Nejsme jednotní

Komentář z diskuze napsal sax

„Hele, oni si to všechno svým způsobem dělají lidé sami, protože nejsou jednotní.“

Delsi doba, kdyby byli lide jednotni, byla 50. budovatelska leta. Pak samozrejme revolucni roky, ci spise mesice (1968, a 1989). Jednotnost ma asi 2 slozky: jednak ji musi do lidi vtlouct stat (ci obecne nejaka organizace, treba sportovni klub) a to vzdy pod pohruzkou ostrakizace (vylouceni z kolektivu).
Druhou slozkou je prirozeny lidsky kolektivismus, jez ovsem je vzdy vynucen, nebot kolektivismus (jednota) vyzaduje sebeomezeni. V tomhle smeru je jednotnost neprirozena, ale z hlediska individualni taktiky a jejiho podrizeni se ucelnejsi taktice kolektivni, je prirozena.
Takze tu mame prirozenou tendenci ke zdruzovani se a zaroven vynuceny prikaz k jejimu provedeni.
Zorganizovat se do jednoty totiz neni vubec jednoduche a bezpodminecne to vyzaduje hierarchicke a tedy nedemokraticke spolecenske usporadani. Vzdy musi byt pritomen nekdo, kdo rekne co se bude delat a musi mit po ruce nastroje, jak k tomu druhe donutit, jinak se kooperace rozpada z duvodu kverulantsvi a nezajmu.

Lide nejsou jednotni, protoze nemaji vudce (hierarchii) a to proto, ze jim to nikdo nezaridil. Ze by jednota vznikla zdola je licha predstava, tam staci jeden kazisuk a rozlozi tisicihlavou skupinu.
A prave, vidim tu v soucasnosti 2 chyby: jednak neochotu (nemoznost ci neschopnost, to nevim) se hierarchicky usporadat. A zaroven neni spolecnost schopna vyloucit kazisuky, stala se bezzubou a neproduktivni, je momentalne jako ochromena a necha s sebou vlacet ruznymi existencemi, s nimiz si nevi rady.

Duvod je tu, dle meho, ciste konspirativni: „kdosi“ znemoznuje vytvorit hierarchii (lidove) moci. Zaroven ale neni situace tak zla, aby vyhnala lidi z jejich pohodli a oni se museli zacit sebeomezovat v jednote.
Takze shrnuto: Situace je velmi vazna. Nebezpeci je plizive a funguje na prikladu varene zaby, coz umoznuje „komusi“ ovladat masy tim zpusobem, ze jim a) ucinne vysvetluje, ze se maji dobre a za b) likviduje kazdy zarodek hiarrachickeho sjednocovani se.

 1. astraustralia

  vittto napred musite rozlisit mezi Saulem , (to byl prvni kral Zidu a strejda google vam to potvrdi)
  a mezi Sealem :-)
  Urcite se vam ozvou a budou se ptat na ktereho z nich si stezujete.
  Poradim Vam:-)
  Rozeznat se daji snadno podle vyznamu jejich pojmenovani.
  Saul = kral Zidu,
  seal = tesneni/ uzaver/ pecet/ nebo take tuleni kuze
  takze utesnit uzavrit zpecetit rozhodnout.
  Jak snadne rozliseni:-)
  Vy si je dal rozlisujte podle toho co ktery z nich Vam pise, ale ja bych videl jako srozumitelnejsi toho krale Zidu navic seal v Canade je nejen tuleni kuze ale i tulen. A tulen a kral to je sakra rozdil :-)
  Jinak Vanocni pohodu, samozrejme jak pro koho:-)
  Jestli si antiZemanovci a antiBabisovci daji alespon Vanocni oddech aby nabrali silu do dalsiho roku k jeste masivnejsimu utoku na kazisuky jedine spravneho behu Sametu :-)

  • vittta

   Všimněte si té konstruktivní diskuze.
   Já se v tomhle už kolikrát spletl, ale je tam konkrétní odkázaná reakce, takže je- i přes moje překlepy- jasné, na koho to míří.
   Jediný, kdo by mě mohl vynadat, je chudák Seal, který je v tom nevinně.
   Třešeň je ale ráda, že oba začínají na S.- té jsem také říkal dlouho Tresten, když už tedy…
   A Saul píše o intelektuálních schopnostech, aniž by se namáhal konkrétně reagovat na ten podmět.
   Ale jo, intelektuální schopnosti klidně mohl použít, když se mu naskytla ta příležitost, ale měl je doplnit o tu reakci k věci.

   • tresen

    Vy si moc fandíte.
    Ta diskuse se točí kolem jednoho konceptu řešení problémů s migrací a kolem toho, co tyto problémy neřeší. Tady byl jako příklad uveden váš výrok. Rozhodně to neberte tak, že jste byl důležitý objekt nějakého útoku.

    • vittta

     Tady přece nejde o to, jestli jsem,nebo nejsem důležitý.
     Idiot reguje jen na můj průkec, ale proč nereagoval tady?
     A jak píše Astr, co se tedy vlastně řeší?
     Vždyť ten posranej vítací západ to tak fakt řeší, nálepkuje odpůrce té migrace, jinak nedělají nic.
     Teď tam mají islamistů jak nasráno, nikdo neposlouchá, jsou ozbrojení, ale bude se řešit, jestli někdo neřekl, že negr tady neměl být, a že řekl negr.
     Nějaký posraný přívěček na klíče nějaké slepici připadá jako negr, i když je to imaginární opice, a ta firma se omlouvá a distancuje…
     Kde jsem tam já?
     Řešíte tady ale hlavně u Tribuna hovna, dávají se schvalovačky a banány, a pak si mistr stěžuje, že EU a NATO zavádějí cenzuru.
     Dobrý, no, tak jo.
     Šťouráte se ve mě jak v hovně, co jsem kde napsal-ale jóó, klidně, já se také šťourám, ale hraju si u toho na spasitele?
     Na pana důležitého, slušného, morálního?
     Jděte do prdele, milá zlatá, a všichni pokrytci tam.
     Vy se budete bavit o hovně ještě pod šibenicí- ale hlavně aby to bylo slušně a oduševněle, vy šaškové…

 2. astraustralia

  ….. řešení problémů s migrací a kolem toho, co tyto problémy neřeší.

  Tak sem s tim co je resi .
  Uz i parlament EU se probouzi?

  Ošklivá cetba pro „vítace“. No-go zóny, mladí teroristé, desítky tisíc džíhádistu. Evropský parlament priznal realitu

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Oskliva-cetba-pro-vitace-No-go-zony-mladi-teroriste-desitky-tisic-dzihadistu-Evropsky-parlament-priznal-realitu-563287?fbclid=IwAR1p4HwNqZgekDxhvqF-4YlhDLMGl_K96sh_pXOvDy1gqveLKwyEOPRDpm4

 3. astraustralia

  Komentar k clanku nejsme jednotni.

  O tom jak jste nejednotni dalsi ukazka
  Jak sliby se lisi od skutku a zda i to nerozdeluje,
  kdyz sametove nesametove na pokracovani je to stale proti vuli lidu.

 4. astraustralia

  ..aby to bylo spravne „vyvazene“ tak odkaz na stranku pana ministra zahranici s jeho opakovanym argumentem ze mame prisna immiracni pravidla a ze CR je 6ta nejbezpecnejsi zeme:-)
  Vychutnejte si odpovedi a reakce nejvyssiho diplomata CR z lihne soc.dem. a zaka svetoobcana Pocheho:-)
  Takze pozor pan ministr neni „vitac“
  Pan ministr je „lidumil“ ne sice tak dobry jako lidumil a svetoobcan Poche, ale kdyz rozvraceci republiky jeho jmenovani znemoznili tak alespon lidumilny Petricek.
  Tezka rada co s tim kdy 6% strana ktera je v rozkladu ma rozhodujici slovo a zasadne zasahuje do vladnuti v zemi:-(

   • pacifista

    Babiš je alibista. Unii nechce naštvat, ale doma se chce tvářit jako ten co stát brání, proto za sebe nasadil socdemáky aby to dělali za něj. Prakticky mu to tak vyhovuje, a aby je tam dostal dal jim i pět ministrů. Myslí si snad, že mu to nikdo neprokoukne. To prezident by bral raději Okamuru.

 5. astraustralia

  Nyni neco potesujiciho, navic obohacujiciho a korektniho podle pohledu z vehlasnych novin :-)
  Soros je osobností roku. Brání liberální demokracii, míní Financial Times
  „Je klasickým obráncem liberální demokracie a otevřené společnosti. To jsou idey, které zvítězily ve studené válce. Dnes jsou obklíčené ze všech stran, od Vladimira Putina v Rusku po Ameriku Donald Trumpa,“ píší novináři.
  https://zpravy.idnes.cz/george-soros-osobnost-roku-the-financial-times-frg-/zahranicni.aspx?c=A181219_100000_zahranicni_kha

  • vittta

   Dokonce jsou na něj antisemické útoky, no to je hrůza!
   Mezitím, co velký bojovník za vládu práva, otevřenou společnost a liberální demokracii bojuje a bojuje, tisíce Židů utíkají ze svých domovů před antisemitismem a rasismem, nikým nelitováni a nikým nezmiňováni, a fajerflaška v synagoze je relevantní vyjádření politického názortu.
   Ale Žid Soros nesmí být ani naznačen, protože to hned extremisté až nacisté, utočí zrůdným antisemitismem, a nic nedbají milionů židovských obětí II. světové války.
   Kurvy pokrytecké, kdyby to nebylo k pláči, smál bych se, až bych se za břicho popadal!

 6. vittta

  Tenhle frajer jde na věc islamizace od lesa.
  Kdesi na FB- sekce Lidové noviny se ptali čtenářů, jestli by jim vadil hidžáb poslankyně, a hádejte.
  Reakce jsou primitivně odmítavé.
  Chtělo by se říci- dle tribunovitých- odmítat hidžáb poslankyně není řešení.
  Jistě, ale samotný hidžáb je jen hidžáb, ale cosi velice rázně naznačuje, to znamená, že samotná hidžáb by asi nikomu nevadil, ale ideologie poslankyně pod ním už ano, a to né proto, že letadlo, ale proto, že nám nenávistné weby, typu PL neustále ukazují všemožné vraždy a potíže s těmito lidmi, místo aby drželi hubu, a ukazovali světlé zítřky- a dokonce i mainstream ukazuje všelijaké islámské násilí.
  No, ale autor se tématu nezalekl, a pokračuje v tak demagogickém duchu, že bych ho nebyl schopen ani úmyslně.
  Píše:
  „Vadilo by vám, kdyby vaše dítě operoval špičkový chirurg, který je muslim, nebo raději byste chtěli, aby ho zmrzačil nějaký hlupák, ale byl by to někdo vám nábožensky či kulturně blízký“?
  No?
  Schválně, vadilo, nebo nevadilo?
  A já klidně napíšu- vadilo by vám, kdyby vaše dítě operovala šikovná opice, nebo nějaký islámský hlupák, hrající si na doktora?
  Nebo dokonce špičkový ruský chirurg- to už vůbec je děsivá představa.
  Problém je v tom, že špičkových islámských chirurgů je jako šafránu, a celkově mezi nimi budou asi stejné, a možná i větší rozdíly, než u doktorů bílých.
  Takže za mě-bych bych rád, kdyby mé dítě operoval špičkový chirurg, kterého by špičkově vyselektovaly české fakulty, a zkušenosti jim předali naši zkušení chirurgové.
  Nemusí to být etnický Čech, ale měl by být pokud možno, abych tak řekl, z vlastních zdrojů.
  A pak píše o exekucích, jak vyspělé země…ble, ble- a my řešíme hidžáb.
  Chtělo by se říci- a co tak najednou, pane Cveku, že z čista jasna je taková dojemná péče o oběti exekucí, když ty exekuce tady už hezkých pár let, stvořeny levicí, běží?
  Tak si zapláčeme, a za týden, dva, už si na exekuované blbečky a xenofoby ani nevzpomeneme, mouřením posloužil- mouřením může jít!
  A až tady budou muslimové, jak autor předjímá (je vidět, že o nějaké oběti exekucí mu nejde ani vzdáleně, ale ty muslimy by tady viděl rád), tak tady budeme mít jak muslimy, tak exekuce.
  Tak když už tedy ty exekuce, tak alespoň bez muslimů!
  https://blisty.cz/art/93862-co-do-vyspele-evropy-nepatri-hidzaby-nebo-ceske-exekuce.html

 7. vittta

  To je neuvěřitelný, prostě.
  Tak Hank píše u Tribuna v jednom textu na konci toto:
  „Přinejmenším od 90. let by i naší dosud žijící generaci 50+ mělo být jasné, o co jde a před čím varovali naši rodiče a prarodiče, kteří na rozdíl od nás zažili vzestup Hitlera, holocaust, 2. světovou válku a odsun Němců. Nebo snad platí, že po vymření pamětníků, až už potomky nemá kdo varovat osobně, je každá další nastupující generace odsouzena opakovat všechny hovadiny, jichž se dopustili její předkové“.
  ……..
  Já moc nerozumím tomu, jak by se bezbřehou tolerancí k agresivnímu politickému směru (islám) mělo dosáhnout něčeho jiného, než bezbřehou tolerancí k jinému agresivnímu politickému směru (nacismus) před 80 lety.
  Samozřejmě, jak dnes, tak i tehdy to byla tolerance účelová, tehdy šlo o vydrancování Ruska, oč jde dnes není zcela jasné, ale klidně může jít o to samé.
  Nic méně bych rád upozornil, co Hank vidí jako tregedii první poloviny 20 století.
  Vzestup Hitlera.
  Holocaust.
  2. světová válka.
  Odsun Němců.
  To člověk hned vidí to uvažování skutečného demokrata.
  To jsem viděl v jednom filmu.
  Goethe
  Mozart
  Mann
  Cimrman
  (nevím tedy, jaké skutečné velikány ve filmu Svěrák použil)

  • embecko

   Jak se to mele stale dokola, tak unika nadhled nad tim, v jake situaci se vlastne nachazime. Pokud z univerzity prichazi navrh na rozdeleni Francie na dve casti, sekularni a muslimskou, pak jsou debaty nad tim cobykdyby pomerne zbytecne, protoze jsme v bodu, ktery je uz aktivni. Spekulovani nad tim, jestli Hitler, anebo pracanti z vychodu, anebo kdovico jeste, jsou placem nad spatnym hrobem. Hrobecek, a pekne nabobtnaly, uz je tady a uz to jede a dohadovat se nad tim, kdo za to muze, anebo kdo kdy udelal neco podobneho, je k nicemu.

   • vittta

    Oni žijí už ve vlastní realitě, že jako existují nějací mocní bílí Evropané, co mohou, kdy budou chtít, všechny kolem postřílet, a tihle Hankové tomu chtějí zabránit, a tak dávají všemožné- až komické- historické pararely, a chtějí honit hejtry a přesně vědí, co není řešení, a Třešně to uvádějí na pravou míru a kde kdo sleduje, co kdo řekl, napsal, či naznačil, aby mohli ukázat prstem na kazišuky nádherné budoucnosti.
    A v reálu už islámští ozbrojení gardisté ovládají celé čtvrti velikosti Liberce, i větší, a (zatím) vedou ozbrojený boj mezi sebou, kdo bude reálně vládnout- ale né své čtvrti, ale celé zemi, a zároveň vznikají islámská legální centra, kdy do čela jiných čtvrtí, ale třeba i Londýna, se dostávají islamisté, a jen čekají, jakému chalífovi budou sloužit
    Přímo u huby dobroserů se dělí budoucí moc, vznikají budoucí říše- a oni se dohadují, a ukazují Hitlera a ti největší šprýmaři i vyhnání sudeťáků.
    A až budou chalífové konsolidováni a jejich moc bude zajištěná po všech stránkách, vyhlásí prostě chalífát, a nařídí přes noc právo šaríja a do ulic vyrazí náboženská police (už běžně existuje a trestá bitím, ba i smrtí ženy, které se nějak příčí zákonu šaríja) a s evropskou civilizací bude konec.
    To jde udělat, v Iránu to bylo den ze dne, a myslím si, že tam ani v % tolik fundamentalistů, jako v Německu, Švédsku či Británii nebo Francii ani nebylo.
    Z nevěřících se stanou otroci, a budou vražděni, a Hankové budou žasnout, jak se to mohlo stát, co kde přehlédli.

    • embecko

     Presne tak!
     „Oni žijí už ve vlastní realitě“
     Ale ta „jina“ realita je jen tak nedozene, protoze maji soucit.
     A paralely :o) na deleni uzemi najdeme bez problemu i v tomhle pripade…vem si treba vznik Ceskoslovenska…staci jednoducha organizace (akcni vybor), pak se to jen vyhlasi (vseobecna podpora tu je) a do tydne je hotovo…
     A ve Francii to budou mit mnohem, mnohem lehci, nezli nejaky Masaryk, protoze nebudu muset budovat zadne statni struktury jako armadu, policii, soudy, celniky a tak dale. Uplne jim bude stacit pohrozit zbytku Francie, ze pokud tohle nedoda a to zadara, tak jim udelaji peklo na zemi…a sekularni cast rada ustoupi, protoze preci nechceme zadne nasili, nejsme zadni nacisti! „Mir! Mir!“, volaly deti!

     Takze u tveho:
     “ budou žasnout, jak se to mohlo stát, co kde přehlédli“
     bych tak optimisticky nebyl :o)
     Podle meho podlehnou konkretnimu strachu a nikoliv vagnim obavam, co se s nimi muze stat, kam tohle povede a tak dale.
     A se slavou jim v parlamentu vyhlaseni chalifatu odklepnou a pak se budou spolecne fotit a poradat pochody tolerance a miroveho souziti.
     A tenhle polostav bude mit dlouheho trvani a to do doby, nezli je opravdu zazenou do kouta tak, ze zacnou ztracet i sve ctvrte, v bezpecnych oblastech budou napadany jejich deti a sekularni cast zachvati panika (tipuji tak leta 2060- 80).

     „komické- historické pararely“ jsou pouhym vyjadrenim ochromujiciho strachu z predstavy, ze uz jim nic jineho, nezli sahnout do vosiho hnizda a zacit popisovat realitu, nezbyva. Tak utikaji do sve reality, jak pises a vymysli si pohadky na dobrou noc a vymluvy, proc je myslenka na skutecny stav veci fujky fujky.

     Nekteri ovsem vedi sve, maji na to sve radary a jsou propleskani historii…ale ty nikdo neposloucha, vsimni si, tenhle problem neni nikde diskutovan, jako by nebyl…ale nejsme jako nacisti, ze ne?
     http://casopisargument.cz/2018/12/17/tisice-zidu-z-eu-opousteji-sve-domovy/

     • vittta

      No, kus výš to mám napsané, antisemitismus se řeší jen když jde o Sorose- odkázal Astr.
      Že Židé v hrůze zdrhají, nikoho nesere ani trochu, dokonce je neslušné to psát, blbě to vypadá.
      Někde jsem teď četl, že 40 % mladých Němců neví o holocaustu neví naprosto nic- a nutno dodat, že se asi myslí holocaust židovský, protože o holocaustu sovětských válečných zajatců neví naprosto nic 99% všech Evropanů!

    • tresen

     U vás už zřejmě propukla duševní choroba naplno.
     Čekáte na vysvobození? Přijdou pro vás mimozemšťani?

     • vittta

      Mě se na vás odjakživa líbilo, jak dokážete věcně, a zároveň slušně, oponovat jiným názorům, než jsou ty vaše.
      V takových lidech jako jste vy, je budoucnost.
      Pamatujete, jak jste se před 3 roky těšila, až muslimští lékaři, inženýři a jiní vzdělaní VŠ zaplní volná místa, která u nás jsou?
      A byl jsem věru za pěkného idiota, když jsem to zpochybňoval a všichni, kdo to zpochybňovali byli pěkní idioti, co se nechali oblbnout PL a xenofobními politiky.
      Dneska už si na lékaře a inženýry nikdo nevzpomene, a až muslimové převezmou moc- a proč by ne, když je jim nabízena, bílí Evropané nemají žádné vojáky, už i mezi vojáky a policajty jsou muslimové, a touha po moci je věčná, a nemají jí zdaleka jen bílí, jak je náím předkládáno už nějkých 50 let postupné indoktrinace jakousi „bílou vinou“.
      Já si pamatuji, jak se mi Tribun smál, když jako jeden důvod odmítání islámských migrantů jsem uvedl dvoupráví.
      To jsem byl blbec a Tribun chytrák.
      Dneska je dvoupráví naprosto běžnou věcí, nad kterou se nikdo- Tribuna nevyjímaje- ani nepozastavuje.
      To je, co?
      A stačili na to v podstatě 2 roky, DVA roky, Třešni, a svět se zásadně změnil.

       • vittta

        Správně- ale je třeba na slovní průjem nějak upozornit, což?
        Tribun tomu obecně říká hygiena.
        To je jako ten odkazovaný gen. Pavel.
        Ten také nemusí nic prokazovat- prostě je to prokázané- tečka!

     • vittta

      Tady třeba, heleďte Třešni, já vám mohu odkazovat zajímavé texty, ve kterých na první pohled nic zajímavého není.
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/General-Pavel-vyzval-aby-se-o-Rusku-mluvilo-pravdive-A-navrhl-jak-resit-migraci-563988
      Tak v tomhle článku gen. Pavel mele nějaké už 1000 omleté kecy o Rusku, a o migraci, v podstatě nic zajímavého, ani to nemusíte číst.
      A najednou je tam tohle:
      “ Následně se rozhovořil také o tom, že zcela jednoznačně jsme v informační válce. „Rusko moc dobře ví, že ekonomicky se Západem konfrontačně neuspěje, ale kde může uspět, je právě v oblasti informací a propagandy, kde mu právě technologie a sociální sítě umožňují velice široké pole působnosti a je to nakonec mnohem efektivnější a levnější než působení vojenské,“ zmínil Pavel.

      „Ruské působení, ruská propaganda, jejich účast v ovlivňování voleb v řadě zemí nejsou jenom prokázaným faktem, o kterém se stále hovoří jako o neprokázané hypotéze, ale je to realita, se kterou prostě musíme žít,“ dodal Pavel. “
      …..
      Tak sledujte, jo?
      V tom prvním odstavci gen. Pavel říká, že Rusko nás chce nějakým způsobem okupovat, i vojensky.(vojensky ale ještě neříká, ale vydržte)
      Je to největší země světa, s nesmírně dlouhou hranicí, obrovskými prostory a zásobami všeho, ale oni chtějí prostě okupovat Evropu, kde kromě problémů je úplné hovno.
      Kde to tam vidím?
      Rusko moc dobře ví, že ekonomicky proti Evropě neuspěje- tedy Rusko s Evropou chce bojovat, ale je slabší.
      Tak bojuje tam, kde to jde- tedy pomocí propagandy, kde mu technologie a sociální sitě umožňují…..rozumíte, Třešni, Rusové mají jakýsi blíže nespecifikovaný náskok, i když Evropa má k dispozici technologie úplně stejné, ba lepší, přeci je to záhadně Rusko, kdo má navrch.
      A to je efektivnější, než působení vojenské- a zde se pan generál obyčejně prokecl, Rusové se chtějí v Evropě angažovat vojensky.
      A to ovlivňování voleb a propaganda v řadě zemí- a nyní Třešni POZOR- JSOU PROKÁZANÝM FAKTEM!
      Nikdo to nikde zatím neprokázal, ale je to prokázaný fakt.
      To je, co?
      Také mimozemšťani asi.

   • vittta

    A tady to máš.
    Hank u Tribuna píše:

    19.12.2018 – 17:38
    hank

    Jenomže to davové šílenství, které vede k dehumanizaci obětí budoucích holocaustů, vzniká právě na té neoficiální rovině. Nositelé zdravého selského rozumu, kterým je v hospodských debatách hned všechno jasné a kterým samozřejmě zcela jistě nehrozí, že by je někdo zmanipuloval až k fanatismu, jsou pak vždycky ti první, kdo tím kamenem hodí. A když se pak usadí prach a spočítají se oběti, tak nedokážou pochopit, že to byli oni, kdo tím kamenem hodili jako první. Nebo že k tomu někoho vyprovokovali svými prasáckými řečmi. Přesně tomuto mají předcházet §§352 až 356 trestního zákona, které se např. u Janiky (ale zdaleka nejen tam) porušují díky některým z vás, kdo tam chodíte diskutovat, dnes a denně jako na běžícím pásu.“

    Z čista jasna se v hospodských debatách (zde se asi myslí i blogy, jak následně vyplývá, ale v podstatě se ukazuje na jakousi blíže nespecifikovanou lidskou spodinu) začaly vést prasácké řeči, které provokují budoucí holocaust.
    Oběťmi holocaustu-dle jiných Hankových textů, budou asi muslimové, či barevní obecně.
    Hank si ještě nestačil všimnout, že před nějakými 20-30 lety byl rasismus v podstatě vymýcen, či byl na absolutním okraji společnosti.
    Nikdo ho neřešil, prostě nebyl.
    Nebylo fakticky na kom spáchat holocaust, menšiny v Německu, ale i ve Francii byly v podstatě velice slušně integrovány, nebyly líhní kriminální činnosti, nebo to minimálně nebylo vidět.
    A najednou..po r.2015, ale bylo to patrné už kolem roku 2010, nebo tak nějak, začal rasismus opět kvést.
    To asi už Putin, nebo kdo, a nějaké štvavé tiskoviny, rozmáhající se internet..
    A jak vidno, třeba tady se běžně porušuje zákon, a to je ono, právě.
    Takoví štváči mají právě na svědomí tyhle poměry.
    Sice islamisté páchají trestnou činnost, vraždí, loupí a znásilňují, ale mohou za to takoví pičusové, jako já, a hospodské blogy typu tenhle ostrov.
    A zdaleka nejsu problematičtí jen připrchlíci, ale i 3-4 generace už integrovaných přivandrovalců, ti se svižně odintegrovali, ale čím to?
    Také štváči, porušující zákon v hospodách- reálných, nebo virtuálních?
    První kameny už letěly, ale byli to Hankovy „oběti budoucích holocaustů“, kdo je hodily, né nějací drzouni, co pod pláštíkem prezentace svých názorů vedou prasácké řeči.
    Ale Hank si nevšiml.
    Číst si Hanka vysvětluje, proč ve „vyspělých zemích“ tak volají po cenzuře, a kriminalizaci verbálních projevů, volají po opětovném zřízení institutu politického vězně, ale tento vězeň bude horší kriminálníka, což už tady samozřejmě bylo.
    Hank sice ví, že byla nějaká 2. světová válka, ale o základech neví naprosto nic, a tak si myslí, že zavření huby politickým odpůrcům (o nic jiného nejde) přivede svět k lepším zítřkům, stejně jako si to myslel Hitler, Stalin, či Mao, nebo Pol-Pot.
    No, znalec historie by měl možná vědět, že svůj malý 30. červen 1934 může zažít najednou každý.
    To když tvrdá pěst konsolidujícího se totalitního systému udeří na jeho samotné protagonisty.

    • embecko

     „menšiny v Německu, ale i ve Francii byly v podstatě velice slušně integrovány“
     Prvnimi kritiky tohoto zpusobu imigrace byli prave integrovani muslimove, kterym bylo hned jasne, o co muzou prijit (a kolik sil je stalo to vybudovat). Zavreni pusy temhle lidem (ci jejich ignorovani) je prvotnim dedicnym hrichem soucasnych politiku a medii.
     Ted je ticho po pesine, protoze probiha vnitrni konzolidace- boj prave o tuhle umlcenou muslimskou vetsinu. A ta musi casem nutne prohrat, nebot zije uprostred valecneho pole a nema se zvenku o koho oprit. S vetsinovou/ sekularni spolecnsoti bojovat netreba, tam je uz vyhrano, to by bylo jen zbytecne upozornovani a vireni vody.
     Ono se take moc nemluvi o to, ze za vzestupem Lepenky stoji, paradoxne, i minority (ted abych nekecal, mozna ji dalo hlas az 30% volicu s imigrantskym pozadim?).
     A to jsou typicke obeti slunickaru, integrovani imigranti, ze zoufalstvi volici narodni pravici. Ovsem prilepit imigrantu-muslimovi rasistickou a imigracni nalepku neni tak jednoduche, takze tihle lide jako by nebyli, stejne jako vyse zminovani zide…ale ze toho maji slunickari na triku uz hodne, ze ano?…a pritom stale drze mluvi o jakemsi „rozdmychavani nalad“.

     • vittta

      To je jak tady s cigoši.
      Jakmile začne Cikán chodit do práce, je z něj stejný otloukánek, jako bílá huba.
      Sluníčka se ZÁSADNĚ starají toliko o tu největší svoloč.
      Ty mohou ukazovat jako oběti čehokoliv- kapitalismu, socialismu,rasismu, vyloučených lokalit, xenofobie, štvavých médií- no, dle libosti.
      Ale zkus ukázat Cikána, co normálně chodí do práce, jeho děti do školy…ten je úplně na hovno, naopak, je pro zlost, protože takový Cikán ještě navíc ukazuje, že to s tou diskriminací a tyranií (co se proti ní musí za peníze daňových poplatníků bojovat) není zase tak horké.
      U těch čmoudů a negrů to bude podobné, to máš ve „voku“ zase ty.
      To je takový..jak to nazvat- vynucený rasismus.
      Lidé nejsou vesměs rasisté nebo nějací radikálové, ale když se cítí ohrožení, spadne do pytle nepřátel každý s nepřátelskou uniformou- a barva ksichtu je najednou po čertech viditelná uniforma.
      A čím víc „hanků“ s takovými názory, tím víc nenávisti, on tady každý ví, jak to s těmi cigoši a Cikány je, a když mu někdo začne mlátit do hlavy, že ten hajzl je on, že to všechno zavinil, nějakou svou iracionální (to je skvělé slovo) nenávistí, to už nasere i kliďase.
      To samé bude asi na západě s barenými.

      • embecko

       „to už nasere i kliďase“
       Nasere je slabe slovo…ono to primo radikalizuje a to tak, ze se zacnes mstit i skrze sve deti a zacnes jim vykladat, aby nikdy nedelali to, co po nich bude chtit vetsinova spolecnost. A neni to jen pomsta skrze deti, je to predevsim jejich ochrana.
       Integrace totiz neni o snaze, intelektu a vuli, ale predevsim o sebezapreni se…pokud jses nejak vychovany a pak to musis radikalne zmenit, nejde jen o kosmetickou zmenu, ale ztratu minuleho zivota. A to se dela jen kvuli detem.
       Takze se sebezapiras a sebezapiras a pak poukazes na nejakou nepravost, ohrozujici spolecensky rad…a spolecnost ti ukaze prostrednicek…tady je to pak jasne, nejdrive se naseres a pak jses donucen udelat nejaka opatreni.
       A nasledne se to samozrejme siri jako lavina, exemplarni priklady jsou ty nejucinnejsi. Jeden integrovany zid/ muslim jde udelat podani na policii, ze nechteli obslouzit jeho manzelku s odhalenou hlavou, policie mu nasere…pak se to rozkrikne, nekdo mu pocmara barak…opet mu naserou…pak mu hodi do synagogy fajrlasku…a je z toho pravo na svobodu projevu…no a co mu nakonec zbyde?…Prve, co mu dojde je to, ze pokud se jeho deti zacnou integrovat, ceka je podobne odmitnuti a predevsim ponizeni (po predchozi falesne minene vyzve k integraci) a vubec zivot na hovno. Tak je snad lepsi byt spokojen mezi svymi, sice bez urcitych vyhod, ale zato v komunite, ktera s tebou jedna jako rovny s rovnym…a zid odchazi do Izarele, muslim se zabarikaduje v ghettu a slunicka jsou spokojena, protoze se o tom nikde nepise a Lidskosti bylo udelano zadost.

        • embecko

         To je takova ta neviditelna ticha sila, zivena zklamanim a nenavisti, ze ktere vznikaji hnuti a ty se ptas, jak je to mozne, vzdyt doted byl klid.
         Me se zas libil ten sugestivni vitttuv popis prevzeti…sila je v tom, ze je to velmi jednoduche a to tak, ze skoro nepredstavitelne. Clovek je tak svazan narizenimi, ze ho ani nenapadne, ze na vyhlaseni noveho statu nepotrebujes nejdrive vyplnit 50 dotazniku s opatrit je overenymi podpisy…jakile je moc realna a podpora plosna a po ruce je nejaky mocensky nastroj (zde teror), pak staci jen jedno prohlaseni na netu a voila…mame tu novy stat (ve state).
         Zajimava je uloha slunicek, ktera jsou proti nasili zcela bezbranna, jedine co umi, je kolaborovat (tak lze i predpokladat ze cast se jich prekvalifikuje na muslimy a naplni stare prislovi poturcenec horsi turka.

  • Kamil Mudra

   No, to zas není tak dlouho a tak by mělo stačit níže umístěné tlačítko Older coments. Jinak se dá nořit do minulosti napravo pod nadpisem ARCHIV.

  • astraustralia

   Sakra co to sem ten Astr dava?
   Jak me jako obycejneho obcana ma zajimat nejaka burza navic Wall Street,
   kdyz ja zadne akcie a cenne papiry nemam a s nimi neobchoduji.
   Melo by zajimat, protoze penize a tedy take burza vladne dnes svetu !
   Protoze nejen praci ale i burzovnimi manipulacemi se tvori penize. Nejen tam vznikaji ale i zanikaji!
   Pak se pta obcan jak je mozne ze cely zivot sporil, setril na horsi casy, na stari a na konci zjisteni ze nema v bance nic :-(

   Detailneji vam to vysvetli katastroficky profesor Stanek.
   Staci video az po 6minute, tam je informace o tom ze i po 5 letech se stale70% immigrantu bez prace, neintegrovali se, atd ..
   a vse co s tim souvisi
   ale i kdybyste zapomeli immigranty,
   industie 4.0 nastoluje otazku CO S LIDMI KTERE NIKDO NEBUDE POTREBOVAT ?
   Pokud se najde ctenar/posluchac ktere mu obsah prednasky nedojde napoprve video ma vyhodu ze je mozno prehrat vicekrat:-)

   • vittta

    To je fakt, nebo teorie?
    Já abych věděl, vy jste taková odbornice na slovní průjmy.
    Jakou funkci má Donald na burze?

   • pacifista

    Ano, označí, protože ti co za ním stojí to tak chtějí. Já už to zde tvrdím hezkou dobu a nikomu to nikdy nestálo za povšimnutí, až nyní. To však není ještě všem dnům konec a nadějeme se mnoha dalších nepříjemných pesimistických prohlášení. Raději ani nedomyslet, ale nebylo by špatné, kdyby to v té Americe proběhlo tak hladce jak to dokázal Gorbačov v Rusku.

    • vittta

     Fašista to bude ať označí, nebo neoznačí.
     V každém případě podstatě větší fašista Obama dostal Nobelovu cenu míru.
     To budou ti, co za tím vším stojí.
     Jsou náhodou někdy legrační…

     • pacifista

      Ti co za tím vším stojí, nebudou Obamovci, protože Obama a Trump se vůbec nemusí. Ti co stáli za Obamou jsou právě Trumpem odstavováni. Trum také jen vykoná svou práci a bude odejit, ale poslouží tomu aby Amerika nebyla již ten hegemon, který si dělá co chce a je to světu nebezpečné. Co bude pak, to nemohu říct a neví to nikdo ani ti co stojí za Trumpem. Nic není černobílé a tak není možné předpovídat co bude. Snad nebude tak zle.

       • pacifista

        Každý měl a má jiného pána. Obama toho amerického hegemona a Trump toho Amerika first. Trump je postaven od samého počátku jako hradba proti těm co měli za sebe Obamu. Teď spolu ty dvoje elity vlastně válčí a to dost tvrdě. Elity Obamovy s chapadly po celém světě válčí, baví je moc, jsou tedy proamerické. Trumpova Amerika first a uzavírání se do sebe bez chapadel do světa svědčí o tom že usilují být normálním státem a ne již hegemonem. Sax tu napsal trefnou větu. Ovsem ted hraje zapad prilis vysokou hru na kterou, diky globalizaci, uz nema. Západ, to je kus Evropy včetně elit podporujících bývalého prezidenta Obamu. Takže Trumpa musí nutně podporovat globalisté a ti chtějí mít svět jiný, bez takového šéfa jakým je Amerika dnes.

 8. embecko

  Pro vitttu jeste ke vcerejsku:
  Kdyz na netu pise nejaky propagator imigrace, tak si vzdycky rikam, co je spatneho na otazce: „A kolika z nich jste uz nabidl ubytovani u vas doma?“ Ale odpovedi se nikdy nedockam, jedine, ze jde o hloupou otazku…
  Tady je slunickarstvi ve sve krystalicke podobe, protoze je na statni urovni:
  https://www.kath.net/news/66289
  Ve Vatikanu, zarytem propagatorovi povinnosti prijimani uprchliku, hlasateli lasky a soucitu, podala zadost o azyl ona znama pakistanska krestanka pani Bibi, souzena uz leta za hanobeni islamu (napila se ze stejneho vedra, ze ktereho piji muslimove).
  A Vatikan odpovedel, ze azyl nedostane, protoze se jedna o vnitrni zalezitost pakistanskeho statu (!!!)
  To je chucpe v primem prenosu a, jak rikam vyse, krystalicky priklad slunickarske dvoji moralky.
  Mozna se Vatikan nemuze podelit, protoze ma sam malo?

  • embecko

   Tady jeste neco pro krale katastrofickych scenaru, co chodi hlavou dolu a vubec mu to nevadi:
   http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/bez-krve-to-nepujde/
   „Ať se nám to líbí, nebo ne, my se nacházíme nejenom v informační válce, ale již v pokročilém stádiu přípravy psychologické války. Ne bílé, ale černé. Jak skončí tato válka? Název příspěvku odpovídá jasně: Bez krve to nepůjde.“

   • vittta

    Tohle přesně jsem tady dneska dopoledne psal, o Rusku a technologiích, demonstroval jsem Třešni na příkladu slaboduchých keců gen. Pavla, jak i v nenápadném textu je ukryto mnoho propagandy a zjevného svinstva.
    Nereagovala, asi to byl též slovní průjem, na který se nereaguje.
    Tato diskuzuní finta- a já věřím tomu, že Třešeň to myslí upřímně, tedy že to nepoužívá jako fintu- tedy tato faktická diskuzní finta vyřeší veškeré potíže s oponenty, a používá se dávno jak v malém, tak v úplném nejglobálnějším globále.
    U nás se nikdo nebavil nejprve s komunisty( těmi legálně zvolenými, ti, co zahodili své rudé knížky už samozřejmě k bavení byli), nyní se nikdo (slušný) nebaví s okamurovci, ale i poněkud šířeji pojatými rasisty, xenofoby a nacisty.(v EU je tato praxe už nekolikanásobkem praxe české, číst si takový Guardian je jen pro otrlé- něco tak strašného tady není, dokonce ani Forum 24 se tomu nemůže rovnat, BL pak jsou fakticky jen pobočkou Guardianu- ve smyslu, že ho nejen překládají, ale též se opičí tím stylem)
    Já vždycky dávám příklady se mnou, to jsou fakt parádní praktické příklady (riskuji tím, že ti, kdo nechápou můj styl, mě označí za ubulínka a jájínka, co má v hubě jen sebe, ale na to seru), no takový Hank třeba, ví víc, a kdyby chtěl, tak by mě argumentačně roztrhal- ale proč by se bavil s takovým blbcem?
    Tam celkově se se mnou (štítivě) baví Seal, který vůbec netuší, o čem píšu, a Tribun, který v podstatě jen odsekává- nutno ale říci, že všem, nejen mě.
    Ale i Taras to vzal podobně, ten rovnou napsal, že jsem rozvraceč…já mu to tam svého času zachránil, no ale to vnitřní přesvědčení….to už je něco jako ruské ovlivnění voleb ve všech státech světa- né že by nehráli i oni své hry, ale ovlivnit vývoj v Rusku chtěli odjakživa ti ostaní, skoro by se mi chtělo napsat, že Rusové se vlastně jen brání, z jejich pohledu byl i vpád vojsk VS v r.1968 jejich obrana, o tom by asi nebylo vhodné pochybovat, jakkoliv to pro nás, ale nakonec ani pro ně, nebylo moc povedené.
    Nebo mě na mysli vytanul Zeman, jak se ptal toho vocasa, Stoltenberka, nebo jak se ten (doslova )blbec jmenuje, jestli by nebyl nějaký důkaz ruské přítomnosti na Ukrajině, a ten válečník, zjevně zaskočen tak blbým dotazem, nemohl odpovědět jinak, než že důkazů je tolik, že není třeba je dokládat.
    Takže co na to říci…
    V textu je psáno:
    „Protože hlavním cílem západního snažení je omezení, ideálně vyloučení ruské informace, alternativního vidění a propagandy ze západního mediálního prostoru. “
    To je ono, Rusko je silné, proto se ho bojí, ale především si myslím, že Rusko je známé, ČSR nikdo moc nezná, ale Rusko zná každý- a může tudíž ukázat efektivně na zásadní chyby politiky jak USA, ale především EU, kteří nic jiného než chyby už delší dobu nedělají, tak samozřejmě když se taková chyba nějak efektivně ukáže, tak se to fakt blbě vyvrací- EU to dělá jak Třešeň, uvádí to „na pravou míru“, ale moc jim to nejde, začali být v tom uvádění hysteričtí, a to je -jak jinak- jejich další chyba.
    Něco podobného v malém udělal Taras mě, bombasticky mě zabanánoval, protože neuměl argumentovat, ale bylo to úplně zbytečné, stejně jsem tam chodil velice málo, takže bych tam občas zaplkal, ale nic extremního.
    Sám sebe polil studenou vodou, a podobně si lyje EU- ale ta tedy rovnou kýble sraček, na svou hlavu, jak se čím dál pitměji snaží obvinit Rusko z takových blbostí, že jim už věří jen ti největší idioti.
    Politická hysterie, to je nálož, přitom by ta jejich posraná EU ještě šla zachránit, dokonce by šla zachránit i bílá civilizace s minimálními ztrátami- no ale, lídři jsou odstaveni, a idioti a fanatici nemohou dělat nic víc, než dělají.

    • embecko

     Pekne napsano… ale kdyz uz mluvis v podobenstvich a premerech, pak bych vytahl to hlavni:
     1) „…já mu to tam svého času zachránil, no ale to vnitřní přesvědčení…“
     A pokracuji uryvkem z objevneho clanku (je to ve slovencine, odkaz nasleduje az uplne dole):
     2) „Ale Západ po svojom domnelom víťazstve v studenej vojne a rozpade Sovietskeho zväzu je ochotný akceptovať Rusko len ako porazenú krajinu a ako svoju kolóniu. Logicky je preto veľmi nespokojný s tým, že táto „kolónia“ si dovoľuje ignorovať svoj štatút porazenej krajiny…“

     Tohle je velmi ostre (cernobile) postaveny konflikt (tady by slo pokracovat u vyse uvedenho Campbella, ale nebudeme se odchylovat).
     Vychodiska:
     1) ty si myslis, ze diskusni partner je zvedavy na to, co rikas, nerku-li vdecny za to, zes ho zachranil
     2) partnera nezajima nic jneho, nez aby se te zbavil, ale bali to do vedlejsich aspektu, jako do logiky (nedostacena), vzdelani (zadne), moralka (nacista nema moralku), zkusenosti (narodil ses mezi blbe lidi) a tak dale…jen aby se nemusel dotknout sveho faktickeho zameru- mit te z krku.
     Zaver:
     Musis nutne prohrat, protoze mas mekci cile, nezli partner. Ty chces vysvetleni, ci pochopeni, zatim co druhy chce jenom
     ne-vitttu. K tomu sam ocekavas, ze sam nepodlehnes a budes bud presvedcen, anebo obohacen ;o) ovsem presvedceni vittty, ci jeho obohaceni, povazuje druhy za ztratu casu, nebot to nevede k cili. Tudiz debata se odviji zpusobem „znicit krtka“ a to aroganci, odstupem, stitivosti, zastrenymi vyhruzkami a tak dale.
     Proc je tohle pravda? Protoze zatim nikdo neudelal tu nejjednodussi rec a sice nepozadal te, abys na nej nereagoval. A proc to neudelal? Protoze, jak pisi vyse, te chce anihilovat a nikoliv pouze tolerovat…ale to uz jsme u samotneho clanku na ktery odkazuji.
     Duvody, proc je to na netu takhle, jsou ruzne, zalezi na tom kterem partnerovi, jake ma duvody k tomu, aby ses nevyskytoval v jeho souvislostech.

     A ten clanek:
     http://www.srspol.sk/clanek-zapad-chysta-novy-drang-nach-osten-17846.html
     Kdo to nechce cist nemusi, horni citat je shrnutim smyslu clanku. Ackoliv dale je to jeste rozebrano i s historickymi souvislostmi.

     • vittta

      Až mě u toho čtení napadlo 1453- pád Cařihradu.
      Ten padnout nemusel, ale západ se na něj vysral, ve prospěch islámu.
      Pak se ovšem nestačil divit, když jim jejich turečtí kamarádi proháněli dalších pár století faldy.
      Skoro mě ani nepřekvapuje ten podivný čin, když jim Turci proháněli faldy už před tím- když pomyslím na 20 století.
      Západ si také vybral Hitlera, místo míru, vybrali si válku, ovšem proti Rusku, né proti sobě, Führer je „prekabátil“.
      Rusko je v podstatě celé obyvatelné, to by bylo nejen surovin, ale i konzumentů…
      A se mnou jsi to popsal navýsost přesně, tohle jsem kolikrát sledoval, no, ale nepíšu to…jenže já takovému Tarasovi a všem těm Hankům a Tribunům lezu pěkně krkem hlavně tím, že k „nim“ vlastně stejně píšu.
      To právě Taras také nedomyslel.
      Já v klidu reaguji tady na ně, a oni to pěkně čtou, nebo rozhodně většinou čtou.
      Rusko to dělá také tak, sankce- nesankce, svět je větší, než USA a Evropa, navíc, ochody s EU běží dál, jen skrze prostředíky.

      • embecko

       „Ten padnout nemusel, ale západ se na něj vysral, ve prospěch islámu.“
       Presne tak…tohle je cely ten slavny Zapad= metropole v trojuhelniku Berlin- Londyn- Pariz.
       A u Vidne to bylo velmi podobne- hadali se mezi sebou a ty z vychodu, Oste(r)n-reichy, v tom nechali klidne topit a vubec jim na nich nezalezelo. Jako jim nikdy nezalezelo a dodnes nezalezi na nikom, kdo byl (je) zpoza metropole.
       V tom jsou Rusaci vrcholem empatie (viz bez problemu prezivsi vice jak jejich stovka narodnosti, vzkvetajicich dokonce i za stalinismu).
       Ovsem ted hraje zapad prilis vysokou hru na kterou, diky globalizaci, uz nema.

       • embecko

        Myslena bitva u Vidne 1683…
        Probihajici pad Zapadu se v tomhle svetle jevi jako dejinne opodstatneny az spravedlivy. Blbe na tom je, ze jsme tak blizko a prilis mnoho spoluobcanu trpi na identifikaci s imperiem/ metropolemi…a tak se radsi budou mylit s Albrightovou, nez aby meli pravdu s Putinem a to za jakoukoliv cenu.

        • vittta

         Podle mě je tady trend spíše opačný.
         Putin má podporu- dejme tomu- 40, možná 50% Čechů.
         To by ještě před 10 lety nebylo možné.
         Přitom propagnda proti Rusku se zvýšila nejméně 10x.
         Svým způsobem nás to možná chrání před úplným záborem.
         Západ se bojí, že ještě když budeme alespoň trochu samostatní, spojíme se s Ruskem, a oni nás tím pádem ztratí úplně.

       • pacifista

        Ovsem ted hraje zapad prilis vysokou hru na kterou, diky globalizaci, uz nema.
        Ta věta vystihuje všechno co se teď kolem nás děje.

  • vittta

   No, ale zase papež v pohodě umyje jejím vrahům nohy.
   Ale…je to tedy výživná nechutnost, to tedy…hodně smrdí.

   • pacifista

    No jo papež, ten ví dobře co dělá a proč to dělá. Již se nepamatuji, kdy to přesně bylo, ale byl asi rok nebo i více ve funkci a při jednom proslovu řekl, že to vidí tak, že zůstane ještě nejvýš dva roky papežem a pak už ne. Mě to tehdy hodně zarazilo a proto si to pamatuji dodnes. Říkám si: „Je snad vážně nemocný a nechce to říct natvrdo?“ Pak ale přišli běženci a od té doby jim umývá nohy. Věděl dobře co nás čeká a také byl připraven odstavit katolickou církev a uznat islám. Za tímto účelem tam byl záměrně dosazen. První papež, který nepocházel z tohoto kontinentu a tak mu také na Evropě nezáleželo a nezáleží. Má jiné kulturní kořeny a proto také jeho žaludek unese to, na co by jiný kněz z Evropy neměl žaludek, tedy kromě Halíka.

    • vittta

     Možná se jim něco posralo.
     Možná už měli být s tou islamizací dál, ale lidé nějak nebezpečně procitají.(muslimové se chovají poněkud více nevlídně, než by bylo vhodné, už to měli vyhrané, ale sami si to posrali, ani bych se nedivil, kdyby byl radikální islám úmyslně přehlížen, protože nic nemůže tak uškodit věci islamizace, jako nějaký ten pravidelný atentát)
     Oni tomu říkají „posilování ultrapravicových sil“ a zavádějí cenzuru a kriminalizaci.
     To samozřejmě osloví zejména mladé, co jim je nyní 10 let.
     Ti budou najenou děsně s chutí bojovat proti starým strukturám pokrouceného a zneužitého levičáctví.
     No, je to nakonec obvyklé.

     • pacifista

      To tedy podělalo a to pořádně. Rusko jim do toho hodilo vidle v Sýrii a Trump byl zvolen prezidentem. Kdyby toho nebylo byl by už konec. Nebyl by čas na nějaké teroristické akce. Slimáci by tu byli dřív než bychom se stačili zorientovat a pak by to teprve začalo. Já pořád říkám, že čím déle vše trvá, tím lépe. Čas hraje pro nás. Když se něco upeče moc rychle, není to dobře, je lepší počkat, jako třeba s tím eurem. Když se něco špatného děje, jen čas nám může pomoci, protože v tom čase se mnoho jiných věcí přihodí, které pak ovlivní to dění a nasměrují ho jinam. Vždycky jde o čas. Vzpomenu takovou nemoc. Mohou se najít příčiny, když je více času, také nové léky. Je to pořád stejné. Přejme si jen více času, pakliže ho nemáme, je po všem. Dnes rezignoval americký ministr obrany Mattis, tak je o jednoho zarputilého zase méně. Když to tak bude pokračovat, za nějakou dobu si všimnou i ta média, že by měla změnit pokřik. Ale bude to ještě trvat.

  • tresen

   Odkud máte informaci, že Asia Bibi podala žádost o azyl ve Vatikánu?
   Ze zprávy, na kterou dáváte odkaz, to nevyplývá.
   Ani z této:
   https://www.svetlosveta.sk/slider/statny-sekretar-parolin-asia-bibi-je-vnutorna-zalezitost-pakistanu/
   Postoj státního sekretáře Parolina nejspíš souvisí s touto pasáží:
   V novembri pakistanská vláda uskutočnila stovky zatýkaní v radoch extrémistických islamistov, ktorí požadujú v demonštráciách trest smrti pre Asia Bibi z dôvodu “bohorúhačstva.” Zároveň vláda vyhlásila, že Asia Bibi sa s manželom nachádza v Pakistane vo vládnom dome a v bezpečí.
   Azyl té ženě myslím nabídla Kanada i další státy, ale nezdá se, že by to chtěla či mohla využít. Jak se zdá, sama o azyl v žádném státě aktivně neusilovala. Okolnosti to samozřejmě mohou znemožňovat. Nejúčinnějším zajištěním její záchrany by bylo bezpečné vycestování, ale asi to není jednoduché.

   • oh

    O tom, že by žádala azyl ve Vatikánu ani mně není nic známo, nicméně manžel žádal o azyl v Británii a jeho poskytnutí bylo zamítnuto, protože rodina prý představuje bezpečnostní riziko. :-(
    Vlády Německa a Kanady vyjádřily připravenost statečnou křesťanku přijmout. Ministerstva zahraničí těchto zemí potvrdila, že jednají s pákistánskou vládou. „Více nemůžeme říci, protože situace je velmi delikátní,“ uvedl premiér Justin Trudeau s dodatkem, že Kanada je velmi vstřícnou zemí. Naopak vláda Velké Británie, první ze zemí, kde manžel Asie Bibi žádal o azyl, kategoricky vyloučila možnost udělení jakékoli formy ochrany či přijetí. Zdůvodnila to obavami z revolty islamistů na svém území a útoky fundamentalistů na britské ambasády na světě.
    „Stanovisko premiérky Theresy Mayové je trapné, zavrženíhodné a šokující,“ uvedl pro agenturu AsiaNews Abraham Mathai z hnutí za náboženskou svobodu Indian Christian Voice. Rozhodnutí britské vlády podle něj jednoznačně ukazuje, že v této zemi došlo k radikalizaci do té míry, že podléhá nátlaku extrémistů a odmítá azyl křesťance pro následované pro svou víru.“

    https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=28525
    Jj, v zemi plné mírumilovných muslimů a preventivně předposraných úřadů, zvané Britanistán, představuje pronásledovaná křesťanka bezpečnostní riziko.

 9. vittta

  Tady je něco pro příznivce odzbrojení občanů.
  V textu se lze dočíst, že většímu masakru ve Štrasburku zabránili dva muži, Polák a Ital, kteří ozbrojeného obohacovače nepustili do nějakého klubu, plného lidí.
  Oba ovšem byli zavražděni, nic méně zemřeli až déle, statečný Ital v pátek, a statečný Polák v neděli, kdy už nějaký obyčejný atentát nikoho nezajímal, takže se o nich nikdo nemá potřebu bavit, vrah zajímal média daleko, daleko víc.
  Tímto vzdávám hold jejich statečnosti a čest jejich památce!
  https://www.armyweb.cz/clanek/dva-muzi-znemoznili-utocnikovi-ve-strasburku-vstup-do-klubu-a-zachranili-tim-mnoho-zivotu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   • vittta

    Němci především dodržují předpisy a nařízení.
    Moc bych se divil, kdyby v Polsku bylo povolené takhle dlouho troubit.
    Jenže neukáznění Poláci si s dodržováním předpisů hlavu nelámou.
    Na rozdíl od kultivovaných Němců!

  • embecko

   A tady nevim, neni to uz moc? Zbytecne nasili a ponizovani prez vuli druheho…kampak asi zmizela nazorova pestrost?
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/kodan-dansko-potreseni-rukou-muslimove-imigrace-zakon_1812201429_dp
   „Dánský parlament ve čtvrtek schválil nový zákon shrnující pravidla pro udělení občanství. Jeho součástí je i povinné podání rukou mezi žadatelem a příslušným úředníkem, napsal dánský deník Politiken.“

   Me se na tom libi hlavne to literarni chlapacke podani tehle kauzy…takove chlapske prasknuti do stolu…My sice hodne vydrzime, ale kdyz na to prijde, tak se nedame! A budeme rozhodni a tvrdi! A budeme vyzadovat i podani ruky, kdyz na to prijde!!!
   (Neni to fakt uz za hranou?)

   • vittta

    Tedy…já vydržím hodně, ale není to přecijenom až moc tvrdé?
    Právem se o tom vede celonárodní, plodná diskuze!
    To se Dánové vrací do minulého století, řekl bych.

 10. vittta

  Některé zprávy fakt nemají logiku.
  Tak v Německu chybí 807 000 pracovních míst.
  V Bavorsku dokonce zavřeli vhlášenou restauraci, neměl by kdo obsluhovat. (rozuměj, poslali domů kuchaře, pomocníky v kuchyni, provozáky,uklízeče..protože neměli číšníky).
  Co mi nejde do hlavy, proč nezaměstnají migranty?
  Sice beru, že lékař, jaderný inženýr či profesor historie nebude spokojen s prací číšníka, ale pořád lepší, jak sedět v darovaném domku se svými 5 manželkami a 10 dětmi, co nechodí do školy.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zavrene-restaurace-nejsou-uz-pry-ani-cisnici-Nemecko-hlasi-kriticky-nedostatek-pracovnich-sil-563955

 11. vittta

  Hele, Tarasi ten poslední článek je velice vznešený a povedený.
  A vskutku by se našlo jen těžko něco tak debilního, jako je „Pražská kavárna“ (která je ve skutečnosti jakýmsi chuchvalcem všech kaváren Čech, Moravy a Slezka, ale pobočkou kaváren se zemí EU).
  Nic méně je také pravda, že dobráky nemá rád nikdo, a ani ty nejsi vyjímkou.
  Kavárníci nemají rádi nikoho, než sebe.
  Ty zase máš pohled třídní, v pravdě opravdu klasicky liberálně demokratický.
  Nemáš totiž rád ani živnostníky, ani podnikatele, ani buržousty, ale ani dělníky.
  Koho máš vlastně rád, jsem nikdy nepochopil…

 12. vittta

  A zde něco pro příznivce pravdy lásky, kteří vždy dobře vědí, co není řešení, ale nikdy přesně neví, co řešení je, a tak vymýšlejí řešení, která nikam nevedou, a prohlašují o všech ostatních řešeních, že to řešení není, až do chvíle, kdy to sami jako řešení přijmou řka, že odjakživa to za řešení považovali.
  Dvě skandivávské dívky byly zavražděny těmito lidmi.
  Tito lidé je vychovali právě stylem, co je, a co není řešení, naučili je tolerovat ostatní, až se samy dívky staly nositelkami oněch hodnot.
  Zaplatili cenu nejvyšší.
  Muslimští vrazi zde vykonávající vůli Alláhovu, nejsou totiž dle mého tak úplně vinni, i když nůž vedly právě jejich ruce.
  Osobně preferuji, aby se zde tito lidé nevyskytovali, a nemohli je tím pádem svádět hrdla našich žen.
  I oni mají svou výchovu, ale jejich grálem není tolerance a láska k bližnímu, ale násilí a smrt.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/492673-je-to-allahova-vule-kriceli-kdyz-podrezavali-turistky-ze-skandinavie.html

 13. astraustralia

  Jan Keller o multiculturalismu a o tom co CR nepotrebuje a potrebuje.

  multiculturalismus je predevsim o tom jak udelat z nouze jinych vlastni cnost :-(
  S privalem immigrantu multiculturalismus v dusledku tlaku nove prichozich na socialni system meni svoji povahu.
  Stava se prostredkem tvrdeho psychickeho natlaku predevsim na stredni a nizsi prijmove vrstvy evropskych zemi
  chce se po nich aby se delili o sluzby socialniho statu s masou uprchliku kteri se na financovani socialniho systemu nijak nepodileli
  Dobrotrusove jsou nazoru ze mame otevrit dvere utecencum stejne jako kdyz v minulosti Zapad otevrel dvere uprchlikum ze zemi komunismu.
  Kdyz jsme odchazeli tak jsme ale neusilovali o zadny multiculturni status, ale integrovat se a prizpusobit se spolecnosti
  bylo brano za samozrejmost.
  Socialni systemy Evropskych zemi s masovou immigraci nepocitaly a nepocitaji, byly zalozeny postaveny na systemu narodnich statu.
  Nepokoje organisuji dnes ti nespokojenci z 3 generace immigrantu, kteri nemaji ani zadnou budoucnost ani kam odejit!

 14. vittta

  Tak tohle je originální svou dokonalostí popisu lidské malosti tam, kde by měla být velikost- tedy v parlamentu.
  https://www.novinky.cz/domaci/492715-omluvte-se-za-slova-o-havlovi-jako-vlastizradci-vyzval-petricek-poslance-spd-ten-odmita.html
  Tak Luboš Volný, poslanec na SPD nazval Havla vlastizrádcem.
  S tím tedy velice zásadně souhlasím, a k uvedeným argumentům poslance Volného bych ještě přidal evidentní kolaboraci se sudetskými Němci a aktivní účast na restitučních podvodech.
  A teď reálné znalosti některých poslanců, přetavené do ohnivých proslovů.
  Ministr Petříček se domnívá, že „ale šířit takovou nenávist a zlobu ohrožuje budoucnost naší země,” .
  To jako konkrétně jak- JAK by tento ryze osobní názor mohl ohrozit budoucnost naší země?
  Kromě toho se ještě ministr Petříček domnívá, že jakási totalita tady byla 40 let- Tomášovi se to asi lépe pamatuje, než kdyby si to měl spočítat.
  Kromě toho se ministr Petříček domnívá, že “ V politice si lze vážit slušnosti, ne hulvátů,”“.
  No jo, to je oblíbené, Tribun by napsal HYGIENA, forma je důležitější, jak obsah, a vyvracet argumenty druhého je leckdy obtížné, v tomto případě určitě, protože vyvracet argumenty na zrady VH by znamenalo, všechno přiznat.
  ….
  ODSák Martin Baxa se prezentoval ještě blbějším pohledem.
  „„Nebýt celoživotního Havlova boje za demokracii, tak by ani poslanec SPD Volný v parlamentu neseděl, neb by žádné svobodné volby nebyly,”“
  No vidíte, co Havel dokázal, nebýt jeho, máme tady pořád reálný socialismus, to už chce pořádnou dávku debility, prohlásit něco takového, má to až náboženské rozměry, Bůh stvořil vše, a nebýt jeho….
  …..
  Zástupce STAN Jan Farský si zase myslí, že „„Je velice slabé útočit na někoho, kdo už se nemůže bránit,” „.
  Tak Honzo, až se zase bude mluvit o Hitlerovi, tak si to zapamatuj- zní moje rada.
  Protiargument- opět z hygienických důvodů- nepadl žádný.
  …..
  Kádrová rezerva TOP09, co to všechno pamatuje zase tvrdí, že „„Kolega poslanec Volný z SPD si zjevně neuvědomuje, že díky podobným vlastizrádcům si může říkat, co chce, aniž by dostal pendrekem přes záda,”
  No, Dominik Feri se asi nebyl podívat na demonstrace v Katalánsku, ale i kdokoliv jinde na svobodném západě.(lidé se bijí i u nás, ale zase ne tak moc jako tam, to asi Havel)
  Tam dostávali nejen pendreky nejen přes záda desítky tisíc lidí, a ne každý to přežil.
  To ovšem multikulturní posilu v partlamentu nijak netrápí.

  • Mrkos

   Kdo se tady chopí žlutých vest? Knížecí kavárníci, nebo odboráři.
   Rudá není na pořadu dne. Příští revoluci musí začít měšťák,
   vyléčený z kavárny, je totiž převažující „třídlou“ v této společnosti.
   Do této sociální skupiny patří totiž svým přesvědčením i každý
   pracující, který si vypůjčí na dovolenou u moře, aby obstál před
   svým okolím. I když jeho objektivní pozice ve společnosti je
   mezi vykořisťovanými. Česká otázka v EU je otázkou sociální,
   mimo pár miliardářů jsme „vyspělým“ západem vykořisťováni všichni.

   • vittta

    Ale demokraticky.
    A navíc máme dobré kamarády, superdemokratické země, Marxová a Rozumek a tihle by mohli vyprávět…

 15. astraustralia

  Do Evropy míří nová vlna džihádistů, pokusí se vyvolat další teror.

  Podle Stocka má Interpol v současnosti databázi se jmény přibližně 45 000 podezřelých zahraničních džihádistů. Jejich lokalizace je nicméně náročnou výzvou pro policejní sbory i bezpečnostní agentury.
  „Navrátilci jsou stále objektem zájmu mnoha členských zemí. Mnozí z těch, kteří odešli bojovat z Evropy či Asie, se zatím nevrátili.
  Někteří z nich zemřeli na bojišti, o některých se ale nic neví,” vysvětluje Stock.

  Bezpečnostní agentury se podle listu The Guardian návratu odchozích islamistů obávají,
  protože se zocelili v boji, jsou dobře vycvičení a podařilo se jim navázat mezinárodní komunikaci.
  „Do konfliktních zón odešli bojovníci z více než sta zemí světa.
  Získali tím příležitost k vytvoření obrovské sítě a neměli bychom zapomínat, že tyto kontakty stále udržují,“ říká Stock.

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/islamsky-stat-radikalismus-radikal-terorismus-interpol-jurgen-stock-1en-/zahranicni.aspx?c=A181220_101102_zahranicni_dtt&&recommendationId=1937887c-6141-437b-992f-61234ed00f78

  přibližně 45 000 podezřelých zahraničních džihádistů v databazi, to je jen prave to male procento militantnich islamistu, ale pozor pozor,
  jak spravne dobrolide, lepsolide, dobrotrusove tvrdi, 90% vyznavacu Islamu je pry mirumilovnych a proto i cele nabozenstvi je mirumilovne a nesmi se na verici a tuto viru uplatnovat krivy pohled nejake kolektivni viny ci jine podobne triky populistickych politiku!
  I kdyby to bylo jen 80% jak nekteri pesimiste tvrdi, stale je to jednoznace vetsina mirumiluvnych!
  PS
  Se sousednim clankem u Tarase na Terase o dobracich co nic jineho
  ne umi
  jen ze cumi
  nema vyse uvedena zprava mluvciho Interpolu nic spolecneho.
  Snad jen to ze budou dalsi obeti
  nez napocitas roky do peti:-(

  Protoze dobroduchove stale veri na dobro tam kde neni a stale jsou v dobromyslenkarskem zajeti
  proto nikde vitezstvi pravdy a lasky a zadna objeti
  protoze odmitaji uznat ze jakasi mensina se tu snazi o nove 21 Allahu Akbar stoleti.
  Z 80 az 90% mirovou cestou k vitezstvi a protoze mutti pravila ze islam do Evropy patri
  zbyva jen otazka proc nechovaji se jak bratri , proc tolik nasilniku a vrahu
  prislo dobyvat Evropy a milliony stoji u jejiho prahu?
  Protoze islam je nabozenstvim miru?
  Nebo ze se jedna o sariu a vrazednou viru.?

  • vittta

   Klid, Astře, u Tribuna vám intelektuální elity rády sdělí, co není řešení.
   Hlavně třeba násilí a nenávist není řešení.
   Bohužel už ale neřeknou, co řešení je, sice tribunova posvěstná hygiena má svoje výsledky, ale chtělo by to asi zvýšit tresty, zavést nové paragrafy proti nenávisti, někde…v Norsku, či Dánsku, si svého džihádistu objímají.
   Všechno dobře dopadne, a džihádisté- mezi nimiž je plno lékařů a inženýrů, se nakonec v pohodě integrují do společnosti, hlavně NE násilí a hulvátsví!

 16. vittta

  Nenápadná indoktrinace pomocí banálního článku „pro ženy“.
  Článek sám je spíše odpočinkový, nepřinášející žádné zajímavé poznaky, a ani je přinášet nemá, jde o amatérskou sexuální poradnu pro „náctileté“.
  Ale na úvodní modelové fotografii a vyfocena blonďatá žena a arabský mládenec, taková ideální rodinka budoucnosti.
  To je jako byl v určité době členem rodiny pes, v podstatě ideální model společnosti byl muž- žena- děti- pes, myslím, že pes je obecně obrovským zdrojem příjmů pro prodejce čehokoliv.
  Dneska už tento model je k vidění málo, aniž by si kdo všiml, protože modelu přebývá muž, či žena, nebo děti, ten pes je ošemetný, uráží náboženské cítění muslimů.
  Takže se dá čekat, že bude ideální model nějak rehabilitován, a nenápadně veřejný prostor otráví fotografie dvou můžu, dítěte a psa, či dvou žen, dítěte a psa, či minimálně bílé ženy (upozorňuji, že žena je VŽDYCKY bílá) a barevného může, s bílými dětmi ale bez psa, dá se předpokládat, že do mediální módy se může dostat jiný zvířecí miláček, ještěr, či kočka…těžko říci.
  https://www.prozeny.cz/clanek/kondom-v-akci-co-s-nim-ne-delat-aby-se-neznicil-52565?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

 17. vittta

  Diskuze slaboduchých u Tribuna- stojí za přečtení.
  https://tribun.red/2018/12/22/klic-k-urcovani-neonacistatek/comment-page-1/#comment-123305
  Tak Tribun přišel s článkem, že nějaký Němec. resp. neziskovka, (?) přišla s brožurou s názvem „Ten, ten nebo ten – vyhoďme ho ven“.
  Má se jednat o návod, jak rozpoznat děti z neonacistických rodin dle vnějších znaků, oblečení a copánků atd.
  Tribun se divil, jestli už to není trochu moc, a já se zase divil, že se tomu divil Tribun, protože on a jemu podobní jdou cestou, jejíž cíl je právě tohle, a jestli to nevědí, pak je to nijak neomlouvá.
  Jenže Seal si tu brožuru někde našel,…z jeho textu nevyplývá, že by jí četl celou, sám píše, že jí LETMO prolistoval, a byl „zklamán“, protože tam přesně konkrétní návod nenašel.
  A VŠEM se ulevilo.
  Tribun se skoro omluvil, že čtenáře uvedl v omyl.
  Třešeň má obavu o Schusterovy čtenáře (Schuster je zřejmě ten, kdo o té brožuře napsal, ale na rozdíl od Seala jí četl celou)
  Hank popsal nebezpečnost PL, kde o tom také psali. (uplně stejnou nebezpečnost projevil Tribun, ale tam to čtou samí kriticky uvažující lidé, tam se není čeho bát)
  Tolik skutečnost.
  Ale co je vlastně známo doopravdy?
  Seal brožuru jen přelétl- a všichni už mají jasno.
  Brožura se jmenuje „Ten, ten nebo ten – vyhoďme ho ven“.“, to se zdá být fakt- ale to nikoho neznepokojuje.
  Seal- i když to jen přelétl, se sám do sebe zamotal, protože popsal případ, (uvedený v brožuře) kdy jacísi sourozenci /chlapec a dívka) žijí v rodině, kde jsou rozděleny genderové role tradičním způsobem.
  Dívka pozvala děti na oslavu narozenin, ale ostatní rodiče se bojí své děti k nim pustit (s dívkou a chlapcem nejsou žádné potíže- jen jsou trochu ušlápnutí, zřejmě tím rozdělením genderových rolí), a tak žádají učitele o radu neb vědí, a nyní POZOR, že rodina je ultrapravicově zaměřená.
  A to vědí asi proto, že tam maminka vaří a tatínek opravuje auto.
  Jinými slovy, brožura obsahuje s velkou pravděpodobností v zásadě to, o čem je Schusterův původní článek, a kdosi i dle názvu se snaží kohosi vyhodit z kola ven, a to skutečně na základě nějakých vnějších znaků, byť Seal při ZBĚŽNÉM prolétnutí článku nic takového nenašel, resp. nenašel PŘESNĚ to, o těch copatých holčičkách
  A všem se ulevilo, svět je zase v pořádku, ultrapravicová rodina, kde jsou tradičně rozděleny genderové role je odhalena, a strach rodičů z té rodiny vyřešený dotazy na učitele ve školce.
  Ultrapravičáci jsou vyhozeni z kola ven, a nezvývá, než popřát hezké vánoce, ale raději jen těm, co ještě tradičně a ultrapravicově vánoce slaví, ostatní, co už je neslaví, aby neuráželi náboženské cítění jiných lidí, ať mi vlezou na záda.

  • embecko

   „Má se jednat o návod, jak rozpoznat děti z neonacistických rodin dle vnějších znaků“
   Vsak se o to take jedna a to i pri inteprelacich v parlamentu. Proti brozure (vydane organizaci, vedenou nikoliv pasivni byvalou agentkou Stasi pani Kahane) se ohrazuje mimo jine i mnoho politiku z konzervativni CDU.
   Napr:
   „Kulturminister Christian Piwarz (CDU) warnt vor dem Einsatz der Broschüre in Kitas: „Es ist inakzeptabel, dass wir von dem Äußeren der Kinder auf politische Einstellungen der Eltern schließen….
   …Ministr kultury za CDU Piwarz varuje pred nasazenim brozur ve skolkach: Neni akceptovatelne, aby se na zaklade zjevu ditete usuzovalo na politickou preferenci rodicu.“
   Vytahnout a lehce zmodifikovat neco, co tam je, udelat z toho nesmyslny prikla (rozpoznej maleho nacistu) a pak s tim smaznout cele teme je preci bezny postup.

   Vittta rekne, ze venku prsi a ze muze dojit k povodnim…ja to prelozim jako vittta rika, ze kdyz prsi, prijdou povodne….ovsem venku prsi, ale povodne nejsou= vittta keca, ze kdyz prsi, muze dojit k povodnim.

   A kritika miri prave tady na to: Ze brozura je nebezpecna, protoze muze poslouzit k instrumentaci (manipulaci) deti proti rodicum a to prave tak, ze vychovatel si obsah vylozi po svem.

   • Saul

    No jiste,rozlisovani a definovani nepratel podle vnejsich znaku (barva pleti napr.),to by si tady mezi vami veleduchy nikdo nedovolil.

    • vittta

     Ono jde o praktický dopad.
     V takové Francii, Švédsku, Británii či Německu samozřejmě podle barvy pleti nikdo nikoho nedefinoval a nerozlišoval.
     A ano, z určitého pohledu to je i nesmyslné, a věru může být bílá buba hajzl a negr dobrák.
     Jenže praxe ukázala něco pozoruhodného.
     Bezbřehá tolerance nepřivedla tyto společenosti ke štěstí, ale ke zkáze a neštěstí.
     Slaboduší ideologové nyní marně hledají cestu- lidé jsou si rovni, a tak se cesta hledá pomocí sociálních skupin, tedy chudí musí nějak být pozitivně diskriminováni, ale jelikož je chudých hodně, tak jen chudí barevní.
     Jenže nefunguje to.
     Řešení pak je možných několik.
     Jedna je, že ať se děje cokoliv, tvrdí se, že se neděje nic, a když už se to nedá přehlédnout, tak je potřeba nějak pacifikovat ty, co to až moc vidí, a donutit ostatní, aby to „neviděli“ také, při čemž je ještě vhodné na každý nápad reagovat tak, že TO není řešení.
     Výsledek není, a nemůže být pozitivní žádný.
     Tato metoda se nyní používá.
     Další metoda je všechny ostatní postřílet, ale jsme civilizovaní lidé, nechceme střílet odlišné.
     Je tedy třeba najít nějaké jiné řešení.
     Co myslíš, Saule, co by tak bylo nejlepší?
     Máš nějaký nápad, nebo jedeš v levelu, že se nic neděje?

     • embecko

      „Tato metoda se nyní používá.“
      Mottem te brozury je: „Duhove rodiny nejsou nic neobvykleho.“
      Coz popira samo sebe, protoze o neobvyklem nejsou vydavany brozury a „provadeci predpisy“ uz od skolky.
      On je to slozity problem s mnoha vrstvami a mnoha odkazy. My se nemuzeme bavit o nicem jinem, nezli o tom, jak je vedena nemecka diskuze. Zajistit si objektivni vhled by znamenalo nastudovat brozuru + nastudovat predesle brozury pani Kahane a jejich realne dopady…dale nastudovat zpracovani brozury tiskem a nasledne si udelat resersi, jak toto interpretovali vyznamni politikove…takze prace na tydny…a kdyz to nahodou udelate, tak vam protistrana namitne, ze jste blbec a ze je to jinak…tomu se pak rika produktivni prace! Taky hezke vanoce…

      • vittta

       Za krátký rozbor určitě stojí i text Hanka, reagující na článek, o této brožuře.
       hank

       V tom spočívá jedna z nejhnusnějších manipulativních metod používaných redakcí PL: Většina lidí si kromě titulku přečte ještě tak nanejvýš perex a pak o tom „zasvěceně“ diskutují. I když je titulek často v rozporu s obsahem článku (o skutečnosti ani nemluvě) nebo nanejvýš vypíchne a obludně zveličí to nejméně podstatné. Jenže to už nikoho nezajímá.

       Takhle se vytváří mezi nositeli zdravého selského rozumu zaručeně pravdivá informovanost a veřejné mínění, které ve společnosti zaručuje rozumné politické rozhodování.

       „Neškodná dezinformace neexistuje.“ Jestlipak tu někdo ví, kdo to napsal?
       …..
       V první řadě poukázal na JEDNU Z NEJHNUSNĚJŠÍCH manipolativních metod PL- tedy PL mají i jiné hnusné manipulativní metody, potažmo se dá též odvodit, že hlasatelé odlišných názorů žádné hnusné manipulativní metody nemají.
       Ve skutečnosti ale konkrétně PL nerazí žádný konkrétní politický styl, objevují se tam všechny možné názory.(což je PL vyčítáno jako obzvlášť záludná prohnanost)
       V druhé řadě Hank ukazuje, že lidé si přečtou krome titulky max. perex- to ale Hank nemůže vědět, tedy je to jen jeho konstrukt ale vydává ho za jakýsi axiom.
       Pak jsou dvě možnosti, které nejsou zřejmé- buď si lidé obecně čtou kromě titulku jen perex- a tedy i v jiných médiích je tato manipulatelnost běžná, nebo si titulky čtou jen čtenáři PL, což je pravděpodobnější, protože Hank obvinil hned tyto blbečky, co si čtou jen titulky a perex z toho, že pak o tématu zasvěceně diskutují.
       Tuto variantu pak podporuje i kopnutí do nositelů zdravého selského rozumu, jako blbců, kteří všemu věří (čtou jen perex a titulky) a tudíž mají poněkud chybné politické rozhodování. (lůza by neměla volit) nebo (informace pro lůzu se musí kultivovat).
       A nakonec oduševnělost- Neškodná desinformace neexistuje“.
       Kdo pak to napsal, který velikán?
       Já to nevím ,ale vím, že neškodná desinformace neexistuje i bez citace velikána.
       Problém ale ve skutečnosti není v tom, že desinformace škodí v jakékéliv podobně, ale v tom, co a kdo za desinformaci označí.
       Hank zde odvádí pozornost od jádra problému, at už vědomě, či nevědomě.
       A právo- i výkonné- na označení informací za desinformace si připisují právě a především všemožní Hankové.

    • oh

     No jistě, vždyť každý režim, i ten nejmultikukturnější, nutně potřebuje nějaké – podle vnějších znaků – jasně definované nepřátele. (Hugo Kubát vřele doporučuje!)

     P.S. Tak vám nevím, Saule, ale nepořádaly se čistě náhodou již dříve policejní zátahy kvůli „nevhodným“ účesům? :-)

   • vittta

    No jo, ovšem někteří lidé, co je samotný tvrdý popis poněkud vyděsil sami sebe uklidní, že je to vlastně OK…
    U Tribuna to byla ukázka přímo klasická.
    Přeji pěkné vánoce!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s