Proč Babiš

Napsal Jan Hruška

Myslím, že nejlepší bude začít od lesa. Leckdo chválí předlistopadové hospodářství. Já si to pamatuju tak, že podniky běžely jaksi setrvačností. Chybělo cílevědomé vedení a lidé řešili problémy vlastními silami, zespodu. Pro ilustraci drobný příklad. Za vedoucím údržby přišel mistr údržbářů, že nemohou pracovat, protože nemají náhradní díly. Doplnil to přednáškou o bordelu a neschopnosti. Vedoucí se spolehl na slovo mistra a zorganizoval bleskovou akci k nákupu. Jenže když přijel náklaďák s díly, ukázalo se, že je není kam složit, protože stejných dílů byl plný sklad. No a zase byl za vola vedoucí. Nakonec nebyl postižen nikdo. Důvod mi připadá jasný. V rámci normalizace byli všude dosazeni lidé, jejichž jedinou kvalifikací bylo heslo „ať žije Sovětský Svaz a bratrská pomoc“. Pokud byli někde lepší, přizpůsobili se jejich úrovni. Takoví vedoucí neměli ani schopnosti, ani autoritu. Takže zánik tohoto způsobu hospodaření mi připadá spíš jako přirozené úmrtí. (Mrchožrouty nechme prozatím stranou.)

V nových poměrech ovšem začalo vytváření nových řídících kádrů ještě debilnější představou, postavenou na ideologii neviditelné ruky trhu – když dáte vedoucímu manažerský plat, bude z něj západní manažer. Výsledkem je MČM – malý český manažer. Přesně řečeno poháněč, nebo ještě líp privilegovaný otrok. Typickým produktem takového člověka je očipované pracoviště. Všechny dveře na takovém pracovišti jsou vybaveny zámky na kód, spojenými s počítačem. Všichni pracovníci jsou vybaveni kartami se svým osobním kódem. Prakticky to znamená, že počítač zapisuje, kdy kdo přišel a odešel, jak dlouho byl v kanceláři, ve výdejně nářadí a materiálu, na záchodě… V kantýně ne, ta byla zrušena. Tyto manažery přijímají zahraniční majitelé podniků. Na jedné straně z nich mají radost, protože takový člověk udělá s lidmi, co by na západě nebylo možné a co by také většina západních manažerů odmítla udělat. Na druhé straně jsou z nich zoufalí, protože takový člověk nedokáže účelně zorganizovat výrobu.

No a tím se plynule dostáváme k panu Babišovi. Na rozdíl od MČM dovede účelně řídit velký podnik. Myslím, že i lidé, kteří nemají potřebu psát podobná pojednání jako já si uvědomují, že Agrofert na rozdíl od projektů těch, kteří Babiše špiní, opravdu funguje. Reagují na to různě. Buď zdrženlivou důvěrou, že by podobně jako jeho podniky mohl fungovat i stát, nebo nenávistí. Co se týká důvěry – ono nám nic jiného nezbývá, protože tu nikdo jiný není. Jistí lidé se už skoro třicet let starají, aby neobstál nikdo, kdo je lepší než oni (to je další věc, kterou MČM a jim podobní dovedou) a politická scéna podle toho vypadá. Co se týká nenávisti – toho je plná televize i noviny, takže nemusím nic dodávat.

Jo, jen tak mimochodem. Celý sortiment brýlí s kamerou si můžete koupit na: https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Bryle+s+kamerou+HD&min=&max=&o=3

 1. Janika

  Trochu bych polemizovala s prvním odstavcem. Vedoucí pracovníci nemuseli být neschopní. Řadu jsem jich znala a myslím, že mnozí byli také na úrovni, se značnými znalostmi, ale bržděni byli systémem, který jim nedával moc prostoru pro vlastní iniciativu. Šlendrián se pochopitelně našel taky, ale ty podniky šlapaly. Taky to bylo nastavené tak, že úspěšný podnik si zisk nenechával ani náhodou, přerozdělovali to těm ztrátovým neschopným. Ale hlavně autorita – tak tu vedoucí měli velkou. Hierarchie moci, o tom to bylo, před ředitelem se každý plazil.

  A k Babišovi, kterého nemusím a mám k němu řadu výhrad (jak říká vittta, eet by stačilo :-), tak je smutná praavda, že ti šašci, co by ho nahradili, jsou představou ještě zoufalejší.

  • Kamil Mudra

   „Ale hlavně autorita – tak tu vedoucí měli velkou. Hierarchie moci, o tom to bylo, před ředitelem se každý plazil.“
   Pozitivním jevem těch časů bylo, že na čím nižší pozici člověk v té hierarchii byl – tím méně se musel před ředitelem plazit. A přitom se jeho příjem zpravidla příliš nelišil od příjmu toho kdo byl třeba o dvě „příčky“ výše.

    • Kamil Mudra

     Ne nebyl. A ani jinde. Byl to problém kariéristů všeho druhu – tedy i těch kteří by si skrze svou kvalitu kariérní růst zasloužili. Jenže to platí pro každý systém. Ten socialistický měl tu výhodu že každému poskytoval nabídku se tomu problému vyhnout. Postup po příčkách směrem vzhůru nebyl existenční záležitostí. Dalo se žít celkem v pohodě i na té pracovně nejnižší a nikterak tím nesnižovat vlastní prestiž. Člověk se mohl klidně živit jako metař a současně být svým okolím oceňován jako dobrý modelář, kytarista, zahradník, ochotník … Možností bylo plno a pojem „socka“ tehdy nikdo neznal. Řekl bych, že tohle velice prospívalo zdraví tehdejší společnosti.

      • vittta

       Co má somrák společného s Kamilovým zamyšlením?
       Somrák byl hrdý na svůj status, a byl náležitě honěný VB.

       • Kamil Mudra

        No a hlavně jím, na rozdíl od současných žebrajících bezdomovců, nikdo být nemusel. Tohle označení se mnohem častěji promítalo do stylu v oblékání než do životní situace. Somrák, vexl, depešák… podle toho k jakému stylu se kdo hlásil. Stejně jako se mezi trampy rozlišovali vandráci, kovbojíčkové, amíci atp. Aspoň mezi mládeží určitě.
        Mezi důchodci se občas našli i tací, které bychom tehdy mohli označit dnešním termínem „socky“ – nejčastěji oběti špatných rodinných vztahů nebo alkoholismu a velmi zřídka i příliš malého důchodu. Ale mám z praxe ověřeno že se dalo vyžít měsíc i s pětistovkou. Žádný luxus – ale dalo se. Myslím však že lidí s takto malým důchodem bylo velmi málo a těch kterým v té zlé situaci nikdo z okolí nepomohl, ještě míň.

        • vittta

         Tak ona samozřejmě nemá ponětí, kdo to somrák byl a kdo se do té role stylizoval.
         Možná kouká moc na americké filmy o období socialismu u nás, viděl jsem asi dva, ani nevím, jak se jmenovaly, a byla to fakt velká legrace.

        • embecko

         To je zajimave tema…
         Somraci jsou produktem normalizace. V 70. letech jeste nebylo uplne jasne o co jde, jestli je somr vzdor (coz byl z velke casti), anebo zivotni postoj. Tudiz somraci byli tehdy velmi tolerovani.
         To se ale zmenilo v 80. letech, s rozvojem konzumu (konzumerismu), kdyz uz somraky jen tak nekam neposuteli, vyhazovali je ze zabav, stamgastskych, ci lepsich hospod, nesmeli ke stankum u tenisovych hrist a podobne…coz uzce souvisi s restauraci burzoasie a s jejim navratem na scenu po 2 generacich.
         Duraz na sluzby vyzadoval mit zname, kteri to dokazali zaridit…a to metar, hrajici dobre na kytaru a po vecerech lepici modely, rozhodne nebyl. Takze, dle meho…socky do roku cirka 1980 nebyly, ale pak uz ano a opravdu se tehdy nazyvaly somraky.

  • J. Hruška

   Janiko, jak tak nad tím přemýšlím, ono se to nevylučuje. Je docela dobře možné, že ve stejném podniku se současně před ředitelem podřízení třesou a lidé přímo vyrábějící řeší pracně a nedokonale problémy, které měli vyřešit jejich nadřízení.

  • Milan

   Janiko, mýlíte se.
   Před ředitelem se neplazil nikdo, naopak ředitel se plazil před šéfstraníkem, šéfodborářem, před šéfem zvláštního odboru, před nadřízenými. Často i před vlastní sekretářkou. Jistě že byly i výjimky, ale ty byly výjimečné a tedy nepodstatné.

 2. Feldkurát Katz

  představou zoufalejší o pár řádů….

  to by si tak člověk ráno otevřel rádio a slyšel by: „…..předseda vlády Petr Fiala……..( Jiří Pospíšil……. )…“ Nebo snad odredovaný marihuanový Ivan Bartoš…? :-((
  Než poslouchat premiérské tlachy skandovače tupých a prázdných floskulí Fialy ( a na nic jiného se naše Fijalenka nevzmůže), to radši toho Andyho i s deseti Čapáky

  • pacifista

   A má to ještě jednu výhodu. Agrofert odvádí daně zde v této republice. Čapáky pak mají i všichni ostatní, co se pohybují v této kapitalistické vrstvě a mnoho z nich je zároveň v politice. V rámci padni komu padni by se měli zveřejnit všichni tito podnikavci. Měli? Vždyť jim to zákon umožňuje. Neměl by se tedy změnit zákon? Proč tolik křičí a nenapravují pokřivené zákony? Je to verbeš, jak jinak.

 3. embecko

  Jak diskusni hlas lidu zhodnotil vyroci pohnutych udalosti:
  „havloiidi a lepšolidi, francik:, 19.11.2018 6:49:38
  17 bylo fiasko a debakl, žádnej mrtvej ani přibitej za pytlík k pražské dlažbě, kalousek jako pedofil v průvodu děcek, milka 101 evidentně vzrušená na maximum, ostuda s rozkopáváním věnců a svíček na pietním místě, prostě debakl podle očekávání. Pan Babiš a rozumní občané opět nad vámi zvítězili.“
  Zadny div, ze na levicovem A2larmu doporucuji zrusit diskuze, vzdyt jen pletou proletarum jejich prazdne hlavy.

 4. astraustralia

  Dalsi obohaceni jinou kvalitou a jinym pohledem na zivot a na svet.!
  Odpurci migrantu vseho druhu ziskaji dalsi hlasy.
  Jak AfD v Nemecku tak Okamurovci v CR !

  Afghánec podřízl penzistu v Německu ve spánku,
  Čin čertu dobře, peklem se ti odmění:
  „Práci Afghánci sehnala dcera zavražděného, která se angažuje v pomoci migrantům v Sasku, napsal server týdeníku Focus.“

  Mladík po vraždě ukradl auto penzisty a snažil se s ním prchnout.
  Sice s ním nejprve boural a projel živým plotem, přesto se mu podařilo z místa činu prchnout.
  Policisté ho zadrželi až na dálnici A24.
  Případ policie objasnila v rekordně krátké době díky tomu, že v ložnici Dietricha P. byla nainstalovaná kamera od takzvané dětské chůvičky.
  Celý hrůzný čin byl zachycen a ošetřovatel starého pána ho viděl.
  Ačkoliv ihned zavolal záchranku a následně policii, muži už lékaři nedokázali pomoci.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/489489-afghanec-podrizl-penzistu-v-nemecku-ve-spanku-vrazdu-zachytila-detska-chuvicka.html

  • vittta

   Třeba chtěla rychle dědit, tak to vzala za správný konec!
   Jen nečekala, že jí dobrodinec rozbije auto, ale to se dá vydržet, má barák a prachy!

   • pacifista

    Koukám, černý humor. Mě to zas připadá, že ten Afgánec byl negramotný. Co pak s takovými zde?

  • bara

   Nejdřív mě napadlo: To jsou ti „vzdělanci“, co nás sem přicházejí zachraňovat.
   Pak jsem to jako příliš černej humor zavrhla a říkám si: Plakat nad důchodcem může Milka, co mu toho Afgnánce přihrála.
   No a pak čtu, že u toho byl ošetřovatel onoho důchodce a myšlenky se rozutíkaly uplně jiným směrem: Nebyla to nakonec domluvená euthanasie? .

   • pacifista

    Mám jiné vysvětlení.:-) Ošetřovatel se asi koukal škvírou pootevřenými dveřmi a ani nedutal, protože si byl vědom, že by skončil stejně.

  • Feldkurát Katz

   ti lidi jsou nepoučitelní….
   přitom před LSTIVÝMI Afghánci varoval poručíka Goodbodyho už major Hopfire v Jak jsem vyhrál válku. A to nějakejch let….

  • blbíš

   „V Německu je vedle katolicismu a protestantství možné studovat i Islám. Kněží, kteří jej vyučují, žáky vedou k porozumění a diverzitě. To je cesta. V migraci vidím výzvu a šanci, jak posunout společnost o velký krok dopředu. Směrem, kde je místo pro diverzitu a bohatost lidského druhu,“ uzavírá.

   To mně připomnělo jedno onehdy zamítavé stanovisko stavebního úřadu k jedné kdysi zamýšlené celkem zanedbatelné stavbě oplocení. Prý …zamýšlená stavba – oplocení – ohrozí místní diverzitu se zvláštním refugiem reliktních rostlinných a živočišných druhů … když jsem se dotázal, jaké reliktní druhy má úředník na mysli, neuměl mi konkrétně odpovědět, řídil se pouze „ochranářskou“ barvičkou na deset let starém územním plánu! Neuplynul ani rok a přišla změna územního plánu a o 200m dál úřednictvo už plánuje výstavbu mimoúrovňové kruhové křižovatky jak kráva na tam taktéž plánovaném sjezdu z rychlostní komunikace, ta je tam taky samozřejmě v plánována!

   Jinými slovy, jsme připraveni ochránit každou petržel, každého broučka, ale sunnami našeho budoucího zmaru, ani náhodou!

  • embecko

   „Migrace je nejen pro Němce především výzvou a šancí, jak překonat rozdíly a vytvořit moderní, uvědomělou a rozmanitou společnost….Všichni populisté, ať už z Německa či jiných zemí, se vyznačují totožnými znaky. „Neuznávají jinakost….“

   Slova o rozmanitosti padla i ve Francii v hlavnim proslovu k vyroci konce WWI. Pry tehdy padli, abychom mohli vytvorit rozmanitou spolecnost. Buh vi, co si pod pojmem rozmanita spolecnost predstavit…a nejhorsi je, ze to nevi ani jeji zastanci…

 5. Ondřej

  Co je to slušnost?

  Brilantní úvaha zasazená do kontextu oslav dne 17.Listopadu od portálu A2larm.

  Protesty proti vládě pochopitelně k demokracii patří a je logické k nim využívat právě politických svátků, jako je 17. listopad. I když se o kauze kytka nedá říct nic lepšího, než že je idiotská, celkově se liberální Praze aspoň podařilo potupit premiéra Babiše (a Tomia Okamuru), který měl strach uctít památku za denního světla. Následná samohana liberálů, že se nechovají dost demokraticky a slušně, je komická. Takovéto volání po demokratické slušnosti definuje demokracii jako devótní povinnost nechat pana premiéra se vší úctou oslavit velké výročí. Slušnost v tomto případě požírá sama sebe. Ve skutečnosti není žádný „demokratický“ důvod nechat Babiše v klidu slavit, natožpak dávat svým zdvořilým mlčením prostor zpochybňovači romského holocaustu Tomio Okamurovi jenom proto, že je zrovna tento bezskrupulózní kariérista a rasista místopředsedou Sněmovny.

  • Kamil Mudra

   Mítinky, manifestace, demonstrace… to vše je řádným demokratickým projevem PŘED volbami. Po nich ale nedemokratickým projevem nespokojených frustrátů neschopných unést svou prohru. Copak byste si myslel o boxerovi, který se po vyhlášení vítěze vrhá v šatně na svého soupeře, kterého v ringu porazit nedokázal? Považoval byste to za slušnost?

   • Ondřej

    možná bude dobré si přečíst ústavu, ergo Úmluvu o lidských právech. Právo na veřejné shromažďování za účelem projevení nějakého politického názoru, občanského protestu či manifestace jakékoli proklamace, tak kdy se to SMÍ a kdy ne, tam nenajdete ani slovo a je to jen váš chorý výmysl.

    • Kamil Mudra

     A já snad píši že se to nesmí? A nebo jste si přečetl že nesmí říkat/psát co si kdo o takovém projevu myslí? Či snad že se nesmí protestovat proti předmětu protestu? A vyčetl jste tam také nějakou povinnost vyhovět každému protestu?
     Asi ne, že?

     Ať si myslíte co chcete, výsledek voleb je pro občany i jimi zvolené zástupce závazný. Na tom že menšina respektuje volbu většiny stojí přece celý princip demokratických voleb. Jinak by volby nemusely být. A složení vlády i parlamentu je výsledkem povolebních jednání těch, kteří skrze řádné a svobodné volby dostali od občanů k těmto jednáním mandát. Taková jsou pravidla.

     Takže, pokud vám ta pravidla nevyhovují, musíte nejprve demonstrovat za nastolení jiných. A pokud toho dosáhnete, pak v rámci těch nových pravidel prosazovat své požadavky. Alespoň co se týče složení vlády a parlamentu, které nelze měnit podle toho kteří křiklouni s transparenty si zrovna vyrazí do ulic. Netvrdím že je to ideální. Ale je to demokratické a kdo toto nerespektuje, je buď tupoun který demokratickým principům nerozumí a nebo prostě není demokrat. Ať tak či onak – demokraticky se nechová a neměl by se tedy ani demokracií zaštiťovat.

     • Ondřej

      Znovu opakuji demonstrovat mohu třeba za dobré ráno, kdykoli a kdekoli. Tedy i proti politikum, kteří byli zvoleni ve volbách. Představte si, že se většinou demonstruje proti vládě , tedy zvoleným politikum. Proti opozici anebo mimoparlamentní m stranám málokdy, protože to by moc nedávalo logiku:-)

      Chápu že žijete stale systémem socialismu, kdy se to nesmělo (také byla vláda a prostřednictvím UV i generální tajemník zvoleni, ne?). A vláda za to lidí zavírala. Tohle už se ale.nevrati, takže si zvykejte na demonstrace.

      • Janika

       Kdekoli ne, před Parlamentem je to zakázané, zrovna dneska to říkal Hamáček v televizi.
       A na debily, co by vyřvávali třeba na koncertě, si tedy zvykat nehodlám. Já mám zase právo nemuset je poslouchat.

      • Kamil Mudra

       Evidentně máte problém s chápáním psaného textu a tak vám rovněž opakuji, že nikomu právo na demonstrování neupírám. Avšak od demonstrujícího očekávám že ví proč demonstruje a v duchu onoho rčení: „Dej si pozor co si přeješ – mohlo by se ti to splnit.“ má alespoň rámcově představu o tom co by mělo následovat po tom co dosáhne svého. Pokud toto nemá v hlavě srovnáno pak vystupuje na demonstraci jen jako kusovka, neboli užitečný idiot.

       Takže – troufnete si odhadnout kolik účastníků nedávno proběhnuvších demonstrací mělo tak krátce po zveřejnění reportáže dostatek spolehlivě ověřených informací o tom jak to skutečně bylo s Babišovým synem aby si o tom mohli udělat nějaký rozumný úsudek? Protože pouze takoví lidé by měli pro své mávání transparenty nějaký podklad tvořící rozdíl od mávání předvolebního.
       Všichni ostatní účastníci jednali jen pod vlivem svých emocí, aniž by věděli oč jde. Takoví jedinci, byť seskupeni do většího počtu, ovšem nemohou být partnery nějakého dialogu, protože mimo napapouškovaných frází nemají co říci. A každá demonstrace přece je (měla by být) o dialogu.

       Ale možná svou úvahou příliš zatěžuji vaši schopnost analytického myšlení. Možná skutečně nejste schopen pochopit že na tom co píši není nic socialistického ani kapitalistického. Je-li tomu tak netrapte se tím a držte se svých nenáročných kolejí.

       Jen byste aspoň mohl vzít na vědomí, že demokracie nespočívá v diktátu přechodně poblouzněných (případně najatých) jedinců, sehnaných do houfu někým komu se to zrovna hodí, bezmyšlenkově bečících to co je od nich žádáno. A to že jim to bečení nikdo nezakazuje je demokratické i když bečí nedemokraticky. A jak už vám výše napsala Janika – jejich právo na bečení nezakládá pro nikoho povinnost tomu bečení naslouchat.

       • pacifista

        Ano Kamile Mudro, správně jste to napsal. Je ale otázkou jestli to takoví Ondřejové pochopí. S fanatiky se domluvit nedá, fanatik jenom boří.

 6. grasyk

  „Politický terorismus představuje politicky motivovanou a zdůvodňovanou
  metodu (způsob, strategii) víceméně systematického používání násilí (nejčastěji
  ozbrojeného násilí, záměrně nerespektujícího válečné konvence), jejímž hlavním
  cílem je dosažení určitého psychického efektu svým dosahem obvykle překračujícího
  okruh přímých obětí či svědků útoku, efektu, vzhledem k jehož předpokládanému politickému
  významu je bezprostřední fyzický účinek násilné akce druhořadý. Organickou součástí
  tohoto efektu je moment zastrašování, terorizování cílového publika nebo alespoň
  určitého sektoru cílového publika, což ovšem neznamená, že se jedná o součást jedinou
  a nezbytně dominantní“

  Poměrně pozoruhodné vyjádření k tomu, co se obvykle v Praze děje, když nezvolení kalousci, svěráci a jim podobní -sci a -áci rozdmýchávají vášně.
  Uvedený citát jsme vytrhnul odsud:
  https://www.obranaastrategie.cz/cs/archiv/rocnik-2004/1-2004/vymezeni-pojmu-terorismus-valka-a-guerilla-v-soudobe-bezpecnostni-terminologii.html

 7. vittta

  Konec idiota!
  Tak americký dobroser (ale klidně to mohl být jakýkoliv jiný multikulturista- a že to byl multikulturista, na to vemte jed) si myslel, že lidé jsou všichni děsně hodní, a že jsou zvědaví na obohacení cizími kulturami.
  Nejsou.
  To mám tak rád, tyhle „poznavače cizích kultur“.
  Ono je totiž ve výsledku jedno, jestli jim na hlavu nahází bomby, nebo je kulturně obohacují dobrým slovem a mírumilovností (dnes třeba islám).
  Výsledek je pokaždé stejný, devastace původní kultury, a vyvraždění či zotročení původního obyvatelstva.
  A ani Evropa není v tomto vyjimka.
  Otroci na západě už svoje ničitele usilovně živí,šatí, a dávají jim bydlení, které jejich vlastním lidem chybí.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/489806-american-touzil-navstivit-izolovany-kmen-na-indickem-ostrove-tam-ho-ihned-bestialne-zabili.html

 8. 2tttt

  Té pohádce chybí začátek.
  3 otázky pro děda Vševěda:
  1) Kde je kouzelný oříšek, ze kterého se vylouplo Babišovo království?
  2) Odkud je pramen peněz napájející Babišovo království, a KDO ten pramen vlastní?
  3) Kdo vytvořil prince hrdinu?

  BTW.
  Jedna z odpovědí proč například Robejšek ne? Pudová ostražitost.
  Mimochodem, ta chybí velké části voličů ANO.

   • 2tttt

    Přiznám se, že dotazu trochu nerozumím.
    Je v něm skryt náznak doporučené preference?
    Babiš má být z těch jmenovaných ta nejlepší volba nebo menší zlo?
    Otázka směřuje k úvaze: „Volte a ‚umírejte‘ pro Babiše?“

    • vittta

     To je jen o možnostech.
     Když tam bude místo Babiše připraven Jan Žižka, samozřejmě podpořím jeho.
     Ale ona je tam Němcová, Kalousek, Gazdík, Poche, Fiala a tihle ekšperti.

     • 2tttt

      „Když tam bude místo Babiše připraven Jan Žižka“
      Znamená to, že Češi za 30 let, postupem času, dospěli k volbě vlků za pastýře? A nyní si ovce libují, že mají vůbec koho volit?

      • vittta

       Češi?
       Snad celý „vyspělý“ svět, ne?
       Nebo v Německu, Francii či třeba Itálii je výběr lepší?
       Volby vadí, je to moc lidu.
       A tak se musí nějak obejít.
       Buď nabídkou- když se nabídne to samé, a malé vyjimky se dehonestují, pak není koho volit.
       Nebo se vymění lid.
       Případně se dehonestují volby, ale to zase tolik lidí neřere, byť do EP chodí volit 18% občanů, a to je to ještě v několka zemích povinné- a sere to snad ty zvolené eurokriply?
       Nesere!
       A abych vysvětlil, proč píšu, co píšu- já těm vašim dotazům také nerozumím.
       Ani jednomu.
       Tak se ptám, co je tedy správné, ale tomu zase nerozumíte evidetně vy, a odpovídáte mi v náznacích (mám si to domyslet sám, ale to nemohu, protože neuším, kam míříte) či v dotazech.(též nemohu odpovědět, protože jim nerozumím)
       Takže mám dojem, že nás tady manipulujete, a jelikož manipulaci rozmím velice dobře, pak i vím, jakou používáte metodu.
       Ale třeba přeci chcete dát nějaké řešení, nějaké názory.
       Tak to zkusím ještě víc konkretizovat.
       Jaká občanská činnost je správná, a pokud je správné volit- koho volit je správné?

       • 2tttt

        „Německu, Francii či třeba Itálii je výběr lepší?“
        Ano i ne.
        (Ano lze opět rozdělit na Ano i ne, stejně jako Ne.)
        Pokud má, ještě dnes, Němec nebo Francouz (Ital již mnohem méně) v „občance“ národnost podle právní zásady ius sanguinis, má ZATÍM vyhráno. Peníze (zdroje) na pohodlí, klid a 4x vyšší mzdu získá z kolonií a z „desátku“ za „správu“ a vysávání kolonií. Pak jej nemusí zajímat, že Trump, Macron (ale stejně jako Babiš, Kiska, Drahoš …) jsou jen stafáž. Když se něco podělá, nastoupí MMF nebo FED, „zatočí klikou rotačky“ a průser „zamázne“ hromadou papíru nebo „hromadou bomb“.
        Pokud nemáte předky několik generací zpět Němce nebo Francouze, nejste NIC, pokud si neudržíte NÁRODNOST a SVÉBYTNOST (kterou systematicky ničí vytlačováním a nahrazováním Čechů za dovlečený odpad, nejen z Ukrajiny).
        Elitáři Habsburkové, stejně jako klany Warburg, Cavendish, Rothschild, De Medici, Rockefeller … si střeží ČISTOTU rodové linie po GENERACE. (Vzpomínáte na kampaň proti komunistům, jací jsou to „elitáři“? Zloděj křičel: „Chyťte zloděje!“)

        „co je tedy správné“
        Češi jsou se švejkováním v koncích. 30 let jim evidentně umírá pacient. Když jim zemře, ptají se, jak jej zachránit. WTF?
        Nejdříve to byla jen nahodilá viróza, pak zánět a nyní sepse s gangrénou.
        Pokud před 30 lety stačilo málo, a de facto nebylo potřeba dělat nic, nyní jsou Češi, podle „západních pravidel“, téměř v p …ozici Kurdů.
        ZATÍM mají vlastní zem, ale stejně jako Řecko rozervanou a zadluženou tak, že když si „západní kamarád luskne prsty“, a bude chtít „svou libru masa“ hned teď, ZAVŘOU KRÁM a postaví se do fronty „s miskou“ za Řecko, Jugoslávii, Ukrajinu nebo třeba Rumunsko.
        A co je správně?
        Přestat si lhát do VLASTNÍ kapsy. To JE výchozí bod. Ten zbytek záleží jen na nich, a závisí od mnoha proměnných, které jsou variabilní s časem.

        „koho volit je správné?“
        Už jsem popisoval princip voleb, psychologických profilů, psychologického složení populace. Příklad s nožem jste nepochopil, nebo pochopit nechtěl. Co chcete? Lusknutí prstů? Východiska ode mne máte.
        To ostatní musí být výsledkem konsenzu (zapomeňte na „osvícené“ diktátory).

        BTW.
        Manipulován může být jen ten, kdo sebou manipulovat nechá.
        (To je bonmot, nikoli holý fakt.)

        • vittta

         Nerozumím vůbec ničemu.
         Snad že jsem (jsme?) obětí manipulace, ale nevím tak úplně jaké a jak, resp. jak to vidíte vy.
         A to o tom obsáhle píšete, ale stejně nemám ponětí, o nějaké konkrétnosti vašeho vidění problémů.
         Co se týká FEDu, už mnohokrát jsem se na to ptal, a mnohokrát četl o barevných papírcích, ale nikdo to neuměl vysvětlit, a nejméně pak ti, co se holetbali ekonomickým vzděláním.
         Inflace vzniká v případě, že se do oběhu dostane více oběživa, než je k dispozici zboží a služeb.
         To je prosím MOJE definice, nikde jsem jí nečetl, a nikde jsem nečetl NIC z ekonomické teorie, takže oficiální verzi neznám, pouze praktický dopad inflace.
         Z toho jsem odvodil, že pokud bude stále více zboží a služeb, může se uvolňovat přesně určené množství oběživa, aniž by bylo inflační- v překladu- opět MÉM, ekonomiku země poškozující.
         Inflační též není oběživo, které se ocitá mimo zemi původu, pokud se tedy obchoduje řekněme v dolarech, tyto dolary se tisknou a přesouvají mimo USA, a tím nemohou nijak poškodit vnitřní trh, ale samozřejmě bylo nutné, zrušit návaznost dolaru na zlato, protože pokud by to tak nebylo, pak by každý mohl za své dolary požadovat ekvivalent zlata a měna by se zhroutila.
         Což zřejmě opět není ekonomiku poškozující.
         Navíc, nějaká měna na mezinárodní obchod být musí, a nemůže to být zlato, protože objem mezinárodního obchodu mnohařádově přesahuje byť i teoretické možnosti zlata či stříbra. (jejich reálného množství)
         Takže není úplně jasné, jestli války USA o možnost platby v dolarech, jsou obecně globálně ekonomicky pozitivní, nebo negativní, protože udržet jakoýs- takýs ekonomický řád mezi 7 000 000 000 lidí není žádná prdel, a oběť tisíců je rozhodně lepší, jak oběť miliard.
         Zde to ale nevím, protože mám málo informací, takže si na to ani nehraju.

         • 2tttt

          FED, inflace, ekonomika USA:
          Paul Krugman
          Výhoda i nevýhoda:
          Je to Američan, který se dívá na americkou ekonomiku „zevnitř“.

          • vittta

           Že bych si to měl přečíst?
           Proč bych to dělal?
           Neživím se tím, a nic o tom nevím.
           Též nevím, jestli má Krugman pravdu, či ne.
           Nikomu svoje postřehy necpu, nikoho jimi neučím být ekonomem.
           Obohacuji tím jen tento blog, kde si to pár lidí může- nemusí přečíst, a mohou- nemusí na to reagovat.
           Já raději přemýšlím sám o všech věcech kolem mě, ale o těch, co mě zaujmou v ten moment, či se stanou zrovna aktuální, nebo na něco aktuálního naváží, či navazují, nebo tvoří nějaký teoretický střípek do nějaké teoretické mozaiky.
           Nejsem učitel, jsem myslitel-amatér, a snad by se ani nehodilo, když bych tady někoho citoval…

         • astraustralia

          vittta 2tttt Vam komplikuje obohacovani informacemi odkazem na Krugmana,
          ktery je predevsim v anglictine, ale i v cestine ho pretiskuji nektere zdroje:

          Zrušit FED? Paul Krugman diskutuje s Ronem Paulem

          Dva protipóly ekonomického vidění světa se střetly v rozhovoru pro Bloomberg. Na jedné straně známý republikánský politik Ron Paul, který se domnívá, že vláda a centrální banka by měly mít v ekonomice minimální roli. Na druhé zastánce aktivismu vlády a centrálních bank, ekonom Paul Krugman. Změkčit měnovou politiku ještě více (a jde to)? Ukončit éru Fedu?

          Ne vláda, ale „lidé“ by měli řídit ekonomiku, začal názorovou výměnu Ron Paul. Centrální banka by dle něj neměla mít vliv na objem peněz v ekonomice, ani na sazby, protože ty představují jednu z důležitých cen a manipulace s nimi ekonomiku negativně ovlivňuje. Zastánci aktivní fiskální a monetární politiky pak podle jeho názoru nemají své teorie opřené o žádný reálný základ. Krugman oponoval s tím, že neřízená ekonomika vykazuje obrovskou volatilitu a že on sám věří v tržní ekonomiku, která má ovšem své limity. Úkolem vlády tak je ji stabilizovat a bránit vzniku depresí, či alespoň omezit dobu jejich trvání.

          Ron Paul se poté věnoval svému oblíbenému tématu – hrozbě inflace. Ta podle něho „ničí důležitou součást ekonomiky, kterou jsou úspory“. K inflaci vede snaha centrálních bank, včetně Fedu, o snížení hodnoty měny. Zastánci zvyšování peněžní nabídky tak podle politika chtějí ekonomiku vrátit do doby starého Říma, kdy prý také docházelo ke snižování hodnoty peněz a „matení lidí“. Krugman reagoval tím, že neobhajuje politiku římských císařů, ale takovou politiku, která byla uplatněna v USA po druhé světové válce. Ta podle něho vyústila v „nejlepší období růstu, kterým tato země kdy prošla“. Toto období bylo totiž charakterizováno mírnou inflací a efektivní vládou s fiskální politikou, která stimulovala ekonomiku.

          Republikánský politik vysvětlil, že nechce ihned ukončit činnost Fedu, protože by to vyvolalo chaos. Požaduje pouze ukončení jeho monopolu a zavedení konkurence v měnové oblasti. Současný monopol Fedu totiž podle jeho mínění ekonomiku poškozuje a pokud by měl každý právo na vytvoření vlastní měny, ekonomice by toto konkurenční prostředí prospělo. Krugman vysvětloval, že lidé nepoužívají současné peníze proto, že na ně má centrální banka monopol. A podle jeho názoru byla příčinou poslední krize dokonce příliš velká konkurence v peněžní oblasti, protože vedla k vytvoření alternativ na mezibankovním trhu. Ron Paul reagoval obecnými prohlášeními o tom, že pokud Fed udělá chybu či zločin, „nejde do vězení jako běžný občan“.

          Paul Krugman uvedl, že „jestliže by se zvýšilo zadlužení USA o dalších 30 procentních bodů a ukončilo by to současnou depresi, se zvýšením dluhu by neváhal“. Nedoporučuje však, aby se USA zadlužily podobně jako Japonsko, přestože by i tuto výši dluhu zvládly. Každopádně si je jistý, že problém s dluhem nyní vláda USA nemá. Ron Paul se domnívá, že Spojené státy těží z toho, že svět stále důvěřuje dolaru. „Pokud si však myslíme, že tomu tak bude nadále bez ohledu na dluh, nemusejí Američané pracovat. Prostě si jen vytisknou peníze,“ uvažoval politik.

          Dluh způsobuje podle republikána i velkou nezaměstnanost tím, že vláda má vysokou dluhovou službu a její peníze se tak „nedostanou na trh“. Politici ale mají rádi moc a vláda ví, že centrální banka bude vždy nakupovat její dluhopisy. Politicky je tak „téměř nemožné“ snížit deficity. Možným krokem, který by spoutal vládu, by podle politika bylo navázání kurzu dolaru na cenu zlata. Fed totiž neví, jaká by měla být nabídka peněz a uvedené opatření by znamenalo, že o ní rozhodně trh. Ron Paul poradil i Evropanům a jejich „socialistickému systému“: Musí spojit úsporná opatření se změnou regulace a zdanění.

          Celý rozhovor je k dispozici zde.

          (Zdroj: EconoMonitor, Bloomberg)

          https://www.freeglobe.cz/Articles/1783-zrusit-fed-paul-krugman-diskutuje-s-ronem-paulem.aspx

          • astraustralia

           Srozumitelne!
           Profesor Staněk: Hospodářská krize přijde. Otázka je, zda za pár měsíců, nebo za dva roky !
           Toho, kdo chce stále tvrdit, že je ekonomika ve skvělé kondici, by se profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd rád zeptal,
           jak dlouho může vydržet růst založený pouze na růstu zadluženosti populace a ekonomických subjektů.
           Tlumí nadšení nad rostoucí ekonomikou Česka i Slovenska a tvrdí, že hlavním problémem střední Evropy
           jsou stále nesmírně nízké mzdy v porovnání se mzdami lidí v západní Evropě.

           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Stanek-Hospodarska-krize-prijde-Otazka-je-zda-za-par-mesicu-nebo-za-dva-roky-537132

          • vittta

           No dobře, ale jak mám já, který o tom nic nevím, hodnotit tento stav, když ani Krugman ani Paul se neshodnou?
           A neshodnou se na tom ani čeští ekonomové, Šichtařová a Rusnok třeba.
           2tttt mi to dává jako vysvětlení problému, ale já- i když problém sámotný neznám- dobře vím, že na tento problém je více pohledů, a ti, co se staví do pozice, že problém znají, stejně jen teoretizují, při čemž argumenty mají nejspíše silné obě strany, asi aby byla nějaká legrace.
           To si klidně mohu přečíst vyhodnocení Josefa Freise, předního německého odborníka na migraci, které jsem sem odkázal, a na základě jeho pohledu na věc přijmout jako fakt, že migranti nás všechny v blízké budoucnosti silně obohatí, a budoucnost máme v podstatě růžovou.
           Některé „tržní“ postupy snad chápu i sám, snad.
           Když třeba je nedostatek pracovních sil, a tím pádem se zvyšují mzdy (i když na tak, jak se tvrdí) a všichni mají práci- a někdo v tu chvíli začne poskytovat úvěry s menšími nároky na dlužníka, dá se v pohodě předpokládat, že stoupne cena zboží spotřebního, a daleko více vlastními prostředky nedosažizelného (klasiky nemovitosti), protože lidé budou mít na to prachy.
           Tyto peníze ovšem stanou se logicky inflačními, a pokud pak nastane problém, lidé je nebudou moci splácet, a systém se zhroutí, ceny klesnou, ale nebude to nic platné, protože na zboží nebudou peníze, a klesnou i ceny nemovitostí, i tady zbytečně, protože nebudou prachy na jejich odkup.
           Tohle je základ ekonomiky, jak jí vidím, resp. velice reálná možnost, jak zcela netržně ekonomiku brzdit- či naopak rozjíždět.

          • vittta

           Zvýšení mezd u nás, ale i různých negerstánech, je dle mého cesta, jak vnutit obrovské množství zastaralého a nekvalitního zboží do chudších států.
           Nic méně tento princip kapitalismu není nad fyzikální zákony, a tak se dá předpokládat, že „trvalý růst“ a „trvalé bohatnutí“ populace globalizované planety tato planeta neunese, a zhroutí se celý ekosystém.
           Jistě že ne nějak zásadně pro život na zemi, ten si s tím hravě poradí, ale časová náročnost na evoluční pohyb dalece převyšuje život člověka i život celé civilizace, který dejme tomu trvá kolem 1000 let.
           Takže nevím nevím, jak si s tímhle kapouš poradí…
           A celkově hlavně nechápu, proč to dělají, vždyť ty prachy, které už nevyjadřují dávno plný žaludek a bezpracný život (ale dekadenci, bezbřehý přepych a nemožnost dosáhnout ještě vyšších met), nikdo více-méně nepotřebuje v těch obrovských objemech zisků, a nikdo mi ještě nikdy neřekl, co vlastně se s těmi (čistými) zisky děje!

          • 2tttt

           Krugman není dogma, ale na rozdíl od konzervativních republikánů a pravicových neoliberálů, chápe ekonomiku v širším kontextu.
           Je schopen vnímat i její sociální rozměr. Nepoužívá primitivní šarlatánské metody konzervativních, pravicových neoliberálů – „ekonomiku bez přívlastků“ a „neviditelnou ruku trhu“.

           I „hloupý“ sedlák při sázení brambor MUSÍ použít alespoň elementární znalosti, aby „kritické myšlení“ mohl „přetavit“ v moudrost.
           Jinak se stává hrozbou úrodě, svému okolí i sobě.
           Dějiny jsou plné nevědomých fanatických „malířů pokojů“, šarlatánů nebo vizionářů s „kritickým myšlením“ a šílenými vizemi.

          • vittta

           Dějiny jsou hovno plné „malířů pokojů“.
           Hitler mimochodem malíř pokojů nebyl, ale skoro se mu podařilo vyhrát II. světovou válku.
           Dokázal stvořit politickou stranu, a s ní dosáhnout zásadního vlivu na společnost vysoce vzdělaného a průmyslového státu.
           Jemu se má málokdo co smát, stejně jako „synovi ševce“, nebo „chovateli slepic“.
           Ti lidé vytvořili obrovská imperia, dokázali zorganizovat mocná společenství.
           O nich budou psát dějiny, né o nějakých teoreticích.
           Za pár dekád, bude mít ten „malíř pokojů“ všude sochy, a budou se po něm jmenovat náměstí…
           Na hromady mrtvol každý nachčije!

    • pacifista

     Že se do toho míchám, ale píšete, že dotazu trochu nerozumíte. No a to mě navádí sdělit vám, že já vám skoro vždy nerozumím ani trochu.

  • oh

   1) Naprosto netuším. Ale taky nejsem Děd Vševěd a nemám zlaté vlasy. Sorry jako. :-)
   2) Zkuste výroční zprávu skupiny Agrofert. A až si počtete, tak vezměte něco o zemědělské dotační politice EU.
   3) Jakýho zase prince hrdinu? Vedle Kalouska, Gazdíka Poche, Fialy, Macka, Bartoše, a dalších „čtyřiceti loupežníků demokratů“ by nejspíš vypadal přijatelněji i Jan Jiří Grasel – a ten byl prototyp grázla! :-)

   • 2tttt

    ad 1) Na druhé 2 otázky není potřeba riskovat pleš. Odpovědi jsou.
    ad 2) Vás nezajímá pozadí? Výroční zpráva je PR.
    ad 3) Zvolil jste většinu jmen, u kterých nejde použít ani americké: „Je to svině, ale naše svině.“ Myslím, že totéž se NEDÁ říci ani o Babišovi.

 9. astraustralia

  Jak se dela politika v CR ?
  Nejlepe tak ze kazdy politik musi mit nejaky „skraloup“ aby mohl byt vydiratelny, manipulovatelny !
  Neni li, je problem !
  Obiha po internetu na toto thema hezky mail :-)

  Nemají na prezidenta Zemana nic. Žádná korupce, žádná aféra, žádná zlodějina no prostě NIC.
  To už se na něj snažili vyšťourat něco když byl ministerským předsedou, hledali ale nenašli. Tak se mu snažili nastrčit do týmu šmejdy Urbana a Fendrycha, kteří jej měli zatáhnout do korupční aféry Lukoil, jenže pan Zeman je brzy odhalil a vypoklonkoval ze štábu. Nemají nic a proto ta hysterie !!!

  Poslouchali jste Den podle Barbory Tachecí na ČRo Plus v sobotu 27. ledna ?
  (konkr. od času 44:56 oficiálního záznamu), ve které vystoupil
  šéfkomentátor Lidových novin Petr Kamberský, který s ledovým klidem
  prohlásil toto, a teď dobře čtěte:

  „Vemte si, my máme prezidenta, bývalého předsedu sněmovny/vlády,
  prezidenta, který obhájil mandát, a my dodneška v podstatě vůbec nevíme,
  jak vypadalo jeho první manželství, nevíme, co dělá jeho syn, nevíme, co
  dělá jeho první žena, my nemáme vůbec žádné páky na lidi, kteří sedí na
  hradě, ve velikánských kancelářích. To je svým způsobem stát ve státě, a
  dnes není žádná páka, která by ho dokázala zmáčknout.
  Já si myslím, že
  Miloš Zeman bude naprosto utržený ze řetězu“.

  Rozumíte tomu, co v přímém přenosu prohlásil šéfkomentátor Lidových novin
  Petr Kamberský? Nemáme žádné páky, jak Zemana zmáčknout, nemůžeme ho
  zmáčknout přes rodinu, přes jeho první ženu, přes syna. Já normálně zůstal
  s otevřenými ústy, co to ten parchant mele, to jsou očividně mafiánské
  praktiky, zmáčknout někoho přes rodinu, mít na někoho páky přes rodinu,
  přes první manželku, přes syna!
  Zapamatujme si to jméno Petr Kamberský,
  šéfkomentátor Lidových novin.

  • vittta

   Nemaj páky, nemaj lidi na demonstracích, to je fakt smůla..
   Budou to s Mílou muset vydržet.
   Ale Kamberský má dost divné představy o demokracii, to zase jo!

  • embecko

   Pro mainstream, demokraty a slusne obcany je tohle uplne normalni vyrok, ktereho si netreba vubec vsimat, neco jako „slunce sviti“.
   Ovsem…pokud sefkomentator bejbisovek vede takovehe reci proti Bejbisovu hlavnimu politickemu spojenci, pak je to dukazem, ze Bejbis sva media opravdu neovlivnuje a tedy dalsi bod pro nej.

 10. embecko

  https://zpravy.idnes.cz/barnevern-deti-norsko-eva-michalkova-kauza-odebrani-deti-norska-socialni-sluzba-zdechovsky-chalankov-ib2-/zahranicni.aspx?c=A181122_101110_zahranicni_linv
  „Kauza před sedmi lety odebraných dětí Evy Michalákové norskou sociální službou by mohla dopadnout jinak. Podle advokátek Michalákové ovlivnil rozhodování psychiatr Barnevernu, kterého soud později poslal do vězení za stahování dětské pornografie. Michaláková proto bude usilovat o obnovení řízení.“
  A z prokliku:
  „Šestapadesátiletý psychiatr se proti rozsudku odvolal, u soudu však přiznal, že podobné materiály sledoval přes dvacet let.
  Během té doby jej přitom jmenovali do čtrnáctičlenné expertní komise, která hraje v Norsku klíčovou roli při posuzování, zda má být dítě vzato do pěstounské péče. Psychiatra kromě toho jako experta zaměstnávaly i různé místní instituce.“

  • vittta

   To je hodně filtrovaná zpráva.
   PL byly o něco sdílnější, tak např. to dětské porno je tam přímo popsané a věru bych ani nevěřil, že je něco takového možné, je to holt pouze pro fainšmekry z Norska.
   Jistě to sem dáváš, abys ukázal, jak děsivá je ruská propaganda, což je v odkazu PL též zmíněno, brání se tak norská strana.
   Paní Michaláková pak může- dle ruskou propagandnou ovlivněných soudů- klidně dělat učitelku v MŠ, i když její děda JASNĚ viděl ve spisu, jak ona paní Michaláková močila svému synovi do úst.
   Barnevernet pak v nespravedlivém rozsudku putinových státních soudů v Norsku nevidí žádný problém, a pod odesení 22 měsíců budou děti, které superpsychologovi byly odebrány (je to homosexuál, a nechal si obě odnosit ženami z Indie), okamžitě vráceny.
   To je počteníčko!
   A co na to naše zrůdička?
   Co vy na to, Třešni?
   Je to normálka, podobná halal porážce, kdy zvíře hyne, pevně uvázáno na řetězech a sekáno po celou dobu,kolem půl hodiny, i víc, ale zcela v bezvědomí?

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Norsky-pedofilni-psycholog-zasahl-i-do-kauzy-Evy-Michalakove-Tomas-Zdechovsky-je-ve-varu-560436

   • embecko

    „Barnevernet již řekl, že nevidí důvod, proč by mu děti po návratu z vězení nemohly být vráceny.“
    Oni asi moc dobre vedi, proc nechteji do EU. A mozna i naopak…

    • vittta

     Tohle je dobré přeložit z češtiny do češtiny, pro takové, jako je Třešeň.
     Tedy ne soudy, ale Barnevernet rozhoduje, komu děti budou odebrány, a komu ne, bez ohledu na situaci.
     V tomto případě homosexuální pedofil nemá s vrácením dětí problém, třebaže žije sám, což znamená, že nejspíše střídá- v nejlepším případě- milence, ale ani nechci předjímat, jaké.
     Též není v celistvé rodině.
     Dá se v pohodě předpokládat, že onen psycholog je členem širší, pedofilní organizace, která se dle mého týká VEŠKERÉ činnosti Barnevernetu.
     Tady Barnevernet je mezinárodní pedofilní organiozace, která teoreticky i může obchodovat s dětmi, protože rodiče nemají tušení, kde se jejich děti ocitly, takže mohou být zavržděny, či prodány do afrických bordelů, aniž by komukoliv reálně chyběly.(a někde se to dětské porno natáčet musí, s reálnými dětmi, a pokud někdo znásilní kojence, ten pravděpodobně na živu nezůstane)
     Tato skutečnost je pravděpodobně známa i samotné norské vládě, ale i vládám v EU, neb je známo, že mnozí vysocí evropští politici se na pedofilním organizovaném zločinu podílejí, není to tak dávno, co propukl skandál v Belgii ale i Británii, kde se sice napojení na vládní činitele nepotvrdilo, ale s ohledem na déku zneužívání a krytí celé sítě se to dá v pohodě předpokládat.
     Je naprosto nemožné, aby norská vláda zveřejnila cokoliv o praktikách Barnevernetu, byla to obrosvká nadnárodní ostuda, a množstvím prominentů, takže tato organizace si už dělá naprosto, co chce.
     Tento pscholog je pouze ohlodaná kost, hozená lidu, nebo byl už tak drzý, že se tím nijak netajil, takže se to nedalo ututlat, a musel mu být uložen (směšný) trest, který si ani neodsedí.

     • embecko

      Presne tak, v pripade toho psychologa je tech „udalosti“ tolik dohromady a zaroven jsou jisteny z vice stran. Tudiz to nelze brat jako nahodu, anebo vyjimecny pripad.
      A hlavne, kdyby takovi nebyli, tak to budou resit uplne jinak, nezli odkazem na nezavislost nejake organizace, at Barnevernetu, anebo soudu.
      A jak pises, okolo zneuzivani deti se v Norsku naslapuje velmi decentne proto, ze zcasti je to problem jiz zazity a tedy bezny a zcasti velmi vybusny.
      Ted v Anglii, slysels neco jineho, nezli ze tech nekolik (ze stovek az tisicu) pedofilu bude postaveno pred soud a tam budou potrestani jak pravne, tak i moralne? Treba ze by z toho byl skandal, kde by padaly policejni, soudni a politicke hlavy? No asi ne, takze jde o vybusny problem. A slysels neco o tom, ze by se rodice nejen zneuzivanych deti hromadne branili a sousedi a obcane s detmi v krizovem veku poradali demonstrace? Take zadna slava a tedy jde o problem zazity a bezny, se kterym se uz nejak naucili vychazet a odhaleni je nijak neprekvapilo a s dlouhodobym potencialnim nebezpecim se naucili zit.
      A to jde o ten mozna nejhorsi zlocin, co se vubec muze stat.

      Tak i kontinentalni Evropane, v cele s nemeckym predvojem, si zvykaji na to, ze z nich delaji dobytek. Hlavne stastne a vesele! Je to dekadence a marasmus, kdyz lide slavi toleranci a pratelstvi a pritom si musi postavit plot, za ktery by se mohli pri oslavach schovat. A to pred plotem nejsou zadni najezdnici, anebo nepratele, ale vzacna navsteva, kterou si oslavenci sami pozvali.
      https://pravyprostor.cz/berlin-vanocni-trhy-v-ocelove-ohrade-jak-pro-dobytek/
      Jak si nekdo muze pozvat do baraku navstevu, ktere se pak boji a musi se pred ni zamykalt v jedne mistnosti? A aby toho nebylo malo, jak jednani svoje, tak i navstevy dokonce brani a ospravedlnuje.

      • vittta

       Tribuni a Třešně budou nadšeni!!!
       Ještě by to ale chtělo do německého prosředí nějaký nápis.
       Třeba:
       Zákaz najíždění automobilů.
       Též by byl vhodný samostatný koutek, vyhrazený ženám, aby zajedno byly bezpečnější (náramek s upozorněním na sex samozřejmostí) a za druhé aby nepobuřovaly muslimské občany Německa.
       Nic divného bych na tom neviděl, protože islám je nedílnou, a tradiční součástí německé kultury!

  • kočka šklíba

   No o tom psychiatrovi jsem psala již v naší debatě s Třešní, té původní. Na to nikdo nereagoval, pravda je, že jsem nevěděla, že má dvě děti odnošené najatými matkami a že Barnevernet je pro jejich vrácení tomuto člověku. A je mně z toho špatně, to je ta skvělá péče o práva dětí. No asi ano podle Třešně a spol.

 11. astraustralia

  Synův stav se zhoršuje, musí být chráněn, řekla Babišová
  Matka Andreje Babiše mladšího Beatrice popřela, že by její syn byl unesen na Krym za jejími zády. Uvedl to ve čtvrtek večer na svém serveru list Tages Anzeiger. Babišová poskytla v kanceláři advokáta Alexandra de Senarclens rozhovor novinám Tribune de Geneve.
  Kauza má podle ní vliv na synův zdravotní stav, který se zhoršuje.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/490004-synuv-stav-se-zhorsuje-musi-byt-chranen-rekla-babisova.html

  PS
  Nedej Buh aby se se synem neco stalo, Sionkove pak vyinvestiguji ze ho otec nechal zlikvidovat aby se vyhnul soudu za Capi hnizdo.
  Neni vam na bliti z tech co poradaji takove hony na nepohodlne a nevhodne politiky ?

  • čtenář

   exBabšová: „Přijel jen, aby uklidnil syna. Bavili se, hráli šachy, byla to emocionální návštěva, aféra se nezmiňovala.“

   premiér Babiš:„Když jsem se s ním setkal (v sobotu, pozn. red.), tak jsem mu vysvětloval, o co tady jde. Jde jim o to vyvolat spor mezi otcem a synem. Ale on je přesvědčený, že na ten výlet do Ruska šel nedobrovolně, přitom si tam našel přítelkyni,“ řekl doslova Andrej Babiš.

   P.S.: ten jejich právník je adept na vyhazov,nepodal paní exB kompletní informace.

  • embecko

   Ten clanek je zverstvo…ale predstav si, ze to cte clovek, co to nezazil, tak to spolkne i s navijakem, hlavne kdyz je tam nejaka silena cernobila fotka.
   „hranolky představovaly vzácnost na úrovni výjezdní doložky do Jugoslávie“… to je uchylarna.
   Autor nejak zapomenul na desitky hotelu, kde se varila mezinarodni kuchyne, je to proste debil, to je cela ma kritika… :o)
   Do ciny ve Vodickove tehdy lidi chodit nechteli, protoze byli zvykli na sve knedliky a omacky a ze by tam byla treba rezervace, to si nepamatuji, ja tam byl za sociku asi 3x a vzdycky bez problemu na blind a nikdy jsem neodesel uspokojen.
   Vzpominam, ze jsem mel jit na nejakou vetsi oslavu a kdosi navrhnul prave cinu…a sborem se ozvalo mohutne: Do ciny neee! :o)
   Fritky prisly do Evropy s americkymi okupanty Nemecka a se zavedenim fritez. Anglicke fritky (fish & chips) jsou puvodne v troube pecene osminky brambor (cesky „pecene brambory“ :o)
   Kdyz si otevres socialistickou kucharku (treba Fialova & spol.), tak te udivi, jak moc prostoru je venovanu teorii potravin, jejich skladbe, obsahu zivin, tvorbe zdraveho tydenniho menu a tak dale.
   Autorovi clanku zrejme staci ke stesti kureci nugety ze separatu a fritky z prepaleneho oleje, zalite kecupem ze Spolany Neratovice a hned si prijde svetovej :o)

   • embecko

    „Smažený sýr byl podáván spíše s bramborem, protože hranolky představovaly vzácnost na úrovni výjezdní doložky do Jugoslávie.“
    Jeste k cele te vete, vypovidajici o kompetenci autora, kaziciho o socialisticke kuchyni:
    Samozrejme, ze se podaval s bramborem, protoze s bramborem je to lepsi, chutnejsi a i zdravejsi kombinace. Kdo by zral, krome Americanu, fritovane maso/ syr s fritovanymi bramborami jako prilohou? Dneska si k tomu jako dezert muzes dat i fritovanou zmrzlinu…to je tedy kulinarska uroven, to ti reknu… :o)
    Nerikam, ze smazeny rizek s fritkami neskousnu, ale musim mit specialni fritovaci naladu. Kdyz smazene, tak jedine s bramborem…coz mi pripomenulo historku se znamymi Holandany, se kterym jsem byl v jidelne na Petrinach a ti si zvoili jako kombinaci smazenou rybu se svickovou omackou a k tomu ryzi….nakonec vystrcil z okenka hlavu i kuchar, aby se podival, jaky exot si tohle muze objednat… :o)

    • embecko

     Az za se sebou uz nebudeme tahat ocas minulosti v podobe odporne socialisticke kuchyne a na ulicich zavladne multikulturni nalada, mozna se dopracujeme i k anglickym statistikam:
     https://www.telegraph.co.uk/news/2018/11/21/children-admitted-hospital-stab-wounds-86-per-cent-four-years/
     Z poslednic 4 roky stoupl pocet pobodanych deti o 86% (!)
     Policejni sefka dodava: „Takove epidemii nasili jiz nejsme schopni celit, bodne rany jsou osetrovany uz i u deviti- desitiletetych deti.“

     • vittta

      Pokrok nezastavíš, navíc, bodnutí do dítěte je bezbolestné, podobně jako halal porážka, nebo praktiky Barnevernetu, takže se můžeme jen těšit!

     • oh

      To musí být zákeřný ruský fejk, něco takového je přeci nemožné v zemi, kde platí „Offensive weapons act“ a kde potřebujete mít „dobrý důvod“ málem i k tomu, abyste u sebe měli šroubovák. :-)

    • vittta

     To máš jako já, hranolky si ale nedávám nikdy, a nepřilnul jsem s k nim ani za komunistů.
     A americké brambory dělali u nás Slováci, ještě za komunistů ovšem nikdo netušil, že jsou americké, a tak byly prostě slovenské.

   • vittta

    Ani jsem nevěděl, co bych z článku vypíchl jako zajímavost, je to sraka od A aý do Z.
    Na celkový rozbor nemám náladu, ale každý pamětník asi ví, jak je to záludně napsané někým, kdo ten režim nezažil.
    Toho autora jsem se zeptal, jestli už i „odpočinkoví“ novínáři lžou za prachy, má tam mail, ale nic mi neodepsal.

    • embecko

     Mozna ti odepise, ze jsi Putinuv agent a ze se s takovym nehodla bavit.
     Tema sociku je velmi narocne a jakakoliv zevseobecnovani jsou temer nemozna. Sociky byly v podstate dva: Porevolucni a normalizacni, ale realne spise 4: Porevolucni byl sekernicky a dale tajici za doby doba Novotneho a Dubceka, nasledoval normalizacni tuhy socik pookupacni a nakonec normlaizacni oportunni perestrojkovy.
     Myslim, ze tak to chapali ve vetsine i bezni lide:
     Vyrovnani se s minulym rezime + budovani nove spolecnosti/ republiky -> obdobi nadeje na mene prace a vice pozitku -> casy lamani pateri a mlceni -> pozivacny dekadenti mrtvolny socik sve posledni etapy.
     Zajimave je, ze tyhle 4 faze jsou tak rozdilne, ze jsou skoro neporovnatelne.

     Co se jidla tyce, tak to se, dle meho, postupne zjednodusovalo a zjednodusovalo.
     V 50.letech se varilo bud podle mestanske tradice (nebyly polotovary, takze hafo prace), anebo podle sedlackeho vzoru (jidla narocna na pripravu a technologii pripravy, napriklad buchty, zakusek, na kterem je prace jak na kostele).
     V 60.letech vystrcily tykadla polotovary a rozsiril se pocet bufetu, takze doma se prestalo tolik varit.
     V 70. letech se preslo na polotovary, kuchynske roboty atd. a kuchyne byla jakoby „trampska“, jednodussi na pripravu, napr, gulase, zakusky bez nadivek (trene buchty).
     80. leta dle meho nemaji zadnou velkou charakteristiku, ale uz se hodne zacalo posilhavat po cizine…takze hranolky, domaci cina (svej-zu-zu, kung-pao), sem tam pizza.

     V 70. letech jsem chodil do restaurace Nad rozhlasem na Vinohradech a tam stale varili dobrou mestanskou kuchyni- veprovou peceni na paprice, nadivanou drubez vcetne krocana, hovezi na zazvoru s bramborovymi noky, Figlmüllerovy spenatove knedlicky, sunkve zavitky s porkem ve smetanovo-krenove omacce atd. a k tomu krem karamel, domaci strudl a pod.

     Myslim, ze nas autor clanku, co obedva z papiroveho pytliku hambac na stojaka, by se mozna divil, jak se za sociku stravoval delny lid behem pracovniho tydne…

    • embecko

     Jinak cela tahle debata o tom, jak se dobre ji v restauracich, svedci o zvrhlosti doby.
     Kdysi jsem v jednom romanu, uz ale nevim jakem, cetl tuhle vetu:
     „Byl to chudy clovek a tak se chodil stravovat do restaurace.“
     Ano, je to tak…restaurace je nouzovka, puvodne pro chude, anebo zaneprazdnene, ve ktere nemuze byt jidlo nikdy tak dobre, jako doma. Jenze na to potrebuje mit clovek to, co nema…cas :o) Anebo samozrejme kucharku, ale ani to uz neni ono, kucharka= pulka hospody v domacnosti.
     Z nouze v otrockem plouzeni se se stala radost ubohych: namisto pokloidne pripravy jidla a jeho pohodove konzumace v kruhu rodiny se clovek potaci mezi cizimi lidmi a lame do sebe neco a ani nevi co…kebab, döner, saslik, hambac, cerstvy argentinsky steak :o) , pizzu (rajcaty osmrdlany chleba, jidlo chudaku), praseci koleno, gulas v chlebovem hrnecku, kolo naseho kociho, kureci smes pani Perchty, velky recky salat… :o)

     • Kamil Mudra

      Nojo.
      Kartičky ze šanonu s nadpisem: „Socialistická nesvoboda.“ už začínají být obehranou deskou a navíc se současná „svoboda“ začíná stále více týkat jen „výběrových jedinců“.
      Tak se holt sáhne po šanonu s nápisem: „Socialistické žrádlo.“ Až se zjistí že to už také nějak nezabírá, jaký šanon asi přijde na řadu?
      Tipnul bych si že ten s nápisem: „Socialistický sex.“ Pak se teprve opravdu pobavíme. Nejlépe asi nad tématem „Husákovy děti“. :-)

 12. vittta

  Nejlepší projev držel Kcharl Schwarzenberk.
  Že prý Babiš nabyl v ČR nejprve občanství, a pak obrovské jmění.
  To si asi v nějakém záchvatu vzpoměl na sebe…

 13. vittta

  Profesor Piťha má opět úderný projev, který dle mého přehnaně jen vypadá.
  Praktiky Barnevernetu by měly být varující.
  Kam se vlastně poděla naše zrůdička, asi jí poslední vývoj kolem odsouzeného úchyláka zaskočil, a tak to nechává vychladnout, nebo jí blbnou algoritmy, no, jen vzpomeňte, jak úplně mimo téma vložila otázku sudetských Němců, přitom každý idiot ví, že vyšší počet exekucí v pohraničí je způsoben větším počtem cigošů tamtéž!
  Mohla by nám sdělit, že Istambulská úmluva k ničemu, ale vůbec k ničemu nezavazuje, a nikoho k ničemu neopravňuje, že se to podepistuje jen tak, pro srandu králíkům, a že samozřejmě Putin to rozesírá, protože v Rusku se nikdo nechce z buzerantů a deviantů posrat, a co je nejodpornější, nazývají je tak, čím jsou- tedy prostě sexuálními devianty, a né rovnocennými lidmi.
  Takový člověk může žít a pracovat mezi normálními lidmi, ale neměl by svou deviaci nijak vytahovat na světlo, natož aby jí propagoval.
  Odporná, západní společnost, plná teploušů, pedofilů, transvestitů a jiných úchyláků to chce zavést k nám, a co je neuvěřitelné, tak za pomoci islámu.
  Což na první pohled možná vypadá nesmyslně, ale když se z té úmluvy vyjme co se hodí, klidně jí může použít i ten nejradikálnější imám k ostarkizaci jakéhokoliv jedince ze společnosti, aniž by to mohlo být přičteno islámu jako takovému.
  Takže mnoho lidí nakonec může právě u islámu hledat útočiště před řádící levičáckou deviantní militantní verbeží!
  Skrze naprosto zvrhlou morálku nakonec islám zvítězí, což Sax ostatně píše, veden zkušeností, kterou našinec nemá.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Homosexualove-budou-prohlaseni-za-nadrazenou-vladnouci-tridu-Profesor-Pitha-znovu-promluvil-560744

  • J. Hruška

   Jojo, máte pravdu. On i ten blbej Islám je životaschopnější. Ale víte, na co jsem si v těchto souvislostech vzpomněl? Na heslo, které se připisovalo Gustávu Husákovi: My jsme dobří, národ je třeba vyměnit. Rozdíl je, že tehdy to byl vtip, dneska se to realizuje.

  • Kamil Mudra

   V té Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, se vyskytují různé nelogičnosti.

   Za pozornost např. stojí (mimo jiné): Článek 66 – Expertní skupina pro potírání násilí vůči ženám a domácího násilí (dále v textu “GREVIO”).

   Docela by mne zajímalo jak má být zajištěna genderová vyváženost členů z jednoho státu, když dle čl.66,odst.4,písm.b, GREVIO nemůže mít dva členy z jediného státu.
   https://rm.coe.int/1680462471
   Leda by do skupiny byli voleni pouze bezpohlavní jedinci.

 14. J. Hruška

  Dnešní nadpis z TN.CZ
  EVROPSKÁ KOMISE
  Nová povinnost z Bruselu. Každé prase se bude muset hlásit.

  • vittta

   Nevidím to tam, zkuste nějak odkázat, pane Hruško.
   Nic méně- Overtonovo okno už bylo otevřeno nějak před 5 lety, takže se nakonec bude hlásit i každý králík.

 15. embecko

  V Calais byly demonstrace take a nekteri si s sebou najivne, spolehajice na demokraticke tradice prava na pokojnou demonstraci, vzali i deti. A vsechny sjeli slznym sprejem, vodnimi dely a obusky…

  Kdyby vcas zasahl Barnevernet, nemuselo k tomu vubec dojit.

  • blbíš

   fakt nechápu, proč se divíte, Marcon přece říkal, že hodlá zrušit pro Francouze nepřijatelný dlouhodobý „výjimečný stav“ a nastolí opět právo tradiční demokracie! Pouze realizuje, co slíbil, správný a zásadový politik!

  • tresen

   Co byste poradil finským úřadům?
   Jak by měly rodinám těch dívek zabránit, aby je poslaly na ten zákrok?
   Vaše řešení mě fakt zajímá. Beze srandy.

   • Kamil Mudra

    Je třeba jít přímo ke kořeni problému a tím je v tomto případě zájem o takto „upravené“ nevěsty ze strany mužů. Vydal bych tedy zákon, dle kterého by takto obřezanou ženu mohl pojmout za choť pouze muž s odstraněným penisem a jeho dodržení důsledně kontroloval. :-)

  • embecko

   Se divim, ze je jeste ta smesna hra na „Predstirejte, ze ve Finsku plati finske zakony!“ bavi…
   To Anglani, to jsou jini pasaci…ti rovnou reknou, ze jakmile by se mohly objevit obavy z rohorceni nejake nabozenske skupiny, tak zakon neplati!
   A tak to ma byt! Lidske rozhorceni by vzdy melo stat nad zakonem…anebo tu snad mame lidi pro zakony a nikoliv zakony pri lidi?

   • tresen

    Jak se v tomhle případě projevuje tvá teorie, že ve Finsku neplatí finské zákony?
    Není to náhodou poněkud převrácená obdoba polské reality, kdy Polky odjíždějí do ciziny na potratové kliniky, protože jim to polské zákony doma neumožňují?
    Polští katoličtí konzervativci pokud vím taky nenašli na potratovou turistiku účinný recept a přitom nikdo nepochybuje o platnosti jejich zákonů.
    Na rozdíl od Kamila M. nemám chuť na tohle téma vymýšlet vtipy, protože těm finským děvčatům přeju, aby jejich rodiny dostaly rozum a tu hroznou praxi nepodporovaly.

    • vittta

     Hele, zrůdičko, starejte se o Barnevernet, máte tady pádné, velice pádné hoaxy!
     Deviantní psycholog, člen sekty, pod odsezení trestu (22 měsíců) normální návrat dětí, dětské porno -ale tvrdé, znásilňování kojenců- oficální verze (od Putina?)….
     Místo abyste reagovala, už zase uvádíte na pravou míru nějaké finské dívčí obřízky.
     Ale je to snadné.
     Každá dívka, která má provedenou obřízku na 1. gynekologické prohlídce, vystavuje tvrdému trestnímu stíhání její rodiče, za těžké ublížení na zdraví na základě Istambulské úmluvy, kterou zaostalé a primitivní země, jako je Finsko, nutně potřebují!
     Ženská obřízka je totiž až do smrti vidět.

     • vittta

      Gynekologická prohlídka musí být pro VŠECHNY finské dívky povinná nejpozději do 14 let věku, a lékař je POVINEN obřízku ohlásit jako trestný čin, jinak se vystavuje tvrdému trestnímu stíhání za napomáhání trestnému činu, a bude mu odebrána lékařská licence!
      Je to velice snadné, když se chce, a pokud dívky obřezány nebudou, pro nikoho sebetvrdší zákon neznamená nejmenší problém.

      • tresen

       To je postup, který by to mohl řešit. Doporučíte to i českým zákonodárcům? Samozřejmě především jako prevenci.
       Autoři Istanbulské úmluvy by vám měli poslat medaili.

       • vittta

        Jsme kulturní národ, u nás ženské obřízky nepraktikujeme, na rozdíl od zaostalých národů severu a západu Evropy!
        Není třeba prevence tohoto rázu, chce to ale prevenci etnickou, tedy nebrat migranty, kteří mají kulturní úroveň dozorců v koncentráku!

      • embecko

       „pro VŠECHNY finské dívky povinná“
       A zacit podezrivat vsechny finske rodice z mozneho prekroceni zakona o tyrani sverene osoby, nezavani to trosku nacismem?
       Chtit potirat kulturni zvyky minorioty skrze zakon a k tomu to jeste prebit principem kolektivni viny…nevim, nevim…to bys asi u obhajcu multikulti narazil.
       Zajimave je pozorovat, jak rozklad nasi spolecnosti uz pokrocil…dneska uz je za vrchol snahy povazovano nikoliv reseni, ale to, ze se o tom vubec pise. Tady jdou totiz novinari uz s kuzi na trh…pokud muze byt z rasismu obvinen zamestanec tunelbananu, upozornujici cestujici na kapsarske bandy, pak zverejneni obav, ze ve Finsku by mohli nekoho obrezat, je uz ale uplne za hranou.
       https://polisen.se/aktuellt/nyheter/2018/november/flera-personran-av-jackor–stoldmark-dina-klader/
       Svedska policie vyzyva obcany, aby si koupili syntetickou DNA ve spreji a oznacili si s ni vsechny sve veci (saty, kola, kabelky atd.). Jde o prevenci proti kradezi- pozdeji jde totiz porovnat syntetickou DNA ve spreji majitele a na ukradenem predmetu (pokud ho tedy najdete).
       Podle meho je ale i takhle vyzva vysoce nekorektni, jako ta v tunelbananu a, dle meho, by mel policejni reditel odstoupit.

       • vittta

        Chtěla řešení, a tohle JE řešení.
        Jediné.
        Třešním by se to samozřejmě nelíbilo, ale dávat dýchat řidičům do balonku je také kolektivní vina, svým způsobem.
        V tomto duchu bych zahájil kampaň, a ještě u toho vydatně řečnil o nebezpečí rakoviny děložního hrdla, nebo tak něco.
        Však ony by ty zaostalé finské opice sami a rádi tohle podstoupily, samozřejmě vyjma muslimských dívek, které by to podstupovat nemusely, kvůli rasismu a xenofobii a svobodě vyznání.
        Možná by jim to pak došlo, a z Finů by se opět stal vyspělý evropský národ, jako jsme třeba my!

        • embecko

         Ale no samozrejme, ze JE to reseni…ale jak narazim vyse, tahle situace uz nastala a finsky stat nekona.
         Navic to maji spocitane na desitky, takze presne musi vedet o koho jde. Pokud vznikne podezreni ze zanedbani povinne pece/ tyrani sverene osoby pak stat musi zasahnout…ale on nezasahuje, i kdyz je mu jasne, ze se to deje a dokonce to ma pod kontrolou.
         Mozna prisel cas na rozdavani naramku s napisy? Anebo, nedejboze demonstraci s mottem „Nedame se!, anebo dokonce „Nebojime se!“? Nebylo by to uz moc, nemohl by nekdo demonstranty obvinit?

         • embecko

          V pripade demonstrace bych do toho sel naprosto brutalne a bezohledne a nechal natisknout transparenty „Nesouhlasime!“.
          To uz by s muslimskou komunitou pohnulo!

         • vittta

          Já jsem si všiml, že severské země tyto problémy řeší třeba Barnevernety.
          V podstatě tímto způsobem lze docílit toho, že stát si umyje ruce, a nějaká soukromá organizace se postará.
          Moc jim to nefunguje, ale můžeme tento tlak očekávat i jinde a v jiných záležitostech.
          U nás dobře známe třeba inkluzi, která byla hozena na bedra neziskovkářům, se kterými si dovolil vyrazit dveře jen ředitel ZŠ v Náchodě, co já vím.
          Bejt někde ředitel jám, tak si pozvu ty největší grálíky z 8-9 třídy, aby jim ještě propíchali gumy- a to ani moc nepřeháním.
          Ovšem pokrokový ředitel gymnázia, co dal hodit prezidentovy obrazy do kompostu získal 95 klacků odměny.
          Signál je jasný.
          Loajální budou odměněni, neloajální ostarkizováni, při čemž kuriozní je, že loajalita či neloajalita není k demokraticky zvolené vládě, ale k bandě kolaboranstkých kurev, majících dohromady podporu max.15% voličů!

          • embecko

           „V podstatě tímto způsobem lze docílit toho, že stát si umyje ruce, a nějaká soukromá organizace se postará.“
           Tak to samozrejme je…oni ziji uz 70 let v protikomunisticke panice a nechteji veci verejne sverovat statu, tak to deleguji na privat.
           Podobne je to v Americe, nedavno jsem sem daval takovou uvahu o tom, ze pri debatach s beznym volicem jich vetsina vyznava urcite socialni hodnoty (plosne zdravotni pojisteni, socialni sit atd.), ale ve volbach strany, ktere tohle nabizi, nevoli. Protoze maji strach ze socialismu. Ale 50 milionu lidi na potravinovych listcich jim nevadi.
           Na Severu je to podobne (severske zeme jsou jednim ze zdrojovych pramenu imigrace do USA). Tam maji sice paniku z komunistu, kteri chteli brat deti od rodin a masivne prerozdelovali, ale Barnevernet a zdaneni 50% jim nevadi, to je totiz jina situace.
           Tohle se velmi tezko hodnoti, protoze jejich premysleni neni standardni. Severske staty sice i nadale stale jako PR pouzivaji „bezpecnost a pravni stat“, ale ze jim vybuchuji na ulici granaty, zachranari navlekli povinne neprustrelne vesty, MZ nedoporucuje se zdrzovat v nekterych ctvrtich a policajti dokazi zatknout pachatele jen kdyz jsou kryti specialni jednotkou…to jakoby nevidi.
           Tahle selektivni slepota jim neumoznuje videt, v cem ziji a stale jedou v tradicnich kolejich, kdy stacilo jen neco napsat, anebo vyjit s cedulkou a ono se to srovnalo samo.
           V protestantskych zemich byl klid a poradek proto, ze se lide/ clenove stejne obce, hlidali sami navzajem. Oni tam meli i neco jako verejnou zpoved, kdy jeden kazdy predstoupil pred shromazdene spoluobcany (cirkev donedavna povinna) a priznal, co kde za tyden spatneho provedl. To je uplne v poradku, at si svoji spolecnost ridi po svem…ovsem to funguje jen do okamziku, nez jim do toho nekdo hodi vidle. Tedy kdyz prijde clovek, ktery jejich vnitrni zakony necti a nedodrzuje a je mu u prdele, jestli se na nej bude nekdo spatne koukat, nepozvou ho na obecni oslavu, anebo ho dokonce prestanou zdravit. Ze k nemu nebudou chodit do kramu je mu take putna, protoze stejne neprodava jim, ale vlastnim lidem, stejnym jako on.
           Proto na tom ostrove vymiskovali toho misionare, jak jsi sem daval dokaz. Tohle se totiz lehce rozjede a padnou s tim mechanismy, ktere drzely obec/ spolecenstvi staleti pohromade. A jak je videt, trend je stale sestupny, at uz jde o Anglii, Norsko, anebo Finsko…maji podezreni-odhali-najdou pachatele a na vic uz nemaji. Vzdyt i vetsinu atentatniku, co posledni dobou zabili v Evrope stovky lidi, meli predsi pod kontrolou…vsechny mjesice az roky monitorovali, vedeli o nich, ale chybely jim pravni nastroje k tomu, aby s tim neco udelali.
           A pak to musis jako obcan vydrzet: I jako dobytek v ohrade vanocniho trhu neses riziko, ze te zabiji (staci 5 beznych delobuchu a panika tech par desitek mrtvych, co nemeli kam utect, tak se uslapali, zaridi sama). Musis to vydrzet a navic ti zcela drze rikaji do oci, ze pro tvoji bezpecnost nemuzou nic udelat, protoze k tomu chybi pravni nastroje.

  • vittta

   Udávají, jsou aktivní, občansky angažovaní.
   To je cílem i u nás, aby udávali běžní občané.
   Dokonce jsem četl, že práskači budou mít speciální status, a budou chráněni speciální fízlovskou skupinou.
   Samozřejmě, je to úúúplně něco jiného, než za komunistů, tohle je pozitivní oznamování, nikoli sprosté udavačství.
   A co na to Třešeň, a její švédští kamarádi?
   Je vůbec možné, aby se ve švédském metru kradlo?
   A nejsou to migranti z východu?
   Třeba Rumuni, že jo, jako třeba v Británii obchodují s otroky Češi, takoví ti malinko tmavší teda, to jo…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s