A jak píšete vy?

Pacifista napsal:

„Znáte to, napoprvé se píše nejlépe. Myšlenky naskakují jedna radost. Podruhé napsat to samé a vzpomenout si na vše co tam bylo poprvé vyjádřeno, co člověk chtěl říct, už se nepodaří stejně a je to taková nastavovaná kaše.“

Když zmizí pracně napsaný komentář, je to k vzteku, a napsat to samé podruhé se prostě nepodaří. Pacifista má pravdu, to první soustředění se na nějaký problém je neopakovatelné. Už to takhle nikdy nenapíšeme. Když se mi to stane, snažím se udělat z nouze ctnost. Říkám si, že zasáhl osud a že to musím zkusit napsat lépe. Stručněji, výstižněji, bez zbytečných slov. Znovu sebrat myšlenky a podívat se na věc s odstupem, s nadhledem.

A nebo taky už nenapíšu nic :-).

 1. Jiří Kalvach

  Inu, napsáno člověkem s nadhledem a vtipem. Je to velmi pravdivé, jen se tomu nesmí podlehnout. Sílu máme, ne? Myšlenky se někdy znovu vrací a není vyloučené, že mohou být ještě více inspirativní. J.

 2. Kamil Mudra

  To znám. Já už pak zpravidla nenapíšu nic. Unavené „múzy“ odfrčí někam na mejdan, motivace se „vypaří“ a sám si připadám jak vyvařený hrnec. :-(
  Ale netýká se to jen těch případů kdy mi zmizí komentář (to už si fakt hlídám) ale i takových kdy o něm teprve jen přemýšlím, ještě než ho začnu psát a vyruší mne něco čemu se musím věnovat. Jakmile od toho „odejdu“ tak už většinou „netrefím zpátky“. Ale nebývalo tomu tak vždy. Pamatuji časy kdy jsem dokázal „někde v archivu“ uchovat rozpracovanou myšlenku v celé její fázi na hodně dlouhou dobu a pak stačilo pro ni jen sáhnout a vyklopit ji na papír (nebo do compu).
  Inu stáří :-)

  • pacifista

   Já píšu někdy lehko, někdy těžko. Těžko, když se mi moc nechce a úplně nejlehčeji, když je v tom nějaká emoce. Je pravda, že hazarduji, a říkám si, teď se mi nic nestane, přece to nemůže být pořád stejné nebo na to zkrátka zapomenu. S tím zapomínáním je to poněkud nebezpečné. Jeden si říká, kam až to dospěje. Tak například dnes. Máme dvě zahrady, jednu u domu a jednu tři kilometry daleko. U domu, kde je studeno, jsou stromy, odpočívadlo a skleník. Na té druhé pěstujeme plodiny. Dnes jsme jeli obrat jahody jako každý den v tomto týdnu. Je to takové pěkné místo s polohou na jih, tiché a podnebí jak ve středomoří a tak jsme se zdrželi dvě hodiny. Pak za námi přijeli zeť s dcerou a spustili: „Jak to, že máte u auta otevřené přední dveře?“ No, koukali jsme oba já, i moje drahá polovička, ale protože jsme věděli, že nedávno jsme zase nechali otevřený kufr a nikdo nám nic neukradl, ačkoliv okolo chodili lidé, museli jsme se smát. Je to takové zapadlé místo trochu bokem, s jedním několikapatrovým domem, ale lidé v něm nejsou asi špatní. Stalo se nám to proto, že jsme se museli rozloučit se starým vozítkem a bylo okolo toho hodně nervů. Nyní máme další a to vyžaduje úplně jiné zacházení, na které nejsme zvyklí, protože je to moc krátká doba co jej máme. U staříka jsme museli obejít všechny dveře a přesvědčit se jestli jsou zamčené. Nyní se zmáčkne centrál, no a jestli jsou nějaké dveře nebo kufr otevřené je jedno. Člověk spokojeně odejde a děj se vůle boží. No a vůle boží byla že nás nikdo nevykradl i když by si docela pomohl. To pak by si jeden dal i pár facek, ale vidí že je proti takovým věcem úplně bezmocný. Poprvé, když to udělá, řekne si: „Jsem blbý“. Podruhé nevěřícně kouká a už nemá slov. Potřetí se to už nestane, protože to je léčba šokem. V to věřím. Nemíním se smířit s tím, že takovou věc budu omlouvat stářím i když to tak je. Ale je to síla, to vám povím.

 3. Ondřej

  ITaci vždy říkají, že problém je mezi klávesnici a židlí…existuje x způsobů jak se nechtěně ztrátě nejen clanku určeného pro intelektuálně narocneho čtenáře, vyhnout. Nicmene když to vezmeme ad personam, pak existuje možná bagatelizace tohoto problémů,, třeba tvrzenim – No co, jsou třeba jsou lide co treba nemají ani co jíst, takto bagatelizovali režimní řezníci za minulého režimu např. zavreni političlckych věznu za nepřijatelné projevy svobody slova..Takže parafráze na toto vztazena k vašemu článku, zní – copak „ztracené“ články, ale co ty do diskuse vůbec nepřípustené…..

 4. mistralius

  filmové okénko: Před asi dvěma dny jsem znovu shlédl na ČT film Všichni moji blízcí. Zase se z nějakých důvodů zvýšila mediální hustota adorující židy. Na csfd dostal tento film z konce 90. let vysoké hodnocení, prý kvůli pietě. Vykraden Karel Kachyňa (Smrt krásných srnců), vykraden Saturnin. Nakonec nejsympatičtějsí zahradník v roli Mariána Labudy, kdy se žid divil, že jej tento zahradník arizoval. Cítím velké sympatie k této postavě.

  Centrální otázka, která je dnes velmi aktuální: proč si vlastně žid na cizím území myslí, že je vyvolený?

 5. vittta

  Rozhovor psychopatů, který rozhodně stojí za přečtení.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hutka-a-Rakusanova-debatovali-o-uprchlicich-Na-ubytovnach-jsou-problemy-Ti-mladi-muzi-jsou-silene-vystresovani-ze-nedostanou-azyl-Doma-musi-vracet-dluhy-539331
  Najzajímavější pasáže:
  Hutka:

  „Je to krize bělošského myšlení, neschopnost přijmout svět, jaký je. My tady ve východní Evropě, když už jsme se stali mozkem proti imigraci, nejsme schopni akceptovat život na této zeměkouli. Že se lidé budou stěhovat, jako se vždycky stěhovali, to je normální. Teď se z toho stal politický problém jakéhosi superohrožení, do kterého se ještě matlá náboženství, ale to je taková naše buranská nepřipravenost přijmout, pomoci, poučit se z jiných kultur. V té izolaci, do které se čím dál více uzavíráme, i psychicky a politicky, budeme degenerovat.““

  Hutka, jako správný rasista, jde na věc skrze barvu kůže, a vůbec ho nesere, že se celý, byť dementní rozhovor nese v opačném duchu, protože Němci, Holanďané, Norové či Švédové, o kterých je tam řeč, jsou také bílí.
  Hutka měl říci, je je to krize východobělošského myšlení, když už.
  Směšnější už být stejně nemohl.
  No a my nejsme dokonce schopni akceptovat život na zeměkouli…to pojal Hutka hodně zeširoka.

  Buranská nepřipravenost přijímat vyžírky…to tedy buranské moc není, navíc, my dobře vidíme, jak to mají jinde, a jen idiot, IDIOT jako je Hutka by to samé chtěl mít doma.

  Další perla pochází z pera Jensen, zřejmě duševně nemocné z dlouhého pobytu mezi vesměs duševně nemocnými incestními Nory.
  Ta mimo jiné uvádí, že:

  „Pákistánci nám vyřešili spoustu problémů, protože najednou jsme měli někoho, kdo nám mohl uklízet ulice, měli jsme někoho, kdo nás mohl vozit autobusem, mohli řídit tramvaje,“ nešetřila chválou. „Pak k nám přišli Turci, zas jich tolik nebylo a dalo se s nimi žít. Ve východním Oslu měli své obchůdky. Pak přišli Poláci. Byli bezvadní na to, aby sbírali jahody, natírali ploty a pomáhali stavět baráky.“

  Tak podle Jensen jsou Norové naprosto úžasní,a budovali a vybudovali svůj úžasný kapitalismus.
  Nějak ale u toho budouvání asi zapomněli na to, že je třeba uklízet ulice, řídit autobusy a tramvaje, a sbírat jahody.
  Aby jim totiž jahody lítaly rovnou do huby, na to úžasní Norové ještě nepřišli.
  A tak prostě měli v jinak dokonalém Norsku problémy, kterým osobně rozumím, protože diskrimovat někoho tím, že po něm budu požadovat špinavou a ponižující práci (úklid silnic) jen proto, že je blbej, je ve vyspělé zemi zcela nepřípustné.
  Naštěstí přišli Pákistánci, problém s uklízením ulic a řízením autobusů byl vyřešen.
  Lze se jen divit, že ne na to Pákistánci nevyserou, a nedělají to, co Norové, což tedy Jensen neřekla, ale asi všichni dělají doktory a inženýry, když nemá kdo by uklízel ulice.
  Podvědomě Jensen pasuje Pákistánce na nějaké podlidi, co jsou dobří na ůklid ulic, a řízení autobusů, ale na nic jiného, stejně jako Poláci tak leda sbírat jahody, protože Norové přece nebudou jahody sbírat, proč by to dělali, když si je mohou normálně koupit, ne?

  • kočka šklíba

   Přesně :D. Co víc dodat? Oni vlastně jsou ti tzv. sluníčkáři rasisté na druhou, no kdo by po těch skvělých Norech uklízel?

 6. vittta

  I takto se dají přepisovat dějiny.
  Naším hlavním nepřítelem je Německo,(Rakousko) to razím už od první chvíle, kdy jsem se ocitl na internetu.
  Negři zatím brzdí jejich militarizaci, a jejich nárokování území sousedů.
  Ale nakonec v nich to náckovství probudí, mají to vrozené, Hitler nevymýšlel, jen uchopil to, co v nich už bylo, v podstatě od r.1866, resp. 1871.
  My musíme vydržet bez negrů, kteří je oslabují, a nás jejich nepřítomnost, ale i odpor proti nim, posiluje.
  Doporučuji přečíst, jakkoliv to tak nevypadá, je to závažný článek.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byli-jsme-v-Mauthausenu-Snazi-se-zabranit-budoucim-generacim-aby-si-uvedomovaly-zhoubnost-jejich-nacismu-539221

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s