S Babišem se houpe křeslo

Napsal vittta

S Babišem se houpe křeslo, přátelé!
Chtě-nechtě, musím ho podpořit.
Všichni ostatní jsou minimálně stejní, daleko pravděpodobněji spíše horší.
O jejich pohnutkách nelze ale pochybovat.
Jde o přistěhovalce, o migrační pakt, a o istambulskou úmluvu.
Dle mého celou akci podporuje EU, které se situace v ČR a celkově V4 vymkla z rukou.
Nyní je ČR v této krizi nejslabším článkem, a eurohujeři nesmí převzít moc v zemi.
Na řadě je klasicky prezident, bude to dle mého on, kdo rozhodne o bytí a nebytí Babiše.
Jeho opozičníkům jde ale o hodně, pokud Babiš vydrží tlak, vyjde z toho posílen.
Babiš udělal dobře, že se opřel o svým způsobem o lid, protože jen lid ho může udržet v sedle.
Okamura v současné době hraje o všechno, pokud se potvrdí, že se spojil s kolaboranty, a potvrdí to i sám Okamura (bude nucen se postavit), má to v dalších volbách spočítané.
Za to komunisté mohou posílit, jako jediná vlastenecká strana, měli by se ale nějak elegantně zbavit Dolejše.
Situce je vážnější, než se zdá, může jít i o další směřování země.
Zmíněný nástupce, Richard Brabec, je politický turista, a bývalý člen US, z toho nekouká nic dobrého, protože členem US mohl být jedině kolaboranstký kripl.
Uvidíme, jak je Babiš ve skutečnosti silný, protože prezident se slabého nezastane.
Nemůže držet v sedle chcípáka.
Ukaž se, Andreji, jaké máš koule!

 1. Janika

  Děkuji, vittto :-). Vyměnila jsem ti tam politicky korektně jen jedno slůvko, snad to nevadí :-).
  A myslím, že to Babiš ustojí. Není za něj náhrada, bylo by to jen horší.

  • oh

   Mimořádně povedená je z onoho „rozhovoru“ ta část, kde se investikravinní Slonková ptá Babiše jr. jestli ví, proč ho unesli a někdo z kulis mu tam napovídá: „kvůli stíhání .. Čapího hnízda“ Tohle se SezamZprávám skutečně povedlo.

 2. Ondřej

  Je to odporné, něco podobného je snad možné jen banánové republice a KLDR.

  Vlastní syn obviní otce z únosu a mohou za to novináři:-). Jinak ukrýt se na Krymu je asi stejná volba jako Damašek, Pjonchjang, nebo Teherán. Tam Interpol nemůže, proto je to místo pro pobyt zločinců mimo Belizé a Kajmanů jako stvořené. Ve čtvrtek na Malostranském náměstí. Myslím, že tohle už nedá, leda by nasadil policii jako v r. 1989 komunisté na Národní. Lidé na jeho podporu nechť do Prahy také přijedou, je to navýsost demokratické. Možná byly i na Slovensku demonstrace na podporu Mečiara, když unesl syna prezidenta co jej označoval za politického gangstera , do Rakouska. I když pochybuji, to by orgány v činné v trestním řízení mohly považovat za spoluvinu.

 3. vittta

  Navazuji na tenhle článek v minulé diskuzi.
  Alva- Piráti těží z toho, že o nich nikdo nic neví.
  Oni negry nevítají.
  Je to buď taktika, nebo náhoda, v každém případě to funguje.
  Vítací strany máme halasně hlaholící- TOP09, STAN a určité části jiných partají.
  Ti mají za cíl odloudit „pravicové“ voliče, kteří volí „pravici“, protože nechtějí volit levici.
  Negry a čmoudy nesnáší- to je praxe, ne nějaká doměnka.
  Pak máme vítače mlčící, co já znám voliče pirátů, jsou to jasní xenofobové a ano, nebojím se říci, přímo rasisté.
  O politice pirátů nic nevědí, o politiku se nezajímají.
  Všimni si, že Babišovy námitky proti Marakéši a Istambulu se nijak extra nezveřejňují,abych tak řekl, není to tučným písmem.
  A Babiš vsadil na riskantní kartu, EET mu sice získalo volební vítězství, ale nyní je to železná koule na jeho noze.
  Už proto, že výsledky nejsou, jaké měly být, což v praxi znamená, že má v týmu totálne debilní ekonomy, protože každý lepší živnostník by mo řekl, co se z toho nakonec vyklube- tím myslím ten, kdo má přehled o svých papírech, a ne komu to dělá od A až do Z účetní, a on dodnes netuší princip DPH. (těch je plno)

  • Alva

   Souhlasím – hlavně s tím, že o Piráty se asi málokdo zajímá (možná je lidem sympatický ten název,který evokuje dnes tak vítanou a žádoucí vzpouru) proti vládnoucím), ale podstatné a nebezpečné se mi zdá jejich přátelství s Antifou a jejich heslem: „Uprchlíci vítejte, náckové táhněte“.

   K Babišovi a EET – že živnostník je parazit a je dobře se mu podívat na „zuby“ = zisky, to oslovilo podle mých zkušeností dost lidí. Vysvětluji si to tím, že (teoreticky) nezaplacené odvody v řádu jednotek tisíc si lidé dovedou představit, desítky až stovky miliard už jsou mimo oblast normálníého života. Nadnárodní korporace jsou pro ně prostě neviditelné, živnostníka vidí osobně a vidí hlavně těch několik stovek, které mu platí „z ruky do ruky“. To bolí. Práci za tím nevidí a na to je asi nachytal.

   • vittta

    To je klasická záležitost, Alvo.
    Piráti se přátelí s antifou, ale nikde to úplně do světa nevykřikují, vlastně jsem to četl někde hodně pod čarou, ale vím to, protože to sleduji, ale kdybych to nevěděl, tak se to jen tak nedovím, že jako by to na mě vyskočilo z rádia, televize, nebo první stránky mainstreamu.
    A to…ten poslední, co mi řekl, že volí piráty, tak ten rovnou o cigoších řekl, že jsou to opice, a to ukazoval na ty, co tam zrovna makali, to já jsem takhle radikál, ale když někdo pracuje, tak mám pro něj pochopení, i kdyby to fakt opice byla.
    EET- no, to jsem už mnohokrát přetřásl, Babiš tohle téma prostě ukradl.
    A co je kuriozní, že to neukradl čistě levici, podle mě by to bez uzardění zavedla i kalouskovská pravice, byť by třeba- na rozdíl od levice, něco na oplátku živnostníkům smrkla, nějakou ohlodanou kost.
    Takže tihle blbečci samozřejmě zuřili, protože oni k tomu odvahu nenašli- a zavést EET chce odvahu-nebo tupost, protože je jasné, že to fungovat nebude, a poškodí to už tak bídou infrastrukturu v menších městech a obcích.
    Proto jsem napsal, že Babiš táhne EET jako kouli na noze- a to táhne, protože ten efekt tam není, a nebude, a lidé si nakonec všimnou, že jim bylo lépe s hospodou, byť smradlavou, než s žádnou. (a položilo to plno lidí)
    Každá služba má svou cenu, nebudu potřebovat ševce 10 let, a pak najednou jo, a on nikde nebude- a sežeňte švícko, aby vám zašil památnou kabelu po dědovi.
    Klasický štváč je Taras to se mrkněte k němu na blog, zrovna to tam řeší.
    Taras je klasický, v podstatě poctivý levičák, a konečně mu došlo, že levice je v prdeli, resp. to mu došlo už dávno, ale svým způsobem to odmítal vidět v celém kontextu, je chytrej, takže pokud to neviděl, tak to vidět nechtěl.
    A ve svém rozboru udělal zásadní chybu, a je to právě tahle chyba, která stojí levici existenci.
    Že se prý dělník, který se stane živnostníkem ideově zkurví, a začne volit pravici.
    Nepochopil, že levice je tady pro toho dělníka, a že i ten živnostník je dělník.
    Jemu vadí, že přestane volit levici, ne že si vesměs stoupne z bláta do louže, jde mu tedy o moc, o volby, ne o blaho chudých a chudších.
    Důležitá je cílová skupina VOLIČŮ, ne jak na tom kdo je.
    Proto ti, co jdou do větších důsledků, si voliče vozí, a jelikož jsou myšlenkově zaostalí, myslí si, že negři budou volit levici věčně, jenže oni se na ně vykašlou, a budou volit islamisty- samozřejmě umírněné, jen co si založí vlastní strany a budou mít zastoupení v těch tradičních, což se přesně děje.
    Ostatně živnostník- pokud opravdu začne volit pravici- a Taras tohle neví, píše to jen z ideologocké slepoty, tak to neudělá proto, že by přestal mít rád levici, kterou třeba dobu volil, ale proto, že levice přestane mít ráda jeho.
    Normálně ho vyštvou, onálepkují jako zloděje, vyžírku…a i kdyby to byl turbolevičák, tak jednoho dne si odplivne,a prostě zvolí tu pravici.
    A samozřejmě, nedovedou si ty částky představit (praxe) jak píšete, ale také jsou politicky méně vhodní, ti velcí.
    Zajedno mohou kousat, a za druhé je to „neprodejné“, nikdo pomalu oligarchu ani na vlastní oči neviděl, za to živnostníka, jezdícího 5x za rok na dovolenou, za dělnické peníze, si představit dovede každý debílek.
    Prostě obyčená politika.

 4. vittta

  Vám uniká všechno, Třešni.
  Sax píše, že jde o parlamentní kulišárnu, o nic víc.
  Jde o pád Babiše, ne vlády.
  Na PL je zmíněn Richard Brabec jako nástupce (ale to vy jistě víte z jiných, objektivnějších médií), což je člen ANO, takže pokud je to tak, pak by model byl zachování současného stavu bez Babiše, a následně rozdělení ANO do frakcí, „lidem“ a tak, však to známe, až do řádných voleb.
  Tedy klasicky, parlament bez mandátu, kde se bude o frakcích mluvit jako o zvolených partajích, strana „vyhulprdel“ bude mít třeba 20 poslanců, a strana „nevyhulprdel“ 18 poslanců a zbytek bude v ANO, takže si za 3-4 měsíce občané ani nevšimnou, že se něco děje, a parlament schválí Marakéš a Istambul, pak budou volby, a po „vyhulprdel a nevyhulprdel“ neštěkne pes, stejně jako po ANO, a na výsluní se (jak asi doufají) vrátí ODS a ČSSD.
  Okamura tomu dá punc užitečného idiota- pokud je to nesvéprávný debil- nebo nakonec nedůvěru nepodpoří, jen ukazuje Babišovi, jakou udělal blbost, když se sním nebavil, a místo toho vzal zavděk ČSSD- což je dle mého politicky krátkozraké, protože pomáhá vytvořit tlak, který nemusí mít za pár hodin pod kontrolou.

  • tresen

   Vám ještě nikdo neprozradil, že když skončí premiér, skončí celá vláda?
   Co je „parlament bez mandátu“? Parlament rozpuštěný prezidentem?
   V PL to asi vědí, ale nepovědí.

   • vittta

    To je teoretická rovina, skončí vláda, a ta se jmenuje v tom samém složení znovu, vyjma premiera, resp. jí jmenuje prezident.
    Ale ten nemusí případnou demisi Babiše přijmout, pokud nedostane důvěru, může prezident různě lavírovat, a zde si právě myslím, že se zrovna tohohle kolaboranti bojí, protože Míla lavírovat umí.
    Parlament bez mandátu- no, třeba jsem mluvil o Lidem a K.Kočí, ale třeba Rumlova US také nějak „vnikla“, ne z voleb.
    Pak se samozřejmě naprosto změní koaliční poměry, volby se tím de- facto negují.
    V našem případě lidé srali ně nějaké ANO, 90% jeho voličů nemělo ponětí, že tam existuje někdo jiný, než Babiš.
    Volili Babiše, a Babiš určoval směr politiky, a v podstatě do určité míry i plnil to, co svým voličům slíbil, rozhodně nestandartně více, jak je tady zvykem.
    Já ho nemusím, ale tohle je nezávislý pohled, nebo minimálně pokus o něj.
    Jamile Babiš padne, ANO nikdo nevolil ti se rozpadnou, a udělají si různé koalice, a to si piště, že už si EU zaplatí tu 101 většinu, nebo nějací mafiáni, co chtějí vydělávat na negrech či genderu.
    Takový parlament je “ bez mandátu“, i když oficiální pojmenování to není.
    Nic méně je to cesta, jak obejít volby.

    • Alva

     Myslím, že jste situaci okolo vláddobře shrnul. Oni si poradí, bude záležet hlavně na poměru sil mezi politiky, protože největší otázku vidím v tom, CO vlastně za tím vším je. Proč je najednou tak nutné se zabývat Čapím hnízdem?

     Nechci Babiše nijak obhajovat, nikdy jsem ho nevolila a jeho výrazná voličská podpora je pro mně stále zklamáním, ale dotace na Čapí hnízdo mi připadá jako z rodu kabelek paní Nečasové.
     50 milionů – co je je??? Směšná suma proti stovkám miliard, o které ročně přicházíme. Miliardy, které platíme neziskovkám a pomocí Africe a stř. východu, když jsme souhlasili, že je spolu s NATEM dokopeme k zavedení „demokracie“. Tedy údajně demokracie!
     A který Kalousek a spol. se proti tomu kdy aspoň náznakem ozval?
     Kdyby na Čapím hnízdě tak záleželo, už by to dávno vyřešili. Je to zástupný problém a spíš bych v tom viděla např. ten Temelín a neochotu (doufám ne jen na oko) podepsat různé pakty – tj. přidat se a nenchat rozhádat V4.
     Asi naší politické scéně začíná poněkud téci do bot.

     • pacifista

      ale dotace na Čapí hnízdo mi připadá jako z rodu kabelek paní Nečasové
      Ani nevíte jak velkou pravdu máte. Kdyby nečas neřekl v Rusku, že zaručuje naprostou transparentnost tendru na elektrárnu Temelín, o žádných kabelkách bychom dnes nevěděli. Jen to vyslovil a za chvilku ho nebylo. U Babiše to pěkně vystihl vittta. Premiér nepodepisuj pakty, nepřijímá migranty, podporuje Orbána a mnoho dalšího o čem víme i nevíme, třeba i ten Temelín nebo Dukovany. My tady někteří mluvíme o řízení. Premiéři všech států v to spadají. Jsou jenom figurkami na šachovnici. Chraň pánbů aby něco dělali o své vůli. Ti co neposlouchají jsou odejiti pod vykonstruovanými kauzami.

   • hans

    …Vám ještě nikdo neprozradil, že když skončí premiér, skončí celá vláda?..

    Vám, třešni, ještě nikdo neprozradil, že tohle je soukromá konstrukce pana Pavlíčka (resp. pana Klause), která nemá oporu v ústavě? a že o konci vlády nerozhodují názory nějakých právníků a politiků, ale patřičné – zcela jasně napsané – články ústavy?

 5. J. Hruška

  Je to tak, že pan Babiš má postiženého syna. To není vina, ale neštěstí. Uklidil ho, aby zrůdy – říkat těm tvorům svině znamená urážet počestné prasnice – nemohly jeho neštěstí zneužívat. No, zrůdy to zjistily a zneužily způsobem, jaký jsem netušil, že je vůbec možný. Tak daleko dostoupila demoralizace této společnosti.

  • vittta

   Dělalo to na mě ten dojem.
   Jak oni ale zjistili, kde syn bydlí?
   Babiš má peněz dost, aby ho někde nevystavoval a zaplatil anonymitu.
   Tohle je velká hra.

   • pacifista

    Slonková se proslavila už dávno. Teď si zrovna nevzpomínám jak přesně se ta kauza nazývala a tak ji raději nebudu jmenovat, ale je to ta co tenkrát poškodila ČSSD ve volbách. Myslím, že to byly ty co po nich Pak Paroubek rezignoval i když měl přes dvacet procent. Sliboval totiž třicet. Jednalo se o nějakou vraždu. Možná mě někdo doplní nebo opraví. Tenkrát jsme ještě nevěděli, že je něco takového možné. A dnes opět Sabina Slonková na scéně. To musí být ale zrůda. Je to ještě horší než jsme si dokázali představit, zneužívat tak vážně nemocné lidi, kteří, pokud nejsou dobře zaléčeni se v běžném životě ani neorientují. Tyhle hyeny místo soucitu dokážou jen parazitovat.

    • tresen

     Nyní to vypadá, že budou žádat švýcarské orgány o spolupráci. Kromě znaleckého posudku k psychickému stavu syna premiéra totiž také nebyl dosud ke kauze vyslechnut.
     Tak tomu se říká pokrok. :-)

  • grasyk

   Taky jsem si myslel, že hyenismus naší politické scény nemůže dostoupit dalšího vrcholu. No – spletl jsem se.
   Trochu ta situace u mně soupeří s hyenismem Topolánka, Paroubka a Langera, údajně nejsolárnějších ze solárních baronů. A to proto, že tady doplácíme na ty .. chybí mi slovo, každá nadávka mi připadá příliš slabá .. my všichni. pěkně se každoměsíčně skládáme na jejich roční mnohamiliardový zisk. Ušili si zákon na míru, s dvouletým předstihem nakoupili solární panely – a vy, ovčané pěkně plaťte. Nenažranci.
   Ale zneužít postiženého, to má zase jiný rozměr.

 6. Alva

  Komentář čeká na schválení. Zkusím to jinak:

  Prezident Miloš Zeman chce o kauze kolem syna premiéra Andreje Babiše (ANO) mluvit s šéfem kabinetu příští týden na pravidelné schůzce. Zároveň nepřímo premiérovi doporučil, aby mu neselhaly nervy a neodstupoval, k čemuž Babiše vyzvala opozice. Informace o únosu Babišova syna mu připadají jako divoká konspirace. Zapochyboval o věrohodnosti českých médií a vymezil se vůči těm, kteří v souvislosti s kauzou organizují protesty proti premiérovi.
  Informace o únosu Babišova syna mu připadají jako divoká konspirace. https://www.novinky.cz/domaci/489071-zeman-muzu-babisovi-doporucit-aby-mu-neselhaly-nervy.html
  http://tn.nova.cz/clanek/zeman-exkluzivne-o-kauze-babis-mladsi-rekl-jestli-padne-vlada.html

   • embecko

    Demokraticka opozice planuje svrzeni vlady na zaklade bulvarni reportaze s psychicky nemocnym clovekem, natocene skrytou kamerou…30 let po padu komunistu! :o)

    • tresen

     Bláhovcům, co mají zcestné představy o tom, co nastane, by se mohlo zdát, že premiér kdysi naplánoval svůj politický konec, když zatáhl své potomky do manévrů s majetkem s cílem získat dotace. Dnes mluví o nemoci dcery. Ta údajně není schopná podstoupit vyšetřování. Byla nemocná už tehdy?
     Syn se obrátil na policii zprávou o svém nedobrovolném pobytu na Krymu. Policie případ odložila, když se ho vůbec nepokusila vyslechnout. Zavolali místo toho otci a spokojili se s jeho ubezpečením, že se nic nestalo?
     To všechno je samozřejmě vedlejší problém, protože Slonková, Kubík a kavárna.
     Proto premiér nesmí ztratit nervy a musí vytrvat. Konta jeho firem slibují, že se to vyplatí.

      • tresen

       Ano. Dál to už není možné. Nechala jsem se vyprovokovat k pojmenování neobyčejně hnusných činů ženy, kterou 90% Čechů lituje a odsuzuje kvůli tomu zemi, kde jí vzali děti.
       Měla jsem se prostě vykašlat na naléhání nicku OH, abych napsala, co bylo obsahem výpovědi dětí a důvodem, proč nebyly vráceny matce. Měla jsem ho ignorovat. Mrzí mě to.
       Bylo to zbytečné.
       Ty, co jsou na straně Evy Michalákové, to v jejich přesvědčení nezviklá.

       • vittta

        Vy jste tyto nechutné činy doslova do písmene bez jakýchkoliv důkazů přiřkla ženě, kterou neznáte.
        Naopak její děti byly PROKAZATELNĚ rozdělené, bylo jim zabráněno hovořit mateřštinou, ale nebyl jim zakázán styk s matkou, dokud nebyl případ medializován.
        Matka sice mohla děti vidět 2x do roka, ale mohla.
        Vlastně je Barnevernet hodný…
        A co ty ostatní desítky tisíc případů?
        Také jim matky chcaly do úst?
        Nebo to bylo ještě něco horšího?

     • čtenář

      přesně tak,protože Slonková.

      dcera tehdy nemocná(podle Babiše) samozřejmě už byla.
      to tak v některých firmách chodí,že majetek převádíte jen na psychicky nemocné.

      psychicky nemocný dokáže firmu řídit nejlépe,to je přece nezpochybnitelný fakt.

     • vittta

      Ale stejně Třešni, přečetl jsem si to tak 10x, a co tím chcete říci, jsem nepochopil…asi.
      Napadlo mě, že to tady píšeme blbě, co jako by se mělo dít dál.
      Že to bude úúplně jinak, ale není mi jasné, jak.
      Pak že policie případ odložila, když se na ní syn obrátil…to se tvrdí, ale nikdo to neví, vyjma asi nějakého dědečka, který to všechno viděl ve spisu, jehož části dostal k nahlédnutí- dědeček se ale teprve objeví.
      To všechno pak má být vedlejší problém, protože nemáme rádi kavárnu, a Slonkovou a Kubíka.
      Já osobně tedy nemám rád ani Babiše, což jste asi nepostřehla, tak vám to pro jistotu píšu, ale myslím, že tímto mým prohlášením jste se ocitla na pozici B 16 a tím jste se- už podruhé v historii šachu- dostala do ofsaidu.
      A problém, on to není žádný problém, Třešni, jsou to zatím jen dohady, ale ta reportáž je pravá, a není to rozhodně ideální, že jo.
      Problém z toho může teprve být, pokud policie obviní-neobviní, jak je komu libo.
      Také je fakt, že Čapí hnízdo se nevyšetřuje asi vůbec.
      Těžko ale říci, komu se to vlastně hodí, jestli Babišovi, nebo jeho oponentům, opět, jak komu libo.
      Není mi jasné, proč by konkrétně měl premier odstupuvat, jak jsem uvedl, zatím je problém jen v té účelové reportáži.
      Pokud se prokáže, že majetek přepsal na děti účelově, či dokonce nějak ne úplně v souladu s jejich vůlí, odstoupit by rozhodně měl.
      Ale jak píše správně čtenář- psychicky nemocní měli být už tehdy, a do této chvíle to nikomu nevadilo, kdyby se Slonková a spol. a další demokratické síly o případ zajímali dříve, už mohla mít policie jasno, a mohla třeba Babiše i soudit, a to jak právně, tak samozřejmě morálně.
      A že nechápete, co tím chci říci?
      Zaprvé, že jste blbá.
      Zadruhé- že máte zrovna tak malé, až žádné informace, jako kdokoliv jiný, takže nemůžete VĚDĚT, ale jen se domnívat, jako my ostatní.

      • Marie

       Poslouchala jsem dnes rozhovor s bezpečnostním analytikem Šándorem. Mluvil nejen o této kauze a říkal totéž co vy. Je to nepodložené, otázky byly návodné. Proč nepustili celý rozhovor? Udělá mi radost rozumný člověk, který umí rozumně a logicky uvažovat, to Šándor, díky bohu umí. Nikdo neví jak to bylo, a myslím nejméně Slonková s Kubíkem, ale to jim nevadí. Snad jim někdo vede ruku. Žijeme ještě v Česku?

       • vittta

        Slonková s Kubíkem dostali objednávku, a tu splnili.
        Nyní s jejich výtvorem už pracují manipulátoři a pleticháři, a všemožně upravené a do všemožných kontextů zakomponované verze dostávají politici, kteří je sdělují svým příznivcům.

       • Dixi

        Taky jsme poslouchali Šándora,potěšilo nás jak jasné a zřetelné shrnul celou aféru. Pozadí je jiné, opozice by ráda
        držela kormidlo a pak bychom se nestacli divit.

      • čtenář

       vittto,
       já jsem psal pouze o dceři Adrianě.
       o té její otec prohlásil že 20let trpí bipolární poruchou.

       nepsal jsem o jeho synovi.

       • vittta

        To nějak vadí?
        S ní se přece nějak nešachuje, středem zájmu je syn, a reportáž byla o něm.
        Dceru zmínil Babiš, ale kupodivu, řeč o ní není.
        Víte, pokud se tedy budu zabývat konkrétně vaším textem, pak duševně nemocný firmu vést klidně může, jde jen o to, jakou poruchu má.
        Co to je bipolární porucha ale nevím, a jakou diagnosu má mladý Babiš, to také ne.
        Dá se předpokládat, že přepsání majetku na děti bylo účelové, nic méně podobně účelové finty používá v podstatě každý, pokud se to vejde s trochou fantazie do mezí zákona, a mnozí, i když ne.
        Proč by mě to mělo vadit zrovna u Babiše?
        Já ho nemám rád, ale já nemám rád žádného boháče, jsou stejně namistrovaní a vytržení z reality,
        Že zavedl EET u mě roli nehraje, protože jsem EET bral jako politikum, a tedy z tohoto pohledu táhl dobře, rovněž jeho kecy o zlodějích a vyžírkách politicky naprosto chápu.
        To to mám daleko víc za zlé Tarasovi, který to dělá jen pro svou závist, nebo nějaký boj, aniž by z toho měl nějaké- byť iluzorní- „body“.
        Pokud by bral EET jako ekonomický nástroj- a vyloučit se to nedá, pak by to byl u mě obyčejný idiot.
        Ale já se fakt snažím být apolitický, i když zastávám radikální názory, prostě to hodnotím „nad věcí“.

        • čtenář

         právě proto,kupodivu se Slonková o dceru nezajímala,ale Babiš to včera odpoledne odklonil hlavně k té Adrianě.

         ostatně,mít za otce osobu,která si „obranu“ svých potomků musí sepsat aby ji četla už o něčem hovoří.
         děkuju pěkně za takového otce.

         začínáte mě překvapovat,jsem si myslel že stojíte za malými živnostníky.
         a najednou vám nevadí účelové finty miliardáře který jak to tak vypadá vytáhl peníze určené pro malé a střední podnikatele z dotačního programu.

         čím si vás tak získal?

         • vittta

          Doufám, že si nemyslíte, že až Babiš padne, že se malým živnotsníkům nějak uleví.
          Já na to čekám už 25 let, ale zatím je to pořád horší.
          Já nejsem idiot, Čtenáři, já si nemyslím, že někdo konkrétní živnostníky spasí.
          A že miliardář krade?
          No, krade, ale ti, co se do něj obouvají, kradou přece také.
          V čem bych si pomohl, kdybych dával přednost jim?
          Ostatně, já Babiše nevolím, a volit rozhodně nebudu, já hodnotím tu konkrétní causu- v kontextu k Babišovu působení v politice, a to opět v kontextu k působení v politice jiných.
          To na mě tarasovské šablony pro idioty neplatí.
          Mě je na háku, jestli je to Petr, nebo Pavel, já upřednostňuju toho, kdo se mi v ten daný moment nejvíce hodí.
          V této situaci si mohu vybrat Babiše, kterému sice nevěřím, ale zatím to nějak extra neposral v zahranční politice, a myslím si, že pod tlakem zdola, bude Babiš daleko lépe sloužit zájmům české věci, než kdokolov jiný.
          Babiš bude potřebovat prezidenta a lid, a prezident a lid nehodlají lézt do bruselké řiti.
          Tedy- mohu si vybrat Babiše, nebo bruselskou řiť.
          Celý ten posraný demokratický blok, piráti, Stan a TOP09 je banda 100x zkurvenější, a pokud Babišovi nevěřím, pak těmhle něvěřím ještě 10x tolik, jinými slovy, Babiš zradit může, ale tihle zradí na 100%.
          Okamura je blbec, ale o něm jsem si nikdy nemyslel, že je chytrý, tenhle jeho tah, nechat se vyměnit za socialisty, to je z dílny politických diletantů, alespoň se mi to zatím zdá.
          Babiš nepodtrhne ČSSD, mohl by přijít i o komunisty.
          A pro lid- ať to je, jak to je, je zasraná ČSSD přijatelnější jak Okamura.
          Ten je v mediálních kleštích, od rána do večera nálepkovaný, ale moc v tom neumí chodit.

          • čtenář

           rozhodně si nemyslím že Babiš padne,stejně tak si nemyslím že i kdyby padl,že by se malým živnostníkům potom ulevilo.
           ale za předcházejících 25let mě alespoň nikdo z toho posraného demokratického bloku neosočoval z toho že kradu,toto mi 25let bohatě stačilo,dnes mi ale už je jedno,už je pozdě na nápravu.

           za tu kausu si může jedině sám,nikdo ho v roce 2008 nenutil do hamtyhamty.
           stejně tak jako Nečas si může sám za Nagyovou.
           nemíním nikoho omlouvat.

           zbytek textu chápu tak,že si vás získal tím,že jeho program je stejný jako program SPD.

           Babiš vás zradí také,tím jsem si na 100% zase jistý já.
           ale bude to mít jednu „výhodu“,nikdo se to nedozví.

          • embecko

           „Babiš vás zradí také,tím jsem si na 100% zase jistý já.“
           Jak ho muze zradit, kdyz ho vittta nema rad a nevoli ho?
           Mozna muze zklamat, ale i to a vittta osetreno: Zklamat muze, ale ostatni zklamou na 100%. Berte to jako volbu vyssi pravdepodobnosti.
           Dle meho je Babis zatim nejlepsim polistopadovym premierem, a to Agrofretku take nemam ale vubec rad.

          • pacifista

           Copak vás to čtenáři nebije do očí? Vystresovaný člověk, co se choval divně, je natáčen kamerou v brýlích. Mě to napadlo hned, že to je asi kamera v brýlích. Když to vysílali úplně se mi sevřel hrudník nad tou sprostotou a bylo mi okamžitě jasné, že je to účelové. Hned se ptám kolikátého je a zjistím, že v sobotu bude 17. listopadu. No a jsem doma. Chystá se majdan, tentokrát nebude mít za přívlastek jaro, ale podzim. Ještě musím dodat, že ta kamera v brýlích musela stát majlant. To si Slonková asi nekoupila sama. Kdopak jí půjčil takové drahé nádobíčko? Vykonstruované případy a to samé byl ten Nečasův, nejsou moje gusto. Nevolím Babiše a volit ho ani nehodlám, ale jsem pro férovou hru.

          • pacifista

           Proč by to nemohlo být pravda? Jak se asi dělají barevné revoluce? Chcete mi snad namluvit, že lid si vzpomene tak nějak zároveň a vyjde do ulic? Nejdřív se musí zmasírovat a pak zneužít. Využijí se jeho pudy, například závist a nenávist. Vše se musí zorganizovat, nabudit, vylhat. A vy jste zrovna ta osoba, která se nedokáže oprostit od těchto pudů a všechno jim to baští. Já nic Babišovi nebaštím, ale to, jak byl obraz na videu zabarven do hněda a jaksi ze strany mě udeřilo do očí. Myslí mi to docela rychle, tak nemusím čekat na Babiše. Podle mě byla kamera schovaná v zabarvených brýlích, jinak to být nemohlo. Podívejte se na video, je ho plný internet. Nejde tudíž o naznačování, ale o používání vlastního rozumu. Kdyby lidé vlastní rozum používali, nekončili by v oranžových, jasmínových revolucích jako užiteční idioti, ale zůstali by sedět pěkně doma a nerozbili by si vlastní stát. V chaosu, který pak nastane vládnou jiní sígři a jim pak zbydou jen oči pro pláč.

          • pacifista

           Teď mě ještě něco napadlo čtenáři. Musím se tomu smát a tak vám to chci sdělit. Nebaví mě totiž dívat se na detektivky v Tv. Jen to začne, netrvá pět minut a já vím, kdo je vrah. Je to smůla, ale je to tak. Zas ale takový postřeh není někdy k zahození. Podotýkám, že jde jenom o postřeh nikoliv o věštění.

          • vittta

           Prosimvás…
           Čtenáři, to vám fakt vadí, že vám někdo říká, že kradete?
           To mě nevadí ani trochu, mě na tom vadí ten důsledek- který je mimochodem též cílem toho označování- tedy že se rozdělují lidi.
           Proto jsem se hádal s Tarasem, nebo 2tttt, rozdělují lidi, na základě lži, nebo řekněme manipulační lži, protože mnozí živnostníci skutečně kradou, a ale kradou i zaměstnanci a též je otázka, co se tím slovem dá nazvat, tedy že někdo krade.
           Neplacení daní lze nazvat krádeží jen za určitých okolností, a za určitých okolností lze nazvat krádeží i ty daně.
           Jenže to těmhle Tarasům zdaleka nestačí, když živnostník nekrade, tak je alepoň parazit.
           Proti blbosti a závisti se nedá bojovat, a vždycky se najde někdo, kdo to bude říkat, ale VŽDYCKY to takový člověk říká ze závisti, nebo z politické účelnosti, tedy opět rozdělit lid, či získat nějaké body, klidně i na podporu vlastního politického názoru, jak vidíme třeba u Tarase.
           Oni vám to neříkali, že jste zloděj (demokratický blok) …vždyť ti ani nevědí, že nějací živnostníci existují, jejich prioritou jsou negři, islám, EU a boj s Ruskem, a to teda sorry jako, ale v tom s nimi nejedu.
           To už spíše přežvejkám toho Babiše, a ten nyní potřebuje mojí podporu, a já mu jí dám, v tom smyslu, že proti němu nevystoupím, tedy nebudu účasten maidanu, a nebudu proti němu virtuálně štvát.
           A jestli mě zradí, třeba jo, ale to je politika.
           U voleb ho volit nebudu.

          • čtenář

           nemohu si pomoci pacifisto,ale ta podobnost je do očí bijící.

           Babiš:
           „K tomu nemám slov,“ nechal se slyšet šéf hnutí ANO. „Kamera v brýlích, kamera nějaká jiná a kdo je vybavil? Kolik to stálo peněz? To připravila rozvědka? Nebo bývalí zaměstnanci rozvědky? Je potřeba si říct tyto otázky,“ mínil premiér.

           Pacifista:

           „Ještě musím dodat, že ta kamera v brýlích musela stát majlant. To si Slonková asi nekoupila sama. Kdopak jí půjčil takové drahé nádobíčko?“

          • Ondřej

           kamera v brýlích stoji stejně jako obyčejný mobil, a seženete ji v každém e-shopu s elektrem. Snad už podobné fejky nikdo nebude používat aby snad naznačil, že toto nádobíčko musí používat jen agenti tajných služeb aniž by tu ze sebe dělal hlupáka, co věří všemu co mu jeho pjakinové nakukají.

           https://www.spyelektro.cz/kategorie/spionazni-kamery/mikro-kamera-v-brylich/wifi-ip-bryle-se-skrytou-kamerou-skryta-kamera-v-p2p-brylich/?gclid=EAIaIQobChMIoLP1yojW3gIVRojVCh0LtwhDEAQYCCABEgLpRPD_BwE

          • pacifista

           Hm čtenáři hádat se nebudu, opravdu mě to napadlo hned při tom videu, Tv měla puštěnou moje drahá polovička a já se k tomu jen nachomýtnu, ani hned nevím o co jde a musím si to nechat převyprávět, protože celý můj den byl pracovní. Napadlo mě co mě napadlo. Souhlasím, že asi žiji hodně po staru a nesleduji pokrok v těchto věcech. To bude má jediná chyba. Ondře. řekl, že se dají koupit na internetu a opravdu dají, mám to již zjištěné. Je fakt, že pokrok v těchto technologiích jde strašně rychle, vždyť v roce 2000 bylo toto všechno v plenkách. V roce 1989 jsme v mém tehdejším zaměstnání koupili kameru a stála 100 000. Moc se o nové technologie nezajímám. Sedím u zánovního PC, ale můj telefon je stará vykopávka. Nemám potřebu jej měnit, když funguje. Nedokážu si představit, že někam přijdu, sednu a budu tam něco ťukat a čučet do toho malinkatého displeje. Jako foťák dobré, ale hračku nechci. Zabavit se dovedu jinak. Teď mě všichni vyplísní jaký jsem to zaostalec a budou mít pravdu v tomto svém názoru zaostalec opravdu jsem. Tak to by tak bylo všechno čtenáři. Věřit mi můžete nebo nemusíte. Mě je to celkem jedno. Vzpomínám si ale, že hned zpočátku, když vzniklo hnutí ANO, byla o Babišovi v Tv reportáž a mě ohromilo, že ten člověk vůbec nepracuje s počítačem ale má velikánský záznamník, kam si všechno zapisuje a svou pracovnu má zaplněnou stohy lejster po zemi a on říkal, že v tom má pořádek a ví, co kde má a PC vůbec nepotřebuje. Bude mít hódně dobrou paměť. O technologie se Babiš také nezajímá a v tomto může být podobnost se mnou. Žijeme ještě po staru.

          • čtenář

           pacifisto,
           vám samozřejmě věřím že nemáte přehled o dnešních cenách těchto zařízení.
           ale nevěřte tomu že Babiš netuší kolik taková hračka stojí.
           od něho to bylo účelové aby nasadil lidem brouka do hlavy.

         • vittta

          A vy byste tako neměl podléhat mediálním štvanicím, jenom to, že ta causa leží několik týdnů u ledu, a úplně náhodou se vytáhne před 17. listopadem, když se navíc EU moc nedaří vyvolat to správné nadšení pro Marakéš a Istambul u V4 a americký slintal se ocitne v Praze- to vše je minimálně podivné.

        • pacifista

         Bipolární poruchu měl třeba skladatel Karel Svoboda, co spáchal sebevraždu. Premiérova dcera prý ji má již 20 let. Babiš junior má schizofrenii od roku 2015. Babiš sdělil, že ho tendrát policie našla na dálnici a říkal prý neuvěřitelné věci. To věřím. Lidé takto postižení slyší hlasy, třeba že si o nich někdo povídá nebo že je někdo sleduje, vyhrožuje jim, vidí bludy, například že z auta vychází kouř, trpí úzkostí protože hlasy jim říkají co mají dělat a nechtějí-li udělat to co po nich hlas chce, raději spáchají sebevraždu. Nejsou-li plně zaléčeni a většinou to hned nejde, trvá to až pět let, pak jsou bázliví, vystrašení, úzkostní, konají jinak než by konal zdravý člověk. Je to neštěstí, protože kvalita života se po letech může zlepšit, ale nikdy již to nebude ono.

         • pacifista

          Tak teď se dozvídám, že Karel Svoboda bipolární poruchou netrpěl. Je to vyvrácené. Kdo chce vědět co to je za nemoc, nechť si to dá do vyhledavače, ale myslím, že to jsou změny nálad, někdy agresivita a víc si už nevzpomínám. Také si to najdu.

         • Dixi

          Přeskočilo mi to pryč,podle odezvy, nejsem sama. Také Babiše nevolim, musím ale uznat, ze země v době jeho vedení s levicovými strananmi prosperuje. Už to něco znamená.Pridava se potřebným. To pravici musí značně rozcilovat a zřejmě jim i jinak šlape na paty. Leccos se ani nedovíme. Souvislost se 17 listopadem je zřejmá, dom Ivan se ale, že lidé už dnes nejsou tak snadno zmanipulovatelné.

      • tresen

       Přečetl jste si to 10x a furt to bylo málo.
       To máte jako s tím Norskem
       Desítky tisíc případů.
       Jasně.
       Vzali děti rodičům kvůli tomu, že měli doma v předsíni rozházené lyže anebo že mezi dětmi a matkou nebyl dostatečný oční kontakt.
       Tomu věříte, blahoslavený Vittto, budiž vám přáno.
       Co se stane s Babišem?
       Vím toho co vy a prorokuju, že se s ním nestane nic.

       • vittta

        Tak za co tam ty děti berou?
        Protože že je berou, je fakt.
        Fakt tam matky chčijí dětem do úst?
        Proto má Barnevernet systém řízení, že každá pobočka je sama svým pánem, žalobcem i soudcem, spojená s policií a justicí?
        A kdo tedy vlastně obvinil otce ze sexuálního zneužívání, a jak je možné, že při vyšetřování SEXUÁLNÍHO ZNEUŽÍVÁNÍ policie nezjistila, že sexuálně zneužívá matka?
        Vy si myslíte, že jsem nějak lepší, nebo nade mnou, že věříte tomu chcaní do huby, ale nevěříte ničemu jinému?
        Tady machrujete, pózujete, argument dohromady nedáte, ale jste bytostně přesvědčena, že vám tady nesaháme ani po kotníky.
        (kroutím hlavou)

        • tresen

         Hele, co furt máte?
         Já jsem jen napsala, co podle dědečka těch dětí bylo ve spisu. Jestli si to vymyslel, jsem pochopitelně out. Ale nevidím motiv, proč by to dělal.
         Jaký lepší argument co se týče výpovědi těch dětí byste chtěl, než že ta zvěst pochází přímo z rodiny?

     • Alva

      Třešni,
      asi mi něco uniklo. Pořád nevím, jak se z Krymu dostal do Švýcarska. To video Slonkové jsem si nepustila, natolik mě to zas nezajímalo. Nebylo to tam nějak vysvětleno? Díky.

      • tresen

       Na to se ho měla zeptat policie, ale zřejmě ji to nezajímalo.
       Nevím, jak je v dnešní době jednoduché nebo složité dostat se z Krymu. Mluvilo se spíš o tom, že není jednoduché dostat se tam.

        • tresen

         Aby si mohla být jistá, že nikde nebyl držen proti své vůli.
         Řekla bych, že se to tak dělá, že policie vyslechne zúčastněné osoby /snad s výjimkou nemluvňat/.

         • vittta

          Neměl by nejprve někdo podat trestní oznámení z konkrétního trestného činu?
          Klidně může Slonková, když to viděla, ona je dokonce povinna.

         • pacifista

          Nemocný schizofrenik nemůže byt věrohodný za žádných okolností. Bohužel ve své nemoci podléhá bludům a tak ten únos je zřejmě asi jeden z jeho bludů, které ho provázejí v nemoci. Myslím si, že na toto téma by diskuse mohla skončit. Schizofrenik znamená rozdvojená osobnost. On má chvíle, kdy je mimo realitu a nepřesvědčíte jej o tom kdybyste se rozkrájeli. Třešni je to jednou pro vždy vyřešené. On na Krymu byl, ale ne tek jak vypráví.

      • hans

       On hlavně neměl být „unesen“ na Krym, ale na Ukrajinu, do Krivého Rogu.

       Jenže „únos na Ukrajinu“ třešni nepřipadal tak dramatický jako „únos na Krym“, tak nám tu věší bulíky na nos.

       A třešen samozřejmě ví, že skutečně šlo o únos, protože všechno co řekne schizofrenik v záchvatu paranoi, to je vždycky pravda pravdoucí, o tom třešeň nikdy nepochybuje.

       PS. Dostat se na Krym je úplně stejně obtížné jako dostat se kamkoliv jinam do Ruska – vízum, letadlo do Moskvy, letadlo na místo.

 7. astraustralia

  Větičky Ladika Větvičky

  ….to su ale nahody. Právě zítra má do ČR přiletět Rick Perry, americký ministr pro energetiku.
  Bude lobovat za dostavbu Temelína a Dukovan pro zkrachovaly Westinghouse, i když Babiš je proti,
  protože to je bezpečnostni nesmysl.
  Když naposledy vlada rozhodla o tom, že Westinghouse to stavět nebude,
  byl šefem vlady Nečas a kvuli kabelce jeho dominy byl zinscenovany statni převrat.
  A pak, že se historie neopakuje… Nuže, vydejme se vzhuru k televizim, moji mili vesničani!
  Byl rozehran pokus o puč v přimem přenosu, nadherně načasovany na okamžik, kdy tady slovensky šef česke vlady neni a je par dnu před vyročim,
  kdy děcka vylizaju ze škol, aby na ulicach mavali fanglama. Vy vite, že Babiša nemusím, zničil toho už dost,
  Ale tato kauza smrdí Sorošem už zdálky. Provařeni slunkaři Slonkova s Kubikem nabili Auroru,
  vyhledali nemocneho synka, kereho policajti dva roky nemohli najit a měsic natočeny material pustili ven zrovna fčil před 17. listopadem
  a chvilu pote, co Babiš naštval Makarona s Makrelou odmitnutim migračniho svinstva OSN, a všech těch Marakešskych a Istanbulskych prasaren
  a hlavně Američany s tym Westinghousem … To sem zvědavy, kolik z vas vidi za roh a přeje si mět v čele někoho ještě horšiho, než kery tam je…

  • Alva

   Víte co by mě zajímalo?
   Jestli se opravdu všichni ti plánovači, zadavatelé a organizátoři domnívají, že jsou tak rafinovaní a nikdo je „neprokoukne“.

   • pacifista

    Opravdu je mnozí neprokouknou, mám to zjištěné ve svém blízkém okolí. Jinak Ladislav Větvička je skvělý lidový analytik.

 8. astraustralia

  Sólokapr za cenu porušení zákona?

  Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni účastníci nesouhlasí.
  Na základě článku 179 švýcarského trestního zákoníku (k dispozici je neoficiální verze v angličtině nebo oficiální verze v němčině, francouzštině a italštině)
  pachateli hrozí až jeden rok odnětí svobody nebo pokuta. Trestem za neoprávněné vniknutí jsou podle článku 186 až tři roky ve vězení nebo pokuta.
  Jestli se za neoprávněné vniknutí dá označit vstup pod falešnou záminkou s úmyslem dopustit se protiprávního jednání
  (nahrávání soukromé konverzace bez souhlasu všech zúčastněných) je věcí státních zástupců a soudů.
  Zveřejnění protizákonně získaných informací je trestným činem podle článku 322 s až tříletým trestem odnětí svobody nebo pokutou.
  Je otázkou pro veřejnou debatu a rozhodnutí v rámci vládní koalice, je-li takové potenciálně protizákonné jednání novinářů „odporné a hnusné“,
  nebo zda může veřejný zájem novinářů a společnosti v jedné zemi vyvážit porušení zákona v jiné zemi.

  http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&show=1&day=2018-11-14&fbclid=IwAR20AVVMy89bCJ6wYJ7QURdCmzUaTMTTImJfxxJ5wFwb-o7aRW0bPc40hWc

 9. Blanche

  Pohled od Nováka 😁

  MAJDAN PO ČESKU aneb JAK SE NÁM TA INFO VÁLKA MEZI US STÁTNÍMI ELITAMI A TĚMI GLOBÁLNÍMI PŘESUNULA DO ČR!!!

  Co se na celý proces (nikoliv „událost“, protože ty bez zařazení do mozaiky většinou nedávají valný smysl) podívat přes optiku Globální politiky? O což se mimochodem „kupodivu“ pokouší samotní občané (hledají sami souvislosti), ale nikoliv politologové, analytici, politici, novináři a jiní „odborníci“. Čímž mi ovšem ti první dělají obrovskou radost.

  Zeman byl v Číně a příští rok se má s panem Si domluvit na tom, že by se ČR mohla (měla) stát jednou větví Hedvábné stezky, což je globální megaprojekt. A po jeho návratu zpět, se nechal slyšet premiér Babiš, že by bylo vhodné vytáhnout ze šuplíku plány na vybudování Labsko Oderského kanálu, který spojuje Balt se Severním mořem. Což je již jasná příprava na to, jaké angažmá v tomto procesu budeme mít. Bude totiž OBROVSKÉ!!! Střed Evropy spojující přes dálnice a železnice Východ se Západem. A k tomu ještě budoucí možnost v lodní dopravě. Západní Evropa spojená přes ČR s ČÍNSKOU (!!!) Hedvábnou stezkou? Zlý sen každého neokona, tedy osoby spojené s US státními elitami, které bojují proti Trumpovi a Putinovi.

  Už je tedy jasné, proč „majdan“ právě teď zrovna u nás?

  Po příjezdu z Číny se pokusili pomocí dezinformací (které bez řečí papouškovala všechna média) okamžitě celou výpravu zpochybnit/dehonestovat a to smrtí lékaře. 1 Lež – Dotyčný prý byl Zemanovým doktorem (byl to lékař pro celou výpravu a se Z. neměl nic společného), 2 Lež – Odjeli prý i s jeho pasem (ten byl ale ze zavazadel vyndán a předán členu naší ambasády v Číně), 3 Lež – Výprava tam lékaře prý nechala (nikoliv, čekalo se až se zjistí co se stalo, teprve pak odletěli). Již toto mnohé varovalo, že se cosi chystá. Proč? Protože všichni operovali se stejným záměrným lhaním, nikoliv chybnými, nebo nedostatečnými informacemi. Lékař zemřel a krátce na to začali všichni jako jeden tvrdit totéž – evidentně připravená akce, kdy byla zneužita náhlá smrt člověka.

  Dehonestace se tradičně nepodařila a tak se vedl další úder, tentokrát na Babiše, který v poslední době odmítl jak Golbální pakty, tak Istanbulskou úmluvu. První věc je nástrojem globalizace (cílené islamizace, multikulturizace) a druhá nástrojem neomarxismu, kdy se do právního řádu ČR mají (poprvé) naroubovat prvky genderismu, tedy neomarxismu. Obojí dohromady má být prvními vlaštovkami použitými k likvidaci civilizace Západního typu a hlavně naší rasy.

  Již v minulosti jsem celkem důkladně probral pana premiéra z hlediska Globální politiky (pouze jsem se nezmiňoval o jeho původu z matčiny strany – chytří již vědí a nebo si najdou!), takže jak to s ním je po mravní a etické otázce nemá smysl příliš rozebírat. Co se tedy stalo?

  Jak jsem psal ještě v jiném článku, tak v politice není možné hledat slušné, mravné lidi, protože ti se VŽDY politice vyhnou a nebo s ní velmi rychle skončí. Politika není špatná, ale dokud nebudou mít lidé LIDSKOU strukturu psychiky, tak bude vždy jen o volbě menšího zla. Jak tedy k politice přistupuje Konceptuál? Podporuje vždy jen ty, kteří momentálně pracují v jeho/našem zájmu!!!!! Proto může klidně každou chvíli podporovat někoho jiného, protože se na politiku nedívá přes ideologie a ani konkrétní osoby, ale zkoumá CELÝ PROCES řízení. Celý supersystém!!! Podporuje tedy jevy, činy a procesy a nikoliv osoby, či ideologie!!! Což je přístup, který nikdo jiný nepraktikuje, proto se každý vždy na někoho/něco upne a pak je jím/jimi „zklamán“ (božíčku). A právě tímto přístupem je Konceptuál neovladatelný, protože se stává subjektem, který řídí (nálady ve společnosti pomocí šíření informačního pole, kterým odhermetizovává procesy, které jsou lidem běžně skryty ), ale není objektem řízení, tedy ovcí, která je řízena!!! To jen tak pro pořádek.

  Podíváme-li se kdo proti komu stojí, tak už nás skoro více nemusí zajímat. Začala s tím Slonková, tedy osoba napojená na Sorose. Je nutné cokoliv dodávat? Kdo vystřílel školu na Krymu? Kdo zabíjel v Thousand Oaks? Kdo zabíjel loni kulometem v Las Vegas? Psychicky narušení jedinci!!! Kdo má dnes zlikvidovat premiéra? Kulisy jsou jiné, ale nástroje jsou používány zcela stejné.

  Slonková a Kubík „hledali“ Babiše ml., ale naštěstí jsou špatní herci a tak i v jejich reportáži to „pátrání“ vyznívá spíše legračně. Oni velmi dobře věděli kam jet. Babiš st. prý kvůli kauze Čapí hnízdo nechal unést svého syna na „Ruskem okupovaný“ Krym a měl ho tam vzít manžel dotyčného psychiatričky, který se stal jeho osobním strážcem. Je Babiš starší lhář? Ovšem. Dá se mu věřit? Ne. Má smysl ho podporovat? Rozhodně ano, vždyť po něm jdou neokoni, takže i kdybys nechápal ani trochu o co jde, tak máš jistotu, že to právě teď pracuje premiér pro naše zájmy (a našich blízkých)!

  Chtěl přijít snadno Babiš st. k padesáti míčům? Rozhodně. Využil k tomu svoje děti? Ovšem, když si totiž věříš, že to děláš chytře, tak tě nenapadne, že tě někdo bude jednou lustrovat. ALE. Vloudila se chyba. Za tu dobu se totiž Antonovi složil synek s nervami. U pilotů Boeingu 737 celkem standardní věc, ne nadarmo musí často podstupovat psychotesty a to ještě zvlášť tehdy, když mají pravděpodobně genetickou zátěž – i jeho sestra je údajně duševně nemocná.

  Takže Babiš st. na něj napsal Čapí hnízdo, ale ten jaksi přestal být v dostatečné kondici, aby byl schopen odpovídat na případné otázky způsobem, kterým by otce, byť nechtěně (což se právě skutečně stalo), neohrozil. Nechali byste takového člověka rozmlouvat s novináři, o kterých např. víte jaké jsou hyeny a klidně si nahrají duševně nemocného bez jeho svolení? A tak ho možná „uklidil“ na čas za kopečky, až se vše přežene. A kam přesně? Víte, že jste kádrem Globálních elit a stojí proti vám ty státní z USA, které ovládají kompletně celý Západ a vy víte, že již brzo vynesete karty a ukážete za koho kopete. Kam tedy dotyčného uklidíte? Tam kde je prakticky nemyslitelné, aby dotyčného někdo hledal!!! Tam kde je pomezí mezi válkou a příměřím a které je možná jediným místem, kde jsou chapadla US státních elit silně osekána. Ano, ani v Moskvě (Protopopov, tedy ten „únosce“, je tam odsud rodákem) by na tom nebyl lépe než třeba v Paříži. Ale na Krymu kde jsou úplně jiná bezpečnostní opatření z hlediska toho kdo tam operuje? Je už jasné proč zrovna Krym, který byl „od-neokonován“?

  Babiš dal před pár dny Macronovi obraz Babylónské věže, která hoří (máte rádi hledání symbolů ala Šifra mistra Leonarda?). Mnoho lidí v něm hledalo symboliku a tu si pak různě vyložili. Hledali ji i v textu k obrazu od samotného autora. Myslíte, že ten text dostal Macron spolu s ním a nebo, že si jej přečetl? Asi ne, že? Proč chtěli lidé postavit tuto věž (dle Bible?)? Aby viděli do nebes na Boha. Jemu se to nelíbilo a tak je od-Globalizoval. Chápete? Všichni prý hovořili stejným jazykem a tak je všechny zmátl tím, že jim dal jazyků mnoho a oni se tedy již nemohli domluvit a tak se rozprchli. Tedy opak Globalizace!!! A na tom obraze ta věž hoří. Věž, která „způsobila“ zmatek a která měla být postavena na místě zvaném Bábel (Babiš?), což znamená dle Bible právě ten ZMATEK. A kde se o tom v té Bibli píše?
  V GENESIS 11(!!!). A co jsem si o tomto čísle z hlediska počtu členů Globálních elit říkali? Že to je jejich podpis. Co by to mohlo znamenat? Co třeba: „Nebudeme vám mást jazyky, protože nám chcete koukat do karet, ale rovnou shoříte.“ Obě skupiny chtějí Globalizaci, ale ta US státních elit je pro GE nepřijatelná!! Multikulturalismus (zmatení jazyků) se zastavuje. Babiš si prostě dovolil dost a to se US elitám nedělá!!!

  Ptali jste se mnozí na angažmá Okamury v tomto procesu. SPD je strana, která vládu dodnes nepodpořila a aby ji prý podpořit mohla, tak by se Babiš musel zavázat, že bude plnit, alespoň zčásti, jejich program, což doteď striktně odmítal a v zahraničním tisku o této straně hovořil dokonce jako o „extrémistech“. A co tedy dělá Okamura teď? Svým způsobem vydírá Babiše, aby se pádem vlády mohl dostat blíže ke kormidlu, aby mohl konečně prosadit svůj program. Neetické, ale strategicky rozhodně zajímavé. Kdo by měl být u jednání těch dvou? Zeman. Pokud ho nepřizvou, tak je možnost, že se rozumně nedomluví. Dělá Okamura správně? Rozkopat vládu bez toho aniž by měl jasnou koncepci může v této době pouze naprostý idiot. Okamura si stále hraje na písečku státní politiky a tu Globální naprosto nechápe, jinak by si dokázal spočítat, co vše může pád vlády způsobit.

  Je to celé řízené ze zahraničí? Ovšem. Důkaz? „Venku“ NIKDO nepíše o tom, že by byl Babiš ml. psychicky nemocný. A to, že psychicky nemocný je, bylo asi to jediné co ta „reportáž“ dokázala. Unesen? A komunikoval přitom s PČR? To jako fakt? Má to smysl dál pitvat?

  Co navrhuje „vládní“ strana v likvidaci, tedy ČSSD? Výměnu premiérů, tedy totéž co se po vraždě Kuciaka stalo na Slovensku. Chápete? Stejný model, stejné triky, stejní lidé, stejné řízení, stejné svinstvo.

  Dnes přijel do ČR ministr USA přes energetiku Perry. Bude lobovat za dostavbu Temelína/Dukovan firmou která prakticky krachla – Westinghousem. Jak by ta dostavba asi tak mohla vypadat s přihlédnutím k momentálním zdrojovým možnostem WH? Papíry a řízení by bylo pod hlavičkou WH, ale jadernou část by dělal ruský Rosatom, tu technickou Škodovka (která zčásti patří ruskému OMZ) a tu stavební by mohl dělat třeba Německý Hochtief. Jaderný (i vesmírný) program se vždy řeší na globální úrovni, protože tam sankce a politické kraviny nepatří. WH nemá na to dodělat výstavbu sakum prásk „na klíč“. Od toho tu jsou jiní borci. Jde „jen“ o to, kolik si z koláče kdo ukousne a kdo bude oficiálním garantem. A souvisí tato návštěva s tím co se odehrává u Babišů? To si pište. Důkaz? Perry bude jednat přímo s Babišem – nikoliv „jen“ s ministrem průmyslu. To se to bude Perrymu s Babišem vyjednávat, když se pod ním houpe židle, že?
  A věděli jste, že se do Prahy z bulharské Sofie stěhuje Evropský regionální úřad amerického ministerstva energetiky? A i proto, že Perry přijel? ČR má spadat pod Čínu a najednou…Zajímavé, ne?

  A důležitá věc. Vláda dnes i přes krizovku odmítla Globální pakt.

  A k tomu se nám ještě blíží oslavy 17.listopadu 1989, kdy naivní lidé, kteří ještě věří na pohádky o konci socialismu a komunismu, vyrazí do ulic.

  Učme se. Nynější situace je totiž dokonalou učebnicí řízení v praxi.

 10. Alva

  Překopíruji sem velmi zajímavé shrnutí diskutujícího (topcz 14.11.2018 20:38:58) z webu Pravý prostor.

  Pokus o sestřelení Babišovy vlády totiž má stejné autory jako ti, kteří v roce 2013 sestřelili vládu Petra Nečase. Hlavním cílem této kauzy je odstranění premiéra, který “zradil americké zájmy” ve věci obrovské mamutí zakázky na dostavbu dvou jaderných elektráren v Temelíně a v Dukovanech. Výstavba celkem 2 energobloků by vyšla podle odhadů až na 500 miliard korun. Malá varianta počítá s dostavbou jen 1 bloku, a to v Dukovanech. Ta by vyšla na celkem 200 miliard korun. Všechno vypadalo skvěle, do tendru se přihlásilo 6 firem. Jenže, koncem října přišel šok.

  Premiér Andrej Babiš šokoval i Miloše Zemana a Pražský hrad, když uvedl, že není pro výstavbu nového bloku v Dukovanech a raději by ji odložil o 10 let [6]. Místo toho by se měly Dukovany jen modernizovat za pouhou desetinu ceny ve výši 20 miliard korun. Přitom jen několik měsíců předtím Andrej Babiš tvrdil, že je pro dostavbu energobloků, že je to dobrá investice do budoucna. A najednou se něco stalo. Jen 2 dny po návštěvě amerického ministra obrany v ČR Jamese Mattise v Praze k výročí 100 let založení republiky totiž došlo k obratu, Andrej Babiš otočil, že není vhodné teď dostavovat bloky, stačí jen modernizace. Pouhé dva týdny po tomto výroku přichází v ČR pokus o státní převrat v době, kdy je Andrej Babiš v cizině.
  Andrej Babiš se dostal do bezvýchodné situace. “Konsorcium Rosatom je jediným kandidátem, který může dostavět Dukovany.” Toto se píše v dokumentaci kde se uvádí, že technologie použité v Dukovanech nejsou kompatibilní s americkými, ani francouzskými technologiemi, situace je mnohem horší, než je Temelín. Dukovany jsou starší a výstavba nového bloku jinou než ruskou technologií by znamenala de facto postavit vedle Dukovan novou elektrárnu, protože naroubování nového bloku na velín a kontrolní ruské systémy starých Dukovan by bylo nejen těžké, ale dokonce nebezpečné. Zpráva doporučuje neuvažovat nad jiným dodavatelem, než je Rosatom, a to z bezpečnostních důvodů. Jenže vláda Andreje Babiše nemůže v současné politické situaci nechat Rusy stavět jaderný blok ve Střední Evropě. Narušilo by to vztahy AČR s americkou armádou, nemluvě o diplomatickém ochlazení vztahů mezi Prahou a Washingtonem. Andrej Babiš by to navíc neustál ve vlastní straně a vlastně ani ve sněmovně. Takže pod vlivem těchto tlaků změnil Andrej Babiš po návštěvě Jamese Mattise v Praze názo na dostavbu Dukovan a Temelína.
  Historie se opakuje. Pokaždé, když se v ČR rozhoduje o dostavbě energobloků, padají vlády. Vláda ODS plus dalších by byla otevřeně proamerická, zcela jistě by došlo k příklonu k polskému stylu zahraniční politiky, americké základny v ČR, raketové baterie atd. Česko by se tím stalo integrální součástí americké státní moci ve Střední Evropě se všemi důsledky. Vše ostatní, (Slonkový a spol), byla již jen omáčka k naplnění rozhodnutí USA. (Část podkladů pro poslední odstavce jsou ze zdroje “Dezinformačního proruského webu “Aeronet”).

  https://pravyprostor.cz/rekviem-za-capi-hnizdo/

 11. astraustralia

  Chystají se oslavy výročí listopadu 1989. Jaký průběh těchto oslav si přejete a jaký je namístě? Pouze připomínka tehdejších událostí, nebo je namístě to spojit s protestem vůči Babišovi, jak plánují aktivisté?

  Lze očekávat, že den výročí 17. listopadu 1939 bude opět zneužitý jako v roce 1989. Tehdy se podařilo cosi vyprovokovat a tím probudit národ. Tehdy jsme závistivě pohlíželi za naši západní hranici a chtěli se mít jako oni.

  Geopolitická mapa se změnila. Západu není co závidět, spíše je nutné pečovat o jakési zbylé pseudojistoty v této zemi. Nezaměstnanost nízká, životní úroveň vysoká, školství, zdravotnictví i infrastruktura dostačující. Navíc většina občanů je svázána svými finančními závazky. Nenapadá mne, kdo by masově demonstroval, mimo Sorosův kočovný cirkus a maximálně pár stovek úplatných aktivistů s jednotnými transparenty. V roce 1939 i 1989 šlo o protest proti ideové totalitě. Dnes by mohli demonstrovat leda ti, kteří po totalitě naopak touží, a to pod vlajkou EU nebo různých iniciativ OSN řízených z Washingtonu. Osobně se ničeho nehodlám zúčastnit, maximálně pietně zapálím svíčku coby vyjádření úcty k odvaze studentů v roce 1939.
  PL

 12. Ondřej

  Milí milionoví přátelé, věnujte prosím čas tomuto mimořádně důležitému mailu!
  Neuvěřitelné věci se dějí! Přesně na naše první narozeniny má Andrej Babiš namále. Co se stalo? Nejprve vydal server iRozhlas přehled 10 důkazů, jež shromáždila policie v kauze Čapí hnízdo. Podrobný článek ukazuje to, že důkazů je hodně a že jsou velmi závažné. Babišovi reálně hrozí soud.

  Hlavní slovo mají teď sice politici, ale občanská společnost nesmí zůstat pozadu. Bez našeho nasazení se totiž skutečná změna neuskuteční nikdy. Proto jsme se rozhodli přidat se k požadavkům politiků a na 17. listopadu svoláváme demonstrace s jediným požadavkem: DEMISI! Věci už zkrátka zašly příliš daleko. Jestli jsme jako hnutí Milion chvilek někdy měli příležitost ukázat svou sílu, tak je to teď! Když teď spojíme síly a zkoordinujeme kroky, můžeme významně přispět k Babišově pádu do propadliště dějin. Je nás totiž čtvrt milionu. A máme společný cíl. Pojďme teď prosím pár dní všichni společně zabrat a udělejme několik malých věcí, které však mohou ve výsledku spustit lavinu.

  Mikuláš Minář
  Milion chvilek pro demokracii

 13. astraustralia

  Jeste jeden, naprosto jiny obraz nez ten dnesni hyenomassmedialni !

  JUDr Klara Samkova o lidske tragedii Andreje Babise pise svuj nazor:

  Antická tragédie Andreje Babiše
  Mám takových spisů spoustu: úspěšní rodiče, kteří se věnovali podnikání, případně politice, případně obojímu.
  V práci od rána do rána… a taky mají děti… Děti, kterým dávají úplně všechno… a všechno funguje až do doby,
  kdy to zcela tragicky fungovat přestane.
  Příběh Andreje Babiše a jeho syna Andreje mladšího je klasickou osobní tragédií, kterých mi prošlo rukama, bohužel, snad stovky…
  Peníze a úspěch v podnikání jsou vykoupeny…časem. Časem, který rodiče nemohou trávit se svými dětmi, dětmi,
  které jsou obklopeny naprostým luxusem. Děti mohou dostat vše, na co si vzpomenou, ba i to, na co si nevzpomenou.
  Poměrně pravidelně, na co si vzpomenou, jsou drogy… protože to je fakt cool – a všechno ostatní už mají…
  (Druhá možnost, se kterou se u takovýchto dětí často setkávám je, že zcela zavrhnou svoje rodiče, navždy s nimi přeruší jakékoliv styky, občas si změní i jméno…)
  Rozhovor s ruským opatrovníkem A.B. mladšího přesně popisuje zoufalství rodiče, jehož dítě propadlo drogám –
  a dotyčný rodič se snaží udělat naprosto cokoliv, aby to dítě zachránil. Zamezí mu přístup k drogám, najde někoho,
  kdo s dítkem bude 24/7 a bude na něj dohlížet, aby se k němu žádný dealer nedostal. Protože se děťátko nudí,
  je naprosto nutné je z terapeutických důvodů zaměstnat. Šup se synáčkem do Agrofertu, byť na zcela podřadné místo,
  které v podstatě není schopen ani vykonávat sám. V tatínkově miliardářské firmě dělá poslíčka, aby nějak utloukl čas.
  Nemám při ruce časovou osu (doufám, že nějaký investigativní novinář ji iniciativně a necinkle vyhotoví) ale je možné,
  že Čapí hnízdo bylo OPRAVDU dětí A.B. st. …. bylo hračkou, kterou se měly děti – nebo alespoň syn –
  za nenápadného ekonomického dohledu tatínkova holdingu bavit, aby měl v životě i jinou náplň života než drogy.
  Ukáže se, že ale hračka nefunguje. Dítko nějaké ovečky na farmě zvířat nezajímají, lajna je lepší…
  Drogově závislý synátor je sice stále pod dohledem, leč nedaří se odříznout jej zcela od dealerů.
  Co naordinuje jakýkoliv – opravdu, jakýkoliv, kterýkoliv a každý psychiatr drogově závislému dospělému dítku?
  Slyším to úplně v přímém přenosu, jak ošetřující lékařka říká Babišovi staršímu: „Pane inženýre, chce ro změnu prostředí.
  Nějaké místo, kde nikoho nezná, kde nezná především žádného dealera. Kde se nedomluví.“ (Protože – registrujte: opatrovník A.B. mladšího říká, že umí jenom rusky a v jinojazyčném prostředí by byl ztracen. Jakými jazyky vládne A.B. mladší?
  S ohledem na jeho studia v zahraničí můžeme vsadit na angličtinu, pravděpodobná je němčina a možná francouzština.
  Ruština? Ani náhodou… Nikde v Rusku se nedomluví. Což je v tomto případě mimořádné plus. Takže Krym. Cachtání v moři, relax…zkusíme další krok, pane inženýre, nějakou rodinu, rodinný život. Protože mladí muži totiž sociálně dozrávají až s vlastním otcovstvím –v mnoha kulturách je muž uznán dospělým až tehdy, když má sám dítě. (Na tomto místě je potřeba si uvědomit,
  že Andrej Babiš st. je nejenom Slovák, ale je to Slovák s kořeny z východního Slovenska a jeho jméno ukazuje na rusínský původ.
  Takže na svoje měřítka, jak moc pro vás je či není důležitá rodina, zapomeňte… zde je vše hodně posunuto k…
  můžete tomu říkat tradiční rodinné hodnoty). Nicméně zpět k našemu příběhu. „Pane inženýre, chce to rodinný život, opatříme mu děvče.“
  To je něco, čemu A.B. st. bytostně rozumí. Rodina nade vše… Protože tak strašně často neříká pravdu nebo mění své názory,
  nikdo by mu nevěřil, že zrovna tohle říká vážně. Náhodou jo. Říká to vážně a je to jedna ze stálic jeho života.
  Vždyť konec konců i do partaje vstoupil, protože to říkala jeho maminka, ne?
  Tak mu najdou děvče, s dítkem až do domu. Špatná volba… Krivoj Rog je doupě feťáků – a jak na potvoru to děvče pochází zrovna odtud.
  Oba „šťastní mladí lidé“, jinak „náš páreček“, pochopí svou šanci. A.B. ml. zjistí, že má cestu k lajně opět otevřenou.
  Děvčice zjistí, že má životní příležitost k sobě připoutat synátora vysokého politika a hlavně multimiliardáře,
  ještě navíc s pasem z Jevropejskej junije – a navíc svobodného. Promiňte, ale když uvidíte na zemi se povalující zlatou cihlu,
  tak ji přece neskopnete do kanálu, že… Adrejko má opět havaj solaj a jak uvádí jeho ošetřovatel (neboť to je to pravé slovo)
  „dává si vodní dýmku třeba dvakrát denně tři hodiny“. Tak schválně hádejte, co v té „vodní“ dýmce asi je…
  Pro připomenutí: jedním ze zásadních důvodů proti legalizaci marihuany je, že „rozjíždí“ schizofrenii v dospělém věku.
  Nedá se to předvídat a nedá se tomu zabránit. Otec je zoufalý, že nevyšlo vůbec nic, jak syna ochránit a zachránit.
  Opatrovník je zoufalý, že má trčet – on, Rus, někde v díře na východní Ukrajině. Odjíždí. Na žádost otce znovu přijíždí.
  Kupodivu autem. Proč ne letadlem? Protože zkuste do letadla dostat úplně zfetovaného chlapa tak, aby jej nevyloučili z přepravy.
  A zkuste to udělat anonymně – to nejde. I kdyby papá vyslal soukromé letadlo, let je zaregistrován a pasažéři taky.
  Auto je anonymní. Jestli v příběhu A.B. ml. někde figuruje nějaký únos, tak to není únos na Krym, ale únos z Ukrajiny…
  Domnívám se, že ošetřovatel nejel pro A.B. ml. sám. Není možné zároveň hlídat osobu zhulenou bůh ví čím pod obraz a zároveň řídit 2000 kilometrů.
  Možná s ním jela manželka s uspávačkou, možná někdo, kdo Andrejka jenom přidržoval. V každém případě jej vykládají v Blavě u maminky. Lékařky.
  Ta ví, co má dělat – a hlavně nemá jinou práci než Andrejka hlídat. Ve Švácarsku. Bez dealerů. Doufejme… možná už je čistej, ale ta schizofrenie je nevratná.
  Je mi Andreje Babiše st. upřímně líto. Bolest rodiče, který přijde o dítě buď proto, že se dalo na drogy nebo proto, že jej zavrhlo, je nekonečná.
  Chápu jeho zoufalství otce a chápu jeho zoufalství politika, který ví, že když kápne božskou, tak jej jeho političtí protivníci rozsápou na kousky.
  Tento příběh jsem vypsala proto, abych řekla všem, že kdo této kauzy zneužívají, jsou lidský odpad. Ať de každý podívá na své vlastní děti –
  a ať si přiznají, jestli mohou opravdu zaručit, že nedopadnou se svými dětmi jako Andrej Babiš starší se svým synem.
  Ten příběh má mnoho variant a o desítkách z nich mohu jako rozvodová advokátka vyprávět. Všechny jsou plné zoufalství a beznaděje.
  Chtěla bych také říci Andrejovi Babišovi, že za to, co se přihodilo jeho synovi, by se neměl stydět. I on sám je obětí generace 90. let, kdy se všichni vrhli na podnikání – a najednou zjistili, že se jim děti válí v příkopě zhulené… či hůře. Takových bylo!
  Čímž neumenšuji tragédii ani jednoho z nich. Jenom podotýkám, že není tak úplně pravda, co se píše v Anně Karenině, totiž,
  že „všechny šťastné rodiny jsou si podobny, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém.“
  Všechny rodiny s drogově závislými dětmi jsou totiž nešťastné úplně stejně.
  Disclosure vám uleví, pane premiére a vašemu synovi taky. Neštěstí a osobní tragédie není hanba. Je to jenom… neštěstí…
  A na závěr doporučení voličům. Často se na sociálních sítích rozčilujete, že řada evropských politiků nemá děti.
  Mayová, Marcon, Junker, Angela Merkelová, první ministryně Skotska Nicola Sturgeonová. Když nemají sami děti – jak mohou vést národ?
  Tak tady máte premiéra, který děti má. Minimálně jedno z nich je výsostně průšvihové. Než na něj začnete kvůli tomu plivat, zamyslete se nad tím,jakému politikovi dáváte přednost: bezdětnému a tím pádem bez průšvihů anebo s tomu s totálně průšvihovým dítětem, se kterým sice nesouhlasíte, politicky jej nesnášíte, prachy mu závidíte anebo z něj máte srandu – ale s tou jeho otcovskou bolestí se umíte ztotožnit? Tohle si rozmyslete, než odsoudíte.
  A nezapomeňte: v tomto bodu můžete dopadnout úplně stejně… jako premiér.

  • Alva

   Nelzee nesouhlasit. Ano – všechno se za peníze koupit nedá.

   Ale jsem přesvědčena, že o Čapí hnízdo, dotace nebo podvody VŮBEC nejde. Je to prostě kauza čistě politická.
   S největší pravděpodobností za ní bude hlavně ta energetika a těsně za ní vítaná vidina koryt a vlivu „demobloku“.
   O Čapím hnízdě se ví, mluví i píše léta, ale takovýhle cirkus a v takovém čase – to tu ještě nebylo. Nejspíš bych Čapí hnízdo přirovnala k Novičoku a zařadila mezi české a světové „rodinné stříbro“ – kdykoliv ho můžeme vytáhnout a použít.

 14. čtenář

  Premiér Andrej Babiš označil v reakci na Zvláštní vyšetřování svého syna za nevěrohodného schizofrenika, jehož výpovědi nelze věřit. Z e-mailu Andreje Babiše mladšího, který sám poskytl reportérům Seznamu a dosud na něm odpovídal na otázky, dnes dopoledne dorazila překvapivá reakce: Můj otec lže, chci vypovídat o svém únosu, přeji si být v kontaktu s policií.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-mailu-babisova-syna-prave-prisla-zprava-pomozte-mi-chci-vypovidat-60475

  • vittta

   To je jenom dobře.
   Teď jen jestli to opravdu psal Babiš mladší (nikdo ho u psaní nevidí), případně jestli psal to, co si myslí, nebo jestli nepsal to, co mu v ten moment nalhávaly bludy.
   Ale v podstatě nevíme, jestli je mladý Babiš skutečně nemocný, takže pokud on sám- jakkoliv- dá podmět policii, tak pak už je oprávněna v dané věci šetřit, a rozhodně bude potřebovat posudek o zdravotní způsobilosti od nezávislého soudního znalce.
   Tato věc je samozřejmě ošemetná, protože pokud soudní znalec diagnostikuje u mladého Babiše schizofrenii, dá se klidně říci, že byl Babišem uplacen, ale za mě- nevypadal moc v pohodě na tom videu.
   Mohl být samozřejmě pod drogama, ale zde se zase nabízí otázka, kdo mu je podal, nebo jak si je podal, či jak často si je podává.
   A opět- ošemetně- lze klidně říci, že drogy mu mohla nějak zprostředkovat Slonková- ale nechme nyní na policii, co přesně ve věci zjistí.

   • Alva

    Připadá mi to jak když se tonoucí chytá stébla. Na výpovědi Babiše jr záleží osud republiky.
    A jak do toho věeho – a dokonce v letitém řeření kauzy Čapího hnízdy zapadají právě teď ty politicko-ekonomické tanečky?

    • vittta

     Já mám z toho dojem, že to není česká režie.
     Češi-skuteční- by to vymysleli daleko lépe.
     Na tom stojí mimochodem neúspěch jiných podobných caus, volba prezidenta Zemana, vítání „pvapovu hvezd a pvuhů“, láska k negrům a EU, a nenávist k Rusku.
     To všechno by zřejmě na západ od nás uspělo, ale tady to mělo efekt naprosto opačný, dokonce mnoho Čechů začalo mít rádo Rusko!
     A tady je to v kostce.
     Trapná reportáž, útok na člověka, který se jeví nemocným, útok na „dítě“ politika (to tady fakt nemáme rádi, když se někdo sere do cizí rodiny), nedostatečné argumentační zázemí (causa byla operativně a prakticky okamžitě rozbita na padrť mnoha těžko vyvratitelnými argumenty)..atd..takže plno lidí, kteří by si jinak do Babiše i rádi kopli, nyní to kopání nejenom ani nenapadne, ale klidně ho ještě zvolí, jen proto, aby nasrali neoblíbené politiky (havlisty) a neoblíbená média.
     Jestli by to Babišovi mělo skutečně zlámat vaz, pak to nebude tím, že by ho shodila „ulice“, ale bude za tím ještě větší sviňárna, která definitivně zlomí i zbytky důvěry, které Češi mají- a to k EU, USA a havlistickým politikům.
     Protože tito všichni nám tady „do toho strkají nos až moc“ a je to neslušně vidět!

     • Alva

      Tohle všechno bez výhrad okamžitě podepíšu.
      A samozřejmě, že režie je zahraniční. Na Ukrajině taky „lid“ byl řízen někým věci znalejším, že? A „vymejdanovali“ si válku.

     • embecko

      Skvely postreh, vittto, v pristich dnech si tedy budeme moci overit a zjistit, jak moc je uz populace promorena. Jelikoz media nevypovidaji v tomhle smeru vubec o nicem (ta jsou promorena temer 100%), realitu muze ukazat jenom ulice, to jest budme v ocekavani, kolik lidi se nakonec na namestich sejde.

      • vittta

       Doufám pevně, že počet nepřekročí obyklých 5000, pod vedením 300 profesionálních prudičů!
       Z čehož 4000 budou ještě naivní študenti, kteří za pár let budou chtít na účast v těchto štvavých kampaních rychle zapomenout.
       A to jenom že bude 17. listopad, jinak by tam (doufám) nedohnali více jak 500 duší. (s profesionály vč.)

       • embecko

        Tady v tom smeru to nastartovali pomerne brzy a jak rika ten expert v Asterove odkazu, 5 dnu je na mobilizaci moc dlouha doba, to uz mnozi staci vychladnout.
        Pokud nekdo normalni pujde do ulic oslavovat Plysak, to by mne zajimalo, co na nem bude slavit…pad krute totality po 30 letech? Anebo to, ze komunisti byli tak osviceni a svrhli se sami?

          • vittta

           Ale je to šou, český maidan je velice mírný, marně štváč skanduje „hanba, hanba, hanba“ a odpovědí mu je chabé „hanba“.
           Ti mluvčí tam vůbec předvádějí obstojné výkony, ale odezva je prachbídná…

         • Kamil Mudra

          Ačkoli bydlím v Dejvicích, otevřeným oknem slyším ty proslovy a skandování z Václaváku až sem. Emoce bouří.

          • Kamil Mudra

           A samozřejmě se to neobešlo bez skandování: „Miloše do koše!“
           No, hlavně že se hezky lísali ke Kalouskovi.
           Ach jo. S kým to v téhle zemi žiju. :-(

          • embecko

           Coz je moc dobre, ze svoji nenavist rozsirili i na Milose, ono se to totiz ve dvou lepe tahne :o)
           Cim vice to rozjebou, tim lepe, kdyby se zamerili jen na Babise, bylo by to horsi. Je treba, aby se ukazali jako nesvepravni burici, nenavidejici vse a vsude :o)

          • vittta

           Jóóó, je to dobrý.
           Kalousek tam také sedí…
           Ten má v Praze nějak 70 000 voličů, ale nemají valnou disciplínu…

          • embecko

           KALOUSEK NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ.
           “ Na improvizovaném pódiu s nápisem „Jedině demisi!“ vystoupil například poslanec Miroslav Kalousek z opoziční TOP 09. „Příběh předsedy vlády připomíná lacinou béčkovou gangsterku. Bohužel to není film, ale realita, která rozežírá stát jako rakovinu. Teď nejde o nic menšího než o principy právního státu,“ řekl.
           „Děkuji všem, nejen těm na Václavskem náměstí, ale děkuji každému, kdo není lhostejný a není mu to jedno. Chceme vládu práva, nechceme vládu trestně stíhaného vůdce, který vnáší do politiky gangsterské metody, lže a maří vyšetřování. Společným úsilím to dokážeme.“

           Normalne se tomu rika chucpe, dnes je to ale demokraticka opozice…

          • Kamil Mudra

           Ano, saxi, také mne napadlo že tím nevědomky nahráli Zemanovi na smeč. Teď má argument pro své vyjádření že jde o umělou kauzu vyvolanou nespokojenci s výsledkem voleb. Pochybuji že by si někdo troufl tvrdit že měl prezident něco společného s únosem mladého Babiše na Krym. Tedy alespoň někdo, kdo by to své tvrzení musel veřejně obhájit.
           Otázka ale je, kolik lidí si uvědomí, že tam ten otřepaný slogan zazněl a jestli se najde někdo, kdo to následně v médiích připomene. No, Zeman by mohl, i kdyby to mělo být třeba jen v rozhovoru se Soukupem. Ale také se od toho mohou organizátoři demošky distancovat s tím že šlo „o nějakou skupinu co si tam jen přišla zařvat“. Nestačil jsem totiž postřehnout zda se skandovalo na popud „vyvolávačů“ s mikrofonem nebo to vzniklo nějak spontánně.

          • embecko

           Nemusis byt tak uzkoprsy, Kamile, oni se za svuj postoj k volbam/ demokracii vubec nestydi…podle diskuze na IDnesu byla nejcasteji skandovanymi hesly tato:
           – Ať žije Havel!
           – ČT nedáme!
           – Hanba Zemanovi! Hanba Babišovi!
           – Může za to Putin!
           – Mirka na Hrad! Zeman ven!

           A jeste jedno svedectvi:
           *
           Vít Vejmelka
           Jsem student, nejsem ani náhodou Pražák, naopak jsem z Vysočiny, ze spíše chudších poměrů. Na demonstraci jsem přirozeně šel, protože mám nějakou hrdost a když ze mě dělá někdo blbce, tak se naštvu.
           Nejsem typický mladý liberál, mám spíše konzervativní postoje. Můj odpor vůči Babišovi je čistě z hlediska morálky, kterou se snažím uplatňovat na sebe a vyžaduji ji přirozeně i od ústavních činitelů. Dříve bych šel demonstrovat i proti Kalouskovým škrtům, Nečasově zneužívání bezpečnostních složek, ale byl jsem příliš mladý.

           Babiš mi připadá minimálně stejný. Proto mě vždy rozčilovaly zesměšňující komentáře zde v diskuzi. Dnes jsem ale z demonstrace rychle utekl. AUVA nebo jak se jmenují, jsou velmi prázdní lidé, kteří si na demonstracích proti Babišovi snad založili kariéru, či co. A zoufale jim to nejde. Forma demonstrace byla hrozná, jako na hokeji, naprosto primitivní, především mladí lidé kolem mě byli velmi rozpačití a dav se začal rychle rozutíkat. Naprosto elementární věci jako rétorika, naslouchat davu chyběly. Hrozně mě to bolí a to především proto, že demonstrovat dává smysl a mají na něj právo úplně všichni. Ale uzmout si akci pro svoje zviditelnění a představovat „dlouholeté bojovníky proti Babišovi“, to je na mě moc. Cítím strašné zoufalství – naprostou vyprázdněnost a cynický pragmatismus na straně ANO a jejích voličů a dnes jsem viděl negativní odraz na straně opačné. Přitom kritika Babiše a ANO je správná, stejně jako kritika Kalouskovy vlády, Bakaly a OKD. Ukazovat na zlo všude, kde je.
           *

          • pacifista

           No je jenom dobře, že to ten mladík takto cítí. Nechce přijít o ideály, ale o iluze již přichází.

    • Jan

     …. posuďte sami (došlo mi právě teď e-mailem):
     “ Václav Tomášek :
     K tématu Babiš, ačkoli je to nechutné a stydím se za polovinu českého národa, tak jenom pro ty co řvou proti Babišovi. Bohužel pro Vás, měl dnes ve zprávách pravdu… Německý tisk se zabýval tou tkzv. vyvolanou kauzou a podivil se nad nesedícím datem pořízeného videa. Podivil se i nad tím, jak byla reportáž vůbec pořízena i nad tím, co bylo zveřejněno.
     1) reportáž je měsíc stará
     2) natáčení bez souhlasu je v Německu trestným činem a trestá se automaticky odnětím svobody nepodmíněně až na 10 let!!! s automatickou pokutou ve výši od 50.000 do 1.500 000,-€!! Ve Švýcarsku je 10 let a pokuta až desetinásobná!!!
     3) tisk se pozastavil i nad tím, jak byli politici v ČR doslova připraveni na tento bezprecedentní útok
     4) pozastavil se i nad zvukovou stopou, která byla trochu upravena, podle znalců až ze 60 ti procent
     5) podivil se nad tím, že i video bylo tkzv. fušérsky sestříháno a zveřejněno, ačkoli podle časových stop trvalo 22 min 33 sec !!! Kde je zbytek?
     6) Švýcarské zastupitelstvo oznámilo, že bude požadovat zákaz pobytu a pohybu těchto redaktorů v jejich zemi
     7) Švýcarsko podalo žalobu na tyto redaktory, protože Babiš – syn je švýcarským občanem a tudíž byli porušeny jeho práva a teď se držte na ochranu osobních dat a práv, a to v přímé linii zdravotní – ve Švýcarsku se tyto údaje nesmí jakkoli zneužívat.
     8) Švýcarský tisk se podivuje nad tím, jak je možné, že policie v České republice ví o pobytu a švýcarské úřady plně spolupracují s touto policií i s danou osobou, že unikli informace ze spisů, které jsou brány jako Secret neboli tajné
     9) Ministr spravedlnosti Švýcarska vydal příkaz k okamžité ochraně Babiše ml. a jeho matky, a vydal tkzv. příkaz k dočasné imunitě obou zmíněných občanů Švýcarska – matka se synem byli odstěhováni dnešního dne na jiné místo aniž by sdělila adresu českým policistům a justici.Tudíž mám dojem, že si to Česká policie posrala úplně. Německo nabídlo součinnost Švýcarsku a to v plném rozsahu!!! To znamená, že tito švýcarští občané mají na území Německa stejná práva daná jim ve Švýcarsku včetně imunity a plné policejní ochrany, vzápětí se přihlásilo Rakousko, Itálie, Francie a Maďarsko. „

   • čtenář

    Policie ČR‏Ověřený účet @PolicieCZ · 4 hod.před 4 hodinami

    Policie v tuto chvíli ověřuje aktuální informace zveřejněné na portálu,komunikuje se státním zastupitelstvím a je připravena provést s autorem emailu neodkladné úkony dle zákona.

    https://twitter.com/PolicieCZ?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1063049077838045184&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.seznamzpravy.cz%2Fclanek%2Fz-mailu-babisova-syna-prave-prisla-zprava-pomozte-mi-chci-vypovidat-60475

    • vittta

     Jsou rychlí jak sračka, co?
     Svým způsobem je to s podivem, protože s mladým Babišem měli mluvit v Čapím hnízdu už dávno, a stejně tak jim mladý Babiš- jak vidno- mohl kdykoliv podobný mail poslat, pokud by se cítil ohrožen, nebo něco takového.
     Co se mě týká, nechám se překvapit.

     • čtenář

      to měli a kdyby tak Policie učinila už v té první fázi tak by nebylo toho dnešního pokračování.
      nebyla by žádná Slonková a žádný „předlistopad“.

    • pacifista

     Co se asi od něj dozví, když ten chudák nemá všech pět pohromadě. Promiňte, že to tak říkám, ale zřejmě někteří lidé toto nejsou sto pochopit jinak než po lopatě.

  • vittta

   Vlk ví- ale nepoví.
   To je dost slabý článek, kde je dobře vidět Vlkova nenávist k Zemanovi.
   Zde nezpochybňuji bezprávnost naší země, ale to, že i když je zde absolutní bezprávnost už 29 let, tak to „někomu“ vadí až nyní.
   Babiš se díky bezprávnosti dostal ke svým miliradám,ale nebyl to zdaleka jen Babiš.
   A zase- proč mám nyní nasazovat na Babiše, když on je jen jedním z mnoha.
   Všeci kradnů.
   Z pozice obyčejného občana se musím snažit, „vyrazit“ z toho co nejvíc pro nás, obyčejné.
   A pád Babiše nám nepomůže, alespoň ne nyní.
   Ale postrašení Babiše špatné není.
   On to ustojí, ale bude se muset smekat, jeho prdel bude sedět na hlasu lidu.
   Myslím, že nechtěl být v této situaci, má z toho totiž víc strastí, než slastí- ale vlak už jede, a vystoupit nelze.

   • embecko

    „Myslím, že nechtěl být v této situaci, má z toho totiž víc strastí, než slastí- ale vlak už jede, a vystoupit nelze.“
    Na to je on ovsem zvykly, nemer ho obvyklym metrem. On je profesional-mafiozo, z pohledu bezneho obcana nebezpecny clovek s dlouhymi prsty a vysokym intelektem, ktery tohle umi. Me treba na tom jeho brifinku zaujalo, ze ani jednou nesklouznul do nejakeho vyhrozovani a to ani v tom smyslu, ze se bude branit (a pritom z jeho strany padlo smerem k novinarum hodne vycitek). Ted mu sahli na rodinu a to by pro ne mohl byt problem. Pes ktery steka nekouse, ovsem Babis zatim ani jednou nezastekal. Coz znamena dvoji: bud hraje o hodne vyssi hru, nez jak se zda a k vyrovnani dojde pozdeji, anebo je prave ve fazi pripravy.
    Pokud tohle ustoji, pak mozna budeme videt…

    • vittta

     No jo, anděl to není.
     Ale jako profesionál mi také nepřipadá.
     Chtěl si v klidu přihrát dotace a kontrolu nad velkými kšefty, a místo toho aby poslouchal nějaké dělnické blbečky a jejich strasti, a šel jim na ruku.
     A ještě si nechal líbi chcaní na hlavu.

  • Josef K.

   Tak ta vylízaná píšící hlava Ondřej opět obšťastňuje svými bláboly. K jím uvedenému skvělému vlkovi. Především článek nepsal vlk, ale nějaký IP. A kromě Ondřeje se článek ze čtenářů Kosy mohl líbít už jedině právě vlkovi. Vypovídající přitom není to, že článek má jenom dvě a půl hvězdičky, ale skutečnost, že ho hodnotilo jen 38 lidí. Ostatním ani nestál za hodnocení. To předešlý článek Morální dno od Lea K. hodnotilo 103 lidí – a já bych narozdíl od Ondřeje upozornil na něj (vlk musel skřípat zubama, když ho na Kosu dával).

 15. 2tttt

  EET vs. hospody a jiná prázdná sláma“
  Hospody nemizí / nekončí kvůli EET.
  Ty začaly „mizet“ (a zmizeli) již dávno před EET, ještě v době, kdy „zdravý český kapitalistický trh“ ovládala „neviditelná ruka trhu“.
  Různí „pravičáci“, „neoliberálové“, živnostensko podnikatelsko politická mafie a další vychcánci, primitivové, devianti a psychopati. Všichni, kteří si mysleli, že se prokradou, propodvádí, prolžou a prozabíjí „za vodu“ mezi své patologické západní kamarády. Zničili (zkurvili) na, co sáhli.
  Byla a je to otázka mizející kupní síly obyvatel, která klesala a klesá úměrně s vykradenou, zadluženou, zdevastovanou a kolonizovanou zemí.

  Babiš / oligarchie
  I kdyby byl Babiš anděl, a on NENÍ, byla, je a bude taková figurka BEZPEČNOSTNÍ riziko a CHYBNÁ volba.

  Dav / volič
  Je z části i VINOU davu (voliče), že se dostal díky své lenosti, hlouposti, vychcanosti a zbabělosti do pasti.

  Mrtví, nezvěstní a dav těch, kteří si mysleli, že patří do stejné kasty s oligarchií a živnostensko podnikatelsko politickou mafií jsou mementem za fungující, klidnou a svébytnou zemí.

 16. tresen

  Byla a je to otázka mizející kupní síly obyvatel, která klesala a klesá úměrně s vykradenou, zadluženou, zdevastovanou a kolonizovanou zemí.
  Regionální rozdíly jistě hrají velkou roli, ale v průměru vzrostla kupní síla obyvatelstva o 22% od roku 2010.
  V Brně například o 27%. V Jihomoravském kraji hospody kvetou, co je mi známo.
  Včera jsme naproti tomu projížděli vesnice na Jesenicku a tam je situace opravdu tristní. Nebylo kde si dát ani kafe, natož oběd.

  • vittta

   Ale zase tam pšenka nekvete ani živnostensko podnikatelsko politická mafii a dalším vychcánkům, primitivům, deviantům a psychopatům.
   Takže se dá říci, že skutečně hodnotný občan kafe i jídlo rád oželí.
   V Jesenici si náhodu můžete v pohodě koupit zdravou výživu přimo pod obecním ouřadem, což je pohříchu jediný kultivovaný kšeft 10 km daleko na všechny strany.
   Tam krade nějaká takový mladá deviantka přijemného jednání.
   Naštěstí je tam ještě nějaký Maunfield, nebo co, kde je samozřejmě vše v naprostém pořádku.

  • 2tttt

   „Nebylo kde si dát ani kafe, natož oběd.“
   O tom je řeč. Velké drahé hospody uprostřed velkoměsta, sponzorované mafiány nebo mafiánskou sítí se přetřásané EET netýká.
   Máte zdroj stoupající kupní síly? Je tam i sociální rozložení?

   • vittta

    Ale to my tady všichni víme, a ví to i každý levičák.
    Ale proti mafiánům se bojuje dost blbě, a tak jste vzali zavděk kadeřnicemi, místními hospodskými, a prodavači zeleniny na trzích!

    • 2tttt

     I já vás zdravím: „Dobrý den.“
     Všiml jste si, že máte pod tímto článkem nejvíce argumentačních klamů a faulů? Drobných lží, zbabělostí, podrazů a sprostosti?

       • Josef K.

        Ani jedno. Já si ale (a to ve svém pokročilém věku) nejsem jist, co si vlastně mám představit pod tou levicí a pravicí. Je levicí ČSSD, jejíž představitele zajímá jen to, aby na ně také nějaká ta koryta zbyla? Nebo je levicí KSČM, fungující jako společnost s ručením omezeným v oboru obchodník s nostalgií? Problémem těchto stran je, že jejich voliči zjistili, že pro ně nehnou ani prstem. Na druhé straně – pozná se představitel pravicové strany pouze podle toho, že u koryta nejhlasitěji mlaská anebo že má hlavu hluboko zaraženou v sudetoněmecké prdeli? A co ta nová levice – je to levice nebo není? A souhlasí levicoví občané s jejími prioritami – likvidací národních států, národní hrdosti a vlastenectví, likvidací rodiny, preferováním všemožných perverzností, multikulti a podobných nesmyslů a šikanováním jinak smýšlejících? Můj hlas ve volbách dostane vždy ten, kdo se jasně vyjádří právě proti těmto cílům a je mi jedno, jak bude nálepkován, hlavně když si své sliby bude pamatovat i po volbách. Mám totiž několik vnoučat a chci, aby i ony zde měly snesitelné místo k životu. Nemohu si říct po mně potopa.

        • pacifista

         Když volím tak se u mě za těch 30 let vystřídaly 3 strany napříč spektrem.. V komunálních volbách také volím toho kdo je rozumný a ne v jaké sedí straně. Nyní již tuplem budu volit toho, kdo bude prosazovat moje zájmy. Jestli je na nějaké pravici nebo na levici to mi bude fuk.

     • vittta

      Nevšiml, ale klidně si to nechám vysvětlit.
      Ale je to text z kategorie ironických, jak asi vidí i Třešeň, která jinak nevidí nic.
      Myslíte, že by pro mě bylo těžké, napsat podobné obvinění pod jakýkoliv váš delší text?
      Ale nedělám to.
      Tedy…nedělám to takhle.
      Pokud někoho ze lži či nějakého faulu nařknu, vysvětlím proč, a moje nevýhoda je spíš v tom, že to vysvětluji moc dlouze, než že bych to nedělal vůbec, jako vy….

      • 2tttt

       lež a red herring (Zloděj křičí: „Chyťte zloděje!“? )
       2tttt, rozdělují lidi, na základě lži
       ad hominem (mj. ukázka „rozsáhlé stoprocentní věcné argumentace“ :o):
       „To je ale blbost.“ (nic víc, nic míň)
       podsouvání, nálepkování a manipulace („hoď blátem, něco ulpí“):
       „ví to i každý levičák“ … v kontextu … „a tak jste vzali zavděk“

       „Podpásovky“ ukazují slabost a nejistotu ;-)

       • vittta

        Podpásovky ukazují slabost a nejistotu…ale podpásovky jste tady nějakou dobu používal zrovna vy.
        Mě chvíli trvalo, než jsem na vás začal používat dehonestující taktiku.
        Vy nejste tak blbej, abyste nevěděl, že nějaký živnostníček či prcgumička z 5 dělníky rozhodně není ve stejné kastě s oligarchy a mafiány.
        Celé tohle vlákno pak stojí konkrétně na tom, že majitel hospody je roven grázlům, peroucím prachy, jen se mu nepodařilo, propracovat se skrze okrádání zákazníků a státu někam za vodu.
        Já z toho mám dojem, že je to účelové rozvracení zdejších disktujících.
        Jenže ti už se mezitím trošku posunuli.
        Já jsem si v určitý moment všiml, že levicově uvažující vlastenec, nemá moc šancí projevit svou politickou orientaci ve volbách.
        Buď zvolí vlastence- ale pak to nebude levice, nebo zvolí levici, ale pak to nebudou ani vlastenci, ani levice.
        Tak jsem napadl celou levicovou ideologii, a co jsem psal, to mě fakt napadlo.
        Extrém levice vede k systému, který vidíme na západ od nás, k útokům, nálepkování, zákazům úplně všeho, selekcí problémů, (když běloch blbě koukne na negra, je z toho rasismus, když negr bělocha podřízne, je to náhoda a nemůžeme je házet do jednoho pytle), k okupaci univerzit, kde rozhodují studenti, pomalu o tom, kdo bude učit, a co se bude učit…..
        To znamená že ríkám: Buďte levicoví, ale nepodporujte levici, žádná tady není,případně rovnou „zachraňte levici, nebo se vám vymkne“.
        Tady třeba Josef to zjevně chápe velice podobně.
        Sem pak chodí levicově uvažující, kteří nijak netouží brát zavděk nějakými živnostníky, aby přestali vidět mafiány a oligarchy.
        Tak na to upozorňuji, aby to bylo hodně viditelné, to dělení.
        A ty argumenty falešných levičákům že živnostník platí méně, že živnostník parazituje na systému- oblíbený je parazitismus na zdravotním systému..atd.
        To není v podstatě pravda, protože živnostník platí nějaký poměr z vyměřovacího základu, ale má ty prachy v ruce, musí je vydělat, zatímco dělník platí též nějaký poměr, ten je menší, jak toho živnostníka, a další část za něj platí zaměstnavatel, ale dělník, resp. zaměstnance ty prachy vůbec nevidí, a jeho čistá mzda se od toho de facto neodvíjí.
        Zaměstnanec pak má právo na všemožné pracovní pomůcky a obědy a dovolenou, což si živnostník musí zaplatit sám- a když se zeptám- má o tohle všechno vlastně zaměstnanec vyšší mzdu- má, nebo ne?
        Víte, o tomhle můžeme diskutovat opravdu dlouho, co zaměstnanec, a co zaměstnavatel, kdo tohle a kdo tamto- ale na jakési akademické úrovni.
        Obě strany budou mít dobré argumenty.
        Ale zavádět tu diskuzi mezi lid, až není o diskuzi, ale o štvaní, protože zaměstnanci je na háku, kolik a jak živnostník platí- pokud mu to ovšem někdo nebude od rána do večera cpát, a když mu to od rána do večera někdo cpát začne, já se musím zeptat, proč to dělá.
        Protože když živnostník zaplatí 5x tolik, ten zaměstnanec z toho NIC mít nebude, a když živnostník svůj provoz zavře- a je jedno, jestli kvůli EET, nebo kouření, nebo hygieně, vyhrožování berňáku, napadání že je zloděj- těch důvodů může být mnoho- tedy když to zavře, tak to tomu zaměstnanci také nic nepřinese.
        Kdo z toho ale rozhodně má profit, je oligarcha a mafián, protože zaměstnanec upře svou „politickou“ pozornost na živnostníka, a jich si nevšímá.
        Zauvažujte o tom.

        • vittta

         Tady jinak máme ukázku, proč to nějaký levičák dělá, a tou ukázkou je Taras.
         Ten jde na věc třídně.
         Má dojem, že levice se musí vymezit proti vykořisťovatelům, to že je slabost levice, že se nevymezuje, nebo vymezuje málo.
         On mám u toho plno dobrých a zajímavých myšlenek, ale třídního klíče se neumí zbavit.
         Ten ale dnes už není co býval, nějaký řezník Krkovička už nijak nad dělníkem ze Škodovky nevyniká.
         Což ale vadí.
         Takže se rozjede kampaň, že řezník Krkovička nevyniká nad dělníkem ze Škodovoky jen na první pohled, ale ve skutečnosti ten řezník žije na ukor toho dělníka, jinými slovy, parazituje na něm.
         Konkrétně Taras ale dobře ví, že to tak úplně není pravda, ale do jeho vidění světa se mu nějaká diskuze k tomu nehodí.
         Jeho přístup pak je čiště „levicový“ v západním střihu, zbaví se argumentů proti tak, že zabrání jejich nositelům je publikovat.
         To jsem konrétně já, ale kdyby bylo vitttů víc, zabanuje všechny, čímž se netají.
         Jeho blog musí být ČISTÝ, bez rušivých vlivů- což opět je taktika západní pseudolevice.
         To nedělá jen on, dělá to hodně blogů, rušivé vlivy se vyruší.
         Kdyby mě nebylo umožněno psát sem, tak bych tyhle argumenty nemohl přednést nikde, myšlekově bych zanikl- a to je opět postup, používaný západní „levicí“.
         Tam ovšem to dělá celá třída, s cenzurou i kriminalizací oponentů souhlasí celá „třída“, známe to od nás, jsou to ti profesionální prudiči, ale tady jich je málo, tam jich je moc.
         V Tarasově případě to je jeho osobní boj, ale na příkladu jednotlivce lze dobře ukázat principy západního úpadku levice.
         Navíc- železo ostří železo, a pokud samozřejmě někdo ostrý být nepotřebuje, nebo se mu zdá, že je ostrý dost, bude se železu vyhýbat!

        • 2tttt

         Pohled z jiného úhlu:

         „Vy nejste tak blbej“ (Je to manipulace nebo není?)

         Nenajdete mnoho živnostníků, kteří Vám řeknou, že touží zemřít chudí a „modrákách“ (včetně jejich rodin).
         Naopak najdete většinu těch, kteří skrytě nebo i otevřeně sní „svůj sen“ o životě „za vodou“ nebo (z jejich pohledu) alespoň touží po klidném životě, kterého, z RŮZNÝCH důvodů, nemohou dosáhnout jinak. Tečka.
         Legislativně, systémově patří do jedné širší skupiny – KASTY. Ta skupina zahrnuje různé psychologické profily. Způsob organizace (systém) předurčuje postupy a cesty jak se do skupiny dostat i jak se ve skupině udržet.
         Možnosti, profil, pravidla, postupy, prostředí určí, jak „daleko“ se každý z této skupiny dostane a HODLÁ dostat. Pokud se někdo rozhodne nebo je přinucen přijmout „stranickou knížku“ s „pořadovým číslem“, měl by si být vědom, že přijímá a přispívá mj. svým dílem k prohloubení problému, kterému se také říká „dilema společné pastviny“. Pravidla v tomto případě nemají pro většinovou společnost příliš „pozitivní“ dopady.
         Nemá to mnoho společného s diskuzemi a rozebíráním jednotlivých aktérů „kus od kusu“ (kadeřnice, kominík). Každý z nich se na problému podílí nebo nepodílí rozdílnou mírou.

         „majitel hospody“
         Co jsou „majitelé hospod“, kteří kvůli zisku otráví (usmrtí) své zákazníky (např. kauza „Metanol“)?

         „Já z toho mám dojem, že je to účelové rozvracení zdejších disktujících.“ (Je to manipulace nebo není?)
         „Kdo nečůrá s námi, čůrá proti nám?“ Myslel jsem, že nemáte sluníčkáře a jejich dělení na MY a ONI rád? Ostrakizace? Vy sám si stěžujete na bany. WTF?

         „Levice“
         Už jste si někdy odpověděl na to, co to ta levice vlastně je?
         Kdo jsou ta levice?
         Kdo nebo CO se za „levici“ staví? Většina z toho, co se jako „levice“ na západě deklaruje je neziskovkami a tajnými službami manipulovaná, placená skupina užitečných blbců a deviantů.
         To není omluva ČEHOKOLI.
         Blbec „napravo“, blbec „nalevo“.

         • Janika

          To je zase komentář, který nevím jak uchopí vittta, ale pro mě je úplně mimo co se táká jeho východisek i tvrzení i závěrů. Třeba jen to snění o životě „za vodou“ – to je produkt kapitalismu, takhle zparchantěl lidské uvažování a cítění. Chce to úplně jinou úvahu, od začátku. Tohle mi nic neříká.

         • vittta

          Je to fakt divný text, pokud to je reakce na mě.
          Obecně je to také špatně, nebo mi chcete říci, že zaměstnanec je zaměstnancem proto, že chce řádně odvádět polatky a daně?
          To je stejně demagogická myšlenka, jako že živnostník živnostnicí proto, aby se dostal za vodu.
          Mohl byste mi možná říci, kolik hostinckých, prodávajících metanol, se za tu vodu dostalo.
          Vsadím se, že napočítáte nulu.
          Za to u celníků, policajtů a kriminálníků by to možná bylo zajímavější, při čemž nejzajímavější jsou určitě ty dvě první skupiny.
          Kriminálník totiž kriminálničí, aby vydělal hodně peněz, které legálně vydělat nemůže, ale je to prostě kriminálník, zatímco by se asi těžko dalo říci, že k celníkům a policajtům se dal někdo proto, aby kryl, nebo přímo organizoval závažnou trestnou činnost.
          Ale u hospodského to nezačalo, navíc, ten neví, že prodává jed, ale mnozí, kdo mu ho dodávají, to vědí, jen si myslí, že ten jed nebude tak jedovatý, aby zabil, nebo zmrzačil.
          Píšete o jakémsi problému, celkově nejen nyní, ale co je to vlastně za problém, to jste ještě neřekl.
          Společná pastvina je velice, velice široký pojem.
          No- a dejme tomu, že za komunistů bylo málo lidí, a tak případní živnostníci by odčerpávali pracující z výroby či zemědělství, takže se jevilo pro systém lépe, nechat je melouchařit, protože i melouchář musel chodit do práce.
          Dneska ale likvidací živnostníků naženete lidi do velkokapitalistického sektoru, a velkokapitál je bude o to víc vykořisťovat, čím víc jich bude, a též bude moci lépe utvořit trusty.
          Dnes všemmožní řezníci a pekaři dělají řetězcům obstojnou konkurenci, u řemesel se velkokapitál ani nesnaží, protože by prostě v konkurenčním boji prohrál, neutáhl by tu režii, který by spočívala hlavně v hlídání těch lidí, takhle se živnostník hlídá sám, co neudělá, to nedostane.
          Tímto vaším přístupem tedy sloužíte velkokapitálu, a to velice vydatně, a maskovat to můžete jak chcete.
          Každý levičák,(ale i pravičák), který útočí na živnostníky a malopodnikatele, je otrok velkokapitálu.
          A to že má být jako levice?
          Zlatý voči!!!!!!!
          Ale vy se jak vidno západní levice nezastáváte, ale pak moc nerozumím tomu, oč vám vlastně jde.
          Stát je společenství lidí, kteří se nějakým způsobem živí, někdo pracuje pro stát- doktoři, učitelé, část úředníků, jiní pracují pro velkokapitál, který ale zajišťuje rozmanitost zboží a některých služeb, a někteří sami pracují ve službách, protože stát není reálně schopen tyto služby poskytnout.
          To jsou ti všelijací kadeřníci a zedníci a klempíři a ševci a psí pedikéři, sekáči zahrad, uklízeči, ale i hospodští a všechna tahle drobotina.
          Dobrý stát poskytuje nějaké služby, zdravotnictví, školství, infrastruktura, a za to mu ti, co pracují platí.
          Nic méně čo bolo, to bolo, nyní se žije na dluh, on je to spíše jakýsi pseudodluh, protože stát část svých výdajů od vlastních lidí nezískává, ale pujčuje si je, ale vracet není vlastně komu, a ani to nikdo nechce.
          A co je zajímavé- a nyní zpozorněte- stát si půjčuje tolik, že to NEMŮŽE ze svých lidí ani získat, bez toho, aby je všechny přivedl na buben, a v podstatě se zhroutil.
          Zvýšíte živnostníkům odvody, a někteří zdraží, a jiní padnou, nebo to zabalí, a ve výsledku to přinese možná pár miliard, které v každoročním záseku vůbec nikdo nepostřehne.
          To znamená, že se sníží četnost a dostupnost služeb, ale pozitivní dopad nebude vidět, právě naopak.
          Navíc ještě stát úplně vyzmizíkuje přirozenou selekci, kdy ti schopnější dělají sami- a vymýšlejí všemožné zrychlení a zlepšení- i když samozřejmě ne všichni, ale v moři buranů u pásu se na jakoukoliv činnost tak leda vyserou, a udělají jen to, co se jim řejne, a víc ani Ň.
          A to není ani chytré, ani přínostné, leda pro velkokapitál a národní rozvraceče!

          • 2tttt

           „zaměstnanec je zaměstnancem proto, že chce řádně odvádět polatky a daně?“
           Ano, to je demagogie.

           „živnostník živnostnicí proto, aby se dostal za vodu“
           Ten živnostník to nedělá s vidinou zisku? Část z té kasty nejezdí ve starých báwech a meďourech? To první se dá popřít těžko, to druhé, pokud nejde o veterána, ukazuje na touhy majitele. (Je mnoho jiných markantů).
           Teď se omlouvám, bude to znít jako nálepkování:
           Vy jste vlastně zapálený komunista hájící stranickou čest za každou cenu. Odborně se podobné jednání v odborných skupinách nazývá „groupthink“.

           „kolik hostinckých, prodávajících metanol, se za tu vodu dostalo.“
           1) Logický klam.
           2) Hospodský (profík), zná cenu surovin, a když mu někdo nabídne zboží pod výrobní cenou bez faktury „za hotové“, a ještě takovou cenou, jakou nabízeli překupníci s metanolem, je GRÁZL a ví, že se jedná přinejmenším o „levárnu“, ale on ví VÍC.
           Zjistěte si, jak fungují hostinští, zvláště ti malí, když se jejich praktik tak zastáváte. Sud „chemického“ patoku pochybného složení za 25 % ceny originálu prodávají za plnou cenu originálu a drze tvrdí, že to originál je.
           Zeptejte se Janiky (tuším, že někde padlo, že je účetní), k čemu slouží hospoda, zvlášť když má majitel výrobu a zároveň služby. Politicky korektně se tomu říká „optimalizace daní“. Česky PODVOD a ZLODĚJINA, nebo také „pračka“.

           „to jste ještě neřekl“
           Totéž a stále dokola:
           Systém, který vede (i „živnostníky“) ke dnu.
           Pravidla a prostředí (de)FORMUJÍ lidi.
           Viz např. „Standfordský vězeňský experiment“ Filipa Zimbarda (a to byla jen hra). To platí pro všechny, kteří vstupují nejen do zmíněné kasty, kde se podřizují jejím pravidlům.

           „Společná pastvina je velice, velice široký pojem“
           „Dilema společné pastviny“, nebo také „tragédie občiny“ je terminus technicus. Jde o modelové dilema v teorii her, které analyzuje chování jedinců.

           “ likvidací živnostníků naženete lidi do velkokapitalistického sektoru“
           Východisko NEZAHRNUJE současný nefunkční a neopravitelný model.

           „řezníci a pekaři dělají řetězcům obstojnou konkurenci“
           Udělejte si jejich bilanční analýzu a vyjde Vám, že jsou jen stafáž, nástroj a „užiteční blbci“.

           „oč vám vlastně jde“
           Viz „oč vám vlastně jde“ + lidé řeší „nesmrtelnost brouka“. Onálepkují se navzájem jednou tak a podruhé naopak. Hledají modré, kteří byli bílí, teď jsou rudí, ale přitom se tváří jako hnědí.
           Každý má možnost si vytvořit fundamentální psychologickou analýzu a NEPOTŘEBUJE matoucí, vrtkavé nátěry. Psychologický profil skupiny nebo jedince je spolehlivější prediktor.

           „spíše jakýsi pseudodluh“
           OMYL. Například VB nám po válce vyúčtovala podvlíkačky za každého, byť mrtvého letce. Naúčtovali nám i „tkaničky do sandálů a rakve“.
           Jak myslíte, že se Řecko dostalo do dluhové pasti? Dluh je účinnější a levnější než invazní armáda. „Západní kamarád“ nám NEODPUSTÍ ani cent.
           Naopak, jako správní kapitalisté nebo živnostník si naúčtují „více práce“.

           Neoliberální bankovní fašizmus MMF (Řecko)

          • vittta

           Má tahle vaše demagogie nějaký konkrétní účel?
           Vy pořád opakujete to samé.
           Třeba tohle:
           „“ likvidací živnostníků naženete lidi do velkokapitalistického sektoru“
           Východisko NEZAHRNUJE současný nefunkční a neopravitelný model.“
           Co tím vlastně myslíte?
           Já klidně mohu tvdit, že současný model je funkční.
           A je.
           Kdybyste tohle vyprávěl někomu ve středověku, co, ve středověku, před 100, nebo i 50 lety, myslel by si, že mu vyprávíte o ráji.
           Dostatek byl vždy cílem jakýchkoliv utopistů, nyní dostatek je, a tek je cílem utopistů bezpohlavnost a bezetnicita.
           Třeba se také dočkají, a třeba také zjistí, že to ve výsledku něco dává- a něco bere, jak je obvyklé.
           Já se nenechám vykolejit demagogií, já vím, co nám tenhle režim a systém poskytuje.
           Je toho strašně moc, žijeme v nejlepší zemi světa!
           Na rozdíl od jiných ale vím, i co nám bere…co naděláte.
           Jiní zase vědí, co bere, a nevědí, co dává.
           Pořád budete něco svrhávat, pořád dokola prolijete krev, a pořád dokola budete nasraný, že se to ZASE nepovedlo a za 2-3 generace zase prolijí krev, a tak pořád dokola.
           Pro mě je důležité, zachovat naší zemi, náš jazyk, naše zvyky, náš způsob života, pro ty, co přijdou po nás.
           Systém ideální nebude nikdy, ale bez státnosti, bez jazyka a bez hrdosti, ztratíme širší rodinu, a ve výsledku sami sebe.
           Tohle je teoretizování…já tomu říkám mlácení prázdné slámy.
           To si všiměte, že se moc neženu do nadšení z různých teorií.
           Ideální svět není, leda v ráji, ale nakonec, i tam byli Adam a Eva nespokojení, tak je Bůh musel vyfakovat- a jelikož jsme stvořeni k obrazu stvořitele- tak se tomu pořád nedivte.
           A podvlíkačky?
           Naúčtovali, jasně, ale Beneš to tak chtěl.
           Abychom si válčili za své.

          • 2tttt

           demagogie: využívání zkreslených zjednodušených argumentů, působících zejména na city a předsudky, k ovlivňování jednotlivců a skupin.

           „Co tím vlastně myslíte?“
           Řešíte ptákoviny, které neposunou problém k lepšímu ani o píď.
           Naopak to vypadá (a také to níže konstatujete), že Vám vyhovuje status quo. Naopak hrubost, nálepkování a jiné „kavalírské“ způsoby se jeví jako markýrování snahy o řešení. Mimikry a zdržovací taktika.
           Zatím jste toho moc nevyřešil, zato hodně okolo sebe onálepkoval.

           „současný model je funkční.“
           V čem? Zdravotnictví? Důchody? Školství? Drogy? Alkohol? Kriminalita? Prohlubování vnitřního i zahraničního zadlužení? Genocida Vám také vyhovuje? Pak ale nerozumím kecům o vlasti. Zní hodně FALEŠNĚ.
           Případný válečný konflikt je stále blíž a reálnější. Mj. díky sluníčkářům a lidem, kterým současná politika vyhovuje.
           Brečíte, jak Vám pořád někdo šlape na paty, ale požírání trhu korporacemi a mafiemi, zdá se, Vám z toho „pláče“ vypadlo. To je DEMAGOGIE. A pokrytectví.

           „ve středověku“
           To jsou argumenty k pohledání. Co tím míníte? Vývoj? V USA si staví občané soukromé zemljanky. To je ten pokrok, který vyhlížíte?

           „cílem utopistů bezpohlavnost a bezetnicita“
           Vy jste utopista? Bráníte systém a ty, kteří si bezpohlavnost, nevědomost a cizí otrockou pracovní sílu dováží a platí.

           „budete něco svrhávat“
           Jste neodůvodněně osobní se svým podsouváním falešných argumentů.

           „pořád dokola prolijete krev“
           (stejné klamavé podsouvání, navíc okořeněno výběrovou slepotou)
           Daří se Vám sdělovat opaky skutečností:

           „Pro mě je důležité, zachovat naší zemi, náš jazyk, naše zvyky, náš způsob života, pro ty, co přijdou po nás.“
           Nepravdivé FRÁZE. Viz výše.

           „byli Adam a Eva nespokojení“
           Jste věřící? Myslím, že ne. Proč tedy do „100% argumentace“ podsouváte pohádky?

           „Beneš to tak chtěl.“
           A teď tu O Budulínkovi. A znáte německé puntičkářství? (Tedy mimo toho pro migrantského :o)

           BTW.
           Kde jsou Vaše věcné argumenty na faktické problémy v pohostinství?

          • vittta

           Já jsem si někdy stěžoval, že mi někdo šlape na paty?
           Ale jděte, kde to bylo?
           Moje texty o EET nálepkování, až pronásledování živnostníků, používám k politickým účelům, má to vždycky nějaké vyústění, které rozhodně není, že já mám ten pocit ukřivděného chudáčka.
           No a onálepkoval….jistě, onálepkoval, a byl jsem též onálepkován.
           I vámi, ale já svém nálepkování druhých vím, víte i vy o tom svém?
           Pokud je tedy nálepka nějaké označení někoho, pokud je nálepka nepravdivé označení někohl tak jsem toho já zase tolik neonálepkoval, ale za to já jsem dostal nálepek dost.
           Nic méně- můj styl nálepky provokuje, takže se nijak nedivím, když nějakou dostanu.
           A že systém nefunguje?
           Podle mě funguje celkem dobře, a válka, co o ní píšete,zatím není.
           Co už je, tak islamizace a negizace společnosti, jmenovitě na západě, takže uddržení status quo (u nás) zdaleka není pasivní akt.
           A pohádky jsou od toho, aby přinesly nějaká poučení, a to nejenom pro děti.
           Pokud při zmínce o Adamu a Evě reagujete tak, že je to pohádka, tak jste dost nechápavý.
           Bible není jen pro věřící, já jí ovšem neznám, ale Adama a Evu ano, a vyhnání z ráje je klasické poukázání na to, že člověk nebude nikdy spokojený- což, převedeno do dejme tomu vědecké řeči, je evoluční motor, protože kdyby byl, tak se vývoj zastaví.
           Pod pojmem „člověk“ myslím lidstvo jako celek, jednotliví lidé klidně spokojeni být mohou.
           A aby bylo jasno, moc mě už nebaví, bod po bodu nějak poukazovat na jakési argumentační fauly a podsouvání a tyhle věci, to pak budeme vzájemně jen ukazovat na „chyby“ toho druhého.
           Já si ale myslím, že bez podsouvání a útoků ad hominem a argumentů (které ovšem oponent VŽDYCKY může označit za falešné) se diskze vést nedá, alespoň ne dlouho.
           Takže tyto věci zase tak neřeším, abych tak řekl, neposeru se z nich.
           Pokud jste si vybral mě na slušnou, akademickou diskuzi, šáhl jste pořádně vedle.
           To si musíte vybrat lépe, je ale podle mě otázka, jestli váš styl bude někdo akceptovat, abyste ho vytrvale mentoroval o něčem, co sám v pohodě děláte.
           No sledujte:
           „Beneš to tak chtěl.“
           A teď tu O Budulínkovi. A znáte německé puntičkářství? (Tedy mimo toho pro migrantského :o)
           Kdybyste nevěděl, o čem je řeč, pak o účtování válečných potřeb našich vojáků v Británii.
           A bylo to na přání Beneše, byť nevím tak úplně nic bližšího.
           Jenže vy na mě vybalíte „A teď tu o Budulínkovi“, což bude asi nefalešný argument, pak jestli znám německé puntičkářství (znám, ale nežil jsem mezi nimi, tak pouze v mezích možností teoreticky) což nevím, jak s tím souvisí, a nakonec k tomu dáte do závorky, že je to „mimo toho migrantského“.
           To už jsem tuplem v prdeli.
           Vy mi tak vyčítejte, že vedu špatně diskuzi, no fakt to od vás sedí!

          • pacifista

           Váš text 2ttt, zvláště v tom druhém příspěvku je poněkud manipulativní. Mohlo by být lépe, to ostatně vždy, ale není, to se také často stává, protože život není peříčko. Války a revoluce nepřináší nikdy nic dobrého, v tom má vittta pravdu. Podívejte se na Ukrajinu. Nelíbilo se jim to co měli a nyní nemají zdaleka ani to a přibyla jim ještě válka. Jak rádi by to vzali všechno zpět, ale je pozdě. Nač zbytečně prolévat krev, jde to i jinak. S mým vnukem chodí do třídy jeden Ukrajinec. Říkal, že odešli s rodiči z Ukrajiny proto, aby nemuseli na vojnu a do války.

    • Josef K.

     Píše se tam o kupní síle na osobu a o tom, že v některých obcích je kupní síla na obyvatele poloviční. Jenže osobami i obyvateli obcí jsou samozřejmě i děti. Takže ta kupní síla je rozpočítána i na ně? To asi podle uvedených cifer těžko. Na co je rozbor, který je takto vágní? A kdo tu faktografii vypracovává a z jakých zdrojů? Tak je to i s veškerou argumentací tresne. Hausnummera a irelevantní bláboly.

     • vittta

      Podle mě je to spíše tak, že roste kupní síla jen někoho, a to rychleji, než jiným klesá.
      Takže se dá říci, že mnozí mohou chodit po hospodách na pivo, víno, či jídlo, ale daleko víc jiných nemůže.
      Ti ale nemohli i předtím, takže v praxi to vypadá, že se kupní síla zvětšuje.
      Tam je to ďábelsky kouzelné slůvko „průměr“.

     • kočka šklíba

      Přesně, kupní síla obyvatelstva je v podstatě jen hausnumero na které tak naletí taková osoba jako třešeň. Záleží především na tom, co je vlastně obsahem tzv. nákupního koše, což je současně také velké politikum, A upravit tzv. kupní sílu obyvatel jak se komu zlíbí lze velmi jednoduše. Ale vůbec bych se takovým blábolem od třešně dál nezabývala. To víte, kulturní pracovník není zrovna to pravé ořechové k tomuto tématu, natož taková diskutující.

    • 2tttt

     Děkuji za odkaz.
     Článek se jeví, z mého pohledu, jako statistická virtualita „dvou kuřat“ a prezentuje „politicky korektní“ čísla.

     Zaujalo:
     „výrazné mikrolokální rozdíly v kupní síle, založené na sociálních rozdílech v jednotlivých částech města (Brno) … až 25 procent … trendy budou dále pokračovat“

     Společnost GfK je zaměřena komerčně a pravděpodobně neslouží 90 % obyvatel, ze kterých jí plyne zisk. Podle rychlé rešerše neslouží ani V4.
     Projekt party neokonů?

     Link:
     – Představenstvo – The page you requested cannot be found.
     – Dozorčí rada – The page you requested cannot be found.

     Podle skladby, nadpisů a perexu (na první letmý pohled) tendenční, manipulativní nebo silně účelové:

     Nízká nezaměstnanost brzdí rozvoj firem
     76 procent českých exportérů vnímá jako bariéru v rozvoji podnikání současnou nízkou nezaměstnanost.

     29 procent Čechů využívá své chytré telefony a tablety k mobilní platbě
     Čeští spotřebitelé již velmi intenzivně využívají svá mobilní zařízení (chytrý telefon, tablet) v rámci svého nákupního rozhodovacího procesu.

     Moderní tvary těstovin si kupuje více českých domácností než ty tradiční. Nejoblíbenější jsou „fusilli“ (vřetena).
     Z hlediska výdajů domácností, zakoupeného objemu či frekvence nakupování jednoznačně dominují bezvaječné těstoviny nad vaječnými.

     • tresen

      Výstupy téhle agentury jsou určeny podnikatelům, co chtějí někde otevřít hospodu, ne politikům, kteří se zamýšlejí /měli by se zamýšlet/, proč někde žádné hospody nejsou.
      To ale neznamená, že ta čísla mají špatně. Když je území rozkouskováno na tak malé kousky a většina z nich vykazuje růst, i když rozdílný, o celkovém růstu to svědčí.
      Jistěže to svádí k obvinění, že průměr vypovídá málo o trendu, který se týká těch nejslabších, ale na to by tu měly být jiné instituce než je tahle.

      • vittta

       A-ha.
       A já se už kolikrát divil, proč na úplně nemožném místě vyroste podnik až luxusního rázu, co kterého pak chodí 4 hosté, místo aby tam vyrostla levná nálevna pro dělníky a vyznavače hospodské kultury- kteří by tam v hojném počtu chodili.
       Tak ono je to proto, že podnikatelé čtou tyhle statistiky.
       Ti blbější za to možná i platí.

      • 2tttt

       Nepatřím, spolu s většinou, k těm „nejbohatším“, proto mě samozřejmě zajímají vztahy, které se dotýkají mne, mé rodiny a mého okolí, nikoli data určená nadnárodním korporacím, oligarchii a podnikatelsko-politické mafii.
       Chápu (nikoli se souhlasem), že CEO zastupující (sloužící) deep state, globálu nebo korporátu, má jiné zájmy a jiné úhly pohledu, a dovolím si tvrdit, že zájmy ZCELA PROTICHŮDNÉ s většinou davu.
       Takové zájmy ale neprobírá většina zde diskutujících.
       Dost málo může těšit pohled na byť přesná čísla, ale ze zcela odlišného úhlu pohledu (Jak říká klasik: „Věřím jen té statistice, kterou si sám sfalšuji.“).
       Úhlu pohledu, který asociálně kašle na většinu lidí.

       BTW.
       1) GfK má blízko k OSF. „Blízko“ znamená „hoši, kteří spolu mluví“.
       2) Nebude mnoho hospodských z Horní Dolní, kteří podobná čísla využijí. Naopak, tato data a společnosti a jejich „výstupy“ jdou proti lokálním ekonomikám.
       3) „Jistěže to svádí k obvinění“
       „Obvinění“ je asi silné slovo. Pohled z jiného úhlu – politicky korektně :-)
       4) „těch nejslabších“:
       „Těch nejslabších“ je většina a vytváří zisk, kteří tito „hoši“ porcují.
       5) „jiné instituce než je tahle.“:
       To je (nebo není) problém těch, kteří to takto vidí, a v konečném důsledku i těch, kteří tím trpí.
       Svět jsou spojité nádoby. Fyzika se dá popřít (minimálně verbálně) i země může být (bude muset být) „placatá“, když si „inkvizice“ dupne a dav ustoupí.
       6) „malé kousky“:
       Tahle „partička“ složená z primitivizmu, deviací a asociálnosti má na základě přesných čísel svět rozdělený na ty „malé kousky“.
       Snaží se vidět a vidí díky technologiím (platební karty, telefony, počítače, Google, FB (všeobecně (a)sociální sítě, banky) až do „talířů“ a „peněženek“.
       Nyní díky psychoterorizmu vidí dál – DO HLAV jednotlivých lidí.
       Je schopna OHRYZAT „malé kousky“ až na dřeň způsobem: „Po nás potopa“.

       • tresen

        Pro blbé Němčoury i Neněmčoury:
        Ta mapa vypovídá, že území, kde před válkou převládalo německé obyvatelstvo, vstoupilo do poválečného období s handicapem, který se za celou dobu nepodařilo smazat.
        Viděla jsem to i v těch vesnicích v Jeseníkách. Například v Pustých Žibřidovicích, jak jsem se dočetla na webu, se před válkou nacházelo spořitelní a úvěrové družstvo čili záložna, poštovní a telegrafní úřad, praktický lékař, nemocniční pokladna, četnická stanice. Kromě papírny v osadě Jindřichov, která patřila pod Žibřidovice /od roku 1949 je to naopak/ zde byla olejna, olejová lisovna, řezník a uzenář, 5 hostinských živností, 5 různých obchodů, mlynář, kovář, kolář, 2 krejčí, obuvník, 3 truhláři, trafikant a kadeřník. Existovalo zde 6 společenských organizací (např. hasiči, svaz zemědělců, náboženské a politické spolky), v papírnách pak odborová organizace dělníků. Ze stran byla nejsilnější sociální demokracie, v roce 1935 tu dostala přes 50%.
        No a víte, co tu je dnes? Hádejte.

        • vittta

         Takže myslíte, že jsme je měli vyhnat všechny?
         Vidíte, co udělá 600 000, co jich tady zůstalo.
         Jen problémy.

        • Dixi

         Nebyla rozšířená veřejná doprava a nebylo tolik automobilů, mnoho úřadu, pošta atd.museli mít lidé v místě bydliště, ne jako dnes. Na koni, nebo s bryckou lidé nemohli vyjíždět často. Byla líná doba a bylo to tak všude, nejen tam, kde byli pak vyhnání nemci. O našich, které vyhnali se téměř nemluví.

         • tresen

          Tamodtud vyhnali nanejvýš poštmistra.
          Samozřejmě máte pravdu, že takové to bylo všude, i ve vnitrozemí. I tam se to měnilo, ale ne tak prudce. Vesnické živnosti tam taky zanikaly, ale ne proto, že chyběli řemeslníci, ale pod tlakem úřadů.
          Dnešní rozdíly mezi pohraničím a vnitrozemím se dají do jisté míry přičíst i vztahu k „rodné hroudě“. Ten v pohraničí chyběl. Dnes se možná rodí, ale nemá to lehké. :-)

 17. vittta

  To na mě pojď z boku, na Národní třídě dal někdo na památník ceduli „Stop Babiš“.
  To by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych tam přišel, hodil ceduli se stopembabišem do koše (jako kavárenská úderka věnce prezidenta,premira a Okamury) a dal tam ceduli „Stop EU“, nebo „Stop Kalousek“.
  Stojí tam nějaký skaut na stráži..no to je snad cigoš, tak to je na mě moc, teda.
  Jinak ovšem bych řekl: Zima, co?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s