Fóbie

Napsal Josef K.

Zcela nedávno se ve zdejší diskusi rozhořel spor o význam slova fóbie. Rád bych k tomu něco poznamenal. Řecké slovo φόβος fóbos neznamená nic jiného, než strach a fóbie je proto pouze strach z něčeho, rozhodně ne nenávist k něčemu. Nenávist je řecky μίσος mísos (viz např. misantropie) – třetí i páté písmeno v řeckém zápisu je sigma, kdy to páté písmeno je sigma koncová, která je vždy jen malé písmeno, jež se píše pouze na konci slov. Nenávist k něčemu by tedy byla mísie (např. islamomísie). Významový posun u slova fóbie je naprosto účelový a musím ho považovat za takové novodobé (a přitom zcela úmyslné) babylónské zmatení jazyků. Je proto naprosto zřejmé, že opakem fóbie ve skutečnosti nemůže být slovo filie z řeckého slova φιλία filía (neplést s latinským slovem filia – dcera – od něj pochází například slovo filiálka nebo v genetice pojem první filiální generace), které znamená lásku, náklonnost či sklon k něčemu – všechny tyto významy jsou zde správné (takže např. bibliofilie označuje lásku ke knihám, zatímco třeba pedofilie není láskou k dětem, ale perverzní a odpornou náklonností k nim a zase hemofilie je sklon k chorobné krvácivosti způsobený dědičnou poruchou srážlivosti krve). V současné době je doslova módní záležitostí odsuzovat xenofóbii, islamofóbii a na druhé straně rusofilii. Po jejich projevech se usilovně pátrá. Přitom mít strach z cizinců nebo z islámu je zcela legitimní a pro tento druh strachu existují i zcela racionální důvody (na rozdíl třeba od strachu z pavouků – arachnofóbie, když je téměř nemožné se u nás setkat s potenciálně nebezpečným druhem pavouka). Mít z něčeho strach také automaticky neznamená to nenávidět. Pokud bych já osobně měl (zcela iracionální) strach z pavouků, tak by to pro mne nebylo důvodem je nenávidět, ale být od nich co nejdál. Kdo odmítá migranty a islám v České republice proto není nenávistný, ale má zdravý rozum a vidí fatální důsledky, jež by zcela nutně mělo přijímání lidí ze zcela inkompatibilního prostředí, s názory a chováním neslučitelnými s českou kulturou. Tito lidé se nechtějí přizpůsobit a integrovat, ale chtějí na hostitelské společnosti parzitovat a následně ji ovládnout, jak se to již dnes děje v některých státech Západu (tyto státy mají šanci na další budoucnost jedině v případě novodobé reconquisty). Podle mne by každý měl mít zájem předat naši zemi svým dětem a vnukům bezpečnou a suverénní, s žijící českou kulturou. Pouze parazité živící se politickým aktivismem a vyznávající zásadu po nás potopa, mohou pracovat na postupné likvidaci vlastního národa a své vlasti a ještě se přitom stavět do pozice morálních veličin.

 1. Nerevar

  „… má zdravý rozum a vidí fatální důsledky …“

  Ne, nikoli a ho(v)no! Nepřítel není přistěhovalec, ale ten kdo má moc rozhodovat (o druhých).

  • astraustralia

   Spravne jste se Lve zacal zajimat o rozum:-)
   Ne kazdy kdo se nekam prestehuje a pristehuje je nepritel,
   take ne kazdy „kdo má moc rozhodovat (o druhých).“
   Pokud nevidite „fatální důsledky“ invaze millionu, jsou jini kteri vidi
   a
   preji Vam hrejivy pocit z prislusnosti k moudrejsi mensine :-)

   • Nerevar

    Ale nechte toho. Dostávají tu snad přistěhovalci/migranti automaticky volební právo? Dělají nějaký organizovaný nátlak na zákonodárce? Vinen je ten (poslanec), kdo předposraně ustupuje jejich požadavkům, často dřív, než jsou zformulovány a vysloveny.

    (Až deaš vyhlásí válku Unii a dosáhne významné početní/technologické převahy, pak se můžeme bavit o fatálních následcích migrace v současné podobě.)

    • vittta

     Hmm..
     Vy budete první, kdo bude na neustupujícího poslance nadávat.
     Takže na vině jste vy a vaši demokratičtí kamarádi.
     Ale nechme vinu vinou, já navrhoval střílet za záknonných podmínek, a jak jsem tady dopadl?
     Děsně jste byli ve své většině pohoršeni.
     To je společenská objednávka, a jak to tak chodí, tak kolaboranti a hlupáci jsou nejvíc slyšet.
     A je za tím též obchod s informacemi, kdy se prodává i křivý pohled na negra…
     Ale nedělejte z toho guláš, milej zlatej.
     Vina může být různá, ale nepřátelé jsou migranti.
     Tam je to jasné, oni nás napadli, my se musíme bránit.
     Filosofické úvahy, kde to začalo, a kdo se bál či nebál jsou naprosto zbytečné.
     Ty jen skutečný boj blokují.
     Musí se vzpamatovat hlavně nástupní země, co skrze ně nepřátelé proudí do Evropy.
     Oni přemýšlejí, kam s těmi, co teprve přijdou, nenapadlo je (zatím), aby k sobě žádné nepuštěli.

    • Josef K,

     Nemohu si pomoci, ale vůbec jsem nepochopil, čím byla fatálnost nekontrolované migrace nepřizpůsobivých „mladíků“ ze Středního Východu, Maghrebu i rovníkové Afriky Neřevem vyvrácena. Právě jeho příspěvky bez jediného smysluplného argumentu se dají nazvat hovnem. A opravdu si Neřev nevšiml, že jemu podobní už nyní prosazují volební právo pro neobčany ČR s povolením pobytu na území našeho státu? Čím víc jich sem potom dostanou, tím větší volební potenciál pro vítače a tím hůř pro ty ostatní.

  • vittta

   To je ale krávovina, kam na ty bejkárny chodíte?
   No, Astr už vám to vysvětlil, a ani vás neposlal do análního otvoru, což se zrovna tady opravdu hodilo.
   Važte si ho!

 2. vittta

  Tyhle „sračkoslova“ jsou účelově vymýšlena za určitým cílem, to je zjevné.
  Podle mě ale není cílem, aby idioti a kolaboranti a jiná euronacistická pakáž měla čím nálepkovat svoje názorové oponenty, ale právě tito hlupáci nabyli dojmu, že jsou něčím víc, jak obyčejní lidé.
  No nezní to skvěle, „xenofobie“?
  A doslova zavrženíhoně zní „islamofobie“.
  Ještě k tomu nenápadně přiřadí, že xenofobie stála na počátku nacismu, a každý si může odplivnout.
  Kdo nemá tyto strašné vlastnosti, určitě musí být lepší člověk, to už se rozumí samo sebou.
  Se slovem „rasismus“ se také pěkně virgluje.
  Xenofob, islamofob, a ještě k tomu rasista = nacista!

   • Josef K,

    Výraz homofobie je už úplný nesmysl. Navíc se tato nálepka dává lidem, kteří prostě jen odmítají propagaci kdejaké úchylárny, na což má každý právo. A já si dokonce dovolím doufat, že se pořád ještě naprostá většina občanů ČR odmítne připojit k aktivitám Kliniky s Jiřím Marií Ferynou v čele.

 3. vittta

  Praktický význam fobií a filií si můžeme demosntrovat na tomto odkazu, které je doladěno videem.
  Na něm tlupa romských dětí zkoumá psa.
  Na první pohled je zjevné, že děti v žádném případě netrpí čoklofobií, neb evidentně psa neznají, ale nijak se ho nebojí.
  Při podrobnějším zkoumání se dokonce zdá, že přemýšlí…ne, spíše zkoušejí, jak by psa ukradly, naštěstí jejich intelekt nedosahuje potřebné výše, aby tuto výzvu dokázaly vyřešit.
  Pes už to v jeden moment nevydrží, a pokouše jednoho romečka.
  Matka onoho romečka má hned jasno, kdo za celý incident může, i když ho vůbec neviděla.(ale viděla ho kamera, která prokázala, že romská žena po slovensky hovorené ciganila)
  Je evidentní, že má jasnovidfilii, ale zároveň též pravdafobii.
  Následně tlupa romů majitelku psa zbije.
  Slovenští novináři evidentně trpí jak pravdafobií, tak mediálníkličkafilií, protože v celém dokumentu se pak řeší, že k cizímu psovi se bez dovolení neleze, ani se na něj nesahá (čoklař-specialista netrpí žádnou fobií ani filií, jen odpovídá na dotazy), pak kam byl kousnut nebohý romeček, a jak vážná jsou jeho zranění, a že tento element je hospitalizován v místním špitále, kde slovenští občané, iracionálně postižení romofobií a rusofilí, budou určitě mít „děsnou radost“, až za pacientem jeho rodina, která rozhodně netrpí žádnou rvačkofobií (jak prokázala zmlácením majitelky psa v přesila asi tak 10:1- tzv. cikánská férovka“).
  Zmlácená majitelka psa už nikoho nezajímá, takže se i nadále může věnovat své- iracionální- romofobii.(kterou prokázala tím, že si sebou bere psa)
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Incident-s-Romy-Vlastne-dva-Krvave-A-vyjadreni-k-tomu-546929

   • vittta

    To je demokratická kultivace veřejného prostoru, v žádném případě nejde o cenzuru.
    Ale romofobie v žádném případě nepolevuje.
    Zde třeba na koupališti v Dubí.
    Tam se stala pravá, multikulturní obohacovačka.
    Za povšimnutí stojí, že celý incident nastal v okamžiku, kdy žena ÚDAJNĚ z majority upozornila plavčíka, že asi 3 leté dítě ÚDAJNĚ z minority je bez dozoru, topí se a při té příležitosti je neukázněné.
    Údajně jede o minoritu romskou, tedy přátelskofilní, pracefilní a integracefilní a majoritu Českou, tedy rasistickou, xenofobní, a romofobní.
    Co se dělo dál, je každému, kdo má v sobě byť špetku iracionální romofobie naprosto jasné.
    Za povšimnutí stojí, že plavčík o celé záležitosti vyprávěl buď s odjištěnými pistolemi, na něj mířícími stran policistů, nebo se jednalo o sluníčkáře, který sice každý den vidí důsledky romofilie, ale stále je ještě nepochopil.
    Ke konci výkladu byl už tak zmaten, že dokonce zmínil- zcela bez zjevných souvislostí, diskriminaci.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Koupaji-se-obleceni-Nerespektuji-rad-Je-to-peklo-Vypoved-plavcika-ktery-zasahoval-u-brutalniho-zbiti-mladika-skupinou-udajne-Romu-546961

  • Rybka

   Nemůžu v textu najít autora, ale protože si to myslím taky, tak:
   Kúpil som si totok číslo a je tam rozhovor s policajtom podplk vo výslužbe pánom Ivanom Melicherom, je na 6 strán, ktoré potvrdzujú naše domienky. Ako príklad dám to najkratšie:
   “ … rómske etnikum alebo národnosť /ono sa to stále mení/ použili ako skúšobnú vzorku. Bola to skúška, ako sa zachová populácia, keď sa začnú presadzovať práva nejakej skupiny na úkor majority.“

   • vittta

    To se mi nezdá.
    V téhle šabloně se populace zachová všude a vždycky stejně.
    Rozdíl může být jen v tom, jestli to populace vnitřně přjme, nebo odmítne.
    Západní populace to vnitřně přijala, naše odmítla, ale…
    Činnost policie je blokována, případně rovnou napadána, přičinou je strach o místo, takže ve výsledku si klidně všichni zúčastnění nějaké causy mohou myslet úplně stejné věci, ale vzájemně si půjdou po krku.
    Velitel policajta, který si dovolil vyšetřovat cikánský zločin s tím sice souhlasí, ale pro jistotu podřízeného potrestá, aby nebyl napaden.
    Policajt už příště nezasáhne, nemá to zapotřebí, rezignuje na smysl své práce.
    Objektivně cigoše stejně nejde potrestat, kriminály jsou plné, a drahé, a komplikovaný systém vyplácení dávek znemožňuje finanční tresty.
    Pořádek lze udělat násilím za pár týdnů, a úplně stačí, aby se verbeže nikdo nezastával, tedy neziskovky, média a politici.
    Podle mě to není zkouška, je to jen důsledek.
    Fakticky se ideologie západu zhroutila, ale chcípající kobyla o to víc kope, nebo-
    ideologii západu předběhla realita, a nyní už cíle nejdou splnit.
    Něco se ale stane, cigoši nás ovádat fakticky nemohou, jsou to jen paraziti, takže sami by bez hostitele vymřeli.
    Negři to samé.
    Samozřejmě je otázka, jestli tím, kdo bude ovládat, může být islám.
    Tedy v překladu, úzká skupina teokratů a oligarchů.
    Zde si myslím, že může.
    To tedy spíše ukazuje na zkušební provoz s našimi cikány, ale já tomu moc nevěřím, i když třeba iniciátor korektnosti byl Havel osobně, který to neměl z vlastní hlavy.
    Nevím…uvidíme, ale ať tak, nebo onak, musíme se bránit!

    • Rybka

     Ta hlava, ze které to Havel neměl, jede vždycky na co nejvíc much jednou ranou. V tomhle případě, jedna moucha = zkouška mikrofonu, další moucha = rozděl a panuj, další = vyvolávání strachu v majoritě, další = trochu chaosu nezaškodí, další = obživa pro parazitní neziskovkáře, kteří nemůžou nevidět, že se živí způsobem, který poškozuje majoritu i minoritu a s tak křivým charakterem vzniká armáda použitelných na ledacos jiného, třeba začleňovacího krokodýlů mezi děti skotačící na březích vlídných vod.

      • Rybka

       Napadá mě další muška, připravit policii o podporu ve spravedlivém konání, to je dost zásadní rozvrat bezpečnosti.

       • vittta

        Nakonec vezmou raději úplatek od zločince, než aby ho zatkli.
        Mají prachy, a nikdo je neseřve.
        V tomto už je etnicita lotra lhostejná, policista už nedělá svou práci ochránce zákona, ale za peníze chodí do práce, která mu jinak nic neříká.

  • tresen

   Hehe.
   Chtělo by to váš reciproční komentář pro situaci, kdyby neuvázaný pes romské majitelky pokousal dva bílé chlapečky a jejich tatínkové si to s ní šli vyřídit.
   Předpokládám, že byste její křik, že ti kluci psa dráždili, označil za nejapnou výmluvu, když přece měl být na vodítku. A rozhořčení rodičů tudíž za plně oprávněné, zejména když by podle vás bylo jasné, že policie s tím nic neudělá. Zkrátka když si bílý muž nezařídí satisfakci sám, nedočká se jí.

   • Josef K,

    Není to náhodou jenom kdyby? Hehe – já si při čtení vzpomněl na úsloví o prdeli, rybách a rybnících.

   • Josef K,

    Mimochodem, vy znáte nějaké dva bílé chlapečky, co mají patnáct tatínků? Patnáct na jednu, to je typická cikánská férovka. A v článku se navíc uvádí, že tvrzení o neuvázaném psu je tvrzením zúčastněných cikánů a já mám osobní zkušenosti s „pravdomluvností“ tohoto etnika. A jak také mohu zjistit, jestli zcela vyjímečně mluvili pravdu, když je video zablokované?

    • vittta

     Video samozřejmě ukazovalo, že pes uvázaný byl.
     Cigošátka se ho více- méně pokoušela rozvázat a ukrást.
     Třešeň trpí závažnými předsudky, a vytváří modelovou situaci, co by kdyby.
     HOVNO, Třešni, cigoška SAMOZŘEJMĚ lhala, i když ona neví, co to je, automaticky říkala verzi, u které jí nemohlo nic hrozit, a naopak mohla případně i něco získat.
     Tihle „lidé“ pravdu a lež nerozlišují, znají jen „výhodné-nevýhodné“.

    • Blanche

     Možná je video zablokované, ale ksichtoknihou se vesele šíří dál…. Taky jsem ho nasdílela, ať se to neukecá 😉

  • 2tttt

   Video unavailable
   This video may no longer exist, or you don’t have permission to view it.

   … a teď dokažte, že nejde o pomluvu a Vy nejste rasista šířící nenávist.
   Lidé jsou již za hranicí a za 3-5 let je tu fanatický fašismus se vším všudy.
   BTW.
   Lidé by se měli začít poohlýžet po alternativních NESOUKROMÝCH prostředcích.

  • Rybka

   Ten odkaz je radno přečíst, vypíchla bych to rozděl a panuj a trochu se nám, darmojedi, vybijte navzájem:
   Ostatně heslo „integrace bez asimilace“ je v zásadě nástrojem, kterým se politické myšlení vyhýbá pohledu na realitu. Předstíráme, že je pro přistěhovalce možné zůstat ve své původní kultuře a využít výhod kultury nové. Zkusme si tento rozpor přiblížit pomocí metafory. Představme si, že by oddávající kněz řekl novomanželům: „Od nynějška můžete užívat všech výhod manželství spolu s výhodami svobodného stavu.“ Patrně bychom takového kněze považovali za blázna. Pokud by zmínění novomanželé knězi uvěřili, pak by ovšem při konfrontaci s realitou nepocítili hněv vůči knězi, který je ošidil, nýbrž vůči svému manželskému partnerovi. Přesně takový přístup se nám dnes snaží vnutit multikulturní ideologové. Není proto divu, že výsledkem je oboustranná frustrace a narůstající hněv přistěhovalců i domácích.

   • Kamil Mudra

    „Rozděl a panuj“ je „stará vesta“, jejíž používání dokážeme vypozorovat, protože jde o taktiku aplikovanou na nás po staletí a mnoho generací už zažilo její důsledky.

    V současné době jsme však vystaveni úpně novému psychosociálnímu fenoménu, se kterým nemáme žádnou dřívější praktickou zkušenost a to celoevropsky. V Americe si jeho slabý odvar ochutnali ze strany hippies, kteří si slibovali uvolnění zkostnatělé společenské morálky od antidiskriminace menšin. Zjednodušeně řečeno: „Donutíme vládu ke vstřícnosti k nim a my volnomyšlenkáři se v tom s nimi svezeme. Změníme tak společnost ku prospěchu všem.“

    Postoj současného poctivého sluníčkáře, přímo esenciálně vyjadřuje Uhl v závěru své analýzy když píše:

    „Osobně jsem žil po celý život v rozporu s převládajícími českými zvyky, a často v otevřeném odporu vůči nim. Za mého více než sedmdesátiletého života se ostatně české většinové zvyky i znaany značně proměnily. Některé k lepšímu, to pokud jde třeba o stravu, ohled k lidem se zdravotním postižením a k dětem, které rodiče méně mlátí, nebo pokud jde o homofobii, antisemitismus a trochu i antigermánství, které jsou méně intenzivní než za mého mládí. V jiných směrech ale vidím zhoršení – prohloubil se konzumerismus, hédonismus, sobectví a individualismus a také anticiganismus a jiné typy rasismu.

    Stejné zůstalo právní vědomí, či spíše nevědomí. Jak je vůbec možné, že ve státě, který chce být demokratický a právní, někdo vysloví požadavek na respektování nejen zákonů, ale i zvyků? Patřím k těm, kteří doufají, že migrace a usídlování uprchlíků pomůže i české společnosti, aby byla pestřejší a hlavně lidštější.

    Sluníčkářský „ortodoxní věřící“ si prostě není schopen připustit myšlenku že se jeho „spásonosní andělé“ mohou změnit v bytosti pekelné. Tedy vše co od nich pochází je dobré a v souladu s pozitivní ideou „vyšší moci“.

    • Josef K,

     U Petra Uhla mne nemůže téměř nic překvapit. Snad jen to, že někomu z nejbližšího okolí Vendelína Flašky by mohl vadit hédonismus.

    • vittta

     On sám je ten „nich“ (od nich).
     Uhlové sami jsou posli Božími, a ti se samozřejmě v bytosti pekelné změnit nemohou.
     Proto oni tak vyvádí, když lidé jejich „dobrotu“ odmítají.
     Považují pak tyto lidi za bytosti pekelné.
     Důvody jsou různé, většinou je to „40 let komunismu“, nebo „česká povaha“, moderní je „neschopnost vyrovnat se s dějinami“ (odsun sudeťáků).
     Jinými slovy, Uhl byl, je a bude jen ubožák!

    • Kamil Mudra

     Ubožáky (ve smyslu schopnosti racionálního úsudku) se stávají bigotní věřící poměrně snadno. Jenže pouhé takové konstatování je jednoduché a k ničemu. Mnohem podstatnější je proces jakým k tomu dochází, protože ten je v současnosti právě tím čemu čelíme. Uhla ber jen jako vzorek. Jde o člověka inteligentního, nekonzumního vyznačujícího se širokým rozhledem. Teoreticky by měl být vůči jakékoli bigotnosti silně imunní. Jak se mu tedy něco takového mohlo stát? To je to oč tu běží.

     • vittta

      To si myslím, že je otázka pro psychiatra.
      Ale z mých pozorování vyplývá, že rozhled ani inteligence nijak nezvyšuje schopnost socializace do určité společnosti.
      A Uhl se nejspíš nesocializoval.
      U těhle lidí hraje velkou roli sebestřednost, jsou na určité …řekněme vysoké úrovni, ale právě tato úroveň je zároveň odstřihuje od celku.
      Národ, a je jedno, jak etnicky složený, není složen jen z chytrých a dokonalých lidí.
      Socializace jako taková tedy znamená, že člen společnosti respektuje všechny členy, kteří se tedy nějak podílejí, či podíleli, případně nepodílí bez své viny, na chodu to společnosti.
      To tihle lidé nedokáží…

 4. vittta

  Poche není žádný sluníčkář, Zeman mu to jen předkládal.
  No ale pomoci Itálii bychom měli, přijmout ne migranty, ale žadatele o azyl.
  Poche pak předkládá vysoce fundované hodnocení, co může, a nemůže zabránit migraci (ani železná opona jí nezabránila) a jeden nápad je ten, pomoci africkým zemím, aby se jim tam žilo lépe, a tím pádem neutíkali.
  Podle toho, co se čím dál hlasitěji říká, ale Afričané neutíkají ani nyní, loví je ozbrojení obchodníci s otroky a ti je též prodávají (německým) neziskovkám.
  Nejgeniálnější myšlenka Pocheho je jasně tahle: „Tím, že nepřijmeme jediného uprchlíka, nezarazíme stroj pašeráků“
  Jistě.
  Ale kdyby to udělal každý (tedy nikdo by nevzal jediného uprchlíka) tak by to stroj pašeráků zastavilo, ne?
  Takže by spíše Poche mohl poradit Italům a ostatním, aby také nikoho nebrali.
  Ještě že máme pana prezidenta, jinak už by tenhle pošuk škodil naší zemi na významném politickém postu ministra zahraničí.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poche-z-ministerstva-zahranici-vyzyva-Meli-bychom-pomoci-Italii-547127

  • Josef K,

   Poche je produktem voleb do Evropského parlamentu. Tam se schází kdejaká sebranka. Jak ve sbírce Hurá zpátky do Evropy v básni Bajka volební napsal Jiří Žáček:

   Stojí, stojí voli
   na volebním poli,
   hádají se, koho zvolit
   na vedoucí roli.

   Slyšelo je tele,
   prohlásilo směle:
   „Zvolíme si velevola,
   ať nám kráčí v čele!“

   Dle té moudré rady
   všichni dohromady
   zvollili si velevola
   a teď hubnou hlady.

   Každý vůl i kráva
   přesto bučí: „Sláva!
   Přišla éra prosperity,
   pokroku a práva!“

   V téhle bajce není
   žádné naučení,
   neboť tam, kde volí voli,
   svět se sotva změní.

   • Kamil Mudra

    Pilně se dnes zastírá
    že kdo z volů vybírá
    nemůže si zvolit býka
    jenom svého politika.

    Jak to tele umí čučet
    stádovitě kravsky bučet
    jako moucha na vše srát
    politicky o všem lhát.

    Takže máme poučení
    že volby už nic nezmění
    a své vůdce volit losem
    bylo by větším přínosem.

    Lhostejno zda volí voli
    nebo krávy někde v poli
    výsledek je na levačku
    poučte se pane Žáčku.

 5. mistralius

  Protože se opět blíží výročí 21. srpna 1968 a opět jediný redaktor ČT, který bude blinkat na ČT bude Jakub Železný, dovolil bych si říct pár věcí.

  Ač nejsem pamětníkem oněch událostí, dospěl jsem k závěru, že jediným správným krokem k záchraně socialismu byl zásah sovětských vojsk. Objektivně, nikomu se nic nedělo, pokud zrovna nebojoval tím způsobem, že poslal odbržděnou Tatru v Italské ulici, která zabila několik českých lidí

  Samo slovo „okupace“ je divné, neboť se spíše jednalo o „policejní záshah“, který měl vynutit dodržování mezinárodních smluv. Naopak zásah NATO v Řecku lze hodnotit jako agresi vůči suverénímu státu.

  • pacifista

   Já to pamatuji na vlastní kůži. Babička nás ráno budila se sepjatýma rukama: “ Vstávejte děti, jsou tady Rusáci, jen aby nebyla válka.“ Dítě bylo už dost velké a tak to neslo dost těžce, plné vzteku, jak jinak. Když však šlo k zubaři, otevřelo dveře domu a najednou před ním tank. Ztuhlo, načež se nestalo nic, jen se tank otočil a jel dál, takže k zubaři došlo. Dnes vám dávám za pravdu. Je to úplně tak jak říkáte, vůbec se nepletete, i když jste to nezažil.

 6. astraustralia

  Ač nejsem pamětníkem oněch událostí, dospěl jsem k závěru, že jediným správným krokem k záchraně socialismu byl zásah sovětských vojsk. napsal mistralius

  Mluvil jsem pri navsteve v rodne zemi s mnoha seniory a ano po mnoha letech zkusenosti se „Sametem“ dnes vetsina z nich to vidi tak ze tehdy v 68 to bylo krute, ale nebyt “ okupace “ s nejvetsi pravdepodobnosti by bylo Ceskoslovensko rozkradeno a zprivatisovano jiz hned po r.1968 ne az po 89 !
  „Socialismus s lidskou tvari“ cha cha cha
  tomu se vysmyvaji dodnes ti kteri ten pokus pamatuji.
  Jedni proto ze neceho takoveho by komousi prevleceni za socialisty nebyli schopni,(pry jako pokus o kulaty ctverec)
  dnes po zkusenostech s kapousem to bylo je a bude nemozne proto, ze by to kapitalismus nikdy nedovolil !
  Socialismus s lidskou tvari byla nejvetsi hrozba na obzoru….. a je dodnes !

  • astraustralia

   Vysmivaji a usmivaji se ti kteri se spravne zorientovali.
   Opakovane se vybavuje hodnoceni „Sametu“ jak to vyjadril president Klaus:
   Tretina se ma stejne, tretina lepe, tretina hure.
   To bylo v dobe kdy presidentoval v prvnim obdobi.
   Opet podle slov nekterych senioru dnes uz to neni o 3 tretinach.
   Ale vy v tom zijete, vite lepe (a radostneji) :-)

  • taras2

   Mýlíte se vydatně, Mistrale i pacifisto.

   Chystám článek k výročí, tedy si nemohu vystřílet munici, ale zásah vojsk byl aktem pro socialismus tragickým, neboť na dvacet let zarazil pokusy o reformu rigidního zkurveného stalinského systému v ekonomice (na který pak reálsocialismus dojel) a znemožnil i reformu politického života, která by vyhodila úplně blbé geronty z křesel a nahradila by je racionálním výběrem. Přičemž věřím, že by společenské vlastnictví výrobních prostředků bylo většinově zachováno.

   Jiná otázka pak je, nakolik by Západ tohle dovolil, z dnešního pohledu se zdá, že by se změnám v Československu věnoval jenom propagandisticky, změnu v celém sovětském bloku v naznačeném směru by pak nepřipustil, viz Astr, a postupoval by stejně, jako dnes proti Rusku, tedy by se pokoušel o uzbrojení. Vona ta Sibiř s nerostným bohatstvím voní lákavě, jako pečínka v kastrolu na okně nenažranému kocourovi.

   • astraustralia

    Dodnes se vedou hovory o tom jak by to dopadlo kdyby „Varsavskou smluvu“ ne-napadlo se do „obrodneho procesu“ natankovat.
    Ze to bylo nebezpecne nejen pro Kreml ale i pro Zapad na tom se shoduje mnoho uvazovatelu dodnes.
    Ze dnes Zapad reaguje ve stylu jako Moskva drive bylo jiz predvedeno.
    Mir po Emericku na Balkane se zakladnou tam jako tresnickou na dortu demokracie,
    take jasne bu bu bu Rakousku jestli nezlikviduje Haidera, nadavky Madarsku Orbanovskemu a cele V4 a sympatie pro „lidumila“ Sorose. To jen v Evrope. NWO to ma mit s dohledem celosvetovym!
    Staci pozorne naslouchat massmedialnim informacim :-)

   • vittta

    Ono šlo v neposlední řadě i o vnitřní důvěru v socialismus a vedoucí úlohu strany.
    Vpád takového množství vojsk, a odmítnutí vojenské obrany velice silnou, dobře vycvičenou, a vyzbrojenou ČSL armádou, s vysokou morálkou, zničilo spolehlivě všechno, co tady komunisté před tím budovali.
    Plno lidí komunistům svým způsobem věřilo, křivdy se stávaly zapomenutými, a ne všechno se komunistům nedařilo.
    Po vstupu vojsk už bylo všechno pryč, i když KSČ dělala co mohla, a hodně se stavělo a hodně dělalo pro lidi, ale lid už v socialismus nevěřil.
    Dneska to samozřejmě vypadá jinak, a dá se najít určitá logika pro vstup vojáků, ale tehdy to byla tragedie, a to o to větší, že se invaze zdaleka neúčastnil jen SSSR.
    Takže nás jako obvykle zařízli všichni.
    Tehdy také lidé VĚDĚLI, že vojsko je ve stavu, kdy se účinně bránit může, a že když se byť jen ukáže ochota armádu nasadit, nikdo si nedovolí sem vojensky vstoupit, ani mocný SSSR.
    Protože obrana ČSLA by spolehlivě zničila socialismus jako takový, a ve svém důsledku by vedla k pádu SSSR.

   • Rybka

    Myslím, že by to nedovolil lautr nikdo a i kdyby to nakrásně dovolil, pátá kolona by rozbouřenou řeku chytrácky postupně svedla do potřebného koryta. Taky myslím, že ta bratrská pomoc byl geniální tah, jak rozesrat Slovany. Taky jsem na to skočila a fůra mých vzdělaných známých doteď rusákuje jak o život. Červená nit dějin je přece jasná jak facka, cokoli se kde líhne slušného a lidského, dostane to po čuni, když nestačí infiltrace pátou kolonou a rozežrání zevnitř. Proto je tak slabomyslné, že lidi celé dějiny skáčou na to ROZDĚL A PANUJ, dokud se jim nerozsvítí v lebkách, budou fungovat jenom jako soustíčka plivající na spolusoustíčka.

    • astraustralia

     Do kamene tesat:

     Červená nit dějin je přece jasná jak facka, cokoli se kde líhne slušného a lidského, dostane to po čuni, když nestačí infiltrace pátou kolonou a rozežrání zevnitř. Proto je tak slabomyslné, že lidi celé dějiny skáčou na to ROZDĚL A PANUJ, dokud se jim nerozsvítí v lebkách, budou fungovat jenom jako soustíčka plivající na spolusoustíčka.

     Jen ne vsichni lide jasne vidi kdo jsou ti dobroserove a to presto ze dejiny jasne ukazuji kdo !

     • tresen

      V téhle debatě si očividně nejeden myslí, Astře, že dobro přivážely na tancích armády Varšavské smlouvy. To jste měl na mysli?

      • astraustralia

       TRESNI nejeden?
       a „že dobro přivážely na tancích armády Varšavské smlouvy.“ ?
       To si tehdy v Ceskoslovensku myslelo jen tech 99 soudruhu co se podepsalo pod zvaci dopis.
       To vam dodnes neni jasne?
       Koho z toho jeste podezirate?
       Znate dalsi kteri meli stejny nazor jako tech 99 ?
       Ja pamatuji „soudruhy“ kteri byli z te pomoci zdrceni a mnozi to pak odmitli i pro schvalovani!
       Vy nepamatujete?
       Po proverkach se dokonce i komunisticka strana „scvrkla“ s pred68 poctem1,5millionu na pouhych pulmillion tech co se neodvazili nesouhlasit s okupaci.
       Byla to agrese a lide to citi stejne dnes jako pred 50 lety!
       Jestli to nekteri kteri to nepamatuji dnes komentuji jako dobro, pak asi proc?

       Ve srovnani co po 68 predvedla Madlena kdyz humanitarne bombardovala na Balkane, take pri pohledu na 1,5millionu mrtvych v Iraku, dnes uz v souctu statisicu v Afganistanu, take v Libyi a vsude kam svetavladce vstoupil muze nekomu kdo se narodil az posametove muze pripadat srovnani poctu mrtvych az skoro jako
       „dobro privezene na tancich“ ?
       Tresni ci vinou maji dnesni mladi tak zdeformovany pohled na svet ?
       Naslucham vasemu moudremu vysvetleni spravnemu pohledu :-)

   • tresen

    Brežněv byl zřejmě nadán selektivní představivostí. Na jedné straně tušil, že aby padla hráz, kterou on i jeho předchůdci vybudovali a opečovávali, stačí jeden malý pramínek, který někde prosákne.
    Na druhé straně si neuměl představit, jakou ránu způsobí
    zásah v Československu levicovým stranám na Západě. Ty byly do té doby na Moskvě buď přímo závislé, anebo alespoň loajální. Srpen 68 byl počátkem konce tohoto vztahu.
    Takže jestli tu někdo nadhodil, že okupace Československa byl geniální tah, jak rozdělit Slovany, měl by se spíš zamyslet, jestli se ten geniální ďábel v pozadí nedopustil rozesírací akce spíš na tomto poli.

    • Rybka

     Chraň bůh, abych vyzněla útočně, je to popis mého pozorování. To, co tu někdo nade mnou píše, to je, s prominutím takovej zapečenej pohled na svět. Pozoruju to u mnoha vzdělaných lidí, většinou to mají prostě hotový a výjimkou u těchto lidí je, že zahodí svou celoživotní vzdělanost se slovy: to jsem ale skokanem na špek, to jsem byl ale blbej. Jako když se jim před nos namaluje obraz, život a svět sviští všude okolo, ale oni se to všecko pořád snaží nacpat do toho obrazu, protože tak to je a basta. Žádnými geniálními ďábly v pozadí, kterými se šmahem zesměšňuje jakékoli LOGICKÉ zákulisí, není fakt, že bez záměru se neděje nikde, nikdy, ani na louce v létě, NIC.

     • astraustralia

      že bez záměru se neděje nikde, nikdy, ani na louce v létě, NIC.

      Milliony mrtvych, bezohlednost, nezajem o utrpeni na jedne strane,
      pro ovcana pak naordinovana korektnost multicurnost a poslusnost jako pozadavek noveho svetoveho poradku podle predstav tech kteri dnes o svete rozhoduji !
      NWO jasne narysoval a zverejnil jiz JWBush senior.
      Zamer je jasny = NWO !

    • vittta

     Malý pramínek bylo jako co?
     Ta největší podpora KSČ od lidu v jejích dějinách, která vstupu vojsk předcházela?
     Přestaňte tady kroutit dějinami, r.1968 a vše, co mu předcházelo bylo z dílny KSČ, ne z dílny nějakého svobodného západního světa.
     Levicovým stranám na západě pak zásah nezpůsobil naprosto nic, je to něco jako když VY jasně vidíte, že multikulturismus nefunguje, a je dokonce nepřátelský a nebezpečný pro vše, co jste měla a máte ráda, ale vy děláte, že nic nevidíte, protože přece vaši vysnění západní demokraté a antikomunisté NEMOHOU nic dělat špatně, ba hůř než komouši za normalizace.
     Máte ten obraz, co o něm píše Rybka, a nikdy se ho už nezbavíte.
     Navíc, víte hovno, co si Brežněv uměl či neuměl představit, takovéhle vojenské akce se neschvalují den ze dne, je to dlouhodobý proces, kde se musí brát v potaz plno faktorů + a -.
     SSSR měla tehdy odpovědnost za celý východní blok, hráli o všechno, museli si být naprosto jistí.
     Už proto, že v případě nečekané, i lokální ozbrojené obrany ČSSR by se dalo o loajalitě ostatních agresorů vůči SSSR důvodně pochybovat.
     Vy tady kvičíte o vstupu vojsk 1968, a nijak vás nikdy nesral podstatě větší vstup v r.1938 a 1939.
     A zbytek zase napsal Astr, proč se to dneska bagatelizuje.
     Těch 136 mrtvých je holé nic, proti vysoce demokratickým a mírotvorným akcím západních demokratů, to pobijí víc jen ženských do 25 let věku,při jediném náletu!

     • tresen

      Malý pramínek svobody, milý Vittto. To vy nepochopíte, když jste byl na houbách.
      Nebyl importovaný, zrodil se tady. Z obyčejné lidské potřeby, bez příkazů či programových dokumentů strany a vlády. Zrušení cenzury na jaře 1968 umožnilo, aby vybublal na povrch.
      Co se týče vlivu sovětské invaze na vývoj levice na Západě, je všeobecně uznáváno, že se podepsal na odklonu západních levičáků od zdiskreditovaných bývalých soudruhů v Moskvě i v satelitech a přispěl ke vzniku tzv. eurokomunismu, který odmítal nedemokratické praktiky východního bloku. V podstatě šlo o labutí píseň mezinárodního komunismu.

      • vittta

       A tu cenzuru zrušil asi ten pramínek té svobody, že jo.
       A nepsala jste, že západní levičáci byli finančně závislí na SSSR?
       Jak se může někdo finačně závislý někam odklonit?
       Leda by je platil někdo jiný, z čista- jasna.
       To jste ale nakousla jiné téma, ryze teoretické, protože r.1968 nebyl jen rokem invaze vojsk VS co ČSSR, ale též rok veskrze revoluční.
       Proč by …dejme tomu…kapouši nezačali platit neolevičáky, aby sloužili jim, a ne SSSR?
       Dodnes nemá velkokapitalismus věrnější otroky, než jsou levičáci, dokonce se někteří levičáci nazývají sami pravičáky, aby to nevypadalo tak blbě.

       • tresen

        Kde jsem psala o finanční závislosti, Vittto? To jste si špatně vyložil.
        Jsem sice podle vás historicky nedovzdělaná, ale aspoň to vím, že byly doby, kdy strany žily z členských příspěvků.
        Výjimky samozřejmě byly. Třeba KS USA. Tu opravdu platila Moskva. Taky proto Moskvě invazi pochválila.

      • Blanche

       Třešni, těmi západními levičáky máte na mysli trokisty ?
       Po válce pochopili trockisté, že na to musí jít jinak. Ze svých osnov vyškrtli dvě věci. Teror a Dělnickou třídu, protože to první se ukázalo jako neefektivní, přináší to odpor a vzestup národní hrdosti, která je silnějším citem než sjednocení všech se všemi a proto vždy vyhraje a dělnická třída se začala mít tak dobře, že zapomněla na lež kterou ji vnutil Marx a to tu, že existuje nějaký „třídní boj“. Dělníky nahradili mnohem „lepšími“ menšinami, protože ty budou mít vždy pocit, že by si mohli od majority urvat více než mají dosud. A tak založili tzv. Frankfurtskou školu, tedy školu kde vznikl. tzv. kulturní marxismus (nazývaný též neomarxismus).

       Věděli, že nemohou spěchat a tak založili několik globálních organizací – OSN, EU atd. jejichž pomocí se snaží „sblížit svět“, ovšem pod jeden svůj diktát.

       EU tedy ovládli SKUTEČNÍ komunisté, opravdoví BOLŠEVICI, ze kterých se i Stalin v noci pomočoval, protože věděl, že dokáží SSSR během chvíle rozdrtit na prach. Trockisté tedy ovládli kompletně Evropu pomocí svého projektu zvaného EU. Proto z Bruselu přicházejí velmi podobné, ale mnohem sofistikovanější příkazy než kdysi z Moskvy.
       Komunisté toho nejtvrdšího jádra jsou prostě zpět. Oni sami mnohdy netuší, že jedou podle osnov nějakého Trockého, protože trockismus je hlavně psychická diagnóza a ne jen ideologie. Je mnohem rafinovanější a důkladnější než byl stalinský typ komunismu, zaměřený hlavně na vlastenectví, adoraci dělnické třídy a strany.

       • tresen

        Gratuluju. Další teorie, kdo ovládá Brusel a nás skrze něj.
        Ale ne. „Trokisty“ jsem opravdu nemyslela. Oni úplně stačili klasičtí komunisti, co jezdili pro rozumy do Sovětského svazu, než je to jaksi přešlo.
        Možná ale, než to zabalili, přišli na to, že trickisti mají aspoň v jednom pravdu: že v sovětském impériu nevládne dělnická třída ani její předvoj, ale že tam vznikla byrokratická vrstva, která se sice zaštiťuje Marxem, ale ve skutečnosti s jeho myšlením nemá nic společného.

        • pacifista

         Třešni, asi byste si opravdu měla doplnit historické vědomosti. To co jste teď napsala je neskutečný blábol, že i já se musím smát. Víte, když vznikl SSSR a ten vznikl na základě únorové vzpoury proti carovi v roce 1917, ale vzbouřenci pak neuměli vzít otěže do svých rukou, hrozilo, že ti samí, proti nimž se vzbouřili toto učiní za ně. Byly jen dva elementy, které čekaly na svou chvíli, Trockij a Lenin, kteří toho využili až na podzim toho roku. Ta doba byla velice složitá a těžko říct jak to bylo podrobně. My dnes jen víme, že tyto dva proudy ve straně mezi sebou neustále vedly boj o moc vládnout podle svého vidění. Ze začátku vládli společně a proto nelze připisovat všechno zlo bolševikům, které reprezentoval Lenin, Trockisté způsobili mnoho zlého, zabíjení a vražd, vždyť generalita byla napůl jejich, ale dnes se vše přičítá na vrub bolševikům. Bolševici začali plně vládnout až s příchodem Stalina, ale ne hned, protože trockistů bylo všude plno a tak se jich Stalin zbavoval tak jak dnes už známe. Bylo to jistě kruté, ale věděl, že to musí udělat, jinak neprosadí nic z toho co chce. Že se ho zbavili až za dlouho a to ještě využili jeho nemoc, kdy ho léčili opačným směrem. Okamžitě po jeho smrti se vlády ujal Chruščov- trockista, který nenechal na Stalinovi niť suchou. Pamatuji se jak můj děda lakonicky pronesl větu: „Já tomu nerozumím, nejdřív mu postaví v Praze obrovský žulový pomník a teď mu nemůžou přijít na jméno, tak kam to spějeme.“ Trockisté pak vládli nepřetržitě a kdyby stačili vyměnit své kádry, tak by Pražské jaro proběhlo bez příchodu vojsk. To však nestačili, proto se doba, kdy vládl Brežněv, nazývá obdobím stagnace. Museli čekat až jim dorostou kádry, které budou umět řídit tak jak oni si je vychovají a budou je mít na všech postech. Kdyby to chtěli stihnout dřív, museli by se zachovat tak, jak to udělal Stalin. Takže to završili až za Gorbačova. Stačí vám to takto jednoduše nebo stále nechápete?

         • Blanche

          Přesně tak, Pacifisto :D ! Můj komentář Třešni nějak poskočil dolů … mám problém s routrem, nějak mrška zlobí a nešlo mi dlouho komentář odeslat. Tak snad pochopí, že to patřilo jí …

        • Josef K,

         U vás třešni, když čtu vaše komentáře, tak opravdu nevím, jestli jste tak hloupá nebo bezcharakterní nebo je to kombinace obou těchto možností. Vždyť každý člověk s byť jen elementární schopností racionálního uvažování snadno pozná, že jde pouze o bezduché propagandistické fráze. Opravdu si myslíte, že papouškováním těch nejotřepanějších „korektních“ klišé přesvědčíte někoho se zdravým rozumem? Nebo jen chcete svými bláboly kalit vodu? V každém případě Das Reichsministerium für Volksaufklärung und Propaganda pracovalo v tom samém oboru o poznání inteligentněji.

   • pacifista

    Pro Tarase 2 Souhlasím s vámi, že zásah vojsk byl pro socialismus tragický. Je otázkou do jaké míry to bylo v plánu. Asi to tak mělo i být, protože socialismus je pro kapík nepřítel. Stalinský systém po smrti Stalina a z důvodu převzetí moci právě trockisty, kteří to viděli jinak, už nefungoval, směřovalo to jinam, zřejmě tam jak to bylo naplánováno, od deseti k pěti.
    Víte já porovnávám to, že Stalin toho za 20 let tolik stihl, včetně letů do vesmíru a pak, když už nebyl na světě, to 40 let šlo už jen ke dnu. Čím to asi bylo? Ani uzbrojení by nepomohlo, kdyby v zemi nebyla u moci pátá kolona. Bylo by hezké, kdyby se ta reforma tenkrát u nás podařila, ale myslím si, že je to utopie. Za podmínek jaké existují ve světě by to nebylo možné. V tom jsem realista.

 7. vittta

  Tarasi, jedeš na hodně ostré vlně.
  https://taras2.wordpress.com/2018/08/09/kdo-to-byl-krasna-to-cikanka/#more-1643
  Ale je to krutá pravda, a výbuch násilí bude strašlivý, a ten přijde, protože cigoši se k lepšímu nezmění, naopak, jejich chování se bude s jejich nadřazeností zákonům jen zhoršovat.
  Cigoši, jako sluníčkové medium přístupu ke státním penězům už stačili paralyzovat sociální systém, a postupně zakládají -byť u nich neorganizovaně- NO-GO zóny, v jejichž blízkosti by- vyjma Třešně, nechtěl nikdo bydlet ani za prachy.
  U Tribuna jsi tím článkem slavný, sám velký turboblbeček tě tam zmiňuje.

  • Rybka

   Taky jsem protrpěla DVTV s Ivanem Davidem, o kterém píše Taras. Tu hnusnou techniku ani už ne skákání do řeči, ale mluvení do mluvení, okořenila ta zlá prodejná osoba ještě nepřetržitým šklebivým úsměvem. Braly mě mory. Já se jenom divím, že jí tam soudný člověk leze. A vytáhla hned na začátku rozhovoru zbraň hromadného ničení, protože kdyby se nevykrucoval a zastal se kolegů z SPD, všechna naše humanistická média by v jednom šiku zavyla a jala se mu rvát maso z těla jak vzteklí psi.

   • Kamil Mudra

    No, nedalo mi to a musel jsem na kritiku Tarasova článku u Tribuna zareagovat.
    Jinak, ta Drtinová je tak příšerná že snad musí být právě za tohle placená. Být Davidem, nechám ji žvanit, pak jí pogratuluji k tomu jak dobře seznámila posluchače se svými názory a vyslovím naději že mne k tomu už příště nebude potřebovat.

    • Rybka

     Jo, jasně, Kamile, já jsem si taky říkala, že kdykoli skočila, měl exekuovaný okamžitě zmlknout, usmívat se a líbezně pravit: dámě do řeči neskočím, to bych se radši zabít nechal.

    • vittta

     Mám 100 chutí tam udělat pořádné šou.
     Aby se ti sráči mohli ukájet, jak jsou nadlidsky vyjímeční.
     Dost nechutně se tam předvedl i Hamilbar.
     No, Taras je dědek…dobrý, kdo neumře mladý, bude prostě dědek.
     Já vím, že je Taras starej protiva, ale není to debil, a jeho článek by si zasloužil rozhodně lepší oponenturu, než že je ten dědek a že cigoši mají děsné emocionální cítění.
     A že se nedá prokázat, že mají podprůměrou inteligenci.
     Ale dá, jenže to nikdo nepovolí textovat plošně.
     Mimochodem, tyhle kecy, jak to nejde prokázat, také nejsou levicové, když už tam řeší, co je, a co není levicové.

  • Josef K,

   Už dlouho jsem se nenasmál, jak při čtení tohoto článku. I když to byl smích se současným mrazením v zádech.

   • vittta

    Co to hlásilo?
    Ale jinak dobré, ne?
    On tam má často celkem nůďo.
    Jeho klíčoví diskutéři mají sice určitou inteligenci a obstojné znalosti, ale zásadně se s „nikým“ nebaví, než sami se sebou.
    Třeba ten Seal.
    Ten sem přijde, řekne „všem“ že jsou kokoti, a zase zmizí.
    O diskuzi v tom slovy smyslu se ani moc nepokouší.
    Hank dělá to samé, teď tady tedy dlouho nebyl.
    Tarasův článek byl ostrý a téma aktuální, ale Janika o tato témata moc nestojí, tak jsem to pěkně přetáhl tam.
    Díky za vstupy, bylo to skvělé, i Kamil, a jsem rád, že se probral Taras a konečně v obstojné formě hájil své názory.
    Podařená věc, si myslím.
    Taras to tam teď dobře shrnul, jeho oponenti fakt používali nechutné fauly, hlavně že si hrají na intelektuální Hogo-fogo!

    • Rybka

     Taras to shrnul parádně. Občas k Tribunovi nakouknu, ale ta povýšenost, co tam frčí, mě hned vystrčí za dveře. Jo, Vitto, bylo to dobrý, potřebovalo to trochu života do toho umírání. A já si ani nemyslím, že Tarasův článek byl ostrý, to realita je ostrá a bude pořád ostřejší, když se bude dělat, že to není realita, ale ostré řeči někoho, kdo není dost humanistický, v překladu blbý a pokrytecký. A ty urážky, co do věku a zjevu, to je neuvěřitelná nízkost u lidí, kteří se cítí být tak na výši, neuvěřitelná.
     Nehlásilo to nic, prostě jsem to odklikla a nebylo to tam.

     • vittta

      Asi má blokované odkazy.
      Třeba se to tam ještě objeví, ale Tribun nemá rád podobné články, co mu boří jeho kruhy.
      A samozřejmě, je to realita.
      A kde nepomůže domluva, a případně nátlak, či jiné vymáhání přizpůsobení většině, tam dříve či později promluví pušky.
      Vždyť my po nich chceme, aby žili jako my také proto, aby se nemuselo střílet.
      Češi nemají rádi střelbu ve svých ulicích, chceme se jí vyhnout.
      Ale také víme, že poslední a nejpádnější argument je ta puška, a lhostejno, jestli se převtělí do fajerflašek nebo bejsbolvých pálek.
      Chceme klid.
      To je celé.

 8. Blanche

  Já reagovala na ty „západní levičáky“. Na civilizovaném západě totiž žádní komunisti nebyli, jen samý bolševik. Ta byrokratická vrstva, kterou zmiňujete, zaštiťující se Marxem, nebyli TI klasičtí komunisti, ale trokisti, kterých se Stalin bál a likvidoval je kde mohl. Šel dokonce tak daleko, že napsal dílo „Ekonomické problémy socialismu v SSSR“, kde se dokonce rozloučil s marxismem úplně, protože si velmi dobře uvědomoval, že „skutečný“ marxista je právě ten, co je pro globalizaci a proti státu.
  Trockisté jsou natolik stupidní, že si neuvědomují svou roli „užitečných idiotů“ a dál jdou proti svým národům, aby byli posléze opět GE zlikvidováni úplně stejně jako za Hitlera. Důvod proč nenávidí Rusko a komunisty stalinistického typu je jasný – na mnoho let je doslova vyhladil a v Rusku se i dnes ještě velmi špatně prosazují, proto jakýkoliv pokus o „majdan“ je v této zemi odkázán (zatím) k neúspěchu a to samé i v dalších postkomunistických zemích, kde nesmíme zapomenout i na část Německa.
  Proč Juncker odhalil sochu Marxovi? Proč je Evropská komise prolezlá socialisty a komunisty? Proč se „najednou“ tak prosazují menšiny a všemožné zvrácenosti? Proč se před posledními volbami ve všech televizních stanicích, novinách i časopisech u nás objevovali Piráti, i když neměli nikoho v parlamentu a byli neúspěšnou stranou? Ano, Piráti jsou kovaní trockisté, proto jejich paktování s teroristickou Antifou, jejichž jsou politickým křídlem. Už je jasné proč se jejich Evropská centrála jmenuje Internacionála?Ale vy si jistě zase odpovíte po svém, že ? Hlavně, že jste sama se sebou spokojená :D

  • pacifista

   Ano, tihle ti si to opravdu neuvědomují, že slouží jako loutky a někdo tahá za provázky. Pro ně je to jen život a žádné souvislosti v tom nehledají. Tak to prostě chodí. Jen mi není jasné proč si neuvědomují to zlo, které díky jejich jednání nastane, pokud se jim podaří uskutečnit plány svých vodičů.

 9. tresen

  No to jsou mi věci.
  Kamile Mudro, taky souzníte s teorií o trockistech, kteří jsou všude a za vším, a nahradili tak dříve oblíbené ilumináty?
  Nebo je to dokonce tak, že trockisti a ilumináti jedno jsou, ba i s globálním kapitálem splynuli, rozsévají na nebi chemtrails a umějí udělat i zemětřesení, když na to přijde?
  Tarasi, vyvolávám vás!
  Nemlčte k těmto ohromujícím zjištěním, přihlašte se k nim, buďte solidární s duchem blogu!

  • astraustralia

   Solidarnost s duchem blogu,
   solidarnost s duchem massmedii,
   solidarnost s duchem kapitalismu,
   solidarnost s tim ci onim.
   solidarnost s tim co pise Taras
   solidarnost s tim co pise tresen, Fagan, co hlasaji marxiste, neomarxiste, trockiste, jehoviste… a
   svetovladci to maji jiste ?
   solidarnost s podrizenosti a je jedno jestli drive to byla slechta rodova a dnes financni.
   solidarnost s myslenkou svetovlady znamena definitivni konec obcana a pak jiz jen ovcana !
   Je vlastnosti mysliciho homosapiense ze se nejen pta proc a kam to smeruje ale take ze hleda a premysli o reseni.
   Proto Taras vidi uz jen SPD jako volebni cestu k naprave neporadku.
   Konfrontace myslenek a pak konfrontace cinu.
   Bohuzel stale je prilis tech co nepremysli.
   NWO a od 4.0 vyse navic nebude potreba ani pracovat.
   I tresnovsky premyslejicim casem dojde co z toho plyne.
   Ze ani pracujicich nebude treba!
   Jen co s temi uz 7 milliardami ?
   Predstavu o tom co s lidmi mel drive Hitler, take Lenin a Stalin, i Mao a dalsi :-(
   Dnes NWO a nikdy jinak !

   • tresen

    Kde se Taras vyjádřil, že SPD je ta správná volební cesta?
    Už ho vidím, jak volí Jakla. Nevyzpytatelné jsou cesty Páně k NWO.

    • astraustralia

     Kazdy vidi „spravnou volebni cestu“ jinak.
     Ja jsem byl prekvapen nizkym pocentem hlasu pro realisty.
     Doc. Robejsek mluvil velmi rozume , presto nedostali se pres 5%.
     Asi jsou nekteri lide v CR velmi nasrati kdyz dali tolik hlasu mnohem razantnejsimu Okamurovi.

     • Rybka

      Já jsem s panem Robejškem mluvila na jedné předvolební akci, když tam ještě nikdo nebyl, tak jsem na lustraci měla skoro hodinu. Hlavně jsem se ptala na NATO, to mi leží v žaludku nejvíc a on říkal, že být v tom spolku je pro nás důležité, co kdyby nás někdo napadl? Jsem pravila, třeba Polsko, co? A on, že ironie, já, že žádná ironie, vždyť už nás napadlo. Říkala jsem mu, že až na to NATO bych je volila, ale SPD se do parlamentu dostane určitě a volební kampaň Realistů nemá šanci.

      • astraustralia

       až na to NATO bych je volila, ale SPD se do parlamentu dostane určitě a volební kampaň Realistů nemá šanci.
       Presne napsano, takto patrne uvazovala vetsina volicu .
       Cim vetsi bude ohrozeni z nezvladnute vlny uprchliku tim vetsi procento bude dostavat strana s programem se privalu branit!
       S platnosti i opacnou, zadna emigracni vlna, zadna hrozba, zadna nadeje dostat hlasy a dostat se do parlamentu s programem proti pristehovalcum a vice prav pro volice rozhodovat o politice v referendu.
       Doc.Robejsek je Evropan ktery nikdy nepujde cestou referenda a volanim po odchodu z EU ale naopak vzdy bude razit cestu jednani a domluvy i kdyz jiz leta Nemecko a Francie kteri tvori „zdrave jadro“
       jednaji s temi na vychode od nich jako se svym protektoratem.
       Leta montovna, zdroj levne pracovni sily (a proto CR ma dnes minimalni nezamestnanost), odbytiste zbozi predevsim takoveho ktere u nich neprodaji.
       A vyzadovana poslusnost kterou oni nazyvaji solidaritou a sounalezitosti.
       SPD to rika a lide na to slysi :-(
       Ano naskyta se otazka jaka politika ma vetsi nadeji na uspech jaka je realnejsi. Realiste to vidi v jednani.
       SPD (Svoboda a Prima Demokracie) zadaji referendum v pripade ze EU nebude jednat s CR rovnopravne a bude jen prikazovat!
       Nabizi se otazka proc SPD dostala pres 10% a realiste pres mene radikalni program jen 0,71%

       Realiste dostali tak malo hlasu protoze neoslovuji volice tak otevrene jako SPD?
       Uz to lide opravdu vnimaji jako hodne spatne, ze vice slysi na velmi kriticka prohlaseni SPD
       o „novodobem protektoratu kde se v montovnach pracuje za tretinove mzdy pro zahranicni korporace“ a dalsi velmi ostre formulovana stanoviska.

 10. vittta

  A je tady zpráva pro Třešeň (a spol), všechno bylo jinak, a na koupališti v Dubí si začala zlá, bílá žena.
  Policie diskriminovala romské svědky, a přitom romská svědkyně si vzpoměla jak to bylo, hned jak vystřílivěla, což bylo asi za 4 dny.
  Je tam i dobré video, jak policie v Kadani bezdůvodně napadala místní romy, a toho jednoho pěkně zmlátila, a to prosím jen proto, že na ně neustále útočil.
  Dali mu pěstí a obuchem, místo aby volali sociálního terenního pracovníka, a zástupce místní neziskové organizace.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Od-Romu-pres-hubu-Po-svedectvi-Romky-je-zde-dalsi-drsne-VIDEO-z-drsneho-severu-I-s-Policii-CR-547441

  • vittta

   Zde popis událostí z Romea.cz.
   Jo, takto to asi bylo, romka si ničeho nevšímala, a když gadžovka začala vulgárně nadávat, jen řekla „pani, proč mě nedavate“ a ušláple trpěla pod palbou nadávek.
   To všechno viděla i jiná žena (kterou redakce zná) a další žena to viděla a napsala na FB.
   Kdyby si někdo chtěl pustit video, kde cikánky vyprávějí své verze, tak bacha, ať se nerozbrečí.
   http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/video-nove-svedectvi-rvacky-na-koupalisti-v-dubi-konflikt-mela-vyprovokovat-bila-zena-hodila-s-romskym-ditetem-do-bazenku

    • Kamil Mudra

     Klidně to ale mohlo být i tak jak vyprávějí ty dvě Romky. Bylo by hloupé namlouvat si že se v řadách našich bílých squaw vyskytují jen samé jemné holubičky, když dobře víme že se najdou i takové co dokáží pořádně vytočit i největšího kliďase. Natož pak horkokrevnou cikánskou náturu.

     • vittta

      Ukázková manipulace.
      Zde jde o to, aby se obkroužilo jádro věci.
      Tedy absolutní nedodržování jakýchkoliv mantinelů ze strany cigošů.
      Tak se použije něco, co tak být mohlo, třeba že ta Češka řekla tomu cikáněti, že už jí sere, a odtrhla ho od svého děcka, a klidně mohla i sprostě těm cikánkám vynadat, ne ale jako první, ale ve vzniklé hádce.
      A samozřejmě, aby se předložila alternativní varianta a vynechalo se to hlavní- tedy že cikáně bílé dítě topilo, a nikdo si ho nevšímal- z jeho rodičů.
      To tam nikdo nevyvrátil, řekla,že by to nikdo neudělalo, ale že to neviděla.
      A ten zmlácený si jakoby začal na ženskou, a pak NĚJAK dostal, brácha té ženské se jí zastal, né že ho napadla „cikánská férovka“.
      Ale tedy „mohlo“ to tak být.
      Mohlo.
      Já tam nebyl, ale jak znám tuhle komunitu, je to hodně selektivní prosátí pravdy.
      Však také to video, kde ty cikánky vypovídají, je evidentně prostříhané, takže oni sami mohli v kontextu vypovídat něco trošku jiného, nehodící se škrtne, a celkový obraz je pak takový, že vlastně jsou nebožáci neustále napadáni a diskriminováni.-

      • Kamil Mudra

       Mno… Dětské vodní hrátky mají mnoho podob a čím jsou ta děcka mladší tím míň rozumu mají z toho co dělají. Právě v těchhle případech záleží při posuzování toho co se zrovna děje na vyspělosti rodičů a jejich schopnosti rozpoznat nad čím lze, po případném zásahu, mávnout rukou a co už vyžaduje následné řešení mezi rodiči.

       Ten incident nenastartovalo to topení (možná jen „topení“) ale až následná hádka mezi ženskými. Je jasné že tu hádku bude vidět každá strana jinak a tedy i jinak popisovat. A to včetně očitých svědků.
       Nikdo z nás nepřítomných nemá šanci vědět co všechno v ní zaznělo, jakým tónem to bylo řečeno atd. Samozřejmě můžeme spekulovat na podkladu vlastních obdobných zkušeností, ale víc než ty spekulace z toho nevydolujeme.

       Pro mne je to otevřené a nejspíš už zůstane, nezávisle na tom jaký padne verdikt, protože zkušenost mi napovídá že když večer „padne facka na sále“ a začnou padat další, tak už ráno ví každý prdlajs o tom proč a jak ta první padla.
       A mnohdy dokonce jak ten co ji dal tak i ten co ji schytal. :-)

       • vittta

        Ano, to byl také účel provokace na Romea.cz.
        Kdyby tam ty falešované výpovědi nedali, možná bys to tak ani neviděl.
        Chtějí zpochybnit celý cikánský teror.
        Právě na této medializované cause.
        Jinak to, že cigoš napadne bílého je běžné každý den, dávno to už nikdo policii nehlásí.
        Víš čí se bavili dneska romátka, co bydlí asi 200 m podemnou?
        Házely koťata pod auta.
        No jo, také jsem to neviděl, ale viděla to ženská, co je hodna důvěry.
        Ale dobře, mohla kecat, i v tom, že tam dvě přejetá ležala, třeba neměla cigoše ráda.
        Dokonce se mohou mýlit i ti, co vypráví, že po nich romátka hází kameny, když jednou kolem na kole.
        Také jsem to neviděl.
        Že přepadli mojí dceru…jen do ní romátka strkali, a zachránila je cigoška, co s ní chodí do třídy.
        Také jsem to neviděl.
        Kámoše tam zbili boxerem, měl v ksichtu díru, no, mohl spadnout, neviděl jsem to.
        Ale vidím jich tam stát od rána do večera desítky, a tohle říkají všichni, třeba jen kecají, všechno je možné.

        • Kamil Mudra

         Hele, vittto, bylo by dost hloupé zaslepeně nevěřit lidem kterým věříš a nebo dokonce tomu co sám vidíš (najdou se i tací). Myslím že vnímám situaci s cikány v téhle zemi stejně jako ty, mimo jiné i proto že s nimi také mám vlastní negativní zkušenosti. Vyjadřoval jsem se jen k tomu konkrétnímu případu na tom koupališti a to ještě v tom smyslu, že nemám dostatek spolehlivých informací na to abych si o tom mohl udělat jednoznačný názor, podepřený něčím jiným než vlastní úvahou.

         Pro mne nejdůvěryhodněji zněla výpověď toho plavčíka i když nebyla tolik popisná aby z ní člověk vytěžil dost informací pro zrekapitulování celého děje. Ale když ten chlap řekne že tam má často nějaké třenice a že mu to působí problémy, tak jsem nakloněn věřit tomu že za nimi ve většině budou cikáni stát, protože ze zkušenosti vím jak dovedou být samonasírací a vyskakovat když se cítí pevní v kramflecích (hlavně počtem) a ochotní zapojovat se i do toho co se zrovna jich konkrétně osobně netýká. Tahle soudržnost nám bohužel chybí, protože kdyby ne, tak by se zatraceně drželi při zdi.

         Nás je celkově víc, tedy i na koupališti, v hospodě, v MHD… atd. Pokud by to v takových situacích párkrát pořádně slízli stylem „na hrubý pytel – ještě hrubější záplata“ a následně jsme dokázali policii lhát stejně jako oni – to bys koukal na tu změnu. Nojo, jenže my jsme jiní, a tak to vypadá tak, že když se jich někde na veřejnosti pár seskupí, tak začnou ovládat prostor a našinci jim raději jdou z cesty. Třeba i jen na chodníku a to doslova. Do značné míry si za tenhle stav můžeme sami.

         • vittta

          Já také jen píšu princip technické záležitosti té výpovědi na Romea.
          Výpovědi jsou evidentně sestříhané, je to politická objednávka a třeba o tom ještě uslyšíme, ve smyslu jak píše níže Josef.
          Prostě se to ocitne v nějaké zprávě ESLP nebo v té patlanici, co každý rok vydávají USA.
          Na každý argument majority je připravován argument minority.
          Soudní rozsudek v tomto případě nebude hrát žádnou roli- pokud uzná vinu cigošů, ty výpovědi na Romea mají daleko větší váhu pro „lidskoprávní“ úředníky, a naopak, případný rozsudek je potvrdí podjatost českých soudů.
          My si za to můžeme sami…
          No, jak se to vezme, můžeme si za to sami svou kulturností.
          Že hned každému, kdo se mi nelíbí, nedám pěstí (pokud je slabší) ještě neznamená, že z něj mám strach, oni to tak dělají, protože mají blíže ke zvířeti než k člověku.
          To samé platí pro skupinu, že skupina Čechů, která je většinou větší než cikánská tu cikánskou nezmlátí, neznamená ještě, že má strach.
          Je to o vštěpovaných hodnotách.
          Cigoši to tak dělají i zemi sebou, nedělají to jen bílým, je to jejich vzorec chování.
          Takže je zásadní chyba mluvit o jejich jednotě, oni nebijí takto je Čechy, mlátí se takto i sami, je to jejich vzorec chování.
          Samozřejmě ne u všech, ale jinak to tak prostě fakticky je.
          Proč to tak je, nechám na vysvětlení nějakých sluníček, třeba je to tím, že jsem nacista a rasiata, a nebýt mě (a mně pododbných), tak by se cigoši chovali lépe.
          A ještě- neochota Čechů bránit se spočívá v nestejnému postavení před zákonem.
          Čech je vesměs nucen poslouchat, cigoš nemusí a též je cigoš ve sporu s Čechem preferován.
          Takže když bude rvačka cikána a Čecha, soud se přikloní na stranu cikána.
          Je to logické, Čecha lze bez problémů potrestat, zajedno se z něj dá vyrazit libovolná pokuta, za druhé nemá za zadkem právníky z neziskovek, a za třetí rozsudek nepobouří „mezinárodní mínění“.
          I ten fízl nemá problém, když všechno svede na Čecha, nakonec tomu všudypřítomnému tlaku podlehne, v podstatě je polda neziskovkami, nebo nějakým…jak to říci, až mezinárodním nátlakem vydírán, čas od času někoho vyhodí, a ti ostatní už pak rezignují.
          Je to soustavný tlak, který není pro toho, kdo není přímý účastník, viditelný.
          Cigoši zamořují školy, bílé děti tam nechtějí chodit, ale musí, udělala se spádovost, učitelé jsou vydíráni, aby cikáně lépe hodnotili,když je soused cikán, a dělá bordel od rána do večera, neexistuje zastání.
          Pak ve výsledku dojde o obrovskému výbuchu hromaděné nenávisti- nebo jako národ a civilizace zanikneme.

          • Kamil Mudra

           Právě proto píši že jsme jiní a nepíši že zbabělí. Postupem času jsme většinově navykli civizovanějšímu řešení konfliktů než ranou pěstí a jakýkoli konflikt je nám nepříjemný – pokud je to možné raději se mu vyhneme. Ale pro cikány je většinově konflikt zábava, něco jako sport, byť i nemusí jít o fyzický střet. „Dobrou hádku“ jsou schopni rozebírat i několik dní po tom co proběhla, vracet se k ní a neustále ji pitvat, tak jako třeba fotbaloví fanoušci nedávné utkání. Jistě jsi tohle také postřehl.

           No a když píši „můžeme si za to sami“ nemyslím tím samozřejmě jen to co se odehrává na ulici, ale i to co probíhá na úřadech atp. Takový úředník magistrátu se nechá uřvat a raději rychle vyhoví aby ten atak nemusel snášet déle než je nutné, policista jde cestou nejmenšího odporu ze stejného důvodu, soudce se spíše přikloní k cikánovi než aby později čelil nějakým nařčením z rasismu atd. Ale v těch státních institucích nefungují cikáni aby si tohle nějak zařizovali. Sedíme tam my bílí a děláme to pro ně, často jen z vlastní pohodlnosti.

           No a k tomu si ještě přičti tu bílou část která si z toho udělala džob, např. advokáty kteří je drilují ve znalosti jejich práv nebo v tom jak mají mluvit aby to právně co nejlépe „sedělo“, politiky co se vezou na „antidiskriminační“ vlně, mainstreamová média co chytají ten „správný vítr“… všechno to jede aniž by se v tom museli cikáni nějak profesně angažovat. Ti jen bezpracně sklízejí plody toho co si pěstujeme.

           Přitom by nám nějaké výhrady lidskoprávních organizací zpoza hranic klidně mohly být ukradené. V podstatě nemají jinou možnost než psát a kecat. Na všechno by bylo snadné reagovat „zamyšlením“ a následným „shozením ze stolu“. Jsou jiné země kde si jejich obyvatelé navzájem podřezávají krky a nikdo zvenčí s tím nic nesvede. To tady si, oproti tomu, žije cikánské etnikum jak ve vatičce a naši politici jsou hned podělaní s kdejakého „významného pozdvižení obočí“. Je to prostě tak – můžeme si za to sami.

          • vittta

           Ono jde o to, že násilí je VŽDYCKY řešení.
           Mnoho lidí tvrdí, že není, jenže ti naprosto nechápu ten pojem.
           Cigoši, ale i negři a čmoudi, se chovají násilně, a bílá huba raději ustoupí všude, nejen tady.
           Násilí je i řvaní a dupání, když se to vezme.
           Jenže si musíš uvědomit zásadní věc, naproti sobě stojí dvě naprosto odlišné strany.
           Na jedné straně dejme tomu cigoš, který nemá absolutně co ztratit, nic mu nehrozí, může maximálně tak získat.
           A na straně druhé úředník, policajt, soudce, kteří co ztratit mají.
           Kdyby měli co ztratit obě strany, vypadalo by to úplně jinak.
           Stačí úplná blbost, aby životní minimum podléhalo pokutám, a to i sociální dávky.
           Výsledek by byl prakticky okamžitý.
           Klidně může nějaký sluníčkář namítnout, že chci nechat trpět hlady cikánské děti- což by tvrdili, a také mi to už tvrdili, ale…já přece nikoho nenavádím, aby porušoval zákon způsobem, který je doslova „do nebe volající“.
           A bylo by po vyhazování a pálení bordelu, po týrání zvířat, po nekončících mejdanech, po napadání policajtů a úředníků.

         • oh

          Z jiného koupaliště něco málo o tom, jak spolehliví jsou svědci bez korekce objektivními důkazy.
          https://www.lidovky.cz/kruhy-na-vode-a-deti-pohresovane-pul-druhe-hodiny-mylna-tvrzeni-ohledne-utopenych-vietnamskych-chla-i5n-/zpravy-domov.aspx?c=A180812_210246_ln_domov_Ceh
          Ovšem, „úkol“ byl splněn, zase se všude psalo, jací jsou Češi strašní rasisti.

          P.S: Každý -píp-, který do zpravodajského vstupu namontuje manipulující „ilustrační záběry“ by IMO zasluhoval doživotní zákaz působení v médiích. Přinejmenším.

          • vittta

           Podle mě jde v tomhle případě o klasickou „výrobu“ a prodej informace.
           Novináři, kteří se utrpením jiných lidí živí, jsou vesměs o nekolik levelů níže, co se týká jakékoliv etiky.
           V podstatě jsou to zrůdy, a to nijak neironizuji.
           Takže vyrobili informaci na pozadí neštěstí, čímž:
           Vyšli vstříc modernímu politickému zadání, které špiní Čechy, a tím si to mimoděk a samovolně udělali hezké u nadřízených.
           Informace se dobře prodala, protože 10% zmrdů si zanadávalo na Čechy,jací jsme rasisté, 10% blbců se zmrskalo,jací jsme rasisté, a děsně se tomu divili,a zbylých 80 % by novináře a sluníčkáře nejraději nakopalo do prdele.
           Ve skutečnosti by se jen těžko našel člověk, který by úmyslně nepomohl, třeba kvůli barvě kůže nebo etnicitě.
           Lidé by pomáhali hledat i cigoše nebo negry, protože v tom akutnu je to bližní, a člověk má nějak naprogramováno, pomoci.

          • Kamil Mudra

           No, zase jeden z mnoha důvodů proč se stavím skepticky k většině informací z médií. Skoro vždycky se vyvalí nějaká první vlna a pak se přižene nějaká kontra vlna. Ale při všem tom vlnění málokdy vypluje pravda na povrch. Většinou zůstane někde pod hladinou a my si ji můžeme jen domýšlet. To už ale dělá každý po svém. Tak je to se všemi kauzami i kauzičkami.
           No a všichni co k tomu přispívají manipulativními texty, obrázky či videi by zasloužili pořádně za uši. V tom jsem s vámi, ohu, za jedno. Bohužel mne nenapadá jak je za ty uši popadnout, tak aby se nevykroutili. Ostatně – ani k tomu není vůle.

          • vittta

           Kdyby to bylo opačně, a zkreslená a zmanipulovaná reportáž by vrhla zlé světlo třeba na cigoše, to bys viděl ten hukot.
           Jenže to jsme zase na začátku, výrobou a prodejem zprávy.

          • vittta

           Tohle také…
           Počtěte si.
           Když idioti machrují na inteligenta.
           Mladý Klaus neřekl nic zavrženíhodného, a jestli by mě někdo z jeho bombastických kritiků vysvětlil, v čem spočívá význam mise v Afgánistánu, byl bych mu fakt vděčný.
           Umějí leda plácat NATO a EU.
           Dříve- leckdy ti samí- plácali „Se Sovětským svazem, na věčné časy“, a také nikdo netušil, co by to mělo znamenat.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Debile-hovado-zbavte-se-ho-Spravne-jsme-jako-ovce-Vybuch-internetu-po-slovech-Vaclava-Klause-mladsiho-o-Afghanistanu-547585

          • oh

           Však Čulíkovi jako první příspěvek do diskuze vložili odkaz na omluvu a2larmu, jehož redakce ten článek zřejmě považovala za dost přesvědčivý, aby se omluvili. Asi si ho, na rozdíl od Čulíka, přečetli. :D
           To Majitel Jediné Pravdy Čulík je jiný kanón, protože ten, aspoň podle jeho „kvalifikovaných“ námitek, kritizovaný článek Respektu ani pořádně nepřečetl, ale zato naprosto jistě ví, že je špatně. Jó, rozšlapávat rasistický bábovičky Čulíkovi, to se nesmí! :-(

          • vittta

           Upřímně řečeno, už jsem si kolikrát všiml, že Čulík je nějak jakoby odtržen od jiných eurolevičáckých médií.
           A2larm se možná, možná omluvil, že reportáž zveřejnil velice známý eurolevicový denník, možná, možná by se neomluvil, kdyby tu reportáž zveřejnily PL.
           Možná.
           Ať tak, nebo onak, jinak velice netolerantní A2larm se omluvil, to je holý fakt.
           Jenže Čulík má svoje názory. jak na levici, tak na pravici, tak na eurolevici.
           Zdánlivě stejné, ale někdy mám dojem, že BL vznikly jako čistě komerční projekt,řízený geniálním novinářem s patentem na pravdu, podepsaným samotným Ježíšem Kristem, a tento neblahý stín je na nich dodnes.
           A tak Čulík vyvinul systém umělých oponentur, kdy jakoby Kája Dolejší nesouhlasí s Veselým, a někdy jakoby nesouhlasí i sám Čulík.
           Umělé jak levný, polský sýr.
           Bob Kartouz zase už asi 2 roky rozjíždí diskuzi, kde nikdo nediskutuje, no, je to placená diskuze, kdo chce diskutovat, musí být nejenom politicky loajální, ale musí i platit.
           Jinými slovy, BL nemají prachy, je to extremistický web, na který se všichni vysrali, autoři, levičáci, ale i eurolevičáci.
           Není vyloučeno, že činnost eurolevicových médií u nás ještě nemá dostatečnou cenzuru, nejsou dostatečně rázní v odhalování vnitřních nepřátel, jinými slovy, jsou na vkus velkého Čulíka ještě moc svobodomyslní.
           Čulda je z Británie zvyklý ny úplně jiný cvrkot, no, články Guardianu jsou- na české poměry- opravdu až příliš radikální.

          • vittta

           Mladý Klaus je také takové zrcadlo.
           Ono je to komické.
           Ti děsně tolerantní se mu smáli, že má křivou držku, když už mu neumí oponovat.
           Zemanovi se smáli, že je starý a nemocný…no spíše se mu smějí.
           Okamuru vyjebali kvůli tomu, že není etnický Čech.
           Konec- konců, i chudák Taras byl náležitě ohodnocen co se vzhledu a věku týká.
           Co to je za lidi, na co si hrají ti dobrodinci?
           Ale kdyby mladý Klaus nějak náznakem…ironizoval smrt těch vojáků, nebo tak něco, ale on se jen vyjádřil- a to velice kultivovaně- ke smyslu konkrétní mise v Afgánistánu.
           Tam na něj flušou jak na nějakého Hitlera.
           To může být jeden kultivovaný jak chce, ale tolerantňáci mu stejně vyperou triko, jako nějakému odpadu.
           Jenže na něj nemají.
           Bez něj by debilní ODS měla o 5% méně, dodnes nechápu, proč za ty vocasy kandidoval- leda že by sechtěl politicky ukázat, a pak nastoupit svojí dráhu.
           On má na to, dostat 5% i bez ODS.
           To je musí pořádně dráždit, ty bývalé parlamentní strany (Starostové, TOP09) a uplakanou ODS se 7%….

          • pacifista

           Kamil píše. Skoro vždycky se vyvalí nějaká první vlna a pak se přižene nějaká kontra vlna.
           Já k tomu dodávám, že vždy je pravdivá ta první vlna. To proto, že je bezprostřední. Poté se začnou vyrojovat různé proti a začnou se události pozměňovat ve prospěch těch, co to chtějí vidět jinak a mají k tomu prostředky to změnit. Věřte vždy tomu co bylo sděleno jako první Potom už to pravda není.

          • Kamil Mudra

           „Věřte vždy tomu co bylo sděleno jako první.“
           Jste si tím jistý, pacifisto? Zkuste si vzpomenout např. jak vypadaly u nás ty první vlny kterým jsme byli ze strany ČT a ostatních médií vystaveni ohledně událostí na Ukrajině. Jak se teprve do druhých vln dostávalo to co kolovalo na internetu a bylo zřejmé že to už nelze utajit. A takových příkladů by se našlo mnoho, nejen z tuzemska ale i ze světa. Věříte první vlně o 11. září? Věříte první vlně o Usámových chemických zbraních? O Skripalových? Příklady prolhaných prvních vln bych mohl popsat několik obrazovek.

          • oh

           Také bych měl jednu dokonale úspěšnou první vlnu. https://legacy.blisty.cz/art/9824.html
           Zvláště bych chtěl vypíchnout dvě věty z rozhovoru Jamese Harffa, ředitele PR washingtonské firmy Ruder Finn Global Public Affairs:
           „Nejdůležitější ze všeho je rychlost …. skutečný význam má JEN TA ZPRÁVA, KTERÁ PŘIJDE PRVNÍ. NÁSLEDNÉ POPÍRÁNÍ JE NAPROSTO NEEFEKTIVNÍ. …….. Naším úkolem je zajistit, aby byla argumentace za NAŚI STRANU vyslovena jako první.“ a také
           „My jsme PROFESIONÁLOVÉ. Měli jsme před sebou úkol a vypořádali jsme se s ním. NEJSME PLACENI ZA TO, ABYCHOM BYLI MORÁLNÍ.“
           Proto nevěřím prvním vlnám, zvláště pak těm, které se mermomocí pokoušejí zabránit tomu, aby i druhá strana mohla vyslovit své argumenty, nebo, přinejhorším, je zkouší předem znevěrohodnit tunami „novodobých Hitlerů“.

       • Josef K,

        já vím, že cikáni řeknou pravdu jen když se spletou. Kdyby ve druhém případu nebylo zdokumentováno, že pes byl uvázaný, byl bych v pokušení si myslet, že tentokrát zcela výjimečně pravdu říkají. Nemělo by to ale žádný vliv na skutečnost, že následně 15 cikánů fyzicky napadlo jeho majitelku. Stejně tak je zcela jedno, jestli hádku vyprovokovala cikánka [99,99 (periodicky) procentní pravděpodobnost] nebo bílá matka. Co ale je zcela nepřijatelné, že opět početná horda cikánů brutálně fyzicky napadla člověka, který ji chtěl bránit. To přesně charakterizuje současný právní stav v ČR, kdy se cikáni domnívají, že jsou nad zákonem, protože cokoliv se jim nelíbí, nazvou diskriminací, proti které mají dle jejich názoru právo se jakýmkoliv způsobem „bránit“. A ono to přesně takto funguje. Helsinský výbor amerického Kongresu opakovaně vydává zprávy o diskriminaci „Rómů“ v ČR, kdy munici k těmto blábolům dodávala na slyšeních výboru i bývalá ředitelka Ligy lidských práv Gwendolyn Albert, která byla od 19.04.2006 i řádnou členkou (s hlasovacím právem) Rady vlády pro lidská práva (poradního orgánu vlády ČR). Gwendolym před výborem Kongresu například uvedla, že problém spočívá především v etnické uniformitě České republiky (sic!). Právník Ligy David Záhumenský se v advokátní praxi soustředí právě na stížnosti k Ústavnímu soudu a k Evropskému soudu pro lidská práva ohledně porušení těchto práv. Dosáhl například rozsudku ESLP, že ČR jako vysoká smluvní strana musela za nesplnění pozitivních povinností při ochraně práva na život zaplatit vysoké odškodné rodině delikventa, který se při výslechu dožadoval vykonání potřeby a při odchodu na WC v doprovodu příslušníků policie proskočil oknem, čímž se zabil. Můžete si ale být jistý, že pokud k ESLP podáte stížnost, ve které uvedete skutečné flagrantní porušení vašich lidských práv, tak ji ESLP bez projednání odmítne s tím, že neshledal porušení lidských práv (a nebude se ani zdržovat s odůvodňováním zamítnutí stížnosti). ESLP se zabývá jedině naprostými nesmysly, které ale splňují politické zadání tohoto „soudu“ (například stěžovatel je cikán nebo muslim anebo žalovanou vysokou smluvní stranou je Rusko). Také je nutno konstatovat, že stát si osobuje právo prostřednictvím orgánů činných v trestním řízení rozhodovat, co je a co není trestný čin. Přitom tyto orgány nerespektují základní zásady trestního řízení, především zásadu oficiality (ust. § 2 odst. 4 tr.ř.) a zásadu legality (ust. § 2 odst. 3 tr. ř.) a jejich postup bývá výsledkem zcela nepřípustné libovůle. Mohu uvést příklady zcela zřetelné šikany nepohodlných občanů prostřednictvím nedůvodného trestního stíhání a naopak případy, kdy naprosto zřejmé trestné činy z nenávisti zůstaly orgány činnými v trestním řízení zcela nepovšimnuty – jenom proto, že se jich dopustili známí dobroserové a objektem nenávisti byly subjekty, u kterých to našemu právnímu státu nevadí. Možná bych to mohl někdy zcela konkrétně rozvést, s uvedením jednoznačných důkazů k těmto kauzám.

 11. astraustralia

  iDnes take pretiskuje co rika Romea.cz:
  https://zpravy.idnes.cz/konflikt-koupaliste-dubi-romea-svedci-dxb-/domaci.aspx?c=A180812_132848_domaci_fer

  Konfliktu pribyva a lide jsou stale vice nastvani.
  Nevyresila to ani rada ministru.
  Petr Mares(2002-2004),Dzamila Stehlikova(2007-2009)Michael Kocab(2009-2010)Jiri Dienstbier(2014-2016)Jan Chvojka (2016-2017)
  a nevyresi zadny z dalsich ministru pro Lidska Prava CR.
  S narustajicim poctem „problemovych“ jedincu poroste i pocet konfliktu. Takova je rec cisel, tak to vzdy bylo je a bude.
  Ze se cisla neuvadi nic neresi.
  Prikazem ani positivni diskriminaci se zadny problem vyresit neda.
  Ani vztah lidi k Cikanskemu ethniku.
  „Lidskopravni bojovnici “ svymi prikazy a vykriky o -ismech take zamlcovanim a bagatelizovanim problemu jen prikladaji pod kotel nesnasenlivosti a odporu lidi.
  Az se ucho utrhne :-(

 12. astraustralia

  14.8.2018 – 18.44
  Kamil Mudra
  A jak je vidět, Klause se nedá:

  Stejny nazor jako V.Klaus ma i blogger v odkazu . Rozebral to hloubeji nez Klaus.

  Hrdinove z Afganistanu ?
  Je hrdinou každý, kdo zemre pri výkonu svého povolání?
  Argument, že naši vojáci v Afghánistánu zachranují naše životy pred islámskými teroristy,
  když jsou otevreny brány muslimských radikálum do Evropy, opravdu neobstojí a stává se nesmyslným.

  https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=673860

  • Kamil Mudra

   Ano. To je rozumná úvaha. Kdyby ti kluci padli při obraně našich hranic, pak je zcela na místě hovořit o hrdinství. Ale padnou-li coby žoldáci (to není nic pejorativního – žoldákem je každý profesionální voják) v boji s nepřítelem, který možná ani neví že nějaká ČR existuje, je skutečně status hrdiny poněkud sporný.

 13. vittta

  A něco pro Třešeň -a spol.
  Muslimům bude jedno, že je Třešeň celou dobu podporovala, nemají být za co vděční.
  Jim pomáhá Alláh, né pár debilních ultralevičáků, což ale zase nevědí ti ultralevičáci.
  PL ten rozhovor nevymýšlely, je to překlad z Gatestone Institute, a přeložil Radomír Bobek.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/My-vas-radi-mit-nebudeme-Islam-cti-jine-hodnoty-Muslimsky-ucenec-ma-vzkaz-pro-levicove-liberaly-547708

  • tresen

   Snažila jsem se přijít na to, kdo konkrétně ze západních liberálů podporuje radikální islamisty, jejichž ideje jsou s evropským liberalismem v naprostém rozporu, anebo kdo popírá jejich existenci islámských extrémistů. Třeba takoví jsou, když o nich ten člověk píše. Já o nich slýchám jen v takovéto podobě – beze jmen, bez uvedení zdroje. Takhle je možné do toho obvinění zahrnout například Geerta Wilderse. I on se považuje za liberála.
   Jinak je mi jakožto liberálovi upřímně jedno, že mě islamisti nebudou mít rádi. Já je taky nemám ráda a nepřeju jim úspěch ani v muslimském světě, ani v Evropě.

   • vittta

    Problém je v tom, že nemáte ráda islamisty, ale nevadí vám muslimové.
    Ve skutečnosti je pojem „islamista“ spíše sluníčkový konstrukt, než realita.
    Jako kdyby někdo napsal, že hitlerovec je to nejhorší z nacismu.
    I to by mohlo klidně mít reálný základ, protože rozhodně ani nacisté, ba dokonce ani SSáci, nebyli všichni stejní, a byli mezi nimi slušní lidé.
    V celkovém vyznění ale všichni poslouchali vůdce a všichni více či méně podporovali útočnou válku a německý šovinismus.
    Navíc by byl celkem problém zjistit, kdo vlastně je zlý hitlerovec, a kdo úplně normální nacista.
    Je známo, že po válce se to normálními nacisty jen hemžilo, a vlastně nikdo neměl Hitlera rád.
    Tak ani nelze rozeznat muslima od islamisty, a leckdy se islámský terorista vyprofiluje, až když někoho zabije, resp. když ho u toho chytí.
    V tomto případě platí, ale Třešni, PLATÍ, že kdo není proti, je PRO.
    I když sám to tak vůbec nemusí vnímat, ale fakticky je PRO.
    To je zásadní poučka pro boj se zlem.
    Islám je zlo, i když jednotliví muslimové zlí být nemusí ani trochu, proč by měli?
    Ale když půjde do tuhého, všichni poslechnou, a budou bojovat proti naší kultuře.
    Vyjimky pravidlo jen potvrdí.
    Můžete namítnout, že i rasismus je zlo, a fašismus a nacismus a xenofobie a kdovícovšechno, a já že jsem právě jedním z těch zlých.
    Opět je tady problém, protože islám a jeho výklad je FAKT, a muslima lze snadno definovat.
    Naopak co se rasismu a xenofobie a fašismu či nacismu týká, definice jsou ošemetné, a vesměs jde jen o sluníčkonálepky!

    • Kamil Mudra

     Jde o jednoduchou záležitost.
     Šaría je způsob jak řídit každého muslima.
     Šaría je neoddělitelná od islámu.
     Každý muslim je řízený šaríou.
     Kdo se nenechá řídit šaríou není muslim.

     Tedy o podobě islámu na jakémkoli místě téhle planety rozhoduje ten kdo má tyhle otěže v ruce a dokáže si je udržet. A každý kdo mu v tom pomáhá jakýmkoli způsobem, třeba i jen svou pasivitou, si dobrovolně tyhle otěže připíná. A to se netýká jen muslimů, ale i ne-muslimů, kteří se naivně domnívají že se těm otěžím vyhnou, když ten muslimský kočár budou jen tlačit namísto toho aby ho táhli. Pokud nebude kočí svržen z kozlíku a kočár bude v pohybu, dříve či později jim určí jejich místo aniž by se jich ptal.

     Když jsem si četl vyjádření onoho muslimského učence, uvědomil jsem si že totéž co on, už dlouho říká náš orientalista, odborník na islám a muslim Petr P.(jméno ptáka co nosí ryby v zobáku) který varuje před zavlečením islámu do našich končin, pro jeho naprostou nekompatibilitu s našimi společenskými normami a zničující potenciál. Také hlas volajícího na poušti.

     • vittta

      Přesně tak, a jestli to někdo nechápe, vyvázne hodně lacino, když si to nebude muset vyzkoušet.
      Blbí „třešňáci“ nás zavlečou leda do války, nebo otroctví.
      Je to konflikt, jako kterýkoliv jiný v dějinách.
      Že nestřílí je jenom proto, že nemají ještě čím, nemají zázemí, a vojenské dodávky, jsou jinými slovy ještě slabí a nepřipravení.
      Jinak by už byla dávno regulérní válka, jako kdykoliv v dějinách.

   • vera

    To je velká pravda, že liberálovi je jedno jestli ho někdo má rád. Liberál nemá přítele, jen zájmy ). A proto se liberál nevyjadřuje příliš otevřeně o své příchylnosti k takové či makové straně, jen čeká na příhodnou chvíli k jejich využití.
    Například Zbigniew Brzezinski, coby neohrožený obhájce“ liberálního mezinárodního řádu “ to řek bez obalu.
    Reportér: A ani nelitujete toho, že jste podporovali islámské fundamentalisty a poskytovali jste pomoc a zbraně budoucím teroristům? Brzezinski: Co je důležitější pro světovou historii? Tálibán, anebo rozklad sovětského impéria?

    • vittta

     Když jsem to četl, myslím u Pana Bavora, napadlo mě, že je to pěkně žlučovitá pravda.
     Jasně že je důležitější pro dějiny rozklad sovětského imperia před nějakým Talibanem.
     Ale úplně nejlepší by bylo, kdyby si tyhle fígle nechali tihle dějináři do svých vlhkých snů.
     A- aby se Brzezinski ještě nakonec nemýlil.
     Totiž, ta žlučovitá pravda to byla tehdy.
     Za pár let to může být zrovna Taliban, kdo bude rozdávat karty, a hůř, než kdy celé slavné sovětské imperium.

   • oh

    Tady by bylo pár liberálních vzorků z našeho prostředí, zejména mladý Dienstbier se za liberála vydává často a rád.
    https://www.novinky.cz/domaci/184771-senat-zhatil-oberfalzerovy-snahy-pozvat-na-prednasku-xenofoba-wilderse.html
    A pokud byste stála o další, zkuste se porozhlédnout v řadách těch „liberálů“, co všude po světě pořádají protesty tam, kde by měl Wilders vystoupit a narušovat jim jejich milované teorie o přátelském a pokrokovém islámu, nebo těch, co pořádají demošky za ženská práva a pak na nich vyřvávají „Alláhu akbar!“

  • Kamil Mudra

   Hutka, na rozdíl od 99% Zemanových ostouzečů, má alespoň možnost utrácet z konta odvahy které si založil v bývalém režimu. To je něco nač si současní „rebelové“ nemají šanci sáhnout a tak se tiše užírají závistí a snaží se to své nulové konto dohánět navyšováním kalibru své munice. Jenže mají smůlu, protože ať použijí sebevětší bouchačku, stále se vyskytují na střelnici kde se střílet může a kouzlo zakázaného ovoce pro ně zůstává nedostupné.

   Potřebovali by obnovení zákona o urážce hlavy státu aby se mohli alespoň trochu cítit jako hrdinové. Jen se obávám že od té chvíle bychom se o jejich „hrdinství“ nedoslechli ani nedočetli.

   Hutkově vyhraněnosti vůči Zemanovi nerozumím, ale jsem ještě schopen nad jejím projevem mávnout rukou s konstatováním že: Už asi dědkovi měkne mozek a každej jsme, holt, nějakej“. Pro ty ostatní, pokoušející se do Zemana „vtipně“ strefovat, nemám jiné označení než – ubožáci.

  • 2tttt

   „Kultivovaná a kulturní levice.“
   A dejte pokoj pořád s tou levicí.
   (Až k té „levici“ a na tu „levici“, paráda počtení. Šlápl Vám nějaký „levičák“ před lety na nohu?)
   Mluvit dnes o levici je v podstatě aktivní účast na diskreditaci vnímání a cítění pojmu „sociální“.
   Pro rozesírače z řad zlodějů a šmejdů jde skutečně o ZADUPÁNÍ jakékoli jiskřičky lidskosti a soudnosti (jak píše mj. i Rybka). Z každého, kdo nelže, nepodvádí, nevraždí, postupně udělají „levičáka“ nebo „fašistu“ (bude záležet JEN na tom, na co bude dav slyšet intenzivněji), a ti, kdo nemají schopnost řešit vědomé soudy a řídí se (jsou nuceni se řídit – např. geneticky) šablonami („nálepkami“) jsou CÍLOVOU skupinou, a věřte, že takových je v davu nejvíc.
   PROTO jsou psychopati tak ÚSPĚŠNÍ v manipulaci. Ovládají ovladatelné a ten zbytek již strhne lavina „ovládnutých“ nebo se ten zbytek prostě přidá z hlouposti, zbabělosti nebo lenosti.

   • vittta

    Před lety jsem se k levici hlásil, dneska se mi z ní dělá špatně.
    Už jsem to tady psal, podle mě je levice krystalické zlo, před kterým nás kuriozně chránila KSČ s jejím režimem.
    Nic méně, nálepkování není můj šálek kávy, a jistě jste si všiml, že nemám problém bavit se s každým, ba považuji i za přátele lidi,co se k levici hlásí.
    Jenže, ono je tohle o lidech, ne o ideologii.
    Když sleduji pozorně různé diskutéry, tak jsem došel k závěru, že levičáci jsou ti nejagresivnější, a nijak je u toho nesere, že jsou agresivní na jiné lavičáky, nazývajíc je bez uzardění nacisty a fašisty.
    Ideologicky pak dávno žádná levice neexistuje, jenom si toho ti (někteří)levičáci ještě nevšimli.
    A tak zamrzli v boji proti všem a všemu, což dovedlo ve výsledku společnost na okraj krachu.
    Myslím, že je důležité si všímat těchto jevů.
    V každé dějinné etapě je nebezpečné něco jiného.
    V téhle je to jednoznačně „LEVIČÁCTVÍ“.
    Úplně stejně je na tom samozřejmě pravice,ale ta nikde nevládne, je bezmocná, a většinou jsou tzv. pravicové strany stejně ve své podstatě levičácké.
    TOP09, či ODS u nás třeba.
    Vládne velkokapitál- levice mu slouží.
    Proto je preferovaná, resp. jsou preferované- byť poněkud upravené- levicové myšlenky, které ale přirozeně omezují, v opap pravici, která naopak uvolňuje.
    Není divu, že se velkokapitálu více líbí levice v době hojnosti.
    Více za tím nehledejte, pojmy jako také jsou mi lhostejné.

    • Kamil Mudra

     V tomhle bych se k 2tttt připojil a už jsem ti to také chtěl napsat když jsi psal o levici coby krystalickém zlu. To co dnes mává transparenty na ulici a leze z hub politiků má s levicí pramálo společného – spíše nic. Sám, jak víš, jsem také levičák ale dnes abych se pomalu styděl to mezi lidmi přiznat, když vidím co za hrůzy se tím pojmem zastřešuje.

     Souhlasím s tebou že vládne velkokapitál a ten paskvil nazývající se levicí mu slouží. Však se to velkokapitálu líbí. Je to přesně to co potřebuje a já mu rozhodně nehodlám přikládat pod kotel, abych mu pomáhal ten pojem ještě více zdiskreditovat.

     To ho raději nebudu používat vůbec a nebudu tak označovat všechen ten bordel, který okolo sebe vidím. Když jsou ti pojmy lhostejné, tak by ti nemělo činit problém ten pojem nepoužívat tak, jak si přejí právě ti co se rozhodli roznést opravdové levicové myšlenky na kopytech.

     V současné době je jakékoli dělení na pravici a levici o ničem. Každý si pod kterýmkoli z těch pojmů představuje co se mu hodí do krámu a kašle na to co skutečně znamenají. Pokud ty pojmy používáš bez předchozího, hodně podrobného popisu, co pro tebe který znamená (což je zdržovačka a otrava) a to pokaždé když je hodláš použít, tak si i smysl toho co říkáš může každý vyložit po svém. Výsledkem je komunikační chaos.

     • Rybka

      Terminologické rozpory
      to jsou, dámy páni, potvory
      dřív než dojde na flinty a na miny
      vymezme si, mezi sebou, termíny.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s