Mladý je prý i každý komunista

Tarasova terasa

Porůznu na spřátelených blozích se mi vyčítá, že nenávidím mladé lidi. To ale není pravda: pravdou jest, že nemám rád (nesnáším) projevy jejich stádního zhovadilismu, stejně jako nemám rád projevy debilismu střední a starší generace. A že všeho toho vyjmenovaného se starci dostává v míře zcela nadbytečné.

View original post 502 more words

Reklamy

235 comments

 1. tresen

  Představitel jisté kasty?
  Ta kasta, kterou tu reprezentuje a ke které se do jisté míry hlásíte i vy, prosazuje vidinu kvetoucího světa, ve kterém se nezpochybňovala vedoucí úloha strany a nerozborné přátelství se Sovětským svazem a ve kterém stáli na tribunách dělníci a rolníci ruku v ruce s pracující inteligencí a budovali mír a socialismus.
  Takoví tu pak hlásají, že tu navzdory západu postavili „funkční průmysl“.
  Se zemědělstvím se dejte vyfotit, já se tu s vámi o to, že v roce 89 na tom mohlo být líp, kdyby se do něj komunisti 40 let nes*ali, hádat nebudu.

  • vittta

   To je nějaký váš vlhký sen, ne?
   Proti téhle kasně plno lidí, komunisty nevyjímaje, za reálsocialismu bojovalo.
   Což ale nijak nesnižuje úspěchy socialistického zemědělství a průmyslu.
   Samozřejmě, nikdo netvrdí, že to bylo super, ale že to byla pohoda, a zle také nebylo.
   Jenže vám nikdo neříkal „milostivá paní“, a to se na vás nadosmrti podepsalo, taková persona, a tak malé uznání…

  • pacifista

   Tedy tresen to musí být strašná nenávist co s vámi cloumá, že vám tolik zatemňuje mozek. Kdyby se komunisti nesrali, jak píšete, do zemědělství, ještě dnes by tu zemědělci zapřahali koně do valníků a žebřiňáků, stejně jako v Polsku, kde je to však prý proto, že polský zemědělec je hrdý a trvá na tradicích. Tak to odeznělo v jednom pořadu, který vysílala ČT. Mě by to bylo k smíchu, kdyby mi zároveň těch lidí nebylo líto. Není nic hezkého vidět povoz s koňmi, na něm sedí rolník, na valníku klučina a jedou vesnicí jak za mojich dětských let. Čili 50 let zpoždění a tací jako vy tu budou kázat? O čem?

   • tresen

    To je neuvěřitelné, jak dokážete předstírat, že nerozumíte smyslu několika jednoduchých vět.
    Kdyby komunisti nezasáhli do vývoje českého zemědělství, které v té době představovalo v evropském měřítku určitě minimálně lepší průměr, co vás vede ke geniálnímu závěru, že by se ten vývoj zastavil?
    Kdyby měli čeští rolníci možnost nerušeně rozvíjet na svých hospodářstvích a v dobrovolných sdruženích všechny dobré tradice svého oboru, nemuselo by se po čtyřiceti letech dělat nic převratného, zemědělství by nerušeně fungovalo.
    A co to plácáte o klučinech na valníku taženém koňmi? Viděl jste něco takového v Holandsku nebo v Dánsku nebo kdekoli jinde, kde se zemědělství vyvíjelo normálně?

    • Feldkurát Katz

     děláte silnej dojem, že nějakej ten „klučina“ Vám fest chybí. A asi už dlouho….

     • tresen

      Radkina Honzáka byste určitě zaujal svými neotřelými představami. Tak „klučina na valníku taženém koňmi“ ve vás vyvolává sexuální fantazie?
      Zvláštní. S pacifistou toho moc společného nemám, ani s ostatními, se kterými se tu s chutí dohaduju, ale absenci podobných úchylných nápadů určitě ano.

     • kočka šklíba

      Vy se nedohadujete Třešni, vy tady většinou napíšete nějaký bud nesmysl nebo něco směšného. Dohadovat se, znamená také tomu trochu rozumět, což se pro vás v mnoha případech nedá říci. A ty vaše ideologické kecy přece neznamenají jakékoliv dohadování.

    • kočka šklíba

     Vy jste neskutečně hloupá, ale to je tady o vás už známo, proč to ještě chcete potvrzovat. O zemědělství bych s někým, kdo tomu alespoň trochu rozumí, mohla diskutovat, ale s někým, kdo je tak ubohý a má jen naučené fráze, možná po vzoru Havla, který byl také tak blbý (jeho výkřiky o krásných malých políčcích v Rakousku, které viděl snad z vrtulníku jsou pověstné, nemluvě o „slušovickcýh žilkách“), to nejde. Proč nemlčíte?

     • tresen

      Dokážete napsat něco k věci, nejen slaboduché urážky?
      Fakt si myslíte stejně jako pacifista, že kdyby se komunisti po roce 1948 nes*ali do zemědělství, zůstalo by celých čtyřicet let na té samé technologické a technické úrovni, na jaké bylo po válce? To je podle mne naprostý nesmysl, a ten byl jádrem mé reakce.
      Zkuste si na to odpovědět bez předpojatosti.

      • vittta

       Bylo by to jak na západě.
       Navrch huj, a uvnitř fuj!
       Kapitalisti neumí vyrobit ani vepřovou konzervu!

      • kočka šklíba

       Vy si nezasloužíte svými pitomými vstupy nic jiného, navíc vás neurážím, jen konstatuji, že máte ideologicky vymytý mozek, což je pravda, alespoň co se zemědělství týká. Jak jsem napsala, s vámi se o vývoji zemědělství bavit nebudu, nemá to cenu, s někým takovým.
       Nechápu co to tady nyní melete o “ na té samé technologické a technické úrovni“ to totiž pacifista nenapsal, ani to tak nemyslel, jenže to je na vás příliš složité. Ale když má někdo 10 ha a proti němu je podnik s 500, 800, i přes 1000 ha, tak samozřejmě jednodušší si právě pořídit lepší a výkonnější techniku pro firmu (nebo i družstvo), vy znalče. Nakonec i na vašem obdivovaném západě se podniky pomalu zvětšují, třešinko.

       • tresen

        Nojo, nemá smysl po vás chtít něco rozumného.
        Vy že víte něco o tradicích českého zemědělství? Nikdy jste neslyšela o svépomocných družstvech, založených na dobrovolnosti, umožňujících zavádění všech možných novot do praxe malých a středních rolníků?
        Ale už končím. Zkysněte si po libosti, opelichaná micko.

        • kočka šklíba

         Předválečná, máte snad něco podobného tady a ted? STS byly něco podobného a lepšího, nakonec je známo, tedy těm co si o tom nepřečtou jen plkání jako vy, že se začínalo na Slovensku a končilo v severních, západních Čechách, například při sklizních. Nakonec i ve filmu jako například Vesničko….. to máte, vy krásná a milá třešinko :D . Samozřejmě že končíte, vždyt vy jste ani kromě ideologických žvástů nic kloudného nenapsala. Takže vlastně nevím s čím chcete končit :D .

    • 2tttt

     Když si znovu přečtete text, na který reagujete, možná zjistíte, že si protiřečíte.
     BTW. Mezi symptomy digitální demence patří neschopnost pochopit přečtený text, se závadami samostatného myšlení.

  • Feldkurát Katz

   vy jste solidní hysterka, humorná pipino :-))

  • kočka šklíba

   Vždyt to říkám vymytý mozek, nic jiného slušnějšího se vůči vám milostivá ředitelko galerie v důchodu použít nedá :D . Jste opravdu jen k politování nebo k smíchu.

  • Janika

   Tresen, a co kasta ne-vlastníků, kteří kdysi dostali šanci povstat a lépe žít :-)?

   • kočka šklíba

    Na to Vám Janiko neodpoví, to je pod rozlišovací úroveň takových jako je ona. Nebo spíše nemá co, protože pak by se ukázalo to jejich pravé smýšlení, a navíc to přece není v mainstreamu ne? :D .

 2. vittta

  Skutečně perfektní článek.
  Co píše Žid, co si hrál na Němce zřejmě platí i tady, na Slovany.
  Ti, co mě znají déle si jistě budou pamatovat mou tradiční hlášku, že našimi největšími nepřáteli jsou Němci.
  V té době ještě vypadali docela kamarádsky, což dnes už nevypadají ani náhodu.
  Němci jsou ukřivdění, mají dojem, že z koláče světového bohatsví dostali jen malý díl, což je teoreticky i pravda, nic moc na ně nezbylo.
  Ovšem je to jen proto, že jsou chronicky nejednotní a hádaví.
  Kdo to jakživ viděl, aby se jednou řečí mluvilo v několika státech, ne právě sblížených?
  Německo (sjednocené ovšem až 1871), Rakousko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, možná i v Luxembursku a Itálii….
  Čánek je ovšem spíše o evropském pokrytectví.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Diplomate-EU-jezdi-v-Izraeli-v-drahych-autech-chovaji-se-jako-idioti-kolonialiste-Ohromujici-slova-zidovskeho-spisovatele-Tenenboma-ktery-se-v-Izraeli-a-Palestine-vydaval-za-Nemce-553007

  • astraustralia

   Pro ty kteri jeste ziji a pamatuji 2 svetovou je dnesni pocinani Nemcu otazkou proc prave tak, proc
   wir schaffen das.
   Jako pokus presvedcit ze jsou jini a zapomenout na Nemecko ze dvou svetovych valek ?
   Treba i za cenu ze nazenou Evropu do valky obcanske ?

   • pacifista

    Ještě žije moje maminka, ale ve 2. světové jí bylo 10 let, tak kolik pamětníků může ještě žít? Můj děda, její otec, vždycky říkal: Chraň nás Bůh aby se Němci někdy sjednotili. Naštěstí se toho nedožil i když tu byl do devadesáti.

    • astraustralia

     Kolik je otazka. Ne mnoho, Tem co bylo na konci 2 svetove 10 let je dnes 83, je to odchazejici generace. Mnozi uz odesli.
     V minulosti se vzpominky zkusenosti a pamet cloveka rodiny rodu kmene naroda po staleti predavala jen ustne a nekolika kronikari.
     I dnes by melo platit nespolehat na stryce googla a predavat pamet a zkusenosti mladsim stejne jak predavali predchozi generace.
     Drive informaci minimum, dnes tolik ze si s tim vetsina lidi nevi rady, obvzlast kdyz je stale obtiznejsi rozlisit mezi pravdivymi, polopravdivymi nepravdivymi :-(
     Predavat vlastni zkusenosti a poznani svym potomkum by melo byt i nadale zachovano. Ne vzdy jsou mladi ochotni ci schopni naslouchat ale presto :-)
     Ne kazde zrno a semeno vzklici, samozrejmost kterou znal kazdy negramot drive, ale neuvedomuje si ji dnes mnohy s titulem.
     Tak uz bezi svet po tisicileti po celou dobu sve existence a tak tomu bude az do skonani tohoto sveta:-)
     Vse co ma zacatek ma take svuj konec a v procesu zacatku a konce take sve viteze a porazene.
     Bylo to tak vzdy, Jedni slavici, druzi trpici. Jen tech trpicich nesmi byt presprilis!
     To ale neni v rozporu s poznanim ze bez prace nejsou kolace. Pro spravnou funkci spolecnosti by deleni kolace melo byt vzdy co nejspravedlivejsi.

  • 2tttt

   Myslím, že by se zvlášť dnes nemělo nadužívat „nálepek“. Například těch o „levici“.

   Příliš se to podobá předválečné propagandě, kterou rozpoutali korporace, aby před, během a po válce zinkasovali zisky z masového ničení a zabíjení.

   Tehdy se také ukazovalo na fiktivního nepřítele – „levici“.
   A KDO ukazoval? Zloděj křičel: „Chyťte zloděje!“ a to tak, že doslova.

   Jsou to povrchní a prvoplánové výkřiky neznalosti, hlouposti nebo nenávisti.
   Většina z těch, co takto ukazuje prstem ani netuší na co, nebo na koho ukazuje.
   Povětšinou nejsou tito samozvaní „soudci z lidu“ ani o fous lepší než ti, které obviňují.
   Ba naopak, často takové výkřiky slouží k zakrytí VLASTNÍCH „kostlivců“.

   Ostatní přistoupením na tuto zrůdnou hru pomáhají těm, kdo hru rozehráli.
   V konečném důsledku se stávají „užitečným blbcem“ a podřezávají vlastní větev s pocitem, jak to těm druhým na druhé straně větve natřeli.

   „Rozděl a panuj!“

   • vittta

    To jsou jen kecy.
    Ti, kdo propagují agresivitu a politické násilí se k levici hlásí.
    Klidně k „tzv“.
    NSDAP byla také v tom smyslu levicová, minimálně do noci dlouhých nožů 1934 a přesně jako dneska jí od určité chvíle podporoval velkokapitál.
    Velkokapitálu levicový pohled nijak nevadí, pokud z něj mohou mít zisky, politika NSDAP toho je určitým důkazem.
    Skutečnou levici, jak jí vnímám já, prostě nahradí aktivistickou, agresivní tzv. levicí.
    Myšlenky jsou podobné.
    Pro mě ale ty nálepky málo znamenají, já bojuji proti negromilům a deviantomilům, protože jejich aktivismus narušuje vnitřní soudružnost státu, a v důsledku ohrožuje samotnou jeho existenci.
    Ten aktivismus začal u nich, nějaká klasická ultrapravice tak maximálně řvala na fotbalech a pak se rvali po ulicích.
    A pokud si říkají „levičáci“ tak holt musím vystupovat proti levičákům.
    Bez ohledu na to, jaké jsou moje hodnoty.
    Nebo- vy jste slyšel, že by tady existovala nějaká levice, který by se zastávala pracujících, důchodců a nemocných či postižených?
    Já už hezky dlouho ne.
    Též netoužím nijak po tom, být lepší, a ani být lepší nemohu, na násilí platí zase jednom násilí, když nastavím druhou tvář, tak jediný výsledek bude, že přes ní dostanu, a ještě mi přidají na tu první.
    Jednou jsem tady dostal banána.
    Jeho původ spočíval v tom, že jsem prohlásil, že když nemohu bojovat s příčinou (protože jakkoliv je na to názorů plno, skutečnou příčinu islámské invaze nikdo jistě nezná) musím bojovat s důsledkem.
    Tohle je to samé.
    Já nevím, kdo řídí světové dění tímto neblahým směrem, jestli jsou tu USA, nebo Rusko, nebo Čína, nebo ropné peníze islamistů, nebo snad samotná Evropa, protože nad lidmi, svázanými bigotním náboženstvím se lépe vládne, ale vím, kdo toto snažení podporuje.
    To jsou tzv. levicové neziskové organizace, tzv. levicové pouliční kriminální bojůvky a samozřejmě pak samotní islamisté- když je dnes řeč o migrantech, mluví se JEN o muslimech, na ostatní každý sere.
    Že tím někomu hraju do not, nebo dokonce hraju podle něčích not, mě jen málo zajímá, od nepaměti platí, že nepřítel mého nepřítele je mým přítelem.
    Kdybych měl pořád přemýšlet, kdo a co a proč, tak se nehnu z místa.
    Zatím se jen vymezuji, kdyby bylo hůř, pak………..

    • 2tttt

     Proč kecy?
     Vždyť to sám popisujete: NSDAP
     A co je ČSSD? Původně levicová strana, která se nyní snaží za účasti páté kolony rozvrátit ČR.
     (tj. ten Anarchista Čtvrtek)
     Nuancí scénářů mohou být tisíce. Stovky variant a koncovek.
     Znovu: levicový (zjednodušeně) = sociální.
     Představa dělníka nebo chudého rolníka byla mít střechu nad hlavou a mít co jíst. Nikoli stavět koncentráky, gulagy a vraždit ve velkém. V tom je, když se přidržím nálepek bezkonkurenčně lepší „pravice“.

     „propagují agresivitu a politické násilí se k levici hlásí“
     No ti náckové se hlásí kam? K pravici.
     Psychologické studie už dávno prokázaly, že v obou těch skupinách stojí +/- STEJNÉ psychologické profily.
     Není tedy spolehlivější, než hodnotit podle „nálepek“ sledovat peníze (ne)ZISKOVEK, co lidé v dané skupině uznávají, jaká pravidla ve skupině platí a jaké psychologické profily se v té skupině „přitahují“? Zvažovat, kde a co v dané chvíli převažuje. Svině jsou všude, pravice, levice, církev, vegani.

     „Velkokapitálu levicový pohled nijak nevadí“
     Té sortě nevadí žádná barva nebo sebevětší svině. Podstatná je asociální sebestředná moc a zisk. Zničí Vás, zemi, i tu levici. Nakonec se servou mezi sebou. „Pravicový živnostník“ i „levicový dělník“ je jen „výrobní prostředek“ téměř nulové hodnoty. Spotřebují jakékoli množství Vaší nebo mojí práce, času a úsilí. Za Vaše peníze pošlou na oběžnou dráhu třeba „houpacího koně“ nebo budou, opět za Vaše peníze a čas, pěstovat na Marzu BIO mrkev – bez Vás, ale za vaše.

     „holt musím vystupovat proti levičákům“
     V tom je ten problém. To, co mainstream označí jako „levici“, zpravidla „levicí“ vůbec NENÍ, a lid si má jen myslet, že o levici jde a trhat. Deviace podporuje oligarchie nebo aristokratická kasta (jako např. hýčkané anomálie Farrokh Bulsara nebo Reginalda Dwighta). Levice s tím nemá mnoho společného.

     „dokonce hraju podle něčích not, mě jen málo zajímá“
     Pak dejte pozor, aby při nějakém pogromu na „levici“, v tlačenici nepřilepili nálepku na záda i Vám. Příklad si můžete vzít z listopadového převratu nebo nedávného Majdanu. Je to rychlejší, než si dovedete vůbec představit.

     „Jednou jsem tady dostal banána.“
     Ten nesouhlas se pochopit dá. Jestli to bylo na „banána“ nevím, ale vím, že až příliš často se lidé sápou po těch nepravých a adorují ty nesprávné.

     „Kdybych měl pořád přemýšlet“
     Pokud chcete v klidu usínat? Budete muset.
     Ze života NELZE (ano samozřejmě, že lze) vytrhnout „černoušky“ a myslet si, že tím to končí. Je to jako se nadechnout a již nikdy nechtít vydechnout. Samozřejmě, tvářit se tak můžeme.

     Mám kamarádku „sluníčkářku“.
     Inklinuje k religiozitě. Pořád by někomu patologicky pomáhala. Při jedné rozpravě říkala totéž:
     „Nemůžu přeci pořád o všem ‚tak‘ přemýšlet.“
     Ptal jsem se jí, jak tedy pozná, že například pomohla tomu pravému? Nebo jak pozná, že něco udělala správně nebo udělala „tu“ správnou věc. Může například někomu, byť nechtěně, ublížit, něco nebo někoho zničit. Stát se loutkou.
     Nedokázala odpovědět.
     Zcela pomíjí kontext.
     „Vždyť ona přeci pomáhá.“

     • vittta

      Nálepku dostanu tak jako tak, když na to přijde.
      A nedělám hon na levici.
      Kdo jí vlastně definuje, kdo se k ní přidá?
      Kamil je levicový, myslíte, že by se přidal k nim, k těm kurvám?
      Nebo Kočka?
      Nebo třeba Dixi?
      Pacifista.. to jsou levicově zaměření lidé!
      Neptal jsem se přímo, ale pochybuji.
      Můj cíl je ten, aby sál vedle sebe názorový levičák a pravičák, proti nepřátelům českého státu.
      Náckové pak stojí ještě dnes na straně Hitlera, a to i ti ukrajinští.
      A co pořád máte s tím mainstremem?
      Koho ten označuje za levici?
      K levici se kolaboranti přece hlásí.
      A co skutečně jsou, do toho mi nic není, Petr nebo Pavel, kolaborant je prostě kolaborant.
      Koukněte někdy k Tribunovi, tam se to levičáky jen hemží, ale myslím, že jediný, kdo se k nim odsud názorově lísá je Třešeň, zdejší zástupce „pravice“.
      Ta ostatně oslovila i Tarase.
      No co, máte takový názor, ale myslím si, že nemáte dobré argumenty.
      Lid už dneska levici nebo pravici trhat nebude.
      Pokud bude někoho trhat, pak je doba bilblická.
      Po ovoci poznáte je.
      A lid vidí kdo je jaký.
      Ta doba má jednu výhodu, nutí viditelné lidi, někam se jasně postavit.
      A tak máme vlastence- a kolaboranty.
      To je jediné rozdělení.
      A mainstrem se snaží zrovna tohle potlačit, ale ve skutečnosti tomu nahrává.
      Mainstream už lid více sjednocuje, než dělí, jejich vysněné průzkumy a falšené nálepky hltá čím dál méně lidí!

      • Kamil Mudra

       „Můj cíl je ten, aby stál vedle sebe názorový levičák a pravičák, proti nepřátelům českého státu.“
       To znamená že první krok by měl být: skončit s tím neustále zneužívaným dělením. Stejně to k ničemu není protože každý si dnes ty pojmy vykládá jinak.

       „K levici se kolaboranti přece hlásí.“
       Jedni k levici a druzí k pravici. Jak už jsi napsal – poznáš je jen po ovoci – ovšem pokud už dozrálo. Pokud je chceš poznat dřív, musíš sledovat jaké „sazeničky zalévají“.

       „A co skutečně jsou, do toho mi nic není, Petr nebo Pavel, kolaborant je prostě kolaborant.“
       Je dobře že chápeš, že na jménech nezáleží. Takže už zbývá jen se tím řídit do té doby než se vygeneruje nějaké pojmenování, které by všechny ty hajzlíky dokázalo v sobě zahrnout. Třeba jako se už uchytilo označení „šmejdi“ pro všelijaké podvodníky co okrádají důvěřivé lidi podvodnými nabídkami. Tobě to pálí tak zkus něco vymyslet. Já už nad tím přemýšlím delší dobu, ale zatím mne nic opravdu výstižného a snadno uchopitelného/obecně přijatelného nenapadlo.

       „Ta doba má jednu výhodu, nutí viditelné lidi, někam se jasně postavit.“
       A nebo také navyšuje u těch samých lidí snahu o přetvářku. Tím se stávají ještě hůře čitelnými.

       „No co, máte takový názor, ale myslím si, že nemáte dobré argumenty.“
       Jsem opačného mínění. Ty argumenty se mi jeví velmi dobré. Jen je třeba je vnímat méně impulsivně.

       „A tak máme vlastence – a kolaboranty.“
       Přesně tak. A protože se vyskytují ve vícero zájmových seskupeních než je jen „levice“ a „pravice“ a každý z nich má k tomuto svému postoji „přidružené“ ještě další vlastnosti a důvody, nevystačíme si s dělením na „pravici“ a „levici“. Naopak tohle dělení zkresluje orientaci ještě víc.

       „Mainstream už lid více sjednocuje, než dělí, jejich vysněné průzkumy a falešné nálepky hltá čím dál méně lidí!“
       Kéž by tomu tak bylo. On si spíše každý z toho sajrajtu vyhrábne něco pro sebe. Nedůvěra sice asi narůstá ale málo lidí má jasno v tom čemu nevěřit. A to ještě zbývá velký kus cesty k tomu aby si člověk ujasnil čemu věřit. Krátkodobě lze ještě rozeznat k čemu je vhodné se momentálně přiklonit a co podpořit v té které situaci. V tuhle chvíli např. Okamuru, Putina, Orbána… Ale vše probíhá tak rychle, že je obtížné odhadnout co se v co může překlopit či zvrtnout.

       „Nálepku dostanu tak jako tak, když na to přijde.“
       No, jediné co proti tomu můžeš dělat je snažit se aby nepřekryla tu kterou si nalepíš sám.

       • vittta

        Problém je ten, že mladý člověk, který je levičák, je zároveň sluníčkář.
        Takže ta Saxova teorie tak úplně na vodě nestojí.
        A i mnoho starších, to ty, nebo Kočka a jiní zdejší s levicovým srdcem jsou spíše vyjimka.
        Já nemůžu s každým člověkem mluvit, abych zjistil, jak smýšlí.
        Tak se právě dělají ty škatule.
        Takže bez ohledu na nálepky, já jsem už levici zavrhnul, levice je mrtvá.
        Velkokapitál levici zabil.

      • 2tttt

       Vy jste levičák?
       Proč by tedy Kamil nebo jiní lidé oklo měli být „levičáci“? Když se snažíte být slušný jste „levičák“? Nestačí v tom případě vidět jen to lidství?

  • Kamil Mudra

   Mnojo… Proč by Taras reagoval zde, když může svůj komentář vyvěsit na Terase coby článek? Kdyby páru upouštěl tady, pro domácí lokálku by mu už nezbyl tlak. :-)

 3. Rybka

  Shrnutí padesátiletého Kdyby:
  Snad v paralelní dimenzi
  jsme třetí cestu dali
  však v téhle naší, provařené
  v prdeli ryby vysazené
  již bříška ukázaly.

 4. Rybka

  U Jezevce jsem padla na pěknou báseň:

  Řehoní se dítko drze, učitelce v bledou líc,
  ať se jenom úča vzteká, ví, že vlastně nesmí nic!
  Učitelce v hlavě hučí, chvějí se jí kolena,
  když tu v umučené lebce bleskne veršík Erbena.

  „Pojď si proň, ty Polednice, pojď, vem si ho, upíra!“
  Když tu dveře ztichlé třídy, kostlivý hnát otvírá….
  Pod plachetkou – však to známe – příšera se zjeví tu,
  dříve rozjívené děti náhle stojí v zákrytu.

  „Dej sem dítě!“ zaburácí, „volala jsi, tady jsem!“
  „Volala jsem. Pročpak dítě? Víš co? Radši mě si vem!“
  Ty si sbalíš děsné dítko – horší přijdou do školy –
  a mne za zmizení žáka odbor školství osolí.

  Mne si vezmi, Polednice, konečně tak najdu klid!
  Kolegyně potvrdí ti, jak je těžké takhle žít.
  Ať se kde chce co chce šustne, kdo je vinen ze všech zel?
  Kdo je volán jako pucflek? Zcela jistě učitel!

  Když si páťák místo džusu dá pořádný rumu lok,
  na koho se ukazuje? Zanedbal to PEDAGOG!
  Když se dívka zfetovaná vrhá z okna jako cvok,
  v ruce láhev od čikuli… kdo je vinen? PEDAGOG!

  Když mládenci skotačiví vhodí chodce v říční tok,
  kdopak za to zvěrstvo může? Jen a pouze PEDAGOG!
  Že děťátko v třetí třídě pohačá si druhý rok,
  kdopak mu měl IQ zvýšit? Kdo to nezvlád´? PEDAGOG!

  Tak to vidíš, Polednice, škoda mluvit, hanba klít,
  proto radši mě si vezmi, ať mám jednou pro vždy klid.“
  Polednice hlavu skloní, slza z oka skane jí.
  Šeptá: „Nejsem kompetentní, zanech marných nadějí.“

  Na pozdrav svým strašným hnátem učitelce zakývá,
  chápe už, proč pro tu ženu není vůbec děsivá…