Z historie jednoho akvária

Poslal sax

Dovolím si prodloužit Janiččin hudební výlet a nabízím můj ruský objev, skupinu Akvarium s jeho písní «Bože ochraňuj polárníky»

https://youtu.be/pHh99L-pQyA

Боже, помилуй полярников с их бесконечным днем,
С их портретами партии, которые греют их дом;
С их оранжевой краской и планом на год вперед,
С их билетами в рай на корабль, идущий под лед.

Боже, помилуй полярников – тех, кто остался цел,
Когда охрана вдоль берега, скучая, глядит в прицел.
Никто не знает, зачем они здесь, и никто не знает их лиц,
Но во имя их женщины варят сталь, и дети падают ниц.

Как им дремлется, Господи, когда ты им даришь сны?
С их предчувствием голода и страхом гражданской войны,
С их техническим спиртом и вопросами к небесам,
На которые ты отвечаешь им, не зная об этом сам.

Так помилуй их, словно страждущих, чьи закрома полны,
Помилуй их, как влюбленных, боящихся света луны;
И когда ты помилуешь их и воздашь за любовь и честь,
Удвой им выдачу спирта, и оставь их, как они есть.

Z alba «История „Аквариума“. Архив, т. 3», sestaveného z písní, vzniklých v letech 1982-1991.

Reklamy

182 comments

 1. Janika

  Z prodloužení hudebního výletu mám radost, a saxovi – embeckovi, děkuji. Dvojnásobnou radost mám z toho, že zůstal u oblasti Ruska, i když věřím, že spíš by našel oblíbenou muziku jinde. Je zajímavé vidět a slyšet, co koho oslovuje, a pokud byste se chtěli i vy ostatní podělit o své objevy, máte prostor.

  Jinak ale budu upřímná, saxi – kdybych to byla slyšela ve své době před-chvorostovské :-), asi by se mi to líbilo. Ale po „lekcích“ takového mistra mi to moc neříká. Najednou jakoby se mi otevřely oči a vidím, nebo se mi zdá že vidím, průměrnost. Navíc jsem si pustila verzi, kde zpívá zpěvák naživo, a jeho podivný sestřih vousů mě znechutil… No, počkám si na reakce ostatních :-).

 2. embecko

  Diky za tisk, Janiko :o)
  „Ale po „lekcích“ takového mistra mi to moc neříká.“
  Delas zacatecnickou chybu, ale to se da napravit :o)…srovnavas nesrovnatelene, Chvorostovsky a Akvarium jsou uplne dva jine zanry- jeden skoleny profik, druzi undergroundovi amateri…Ze ti to nepadlo do noty, je jina otazka, to je ciste zalezitost osobniho vkusu.
  Kdyz jsme u toho, vis od koho jsem dostal to cedecko? Od univezitniho profesora skladby a cirkevni hudby z hudebni akademie :o)
  Fakt jo…a jeste jedno CD- Karla Gotta, vysoce vazeneho tenora pro barvu hlasu a lehkost projevu. Pan profesor je specialistou na Haydna (Josepha) a jeho musica sacra…no a k tomu posloucha Akvarium, Gotta a Ljubeho :o) U amaterskych Rusu si vazi predevsim barvy hlasu blizke prave sakralnimu vyrazu, ktera se pry skolenim ztraci a dostava, diky technice, uniformni podobu (tedy oproti amaterum). Mymi slovy pan profesor slysi v ruskem zpevu dusi, jistou svatost. To je sice pohled profika z nejvyssich, ale amater to urcite slysi take, jen mu dela problem to vyjadrit.
  Me se u Akvaria libi ten perestrojkovy sentiment ve smyslu konce starych casu.

  • embecko

   A jeste douska- kdyz jsi sem dala prveho Chvorostovskeho, tak jsem se na nej u profesora ptal (protoze jsem ho neznal) a on rikal, ze to nedotahl uplne nahoru prave kvuli barve hlasu, ze je prilis silny (syty) a prevazuje nad samotnou hudbou= posluchace to rusi…ale to jen na okraj… Tohle jsou objektivni vychodiska hudebnich profesionalu a nemaji co do cineni s osobnim vkusem. Da se to prelozit tak, ze rozhodujici cast publika a jury Chvorostovskeho vyradila z kanonu (tedy tech zpevaku, co stanovuji meritka), coz samozrejme ale vubec neznamena, ze by zpival spatne, anebo se nekomu nemohl libit :o)

   • Kamil Mudra

    No, ono když se holky takhle sejdou a zazpívají si jen tak bez nástrojů, tak to má také něco do sebe.

   • MaB

    Profesor rikal, ze to nedotahl uplne nahoru prave kvuli barve hlasu, ze je prilis silny (syty) a prevazuje nad samotnou hudbou posluchace to rusi (embecko)

    Názory na to, kam to dotàhl nebo nedotáhl, se mohou různit, ale jedno je jisté, hlas Dmitrije Hvorostovského je výjimečný. Krásně položený, vše plyne bez nejmenši námahy, jeho linie a dech nikdy nenaráží na bariéry harmonie, zabarvení hlasu (témbr) je mimořádné čistoty, jakoby lemované sametem. K tomu jeho atletická postava a magnetizující pohled, to vše dohromady přirozeně vytváří směs svůdnosti a tragické síly, pro jeho operní role ie to přímo ideální souběžnost.
    Proto když se řekne Dmitrij Horostovsky, vybaví se okamžitě a neoddělitelně hlas a zjev.
    Kritici i publikum se vzácně shodují, že byl jedním z nejlepších, ne-li nejlepším, Verdiovským barytonem své generace, což už není samo o sobě tak špatné.
    On se s tím ale nespokojoval. S Konstantinem Orbelianem nahrával ruské skladatele, někdy i neznámé, věnoval několik vynikajících desek ruské písni z let války. Písně a tance smrti, stejně jako mnoho jeho recitálů po celém světě, také ukázaly, jak skvělým melodistou dovedl být.
    Je až neuvěřitelné, co toho za svůj relativně krátký umělecký život dokázal a jak strašně moc v hudbě i posluchačům a divákům, které si zcela a navždy získal, od 22.11. 2017 chybí…

    • embecko

     „Názory na to, kam to dotàhl nebo nedotáhl, se mohou různit“
     Vy to tak nejak stale nechapete, existuje vice- mene celosvetove uznavany kanon, kteri tvori odbornici, tedy hudebne vzdelani lide, majici moc rozhodovat o tom, co je dobre a co spatne, resp. co bude uznano jako meritko a co ne.
     Na prikladu literatury to je videt mnohem lepe: Kdo rozhoduje o tom, ktery autor bude v ucebnicich a deti se o nem budou ucit jako o nosnem bodu, urcujicim meritka kvality? Kvalita sice neni explicitne zminena, ale pokud delate nejaky vyber, da se vzdy rici, ze se musite ridit nejakymi obecnymi zasadami, vyjadrujicimi urcitou uroven (kvalitu).
     To same malba, kdy o kvalite rozhoduji galeriste, kritici a univerzitni kapacity. Proc vsichni znaji Antonina Slavicka, ale nikdo uz (starsiho) soucasnika Benese Knüpflera, ktery je lepsi? :o)
     Mate to popletene, nikdo vam nevymlouva, ze Chvorostovsky je spatny, jen konstatuji, ze nebyl prijat do kanonu.
     (kanon = recky rovna tyc, meritko, prenesene neoddiskutovatelne a uznane jadro umeleckeho oboru. Pocitam, ze vsechny, co umi zpivat a maji pekny hlas tam nacpat nemuzou z prostorovych duvodu :o)
     To same i pro Janiku: „Ona existují univerzálně platná hlediska hudebních profesionálů?“
     No samozrejme, podle toho si preci vybiraji, koho angazuji a podle toho zas komu umozni nahrat CD (zdroj tantiem a tedy i hlavni prisun penez). A kdyz ujedou, je na svete scandale a pak zalezi jen na tom, jak jsou politicky silni a jestli si svuj pocin dokazi obhajit. V lokalnim meritku jsme to nedavno videli na te brnenske opere s Jezisem a muslimkou- to je stejny, ale samozrejme mnohem vyhranenenejsi problem, nezli o cem se bavime, ale podstata, prekroceni kanonu, zustava.

     • embecko

      Anebo se vam to pokusim vysvetlit jeste jinak:
      Lide na tehle urovni jiz nedelaji chyby a zpivaji vice-mene stejne. Co pak rozhoduje o tom, kdo bude uznan za hvezdu, je jen dojem, ktery z dotycneho maji vlivni lide hudebni sceny a vedy.
      U vina je to to same, kdysi jsem tu o tom mluvil- do urcite urovne lze spatne a dobre rozeznat, od urcite urovne uz ne, tam hraji roli pouze osobni preference komisaru.
      I zenska krasa ma svuj kanon- Miss Universe a podobne souteze- a vetsina pritazlivych a krasnych zen by se nedostala ani k tomu, ze by vubec byt mohla porotou oslovena.
      Me na Chvorostockem take zpocatku take neco nesedelo, ale coby amater jsem nedokazal identifikovat co to je. Az jsem se to dovedel a musel jssem souhlasit- je to hlas. Ale me rusil nikoliv proto, ze potlacuje hudbu samu, ale proto, ze pro mne je v nesouladu s jeho chlapeckym az zenskym zjevem, od takove postavy jsem podvedome ocekaval hlas nize posazeny a ne tak prurazny (znely).
      Takze jeste jednou, pro jistotu: netvrdim, ze Cvorostocky neumi zpivat a ze je utrpeni ho poslouchat, ale ze nebyl prijat do absolutni spicky zpevaku pro svoji barvu hlasu. A neni to muj nazor, je to mineni cloveka, ktery to vi od „komisaru“.

      • MaB

       Vy to tak nejak stale nechapete, existuje vice- mene celosvetove uznavany kanon, kteri tvori odbornici, tedy hudebne vzdelani lide, majici moc rozhodovat o tom, co je dobre a co spatne, resp. co bude uznano jako meritko a co ne. (embecko)

       To opravdu nechápu a také to slyším poprvé, „celosvětově uznávaný kanon“, „měřítko umění“ – jaká je jeho definice ? A kde je možné do podobných „pravidel“ nahlédnout ? Kdo a kde jsou ti „lidé, kteří mají moc o tom rozhodovat „?

       To je přeci subjektivní a ryze emocionalní záležitost, kterou nelze měřit. Respektive tím měřítkem může být každý z nás. Je to otázka vkusu.
       Bylo by podobně absurdní, kdybychom se ptali, zda je krásnější růže nebo orchidej ? Červená nebo modrá ?
       Odborník pozná, jestli zpěvák zpívá falešně nebo nedodržuje rytmus, má špatnou techniku zpěvu, ale jak hodnotit témbr hlasu ? To je to specifické, co hlasy odlišuje, zabarvení máme každý jiné.
       Není to v žadném případě síla hlasu, ta se dá obměňovat, odstiňovat, což právě DH umí dokonale.
       Očekával jste níže položený hlas, ale on je baryton, tedy mezi tenorem a basem, ke kterému má často blíže než k tenoru.
       Je fakt, že ne každý má rád operu, ale opravdové operní publikum, které je náročné, staví D. Hvorostovského v jeho kategorii na stupínek nejvyšší. Protože jedině publikum nakonec rozhodne, zda umělce přijme nebo nepřijme a zda z něho udělá hvězdu. A tou Dmitrij rozhodně je.

      • MaB

       ad embecko
       A nerýmuje se spíš „mimino“ s „embecko ? :))
       Jste si jistý, že pan profesor rikal, „ze to nedotahl uplne nahoru prave kvuli barve hlasu, ze je prilis silny (syty) a prevazuje nad samotnou hudbou= posluchace to rusi ?“
       Barva hlasu (témbr) je to, co dovoluje identifikaci. Díky barvě rozeznáme Gotta od Matušky, Bílou od Vodnráčkové, Hvorostovského od Pavarottiho.
       Jak „objektivně“ vysvětlit, proč se někomu víc libi hlas Gotta a jinému Matuškův ?

       „Tohle jsou objektivni vychodiska hudebnich profesionalu a nemaji co do cineni s osobnim vkusem. Da se to prelozit tak, ze rozhodujici cast publika a jury Chvorostovskeho vyradila z kanonu …“(embecko)
       A dál dkazujete na recenze a kritiky .

       Právě o nich velice výstižně a vtipně píše Emil Drápala v : Mezi supy. Hudební kritika očima interpreta
       „Mnohdy se stává, že i velmi vydařený koncert, odměněný nadšenými dlouhotrvajícími ovacemi publika, je vzápětí účelově znectěn naprosto děsivou, skutečnost naruby převracející recenzí.“

       „Tihle novodobí Koniášové nikdy o sobě nezapochybují. Dávno už zapomněli na slova velkého britského filozofa Bertranda Russela, který řekl: „Moudří lidé jsou vždy plni pochybností, zatímco hlupáci jsou stále sebejistí.“
       Neotřesitelnost vlastních kritických postojů však může být nejen znakem pevných zásad, ale i pouhé zabedněnosti ducha.“

   • Janika

    Tohle jsou objektivni vychodiska hudebnich profesionalu a nemaji co do cineni s osobnim vkusem.“
    Ona existují univerzálně platná hlediska hudebních profesionálů?

    Jinak díky MaB, píše krásně.

  • Janika

   Jak jsi napsal to o undergroundu, tak mi došlo, co mi na nich nesedne. Právě tohle. A evokovalo mi to takové ty písničky, jak „komunisti lhali nám, že Bože nejsi“ :-). Založit píseń na dovolávání se Boha je takové… líbivé, laciné, undergroundové :-).

 3. vera

  Když o životě a víře je řeč, potkala jsem mezi ruskými písničkami něco, co ve mně rezonuje, ani nevím s čím, asi je mi nejbližší takový drsný Ježíš ):

 4. astraustralia

  Kdesi nejaka kapacita pres psyche se nechala slyset ze i na Internetu muze jit vo zdravi.
  V TV ne, tam to hlida korektnost a vypada to ze vod ted az na vecnost, ale Internet dnes rozebira gde gdo, cenzuru vyzaduje
  mysleni zakazuje
  a to bylo pozdvizeni jeste vetsi kdyby zavitali k Janice na Ostrov lasky a porozumeni :-)
  Otevrene a lidove bez hledani korektniho slova nastala doba kdy to zacina bejt cim dal hustsi a pak to resime kazdy jinak:-)
  Nekdo pritvrdi jiny to potvrdi a „vohen je na strese“
  Ja kdyz ctu to ci ono a neni to vono,
  tedy ne ze bych zadal vzdy stejnou cestu mysleni,
  vim kazdy jsme jiny, na co slihaji se jednomu sliny , druhy ma pocit viny,
  a tak pak prochazka po brehu more dela dobre nejen telu kdyz vlnkami nohy oplachuje, ale predevsim cisti to v hlave a chmury odplavuje.
  Kdyz je to po setmeni tak to splachuju bez prostrednictvi slany vody rovnou dusevnem,
  treba si pustim Duska jako toho z radia co vam tu dneska z radia preposilam abyste mohli jen poslouchat.

  Duska si rad obcas poslechnu mozna i proto, ze tenhle homosapiens je vzdy optimista a rad ho posloucham ten cokoli rekne neni a nezni to trzne. :-)
  Tohle povidani je 12 let stare a stale se to da poslouchat.
  Zkusil jsem se vratit o 12 let zpatky pro srovnani na politicke pole a ejhle zadna zmena,
  stejnej hnus jako dnes :-(


  Obcas to take vylepsi Taras jako dneska v clanku „Z deníčku misogyna“
  kde hezky rozebira jake je nestesti kdyz na care u tenisu nebo dokonce na ministerstvu(az maxisterstvu) valky rozhoduje zenska :-(
  ….a hned je mi lip :-)
  …..cim to, ze cim je clovek starsi, tim mene mu staci ( i ke zlepseni nalady) :-)

  • MaB

   Setkani u DuseK s Brandon Bays, autorkou „O lecivé ceste do nitra a o praci s emocemi“
   aneb jak aktivovat dobro v sobe.
   Jsme ve fazi, kdy lidstvo citi globalni imperativ zmeny.
   Kazdy musi zmenit nejprve sebe ! Léceni zacina u odpusteni…
   (dik za novy odkaz, uprimny, nepodlézavy :))

   • astraustralia

    Prezit rakovinu s nadorem v brise velikosti balonu kdyz lekari nedavaji nadeji, to pak vede i k jinemu druhu mysleni.
    Ano kazdy musi zmenit nejprve sebe ! Léceni zacina u odpusteni…
    Take se uci ze hlavni krestanske prikazani „miluj sveho blizniho jako sebe sameho“
    je prvnim krokem k lepsim vztahum mezi lidmi,
    Problem je v tom ze je velky problem milovat blizniho ktery prisel nepracovat a brat co se mu zachce:-(
    Neznalost prikazani „nepozadas zeny blizniho sveho aniz pozadas statku jeho“ omluva ze v nabozenstvi nove prichozich „bliznich“ se laska k bliznimu nevyucuje, naopak tam maji pravo na 4 jakoz i prava jina s pravy nasimi neslucitelna, pak za takoveho stavu je projev lasky a odpusteni vuci takovym
    „bliznim“ z rodu homosapiensum cestou zkazy a sebevrazdou!

    • MaB

     „v nabozenstvi nove prichozich „bliznich“ se laska k bliznimu nevyucuje“.
     Ale v koránu si mohou najít :
     „Buďte dobrotiví k vašemu otci a matce, příbuzným, sirotkům, chudým, blízkému sousedovi, vzdálenému sousedovi, kolegovi a cestovateli a otrokům, které máte ve svém držení, neboť Bůh nemiluje arogantní nadutce a ty, kteří jsou lakomí a nařizují lakotnost ostatním, a skrývají to, co jim dal Bůh ve své milostí.“

     „naopak tam maji (….) i prava jina s pravy nasimi neslucitelna“
     V tom případě je u nás právní stát nemůže tolerovat.
     V žádném případě nesmí dopustit, aby beztrestně jednali v rozporu s jeho zákony.

     • vittta

      Už se stalo.
      Za podpory lidí, jako jste vy.
      I když přesně tohle jste samozřejmě nechtěli, ale odmítáním politických oponentů, jejich označování za rasisty a xenofoby, frustrovanými z blíže neurčených živozních neúspěchů a plnými nenávisti, jste toho dosáhli.
      Byli jste zneužiti, ale odmíte si to přiznat.
      Chtěli jste jen pomáhat potřebným, ale potřebný je ten, koho jako potřebného ukazuje televize.
      Vlastním potřebným kupodivu pomáhá jen málokdo, všemožným negrům a čmoudům naopak vesměs všichni (západo a severoevropané), protože právě nechtěli být xenofobové a rasisté.
      A nyní se u vás střílí, policajti jsou mláceni a dokonce zapalováni ve vlastních autech, zapalování aut je nová francouzká tradice.
      Ne, to jste nechtěli, jistě, chtěli jste jen pomáhat potřebným…….
      Ale nyní sklízíte, co jste sami zaseli, a věru jste seli zrna, ze kterých nikdo nevěděl, co vzejde, ale co může vzejít ošklivého z tak krásných zrn?

      • Saul

       Vy jste si dnes misto Mein Kampfu cetl v Bibli?
       To dobre delate.
       Jo,jo…kazdy sklidi,co zasel.
       To jsem zvedavy,jak vam bude chutnat sklizen z tech vasich zkazenych a jedovatych plivancu.
       Hlavne si ji spaste sam a nikoho na tu nechutnou hostinu nezvete.

      • tresen

       Vlastním potřebným kupodivu pomáhá jen málokdo…
       Buď máte k dispozici data, která porovnávají, kolik lidí pomáhá uprchlíkům a kolik ostatním potřebným, anebo jen tak plácáte, jak je vaším zvykem.

       • embecko

        Vittta neplaca, vyzdyt jsem tu daval odkazy na to, ze 20% nemeckych deti zije pod hranici uznane chudoby.:
        https://www.tagesspiegel.de/politik/neue-bertelsmann-studie-jedes-fuenfte-kind-lebt-dauerhaft-in-armut/20489682.html
        „Kazde pate (nemecke) dite zije v trvale chudobe“

        U rodin je v Nemecku % stejne (20%) a namatkou v Italii stoupla totalni chudoba od roku 2015 celkem 3x a to na pocet 4,6 milionu rodin.
        (Spiegel 8.11.2017: Knapp 20 Prozent der Bevölkerung sind arm. Armut und Ausgrenzung bleiben ein Problem in Deutschland.- temer 20% (presne 19,7%) obyvatel je chudych. Chudoba a socialni vylouceni jsou v Nemecku problemem).
        Takze jako vzdy: Ideologicky to mas spravne, faktograficky spatne.

         • vittta

          Jak ona mi hezky napsala, že plácám, JAK JE MÝM ZVYKEM, tedy že plácám pořád.
          A hned pod tím píše MaB oduševnělý komentář o pomluvách, kde uvádí přesně toto:
          „Pomluva je malost ducha nebo zloba v srdci; vždy je za ní žárlivost, závist nebo pocit vlastní neúspěšnosti a frustrace.
          Pomlouvat bez záměru je hloupost, pomlouvat úmyslně je zloba. Ať je to či ono, pomlouvač je buď hloupý nebo zlý.“
          Sice slovo „pomluva“ je poněkud jiného významu, ale MaB ho používá ve významu, jak ho použila Třešeň na mě.
          Kouzlo nechtěného, když je to tak krásně blízko u sebe….

        • tresen

         Procento chudých v Německu je jedna věc a počet dobrovolníků, kteří jim pomáhají, je věc druhá.
         Polovina Němců přispívá na pomoc potřebným /u nás sotva čtvrtina/ a statisíce lidí se pomocí aktivně zúčastňují. Kupříkladu pouhá jediná dobrovolnická organizace, zaměřená na rozdávání potravin /Tafel/ má přes 50 000 neplacených pracovníků, o církevních charitativních aktivitách snad mluvit netřeba.

         • vittta

          Možná by stálo za to si položit otázku, komu v bohatém a čím dál bohatším Německu ty potraviny rozdávají.
          Vůbec teď, když díky negrům bohatnou ještě více a rychleji, a důchodci díky nim mají čím dál vyšší důchody, resp. kulantně řečeno, důchový účet je plně stabilizovaný, díky vyplácení sociálních dávek barevným- a to mnozí barevní mají několik identit, a mnozí mírumilovní muslimové mají několik manželek a dětí desítky!
          A o církevních charitativních aktivitách mluvit třeba, nebo zase jenom plácáte, jak máte ve zvyku?

          • tresen

           Možná by stálo za to položit si otázku…ale vždyť to embé píše, komu je potřeba pomáhat.
           Že se církve v Německu angažují v sociální oblasti, je pro vás novinka? Najděte si něco o evangelické Diakonii a katolické Charitě, spravují cca 35 tisíc sociálních zařízení a pracuje tam přes milion lidí.

          • vittta

           Proč bych si to měl hledat?
           Najděte mi to vy, vy to máte jako samozřejmost.
           Církve se možná starají o barevné, v těch všech diakoniích, a sociálních zařízeních.
           Nebo má snad nejbohatší stát Evropy potřebu starat se o německé chudé jak za Výmarské republiky?
           Takto, jak to podáváte, je Německo na tom velmi špatně, když pomáhá celý milion lidí chudým a hladovým Němcům.
           Něco mi tady nehraje, no, já to nezačal, zaargumentujte si, ať ukážete, jaká je pravda, a jak já zase kecám, jak mám ve zvyku.

          • embecko

           Az bude v Nemecku 90% chudych a v charite jim bude pomahat 85 milionu obcanu, konecne se dostanou ke komunismu.
           Pro zpestreni zajimavy clanek od Kechlibara:
           https://kechlibar.net/wordpress/2018/05/13/tema-cislo-jedna/
           Autor se pta: „Nezdá se, že by Švédům, jejichž země už prochází procesem multikulturalizace po nějakých čtyřicet let, současná situace připadala méně vážná než Litevcům či Polákům, kteří zatím problémy s masovou imigrací nemají.“
           A ja vim, cim to je: Svedove nemaji ve Svedsku zadneho kamarada, co by jim vysvetlil, ze to maji doma v poradku.

           Ze by se mel stat chaoticky muslimsky Iran centrem nejakeho globalniho rizeni si nedovedu predstavit. Kdo by to tam ridil, kdo by tam odjel neco ridit?

     • astraustralia

      Odpoved nejen MaB
      18.5.2018 – 16.04 MaB pise:
      Ale v koránu si mohou najít :
      „Buďte dobrotiví k vašemu otci a matce, příbuzným, sirotkům, chudým, blízkému sousedovi, vzdálenému sousedovi, kolegovi a cestovateli a otrokům, které máte ve svém držení, neboť Bůh nemiluje arogantní nadutce a ty, kteří jsou lakomí a nařizují lakotnost ostatním, a skrývají to, co jim dal Bůh ve své milostí.“

      MaB theoreticky to mate spravne , ale…
      zustava nezodpovezena otazka jak je tedy mozne ze pres Vami citovanou cast koranu je podle pruzkumu az 20% vyznavacu islamskeho nabozenstvi sympatizujicich s nasilnym sirenim islamu po svete, s podporou „Chalifatu“ a pranim aby islam vladnul na cele planete.?
      Protozr v koranu jsou i jine pasaze a zakon saria je to co je s evropskou kulturou a zakony neslucitelne !
      A protoze to „male“ % nasilniku kteri neznaji ci nerespektuji MaB citovanou pasaz koranu a neuznavani a nechteji respektovat zakony zemi Evropy, jedna se nyni ne o otazku respektovani svobody vyznani
      (islamu ci jakehokoli jineho nabozenstvi) ale o ochranu pred ideologii ktera ma za cil ovladnout svet a je
      neslucitelna s kulturou zemi Evropy!

      Sice spravne MaB cituje a theoreticky mame jasno ze:
      Jsme ve fazi, kdy lidstvo citi globalni imperativ zmeny.
      Kazdy musi zmenit nejprve sebe ! Léceni zacina u odpusteni…

      Jen jak toho dosahnout ?
      Aby se clovek zmenil k lepsimu, aby se naucil odpouset, aby miloval blizniho jako sebe sameho,
      k tomu potrebuje zit v miru a v bezpeci.
      Je li ohrozen a vidi jak nasili kolem neho vitezi nad laskou a odpustenim, pak vzdy jako dosud v dejinach homosapiense vitezi zakon zachovani zivota.
      Boj o preziti, ho nuti na silu odpovede silou!

      • MaB

       Ano, Astře, máte pravdu. V koránu jsou i jiné pasáže.
       Radikalizovaní fanatici (těch 20%) se odvolávají na sury jako: „Bojujte proti těm, kdož nevěří v Boha, na ty mezi lidmi Písma [židy a křesťany] kteří nepraktikují náboženství pravdy „(Sura 9, verš 29). Nebo: „Ó věřící, bojujte s nevěřícími, kteří jsou kolem vás“ (9, 123). Toto násilí bude požehnáno Bohem: „Nezabili jste své nepřátele. To Bůh je zabil“(8,7).

       Takové verše lze ale chápat pouze s ohledem na válečné období počátků islámu (7.stol.), kdy se tábory identifikovaly podle náboženských kritérií.
       A není také možné se držet pouze této jednoznačné verze násilného Koránu.
       Text rovněž obsahuje skutečnou lekci tolerance. Známe slavné „žádné omezení v náboženství!“ a hlavně : „Zabít jedinou duši, která není vinná z vraždy jiné duše, je jako zabít celé lidstvo.
       Zachránit jeden život je jako zachránit celé lidstvo“
       Nesmí existovat žádná nenávist proti jiným národům, žádná nenávist proti lidem Knihy: „Ti, kteří následují judaismus a křesťany, věří v Boha a v Poslední soud napomáhají spáse.“

       A víte, Astře, co je důležité a co dodává naději ? Je to skutečnost, že těch zbývajících 80% muslimů, tedy naprostá většina, chápe islam jako náboženství míru a šaria je pro ně oním vnitřním bojem sám se sebouve snaze stát se lepšim.

       Musíme se naučit odpouštět. Milovat každého není nutné ani možné, ale respektovat ho v jeho lidství ano
       Souhlasím s Vámi: „Boj o preziti, nuti na silu odpovede silou!“
       Ale nesmí se pri tom dělat amalgam mezi těmi 20% a většinou (80%)
       Právě proto, abychom mohli žít v míru a bezpečí, nesmíme vrážet klín mezi „nás“ a „je“.
       Tak se mi to jeví zde ve Francii…

       • vittta

        No to hlavně ne!
        Jen ne klín mezi dobré lidi.
        Za to už těch pár stovek zavražděných Francouzů, a tisíce oloupených a znásilněných a zbitých stojí, to chápu.
        Hlavně ale je necpěte k nám.
        My ještě nejsme asi tak vyspělí.
        Co je vaše, ať je vaše, co je naše, ať zůstane naše!

       • MaB

        Opravuji:“džihad“ (nikoli šaria *)
        soubor náboženských povinností muslimů, jejichž cílem je osobní zlepšení a zlepšení islámské společnosti.
        Ozbrojený boj je pro některé islamisty formou džihádu

        *) šaria = doktrinální normy a pravidla

        • vittta

         Francouzká společnost je islámská, a myslím, že mají co zlepšovat.
         Jsem rád, že i bílí Francouzi v tom zlepšování muslimy chápou, a určitě by nebylo na škodu, kdyby se též- ať už pomocí džihádu, nebo šaríi, sami zlepšovali.

   • vittta

    Odpustit musíme negrům a čmudům, nikoli xenofobům, rasiatům a fašistům.
    K těm naopak zvýšíme přínost a intoleranci.
    Stejně jsou všichni frustrovaní z životních neúspěchů a naopk z úspěchů třeba Macrona, jinak by negrům odpoštěli také jejich drobné přehmaty s noži či auty, nebo dokonce jen obyčejná hromadná znáslinění…

 5. Saul

  Jedna cmoudka ted bude clenem britske kralovske rodiny.
  Nebo je to uz negerka?
  Kaazdopadne ted ve Windsoru asi bude hodne nebezpecno:-)

  • vittta

   Ve Winsdoru ne, ale mezi britským lidem už nebezpečno je.
   Můžeš se tomu pomívat jak chceš, ale to je tak všechno, co můžeš dělat.
   A když negři přijdou i sem, bude nebezpečno i tady.
   Ostatně, tam, kde žijí cigoši, je nebezpečno už nyní a opět, můžete se tomu posmívat, a snad vám lidé, co bydlí ve vilách uvěří, ale ti, co žijí poblíž morgošů pravdu znají…
   A každých 14 let se jejich počet zdvojnásobí.
   Pravda lze jen zatajit, ale tím nezmizí, a jednoho dne exploduje na povrch a smete starý svět.
   Když vyhrajeme my, bude zase dobře, když oni, pochcípají za čas hlady!

   • Saul

    Nasili se nikdo neposmiva,jen hloupemu a zkratkovitemu mysleni.
    I kdyz to k smichu moc neni,protoze prave takove nakonec tim nasilim konci..
    Dobre bude,az zvitezi zdravy rozum a ne vy.
    Zatim tomu ale nic nenasvedcuje u zadne stran,vcetne te vasi.
    Tu vasi „vyhru“ a prostredky k ni pouzite jste tu uz popsal a dekuji,nechci.
    Nejste prvni,kdo sliboval,jak bude dobre v rasove cistem svete.
    Kdyby to ten pred vami stihnul,nemusel jste tam mit dnes ty cigose,ale taky byste tam uz mozna nebyl ani vy.
    Protoze pro nej jste taky nebyl nic vic nez bilej cigos.

    • vittta

     Kdyby byly v prdeli ryby, nemusely by být rybníky.
     Já neslibuji nikomu žádný rasově čistý svět, ale jsem okolnostmi…resp. REALITOU donucen, na to brát zřetel.
     Nebo to snad jsem já, kdo si vymýšlí násilí, vraždy, loupeže, znásilňování (i vražedné) intoleranci, náboženský fanatismus, dvoupráví, rasismus či pohrdání ženami?
     Ne, já to nejsem, to svět kolem mě do této fáze dospěl, protože idioti, jako jsi ty, bojovali proti rasismu a xenofobii a fašismu tam, kde nebyl.
     Nic méně jste si zatím vybojovali, že tam kde nebyl, mnohdy už je.
     Kdo ví, třeba to bylo cílem, i když pochopitelně, ne vaším, ale vašich loutkovodičů.
     To ale není zdravý rozum, i když vám to vaši páni tvrdí.
     Nemůže nastat mír, pokud nemají zdravý rozum obě strany, a jak jsem si všiml, tak bílé huby v Německu, Francii, Švédku atd.. negry vítaly, daly jim najíst, napít, peníze, lékařskou péči a bydlení, a chtěli za to jen to, aby černé huby respektovaly jejich kulturu, a začaly postupně pracovat a celkově se integrovat…
     Nestalo se..tak kdo tedy nemá zdravý rozum?
     Když budu konkrétní, tak lidé jako jsem já, nebo jako jste vy, se od sebe zásadně liší především tím, že vitttové na realitu reagují, Saulové jí vytvářejí.
     Nakonec ještě dodám takovou poznámku pod čarou.
     Nemám nic proti diskuzi s kýmkoliv, dokonce ani s tebou, ale nedávno jsi tady machroval, jak škemrám já o diskuzi.
     Tak si v tom laskavě udělej jasno.
     Buď na mě nereaguj, nebo nemachruj.
     Je to těžké, co, když je někdo nafoukaný, a myslí si o sobě, že je nesmírně chytrý.
     To pak ta potřeba sdělit ostatním (a především MaB) jak jsi chytrej a já blbej je velice silná, tak silná, že překonává jakýkoliv tvůj vnitřní odpor ke mě.
     Chceš být zase statečný, že jo.
     Zatím spíš vypadáš jak debil….

     • MaB

      „Když budu konkrétní, tak lidé jako jsem já, nebo jako jste vy, se od sebe zásadně liší především tím, že vitttové na realitu reagují, Saulové jí vytvářejí.“ (vittta)

      Buďte opravdu KONKRETNI : kde a s jakými výsledky vitttové na realitu reagují ?
      Jak jinak než šířením nepodložených pomluv ?

      Pod čarou:
      Pomluva je malost ducha nebo zloba v srdci; vždy je za ní žárlivost, závist nebo pocit vlastní neúspěšnosti a frustrace.
      Pomlouvat bez záměru je hloupost, pomlouvat úmyslně je zloba. Ať je to či ono, pomlouvač je buď hloupý nebo zlý.

      • vittta

       Pomluva česky znamená, že někdo o někom říká něco, co není pravda, za jeho zády.
       Takže těžko někoho pomlováme, když se k realitě vyjadřujeme veřejně a každý oponent může dokladovat, že to, či ono, není pravda.
       To ale konkrétně vy rozhodně neděláte, a vám podobní také ne.
       Pokud vznesu konkrétní dotaz, nereagujete.
       Dále je pak třeba říci, že jako obvykle lžete, až se vám od „klávesnice“ práší, protože ony…“pomluvy“ nejsou rozhodně nepodložené.
       Jsou podložené zprávami, a to jak alternativními, tak mainstreamovými, pak osobními zkušenostmi.
       Pokud se na tom, že migranti JSOU problém, či dokonce že migranti JSOU velký problém shodnou úplně všichni, pak to těžko může být nepodložené.
       Rozdíl je jen v tom, že vitttové vidí východisko v brutálním vymáhání zákonů a přijetí zákonů nových, které by zásadním způsobem omezovaly možnosti radikalizace či poflakování nově příchozích, sluníčkovci vidí východisko v tvrdém napadání politických odpůrců, cenzuře, přijetí nových zákonů, které brutálně potírají jakýkoliv nesouhlas s oficiální politikou, tolerováním kriminality atd…atd…s tím, že JEDNOHO DNE se verbež nějak integruje.
       Pravdu zatím ale mají vitttové, prože jak jsem si všiml, postupně se přitvrzuje, a už nikomu nepřijde divné, že se někde staví ploty, nebo že fízl zastřelil negra, páchajícího obvyklou trestnou činnost, tedy násilí či vraždy.
       Co se týká vašeho konkrétního dotazu.
       Je opravdu těžké nějak reagovat na to, jak konkrétně reaguji na realitu.
       Určitou část tady vidíte v diskuzi, dále pak samozřejmě vytyčuji trasy, kudy moje dcerka nesmí chodit domů, aby nebyla napadena, hodně jí na kroužky či do školy raději vozím, než abych riskoval její přepadení.
       Informuji se postupně na možnosti vstupu do domobrany, a snažím se ověřit, co je kdo vlastně zač.
       Ve volbách volím stranu, která má protimigrační politiku.
       Jsem připraven chodit ozbrojený, což zatím nedělám, a jsem připraven zbraň použít na obranou svou, tak jiných, což není tak snadné, jak to vypadá.
       Nejezdím do problémových zemí, jako je Francie či Německo, abych nešel konfliktu naproti.
       Jak vidím nepřizpůsobivé cigoše či negry, zapínám si kapsy, kde mám peníze a doklady, a snažím se jim pokud možno vyhnout, což ale v Praze lze leckdy dost obtížně.
       Přestal jsem přispívat JAKÝMKOLIV dobročinným organizacím.
       Takovéhle věci, no, předběžná příprava na možný problém zásadního významu.

       • Blanche

        Je to sice trochu mimo téma, ale nedávno jsem na jednom profilu (veřejném) čtla zajímavý postřeh. Posílám dál jak se říká na každém šrochu ….
        …“Pan Netanjahu dělá vše proto, aby Trump vypověděl smlouvu s Íránem ohledně jádra a chrastí přitom zbraněmi, až se celý Blízký východ otřásá. Mohl by prosím tomuto známému válečnému štváči někdo konečně vysvětlit, že Írán byl vybrán GE jako druhé místo koncentrace nadnárodního řízení (po Číně) a že právě Trump je jejich největším kádrem, takže klepe přesně na ty dveře na které by rozhodně neměl? Pokud to brzy nepochopí, bude rychle odstaven. Sázka?

        Proč byl vybrán právě šiítský Írán? Protože jeho forma náboženství, založené pedofilem, vrahem a zlodějem, se dá reformovat – má totiž svou vůdčí osobu „rahbara“ a nevykládá si ho tudíž každý imám jak chce a jak se mu hodí, tedy tak jak je to běžné u sunnitů. Navíc mají od roku 2005 vesmírný program a jejich politické zřízení je, oproti třeba Saudské Arábii, Kataru, SAE nebo Ománu, doslova vrcholně „demokratické“. Znáte mimochodem nějakou šíitskou teroristickou organizaci? Už je jasné proč se Západní Evropa islamizuje a kdo na ní bude dohlížet?…“

        Co tomu říkáte ? Já už se nedivím ničemu…

       • Blanche

        A ještě jeden postřeh….
        …“ Izrael se radoval, že Trump vypověděl jadernou smlouvu s Íránem. To lidem proroka Mojžíšova nedošlo, že tím USA nad tímto státem ztratilo i tu poslední kontrolu? A že právě a jen proto to Trump udělal? Co se tedy fakticky stalo? USA se opět více izolovalo, ztratilo určité ropné trhy, které bude muset nahradit a vzrostla cena ropy. A co na to Rusko? Ohlásilo, že díky této akci, tedy zvýšení cen ropy, bude mít pravděpodobně poprvé od roku 2011 rozpočtový přebytek. Síla, ne? Za tohle dostane Trump od Globálních elit velikou pochvalu, protože si tím ještě rozhádal své bývalé vazaly, tedy země určené k odpisu…pardon…k islamizaci, tedy VB, Francii a Německo – vzory našich eurohujerů, neomarxistů, deviantů a jiných duševně omezených osob, které ještě nepochopily, že je vše jinak, než jak byly navyklý.

        Írán prý ze Sýrie (tvrdí, že to byl Asad – na toho každý hodí přece vždycky všechno) na Izrael vypálil dvacet raket. Netanjahu jim tam obratem poslal 70 svých a pěkně z letadel. Výsledek dle Izraele? Nic se nestalo!!! Naši zničili těmi raketami všechno made in Írán v Sýrii a oni nám netrefili nic. „Doufám, že jsme ukončili tuto epizodu, a že tomu všichni rozumějí,“ řekl jejich ministr obrany. To si pište pane, že jsme tomu rozuměli. Arabské kanály sice vysílali hořící budovy v Izraeli, ale „nic nám nezasáhli“. Jak si to vyložit? Dovedete si před pár lety byť jen představit jak by to vypadalo, kdyby někdo na Izrael vypálil 20 raket? Bombardování by nemělo konce. A teď? Dali nám facku, my jim dvě a už se k tomu radši nebudeme za žádných okolností vracet. Dobře to Putin domluvil s Netanjahuem, když ho měl v Moskvě. Zatím to Izrael chápe – je sám, nikdo mu nepomůže a s Íránem musí jednat opatrně a globální síly, které mohl kdysi využívat, již stojí na opačné straně a zůstanou na ní.

        Každý den se něco děje a vždy to s něčím souvisí…VŽDY…“

        Celkem to sedí až moc, o to víc mě to děsí…. :(

        • vittta

         Chtěl bych se v tom vyznat….co se děje na blízkém východě.
         Vypadá to takto logicky, ale Evropa není pro USA soupeř, pokud…..pokud není islámská.
         Jen islám je schopný Evropu sjednotit, neloajální vyvraždí, a loajální islamizuje (není to tak dávno, co se poněmčovalo, a neloajální se zabíjeli, nebo posílali do koncentráků) za blahosklovného přihlížení USA a „světa“, který Evropa nezajímá, jmenovitě když je tak uboze slabá.
         To všechno vypadá velice logicky, a jak ze strany USA, tak ze strany sluníček, kteří touží po jednotné Evropě tak silně, že jsou schopni zabít vlastní děti, pokud je teda mají.
         No ale i Evropa je jaderná mocnost, technologicky vyspělá, a to vše se dostane do rukou militantů a fundamentalistů.
         A pak může být zle.
         I s USA, které si to moc nepřipouštějí, ale připouštěli si římští císařové, že Řím může padnout?
         Myslím že ne, a tohle může být podobná „nemoc“!
         Chápe to asi Izrael, a Rusko.
         Tyto dva státy nesmějí připustit islamizaci Evropy, protože to znamená fakticky tutovou válku.
         No….není to hezká budoucnost….

         • pacifista

          Vittto, Blanche to tu píše, Evropa bude tolik sužovaná islámskými teroristy SUNITSKÝMI, že přistoupí na to aby řízení převzal Írán ŠÍTÉ. Ti jsou umírnění. Blanche píše, že ještě nikdo neslyšel o šítských teroristech. To mi zapadá, protože jak říká, v mešitách se bude muset kázat stejně. Evropa je vyspělá a všichni na světě chtějí žít jako v Evropě nebo v USA. Planeta má přes 7 miliard obyvatel. Mě pan učitel vykládal, že jsou nás 2 miliardy. Za můj život přibylo tolik lidí, až je to k nevíře a to ještě Čína měla politiku jednoho dítěte. Lidi by sežrali planetu jak kobylky a proto musí Evropa i USA zchudnout neb to není dobrý příklad pro druhé. Obyvatelstvo Evropy pomalu vymírá a nahrazují je přistěhovalci – uprchlíci. Důležitá výroba se již dávno přesunula do Asie a tamní obyvatelé jsou skromní a životní úroveň se jim zvyšovat nebude, jen těm v horních patrech. USA také zchudnou, ale ještě o tom neví. Trump na tom pracuje. Podle toho co se děje teď mi to vychází takto. Může se ale něco stát s čím člověk nepočítá a pak to bude jinak.

          • vittta

           Ale Evropa přece měla samoreguleaci.
           Ženy měly 1-2 děti, některé žádné.
           Proč musela Evropa ukazovat, že se tady mají lidé dobře, a dokonce tvrdit, že se máme dobře na něčí úkor?
           Takto bude počet lidí ještě vzrůstat, než negři Evropu vydrancují, chvíli to potrvá, i kdy se nakonec sežerou mezi sebou.
           A když se někde mají dobře, musí si to bránit, bez ohledu na oběti.
           Především ty cizí.
           Primitivům když dáte cokoliv, vážit si toho nebudou, každá civilizace může mít pouze ty výdobytky, které si sama vybuduje.
           Jinak zhyne jak ona, tak dárce výdobytků lepších.

          • embecko

           Myslite, pacifisto, ze na zchudnuti Evropy jsou potreba miliony uprchliku? Jak pise vittta, Evropa se reguluje sama a ubyva platcu do hry letadlo, zvaneho prubezny duchodovy system. Dane se zvysovat nebudou a zisky odtekaji do ciziny.
           „Normalne“ by to vyresila robotizace, v soucasnosti umele pribrzdovana. Evropa by mohla zit v poho za 1/4 pocetniho stavu…kdyby ovsem kdosi netrval na maximalizaci zisku a narodni produkt se rozdelil tem, co se na nem podileji. Jediny dobry duvod proc mit deti je ten, ze se o vas postaraji, az vy nebudete moci…coz je dnes vyreseno treba tim, ze existuji velke budovy, ve kterych je jen jedno ohniste (kotel), do ktereho se navic nemusi vubec prikladat. Zbytecna uroven sluzeb neni dana tim, ze by byly potreba, ale protoze byly vyhoneny falesnou poptavkou.
           Zvlastni vec: Za komounistu chteli vsichni veci z Neckermanna, ale na zradlo vzpominaji vsichni, ackoliv vyber byl minimalni. A ted si kupuji retro-vyrobky, na ktere by meli s hruzou vzpomnat. Takze v pestrosti nabidky asi kvalita zivota nebude.
           Takze jak by mela Evropa zchudnout, kdyz do ni prichazi lide, co chteji zit jako bohatci? To rovnou mohli zustat doma, kdyz je planem zchudnuti Evropy a oni jsou jeho nastrojem.
           Nejvice zasvinene jsou vzdy ty nejchudsi oblasti, ale Evropa je uz natolik velka, ze svinstvo ohrozuje uz i ty nejbohatsi…do ohnutych a zmaknutych Evropanu se ekologie lije uz po 2 generace, 50 let, a uplne nejak platne to take neni…myslite, ze uprchlici budou ekologickym prinosem?
           Treba z Ghany jich ted prislo hodne
           Tady je neco z jejiho hlavniho mesta
           Nevim, ale myslenka (zamer a plan), ze ma Evropa diky uprchlikum zchudnout a stat se islamskou se mi nejak nezda, protoze mi unika jeji smysl. Proc miliony uprchliku, kteri zpusobi casem ekologickou katastrofu; proc islam, jehoz prateli nejsou ani zide, ani kapital, ani pravni stat (kde se dari podnikani), ani zeny a minority?
           Kdyz reknete, Evropa ma zchudnout a stat se muslimskou, tak to zni na prvy poslech zajimave az logicky, ale kdyz se zamyslite, tak to moc smysl nedava. Stejne tak s Iranem- proc by se mel stat centrem nejake planetarni moci? Ze tam jsou siite? On nekdo, vyjma muslimu, rozpozna siita od sunity a je to pro nej natolik dulezite, ze Iran/ Teheran zvoli za metropoli?
           Co by se melo vymenou evropske populace dosahnout tak duleziteho, ze by se imigraci spustila takovahle hororova hra s ohnem?

          • Kamil Mudra

           „Co by se melo vymenou evropske populace dosahnout tak duleziteho, ze by se imigraci spustila takovahle hororova hra s ohnem?“
           Tipnul bych si že o nějakou výměnu ani tak nejde. Řekl bych že připrchlíci mají sehrát roli sodíku vrženého na Evropskou „příliš klidnou“ hladinu a až se reakce patřičně rozběhne – někdo škrtne sirkou. Podle momentálních okolností se občanská válka buď využije proti Rusku a nebo nechá proběhnout až do toho zchudnutí na žádoucí míru. No a pak by měl přijít velký bratr ze zámoří na pomoc – aby následně svůj dobrý skutek patřičně zúročil.

          • kočka šklíba

           Tohle je zajímavé téma. Mě už dávno, před minimálně 10 lety, napadlo jak to půjde dál. V roce 1989 a později nás, východoevropské (středoevropské) země začaly využívat a ždímat ty tzv. země západu. Někde jsem četla a ne jednou, že tím tak oddálily, ale jen oddálily, svůj kolaps. Vypadá to tak. Za malé mzdy získaly poměrně kvalifikovanou pracovní sílu a současně také velké odbytiště svých nadměrných zásob. Jenže, podle mého, jejich největším plánem bylo Rusko.
           Rusko za Jelcina se k tomu také hodně přiblížilo, ale pak přišel Putin a hodil jim do toho vidle. Čína, kde bylo také hodně pracovní levné síly a veliký trh se také jaksi nechtěla úplně přizpůsobit (i když i nyní se tam vyrábí většina tzv. západního zboží), ostatní asijské země bud byly sice vyspělé (Japonsko) ale byly vlastně součástí tzv. západních elit nebo tam nebyl dostatek kvalifikované pracovní síly, kromě Jižní Korey a částečně Indie.
           Co dál? Potřebují trhy, potřebují i levnou pracovní sílu. Trhy nejlépe získají tak, že podnítí imigraci do Evropy, protože v jejich zemích by na zboží ti lidé neměli prostředky, zatímco sociální systém v Evropě jim finanční prostředky na zboží dává. A možná, že i doufají, že přece jen je nějak zapojí do pracovního procesu, což se ale vůbec nedaří. Získali by tím zase to co potřebují : odbyt a levnou, snadno ovladatelnou pracovní sílu.
           Podle mého, nemohlo se jen tak zčistajasna zvednout milion nebo i více lidí, převážně mladých a zdravých mužů a rozhodnout se jít do Evropy. To nedává smysl. Musí to být nějakým způsobem řízeno. A ti tzv. sluníčkáři jsou jen z převážné části vymyté mozky a užiteční idioti.

          • embecko

           Proto to pisu, take si myslim, ze o multikulti, islamizaci, zchudnuti atd. nejde; to, co pises je nejjednodussi a nejpravdepodobnejsi vysvetleni.

          • embecko

           „už ani novinky nepředstírají“
           Uz nikdo nic nepredstira, Sklibo, uz nemusi :o) A vlastne ani nemuze, puvodne, pokud si pamatujes, byla imigrace ospravedlnovana valkou v Syrii. Pak prislo ospravedlneni skrze zeme s ozbrojenymi konflikty, pokracovalo to „nebezpecnymi zememi“, nasledovalo oduvodneni klimatickymi zmenami a ted je to konecne bez duvodu (viz marakesska deklarace, kde se to bere jako oboustranny smluvi akt) a rec se vede uz jenom o tom, jak to provest. To mas jako kauzu Skripal, tam ho take otravili asi 5x a pokazde jinak.
           Jak pisi vyse, spolu s Kamilem na nejake socio-inzenyrske vysvetleni neverim. Podezrelym zpusobem zde stoji ruku v ruce liberalove a neomarxiste, levice a pravice a kazda z nich nam budto primo lze do oci (coz lze poznat), anebo veri silenostem, co nam rika (tady ani ani netreba neco poznavat, to vas trkne samo).

         • Blanche

          Mocenské elity tentokrát na to jdou přes intelektuály. Získaly si pro svoji věc na svoji stranu intelektuály a tím pádem veškeré instituce. A ti už sami jako dominový efekt působí na „mravenečky“ dole. Mnozí „mravenečci“, protože se chtějí elitám připodobnit, tak jejich rétoriku a názory přijmou s nadšením ihned, někteří později pod tlakem, někteří jsou oportunisté nebo kolaboranti, takže je jim jedno, co do nich „shůry“ hustí, přijmou vždy vše, co pro ně znamená drobný byť je krátkodobý užitek. Bezstrukturní řízení ? Stačí jen ovlivnit a to klidně nepřímo, nepatrně malé množství lidí a ostatní pak jedou dle zadání, aniž by tušili na čem vlastně pracují…Každý v míře svého chápání ….. ( viz. odkaz na FB níže).

          • embecko

           To ale nevysvetluje, proc by si mely evropske elity pod sebou urezavat vetev. Vzdyt tu budou bydlet i nadale. Ze by si nekdo mocny zarizoval zivot tak, ze nebude moci ani vystrcit nos z domu a privolaval na sebe obcanskou valku?
           Muzete to vysvetlit, Blanche? Proc elity, kterym se dari naprosto vyborne, chteji zmenit svuj domov ve valecne pole?

         • Blanche

          No bylo mi to dotyčným vysvětleno takto… :
          „Zkusím to nějak popsat, protože váš dotaz je více než logický. Představte si, že máte obrovskou firmu – korporaci, kterou vybudovali vaši předci (GE) a kterou staletí řídíte z obrovské dálky, nepřímo, tedy bezstrukturně. A proč? Protože je OBROVSKÁ a nemůžete dávat úkoly jednotlivcům, ale velkým celkům, které tu strukturu (hierarchii) mají vybudovanou. Vyberete si tedy jeden, dva státní celky (které jsou na nejvyšší úrovni státního zřízení – USA a VB) s jejich strukturou, ty podporujete tím, že v ostatních státech likvidujete v zárodku jakékoliv možnosti odporu proti nim, takže tyto celky děláte ještě silnějšími. A přes tyto státy děláte svou globální politiku – necháte je napadnout nějaký stát, s někým uzavřít smlouvy, někde pomocí jejich tajné služby vyvoláte nepokoje, někoho odstraníte, někoho naopak vyzvednete, prostě jako ředitel kterékoliv firmy…a pak najednou zjistíte, že tyto státy (hegemoni), tedy jejich státní zřízení se vám vymklo z ruky (H. Clinton a celá Obamova administrativa, tedy US státní elity). Začali dělat vlastní globální politiku, která již není v žádném případě ve shodě s řízením vaším a protože jejich míra chápání není na vaší úrovni, tak nevidí, že spějí k zániku – např. k 3 a finální světové válce. Co tedy uděláte? Hegemony (USA, VB) začnete okamžitě odstavovat od veškerého řízení a vše uděláte tak, aby se do vedení dostali lidé, kteří je povedou způsobem pro vás výhodným (Trump, May). Okamžitě začnete „likvidovat“ také jejich vazaly (střední management) – Německo, Francie (prostě západ), Izrael, SA, Turecko. A začnete vytvářet nová centra řízení – Čína a Írán…Jenže v boji mezi státními a vašimi globálními strukturami se najednou objeví další činitel – Rusko, se kterým jste v žádném případě nepočítala. Chyba v Matrixu. Vaším cílem je Globalizace a když se díváte co dělá Rus, tak dělá totéž – Nová hedvábná stezka, BRICS atd. Nemůžete je hodit přes palubu (dělají určitou práci, která je ve shodě s tou vaší) a začnete s nimi jednat. Vše se komplikuje – státní elity, které jste kdysi využívala jsou ale velice silné a tak „bojujete“ na všech frontách, aby jste to uřídila…mnohé se nedaří a hatí. Oba noví hegemoni jsou zatím slabí v řízení (Č+Í), nejsou připraveni. Rus vystrkuje růžky a snaží se stát centrem nadnárodního řízení místo vašich vyvolenců a US elity se nechtějí vzdát…a to je to co se teď děje – proto tolik zmatků atd. Jde o Globalizaci…neomarxismus je pouze nástrojem k rozbití starých struktur, tedy států a islamizace k jejich následnému spojení. Nic víc…Snad je to trochu pochopitelné…“

          Uznejte, že logiku to má. Jen aby to ukočírovaly … ty GE :(

          • embecko

           Ted je ale rec o evropskych mocenskych elitach, ne nadnarodnich korporacich, tem je to jedno.
           Proc by Juncker, Avramopoulos, Babis, svedska vlada, Petr Pavel, Kiska, Merkelova, Stoltenberg a dalsi chteli zit v muslimskem nesekularnim statu, plnem nasili?

          • kočka šklíba

           No logiku to má, ale co je jejich cílem? A jak do toho zapadá imigrace? Chtějí nové trhy? Asi ano. Chtějí levnou a ochotnou pracovní silu? A pak se jim to tedy vymklo z ruky dost zásadně. Trhy sice mají, dokonce v Evropě, to jsem již popsala, ovšem pracovní síla je v nedohlednu. Neříkejte mně, že oni myslí na 100 let dopředu a ani pak si nejsem tou pracovní silou jistá, spíše naopak. Nebo jsem něco špatně pochopila?

          • Blanche

           Protože jim bylo vysvětleno a „vysvětleno“, že je v jejich jediném (!!!) zájmu pracovat pro Globalizaci a to se vším co k tomu patří a co jim bude řečeno. Proto již po první frázi kterou kdokoliv z nich na veřejnosti řekne je každému senzitivnějšímu člověku zřejmé, že to jsou pouze a jen loutky, maňásci, které má někdo nasazené na ruce…Loutka nemá vlastní vůli, pouze říká to co se po ní chce. Juncker nechlastá jen tak, kompenzuje si to jeho ego, kterému se to nelíbí – je brán jako lídr Evropy a přitom ví, že je jen nulou co musí poslouchat vyšší hráče – celé roky US elity a nyní GE. Co se týče „našich“ politiků, tak jejich míra chápání je tak mizivá, že se nemá smysl o nich ani bavit. P. Pavel je osoba, která má za úkol pouze šířit určité informační pole – je to mikrofon a to je celá jeho „práce“. Nebo máte lepší vysvětlení ?

          • kočka šklíba

           To že politici jsou loutky je jasné, některé trochu inteligentnější, některé úplně blbé (Petr Pavel je úplný vzor, k tomu jim samozřejmě jde o koryta), ale co je cílem třeba těch třeba z GE, mám na mysli skutečné vlastníky, ne manažery.

          • Blanche

           O co jim jde Kočko ? Cílem a to nejen v Evropě, je Globalizace, tedy sjednocený svět, pod jediným vedením. Ale aby jste mohli něco takového vytvořit, musíte nejdříve na padrť rozbít to, na čem byl dodnes svět založen, tedy národní státy a jejich kulturu. Začnete útočit hlavně na základ státu, tedy rodinu – třeba podporou adopcí gayů, umělé oplodnění singles žen, většímu odebírání dětí státem apod., státnost – začnete tvrdit, že vlastenectví je čiré zlo, protože rozděluje lidi a staví je proti sobě, lásku k vlasti začnete bagatelizovat, politický systém – občané jsou příliš hloupí, aby se rozhodovali pomocí referend (čímž zpochybníte i demokratické volby), zkoušíte pokřivit např. symboly státu – národní vlajku měníte častěji za modrý hadr s hvězdami a zkoušíte naprosto pokurvit státní hymnu, rasu – z bílé rasy uděláte zločince a rasisty již z principu věci, pohlaví – začnete tvrdit, že jich existuje víc než dvě, sex – začnete tvrdit, že co muž, to šovinistické prase, čímž z chlapů uděláte vystrašence co budou mít obavu oslovit ženu, aby je nezažalovala za sexuální obtěžování. Prostě ve všech směrech musíte šířit informační pole, že náš svět je špatný, nedostatečný a je nutné ho kompletně přeformátovat. Nejdokonalejší je ovšem, když naředíte občany cizí, zcela odlišnou kulturou, vaše společné děti již nebudou mít vztah k národnímu státu a tak logicky zanikne, včetně kultury, zvyků apod., musíte zničit i jejich náboženství a to dosazením neschopného zrádce vlastní víry do čela církve atd. Nová „kultura“ si do Evropy přinese vlastní náboženství, které má za cíl také Globaliazci (proto bylo vybráno), kdy vše má být pod Zelenou vlajkou náboženství, které založil pedofil, zloděj a vrah. Rozbití národních států mají za úkol neomarxisté a zničení rasy výše zmiňované náboženství, v obou případech jsou jejich ideologie použity jen a pouze jako nástroje vedoucí ke Globalizaci, nejsou samotným cílem…proto v tomto duchu můžeme hovořit o tom, že jsou použiti jako „užiteční idioti“.
           Jak jsem nakoupila, tak prodávám… :)

          • kočka šklíba

           Dávalo by to smysl, to ano, jen si nemyslím, že jde o celý svět, ale o Evropu ano. A o Rusko také, tam ale jim to nevychází, proto se musí Rusko stát pro nemyslící masu tou hrozbou. Ale domnívám se, že Čína již je nad jejich možnosti.

          • vittta

           Poslední dobou mi největší logiku dává model, že pseudoelity, které měli nějaký sen v mládí, ho začali naplňovat, když přišli k moci.
           Když se celá věc rozjela, ukázalo, že to byl fakt jen sen.
           Nějakou dobu ještě trvá (těm chytřejším) než jim dojde, že lidé si nemohou být rovni, alespoň ne tak, že je někdo rovnými udělá a že lidé nemohou být spokojení, když dostanou všechny životní potřeby, a už vůbec nebudou vděční.
           Některým to ani nedojde, a chybu budou hledat u sebe (ti submisivnější), že jako dávali málo a snažili se málo, ti agresivnější budou hledat chyby u jiných- že by to jako šlo, ale nějací zlí a hloupí lidé jim to všechno kazí.
           Výsledkem je chaos.
           My tady vesměs vycházíme z toho, že ti, co vládnou, a to jak mocí politickou, tak ekonomickou, jsou nějak chytří, mají nějaký chytrý plán.
           Ale nemusí to tak být, jsou úplně obyčejní, stejně jako Tonda Vokurka, co každý den vykřikuje o politice v hospodě „Na růžku“, či jako Honza Slaďáček, co jede do Afriky pomáhat za peníze rodičů nemocným dětem, a zakládá jim tam školy, do kterých nikdo nechodí.
           Důsledky činnosti obyčejných lidí jsou minimální, důsledky činnosti politiků a oligarchů jsou dříve- nebo později- fatální.
           Nikdo by neměl mít tolik moci, aby mohl ovlivňovat zásadně běh státu, natož soustátí, či kontinentu.

          • Blanche

           Čína je už vyřešena.Každopádně GE vybrali jako nového hegemona Čínu, protože čínské vedení a jejich směřování je efektivnější než kterékoliv jiné. Je tam diktatura, kolektivismus a kombinace kapitalismu a socialismu, to je směr který nám byl vybrán…demokracie bude odepsána. Pokud jste si všimli, tak Čína obchoduje s ropou již ve vlastní měně a vyhlásila celní válku USA. Podíváme-li se na ekonomickou stránku obou zemí, tak se nemusíme ptát, kdo bude za čas na lopatě a kdo převezme otěže.
           Globální elity jsou vysoce kvalifikované osoby v řízení s natolik rozsáhlými zdrojovými možnostmi, že mohou uplatňovat řízení nadnárodní. Příklad: budete-li pracovat pro nějakou nadnárodní korporaci, tak se nikdy nedozvíte kdo je skutečně hierarchicky nejvyšší osobou ve firmě. Vaše informace se zastaví někde na úrovni ředitele, dozorčí rady, možná investorů…kdo stojí na úplném vrcholu nemáte tušení a klidně si to přiznáte a určitě nebudete všem vykládat, že taková osoba (osoby) neexistuje a že to je jen jakási „konspirační teorie“, nebo ano?

          • vittta

           A existuje osoba s absolutní rozhodovací pravomocí?
           Tu totiž ve své podstatě neměl ani Hitler nebo Stalin.

          • kočka šklíba

           Nevím, připadá mně to moc překombinované, ale žijeme v době, kdy se dějí věci, kterým bychom také ještě před 10-15 lety nevěřili. Opravdu nevím, nicméně že v takové vlně migrace hrají zájmy těch tzv. elit (podle mého jsou to psychopaté a žádné elity) rozhodující roli, věřím.

          • embecko

           Jak pise vittta, kazdy z nas prirozene hleda v necim konani rad a zamer, ale tady to tak vubec byt nemusi. Treba ono bezstrukturni rizeni neni nic jineho, nezli vynucene nouzove kompromisy. A tedy zadne rizeni (strategie), ale vytloukani klinu klinem. Ciste uplatnovani moci, bez planu, bych za rizeni nepovazoval.
           Predstavte si, ze to dopadne, jak si preji a v Evrope se zrusi hranice, zivotni uroven padne na 1/3, pocet obyvatel vzroste na 3/4 miliardy az miliardu, prevladne islam se svym odporem (az zakazem) k uroku a ekologicka zatez se zvysi 3x. A vetsina obyvatel EU nebude kompatibilni s podnikatelskym duchem (v protestantskem a nikoliv arabskem vyznamu- tedy nebudou dbat na detail a povest jim bude lhostejna). A namisto statu bude EU rozparcelovana na zony, kam nebudete moci vkrocit.
           Opravdu mi chybi fantazie, kde by tady mel byt prinos. Myslim v souhrnnem smyslu. Ano, hranice padnou a pracovni sila zustane obnazena, napospas zamestnavatelum (diky likvidaci prislusnych ochrannych instituci a tradice). Ale na druhou stranu spolecnost bude mene stabilni, vice nepratelska k bankam, sluzby se dostanou na socialistickou uroven, odber zbozi se vyrazne snizi, ale zato se zacnou sirit choroby z ekologickeho znecisteni.
           Kdybych to mel opravdu nejak velmi hrube popsat, pak se Evropska civilizace dostane na uroven Bulharska 1980. Ovsem s tim obrovskym rozdilem, ze jiz nebude za zeleznou oponou a jeji trhy nebudou pripraveny k otevreni se, ale naopak budou na ustupu.
           Bulharsko neurazim, jen neznam jinou socialistickou zemi v Evrope, kterou bychom znali a kde by byl zaroven zastoupen islam.

          • pacifista

           Embecko, vidím, že vše to tady krásně popsala Blanche. Mě by se to tak pěkně nepodařilo. Je to hotové slohové cvičení, má to vše logiku a zapadá to do sebe. Že si to někdo nedokáže představit? No a to je právě to. Copak někdo před staletími si dokázal představit tuto dobu? Jasně že nikdo. Klepal by si na čelo, kdyby mu to někdo líčil. Samozřejmě se to nemusí přesně vyplnit, protože se může něco zvrtnout, ale záměr je jistě takový jak nám předestírá Blanche. Zkrátka jde se k cíli a jakými prostředky se toho cíle dosáhne je vedlejší. Hlavně že dosáhne. Tím cílem myslím globalizaci, protože o tu přece jde, slyšíme o ní už dlouho.

        • pacifista

         Blanche, Netanjahu to má dost těžké. Buď ví kam svou politikou Izrael dovede, ale nemá na vybranou nebo neví a o to je to horší. Zřejmě mu to bylo nařízeno. Jadernou smlouvu s Iránem se vypoví právě proto, aby tento mohl pokračovat ve vývoji jaderné bomby, protože v takovém postavení jak říkáte, ji bude potřebovat. Státy, které ji nemají nejsou dnes brány ostatními vážně. No a Trump potřebuje záminku, proč musí tuto smlouvu vypovědět. Je to takové divadýlko, které se nám plebejcům předvádí stále. Jako mladí to žerem, ale jak roky utíkají, máme se čas zamyslet a některé věci si pospojovat.

         • pacifista

          Ještě musím dodat, že Izrael byla vždy taková prodloužená ruka USA a je tou rukou dodnes. Jenže nyní došlo k nejhoršímu. Je mu nařízeno aby pracoval proti svým vlastním zájmům. Netanjahu to určitě špatně nese. Lidé mu věří a o to je to horší.

          • Blanche

           „Každý v míře svého chápání pracuje pro sebe a své zájmy a v míře svého nepochopení pro zájmy toho, kdo chápe více“
           více zde :

          • pacifista

           Blanche vše co zde uvádíte mohu s klidem podepsat. Je to jak vyšité.

     • Saul

      „Když budu konkrétní, tak lidé jako jsem já, nebo jako jste vy, se od sebe zásadně liší především tím, že vitttové na realitu reagují, Saulové jí vytvářejí.“
      Ale jdete, vy zvanile.
      Vy na realitu reagujete vyzvami k rasismu, fyzicke likvidaci lidi,k nenavisti,boji….a tim vytvarite realitu o ktere ae vam paradoxne ani nesni.
      Ono je to hezke hrdino ,vlastence vitto skakat po cizich zenskych na cizim blogu,ale picete tu o vrazdeni,tak si to preberte hlavne sam v sobe,tu vasi realitu.
      Saulove chapou,ze situace je velmi vazna a snazi se reseni nacku jako vy vyhnout.
      Je ti to uz konecne jasne?
      Neni,ja vim.

      • vittta

       Není.
       Jak chcete bojovat prosti násilným a ozbrojeným negrům bez násilí a korektně?
       Násilí není žádný vynález nacistů, i demokraté to umí, a je to nedílná součást lidství.
       Vy umíte jen lhát, ale tím nemůžete ničemu zabránit.
       Dokonce ani tady, protože já vám, že lžete, vědí to i jiní, a snad jediná MaB si myslí, že jste hrdina.
       No?
       Co tím přesně myslíte, tím skákáním po cizích ženských na cizím blogu?
       To je nějaký váš nový boj proti negrům a velmi vážní situaci v Evropě?

       • Saul

        „Jak chcete bojovat prosti násilným a ozbrojeným negrům bez násilí a korektně?“
        To se zeptejte sam sebe,mne nic takoveho nikdy nenapadlo,natoz abych to tvrdil.
        Vy jste agresivni prase,ktere nema problem mlatit lidi,co maji jiny nazor.
        Nebo aspon jste to tak mel a ted z toho asi mate mindrak,se kterym se potrebujete podelit.
        Ja s nasilim proti agresivnim lidem a psychopatum nemam problem.
        Ale to nasili ,aby nebylo stejne psychopaticke ,musi byt regulovano.
        Otazka kym.
        Nedej boze,aby nekdy lidmi jako vy.

        • vittta

         Neustále reaguješ lží.
         Je to tvoje nějaká speciální trolovací taktika konkrétně na mě, nebo je ti lež přirozená, a naustálým lhaním si zaháníš vlastní frustrace?
         Já myslím, že frustrován něčím jsi, už proto, že neustále nějaké frustrace na druhé taháš.
         Ty máš nějakou zvláštní snahu ostatní přesvědčit, že jsem nacistická mlátička, a heilující holohlavec, s vykérovanými hákenkrojci na prsou a zádech.
         Já pod pojmem „ostatní“ vnímám ty, co sem chodí, a z těch, co sem chodí si tohle o mě nemyslí zřejmě nikdo, Třešeň nevyjímaje.
         Ano, snaživě jsi přesvědčil MaB, že něco takového jsem, a ona je ti vděčná, že jsi na mě upozornil, též jsi se vnucoval Janice ale ta mě zná dostatečně dlouho, že i když má na mě plno výhrad, tvoje podlézání se nakonec s vetším úspěchem nesetkalo.
         Není vyloučeno, že zde troluješ za peníze, a jelikož jsi mě….nevím moc proč, vyhodnotil jako nějakého Führera zdejšího prostoru, soustředíš se zejména na mě, ale nevynecháš ani Kamila a Saxe.
         Nebo jsi se někde dozvěděl, že sem chodí třeba 100 lidí to číst, z nichž 40 má na můj politický směr negativní pohled, tak reješ směrem k nim, i když oni nereagují.
         No, ať to je, jak chce, mě to nevadí, konec-konců, lhář seš ty, ne já!

         • Saul

          Proboha,to jste to dopracoval.
          Tak az priste zvladnete nejaky koment bez urazky,nebo podsouvani svych vlastnich mindraku,tak uvidime.
          Ja jsem vam kdysi dal sanci dost a zensky s vama predvedly trpelivost primo nadlidskou.
          Dobrou,frustrovany lhari.

          • vittta

           Jo…už rozumím.
           Alkoholická demence.
           Ani se netrefíš pod text.
           Ženský…to je jako kdo?
           Máš v tvém opileckém blábolení až moc hádanek.
           Vyspi se, a snad ráno načneš jiné téma, třeba jak jsem heiloval na fotbalu na Spartě, nebo jak jsem tady psal, že všichni Židi patří do plynu.
           To bys měl připomenout….

          • Saul

           Tak jsem se vyspal a nez zacnu delat neco uzitecneho a to narozdil od vas budu muset,povenuji se jeste vasi demenci,kdyz uz jste ji zminil.
           Uz jsem si vsimnul,ze vase nemoc vam krome snizene sebekontroly,narcismu a vseobecne dezorientace privadi i nahle vypadky pameti,tak jsem rad ze si to uvedomujete a zadate mne,abych vam nektere vase podstatne myslenky pripomenul
           Tak prosim.
           Treba tento vas citat pod vasim autorskym textem,kde jste se vyznal k obdivu k italskemu fasismu a neopomenul se vyjadrit k rasove otazce?
           24.3.2018 – 7.46
           vittta
           ……………..
           „Takže bude na stole ležet rozhodnutí, jestli pochcípat všichni (protože oni se sami, bez hostitelů neuživí) nebo se zbavit jen jich.
           To je sice nepříjemné, ale velice reálné, a tady si myslím, že řešení se bez rasismu neobejde“

           A nebylo to poprve,co jste se vyjadril,ze je potreba ZBAVIT SE vsech barevnych.
           Vyjadril jste se o nich jako o NEevropanech,kterych se evropska civilizace musi zbavit.
           Opravdu vam nehodlam dohledavat ty vase zvratky,kdy jste treba napsal,ze na nejakou humanitu se muzete zvysoka vysrat,Koranteng neni Cech,strelbu do migrantu….
           Jestli si myslite,ze svuj rasismus a nackovstvi okecate narcisnimi zvasty a napadanim druhych,tak u mne mate smulu.
           Ale aby vas ta vase frustrace uz uplne neznicila,tak vam udelam i trochu radosti.
           Muzete ten svuj text ,ktery jsem vam na vasi zadost pripomenul,porovnat s originalem a spokojene si poklepat na rameno.
           Nosnou myslenku jste vystihnul zcela v duchu sveho mistra.
           „Silnejsi rasa vyzene slabsi rasy,protoze zivotni pud ve sve konecne forme prekona nesmyslne zabrany takzvane humanity jednotlivcu,aby pripravil cestu pro humanitu prirody,ktera nici slabe,aby postoupila jejich misto silnym“
           Adolf Hitler
           MeinKampf
           Tak hezky den vitto a setrete se,pusobite posledni dobou velmi,velmi unavene a nezdrave.
           Mne nekdy mozna koment spadne do nespravneho vlakna,ale vy uz ani nevite,co vlastne pisete.
           Rasisticky tluchubo.

          • vittta

           Ano, bez rasismu se to skutečně neobejde, ale není to tím, že bych já byl rasista nebo byli rasisté jacíci pokérovaní plešatci.
           Počet rasistů je ve vyspělých zemích zanetbatelný.
           3 generace se učí nebýt rasisty, a vskutku těmi rasisty nejsou.
           I mě učili- ještě za komunistů- že rasismus je špatný, a bylo povznášející vidět ty jejich plakáty. kde se děti různých barev držely za ruce a byli si všichni nádherně rovni.
           A bylo dojemné sledovat zápas rudého muže s bílými dobyvateli ve filmech o Vinetuovi (oblíbená četba Führera, mimochodem) a bylo smutné vidět zotročování negrů bílými.
           Na západě to bylo určitě to samé, ba bylo to daleko intenzivnější.
           Jenže pak najednou přišel okamžik pravdy.
           Do západních zemí se nahrnulo plno barevných, a ti zdaleka nebyli tak hodní a spravedliví, jako v těch filmech a knihách.
           A po převratu u nás cigoši dostali možnost ukázat, jací skutečně jsou, a dokáží zničit nově opravený dům za jediný rok, a naplnit odpadem veškeré společné prostory a dvory až po okna, barevní na západě jsou agresivní, násilničtí, kradou, jsou líní…
           Takže bílý člověk v Evropě je vystaven tlaku reality.
           Klidně začněme u ekologie, jak píše Sax, můžeme pokračovat v netoleranci, násilném náboženském extremismu, kriminálním násilím, zlodějinou, vandalismem, rasismem, pohrdáním hodnotami- ale zároveň alkoholismem, narkománií, otrokářstvím, atd..atd..
           Bílý člověk na to nějak reaguje.
           Ale nepotřebuje na to nějakého vitttu, prostě pochopí, že rasy si možná rovny jsou, ale kultury nikoliv.
           A za nějaký čas půjde i o ty rasy.
           Ten dlouhodobý, vytrvalý tlak prostě své otrávené ovoce přinese.
           Ke mě se Saule neobrátí, ale mohou se obrátit třeba k Mussolinimu (což už se děje) nebo Hitlerovi.(což se už také nejspíše děje, ale spíše tajně)
           Vy mě tady napadáte za můj rasismus, jako bych to byl právě já, kdo z ničeho nic, resp. z životních neúspěchů a nějakého vrozeného násilí, frustrován vlastní ubohostí, byl jsem na samotném okraji společnosti se svými myšlenkami osamocen, u krabicového vína mezi vagabundy, stal se rasistou.
           Tak to ale není, ne já, ale jiní, evropský lid se vzepře, a pak poteče krev po ulicích a lampy budou plné viselců.
           A hovno bude záležet na nějakém rádoby spravedlivém Saulovi, a rádoby zlém a primitivním vitttovi.
           Já dobře vím, co píšu, ale vy to ve své namyšlenosti nepochopíte, a proto je myslím zbytečné, abyste to četl, a marně u toho měl záchvaty vzteku a „náboženského“ zanícení.
           Stejně s tím nehnete.
           Váš svět se zhroutil, a vy to dobře víte.
           Bojíte se ale jen slov, jste jen pyšný, a máte málo pokory.
           Stejně jako já se vyhnete skupině cigošů a negrů, když pujdete domů z hospody (jinými slovy, budete mít iracionální předsudky), stejně jako já, si zapnete kapsy s penězi, když uvidíte morgošskou familii, stejně jako já řekntete své dceři, kudy nemá chodit domů (kolem cigošů) a stejně jako já budete kvičet hrůzou, kdyby vám dcera přivedla domů muslima jako ženicha, ty tam by byly oduševnělé kecy o tom, že je hlavní, aby se měli rádi.
           Budete stejný rasista jako já, jen vaše zbytnělé EGO si to nedokáže nikdy přiznat.
           Jste křivý, falešný člověk, plný tuposti a nenávisti, proto i když budete srát stejná hovna jako já, a kdokoliv jiný, budete to svoje hovno obdivovat, jak je nějak hezčí a voňavější jak ty ostatní.
           Pche…škoda slov.

          • Saul

           Vam ve vasi primitivni jednoduchosti opet nedochazi nektere zasadni souvislosti,takze se zase musite uchylovat k argumentaci typickeho frustrata.
           „Stejně jako já se vyhnete skupině cigošů a negrů, když pujdete domů z hospody (jinými slovy, budete mít iracionální předsudky), “
           Ano ,vyhnu a klidne to nazvu racionalnim predsudkem.
           Ale ten predsudek bude k urcite skupine lidi a v urcite situaci.
           V momente,kdy tento predsudek uplatnim vuci cele skupine lidi a ve vsech situacich ,tak uz to nebude predsudek,ale ten vas rasismus a xenofobie,ktery tu predvadite a ktery samozrejme nemuze vyustit v jiny endelsung,nez to vase ZBAVIT SE JICH.
           Vsech,bez rozdilu,protoze jsou stejne barvy pleti,vyznani,rasy…
           Ale to uz tu bylo.
           Zide nejdrive prisli o obcanstvi(„Koranteng neni Cech“vitta) a potom bylo potreba se „jich zbavit“(opet vase citace)
           Ani ten vas Hitler je puvodne nechtel zplynovat,ale nakonec to tak dopadlo,protoze proste bylo nutne se jich zbavit.
           I tech,kteri by mozna za treti risi sli bojovat.
           Stejne tak,jako vy byste se rad zbavil i tech,kteri uz bojuji a bojovat budou za nase hodnoty.
           Pisu nase,ne ty vase!
           Vysledek vasich “ hodnot“ uz v halucinacich sve chore mysli vidite pomerne presne.
           „….pak poteče krev po ulicích a lampy budou plné viselců.“
           Takze az se vase silene vize promeni v realitu,respektive az tu realitu svoji nenavisti vytvorite,pogratulujte si.
           To bude vase ovoce.

          • embecko

           https://zpravy.idnes.cz/francie-nemocnice-nasili-kamery-pariz-d8s-/zahranicni.aspx?c=A180517_105929_zahranicni_kha&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

           To ve Francii, kde je vse v poradku (vyjma par excesu, ktere najdete vsude), zacinaji uplatnovat predsudky vuci vsem skupinam a ve vsech situacich. Zvysi pocet kamer a monitorovat budou uplne kazdeho a ja myslim, ze je to tak dobre. V Rakousku je to sice to same, ale tam, verni sve nacisticke minulosti, dali na vedomi, ze za neunosnym nasilim v nemocnicich stoji uprchlici…a to neni dobre. (Mozno vygooglovat clanek na Kronen Zeitung „„Mehr Gewalt in Spitälern“ seit Flüchtlingsansturm“…Od prveho privalu uprchliku vice nasili v nemocnich“.

          • Saul

           To u nas jsme jeste dal a zachranari maji uz vycvik sebeobrany,peprove spreje bezpecnostni tlacitka v autech.
           Protoze utoku na ne pribyva.
           http://tn.nova.cz/clanek/utoku-na-zachranare-pribyva.html
           To je hrozne,jak tady ty miliony migrantu ,negru a cmoudu co tu mame ,bestialne radi.
           Nebo, ze by ti nasilnici snad byli vetsinou vittovi snehobili soukmenovci?
           Tak co s tim hodlate delat?

          • Kamil Mudra

           „Takze az se vase silene vize promeni v realitu,respektive az tu realitu svoji nenavisti vytvorite,pogratulujte si. To bude vase ovoce.“

           Myslím, Saule, že tohle je váš (a nejen váš) základní omyl. Četl jsem před časem někde výrok: „Ten kdo přichází do cizí země proto aby se přizpůbil je imigrant. Ten kdo přichází aby ji změnil k obrazu svému je okupant a nebo kolonizátor.“

           Všimněte si že u nás naprostá většina lidí nemá problém s Vietnamci, Ukrajinci, Slováky, Arménci, Číňany… ale jakmile jde o lidi ze stávající migrační vlny – jejich postoj začne být ostražitý až vyloženě odmítavý. To není dopad nějakého rasismu nebo fašismu, ba ani nějaké, třeba i podvědomé xenofobie. Je to dopad zkušenosti, byť prozatím zprostředkované ale zcela opodstatněné, s tím jak se ti lidé chovají v jiných zemích, kde už dostatečně navýšili svůj počet. Ale také s tím jak jim tamější vlády a jimi podporovaná „pátá kolona“, v podobě neziskovek, úřadů i jednotlivců, jdou na ruku.

           A tahle kolaborace vlád a dalších nahrávačů je tím co v lidech vyvolává strach o budoucnost jich samých a jejich potomků. Pokud by s tím domácím postojem z oficiálních míst (i v okolních zemích) měli opačnou zkušenost, většina lidí by to nevnímala jako problém. Řekli by si: „Na ulici případné výtržníky policie srovná a co se úřadů týče, tak tam zjistí že se buď přizpůsobí a nebo se holt budou muset vrátit.“

           Jenže v okolních zemích vidíme něco jiného a nemáme žádný důvod k předpokladu že u nás by se mohla situace vyvíjet jinak než v nich. A ještě je naše zem pod politickým tlakem abychom si u nás zadělali na stejná negativa.

           Ten strach, nevoli až nenávist, vytváří v lidech postoj těch kteří zastupují stát a samozvaných vítačů, ochotných v jakési falešné vstřícnosti (protože až na výjimky jen dokud jim to nejde osobně na tělo) změnit životní podmínky v zemi k obrazu příchozích. Je to především jimi deklarovaný postoj který vytváří obávanou realitu a pokud se situace zvrhne do brutální podoby a střízlivý rozum bude nahrazen pudem sebezáchovy – půjde o jejich ovoce.

          • kočka šklíba

           Embečko velmi zajímavé, docela ve mně vzbuzuje úsměv i když vím, že to není žádná legrace. A výživná, i když slušná, je diskuse, například :
           Vlasta Coufal 77995 Facebook
           Přitom to má tak jednoduchá řešení. Namátkou uvedu ty nejúčinnější:

           letáková kampaň
           přednášky na školách
           koncert na náměstí
           velbloudí park
           okamžitý summit v roce 2025
           odebrání dotací Maďarsku

           No není to sluníčkové? MaB je určitě nadšená :D .

          • kočka šklíba

           Pane Mudro, jistě jste si všiml, že Saul tak nenávidí vitttu, že takové „podružnosti“ vůbec nebere v úvahu. Vittta je prostě podle něho rasista, fašista atd. a tak toto zdání musí podpořit svými vstupy.
           Ne že bych s vitttou ve všem souhlasila, nakonec on to sám ví, a je fakt, že minimálně jednoho fašistu slovně podporuje, protože je to podle něho vlastenec (to oni se tak fašisté jeví vždy vittto), ale vittta rozhodně není nic z toho co jako nadávky uvádí Saul, alespoň zatím jsem nic takového nepostřehla. Jenže Saul jde ve své nenávisti moc daleko.

          • embecko

           Copak ulice, ta byla nebezpecna vzdycky, ale spitaly az posledni dobou. V Nemecku bylo loni hlaseno kazdy den 288 (!) napadeni lekare a na 2500 (!) ponizovani a urazeni. Rakouske spitaly osetrily loni na 400 reznych ran sveho perzonalu, zpusobenych predevsim pacientskym doprovodem. Kazdy ctvrty lekar byl zmlaceny pacienty.
           A jak jsem psal, Saule, ja bych se nikoho nezbavoval, naopak, prinos imigrantu, jak ekonomicky, tak kulturni, je neoddiskutovatelny.

          • tresen

           To je fakt. Na vzrůstající agresi si stěžuje čím dál víc našich záchranářů a nemocničního personálu.
           Jo, aha, ty píšeš o Německu. Tam je to tedy obdobné, jak je vidět.

          • Kamil Mudra

           „Obdobné“, třešni? Našich několik desítek (z odkazu Saula) a Německých tisícovek (uvedených saxem)? Vy jste mistryně eufemismů :-)

          • Saul

           Kamil 12:42
           Kamile,jsem dost zasadni odpurce migrace a prijimani uprchliku nejen u nas,ale v cele Evrope.
           Vitta to dobre vi,presto tu ze mne ve svych nescetnych lzi dela zradce,slunickare a vitace,i jakasi jeho zblbla fanynka mne tak tady pred casem ve vsi vaznosti oznacila.
           Nicmene nenajdete zde zadny muj koment,kde bych schvaloval migraci a vitani migrantu.
           Naopak jsem tu migraci nekolikrat oznacil za velky problem,ktery ma potenci celou Evropu rozlozit.
           Kdyz jsem jeste mel trpelivost k vittovym podrazum a byl ochoten s nim vest diskusi az k tomuto bodu jsme se vzacne shodli.
           Ale taky jsem tvrdil,ze nove prichozi migranti jsou jen ten povestny vrchol ledovce.
           I kdyby neprisel za poslednich 10 let ani jediny,celili bychom stejnym problemum v souziti s potomky tech,co prisli kdysi.
           Ale mezi temi uz nejsou jen problemovi(to ani mezi nove prichozimi),ale jsou mezi nimi i naprosto plnohodnotni a pro spolecnost prinosni Evropane.
           A pokud byl vitta schopen tyto asimilovane spoluobcany z nasi spolecnosti vyjmout jen za ucelem uspokojeni svych rasistickych ideologii,tak tim pro mne smysluplna diskuse s nekym takovym konci.

           „Ten strach, nevoli až nenávist, vytváří v lidech postoj těch kteří zastupují stát a samozvaných vítačů, ochotných v jakési falešné vstřícnosti “
           Ti lide zastupujici stat,ti vitaci… jsou negri a cmoudi,Kamile?
           Vetsinove asi ne.
           Jsou naopak bili,jsou to ti 100% “ nasi“.
           Takze ja nemam nic proti rozhorcenemu hnevu,nebo klidne nenavisti,chcete li.
           Ale ten musi byt obracen proti jeho puvodcum.
           Ti jsou v tomto pripade ale nasi rasy a vittuv rasismus je kontraproduktivni,protoze misto k vinikum obraci nenavist k postizenym ,pausalizuje je a odebira moznost asimilace i pro ty,co si ji preji,nebo ji uz dosahli.
           To neni reseni a kdo misto hledani reseni nabizi primitivni zkratky,podili se na setbe toho ovoce o kterem jsem psal.

          • Saul

           Abych to ve strucnosti shrnul.
           Az se vittovi vize naplni a vsichni si najdou viniky v negrech a cmoudech,ktere budou masakrovat,na pravde to nic nezmeni.
           A ta pravda je,ze primarni vinici jsme my sami a nase neschopnost resit problemy.
           A po vybiti vsech barevnych se take nic nezmeni.
           Budou nas treba strilet nase vlastni bily decka,tak jak se to uz ted deje v USA.
           A tech se uz tezko pujde zbavit.

          • vittta

           Kolik tak myslíš Saule, že je u nás, ale i v Německu, Francii či Švédsku, lidí, jako jsem já?
           Jasně, neodepíšeš, nelze to vědět.
           Pokud jich je ale hodně, má to nějaký důvod, a ten důvod je jiný, než že si nějaký vittta přečte Mein Kampf a chce kvůli tomu vraždit zrovna jako na potvoru negry, o kterých tam mimochodem není ani slovo.
           Pokud jich je málo, vitttové – krutí rasisté z frustrace a duševní choroby, nemohou nijak změnit realitu, nic z toho, co jsem popsal, tedy potoky krve a viselci na lampách, se nemůže stát, takže žádná sklizeň mojí setby přijít nemůže.
           Jinak jsem si všiml, že už ani o nikom jiném neumíš psát, všechno je vittta, dokonce to tady vedu, když se mnou někdo souhlasí, je můj mluvčí, mám tady nějaký…klan, nebo co.
           Nejvíc tě dráždí, když se mě zastane ženská, ty si myslíš, že všechny ženy patří tobě, nebo minimálně patřit budou.
           Já chápu, že jsi přijel ZASE namazanej, ale tohle není úplně normální.
           A ten úvod, že jsme spolu měli nějaký soulad, ten sis nějak vysnil v nějakém deliriu.
           Ten soulad jsme měli až nedávno, kdy jsem v úžasu sledoval, že bys nelenil, a sám vzal zbraň do ruky, za což jsi mě vytrvale pranýřoval.
           Tím jsi mi připoměl ..Langšádlovou?, a jiné, že je lepší se mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem.
           Zkrátka, ty bys střílel plně v souladu s demokracií, já bych střílel odporně rasisticky a nacisticky.
           No prosim, nikdo nemůže za to, že je blbej, Saule, ale když to veřejně a HLASINĚ a VYTRVALE prezentuje, navíc jako chytrost, až genialitu, už to jeho vina je.
           Takže milý vole, přečti si to někdy po sobě, dokud se ti nerozplývají písmenka v alkoholickém oparu.
           Budeš se možná divit.

          • Kamil Mudra

           „A ta pravda je,ze primarni vinici jsme my sami a nase neschopnost resit problemy.“
           Přesně tak, Saule. A když už to o sobě víme, pak nezbývá jiná možnost než těm problémům předejít. Přece když o sobě budu vědět že trpím závratěmi, nepolezu na místo odkud bych mohl spadnout a zabít se. To bych byl sebevrah. Obzvláště když vím že nejsem schopen si ani pořídit nějaká jistící udělátka. To raději preventivně postavím okolo toho nebezpečného místa pevný a dostatečně vysoký plot aby mne nenapadlo tam jít, ani kdybych se náhodou někdy vracel z hospody s odvahou posílenou nějakým truňkem. A to i v případě že mi to bude narušovat vyhlídku, protože zdraví a život jsou mi přednější než hezké pokoukání.

           „Jsou naopak bili,jsou to ti 100% “ nasi“. Takze ja nemam nic proti rozhorcenemu hnevu,nebo klidne nenavisti,chcete li. Ale ten musi byt obracen proti jeho puvodcum.“
           Ano. A chtějí po mě abych tančil na okraji toho srázu a postavit plot mi nedovolí. Máte pravdu že zbavit se jich nelze ačkoli mne svým chováním bezohledně ohrožují, ať už to dělají z vypočítavosti a nebo vlastní blbosti. Jsou to mí nepřátelé.

           Nuže co dělat s lidmi kteří mne něčím ohrožují a přitom se jich nemohu zbavit? Pak mi nezbývá než zbavit je toho čím mne ohrožují, byť by to třeba samo o sobě, v jiných rukách, mým ohrožením nebylo. Pokud jsem nucen sdílet společný prostor s magorem který je mi schopen kdykoli podříznout krk – musím z jeho dosahu odstranit všechny ostré předměty kterými by to mohl udělat. Byť by mezi nimi byly i takové, které by se mi samotnému hodily k využití. Je to špatná situace ale vyžaduje řešení a nějaké optimální (tj. domluvit mu nebo mít ty předměty bezpečně pod kontrolou) je bohužel nedostupné. Tedy mi nezbývá než volit z těch horších a mezi nimi už si žádné skutečně dobré nevyberu.

           Smutné je že v našem případě nejde o předměty ale o lidi. Já vůči nim nějakou zášť necítím. Oni jsou „ostří“ přirozeně a mnozí z nich by jistě dokázali být ostrými i užitečným způsobem. Jen se dost dobře nedá dopředu rozpoznat kteří jsou kteří – a přitom ostrost jen třeba desetiny z nich se mi, za stávajících okolností, může stát osudnou. Tak co mám dělat (mimo odstěhování se) když mám v domě ty magory? Poraďte mi jak se zbavit těch magorů a já nebudu nože vyhazovat oknem ven. Ale pokud budete stát na straně magorů a vytvářet podmínky k tomu aby se k nožům dostali – pak pro mne budete stejným nebezpečím jako ti magoři, byť byste byl, po jiných stránkách, příjemným a užitečným společníkem.

          • Saul

           No vidite,jakej jste hnup.
           Jestli diky drogam,nebo dusevni chorobe uz je asi jedno.
           Kazdopadne je to chronicke a zjevne nelecitelne.
           Ale vam to vlastne vyhovuje.
           Konecne neco,v cem se muzete poprve v zivote realizovat.
           Tak si to uzijte…
           Kdybych to ve sve ozralosti snad umistil pod jiny koment,vubec nic se nedeje.
           Toto moje sdeleni je univerzalni odpoved v podstate na vsechny zvasty,co tu pisete.
           Na zdravi,tedy moje,to vase uz je nenavratne ztraceno.

          • Saul

           „Poraďte mi jak se zbavit těch magorů “
           Tak to vam neporadim.
           To se ptate na spatne adrese a ja jsem nikdy o zbavovani se nekoho nepsal.
           Psal jsem o vymahani a dodrzovani nasich zakonu.

           Nejsem si uplne jisty Kamile,ale nepsal jste nekdy,ze nektere z vasich deti zilo,nebo zije a pracuje v Londyne?
           Mluvil jste s nim na tohle tema?
           Pripadali mu vsichni barevni londynane,spolupracovnici,sousede,pratele….jako magori,kteri mu chteji podriznout krk a kterych je potreba se zbavit?

          • vittta

           To je dobrý text, Kamile, ale nemyslím si, že by to Saul pochopil.
           On by přece nikoho neostraňoval.
           A dokonce ani v Londýně by nikoho neostraňoval.
           No, házej perly sviním….
           Saul dobře ví, co by nikdy nedělal, ale ví, že by vymáhal dodržování zákona, a v zákoně je psáno, že třeba není možné dělat kolem sebe bordel, napadat svoje bližní, a závažným způsobem rušit život sousedů.
           A přece se to děje, tam, kde bydlí cigoši.
           Je velice podivné, že Saul se ještě ani slovem nezmínil, že by bylo dobré vynutit si tam zákony, i silou, ale co by se namáhal, on tam nežije, tak co.
           Ale že jsem použil slovo „cigoš“. to si všimne hned, a to právě je to nejhorší.
           Tím by začal, zakázal by používat slovo cigoš, a pak by se nějak vidělo, jak na romy v lokalitách, které se dříve rasisticky nazývaly vyloučené….
           A to je právě ten pokrytecký sluníčkismus.
           Žádný podmět k řešení, ale korektnost, napadání oponentů, vymýšlení falešné reality- a mezitím se ve vyloučených cigošských ghetech ničí jeden nový byt za druhým, a hromady bordelu narostly za dobu, kdy se řešil „rasismus“ o 2 m do výšky.
           A to je v malém ukázka toho, co se v Evropě děje ve velkém!

          • Saul

           Mozna vlastne ,vitto, zijete mezi lidmi,ke kterym bytostne patrite.
           Vy jste taky jen takovy urvany cigos,co vsechny napada,lze,podvadi,po vsech vyzaduje dodrzovani nejakych pravidel a sam je ochoten dodrzovat jen ty,co mu vyhovuji.
           Kamiluv text mozna tak uplne nepochopim,ale vas ja chapu dokonale.
           Na tom opravdu neni vubec nic tezkeho.

          • Kamil Mudra

           Saule, můj syn je dobrodruh a multikulturalista jako já. A proto že ještě není zcela rozhodnut kde se usadí tak takové věci neřeší. Do toho Londýna přišel s malým baťůžkem a během asi třičtvrtě roku zakotvil u Google jako projektový manager. Tam se držela přísná firemní kultura ve které pro jakoukoli jinou už nebylo místo a tedy se kulturními odlišnostmi nikdo nezabýval. Prostě nebyly vidět. Ale on tam byl jen na tři roky a Londýn bral tak jak byl. Z ubytovny se záhy přesunul do pronajatého bytu kousek od práce a „nelondýnské“ části města nenavštěvoval. Neměl s čím srovnávat – žádný dřívější Londýn neznal.

           Moje dcera je v Anglii už osmým rokem. Z Londýna se brzy přesunula poblíž Manchesteru kde si s partnerem pořídili domek. A má tam pár starších sousedů kteří se odstěhovali z Londýna, dle jejich slov: „protože přestal patřit Angličanům“. Ti tedy zřejmě ještě pamatovali nějaký jiný Londýn a měli s čím srovnávat.

           Nadávejte si na vitttu a jeho různá „omezení“, jež mu přisuzujete, jak chcete. Ale on hned poznal že jste můj text plně nepochopil. „Magoři“ v něm totiž zastupují onu pátou kolonu, kterou zmiňuji v komentáři předchozím. To jsou ti kteří brání onomu vymahani a dodrzovani nasich zakonu na kterém jsme se oba shodli. A nejen to. Snaží se o vytváření zákonů nových aby jim (a příchozím) ty staré nepřekážely. Jsou tu doma a proto jsem uznal že jich se zbavit nelze. Imigranti jim slouží coby ty „ostré nástroje“ pro jejich legislativní a sociální kutění se všemi dopady na původní obyvatele, kteří chtějí žít ve své zemi po svém a ne podle mustrů jaké jim noví příchozí vnucují.

          • Saul

           Kamil 21.29
           V prvních dvou odstavcích jste mi pořád neodpověděl na tu moji otázku,ale nevadí,berte ji jako řečnickou.

           „Síla“ páté kolony je v odkládání řešení problémů,protože to řešení neznají.
           Takže raději problém zamlčí,případně z něj udělají pozitivum,vlastní byznys….
           Vy ho sice nezamlčujete,ale řešení neznáte a nenabízíte také.
           Takže když jste mi teď vysvětlil smysl vaší sofistikované otázky,pokusím se vám odpovědět,jak se těch magorů zbavit.
           Demokraticky ,Kamile.
           Najděte řešení , nabídněte ho voličům a potom jako vítěz voleb tu pátou kolonu vykopejte ze všech institucí,které mají vliv na správu věcí veřejných.
           Ale obávám se,že s jediným bodem volebního programu „zbavme se jich“ se vaše volební základna omezí na pár uřvaných potetovaných nácků,se kterými nevyhrajete vůbec nic,natož volby.

          • vittta

           No výborně, Saule.
           Objevil jsi něco, co na západě dávno znají.
           Zbavit se jich demokraticky.
           Jak jsem psal Třešni, je určitý problém v tom, že to nějak nefunguje a vyspělé, demokratické země jsou zapleveleny verbeží, která má čím dál menší ochotu se jakkoliv integrovat, čím dál větší požadavky, a čím dál větší kriminalitu, vč. paralerních právních struktur, samozřejmě nezákonných.
           Ale pan idiot něco skvělého vymyslel, a to je třeba tak dělat.
           Kamil ovšem psal i o tom, že se nové zákony přizpůsobují okupantům, takže například v Německu už není problém třeba bigamie.
           Zatím rozhodnutím soudů na základě jiných zákonů, brzy přijde- jak předpokládám- zákon, který to bude legalizovat přímo.
           Když v Německu chtěli vyhostit čmouda, tak jiní čmoudi policajty napadali, a vyhoštění zabránili.
           Jenže to víte, demokracie….
           Ve vaší euronacistické hubě je ale demokracie jen slovo, jakási ne moc uchopitelná ideologie, kdy demokratické je to, co je správné, a nedemokratické je to, co správné není, samozřejmě dle moderních vykladačů správnosti.
           Ve skutečnosti je ale demokracie to, že když si lidé odhlasují, že negr je roven právně opici, tak to tak také bude, bez ohledu na to, co se Saulovi libí, nebo nelíbí, máš totiž vole jeden hlas, stejně jako třeba já, byť se ti to určitě moc nelíbí.
           Volební program „zbavte se jich“ zatím moc ovoce nenese, ale z těch pár pokérovaných fotbalových chuligánů už je kolem 3%, víme?
           Pokud bude dění v Evropě takto pokračovat dál, pak program „zbavte se jich, nebo klidně „zabijte je všechny“ může z čista jasna přinést třeba 30, 40, ale i 50%.
           Což je právě to, na co tady (nejen) já dlouhodobě poukazuji.
           A samozřejmě, vinííci nebudou ti negři, proč by makali a integrovali se, když to po nich nikdo nechce, a jakýkoliv nástroj na donucení je všelijakými Sauly označen za rasistický a fašistický?
           Bav se s volem, když nemáš bejsbolku, že jo.
           Všiml jsem si, že tě nenechává klidným ani pacifista.
           Hele, dobytku, sereš se tady do každého, takový pacifista ještě nikdy nikoho nenapadl, stejně jako Kamil, a ani Sax to nemá zrovna ve zvyku.
           Když se neumíš chovat, běž se ukájet někam do chléva mezi voly a krávy.
           Ještě zopakuji, já sám jsem svým způsobem hulvát, a používám notně vulgarismů a jízlivostí, takže očekávám klidně reakce v tom samém duchu.
           Ale na lidi, kteří jsou slušní a nekonfliktní bys tyhle sračky používat neměl.
           Když tě to nenaučili doma, tak ti to musím říci já, mazale!

          • Saul

           Vitta9.21
           No výborně, Saule.
           Objevil jsi něco, co na západě dávno znají.
           Zbavit se jich demokraticky.

           Hmm,tak to vás vitto Kamil opět přecenil,když se domníval,že jste pochopil jeho dotaz na zbavování se magorů jako dotaz na zbavení se páté kolony.viz Kamil 21.29
           Takže omezený opravdu jste,když to teď obracíte na zbavení se negrů a čmoudů.
           A nebo opět křivě podrazácky deformujete a odvádíte téma.
           Ale v tomto případě vám odpustím,aspoň se zase hezky odkopáváte a už z vás ty pogromy lezou.

           Ale jste ze mne nějakej vytikanej,hned takto po ránu.
           Máte zase absťák?

          • Kamil Mudra

           „V prvních dvou odstavcích jste mi pořád neodpověděl na tu moji otázku,ale nevadí,berte ji jako řečnickou.“
           Tak abych nezůstal dlužen:
           Mluvil. Všichni ne.

           „Demokraticky ,Kamile. Najděte řešení , nabídněte ho voličům a potom jako vítěz voleb tu pátou kolonu vykopejte ze všech institucí,které mají vliv na správu věcí veřejných.“
           Hmm… To je jako byste mi radil abych se zbavil žraloka tak že ho nakrmím vlastním tělem.
           Vykopání páté kolony je to řešení. Ale pátá kolona se zaštiťuje demokracií.
           No nic, Saule. Tak spěte dál a už se ode mne nenechte rušit.

          • Saul

           Kamil 10.10
           „Ale pátá kolona se zaštiťuje demokracií.“
           No však o té píšu.
           Jestli ji nedokážete demokraticky porazit,tak vám zbývá nějaká ta revoluce a nastolení režimu nedemokratického.
           Zkuste s vittou nějaký pivní puč,ale ať to nedopadne jako tenkrát v Mnichově a vitta se nemusí schovávat s vykloubeným ramenem u svých obdivovatelek a přemýšlet o sebevraždě.
           Ale zase ten klid na psaní svých autorských textů,jako měl jeho mistr v Landsbergu, by jistě uvítal.
           A třeba by vás potom i přesvědčil,že nepřítele je opravdu nutné porazit „demokraticky“
           A teprve potom s demokracií a jejími zastánci důrazně skoncovat.

          • vittta

           Víš, Saule, já pochopil, co psal Kamil, ale já to ještě vylepšil.
           Ve volbách těžko uspěje strana, která se bude zbavovat magorů, (příčin) ale může uspět strana, která se bude zbavovat negrů.( následků)
           Kromě toho máš dost naivní představy o „demokracii“, co už se může stát, než když mají euronacitičtí kolaboranti -tedy ČSSD, TOP09 či starostové 7,5%, resp .5%, či 5,5%.
           Okamura měl 10.
           Změnilo se něco?
           Vy jste nečetl svého Guru, Ond/eje, jak se vysmíval volbám?
           Vy neznáte systém hlasování v EP?
           Vy neznáte EK, všemocnou, ale nikým nevolenou?
           Demokracie s tím nehne, demokracie je jen zástěrka pro zbabělce, kolaboranty a ubožáky, jako seš ty, aby měli na koho svést neúspěch, i když čistě demokraticky lidé třeba u nás negry jasně, JASNĚ odmítají, čím dál víc odmítají EU, neodůvodněné dávky degešům a všechny tyhle věci, a koho to zajímá?
           Vlastizrádné vši jako ty pak řeknou, že nelze naslouchat rasistům a xenofobům, a je třeba věc řešit DEMOKRATICKY, i když demokraticky vyřešená je, jenže nesprávně.
           Tak je pak třeba odvolat zvoleného prezidenta, zvolenou nejsilnější stranu vyhnat, a ŘVÁT, ŘVÁT jako kráva o demokracii a svobodě.
           Takže jestliže jsou zastánci demokracie takoví- a v té souvislosti, co jsi tam hodil i za Výmarské republiky takoví byli, je opravdu třeba s nimi skoncovat a také se s nimi dříve nebo později skoncuje, právě za potoků krve a viselců na lampách.
           Historie nás, zvídavé učí, že pokud se takových sviní někdo zbaví- a to i absolutně, může to- zcela demokraticky podporovat většina národa, což je ten problém, na který poukazuji, jak jsem asi 1000x uvedl, jenže ty, jako poťouchlý debílek to samozřejmě pochopit nemůžeš.
           Polopaticky jen pro tebe, jestliže se demokracie jako politický systém dlouhodobě dehonestuje a ukazuje SE ÚMYSLNĚ jako nefunkční- což se díky kurvám či hlupákům (vyber si) jako jsi ty děje, pak zákonitě zanikne.
           Co jí nahradí dojde i tobě, a ostatně,. historie nás to též učí.
           K hodnotám správy veřejných věcí pomocí lidu jsme došli po nějakých 2500 letech, a teď, díky kreténům a zrádcům o to za 20 let přijdeme, protože Saulové jsou debílci, co nenávidí sebe, lidi a svět a ještě si u toho mslí, že jsou chytřejší jak Bůh, nebo nejméně hned druzí po něm, resp. až třetí, před nimi už je jen Merkelová.

          • Saul

           vitta 12.01
           „Demokracie s tím nehne, demokracie je jen zástěrka pro zbabělce, kolaboranty a ubožáky, jako seš ty, aby měli na koho svést neúspěch,“

           Ale,ale…
           Copak to tu čtu od takového kovaného demokrata,jak jste se tu nedávno prezentoval vy.
           Před pár týdny jste si tu otíral uslzené oči,jak nespravedlivě je s tou demokracií nakládáno.
           Jak si může někdo dovolit jít demonstrovat do ulic,požadovat změnu a nerespektovat demokratické volby.
           To bylo nezapomenutelné,jak úpěnlivě jste tehdy volal po demokracii a jejich principech.
           Tak už vás to přešlo?
           No samozřejmě.
           Tak to máte se vším,pokud to vyhovuje vašim zájmům a potírá vaše oponenty,tak je to OK a jste schopen to respektovat,pokud ne,spustíte hysterický řev o kolaborantech,zbabělcích…
           Jak povědomé,opět

          • vittta

           Tak nejsem to já, kdo by demonstroval proti výsledkům demokratických voleb.
           Celkově mě jde jen o to, aby se demokratem nenazýval někdo, kdo demokratem není, protože není schopen respektovat názor většiny.
           A též bych byl rád, aby demokracie nebyla jen slovo, či ideologie, ale byla tím, čím by měla být.
           Tedy systémem, na jehož principu se řídí společnost.
           Že je dnes demokracie zástěrka pro ubožáky a zbabělce je jasné drtivé většině občanů, kteří disponují volebním právem.
           Klasika je třeba zrovna výhra Miloše Zemana.
           Zde se neustále hraje na to, že by měl být DEMOKRATICKY odvolán, krátce po tom, kdy byl demokraticky zvolen.
           A to samozřejmě moc demokratické není.
           Tak se alespoň zpochybní voliči.
           Takže ti chytří zkrátka volí toho správného, demokratického, a idioti volí toho nedemokratického, takže by jim mělo být volební právo odebráno, aby demokracii už nic nestálo v cestě, že jo.
           Mým zájmům volba třeba Zemana vyhovuje, už mě méně vyhovují vyděračské kvóty, které ale moc demokraticky navrhované nejsou.
           Samozřejmě, pokud odhlasuje EP parlament ty kvóty, tak se i tady dá mluvit o demokracii, ale vzhledem k tomu, že ne všechny národy mají stejné počty obyvatel, je takové pojetí demokracie poněkud účelové.
           To se také může odhlasovat, že veškerý odpad z EU se bude vozit do ČR.
           A to samozřejmě bude vadit jen Čechům, nikoli Němcům, Italům či Francouzům.
           Proto také demokracie nemůže fungovat v mnohonárodnostím státu, či soustátí, protože napadá samotnou identitu a zájmy jednotlivých menších národů.
           No…ale to jsem se zbytečně zakecal, protože tobě to stejně nedojde, a nakonec zase skončíš u nějakého rasisty a cikánských dětí, jelikož do tvojí duté makovice se složitější úvaha nemůže vejít.

         • Saul

          Jsem rád,pacifisto,že svůj nick neberete až tak vážně a začínáte chápat konečně i vy ty „potoky krve a viselce“ o kterých tu vitta píše.

          • tresen

           Na jistý druh pacifistů platí pořekadlo: rozpoutají takový boj za mír, až nezůstane kámen na kameni.
           Totéž se dá říct i o „zachráncích“ Evropy a našich kulturních hodnot. Tak dlouho nás budou před čmoudy a jinými vetřelci zachraňovat slovní i skutečnou agresí a mařením možných řešení problémů, až z Evropy nezbudou než trosky.

          • vittta

           Ještě že máme v EU demokraty, kteří si na nic nehrají, a mír a toleranci hájí demokratickými prostředky, jak navrhuje Saul.
           Ovšem….výsledky jsou zatím poněkud…..nehmatatelné.

          • Kamil Mudra

           „…a mařením možných řešení problémů…“
           A mohla byste, třešni, podrobněji zmínit ta možná řešení?
           Abych věděl co je mařeno.

         • Saul

          Vitta 12.01
          „Víš, Saule, já pochopil, co psal Kamil, ale já to ještě vylepšil.“

          vy jste to „vylepšil“ o to vraždění negrů a čmoudů
          To je už opravdu tak absurdní,že mám chuť dát za to smailík,ale to si nezasloužíte,vy prase.

 6. mistralius

  Tak především: PROKAZATELNĚ stanuli první na Severním pólu Sovětští polárníci, bylo to tuším okolo roku 1948. Dnes už je téměř nade vší pochybnost jasné, že oba borci, tj. Peary i Cook lhali o svém dosažení pólu, až jim pára u jejich hub zamrzala.

  Za DRUHÉ: sovětští polárníci konali každý sudý rok expedici, kdy se nechali ze Severního pólu driftovat, dokud se nedostali na širý oceán.

 7. Kamil Mudra

  Jó, když se takový Rus vydaří, tak to stojí za to :-)
  Rus – génius vyřešil nejtěžší matematický problém a odmítl milión dolarů:

 8. Blanche

  Odpověď pro Vittta :
  „….ale připouštěli si římští císařové, že Řím může padnout?
  Myslím že ne, a tohle může být podobná „nemoc“!…. “

  Řím se stal dekadentním, stejně jako dnes Západ a proto byl odepsán GE. Již se přes něj nedalo efektivně řídit. Celý proces ovšem trval stovky let, takže za tu dobu vytvořili GE zdrojové možnosti jinde…To co někdo bere jako chybu v řízení (pád Říma) je pro jiného cílem řízení… :)

 9. kočka šklíba

  Už se v tom moc nevyznám, tak napíši sem na tenhle vitttův komentář:
  20.5.2018 – 18.03
  vittta
  ……“Je velice podivné, že Saul se ještě ani slovem nezmínil, že by bylo dobré vynutit si tam zákony, i silou, ale co by se namáhal, on tam nežije, tak co.
  Ale že jsem použil slovo „cigoš“. to si všimne hned, a to právě je to nejhorší.
  Tím by začal, zakázal by používat slovo cigoš, a pak by se nějak vidělo, jak na romy v lokalitách, které se dříve rasisticky nazývaly vyloučené….
  A to je právě ten pokrytecký sluníčkismus……..“
  Ano podle mého jste uhodil hřebíček na hlavičku ;). Nevím jestli v tomhle konkrétním případě, třeba Saul pomáhá nějakým cikánům, i když o tom dost pochybuji. Ale takoví lidé mají spoustu keců, vyžadují finance na pomoc cikánům, imigrantům, ale skutečně s nimi do styku vůbec nepřijdou, maximálně jako dobrovolníci v nějakých střediscích a nemálo z nich pak své postoje také koriguje, Můžeme se přesvědčit na netu. I když je pravda, že některé pitomé kačeny i přes znásilnění od imigrantů (také se můžeme dočíst na netu) ze svého „sluníčkaření“ nesleví. Ale tam bych řekla že nejsou po psychické stránce úplně zdravé.

  • Saul

   To pochybujete spravne sklibo.
   Ja si myslim,ze spousta z nich je schopna si pomoci sama.
   Presto si hluboce vazim lidi,kteri pomahaji treba romskym detem,vytvari pro ne aktivity,ktere jim jejich rodiny nenabizi….
   A predpokladam,ze osloveni cigos by jim vadilo a obzvlast od asocialu,jako vitta apod.
   Vam by kocko nevadilo,kdybych vas oslovoval kravo?
   Vzdyt zvire jako zvire,ze ;-)

   • vittta

    Plno českých dětí by také sneslo aktivity, které jim jejich rodiny nenabízejí.
    No, ale na české děti každý sere.
    Buď jsou cigošské děti lepší a hodnější, jak ty české, nebo za ty české nejsou ty správné prachy.
    Co myslíš, anti-antinácíčku?
    No a Kočka….
    Já jí oslovuji Kočko, a nic proti tomu nemá.
    Přitom, zvíře jako zvíře, ne?

    • kočka šklíba

     Ano máte pravdu, na české děti ti sluníčkáři převážně kašlou. Protože to by nebyli tak vidět zřejmě. Ale cikánské děti nějak tu mnohamiliardovou péči většinou nevrací. To je slávy když se objeví nějaký maturant cikán, o vysokoškolácích ani nemluvím.

   • kočka šklíba

    Ano vadilo, a vy musíte pořád urážet? Cikán není pojmenování nijak urážlivé, tak se nazývají i v jiných jazycích, a že si to oni sami někdy na nějakém jejich kongresu změnili (myslím) není až tak vypovídající. Nakonec vezměte si naši, českou, literaturu.

    • Saul

     Vás jsem tu zatím ještě neurazil,šklíbo (vy jistě také nikoho zde)
     Urážím pouze vittu,protože mu to jako hulvátovi,ke kterému se hrdě hlásí,nepochybně dělá dobře a naopak slušné a vstřícné chování v jeho psychice vyvolává zmatek,na který reaguje agresí.
     Takže je to z mé strany vůči němu vlastně velmi pozitivní a výchovný přístup:-)

     „Cikán není pojmenování nijak urážlivé,“
     No,v 18.21 jste citovala vittu a ten o cikánech nic nepsal.
     Psal o cigoších,
     Zřejmě jste to přehlédla.
     Pokud nejste schopna vnímat tu “ nuanci“ v označení někoho jako Rom,cikán,cigoš…tak se nedivte,že se vás ptám na rozdíl mezi kočkou a krávou,který zřejmě schopna vnímat jste,když by vám to druhé oslovení vadilo.

     • kočka šklíba

      Ano cigoš není zrovna hezké označení, ale protože jsem citovala, tak jsem to nechala tak jak to vittta napsal, to snad není příliš složité pochopit. Ještě jednou, byla to citace vittty. Nicméně krávo je už nadávka, nikoho jste necitoval, jen jste si zřejmě potřeboval kopnout. A nebudeme si tady hrát se slovíčky (alespoň já ne), jsme dospělí a víme co asi tak ten druhý měl na mysli. Pokud vám to ale dělá dobře, tak pokračujte v urážkách, je to vaše věc a vypovídá to o vás víc než si možná myslíte.
      Já vždy každého označuji nickem jaký si vybral, s výjimkou třešně, kterou někdy oslovuji třešinko, není to urážlivé, nebo jepice, pod kterým jsem jí poznala a pod kterým pořád píše na aktuálně.

      • Saul

       „Nicméně krávo je už nadávka, nikoho jste necitoval, jen jste si zřejmě potřeboval kopnout“
       Byla by,kdybych vás tak oslovil.
       Zrovna tak,jako je zjevná nadávka cigoš,negr,čmoud…
       vittovy „cigošské děti“ z jeho 21.25 už asi u tohoto individua komentovat netřeba.
       Ty jste asi ve svém neopodstatněném rozhořčení z vlastního ponížení také přehlédla,viďte?

       • vittta

        Když si dám jako nick pojmenování zmrd, a někdo mě bude oslovovat zmrde, také to nebude nadávka.
        Ty asi nevíš, co je kontext.
        Tady šlo čistě o ta zvířata, psal jsi oduševněle zvíře jako zvíře, čímž jsi tedy mimochodem potrvrdil, že máš morgoše rovné zvířatům, což je sice chvályhodné, ale nijak ti to na debilitě neubralo.

        • Saul

         A jste v koncích,co vitto?
         „…čímž jsi tedy mimochodem potrvrdil, že máš morgoše rovné zvířatům,“
         jo,jo…tyto vaše kličky já už dobře znám,postřelenej zajíčku.
         Jen si ty svoje vlastní zvratky hezky spapejte a nenabízejte je druhým.

        • Saul

         tak k těm „cigošským dětem“ ještě něco,vitto
         Z toho byste se měl vykecat,jinak by vás snad ještě někdo mohl považovat za rasistu.
         Je to samozřejmě nesmysl,ale co kdyby….

         • vittta

          Ať mě každý považuje, za co je mu libo.
          Od toho jsme na politické diskuzi.
          Nic méně je vhodné, aby při tom považování zazněly nějaké lepší argumenty, než konstatování , z tvého pohledu až nadčlověčí.
          U mě rasista není sprosté slovo.
          Je to politický názor, na který má každý právo.
          Poukázání na nějaký problém, který úzce s rasou souvisí ještě nemusí znamenat,že je ukazující rasista, i když to dost dobře znamenat i může.
          Ale já opravdu nemohu za to, že většina problémových jedinců jsou jiné rasy, a že sluníčka, dojemně antirasitická, se věnují zásadně pouze rasově odlišným lidem.
          To může- ale opět nemusí- znamenat, že tito tzv. antirasisté jsou ve skutečnosti rasisté.
          A opět platí, že jde i v tomto případě o politický názor.
          Pokud má někdo radši jiné rasy, je to jeho věc, ale ať si ty náklady na kultivaci těchto lidí platí sám.
          Možná by mu pak lépe došlo, jak náklady ani vzáleně neodpovídají výsledkům.
          To se to bojuje s rasismem, když to jiní platí, co?
          A jaká klička?
          Napsal jsi to?
          Napsal, tak se nedělej.
          A vítej v klubu!!!

          • Saul

           „Ale já opravdu nemohu za to, že většina problémových jedinců jsou jiné rasy, a že sluníčka, dojemně antirasitická, se věnují zásadně pouze rasově odlišným lidem.“

           My jsme tuším stejné rasy,problémový jste a máte snad pocit,že se vám tu málo věnuji?:-)

           „Napsal jsi to?
           Napsal, tak se nedělej.
           A vítej v klubu!!!“

           Psal jsem o kočce a krávě.
           Ti cigoši se vám tam vetřeli zase v nějaké halucinaci.
           Nehulte už to svinstvo,vitto
           A v klubovně si zatáhněte závěsy.
           Ať si někdo nevšimne té vlajky,co vám tam visí a nemáte z toho opletačky.

          • vittta

           Nestyď se, vždyť je to normální.
           Já takovým podobenstvím rozumím, no, vždyť jsme oba rasisté, tak to známe, ne?
           No ale…. my asi nebudeme stejné rasy.
           Já jsem heterosexuální, bílý muž.
           To aby byla jasno!

          • vittta

           No vidíš, vole!
           Tady je to, černé na bílém.
           Sice tam chvílemi zaznívají falešné tóny, jako z Čechů jsou najednou mladí Češi, či Češi s univerzitním vzděláním, ale celkové vyznění je skvělé.
           Tak se nebojte referenda, a demokraticky potvrďte naše další směřování.
           Třeba referendem o vystoupení z EU.
           Nemáš se čeho obávat, a třeba se dočkáš i vysněných negrů, abys jim mohl rasisticky nadávat, a bojovat s nimi- se zbraní v ruce, jak jsi psal- samozřejmě kdyby porušovali zákon.
           https://blisty.cz/art/91110-pruzkum-globsec-v-cr-sili-prozapadni-tendence.html

          • Saul

           Vitta15:46
           „Já jsem heterosexuální, bílý muž.
           To aby byla jasno!“

           To ja jsem taky a nemam potrebu to jinym muzum vyjasnovat.
           Takze vam verim akorat tu belobu.
           A doufam,ze vase „kamaradstvi“ s mistnimi diskutery je ciste platonicke.

       • kočka šklíba

        Saule vy si asi moc o sobě myslíte. Já jsem zvyklá z různých blogů na nadávky opravdu horší. Nakonec vittta, zase vittta :D, to může potvrdit, že? Ten opravdový fašista na jiném blogu je primitiv nejhrubšího zrna, a tak jsem už opravdu „zocelená“. Takže o ponížení se vůbec nedá mluvit, i když byste si to viditelně přál. Naopak, jak začne můj oponent nadávat (ano i vy nadáváte) je jasné, že na víc asi nemá, takže si potřebuje ulevit alespoň takhle když nemá argumenty. Myslím, že jsme opět vyčerpali téma, takže si ještě zanadávejte, ale já vám už odpovídat nebudu, nebudu tady zahlcovat prostor zbytečnými řečmi.

    • kočka šklíba

     Když už, tak prosím kočičko, já vás také neoslovuji blumo, ale nanejvýš třešinko :D. A že má bluma blíže k třešni než holubička ke kočičce je jasné i vám předpokládám.

 10. tresen

  Ať se stane, co se stane, ve světě, jak si ho představuje Blanche, jsou za vším globální elity a jejich záměry.
  Gratuluju.
  Netušíme, jestli jsou to bytosti z masa a kostí. Pokud ano, nevíme, kde bydlí, jakým jazykem hovoří, jakými kanály udávají své pokyny a jakými metodami je vynucují. Nevíme, jak se obměňují. Je příslušnost k GE dědičná?
  Celé to zřejmě funguje podobně jako úradek Boží.
  Jak nazvat toto nové náboženství, kde víra hraje /stejně jako u jiných/ stěžejní roli?
  Je to problém, když Nejvyšší bytost je bytost kolektivní a navíc poněkud satanská.
  Kněžku Blanche třeba něco napadne.

  • vittta

   Ale může to tak teoreticky být, ne?
   Nebo to tak není, jen proto, že si to myslíte vy?
   Blanche nic méně dává podmět k diskuzi, vy ZASE jen blbě prudíte.

    • Blanche

     To, že „to“ vám Třešni nedává smysl neznamená, že to tak není. Znamená to pouze, že vaše informační základna nezapadá do chápání pojmů mých 😉

     • Kamil Mudra

      No, když jsme u těch pojmů. Fakt mi přijde nevhodné míchat/zaměňovat globální elity s globálním prediktorem. To navozuje zmatek. V případě třešně na tom nesejde. Ale ona není jediná kdo vaše komentáře čte.

      • astraustralia

       Zdravim do jarni Ceske kotliny :-)
       O jaru se vi ze vzdy prinasi novou energii. Nejen tu ale i nove nadeje, uz od prirody je jaro zrozenim noveho zivota v prirode a casto i novych myslenek u homosapiense :-)
       Na Ostrove Janiky za zacala jarne versovat i tresen :-)
       Dala si dohromady globální elity coby satanské entity
       Bohuzel doba ma i sva uskali:-(
       Relativita a pravidlo dvojiho metru stava se pravidlem stale vice :-(

       popisuje to mail z CR:
       Bolševický generál Petr Pavel chránil Brežněva…ted slouzi pro NATO a nyní dostal nejvyšší americké vyznamenání.
       A „kavárna“ drží hubu :-( Jak je to možné, když tak řvali a demonstrovali u Ondráčka?
       10.3.2018 Jednou komunista, navždy komunista, vřískala kavárna, ale je vidět, že na každého má jiný metr a vříská účelově, jen když se jí to hodí !!!
       Když mladíčci jako Ondráček dostali rozkaz, aby zastavili nepovolený pochod Svazu socialistické mládeže, pozvedl “Člověk v řiti” a “chytrá vysokoškolská mládež” k nebi pěst s heslem:
       „Komunisti v roce 2018 už neprojdou“! Když skutečný bolševický obránce Sovětského svazu a generál zahodil rudou knížku a obrátil korouhvičku, tak dokonce dostal vyznamenání od americké armády a všichni dělají mrtvého brouka.
       Chce se vám také zvracet?

       Vážně naše budoucí generace je tak zdegenerovaná, že to nevidí a nechápe tu zvrácenost?
       Vážně naší budoucí nastupující inteligenci “Člověk v řiti” a „kavárna“ už natolik vypláchla hlavy? Už je vám jasné proč je tolik politologů a obránců feminizmu s multikulturou, zatímco schází skutečná inteligence matematiků, fyziků a inženýrů?

       To, co leze z vysokých škol je tragédie naší budoucnosti a zhouba a to je oč tu běží! Většina “zedníků” má víc v hlavách, než tato tupá vysokoškolská mládež!
       Hlavně, že neznají ani dějiny vlastní země a chtějí rozhodovat o světových otázkách a hnát nás do náručí zmetků, kteří chtějí Slovanské národy už podruhé zašlapat do země. Ale máme prý zvýšit peníze vysokým školám na další politology a další pornoherce typu Jandy!
       Je to vážně tragikomedie hodná Oscara!
       Jak je možné, že si hrají na génia, ale nejsou schopni pochopit dvojí morálku zvrácené kavárny Evropských „pornot“ multi hodnot a Člověka v řiti?

       Soudruh generál Petr Pavel je pro ně morální hodnota? Když tajil před veřejností svoji bolševickou minulost a přísahu na obranu Sovětského svazu, ČSSR a Varšavské smlouvy a když to na něho díky Pavlu Kosatíkovi prasklo, nikomu nevadila jeho špína?

       “Podmínkou, abych mohl dělat, co jsem chtěl, byla rudá knížka a bral jsem to jako realitu, která prorůstala všude. Alternativou bylo nebýt u výsadkářů a tím pro mě u armády, ale to jsem nechtěl.”
       V televizi vidíme kavárenský hnus samozvaných pseudodemokratických stran, které pronásledují poslance – tehdejšího mladíčka Ondráčka. A špína, která se hlásila k jaderným útokům na imperialisty a dokonce v budoucnu měla držet tlačítko, se stane generálem NATO? Dokonce vyznamenaným americkou armádou?
       Dnešní školní dvanáctiletí frackové přesvědčují drze starší generaci, že nic nechápe a prý by měla mít dokonce zákaz volit, jak uráží občany Petra Procházková
       z kavárny !!!
       Vážně ta mladá část společnosti, poslouchající veřejnoprávní média, nevidí tu dvojí morálku pseudodemokratů?

       Pokud se nestane zázrak a rodiče nenaflákají těmto smradům na prdel, aby se učili a neposlouchali absurdity těch, co se finančně přiživují na zkáze vlasti, tak skončíme jako Sodoma a Gomora, kdysi vzkvétající města, na smetišti dějin!!!
       Základ zkázy jsme již založili, už tady máme – Evropské „pornoty“, gender ideologie, multi-kulti svinstvo, rozprodává se Arabům česká půda na stavby mešit a no-go zón, zbývá už jen anarchistické výbuchy a chaos na odvrácení pozornosti, aby naši blbové z vlády mohli dát nepozorovaně befel – napochodovat pod nacistickým velením na ruské hranice do války proti našim osvoboditelům.

       No a tady se potom budou moci vyřádit nadržení magoři Islámského státu na našich ženách a dětech. To bude asi „to správné sadomaso“
       pro tuto „tupou zdegenerovanou mládež“ bez mozků!

       Pokud bychom viděli že se to blíží již opravdu ke zdárné záhubě naší vlasti, raději odejit někam jinam, než žít tady mezi těmi černými odpadkovými pytli s vražednou vírou a vlastizrádci.

       Jsou prostě stále mezi námi lidé, kteří si nadšeně koupí lubrikační gel a vlezou do jakékoli prdele, v každé době i politickém zřízení, jen když to sype a plní se konta.

       Co dodat ?
       Ze opravdu plati ze “ delaji li dva totez, neni to totez“
       ze meri se dvojim metrem,
       ze stale se opakuje totez
       kdy nekteri lidove obvzlast
       dobre umi curat s vetrem :-(

       • kočka šklíba

        No poněkud drsné ale v mnohém pravdivé. Jenže na to tzv. demokraté neslyší. Saul se tady bude vyžívat v nadávkách, třešeň v bůhví čem a MaB nám sem dá zase něco co napsali v mainstreamu ať francouzském nebo českém. Případně se navzájem virtuálně poplácají po zádech jací jsou to ale skvělí demokraté a zapláčou nad osudem chudáků imigrantů, kteří se za nemalé peníze, těžko dosažitelné pro nejméně 1/3 našich občanů, dostali do Evropy. Na konkrétní a doložitelné skutky oni nereagují. Na hajzly jako je Petr Pavel už vůbec ne. To by se jim ten jejich svět zhroutil. Stejně jako „kavárně“ a většině neziskovek.

       • vittta

        Ten jenerál je produktem doby.
        Každé, Astře.
        Když je někdo kurva, ani lubrikant nepotřebuje, slizoun do prdele vklouzne automaticky.
        To platí jak o panu jenerálovi, tak o těch, co dělají, že nevidí a neslyší…..někdy.

     • tresen

      Čekala jsem, že mi někdo vyčte, že pletu dohromady větné členy /podmět/ a slovní druhy /citoslovce/, ale nikdo na můj lapsus nezareagoval.
      Místo toho se všichni tvrdošíjně drží podružností, např. jakýchsi chimérických entit.

  • pacifista

   „Každý v míře svého chápání pracuje pro sebe a své zájmy a v míře svého nepochopení pro zájmy toho, kdo chápe více“
   Toto píše Blanche a je v tom velká pravda. Zato vy asi nechápete vůbec nic :-) Svatá ty prostoto (pořekadlo)

  • oh

   Zkuste se zeptat těch tady zmiňovaných:
   https://zpravy.idnes.cz/tajne-jednani-mocnych-poznali-uz-ctyri-cesi-mluvili-jsme-s-jednim-z-nich-1ai-/domaci.aspx?c=A080611_145126_domaci_adb
   Mimochodem, třešni, vy už jste zapomněla?
   „Rád bych prostřednictvím pana předsedajícího upozornil pana poslance Foldynu, že nasedl falešným informacím. Já jsem nikdy nepodporoval bombardování Srbska. Naopak, to si dobře pamatuju, těsně před tím, než to začalo, bylo zasedání Trilateral Commision ve Washingtonu a tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska. To byl, budete se divit, Henry Kissinger, byl to nynější ministr zahraničí Království švédského Karl Bild a potom jsem byl já v té diskusi. Je něco jiného, když ta válka proběhla a Srbsko ztratilo nadvládu nad Kosovem a nebyla nejmenší naděje možnosti, že by ji získalo zpátky, že jsem uznal Kosovo jako nezávislou zem. Ale bombardování Srbska jsem opravdu nepodpořil. Děkuji mnohokrát.“ (K. Schwarzenberg v Parlamentu ČR, 7. května 2014)
   Povězte mi třešinko, lhal tehdy kníža na půdě sněmovny, nebo o agresi vůči suverénnímu členskému státu OSN státu rozhodovala samozvaná, nikým nevolená a nekontrolovatelná partička lepšolidí, takový soukromý elitní klub rozených dobrotrusů?

   • tresen

    Proč by měl lhát?
    Na důkaz, že nepodporoval bombardování Srbska, uvedl svůj výrok v jedné diskusi, aby vyvrátil tvrzení poslance Foldyny. Kdyby si vzpomněl na svůj další dohledatelný výrok v tomto duchu, dejme tomu v parlamentu anebo v televizi, jistě by ho uvedl taky.
    Jestli si myslíte, že o té akci NATO rozhodl onen diskusní spolek, mohl byste se pokusit vypátrat, o čem všem tam kdy mluvili. Určitě o mnohém. Předpokládám, že se světové dění většinou ubíralo úplně jiným směrem, než jaký připadal optimální debatnímu spolku, o kterém je řeč.

 11. vittta

  To je zpráva!!!
  Tak nějaká cikánka vystudovala v Anglii práva, a nyní pomáhá sociálně slabým….
  Jinými slovy- sluníčkaří, a v Plzni vystudoval práva také kde. kdo.
  No, nechci se jí dotknout.
  A jiný Cikán chce dělat doktora….
  Blahopřeji.
  Cvičené opice je třeba ukázat v televizi.
  Jak účelně jsou vynakládány miliardy.
  Podle mě je to urážka těch Cikánů, prostě na to třeba má, a tak vystuduje, co má bejt??…. ale jim to asi moc nevadí.
  Komedie.
  Takhle urážejí ženy.
  Ta a ta žena je první žena, která překonala rychlost 4 mach…..(a též na dlouhou dobu poslední, žena není muž, tedy..ehm, většinou, ta a ta žena je první, která něco uhrála v golfu, sakra že neukáží a tu a tu ženu, co s láskou a obětavostí vychovala 3 děti…těch je dost, ale holt, taková obyčejná činnost není třeba ukazovat)
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Delala-uklizecku-a-servirku-Ted-ceska-Romka-v-Britanii-dela-pravnicku-uvedla-show-Nory-Fridrichove-536708

 12. Ondřej

  Je zajímavé, jak se tady dosti úsměvně zaštiťují úspěchy druhých z rodiny, jak jsou multikulturní, úspěšní a navýsost kosmopolitní. Stejně jako vykřikovat, že je generál a že civilisty nezabíjí.

  Je zajímavé, číst reakce třeba na otce panevropského kosmopolitismu, pacifisty a filantropa hraběte Mikuláš Coudenhove-Kalergi a jeho vize skutečného soužití v jeho stežejním díle Boj a Panevropu. Je zajímavé, jak by se asi dívali na zásadní these Kalergiho plánu. Připomínám, že tato kniha byla sepsána v 20.letech, kdy v Německu novou demokratickou vládu a ustanovení nové Výmarské republiky zabíjeli bojůvky nacistů a komunistů, kteří ani jedni nechtěli demokracii podle pravidel Koutskyho a Bernsteinových demokratických socialistů, reprezentovaných Friedrichem Ebertem. Oběma radikalizovaným proudům vadila demokracie a liberální podoba ústavy nového Německa. Ale oba extremistické proudy chtěly místo liberální demokracie diktaturu lidu – tedy údajné většiny, která by pak „demokraticky“ zatočila s menšinou. Fašistů anebo komunistů. Demokraté se nepočítali, ti nebyli prý nikdy „prolidoví“ a byli nepřátely pro oba proudy.

  Ale zpět k těm thesím . Pro vyřešení národnostních otázek navrhoval Coudenhove-Kalergi oddělit národy od států s tím, aby se otázka národnosti stala pro každého člověka ryze “osobní”. A protože občanství se v tom případě stává věci druhořadou, musí to vést ke zrušení státních hranic…

  Jedni říkají, že je to zločin, protože národy existují a né že né, a kdo se necítí být nějakého součást, že je zrádce. Druží říkali, že národ není tak důležitý jako „třída“ a jaký má dotyčný „třídní původ“.

  Je velké štěstí, že dnes třeba v tom Google mohou pracovat vedle sebe Ind, černoch z Filipín, asiat z Hong Kongu nebo Izraelec s jarmulkou.

  Pro někoho je vítězství třeba to, že jako žena ji nikdo nenutí se vdát. A mí děti, jak bylo koloritem ještě společnosti za první republiky. Ale vzdělávat se a pracovat, poznávat svět a cestovat. Je jasné, že ti co žijí v Londýně, New Yorku anebo Sydney budou mít k sobě blíž i přes to, že jim třeba v Česku lidé nebudou rozumět (třeba jen tu řeč, kterou neumí, porozumění, to je ještě těžší, to je na generace od té co budovala národní státy se asi už nic takového neočekává) a přitom budou pocházet z různých koutů světa..

  Horší je, že k sobě budou mít velmi odtažitý vztah periferie a metropole. Charlottesville a Los Angeles. Frankfurt a Chemnitz (dříve Karl-Marx Stadt) Řím a Bolzano, kde si myslí, že mají právo na samostatnost, protože na jihu jsou chudí oni se nimi nechtějí A dalo by se jmenovat dále třeba Barcelona o Oviedu, Pamploně nebo Vigu. Zkrátka města a regiony, kde lidé, co se do světa nikdy moc nepodívali, nečtou ani nerozumí cizími jazyky do míst, kde údajně dnes žijí jejich děti nikdy nepodívali a žít by tam nedokázali. Ne snad proto, že by nic neuměli a neuměli si najít uplatnění, ale proto, že to, jak tam lidé místní lidé žijí a uvažují, s tím by se ti „naši“ nedokázali ztotožnit.

 13. astraustralia

  Vzbudili jste se a jste zdravi?
  To je to nejlepsi co se vam muze kazdy den prihodit :-)

  Pta se vnucka sve babicky, babicko mas WiFi ?
  Ne milacku jen gulas s knedlikem….

  • tresen

   Dvě účastnice setkání abiturientů po 50 letech:
   Jó holka, když tě jednoho krásného dne po ránu vůbec nic nebolí, tak jsi po smrti.

 14. astraustralia

  Ozvala se pritelkyne : “ napis mi neco „.
  S urcitosti muzu v pondeli v 10:20 vecer napsat , ze po weekendu je prvnich 5 dni tech nejtezsich :-(

  pro wittttttta pak ze by mel brat i na Ostrove v uvahu ,
  ze pri vymene nazoru zena ma vzdy pravdu a ze to plati i v mnoznem cisle a take u Janiky :-)
  9 z 10 muzu tohle tvrdi!
  ( toho 10teho jeste nenasli)

 15. astraustralia

  Samozrejme muze bejt i hur :-)

  Pise dcera SMSku matce:
  Mami moc me to mrzi , ale vipada to ze jsem tehotna.
  Odpoved matky:
  Delas si kozy?
  Za 2 mesice maturujes a napises vypada s mekkym i ?

 16. astraustralia

  Uz dnes naposled :-)
  Rika ministr zahranici Lavrov Putinovi:
  Mame duvernou a overenou zpravu z Berlina.
  Kanclerka Angela Merkel zazracne otehotnela!
  Putin:
  a budu z toho obvinen jen ja nebo cele Rusko?

 17. astraustralia

  …nemohu jinak nez jeste pripomenout zavazne politicke pochybeni ODS :-)
  Neni pak divu ze spravne multiculturni obcan z takove zasadni zpravy nemuze usnout :-(

  května 2018 13:17
  Člen ODS a ředitel Zoo Chleby René Franěk označil vévodkyni ze Sussexu Meghan Markle, s níž se o víkendu oženil britský princ Harry, za cikánku. Není to přitom jediný rasistický výrok, který na sociálních sítích šířil. Předseda ODS Petr Fiala s tím má však problém a vyzval Fraňka k omluvě. Pokud tak neučiní, nebude už nadále členem ODS.
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/ods-rene-franek-rasismus-xenofobie-petr-fiala-socialni-site-pq1-/domaci.aspx?c=A180521_123557_domaci_bja

  • vittta

   Pan Fiala v návalu rozhořčení asi zapoměl, že není oprávněn kohokoliv vyhazovat ze strany.
   Mělo by tak rozhodnout nějaké gremium, a jak rozhodne, nemůže pan Fiala vědět.
   Pokud to tak náhodou není (a já to nevím), nelze brát ODS jako demokratickou stranu.

  • Kamil Mudra

   No a co?
   Vždyť se zpívá: „Cikánko ty krásná, cikánko milá…“.
   Není zač se stydět. :-)

    • Saul

     Ale jako vlastenci a Cesi,vitto s Kamilem,urcite znate to ceske chlapske porekadlo: „kdo nemel cikanku,neni chlap“
     Tak se pochlubte
     „Neni zac se stydet“:-)

     • vittta

      Piš s interpunkcí, eurohovnohlte.
      Tady to je český prostor.
      A romku, pamatuj si to, rasisto, ROMKU!

      • Saul

       „….pamatuj si to, rasisto, ROMKU!“
       Ja porad pisu Romka bez capslocku.
       To je ,vitto, tam u vas severoceskych vlastencu nejaky novy zvyk ?
       Jako na vyraz ucty?
       To vam chvalim,to jdete „do sebe“
       A berete je uz i do te domoobrany?

        • Saul

         Casem urcite pacifisto,ale zatim je to takovy zajimavy unik ze stereotypu vsednich dnu.
         Pro vas urcite taky.
         Si predstavte,ze by vitta nemel komu nadavat a vy koho obvinovat.
         Vzdyt byste se tu ukousali nudou navzajem.
         Jako ti vlci.
         Budte rad,ze mne tu mate a muzete si jen tak obcas steknout.

         • vittta

          Ono je nadávání a nadávání.
          Dobře umístěná nadávka může diskuzi obohatit, ty jsi ale jen trapný.
          To pak už nebaví nikoho.
          Teď jsem četl text o Kamila, který napsal o cikánské holce, co s ní chodil nějaký čásek.
          Já to vím, a on to napsal na tvůj konkrétní dotaz, velice zajímavou, a kultivovanou formou.
          Jsem zvědavý, jak na to odpovíš, protože jsi to byl ty, kdo se ptal.
          Já to nevím, ale jelikož jsi nevychovaný křupan, pro jistotu ti poradím.
          Je velice vhodné na takový zajímavý text odpovědět stejně kultivovanou formou, v přátelském duchu, a případně sám dát do „placu“ nějakou vlastní historku.
          A já…ano, měl jsem kdysi v posteli cikánku, to mi bylo tak 21.
          Jen na jednu noc, ale fakt je ten, že to byla cikánka pouze poloviční, a já nevěděl, že to cikánka je.
          Ale když mi to ráno řekla, nijak mě to nevyvedlo z míry, byla koneckonců krásná, jak někdy mladé cikánky bývají.

     • Kamil Mudra

      Vůbec netuším, Saule, co to má společného s vlastenectvím (vaše myšlenkové proudy se mi jeví stále nepřehlednějšími). Ale o své, zhruba půlroční avantýře s cikánskou dívkou, jsem se zde zmiňoval již před dlouhou dobou, když jsme zde tomuto etniku věnovali poměrně rozsáhlou debatu. Mimo mnoha chvil s krásnou holkou to pro mne byla také dobrá exkurze do života těch lidí, protože jsem si pro ni jezdil na své Javě 21 (pionýr) nejen do pekárny kde pracovala (tehdy ještě většina cikánů pracovala) ale i domů a pochytil od nich některé zajímavé zvyky, jako např. že byt se nezamyká a je volně přístupný nejen příbuzným ale i docela širokému okruhu přátel. Tento přístup jsem zaujal i ke svému prvnímu bydlení, když jsem se po vojně přesunul do Prahy. Po období něco přes tři roky jsem nezamykal nejenom na dobu kterou jsem trávil v práci nebo na svých toulkách Prahou ale i během toulek několikatýdenních po republice. Lidi si ke mně chodili půjčovat knížky, nebo pásky s muzikou, scházeli se u mne, starali se mi o kytky a já při svých návratech nacházel byt v naprostém pořádku a nikdy se mi tam neztratila ani tužka. V okruhu mých přátel se našli někteří co mne v tomto následovali a zavedli totéž třeba i u své chaty nebo chalupy. Nevzpomínám si z jejich strany na nějaká negativní hodnocení, takže si tím zřejmě nezpůsobili žádné problémy. Dnes už si něco takového neumím představit.

 18. vittta

  A další hoax z dílny Putina.
  Každý ví, že takové případy páchají jen ojedinělí vlci, ale Putin z toho dělá aféru.
  Německá policie bdí, a kdo se proviní, bude potrestán, a to jak právně, tak morálně.
  Německé dívky mohou být úplně klidné, navíc teď, když se ve vyspělém světě klade takový důraz na rovnost pohlaví.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Bavorsku-se-to-trochu-vymklo-z-rukou-Migranti-tam-radi-jako-cerna-ruka-536693
  Ale já vím, proč na uprchlíky z války a hrůzných režimů pořád tak nasazují.
  Kvůli barvě pleti.
  Rasisté to jsou!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s