Litva zavedla sankce proti Rusku kvůli incidentu v Kerčském průlivu. Na koho dopadnou?

Článek z https://politikus.ru/events/114527-litva-vvela-sankcii-protiv-rossii.html

Litva se rozhodla zavést sankce proti Rusku kvůli incidentu v Kerčském průlivu a stát se tak prvním členským státem NATO, který takové opatření uplatňuje. Pravděpodobně se také stane jedinou takovou zemí – ostatní, jak se zdá, se stále ještě s logikou kamarádí.

Ano, někteří politici z USA a zemí EU vypouštějí agresivní výroky vůči Rusku a nazývají zadržení ukrajinských námořníků „nezákonným aktem“. To však zdaleka není oficiální postoj těchto zemí. Oficiálně reagují všechny poměrně zdrženlivě a je k tomu dobrý důvod – všichni dobře chápou, že pokud by zavedly aktivní opatření, může se věc stát precedentem. Pak bude možné úplně zapomenout na Konvenci OSN o mořském právu a klidně začít s proplouváním válečných lodí v cizích teritoriálních vodách.

Jak trefně podotkl ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov, zvláště americká pohraniční stráž má ihned nařízeno střílet ostrými, pokud by hranice porušilo Mexiko. Rusko se na druhé straně po celý den pokoušelo přinutit ukrajinské námořníky, aby opustili ruské vody, než proti nim zahájilo aktivní kroky.

Je prostě nemyslitelné, aby válečné lodě porušovaly hranice cizího státu, aniž by žádaly o právo na průchod, pak začaly navádět zbraně ve směru pohraniční stráže, a když obdrží odpovídající reakci na svou akci, obvinily z provokace pohraniční stráž! Rád bych viděl v takovém případě reakci vojáků USA.

Pokud se Litvy týká – jde o pouhou frašku. Standardní akce země, která pro svou touhu ukázat světu, že je konečně „nezávislá na Rusku“ a dokázat, že se drží „západních ideálů“, se uchýlí k extrémně nepřiměřeným činům. Jaká škoda může vzejít Rusku z litevských sankcí? Absolutně žádná. Ovšem zde prezidentka Pobaltské republiky Dalia Grybauskaitė celému světu ukázala, že kdokoliv může vplout do jejich teritoriálních vod, a ona nebude přijímat žádná odvetná opatření – je pro „svobodnou plavbu“!


 1. grasyk

  Nedá mi, abych neuvedl některé komentáře pod původním článkem.
  Např:
  Z nějakého důvodu Litevci, Estonci a Lotyši zapomněli, že je koupil Petr I. se všemi pozemky, nemovitostmi a dokonce i domácími zvířaty od švédské královny Ulriky Eleonory. A nejenže koupil, ale také jim dal svobodu. Ale oni, jak je vidět, stále touží po chomoutu „severních pánů“. Tato transakce byla uzavřena 10. září 1721. Za území Ingrie, části Karelie, Estonska a Litvy, zaplatil Petr Alexejevič 2 miliony rublů. Při současném kurzu, bez nahromaděného úroku, to je asi 350 miliard dolarů. Myslím, že Petr těžce přeplatil…

 2. grasyk

  Jsou tam i „těžší kalibry“, ale ty jsem si rozmyslel uvádět, ať si to kdo chce, přečte sám. Nic snazšího, než si to (v případě neznalosti azbuky) nechat strejdou Gúglem přeložit. Jsem docela zvědav, kdy strejda ruštinu překládat odmítne… :-)

 3. J. Hruška

  Na druhé straně – uprostřed těch neveselých zpráv se objevila nějaká sranda. Opravdu komici světové úrovně.

  • grasyk

   Smutné na té srandě je, že to vše je součást informační války. Ta se vedla velmi úspěšně ze strany Západu proti SSSR. Kolik lidí se dnes v ČR bije do hlavy, že „cinkali klíči“. Nicméně tehdy byla tato informační válka úspěšná. Málokdo z nás by se stavěl za tehdejší „linii strany“. Zvláště když si komunističtí papaláši lítali do Paříže nakupovat…
   Dnes je situace diametrálně jiná. Ukázalo se, že ústupek ze strany SSSR Západu nestačil. Nestačilo jim, že bez výstřelu obsadili všechen postsovětský prostor. S jídlem roste chuť.
   Bohužel pro ně každý soudný člověk dnes vidí, že jejich napadání Ruska je zlovůle a riskují životy celého obyvatelstva pro své ekonomické zájmy. Ne naše zájmy. My – běžní lidé jsme nejen nezbohatli, ale na nové poměry ve většině případů silně doplácíme. Pochopil to třeba Babiš, a proto svou politiku staví na tom, že si trochu více nakloní obyvatelstvo. Na rozdíl od šíbrů z ODS a ČSSD nekrade.

 4. Orinoko

  Byla doba, kdy jsem těžce horoval pro ženské v politice, ale to už dávno neni pravda. Ženská vstoupivsi do politiky se začne domnivat, že ji narostly koule, pricemz ji ovšem zůstanou měsíčky i dávno pote.
  Politicky vysledek?
  KataSTROFAlni působení v politice. LItva… Sama mimochodem rodu ženského je úplným vyCASTROvanim selského rozumu.
  To není nic proti Castrovi. Ten právě dokázal z Kuby, původního slouhy Ameriky, udělat narod, který dneska zná respekt. Respekt druhych.
  Neumím si predsTAVIT , že by něco takového zvládlo carkovene a.
  A to mám ženské rad.

  • grasyk

   Pod článkem někdo tvrdí, že paní je bývalá agentka KGB. No – u nás taky máme jednoho takového – jak bych ho definoval – no, prostě štětinatého, co teď napadá kdekoho a kdeco, ve spojitosti s Ruskem.

   • Alva

    Na takových tvrzeních o KGB (u nás v STB) je zajímavý fakt, že když připomenu prezidenta Bushe st. – který svou kariéru začal v CIA – rozhostí se hluboké ticho. Když se před tím sloňovalo KGB a STB ve všech pádech, každý měl zaručené informace a ani jedinou pochybnost.
    Prostě když dva dělají totéž, není to totéž. Na USA jim nesahejme!

   • pacifista

    Štětinatý je již starý harcovník a ví co se sluší a patří. Tak se o to víc snaží aby dokázal, že je na pravou víru obrácený hříšník, svůj groš že si zaslouží a že to jak kopal za komunisty byl jeho mladický omyl.

  • pacifista

   Ženská není katastrofa jen v politice, ale na jakékoli vedoucí funkci. Nepopírám, že výjimky potvrzují pravidlo. Za mé celoživotní profesní kariéry mi šéfovali tři muži a též tři ženy. Hádejte co bylo? Se šéfy naprostá pohoda. V případě ženské katastrofa. Závistivé nepřející a hašteřivé osoby. Daleko ješitnější než chlapi a navíc panovačné. Taková je má zkušenost.

   • Godot

    Hm… a já mám zkušenost skoro opačnou. Ne úplně, protože až na dvě výjimky jsem měl i dobré šéfy. Jeví se mi tedy, že na pohlaví zase až tak moc nezáleží, významný je spíše obor v němž ženy/muži šéfují.
    Těžko si představit ženu – šéfku v hutích nebo kovárnách, i v turbínce by to bylo podivné. V redakci v novinách – proč ne?

    • pacifista

     Je pravda, že v takových oborech, které uvádíte, ženy na vedoucích pozicích budou těžko. Jinak je jich ale všude hojně. Napadá mě mnoho oborů. Třeba kultura, školství, zdravotnictví, obchod, administrativa ve všech možných fabrikách, úřadech a já nevím co ještě, ale je toho hodně jenom se mi nechce to vše zde vypisovat. Žena nedokáže být tak nad věcí jako muž a někdy místo toho aby nad hloupostí mávla rukou, začne ji řešit. Chlapi se mezi sebou pohádají a za chvíli jdou spolu na pivo. Ne tak ženy. Ty se urazí a jsou pak mstivé, jen tak neodpouští. Mají zkrátka jiné vlastnosti než muži. Je to dáno jejich uzpůsobením pro život vůbec. Vyskytla se i jedna žena v mém okolí, která byla fantastickou šéfkou. Šéfovala s nadhledem, hloupostmi se nezabývala. Bohužel ale nebyla mojí šéfkou. Byla to právě ta výjimka, která se kolem mne mihla jen jednou.

 5. Alva

  Trochu bych polemizovata s větou:
  „Pak bude možné úplně zapomenout na Konvenci OSN o mořském právu a klidně začít s proplouváním válečných lodí v cizích teritoriálních vodáhc“..

  Za prvé celá OSN je pod vlivem USA. Za druhé na mořské právo mohou zapomenout všechny přímořské státy s výjimkou USA.
  Na papíře to všechno může platit, skutečnost bývá jiná.

 6. oh

  Mezinárodní právo: Hodnota, na jejíž využití má právo jen taková země, která disponuje dostatečně velkým arzenálem zbraní na to, aby si je pro sebe vymohla nebo se ubránila před aplikací dobrých úmyslů jiných zemí.
  (Altpress.cz – Malý aforistický slovníček pojmů)

 7. Alva

  Podle Zemana dnes v Evropské unii není žádný silný vůdce. „Rusko nepochybně má silného vůdce. Čína má silného vůdce, Amerika má silného vůdce. Najděte mi, prosím, silného vůdce na úrovni Evropské unie. Dívám se nalevo, dívám se napravo, dívám se dopředu, dozadu – silného vůdce prostě nevidím,” řekl prezident.
  Poukázal přitom na to, že odchází německá kancléřka Angela Merkelová a že pozice francouzského prezidenta Emmanuela Macrona už není kvůli nynějším protivládním demonstracím v zemi tak silná, jak se zdálo před půl rokem.
  Pokud jde o napjaté vztahy Ruska se Severoatlantickou aliancí, Zeman nevěří v možnost vojenského konfliktu mezi NATO a Ruskem. „Nevěřím, že může dojít k vojenskému útoku na pobaltské státy. Byla by to politická, a dokonce i vojenská sebevražda,” řekl český prezident.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/491516-zeman-v-ruske-televizi-eu-nema-vudce-a-protiruske-sankce-jsou-zbytecne.html

  • grasyk

   To je vcelku jasné. Co by asi tak Rusko získalo obsazením Pobaltí? Jen problémy. Putin doposud vždy jednal na základě mezinárodního práva. A to dokonce i případě sporného Krymu.Taky v Sýrii. Obsazením nevýznamné Litvy, Lotyšska a Estonska by to porušil. Ze strany NATO to dobře vědí, cíleně vytváří v rámci šíření dezinformací, že takové nebezpečí existuje. Dospěl jsem k názoru, že všechno, co se děje je pouhá kamufláž a hra na nervy. Obviňují Rusko ze všech možných i nemožných příčin a cíleně vytvářejí provokace, aby mohli dále a dále vyskakovat. Nejspíš doufají, že se jim podaří totéž, co se Sovětským svazem. Rozložit ruskou společnost a vyvolat vnitřní nespokojenost. Proto nesmyslná obvinění typu Skripal, Litviněnko aj. Highly-likely je možné vyhlásit cokoliv a bez jakékoliv skutečné podstaty. Dřív by se za to státníci styděli. Thereza May problém se studem zjevně nemá.
   Taky vyhlašované „sankce“, které ve skutečnosti nemají ani nejmenší naději na úspěch. Nepoložily ani Kubu, natožpak Rusko. Sankce mají i druhý konec hole – a to profit Němců, popř. USA. Když si zajdete koupit něco do malých ruských obchodů v ČR, z obálky zboží lehce zjistíte, že ruské zboží tady distribuuje německá firma. Takže jak je to se sankcemi? Pro koho platí? Cherchez nikoliv la femme, ale cherchez la PRACHY!
   Akorát dříve, když vedli propagandu vůči socialistickým občanům, měli taky v ruce nějaké trumfy – především lákavé spotřební zboží. Dnes mají co? Ve všech postsocialistických státech figurky ve vládách a duše spřízněné rozkradly co mohly. Ve všech státech „utahují šrouby“. Pitomá buzerace řidičů, na kde co vymysleli povinné revize, neustálé vydírání v cenách vody a energií … a mohl bych pokračovat dost dlouho. A ještě si myslí, že se jim podaří získat veřejné mínění na svou stranu? Bláhové! Doufají, že ty své bludy a fejky nalejí do mladých. Jenže i ti mladí časem pochopí – tak jako v socialismu – že to, co je ve školách soudružky učitelky učí, je od reality daleko.

   • astraustralia

    A ještě si myslí, že se jim podaří získat veřejné mínění na svou stranu? Bláhové! Doufají, že ty své bludy a fejky nalejí do mladých. Jenže i ti mladí časem pochopí – tak jako v socialismu – že to, co je ve školách soudružky učitelky učí, je od reality daleko.
    Presny postreh
    Drive soudruzi dnes neomarxiste a stale stejna vada, vykladaji bludy a mysli ze rikaji pravdu.
    Samozrejme ze jen tu jejich PRAVDU! Drive soudruzska, dnes ta spravne korektni :-)

   • Ondřej

    co myslíte, je normální a běžné aby dva identifikovaní agenti GRU jezdili v březnu na dovolenou do Salisbury, kde je zavražděn ten den zběhlý agent KGB? Anebo jsou jen „běžné“ dovolené ruských vojáků na Donbase? Já jen že také jezdím na dovolené, ale naprosto si vybírám jiná místa než ruští vojáci a špioni:-)

     • Ondřej

      Ale Kamile, opravdu nevím jak souvisí moje dovolené s tím kam jezdí ruští špioni. Jen tvrdím, že Stonehenge nikdo z nich neviděl, protože je daleko více zaujalo něco jiného. Takže já a Stonehenge na rozdíl od nich viděl, kteří před ním dali přednost v Salisbury čtvrti Bemerton (kde má domek pan Skripal), protože mi tam nepřijde nic zajímavého…Každý máme, pravda, svůj vkus.

      • vittta

       No vidíte.
       Agenti Kremlu se ale zajímají úplně o všechno, hlavně třeba fotografují nádraží a náměstí a ptají se, kolik mužstva má rota a prapor a brigáda- a oni nějak šli z nádraží, ne?
       Také se dost zajímají o starožitnosti, hlavně o kliky starých domů, které konzervují speciálním olejem, omylem mnohdy nazývaným chemickou běhavou látkou.
       Ta ma- na rozdíl od chemické bojové látky- tu vlastnost, že po ní může konzument, který jí olízne, když přijde z hospody nadrbaný, a upadne přede dveřmi, páč má radost, že vidí svojí dceru, dostat pořádnu sračku!

    • vittta

     To jsem z toho dost jelen, Otiku.
     Já měl dojem, že ten zabražděný agent KGB byl skvělými britskými lékaři zachráněn, a u atentátu světového kalibru přišel o život jen kocour a papoušek, a to smrtí hlady.
     Leda by byl právě ten papoušek oním agentem, a kocour jeho ochrankou, což- s ohledem na Putinovu prohnanost- není rozhodně vyloučeno!

   • Blanche

    Když RUSKO , ten „klub outsiderů“ dostává za uši za neexistující fauly, tak mu automaticky nezbývá nic jiného, než naopak až absurdně dodržovat pravidla a modlit se, aby se některý člověk z jejich týmu „nezbláznil“ (nebo nebyl vlastizrádce) a neudělal něco, za co by je „vyhodili z ligy“. V Putinově zájmu prostě není, aby sestřeloval civilní letadla, používal zakázané zbraně a ovlivňoval kde co, protože není v postavení toho, aby mu to mohlo projít. Díky USA bylo zabito přes milión Iráčanů, kteří by za Saddáma normálně dál žili, v Izraeli střílí do civilů (za poslední tři měsíce jich 200 neozbrojených zabili), Saudská Arábie vyvražďuje Jemen, a to i pomocí cíleného hladomoru, ve Francii a Španělsku řežou demonstranty jako v nejbrutálnějších diktaturách, Německo cíleně a protiprávně zamořilo celou Evropu nelegálními migranty, čímž gargantuovsky zvýšilo na starém kontinentě kriminalitu a snížilo bezpečnost. A do toho ještě Západ podporuje džihádistické teroristy na Blízkém východě. Ale mediální kampaň je vedena proti Ruské federaci, protože prý existují servery pomocí, kterých cosi ovlivňovali a protože zajali námořníky banderovské (fašistické) Ukrajiny, kteří byli prokazatelně pod velením agentů jejich tajné služby, kteří byli taktéž zajati. A pakt NATO naopak označuje je, za největší hrozbu bezpečnosti na této planetě. Směšné? Nikoliv. Realita.

    Rusové nejsou „svatoušci“, pouze musí na jednu stranu hrát striktně dle pravidel a nebo na straně druhé „faulovat“ natolik chytře, aby to „rozhodčí“ hned neviděl (viz. „zelení mužíčci“ na Krymu). A co vůbec ten Krym?

    Pokud se nejsou schopny v takovéto věci domluvit dva státy, tak zde máme mezinárodní soudy, které je rozsoudí. Probíhá ohledně Krymu nějaký soudní spor? Nikoliv. A proč? Protože díky Ukrajinské ústavě, kde není Krym přesně specifikován jako její součást, by to RF vyhrála a to bez jakýchkoliv diskuzí, jak to tuším loni, potvrdila právní komise EU, která to měla celé právnicky prošetřit. A referendum o připojení k RF „pod hlavní kulometů“, jak to prezentoval Západ? Zapomeňme na výsledek referenda a zapomeňme i na výkřiky pana Andreje Illariona, bývalého poradce vlády RF, který tvrdil, že pro odtržení od Ukrajiny bylo jen 34% obyvatel Krymu. Proč zapomenout? Protože jedno i druhé může být propagandou, protože volby byly pod kontrolou RF a pan „poradce“ se svým prohlášením přišel až poté, co emigroval do USA, kam jako správná loutka US státních elit patřil a kam si jako příkladný vlastizrádce jel vyzvednout svých 30 stříbrných. Co by nás tedy mělo zajímat? Že průzkum veřejného mínění německé GfK a univerzit z Colorada a Virginie přinesl víceméně stejné výsledky – 82% (německý průzkum) a 84% (americký průzkum) pro odtržení od Ukrajiny. A to asi nikdo neokecá .

     • tresen

      Zvlášť se jí povedla věta:
      Německo cíleně a protiprávně zamořilo celou Evropu nelegálními migranty, čímž gargantuovsky zvýšilo na starém kontinentě kriminalitu…
      Působivý literární projev. Chválím. Nicméně by mě zajímalo, jestli Blanche dokáže ten gargantuovský nárůst vyjádřit nějakým číslem.

      • vittta

       Myslíte statistiky?
       Ty jsou ale super, vlastně se kolikrát kriminalita i snížila.
       Jo, čísla…
       Teď ve Francii jsou 3 mrtví a asi 8 vážně raněných, no ale to je detail, za který nemůže Německo, ale nějaký osamělý vlk, kriminálník.
       V Německu jsou ploty kolem trhů, ozbrojení policisté, ale stejně se jim moc nedaří se znásilněním a těmito vpravdě banálním trestným činům moc zabránit.
       Ale kolik bylo souzeno a odsouzeno migrantů, třeba za ten Kolín?
       Asi šest.
       Kdo ví, jak to bylo….i bílí znásilňují.
       Víte, kolik je mrtvých na silnicích?
       Daleko víc, tak co….

    • astraustralia

     Kdy uz konecne nekteri politici Zapadu prestanou hrotit mezinarodni situaci ?
     Neprestanou nebot jen oni vi ze Rusko je nejvetsi nebezpeci a nejhorsi nepritel!
     Pak jeste trochu Cina, take i Sever.Korea, Iran a nekolik prezivajicich diktatoru co to nemysli s demokraci dobre a chteji i nadale vladnout nedemokraticky. Ty bychom meli preventivne poucit jako byl poucen Irak !
     Presne to napsala Blanche
     Díky USA bylo zabito přes milión Iráčanů, (1,5) kteří by za Saddáma normálně dál žili, v Izraeli střílí do civilů (za poslední tři měsíce jich 200 neozbrojených zabili), Saudská Arábie vyvražďuje Jemen, a to i pomocí cíleného hladomoru, ve Francii a Španělsku řežou demonstranty jako v nejbrutálnějších diktaturách, Německo cíleně a protiprávně zamořilo celou Evropu nelegálními migranty, čímž gargantuovsky zvýšilo na starém kontinentě kriminalitu a snížilo bezpečnost.
     A do toho ještě Západ podporuje džihádistické teroristy na Blízkém východě. Ale mediální kampaň je vedena proti Ruské federaci !

     A stale dokola kolem Krymu. Kdyz v r.1954 za vlady Chruscova byl Krym pridelen k Ukrajinske republice (SSR) bylo to svetem komentovano jako vnitrni zalezitost Ruska (Sovetskeho svazu) coby vnitrostani posun mezi svazovymi republikami.
     Kdyz si vetsina obyvatel Krymu zvolila cestu pripojeni zpet k Rusku ejhle je to mezinarodni problem nejvyssi urovne.
     Ze si stejne vetsinove Albanske obyvatelstvo v Kosovu zvolilo samostatnost , to je v poradku, ale pozor pro Krym to neplati neb je za tim Imperialni Rusko a zlocinec Putin !
     Mimochodem ctenari
     Čechoslováci se v roce 1918 také neptali Vídně a vyhlásili svůj samostatný stát.!
     Take mezinarodne pravne nekorektne ?
     Je jen jedna dulezita otazka a problem,
     jak poslat politiky kteri svet rozestvavaji uz konecne do p.dele !

    • Alva

     No jo Blanche, vy ale neberete v úvahu rozdíl mezi zabíjením z „výlučně z humanitárních důvodů“ a zabíjením ostatním, nedovoleným, východním a řekněme si otevřeně hlavně ruským. :-)))))))

     Ale vážně. Na Nové republice je výborná analýza Martina Kollera. Mimo incidentu v kerčském průlivu a jiného tam dost podrobně rozebírá situaci Krymu, kterou končí slovy: „Sevastopol se stal součástí Ukrajiny až podle ukrajinské ústavy z roku 1996. Můžeme tedy mluvit spíš o nezákonné ukrajinské okupaci Krymu od roku 1954“
     Rozhodně stojí za přečtení..
     Bohužel .odkaz nejde vložit, v případě něčího zájmu bude nutné si článek najít „ručně“ Název: „Porošenkova armada jde ke dnu“.

     • tresen

      Co dnes všechno na toho chudáka Chruščova a jeho politbyro nehážou! Už i nezákonnou ukrajinskou okupaci Krymu…

      • tresen

       A když už jsme u provinilců, kteří jsou trestáni slovem i skutkem, mám jednu prosbičku na Janiku:
       Neodkroutil už si ten chudák plaz s vyvalenou rudou oční bulvou dost a dost? Nechcete být konečně milosrdná, tzn. bleskově ho podříznout a nechat si z něj udělat kabelku?

 8. Ondřej

  koukněte se na Putinovu TV RT.com, tam byly v přímém přenosu a vyznávali se ze své lásky k anglikánské novogotické sakrální architektuře, kterou ale díky sněžení a zimě ani nenavštívili, ale náhodou zabloudili k domku Skripala, který je ovšem z hlediska architektury absolutně bezcennný….

  • grasyk

   Jo, pošlete mi nějaký odkaz, nejlépe i se stopáží, na kterém místě říkají, že jsou Putinovi agenti a jeli do Anglie „zametat stopy po novičoku“. Bude to velmi důvěryhodné.
   Kromě toho obdivuji, jak jste si ze všech témat, která jsem nadhodil, vybral právě toto.
   Na jiná témata „Evropské hodnoty“ zatím nemají zpracovanou odpověď?

 9. embecko

  Zde mne zaujalo, ze text Globalniho paktu (dnes schvaleneho) nabizi cesky verejnopravni rozhlas jen v anglictine…v cestine je dostupna pouze jeho interpretace :o)
  To mi trochu pripomenulo Chartu 77- nikdo ji neznal, ale vsichni odsuzovali.
  V Euparlamentu se preklada kazda prkotina, ale na preklad 34 (!) stranek textu, ktery pry muze zasadne ovlivnit budoucnost republiky, se nenajdou kapacity?

   • vittta

    Kunda sem, kunda tam, pan prezident jim to přeloží.
    Stejně tam nic jiného než kundoviny není.
    Ale jinak je to tady u nás obecně s češtinou na štíru.
    Už dobrá poloviční část kosmetiky není psána česky.
    V supermarketech, né u nějakých Vietnamců.
    Česky to tam sice je, ale písmenka mají velikost molekuly.
    Tak třeba si veřejnoprávní rozhlas myslí, že text není stejně určen nějakým debilním dělníkům s slaboduchým důchodcům (volících stejně Zemana) a vzdělaní a mladí si to přečtou i anglicky.

    • Godot

     Vittto, podle mých zkušeností na to mladí celkem spíše serou a než aby to četli, raději jdou někam pařit. Což docela chápu, v jejich věku jsem také nečetl kdejakou oficiální blbost. Dnes mladým stačí (pokud se tomu vůbec věnují) to, co najdou zestručněné někde na internetu. Tak maximálně do deseti řádek, víc neučtou. A nejlíp jako videoklip do minuty. To berte s vědomím, že je mám rád, ale oči zavřené nemám.

     • embecko

      Merkelova odjela podepsat pakt demonstrativne sama, bez doprovodu, sverepe…tak se da ocekavat, ze se zase bude doprosovat kvot…
      Zacina se rysovat otazka, jestli se Evropa staci rozdeli na pouhe dve casti drive, nezli se rozpadne na 27 dilku.
      To bude take trochu zalezet na brexitu…Brusel uz Anglicanum hodila zachranne lano v podobe vyhlaseni, ze kdyz nechteji pryc, mohou i zustat. Mozna to ale bude jen priliti oleje do ohne, uvidime…ten svetoznamy anglicky prorok, jehoz jmeno jsem zapomnel, rikal, ze pristi rok dojde k tvrdemu brexitu bez smlouvy.
      K tomu maji obdivovatele Jupitera-Macrona preference sveho milacka jeste nize, nezli mel sveho casu smoula Hollande. A Jupiter bez svych babicek, to je jako kour bez ohne, ci ridic bez auta.

      • astraustralia

       „Celý den slyším z domácího mediálního prostoru slova hanby a rozhořčení nad tím, že globální pakt o migraci schválilo v Marrákeši 164 zemí, zatímco Česká republika nikoliv. A že těch 164 zemí má snad větší pravdu, než těch několik málo, které odmítly.

       Tak aby bylo jasno: Těch 164 zemí je tvořeno z drtivé většiny ze dvou skupin. První jsou ty země, kterých se migrace vůbec netýká, protože nejsou cílovou destinací. Pro ty je ta deklarace jen prázdným gestem. Druhá skupina jsou ty země, které mají vlastní problémy kvůli své dosavadní hloupé migrační a azylové politice a chtějí tyto problémy hodit na jiné státy.

       Počet 164 nemá žádnou vypovídací hodnotu, není měřítkem pravdy a nedává morální právo kritizovat Českou republiku.“

       František Matějka
       předseda Strany nezávislosti České republiky

       https://www.facebook.com/search/top/?q=strana%20nez%C3%A1vislosti%20%C4%8Desk%C3%A9%20republiky&epa=SEARCH_BOX

       • embecko

        Podepsalo ale treba i Rusko, ktere problemy s migraci ma (i kdyz je tradicne mltikulti). Mozna chce migranty Putin nalakat, aby je pak mohl otravit novicokem, anebo poslat do gulagu, to neni jiste.
        Pak podepsaly i zeme, co se chteji zbavit ruznych lidi. Treba v balkanskych valkach dokonce obce platily paserakum za to, ze jich zbavi jistych elementu a rodin…ti jsou ted na Zapade. Podle meho v pripade migrace plati, ze kvalitnejsi zbozi obvykle zustane doma a pro obdobi kapitalismu to plati dvojnasob.

        • vittta

         Tak jistě, doma třeba zůstali barevní lékaři, inženýři a jaderní fyzici, se kterými západ už na tuty počítal, a proto svou vlastní mládež poslal na vysoké školy sociálního zaměření jako negristy, genderisty, homokládisty a rozebírače knih Ferdy brabence!

         • embecko

          No ono by uplne stacilo, kdyby doma zustali ti, co jsou v klidu a netouzi po zapadnim standardu…kterym je obigatne bile triko, zrcadlovky, smartfoun a ojety bavorak…tim to konci.
          Jo a jeste posedavani pred kavarnou, ale to neni vysada jen zapadniho stylu zivota.
          Paradoxni na tom je, ze zivot tech, co sem prisli za lepsim se lisi jen v obchodnich znackach a mensi mire opotrebovanosti uzivanych predmetu.
          Me to napadlo o vikendu v nakupnim centru, kde na lavickach sedeli azylanti, v jedne ruce plechovku piva, v druhe smartfoun, na sobe pomerne kvalitni saty (H&M). Tak jsem si rikal- Hele, kluci, to jste si moc nepolepsili, to tady delate uplne to same, co v parku v Karaci, jen jste jinak obleceni a namisto caje srkate pivo…
          Ono jim zatim jeste nedoslo, ze za tuhle exkluzivitu musi tvrde platit a to sebeovladanim se a tedy ztratou svobody a ztratou znamych. Tady jim nikdo nic nevymeni a neudela protisluzbu, vsechno si musi koupit a na ulici musi vyjit vzdycky v cajku a dost se ovladat. Tak se oblecou, navoni, vyrazi na lavicku, tam se 4-5 hodin bavi o nicem, protoze nemaji kontakty a nejsou v sirsim obraze a pak zas jdou domu.
          Ono se moc nemluvi o tom, ze nejvetsi konflikt neni mezi uprchliky a domacimi, ale mezi uprchliky a jiz asimilovanymi byvalymi uprchliky…to je zapadle, neni zajem se o tom sirit a je to i nezajimave, zkratka interni.
          Jiz asimilovani si svuj status museli tezce zaplatit a najednou prichazi nekdo, kdo je o jejich vydrenou pozici pomalu pripravuje, cimz jim bere temer cely jejich zivot a strahava je na uplny zacatek.
          Budoucnost je tu jasna: Pomale rozcarovani, postupny presun do ghet (trebas i pasivne, odstehuji se mistni) a narustajici pocit prazdnoty. To, v cem ma sladka Francie momentalne naskok, prijde za jednu generaci i do Nemecka (ackoliv vim, ze ve Francii jde o obohaceni a vyrtznosti jsou nedilnou soucasti francouzske kultury, bez nichz nemuze obycejny Francouz vubec existovat…jako si k veceri musi dat zabi stehynka se sampanskym, tak stejne vyzdajuje, aby mu alespon 1x do roka nekdo zapalil auto.

          • vittta

           Když budu psát vážně, tak brát nějaké migranty, kteří utíkají „jen tak, pro strandu králíkům“ a nemít pro ně připravenou práci- ve smyslu vynucenou, tedy že do ní migrant nastoupit MUSÍ, a teprve sám se může nějak postavit na vlastní nohy, pomocí zvládnutí domácího jazka a studia či nějaké šikovnostni, (ale musí mít tu reálnou možnost- tedy být za socializaci do společnosti odměněn) tedy brát takové migranty, je humánní zločin.
           Jedna z potřeb člověka je práce,komunikace a koníčky, když to někdo člověku neposkytne, tak je to v podstatě to samé, jako když mu nedá nažrat.
           Oni nemají budoucnost, a není divu, že jí hledají v islámu, pokud možno v té nejagresivnější verzi.
           Mají kde bydlet, co žrát, každý zmrd (jak jimi musí pohrdat) se jim vtírá a děsně za ně bojuje, ale budoucnost nemají, leda sedět na lavičce a chlastat pivo.
           Sluníčkáři jsou zločinci, páchají zločiny proti lidskosti- jak na domácích nebožácích, tak na těch migrantech!

          • vittta

           A ghetizace vzniká v kapitalismu vždycky samovolně, postupná ztráta životních jistot a bezpečí nutí ty, co ještě mají sílu, utíkat, a jejich místo VŽDYCKY zaujme verbež, a to bez ohledu na migraci.
           Tohle v podstatě socialismus vyřešil, lidé sice byli sestěhování do „králíkáren“, ale všechny sociální vrstvy, čímž vznikaly právě ty lepší vztahy, pokud tedy nebyli v baráku nějací cigoši, kteří se nepřkzpůsobili nikdy, nikde a nikomu.

          • embecko

           Ano, presne tak to je, je to zlocin na prisedsich, ale i na domacich. To se ale jeste ukaze, zatim je na to brzy…i kdyz je mozne, ze se na dejinne souvislosti zapomene a jak tahle krize vlastne vznikla, to upadne do naprosteho zapomeni a budou se resit jen aktualni problemy, t.j. vytloukat klin klinem. A minulost bude „v poradku“, protoze bude prepracovana a pokroucena tak, aby vypadala, jako by se nikdy nic nestalo a stavajici problemy se budou jevit jako ryze objektivni.
           Tedy pujde o ztratu kolektivni pameti a tim padem i ztratu kontinuity lidskeho zivota (jeho smyslu). To ne na tom to nejstrasidelnejsi.

          • vittta

           Na tom se pracuje.
           To máš ty všelijaké filmy kde Herkula hraje negr, nebo jsou negři středověcí rytíři a Jana z Arku je nějaká asiatka, nebo také černá…
           To se nám může zdát směšné, a jsou u toho skandály, ale my pomřeme, a ti po nás už to budou brát jako fakt, že tady byli odjakživa, a že jsme je také odjakživa zotročovali (filmy, kde barevní jsou vždy spravedliví a utlačovaní bílými) nebo byli lepší jak bílí . (filmy, kde černí jsou extremně silní, obratní a přátelští).
           Z historiské paměti se prakticky třeba povedlo vymazat strašlivé zločiny Aztéků na jiných indiánech, které jsou dobře zdokumentovány, ale nehodí se do budoucího vidění světa.
           Tohle všechno se netočí pro nás, ale pro budoucí generace, dokonce i to, aby byl na rozdávání nějakých cen- Oskarů a Grami a všeho možného vždycky nějaký negr a asiat a ženská, i kdyby měla hrát chlapa jak boxuje v ringu, v různých soutěžích krásy vítětí ošklivé negryně a transvestité atd..atd..atd…
           Tedy- to není divadlo pro nás, ale divadlo pro ty, co se teprve narodí.
           Falšování dějin ve velkém, dokonalé ve své všudypřítomnosti.
           Zkus to někomu říci, vysměje se ti, že slyšíš trávu růst.
           I ten funus Havla byl pro ty, co teprve přijdou, i jeho kult osobnosti, každý viděl, že účast byla ubohá a celá maškaráda trapná, ale za 20-30 let se to upraví, a bude prezentovat jako pohřeb miláčka národa, kterému se klaněly masy, a který…mluvil jen německy, nebo anglicky, nebo jak to bude třeba.
           Ovládnout budoucnost je tak snadné….ještě dneska se nad dokumenty, natočenými Goebelsovkými propagandisty mnoho čecháčků stydí, jak jsme byli zlí, a jak jsme kde všude heilovali, a žrali Eintopf od Wehrmachtu.
           Jak to bylo, už nikdo neví, ale Gobels to věděl, a svou žeň to sklízí ještě po mnoha dekádách a ještě sklízet bude, stejně jako filmy, kde negři budují stát a národ.
           Jako v sérii „planeta opic“, pořád dokola…

 10. Ondřej

  Na základě poslední statistiky německé statistické společnosti Statista.com je velmi zajímavé, že nejvíce přijatelný je antisemitismus (a tedy sama o sobě inklinace k fašistickému pojetí státu, což není nacismus prosím, je to klasický státně-korporatní syndikalismus jak jej známe z Mussoliniovské Itálie, anebo Frankistického Španělska „obohacený“ o extrémní podoby antisemitismu – v podobě nenávisti k rase, národu, víře a přesvědčení. To je bigotní státně-nacionalistický katolicismus, který se dnes dere na povrch v Polsku, Maďarsku,,Slovensku nebo Španělsku, když v Andaluzii vyhrála extrémně pravicová strana Vox.

  Takže jaké státy mají v sobě tento extrémně pravicový „republikánský“ resentiment jdoucí proti individualistickému liberalismu že každý má na prvním místě ne lidská práva ale povinnosti ke státu a národu, jak si tito fašisté myslí (že taková povinnost, ergo zákon kodifikující takovou povinnost, že vůbec neexistuje a byl by protiústavní si asi nepřipouštějí..:-) Ano, jsou tu země, kde vždy extremisté byli ve společnosti přítomni. Ale spíše levicoví, ne pravicoví, Kde se tedy vzali? Jednoduše, nevznikli z ničeho, levicový extremismus dnes netáhne, chudina a dělnictvo miluje oligarchy, miliardáře, nechce je věšet a zabavovat jim vily s bazény. Takže inklinace k antisemitskému fašistickému státu který vládne pevnou rukou, vždy měli blízko tyto země.

  Židé odpovídali jak dalece vnímají ve své zemi antisemitismus.Kde se nejvíce bojí?Francie, Německo, Polsko, Švédsko a Španělsko. Bohužel Polsko a Švédsko nikdy, alespoň v posledních 70 letech. antisemitské nebyly. Nikdy se nestalo, aby polský katolický aristokrat snad více nenáviděl židy které v jeho zemi žili od nepaměti jako všude ve střední Evropě, než své tradiční nepřátele, osmanské saracény a pravoslavné Rusy.

  • vittta

   A co tak najednou?
   Já jsem si ale všiml, že antisemitismus je velice aktivně živen mainstreamem, především tím západním.
   Oni samozřejmě neřeknou, že Židé jsou fuj, ale za to už celé dekády nenápadně říkají, že Židé ubližují hodným Arabům, zejména pak těm nejhodnějším- Palestincům.
   Zbytek už si loajální občan domyslí sám.
   Mnoho zápaďáků si nyní už všimlo, proč jsou ti Židé na ty Araby tak zlí, a stali se z nich ultrapravičáci, kteří mají k antisemitismu kupodivu nejdál, na opak od ultralevičáků, kteří antisemitismem přímo hýří, neb jsou to poctiví studenti Adolfa Hitlera, i když o tom mnozí snad ani nevědí.
   Ovšem příklon k antiislamismu a odklon od antisemitismu je v pohodě vyrovnáván počtem příchozích, mírumilovných muslimů, takže ve výsledku antisemitismus sílí.

  • oh

   Tradičně jste projevil svůj dokonalý smysl pro vhodný manipulativní výběr sledovaného období. Pokud váš limit prodloužím o pouhých deset let, pak… ještě před válkou a německou okupací, Polsko po Pilsudského smrti ovládané antisemitskou pravicí a katolickou církví přijalo řadu protižidovských opatření, mezi něž patřilo např. omezení přístupu Židů na vysoké školy a do určitých povolání.. a také zde https://www.holocaust.cz/dejiny/udalosti/pogromy-v-povalecnem-polsku/
   si račte povšimnout zmínky o masakru v Jedwabnem (1941). Jj, to všechno naprosto bezdůvodně spadlo jako z čistého nebe.. v zemi, kde žádné antisemitské tradice neexistovaly. :-D

  • vittta

   Pár mrtvých….
   Co to je proti světlé budoucnosti Evropy?
   Navíc, je to tak běžné, že je to vlastně normálka.
   Francouzi to ještě navíc chtějí, dokonce i tady to někteří lidé chtějí.
   Hlavně, aby byla dodržována lidská práva!

   • kočka šklíba

    No chybí tady MaB, protože by nám, xenofobům, vysvětlila, že až bude chycen (pokud) bude spravedlivě potrestán. A ti čtyři mrtví, no co se dá dělat, jen tak si jedete do Evropy, na vánoční trhy třeba z Japonska, a jste mrtví. Co to je proti tomu, že Francouzi, ti spravedliví, zachrání pár teroristů a pár možná mírumilovných muslimů? Zapletla by do toho humanismus, pak asi duševní poruchy těch chudáků vrahů a bylo by vymalováno. Její příbuzní nejsou totiž mezi oběťmi, tak je vše v pohodě. No ale třeba jí zastoupí třešinka, to je to samé v bleděmodrém.

    • embecko

     Nevim, co tu zmatkujete:
     1) Organy vcetne policie utocnika uz delsi dobu monitorovaly
     2) Predseda EP vcera vyhlasil: „Zastrasit se nenechame!“
     Co byste chteli jeste vic? Anebo je libo radsi gulagu misto svobody?

     • vittta

      A Macron už včera vyjádřil politování, nebo co.
      Dneska se ale ukázalo, že to byl obyčejný kriminálník, a ano, Kočka to píše správně, bude potrestán, a to jak právně, tak morálně.
      Útočník byl monitorován, a že má plný kvartýr pušek a granátů se vědělo.
      Smůla byla, že zrovna, když ho přišli zatknout,tak nebyl doma, což v překladu znamená, že zase tak dobře ho nesledovali, protože jinak by samozřejmě věděli, že není doma.
      Nač ho také sledovat nějak důkladně, když pušky a granáty má ve Francii doma každý druhý obyčejný islámský kriminálník, ne?
      Chybí mi tu Třešeň, aby případné hoaxy uvedla na správnou míru.
      MaB bude asi držet tryznu za zavražděné, jak se sluší a patří, a nenechá se zastrašit, jako každý Francouz.

      • embecko

       Ano, ty zpravy jsou tak zvlastni, ze se zdaji uplne realisticke a zcela v souladu s evropskou politikou a osvetovou kulturni cinnosti.

       Novinky (mainstream) informuji:
       „Podle francouzského ministra vnitra Christopha Castanera měl Chekatt Cherif „běžnou kriminální minulost“…Cherif byl veden ve složkách „Fiche S“, kde jsou evidováni lidé představující to nejvyšší riziko pro národní bezpečnost.“
       CTK k tomu dodava:
       „V úterý údajně policie plánovala Cherifa zadržet v rámci vyšetřování ozbrojeného přepadení a pokusu o vraždu z letošního léta, v bydlišti jej však už nezastihla.“

       Shrnuto: Bezny kriminalnik, predstavujici nejvyssi riziko pro narodni bezpecnost ma doma granaty a samopal, ale policie ho nezastihla, kdyz si pro nej sla.
       *
       To myslim vypovida o mnohem…jak pises nahore, oni to uz neberou jako nejakou zvlastnost, ci nedejboze nejake ohrozeni a neblahy trend, zkratka jde o banalni vec (soustrast vsem pozustalym), jaka se deje uplne normalne. Ani uz neni treba psat, ze si na to budeme muset zvyknout, diky, uz se stalo.
       Jo a mel bych jeste dodat: jsme vsichni proti hura-imigraci, ktera by s sebou mohla prines bezpecnostni riziko! I kdyz to se naseho pripadu netyka, dotycny byl mistni, zde narozeny, s evropskym pasem.

       • embecko

        Jo a jeste tresnicka na dortu: Z mista cinu odjel taxikem. Pokud mu taxikar nevystavil ucet, meli by ho pokutovat…pokud ano, urcite si ho zakaznik schoval a bude pouzit jako dukaz proti nemu. V kazdem pripade byla jeho jizda taxikem vyhrou pro francouzsky stat.

       • vittta

        Sleduj tohle, zdánlivě to spolu nesouvisí, ale jen zdánlivě.
        Tak v odkázaném článku se píše o tom, že s ženami se v USA už nikdo nebaví.
        Nějaké osobní jednání, či byznys večeře, ani náhodou, nikdo se neodvažuje se na ženu ani podívat, vedle ní si sedout, najmou jí jako nějakou poradkyni, jít s ní prostě jen tak, na pivo.
        Příčinou je dle autorky Mee-Too, ale autorka je poněkud blbá, k čemuž se ještě vrátím.
        Mee-Too je jen jednou z příčin, ve skutečnosti je to dlouhodobý tlak na ženskou emancipaci (která je spíše vydíráním, než emancipací) na straně jedné, a na mužský sexismus (čistě biologický jev) na straně druhé.
        Tak se konečně dámy dočkaly, chtělo by se říci.
        Ale sakra, takhle ony to přece nechtěly, chtěli muže OVLÁDAT, mít z nich fackovací panáky, a ne tvory, kteří se jich štítí.
        Autorka to vyjadřuje jako možnou diskriminaci.
        Kráva.
        Výsledky jsou takové, jaké být musely, pokud podržet ženě dvěře není galantnost ale sexismus, navíc pod sankcí, nikdo jim dveře držet samozřejmě nebude.
        To samé se děje s těmi islamisty.
        Vyspělá západní a severní Evropa pomáhá, a hluboce pohrdá těmi, kdo pomáhat nechtějí, například Čechy.
        O co jde?
        Jde jen o pomoc lidem, co je na tom?
        Jenže ti lidé serou na nějakou pomoc, umějí si pomoci sami.
        Obchodují s otroky, zbraněmi, drogami, a když jim dobří západní lidé ještě dávají byty a peníze, tím lépe.
        Pak ovšem se nelze divit, že někdo, kdo je vybaven množstvím pušek a granátů a municí a vrcholně nebezečný, je sledován jen velile vágně, až vůbec.
        Ono to ani jinak nejde.
        Zkuste si sledovat třeba 1 000 000 lidí- a ten milion má doma to samé.
        Ani bych se nedivil, že o něm nikdo nevěděl, francouzká policie to neřešeší, protože to řešit dávno nemůže.
        Justice je nemá jak potrestat, zkuste potrestat kriminálníka, který si žije jako král, ale majetek žádný nemá?
        A zavřít ho není kam, přece nelze jen tak zřídit milion míst v kriminálech.
        Že přeháním, že nevím, jestli to tak je či není?
        To je pravda, nevím, dokonce nevím, jestli v USA ještě někdo drží ženám dveře.
        Ale že se ve Francii střílí vím, a že se z fimů vymazávají i známí herci, co šáhli nějaké kolegyni před 80 lety na kozy, to vím také.
        A ženy se diví, že na ně muži serou, a občané západu se diví, že se po nich střílí, i když, oni se ani nediví, tam je to normálka, ale tady se tomu ještě ti největší dobrodinci diví, protože tady se ještě nestřílí, a ženám se dveře drží.
        Ale—všeho do času.
        https://www.flowee.cz/civilizace/5525-metoo-na-wall-street-manazeri-se-boji-schazet-se-zenami?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

        • embecko

         To je skvely odkaz, vittto…
         Normalni spolecensky kulturni proces je ten, ze nejake prilis silne skupine se odebere cast jejich prav, aby to neprehanela a nevnasela do spolecnosti rozepre.
         Nejlepsi priklad jsou sedadla v autobusu, u kterych se dlouhodobym vychovnym tlakem snazilo docilit toho, ze dospivajici a muzi by si meli sednout jako posledni (dat prednost ostatnim).
         Ovsem, jak je to v neideologicke demokracii? Proc by mel nekdo, kdo si koupil listek, poustet sednout druheho se stejnymi pravy? Tohle chapou mladi moc dobre a tak sedi a sedi a ja se jim vubec nedivim…proc by meli vstavat, kdyz se priplizi geront, vzdyt neustale slysi, ze lide si jsou rovni!

         A, jak pises, opacny postup nic nevyresi (misto odebrani prav silakum pridat prava slabym), protoze tohle silaci ojebaji uplne jednoduse, nebot na to maji, proto jsou silaci Manager nepotrebuje na pozici zenskou, protoze tech opravdu dobrych je jen par (jako chlapu) a u zbytku, coz dela 99% pracovniku, si na jedno misto muze vybrat z 500 rovnocennych uchazecu. A kdyz zenske prinasi potencialni problemy, tak si vezme stejne schopneho chlapa.

         Uprchlici dtto, coz je dano tim, ze u moci nejsou silaci, ale skupina slabych, ktera neni schopna vystoupit, najit si leadera (mezi slabymi nejsou kadry) a zacit vyzadovat po ostatnich, aby dodrzovali zakony. Poslednich 5 let uz zijeme jen v klickovani pred pravnim statem a ve vymluvach, proc to nejde a v presvedcovani se, ze je vse vlastne uplne v poradku a pokud ma nekdo obavy, tak je blbec az kriminalnik.. Viz vyse mnou citovane prohlaseni sefa EP, ze se nenechaji zastrasit…no co to je? jakmile nekdo tvrdi, ze se neboji, ma najisto plne kalhoty…to vedeli uz nasi predci, viz jejich pes, ktery steka, nekouse.

         Vinna je tu dle meho degenerace spolecnosti, ktera se soustredi namisto na obsah sve existence na jeji formu. Prilis konzumu a v ramci rovnopravnosti opusteni od mimopravnich vychovnych metod. Lide se k sobe neumi chovat a nevi jak na to…a kdyz to zkusi prirozenou cestou, klepne je zakon prez prsty. Takze se na to nakonec vyserou, udelaji se jen pro sebe a tim padem i „zeslabnou“.
         Ted jsem zrovna cetl jeden priklad z Nemecka: pred skolkou je rychlos 30, ale mladosi tam jezdi jak dbilove, az jedno dite zranili…a policie nic, na vyzvy k instalaci radaru neregovala. takze otec zraneneho ditete si koupil v OBI preklizku a zbastli radar identicky tomu policejnimu a namisto cocky kamery dal blikajici svetylko od jizdniho kola. No a jak to dopadlo? Zalobou ridicu, kteri se zrejme citili „zastraseni“…soud sice vyhral, ale pravnika zaplatit musi + odstranit ten svuj „radar“.
         Proc policie nekonala si muzeme domyslet, ale za logicky a ucinny a pritom velmi inteligenti a bezpecny zasah byl obcan potrestan. A pak to jede jako lavina…lide si to reknou a prestanou byt angazovani a namisto vyreseni problemu se stahnou, aby nemeli opletacky. A na Zapade jsou mnohem vice ustraseni a vyklepani, nezli v Cesku (protoze nemaji k dobru tech 20 let okupace), na to je treba pamatovat; za 20 let to tu bude vypadat stejne, jako ted tam.

         • vittta

          Hele, oni si to všechno svým způsobem dělají lidé sami, protože nejsou jednotní.
          Je těžké být samozřejmě jednotný, když média troubí jako základ všeho klidně názor 1% populace, ale stejně.
          90% ženských sere na Mee-Too, ale ozvala se nějaká, která by tedy mohla být slyšet?
          Moc jich nebylo.
          A kolik se ve Francii zvedlo hlasů těch, co nechtějí negry?
          No, pár jich bylo, ale byly ostarkizováni a už drží huby.
          To má ovšem hlubší kořeny, a jsou skryty v obyčejné ješitnosti.
          Tak jsem si četl teď u Tarase.
          Taras napsal článek, kde vesrze pravdivě popisuje možnosti občanů, a jebe tam idioty, co za kdovíčí prachy natáčejí všemožné pamflety.
          Tak si to tak čtu, a najednou vidím, jak Taras reaguje na Nerevara m.j. tímto:
          „Pokud myslíte otevřenou, racionální debatu, tak jsou zde dveře otevřeny. Oni se do ní ale nehrnou.“
          A hned jsme doma.
          Tarasovy dveře do nějaké racionální debaty jsou zavřené úplně stejně, jako dveře nějakého zasraného Šafra a těhle kokotů.
          Stavěl jsem se u něj na zadní, a dostal jsem banána.
          Jeho reakce ale není ta, že by sám ty dveře RACIONÁLNÍ debaty zavíral, ale kouzlo je v tom RACIONÁLNÍ.
          On by rád debatoval, ale racionálně, a já debatuji jak?
          Demagogicky, iracionálně.
          To samé by řekl Šafr, Čulík,Němcová, Kartouz, a všichni tihle pičusové non+ultra.
          Diskuze s kýmkoliv ANO- dokonce je to podmětné a správné, ale pouze racionální.
          Jistě ti nemusím psát, co to je u těchto lidí racionální diskuze- to je ta, kdy oponent se jen tváří jako oponent, ale ve skutečnosti je to jen papoušek.
          Tento typ diskuzí běží na BL například, jeden něco napíše, a druhý bezobsažně vyjádří lehký, ale opravdu jen lehký nesouhlas.
          Ale to není žádná diskuze, majitel silnější ruky- což je v Šafrově případě Šafr, protože ON si může vybrat důstojného oponenta, oponent mu může spát co chce, ale když to není zveřejněno, tak to nikdo neví- a v Tarasově případě je to zase Taras.
          Pak ještě napíše, že „Idiocie kavárenských diskutujících na síti je obecně známa a asi bude nutné chránit ji Národním památkovým ústavem jako speciální českou a kulturně cennou záležitost.“
          Jo, a já bych dodal, že nejen kavárenských, ale mimokavárenských, idiocie v tom slova smyslu je to, co za ní označí Taras, Čulík, Šafr a tihle týpci.
          Tragické na tom je to, že Šafr blokuje pouze skutečné politické oponenty, Taras blokuje politické souputníky.
          To nejde o mě a o Tarase, jak by se třeba mohlo někomu zdát, ale o obecný jev, štěpení sil, Okamura se postavil po bok eurolevičáckých Starostů,TOP09 a ODS, proti vlasteneckým silám, reprezentovaným -alespoň na oko- Babišem a komunisty.
          ČSSD jen korytařila, o těch se zmiňovat nechci.
          Takže se hezky pobijeme mezi sebou, a frajeři, co nechtějí islámskou invazi a cigošské prebendy volí Drahoše, protože Zeman dělá jen ostudu, „no dyť se na něj podívej a poslouchej ho“.
          Tohle je nádherný příklad.
          A kdybych nemohl psát sem, nebo k Panu Bavorovi, tak můj hlas vlastence zadupe do země jiný vlastenec s 80% podobnými názory- Taras.
          To jsou paradoxy, co?

         • embecko

          „Hele, oni si to všechno svým způsobem dělají lidé sami, protože nejsou jednotní.“
          Delsi doba, kdyby byli lide jednotni, byla 50. budovatelska leta. Pak samozrejme revolucni roky, ci spise mesice (1968, a 1989). Jednotnost ma asi 2 slozky: jednak ji musi do lidi vtlouct stat (ci obecne nejaka organizace, treba sportovni klub) a to vzdy pod pohruzkou ostrakizace (vylouceni z kolektivu).
          Druhou slozkou je prirozeny lidsky kolektivismus, jez ovsem je vzdy vynucen, nebot kolektivismus (jednota) vyzaduje sebeomezeni. V tomhle smeru je jednotnost neprirozena, ale z hlediska individualni taktiky a jejiho podrizeni se ucelnejsi taktice kolektivni, je prirozena.
          Takze tu mame prirozenou tendenci ke zdruzovani se a zaroven vynuceny prikaz k jejimu provedeni
          Zorganizovat se do jednoty totiz neni vubec jednoduche a bezpodminecne to vyzaduje hierarchicke a tedy nedemokraticke spolecenske usporadani. Vzdy musi byt pritomen nekdo, kdo rekne co se bude delat a musi mit po ruce nastroje, jak k tomu druhe donutit, jinak se kooperace rozpada z duvodu kverulantsvi a nezajmu.

          Lide nejsou jednotni, protoze nemaji vudce (hierarchii) a to proto, ze jim to nikdo nezaridil. Ze by jednota vznikla zdola je licha predstava, tam staci jeden kazisuk a rozlozi tisicihlavou skupinu.
          A prave, vidim tu v soucasnosti 2 chyby: jednak neochotu (nemoznost ci neschopnost, to nevim) se hierarchicky usporadat. A zaroven neni spolecnost schopna vyloucit kazisuky, stala se bezzubou a neproduktivni, je momentalne jako ochromena a necha s sebou vlacet ruznymi existencemi, s nimiz si nevi rady.

          Duvod je tu, dle meho, ciste konspirativni: „kdosi“ znemoznuje vytvorit hierarchii (lidove) moci. Zaroven ale neni situace tak zla, aby vyhnala lidi z jejich pohodli a oni se museli zacit sebeomezovat v jednote.
          Takze shrnuto: Situace je velmi vazna. Nebezpeci je plizive a funguje na prikladu varene zaby, coz umoznuje „komusi“ ovladat masy tim zpusobem, ze jim a) ucinne vysvetluje, ze se maji dobre a za b) likviduje kazdy zarodek hiarrachickeho sjednocovani se.

          • embecko

           Terasa a dalsi diskusni platformy jsou klasikou. kdyz neni mozne konat ucinne, zodhledni se formalni stranka veci. To je de fakto kargo-kult…mysli si, ze kdyz se bude drzet racionalni linka, dojde se k racionalnim zaverum. Anebo linka korektni, v predstave, ze i vysledek bude objektivni atd.
           Ale samozrejme opak je pravdou, z racionalni diskuze vyleze mlaceni prazdne slamy a korektni rozhovor se zmeni na festival sebecenzury a planych zaveru.
           Pak se tamejsi neuspokojeni diskutujici, nedochazejici zadnych schopnych zaveru, musi z nouze tvarit tajemne, ze jako vsechno vedi a kdo nechape je blb, co jim rusi kruhy a patri tak jedine smetak. Ovsem svuj k svemu, proti tomu zadna.

        • astraustralia

         Ano vyborny odkaz:-)
         Jak predvoj demokracie a capitalismu nas vzor USA prisel napred s feminismem a kdyz ani to nestacilo, tak s MeToo :-(
         a jestli to nebude stacit bude jeste hure !
         Jeste pridam z rozpravy pod clankem, presne srovnani drive a dnes.

         Nevím, čemu se ženy diví. Absurdita jednou stranou zavedená do mezilidských vztahů má vždycky za následek ještě absurdnější protiopatření na straně druhé. Mám třináctiletého vnuka a ten už dnes nemluví o holkách jinak, než o potřeštěných feministkách. A když mu vyprávím o tom, jak jsem v jeho věku děvčata obdivoval já, o tom, jak jsme kdysi prožívali ty puberťácké první lásky, kouká na mne nevěřícně jako bych si vymýšlel. „Vždyť tě dědo mohla ta holka klidně prásknout a kdybys měl štěstí, jen by tě vyhodili ze školy“, děsí se. Říká, že u nich se kluci s děvčaty vůbec nebaví, ani je raději neberou na vědomí. Vznikaly by z toho jen konflikty, při řešení kterých je pravda, bez ohledu na skutečnost, vždycky na straně holek. Tak se jedni od druhých odřízli. Jsou to prostě dvě naprosto izolované skupiny. A mi je z toho smutno. Kam tohle povede, o tom raději ani nechci přemýšlet. Nedivím se, že se Evropa snaží zalidnit muslimy. Ti se množí bohatě a bez zábran. Mají své zákony a ty naše nikdy respektovat nebudou. U nich holka rodí klidně už ve dvanácti letech a evropským „zákonodárcům“ to vůbec nevadí. My jsme vlastně připraveni předat jim to tady v klidu a bez komplikací, ani nám nebudou muset podřezávat krky. My si vymřeme sami a dobrovolně.

         Pres nebezpeci z narceni sireni poplasne zpravy zde poznamka nas.ateho chlapa:
         budou si tak dlouho zahravat, az misto podrzenych dveri si je Allahovci podrzi mezi dvermi se vsim vsudy
         a to tak, ze i na MeToo zapomenou!

         Vazene ctenarstvo otazka:
         Myslite ze v davnych dobach kdy ve spolecnosti vladl matriarchat take existovalo nejake panske MeToo,
         kde si muzi stezovali na obtezovani dominantnimi zenami ?
         Ja to sice nevim ale :
         vzpominam ze si jeden pan stezoval ze tehdy v kteremsi predminulem zivote si ho jedna zenstina vzala nasilim v jedne kamenite brazde aniz se zajimala zda on vubec chce nebo nechce a co si o tom mysli. !

         Jsme se ale neucili ze matriarchat padnul na panske MeToo.
         Sakra jak to tenkrat bylo?
         Nevite negdo ?
         :-)

 11. astraustralia

  Test hloubky rozdelenosti.
  Ani historie uz nemuze byt sjednocujicim prvkem?
  Co sjednoti dva nejvzdalenejsi si nazory, vlastenectvi proti nenavisti k nemu?
  Co ty tisice zivotu polozenych za vlast ?
  Nic? Vse marno?
  Terazky je majorom svetovlada nadnarodniho kapitalismu pro ktery je vlastenectvi jen slovo ktere jim komplikuje business?
  Proto historie prezitek?
  Nemuze byt take poucenim na ceste vpred?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s