Něco o vlastenectví

Napsal sl-lopatnikov, překlad Janika, převzato odtud.

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s pojmem vlastenectví, je založen na teorii Modrého světa, s přihlédnutím k teorii komunismu.

Nejprve ke komunismu. Díky protisovětské propagandě lidé zcela zapomněli význam tohoto konceptu.

Podle definice komunismus je svět bez zlodějů, zejména bez vykořisťovatelů.

Tam, kde jsou zloději, je Modrý svět. Modrý svět je takový svět, který je vždy organizován v zájmu zlodějů. Viz například Ukrajina. A Rusko.

Jak se s touto situací vypořádá rozumný ne-zloděj?

Je zřejmé, že člověk ne-zloděj má zájem o ochranu vlasti před jakýmikoliv zloději. Je to jeho vlast a je pro něj cenná právě proto, že v ní nejsou legální zloději a proti nelegálním společnost bojuje.

Ne-zloděj může a měl by být v tomto smyslu vlastencem komunistické společnosti. Ale pokud neexistuje žádná taková společnost a svět je – Modrý, to znamená, že je rozdělen mezi klany zlodějů, co má potom člověk ne-zloděj dělat, když nemůže mluvit o zničení zlodějů a vytvoření společnosti bez nich? – V podmínkách Modrého světa je „vlastenectví“ ochrana území „svých“ zlodějů od „cizích“ zlodějů. Ale zloději nejsou košile. Žádní zloději nejsou „bližší tělu“ čestného člověka. Nejsou žádní „naši“ zloději, ani „cizí“ zloději. Jsou to jen zloději. Bez ohledu na území, etnický původ, náboženského vyznání, barvu pleti a další vnější znaky. A když si to uvědomíte, pak co je vám do jejich zlodějských bojů?

Existuje přísloví: „Páni (zloději) se perou, otrokům pačesy rvou“. No, tak nebuďte otrokem, odstupte stranou. Nechte pány rvát si vlasy. Nebo idioty, kteří nechápou, v čem je smysl jejich lásky k jejich „rodným zlodějům“. A ne-zloděj by si měl v podmínkách Modrého světa vybrat tu jeho část, kde jsou zloději co nejdále od něho, a pokud je to možné, co nejméně je krmit. A to je v souladu s pravdivým příslovím: „ryba hledá, kde je hlouběji a člověk je tam, kde je lépe.“ A lidem je lépe tam, kde nejsou zloději.

To je všechno, co má smysl říkat o vlastenectví. Břízky jsou samozřejmě dobrá věc, ale ne ve stejné láhvi s Jumaševy, Deripasky a nějakými Abramoviči. „Za vlast, za Jumaševa!“ – Není to zábavné.

 1. Janika

  K dnešnímu výročí jsem nechtěla nic psát – ale ten pan Lopatnikov jako kdyby o tom našem nabubřelém oslavování věděl a dal tuto pěknou úvahu, které jsem neodolala :-).
  Poslední odstavec by bylo vhodné pozměnit k našim podmínkám. „Za vlast, za Bakalu“, nebo… „Za vlast, za Babiše“?

 2. Janika

  Mimochodem, sleduji nabitý dnešní program prezidenta. A mám obavy, jak to zvládne. Já sama bych byla grogy už jen po tom dopoledni ve větru a dešti. A jako třešinka ho po předávání vyznamenání čeká pozdě večer debata na čt1. Kdo tenhle masakr zorganizoval, to by mě zajímalo.

 3. vittta

  On je vesměs problém definovat spíše zloděje.
  Zloděj je ten, kdo krade, a krádež je to, co je vymezeno zákonem, nebo to, co prokazatelně krádež je, tedy když někdo sebere něco, co evidentně není jeho?
  Věc je jasná v případě, kdy někdo někomu ukradne auto, ale i třeba králíka.
  Ale co když někdo vyveze ze země zisk, pomocí daňového ráje?
  Co když někdo dostane daňové prázdniny, a infrastrukturu zadarmo, a pak, když jsou potíže, nebo daňové prázdniny skončí, a v klidu odejde?
  Tyto problémy jsou možná málo závažné, a jen vyjímečně jim někdo věnuje nějakou zvláštní pozornost.
  Ale ve světle posledních diskuzí zde máme velice sofistikovanou krádež.
  Živnostnicko-podnikatelské parazitování na ostatních členech společnosti, což jsou ti poctiví, protože o nich se nemluví.
  Nebo dokonce už samotná existnece živnostencko-podnikatelkého stavu, který je popisován jako zlodějská organizace, do jejíchž řad jaksi dobrovolně vstupují ti nejodpornější z nás.
  Vlastně z vás, já jsem tam také, tedy jsem už mimo slušnou společnost, tím spíš, že používám vulgárních výrazů.
  To je vůbec zajímavý fenomén, už kolikrát jsem se zamýšlel na tím, proč je hovno vulgární, výkal slušný, a exkrement intelektuální.
  Všechny 3 výrazy popisují stejnou věc, která navíc je přirozená každému živému tvoru z fauny.
  Mohu pokračovat penisem či falusem- intelektuálni ukázka, pak pták, vocas, lidová buranská mluva, a vulgární výraz si doplňte sami.
  Samotný výraz „vulgární“ je sám o sobě zajímavý, protože jeho překlad je něco ve smyslu obecně rozšířený, lidový, což by přece nemělo vyvolávat nějaké zvláštní emoce.
  Ale vyvolává, především u politických oponentů, vulgární- a to ostudně- je například pan prezident, zatímco Bango, ten černej klud…(doplňte) je vysoce morálně hodnocen, oceněn cenami, a zván na Star dance, což je záležitost vysoce společenská.
  Dokonce i spojení Pussy Riot je normální, dokud to někdo nepřeloží jako kunda, a ten někdo není náš pan prezident.
  Tedy shrnuto, krádež je jasná, seberu věc, která není moje, a má svého vlastníka.
  To je porušení desatera a nehezký čin.
  Všemožné právní vychytávky nejsou přesně definovány, ale platí, že boháč „není blbej“ a jedná podle zákona, chudý živnostník je alespoň vyžírka, příživník, a tak.
  U vulgarismů- tedy slov, která sice vyjadřují běžné věci, ale někdo z nějkého záhadného důvodu označil je za nevhodná, záleží na tom, kdo je říká, ani ne tak kde, ale KDO.
  To samé jsou činy, považované za vulgární, soulož v pravoslavném chrámu kupříkladu nevykazuje žádné větší potíže, stejně jako produkce hry Naše násilí, vaše násilí, ale za to rozhovor dvou dělníků v hospodě, prokládaná mnoha efektními výrazy je odporná a primitivní, a obsah je VŽDY až na druhém místě.
  Viděl jsem jednou v nějakém cestopisu negerský kmen, kdy náčelník měl stříbrný nos- aby nedýchal stejný vzduch jako jeho poddaní.
  Poněkd primitivní- ale je to také řešení.
  U nás k tomu samého efektu stačí 2x hovno a 2x vysrat!
  Že jo Antimone?

  • Janika

   Zloděj je v tomto smyslu samozřejmě nejen vymezen zákonem. Ani náhodou ne živnostník, co se živí vlastní prací, toho bych za zloděje nepovažovala, ani kdyby přiměřeně šidil na daních (zdravím Tarase :-). Myslím, že pan Lopatnikov tím myslí především ty, co vykořisťují druhé lidi, co bohatnou z práce jiných, z jejich systematického okrádání.

   • vittta

    S tím souhlasím.
    A sleduj tohle:
    https://www.novinky.cz/ekonomika/487291-ovoce-zustava-na-stromech-nejsou-lidi.html
    V Německu zákonem proměnili zaměstnance ve vyžírky a parazity, aby zachránili úrodu jablek.
    U nás celníci kontrolují, aby zaměstnavatel řádně všechno odváděl, úroda je nezajímá.
    Jak levičácké.
    Ale mají to napsané nějak špatně, kontrolují zaměstnavatele, a v Německu osvobodili též zaměstnavatele.
    Přitom to přece platí zaměstnanci, no ne? (zdravím Tarase)

    • Ondřej

     zbavit brigádníka na 70 dnů odvodů je spíše humanitární čin (jedná se většinou o studenty co jim v září ještě nezačal semestr) a 9 EUR na hodinu je na brigádu slušné. Zkrátka dobrej voddil tohle Německo, vittto….

   • taras2

    Když někdo šidí na daních, je zloděj a má v trestním zákoníku svůj paragraf, s tím nehneš. Vždycky jsem uváděl daňové delikty živnostníků v kontrastu s delikty velkých korporací a státních úředníků, jako v mém posledním komentáři: živnostníci mají potenciál odvodů 50 miliard ročně, velké firmy mnoho set miliard navíc, státní úředníci rozkradou díky korupci do stovky miliard. Mluví se ale jenom o těch prvních protože vittta svým hrozným řevem neurotického lidoopa na živnostníky stáhnul pozornost. Tomu se říká kontraproduktivní jednání.

    • vittta

     Ty, uřvaný levičáku o ničem jiném jak živnostnících nepíšeš, nesváděj na mě nějaké stržení pozornosti.
     Tobě nikdy nešlo o buržousty, vždycky jsi ty a tvoji štváči jen plácali o kadeřnicích a zedníkách, a nic vás nesralo, že na živnostníky chce dupat oligarcha, který kdovíjak přišel k penězům.
     Hlavně druhým sebrat, a nikomu nedat, to je váš politický cíl.
     Mě děsně baví, jak tam píšeš, že PŘICHÁZÍME o nějaké prachy díky rovné dani.
     Ale to píšeš blbě, o to přichází někdo dost neuchopitelný, tedy stát.
     A ty si myslíš, že stát jsi ty, nebo jste to nějací vy, nebo kdo vlastně, ale stát jsem i já, touhle logikou.
     Můžeme si dát soutěž v dogmatismu, i tady, jestli majitelka nebude proti.
     Ani tvoje nejlevičákovatější fantasmagorie nikdy nepřekonají ty moje- a logika v nich bude stejná.
     Co jsi kdy postavil vlastníma rukama?
     Co jsi kdy udělal pro republiku?
     Kolik jsi dal do systému za ty roky, a kolik se ti z něj vrací?
     To aby sis nestěžoval na nízký důchod třeba.
     Moje labuť se mě ptala, kdo je ten „MY“ co o něco přijde, a o co přijde, tak jsem jí řekl, že když bude progresivní daň, a ona zaplatí o 1000 víc na daních, tak právě to bude ten její zisk, o těch 1000, co zaplatí, se vlastně bude mít lépe.
     Moc to nechápala, tyhle vaše závistivé sračky nikdo nechápe, a ty na ně odpovědět neumíš.
     Ale začaly se ti líbit Otomanovi statistiky, a víš proč?
     Protože to je jediný „důkaz“, že máš nějaký díl pravdy.
     To jsi dopadl, zfalšované a účelové statisticky jako důkaz pro tvá úderná tvrzení.
     A to jsi kdysi chtěl diskutovat s inteligentním pravičákem.
     Tvoje diskuze je typ „banana“, když nemám páru, vyhodím oponenta.
     Hele mě bych celkem pochopil, tys mě nikdy moc nemusel, bál ses, ale že zabanánuješ Blbíše, tos posral na třetí, to je trapas non+ ultra, zabanánoval jsi chlapa, co má domovský blog úplně jinde a k tobě nechodí, a urážel jsi ho ty.
     Normálně ses zbláznil, a já opět začínám chápat, proč jely tanky v r.1968, a proč jsou politici úplně mimo realitu.
     Kdybys tam byl ty, stát bys položil zu-grunt, jen proto, abys nemusel uznat, že jsi se v něčem mýlil.

     • blbíš

      Vyústěním tarasovy exhibice zákonitě vyústilo k jeho: “… škrtám vás, škrty, škrty, škrt z mé terasy“ … ale to jsem, vittto, už před dávnou dobou viděl také, dokonce na vlastní oči na divadle, ale tam to dělali s mnohem větší grácií a hlavně s humorem, který se tomu staříkovi na věčnost odešlým a něžným kocourem Helmutem vytratil a vystřídala ho jeho současná nerudná až zlá zapšklost!

      Nevěříte, tak posuďte:

      Šimek říká Nárožnému:
      Ten Sobota, to je jemnej člověk, to je citlivka, ten se neumí bránit. Na toho nemůžete řvát, jako třeba na Robbovou. S každým musíte jinak, buďte psycholog.
      Nárožný:
      Prosím vás, tohle si mi ještě nikdy nikdo nedovolil říct, psycholog, co mě urážíte? Tak se o něj postarejte vy sám, když jste tak chytrej. Já vám řeknu jenom jedno – že vy oba dva byste ještě prstíčkem hrabali, abych já na vás zakřičel. A víte, co teď udělám, to vám řeknu, to je hrozně jednoduchý, já Sobotu škrtám, já ho prostě škrtám, škrty, škrty, škrt!

      • blbíš

       z Janiky by měl pravděpodobně i taras radost – viz její:
       „Komentář čeká na schválení.“

      • vittta

       Nemůže tam mít zároveň Blbíše- a Otomana a též vitttu- a Otomana.
       Tak si prostě vybral Otomana, poněvač jeho argumenty jsou skvělé.
       Také je možné, že tam nemůže mít vitttu a Tarase, resp. Blbíše a Tarase.
       Nic méně Otoman se mu odvděčuje skvělými texty, které již všude na netu prezentoval 1000x a ani náhodou nemají 10 řádek 2x za den, od té doby, co ho Taras pochválil, jede Otoman na plné pecky.
       A Taras- reaguje.
       Někdo si může říci- no a co, tak reaguje, ale tak nějak když reagoval někdo jiný, jmenovitě já, bylo to dost špatné, kdysi jsem si myslel, že to je špatné, že vůbec ny ty bláboly reaguji, dneska už vím, že to bylo tím, že moje reakce byly jen sprosté cinty.
       Tam vůbec je svým způsobem zábava, například jsem se dočet, že tam, kam lišky chodí dávat dobrou noc, nejezdí pojízdná prodejna.
       Což je ale úspěch, protože tarasovcům se podařilo zlikvidovat alespoň jednoho parazita a vyžírku.
       Kuriozní je, že čtenář, který aktivně vystupoval proti EET, by dal na menší krámek dotaci, a za tu dotaci by příjemce musel dávat službu pojízdné prodejny.
       Proč ne, již dávno jsem si všiml, že moderní levice příjemce dotací přestává považovat za vyžírky a zloděje, zatímco kdyby podnikatel vozil žrádlo do odlehlých míst bez dotace, vyžírkou by rozhodně byl.
       Jinými slovy, kdyby podnikatel- provozovatel pojízdné prodejny, okradl stát na daních co rok o 15 000,- Kč, a platil minimální zdravotku, je to parazit, zatímco když na tu činnost dostane od státu co rok 200 000,- dotaci, je to skvělý člověk.
       Asi proto, že část nákladů, které by jinak musel zaplatit zákazník, platí takto stát, tedy ti pověstní MY, a když se to tak vezme, co je nám do nějaké samoty, ne?
       Tak zase nyní jsme MY ti MY, co můžeme ukázat prstem na vyžírku, a takto můžeme na sebe vzájemně ukazovat, doktor na kopáče kanálů, a kopáč kanálů na úředníka a ten zase na dělníka.
       Výsledek je ten, že pojízdná prodejna do obce nejezdí, zatímco kdyby nechali každého dýchat, třeba by i jezdila, ale takhle jim na to většina lidí z vysoka sere.
       To jsem se ovšem posunul opět do roviny pravičáka a tlachala nesmyslů, na které ani nemá cenu reagovat, protože to tak není, ale jak to je, nikdo nenapíše, a upřímně řečeno, ani to nikoho nezajímá.
       Jedni jsou rádi, že mají na koho ukazovat a druzí jsou spokojení, že se mohou na někoho z vysoka vysrat, ať si tam třeba chcípne („my to říkali“).
       A všichni vespolek se u toho mohou tvářit děsně spokojeně!

       • embecko

        „Výsledek je ten, že pojízdná prodejna do obce nejezdí, zatímco kdyby nechali každého dýchat, třeba by i jezdila“
        Vsiml jsem si, ze lide nakupuji hrozne objemy potrvain a navic veci, ktere jsou zbytecne- napr. balenou vodu, ovoce (kupujici s vlastnimi zahradkami), ruzne tatarky, majonezy a dipy a podobne. Pulka kosiku u bezneho zakaznika je zbytna.
        To souvisi s kulturni ulohou jidla, ale to ted nechme stranou…prodejna by sice jezdila, ale lide by ji ignorovali, protoze by to mela drazsi, nezli Lidl. Z vlastniho pozorovani: Duchodkyne sama na baraku si necha od sousedky privezt 50 kilo cukru z Penny po 7.- korunach za kilo a z nedostatku mista ho da na pudu. Po roce tam ma jeste 48 kilo, ale uz v, od mysi rozezranych a zadelanych pytlicich. A cukr se trousi vsude po pude a laka dalsi mysi. Tak to nahrabe do kyble a hodi na kompost.
        Rohliky a pecivo dtto- v predsini ma 2 pytle plne suchych rohliku a chleba. Vysvetluje to takto: „Zasadne jim jen cerstve rohliky, druhy den mi uz nechutnaji.“
        A to je duchodkyne, de fakto vydrzovana pribuznymi, kteri se ale chovaji uplne stejne. A podle meho to neni nijak vyjimecny pripad, spise pravidlo.
        Lide jako by nedokazali posoudit vahu reality, nejen ze plytvaji, ale, jak pises, 10x drazsi dotovany pocin jim prijde jako vyhodne gesto, zatimco „posouzeny“ pocin je pro ne neprijatelny (kupovat kolik potrebuji u soukromnika s vykalkulovanymi cenami).
        A to se prenasi i do politiky: Ani je nezajimaji vlastni zajmy, ale bud jestli je Zeman sprostej, anebo kdo ma kolik zisku.
        Ja u soucasne levice marne tapu o co ji vlastne jde a bohuzel dochazim k zaveru, ze jen o hlasy volicu, ktere lze utahnout na varenou nudli. Bojuje proti socialni nespravedlnosti, kterou sama zapricinila (boj se sestava jen z deklarace boje, anebo popisu nespravedlnosti). To myslim na vyssi, nezli komunalni urovni, tam na nejake hry cas nemaji.
        Tedy jako by chybelo pravidlo „podporujeme sveho serifa“ a to jak v zivnostenckem pripade, tak v politice.

       • embecko

        Mel jsem pro tebe odpoved, ale ceka na schvaleni…a ani ji nemuzu opravit, protoze netusim, kde se stala chyba…zkusim vymenit jedno komercni slovo- nazev a kdyz to neprojde, tak netusim…

        • embecko

         „Výsledek je ten, že pojízdná prodejna do obce nejezdí, zatímco kdyby nechali každého dýchat, třeba by i jezdila“
         Vsiml jsem si, ze lide nakupuji hrozne objemy potrvain a navic veci, ktere jsou zbytecne- napr. balenou vodu, ovoce (kupujici s vlastnimi zahradkami), ruzne tatarky, majonezy a dipy a podobne. Pulka kosiku u bezneho zakaznika je zbytna. To souvisi s kulturni ulohou jidla, ale to ted nechme stranou…prodejna by sice jezdila, ale lide by ji ignorovali, protoze by to mela drazsi, nezli hypermarket. Z vlastniho pozorovani: Duchodkyne sama na baraku si necha od sousedky privezt 50 kilo cukru z hypermarketu po 7.- korunach za kilo a z nedostatku mista ho da na pudu. Po roce tam ma jeste 48 kilo, ale uz v, od mysi rozezranych a zadelanych pytlicich. A cukr se trousi vsude po pude a laka dalsi mysi. Tak to nahrabe do kyble a hodi na kompost.
         Rohliky a pecivo dtto- v predsini ma 2 pytle plne suchych rohliku a chleba. Vysvetluje to takto: „Zasadne jim jen cerstve rohliky, druhy den mi uz nechutnaji.“
         A to je duchodkyne, de fakto vydrzovana pribuznymi, kteri se ale chovaji uplne stejne. A podle meho to neni nijak vyjimecny pripad, spise pravidlo.
         Lide jako by nedokazali posoudit vahu reality, nejen ze plytvaji, ale, jak pises, 10x drazsi dotovany pocin jim prijde jako vyhodne gesto, zatimco „posouzeny“ pocin je pro ne neprijatelny (kupovat kolik potrebuji u soukromnika s vykalkulovanymi cenami).
         A to se prenasi i do politiky: Ani je nezajimaji vlastni zajmy, ale bud jestli je Zeman sprostej, anebo kdo ma kolik zisku. Ja u soucasne levice marne tapu o co ji vlastne jde a bohuzel dochazim k zaveru, ze jen o hlasy volicu, ktere lze utahnout na varenou nudli. Bojuje proti socialni nespravedlnosti, kterou sama zapricinila (boj se sestava jen z deklarace boje, anebo popisu nespravedlnosti). To myslim na vyssi, nezli komunalni urovni, tam na nejake hry cas nemaji.
         Tedy jako by chybelo pravidlo „podporujeme sveho serifa“ a to jak v zivnostenckem pripade, tak v politice.

         • vittta

          Hele dej chudým chleba, a za chvíli ti ho omlátí o hlavu, ať si ho žereš sám že oni chtějí šunku.
          Tohle je důsledek přatlaku zboží, a slevy jsou zaměřeny na cílovou skupinu „chudý důchodce“, který celý život šetřil, a teď je šťastný, že může šetřit ještě víc, Bohužel už ovšem jen „šetřit“.
          To s tím cukrem jsem také viděl, bábu jsem si vychutnal, to je taková zákaznice, co se stala až mojí jakousi přítelkyní, dělal jsem jí už asi 3 střechy a stěhuju jí, když potebuje a tak.
          Nešetřil jsem pošklebky, ale ta měla na půdě snad 300 kilo, a jak ona byla zvyklá pořád něco zavářet, tak kupovala cukr v akci (měla právě na vesnici různá stavení s rybízy a jabloněmi a švestkami atd.) ale jak toho jsou plné kšefty, už to nikdo nežere, a nakonec se to pomalu nevyplatí ani trhat, jak to je laciné.
          To také je zhouba civilizace, ten přebytek…kdybys viděl těch jablek a hrušek, co se válí v příkopech, to si nedovedeš představit, ale JABLKA, žádné ptáčnice, to jsou kolikrát jablka jak kráva, šťáva z nich kape…
          Tolik bohatství, ale to není bohatství v penězích, že výkup je někde 70 háků, ale bohatsví jídla, vitamínů, šťávy, přírody, kultury…a tam to hnije po tisících tunách.
          A lidi raději koupí v Kauflandu za 40 pětky kilo koule bez chuti, nějaké navoskované z Itálie.
          Tohle nás nakonec položí, né negři, ale nadbytek nám otevře huby, že nepůjdou zavřít, jako nejdou zavřít Němčourům, takže přes ty držky nevidí ty negry!
          Ale u těhle pojízdných prodejen musíš mít fantazii, podle mě by tam šly spíš třeba chlebíčky, zákusky, pečivo…
          To je jak skládat hudbu, dobře vystihnout kšeft, to se musíš obchodníkem narodit, stejně jako hospodským, to nemůže dělat každý.
          To právě mě štve, že je ta buzerace, ale nejen EET, ale hygieny a buzerace, hodně lidí to odradí, vlastně bych nemohl jmenovat moc míst, kde jsem se v celé ČR normálně najedl, čuměj na tebe, nikdo k tobě nejde, pak přijdou s ukřivděným ksichtem, něco objednáš, to je obtěžuje, v hospodě 6 lidí, ale nestíhají….
          Pak držkují, že nejsou kšefty….dééébilové!
          V těch krámkách má hovno, nemá šajn o kšeftu,…ale to neměl ani šéf Špáru, když jsem se s ním bavil, byl úplně mimo, o by Češi kupovali a co ne, mentál, co patří do kanclu podepisovat papíry, a né řídit prodejnu.
          Když je někde pekař, nebo řezník, co za něco stojí, tak má narváno a dělá prachy, ale tomu zase levičáci závidí, jestli náhodou moc nevydělá, a jdou mu po krku.
          Darmo mluvit….

          • embecko

           „dobře vystihnout kšeft, to se musíš obchodníkem narodit, stejně jako hospodským, to nemůže dělat každý“
           To by si meli levicaci vytetovat na celo. Stale jsme u toho jejich formalismu, vyjadrenem v Tarasove obdivu k Faganovym hvezdnym diskusnim schopnostem. Stejne jako jim staci, kdyz se diskutuje slusne, tak si predstavuji, ze staci zadotovat prodejnu a dat do ni Vencu od Marusky a tim je to vyreseno.
           Neni vyreseno nic…slusna, ale prazdna diskuze lidi prestane bavit (jako je prestane bavit politika podobne smyslejici strany). A stejne tak nebudou lide nakupovat v kseftu, ktery vede nejaky trouba, nechapajici o co jde.
           A levice je v hajzlu…jinak, nez slusne a prazdne diskutovat nechce, protoze by ji to urazelo a podryvalo jeji ideje a produktivniho poskytovatele sluzeb a obchodu odmita, protoze ten nerestne vykoristuje jejich chranence, proletare (a ted i Cloveka i s jeho Lidstvim).
           Ze je pak Clovek i s Lidstvim naprdnutej, protoze ho nikdo neposloucha a zradlo je rok od roku drazsi, to je uz nezajima a navic jsou urazeni, ze Clovek neprojevuje vdek a stavi se k levici zady. (Pak to svadi na spatnou praci s kadry a s medii.)

          • blbíš

           … k té hvězdné diskusi jsem se také onehdy s nadšením přitočil, Saxi, protože Ondřejem nahozené téma bylo tak neskutečně pitomé, že jsem prostě neodolal!

           Snad proto, aby ta gosudarem provedená jatka nebyla tak úplně plná krve, tak někde tady (snad poprvé) pochválil Ondřeje za jeho konstruktivní šavlové tance se statistickými údaji v jím vedených diskusích, kde ale Ondřej dál do nich zamotává naprosto nesouvisející témata, jako např., …“ kterak a proč si Češky berou muže ze Západu…“. Protože miluji srandu, nadšeně jsem přiživoval jeho argumentační úsilí přihlouplými poznámkami až tak, že už to nevydržela Rybka a málem mi do toho hodila vidle, neb s ženskou jízlivostí nás odkázala na velryby, čehož si naštěstí Ondřej ve svém usilovném kopírování statistických údajů nestačil všimnout, takže s dál sobě vlastní zarputilostí se pohroužel do svého obvyklého inteligentního pitoma, za což jsem ale já dostal od stařičkého gosudara banána (mimo jiné)! Že prý…“zkresluju a falšuji význam jeho komentářů…, když jsem za to Ondřejovské usilovné Ctrl+C+V jízlivě připsal , že …“ Ondřej je argumentační hvězda, ale neuvedl jsem, že na to má copyright pouze taras, neb takto se taras speciálně vyjadřuje, aby každému tady bylo naprosto jasné, jak neskutečně nízko si u něho stojí vittta v porovnání s Ondřejem. Já si ale naopak myslím, že jsem prdlajs zkresloval, protože na té celé neskutečné blbosti o vdavkách chtivých Češek se dle mého nedůležitého názoru nedalo v žádném případě nic zkreslovat, natož zfalšovat, jak to bylo neskutečně Ondřejovsky praštěné.

          • vittta

           Chápeš co chci sdělit naprosto přesně, ale zoufalé je, že to tady chápe 5 lidí, a ostatní mi cpou osobní důvody a jiné povrchnosti a nějaký vůl se mě u Tarase zeptá, jestli je negryně také ženská, a pak už to je bezpředmětné,protože jsem byl eliminován.
           Co asi jako chtěl slyšet, že jsem hulvát a prase, a že mě tím dotazem děsně dostal.

          • vittta

           Nesmí tam být jméno faganovo v originále, Blbíši.
           Mrkněte, zda tam není.

          • blbíš

           … je, ale nemrknu, tohle mi za to ani omylem nestojí!

          • vittta

           Hoďte to k Panu Bavorovi, co je to za text, Blbíši.

         • vittta

          Nemáš tam Otomana?
          Nebo že by nějaká konspirace?
          U Pana Bavora je případně volno a zájem o úderné, a vlastenecky laděné diskutéry!
          Ale Janika byla v klidu a zdála se spokojená, nechce se mi věřit, že by dělala nějaké změny, a už vůbec se mi nezdá, že by je udělala, aniž by dala vědět.

       • čtenář

        vittto,
        přečtěte si ještě jednou co jsem napsal,tato myšlenka v tom nebyla ani omylem.

        „Kuriozní je, že čtenář, který aktivně vystupoval proti EET, by dal na menší krámek dotaci, a za tu dotaci by příjemce musel dávat službu pojízdné prodejny.“

        • vittta

         To nebylo proti vám, Čtenáři, zase v tom nehledejte, co tam není.
         Vy mu máte vytmavit, že sám živnostníky chce rušit, a né mu navrhovat dotace.
         Každý si musí udělat jasno, co chce.
         Buď chce co nejvíc služeb, ale pak musí podporovat volnost a zjednodušení podnikání, a nebo chce buzeraci a daně jako kráva, ale pak ať si jede vlakem do Kauflandu!

         • čtenář

          vittto,
          já jsem mu žádné dotace nenavrhoval,nepozorně čtete,jinak si totiž neumím vysvětlit že to nechápete.

          Taras uvedl,že vláda kapitalistů nebude dotovat pojízdnou prodejnu,já jsem reagoval slovy,že pojízdné prodejny jsou dotovány i dnes.
          a uvedl jsem družstvo COOP,které je v poslední době stále častěji slyšet na téma,že by stát(kraje,obce) měly více dotovat vesnické prodejny(kamenné).
          a já jen mám názor ten,že když by stát měl více dotovat kamenné vesnické prodejny,což se nepochybně stane,tak jen za podmínek zřízení i těch pojízdných prodejen,které se k té kamenné prodejně vztahují.

          a vittto zjistěte si souvislosti Coop-Stehno-registrační pokladny-živnostníci.
          pochopíte proč jsem napsal to co jsem napsal.

          • vittta

           Zkuste mi to vysvětlit.
           Já jsem to pochopil tak, že živnostníci vadí, ale dotace úplně na všechno nevadí, ale vy jste v tom hrál okrajovou roli, to spíš mířilo na Tarase a jeho kastu, použil jsem to jako dobrý podmět, chcete li, a udivilo mě u toho, že vlastně tak trochu s Tarasem souhlasíte, že jako jsou i mezi živnostníky idioti.
           Ale už mi bylo vyčteno, že jsem to já, kdo o živnostnících pořád mluví, a že to beru osobně, a nikdo jiný o nich, zdá se, nemluví, takže o tom nechci mluvit ani já, neb je to téma nezajímavé a jak jsem už uvedl, jen osobního rázu.
           Ať si dotují koho chtějí a EETizují také koho chtějí.
           Snad se tarasovci dočkají svých nemocnic a vyšších důchodů, hasiči svých nových vozů, umírající svých hospiců, a zaměstnanci lepšího ošetření, když budou živnostníci víc platit.
           Mě je to na háku.

          • čtenář

           Stehno je předseda a ještě před narozením Babiše a EET prosazoval zavedení registračních pokladen.

           patří do této sestavy Mládek-Středula-Štěch-Babiš.

          • čtenář

           a snad si z toho nebudete dělat těžkou hlavu,že vám od někoho bylo něco vyčteno,ode mě to nebylo.

           a právě nyní je nutno do toho kopat čím dál častěji,když se začíná ve STATISTICE ukazovat jak byly ty sliby o vyšších výběrech nadhodnocené.

           P.S.: a jak jste psal níže,nic si nekupujte,jestliže neberete hotovost tak se vás žádná eet netýká,proč nechat někoho snadno vydělat za nákup zbytečné mašinky,to bych považoval za úlet.

          • vittta

           A-ha, tak to je soubor snů.
           Ti mají takové sny, čtenáři, že když jako vymáčkou z živnostníků 50 000 000 000, tak už si plánují, co za ně bude.
           Místo aby nalézali řešení nějakých situací, jak snížit cenu práce, jak podpořit ČESKÉ podnikatele podobnými pobídkami, jako ty cizí, nebo jak si došlápnout na lichváře, tak přemýšlejí, o iluzi 50 000 000 000, jak by to všechno fungovalo, kdyby je měli.
           Oni je nikdy ale ve skutečnosti neměli, byly to státní prachy, které se jen přelily z jedné kolonky do druhé.
           To mě vždycky zajímalo, kdo to vymyslel, to dodnes funguje tak, že někdo dostane peníze, a když je nevyčerpá, tak další rok dostane méně.
           Tak na podzim přemýšlejí, za co by to utratili, a jsou zoufalí, když na to nemohou přijít, a tak utrácejí za nesmysly, jen aby proboha nic nevrátili a další rok by je nezkrouhli.
           Nemají motivaci šetřit, a také nemají motivaci udržovat…to je marný, to „jim“ stejně nezpálí…

          • čtenář

           50miliard je jen sen a hodně divoký,to jsem se tarasovi snažil vysvětlit.
           k takovému cíli se jen přiblížit by bylo potřeba vrátit výdajové paušály před rok 2005 a ještě zavést znovu progresivní daň.
           a ani tak by se ten výběrčí nedokázal přiblížit ani k 25miliardám.

           a jak jistě uznáte alespoň vy,tak na předložení návrhu ke zrušení výdajových paušalů ve vládě žádný hrdina nesedí.přece nebudou ubližovat těm „živnostníkům“,kterým se výdajové paušály vyplatí nejvíce,těm co za ně politicky kopou ohledně eet,to by tak hrálo aby šli sami proti sobě.

          • vittta

           Myslím, že to bude povinné.
           O to samozřejmě také jde, o ty prachy za ten servis EET.
           A příznivce EET a buzerací žádné statisticky nezajímají, nikoho to nezajímá, však jste četl Tarase, POTENCIÁL je 50 000 000 000!!!
           Pro ně je důležitý potenciál, jinými slovy iluze, než realita.
           Ale pak ať také nesou následky.
           Chtějí ekologii?
           Nakonec to bude jejich auto, co nepustí někam do centra, když 2x za rok někam vyrazí.
           Chtějí bezpečnost?
           To oni budou platit pokuty, a jezdit 70 nebo dokonce 50 na přehledných úsecích.
           Chtějí EET?
           To oni budou chodit na výslechy na berňák, kolik utratili za svatební hostiny a budou muset mít v kapse účentku pod sankcemi.

          • čtenář

           je možné že těm 50miliardám taras věří,ale ono ho to snad částečně přejde až budou zveřejněny výběry za rok 2018.

           škoda jen,že ta 3. a 4. vlna EET nazačala platit už letos,otevřely by se mu oči už v roce 2020.

          • vittta

           Nepřejde, čtenáři.
           To není věc pochopení, ale víra.
           Taras není blbec, dokáže si dát 2 a 2 dohromady.
           Že to v tomto případě nedělá není tím, že by nechápal.
           On prostě věří.
           Nechal se oblbnout tím, čím jindy pohrdá- účelovými statistikami.
           A víte proč?
           Protože mu potvrzovaly jeho třídní pohled na věc.
           Nechtějte po lidech víc, než od nich můžete dostat.
           A není vhodné je za to nějak zavrhovat, protože tak to prostě je.
           Buďme rádi, že Taras není na místě, kde by mohl aplikovat své názory do praxe.
           Byl by čím dál tvrdší, jak by se nepotvrzovala jeho víra.
           „Někde tam těch 50 mld musí být!!!“
           Co dělají sluníčka?
           Myslíte že nevidí, kam to dopracovali?
           Ale vidí, jenže si říkají:
           „Lidé jsou si přece rovni, rasy neexistují, když je dobře vychováme, budou jako my“.
           A jak jako my čím dál víc nejsou, tak je čím dál víc vychovávají, dávají jim úlevy a prebendy a furt nejsou jak my, až začali vychovávat nás.
           A nefunguje to, „nás“ (svoje občany) sice do určité míry vychovali, ale ti negři stejně nejsou jako oni, a tak hledají nepřátele, xenofoby a rasisty a pak je budou kriminalizovat a nakonec zabíjet, a negři stejně nebudou jak oni, ale za to oni už budou jako ti negři, protože oni to nechávají plynout, nikoho nevychovávají, a nic nečekají.
           Je to víra, forma náboženství, není to ničím podepřeno, nemá to ani logiku- a přeci se z toho stalo na západ od nás dogma, styl života.
           Tak můžeme dopadnout i my, nenáviděná kasta „bývalých“ vyžírek, rozkulačí nás, ale nic jim to nepřinese…..

          • čtenář

           vittto
           všichni tři snad v něco věříme.
           taras v těch 50miliard.
           já v to,že se mu jednou otevřou oči.
           věřím i v to,že vy věříte jak ta vaše kritika eet dopadne na úrodnou půdu.

           já nikoho nebudu zavrhovat za víru,i kdybych mezi ty věřící nepatřil.

           do zveřejnění statistiky výběru za rok 2018 už není tak dlouhá doba,tak si počkáme.

          • čtenář

           jo a vittto,
           toto jsem vám ještě chtěl napsat,protože to potvrzuje vaši logiku.
           pohrabejte se v těch statistikách,jsou tam zajímavá čísla,kterých si prozatím nikdo nevšímá.
           např. DPPO za rok 2017:162miliard oproti roku 2008:173miliard

           to až jednomu zůstává rozum stát nad tím jak za pravicové vlády bez EET a kontrolního hlášení mohl být vyšší výběr než nyní.

          • taras2

           Vittta a čtenář: nic mi není vzdálenější než víra. Nerozeznáváte potenciál výběru daní od OSVČ a jeho reálnou možnost, skutečné inkaso. Potencionálu bychom se přiblížili, kdyby za každým živnostníkem stál úředník z berňáku s klackem. Reálný výběr je těch šestadvacet miliard z roku 2006, ke kterému bychom se dostali odbouráním všech výhod, které OSVČ nasypaly pravicové vlády. No a pak také zrušením papírových peněz, úplným přechodem na elektronické placení v obchodu a službách, kdy živnostník nedosáhne na jiné peníze než na ty, které bude mít v bance a tam se dostanou zase jenom elektronickým inkasem od zákazníka. Jednou k tomu dojde, a pak budete moci podvádět jenom tak, že by vám zákazníci místo placení nabízeli sexuální služby nebo hrnec se sádlem.

          • vittta

           Kape z tebe nenávist, která nakonec přivede do neštěstí všechny, Tarasi.
           Když se zruší oběživo, tobě už o nic nepůjde, bereš důchod, a nic neumíš, co bys mohl někomu prodat – a más na salámu.
           Ale co když nějaký zaměstnanec bude chtít něco udělat sousedovi na černo, za nějakou slušnou cenu?
           Já vím, nemá se to, ale znáš to, dobrý soused je něco jako dobrá manželka.
           Soused -zaměstnanec- si bude holt muset pozvat živnostníka, a ten ovšem bude dělat za úplně jiný peníz.
           A někomu prodat švestky ze svého stromu, nebo někomu třeba prodat dobrou, domácí zavařeninu.
           Jasně, zavařeninu si může každý koupit v Kauflandu, slyšíš to, levičácký Tarasi?
           Slyšíš, jak ti buržoust tleská?
           Když totiž velkokapitalista postaví kilometr dálnice za miliardu, je všechno OK, protože to prošlo soutěží a ze všeho je řádně placeno, i když si o té soutěži můžeš myslet lecos.
           Když Kaufland prodává jablka za 40 a naši lidé nemohou sehnat česáče, protože je práce drahá, tak je to také legální.
           Celý kapitalismus je legální.
           Dobře poslouchej, Tarasi kapouš ti tleská, a nejen to, směje se, směje se, až se za břicho popadá!!!
           Jenom dělníkovi nakonec stejně zmrzne usměv na ksichtu, to ti chudí to zaplatí, i ty, ovšem že i já, protože ani nejsem bohatý.
           Už nikdy nebudeš mít větší reálný důchod, i kdyby z živnostníků vyrazili 100 000 000 000, NIKDY, ti reálně nepřidají, i kdyby ti smrkli pár stovek, ba tisíc.
           A nejen ty, ŽÁDNÝ důchodce nebude mít nikdy reálně víc jak mají dneska, ani já, ani čtenář, nikdo!
           Slyšíš?
           Kapouš se směje, – a tleská!

          • vittta

           Prober se už, bratře chudáku, bratře Čechu, bratře člověče!
           Stůj s námi- protože to my jsme tvůj národ, přes všechny svoje chyby!
           Ty ale stojíš proti nám- s nimi.
           Proti nám všem, i proti sobě samotnému.

          • čtenář

           tarasi,
           vypadá to na dobrý začátek,už začínáte akceptovat moje argumenty
           až někdy nějaká vláda odbourá všechny výhody,které OSVČ nasypala Paroubkova vláda a následující vlády to dosypaly.

           to jsou moje slova.to že nepovažujete za viníka i toho Paroubka(třeba je to pravice) je vedlejší.

           očekávaný výběr vlastně nemůže nikdy dosáhnout už ani těch 26miliard,na tom se také shodneme,je to jen potenciál.
           náklady na úředníky s klacky by převýšily výběr,takže tudy cesta nevede a zrušení papírových peněz by se ani vám nelíbilo.

           ale souhlasím s tím,že jednou k tomu dojde.
           nevadilo by mi ani kdyby k tomu došlo už od příštího týdne.
           alespoň bychom nemuseli jako maloobchodníci platit dodavatelům za zboží v hotovosti.

           ale je pravda,že tento krok,zrušení hotovosti,by zvýšil výběr daně z příjmu okamžitě,spadly by do něj i živnostenské profese které jsou momentálně od daně z příjmu osvobozeny,není to ale profese „prodej hrnců se sádlem“.

          • embecko

           „pak budete moci podvádět jenom tak, že by vám zákazníci místo placení nabízeli sexuální služby“
           Tos ale „vyhody“ plosnych bezhotovostnich plateb pochopil uplne naopak, tarasi, naopak, po jejich zavedeni ma vittta se sexem na rozpalene strese utrum, jak by totiz ucetne zduvodnil sice nakoupeny, ale uz nevyuctovany material? Kdyz vsechny platby a prijmy a to za vse, i za sebemensi prkotinu, se budou sbihat a automaticky provnavat financovi na stole, primo pred jeho ocima? Taktez konci veskera sousedska vypomoc za drobny peniz a jakekoliv diskrece (od slova diskretni, skrze diskreci si platime to, ze hospodsky, a dalsi, neposlouchaji co si rikame). Soused by ti rad pomohl s odvozem baliku na postu, ale co za to? Sadlo neji, po svestkach ho chyta zlucnik a o sex bez sadla a svestek nema zajem.
           Jinak je to ale zakonity krok- levice se, kdyz se ji nedari, zacne vzdycky rozvzpominat na sve kolektivisticko- totalitni koreny.
           Ted v souladu s lobisty zavede arabstinu, zrusi penize a nakonec nam pod kuzi soupne cip, aby vedela, jestli delame vse v souladu s doporucenimi o pohybu (zda- li nahodou nesoupas nohama v reviru chranene mocopudky polehavajici).

          • 2tttt

           „úplným přechodem na elektronické placení“
           Dětem odumírá část mozku odpovědná za socializaci, protože ji netrénují díky předávkování virtuálním světem.
           Mezi lidmi se šíří finanční negramotnost, protože dostali platební karty, půjčky, které nemusí vracet, beznaděj a osobní bankrot.
           Co si myslíte, že se stane, až přestanou mít pojem o ceně, času a práce?
           BTW.
           Již nyní, díky křivení vztahů a zastírání cen většina lidí nezná hodnotu a důsledky „pokročilých“ technologií.
           Část nové generace nemá pojem, odkud se bere mléko a nezná cyklus „zrodu a zániku“ například obyčejného rohlíku.
           Komu asi bude ku prospěchu nevědomost davu, pokud know-how a technologie drží 1% asociálních jedinců?

          • vittta

           Zajímavá myšlenka.
           Taras jí podporuje ze závisti, a nad důsledky se nezamýšlí.
           Chce jen vytěžit OSVČ.
           Že u toho vytěží i všechny ostatní ho nezajímá.
           Osobně jsem se s tím už setkal.
           Když jsem platil kartou, dcera to nevnímala jako skutečné placení, zatímco peníze prostě zmizely za nějaké zboží, a placení to bylo.
           Má to dopad i na dospělé, do hracích automatů se také hraje o čísílka, a čas od času se tam hodí bankovka.
           To samé u virtuálního sázení.
           Vede to v důsledku k finanční lehkomyslnosti, což může být i důvod tlaku, který na virtuální placení je obecně, to jsou třeba ty kreditní karty a tyhle vymoženosti.
           Jsem rád, že vy to slyšíte- jak se Tarsovi kapouš směje!

    • vittta

     A těch 50 miliard ročně jsem ti už snadno vyvrátil, nemáš vůbec tušení, jak došlo k tomu, že je mohli zaplatit, protože ses v tom prostředí nikdy ani nerozhlédl.
     Proto také říkáš „potenciál“, škoda že netvrdíš, že zdroje tu jsou, abyste mohli stavět nové nemocnice, že jo.
     Dokázali jste hovno jako každý jiný, i s tou progresivní daní.
     Zaměstnanci budou hýkat nadšením, až jim zvýšíte daně, to oni jsou proti levici bezmocní.
     Můžete jim pak říci, že jim postavíte nové nemocnice, ale že zatím přechodně zrušíte v obcích zubaře a doktory a ordinace, poněvač jsou to zloději a příživníci.
     Nebo nás zrušte úplně a ten daňový potenciál bude třeba 100 000 000 000, kdo ví?

      • vittta

       To je dobrý a pádný argument.
       Teď jsi mě přesvědčil, že jsem živnostenská vyžírka!
       Samozřejmě k tomu byly potřeba i Otomanovy statistiky.

       • embecko

        Jo, schopnost argumentovat, bez toho se pred tarasem neobejdes :o)
        Puvodne jsem myslel, ze si Taras s Faganovou schopnosti korektni argumentace a predkladanim faktu dela srandu, ale v minulem clanku mne vyvedl z omylu:
        „„Proti tobě (proti vitttovi) je Ondřej argumentační hvězda.“. Což je nepochybně pravda, Ondřej argumentuje a cituje zdroje a statistiky, byť někdy účelově vybírané, kdežto vittta ze sebe tlačí nesmysly, dojmy a afektované sprosťárny.“
        Dneka je to tu same zklamani…nejdrive osvobozeni skrze ztratu vlasti, ted zas Taras s hysterickou argumentaci (kdyby alespon uvedl zdroj, nedbalka jeden)…

     • Alva

      vittto a ostatní,
      myslím, že hlavní problém není v tom, jestli někdo krade víc nebo míň – problém je v zákonech a jejich dodržování.
      Nerozumím jednomu a to bych ráda, kdyby mi někdo dokázal vysvětlit.
      Každý kdo aspoň někdy sleduje Kauzy Jaromíra Soukupa na Barrandově ví, že tam detailně rozebírá ty největší megakrádeže a to od aktérů přes podivné vazby na podivné lidí a podivné firmy. Pokud něco takového vysledoval J. Soukup, proč to nemohou udělat příslušné kriminální složky. A pokud to z nějakých neznámých důvodů neumí vysledovat – Jaromír Soukup ty informace má a dává je každému k dispozici.
      A ptám se – proč státní aparát nezakročí? Proč si (nemá-li je) nevytvoří nástroje pro postihování a hlavně předcházení takovým megatunelům a proč ty zákony neuplatňuje. Od čeho je potom máme?
      Takhle se všichni handrkují o stovky a tisíce zatímco stamiliardy odtékají do nenávratna.

      • vittta

       Ale jistě Alvo, to tady (skoro) všichni víme.
       O to mi přijde divnější, když se někdo hrabe vytrvale v malém živnostenském hovínku, a na velkou žumpu si ani nevzpomene, jak je zaujat tím hovínkem.

       • kočka šklíba

        No upřímně, Vy se v malém živnostenském h….u také hrabete docela rád ne? Alespoň to tak vypadá.

        • vittta

         Vy jste to někdy ode mne slyšela, dokud nevznikla ta aféra, jací jsme parazité a vyžírky a zloději?
         Já ani o negrech ještě před 4 lety nepsal.
         Já nejsem stylem iniciátor, já reaguji na podměty.
         Ovšem- důsledně.

         • kočka šklíba

          No dobře ale v poslední době se téměř ničemu jinému na blogu nevěnujete, ale tak je to Vaše věc. Ale přiznám se, že už to začínám přeskakovat. Já chápu, že se Vás to úzce týká, ale přece jen čeho je moc, toho je příliš.

          • vittta

           To je ta chyba, právě.
           Kvůli tomu, že se mě to týká, to rozhodně nepíšu, abych řekl pravdu, tak to hlavně píšu proto, aby lidem došlo, že se to týká daleko víc jich, než nás, živnostníků.
           Aby byli lidé v obraze.
           Nic méně mohu se klasicky upsat, a vysvětluji to podrobně, a výseldek je ten, že mě je podsouváno, že to beru osobně.
           Přitom je mi srdečně na háku, jestli mnou někdo opovrhuje, nebo mě má za vyžírku, dostatečně jsem se naposlouchal keců, že jsem komunista nebo pro změnu nacista…tyhle věci mě fakt nerozhodí.
           To je podlehnutí manipulaci, protože právě manipulátoři se snaží lidem nacpat do hlav, že živnostník se proto brání a držkuje, že se ho to týká a že nechce platit (kdo asi z nich chce platit daně, tedy z těch, co nejsou živnostníci, toho bych fakt chtěl vidět), a že chce být vyžírka atd..atd..atd..
           Přitom vy přece dobře víte, že já bojuji za národ, ne za nějakou konkrétní kastu, a národ je muž a žena, a od kojence po důchodce, a od kopáče po akademika úplně každý, vyjma sluníčkových dementů, kteří jsou jak vši v našem kožichu, a nejvíce se jim hodí, když se vzájemně co nejvíc hádáme!

       • taras2

        „když se někdo hrabe vytrvale v malém živnostenském hovínku“ – v tom se hrabeš hlavně ty, protože se ti nechce platit daně, to je to celé! Když vám někdo trochu znemožní okrádat společnost (EET), tak vřeštíte (živnostníci) jak paviáni. To „hovínko“ o které okrádáte společnost má rozměr několika desítek miliard korun ročně, což by vyřešilo dost problémů (pak ale zase začnete ryčet, že to úředníci rozkradou). Stokrát jsem už napsal, že korporace okrádají stát o stovky miliard, ty ale budeš pořád žvanit o tom, že se vidí jenom živnostníci. Nejsi v normě.

        • vittta

         A ty bys chtěl zase větší důchod, kdo by nechtěl víc peněz?
         Ale chtít je jedna věc, a realita druhá.
         Ty jsi za celou dobu nepochopil, že EET je ekonomický nesmysl.
         EET nemůže donutit nikoho platit vyšší daně, alespoň ne co se řemesel týká.
         Až já budu mít EET, tak jediné, co to pro mě bude znamenat, bude že budu muset koupit tu mašinku a k tomu ten softvér a platit každý měsíc za provoz.
         Za celou dobu, co to budu mít, tím neproběhne jediná platba.
         Já dělám na faktury, víš?
         Ty furt mě předhazuješ, že JÁ jsem ten, kdo zapláče a bude víc platit, a někdy k tomu tak mimochodem dodáš, že bys ten příjemce měl být ty, jako důchodce.
         Já ale nezapláču, mě se to naprosto netýká, já jen poukazuji na nesmyslnost tohoto projektu, protože nakonec to kamaráde může dopadnout tak, že budu JÁ- ale i TY, muset nosit v kapse účtenku od dvou housek a 20 deka vlašáku celý týden, jinak zaplatíme OBA pokutu do 200 000 korun.
         Aby nějaký pičus MUSEL ty účtenky fakt tisknout.
         Jenže na tohle nemyslíš, ty Ainštajne, važ si svobody, dokud jí máš, budeš to nakoec ty, kdo to odsere nejvíc!

   • 2tttt

    „myslí především ty, co vykořisťují druhé“
    A co ti, co „vykořisťují“ „přiměřeným šizením“?
    BTW.
    Co je to „přiměřené šizení“? Jeden mrtvý za pětiletku a 100 miliónů ročně? Nebo jeden bezdomovec a pár jeho tisíc?

 4. astraustralia

  Vlastenectvi take i jako ochrana pred cizim zlodejem, ano,
  ale je to prilis jednostranny pohled.
  Vlastenectvi obecneji je vymezeni se od vseho nepratelsky ciziho
  jako potreba hledat neco co lidi sjednocuje a spojuje.

  Homosapiens vzdy hledal pocit bezpeci a bude i nadale, je to zakon Prirody.
  Vlastenectvi ho nijak neohrozuje, k nicemu nenuti jako ruzne ismy, jako v posledni dobe multiculti a nove pohledy na zivot a svet.
  Proto charakterizovat vlastenectvi jen jako ochranu pred cizim zlodejem vnimam jako pokus rikat lidem ze to je jen dalsi projev myslenkove nedostatecnosti je jen pokus vlastenectvi pospinit a udelat z vlastencu hlupaky.
  I jako lidi co si nevidi dal nez na spicku sveho nosu.
  Ze neni rozdilu mezi narodnim a nadnarodnim panem a vykoristovatelem je vudci argument pro zbytecnost a nefunkcnost vlastenectvi!
  Ze pry vlastenectvi je prezity vyraz, ze uz ne stat jako vlast, kdyz spravne je cela Zemekoule jako vlast a tim ze se pojem vlastenectvi stava zbytecnym neb je to pojem vymezujici se jedne skupiny od jine.
  Pak zrusme pojem rodiny jako neco co provazi cloveka po celou dobu jeho existence
  Take cely rod se vymezoval, proto zrusit
  Vysi jednotkou byl cely kmen- take se vymezoval a necim odlisoval – proto zrusit
  V poslednich staletich „vynalezen“ narod . Zrusit !
  Vse co se nejak odlisuje je spatne, ZRUSIT !
  Na zaver pak zrusit i slovo nepritel.
  Bohuzel dobrotusove nejak postradaji schopnost vnimat ze nepritele necini nepritelem prislusnost k tomu ci onomu NARODU, ale kazdy ten kdo NE DOBRO tedy ZLO jinemu cini a proti tomu se vzdy bude clovek branit.
  Treba i tim ze se prikloni k mensimu zlu, kdyz jinou volbu nema.
  Proto dnes jde s Babisem proti Bakalovi,
  v Rusku s mene nenazranym oligarchou pri tomu bezohlednemu.
  Proto dnes nechavaji rozesrat cely svet, aby pak nabidli svoji vizi svetovlady a poradku :-(
  Lid bez vlasti bude mnohem snadneji ovladatelny a o to predevsim jde!
  howk

  • Janika

   Astře, já ten Váš komentář pročítám, s něčím souhlasím, ale ten Váš závěr, že lidé bez vlasti budou snadněji ovladatelní, to nevím. Nemohlo by to platit i naopak, že „vlast“ je nástrojem k ovládání? Kdo by si troufnul nejít do boje, když se mu mává před nosem heslem „za vlast“, i když je to ve skutečnosti „za oligarchy“ ?

   • kočka šklíba

    Na tom něco je, tedy v dnešní době. Myslím, že v minulosti to tak nebylo a plyne to právě z toho, že nyní se máme cítit právě na prvním místě jako Evropané. A mladí to tak asi často i cítí.

    • 2tttt

     „na prvním místě jako Evropané“
     Zde je jedna z odpovědí:
     http://www.psp.cz/sqw/cms.sqw?z=5384 (od cca 01:09:00 – mp3)
     – přibližně půlhodinová přednáška prof. Koukolíka na aktuální téma (Poslanecká sněmovna – 30.04.2013)

     K vazbě mezi matkou a dítětem je nutné ještě dodat:
     Defektní vazba mezi matkou a dítětem má vliv na M-skóre (machiavellismus). Čím je M-skóre vyšší, tím méně je pro jedince důležitá loajalita (partnerská, sociální atd.) Výsledkem může být i pocit „euroobčana“ nebo „světoobčana“, „přítele všech se všemi na světě“ a v konečném důsledku neschopnost vazby (loajality) S KÝMKOLI.
     Z hlediska vývoje jde o defekt.

   • embecko

    Samozrejme, ze budou lepe ovladatelni…potulni androidi bez korenu, bez rodiny, bez pratel a pouze s prilezitostnymi znamymi jsou skveli material na ovladani. Pocitam, ze rec je o denodenni vsednosti a ne o vyjimecnych pripadech jednou za par generaci.
    Pekne o tom pise Keller v reakci na vysledek prazskych voleb, kde zvitezily liberalni strany: diky naplave, hlasum volicu, kteri se do mesta pristehovali a maji v planu jit dale…a tak voli „bez korenu“.
    Uz si myslim, ze je tu vsechno v poradku a pak mi vyrazi dech takovahle slunickarina, jako ze bez vlasti budou lide mene ovladatelni… :o)

    • astraustralia

     a pak mi vyrazi dech takovahle slunickarina, jako ze bez vlasti budou lide mene ovladatelni… :-(

     Ano Saxi, Janika jakoby nevidi krik eurohujeru ze vlast je nesmysl ze idealem je svet bez hranic, kazdy kam se mu zachce a proto samozrejme jedno zda million nebo millionu 100 i vice,
     at kolik si chce prijde do Evropy ci kamkoli jinam.
     Vlastenci s jejich vlasti jsou ta hlavni prekazka, nebyt jich uz davno by byly hranice zruseny a uz zitra byste mohli byt v Evrope obohaceni o 100 millionu.

     Takze kupredu za svetoobcana bez vlasti spravne celosvetove rizeneho a centralne ovladaneho.
     K tomu to smeruje a pokud se to nezastavi tak az svetovou diktaturou dobra se to skonci.:-(
     I dejepis detem prepisi a budou je ucit jak strasne to bylo kdyz existovali tak zvani vlastenci ktere ani nemusel nikdo ovladat, nebot je ovladal onen strasny pocit vlastenectvi a ve jmenu toho pak branit pred najezdem nepratel tak zvanou vlast!
     Jakou vlast kdyz cela zemekoule je nase! Prece patri kazdemu!
     Kazdy je muj nejblizsi ktereho dle prani Krista miluji stejne jako sebe sameho.
     A kdyz kazdy tak ucini mir, laska a objimani bude vladnout svetu :-)
     Az kdokoli vstoupi do jineho domu a bude se v nem citit jako doma, az pak bude dobre na vecne casy!
     Amen
     PS
     Sam nemam obavy moje generace odchazi, ale predstava krute budoucnosti tech nejmladsich podle prani svetovosti a nove lidskosti sluncem ozarenych, me naplnuje smutkem.

     • 2tttt

      „krik eurohujeru ze vlast je nesmysl ze idealem je svet bez hranic“
      Zde je jedna z odpovědí:
      http://www.psp.cz/sqw/cms.sqw?z=5384 (od cca 01:09:00 – mp3)
      – přibližně půlhodinová přednáška prof. Koukolíka na aktuální téma (Poslanecká sněmovna – 30.04.2013)

      K vazbě mezi matkou a dítětem je nutné ještě dodat:
      Defektní vazba mezi matkou a dítětem má vliv na M-skóre (machiavellismus). Čím je M-skóre vyšší, tím méně je pro jedince důležitá loajalita (partnerská, sociální atd.) Výsledkem může být i pocit „euroobčana“ nebo „světoobčana“, „přítele všech se všemi na světě“ a v konečném důsledku neschopnost vazby (loajality) S KÝMKOLI.
      Z hlediska vývoje jde o defekt.

      • pacifista

       Děkuji za zprostředkování nejen přednášky profesora Koukolíka, ale i všech ostatních přednášejících, celkem jich bylo šest a byly tak zajímavé a poučné, že nebylo třeba litovat času i když trvaly každá půl hodiny. Moc děkuji.

    • kočka šklíba

     Mihl byste sem dát odkaz na toho Kellera, jsem líná to hledat (také nemám dnes moc času) ale ráda bych si to přečetla, Keller má vždy něco do sebe.

     • embecko

      Zkousel jsem to uz najit, ale bezvysledne. Bylo to v reakci na volby ted v rijnu, ale uz si nepamatuji jako se to jmenovalo a ani kde jsem to cetl…na PL? Ale ani tam jsem to nenasel…a uz jsem tak zblblej, ze se ptam sam sebe, jestli jsem uz nahodou nedaval odkaz sem na stranky…no blb, co se da delat.

       • embecko

        Neni to ono, ale tohle je samozrejme take dobre…tamto ani nevim, jestli byl samostatny clanek, anebo noticka z facebooku…a nebylo to dlouhe. Mladi neciti sepjeti s obci/ narodem -> odchazi do Prahy jako do prestupni stanice -> voli liberalne -> odchazi do sveta „vyzirat“, tj, za co nejvyhodnejsi financni prilezitosti a kdyz ta skonci, odchazi zas dale.
        Znate to: clovek obcas cte neco zajimaveho, ale zrovna nema naladu si to dat do zalozky. pak na to zapomene a casem se mu to pripomene a on zjisti, ze to bylo dulezite, ale ze uz to nemuze najit.
        N google je zajimave, ze kdyz dam „keller komunalni volby 2018“, tak mi vyskoci hafo clanku z roku 2012- 2014, ktere se komunlanich voleb vubec netykaji. Uz mne napadla myslenka, ze mi to tam nejaky strejda individualizuje a podstrkuje mi jen takove vysledky, o kterych usoudil, ze zrovna ty chci…
        To je jak pri nakupovani: Koupim na netu ponozky a od te chvile mi zacinaji chodit reklamy na ponozky, ktere jsem prave koupil. ze bych je nekdy zabil…s temi clanky se mi to stalo uz po nekolikrate a to jsem si kdysi dokonce zapamatoval i jak se jmenuje, ale za par dni uz nesel vygooglit za zadnou cenu.

         • vittta

          Také dobré, to jsem už asi četl.
          Tahle myšlenka je nám dobře známá z působení Otomana:
          „Navíc ti lidé jsou opravdu upřímně přesvědčeni, že powerpointovými prezentacemi vznikají skutečné hodnoty a že pracující lidé žijí na jejich úkor.“
          Bez toho konce, to Otoman nikdy nerazil, jen měl dojem, že ti co pracují jsou hluboko pod jeho úrovní.
          Ale že někteří žijí na něčí úkor se tady rozmáhá obstojně.
          Kde jsou časy, kdy pár zmatených ODSáků nadávalo na důchodce, že žijí na „NÁŠ“ úkor, páč si nic nenašetřili.
          Dneska se zhoubná ideologie rozšířila na živnostníky, a živí jí kupodivu dřívější oběti.
          Ať nežijí na cizí úkor sami, nebo co.
          Za chvíli tady budou žít všichni na „NÁŠ“ úkor, jenom už nikdo nebude vědět, kdo ti „MY“ vlastně jsme.

         • kočka šklíba

          Ano velmi zajímavé. A pro mě asi ještě víc než pro mimopražské, protože jak Keller, tak Hampl potvrzují to co si já myslím a to, že, bohužel, do Prahy se stahuje mimopražská, převážně mládež, a ta velmi ovlivňuje právě volby a zejména ty komunální. Proto to v Praze dopadlo jak dopadlo. Samozřejmě, i tak by v Praze asi byl výsledek poněkud jiný než v ostatních částech republiky, ale tohle, co vylezlo z voleb, je tragédie. A o tom jsem právě vedla diskusi na blogu pana Bavora. Bohužel, mnoho mimopražských pak zevšeobecňuje a hází všechny Pražáky do jednoho pytle, zejména ti jednodušší.

          • embecko

           Prazaci se drive vetsinou znali, a neznali- li se, pak meli spolecneho znameho. Na zakladce nas bylo 40 ve tride a na patru (v rocniku) bylo 5 trid. Ty jsem znal vsechny a k tomu rocnik nahoru a dolu, to dela 600 lidi. Na stredni skole to same, to je z prez tisicovka znamych jen z povinne dochazky. navic se to pak jeste krizilo ve sportovnich a zajmovych krouzcich. Kdyz jsem v 90. letech otevrel noviny, vzdycky na me koukal nejaky spoluzak, ci dobry znamy, za kterym jsem mohl zajit a pak si s nim dat pivo.
           Proto uplne chapu naplavy, ze se v Praze citily absolutne cizi a staly proti spiknuti znamych a konexi, do nichz nemeli sanci proniknout. A proto i volily a voli natruc, aby tuhle zed prolomily. A taky jim to bylo uplne jedno, predstav si, ze zijes nekde v Nantes a mas volit- pak asi ovlivnena tradicemi a dejinnym smerovanim moc nebudes a naopak do toho budes chtit riznout, abys pak mela sanci proniknout.
           Tady pise dobre Aster, ze tohle odcizeni vede k liberalizaci a tak k zavislosti na zamestnavateli. Nejsi tu doma = nemas zajem zustat= vyuzijes pouze casove prilezitosti a zas se stehujes= idealni situace pro castecne a casove omeze joby= vykorenenost a ovladatelnost.
           To prosazovali liberalove hned po Listopadu: kdyz ti nechutna pecivo z mistni pekarny, muzes se odstehovat= maly tlak na lokalni podnikatele= zvule kapitalu. Nejdrive v nabidce, pak i v mzdove politice.
           Oni ti, co prosazuji konec narodniho statu a vlasti vubec netusi, co vlastne chteji a u vetsiny z nich je naopak zakorenenost tak hluboka, ze je az otravuje a chteli by s tim neco udelat…bohuzel si vybrali velmi spatnou metodu, ktera zrusi uplne vsechno.

          • vittta

           No ale POZOR, aby ty volby tak vypadaly, musí k tomu být ještě jeden faktor.
           Aby ti normální nevolili vůbec.
           A co je dlouhodobým cílem mainteramu, tedy dle mého vidění?
           Přesvědčit lid, že volby jsou zbytečné, že demokracie je k ničemu.
           A i mnozí myslitelé se k tomu přidávají.
           Jenže volby jsou zásadním a JEDINÝM výtahem k moci, a jak se mainstrem snaží, volby a demokracii znemožnit, pak se ti, kdo chtějí moc, snaží volby ovlivnit.
           Pak se stane, že se z voleb v Praze dělá asi víc, než by zasloužilo, protože mezi námi, volební účast v průměru 46 % výsledky notně zkresluje.
           Pražané by měli pochopit, že se musí proti kosmopolitům a kolaborantům bránit.
           Jakmile to pochopí- a vlasteneckých sil je tam dost- budou mít hipsteři a feťáci o hodně menší sebevědomí, protože oni už se o moc více mobilizovat nemohou.

         • Alva

          Když jste vzpomněli Hampla, připomenu jednu větu – sice byla pronesena na adresu nějaké „celebtity“ (myslím že Emmy Smetany), ale platí i pro ty „kosmopolity“:
          „Jejich vlast je tam, kde mají přístup ke svým účtům“
          ..
          A myslím, ře to je dost podstatné v současném myšlení lidí – peníze, peníze, peníze. Kdepak vlastenectví, z toho přece žádné dividendy neplynou.

        • vittta

         Zajímavá myšlenka, Saxi.
         Není pak ale divu, že ztrácí pocit sounáležitosti k české zemi.
         Na západě jim totiž spojení s touto zemí překáží, jsou k smíchu těm, kteří jsou stejní jak oni, když řeknou, že jsou z ČR.
         Jim by se právě velice hodilo, kdyby ČR zanikla v moři západní Evropy, a oni se tak zbavili svého…jakéhosi prokletí.
         Konečně by totiž mohli být rovnocenní Evropane, alespoň si to myslí, pokud si to vůbec myslí, a nemají to jen v podvědomí, jako zvířata!

         • 2tttt

          „rovnocenní Evropane“
          To je přesné.
          Příkladem vyčůrané hlaouposti mohou být Utahové, útočný kmen Skalistých hor, který napadal své méně agresivní sousedy a bojoval proti nim po boku „podnikateli“ placené a instruované armády v žoldáckých službách. Utahové, byli také jako ti sluníčkoví světoví bezdomovci, přesvědčeni, že je bílý muž (podnikatel, oligarcha) „přijal mezi sebe“, chodili do divadla a nosili cylindr.
          Než podnikatel a oligarcha zničil jejich sousedy.
          Pak si to „bílý muž“ vyřídil i s Utahy.

       • vittta

        Tohle je zajímavé, Kočko, a plně to koresponduje s tím, jak poslední dobou nesnáším „tribunovsko-tarasovskou“ levici, měla jste mi to tak trochu za zlé, tak tady je určité vysvětlení.
        Jasně, levičáci nebojují proti boháčům, však to není v jejich zájmu, ale jak pak být revolucionář?
        „Tito revolucionáři obsadili od přelomu 70. a 80. let vedoucí místa ve státních úřadech, v dozorčích radách a v bankovních institutech. Nemohou dost dobře útočit na kapitalismus, protože díky němu získali nemalé finanční bonusy a posunuli se na místa vrstev, které předtím tak kritizovali. Proto ventilují svoji pokrokovost revolučními řečmi o nutnosti zrušit stát, zrušit rodinu, zrušit rozdíly mezi pohlavími. Pravice jim to toleruje, protože se tím spolehlivě odvádí pozornost od skutečných problémů společnosti. Jeden francouzský filozof nedávno napsal, že ideálem nové levice je společnost, kde zvlášť velké balíky akcií drží lesbicky orientované černošky. Pro jistotu zdůrazňuji, že toto tvrzení není namířeno proti lesbickým černoškám, ale proti způsobu „uvažování“ nové kulturní levice. “
        A sledujte v praxi, proti komu pak tito revolucionáři bojují.
        Není divu, že je to heterosexuální bílý muž, (lžou i v historii, že běloši jsou původem všeho zla, což je doslova komické) a u nás moderně co nejmenší živnostník, resp. možná spíše podnikatelká vrstva, pokud možno bez těch bohatých.

        • embecko

         „jak poslední dobou nesnáším „tribunovsko-tarasovskou“ levici“
         Doted presne nevim, o co tam gou. Nejdrive zapricini/ podporuji neco nedobreho a nasleduje soucit s postizenymi; tuhle hadanku jsem jeste nevyresil.

         • vittta

          To také je úkol spíše pro Boha než člověka.
          Ani mě moc nepřekvalil výron náklonnosti Tarase k Otomanovi.
          Tady jsem zkoušel rozvířit stojaté vody právě tím extremním kopnutím do levice, že je to jako zlo v čisté podobě, nebo jak jsem to psal, ale nakonec se ozval v postatě s nějakou diskuzí jen Kamil, kam jsem to rozhodně nemířil.
          U Tribuna si to vysvětluji touhou po revolučnosti z teplého místa, jak píše Keller, a u Tarase jsem nakonec zamířil do r.1968, jako u zhrzeného protagonisty těch časů.
          Ale nějak prokázat to nelze, nebo že bych s tím na ně vyrukoval co by argumentem, bez podtextu ad hominem.

        • Alva

         Co se bílého heterosexuálního muže týká, to popsal moc dobře a srozumitelně V. V. Pjakin v některém z pořadů Otázek-odpovědí.
         „Nejvíce je dnes diskriminován bílý heterosexuální muž. Jste-li žena, máte svá práva. Jste-li černoch, máte práva. Jste-li homosexuál, máte práva. Jen bílý heterosexuální muž nemá vůbec žádná práva“.
         Vypadá to možná jako bonmot, ale je to bohužel smutná pravda.

        • 2tttt

         „Tito revolucionáři obsadili od přelomu 70. a 80. let vedoucí místa …“
         Jestli se mohu zeptat, kdo je autorem těch slov?

        • 2tttt

         „revolucionáři obsadili od přelomu 70. a 80. let vedoucí místa“
         Zajímavé.
         Tato úvaha nekoreluje s politickým a ekonomickým vývojem v USA.
         Přitom Německo bylo a je pod vlivem a okupační správou USA.
         V USA od 70. let nastupují konzervativci / republikáni.
         Což je pravý opak tvrzení o vývoji v Evropě.

         BTW.
         Konzervativci (mj. živnostníci, podnikatelé, korporace a oligarchie) přivedli od 70. let svým primitivizmem americkou ekonomiku „na buben“.

       • astraustralia

        Prof.Keller
        Co skrývá multikulturalismus
        (prednaska prof. Jana Kellera pred 3 lety je stale platnejsi)

        Pokud prijmeme na náš pracovní trh vysoce kvalifikované pristehovalce, vezmeme z chudších zemí to nejlepší,
        co mají a pomery v techto zemích se dále zhorší. Výsledkem bude o to vydatnejší proud nekvalifikovaných migrantu,
        prchajících z techto zemí.

        Zástupci tohoto nového multikulturalismu chtejí sdílet služby svých sociálních státu s masou uprchlíku,
        kterí se na jeho financování – nikoli vlastní vinou – nemohli, nemohou a ješte dlouho nebudou moci podílet.

        Tato nová politika multikulturalismu, která zduraznuje prínosy kulturní rozmanitosti pro spolecnost a stát,
        je príkladem vykoristování ostatních na základe vyfantazírované ctnosti.
        Ti, kdo i pres hezké reci o multikulturalite už stacili zjistit, že se nedeje nic, co by zlepšilo jejich postavení,
        nyní zjištují, že jejich budoucnost je ………..

        https://cs.gatestoneinstitute.org/13170/co-skryva-multikulturalismus

   • oh

    „V podmínkách Modrého světa je „vlastenectví“ ochrana území „svých“ zlodějů od „cizích“ zlodějů. Ale zloději nejsou košile. Žádní zloději nejsou „bližší tělu“ čestného člověka. Nejsou žádní „naši“ zloději, ani „cizí“ zloději. Jsou to jen zloději. Bez ohledu na území, etnický původ, náboženského vyznání, barvu pleti a další vnější znaky. A když si to uvědomíte, pak co je vám do jejich zlodějských bojů?“
    Teoreticky vlastně nic. Jenom.. Silně pochybuji, že by „cizí zloděje“ v jejich „bohulibé“ činnosti zastavilo to, že se jim podařilo okrást „naše zloděje“. A jistě se jim nepodaří se vzájemně zcela zlikvidovat, takže tu pořád budeme mít zloděje. Jen si teď budou chtít „vykompenzovat“ ztráty z předchozí rvačky. Hádejte na kom?
    Janiko, hned z fleku mě napadlo pár příkladů z historie – expanze Říma do Galie a dobývání Severní Ameriky bílými kolonisty. Nebo ještě lépe, španělská conquista v Jižní Americe. Ve všech případech kmeny, kterých se problém s novými příchozími bezprostředně netýkal, často držely stranou – jejich příslušníci tedy neumírali za „vlastní“ ani za žádné „cizí zloděje“. Mělo to jen ten výsledek, že se jich problém začal týkat o něco později a ani oni pak obvykle nedokázali sehnat nějakou pomoc mimo okruh vlastního národa/skupiny.
    Na jedno se u „zlodějů“ dá spolehnout – když je to pro ně výhodné, dokáží se dočasně spojit, zorganizovat a postupovat společně – ve jménu vlastního zisku. A pak proti nim neorganizovaný, třebaže početně silnější, shluk jedinců bez zájmu o cokoli nemá tu nejmenší šanci. Všichni budou postupně „ostříháni“ jako ovce. (Do krve se mezi sebou zloději servou o zisk až potom a to už ne-zlodějům moc nepomůže.)
    „Buď budeme jednotní, nebo budeme viset každý zvlášť. Byl to Thomas Paine nebo Benjamin Franklin?

    • hans

     Ano, mezi cizími a domácími zloději je zpravidla jeden zásadní rozdíl – cizí zloději jsou „putující zloději“, domácí zloději jsou „usazení zloději“. A usazený zloděj je pro obyvatelstvo vždy lepší než putující zloděj – protože nebere všechno, vždyť chce loupit i příští rok (k zamyšlení – rozdíl mezi kořistěním putujících kmenů za stěhování národů kontra kořistěním usazených pánů, ať už státu nebo feudálů… nebo třeba bandité ze Sedmi statečných…)

     • 2tttt

      „A usazený zloděj je pro obyvatelstvo vždy lepší než putující zloděj“
      Už jste si někdy položil otázku: „Jak se cizí zloděj dostal k českému majetku?“
      BTW.
      Majetku, který prošel nejdříve „rukama“ českého, „podnikavého“ a podnikatelského zloděje?
      Jak se stalo, že si cizí zloděj ukradl českého zloděje i s lupem?

    • 2tttt

     „Na jedno se u „zlodějů“ dá spolehnout“
     Ano, to je přesné.
     Stejně jako se naši zloději v rámci „privatizace“ i poté až do současnosti spojili a spojují s cizími zloději.

   • 2tttt

    „„vlast“ je nástrojem k ovládání“
    Kolonisté Ameriky a „podnikatelé“ zcela ZÁMĚRNĚ vykořenili ty, jež potřebovali ZNIČIT a jejichž bohatství a půdu chtěli získat / ukrást, a také „získali“ a ukradli ke svému podnikání.
    Tuto „podnikatelskou“ myšlenku dnes přežívá již JEN 0,8% původních obyvatel a majitelů Severní Ameriky.

 5. embecko

  Krataka svodka z mainstreamu:
  Vydirani, zneuzivani, loupeze a sikana deti… a to 10 minut od centra Stockholmu. Policie nereaguje vubec, socialka doporucuje odvezt deti nekam pryc ke znamym:
  https://samtiden.nu/2018/10/deras-barn-ranas-hotas-och-vagar-inte-ga-ut-har-ni-slaktingar-nagonstans-i-sverige-dit-ni-kan-skicka-barnet/?fbclid=IwAR2CaUhNFMXDM_2vU6DDD_MX4Ih_OD3b_dw5Xl02XW0PHaRbZofO6wnIueM
  Ale ja vim, cim to je: ti rodice z Björkhagenu totiz nemaji zadnou znamou z ciziny, co by je navstivila a nic takoveho nevidela.

  • embecko

   Druha udalost se tyka byvalych vanocnich trhu v Brugach, ktery byly z duvodu pocitovane urazky nabozenskeho presvedceni prejmenovany na zimni trhy. Vanocni vyzdoba i osvetleni byly stazeny a nahrazeny „neutralnimi zimnimi motivy“:
   https://www.hln.be/nieuws/binnenland/brugse-kerstmarkt-heet-wintermarkt-maar-daar-is-niet-iedereen-blij-mee~a866a50f/
   Tady mne zas napada, ze by si meli zaridit zivy betlem a objednat si narodni divadlo z Brna, ktere by jim pred katedralou predvedlo svuj skvely zivy obraz o tom, jak ma vypadat tolerance; urcite by ve vanocnich ohleduplnych Bruggach sklidiio famozni uspech.
   Rozsvicena hvezdicka hybe bruggskou radnici, Brnem nehne ani znasilnujici Jezisek a statni vlajka ve frnde.

   • astraustralia

    Dik Saxi za informaci ze se radni mesta Bruges v Belgii korektne predposrali a prejmenovali Vanocni trhy.
    Jiste jim to muslimove po instalaci zakona saria prictou k dobru :-)

    • vittta

     Co je na tom?
     Být tolerantní je nejenom moderní, ale též humánní.
     To jen já- a pár dalších pitomců- hledá a nalézt nemůže, v čem vlastně ta tolerance spočívá!
     Tedy co a komu se toleruje.

    • J. Hruška

     Když ono…. Nemohu se zbavit dojmu, že tady nede o předposranost. Tady jde spíš o to, že ateisti likvidují nenáviděné křesťanství, třeba i za cenu sebevraždy. Tolerance k islámu je výmluva. Jinými slovy byl na ně seslán duch šílenství, takže volají svého zhoubce, aby rychle přišel.

     • vittta

      Těžko říci, ale vánoce jsou u nás i pohodově ateistickým svátkem.
      Nikdo nikoho nenutí, chovat se u toho jakkoliv nábožensky.
      Ale to je tady, jak to je tam, nevím…

        • vittta

         Ale blbé je, že v podstatě nevíme, jakou to má lidovou podporu.
         Když někdo otevře české noviny, jakékoliv, tak nutně nabude dojmu, že se celý národ stydí za Miloše Zemana.
         To vite, statistika je jedna věc…..

        • kočka šklíba

         Aha takže podle Vás dokud nebyla výmluva na islám tak se ateisti, Vašimi slovy, neodhodlali “ likvidovat nenáviděné křesťanství, třeba i za cenu sebevraždy“, a ted jí mají tak to dělají, ano? Nezdá se Vám to poněkud nesmyslné?

      • vittta

       Tedy …budete se moc divit, když vám řeknu, že jsem po celou dobu, co jsem věřil na Ježíška netušil, kdo to Ježíšek vlastně je?
       Byl to ten, co nosil dárky, ale víc nic.
       A to jsme dodržovali takové ty vánoční zvyky, hubník se jedl dokola, sedělo se vzorně u stolu- to jinak v té mojí familii byla nevídaná věc, stromeček vyzdoben, koledy v rádiu vyhrávaly…
       I ta nejnemožnější rodina měla sváteční atmosféru, co já vím.

       • tresen

        Možná se vám bude líbit, že zrovna v té saxem vzpomenuté Belgii jedí o vánocích Ježíška. Teda takové speciální vánočky, co tvarem připomínají mimino.
        Mažou si je při sváteční snídani marmeládou.

        • vittta

         To jenom ukazuje, co je to za blbečky.
         Jakživa bych se Ježíška nedotknul jako dítě, to by byla přímo urážka, Ježíšek byla krásná představa, ne nějaký kus žrádla.
         Možná to ateistické pojetí mělo pro mě, jako dítě, větší kouzlo.
         Jako, svým způsobem, věděl jsem, že Ježíšek je to mimino, co leží v té kolébce, v Betlému, co ho měl praděda v rohu pověšený po svém dědovi, a namontoval do něj motor, takže se figurky hýbaly, kolébka kolébala, oslík a kravka na Ježíška dýchali, bába pumpovala a z pumpy tekla „voda“ (točilo se tam takové sklíčko) a kováři kovali a brusič brousil a i vojáci jezdili dokola a všude stály ovečky a různé figurky nepohyblivé- ale to nebyl TEN Ježíšek, co nosil ty dárky, a už vůbec jsem netušil nic o kresťanství, i když jsem spal v postýlce, co měla namalované andělíčky, a dokonce mě babička naučila „andělíčku můj strážníčku“, ale to jsem neměl ještě ani 5 let, a čert ví, proč si to pamatuji, ale asi to je proto, že u babičky bylo všechno krásné, a jinak to stálo pro změnu dost za hovno.
         Betlém pořád mám, rozebraný, a už asi 30 let na něj „nemám čas“, ale mám dobovou fotku jak přesně vypadal, a myslím, že ani figurky nechybí, sám nevím, proč jsem ho ještě nedal do cajku…..

         • tresen

          Belgičani si zase mohou říkat, co jsme to my Češi za blbečky, když hlavní křesťanské svátky /vánoce to nejsou/ obohacujeme o putování ožralů s cílem švihat ženské zadky spletenými vrbovými proutky.
          A tak to máte s tou multikulturní Evropou furt. Pořád se někdo diví, co to mají sousedi za blbé zvyky.

          • vittta

           No-a jak jsem psal čtenáři, volně navazuji, snad se i vy, ženy dočkáte, že vás na velikonoce přestanou mrskat proutky a chlastat u toho.
           Je ale otázka, jestli o to tolik žen fakt stojí.
           Né každá je tak děsně vyspělá.

     • oh

      Osobně si – jako zarytý ateista – myslím, že váš dojem je poněkud mylný. Proč by ateisté měli chtít odstraňovat jedny, už do jisté míry „ochočené“ a „zcivilizované“ náboženské pomatence tím, že je nahradí jinými, divokými a postrádajícími výhodu dlouholeté domestikace a diskreditace staletími nábožensky motivovaných válek a s tím souvisejících hor mrtvých lidí? Aby nám místo křesťanství nabídli nevyhnutelnou volbu „islám nebo smrt?“
      Slovo ateista není synonymum pro „osoba se zanedbatelným IQ bez funkčního mozku“

      • tresen

       Díky za omilostnění ateistů. Taky si myslím, že nikdo z nás tu nechce řádění pomatených náboženských hord.
       Tuším ale, že se to týká i většiny křesťanů, židů a muslimů.

       • vittta

        Ne, týká se to jen muslimských negrů!
        Nebo jste viděla křesťana, co opruzuje a poflakuje se a čas od času někoho znásilní nebo okrade proto, že je to křesťan?
        Až budou křesťani ohrožovat český národ, tak se zaměříme na ně, my se musíme přizpůsobit především realitě!

        • tresen

         Tak znova:
         Ani většina ateistů, ale ani většina židů, muslimů a křesťanů si nepřeje řádění náboženských pomatenců.

          • oh

           Konkrétně pro mě každý, kdo je přesvědčený o posvátné, bohem dané povinnosti „pravého věřícího“ vnucovat zásady, pravidla a nařízení své víry všem okolo, včetně těch, kdo ji nevyznávají a vyznávat nechtějí. U náboženských fanatiků je nebezpečný právě fanatismus; náboženství, kterým se u toho dotyčný ohání, je jen snadno zaměnitelný důvod k páchání „vyššího dobra“. (Například vraždění nevěřících za účelem záchrany jejich duší, případně pro větší slávu toho „pravého boha“.)
           Jeden místní vzorek bez ceny.

          • embecko

           Tohle uz resi Francouzi, kteri to, dle meho, vzali za spravny konec a doufam, ze je jen otazkou casu, kdy to v ramci narizeni EU prijde i k nam:
           Poradce Macrona pro Zrizovani instituci francouzskeho islamu El Karoui navrhnul zahrnout do skolnich osnov povinnou vyuku praveho islamu a s ni i povinnou arabstinu.
           To je urcite krok spravnym smerem a nabozensti pomatenci to budou mist se svoji osvetou mnohem tezsi.

          • vittta

           To je dobrý, toho by měli angažovat na hranici s Reichem, aby tam zpíval žalmy muslimům.
           Blbé by bylo, že by ho do týdne podřízli, a kdyby ho mlátili, tak by policie neodvedla násilníka, ale jeho, jako násilníka.
           Podle mě je to zlý člověk, plný zloby a nenávisti.
           Evidentně lže, nikdo nenapadne někoho o berlích, když iniciátor v kutně je vedle.
           Navíc se mstí nemocnici, a zdraví rodiček ho nezjímá.
           Osobně bych to s ním udělal takhle:
           V Brně je to samý slimák, a určitě tam i rodí.
           Vozil bych je rodit do té konkrétní porodnice a ty jejich ženské bych schválně umístil tam, kde je zpěv nejvíc slyšet.
           To by mě zajímala ta reakce, ale i politická.

          • embecko

           A presne v tom je ten vtip- kdyz zpiva katolikum, je to svoboda projevu, kdyby si to zkusil na muslimy, slo by o nesnasenlivost.

          • tresen

           S tím „francouzským islámem“, o kterém si vlastenci všech národních barev předávají dokolečka furt tu samou zprávu, může být ještě legrace. Ani ne tak s povinnou výukou islámu a arabštiny pro všechny francouzské žáky, což je zřejmý fake, ale spíš s financováním celého projektu. Má se to totiž realizovat vyšším zdaněním halal jídel. Takže k boji proti radikalizaci muslimů může přispět každý, kdo si dá v Paříži k obědu musaku nebo jiný arabský mls.😀

          • embecko

           „Ani ne tak s povinnou výukou islámu a arabštiny pro všechny francouzské žáky, což je zřejmý fake“
           Tak nevim, ale Guy Milliere z Gatestone odkazuje primo na Karouiho zpravu a pise k tomu:

           „A 615-page report was recently released, written by an adviser to President Emmanuel Macron, Hakim El Karoui, who is in charge of designing the new institutions of an „Islam of France.“ The report defines Islamism as an „ideology totally distinct from Islam“ and also never addresses the links between Islamism and terrorism. The report also insists on the urgent need to spread „true Islam“ in France and adopt the teaching of Arabic in public high schools.“

           Click to access Rapport%20La%20Fabrique%20de%20l’islamisme%20600%20pages.pdf

           A pochyboval bych, ze bys to tam nenasla. Kdyz budes chtit.
           A pokud pisi osnovy, tak myslim osnovy a ne vsechny francouzske zaky. Tudiz: nejen ze to neni zrejmy fake, on to neni vubec fake.

           A s tim halalem je to take uplne jinak…on totiz halal byznys uz dela skoro 1/4 svetoveho potravinarstvi a nejsou to muslimove, kdo si tohle vydobyli a kteri udavaji strategii a rozhoduji o investicich. Prekvapive u zrodu halal byznysu stalo Nestle, nasledovano Kraftem, Unileverem a dalsimi idealisty. Zdaneni halalu tak neni vychovne- charitativni cinnosti statu, ale privatni investici do budoucich spotrebitelu.
           Jako vzdy, ideologicky to mas spravne, fakticky zaostavas za duchem doby.

          • tresen

           Tak jsem si to stáhla, abych dohnala ducha doby, a jediné relevantní věty jsou tyto:
           Il est nécessaire de repenser la communication de l’État sur les valeurs républicaines, notamment
           sur les réseaux sociaux. Ensuite, il est essentiel de mobiliser le ministère de l’Éducation nationale :
           former les cadres et les enseignants à la laïcité qu’ils ne connaissent pas toujours. Leur apprendre
           à interpréter les manifestations de l’extrémisme religieux aussi. Comprendre ce qui est admissible
           au nom de la liberté de croyance et ce qui ne l’est pas parce que cela viole cette même liberté de
           croyance (qui est aussi celle de ne pas croire) est crucial. Relancer l’apprentissage de la langue arabe
           est majeur tant les cours d’arabe sont devenus pour les islamistes le meilleur moyen d’attirer des
           jeunes dans leurs mosquées et écoles.
           Au-delà de l’école et du ministère de l’Éducation nationale, l’État doit mieux s’organiser pour savoir
           d’abord précisément ce qu’il se passe, au-delà des questions liées directement à la sécurité et à l’ordre
           public. Si des mesures fortes et utiles ont été prises pour gérer les individus les plus violents, tout ce
           qui se situe en amont du phénomène est méconnu et peu pris en charge. L’État se doit d’améliorer
           la connaissance des tenants idéologiques et des aboutissants politiques et sociaux de l’islamisme,
           il doit aider ceux qui veulent financer des initiatives de contre-discours en français, réaliser un
           travail diplomatique tous azimuts, mettre en place des dispositifs et plans d’action interministériels
           de reconquête républicaine dans les quartiers où c’est nécessaire.

           Můžeš si to překontrolovat. Přeju příjemnou zábavu.

          • vittta

           Mě na váš fascinuje ten klid, Třešni.
           Děje se v té Evropě vůbec něco?
           Tedy kromě kulturního obohacování, a občasným excesům duševně nemocných, osamělých vlků, a neustálému strašení z řad xenofobů a rasistů?

 6. vittta

  Na tohle upozornil Taras, Vlk jako vždycky použil vyčerpávající podklady.
  Tentokrát neměl moc prostoru na nějaké svoje podivné hodnocení, a tak se dá říci, že téma voleb v Hessensku doslova vyčerpal.
  Článek je neskutečně dlouhý, ale zajímavý.
  V tomto kontextu musím říci, že Vlk v tomto případě ukazuje určitou schizofrenii určité části lidí.
  Tedy nemají rádi Miloše Zemana, a zároveň nemají rádi cigoše, negry, migraci jako takovou, multikulturismus, genderismus atd..atd..
  Vlk konkrétně nemá rád Zemana, ale migrace se děsí, a jejích důsledků zjevně také, a je velice dobře schopen kontexty pochopit, ale volil by Drahouše…asi, nebo by nevolil vůbec.
  Tak to je potom těžký, že jo.
  Přátelé, volby jsou základem všeho, musíme VOLIT, aby nám kurvy neuradly republiku, alespoň jim to ztížíme, když nic jiného.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/10/30/ve-frankfurtu-zazvonil-zvonec-a-je-angely-merkel-konec/#more-954389

  • embecko

   Jo, to je dobry rozbor. A ano, protimigracni strany oslabily, coz ovsem neni zadne prekvapeni. Z toho vyplyva, ze Nemci s tim budou muset neco delat a ze to je hlavnim duvodem odchodu Merkelove a ne „prohra“ na urovni vitezstvi Babise (skoro 30%).
   Tam bych videl ten pravy duvod, proc konci jako kanclerka…a z toho take logicky vyplyva, kdo ji nahradi. Nebude to zadny smoulovaty politik, ale strihac a krizovy manazer, co to tam musi dat zase do pucu, anebo jim stat spadne na hlavu. Slunicka uz to rozlozila na kritickou mez…samozrejme, mainstream stale vede svoji, ale Nemci nejsou padli na hlavu a je jim jasne, ze by mohlo dojit k rozkladu, jako treba ve Svedsku a to nikdy nepripusti.

   • embecko

    Anebo jinak: problem neni v tom, ze CDU oslabila, ale ze posilili slunickari a to na uroven, kterou si uz nemohou dovolit, protoze takovy stav je uz existencne ohrozuje.

    • blbíš

     no ve vší úctě, teď jste tomu nasadil úplně korunu! Tomu Vašemu druhému odstavci jste ale vůbec nepomohl!

      • Janika

       Vaše komentáře čekají na schválení, protože pořád měníte přihlašovací údaje. Funguje to tak, že každý první komentář s nastavenými údaji podléhá schvalování, další s totožnými údaji už procházejí bez schvalování. Pokud změníte email, případně se vám pozmění ip adresa, celé to začíná od začátku.
       Jinak do schvalování padají také zakázaná slova, samozřejmě, proto píše vittta „otoman“ :-).

  • Kamil Mudra

   „Přátelé, volby jsou základem všeho, musíme VOLIT, aby nám kurvy neuradly republiku, alespoň jim to ztížíme, když nic jiného.“

   Mnojo. Hlavně že si VOLÍME do čela ty správné „správce“.
   Jako by se gruntem nesl s větrem popěvek:

   Republiku nedáme
   výhodně ji prodáme
   o prachy se podělíme
   pak se jinde usadíme.

   A v odpověď jak by zaznívalo:

   To my o vás dobře víme
   však se taky přiživíme
   hlodajíce kostičky
   porcované matičky.

  • 2tttt

   „musíme VOLIT“
   Až budete mít více času, ověřte si, co dřepí mezi ušima Vám i okolí.
   Zklamu Vás: „Více než 60% davu je lehce manipulovatelná.“ Těch zbylých 30-35%, které rozdělíte kecy o ďábelské levici, a poctivé živnostenské pravici včetně dalších desítek frakcí, nevytrhne VŮBEC nic.
   Kdyby volby mohly něco změnit, zloději, devianti a psychopati by je dávno zrušili.

   • vittta

    Ty kecy tady máte jako první vy.
    Já píšu že levice je krystalické zlo, ale určitě to není proto, že by Taras chtěl ukrást co nejvíc peněz živnostníkům, a vy nás máte za zločinecký klan.
    O pravici nemluvím vůbec, nepovažuji jí v současné době za nebezepčnou, už proto, že jí nikde nevidím, vyjma levicových ukazovačů, co hledají vinníky vlastních selhání, či selhání jejich geniálních vizí.
    O levici mluvím proto, že gradace levicových myšlenek vede nakonec k dobru, o které nikdo nestojí, a tak si logicky „potřebné“ vytvářejí, nejprve z domácích zdrojů, a pak si je vozí ze zahraničí.
    Já jsem si fakt nevšiml, že by levice po převratu udělala něco pro pracující, vyjma toho, že zrušila poplatky u doktora.
    A jinak si klidně nevolte, to je jen vaše věc.
    Nic méně bych rád podotknul, že jsou to právě volby, či jejich výsledky, které chce mainstrem neustále rušit, či nějak pokřivit.
    Volby jim vadí!

    • 2tttt

     „Ty kecy tady máte jako první vy.“
     To NENÍ o Vás, ale o propagandě (když se Vám „kecy“ nelíbí), kterou ovšem těmi kecy udatně pomáháte kypřit.
     Propagandě z jakékoli strany. Jde o tříštění jednoty a vytváření chaosu.
     Rozděl a panuj.

     „vy nás máte za zločinecký klan“
     Na paušalizování si vystačíte sám. Najděte v mých textech paušální odsudek.
     Nic to však nemění na tom, že do kasty postavené na chamtivosti a zisku bez morálky a s pravidly postavenými ke krytí „přiměřeného šizení“ se „Petrovští“ pohrnou rozhodně usilovněji, než do akce „Z“.

     „že by levice po převratu udělala něco pro pracující“
     Věcně. Kdo si pamatuje 90. léta, pak ví, jakému psychickému a někdy i fyzickému tlaku „levičáci“ čelili. V 90. letech znamenala společenský i existenční problém například otevřená kritika krádeží a podvodů např. ODS, nebo „podnikatelů“ a „živnostníků“ obecně.
     Dělat pogrom v davu není odvaha, ale zbabělost. Mít kecy s USA, politiky, justicí a policajty za zády není žádné hrdinství.
     Otestujte si někdy, „z druhé strany“, co dokáže primitivní dav.

     „které chce mainstrem neustále rušit“
     Americké volby, to je divadýlko.
     Volby jsou matematika, kšeft a hrací automat. Matemetika a kšeft pro „podnikatele“, automat pro manipulovatelný, naivní dav.

     • vittta

      Mám fakt hledat paušální odsudky ve vašich textech?
      Píšu odsudky, protože jich bylo víc- ale spoléháte na to že to hledat nebudu, komu by se chtělo, i když asi by to nebyl problém.
      No, třeba tady:
      „Nic to však nemění na tom, že do kasty postavené na chamtivosti a zisku bez morálky a s pravidly postavenými ke krytí „přiměřeného šizení“ se „Petrovští“ pohrnou rozhodně usilovněji, než do akce „Z“.“
      Můžete samozřejmě napsat, že to není paušální odsudek, ale tak nějak, můžete zpochybnit všechno, teď jestli tomu někdo uvěří.
      Levice čelila nátlaku….dokonce i fyzickému, to je teda lituji, ale vyřešili to Bohumínským usnesením, a spojením s ODS, takže to nakonec všechno dobře dopadlo, a levičáci si konečně také přišli na své, jen na ty dělníky nezbylo, leda exekuce a lichváři.
      Z druhé strany je jako co?
      Máte dojem, že jsem zaujatý proti levici?
      Je to klasická sebemanipulace, vidíte mě takového, jakého mě chcete vidět.
      Za časů trpící levice jsem se náležitě vysmíval nadutým pravičákům, takže to z té druhé strany znám docela dobře.
      Bylo to stejné, jak z té vaší, ničím se od sebe nelišíte, jen mi připadáte daleko nebezpečnější a víc kolaborujete s cizáky a velkoburžousty.
      Já nejsem člověk, který by si bral servítky a měl nějaký stranický světonázor, můj názor na svět je v podstatě konstantní, ale pokud ho bude napadat politika pravice, či levice, bez váhání změním strany, aniž bych u toho měnil názor.
      A vůbec mě to nepřijde blbé, z voliče Sládka jsem se stal voličem komunistů, a teď voličem Okamury.
      Americké volby jsou divadélko.
      To je skutečně zajímavé prohlášení, chcete mě tím ohromit?
      Já zajedno nic nepíšu o amerických volbách, ale o našich a evropských, a za druhé každý ví, že je to divadélko.
      Ale dovedete si představit, co by se stalo s reálnou cenou jedince, kdyby nebyly volby?
      Nějak takhle začal feudalismus- ale dobře, máte takový názor, v pohodě.
      Nechápu ale, proč končíte v půli mylšenky.
      Tedy:
      Americké volby jsou divadélko- navrhuji, aby místo nich bylo….(co myslíte že je lepší)
      A vy určitě něco myslíte, co je lepší, doufám, že to není tajemství.

      • 2tttt

       Kterou „půlku“ myšlenky?
       Cena jedné volené hlavy USA je 1 mld. dolarů. Přidejte volební kalkulaci a znalosti současné psychologie a vyjde, co vyjde.
       Transponujte mechanizmus amorálnosti a bezohledného zisku a volební počty na český dvorek, například Babišovu PSB a … vyjde, co vyjde.
       Kolikrát je člověk ochoten za život udělat stejnou chybu? Jednou? Dvakrát? Desetkrát?
       O moc víc to již nestihne.

       • vittta

        Zkuste se držet tématu.
        Složitými a neuchopitelnými pseudoodpověďmi mě neohromíte.
        Co- místo voleb?
        Pro politiky- a přeneseně pro oligarchy, kteří je vesměs vedou, má občan cenu jen jako plátce daní, a volič.
        Nebo si snad myslíte, že ČSSD zrušila poplatky u doktora kvůli důchodcům?
        Kde pak, chtěla jejich hlasy, byla to cílová slupina.
        Naopak zase cílová skupina zavedení poplatků byli mladí a flexibilní, co nemají důchodce rádi, a i když k doktoru chodí málo, nějak vědí, že právě důchodci tam překáží. (kdo jim to asi řekl, co?)
        Chtělo by se říci- chujoviny, ale voliče úplně podcenit nelze.
        Tak třeba levičáci si mysleli o voličích, že to jsou úplní idioti, a že je budou volit jen tak, pro srandu králíkům.
        Ale nevolili.
        Takhle se může spálit každý.
        Čím víc se bude mluvit o tupém stádu, tím víc je to stádo nebezpečnější.
        A najednou….je prezident místo Schwarzenberka Zeman, co?

        • 2tttt

         „Co- místo voleb?“
         Sport může prospět nebo zabít.
         Stejně tak záměrně špatně podaný nebo nevhodný lék může zabít. Zabít může i skvělá myšlenka realizovaná v nepravý čas na nesprávném místě.
         Volby NEJSOU problém. Levice ani pravice také nemusí být problém. Člověk si celý život něco „volí“.
         Problém je člověk a dav v nerovnováze.
         Problém je prostředí, načasování a manipulace.
         Peníze vyždímané z davu zneužité k manipulaci s davem.

         • vittta

          Tomuhle až příliš teoretickému stylu nerozumím.
          Připadá mi, že to sice zní děsně oduševěle, ale neukrývá se v tom žádná skutečná myšlenka.
          Problém je člověk…to tedy „na mě pojď z boku“- a dav v nerovnováze…dav v nerovnováze je hromadná rvačka, jinak právě dav je v rovnováze, je to jeho specifikace.
          Prostředí, načasování, manipulace…no, to už vůbec neberu, jen ta manipulace je u každého jiná.
          Vesměs jsou zmanipulovaní vždycky „ti druzí“.
          Peníze je jen pojmenování pro vyjádření hodnoty, nevím jak by se konkrétně mohly ždímat z davu jako takového.
          A manipulace s davem…za peníze.
          Manipulovat s davem je možná relativně snadné, ale dát ten dav dohromady není tak snadné.
          Zde je pojem „dav“ zřejmě spíše manipulativní pojem, než nějaké vyjádření skutečnosti, vztahující se k tématu.

          • 2tttt

           „Nehodící se škrtne“ nebo onálepkuje jako manipulace a propaganda?
           Nebo je popřípadě snazší se schovat za „výhodu nevzdělanosti“?
           Vaše otázka: „Co místo voleb?“
           Moje odpověď: „Otázka nezní, co místo voleb.“
           Nůž také lze použít, nevyužít nebo zneužít. V celém rozsahu škály od ANO po NE.
           Na tom není nic teoretického. To je čistá empirie. (Vědomosti a znalosti jsou výhoda.)

          • vittta

           Otázka zní- co místo voleb.
           Vaše odpověď je poněkud podivná.
           Navíc jste jí rozvinul do nějakých teorií nevzdělanosti, o kterých tady řeč není.
           Jste buď aktivista- manipulátor, který sem přišel s úmyslem „odklánět“ diskuze , nebo jste podivín, který hodně mluví, ale nic neřekne.
           Píšete fráze, a mě to už nezajímá.

          • vittta

           Moment, moment, otázka zní:
           CO MÍSTO VOLEB.
           Neutíkejte, jen odpovězte, ale na tuto otázku, né na 10 jiných.
           Nebo návodem na použití nože.

          • Janika

           Já bych řekla jiné volby :-). Například volba prezidenta je O.K. Senát zrušit i s volbama. Vždyť za komunistů byly přece taky volby. Záleží vždycky na tom, jaké jsou.
           Ale to píšu za sebe, o co jde 2tttt to netuším.

          • vittta

           Tak jasně, zrušit senát- ale to nesouvisí s volbama.
           Tady jde o to, že se napadá smysl voleb.
           To je k ničemu, kdyby mohly volby něco změnit….., US volby je komedie, atd..atd..
           Přitom na volbách všechno stojí, z voleb mají vůdci strach.
           Mnoho energie se vydává na to, aby se ve volbách uspělo, vlastně je to základ všeho a dělá se to až moc.
           V USA se z toho stala šaráda, ale teď také vyhrál někdo, kdo neměl, a mají s tím Trumpem problém.
           Ve Švédsku třeba zase byly volby tak samozřejmé, resp. jejich vítěz, že občané ztratili úplně pojem, a jejich společnost se zhroutila, ale pomocí voleb se může něco změnit.
           V Rakousku zase pomocí voleb vyhrál protitotalitní směr, a Rakousko dělá totalitní EU problém, stejně jako ČR, Polsko a Maďarsko, nyní i Itálie.
           To všechno volby, takže vidíme, že nejsou zbytečné.
           A přeci se najdou rejpalové, kteří je tak označují.
           Ale- stejně jako 2tttt, jen napadají volby, jinou možnost nedávají, tedy v podstatě je jejich cílem né volby rušit, ale přimět občany, aby nevolili, a tím pádem by pomocí poměrně malých, agresivních skupin, zíkávali volební vítězství.
           Místo voleb by musel být jiný systém, tedy dědičná monachie, nebo vůdcovský systém, kdy by vůdce jmenoval vůdce ještě za svého života.
           Protože fakticky byl i Římský císař národa německého volen, ale skupinou nejvyšších oligarchů, též volených oligarchy menšími.
           Tady systém voleb, kdy z voleb je vyloučen lid.
           To by dejme tomu mohla být zajímavá cesta, tedy omezit volební právo občanstvím, že ne každý by mohl volit, ale je to nebezpečné v tom, že by se pak napadalo to občanství.
           Dnes se volby zase falšují přístupem volebních stran do médií, či pomlouváním lídrů.
           Ale pořád je to lepší, jak nic.
           Zkrátka a dobře, snažím se 2tttt dokázat- aniž bych to ale říkal, že je to buď manipilátor, nebo hlupák, protože jiný systém, než volební bude vždycky horší.
           Těžko někdo touží po dědičné monarchii, nebo po náboženské diktatuře, kdy stát ovládají nábožensští vůdcové na podkladu Boží vůle.
           To samozřejmě ví, a tak se odpovědi vyhýbá.
           Je snadné říci, že je něco na hovno, ale jak to dělat jinak, to už tak snadné není, to už musíš jít s kůží na trh.
           Já jsem také napsal- střílet, když byla ta nekonečná kolona migrantů.
           Pokud bude hranice překonávána násilím- tak střílet.
           Druhá možnost je nedělat nic- to jsme viděli.
           Píšu nic- protože takový příval se zvládat nedá, ani administrativně, ani trestně- právně, protože migranty není jak potrestat.
           Takže ty varianty- přijímat a prověřovat a kdo má nárok a kdo nemá- to jsou jen kecy, reálně to nelze provést.

          • čtenář

           si myslím,že 2ttt jde o to aby voliči už začali více přemýšlet nad tím komu ten svůj volební hlas odevzdávají.

           je postavené na hlavu aby voliči kteří dříve volili KSČM a ČSSD dnes volili ANO2011.

          • vittta

           To se nikdy nestane, Čtenáři, aby voliči ve své většině přemýšleli.
           Přesněji řečeno, nestane se to v mírových časech.
           Ale když bude nějaké ohrožení, mohou voliči rozhodnout správně.
           V každém případě je dobře, že přemýšlíte, jak to 2tttt myslí, ale já bych byl přeci raději, kdyby to napsal.
           Jinak Babiš vykradl volební programy všech okolo, údeřil na živnostníky, odmítl negry, zlevnil jízdné, přidal na důchodech- proč se divíte, že je oblíbený?

          • čtenář

           právě proto se těm bývalým voličům KSČM a ČSSD divím,že si nevšimli toho jaký to je vykradač programů ostatních stran.
           divím se jim protože je snad ani ve snu nenapadne,že kdyby té KSČM a ČSSD nebylo tak by už nic nevykrádal.
           protože by to už neměl zapotřebí.

           divím se jim že volí hypermarket,který naskladňuje zboží podle zájmů zákazníků,místo toho aby volili specializovaný obchod,který se dlouhodobě drží svého sortimentu(i když to tak mnohdy nevypadá).

          • pacifista

           Babiš je chytrý člověk, kdyby nebyl, tak není tam kde dnes je. Podívá se jaká je společenská poptávka a takové bude jeho chování. Vždy bude konat to co mu bude prospěšné. Jakmile se nálady vy společnosti změní, bude okamžitě reagovat. Protože není líný, přečte si nejdřív sám všechny mezinárodní smlouvy, které má podepsat a potom bude reagovat v závislosti právě na té poptávce v české společnosti. To je výhoda proti předešlému Sobotkovi. Ani Hamáček ho v tom neohrozí. Nevolím Ano.

          • vittta

           Když on jim Babiš vykradl programy, a také lecos uvedl do praxe.
           Oni zůstali jen u těch programů.
           To je třeba vidět, já si dělám takové…no, osobní analýzy, ale to slovo „anylýza“ je až moc odvážné, ale prostě přemýšlím nad tím úspěchem.
           Samozřejmě, lidé jsou lidé, a i do toho hypermarketu chodí nakupovat, třebaže je to tam o dost dražší jak v malých obchodech.
           Zajedno o tom nevědí- myslí si, že nakupují levně, a za druhé tam mají všechno pohromadě, a ještě prožijí den.
           Specializovaný obchod je náročný na čas, blbě se tam třeba parkuje, musí se navštívit několik těch obchodů…
           V politice je to podobné.
           Vy se tomu divíte, čtenáři, ale Babiš má prachy, nechal si zpracovat analýzu, nebo mu to samotnému pálí…i když já si myslím, že spíše udělal tu analýzu, a udeřil v přesný okamžik.
           A uspěl.
           Já ho nemusím, ale já nejsem stranický člověk, snažím se i sám před sebou být poctivý, Babiše nemusím, ale zatím své voliče v podstatě nezklamal, a i když mu nevěřím, nepředbíhám událostem.
           A také mluvím na plnou hubu, byť mnohny sarkasticky, ironicky a jízlivě, ale na plnou hubu.
           A celkem mě serou lidé, co se jakoby „neumí vymáčknout“.
           Já nemám nic proti 2tttt, ale ten jeho styl, mě to moc nesedí, dělá to dojem, že si na něco hraje, nebo že má nějaký osobní plán, nebo tak něco.
           Tak teď zkouším, jestli třeba umí i jinak, nebo jestli ještě zvýší úsilí v až mystických projevech, nebo jestli se vypaří…

          • vittta

           Podle mě se pohybujete moc v teoretické rovině, 2tttt
           Tam se pak logicky míjíme, protože já jsem brutální praktik, takže i kdybyste sem přišel s čistým srdcem disktovat, nemůžeme si nikdy rozumět, tím spíš, že vaše teoretizování nadřazujete mým praktickým připomínkám.
           Píšete o niži ve zlých rukách v kontextu voleb, dále pak o prověřených lidech, jak to bylo za komunistů, navíc ve funkčním prostředí.
           Tak to se to hezky píše, nůž v dobrých rukou, funkční prostředí, prověření, schopní lidé.
           Teď ale kde to vzít, že jo.
           Určitě nejlepší je osvícený diktátor, nějaké volby jsou trapárna, proti takovému osvícenci.
           Realita ale většinou nabízí úplně něco jiného.
           Blbé voliče, nechopné, ale servilní kandidáty, nefunkční prostředí, manipulující média….. co s tím?
           To je těžká věc, samozřejmě.
           Pak mě ovšem vyjde něco ve smyslu „raději volby, než nic“.
           A čas plyne, a lidé volí oligarchy a idioty, moc na výběr není…
           Utratí se tím spousty energie, vlastně je volební kampaň permanentní, a 70% energie jde do té kampaně- jaký je ten druhý idiot, co řekl, a co naopak neřekl když měl, co kde ukradl, koho ošukal, a jak naopak ten či onen je skvělý, a jak nějaká partaj ráda by něco dělala, ale nemohla, protože na ní útočili, a všude jsou živnostníci a podnikatelé co to kazí a kradou, a z druhé strany zase zní, že bez podnikatelů by to nešlo a že jsou solí země, a že lid jsou idioti a tupé stádo, a před volbami jsou to zase zodpovědní a inteligentní občané, aby se z nich zase stalo tupé stádo, při čemž definice tupého stáda je ve skutečnosti „všichnikroměmně“.
           Vždyť vy musíte být spokojený, můžete razit své vize a jejich neúspěšnost svádět na živnostníky a oligarchy s notami od jiných a útoky na pracovitou, ale nebohou část politického spekra, který by ráda plně zabrala ve prospěch lidu, ale nemohla, protože prostě letadlo.

          • vittta

           To tedy je reakce na 2tttt v 7.43, prase aby se v těch pavoucích vyznalo.
           A ještě tedy z čeho soudím, že vyhrál ten, kdo neměl.
           No, protože na něj nadávají ti, o kterých se dá předpokládat, že jim zrovna o blaho státu- což je organiozované společenství lidí, nejlépe stejných, či podobných kulturních zvyků a jazyka- zrovna nejde.
           Samozřejmě, i tohle může být finta, ale celkově se zdá, že existuje jakýsi „vyšší světový záměr“ a někteří zvolení ho evidentně narušují, zrovna Putin (mimochodem osvícený disktátor, ale kolik takových Putinů je k mání, jak je najít, a dostat k moci?), Zeman, Trump, či Orbán.
           A všechny tyhle potížisty jen lidové volby drží u moci, a nikdo s tím nehne, protože i kdyby ten vyšší světový záměr chtěl sebevíc, s voleným zástupcem toho mnoho neudělá.
           A tak posílají a dle mého i platí migranty na Trumpa, aby ho buď sepsuli za to, že do nich nechal střílet,, nebo že je naopak nechal projít, na Putina hází války všude na světě, i když se nikde moc neangažuje a Krym a Ukrajina bylo vynucené angažmá, až to bilo do očí, na Zemana hází zdravotní stav a vulgaritu (jednou za 5 let) a Orbán zase je fašista a nacista a Salviniho se v souladu s italskou kulturou rovnou pokoušejí zabít.
           A Babiš, to je osoba podivuhodná.
           To rozhodně není chlap, co by potřeboval cizí peníze, aby za ně tančil, ale může být, že těmi cizími penězi může být do určité míry vydírán.
           Nemá moc mou důvěru, ale jeho cíle, se kterými vtupoval do politiky mohly být úplně odlišné, od těch, které musí řešit.
           Klidně si mohl sedět, pobírat dotace, likvidovat živnostníky (jakkoliv se to nezdá, je to jeho konkurence) a mít u toho podporu lidu, a teď místo toho aby řešil mezinárodně politické situce, které se úplně vymkly konktrole, a najednou on je ten, kdo lid potřebuje, aby ho udržel u moci, protože když o ní přijde, může se také klidně ocitnout za mřížemi, takže mu ani nezbývá nic jiného, než aby za lid bojoval, protože jeho pád ho z čista jasna bezprostředně ohrožuje- a potřebuje VLÁDNOUT, ne tam sedět na vysoké funkci, potřebuje funkci nejvyšší.
           Což opět najednou kazuje výhody, které může lidu demokracie – jako systém volených zástupců- poskytnout.

         • 2tttt

          „To by zvládla místní samospráva.“
          Nevěřím, že nevíte jak funguje velké společenství na úrovni státu a myslím, že si ze mě tak trochu utahujete, ale budiž.
          Představte si například obranu země. Každá samospráva si koupí vlastní tank (u prodejce, který se jí líbí nejvíc – „každý pes, jiná ves“), jedno letadlo, ponorku a polní kuchyni? Nebo každá samospráva koupí alikvotní část, někdo děla, někdo náboje a někdo boty vojákům?
          Pak ale se může stát, že až bude potřeba, vyrazí vojáci bosky, bez nábojů nebo bez jídla.

          Jiný příklad:
          Jiná samospráva se nechá uplatit Američany a nechá „vlastenecky“ zničit spodní vodu frakováním. Kontaminace spodní vody kašle na samosprávy a patníky mezi nimi i lidi široko daleko. Kdo zastaví živnostníka, podnikatele nebo developera? Místní policajt? Zkorumpovaný místní soudce?

          Budování infrastruktury:
          Jedna samospráva vyhraje v lotynce, a tak se v pondělí rozhodne, že začne stavět dálnici. Druhou osvítí jasnozřivost a prohlásí, že budoucnost patří aluminiu nebo alespoň mořskému kanálu. Obě začnou stavět, jak jim „pánbůh“ vnuknul. Ten první skončí u hranic své samosprávy a u souseda bude jen makadam nebo šotolina, v horším případě bude zírat do díry plné vody. No a ten druhý zase skončí s průplavem u sousedovy haldy hlíny vytěžené ze stavby dálnice.

          „Kdyby nedělal nic, bylo by to lepší.“
          To je řešení / neřešení – „z pangejtu do pangejtu“.
          Je to totéž, jako v případě Č(?)Tv.
          Také jdou hlasy „z lidu“: „Prodejte to nebo rozpusťte.“
          Vylít dítě i s vaničkou. Navíc k radosti těch, kteří s davem manipulují tak, aby buď ono médium dostali grátys nebo alespoň „za hubičku“, když už jim neponese miliardy. Totéž platí o tom: „nedělali nic“.

          „To samé se zákony. Úplně by jich stačil zlomek.“
          Souhlasím, i těch devět set paragrafů bylo dost a za bolševika stačily.
          Natož současných tři tisíce, které mj. protlačil úchylák z party rozesíračů.
          BTW.
          Žádný, sebelepší zákon, z gaunera slušného člověka neudělá. Gen je „anarchista“ a kašle na zákon.

          „jiné volby“
          Pokud budou, nemusí být „jiné“, ale ve funkčním prostředí.
          Systémově si dovedu představit i řešení aplikované bolševikem: Časem prověření, odborně stoupající jedinci.
          Osvědčí-li se náměstek v místní továrničce / družstvu postoupí na post svého šéfa, který povýší, odejde do důchodu nebo zemře. Po několika letech PRAXE v oboru nahradí někoho o úroveň výš, až k vládě a ministerstvu. Bez ohledu na politickou a kastovní příslušnost.

          „CO MÍSTO VOLEB.“
          Otázka je irelevantní. Pokud je to otázka.
          Současné volby jsou nůž ve ZLÝCH rukách.
          Když má nůž v rukou psychopat nebo vrah, je ZBYTEČNÉ a směšné polemizovat o prospěšnosti nože.
          BTW. Obdobná šachová partie se hraje například okolo Č(?)Tv, ale i jinde.

          „Senát zrušit“
          Stejné jako s volbami, daněmi nebo nožem.

          „vyhrál někdo, kdo neměl“
          A podle čeho soudíte, že neměl vyhrát? Vyhrál jeden oligarcha ze sobě rovných. Jednu sebranku stála manipulace (pravděpodobně do značné míry fiktivní) miliardu stejně, jako druhou stranu, která má podobné zájmy.
          To, že si na veřejnosti „okopávají kotníky“ za peníze veřejnosti (davu) nemusí, a pravděpodobně ani NENÍ vítězstvím davu.

          „Babiš je chytrý člověk“
          Jistě, dost na to, aby tancoval podle cizích not a za cizí peníze.
          „Ideální“ vůdce pro „vlastenčení“.

          • kočka šklíba

           Tady jsem Vám myslím porozuměla a máte v mnohém pravdu.

     • čtenář

      toto mě zaujalo:

      „Věcně. Kdo si pamatuje 90. léta, pak ví, jakému psychickému a někdy i fyzickému tlaku „levičáci“ čelili. V 90. letech znamenala společenský i existenční problém například otevřená kritika krádeží a podvodů např. ODS, nebo „podnikatelů“ a „živnostníků“ obecně.“

      já si ta 90.léta pamatuji krapet jinak,v první polovině dejme tomu,ale ve druhé polovině devadesátek „levičáci“ psychickému-fyzickému tlaku už nečelili.

      otevřená kritika krádeží a podvodů ODS vytáhla ČSSD na 26,4% v roce 1996
      otevřená kritika krádeží a podvodů ODS vytáhla ČSSD na 32,3% v roce 1998

      také si pamatuji,že rok 1998 byl první kdy jsem volil ČSSD,ale také to byl rok poslední.

      • vittta

       Volební úspěchy ČSSD vskutku přinesla především otevřená kritika činnosti ODS.
       Bohužel se už ČSSD na nic víc nezmohla, takže dělník ostrouhal.
       Ale levicová ta kritika byla, to zase jo!

      • 2tttt

       1) Ano, 1996-98 již někteří věděli a někteří tušili, že Komárkův zázrak se nekoná a konat se nebude. Nicméně hysterie okolo komunistů stále přetrvávala. U „skalních“ stále trvá.
       2) ČSSD a Zeman se dostal do vlády zvláštním způsobem, něco jako ANO. Rychle a bez valné snahy davu.
       3) 1998-2002 – 4 roky vlády. Zeman a ČSSD měli k dispozici celý státní aparát, a výstup? Reflexe? Z hlediska nefunkčního systému, zjištění skutečného stavu hospodářství? ČSSD od začátku „smrdí“, nebo alespoň její část.
       Hysterie u některých přetrvává.

 7. astraustralia

  TV Barrandov, pan reditel Soukup si pozval predstavitele „Romske“ mensiny
  Ze pry potrebuji pomoc.
  To slysime jiz od konce 2 svetove valky.
  Pamatuji jak soudruzi byli prvni kteri na kritiku vuci Cikanum vzdy odpovidali ze
  Cikanum je treba pomahat ne je odsuzovat ! Taci to byli lidumilove, ne ze ne :-(
  To jako zdurazneni ze ozareni lidstvim dnesni bojovnici za lidska prava nyni jiz ne Cikanu ale Romu jsou az druzi v poradi.
  Jen vysledky nikde :-(
  Otazka zni zda mimo tak zv. „rasismu“ vetsiny obyvatel neni ve hre jeste rada jinych vlivu dosud ne spravne pojmenovanych?
  Obohatte se o dalsi hlubsi poznani u pana reditele Soukupa :-)
  https://www.barrandov.tv/video/138939-jaromir-soukup-live-31-10-2018

 8. vittta

  Tady je ukázka levičácké diskuze.
  Ti dnes prosazují právo homosexuálů na sňatek.
  Hodně se o tom mluví, vyvolává to bouři a ještě vyvolá, v parlamentu, senátu…
  Jako by právo homosexuálů na sňatek bylo zásadní téma.
  Ve skutečnosti sami homosexuálové o sňatky nestojí, ostatně, nestojí o ně ani heteráči.
  Kdo by také stál o něco, co má jen nevýhody, a výhody žádné?
  Ale levičáky samozřejmě sňatky zajímají, jak homosexuálů, tak heterosexuálů.
  Heterosexuálové se po rozvodu musí o manžela (ku) až do smrti starat, když bude na hubě, a manžel (ka) si může svatbou zajistit budoucí okradení partnera (ky) za bílého dne.
  Od toho tady máme genderové právníky- specialisty -spíše specialistky, které se ani svou specializací, jak oškubat symbol úpadku- bílého, heterosexuálního muže (barevný heterák jen tak oškubat nelze, zajedno se na něj nevztahuje domácí právo, a za druhé jsou na jeho obranu připraveni jiní právníci- specialisté, na ochranu barevných) a ani se tím netají.
  Za těchto okolností se nelze divit, že sňatků ubývá, leckdy je to vlastně jen stavy, který byl dříve trestným činem- sňatkový podvod.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-je-na-tom-spatneho-kdyz-se-maji-radi-dva-muzi-Svetlana-Witowska-ryla-do-zastupce-ANO-az-se-neudrzel-A-kdyz-zhasly-kamery-557701

  • astraustralia

   Kdyz se to schvalovalo v Klokanii bylo u toho take hodne kriku, ale vysledek byl 66,6% PRO. Az tak to lidu nevadilo a hlas lidu hlas Nejvyssiho. Pokud se to vladnoucim hodi ci alespon neprekazi.

   Pokud jde o moderatory je to po celem svete asi stejne:
   U moderátora, který řídí diskusi o nějakém problému, byste neměli poznat, jaký je jeho vlastní názor. Od toho tam jsou pozvaní hosté. Moderátor má být neutrální. Jestliže z vystupování moderátora přímo sálá, že kope za jednu stranu, v tomto případě za pokrokářské ničení tradičního světa, nemá na obrazovce co pohledávat.

   Ti kteri se domnivaji ze patri do kategorie ktera prinasi svetu vse nove a nejlepsi
   na nejakou neutralitu z vysoka :-(
   Koreknost, slusnost, objektivitu atd vyzaduji od jinych, pro ne vsak neplati:-(

 9. embecko

  Dneka vysel na NZZ clanek „Mentalni zed se tahne Evropou: Hluboky prikop deli Vychod a Zapad v otazce pristupu k nabozenskym a sexualnim mensinam“
  A ted clovek nevi, jestli se ma smat, anebo plakat. Vyraz „mentalni zed“ podsouva, ze jde o vrozeny charakterovy rys obyvatel a pritom jako by se zapominalo na nabozenske a etnicke genocidy Zapadu (zrovna treba Klokanie), pronasledovani homosexualu trestnim pravem jeste v druhe polovine 50. let (viz sebevrazda Alama Turinga), sexualni segregaci na koupalistich do 70. let, nepriznani volebniho prava zenam az do 90. let, utiskovani narodnostnich mensin (Samu) v severskych zemich (Svedsky institut rasove biologie byl zavren az v roce 1950 (!) atd. atd.
  Co z toho vyplyva? Ze je treba si konecne pripustit, ze Zapad je predatorskou spolecnosti bez kapky cti v krvi, pouzivajici krajni pripady manipulace k dosazeni svych cilu.
  Lzou do oci a cekaji, ze jim budete vysvetlovat, ze to tak neni, aby jeste prilozili pod kotel…to je podobne, jako diskusni tahani na cezenou nudli, kdy jeden snasi fakta a druhy se mu do oci vysmiva, ze kdy uz konecne nejaka fakta prinese. Zakousnou se a nepusti a jakmile vy trochu povolite, pridaji na stisku.
  Tady je vsechno marne a jedinym resenim je vytvorit si vlastni sebevedomou spolecnost…coz je ovsem pri vysi infiltrace „zapadnich myslenek“ jiz temer zhola nemozne.

  • embecko

   A Francie hlasi skvely bezpecnostni uspech: Diky nasazeni 15000 (!) specialnich policistu se podarilo o halloweenske noci zadrzet okolo 100 pachatelu. Pripadu poruseni prava bylo vyrazne mene, nezli v minulych letech…
   Tak tomu rikam spolecensky konsezus! Gratulujeme!

   • vittta

    Přidávám se ke gratulaci!
    Gratuluji!
    Ale zadržet ještě neznamená obvinit, natož odsoudit.
    Kdo ví, kolik bylo zadrženo nevinných, jen kvůli barvě pleti!

  • oh

   Zajímavé je srovnání obou stran té „mentální zdi“ na příkladu dvou německých států – totalitní NDR a demokratické NSR.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/LGBT_pr%C3%A1va_v_N%C4%9Bmecku
   „Symbolicky 17. května (17.5. = 175) rozhodl spolkový sněm v roce 2002 o doplnění zákona o zrušení národního socialismu tak, že rozsudky proti homosexuálům a dezertérům z wehrmachtu v období národního socialismu byly prohlášeny za neplatné. Nicméně rozsudky z let 1945-1969, byť byly vyneseny na základě nacistické novely z roku 1935, zůstaly v platnosti.“
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Paragraf_175
   Jj, vývoj kolem §175 názorně ilustruje zřetelný rozdíl mezi východní totalitou a západní demokracií. :-)

 10. Pingback: Něco o vlastenectví – archiv2k
 11. Pingback: Něco o vlastenectví » Oral.sk - Porno Politika
 12. Pingback: Něco o vlastenectví – almanach.cz
 13. Janika

  Nahoře jsme začali tím, kdo je to vlastně zloděj. Podle mě největším zlodějem je – stát. Bere si, co chce, násilím a pod hrozbou totálního zničení člověka, který se nepodřídí, a pak z toho financuje vrstvu příživníků, senát, neziskovky, instituce a projekty, které nikdo nepotřebuje a které buzerují toho občana, který je platí, atd. Z tohoto pohledu bude možná Tarasovi pochopitelnější můj postoj k šizení živnostníků při odvádění daní :-).

  • vittta

   U Tarasů není zvláštní to, že chtějí poctivě vybírat daně, ale to, že chtějí poctivě vybírat jen daně od živnostníků a drobných podnikatelíčků, a že považují neplacení daní za jediný problém státního rozpočtu, resp. jedinou možnost, jak státní rozpočet posílit.
   Alespoň o jiných metodách buď nemluví vůbec, nebo mluví minimálně, či v jiných kontextech.
   Původním cílem mainstreamu, kterému tito lidé podlehli, je rozeštvat co největší skupiny lidí.
   Dělníků je hodně, a živnostníků také.
   Dobře placeným zaměstnancům jsou tyto banální záležitosti volné.
   Rovněž útok na oligarchy či velkoburžousty nemá štvavý efekt, je jich minimum, a leckdy není úplně jasné, kdo vlastně tím velkoburžoustem je, a nebo kde se nachází.
   Toto je doplněno efektivně ještě štvaním proti jiným skupinám, příkladně učitelům, kteří mají samé prázdniny, a žádné povinnosti, poslední dobou je oblíbené štvaní proti heterosexuálním bílým mužům.
   Nápady těchto štváčů, halících se do hávu levice, konkrétně EET či třeba rušení peněz či celkově elektronizace života, sice nepřinese žádný hmatatelný ekonomický přínos, za to položí základy k „absolutní“ formě totality, které se sice každý bojí, ale hodně lidí jí dává a podporuje nástroje, na její udržení.
   Ať už přijdou Němci, EU levičáci, muslimové, genderisté, či LGBT mafie, tyto nástroje jim v důsledku poskytnou absolutní kontrolu nad každým KAŽDÝM jedincem, pokud nebude dostatečně bohatý, aby dokázal s těmito mocipány kolaborovat, či je dokonce finacovat, nebo řídit!

   • astraustralia

    S T Á T je prosím co?

    S T Á T jste i Vy !
    Jeden z 10millionu obcanu uskupeni zvaneho S T Á T. (s nazvem CR)
    Ale jinak zadna namitka:-)
    Resit se maji zasadni veci a o to Vy se snazite :-)

    • 2tttt

     Z mého pohledu:
     Stát je souhrnné označení správy věcí, které nestačí jiní lidé vykonávat při své práci. Delegují proto jiné ze svého středu pro servis zdravotnictví, školství, nerostného bohatství, infrastruktury …
     „U koryta“ je MAFIE, která má ve státní správě SVÉ lidi.
     Mafie ale není stát. Nebo ano?

     • astraustralia

      z pohledu 2tttt
      Stát je souhrnné označení správy věcí, které nestačí jiní lidé vykonávat při své práci. Delegují proto jiné ze svého středu pro servis zdravotnictví, školství, nerostného bohatství, infrastruktury …
      Zajimavy pohled na stat :-)
      Co nestacite Vy vykonavat pri sve praci ?
      Koho jste za sebe delegoval do servisu Vami vyjmenovaneho ?

      Stat aby spravne fungoval musi byt spravne rizen!
      Vase informace ze:
      „U koryta“ je MAFIE, která má ve státní správě SVÉ lidi.
      znamena ze je rizen nespravne dle Vas „mafiansky“
      Pokud obcanovi pojem mafie a stat splyvaji v jedno je na case to zmenit !
      Demokratickou volbou spravnych poslancu je nutno tento „mafiansky stat“ zmenit na nemafiansky tedy spravne funkcni stat :-)

      • 2tttt

       „Co nestacite Vy vykonavat pri sve praci?“
       Budovat silnice, hasit, likvidovat nahromaděný odpad, hlídat úroveň spodní vody a nerostného bohatství …

       „Stat aby spravne fungoval musi byt spravne rizen!“
       Jak nyní mladí říkají: „O tom žádná.“

       „rizen … „mafiansky“
       Odpověď je někde uprostřed škály ANO i NE. Jinak by byla povrchní a paušální.

       „je na case to zmenit !“
       „O tom žádná.“ Pokud tedy, mj., dav chce.

       Co je „demokratická volba“?
       Provokativní otázka:
       „1 miliarda dolarů vyždímaná z davu a následně vložená striktně limitovanou skupinou pretendentů do ‚demokratických‘ voleb za účelem manipulace s davem a volbami?“

       • Janika

        „Co nestacite Vy vykonavat pri sve praci?“
        Budovat silnice, hasit, likvidovat nahromaděný odpad, hlídat úroveň spodní vody a nerostného bohatství …

        To by zvládla místní samospráva. Stát to mimochodem „zvládá“ hanebně. Kdyby nedělal nic, bylo by to lepší. To samé se zákony. Úplně by jich stačil zlomek.

       • pacifista

        Píšu to zde výš Astrovi, ale vlákno je příliš dlouhé tak to sem dávám ještě jednou. Definice zní. Stát je organizované násilí. Tak to zní přesně, učili jsme se to ve škole.

 14. vittta

  Ten Hrušínskej je blázen.
  V tomhle článku mele páté přes deváté, měl by se nechat vyšetřit.
  Fašismus, nacismus a komunismus by se mohly vrátit, představte si.
  To dělá nenávist a přesvědčení o vlastní nadřazenosti.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Volici-Zemana-do-divadla-nechodi-vypalil-Jan-Hrusinsky-Tam-pry-chodi-lide-kteri-maji-uroven-557786
  To mě připomíná text Tarase, který se vážnivě věnuje tématu „národ“ a pře se o tom s Otomanem.
  Do hry vtoupí Třešeň, a přou se už 3.
  No a Taras při té příležitosti zmíní, že chlastám, což je nějak obecně známo.
  To bude asi ta argumentační smršť, co o ní Taras snil, ve svém imaginárním hovoru s pravičákem.
  Nic méně jsem se nad tím zamyslel, jak může být obecně známo, že chlastám.
  Vzpoměl jsem si na příhodu, která se mi stala před lety v bufiku na hokejovém stadionu, syn hrál 15 let hokej, což možná obecně známo není, ale je to tak.
  Ti rodiče se všichni samozřejmě znali, a mnohokrát jsem se s nimi impozantně ožral za ty roky, s důrazem na to S NIMI.
  Ale co nikdy nedělám, že bych si dal třeba 2 piva, nebo si dával pivo doma, buď posedím-nebo nepiju více-méně vůbec.
  A tak jsem si tam dával nějak sodovku, nebo kafe, (jako obvykle) nebo co, a jeden ten rodič se podivil, co to jako piju- po tolika letech, co jsme se znali.
  Oznámil jsem mu, že jsem v podstatě abstinent, když se zrovna nerozchlastám k nějkému opileckému výkonu.
  To zaujalo i jiné rodiče, kteří se upřímně smáli, že jsem jako řekl dobrý fór.
  A normálně se mě ptali, kolik tak vypiju doma piv v týdnu, že je to normálka, basička na chodbě.
  To jsem se podivil ale už já, a že žádné, že když si koupím pivo, tak ho mám 2 měsíce v lednici.
  Smáli se, že mám smysl pro humor, a že je jasné, že nepiju, ale kolik si dám piv, že se mě neptají, kolikrát jsem ožralej, ale kolik vypiju piv- a když pochopili, že slovo ŽÁDNÉ myslím vážně, děsně se divili, a přitom vesměs v tom bufiku chlastali víc jak já, dávali si pivo, né že by se vožrávali, ale dali si, já tohle nedělám.
  To je o tom, že nelze třeba Tarase šmahem odsoudit, že je to kripl a lhář, on si třeba fakt myslí, že chlastám, protože má v podvědomí uložené to, co mu tam podsouvá Otoman.
  Že jsem polovzdělaný, bílý muž, používám poměrně vulgární mluvu, chodím v montérkách- a tudíž zákonitě musím mít plešatou palici, vymetat hospody se stejně hloupými kumpány každý den, a prostě chlastat!
  Moc podvědomí je úžasná věc, když se nad tím zamyslíte, ne?

  • embecko

   Ale to je preci naprosta klasika…jsopu lide, co chlastaji prubezne a udrzujisi hladinku, ale kdyz se ty ozeres jesnou za cas, udelaji z tebe nebezpecneho alkoholika.
   Ac je to k nevire, jsme zase u politiky…vzorek lidi „cely den pod nenapadnym vlivem“ dela 80% volicu. A nemusi jit o chlast, ale o cokoliv jineho- lehke domaci nasili, tykani Vietnamcovi ve stanku, drobne ojebavani v praci, kazdodenni podporovani drobne korupce atd.
   Pak vylezou na verejnost a aby zastreli sve sklony, obvini druheho z toho, co sami delaji v mnohem horsi mire (protoze pravidelne a vytrvale). Nazval bych to drobnou ostrakizaci vsedniho dne…sice se z toho nestrili, ale na dotycnem to zanechava zavoj podivinstvi a potencialni neduvery.
   V diskuzi je to to same- ten, kdo nikdy nesnesl ani jediny argument a nevymackl ze sebe za cele roky ani jeden nazor, zpravidla pravidlene obvinuje druhe z toho sameho…a nejcasteji prave ty, co argumentuji a nazoruji velmi silne.
   Hrusinsky asi musi byt na nervy, ze se ho pri kazdem rozhovru ptaji na jeho otce. Janovi je uz sice prez 60, ale stale se drzi ve stinu a kdyz otce nezmini, jako by sam nebyl….zadny div, ze je pak pomateny a agresivni.

   • vittta

    To mě připomělo toho čokla, co zakousl dítě…nějak teď se o tom psalo.
    A ejhle, dítě bylo hyperaktivní, a čokla různě trápilo, a tahalo ho za koule.
    Pak se ukázalo, že za koule ho tahali čas od času i dospělí, a měli z toho děsnou prdel.
    Úlně vidím, jak tihle blbečci se ukájejí u jiné diskuze, kde nějaký chlap postřelil psa, a likvidovala ho zásahová jednotka, jak by mu sekali ruce a nohy za tu krutost, nebo jak kdysi ten vágus zabil a zboural psa k žrádlu, a byla z toho pomalu revoluce, co je to za děsného hajzla.
    Ale doma tahají psa za koule, no krev z něj nechčije, takže to nikdo nevidí, ale je vystaven trvalému psychickému tlaku, ale idioti myslí jen na sebe, takže jim to vůbec nedojde.
    A ta diskuze, no jasně, no, tohle je klasika.
    Všichni by chtěli děsně diskutovat, ale hlavně bez hádek a vulgarit a útoků ad hominem (to jsou unikátní spojení, ad hominem, s gustem to také používám ale přiznám se, že by mě to samotného nenapadlo )
    a korektně a mají samozřejmě velké znalosti, daleko větší jak oponent, ale nemá cenu házet perly svi…vepřům, tak jen velectěnému publiku tento fakt oznámí, a víc se s nekoretním hovadem nebaví, což leckde kvituje osazenstvo potlesekem, jak teď si konečně zadiskutují slušně a kultivovaně.
    To tam k Tarasovi napsal jeden týpek, jak jsem byl eliminován, a to byl též jeho jediný text o 2 řádcích, i když mohl být jeho druhý text i ten dotaz, jestli jsou negryně ženy, ale to si nejsem jistý.
    Ten mu to tam obohatí, ten je tak slušný, že ani nic nepíše!
    Svým způsobem, v čem je lepší třeba Taras jako třeba Moravec, nebo teď se dost ztrapnila Witovská?
    Hlavně že mají kecy, jak jsou ti ostatní na hovno, a oni skvělí.

    • embecko

     Jestli je negryne zenska, to je tak v ramci dotazu, jestli tim, ze nepodporujes spojeneckou invazi proti Assadovi se ti nahodou nestyska po gulazich.
     To zas uzce souvisi s tim, ze zivnostnik je povazovan za systemoveheo zlodeje, ktery nejen ze krade, ale kdyby mohl, bude krast jeste vice a nakonec zacne i tyranizovat proletariat.
     To ale neni dano lidskou tuposti, ale vymazanim hranic uvnitr predstavivosti. Tihle lide tak dlouho slucovali ruzne vrstvy politickeho mysleni, az jim zbyla jen jedna hranice: demokrat a nacek, ci proletar a vykoristovatel.
     A samozerjme, ze ti sami volaji po individualite, pestrosti a obohacujicim myslneni. Ale jakmile se s tim doopravdy setkaji, jsou rozhozeni a sup: uz je z tebe nacek, anebo vykoristovatel.
     Z toho vyplyva, ze politicko-kulturni mysleni neni cloveku nijak individualne dano a ze vznika az u jedince- clena spolecnosti a ze tohle mysleni mu musi byt vtluceno nasilim do hlavy. Je to trosku jako fyzikalni entropie: kdyz nedodavas energii, system se rozpada do neusporadanosti.
     Ted, jak Merkelova ohlasila odstoupeni z cela strany, se najednou vsude vyrojily komentare o potrebe vize, smerovani, ideje…ale kde brat a nekrast, kdyz soucasny system je charakterizovan prave tim, ze vizi, ideu a smerovani odmitnul. Demokracie rozhodne zadnou vizi neni, to je jen neutralni platforma, do ktere je treba teprve vlozit ideovou interpretaci. A tu vklada ten, kdo ma vic prachu, coz jiste zadna spolecna vize neni.
     Jina spolecenska (politicka) diskuze, nezli ta ad hominem (me se tam furt vkrada ad homousem), je nesmyslna. Politika je z podstaty „nefakticka“, jinak by slo o predmet podobny treba fyzice a nemuselo by se debatovat, stacilo by dokazovat.
     Jenze politika je o libi se a nelibi se, tedy vzdy ad homousem. Manipulace spociva v tom, ze oponenti baziruji na tom, ze zadne ad hmousem tu neni, ale ze jde o objektivni fakta, snadno overitelna a proto i zadouci projednavat korektne. A kdo to nechape a nedorzu, ten musi jit z kola ven, protoze kdyby nesel, zavedl by gulagy a negryni nepovazoval za zenskou.
     Tudiz uz nejde o diskuzi, ale o prevalcovani druheho diskutera. Vznikla tak zabavna on-line hra, zvana „Znic oponenta“ (od vzoru znicit krka), v niz ulohou jedne strany je nedopustit, aby se na svetlo dostaly projevy autenticke lidske povahy a ulohou druhe strany je sveho oponenta co nejvice nasrat a vykolejit.
     No, jak oddych to neni spatne, jako zivotni politcky postoj je to uz slabsi.

     • embecko

      A jeste posledni tragicky Kechlibaruv blog:
      https://kechlibar.net/2018/11/01/metastazy-mesta-rotherham/#more-5724
      A slunicka si mohou vybrat: bud budou proti medialnimu rozvirovani tehle udalosti protestovat a vec zapadne, coz bude prilezitost pro dalsi pachatele. Anebo se o tom zacne mluvit a pak maji slunicka se svym svetonazorem docela problem.
      Treti, zatim nejbeznejsi reseni ve stylu „je to hrozne, obeti litujeme, ale… (dopln dle situace)“ je uz myslim nastesti mimo hru. Totitz: kvantita jiz presla v politickou kvalitu a postoj „soucitici chytre horakyne, zmitane Lidstvim“ jiz neni relevantni.

     • vittta

      Demokracie je cesta, kterou se dá vize naplnit.
      Případný vizionář, či skupina vizionářů, může uchopit moc relativně snadno, pomocí voleb. (není třeba pušek, resp. je alespoň ta teoretická možnost)
      Proto horuji za její zachování, i když vím, že jde o řízený proces.
      Nic méně, jak jsem uvedl jinde, zvolení Zemana 2x prezidentem potvrdilo, že ani za velké peníze nemusí komedie skončit řízeným výsledkem.
      Napadání nějaké skupiny obyvatel, v tomto případě živnostníků, je ztráta idee, jak ostatně píšeš.
      Zrovna tak dobře mohu napadat třeba důchodce, protože ti neplatí na zdravotku nic, a používají jí nejvíc- a proč by důchodci neměli platit zdravotní pojištění?
      V tomto se dostávám do dogmatické polohy, kdy ale fakticky budu mít pravdu, která jde jen těžko vyvrátit, pokud budu opět dogmaticky argumentovat dál.
      Tím bych ale samozřejmě sám ztratil ideu, pokud bych ty kecy myslel vážně, jenže raději jsem je nakonec nerozvíjel, podívej jak to dopadlo, a to jsem JASNĚ upozornil, že budu soutěžit v dogmatismu.
      Na lumpárnu lumpárnou- je známé židovské heslo- a tím jsem se řídil, ale upozornil jsem na to.
      Tím svého času proslula pravice, kdy místo aby razili politiku svobody a osobní odpovědnosti, zaútočili na důchodce a dělníky, resp. nevzdělance.
      Levice po nich úspěšný model útoku na dělníky (nevzdělance) a důchodce (staré blbce s komunistickým mozkem) akčně převzala, a nyní s ním slaví úspěchy, a proč?
      Protože tím pochlebuje mladým, alespoň těm, kteří jednou převezmou otěže řízení státu, nebo by je alespoň převzít chtěli.
      Že k této- zcela nelevicové- politice aktivně přispívají i staří levičáci, asi nejlépe charakterizuje tvůj výrok, že jim mizí hranice uvnitř představivosti, já to nazývám jako že neumí dohlédout důsledky svých činů!

      • embecko

       Tady je castecna odpoved na nasi otazku proc?:
       https://cs.gatestoneinstitute.org/13214/evropa-mesta-saria
       „Západní veřejnost, která si islám zromantizovala, se očividně zalyká zbožností a cudností podle islámských zákonů. Časopis The Spectator to nazval „novým puritánstvím“ a ptá se: „Proč drží některé feministky basu s islámem?“ Pokud bychom parafrázovali amerického spisovatele Daniela Greenfielda, tak je srdcervoucí a ohromující pozorovat ženy, které oslavují svůj vlastní útlak.“
       Na svetlo se zrejme dere stary duch protestantismu, kompenzujiciho sebemrskacstvi skrze nasili na ostrakizovanych.

       • vittta

        Já ti řeknu jednu věc.
        Asi znáš ženské, a není to tak, že ženská je chlap s pipinou a kozama.
        Ženská v podstatě nemá moc ráda jinou ženskou, pokud jí může nějak konkurovat.
        Nic méně:
        Žena- dáma, může být krásná i v 90 letech, byť už není sexuálně přitažlivá.
        Žena- dáma může být krásná libovolně tlustá s libovolným ksichtem, je to prostě dáma, plná laskavosti a charismatu.
        Jistě už tušíš, že žena-dáma se nemůže stát feministkou.
        Když je ženská- feministka dostatečně škaredá, vnitřně hnusná, tlustá, vyzáblá, nebo je to nechutná rašple,(nejhorší jsou rašple, co mají svoje odšukáno, když o ně ještě někdo stál) divíš se pak, že podporuje takovéhle trendy?
        Já ani ne.
        A pokud ty trendy podporuje chlap, je to buď muslim, nebo buzerant- feminista, nebo levičácký aktivista, bojující za práva deklů od kanálů, a šoustající po večerech automobilní vejfuky, akvarijní rybičky nebo flašky od piva, a přemýšlející u toho, jestli je to chlap, nebo ženská.

 15. kočka šklíba

  Je to OT ale jistě si vzpomínáte někteří na MaB, tu úžasnou ženu, která se tak moc mohla lidskostí rozplynout až z ní vylézalo to pod povrchem (navrch huj, vespod fuj, opravdu trefné přísloví), tedy například preventivní bombardování Sýrie a také jednou to, že přece někdo ty podřadné práce ve Francii, Anglii, prostě na tom humanitárním západě, dělat musí. Tak tady máme vzorek, jistě to MaB potěší, vždyt na to je mají, tedy nyní převážně ty z východní Evropy, protože imigranti z poslední doby tak moc asi nepracují.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/487981-polsky-otrok-v-luxusni-rezidenci-britske-profesorky-ctyri-roky-drel-za-prosle-jidlo.html

  • vittta

   Takových tam je.
   Osobně jednoho znám, takové buňo.
   To jsou blbci, IQ tykve, co třeba chlastají, a to jim dovolí otrokář až večer, a je ani nenapadne, že by mohli zdrhnout, prachy nemají, nažrat dostanou…
   Ale většinou se otročí negrům, čmoudům nebo cigošům, a to by mohli hlásit doktoři co chtěli, a nikdo by nezasáhl.

   • kočka šklíba

    Asi jste nepochopil, mně je úplně jedno komu se otročí a kdo otročí, může být třeba fialový. Za práci náleží mzda a to je rozhodující. Pokud pracovník nevyhovuje, tak ho propustíte, ale určitě z něj neuděláte otroka a pokud chlastá ale práci udělá, tak je to jen a jen jeho věc. Tady v tomto případě to byli zřejmě bílí a navíc vzdělaní lidé, o to je to možná horší.

    • vittta

     Já vás chápu, ale vy mě ne.
     Nejspíš to opravdu byli bílí, vzdělaní lidé (i když to jisté není) a také proto je o tom ten článek.
     Kdyby to byli barevní, nikdo by se to nedozvěděl, ti mají stovky otroků, každý to ví, ale nikoho to nezajímá.
     Barevný muslim nebo cigoš je nad zákonem, a to de facto, byť ne de jure.
     Takže se nad banálním Polákem dávno nepodivuji, VÍM, že je to tam normální.
     Tenhle co ho znám, byl otrok cikánů, a vyprávět jsem slyšel o mnoha dalších otrocích cikánů.
     Na povrch vyplavala jen nepatrná špička ledovce, ostatně, Sax odkázal Rotherham, kde se otrokářství praktikovalo běžně, navíc s mnoha…jaksi doplňkovými závažnými trestnými činy, vraždy nevyjímaje, a to vše s plným vědomím policie a obyvatel.
     Samozřejmě lze požadovat důkazy, že se tak dělo.
     Vy to asi chtít nebudete, víte to také, ale kdyby nějaké sluníčko zase mluvilo o nějakém excesu pár jedinců….
     Důkazy ale mohu chtít i pro toho Poláka, úplně všude mohu chtít důkazy, čímž zpochybňuji tu událost.
     Jedna věc je jistá, Británie se právně zhroutila, nikoho dalšího už nejspíš nechytí, i když by mohli, a odsouzení si odsedí jen nepatrnou část svých trestů, jak je obvyklé, protože když je nějaký závažný a neututlatelný trestný čin, což je obecně veřejné násilí a vraždy, vinníci jsou VŽDY policii známi, byli mnohokrát odsouzeni za všemožné trestné činy, a buď neseděli vůbec, nebo jen krátce.
     Ostatně, ono není jak je potrestat, věznice jsou plně pod kontrolou imámů a islámských bratrstev, je to- alespoň pro muslimy, jen formalita, a oni to vědí.
     Není ani vyločeno, že aby to formalita byla, propuštění se musí nějak revanžovat, třeba horlivostí ve víře, což vražda, či minimálně násilí, plně splňuje.
     Bílé huby naopak mohou být zatčeni a odsouzeni k vysokým trestům, jako ukázka, že justice má vše pod kontrolou, a v islámském vězení nebudou mít žádná práva a žádné zastání, pokud třeba…dejme tomu nepřijmou islám.
     Je to klasické naplnění politiky okupace cizí země, v našem případě jde už o ozbrojenou okupaci, kdy pod kontrolou okupantů jsou i silové složky a řízení státu na střední a nižší úrovni.

     • tresen

      Někdy si říkám, že jste docela příčetný, ale pak zase takováhle pecka.
      Vy byste fakt neměl jezdit nikam do světa. Na ulicích, v hotelu, na pláži, všude by se hemžili samí barevni, kteří by se na vás sápali. Až by vám pak terapeuti tvrdili, že trpíte halucinacemi, utvrdilo by vás to v jistotě, že to je spiknutí.

      • vittta

       A tady, hele.
       Ruští trolové vyvolávají nenávist k islámu.
       Třeba v Rotherhamu.
       Ale jakkoliv jsou aktivní, moc se jim to nedaří, vždyť jen v Nizozemí by přijalo muslima do rodiny pomalu 90% Nizozemců.
       A o moc hotší není ani situace jinde ve vyspělých zemích.
       A co vy, Třešni, přijala byste do své rodiny muslima?
       Třeba kdyby vaše dcera měla za manžela nějakého hezkého Nigerijce, nebo Afgánce, co byste na to říkala?
       https://blisty.cz/art/93302-prioritou-ruskych-trollu-pro-britanii-je-vyvolavat-nenavist-k-islamu.html

       • tresen

        Nemáte nějaké bližší charakteristiky?
        Takhle je ta vaše otázka těžko zodpověditelná.
        Dceři jsem kdysi rozmluvila jednoho hocha z Balkánu. Byl to vášnivý křesťan. Tu naši holku bral příliš majetnicky a to se mi nelíbilo. Nebezpečí patriarchálního Balkánu bylo nakonec eliminováno.Teď už je spoustu let šťastně vdaná. Na podobné hypotetické otázky přijde řada, až povyroste nejstarší vnučka.

        • vittta

         Jen výmluvy.
         Přijala, nebo nepřijala?
         Tak zněla otázka, a prý jsou to výsledky asi od 50 000 respondentů v každé zemi.
         Kdyby jim takhle odpovídal každý druhý, těžko by měli ty výsledky nějakou relevanci, co myslíte?

         • tresen

          Žádná výmluva. Musela bych dotyčného poznat, abych mohla říct, jestli se hodí do rodiny.
          To, co říkám o Nigerijci, platí i pro Brňáky.

      • vittta

       A nakonec, já mám s vámi takový problém.
       Já sice tak nějak vycítím, že se mnou nesouhasíte, a to ZÁSADNĚ, a dokonce mě máte za blbce, ale nebyla byste od té dobroty a někdy napsala, co konkrétně je na vámi napadané myšlence…třeba nejsměšnější, nebo nejidiotštější?

       • tresen

        Ta vaše nehorázná fabulace začíná větou Kdyby to byli barevní, nikdo by se to nedozvěděl, ti mají stovky otroků, každý to ví, ale nikoho to nezajímá.
        A končí takhle: Je to klasické naplnění politiky okupace cizí země, v našem případě jde už o ozbrojenou okupaci, kdy pod kontrolou okupantů jsou i silové složky a řízení státu na střední a nižší úrovni.
        Teď byste ještě měl upozornit ty ubohé Francouze a Brity, aby si všimli, v čem to žijí.
        Ale jak píšu, nejezděte tam. Ty vaše vidiny by mohly propukat už kdybyste si chtěl dát na letišti kafe.
        Radši jim napište, co se u nich děje.

        • vittta

         Oni si toho ale všimli, nebo si myslíte, že si lidé třeba v odkazovaném Rotherhamu nevšimli tak obrovského a mnohaletého zneužívání?
         Kdo si toho nevšiml, bude asi policie, ti si ostatně nevšímají ani negrů na Václaváku, když prodávají drogy.
         Možná je to ale jen hoax, nebo se prostě dekády trvající zneužívání tisíců dívek v mnoha městech děje tajně…..a tady to štváči jen hoaxují, a když na to náhodou policie z nějakého důvodu skočí- a to velice špatně, zatčených je komicky málo, v poměru s nasazenými prostedky- tak to je jakési „zpravdivění hoaxu“, nebo co myslíte?
         Já tam mimochodem nejezdím, ale jiní tam jezdí, resp, jezdili…
         A vidí něco jiného, jak vaši známí.
         To co píšu, není fabulace, je to názor, naučte se to rozlišovat, a zkuste nějak oponovat, nebo držte zobák.
         Vy jen zpochybňujete, ale sama nic nenapíšete, jste „němcová“ tohohle prostoru, všechno víte, ale nic neřeknete…

         • tresen

          Jasně že si těch zločinů všimli a stíhají je a postupně odkrývají i starší případy, ale nevyvozují z nich, že je to klasické naplnění politiky okupace cizí země, v našem případě jde už o ozbrojenou okupaci, kdy pod kontrolou okupantů jsou i silové složky a řízení státu na střední a nižší úrovni.
          To právě mám na mysli, že byste je měl v tomto směru osvítit.

          • vittta

           Postupně odkrývají starší případy, jo?
           Takže to znamená co, že si toho dříve nevšimli, třeba v době, když vy jste tady nadšeně psala, že každý bude je souzen právně a morálně?

          • kočka šklíba

           Milá třešinko, ne že by to nějak moc souviselo s tím otrokem vzdělaných, bílých Angličanů ale když jsme u toho Rotherhamského sexuálního skandálu, tak i podle ČT se toto dělo od roku 1997, úřady tušily (spíše věděly, ale známe ČT že), jenže nezasáhly aby nebyly obviňovány z rasismu. To je fakt dobré, tak nechaly raději týrat jiné lidi, jen aby náhodu je někdo neobvinil z rasismu? To žijeme kde? A z toho ale plyne, kdyby se takto chovali bílí, tak by zasáhly? Co myslíte? Jo ted možná dohledávají, šetří, ale není to jednak pozdě a jednak pokrytecké?

          • tresen

           V jaké době?
           Pokud vím, vyšetřuje se to postupně zhruba od roku 2010. K Janice chodím nanejvýš dva roky, čili až po rozsudku, podle kterého dostal vůdce gangu 35 let.

          • vittta

           Vyšetřuje se to, a při té příležitosti násilí pokračuje.
           To mě teda….

          • vittta

           Sledujte tohle, Třešni.
           Text je o Jemenu a dívence, 7 leté, která umřela hlady.
           NY Times o tom přinesly reportáž, a pro jejich novináře bylo děsně těžké dívku fotit.
           Doktor, který dívku ošetřoval uvedl, že takových případů je víc, a že 14 000 000 Jemenců HROZÍ hladomor.
           Dívka měla i matku, která byla zoufalá.
           Hmmm…
           Tak v Jemenu hladomor není, ale žádný veget také ne, válčí se tam, a hladomor hrozí.
           Přesto malá dívka zemře hlady, i když má matku, a sousedé nějaké to jídlo ještě dohromady dají.
           Dívka zemřela v péči lékaře, v podstatě v přímém přenosu.
           Reportér si dívku fotil, a vypadala fakt blbě, dokonce je natočená, ale ostatní Jemenci natočení v reportáži zas tak blbě nevypadají.
           Tak co myslíte, co se tam vlastně skutečně stalo?
           Americký novinář si dívku natáčí, místo aby jí dal najíst, a dívka normálně chodila, ale najíst jí také nikdo nedal, lidé nemají- dle reportáže- dost peněz na jídlo (jídlo tedy je, nejsou prachy)
           Já tápu, pomožte mi osvětlit tuto podivnou situaci….
           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jemenska-divka-jejiz-fotka-pripomnela-hruzy-valky-zemrela-hlady-59646?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

          • embecko

           „To je fakt dobré, tak nechaly raději týrat jiné lidi, jen aby náhodu je někdo neobvinil z rasismu?“
           Ano, to je podstata celeho skandalu, kocko, policiste o pripadech vedeli, pachatele znali, ale nezasahli= pod kontrolou okupantu jsou silove slozky statu, jako v Nemecku.
           Ale jeste horsi je, ze takovch gangu jsou po Anglii stovky a pocet moznych obeti jde k milionu.

          • kočka šklíba

           Ano já vím embéčko, ale třešinka a spol. tvrdí, že vše se vyšetřuje (že 15 let asi tak po začátku toho utrpení, to už je přece jedno, že). A že je to „jen“ nejspíš vrchol ledovce, také nijak tyto lepšolidi neznepokojuje, jim se to přece neděje ani jejich dětem. Tak mohou lhát podle svého gusta. A záměrně píši lhát, protože stačí si dát do vyhledávače Rotterham gang a dočte se tam o podobných případech i jinde dost a dost, ale to je přece pro ně, tyhle pokrytce a lháře, a pro mě odporné, dá se říci tvory, zanedbatelné, hlavně, že nejsou rasisty, ovšem podle svých, úplně zvrhlých teorií. Jak zase ukazuje případ Rotterham.

          • embecko

           No to je jasny, kocko…ono to z nich pada prubezne: milion mrtvych Iracanu stal za to; naposledy Stoltenberg zachranil bombardovanim Srby pred diktatorem. Mezi tim Mayova podporuje jihoafrickou pozemkovou reformu, pokud bude legalni, transparanetni a demokraticka (a pritom uz hroozne dlouho vi, ze je vsechno jine, nezli tohle).
           Vzdyt je to stale dokola: My na rozdil od druhych soucitime, zlocinci budou potrestani a pokud nebudou, pak jde o vyjimecne selhani…anebo by se vam snad radsi libily gulagy?!?
           A kdo o tom mluvi, je manipulator a nacek, jasna vec…tohle nakonec pravici a levici velmi sblizi:
           http://a2larm.cz/2018/11/komentare-pod-clanky-nici-verejny-prostor-i-nase-mozky/
           Tady to mas cerne na bilem:
           „Jestliže článek vypovídá o migrantech v pozitivním světle, negativní komentáře mohou vést k tomu, že se jeho čtení bude dít v subverzivním duchu, popírajícím původní autorský záměr….Tímto způsobem se obsah, který je běžně vyloučený z hlavního proudu, dostává k miliónům čtenářů.“
           Predstav si tu hruzu, ze informace se dostanou k milionum ctenaru! Jaka hanba, jake nebezpeci pro demokracii!
           To je clanek jak vystrizeny z Blistu, clanky preci nelze cist jinak, nezli byl autorsky zamer!
           Bohuzel se to dostava tak daleko, ze je popirano to, co udelalo Evropu Evropou a to je prave schopnost kulturni subverze. Hus, Luther, Bruno, Komensky a dalsi…ti vsichni cetli text v subverzivnim duchu a my jim za to kdysi staveli pomniky…dneska, pche…normalni nackove…

     • vittta

      Byla pěkně nafoukaná.
      Ty jí nějak znáš?
      myslím, jestli to nemohla být nějaká „migrující“ vysíračka na takovýhle blozích.
      Tak mi chvílemi, které byly čím dál delší, připadala.

     • kočka šklíba

      Je to Váš názor, já Vám ho neberu, ale já na ní mám názor jiný. Podle mého se několikrát dost odkopala a nic na tom nemění to, že byla zřejmě inteligentní.

  • kočka šklíba

   Takovéhle články nemá cenu číst, jen jsem koukla na první diskusní příspěvky a ti mu to tam vysvětlili dostatečně. Spíš bych já řekla, že sklony k udavačství má autor článku, zda za peníze nebo má tak vymytý mozek to je otázka.

 16. vittta

  Tohle je něco o vlastenectví, to je věc, panečku.
  Tak podnikatel Kožuch hodlá v Bratislavě vystavět jakési centrum pro urchlíky.
  Dle Kožucha je „Příchod přistěhovalců je podle něj potřeba chápat jako výzvu a novou příležitost,…“
  Novou příležitost pro koho? Asi pro Kožucha, který se ale nezmínil, kdo to platí.
  Kužuch to vidí celkově takto:
  „Současnou situaci, kdy očekáváme vlnu přistěhovalců z různých kulturních prostředí, je třeba chápat jako výzvu a novou příležitost,“ uvedl Kožuch s tím, že díky tomu mohou vznikout podnikatelsky úspěšné projekty či nové firmy na pokrytí požadavků nově vznikajících sociálních seskupení. „Hlavně je třeba začlenit imigranty do společnosti tak, abychom eliminovali nedostatek pracovních sil, zejména z pohledu demografického vývoje Slovenska,“
  Takže přistěhovaci budou z různých kulturních prostředí, asi proto tam bude mešita,, nic méně se zdá, že ta různá kulturní prostředí bude ve skutečnosti jen jedno- a to islám.
  Podnikatelsky úspěšný projekt to bude určitě, jen je třeba mít na to žaludek a pár spolupracujících neziskovek.
  Náklady na ubytování a provoz totiž pak zaplatí stát, to se to podniká- ale tarasovci jistě budou spokojení, neb bude vše legální a řádně zdaněno.
  Nově vnikající sociální uskupení pak mají požadavky, což je dle Kožucha asi nejenom logické, ale i správné, proto jim také vychází vstříc.
  Všichni z nově vznikajících sociálních uskupení budou pracovat, to sice už tak logické není, ale asi to tak bude, jmenovitě na Slovensku, když už to nikde jinde není.
  Ale nepochybuji o tom, že demograficky to bude pro Slovensko jistě přínos, teď jde hlavně o to, jestli o to Sklováci a Slovensko stojí, dobrodiní kolaborantů jako je Kožuch je povětsné tím, že ho nikdo nechce.
  Když se to podíváte, dovedete si představit- ale jen PŘEDSTAVIT, že by někde, KDEKOLIV, někdo postavil pro Evropany takovouhle základnu, s kostelem a třeba hospodou?
  Já tedy ne, to se přiznám, ale já holt podléhám hentěm….hoaxům, třeba je to ve vyspělých zemích už dávno normálka!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-se-chysta-v-Bratislave-Centrum-pro-stovky-imigrantu-Nema-chybet-ani-mesita-558091

 17. vittta

  Kdo by to do toho Tarase řekl, že je tak uvědomělý, a nakupuje v nějakém řetězci, jak se na loajálního občana sluší a patří- neb tam vše proběhlo řádně EET, a to leckdy dokonce i kousky, které měly projít kafilerkou?
  Tak to RESPEKT, žrát svinstva, jen aby zlodějský řezník, či proradný pekař, nebo zlovolný uzenář nedostal vydělat ani Ň, když už parazit platí tak málo na zdravotním pojištění.
  To já tak uvědomělý nejsem, špekáčky kupuji u řezníka- a ty kurva jsou, a cena je lidová, nestojí ani stovku za kilo.
  Další uzeniny pak v takové malé české zlodějské samčičce, kam vozí její parazitucí majitel uzeniny z 5 uzenářských závodů, takže každý si může vybrat dle své chuti.
  Osobně doporučuji landšmíd od Gornického, to tedy je fakt jak za komoušů v plechovce, nebo Gothaj od Krejcara, stejný, ba lepší jak za komunistů.
  O kvalitních, voňavých šunkách a uheráku Pick ani nemluvím, příkladně uzená kuřecí prsa (typ šunka) jsou přímo vynikající, a každý, kdo někdy výrobek s tímto označením koupil v supermarketu potvrdí, že vskutku musí ty „moje“ stát za to, protože světlé „cosi“ bez chuti a zápachu, vhodné pro nějaké zdravě žeroucí dementy, opravdu pro pravé muže k jídlu není.
  Rovněž v pekařských výrobcích zlodějský majitel nešetří výběrem.
  Lze tam koupit chleba a pečivo od 4 mistrů pekařských, jmenovitě žitný chléb od Koláčka stojí za ty prachy, a je ho asi 6 druhů s různými příměsemi, např. sušená rajčata, parmazán, a chia a jak kdo chce, ale stojí nějak 9 pětek, takže si ho může dovolit jen zlodějský a parazitující živnostník- i když ho kupují i důchodce, protože TENHLE chleba se rozhodně po noži nemaže a lze ho jíst klidně i za týden, krájený na tenké plátky, osobně si na něj mažu sádlo se škvarkama, které si ovšem vyškvařím sám, mám rád totiž škvarky měkké, a ne tvrdé jak šutr, jak je obvyklé u různých řádně platících parodií na řezníky.
  Vzadu, úúúplně vzadu vedle zeleniny je taková lednice, kde jsou k mání piva rozmanitých domácích pivovarů, od pivovarníků sajících krev pracujících, ale vařících mok leckdy na vysoké úrovni, až lituji že víc nechlastám.
  Člověk tu politiku a uvědomělost nesmí podle mě zase tak žrát, a především, nebýt líný, protože i za komunistů nebylo možné koupit dobré uzenky jen tak,. kde se zachtělo, ale člověk musel věnovat čas a práci jejich shánění.

  • embecko

   Podle meho je otazkou casu, kdy doroste generace, ktera intenzivni („puvodni“) chute odmitne a da se na amarouny, to jest potraviny bez chuti a bez zapachu. Podle meho k tomu vsechno smeruje, dulezitejsi nezli produkt sam se stava znacka a znacka se musi zalibit vsem= jeji chutove kvality jsou prumerne. Takhle prorazily hamburgery, jez mlsny jazycek nedokaze pozrit, jsou to i europiva, uzeniny, blizici se vzhledem a chuti komunistickemu Junioru a dalsi chutove nejasne „in“ potraviny. Mladi piji fialove vodky, namichane s redbullem, chuti pripominajici Vycepni lihovinu s rozpustenymi mentolkami. Sveho casu se vsichni bili pro jogurty Danone, zanechavajicimi na patre skrobovy povlak. Vot kapitalismus…lepsi chute spekacku, nezli toho od soukromnika, velkokapitalista uz nedosahne a tak jeho strategii je negace kvality a inovace ve forme popreni puvodni kvality. Nove je to, ze to nechutna lepe, ale nijak. Vidime to v kulture, za chvili to uvidime i na potravinach. A vyrobci kvalitnich uzenin samozrejme zkrachuji, protoze nesli s dobou. Tomu nahrava i spotrebitel, uharbuty chramy konzumu, presvedceny, ze je to v nich lacinejsi, to je take vseobecne rozsireny blud. Lacinejsi to neni, ale je to nove, protoze to chutna jako nikde jinde (nijak) a tak jdeme do toho, cestou si muzeme koupit dziny, anebo si skocit do kina.

   • vittta

    Jo, chutná to nijak.
    To už lidé takto kupují, málokdo ví, jak chutná rajče,mléko,…máslo, kup si třeba italské nebo irské máslo, děsně by mě zajímalo, jak docílí té neutrální polomargarinové chuti, české máslo je ještě máslo.
    Vždycky jsem žasnul, jak v létě mohou lidé kupovat někde v marketu třeba rajčata.
    Ale kupují.
    Dokonce kupovali i mléko bez tuku.
    Dokonce vodu, no, co dodat.
    Jen krčím rameny.
    Ale ono svým způsobem, když určití lidé „kroutí“ kapitalistům krkem, že ničí malé prodejce, tak čemu se divit.
    Pomalu všechno je v těch superhypermarketech dražší, ale né že o pár šupů, to jsou desítky %.
    A nejen žrádlo, ale všechny ty OBI a Baumaxy, všechno komlet drahé a šitky.
    Nic méně- kupují.
    Reklama dělá divy.

 18. vittta

  Odkázáno u Pana Bavora!
  POZOR, oni to myslí vážně, i když třeba Třešeň je v naprostém klidu.
  Říká si- kdo by sem šel, sem nikdo nechce.
  No ale moc vymakané to nemají, nějakých 68 milionů obyvatel ČR by za 5 let stouplo na 136 milonů, a to už by byl asi dost problém.
  Nic méně vím dobře, jak to velkokapitalisté, podporovaní levičáky myslí.
  Lidé by žili jako slepice v kleci, virtuální realita, a křeslo, virtuální sex, virtuální toulky přírodou, viruální sport, ale žrádlo skutečné, a tím by kapitalisté tyto hominoidy klidně zásobovali.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/podle-eu-by-mohlo-zit-v-cesku-az-68-milionu-lidi-v-nemecku-274-milionu/

  • embecko

   To vis, ze to mysli vazne, priklady maji v Asii, kde je to nacpane hlava na hlavu a „taky to funguje“. Jak jsi kdysi psal, za timhle stoji nadvyroba a to, ze si s ni nevime rady (resp. neexistuji paky, jak ji omezit). Vinu ma ten, kdo dela zakony a vymaha je.
   Oduvodneni, proc musi nadvyroba existovat a byt chranena, ani neexistuje, je to predlozeno jako axiom, ba temer prirodni zakon, se kterym nejde hnout. A pritom i ta nejprimitivnejsi spolecenstvi nekde v pralese maji sve zakony, neumoznuji zbytecnou exploataci- lovi a pestuje se jen to, co je potreba. Neco takoveho dnes zavest, to by bylo hned kriku o porusovani lidskych prav!
   Ukazatelem kvality zivota se stal rust a jeste ti drze do oci tvrdi, ze kdyz nechces, nemusis se ho zucastnit. Je to cele falesne a prazdne, rekl by Klaus…

   A co se jeste Nohavici tyce, at nemusim psat zvlastni prispevek, tam je to jasne a situace nestoji za komentar.

   • vittta

    Lidstvo reaguje na nadvýrobu možná překvapivě.
    V zemích, kde nadvýroba vzniká, se děje opak toho, co by se dít mělo, tedy populace nestoupá.
    Právě naopak, mírně klesá, ale co je horší, snižuje se kvalita populace.
    To jde proti duchu kapitalismu, a ten expanduje.
    Prodává nadvýrobu dál, ale v zemích, které nemají nadvýrobu, se děje to, co by se dít biologicky mělo- populace stoupá.
    To kapitalismu nevadí, naopak, stoupání populace lze zpeněžit, léky, pušky, stroje, které neumí využít, zábava…
    To ovšem ve výsledku snižuje kvalitu populace i tam.
    Autoritářská forma vlády, typu „socialismus“ si dokáže s tímto snadno poradit, zvýší, či sníží pobídky, a děti jsou- či „nejsou“.
    Nadprodukce se reguluje, zde nevím jistě, ale možná i tím, že je umožněno lidem se v práci flákat, vymýšlejí se pracovní místa, která nejsou úplně potřebná (ale ani vysloveně zbytečná) ale nikdo se nesmí flákat moc okatě.
    Všichni žijí v určité pohodě, a to samo o sobě už zaručuje porodnost, navíc děti v systému, který nedává přehnané možnosti, jsou smyslem života, na rozdíl od přežraného kapitalismu, kde jsou překážkou- v zábavě, karieře, cestování…
    No, a když se zamyslíme, kdo měl větší šanci vyhrát zásadní souboj o právo na pokrok?
    Nakonec to kapitalismus nebyl, se svou nutností růstu nemohl v podstatě neohebnému, zakonzervovanému, ale populačně funkčnímu systému dlouhodobě konkurovat.
    A co je důležité- populační a sociální rovnováha, doplněná o poměrně vysokou vzdělanost, musí časem přebít chaos (jinak se kapitalismus nazvat nedá) ve všech směrech.
    Vždyť ti blbečci se tak nudí, že sami na sebe vymýšlejí předpisy a buzerace, o kterých se tady za komoušů nikomu ani nesnilo.
    Jsem přesvědčený, že lidstvo se zhroutí, jestli se nezbaví kapitalismu. resp. tomu, co z něj zbylo, tedy jakési light verze, svázané množstvím příkazů a zákazů, samozřejmě pro ty malé.
    Tohle se nemůže udržet.
    Socialismus se svou pověstnou pomalostí měl značné šance, pomalost a těžkopádnost byla z hlediska lidstva výhoda, ne nevýhoda.
    Tak nevím….

    • embecko

     „V zemích, kde nadvýroba vzniká, se děje opak toho, co by se dít mělo, tedy populace nestoupá.“
     No jiste, naopak klesa…ony ty asijske populacni objemy jsou dany chudobou- deti jsou formou socialniho zabezpeceni a cim vic, tim lepe. Ovsem cim vice deti, tim mene pece ze strany rodicu pripada na jedno dite.
     A Evropan uvazuje vcelku racionalne a i socialne: proc se starat o 5 deti a o kazde z nich blbe, kdyz se muzu starat o jedno dobre.

     „snižuje se kvalita populace“
     To plati asi pro oba systemy- v asijskem proto, ze, jak pisi vyse, jsou deti ponechany vice mene sobe na pospas. A v evropskem proto, ze automatismus snizeni populace neni vyvazen kulturni paralelou, ktera by mensi rodiny nejak opodstatnila a dala jim smysl. V obou systemech se tedy blbne, v asijskem z nedostatku casu na vychovu, v evropskem z nedostatku realnych socialnich vazeb (nemyslim plkani na netu).

     „Všichni žijí v určité pohodě“
     A to je umeni spolecnosti, zavest pohodu do vsedniho dne. Pohoda neznamena moznost cestovat, ani vyber z 10 druhu spekacku. V zasade jde o o zbaveni se vlivu psychopatu na spolecnost, zajisteni bezpecnosti na verejnem prostranstvi a moznost autentickych lidskych interakci ve vysokem poctu. Tyhle 3 veci v zasade staci, ovsem nam ted a tady chybi kazda z nich.
     To, ze dneska uz nepotkas nikoho autentickeho vede prave k cestovani a k nadeji, ze nekde tam nekdo takovy jeste zije. Kdo je neschopny cestovat, necha si cizince privezt pred barak kapitalem (proti kteremu bojuje) a pak se kocha jejich autenticitou, ktera mu chybi doma. Za sociku se nam zapadni moznost cestovani jevila jako neco skveleho a nadstandartniho a pritom z jejich pohledu slo a jde o zoufalou snahu „zachytit zivot“, ktereho se doma nedostava.
     Kdo vyrustal na vesnici, tem ma tu vyhodu, ze odlesky individualit jeste zazil. I Cesko jako takove je hodne individualni (proto nema potrebu cizincu). Zapad je uz nivelizovany, ale biologicka potreba realne autenticity zustava. A jelikoz uz neni skoro cestovat kam a vsude jsou jen sracky, tak se rozhodli si autenticnost dovezt a vitaji uprchliky (nehoda neni nahoda, „my to zvladneme, uprchlici vitejte“ je pranim lidu, zadne samozvane rozhodnuti).
     Dneska uz je vetsina lidi blazniva a tak nerozezna zivotne nebezpecneho psychopata od podivina a podivina od silne osobnosti. A naopak, psychopati a podivini jim imponuji, protoze to dokazi rozhybat. Coz je problem, protoze se dnes tlaci na prumernost a vyjadrit se je hrichem, potazmo zlocinem. „Prumerakovi“ se boji emoci, ale nemuzou bez nich byt. Ovsem emoce jim dodaji dnes uz jen psychopati, kterym je sumak, jak se na ne kdo diva a tak jim prumerak da zelenou a je v klidu, protoze pred jeho barakem se nic nedeje. Proc by se mel bat? Navic obavy jsou dneska uz take skoro zakazana emoce, treba budou za cas i trestne?

     • vittta

      Systém v Číně dokázal explozi zastavit, ale jejich kulturní vzorce zase způsobily, že bylo málo dívek.
      Jsem docela zvědavý, jestli s postupným bohatnutím Číny samovolně bude klesat populace, protože Čína se k bohatství posouvá sama, a mělo by tedy platit, že se populačně „zakonzervuje“.
      A emoce..také drogy, kamaráde, dneska dělají emoce drogy.
      A ty všelijaké akce na záchranu zviřátek a veganství a tyhle podivínštiny, to jsou umělé emoce.
      Tady medvěd vyvolává emoce, ale zamordované ovce ne- nejde tedy o emoce dané zabíjením nevinných zvířat, ale o emoce umělé, protože ovce je také zvíře, a ten medvěd je zabíjí.
      Však také medvěda se zastávají pomatenci, ten měl dávno ležet bradou vzhůrů a jeho kůže se měla šponovat na šponováku, aby ležela v moravském muzeu!
      A osobnosti…
      Podívej se jen na blogosféru, jak to funguje.
      S osobnostmi je kříž, jsou vidět, je kolem nich rušno.
      Všichni je chtějí- a nikdo o ně nestojí.
      Prostě problém, no..
      Ten obdiv k negrům bude mít fakt cosi společného s přirozeným podřizováním autoritám, to píšeš trefně, a na to, být autorita stačí jen to, mít černou hubu, případně nakopat do prdele policajta.
      Oni se jim podřizují rádi, a ukazují se s nimi, bojují za ně, a tím zase ukazují, jak jsou vyspělí a jaké jsou to osobnosti, je to taková hra na osobnosti, ale vesměs jsou to jen „osobnosti“.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s