztahy měl a „Karolinum“ není žádný pražský slang ale oficiálně používaný název jehož používáním nikdo cti netratí.

          Zamýšlet se nad sebou nebudu. Po celou dobu svého výskytu už jsem to dělal tolikrát že mi to přijde jako obehraná deska. Výsledkem těch nesčetných zamyšlení je to čím jsem a jak se říká: „Starého psa novým kouskům nenaučíš.“ Takže sorry, třeba v nové inkarnaci, v etapě kdy to ještě bude stát za námahu. :-)

          A lapsus mne nijak nepohoršuje. Proč by měl? A jak vy víte co dělám s očima když vás někdo hulvátsky napadá? A kde např. hnidopišsky bazíruji na detailech? A kdo má být tím mým mluvčím? Pokud vím tak jsem zatím žádného neurčil. A ……

          • MaB

           Vzpomenete si, Kamile, není to tak dávno:
           Vidím, vittto, že pokud bych byl prezidentem, nemohl bych si vybrat spolehlivějšího mluvčího, co do shody v názoru, než tebe.

           Já jsem možná špatně chápavá, ale když to stejně vidí i Janika:
           A otázka pro vitttu, když už byl pasován na tiskového mluvčího :-)…, tak na tom jistě něco pravdy bude.

           Ale nějak mi uniklo, že byste odsoudil invektivu mně adresovanou, která byla ve stejném komentáři jako překlep-lapsus, který u Vás reakci vyvolal

           A hlavně je pro mne záhadou, že když nemáte některé komentátory rád, proč je čtete a proč si, ano, polemicky, berete na mušku jejich OSOBU ?
           Domýšlíte si, i jak žijí. O tom, o čem zjevně mnoho nevíte, si myslete, co chcete, to není problém. Proč ale zveřejňujete toto svoje fantazírování a předhazujete ho tak na pranýř ? Viz reakci mluvčího…

          • vittta

           Jo…a kdo mě pasoval na toho tiskového mluvčího?
           Zatím jste to byla vy a Saul.
           Protože Kamil má podobné názory jako já, tedy podobně špatné, tak na tom určitě něco bude.
           Asi jako když si někdo myslí, že negři jsou pro Evropu problém, a čulíci to vidí tak, že ty lidi s tímto špatným, a iracionálním názorem, někdo oblbnul.
           Ruská propaganda, nejčastěji.
           Ale i frustrace z životního neúspěchu, nevzdělanost, nenávist.
           Protože přece v EU integrace negrů probíhá příkladně, multikulturismus výtečně funguje, občané dotčených zemí- tedy především Holandska, Německa, Británie, Francie a Švédska jsou spokojení, bezpečnost je příkladná, soužití kultur čím dál lepší, inkluze ve školství generuje lékaře a inženýry (černé) a to z dětí, co ještě nedávno horko těžko ve speciálních školách pobraly počítání do 100 a základy psaní a čtení.
           Takže je věc jasná, někdo musí těm lidem svou propagandou ty závadné názory cpát do palic.
           Vy jste podrážděná, když vám někdo něco podsouvá, ale sama nic jiného než podsouvání neděláte.
           A polemice se vyhýbáte, protože pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, a to se už ve vyspelých zemích děje, jen ti Kamilové a Vitttové to kazí, tedy spolu s Putinem a jeho Nočními vlky…
           A co se mě týká, jistě že si domýšlím, jak jiní žijí, třeba vy, ale vy to přece můžete vyvrátit, nebo k tomu něco napsat.
           No nic, dle mého je to normální, prostě se tak diskutuje na politických tématech, a proč sama sebe považujete za lepší jak jsem třeba já, nebo Kamil, to mě hlava nebere.

          • Kamil Mudra

           „Vzpomenete si, Kamile, není to tak dávno: Vidím, vittto, že pokud bych byl prezidentem, nemohl bych si vybrat spolehlivějšího mluvčího, co do shody v názoru, než tebe.“
           Ano, MaB. Vzpomínám si že nejsem prezidentem a dokonce i na to co nám ve škole říkali o podmiňovacím způsobu. :-)
           Ale nevím proč mluvíte o některých komentátorech které nemám rád, v množném čísle, když jsem takto označil pouze jednoho, kterého ostatně už nečtu skoro vůbec.
           „Proč ale zveřejňujete toto svoje fantazírování a předhazujete ho tak na pranýř?“
           MaB, aspoň trochu logiky, prosím. Přece když zveřejňuji svoje fantazírování tak tím nemohu nikoho předhazovat na pranýř.
           „Ale nějak mi uniklo, že byste odsoudil invektivu mně adresovanou, která byla ve stejném komentáři jako překlep-lapsus, který u Vás reakci vyvolal.“
           A proč bych měl? Přece vám nebudu kazit váš dobrodružný boj se špatnou vírou, který si jistě chcete užít se všemi negativy. Co by to pak bylo za dobrodružství? :-)

          • MaB

           „A otázka pro vitttu, když už byl pasován na tiskového mluvčího :-)“ to neříká Saul ani já, chcete snad říci, že těch nechápavých je tu víc ? A tomu má někdo věřit ? :)

           Zpochybňovat osobu protivníka (ad hominem) a ne jeho argumenty přátelské ani přijatelné v diskuzi není,
           Dva (jeden + jedna) už je množné číslo.

           Špatná víra je opak dobré víry, tedy nepoctivé, neférové jednání. Boj s ním je opravdu „dobrodružstvím“ na plný ùvazek.

           Hulvátství vůči ženě je vždy důsledek nějakého mindráku, ze kterého pramení potřeba dokazovat si tak vlastní „mužnost“.
           Vidět takové hulvátství a nezasahnout je zbabělé, pravého muže nedůstojné. Případně i trochu poťouchlé.

          • vittta

           To sorry jako, ale ten blbej tady nejsem já, brouku!
           Na tiskového mluvčího a nějakého zástupce, nebo co, mě tady pasoval co chvíli Saul, a myslím že i naopak, pasoval Kamila pro změnu jako mého mluvčího, dávno před tím, že Kamil napsal svůj souhlasný obrat vůči mě- tedy že KDYBY byl prezident….
           To se tak říká, MaB, a je to takové…řekněme odlehčení, nebo i možná reakce na ty Saulovy kecy, nebo prostě inteligenti používají různá synonyma v řeči, aby to nebylo takové prázné, ten projev.
           Že vy se toho držíte jako hovno košile je trapné, a dost to připomíná nějaký Zemanův proslov, na kterém se banda debílků, visících mu na každém slově, točí leckdy celé týdny, i když je prakticky jisté, že naprosto nepochopili, jak to myslel, a konec konců, jejich úkol nebyl chápat, ale plivat.
           Víte, MaB, mě je to vaše rejpání lhostejné, a myslím si zcela vážně, že je to lhostejné i Kamilovi.
           Bereme to oba jako zábavu, i poučení, když na to přijde, není to nějaký mentoring či konání dobra pro ušlechtilé cíle.
           Když budu mluvit za sebe, mohu já změnit Saula, nebo vás, nebo třeba Ond/eje?
           Nemohu.
           Tak proč bych to dělal?
           A když dám jakýkoliv důkaz, že se něco stalo, tak tomu zfanatizovaný a přemoudřelý politický odpůrce stejně neuvěří.
           Nebo uvěříte?
           Takže je to takové poplácávání, abych tak řekl.
           I kdybych vám citoval přesně vaše slova k nějakému tématu, budete tvrdit, že jste to nenapsala, nebo se nevyjádříte vůbec.
           Myslíte, že tuhle taktiku křiváka nevidím, nebo co si myslíte?
           No, ale chodím sem, a tak píšu, no.
           A ty kecy o ženě…
           Jéééé, co to je za kecy od ženské, co bude za pár let nosit burku a sukni si už neodváží vzít ani dnes ve vašem prdelákově?
           Mám mindrák, a tak jsem vůči vám hulvát….dokazuji si mužství…
           A že si to mužství nedokazuji na Kočku, nebo na Rybku, či Věrku, nebo Míšu, která tady tedy už dlouho nebyla?
           Simvás…
           Nechte těm plků, vždyť je to nedůstojné….mě to stejně nenasere, a vy vypadáte jako kravka.
           To je celý výsledek.
           Buďme kamarádi, můžeme mít každý jiný politický názor, ale vy se přestaňte blbě vytahovat, nebo s váma nakonec tvrdě zametu- a udělám to slušně.
           Po česku- „neser, brouku“!!!

          • Kamil Mudra

           Tak nějak si nepamatuji že bych vás označil za něco horšího než za „skleníkovou květinku“, MaB. A to jsem ještě ani nenapsal že tou květinkou jste, ale jen že mi tak připadáte. A ještě že občas. To považujete za zpochybňování své osoby či vystavování na pranýř?

           K Ond-ejovi jste se „přičetla“ sama. Nebyl jsem to já kdo vás zahrnul mezi komentátory co nemá rád. Takže vaše: „Dva (jeden + jedna) už je množné číslo.“ není moje množné číslo. Já i nadále setrvávám pouze u Ond-eje a ten je pro mne jeden (byť má u Tribuna svůj klon Otu, který prozatím ignoruji).

           No a pokud jde o ten vitttův komentář s překlepem, na kterém se stále točíte, postřehla jste že se vás, svým svérázným způsobem, vlastně zastal proti Kočce? Asi ne. Stejně tak vám nejspíš uniklo že zpochybňujete Saulův výrok: „To řešení jsem tu, Kamile,uvedl x krát.“ když vzápětí reagujte tím že nic tak dobrého jste tu ještě nečetla? On má pravdu, nepsal to sem poprvé a já si to pamatuji protože jsme o tom spolu vedli řeč.

           Ale nic ve zlém. Takové věci se stávají i bez nějakého zlého úmyslu a já to sem teď píši jen proto že to souvisí s vaší výtkou, že se zaobírám vaší osobou, namísto vašimi argumenty. Uvědomte si, MaB, že když se věnuji stylu jakým sem píšete, pak se nezaobírám vámi osobně ale tím, čím se zde sama prezentujete. A to je něco, co vy nám všem, zcela dobrovolně servírujete, tedy nabízíte naší pozornosti. Tak jako doma nabídnete návštěvě kávu v šálku, tak zde předložíte své argumenty, připomínky atp. „v nádobě“ tvořené vašimi větami. Takže když já okomentuji ten šálek, tak to ještě neznamená že vám drze šmejdím po bytě či snad dokonce lezu pod šaty. Nikoli! Zabývám se pouze tím co jste sama nabídla k posouzení.

          • Saul

           10.5.2018 – 20.37
           MaB
           Já vás varoval Mab,že tady nejste v normální společnosti.
           A čím víc perel budete házet,tím vykrmenější a vzteklejší svině se pak proti vám budou obracet.
           Tady už dlouho o žádnou diskusi nejde.
           Je to jen show jednoho psychopatického arogantního dacana ,který má už předem o všem jasno,takže jaká diskuse?
           Buď budete bez výhrad souhlasit a skákat podle falešného hvizdu toho špinavého krysaře,tak jak to dělá jeho submisivní svita,nebo vás ti „jaderní fyzici“ roztrhají jak vlci,protože krev je jediné,co je opravdu vzrušuje.

          • vittta

           Říkej mi „Mein Führer“, vohone!
           Co ty dokážeš vypotit, to se vidí málokdy.
           MaB, nevšímejte si toho vožraly, s ním žádné dobrodružství nezažijete.
           Sem chodí chytří lidé, sečtělejší jak já, více znající svět, tady se máte co naučit, ale od Saula to fakt nebude…

          • MaB

           Tak fajn, Kamile. „K Ond-ejovi jste se „přičetla“ sama“. Ale jak se říka: Chytrému napověz, hloupého trkni“

           Pouze „skleníková květinka“ ? Máte velmi selektivní paměť ! :)

           Už jste mi vysvětlil a já jsem pochopila, že Vy sice polemizujete, ale polepizovat pro Vás není totéž, co polemizovat – ùtočně napadat…(etymologie Ze starořeckého πόλεμος (znamenajícího boj), respektive πολεμικός (znamenajícího nepřátelský).

           „No a pokud jde o ten vitttův komentář s překlepem, na kterém se stále točíte, postřehla jste že se vás, svým svérázným způsobem, vlastně zastal proti Kočce? Asi ne.“ (Kamil)

           Ne, to jsem opravdu nepostřehla,
           Od jisté doby totiž některé komentátory (včetně Kočky) nečtu,“dobrodruh“;) neznamená masochista, tak nevím, proti čemu se mne zastal

           „Zabývám se pouze tím co jste sama nabídla k posouzení.“

           Pokud jde o vyvracení argumentu argumantem, logické a ùčinné by bylo dělat to přímo pod tím konkrétním argumentem, nemyslíte ? A nikoli odtrženě a až retrospektivně a povšechně.
           Můj styl vyjadřování (uvažování) Vám vadí ? Nebo fakt, že vybočuje z předem daného rámce ? Neříkám to, co se chce slyšet ?
           Ale rozmanitost názorů je přeci podmínkou diskuze, ne ?
           Jak jsem zde už několikrát psala:
           Odkazy nebo důkazy sem dávám jako doplnění té zde chybějící druhé poloviny pravdy nebo dost často i jako protiváhu k vyložené nepravdě. (z 99% jen co se Francie týče)
           A připadám si při tom jako Don Quichotte nebo spíš Sisyfos, ten si zbytečnost svého snažení uvědomuje…

          • MaB

           „Sem chodí chytří lidé, sečtělejší jak já, více znající svět, tady se máte co naučit, „(vittt)
           To je pravda a kvůli těm sem chodím. A dodala bych i stateční.
           A Saul k nim rozhodně patří. :)

          • vittta

           Je určitě statečný, ten Saul.
           Píše mainstrem, to už vyžaduje notnou dávku odvahy, nebo třeba nějakou nálepku…úplné hrdinství.
           A 99% nepravdy, dokonce vyložené…
           Proč ono se tomu vlastně říká „migrační krize“?
           Jinak já chápu, že podříznutý kněz rovnou v kostele, nebo přestřelky negrů v ulicích jsou asi už normální, ale co je tedy nějaká…. řekněme vyložená nepravda, která tady o Francii koluje?
           ………….
           „A nastalo trapné ticho“ , a pak, za určitý čas, přichází váš text, jaký je Kamil hulvát.
           To zase bude žůžo- dobrodrůžo!

          • Kamil Mudra

           Tak fajn, Kamile. „K Ond-ejovi jste se „přičetla“ sama“. Ale jak se říka: Chytrému napověz, hloupého trkni“
           Tak mne trkněte, MaB, protože jsem smysl vašeho vyjádření nepochopil.

           „Pouze „skleníková květinka“ ? Máte velmi selektivní paměť ! :)“
           Inu, možnost občasného problému s pamětí zcela vyloučit nemohu. Připomenete mi kdy jsem vás nazval něčím horším?

           „Už jste mi vysvětlil a já jsem pochopila, že Vy sice polemizujete, ale polepizovat pro Vás není totéž, co polemizovat – ùtočně napadat…(etymologie Ze starořeckého πόλεμος (znamenajícího boj), respektive πολεμικός (znamenajícího nepřátelský).“
           Tak to mne těší. Věřím že si to zapamatujete, pro případ že bych vám někdy polemiku nabídnul.

           „Ne, to jsem opravdu nepostřehla,
           Od jisté doby totiž některé komentátory (včetně Kočky) nečtu,“dobrodruh“;) neznamená masochista, tak nevím, proti čemu se mne zastal“

           Nevadí. Psaná diskuse má tu výhodu že se můžete „vrátit v čase“ a podívat se co vám uniklo.

           Soudě dle vašeho posledního odstavce, míním že jste nepochopila o čem píšu. Možná že jsem to způsobil tím že jsem použil slovo „styl“ pod nímž si lze představit třeba i sloh nebo výrazivo. Upřesňuji tedy že mám na mysli pouze vaši hovorovou strategii, o které jsem psal už výše, v závěru komentáře zde: 9.5.2018 – 19.04 a hned v úvodu zde: 10.5.2018 – 10.13
           Tedy neřeším nic z toho co zmiňujete když píšete:
           „Můj styl vyjadřování (uvažování) Vám vadí ? Nebo fakt, že vybočuje z předem daného rámce ? Neříkám to, co se chce slyšet ? Ale rozmanitost názorů je přeci podmínkou diskuze, ne ?“

          • MaB

           Kamile,Vy neznáte přísloví : Chytrému napověz, hloupého trkni ?
           Vůči bystřejšímu posluchačstvu je možno využívat subtilnější vyjadřovací prostředky, kdežto k méně bystrému je třeba hovořit doslovně a prvoplánově .
           Na trknutí jsem čekat nemusela, abych pochopila, že ke mně chováte stejné „city“ jako k Ond*ejovi :) Možná jakýsi 6. smysl ?

           Opravdu si myslíte, že budu hledat, kdo o mně kde co špatného napsal ? Na to časem plýtvat nebudu, malé a bezvýznamné věci je nejlepší řešit ruky mávnutim. :)
           Navíc mi za chvíli padla a jedu k moři, kde je teď nádherně. Turistů zatím ùnosně, jsou na FF v Cannes.
           Přátelská rada: nehledejte:
           “ a pak, za určitý čas, přichází váš text, jaký je Kamil hulvát.“ (vittta)
           nenašel byste.
           Hezký víkend ! ;))

          • vittta

           Ale s tím trapným tichem jsem to trefil, to zase neříkejte, MaB.
           Protože žádných 99% lživých komentářů o Francii tady neexistuje, takže je ani nemůžete nijak doložit.
           Tak svědomitě mlčíte, a věnujete se Kamilovi, abyste mu sdělila, jak jste chytrá, že jste pochopila, jak nehezké k vám chová city.
           Napsat to někdo jiný, tak by se to dalo vyjádřit jako že jste mu něco podsunula, ale u vás je to konstruktivní kritika na základě faktů.
           A máte pravdu, nic nehledejte, čím byste něco doložila, nad maličkostmi je třeba mávnout rukou.
           Spíše hledejte, co se vám více hodí, tohle hledání toho špatného o vás by totiž „policky“ nevyznělo moc úderně, ani byste se pak nemohla politovat, poněvač tady nikdo nic moc ošklivého o vás nepsal, a nehrubější výraz, co jsem tady zaznamenal bylo „kravka“ (napsal jsem já) a to jsem ještě podmínil slovem „jako“.

          • vittta

           A neutopte se tam, brouku!
           A bacha na negry!
           Tedy pokud nemáte v garderobě burkiny.

          • Kamil Mudra

           Tak si to moře užijte, MaB a pokud byste se tam náhodou potkala s Krakaticemi, nechte si od nich dát do pořádku ten 6. smysl. Jim údajně funguje velmi dobře ale ten váš evidentně nějaký servis potřebuje.
           A nezapomeňte na potravu od Astra, jistě by ho mrzelo kdybyste aspoň trochu neochutnala.
           A také byste mohla poslat nějaké své selfíčko. Třeba jak si povídáte s delfíny nebo tak něco. :-)

          • pacifista

           No jo mizí, momentálně k moři, ale ještě je studené a večery u něj také, aby se nenachladila. Předtím to bylo do Izraele. Cestovatelka jedna. Ale jak říká šichta jí končí. :-)

          • Saul

           Uzijte si koupani v mori Mab a pozor na zraloky:-)
           A priste nebudte tak sobecka a vemte sebou i kamarady.
           Co by za to vitta dal,kdyby aspon jednou v zivote videl more.
           To opravdove krasne velke modre,ne to negerske,co vidi porad.
           Kamila sebou jako zachranare s plenkama a dalsim pacifistum bych mozna jeste i priplatil na cestu k duchodu at se neuziraji zavisti a vas to nezruinuje.
           Au revoir a dejte vedet jak jste se mela.
           Pripadne kolik negru vas na plazi znasilnilo,protoze jinak uz to tam u vas ve Francii asi fungovat nemuze:-)

          • Kamil Mudra

           „Kamila sebou jako zachranare s plenkama“
           Já myslím, Saule, že by se ode mne MaB přebalovat nenechala. Možná od vás… :-)

          • pacifista

           Pacifista zde se závistí neužírá, jednak ví že to škodí zdraví a pak se nacestoval tolik, že se mu svět slévá v jedno velké divadlo. Je rád, že cestoval v mládí, poněvadž nyní už se mu nikam vláčet nechce. Zjistil, že to není to nejdůležitější a pak všude dobře, doma nejlépe. Užívá si vnoučat a svých blízkých dokud může, protože dnes už ví co kdysi nevěděl a co neví ani dnešní mladí a možná i někteří staří.

          • MaB

           Pozdrav z výletu, setkání se žraloky bylo příjemné. Dá se s nimi dokonce i plavat… Vše je otázka trpělivosti, postupně získávají důvěru…:)

          • Kamil Mudra

           Inu pevné sklo je pevné sklo. To si pak během toho setkání můžete dát i kafe a o důvěru není nouze. :-)
           Moře asi bylo ještě studené, což? Takže místo selfíčka v bikinách – video z akvárka. Ale je to hezké. Vane z toho taková krásný klid.

   • vittta

    Heydrych měl rád takovou muziku, a vskutku, byl to jemný člověk, inteligentní, Evropan každým coulem!

    • MaB

     Sláva ti, naše svobodná vlasti,
     spolehlivá záruko přátelství národů!

     zde v praxi, severní větře :)

      • mistralius

       Nathalie
       Gilbert Bécaud
       La place Rouge était vide
       Devant moi marchait Nathalie
       Il avait un joli nom, mon guide
       Nathalie
       La place Rouge était blanche
       La neige faisait un tapis
       Et je suivais par ce froid dimanche
       Nathalie
       Elle parlait en phrases sobres
       De la révolution d’octobre
       Je pensais déjà
       Qu’après le tombeau de Lénine
       On irait au café Pouchkine
       Boire un chocolat
       La place Rouge était vide
       J’ai pris son bras, elle a souri
       Il avait des cheveux blonds, mon guide
       Nathalie, Nathalie
       Dans sa chambre à l’université
       Une bande d’étudiants
       L’attendait impatiemment
       On a ri, on a beaucoup parlé
       Ils voulaient tout savoir
       Nathalie traduisait
       Moscou, les plaines d’Ukraine
       Et les Champs-Élysées
       On a tout mélangé
       Et l’on a chanté
       Et puis ils ont débouché
       En riant a l’avance
       Du champagne de France
       Et l’on…
       Et quand la chambre fut vide
       Tous les amis étaient partis
       Je suis resté seul avec mon guide
       Nathalie
       Plus question de phrases sobres
       Ni de révolution d’octobre
       On n’en était plus là
       Fini le tombeau de Lénine
       Le chocolat de chez Pouchkine
       C’est, c’était loin déjà
       Que ma vie me semble vide
       Mais je sais qu’un jour à Paris
       C’est moi qui lui servirai de guide
       Nathalie, Nathalie
       Autoři skladby: Ramon Arcusa Alcon / Julio Iglesias
       Text skladby Nathalie © Sony/ATV Music Publishing LLC, Universal Music Publishing Group

        • mistralius

         V písni byla vynechána veselice na studentské koleji

         Dans sa chambre à l’université
         Une bande d’étudiants
         L’attendait impatiemment
         On a ri, on a beaucoup parlé
         Ils voulaient tout savoir
         Nathalie traduisait
         Moscou, les plaines d’Ukraine
         Et les Champs-Élysées
         On a tout mélangé
         Et l’on a chanté
         Et puis ils ont débouché
         En riant a l’avance
         Du champagne de France
         Et l’on…

 2. mistralius

  dnes inaugoravali Putina, dávali to na ČT24 a mě uchvátila velkolepost této chvíle, zvláště když se hrála hymna a proto sem dávám původní hymnu SSSR, která má stejnou hudbiu

 3. mistralius

  Союз нерушимый республик свободных
  Сплотила навеки Великая Русь.
  Да здравствует созданный волей народов
  Единый, могучий Советский Союз!

  Славься, Отечество наше свободное,
  Дружбы народов надёжный оплот!
  Партия Ленина — сила народная
  Нас к торжеству коммунизма ведёт!

  Сквозь грозы сияло нам солнце свободы,
  И Ленин великий нам путь озарил:
  На правое дело он поднял народы,
  На труд и на подвиги нас вдохновил!

  Славься, Отечество…

  В победе бессмертных идей коммунизма
  Мы видим грядущее нашей страны,
  И Красному знамени славной Отчизны
  Мы будем всегда беззаветно верны!

  Славься, Отечество…
  Sojuz něrušimyj respublik svobodnych
  Splotila navěki Velikaja Rus.
  Da zdravstvujet sozdannyj volej narodov
  Jedinyj, mogučij Sovětskij Sojuz!

  Slavsja, Otěčestvo naše svobodnoje,
  Družby narodov naďožnyj oplot!
  Partija Lenina — sila narodnaja
  Nas k toržestvu kommunizma veďot!

  Skvoz grozy sijalo nam solnce svobody,
  I Lenin velikij nam puť ozaril,
  Na pravoje dělo on podňal narody,
  Na trud i na podvigi nas vdochnovil!

  Slavsja, Otěčestvo…

  V pobedě bessmertnych idej kommunizma
  My vidim grjaduščeje našej strany,
  I Krasnomu znameni slavnoj Otčizny
  My buděm vsegda bezzavětno věrny!

  Slavsja, Otěčestvo…
  Neotřesitelný svaz svobodných republik
  stmelila na věky Veliká Rus.
  Ať žije stvořený vůlí národů
  jednotný, mocný Sovětský svaz!

  Sláva ti, naše svobodná vlasti,
  spolehlivá záruko přátelství národů!
  Leninova strana je silou národa
  a vede nás k vítězství komunismu!

  Skrz bouře nám svítilo slunce svobody
  a veliký Lenin nám ozářil cestu,
  národy podnítil ke správné věci,
  nadchnul nás k práci a hrdinství!

  Sláva ti…

  Ve vítězství nesmrtelných idejí komunismu
  vidíme budoucnost naší země,
  a rudému znaku naší slavné vlasti
  budeme na věky bezmezně věrni!

  Sláva ti…

 4. mistralius

  Bohužel pro primitivy fandící západu, tito si nevšimli, že my češi jsme nejvýchodnější výspou SLOVANSKÉHO KMENE, takže ti primitivní idioti, kteří milují germány (němce, angličany) musí si uvědomit, že pro tento zastaralý kmen germánů jsme jejich nepřátelé.

  • astraustralia

   Tohle presne si uvedomoval proklinany Zeman a proto po Sametu vystoupil z nazorem ze Ceska kotlina by mela byt mostem mezi Zapadem a Vychodem.
   Je otazka zda po vsem co se uz odehralo a kam to smeruje, si to jeste mysli.
   Mozna ano, kdyz stale hraje na obe strany.

 5. mistralius

  Je neuvěřitelně směšné, když se v Praze vystavuje ten anglický vepř čerčil, který samozřejmě během války netušil, kdo jsou češi, ale snažil se zachránit impérium na balkáně.

  A stejně trapný byl senior Klaus, když se snažil podbízet hokyni sečrový (hokyně=dcera hokynáře). která samozřjemě netušila „která bije“, když se klaus senior devótně k hokyni hnal s kyticí.

 6. Marie

  Tak krásně jak to napsal Andrej Verro bych to vyjádřit nesvedla, ale přesně tak to cítím. Byl neskutečný, výjimečný a krásný člověk s krásnou duší a hlasem. Třebaže jsem ho neznala, i tak mám pocit jako kdyby odešel někdo hodně blízký.

  • Janika

   Andrej Verro psal opravdu krásné komentáře pod videji, měla jsem chuť mu alespoň poděkovat a napsat mu tam, jakou mi těmi komentáři dělá radost :-). Možná to ještě udělám…

   • Marie

    Janiko, jestli k tomu dojde a uděláte to, prosím poděkujte i za mě. Mimochodem jsem doma taká jediná, kdo Chvorostovského obdivuje. Jsme na tom stejně.

 7. mistralius

  Již vzhůru psanci této země,
  již vzhůru všichni, jež hlad shnět!
  Teď právo duní v jícnu temně
  a výbuch zahřmí naposled.
  Od minulosti spějme zpátky,
  otroci, vzhůru k cílům svým!
  Již chví se světa základ vratký,
  my ničím nejsme, buďme vším!

  refrén
  Poslední bitva vzplála,
  dejme se na pochod.
  Internacionála
  je zítřka lidský rod.

  Dělníci, též rolníci, bratři,
  jsme velkou stranou dělnickou.
  Všem lidem jenom země patří
  a zahaleči ať již jdou!
  Dost napásla se naší muky
  vran, supů hejna kroužící,
  rozptýlí den příští jich shluky,
  věčně vzplá slunce zářící.

 8. MaB

  L’internationale (version française avec les paroles)

  Originální francouzská verze L’Internationale (autor básník Eugène Pottier), reaguje na krvavé potlačení Komuny r.1871 a vyzývá ke vzpouře…

  • vittta

   Já fakt jen žasnu.
   Už jsem to nevydržel, a napsal Janice, nyní něco písnu vám.
   Nechtěl jsem původně rušit vaše rozjímání nad hudbou svými politickými úvahami.
   Ale SAKRA, když tady píšu o střelbě z pušek, o nemilosrdné obraně vlasti a hodnot, o obraně naší kultury i násilím, tak jsem hovado, násilník a vrah.
   A proč vlastně?
   Pak tady znějí úderné skladby, vlastenecké skladby…
   Že bych chtěl bránit špatné hodnoty?
   Že by puška nebyla tak zlá, jen hodnoty, na jejíchž obranu jí použít, jsou dobré a zlé?
   Já vždycky—a toho si všiměte— píšu o obraně, a to je myslím, to nejdůležitější.

   • Janika

    Víš, vittto, já si nakonec víc považuju chlapa, který zvedne zadek a v případě potřeby jde svou vlast chránit. Jen ta hranice, co je obrana vlasti a co ne, je těžko definovatelná. Oni Američané brání taky svou vlast po celém světě. A doma lynčují, po Pearl Harbour třeba Japonce.

    • vittta

     To je ono, no.
     A kde myslíš, že je ta hranice?
     Je už překročena, když negři a čmoudi vraždí a znásilňují občany, násilím proti policii a justici si vynucují svou vůli, odmítají respektovat nařízení a zákony, vytvářejí ozbrojené, kriminální gangy a ovládají jak silově, tak „právně“ značná území, atd… nebo se to ještě dá vydržet, a je třeba čekat, až jich bude víc a budou lépe vyzbojeni?
     Nebo se to vše jen odehrává v mé choré hlavě, a těch 200 negrů. co si násilím na policii v Německu vynutili propuštění někoho, kdo měl být vyhoštěn, byla jen bagatelní záležitost, stesky německých žen (ale i švédských a francouzkých a jiných) jsou jen bláboly slaboduchých a fašoidních slepic, terorismus a vražedné násilí jsou jen akce osamělých vlků či duševně vyšinutých jednotlivců, bordel, smrad a svrab jen hoaxy xenofobů a rasistů?
     Kde je ta hranice, kdy je třeba se už bránit, a kdy je naopak třeba ještě usilovněji pomáhat s něčím, co každý ví, že se nikdy nestane? (integrace)

     • MaB

      negři a čmoudi vraždí a znásilňují občany, násilím proti policii a justici si vynucují svou vůli, odmítají respektovat nařízení a zákony, vytvářejí ozbrojené, kriminální gangy …(vittta)

      Zapomněl jste na tyto:

      1200 black blocs 1.5.2018 Paris, kdo to je ?
      Původ: 1980 Německo
      Anarchisté, podle M. Le Pen extrémni Levice, podle J.L. Melanchona -„fils à papa“, synkové z dobrých rodin
      Řádili v 1999 v Seatle, sumit OMS
      2001 v Janovvě na G8
      Cíl: svrhnout kapitalismus, ùtočí na představitele státu, na policii (8 raněných) a na symboly kapitalismu. zde McDonald

      „Nejsme násilní, je to odboj“, říká špatnou francouzštinou jeden z nich.
      Ze 200 zatčených (8 národností) nebyl ani jediný „negr nebo čmoud“, i když všichni v černém.
      V „civilu“ se od běžných delikventů nijak nelišili, i jejich „statečnost“ byla ta tam…

   • MaB

    Asi jsem byla nepozorná, nebo jsem tehdy ve škole chyběla, ale zcela mi uniklo, proti jaké „tyranii“ povstal, proti kterému vnějšímu agresorovi Hitler ve 38., 39., 40. vytáhl do boje.

    • oh

     Asi by se dalo říct, že vítězové 1. války ustanoveními Versailleské smlouvy (za význačného přičinění Francie) a z ní vyplývajících reparací ždímali Výmarskou republiku tak dlouho a důkladně, až z ní vymáčkli Hitlera a připravili mu téměř ideální výchozí podmínky.
     P.S: Nic z toho sice Hitlera neomlouvá, ale vysvětluje, proč to měl tak jednoduché.

  • vittta

   Tady, MaB, revoluční píseň, která by neměla zaniknout.
   Také originál.
   Horst Wessel- Die Fahne hoch!

   Ta doba, mimochodem, měla něco do sebe.
   Zrovna jako třeba války napoleonské, či Pařížská komuna.
   Můj šálek kávy to sice zrovna není, ale tím nelze nic z historie vymazat!

    • mistralius

     Fuck You
     Lily Allen
     Look inside
     Look inside your tiny mind
     Now look a bit harder
     ‚Cause we’re so uninspired
     So sick and tired of all the hatred you harbor
     So you say
     It’s not okay to be gay
     Well, I think you’re just evil
     You’re just some racist who can’t tie my laces
     Your point of view is medieval
     Fuck you (fuck you)
     Fuck you very, very much
     ‚Cause we hate what you do
     And we hate your whole crew
     So, please don’t stay in touch
     Fuck you (fuck you)
     Fuck you very, very much
     ‚Cause your words don’t translate
     And it’s getting quite late
     So, please don’t stay in touch
     Do you get
     Do you get a little kick out of being small-minded?
     You want to be like your father
     It’s approval you’re after
     Well, that’s not how you find it
     Do you
     Do you really enjoy living a life that’s so hateful?
     ‚Cause there’s…

     • mistralius

      Podívej se dovnitř,
      Podívej se dovnitř tvé nepatrné mysli
      Teď se podívej maličko víc,
      Protože jsme tak neinspirovaní, tak otrávení a unavení
      Z celé té tvé nevraživosti, kterou chováš.

      Takže ty říkáš, že není v pořádku být gay,
      No já si myslím, že jsi prostě jen zlý.
      Jsi jen druhořadý rasista, co nedokáže napravit své chyby,
      Tvůj pohled na svět je středověký.

      Seru na tebe, seru na tebe tak tak moc
      Protože nenávidíme vše, co děláš
      A nenávidíme celou tvou partu,
      Tak prosím nezůstávej v kontaktu

      Seru na tebe, seru na tebe tak tak moc
      Protože tvá slova nenabývají smyslu
      A už se začíná připozdívat
      Tak prosím nezůstávej v kontaktu

      Užíváš, užíváš si toho, že patříš mezi pomalu myslící?
      Chtěl bys být jako tvůj otec,
      Schváleno, jsi po něm
      No tak takhle to skutečně nezjistíš.

      Užíváš, skutečně si užíváš žít život,
      který je tak plný nenávisti?
      Protože je tu díra, ve které by měla být tvá duše,
      Tak trochu nad sebou ztrácíš kontrolu
      A je to skutečně odporné.

      Seru na tebe, seru na tebe tak tak moc
      Protože nenávidíme vše, co děláš
      A nenávidíme celou tvou partu,
      Tak prosím nezůstávej v kontaktu

      Seru na tebe, seru na tebe tak tak moc
      Protože tvá slova nenabývají smyslu
      A už se začíná připozdívat
      Tak prosím nezůstávej v kontaktu

      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe

      Říkáš, že si myslíš, že potřebujeme jít do války
      A při tom ty už v jedné jsi
      Protože právě lidi jako ty by se měli vraždit.
      Nikdo nestojí o tvůj názor.

      Seru na tebe, seru na tebe tak tak moc
      Protože nenávidíme vše co děláš
      A nenávidíme celou tvou partu,
      Tak prosím nezůstávej v kontaktu

      Seru na tebe, seru na tebe tak tak moc
      Protože tvá slova nenabývají smyslu
      A už se začíná připozdívat
      Tak prosím nezůstávej v kontaktu

      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Seru na tebe
      Překlad přidala pajinka13
      Překlad opravila Anik03

  • mistralius

   internacionála ve francouzštině je oříšek i pro středně pokročilého, jako jsem já. I v češtině mi není jasné slovo „shnět“.

   forçat doslova „nucenec“, ale znamená to galejník, trestanec, všichni známe Jeana Valjeana z Bídníků („c“ s háčkem dole je tam proto, aby se to nečetlo jako „k“)

   Ni Dieu, ni César, ni Tribun. ani Bůh, ani císař ani Tribun, zde bych poznamenal, že to není zaměřeno proti známému blogerovi Tribunovi

   cachot kobka, cela (cacher je schovat se)

   forge je kovárna (forgeur je tuším… kovář)

   souder svařit , (s)pájet , (s)letovat

   oisif lenoch (zde mi slovo oiseau… „pták“, moc nepomohlo)

   mûri zrát (a následně zrají zlaté klasy)

   épi klas

   chenille housenka (konkrétní zvířátko, taková slova mám rád)

   rameau větev (též docela konkrétní věcička, ale „branche“ je také větev)

  • mistralius

   Jestli se má mluvit o idealismu a nezištnosti, tak je to právě Pařížská komuna, to by se snad zastyděl i Marek Benda, kdyby nebyl nekonečně blbý a k tomu navíc nekonečný poslanec.

 9. Marie

  Pro witttu, vás je opravdu těžké pochopit, vy ani nechápete jaký je rozdíl mezi agresí a obranou proti ní, nebo jsem málo chápavá a vy mluvíte v hádankách, nebo provokujete? Jestliže vezmu pušku do ruky je jedno jestli bráním rodinu, svoji zemi, nebo v případě útočníka, ji chci zabít či zpustošit? Jak může Amerika bránit svoji zemi ve Vietnamu, Chile, Jugoslávii, Iráku, Libyi, Sýrii a dalších desítkách zemí. Snad ani nechci znát co si myslíte.

  • vittta

   To opravdu nechtějte!
   Je to tady asi 10 000x napsané, tak to proboha nečtěte.
   Proč se mě na to ale ptáte je samo o sobě velice zajímavé, podle mě jste duševně nemocná!

   • kočka šklíba

    Tak odpovězte vittto, jak USA bránily svoji zem v uvedených zemích? To by mě také zajímalo.

    • vittta

     Problém je hlavně v tom, že nikde nepíšu, a ani jsem nikdy nikde za celých těch 12 let, co chodím na internet kecat nepsal, že USA někde svými kousky bránily svou zem.
     Kdyby USA bránily svou zemi, budu je podporovat, stejně jako podporuji Rusy nyní, ale rozhodně jsem je nepodporoval v r.1968, ani v r.1980, když se nasrali do Afgánistánu.
     USA lze pouze nějak chápat.
     Je to hegemon, nejsilnější země světa.
     Pokud nebudou hegemonem USA, bude hegemonem někdo jiný, a když nadsadím, jsou mi na té pozici milejší USA, než třeba Hitlerovské Německo.
     Já tohle vnímám jako pokoru před během světa, nelze ho měnit, dokud bude člověk člověkem, ten základní model bude nějakým způsobem fungovat, tedy „urvi co můžeš, dokud na to máš sílu.“
     Když budete pozorně číst moje texty, tohoto tématu se týkající, zjistíte, že daleko více jsem chápavý k tomuto „neměnnému řádu světa“, protože svět se změnit nemůže- ale krajně mě serou lidé, kteří jsou tím řádem nadšeni, a považují nějaké dění za něco jiného, než co se děje.
     Třeba preventivní bomby na syrské civilní cíle…
     Dokážu pochopit tu komedii, prašivou politiku, a její bezvýznamné cíle, ostatně, nikdo u toho nezemřel….ale nedokážu pochopit MaB, která to takto nadhodí.
     Od USA a jejích poskoků Britů a Francouzů lze čekat lecjaká sviňárna, stejně jako u nás od Babiše nebo třeba Kalouska.
     Ale že to někdo, kdo si jinak hraje na humanoida de luxe, vezme jako pozitivum, to snáším těžko!

    • Dixi

     Vittta pokud vím,, nikdy o tom nepsal a když tak,pouze ironicky v nějakém kontextu. Rozhodně nepatří k obdivovatelům dnešních USA, je to těžké,ale když Vitttu nectete neodsuzujte, není možno diskutovat s někým, koho nečtu, jak zde mnozí činí. Používá slova negr a čmoud, myslím hlavně jako provokaci,jsou to jen slova. Ikdyz kontroverzní, mnoho lidí si je myslí, ale nevyslovi. Taky jsem jej za ně zpočátku peskovala, Celý život to slyším okolo sebe. Vitttu podle mne má názory zdravé a v dnešní době potřebné. Fašistarozhodně není, zřejmě na rozdíl těch, kteří schvalují bombardování a vojenské agrese. Ti by se jako fašisti chovali i k vlastním , jen jim dát příležitost. Tímto mám na mysli některé politiky, ne návštěvníky tohoto blogu. Vittta nikdy neschvaluje bombardování, když,tak ironicky, je třeba pochopit text, ne z něj vyzobavat slova. Omlouváme vám se za tři t, když dám dvě skočí mi jiné slovo, i za jiné pretukla, už dnes budu mít nový noutbuk,hurá ☺

   • Marie

    Možná jsem, je to možné, ale vaše články nečtu, jednou jsem udělala výjimku a tím to skončí. Možná jste duševně nemocný i vy a také o tom nevíte.

    • vittta

     Možná jo, a vím o tom, že to možné je.
     Děsně miluji přemoudřelé diskutéry(ky), co oduševněle reagují na druhé, aniž by jen tušili, co ten druhý vlastně píše.
     Moc nechápu, co vidíte tak krásného na bombardování třeba Sýrie nebo Libye!

      • vittta

       Škoda.
       Já také ne.
       Také škoda.
       Ale když to píše ona o mě, proč bych to nemohl napsat já o ní?
       To byl ode mne jen začátek diskuze, no ale Marie jí odmítla….
       Ona sem přišla plakat nad zpěvem skvělých interpretů, a bokem ještě při té příležitosti být chvíli chytrá, když jsem psal o puškách.
       Musela mi vysvětlit, co je útočná a obranná válka, a podivila se nad tím, že tvrdím, že USA vedou obrannu válku třeba ve Vietnamu.
       A ani raději nechce znát, co si myslím, kterýmžto prohlášením dává najevo, že VÍ co si myslím, tedy že podporuji agresivní války.
       To si přečtěte, je to kus víš, to je daleko zajímavější, jak tenhle můj debilní žvást.

       • pacifista

        Možná to bude předem plánovaný záskok za MaB, kterážto nemůže být v práci po dobu dovolené. Marie se tu ještě nerozhlédla a již kritizuje věci, které tu vůbec nejsou, čili překrucuje aby vyvolala diskusi takovou, jakou si přeje ona. Odvádí nás tam, kam potřebuje a naši diskusi tím úplně zničí. A od toto tady je.

        • kočka šklíba

         Vy jste asi nečetl Mariin další vstup, že? Protože kdyby ano, tak tohle nemůžete napsat.

         • pacifista

          Tak to se opravdu omlouvám, protože mě hned po tomto příspěvku skolilo spaní tak silně, že má hlava zůstala položena vedle klávesnice a tak pospávala asi dvě hodiny a po probuzení se odebralo tělo do postele. :-) Ještě jednou přijměte mou omluvu.

      • vittta

       Asad není můj oblíbený, Asad je především legální.
       Pokud je nějak zapojený do bombardování sousedního státu, nemůže se divit odvetě.
       Na této věci je zajímavá spíše jiná věc, tohle by totiž měla řešit RB OSN.
       Jenže se jí nikdo na nic neptá, takže se tato organizace ukazuje jako zbytečná, a navíc vyžírkovská, prostě trafika pro vysloužilé politiky.
       Preventivní obvinění to určitě bylo, ale to byste neměl psát mně, příznivcem prevence „bojem“ je tady především MaB.

      • oh

       A co bychom asi měli říkat? Přeci víme, že Izrael „demokraticky preventivně“ bombarduje a ostřeluje každého, koho se mu zrovna zlíbí a činí to tak dlouho, dokud mu to dotyčný neoplatí a neposkytne mu tak vhodnou záminku k dalšímu kolu preventivního bombardování. Řekl bych, že by neměl být velký problém najít, v kolika případech před tímto íránským „aprílem“, (jak jste to, Saule, vtipně nazval), Izrael „v sebeobraně“ bombardoval tzv.íránské cíle v Sýrii – obvykle z Libanonského vzdušného prostoru a podle některých zlých jazyků s nastavenými „americkými“ kódy odpovídačů. Troufám si tvrdit, že pokud se tento konkrétní „apríl“ na pořad jednání Rady bezpečnosti dostane, postoj demokratických zemí (USA, GB, Francie) bude jednoznačně podporovat izraelské právo na preventivní sebeobranu a nevhodné námitky o mezinárodním právu, které bude mumlat nanejvýš „nedůvěryhodný zloduch“ Putin, budou všemi demokraty co nejrozhodněji solidárně odmítnuty.
       IMO by sice stát Izrael aspoň mohl zkusit, zda by nebylo vhodné nedělat svým sousedům to, co sám vůbec, ale vůbec nemá rád. Protože oblíbená izraelská schovávačka za holokaust podle mě nebude fungovat napořád.
       Třeba někdy, až zrovna izraelský premiér nebude muset bombardováním „řešit“ drobné bezvýznamné patálie s vlastním obviněním z korupce a hrozícím nuceným stěhováním do bezpečně střeženého státního hotelu s mřížemi na oknech.. (a příště si povíme O Sněhurce.. ;) )

       Opsáno od Karla Čapka:
       „Imperialista: Rovnováha sil, to je, když my máme převahu (1936)
       Mír: My válku nechceme. Proti slabším stačí trestná výprava (1937)
       Žádná válka: Důkaz, že opravdu nechceme válku: bojujeme bez vypovězení války (1937)“
       Svět se od té doby nijak moc nezměnil. :-(

       • Saul

        „v kolika případech před tímto íránským „aprílem“, (jak jste to, Saule, vtipně nazval)“
        Kdepak Ohu,já tak vtipný nejsem.
        To jsem jen citoval vittu,který před nedávnem můj odkaz na bombardování Syrie Izraelem nazval aprílem a byl to schopen akceptovat jako skutečnost až po podobném odkazu z PL.

        • vittta

         Ty musíš bejt úplně blbej, vole.
         Ty to tady prezentuješ, jako kdybych se děsně divil, že Izrael střílí na svoje sousedy, protože to je něco děsně neobvyklého.
         Nééé, útoku Izraele se nedivím, Izrael útočí tak nějak celkem běžně na svoje sousedy.
         Nic méně je o mě známo, že Izrael v tomto chápu poněkud víc, jak třeba USA.
         Izrael není hegemon, ani velmoc, a islamisté by je nejraději viděli do jednoho vybité.
         Na rozdíl od mnohých jiných nevidím cestu porozumění mezi Židy a muslimy v nějakém láskyplném dialogu, protože si myslím, že s muslimy vést sice dialog lze, a musí mít u toho člověk v ruce pušku.
         Ostatně, tohle je stará pravda nejen na muslimy, ale muslimové jsou v tomto příkladem poněkud zářným.
         Dokud bude Izrael silný a připravený, budou se ho bát, a Židé si uchovají jak svůj stát, tak své životy.
         Pokud ukáží slabost- budou zničeni a vyvražděni, a nikdo pro ně nehne ani prstem, stejně jako se na ně každý vysral za éry holocaustu, akorát ho teď má každý v hubě, myslíc u toho na SVOJE politické cíle, leckdy klidně i v podstatě protižidovské.
         Tam se to bude mydlit pořád, a pokud už se to má mydlit- ať vyhrají Židé!
         USA, Francie a Británie se nikde ukájet bombami nepotřebuje, Izrael je v kleštích, a ASI po dobrém nic nezmůže.
         Což dobře vidíme třeba v Německu, byli k muslimům dobří- a nyní stojí na okraji propasti samotné národní existence!

          • vittta

           Zkus to znova a lépe.
           Co se ti nelíbí KONKRÉTNĚ na mém textu, otroku?

          • Saul

           Proc by se mi na nem melo neco nelibit?
           Naopak vas chvalim,jak uprimne jste se opet odkopal a projevil se jako pokrytec, valecny stvac a agresivni prase,ktere schvaluje preventivni bombardovani sousednich statu.

          • vittta

           Ono to od Židů není leckdy tak úplně preventivní.
           V tom tvém konkrétním případě to byla odveta, ne?
           Potíž je ale spíše v tom, že o realitě Izraele a jeho sousedů nikdo nic moc neví, jak se tady už probíralo.
           Já boj Židů beru jako jedinou možnost, jak si mohou zachovat svou existenci.
           Jestli máš lepší nápad, napiš ho.
           Třeba že po brutálním násilí se jednou nějak dohodnou, jmenovitě když se Židé stanou muslimy, nebo se sami zastřelí.
           Tam není řešení.
           Palestnici se už od malička učí nenávisti k Izraeli, a konec- konců, nejen oni.
           Ale Palestinci se neučí nic jiného.
           Proč sluníčkové organizace nekonají?
           Proč proti tomu nebojují neziskové organizace?
           Proč nebojují proti nenávisti, a to jak v Palestině, tak v Izraeli?

          • Kamil Mudra

           To jsou, Vittto, dobré otázky ale měly by zaznít (a být slyšeny) v OSN, RB a podobných politických fórech. Odtud je ti praví lidé bohužel neuslyší.
           Ačkoli se mi z historického hlediska jeví území Izraele jako legitimní Židovká domovina a na jejich chování lze nahlížet jako na sebezáchovné, musím přiznat že se mi to jejich vojenské kutění (zvláště poslední dobou) vůbec nelíbí.

           Problém je že oni opravdu jedou na tygrovi ze kterého seskok je pěkně tvrdým oříškem. Saudi jim jednou rukou klepou na ramínko ale v druhé za zády už drží nůž na jejich podříznutí. A to jsou přitom jejich jedinými „kamarády“ a v momentu kdy se k nim oficiálně otočí zády, tak se celé muslimské okolí vrhne na Izrael jako kobylky. Dá se říci že přežívá jen díky rivalitě mezi Saudskou Arábií a Íránem.
           Rusové se to tam snaží udržet aspoň trochu v klidu, amíci jim v tom hážou klacky pod nohy jak jen to jde, jednání v Astaně jsou jak jízda na lochnesce… Těžko odhadnout jak tohle skončí a kdy. :-(

           Ale když tak už delší dobu sleduju tebe a Saula, tu vaši „milou a přívětivou komunikaci“, ačkoli v podstatě mezi vámi o nic důležitého nejde, tak mne to věčně bezvýsledné dohadování tamnějších aktérů vůbec nepřekvapuje. Ještě že vy dva nemáte k dispozici nic razantnějšího než tu klávesnici bez „červeného tlačítka“.
           Co třeba s tím bojem proti nenávisti začít tady a teď? Fakt s tím máte oba tak nepřekonatelný problém?

          • vittta

           Saul je špína chlap, Kamile.
           S ním nelze mluvit jako rovný s rovným.
           Já jsem Čech, on je eurozvíře, a to je zatracený rozdíl!

          • Saul

           To jste mne zase pobavil „tim rovny s rovnym“
           Vy jste krivej jak paragraf a srovnaji vas mozna az leda havrani abyste se jim vlezl do rakve.
           A to se jeste uspini od vaseho slizu.
           Mimochodem,vzpominam si,jak pred par tydny Kamil navrhnul,abysme my dva na sebe nereagovali.
           Ja jsem to v komentu na rozdil od vas na neurcity cas prijal a potvrdil.
           Behem par minut uz z vas na mne vypadla dalsi sracka a pak vam to neda!o a kazdodenne jste mne ve svych „autorskych textech“ nekolikrat zminoval,samozrejme s vasim krivackym podsouvanim….
           Jste proste hovado,no,ale jestli si Kamil mysli,ze se k vam uziram nenavisti,tak to je omyl.
           Ja vas beru opravdu jen jako studijni material k psychopatologickym jevum vasi chore mysli.
           Proste jste takovy pokusny kralicek.
           Ja vim,ze to ode mne neni moc hezke,ale kdyz se tak hezky sam nabizite….

          • vittta

           A věříš, euroope, že to je dobře vidět?
           Jak mě úúúplně v klidu studuješ, zcela bez nenávisti, s velkým nadhledem?
           Klid a vyrovnanost se z tvých textů přímo linou.
           No…a teď, co jsi vyzkoumal, a co jsi tedy tímhle textem myslel?
           Já nemůžu vole za to, že jsi na kole zmokl, musíš čumět do předpovědi počasí.

          • Saul

           Nebo si poridit Volhu,ze?:-)
           Tu mate z nostalgie,jak vas v ni za mlada vozili policajti za vytrznosti odpocinout si na sluzebnu a zachytku?
           Ale tak aspon nejaky konicek ze mate,krome tech saskaren tady.

          • vittta

           Mě vozili ve „čtyřiadvacítce“, mamlasi!
           Já mám „jednadvacítku“!

          • Kamil Mudra

           Ach jo. Jak malý kluci!
           Hele, vittto, dokázal bys odložit tykání a nadávky? Jen tak cvičně, třeba na čtrnáct dní. Nezávisle na tom jak se projeví Saul. Vždyť ani jedno ani druhé k vyjádření jakékoli myšlenky nepotřebuješ. Nedělej to pro Saula.
           Zkus to udělat pro mne. Já si totiž myslím že bys to dokázal.

          • vittta

           Já bych to dokázal snadno, ale ten euroop si nezaslouží ohledy.
           A mám je k němu i tak.
           Na svini musíš svinsky, protože to je jediná věc, které rozumí, je to jeho jazyk.
           Všimni si, že kolikrát si nechám „sprostě“ vyndat, aniž bych sprostě nadával já.
           A on …to považuje za slabost, ne za určitou slušnost, zejména vůči ostatním.
           A „ostatní“ si toho také nevšimnou.

          • Saul

           Jak vidite Kamile,zjevne si vittu z nejakeho zvlastniho duvodu ponekud idealizujete.
           Tuto chybu ja urcite delat nebudu.
           Ja totiz dobre vim,co by nedokazal a taky si bohuzel dovedu predstavit,co vsechno by „dokazal „a to nejen virtualne, zvanenim o svych zlocineckych planech na vyreseni problemu sveta.

 10. astraustralia

  to : Saul & MaB
  Islám (ale i křesťanství)s tím např.počítá a v případě konverze je schopen to respektovat.
  Jestli my ne,tak s ním tutově prohrajeme.

  Opacny nazor vychazejici ze zkusenosti s Islamem a jeho nasilnou verzi je poucen o tom s cim islam pocita.
  Pocita s viteztvim a nastolenim islamske viry nad celym svetem.
  Jiz predvedl v kalifatu ceho je schopen. Predevsim to ze respektuje jen silnejsiho. Byl sice docasne porazen na uzeni Iraku a Syrie ale boje o nadvladu se nevzdava.
  Bible krestanu (Novy zakon , ktery nahrazuje stary) na rozdil od koranu a jeho zakonu saria ma ve svem uceni jako jeden z hlavnich zakonu odpusteni, cimz se od koranu zasadne lisi.
  Lisi se i od Tory ktera Novy zakon neuznava a zustala jen se Starym zakonem.

  Ano krestanstvi a dnesni Evropa „tutove prohraje“ pokud na sariu odpovi toleranci laskou a odpustenim jak kaze Novy zakon a v jeho duchu i dnesni papez Frantisek (kdo po Tobe kamenem, Ty po nem chlebem).

  O budoucnosti Evropy a sveta opetovne zde uvadim nazor Americana Cayceho(1877-1945) ktereho v cestine preklada pan Josef Janda,
  o tom ze konecne slovo a reseni na Zemi bude mit Matka Priroda.
  PS.
  Zajimave na predpovedi je i to ze se v zakladnich rysech shoduje s tim co predpovedel Nostradamus o krvavem konfliktu v Evrope:-(

  • MaB

   Astře, opět velmi zajímavý příspěvek, děkuji.
   Totéž , co Cayce, nám slibují i tzv. seriozní vědci. Ti pesimičtičtějši podstatně dříve než v r. 2100. Nezadržitelný proces eroze v Anglii a Francii již začal…
   Bylo by zajímavé vědět, co ověritelného Cayce předpověděl mezi lety 1945 – 2025.
   Tomu, že člověk bude mít vůli změnit svoje „nejnižší já“ a tím i svoji karmu, on příliš nevěřil…

   Nostradamovy předpovědi na 2018 nejsou veselé. Přinese přírodní katastrofy, zejména v Číně. V proroctvích na tento rok se také uvádí, že americký prezident Donald Trump zahájí hlavní vojenské operace, které by mohly vést ke zničení Izraele. Nejvíce pesimistické výklady N. také předpovídají velký světový konfit, dokonce i třetí světovou válku…
   Uvidíme, jestli se ti, kteří ho po zemřelém Jeanu Charles de Fontbrune interpretují, strefili.

   • Kamil Mudra

    a druhý, s tématem související zde:
    Pjakin – O tom proč je nutné (z pohledu GP) nahradit původní Evropské obyvatelstvo.

   • astraustralia

    MaB asi patrite k tomu mensimu % ktere takove informace cte nebo vyslechne a zamysli se,
    bohuzel pro informace tohoto druhu vetsina homosapiensu po prvnich minutach vypina a ma jasno ze jde o ptakovinu. (na co si nesahnu nebo jsem nevidel to neexistuje)
    Uvadim dalsi video jako vysvetleni proc ma krestanstvi nevyhodu proti jinym viram a predevsim proti zakonu saria.
    Jezisuv zakon odpusteni zni maximalne lidumilne ale kdyz cloveku nabozensky fanatik chce odriznout hlavu protoze ho poslal Mohamed ci sam Allah, pak v zajmu zachovani zivota je treba se branit.
    Slovem ci nejlidstejsim pocitem zadny nasilny cin nejde odvratit a hlavni prikazani“ miluj Boha a sveho blizniho jako sebe sameho“ lze tezko dodrzovat, jde li vam od „blizniho“ o zivot.
    PS
    Odkaz pro nekoho muze byt prilis dlouhy, pak vysvetleni lasky krestanske je az od 43:15
    Desatero vznešených pravd. ( Edgar Cayce ).

    • MaB

     Astře, jednak je vše, co sem dáváte zajímavé a bude to zřejmě i tím, že se toho do ze mého „vymytého mozku“ dost vejde.:))
     J. Duška jsem neznala a teď, díky Vám, se ze mne pomalu, ale jistě stává „duškoložka“:)

    • Kamil Mudra

     O tom že existoval nějaký Edgar Cayce alias „spící prorok“ a léčitel, jsem se poprvé dozvěděl z knihy „Jitro kouzelníků“, někdy před čtyřiceti lety. Pak jsem o něm sháněl nějaké další informace a bylo to jak hledat jehly v kupce sena. Tu a tam se o něm nějaký autor zmínil aby ho uvedl coby příklad výjimečných možností duše a mysli člověka, ale bylo toho žalostně málo. Ale i tak se pro mne stal jedním ze směrníků které mne navigovaly k mnoha dalším informacím o věcech „mezi nebem a zemí“ a ovlivnily můj život opravdu zásadním způsobem. Jó Astře, mnoho lidí si dnes ani neuvědomuje jak úžasný pomocník hledajícím je internet. Ale na druhou stranu – když je člověk odkázaný jen na antikvariáty a známé – tak se potká se spoustou velmi zajímavých lidí.

     • astraustralia

      Jó Astře, mnoho lidí si dnes ani neuvědomuje jak úžasný pomocník hledajícím je internet. Ale na druhou stranu – když je člověk odkázaný jen na antikvariáty a známé – tak se potká se spoustou velmi zajímavých lidí.
      Internet jako uzasny pomocnik, to je spravny postreh :-)
      ale… podle pruzkumu na internetu bezpecne vede sex, porno, a podobne homosapiense obohacujici zalezitosti.
      Diky pokroku predevsim ve vede se stale vice lidi dostava k nazoru ze duch a hmota jedno jest,
      ac se to jevi jako neco revolucne nove je to v podstate stare jako lidstvo samo. Kazde nabozenstvi to ve sve podstate rika.
      Nejen v prekladu Jitro Kouzelniku
      Take za komunismu byl v cestine Ludvik Soucek: Tuseni stinu, Tuseni souvislosti , ale pro lidi zamerejne a verici jen v materialno i v dobe internetu je to hazeni perel svinim :-)

      • Kamil Mudra

       Take za komunismu byl v cestine Ludvik Soucek: Tuseni stinu, Tuseni souvislosti , ale pro lidi zamerejne a verici jen v materialno i v dobe internetu je to hazeni perel svinim :-)
       To mi povídej! Mám v knihovně minimálně šest metrů (ale asi víc) literatury zabývající duchovnem, okultismem, magií, mystikou, esoterikou, náboženstvím, filosofií, archeologií, záhadologií, šamanismem…. všechno několikrát přečtené, po antikvariátech (za první republiky toho vycházelo poměrně dost) pracně posháněné a od Součka samozřejmě vše co u nás vyšlo. Drtikol, Fulcanelli, Steiner, Veinfurter, Osho, Meyrink, Bondy, Moody, Castaneda, Rejdák, Deniken, Grof… ech, mohl bych tu vypisovat autory ještě dlouho. Pestrá směs mouder navzájem se prolínajících či si naopak odporujících. Ale nakonec si člověk stejně uvědomí že tím nejlepším učitelem je život sám. :-)

 11. astraustralia

  vittta
  Zauvazujte jestli nenastal cas abyste spolecne se zdravym jadrem Evropy zacal Francii chvalit :-)

  Macron dostak prestižní Cenu Karla Velikého !
  Macron prestižní Cenu Karla Velikého dostal mimo jiné za svůj vášnivý boj proti nacionalismu a izolacionismu i za oživení debaty o budoucnosti Evropy. „Za prvé, Emmanuel Macron ví, co Evropu v jádru drží pohromadě. Za druhé, Emmanuel Macron má jasnou představu o tom, kam a jak by se Evropa měla dále rozvíjet. A za třetí, Emmanuel Macron přináší svou schopnost nadchnout pro Evropu,“ prohlásila Merkelová.

  Mezinárodní cena Karla Velikého se uděluje od roku 1950 za mimořádné zásluhy o evropské sjednocení a porozumění. V minulosti ji dostali i československý prezident Václav Havel, bývalý americký prezident Bill Clinton nebo Merkelová.

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/evropa-spojene-staty-merkelova-obrana-cachy-macron-trump-pmf-/zahranicni.aspx?c=A180510_123648_zahranicni_ksu

   • astraustralia

    vittta mate pravdu, obraci se v hrobe, ale nadsenim tento nejvetsi vrahoun 6 stoleti z toho jak ho vladci Francie a Nemecka dnes nasleduji:-(

    Karel Veliky neboli Charlemagne – Charles the Great (2 April 742 – 28 January 814), numbered Charles I,
    was King of the Franks from 768, King of the Lombards from 774, and Holy Roman Emperor from 800.

    Ohnem a mecem „sjednocoval“ Evropu a tomuto vrahovi vsech kteri se mu nechteli podridit a take prejit na viru krestanskou toho povazuji za praotce EU :-(

    Byl o tom natocen i film jak privadel na pravou krestanskou viru zpupne Saxony v te dobe pohany.
    Meli svobodnou volbu, bud prestoupit na krestanstvi a nechat se pokrtit a nebo hlavu na spalek.
    Zajimave ze v tom filmu to ukazovali jakoby to bylo pul na pul.
    Detailneji zde a v odkazu :
    Soon, therefore, after Charlemagne came to the throne, the pope, Adrian I, appealed to him for help against the Lombards. So across the Alps Charlemagne passed with a mighty army. In no long time the cities of Lombardy yielded to him,
    Pavia only holding out for six months.
    But that, too, fell, and Charlemagne entered in triumph into the capital of the Lombard kingdom. Desiderius, the last king of the Lombards, was taken prisoner, his head was shaved, and he was sent to France, there to end his days in a monastery.
    Thus the rule of the Lombards in Italy, which had lasted for two hundred years, came to an end. But unlike his father, Charlemagne did not hand over all his conquests to the pope.
    He placed the crown of Lombardy on his own head, added the kingdom to his already great territory, and henceforth called himself king of the Franks and of Lombardy.

    But greater than Charlemagne’s conquest of the Lombards was his conquest of the Saxons. At this date a large part of what is now Germany was still pathless forest and swamp, inhabited by wild heathen Saxons.
    Now Charlemagne’s great desire was to bring all German peoples into one Christian empire. He dreamt of a great Germanic empire in which the people would speak one language, worship one God, and obey one ruler. So he determined upon the conquest of the Saxons.
    But to conquer the Saxons was no easy matter. Year by year, when spring came, with dogged determination Charlemagne set forth to attack them in their strongholds, and having, as he thought, subdued and converted them, he returned home.
    But year by year, with equally dogged determination, as soon as he was gone the Saxons rose in rebellion. They slew the priests and governors he had left among them, burned the churches he had built, and returned once more to the worship of their gloomy heathen gods.
    For thirty years the struggle lasted. But not unlike the Mohammedans, Charlemagne was determined to convert the world, even at the sword’s point if need be. So by thousands he slew the Saxons. By thousands he baptized them.
    He made cruel laws against those who clung to their heathen faith, or those who dared to return to it after they had been „converted“ and baptized by force. He carried thousands of men, women, and children away from their homes, and planted colonies of them in France.
    Thus, with the harshest and most cruel of methods, he forced the religion of love and brotherly kindness upon his fellow-men. And at length the Saxons submitted, and all Germany as far as the Elbe was added to Charlemagne’s kingdom.

    http://www.mainlesson.com/display.php?author=marshall&book=sketches&story=charlemagne

   • vittta

    Francouzky neumím, ale to je nějaká oslava 33. granátnické divize SS Charlemagne, která jako poslední hájila říšský sněm v Berlíně?

    • astraustralia

     vittta jeste jednou oprava a dovysvetleni
     Nejvetsi vrah ne 6 ale 7 stoleti nebot jako „Holy Roman Emperor from 800“ kdyz se mu nasilim podarilo sjednotit Evropu.
     A take proto si ho jedna SS divize asi vzala za vzor ?
     Dnes opet vzor Nemcu a Frantiku :-(
     Jak ukazkove :-(

     • MaB

      Každá sláva polní tráva ?

      Francouzská písemka

      Mladičký Napoleon byl hubený
      a krom toho důstojník u dělostřelectva
      Později se stal císařem
      a přibral na váze a zabral mnoho zemí
      a když umíral
      měl ještě docela slušné břicho
      Jenže se scvrknul

      Zatmění

      Ludvík XIV. alias Král-Slunce
      sedával na nočníku vrhajícím stín
      až na sám konec jeho říše
      Jedné velmi tmavé noci
      Král-Slunce vstal z postele
      sedl si na svůj nočník
      a zatměl se
      (Jacques Prévert)

      • Saul

       Jak vlastně dnes, Mab,vnímají Francouzi Napoleona?
       Jako národního hrdinu,nebo masového vraha?
       Setkal jsem se u několika z nich s oběma reakcemi.
       Tak by mne zajímalo,jestli tam je jedna z nich většinová.

       • MaB

        Saule, je to jak říkáte, obě varianty existuji.
        Nejpočetnějši skupinu ale asi tvoří ti, kterým je lhostejný nebo ho neznají.
        A pak jsou nadšenci, kteří Napoleonem a z Napoleona žíjí.
        Největší sběratel na světě Pierre Jean Chalançon, 600m2 zasvětil idolu (viz v dražbě, šel ado 500 000€), pořádá výstavy po celém světě – loni v Rusku, letos v březnu v Číně a je to prý velmi lukrativní

        Pro představu zde:
        Paris: Epique bataille aux enchères pour une feuille d’or du …

        Vavřínový lístek z koruny N. 10gr zlata 625 000€, koupili Číňané.

        Asiaté jsou vášniví sběratélé císařových relikvií. Jeden Kórejec vydal1,884 milionu za klobouk, „vyhrál“ před Číňanem

        • vittta

         Francouzi neznají Napoleona a jsou nejpočetněnší skupinou?
         To jako fakt?
         To byste byli národ úplných blbců…..to snad nemyslíte vážně…

         • MaB

          Původní věta:
          Nejpočetnějši skupinu ale asi tvoří ti, kterým je lhostejný nebo ho neznají.
          Věta zdeformovaná vitttou:
          Francouzi neznají Napoleona a jsou nejpočetněnší skupinou? (….) To byste byli národ úplných blbců…..

          Když je jim „lhostejný“, znamená to, že je nezajímá, je jim šumafuk, ale nikoli že ho neznají.

          Podobně jako jste lhostejným vy mně. Jak už jsem vám mnohokrt vysvětlila, s nefér hráči vašeho typu nehodlám ztrácet čas.
          Snad jenen „úplný blbec“ není schopen to pochopit.

          • Saul

           Druhy stupen od uplnej blbec je uplne blbej provokater.

           S tim Napoleonem to mate si jako my s husity.
           Pro nekoho stredoveka ceska obdoba ISIL se srovnatelnym barbarstvim,pro nekoho narodni hrdinove a vlastenci.

          • vittta

           Možná byste mi spíše měla vysvětlit, kolik tak je % Francouzů, co ho neznají, a kolik co jim je lhostejný.
           tedy hned po upozornění, že jsem tu větu deformoval a že jsem lhostejný já vám, a že s takovými lidmi nehodláte ztrácet čas.
           Takto je celé vaše sdělení jen váš názor na mě, což je pro diskuzi poněkud málo.
           No, že jinde pláčete, jak vás tady „někdo“ vylučuje z diskuze, protože máte jiné názory, což se vám zdá velice hloupé.

          • Ondřej

           Já bych souhlasil s MaB. Je smutné že verbální kontent či psaná informace neznamená ještě funkčně gramotnou schopnost jeho přesné interpretace tak, jak lze udělat na základě větného rozboru.

           Většina Němců je hrdá na prvního „železného“ kancléře Otto von Bismarcka, protože sjednotil Německo. Ale mají s ním obvykle problém ti, kteří v něm vidí sjednotitele násilníka, protože prostě na základě současných hodnot, neuznávají „dělat dobré věci násilím“. Že je to „občas nutné“ zastávají vesměs extremisté, kteří se nedokáží vyrovnat s názorovou pluralitou a s faktem, že jakékoli násilí (v politickém či ekonomickém působení) je nezákonné, trestné – a v těchto věcech i protiústavní. Ale identitáři přeci jen chtějí „bojovat“. Nemohou. Povaha soudobé liberální demokracie nedovoluje jinak, než slovem a písmem. No a pak co s kancléři, který si vynutil loajalitu nakonec více tím bičem, tedy svého času prostým násilím…

           V každém případě pár příkladu jeho politiky cukru a biče (Zuckerbrot – und Peitschenpolitik) známe a je právě často vyobrazován jako dominantní diktátor, který šlehá bičem vzpurná knížectví a nutí je ke spojenectví do jednoho velkého Německa bičem. Pravdou, a ta je mu dávána naopak k dobru, že tím omezil vliv katolické církve a mnoho občanských svobod osvobodil od příslušnosti ke katolické církvi a předal do jurisdikce státu. To bylo pro Německo základ moderního, liberálního státu. Že někomu slovo „liberální“ zde přijde nepatřičné, není pravda. Jen ti co neznají pravých významů slov neví, že původně je Bismarck coby „železný kancléř“ považován za zakladatel „Kulturkampfu“. Tedy něčeho, co bořilo zavedené, tradicionalistické a navýsost konzervativní řády. Vliv církve a feudálních výsad. Za jeho vlády vznikla něco jako naše mladočeská strana, Die Nationalliberale Partei. To bylo samo o sobě liberální, i když samotným státoprávním aktům předcházelo násilí.

          • vittta

           Nechápu….ale asi to není určeno mně.
           Ale i tak nechápu, kdyby to bylo jinému.
           Heleďte, MaB, jak teď obohacoval ten Čečenec, nevíte, kdo byl ten zavražděný?
           U nás jsem se dozvěděl, že policie, ozbrojená střelnými zbraněmi byla statečná, proti obohacovači s nožem, jak se Francouzi nenechají zlomit… ale tam zemřel nevinný člověk, má nějaké jméno, rodinu, práci, věk?

   • MaB

    „Sakramentskej“ Charlemagne, tedy ten 8.- 9.stol., se nezavděčil, jak vidět, nikomu :)

    (viz text zde, na rekladac neni spolehnuti)

    Kdo měl jednoho dne ten šílený nápad vynalézt školu?
    Je to ten sakrametskej Charlemagne, sakrametskej Charlemagne
    Nechal nám v životě (volné) jen neděle a čtvrtky

    Tenhle syn Pepina Krátkého nám způsobil spoustu potíží
    A máme proti němu stovku stížností !

    Kdo měl jednoho dne ten šílený nápad vynalézt školu?
    Minulý čas, čtyři a čtyři je osm
    Hodiny francouzštiny, matematika
    Jen práce a práce
    Sakramentskej Charlemagne

    Měl si dlouho hladit svůj prokvetlý vous
    místo toho, aby nás otravoval se zeměpisem
    Měl se radši starat jen o bitvy a lovy
    A my nemuseli každý den chodit do školy
    Nemuseli se učit počítat, psát diktáty a ùkoly

    Protože nebýt jeho, byly by všechny dny
    v našem životě jen samé (volné) čtvrtky

    Oh! Oh! Sakramentský Charlemagne

 12. Saul

  no to my víme,vitto,že neumíte francouzsky(nejen)
  Já také ne,tak jsem si to dal do překladače.
  „Qui a eu cette idée folle un jour d’inventé l’école ?“
  „Kdo je, jaký je ideál ve světě?“
  Trochu kostrbaté,ale k Astrovu komentu a jeho citovaným třem náročným bodům trefný námět k zamyšlení.

  Říšský sněm v Berlíně ty divize SS bohudík neuchránily.
  Už je to více jak 70 let a vy si to pořád ne a ne uvědomit a smířit se s tím.
  Tak si aspoň zapějte to Die Fahne Hoch ,když už máte základy aspoň té němčiny a někde v ústraní povolte svému tiku a nechte nataženou pravici vyletět do té správné výšky .:-)

  • vittta

   Moc bys chtěl, aby se na to zapomělo, co?
   Že Němci byli odjakživa hodní, a 2.světovou válku si vlastně začali sověti.
   Žádné bojové popěvky, žádné hákenkrojce, jóóó, pár jedinců selhalo, ale ti selhali i tady, vzpomeňte na tábor v Letech!
   To byste chtěl, ale já vám to budu připomínat, co dělali Němci.
   Abyste nezapoměl….

   • Saul

    „To byste chtěl, ale já vám to budu připomínat, co dělali Němci.“
    To mi uz dlouho pripominate,takze se dal chovejte po svem prirozene ,ja si to preberu a vse bude jak ma byt.

    • Saul

     A vite,ze to neni spatny napad,s tim pripominanim historie,valecnych zlocinu a vrahu?
     Tak ja vam na oplatku pripomenu ceske „vlastence a hrdiny“ vaseho kalibru
     https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Masakry_Němců_na_jaře_a_v_létě_1945
     Hned byste sel s nimi a rval „zbavit se jich“, vidte?
     A kdyz uz jsme u toho pripominani a vaseho obcasneho ublizeneho kviceni ,jak nejste rasista,tak vam taky znovu pripomenu tuto vasi perlu
     24.3.2018 – 7.46
     vittta
     ……………..
     „Takže bude na stole ležet rozhodnutí, jestli pochcípat všichni (protože oni se sami, bez hostitelů neuživí) nebo se zbavit jen jich.
     To je sice nepříjemné, ale velice reálné, a tady si myslím, že řešení se bez rasismu neobejde“

     • vittta

      Pokračuj, euroope, kdybych nezareagoval, tak bys asi už nic zajímavého k tématu „Němců“ nenapsal.
      Připomeň mi ještě něco, třeba, třeba je tady ještě někdo tak blbej, jak ty, a pochopí to stejně, jako ty.
      Když je idiot sám, je smutný, ale jak jsou dva, hned se radují ze života!

  • vittta

   Taras úplně zapoměl, že Němci jsou též národ Hitlerův.
   A to pak je hned jasnější, proč si jí zvolili!

   • embecko

    Asi tak a plati to pro vsechny Germany, tedy i Angly a Sasy. Kdysi davno jsem tu daval k dobremu jeden pribeh z doby stehovani narodu, kdy se jisty germansky kmen vydal na cestu a krizem krazem, nekolikrat sem a tam, po dobu cele generace prosel Evropou, aniz by se usadil. Archeologove s udivem zmapovali jeho putovani, jehoz trasa pripominala pohyb pyloveho zrnka v kapce vody :o) Jediny duvod, ktery by tohle dokazal vysvetlit, byla dusevni choroba nacelnika, jez zrejme v manickem rausi prochodil se svym kmenem celou kontinent, aniz by se mu zachtelo spocinout. Nakonec si to namirili primo na Rim a kdyz se jim postavila rimska legie, tak se nasi byvali sousede svlekli donaha a do posledniho si dobrovolne nabehli na kopi legionaru.
    Takze na zapadni fronte klid, tohle je v povaze jako soucast kulturniho dedictvi :o)
    Podobne mne pri hokeji s Rusaky prekvapilo, ze zakladni rozvrh se za 50 let take nezmenil: robotizujici Rusove, cim vice pod tlakem, tim rychleji brusli a proti nim vychytrali Cesi, i v nouzi lehce a se srandickami kombinujici az do brany a vyvadejici tim soupere z rovnovahy. Vitezny gol daji tak, ze puk zamerne napali souperi pod koleno a ten si da vlastnaka…to potesi :o)
    Bohuzel nepotesi germansti sousedi, kterym je vcelku, ze vyhynou, nebot prioritu ma oddanost predsedovi, at je jakkoliv sileny. I kdyz- nakonec muzeme byt radi, ze maji Merkelovou, s takovym Schulzem- nevim, nevim, to by asi bylo horsi, takhle se pouze likviduji sami (a pokud se s tim sami svezeme je to jen nase blbost a nikoho jineho).

 13. Marie

  Pro witttu, chtěla bych se vám omluvit. Dnes jsem měla konečně čas a přečetla jsem si vaše komentáře a opravdu jsem v nich nenašla nic o vaší podpoře humanitních bombardování. Přečíst vše bylo nad mé síly. Někdy si říkám jestli v téhle zemi po třiceti letech demokratických masáží zůstal ještě někdo normální. Já to pravděpodobně nebudu. Možná, že když se člověk vypíše, tak se mu uleví. Můj případ to není, tak snad aspoň někdo. Některé komentáře dalších diskutující jsou opravdu divné, ani jsem neměla sílu je přečíst. Více se nebudu vyjadřovat, udělala jsem to jinde a stejně co se změní? Nejhorší na tom všem je, že nic. Tak proč bychom si my obdivovatelky, nemohly připomenout s láskou úžasného ruského pěvce. Snad to není zatím zakázané i když on silně podporoval Rusko, a proto ho mám ještě raději.

  • vittta

   Děkuji uctivě, Marie, že jste si dala tu práci.
   A co se změní…..
   No, nic se nezmění, ale zase budete v obraze.
   A kdo je normální?
   To by mě také zajímalo, no ale hodně lidí to o sobě tvrdí.
   To se mi zdá celkem v pořádku, ale jen potud, pokud zároveň- a více- netvrdí, že někdo jiný v pořádku není.
   Nic méně kdyby každý mávl rukou….něco na tom kolektivním vědomí může být, takže i když nic nezměníme, raději ať držíme spolu.
   A je nás víc jak všelijakých Saulů a jiných neziskových zrádců!
   Proč by nám měli poroučet, a určovat, co je správné, a co není?

 14. vittta

  A máme tady obohacení ve Francii.
  V článku se to hemží superlativy na práci francouzké policie.
  Ve skutečnosti to ale byl kriminálník, kterého si policie nevšímala, protože prodej drog a zlodějina je ve Francii dávno normální, tak normální, že to nikoho nezajímá.
  Za časů Alana Delona a jeho filmů by ten samý nebyl drobný drogový dealer, ale superzločinec, na kterého by byli nasazeni nejlepší policisté!
  Jaký pokrok!
  …sakra teď mi z myši zmizel ten článek..no, nevadí, bylo to na Novinkách, a ještě jsem chtěl upozornit na článek na Seznamu, kde se především zdůrazňuje, že vrah- Čečenec, se narodil v Ruské federaci.
  Takže v tom má prsty asi Putin.
  Včera tam byl článek, jak nějaké herečky v Canes protestovaly prosti sexismu.
  Krávy!
  Ať si hlavně vyberou, co chtějí, protože na jednu stranu jim děsně vadí, když jim chlap čumí na kozy nebo na prdel, a na druhou stranu jim ani trochu nevadí, když muslimové bijí a ponižují svoje ženy a znásilňují a vraždí ty cizí!

  • kočka šklíba

   To máte pravdu, na jedné straně ty ženy různě protestují proti všemu možnému co se jim nezdá na společnosti v Evropě, ale jak se jedná o islám, muslimy, najednou o nich neslyšíme. A přitom islám je k ženám krutý, to se nedá vůbec srovnávat s možnými úlety některých mužů v Evropě (případně v S. Americe). Já to nejsem schopná pochopit. Dokonce některé ty kačeny (možná většina, nevím, nemám mezi nimi známé) jsou zarputilé vítačky. Může mně to některá ze zdejších dvou žen, které jsou tak útlocitné k imigrantům, vysvětlit?

   • vittta

    Podle mě to vysvětlit objektivně nejde, Kočko.
    Důvod bude zřejmě v nějaké..jakési submisivní poslušnosti vůči stádu.
    Mluví se o sexismus, a Me too?
    Tak to řeknou, protože je to správné v tom stádu. (že to stádo existuje jen v jejich hlavách je lhostejné)
    Násilí na ženách v islámu v tom samém stádu je bráno jako normální, běžné až žádoucí.
    Néééé, opravdu, ani jedno sluníčko, dokonce ženské sluníčko necekne ani když jsou ženy bity, znásilňovány a vražděny.
    Ještě si vezmou kostýmy kundy a řvou Alláh Akbar.
    To je nějaká porucha vykořeněných, co vidí vykořeněné jinde.
    Podle mě by to uměl popsat psychiatr, ale to já nejsem….
    Vnímám ten důvod, ale špatně se mi to popisuje, neumím to přesně vyjádřit, a popsat to na odborném základě už vůbec neumím.

    • Kamil Mudra

     Jaroslav Dušek o tom říká:
     „Učíte se mluvit, ovládáte jazyk, učíte se myslet. A aniž by jste si všimla, že se učíte myslet, se naučíte myslet. To je vlastně jeden z největších triků a důvod proč je hodně lidí zmateno. Protože nevědí, že se učili myslet určitým způsobem a nenapadne je, že ten způsob myšlení, který oni používají, vůbec nesouvisí s jejich existencí. Je to jakýsi typ hypnózy, který je indoktrinován do bytosti. To je ale přirozený způsob pro naší civilizaci, takhle se to prostě děje. Uchopíte to dítě. Dáte ho do školy, kde mu napovídáte tu historii a spoustu informací, které budou za 10 let jiný a za 15 let budou jiný a za 20 let úplně jiný, … ale vy ho to prostě učíte. Teď ho z toho zkoušíte a ono z toho dostává známky – pěkně si to osvojuje a pěkně tu bytost vtahujete do určitého prostoru, který je založený na tom, že odevzdáváte svojí osobní moc. Odevzdáváte svoji osobní moc, protože vždycky je někdo mocnější než-li vy – chytřejší. Je to učitel, poradce, nebo guru, nebo advokát, nebo je to lékař. Někdo vždycky chytřejší než-li vy, kdo o vás rozhodne. On vám vlastně řekne, jak to s vámi bude, protože vy to vlastně nevíte. Vy to nemůžete rozhodnout, to rozhodne soud. A nebo to rozhodne pan doktor – jak to bude s vámi. Vlastně jste jakási odevzdaná bytost v jakémsi proudu různých vlivů, které právě způsobují, že mnoho lidí ty další, další a další… a pořád hledají venku nějakého guru nebo učitele nebo toho…..Začnu si říkat, když věřím tomuto názoru, tak co mi to způsobuje? Pak se mi zdá, že někteří lidé jsou špatní. Nelíbí se mi pak nějaká skupina lidí na planetě, protože já jsem uvěřil v tuhletu skupinu (ve které jsem). Buď (tamty) přesvědčím, že to si to (oni) myslí blbě (a já mám pravdu) a nebo s nimi budu muset bojovat.“

     A já bych k tomu dodal že žijeme v období matení pojmů. Matou politici, aktivisti, média, všelijaké samozvané autority a každý vystupuje tak, jako by právě ten jeho výklad či překroucení měl být tím co samozřejmě platí a je přece každému srozumitelné a komu ne, ten je jaksi pozadu a měl by se nad sebou zamyslet. Jinak BUBUBU! -dostaneš nějakou nelichotivou nálepku.

     Individuálně je pravda pro každého z nás to čemu věříme, kolektivně to na čem se shodneme a ti kteří říkají něco jiného prostě pravdu nemají a hotovo. Jenže s těmi zmatenými pojmy už v tom začíná být chaos, protože i v případě že někdo říká totéž co my, není ani zdaleka jisté že tím také myslí to co my.

     Takže než spolu začnou hovořit lidé kteří se velmi dobře neznají je zapotřebí si hned na začátku ujasnit co si pod kterým pojmem představujeme a pak během hovoru si průběžně ověřovat zda ještě stále hovoříme o tomtéž. Ale pojmů je plno a komu by se do toho chtělo, že? Kde jsou ty doby kdy stačilo prohodit nějakou konverzačně zažitou poznámku, rčení nebo citát a nebylo třeba dalšího vysvětlování. Tohle srozumění na ukotvených, neměnných, ba přímo nedotknutelných pojmech se úplně vytratilo. No a s následky se setkáváme denně.

     • MaB

      Takže než spolu začnou hovořit lidé……“
      Moje (tolikrat opakovana) slova, Kamile ! ;)
      JD je zde skvely, myslim, ze i v tom se shodneme.

      • Kamil Mudra

       Já myslím, MaB, že toho na čem bychom se shodli se najde mnohem víc. Ale je třeba své mínění bez obalu vyslovit, tak jak to momentálně cítím a ne jen opatrně naznačovat, abychom si náhodou pro budoucí čas, „nezadali“ s nějakou „pravdou co pravdou být přestala“, nebo alespoň „ztratila na kráse“. Ten lidský svět je dost složitý, plný cest u nichž se často špatně rozpoznává kam vedou a občasné zabloudění není pro nikoho žádnou ostudou, které by bylo nutno předcházet neustálým ponecháváním pootevřených zadních vrátek. Konec konců, setkáváme se anonymně, ve virtuálním prostředí a virtuální hlavu našemu nicku nikdo neutrhne. :-)

       • MaB

        Ano , Kamile, právě proto, že je „ten lidský svět dost složitý, plný cest u nichž se často špatně rozpoznává, kam vedou“, proč si nepřiznat, že se v něm nevyznáme, bloudíme, jsme dezorientovaní, tápeme ?
        A že jsme většinou odkázáni jen na předkládané „pravdy“, které bývají odlišné, pokud nejsou zcela protichůdné. Kterou z nich si vybrat, tu „černou“ nebo tu „bílou“, když nemáme možnost si ani jednu z nich ověřít ?
        Nebo když víme, sami jsme se o tom přesvědčili, že se nabízená „realita“ částečně nebo zcela liší od té, kterou známe.
        Co pak ? Nutně pochybovat ! Hledat a klást si otázky: Je to skutečně tak ? Nebo je to naonak ? A co když je vše ùplně jinak ?
        Ostatně, proč by nebylo možné nemít občas žádný názor ?
        Jednoduše a prostě říci NEVIM, zatím mi chybí argumenty k tomu, abych si vlastní názor mohl-mohla udělat ?
        Nebo také – můj „vnitřní boj“ mezi rozumem a citem, z nichž jeden říká „ano“ a druhý „ne“, zatím nemá vítěze…? :)

        Ale hlavně, Kamile:
        Stále ještě jsem nepochopila, jak je možné insultovat nebo dokonce vyloučit z diskuze někoho, jehož názory nejsme schopni akceptovat jen proto, že nejsou konformní s našími, nebo se že (často i jen zdánlivě) vymykají zdejšímu „ideologickému trendu“…

        • vittta

         Vy máte veliký dar „gaučové“ vyhledávačky dobrodružství, resp. oduševnělé hledačky pravdy.
         Ve skutečnosti ale spíše hledáte podklady pro potvrzení své pravdy.
         Lidský život je složitý jen u ukňouraného pseudofilosofa, co neustále hledá nějaká oduševnělejší vysvětení, než prostou evoluci.
         Lidský život, stejně jakýkoliv jiný život, má za cíl se rozmnožit, a za co nejméně vydané energie mít co nejvíce místa na slunci.
         Proto nebude nikdy fungovat žádná společnost, která bude vykrmovat vyžírky a bude jim dávat všemožná práva a dokonce bude dávat všemožná práva zločincům, i vrahům.
         Vyžírky, zločinci i vrazi získají zákonitě vrch, protože oni jednají přirozeně, na rozdíl od společnosti, kterou rozkládají.
         Že si něco nelze ověřit…ano, ale ve vašem případě si mnohé spíše ověřit nechcete, odmítáte vidět, a důkazům nevěříte.
         Že negři nejsou pro Francii přínos je ověřitelné velice snadno, a že se Francie účastnila agresivní války, je ověřitelné též- což jsou témata, o kterých jste tady monologovala.
         A nemít žádný názor možné je, samozřejmě, když je všude mír a dostatek, nemusíte mít názor žádný.
         V těžkých časech- a ty tu už jsou, a budoucnost nikdo raději neodhaduje, vyjma Saula, který vidí…nějak velkou brutalitu ve střetu kultur (nebo jak to přesně formuloval) , ale kupodivu to vidí jako určité nevyhnutelné pozitivum.
         Nic méně vy nemáte názor, nic neděláte, a ze země se vám pomalu, ale jistě stává chalífát z bezpečností na úrovni Konga, a až procitnete, a nějaký názor si konečně uděláte, bude pozdě!
         Ten konec se vám povedl.
         Nejprve jdete na věc logicky a demokraticky:
         Stále ještě jsem nepochopila, jak je možné insultovat nebo dokonce vyloučit z diskuze někoho, jehož názory nejsme schopni akceptovat jen proto, že nejsou konformní s našími“…….zde doplním, že se mnou se už nebavíte, a na konkrétní SLUŠNÉ A NORMÁLNÍ dotazy reagujete jen vyjímečně- tedy jste přesně naplnila to, co píšete o druhých.
         Ale ta myšlenka pokračuje, aby někdo nebyl na pochybách, že tou trpící jste vy:
         ….“nebo se že (často i jen zdánlivě) vymykají zdejšímu „ideologickému trendu“…“
         Jasně, ale ono se fakt blbě diskutuje s někým, kdo diskuzi ZÁSADNĚ odmítá s tím, že oponentura je cosi agresivního a nějak celkově špatného.

         • vittta

          A tady jste zapoměla odpovědět, nebo se mnou- jako obvykle- nehodláte ztrácet čas.
          A přitom třeba váš konkrétní pohled na vylučování z diskuze by mě zrovna zajímal….

        • Kamil Mudra

         „A že jsme většinou odkázáni jen na předkládané „pravdy“, které bývají odlišné, pokud nejsou zcela protichůdné. Kterou z nich si vybrat, tu „černou“ nebo tu „bílou“, když nemáme možnost si ani jednu z nich ověřít ?“

         No vidíte MaB, a o tom to právě je. To že umístíte do debaty nějaké odkazy na podporu svého postoje (všimněte si že nepíši tvrzení) automaticky vyvozuje předpoklad že si o nich něco myslíte. Když pak já v reakci umístím do debaty na podporu svých protiargumentů jiné odkazy a zeptám se co si o nich myslíte, vy mi odpovíte že NIC. Přitom v pokračování debaty následně sama píšete o nemožnosti si cokoli ověřit, včetně těch odkazů vlastních. Ale kdybyste si o svých odkazech nic nemyslela, asi byste je do debaty neuváděla. Tedy je evidentní že svým odkazům dáváte větší váhu než těm mým. To bych vám neměl za zlé, protože dělám totéž. Jenže já tu větší váhu vlastních odkazů, alespoň ze svého pohledu, nějak zdůvodním ale vy už pak setrváte jen u té obecné relativity informací, aniž byste u svých odkazů učinila totéž odůvodnění. Já se tím ocitám v pozici toho kdo „hází hrách na zeď“, vy si za tou zdí v klidu a bezpečí hovíte a celá debata se stává úplně zbytečnou. Když se to stane jen sporadicky, dá se nad tím mávnout rukou, ale v častějším výskytu to člověka (alespoň člověka mého ražení, který má potřebu se k něčemu dobrat) přestane bavit.

         • MaB

          „Schvalujete válku, protože jste si jistá, že Sýrie použila chemické zbraně“
          „Já se jen divím, že v sobě najde tu odvahu tady mentorovat.“
          „O bombardování Guernici ví, ale o Dien Bien Phu se ještě nezmínila.“
          atd. atp. stále dokola.
          Kamile, právě proto je někdy lepší nemyslet si NIC a vůbec nejlepší je některé komentátory prostě ignorovat …
          Totéž samozřejmě platí i komentářích mých…

          • Kamil Mudra

           To záleží na tom jaký hovor chcete vést. Pokud ve stylu „aby řeč nestála“ tak na tom myšlení opravdu moc nesejde. Pokud však jde o hovor jehož cílem je nějaký uchopitelný výstup, pak je dobré držet se pravidla: nemyslím – nehovořím (nepíši) a vstoupit do hovoru až ve chvíli kdy je člověk přesvědčen že má něco přínosného ke sdělení. Pak to ovšem předpokládá i připravenost k „obhajobě“ onoho přínosu – byť nutně nemusí být využita (když je druhou stranou ten přínos ihned rozpoznán).
           Ale je dobré když jsou účastníci hovoru předem srozuměni na tom o jaký hovor jde. Pokud jeden „jen tak konverzuje“ a druhý do něj vkládá nějaké argumentační úsilí tak si ten druhý po chvíli začne připadat blbec a zpravidla se naštve.

          • vittta

           Mě to připadá jako zbabělost.
           Co tedy vlastně chcete za dobrodružství?
           To je jako nechat se donést na severní pól vytápěným vrtulníkem, tam se v dobře pandoucím, moderním, antizimním oblečení vyfotit, a pak všude tvrdit, že jste zažila velké dobrodružsví, a byla jste na severním pólu.
           Na diskuzi intelektuálně nemáte.
           Netvrdím, že jste tak blbá, ale diskutovat neumíte, neumíte snášet rány, neumíte je dávat, neumíte argumentovat.
           Dílem je to asi prosto, že žádný názor vlastně nemáte, a mainstream, který vám dosud dal odpověď na každou otázku, vám jí najednou nedává, protože těch otázek je tady najednou daleko víc, než jste z mainstreamu zvyklá a též jsou daleko přímější.
           Tak vytahujete kde jakou nepřesnost, kde jaký útok…tady koukám třeba :
           „Já se jen divím, že v sobě najde tu odvahu tady mentorovat.“
           To jsem někde psal, ale mělo to kontext, ani už nevím jaký, ale tyhle výňatky prostě ten kontext už nedají.
           Je to samozřejmě klasické, něco citovat, ale nesmí se to dělat pořád, případně jenom.
           Tohle je politická diskuze, to je oheň, rány, argumenty, jak píše Kamil, každý svůj text musíte být připravena hájit, a někdy jsou ty texty psané jen kvůli další obhajobě, jsou kontraverzní, hrubé, atd..atd..
           Vy se umíte rozplývat nad rozhovory intelektuálů, leckdy podivínů….myslím si osobně, že většinu z toho stejně nechápete, ale jelikož je to oduševnělé, cítíte se i vy oduševněle.
           A pak se také tetelit nadšením nad hudbou.
           To je vaše parketa, tam můžete vyniknout, a nikdo se nebude zajímat, co jiného ve vás je, tady se prostě u politiky lidé zajímat budou, stejně jako budou třeba nápekovat mě, podsouvat Kamilovi..atd…
           To k tomu patří, a pokud to tam není, je diskuze svým způsobem ….“nijaká“.
           Já tedy jsem příznivcem rázných ran a hrubého stylu, musí to žít, bez ohledu na to, jak jsem frankován.
           Takový Kamil naopak je klidný a umírněný.
           To píšu hlavně proto, že se mu i tak kolikrát dostalo stejných unfér zákroků, jako mně.
           Politika férová není, a diskuze o politice také ne,
           Tak to prostě je.

          • embecko

           Zkratka neunese pestrou multikulturni debatu, po ktere sama vola. To je stale to same, lide opouzdreni ve svem lokalnim kulturnim pozismu se dozaduji jeho otevreni a kdyz se to stane, jsou prekvapeni surovosti konfrontace. Jejich predstava je asi takova, ze otevreni se neznamena zmenu, ale jen zabavne zpestreni s tim, ze pak lze vzdy couvnout do starych koleji. Jak pises- bajecne dobrodruzstvi na severnim polu, vykonane pomoci vytapeneho vrtulniku a po fotce ve funkcnim obleceni supsky nazpatek! Tim se otvira dalsi paradox: lide, touzici po zmene jsou v podstate hluboce konzervativni a pevne fixovani na svuj uzavreny kulturni okruh. Hluboka vira v nemennost normalizacniho prostredi ve kterem se nachazeji, je pak nuti si myslet, ze vse okolo je jenom jako. Macron je jen jako, hezky chlapik co sem prisel, aby nas zabavil, uprchlici jsou take jako, takze je jako privitame, dame jim jako deky a oni se nam za to odvdeci usmevem. Pak, pobaveni, se zas vratime mezi sve a uprchlici se s vykriky diku na rtech pomalu asimiluji.
           Jak se doba vykloubila, meni se rychle i vyznamy terminu- tezci konzervativci se razem deklaruji za progresivisty, levice kona asocialni podlé kroky a tvari se pri tom humanisticky, pravice se snazi udrzet socialni smir, za coz ji nadavaji do xenofobu atd.. Je to vsechno na hlavu :o)

          • vittta

           Ruská podlá xenofobní a rasistická propaganfa! (Kamil)
           Surové napadení a podsouvání! (Sax)

          • kočka šklíba

           To je právě to na co jsem se ptala MaB už před měsícem nebo ještě dříve. Zda si uvědomuje, že ti, co by opravdu potřebovali pomoc se sem vůbec nedostanou. Ti co tu jsou, nebo většina, řekla bych tak minimálně 90 %, žádnou pomoc vlastně nepotřebují, měli dost peněz na to se dostat do Evropy, tolik peněz nemá , bych řekla, minimálně 1/3 zdejších občanů, nakonec jsme viděli i jak odmítali jídlo, například v Madarsku. Nehledě na to, že také většina je mladých mužů, kde zůstávají ty ženy a děti? V těch hrozných podmínkách? A to je tam klidně ti muži nechají? Vždyť už to je přece hrozné. Opravdu potřební zůstávají a zůstali na místě, maximálně se přesunuli na bezpečnější místo bud v Sýrii, nebo těsně za hranice. V Evropě je buď kriminální odpad nebo lidé, kteří pomoc opravdu nepotřebují. Až na výjimky, samozřejmě.
           A na tyto otázky jsem samozřejmě odpověď od MaB nedostala a to ještě v době, kdy mně blahosklonně odpovídala. Od té doby, kdy napsala o bombardování – pro jistotu, ach jak lidské je od ní toto gesto, a já jí to připomněla, už neodpovídá vůbec ;). Přesto, já se jí ptát budu pořád, já totiž nemám potřebu se různě vytáčet, překrucovat slova, pokud se spletu, špatně volím slova, tak to přiznám a nesnažím se to „okecávat“ .

          • Saul

           Co přesně tou „surovostí konfrontace“ myslíte,embéčko?
           Zahrnujete do to toho i zákeřnost,křiváctví a diskusní fauly?
           Tak jak to přesně v tomto jednom ,jinak běžném případě ,zdokumentovala Mab 14.5.2018 – 14.20
           Tak taková diskuse se opravdu těžko snáší a taky mne přestalo bavit nechávat se vmanipulovat do role užitečného idiota idiotem opravdovým,kterému jde jen o provokování a vlastní narcismus.
           „Je to vsechno na hlavu :o)“
           No,to určitě je,v tom se shodneme
           Ovšem včetně té vaší bublinkové komunity opravdových drsných dobrodruhů tady,co nesou na svých bedrech celou tíhu dnešní doby,což my naivní a zhýčkaní pitomci pořád ne a ne pochopit a ocenit.

          • vittta

           A to sis Saxi učitě všiml, že na podporu negrů NIKDE žádná argumentace vůbec není.
           Tedy žádná oponentura v tom slova smyslu neexistuje.
           Kamkoliv se podívám, tam argumentuje různě odpůrce migrace, a protiargument je, že dotyčný je ruský agent, fašista, xenofob, nacista, a opozičník většinou vytvoří virtuální realitu- konkrétně tady třeba Saul vytvořil vitttu- hitlerovce, a to pak ve svých komentech řeší, co bych udělal kdyby…a co vyznávám za ideologie, a jaké mám u toho duševní poruchy, a životní neúspěchy a frustrace, čemuž zřejmě i věří, protože to prostě říkali v televizi.
           MaB zase argumentuje podsouváním kde- čeho, přece ona nic neřekla, ona ničemu, co nejde ověřit nevěří…což je mimochodem samo o sobě idiotské, protože jak lze vlastně něco ověřit, že jo, takže se prostě řekne, že nepříjemný důkaz je hoax, a toto označení samo o sobě zase vytvoří virtuální relitu, a řeší se kdo to tvrdí, a proč to tvrdí, místo události samé, či souboru událostí.
           Čímž se sluníčkář vyhne nepříjemnému faktu, že žádné argumenty nemá.
           Na diskuzích, kde se boduje + a – se zase pokrytecké slušňáctví provozuje tak, že text, který nějak popisuje realitu, vydatně omínusuje, ale konkrétní reakce není žádná, nebo je zmatená, jako ta od Taty, co jsem tady nedávno popsal.
           Plácání se ve sluníčkovém hovně pak graduje tím, že třeba na BL potvrzují hlavní štváči vzájemně vlastní názory, a opozice připuštěna vůbec není, nebo třeba tady označí MaB Saula za statečného, když tento nekompromisně razí názory, které si lze pustit každý den v rádiu, či přečíst v mainstreamu, či onálepkuje náležitě politického oponenta, ale v kontextu zcela nepatrné onálepkování jí samotné tady do nekonečna cituje, a vyčítá Kamilovi, jak je nespravedlivý.
           Nakonec tomu Saul nasadí korunu tím, že potvrdí veškeré názory, které zde celou dobu napadal vč, jejich předkladatelů, tedy že …teď nevím, jaký efektní obrat použil- ale něco ve smyslu, že to bude brutální střet s jinou kulturou, a že by se měly zavést takové a makové zákony, a dokonce že by se sám bránil i se zbraní v ruce.
           Až jsem pojal podezření, že zase chce získat trolovací pozici slušňáka, který nebojuje s „konstruktivní kritikou“ současného stavu, ale pouze s vulgárními a sadistickými ultrapravicovými extremisty.
           Vzniká guláš, kdy NIKDO (až na neptarné %, dle mého tak max.5%) tady negry nechce, ale chtěli by to udělat NĚJAK, hlavně tak, aby to bylo korektní, slušňácké, humánní a aby hlavně nikdo nemusel zvednout prdel, i když by to zvednutí prdele znamenalo jen to, že u voleb zvolí stranu, která bude ANTIMIGRAČNÍ, nebo aby k volbám vůbec šli.
           A budou bojovat tak dlouho, až bude země plná negrů, a lidé nebudou moci najednou ani chodit kam chtějí (NO-GO zóny) nebo budou minimálně obtěžováni na místech, kde dříve relaxovali, nebudou smět nosit co chtějí, anž by riskovali bití či dokonce zabití (zejména ženy) a po 22.00 hodině (v zimě dříve) už bude o hubu vůbec vystrčit rypák z kvartýru, a najednou se tomu budou děsně divit, jak se to mohlo stát, když oni to přece takhle nechtěli.
           Tady to mnozí znají, když nadšeně zvonili klíči a zpívali hymnu, aby pak za 2-3 roky přišli o práci, o byty, a o důstojnost, zatímco dříve kriminální živly se stali váženými podnikateli a občany, a cigošká verbež si vozí žrádlo domů erárem placeným taxíkem.
           To se ještě dá jakž takž pochopit, protože minulý režím se zdál být skutečně daleko idiotštějším, než v pravdě byl, a to zejména ve srovnání se západním pozlátkem ale i reálně nabídkou zboží a služeb.
           Ale proč to dopustili Němci, kteří měli „nebe“ na dosah, je těžko pochopitelné, leda snad by to bylo tím, že právě měli to nebe na dosah, a člověk patří za živa na zem, a ne do nebe…..

          • embecko

           Co přesně tou „surovostí konfrontace“ myslíte, embéčko?
           Zahrnujete do to toho i zákeřnost,křiváctví a diskusní fauly?
           *
           Presne tak, Saule…ale nemyslim take, nybrz predevsim. Nase zdegenerovana spolecnosti nam predklada vykastrovanou pestrost, imperialne upravenou, ze ktere je druha strana mince odstranena. Viz priklad se severnim polem- ten je take krivacky, zaludny a zakerny, ale tim, ze vas tam odvezou ve vyhratem vrtulniku a ve funkcnim obleceni odvracenou stranu pestrosti, vichrice a chlad, eliminuji. Ovsem budou vam tvrdit, ze jste zazil vsechno.
           Je to prima vyjet na 14 dni do hotelu v Tunisku, ale vydejte se tam na 2 mesice s ruksakem a zijte s domacimi ve vnitrozemi a brzy poznate, co je to ona pestrost a jak tezko se snasi.
           Vybrabcena multikulturni pestrost je to, po cem slunicka touzi, ale nikdy to nedostanou, protoze pestrost, ktera prichazi, je kruta a lide, kteri ji reprezentuji maji vuli prosadit i to, co je nam zatajeno a co se nam vubec nelibi. O tu pro nas spatnou polovinu se nikdy nenechaji pripravit, protoze ta je zdrojem jejich identity.
           V diskuzi je to to same- bud chcete pestrou otevrenou diskuzi, ale pak se musite naucit vyjit i s vitttou ci Kamilem. Anebo je vykastrovat :o) Tohle je velky konflikt, ktery zastanci vykastrovane pestrosti (slunicka) nechapou. Uprchlik (diskuter) neni clovek, co sedi na namesti na schodech a s usmevem hraje svoji etnohudbu (debatuje v ramci necich predstav), ale zivy tvor se svoji temnou strankou, kterou kdyz mu seberete, je to jako by umrel…do cehoz se mu moc chtit nebude :o)
           Komunisti meli o cloveku sve imperialni vykastrovane predstavy a nakonec zjistili, ze lide kradou, ulejvaji se z prace, vyzaduji pornografii a obleky z Neckermanna. Do diskuze take vstupujete s tim, ze druhy se v ni bude chovat jako vy…ovsem chyba lavky, neni jako vy. Vase vstupni predstava je pestra diskuze v ramci vasich kastracnich predstav :o) ale to si druhy nenecha nikdy libit, protoze to opravnene chape jako nasili, ktere se na nem snazite vykonat a tak se brani tomu, abyste z nej vyrobil sam sebe.
           Takze plati to, co pisi nahore: „Lide opouzdreni ve svem lokalnim kulturnim pozismu se dozaduji jeho otevreni a kdyz se to stane, jsou prekvapeni surovosti konfrontace.“ Vy si predstavujete diskusni pestrost predevim jako hovor, kdy na vas ten druhy bude hodny a to podle vasich predstav. Ale jak rikam, to nejde…a jako spravny levicak namisto zhodnoceni se zapricite a prilozite pod kotel a pak si stezujete… :o)

          • Saul

           No,ten váš příklad s batohem byl asi zbytečný.
           Projel jsem s ním kus nejen Evropy,ale i Asie a Afriky,tak si troufám tvrdit,že o kulturní rozmanitosti cosi vím(a o lidech taky)
           A taky cosi vím o tom,že aby něco fungovalo,musí to mít svoje pravidla.
           Dokonce i ta pestrá,otevřená diskuse.
           Tady pravidla určuje vitta(s Kamilem za zády) a já jsem schopen akceptovat surovost,ale zákeřnost rozhodně ne.
           To je zase moje pravidlo.
           Jestli je pro vás přitažlivější boj bez pravidel,prosím,proti gustu…
           Ale proč se proboha všichni dovoláváte světa,který bude spravedlivý,ve kterém bude klid,pořádek a tedy nezbytně pravidla k dodržování???

          • embecko

           Vittto, treba by Saulovi pomohlo, kdyby si te predstavl jako diskusniho negra, co sem utekl ze zahranicni diskuze. Pak by se mela projevit jeho ochota k prijmuti multikulturni pestrosti. Treba pak od nej dostanes jeste nejaky darek?

          • embecko

           „A taky cosi vím o tom,že aby něco fungovalo,musí to mít svoje pravidla“
           Vy jste je tam nejel obohatit? Nechteli se seznamovat s cizi kulturou a jejimi pravidly? Nelibilo se jim treba, kdyz jste na ulici oslovoval cizi zeny a ptal se jich na cestu, jak je to bezne v Evrope? Tak to jste zavital mezi nejake xenofoby!

          • Saul

           Nezavítal jsem mezi xenofoby,embečko.
           A víte, jak jsem to poznal?
           Že v drtivé většině ke mne přistupovali bez předsudků.
           Nebyl jsem pro ně už dopředu bílé prase,které třeba jejich zemi i někdy bombardovalo,nebo vyžíralo jako kolonii.
           Byl jsem člověk a tak mne brali a jak jsem si to u nich udělal,tak jsem to měl
           A udělal jsem z neznalosti i spoustu přešlapů,které mi tolerovali.

           Takže si tu hezky fungujte bez pravidel a já zůstanu u těch svých.
           Vyplatilo se mi to,vždycky a vězte,že jsem byl i v hodně dobrodružných a nebezpečných situacích o kterých se vám,nebo vittovi u kompu ani nezdá.

          • vittta

           Já jsem poslouchal Saule nějaký rozhovor se Zikmundem….nebo Hanzelkou, teď nevím, a ten vyprávěl o svých cestách- a procestoval toho víc jak vy.
           A ten říkal, že dříve byla pakárna tady, než vyjeli, ale tam pak se dalo cestovat všude, a poznávat cizí kultury.
           Dneska že už se dá jet kamkoliv, ale on že by už nejel, že je to nezáživné, umělé a o život.
           Dokument byl z r. 2006.
           Nevím, jak přesně to říkal, ale mluvil krásně a ušlechtile.
           Jen trošku jinak, než vy…
           On byl….SKUTEČNÝ dobrodruh.

          • Saul

           SKUTEČNÝ dobrodruh se spoustou zkušeností jste přece jen vy.
           Zcestovalý za 299Kč/měsíc.

          • Saul

           „Dneska že už se dá jet kamkoliv, ale on že by už nejel, že je to nezáživné, umělé a o život.“
           Ano a možná podobně to dnes cítím i já.
           Do míst,kde jsem se před čtvrtstoletím cítil zcela bezpečně bych dnes už nepáchl ani s ozbrojenou ochrankou a tam kde dřív byly ještě zbytky něčeho autentického je dnes skanzen.
           A co jako?
           Svět se mění a pořád měnit bude.
           Svět Zikmunda a Hanzelky byl pryč už když jsem začal cestovat já a dobrodružství jsem si užil i tak dost a stejně si ho užijí mladí,kteří se dnes vydávají na cesty a mají daleko víc možností,než jsem měl já tehdy.
           A pochybuju,že by jim to Hanzelka se Zikmundem rozmlouvali.

          • embecko

           „Že v drtivé většině ke mne přistupovali bez předsudků.“
           Protoze jste tam byl za vesele zviratko, ktere stahnou o par dolaru a vedi, ze pak odjede. Ono staci tam bydlet, byt asimilovany, ale mit jen jine nabozenstvi- viz Koptove v Egypte.
           Jakmile se chcete usadit, mate problem a to nejen v Asii a Africe, ale i v Evrope, Polaci v Anglii by mohli vypravet…
           https://zpravy.idnes.cz/britanie-odebirani-polskych-deti-d4b-/zahranicni.aspx?c=A170815_345285_zahranicni_ert
           „Představy, že budou své děti vychovávat jako doma, se však stále častěji hroutí při srážce s britským sociálním systémem. Počty rodičům odebraných polských dětí jdou už do stovek.“

          • vittta

           Všimni si, Saule, že mi tady píšeš, že skutečný dobrodruh jsem já, a přitom jsem se NIKDY nezmiňoval, že bych se snad cítil dobrodruhem být.
           Nic méně je od tebe statečné, že mi to píšeš, jak jistě ocení MaB.
           Zkušenosti…ano, mám, především životní, a asi je mám obstojné, v porovnání s jinými, a zase v porovnání ještě s jinými nicotné, tak to chodí.
           Moc nerozumím tomu, proč bys měl být nějaké bílé prase, co kolonizovalo či bombardovalo jejich zemi (ve smyslu že to dělali bílí), protože každý národ, který měl na to sílu, kolonizoval a zotročoval tak daleko, jak daleko dosáhla jejich moc, bez ohledu na barvu ksichtu jejích příslušníků.
           A kolonizovali černí černé a čmoudi čmoudy a bílí bílé a nejhůř se asi chovali k černým Arabové, kteří dodnes okupují severní Afriku, kterou kolonizovali, jak je ti jistě známo.
           V tomto musím říci, že jsi bělofob, klasické sluníčko, které nenávidí bílé, protože mainstream učí, že všechno zlo pochází od bílých.
           Proto se také dozvíš snadno, že Španělé vyvrátili říši Aztéků, a zotročili mnoho národů, ale už se nedozvíš, že Španělé byli jen chabý odvar cíleného zotročování národů Aztéky, jejich bohové tak lačnili po krvi, že žádali tisíce obětí každý rok, a Aztéčtí válečníci nedělali nic jiného, než že lovili oběti, kterých snad mělo být až 50 000 za rok.
           A že bys dneska už také nejel…proč jako?
           Když to tak přeješ těm mladým v tom samém textu?
           Změnil se snad svět k horšímu?
           Copak jsou lidé v těch zemích méně přátelští, méně tolerantní, méně přívětiví k cizincům?
           A pokud by to tak bylo, co je příčinou?
           Vždyť Evropané, BÍLÍ Evropané vítají uprchlíky ze všech zemí, a nejvíce ze zemí snědých a černých.
           Proč by tedy měli být černí, snědí, či žlutí méně laskaví?
           Svět se mění, Saule, a píšeš to, jako cosi ne úplně dobrého.
           Proč ale?
           Vždyť ty sám vitáš multikulturní soužití, a považuješ ho za správné, copak v černých či snědých zemích nejsou stejně multikulturně ladění, copak oni nechtějí přátelství k bílým, když sami toto přátelství, a toleranci a respekt, od bílých vyžadují?
           Co se tedy stalo se světem, vždyť ve Francii je vše v pořádku, v Německu klesá kriminalita, diktátoři jsou svrženi (jen Asad se ještě drží), svět se přece posunul vpřed, k zářným zítřkům, kdy si budou národové rovni, rovna si budou i pohlaví, kterých je dnes asi tak 50, a každý má svá práva? (a když to nepůjde po dobrém….)
           Nač ta skepse, co je to za tóny podivné, které znějí z tvých textů?
           I MaB zde uvádí na pravou míru lži o Francii, a Třešeň zase uvádí na pravou míru lži o Švédsku, svět je v pořádku, a je na tom lépe než byl dřív…..
           Co myslíš, jak to tedy vlastně je?

          • vittta

           Hezké, Saxi.
           Zotročovat bílé dívky negerskými gangy v Británii bez problémů jde, ale mít malý byt, dát děcku na zadek, či nechat 12 letého synka samotného doma je nemožné.
           Sluníčkové pokrytectví!
           Zlatá normalizace, tady bylo všechno normální, jen my byli slepí!

          • Saul

           Mb15:41
           Vesele zviratko a osilek otres se jste tam mozna byl vy nekdy s nejakou cestovkou,pokud vas tedy placeny delegat radne rozveselil.
           Ja prijimal pozvani od rodin(vetsinou muslimskych),ktere mne byly ochotni hostit na neomezene dlouhou dobu a odjizdel jsem od nich bez utraty jedineho dollaru.
           Krome skromnych darku pro jejich deti.
           Coz je asi mimo dosah vaseho povittovsteloveho chapani.

          • Saul

           Ale o par dolaru mne tam stahli,to jste se trefil.
           Tak to tam proste chodi,ze blbej a cizi plati mnohem vic.
           V jedne indicke cestovce,kde jsem si chtel koupit listek na vlak,abych nemusel stat nekolikahodinovou frontu na nadrazi to trochu prepiskli.
           A moje rozhorceni bylo slyset az na druhem konci Delhi.
           Kdyz jsem odesel a rozbil bouchnutim dveri jeho vypln,tak mne jeden z jejich zamestnancu,Tamil cernej jak negr dobehl a omlouval se mi.
           Nakonec jsme se nekolik dnu schazeli a stali se z nas dobri pratele.
           Stalo mne to par rupii za par vypitych caju a lassi u kterych jsme se v placeni stridali.
           Dodnes mam od nej v knihovne knihu o Gandhim i s jeho venovanim a rad si na nej vzpomenu.
           Vy ……vesele zviratko.

          • vittta

           Takže tys byl před 25 lety někde na Raisu, a dneska z toho děláš ten závěr, že běloši jsou verbež, a negři jsou hodní a slušní.
           To je docela žvást, Saule.
           Nééé, fakt nebudu hledat tvůje kecy o tom, že (zhruba) kde nebyl bílý, tam nebylo zlo, nebo že soužití kultur bude brutální, ale nakonec spolu budeme muset žít, nebo tak nějak.
           Já se jen divím, když jsou (většinou) muslimové tak fajnoví, proč jsou s nimi ty problémy.
           A proč i ty očekáváš v budoucnu určitý….zádrhel, když je znáš jako skvělé lidi.
           To lze vysvětlit myslím dvěma způsoby.
           Žádné problémy s nimi nejsou, naopak, jsou plně integrováni, či se o integraci všemožně snaží, a zprávy o jejich kriminalitě jsou hoaxy z dílny Putina, nebo ultrapravicové AfD, nebo už muslimové nejsou to, co bývali.
           Dám takový příklad, co mě utkvěl v paměti.
           Je to možná 10 let zpátky, a nějací intelektuálové (nadčeši) se rozhodli ukázat buranským Čechům, že nezáleží na barvě pleti, ale jen a jen na člověku.
           A nevím přesně, ale min. 3 intelektuálské rodiny pozvaly na oběd jinobarevné spoluobčany, cizáky, ale i české občany.
           Jeden pozval nějakého negerského doktora, jiná cikánského muzikanta, a další nějakého egyptského inžinýra, a všichni se tvářili děsně oduševněle, jak jsou příkladem všem českým xenofobním debílkům.
           To na mě zanechalo tak hluboký dojem, že jsem na to dodnes nezapoměl.

          • Saul

           „Takže tys byl před 25 lety někde na Raisu, a dneska z toho děláš ten závěr, že běloši jsou verbež, a negři jsou hodní a slušní.“

           vitto,ja jsem na nejake definitivni zavery uz v zivote hodne opatrny.
           Nicmene jeden jsem si udelal.
           Totiz, ze vy jste zamindrakovany idiot a chudak.
           Zkuste uz prestat s tim trapnym skemranim o diskusi se mnou.
           Ani ja a troufam si hadat,ze ani Mab,Tresen,Tribun,Seal….s individuem jako vy proste diskutovat nebudou.
           Zkuste se s tim smirit a najit si jinou obet.
           Pokud mate potrebu mne nejak osocit,nemam s tim problem,ale nechapu proc k tomu pisete tak dlouhe komenty,ktere stejne nectu.
           Dobrou noc.

          • vittta

           Saule, když se podíváš pozorně, tak zjistíš, že osočuješ ty mě.
           Diskutovat se mnou nemůžeš, protože nemáš odvahu a argumenty, stejně jako tebou jmenovaní, ale ty bys disktutoval rád, protože se vlísáváš MaB, která tě má za hrdinu, když mě ofrankuješ odvážně jako nacistu, a frustráta, nebo co mi to furt vykládáš.
           A…to jsou všichni, co se mnou nediskutují?
           Proč je jmenuješ, to má být nějaký výkvět člověčenstva, zatímco ti, co se mnou diskutují jsou nějací mí mluvčí, či co, prostě podřadní…nebo jak to myslíš?
           A disktovat se mnou nemusíš, a jak jsem uvedl, ani nediskutuješ, ale já s tebou diskutuji, a čtou to jiní.
           Takže to není nijak jen mezi námi, má to svůj účel.
           Takže…víš co mi můžeš, že jo.
           Drž zobák jako MaB, která má ráda dobrodružství, ale bezpečné a milé, a nech na mě, jak se k tomu postavím.

          • embecko

           „V jedne indicke cestovce,kde jsem si chtel koupit listek na vlak,abych nemusel stat nekolikahodinovou frontu na nadrazi to trochu prepiskli. A moje rozhorceni bylo slyset az na druhem konci Delhi.“
           Tak to jste se choval jako negr, co mu je prilis, stat s domacimi listky na vlak. To ja, multikulti, jsem tam s nimi stal vzdycky, protoze jsem presvedceny, ze kdyz uz jedu za multikulturni pestrosti, tak se vsim vsudy, nic imperialne vykastrovaneho. Sahib ma na cestovku, sahib je zviratko. Rupka sem, rupka tam, to znam…v privatu za 15,- v cestovce stejny pokoj za 500,- :o)

          • vittta

           Vždyť jenom lže, Saxi.
           Kdo ví, jestli tam vůbec byl.
           Už vidím, jak za ním vybíhá černý Ind, aby se mu omluvil za předražený lístek.
           Pak se z nich stali přátelé….ha,ha!
           No, jak říkáš, ten Tamil, černej jak bota, byl prostě jeho průvodce, ani v Indii se totiž asi nečekají několikahodinové fronty, aby jen někdo vlakem 50 km.
           Takže Saul tím vlakem někam odjel, a ten Tamil jel s ním jako doprovod z cestovky.
           Čert ví, ale co on tím chtěl vlastně říci?
           Tedy kromě toho, že máš „provittelovské“ chápání, a že jsou muslimové skvělí lidé, kteří ho jen tak, z čistoty duše, úplně zadarmo zvali, na dobu libovolně dlouhou…
           Kecálek…

          • embecko

           Jeste k cestovani…toho je vice druhu:
           1) pobytovy rekreacni (nejcasteji v hotelu na plazi)
           2) poznavaci rekreacni, kdy z hotelu vyrazite autobusem na lokality
           3) pobytovy turisticky v hotylcich a penzionech a celodennimi vypady do okoli po svych
           4) poznavaci individualni extenzivni, kdy si zarizujete dopravu a nocleh na ruznych mistech, cim vice tim lepe
           5) poznavaci individualni intenzivni, kdy cestujete jen na jedno misto, ktere se vam zalibi a v nem stravite vetsinu casu
           Nemam nic, na rozdil od vas, ani proti jednomu z typu, vse ma svuj ucel a smysl a kazdy z nich muze plne uspokojivy. Ja to napsal v te posloupnosti proto, ze takhle se vyvijelo me cestovani. A kdyz jsem dospel bodu 5) zacal jsem se zas vracet dozadu smerem k jednicce :o) Ale te nedosahnu, nebot jsem utrpel tezky sok v jednom all-inclusive hotelu, kde tuc-tuc dusala animace hlubokodo noci a prez cely den v celem arealu, odhadem 80 dB :o)
           Ale presto bych si asi nejaky hotel na pobytovy rekreacni zajezd dokazal najit, nejspise v Recku na nejakem ostrove, 3-4 hvezdicky a cely mesic leharo na plazi s poledni siestou u bazenu :o)

          • embecko

           A to ja mu verim, vittto, ale ze nechtel stat frontu, to je pak jasnacka…
           Ja mel kdysi to stesti, ze jsem nahodou zavital do isanbulskeho Pudding shopu, o kterem jsem do te doby nemel ani poneti…a az na miste jsem se dovedel, ze jde o uzlovy bod „hippie trailu“, kde se schazeli vsichni hippie na ceste sem a tam z- a do Indie. Tam si predavali rozumy kudy a jak.
           hippie trail zde

          • vittta

           Mě jde spíš o ten detail té omluvy.
           Ten Tamil za ním běžel s omluvou, a Saula to nestálo nic.
           Jenže ten Tamil nemusel nutně tahat ty dolary ze Saula, ale skrze spokojeného Sáhiba Saula od té cestovky.
           A to je velký rozdíl.
           Saulovi zůstala velká iluze dobrodružství.
           Já nejsem cestovatel, ale myslím si, že se nedá všude nějak snadno domluvit anglicky s obyčejnými lidmi (převážně muslimy), kteří Saula zvali na pohoštění, co ho nic nestálo.
           Ubytovatel asi anglicky umí, pokud pracuje pro nějakou cestovku, a zase, ty dolary netahá ze Saula, ale skrze Saula.
           Na tom nic není, každý se nějak živí, ale zhýčkanému turistovi zůstane zážitek, který si ne vždy dobře přeloží.
           Většinou „tady je to skvělé“, nebo „tady jsou skvělí lidé“.
           Ve skutečnosti jsou skvělí lidé všude, a taktéž jsou všude lidé na hovno.
           Ale jako turista se to těžko zjišťuje, a navíc, na turisty není obyčejný člověk vlastně nikde naprosto zvědavý- pokud z nich nemá nějaký profit, jo, jasně, je slušnost poradit nebo s něčím pomoci, ale tím to v běžném styku končí, těžko někdo řekne turistovi, který se ptá, kudy na Hradčany, ať jde k němu bydlet zadarmo, jak dlouho bude chtít, když to trošku přeženu.
           No…ono je to vlastně jedno, jak jsem psal, nechápu, proč to tady Saul sděloval, a co tím chtěl říci.

         • MaB

          Kamile, i když je jakákoli odlišnost mnohým „trnem v oku“, Vy jste VY a já jsem JÁ, je mezi námi rozdíl. To, co mi zde v podstatě vytýkáte, je fakt, že nefunguji podle stejného mustru jako Vy. A to mám považovat za svůj nedostatek ?

          K tomu, abyste byl jako můj mentor věrohodný, musel byste být spravedlivý.
          Na jedné straně Vás velmi pohoršují prkotiny (jako ten legrační lapsus), neváháte mne okřiknout: „Nebuďte domýšlivá!“, ale na straně druhé před ùtoky, které zpochybňují nikoli moje argumenty, ale osobu, před hulvátstvím a hrubým deformováním farizejsky mlčíte.
          Já vím, když Vám dokazuji, že v polemice nelze dojít k pravdě, protože je emotivním vztahem komentátorů nikoli logickým vztahem myšlenek, odpovíte, že pro Vás je tomu jinak.

          A jak interpretujete toto ?
          Moje odpověď Saulovi (nikoli vitttovi):
          Nejpočetnějši skupinu ale asi tvoří ti, kterým je (Napoleon) lhostejný nebo ho neznají.
          Věta pochopená vitttou:
          Francouzi neznají Napoleona a jsou nejpočetněnší skupinou? To byste byli národ úplných blbců…..

          A to je jen jeden příklad za všchny ty nefér zdeformované výroky, které jsou mi zde podsouvány…

          • vittta

           Skroro jsem se rozbrečel.
           Dejte sem ještě něco staršího, ať si to vespolek připomeneme!

          • Saul

           „Skroro jsem se rozbrečel.“
           To byste nad sebou měl,nebo si radši zkuste dát pár facek.

          • vittta

           Tady někde jsem se tě konkrétně něco ptal ohledně domobrany, zkus se ukojit konkrétní odpovědí a obohať tento prostor něčím jiným, než věčným plácáním, co jsem zač.
           Tady všichni vědí, co jsem zač, píšeš to úplně zbytečně, i když asi každý mě vidí trošku jinak.

          • MaB

           Ano, Saule, Vy jste mne varoval a měl jste pravdu.
           Ten, kdo je přesvědčen, že myslí lépe než ostatní a o svých jistotách nepochybuje, se nepohybuje v oblasti rozumu, ale víry. Té fanatické.
           Svoji pravdu považuje za jedinou a dogmaticky ji vnucuje. S ním se diskutovat nedá.
           Jeho animozita (předrážděnost, předpojatost, nenávistnost) vůči někomu, kdo si dovolí s ním nesouhlasit, je iracionální…

          • vittta

           Tak teď spadla brada i mně, MaB.
           To jako tohle píšete o ostatních?
           Máte asi dojem, že když napíšete, že nevěříte ničemu, vyjma jasně ověřitelných věcí, tak to smaže ty vaše texty, které dokazují, že fanaticky věříte velice konkrétním věcem.
           Dogmaticky tady působíte spíše vy, než kdokoliv jiný, byť poněkud nejistě….
           Mimochodem měl ten nožem obohacený jméno, rodinu, profesi, věk?
           Už jednou jsem se ptal, a odpověď mě nějak minula, snad jsem se nepřehlédl.
           Nemohu se zbavit dojmu, že vám není příjemné se o zavraž….tedy obohaceném bavit, když ve Francii se nic zvláštního neděje, a překladač nám špatně přeložil, že je tam vše v pořádku, ale vy tady uvádíte na pravou míru těch 99% lží o současné Francii.
           Tak co, jmenoval se nějak, nebo to byl jen bezvýznamný, nevzdělaný, heterosexuální bílý muž, o kterém není třeba se bavit?
           Určitě budete znát zamyšlení německého vojáka v zákopu, když vrazil svůj bajonet do břicha francouzkého vojáka, a ten ne a ne umřít, a naříkal nesnesitelně bolestí.
           A když konečně zemřel, tak jeho vrah vytáhl jeho doklady, kde bylo napsáno jméno (nepamatuji se jaké) a že byl nakladatel.
           „Zabil jsem XY, nakladatele..“
           I vy jste zabila, jen jste nevrazila bodák do břicha svého bližního….

          • Kamil Mudra

           MaB, odlišnost žádným nedostatkem není. Ale když spolu budeme hrát ping pong a vy budete do míčku plácat jako při badmintonu, tak moje upozornění že takhle se to nehraje nebude žádným mentorováním ale nutnou informací pro vás, aby hra mohla pokračovat. Ping pong i badminton jsou hry s rozdílnými mustry a mají-li být hrány je nutné se těmi mustry (alespoň v základní míře) řídit a nelze hrát dvěma osobami obě hry současně (nebo alespoň neznám nikoho kdo by to dovedl). To nemá s nějakou spravedlivostí či nespravedlivostí nebo věrohodností nic společného.

           Rozhovory také mají svoje mustry. Tak jako během ping pongu můžete recitovat básně, zívat, zpívat, mračit se a nadávat soupeři, nebo se na něj usmívat a zahrnovat ho komplimenty…. , tak se i během rozhovoru můžete projevovat rozmanitě – ale musíte se držet základního mustru, má-li hovor pokračovat. A rovněž to nemá nic společného s nějakou spravedlivostí či nespravedlivostí.

           „Na jedné straně Vás velmi pohoršují prkotiny (jako ten legrační lapsus), neváháte mne okřiknout: „Nebuďte domýšlivá!“, ale na straně druhé před ùtoky, které zpochybňují nikoli moje argumenty, ale osobu, před hulvátstvím a hrubým deformováním farizejsky mlčíte.“

           Tak především mne z vaší strany nic nepohoršuje. Doposud jste se v našich hovorech nikdy nedotkla něčeho takového abyste mi k tomu zavdala příčinu. Tedy berte veškeré mé připomínky jako konstruktivní snahu o vedení rozhovoru, tak jak byste brala mé připomínky ke hře během našeho ping pongu.
           Na vaši ironii z com. 8.5.2018 – 18.41 jsem odpověděl rovněž ironicky a vy to teď, po několika dnech, označujete za okřikování. Proč jste se k mému výroku nevyjádřila hned pokud jste ho takto vnímala? Zde jste „vynechala odpinknutí“. Namísto toho jste řešila jeden z nejběžnějších překlepů jako freudovské přeřeknutí, což by eventuálně mohlo být považováno za ironii, pokud by nebyl vámi uveden coby součást výroku, který měl být vaším argumentem pro obvinění ze lži. Protože argumentovat sice lze žertovným či ironickým stylem avšak samotný argument být žertem ani ironií nesmí. Pokud svůj předchozí argument zpětně označíte za žert jde o jednu z nejhorších hovorových podpásovek. Jsou lidé, kteří se s vámi po takové hovorové zkušenosti přestanou bavit na hodně dlouhou dobu, ba někdy i napořád.

           Tedy závěrem: To jediné nač vás už po několikáté upozorňuji je, že své argumenty někdy používáte netransparentním způsobem, což komplikuje hovor. Protože lze mít názor bez argumentu (chutná mi – nechutná, líbí se mi – nelíbí) ale nelze předkládat argument bez názoru. Pokud něco takového děláte (lhostejno zda úmyslně či neúmyslně) pak tím porušujete základní mustr hovoru. To není v rovině nějaké odlišnosti od očekávané nebo někým vyžadované „fazóny“. To je prostě destrukce hovoru samého ať už je veden na jakékoli téma.

          • MaB

           Pokud svůj předchozí argument zpětně označíte za žert jde o jednu z nejhorších hovorových podpásovek. Jsou lidé, kteří se s vámi po takové hovorové zkušenosti přestanou bavit na hodně dlouhou dobu, ba někdy i napořád. (Kamil Mudra)

           Nikoli ZPĚTNĚ, Kamile, ale hned, jak mam ve zvyku.
           :) toto je pro mne (a nejen pro mne) symbolem nevážnosti, humoru, legrace. A i tyto pojmy ve svém komentáři užívám.
           A lidem, které zmiňujete, se velikým obloukem vyhýbám.

           Někdy neškodí méně špekulovat a pozorněji číst .než zacnete vyvozovat podobné závěry.

           8.5.2018 – 21.12MaB
           Ono je, Kamile, nutno rozlisovat, mezi pratelsky a „pratelsky“.
           Pokud nechapete ten rozdil, je veskera moje snaha marna.
           Humor, ironie jsou pro vas pojmy neznamé ? Skoda…

           „Takhle reagují lidé, co myjí vymytý mozek. *)
           Bude se hádat do extrému, když někdo řekne negr, ale preventivní bomby z naprosto idiotského důvodu, resp. idiotsky zdůvodněné, jí nějakým způsobem uspokojují, i když jinde hnedle píše, že je proti jakýmkoliv bombám.“ (vittta)

           *) „myjí vymytý mozek.“ tento lapsus mozna leccos prozrazuje :)

          • vittta

           15.5.2018 – 10.00
           vittta

           Skroro jsem se rozbrečel.

           Dejte sem ještě něco staršího, ať si to vespolek připomeneme!

           Dík, MaB!

          • MaB

           Nébo zde, Kamile – opet nikoli zpetne a presto s humorem

           8.5.2018 – 22.13MaB
           Jistě, Kamile, proto také užívám termín „lapsus“.
           Nedobrovolné použití jednoho slova místo druhého v jazyce mluveném nebo psaném

           Jede tedy o neúmyslnou náhradu slov; unikne nám jiné slovo než to, které jsme chtěli použít. Je to lapsus odhalující kdy naše podvědomí necenzuruje myšlenku, obavu, touhu….a prozradí na nás, co mělo zůstat skryto.
           Je to v tomto případě dost legrační náhoda.
           Jinak tím vymytým mozkem byl samozřejmě myšlen ten můj !
           To je snad každému jasné. :)

          • vittta

           Píšete že Jede o neúmyslnou náhradu slov.
           To je pěkný lapsus, asi už se vidíte podvědomě někam jet, zažít velké dobrodružství!

          • Kamil Mudra

           A kde je v tom vámi citovaném komentáři reakce na moje ironické: „Ale MaB. :-) Nebuďte domýšlivá.“, uvozené smajlíkem a vámi dodatečně upravené na: „Nebuďte domýšlivá!“, s vykřičníkem, aby naopak vyznělo jako okřiknutí, které mi až teď předhazujete? Přitom je zřejmé, že jste můj výrok jako ironii tehdy nepřijala, protože jinak byste nepsala: „Humor, ironie jsou pro vas pojmy neznamé? Skoda…“ Po kolika komentářích stále ještě platí to vaše „hned, jak mam ve zvyku“?

           To je ovšem opravdu prkotina, proti tomu jaký majstrštyk jste se Saulem předvedli s mou údajnou rolí „vitttova tiskového mluvčího“ po té co jsem napsal: „Vidím, vittto, že pokud bych byl prezidentem, nemohl bych si vybrat spolehlivějšího mluvčího…“
           1) Nejprve jste moje vyjádření ke konkrétní záležitosti převedli do roviny univerzálního souhlasu se vším co vittta píše.
           2) Následně jste přehodili naše role a já jsem se stal „tiskovým mluvčím vittty“.
           3) Po tomto „zavrtění psem“ jste tento svůj výtvor začali používat jako podklad pro různé myšlenkové konstrukce které nakonec vedly
           4) až k vašemu požadavku vůči mě abych nějak korigoval vystupování vittty vůči vám v případech kdy jste se jím cítila nějak „inzultována“.

           Čímž jste na živo předvedli postupy mainstreamu které tady téměř všichni unisono kritizujeme. A po téhle ukázce mi tu pak vykládáte o deformování vašich výroků, nespravedlivém mentorování, podsouvání atp. a hrajete si na ukřivděnou? Kdepak MaB. Zameťte si nejdříve před vlastním prahem a vemte si k tomu dost velkou popelnici. Pak na mne klidně můžete zaměřovat své připomínky a já je s vámi stejně klidně proberu.

          • MaB

           A kde je v tom vámi citovaném komentáři reakce na moje ironické: „Ale MaB. :-) Nebuďte domýšlivá uvozené smajlíkem a vámi dodatečně upravené na: „Nebuďte domýšlivá!“ s vykřičníkem,

           Zkuste si, Kamile, přečíst v kontextu

           • 8.5.2018 – 20.24Kamil Mudra
           „Zapas se „spatnou virou“ je pro mne neco nového, ale vzhledem k nekterym „pratelskym“ reakcim zde, si v nem asi nevedu tak spatne. ;)“
           Ale MaB. :-)
           Nebuďte domýšlivá. Kdybyste si v něm vedla dobře nemusela byste slovo „přátelským“ dávat do uvozovek

           Jistě budete souhlasit s tím, že „nebuďte“ je imperativ, neboli rozkazovací způsob, ať už s vykřičníkem nebo bez.

           Usměvné je pro Vás pouze to, co říkám (v legraci) , „vzhledem k nekterym „pratelskym“ reakcim zde, si v nem asi nevedu tak spatne. ;)“
           ale dál „Nebuďte domýšlivá. Kdybyste si v něm vedla dobře nemusela byste slovo „přátelským“ dávat do uvozovek“
           mne už napomínáte zcela mentorsky a bez legrace.
           Nevím, čím vrtíte Vy, ale ať vrtíte, jak vrtíte, je nám jasno oběma, že ? :)

           A pokud jde o Vaše vyznání zde:
           „Vidím, vittto, že pokud bych byl prezidentem, nemohl bych si vybrat spolehlivějšího mluvčího, co do shody v názoru, než tebe.“
           Máte shodné názory s vitttou ? A co na tom ? Proč byste je nemohl mít ?

           4) až k vašemu požadavku vůči mě abych nějak korigoval vystupování vittty vůči vám v případech kdy jste se jím cítila nějak „inzultována“.
           I zde jste mimo. Já jen nechápu, proc korigujete mne vůči vitttovi a divím se, že Vám jeho výpady proti mně nevadí – v zájmu spravedlnosti !!! :))

          • Kamil Mudra

           Ech, MaB. S vámi je to jak jízda na kolotoči: Stále dokola, stále na místě a vám nejde o nic jiného než abyste seděla na koni. Já jsem člověk hodně trpělivý ale i ta moje trpělivost má své meze. Berte si to jak chcete – výhra, prohra nebo remíza – já končím.

          • vittta

           Žasnu, jak dlouho jsi to vydržel.
           Pak se mi div, že mám od určitého momentu na tyhle lidi jízlivé kecy.
           Co jiného s nimi….
           Ale tandem Saul-MaB je fakt extrém.

     • pacifista

      *A aniž by jste si všimla, že se učíte myslet, se naučíte myslet. Uchopíte to dítě. Dáte ho do školy, kde mu napovídáte tu historii a spoustu informací, které budou za 10 let jiný a za 15 let budou jiný a za 20 let úplně jiný, … *
      Toto Kamile je přesné vystižení toho jak se řídí svět. Ani o tom pomalu nevíme a mají nás tam kde chtějí.

  • kočka šklíba

   Nemáte vittto pravdu. Já se za levičáka považuji a žádnou závist jsem necítila před zavedením EET. Ale dělala jsem mnoho let účetnictví několika firmám,a vím jak se žonglovalo s tržbami. EET se snaží alespoň trochu napravit neskutečný bordel v této oblasti. Samozřejmě, má to svoje mouchy, ale v podstatě je to správné. Nicméně co se týká Babiše a spol. ve věci migrace, tam souhlasím, ten člověk je kam vítr tam plášť, nevěřila bych mu a nevěřím ani slovo.

   • vittta

    Já se už za levičáka nepovažuji, a můj názor je, že levice je zlo v krystalické podobě.
    Levici jsem zavrhl jako obludnou a monstrozní ideologii, která je ohebná jak had a jedovatá jak hadí ušknutí.
    Vyléčili mě na OM a pak u Pana Bavora.
    Myslel jsem si, že levičák je tolerantnější a přístupnější jak nafoukaný a arogantní pravičák.
    Jsou ale stejní, ba levičák je ještě daleko horší.
    Já jsem zastánce dělníků a pracujících, nemocných a starých, a to kupodivu dávno levicové není, naopak, je ultrapravicové, až fašistické a rasistické.
    Pak jsem tedy zákonitě ultrapravičák- a je mi to jedno.
    Takřka žádný levičák třeba u Pana Bavora se nezbavil svého levičáctví tváří v tvář realitě.
    Do smrti budou bojovat proti pravici, a budou kvůli tomu boji podporovat velkokapitál, oligarchy a boháče, zničí bez mrknutí oka naší civilizaci, jen aby bojovali proti pravici.
    Náplní jejich životů není nic jiného, než boj s pravicí.
    Kdo jim ukáže, co je pravice, to je jejich bůh a budou za něj bojovat.
    A EU to ukázala, což bylo velice mazané a chvíli mi trvalo, než mi to- jako…řekněme nadneseně určitému příznivci reálného socialismu došlo.
    EU ukazuje- to jsou pravičáci (ultra) a oni proti nim bojují, a jejich nepřítel není ten, kdo znásilňuje jejich ženy, podřezává jejich kněze a okradá a bije je samotné- nepřítel je pravice, stejně imaginární, jako jejich levice.
    Ještě si nechají dovézt z Číny sochu Karla Marxe….
    To je ukázka absolutní loajalitě levičáctví, bez jakékoliv snahy postarat se o ty, kdo svou prací tyto experimenty umožňují!

    • Dixi

     Vittto, v tomt se pleteš, to není žádný levice, ani v Bruselu, ani u nás soc.dem. ti mají levici na háku, slouží kapitálu a vlastnímu prospechu skrz různé lobisty. OM krivdis vychází tam výborně clanky, zvláště od PPK a Lubomíra Mana. Je to těžké, když ty jsi kolem sebe moc kopal, když jsi na OM začal psát.Navazovali na myšlenky a články z minula a ty jsi nebyl v obraze, asi jako Marie dnes s tebou.Tak nějak to vidím, mohu se samozřejmě mýlit. Tak nic ve zlem.

     • vittta

      Já to vím, Dixi.
      Mě jde o jinou věc.
      Oni to nevědí.
      A „oni“ jsou ta levice.
      Levice jako taková je mrtvá!
      Klasičtí levičáci v sobě musí mít nějakou zlobu, nějakou agresivní tupost, když přelaďují z myšlenek levicových na myšlenky euronacistické, a ještě se u toho tváří levicově.
      Teď nějak tenhle týden zrovna…
      U Pana Bavora píše nějaký Tata, v podstatě dobrák, ale hádavý a paličatý, a především velký levičák.
      Já napsal něco o cigoších, celkem to mělo říz, a on mi odvětil, že dát je do vyločených lokalit nic neřeší, ble,ble, ble.
      Přitom já je tam nijak cpát nechtěl, v tom textu, a navíc, vyloučenou lokalitu dělají ti cigoši, ne Bůh, nebo my, a pak je TAM dáváme. (jak jsem napsal)
      Celkem to nebylo tak zajímavé, ale Tata dostal fůru plusů, a já pár mínusů, v podstatě bez zájmu, ale četli to, když dávali tatovi +.
      Tak asi pro ně nejsou cigoši problém, a proč?
      Protože jsou to levičáci, a už jenom připustit, že cigoši JSOU problém je pro ně nemyslitelné.
      Prostě to není „levicové“, ale ultrapravicové, tečka!
      Přitom všichni vědí, že se ti cigoši NIKDY neintegrují, že verbež bude jen stupňovat své požadavky, a nebude vděčná za nic, asi jako ta žena rybáře v pohádce o zlaté rybce.
      Štítí se pravdy jako moru, a to jen pro svou zrůdnou (pseudo) levicovou ideologii, jiný důvod to nemá, cigoše nemají rádi, ani si jich neváží, jen prostě nemohou unést ŘÍCI pravdu, kterou znají.
      Samozřejmě, že pravičák udělá to samé ve svém ideologickém světě, a proto já se odmítám hlásit kamkoliv.
      A na OM….no, tam šlo o něco jiného.
      Oni tam mají svou hierarchii, to jsem ještě NIKDE neviděl.
      Nebo tehdy měli, teď nevím.
      Něco jako Charta 77- někteří dostávali prachy, a jiní kriminály, i když ideologický základ byl stejný.
      Co je mi do toho, že píší oduševnělé články, když se sami v malém prostoru vlastně neumí shodnout, resp. se shodne jen přesně daná část, a ostatní jsou jen nevítaní hosté, jmenovitě ti, co nadšeně nehýkají nad jejich genialitou, ale mají tu drzost, zpochybnit nějakého jejich zasloužilého „člena“?
      Tohle mě vadilo, nic jiného.
      I Janice jsem to svého času vyčetl, podobný kurz, ale tady to byl jen odvar OM…
      Nevím, jestli to pochopili, ale ta věc je jistá, že když nebudou jednotní lidé s podobnými názory, jak mohou být jednotní lidé s jinými názory, když napřítel stojí za branami?
      Články mají leckdy dobré, ale ve své podstatě jen rozvracejí…..

      • Kamil Mudra

       „Levici jsem zavrhl jako obludnou a monstrózní ideologií, která je ohebná jak had a jedovatá jak hadí uštknutí.“

       Já, vittto, neznám žádnou ideu o které by se to nedalo prohlásit jakmile se jí chopí hajzlové, ať už proto aby ji využili a nebo naopak zdiskreditovali. Levice má v současné době tu smůlu že se ji chopili oba typy těchle prevítů. Navíc mají pro svou setbu k dispozici vynikající živnou půdu v podobě velké (možná dominující) množiny lidí, vykořeněných z historického povědomí, cíleně názorově zmatených a neustále emociálně bičovaných ataky cílenými na jejich nejhlubší pudy souvisejícími s tím čemu říkáme konzum, což je pole tak rozlehlé že jeho okrajů nedohlédneš.

       Za to ale nemůže idea sama. Píšeš že „Klasičtí levičáci v sobě musí mít nějakou zlobu, nějakou agresivní tupost, když přelaďují z myšlenek levicových na myšlenky euronacistické, a ještě se u toho tváří levicově.“ Tak tomu ale není. Ti klasičtí levičáci stále zůstávají „zastánci dělníků a pracujících, nemocných a starých“… prostě u té sociální otázky, stejně jako ty a jejich nepřítelem je i nadále bezohledná honba jednotlivců i zájmových seskupení za ziskem a mocí. Ti nijak nepřeladili. Ti které kritizuješ buď svým naturelem nikdy skutečnými levičáky nebyli a nebo jsou výtvory výše zmíněného působení všech hajzlů a prevítů. To není žádná skutečná levice nýbrž její neskutečně spotvořená karikatura.

       Ani já se teď k levici nehlásím mezi lidmi kteří tuhle její odpornou masku považují za skutečný obličej. Ale kvůli tomu přece nebudu přecházet do opačného tábora který, ať se nyní tváří jakkoli, stále stojí na základech stejných, na jakých mají nyní vystavěné své vily, hrady a zámky, právě ti kterým se tak úspěšně daří, tisknout lidem do vědomí i podvědomí vnímání levice právě takovým způsobem jaký jsi předvedl. To je totiž jejich výhra nad tebou, i když si myslím že jen dočasná, protože přemýšlivému člověku, kterým jsi, tohle stejně po čase dojde.

       • vittta

        Však já do opačného tábora také nepřešel, ultrapravičákem jsem se stal nálepkou, ale tu nálepku mnozí ti levičáci plně respektují.
        A ti, kteří zradili jakékoliv ideály, nejen ty levicové, ale i české, evropské, či třeba bílé, si levičáci říkají.
        Tedy jde jen o termín, a já si před levičákem odplivnu, aniž bych na svém pohledu na svět cokoliv změnil.
        Je to jako s cigošem, či negrem, také nejsou všichni stejní, ale já je odmítnu všechny do jednoho, protože mě ohrožují, ohrožují můj domov, můj životní styl, moje děti.
        A já nemám čas ani možnosti zkoumat, kdo je jaký.
        Musím je odmítnout všechny, protože tak mě nutí realita.
        Jistě, že si neodplivnu před těmi, které znám, a jsou to i Cikáni, a pokud se nějak náhodně seznámím s nějakým negrem nebo čmoudem, a bude to dobrý člověk, také ho vyjmu.
        Obecně je ale odmítnu.
        Jde mi o tu obecnost, a musím dělat něco, co se mi nijak nelíbí, ale jak jsem už kolikrát psal, já neunesu tíhu světa, a nikdo jí neunese, proto nemohu plakat nad každým mrtvým, nespravedlivě zavražděným, či nad lidmi nespravedlivě zmrzačenými.
        Zde odmítám imperiální války, bez ohledu na to, jestli útočí…řekněme bílí na černé, protože každý člověk má právo na svou zemi a svou kulturu, a nikdo nemá právo mu to brát, či mu do toho byť jen kecat.
        Tady je třeba problém s tím Izraelem, protože i když útočí na své sousedy, není úplně zjevné, jestli fakticky útočí, nebo se brání…

        • Kamil Mudra

         „A ti, kteří zradili jakékoliv ideály, nejen ty levicové, ale i české, evropské, či třeba bílé, si levičáci říkají.“
         Když se liška oblepí peřím a naučí cvrdlikat – stejně se ptákem nestane. Ten kdo zná rozdíl mezi ptáky a liškou, nezačne střílet po ptácích, po tom co našel zakousnuté slepice.

         • vittta

          Ale dá si na ptáky už bacha, co kdyby to nakonec byla liška s peřím.
          A kdyby se nakonec liška tak dobře oblepila, že by byla od ptáka k nerozeznání, pak by bylo rozumné, střílet po všem pernatém…v zájmu vlastních slepic!

         • Kamil Mudra

          Jasně vittto. Když už lišky houfem táhnou na kurník tak je rozumné vypráskat je z pozemku – peří nebo srst , žádné ohledy i kdyby přitom unisono cvrdlikaly. Já ale mluvím o situaci kdy už sice víš co dokážou slepicím udělat, ale zatím se s nimi jen potkáváš v lese, je čas okouknout jak na sebe lepí to peří, akutní nebezpečí slepicím nehrozí a jde spíš o to zorientovat se v tom co je liška a co pták. Za takových okolností mi střílení po všem pernatém nedává smysl.

          • vittta

           No ale to dělám.
           Nehlásím se k nim a odplivnu si před nimi.
           A především je nevolím, protože oficiální levice jsou ty opeřené lišky, které- ať kecají, co kecají o ochraně poctivě nesoucích slepic, tyto slepice chtějí jen zadávit.
           To je jistota.
           Znovu opakuji, já sám jsem se ani v nejmenším nezměnil, jen jsem se v oficiální řeči stal ultrapravičákem, fašistou a nacistou.
           Proč se tomu bránit?
           Tak jsem prostě ultrapravičákem.
           Ale vím, o čem píšeš, a skutečně je tady to nebezpečí.
           Protože když mě chtějí mít fašistou a ultrapravičákem, a já to přijmu, tak se také jednoho dne mohu fašistou skutečně stát.
           Znáš to:
           „Keď stě si ma upiekli, tak si ma aj zjeztě!“

          • Kamil Mudra

           „Ale vím, o čem píšeš, a skutečně je tady to nebezpečí.“
           Když o tom víš, tak je to v pohodě.
           Což mi něco připomnělo: http://zemskadomobrana.org/
           Jsi s nimi, ve vašem sektoru, v kontaktu?

          • Kamil Mudra

           To oni nenosí. Tohle půjčují těm co si pletou webové adresy. :-)

          • Saul

           „sektor“ je také dobré.
           Jen přemýšlím,jestli to je šifra pro okres,kraj…
           Ale pšššt,nepřítel naslouchá:-)

          • vittta

           Já ne, ale znám lidi, co v kontaktu jsou, a už jsme to párkrát přetřásali.
           Ale nejsou to jen tak nějací lidé…zdá se, že ta organizace má svůj vliv.
           Kdyby byl problém, že by bylo třeba jednat, myslím, že by bylo možné rychle reagovat, ale někdy to bývá tak, že se taková organizace při problému rychle rozpadne, nebo zradí.
           Tak zatím nevím, jsem nedůvěřivý.

          • Kamil Mudra

           Já vám to přemýšlení usnadním, Saule. Je to takto jednoduché:

          • Saul

           Ach ,tak.
           Diky Kamile,pekne barvicky.
           To mi pripomnelo,ze mam na 17.00 hod pozvanku na vernisaz,tak to tam pujdu zrekogniskovat.
           Bombardovani sektoru vychod tedy prosim jeste odlozte:-)

          • Kamil Mudra

           Saule, když vás v souvislosti s domobranou jako první napadá bombardování, tak je naprosto evidentní že o ní víte prdlajs. Tihle lidé se sdružují a organizují za účelem zvládnutí JAKÝCHKOLI krizových situací (tedy i takových které způsobí živly nebo nějaké systémové selhání), aby sami byli připraveni a v rámci možností dokázali pomoci i těm kteří připraveni nejsou. Nejde o nějaké hraní si na vojáčky. Klidně si z nich utahujte a kritizujte je. Až budete potřebovat jejich pomoc, oni vám to stejně klidně prominou.

          • Kamil Mudra

           „Tak zatím nevím, jsem nedůvěřivý.“
           Vittto, shodou okolností znám stávajícího náčelníka republikového štábu od svých zhruba pětadvaceti let. A když píši „znám“ tak to neznamená jen z nějakých občasných posezení u piva ale z mnoha společných vandrů, později ze společných tuzemských i zahraničních rodinných dovolených a přibližně z asi osmi let strávených na společném pracovišti. To už se lidé poznají poměrně dobře.

           Nejsem sice členem domobrany, ale o její činnosti přece jen něco vím. Tihle lidé v podstatě ani nemají možnost nějak zradit. Z jejich činnosti jim neplynou žádné výhody které by je k něčemu zavazovaly. Vše co jde pro ně osobně, financují ze svého (vybavení, kurzy, výcvik…) a věnují tomu svůj volný čas a energii. Zradit by znamenalo zradit sebe sama, protože by tou „zradou“ by sami ztratili to co léta společně vytváří: soudržnost, zázemí, pracně získané uznání kolegů, jistotu že se mají o koho opřít a na koho spolehnout když bude nejhůř. „Zradit“ by bylo totéž jako společně s dalšími postavit a zařídit dům a pak odejít na ulici.

           No a jestli si někdo myslí že si jen „hrají na vojáčky“ tak ať si k těm „vojáčkům“ přičte ještě záchranáře, hasiče a spoustu dalších profesí, souvisejících s řešením situací v jakých se ocitají všichni lidé postižení nějakou lokální nebo i rozsáhlejší katastrofou.

          • vittta

           Já o tom přemýšlel, a myslím, že jsem vedl řeč o jiných řízcích spíše z „Obrany národa“.
           To ovšem je trošku někde jinde…..

          • Saul

           KamilMudra 17.22
           Mne Kamile v souvislosti s domoobranou napadaji jeste horsi veci,nez bombardovani.
           Mozna vite vy prdlajs o tom,co tyto gardy samozvanych ochrancu v minulosti uz dokazaly.
           Ja jsem rad,ze neziji v sektorech,ale v okresech a krajich a kdyz potrebuji pomoc,tak volam policii,hasice a zachranku.
           Kdyz neprijedou,jsem pripraven branit se sam i za tu cenu,ze nadlouho to nebude,nebo ze budu nest nasledky za prekroceni zakona.
           A odkdy si Kamile zapinate capslock na zdurazneni nekterych svych myslenek?
           Kdo je tu vlastne ted ci mluvci?
           Mate to ve svem veku zapotrebi?
           Kdyby vas tak zblbla pekna zenska,tak nereknu,ale tohle….:-(

          • vittta

           Co tě napadá, Saule?
           „Horší věci“ jsou poněkud široký pojem, který naznačuje cosi strašného o domobraně, ale chtělo by to nějak konkretizovat.
           Mě by to zajímalo…

          • Kamil Mudra

           Ten capslock tam byl právě speciálně pro vás, Saule, abych dostatečně zdůraznil že nejde o žádné „samozvané zachránce“. Ale jak je vidět, ve vašem případě nepomůže ani jeho použití. Inu, s tím nic nenadělám. Máte své „šablony“ pro to jak chcete vnímat text a nic vám je nenabourá.

           Možná si ani neuvědomujete že žijete nejen okresech a krajích, ale také třeba v lokalitách, regionech, nikách… a jiných pracovně vyznačených prostorech.

           Jasně, na všechno tu máme lidi kterým je možno zavolat a ti jsou placení za to aby přijeli, že? Jen vám jaksi nedochází že jejich počet je udržován v takové výši aby byli schopni zasahovat ve standardně fungujícím systému s občasnými „poruchami“. Že mohou nastat situace ve kterých je nutné i zapojení lidí kteří za to placení nejsou, to už je pro váš zúžený pohled příliš široký záběr.

           Inu, hlavně že jste ochoten i překročit zákon. Na rozdíl od těchto lidí kteří ho dodržují jelikož:
           „Rozhodnutím Městského soudu v Praze ze dne 1. 2. 2018 došlo k zápisu spolku ZEM-DOM z.s. do spolkového rejstříku a přidělení identifikačního čísla (IČ) 06827039. Tímto krokem došlo i k formální legalizaci činnosti Zemské domobrany.
           Spolek je dobrovolnou, neziskovou, profesní a zájmovou organizací sdružující ženy a muže bez ohledu na národnost, rasu, původ, politické smýšlení či sociální původ. Spolek je politicky nezávislý a hlásí se k základním lidským a demokratickým svobodám a právům, zaručených Listinou práv a svobod a Ústavou ČR.“

           Viz. výše zmíněný odkaz na webové stránky domobrany.

         • Kamil Mudra

          To je dost možné. O „Obraně národa“ nic nevím, takže ani nemohu soudit. Zkus si přečíst tohle:

          Click to access ZD_2018_002.pdf

          Je to takové ucelenější a trochu přehlednější než ty jejich webové stránky, které mi (co se týče struktury a orientace v ní) přijdou trochu… no řekněme – amatérské.

          • vittta

           Je to zajímavé…
           Já umím obsluhovat lehké zbraně a bezpečně svůj terenní auťák v jakýchkoliv podmínkách, vč. servisu.
           To se může jednou hodit….

   • vittta

    No a EET….
    K čemu je dobré bránit se drobným krádežím drobných pracujících lidí, když stát ukradne 100x tolik na vyživování nepřizpůsobové pakáže, a zvaní a podporu další nepřizpůsobivé pakáže?
    To je to, co mi na tom vadí.
    A že čipizace jednotlivce dávno pomalu nikoho neznepokojuje, tomu se už nedivím.
    V této situaci- co jiného je podpora EET, než ryzí závist?
    Nějaká kadeřnice nebo malíř přece neokrade nás všechny, vždyť si stejně na „investiční pobídky“, či dávkování nepřizpůsobivých, či zvaní a integraci negrů a jinokulturních barbarů půjčujeme.
    Berte drobnou zlodějinu různých OSVČ také jako investiční pobídku, proč by nadnárodní koncerny měli něco dostat, a naši lidé nic?
    Stejně tady nadnárodní koncerny nezaměstnávají vesměs naše lidi, ale cizáky.

    • Kamil Mudra

     „No a EET…. K čemu je dobré bránit se drobným krádežím drobných pracujících lidí, když stát ukradne 100x tolik na vyživování nepřizpůsobové pakáže, a zvaní a podporu další nepřizpůsobivé pakáže?“
     V tomto s tebou souhlasím. Stát se v tomhle případě skutečně chová jako hlídač co rozmístil po sadu nákladný výstražný systém proti klukům co přelezou plot, aby si natrhali pár hrušek do kapes, ale branou nechává bez povšimnutí projíždět kárky plné nakradeného ovoce. Ale myslím že nejde ani tak o tyhle kárky, jako spíše o náklaďáky se kterými z toho sadu odjíždí ty nadnárodní korporace a vůbec firmy, které se za pomoci zkorumpovaného hlídače pohybují v sadu jako by jim patřil.

     • astraustralia

      Stát se v tomhle případě skutečně chová jako hlídač co rozmístil po sadu nákladný výstražný systém proti klukům co přelezou plot, aby si natrhali pár hrušek do kapes, ale branou nechává bez povšimnutí projíždět kárky plné nakradeného ovoce. Ale myslím že nejde ani tak o tyhle kárky, jako spíše o náklaďáky se kterými z toho sadu odjíždí ty nadnárodní korporace a vůbec firmy, které se za pomoci zkorumpovaného hlídače pohybují v sadu jako by jim patřil.

      Do kamene tesat :-)
      To si rika o otazku kdo s touto nespravedlnosti (= kapitalistickou spravedlnosti) je schopen ci ochoten neco udelat .
      Babis ?
      Sam milliardar pujde proti ostatnim milliardarum ?
      Ale mozna ma svoji vizi, predstavu jak vice lepe a radostneji, nejen pro jeho milliardy ale i pro lid obecny ?
      Nebo jen myslenku ze kdyby z trhu vytlacil sto milliardaru pak by mohl byt billionar ?
      Alespon toto jiz pred lety rikaly zly jazykove o Berlusconim proc sel do politiky,
      aby lepe rozmnozil penize pres moc a moc pres penize :-)
      Stale potentni mladik i kdyz prekrocil 80 (1936)
      Vazeni zamyslete se, mozna ze prave v tom je zakopany pes, cim vice penez tim lepe se milliardarum soulozi ?
      Marxi probud se a prepracuj svoji poucku o hnacim motoru kapitalismu a „vykoristovani“ :-)

      S omluvou ze jsem tu otevrel mnoho neznamych najednou:-)

      • MaB

       ad „To si rika o otazku kdo s touto nespravedlnosti (= kapitalistickou spravedlnosti) je schopen ci ochoten neco udelat .
       Babis ?“
       Paloma restaurant: une expérience délicieuse à partager –

       Jen kolik lidí on zaměstná jak v samotné restauraci (kolem 50), tak dodavatelů, o zásluhách na udržování nebo dokonce zvyšování prestiže French riviery nemluvě…:))

       • Kamil Mudra

        Problém kapitalismu není ani tak v soukromém vlastnictví jako spíše ve stále narůstající kumulaci zisku a moci.

     • tresen

      Nebylo to s tím sadem náhodou spíš tak, že sadař pozval sousedy, aby si u něj vysadili jabloně?
      Ne že by se mi tenkrát mohutná podpora zahraničních investic nějak zvlášť líbila, ale je to historický fakt, že?

      • astraustralia

       Porusuji sve predsevzeni nezhorsovat si karmu zapadanim do tresnoveho sadu, ale budiz
       tresen se opet pokusila o srovnani nesrovnatelneho a tak jinak nemohu :-(

       Po vysazeni stromu je nutno radu let cekat. Nejderive rodi zakrsky, nejpozdeji vysokokmeny, nektere az za dlouhou dobu.

       Rozdil v tresnovem prirovnani kulha v tom casove nesrovnatelnem o sadari vladari ktery si (podplacen?) pozval a nechal rozkrast!
       Nebot cizi kapousi jen co vstoupili jeste ani nezasadili a uz sklizeli :-(
       a sklizi dodnes :-(
       a neni nikdo kdo by je vyhnal :-(
       To je ono vice nez trojnasobne cislo toho co CR dostala od EU a na coz si sama jeste polovina sama zaplatila.
       Pri takovych jednoduchych kupeckych poctech nejake dohnani (viz sliby proffesora Klause) nikdy mozne.
       howk

       • tresen

        Ti cizí kapouši sem nejdřív museli dodat kapitál. Bez toho se sklizeň výnosů nekoná.
        Navíc se podle ekonomických statistik velké procento výnosů reinvestuje v ČR.

        • astraustralia

         Az budete bezpecne vedet kolik do CR priteklo a kolik odteklo, opet se ozvete :-)
         Hlavne spravne zpochybnete Ceskoslovensko bez dluhu a CR dnes s overbillionovym dluhem
         a zivotni urovni 3x nizsi nez zdrave jadro :-(
         Kde jsou ty casy kdyz jste „ideologicky“ valcila s Tarasem a on Vas mel za pravicackou hvezdu :-)

         • tresen

          Ta čísla ohledně přílivu kapitálu a výše odvedených dividend se vám pokusím najít.
          K tomu, abyste přijal fakt, že zadluženost státu a životní úroveň obyvatel nemusí vůbec korespondovat, vám ale stejně nepomohou.
          Tak aspoň přiznejte, že
          jestli dnes tvrdíte, že naše úroveň je třetinová, tehdejší nemohla být vyšší než pětinová. :-)

          • astraustralia

           Dik za pokus :-)
           A opet jste „pravicove“ argumentacne zazarila :-)
           Nebot i nejvetsi nepravicovy blbec ktery si Vas precte nutne musi dojit ke spravnemu zaveru co je lepsi,
           zda petinova bez dluhu nebo tretinova s billionovymi dluhy.
           Opet argumentacne vitezna :-)
           Tarasi kde si ? Tva souperka povyrostla a stale mohutni. :-)

          • tresen

           Čísla za prvních dvacet let existence ČR:
           Od roku 1993 přišlo do ČR ze zahraničí téměř 2,5 bilionu korun v podobě přímých investic. Nejvíce zahraničních investic podle údajů ČSÚ připadá na Nizozemsko (684 miliard korun), za kterým následuje Německo (317 miliard korun), Rakousko (279 miliard korun), Lucembursko (156 miliard korun) a Francie (147 miliard korun). Z dalších let souhrnná čísla nemám, ale jednotlivě je mohu doplnit.
           Roční zisk ze všech cizích investic /cizího kapitálu investovaného do dnešního dne/ je v posledních letech cca 200 – 250 miliard, z toho tu zůstává zhruba třetina
           Srovnání s jinými zeměmi:
           V Rakousku jde na dividendy do zahraničí 57 procent ze zisku, v Německu 56 procent, v Británii 69 procent, v Maďarsku 37 procent, Polsku 52 procent a na Slovensku 81 procent.

          • tresen

           Pokud stát nespěje ke krachu jako třeba Řecko a drží svůj dluh v rozumných mezích, nevím, proč bych nemohla být ráda, že já osobně jsem bez dluhů a mám se dobře.

          • tresen

           Podotýkám, že státní dluh nemá s vyplácením dividend zahraničních společností nic společného.

          • MaB

           „co je lepsi, zda petinova bez dluhu nebo tretinova s billionovymi dluhy“ (astraustralia)
           Ono to zas tak jasné, jak se na první pohled zdá, není. :)

           USA měly v roce 2012 státní dluh zhruba 16,777 319 bilionů amerických dolarů, což je asi 107 % jeho HDP. Tento dluh je nejvyšší na světě a roste rychleji než HDP.
           Ze zahraničních věřitelů, kteří drží celkově 28% dluhu, mají největší podíly Čínská lidová republika (24%; 6,7% celkově), Japonsko (20,7%; 5,8% celkově),

           Přičemž nejzadluženější země na světě v poměru k HDP za rok 2016 není Řecko, ale Japonsko.

           Úrokové sazby mnoha vyspělých zemí jsou na rekordních minimech a v mnoha případech dokonce zasahují do záporu. To znamená, že pro vlády je velmi výhodné se zadlužit….

          • vittta

           Tak to je hustý…
           A že se nezadluží, a nepostaví tady pár hospiců a nemocnic, a nekoupí hasičům pár nových vozů?

           A ještě by jim zbylo na asociální cigoše!

 15. vittta

  Úplně klidný, tolerantní a mírumilovný aktivista bojuje proti lži a nenávisti!
  O tom hovadu jsem sice už slyšel, ale spíš v souvislosti s podpisy nejakých petic.
  Asi dostal od svých chlebodárců pokyn, aby byl aktivnější, takže nejprve provokoval pana Foldynu, a nyní způsobil hlasitou výtržnost na výstavě.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Radil-na-akci-Nocnich-vlku-pak-napadl-stanek-s-knihami-o-Milosi-Zemanovi-Nyni-prislo-zasadni-prohlaseni-A-dalsi-VIDEO-k-tomu-535927

 16. astraustralia

  Ze pry nejmoudrejsi lide z CR se z nedostatku casu schazi predevsim na Internetu,
  ale jsou i vyjimky :-)

  Jolanka Jirásková – to je provokace a nebo nova samozvana mluvci Piratu ?

  mail z CR :-)
  Přátelé, dávejte opravdu pozor, koho při jakýchkoliv volbách volíte.
  Aby se nestalo, že o nás bude rozhodovat v budoucnu někdo takový, nebo podobný jako je Jolanka Jirásková.
  Udělejte si závěr sami a podle možností seznamte s touto „dámou“ své přátele.
  Jolanka Jirásková – mluvčí od „Pirátů“ ?
  To si tutově vychutnáte. To je nejzářivější ukázka absolutního debila, take jak jak inteligentně vysokoskolsky papá klobásu. :-)
  Určitě má nejméně dva doktoráty, né-li víc.!!
  Ale zase na druhou stranu se najdou v Česku půl-mozci a dokonce je jich docela dost,
  kteří podobný xindl volí. Jinak by nebyli jedinci jako Ivan Bartoš a jeho pirátští soudruzi v parlamentu ČR.
  Ta bezpochyby „Inteligentní vzdělaná kráva“ si vůbec neuvědomuje, že všichni ti „nevzdělaní“ vidláci makali a platili daně proto, aby ona a jí podobný xindl mohl zadarmo studovat. :-((

   • Kamil Mudra

    A já bych ten její nápad vylepšil tak že by o své hlasovací právo přišel každý kdo by se takto veřejně vyjádřil.
    Proč by intelektuální „vidláci“ jako ona měli být nějakou výjimkou? :-)

    • vittta

     Sleduj, Kamile, tohle je legrační.
     Tedy předpokládám, že se koment Třešně vztahuje k videu, a koment MaB ke komentu Třešně.
     Tak MaB slovy jakéhosi komentátora naznačuje, že je to celé ironie.
     Od časů „přemluv bábu“ se ale ironie poznává velice těžko, a navíc, zde není k dispozici žádný kontext, který mohl na té stránce být. (už jenom tématickým zařazením, nebo tak něco, kouzlo se skrývá v detailu)
     Třešeň navíc tady ironii nepoznala ještě nikdy.
     A MaB chce být oduševnělá, a reaguje na to slovy Wericha, jenže ne úplně vhodnými k této konkrétní situaci.
     Ale Werich je Werich, a je třeba ho sem dát.
     Tedy blbec (skutečný) nesnáší, když si někdo dělá z blbců legraci.
     Je ale otázka, z koho si vlastně ona dáma legraci dělá, pokud to legrace je.
     Její omezování volebního práva vidlákům a nevzdělancům totiž naznačuje, že si dělá legraci z vidláků a nevzdělanců, kterých jediných se to může dotknout.
     V tom případě ale ti blbci jsou ti vidláci a nevzdělanci, a ironie ztrácí své kouzlo.
     Samozřejmě, je ještě druhá možnost, a to, že je to provokace na sluníčka, která se tímto odpudivým komentem mají přivést do bezuzdého nadšení, že konečně budou volit jen ti vzdělaní a chytří a kultivovaní, co se nehrabou v hnoji, ale produkty v hnoji vypěstované si kupují kultivovaně v BIO prodejnách.
     Ale…jak jsem jí tak poslouchal, nevypadalo to tak.
     To spíš chtěla být jen zajímavá, a v koutku duše si to, co říká myslí, i kdyby provokovala.
     Jenže…..to zase by si nedělala legraci z nikoho, takže by se tam Werichův proslov nehodil…

     • Kamil Mudra

      No, mě to tedy také přijde spíše jako ironie. Ten chlápek s tím povozem na pozadí, to by byla fakt dost velká náhoda, protože on dokonce projíždí přesně ve chvíli kdy ona o vidlácích mluví a pak to její kousnutí do klobásy, taky načasované, napovídají poměrně dost.
      Máš ale pravdu, že na pozadí vážně míněných proslovů všelijakých „autorit“ a jejich nohsledů, už ta ironie ztrácí ten náboj absurdična, který by v sobě měla mít. Oproti realitě je to už natolik „slabá káva“, že se leckdo vůbec nepozastaví nad tím co to říká. Vždyť i my zde čteme od Ond-eje kolikrát vážně míněné hlášky jakými by tu žábu v pohodě trumfnul.

      • Kamil Mudra

       Jo a ještě – já to beru tak že si dělá legraci z toho nápadu Pirátů, potažmo z Pirátů samých. Proto jsem ten její „nápad“ rozšířil tak že by dopadl i na ně a na každého kdo by takové „nápady“ šířil.

       • vittta

        Když to neumí, tak se do toho nemá plést.
        Ironie se dá vymyslet, ale musí to bít do očí, tohle byla amatérština.

  • tresen

   Z komentářů:
   * Kam se poděl selskej rozum, když už nejste schopni rozpoznat nadsázku a ironii ? To už fakt nepřežil ani na tý vesnici? Nápověda 1: děda s povozem vedle auta, 2: svačinka mezi řečí…..*

   • MaB

    A jak říká můj milovaný pan Werich:
    Lučebním kamenem pro zjišťování pravosti daného blbce je humor: blbec skutečný nesnáší, když si někdo dělá z blbců legraci. :)

    • Kamil Mudra

     Ale má ten lučební kámen jednu vadu: Vyskytuje se dost chytrých lidí kteří nesnáší když si někdo dělá legraci z blbců, prostě proto že je jim těch blbců líto. Pak se snadno ocitnou s blbci v jednom pytli, do kterého je hodí blbec který bere Werichova slova doslovně.

     • pacifista

      Je to tak, ne každému Bůh nadělil. Ten člověk za to nemůže, je to jeho osud. Proč má být vystaven posměchu? Už takto má život dost těžký.

      • tresen

       Berte to tak, že Werich měl na mušce jiný druh blbců než chudáky, kterým nebylo naděleno a kteří za svůj stav nemohou.

       • vittta

        Tohle Werich vymyslel geniálně.
        Buď byl sám blbec- nic není vyloučeno- nebo to vymyslel proto, aby mohli všemožní blbci ukazovat na druhé, že jsou to blbci.
        On totiž žádný blbec neví o tom, že je blbec, a to nejspíš Werich věděl.
        Blbec, kterému nebylo naděleno to neví, neřeší to, nezajímá ho to.
        Ale blbec, kterému něco naděleno bylo, neřeší nic jiného, než jací jsou ostatní blbci.
        A když se u toho mohou ještě zaklínat autoritou, jsou nesmírně spokojeni.
        Mimochodem, všimla jste si, že čím větší blbec, tím, víc se zaklíná autoritami, jejich citáty, jejich velikostí?

       • kočka šklíba

        A jakpak to víte třešni? On se vám svěřoval? Byla jste jeho přítelkyně? Asi ne, že ale tvrdit něco na 100 % je váš zvyk, to víme. Víte velké nic o tom koho měl na mysli Werich, jak to myslel, na koho tím mířil, tak si nechte ty svoje žvásty pro sebe.
        A ano vittta má pravdu v tom, že čím větší blbec, tím víc se odvolává na autority nebo také na tzv. autority (například Macrona, že).

        • tresen

         Ale no tak, nečilte se, kočko. Zbytečně na sebe v té werichovské souvislosti upozorňujete.
         Kdo měl Wericha rád, nemusí dlouze přemýšlet, koho měl rád on a koho ne.

 17. astraustralia

  15.5.2018 – 12.57
  tresen
  Podotýkám, že státní dluh nemá s vyplácením dividend zahraničních společností nic společného.

  Takze je jasne kde se ta Vase „pravicovost“ bere a proc uz to Taras s Vami vzdal :-)

  JInak by Vam slusne vysvetlil ze ty mensi vyrobni naklady a mzdy pak pracujicim kteri pro ne delaji v miste jejich businessoveho podnikani chybi !
  (marxiste toto novodobe vykoristovani nazyvaji novodobym otroctvim).
  Kapousi od maleho az po nejvetsi nadnarodni jdou za ziskem. bez ohledu na nasledky hlavne ze ONI maji vysledky :-(
  A tak timto stylem udelali z Ciny nejvetsi hospodarskou mocnost dnes a politickou zitra :-(
  Takze vlastne by zaslouzili metal jak vykoristovanim a okradanim vlastne pusobi blahodarne:-)
  Marx by ziral :-(

  Jinak samozrejme preji mnoho dalsich let spokojeneho ziti bez dluhu :-)
  Amen(stan se)

  • tresen

   Opravdu jste nenaznačoval souvislost mezi státním dluhem a životní úrovní?
   Neboli váš výrok:
   „Hlavne spravne zpochybnete Ceskoslovensko bez dluhu a CR dnes s overbillionovym dluhem a zivotni urovni 3x nizsi nez zdrave jadro :-(“
   Říkáte, že jsme si tu krásně žili, když komunistûm nikdo nechtěl půjčovat. Sice nebylo na odsíření komínů a na čističky vody, ale jinak to byla samá radost, výroba oceli jela jedná báseň a textil se vyvážel do spřáteleného světa /i když za něj platili jen občas/.
   Asi jste si nechal posílat do Austrálie Rudé právo, abyste byl patřičně informovaný.

   • astraustralia

    Opravdu tresni nemuze byt lepsi dukaz o vyhodnosti zadluzeni a odtoku zisku nez ktery jste prave predvedla :-)
    Neodsirene kominy a ocel k nicemu koho by to napadlo v cem byl zakopany pes, to jen spravny pravicak umi, a ctenar jen naslucha:-)
    Toaletni papir a banany temi uz neargumentujete ?
    Jen samotne ciselne srovnani 1/5 horsi 1/3 ktere jste uvedla predtim mohla nektere ctenare znejistit :-)
    Od ted je to i nahodnemu ctenari u Janiky jasne :-)

    Rozmluva s Vami je vzdy obohacujici a potvrzuje ze 2 rozdilne pohledy ktere kdyby nebyly,
    mozna by se lide na necem mohli i shodnout.

    O 2 pohledech jeden ze zivota:-)

    Muž je se svou manželkou v Klubu.
    Na tanečním parketu je chlapík na kterém je vidět že si život skutečně užívá.
    Break dancing, moon walking, back flips a kupuje rundy pro celý klub. . .
    Manželka se obrátí k manželovi a řekne, „Vidíš toho chlapa?
    Před 25 lety mě požádal o ruku a já jsem jej odmítla.“
    Manžel na to zareaguje: „Vypadá, že stále ještě oslavuje!!!“

    • tresen

     Jak myslíte, Astre.
     Pro mě bylo znečištění vzduchu a vody vždycky důležitější než jiné věci.
     A komunistickým hospodářům na to prostředky nezbývaly, jejich priority ležely jinde. V armádě, například.
     Vzduch a voda – to byla jedna z prvních oblastí, kde se po plyšáků mocně investovalo.
     Všemu tomu zanedbání životního prostředí, infrastruktury, domovního fondu, památek, výrobních prostředkû atd. se říká vnitřní dluh, pokud jste to ještě neslyšel. A u nás byl obrovský.

     • vittta

      S těma památkama teda moc nehnuli….
      Domovní fond prodali…to si myslím, že by komouši uměli také.
      A kdyby si pujčili 2 biliony, tak zbyde i na to životní prostředí!

     • astraustralia

      Opet mate pravdu, to bez ironie souhlasim:-)
      jen s vyhradou vyrobnich prostredu!
      Ty byly prodany, zprivatisovany, rozkradeny !
      Jen mi na tom vadi (asi na rozdil od Vas) ze se na to musely demokraticky smyslejici vlady zadluzit a umoznit rozkradeni republiky vcetne odtekajicich milliard, = kapitalisticky posvatnych ziscich korektne receno dividendach :-(
      To vse jen aby mohly vlady (ODS-soc.dem) odsirit , opravit pamatky a vratit resuscientum, cirkvi vratit co stihla po Bile Hore nakrast,a z velkych podniku jako CKD udelat Siemens a podobne spravne znacky
      a konecne z proruskeho presidenta Zemana udelat sluhu Goldman-Sachs a Zapadu pres byvaleho komunistu a ministra Dlouheho… a dal o nem kricet ze je to agent Ruska
      a tak bychom mohli pokracovat a jmenovat..
      Suma sumarum dle tresne „vnitrni“ dluh byl vyresen, „nevnitrni“ pry nevadi :-(
      Se dnes nedivim ze uz pred casem jste se nemohla dohodnout s Tarasem a nazory jemu podobnymi.
      Abych nasi „plodnou“ vymenu nazoru uzavrel svym jednoznacnym pohledem na to v cem je problem alias abych i mene informovanemu ctenari osvetlil Vas nazor jak odtakajici „dividendy“ nema se zadluzenosti statu a chudobou nic spolecneho.
      Pokud bude pokracovat nespravedlive deleni spolecnosti tim ze zisky se budou privatizovat a ztraty znarodnovat, tak rozdil mezi bohatymi a chudymi se bude nadale prohlubovat.
      Ze tresen ci Astr ( ci podle slov professora Klause 1/3 obyvatel )si ziji dobre o celosvetove bide jak materialni tak duchovni nevypovida nic !
      PS
      Nejslavnejsi prohlaseni premiera Klause o zivotni urovni po uspesne privatisaci znelo:
      Tretina lidi se ma lepe, tretina stejne, tretina hure
      Tak spravne „pravicova“ tresni reknete, neni to „sametova nadhera“ ?
      Hlavne ze na rozdil od realneho socialismu je odsireno, a tresni vyjmenovane zavady realneho socialismu byly odstraneny, takze je nepodstatne ze republika uz lidem nepatri a zadna vlada si nikdy v „sametu“ nedovolila jit proti velkemu businessu ale vzdy jen proti lidu.
      To je jen mala vada na krase sametove demokratury:-)

      Ale vse spatne pro neco dobre:-)
      Pak staci milliardari premierovi slibit duchodcum a studentum levne jizdne, navic penzistum par korun navic a ma opet volebni vitezstvi na dosah :-(
      Ano tresni stale mate pravdu drive hrozna 1/5 dnes diky lidumilnemu kapitalu spadlo drobecku z bohateho stolu pro lid vice a uz je to jen 1/3 zivotni urovne „zdraveho jadra“.
      Tak je to kapitalisticky businessove spravne = dividendy ve stamilliardach a lidu v korunach:-(
      Ted jeste aby nekteri ovcane v Ceske kotline prestali brblat a Vase spravne „pravicove“ argumenty konecne pochopili a prijali za sve :-)

      • kočka šklíba

       Hlavně ovšem že máme na výběr z 30 druhů jogurtů, a spousty dalších potravin, jedno horší než druhé. Kvalitní potraviny jsou jednak dost drahé (obvykle), jednak ani ty drahé nejsou v mnoha případech kvalitní a také to abyste měla na nákup tak minimálně dvě hodiny obden, protože v jednom obchodě ty kvalitní potřebné potraviny nekoupíte a také než prostudujete z čeho všeho se vyrábí. No jo, to je ta vyšší životní úroveň podle třešně ;).

       • vittta

        Těžko říci, za komunistů se to také říkalo, že je to jedovaté.
        A těžko říci, co bylo tehdy na západě, když u nás byl socialismus.
        I ten západ byl jiný.
        Jenže….mohl tehdy západ ukázat svou pravou tvář?
        Nemohl, ukázal jí až nyní, kdy už nejsou dva světy.
        Nám- ale i vlastním.
        Na západě bylo od roku 1945 jen 45 let pokrytectví….

        • kočka šklíba

         Jo to se říkalo a netvrdím, že to v některých případech tak nebylo. Ale, proč myslíte, že se zrušili ČSN? A hlavně, vím moc dobře jak se dodržovaly obsahy dusičnanů například (kamarád pěstoval zeleninu), jenže to se také rychle zrušilo (nebo spíše hodně zmírnilo), protože to by sem vůbec nemohli dovážet například z Holandska nic a nejen odtamtud. A nyní vydělávají nekřestanské peníze na tzv. bio kvalitě, která je jen velký podvod.

         • vittta

          Ano, to vím.
          Nic méně není vyloučeno, že za socialismu se ČSN nemusela tak úplně dodržovat, zatímco v novém režimu by porušení takových norem mohlo být předmětem konkurenčního boje, či souboje právníků.
          V každém případě si ale myslím, že to žrádlo, co sem dováží, má horší kvalitu jak za komunistů, ale nemusí ten rozdíl být nijak zásadní.
          Zklamání spočívá zejména v tom, že jsme si jak idioti mysleli, že to jejich žrádlo bude LEPŠÍ, ale to jsme uvěřili jen chimérám…

          • kočka šklíba

           Nakonec jen malý příklad. Mléko, když tenkrát zkyslo, tak se použilo jako kyselé mléko. Dnes ani nezkysne. Máslo, znali jsme něco jiného než máslo? Já tedy ne, tedy na namazání, nyní máte celý sortiment ztužených sr…k, a ne každý ví že by se tomu měl vyhnout, právě naopak. Na pečení sice byla Hera ale to je tak asi všechno, ale stejně většina domácností používala máslo, tedy myslím, aspoň my doma ano. Zelenina, sice mohly být okurky zkroucené, ale neobsahovaly zdaleka tolik reziduí. Špekáčky, gothaj a nebo jiné salámy, ano nebylo jich tolik, ale musely splňovat normy, nijak nízké co se týká podílu masa. Nyní? Samé náhražky, kromě několika výrobků, které myslím Palas, nechal zapsat na seznam s alespoň nějakými normami. Mohla bych Vám tady vyjmenovat spoustu jiných příkladů. Jen naivní a hloupý člověk může napsat, že kupuje kvalitní potraviny, protože i ty drahé nejsou kvalitní.Jsme popelnice Evropy, tedy ještě s dalšími východoevropskými státy. Nakonec dvojí kvalita potravin se ted dost propírala i v mainstreamu.
           A s těmi právníky? Kde to žijete vittto? Myslíte, že zemědělec nebo výrobce potravin, kvalitních potravin, má na nějaké právníky? A vůbec, tady skoro žádné normy neplatí, limity zbytkových reziduí v potravinách byly téměř zrušeny právě proto, aby se sem dostalo těch nekvalitních potravin co nejvíce.

          • embecko

           Pred mnoha a mnoha lety jsme o tom vedli debatu s Misou od Tarase, profesionalkou z potravinoveho oboru…ta to nakonec uzavrela s tim, ze kvalita tehdy a dnes je v zasade a hrube receno srovnatelna.
           K tomu vychazi stejne i moznost vyberu: tehdy jste si nemohli vybrat, protoze byla mala nabidka, dnes je to stejne a nejde si vybrat, protoze nabidka je naopak prilis velka.
           Normalni clovek si dneska nemuze vybrat, protoze existuji objektivni psychologicke evolucni zakonitosti pri vyberu predmetu o ktere mate zajem, o kterych vyrobci vedi a podvodnym zpusobem je na vas uplatnuji. nemluve o technologickych postupech, kdy napr. v plnenych tastickach je uvaden obsah naplne 60%, ale pak se zjisti, ze ano, 60% tam opravdu je, ale je pouzito maso krehcene, do ktereho injekcemi vpravuji vodu. Obsah masove susiny je pak nizsi, nezli u vyrobce, udavajiciho treba 30% „praveho“ masa.
           K tomu zamerne dlouhe informace, tistene co nejmensim pismem, casto rozmazanym.
           Tak pro mne, jako pro Misu, je tehdy a dnes fifty- fifty.

          • vittta

           Zemědělec ne, ale jedna velká firma na druhou klidně ano.
           A myslíte, že lidé jako Třešeň žerou Gothaj?
           To by bylo pod jejich důstojnost.
           No…ale já kupuju u řezníků, nebo v české samce, kde vozí výrobky 4 řezníků a asi 5 pekařů a 10 pivovarníků, no, to je o něčem jiném.
           Takový Gothaj od Krejcara….jak za komoušů!
           To vy bydlíte asi daleko, ale tady jsou řezníci, co dělají buřty a točeňák jak za socíku, ale úúúplně přesně.
           Teď dokonce začal dělat buřty bez rychlosoli.
           A je to levnější jak v hypersupermarketech, to je nejlepší.
           Jenže…. musí se tam nějak dojet, a také vystát frontu.
           Hele, koupím tam maso, bůček na segedín, nebo přední na guláš, ale i roštěnku na ptáčky…atd…o to nejde.
           Včera jsem dělal rajskou třeba.
           Dělám takovou na cibulce, s kostek masa a skořicí.
           Hodím tam maso, a to se samozřejmě sdrcne, ale tak na 60%,
           Když koupím maso v marketu, mám tam toho 40%.
           To jsou ty detaily….
           To ale většina lidí vůbec nezná, a kdo dneska umí uvařit….
           Jenže, dělám všechno na sádle, nebo na másle, když třeba dělám kuře na paprice, nebo tak něco.
           Vím, z čeho to dělám.
           Před 21 lety jsem měl akutní zánět slinivky, a od té doby chodím k doktoru…když mě nevykopli, proč ne, že jo, nechám si vzít 1x, 2x za rok krev, což by jinak nebylo tak snadné.
           Dělá tam taková doktorka, mladá celkem.
           To už jak tam vlezu, se jí zeptám, jak se má a co jí trápí, ať je veselo, ale ona furt mi doporučuje dietu- spíš z povinnosti, zná mě, a ví, že se více méně vyznám a dobře vím, co bych mohl vylepšit.
           To je taková norma, dieta na cukrovku, dieta na cokoliv, rostlinné tuky, nízkotučné jogurty a tyhle sračky.
           Jednou jsem dělal blbého a nevinně se tváříc jsem jí sdělil, že si na sebe dávám majzla, že žádné umělé dryjáky nejím, pekně všechno na másle a sádle, ať nemá o mě strach, ta panečku vykulila oči.
           Nevím, proč to pořád zavrhují, dávno se ZASE potvrdilo, že tuky nezdravé nejsou, a nejlepší je máslo a sádlo, když toho tedy nesežere někdo 1/2 kila denně.

          • kočka šklíba

           Tak Misa neměla pravdu, nakonec jestli byla z potravinářského oboru už to ve mně nevzbuzuje moc velkou důvěru. Nakonec také mám známou, obor potravinářská chemie nebo tak nějak, ta mě seznámila s tzv. tmavým pečivem. Většina je obarvená sice nezávadným karamelem, ale že by bylo nějak jinak odlišné od normálního rohlíku, to není ;). Jen je podstatně dražší, to ano.

          • embecko

           Uz se to resi:
           „Hmyz je řešením pro důchodce, kteří mají málo peněz na výživu, říká český šéfkuchař“
           http://literarky.cz/komentare/ostatni/26288-glosa-qhmyz-je-eenim-pro-dchodce-ktei-maji-malo-penz-na-vyivu-ika-esky-efkuchaq

           Dale: „Jenže…. musí se tam nějak dojet“
           No a jsme u toho, samozrejme by si clovek mohl vybrat, ale nejdrive by musel absolvovat Tour de Potravina. Nekdo ma solidni kramek na ceste z prace, jiny ho ma zas vedle barakau, ale na bezny nakup od kazdeho neco jsou soukromnici prilis daleko od sebe. V supermarketu je temer vsechno na 100% ojebavka a to diky tlaku na dodavatele, se kterymi se neparou, tady vyrobce vinen neni. A kolik soukromych kramku s potravinami je v nakupnim centru? Jedna biovyziva, jeden pekar…reznika jsem tam treba zatim nevidel.
           Horsi je, ze horecka nakupnich center likviduje soukromniky i mimo potravinarstvi, u nas treba zavreli zelezarstvi, domaci potreby a ted i drogerii, protoze lide tam nechodili- a tady je vina na lidech samych. A to kramky byly uprostred sidliste cirka 20 tisic lidi a bylo v nich furt pusto a prazdno a navic, ceny plne srovnatelne s OBI, DM ci Tescomou. Ovsem kdyz potrebuji jidlo a k tomu prasek na prani a prkenko na maso, tak vsechno z toho dostanu i v supermarketu. Tudiz v tomhle pripade vitezi lenost a lhostejnost k okoli, kde bydlim. Pak potrebujete treba krem na ruce a namisto dvouminutove prochazky musite nastartovat auto a odjet 10 km do centra. Nakonec bydlite v ghettu- nocleharne a za nakupu autem se stava kulturni vylet se zdravotni prochazkou po nakupnim centru :o)

          • embecko

           Kocko, tohle je velmi tezke na porovnani…velmi hrube muzete rici: bylo to horsi- je to stejne- bylo to lepsi, lepe to srovnat nejde.
           Ja si treba pamatuji na aferu s tuberkulosnimi kravami a jejich mlekem. Pak jsem delal brigadu v pekarnach a mel jsem delsi dobu problem jist pecivo. Neslo o CSN a slozeni, ale o to, co tam lidi vyvadeli, jak, s prominutim, chcali do dizi s testem.
           Reknemez tak: CSN a technologige za komunistu byly zarukou kvality. Ovsem lidsky charakter a jeho zasahy do technologie tuhle kvalitu dokazaly zlikvidovat.
           Dnes je proces vyroby a technologie na solidni urovni a „lidskeho selhani“ se netreba obavat…ovsem v minusu jsou pouzite suroviny a chemicka kontaminace latkami bud na hrane, anebo se neproverenymi dopady (namatkou glyfosat).
           Takze si stale stojim za 50:50 :o)

          • kočka šklíba

           Také jsem byla na brigádách v mlékárně, pekárně, konzervárně, lihovaru a kromě konzervárny, kde tedy se myslím zrovna zpracovávalo hroznové víno a nijak moc se tedy nepřebíralo, to nebylo s hygienou špatné. To co Vy popisujete jsem tedy nezažila. Vůbec si to nedovedu představit. Ano všechno záleží na lidech, jenže nyní je to posvěcené nejen vedením firem a EU ale hlavně neexistencí nějakých norem, předpisů, za to musí být okurky rovné ;). To co jste popsal je odporné, ale bylo to v 1 továrně (2, 3..), byla to výjimka, jenže nyní je náhražka a chemie neoddělitelnou a běžně používanou součástí výroby potravin. Takže si myslím, jsem o tom přesvědčená, že nyní je to mnohem horší a ještě k tomu mnohem dražší.

          • vera

           Těžko říct, jestli je podle srovnání kvalita tehdy a teď 50 na 50. Když už vstupní suroviny mají mnohem méně živin než mívaly dřív :
           https://zena.aktualne.cz/zivotni-styl/potraviny-uz-nejsou-co-byvaly-povrzuje-to-i-veda/r~f34d92a2527a11e8a79a0cc47ab5f122/
           Vypadá to, že musíme sníst víc balastu, abychom získali stejné množství potřebných živin co před dávnými lety. Jíme, a pořád máme hlad. Takže jsme těžší než dřív, a hůř se nám hubne – chemie v jídle nám blbne hormony. Copak se někdy mluvilo o epidemii obezity, epidemii rakoviny? Nárůst všech těch nemocí se myslím nedá zakrýt anitkuřáckým zákonem)

      • tresen

       Nemohu zkontrolovat, co jíte, kočko, ale já šmejdy nekupuju. Je to na každém, jak se zařídí.

       • vittta

        Ne tak docela, Třešni.
        Ne každý má peníze na to, aby si kupoval to, co prodejce deklaruje jako kvalitní.
        A ne každý má možnosti se do kšeftu s kvalitou vůbec dostat.
        To víte, důchodce nedostane na nákup taxíka, jako asociální morgoši.

        • tresen

         Kvalita je dostupná i za rohem. Nevěřte všemu, co plkají na internetu.
         Promyšlené nakupování i vaření je spíš než finančně náročnější časově.

         • vittta

          Hmm…
          Tak dobře, kde mám za rohem kvalitu dostupnou já?
          Řezník (ten dobrej) je ode mě tak 5 kiláků, samka v maloměstě asi 7 km.
          To jsem pěkně blbej, že tam jezdím, když to mám za rohem.
          A internet na mě nezkoušejte, já jsem velice praktický člověk.
          Co si neohmátnu, tomu nevěřím.
          ………
          Hele Saxi, co to bylo za divné prodejce, že měli ceny srovnatelné se supermarkety?
          Tady je KAŽDÝ supermarket, lhostejno zda na žrádlo, nebo chujoviny typu Obi, tak o 20-30% dražší.
          V podstatě ve všem.
          Lidé tam chodí, že si MYSLÍ, že jsou levní, ve skutečnosti nejsou.
          To dělá reklama….
          Ty jejich akce, které mají ničit malé podnikatele, jsou možná základním vodítekem, proč tam někdo chodí, protože u řezníka stojí bůček bez kosti 90 vočí za kilo.
          V Kauflandu stojí 115, ale v akci klidně 70, a to ten řezník nemá.
          Šunky….klasika je třeba Zvonařka, ta je dobrá, tak ta stojí v kauflandu v akci 21,9, (jinak už 24,9) v české samce 18,9 ale stabilně.
          Vlašák ale v kaufu nebo jiném humusu stojí 6 vočí, v českém kšeftu 12, jenže ten za 12 se dá sníst, na rozdíl od marketového!
          To je pro mě prdel, to sledovat.

  • embecko

   „Podotýkám, že státní dluh nemá s vyplácením dividend zahraničních společností nic společného.“
   A jses si jist, Astere? Podle meho se dane z dividendy plati podle toho, u ktereho FU jses registrovany . Jsem Francouz, akcionar lucemburske banky, co ma sidlo v Brne. Banka mi na muj francouzsky ucet posle dividendu a tu priznam ke zdaneni tam, kde mam bydliste, tedy ve Francii. Z cehoz vyplyva, ze do ceskeho rozpoctu dane neplatim…stat ma pak mene penez, stat se musi zadluzit.

   • astraustralia

    Saxi mas pravdu Tvuj priklad je jednou z variant jak CR prichazi o dane a to i z tech zdanovanych dividend.
    Proc treba jako priklad nejbohatsi Cech ma business zapsany kdesi v Hollandsku? a jeden z nejvetsich pritoku penez ma ne z pojistovani vseho v domovske CR a odpovednosti za nic ale z obchodovani se zahranicim jako s Ruskem v Cine, po Balkane a vdalsich statech a se zdanenim za mnohem vyhodnejsich podminek prave v tom Hollandsku ci i jinde.
    Protoze tam plati mene nez by platil v CR.
    Business a zisk neznaji bratra !
    Proc existuji „danove raje“ a neexistuji zakony ktere by to postihly ?
    Protoze svoboda businessu nezna mezi a proto tak byly casem veskere regulace zlikvidovany, zato ale obcan uz je tak „demokraticky“ priskrcen ze dnes nesmi nic nekorektniho rici a za chvili i podezreni z nespravneho premysleni bude trestne.
    Kupredu za lepsi zitrky :-)
    Ano, jen jak pro koho :-(

  • Kamil Mudra

   Nojo. Ono to: „Oko za oko – zub za zub.“ má něco něco do sebe. Když se to ale překlopí do stavu: „Ty mě bráchu tak já tobě nějakého jiného člena rodiny!“ a táhne se to třeba po několik generací během kterých umírají úplně nevinní lidé – tak pro tohle fakt pochopení nemám.

   • vittta

    Je to hnus, Kamile, ale z nějakého podmětu to vzešlo.
    Co to může být za člověka, když zavraždí 7 letou holku, kterou zná, asi jen prosto, že měl blbou náladu?
    Ale kdyby to byl ojedinělý případ, ale tohle je každou chvíli…ne třeba takto brutální, ale že taková vopice krutě zabije ženu, když s ním nejde do postele, nebo jen když jde do postele s někým jiným, to je běžné až moc.
    Tohle není kultura, kterou bych měl potřebu se obohacovat.
    Doma ať si to dělají, a nějak řeší, ale sem ať to netahají.
    Nejsem zvědavý na to, aby se za pár let veřejně vinníci takových činů napichovali na hák, nebo lámali na kole, protože….příklady táhnou, a slupka naší evropské civilizace je velice tenká a chvíli trvalo, než jsme se k ní dopracovali.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s