Jak pravda vítězí

Tři Astrovy komentáře:

Zeman má 250 tisíc. Při srovnání průměrné mzdy je na tom lépe než Merkelová
(Merkel 520 tisic.)
Při srovnání průměrné mzdy má Zeman vic!!!
Tak takovými informacemi krmí lid massmedia ČR  :-)
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/platy-prezident-premier-milos-zeman-angela-merkelova-andrej-babis-1cb-/domaci.aspx?c=A180717_211744_domaci_jn

 

Také komentáře „mezinárodní“ úrovně máte ty nejlepší na „Lidovkách“.
Konečně už i Trump otočil a byl korektně přinucen přiznat, že Rusko se vměšovalo, vměšuje a bude vměšovat!
https://www.lidovky.cz/trump-pripustil-vmesovani-ruska-vysledek-voleb-to-pry-neovlivnilo-1g0-/zpravy-svet.aspx?c=A180717_204801_ln_zahranici_ele

 

Madeleine Albright po bombardování Balkánu tentokrát úspěšně bombarduje Trumpa!
(a ten pod tíhou důkazů tajných služeb přiznává chybu)
Ano stala se velká chyba, měla být zvolena Hillary Clinton a Rusko už mohlo byt poraženo!
Po vítězné III. světové válce konečně mohl zavládnout světový mír a lid na celém světě se mohl mít nejlépe co dějiny lidstva znají :-).
Hillary, Hillary, Hillary……. !!!! a nikdy jinak !!!
https://www.lidovky.cz/neamericke-priserne-smesne-a-hloupe-albrightova-se-oprela-do-trumpa-pro-putina-je-pry-darem-ghf-/zpravy-svet.aspx?c=A180717_193556_ln_zahranici_ele

Reklamy

182 comments

 1. tresen

  Ať se přizná, na koho Trumpovo vystoupení na tiskovce působilo úplně opačně než na MA, tedy jako úžasné, důstojné a chytré. :-)

  • oh

   Nějaké fabulace z blogosféry. :-)
   Pravda, Krvavá Madla je úplně jiný formát.

   P.S. Něco o „neamerickém chování“ se mi také matně vybavuje, Třešni. Prý na jeho potlačování vytvořili v první demokracii světa dokonce jakýsi Sněmovní výbor pro neamerickou činnost. Třeba by ho Madla mohla obnovit. Byla by konečně taky slavná a dostala by se do učebnic. :D

   • vittta

    To by se z toho Vlka jeden posral.
    Ještě když byly volby prezidenta u nás, tak Vlk nic neměl proti těm Štětinům, Jandům, Kolářům, Smatanům, Šimečkům a Šebům naprosto nic.
    A teď najednou objevil, že jsou to vlastně debilové.
    No, hlavně že to objevil.
    Myslím, že štvanice na Trumpa je v českém prostoru jen málo úspěšná.
    My jsme tady na tyhle štvanice zvyklí, skoro to vypadá, jako kdyby je Amíci u nás trénovali.
    Démona a satana máme na prezidentském stolci už 6 let, takže nás ty kecy nemohou jakkoliv rozhodit.

     • vittta

      Já ho čtu jenom v odkazech, tak to nemohu zpochybnit, ale pak je to ještě divnější, nemít je rád, ale být s nimi na jedné lodi, když se to hodí v momentální politické situaci.

      • pacifista

       Pokud je politik pragmatik, použije co je v jeho zájmu.

       • vittta

        No jo, jenže Vlk není politik, ale staví se do role politického komentátora, a to ještě v pozici kultivovaného mentora.
        Ten už vůbec by si měl dát bacha na excesy…..

        • pacifista

         Dovolím si nesouhlasit vittto. Jakto, že není politik? Církev je přeci odjakživa politická. Od toho také byla založena od svého prvopočátku aby ovlivňovala věřící. Tváří se sice že je tu jen od dobročinnosti, ale svým světonázorem ovlivňuje masy na celém světě a to po staletí.

         • Kamil Mudra

          Nojo, ale co on má společného s církví? Ani jsem nepostřehl že by se k nějaké hlásil. :-)

          • Josef K,

           Pacifista si asi plete Vlky. Byl (s důrazem na byl – loni v březnu umřel) také kardinál Vlk, který se (narozdíl od vlka z Kosy) tak doopravdy jmenoval. Názory kardinála Vlka byly ryzí kavárna, takže ty mi už vůbec nechybí. Vlk na Kose to je jak kdy – některé články jsou perfektní, jiné jen laciná propaganda s mnoha argumentačními fauly.

          • pacifista

           No jo, byla už pozdní hodina a mě se nějak podařilo zaměnit Vlka s Dukou. Asi proto, že oba spojuje pozice kardinála. Tak to svoje vyjádření beru zpět, nebylo k věci.

          • vittta

           Já jsem si říkal…
           Že by Vlk byl nějaký flanďák?
           Já ho moc neznám.
           Pak se to ale vysvětlilo nějak samo…

     • Josef K,

      Kolář ale vlkovi asi moc vadit nemůže, když tak zuřivě propagoval Drahoše, u kterého se jako jeho guru prezentoval právě Kolář.

  • Kamil Mudra

   Inu, třešni, dobře že Trumpovo vystoupení bylo jaké bylo. Pokud by vypadalo dle vašeho popisu, už by se mainstream plnil spekulacemi o tom, že Putin Trumpa za těmi zavřenými dveřmi nějak očaroval, případně že mu namontoval do hlavy nějaký mikročip kterým ho od nynějška bude na dálku ovládat. Chvála bohu, Trump zůstal svůj a to nejpozitivnější na celé události je, že se sešli, hovořili spolu a (k velkému žalu mnohých) nepoprali se.

    • vittta

     Ten Farský je blázen.
     Schválně jsem se díval, je to ročník 1979, takže to, co hlásá, mu už do hlavy někdo nalil.
     Nedávno jsem seděl v hospodě s podobným týpkem, homosexuálním zastupitelem za Zelené, v podstatě ho „znám“ jako dítě, resp.znám jeho mámu.
     Něco podobného, na mě si ovšem nepřišel, i proto, že jsem měl na to všechno víc času, na ty „kontry“.
     S těmihle lidmi je těžké pořízení, tenhle Farský třeba, být to ročník 1964, tak je zrovna tak akční v SSM a pak v KSČ, tihle to mají vrozené.
     Nejde jim o pochopení nějakých dějinných souvislostí, ale o okamžitou verzi „pravdy“, tady konkrétně třeba mluvil o důkazech proti Rusku a o vraždách komunistů a též o jakémci kontextu vztahu KSČ-SSSR, se vztahem KSČM-Rusko, který je už od základu nesmyslný.
     Bylo dost děsné to vůbec dokoukat….

    • taras2

     Farský je excelentní příklad arogantní pravičácké svině. Odpudivý vzhledem i chováním. Skála dělal chybu v tom, že mu dovolil, aby mu vlastně nepřetržitě žvanil do jeho řeči, to si politik musí umět vynutit, aby jeho protivník držel zobák, i za cenu úplného zničení diskuze.

     • vittta

      Hmm, nechal se vmanipulovat do diskuzního formátu Farského.
      Chtělo to nechat ho žvanit, a pak požádat moderátora o slovo.
      Ovšem….mě se to lehce žvaní, já tam neseděl.

      • Kamil Mudra

       To by Farský mluvil dokud by ho moderátor nezastavil a znovu by skočil Skálovi do řeči stejně jako před tím. Tyhle typy to jinak neumí. S nimi nemá žádný smysl vést debatu. I v případě že jsou k mlčení donuceni tak stejně vůbec neposlouchají co jim říkáš. Během toho času co mluvíš si jen připravují co začnou mlít hned jak dostanou slovo. Úplně stejně bys mohl diskutovat s gramofonovou deskou.

       • vittta

        Já si myslím, že to vnímáme s Tarasem i s tebou podobně.
        Být tam já, nechal bych ho kecat…tedy v ideálním případě, teď už ho mám jakoby „nastudovaného“, a už dopředu by mi nešlo o diskuzi, jako takovou, ale o jeho samoshození.
        Farský má slabinu právě v té aroganci a absenci schopnosti diskuze.
        Tedy- nechal bych ho kecat, pak bych požádal moderátora o slovo, ten něco dělat musí, tak by mi ho dal, ale Farský by mi zase skočil do řeči, a tak bych ho zase nechal, a pak požádal moderátora….dle vývoje.
        Skála tam bohužel šel diskutovat, on je..dejme tomu, zkušený politik, ale ne zkušený duelista s idioty.
        Všiml sis toho arogantního ksichtu…jak říká Taras, odpudivý vzhledem a chováním.
        Navíc se mi Skála zdál nepřipravený, co se týká stylu „argumentů“, dalo se čekat, že ten blb bude mávat těmi jmény.
        Zemana by ten dement takhle nepřeštěkal.
        Skála je medvěd, tam by komouši měli mít nějakého tvrďáka, u socialistů je ten Foldyna třeba,ale komouši mají tak leda stranického „vysluníčkovaného“, Dolejše.
        K čemu toho si tam pěstují….
        Ransdorf byl velkou ztrátou, jak pro komunisty, tak pro klasickou levici obecně!

        • Kamil Mudra

         Sledoval jsem Skálu ve vícero duelech. Dovede argumentovat věcně a pohotově a bývá připravený velmi dobře – jen tak něco ho nezaskočí. Ale na takovéhle přeřvávání, skákání do řeči a vynucování si slova on není. Vždycky nechá protějšek domluvit a očekává to samé. Tenhle rozhovor nebyl nijak důležitý a ještě pro něj byl vyhrazený krátký čas, tak si také myslím že měl postupovat tak jak popisuješ. I já bych to tak udělal.
         Myslím že komunisti udělali velkou chybu že si ho teď naposledy nezvolili do čela. Tedy pokud nešlo o záměr právě proto že je tak dobrý. Dle mého mínění by dokázal Ransdorfa ve velké míře nahradit kdyby tu příležitost dostal.

          • vittta

           Poslechl jsem si to, myslím, že Skála předvedl podobnou nepřipravenost, jako u toho Farského.
           Byly tam třeba dotazy na vstup vojsk 1968, a Skála se bránil nazvat to nepřátelským aktem.
           To si myslím že byla chyba, protože vstup takového množství vojsk v plné zbroji je nepřátelský akt vždy, a kontext tohoto vstupu při takovém dotazu akutně nikoho nezajímá.
           Zde se dalo spíše točit diskuzi směrem k tomu, že spouštěčem samotného Pražského jara byla KSČ, nikoli nějaká opozice, podporovaná západem, a zdůraznit, že invaze se účastnily i jiné země než SSSR.
           Je zde k dispozici i silná karta, protože její reakce by byla, že jiné země byly k invazi donuceny RUSKEM (a to se vsadím, že by to řekla), zde okamžitě navázat na to, že Brežněv byl Ukrajinec, a invaze se účastnila jako elitní sbor právě obrněná ukrajinská armáda, a Rumunsko neposlalo ani vojáka- a zde zase použít Causeska, který je prezentován jako symbol zla a nejbrutálnějšího „komunismu“, což se v kontextu odmítnutí zapojení Rumunska do invaze skvěle hodí.
           Teprve následně upozornit na vietnamskou válku, kde bych ale zdůraznil, že se stran USA o žádnou válku nejednalo, ale toliko o policejní operaci (válka vyhlášena nebyla) a pak se teprve podivit na 3 000 000 obětí policejní operace.
           Tedy konkrétně- dalo se čekat, že Smetana se na tohle bude ptát, dalo se předpokládat, že Smetana sama o tom nic neví, než co plká mainstream, a dalo se na to důkladně připravit, a na tom jí setřít.
           Skála má svoje názory, na jejichž přesnou prezentaci je potřeba hodně času, a v politickém rozhovoru tento čas NIKDY není.
           Tedy v podstatě tento formát naprosto neumožňuje nějaký rozbor těch názorů, ale umožňuje jen povrchní sdělení, takže právě tato povrchní sdělení musí být připravená.
           Je potřeba si uvědmit, že tyto rozhovory poslouchá jen velice málo lidí, ale jakýkoliv „přehmat“ se do donekonečna vytrhávat z kontextu a napadat jím protagonistu ještě po mnoha letech, zatímco redaktor neriskuje nic.
           Skála by se s tímto přístupem spíše hodil na nějakou diskuzi historiků, kteří hledají pozadí nějaké události, v politice takto naivně hovořit nelze!

          • Kamil Mudra

           Jasně Astře, nějak jsem si na to nepřechylování ještě nezvykl :-)
           A co máš na mysli těmi pomluvami?

          • Kamil Mudra

           Nojo, takhle nad klávesnicí se to promýšlí dobře ale, pokud vím, tak v DVTV nikdo otázky dopředu nedostává kdežto moderátoři se na očekávané odpovědi připravit mohou.
           Chyba není ve Skálovi ale v kultuře politických hovorů, ve kterých se stále častěji přechází od diskuse ke štěkání. On je mj. také pedagog, tedy navyklý své myšlenky předkládat v kontextu a ne je heslovitě vykřikovat jako nějaká trhovkyně.

          • vittta

           Já vím, Kamile, ale pokud se pustím do politické diskuze jako komunista, mohu s 90% jistotou předpokládat tyto otázky:
           Vstup vojsk 1968 (kontext Rusové)
           Milada Horáková (kontext popravy politických odpůrců)
           Jan Palach (kontext lidového odporu proti komunistům)
           Znárodňování,kolektivizace a měnová reforma 53 (kontext ukradení majetku lidem)
           Zaostávání za západem 1948-89 (kontext špatné vedení země a její devastace)
           Když bych popřemýšlel, určitě bych ještě na nějaké zásadní téma přišel.
           A téma diskuze může být třeba pěstování heřmánku, ale k těmto dotazům stejně dojde.
           Na to se připravím, v kontextu s mými názory, na které se připravovat nemusím, protože nějaké mám, takže jen jak je použít.
           Též se mohu připravit na to, že můj oponent (redaktor, politik) o uvedených věcech nic neví, a to málo co ví, se dá odhadnout.
           Takže já ti rozumím, že chyba není ve Skálovi, v tvém kontextu, ale v mém kontextu v něm chyba je.
           To je politika, a tam na hrubý pytel musí přijít hrubá záplata, a navíc, jak jsem uvedl, Skála jako komunista má značnou výhodu, že klíčové „chytáky“ snadno odhadne, má vyšší IQ a větší zkušenosti.
           V jeho případě MUSÍ jako politik vymést s takovými oponenty dveře.
           Jenže to nedokáže.
           Já chápu Filipa, že ho do vedení KSČM v podstatě nechce, protože Skála se na drsného politika-komunistu, který se MUSÍ pohybovat na hraně zákona (a on to ví, mluvil o tom, že musí být ráznější) moc nehodí.
           Teď nemluvím o Skálovi jako člověku, ale o Skálovi jako politikovi radikální politické síly.

          • Kamil Mudra

           Tys mne chlape přiměl abych si to pustil znovu. :-)
           A nemohu si pomoci ale fakt na mne dojmem nepřipravenosti nepůsobí. Nenechal se zaskočit žádnou otázkou, na každou měl takovou odpověď která měla hlavu i patu a celkově nevyšel z toho rozhovoru nijak poraženecky. Odpovídal sice jinak než bys asi na jeho místě odpovídal ty, ale nevypadal na to že by se nějak vykrucoval, před otázkami uhýbal a nevěděl o čem mluví. Působil celou dobu jako člověk který má jasno a ví co chce.

          • vittta

           Bohužel tak působil na tebe nebo na mě, a na pár dalších.
           Účel by ale měl být jiný.
           Aby tak působil na co nejpočetnější občanskou obec.
           A tomu věř, že nepůsobil.
           Pro běžné občany, o politiku a historii se nijak extra nezajímající, je Skála v roli nachytaného a poraženého.
           A se Skálou komunisté jako celek.
           Na to zase byla připravená Smetana.
           Omlátit mu o hubu „prohrešky komunismu“.
           Při čemž si všichni, že vpád vojsk 1968 je tlačen do této kategorie prohřešků, ale ve skutečnosti s ním českoslovenští komunisté neměli nic společného, naopak, právě proti nim byl veden.
           A to měl Skála nějak DŮRAZNĚ nastínit, to se na mě nezlob.

          • Kamil Mudra

           Jo, tak v tomhle s tebou souhlasím. To že ten šedesátý osmý startoval v nejvyšších patrech se tak nějak neustále ponechává stranou. Možná proto aby se dav cítil jako hrdina a po následném zásahu Varšavské smlouvy jako padlý hrdina. A kupodivu o tom téměř mlčí i sami komunisté. Ale Skála to určitě říct měl. Nicméně – s tím vojenským bububu měl pravdu. Šlo především o to předvést západu jak je VS v pohotovosti. Tedy něco, co NATO (tedy i my) předvádí na hranicích s Ruskem každou chvíli.

          • vittta

           Skála mohl té možnosti…on vlastně dostal možnost mluvit s občany, tedy mohl té možnosti politicky využít lépe.
           Oni se jinak s možnostmi nepředávají!

          • Josef K.

           astraaustralia – Emičce Smetanové může říkat Smetana jen stejný idiot jako je ona. V rodném listu má Smetanová. Ještě lepší je, že v jednom rozhovoru řekla, že si říká Smetana proto, že je napůl Francouzka. Jenže je ze sta procent Češka a pouze má i francouzské občanství.

     • Kamil Mudra

      Souhlas. Sice by nic neřekl ale i tím zničením diskuse by demonstroval že se s takovým hovadem diskutovat nedá.

     • pacifista

      Slušně ho nazvat nemohu, je to hajzl a Skála mu měl říct, aby mu už konečně přestal skákat do řeči a nechal ho domluvit. Nepomohlo-li by to, měl se obrátit na moderátora a vyzvat ho aby udělal pořádek. Stejně tam tento stál jako bluma. Slámovi chybí razance, nechá se zahnat a to je škoda, protože je pak těžké se prosadit. Řekl, že lidé mu rozumět budou a měl pravdu. Komu to myslí, rozumí. Komu ne, není potřeba aby rozuměl, stejně by nebyl k ničemu.

  • pacifista

   Budete se divit Třešni, ale bylo chytré. Důkazem je to, že jste to nepoznala. On musí lavírovat mezi dvěma póly a dělá to doposud dobře. Najednou to nejde, protože Obamova administrativa křičí. Ten kdo křičí bude nahrazen, ale než se vymění bude to trvat. Ostatní pochopí a zařadí se. Dokud toto nebude, musí dělat ústupky. Kdo toto chápe, chápe i Trumpa s celou jeho rétorikou. Je to dobrý herec i byznysmen. Představte si, člověk co několikrát zbankrotoval a neporazilo ho to. Ten musí mít nervy jako špagáty a takový má řídit stát.

   • tresen

    Takže, jestli vás dobře chápu, byl Trump na té tiskovce ovlivněn křikem Obamovy administrativy?
    Tak to mě opravdu nenapadlo. Díky za vysvětlení. :-)

    • pacifista

     Nechápete vůbec nic a jak byste také mohla, že? Vždyť sama říkáte, že chápat by vás vůbec nenapadlo. :-)

 2. astraustralia

  tresen se v prvnim komentari pta jak vystoupeni Trumpa zapusobilo.
  Ano jak na koho, na Madeleine Albright nestatnicky neamericky !!!!
  At jiz zapusoblilo jakkoli a na kazdeho jinak,
  (samozrejme ze na rozune uvazuji a premyslejici lid pouze a jedine trapne)
  je nutno predeslat co zadna massmedia nezminuji, ale to jak to napsal Vlk
  a ja povazuji za nutne to zde zduraznit.
  Shody ci neshody o tom jak je Trump „blbej“ ci jen nesikovnej pokud je o jeho zpusob „statnickeho“ vyjadrovani jsou ruzne,
  ale zasadni je ze:
  summit byl torpédován dříve než oba státníci do Finska vůbec dorazili.
  Zvláštní vyšetřovatel Mueller v předvečer jednání obvinil 12 údajných agentů ruské tajné služby GRU z toho,
  že se podíleli na hackerském útoku na server Demokratické strany.

  Jestliže je tohle zásadní nastavení osobní schůzky dvou ze tří nejmocnějších světových státníků,
  pak je jasné, že k žádné převratné dohodě/dohodám ani dojít nemohlo.
  Protitrumpovská klika ve Spojených státech /demokratická i republikánská/ se o to postaraly dokonale!
  Rusko zkrátka musí zůstat říší zla Putin osobně Belzebubem a to spolehlivě zablokuje Trumpa,
  kdyby ty vztahy mezi oběma jadernými supervelmocemi chtěl snad opravdu zlepšit!
  Vždyť přeci ho to staví do role, že byl zvolen do Bílého domu jen s pomocí Putina!

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/07/17/jednani-v-helsinkach-a-co-nevite-o-ruskych-hackerech/

  • tresen

   Takže abych to shrnula, vittta je jasný.
   Ostatní v duchu „nojo, bylo to takové, jaké to bylo, ale taky mohl mlátit botou do stolu anebo do Putina, to by se určitě válečným štváčům líbilo, a vůbec, za všechno mohou ti, co Trumpa nemají rádi. A je to jasná štvanice.
   A navíc debata, jestli je americký prezident debil, není zásadní, dodává Astr.

   • vittta

    A co si tedy myslíte konkrétně vy, myšleno o prezidentu Trumpovi?

      • vittta

       To ses jel na kole podívat, kde bydlím, ne?
       Že jsi tady takovou dobu nebyl.
       Diskuze tvou nepřítomností hodně trpěla….

       • Saul

        Ne,pod mosty já nejezdím,vito,jen do přírody.
        Tak co,budeš zase jen blekotat nesmysly,nebo to s tím Trumpovým lhaním vysvětlíš?
        Nebo mu teď dáváš zapravdu?
        Tak do toho,politický komentátore a analytiku.
        A nezapomeň,že píšeš pod článkem „Jak pravda vítězí“
        Což tedy nevím,nevím… jestli je myšlenka,která by tě mohla oslovit.
        Ale o to zábavnější budou tvoje výklady.

        • vittta

         Výklady to budou moje, pokud si na ně udělám čas, krátce jsem už situaci vyhodnotil.
         Ty musíš použít „novinky.cz“

         • kočka šklíba

          Ano to se mně moc líbí jak se Saul, třešeň a MaB bez mainstreamu neobejdou :D. A ani jim viditelně není trapně, takovým chytrým lidem, nebo „chytrým“ ?

    • kočka šklíba

     Jsem opravdu zvědavá co Vám třešinka odpoví ;). Oni to vůbec mají ted těžké ti obdivovatelé demokracie v USA, musí je zároveň chválit a také ale hanět Trumpa a to je takové schizofrenní bych řekla ;). Nezávidím jim ;).

     • vittta

      Nic neodpoví, protože nic neví.
      Odpovědi se ale zhostil Saul, těžko říci, co tím chtěl naznačit.
      V každém případě ale Trump nyní řekl správnou věc, a tak říci o něm teď, že je blázen, by se nemuselo vyplatit.
      Takže čekat, přátelé, čekat!
      Podle Trump nasadil taktiku, že jako odkýve všechno, ale dělá si co chce.
      Jak může reálně amerického voliče oslovit takové prohlášení, že za všechno může Putin, když chvíli před tím se s ním kamarádil, a řekl, že za to nemůže.
      Nakonec i americký volič zapálí, a řekne si:
      Děláš to dobře, Donny, náš nepřítel nejsi ty, ani Rusko, ale kreténi z tajných služeb!

      • Janika

       To jsi napsal moc pěkně. Zrovna jsem přemýšlela o tom, proč tomu panoptiku příšer vykládajících moudra a vyvolávajících „blbou náladu“ co žvaní v televizi nepoloží otázku, proč to Trump dělá, že často popírá to, co předtím řekl. Myslím, že jsi to vystihl přesně. Jak by to vysvětlili ti různí politologové, to bych moc ráda slyšela.

    • tresen

     Myslím si, že to je užvaněný, sebestředný a nebezpečný blb.

     • Kamil Mudra

      Hlavně že postupně odvádí USA z pozice světového četníka. Šlo by to i jiným stylem, ale tenhle také není špatný.

     • vittta

      Víte, Třešni, Trump je americký prezident, lépe řečeno, prezident USA.
      Pokud si myslíte, že na tom místě může sedět- i s ohledem na vnitropolitickou situaci USA- svatý Šebestián, tak jste na hlubokém omylu.
      Zkuste se podívat na tu věc kontextem, kdo tam mohl být místo Trumpa.
      To byla Hillary, té fakt už chyběla jen svatozář a nobelova cena za mír, jakou dostal negr za asi tak milion mrtvých.
      A věřte tomu, že by to Hillary na nobelovku na mír dotáhla, pokud by tedy ještě nějaká v tuhle chvíli byla.
      Trump sice žádnou nobelovku za mír nedostane, hodně toho nakecá, ale jeho vojska se na poměry USA drží spíše zpátky.
      Zatím vlk žere, a koza je více méně celá, pár raket tu a tam vyletělo, spíše propagančně, aby jestřábi…a to i jestřábi v korektních, mírumilovných evropských zemích, kde stačí říci „negr“, a letíte za šíření nenávisti z práce- tady aby jestřábi byli spokojeni.
      Kvákáte tady-doslova, i s tím géniem korektnosti, plno hrůzyplných žvástů (Saul jen odkazuje) o velkých starostech o světový mír, a přitom to je ZŘEJMĚ právě to, co máte kvákat, kam jste tlačeni.
      Kdyby Trump více nadával na Rusko a zvyšoval napětí jinde než ve Venezuele, budou ho všichni chválit, a nejvíc eurohujerská verbež zkurvených sluníček, tak vám to povím!

      • Saul

       „pár raket tu a tam vyletělo, spíše propagančně,…“
       Nebo třeba preventivně,že?:-)
       To bylo řevu tenkrát!!
       Takové spravedlivé rozhořčení z brutální agrese a napadení cizího státu bez mandátu OSN,bombardování Assadova režimu…
       No já si to ještě asi skočím pročíst znovu,to opravdu stálo za to v porovnání s těmi pár propagačními raketami teď a „Doníkem“,který se po pár měsících z té krvelačné bestie najednou vyklubal.
       Neskutečné:-))

       • vittta

        Byla řeč spíše o francouzkých raketách, ne?
        USA se svými válečnickými plány nijak netají, za to Francouzi sami sebe prezentují jako učiněné beránky.
        Říci „negr“ tam nikdo nesmí, natož ho praštit, když třeba pouze drancuje, nebo zapaluje auta, leckdy i s policajty uvnitř, ale rozmlátit v cizí zemi civilní fabriku tam nikoho nedráždí.
        Skoč si to pročíst, ale pochybuji, že pochopíš, o co přesně šlo, a proč jsme si jaksi automaticky kolektivně vybrali zrovna hlavně Francii, třebaže bombardovali i Britové a Amíci.

       • Janika

        to opravdu stálo za to v porovnání s těmi pár propagačními raketami teď a „Doníkem“,který se po pár měsících z té krvelačné bestie najednou vyklubal.“
        Spíš jsme leccos pochopili. On dělá co je možné, jediným opravdu vládnoucím státníkem, co rozhoduje sám je Putin. Takže útok, nad kterým jsme se pohoršovali, provázený siláckými militantními řečmi, neměl žádné oběti.

        • Saul

         To ja pochopil hned a take jsem se tam v tom smyslu uz tenkrat doslova vyjadril,ze je to jejich „posledni vystrel,aby ze Syrie,kde prohrali ,neodesli tak uplne jako spraskani psi“
         Co se Trumpa tyka,povazuji ho za takoveho tupeho Golema.
         Kdyz ma v cele sem,je to silna a bezducha masa,bezmyslenkovite schopna vseho.
         Nastesti se zda,ze mu ho obcas relativne rozumni lide vyjmou a vysvetli,jak se veci maji-samozrejme za ucelem svych vlastnich zajmu.
         Odtud potom ta jeho vzajemne si odporujici tvrzeni.
         To nema nic spolecneho s nejakou jeho politickou strategii, kalkulaci, mimikry….
         To je proste jen znamka naproste zoufalosti a zmatku,ktera tam je u moci a u ktere ja nenachazim nic,cemu by se dalo duverovat.
         S tvym hodnocenim Putina v podstate souhlasim.
         V dnesni pohnute dobe je to clovek ve sve zemi na svem miste a byt na nem nekdo se slabsimi nervy,tak uz si mozna ani nepisem(a nenadavame:-)
         Kazdopadne bych videl moc nerad,kdyby nase zeme spadala pod jeho primy vliv.
         Zrovna tak,jako ten Trumpuv,nebo kohokoliv jineho.
         Ale na to si staci otevrit ucebnici dejepisu pro ZS,ze nekam jsme vzdy spadali a asi spadat budem.

         • Janika

          Myslím, že je omyl domnívat se, že je Trump tupý, a ještě větším omylem je přisuzovat těm, co se ho fackováním snaží usměrňovat, nějakou rozumnost. Tenhle pohled je ideologický a tendenční.

          • Saul

           Odkazy na Venezuelu jsem dal a staci pripomenout Trumpovu retoriku smerem ke Kimovi v nedavne dobe nebojim se rict „jaderne krize“
           Ani nejprofesionalnejsi vykony tajnych sluzeb mu nemohly poskytnout zarucene informce o Kimove „zdravem“ rozumu,na kterych by si mohl rozehravat tak nebezpecnou hru s provokativnimi osobnimi utoky na sveho soupere.
           Vedel,ze ma navrch,ale i tak hral „vabank“ a tim bankem jsme byli my vsichni.
           Buhvi jak by to dopadlo,kdyby se Kimovi jeho jaderny program nezhroutil a nemusel potom skemrat o milost.

          • vittta

           A co by se jako mohlo stát?
           Že by jako Kim vypálil na USA jaderou raketu?
           To byla ze všeho nejvíc hra na veřejné mínění.

          • pacifista

           No já si myslím, že Kim žádné jaderné zbraně neměl, Trump to dobře věděl a bylo to takové divadlo pro lidičky, aby se báli a pak se jim ulevilo. No nedáte mu palec nahoru po takovém hororu? Připomenu, že Kim má švýcarské školy, není to žádný hlupák. Pak si také myslím, že Trump je takový Gorbačov Ameriky. Ta moc se musí zkrotit, jinak obrátí svět naruby.

         • oh

          Nějaké ty Dozvuky setkání prezidentů Ruska a USA podle vlka.
          „Raději bych podstoupil politický risk v honbě za mírem, než abych riskoval mír v honbě za politikařením.“
          „Produktivní dialog není dobrý jen pro Spojené státy a pro Rusko, ale pro celý svět.“

          Tohle nebyl mírový nobelista (a slibotechna) Barack Obama, ale jeden takový tup Golem. To asi zrovna neměl šém, nebo to napsal někdo z těch „relativně rozumných lidí“ kolem něj. :-)
          Takhle má vypadat ignorant, hlupák k pohledání a neumětel? Kam dokázali posunout svět jeho kritici? Až na samý okraj atomové války!

          • oh

           K vlkovi dodám, že Kolářové, Štětinové, Jandové, Smatanové, Šimečkové všech zemí by ten svět podle mě rádi posunuli až za okraj té války. Pochopitelně Jménem civilizace!

     • kočka šklíba

      Sebestředný a nebezpečný je každý politik (až na výjimky, ale ani o žádné nevím tedy), samozřejmě každý v míře svého postavení, prezident USA je samozřejmě nejnebezpečnější a není podstatné jestli je to Trump, Obama, Reagan nebo Vámi milovaná (zřejmě) Hillary. Užvaněný také nevím, to že využívá Twitter ještě neznamená, že je užvaněný, ale protože neumím anglicky, Vy ovšem také ne, nemáte tak nějak co hodnotit. navíc je na tom podobně jako náš Zeman, každé jeho slovo, jeho projev, je mainstreamem otočeno 4x dokola. Ale blb rozhodně není, nemůže být s jeho úspěchy v obchodní sféře.

      • tresen

       Myslíte jeho bankroty, ze kterých se horko těžko vylízal?
       Existuje rozbor, podle kterého by dnes byl podstatně bohatší, kdyby od počátku osmdesátých let nedělal nic a peníze jen pasivně investoval.

       • vittta

        A jak byste si představovala ideálního amerického prezidenta?
        Máte nějaký typ?
        Vám nesedí nikdo nikde a nikdy, to je celé.
        Každý politik má všelijaká omezení, daná reálnou možností výkonu té funkce.
        V USA sedí Trump a všichni sluníčkáři na něj nadávají.
        Dojemná je ta mezinárodní shoda.
        A ta barevnost protestů.
        Buzeranti, feministky, islamisté, negři, dobroserové,- na druhou stranu též válečníci a militaristé, fízlové a velkoburžousti.
        To je dojemná shoda, fakt že jo.
        Nikdo ho nemá rád, a podle mě, když bude ta šance a nikdo ho nezabije, tak bude zvolen zas.
        A zase se tomu všichni budou divit, vždyť je tak hloupý, nízký a morálně ubohý….

       • pacifista

        Říká se třešni, co tě nezabije, to tě posílí. Vy byste určitě již zkrachovala, ale on ty bankroty přežil, dokázal odolávat stresu a to se přece hodnotí kladně a ne jako chyba, tak co proti tomu máte. Jak je vidět není to člověk pasivní, to by ho asi zabilo a tak je právě na pozici, pro kterou se náramně hodí. Co to tady jenom povídám? No nevadí, vždyť vy tomu stejně neporozumíte poněvadž byste raději pasivně investovala kdybyste měla co.

        • tresen

         Já proti jeho ekonomickým aktivitám nic nemám, jen jsem reagovala na Šklíbu a slova o jeho úspěšném podnikání. Podle toho, co se ví, to jednoznačný úspěch není. To je všechno.
         Podle mne to ale bilance není podstatná. Spíš se na Trumpově podnikání ukazuje jeho přístup: vrhá se kdykoli kamkoli, například v éře rostoucí hypoteční bubliny propaguje zakládání hypotečních společností. Když riskuje peníze po tatínkovi anebo vlastní předchozí zisky, je to OK. Ale jinak může nadělat obrovskou paseku, když bude mít volnou ruku.

         • tresen

          Mělo být
          „Podle mne ale celková bilance není podstatná“.

          • astraustralia

           Mila tresni:-)
           mnozit penize jinak nez praci (ci presneji skrzeva neco uzitecneho) je vzdy pruser !
           Prikladem budiz namnozene derivaty a tedy mnozina cisel penezi radoby nazyvanych kterych je na svete dnes stokrat vice nez by melo byt. :-(
           Mazani kazde takove nerovnovahy valkou jak v minulosti bylo zvykem je i pro ty kteri jsou vseho schopni uz dnes velmi riskantni.
           Ale kdo vi, kvuli penezum bez hranic a vidine svetovlady i risiko sebezniceni nekteri svetomagori by mohli zkusit :-(

         • vittta

          Vy mu závidíte, že ten majetek nakřečkoval bez evropských dotací, co?
          To si už žádný skutečný evropský podnikatel ani nedokáže představit!

          • tresen

           Na co vy hned nepřijdete!
           To bude Babiš rád, že mu nezávidím.

        • kočka šklíba

         Není co dodat, pacifisto, ale třešinka je na to moc alternativně inteligentní (ještě rčení známé z aktuálně blogů z dob Stejskala ;), takže ona ví). Ale přece jen – právě proto milá třešinko, že ani bankroty ho nepoložily, tak to svědčí o tom, že to rozhodně není blb.

  • Kamil Mudra

   Měl jí raději přehnou přes koleno a naplácat na prdel. To by aspoň bylo ikonicky výchovné :-)
   Nojo no… v „demokratických“ zemích se za politiku nezavírá. Nepohodlní lidé se obviní z něčeho jiného (vždy se něco najde a když se nenajde tak se vymyslí) a pak dřepí za katrem jako nepolitičtí.
   A nebo alespoň dostanou tu správnou nálepku a žádný „správný demokrat“ se s nimi nebaví. A když náhodou baví – tak tím Farského stylem.

 3. astraustralia

  Cas od casu se na tomto blogu prihodi ze jsou pouzita slova ktera lze nazvat jako nevhodna.
  Prikladam informaci o slovech nevhodnych nejen proto ze patri mezi slova neslusna ale z noveho pohledu negativni i energeticky :-)

  Zde slova kterym je lepe se vyhnout, neb zbavuji nas kladne energie :-)

  • Janika

   Ne, nenávidím, prokletí, problém, chudoba, smrt, kruci, nikdy, smůla, únava, hlupák, nemohu, beznadějně.

   Nevěřím tam není. Nevěřím tomu tedy :-).
   Ale je to zajímavé zamyšlení.

 4. barča

  se přiznám, že pro mě je vůbec samotný uspěch – že se ti dva vůbec sešli (Trump-Putin) na mě to dělá dojem, že tajné služby USA dělají všechno proto, aby tu „spolupráci“ zmařili. To mě napadá právě v návaznosti i s tím, že tajné Služby v podstatě donutili Trumpa doma otočit. Mám pocit, že i Trump musí poslouchat Tajné služby USA – takový stát ve státě. A další návaznost – bombardování Trumpa. (viz. 3. odstavec uvodního článku) No k tomu si přimyslím slavné tajné britské služby a jejich vyšetřování kauzy Skripal, kde to skřípe čím dál víc….plivání špíny na Rusko a vlastně to vyšetřování stále pokračuje….taková pohádka. Všichni proti Rusku….

  • barča

   a s tímto souvisí další – tedy to, dá se Trumpovi vůbec věřit? – tedy dodrží nějaké ty dohody ze summitu? když musí doma otáčet?

   • pacifista

    Dodrží, ale bude to trvat. Nebudou mu to mít za zlé, myslím tím Rusy. Putin ví své.

 5. jafa

  o tomto se u nás nikde nepsalo, anisemto po strýcovi guglovi neupravoval:-)

  „Na setkání v Helsinkách ve Finsku mezi ruskými prezidenty Putinem a Trumpem USA Rusové dali Trumpovi nejméně 160 TERABYTŮ ruských zpravodajských zásahů, které odhalují děsivé aktivity mnoha, mnoha lidí, aby úmyslně podnítily sociální, kulturní, a politický chaos, násilné nepokoje, demonstrace, mediální skvrny, falešné skandály a falešné zprávy.“

  “ Úroveň zločineckého spiknutí je tak obrovská a celosvětový rozsah a dosah těchto snah je tak gigantický, že to rozrušuje mysl.“

  • Rybka

   To by přece nedělali!
   to by prostě neprošlo!
   ale projde, protože to
   tobě ještě nedošlo.

  • pařez

   Jakpak asi těch 160 Terabytů Donaldovi předali? Kochám se představou, jak mu předávají bednu pevných disků, pytel flešek, či plně naloženou europaletu DVD disků (holých, bez obalů)… Další otázka je, co by ta data vlastně měla představovat – miliony textových dokumentů a fotografií? Statisíce hodin obrazového či zvukového záznamu? I kdyby tam byly přítomny nějaké „důkazy“, v množství ostatního balastu jsou téměř dokonale skryty. Smysl by mělo předat 1 CD či 1 flešku – i tak by na ní mohlo být na čtení a prohlížení dost a dost.
   Mě se jen potvrzuje, že když západní služby zveřejňují nějakou dezinformaci, tak současně dávají najevo, že se nemá brát vážně. Proč tomu tak je, je otázka. Já osobně si myslím, že samotné pracovníky těchto služeb štve, že musejí dělat co dělají, a tak to tímto způsobem sabotují.

   • astraustralia

    Parezi, TAKHLE premyslet to chce vice a lepe premyslet a sveta trhu hybatele to vedi velmi dobre,
    vidi ze pro cim dale vice lidi premysleni neni to co jim schazi.
    Predevsim na mladezi je to patrne.
    Spravne predzvykane informace na co nejmene kliknuti pro ty nejmladsi a o spravny nazor je postarano :-)
    A generace mladych spravne vychovanych, to byla, je a bude vzdy budoucnosti lidstva :-)

    Kupredu s novymi pozadavky, obohaceni novymi spravnymi informacemi, novym pohledem na spravny trzni zivot
    na nove lidstvi jako nikdy predtim, s miliony mrtvych , ale bez chybnych slov v zivote i na internetu,
    zpatky ni krok :-)

    • pařez

     Jasně, takže ne pytel, ale jen 160 flešek za necelých 100 tisíc dolarů – omlouvám se, netušil jsem, že technický pokrok pádí tak rychle kupředu…
     Nicméně … co na těch fleškách asi bylo … kde k tomu ti „Rusové“ přišli, kdo jim to asi dal …
     Že by zkopírovali archív ruské rozvědky?
     Nu, uvidíme…

  • jafa

   The Deep State will be blown out of the water from Putin’s 160 TB of intelligence communications.
   This will quicken the exposure of internal issues/corruption within the U.S. government.
   The clean up of the U.S. is happening in real time and reforms are being made behind the scenes.

 6. oh

  Zpráva o odhalení útočníků na Skripala je divoká spekulace, komentoval zprávu Press Association (a CNN) náměstek britského ministra vnitra Ben Wallace, který má ve vládě na starosti bezpečnost.
  Teď jsem poněkud zmatený – kdyby PA a Clinton News Network šířily Fake news, muselo by je přeci kontrolovat Rusko. To ovšem nepřipadá v úvahu. Je tedy Ben Wallace Putinův agent?

  • vittta

   Ale stejně…nějak to flákají.
   To když se válčilo na Ukrajině….tedy, když to ještě někoho zajímalo, tak byl třeba vyfocený tank T72 a k němu byl popisek:
   Ruský tank T72 u ukrajinské vesnice Dětěněvo.
   Nebo tam byla fotka s takovýma tečkama, které při bližším zkoumání zobrazovaly (tažné) kanony na nějaké louce.
   Popisek zněl:
   Ruská děla odstřelují ukrajinské město Vykuřprdelovo.
   Tady si myslím, že by to chtělo nějaké fotky, z nějaké města, kde by byly zezadu vidět dva nějací chlápci v davu jiných lidí.
   Popisek by zněl:
   Ruští agenti X a Y unikají z místa atentátu na skripalovic papouška!

  • vera

   Všichni jsou přece Putinovi agenti, jenom o tom zatím ještě neví… )
   Jen si tak říkám, fakt nikomu nechybí agenti Trumpa, Clintonů, Bushů? Že se po nich nikdo ani neshání, jakože je prokázáno že vyhynuli, nebo snad ani nikdy nebyli?

   • vittta

    Jejich role je ovšem pozitivní, takoví až strážní andělé.
    Putinovi agenti ovšem jsou vyslanci pekel, proto se o nich mluví.
    Narušují nejen multikulturismus, ale i celý demokratický řád.

  • jafa

   Četl jsem někde v angličtině, že to svinstvo šlohl nezaplacený agent mi6, tak jen sleduju, kdo se na tom vydírání pase.

 7. astraustralia

  Neco na osvezeni:-)
  Neni elita jako elita :-)
  EU se presentuje !!!

  • pacifista

   To se stát Zemanovi, byly by toho plné noviny a tady ticho po pěšině.

  • Saul

   Ona už ti,vito,začala sezona Lysohlávek,nebo ještě čerpáš z loňských zásob?
   Ale ten husitský kalich by ti na hlavě místo přilby slušel,bojovný vlastenče:-)

   • vittta

    Tento autorský příspěvek skvěle navazuje svou oduševnělou vtipností na odkazovanou, humornou povídku.
    Seš dobrej, Saule.
    Proč nezkusíš poslat nějaký text do fóru24?
    Možná by ti ho otiskli….

 8. 2tttt

  Inspirace:
  https://janica9.wordpress.com/2018/07/10/trest-bozi/#comment-59389
  „Jaký tedy má důvod k těmto útokům?“

  Jste na prahu pochopení PROČ, a pokud by se jednalo o pouhé klání BOTů, alespoň čtenáři mohou mít vynikající studijní materiál.

  Každý člověk je „svůj originál“. Mozek je jako otisky prstů. Nenajdete na světě dva stejné. Mozek se (zjednodušeně) skládá z různých neuronálních sítí. Ty sítě jsou u KAŽDÉHO mozku různě vyvinuté a různě výkonné a funkční. Kombinace těchto různě vyvinutých, různě ovlivněných a různě funkčních sítí dává ty jedinečné celky: mozek programátora, který spolutvoří například BOTa(y), Saula, Tresen, nebo osobnosti Vitttu, Kamila, Putina, Trumpa, Einsteina i toho nejhoršího sadistického vraha).

  Anomálie a odchylky těchto jedinečných vnitřních „světů“ dávají vzniknout i jedincům, kteří nectí pravidla sociální skupiny. Existuje nástroj, kterým lze stupeň této odchylky (poškozenosti, absence, antisociálního jednání) měřit:
  Hareův Dotazník psychopatie (Psychopathy Check List, PCL).

  Pokud si postavíte psychologický profil jedince, se kterým probíhala, probíhá nebo má proběhnout interakce (historickou osobnost, protivníka, diskutujícího, klienta, partnera …) není potřeba již nijak zvlášť řešit, zda má průkaz bolševika, pravičáka nebo je to Buddha.
  Pokud vytvořený profil zasadíte do kontextu okamžitých reálií, zobrazí se i náhled do „křišťálové koule“.

  Postup je do značné míry „univerzální“ a aplikovatelný nejen v politice.

  BTW.
  Na VŠECH stranách („pravo“, „levo“, „na východě“, „na západě“ …) se (ve větší či menší míře) nachází tytéž profily. Proto je pro naprostou většinu lidí (i záměrně) matoucí pokud si má zařadit nebo vybavit konkrétní osobu či jednání pod pojem komunista, marxista, neomarxista, liberál, „demokrat“, neoliberál, republikán, konzervativec atd. atd. Přitom jde o TYTÉŽ lidi „z masa a kostí“, jejich profily a z nich plynoucí reakce a jednání.

  NIKDO nepřekročí svůj stín.

  • vittta

   Čistě kvůli aktuálnosti:

     20.7.2018 - 14.32
     Saul
   
     Jen si poslužte.
     U vity už ohledně mozku jaksi není zkoumat co.
     O to zajímavější a zábavnější je jeho projev,ten zase zkoumám pro pobavení já.
     Rovněž tak reakce lidí,kterým je tím projevem schopen provést virtuální lobotomii.
     Odpovědět
   
   • vittta

    Mám školení přímo z Kremlu, tak proto jsem tak úspěšný, more!

   • Saul

    Kdepak,to z Kremlu určitě není.
    To je holt školení „výchovou“.
    Někoho s takovým postižením její absence dovychová život,no a někdo si z toho udělá „silnou“ stránku své „osobnosti“.
    Ale jak jsi už v minulosti viděl,vidíš a asi vidět ještě budeš,zdaleka ne všichni ti na to skočí.
    Stačí se podívat na tu tvoji „úspěšnost“ v obyčejném životě a je jasno.
    Ale když myslíš,že to tady doženeš…

    • vittta

     Hmm…
     A úspěšnost v životě…
     Co myslíš, v kterých oblastech jsi úspěšnější jak já?
     Nějak významně, jinak samozřejmě beru, že úspěšnější jsi ve všech.
     Co třeba tvoje děti dělají,(pokud teprve nestudují v zahraničí) nebo jak velký máš bazén před vilou, nebo o kolik vyšší máš vzdělání, plat, něco o manželce…
     Zkus tak lehce nastínit, kde vidíš svou úspěšnost nějak výrazněji.
     To abych se třeba ještě pokusil…
     Nebo alespoň napiš, v čem jsem neúspěšný já, to by ti mohlo jít lépe.
     Opět z čirého altruismu, abych se mohl poučit….

     • Saul

      I altruismem je potreba setrit,vito.
      Znas to o tech perlach…..
      Ale kdyz zase tak pokorne skemras o komunikaci,tak co s tebou mam delat,neco poucneho ti napsat musim.
      Tak treba jak se povazujes za agenta Kremlu.
      Tady mam pro tebe spatnou zpravu,kamo.
      To ti fakt nikdo neuveri.
      I tomu nejvetsimu slunicku je jasne,ze tebe by v Kremlu nenechali ani oprasovat matrjosky.
      Ale zase ocenuji tvoji snahu a budes se divit,priteli,dokonce te pochvalim za uspesnost zde v diskusi.
      To jak jsi zde odhalil,ze Trump je prorusky,to byl tedy analyticky majsrstyk.
      To klobouk dolu.
      Jen malinko to kali skutecnost,ze i clovek s podprumernym politickym rozhledem vi,ze Trump se tak sam prezentuje uz nekolik let ,ale takove sokujici odhaleni,ze tomu tak opravdu je,za to si zaslouzis potlesk.

      No,taky ti bohuzel(pro tebe) musim oznamit,ze ted se ti par dnu nebudu moc intenzivne venovat.
      Obcas sice nahlednu,jestli pilne zvonis rolnickami,ale hlavne si budu uzivat dovolene(to je takova relaxacni cinnost pro lidi,kteri odvedli nejakou praci)
      Vim,ze se ti po mne bude ukrutne styskat,ale to jsme si uz tady doufam vysvetlili a budes se s tim muset smirit.
      Kazdopadne nepolevuj v tvorbe autorskych textu a analyz.
      Rostes,vito.
      Pomalinku,ale rostes!
      Tak si to nepokaz a opatruj se.
      Budu ti u lahvinky dobreho vina s vyhledem na more drzet palce a tesit se na tu srandu,co mne s tebou jeste ceka.

     • kočka šklíba

      Vykašlete se už na něj, vždyt jen provokuje, a čím dál tím trapněji. Že Vám to stojí za to. Ztrapňuje především sebe. Ted tedy čekám, že zase něco „vtipného“ napíše mně, ale musela jsem to napsat, už se jen hádáte a přitom máte co napsat spíše k nahozeným tématům, ne k jeho směšným vstupům, on je na tom o poznání hůře.

      • vittta

       Všimněte si, jak Saulík obkroužil ty svoje životní úspěchy.
       O čem to svědčí?
       Že žádné nemá…

       • Saul

        Aaa,tak to mas zcela vyjimecne pravdu,vito.
        To mi nejak pri tom organizovani cest vypadlo,ta odpoved na tak dulezitou otazku.
        Tak to tedy jeste dodatecne napravim.
        Za svuj nejvetsi zivotni uspech povazuji to,ze si ten zivot dokazu zit beze strachu a bez nenavisti k druhym lidem.
        Takze nezoufej,ze ti ve stodole pod senem misto Volhy nestoji Lamborghini,to neni az tak dulezite.
        Dulezite je,co mas v sobe.
        Ale to se v tvem pripade za nejaky uspech opravdu povazovat neda.

        • vittta

         To nemusíš přece psát.
         Každý vidí, v jaké jsi pohodě a jak zcela beze strachu a nenávisti žiješ.
         Tak alespoň napiš, kolik tě stála ta dovolená u moře, aby si mohl zazávidět, když už nechceš napsat, co tvojě děti, manželka a bazén u vily.

         • Saul

          Nesmis vsechno prepocitavat na penize.
          To je nesvar lidi,kteri je nemaji.
          Zavidet nemusis,staci pracovat a muzes si k tomu mori sam vyrazit.
          To opravdu netouzis ho aspon jednou v zivote ve skutecnosti videt?
          No,treba je sezeni u PL a napadani lidi pro tebe lakavejsi,nez klidna prochazka po ranni plazi s vyhledem do modrych dalav.
          A taky…nejspis bys tam potkal nejakyho negra,ci cmouda a bylo by po zazitcich,ze?
          Tak to radeji neriskuj.
          Cau a hezke leto u kompu preji.

          • vittta

           Takže nic bližšího o tvých životních úspěších se nedozvím…
           To je nešvar těch, co žádné nemají.
           A alkoholismus fakt není životní úspěch!

   • 2tttt

    Zdravim

    Dlužím omluvu za hrubé narušení diskuze.
    (mj.: „Jásat nad pobitými nepřáteli by byl hřích“ – autor ??)

    Zbytek textu je možné vynechat, ale patří neoddělitelně k předchozím „stavebním kamenům“.

    Pořadí „kamenů“ je dáno jen nedokonalostí technologie a 3 rozměrného prostoru.
    Navzájem se ovlivňují, doplňují i vylučují.
    F.Koukolík tuto vnitřní interakci připodobňuje k v hlavě hlasujícímu „parlamentu“.

    jeden z kamenů –
    Pohádka:
    (jméno ??, už je to dlouho)
    Motiv standardní. „Synek chudého chalupníka“ se vydá zachránit / osvobodit princeznu + získat1/2 království.
    Princeznu vězní čaroděj na hradu s více jak třemi nádvořími (důležité pro závěr).
    Předchozí pokusy ostatních o osvobození princezny skončily zkameněním těch, kteří nesplnili 3 čerodějovi úkoly.
    Synek uspěl, ale celkem netradičně tím pohádka nekončí.
    Za 1., podlost černokněžníka nebyla stále zlomena a za 2., se synkem k hradu dospěli i houfy dalších dosud „úspěšných“ nápadníků, chamtivců, hochštaplerů apod.
    Všichni, ale každý SÁM za sebe, se v jednom okamžiku chystají k útoku.
    První vlna znamená dobití prvního nádvoří, kde se nachází stoly plné jídla a pití, kterým neodolá určitá část cestou vyhladovělých a žíznivých nápadníků-útočníků (možná také poté, kdy se houf ostatních vzdálil do 2. nádvoří, zkameněli).
    V druhém dobitém nádvoří byly krásné panny, které okouzlily další část hrdinů.
    Třetí nádvoří bylo plné pokladů. Zlata, stříbra, drahokamů … Synek měl kliku, tam odpadl zbytek „konkurence“.
    Černokněžníka přemohl, princeznu a království dostal.
    (Co by se stalo, kdyby se našel ještě jeden nebo dva podobní, pohádka neřeší :-)
    V životě je to často obráceně: „Rozděl a panuj!“ Čímž ti slušní ztrácejí jednotu, tím sílu a celkově tratí.
    další kámen –
    Bylo, nebylo. Země, které říkali „komunistická“, ale to označení je blábol.
    V té zemi žili ti samí lidé, ale bez čaroděje a pravidel pohádky. Někteří byli stejně hloupí, líní nebo zbabělí, jak už to tak v pohádkách a zemích bývá. Lidé (pekaři, kováři, zemědělci) v té zemi bojovali s mnoha jednotlivými loupežníky. Loupežníci se sice tvářili mile, ale byli to neschopní – všehoschopní (jako ostatně všichni loupežníci). Obyvatelé si lámali hlavu, co s tím?
    Protože ale měli za sousedy „naštěstí“ rádce z půlnočního Kocourkova, napadlo je (nebo jim bylo vnuknuto?), že to rychle a jednoduše vyřeší „po žních“ tím, že „Vykopnou loupežníky pro neschopnost nahoru.“ aby jim nepřekáželi a neškodili v práci. Zároveň si mysleli: „Když jim dáme post a peníze, dají pokoj a přestanou škodit.“ Šikovní, pracovití a poctiví pekaři udělali z převlečených loupežníků-pekařů mistry a majitele pekáren. Kdysi vertikální společnost horizontálně rozdělili na „loupežníky“ a ty ostatní. Loupežníci se samozřejmě našli a SPOJILI. Tady zatím pohádka končí.
    další kámen –
    Velké množství smrtelných úrazů není při zdolávání obtížných stěn, ale při posledních krocích k vrcholu nebo jeho slézání, kdy ostražitost oslabená únavou polevuje.
    další kámen –
    Nad „Sauly“ NELZE zvítězit. Budou se rodit další a další. Když se je pokusí společnost vyloučit nebo pobít, budou se bránit (bránit se a škodit budou ale tak jako tak ;-). Když je společnost vyloučí „dovnitř“, nastane varianta „Charta 77“ nebo vznikne „podnikatelská“ třída. (Ne)přítel jen čeká na to, až se vytvoří nějaká taková minorita, kterou bude moci ZNEUŽÍT. Opilci, feťáci, asociálové v případě Havla a „disentu“, NÁSILNÝ import Němců, černochů, muslimů, Ukrajinců, Rumunů … v případě umělé migrace. O „konečné řešení“ a eliminaci „nevhodných genů“ se možná pokusil někdo v případě Katyňského lesa a jistě v případě koncentráků a „rezervací“.
    další kámen –
    (zároveň odpověď)
    http:
    „Musíš tlačit z druhé strany vrat …“ – František Ringo Čech o korupci (1997) – https://www.youtube.com/watch?v=g1N5ModMtPI
    další kámen –
    (zároveň odpověď)
    VŽDY, když Vás toto napadne:
    http:
    přečtěte si, a pak i vzpomeňte na toto:
    Dee Brown – Mé srdce pohřběte u Wounded Knee (Bury My Heart at Wounded Knee)
    Roberto Saviano – Gomora
    BTW.
    V USA tvoří původní obyvatelé pouhých 0,8% zastoupení současné populace. Oni sami sebe již vnímají a nazývají jen jako „odpad“.
    další kámen –
    Přemnožení lidstva
    další kámen –
    I Saulové mají svou cenu..

    atd.

    Východisko:
    Nelhat a nenalhávat především sám sobě. Řešit problémy. Řešit je mezi sebou, společně. Přemýšlet a řešit, a pak znovu přemýšlet a řešit, tak jako je to třeba zde.

    Dík.

 9. astraustralia

  Chcete se opravdu pohadat o necem zasadnejsim ?
  Tak si na uvod poslechnete stretnuti eurohujera Kalouska proti euroskeptikovi Klausovi
  a muzete spustit :-)
  Bude to samozrejme k nicemu jako vse co tu bylo dosud probrano,
  nebot CR musi zustat poslusnym apendixem EU a jeho nejzdravejsiho jadra,
  ale vymena nazoru bez osobnich invektiv berte jako lepsi nez precaste posilani do analu :-)

 10. astraustralia

  Kdyz ne o EU
  muzete take diskutovat o bohatstvi kolonialnich zemi a pohledu lidi viz video zaznam.

  Stoji za poslechnutí a hluboké zamyšlení !
  Nic na tom nemeni ani skutecnost ze Ceska republika se na kolonialni politice nepodilela a nepodili se ani na te postkolonialni.
  Presto by mela byt solidarni.
  Take by se mela solidarne stydet za kolonialni politiku imperia Anglie Francie Belgie Portugalska Italie a vsech kteri kolonisovali, okupovali, tezili a dodnes tam organisuji revoluce prevraty, starou kolonialni politiku pretvorili na novokolonialni
  a dnes maji jeste tolik drzosti a pozaduji od vsech zemi zeme a obyvatel Evropy solidaritu !

  https://drive.google.com/file/ d/0B25ECOWocFd4QzJwQ2ZBSzVZLTQ /view

   • vittta

    Hezkej pokus.
    Namyšlená, a bezbřeze blbá černá ženská mele o věcech, kterým nerozumí, a které jí někdo napsal.
    Nejdříve plká o bezcenných barevných papírcích, ale záhy kňučí, že by svoje suroviny měli prodávat za světové ceny.
    Čeho jako?
    Světové ceny bezcenných papírků.
    Jinými slovy, chce více bezcenných papírků za své suroviny.
    Protože za bezcenné papírky lze lecos koupit, třeba to, co taková země potřebuje na těžku a zpracování oněch vzácných rud.
    Nedovedu si moc představit, kam by se Siera Leone propadla se vším tím svých bohatstvím, které neumí ani vytěžit, ani zpracovat, nemít ty barevné papírky a technologie, které má k dispozici třeba Francie, která by se ale bez afických negrů propadla za pár let na jejich úroveň, jak tedy ona žena citovala francouzkého potentáta, který byl zřejmě na podobné úrovni blbosti.
    Nepropadla, zrovna jako se bez zasraného západu a jeho sankcí nezhroutilo Rusko.
    Neberu té ženské tu část pravdy, že si africký lid kupují za konzervy a léky bílí neokolonisté, a že každý lék, každé zachráněné hladovějící africké dítě, každý nasycený a oblečený Afričan je ve skutečnosti ďáblova setba budoucího holocaustu neodhadnutelných rozměrů.
    Ale nejen (bílá) Evropa vysává Afriku, je to i Asie a Amerika, a kde by byli Afričané a Asiaté bez evropských technologií?
    Vyznávám teorii, ať si každý hledí svého.
    Ať si nechá Siera Leone svoje diamanty a zlato, nestojíme tady o něj, pro náš lid, a nejen český, ale i evropský, je zlato i diamanty bezcenným zbožím.
    Ať si nechá svá vzácná dřeva, a své kouzelné pláže, ať si nechá svou železnou rudu a legovací prvky, budou-li tamní Afričané šťastnější.
    Jako ničí pseudohumánní dovoz evropského odpadu typ žrádlo, léky a zastaralé technologie lid africký, tak ničí dovoz levných surovin lid evropský.
    Bilá civilizace se nezastaví před nedostatkem nějakých prvků či ropy, jsme tak technologicky vyspělí, že vymyslíme jiné zdroje, ať už oněch prvků, nebo energií, jednoduše proto, že budeme muset.
    Nejlepší světové univerzity asi učí pěkné ptákoviny, pokud je to to, co ona žena dojatě vyprávěla!
    Nechte si svého ďábla, a my si necháme svého,a lépe nám bude oběma!
    Ale nesvádějte to na nás, na evropský bílý lid, protože ten lid o té mašinerii ví stejně tak málo, jako váš africký lid.
    Jestli chcete soudit, milá dámo, pak suďte naše potentáty, ale i vaše, kteří jsou stejně chtiví a chamtiví, a kteří vše, co dělají, také dělají bez skutečného požehnání vlastním lidem!!!

   • tresen

    Sepsala Kateřina Amiourová, co o sobě říká, že je bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství.
    Takže bacha, abyste náhodou nepřebíral rozumy nějaké neomarxistky. :-)

    • vittta

     To odpovídá sluníčkovým podtextem.
     Nic méně se tam lze dočíst lecos zajímavého.
     Pokud ale máte dojem, že Afričanům něco dlužíte, pak můžete jet pomáhat, třeba do Siera Leone rovnou, nebo poslat prachy na nějakou hodně humánní dobročinnost.
     Tam je vůbec zajímavo, jak říkala ta černoška, co to tam je všechno za dobré duše.
     Mají tam specifický výcvik dětských vojáků, ale ten kšeft si řídí sami černí, na projevení naprosté zvířeckosti žádné bělochy nepotřebují.
     Možná by ale bílí Evropané potřebovali nějaký naturalistický dokument o těchto otázkách vidět, hodně by jich užaslo, že se ve světě dějí horší věci, než že nějaký zlý chlápek nakopne čokla, nebo plno zlých lidí zabíjí a jí zvířata!

    • oh

     Jenže K. Amouriová také kritizuje „palestinskou“ politiku státu Izrael – což z ní dělá obyčejnou xenofóbní antisemitku – a nelíbí se jí objektivita naší jejich ČT, kterou také veřejně kritizuje, což zase vzbuzuje podezření, že K. A. je jen další proruský šváb v Putinově žoldu. (Tedy vlastně švábice, abych byl dostatečně genderově korektní.) :-)

      • vittta

       To je šoumen, ten týpek!
       Ten plácá, co mu slina do huby nese.
       Co tím tak asi chtěl říci, nevíte?
       Ze začátku popisuje kolik % je potřeba na vítězství fašismu.
       Běžné kecy duševně chorých vizionářů.
       Ale ty finty, jaké fašismus používá.
       Vybere si nějakou skupinu- třeba negry a cigoše, a ty vytrvale drbe a dělá z nich něco, co nejsou.
       On používá termín „nechtěná realita“, tedy v praxi, skvělá integrace negrů a cigošů se vytrvalou propagandou zpochyňuje, až si hloupí lidé začnou myslet, že ta integrace není tak skvělá, a začne nevinnou, nebo dokonce přínosnou menšinu nenávidět.
       To vidíme všude kolem v praxi, ze začátku Němci vítali migranty jídle a medvídky, a nyní demostrují proti vládě.
       Proč?
       Protože jim někdo nakukal, že migranti páchají nějaké zločiny a vyžírají státní kasu na úkor pracujících, což je samozřejmě naprostý nesmysl.
       Jenže blbí Němci tomu uvěřili, ale ne úplně, protože na BL je naštěstí tabulka, která toto v podstatě vyvrací.
       https://blisty.cz/art/91908-evropane-jsou-stale-vstricnejsi-vuci-uprchlikum-v-zemich-ktere-je-prijimaji.html
       Navíc Němci demonstrují proti moc tvrdé migračí politice, jak je též v BL uvedeno, a nejen na BL.
       Takže je zjevné, že migranty chtějí, ale zároveň to nevysvětluje, proč by je cpali k sousedům, když je tak milují.
       Jak by tuto pozoruhodnost asi nazval bojovník s fašismem?
       No…ale o tom je zbytečné se bavit, pevně doufám, že Třešeň se nenechá zviklat a bude i nadále milovat cigoše a negry a bude snad konečně i finančně přispívat na jejich integraci, pokud tak ještě nečiní.
       Vždyť svými penězi bojuje proti fašismu!!!!!!!!
       A mohla by Třešeň založit nějakou politickou stranu, antifašistickou- za Litomyšl šťastnější- barevnější!

       • tresen

        Hm, kdyby v Litomyšli nastal problém s integrací azylantů a mohly by ho vyřešit peníze z příspěvků veřejnosti, dejte vědět.

        • vittta

         Možná mě špatně chápete.
         Vysvětlím.
         Za běžných fašistických podmínek ten problém nenastane, protože v Litomyšli žádní negři tam vlivem působení fašistkcké propagandy. která straší občany, nebudou.
         Ale kdyby jste svou aktivitou- příkladná je například aktivita hnutí Žit Brno- pomohla demokracii a antifašismu, a nějaké ty negry tam přivedla, pak by problémy samozřejmě byly.
         Následně by se mohly demokraticky zkušit řešit I formou dobrovolných, a později i povinných příspěvků na integraci skvělých azylantů!

  • Kamil Mudra

   No, za to mu většina Evropských politiků nezatleská. Má odvahu.

  • vittta

   Mě na této věci fascinuje představa, jak se tímto způsobem porážky smíří sluníčková obec.
   Sluníčkář totiž má mnoho humánních zájmů, které jsou jim společné.
   Už jsem se zde zabýval tím, že islám je vrcholem extremního feminismus, a že ho podporují buzeranti.
   Islám samozřejmě podporují i vegani a jiní stravovací extremisté, kteří normálně upadají při slově „maso“ do mdlob, a zbrací při slově „mléko“.
   Byli by schopni vraždit, jen aby zachránili kožešinové zvíře, ale halai porážky jim v žádném případě buď nevadí, nebo je pokorně respektují.
   Každý jistě ví, ža taková porážka se provádí vykrvácením zvířete, ale ne každý ví, že zvíře MUSÍ být celou dobu při vědomí, aby mohlo slyšet modlitbu!

   • tresen

    Mě fascinuje vaše představa, že kdyby vám někdo bleskurychlým řezem naráz přetnul krční žíly, tepny, hrtan a jícen, že byste si místo okamžité ztráty vědomí v důsledku prudkého poklesu krevního tlaku v mozku mohl vyslechnout nějaké modlitby.

    • vittta

     Jak vy to dovedete hezky odklonit, ten můj text.
     Snažíte se čtenáře přesvědčit, že to je MOJE představa.
     Ve skutečnosti to není moje předtstava, ale představa těch muslimů.
     Když zvíře není celou dobu vykrvácení dobu při vědomí-alespoň opticky, už to není porážka halal.
     Vaše představa zase je, že pokud nějakého živého tvora bleskurychle říznete skrz krční žily, krtan a jícen, tak je okamžitě v bezvědomí.
     Ta VAŠE předstata může mít i reálný základ, kdy jste byla mnohokrát takové porážce přítomna.
     Ale myslím si, že nebyla, takže jde opravu jen o VAŠÍ představu.
     Zcela v opak muslimům, kteří takové porážky běžně dělají, a tedy asi vědí, že zvíře do žádného bezvědomí nepadne, resp. když padne, dá se z něho i probrat.
     Moje zkušenost s tím je ta, že jsem viděl nějaký dokument, kdesi z Indočíny z nějakého ostrova.
     Šlo o pohřební zvyky, které jsou z našeho pohledu dost bizarní.
     Těmi vás nebudu zatěžovat, ale šlo o to, že se při pohřebním rituálu poráželi býci, kteří byli to nejvzácnější, co se na tom ostrově dalo mít.
     A viděl jsem natočené, jak asi 6 těch býků sekli mačetama po krku, že jim pomalu hlava upadla, a ta zvířata…hádejte.
     Do žádného bezvědomí neupadla, jen jim strašným proudem stříkala krev možná 3-4 minuty, celé to tam tak nějak nebylo.
     Takže abyste se ve svých představých nemýlila….
     Tak až zase budete plakat nad porážkou kožešinovch zvířat, tak mějte na paměti halal porážky ve jménu Alláhově.
     Jistě by vám přímý přenos prospěl, ale ten nikdo dávat nebude.

     • vittta

      Vydržte až do konce, a pak se svěřte, jaké máte představy.

      Jen dodám, že smrt zvířete není moc zábavná ani na evropských jatkách, ale rozhodně je o hodně rychlejší!

      • kočka šklíba

       No hlavně musí být zvířena jatkách, normálních, v bezvědomí již před zásahem, což naopak u halal porážek (a myslím že i košer) nemá být. To víte, kdyby to tak chtěli a prováděli komunisté, tak je třešinka první kdo by proti tomu hlasitě protestoval, ale jsou to přece nás obohacující muslimové, tak je to přece v pořádku ne? Snad se tomu pokrytectví vittto ještě nedivíte ;) .

       • tresen

        Jatka rozhodně nepatří k mým oblíbeným místům, ať už tam jde o standardní evropskou proceduru anebo nějakou jinou.
        Všichni, včetně židů a muslimů, se zapřísahají, že jejich nejvyšší snahou je zabránit, aby zvířata trpěla, a tvrdí to určitě i vietnamští řezníci, kteří to řeší ranou palicí do hlavy.
        U nás má v dohledu na porážení jatečních zvířat hlavní slovo ministerstvo zemědělství a veterinární správa.

        • vittta

         No a…co to video, dobrý, ne?
         Zvíře do bezvědomí neupadlo.
         Jeho agonie mohla trvat tak 10 minut nejméně, video trvalo 3, a jak jste viděla, zvíře ještě mělo dost síly.
         Viděla jste to, doufám.
         Žvásty, jak se VŠICHNI, vč. Židů i muslimů snaží, aby zvířata netrpěla je jen ubohý, pokrytecký slint, který má v tomto konkrétním případě omluvit NEZPOCHYBNITELNOU bestialitu porážky halal, která se dnes stává na západě NORMOU!
         A neházejte SVOJÍ odpovědnost na ministerstvo zemědělství či na veterinární správu, to vy, VY jste ta stvůra, která tyto halal porážky neodsuzuje, protože je dělají vaši kamarádi- muslimové.
         Samozřejmě, že ve skutečnosti to žádní vaši kamarádi nejsou, štítila byste se cigošů a negrů stejně, jako kdokoliv jiný, ale ten pocit si ve virtuálnu plivnout na zlé bílé fašisty….
         Nic jste neviděla, neměla jste odvahu vidět ani 15 vteřin toho videa, protože vidět smrt zvířete vás děsí, i když je to jen video, vy tak hlásat lidská práva a humanitu u internetu, a rozhodovat, kdo je fašista, a kdo není.
         Zabít živého tvora, navíc této velikosti tak, aby se jeho maso dalo jíst, je technicky poměrně složitá záležitost, a když by to mělo být provedeno bez stresu, je to záležitost přímo šalamounská.
         To mi je jasné, a jistě by se našlo plno nechutných záběrů i z evropských „velko“porážek zvířat, ale týrat zvíře úmyslně je zločin!
         A zkuste si jen představit, PŘEDSTAVIT, hromadné halal porážky hovězího dobytka.
         Nebo raději ne, ubožačko, protože by vás mohli vést do špitálu!

         • tresen

          To jsou nesmyslné kecy.
          Dokažte, že při muslimské rituální porážce trpí zvířata víc a častěji než na našich jatkách.
          Nemůžete, viďte.
          Takže si tu jen tak plácáte.

          • kočka šklíba

           Vy jste ale neskutečně hloupá, to je snad jasné ne? Zvíře není omráčeno, umírá několik minut, zatímco zvíře na normálních jatkách je omráčeno před porážkou. Tak co chcete aby vám vittta dokázal? Ano je pravda, že při domácích porážkách se to třeba vždy nedodržuje, to nevím, byla jsem jen na několika zabíjačkách, a tam ano. Na jatkách jsem, na rozdíl od vás, byla na několika, není to nic příjemného vidět, ale zvířata vždy byla omráčena. Nedělejte se ještě hloupější než je nutné.

          • vittta

           Já vám nebudu dokazovat nic víc, než co dokázat lze.
           Tedy že zvíře neupadne do bezvědomí.
           Což dokazuje přiložené video, a jak jsem si všiml, dá se takových videí najít víc.
           Jenže vy nemáte žaludek se na to podívat.
           No, není to pěkný pohled, co si budeme povídat, ale nakonec, na umírajícího člověka se také nedívá nijak extra pěkně.
           Svět je peklo, Třešni, ale nač ho dělat horší, než je nutné?
           Ono je to přesně tak, jak psala Kočka.
           Kdyby se takhle poráželo za socialismu, tak byste byla schopná jít proti té hrůze demonstrovat, třeba že jsou nyní komunisté ve vládě a přitom zabíjeli hnusně zviřátka. (ve vládě nejsou, ale proč neprotestovat)
           Ale že to dělají muslimové, tak po mě chcete důkaz.
           Je asi zbytečné vám napsat, co jste.
           Vyberte si, čeština má přiléhavých výrazů stovky.

       • vittta

        Odporná osobnost, Kočko, jen co je pravda.
        Ale…nemůže za to, je prostě jen degenerovaná…

  • barča

   ad článek o německu a mase halal.
   o čem to svědčí?
   poptávka, nabídka, trh.
   německo se přizpůsobuje, integruje.
   tímhle způsobem, se za nějaký čas stane „standartem cokoliv“ zvykáme si na to, nutí nás na to zvykat – zvláště media, reklamy, že multikulti je normální, lidské a přirozené. a tímto způsobem se za nějaký čas uplně vymýtí nějaké evropské myšlení, kultura, evropské tradice a lidé přirozeně přejdou k novým společenským a kulturním standartům.

   • barča

    možná bych měla dodat to, že pro mě němci jako národ jsou extremisti. ( v minulosti i ted) vždycky to jejich počínání (hrr, jeden vůdce) nadělá v evropě problém.

   • vittta

    Pokud se necháme, a budeme naslouchat pokrytcům jako Třešeň, tak to tak dopadne.
    Ta úplně dole ukončila diskuzi o halal porážkách odkazem o porážce skotu přímo na pastvě, která ovšem nemá s halal nic společného.
    Úchvatná sluníčkařina!
    Ona se snaží čtenářům nakukat, že halal má něco společného s vykrvením zvířete, které se ovšem provádí vždycky.
    Ne vždycky je ale zvíře živé.
    No, za lhaní je placená, ať si mele, co chce…..

 11. vittta

  Tak Šafr se děsí českého rasismu, jak píše, zvýšeného zejména za vlády prezidenta Zemana.
  No, prezident Zeman u nás sice nevládne, ale co by Šafr neudělal pro dobrou věc.
  Za důkaz svého tvrzení dává výzkum, kdy v r.1999 nechtělo za sousedy jiné rasy 10% Čechů, v r.2017 už to bylo 33%.
  Osobně jsem k těmto číslům skeptický, pokud by to tak bylo, muselo by být s naším národem něco v nepořádku,nebo byla otázka položena jinak.
  V r. 1999 to muselo být tak 50%, v r.2017 tak 80%.
  Říká se tomu zkušenost.
  Moc by mě zajímalo, jak je to třeba ve Francii nebo Německu, myšleno u původních obyvatel.
  Tam je to dneska asi 99% bílých, co nechce negra nebo cigoše ani vidět, natož vedle něj bydlet.
  V každém případě, Šafr vedle nich bydlet nemusí, ani mu to nehrozí, tak by mu to zřejmě nevadilo.
  I tak mu přeji krásný zbytek života při bydlení s romskou rodinou zprava, a negerskou rodinou zleva.
  To se poměje!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Safr-chape-slova-nizozemskeho-ministra-ze-by-v-Praze-uprchliky-zbili-Toto-napsal-o-Cesich-544872

  • Kamil Mudra

   Ačkoli s tím co pan Lebeda napsal souhlasím a vzhledem k tomu že nedodává nějaké informace jež by bylo třeba si ověřovat, přece jsem hned na začátku textu narazil na něco co se mi zdá neuvěřitelné: Je možné aby člověk s takovou profesní dráhou měl takový důchod? Tedy, pokud ano, pak mohou všichni s platy okolo dvaceti tisíc, zcela pustit z hlavy představu o tom že by jednou ze svého důchodu mohli nějak vyžít. Obzvlášť pokud bydlí v nájmu. :-(

   • tresen

    Výše důchodu pana Lebedy se vám zdá hodně nebo málo?
    Kolik myslíte, že v penzi bere většina českých lékařů?

    • tresen

     Mimochodem, víte, že loni mužům důchodcům stát vyplácel v průměru 13 067 korun, zatímco průměrná důchodkyně brala 10 758 korun?

     • vittta

      A co s tím konkrétně děláte vy?
      Pomlouvat, to by vám šlo.
      Bojujte, ne?
      Ještě byste mohla uvést půměrnou sociální dávku na cigošskou rodinu, a její praktické výsledky- tedy pozdější zapojení dětí z rodiny na „věčných“ sociálních dávkách do společnosti a tak… možná, že by vás u toho něco napadlo.
      Třeba v první radě to, že „nechtěnou realitu“ (tedy uspokojiné důchody jak žen tak mužů) narušuji cílenou propagandou proti smyšlenému nepříteli- jinými slovy, buduji tady fašismus!

    • Kamil Mudra

     Myslím, že je z kontextu zřejmé že se mi důchod pana Lebedy zdá malý.

     • vittta

      Jak plytký pohled na svět.
      Všimni si, jak Třešeň hned toto téma pokrokově rozvinula.
      Nezajímá se- o nezajímavý důchod pana Lebedy, ale o bídné důchody jiných lékařů, a též o ještě menší důchody žen.
      Takto přemýšlí moderní Evropan(ka)!
      Myslím, že téma by se dalo ještě rozvinout, protože ve statistice bychom zjistili, že homosexuální, černé ženy, mají v ČR důchod ještě nižší, což je typická, východní zaprděnost a diskriminace!

 12. tresen

  Ještě k vláknu, které se týká zacházení s dobytkem určeným na porážku:
  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/60310/jiri-x-dolezal-halal-i-koser-porazka-jsou-ok.html
  JXD je kapitola sama o sobě, ale s podtitulem jeho článku, totiž že rituální porážka se stala politickým tématem a přitom jde jen o záminku, souhlasím.
  Nevzpomínám si totiž na jediný případ protestu před vypuknutím islamofobní epidemie, který by se týkal košer nebo halal porážek. Neboli stejně jako vám, vittto, nejde ani ostatním, kteří se tohoto tématu chytají, o utrpení dobytčat, ale jen a jedině o přiložení polínka na čistě politickou hranici. V důsledku o definitivní odmítnutí pomoci pro lidi, kteří mohou podle mezinárodního práva žádat o azyl, ale jsou bohužel většinou muslimské víry.

  • vittta

   Doležal je odborník na všechno, takže to bude dnešní superdůkaz, jakési vyvrcholení diskuze.
   Možná by stálo za připomenutí, oč v diskuzi vlastně šlo.
   Mě se nelíbila halal porážka zvířat, která nabývá průmyslových rozměrů.
   Tvrdil jsem, že zvíře musí být po celou dobu svého neblahého osudu při vědomí.
   To samozřejmě může trvat různě dlouho, jinak je to u kuřete, jinak u hovězího dobytka.
   Šlo mi o klasické pokrytectví svinských sluníček.
   Pokud má slepice nedostatek místa, protestuje se, pokud se zabíjí zvířata pro kůže, je to hrůza hrůz (a o tom se tady vedla řeč) ale když se zabíjí halal, je to normálka, pohoda, zvíře padne do bezvědomí….
   To nepřímo potvrdil i Doležal, který to četl a řekli mu to Židé, sám ale žádnou porážku neviděl, ani naší, ani „jejich“.
   Ti toho vždycky vědí nejvíc, tihle…..
   Ale nikomu jsem to moc necpal, sám jsem to ve skutečnosti také neviděl,až vy, paní chytrá, jste to označila za mou představu.
   A že právě to zvíře padne do mdlob.
   Jen jsem vám dokázal, že obyčejně lžete, zvíře do mdlob nepadne.
   Všimla jste si, jak ten býk na konci ukázky ukázkově chrčí, krk do půli nařízlý?
   Podívejte se, plíce ještě pracují, ale vzduch proudí už jen prudušnicí,ne hubou.
   Bude se vám to líbit, a určitě by se to líbilo i Doležalovi.
   Vy dva- a spol- totiž, na rozdíl od hlupáků jako já, děsně rádi hledáte pravdu.
   A když jí zjevně nemáte, vymlouváte se dál a lžete a lžete a lžete, až už pak nikdo neví, o čem byla vlastně řeč, a závěrem bude, že chudáka Doležela hlupáci budou nazývat islamofilem místo islamofobem, a já že jsem prostě fašista.
   O dobytek nikomu nejde.
   No, možná vám ne, ale mě jo.
   Nejde mi samozřejmě o konkrétní kus, ale o princip a kulturnost.
   Nemám nic proti využívání zvířat, nemám rád zabíjení, ale prostě když si chci dát řízek, musím já, nebo někdo jiný, zabít prase, a když chci mít koženou čepici ze stříbrné lišky, musí někdo tu lišku zabít.
   U těch kůží je to složitější, protože já nijak netoužím po čepici ze stříbrné lišky, nic méně jiní po ní touží, a pokud jí nekoupí z našich zdrojů, dodají mu jí z ciziny, takže život stříbrných lišek zákaz jejich pěstování u nás nijak chráněn nebude, právě naopak, u nás ještě jakés-takés kontroly porážky probíhají, v Asii bych se tomu dost divil.
   No- ale jako kulturní člověk ZÁSADNĚ odmítám zbytečné utrpení zvířete, to je pro mě důležitější, než 1 000 000 prázdných a pokryteckých slov.

   • tresen

    Váš problém je v tom, že houby víte, co je to „být při vědomí“.
    Fyziolog by vám prozradil, že náhlé přerušení přítoku krve do mozku vede k okamžité ztrátě vědomí a že člověk ani zvíře v tu ránu o ničem neví a nic necítí, protože příslušná mozková centra jsou mimo provoz.
    Jak známo, u člověka se dá okamžité odstavení mozku vyvolat i stisknutím určitých bodů na krku.
    Že se dá halal porážka zpackat, o tom není pochyb. Ale to je o něčem jiném. Zpackat se dá cokoli. Myslíte, že při klasické porážce jsou stoprocentně vyloučeny děs a bolest? Ráda bych tomu věřila, ale silně pochybuju.

    • Saul

     Ze se s tim individuem bavite zrovna o tomto.
     Kdyz sem clovek da fotky umucenych lidi,tak mu to prijde k smichu.
     O vrazdeni, strileni a topeni lidi se te kreature zdaji vlhke sny kazdou noc a jeste to tu nezapomene barvite licit a ted tady hraje dojemnou komedii nad porazkou vola(asi se na to videu sam uvidel) a ohani se humanitou,o ktere se v pripade vrazdeni lidi doslova vyjadril,ze „se na ni muze zvysoka vysrat“.
     Nadruhou stranu je poucne videt,jakeho pokrytectvi jsou tito primitivove schopni.
     I kdyz tady to uz asi nikomu oci neotevre.

     • vittta

      Vidíš, trolíku.
      Třešeň se poněkud ve svýách lžích začala topit, a tak jsi přispěchal s pomocí, kterou bych ohodnotil částkou 350,-Kč.
      Strhnul jsi diskuzi o halal porážkách na vraždění lidí, které JÁ nějak mám propagovat, nebo něco v tom smyslu.
      Ve skutečnosti ale nejde o to, jak vidím halal porážky já, ale jak v podstatě nikdo ze sluníčkové obce neprotestuje, a naopak je tento problém bagatelizován.
      Dal bych i 700,-Kč, ale bohužel sis to dost pokazil tou až moc vyřvanou vysmívaností porážky býka, která tedy bohužel pro tebe, byla skutečně vidět, nebylo to naaranžované, jako když bílé přilby natáčejí blízkovýchnodní seriál o nervově-paralytickém chloru!

      • Saul

       V aranzovani vymyslu i skutecnosti jsi neprekonatelny,kam se na tebe ty Bile prilby hrabou.

     • kočka šklíba

      Kde : „Kdyz sem clovek da fotky umucenych lidi,tak mu to prijde k smichu.“. Můžete upřesnit kde se vittta vysmívá opravdu umučeným lidem?

   • tresen

    Jak se pořád vracíte k debatě o kožešinových zvířatech, svědčí o tom, že jste vůbec nepochopil, o co tam šlo. Že nepřijatelné jsou především podmínky, do jakých se lišky a norci rodí a v jakých žijí, než je „chovatelé“ utratí.Samotné zabíjení už jejich trápení pouze zkrátí.

    • vittta

     Já mám plno problémů, třeba houby vím, co je to být při vědomí.
     Vy to ovšem víte, nic méně, když použiju vaší sluníčkovou fintu- zkuste mi to dokázat.
     Zkuste mi dokázat, že zvíře, zápasící v agonii o svůj život je vlastně v bezvědomí.
     A nyní váš problém.
     Myslíte si o sobě, že jste chytrá, ale to v žádném případě nejste.
     Není třeba to dokazovat, dokazujete to sama, byť samozřejmě připouštím, že určité části čtenářů se chytrá zdát můžete, ale ta část bude podstatně menší jak část opačná.
     Když už budete při tom dokazování, zkuste mi dokázat, že kožešinová zvířata žijí ve špatných podmínkách.
     A dejte to do kontextu podmínek, které jsou běžné pro chov třeba slepic či prasat, jestli jsou na tom kožešinová zvířata lépe, nebo hůře, případně stejně.
     Pokud jsou na tom jiná zvířata stejně, nebo hůře, pak mi zkuste vysvětlit, proč nikdo neprotestuje a proč se třeba chov slepic nezakáže, nejlépe celosvětově.
     A můžete pokračovat, proč bezdomovec, který zabil psa, aby ho sežral, se ocitl v hlavních zprávách a lidé se otřásali hnusem, ale halal porážka je natolik humánní, že nikoho nedráždí, dokonce ani veterinární správu, jak jste někde uvedla, nebo to uvedl Doležal.
     Já vím, je to trochu nadsázka, kterou nepochopíte, ale ostatním chci říci, že co je, a co není správné, neurčuje fakticky to, co je, a co není správné, ale co takto označí média.
     Je to obchod se správami, zabít kočku, a udělat si z ní ledvinový pás je špatné, a podříznout ovci a držet jí při vědomí dokud nevykrvácí je správné a normální, protože ovce se při vědomí jen zdá, ve skutečnosti při vědomí není, jen se tak tváří, říkal to Doležal a veterinární správa.
     A nakonec, já vůbec nechápu, proč bychom se měli halal porážkami nějak zabývat.
     Pokud tady chtějí muslimové žít- jako v Evropě, ať buď žerou maso poražené normálně, nebo ať ho nežerou vůbec.
     Tečka!
     Halal porážky zakázat z humánních důvodů!

       • Kamil Mudra

        Abys třešeň neobtěžoval komentáři pro které se jí špatně hledají protiargumenty. :-)

       • tresen

        Co tím chci říct?
        Že existují lidé, kteří se přijatelnými podmínkami života i smrti zvířat, jejichž maso jíme, zabývají dlouhodobě, odborně, bez postranních politických záměrů. Jejich skutečným záměrem je totiž opravdu omezit trápení zvířat na minimum.

        • Kamil Mudra

         No dobře, třešni. Ale to jste mohla stejně tak konstatovat že existují třeba vegetariáni. Nebo že se indiáni omlouvali zabitému zvířeti a děkovali mu za maso které jim poskytlo. Ale jaký vztah to má k legálnímu provozování halal porážek v Evropě?

         • Saul

          Halal a schita,tedy koser porazek,ktere jsou v podstate shodne a v Evrope se provadeji po staleti.
          To jen tak pro presnost….

          • oh

           Jistě, protože obojí vychází z náboženských předpisů judaismu, které už jsou také pěkných pár století staré. Troufám si tvrdit, že tohle víme. To jen tak pro přesnost..

          • vittta

           Jo aha, Židé…
           Ono jde tak nějak o to, co tady psala Barča.
           Nač měnit naše zvyky kvůli nějakým nově příchozím?
           My máme svoje zvyky, a jiné zavádět nebudeme.
           Jmenovitě takové, které jsou zjevně krokem vzad.
           Samotná naše civilizce by se měla spíše posouvat vpřed i v porážkách zvířat.
           Třeba jak odkázala Třešeň, byť to odkázala zcela bez kontextu.
           Porážka zvířete nikdy asi nebude nějak humánní v tom slova smyslu, ale mělo by se to k tomu alespoň přibližovat.
           Svým způsobem je třeba zákaz chovu kožešinových zvířat krokem vpřed, ale Bohužel, v kontextu světa je to zatím zcela zbytečné.
           Tyto úvahy jsou složité a ošemetné, ale žádné rituály, kvůli nějaké expanzivní komunitě, bych tady nezaváděl, a tím TADY myslím celou EU.
           To se kurva bojuje proti býčím zápasům ve Španělsku, jak je to děsně nehmánní, ale halal žrádlo je OK.
           S tímhle pokrytectvím jděte všichni sluníčkoví zasranci do prdele!
           A diskuze je především o pokrytectví!

          • Saul

           Ty,vitto,zachazis s mymi komenty stejne tak,jako ja s tvymi?
           Totiz tak,ze je nectes,nanejvys jen tak proletis?
           Ja ti to vubec nemam za zle,ale dost dobre nechapu,proc potom na mne porad reagujes.
           Zrejme jsi prehledl,kdyz jsem napsal,ze porazka koser se v Evrope provadi po staleti.
           Provadi se i u nas a provadela se i pred tvymi „nove prichozimi“
           A provadi se legalne,respektive Zidovska obec na ne dostava vyjimku ze zakona.
           Takze nejde o zadne “ nove zvyky“.
           Jde o zidovsky zvyk,ktery je zatim nami respektovan a je a byl kriticky diskutovan i ze strany ochrancu zvirat.
           Od nich to ovsem je na rozdil od tebe ryze NEpoliticky a neideologicky pocin.
           Pokud tedy nepocitam lidske zachazeni se zviraty mezi ideologii.

          • vittta

           Já jsem si to tvoje přečetl.
           A že něco nechápeš mě též nepřekvapuje.
           Nesnaž se to pochopit, je to zbytečné.
           Vysvětlovat ti to nebudu, ostatní to asi pochopili.
           Jen podotknu, že obhajoba halal porážek pomocí Židů je poněkud mimo mísu.
           Těch je na celém světě asi 20 000 000.
           U muslimů je toto číslo poněkud jiné.
           Tam bychom museli za chvíli žádat o vyjimky my.

        • kočka šklíba

         Jejich skutečným záměrem je vydělat co nejvíc, poté možná o humánnější zacházení. Jste opravdu směšná.