1. Kamil Mudra

  Ten obrázek úplně svádí k Neználkovskému veršování:
  Vyšel si Trump na procházku
  Macrona měl na provázku

 2. embecko

  Pry nejhorsi bylo, jak se spolu skadlili jako mali kluci, to se pry trapnosti zacervenal i lecjaky otrly zurnalista…nicmene alespon se ukazalo, jak na tom Evropa skutecne je. Babu odposlouchavaji i s celym kabinetem a klukovi udelali hezke prazdniny v Emerice.

  • vittta

   Hlavně to svědčí o tom, co je Macron zač.
   Chtělo by to zjistit, jakého je pohlaví, z těch asi 50 by se na něj určitě nějaké našlo.
   Chlap to ale není.
   I otrok se může chovat důstojně, když je to „chlap“.

   • MaB

    ad pánové Kamil, vittta + to embecko,
    Vaše frustrace je pochopitelná. Být pozván jako první po zvolení D. Trumpa na oficiální návštěvu do USA si nezasloužil Macron, ale Zeman.
    viz zde:
    Zeman se vyjádřil ke zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem:
    „Byl jsem jediná evropská hlava státu, která ho před volbami otevřeně podporovala,“
    Vyjádřil se také k tomu, že Trump ocenil jeho podporu pozváním do Bílého domu. Je to podle něj něco, co se nepodařilo ani jeho předchůdci Václavu Klausovi.

    Zeman také reagoval na to, že podle některých politologů nebude mít tato návštěva žádný význam. „Řekl jsem si, že idioti jsou všude, tak proč by nebyli i v Ústavu mezinárodních vztahů,“ uvedl v narážce na výzkumného pracovníka ústavu Michala Kořana. T

    domaci.eurozpravy.cz/…/

    • vittta

     No jo, my nemáme názor, my jsme frustrovaní.
     Názor mají jen lepší lidé.
     A co do toho pletete Zemana?
     Co má Zeman společného s Hurvínkem….tedy vlastně Macronem?
     No….a jakého je Macron pohlaví?
     Vy byste to mohla vědět…

    • Kamil Mudra

     No to se vám zas něco povedlo MaB :-)
     Nebýt vašeho komentáře tak mi taková souvislost ani nepřišla na mysl.
     Teď kvůli vám budu frustrovaný tak dlouho dokud Trump Zemana také neopráší.

     • MaB

      To je přesně ono, embecko.
      V psychologii je pro to název „Metoda kyselých hroznů“.
      A reakce jako škodolibost, výsměch, snižování, zpochybňování atp., jsou tzv. ochranné mechanizmy, kterými si frustrovaný (zklamaný) člověk danou situaci snaží racionalizovat.
      Jako v té známé Ezopově bajce o lišce. která viděla hrozny, krásné zralé a myslela si, že si na nich pochutná. Ale ouha ! Hrozny byly vysoko a nepodařilo se jí na ně dosáhnout. Měla vztek, ale musela si to nějak vysvětlit: Ty hrozný byly určitě kyselé a ona je vlastně ani nemá ráda, takže to vůbec nevadí…

      Prezident MZ s pozváním počítal a býval by si ho zasloužil. Proto také řekl, že Trump ocenil jeho podporu pozváním do Bílého domu.

      • vittta

       Nevím jak ostatní, ale já tedy úspěchem Macrona v USA frustrován jsem.
       Takový úspěch nemůže mít ani dalajláma, bouřivý potlesk, jakým byl ohodnocen Macron, ještě než cokoliv řekl, je dnes známý pouze v KLDR, nebo v afrických diktarurách, kde kdo nelteská, ocitne se ještě téhož večera na stole osvíceného diktátora jako předkrm, či dokonce jako hlavní chod!

 3. MaB

  Jiný kraj, jiný mrav…
  Platí:
  „Když jste v Římě, jednejte jako Římané“
  Podstatné je toto – dávám jen pro ùplnost pohledu :)

  Discours d’Emmanuel Macron devant le congrès américain …

  • vittta

   Tak takhle se netleskalo ani Brežněvovi.
   Nejprve 3 minutový potlesk, když se jen objevil, pak další potlesk, když byl představen.
   Havel mu musí z pekla závidět.
   Ale jako Francouz bych na něj asi moc hrdý nebyl….
   Sakra, zase, řekl asi 10 vět a opět potlesk ve stoje……
   Co říká tak skvělého, už startuje rakety na Moskvu, nebo co?

 4. vittta

  A zde tragický pohled do vědomostí vzdělaného VŠ- právníka.
  V rozhovoru pro PL ukázal naprosto tragickou neznalost základních dějin 20 století.
  Každý, kdo chce veřejně hovořit o nějakém aktu, zde konkrétně o smlouvě Molotov- Ribentrop, by si měl nastudovat alespoň elementární znalosti o jejím pozadí.
  Zabere to asi hodinu, spíše méně.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zeptali-jsme-se-prazskeho-Topaka-proc-jeho-strana-nechce-do-vlady-s-Babisem-Vas-server-je-po-pravu-oznacovan-neprijemnymi-nazvy-prisla-odpoved-535804

 5. Ondřej

  Otázka je jaký pohled komu konvenuje. A jaká měřítka má třeba pro vyloženě primitivní propagandu. Jestli když podáváte holčičce lízátko v chudinské čtvrti, anebo jako potápěč amatér vylovíte amforu tam, kde doposud na dně ležela max. bahno a nějaká ta petka – anebo děláte věci naopak nepopulistické a nepodplácíte vlivové skupiny (tou jsou z hlediska voleb – třeba státní zaměstnanci nebo důchodci) ale restrukturalizujete zaměstnaneckou stratifikaci tím, že odbouráte pro řadu kategorií zaměstnanců nějaké státní dotace, zpružníte zákoník práce aby se vyplácelo přijímat nové zaměstnance bez toho, že byste je díky rigiditě pracovního práva měl možnosti pružně nabírat a propouštět podle ekonomické kondice daného sektoru hospodářství, a nemusel mít toho zaměstnance jako nákladovou položku povinně až do jeho odchodu do důchodu, zrušil afiliaci mezi odborovými organizacemi vlastně vytvářející kartelizaci, požadující morální hazard s povinnou permanentní valorizací mezd i v době nulové inflace nebo dokonce v době hospodářského poklesu – což jsou věci, které by nikdo v domácnosti sám nikdy nedělal jen proto, že dospívající dítko si chce udržet svůj životní standard i v době kdy maminka přišla o plný úvazek a má jen poloviční a tatínek se musel dočasně spokojit se 70% svého původního základního platu (v rámci např. Kurzarbeit ale také méně pracoval – 50 a méně % původního penza pracovní doby s tím, že těch 70% bude platit z 50% zaměstnavatel a z 20% stát, nicméně ve volném času mu nebylo zapovězeno pracovat a místo sezení doma mohl chodit pracovat na krátkodobé brigády, tím podmínku výplaty mzdy od svého stálého zaměstnavatele neporušil, takže si vůbec nemusel mzdově pohoršit a toto mu dotoval stát a privátní zaměstnavatel – což ve finále znamená že druzí lidé, kteří ovšem ve svém postavení třeba rodinné firmy nebo živnostníka, nijak kompenzováno od státu nedostali).

  Macron se tedy do těchto odvážných reforem pustil s vervou a tím si znepřátelil vilvné voličské a lobbyistické kruhy. To je odvážný čin na rozdíl od ujišťování – prostě TO ZAŘÍDÍME! a rozdávání koblih na náměstí. To samé paní Merkelová, když přesvědčovala Němce, že pomoc uprchlíkům Němce nezruinuje. Po čase se ukázalo že ekonomika díky investicím do nich snížila nezaměstnanost a zvedla HDP jaké nikdy 15 let zpátky nebylo. Lidem se celkově příjmy navyšují anebo jako pracovníkům v kovoprůmyslu v Bádensku-Württembersku jim za stejnou mzdu byla snížena pracovní doba z 35 hodin týdně na 28 hodin. Srovnejte s Ceskem, kde žádní uprchlíci nejsou a s nikým (ani sami mezi sebou) se dělit o nic nechceme…

  • vittta

   Normálně se tomu říká Perpetum Mobile!
   Přijmeme nepracující negry, vyplácíme jim dávky a dáváme zadarmo prebendy jako zdravotnictví a školství- a ekonomika roste.
   My máme cigoše, a zatím nic, ale negr je asi víc jak cigoš…

 6. Janika

  K první fotce můj názor na pánskou módu – Trumpův kabát působí elegantně. Dlouhé kabáty mužům vůbec sluší. Zato Macron vypadá příšerně v těch úzkých kalhotách. Tahle móda mi připadá hnusná.
  To je vše, co mě napadlo k těm fotkám a oběma pánům. Držení se za ruce dvěma chlapy nejsem schopná komentovat :-). Představa, jak jde vittta s Kamilem z hospody a drží se za ruce… ehm…

 7. Ondřej

  Základní rozdíl mezi Trumpem a Macronem je v pojetí politiky – jako spásy pro upadající výrobní sektor , kteří tvoří ve finále většinu Trumpova elektorátu (i když v celkovém rozvrstvení jsou výraznou menšinou). Zatímco Macron suverénně zastává zájmy největší části střední třídy, které jsou závislé na kondici trhu, koupěschopné poptávce a konsolidaci konkurenceschopné nabídky ve vztahu ke globální konkurenci.

  Soukromý sektor se nachází ve fázi, kdy přechází z období naplňování produkčních kapacit a začíná vytvářet nová pracovní místa. V prvním pololetí 2017 podle odhadů vzniklo 70 tisíc nových pracovních pozic. Inflace přetrvává na nízké, 1% úrovni.

  Pro Francii jsou hlavními obchodními partnery ostatní země Evropské Unie. Nejdůležitějším francouzským obchodním partnerem je Německo. To tvoří 16% celkového vývozu. EU jako Celek 59%. Víte co je zajimavé? že pro Francii je daleko důležitější obchodní partner maličkatá Belgie (údajně zcela hospodářsky rozvrácena negramotnými uprchlíky) která činí 6,8% exportu než obrovská Čína, co pro Francii znamená 3,6%. USA jsou na tom jako Belgie s 7,4%.

  A na čem je Francie nejvíce závislá? Co nejvíce dováží? No, řekli bychom ropu, plyn a tak a proto potřebuje Rusko nebo nějaké OPEC producenty, či USA….Kdepak, to je vcelku marginální, Petroleum & Gas 1,6%. Nejvíce jsou to považte – automoblly. Na dovozu těch je Francie závislá ze 5,5%. Pak opět zajímavá položka, díly do letadel, ty samy tvoří 3.3%. Pro Airbus se sídlem v Toulouse. Takže Trump není rozhodně ten prezident, komu by měl Macron nejvíce tisknout ruku.

  • Josef K,

   Velké umění říct mnoha slovy úplné hovno. A ještě k tomu lhát. 21 % francouzského importu tvoří Refined Petroleum (rafinovaná ropa), Crude Petroleum (surová ropa) je dalších 2,5 % a Petroleum Gas (LPG) 1,9 % francouzského dovozu. Tedy celkem 25,4 % francouzského importu tvoří ropa. Jaká země, která není producentem ropy, by mohla mít zaujímaných pouze 1,6 % dovozu ropou a plynem? To může tvrdit jen idiot.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s