1. Ondej

  Vitta napsal: „Kde pak starost o pracující, ale mudrlovat, mentorovat, prosazovat buzerany, cigoše, negry,ultrafeministky, juvenily, atd..atd..
  Tohle je nějaká levice?!

  Levice pracuje s evoluční biologickou teorií polidšťování opice. Opice by nebyla polidštěna, staralaby-se pouze o mechanickou zručnost, ekonomickou efektivitu v loupání banánů, případně o vývoj řeči.

  Takže musíme se dostat dál – až k fenoménu lidského vědomí. Tady z jednoduchého schematu „levice“ přejdeme k moderní filosofii 19. a 20.století. Začneme Hegelem (Němec) přeskočíme k Martinu Heiddeggerovi a skončíme u Carla Schmitta a jeho významné knihy „O diktatuře“ (v návaznosti nato vyšel pamflet Mein Kanpf se svými „liberálními myšlenkami“).

  takže co je vědomí a jak funguje?

  svoboda našeho konání je na vědomí nezávislá, Vittto, resp. náš pocit svobody je ryze subjektivní interdisciplinární substance přijatá z receptoru vjemů a vlastního (sebe)vědomí. Pro výše postavení primáti v darwinově evolučním řetězci, mají více vyvinutý pocit svobody tehdy, když samice mají více na výběr ze samců, jenž svoji silou a vůdčími schopnostmi zajišťují pro její mláďata snazší projití skrze „přirozený výběr“, mocní samci zase počet samic coby jejich harém a tedy v přeneseném slova smyslu vlastnictví. Samice uvažují, jak víme, stejně, kopulují se samci co mají větší a bezpečnější hnízdo výše položené v korunách stromů (stejně jako ženské samice hodnotí své mužské samčí protějšky z hlediska finančního zabezpečení, nezávislosti, a majetkových poměrů).

  Doporučil bych k tomu nějakou literaturu – nejlepší je Edward O. Wilson – „O lidské přirozenosti“. Co je přirozené pro člověka, máme tendenci vysvětlovat „naučeným“ přejatým, či generačně se replikujícím. Ale ono to tak není, což ukazuje na šimpanzích.
  co je to tedy přirozené? Naše evoluční behaviorální schemata výběru, Vittto, leckdy stejně tvrdá a neúprosná k našemu partnerovi jako je sám onen „přirozený výběr“.

  • vittta

   Abych mohl srovnat, co je lepší, musel bych vědět, s čím pracuje pravice.
   Zkuste mi to napsat, abych mohl posoudit rozdíl.

  • Josef K,

   Lidská přirozenost – u někoho je přirozené mnoha slovy neříct nic. Vědomí – mám podezření, že Ondřej při sepisování svých diletantských filosofických úvah nemůže být při plném vědomí – odhad – kvalitativně amence kvantitativně somnolence.

 2. 2tttt

  To: Vittta
  „Já bych to zase tak propagandisticky neviděl.“
  V čem nebo kde je ta propaganda?

  „Všiml jste si někdy, že kolaboranti věsměs vyznávají podobné hodnoty?“
  Popravdě řečeno – nevšiml. Kolaborace se člověk dopouští ze „sta a jednoho“ důvodu.
  Které hodnoty máte na mysli?

  „sluníčka vítají negry“
  Člověk je nositelem různých úchylek a patologií.
  Jeden z kognitivních deficitů některých jedinců je snížená schopnost rozlišovat mezi blízkými a cizími jedinci, popřípadě mezi vlastní a cizí (např. nepřátelskou) tlupou. (Oblast Dumbarova čísla.)
  „Něco jako“ patologický altruismus matky Terezy.

  „milují buzeranty, feministky, islám“
  To mohou a nemusí být stejné „kategorie“. V každém případě „západ“ (tím myslím „tvůrce“ zdejšího veřejného mínění) preferuje deviace. Skupiny, které potom využívá jako beranidla, katalyzátory, inhibitory společnosti. „Rozděl a panuj.“ Historie je toho plná.

  „protože vymíráme“
  Nebýt současného systému, jehož je „podnikání“ s lidskými deviacemi součástí, tento problém by nebyl nijak fatální.
  Jedna z mých hypotéz je, že se jednalo o záměrné snížení populace psychologickými nástroji, která se díky idiocii organizátorů (spodiny, která by ráda sama sebe nazývala elitou) vymkla kontrole. Horší by bylo, kdyby nešlo o minulý čas, ale zamýšlený současný efekt, „ať to stojí, co to stojí“. Manipulace davem. Jako např. Fishguard v 18. stol., kde stačilo několik stovek Francouzů, aby fingovanou invazí téměř zlikvidovali bankovní rezervy VB.

  „moderní levičák“
  Euronácek? Jo, to beru. Ale s tím „moderním levičákem“ jdete sám proti sobě a navíc tím pomáháte euronáckovi.

  BTW.
  Zjednodušeně řečeno:
  „Levičák ani pravičák NEEXISTUJE.“
  Existují JEN psychologické profily, které se díky vlastním genetickým předpokladům, okolním vlivům a okolnostem zařadí do nějaké skupiny, kterou lidé „před“ nebo „po“ onálepkují.

  • vittta

   Já bych řekl, že ty společné rysy sedí.
   Milovník deviantů bude zároveň milovat i muslimy, samozřejmě barevné. (bílý muslim nikoho nezajímá)
   A bude nesnášet Zemana a Putina a milovat ekologii a feminismus atd..atd..
   Budou vyznávat naprosto protichůdné hodnoty, protože ty hodnoty definují tyhle lidi, a čím víc jich takový „věřící“ vyznává, tím je víc IN.
   S tím snížením populace, no, ženská emancipace a antikonce logicky sníží porodnost, dokonce jí sníží i absence vojny u mužů, z nich se stávají mamánci.
   To je očekávatelné.
   Nic méně moc nevěřím tomu, že je to cílené, protože ekologicky i ekonomicky výhodné mírné snížení populace je výhodné jen pro občany, nikoli pro buržousty a spekulanty.
   Zvýšila by se dostupnost bytů, snížila nemravná spotřeba, a to se prostě kapušovi hodit nemůže.
   Tak to bleskově vyřešili náborem negrů a jiné doslova pakáže, ti budou utrácet a zamořovat celé čtvrti, ba města, a tím naopak ceny bytů vzrostou, a notně vzroste i spotřeba, protože tihle lidé nějaká ..řekněme „občanská ekologie“ (třídění odpadu a snaha zbytečně neplýtvat) naprosto nezajímá.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s