1. tresen

  Alva
  Pro třešni:
  Proč se nemohou/nechtějí vrátit, to vědí jen oni/ony sami. V Sýrii válka prakticky skončila, teď je potřeba, aby si svou zemi, kterou jsme jim – bohužel i my (jsme součástí „demokratického a humánního západu) zničili. To ovšem neznamená, že bychom je za to měli celý život živit a hlavně přijmout jejich ideologii, zvyky a obyčeje – jedním slovem PODŘÍDIT SE.

  Vážená paní Alvo, poslechla jste si rozhovor s tou Kutilovou?
  Ona tam říká jasně, že ti, co jsou na Asadově černé listině /potom co dali najevo, že jsou proti jeho režimu/, se se svými rodinami do Sýrie vrátit nemohou, protože by je tam zabili.
  Podle zásad o uprchlictví jim může být udělen azyl. To samozřejmě neznamená, že se země, která jim ho poskytne, v nějakém smyslu podřizuje. Naopak, přijetí azylu z jejich strany znamená nutnost přijmout zákony hostitelské země.

  • vittta

   Aby bylo jasno, ta Kutilová může vidět stav těch táborů, může vidět organizaci péče o bezprizorní děti, může říci, že pomoc těmto uprchlíkům zastavila OSN (když už to nikdo jiný neřekne) může vidět, jak to vypadá v Sýrii, kde se chodí do školy, a kde to třeba skřípe, ale NEMŮŽE vědět, kdo je skutečně na černé listině, jestli taková lisnina existuje, a proč případně na takové listině je.
   To je ale už jiná diskuze, kterou vedete jen vy.
   Skutečná diskuze se vede o přijetí 50 12-17 letých syrských sirotků, a tuhle variantu Kutilová JEDNOZNAČNĚ vyvrátila jako naprostý nesmysl.
   Až Šojdrová nebo jiný dobrák navrhne, že přijememe 50 nebožáků, co jsou v Sýrii na černé listině, můžeme se bavit o tom.
   Pochopila?

  • Alva

   Ano. Přesně to, co píšete, říkqjí všichni politici a nejen ti naši. Mamá Merkel rovněž – a minimálně už od r. 2015.. A jak je to v praxi – to nevidíte?

  • Alva

   Našla jsem pro vás, třešni, starší článek (z loňska). Přečtěte si – a možná najdete i jisté paralely se situací v Evropě – ale hlavně důsledky toho, když prý počet muslimů v dané zemi překročí 10%. Pak je ta země ztracena. Hranice, od které začínají potíže, je okolo 5%. Jakmile počet muslimů v kterékoli zemi světa dosáhne 5%, začínají se o “svá práva” hlásit velice nevybíravým způsobem.

   V tom článku se jedná o Barmu. Cituji z článku:
   „Protože Barma je stát budhistický; více než 80% obyvatelstva se hlásí k Budhovu odkazu a učení. A budhismus, to je přece mírnost, nenásilí, vytěsnění zlého, vyvanutí špatných myšlenek a emocí ze srdce člověka……..Zkrátka jde o ztělesněnou mírnost, vstřícnost a toleranci. Naštvat opravdového budhistu je téměř nemožné, rozzuřit jej je nadlidským výkonem, ale přimět ho k násilí na bližním..? To si lze jen těžko představit“. Konec citátu.

   Jak to tam dopadlo, jaká byla časová posloupnost, jak svět reagoval (napovím – zájem muslimů především) – to si přečtěte sama.

  • Janika

   Kdo se nemůže vrátit do Sýrie – především asi ti, co tam ten teror rozpoutali.
   Jak píše Kamil: „Co až se změní vláda na Ukrajině a vyhlásí hon na Banderovce a podobné tlupy? Budeme jejich členům také poskytovat azyl jen proto že jsou doma pronásledováni? Stane se „vstupenkou“ do přívětivé náruče ČR trojzubec vytetovaný na paži?“

   • vittta

    Ty si děláš prdel, ale já nedávno četl článek od Štětiny…sakra tady je odkázaný, s tím psychiatrem, a tam se Šťéťa přímo smál, že by dobrovolníci (Azov) byli nějací fašisté nebo neonacisté.
    Takže bacha, ono je to pravděpodobné.
    Ty by zase pronásledovali Rusové, a ti jsou ještě horší jak Asad a Kaddáfí dohromady!

   • tresen

    Ale fuj.
    Už jste fakt zapomněla, jak to bylo?
    Lidi, co jsou v libanonských táborech, utíkali jako jedni z prvních. Jsou to ti, co nebyli dost bohatí ani průbojní, aby se dostali dál. Nejsou to bojovníci, ale obyčejní Syřané, kteří se dostali do kleští. Na jedné straně Islámský stát, na druhé nenáviděný Asad, který mučil a zabíjel členy jejich rodin, když proti němu demonstrovali.
    Už jste zapomněla, jak se vám nelíbilo, když tu tenkrát mnozí chtěli vidět teroristy v těch, co před terorem utíkají? Tak už jste jako oni a obyčejní chudáci na útěku jsou vám šumák?
    Tenkrát jsem měla dojem, že jsme na jedné lodi. Teď mi vyčítáte, že se vám nelíbí, co tu píšu. Ale já jsem se nezměnila, já ne.

    • vittta

     Chcete tady migranty?
     I s tím, že nelze přesně prokázat, jestli je migrant Syřan, jestli to není kriminálník a terorista, a že už není třeba nikam utíkat?
     Též nelze prokázat, jestli Asad někoho mučil, a pokud ano, pak proč.
     Zkuste odpovědět jasně, chcete je tady, nebo ne?

    • Alva

     třešni,
     není vám ale divná jedna věc, na kterou nemusíte být ani politolog, ani analytik – rodina B. Asada je u moci asi 40 let.Jistě z ní všichni Syřani nebyli nadšení, ale nic závažného se tam nedělo. Naopak – Sýrie byla kvetoucí, prosperující země, nábožensky tolerantní podle svědectví samotných Syřanů – no dobře, možná těch, kterým Asad nevadil. Ale ani slovo o tom, kolika lidem tam vadil, kolika lidem škodil, kolik jich jeho režim zabil – NIC.
     A najednou, když Západ prohlásí, že Asad je tyran a „musí jít“ – je z něho krvelačné monstrum? Čím to? Najednou všichni – celý svět vidí, jak vraždí své obyvatelstvo? Dřív to neviděli?

     Druhá věc – jeho údajné trávení jemu loajálních obyvatel sarinem, možná i jinými bojovými plyny. Kde je logika – zabíjet civilní obyvatele a IS nechat na pokoji? Proč tedy neplynoval své nepřátele, ale naopak jemu věrné? A proč ty obyvatele jemu loajální zabíjí v okamžiku, kdy s pomocí Ruska už prakticky vyhrál ?

     A poslední – vy opravdu věříte, že západu šlo o blaho obyčejných Syřanů? Co tak najednou? Nebylo ve hře spíš něco jiného – tedy kromě ropy možná i něco, nějaký jiný záměr, o kterém my nemáme ani tušení?
     Vkusně zabalený do řečí o demokracii, lidských právech, utrpení Syřanů pod tyranem apod.

     • vittta

      Neodpoví.
      Ona na takové dotazy neodpovídá.
      Ale třeba napíše jako reakci nějaký postřeh úplně z jiného soudku.
      Třeba co psali o Asadovi ve Švédsku, a jak se tam jaí dobře.

     • tresen

      Vy jste nikdy neslyšela o tom, jak tamní režim zachází se svými odpůrci, a to dávno předtím, než tam vypukly boje?
      Svědectví o tom přece byla zveřejňována, když někdo unikl. Například podle Mohšena al-Masrího, který prošel obávanou věznicí Sajdnájá a vydal svědectví pro Amnesty International, i nemocnice byla jatka. V nemocnicích se podle něj a dalších vězňů sešla široká škála lidí – od iniciátorů protestů až po ty, kteří pouze komentovali posty přátel na Facebooku. Z al-Masrího udělala vězně účast na hravém protestu v raných fázích revoluce, kdy protestující do ulic Damašku vypustili tisíce barevných pingpongových míčků s nápisy jako ‚svoboda‘.
      To, že se postupně dostal z věznice do nemocnice, pro něj ale nebyla žádná výhra. Podle výpovědí tam byli lidé mučeni, připoutáváni k postelím mrtvých či umírajících, neměli možnost použít toaletu. A v koupelnách se kupily mrtvoly.
      Ti, co přežili a dostali se ven, za to vděčí obrovským částkám, jaké za ně příbuzní zaplatili na úplatcích. Není divu, že se dnes s rodinami nechtějí vrátit.

      • vittta

       Amnesty Interneational….
       Tak to bude tuty pravda.
       V Iráku to zase dělal Husajn, dokonce mu na to dodávali Němci chemikálie, to jste slyšela?
       To ale AI zrovna nezveřejňuje.
       A co Bílé přilby, netočili něco z toho?
       Tady vidíte, co jste vy štváči udělali z války a jejích hrůz.
       Prostě takovou trošku prdel, jedna parta tvrdí, že to dělal tenhle, a ta druhá, že to dělal tamtem.
       Kromě vás pak nikomu o ty oběti nejde, jen o iluzorní „pravdu“svého názorového proudu.
       Já na ně už také seru, jestli to byl účel těch lží- a šíříte je z 90% vy- tak se vám to povedlo.

     • tresen

      A poslední – vy opravdu věříte, že západu šlo o blaho obyčejných Syřanů? Co tak najednou? Nebylo ve hře spíš něco jiného – tedy kromě ropy možná i něco, nějaký jiný záměr, o kterém my nemáme ani tušení?
      Ropa v Sýrii nestojí za řeč, takže to asi bude ten jiný záměr. Co myslíte? Přistávací plocha pro mimozemšťany, kteří se sem chystají na pozvání iluminátů?

      • Alva

       Ropa v Sýrii stojí za moc řečí. Bohužel. Může být mnoho důvodů, přistávací plocha pro mimozeměťany to určitě nebude. Ale máme i jiné země se stejným osudem. Libyie, Irák a nakonec i Ukrajina mezi ně svým způsobem patří.

      • vittta

       Tohle je pecka, zapište si to k těm mým hláškám, co si už delší dobu píšete.
       Západ osvobodil Sýrii, protože jim šlo o ty mučené Asadem.
       Prostě se už na to mučení nemohli dívat, a tak podpořili umírněnou opozici, a Sýrii proměnili nejprve v islamistickou totalitu, a následně v hromadu trosek…
       Fakt kultiované a humánní….

   • Alva

    Dejte jí ještě šanci. Možná, že časem taky dojde k poznání, že není uprchlík jako uprchlík, ani sirotek jako sirotek.
    Především je třeba zabránitt co největšímu počtu MUSLIMŮ aspoň k nám. Západní Evropa už to asi nestihne i kdyby proud připrchlíků skončil dnes. A on nekončí.

    • vittta

     Podle mě je nemocná.
     Ale nejde mi do hlavy, proč sem chodí, když ještě nikoho nepřesvědčila a ani vlastně nedává žádné argumenty.
     U Pana Bavora se jí rovnou vysmáli, a stejně tam exhibuje.
     Chápal bych, kdyby bojovala za nějakou svou ideu, nebo alespoň za nějaký názor, ale ona vlastně nikdy neřekla, jaký má názor, nebo ideu.
     Jen že ti ostatní to mají blbě.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s