Nejlepší citát z diskuzí k Zemanovu pálení trenýrek

Prezident spálil kavárně JEJICH symbol státnosti.

Reklamy

544 comments

 1. tresen

  Nahoře už je vlákno dlouhé a nepřehledné, tak poznámku k Vittově přirovnání skleněné bariéry pod eifelovkou dávám sem.
  Podle mne je daleko případnější přirovnat to sklo ke vstupním branám do Pražského hradu. Hodnocení nutnosti těch opatření nechám na jiných, mně se nelíbí ani jedno ani druhé, ale tvrzení, že oddělují lidi, je imho mimo mísu.

  • vittta

   Je to mimo mísu.
   Stejně jako to bylo mimo mísu v té Matiční.
   Ale to tvrzení nabralo- v Matiční, až mezinárodní rozměr.
   To jen abyste věděla, co jste schopni všechno vymyslet, jen aby jste si uchovali dvoupráví, které zvýhodňuje obchodníky s lidmi, ať už je to cigošská, nebo negerská verbež.
   Na verbeži se vydělá nejvíc, integrovaný negr nebo Cikán není sluníčkový cíl, z nich nejsou prachy!
   Ten skleněný plot kolem Eifelovky pak bude proto, že dvoupráví ve Francii neumožňuje policii zasáhnout proti negerské a cigošské verbeži, takže je do blízké budoucnosti ohrožena samotná věž.
   Skrze obtěžující, nebo dokonce trestné činy páchající a páchnoucí verbež, se totiž k věži bude ubírat čím dál méně těch, kdo za to budou chtít zaplatit.
   A stejně jako jste si nikdy nebyli schopni přiznat, že zeď v Matiční odděluje normální lidi od verbeže, protože ti cigoši prostě nemají úroveň, aby vedle nich mohl někdo žít, vyjma krys a potkanů, nikdy si nepřiznáte, že ve Francii musíte chránit památky oplocenými zónami, protože jste naprosto nezvládli příval pakáže ze zahraničí!

   • tresen

    Kdopak to je mimo mísu?
    Nehledě na hnusný obsah toho vašeho příspěvku /označování lidí za verbež a pakáž/, je to mimo i věcně. Jak tu bylo několikrát řečeno, vstup za tu bariéru je zdarma.
    Navíc jste vůbec nereagoval na podstatu toho mého příspěvku.

    • vittta

     Jakou podstatu?
     Asi jsem jí nepochopil.
     Tak buďte konkrétnější, snad mi to dojde.
     Vstup za barieru je zdarma, dobře, ale na co tam ta bariera je?
     Já nevím, co je na tom k nechápání.
     MaB tam tu barieru vidí jako zvášení konfortu, modernitaci prodeje lístků atd… já jen nevím proč jí tam tak vidí.
     Já jí tam vidím jak zachránu pro samotnou Eifelovku, protože obtěžující páchnoucí verbež udělala návštěvu věže velice nepříjemnou, a ozbrojené vojensko-policejní hlídky jsou tam tak leda kriminálníkům pro legraci.
     Jaký důvod vidíte vy?
     Třeba je to umělecké dílo, nebo tak něco, proč to nenapíšete?
     Jde jen o názor.
     A s tou pakáží.
     No ale to je verbež a pakáž.
     Nevím, co se na tom změní, když je nazvu nepřizpůsobiví, asociální ,nebo sociálně vyloučení.
     Klíště také nazvu klíštětem, a nebudu ho nazývat „malým broučkem, který je součástí potravního řetězce“, abych neurazil něčí cítění.

     • kočka šklíba

      No abych se konkrétně vyjádřila k té skleněné zdi. Co si pamatuji, přece jen už je to nějaký čas, byly kolem lavičky, spousta lidí samozřejmě a přecházelo to v park (a mimochodem Petřín je asi 100x hezčí, tohle je rovina) nebo spíše to byl jako park celé.. Takže bude kolem věže skleněná stěna, lidé sice budou moci dovnitř zdarma, ale podle mého tam budou jen davy lidí a z okolí to bude docela hnusné, už to nebude právě posezení v parku s věží. Jen nekonečná fronta k pokladnám. Nevím, třeba ne, ale tak se mně to jeví.

      • MaB

       Ten park kolem ma vic nez 5 ha.
       Mne také se Petrin moc libi, ale srovnavame nesrovnatelné, podobaji se jen veze….

       ad vittta: Nevím, co se na tom změní, když je nazvu nepřizpůsobiví, asociální ,nebo sociálně vyloučení.
       Vyloucen nebude nikdo, ale tem zlodejum, co okradaji turisty, se bude hur s koristi utikat…

       • kočka šklíba

        Ano my ho prošli od myslím že od paláce Challoit až na druhý konec, kolem Eiffelovy věže samozřejmě. Je rozlehlý, ale nevím proč bych neměla srovnávat Petřín s tímto parkem? Ano v Paříži je jak větší věž, tak větší park, to je ale všechno. Petřín je rozhodně krásnější, členitější (to především) a také klidnější. A mimochodem i většinou bez cikánů a nyní asi i bez migrantů, což se o parku kolem eiffelovky říct nedá.

        • Ondřej

         Bodejť by nebyl, když je v Praze a ne třeba v Karviný nebo Krupce:-) Ostatně co myslíte, kočko, zámky na Loiře, jsou „hnusnější“ než naše zámky na Vltavě? Možná že při rozhodováním mezi Schwarzenbergy a Bourbony zvolíte přeci jen , eh, „národní“ hledisko, třídní diskrepance pro tentokrát vynechme (i když by bylo velmi zajímavé jak byste roli česko-rakouskou šlechtu viděli ve světle přerodu v prvorepublikovou buržoasii) , chápu, že našich cca 10 zámků je přeci jen o něco méně než cca 55 těch Loirských, ale je jasné, že jsou „hezčí“….

       • kočka šklíba

        Jo a navíc komplex na sebe navazujících zahrad je velký 42,5 ha. Takže kam se hrabe park kolem Eiffelovky ;).

        • Saul

         Nezapomeňte připomenout petřínskou „Hladovou ZEĎ“:-)

         • kočka šklíba

          Vidíte to mě nějak ani nenapadlo :D. Asi proto, že je tam už stovky let a není ze skla. Ale byla vybudována také na ochranu, jako vlastně skoro každá taková zeď. Jenže je součástí zahrad, není to jako pěst na oko, jako zřejmě bude skleněná zeď kolem Eiffelovky. Dobrá připomínka.

       • vittta

        Skvělé!
        Normálně je v každé zemi od chytání zlodějů policie, ale od doby, kdy policie může chytat jen bílé, aniž by nebyla nařčena z rasismu, je třeba stavět zdi, jejíchž náklady na stavbu,údržbu a provoz budou 10 x vyšší, než kdyby tam byla rovnou kasa, kde by se turistům okamžitě vyplácela jimi uvedená částka, o kterou byli okradeni!

     • tresen

      Vstup za barieru je zdarma, dobře, ale na co tam ta bariera je?
      Přece na to samé jako ty rámy ve vstupech do Hradu. Na pendrek.
      Je to tam proto, že si někteří politici myslí, že v tom lidi uvidí snahu zvýšit jejich bezpečnost.
      K tomu dalšímu: slova verbež anebo pakáž z vás sama o sobě rasistu a extrémistu nedělají. Rasistu a extrémistu z vás dělá to, že jimi paušálně označujete lidi jistého původu anebo barvy kůže.

      • vittta

       Ale jděte.
       To se mám jako urazit, že jsem rasiata, nebo co?
       Rasismus je relevantní pohled na svět, a byť sebe za nějakého klasického rasistu nepovažuji, toho označení se neštítm,
       Ale je dobře vidět, jak sluníčkově lžete, protože v naprosto konkrétním případě jsem nikoho PAUŠÁLNĚ za pakáž neoznačil.
       Označil jsem na verbež a pakáž ty cigoše, kteří konkrétně bydleli v té Matiční.
       A to moc paušální není.

  • Saul

   Lidi odděluje nenávist a strach a ne zdi.
   Takže je docela tragikomické,když se vyjadřuje ke zdem taková verbež,která nemá za celý den nic lepšího na práci,než tu nenávist šířit s takovým zaujetím,že si musí klávesnici od vlastních vzteklých slin pravidelně vysušovat fénem.

   • vittta

    Jsi moc hlubokomyslný, Saule.
    A na to nemáš.
    Lidi odděluje nenávist a strach, a mnoho dalších věcí, ale ty musí mít někde příčinu.
    Ano, existuje fobie, zvaná xenofobie, ale to je fobie, a trpí jí vesměs velice málo lidí.
    Když negři a čmoudi proudili do Německa, tak je lidé vítali a dávali jim jídlo a medvídky.
    Žádný strach a nenávist vidět nebylo, Němci ty lidi vítali a když nadsadím, tak je měli rádi, nebyla žádná, byť pomyslná zeď.
    Proč je dnes už nevítají?
    Kdo zasel strach a nenávist do jejich srdcí?
    Nebyl to ani Hitlerův Mein Kampf, ani ruští trolové, ani politici z AfD.
    Byla to realita.
    Chci tím říci, že nenávist a strach je důsledek jiných dějů, ty to podáváš jak prvotní příčinu, protože tvůj intelekt je slabý na to, aby chápal souvislosti.
    Píšeš přesně „Lidi odděluje nenávist a strach a ne zdi.“
    Píšeš to v souvislosti s vláknem o skleněné zdi kolem Eifelovky.
    Pokud bych to vzal vážně, a skutečně hlubokomyslně zahloubal o tom, že lidi odděluje strach a nenávist, nikoli zdi, pak se tedy dá říci, že ta skleněná zeď vlastně nikoho neodděluje.
    To zase mimoděk razí MaB, která je vlastně řečmi kolem té zdi zaskočena, celou dobu o tom nepřemýšlela, prostě tam bude skleněná stěna, která zvýší konfort a modernizuje prodej lístků, a najednou- při střetu s realitou, vlastně neví, proč tam ta zeď bude, a kloní se k vysvětelní, že tam už být měla a že jí navrhnul Eifel.
    Teď to někde údajně hledá, ten důvod.
    Protože aby zeď někoho oddělovala, to v demokratické Francii není možné, tím spíše, když zdi neoddělují, to strach a nenávist.
    Pouze- a to jsi měl dodat, pouze soud může oddělit zdí, když pošle odsouzeného za mříže.
    Jenže….co je nějaký soud proti zákonům Božím, (vyšší morálky) když na to přijde, soudy- ty lidské- do hlubokomyslných úvah patřit nemohou, jsou až moc povrchní.
    No….a svou hlubokou úvahu jsi doplnil plivancem, který dokazuje, že strach a nenávist nosíš v sobě.
    Minimálně vůči mě.
    Máš ze mě strach a nenávidíš mě, a všechny takové, protože do společnosti šíříme strach a nenávist, místo lásky a tolerance.
    Vidíš, jak je to křečovité?
    Kdo z nás dvou vlastně šíří strach a nenávist?
    Já, který čestně popisuji realitu a hledám řešení, která už dávno nemohou být příjemná, já, který hájí zákony „přírody“, protože tvrdím, že kdo nepracuje, je pro jakékoliv živé společenství zbytečný, a dříve, nebo později, dle množství zbytečných, přivede to společnství buď k zániku, nebo se ho to společenství zbaví, a on zhyne?
    Nebo ty, který tady pliješ na všechny kolem, a obviňuješ je z různých pofiderních vlastností, cpeš jim příklon k ideologiím, kterým nerozumíš, a rozumět nechceš, odmítáš se podílet na argumentaci kolektivní, a odmítáš jakoukoliv argumentaci vlastní, a kladeš ze všeho největší důraz na slovíčka, jako by na nějakých slovech stál svět, a ne na práci a spolupráci?

    • embecko

     „To zase mimoděk razí MaB, která je vlastně řečmi kolem té zdi zaskočena, celou dobu o tom nepřemýšlela, prostě tam bude skleněná stěna, která zvýší konfort a modernizuje prodej lístků, a najednou- při střetu s realitou, vlastně neví, proč tam ta zeď bude, a kloní se k vysvětelní, že tam už být měla a že jí navrhnul Eifel.“
     :o)
     Coz znamena, ze zed nemuze rozdelovat…v podstate je tam proto, aby zvysila komfort, spojovala a donutila k zamysleni.
     Nahore jeste Kamil rikal, ze uz i prazsky Hrad trochu oplotili…vidis, kvuli pouhym 7 uprchlikum, co mame v republice musi delat takovahle omezujici opatreni. Kvuli sousednim statum to preci byt nemuze, jednak u nich jsou uprchlici prinosem a za druhe se nas to, co se u nich deje, preci vubec bezpecnostne nedotyka (to opakuje mainstream a konkretne se tak vyjadruji i ministri vnitra). Proc by tedy oplocovali Hrad, kdyz doted byt oplocen nemusel a ze zahranici nebezpeci nehrozi?? Asi kvuli tem 7 azylantum, nic jineho neni mozne.

     • vittta

      A co kvůli strachu a nenávisti?
      Jak známo, právě strach a nenávist rozdělují lidi, ne zdi.
      Akrorát teda až tamtudy půjdu s labutí na špacír, tak to budu muset celé obejít, takže mi bude trapně připadat, že lidi rozdělují zdi a ploty……
      A také Zeman to tam mohl nechat postavit.
      Kdyby tam byl někdo jiný….třeba Halík má našlápnuto, tak to zruší, a zase to bude volně průchozí!

     • MaB

      ad embecko
      Jak vidim, legraci a ironii sami radi praktikujete, ale nerozumite ji.
      Samozrejme, jak vsichni vime, je ta sklenena stena proti teroristickym ùtokum.
      Je to jasné ?

      • vittta

       Je.
       A je to smutné, MaB.
       Alespoň mě to smutné připadá…
       V podstatě se o tomhle tady bavíme už od začátku.
       Přínos migrace, rovnost lidí, multikuturní soužití, organizace společosti.
       A jedním z hmatatelných výsledků je skleněná zeď kolem Eifelovky.
       A u nás postavená zeď v Matiční, následný mezinárodní povyk a procházky všech existujících trubců z EU, a následné zbourání té zdi.
       U nás to bylo vítězství ducha nad hmotou, v případě skleněné stěny u vás je to naopak.

      • embecko

       „Samozrejme, jak vsichni vime, je ta sklenena stena proti teroristickym ùtokum. Je to jasné ?“
       Napul.
       Chybi tam jeste B, a sice, ze teroristicke utoky vznikly jako dusledek zcela stupidni slunickarske politiky statu.

       • tresen

        Zlato vzniklo vyfukováním tabákového dýmu do umyvadla.
        Pozor! Jára da Cimrman tuto teorii spolehlivě vyvrátil.

        • vittta

         Styl MaB.(bot)
         Vy jste sice nic neřekla, ale Embéčko nemá s tím jeho důsledkem stupidní sluníčkové politiky pravdu, dokonce je to jeho prohlášení naprosto absurdní.
         Ale vy jste nic neřekla, vy píšete o zlatu a Cimrmanovi.

        • embecko

         Ale no tak…vsichni si preci pamatuji, ze jak ty utoky zacaly, slunicka argumentovala tim, ze pachatele nejsou uprchlici, ale naturalizovani imigranti, zde obycejni kriminalnici (po zasluze byli potrestani jak soudne, tak moralne).
         Xenofobove ovsem upozornovali, ze je to zacatek…a take byl.
         Vetsinu (pokud ne vsechny) utoky spachali lide, statnim organum dobre znami, nekteri byli dokonce, jako Amri, integrovani dokonce 12x (mel 12 identit).
         Ze prijede clovek odnekud, tady udela utok pri kterem umre, tomu se opravdu da tezko zabranit…ovsem v tomhle pripade? Pobyvali na uzemi cele roky, byli znami, meli kriminalni minulost a meli byt vyhosteni…Tehdy to bylo „Hura! Nejsou to uprchlici!“, dneska je to „Buuu! Byl to jara Cimrman!“
         Koho selhani tohle asi je? Ze by statni politiky? Asi ano! Anebo selhali xenofobove a svymi odpornymi nazory ty chudaky k vrazdam vlastne dohnali?
         Terorista vznika spolehlive vyfukovanim slunickarskych ideji do eteru, tohle by prokazal i velky JDC.

         • tresen

          Radikalizace části druhé a třetí generace imigrantů se dá těžko řešit vyhoštěním, když mají občanství evropské země.
          S imigrační vlnou, která nedávno kulminovala, to souvisí opravdu jen velmi volně. Nakažlivost islamistické ideologie v řadách drobných zlodějíčků, trčících ve francouzských anebo belgických kriminálech, se snad dá pochopit, horší je to s motivací synů a dcer slušně situovaných, plně integrovaných rodičů.
          Co s tím je problém, se kterým kecy o sluníčkářské politice nepohnou ani o milimetr.

          • embecko

           To jsou vsechno pruhledne vymluvy:
           Amri, 12-15 identit (nejznamejsi), Ali, mel byt vracen 2015 (posledni vrazda Wiesbaden), Abdul, mel byt odsunut 2016 (predposledni vrazda Kandel), nikdo z nich nemel obcanstvi evropske zeme.
           S migracni vlnou to souvisi uzce, s cim jinym by to souviselo?
           „Nakazlivost v radach zlodejicku z kriminalu“…ti nahore vyjmenovani prisli uz nakazeni a urady to o nich vedely a nebyly schopny konat, aby nebyly obvineny z rasismu (konkretne Ali…ten ma na krku i podezreni ze znasilneni 11-ti lete holcicky. pripad tehdy odlozen, jakmile prestal byt Ali hajen, byl pripad prekvapive znovu otevren /i nemecky tisk se nad tim zcela vazne pozastavil/).
           Ja vim, ze tohle se tezko obhajuje, ale takovehle „argumenty“ uz nikdo neskousne, ve svetle postupujicich udalosti se jejich pruhlednost s case (dnes uz s kazdym mesicem) stava zretelnejsi a zretelnejsi.

          • embecko

           Ostatne, tady na to tema se momentalne tezko debatuje, jakoby nebyly argumenty. Ona cela Evropa posledni tydny totiz diskutuje v podstate jen o tom, ze sehal /pravni/ stat a ze uprchlicka vlna prerostla Evrope prez hlavu a to v souvisloti s vrazdami, spachanymi lidmi, uprchliky, ktere mel stat sice ve viziru, ale nikoliv pod kontrolou.
           Stojis na dalnicnim mostu, pod tebou jezdi auta a nazorovy oponent te presvedcuje, ze nejste nad dalnici a ze zadna auta dole nejezdi…tady se opravdu tezko hledaji argumenty.
           Ted vyslo neco na Argumentu k nemecke situaci:
           http://casopisargument.cz/2018/06/17/vedro-preteklo-nemecko-obraci-v-migracni-politice/
           „Plán Merkelové a heslo „wir schaffen das“ už dnes zní mnoha Němcům jako výsměch. Protože Německo to nedokázalo – nedokázalo důkladně a rychle prověřit žádosti o azyl a nedokázalo vyhostit odmítnuté uchazeče o azyl. Skandál BAMF, v němž je patrné přetížení dané masovou imigrací, tak říkajíc znamenal, že vědro nedorozumění přeteklo.
           A nejhorší, tvrdí FAZ, jsou chyby a selhání u vraždy Susanny F., kdy Iráčan podezřelý z vraždy se klidně mohl vrátit do své domoviny, do níž ovšem nesměl být vyhoštěn.“
           F.A.Z. je jeden z nejvlivnejsich v mainstreamu, podotykam pro stouraly.

          • embecko

           Proc asi Nemci obraci v souvislosti s vrazdami v migracni politice, kdyz podle slunicek je migracni politika z obliga? Nemel by Nemcum nekdo rici, ze zbytecne foukaji dym do vody a cekaji pri tom marne na nejaky zlaty zazrak?

     • Saul

      Autíčko a místní ultras možná nerozumí humoru a ironii,zato perfektně rozumí tomu,jak problém ,radikálů,terorismu,migrační krize… vyřešit.
      Jen nám to z nějakého podivného důvodu stále tají.
      Tají a tají a napínají nás.
      Asi jako Zeman novináře před tím brífinkem.
      A možná to nakonec dopadne podobně.
      Možná přijdou také s nějakým tím pálením……
      Ale to jsou vážní hoši a nějaké vtipné happeningy a červené textilie je asi moc nezajímají.
      Spíš barva pleti.

      • vittta

       Kolik za to pruzení bereš, ty trolíku?
       Tady už to řešení každý přednesl minimálně 50x.
       Tvůj úkol ale je vzbudit doje, že to nemá jiné řešení, než se podvolit.
       Prostě ustoupit…
       To si dělej sám, se svojí bandou nadlidí!

    • Ondřej

     citát

     Lidi odděluje nenávist a strach, a mnoho dalších věcí, ale ty musí mít někde příčinu.
     Ano, existuje fobie, zvaná xenofobie, ale to je fobie, a trpí jí vesměs velice málo lidí.

     lidi odděluje především schopnost používat mozek, je to jako rozdíl mezi makakem a střevlíkem. Každý je schopen resp. neschopen vyhodnotit danou informaci pro sebe jinak, ovšem makak je s ní schopen ještě navíc naložit tak, že je schopen z daného stavu nějak těžit, pakliže se nejedná o fyzickou hrozbu přežití. Lidé mají zásadní determinujicí behaviorální vzorce negující schopnost vyšší míry socializace. Toto chování je velmi těžko napravitelné klasickou terapií ale vyžadují individuální přístup, nikoli jen kognitivně behaviorální terapie.

     Názor, že veškeré lidské chování a myšlení je determinováno biologickými faktory (genetickými, ontogenetickými aj.) a může být jimi zcela vysvětleno, je mylné a je spolehlivě vyvráceno Vídeňskou školou a moderní psychoanalýzou Freuda aAlfreda Adlera a jeho individuální psychologií. .Dílčím vyjádřením proč jsem jaký jsem – (mlátím slabé, nesnáším lidi nějak odlišné, mám averzi k cizincům anebo prostě nesnáším vyšší společenský status jako samotný útok na moji identitu) k tomu vedla dříve teorie identity.

     Jak jsme si již vysvětlili, identita sama o sobě nemůže vést k čemukoli, co by mělo vyvolávat nějaké spory, pakliže má schopnost SOCIALIZACE nevykazuje nějaké sociální patogeny, které tak narušují moji koordinaci přijímání a respektu k společenskému konsensu a ztotožnění se způsoby sociální interaktivity vedoucí ke spolupráci a vzájemnému respektu. Nicméně člověk s narušeným vnímání své sociální role vykazuje syndromy podle Higginsovy sebediskrepanční teorie – kdy daný jedinec je hrubě nespokojen se svým společenským sebeuvědoměním resp. z toho vyplývajícím společenským zařazením.

     Jsou lidé, kteří neustále musí předkládat někoho vůči čemu se vymezují, aby si potvrdili nadřazený sociální statut (negři, židé, intelektuálové, kosmopolité) Očekávaný stav je ovlivněn ideálním a požadovaným já. Při diskrepanci těchto já s aktuálním stavem dotyční lidí prožívají zklamání a frustraci, depresi, úzkost, stud, hanbu (podle toho s jakým já je aktuální v rozporu) jestli s tím konsensuálním anebo agresivně sebepojatým. Jak je na tom, kdokoli z těch, kteří se zde při diskusi tak výrazně projevují, je pak na první pohled celkem jasné,

     • Kamil Mudra

      „lidi odděluje především schopnost používat mozek“
      Postřehl jste, Ond“eji, že jste svým komentářem vyvrátil svoje výchozí tvrzení? Z vašeho textu totiž jasně vyplývá že lidi, skrze mozek, neodděluje schopnost jeho použití, nýbrž cíle k jejichž dosažení ho používají.

  • Kamil Mudra

   K bezpečnostním opatřením Hradu jsem se vyjádřil už tady. Ale, pominu-li zoologickou zahradu a podobná speciální zařízení, tak koho jiného mají od sebe oddělovat zdi než lidi od lidí?

   • Kamil Mudra

    To mělo být na: „ale tvrzení, že oddělují lidi, je imho mimo mísu“ jak nahoře psala třešeň.

    • MaB

     ad KM: koho jiného mají od sebe oddělovat zdi než lidi od lidí?

     Samozřejmě, ale přesnější by bylo od těch, kteří se ze společenství lidí sami vyloučíli a bestialnimi činy to dokázali a opět by mohli chtít dokazovat. A Paříž má velkou zodpovědnost i za turisty, kteří se tam s důvěrou vracejí.

     Slyšela jsem, že kancléřka Merkelová dostala jakési ultimátum od ministra vnitra (CSU) : buď najde do 14 dnů řešení uprchlické krize, nebo budou zavřeny hranice !
     Vittto, měl byste jí to svoje nabídnout, možná by ho uvítala…:)

     • vittta

      Jaké je to „moje“ řešení?
      Saul se tady vyjádřil, že tady nikdo žádné řešení nedává, ale jak vidím, já zjevně ano.
      Tak kdybyste byla tak laskavá, a připoměla ho.

      • Kamil Mudra

       MaB asi myslí: naložit, odvézt domů a Merklovou tam vysadit s nimi aby se ji nestýskalo. Zdá se že Němců podporujících takové řešení stále přibývá a přibývat bude. Otázka je, kdo na tom má větší zásluhu, zda imigranti nebo Merklová a spol. Ale během čtrnácti dnů se to tam asi nevyřeší.

      • MaB

       ad vittta: Jaké je to „moje“ řešení?

       No preci toto, vittto (19.5. 13:00)
       Tady už to řešení každý přednesl minimálně 50x.
       Tvůj úkol ale je vzbudit dojem, že to nemá jiné řešení, než se podvolit.

       Ani při nejlepší vůli vše číst nestihnu.
       Bud’te proto tak hodný a připomeňte nám to svoje. Děkuji.
       Porovname ho s tim A. Merkelové.

       • Saul

        Já vittovi ušetřím práci s popisem jeho řešením,aby měl konečně čas normálně pracovat a neocitl se v dluzích,či snad exekuci a s odpojeným internetem.
        Vitovo řešení opravdu existuje:
        „ZBAVIT SE JICH“ (přesná vittova citace v dikusi o „negrech a čmoudech“ nejen nově imigrantských,ale i evropských starousedlíků)
        Řešení prosté a sprosté,stejně jako jeho autor.
        Jen nám to svoje řešení ještě nedoplnil pro lepší názornost i obrazem
        https://www.google.pl/search?q=pece+v+osv%C4%9Btimi&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi20fzs2t_bAhXB6xQKHZs_DvMQsAQIJg&biw=1366&bih=662

        • vittta

         Hezkej pokus, ale je to už dost ohrané.
         Ale i na to může dojít – ale já si myju ruce.
         Já vás varoval, vy pokrytečtí pitomci, a nejen já.
         Až se rozhoří pece, marně budete ukazovat na vittty, to VY jste vinni, protože jen ukazujete na druhé, a sami zlo nejen tolerujete, ale i podporujete.
         Pomáhat potřebným není samo o sobě zlé, ale kšeftovat s pomocí potřebným i nepotřebným, či dělat, že to nevidím, je ZLOČIN!

       • embecko

        „Porovname ho s tim A. Merkelové.“
        Nic neporovnate, protoze Merkelova zadne reseni nema…od afery Seehofer to do ni perou media horem dolem…4 roky uplynuly a nic, nula, jen snaha problemy vysedet…ted ji sice napadlo, ze by mohla zkusit „tureckou taktiku“ a zacit platit evropskym statum za to, ze k sobe nekoho vezmou (cimz pribrzdi migraci do Nemecka), to ale okamzite shodili ze stolu sami Nemci.
        Ze vseho vyplyva, ze jedina taktika, co ma nemecka vlada je, se udrzet u lizu co nejdele.
        Anebo vy vite, co Merkelova navrhuje? Asi ano, kdyz to chcete srovnavat…tak copak to je?
        A prosim konkretne, ne odkazy na nejaka videa a s vyznacnymi francouzskymi umelci :o)

        • vittta

         Máš to marný, nic nepoví.
         Snad jen to, že nic neřekla, a to, co neřekla, řekla úplně jinak!

        • MaB

         To uz je ohrana odrhovacka ,vittto, snazte se inovovat ! Doufam, ze nejste také postizen necim zahadnym, jako je ten „komplex Parize“

         Jak bych to mohla vedet, podle embecka zadné reseni AM nema.
         Ale vzhledem k ultimatu ho musi do 14 dnu predlozit, a pak bude s cim porovnavat.

         • vittta

          Já mám komplex méněcennosti.
          Tak každé ráno před zrcadlem heiluju.
          A k vašim textům, co jste řekla-neřekla apod.
          Jenom ty dva řádky, určené Embéčku jak jsou klasické.
          Tak vy tady operujete tím, že řešení Merkelové nevíte, a ani vědět nemůžete, protože podle Embéčka makrela žádné nemá.
          Vy nic, ale podle Embéčka, vy jste nic neřekla.
          No ale až ho předloží- to řešení, bude s čím porovnávat.
          No jo, jenže budete mít jen jedno řešení, to makrely, s čím ho budete porovnávat?
          Vy jste sice řekla, že mám jakési řešení, ale neřekla jste jaké.
          Na můj dotaz, co tedy mám vlastně za řešení jste se mě v odpovědi zeptala, jaké tedy mám řešení.
          Takže se vlastně ukázalo, že žádné moje řešení neznáte, protože nemůžete všechno číst.
          A já ho sem tedy mám psát znovu, ale nikde není zaručeno, že to budete číst….
          Tůůdle, zeptejte se Saula, ten po vás jede, určitě vám to moje řešení předloží.
          Laškovně sice předložil fotky kremačních pecí, ale to je jen jeho trolink, k vám snad bude vstřícnější.
          Nebo se ukáže, že také žádné moje řešení nezná, protože nemůže všechno číst. (doufám, že se čtenáři ještě v situaci v pohodě orientují)
          Tak snad že by někdo zmínil jiné řešení, pro změnu.
          Teď tady byla o jednom řeč- skleněná stěna třeba, nebo veřejné výzvy k modlitbám ve Švédsku, nebo tolerování modliteb v parku, kde je to zakázáno, a tvrdý zákrok proti stěžovatelce, jako to dělají v Británii, nebo ty náramky „neznásilňuje mě“ nebyly špatné….
          Řešení je všude kolem plno, Merkelová by třeba mohla navrhnout, že by každý Němec chodil do důchodu v 75 a ne v navrhovaných 70, aby se mohli migranti lépe integrovat….
          Možností je….

         • embecko

          „Jak bych to mohla vedet, podle embecka zadné reseni AM nema. Ale vzhledem k ultimatu ho musi do 14 dnu predlozit, a pak bude s cim porovnavat.“
          Takze zas uhybny manevr…vy jste fakt bozska! Galantni francouzka, co radsi neodpovi, jen aby neurazila :o) /zrejme ale sebe :o) /.
          Ne ze ho nema podle mne, nybrz podle nemeckeho tisku ho nemavzdyt to pisi. Takovyhle ultimat uz mela vice, za 4 roky nic nevymyslela, pochybuji, ze bude s cim porovnavat za 2 tydny.
          A jake je to vitttovo reseni?
          Prosim konkretne, zadna videa… :o)
          At je s cim porovnavat… :o)

          • MaB

           Toho vitttova reseni se uz po nekolikaté marne dozaduji.
           Mozna, ze mi ho tentokrat konecne prozradi…
           Nebo to zase bude tanec jen jako ten pred zrcadlem ?
           Nejspis asi ten jeho znamy Tancuj, tancuj vykrucaj …

           A nebo pouzije svou oblibenou taktiku: nejlepsi obrana je ùtok ?
           Nechme se prekvapit :))

          • embecko

           Nejak jste mne predbehla…vy preci chcete porovnavat a cekate uz 4 roky na Merkelovou. Takze o vittovi vite, co navrhuje.
           Anebo nevite? Jak pak chcete porovnavat?
           Jedine, ze bychom dali vitttovi take 14 dni ultimata, aby se konecne uz po 150 vymacknul. To bude bomba, az prijde s tim samym navrhem co Merkel…treba oba podaji demisi a vittta odstoupi z vlady? (tedy co to kecam, z diskuze…)

          • MaB

           Proc 4 roky na Merkelovou ? Nemcinu jsem se sice ucila, ale cist v ni o Merkelové se mi nikdy nezachtelo.
           Zpravu o tom ultimatu jsem slysela dnes, proto se ptam.
           Pochybuji ale, ze se vittta „konecne vymackne“.
           Jak znamo,:
           Kdo moc mluvi, ten lze, nebo se chlubi…
           A ja neznam uzvanenejsiho chlapa nez je on…:)

     • Kamil Mudra

      Řekl bych že nejen Paříž a nejen za turisty, tedy bude takových zdí potřeba vytvořit stále více.
      To nebude levná záležitost. Možná by vyšlo levněji ohlídat si hranice a lidi co se vylučují ze společenství méně tolerovat. Ale obávám se že pro Francii už je pozdě takto uvažovat i jednat a tak se holt budou stavět ty zdi.

   • embecko

    Tady se snad uz ani nema smysl ptat. Vittta to nahore napsal zcela jasne, ja bych to obecne shrnul takhle:
    Zcela selhala a a nadale selhava bezpecnostni, socialni a kulturni politika statu. Dusledkem selhani jsou nouzova, obcany omezujici bezpecnostni opatreni ve verejnem prostoru. Slunickari jsou i nadale presvedceni a mainstreamem utvrzovani v tom, ze vse je ne sice uplne v poradku, ale zato plne pod kontrolou. Proto nouzova bezpecnostni opatreni povazuji za prinosnou soucast (kulturni) politiky statu. A jak vittta pise, aniz by se nad tim vubec zamysleli, pro ne neni zed omezeni, bariera neni barierou atd. Az ti soupnou pod kuzi cip, bud si jisty, ze to bude jen z duvodu rozsireni tve svobody.

    • Kamil Mudra

     Nojo. Já jsem to psal když pod třešní ještě nic nebylo, nezaktualizoval jsem si stránku a pak jen koukal kam až to skočilo.
     S tím čipem – bude jistě sloužit i k placení a prokazování se – takže sebou nebudeš muset nosit peníze a žádné průkazy a to přece bude ta úžasná svoboda. No neber to :-)

 2. MaB

  VIDEO. L’incroyable clip de Beyoncé et Jay-Z tourné dans le musée …

  https://www.francetvinfo.fr › Culture › Musiques
  Il y a 2 jours
  L’incroyable clip de Beyoncé et Jay-Z tourné dans le musée du Louvre … la sortie d’Everything is Love à la …
  Už po pár hodinách vidělo video 11 000 000 lidí (všichni Češi ?:))
  Přičemž Louvre navštíví asi 8,1 milionů lidí za rok…
  Snad se podaří otevřít, stoji to za shlédnuti

   • Kamil Mudra

    Řekl bych že je to spíše o Beyoncé, Jay-Z a choreografii než o Louvru. Předpokládám ale že jste tím videem chtěla něco vyjádřit, MaB. Doplníte ho tedy nějakým komentářem a nebo raději zůstanete jen u naznačování abyste náhodou něco neřekla? :-)

    • MaB

     Ono někdy, Kamile, neškodí řídit se:
     „Než něco řekneš, přemýšlej, jestli je to, co chceš říci, krásnější než ticho.“ (arabské přísloví).

     Je to reklama jejich nového alba.
     A zároveň i fantastická reklama pro Louvre. (ten od nich navíc za ni dostal zaplaceno).
     Teď už ji vidělo pres 28 milionů lidí.

     A také nádherné spojení umění malířského a sochařského s tancem.
     Hlavnně kvůli tomu jsem to sem dala.

     • Kamil Mudra

      Hmm… Louvre má zapotřebí reklamu asi tak jako egyptské pyramidy a to malířské a sochařské umění v klipu do tance spíš jen tak „probleskuje aby se neřeklo“.
      To arabské přísloví se mi líbí. Ale nic se nemá přehánět. Aby pak debata nevypadala jako korespondenční šachová partie. :-)

 3. MaB

  Jenomze, Kamile, Americané a nejen oni, kteri reklamu vidi, nepujdou jen do Louvru, ale ve Francii par dni pobudou a budou utracet…
  A to je pro ekonomiku dulezité.

  • vittta

   Existuje prý objektivně zdokumentvaná nemoc, zvaná „pařížský komplex“.
   Trpí jí turisté v Paříži, zejména z Asie.
   Mají nějaká očekávání, ale po příjezdu do páchnoucí Paříže plné verbeže se psychicky zhroutí.
   Upozorňuji, že to není ironie, někde jsem to četl, a nebyla to ironie ani tam.

   • MaB

    Mariage chinois à Paris by DirectDJ –

    Zda se, ze se s tim komplexem docela dobre vyrovnavaji…:)

    • vittta

     Vy všechno píšete jen na půl.
     Co mě má tento reklamní spot dokázat?
     Persil také vypere každou skvrnu, a to bez namáčení a na 40…..

     • MaB

      To je jen reakce na ten váš „komplex Paříže“ a hrouceni se asiatů po příjezdu tam. Je to čínská svatba, kde se, jak vidíte, hosté velmi dobre baví. Tedy žádná deprese. :)

      Na hromadné romantické se podivejte sem,
      L’affaire „des mariages chinois“ à Tours – YouTube
      ty dokonce skoncily před soudem, byl to příliš lukrativni podnik za 3000€ kus.
      Od průvodkyně v Číně jsme se dozvěděli, že Paříž je pro ùspěšné Číňany něco jako pro muslimy Mekka.
      Její návštěva je pry téměř povinností, otázka sociální prestiže…

       • MaB

        vittta (19.5. 13:00)
        Tady už to řešení každý přednesl minimálně 50x.

        A vidite, ani přesto není schopen nám ho zopakovat nebo na ně dát odkaz.
        Je tedy skoro jisté, že žádné. Opět se jen tak chvástal…:))

        • embecko

         Preci neni blbej, aby vam stale dokola opakoval, co si ocividne nejste schopna zapamatovat. Navic jedinou vasi reakci jsou odkazy na nejak briblbla videa, tak co :o)

         • MaB

          Nejsem schopna zapamatovat si vitttovy slavné vyroky. Tak to je dobry vtip, bravo !
          A vy to vite, ale samozrejme nepovite…:))

          Mezi nami, embecko, nikomu to nerikejte, ale ja jsem se o jejich zapamatovani ani nesnazila. A k jeste horsimu provineni se vam musim priznat…. vitttu jsem casto vubec necetla…….takze, spoléham na vasi diskrétnost. Dik !

          • Kamil Mudra

           Inu paměť je prevít :-) Dá se pochopit, MaB, že nestíháte číst všechno. Pokud ale vedete s někým hovor, pak mi neodpovídání na otázky už nepřijde jako jako jakési nepovšimnutí toho že byly položeny. Opravdu jen namátkou, jen dva příklady z vícero případů, protože se mi ani náhodou nechce vše dohledávat.
           Pod minulým článkem jsem se zeptal:
           13.6.2018 – 16.15 Ale stále mi není jasné proč: „à la Kamil“?
           13.6.2018 – 20.27No dobře, MaB. Umění není realita. Mne by ale opravdu zajímalo co jste myslela tím: „Ne každý se tamtudy i vrátil.“
           1) Kam se vrátil?
           2) Kdo byl tou výjimkou, když ne každý?
           A odpověď jsem od vás nedostal.

           Ale nejste v tom přehlížení otázek sama. Ani od Saula jsem se odpovědi nedočkal když jsem se ho zeptal:
           15.6.2018 – 13.52 Kde a co papouškuji, Saule? po té co mi napsal: „Zkuste mene papouskovat,Kamile a vice premyslet.“

           Tak nevím zda to mám brát jako nějaký nový diskusní trend a nebo jako (kulantně řečeno) přehlížení hovorového partnera.

          • Saul

           No to jsou veci!
           Tak den se s vecerem sesel a to vittovo 50 krat zde pry proklamovane reseni migrantske krize,potazmo problemu cele Evropy porad ne a ne nikdo pripomenout(kromne mne)
           „Inu,pamet je previt“, jak spravne pripomenul Kamil(o tom smerovani umeni se Kamile jeste zamyslim,ale vezte,ze nejsem z tech,kteri ze sebe nechaji udelat blbce jen proto,ze se citi povinni odpovidat na zamerne blbe polozene otazky,na ktere z principu zadna rozumna odpoved neexistuje)
           Ja kazdopadne budu dal trpelive vyckavat vittova autorskeho textu,kde nam svoje nadcasove myslenky srozumitelne objasni.
           Klidne mu muzete Embecko s Kamilem i napovidat.
           Hlavne aby to vyjimecne melo hlavu a patu a nikdo se tam nevyplakaval a nevyvztekaval ze svych mindraku.
           Tak do toho ,chlapci!:-)

          • Kamil Mudra

           Nad uměleckým směřováním se nijak zamýšlet nemusíte, Saule. Plně se spokojím s tím když mi uvedete nějaké příklady mého papouškování (pokud ovšem sám tomu výrazu rozumíte) a vynecháte přitom zřejmé citace (což jak jistě uznáte není totéž).

          • Saul

           Dobre,Kamile.
           Mam toho dnes sice z prace i soukromi plny brejle,ale ze jste to vy….
           Tak hlavne,priklad papouskovani jsem vam uvedl,kdyz jste se nechali jako mali jardove unest jednim naspeedovanym frackem tim kolektivnim nechutnym honem na Mab.
           Tady vubec neslo o ni,ale o vas.
           Ona to zvladla na vybornou,ale vy jste se tam ztrapnili nakvadrat a predhaneli se v ruznych obmenach papouskovani furt stejnych veci dokola .
           Ptal jste se mne tehdy na smerovani umeni a zaroven si odpovedel(papouskoval) svym vlastnim odkazem na nejakeho dobytka,co se povazoval za umelce a na vystave uvazal a nechal umrit psa jako soucast sve „umelecke performance“
           No to se nezlobte,ale co jste jako cekal po tak nechutnem podsouvani a provokaci?
           Ze se pro vas budu zamyslet nad smyslem umeni a jeho smerovani?
           To vas urazilo to „papouskovani“?
           No,vittovi bych takovy manipulativni pocin vysvetlil asi jeste mnohem durazneji.
           Tak to nechme byt a co se smerovani umeni tyka….
           Nic takoveho samozrejme obecne neexistuje.
           Umeni,ktere k necemu zacne smerovat v tom momente prestava byt umenim.
           Umelec se o to muze pokusit,ale vzdy s tou jistotou,ze umeni nemuze spoutat a podridit svemu smerovani.
           Je to od nej zase jen umelecky pokus,ktery muze vyjit,nebo taky nemusi.
           Takze tak Kamile,lip vam to asi vysvetlit nedovedu.

           A ted tu jeste dosel Taras,tak to dobrou,tentokrat pred diskusi zbabele prcham do perin:-)

          • MaB

           Saul odchazi a já ho jen doplnim.
           Vaše hra otázky-odpovědi může být chvíli dokonce i zábavná. Je zajímavé sledovat, kam až se dá zajít. Hodně daleko! Velmi brzy je ale možné až příliš snadno předvídat záměr i reakce a zábava ztrácí na přitažlivosti.
           Vy jste si, Kamile, v té hře přidělil snadnou roli volavky, která mne, označenou „naivní blbec“, hravě vláká do pasti a předhodí coby punching ball vitttovi a spol.
           Ať se mládí (to duševní) vydovádí! A oni se opravdu tužili, zatímco Vy jste „nestranně“, možná s uspokojením, možná i trochu dojat, přihlížel.
           Tak aby bylo jasno, hra skončila, odpovídat na vše a každému není povinnost, jako není povinnost číst cokoli, co tu někdo zplodil.
           Chytrému napověz…:)

          • Kamil Mudra

           Aha. Tak že uvedení odkazu = papouškování? To je tedy pro mne opravdu novina, Saule, protože až doposud jsem se domníval že papouškování je označení pro bezmyšlenkovité opakování výroků domnělých a nebo i skutečných autorit, případně stejně bezmyšlenkovité odříkávání namemorovaného textu.
           Ale vzhledem k tomu že jste mne jedním dechem současně vybízel i k přemýšlení nabyl jsem mylného dojmu že si ten výraz vykládáte stejným způsobem jako já. Pak tedy, odvozeno z vašeho pohledu, by měla být např. MaB „papoušicí“ par excellence (opravte mne pokud odvozuji mylně), protože se mnohdy vyjadřuje pouhým odkazem. Přesto jsem nepostřehl že byste ji někdy vybízel k tomu aby více přemýšlela. Tedy evidentní používáte dvojí metr. Je to tím že u žen takový projev automaticky předpokládáte a nebo pro to máte nějaký jiný důvod?

          • Kamil Mudra

           Díky MaB, za vaše doplnění. Saul jistě ocení vaši nahrávku na možnost odpovědět mi stylem: „MaB to řekla za mne“ a je na něm zda tu možnost využije či nikoli.
           Nicméně… rozhovor je sice do jisté míry hrou, avšak hrou která má svá pravidla. Nikdo od vás nemůže očekávat že budete znát odpověď na každou položenou otázku. Ale férové přiznání že odpověď neznáte, (které vám rovněž nemůže mít nikdo za zlé) je jedním z pravidel jež by dodrženo býti mělo.
           Něco jiného však je když o něčem vyslovujete své mínění. Pak byste měla být schopna alespoň vyložit jak jste k němu došla, protože každý člověk očekává že jste se k němu propracovala nějakým myšlenkovým postupem (byť třeba i za použití nějakých mylných výchozích podkladů).

           Tedy očekává to ten kdo vás považuje za myslící osobu. Pokud od takového výkladu „utečete“ pak nemůžete očekávat nic jiného než že dotyčný buď začne o vašem myšlení pochybovat a nebo dojde k názoru že vám on osobně „nestojí za námahu“. V obou případech mu naopak vy nemůžete vyčítat že hovor ukončí protože se tak zachová zcela v duchu principu jakéhokoli hovoru. Může tak učinit soucitně, tím že ho nechá vyznít do prázdna a nebo rovnoprávně tak že vám na rovinu řekne důvod ukončení.

           Já jsem vás odhadl že o nějaký soucit nestojíte a naopak jsem u vás očekával že to co nazýváte pastí budete vnímat jako výzvu, kterou s chutí přijmete a dokážete se z ní dostat i za dodržení pravidel a s šarmem, namísto úhybných manévrů. Mrzí mne že jsem se ve svém odhadu zmýlil. Mohla to být hezká hra. No nic – když končí tak končí.

          • MaB

           ad Kamil Mudra: „Nikdo od vás nemůže očekávat že budete znát odpověď na každou položenou otázku. Ale férové přiznání že odpověď neznáte, (které vám rovněž nemůže mít nikdo za zlé) je jedním z pravidel jež by dodrženo býti mělo.“

           Kamile, myslím, že říkat „nevím“, když odpověď neznám nebo své tvrzení nemohu doložit, je to, co zde praktikuji od samého začátku.
           A to mi je také od začátku vytýkáno. Raději pomlčím o tom, jakým způsobem jsou přijímány moje (zde nekorektní) vlastní názory…
           Jistě také chápete, že mám i mnoho jiných povinností a zájmů než je blog, proto si komentátory nutně vybírám a na ty ostatní reaguji jen tehdy, když zahlédnu svůj nick. Často v doprovodu „lichotek“ typu vymytý mozek, dement, debil apod., jak jste si nemohl nevšimnout. Jen jste shovívavě mlčel, pokud jste sám nepřihodil své „zrnko soli“.
           Doufám, že to s poctivostí Vám vlastní přiznáte alespoň sám sobě. :)

          • vittta

           Kecáte, MaB.
           Těch nálepek v souvislosti s vaším nickem je jak šafránu, a vesměs je dávám jen já.
           Jednou to byla kravka, vícekrát bot, debil ani nepadl a dementní…možná, ale tak jednou.
           Když odpověď neznáte, tak nenapíšete „neznám“ ale odkážete nějakou hudební skupinu, s tajemným pozadím, které nakonec žádné není.
           Nebo nereagujete vůbec.
           Ale že nevíte, to jste ještě nepoužila.

          • MaB

           Zase deformujete ?
           Neříkám to, co chcete slyšet ?
           Jak jsem zde už několikrát psala:
           Odkazy nebo důkazy sem dávám jen jako doplnění té zde chybějící druhé poloviny pravdy nebo dost často i jako protiváhu k vyložené nepravdě. (hlavne co se Francie týče)
           A připadám si při tom stale jako Don Quichotte nebo spíš Sisyfos. On si zbytečnost svého snažení uvědomuje…:))

          • Kamil Mudra

           „A to mi je také od začátku vytýkáno. Raději pomlčím o tom, jakým způsobem jsou přijímány moje (zde nekorektní) vlastní názory…“
           Vy těmi názory, MaB, šetříte jako šafránem. V naprosté většině hrajete hru: „Hádejte co si myslím.“ Což má sice také svoje kouzlo ale jen při dodržování pravidel. Nesměla byste se namísto: „samá voda“ tvářit dotčeně za to že je vám cosi „podsouváno“ a namísto „přihořívá“ mlčet.
           Když vám při téhle hře někdo něco „podsune“ je třeba mu vysvětlit že se zmýlil a poctivě vyložit proč. Jedině takovým způsobem je tahle hra zajímavá pro obě strany. Tolerance k omylům toho druhého je snadná pokud člověk sám neaspiruje na pozici nějakého „vševěda“ či „napravovače omylů“ nebo „bojovníka za pravdu“ a je si neustále vědom toho že nejde o nic jiného než o výměnu mínění o čemkoli.

        • Asfalt

         To je zvláštní MaB, že zrovna vy, vyznavačka právního státu (asi jen kavárenská) neznáte řešení, když tím řešením je právě respektování platného práva místo politického aktivismu (sluníčkářské ideologie). To platné právo zní (azylový zákon):
         § 16
         Zjevná nedůvodnost žádosti o udělení mezinárodní ochrany
         (1) Žádost o udělení mezinárodní ochrany se zamítne jako zjevně nedůvodná, jestliže žadatel o udělení mezinárodní ochrany neuvádí skutečnosti svědčící o tom, že by mohl být vystaven pronásledování z důvodů uvedených v § 12 nebo že mu hrozí vážná újma podle § 14a, a zároveň
         a) uvádí pouze ekonomické důvody,
         (…)
         (2) Jako zjevně nedůvodná se zamítne i žádost o udělení mezinárodní ochrany, jestliže žadatel o udělení mezinárodní ochrany přichází ze státu, který Česká republika považuje za bezpečnou zemi původu, neprokáže-li žadatel o udělení mezinárodní ochrany, že v jeho případě tento stát za takovou zemi považovat nelze.

         Kolik myslíte, MaB, že třeba v Sýrii je politicky pronásledovaných lidí s nárokem na azyl? Odpovím, hrstka. Ti ostatní nejsou politicky pronásledovaní jako „umírněná politická opozice“ proti tyranovi, ale teroristé možná i stíhaní pro trestnou činnost demokraticky zvoleným prezidentem, která jakoukoliv mezinárodní ochranu vylučuje. Rovněž mezinárodní ochranu nelze udělit z ekonomických důvodů. Pokud by toto právo bylo respektováno místo agresivní poťouchlé a protiprávní politiky „Assad must go!“ a vším, co s tím souvistí (od bombardování, podpory terorismu až po katalogizcei bezpečných a nebezpečných zemí), žádná uprchlická krize se nekoná.
         Co je tedy pro vás prioritou, MaB. Vámi proklamovaný právní stát, nebo sluníčkářský aktivismus a mezinárodní zločiny?

         • Kamil Mudra

          „Česká republika má rekordně nízkou nezaměstnanost a potřebuje pracovníky z jiných zemí, aby alespoň zčásti nasytila potřeby pracovního trhu. „Devětadvacet kladných rozhodnutí o udělení azylu je opravdu zoufale málo, vnímáme to tak,“ řekla v rozhovoru pro Televizi Seznam Faltová. „Skladba žadatelů se mění, teď už to prakticky nejsou Syřané, je tam asi pět set Ukrajinců,“ doplnila.“
          https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesko-udeluje-zoufale-malo-azylu-rika-expertka-migranty-potrebujeme-49672?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

          Přijde mi docela zvláštní když se expertka domnívá že podmínkou pro práci v ČR je udělení azylu.

          • Asfalt

           No právě. Neznalost, hloupost, sociální inženýrství a sluníčkářská ideologie, opačný, ale odbdobně nebezpečný extrémismus jako ten nacistický, co zase místo bezmezné lásky bezmezně nenáviděl, v celé své kráse.

         • MaB

          A jak jste přišel, Asfalte, na to, že ty zákony neznám ?
          Kde o tom tady byla řeč ?
          A proč myslíte, že francouzský soud je nerespektuje ?
          A už vůbec nechápu, proč mi kladete tuto otázku:
          „Co je tedy pro vás prioritou, MaB. Vámi proklamovaný právní stát, nebo sluníčkářský aktivismus a mezinárodní zločiny?“
          Vždy, když na to přišla řeč, jak ostatně i Vy sám ve svém dotazu potvrzujete, jsem byla na straně právního státu, názor jsem nezměnila a změnit nehodlám.
          Co myslíte tím „sluníčkářským aktivizmem“ u mne, mi prosím, vysvětlete. Doufám, že to nevyvozujete z faktu, že nenazývam migranty „negři“ nebo „čmoudi“. Stejně tak moji případnou angažovanost při mezinárodních zločinech. Děkuji.
          Mám možnost být svědkem, s jakými problémy se při vyhošťování těch, kteří azyl nedostali, francouzská administrativa setkává, a proto si nějaký jejich masový odsun nedovedu představit.

          • Asfalt

           Netvrdím, zda ty zákony znáte, nebo neznáte. Uvádím část znění pro připomenutí. Obsahem tohoto připomenutí je, že nárok na azyl májí jen skutečně specifická hrstka případů, ne kilometrové davy migrační krize, která v cílových zemích dokonce vyvolává politické, sociální a brzo jistě i další dopady.
           Zdá se mi pak, že zrovna od vás jsem něco takového v diskuzích neslyšel, naopak opak se mi zdá sluníčkářský politický aktivismus podporujete. Proto ty položené otázky, na jejichž důvod se ptáte, a čmoudovský nebo jiný slovník s tím nemá co dělat. Otázka směřovala k udělování mezinárodní ochrany. „Odsun“ těch, co ji nezískají ochranu rovněž provádí platné právo, lhostejno, zda ho budeme nazývat masový. Jistě, občany už vyhostit nejde stejně jako azylanty. O to více bychom si měli uvědomovat odpovědnost při příjímání těchto lidí. Přitom znovu opakuji, těch, co mají právo na azyl, je je hrstka možná i slušných a přizpůsobívých lidí. Zbytek těch davů, co se sem hrne, je jen politikum a ideologie, proti které jste, pokud vím nikdy nevystoupila, a opravte mě, pokud se mýlím, ale naopak migraci hájila.

          • MaB

           A co říkáte tomuto ?
           Podle zprávy, kterou vydal Vysoký komisař OSN pro uprchlíky,
           např. Řecko nesplňuje kritéria stanovená směrnicemi EU o zdravotní, sociální a právní pomoci (….)
           Ještě horší je, že někteří uprchlíci jsou vráceni zpět do své země původu, i když je ve válce. Tato praxe je naprosto nezákonná, neboť porušuje článek 3 Evropské úmluvy o lidských právech, který stanoví, že „nikdo nesmí být vystaven mučení ani nelidskému či ponižujícímu zacházení nebo trestu“.
           Někteří Súdáni byli posláni zpět do své vlasti. protože francouzské úřady nepovažovaly hlavní město Súdánu Cartum za nějak zvlášt‘ nebezpečné, ale ve skutečnosti byli pravděpodobně vystaveni nelidskému zacházení, když se vrátili.“(Francii za to hrozi hrozí soud) „V Súdánu, stejně jako v Sýrii nebo Eritreji, jsou uprchlíci, vystaveni mučení nebo popravě, když se vrátí.“

          • MaB

           Des demandeurs d’asile soudanais torturés après avoir été renvoyés …
           https://www.20minutes.fr/…/2260883-20180424-demandeurs-asile-soudanais-tortures…
           24 avr. 2018 – … d’asile soudanais torturés après avoir été renvoyés par la France … Quatre de ces réfugiés expulsés ont raconté leur calvaire de retour

           Jedno je teorie a ùplne neco jiného je mnohdy praxe.

          • MaB

           Ještě dodám, že migraci jsem nikdy nehájila, jen jsem chápala, že Itálie nemůže nést veškerou tíhu přílivu migrantů sama a solidaritu Francie s ní, dokud se nenajde řešení, jsem považovala za přírozenou a nutnou. Vývoj události mi dal za pravdu.

          • Asfalt

           Nevím, zda jde zemi rozhodující o mezinárodní ochraně v daném případě přičítat porušení uvedeného článku. K němu se zavázala členská země Rady Evropy a ta nikoho určitě nemučila. Aktivní i pasivní status základního práva touto zemí proušen nebyl, zda však může být působnost lidských práv ještě širší teď popravdě nevím. To bych musel nastudovat a sám nevím, jak bych se nějakým výkladem ztotožnil. Jen si vzpomínám, že u Britů, co znásilňovali nějaké ženy v „osvobozené“ zemi, musela být žalována přímo Británie, žádný jiný členský stát mezinárodních jednotek, který třeba i akci velel. Připadá mi to analogické. Mučit musí žalovaný stát a žalovat lze jen stát Rady Evropy.
           Směrnice a Vysoký komisař jsou další věci. Já se vás ptám, je pro vás prioritou právní stát, nebo sluníčkářský aktivnismus. Obojí dohromady nejde. Ptám se vás v rovině „běžného“ práva, ne v rovině ústavně právních vychytávek (byť třeba zamímavých), a ptám se vás proto, že deklarujete prioritu právního státu, ale vystupujete jako sluníčkář. To mi připadá stejně pomatené jako deklarovat humanitu, ale preventivně bombardovat.

          • MaB

           S pojmem „slunickar“ jsem se poprvé setkala az zde na blogu a dodnes poradne nevim, co si pod nim mam predstavit.
           Co to znamena „vystupovat jako slunickar“ ?
           Bude to neco specificky ceského, zde s konotaci velmi pejorativni. Pochybuji proto, ze to pro Vas znamena chovat se lidsky, tedy tak, jak to pravo a svedomi narizuje.
           Jelikoz je moje chovani zcela kompatibilni s pravem, oboji jde dohromady velmi dobre, „slunickar“ zrelme nejsem.
           I kdyz se Vam to nekdo snazi namluvit. Nesmite ale brat vazne vsecko, co tady kdo rika…:)

          • Kamil Mudra

           „I kdyz se Vam to nekdo snazi namluvit. Nesmite ale brat vazne vsecko, co tady kdo rika…:)“
           A nejen to, Asfalte. Ještě také musíte brát v potaz co tady kdo neříká. :-)

          • vittta

           Itálie nemůže nést veškerou tíhu přílivu migrantů….
           Ale může MaB.
           Jinak by je tam nepřijímala.
           A jelikož je přijímá, tak tu tíhu nést nejen může, ale musí.
           Protože to je jen a jen jejich věc.
           Budou chránit svoje hranice- nebudou nést tíhu.
           Nebudou je chránit- budou jí nést!

 4. taras2

  Pokud jsem to zmatení vláken dobře pochopil, tak se MaB se Saulem dožadují, aby xenofobové představili své řešení migrační krize. Já jsem o tom psal nejméně desetkrát a můj kondenzovaný návrh na řešení z minulého roku zní takto:

  „Migrační mor, který s vysokou pravděpodobností způsobí v příštích dvaceti letech občanské a nábožensky motivované války s desítkami tisíc mrtvol na evropské půdě, je jednoduše řešitelný tak, že se k tomuto největšímu nebezpečí pro civilizaci od druhé světové války postavíme čelem: uznáme to, co je zjevné, totiž že islámské náboženství je středověká, zločinná a bigotní ideologie, která zcela degraduje člověka na náboženského otroka a je v zásadním a neřešitelném rozporu s Listinou lidských práv a svobod, tedy s ústavami evropských států. Jediný logickým závěrem je postavit islám v evropském soudním řízení na roveň s rasizmem, nacizmem a stalinským komunizmem a – stejně jako u těchto hnutí – zakázat jeho veškeré projevy na evropské půdě. Porušení trestat vyhoštěním. Zároveň vojensky uzavřít hranice Evropské unie (může být hotovo do tří měsíců) a všechny pokusy o ilegální přechod vracet a trestat pokutami. Nemáš na pokutu? Tak sem dej mobil, tenisky a svetr.“

  U těch, kteří nevyznávají islámskou víru (bude jich asi 10 až 20 %) lze uplatnit kritéria, která zde připomněl Asfalt, přičemž je jasné, že nárok na azyl bude mít pár procent z žadatelů. Zásadní pak je, aby se u nových příchozích azylové řízení provádělo na hranici Schengenu, v jakémsi neutrálním pásmu, nikoliv uvnitř. Neboli je nutné hranice uzavřít, neziskové cestovky ála felčaři bez hranic postavit mimo zákon a jejich lodičky zabavit. Kňučení sluníčkářů a vítačů lze ignorovat, oni nemají žádnou politickou váhu a jsou – vedle své virulentní škodlivosti a esenciální hlouposti, neschopnosti racionální prognózy – jinak bezmocní.

  Když nečtete Proroka, tak potom tápete.

  • Kamil Mudra

   Nojo Tarasi. Ale ten tvůj článek už je z doby kdy se Prorok obrnil proti reakcím zrušením diskuse a tedy těžko může mít přehled kdo jeho vize čte a kdo ne. :-)
   Navíc ta pasáž o migraci je jen jednou součástí z široké palety problémů, kterou tam pod souhrnným tématem kapitalismu předestíráš. I tak si ale myslím že, když se tady probereš příspěvky těch kteří jsou zde některými pojímáni coby xenofobové se sklonem fašismu či nacismu, tak zjistíš že tebou nastíněné řešení souzní i s jejich postojem.

   • taras2

    Tvoje poznámka o tom, že jsem se „obrnil proti reakcím zrušením diskuse“ je faul hodný zručného fotbalisty. Diskuze jsem típnul ve chvíli, kdy začaly silně připomínat zanedbaný chlév, ke konci jsem už je nemohl číst. Ostatně něco podobného se odehrává zde, jsou snad pro tebe kontroverze mezi vitttou a Sealem něčím zajímavé? Nebo ono kličkování MaB a vyhýbání se nepříjemným otázkám?

    Xenofob vittta dělá tu chybu, že se nechává unést svým temperamentem a migrantům nadává do negrů a čmoudů a Saulovi a MaB do hňupů a kraviček. Tím znehodnocuje své příspěvky – a může v nich mít tisíckrát pravdu (když samozřejmě se střílením do davů by mohl šetřit), ale výsledný dojem pak nestojí za mnoho. Místní sluníčkoví lidé zase znehodnocují diskuzi svým zakrýváním a bagatelizací problémů, které jsou vážné a pro evropskou civilizaci smrtelně nebezpečné. Postavte se už konečně realitě a jejím nezpochybnitelným následkům čestně a bez lhaní.

    • vittta

     Nepotřebuji psát „hodnotné“ příspěvky, Tarasi.
     Chci je psát takové, jak v tu chvíli považuji za vhodné.
     A pokud považuji za vhodné psát o negrech a čmoudech, pak to napíšu.
     Majitel mě samozřejmě může zabanovat, ale tím umlčí jen mě, ne ty myšlenky, které se čím dál častěji ocitají i v maintstreamu.
     Pod tlakem reality.
     Jakkoliv jistě v očích mnohých moje nekorektnost příspěvky znehodnotí, je mi to jedno, protože je to znehodnotí jen na „povrchu“.
     Jejich základ je ale pokud možno pravdivý a čestný, jak já opravdu tu situaci vidím.
     Na slovíčka nehraju, to přenechávám sluníčkům.
     Samozřejmě, nemusí se to líbit.
     Chtěl bys mít- jak jsem dávno postřehl, kvalitní diskuze na té nejvyšší úrovni.
     Bez nekorektních a nelušných hlášek, bez špičkování a leckdy i rytí.
     Nevím, snad je to možné, ale nejsem si jistý, jestli by je pak někdo četl se stejnou chutí, jako tyhle nekorektní a vyhrocené.
     A jestli by je někdo bral opravdu vážně.
     Politika je boj na hraně možností.
     A tohle je politika!
     U politiky se nespí, tam se „řve“!
     Naše politické křídlo tady bojuje za spravedlnost a právo, a každý to dělá po svém, dohromady tvoříme jakýsi celek.
     Já nevedu to křídlo, nejsem jeho mluvčím, či jeho ideologem.
     Jsem jen jedním z „nás“.
     Opačné politické křídlo tady ten boj narušuje, samo ale o nic nebojuje, nikdo ze sluníček vlastně negry nechce, a všichni by chtěli tu situaci nějak řešit, při čemž jde o řešení, jak se negrů zbavit, Saul se dokonce nebrání ani střelbě.
     Sluníčka mají stejný názor, nic neříkali, a nic nevědí, příspěvky oponentů nečtou, ale i přes to o oponentech vědí naprosto všechno.
     Především vědí všechno o tom, co si myslí, a co napsali, i když to ale zase někdy nevědí.
     Klasika, Tarasi.
     Vyser se na to, v tom „našem “ politickém křídle jsi totiž i ty.
     Co záleží na hodnotě příspěvků, hlavně abychom ustáli tíhu doby!

     • embecko

      „Chtěl bys mít- jak jsem dávno postřehl, kvalitní diskuze na té nejvyšší úrovni.“
      Jo, je to starej jesita- chtel a proto nema nic… :o)

      • vittta

       Chtěl víc, než je možné dostat.
       Jsme jen lidé.
       A od lidí lze dostat jen lidské.
       Božské pak o Bohů, ale ti na diskuze (asi) nechodí.

       • Kamil Mudra

        Ale Taras přece nekritizuje myšlenkový potenciál tvých komentářů. Jen tvoji „válečnou strategii“ spočívající v tom že protistraně nabíjíš kvéry vlastní municí a tím jí umožňuješ střelbu, aniž by si musela pracně shánět svoji. Já se sice o tebe nebojím, protože máš pevný pancíř, ale občas mne zamrzí že nemám možnost sledovat jak se potí při hledání nebo výrobě vlastních patron. :-)

        • vittta

         Je to styl, který jsem změnil na taktiku.
         Tedy nebylo to naopak, vychází to z mojí otevřeně bojovné povahy.
         To víš, Kamile, někdy jsem se tady zmínil o mojí mámě, ale tak nějak, jsem její syn, a něco z ní je i ve mě.
         Kdybych tady nevedl ty kecy, těžko by Saul odkryl tak rychle karty.
         Dobře víš, že ty negry a čmoudy používám jen kvůli nim, zajdeno abych je nasral, a za druhé abych ukázal, že nemají žádnou ideu, tak se holt musí chytat těch keců.
         A slíbil jsem Janice diskuzi z množstvím textů a pořádným šrumcem, a tu tady má.
         Jediné co mě někdy mrzí, že nemůžeš ode mne dostat ty, co bys chtěl, tedy jakýsi „hezký svět“ tady.
         Jenže hezký svět….podívej se na ně, jednáš s nimi slušně, věcně…..a plijí ti na hlavu, jak kdybys byl nějaký extremista.
         Nechutné….a ani to vlastně nevidí.
         Pak buduj lepší svět.
         No a Taras…on zase má jiný styl a jiné cíle, já ho nezměním a ani není proč ho nějak měnit.
         Ale diskuzi u sebe si zavřel on, takže by to nemusel oklikou házet na mě.
         Krystalicky intelektuální diskuze asi neexistuje, alespoň já jsem to nikde neviděl, naopak myslím, že tady to má úroveň velice slušnou, byť ne třeba stabilně.
         Ale je tu ruch, akce, emoce.
         Kolikrát se v parlamentech i servou.
         To je politika, Kamile, víš sám, jak je těžké najít někoho, s kým se lze bavit o politice, anž bys ho neposlal za 15 minut do prdele, nebo neocházel s rozpačitými pocity,
         To tady si ještě celkem rozumíme,

    • Kamil Mudra

     Hele, Tarasi, myslím že je jasné že tě nepovažuji za diskutéra neschopného obhájit svou myšlenku. Chtěl jsem tím výrazem „obrnil“ fakt vyjádřit jen tu „neprostupnost“ na Terasu a z toho vyplývající tvou nemožnost zjištění kdo tvé články čte a kdo ne. Nic jiného. Nešlo tedy o žádný faul ale jen o přátelský štuchanec v reakci na tvou větu: „Když nečtete Proroka, tak potom tápete.“

  • Janika

   Ty fakt vidíš větší hrozbu z migrace než ze snah o zatažení Ruska do nukleární války?

   • embecko

    Je to Prorok, tak musi i vedet, ze migrace je /predstupnem/ pripravou na valku s Ruskem. Podvoleni Evropy= konec Ruska. Rusum totiz zbyva uz jen jeden realny spojenec- Nemecko a to Americane vedi moc dobre…

    • taras2

     Já bych to nespojoval, migrační krize je důsledkem demografického výbuchu a esenciální neschopnosti politiků merkelovské éry k řešení konkrétního problému. A také naprosté nekompetentnosti úředníků i poslanců EU. A je nepochybně řešitelná, pokud by vzpomenutí politici a úředníci byli schopni konat.

     Zatlačování a dehonestace Ruska je těžko uvěřitelné šílenství amerických neoconů, kteří v bažinách deep state a podporováni vojenskoprůmyslovým komplexem a židovskou lobby sní své vlhké sny o nerostném bohatství Ruska. Jsou i důsledkem toho, že novináři kolaborují s neoconskými parchanty a nejsou scjhopni jim „nastavit zrcadlo“.

     • embecko

      Dusledkem demografickeho vybuchu je demograficky pokles, Tarasi a to, co se deje, je rizene vyuziti demografickeho vybuchu (ostatne take umele vyprovokovaneho, byt ne v tehle souvislosti).
      Tohle na blbost/nekompetentnost neuhrajes, protoze oni blbi nejsou a kompetentni jsou az beda.
      Znas plan Morgenthau?:
      https://www.fronta.cz/dokument/morgenthauuv-plan
      Tak my prave zazivame jeho pokracovani jinymi prostredky.
      Jinak v pripade utoku na Rusko bych nemluvil o valce, ale o /beznem/ nepratelskem prevzeti firmy (zde Ruska). Takze nejaky opotrebovavaci konflikt lze cekat a mozna ne jeden; ale valku, to bych nerekl, na to jsou Rusove moc dobre vybaveni. Ted se hraje normalni saskara, kdy si jeden koncern usmysli, ze prevezme druhy a ten se nechce nechat a je priblizne stejne silny: Medialni dehonestace, drobne sabotaze, spionaz, nekonecne soudni pre, medialni spina, korupce akcionaru (zde oligarchu), rozvraceni pracovnich skupin, podplaceni manazeru, schvalnosti obchodnim zastupcum, zamerne narusovani schuzek atd..
      Ovsem uderit si nedovoli, protoze na to objektivne nemaji…tak to zkousi prez likvidaci spojencu…a jak vidno, vcelku uspesne a jeste jim v tom vydatne pomahaji jejich ideovi oponenti… :o)
      S teorii o mravne zkazenem pokoleni tu doufam neuspejes…mouzna tak u Saula :o)

   • taras2

    Napsal jsem „největší nebezpečí pro civilizaci“ (zapomněl jsem dodat evropskou) je islám, nukleární válka je nebezpečím pro celý svět. U toho prvního nebezpečí není vidět žádné řešení, žádný koncept, který by proti tomu plíživému rozkladu státníci byli schopni postavit. U toho druhého snad lze doufat v racionální uvažování politiků, kteří se tváří tvář hrozícímu zničení světa vzpamatují, jak to udělali svého času Brežněv s Nixonem a po nich Gorbačov s Reaganem.

    • Janika

     Tuhle vyhazovali násilím dva staré zadlužené lidi z jejich domku na ulici. Média to zprostředkovala národu chrochtajíce blahem. To bude fakt katastrofa, zničit tuhle civilizaci.

     • embecko

      A jsme doma…jak rikal Keller v te sve prednasce…kvuli dvoum starym lidem vyhozenym na ulici je Nova levice ochotna polozit celou spolecnost, tomu se rika solidarita!

       • embecko

        Ale ty pises, ze tehle spolecnosti neni skoda…a usoudilas na toho podle tech dvou vyhozenych lidi.
        Neberu te ted za slovo, je to obecny trend Nove levice poukazat na neco mene vyznamneho, nezli spolecnost sama a vyvodit z toho, ze zaniku spolecnosti skoda nebude.
        Znova odkazuji na Kellera, ktery rika (parafrazuji): “ Nova levice nema zadny plan a neni schopna se organizovat, jejim cilem je nicit.“
        Tak, kdyz pises, ze spolecnosti nebude skoda, mne samozrejme hned napada, co tedy namisto ni?
        Dole jsem nadhodil tema, ale jak ke videt, neni zajem, radsi se resi zpusoby odsunu muslimu, anebo se naopak bez jakychkoliv argumentu trva na jejich prijimani.
        Presne tohle je voda na mlyn islamu a tedy Islam bude!
        A Rusove to maji take naklonene, muslimu uz tam je neoficialne 20% a pri ruske/ pravoslavne nizke natalite to brzy bude 50%.
        Me je to v podstate jedno, jen koukam, ze ani jedna ze stran barikady neni na tak existencni zmenu vubec pripravena. Pro jednoho co muslim, to vrah, pro druheho co muslim, to kulturni zazitek. Samozrejme to odserou ti hloupi a dezorientovani a tak nejak si uz zacinam rikat, ze to je osud, evoluce sama a ze se vlastne nic nedeje :o)

        • vera

         Tak třeba já jsem si toho nadhozu všimla, jenže to není moje parketa, takové velké teorie. Nicméně, když jsem ty otázky četla, cítila jsem vítr ve vlasech – vždyť my víme, že takový svět existoval – a čekala jsem, jestli si taky někdo vzpomene, na fotky z Íránu, kde jsou mladé holky v krátkých sukních, nevím který rok to mohl být, někde 60.léta? To byl sekularizovaný stát, tolerantní, moderní, otevřený – šáh Réza Páhlaví – jak by vypadal tamní vývoj, kdyby ho nepřerušily západní země? Možná bychom se dneska divili… Podobně Sýrie. Jasně, lický práva…
         Rusové nemají s muslimy takové problémy s muslimy jako my, protože se svojí Rodinou a otčestvom jsou jim blíž, rozumí jim, nevnímají je skrz demokratické brýle. A udržují jejich strukturu. Pokud muslimové nebudou mít své vůdce klanů a hlavního vůdce všech vůdců, a my je nebudeme uznávat, nepohneme se nikam, a budem jenom biti. To se pak můžem pořád dokola bavit o ničem…
         Jestli o něco přijdem…no určitě o nějaký ty lidský práva. Třeba o rozhodnutí Světové zdravotnické organizace, že transgender není duševní poruch, a na to konto připravený návrh na možnost změny pohlaví ve 12 letech…to si myslím, že bychom neměli. Možná by se uvolnily tolik potřebné pracovní síly ze sektoru sociálních služeb, neziskových organizací na podporu migrace a menšin. Rozpočet by se tím také oživil) A myslím že by taky zmizely spory levice-pravice)

         • tresen

          To byl sekularizovaný stát, tolerantní, moderní, otevřený – šáh Réza Páhlaví – jak by vypadal tamní vývoj, kdyby ho nepřerušily západní země?
          Pozoruhodný výklad íránských dějin. To jste někde vyčetla? Dejte odkaz.

         • embecko

          Jedina odvazna zena udelala return! Dekuji! :o)
          Nemyslim si ale, ze by slo o velke tema, naopak, je velice blizke, lidske, intimni.
          Tady se bojuje proti islamizaci, aniz by bylo jasno, ci prodiskutovano, co to vlastne obnasi.
          Uz jen otazka bude- nebude je zajimava…
          Jak jsem sem daval odkaz na rozhovor, pak muzeme rici, ze na Zapade islamizace bude a ze tam je to uz vyreseno. V Cesku ne uplne, ale vychzejmez z toho, ze je dost pravdepodobna (otazka na zvlastni diskuzi).
          https://zemavek.sk/je-tu-cenzura-ti-lepsi-mladi-lide-akademik-neuprosne-o-dnesnim-cesku-zejmena-praze/
          Narazila jsi na Iran 60. let, nabozensky, nesekularni stat, kde zeny v poho minisukne, kalhoty a prace v administrative…tak lze predpokladat, ze i evropska islamizace nebude nijak dramaticka, spise se zanesou prvky islamu do evropske tradice…konecne ani 9/10 islamsky zen nema zajem nosit burku, byt obrezano, kamenovano atd…to se tyka jen oblasti bud chabe civilizacne vyvinutych (Afrika, Afghanistan atd.), anebo pod vladou diktatorskych rodin (Arabie).
          Ted se bavim o bilych/ evropskych zenach, ne muslimkach, treba v pomerne pokrokovem Egypte je obrezano na 90% zen…ale je pravde, ze Egypt= Kahira+ bidne vesnice.
          Opet- otazka, zda- li se evropska bila populace vyrovna paralelni spolecnosti je na zvlastni debatu.

          Ja bych to videl na pomale prevzeti/ podlehnuti, zpocatku spise deklarativiho razu; velky problem bude, az bude muslimska populace natolik silna, ze bude mit vyrazne zastoupeni v parlamentu. Tady nelze nez spolehat na evropske tradice (co se vykutaly na svetlo predevsim za doby osvicenstvi).
          No je to trochu smutne a predevsim neproduktivni, ze debata nejde (take) timhle smerem, vzdyt vetsina obyvatel je islamske myslence v podtstate naklonena, jen nevi, ze tomu tak je :o) Ovsem je zivena panikou nutne obrany, ke ktere nikdy nemuze dojit. Jiste, najde se par lidi se zbrani v ruce, ale zbytek bude i nadale „volit Babise“ i kdyz se bude jmenovat Abdulah (viz starosta Londyna). Hlavne ze bude mit Lidl slevy, to je alfa a omega politicke vzdelanosti a politickeho postoje :o)
          Proc jsou Evropane nakloneni islamu, to je, do tretice, opet vec samostatne diskuze.
          1) Bude Cesko islamizovano, anebo ne?
          2) Vyrovnaji se Evropane se vznikem paralelni spolecnosti (teritorii s vladou sariji)?
          3) Je realny odpor Evropanu k islamu natolik silny, jak je jimi deklarovano, anebo by ho prijali dobrovolne a bez problemu?
          Tak…

          • vittta

           No bacha, aby to nakonec nebylo tak, že budeme před islámem prchat do muslismkých zemí.
           Podle mě si buržousti myslí, že se islám nakonec nějak vstřebá, že v Íránu a Sýrii bývala velká volnost, jmenovitě v Íránu, už jsem to sem také jednou psal, v souvislosti s tím, že nic není tutové, že co je dnes samozřejmé, zítra být nemusí.
           Jenže islámu mají občané muslimských zemí plné zuby, serou na všechny ty předpisy, a mnozí je dělají jen proto, že musí.
           Takže jsou jen rádi, když militanti proudí houfně do Evropy a s nimi asociálové a kriminálníci.
           A čím bigotnější režim nastolí islamisté v Evropě, tím lépe pro svobodomyslné mulimy v domovských zemích.
           A muslimové v Evropě bigotní režim nastolují, a nastolili.
           Tedy se teoreticky může stát, že fundamentalisté budou proudit do Evropy za fundamentálním režimem, a svobodomyslní muslimové budou z Evropy zdrhat třeba do Sýrii, a ani to nebudou Syřané.
           A ta diskuze, co to obnáší.
           Ona ta diskuze už u nás nemůže být diskuzí, ten čas už minul i u nás, natož třeba v totalitnějších zemích, jako je Francie či německo.
           Veřejná diskuze je vznešený název pro mediální a sluníčkovou nalejvárnu, takže je v našem zájmu, tu diskuzi ani nepřipustit, a to tak, že nebude proč jí vést.
           Tohle dávno vím, i ty „slevy v Lidlu“, i když jsi to silně nadnesl, ale ten kontext chápu tak, že běžného občana zajímá akutní životní úroveň více, než výhled do příštího roku, protože naprosto nepřemýšlí o tom, co může přijít.
           Takže účel má jedině zbavit se příčiny, tím zákonitě a absolutně odstraníme následky.

          • embecko

           Lidlismus je jen takova emocni podmalba, medium, ve kterem se to bude odehravat.
           Rozhodujici je tu osudovy tlak, vyjadreny v poucce Lepsi spatny zakon, nezli zadny zakon.
           Slovy Robejska: „Stat, ktery si nedokaze ochranit vlastni hranice, prestal existovat.“
           Samozrejme jeste nejaka zakonnost pretrvava, ta existuje vzdycky, i v oblastech nejvyssiho chaosu. A zakonodarci/ vykonavatele prava si jeste mohou hrat na statni organy (co jim take zbyva), ovsem ze kral je nahy vidi uplne vsichni (pro nektere je samozrejme vyhodne to nepriznat a delat jakoby nic).
           A tady je presne volne pole pro islam- nejde o nejaky ideologicky boj, ci dokonce hodnotici konflikt „co nabizi sekularni stat a co islam“, ale o ciste mechanicke obsazeni lokalit, kde evropske pravo jiz fungovat prestalo, pravem islamskym.
           „Je libo radsi pravo zcela nekorigovatelneho a nevyzpytatelneho silnejsiho, anebo vam mohu radsi nabidnout cely pravni system, ktery dokaze pokryt predevsim nejvetsi vystrelky mocnych a socialni peci? To mezi tim, je tam samozrejme take!“
           Po cem sahnou lide? Po exekutorech a exekutorech ve vsech jejich podobach, anebo po jakes-takes systemove ochrane, nabizejicim jim dobrou stabilitu a jiste vyhledy? Daji prednost tucnemu holubovi liberalni demokracie na strese, anebo se spokoji s vrabcem islamskeho bezneho denniho radu v hrsti?

          • embecko

           A mohu se zeptat jeste naopak: Proc by se meli lide branit muslimum kdyz ti jim prinasi zakonnost, ktera jim pomuze a bude jim prospesna?

          • vera

           A tuhle znáš, embé? to se takhle ptali pohanů:…Proc by se meli lide branit krestanum, kdyz ti jim prinasi zakonnost, ktera jim pomuze a bude jim prospesna? )
           Zákonnost podmíněná vírou, v tom okamžiku si lidé nemohou vybrat, jestli sáhnout po tom nebo tamtom. To se něco převalí krajinou, a z minulosti nezbude nic. Mechanicky a administrativně se posunou figurky nahoře, těm dole zbude huba na držení.
           Tady by měli sedět právníci, a dávat dohromady nové právo, žádné slepé přebírání šaríi, ale něco vy a něco my, takhle nějak snad vznikalo římské právo ze zvykového, ne? na tomhle by měl pracovat celý ansámbl eu, si myslím…

          • vera

           Se tady hněváte na lidi, že jim Lidlismus zatemňuje mozek. Ale že stejný lidi v posledních volbách odmítli euro- a migro-hujery, to jste už zapomněli? a to navzdory všemu co jim zabraňuje diskutovat. Právě proto si myslím, že Česko islamizováno nebude. Aspoň tak 20 let určitě ne)

     • vittta

      Raději nech na hlavě.
      Socialismus jsme zničili, protože ho nebyla žádná škoda.
      Že v mnohém až tak debilní nebyl, jsme si všimli, až když je proces nevratně ukončen.
      Naše civilizace je zkažená, ale není o nic víc zkaženější, jak civilizace jiné.
      Nenech se obloudit ubohhostí a povrchností „plné ledničky“, co jsme tady před lety o tom vedli debatu.
      Jakkoliv je „plná lednička“ plytká a nicotná, bez známek vznešenosti, její cenu KAŽDÝ zjistí, až když je prázdná!

      • Kamil Mudra

       Nojo. Ale pokud už nemá jak by ji doplnil tak to zjistí pozdě :-(

  • tresen

   Tarasi, zmiňujete Asfalta.
   Prosím, vyzvěte ho, ať ten váš návrh rozebere z hlediska platného práva, zejména z hlediska právních závazků vyplývajících z přistoupení k mezinárodním úmluvám a dokumentům, které tak razantně házíte do koše.
   On tu názory laiků posuzuje rád.

   • vittta

    No kvůli vám se Asfalt zrovna posere!
    Já nechápu, co na něm pořád máte, on tady dává odborné texty, a vy akorát jste na něj jízlivá, „že by to chtělo právníka“.
    Jste na něj pěkně hnusná a vůči němu nespravedlivá, aby bylo jasno, jo?
    Koukejte ho slušně požádat sama, jestli vás něco opravdu zajímá, jste nevychovaná jak nějakej adolescentní spratek!

    • Asfalt

     Díky za zastání, Vitto. Vážím si ho, protože Vás považuji za čestného chlapa.

     • vittta

      Je mi potěšením, se vás zastat, Asfalte.
      Protože vás rovněž považuji za čestného chlapa!

   • MaB

    „…jste nevychovaná jak nějakej adolescentní spratek!“
    Tak tady opravdu žasnu.
    vittta v roli rozhodčího a poradce ve věcech slušného chování !

    • Saul

     To bylo je takové jeho „dobré ráno,Třešni“:-)
     Jinak by neměl „dobré“ ráno sám.

    • vittta

     Proč bych nemohl?
     Pokuste se mi odpovědět na tu jednoduchou otázku.
     Berte prosím v úvahu, že moje texty vesměs nečtete, takže nevíte, co v nich je.

     • MaB

      a co zde napíše Třešeň, čtu velmi ráda.
      Vaše vlastní slušnost vám nezakazuje nic, ani být neslušný k ženám.
      Dovoluje vam napadat dokonce i to, co jste nepochopil.
      Proč byste tedy nemohl ?
      A proč bychom se my nemohli divit ? :)

      • vittta

       Divíte se zatím jen vy.
       A neslušný jsem někdy k vám, ale vy jste bot, ne žena.
       Nic méně, ten fakt, že jsem já leckdy neslušný opravňuje Třešeň, aby byla neslušná k Asfaltovi?
       To je právě to, co je podstatné, a co já napadám, nebo nenapadám.

       • tresen

        Dobře jste pochopil, že já si Asfalta jako právníka moc nevážím. Ale Taras zřejmě ano. Když jde o tak jednoduchou věc, mohl by od Asfalta přijmout, co ode mne ne. Tady pozitivistický přístup bude stačit.

        • kočka šklíba

         Vy jste právník? Umíte posoudit zda to co píše je správné, myslím čistě odborně? Vysvětlete proč si ho nevážíte, to by mě opravdu zajímalo.

         • vittta

          Ona mu vždycky něco protivného řekne, a jinak nic.
          Asfalt tady dává rozsáhlé anylýzy, a ona se mu pošklebuje, ale tak nějak…asi jen tak.
          On je Asfalt levičák, a ona má dojem, že je děsně pravicová, tak možná proto.
          Ťuky ťuk na hlavičku!

         • embecko

          Vsak take odbornost nevazime, nybrz posuzujeme…nevazit si lze cloveka pro jeho ohavne nazor, nikoliv proto, ze ma odborne nedostatky :o)

          • kočka šklíba

           No ovšem třešeň píše, že si ho jako právníka moc neváží, takže asi by měla vysvětlit jaké jeho právnické „nedostatky“ jí tomuto dovedly ;). A také ozřejmit, zda ona je vůbec natolik vzdělaná v tomto oboru, že to může posoudit. Jinak jsou to zase jen, jak je u ní obvyklé, jen urážky.

         • tresen

          Měla jsem jistá podezření, ale rozhodující bylo jeho
          tvrzení, že poslanec Tenaten byl zkrácen ve svých lidských právech, když nebyl zvolen předsedou jakési parlamentní komise.

          • Kamil Mudra

           My máme v parlamentu nějakého poslance takového jména? Nebo jsme někdy měli? A za kterou stranu?

          • vittta

           No přece Tenaten, co ho Třešeň nemá ráda.
           Kdyby se to samé stalo Tamtomu, co ho Třešeň ráda má, byl by Asfalt ten nejlepší právník na světě!

          • tresen

           Soudíte zřejmě podle sebe.
           Na rozdíl od vás Asafalta z takového primitivismu neviním. On pro své rozhořčení, i když vzniklo na základě stranické příslušnosti poslance /jméno jsem si nezapamatovala/, pokoušel poctivě najít paragrafy. Bylo to ale ujeté v samém základu jeho pojetí lidských práv.

          • MaB

           Vittta si ale určitě pamatuje, že šlo o komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který nakonec přeci jen rezignoval na pozici šéfa komise pro kontrolu GIBS.

          • Saul

           Poslance s přezdívkou „Mlátička“ si vitta pamatuje nepochybně.
           Takoví budou pro naplnění jeho světonázorové a politické vize jednou zapotřebí a nesmí být zapomenuti,natož haněni.

          • Saul

           ad
           „jeho světonázorové a politické vize“
           demokratické politické vize,samozřejmě:-)

          • vittta

           Jo, Saule, pamatuji si ho.
           A také samozřejmě vím, že takové lidé dneska mají ve vyspělých zemích utrum, protože demonstranti se dávno nebijí, především pak ti, co jsou nepohodlní vládě.
           Nějaké vyjimky se stanou…třeba v Katalánsku, ale to nestojí za řeč, protože to bylo demokratické.
           Ale až moje vize přijdou, to se mlátičky pomějí, no jako za socialismu!
           Nakonec, socialismus ty mlátičky stvořil, před socialismem se lidé nemlátili, a po socialismu se také nemlátí, čeká se jen na mě.

          • Asfalt

           No vidíte, jaký jste blb, tresni. Nedokážete ani interpretovat problém, o který šlo. Nešlo o to, jak tvrdíte, že Ondráček nebyl zvolen (něco takového může říct opravdu jen idiot), šlo o to, že neměla být respektována jeho řádná volba (rovné pasivní volební právo, které je vedle základního atributu politického systému i základním právem občana).
           Jinak mít k někomu zášť jen proto, že se zastal komunisty, Žida nebo jiného, jak se přiznáváte, skutečně může jen fašistické prase. Mluvím o tomto praseti, protože jen prasata mohou upírat lidem základní práva (a ještě k tomu kázat druhým o rasismu) a právě k anitikomunismu, pro který vy sama nejste chopna ani myslet, byli svého času fašisté stvořeni.

          • kočka šklíba

           Děkuji Asfalte, nechtěla jsem se pouštět do odborných ( a s třešní zbytečných) diskusí. Ale takoví lidé jako ona to stejně nebudou vůbec brát v úvahu. Antikomunismus je pro ně v pořádku a pro některé jediný smysl jejich života. Velmi omezeného. Ale napsal jste to trefně. Já to původně také tak nějak pochopila, jen jak píši, to nedokáži tak stručně a jasně formulovat.

          • tresen

           Nešlo o nic jiného než o princip. Asfalt tvrdil, že dotyčnému poslanci je upíráno základní lidské právo. Tím mělo být právo na to stát se předsedou parlamentního výboru.
           V tomto absurdním momentu jsem Asfalta přestala považovat za člověka, jehož názor je pro mne směrodatný.
           Stranická příslušnost byla dokonale irelevantní.

          • Kamil Mudra

           Třešni, to snad není možné. Takovouhle stupiditu fakt musíte předstírat, ta nemůže být skutečná. Asfalt od začátku psal to co i teď o kus výše. A píše to natolik srozumitelně že už to ani snad srozumitelněji napsat nelze. Já bych pochopil kdybyste měla konkrétní výhrady k dotyčnému poslanci a prostě proto ho v tom výboru nechtěla. Ale když dokážete napsat to co jste teď napsala, o pár centimetrů níže pod komentářem kde je vám ten problém opětovně vysvětlen – to už je opravdu neuvěřitelná zabedněnost.

          • tresen

           Najděte si tu diskusi, Kamile. Zjistíte, o co tam šlo.
           Tvrzení, že právo být zvolen do čela nějakého výboru patří k základním občanským /lidským/ právům, je pitomost, i kdyby to Asfalt zopakoval stokrát.
           Při opakované volbě předsedy komise nejde o popírání výsledků lidového hlasování, post poslance, řádně zvoleného dle ústavy, tomu pánovi nikdo neupíral. Povolební hrátky v obsazování parlamentních funkcí jsou zcela mimo oblast, ve které se uplatňují lidskoprávní zásady. Asfaltův přístup tyto zásady znevažuje, když je takto aplikuje.

          • Kamil Mudra

           Ale já si tu diskusi hledat nemusím, protože dobře vím o co tehdy šlo, jak v případě Ondráčka tak i v té diskusi. O rovném pasivním volebním právu se učí už na ZDŠ. Do konkrétních funkcí sice může být zvolení podmíněno profesní nebo morální způsobilostí ale to nemá nic společného s jeho občanským právem. Principiálně může volit a být zvolen každý občan do jakékoli funkce a toto právo mu nesmí být upřeno. Pokud vám jde o princip, jak jste sama napsala, pak nechápu jak můžete mít k Asfaltovu výkladu výhrady.
           Ani tím co nazýváte „povolebními hrátkami v obsazování parlamentních funkcí“ by nemělo být toto právo opomíjeno. O zvolení je legitimní diskuse během volby, nikoli po tom co již volba proběhla. To platí jak pro Parlament tak i pro „ulici“.

  • Saul

   Taras 21.17
   „Jediný logickým závěrem je postavit islám v evropském soudním řízení na roveň s rasizmem, nacizmem a stalinským komunizmem a – stejně jako u těchto hnutí – zakázat jeho veškeré projevy na evropské půdě.Porušení trestat vyhoštěním.“

   Hmmm,tak sláva,aspoň jeden konkrétní návrh padnul.
   Tak ho můžeme na rozdíl od vittových emočních skřeků a stupidního skandování nenávisti zkusit diskutovat a hledat odpověd i na logické otázky,které se na ten logický závěr objevují.
   Pro ujasnění bych začal o jakém počtu vyznavačů islámu se vlastně bavíme.
   Wiki píše,že v roce 2010 žilo v Evropě odhadem 44 milionů muslimů (6%)
   Z jiných zdrojů:
   „současné muslimské obyvatelstvo v Evropě (definované společností Pew jako 28 zemí, které jsou v současné době v Evropské unii, plus Norsko a Švýcarsko) odhadované na 25,8 milionů (4,9 % celkové populace) z poloviny roku 2016 – nárůst z 19,5 milionů (3,8 %) v roce 2010.
   „Nejpočetnější muslimskou menšinu v Evropě má přitom Rusko – šestnáct miliónů.“
   Takže počty muslimů v celé Evropě se dnes mohou blížit,nebo spíš přesahovat 50 milionu lidí.

   „zakázat jeho veškeré projevy na evropské půdě.“
   Co to konkrétně znamená?
   Projev islámu je dodržování(často předstírané) ramadanu,někde nošení hidžábu,motlitby v mešitách….to všechno by mělo být součástí toho zákazu?
   V tom případě bych to definoval rovnou jako plošný zákaz islámu.
   Dejme tomu,že by takový zákon byl přijat.
   Jakým způsobem by byl uplatňován?
   Jakým způsobem by 50 milionům muslimů mělo být zakázáno jakkoliv projevovat svoji víru?
   Něco jako pobělohorská rekatolizace u nás?
   Ta ale byla násilná.
   „Porušení trestat vyhoštěním.“
   Drtivá většina těch muslimů má státní občanství evropských zemí,kde se už narodili a většinou i jejich rodiče,prarodiče,pra….
   Takže vyhoštění kam?
   Problém je vyhostit i současné migranty do zemí,ze kterých před krátkou dobou migrovali a stále mají jejich občanství,protože je ty země nechtějí přijmout.
   Tedy ještě jednou.
   Kam se budou vyhošťovat evropští občané??

   Dále by stálo za úvahu,kolik z těch 50 mil. muslimů jsou opravdu ortodoxní a radikalizovaní muslimové.
   Že se takovými můžou stát je pravda,ale pro společnost nebezpečně radikalizovat se může každý,na to nemusí být muslim.
   A co by se s těmi NEradikalizovanými muslimy asi stalo,kdyby jim byla jejich víra zakázána?
   Jak by reagovali?
   To jako předpokládáte,že si vezmou na záda krumpáče ,naposledy se pomodlí ,zboří si mešitu i s minaretem a…..
   A co??

   • vittta

    „Problém je vyhostit i současné migranty do zemí,ze kterých před krátkou dobou migrovali a stále mají jejich občanství,protože je ty země nechtějí přijmout.“
    Cha,cha, cha,cha, cha!!!!
    To je problém jenom pro sráče a ubožáky.
    Ty země je přijmout musejí.
    Když tak sluníčkové země bazírují na mezinárodním právu, co se přijímání týká, mají si mezinárodním právem vynutit i tohle.
    A když ne, tak od čeho mají vojsko?
    Ať bombardují ty země.
    Když mohli bombardovat jiné, ať bombardují tyhle, stejně je to zjevně baví.
    A kdo nebude chtít opustit EU po vyhoštění, toho dát do oploceného a hlídaného lágru jen se stravou.
    Tím by se docílilo rozhodně značné dobrovolnosti v opouštění EU.

   • vittta

    Jinak Tarasi, házíš perly sviním.
    Saul tě bude přesvědčovat, že to nejde, a že jediná možnost je podřídit se.
    Koneckonců, za to je placený.
    Ve skutečnosti nejde o řešení v EU na západ od nás.
    Ubožácké a ponížné státy ať si dělají, co chtějí.
    U nás se to musí udělat přesně tak, jak se to udělalo.
    Žadatele o azyl umístit do oplocených center bez možnosti volného pohybu.
    Pak máme dle zákona nějaký termín, do kterého lze žádosti vyřizovat, ten bych pěkně vyčerpal.
    Byrokratická zátěž v praxi.
    Policie by pak náhodně konrolovala negry a čmoudy, a kdo by neměl doklady, okamžitě internovat.
    Do těch lágrů.
    Podmínky by byly skromné, ale slušné, jídla dostatek, čisto, jen by nebyl volný pohyb.
    Při udělení azylu přijmout jazykové zákony, a sociální dávky podmínit znalostí jazyka.
    Po nějkaké době „hájení“.
    Bydlení pro azylanty v ubytovnách, skomných, ale čistých, peněz na integraci máme dost.
    Zákazy veřejných projevů islámu, tedy zákaz zahalování na veřejných místech, a především PŘÍSNÝ zákaz jakokoliv segregace muslimských děvčat v ZŠ, tedy povinné veškeré společné aktivity s chlapci.
    Ideální by bylo nabídnutí pracovního místa, které by migrant nesměl odmítnout, ale samozřejmě by mohl sám najít místo lepší, a dle zákona v nabízené práci skončit.
    Integrace by tak byla v podstatě nutnost, bez ní by se tady žilo těžko, integrovaní cizinci by žili na úrovni českých lidí, dle svých schopností.
    To jen tak nástinem, ale už jsem to psal asi tak 51x…….

   • taras2

    Saul: „To jako předpokládáte,že si vezmou na záda krumpáče ,naposledy se pomodlí ,zboří si mešitu i s minaretem a…..
    A co??“

    A co? Půjdou sami a dobrovolně, ti fanatici, co plní mešity na Západě, s řekněme deseti až patnácti tisíci euro, kterou dostanou od EU jako výslužku do začátku ve své staronové vlasti. A bude jich určitě nadpoloviční většina. Zbytek buďto narazí na zákon a půjdou si sednout (a pak půjdou sami), nebo se přizpůsobí, asimilují ve většinové společnosti. Islamisté věrní své ideologii totiž rozumí jenom síle, hrubému násilí, jak dokládá příklad Čečenska. V Tatarstánu už to raději nezkoušejí. Jinak řečeno, potřebují ochutnat vlastní polívčičku od druhé strany.

    • MaB

     Jaké řešení pro nezletilé přistěhovalce bez průkazu totožnosti ?
     V roce 2017 jejich počet vzrostl o 85% na více než 25 000.
     Kam s nimi ?

    • Saul

     Tak bavíme se o islámu,nebo islamistech?
     V Čečensku islamistům pšenka nekvete,ale islámu docela ano.

     To že by nadpoloviční většina(tedy nějakých 25 mil. muslimů) po zákazu vyznávání jejich víry dobrovolně odešla z Evropy je váš předpoklad,já bych předpokládal spíš jejich radikalizaci,u mladých muslimů více než 90%.
     Půjdou si sednout kam?
     Jak budou fungovat věznice pro miliony lidí,když už teď je pro muslimy vězení daleko spolehlivějším nástrojem jejich radikalizace,než kázání toho nejradikálnějšího imána?
     A kam odejdou potom,když mají občanství evropských zemí?
     Myslíte,že je muslimské země budou vítat s otevřenou náručí?
     Na to máme příklad Palestinců,které u sebe nikdo nechce.

     • taras2

      Ano, na tu radikalizaci musí být státy připraveny a občané být odhodláni ten souboj podstoupit. Dokonce bych řekl, že radikalizace muslimů v Evropě je cílem toho mého návrhu. Alternativou je totiž cesta do otroctví, neboť dělohy muslimských žen jsou mocnější než celá tanková armáda. Co se Palestinců týká, Arabové ten problém drží úmyslně otevřený, aby měli páku na Izrael a zásobu sebevražedných bojovníků. Co se repatriace týká, Lao-c’ říká, že našel-li slimáček cestu ke kapustičce, zůstává ta cesta otevřená i pro návrat, rozloučení se s kapustičkou. Jinak jste typický Čech, namísto řešení hledáte výmluvy.

      • Saul

       Hledám odpovědi na otázky.
       Zatím jste mi žádnou konkrétní nedal.
       Tedy kromě „radikalizace muslimů v Evropě je cílem toho mého návrhu“ a úvaze o „souboji“
       Tak vynechte eufemismy a bavme se o evropské občanské válce,která je cílem vašeho návrhu.

      • vittta

       Typický Čech hledá výmluvy, jiné národy hledají řešení.
       Jasně, Tarasi, jen si posluž.
       Ale kdybys to náhodou nevěděl, tak typičtí Němci, Francouzi, Italové, Britové, Švédové, Nizozemci či Španělé řešení hledají déle než my, ale zatím nepřišli na nic jiného, než se negrů zbavit tak, že je pošlou k sousedům.

 5. embecko

  „Povídal jsem, že jsem byl v pátek pozvaný na promoci a tam se jedlo sushi. To jsou takové syrové ryby, s rýží a třeba i s kouskem lososa. A on mi říká: To není sushi, to je náhražka. Sushi to je taková jedovatá ryba, která zabila už několik lidí. Debata trvala asi půl hodiny, tak jsem šel domů, protože jsem měl tablet na nabíječce, přinesl jsem ho, vylezlo to i s obrázky, tak jsem mu to ukázal. Sushi je jen jedovatá ryba, opáčil. Ale někdy ani důkaz nepomůže,“ vyprávěl Labík.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/hospoda-olesnice-chlumec-nad-cidlinou-fake-news-sazky_1806191945_gol
  „90 procent lidí to bere, protože to vidí černé na bílém a staří chlapi, co tady přijdou, jsou zvyklí, že co je psáno, to je dáno, ti to berou. Ale je takových deset procent se hádají dál, i když to vidí napsané,“ popisoval svou zkušenost hostinský Dalibor Labík.

  • tresen

   To je teda obětavec.
   Tady je to podobné. Sushi je zkrátka jedovatá ryba, i kdyby se encyklopedisti rozkrájeli.

 6. embecko

  Mam ten dojem, ze se tu bavite o necem a ani nevite o cem…to snad byl vitttu dialog s Otikem u Tarase plodnejsi, nezli Tarasuv se Sauelm tady (nechce to tu Janika zavrit?).

  Predstavte si beznou islamskou spolecnost roku 1990 pred americkymi utoky. Ne wahabistickou, ale treba tureckou, anebo bosenskou.
  Zadne obrizky, zadne kamenovani, zadne 9-ti lete nevesty, zkratka neco jako nase spolecnost v Cesku, jen misto kostelu mesity + nabozenske povinnosti k tomu patrici. Tedy umirnena islamska spolecnsot, slozena z vlazne vericich muslimu.
  V cem by byl rozdil oproti nasi soucasnosti? Co bychom ztratili, o co bychom prisli? A co ziskali?

  • embecko

   Jako vychodisko bych nabdl tyhle body:
   1) Islamska spolecnost vychazi z krestanstvi a jeji moralni poselstvi se od bible lisi tim, ze je dusledne uplatnovano
   2) muslimove nepodehaji konzumnimu stylu, nejsou orientovani na zisk a staci jim bile tricko, mobil a ojety bavorak
   3) jeich spolecnost je rodino- klanove orientovana a dokaze zajistit socialni zabezpeceni temer kazdeho sveho clena

 7. Saul

  Tak ještě jednou.
  Týká se váš návrh islamistů a militantních projevů islámu,nebo islámu a jeho jakýmkoliv projevům všeobecně?
  Sice jste se vyjádřil dost jasně,abych pochopil,že preferujete tu druhou možnost,ale potom nechápu proč si nabíháte na vidle sám
  nějakými poznámkami o likvidaci islamistů.
  Putin otevřením mešity jasně ukázal,že proti islámu nic nemá :
  „Ruský prezident je přesvědčen, že se mešita „stane pro muslimy v Moskvě a v celém Rusku nejdůležitějším duchovním centrem, zdrojem osvěty, šíření humanistických idejí a původních pravých hodnot islámu“
  Vy jste intelektuálně psal o nutnosti postavit islám mimo zákon s cílem ho záměrně radikalizovat a na mé doplňující otázky ohledně tak zajímavého projektu jste zatím neodpověděl.

  • taras2

   V islámu je každý věřící kuklou, ze které se kdykoliv může vyklubat islamista, záleží jenom na poměru sil s jinověrci nebo bezvěrci, proto nemá cenu rozlišovat mezi umírněnými a islamisty. Pokud nad nimi převáží (a v Evropě jim stačí – díky demokracii, kterou jinak opovrhují – prostá většina), pak se prosadí islámská ideologie bez nějakého wenn und aber, pokud by někdo chtěl odporovat, pak se změní v islamisty i ti vaši „umírnění“ a z odpůrců nadělají sekanou. Islám je nacizmus v rouše náboženském, proto zločinný, proto s ním nelze najít kompromis v rámci jedné společnosti, protože tu sekulární a demokratickou změní na bigotně náboženskou. Konflikt s ním je v evropských zemích, kde se usalašil a kde dosáhne na významná procenta podílu na obyvatelstvu, nevyhnutelný, proto je nutné vyvolat ho v době, kdy ještě „věřící“ nedosáhli své plné síly (skrze ty dělohy). Situace je srovnatelná s obdobím Mnichova: muslimy (Hitlera) je (bylo) nutné zastavit v době, kdy k tomu ještě je (byl) čas. Když se nezastaví, pak… (druhá světová).

   Co se Putina týká, vy jste nedoslýchavý? V. V. napřed zlikvidoval cca 50 tisíc vyznavačů islámu v Čečensku, pak milostivě otevřel mešitu, aby ukázal svou slunečnou tvář. Vy ten druhý, zcela formální akt vidíte jako důležitější než těch padesát tisíc mrtvol?

   • Saul

    Dobře,tím jste potvrdil,že vám jde o plošný zákaz islámu.
    A ty moje otázky?
    Neberte je jako ironické,nebo moralizující,na takové téma by se samozřejmě také dalo dlouho diskutovat,protože popíráte jednu ze základních lidských svobod(svobodu vyznání) zaručenou ústavou,ale to teď nechci vytahovat.
    Berte moje otázky čistě jako technické.
    Takže se ptám,jak hodláte bojovat proti milionům v jedné chvíli zradikalizovaných muslimů,kteří zvolí ke svému boji terorismus,nebo nějakou formu partyzánského boje a nebudou tak snadno identifikovatelní,vnějškově se třeba islámu vzdají,ale vnitřně přijmou tu nejradikálnější formu džihádu.
    Kam mají odejít v případě,že se rozhodnou pro exil v muslimských zemích,které by je v takovém množství s největší pravděpodobností nepřijaly?

    • Kamil Mudra

     Zákazy obecně vedou k radikalizaci, ať už se týkají čehokoli. Dle mého mínění je jediné řešení v důsledné ateizaci každé státní správy s nulovou tolerancí k jakémukoli náboženství. Postoj státu k občanovi a vůbec ke každému kdo se pohybuje na jeho území by měl být: „Mne tvé náboženství vůbec nezajímá. Vyznávej si co chceš ale dodržuj zákony, místní vyhlášky a místně nastavená pravidla (školy, kempy, pracoviště, parky, koupaliště…) a vůbec se nepokoušej argumentovat svou vírou.“
     Bohužel jde o řešení utopické v demokratickém systému, kde se jakákoli menšina může začít prosazovat i proti státu a majoritní společnosti, pokud se jí podaří zformulovat své požadavky do průchodné podoby, případně nějakým způsobem zlanařit potřebný počet zákonodárců a tím takovou důslednost státu postupně nahlodat až rozložit.

    • taras2

     Saul 13:00 – „popíráte jednu ze základních lidských svobod(svobodu vyznání) zaručenou ústavou,ale to teď nechci vytahovat.“ – jestliže to vyznání (islám) diktuje svým věřícím, aby jinověrce tolerovali pouze v případě, že budou svým islámským pánům platit daň a nevěřící a odpadlíky od víry přikazuje fyzicky likvidovat, pak nemá právo na to, aby bylo respektováno, dokonce je nutnou obranou lidských práv tohle svinstvo zakázat a pronásledovat.

     „Kam mají odejít v případě,že se rozhodnou pro exil v muslimských zemích,které by je v takovém množství s největší pravděpodobností nepřijaly?“ – oni je musí přijmout, protože ti žadatelé budou (díky svému pronásledování kvůli víře) splňovat podmínky pro udělelní azylu. Ono to právo má sekyru o dvou ostřích a neplatí jenom pro jednu stranu.

     „Takže se ptám,jak hodláte bojovat proti milionům v jedné chvíli zradikalizovaných muslimů,kteří zvolí ke svému boji terorismus,nebo nějakou formu partyzánského boje a nebudou tak snadno identifikovatelní,“ – stanným právem, zbavením občanských práv, armádou (konečně k něčemu bude), odebráním sociálních dávek, násilnými deportacemi do vojensky zajištěných předmostí na pobřeží Afriky. Jde tady o kejhák, je to krutá válka a na zradikalizované zločinné primitivy a náboženské fanatiky, páchající násilí na bezbranných, nelze aplikovat lidská práva; oni se jich sami vzdali. Je to válka, přítelíčku, a v té se střílí. Musí být ale napřed zřejmé, že je to jejich volba, nikoliv Evropanů, čemuž vráží kudlu do zad Angela Saul Merkelová a podobní andělíčci.

     • Saul

      „Je to válka, přítelíčku, a v té se střílí. Musí být ale napřed zřejmé, že je to jejich volba,“

      Tak zatim je zrejme,ze to je hlavne vase volba,andilku.
      Vy se jejich dusledku uz nedozijete a tak se jen divim te vasi averzi k mladym lidem.
      Jestli se budou muset potykat s tim,co jim odkazujete,tak pred nimi klobouk dolu.
      To uz bude o necem jinem,kamaradicku,nez zvanit u kompu na blogu a diskusich o nejake valce,kterou se sam snazite rozpoutat.

      • taras2

       Takže jste z věcné roviny přešel k dojmologii. Ono vám totiž nic jiného nezbývá, protože s fakty nelze zacházet tak, jako islamista s kozou kozičkou. Jeden málo inteligentní kecal už před časem (několik let) neuměl používat mezerník po čárce, jenom si nemohu vzpomenout, pod jakým nickem vystupoval. Ale je to jedno, od té doby nezmoudřel.

       • Saul

        Ve vecne rovine se v diskusi obvykle nepouziva podsouvani a prirovnavani diskusniho oponenta ke svym ideovym nepratelum,jak jste to prvni udelal vy.
        Takze toho radeji nechame,tesilo mne.

        • vittta

         Tohle se ti obzvlášť povedlo.
         Ani bych se nedivil, že tomu fakt věříš, jako že ty to neděláš, ale dělají to jiní tobě.

      • Saul

       „Vy se jejich dusledku uz nedozijete “
       Vas verny druh v boji a “ slusny MUZ“ mne nize upozornuje na drobnou netaktnost v mem sdeleni.
       Tak jen upresnim,ze to same,co jsem prorokoval vam,bych klidne uvital i sam.
       Ale kdyby uz k vam byl osud tak kruty,ze byste se musel snad i aktivne ucastnit toho,co prorokujete vy,tak si aspon peclive vybirejte svoji kralovskou bojovou druzinu.
       Asi by nebylo nejidealnejsi v krute vrave boje s nimi zacit resit neshody s EET,nebo zavrenou Terasu:-)
       Valka je valka,tam se musi jeden na druheho bezvyhradne spolehnout a verit mu ,aby mohli spolecne uspesne zabijet,byt i bezbranne a nevinne.

       • vittta

        Na mě se Taras může spolehnout.
        Neshody s EET vyřešíme potom.
        No a s tím zabíjením bezbranných a nevinných…
        Ti se zabíjejí i bez války.
        Třeba se vtrhne do nějaké země, a tam se bombarduje a bombarduje.
        Ale válka to není, je to svrhávání zlého diktátora a demokratizace.
        Takové zabíjení je dobré podpořit, dokonce se na něj používají i humánní bomby, jak jistě víš.

     • vittta

      Souhlas s Tarasem!
      A Saule, pěkně se nám sluníčkoradikalizuješ, já myslel, že to není nakažlivé, ale nyní vidím, že sluníčkismus je duševní porucha, kupodivu nakažlivá.
      Píšeš přesně ty sračky, co tvoji sluníčkoví kolchozníci, dokonce jsi vytáhl Tarasův věk a jeho smrt v jakési dohledné době, a zároveň politoval mladé.
      Tahle speciální odnož sluníčkismu se jmenuje Peheismus, vole!
      Mám fakt radost, že jste vy kriplíci tak slušní, že mě může MaB buzerovat, že zrovna já mám co mluvit o slušnosti.
      MaB je nicméně počítačový program, nemá z toho rozum, ale ty jsi člověk, i když nemocný.

   • embecko

    „V islámu je každý věřící kuklou, ze které se kdykoliv může vyklubat islamista“
    Takze Vladimir Vladimirovic zabil v Cecne 50 tisic islamistu, coz odcinil tim, ze v srdci Ruska postavil mesitu pro 100 tisic muslimu, ze kterych se muzou kdykoliv vyklubat islamiste?
    Tak to je tedy chytrej kluk….

    • kočka šklíba

     No zase na druhou stranu v Moskvě budou asi pod lepším a stálejším dohledem než někde v Čečně. Vzhledem k tomu, že muslimů je v Rusku hodně, nemůže přece zakázat mešity. Ale je fakt, že jich tam bylo dost vždy a nikdy jsme neslyšeli (alespoň já) před rokem 1989 o takových problémech jako se nyní ukazují v Západní Evropě. A ostatně i v Rusku, jenže tam asi narazili (muslimové), ale stálo to mnoho životů. Zajímavé je, že tzv.sluníčka tohle nevidí, že prostě všude kde se vyskytuje islám, umírají násilně lidé.

     • embecko

      Rusti muslimove nejsou jen Moskva s Kavkaz, kocko:
      Ke Kazani lze rici zajimaveho to, ze ji zalozili Bulhari, lezela ve stredu obchodni stezky ze Skandinavie do Iranu a ze jejim nejstarsim mincovnim nalezem je ceska (svatovaclavska) mince z 11. stoleti:
      https://www.thetranssiberiantravelcompany.com/destinations-list/russia-introduction/kazan-travel-guide/

      Pro vitttu:
      „Putin těžko může se svými muslimy něco dělat, nemůže se jich zbavit.“
      To nemuze ani EU. Evropanum zalezi na vzdelani vlastnich deti a tak jich mnoho nemaji, na rozdil od muslimu. Ti ziji v tradicnejsi (jednodussi) spolecnosti a dnes nabiraji na sile, protoze jim nikdo neklade zadna omezeni a nekladou si je ani oni sami. To je prosta logika veci, nic sloziteho.
      Na trendu islamizace nic neresi pokracovani v imigraci, ale ani integrace, ktera je myslena jako obcanske akceptovani STAVAJICICH zakonu. Islamizaci dokaze zvratit jedine asimilace a to, vzhledem k poctu jiz usedlych muslimu, mozna pouze ve forme „cinske kulturni revoluce“. Cinane v tom pokracuji i dnes (na vychode), kazde rodine je pridelen kulturni pracovnik, co nekolikrat tydne navstevuje muslimske rodiny a kontroluje, zda- li deti umi cinsky, dodrzuji cinske zvyky a svatky a znaji cinskou historii. S rodinou je nekolik hodin az cely den a to 2-4x tydne.

       • vittta

        To JE řešení.
        Nebyl bych proti.
        Vlastně ani jiná možnost není.
        Tedy mírová.
        Dovedu si představit situaci- a jsou třeba ve Francii údajně takové plány, že se vyprovokuje občanská válka, a muslimové se prostě pobijí, alespoň ti, co neutečou.
        Ono totiž- a to už tedy je z mé hlavy- se muslimů takto zbavit jde.
        Stejně jako k nám migrují oni ze svých zemí a žádají azyl, tak klidně mohou migrovat i třeba z Francie, jako své země, pokud jim Francouzi udělají život dostatečně nesnesitelný.
        Nakonec stejně rozhodují silní, všechny ty kecy o nějakém mezinárodním právu…pche…
        Kdo něco namítá, když Francouzi (a nejen oni) někoho bombardují?
        Nikdo ani necekne, je to celé jedna velká komedie.
        Čína ukazuje třetí cestu, ale jen proto, že jich tam je málo.
        Jinak jsou jen dvě možnosti.
        Plná islamizace- tedy podvolení, nebo válka!

         • vittta

          Nejhorší na tom je, že třeba Čína si porodnost kontrolovala zákazy a omezeními, Evropa si porodnost regulovala masivní antikoncepcí a ženskou emancipací, což mohlo být i mimoděk, tedy „nasycená“ (ve smyslu nasycenosti obecné, jídlem zbožím, kulturou, bydlením) společnost sama sebe reguluje a ani samci, ani samice nechtějí moc dětí, ale chtějí si „užívat“ života v dostatku.
          Negři a čmoudi řeší svou porodnot tak, že posílají svoje lidi jinam, a při té příležitosti, dle vývoje, mohou i něco vydrancovat.
          Lidé jsou si rovni, ale představa, jak černošští inženýři drží v chodu výzkum a vývoj, a černí dělníci svou vysoce kvalifikovanou prací drží vysokou úroveň průmyslové výroby, je úsměvná i pro toho největšího sluníčkáře.
          Sluníčka mají negry jako opičky na hraní, ne jako pilíře samotní lidské civilizace.
          S pádem Evropy totiž nejde jen o vymření bílé rasy, ohroženo- a to akutně- je samotné lidstvo jako takové!

        • embecko

         Cina ovsem lehce dotahuje:
         V roce 2000 v ni zilo 25 milionu muslimu (1,7%), letosni odhady jsou asi 45 milionu (az 3%).
         Evropa ma 5% muslimske populace, pri nulove imigraci vystoupa v roce 2050 jejich pocet na 7,5% (cirka 30 milionu).
         Pri zachovani prumeru imigrace z poslednich let („stredni imigrace“) bude v roce 2050 v Evrope na 75 milionu muslimu, cirka 15%.
         Takze trend tu je i pri nulove imigraci a muze se zvratit jedine asimiliaci. Tedy mozna, jak je v tom uspesna Cina, netusim.

      • embecko

       A jeste neco,,,tady jsou zajimave stranky s populacnimi statistikami jednotlivych zemi (je to na strance az dole):
       http://countrymeters.info/en/Egypt
       (Pod rubrikou „Contents“ je male policko „Select Country“)
       Egypt v roce 1950 mel 20 milionu obyvatel -> v roce 2018 ma 100 milionu -> v roce 2050 vyhledove 150 milionu
       Pakistan (1950) 40 milionu -> 200 milionu -> 310 milionu
       Nigerie (1950) 40 milionu -> 200 milionu -> v roce 2050 vyhledove 400 milionu

       Tolik pro zamysleni nad vyrokem „Neda se tomu zabranit, je to jako potopa, Evropa muze prijmout klidne 100 milionu uprchliku“). Tak bych chtel slunicka trosku uklidnit tim, ze 100 milionu je smesny odhad, ony jich prijdou miliardy. Co to udela se slunickovymi zivoty, to vi jen xenofobove, na slunicka je to moc slozita uvaha.
       Strnaky, kde lze najit populacni vyhledy dam do jineho prispevku, jinak to spadne do schvalovani.

       • vittta

        Sluníčka se rádi podělí, a přijmou stejnou životní úroveň, jako je v Nigerii či Pákistánu.
        Je to totiž v souladu s jejich hodnotami.
        Bez obrany bude celá Evropa vyžraná a vykradená za dva roky, a pak se negři sežerou navzájem.
        O nějaké humanitě najednou nebude ani řeči…

      • kočka šklíba

       To také nikde netvrdím embéčko, vyjádřila jsem se k otevření mešity Putinem. Podle mého, muslimy tam má, většina je asi docela umírněná, takže svým činem dal najevo, že muslimové ano, ale ……..V Moskvě je, jak jsem psala, pod dohledem, určitě tam ruské tajné služby mají svoje lidi a on může prohlásit, pokud by došlo (zase) k nějakému islámskému násilí, že jim stát vychází vstříc a oni ale musí také státu něco vrátit. Takže nepodporovat terorismus a nepodporovat násilné formy islámu, zejména wahhábismus.

    • vittta

     Teorie je teorie, Saxi, a praxe je praxe.
     Putin těžko může se svými muslimy něco dělat, nemůže se jich zbavit.
     Zmasakroval (Rusko zmasakrovalo) 50 000, aby ukázal, že si z něj nikdo kozy dělat nebude, ale když bude loajalita- bude také klid.
     Ti muslimové tam jsou, byli a budou.
     To samé v západní Evropě, ti, co tam jsou, už tam jsou, Saul a MaB tady sice manipulují, co jako s těmi, co mají občanství, ale na druhou stranu, co je nám do toho?
     Pro ně bych měl tu radu, že by se měli zbavit těch, co jsou tam neoprávněně a žádné další neoprávněné nebrat.
     Když budou dostatečně tvrdí, a prolijí dostatek krve, tak si ti, co už je tam mají, mohou dát majzla, Rusku stačilo pouhých 50 000 duší, čímž demonstrovalo JASNĚ A ZŘETELNĚ, že si pořádek doma udělá za jakoukoliv cenu.
     Myslím, že na západě by to vyšlo „laciněji“.
     Ale my se bavme o NÁS, o naší svaté ČR, kde negry a čmoudy ještě v tak hojném počtu nemáme, ač je třeba říci, že se nám množí silně cigoši.
     Tady se něco ještě dělat dá, a prolít krev můžeme málo, nebo dokonce vůbec.
     Základem je to, co jsem napsal, byrokratická zátěž, přijetí přísných zákonů, podmínění sociálních dávek- což by se hodilo i pro naše cigoše, případně jiná netáhla, a kontrola obchodníků s chudobou, a velice přísné zákony.
     Ubytovny pro potřebné by měly být státní, v každém městě je nějaký objekt, který se nevyužívá.
     Pro svobodné jeden pokoj s hajzlem a sprchou pro 6 lidí, pro rodinu jedna cimra, případně dvě, v 10 zamknout, ráno v 5 odemknout, a vrátný.
     Náklady ve srovnání s placením vyděračů zlomkové, efekt OBROVSKÝ.
     Ono to zase tak složité není.
     My svou odhodlaností zabráníme invazi islámu, a pak smeteme vlastní zrádce a kuplíře s bídou.
     Ta doba přijde, a asi čím dřív, tím lépe.

    • taras2

     embéčko: „Takze Vladimir Vladimirovic zabil v Cecne 50 tisic islamistu, coz odcinil tim, ze v srdci Ruska postavil mesitu pro 100 tisic muslimu, ze kterych se muzou kdykoliv vyklubat islamiste?
     Tak to je tedy chytrej kluk….“

     Pokud myslíš, že mešita porodila sto tisíc muslimů, tak potom ano.

     • embecko

      Od 2. cecenske valky doted porodily ruske mesity nikoliv 100 tisic, ale rovny milion muslimu, takze ted tam maji (oficialne) neco okolo 18 milionu. Tolik alespon Stratfor (tam delal reditele liska Friedman.)

   • Saul

    A ještě k tomu příkladu Německa,Hitlera.
    Němci se radikalizovali právě důsledkem toho,že byli odsouzeni do izolace,ekonomicky ruinovaní ,čelili mezinárodnímu zostouzení…
    Nebýt toho,nemuselo by zřejmě být ani Hitlera ,ani Mnichova.

    K islámu také ještě jednu poznámku.
    Zdaleka nejde jen o víru.
    Pro muslima znamená islám tradici celého jeho rodu.
    Může zajít do mešity jednou za rok,nebo vůbec,ale pořád se bude cítit muslimem.
    Žádným zákonem ho nemůžete z těch rodových kořenů vytrhnout.
    V Koránu je dovoleno muslimovi nevěřícím lhát,takže klidně se oficiálně islámu vzdá,ale vnitřně o to víc zradikalizuje.

    • pacifista

     K prvnímu odstavci: Vy o tom mluvíte jako by se s tím dalo něco dělat. Nedalo. Vždyť toto se plánuje leta dopředu a my v dolních patrech jsme proti tomu bezmocní. Tato mašinérie nás vždy semele, křik nepomůže.

     • tresen

      Baže. Ufoni, co to naplánovali, už dávno odletěli zpátky do vesmíru, tak se to nedá reklamovat.

      • pacifista

       Ufon budete nejspíš vy, poněvadž to vypadá, že neumíte používat lidský mozek. Máte patrně v hlavě něco jiného, ale lidský mozek to určitě nebude, poněvadž si nedovedete dát dohromady souvislosti. Podívejte se za sebe, jak šly dějiny! Vy ale nepřemýšlíte a myslíte si, že všechno se děje jen tak samo sebou, že na to nemá nikdo vliv. Jste naivní. Přestaňte hloupě vykřikovat nesmysly, když nemáte argumenty. To co zde předvádíte připomíná kvokání.

      • pacifista

       Ještě trochu osvěty. Snad budete natolik vnímavá, že tento úryvek z článku osvětlí vaše naivní myšlení.

       Nyní si prý Valenčík klade otázku, jak je možné, že Merkelová došla až tak daleko. „Není jiné vysvětlení než to, že je vydíratelným slouhou jádra současné globální moci, které zdegenerovalo a vede totální válku v goebbelsovském stylu,“ odpověděl si a zmínil, že žádný z představitelů tzv. demokratické opozice (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN) nevyjádřil protest proti nehoráznému výroku. „Není to ‚demokratická opozice‘, ale jsou to obyčejní slouhové slouhů či poskoci současné globální moci,“ uzavřel s tím, že doufá, že Ministerstvo zahraničí pozve k vysvětlení nehorázných výroků německého velvyslance a bude informovat veřejnost o výsledcích.

       • pacifista

        Co myslíte, nepatříte k těm slouhům? Ač na tom nejspodnějším stupni, ale přeci jen slouhům.

        • Saul

         A kam vlastne patrite vy,pacifisto?
         Zatim se tu projevujete jen jako cistic bot sveho pana,nebo konspiracni blazen.

         • pacifista

          Já vždy patřím jen sobě, nikomu nedělám onuci a může být režim jaký chce. Tak jako za minulého režimu by mi nepřišlo na rozum vstoupit do KSČ třeba jen proto aby moje děti měly lepší podmínky pro přijetí na školy, tak ani dnes nenosím klapky na očích jen proto, že komunisti již nevládnou. Vám přeji abyste už konečně vzal rozum do hrsti a zbavil se své sprostoty, jak by řekl bratr Slovák. Konspirační blázen určitě nejsem, ale vy jste tu přece od toho abyste takové věci bagatelizoval. Co kdyby lidé začali přemýšlet, že? Jste vlastně takový místní inkvizitor. Těm se dobře dařilo ve středověku, tam byste si přišel na své.

          • Kamil Mudra

           Pasou se tak krávy na louce, spokojeně přežvykují a pak jedna z nich povídá: „Hele holky, mě je to nějaký divný. Ráno nás pustí ven, než se vrátíme tak nám uklidí a připraví všelijaký pochoutky do žlabu, odsajou nám to mlíko aby nás netížila vemena. Mě se zdá že to takhle nemůže být pořád. Že nás jednou někam odvezou, zabijí nás a celé nás zpracují – maso, kůži… prostě všechno.“
           Druhá kráva se k ní otočí a povídá: „Už zase žvaníš ty svý konspirační teorie?“

           Jen Saula nepřeceňujte, pacifisto. Inkvizitoři, na rozdíl od něj dobře věděli o co jim jde. Saul tady pobíhá s kartáčem a hledá jaké boty by vyčistil, vlastních nemaje. A když vidí že vy nějaké čistíte tak mu ani nepřijde na mysl že byste nějaké vlastní mohl mít. :-)

          • vittta

           To se ti tedy povedlo přímo výstavně!
           Lepší specifikace Saula se napsat nedá.

          • tresen

           Takže jste do KSČ vstoupil z idealistických důvodů?
           I takoví byli, i když vzácní, urážet vás kvůli tomu rozhodně nehodlám.
           Jiná věc je, že jste se usnesl, že jste ta Kamilova kráva na pastvě, a koukáte, kde je ten farmář, který vás jak to dobytče pošle na jatka. A když ho nevidíte, jste z toho celý nervózní. Musí někde být, jinak by váš život ztratil smysl.

          • Saul

           Tak vám,Kamile, vaše bačkůrky čistit určitě nebudu.
           To jste přece musel pochopit už dávno,tak si nedělejte plané naděje.
           Konkrétně u vás je obzvláště zajímavé sledovat,jak si svoji možná dříve elegantní obuv záměrně špiníte výkaly a zvratky nějakého daleko hloupějšího spratka a ještě vám to činí jakési zvláštní potěšení.
           Zřejmě to vašemu životu dává nějaký nový,dosud nepoznaný a vzrušující rozměr.
           Svým způsobem jste pro mne a směřování mého vlastního života příkladem.
           Odstrašujícím !

           A co se vašeho příkladu s kravkami týká….
           Napadá mne spíš přirovnání ke stádu volů,kterým stačí na splašení pár štípnutí nějakého hovada a poženou se na tu porážku sami ,hned a ještě s nadšeným bučením.

          • vittta

           Aha…
           No ale Třešni, Pacifista píše, že do by KSČ nevstoupil, takže klasicky plácáte ty svoje nesmysly, když vám z toho vyšlo, že vstoupil z ideologických důvodů?
           Já nevím, třeba Pacifista vstoupil, a pokud by to bylo z ideologických důvodů, co by na tom bylo špatného?
           No ale vy se nesmyslně bijete v prsa, jak Pacifistu za (zřejmě) neexistující příčnu nehodláte urážet.
           Nic méně ho v zápětí urážíte, že je ta Kamilova kráva na pastvě, který hledá svého farmáře,( v kontextu pána, nebo prdel, do které by vlezl) a když ho nevidí, je nervózní, a by byla uráčka co největší, je to vyšperkováno životem, který pro pacifistu ztratil smyslu.
           Důvod svého tvrzení ale už neuvádíte.
           Jste maximálně ubohá a trapná, a také špičkově hloupá.
           Vy nejste Kamil, jak jste si asi v záchvatu sebezalíbení myslela.
           Ten takové věci napsat umí s nadledem a inteligencí.
           Vy, pokusem o totéž, jste stvořila jen tuberácký chrchel!

          • vittta

           Sleduj Kamile, jak se místní kavárníci vzájemně podporují.
           I kdyby napsal kterýkoliv z nich jakoukoliv sračku, vždycky s ní ti druzí budou souhlasit, nebo alespoň toho druhého rádi čtou.
           Nedávno tady MaB napsala, že ráda čte Třešeň, což mě udivilo, protože za dobu, co sem chodím, jsem ještě neviděl, že by Třešeň napsala něco zajímavého, a dokonce jsem přesvědčen, že nenapsala ani nic tak zajímavého, aby se to líbilo MaB..
           Z mého pozorování vyplývá, že lídrem místní sluníčkové buňky se samozvaně chce stát Saul.
           Ten postupuje v souladu s kavárnou, a kromě podpory ostatním sluníčkům, předvedl ještě odhalení vůdce naší kulturní bandy.
           Tím jsem já, a všichni ostatní mě tady bezmyšlenkovitě poslouchají, a Saul to dává každému nevybíravě najevo, zde třeba Pacifistovi, který mě nějak leští boty, i když v názorech, které zde Pacifista napsal, vůbec nevystupuji, a jde v podstatě o minivlákno k Třešním ufonům, kdy Třešeň rázně vstoupila,plivla, aniž by se namáhala vysvětlit svůj postoj.
           Proč to píšu.
           Zde se v malém nějak přirozeně vytváří model společnosti, který kolem sebe vidíme i v rámci ČR, ale i EU.
           Tady (ČR) je vůdce Zeman, resp.Putin, kdo je zrovna „blíž“, a jejich příznivci jsou všichni, kdo nesouhlasí s nějakým „správným“ názorem, který sice je správný, ale nemá oporu v realitě.
           Jestli dotyčný oponent má opravdu rád Zemana nebo Putina nikdo nezkoumá.
           Dotyční „blbci“ svému pánu věrně slouží, dělají mu užitečné idioty, v jejich vykonstruovaných cílech (touha po moci, směřování na východ, v případě Putina zase směřování na západ pomocí milionů krvelačných vojáků), a je to ta blbější část populace.
           Postupně se vytvoří skupina, která je agresivní a intolerantní, a oponenti jsou čím dál víc osočováni, což je způsobeno tím, že si z toho osočování oponenti nic nedělají, protože je to skupina v podstatě neagresivní a tolerantní, jsou to normální lidé, co chtějí normálně žít, proto jich je také mnohokrát víc.
           Těžko pro to hledám oporu v minulosti, protože jsem zjstil, že se vlastně moc nedá zjistit, kdo vlastně reprezentoval jaký směr, pokud tento společenský model- tedy skupina agresivních řvounů proti zbytku společnosti. už fungoval.(složení společnosti v minulosti svým způsobem ani neumožňovalo vznik, resp. projevení tohoto modelu)
           Byl by tedy tím pádem součástí samotné lidské kultury, resp. biologické podstaty člověka, nebo jak to nazvat.
           Tak jsem ve fázi „výzkumu“ a hledání paralel, ale už nejméně rok, a ne a ne se někam pohnout z místa.

          • Kamil Mudra

           Vy byste si, Saule, měl hlavně vyčistit brýle, abyste si mé odolné a dobře udržované boty nepletl s bačkůrkama. Až prokouknete tak pro jistotu věnujte trochu pozornosti svým bosým nohám. Mám dojem že vám na nich raší nějaká plíseň. Ale možná jste si toho už všiml a proto jste tak nerudný až se vám to promítá do výraziva.
           Co se obecně skotu týče – nesmíte věřit všemu co o něm slyšíte. Kdybyste se s ním někdy setkal naživo, jistě by vaší pozornosti neuniklo s jakým stoickým klidem přijímá hovadí (spr. ovádí) útoky a případná kastrace toto nijak neovlivní.

          • Saul

           Tak problém s plísní bosí lidé většinou nemívají,to spíš ti dobře obutí.
           Ono vůbec není špatné se občas projít bosky.
           Člověk mnohem lépe vnímá kvalitu materiálu,po kterém kráčí,dá si větší pozor do čeho šlape a také slyší,jak dupou ostatní.
           Schválně si to někdy zkuste.
           Až jednou budete pochodovat ve vojenských okovaných botách,tak na to budete ještě rád vzpomínat.

          • MaB

           Ano, neni nad reflexni terapii !

           Ta radi: zujme boty a najdeme vnitrni mir, ktery nam schazi..
           A hlavne:
           Kdo chodi bos, je nad veci !
           (diky, Astre ! :))

          • Kamil Mudra

           Bos chodím v přírodě a nebo doma. Tedy tam kde lze vnitřní mír posílit.
           Jinde raději zůstanu nad věcí pomocí silných podrážek. :-)

          • pacifista

           Tak si to tu čtu a říkám si: „Je to stejné jako házet perly sviním.“ Kamilovi a vitttovi děkuji za podporu a zároveň se zavazuji, že na trolly nebudu reagovat ani tehdy, když oni sami si mne začnou brát do huby. Je to opravdu zbytečná ztráta času. Nejúčinnější a proto nejlepší je ignorovat je. Zkuste se nad tím zamyslet. S kým by potom diskutovali a o čem? Vždyť jsou jak ohraná deska.

          • vittta

           Teď to dole píše Kamil.
           Tady není opozice (píšu k tomu já) ale vesměs je to tak, že se utvořili virtuální ostrůvky stejných názorových skupin.
           Vzájemně se plácají po zádech, a opozici nepřipouští.
           Také mají svou hiearchii, kde někdo může víc, jak jiný.
           To třeba tady teď není, a funguje to.
           Ostřejší jedinci, jako jsem třeba já, musí sami držet linii posměšků a agrese na nějaké hraně.
           Svým způsobem je ale každý prudič požehnání, Třešeň, MaB, Saul, občasné návštěvy Seala a Tribuna…
           Seal a MaB byli velice výkonní, a plácají takové nesmysly, že sami o sobě vzbuzují zájem, co to je vlastně zač.
           Sice je to „ztráta času“, ale zase…..někdy člověk píše i proto, aby ten čas ztratil, nebo lépe řečeno vyplnil.
           A je také pak možné- dík udržování blogu v chodu, čas od času opravdu do hloubky podiskutovat.

          • Kamil Mudra

           Seal je dle mého mínění diskutér na kterého se tvé hodnocení vůbec nehodí. Má ve zvyku psát k věci a svá mínění poctivě argumenty podložit. Nemusíš s ním vždy souhlasit ale nejde o nějaký bezobsažný hovor ve kterém ti protějšek nenaslouchá a utíká při argumentační nouzi.
           Tribun je sice poněkud zapikolován v některých svých názorech a leckdy se „otočí zády k hozené rukavici“ nebo vyvlíkne až absurdní hláškou, ale když se ho podaří do hovoru vtáhnout, je schopen hovořit na úrovni.
           Ostatně, uvědom si že svůj blog vede už řadu let a je jediným kdo na něm úvodní témata vyvěšuje. Už to o něčem svědčí.

          • Saul

           V hodnoceni Seala mate Kamile urcite pravdu,ale obavam se,ze jste v tom komentu diky vittovi zase mimo misu,protoze ve svych nescetnych psychickych poruchach si vitta mne a Seala neustale plete.
           I kdyz pri jeho absenci sebereflexe,kdo vi….
           Kazdopadne po te zimni snad jen dvoudenni diskusi se Sealem vitta skoncil na diskuterske JIPce zmlacenej jako zito.
           Ale treba mu uz otrnulo,u nej clovek nikdy nevi(asi ani on sam o sobe)

   • MaB

    Nechci vám to komplikovat, ale soudy v Bagdádu od začátku roku řešily stovky případů zahraničních radikálů a 280 jich buď odsoudily k smrti, nebo na doživotí.
    Mezi nimi je i několik cizinek jako Mélina Boughedirová, kterou poslal irácký soud do vězení na doživotí za členství v ženské mravnostní policii IS, i když tvrdila, že ji ovlivnil manžel. Mélina Boughedir a Maximilien Thibaut, oba rodili Francouzi, k islámu konvertovali. A takových se ze Sýrie nebo z Iráku vrací také dost. Kam s nimi ?

    • vittta

     Někde psali, že je Francouzká tajná služba rozkázala postřílet, což jsem plně chápal.
     Zřejmě k tomu v mnoha případech i došlo, ale to se nikde do světa nevytrubuje.
     Tihle lidé jsou ohrožením slušných občanů , a zde zdůrazňuji, že bez ohledu na barvu kůže.
     Milosrdenství je zde projevem slabosti.
     Bohužel, MaB, Bohužel….

 8. astraustralia

  Ve 3tim tydnu v letni CR si dovoluji vstoupit a obohatit o multiculturni prispevek :-)
  (aneb korektnost musi byt kdyby na chleba nebylo)
  Jinak prilis krasne na to travit prilis casu na Internetu:-)

   • pacifista

    Výborné! Názorná ukázka jak to dnes funguje, hlavně pro ty co ještě nepochopili.

   • Kamil Mudra

    No sláva:-) Taky jsi mě potěšil tím že jsi se ozval. To víš, v našem věku…

  • vittta

   To je dost, příště dejte radši vědět.
   Jak slouží zdravíčko?

  • vittta

   Vždycky jsem říkal, že Hitler a jehi Mein Kampf je dnes pro sluníčka v EU vzorem.
   Vesměs o tom zatím ještě nevědí…..

 9. Saul

  Pochopili mnozi a uz davno.

  https://blisty.cz/art/91527-jak-aktualni-predsudky-jsou-pro-nas-vyrabeny-vyrabeny-nekym-kdo-z-toho-bude-mit-prospech.html

  „Já náhodou znám fakta. Přátelé. Já jsem jen obyčejný Američan. Ale jsem americký Američan. A z některých věcí, které vidím v této naší zemi, se mi pění krev. Vidím tady cizince, kteří mají peníze. Vidím negry, kteří mají zaměstnání, která patří mně a vám. A říkám vám: Jestliže dovolíme, aby se tyhle věci děly dál, co se stane s námi, skutečnými Američany?“
  Muž: „Tyhle řeči jsem už slyšel. Nikdy jsem ale nečekal, že je uslyším v Americe.“

  „Pravda o negrech a o cizincích. Pravda o katolické církvi!“

  Muž: „Vy tomu, co říká, věříte?“

  Druhý muž: „Nevím. Zdá se mi to rozumné.“

  „A já vám říkám, přátelé! Nikdy nebudeme moci tuto zemi považovat za svou vlastní, dokud to nebude země bez negrů. Bez cizinců. Bez katolíků. Bez svobodných zednářů.“

  Druhý muž: „Zednářů? Zedníků? Co je špatného na zednících? Já jsem zedník. Ten člověk mluví o mně!“

  Muž: „A to už je něco jiného, že?“

  „To jsou vaši nepřátelé! To jsou lidé, kteří se snaží ovládnout naši zemi! Teď je znáte. Víte, co představují. A vy a já proti nim musíme bojovat. Zničit je, dřív než oni zničí nás.“

  Muž: „Než řekl zednáři, zedníci, vy jste byl ochoten s ním souhlasit.“

  Druhý muž: „Ano, ale on mluvil o – co ti druzí lidé?“

  Muž: „My ale v téhle zemi nemáme žádné druhé lidi. My jsme Američané, my.

  Druhý muž: „Ale co vy? Vy přece nejste Američan.“

  Muž: „Já jsem se narodil v Maďarsku, ale teď jsem americkým občanem. A já jsem viděl, co tyhle řeči dokáží způsobit. Viděl jsem to v Berlíně. Slyšel jsem tatáž slova, která jsme slyšeli dnes. Ale tehdy jsem byl hlupák. Myslel jsem si, že nacisté jsou šílení. Stupidní fanatici. Ale bohužel tomu tak nebylo. Víte, oni věděli, že nemají dost síly na to, aby porazili jednotný národ. Tak oni rozdělili Německo na skupinky lidí. Používali předsudky jako praktickou zbraň k ochromení národa. Samozřejmě, nebylo jednoduché to dokázat. Museli pracovat nesmírně usilovně, aby se jim to podařilo. Víte, my lidé se nerodíme s předsudky. Ty předsudky jsou pro nás vyráběny. Vyráběny někým, kdo něco chce. Pamatujte si to, až zase uslyšíte takovéto řeči. Někdo z toho bude mít prospěch. A vy to nebudete

  • vittta

   Já jsem Němec z porýní!
   Já jsem Němec ze Saska!
   Já jsem Němec z Mnichova!
   (nacistický propagandistický film, názvy odkud který Němec je, jsem doplnil já, neboť si to nepamatuji)
   Saule, předsudky jsou pro nás možná skutečně vyráběny, ale klasický případ, ale fakt ukázkový, je kampaň na dehonestaci „Slušných lidí“ , ze kterých se udělali pomalu nacitičtí vrazi.
   Co se týká předsudků, které má tento slaboduchý článek naznačit, pak opakuji po 1256, že ještě v r. 2014 především občané „nejvyspělejších“ zemí kvičeli nadšením, jak se jim multikulturní dílo daří, a vítali negry na nádražích nadšeně a upřímně jídlem a medvídky.
   Pak jim někdo vyrobil předsudek, že jo, a oni najednou nechtějí Merkel, Le Pen měla zisk pomalu 10 milionů voličů,a v Itálii zvítězila „ultrapravice“ .
   To udělal ten výrobce předsudků hodně mazaně.

   • embecko

    „Byl to zcela logický vývoj, před kterým mnoho lidí roky varovalo, ale byla jim zacpávána pusa ukřičenými sluníčky. Vzdušné zámky kulturních marxistů, co se po dlouhém pochodu institucemi a neziskovkami postupně ujali vlády nad většinou zemí západní Evropy, jim byly přednější než obavy občanů. Prvních novodobých muslimských států vzniklých na někdejším západoevropském území se ještě pravděpodobně dožiji. Demografie Marseille, Antverp, Lutonu, Birminghamu nebo Malmö mluví jasnými čísly. Nemohlo a nemůže to ani dopadnout jinak. Smutné je, že si pak na dnešních apologetech multikultury nevezme nikdo vůbec nic.“
    https://zemavek.sk/je-tu-cenzura-ti-lepsi-mladi-lide-akademik-neuprosne-o-dnesnim-cesku-zejmena-praze/

    • Kamil Mudra

     To je zatraceně dobrý článek, saxi. Ale nepřekvapuje. ČVUT bylo ostrůvkem pozitivní deviace už za minulého režimu. Doufejme že tento pedagog není bílou vránou ale pokračováním tradice.

     • oh

      Já jim to přeji. Třeba jen konečně dostali to, co jim jakási neziskovka před odchodem z Iráku naslibovala.

      • vittta

       Hlavně ať tam ale zůstanou.
       Německý daňový poplatník je z pomoci bližnímu nadšen, vždyť ti lidé utekli před hrůzami války, a jsou vděční za každé dobré slovo, a za každé auto, a každý luxusnější byt!

       • pacifista

        Neboj, bublá to tam pod pokličkou a jednou to přeteče. Nebude to však nic příjemného. Pak se budeme divit, kde je těm sluníčkům a botům konec.

        • vittta

         To vidíš tady přece.
         Sluníčka budou říkat, že tady negry nikdy nechtěli, a že nikdy nic neříkali o tom, že by negři měli dostávat nějaké prebendy.
         jen chtěli pomáhat lidem v nouzi, a to přece není nic špatného.

    • kočka šklíba

     Moc hezký rozhovor, co na to naše sluníčka?

    • pacifista

     Článek velmi zajímavý a pravdivý. Pro naše webová sluníčka by to měla být povinná četba jako ve škole. Chybí jim vzdělání a tak je to v jejich zájmu. Avšak roboti se těžko učí, již jsou naprogramovaní.

 10. Ondřej

  Snad tohle projde, i když pozor, článek vykazuje relevantní zdroje na autority ve svém oboru a je zde silné podezření, že by se mohlo jednat o fakta!

  Robert Adelman z univerzity v Buffalu a Lesley Reid z univerzity v Alabamě: Výzkum zabývající se kriminalitou imigrantů, který provádíme 20 let, potvrzuje poznatky řady národních komisí zkraje 20. století, podle nichž neexistuje žádná spojitost mezi imigrací a kriminalitou. Třebaže vždy existují individuální výjimky, literatura ukazuje, že imigranti páchají v průměru méně zločinů než rodilí Američané. Větší města, kde žije velká imigrantská populace, mají v průměru nižší míru zločinnosti než města s malou imigrantskou populací.

  Charis E. Kubrin z Kalifornské univerzity, Irvin a Graham Ouseyovi z univerzity ve Williamsburgu ve Virginii: Uplynulou dekádu jsme věnovali studiu ohledně dopadů imigrace na kriminalitu ve Spojených státech. Dospěli jsme k zásadnímu poznatku: Města a čtvrtě s velkou koncentrací imigrantů mají nižší míru zločinnosti a násilností. Analýza dostupné literatury ukazuje, že imigrace má na pokles kriminality pozitivní efekt. Jinými slovy: více imigrace rovná se méně zločinnosti.

  • vittta

   Tak to si jich tam budete muset třeba vy, ale i Francozouzi ještě nějaký ten milionek pozvat.
   Snad se vám pak kriminalita sníží.
   A ve Franci by dokonce mohli ušetřit za tu skleněnou zeď kolem Eifelovky!

 11. Rybka

  Pro Vittu:
  Máte pro mou papulku
  další hnusnou škatulku?
  a já vám z ní vyskočím
  jako s pérkem na botě
  zůstane jen průvan v uchu
  po vší vaší lopotě.

  • vittta

   Už tě také zaškatulkují, milá Rybko.
   Budeš můj komparz, nebo tak něco…..
   Saul už se celý třese něco vymyslet!

   • Kamil Mudra

    A že by to také zkusil ve verších? Onehdy mne nabádal abych se věnoval umělecké tvorbě. Možná by mohl okusit vlastní medicíny. :-)

    • vittta

     Dej se do díla.
     Já na verošování nejsem, ale dobrá báseň oživí stojaté vody!

     • Kamil Mudra

      Ale ne. Já myslel Saula, aby to zkusil ve verších, když mi to umělcování doporučoval jako terapii :-)

      • vittta

       Tak to nic, to raději ne, dost na tom, co píše bez veršů….

 12. vittta

  Vzhledem k poněkud zmatené argumentaci Saula a Třešně dávám klasický článek z BL.
  Npasal ho autor Richard F. Vlasák.
  Článek mě zaujal naprostou neurovnaností dějů a závěrů, jež z nich mají vyplynout.
  Usoudil jsem, že je autor buď blázen, nebo se nějak našel ve sluníčkové komunitě, a tak mu přestal fungovat zdravý rozum, a mozek mu pracuje za základě vložených předsudků.
  Článek se týká výroku Merkel o odsunu sudeťáků.
  Autor hned ze začátku spojí aféru ohledně výroků s nástupem ke kormidlu sládkovců- SPR-RSČ, při čemž je zjevné, že autorem výroku je Merkelová, ne Sládek, a že se Sládek spolu se svou SPR-RSČ k žádnému kormidlu nechystá a nikdo o něm nic neví, jeho volební zisk je bezvýzmaný.
  Bez dalšího vysvětlování autor pokračuje dál, a jde mu o to, že někdo na ty výroky vůbec reaguje, což mu zřejmě přijde navýsost podivné, a tak to vysvětlí tričky vlastenců a liberálů, kteří ale o odsunu nic nevědí.
  Následuje více či méně přesný popis událostí, ale v celkovém vyznění je autor na straně Němců, protože nezohledňuje příčinu a následek.
  Kuriozní je třeba zmínka o tisících Němcích, kteří za války prohlédli, pravda (a to autor nezmiňuje) drtivá většina v době, kdy už začínali velice bolestivě prohrávat, a více méně klasický žvást o hodných Češích a zlých Němcích, který jako odpůrci výroků, podobných tomu Merkelové, používají. (vesměs to takto nikdo nepoužívá, jde právě o tu příčinu a následek)
  Pak je psáno, že se všichni mýlí, a to počínaje Merkelovou a konče českými vlastenci, které ale autor nazývá pseudovlastenci, což je ideologická nálepka, o které nikdo neví, co to znamená, ale je hojně používaná, protože je urážející.
  Myslím, že tuto nálepku vymyslel sám Goebels, a jedinci, mající alespoň základní znalosti historie dobře vědí, že kavárna a sluníčkáři používají označení a taktiku, kterou za protektorátu razil Goebels- tedy co se týká Čechů a našeho místa a významu v Evropě a evropských dějinách.
  Ke konci článku už autor opět najel do nějakých podivných kolejí, kdy příběh Němců, kteří byli pomýlení, přirovnal k vítězství KSČ v r. 1946, při čemž nebýt pomýlenosti těch Němců, a následně pomýlenosti Francozů a Britů v Mnichově 1938, žádný rok 1946 by se nekonal, ale tento detail už autor nepovažuje za důležitý a tak ho nezmiňuje, i když se dá předpokládat, že ho zná.
  Následuje spojení vítězství KSČ v r.1946 s vítězstvím ANO.
  Článek končí klasicky, přesunem k vůdci všeho zla- Miloši Zemanovi a jinam se vlastně ani dostat nemohl.
  Konkrétně to končí všeobecným plivancem jak na Zemana samotného, tak na jeho voliče:
  „Vůbec, mně se líbí vlastenci, kteří tolerují hrubost a lež na Hradě a ulhanost, sobectví a tunelářství ve „Strakovce“. Počátek vlastenectví je přeci v řádné péči o vlast, tak proč se trpí kozli v roli zahradníků. Možná proto, že mají v srsti zapletenou trikolóru.“
  ………………………………………………………………….
  No a nakonec, zkuste hádat, o čem byl ten článek.
  No- přece o naprosto skandálním výrokům Merkelové!
  Jenže postupně se to změnilo v sérii žvástů, zakončených Zemanem, takže čtenář vůbec netuší, o čem to mělo být, ale za to ví, že Zeman je hovado a jeho voliči jsou pseudovlastenci.
  https://blisty.cz/art/91573-o-odsunu-vlastenectvi-a-kozlech.html

 13. Rybka

  Oslavné verše na oživení bouřlivých vod:
  K Tarasovi denně lezu
  jako děcko pod stromeček
  ježíšek zas nepřiletěl?
  to jsem ale pitomeček!
  vyplivla mi včera tužka
  frustrována nepsavostí
  Velikého Pesimisty
  v naději, že dnes se zhostí
  lžičky krmě pro mou duši
  a kopance pro ty, co jsou hluší.
  A taky jo.

 14. Seal

  K základním právům ovšem patří i rovný přístup občanů k voleným a jiným veřejným funkcím. I v tomhle případě je to však mimo, protože když Babiš nejdřív Ondráčka navrhoval a potom ho chtěl naopak odvolat, tak postupoval podle zákona o jednacím řádu poslanecké sněmovny. Samozřejmě, že šlo o v obou případech o politický handl, ale v mezích platného práva.

  • Asfalt

   Ano, ale důvodem nesmí být to, že Ondráček je Žid, černoch nebo komunista. Pokud ano, je to protiústavní.

   Když přijdete někam na úřad a učiníte podání, úřad Vaši žádost může odmítnout pro nesprávnost, neúplnost, neuhrazení poplatku ap. Ale nemůže ji odmítnout, protože jste Žid, černoch nebo komunista. Pokud ano, je to protiústavní, protože vedle rovného přístupu k veřejným funkcím tu máme i rovnost před zákonem.

   Když půjdete někam do zaměstnání, může vás zaměstnavatel odmítnout, protože nemáte potřebnou kvalifikaci, jiné předpoklady ap. Ale nemůže vás odmítnout, protože jste Žid, černoch nebo komunista. Pokud ano, je to protizákonné (v rozporu s anitidikriminačním zákonem a zákonem o zaměstnanosti) a protiústavní, pokud by pak soud takové jednání zaměstnavatele dovolil svým rozhodnutím.

   Ano, zahrádkáři mohou odmítnout zvolení svého předsedy jen proto, že je Žid, černoch nebo komunista, protože nejsou vázáni ani ústavním pořádkem, ani nejde o veřejně nabízenou službu, ani nejde o zaměstnání, aby šlo o rozpor s antidiskriminačním nebo jiným zákonem. Když by se pak ale nějakým způsobem věc dostala před soud, ten by musel jednání zahrádkářů prohlásit za ústavně nekonformní (což není protiústavní – osoby soukromého práva nemohou ústavní pořádek porušit) a toto zohlednit.

   Orgány poslanecké sněmovny nejsou zahrádkáři, ale orgány vázané ústavním pořádkem, a proto k odvolání Ondráčka musí mít věcný nediskriminační důvod (třeba i ten, že jde o politickou dohodu kalikulující se stranickým klíčem), ne však ten sám protiústavní (diskriminační) důvod, že dotyčný je Žid, černoch nebo komunista. Demonstrace, která takový úkon v rozporu s ústavním pořádkem žádá, pak nemá legitimní důvod, o kterém byla ta diskuze, a to bez ohledu na to, zda sama tato demonstrace je nebo není legální. Demonstrace může žádat odstoupení nebo odvolání pro politiku toto a toho ap., ale nemůže žádát úpření základních práv komukoliv (včetně práva na rovný přístup k veřejné funkci) jen proto, že je to Žid, černoch nebo komunista.

   Zda toto srocení pak vykazovalo i znaky šíření nenávisti ke skupině obyvatel, je pak další kapitola.

   • tresen

    Lidi nemají tak chabou paměť, aby tak rychle zapomněli důvod protestů proti zvolení konkrétního poslance do konkrétní funkce. Jméno jsem si nezapamatovala, ale jeho účast na mlácení demonstrantů v roce 1989 ano. A neschopnost distance od této účasti.
    Předtím i potom došlo ke zvolení mnoha komunistů do mnoha parlamentních funkcí, takže je jasné, že jste se svou argumentací mimo mísu. Pokud tu ovšem nechcete prosazovat, že přesvědčení o správnosti mlácení demonstrantů za palachiády je přesvědčení, které hájí LZPS.

    • vittta

     Musím s politováním konstatovat, že jste blbá!
     Promiň, Janiko, jinak to nešlo.

     • tresen

      Napsal tvor, který mi vyčítá, že sem píšu příliš krátké příspěvky a že neuvádím žádné argumenty.😝

      • oh

       „Že jsem pracoval u SNB, mi líto není. V profesním životě bych žádné věci neměnil. Domnívám se, že jsem nikdy neporušil zákony této země,“ řekl Zdeněk Ondráček, čímž podle třešní logiky zřejmě prokázal ono „přesvědčení o správnosti mlácení demonstrantů za palachiády.“
       Jj, když někoho diskriminují komunisti, je to zločin. Když „liberální“ demokrat či lidovecký nedostudovaný pedagog-aktivista diskriminuje komunisty, někteří takydemokrati mají tendenci tomu říkat spravedlnost.
       Nominovat jako radní za školství aktivní učitelku je neodpustitelná komunistická drzost, zrovna tak jako nominovat na předsedu komise pro kontrolu GIBS člověka, který má policejní praxi. Praxi, která toho zahrnuje mnohem víc, než vaše tak oblíbené „mlátičkování“ – Ondráček většinu své policejní kariéry absolvoval tzv. „v demokracii“ a mimo jiné pracoval jako vyšetřovatel u Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. To jeho protikandidátka, učitelka, tlumočnice, překladatelka a politička Zuzana Majerová Zahradníková (ODS) by byla pro takovou funkci určitě mnohem kvalifikovanější. (Ono bude lepší, když tím předsedou bude někdo, kdo o policejní praxi sice nic neví, ale zato má „neposkvrněný kádrový profil“. Co mi jen tahle „demokratická praktika“ furt připomíná, nevíte, třešni? ;-) )

       • tresen

        A co tím vlastně 1chcete říct?
        Přitakat Asfaltovi, že byl pan poslanec připraven o to stát se předsedou komise pro své přesvědčení, a tím byl zkrácen ve svých lidských právech?
        Nebo je jádrem vašeho příspěvku, že paní poslankyně za ODS je učitelka a tudíž do té funkce nevhodná?
        Však taky nebyla zvolená. Akorát tu nikdo neříká, že tím přišla o svá práva.

        • oh

         Jak snadno se z osoby, na plná ústa se ohánějící svobodou, demokracií a lidskými právy, stane klon komunistického kádrováka. Stačí, aby se mohl „spravedlivě“ vozit po někom, kdo je mu osobně (přinejmenším) nesympatický.

         Tohle je prý vtip, ale u kádrováků jeden nikdy neví.
         Byli jednou dva bratři, jeden byl partyzán a druhý konfident Gestapa. Když skončila válka, oba bratři nastoupili jako soustružníci v ČKD.
         Za pět let bývalý partyzán stále stojí u svého soustruhu, z bývalého konfidenta je mistr.
         Za dalších pět let partyzán stále stojí u soustruhu, konfident je vedoucím provozu.
         Za deset let první bratr stále zařezává u soustruhu, druhý je již ředitelem.
         Na oslavě výročí osvobození se oba bratři – partyzán, který je stále soustružníkem, i bratr konfident, z něhož se zatím stal ministr, se sejdou se u skleničky.
         „Jak je možný, že já se svou minulostí pořád stojím u toho blbýho soustruhu a ty s tvou minulostí jsi ministr?“
         „Víš, celej vtip je v kádrovejch materiálech. Já měl bratra partyzána, ale tvůj bratr byl konfident Gestapa.“

         • Kamil Mudra

          Však to mělo svou logiku ne?
          Mohl by snad charakterní bratr partyzán svého bratra nějak negativně ovlivnit i když bude nespokojený se svou kariérou?
          Jistě že ne.
          Ale mohl by být negativně ovlivněn svým bezcharakterním bratrem konfidentem nespokojeným se svou kariérou?
          Jistě že ano!
          Jak tedy dosáhnout toho aby ani jeden z bratrů neškodil režimu?
          Odpověď dává vtip. :-)

 15. Seal

  Moc předpokládáte. Ondráček kandidoval a byl zvolen, takže na svých základních právech nebyl nijak zkrácen. Nikde totiž není psáno, že když je někdo zvolen, tak nemůže být třeba i vzápětí odvolán. A pokud jste četl zákon o jednacím řádu sněmovny, tak víte, že definuje především proceduru, tj. je na tom zhruba podobně jako stanovy svazu zahrádkářů. Pokud by však poslanecká sněmovna Ondráčka odvolala s oficiálním odůvodněním, že je členem té či oné strany, tak by se samozřejmě mohl dovolávat ochrany u soudu, protože pak by se to dalo považovat za diskriminaci z politických důvodů. S výsledkem ovšem nejistým, protože obsazování těchto funkcí podle koaličního klíče patří k běžným parlamentním praktikám. Fakt si nedovedu představit podobný proces, protože poslanci mají dozajista právo vyjádřit svým hlasováním i názor, že v čele toho nebo onoho výboru nemá být člen té či oné strany. Teď jsem tedy záměrně vynechal skutečnost, že v případě Ondráčka šlo o souběh několika důvodů; viz třeba vyjádření prezidenta Zemana o tom, že Ondráček mohl zůstat v čele výboru, kdyby se omluvil za svoje listopadové pohotovostní angažmá. Jinak demonstranti mají samozřejmě právo demonstrovat za odstoupení kohokoli, ale nikdo nemá povinnost je poslouchat. Samozřejmě, pokud u toho nikomu nevyhrožuji smrtí nebo nějakou jinou újmou a dodržují shromažďovací zákon.

  • Kamil Mudra

   „Nikde totiž není psáno, že když je někdo zvolen, tak nemůže být třeba i vzápětí odvolán.“
   To sice nikde psáno není, ale v takovém případě by tomu odvolání mělo předcházet zjištění nějakých okolností které během volby známy nebyly. Takové to „Odvolávám co jsem odvolal!“ jako ve známé České pohádce, by se dle mého mínění, v normálně fungující společnosti vyskytovat nemělo.

   • Seal

    Tady by se mělo tolik věcí. Třeba lustrační zákon. měl platit jenom několik let, protože je na hraně ústavy, a přitom tu zůstal na furt. A povolební odvoláváni z funkcí má přece taky už letitou tradici. Určitě si nemyslíte, že za tímto folklórním zvykem stojí zjišťování nějakých nových okolnosti. Je to bohužel jedním z rysů české politické kultury.

    • Kamil Mudra

     „Tady by se mělo tolik věcí.“
     Nojo, ale takhle „odmávnout“, s poukazem na to že tu máme bordel tak jako tak, se dá cokoli. Pak by ovšem bylo zbytečné o nějakém úklidu vést debatu. A vůbec… Proč uklízet? Stejně by tu zase byl bordel. :-)

  • Asfalt

   “ Ondráček kandidoval a byl zvolen, takže na svých základních právech nebyl nijak zkrácen.“
   Na svých právech by nebyl krácen, ani kdyby zvolen nebyl. Pasivní volební právo není o tom, že někdo MUSÍ být zvolen, ale o tom, že někdo MŮŽE být zvolen. O vámi uvedené tu vůbec neběží, proboha, jak pořád opakuje tresen, aby dehonestovala jiný názor. Jde o to, že poté, co byl zvolen, se ukázalo, že nemůže být zvolen z těch a těch nelegitimních (protiústavních) a iracionálních (viz oh nahoře) důvodů. Lhostejno pak, zda další postup byl nebo nebyl v souladu s jednacím řádem.
   Nemohu žádat, aby byl odvolán v souladu s jednacím řádem a všemi dalšími zákony ten a ten, protože je to černoch. Nemohou žádat, aby byl odvolán v souladu s jednacím řádem a všemi dalšími zákony ten a ten, protože je to bývalý řezník a já se domnívám, že řezník je vrahoun a vyvrhel, protože zabíjel roztomilá zvířátka, a proto nemůže vykonávat veřejnou funkci. Pokud jsou řezníci skutečně vyvrhelové a mají být proto stanoveny meze jejich základních práv, musí na to být zákon přezkoumatelný Ústavním soudem. Pokud ale budou upraveny meze rovného práva zastávat veřejnou funkci, pak se takovému režimu nemůže říkat demokracie nebo režim lidských práv, to jistě chápete. Nikdo si pak nemůže vymýšlet zákonem nestanovené kraviny nebo podmiňovat rovné právo na veřejnou funkci šikanou nějakých omluv a podobně. Pokud Zeman řekl, co uvádíte, pak ho také patří vyliskat. Základní nezadatelné právo nikdo nemůže podmiňovat nějakými podmínkami.

   „S výsledkem ovšem nejistým, protože obsazování těchto funkcí podle koaličního klíče patří k běžným parlamentním praktikám. Fakt si nedovedu představit podobný proces…“
   Zkuste prosím přečíst ještě jednou můj předchozí příspěvek (zejména první věta předposledního odstavce) a pochopit, že vy koze a já o voze. Jinak to nemá cenu.

   „Jinak demonstranti mají samozřejmě právo demonstrovat za odstoupení kohokoli, ale nikdo nemá povinnost je poslouchat. Samozřejmě, pokud u toho nikomu nevyhrožuji smrtí nebo nějakou jinou újmou a dodržují shromažďovací zákon.“
   No právě, Seale. Proto hádanka a ještě jedna otázka: Jak říkáme demonstacím, děti, kde demonstanti vyhrožuji smrtí nebo nějakou jinou újmou, i když třeba přitom „dodržují shromažďovací zákon“ (Seal)?“ Nápověda: říká se jim slovem, o které je celý tento spor. Tento termín pak platí jak pro požadavek upření práva na život, tak pro upření jiných základních práv jako např. rovného přístupu k veřejné fukci. Opravdu to slovo neuhádnete, a proto ani nepochopíte, o čem tato diskuze je?

   • Seal

    Když mohl kandidovat, tak nebyl zkrácen na svých právech. Stačí vám to takhle? A nejenom kandidoval, ale byl i řádně zvolen. O tom, že by sněmovna zneplatnila tuhle volbu (tj.,že nemůže být zvolen), nic nevím. Babiš pouze usoudil, že mu Ondráček nehraje do karet, a tak se vzápětí vytasil s návrhem na jeho odvolání. Lehce zatlačil i prezident, takže to KSČM spolkla, aniž by došlo na novou volbu. Konec příběhu. Fakt se mi nechce hádat, na co právě myslíte. Třeba i proto, že když jsem před pár lety účastnil velkých odborářských protestů, tak jsem byl jedním nejmenovaným činitelem označen za lůzu.

    • Asfalt

     Zbavuji vás práva na život. Tím, že jste se narodil jste nebyl zkrácen na svých právech. Stačí vám to takhle? A nejenom že jste se narodil, ale byl i rádně počat.

     Také nic nevím o tom, že by sněmovna volbu zneplatnila ani netuším, kde jste to sebral. Moje „nemůže být zvolen“ zapadá do kontextu formulace předchozí věty uvedení a týká se upření práva vykonávat veřejnou funkci, lhostejno jakým způsobem bylo upření provedeno.

     Nevím, proč tady stále mluvíte o Babišovi a nějakých příbězích, u kterých nikdo z nás nebyl (tedy asi kromě vás, když to tak dobře všechno víte), když řeč je úplně, ale úplně o něčem jiném. To, o čem je řeč a co se vám nechce hádat, je legitimita demonstrace, nebo obecně jakéhokoliv požadavku vůči orgánu vázaného ústavním pořádkem. Nikdo nemůže úspěšně žádat upření práva na život nebo jiného základního práva, ať už žalobou u soudu nebo na demonstraci. Říká se tomu právě ta legitimita požadavku (nebo v právu také ještě jinak).

     Sbohem

     • Seal

      Nemusím být u všeho, protože k infovanosti mi v tomto případě poslouží třeba i Babišuv Facebook. A tam to bylo popsáno hodně přesně. Klidně se odvolávejte na nějakou demonstraci, ale to klíčové se odehrálo v poslanecké sněmovně. Vysvětlovat vám, že je rozdíl, když se poslanci rozhodnou, že někoho nezvolí třeba jenom proto, že má ploché nohy, no a někdo jiný vás kvůli tomu vyhodí z práce, je asi zhola zbytečné. Jinak dík za vysvětlení toho, jak si vysvětlujete legitimitu demonstrace. Přesto si myslím, že je mnohem důležitější, jestli ta či ona demonstrace byla legální.

    • vittta

     Já nevím, Seale, já tuhle diskuzi sleduji už delší dobu, a Asfalta jsem pochopil, o čem píše.
     Podle mě to píše srozumitetně, a velice trpělivě.
     Třešni jsem už napsal, že je blbá, ale vy přece nejste blbej, jak je možné, že to nechápete….
     Jasně, můžu být já ten blbej, a nechápat to, ale to svým způsobem není možné, protože můj pohled na Asfaltův výklad potvrzuje právě Asfalt svým dalším výkladem.
     Tohle mi nejde do hlavy, že někdo dokáže tak tvrdošíjně odporovat právnímu výkladu nějaké situace, poukazem na něco jiného.
     Právní výklad je právní výklad, a napadnout se dá jen jiným právním výkladem.
     Podle mě není možné napadat ten právní výklad nějakým osobním pohledem na nastálou situaci.
     A to jako…..mě normálně z právních výkladů „bolí hlava“ dřív, jak je dočtu, ale tenhle je mi absolutně jasný.

     • Kamil Mudra

      No, mě z některých právních výkladů také „bolí hlava“. Ale to právě proto že je nelze napadnout jinak než jiným právním výkladem, ačkoli z osobního pohledu a za použití zdravého rozumu o nich lze velmi úspěšně pochybovat. Ale zrovna ten Asfaltův mi přijde se zdravým rozumem ve shodě, stejně jako tobě.

     • Seal

      Co jste pochopil? Princip přirozeného práva? Tak mi no pro zajímavost zkuste převyprávět vlastními slovy.

      • vittta

       Máte fakt dojem, že zrovna vám tady budu dokazovat, že jsem to opravdu pochopil?
       Co si o sobě myslíte?
       Asfalt to dle mého, a jak vidím i Kamilova, napsal jasně.
       Já neříkám, že s vaším pohledem nějak nesouhlasím.
       Já tvrdím, že mluvíte o něčem jiném, než Asfalt.
       A co je pozoruhodné, tím mluvením o něčem jiném se snažíte rozporovat Asfalat, ale to není reálně možné.

      • Kamil Mudra

       Ale v tomhle tématu jde od počátku o právo pozitivní. Nebo ne?
       Vycházím z toho že volební právo (pasivní i aktivní) je normou pouze v demokratických zemích.
       No a dále považuji možnost volby/volení za základní kámen demokracie. Výsledek volby je závazný pro všechny zúčastněné a nelze ho legitimně zpochybnit jinak než napadením průběhu volby nebo doložením skutečností jež nebyly volitelům známy během průběhu volby. Každý jiný požadavek na nerespektování volebního výsledku je nelegitimní.
       No a jelikož jsou si lidé rovni před zákonem který říká že každý občan může volit a být zvolen, pak požadavek na nerespektování jeho zvolení (z jiného důvodu než jsem výše uvedl) je nelegitimní a tedy i nelegitimním napadením jeho občanského práva, přičemž nehraje roli zda k tomuto napadení dochází na půdě volitelů (v tomto případě v Parlamentu) nebo na ulici uspořádáním demonstrace.

       • embecko

        Staci otevrit starsi noviny a najdes tam potvrzeni toho, ze demonstrante, media a politici vcetne premiera nakonec znemoznili Ondrackovi vykonavat funkci, do ktere byl zvolen a to z duvodu jeho byvaleho zamestnani.
        Otazka, jestli „byt zvolen“ znamena to same co „vykonavat“ je podle meho jednoducha: ano, znamena to to same. Jinak by zakon mohl/ musel popisovat celou cestu prislusneho urednika do prace a tocit se donekonecna na vidu dokonavem.
        Zvolit a druhy den zavrit do domaciho vezeni by pak bylo normalnim procesem a pravo byt zvolen by pri tom nebylo nijak poslapano.
        Druha vec je opodstatnenost vzdoru vuci Ondrackovi…je mira jeho provineni tak velka, ze nemuze zastavat funkci, na kterou ma ze zakona narok? Tady zcela urcite ne, Ondracek neudelal nic chorobneho, za co by musel byt trestan, byl v beznem sluzebnim pomeru jako napr. komunista (byvaly cernoch) general Petr Pavel, u ktereho nasim demokratum nevadilo, ze slouzil komunistickemu rezimu stejne jako Ondracek a navic ve funkci neskonale vyssi, nezli konrolor GIBS.

        Jak zpivali Plastici: Mohlo by to byti k zlosti, ale je to komicke…:
        Nacisti se tu snazi branit demokraticky poradek pred demokraty, zatimco snahou demokratu je zbavit se dedictvi komunismu komunistickymi metodami :o)…to jsou ale paradoxy… :o)

       • vittta

        Jo, nelze nikoho chtít odvolat z politických důvodů, jak se to stalo v případě Ondráčka.
        Ondráček odstoupil, ale moc dobrovolné to nebylo.
        Vlastně to byla ukázka něčeho velice, velice zlého, v demokracii nepřípustného.
        Byla to ukázka síly, nikoli ale zdaleka jen politické.

     • embecko

      Ondracek nakonec odstoupil z duvodu bezpecnosti vlastni rodiny sam. Tlacila ulice, media, politici (Babis take „Přiznal, že jeho reakci ovlivnila i nevole veřejnosti proti zvolení Ondráčka. „Samozřejmě situace byla ovlivněna, i našim sympatizantům se to nelíbí,“ uzavřel Babiš.“).
      Slunicka a antikomunisti holt nesnasi tlak ulice, co se da delat…i medialni pranyrovani je pro ne nepripustne a je jim zcela cizi. Ovsem zrejme jen v nekterych pripadech, v jinych jde o opravnenou „jinou situaci“…jak rikal treba Vít Rakušan (STAN): „Rakušan zdůraznil, že nezpochybňuje Ondráčkovu odbornou erudici, ale předsedou komise by podle něho neměl být člověk, který „vystupoval v roce 1989 s obuškem v ruce proti demonstrantům“.“
      Tak nakonec to Rakusanovi opravdu vyslo a Ondracek kvuli sve minulem zamestnani se opravdu predsedou komise nestal.
      Jakpak se rika politicke mobilizaci mas v sepeti s korporacemi?…nevzpominate si nekdo?
      Nikdy bych necekal, ze jednou budu ne-li primo obhajovat, pak alespon chapat komunisty :o)

      • vittta

       Tak to bych (od sebe) také nečekal.
       Tak to je.
       Politická mobilizace mas se sice u nás zase tak nedaří, ale svým způsobem se nám to může jen zdát.
       Nebezpeční nemusí být profesiconální demonstrati, těch zase tolik není.
       Za nimi ale někdo stojí, a ten „někdo“ může být daleko, daleko nebezpečnější, jak těch pár blbců na ulici.
       Dříve se tomu říkalo fašismus, ale cio záleží na slovičku.
       Tyhle finty jsou staré tisíce let, a jmenovaly se různě.
       Socialismus byl je kámen, hozený do vody, udělal kruhy- a už jsme zase tam, kde jsme byli vždycky- v prdeli!
       Neuvěřitelné je, že se nám zdálo, že jsme byli v prdeli v tom socialismu.
       Byli jsme chudí, svým způsobem.
       Ale v prdeli jsme nebyli….

       • embecko

        Prekvapive je nejen, ze chapu komance, ale ze to jsou nacisti, co na tomhle blogu obhajuji demokraticke poradky a brani demokracii pred demokraty (viz muj prispevek vyse).
        Ona ta socialisticka chudoba se stejne jednou bude muset vratit a to z duvodu ekologickych.
        Ja jsem treba chodil do mlekarny se svymi nadobami na mleko i jogurt; reznik mi zabalil maso do novin a do Zeleniny jsem chodil se sitovkou. A nikdy se toho nekupovalo tolik, ze bys sis mohl dovolit toho pulku vyhodit, jako dneska
        Tohle jednou take prijde a misto papiru urcite neco vymysli, ted jsem treba cetl, ze potravinovou folii ma nahradit folie z vceliho vosku.
        Problem je, ze se musi prodavat,a by byly zisky…tady jde ekologie stranou. V Evrope se zcela prirozene snizuje pocet obyvatel, ale nasi „ekologove“ hned mluvi o vymirani a snazi se proti tomu bojovat.
        Za sociku jsme na tom byli tak dobre, ze jsme si mohli z nudy dovolit zavidet lidem na Zapade. Bohuzel nelze stejny casovy usek prozit dvakrat. A uz i chapu poucku o holubicci povaze Slovanu…je to tak, za sociku byli Cesi velmi kultivovani a empaticti a problemy Zapadu je zajimaly, byt komunisti si na tom udelali svoje. Chodilo se na filmy, cetly se knizky…proc to rikam…minuly tyden jsem ze sentimentu skouknul film s Lino Venturou Nelitostny souboj, co jsem videl o premiere. Je tam korupce, politika, pomerne depresivni kulisy…tehdy jsem to chapal optimisticky, jakoze na Zapade se s tim vyrovnavaji a vse bude zase dobre…dnes vidim, ze opak je pravdou :o)

        • vittta

         Dokonce jsem pochopil i to debilní heslo „Se Sovětským svazem- na věčné časy“.
         Bez nic nás sežerou zaživa.
         To jejich „vymírání“, to je megalež dneška.
         Kapouši by chtěli stále nové a nové dělníky, kteří by dělali za hovno, a jak se trošku ostřílejí, tak chtějí zase nové.
         Co se nehodí, hodí na krk státu, a opět nové a nové síly.
         Kapouši nemají lidi, a tady se vyplácí sociální dávky mladým cigošům, na západě negrům a čmoudům.
         Ten systém je postavený na hlavu 1000x tolik, než se nám kdy za komunistů snilo, že by to mohlo být.
         No ale největší záhadou mi je, k čemu jim ty zisky vlastně jsou.
         Tohle všechno, to bezostyšné ničení kultur, morálky, ekosystému a celé planety, se děje jen za iluzi bohatství.
         Nemá to žádnou ideu, jen iluzi.

         • embecko

          „No ale největší záhadou mi je, k čemu jim ty zisky vlastně jsou.“
          Kvuli rente, aby nemuseli pracovat jako zamestnanci, tedy pod nekym. To je ostatne motorem i kazdeho podnikani.
          Jinak jim jsou zisky na hovno, protoze maji stejne zaludky jako kazdy druhy clovek.
          Ono jim to ale casem dojde a svoji pozici si upevni statutarne (= napoji se na stat a bude zakazano je prevzit, tj. zbavi se konkurence). Mensi akcionare vyvlastni…k tomu to samozrejme speje, ale jeste je treba podchytit finance= zbavit se hotovosti a zavest kryptomeny (to je take podvod jako poleno).
          Pak se jen naplanuje spotreba a nevznikne nic jineho, nezli nova slechta.
          Ono to tak bylo i historicky: Slechticem byl kazdy zeman, tedy nejbohatsi (nejdrzejsi) obyvatel KAZDE vesnice.
          Pak ti vetsi zakroutili krkem tem mensim a nakonec se hrstka tech nejbohatsich sama zmocnila statu. Kapitalismus ceka to same a demokracie je v tomhle boji zbrani jedne ze stran :o)

          • vittta

           To není tak daleko, ta šlechta.
           Do 10 let je to tady.
           Možná pod hlavičkou státního náboženství- islámu.
           Írán-co se tady zmiňoval, je ukázkou, jak to jde rychle, a jak relativně malá část fundamentalistů dokáže prakticky přes noc ovládnout životy drtivé většiny občanů proti jejich vůli a přesvědčení.

       • embecko

        Ceske svinstvo je v tom, ze komunisticka minulost byla generelne zavrhnuta. To se muze stat opravdu snad jen Cechum…bohuzel se to pak vraci a je treba, namisto pouceni, si to projit znovu.
        Netusim, proc by mel byt problem vybrat z te doby to lepsi….a to horsi take probrat a ohodnotit a dat pak nekam do sklepa. A s tim lepsim se vyrovnat a prevzit to. Jenze dneska staci rici, ze ti tehdejsi sortiment prisel dostatecny a demokrate z tebe udelaji iniciatora gulagu a nakonec te utlucou bananama :o)

        • vittta

         České svinstvo to asi tak úplně nebude.
         Nesmyslím si, že by tenhle proces řídili Češi, jako celek.
         Je to mediálně kryté.
         Kdo to všechno platí- těžko říci.
         Ale část jde rozhodně z organizací typu Norské fondy, nebo Sorosovy nadace.
         To samo o sobě nijak české není.
         Asi to není ani norské, i když se to tak jmenuje.
         Jestli pak je Soros mozek všeho, nebo jen užitečný idiot, neumím říci, ale myslím, že jedinec, navíc v jeho věku, není schopen sám tohle uřídit.
         My bychom naopak měli českou vinu popírat, bez ohledu na to, jak to skutečně je, už proto, že jak to skutečně je, se nikdy nedozvíme.
         Každé hovno smrdí, když se v něm pohrabeš.
         Kdyby měli národové trpět za svoje skutečné, i iluzorní viny, špatně by to dopadlo.
         S těmi národy, jen se podívej, jak to vypadá, když se západní mainstream oduševněle vyrovnává s kolonizací.
         Jsou na pokraji vlastního zániku.
         To ale my nechceme.
         Musíme na to jinak.
         Chytřeji.

 16. 2tttt

  tresen na to „kápla“:
  „Radikalizace části druhé a třetí generace imigrantů se dá těžko řešit vyhoštěním.“ – tato slova téměř do kamene tesat.

  1) Inspirativní (bráno s nadhledem), i reálné (sudetští Němci).

  2) Varování. Od roku 1989 (stav cizinců v ČSSR k r. 1989: na 16 000 000 obyvatel připadalo 35 000 cizinců) do ČR demokratisté, korporace, oligarchie, chamtiví politici, ještě chamtivější „podnikatelé“ a debilizovaní sluníčkáři zavlekli již STOVKY tisíc cizinců (s pobytem delším než 12 měsíců) především z kategorie odpadu a verbeže (Ukrajina, Bulharsko, Rumunsko, Mongolsko atd.). Pro další vlnu migrace (skryté za levnou, otrockou pracovní sílu) je od nového roku již připravena nová legislativa.

  a) ČSR, ČSSR, ČSFR (u demokratistické ČR je to již sporné) nemají koloniální, otrokářské ani „demokratistické“ (vývoz „demokracie a svobody“) dluhy. Neprofitovaly jako demokratisti z vražd, genocid, ničení a rozvracení národů a jejich ekonomik.

  b) Pokud se do západních demokratistických států hrnula post-koloniální vlna, byli to většinou lidé ze západem „modelovaných“ a kolonizovaných zaostalých pouští a polopouští. Nově příchozím (levné pracovní síle) se jevila nová krajina v porovnání s jejich domovem jako „rajská zahrada“. Naprostá většina z příchozích (z nevědomosti nebo pokrytectví) také „neřešila“ vznik a původ „rajské zahrady“ (jeden z předpokladů tzv. „asimilace“). Nebrali v potaz pozadí a zdroj vzniku „západního blahobytu“, který přijímají (zcizená přidaná hodnota, zmařené životy členů jejich sociální skupiny, příkoří, krev, kultura, svébytnost jejich i jejich rodičů a předků). Neřešili ani svůj díl viny, kdy mlčky legitimizují přijetím „západních norem“ rabování země své, jiných zemí, kultur a ekonomik, a tím odsuzují jiné ke stejnému nebo horšímu údělu než měli oni sami.

  c) DĚTI příchozích se však narodily do JINÉHO světa, do „rajské zahrady“. Světa, který se nepodobá původnímu domovu jejich rodičů a prarodičů, který není rájem, ale polopouští vyrabovanou „demokratistickým západem“. Svět, ve kterém se narodily, považují za SVŮJ svět a SVOU samozřejmost, ovšem bez ASIMILACE.

  Zde nastává přirozený a logický problém, který řeší VŠECHNY sociální skupiny, které připustí cizorodý prvek ve svém středu:
  Co s jedinci a skupinami, kteří NECTÍ zvyky ani členy hostitelského společenství?

  Na importu cizorodého prvku krátkodobě někteří „vydělají“, dlouhodobě však prodělávají všichni. Češi vs. Němci, Ukrajinci vs. Poláci, Rusové vs. Ukrajinci, Slováci vs. Maďaři atd. atd. atd. Stejný osud budou mít ZNOVU („Kdo nezná {své} dějiny …“) i Češi. KAŽDÁ taková cizí minorita byla, je a BUDE zneužívána zevnitř i zvenčí státu („jarní“, „listopadové“, „barevné“, „Sudetské“ aj. „revoluce“).

  d) Jen od roku 1989 do roku 2005 (cca 15 let) uteklo z ČR cca 250 000 obyvatel. (Pro porovnání: Od roku 1948 do roku 1989, tedy za 41 let, uteklo 160 – 220 000 obyvatel.)
  Západní korporace ruku v ruce s českými oligarchy a „podnikateli“ prohlubují deficit na českém pracovním trhu, vytvářením KRÁTKODOBÝCH pracovních příležitostí, který si vyřeší dovozem levné pracovní síly, ale jak píše správně ‚tresen‘, následků se Češi budou zbavovat dlouho a jen velice těžko.

  BTW.
  Švejkovat nebo lhát lze jen po určitou dobu. Do té chvíle, než narazí virtuální svět na ten reálný.