Může kádrování bránit totalitě?

Z jednoho rozhovoru, upraveno, kráceno:

X: „No, je to stejné jako za komunistů, i dnes je tu systém různých prověrek… prostě režim na důležitý post nepustí nikoho, kdo by například byl proti demokratickému zřízení.“

Y: „V tom je ale právě, do prčic, ten naprosto zásadní rozdíl. Nevím, jestli to vnímáš, ale ty v rámci toho, abys zase korigovala a ukázala, že je to stejný, tak jsi udělala přesný opak. Právě díky tomu, že tam nikoho takového nepustí, ochraňuje tu možnost změny a zabraňuje např. právě totalitě.“

Kdo má pravdu, X, nebo Y?

 1. vittta

  To je nádhera, tak španělský premier v úžasu hledí na důsledky své dobroty.
  Přitom se zdálo, že přijetí pár stovek inženýrů a lékařů z lodi Aquarius je jen humanitární počin, který ukáže tupým fašistům v jiných zemích EU, že lidskost nemůže být rozbuška zla.
  A teď najednou….
  Pozoruhodné je očekávání řešení z EU, které očekává po 3 letech migračního požehnání starosta španělského města, který se právě probudil z „levicové“ hybernace, ve které byl zřejmě od časů španělské občanské války:
  „„Doufám, že unie pracuje na globálním řešení. Teď je to náš problém, ale zítra nebo za týden či měsíc to bude problém celého srdce Evropy,“ řekl José Ignacio Landaluce, starosta španělského přístavu Algeciras.“
  Tak pane starosto, problém celého srdce Evropy to už nějakou dobu je.
  Na globálním řešení EU také už pracuje, a to globální řešení spočívá v nacpání verbeže do všech zemí EU, aby si debilní starostové, jako jste vy, mohli dělat politické body na tom, kdo je větší humanista!
  Nic méně můj ubohý život hejtra-nenávisníka mi neumožňuje pochopit velikost myšlenky těch, kdo inženýry a doktory, utíkající před neexistující válkou, neustále přijímají.
  Ale jednou mi zapálilo, to když jsem si přečetl článek, kde rázná představitelka nějaké neziskovky reagovala na xenofobní výpad, že Češi žádné kolonie neměli pádným argumentem, že tady kupujeme levné zboží z Asie, co ho šijí otroci za pár hrstí rýže.
  Což má ta žena nepochybně pravdu, a mě tedy napadlo, že bychom my, VŠICHNI, měli bojkotovat nákupy tohoto zboží, a tím bychom značně ulevili v těžkých životních podmínkách oněch nešťastníků.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Spanelsko-na-sebe-spustilo-lavinu-Prijalo-uprchliky-ktere-jinde-nechteli-A-takto-to-tam-nyni-vypada-545639

  • oh

   Ale jděte, kočko, „LZPS s tím nemá co dělat..“ a tak, jako Hellerovi Jihočeši, i zastupitelstvo Kralup jistě moc dobře ví, proč nechce na vyhlášení vítězů autorské soutěže jednoho z členů poroty.

   „Možná to tentokrát nebude žlutá hvězda, to jeden neví, ale možná nějaká jiná známka na klopu, abychom všichni viděli, že to je ten nežádoucí, ošklivý, ostrakizovaný, ten vyvržený, exkomunikovaný. Plivněme si na něj, kopněme si do něho, nechme ho, ať pro nás pracuje, nejdříve mu platíme, pak už mu ani nezaplatíme, ale hlavně se s námi nesmí v žádném případě ukazovat či vyfotit.“ No, jako označení by mohla posloužit tradiční hvězda na rukávu, ale aby to tolik neřvalo o úrovni dnešních „demokratů“, mohla by tentokrát být použita hvězda rudá a jenom pěticípá.

   P.S. Trošičku jsem si radu města prolustroval a už se té kralupské erupci „Demokracie“ a „Slušnosti“ vůbec nedivím: Gazdíkovci, ODS, a dva statisti z ANošéfe… Demokrat vedle demokrata :D
   Složení rady města 2014 – 2018:
   Petr Holeček – starosta města (STAN)
   Libor Lesák – místostarosta města (ODS/TOP)
   Ing. Marek Czechmann – místostarosta města (STAN)
   Ing. Petr Listík – radní, zastupitel (ODS/TOP)
   Mgr. Martin Luksík – radní, zastupitel (ANOšéfe)
   Tomáš Pekárek – radní, zastupitel (ANOšéfe)
   Jan Špaček – radní, zastupitel (STAN)

 2. astraustralia

  Rozhovor redaktora s Dr Rathem z cervna 2017 si porovnejte s dnesni situaci a pozici jakou ma dnes premier Babis.
  Vkladam to sem proto ze „kauza Rath“ tak jak probiha az dodnes na mnohe lidi pusobi take jako jedno velke zakulisni „kadrovani“.
  Opravdu je zajimave si poslechnout argumenty ktere Rath uvadi a ktere takto zatim nebyly verejnosti prezentovany.(mozna ano, ale pro mne jsou nove)
  Myslim ze to co se nazyva „kadrovani“ bylo vzdy, ale jak je patrno z prikladu zde v diskusi uvadenych kadrovany za realneho socialismu a kadrovani dnes ma rozdilnou podobu i kdyz cil stejny.
  Aby nebylo pochyb o obsahu tohoto sdeleni lze obecne rici ze kadrovani melo ma a bude mit vzdy za cil „eliminovat nevhodne jedince“ a naopak „vybrat vhodne „!
  Forma jakou je to presentovano je samozrejme tak rozdilna ze toto srovnani muze a jak vymena nazoru zde i potvrzuje nektere diskutujici zde vrcholne poburuje.
  Nutno priznat ze kadrovani soucasne ktere je dnes vnimano jako vhodnost ci nevhodnost osoby na funkci z pohledu nadnarodni spolecnosti ci jen maleho mistniho podnikatele je zcela neco jineho nez kadrovani z 50 let, ktere koncilo v nekterych pripadech az uveznenim.
  Presto pohled do zakulisi a pravni prichylosti ci odchylosti z pohledu Dr.Ratha vybizi k zamysleni nad vztahy v politice dnesni garnitury.
  Hezkou letni nedeli preji:-)
  https://tv.idnes.cz/david-rath-moje-odsouzeni-by-se-hodilo-babisovi-fri-/rozstrel.aspx?idvideo=V170609_100502_zpravodaj_jaha

    • kočka šklíba

     Velmi chytrý člověk, jeden čas měl svůj blog, dost psal na Faustův svět ticha, ale tam jste nebyl. Ještě asi před týdnem nebo před dvěma měl po hodně dlouhé době nějaké příspěvky na blogu pana Bavora, opravdu škoda dobrého člověka. Určitě byste si rozuměli v tom základním.

     • vittta

      Hmm…
      Tak snad jak píše Astr- nashledanou v lepších časech.
      I když já moc nevěřím, na tyhle věci, ale snad- jak se píše v jedné knize-je smrt jak pramen zemdlenému, a život jak horký písek pouště!

     • vittta

      Teď koukám, že Čobolíkovi bylo teprve 55.
      No to je v prdeli teda!
      A Halladin jen 66.
      Hodím sem vzkaz pro Kamila.
      Dědek, co se mnou dělá na autě je také člen osady.
      Je mu 65, ale už zůstal „sám“.
      Všichni pomřeli….
      A tam v jeho garáži jsou takové linoryty, že to někde vzal, aby to ještě někdo nevyhodil.
      Krásně vyřezaný indián, americký voják, hledící do dáli….
      TO Severáci Trutnov.
      Kolik dědku, kolik jich žije?
      Všichni jsou mrtví, co já vím….

      • Kamil Mudra

       Mno… Mě spolu osadníci ještě nepomřeli. Možná to bude tím že jsem v průměru o dvacet let starší než naprostá většina z nich. :-)

    • Kamil Mudra

     Tedy, tak dlouhé čekání bych snad jeho duši ani nepřál. To už je asi lepší to proložit pár exkurzemi i v těch časech špatných. :-)

     • astraustralia

      Kamile, zde jedna z moznych exkurzi kam to az nejlepsi zeme sveta dopracovala!
      A nuzky se dal rozeviraji :-(
      Tihle lide se o deni ve svete ci ve vlastnim statu zajimaji mene nez mene. Maji zcela jine starosti!

 3. vittta

  „„My jako hnutí Žít Brno jsme chtěli říct, že se na to díváme jinak, a chtěli jsme dát příklad toho Brna, kde poslední čtyři roky děláme velmi úspěšně politiku integrace, a na tom příkladu ukázat, že to není žádný problém,“ uvedl Martin Freund z hnutí Žít Brno.

  Freund poukázal také na to, že jde přece jen o několik desítek lidí, kteří prostě prchají z pekla a potřebují pomoc. „Máme nějaké závazky, jsme členy Evropské unie a možná, kdybychom se sami dostali do podobné situace, tak bychom byli rádi, kdyby nám někdo pomohl. A to mluvím jak o těch uprchlících, tak o těch státech, které jsou tím nejvíc zasaženy, jako je třeba Itálie,“ uzavřel.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Matejka-po-utoku-migrantu-na-hranice-spanelske-enklavy-varuje-Nastal-nebezpecny-precedent-Budou-nasledovat-stovky-a-tisice-dalsich-545776
  Ten Freud bude asi nějaký henten, fašistista.
  Jak on to myslel, že jsou nějaké státy migrací nějak zasaženy?
  Ty státy jsou- co já vím- obohaceny a to jak kulturně, tak ekonomicky.
  Nemalý ekonomický přínos je dokonce vědecky prokázán francouzkými vědci, čímž byl dán rázný políček všem, kdo by snad výhody migrace zpochybňovali!

 4. grasyk

  Vymyšlený příklad:
  Jsou 3 kandidáti, řekněme L, V, a Ů, a jejich 10 voličů.
  3 voliči volí L (nikdy by nevolili Ů, ale V jim v zásadě nevadí)
  3 voliči volí V (nikdy by nevolili Ů, ale L jim je jen méně sympatický)
  4 voliči volí Ů.
  Ů byl demokraticky zvolen většinou (?) hlasů?
  Cha!

  • vittta

   Takhle by nikdo zvolen nebyl, muselo by ho volit 6.
   Nebo by zvolen byl, ale musel by vytvořit koalici.
   V příkladu 10 voličů nelze hodnoit demokracii.
   A co vymyslet jiného?
   Osvícených monarchů je jako šafránu.
   Tím nechci říci, že je to kdovíjak funkční systém, ale alespoň nás potřebují, a tak nám musejí čas od času pochlebovat.

 5. vittta

  Tohle se mě měli zeptat, napsal bych jim to za 5 minut za 10 000 liber.
  Takhle dali 10 000 000.
  Podle mě by je měli obejmout, jako to dělají v Dánsku, nebo kde, ta slavná kampaň „obejmi svého džihádistu“.
  To by mohlo demokraticky zabrat!
  Všimněte si titulku, kde jsou tito navrátilci nebezpečnější, než se soudilo.
  NÉÉÉÉ, než se soudilo, ale než soudili idioti, dobroserové, zrádci státu a psychopaté- to je velký rozdíl!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/479152-zeny-a-deti-vracejici-se-od-is-jsou-nebezpecnejsi-nez-se-soudilo-tvrdi-analyza.html

 6. Hamilbar

  Čistě k zamyšlení. Jedním z hesel Islámského státu je: „Spravedlnost je důležitější než bohatství“. Jiným je: „Proletáři všech zemí spojte se“. I když to je asi nekorektní překlad. Lepší by asi byl: „Víra je silnější než hranice“.

  Šířilo se to, a dříve nebo později zase bude, jako stepní požár. Není v tom podstatný sociální faktor?

 7. vittta

  Další exces pro Třešeň.
  Celkem banalita, nebo-li normálka.
  Ani bych to sem nedával, ale věnujte prosím pozornost anketě u článku.
  Ta dává naprosto jasnou otázku:
  Je ČR právní stát?
  V době mého odkazování hlasovalo 7 669 občanů, při čemž 96% hlasuje že ČR není právní stát.
  To je zajímavé, nic méně vypovídající.
  Že ČR není právní stát si myslí drtivá většina lidí, vč. mě, a myslím, že ta 4% jsou ti, co jsou buď natvrdlí jako „někdo“, nebo se ještě nedostali do soukolí totalitního, a zcela bezprávního soudního systému.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zacpou-Eriku-Bestovi-usta-Jde-o-okoli-Bohuslava-Sobotky-Vec-je-vazna-545872

  • Rybka

   ČR je právní stát, neb Jan Kalvoda, blahé paměti, pravil:
   Právní stát je stát, ve kterém se právníci mají dobře.

   • pacifista

    To byl ten Kalvoda co si psal před jméno titul JUDr. a neměl ho? Po této kampani musel odstoupit a slehla se po něm zem stejně jako po Dlouhém. Oba byli tehdy za ODA. Ten druhý měl nějakou velkou rozkrádačku v privatizaci a nyní při první přímé volbě kandidoval na presidenta.

    • astraustralia

     2 odpovedi pro Pacifistu:
     ad 1:
     31.7.2018 – 2.40
     pacifista
     Já to tady píšu pořád, tvrdím, že je to řízené a nikdo mi to nechce věřit
     Mate pravdu jen presvedcive dukazy o tom kdo lidem chybi!
     Uzavirate vetou :
     Já je mám rozděleny na Obamovce a Trumpovce.

     Lide rozdeleni az do nenavisti je to co je pro vladce nejlepsi, stale plati „rozdel a panuj“ (latinsky divide et impera)
     Hillary jako pokracovatelka Obamy byla v prevolebnim utkani oznacena Sandersem za mluvci Wallstreetu, Trump ma trochu jine smerovani, ale protoze plati ze zbrojarsky prumysl urcuje beh hospodarstvi v USA
     Trup hned po zvoleni odjel do Saudi Arabia s prodejem zbrani za mnoho milliard.
     Kdyby vyhrala Hillary jela by tam ona.
     Od dob JFK se nenasel president ktery by se zbrojarum vzeprel!
     Rozestvani a rozdeleni lide s platnosti celosvetovou je ten spravny rybnik ve kterem se vladcum nejlepe plave!

     ad 2:
     31.7.2018 – 3.08
     pacifista
     To byl ten Kalvoda co si psal před jméno titul JUDr. a neměl ho? Po této kampani musel odstoupit a slehla se po něm zem stejně jako po Dlouhém.
     Oba byli tehdy za ODA. Ten druhý měl nějakou velkou rozkrádačku v privatizaci a nyní při první přímé volbě kandidoval na presidenta.

     Jan Kalvoda byl predsedou ODA a podilel se zasadni mirou na privatisaci alias rozkradeni republiky.
     Po volbách v roce 1996 se na 11. celostátní konferenci ODA pokusil o důraznější vymezení ODA oproti ODS
     a aliance pak zaznamenala výrazný úspěch v senátních volbách na podzim 1996.
     17. prosince 1996 nicméně přišel náhlý konec Kalvodovy kariéry.
     Toho dne rezignoval na své politické funkce. Ve své rezignaci přiznal, že neoprávněně používal titul JUDr., ačkoliv nesložil rigorózní zkoušky. Tuto skutečnost prohlásil za jediný důvod svého odstoupení.[14] Opustil poslaneckou sněmovnu a během několika týdnů byl nahrazen i ve vládních postech. Předsedou ODA zůstal formálně do března 1997, tedy do následující konference.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Kalvoda

     Vladimir Dlouhy,
     prosel mnoha stranami od komunisticke pred 89 pres ODS k ODA
     a jako ministr prumyslu se podilel na likvidaci CS prumyslu.
     O blbosti lidu obecneho svedci i to, ze byl v te dobe povazovan a novinami uvaden jako „nejpopularnejsi politik“ :-)
     Ano i na presidenta kandidoval.
     Jako nevyssi zastupce Goldman Sachs pro Evropu na vychod od zdraveho jadra se stal alespon ekonomickym poradcem presidenta Zemana!
     Stale malo, presto ze ma Zeman poradce hlasajiciho prani GoldmanSachs (Wallstreetu) je stale oznacovan za agenta zajmu Ruska a Ciny !
     Massmedia (ovladana kym asi) se domnivaji ze lidem je mozno servirovat upravene skutecnosti az sracky v mire stale hojnejsi :-)
     A tak az na veky :-(
     Amen

     • tresen

      Komunisti zrušili titul JUDr., který před jejich nástupem získal automaticky každý absolvent právnické fakulty. Po letech ho opět zavedli, ale podmínili ho dodatečným složením rigorózní zkoušky, která obsahovala i opětovné prozkoušení z marxismu-leninismu. Na to se většina právníků vykašlala. Veřejnost tyhle peripetie nezaznamenávala a automaticky všechny právníky titulovala. To byl taky Kalvodův případ. Udělal chybu, že to přijal a že titul začal sám užívat.

       • vittta

        Byli to vesměs hrdinové, kterým na nějaké té koruně nezáleželo, ne?
        Odpor k marxismu-leninismu u právníků za socialismu byl pověstný…..
        To jen pracující lůza komunismus milovala, elity odjakživa bojovali, ale…to dneska už každý ví, přece!

        • Rybka

         Tedy, můj manžel, taky blahé paměti, byl rodiči tlačen, aby si dodělal doktorát a když se dostavil k rigorózní zkoušce, začínala marxismem-leninismem, tak vstal ze židle a mlčky odešel. Jeho maminka nebyla ráda, ale já jo. Ne na právech.
         Někde jsem četla: To je ale votlemenej chlapeček, z toho bude právník.

         • vittta

          Ale jo, byli takoví…
          Je ale otázka, do jaké míry to vlastně mělo cenu.
          Kolikrát jsem už u toho přemýšlel, z pohledu dneška.
          Já tehdy co, dělník na údržbě, co mě mohli udělat.
          Ale u někoho takovýhle špajc mohl být rozdíl pár stovek na výplatě a ještě problém.
          A dneska?
          Kdo mu je za to vděčný.
          Ty největší děvky klidně řídí resorty, i stát, a nikoho to nesere.
          Herci a zpěváci, co jsou pomalu ve všech předlistopadových filmech a seriálech dneska naříkají, jak se měli zle, a Kubišová nabízí čokly.
          Nesnáším jí, ale musí se nechat, že zůstala pevná.
          Když nad tím začneš přemýšlet, nutně dojdeš k závěru, že žijeme jen pro srandu králíkům, a kdo není „zastřelen“ hned, vydrží klidně na vysoké pozici skrz několik režimů, a ještě se o něm zmiňuje historie, zatímco hrdinů jsou plné hřbitovy, a každý na ně sere, leda když se pokládají věnce, nebo když je potřeba zneužít jejich jména pro politické čachry.
          Marnost nad marnost!
          Pro koho psal Orwel svoje vize, pro koho Čapek, pro koho Hus, když nejprodejnější děvky mají jejich jména v držkách, zaštiťujíc jimi svoje sviňárny?

          • Rybka

           Vitto, psali pro nás, ještě bych jich pár přihodila. S manželem jsme byli spolužáci a mě vyrazili ve druháku před zkouškou z politické ekonomie, všechno zlý je pro něco dobrý. Tahali mě po vyšetřovnách a slibovali, že když budu práskat, jaká je nálada mezi studentstvem, že mě na škole nechají. Nikdy jsem ani vteřinu nezalitovala. Žádná marnost, já jsem si vděčná, protože mi bylo dopřáno zjistit něco o sobě. Ty největší děvky může člověk jedině politovat, nechtěla bych s tím žít.

          • Rybka

           P.S. Ne, že by mě k smrti nenasíralo, že když má modla nadlidí nějaké výročí, tak hrajou v rádiu Kryla, jinak ne. To prskám a zvýšeně veršuji.

          • vittta

           No jo, mě to také nabízeli- a rovnou na výslechu jiné trestné činnosti, ani už nevím čeho vlastně.
           Že mám jako samej průser, a kdybych takhle někdy řekl….. ale je spíš zajímalo, kdo fetuje a tyhle věci.
           Kupodivu to zajímalo StBáky, ono to tehdy tak nějak souviselo s disentem, ani jsem tehdy nevěděl jak moc.
           Odmítl jsem, jasně.
           Do strany jsem také odmítl vstoupit, a konec-konců, vykopli mě za politické téma i z učňáku.
           Jenže to viš, byl jsem hrdina?
           Vlastně mi nic nehrozilo, rodinu jsem neměl, do kriminálu mě nikdo neposílal, nebili mě, nic.
           To se snadno říká „NE“.
           Navíc mladý člověk má silnou hrdost, kdyby mě tloukli, to už bych se teprve zatvrdil….no, ale tyk chytří byli také, a vlastně věděli- ale to jsem pochopil až dlouho po tom- že až „vyrostu“, budu chodit normálně do práce (to jsem nakonec normálně chodil), ožením se, budu mít děti a jiné starosti.
           Proč by si dělali z dělníka nepřítele?

          • vittta

           Nejsmutnější na tom je, že plno dnešních nadlidí v tom disentu fakt bylo, a Kryla poslouchali, jistě že z jiných důvodů, než ho dnes pouštějí.
           Těžko říci, jestli Kryl věděl, že jeho role r.1989 skončila, a bude dále sloužit (jeho dílo) těm strukturám, které vždycky nesnášel.
           On v tom Německu mohl mít lepší povědomí, nač jsou dobří revoltáři před- a po politickém převratu.
           Nejlepší hrdina je mrtvý, a tuhle radost jim Kryl splnil, nebo…mu podle mě i pomohli.
           Některé ikony totiž nejdou dehonestovat jakoukoliv kampaní.

          • Rybka

           Nebýt svině není hrdinství, tedy když člověka nebijou, to je jasný. Myslím, že Krylovi určitě pomohli, byl tak inteligentní, že mu rychle došlo, o co jde a to mu zlomilo srdce. Rozhodně, kdyby přežil, tak by pro nadlidi byl hrozbou větší než 10 atomovek. To by býval byl prezident, s přehledem, sečtělý, intuice mu pracovala na 200 procent, a hlavně, nerezignoval na ideál. Možná mu to srdce i nějak zlomili. Toho by neutáhli ani na prachy, ani na polní trávu a doktoráty z každý regionální jůnyverzity.

          • tresen

           Těžko říci, jestli Kryl věděl, že jeho role r.1989 skončila, a bude dále sloužit (jeho dílo) těm strukturám, které vždycky nesnášel.
           Ano. Už dva měsíce po jeho smrti si komunisti dovolili pouštět jeho písně při májové veselici.

          • vittta

           A jaká u toho byla morální vada, Třešni?
           Myslíte, že Kryl bojoval proti komunistům jako komunistům?
           V podstatě byla politická soutěž za reálného socialismu úplně stejná, jak dneska, a rozhodně větší, jak dneska třeba v klasické baště kapitalismu, USA, kde voliči mají na výběr jen demokraty a republikány
           Nezapomeňte, že proces Pražského jara byl nastartován a živen právě komunisty samotnými, a v r. 1968 byla KSČ nesmírně populární a byla lidu nejblíže ve své historii.
           Proces Pražského jara nebyl boj proti socialismu, i když se to tak dneska vykládá, nebo se to tak podává, to si uvědomte.
           Vaše hlava není samozřejmě schopna složitější úvahy, než komunismus- zlo, a vagínou jsme přišli všichni na svět, ale někdy byste se nad světem zamyslet mohla!

          • tresen

           Je mi šumák, co si myslíte o mé schopnosti uvažovat, ale měl byste vědět, že Kryl komunisty nesnášel. To, že se k němu po jeho smrti hlásili, bylo chucpe. Ostatně to dostatečně vyjádřili členové jeho rodiny, kteří jeho názor znali moc dobře. Mimo jiné protestovali, když si jeho písně dovolila v roce 2005 pouštět komunistická stanice Rádio Haló Futura.
           Ostatně dost nechutné bylo i to, jak si ho svého času přivlastnila ČSSD.

          • vittta

           A komu tedy patří Kryl?
           TOP09, nebo antikomnistům na Ukrajině, nebo Klusovi a Štěpánové, nebo ODS a Němcové?
           Zkuste mi to naznačit, jestli třeba já si ho mohu pustit, abych nebyl chucpe!

          • Rybka

           Kryl měl alergii na trockisty, což není podmnožina ničeho, ani komunistů, ve středověku se tomu říkalo posedlost. Teď by tomu v Česku odpovídala zlostná pravdoláska, v Emerice neokoni. Prostě blbí fanatici, kteří, aby jim svět pasoval do přehumanistických představ, vyhodili by všechno do luftu, sofistů je u nich hafo, co by obhájili nebeskými argumenty i takovou deviaci jako tahání si vlajky odněkud na veřejnosti. Pacienti.

          • tresen

           Kryl nepatřil a nepatří nikomu. Byl svůj.
           Přátele si vybíral sám a členové KSČM k nim nepatřili. Byl velký vztekloun, takže si umím představit jeho reakci, kdyby se dožil toho, jak se dovolávají jeho veršů. Když zuřil nad tím, jak ho v listopadu vmanévrovali do společného zpěvu hymny s Gottem, tak tohle by ho muselo navztekat parádně.

          • vittta

           Vy Kryla, stejně jako leckoho jiného, dobře znáte.
           Já také volil dlouhá léta komunisty, než jsem přešel k Okamurovi, protože komouši byli málo radikální.
           Říci mi tohle někdo v r.1994, asi bych se mu vysmál.
           Časy se mění, Třešni, v r.1989 leckdo lecos nevěděl, víte?

 8. astraustralia

  Kadrovani neni IN :-(
  Bavte se na thema „svetle zitrky“
  Opet diferencovane, tedy jak pro koho :-)

  Podle ředitele Charity ČR Lukáše Curyla je přibližně 22 procent mladých lidí v celé zemi ohroženo nejenom dluhy, ale i chudobou.
  „Není to z důvodů, které by nás asi napadly, jako je osobní selhání. Je to z velké části zaviněno rodinným zázemím, ve kterém vyrůstali. Dále je to dáno vzděláním, čtyřicet procent mladých lidí se základním vzděláním má problém s chudobou, u vysokoškolsky vzdělaných toto číslo klesá na třináct procent.

  Zdroj: https://liberec.idnes.cz/liberecky-kraj-desitky-tisic-lidi-exekuce-mladi-seniori-pjn-/liberec-zpravy.aspx?c=A180730_152526_liberec-zpravy_jape

  PS
  O kolik % nezamestnanosti a zadluzenosti to jeste zvedne Industry 4.0 ?
  Na jedne strane massmedia informuji o nedostatku pracovniku,
  na druhe urady prace priznavaji ze na nektera insertovana mista je vice nez 50 zadatelu!
  Takze jak doopravdy?

 9. kočka šklíba

  Ještě k třešince moci výkonné a soudní. Podle mého velmi dokreslující jaká demokracie tu panuje. Chci vypíchnout především toto: zadek na americký konvoj = minimálně přestupek, státní vlajka České republiky z vagíny = nic, jen zábava. Asi se shodují naši, zatím státní zastupitelé, s názorem z diskuse, s nějakým idiotem Kameníkem. No proti gustu by se chtělo říci. http://blog.aktualne.cz/blogy/zdenk-koudelka.php?itemid=32082
  Třešinka má jistě také podobný názor jako ten idiot, nebo že by ne?

  • tresen

   Autorovi klausovské amnestie připomněl „idiot“ Kameník docela případně fyziologii, která učí, že právě a jedině vagína je ta cesta, kterou všichni přicházíme na svět.
   A já jsem si u toho vzpomněla na jednoho anglického krále, který řekl: Honi soit qui mal y pense!

   • vittta

    Nechte si vagínu nastříkat na auto!
    A když se bude někdo divit, tak mu tohle řekněte.
    Pak dejte vědět, jak to dopadlo.
    Ale vám by tam slušela, to zase jo!

   • astraustralia

    Kdyz kral premysli,
    o myslenkach ktere v hlavach poddanych se honi se zamysli.
    Kudy jeho vlade pude
    preventive hlavy sekat bude ?

    Honi soit qui mal y pense!
    „Hanba tomu kdo zle mysli“
    A co pak ti co zlo pachaji ? Co o takovych si myslet ?
    Hlavne jak s nimi jednat
    Jak poradek zjednat.

   • oh

    „Domnívám se, že čekat na to, až spolek sloužící cizímu státu začne na území Slovenské republiky porušovat zákon, je ubohá bezpečnostní strategie. Vyzývám proto vládu, aby bezpečnostním složkám vytvořila všechny potřebné podmínky na účinný zásah proti pochybným spolkům, které se roztahují po naši zemi,“ ráčil pronést „kavárnou“ tak milovaný prezident Kiska poté, co se mu slovenský policejní prezident pokusil vysvětlit, že policie nemůže zasahovat proti lidem, kteří neporušili žádný zákon.
    Není čistě náhodou preventivních zásahů se dožadující pan Kiska Demokrat přímo liberální? :D

    • vera

     Dokonale Liberální Tlampač Rádia Slobodná Európa : https://slobodnyvyber.sk/kto-informuje-osobnosti-o-cinnosti-slovenskeho-klubu-nocni-vlci/ :) – což bude zajímavé čekat jak si s tím nahráváním poradí,
     lebo podla slovenských zákonov :
     Xtreme.sk: Nepotešíme, na Slovensku nie je legálny spôsob ako filmovať s dronom ako hobby. Je dovolené lietať s dronom ako hobby ale bez kamery. Tu si vysvetlíme prečo je to tak:
     V okamihu pripojenia kamery na bezpilotné lietadlo nastupuje podmienka definovaná Ministerstvom obrany SR v § 64 zákona NR SR 215/2004 Z.z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
     Nie je možné uvažovať o prevádzke pre prípady: „bez záznamu“, „nekomerčné účely“, „sledovanie priestoru pred lietadlom za účelom navigácie“ a obdobné.
     Preto, pre akékoľvek bezpilotné lietadlo, ktoré splní podmienku uvedenú v § 64 musí jeho prevádzkovateľ získať všetky povolenia, súhlasy, ktoré zákon/zákony predpokladajú.
     Základné informácie sú uvedené na stránke dopravného úradu: http://letectvo.nsat.sk/letova-prevadzka/lietadla-sposobile-lietat-bez-pilota/ , kde je aj uvedené ako postupovať pri získavaní povolenia na vykonávanie leteckých prác.
     xxx :-)

    • vittta

     Kde pak, demokracii si Slováci rozvracet nenechají.
     V tom jim žádný zákon bránit nemůže!
     A nemůže jim v tom bránit ani ten předpokládaný fakt, že drtivá většina Slováků by s tím nesouhlasila.
     Jak někdo pronesl u nás…(kdo to vlastně byl?) budoucnost politiky není v populismu, ale v postavení se proti zmanipulované většině.(volný překlad)

   • kočka šklíba

    Nejste moc originální, to tam dalších pár idiotů opakuje do zblbnutí. Ovšem vlajka tak nevzniká, nebo ano?

 10. astraustralia

  Pohadat se je dnes mozne ve vsem o vsem.
  Ovsem jak s kym:-)
  Novy rozmer zivota a novy pohled na svet uz zasahuje do oblasti kde to drive bylo nemyslitelne.
  Potvrzene zjisteni ze deformace mysleni :-(

  Uz ne krasa ci dokonalost ale diversita a obohaceni necim nedokonalym.
  Dokonalost škodí. Modelky ukazují akné, strie i celulitidu
  Dokonalé modelky jsou minulostí, začíná doba normálních žen
  https://ona.idnes.cz/modelky-plus-size-modelky-modni-prumysl-ff3-/modni-trendy.aspx?c=A180730_172404_modni-trendy_kace

  • vittta

   Tak to beze mně.
   Nic méně dobře, dříve se preferovala dokonalost, dnes se bude preferovat nedokonalost, tohle nemůže skončit jinak, než vybíráním těch nejošklivějších, pak úmyslné zošklivování, a nakonec budou ty krásné ženy mlátit, nebo rovnou pálit na hranicích.
   Kam až může dojít v podstatě vznešená myšlenka už vidíme i v jiných oblastech.
   Takže si to shrňme.
   Bude společná hnědá rasa, s pokleslým IQ, ale s 60% VŠ vzděláním.
   Všichni lidé budou ještě stejně oškliví.
   Pohlavní orgány nebudou mít vliv na pohlaví jednotlivce.
   Hustý!

 11. vera

  Někdy kádrování pomáhá, někdy brání, někdy pro samé kádrování není vidět lidi ani výsledek, ze strachu před totalitou máme xx ministrů školství, obrany…jsem tím více demokratičtí, možná, ale máme o to lepší školství nebo obranu? )
  I v tom kádrování člověk natrefí na Putina, zase a opět. Jako špička lidem zvoleného zastupitelstva provedl pár pořádných kádrových změn. Dá se zjistit, jestli takové kádrování brání totalitě nebo demokracii? )
  https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Brutalne-spravy-z-Ruska-Vladimir-Putin-dnes-rozputal-totalny-uragan-Nezostane-kamen-na-kameni-273689

  • astraustralia

   Ministr zahranici USA vydal prohlaseni ze Amerika nikdy neuzna Rusku Krym!
   Dokonce jeden bloger si dal praci s nadpisem:
   viz odkaz:
   Mýtus o tom, jak Chruščov daroval Krym Ukrajině
   Ze nikoli Chruscov ale cele politbyro na prevodu administrativy z Moskvy na Ukrajinu nic nemeni !
   Co je ale dulezite ze to byla vnitrostatni zalezitost Ruska a rozhodnuti o pripojeni Krymu k Ukrajine probehlo jak nize uvedeno.
   Nyni se z toho dela mezinarodni zalezitost a Rusko je liceno jako zlocinec ktery uloupil nezavislemu statu jmenem Ukrajina uzemi s nazvem Krym.

   Na Krymu zije vetsina Rusu nikoli Ukrajincu a to od doby kdy je tam komunisticka vlada nastehovala!
   Tato vetsina si zvolila navrat k Rusku.
   Podobne jako si populacni vetsina Albancu v Kosovu svobodne zvolila odtrzeni od Yugoslavie !
   Tam je to bez pochybnosti na rozdil od Krymu !
   Pripomente si:
   The Rambouillet Agreement was a proposed peace agreement between the Federal Republic of Yugoslavia and a delegation representing the Albanian majority population of Kosovo. It was drafted by the North Atlantic Treaty Organisation (NATO) and named for the Château de Rambouillet, where it was initially proposed. The significance of the agreement lies in the fact that Yugoslavia refused to accept it, which NATO used as justification to start the Kosovo War. Belgrade’s rejection was based on the argument that the agreement contained provisions for Kosovo’s autonomy that went further than the Serbian/Yugoslav government saw as reasonable.
   K pripojeni Krymu zpet k Rusku:
   Neni dulezite zda jen Chruscov ci cele politbyro rozhodlo.
   Dne 19. února 1954 schválilo Prezidium Nejvyššího sovětu SSSR dekret „O převodu Krymské oblasti z Ruské SFSR do Ukrajinské SSR“ – protokol č. 35. Toto datum se považuje za rozhodující při přechodu Krymu z Ruska do Ukrajiny.

   Následně vydal Nejvyšší sovět SSSR (parlament Sovětského svazu) 26. dubna 1954 zákon „O převodu Krymské oblasti z Ruské SFSR do Ukrajinské SSR“ a vnesl příslušné změny do sovětské ústavy: do článku 22 o administrativním členění Ruské SFSR a článku 23 o členění Ukrajinské SSR. Dekret z 19. února i zákon a ústavní změny z 26. dubna byly poté podepsány sovětským prezidentem Klimentem Vorošilovem.

   Nakonec schválil Nejvyšší sovět Ruské SFSR (ruský parlament) 2. června 1954 změnu článku 14 ústavy Ruské SFSR o administrativním členění Ruské SFSR. Nejvyšší sovět Ukrajinské SSR (ukrajinský parlament) schválil příslušnou změnu článku 18 ústavy Ukrajinské SSR 17. června 1954.
   Zdroj: https://garassy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=405942

   Takze dalsi nynejsi reorganisace jak pisi v PL zde to bude Krymska oblast ci Jizni Federalni oblast je rec o nicem.
   Ze o upevnovani moci?
   Za vlastnim prahem si kritici zamet’te!
   O upevnovani moci a korytech v CR by nemel byt jen clanek, ale cela kniha a vyucovat v dejepise
   jak kazda nova posametova demokraticka vlada po prichodu k moci okamzite vyhazela predesle lidi a obsadila si mista temi svymi.
   Zadne tajemstvi , hezky na toto thema uz pred lety lidove vypravel F.Ringo Cech kdyz sam byl soc.dem. poslancem.
   A nejstrucneji o tom pisnicka K.Kryla o demokracii co v Ceske kotline rozkvetla.
   Hlavne ze Rusko je dnes nejvetsim zlocincem !
   Na to je treba si v mezinarodni politice dat pozor nejvetsi !
   Uz pani Hillary v predvolebnich projevech na to spravne upozornovala a vy stale nic!

  • pacifista

   „Kissinger umluvil Trumpa“ a jsem zase u toho řízení světa. Nezdá se vám divné, že 94 letý Kissinger dělá ještě politiku a neodpočívá? Mě tedy ano. Zřejmě Trumpovi nahrává a také mu nosí noty. Takže si myslím, že Kissinger zastupuje elity, které nominovaly na post presidenta Trumpa.

  • pacifista

   Děkuji Astrovi za připomenutí historie ODA. Já si to pamatuji poněkud mlhavě a tak se má paměť oživila. O Dlouhém si pamatuji jak byl poněkud dost při těle, samý úsměv a měl takovou i manželku. Pak ale začal mít prachy, začal hubnout a rozvedl se. To mi připomnělo, že peníze kazí charakter. Nyní se vůbec nesměje. Ještě taková pikantnost. V jednom rozhovoru říkal, jak jeho dědeček byl přesvědčený komunista a na něj to mělo obrovský vliv a proto se odmalička zajímal o politické dění. S tím souvisí i jeho časné politické funkce, protože v tak mladém věku by v té době nemohl dosáhnout takových pozic. Jeho rodina musela být dostatečně známá v oněch kruzích aby měl dobrý kádrový profil, jinak by se tam nedostal. Pak převlékl okamžitě kabát a po přesvědčeném komunistovi bylo veta. Byl ale chytrý a takoví jsou nejhorší.

   • oh

    Dlouhého dědeček mohl být přesvědčený komunista, ale sám Dlouhý byl zjevně přesvědčený „ukomunista“. Byl ale chytrý a takoví jsou nejhorší.

 12. vittta

  Sluníčková forma rasismu, tzv. „pozitivní rasismus“.
  Dobře známe třeba sluníčkový neonacismus, tzv. „pozitivní neonacismus“, z Ukrajiny, či „pozitivní rozbití nezávislého státu“, konkrétně třeba Jugoslávie.
  Pozitivní může být vždycky cokoliv, jen chtít!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rasismus-vuci-belochum-to-se-v-zapadnich-mediich-na-predni-mista-nedostane-Ekonom-Pikora-se-vratil-z-Afriky-a-sepsal-tyto-varovne-radky-546197

  • oh

   Ne, ne, ne, vy prostě jen nechápete moderní pokrokové umění ani skrytou noblesu naší demokraturní avantgardy.. :D

   • vittta

    Jsem takový zaostalejší v těchto věcech, to je fakt.
    Můj intelekt je zkrátka slabý na pochopení velikosti umělce pravdy a lásky, Jardy Hutky!
    Ale přiznám se, že mě čtení tohoto článku vyburcovalo k chuti si na někom zchladit žáhu.
    Mou obětí měl být Čulík, ale vzal jsem nakonec zavděk i Bobem Kartouzem, a aby byl můj dopis co nejdokonalejší, ještě jsem si poslechl nudné plácání v jejich rozhovu s Čulíkem.
    Zde se s čtenáři dělím o můj propracovaný výkon, vedený především silnou zlomyslností!

    • vittta

     Zdravím, Bobe,

     tak jsem si poslechl váš „hraný“ rozhovor s panem Čulíkem…no, celkem jsem moc nepochopil, co měl vlastně naznačovat.

     Pár umělců odmítlo na akcích, sponzorovaných Babišem vystupovat, vy, jako takéumělec jste to neodmítl.

     Myslím, že normální člověk by tyto věci odmítat neměl, je to póza, nějakým způsobem to v tom rozhovoru padlo.

     Podobné akce prostě sponozora mít musí, ze vstupného se nezaplatí, jasně.

     V podstatě považuji za chybu, že se tím vůbec zabýváte, čímž tuto pózu podporujete, kdyby o celkem bezvýzmaných umělcích média mlčela, nikdo by tu pózu neviděl, a tito trapáci by se museli ztrapňovat ještě

     víc, aby to dali lidu vědět, třeba to hlasitě říkat na svých koncertech, kde tyhle sračky 90% návštěvníků naprosto nezajímají, takže by kdákalové vypadali jako idioti ještě víc jak nyní.

     Samozřejmě, bezvýznamné BL nemají ve společnosti žádný vliv, ale třeba PL už vliv mají, tam ovšem jde o velice solidní propojení obchodu, s informováním veřejnosti, a obchod je obchod, lidé tyhle sračky čtou rádi.

     Mimochodem, už jste četl dnešní PL?

     Je to zase samý hoax, tak si představte, že Jarda Hutka, známý svou tolerancí, bojem za pravdu a lásku a fér jednáním, měl natočit píseň, velice netolerantní, kdy v množství vulgárních útoků vyzývá samotnou smrt, aby už si konečně vzala pana prezidneta.

     To by samozřejmě tento skvělý zpěvák a humanista nikdy neudělal, tady vidíte, jak PL dokáží zfalšovat i zpěváka samotného, a vnutit tím idiotům, co PL člou (jak píšete) představu, že tento velký humanista je schopen něčeho takového.

     Hnus. (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Jaroslav-Hutka-se-v-pisnicce-tesi-na-smrt-Milose-Zemana-A-nadava-mu-546209)

     Nebo….to už jsem se teprve smál- nebo že prý v Jižní Africe existuje rasismus proti bílým, a nikdo s tím nic nedělá.

     Neuvěřitelné, co si PL všechno nevymyslí, zajedno žádný rasimus, kterého by se dopouštěli afroafričané existovat nemůže, a kdyby snad náhodou existoval, OSN či EU vznese tvrdé námitky, a samozřejmě je zde i možnost sankcí,

     protože humanita a lidská práva jsou dnes prioritou. (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rasismus-vuci-belochum-to-se-v-zapadnich-mediich-na-predni-mista-nedostane-Ekonom-Pikora-se-vratil-z-Afriky-a-sepsal-tyto-varovne-radky-546197)

     Nějaký pseudoekonom Pikora to napsal, to je nějaký čecháček, co byl nejdále v horní dolní, a ani neumí anglicky, typický polovzdělaný, heterosexuální bílý muž, volič Zemana – a bude vykládat takovéhle nenávistné nesmysly.

     Sám je rasista…ale to vím já, víte to vy, idiotští čtenáři PL to nevědí.

     Měli byste to na BL vyvrátit, no, jak vy to umíte, pádnými argumenty.

     Ještě se vrátím k tomu rozhovoru, nemohl byste panu Čulíkovi nějak naznačit, aby vám neskákal do řeči?

     Já vím, starého psa novým kouskům nenaučíš, ale když ho to nenaučili doma, pokuste se vy, jste přece expert pro vzdělávání, ne?

     A jak tam „diskutujete“ o přesvědčování přesvědčených, to je přece jasné, že na diskuzi o pohybu půjdou samí příznivci pohybu, byť v tomto případě by se asi těžko našel někdo, kdo by tvrdil, že pohyb je nezdravý, tohle téma žádné odpůrce nemá,

     a to nepochybně ani v komunitě těch, co se hýbají málo.

     To byla rána trošku vedle.

     No ale vemte si, že tam tohle probíráte, jak se přesvědčují přesvědčení, a přitom na tom je založena celá vaše životní filosofie.

     Na BL žádné opoziční názory zaznít nemohou, protože je přísně cenzurujete, vy tomu asi říkáte kultivace názorů, ale ono je prakticky jedno, jak hezky se cenzura nazve.

     Diskuze o tématech je prakticky znemožněna (diskutovat mohou jen přesvědčení, za peníze, a ještě pod přísnou cenzurou).

     Vy sám mi vždycky na moje obsáhlé postřehy odpovíte 3 řádky, vesměs něčím ve smyslu, že mám určitou duševní poruchu, a patřím do blázince, což- jak jistě uznáte- žádná diskuze není.

     Budiž vám ke cti, že alespoň odpovíte, to ostatní ani neodpoví, kdo by se také bavil s nějakým blbečkem Víťou, ne…to se dá pochopit.

     PL jsou na věc jinak, dávají prostor názorům napříč politickým spektrem, ale to je právě to, co je jim z demokratických kruhů vyčítáno, protože právě tímto vlastně oblbují čtenáře, že jako vytvářejí zdání objektivity, a pak tvrdě udeří nějakým hoaxem, že jo.

     A vy, na BL tyto PL považujete za své úhlavní nepřátele a nevynecháte jedinou příležitost, ano, Bobe, jedinou, abyste je nezmínili v jakémkoliv článku, a jejich čtenáře neoznačili za idioty.

     Což mě připomíná taktiku oněch umělců, co odmítají vystupovat na akcích, sponzorovaných Agrofertem, protože jak říkáte, je třeba proti panu Babišovi bojovat tam, kde je, a ne tam, kde není. (i když jste pak ale řekl, že tam byl)

     Takže byste měli proti PL bojovat na jejich stránkách, nebo se mýlím?

     Já jsem si všiml, že samotné PL vydávají vaše články, ve smyslu BL , mají vás asi rádi, ale vy na ně plijete toliko u sebe doma, ale do přímé konfrontace, kde byste mohli svými argumenty smést hoaxy, kterými oblbují lidi…tedy vlastně idioty, tedy

     do přímé konfrontace nejdete.

     To je dle mého zásadní chyba, vy celkově hodně oduševněle hovoříte o nutnosti přesvědčování nepřesvědčených a tápajících, ale vlastně je nepřesvědčujete.

     PL mají řádově vyšší čtenost jak BL, tam byste byli „slyšet“.

     No, tak nad tím popřemýšlejte, a zatím se mějte, Bobe!

    • vittta

     (sakra spadlo to do schvalování, zde jesem vymazal dva odkazy a na jejich místo dal vysvětlení, že tam onen odkatz byl)
     Zdravím, Bobe,

     tak jsem si poslechl váš „hraný“ rozhovor s panem Čulíkem…no, celkem jsem moc nepochopil, co měl vlastně naznačovat.

     Pár umělců odmítlo na akcích, sponzorovaných Babišem vystupovat, vy, jako takéumělec jste to neodmítl.

     Myslím, že normální člověk by tyto věci odmítat neměl, je to póza, nějakým způsobem to v tom rozhovoru padlo.

     Podobné akce prostě sponozora mít musí, ze vstupného se nezaplatí, jasně.

     V podstatě považuji za chybu, že se tím vůbec zabýváte, čímž tuto pózu podporujete, kdyby o celkem bezvýzmaných umělcích média mlčela, nikdo by tu pózu neviděl, a tito trapáci by se museli ztrapňovat ještě

     víc, aby to dali lidu vědět, třeba to hlasitě říkat na svých koncertech, kde tyhle sračky 90% návštěvníků naprosto nezajímají, takže by kdákalové vypadali jako idioti ještě víc jak nyní.

     Samozřejmě, bezvýznamné BL nemají ve společnosti žádný vliv, ale třeba PL už vliv mají, tam ovšem jde o velice solidní propojení obchodu, s informováním veřejnosti, a obchod je obchod, lidé tyhle sračky čtou rádi.

     Mimochodem, už jste četl dnešní PL?

     Je to zase samý hoax, tak si představte, že Jarda Hutka, známý svou tolerancí, bojem za pravdu a lásku a fér jednáním, měl natočit píseň, velice netolerantní, kdy v množství vulgárních útoků vyzývá samotnou smrt, aby už si konečně vzala pana prezidneta.

     To by samozřejmě tento skvělý zpěvák a humanista nikdy neudělal, tady vidíte, jak PL dokáží zfalšovat i zpěváka samotného, a vnutit tím idiotům, co PL člou (jak píšete) představu, že tento velký humanista je schopen něčeho takového.

     Hnus. (zde je odkaz na příslušný článek PL)

     Nebo….to už jsem se teprve smál- nebo že prý v Jižní Africe existuje rasismus proti bílým, a nikdo s tím nic nedělá.

     Neuvěřitelné, co si PL všechno nevymyslí, zajedno žádný rasimus, kterého by se dopouštěli afroafričané existovat nemůže, a kdyby snad náhodou existoval, OSN či EU vznese tvrdé námitky, a samozřejmě je zde i možnost sankcí,

     protože humanita a lidská práva jsou dnes prioritou. (zde je odkaz na příslušný článek PL)

     Nějaký pseudoekonom Pikora to napsal, to je nějaký čecháček, co byl nejdále v horní dolní, a ani neumí anglicky, typický polovzdělaný, heterosexuální bílý muž, volič Zemana – a bude vykládat takovéhle nenávistné nesmysly.

     Sám je rasista…ale to vím já, víte to vy, idiotští čtenáři PL to nevědí.

     Měli byste to na BL vyvrátit, no, jak vy to umíte, pádnými argumenty.

     Ještě se vrátím k tomu rozhovoru, nemohl byste panu Čulíkovi nějak naznačit, aby vám neskákal do řeči?

     Já vím, starého psa novým kouskům nenaučíš, ale když ho to nenaučili doma, pokuste se vy, jste přece expert pro vzdělávání, ne?

     A jak tam „diskutujete“ o přesvědčování přesvědčených, to je přece jasné, že na diskuzi o pohybu půjdou samí příznivci pohybu, byť v tomto případě by se asi těžko našel někdo, kdo by tvrdil, že pohyb je nezdravý, tohle téma žádné odpůrce nemá,

     a to nepochybně ani v komunitě těch, co se hýbají málo.

     To byla rána trošku vedle.

     No ale vemte si, že tam tohle probíráte, jak se přesvědčují přesvědčení, a přitom na tom je založena celá vaše životní filosofie.

     Na BL žádné opoziční názory zaznít nemohou, protože je přísně cenzurujete, vy tomu asi říkáte kultivace názorů, ale ono je prakticky jedno, jak hezky se cenzura nazve.

     Diskuze o tématech je prakticky znemožněna (diskutovat mohou jen přesvědčení, za peníze, a ještě pod přísnou cenzurou).

     Vy sám mi vždycky na moje obsáhlé postřehy odpovíte 3 řádky, vesměs něčím ve smyslu, že mám určitou duševní poruchu, a patřím do blázince, což- jak jistě uznáte- žádná diskuze není.

     Budiž vám ke cti, že alespoň odpovíte, to ostatní ani neodpoví, kdo by se také bavil s nějakým blbečkem Víťou, ne…to se dá pochopit.

     PL jsou na věc jinak, dávají prostor názorům napříč politickým spektrem, ale to je právě to, co je jim z demokratických kruhů vyčítáno, protože právě tímto vlastně oblbují čtenáře, že jako vytvářejí zdání objektivity, a pak tvrdě udeří nějakým hoaxem, že jo.

     A vy, na BL tyto PL považujete za své úhlavní nepřátele a nevynecháte jedinou příležitost, ano, Bobe, jedinou, abyste je nezmínili v jakémkoliv článku, a jejich čtenáře neoznačili za idioty.

     Což mě připomíná taktiku oněch umělců, co odmítají vystupovat na akcích, sponzorovaných Agrofertem, protože jak říkáte, je třeba proti panu Babišovi bojovat tam, kde je, a ne tam, kde není. (i když jste pak ale řekl, že tam byl)

     Takže byste měli proti PL bojovat na jejich stránkách, nebo se mýlím?

     Já jsem si všiml, že samotné PL vydávají vaše články, ve smyslu BL , mají vás asi rádi, ale vy na ně plijete toliko u sebe doma, ale do přímé konfrontace, kde byste mohli svými argumenty smést hoaxy, kterými oblbují lidi…tedy vlastně idioty, tedy

     do přímé konfrontace nejdete.

     To je dle mého zásadní chyba, vy celkově hodně oduševněle hovoříte o nutnosti přesvědčování nepřesvědčených a tápajících, ale vlastně je nepřesvědčujete.

     PL mají řádově vyšší čtenost jak BL, tam byste byli „slyšet“.

     No, tak nad tím popřemýšlejte, a zatím se mějte, Bobe!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s