Dopadne Evropa jako starověký Řím?

Tři komentáře saxe, neupravené, v původní podobě:

Soucasna vlna uprchliku je dusledkem vitezstvi Zapadu nad islamem. Zapad si podrobil Pakistan, rozvratil Afghanistan, v Iranu provedl barevnou revoluci a pak zavedl vecne sankce, rozmasloval Irak, Syrii, Lybii, v Egyptu take provedl revoluci (ted se drzim jen pruhu „stredniho vychodu“).

Ted jsem nekde cetl zajimavou uvahu, parafrazuji: „Pote, co muslimove pochopili, ze definitivne prohrali, vzdali svoji obranu a rozhodli se pridat k vitezi.“ To mi neprijde marna myslenka (byt je postavena trochu ostre), protoze s ni lze vysvetlit veci jinak nevysvetlitelne.

Narazis dale na arabske vyboje a dalsi historicke udalosti: V ere imperialismu bylo poprve v historii mozno, a to diky technickemu pokroku, dobyt uzemi a udrzet ho pod kontrolou, aniz by bylo treba plosne okupace. To znamena aniz by novi pani/ dobyvatele na dobytem uzemi museli zit. Stacil jim sbor par tisic trestancu, v materske zemi nechtenych a pevny kruh kolem dosazeneho protektora/ loutkoveho vladce.
Tedy nebyl zadny zajem na prosperite zeme jako takove, s niz tesne souvisi tema bezpecnosti. Slo napr. jen o zlato ci diamanty a tak si mohli dovolit zmasakrovat zbytek obyvatel, co se na tezbe nepodilel. Kdyby tam bydleli (jako drive Arabove), nikdy by si tohle z bezpecnostnich duvodu nemohli dovolit a zemi by museli bud opustit, anebo plosne okupovat, tj. v kazde vesnici mit sveho vladce, sve policajty, sve soudy, sve skoly, kazdou instituci by musel vest Arab.

Uvahy o tom, ze nekdo delal to same a tudiz jsme vyvazani z mravni povinnosti tu jsou prebytecne. Imperialni Zapad si vzal s dobytim muslimskeho sveta prislis velke sousto, ktere nedokaze spolknout a ted se jim dusi.
Mayove…samozrejme…a k tomu Hunove/ Mongolove, jiz zminovani Aarabove, dale pak Osmane, Persane atd..
Hampl v te mnou vyse odkazovane knizce pise, ze pokud to dobre dopadne, rozdeli se Evropa na ghetta, resp. sfery islanmskeho a sekularniho vlivu. Pokud to dobre dopadne, coz nejak moc pravdepodobne neni. Ne ze by Zapad nemel zdroje na to muslimy odlifrovat, ale zapad nechce a je dost pravdepodobne, ze s casem bude chtit stale mene a mene…a to nejenom v pripade odlifrovani, ale celkoveho udrzeni obrany, to jest treba kultury, schopnosti udrzet si vykon sveho prava a pod.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prestupky-cizincu-v-mlade-boleslavi-resi-vnitro-i-skoda-auto-straznici-nafasovali-neprustrelne-vesty-55571?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
„Ve městě podle Nwelatiho enormně narostl počet rvaček, násilí, rušení nočního klidu nebo užívání drog. Tuto skutečnost potvrzuje i ředitel městské policie Tomáš Kypta. „Za celý loňský rok jsme řešili například rušení nočního klidu ve 241 případech a letos už ve 245 jenom za první pololetí. Nárůst je tam de facto stoprocentní.““
A to jsou tzv. „nasi lidi“, z naseho kulturniho okruhu.

***

A kdyz jsme u toho „vitezstvi“: Rim byl na tom stejne, nad barbary vyhral na cele care. Co mohl, fyzicky obsadil, kde nemohl (na sever od Ryna), tam postavil mega-plot (tzv. limes).
Problem nastal v okamziku, ze si utrhnul tak velke sousto, ze na spravu uzemi se mu uz nedostavali vlastni lide a tak sve instituce zacal obsazovat mistnimi lidmi z dobytych uzemi. Ti se postupne infiltrovali do centra, az dovedli risi k temer samovolnemu kolapsu a pad Rima byl pro vetsinu jeho obyvatel osvobozenim a barbari z periferie byli vitani s temer otevrenou naruci.

***

Na politicky islam se vyprdni, Astere…problemem neni islam, ale my (sami sobe).
Kdyz uz jsem nahore nakousl Rim a jeho pad:
Prisli barbari a narazili na pomerne zivotaschopny, uceleny a funkcni system krestanstvi. Tak odhodili sve stare bohy a konvertovali. A vse bylo v azuru.
Dnesni uprchliky v Evrope nic takoveho neceka, zde vladne zmar a dekadence. Cim by mel byz zmekcen islam, jaky system by musel v EU vladnout, aby jen muslimove byli ochotni vubec akceptovat, nerku-li prijmout?
No samozrejme jako tehdy krestanstvi- tj. funkcni, schopne, ucelene atd. Ovsem oni prijdou do Evropy a na co narazi? Na lidska prava…zadny div, ze se jim zveda kybl a zacnou se politizovat…na vine nejsou oni, ale my, protoze Evrope zcela chybi mravni nabidka. Ze by muslim z tradicni rodiny/ klanu poslal sve dite do skolky, kde ho budou nutit se ucit nasazovat prezervativ, predcitat mu sexualni prirucky vyzadovat po nem, aby si vybral jedno z 12 pohlavi? No to by musel byt muslim uplny debil, aby tohle svemu diteti udelal.
Dale podpora homoagendy, relativizace vesekrych hodnot (napr. Evropske hodnoty zastoupene homosexualnim pornohercem), v zahranicni politice neustale chorobne podryvani rezimu cizich zemi, na domaci scene naprosta lhostejnost k zabijeni svych vlastnich lidi a pronasledovani tech, kteri se chteji branit…tak tohle je ta neodolatelna nabidka, kterou by mel prumerny muslim vymenit za sve dosavadni presvedceni? Copak jsou muslimove blbci, aby na neco takoveho pristoupili? Logicky pak politizuji vlastni viru a ja se jim ani trochu nedivim.

 1. J. Hruška

  No proč vyšilovat. Je to sice velice nepřesné, ale pravdivější než většina toho, co se obvykle píše.

  • Janika

   Kritika se už objevila :-). Nebo spíš to vypadá jako pobouření nad zbořenými bábovičkami. Napadl mě u toho tento citát:
   „Fanatismus je určitý nedostatek statečnosti. On je to strach přijímat svět v jeho složitosti. Fanatismus je cesta k zjednodušení života. Je to útěk před odpovědností, kterou člověk přijímá tím, že se pořád rozhoduje.“— Jan Werich

   A prosím všechny, kterých si jinak vážím, a oni to dobře vědí, cituju jejich názory, obdivuju jejich úsudek, aby se oprostili od jednostranného vidění i v tomto případě.

   • embecko

    No, precizni vyjadreni to rozhodne neni, Nerevare, vsak jsem necekal, ze to sem Janika takhle vyvesi :o)
    V zasade ale o urcitou formu vitezstvi jde, minimalne zapad dokazal, ze dokaze porazit ci rozvratit kazdou muslimskou zemi, na ktere ma zajem. Ale je tu samozrejme Turecko, Kazachstan, Indonesie a dalsi a dalsi kolosve, kde by teze o moznem vitezstvi Zapadu urcite narazila.
    Berme vitezstvi Zapadu nad islamem spise jako symbolicke vyjadreni, na kterem je ze strany muslimu z postizenych zemi hodne subjektivni pravdy. Z vojenskeho hlediska se branit satelitum, chytrym raketam, bojovym robotum, dronum, internetove propagande a diverzi a ev. jadernym zbranim je z pohledu naproste vetsiny zemi sveta opravdu zbytecne a za obranny uspech by mohlo byt povazovano „pouhe“ totalni rozvraceni zeme na nekolik generaci dopredu (viz Afghanistan).

    Na druhou stranu plne chapu ty, kteri veri, ze to je islam, co vyhral…ale tady jde spise o casovou posloupnost. Take lze rici, ze Zapad vyhral bitvu, zatimco islam ma natazeno na vitezstvi v cele valce. Anebo ze se k rozhodujici bitve teprve schyluje (k cemuz ale vzhledem ke konstituci Zapadu nemusi dojit).
    Takze ja bych se se zjednodusenou tezi, ze Zapad za poslednich par let islam opravdu porazil (ci v nedokonavem vidu porazi) vcelku spokojil.

   • tresen

    Dá se tedy říct, že lidstvo přežilo díky tomu, že depresí trpí jen jeho malá část.
    Z jeskyní se naši předkové vydávali na lov jen díky tomu, že jim jejich mozek dovolil neuvědomovat si naplno všechna rizika, jaká na ně číhají.
    Jak to vypadá v naší době, ukazuje případ jednoho kamaráda, trpícího několik let těžkými depresemi. Ten nedokáže přes veškerou moderní medikaci opouštět byt. Pokud nespí v posteli, leží na kanapi a vypořádání se s rizikem spojeným se získáváním potravy a s jinými nutnostmi přenechává manželce.

   • astraustralia

    Optimismus je u lidí tedy neurologická porucha, která nám zabraňuje pamatovat se a vytěžovat informace, které si nechceme pamatovat, protože se nám nelíbí. Odmítáme si připouštět, že nám hrozí nebezpečí, nevěříme, že se nám může něco špatného přihodit. Z tohoto úhlu vypadá velmi nepravděpodobné, že by se lidstvo dokázalo vypořádat s ekonomickými, ekologickými i sociálními problémy, které hrozí. Brání mu v tom optimismus – a to je dost pesimistická vize…

    A protože jsme i my optimisté, máme na závěr dobrou zprávu. Neurologové zjistili, že existuje jedna skupina lidí, jichž se tato „porucha“ v mozku netýká. Jediní, kdo dokázali svůj pohled na budoucí rizika vidět realisticky, byli lidé trpící tak vážnými depresemi, že je museli klinicky léčit.

    Navstevujte psychiatricke lecebny. Jen tam vam vrati optimismus. :-)
    U Janiky umi Sax :-)

  • Kamil Mudra

   Výroční zprávy Nirbuánské komisi zřejmě zůstávají beze změny od počátku jejich podávání. Následkem toho se zde navzájem rozličnými způsoby neustále „splachujeme“ kam až lidská paměť sahá.
   Možná by nebylo marné čas od času to zpravodajství alespoň trochu optimistickým směrem „upravit“ abychom získali pauzu pro nalezení i nějakého jiného „povyražení“?

  • vittta

   Taras napsal dobrý článek.
   Deprese je z něj patrná, jak naznačuje a Sax, ale když on každý život fakt blbě dopadne.
   Pesimusmus i optimismus je pro život důležitý, optimusmus, aby se člověk nezbláznil z neodvratného, a pesimismus, aby nepodlehl naivním představám.
   Možná je pesimismus je jiný výraz pro xenofobii, rozhodně s ní souvisí.
   Je rozhodně výhodnější, bát se neznámého, že nebát se ničeho a přijít o kejhák.

 2. Pingback: Dopadne Evropa jako starověký Řím? | Gold Digest
 3. Alva

  Dovolím si tvrdit, že „dobývání“ Evropy, resp,. obecně celého Západu muslimy je jen krycí historka jiného cíle a jiných úmyslů (to je tzv. konspirační teorie, která se ale dnes stává „konspirační realitou“.
  Je celkem evidentní, že „islám“ přichází do západních zemí ne proto, že muslimové „prchají“ před válkou (všude válka není), ne před chudobou (kdyby pracovali doma, tu chudobu by jistě aspoň znírnili – a co např. děti a rodiče, které nechali klidně chudobě napospas?).Navíc – migrace v takovém rozsahu co do počtu lidí a rozsáhlého území, odkud migranti přicházejí – dovedete si představit, kolik něco takového musí stát? Ta dokonalá organizece, kdy migranti přesně vědí kam jít, kde na ně čekají čluny, kde střediska s pomocí (vždyť si všimněte – téměř všichni přicházejí jen s telefony – bez třeba jen igelitky s kusem chleba a lahví vody – jako když jdete na kus řeči ke kamarádovi do vedlejší ulice) – to si všechno snad ti nepříliš vzdělaní a částečně nevzdělatelní zorganizovali sami??? Ne – to není vítězství islámu, islám a migranti je jen prostředk, jak dosáhnout plánovaný cíl. Jaký – v tom se názory různí, to ukáže asi jen čas.

  Podívejte se na tohle:

  • Kamil Mudra

   „Dovolím si tvrdit, že „dobývání“ Evropy, resp,. obecně celého Západu muslimy je jen krycí historka jiného cíle a jiných úmyslů…“
   To ale nic nemění na skutečnosti, že jsou (alespoň v počáteční fázi) cíle islamistů s těmi jinými cíli v souladu. A, na rozdíl od neviditelných organizátorů, jsou coby realizátoři záměrů viditelní. Bylo by chybou je přehlížet, či dokonce nějak omlouvat, jen proto že víme (či tušíme) kohosi v pozadí, kdo nese hlavní odpovědnost. To je jako bychom ignorovali psa trhajícího nám gatě a místo reakce na něj bychom se rozhlíželi po jeho pánovi.

    • Alva

     Ano, s tím souhlasím. A domnívám se, že kdyby ti kolaborující politici (a přiznávám, že mě nenapadá důvod, proč si sami pod sebou řežou větev. na které sedí) chtěli, dovedli by si s tou „krizí“ hned od počátku poradit.

 4. vittta

  Tenhle odkaz je uveden na BL.
  Jan Moláček (jestli to je ten novinář ?) tam oduševněle popisuje se špatně sehranou nadsázkou (ve skutečnosti se zdá, že to tak skutečně vidí), jak by to vypadalo, kdyby se sem dostali nebozí sirotci.
  Měl jsem tady se čtenářem o tom řeč, a tohle je můj předpokládaný počáteční důsledek tohoto pozvání (nebo jak to nazvat) od Šojdrové.
  Občanům se hraje na city, a manipulují se tím způsobem, že jde o děti, sirotky, a že zlí, buranští Češi je tady nechtějí (v článku uvedeny SPD a ANO), při čemž ale samozřejmě existují i hodní Evropané,(kdysi Češi) kteří se za Čechy stydí, a samozřejmě by osiřelé děti přijaly.
  Kromě konkrétních stran- tedy SPD a ANO jsou v článku uvedena i jména, samozřejmě pan prezident, Soukup, Okamura a Václav Klaus ml.
  Pozvánka Šojdrové ve skutečnosti vyvolala sebemrskačskou kampaň, ať už profesionální, tak laickou, jaká je ukázána v tomto příspěvku, těžko říci.
  Dlužno dodat, že 14-17 chlapce za děti v ČR nepovažuje vůbec nikdo, u nás se jim říká „mládež“, někdy specifikovaná jako adolescentní.
  Pokud si poslechneme slovo „děti“ a „mládež“, cítíme jistě všichni ten zásadní rozdíl.
  Zatímco slovo „děti“ vyvolává podvědomě chranářské emoce, slovo „mládež“ spíše evokuje problém, či radikálnost.
  A to i českých mladých.
  Moláček pak- místo pokusu o nadsázku- mohl klidně popsat existující přijetí uprchlíků, tehdy se hrálo na city občanů tím, že má jít o křesťany, což se ale vlastně nikdy nepotvrdilo.
  Jejich přijetí bylo bez potíží, šibenice jim nikdo neukazoval, lidé nedemostrovali, policie je nehlídala.
  Za to nebozí migrati se ukazovali v brutálně nekorektním světle.
  Odmítali bydlet v natřených kravínech (bytech, ve kterých běžně bydlí čeští pracující), byli naštvaní ubohostí stravy (dostávali čokoládu jen Orion, ale oni chtěli Milku) a celkově nebyli nijak spokojeni.
  Během pár týdnů se jich část vrátila zpět do Iráku (zdůvodněno touhou po domově) a část utekla do Německa. (asi se chtěli intagrovat tam)
  Oni se údajně měli už v Iráku učit česky (dojemné), což by ukazovalo, že tady žít chtěli, ale život běžného Čecha jim připadal nedůstojný, nebo to byl blábol, podobný tomu sirotkování u „Syřanů“.
  Zajímalo by mě, oč lepší život jim mohlo nabídnout Německo, co se jídla a ubytování týkalo, protože v tom začátku to ani tam teoreticky nemůže být o moc lepší.
  Ale žijí tam jiní čmoudi, což mohlo hrát určitou roli.
  Křesťané to sice nejsou, ale co……..
  Dole je taková kratší diskuze oduševěnělých dobrodinců, při čemž tomu jednomu bylo z vymyšleného článku hodně smutno, byť nevycházel z žádné české reality.

   • embecko

    „Ti všichni, kteří tu na mě reagovali hystericky, si asi představovali děti, kterým jsou dva, tři roky, ale ne 17 let,“ řekl v neděli Radiožurnálu premiér Andrej Babiš.“
    Takze 17-ti lete deti a k tomu pry sami kluci…to neni uplne v poradku, ne? V 17 uz jsou vcelku dospeli vojaci…a kde jsou holky?

    • vittta

     Voni je snad žerou, nebo co.
     I na těch člunech samí chlapi…mladí, do 25 let.
     Tam to manipulátoři nefalšují, propože manipulace má ukázat nebožáky na člunech, zmítanýczh mořem, ne pohlaví.
     Ženy se ukazují na režírovaných srdceryvných scénách, jak se třeba topí, a tak, třeba i s dětmi, existuje plno ukázek, kdy lze vidět, že je to někde na břehu..ani se lháři už nenamáhají to nějak maskovat, třeba to natáčet tam, kde nikdo jiný není, aby to natočil na mobil.
     To je drahé, samozřejmě.
     Ale dívky jako takové- ty nelze vidět NIKDE, při čemž konkrétně můj spor se čtenářem se týkal také toho, že ve skupině 50 nebožáků-sirotků, měl být blíže nespecifikovaný počet dívek, málo, opravdu málo, ale minimálně jedna určitě.
     O dívkách, ba ani dívce už dávno nikdo nepíše, ani nemluví, zpráva byla vypuštěna, a nyní se její pomocí manipuluje lid, či se snad zkoumá, jestli se manipulovat dá.
     A napadají se nepohodlní politici, jejich odmítnutí tohoto podvodu bylo ostatně už dopředu jasné, takže si klidně mohli flusací kampaň připravit s předstihem.
     Podle mě ani žádných 50 případných sirotků, kteří by měli zájem žít v ČR, nějak prakticky neexistuje, je to jen hoax.

     • embecko

      Bohuzel tihle jsou za to placeni a maji tak nekolikanasobnou vydrz nezli ti, co se brani. Takze casem dojde k podlehnuti a lide si reknou…no a co…
      Pokud ovsem neudela EU nejaky preslap, jako treba ze zautoci na Madarsko, ci mu alespon obsadi hranice, aby je nemohlo branit (to uz napadlo Merkelovou), to by se pak vse dostalo na jinou uroven. Taktez neni spatny napad starosty Londyna vyvolat nove a tentokrat uz opravdove hlasovani o Brexitu, to by take mohlo zamavat verejnym minenim.

      • vittta

       Nějak to PRAVÉ hlasování ale ..ehm..posichrovat.
       Ona tam EU má obrovskou popularitu leda v Guardianu.
       Začíná to ale jiskřit.
       Třeba se Tribuni a Čulíci dočkají své velké a spravedlivé války.
       Budou vraždit a brodit se v krvi….to ostatně jim dělá dobře, protože budou chránit nevinné, a tak krev bude nehodných.
       Nebo si to tak alespoň představují.
       Vinník ale bude někdo jiný, nejlépe nějací „ultrapravičáci“, kterých je asi tolik, co bengálských tygrů, ale o to víc se o nich pluví.

      • vittta

       A kausa „sirotci“ se nám efektně rozvíjí.
       Začíná to být fakt zábava.
       Myslím, že to naší věci spíše prospěje, protože Andrej možná bude muset odkrýt karty.
       Ten tlak na něj- pokud ho ustojí a nezradí- mu ale může zajistit nehynoucí slávu.
       Tak co uděláš, Andreji?
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sirotci-Zmrdstvi-Hnojar-zlocinec-stupnuji-se-nadavky-na-Babise-Ale-zvedaji-hlavu-lide-kteri-tvrdi-ze-je-to-cele-uplne-jinak-551700

       • vittta

        A hned další a další lži Šojdrové.
        Manipulace zde spočívá v tom, že Šojdrová stýále hovoří o dětech, a snaží se vzbudit dojem, že je to Babiš, a samozřejmě pan prezident, kdo je nechce, ale ve skutečnosti to je český lid, resp. jeho drtivá většina.
        Šojdrová také chce nějak dokázat, že ukážeme, jak jsme solidární, čímž manipuluje naivky náznaky, že solidární nejsme.
        My ale bereme migrantů dost, jen ne černých a muslimů, a když je migrant bílý, žlutý, a navíc to není muslim, tak to prostě není migrant.
        Zdá se ale, že se Šojdrová, poněkud ukecla, když měla prohlásit, že v Řecku je 3500 sirotků, a že z nich nebude problém vybrat vhodné k nám, což by potvrzovalo, že celou dobu jen lhala, minimálně o jejich věku.
        Pak komicky upozornila, jak Británie přijala 380 sirotků, ze kterých se vyklubali takřka okamžitě dospělí muži.
        Tenhle článek rozhodně stojí za přečtení, protože lži dostaly vskutku komickou podobu.
        Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale ta finta s manželkami, to je fakt síla!
        https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sojdrova-k-sirotkum-Obratim-se-na-Zemanovu-a-Babisovu-manzelku-aby-to-svym-muzum-vysvetlily-Proc-50-deti-Vejdou-se-do-jednoho-autobusu-551709

     • Alva

      A opět účelově vybraná Sýrie, protože tam ta válka byla – jenže už téměř končí. Takže ať už se jedná o skutečné sirotky (2-12let) nebo téměř dospělé sirotky-mládež, bylo by rozdhodně lepší, aby se vrátili DOMŮ, do Sýrie, než uvíznout v cizí zemi.
      Šojdrová by si mohla vzít NEPLACENOU dovolenou a prokázat svůj soucit osobním příkladem přímo na místě.

      • vittta

       To kdybychom to Alvo úúplně rozebrali, tak plno lidí tam pro změnu o své děti přišlo.
       Taková válka je pěkné svinstvo, jak známo.
       A o děti- cizí skutečné siroty- by se rádi postaraly.
       Jenže je by nikdo neoblbnul, ti, co se v té oblasti bojů pohybovali, vědí, kdo je sirota a kdo ne.
       V celé Sýrii se také neválčilo, ale nebyl jsem tam, nechci blbě kecat, ale mám nepříjemný dojem, že tihle sirotci 12-17 rozhodně nemuseli utíkat před válkou tak daleko.

 5. vittta

  Ten Šimečka je správně pošahaný.
  Tak na 168 hodinách říkal, že zlí lidé z družstva Krušnohor jen rozdmýchávají nenávist vůči romečkům, jinak by byla o hodně menší, nebo vůlbec žádná.
  To je krásné…tak ono stačí pozatýkat a zavřít nehodné, a romský problém se vyřeší, lidé je budou mít rádi, protože nikdo nebude rozdmýchávat tu nenávist!
  O tom v tom pořadu byla také řeč, jaké paragrafy porušili (ti „Mostečané“) tedy asi porušili.
  Asi no…tam myslím používali, že se mohli dopustit toho a toho TČ.

 6. vittta

  Tohle si přečtěte už z principu.
  Jedná se o údajný překlad z Guardinau.
  Článek je plný lží i nálepek, tzv. levicový Guardian je v roli žalobce, i soudce.
  Je dobré si to přečíst především proto, že člověk hned lépe pochopí (euro)nacistické řádění „levičáckých“ lepšolidí, kteří nejvíce ze všeho připomínají jakousi Freislerovsko-Urválkovskou školu nenávisti.
  https://blisty.cz/art/92634-the-economist-navzdory-protestum-dal-prostor-ultrapravicovemu-maniaku.html

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s