1. embecko

  „Ty kurvy to snad překvapilo, to národní vzepětí. Tak to z nás zase rychle vymlátili…“
  Plne souhlasim, bylo to presne tak…
  Opravdu je nemile prekvapilo narodni vzedmuti, protoze najednou meli lidi proti sobe a ti na ne koukali, co delaji. A s tim vubec nepocitali a bylo jim to proti srsti.
  Tak to z lidi vymlatili tak, ze je donutili ke korupci. V pulce 90. let uz byly zakony (a soudy) a vyhlasky nastaveny tak, ze neslo nekrast (pokud ses tedy pohyboval alespon v trochu konkurencnim prostredi a nebyls jedinym zivnostnikem v oboru na malomeste).
  Da se rici, ze je uplatili, ale i zlomili tim nejhorsim, co zbylo ze socialismu: drobnymi, tezko postizitelnymi a proto i akceptovanymi kradezemi.

  Jsou takove udalosti- cerne labute, jez spusti lavinu…ja mel tehdy takovou prihodu v masne: Stala prede mnou babicka a chtela platek hoveziho na rostenku. A reznik-hovado ji hodil na vahu pul kila klizky a rekl: „Milostiva, muzu to tak nechat?“ Babka znervoznela a evidentne nemela sily na to, se branit…tak jem to udelal za ni a vysvetlil reznikovi, ze tohle nechtela…a za mnou se ozval muzsky hlas z fronty: „Hele, chlape, ty si nejak chytrej! My tu taky cekame!“ A pak se k nemu pridala cela fronta a babka se rozpacite usmala a rekla, ze to je tak samozrejme dobry…
  Tehdy mi doslo, ze je dobojovano a ze odpor lidu se podarilo zlomit a ze nadale vse pojede v normalizcnich kolejich. A ze nema smysl se o tenhle problem starat, protoze uz je vymalovano a s kverulantstvim se nikam nedostanu.

 2. Hamilbar

  Re: „národní vzepětí“. Mohl by mně nějaký diskutující vysvětlit k čemu mělo ono „národní vzepětí“ směřovat, jaký byl jeho cíl? Předem děkuji.

 3. vittta

  Nová ikona boje za přijetí 50 teroristů.
  Polocigoš Miko už funguje v roli mediální hvězdy „demokratického“ bloku.
  Řidič kamionu, který má za manželku cigošku (strašně důležitá informace) se vyjadřuje ke kde čemu, ale nejvíce ze všeho se zdá, že jde o antizemanovského bílého koně.
  Nebo- uměl by někdo vysvětlit, proč by měl celou republiku zajímat názor polocikánského řidiče kamionu?
  Celou republiku přece zajímá, jak vidí věc Kalousek, Schwarzenberk či Poche, kteří si svými volebními výkony plně zaslouží mediální pozornost.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prijmete-sirotky-neutocte-na-Romy-vyzval-A-dockal-se-odpovedi-My-Cesi-se-nevzdame-vse-je-jinak-552771

  • Kamil Mudra

   „Nechápe, proč Češi odmítají pomoct několika syrským válečným sirotkům. Právě na kauze syrských sirotků se prý bude lámat chleba. Buď ukážeme, že jsme lidé, nebo jako společnost půjdeme ke dnu.“

   Nechápe protože z toho svého kamionu nevidí ani na haubnu. Nechápe že Brusel tlačí ČR do pozice: „Podej prst a přijdeš o ruku.“ Není to zas tak dlouho kdy by naprostá většina Čechů reagovala na návrh o přijetí padesáti syrských sirotků větou: „A proč jenom padesát?!“

   • vittta

    Já jsem jen zvědav, jestli se tenhle polobarevný šofér, co má romskou manželku, bude vyjadřovat i nadále, nebo jestli to jeho geniální názor dotáhne až do parlamentu.
    Nebo alespoň k Evropské komisi.
    Dětem by asi Češi pomohli i dneska, pokud by Šojdrová přišla s konkrétními dětmi, s konkrétními osudy a konkrétní zajištěnou budoucností u nás.
    Jenže Šojdrová nám necpe děti, nikdo neví, kde je má vzít, a co s nimi má jako za lubem.
    To bychom museli být debilní, abychom něco takové brali.
    I když polocigoš Mika vidí, že by Češi chtěli pomoci i jim.
    To zrovna, to jsi uhod, ty ukřivděnče!

    • Kamil Mudra

     Pod minulým článkem jsem se ptal:
     „Mno… Když už mají Lékaři bez hranic takovou starost o vyrůstání sirotků v jejich přirozeném prostředí – už se někdo zeptal Asada jestli by si je vzal zpět do jejich domoviny? Pokud vím, tak v Damašku se neválčí. Sirotci i „sirotci“ by byli mezi svými, nemuseli by se po potýkat s jazykovou bariérou ani čelit kulturním rozdílům. No a má-li kdokoli potřebu podílet se na jejich lepším příštím – co mu brání v tom aby přispěl nějakým obolusem na péči u nich doma? Případně se může dohodnout s Lékaři bez hranic a v rámci svých schopností a znalostí jim tam odjet pomáhat osobně.“

     A dnes jsem se na OM dozvěděl že to musel být až Tomio Okamura, který zvedl telefon a požádal Velvyslanectví Syrské arabské republiky v Praze o oficiální vyjádření ke kauze sirotci.
     Dozvěděl se toto:

     „Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí je věc českých úřadů, a tato iniciativa vysílá v podstatě symbolické gesto na nesprávném místě. Syrský zákon neumožňuje adopci sirotků do zahraničí. Řada českých aktivit k pomoci sirotkům, nebo uprchlíkům, se uskutečnilo ve formě podpory na území Sýrie, kde se nachází stovky sirotčinců a miliony vnitřních uprchlíků. Proto, pokud někdo má upřímně zájem o pomoc, tak správná cesta je pomoc na území Sýrie, protože syrští sirotci nejsou na prodej. Chtěli bychom také poukázat, že v sociálním životě v Sýrii a syrských tradicích, díky rodinným vazbám, je celkem dost dobře fungující mechanismus v péči o sirotky.
     Kromě organizací podporovaných státem, ministerstvem sociálních věcí, jsou další dobročinné organizace řízené náboženskými centry, křesťanské a muslimské, které pečují o sirotky v Sýrii. Myslíme si, že by bylo lepší, aby politici vytvářeli prostředí, které by umožnilo sirotkům a uprchlíkům vrátit se zpátky na území Sýrie, kde je pro ně daleko lepší životní prostředí. A také, aby se Evropské instituce podílely na obnově terorem zničené infrastruktury v Sýrii, aby lidé ze Sýrie nadále neměli zapotřebí Sýrii opouštět.“

     Tedy, pane Okamuro, děkuji vám touto cestou za odpověď a za to jak jste jako jediný český politik předvedl ukázkové racionální jednání.

     • embecko

      Prevzato z webu; autor R. Smid:

      Jmenuji se Maruška a chtěla bych žít u vás v Sýrii.
      Mám však pár zásadních požadavků:
      1.) Chci abyste ve vesnici postavili kostel s velikým křížem na střeše, aby mě Pánbíček našel
      2.) Zároveň prosím, abyste zakázali řvaní z mešity, protože tomu jednak nerozumím a také nechci být rušena, když si chci přispat
      3.) Chci aby místní ženy nenosily ty černé oděvy, protože se jich bojím a uráží mě, když nevím, kdo v oděvu je. Se mnou problém nebude – mám jen pár letních šatů a plavky.
      4.) Chci abych měla v dosahu nějaký Steak house s vepřovým masem, protože ho miluji. A ať taky mají dobrou kořalku!
      5.) Chci aby mi vaše vláda přispěla na bydlení a stravu, protože jsem nikdy nepracovala a ani nehodlám. Jestli na to vláda nemá, tak ať trochu zvýší daně.

      • vittta

       Měla chtít ještě třeba trafiku.
       Arabáši, jak jsem slyšel, tady chtějí třeba vybavit kebab, nebo tak něco, že jako pak to budou provozovat.

      • astraustralia

       Proto to tak dnes vypada!
       Protoze co je na jedne strane povazovano za korektnost a lidskost, je na druhe strane nemyslitelne.
       Mimo nelidskosti je treba take jeste bojovat proti trestne stihanemu Babisovi!
       Demokraticka fronta (blok „demokratickych“ stran ktery smetove rozkradl republiku a udelal z ni montovnu )
       zalozil dalsi aktivni skupinu obyvatel bojujicich za demokracii:-)
       https://www.facebook.com/milionchvilek/

     • tresen

      Otázka z diskuse odjinud, co by se asi byl dozvěděl Nicholas Winton, kdyby se byl v listopadu 1938 zeptal ministra zahraničí Chvalkovského na židovské děti, sedí.

      • vittta

       Jen lidská špína, nebo naprostý idiot může srovnávat situaci k smrti odsouzených židovských dětí a povalujících se týnejdžrů, kterým doma nic nehrozí, a kteří jen chtějí jít za lepším, a mnozí možná se speciálními úkoly.

       • tresen

        Jen lidská špína nebo naprostý idiot může nazývat děti, které žijí v hrozných podmínkách utečeneckých táborů v důsledku války v jejich vlasti, „povalujícímí se týnejdžry, kterým doma nic nehrozí, a kteří jen chtějí jít za lepším, a mnozí možná se speciálními úkoly“.

        • vittta

         Svatá pravda, s tím naprosto souhlasím.
         Ovšem v naší konkrétní situaci to nejsou žádné děti, ale týnejdři, neutelkli vesměs v důsledku války (protože to už by se vraceli, válka doma není) a situace v utečeneckých táborech je o poznání lepší, než jaká čekala židovské děti v Lodži a pak v Oswietimi.
         Stala jste se obětí vlastní manipace, milá zlatá.
         Vytvořila jste si realitu, která neexistuje!

         • Kamil Mudra

          Řekl bych že rozdíl mezi současným utečeneckým táborem (sledovaným mezinárodními organizacemi) a válečnými koncentráky kde byly děti vydány na pospas dozorcům je natolik markantní že ho normálně myslící člověk nemůže přehlédnout. Jediné co tehdejší a dnešní děti mají společné je omezený prostor, touhu vrátit se domů, případně u některých trauma ze ztráty někoho z rodiny. Porovnejte, třešni, třeba tento tábor v Thajsku s vyprávěním dětí které přežily holocaust a jistě tu nepatřičnost přirovnávání pochopíte.
          https://radiozurnal.rozhlas.cz/deti-barmskych-uprchliku-teskni-po-domove-6273392

          • tresen

           Mohla bych použít stejnou taktiku jako ti, co píšou „vezměte si cikána na byt, vy lidumile“, a doporučit vám, abyste si tamní pobyt vyzkoušel a užil si všechny radosti, které si tam dopřávají uprchlíci.

          • Kamil Mudra

           To myslíte jídelnu, školu, nemocnici, hřiště, klouzačky, houpačky, hru na kytaru, nohejbal a cvrnkání kuliček pod palmami?
           Dík za doporučení, třešni, ale tohle všechno už mám vyzkoušené. A to včetně mnoha táborových pobytů s podstatně skromnějším vybavením. :-)

          • tresen

           Ano, přesně tak. Běžte tam cvrnkat kuličky. A odmyslete si jistotu data, kdy odtamtud vypadnete.

         • Saul

          Sir Nicholas Winton zachraňoval děti(do 17 let věku) v roce 1939!!
          Tehdy žádné nacisty vytvořené gheto v Lodži neexistovalo,stejně jako KC v Oswietim a těžko kdo mohl tenkrát předpokládat,jaké hrůzy holocaust ještě přinese.
          Tak si příště doplň informace a časovou osu ať nemanipuluješ sám,ty uřvaná plechová tlamo.

          • kočka šklíba

           Není podstatné jaký tábor s jakým názvem byl již zřízen, ale podstatné je, že těm dětem hrozila smrt. A židé byli do koncentračních táborů posíláni asi tak do roku 1934-1935. Že se nestydíte takhle slovíčkařit.

          • Saul

           Za preklep se omlouvat nemusite,sklibo.
           Za to,ze placate nesmysly ano.
           Do roku 38 Zide ciste za svuj puvod do KT posilani nebyli.
           Po Kristalove noci ano,ale po par tydnech byli zase propusteni.
           Byli persekuavani a nebezpeci jim hrozilo(stejne jako hrozi mnohym syrskym uprchlikum po navratu do vlasti) ,ale holocaust v takovem rozsahu by tehdy nikdo neocekaval.

          • vittta

           Sir Winston to právě předpokládal, a předpokládali to i rodiče těch dětí, jinak by je nikam neposílali, Saulíku.
           Jinak by neměl důvod takovou akci organizovat.
           Dneska zase já, a nejen já, předpokládám, že nějaká forma holocaustu může přijít na nás.
           Je potřeba si uvědomit, kdo je tady útočník, a jakkoliv USA a jeho spojenci Sýrii rozvrátily, nemyslím si, že bychom se toho účastnili i my.
           My jsme v tom NATO jen jako přívažek, žádné obecné aktivity z naší strany v tomto směru nejsou, a za Havlovo humanitní bombardování se většina Čechů dodnes stydí.
           Násilné aktivity projevují právě ti, co nejvíce pláčí nad osudy nějakých sirotků, a mají Čechy za kriply, když je nechceme.
           To je ale jen malý zlomek populace.
           Dále je zřejmé, že problém se netýká nás- verus Sýrie, dokonce ani NATO, versus Sýrie, ale jde o boj islámu proti evropským hodnotám demokracie, humanity, sekularismu a práv žen.
           Společné hodnoty s islámem opět mají ti největší plačky nad osudem nebožáků ze Sýrie.
           Ale dodnes nikdo neví, kdo z těch migrantů je Syřan, kolik mu je, a jaké byli jeho případné aktivity v masakrech, které ale neprováděli BÍLÍ bombometčíci, ale samotní islamisté jiným muslimům.
           V každém případě, židovské děti, zachráněné Winstonem byly potencionání oběti, „děti“ které bychom měli zachránit my, jsou potencionální útočníci.
           Howg!

          • Saul

           „Dneska zase já, a nejen já, předpokládám, že nějaká forma holocaustu může přijít na nás.“
           Ale kdepak,brebto.
           Ve skutecnosti predpokladas,ze nejaka forma holocaustu prijde OD NAS.
           A uz se te svoji „hvezdne hodiny“ nemuzes dockat.

        • vittta

         Ajjajjajjaj, to se nám ten sirotčí mýtus nějak hroutí.
         A chudák Veselovský se snažil, jak se co nejlépe zeptat, aby „pomohl“ demokratickému bloku dobráků každým coulem, a ono nic, chvílemi se tak zavzdušňoval, že to bylo až trapné!
         https://video.aktualne.cz/dvtv/kutilova-sirotku-ze-syrie-se-ujaly-jine-rodiny-plan-prevezt/r~55abb6eac0df11e890ecac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
         Co vy na to, Třešni?
         A co by asi tak Říkal Sir Winton, kterým si pokrytci jako vy vyplachují huby?

         • tresen

          Jestli jste sledoval, co ta paní říká, pak by vám mělo být jasné, že sir Winton by jistě souhlasil s jejím řešením: udělit víza syrským rodinám z libanonských táborů, které se nemohou vrátit do Sýrie. On by tenkrát taky samozřejmě do Anglie vozil celé rodiny, kdyby to šlo.

          • Alva

           A PROČ se nemohou brátit, třešni? Napadlo vás to někdy?

          • vittta

           Sir Winston by s tím možná souhasil, kdyby to nemělo současný kontext.
           Pokud jste sledovala tu paní pozorně, pak si nikdo nemůže být jistý skutečným % těch, co jsou na té černé listině.
           Prakticky pak nelze zjistit, kdo na ní je, a kdo není, takže z naší strany je udělení víza bezpředmětné.
           Ta paní hovoří víc jak 15 minut, a vy jste si všimla 20 vteřinové pasáže, která je ještě ve vámi chtěném vyznění notně pochybná!

          • vittta

           Mimochodem, odkláníte diskuzi!
           A v té nejde o nějaké černé listiny a tábory v Libanonu, ale o DĚTI z táborů v Řecku!

          • vittta

           Asi vrátit Alvo.
           No, protože to jsou kriminálníci a teroristé, dle mého!

          • Alva

           Ovšem, VRÁTIT. To byl překlep, všimla jsem si pozdě.
           A ano s těmi teroristy je to velmi pravděpodobné. Jenže mainstream o tom nepíše.

           Z neznámých důvodů se mi sem nepodařilo dát odkaz, ale kdo by měl zájem, může si na Nové republice přečíst článek s názvem : „Psychologický profil multikulturalistů“. třešni by to prospělo nejvíc.
           „Nadčasové dílo Maxe Frische s názvem “Pan Biedermann a žháři“. Tato divadelní hra byla napsána (později zfilmována) jako reakce na převzetí moci komunisty v Československu, ale na islamizaci Evropy sedí stejně trefně, ne-li trefněji. Pan Biedermann a žháři (1958) je slavné psychologické drama o tom, že maloměšťáci nejsou schopni zabránit nástupu zla přes jakékoliv varovné signály, protože zlo do poslední chvíle vytěsňují a neberou vážně“.

          • tresen

           Proč se nemohou vrátit?
           Vždyť to vysvětluje ta paní Kutilová v rozhovoru, který Vittta tak moc doporučoval. Tak si to poslechněte, Alvo.

          • tresen

           Jestli mi vyčítáte, proč tu píšu o Libanonu, tak si laskavě uvědomte, že je to reakce na váš odkaz, který se týká právě Libanonu, protože ta paní zjišťovala situaci v tamních táborech.

          • Alva

           Pro třešni:
           Proč se nemohou/nechtějí vrátit, to vědí jen oni/ony sami. V Sýrii válka prakticky skončila, teď je potřeba, aby si svou zemi, kterou jsme jim – bohužel i my (jsme součástí „demokratického a humánního západu) zničili. To ovšem neznamená, že bychom je za to měli celý život živit a hlavně přijmout jejich ideologii, zvyky a obyčeje – jedním slovem PODŘÍDIT SE.

           A že to jsou údajně děti? V arabských zemích jsou to téměř nebo dokonce už dospělí. A i kdyby to byli děti, z malého dítěte záhy vyroste dospělý člověk a své víry a zásad, kterou jim „od kolébky“ vštěpují se nevzdají. Ani nemohou.
           Jistě jste četla/slyšela, že IS už i desetileté děti učí vraždit a bez mrknutí oka dělá i ze šestiletých dětí sebecražené atentátníky. Možná, že mnozí z nich mají už bojové zkušenosti, nad kterými by zírali i vojáci. A i když sami k tomu byli donuceni a nedělali to z vlastní vůle (mají ostatně nějakou svou vůli? dovolí jim to jejich víra?), není to ještě důvod je brát do Evropy. Už jich tu je až moc.
           Tak proto.

          • Kamil Mudra

           Co se tak rozpomínám, tak Asad vyhlásil už tři nebo čtyři amnestie, naposledy myslím v r. 2015. Vzhledem k tomu že Sýrie potřebuje lidi na poválečnou obnovu, očekával bych že brzy vyhlásí nějakou další a pak už to s tou nemožností návratu zas nebude tak žhavé.
           Co až se změní vláda na Ukrajině a vyhlásí hon na Banderovce a podobné tlupy? Budeme jejich členům také poskytovat azyl jen proto že jsou doma pronásledováni? Stane se „vstupenkou“ do přívětivé náruče ČR trojzubec vytetovaný na paži?

         • kočka šklíba

          Paní Kutilová říká, že byli na nějakých demonstracích ale tak to nemuselo být, mohli to také klidně být členové teroristických skupin, to neví ani ona natož vy třešni. A navíc, Šojdrová mluvila, a samozřejmě vy všichni lepšolidé jen o „sirotcích“, a ti tam viditelně v pravém slova smyslu opravdu nejsou.

          • kočka šklíba

           Zařadilo se to špatně, to byla odpověď třešince.

          • Alva

           Totéž říká i naše velvyslankyně Filipi a píše T. Spencerová. Ta navíc píše, že v tom případě bychom vlastně Sýrii její děti ukradli. Syrské děti patří do Sýrie.

          • tresen

           Já jsem tu říkala, že souhlasím s tou akcí Šojdrové?
           Připomeňte mi to.

          • vittta

           Jasně že ne.
           Určitě jste jí odmítala, ale toho jsem si Bohužel nevšiml, můžete to pro změnu připomenout vy.
           Vy nikdy nic, MaB také nikdy nic, Saul nikdy nic, Seal nikdy nic, vy nikdo nikdy nic neříkáte.
           Vy jehom chcete být lidští, že jo…

  • kočka šklíba

   No tak jsem tedy v rychlosti přelétla, ale je to tedy guláš. V něčem má asi pravdu, ale protože je to zřejmě fanatický katolík, tak do toho zamotal pelmel naprostých kravin.

   • vittta

    Mě se to líbí.
    Jakkoliv můžeme polemizovat o kultu smrti zavedením genderismu, a diskutovat co to onen genderismus vlastně je, pan Piťha logicky argumentuje tím, že až příliš emancipované ženy mají méně dětí, a pokud pak ty děti někomu chybí, že sem musí vozit negry, pak má v tomto pravdu.
    Osobně si tohle zrovna nemyslím, zastávám názor, že ženská emancipace sice snižue počet narozených dětí, ale že je to obranný mechanismus proti přelidnění, a nijak by mi nebylo proti srsti, kdyby Čechů postupně ubylo na nějakých 9 000 000.
    V globále by pokles světové populace na třeba 5 000 000 000 také ničemu neškodil.
    Jenže v kapitalismu potřebují věčný růst, systémově je toto neřešitelné, protože nárůst populace= nárůst zisků.
    Pan Piťha, jakkoliv je nepochybně ..řekněme kovaný katolík, respektuje jediné zásadní náboženství, které v Českých zemích je- a tedy nekompromisní sekularismus.
    My už nechceme být národ dvojího lidu, chceme být Češi jako jeden národ, kdy nikomu nebude upíráno věřit v cokoliv- pokud ovšem nebude jakákoliv forma víry vnucována, nebo nadřazována.
    V Českých zemích neexistuje větší urážky, než když kdokoliv vnucuje jinému jeho víru, a zatracuje naopak tu jeho.
    Proto jsou sluníčkoví politici nenáviděni doslova napříč politického spektra, a i napříč spektra náboženského. (vyjma islámu)
    A tak bigotní katolík najednou dobře chápe nadšeného Husitu, a pravicově založený živnostník stojí ve stejné lajně jako klasicky levicově založený dělník.
    To tady chtějí sluníčkové kurvy změnit, a štvou lidi proti sobě.
    A když se jim to nepovedlo formou „pravice“ versus „levice“, tak to nyní zkoušejí formou „dobrodinec“ versus „zlý, český primitiv“.
    Všiměte si, Kočko, za co tady i jinde bojuji,
    Za jednotu všech Čechů i těch, co se k nám hlásí.
    Jsem vychován v tradici národního husitství a odkazu Masaryka a Beneše, kteří na husitství svým způsobem stavěli.
    Ale pokud burcuje proti nepřátelům národa a jazyka našeho katolík, nebo třeba ne právě úspěšný pravičák Klaus, podporuji to!

 4. tresen

  Alva
  Pro třešni:
  Proč se nemohou/nechtějí vrátit, to vědí jen oni/ony sami. V Sýrii válka prakticky skončila, teď je potřeba, aby si svou zemi, kterou jsme jim – bohužel i my (jsme součástí „demokratického a humánního západu) zničili. To ovšem neznamená, že bychom je za to měli celý život živit a hlavně přijmout jejich ideologii, zvyky a obyčeje – jedním slovem PODŘÍDIT SE.

  Vážená paní Alvo, poslechla jste si rozhovor s tou Kutilovou?
  Ona tam říká jasně, že ti, co jsou na Asadově černé listině /potom co dali najevo, že jsou proti jeho režimu/, se se svými rodinami do Sýrie vrátit nemohou, protože by je tam zabili.
  Podle zásad o uprchlictví jim může být udělen azyl. To samozřejmě neznamená, že se země, která jim ho poskytne, v nějakém smyslu podřizuje. Naopak, přijetí azylu z jejich strany znamená nutnost přijmout zákony hostitelské země.

  • vittta

   Aby bylo jasno, ta Kutilová může vidět stav těch táborů, může vidět organizaci péče o bezprizorní děti, může říci, že pomoc těmto uprchlíkům zastavila OSN (když už to nikdo jiný neřekne) může vidět, jak to vypadá v Sýrii, kde se chodí do školy, a kde to třeba skřípe, ale NEMŮŽE vědět, kdo je skutečně na černé listině, jestli taková lisnina existuje, a proč případně na takové listině je.
   To je ale už jiná diskuze, kterou vedete jen vy.
   Skutečná diskuze se vede o přijetí 50 12-17 letých syrských sirotků, a tuhle variantu Kutilová JEDNOZNAČNĚ vyvrátila jako naprostý nesmysl.
   Až Šojdrová nebo jiný dobrák navrhne, že přijememe 50 nebožáků, co jsou v Sýrii na černé listině, můžeme se bavit o tom.
   Pochopila?

  • Alva

   Ano. Přesně to, co píšete, říkqjí všichni politici a nejen ti naši. Mamá Merkel rovněž – a minimálně už od r. 2015.. A jak je to v praxi – to nevidíte?

  • Alva

   Našla jsem pro vás, třešni, starší článek (z loňska). Přečtěte si – a možná najdete i jisté paralely se situací v Evropě – ale hlavně důsledky toho, když prý počet muslimů v dané zemi překročí 10%. Pak je ta země ztracena. Hranice, od které začínají potíže, je okolo 5%. Jakmile počet muslimů v kterékoli zemi světa dosáhne 5%, začínají se o “svá práva” hlásit velice nevybíravým způsobem.

   V tom článku se jedná o Barmu. Cituji z článku:
   „Protože Barma je stát budhistický; více než 80% obyvatelstva se hlásí k Budhovu odkazu a učení. A budhismus, to je přece mírnost, nenásilí, vytěsnění zlého, vyvanutí špatných myšlenek a emocí ze srdce člověka……..Zkrátka jde o ztělesněnou mírnost, vstřícnost a toleranci. Naštvat opravdového budhistu je téměř nemožné, rozzuřit jej je nadlidským výkonem, ale přimět ho k násilí na bližním..? To si lze jen těžko představit“. Konec citátu.

   Jak to tam dopadlo, jaká byla časová posloupnost, jak svět reagoval (napovím – zájem muslimů především) – to si přečtěte sama.

  • Janika

   Kdo se nemůže vrátit do Sýrie – především asi ti, co tam ten teror rozpoutali.
   Jak píše Kamil: „Co až se změní vláda na Ukrajině a vyhlásí hon na Banderovce a podobné tlupy? Budeme jejich členům také poskytovat azyl jen proto že jsou doma pronásledováni? Stane se „vstupenkou“ do přívětivé náruče ČR trojzubec vytetovaný na paži?“

   • vittta

    Ty si děláš prdel, ale já nedávno četl článek od Štětiny…sakra tady je odkázaný, s tím psychiatrem, a tam se Šťéťa přímo smál, že by dobrovolníci (Azov) byli nějací fašisté nebo neonacisté.
    Takže bacha, ono je to pravděpodobné.
    Ty by zase pronásledovali Rusové, a ti jsou ještě horší jak Asad a Kaddáfí dohromady!

   • tresen

    Ale fuj.
    Už jste fakt zapomněla, jak to bylo?
    Lidi, co jsou v libanonských táborech, utíkali jako jedni z prvních. Jsou to ti, co nebyli dost bohatí ani průbojní, aby se dostali dál. Nejsou to bojovníci, ale obyčejní Syřané, kteří se dostali do kleští. Na jedné straně Islámský stát, na druhé nenáviděný Asad, který mučil a zabíjel členy jejich rodin, když proti němu demonstrovali.
    Už jste zapomněla, jak se vám nelíbilo, když tu tenkrát mnozí chtěli vidět teroristy v těch, co před terorem utíkají? Tak už jste jako oni a obyčejní chudáci na útěku jsou vám šumák?
    Tenkrát jsem měla dojem, že jsme na jedné lodi. Teď mi vyčítáte, že se vám nelíbí, co tu píšu. Ale já jsem se nezměnila, já ne.

    • vittta

     Chcete tady migranty?
     I s tím, že nelze přesně prokázat, jestli je migrant Syřan, jestli to není kriminálník a terorista, a že už není třeba nikam utíkat?
     Též nelze prokázat, jestli Asad někoho mučil, a pokud ano, pak proč.
     Zkuste odpovědět jasně, chcete je tady, nebo ne?

    • Alva

     třešni,
     není vám ale divná jedna věc, na kterou nemusíte být ani politolog, ani analytik – rodina B. Asada je u moci asi 40 let.Jistě z ní všichni Syřani nebyli nadšení, ale nic závažného se tam nedělo. Naopak – Sýrie byla kvetoucí, prosperující země, nábožensky tolerantní podle svědectví samotných Syřanů – no dobře, možná těch, kterým Asad nevadil. Ale ani slovo o tom, kolika lidem tam vadil, kolika lidem škodil, kolik jich jeho režim zabil – NIC.
     A najednou, když Západ prohlásí, že Asad je tyran a „musí jít“ – je z něho krvelačné monstrum? Čím to? Najednou všichni – celý svět vidí, jak vraždí své obyvatelstvo? Dřív to neviděli?

     Druhá věc – jeho údajné trávení jemu loajálních obyvatel sarinem, možná i jinými bojovými plyny. Kde je logika – zabíjet civilní obyvatele a IS nechat na pokoji? Proč tedy neplynoval své nepřátele, ale naopak jemu věrné? A proč ty obyvatele jemu loajální zabíjí v okamžiku, kdy s pomocí Ruska už prakticky vyhrál ?

     A poslední – vy opravdu věříte, že západu šlo o blaho obyčejných Syřanů? Co tak najednou? Nebylo ve hře spíš něco jiného – tedy kromě ropy možná i něco, nějaký jiný záměr, o kterém my nemáme ani tušení?
     Vkusně zabalený do řečí o demokracii, lidských právech, utrpení Syřanů pod tyranem apod.

     • vittta

      Neodpoví.
      Ona na takové dotazy neodpovídá.
      Ale třeba napíše jako reakci nějaký postřeh úplně z jiného soudku.
      Třeba co psali o Asadovi ve Švédsku, a jak se tam jaí dobře.

     • tresen

      Vy jste nikdy neslyšela o tom, jak tamní režim zachází se svými odpůrci, a to dávno předtím, než tam vypukly boje?
      Svědectví o tom přece byla zveřejňována, když někdo unikl. Například podle Mohšena al-Masrího, který prošel obávanou věznicí Sajdnájá a vydal svědectví pro Amnesty International, i nemocnice byla jatka. V nemocnicích se podle něj a dalších vězňů sešla široká škála lidí – od iniciátorů protestů až po ty, kteří pouze komentovali posty přátel na Facebooku. Z al-Masrího udělala vězně účast na hravém protestu v raných fázích revoluce, kdy protestující do ulic Damašku vypustili tisíce barevných pingpongových míčků s nápisy jako ‚svoboda‘.
      To, že se postupně dostal z věznice do nemocnice, pro něj ale nebyla žádná výhra. Podle výpovědí tam byli lidé mučeni, připoutáváni k postelím mrtvých či umírajících, neměli možnost použít toaletu. A v koupelnách se kupily mrtvoly.
      Ti, co přežili a dostali se ven, za to vděčí obrovským částkám, jaké za ně příbuzní zaplatili na úplatcích. Není divu, že se dnes s rodinami nechtějí vrátit.

      • vittta

       Amnesty Interneational….
       Tak to bude tuty pravda.
       V Iráku to zase dělal Husajn, dokonce mu na to dodávali Němci chemikálie, to jste slyšela?
       To ale AI zrovna nezveřejňuje.
       A co Bílé přilby, netočili něco z toho?
       Tady vidíte, co jste vy štváči udělali z války a jejích hrůz.
       Prostě takovou trošku prdel, jedna parta tvrdí, že to dělal tenhle, a ta druhá, že to dělal tamtem.
       Kromě vás pak nikomu o ty oběti nejde, jen o iluzorní „pravdu“svého názorového proudu.
       Já na ně už také seru, jestli to byl účel těch lží- a šíříte je z 90% vy- tak se vám to povedlo.

     • tresen

      A poslední – vy opravdu věříte, že západu šlo o blaho obyčejných Syřanů? Co tak najednou? Nebylo ve hře spíš něco jiného – tedy kromě ropy možná i něco, nějaký jiný záměr, o kterém my nemáme ani tušení?
      Ropa v Sýrii nestojí za řeč, takže to asi bude ten jiný záměr. Co myslíte? Přistávací plocha pro mimozemšťany, kteří se sem chystají na pozvání iluminátů?

      • Alva

       Ropa v Sýrii stojí za moc řečí. Bohužel. Může být mnoho důvodů, přistávací plocha pro mimozeměťany to určitě nebude. Ale máme i jiné země se stejným osudem. Libyie, Irák a nakonec i Ukrajina mezi ně svým způsobem patří.

      • vittta

       Tohle je pecka, zapište si to k těm mým hláškám, co si už delší dobu píšete.
       Západ osvobodil Sýrii, protože jim šlo o ty mučené Asadem.
       Prostě se už na to mučení nemohli dívat, a tak podpořili umírněnou opozici, a Sýrii proměnili nejprve v islamistickou totalitu, a následně v hromadu trosek…
       Fakt kultiované a humánní….

   • Alva

    Dejte jí ještě šanci. Možná, že časem taky dojde k poznání, že není uprchlík jako uprchlík, ani sirotek jako sirotek.
    Především je třeba zabránitt co největšímu počtu MUSLIMŮ aspoň k nám. Západní Evropa už to asi nestihne i kdyby proud připrchlíků skončil dnes. A on nekončí.

    • vittta

     Podle mě je nemocná.
     Ale nejde mi do hlavy, proč sem chodí, když ještě nikoho nepřesvědčila a ani vlastně nedává žádné argumenty.
     U Pana Bavora se jí rovnou vysmáli, a stejně tam exhibuje.
     Chápal bych, kdyby bojovala za nějakou svou ideu, nebo alespoň za nějaký názor, ale ona vlastně nikdy neřekla, jaký má názor, nebo ideu.
     Jen že ti ostatní to mají blbě.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s