Prezidentův projev

Komentář napsal vittta

Taras napsal dle mého dobrý článek na téma projevu Miloše Zemana a čulíkismu, kterýmžto stylem se prezentuje i Hovorková či Šafr.
Nadšení pana prezidenta pro misi v Afgánistánu bych mu odpustil, nakonec, těžko někdo najde někoho, s kým bude souhlasit na 100%, ale s volebním rozborem Tarase nemohu souhlasit, protože nevolit není omluva, ať už je důvod jakýkoliv, a pokud se tedy někteří lidé rozhodnou nevolit mezi svrabem a neštovicemi, mají na to sice právo, ale ve skutečnosti stejně volí buď svrab, nebo nešťovice, podle toho, kdo ve volbách uspěje.
Asi je tedy chytřejší volit, byť nikomu neupírám právo nevolit.
S názory tam zatím prezentovanými souhlasím, částečně jsem to podobným způsobem viděl a napsal i tady, stejně jako některé prvky v článku Tarase, který si k rozboru vybral stejný článek z BL jako já, protože je skutečně extrémně debilní. (ten Kartouzův)
Co je mi jako obvykle divné, je názor Třešně, který se mi zdá jaksi úplně mimo téma, nebo že Třešeň (zase) nic nepochopila.
Nebo…
Třešni se nelíbí, že pan prezident označil demonstrace proti vládě za debilní, že jako kdyby vláda prováděla nějaké zrůdnosti…
Ale vláda zrůdnosti neprování, demonstrace byly vedeny bez jakéhokoliv konkrétního důvodu, jen že Babiš je StBák a Zeman ruský šváb a že zlí, zlí, zlí- což bylo zřejmé i před volbami, a občané si tedy zvolili i s těmito informacemi.
Třešeň si toho sice všimla, ale asi to považuje za důvod protestů, tedy konkrétně tvrdí, že třeba volby nepředurčily, že premier bude trestně stíhaný a že bude mařit vyšetřování.
Ale předurčily, Třešni, nebo si myslíte, že voliči ANO si mysleli, že premiér bude Telička, nebo Jourová, nebo kdo?
Voliči ANO nevolili žádné ANO, ale Babiše.
Ten je trestně stíhaný, nic víc, je tedy nevinný.
A že maří vyšetřování je konstrukt demonstrantů, resp. jejich mecenášů, samotní demonstranté možná vesměs ani nevědí, za co vlastně demonstrují, či proti komu.
A nakonec, ty protesty byly spíše trapné a směšné, než skutečně nějak masové, jen byly bombasticky medializované, asi tak 1 000 000 000x tolik, jak třeba protesty v Katalánsku, či teď ve Francii.
A o to panu prezidentovi šlo především, trapnost za podpory médií opravdu není masový protest lidu!

 1. Janika

  Dnes jsem ve spěchu váhala, jaký nový článek rozkliknout, jestli Tarase, nebo Větvičku, protože na oba mi nezbýval čas. Zvolila jsem Tarase a nelitovala. Napsal opravdu dobrý článek, popis tvorby oné „žurnalistky“ je nedostižný :-). Měla by si to dát dodatečně pod stromeček :-).

 2. tresen

  Teorii o nepřípustnosti požadavku demise vlády v podmínkách svobodných voleb považuju za kuriozitu. Její uplatnění by kupříkladu znamenalo, že vláda se může dopouštět jakýchkoliv zrůdností a lid musí držet do příštích voleb hubu, když by arbitr, tj. pan prezident, důvod protestů označil za nekonkrétní. Jako v letošním případě. Volby proběhly s určitým výsledkem, který nikdo nezpochybňoval. Pouze nepředurčily, aby strana, která získala nejvíc mandátů, trvala na postu premiéra pro osobu trestně stíhanou. Ani nepředurčily podezření, že tato osoba maří vyšetřování. Toto jádro protestů pana prezidenta jaksi minulo.
  To jsem napsala u Tarase.
  Doklad, jak vittta dokáže být mimo mísu, právě předvedl nahoře. Není co dodat.

  • vittta

   Tak sakra, napište kde a jak jsem mimo mísu, tyhle sluníčkové argumenty, to je fakt děs.
   Všichni teď mají nějak automaticky vidět, že jsem mimo mísu.
   Prostě mimo místu.
   To je když ten Stoltenberk říkal Zemanovi, že důkazů o přítomnosti Ruských vojsk na Ukrajině je tolik, že snad je nemusí nikomu ukazovat.
   Nebo jak Putin ovlivníl volby na celém širím světě- tedy tam, kde se nepovedly.
   Ovlivnil, no….
   To ti trollové, prostě.
   Já sakra vím, co jste napsala, a odkázal jsem- byť tedy jen slovně, kvalitní Tarasův článek, a váš příspěvek tam je také jasný, nijak nebalamutím, neskrývám, každý Tarase zná a každý si tam váš mnou napadený text může najít, a dát za pravdu vám.

  • Kamil Mudra

   „Její uplatnění by kupříkladu znamenalo, že vláda se může dopouštět jakýchkoliv zrůdností a lid musí držet do příštích voleb hubu,…“
   To že se lid vydá do ulic v reakci na nějakou zrůdnost které se vláda dopustí je zcela správné a kéž by to vždy tak bylo. Ovšem v takovém případě má být demonstrováno proti této konkrétní zrůdnosti a je-li tato zrůdnost hodně přes čáru lze pochopit i požadavek na odstoupení vlády.

   Když se ale vyráží na demonstrace pod takovým transparentem jako je „PROČ – PROTO“ nebo na podkladu nějakého, nijak neověřeného, novinového článku, pak nelze demonstrující vnímat jinak než jako užitečné idioty a spekulovat o tom k čímu užitku na ulici jsou.

   S tím že vítězná strana bude trvat na postu premiéra musel každý volič počítat a ten kdo volil ANO musel počítat i s tím že to bude Babiš. Šlo o příliš viditelného lídra než aby ho někdo přehlédl a v době kdy se demonstrace konaly se vláda nedopustila žádné zrůdnosti která by nějaké lidové pozdvižení vyžadovala. Tedy prezidenta žádné jádro protestů neminulo, bylo zcela na místě že zachoval chladnou hlavu a nedělal z komára velblouda.

   Takže, třešni, mimo mísu není vittta ale vy, když se domníváte že zde nějaké racionální jádro protestů bylo přítomno. Šlo jen o umělé vybuzení emocí u lidí kteří jsou ochotni prohlásit za jádro protestu cokoli čím by mohli alespoň trochu odůvodnit projev svého zklamání z toho jak dopadly volby.

   • tresen

    O tom, že voliči ANO počítali s Babišem jako premiérem, mě nemusíte přesvědčovat. No a?
    Co to mění na faktu, že je trestně stíhaný a že by se z tohoto důvodu ve většině zemí našeho civilizačního okruhu premiérem nestal? A co to mění na faktu, že každý občan má právo požadovat premiérovu demisi kdykoli po jeho jmenování?
    To je obecný princip. Nikdo by to právo neměl zpochybňovat řečmi o pohrdání vůlí voličů.

    • vittta

     To je váš názor, ale nijak to nesvědčí o tom, že bych já byl mimo místu a to tak moc, že k tomu není co dodat.
     K tomu názoru.
     Každý občan na to samozřejmě má právo, pan prezident nikoho nekriminalizoval.
     Ale jen idiot to může skutečně udělat, přece od toho máme volby, a vyhrál prostě Babiš, takže pokud někdo požaduje jeho demisi, nectí evidentně výsledky voleb- a já nejsem jeho příznivce, aby bylo jasno, ale jsem demokrat- tedy dnes nevzdělaný lůzr.
     A že by to ve většině zemí z našeho civiliačního okruhu nebylo možné…
     A v kterých by to možné bylo?
     Píšete VĚTŠINĚ, ne ve všech, tak mě napadá, že rozhodně musíte znát konkrétní země, kde se to stát může (což lze udělat i tak, že vyloučíte země, kde se to stát nemůže).
     Tak které to jsou?

     • tresen

      Tuším, kde se něco podobného stalo.
      V Itálii. Pokud vím, Silvio Berlusconi byl taky stíhán v době svého posledního premiérování. Odsouzen byl až potom, co skončil ve funkci. Díky vysokému věku a díky zákonu, kterým si to předtím ošéfoval, nešel do basy, ale musel se podrobit trestu v podobě veřejně prospěšných prací. Seznam kauz, ve kterých se italská justice pokoušela tohoto starého lišáka odsoudit, je velmi obsáhlý. Kam se zatím Babiš hrabe.

      • vittta

       Tušíte…
       Ono jde jen o to, kdo se bude- nebude hodit obvinit.
       Myslíte, že by byl Babiš obviněn, kdyby se necpal do politiky?
       Schválně, myslíte si to?
       Merkelová do země přijala nezákonně statisíce migrantů a obvinil jí někdo?
       A čím jsem tedy v tom úvodním textu byl mimo místu?
       Pořád čekám, že se to dozvím…

    • Kamil Mudra

     Aha – obecný princip. Obecným principem voleb je že volič respektuje výsledek voleb. Tedy i to že menšina respektuje vůli většiny. Volič svou účastí ve volbách v podstatě stvrzuje že uznává jejich pravidla i výsledek, jinak by pro svou účast neměl žádný důvod. Když pak následně odmítne výsledek respektovat, je to svým způsobem pohrdání těmi voliči kteří jeho hlas přečíslili a získali tak právo k naplnění jejich vůle.

     Požadovat, třešni, můžete ledacos ale takové vaše právo nikomu neukládá povinnost vašemu požadavku vyhovět. No a vzhledem k tomu že nejsem právník – mohla byste tu ocitovat jak přesně je to právo na požadavek premiérovy demise vyjádřeno?

     • vittta

      Ale pozor, teď koukám…
      Třešeň u Tarase píše tohle:
      „Má námitka proti té Zemanově teorii má obecnou platnost. Kdokoli má právo požadovat demisi vlády /potažmo premiéra/ kdykoli a nikdo mu nesmí předhazovat, že pohrdá vůlí voličů.“
      Takže kdokoliv má právo požadovat demisi vlády kdykoliv- NIKDO mu to NESMÍ předhazovat.
      To je hukot.
      To já si myslím, když už teda- že každý má právo to každému kdykoliv předhazovat.
      No, ale na tyhle právní věci je tady odjakživa Třešeň specialistka, dokonce i Asfalt neměl potřebné znalosti….

     • tresen

      Výsledek voleb = složení parlamentu.
      Složení parlamentu má za následek vyjednávání o příští vládě. K vyjednávání dochází, pokud žádná z parlamentních stran nemá většinu.
      O pohrdání vůlí voličů se dá hovořit jenom u poslanců. Voliči sami svou vůlí pohrdat nemohou, to je nesmysl.
      Výsledek voleb nikdo nezpochybňuje. Nevoli protestujících vzbuzuje pouze povolební jednání držitelů mandátů.

      • Kamil Mudra

       „O pohrdání vůlí voličů se dá hovořit jenom u poslanců. Voliči sami svou vůlí pohrdat nemohou, to je nesmysl.“
       Ano, u poslanců to platí také, samozřejmě. Nebo třeba i v zastupitelstvu, když se ti s malým počtem hlasů spojí dohromady a odstaví vítěze. Už jsem si kolikrát říkal že by tohle mělo být nějak ošetřeno aby vítěz nemohl být z případné koalice vynechán.

       Ale platí to i navzájem mezi voliči, kteří rozdílně hlasovali. Přece když se po skončení hlasování, ti kteří v něm získali menšinu, najednou postaví a řeknou: „Nás nezajímá jak dopadlo hlasování. My chceme aby to bylo po našem!“ tak tím dávají najevo že přikládají svým hlasům větší váhu než hlasům protistrany. To považuji za pohrdání.

       • vittta

        Oni to zkusí, a jdou k volbám.
        Když vyhrají (dříve vyhrávali, ti všelijací US, a TOP09 a VV a Zelení a tyhle kolaborantské partaje) tak řvou z plných plic o vůli voličů, když neuspějí – což je nyní čím dál častější, uzurpují si právo na násilné zvrácení výsledků voleb, jejich neustálému zpochybňování typu Zemana volilo jen 30% voličů, Babiše jen 18%, udávají v zahraničí, a též se dopouštějí trestných činů a přestupků, že třeba hází květiny do koše, vulgárně urážejí veřejně pana prezidenta, zneužívají postavení novináře (viz. položena s hnutí Femen, útočící na pana prezidenta ve volební místnosti, kryta novinářským průkazem) a těží jen z toho, že slušní občané na ně místo nenávisti a udávání serou, což jmenovitě dělá pan prezident, protože veřejné vulgární urážky a všemožná přání smrti rozhodně tak úplně legální nejsou.

     • tresen

      Právo pořadovat odstoupení premiéra je dáno svobodou slova a právo na formu protestu /pouliční demonstrace/ je dáno svobodou shromažďování, oboje zaručuje ústava.

      • Kamil Mudra

       Ach tak. Svoboda slova a shromažďování. Tak to jistě. Mne napadlo jestli se někde nevyskytuje nějaké upřesnění týkající se přímo premiéra, když se tím tak oháníte. Ale svobodu slova a shromažďování přece prezident ve svém projevu nikomu neupírá. Pouze kritizuje způsob jakým byla využita v konkrétním případě.
       Tak snad ta svoboda slova platí i pro něj. Nebo ne? A platí to i pro jeho kritiky, kteří by okolo sebe neměli mávat řečmi o tom že něco komusi upírá ale napsat prostě že s jeho názorem nesouhlasí protože oni to vidí jinak.

    • pařez

     ad) „…Co to mění na faktu, že je trestně stíhaný…“
     Přiznám se, že už mě mě někdy vadí ta stále bezmyšlenkovitě opakovaná fráze o „trestně stíhaném Babišovi“. Zamýšlí se někdy ten (ta), kdo tuto frázi používá, za co konkrétně je trestně stíhaný? Za dotační podvod? Toho se přece dopustily konkrétní osoby uvedením nepravdivých údajů v žádosti o dotaci – viz konec „olafí zprávy“:
     „…OLAF zastává názor, že dotčené osoby – společnost IMOBA a.s. (právní nástupce společnosti příjemce dotace Farma Čapí hnízdo a.s.) a její statutární zástupci v té době, paní Jana Mayerová, rozená Nagyová, a pan Josef Nenadál, poskytli nepravdivé informace v projektové žádosti, když uvedli, že žadatel, společnost Farma Čapí hnízdo a.s., neprošla žádnými změnami ve srovnání s předchozím účetním obdobím, které by mohly mít dopad na kvalifikaci společnosti jako SME. Dále tím, že poskytli pouze část kopie smlouvy o půjčce uzavřené s českou pobočkou banky HSBC, zástupci společnosti žadatele zatajili národním orgánům informace, které měly zásadní význam pro proces ověření kvalifikace žadatele pro podporu SME. Tyto činy mohou být stíhány národními soudními orgány jako porušení par. 212 a 260 českého Trestního zákoníku…“
     celá zpráva:
     https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zprava-olaf-capi-hnizdo-kompletni-andrej-babis/r~e4e4d5c8f62111e7984d0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1-static&utm_term=position-0

     Teoreticky by mohl být stíhaný za to, že se tak stalo na jeho pokyn, ale to by musela mít policie nějaký důkaz, který by mohla použít u soudu – a to pochybuji, že měli, mají nebo budou mít – představa, že by některý z těch obviněných svědčil u soudu, že ho Babiš nutil podat nepravdivou žádost o dotaci, mi připadá směšná – i kdyby tomu tak bylo, tak bude držet hubu a podrží ho, a Babiš se mu pak revanšuje až vyjde z vězení (ze kterého bude v půlce propuštěn pro dobré chování).
     Já pořád žiji v domnění, že když je někdo trestně stíhaný, tak je mu sděleno obvinění a stane před soudem, kde se buď obvinění zbaví prokázáním neviny, nebo se obvinění neprokáže (nejsou důkazy viny či neviny) a nebo je odsouzen. A tady nic – napřed PČR honem honem vydat Babiše k trestnímu stíhání 2 měsíce před volbami, pak si to zopakují po volbách, aby neztratili tvář, a pak nic. Rok a půl se nic neděje – kromě toho, že to ve státě otravuje politickou atmosféru. Pokud mají proti Babišovi důkazy, proč není souzen? Pokud důkazy nemají, proč žádali o vydání k trestnímu stíhání?
     Podle mně to svědčí o zneužití bezpečnostních složek státu v politickém boji.

     • tresen

      Možná byste si mohl povšimnout rozdílu mezi obviněním /přípravná fáze trestního řízení/ a obžalobou /postavení před soud/.
      To, že trestně stíhaný člověk stane před soudem, který rozhodne o vině a případném trestu, je ideální případ.
      Politik by měl v případě obvinění opustit všechny funkce, aby nevzniklo podezření, že z mocenské pozice ovlivňuje průběh vyšetřování.

      • oh

       Opustit všechny funkce. tak jo, a na jak dlouho? Šetří se to od prosince 2015. Podle toho, jak „cajti“ spěchali s obviněním, aby to stihli ještě před volbami, by jeden očekával, že už to mají takříkajíc v kupě, a ono nic. A po volbách už zase nic. Tedy kromě kampaně v médiích a Kalouska demonstrujícího za poctivost, svobodu a demokracii. :-D
       „S ohledem na délku řízení jsem již v říjnu tohoto roku iniciovala kontrolu nad postupem dozorového státního zástupce. Shodli jsme se na závěru, že dozorový státní zástupce nepřistupoval k policejnímu orgánu dostatečně důrazně a efektivně. Bylo přijato opatření k nápravě,“ míní pražská vrchní státní zástupkyně Bradáčová.
       „Pro úplnost musím poznamenat, že délka řízení nebyla primárně ovlivněna procesní situací ve vztahu k jedné z obviněných osob, která se zdržuje mimo území České republiky. Postup vůči ní nebyl důsledný, avšak ukončení věci nebylo na její součinnosti závislé,“ tvrdí dále Lenka Bradáčová.

       „V nedávné době jsem například obdržela podnět jedné novinářky, která mě mimo jiné nabádala, abych si při svém rozhodování uvědomila, že až se vymění politická reprezentace a zeslábne vliv té nynější, pak budou mé kroky přezkoumány a vyvozena odpovědnost. Připomnělo mi to léta snad dávno minulá.
       Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/nerozumime-si-protoze-se-neposlouchame-oponenty-uz-vubec-ne-p5r-/tema.aspx?c=A181224_010649_pozice-tema_lube
       Jen škoda, že v rozhovoru nebyla blíže identifikována zmiňovaná „novinářka“, abychom věděli, kterému sdělovadlu leží demokracie a nezávislost státních zástupců na srdci až tak moc, že považují za žádoucí nepokrytě vyhrožovat, když výsledek (zatím) neodpovídá jejich představám. :P

      • pařez

       No, tady http://www.nsz.cz/index.php/cs/obvinny/prava-a-postaveni-obvinneho
       to vidí následovně:
       – Obviněný je osoba, proti níž je vedeno trestní stíhání. Obviněný je jedním ze subjektů trestního řízení. Trestní řád označuje tuto osobu několika pojmy (podle stadia řízení a jejího postavení).
       – Podezřelý – je ten, kdo byl zadržen v souladu s ustanovením trestního řádu a dosud proti němu nebylo zahájeno trestní stíhání.
       – Obviněný – je ten, proti němuž bylo zahájeno trestní stíhání.
       – Obžalovaný – po nařízení hlavního líčení se obviněný označuje jako obžalovaný.
       – Odsouzený – je ten, proti němuž byl vydán odsuzující rozsudek, který již nabyl právní moci, nebo pravomocný trestní příkaz.

       Rozdíl je jen v tom, že bylo nařízeno soudní jednání.
       Jak jste, prosím, myslela větu
       „To, že trestně stíhaný člověk stane před soudem, který rozhodne o vině a případném trestu, je ideální případ.“
       Podle mne by to měla být samozřejmost.

   • Ondřej

    Macron jako demokraticky zvoleny 70% většinou má popřít své zvoleni a odstoupit kvůli banalnimu 2% navýšení zcela legitimní ekologické daně z pálení benzínu a požadavek na odstoupení Babiše, který podle většiny europoslancu a právních expertu EU-komise krade daně západních daňových poplatníků ve výši několika miliard ročně je popřením demokracie v Cesku-)))

    • pařez

     Nekrade daně – čerpá dotace. Dotace je taky trochu nespravedlnost (někdy hodně velká) – jeden dostane hodně, jiný nic a jde na pracák, ale krádež to není. Babišovým problémem je střet zájmů – možnost zneužití postavení k vlastnímu prospěchu není ještě důkazem, že k tomuto zneužití dochází.
     A neobjektivní kritika a zaujatost (médií) způsobí jen to, že mu to přihraje další voliče – v příštích volbách už nebude potřebovat koaličního partnera. Nejvyšší čas změnit taktiku, nemyslíte?

     • Mrkos

      Již před 15ti letty jsem slyšel pořad s Babišem, kde se vyjadřoval k tomu do jakých oblastí ekonomiky investoval a hodlá investovat. Tehdy měl v úmyslu jít také do lesů a dřevařského průmyslu. Jasně říkal, že se orientuje na oblasti, ve kterých se využívají a zhodnocují domácí suroviny a kde je zaručena i domácí spotřeba. Že se do těchto oblastí umisťují i dotace není jeho vina, ale zdůvodněná nutnost, kterou respektuje i EU. Ubozí kritici Babiše by měli uznat, že měl čuch a zvolil správný podnikatelský záměr. Jak moc se v této společnosti mluví často, že závist je hnusná. A je to o tom, že hnusáci Babišovi závidí i když je z jejich podnikatelské branže a nebo právě proto.

      • Mrkos

       Zemědělství nemůže bez dotací a pojištění proti přírodním vlivům existovat.
       V růstu produktivity práce nemůže v soutěži s průmyslem obstát.
       Již dnes je půda drancována a vedle toho si zkuste
       vykovat na kovadlině hřebík
       a srovnat to se současnou strojní vyrobou.

 3. embecko

  Protoze jsem blbec a socka, prisel mi prezidentuv projev uplne normalni. Jako u kazdeho prezidenta trosku nudny a trosku dlouhy, nic k velke diskuzi.

  • vittta

   Ono také nejde o projev, ten byl fakt úplně normální, v duchu dlouhodobé politika Miloše Zemana…co také má pořád říkat, že jo.
   Jde o to, KDO ho pronesl.
   To je na tom projevu to nejstrašnější.

 4. J. Hruška

  Obrat „volba mezi svrabem a neštovicemi“ asi nebyl pochopen. Řeknu to jinak: Tam, kde jsou všechny varianty rovnocenné nemá slovo volba smysl. Snad nejlepší bude příklad. Řikávalo se: Bůh přivedl Adamovi Evu a řekl „vyber si“. A teď si představte, že přivedl deset Ev, totožných do posledního chloupku. To je horší než delirium. Při něm vidí člověk jen dvakrát.

  • vittta

   Já to chápu.
   Ale podle mě to tak není, vždycky je jedna volba lepší, a jiná horší.
   Svrab a nešťovice je jen výmluva.
   Někdy ovšem nelze tak úplně říci, co je lepší, a co horší, ale tak už to chodí, a nejen u voleb, klasika je třeba výběr manželky (la).
   Nic méně pokud se někdo neumí rozhodnout, pak je něco v nepořádku.
   To už mi je milejší, když někdo řekne, že na volby z vysoka sere.
   Ale že neví, že je to stejné….to je kec.
   Jinak samozřejmě- každého věc.

   • Kamil Mudra

    „Svrab a neštovice je jen výmluva.“
    No, ne tak docela. Ty bys něco z toho chtěl? Já tedy jedno ani druhé. No a jak tedy máš dát najevo že o žádnou z těch chorob nestojíš? Jedině tak že odmítneš obě. Mě už ta situace ve které je člověk neustále nucen k výběru menšího zla, také stále více leze krkem. Přece nechci žádné zlo – ani malé, ani velké. Tak proč mám některé z nich legitimovat svým souhlasem?

    Blbé je že neúčastí ve volbách vlastně nelze vyjádřit nesouhlasné stanovisko ale je to jen o té neúčasti, kterou si nijak nevynutíš změnu nabídky. Takže „zaběhlým“ stranám je šumafuk kolik lidí k těm volbám přijde. Nic je nenutí aby ve svých řadách vydolovaly nějaké přijatelnější osobnosti, kterými by se prezentovaly ve snaze o úspěch. Jen to vzájemné soutěžení mezi sebou které pak dopadá tak že je jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. :-(

    • vittta

     Já ti rozumím, Kamile, ale ono je to v praxi jinak, než v jinotajích.
     Já o žádnou chorobu nestojím, a když je odmítnu obě, tak je nemám- zní teorie.
     Ale ve skutečnosti mohu obě ty choroby odmítat jak chci, a obě je dostanu.
     Tak už si raději zvolím, co se mi zdá nejlepší.
     Nějaké legitimizování…
     Hele, já si myslím, že je několik základních kolonizačních tlaků.
     Podkopat hrdost Čechů- to se pokřivují dějiny, vyhledává se všemožná „česká závist,malost“…to už tady zavedl v moderní podobě Goebels, a od té doby se to fakticky nezměnilo, určitě jsi někdy četl protektorátní časopisy, nebo nějaké články, prostě tihle „demokraté“ jednou dle nacistického vzoru, a nejspíš to mnozí nevědí, ale mnozí i vědí.
     Onálepkovat politického protivníka- to samozejmě znáš.
     To se z demokratického politického oponenta udělá extremista, nevzdělanec, idiot, s kým se nemluví, podsunou se mu vlastnosti úplného ďábla, vytáhne se holocaust a rasismus- čímž se z oponenta stane veřejný nepřítel, se kterým není ani dobrá, ani nutná politická diskuze, ale je ho třeba umlčet a zničit.
     Další základní manipulace napadá samotný princip demokracie- tedy volby.
     Je potřeba občanům říci, že volba menšího zla nemá cenu, že neúčastí volby nelegitimizují, že je to zbytečné.
     Ve skutečnosti na tebe i mě KAŽDÝ kolaborantský politik sere, jestli jsi volil, nebo ne, volby jsou legitimní i bez nás.
     Naopak, hodí se mu, když pokud možno budou volit jen idioti.
     A menší zlo…
     Přemýšlíš, tak nevol menší zlo.
     Přece víš, jak to chodí, tak vol tak, aby složení parlamentu neumožňovalo zneužití moci, resp. aby to šlo co nejhůře.
     Jasně že ideál nenajdeš, ale dostal jsi to ruky obrovskou moc, nevím, proč jí zahodit, je to právě volební právo, které ve fašistických zemích jako Ukrajina, Německo, nebo Švédsko či Španělsko napadají, nenechávají volit, nebo vymýšlejí systém, který volby znemožní, ve Švédsku třeba rodinnou volbu, nebo tyhle děsně demokratické věci.
     Pak také napadají nepohodlné politiky, nebo je rovnou vraždí, jako v Holandsku.
     To je všechno tím, že se bojí voleb, nebo jejích výsledků, v mírnější formě k vidění i u nás.
     Volby jsou základ, volby jsou nositelem moci, volby jsou VŠECHNO!
     Když se tě zeptám, jestli tě zaujal Robejšek, co mi řekneš?
     Co by mi řekl Pacifista, nebo pan Hruška?
     Je to stejné zlo, jako ti ostatní?
     Nikdo to nemůže říci, myslím, že pro váhající byl Robejšek dobrá volba, je inteligentní, zkušený, mainstreamu nepříjemný.
     Jasně, může se vybarvit jako kretén- ale nemusí.
     Já volil Okamuru, chci v parlamentu radikála, co bude hlásat radikální myšlenky, a myslím, že bez Okamury- a komunistů, by poslanci dělali, že se nic neděje, že nejdůležitější jsou lékárničky v autě.
     Takhe nemohou, i když sám Okamura je u mě politický diletant, a hodně mu chybí do politické prohnanosti, je ale pracovitý a obětavý pro svou věc.
     Vždycky je koho si vybrat, nevolbou Kamile tenhle systém legitimizuješ, nejsi mu nebezpečný.
     Nevolič je ideální otrok, dokonce mu ani nemusejí nic slibovat, natož aby mu něco plnili!!!

     • Kamil Mudra

      Nevolbou nelegitimizuješ. Vem to třeba v současnosti na Ukrajině. U moci jsou lidi co se k ní dostali pučem, tak že svrhli legitimního prezidenta. Ať učiní jakoukoli nabídku ze svých řad, tak pro ně už jen pouhá účast voličů ve volbách, byť by byla třeba jen desetiprocentní, znamená jejich legitimizování. Jediná možnost jak jim dát najevo že je neuznáváš je nejít k volbám.

      Jasně, u nás je situace jiná a máš pravdu že vždy je koho vybrat, byť i s tím vědomím že se do parlamentu nedostane (např. Realisté), nebo s tím, že když nic jiného, tak tam aspoň eurohujerům trochu pošlape bábovičky (Okamura) nebo bude aspoň dekorativní protiváhou liberálnímu kapitalismu (KSČM).

      Ale je to takové „matlámo-patlámo“, od ničeho k ničemu, žádná idea, žádné vize a když si člověk to zasedání parlamentu někdy pustí tak je zhnusený z toho co tam ti žvanilové za naše peníze (a ne malé) předvádí. O výstupech z toho žvanění už ani nemluvě. Já jsem sice ještě žádné volby nevynechal, taky jsem to hodil Okamurovi, ale že bych k té urně kráčel s nějakým pocitem moci ve svých rukou, to fakt říct nemohu.

      • vittta

       No jo, no…
       Není o dokonalé, ale tu moc máš.
       Už jak se ti podbízejí, a to od rána do večera, hodní kluci volí demokratické strany, nacisté a rasisté volí fašity a komunisty, znáš to.
       Ono se nikdy nestane, že by nešel nikdo, a když k volbám půjde 5% občanů, tak budou platit, legitimní, nebo ne.
       Jen se o tom nebude mluvit.
       Nebo se řekne, že volební účast byla 51%, to nikdy nikdo tak úplně nezjistí, tak na půl huby, jen při vyhlášení výsledků, a pak už ticho.
       Tady se také hovoří už rok o protestech proti Zemanovi a Babišovi, když to bylo, tak se polotiše řeklo, že demonstrantů bylo 50 000, i když kamera v Liberci zabrala 100 a v České lípě 20 a v Brně 300, a od té doby už je řeč jen o protestech.

       • embecko

        „Ono se nikdy nestane, že by nešel nikdo, a když k volbám půjde 5% občanů, tak budou platit, legitimní, nebo ne.“
        Me treba neni jasne, proc lide nevoli nejake uplne outsidery, kdyz uz nechteji ani maistream, ani volby.
        Podle meho tim davaji najevo, ze mainstream vlastne zas tak uplne spatny neni, i kdyz je nejhorsi ze vsech spatnych…a tohle tem u moci staci a doda jim to kridla.
        Volby nejsou jen o poctech, ale o naladach a mnozstvi (mnozstvi nejsou pocty).
        Pokud by volilo 5%, tak vlada bude opravdu velmi vratka a nenmohla by delat uplne vsechno.
        Robejsek a jeho Realiste byli naposledy docela dobra volba a nejenom protestni, presto dostali jen 1%, ci 2%.
        Protestnim byl Babis a jeho 30% lze chapat. KDU ma sve jiste, ale zbytek uz v poradku neni. Vyjma Piratu, tam to pokus byl, ale nevysel (nula z nuly posla, aktivita neznama, cil zatajeny).
        Tohle uz ve sve zjevene debilite dal dotahnout nejde, ted jsou karty rozdany verejne a zcela jasne a, podle meho, to tak dopadne i priste a neda se s tim nic delat. Takovy je volicsky material, takhle to volic chce a take nad tim odpovidajicim zpusobem zaplace.
        Koho tipujes na pritiho prezidenta: „Zemana“, anebo „Drahose“? Ja sazim na Drahosuv klon a to vyrazne, premluvit lidi, ze Zeman je dement se jim docela podarilo, ted bude na rade nejaky slusnak :o)

        • Kamil Mudra

         No, on by se hlavně nějaký Zemanův klon dost špatně hledal. Kdežto těch Drahošových se vyrojí dost i bez hledání.
         Ale třeba se odhodlá kandidovat Soukup :-)
         Takové hezké české jméno, prostí lidé mu leží na srdci, nebojí se opřít do těch „nahoře“, je to známá tvář, s kampaní by jistě neměl problém… Kdyby zavčas ubral na tom svém šaškovském projevu tak by u mnoha dosavadních Zemanových voličů mohl uspět. Určitě by měl větší šanci než např. Horáček.
         Ani Petr Robejšek by nebyl špatnou nabídkou. Ovšem ten by se musel začít už co nejdříve zviditelňovat aby lidu vstoupil do povědomí.

         • embecko

          Robejska, aebo Kellera bych taky bral…ovsem tezko se muzou oba zviditelnovat, kdz maji u medii zaracha…a co oci nevidi, volic nevoli…

          • vittta

           Podle mě je vidí hlavně nevoliči- co mají volby jako zbytečné.
           Voliči volící je nevidí, a tak volí nějaké jiné, často úplně zrůdné hráče.

        • vittta

         Já bych Drahošův klon moc netipoval.
         Plno lidí volilo Drahoše, a přitom mají politické názory spíš jako Zeman.
         Tihle se nechali oblbnout, že je Zeman starý, ruský šváb, a tyhle kecy.
         Být tam nějaký mladší Zeman, tak plno lidí Drahoše II volit prostě nebude.
         Jak píše Kamil, tak Soukup…ale ten nemá politické zkušenosti, já bych řekl, že želízko v ohni bude Klaus ml. proto šel do politiky za posranou ODS, i když musel vidět, (není to debil), že ODS je trapná, ubohá partaj.
         Ale on tímto už dopředu oslovuje pravicový elektorát, který je doslova nadržený na náznak pravicové politiky, protože eurolevičáctví mají voliči pravice už plné zuby (viz.politika TOP09, STAN a ODS).
         A eurolevičáctví mají plné zuby i mnozí levičáci, takže nějakou tu decentní pravici v klidu přijmou.
         A i tak, pravice má elektorát 50% a levice také 50%, tak to vždy bylo, a vždy bude.
         Klaus ml. má velice reálnou šanci, dokonce si myslím, že ho budou volit i ženské kvůli tomu ksichtu, že ho jako budou litovat.

      • pacifista

       S tou Ukrajinou jste to Kamile vystihl. To je přesně ten případ, kdy by k volbám slušný člověk vůbec neměl jít. Proč legitimizovat takovou bandu, která svrhla řádně zvoleného prezidenta. Lidé jim tam skočili na špek a posloužili jako užiteční idioti. Kdyby byli zdrženliví a počkali několik měsíců do řádných voleb, nemuselo to tak dopadnout. Je dobré nenechat se vyhecovat k žádným manifestacím, ani kdyby se tvářili nevím jak nevinně, prostě žádným, protože nemůžeme vědět jak se nakonec vyvinou. Teď by bylo dobré, kdyby Ukrajinci vůbec k volbám nešli. Vittta sice říká, že by nakonec stejně vyhlásili velkou účast, tak že je to jedno, ale není to jedno. Ona ta banda si to bude uvědomovat, i když to na sobě nebude dávat znát, ale uvnitř v nich to bude stále sedět a budou se chtít nějak vylepšit a tolik si nedovolí. Časem se možná něco změní (třeba vnější politická atmosféra) a najde se někdo, kdo lidu bude stát za to jít k volbám.

       • vittta

        To fašouni na Ukrajině potřebují, aby lidé nešli volit.
        Pak by i Porošenko měl reálnou šanci.
        Klidně i pohledem technickým, kdy se volby snáze falšují, protože plno nevoličům se dá prostě napsat volební účast, a potřebný hlas.
        Když by byla účast 90%, falšuje se o hodně hůře.

         • vittta

          Na jakém základě?
          Podle mě příznivci Porošenka, což jsou převážně fašisté a radikálové, volit půjdou.
          Pokud jiní nepůjdou, Porošenko vyhrát může.

          • pacifista

           Tím si nebuď tak jistý vittto. Poroš má podle průzkumů jen 10 procent a je až čtvrtý. Před ním, ale jen pár procent, jsou jiní, ale jinak úplně stejní jako on. Takže není z čeho vybírat. Poroš může vyhrát jen tehdy, když udělá zase nějakou provokaci a bude jako bránit Ukrajinu, nebo zase vyhlásí nějaký válečný stav.

          • vittta

           Tam mají takový divný zvyk, že u volebních místností kolikrát stojí ozbrojení dobrovolníci z banderovských praporu, s ostře nabitými puškami a nasazenými bajonety, a ti vědí nejlépe, jak se má v dané místnosti volit.

          • Kamil Mudra

           Podle průzkumů Porošenko nesplnil své předvolební sliby a ztratil tak veškerou důvěru. Dle odhadů má šanci na šest až deset procent hlasů. O dost lépe je na tom Tymošenková jejíž preference se pohybují mezi patnácti až jednadvaceti procenty.

           Pokud vím (ale mohu se mýlit protože jsem svá pozorování delší dobu neaktualizoval) tak mimo Tymošenkové nikdo jiný zatím oficiálně kandidaturu neohlásil a tak jsou v nabídce pouze jména těch, u nichž se předpokládá že by kandidovat mohli: bývalý ministr obrany Anatolij Hrytsenko, ministr paliv a energetiky Jurij Bojko a předseda ukrajinského židovského kongresu Vadim Rabinovič. Porošenka řadí průzkumy agentury IPA až na páté místo za předpokladu že by výše zmínění kandidovali, protože všichni tři mají vyšší preference než on. Kdyby nekandidovali tak by skončil na druhém místě s velkou ztrátou za Tymošenkovou.

           Pokud by se ale ukrajinští voliči měli rozhodovat mezi Tymošenkovou (která byla ochotna na „rebely“ z Donbasu hodit i atomovku – jak se svého času sama vyjádřila) a Porošenkem, je to přesně ten případ „srabu a neštovic“ kdy je nevolba tou nejlepší volbou. Pro Ukrajinu by v takovém případě bylo lepší mít v čele evidentně nechtěného lůzra s minimálním mandátem, tedy i vlivem, což by uvolnilo ruce té nemalé části národa, která už má té fašistické nadvlády natolik plné zuby že by se jí ráda zbavila. Dokud si vláda může hrát na legitimitu je to podstatně těžší.

          • vittta

           No dobře, ale jak by se konkrétně uvolnily ty ruce občanům?
           Fašisté jsou ozbrojení, a mohou zbraně použít, dá se předpokládat, že se to v EU nebude moc rozmazávat.
           Jenže tam je ta situace fakt trošku jiná, volby jsou zfalšované už dopředu, a na výběr bude zřejmě jen „jeden“ kandidát, a to proevropský, resp. protiruský.
           Pokud by někdo postavil kandidáta jiného, může mít nehodu, nebo „nepostoupí do druhého kola“.
           Víš jak to říkal Stalin, „není důležité, kdo jak volí, ale kdo počítá hlasy“.

          • embecko

           Pri minulych prezidentskych volbach bezel takovy pruzkum, ve kterem se uvadelo, ze Knizeti stoupaly a klesaly preference podle toho, kolik casu stravil aktualne na TV obrazovce. Ono to s Julinkou bude to same- kdyz ji volicum ukazi, tak ji zvoli, kdyz ji schovaji, tak ma smulu.Zalezi na tom, koho si protektor vybere…kdysi byl politicky nejschudnejsi Klicko, ale ukazali prstem na „Jaz“ Jacenuka, pak na Porosenka. V pripade Ukrajiny ale procento volicu neukazuje na silu mandatu, tam uz je tohle opravdu jedno. Kdyz to shrneme, co vetsiho nam stacil Brusel za poslednich par let zavarit? Bombardovani Libye, puc na Ukrajine a uznani Kosova…vsechno z toho zavani bud vleklou obcanskou, anebo primo svetovou valkou, oboje na evropskem uzemi. To neni nejlepsi bilance…

          • Kamil Mudra

           „No dobře, ale jak by se konkrétně uvolnily ty ruce občanům?“
           Většina lidí má tendence přidávat se na tu stranu kde cítí sílu. Občané nejsou jen voliči ale také zaměstnanci na svých pozicích kde plní zadání. Možná jsi někdy také měl možnost pozorovat jak u mnohých zaměstnanců poklesne ochota k plnění úkolů zadávaných nadřízeným o kterém se rozšířila šeptanda že „už to má spočítaný“.
           S vládou je to podobné. Dojde-li k výraznému poklesu její podpory, pohasne zápal provládních hujerů, poleví svědomitost udržovaná obavou z následků, sníží se ochota následovat trend vládou prosazovaný… a to ve všech oblastech kde lidé působí. Naopak vládní opozici začne „narůstat hřebínek“, přibývá „nekorektních“ projevů v komunikaci mezi lidmi, ubývá strachu že si „na ně někdo došlápne“.
           To vše vytváří příznivější podmínky pro revoltu, pokud pro ni lidé cítí nějaké důvody. Domnívám se že velká většina obyvatel Ukrajiny není náckovská a dojde-li dříve nebo později k uvolnění náckovských šroubů, projeví se to viditelným odporem k nim. Ten může vyústit i do jejich věšení na lucerny, zavírání či zatlačení do ilegality. Že by jejich odstranění mohlo proběhnout nějakou kultivovanější formou, tomu v případě Ukrajiny moc velkou šanci nedávám.

          • vittta

           Tam si to vítěz vynutí ozbrojenou mocí, Ukrajina je fakt nevhodný příklad, je to stát, kde eurošašek v čele sedí na bajonetech svých fašistických žoldáků, a na politické, a finační podpoře EU, která ale sama pořádně netuší, co vlastně chce, vyjma toho, že by chtěla dobýt Rus- na což nemá naštěstí prostředky.

          • Kamil Mudra

           Já jsem ale právě popsal proces který na ten eurošaškův bajonetový trůn působí rozkladně. Ty si tu Ukrajinu, jak se mi zdá, představuješ jako nějaký zajatecký tábor. V něm ale žádné volby neprobíhají. A nezapomeň na Donbas, který by určitě nezůstal bez ruské podpory, byť nějak obratně zakamuflované.

       • brok

        Volby v Ukrajině, ovládané nižšími úředniky administrativy Spojených států, nemohou být de facto legitimní ani při plné účasti voličů Problém je v tom, že zvolený kandidát je odkázán na souhlas a podporu místodržícího z USA, peníze z IMF (ovládáného USA) nebo EU (ovládané USA). Skutečnou moc, tedy schopnost realizovat svá rozhodnutí, mají lidé jako Victoria Nooland nebo Kurt Volker, druho až treťořadí úředníci americké administrativy. Mnozí z nás si přečetli záznam hovoru s možným názvem „F.ck the EU“, kde bylo Noolandovou rozhodnuto, že premiérem bude Jaceňuk a prezidentem Porošenko. Není možné předpokládat, že další volby něco změní: Ukrajina a její loutkoví představitelé budou plnit úlohy, nikoliv vládnout. Ukrajinci jsou v sevření téže mafie (nebo podle Trumpa „bažiny“), která ovládá dolar a tím i politiku USA.

        • tresen

         A když ještě vezmete v úvahu, kdo ovládá USA a kdo ovládá jejich ovladače, musí vám být jasné, že Ukrajinu si jako svoje předpolí připravují ……..
         No, já vám napovídat nebudu. Vy to jistě víte.

         • vittta

          Máte dojem, že Ukrajina je svobodným státem, kde proběhlo legální svržení vlády, pak nové, legální volby a nyní vládne legálním způsobem legální vláda, parlament a prezident?

          • kočka šklíba

           Tresinka nejen že ten dojem má, ona to přece ví ;).

          • vittta

           Ale neřekne, nejsme jejích úvah hodni, a tak používá promyšlený sarkasmus.

   • Mrkos

    Žijeme ve společnosti založené na tržním principu.
    Nic není zadarmo. Ani volby, ani děti budoucnost národa,
    ani faráři a oprava kostelů. Vše je třeba zdanit.
    Bezdětní musí přispět na děti těch co kje vychovávají,
    věřící si musi zaplatit své faráře a svatostánky.
    A měla by být i volební daň z hlavy voliče,
    kdo by se k volbě dostavil a splnil svou občanskou povinnost
    dostal by poukaz a daň by se mu vrátila. Ti co by zůstali
    statečně doma by volby zaplatili. Věřím, že účast by byla veliká
    a voliči by i o volbě víc přemýšleli.

    Rodina s dětmi by měla mít přiměřené výhody .
    Rodina je svazek muže a ženy. Pro ostatní formy soužití
    bych si dovedl představit, že singl atˇuž je to kdokoli,
    si může zvolit jednoho zletilého občana s nimž bude mít
    oboustraně výhodný vztah potvrzený úřadem a upravený zákonem.
    Daně na naně.

 5. vittta

  Pro Třešeň:
  U Tribuna čtenářka dává překlad a i originál k problematice Tribunem zmíněné, a údajne Sealem vyvrácené příručky k vyhledávání neonacisťátek.
  Dle mého čenářka potvrzuje, že neonacisťátka jsou skutečně vhledávána, a dělá to z diskuze o škodlivých vlivech PL a desinformací komiskou šaškárnu.
  Vy tam píšete:

  29.12.2018 – 04:28
  tresen

  Nezískala jsem dojem, že cílem je vyhledávání takových nebo onakých rodičů. Spíš snad jde o rady, jak reagovat, když se různí rodiče ozývají s různými problémy nebo „problémy“, třeba jak psal Seal, že nechtějí pustit dítě na návštěvu do rodiny, o které se ví, že je silně vyhraněná.“
  ….
  Nezískala jste dojem…
  Dobře, ale píšete, že tam jsou návody, jak reagovat, když se ví, že nějaká rodina je silně vyhraněná.
  Ví….a jak se to ví?
  Jak může kdokoliv VĚDĚT, že je nějaká rodina nějak silně vyhraněná, a co to vlastně znamená, že je silně vyhraněná?
  Že chodí dívka v copech a v sukni, nebo jak se to pozná?

  • vittta

   A Seal to vidí podobně.
   „Seal

   A co myslíte, že se stane, když podobným způsobem napráskáte svého bývalého na OSPOD? Jde akorát o to, jak bude soud definovat zájem na řádné výchově dítěte. Spíš by mě zajímalo, jestli je možné v Německu odebrat dítě jenom kvůli chudobě. U nás to totiž byla donedávna vcelku běžná praxe, kdežto dneska k tomu musíte připojit aspoň ještě jedendůvod.
   Jinak v Německu s pravicovým extrémismem samizřejmě nebojují školky (o ně se akorát začal svádět kulturkampf), ale Spolkový úřad na ochranu ústavy. A je tam teď jeden případ, který je podle mě vskutku na saméhé hranici, ale u nás jako obvykle proplul takřka bez povšimnutí. A sice tzv. Reichsbürgeři. Zjednodfušeně řečeno, lidé, kteří z různých důvodů neuznávají svrchovanost spolkové republiky. U nás by se dali volně připodobnit k monarchistům, kteří jsou taky hodně konzervativní. No a ti teď nedávno dostali punc státní nespolehlivosti, takže jim teď ruší zbrojní průkazy a odebírají zbraně. K jejich identifikaci slouží taky jedna příručka, která se však hodně podstatně liší od té brožurky, kterou si ta zlá levičácká neziskovka troufla vydat pro učitele z mateřské školky: https://www.verfassungsschutz.de/de/oeffentlichkeitsarbeit/publikationen/pb-reichsbuerger-und-selbstverwalter
   ….
   Tohle je reakce Seala na čtenářku, Seal je viditelně v klidu, nepodléhá žádným hoaxům, dle něj je to u nás podobné, což má pravdu, asi jako je podobná voda v potoce a voda v Dunaji.
   Obojí je voda.
   Rušení zbrojních průkazů občanů na základě (legálního) politického názoru je dle Seala na hraně.
   Tak za hranou by bylo je střílet, a to se zatím neděje, kdo by nebyl v klidu.

  • tresen

   Jak se rodič dozví, že nějaká rodina má zřejmý sklon k extrémismu? Třeba tak, že jeho dítě doma vypráví, jak jistá holčička kreslí často háknkrajce a vykládá, že to mají doma a že rodiče říkají, že to je fajn.

   • vittta

    A-ha.
    Takže když třeba 5 letá dívenka kreslí ve školce hákoše, a ještě nějakému jinému děcku vypráví, že to mají doma na stěně.
    A je u toho třeba, aby dívka nosila sukénku a copy, nebo chlapec kalhoty a hrál si s autíčky, nebo je to bez vnějších znaků?
    Já si pamatuji, ale bez legrace, jak ve školní družině…to jsem mohl chodit do 1-2 třídy, nevím, proč se mi to vybavilo- a jak jsme si kreslili, a jeden cikán namaloval loď a na té byly vlajky s hákenkrojcem.
    A ta vychovatelka když to viděla, tak ho tahala za ucho a řvala na něj, jestli ví, co to maluje.
    Obávám se ale, že to ten cikán doma neviděl, už proto, že bydlel jen s babičkou, což tedy vím proto, že se mnou chodil do třídy 8 let a ještě rok na učňák, kam tedy už moc nechodil, i když ho zrovna ta babička pokaždé nakládala v neděli večer do autobusu. (jelo se na intr- ale on tam ani nedojel)
    Takže samotný fakt, že někdo namaluje hákenkrojc nemusí znamenat nic, a věřte tomu, že ŽÁDNÝ Němec si nedovolí mít doma nějaké nacistické artefakty vystavené tak, aby byly vidět- pokud je jen teoretická možnost, že to někdo uvidí- a u dětí je to tutovka.
    Tady v ČR jsou nacistické, ale i socialistické artefakty naprosto běžné, ale neznamená to, že když má někdo na zdi obraz Stalina, že je komunista, nebo na poličce sadu nacistických přileb, že je nacista.
    Každý Čech, vyjma lepšolidí, to kvituje s obdivem, že je to „parádní retro“, nejvíc to mají chlapi v garážích či kanclech nebo v nějakých svých zašívárnách.

     • vittta

      Neodpověděla.
      Jen jste plácla.
      To je váš konstrukt, že dítě někde toto vypráví, není to vyloučeno, ale v německém prostředí je takových dětí 0,01 promile.
      Daleko častější je, že je někdo takto označí, na základě úplně jiných znaků, než je hákový kříž.
      Mimochodem, nacisté, členové SS a tihle jedinci, nebyli NIKDY v Německu nějak ostarkizováni.
      Ostarkizováni jsou běžní občané, kterým se dávají tykové nálepky.

      • tresen

       Lidi se mohou dozvědět různým způsobem, v jakých spolcích jsou anebo k čemu inklinují rodiče dětí jejich spolužáků. Uvedla jsem příklad, který je v té brožuře, ale nemusí to být jen prostřednictvím dětí.

   • Kamil Mudra

    A rodiče holčičky se pak nestačí divit jak to své ratolesti svým výkladem o univerzální harmonii a rovnováze protikladů zavařili. A proč se na ně, mírumilovné budhisty co by mouše neublížili, sousedé tváří jako by je chtěli sežrat. :-)

    • vittta

     Slušní lidé se jich straní, hákoš jako hákoš.
     Čoveče, mám doma takovou stříbrnou tabulku, rozměr asi …úplně přesně 10,2x 5,6 cm, mám jí v šuplíku, a někdy si jí zatěžuji papíry, a děsně dobře se drží v ruce, a takhle palcem se dá jezdit po tom obrazci, a je na ní Budha a na hrudi má hákový kříž, a jsou kolem nějaké…zdá se mi čísnké znaky a celkově je to parádní destička, ale teď nevím, jsem problematická, nacistická domácnost, nebo ne?

    • tresen

     Jasně. To je velmi oblíbená teze, že vůbec nejde o nacistický symbol, ale že ten obrazec má prastarý indický význam a že jeho použití je v evropském prostředí úplně, ale úplně nevinné. Na mírumilovné budhisty natrefíte mezi německými /a nejen německými/ neonácky na každém kroku.

     • vittta

      Hlavně na Ukrajině se na ně naráží dost běžně.
      Ale to je vnitřní záležitost Ukrajiny, jen jim- těm co mají hákové kříže nejraději- musíme posílat pušky, aby mohli bojovat proti Rusům.

      • Kamil Mudra

       Oni mají rádi také trojzubec. Už je na čase dát Neptunovi do ruky něco „korektnějšího“. Třeba chcíplou rybu. A rusofobové by měli ženským v historických filmech vyměnit srpy za mačety. A kovářům kladiva třeba za paličky na maso… No, je nejvyšší čas udělat v těch symbolech pořádek! :-)

      • Godot

       Ježíši, to jsou kecy.
       Navštivte nejbližší knihkupectví a tam najdete řadu knížek z dějin II.války (německýma očima) a tam se to hákovými kříži jen hemží. Teď jsem natáhl ruku do své příruční knihovny – Adolf Hitler, Mein Kampf, černý přebal, zlatý tisk a tím vysázený hákový kříž jako malovaný (Publishing 2000 by Otakar II., překlad Slavomír Mihalčík).
       Má mi snad sociálka zakázat styk s vnuky, kteří to u mě vidí?

       • vittta

        Němčouři zvládnou svoje kurevstva i bez hákových křížů.
        Kdyby ho lepšolidi neměli v politickém arzenálu, museli by si ho vymyslet!

        • vittta

         Já nemám vnuky.
         Ale jelikož mám v knihovně- podobně jako Godot- mnoho knih o nacistickém Německu, kde jsou hákové kříže, vyloučeno to není.
         Kreslení hákových křížů je navíc podle vás znakem čeho?
         Vždyť vy jste postižení na hlavu, já vystupuji odjakživa jako český vlastenec, jsem tak vychován, husistká tradice a masarykovská tradice, nemám rád Němce, a stejně o mě tvrdíte, že jsem takový nacista, možná ne úplně, ale nacista jo.
         Byl jsem odhalen třeba Saulem, ale v podstatě i Tribunem a Hankem a i jinými „mysliteli“.
         Víte vůbec, o čem to bylo?
         Já nejsem debílek, jako vy, to vám píšu na rovinu, myslím tím v kontextu znalosti historie, že se mnou každý vyjebe, a nabulíkuje mi, co se mu zachce.
         Já třeba nemám takové znalosti jako tribunovití, co se baví o podrobnostech socialistického hnutí a teoriích, ale obecně vím velice dobře, jak to bylo, a jelikož to vím, tak samozřejmě také vím, že současné Německo to Hitlerovo hodně připomíná.
         A nacismus…to vůbec nebyl jen holocaust,válka a hromady mrtvol, to byla i naděje, důstojná práce, dovolené, rekreace. možná spravedlivá kariera bez ohledu na třídní původ, to byl obrovský pokrok ve své době.
         Běžela motorizace země, forma lidových vozů, dokonce na splátky….o tom se nikomu za Výmarské republiky, kde byl jen chaos, ani nesnilo, natož pak ve Vilémovském Německu, tehdy bylo těm, co reálně císařství pamatovali 40 roků, to si uvědomte, a když byl někdo dělník, tak dělníkem zůstal navěky, v nacistickém Německu to tak být nemuselo.
         To císařství vehnalo Němce do války, ne Hitler, v r.1933-34-35-36-37-38 ale i 39 ještě Němci o válce ani netušili, Hitler byl člověk, který mluvil o míru nejvíc na světě, MÍR byla jeho hlavní politika, tedy ta proklamovaná.
         Vy víte úplné hovno, děsně řešíte, jestli by moji vnuci malovali hákové kříže…já je maloval, když jsem byl malý, jsou chytlavé, a krásné, vlajka je červená a kříž černý v bílém poli….a ten cikán je maloval a kde kdo je maloval, a žádní nacisté tady nebyli.

         • embecko

          „Kreslení hákových křížů je navíc podle vás znakem čeho?“
          Oni haknkrajcy do nich vali od rana do vecera, tak neni zadny div, ze to deti kresli. Deti kresli, co vidi a kdyz vidi tohle, tak kresli tohle…

          Hele….psal jsem to uz vyse…chtel jsem se v dnesni svatecny den kouknout na telku, tak zvolim nejvetsi evropsky verejnopravni naucny kanal ZDF Info (nemecky)..a tu je jeho program:
          Dopoledne: Hitlerova smrt I, Zpravy, Hitlerova smrt II, Zpravy, Hitlerova smrt III, Zpravy
          Odpoledne: WWII: Den rozhodnuti I, Zpravy, Den rozhodnuti II, Zpravy, Den rozhodnuti III, Hitlerova polni tazeni, Hitleruv Blitzkrieg I, Zpravy,
          Podvecer: Hitleruv Blitzkrieg II, Hitleruv Blitzkrieg III, Zpravy, Historie: Wehrmacht- radost ze zabijeni?
          Hlavni program od 20:00 Odpocitavani do zacatku WWII, Odpocitavani WWII, druhy dil
          Vecer do pulnoci: Tajemstvi WWII 1- 5. dil
          Od pulnoci: Hitlerova valka v Pacifiku 1- 3. dil

          Samozrejme, ze z takovehle nalevarny vznika problem…co maji chudaci deti nakonec kreslit? :o)
          A jak pises…nemecky tah na branu byva nepochopen, dokonce se jeho pochopeni clovek az brani.

     • Mrkos

      Lze ovšem narazit na německé vojáky v misích OSN,
      kteří nacistické znaky nosí , ba i na naše , kteří se po nich opičí
      a patrně s tradicemi nacistické armády se ztotožňují.
      možná že rodiny mají, či je časem vytvoří.

    • Kamil Mudra

     To není žádná „oblíbená teze“ ale historický fakt. Objevuje se už na nástrojích z neolitu, jeho význam je veskrze mírumilovný, provází lidskou kulturu po celé planetě už tisíce let, ale kvůli několikaleté epizodě, během které se vyskytl na praporech poraženého agresora, se z něj najednou mohou nemyslící historičtí ignoranti posrat.

     • tresen

      Kamile Mudro, musím přiznat, že mě poslední dobou překvapujete.
      Kam jste se to dostal?
      Když pominu vaši chválu Jaromíra Soukupa, kde si pořád ještě nejsem jistá, jestli nejde o ironii, tohle vaše ignorování kontextu, v jakém Evropa vnímá hákový kříž, mě fakt docela šokuje.
      Tak pouhá několikaletá epizoda? A obecně zažitý význam toho symbolu že prý najednou vytahují nemyslící ignoranti?
      No nazdar.

      • vittta

       Vy jste jak západní politici ve 30 letech.
       Ti se tak báli rudé hvězdy, a tak toužili po bohatství Ruska, že vzali zavděk hákovým křížem a válkou, než mírem a přátelstvím mezi národy.
       Vyrobili si kvůli tomu dokonce i Hitlera.
       Jistě že netušili, že se projde jim po ksichtech, pak se děsně divili.
       Dneska není nebezpečný hitlerovský nacismus, ale vy se třesete hrůzou a hnusem zrovna nad ním, i když v EU běží režim velice podobného typu, založený na šíření nenávisti, strachu, agresivitě a touze kolonizovat východ- celý,i s námi, nejen Rusko.
       Nebezpečný je islám, a nijak se tím netají, ale vy se bojíte hákového kříže.
       To je tím, že neznáte dějiny, ani práci Adolfa Hitlera, jinak byste prostě věděla, že jeho politika se dnes naplňuje s drobnými úpravami, ale hákový kříž k tomu jeho následovníci nepotřebují, klidně mohou proti němu bojovat.
       Všimněte si, že euronacistům chybí znak, to Hitler vyřešil.
       Euronacisté jsou pak jako takoví idiůtci, všiměte si, jaké používají znaky.
       Vlajku EU, ale třeba i vlajku Ukrajiny, to je fakt kuriozní, vlajku fašistického státu, kde váleční zločinci jsou povýšeni oficiálně na hrdiny.
       No, nedivte se, všimněte si, že na každé protizemanovské demonstraci bude určitě vlajka Ukrajiny, klidně si jí Hilšner namaluje na prsa…
       A ten Soukup….to je děsný chlap, jak on útočí na poctivce…i na bohaté poctivce v ČR, Bakalu,Kalouska, a všemožné mafián…tedy pardon, demokratické struktury, to je děs, co?
       Heleďte, co konkrétně vám vadí na OBSAHU Soukupových vystoupení?
       Nepíšu o formě, ale o obsahu.
       Schválně, jestli vůbec tušíte, co Soukup řeší, jestli jen nevíte, že Soukup je zlý, protože to říkali v ČT.

        • vittta

         Není mi jasné, co svou vysoce oduševnělou poznámkou myslíte, vyjma toho, že jsem zlý, zlý a hloupý, hloupý.
         Můžete mi to PROSÍM upřesnit?
         A pokuste se mi odpovědět na ten konkrétní dotaz, buďte od té dobroty.
         Konkrétně znovu:
         Heleďte, co konkrétně vám vadí na OBSAHU Soukupových vystoupení?
         Nepíšu o formě, ale o obsahu.
         Schválně, jestli vůbec tušíte, co Soukup řeší, jestli jen nevíte, že Soukup je zlý, protože to říkali v ČT.

     • Kamil Mudra

      Kam jsem se dostal, třešni? K vědomí toho že žádný symbol nenese odpovědnost za to kdo si ho namaluje na vlajku nebo štít. A také k tomu, že má-li nějaký symbol svou historii, pak je třeba brát ji v úvahu celou a ne k němu vztahovat jen její kratinký výsek, během kterého ani nebyl veřejnosti předkládán ve svém skutečném významu.
      Co je, proboha, ostatním národům či kulturám z celé planety, které ho od pradávna používaly a používají v jeho původním významu, po tom jak s ním po dobu několika let, naložil jeden národ v Evropě?
      No, ale když vám tak vadí, možná byste měla zaskočit k vám na zámek a odstranit ji? :-)

      A s tím Soukupem… V mé úvaze ani tak nejde o chválu jako spíše o posouzení jeho šance na úspěch. Lidé neradi kupují zajíce v pytli, takže být známou tváří je nesporná výhoda. Ti kteří dnes stojí na Zemanově straně ho vnímají jako jeho příznivce a má tedy jejich sympatie. To už je docela dobrý základ. Nemá sice zkušenosti z politiky, zato však slušnou průpravu v komunikaci s politiky. Zvedá témata která jsou mnohdy mainstreamem opomíjena nebo zmiňována jen okrajově. Převážně vystupuje jako ten kdo stojí na straně „prostého lidu“, vnímá jeho problémy a má ve zvyku „mířit na komoru“. Současně se ale, coby majitel známého média pohybuje i ve „vyšších kruzích“ a dá se tedy předpokládat že má i užitečné kontakty. Ve svých pořadech sice vystupuje poněkud „estrádně“, což by mu v současnosti mohlo být na škodu, ale lidská paměť je krátká, takže kdyby toto s dostatečným předstihem před kandidaturou pozměnil a nasadil vážnější tvář, tak si na to při volbách už málokdo vzpomene. No a jeho možnosti pro předvolební kampaň jsou velmi široké. Klidně by ji mohl nenápadně vést už třeba dva roky před volbami, najmout si pro to schopný PR tým a stálo by ho to jen platy jeho členů. Řekl bych že tak dobrou startovní pozici pro vybudování své popularity neměl svého času ani např. Ronald Regan.

      • tresen

       Za to, že si někdo namaluje určitý symbol na svou vlajku nebo štít anebo si ho nechá vytetovat na tělo, samozřejmě může jedině on sám, nikoli ten symbol. Důležité je, jestli si je vědom významu symbolu pro společnost, ve které žije.
       Dítě, které čmárá hákové kříže na papír, je v tom nevinně, dokud ho někdo nepoučí, co ten znak představoval a stále představuje pro celé generace Evropanů vzhledem ke zkušenosti s nacismem.

       • Kamil Mudra

        Dokud budou rodiče dětem vysvětlovat svastiku pouze v souvislosti s nacismem budou ty děti stejně nedovzdělané jako jejich rodiče. A neplatí to jen pro tu svastiku.

        • tresen

         Dokud si budou lidi pamatovat, co to byl nacismus a jaké hrůzy zavinil, budou to mít neonacisti ztížené. Co si vlastně myslíte o těch, co mívají doma oltáříčky s Hitlerem a hákovými kříži a doufají, že se jim podaří obnovit pořádek a vymést všechen ten póvl podle osvědčených receptů?

         • Kamil Mudra

          Že jsou to omezení magoři, stejně jako ti kteří si tu svastiku nedokáží spojit s ničím jiným. Ale na „osvědčené recepty“ nesází jen oni. Jen ty „kuchařky“ se od sebe liší. S kým máte oltáříček doma vy?

          • tresen

           Samozřejmě, že 20. století dodalo vícero zkázonosných receptů na dobro pro národ anebo lidstvo.
           Bagatelizace jejich propagování je teď zřejmě v módě.
           Do toho spadá i omlouvání háknkrajců.
           Obrana proti tomu nemá moc možností, leda sdělovat dětem, co se kdysi stalo a co by se nemělo opakovat.

          • vittta

           Poslyšte Třešni, když vás tak čtu…
           Co se tedy kdysi vlastně stalo?
           Uměla byste to nějak krátce napsat?

          • Saul

           Myslis takto kratce,jak si to popsal ve svem zvratku z 30.12. 10.02?
           „To císařství vehnalo Němce do války, ne Hitler, v r.1933-34-35-36-37-38 ale i 39 ještě Němci o válce ani netušili, Hitler byl člověk, který mluvil o míru nejvíc na světě“
           Tak Hitler nevyhnal Nemce do valky,historiku ze strechy?
           No,tohle tvoje dalsi tvrzeni ze stejneho komentu je usmevne vystizne.
           „Já nejsem debílek, jako vy, to vám píšu na rovinu, myslím tím v kontextu znalosti historie, že se mnou každý vyjebe, a nabulíkuje mi, co se mu zachce“
           Nejzajimavejsi je,ze s tebou pravdepodobne nevyjebava nikdo,ty jsi takovy debilek,ze zvladnes vyjebat i sam se sebou.

          • tresen

           To, co tu píšu, se vám většinou nelíbí. Zeptejte se radši Izraelců. Těm důvěřujete. Snad teda uvěříte i tomu, co vám povědí o důsledcích nacistické ideologie.

          • vittta

           Jinými slovy, nevíte, Třešni.
           Vy sem totiž nepíšete nic o tom, co se stalo, a nemělo by se opakovat.

          • vittta

           Pro ty největší idioty jsem tam napsal letopočty.
           Kdyby ses dostal do r.
           1933
           1934
           1935
           1936
           1937
           1938
           a nemalé části r. 1939
           a zeptal se Němců, kdo je vehnal do války, co myslíš, že by ti odpověděli?
           Ale v pohodě, jen bych byl rád, aby sis už konečně uvědomil, že moje složitější texty jsou určeny pro občany s IQ 120 a výše, (to tě nezajímá, protože je stejně nečteš) a ty jednodužší jsou určeny pro občany s IQ 100 a výše, takže se v podstatě nemusíš namáhat ani těmito jednodužšími úvahami.

          • Saul

           Tak se nestyd,delniku a pokracuj v tech letopoctech dal.
           Treba az do 29.dubna 1945,kdy Hitler diktoval Traudl Jungove v bunkru tato slova:
           „Není pravda, že jsem já nebo kdokoli jiný v Německu chtěl v roce 1939 válku. Byla chtěna a podněcována výhradně oněmi státníky, kteří buď byli židovského původu, nebo pro židovské zájmy pracovali. Učinil jsem přespříliš nabídek na omezení zbrojení, které potomstvo nebude schopno do konce věků zapřít, než aby na mně mohla být svalena zodpovědnost za vypuknutí války. Nikdy jsem si nepřál, aby po první neblahé světové válce vypukla druhá proti Anglii a dokonce i proti Americe. Přejdou staletí, ale z ruin našich měst a uměleckých památek se obnoví nenávist posledního zbytku zodpovědného národa proti tomu, komu vděčíme za vše: Mezinárodnímu židovstvu a jeho pomocníkům!“

           No vida.
           A i po vic jak 70 letech se i u nas v kotlince porad najdou nackove,kteri jim veri.
           Ze,vito?

          • tresen

           1.1.2019 – 11.12
           vittta
           Jinými slovy, nevíte, Třešni.
           Vy sem totiž nepíšete nic o tom, co se stalo, a nemělo by se opakovat.

           Omlouvám se. Už k vám žádné příspěvky, kdy u příjemce předpokládám jisté vědomosti a duševní schopnosti, nebudu směřovat.

          • Kamil Mudra

           No jo, třešni – dětské otázky. Na ty je třeba umět odpovídat tím správným způsobem.

           Táta vždy špikoval maso za pomocí německého důstojnického mečíku ozdobeného svastikou. Když jsem se ho jednou zeptal jestli mu na něm ten symbol nevadí tak se usmál a řekl: „A co kdyby měl Hitler ve znaku ponožku? To bych měl kvůli tomu nosit boty na boso?“.

           Občas vzal do rukou harmoniku se slovy: „Tohle jsem se naučil v Hamburku“ a zahrál a zazpíval perfektní němčinou písničku. Když jsem ho ptal jestli mu nevadí zpívat jazykem ve kterém Hitler pronášel svoje projevy tak mi řekl: „Ono v tom jazyce bylo řečeno a napsáno mnohem více toho dobrýho než řekl Hitler špatnýho.“

           Jednou jsem při nějakém filmu fandil při bojové scéně partyzánům s takovým zápalem až mne začal krotit. A já mu na to opáčil že snad má rád Němce. Tehdy mi řekl: „Když mi bylo tolik jako tobě tak jsem s německými kluky čutal merunu a chodil na ryby. A nebyli v ničem horší než ti naši. Lidi jsou po celým světě stejný. Jen se často nechaj zblbnout.“

           Kladl jsem mu takové otázky ze dvou důvodů:
           1) Kvůli tomu co nám říkali ve škole.
           2) Protože jsem vyrůstal s jeho vyprávěním zážitků z Dory, Osvietimi a Buchenwaldu ve kterých strávil tři a půl roku. A tahle vyprávění skoro vždy končil slovy: „Tohle už se nikdy nesmí opakovat.“ A já s ním souhlasil a souhlasím dodnes i když už ho mohu slýchat jen ve vzpomínkách.

           Omlouvám že k vám směřuji příspěvky předpokládající u příjemce jisté vědomosti a duševní schopnosti. Ale to víte. Tátovu výchovu v sobě nějak nedokážu zapřít :-)

          • vittta

           Tak ke mě Třešni směřujte příspěvky pro toho, kdo žádné takové znalosti nemá, ne?
           Přece ti chytřejší a znalejší by měli poučit vhodnou formou ty hloupější.
           Nakonec, kde jaký známý lepšočlověk tohle razí, a když se to těm blbcům (mně) vysvětlí dostatečně dobře, tak pak nebudou tolik věřit těm všemožným hoaxům a fake news.
           No, a když ke mně nebudete směřovat nic, také žádné zle, počkám si prostě, až budete své – zjevně vysoké vědomosti- směřovat k někomu kdo už nějaké znalosti má, a pokusím se zareagovat.
           I když je fakt, že třeba u Tribuna zjevně příjemci vašich hlubokých textů znalosli a vědomosti- i podle vašich přísných měřítek- mají, a nesměřujete k nim o nic víc, jak ke mě- tedy nic.

          • vittta

           Jo, Kamile, chudák tvůj táta.
           Touha „nesmí se to opakovat“ ale u rozumného člověka je omezena tím, že by se to opakovat sice nemělo, ale jelikož se to opakuje už nejméně 5000 let, tak se to bude opakovat i v budoucnu.
           Bohužel.
           Dneska jsme svědky toho, že snaha „nesmí se TO opakovat“ je v život uváděna způsobem, kdy kriminalizujeme nějakou skupinu lidí, aby se TO neopakovalo.
           A postupně se zavede TO, aby se TO neopakovalo.
           Lidé jsou nepoučitelní, a osobní zkušenost je nepřenosná, takže tvůj táta tobě, a komukoliv jinému, z ní mohl předat jen velice malou část.
           No, možná je to v evoluci k něčemu dobré….
           Hodně zdraví do nového roku přeji!

          • vittta

           A ještě Třešni praktická ukázka.
           Saul mě píše- je to už jeho druhá reakce- že v roce 1945 cosi Hitler disktoval Jungové.
           Já samozřejmě vím, co jí diktoval, ale není od věci to přípomenout.
           Saul ale- opojen svými vysokými vědomostmi- získal dojem, že zpochybňuji II. světovou válku.
           Já ale ve skutečnosti psal o tom, že nacismus v letech před II. světovou válkou nemohl být drtivou většinou Němců viděn jako příčina války, protože v těch letech Němcům bylo lépe, a Hitler mluvil o míru a míru a míru, a jak Saul správně poukazuje, v pohodě i v r.1945, řeči o míru mu prostě problém nedělaly nikdy.
           No, samozřejmě, na základě historických faktů lze velice efektivně zpochybnit roli Hitlera ve vyvolání té války, zrovna tak dobře jí vyvolali Britové a Francouzi a v pozadí Američané, kteří Hitlera všemožně podporovali.
           To nemění ale nic na tom, že ve své práci Mein Kampf se vůdce o budoucích válečných výbojích nepokrytě zmiňoval, ale kdo by to poslouchal a bral vážně, že jo.
           Dneska se islamisté také nijak netají touhou, po ovládnutí světa, a dokonce za tím účelem rozpoutali válku a teror a obsazují cizí země, jistě že za podpory těch, kteří budou, a už jsou, jeho oběťmi.
           Zde se to vypuknutí II. světové války celkem podobá, ale poučení si z toho berou jen nemnozí….

          • tresen

           Doufám, Kamile Mudro, že přes všechnu vaši mnohomluvnost skrze omilostnění svastiky dokážete odlišit vašeho tatínka, špikujícího maso mečíkem s hákovým křížem, od lidí, kteří ten symbol uctívají, protože uctívají nacistickou ideologii, která z části spoluobčanů udělala podlidi určené k likvidaci.

          • vittta

           Kolik tak si Třešni myslíte, že je v ČR, nebo v Evropě lidí, kdo hákový kříž uctívá, co by symbol německého nacismu?
           Nejvíc jich je rozhodně v Německu a na Ukrajině ale kolik tak myslíte, že jich je jinde?
           V procentech.
           Nebo raději v promilých.

          • Kamil Mudra

           Inu, třešni, pokud jde o lidi kteří mají po praktické stránce něco společného se svastikou, tak znám osobně jen tyto. Takže v podstatě nemám koho rozlišovat od koho. Ovšem jak to vypadá v okruhu vašich známých to fakt netuším. Možná máte nějaké jiné osobní zkušenosti s takovými oltáři jaký popisujete.

           Můj přístup k tomu symbolu se shoduje s tím co o něm říkají Přátelé svastiky a sice že:
           „Ponechat svastiku jejímu nacistickému zneužití by totiž bylo špatné zacházení s dědictvím Indiánů všech tří Amerik, lidu Tibetu, Indie, Číny. Neposloužili bychom ani dědictví Basků, Řeků, Irů, Japonců, Ašantů a dalších kultur celého světa. Ponechat nacismu výlučné privilegium na použití tohoto symbolu by byla morální zbabělost.“

           Protože co je nějakých dvanáct let proti deseti tisícům? Pro mne se svastika stala také symbolem toho jak snadné je vymýt lidem mozky a to nejenom těm co jí zdobí Hitlerův oltáříček ale i těm kteří proti ní brojí neznajíce její historii.

         • vittta

          Vy někoho takového znáte?
          Já ne, ale jak jsem tak koukal na dokument ČT, nejvíce jich bude asi na Ukrajině.
          Nacismus je dnes nebezpečný, protože na něm EU staví.
          Vy si myslíte, že nebezpeční jsou nějací blázni, kteří vyznávají Hitlera s hákovým křížem, ale těch je desetkrát méně jak příznivců Aštara Šarona.
          Za to těch, kteří Hitlerovu a celkově germánskou politiku „Drang nach Osten“ vyznávají dnes oficálně, je daleko víc.
          Navíc, jedna z hrůz nacismu- holocaus- je pro muslimy velice přijatelná záležitost, a nijak se tím netají, ale tady pšššš, holocaust není nic, proti urážce jiného náboženství, tím spíš, když ho vyznává jiná, nadřazená rasa.

  • embecko

   „Že chodí dívka v copech a v sukni, nebo jak se to pozná?“
   A presne od tohu je tu ta prirucka :o)
   Nemci si diky sve povaze vypestovali superproblem…kdyz otevres TV program, pak nejsou vyjimkou dny, ze 1/3 programu delaji protinacisticke dokumenty (jak jinak, nezli s nacisty v hlavni roli), jako Hitlerovy tajne zbrane, Hitlerovy megalomanske stavby, Nacisticke boje v Pacifiku atd.
   Uplne zbytecne a ted jiz kontraproduktivne jim vymyvaji mozky po cele generace. Ale jelikoz deti vedi, ze zakazane ovoce chutna nejvice, tak je to samozrejme zajima…navic mysticky rozmer tehle tematiky opravdu tahne (tajne zbrane atd.).
   Pritahuje je to a pochopitelne se timhle tematem navzajem skadli, nebot jiz neznaji realitu, je to pro ne „cosi davno“.
   Nemci se velmi chybne snazi naroubovat antisemitismus na nacisticke koreny, ale ono je to uz uplne jinde a zdroj antisemitismu dnes jiz neni v nacismu. Jejich tajna sluzba ma samozrejme vsechny neonacisticke organizace zmapovane do posledniho puntiku, ani mys jim neutece a uplne kazdy nacek, i ten nejposlednejsi, je v evidenci.
   Kdyby nechali nacismus na pokoji, tak vyschne, zmizi v propadlisti dejin a zbyde jen par spolku s par stovkami lidi, kteri pomalu vymrou. Ale to udelat nemuzou, protoze antisemitismus by nezmizel a pritom by nebylo na koho ukazat. Proto se siri nemeckou spolecnosti tahle paranoia, zachvacujici nevinne. A lide samozrejme nechapou a tak spolecnost propada do vseobecne uzkosti a resi to po nemecky: Neslo to silou, pujde to jeste vetsi silou!
   Nad tou brozurkou by se Cech zasmal a hodil ji do kamen…nebezpeci je ovsem v tom, ze Cesi nejsou Nemci, kteri vsechno berou vazne. I humor je pro ne seriozni zalezitost o ktere se nesmi moc zertovat, nebot bys tim prokazal, ze jses lehkomyslny a neni na tebe spolehnuti….natozpak jakasi uredni brozura, to je skoro pismo svate…
   Sondovat aktivne deti je dle meho zvrhle…napr. oblibena metoda „nakresli mi, jake je to u vas doma a k tomu tatinka s maminkou“. To ma dite v pazi, nejake sondy do jeho duse a domacnosti…kdyz se citi doma dobre, tak muze nakreslit uplne co chce.
   Ja s tim mel take problemy a povolali mne s rodici pred jakousi psychologickou komisi. Duvod byl vyse uvedeny pozadavek „nakresli rodinu“…dodnes si pamatuji svuj pocit prekvapeni, proc mam ztvarnovat neco, co je pro mne samozrejme a jak to mam tedy vlastne udelat?
   A jelikoz otec hraval na osade nohejbal a mama jim k tomu s ostatnima holkama varila gulas, tak jsem namaloval otce, jak kope druheho muze do hlavy a vedle toho klecici matku u kotle, ze ktereho kouka detska noha…a byl pruser jak poleno…a cela rodina, vystrasena, musela na koberecek pred uredni komisi.
   Otec kopajici druheho do hlavy ztvarnoval blok smece, kdy se v nohejbalu dava noha proti obliceji utocnika (oddeleni siti, vzdalenost min. 1 metr) a detska noha v kotli byla po domacku vyrezavana varecka s takovym samorostovym grifem.
   Podle meho je to dnes s temi detskymi hakenrajci to same…deti nevedi, co kresli, nekde to videli, moc se o tom nesmi mluvit, je to tajemne…podle meho je hakenkrajc nakresleny ditetem naopak znamkou toho, ze dite velmi dobre orientovane, moc dobre vi a vsima si toho, co se deje ve spolecnosti. Ze to neni dite-tupy otrok, co nakresli maminku pri fitnesu a otce pri oprave auta, to vse na zahradce s rozkvetlymi kvetinami.

   • vittta

    Tohle tady mnoho lidí nechápe.
    Myslí si, že Němci jsou a byli kdesi dál, a celkově západ (Norsko jako superdemokracie).
    I ten jejich Wehrmacht byl prakticky organizovaný chaos, dokonalá německá armáda je jeden z největších mýtů, co kdy kdo vypustil, nějakou dobu měli kliku, ale pak přišlo, co přijít muselo.
    Jejich největší zbraň byl obyčejný pervitin, takhle dobyli západní Evropu, ale na Rusko jim to- celkem logicky- už nestačilo.
    Dnes je Německo, či obecně GERMÁNSKÉ státy , z pohledu pamětníka reálného socialismu, klasickými totalitami v době začínající brutální fáze, ale lepšolidé, nemající žádný reálný pohled na svět, tohle bagatelizují, či rovnou odmítají úplně.
    No co, tak vyhodili v Reichu politika legální politické strany z kina, co má být?
    Stejně to byl nácek.
    Nebo nějaká brožura…to přece jen radí, co dělat, když rodiče nevědí, jinak o nic nejde, kromě toho to tady šří PL, takže to je blbost tutově, protože PL jsou štvavé- a diskuze se odkloní na téma škodlivosti hoaxů.
    Takový radikalismus v klasické totalitě vždy razili mladí, ale dnes to už dělají i staří, co se cítí být vzdělanějšími, kritičtějšími..no prostě lepšolidmi.
    Ta masáž, že Zemana volili důchodci, a lidé s nízkými příjmy, se základním vzděláním, oslovila, né že ne.
    Byť spíše méně, ale vytvořilo to kastu lepšolidí.

    • embecko

     Jak tu casto cituji: „Evropa jeste nebyla vzdalenejsi valce, nezli par mesicu pred vypuknutim valky.“ (Prvni svetove).
     Lidi, po chaosu Vymarske republiky, podporujici Hitlera, jenz jim dal praci, jidlo, socialni a zdravotni peci, lze jeste chapat…ale dnesni banalizatory zla, majici dejinne zkusenosti, uz ne.
     Vem to jen nahrubo: Fajflaska na synagogu je legitimnim projevem politickeho nazoru, Lebensborny v Norsku jsou ochranou pred rodici, Bandera na Ukrajine je vnitrni zalezitost (asi takove kulturni obohacujici specifikum), odmitnuti azylu pakistanske krestance ze strany Vatikanu take (chapeme, ze nechteji rozvirovat vnitroevropske nalady)…ale tohle vsechno by slo splachnout pod terminem chybny ukon statniho organu…ovsem ovace verejnosti, z kina vyvadenemu politikovi, uz ne, to uz je znamkou ideologickeho proudu, prosakleho do spolecnosti. Takze je jasne videt, ze problematika se nam ponekud posunula a to od ideologu smerem k davu. Tady u tech brozurek se jeste uvidi, zatim ji odmitaji sami vitaci v nemeckem parlamentu.
     Fajrflasek neni zatim tolik, protoze zide maji svoji silnou lobby a vyvadenych z verejnych prostor take ne, protoze clenu AfD neni tolik jako zidu a maji zrejme nahnano, takze nevystrkuji nosy. Ovsem doutna to masivne a, jak pises, urcity ideal ideal nedovoli videt, co se deje a po fazi zvykani si se prijde na to, ze si ti lide za to muzou sami. Anebo to uz treba uz vubec nejsou lidi.
     https://encyklopedie.soc.cas.cz/w/Zlo_ban%C3%A1ln%C3%AD

     • vittta

      Co dodat.
      Ale oni to vidí, co se děje.
      Až na Třešeň, ta to fakt nevidí, ale Hank i Seal to vědí, a ví to určitě i Čulík, nebo Kartouz, ale právě že to vědí a vidí, tak jsou o to agresivnější, nebaví se s nikým, kdo má jiný názor, kladou komický důraz na bezvýznamné detaily, třeba Seal mě psal, že jsem tvrdil, že používám demagogii (vůbec nebral v potaz, jak jsem to napsal, a navíc to nesouviselo s tématem) a Hank zase zdůraznil svou znalost angličtiny, a naopak neznalost mnoha jiných, jako zdroj manipulovatelnosti Čechů (aniž se namáhal manipulovatelnost Čechů nějak dokladovat), Čulík zase třeba několikrát psal, o rasistickém útoku na snědého synka paní Solič, což je chorvatská bohemistka, v olomoucké (?) tramvaji, (dal tomu kontext ŠOKUJÍCÍHO rasismu Čechů) ale ve skutečnosti se stal pravý opak, ožrala, co měl na snědého kluka kecy byl ostatními vyhozen z tramvaje, no tyhle věci, agresivně vnucované těm několika politickým souputníkům (dle voleb volilo evropské strany cca 15% voličů, což je bai voko 10% dospělé populace), kteří hýkají a plácají se po zádech, jak jsou dokonalí, a vůbec si nevšimli, že tady žijí i jiní lidé a že ti lidé nejsou ani fašisté, ani rasisté, ani xenofobové, ale úplně normání lidé, co chodí do práce a tu všivou verbež živí.
      Cesta k masakru je otevřená, nikdo jí nezavírá, a naopak mnoho lidí dělá, že jí nevidí, jako by tak bylo možné jí zničit.

   • Kamil Mudra

    „… co nakresli maminku pri fitnesu a otce pri oprave auta, to vse na zahradce s rozkvetlymi kvetinami.“
    To je také špatně. Maminku máš nakreslit při opravě auta, taťku s vařečkou v kuchyni, sebe jak si hraješ s černošskou holčičkou (ale ne na doktora!). To celé doplnit přes plot mávajícím strýčkem který něžně drží kolem ramen svého přítele. To vše pod rozzářeným sluníčkem. Rozkvetlé květiny jsou zatím v pořádku. :-)

    • embecko

     Presne na komoru! To je videt, jak nebezpecne extremisticke nazory zastavam…rozdelene genderove role! To jsem zralej se nechat povesit na nastenku hanby! (Anebo to je take spatne? Ted jsem uplne zmatenej…)

     • astraustralia

      ….tak jsem tu nekolik dni nebyl a uz nestiham kdo za co muze
      a kdo ze je ten, ta, to a kdo ta ten to co multigenderovy debil :-(
      rozdelene genderove role

      az uz se i Navratilova nasrala :-(
      (kdyz se snad i mylne domniva ze na to byt nekym nestaci jen proste prohlaseni ale i telesne vybaveni)
      a ejhle pry se strasne mejli,
      nebot v novem modernim svete bez hranic a bez zabran ma platit ze kazdy je tim za koho ci co se prohlasi.
      Hlavne se nenechte ovlivnit minulosti kdy za takova prohlaseni se zaviralo do lecebny.
      Dnes jsme uz jinde!
      Lidska prava se osekaji ale pravo na to se prohlasit, prihlasit a slavnostne to vyhlasit to bude uzakoneno.
      Kupredu, zpatky ni krok ! :-)
      Kdyz neco lidem seberete je moc chytre jim za to neco jineho dat.
      No neni to genialni
      kdyz se zrusi to co platilo drive coby genitalni ?

      https://kechlibar.net/2018/12/28/i-muz-preci-muze-vyhrat-zensky-wimbledon/?fbclid=IwAR29PhyPw2Vx4VbYEtqYveLvQA9Mzr7BEt4n2woSrwNBd-X-8O9s8fo9x3k

      • vittta

       Navrátilová se nasrala pozdě.
       Nejprve se omluvila, protože je blbá.
       Neměla se omlouvat, protože NEMĚLA ZA CO!
       Pokud se jí zdálo, že se má za co omlouvat, tak jí to patří!

 6. vittta

  Pro Seala:
  Já jsem vám tam psal, ale Tribun mě cenzuruje, tak opravdu nelze s vámi u něj nějak diskutovat, a s kýmkoliv.
  Tento hrubý, vulgární text nepustil, kvůli hygieně, a tak ho pro vás dávám sem.

  Téma u něj- jak zachránit svět.
  „NE, Seale, lžete.
  Já jsem se u Janiky k žádné demagogii nepřiznal.
  Já jsem JASNĚ u Tarase napsal, že budu používat v KONKRÉTNÍ cause- což byly odvody OSVČ, demagogii, protože demagogie je používána i z opačné strany.
  Tím jsem chtěl v podstatě HLASITĚ upozornit na používání demagogie jak v tomto konkrétním tématu, tak v tématech jiných.
  U Janiky jsem to jen znovu vysvětlil, ale marně, to nebylo žádné přiznání, to jen navazovalo na diskuzi na Terase, kde mě ale Taras jako politického oponenta zabanánoval, protože neměl žádné argumenty.
  A tady na blogu diskutovat nemohu.
  Když totiž napíšu nějaký skutečně diskuzní text, tak mě ho Tribun nemusí pustit, a má práce vyjde nazmar, takže to se schvalováním prostě nelze.
  Nejen proto, že schválení je založeno na libovůli politického oponenta, v tomto případě Tribuna, ale i proto, že Tribun nemusí být přítomen, a může text schválit, až když už nebude diskuze aktuální, a navíc, vést diskuzi tak, že vy na něco reagujete, a můj text bude puštěn za 3 dny, nikoho nebaví.
  Úplně nejhorší pak je cenzurní varianta, kdy Tribun nechá diskuzi rozjet, a pak nepustí nějaký nehodící se konkrétní text, čímž zásadně diskuzi a argumenty v ní použité, naruší.“

  Též uvádím krátký rozhovor s Tribunem, kde jsem také cenzurován, neb i tento text je vulgární a hrubý, a dokazuje to, že vskutku nemohu vést s nikým diskuzi na blogu, kde je cenzura relevantní politický nástroj.
  „Tribun

  Tak se vyjadřujte tak, abych vás z hygienických důvodů „cenzurovat“ nemusel. Lepší radu nemám.
  Odpovědět

  28.12.2018 - 13:53
  vittta
  
  Komentář čeká na schválení.
  
  Nechte toho, Tribune.
  Vy mě cenzurujete pro politický názor, a ne proto, že občas použiju slovo, označované jako vulgární.
  Odpovědět
  
  • Ondřej

   Ale cenzura přeci neni projev nedemokratického přístupu k odlišným názorům, ale je výsledkem přístupu k faktům, která mají ve světle takto odlišných názorů menší hodnotu než postřehy dnes systémem permanentne zamlcovana, která by mohla vládnoucí ideologii rozvrátit.

   • vittta

    Podle mě je to celé tak, že třeba vy jste klasický troll, a není jasné, jestli jste člověk, nebo bot, nebo nějakým způsobem propletené obojí.
    Tento konkrétní text je lidský a konkrétní, ale 90 % vašich ostatních textů nejsou příspěvky diskuzní, ale tapetové.
    Já ale v 80% svých textů ke konkrétní diskuzi vyzývám, jsou to postřehy k nějakému tématu.
    To nejde o mě, je mi na háku, že mám cenzuru u Tribuna či Tarase, svým způsobem se mi to „politicky“ hodí, protože ti, kdo cenzurují politického oponenta, a pak se rozčilují nad cenzurou jiných, USA, NATO, či EU, pří. Ruska, jsou směšně nedůvěryhodní.
    K vašemu názoru.
    Už ten demokratický- nedemokratický přístup je takový celkem kec, co to vlastně je?
    Buď svoboda projevu je- nebo není.
    Svoboda projevu je limitována zákonem, a podle mě je právě forma limitace, či případné vymáhání porušení zákona znakem svobody.
    Takže pokud někdo řekne, že má černoch černou hubu, nebo je to negr- a není zákonem zakázáno toto tvrdit (tedy poukázat na skutečnou barvu pleti, byť hrubě či vulgárně) nelze v tom nikomu bránit.
    Trestný není ani rasismus.
    Fakticky je to vyřešeno chytřeji, a to jako šíření nenávisti, či jako zneuctění etnické, či náboženské skupiny, (tak nějak) ale tento zákon už není o svobodě slova, dá se za něj schovat cokoliv, takže svobodu slova omezuje, či přímo znemožňuje, protože umožňuje politické zadání řešení jakéhokoliv výroku.
    V Německu, a jiných vyspělých zemích, pak se nikdo ani nenamáhá nějak se na zákon ohlížet, prostě dotyčného cenzurují, a nikdo se ním nebaví, a může být rád, že není kriminalizován.
    Stejný princip používá Tribun či Taras, Janika mě dala také banána, ale té jsem tohle drsně napsal, nic méně je to ženská, a ta bere věci více emočně, takže jí to mám, resp. měl jsem za zlé daleko méně, jak dvěma uvedeným, kteří si navíc- na rozdíl od Janiky, hrají na etalony svobody, kultury a „demokracie“.
    Jinak tedy, přiznám se, mi ten váš text není až tak jasný, pokud si ho přeložím tak, že cenzura je omezení názorů, které mohou poškodit vládnoucí ideologii (viz. Tribun i Taras) pak bych tomu nějak rozuměl, ale nejsem si moc jistý, jestli to myslíte zrovna takhle, je to fakt dost nesourodé….nebo mi to hlava přesně nebere.

    • Ondřej

     Vemte že moji cenzurou je dokazovano přesně to co popisujete a tudíž je zcela oprávněná, protože svoboda slova přeci nemůže být bezbřeha, což je pravda, a co tvrdím já vyse. Proto se svoji cenzurou na rozdíl od té vaší, naprosto souhlasím.*

     *Tato replika bude tedy jen hypotetickou odpovědí pro vaši deduktivní logiku faktu, kterou neuvidíte a to jestli svoboda slova je anebo neni epistemologickým normativem anebo politologickou fabulaci vám tím bude o to jasnější

 7. vittta

  Tohle se také bude líbit Třešni.
  Demokratická Ukrajina, výspa evropské civilizace, potřebující zbraně a podporu pro boj proti ruským ďáblům, a celkově podporu demokratického světa, přijala nějaký celkem bezvýzmaný zákon o rehabilitaci Banderovců.
  Dle našeho ministerstva zahraničí to je jejich vnitřní záležitost, bodejť, vše je v pohodě.
  Žádné vměšování, ale tolerance.
  Hod fajerflašky do synagogy je ostatně v Německu jen vyjádřením politického názoru.
  https://www.novinky.cz/domaci/493102-ministerstvo-zahranici-zakon-o-banderovcich-je-zalezitost-ukrajiny.html

  • Alva

   A takto reagují na Porošenka a jeho podporu banderovcům Izraelci.

   Je to ale schizofrenie. Náš stát ústy prezidenta podporuje Izrael, ministerstvo zahraničí zas jejich vrahům.

   • mistralius

    ano Alvo, uhodil(a) jste hřebíček na hlavičku

    naši zahraniční politiku přece řídí židovská svoloč, která nemá jistě ve svém zájmu podporovat ukrajinské fašisty, ale má ve svém zájmu podporovat židovský kapitál

    tento paradox snad vyřeší větší příjem do židovské kasičky

    • mistralius

     především je zcela nezbytné, aby z českého „zamini“ byli zcela nekompromisně vypuzeni různí židovští lobisté Pajerové, či jak se všichni jmenují, jejich domovinou je právě Izrael, nikoliv Česko

 8. mistralius

  Dobrá čtu Novinky,cz každé ráno k snídani. Ale občani mitrofanov a pehe mi už přijdou jako skuteční trapáci ve smyslu: „já mitrofanov nebo pehe jsem chtěl být skutečně významný komentátor, ale končím svojí novinářskou kariéru jako zneuznaný blbec, takže musím v každém komentáři kopnout do Zemana“

  přitom „kopnout“ je ve smyslu, že jdete po chodníku a kolem procházející čivava na vás začne zběsile štěkat

 9. mistralius

  co se týče ukrajinců. zhlédl jsem před několika měsíci film Volyň a dodneška je mi zle

  Vlastně jsem viděl pouze jedno podobné dílo a to od Lordana Zafranoviče, tj. Okupace ve 26 obrazech

  Jak známo, velkými kamarády chorvatských ustašovců je Spolková republika německo

 10. mistralius

  Volyň

  Polsko Wołyń
  anglický Volhynia
  (další názvy)
  Drama / Historický / Válečný
  Polsko, 2016, 150 min

  Režie: Wojciech Smarzowski
  Scénář: Wojciech Smarzowski
  Kamera: Piotr Sobociński Jr.
  Hudba: Mikołaj Trzaska
  Hrají: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasylik, Adrian Zaremba, Jacek Braciak, Tomasz Sapryk, Izabela Kuna, Kinga Preis, Jarosław Gruda, Wojciech Zieliński, Lech Dyblik, Gabriela Muskała, Zacharjasz Muszyński, Jerzy Rogalski, Janusz Chabior, Magda Celówna, Ireneusz Czop, Bohdan Graczyk, Anna Grzeszczak, Mateusz Janicki, Eryk L…

 11. mistralius

  shrnu to za sebe:

  zemana jsem volil, ale s jeho prožidovské angažmá je urážka všech českých vlastenců. Je tak těžké, aby český poiitik bránil zájmy své vlasti a nikoliv izraele?

  • pacifista

   Též byl mou volbou. Teď dodám, že je to jeho chytrost neboť s touto silnou skupinou za zády je nesnadnou kořistí pro takové, kteří teď na něj nejvíc křičí. Dokonce si může dovolit podporovat i jiné, proti kterým se také křičí.

   • vittta

    Izrael je náš nejlepší možný kámoš.
    Ti nás jako jediní nezradí, pokud se tedy někdo takový vůbec najde…
    Navíc, nelze sedět na dvou židlých, buď nesnášíme Izrael, a pak podporujeme čmoudy, nebo naopak.
    To je …“tak trochu jiná politika“ a Míla do toho šel s plnou vervou.

    • kočka šklíba

     Myslím, že tady se hodně mýlíte. Nikdo není náš kámoš, vždy rozhodují jen zájmy. A s tím, že když nepodporujeme Izrael, tak podporujeme „čmoudy“ také nesouhlasím. Myslím si, že agresoři a zločinci jsou na obou stranách a co se týká Palestiny má máslo na hlavě právě Izrael. Nyní útočí na Kurdy, kteří přece jen nějakou zásluhu na porážce islámského státu mají. Prostě je to to stejně hnusné a odsouzeníhodné (to co dělá Izrael) jako to co dělají USA.

     • Alva

      Myslím si totéž.Spousta diskutujících je přímo unešena tím, jak Izrael „přeměnil poušť v kvetoucí zahradu“ a tvrdě odmítají, že to bylo za německé peníze a doslova vydíráním Německa kvůli holocaustu. Už delší dobu přesvědčena, že holocaust byl účelově iniciován samotnými Židy. Někde jsem o tom četla dost podrobné výroky předních židovských politiků, bohužel to už nemohu najít. Ale bohatě k posouzení celé té situace poslouží třeba toto:
      https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/08/holokaust-byznys-na-popelu-1.html
      .

      • vittta

       Kdysi, ještě tak před 20 lety, bych nikdy nevěřil, že se holocaust může někdy zpochybnit.
       Ale stalo se něco víc.
       Holocaust se nejen zpochybňuje- celý, nejen počty obětí, ale lze se tedy zeptat, lde všichni ti Židé vlastně jsou- ale ještě se svádí na samotné Židy.
       To je obzvlášť prohnaný národ, aby vládli světu, nechali se celá tisíciletí při pogromech vraždit a okrádat, aby svou vládu nad světem přivedli k dokonalosti při holocaustu, který :
       1) nebyl, Židé si ho vymysleli,aby mohli z Němců tahat reparace
       2) byl, Židé ho zorganizovali, aby mohli z Němců tahat reparace
       Nyní ve své prohnanosti pokračují, a zaplevelují Evropu negry a Araby, aby pak- až bude Evropa islámská, sami mohli slavně zahynout pod arabskými noži.
       Zatím se jim jejich dílo daří, a Židé v západní Evropě se buď bojí vystrčit nos, nebo rovnou zděšeně prchají do Izraele, kde na tom kousku hlíny budují svůj svět, jistě že za německé peníze, při čemž nebozí Palestinci za arabské peníze kupují pušky a učí svoje děti, že největší zlo jsou Židé.
       Vskutku podivní jsou ti Židé.
       Osobně mi odjakživa bylo jasné, že za negrizaci Evropy mohou Židé, však on se nějaký důvod najde.
       No, objektivně, Židé jsou vojensky agresivní, ale stará moudrost říká, že jen silného si lze vážit a být se ho.
       Kdyby měli v hubě mír a lásku, už tam nebudou, byli by vyhubeni, lhostejno zda pro vládu nad světem, nebo pro budoucí peníze, až jednou Arabové prohrají světovou válku, tak těm, co zbudou, určitě nějké ty reparace zaplatí, aby vychcaní Židé (co zbudou někde po širém světe) mohli zúrodňovat pouště.
       Já mám dojem, že Židé jsou na tom jako my s cigoši, jen asi tak 100 hůř.
       Nic méně, dokud nikdo doma Palestince neměl, mohl být stejně chytrý, jako ti, co neměli cigoše- a tedy dobře viděli, jak je trýzníme, odpíráme jim vzdělání, a nutíme je bydlet ve špíně, svrabu a žloutence, stejně jako Židé týrají Palestince.
       Čas se ale pohnul, a nyní už mnozí doma Araby mají, ba i cigoše, a najednou už není vše tak jasné, jak to bylo dříve.
       A Kočko, agresoři jsou vždycky na obou stranách, a zlí lidé jsou na obou stranách, ale v naší situaci fakt není možné, abychom se v tomto babrali- prakticky, teoreticky můžeme- a já tady raději porporuji Izrael, protože z nich užitek mít můžeme, z Palesticnů nemůžeme mít nic, než mešity a atentáty!

       • kočka šklíba

        Vaše volba, jasně, já nesouhlasím s mnoha kroky a činy Izraele a myslím, že jsou na úrovni, co se týká státní politiky, USA. Prostě agresoři. Ono už když napíšete :“….rovnou zděšeně prchají do Izraele, kde na tom kousku hlíny budují svůj svět…“, tak byste se měl zamyslet jak k tomu kousku hlíny přišli, například.

        • vittta

         A jak k němu tedy přišli?
         Víte, Kočko, ono by to možná chtělo se zeptat, jak jsme k tomu kousku hlíny přišli my.
         A že jste to už slyšela, tyhle dotazy?
         No jo, každý k tomu svému kousku hlíny nějak přišel, ale u Židů je to tak, že svůj Izrael před holocaustem neměli, a že onen Izrael nebyly žádné nekonečné lány a vyspělý průmysl.
         Jako agresoři jsou nejvíce označeny USA…no, a hned po nich je to Izrael.
         A co ostatní?
         Co Francouzi, Němci, Britové, Arabové, Turci, ale i všemožné nekonečné africké diktatury?
         Každý je tak agresivní, jak velkou má sílu, a každý má tak velkou sílu, jakou potřebuje pro výkon své politiky.
         Pokud jí nemá- jako národ skončí, jmenovitě, kdy okolní národy mají politiku, dotyčný národ obsadit, zotročit, vyhubit.
         USA potřebují dělat hegemona kvůli své ekonomice, tak holt mají technologie a vojska na prosazování této politiky, že tuto politiku nedělá třeba Turecko je jen proto, že na ní nemá potenciál- když ho měli, tak také dělali expanzivní politiku.
         A Izrael potřebuje přežít v arabském moři, a pokud by nebyl silný, byl by smeten a obyvatelé- v jejich případě- do jednoho povražděni, oni s tím mají zkušenost, a nedivím se, že se z ní poučili.
         Jakmile jakýkoliv kus země- vč. okupovaných území- opustí, okamžitě se tam nastěhují nepřátelští ozbrojenci, vybavení arabskými penězi.
         Izrael- pevně doufám- zůstane židovský a Palestina nikdy nevznikne.
         Jakmile se to stane, tak bude Palestina jen obří vojenskou základnou, podobnou Kosovu, centrum obchodu se drogami, zbraněmi a otroky.

        • blbíš

         jen maličkou vsuvku, kočko:
         … k tomu kousku hlíny přišli, aby ho prostě m ě l i (v tom špatném i dobrém slova smyslu)! To je životně důležité pro každý národ, nejen ten židovský! No a Vaše otázka j a k ?, ta je jaksi tou první upozaďována, je prostě na tom druhém místě, tedy druhořadá.
         To píšu proto, že si to mnozí neuvědomují a pletou do toho všechno možné i nemožné, i když uznávám, že se to mnohým nemusí líbit.
         P.S.
         Konečně ani Krym není výjimkou! Konečně na to jak?>/i>, tedy ty neoznačené mužíky se zbraněmi, si už dneska ani nevzpomenete, žejo? Výsledek toho všeho je, že Rusové mají nad územím svou kontrolu a že se na Krymu nevybudovala zatím žádná se k Rusku stále přibližující se základna made in USA/NATO, ale naopak most, který mnohem více sbližuje lidi. Takže ani z této agrese/neagrese nelze odvozovat to, co Vy spatřujete pod tím Vaším budování s v é h o světa!

         • Alva

          Omlouvám se za nechápavost, ale co je myšleno slovy „…co Vy spatřujete pod tím Vaším budování s v é h o světa!“

          • blbíš

           pokud je tato otázka směřována mně, pak:
           … máte na mysli budování svého světa z pohledu národa (nejen židovského)?
           No to je snad zřejmé, že je taková činnost, která je vykonávána ku prospěchu toho konkrétního národa=státu=zájmu!

          • blbíš

           … byla to pouhá vsuvka k tomuhle, co napsala Koška, tedy k tomu podstatnému:
           Ono už když napíšete :“….rovnou zděšeně prchají do Izraele, kde na tom kousku hlíny budují svůj svět…“, tak byste se měl zamyslet jak k tomu kousku hlíny přišli , například.
           a na to jsem reagoval, takže nikoliv otázka j a k ?, ale /p r o č ?>

          • vittta

           Jo, je to tak jak píše Blbíš, ale ona je vždycky bližší košile jak kabát.
           Mě houby záleží ně nějakých negrech, když už mají chuť si podřezávat krky za cizí prachy a zájmy, ale klidně i za svoje.
           A jestli USA rozmašluje Lybii je mi svým způsobem také na háku, jenom z vlastního sobectví- ve kterém ale nesleduji jen zájem konkrétně svůj, ale i mojí rodiny a svého národa- tím nejsem nadšen, protože když si takhle bude každý dovolovat, tak jednoho dne dojde i na nás.
           Dráždí mě jen do nebe volající nespravedlnosti, typu ničení Srbska a odtržení Kosova, protože svým způsobem je to až moc podobné naší situaci s odtržením sudet a Srbové jsou Slované, takže zase ta košile a kabát.
           Podle mě hodně lidí to děsné rozhořčení nad bombami na cizí hlavy i hraje, přece nikdo nemůže nést tíhu světa, a každý den zemřou miliony lidí, z toho dobře půlka úplně zbytečně, z jiných blbých důvodů jak jsou bomby.
           Trpícímu bych pomohl, bez ohledu na jeho barvu ksichtu, ale člověk nemá v sobě vrozenou chuť trápit nebo ubíjet jiné lidi, je -li zdráv, takže to je asi normální.
           Ale svět…kdo by se v tom krvavém kotli vyznal, a kdo ví, jestli by nakonec ten věčný mír nebyl ještě horší…lidé jsou kurvy nevděčné, ničeho si neváží.

       • Alva

        Ona ta pravda není nikdy jednoznačná. Já odděluji – nebo se aspoň vždycky snažím – běžné obyvatele kterékoliv země od politiky jejich představitelů.
        Uznávám, že Izraelci – a Židé obecně – jsou schopný národ a že na své „schopnosti“ pracovali staletí – na rozdíl od muslimů jakékoliv národnosti, kterým bylo souzeno jít opačným směrem – tedy k primitivizmu – ale ne vlastní neschopností, leností apod., ale podivnou vnucenou náboženskou ideologií. Někde jsem četla, že např. Arabové islám odmítali a nechtěli se mu podrobit, bohužel ale prohráli.
        A co mi vadí je to „ode zdi ke zdi“ – buď bezmezně obdivovat Izrael (a to bez výjimky za všechno) a muslimy vyhubit třeba i pomocí atomovky a naopak. Nic mezi tím. Asbolutně nic.

        Černoši, Arabové (obecně „čmoudi“) ať muslimského či jiného náboženství jsou také lidi. Mají svá území, mají i svou vlastní studovanou inteligenci, která by mohla a jistě i má odkoukáno ze světa to, co by pro jejich země bylo dobré, což by jistě mohli nějak skloubit s islámem. Ale to nedělají – proč?
        Ale je to jejich věc – ať si na svém území a mezi svými dělají co chtějí, nikdo nemá právo jim určovat jak mají žít, pokud oni nikoho neohrožují. Ale v Evropě nemají co dělat, sem nemají právo zanášet své zvyky, diktovat podmínky a žádat změnu života Evropanů.
        Co se týká Izraele jako uměle vytvořeného státu – tam mám pocit, že je to sud prachu úmyslně umístěny na sporném území a připraven k použití kdykoliv se bude hodit – stačí jiskřička …….
        Což ovšem neznamená, že nemají právo se bránit – a proti islamizaci zvlášť!
        A teď mi řekněte – jsem proizraelská nebo promuslimská?

        • vittta

         Je to taková spíš naivita.
         Já si myslím to samé, ale u toho ještě vím, že je u té tolerance dobré, ty národy sledovat, jestli se nechystají nám zakroutit krkem.
         Arabové v tom rozhodně mají praxi, ostatně, byla to největší vojenská expanze v dějinách lidstva…což hodně lidí kdovíproč zapomíná, a neustále mele o bílých hubách a jejich kolonialismu, založeném ovšem spíše na technické převaze, než na vojenských operacích velkého rozsahu, a obrovských civilních ztrát…né že by tedy byly bílé huby nějak beránčí povahy.
         Ono možná by bylo bývalo rozumější, kdyby se Saudská Arábie vojensky obsadila třeba v r. 1945 a decentně okupovala.
         Neměli by pak tolik peněz na svoje špinavosti a nemohli by vydírat Evropu…nic méně by se možná Evropané servali, kdo to tam obsadí, takže zase vedle…
         To všechno jsou takové obecné teorie, okupovat by se dal kde- kdo, ale dát tak agresivnímu národu tak obrovské prostředky…
         Ale až moc velký přepych a moc zase vyvolává sebeuspokojení, takže není vhodné lid kdekoliv moc rozcapovat, pak to vypadá jak v Německu či Francii apod, které už nemají dávno moc ve svých rukou, a Německo se svými nábory zahraničních dobrovolníků do armády, kterou nemá, připomíná Řím tak kolem roku 450.
         Pes aby je všechny pojebal, když to řeknu drsně, my si nikoho nevšímáme, a také to jde, jenže…všichni holt takoví nejsou.

         • Alva

          Ano. To jsme ovšem zas u té politiky, na kterou nemají běžní občané prakticky žádný vliv. Tak jako my jsou jen komparsem, proto nekriticky obdivují jedny a stejně nekriticky zatracují jiné. A to je právě podstata těch diskuzních hádek. Poukáže-li někdo na nějakou izraelskou špatnost, rázem je z něj ochránce muslimů, i kdyby se proti nim předtím stokrát vyjádřil negativně.
          Uznají-li, že je něco bílé, pak je to bílé vždycky, v každém případě a nesnesou na té bělobě jediné smítko.
          A naopak, samozřejmě.

          • vittta

           Jak u koho, kdo se chce hádat, ten se hádá, kolikrát ani neví proč, je to nemoc svým způsobem.
           To ale není náš případ, Alvo, poněvač my diskutujeme.
           Kdyby byli všichni lidé stejní, třeba i názorově, byla by stejná nuda, jako kdyby stejně vypadali.
           A to nechceme.

          • kočka šklíba

           Přesně tak Alvo, jsme jen komparsem, nicméně to nám přece nemůže zabránit si udělat svůj vlastní názor na tyto věci.
           Jinak na téma Izrael jsem diskutovali již dávno na stránkách aktuálně, kdy blogy měl na starosti Libor Stejskal. Tenkrát v souvislosti s bílým fosforem, který použila izraelská armáda. Byla to diskuse poměrně široká a někteří diskutující tam šli až do roku 1948, kdy Izrael vznikl. Bylo to velmi zajímavé, a mě to jen potvrdilo můj názor, že izraelská politika je stejně odsouzeníhodná jako politika USA. To neznamená, že jsem bud ta nebo ta, přesně jak píšete. Tu diskusi se mně nyní nechce hledat, nemám tolik času, ale možná po Novém roce čas bude. Opravdu je moc zajímavá, a bylo by tam mnoho odpovědí na blbíšovy, vitttovy, pacifistovy a samozřejmě moje i vaše příspěvky.

          • vittta

           Mě navadí jakékoliv násilí, které dělá Izrael.
           Protože to dělají na svou obranu.
           Izrael není expanzivní stát, kdyby nebyli silní a leckdy i krutí, zemřeli by.
           Má velikost Moravy a žije tam 6,5 milionu Židů, všichni kolem jsou větší a silnější, a Izrael nepokrytě nenávidí, a pokud nebudu rozlišovat Syřany a Egypťany a Jordánce, a rovnou budu psát o Arabech, pak jsou zaražení mezi obrovským a agresivním národem.
           Co mají židáci dělat?

          • Alva

           Vittto, Izrael že není expanzivní stát???

           cituji z Wikipedie: „Jako Izraelem okupovaná území se označují území Západního břehu Jordánu, Východního Jeruzaléma a Golanských výšin, která byla po Šestidenní válce v roce 1967 zabrána Egyptu, Jordánsku a Sýrii. Termín byl používán také pro Sinajský poloostrov, navrácený Egyptu podle Egyptsko-izraelské mírové smlouvy. Na všech těchto územích byly zakládány izraelské osady. Ve Východním Jeruzalémě a na Golanských výšinách je uplatňováno izraelské právo; tato území byla začleněna do vlastního Izraele a jejich občanům bylo nabídnuto izraelské občanství. Naopak Západní břeh zůstává pod vojenskou správou. Izrael tamní osady, ve kterých žije zhruba 450 tisíc Židů, stále rozšiřuje. Většina jednání o těchto územích probíhala na základě rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 242, která požaduje stažení Izraele z okupovaných území a jejich návrat arabským státům výměnou za mír“.Konec citátu.

           Pravda ovšem taky je, že Izrael je ze všech stran obklopen nepřítelem. Tady se zdá, že vina je na straně velmocí, ale vytvoření státu Izrael jistě muselo být projednané se židovskými představiteli a nikde není ani zmínky, že ti by nějak protestovali, nebo poukazovali na budoucí problémy. Takže ať chci nebo nechci, připadá mi to jako úmysl vytvořit v moři Arabů nepřátelskou enklávu. Navíc nikde od počátku státu nevidím ze strany Židů nějakou ochotu k přátelskému soužití. Ze strany Palestinců pak samozřejmě taky ne, ale z jejich pohledu jsou Židé „náplava“ a iniciativa by měla přijít od nich

          • vittta

           Ze strany Židů není vidět chuť po přátelském soužití?
           No, to je těch 6,5 milionu Židů hodně sebevědomých, když si dovolí být nepřátelští ke 400 milionům Arabů a ještě k další stovce milinů Iránců.
           Já bych je nechal být, však oni ti Židé ty Araby dobýt nemohou, ale nárazníkové zóny si vydupat musí.
           A OSN…no jo, no…to je ta organizace, do schvaluje ty nezákonné války, leckdy až když jsou v chodu, nebo se je ani schvalovat nenamáhá?
           Těmi bych se neoháněl.
           Mě nikdy nešlo do hlavy, proč posraných 6,5 milinu Židů v ministátečku Izralel tolika lidem tak děsně vadí.
           Fakt to nevím.
           Židé nepáchají hromadné vraždy, neznásilňují a nepodřezávají nějak plánovitě arabské ženy, dokonce vyhánějí z osad vlastní lidi a vlastními buldozery je srovnávají se zemí (to ale asi není nějaká mírová aktivita)…
           Jsou tvrdí, ale v mezích.
           To už mě víc nasere, když nějací zasraní Francouzi bombardují v Sýrii chemickou fabriku, která nijak neohrožuje ani je, ani nikoho jiného, a Sýrie je někde 4000 km daleko.
           Nebo se zviditelňují v Libyi, se kterou se před tím bratříčkují, a tahají z ní peníze, to jsou války „jen tak pro srandu králíkům“, k těm mám určité, dost velké výhrady.
           Ale Izrael…
           No dobře, no, jak to kdo vidí, ale já holt to vidím tak, jak to vidím…
           Pěkný nový rok přeji!

          • Janika

           Vy jste skvělí :-)). Všude zuří novoroční gratulační šílenství, a vy si tady povídáte o takových vážných tématech :-). Je to potěšující, opravdu :-).

           Co se týká toho Izraele, měl bys vzít, vittto, v úvahu například podivný fakt, že při sebevražedném útoku Palestinců nezahyne zpravidla žádný židovský občan. Kdežto při odvetě/útoku Izraele hynou Palestinci jako mouchy. Připomíná mi to boj Indiánů s luky a šípy proti dělům bělochů. Tam, kde je obrovská přesila jednoho, tam není rovný boj, tam není spravedlnost.

         • pacifista

          Pro vitttu.
          Ono možná by bylo bývalo rozumější, kdyby se Saudská Arábie vojensky obsadila třeba v r. 1945 a decentně okupovala.
          K tomuto vittto si dovolím malou technickou poznámku.

          Kdysi byla Saudská Arábie britskou kolonií. Když byli Britové nuceni kvůli světovému veřejnému mínění tuto zemi opustit, udělali to tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Na trůn dosadili královskou rodinu, která byla jejich loutkou. A funguje to tak dodnes. Uvnitř si může dělat co chce, třeba vraždit novináře a rozřezávat je na kusy, ale ve vnější politice, tam musí poslouchat. Vyhovuje to oběma. VB si tak zachovala svůj vliv v této oblasti a tím ovlivňuje veškerou světovou politiku. Tento způsob je tak diskrétní, že to normální lidi ani ve snu nenapadne, ale vrcholní politici ostatních zemí to samozřejmě ví. Z již zmíněných důvodů není divu, že má SA takovou ochranu a proti lidským právům tam nikdo revoluce nedělá, přejde se to mlčením a přitom je to to nejhrubší porušování o jaké vůbec může jít.. Stát se to v Rusku, byla by z toho 3. světová. Jjo vittto, tak se ovládá svět.

          • pacifista

           Ještě mě napadl malý dodatek. Takže vlastně je decentně okupovaná již před rokem 45 a to hlavně kvůli ropě, protože tou se dá ovlivňovat snad úplně nejvíc, vezmeme-li v úvahu její obrovské zásoby..

          • vittta

           Časem důvod pomine, jak správně píšeš níže.
           Nebo také poměr sil- dodávám.
           Možná bychom se divili, kdo dnes vládne, a kdo je ovládnán.
           Aby nakonec Saudská Arábie neovládala Británii, vnější praktický výsledek by byl rozhodně stejný, tedy možnost porušování lidských práv v jakékoliv formě.
           Navíc ale třeba ten silnější kolonizuje toho slabšího i jinak, třeba zaváděním vlastního náboženství.

     • pacifista

      Pro kočku.
      Máte pravdu, nikdo není náš kámoš a rozhodují jen zájmy. S těmi Palestinci já brzdím, protože ta teroristická sebranka, myslím teď na její špici, včetně Al-kajdy, to byli téměř vždy původem Palestinci. Obyčejným Palestincům řeknou, teď jdeme na ten izraelský plot a budeme mít úspěch. Všichni přitom ví, že je vedou na jistou smrt, ale udělají to. Samozřejmě lidé jsou postříleni a taková provokace je využita proti Izraeli. Malé státy, vzniklé uměle po skončených světových válkách to mají těžké. Byly založeny z nějakého důvodu a pro něčí zájmy. Jenže časem ten důvod pomine a je potřeba jiné uspořádání opět v něčím zájmu. Nejde to ale odůvodnit jen tak, to by veřejnost nepřijala a tak se ten důvod vynalezne. Pak už nikdo neví co pravda je a co není.

      A Kurdové, tam je to těžké. Ušouni potřebovali bojovat v Sýrii cizíma rukama a tak slíbili Kurdům, že jim zajistí vlastní stát, až tam udělají pořádek. Ti v naději přešli k jejich koalici a bojovali ani ne tak proti IS jako proti Asadovi, protože IS také bojoval proti Asadovi, nikoliv proti Ušounům. Vždyť od US dostával instrukce a školení. IS si US vytvořili aby mohli bojovat cizíma rukama v Sýrii za odříznutí Evropy od ruského plynu. Asad totiž v roce 2009 nepodepsal smlouvu, umožňující vést plynovod z Kataru do Evropy právě přes Sýrii. Pak se stal naráz tyranem a vypukla válka. Rusko ho v tom ale nenechalo a službu mu oplatilo.

      Nebylo v zájmu Ruska rozdělit Sýrii. Proto Kurdové neměli od počátku šanci. Rusko však bylo ochotno domluvit jim u Asada autonomii. Oni by raději vlastní stát. Osud se k nim nezachoval dobře již po první světové válce, kdy byli rozděleni na části a to do Iráku, Turecka a Sýrie. Holt, takový už je život.

      • pacifista

       Chci ještě dodat, proč nechtěli Rusové rozdělit Sýrii. Kdyby tam Kurdové získali vlastní území, určitě by přes něj, z vděčnosti k US, dovolili položit potrubí pro ten katarský plyn a Rusko by bylo odříznuto.

 12. Ondřej

  zajímavý názor, teď na Silvestra…

  Mrazíkovi se smějeme, protože je to nablblá ruská pohádka. Češi mají navrch
  Mrazík je pro Čechy kultovní snímek, tvrdí filmový kritik Kamil Fila. Zatímco v USA film označili za jednu z nejhorších pohádek historie, u nás se stále těší velké oblibě. Pohádka je podle něj oblíbená proto, že když Češi porovnají tuto ruskou pohádku s těmi českými, cítí, že mají navrch. My Češi děláme lepší pohádky než Rusové. To je jeden z důvodů, proč je Mrazík tak oblíbený, protože se mu smějeme a opovrhujeme tím, co naopak Rus myslí vážně a na co je sám hrdý, dodává Fila.

  • kočka šklíba

   Jsem si výjimečně přečetla to co jste napsal a musím říci, že Fila je pěkný blb a mě těší, že jsem nejspíš chytřejší než on :D. Asi se například neříká bez nějakého důvodu že “ „Jaký je rozdíl mezi gynekologem a kritikem? Oba hledají problémy tam kde ostatní hledají potěšení.“ :D
   Jinak Janice a všem ostatním přeji v novém roce 2019 pohodu, štěstí a zase mnoho zajímavých diskusí.

  • pacifista

   Tak já vám něco povím milý Ond.o Ta pohádka Mrazík mě uchvátila už jako dítě při zdobení vánočního stromku, což byla moje starost na Štědrý den. Děti politiku v pohádkách neřeší a já vám řeknu, že po prvním shlédnutí ve mě vyvolala nadšení. Měla krásný děj, spád, byla napínavá, zábavná, zkrátka měla všechna nej co jen mohla mít. Také jsme se my děti na ni každý rok těšily a myslím, že nejen my. Patří určitě k tomu nejlepšímu co kdy v tomto žánru na tv obrazovkách Češi viděli. Vás samozřejmě nepočítám, jednak nejste Čech a jednak jste asi ten blb o kterém se zmiňujete.

 13. vittta

  Vlákno pro můj kladný vztah k nacismu je dlouhé, proto zde načínám nové vlákno, pro oduševnělou reakci Saula, který bude, ať už vlivem alkoholu, tak značných znalostí, jistě rázně reagovat na moje vysvělení.

  • Saul

   Ale kdepak,vito,nebude.
   To uz jsi opet mimo misu a mohl sis usetrit praci.
   Ale ty si uz to nove vlakno rad vyuzijes k nejake svoji dalsi exhibici.
   Casu budes mit dost,svatky konci, tak budes muset zase plnit svoji tezkou denni delnickou normu psani prispevku.
   No a po sichte a prescasech muzes u flasky zarelaxovat a napsat zase Tarasovi:-)

   • vittta

    To já už třeba vidím, že to píšeš z mobilu, že sedíš v hospodě, nakulenej jak broky.
    Nikdo se s tebou asi nebaví, poněvač jsi známý svou nepříjemností a hlupostí, tak se bavíš alespoň se mnou.
    Já jsem totiž- a to si vole uvědom- jedním z mála lidí, kdo se s tebou vůbec baví.
    Jinak nezajímáš nikoho, ani moje nejzarytější nepřátele, natož někoho jiného.

    • Saul

     Ty tady mas nejake „zaryte nepratele“???
     Ale jdi ty brebto,to si zase moc fandis.
     I nepritel musi mit nejakou uroven,ty muzes vzbuzovat tak leda pobaveni,nebo litost.
     No ,mozna jeste odpor pro nedostatek hygieny,jak ti byva spravne sdeleno,kdyz se cpes jinam.
     Tak se mej hezky a zas nekdy priste.

     • vittta

      Tady ne, ale ty se tady vnucuješ jen vyjímečně a jen proto, abys napsal něco konkrétně mně.
      O něco častěji jsi u Tribuna, který třeba mám zarytým nepřítelem je, proto mě také cenzuruje, z důvodů hygieny, jak on říká.
      Přitom, já k němu nikdy nějak aktivně nepsal, jen nějaké tématické vstupy, a stejně…to víš, jak někdo narušuje kruhy, musí se zkulturnit.
      Nic méně ani tam jsi nezaujal, i když i tam vstupuješ jen a jen proto, abys napsal, co jsem tady napsal já, stylem :
      Hádejte, kdo to napsal?
      Jdi už raději spát…..

 14. Janika

  17.08.2005
  … Židovské Příběhy …
  Citace iDnes: Šaron: Za vše mohu já Ke klidu vyzval osadníky premiér Ariel Šaron. „Rád bych apeloval na všechny: neútočte na policisty a vojáky! Neobviňujte je z odsunu. Neztěžujte jim práci!“ řekl Šaron. „Za odsun jsem zodpovědný já. Můžete vinit mne, ale ne vojáky.“
  … z židovských příběhů máme celou knihu – a máme ji za svou. Ale zdá se, že vyprávění nekončí. Mohly by přibýt nejméně dvě další Knihy. První by se mohla jmenovat „Holocaust“ a druhá „Stát Izrael“. Obojí se sebou totiž nepříjemně souvísí, takže hezky seřadit …. prosím …
  … Adolf Hitler se měl kde učit … a vůbec to nebyl Friedrich Nietzsche, jak se někteří snažili a snaží tvrdit, ale staří dobří Angličané Robert Knox (1798 — 1862) a Houston Stewart Chamberlain (1855 — 1927). Angličané měli vůbec „vlohy“ pro rasismus toho nejhrubšího zrna — jak by jinak ideologicky udržovali své rozložité impérium složené převážně z „méněcenných“ ras? Takže: moderní evropský antisemitismus, který v Německu vyústil během hospodářské krize v nacismus, má svůj nejvlastnější domov v Anglii, nikoli v onom „proklínaném“ Německu. Ale abychom věc uvedli na pravou míru, tak to nebyl jen anglický či německý antisemitismus — šlo o náš „vřelý“ evropský a tradiční antisemitismus křesťanský. Nikoli nadarmo všechny nejkřesťanštější národy Evropy německý antisemitismus radostně uvítaly: Italové, Francouzi, Poláci, Slováci, Ukrajinci, Srbové a Chorvati — a ani my samotní jsme za Protektorátu nezůstali pozadu. Všichni se většinou tváříme, že nacismus byla nějaká „anomálie“, která do Evropy nepatří a nepatřila. Omyl: nacismus byl a je vnitřní, organickou součástí Evropy (a její kultury) — a nic s tím nenaděláme …

  … a co se stalo po válce, po tom velkém „pálení Židů“, které jsme dopustili? Nastalo velké kolektivní „špatné svědomí“ … a tím, kdo měl samozřejmě největší „špatné svědomí“, byli ti největší antisemité. Bylo třeba si posypat hlavy popelem a dát židovstvu nějaké výkupné. Tož tedy dostali, hlavně od Britského Impéria Židovský Stát — Stát Izrael. Mnoho židů již v Evropě zůstat nechtělo — a nebylo se co divit. Nová naděje podepíraná jak starými mýty, tak moderními ideologiemi (socialistický sionismus) byla velmi silná. Ovšem nebyla to „košer“ naděje. Problém byl v tom, že žádný Stát Izrael na Blízký Východ toho času už jednoduše nepatřil. Prostě tam už několik tisíc let žádný nebyl a neměl tam co dělat. Naše evropská „omluva“ za holocaust byla jednoduše další generální nespravedlnosti a absurditou, jejiž ovoce nyní sklízíme plnými košíky.

  … Nelegitimní Stát Izrael se mohl udržet jenom mocí — mocí vojenskou a mocí ekonomickou. I my jsme se podíleli na vojenské a ekonomické moci tohoto státu, a to až do okamžiku, kdy bylo jasné, že to nebude další „socialistický“ stát, k čemuž levý sionismus mohl dávat naději. Izrael se stal mocenským a ekonomickým chráněncem jak Spojených Států tak Staré Evropy a naše omluva za holocaust pokračovala. Ale opět, aby nešlo k nedorozumnění: nešlo o podporu nějaké „agrese“ Izraele — šlo o samotnou agresivní existenci a charakter tohoto státu. Z obětí se stali bytostní agresoři, kteří ke své agresivitě přišli jako slepí k houslím. Rozumějmě: kupříkladu v Malé Asii je také mnoho oblastí, které jsou historicky řecké — zakládáme tam nějaké nové řecké státy, když tam již dva tisíce let žádné nebyly a nejsou? Jistě, že ne … aha … to by nám Turci dali … jejej … to bych nechtěl vidět …

  … že se Arabové brání je přirozené — a brání se, jak mohou, jak jim jejich prostředky dovolí a umožní. Brání se stejně, jako se brání Irové v Severním Irsku, a budou se bránit dotud, dokud tato obrana bude mít podporu „mezi prostými lidmi“. A pokud se cítí napadeným celý národ, a v tomto případě jde o celou velkou kulturu, tak taková podpora asi těžko, v dohledné době skončí. A kdo si to nakonec „odnese“ — no přece opět, bohužel, Židé …

  … smutné a tragické příběhy tudíž pokračují: Židé vyhánějí Židy ze země, kterou se navykli mít za vlastní. Agresor, jenž je vlastně agresorem nechtěným, musí obracet svou agresivitu proti sobě samotnému … ale tím, opět bohužel, „věci“ asi nekončí …

  … no uvidíme … asi bychom měli opět více popřemýšlet … a to hodně rychle …

   • tresen

    Při vší úctě, k debatě o tom, jakou hrůzu pro většinu Evropanů symbolizuje hákový kříž, tento exkurs mnoho nepřinese.
    Jestli někdy evropským národům nevěštil německý nacionalismus a antisemitismus nic ošklivého pro ně samé, pak je z té shovívavosti a malé představivosti Hitler brzo vyvedl. Na konci války byla červená vlajka s černým hákovým křížem v bílém poli oprávněně nenáviděna všude, kam nacistický režim dosáhl.

    • vittta

     No, v tom měl Geon rozhodně pravdu, byť to tam není tak úplně přesně napsáno, aby vám to docvaklo.
     Pro většinu Evropy symbolizuje hákový kříž jen vlastní pokrytectví, jen si u hákového kříže myjí ruce.
     Oni to totiž- ten holocaust, a tu válku- opravdu DOPUSTILI!

    • Janika

     Tresen, pro mě bylo na tom textu tehdy objevné, že s myšlenkou holokaustu přišli právě Židé. Mění se tím – všechno.

      • Janika

       Pardon, omlouvám se, sionismus, samozřejmě.
       „Sionismus vznikl o celou generaci před německým nacismem. Jeho zakladatelem je Theodor Herzl (1860-1904)“…“Nacismus, jakožto národní socialismus NENÍ německým vynálezem, nýbrž jde o vynález euro osvícensky sekularizovaných Židů…“ a navazuje na tradiční židovské mýty…
       Tohle už na internetu není, mám to jen v tištěné podobě.

       • tresen

        Myslím, že vypreparovat z té hnědé nacistické omáčky jednu ideu, která se dá přišít i Židům, tj. ideu vyvoleného národa, není nijak zvlášť objevné a hlavně – není to poctivé. Snaží se to totiž zastřít všechny ostatní podstatné ingredience, které s židovskými mýty nemají absolutně nic společného

        • vittta

         Vy jste úplně posedlá nacismem ve všech formách, ale antisemitismus opravdu není nějaká specialista nacistů.
         Dneska je v EU také běžný antisemitismus, u Arabů a Turků je též běžný antisemitismus, i u Ukrajinců.
         Jenže tady vy žádnou hnědou, nacistickou omáčku nevidíte, čemuž se ale nedivím, protože vám to od rána do večera nikdo necpe do hlavy.
         A vy, se svými chabými historickými znalostmi, které ještě neumíte ani zasadit do kontextu, jste odsouzená dělat jen trapnou okřikovatelku každého, kdo má jiný názor, než vy, přičemž jaký máte názor, si člověk musí domyslet, ale dá se z toho jasně odvodit, že Hitler, nacismus a letadlo.

         • tresen

          Kdo tu mluvil o antisemitismu?
          Já ne.
          K nacismu to samozřejmě patří, ale zdaleka to není jeho celá charakteristika.

         • tresen

          Přečtěte si po sobě, co jste mi napsal. Pravděpodobně vám ani pak nedojde, proč se s vámi tolik lidí nechce bavit, ale zkuste to.

          • vittta

           No, se mnou se nebaví mnozí, ale vesměs to je ze strachu z argumentů.
           Tribun i Taras mě zabanánovali, a myslíte, že to bylo proto, že po sobě něco nečtu?
           Taras i Hank mě dokonce napsali, že píšu blbosti, jsme nevzdělaný debil, a kdyby chtěli…..tak by mě argumenty ubili….KDYBY CHTĚLI!
           To ovšem je moje věc a moje ostuda, či namyšlenost, nebo hrubost, tupost, hloupost, jak kdo chce.
           Ale s vámi se též nikdo nebaví, v tom slova smyslu, takže se zamýšlejte spíše za sebe, než za druhé.
           …..
           A celá charakteristika nacismu je konkrétně co?
           A dobře si všimněte- ptám se slušně a konkrétně, a vy mi na to neodpovíte, to se klidně vsadím.
           Nikdo z těch, co se se mnou „nebaví“ by mi na takovýhle dotaz neodpověděl.
           Protože jsem u vás i u nich BLBEJ jak necky už tím, že se tak blbě ptám.
           VŠICHNI totiž tu charakteristiku znají, jen já- DEBÍLEK jí neznám, takže NEMÁ CENU se se mnou bavit.
           Tohle ale znáte, že jo…

        • kočka šklíba

         No ale idea vyvoleného národa byla ta základní a z ní se odvíjely právě ty hrůzy nacismu, a Izrael se nyní nechová právě jako stát občanů, který by si to dobře zapamatoval.

         • vittta

          Ále…Izrael se chová jak musí, aby přežil.
          A myšlenka vyvoleného národa?
          Tu na páchání zvěrstev ani nikdo moc nepotřebuje, když na to přijde, viz. třeba Sax dnes o I. světové válce.
          Nic méně lidé se vždy nějak dělí na vyvolené, a nevyvolené, dnes u nás třeba lepšolidé, či v Německu loajální občané, co nahlašují špatné spoluobčany, a potřebují i příručky, jak poznat děti,a vypískávají nehodné politiky z kina atd..atd..atd…
          Zvěrstva Kočko byla i před nacismem, ale o nich se nemluví- opět dnes Sax tématicky uvedl- ale co je kuriozní, ono se nemluví ani o zvěrstvech nacistů, když se nad tím zamyslíte, vlastně se jen dává rovnítko mezi nacismem= zvěrtva, ale konkrétní činy jsou zmiňovány čím dál méně, až vůbec.

     • tresen

      Tentokrát se s vitttou vzácně shoduju. Ani já jsem nepostřehla, že by podle GeOna byl holocaust židovský nápad. Tak extrémní názory podle mne neměl. Že hledal vzory pro chování nacistů u Angličanů, to si pamatuju, to mě nešokuje.

      • vittta

       Já ho neznám, vycházím jen z tohoto konkrétního textu.
       Abychom si rozuměli.
       Janika možná vychází z nějaké ucelenější tvorby, kde se to vyčíst dá.

   • vittta

    To je prostě klasická sebemrskačská litanie.
    Jsme dopustili….
    Našich vojáků stálo na hranicích 1 100 000, a my jsme něco dopustili?
    V Mnichově nám rozkázali, a potřebovali se Němců zbavit, takže je otočili na východ.
    Český antisemitismus byl velice slabý, minimálně v porovnání s třeba zrovna s Brity a Francouzi…co nám to tam podepsali.
    Podepsali i Italové, ale i jejich antisemitismus byl slabý, Itálie se za II. světové války „minula povoláním“, neměla s hitlerovským Německem společného nic, nikdy jsem nepochopil, proč se s nimi spojili.
    Nelegitimní stát Izrael..to je ošidné, Arabové okupovali Palestinu, a i s nimi to okupovala Británie.
    A že jim někdo něco dal…
    Nedal, Židé o svůj Izrael bojovali, jak s Brity, tak s Araby.
    Svou zemi si vybojovali, ale nikoho z ní nevyhánějí.
    Arabové tam mohou žít, nevím, jak to přesně je, ale mají stejná práva.
    A ten Izrael, to přece nebyla tou dobou rajská zahrada, jako dneska, i to museli Židé vytvořit.
    Izrael je dneska fakt.
    Když o svůj stát přijdou, přijdou i o své životy.
    Pokud Arabům, kteří mají obrovská území, okupují obrovskou část Afriky, chybí zrovna kus pouště, velikosti Moravy, pak je na tom něco divného, tím spíš, že tam nejsou žádné bohaté zásoby ničeho.
    Fakt jim to chybí?
    Já nejsem Žid, nemohu to soudit, nic méně z logiky věci…
    Neexistuje totiž ústupek, který by Arabové přijali, a nastal mír.
    Je jen jedna možnost, pro Židy.
    Buď svůj státeček udrží- nebo zemřou.
    A já nehodlám být ten, kdo to „DOPUSTÍ“, aby pak někdo za 50 let tvrdil, že jsme něco DOPUSTILI, protože jsme nestáli na té správné straně.
    To ono by se dalo i ten evropský antisemitismus obhajovat, lichváři a darebáci všech stupňů totiž byli vesměs opravdu Židé.
    Nějak se do té role dostali, to je fakt, ale leckdy by se nějaký ten antisemitismus klidně pochopit dal, když bych si do toho chtěl zašťourat.
    To jenom ukazuji, kam se může vyvíjet historický výklad v budoucnu, až Evropu Arabové ovládnou se vším všudy, byť klidně nechají státy jmenovat stejně, a dají jim iluzi, že jsou to státy samostatné, nikoli loutkové, plně v područí nějakého chalífy!

    • pacifista

     Pokud Arabům, kteří mají obrovská území, okupují obrovskou část Afriky, chybí zrovna kus pouště, velikosti Moravy, pak je na tom něco divného, tím spíš, že tam nejsou žádné bohaté zásoby ničeho.
     Fakt jim to chybí?

     Tak tuto otázku Vittto by si měl položit každý.

    • Blanche

     Není Žid jako Žid. Židé jsou kádrovou základnou Globálních elit, které je používají k řízení kompletně celé společnosti již stovky let. Podíváme-li se na jejich rituály, tedy to co se o nich ví, tak silně vycházejí z egyptského hermetismu (dle jejich až mýtického učitele Herma Trismegista). Od momentu kdy se v Egyptě spojili Théby s Memfisem máme první zmínky o GE. Kdo tam měl řídící funkci? Žreci, kteří ovládali hermetickou nauku a kteří používali Židy jako své chrámové otroky. A právě v té době začaly využívat toto etnikum k řízení společnosti, aby jejich rukama dělali špinavou práci. Tehdy je také naučily bezvýhradně věřit tomu, že jsou Bohem VYVOLENÝM NÁRODEM. A aby tomu opravdu uvěřili, tak jim poskytly znalosti a to nejen ty, které bychom nazvali „esoterickými“, ale hlavně ty z oblasti řízení. Ta „esoterika“ (hodně zprofanované slovo) se promítla do jejich Kabaly, která není ničím jiným, než židovskou mentalitou a filosofií vyjádřený egyptský hermetismus.

     Kabalu i hermetismus se tedy učili pouze „zasvěcené“ osoby v „tajných“ spolcích, což bylo tehdy (18 až začátek 20 století) pro „smetánku“ stejně normální, jako když dnes chodí „elity“ na golf nebo na tenis. Existovala ovšem jedna výjimka. Na celém světě existovalo jedno jediné místo, kde se jak hermetismus, tak kabala učila formou seminářů a přednášek zcela otevřeně a každému kdo přišel a jevil se být „normálním“. Byla to Praha a klub Universalie. Na světě se daly najít osoby, které ovládaly hermetismus nebo kabalu, ale v ČSR žily osoby, které byly mistry v obou těchto systémech a odhermetizovávaly je veřejnosti (Kabelák, Kefer, Lasenic, Bardon, Louda, Zadrobílek a mnoho dalších). K Bardonově linii se např. dnes hlásí i stovky lidí v USA. Hermetismus byl tak tajným učením, že se mezinárodně stalo slovo „hermeticky“ označení pro něco, co je naprosto těsně a neprodyšně uzavřeno.
     Pro Izrael a Židy je naše země tak velmi důležitá. Proč asi Netanjahu po obědě se Zemanem řekl: Říkáme „Příští rok v Jeruzalémě“, příští rok doufáme, že se setkáme u ambasády v Jeruzalémě. Ale v příštím roce také budeme mít mezivládní konzultační setkání v Praze….. :D

     • pacifista

      Velmi zajímavý příspěvek Blanche. To mi dost osvětluje. Z dřívějška vím, že je v Praze světová židovská knihovna a není to tak dávno co se ke mě doneslo, teď už nevím odkud, že se o ni začal zajímat Reinhard Heydrich a proto z Londýna honem zařídili aby na něj byl spáchán atentát. To mi zde nebudou věřit, ale je mnoho věcí, které nevidíme v tom pravém světle.

      • tresen

       Zřejmě neexistuje žádný dostatečně pitomý příspěvek, který by se tu nedočkal pochvaly.
       Teorie entity jménem Blanche o důvodech atentátu na Heydricha je excelentní ukázka.

       • vittta

        Napište něco lepšího, vy KRÁVO, jste nudná jak schůze ODS a machrujete jak Drahoš s Hřebejkem.
        To fakt je dílo, tohle, lepšoidní argumenty, sakra můžete mít nějaké názory, jakékoliv, ale NAPIŠTE něco, a né že se pořád jen opovržlivě vytahujete.

        • Kamil Mudra

         Hele nechceš toho po třešni nějak moc? Přece sem nechodí proto aby rozmařile plýtvala plody své moudrosti. :-)

       • Blanche

        Milá Třešni, nevím čím to je, ale vždy když zareagujete takto krátce a zapškle, mám pocit, že jsem trefila hřebíček na hlavičku. Asi vám lezu hodně na nervy, že ? A nebo o těchto věcech víte více, než přiznáte a nechcete aby se šířilo o nich povědomí. Nepřesvědčila jsem Vás, že ne? Je to dle Vás jinak, že? Židé jsou ti hodní, protože se proti nim vždy všichni spikli a to ze závisti, protože byli vždy chytřejší a úspěšnější než gojímové. Nikdy je nikdo nenechal na pokoji, i když nikomu nic nedělali? Je jasné, že svůj postoj nezměníte, protože do vás propagandu hrnou celý život a jeden článeček je proti tomu proudu dez-informací strašně málo.
        Co formuje tyto vaše názory? Média, nebo ne? Kdo vlastní všechny stanice v USA, které se spikli proti Trumpovi ? Židé. Co utváří nálady ve společnosti? Zábava. Komu patří všechna velká filmová studia, dnes již dokonce i Walta Disneyho, protože i děti musí být podchyceny? Od jakých zpravodajských agentur přebírají informace sdělovací prostředky? Komu patří? Židům. Kdo tedy kompletně ovládá a kontroluje veškeré informace které jdou k lidem? Ano, i ty z ČT, protože ti je přebírají též. Zprávy „z domova“ také jedou dle naprosto stejného ideového schématu kulturního marxismu, nebo ne? Pojďme pokračovat….
        Asi nebudete věřící, spíš ateistka. Kdo tedy ten ateismus vytvořil v takové míře, aby se stal moderním světonázorem? Darwin, jak se tvrdí? Ne, protože i on v Boha věřil. Byl to Marx, tedy Žid z rabínské rodiny. Kdo financoval VŘSR? Židé z USA a Německa. Jeden z hlavních vůdců byl Trockij a prakticky celé revoluční hnutí byli pouze lidé od nich (přes 70% a to v zemi kde jich na počet obyvatel bylo asi 1%!!!!!). Takže levičácké myšlenky jsou také od nich.
        Co dnes vládne světu? Peníze. Znáte nějakou velkou světovou banku, která jim úplně na vrcholu v pyramidě vlastníků také nepatří? Kdo platí a hlavně řídí, většinu neziskových organizací. Kdo vytvořil multikulturalismus ? Franz Boas, známý antropolog své doby.
        A kulturní marxismus, alias neomarxismus? Ten přece vznikl v tzv. Frankfurtské škole, že? A autoři? Max Horkheimer, Walter Benjamin, Herbert Marcuse, Theodor W. Adorna, který byl jako jediný z nich Židem pouze z otcovy strany a nikoliv matčiny. Mojžíš byl Žid, Ježíš též, ti co ho nechali zlikvidovat také a údajný zakladatel církve svaté Pavel alias Saul z Tarsu též. Na základě jakého náboženství vznikl Islám? Proč se mu říká abrahámovské náboženství?
        Jsou schopnější, šikovnější, inteligentnější a proto se jim tolik daří? A ostatní jim jen závidí? Ne. Je jim „pouze“ těmi co jsou v pozadí udělována větší pozornost než ostatním. A to již velmi dlouho a to úplně stejně, jako je dnes (pro mnohé zcela nepochopitelně) věnována pozornost různým vlastizrádcům, neomarxistům, deviantům a jiné pakáži.
        Tak mi zase něco milého napište, ať mě pobavíte :)

        • pacifista

         Blanche, rozebrala jste to moc hezky. Podala jste živý obraz k tomu, že není Žid jako Žid. Mě z toho vyplývá, že Židé se již nachází jen v Izraeli. Je mi sice známo, že tato světová komunita nedrží při sobě, že židovské miliardáře nezajímají jejich lidé dole, proto také ten holokaust. Dalo by se mu zabránit, stačilo by jen nepůjčovat na zbrojení nacistům. No jo, ale když ty penízky tak pěkně cinkají. To mají bankéři nejraději a je jedno jestli to jsou ti či oni. Ale až nyní, po přečtení příspěvku od Janiky, kde píše o sionistech, sekularizovaných Židech, To mám takříkajíc potvrzeno. Dosud to ode mne byly jen dohady, ale nyní jde o názorovou shodu a to je dobře. Potom musíme rozlišovat mezi Židem a sionistou. Sounáležitost žádnou necítí, židy fakticky již dávno nejsou, jenom se to s nimi táhne. Jojo, peníze kazí charakter až tak, že člověk člověku je vlkem.

        • embecko

         Pokud to chytnete za tenhle konec, Blanche, tak se k nicemu poradnemu nedostanete. Rozvedeno to, co rikate: Mohou za to zide a kdyz je odstavime od moci (jejich nastroju), tak se situace vylepsi.
         Ze jsou zide na vedoucich pozicich financnihoho kapitalismu je jasne, ovsem…finance, to jest banky a vsechny jejich zakladni produkty, fungujici do dnesnich casu, jsou italskym vynalezem. A kapitalismus je zas dite protestantskych podnikatelu s pachtovnimi smlouvami. Da se tak rici, ze dnesni stav je vysledkem prace katoliku a protestantu a to rukou nedilnou.
         Ze zide jsou financne gramotnejsi (ci lepe: sikovnejsi) nezli krestane, je asi jasne. Duvody bychom take nasli, napr. urcite moralni zabrany vyverajici z novozakonniho uceni a tak dale, ale to tu neni dulezite. Ze se vysvihli do cela financne-kapitalovych podniku je pak logicke.
         A ted krok dva: zidum zakazete praci ve financnictvi…a co dal? Zkrachuji banky a burzy? Anebo jejich misto zaujmou ne-zide?
         To prve by asi pekne nebylo, to druhe nic neresi, protoze financnictvi, fungujici na zaklade ekonomickych zakonitosti a algoritmu nelze praktikovat jinak, nezli tyto zakony a posloupnosti dovoluji= ne-zid, ktery by nastoupil na misto zida by se musel chovat uplne stejne, jen by byl o kus nesikovnejsi (=bylo by vice krizi :o)
         Co se revolucionaru tyce, pak i tam je to obdobne…bez penez do hospody nelez…
         Poslat Lenina do Petrohradu byl sice Parvusuv napad, ale penize byly risske, to jest arijske (jaky by byly pozdeji oznaceny).
         V pripade Trockeho, ale i Hitlera to bylo myslim hodne podobne.
         O tom se samozrejme vi, je to siroce rozpracovano, ale ani mainstream, ani lide tuhle informaci moc neprijimaji. Knihy vychazi a nejsou tajne, ani zakazane, jen prehlizene:
         https://www.goodreads.com/book/show/747462.Wall_Street_and_the_Bolshevik_Revolution
         Anebo dalsi publikace „Wall Street and the Rise of Hitler“.
         Sutton byl historik a profesor ekonomie na Kalifornske univerzite- viz jeho heslo na wikine.

       • pacifista

        Tresen, proč vlastně diskutujete? Vždyť když se vám něco nezdá, řekněte proč se vám to nezdá a vyvraťte to tvrzení. Neshazujte druhé! Vy si nespojujete různé souvislosti v čase? To vám na mysl nepřijde? Ani se nezamýšlíte, když něco nového, co šlo doposud mimo vás, najednou je tu? Doba to nese, svět se vyvíjí, informací je všude plno, lidé se zajímají, jenom tresen ustrnula. Chápu, že myslet je těžké, zvlášť když už má někdo rozmyšleno pro vždy. Zkuste mi vyvrátit, že v Praze není světová židovská knihovna, nebo že banky světa nejsou jejich, že skrze ně neřídí svět. Vyvraťte mi to a já pak budu akceptovat vaše „pitomý příspěvek“. Nadávat to umí každý.

        • tresen

         Problém je v tom, pacifisto, že teorie o ovládání světa /židy, ilumináty a jinými tajnými bratrstvy, jakož i zelenými mužíky/ se nikdo nevzdá, jakmile jim uvěří. Žádné logické argumenty nefungují, ani ten nejzákladnější, totiž že svět, respektive lidstvo, ovládnout jako celek nelze. Všechny snahy se kříží s jinými snahami a výsledkem je nemožnost trvalé tajné nadvlády nad pouhou částí světa, natož celkem.
         Ostatním, tj. těm nevěřícím, zbývá jen údiv a ironie.

         • vittta

          Třešni, propagátorka teorie Židů Blanche na podporu své teorie píše celkem zajímavé texty.
          Dá se s nimi různě polemizovat, jasně.
          Její styl není agresivní, a jakkoliv věří tomu, co píše a to nějakým způsobem dokladuje, zas takový údiv a ironii z ní necítím.
          Proč by nemohla být Blanche stejně udivená a stejně ironická k nevěřícím jako jste třeba vy?
          Vy si myslíte, že máte pravdu, a ona si také myslí, že má pravdu.
          Její nárok na údiv a ironii je úplně stejný, jak ten váš, bez ohledu na to, kdo tu pravdu má.
          Další věc je, že úplně stejná situace nastává v případě vidění nacisty na každém roku, a pozitivního vidění multikulturismu.
          A Třešni, Blanche svou teorii snaživě vysvětluje, ale příznivci teorie spiknutí nacistů a multikulturní nadšenci nevysvětlují nic.
          Jen zpochybňují, co napsali jiní, a zpochybňují i ty „jiné“, tedy své oponenty.
          Jinými slovy, mají údiv a ironii, když někdo nevidí nácky všude za každým rohem, a když někdo naopak vidí problémy s migranty, dokonce ani argument, že se sem nevejde ani zlomek potřebných, a že sem nemigrují evidetně ti nejpotřebnější, že jsou nevzdělaní a nevzdělatelní, že jsou s nimi problémy, tedy tyto argumenty, doplněné o různé streamy a postřehy svědků, dokonce i v oficálním mainstremu, s nimi nehnou.
          Tak někdy napište nějaký výklad svých teorií o světě, místo údivu a ironie.
          Z čeho vycházíte, a co třeba vidíte v dnešním světě.
          Vy tak nějak nemáte žádný jasný názor na nic, jen jsem si tedy všiml, že nějak vidíte všude nacismus, a mělo by z něj být nějaké poučení.
          Zkuste tedy napsat jaké poučení, na základě čeho si to myslíte, a kde nějaké znaky, které by potvrzovaly vaše obavy, vidíte.
          Tedy- zkuste to jako Blanche!

          • pacifista

           Lépe už to ani napsat nejde vittto. Jen jestli to třešnička vůbec pochopí.

          • vittta

           Pochopí- ale nenapíše.
           Protože má sice údiv a ironii, ale nemá jakékoliv znalosti a vědomosti.

         • pacifista

          Přeci jen neodolám a musím se vyjádřit i když si myslím, že v tomto případě to bude zbytečné.
          Tak popořadě.
          Nejde tu o žádné ovládání světa, ale o řízení. Bylo by dobré ujasnit si pojmy. Pro vaše lepší pochopení něco v tom smyslu jako postrkování nenápadně a pomalu tím směrem kam chci, ale ne tak, že dám rozkaz nebo povel, ale hraji šachy. Tu hru neumí mnoho lidí a někteří ani netuší jak se jmenují všechny figurky na šachovnici a tak je ani nenapadne, že se s nimi něco takového hraje.

          Nikdo netvrdí, že lze lidstvo ovládat jako celek. To teprve vy se svými migranty toho dosáhnete až vymažete z mapy světa všechny státy a utvoříte světoobčana s jedním náboženstvím. Vůbec netušíte, že jste pěšákem na oné pomyslné šachovnici a pomáháte těm kdo vás takto řídí. Stačí vám něco nakukat a je vymalováno. Jestli se jim to povede, to teprve bude totalita, ale to vy již nezažijete, vaši potomci však ano. A proč to nejde tak rychle? Protože jak píšete,
          Všechny snahy se kříží s jinými snahami. Jde to klikatě a trvá to moc dlouho, někdy na to nestačí několik životů. No jo, ale pokrok nezastavíš.:-)

          Nemožnost trvalé tajné nadvlády nad pouhou částí světa, natož celkem. Kdo tu mluví o nějaké tajné nadvládě. Úplně stačí, že je tu nadvláda veřejná a střídavá nad všemi částmi světa. Tajná je zatím ta co propagujete vy a tajná je proto, že vy sama o ní nic nevíte. Jste uvědomělá a přesvědčená jako býval mladý komunista v 50. letech. Jste to vy kdo věří, bohužel věříte v ideologii a já se ptám, kde zůstal rozum?
          Těm ostatním, tj. nevěřícím pak nezbývá než popřát vám upřímnou soustrast a bránit se proti vašim snahám, nikoliv se jen divit a ironizovat.

         • pacifista

          Ano, myslím tuto knihovnu. Základním kamenem dnešní knihovny Židovského muzea v Praze je fond bývalé knihovny pražské Židovské náboženské obce, jejíž počátky sahají do roku 1857. Knihovna měla navazovat na tradici města Prahy jako významného centra židovské kultury, vědy a vzdělanosti.
          Knihovna pražské židovské obce byla spravována odborníky, kteří pracovali na zpracování i vědeckém popisu knih, z nejvýznamnějších jmenujme alespoň prvního knihovníka dr. Nathana Grüna, dr. Isidora Pollaka a posledního knihovníka dr. Tobiase Jakobovitse. Dr. Jakobovits vypracoval v roce 1938 katalog knihovny, čítající tehdy cca 15 000 svazků, zahrnujících 4 inkunábule, vzácné a staré tisky a sbírku rukopisů. Tento katalog, sestávající ze dvou oddílů – judaika a hebraika – dodnes zůstává velmi důležitou bibliografickou pomůckou pro orientaci v této historické sbírce.
          V období druhé světové války byla knihovna zabavena nacisty a odvezena z Prahy. Po válce, v roce 1946, se knihovna Židovské obce stala součástí obnoveného Židovského muzea, od roku 1950 Státního židovského muzea. Do knihovny byla zařazena i část válečných svozů z Terezína a další sbírky knih.

          Je zvláštní, že ji Němci odvezli z Prahy, takový zájem byl z jejich strany a nespálili ji jako Židy, ale uchovala se až do konce války a pak byla přestěhována zpět. Je dost obsáhlá 130 000 svazků není opravdu málo.

          • tresen

           Vida, co všechno jste se dozvěděl v tom mém odkazu.
           Využijete pozvání a vydáte tam, abyste zjistil víc?

          • pacifista

           Tresen, výše píšu, že z dřívějška vím, že v Praze existuje světová židovská knihovna a že je Praha významným světovým židovským centrem. Vás pak žádám, abyste mi dokázala, že to tak není. Nevím proč mě zde urážíte svou nevymáchnou hubou. Pokud již jste se tak nezvykle namáhala, bylo by škoda odkaz neotevřít a nepřesvědčit se, jestli to od vás není zase nějaká kulišárna. Nebyla a protože nevím, jestli jste svůj odkaz i četla, bylo dobré vypíchnout z něj to nejdůležitější, ale na to jste mi opět neodpověděla. Je to toto.

           Je zvláštní, že knihovnu Němci odvezli z Prahy, takový zájem byl z jejich strany a nespálili ji jako Židy, ale uchovala se až do konce války a pak byla přestěhována zpět.

           Tak, nyní jste na řadě.

          • tresen

           Tohle vlákno vzniklo z tohoto vašeho popudu:
           Z dřívějška vím, že je v Praze světová židovská knihovna a není to tak dávno co se ke mě doneslo, teď už nevím odkud, že se o ni začal zajímat Reinhard Heydrich a proto z Londýna honem zařídili aby na něj byl spáchán atentát. To mi zde nebudou věřit, ale je mnoho věcí, které nevidíme v tom pravém světle.
           Takže abych vám dobře rozuměla: Vy se domníváte, že Beneš vyslal parašutisty, aby tím, že odstraní Heydricha, zabránili nacistům zabývat se pražskou židovskou knihovnou.
           Je to tak?
           Pak ale atentát neměl tento efekt.
           To je jedna možnost.
           Druhá možnost je, že z nějakého důvodu, který neznám, připisujete pražské sbírce jakýsi tajuplný význam, který nemá, a že s posláním parašutistů nemá nic společného.
           Fakt, že Němci ty svazky nespálili, má nejspíš něco do činění s jejich sběratelskou mánií. Jak známo, uchovali například i mnoho artefaktů, které oficiálně označili za zvrhlé.

          • pacifista

           Tak za prvé. V životě není nic tak jednoduché jak se na první pohled zdá. Kdyby bylo, bylo by to jednodušší pro nás pro všechny. Pražské sbírce nepřipisuji žádný tajuplný význam, to jenom vás to tak šokuje, že ho za vším hned vidíte. Sbírku může studovat každý, ale ne každý má k tomu potřebné znalosti, protože bez potřebného vzdělání to není možné. To nejdůležitější je tam určeno jen pro úzký okruh lidí, kteří ty znalosti mají. Pro mne ani pro vás určitě ne.
           Jak můžete vědět, že Beneš nejednal z popudu někoho jiného aby vyslal parašutisty. Jestliže se zajímal o knihovnu Heydrich, neznamená to, že se zajímal též někdo jiný. Vždy záleží na samotném člověku. Vždyť vezměte jako důkaz nás dva. Každý se zajímáme o něco jiného a nedokážeme se navzájem přesvědčit abychom se zajímali stejně. A sběratelská vášeň Němců? Spíš válečná kořist. Chlubit se tím a říkat: „Podívejte se tam jsme byli, pobili je a toto jsme si na památku donesli.“ V tomto případě by říkali: „Pobili jsme je do jednoho, ale jejich myšlení jsme si ponechali abychom byli také tak úspěšní.“ To ale nikdo na světě nechtěl a tak se jim to naštěstí nesplnilo.
           Pohled z mé strany je zrovna tak pravděpodobný jako ten váš. O některých událostech se nikdy pravdu nedozvíme a jestli si myslíte, že opak je pravdou, nezbývá mi, než vás při tom nechat.

 15. vittta

  A zde něco pro Třešeň, známou vyvracením fake news, nyní v novém roce nově je ovšem vyvrací jen někomu, tedy těm, kdo mají znalosti a inteligenci, jako každý jiný lepšočlověk dospěla do fáze, kdy toto rozlišuje velice akutně a pozná to tak, že ten, komu nemá cenu cokoli vysvětlovat, má jiný politický názor.
  Tak zde je pět nějvětších fejků za loňský rok.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/top-5-nejvetsich-fake-news-ktere-loni-kolovaly-internetem-62806?dop-ab-variant=9&seq-no=3&source=hp
  Páté místo obsadil fake jako hrom.
  5)
  Že prý ve Švédsku je nutný písemný souhlas k sexu.
  Já si tedy nepamatuji, že by to někdo takto psal, je to možné, ale fakticky z vyznění zákona vyplývá, že je písemný souhlas jediným možným důkazem, že sex proběhl s oboustranným souhlasem, a v naších sdělovadlech bylo nějak řečeno, že snad to Švédové sami doporučovali, byť přímo zákonem to nařízeno není.
  Nicméně samotná zpráva o obustranném souhlasu žádný fake není, ono totiž třeba u nás je též potřeba oboustraného souhlasu, ale nepotřebujeme na to speciální zákon, který tento souhlas vyžaduje, aby mohl být naplněn- tedy pokud někdo nahlásí znásilnění, tak je označený násilník bez souhlasu vyřízený, takže podpis je rozhodně třeba mít.
  4)
  Odvedení pozornosti, že jako Zeman seděl, a při tom stál.
  Bezvýznamná zpráva o obrovském nožství lživých obvinění pana prezidenta.
  3)
  Uprchlíci na Masarykově náměstí- bezvýznamná zpráva, kolující na FB, kterou sdílelo 10 000 lidí, ale kterých běhá všude 14 do tuctu- zde jen uvedeno, že vlastně VŠECHNY zprávy o uprchlících jsou fake, ale největší fake news o tomto tématu je tvrzení, že uprchlíků je zde 12- což ale nevím, jestli je z r.2018, ve skutečnosti bylo těch pověstných 12 přijato na základě kvót, a ne celkově.
  2)
  Novičok v Česku- bezvýznamná zpráva, co přesně řekl pan prezident, opět v moři lží o tom, kde stál, co řekl, co neřekl a jak se u toho tvářil.
  Největší fake je spíše celý ten podovný útok na Skripala.
  1)
  Istambulská úmluva.
  Zde prezentovaná zpráva má formu fake news, je to vlastně jen nijak neprokázaná reklama na IÚ, bez jakýchokoliv důkazů, že byl v její souvislosti jakýkoliv fake kdy napsán.
  Úmluva je i dle tohoto hodnocení vlastně zbytečná, v právním řádu jí máme, tak co je vlastně kome toho takový humbuk?

 16. tresen

  Kamile Mudro, přeju vám, abyste ve svém svatém boji za vysvobození svastiky ze spojování s nacistickými zločiny zaznamenal úspěch, ale moc nadějí vám nedávám.
  Píšete, že dvanáct let nacistického řádění neznamená ve srovnání s tisíci lety tradičního užití svastiky nic. To se dá otočit: pár vyznavačů hnutí Hare Krišna a jejich příznivců, včetně lidí, kteří neslyšeli nic o nacistické ideologii, jejích symbolech a důsledcích pro osudy takřka celé Evropy, neznamená nic ve srovnání s miliony Evropanů, pro které těch neblahých dvanáct let představuje nevymazatelnou součást historie, a to včetně jejího nejznámnějšího symbolu – hákového kříže.

  • Kamil Mudra

   Těch „pár lidí a jejich příznivců“ je v současnosti po světě asi víc než bylo v Německu Němců za Hitlera :-)
   Jenže o to, třešni, vůbec nejde. Smysl toho o čem píši je nejlépe vyjádřen v té odpovědi mého táty: „A co kdyby měl Hitler ve znaku ponožku? To bych měl kvůli tomu nosit boty na boso?“ kterou jsem citoval zde. a byla pro mne srozumitelná i pochopitelná už v tom dětském věku. Ale vy to opravdu, jak vidím, pochopit nedokážete a následkem toho pak napíšete tak nesmyslný komentář jako je tento a snažíte se mi podsunout nějaké ignorování nacistického řádění.
   Na to už se fakt nedá odpovědět jinak než slovy Michala, který vám u Tribuna napsal: „Tohle je krásná ukázka duševní malosti a frackovitosti.“

   • tresen

    Zdá se, že nechápete, že nejde o to, jak to cítím já. Jde opravdu o to, že hákový kříž je symbol nacistického útlaku a zločinů pro miliony lidí, a s tím nehnete, i kdybyste se potento.
    Můžete klidně toto konstatování označit za malost a frackovitost, jak vám libo. Stejně s tím nehnete.

    • vittta

     Hele, já jsem si to u Tribuna četl, a ta frackovistost je fakt u vás hodně viditelná, stejně jako duševní malost.
     Já jsem protivnej a jízlivej, a někdy reju, ale proti vám jsem fakt úplná nula.
     Vy jen dupete nožičkou, a posmíváte se úplně každému, každého poučujete, každému se vnucujete, ale co je směšné, vůbec na to nemáte.
     Tady s Kamilem…si to po sobě přečtěte, ten vám argumentuje z leva, z prava, a vy jediné, na co se zmůžete, mu metete nacismus.
     Ale to on nezpochybňuje, z jeho strany jde o diskuzi. resp. o její pokus, ale se vzduchem, protože vy mu sice odpovídáte, ale nic neříkáte, jen že je to znak nacismu.
     A co ty vilémovské kříže, co měli Němci na obrněncích, to není znak nacismu?
     Já jen že je tam mají i v dnešní armádě, tak aby někdo v Bundeswehru nepropagoval nacismus…

   • embecko

    „A co kdyby měl Hitler ve znaku ponožku? To bych měl kvůli tomu nosit boty na boso?“
    Podobne jako tvuj tata jsem to napsal nahore: kdyby nechali nacismus na pokoji, uz davno skoncil na smetisti dejin a svastika se bude nosit uplne bez problemu, jako puvodni symbol. No ale oni maji stale potrebu nacismus drzet nazivu a resucitovat ho skrze haknkrajcy, vytvareni „sceny“, medialni fejkovani (viz Chemnitz), podporu kristalove cistych nacku na Ukrajine a tak dale….proc asi…vsak to tu pise i vittta: na tomhle stylu mysleni totiz stoji a pada cela EU.
    Brzy bude 80 let po valce a oni stale melou neco o Hitlerovi, nebezpeci symbolu a podobne uchylarny.
    80 let je pro detstvi nasi generace asi jako doba rakousko- uherskeho vyrovnani…ty ses v detsvi a dospivani casto trapil tim, ze nas Madari v roce 1867 podfoukli? Denodenne ti do hlavy mlatili, ze kdyz dite namaluje svatostepanskou korunu, tak rodice budou mit opletacky s urady? Skoly vydavaly prirucky o zachazeni se symbolem Velkeho Madarska?
    Ve zdrave spolecnosti tohle vsechno davno uz vzal cas a jde se zase dale.
    Vzdyt si vem prvou svetovou vlaku: 9 milionu mrtvych, 8 milionu nezvestnych, celkem 37 milionu obeti…a koho tohle vzrusuje? Vzdyt s WWII si tahle valka vubec nezada…cim to asi bude, ze se na ni tak rychle zapomenulo…ze by tam nebyli nackove a hlavne narodne-socialniho smysleni? Komunisti byli zabari, ty meli jen svoji mandelinku…
    https://www.valka.cz/1001-Ztraty-za-prvni-svetove-valky
    Tohle jsou bojove tradie EU a Brusel se bez nich neobejde, vzdyt je jejich pokracovatelem. Samozrejme smerem dovnitr v mekke forme, navenek to uz muze byt ostrejsi: ten rissky styl, akcent na prerozdelovani, ostrakizace asocialnich zivlu (definovanych ad hoc) a eliminace „cizorodeho elementu“ (Srbove, Libyjci, Rusove, Syrane atd.), to snad neni mozne prehlednout. Ted to zacalo i smerem dovnitr, nepohodlne poslance vypiskame a tak dale, ta se nerozepisuju :o)

    • tresen

     I kvůli těm, co vytahují hákové kříže na Ukrajině, není možné nechat nacismus spát a neonacisty snít.

     • vittta

      Vy ovšem nacismus přímo podporujete.
      Jste pro EU, migraci, kriminalizaci nepohodlných, selekci dětí, agresivní války, litujete děsně sudeťáky- u sudeťáků nemáte tu děsnou potřebu mluvit o nacismu, tam špiníte Čechy, jak to ostatně dělal guru všech správných Evropanů, Goebels.
      Vy na to jdete tedy chytřeji, jako každá SRAČKA, a to označení sedí- se vysloveně k ničemu nevyjadřujete, jen ty věci bagatelizujete, napadáte KAŽDÉHO, kdo tvrdí COKOLIV, co jen vzdáleně připomíná nějakou závadnou myšlenku (vaše debata o svastice s Kamilem byla fakt výživná) ale když příjde tvrdé na tvrdé, tak jsme NIC neřekla a NIC nepodpořila, jen bojujete proti nacismu a těm, kdo ho mají v jakémsi životním ideálu, či jak to říci, a jediný, koho znáte s tímto ideálem je umělý nácek Daliborek z trapného filmu pro ty největší BLBEČKY od režiséra Klusáka, který má v celém filmu a vším, co tím souvisí, k nacismu v nějaké podobě jednoznačně nejblíže!

      • kočka šklíba

       Ano v tom je tresen (jepice na aktuálně) mistr :“….tak jsme NIC neřekla a NIC nepodpořila,…“. A ještě snad větší byla MaB. I když ani ona nakonec se nemohla vymlouvat, a myslím že proto také zde skončila. Prostě už jí málokdo skákal na její výmluvy.

     • Saul

      Toho bych se nebál.
      Jak jde o Ukrajinu,tak se kamilům najednou hodně rychle vrátí jasná mysl a začnou velice přesně chápat rozdíl mezi ponožkou a nacistickým symbolem.

    • vittta

     To jediný důvod, proč nemá Hitler a jeho souputníci sochy po celé Evropě.
     Hitler razil stejné ideály, jak EU, agresivní válku typu „Drang nach Osten“ (samozřejmě jako formu obrany Evropy), stejnizace občanů, prováděná vyloučením, a postupně likvidací těch, kdo rovní být nemohou (Židé, Slované) nebo nechtějí (jiné politické směry, svobodomyslní občané bez politických směrů).
     Takže to asi evropské potentáty trošku sere, ale holt, strašidlo je potřebnější než hrdina.
     Zatím.
     Podle mě se nějakých těch Adolf Hitler Strasse či Adolf Hitler Platz ještě dočkáme.
     A taková Třešen bude u toho tvrdit, že nikdy nic neměla proti Hitlerovi konkrétně, jen proti nacismu, a že Führer vůůůbec nevěděl, co si Židáci v Oswietimi sami provádějí!
     Jinak by zakročil.

     • Blanche

      Hitler si uvědomoval, že Židé jsou řídící kádry globálních elit, že ovládají principy řízené díky znalostem. Proto je taky chtěl vyhladit jako konkurenci a ty znalosti jim vzít. Moc dobře si to uvědomoval i R. Heydrich a věděl co hledat, když to našel, tak musel být zlikvidován. Hitler a další nacističtí psychopati toužící po moci si uvědomovali, že v Čechách a zejména v Praze je centrum koncentrace okultního židovského řízení. Byli jsme po obsazení Němci začlenění pod Říši? Nebyli. Vznikl Protektorát. Od latinského protectio – ochrana. Před čím nás tak údajně chránili, co myslíte? Když vznikl Protektorát jedni z prvních, kteří byli cíleně zatýkání byli čeští hermetici. Např. Jan Kefer (mimochodem dělal knihovníka i ve Vatikánu). Tomu byla i nabídnuta spolupráce. Odmítl to a skončil v koncentráku. Zajímavý je právě vztah nejen českých de-hermetiků k zednářům. Ilustrační příklad., Předseda Univerzálie vcelku diplomaticky v jednom rozhovoru vyjádřil naprostý despekt k tomuto spolku . A tento despekt je vidět i u jiných hermetiků. Proč asi ? Protože ti, kteří zkutečně znají, tak ví, že zednáři jsou pouhou nastrojenou maškarou plnou figurek bez znalostí a chápání. Zednáři a podobné tajné spolky plní dvě funkce pro globální elity. Jednak je to viditelná vějička pro dav, všechny ty symboly a už to slovo..(zednáři). Prostě mistři zákulisí a super-mocný spolek mocných a znalých… I prd, velebnosti! Je to jen ta ruka, kterou vám iluzionista ukáže, že máte sledovat a řídí ve skutečnosti druhá ruka, na kterou dav nekouká. Druhá funkce je, že přese všechny balasty, jsou podobné tajné spolky určitým výtahy do horních pater řízení pro ty, kdo se ukážou opravdu jako schopní. O hermeticích a Praze jsem psala výše.

      • vittta

       Je to jedna z možných teorií.
       Židé ovšem byli i ideologičtí odpůrci, ne přímo z jejich strany, ale ze strany nacistů, takže zbavit se jich bylo naplněním této ideologie.
       V první fázi je ovšem, jak se zdá, ani vyvraždit nechtěli, jen je nějak zbavit jakéhokoliv vlivu.

       • pacifista

        Hm, já v tom jen teorii nevidím. Má to svou logiku, doloženou fakty. Víš vitttto, jenom pro lidi je to těžko pochopitelné, něco jako zjevení. Vidí svět hodně jednoduše. Ráno se vzbudí, jdou do práce, pak domů a pak na kutě a tak pořád dokola. Vše jde samospádem a to dění okolo je jimi bráno jako náhoda, stejně jako počasí. Žijí svůj prostý život, chtějí ho prožít co nejlépe, v dostatku a štěstí. To je sen každého. Proč by se zajímali o něco, co k životu vůbec nepotřebují a takovými teoriemi si zbytečně zatěžovali hlavu? Ať tak, či tak, stejně na věci nic nezmění a život je přece o něčem jiném. Přemýšlí jen ti, co přemýšlet chtějí a proto každému co jeho jest. Koho to zajímá ať bádá a koho ne ať nebádá, ale Blanche má v tomto pravdu.

        • vittta

         To víš, no, já si všechno rád přečtu, ale jen tak něčemu zase nevěřím.
         To je o povaze, důkazy ti dá každý druhý věřící, v existenci Boha.
         A co já vím, jestli nemá pravdu?
         To je podle mě každý člověk už nějak naladěný, uvěřit něčemu, čemu by jiný neuvěřil, a jiný člověk je zase jiný a nakloněný jinému.
         Tady jde o to, nikomu jeho víru nebrat- ale ani nenutit.
         Diskuze je klíč o porozumění.
         Tak se o tom a i o jiných věcech snažíme diskutovat, a každý něčím přispěje, svým způsobem i ta blbá Třešeň, poněvač ukazuje, jak by to člověk dělat neměl.
         Ale s tím pojetím prostého člověka souhasím, a je to svým způsobem dobrá cesta.
         Ale jsou prostí lidé různí, jedni na to nemají, aby něco pochopili, a jiní na to mají, ale chápat nechtějí, protože zjišťování neodvratného jim nepřináší štěstí.
         Jestli má Blanche pravdu to ale neříká.
         Třeba jo, třeba ne, ale rozhodně je to zajímavé.

         • Blanche

          Buďte v klidu vittto, já taky všemu hned tak nevěřím. Dost nad vším přemýšlím a skládám si mozaiku. Nejde o to, abyste něčemu věřil bez důkazů, ale abyste z mnoha informačních zdrojů a vlastních konceptuálních znalostí vyvodil správné závěry, pak žádné „nepříjemné“ ani příjemné otázky nevzniknou. Nebuďte objektem řízení, ale subjektem…a hlavně nevěřte těm, jejichž míra chápání je slabá :)

          • vittta

           Já preferuji logiku věci.
           To, co píšete Třešni je v podstatě pravda, byť VŘSR iniciovalo Německo jako takové z důvodů velice zjištných pro Německo.
           Já znám také plno důkazů kde čeho.
           Jenže já na ně až tak nedám.
           Když vám položím otázku- byl by svět bez Židů lepší?
           Byly by bankéři méně nenasytní, kdyby to byli Číňané, Němci, Češi, Španělé?
           Byly by zprávy objektivnější, bomby humánnější, nebo žádné, svět by byl bez agresivního islámu, či křesťanství, či čehokoliv jiného, bylo by lépe?
           Na tohle se ptám sám sebe, když se ke mě dostanou jakékoliv důkazy.
           Co myslíte vy?
           A svět před Židy, byl lepší?
           Není nutné teoretizovat, co by , kdyby, byl svět lepší, byli lepší Aztékové, či Egypťané, Nubijci či Chetité?

         • Kamil Mudra

          Osobně jsem přesvědčen že od nějakých pater moci výše nehraje roli národnost, rasa, náboženství… či cokoli jiného. Důležitá je pouze pozice v předivu moci, tj. kontakty a prostředky, které má ten či onen v rukou. Je celkem zbytečné zabývat se tím, který národ je k čemu používán nebo zneužíván, protože všechny lidské bytosti, jednotlivě i skupinově, jsou pro skutečné hráče jen figurkami na hrací ploše.

          Pokud si tedy něco zaslouží naši pozornost, pak je to sledování probíhajících herních strategií s cílem dosáhnout co nejpravděpodobnějšího odhadu pro pár nejbližších tahů, s přihlédnutím k tomu, že vždy probíhá několik současně prováděných a v různém časovém rozsahu – v závislosti na tom které „patro moci“ zrovna táhne.

          Správný odhad těch krátkodobých nám může (ale také nemusí) být k užitku už během našich životů, avšak ty dlouhodobé (táhnoucí se přes generace) už spadají do sféry toho „jak by to jednou mohlo být“ a jejich místo je pouze v debatách teoretických za použití tolika proměnných, že výstupy z nich nesehrají v našich životech žádnou praktickou roli a pro vzdálenou budoucnost jsou zahaleny hustou mlhou. Tedy by člověk měl mít setrvale na vědomí, co je pro něj v danou chvíli důležité a co jen zajímavé. Jak v řečech tak i v činech.

          • kočka šklíba

           Ano s tím souhlasím zase já, přesně :“od nějakých pater moci výše nehraje roli národnost, rasa, náboženství… či cokoli jiného….“.

          • vittta

           Odnárodnění ekonomických a mocenských elit je dnes klasické.
           Protože odnárodnění je ta prdel, kde se dá hřát, a kde to sype.
           Ale třeba za nacistů to bylo opačné, pro změnu „národnění“ přinášelo mocenské a ekonomické výsledky.
           Tehdy ale náckové jen tak někoho mezi sebe nepustili, však ono by hodně lidí rádo zvedalo pravici, jen kdyby byli připuštěni.
           Co se týká náboženství…tam si nejsem tak jistý, resp. náboženství roli nehraje, ale u víry to bude jiné, věřící za peníze k jiné víře nepůjde.
           Osobně teorie ohledně Židů nepovažuji za důvěryhodné, jakkoliv je podíl Židů na světových lotrovinách značný.
           Vysvětluji si to tím, že Židé, aby přežili, byli nuceni nějakým způsobem pronikat do sféry elit, a jelikož nemohli být tak úplně elity politické, cpali se mezi elity ekonomické.
           K tomu potřebovali nadprůměrnou vzdělanost a určitou ekonomickou krutost, protože poctivou prací ještě nikdo nezbohatl.
           Peníze tedy pro Žida nehrály jen roli prostředků na ukojení životních potřeb, ale též na nich mnohdy závisel jejich holý život.
           Jejich pohled na ekonomickou sílu je tady vlivem výchovy staletími jiný.
           Pak ovšem dochází i u nich k odnárodnění, byť si myslím, že takové odnárodnění, aby sami sobě působili holocaust, to zase není.
           Žid bude totiž vždycky Žid, a úplné odnárodnění je z hlediska přežití pro Židy značně rizikové.
           Ještě bych si položil otázku, kdo ty teorie o Židech pořád vymýšlí.
           Je snadné ukázat na Žida jako příčinu všeho.
           A je snadné ukázat na Rusa, ale i na USA.
           Jenže skutečnost…“je vždy složitější“.
           Kromě toho- když to tedy vezmu do důsledků- kam má teorie že za vším stojí Žid vlastně vést?
           Někam to míří, ale nikdo o tom nemluví, nic méně to naznačuje nějaké možné řešení.
           Ale stejné to je u těch třešních nacistů, co tedy dělat, když je na každém roku nacista?
           (řešení je historicky dostatečně známé, tedy kriminalizace,internace, holocaust těchto nepřátelských elementů ro dobro lidstva)
           U migrantů je to poněkud jiné, zde odpůrci migrace žádné „bílé“ migranty (dle vzoru „bílý Žid) nehledají, jen mají zájem na tom, aby sem tento cizorodý prvek vůbec nepronikl a pokud už pronikl, aby byl důsledně kontrolován, a každý ví, kdo je migrant, a VŠICHNI migranti jsou ekonomičtí, a pravidlo samozřejmě potvrzují vyjimky.

          • pacifista

           S tím, že od nějakých pater moci výše nehraje roli národnost, rasa ani náboženství souhlasím také a vůbec se o tom nechci přít. Když řeknu, že penězi ovládají svět, mám pravdu, ale není to tak, že za všechno mohou Židé. Jak píše vittta, kdyby tam byl někdo jiný, dělal by to stejně. Píše také, že jsou hodně vzdělaní a proto jsou tam kde jsou a má také pravdu. Jak funguje svět mě zajímá čistě ze zvědavosti není to tak, že mám nějakou víru a v tu věřím, to ne. Neustále přijímám nové informace, upravuji si svůj názor podle toho jak přicházejí a jak je třídím. Můj názor není neměnný, ale vím, že co člověk, to jiný pohled na věc a tak se nelze se všemi shodnout. Myslím si jen, že to není tak jednoduché jak se to jeví normálním lidem. Bude to trošku složitější. Já vůbec nevidím Žida příčinou všeho, to mě ani nenapadne, mě jde jen a jen o to jak to ve světě chodí, protože mě to prostě baví, ale to se již opakuji.

           Tak pokračuji v diskusi. Vittto, píšeš, že Židé jelikož nemohli být tak úplně elity politické, cpali se mezi elity ekonomické. Já si myslím opak. Abys mohl mít v politice nějakou moc, musíš mít nejdříve dost peněz, poněvadž s málo penězi tam můžeš dělat akorát nějakého slouhu tomu, co má peněz dost, ale prosazovat svou politiku bez hromady peněz nemůžeš. Souhlasím, že byli vzdělanější, šikovnější a se vzestupem také tvrdší, jinak to v těch kruzích nejde. Shodli jsme se že od nějakých pater moci výše nehraje roli národnost, rasa ani náboženství. Potom ale nemůže platit to co píšeš dále. Žid bude totiž vždycky Žid, a úplné odnárodnění je z hlediska přežití pro Židy značně rizikové. Podle mne je možné buď jedno nebo druhé, obojí platit nemůže, protože se to vzájemně vylučuje.

          • vittta

           To se ti zdá teď, Pacifisto, že se cpali do politické moci.
           Protože dnes to jde, a tak nějak bai voko od počátku 20 století to šlo.
           Ale v dřívějších dobách byl Žid jen Žid, a nikdo ho k ničemu nepustil, a to všemožně konvertovali.
           Žid byl vždycky na ráně, a ta rána je menší, když má člověk prachy, resp. si za ty prachy může koupit alespoň holý život.
           To vidíš i dneska, viděl jsi kdy nějakého Žida?
           Kolik lidí vlastně vidělo Žida, ale echt Žida podle norimberských zákonů, tedy 3 prarodiče.
           To je vzácnost, alespoň u nás.
           A sleduj, kolik lidí na ně hází vládu nad světem a tyhle věci, a jako důkaz je třeba používán i jejich přístup k Arabům, které jinak ti samí lidé nemohou ani cejtit.
           Pro mě je to svým způsobem záhada, aby pravdu řekl.
           Když tady byli Němci, tak byli sakra vidět, a když šel člen SS, tak musel Čech ustoupit z chodníku a smeknout, ale Žid?
           Nakonec se můžeš ještě dočíst, že celou tu válku zorganizovali Židé, které jsi čas od času mohl vidět také, ale v transportech do vyhlazovacích lágrů, nebo orvané se žlutýma hvězdama, jak se do toho transportu chystají.
           Fakt divná vláda nad světem!

          • Kamil Mudra

           „To vidíš i dneska, viděl jsi kdy nějakého Žida?“
           Já jich znám několik s dost dlouhým rodokmenem, ale že jsou Židé jsem se dozvěděl až od nich, když přišla řeč na něco, co souviselo s jejich tradicí. Až teprve když mi to řekli, uvědomil jsem některé rysy ve tváři co mi to mohly napovědět, jak u chlapů tak i u ženských. Ale když nemáš proč to nějak řešit tak tě ani nenapadne na to zaměřovat pozornost. Třeba to u nás zas taková vzácnost není.
           Jinak, s tou vládou na světem…
           Chytrý člověk ví, že být šedou eminencí je vždy lepší než mít na hlavě korunu.

          • vittta

           Já jsem poznal dvě holky takhle…a obě mě varovali, že jsou Židovky.
           Šedé eminence jsou šedé eminence, ti mohou ovládat, či vládnout z pozadí, ale vesměs sami za sebe nebo za velice úzkou skupinu lidí.
           To může mít objektivní význam jako droga, mít tu moc…
           Ale nějak obecně vládnout jako že vládně národ- zde vládnou Židé- to si představuji jinak.
           Ale moje představa může být odlišná od praxe, ale ty holky nevypadaly, že nějak vládnou.
           Jsem malý člověk, na jednu stranu, co já vím o vládě, třeba ve slutečnosti vláda nevypadá tak, jak jí vidím já, to je také možné.

          • vittta

           Varovaly.. to čumím někdy, co napíšu.
           Tohle přímo řve.

         • pacifista

          Vittto, přečti si příspěvek Blanche z 2.1. ve 21.12. viz výše. Není možné abys mi teď nedal za pravdu a řekl, že jen tak něčemu nevěříš. To jsou tak pádné argumenty, podané po lopatě, že by mě fakt zajímalo co ty na to.

          • vittta

           Já jsem ho četl.
           A nic to se mnou nedělá.
           Některé věci nelze tak úplně ověřit- ohledně vlastnictví čehokoliv, a svým způsobem to ani není důležité, protože Židé ze současného světa mají sakra malý užitek.
           Židé jako Židé, ne nějaká skupina vyžírek.
           Nebo ten užitek třeba nevidím, ale užitek je, když se má někdo dobře z cizí práce, řeknemě- a to Židé jako celek nemají.
           Minimálně o nic více, jak kdokoliv jiný z vyspělých národů.
           A pak jsou tam nepřesnosti, VŘSR nefinancovali Židé ve prospěch Židů, ale Německo, za čistě vojenským účelem, role USA je už vůbec sporná, ale Němcům se vojenského dosáhnout podařilo, a pokud by vyhráli válku- což předpokládali, nebrali by si servítky.
           USA rozvratem Ruska žádných vojenských cílů dosáhnout nemohly, naopak v dobnu 1917 vstoupili do války proti Německu, a nemohly potřebovat, aby Německé vojsko bylo posíleno o armády z východní fronty.
           A to ještě měli kliku, že v Rusku operovalo ČS vojsko, které dokázalo obsazením magistrály blokovat návrat zajatců a jejich zapojení do bojů, jinak kdo ví, jak by to všechno dopadlo.
           Rovněž ateismus nevymyslel Marx, moderní ateismus v tom slova smyslu byl výdobytek osvícenství ve Francii, a navíc, osobně nevidím v ateismu problém, což v textu Blanche budí ten dojem.
           Rovněž nevidím žádný zisk Židů jako národa z multikulturismu.
           Nic méně se do tématu neseru, moje názory jsou v podstatě známy, a u Blanche lze rozhodně ocenit snahu o vysvětlení svého postoje.
           Abych ho nějak vyvracel není v mém zájmu, zajedno to není ani možné, protože tyhle věci se vyvracejí stejně těžko, jako potvrzují, a za druhé moje znalosti nejsou tak velké, abych se mohl do obsáhleší debaty pustit.

      • vittta

       Škoda, že to tady není vaše, v rámci hygieny byste mě zabanánovala, ne?
       Moje nesmyslná zloba je podložena náležitými argumenty, pokud chcete polemizovat, použijte nějaké své argumenty, pokud chcete jen být morálně lepší, pak máte též možnost to ukázat.
       Jenže vy neukazujete nic, to je ten problém, jen si vaší nadřazenost musí čtenář- ale vyspělý čtenář, né nějaký dement, že jo- domyslet sám.

    • Alva

     Promiňte, že vstuouji do diskuze na téma svastika – nacismus, ale musím dát za pravdu vám, vitttovi a ostatním, ale i třešni. Podle (nejen) Wikipedie: „je dnes v západní kultuře pravotočivá svastika známá především jako hákový kříž (něm. Hakenkreuz), symbol nacismu“. Tak to drtivá většina lidí vnímá a s tím těžko někdo něco.udělá.
     Že se takové vnímání úmyslně přiživuje, což přiznávám mě do teď nenapadlo, to považuji za velmi pravděpodobné, ale ani to se osvětou, vysvětlováním zatím změnit nepodaří. A ještě dlouho asi ne.

     • vittta

      No jo, ale on to Třešni nikdo nebere, každý přece ví, že hákový kříž je symbolem nacismu.
      Ale je i symbolem kde čeho jiného.
      To „heilování“ je také znak nacismu, ale takto heilovali i za Říma.
      A symbol VFR, bojová francouzká hymna….koho to dnes sere, i když už jsme slyšel, že to začíná vadit.
      Dobyvatelů bylo, a čím se lišili od Hitlera, když se to tak vezme…Alexandr Veliký, Julius Cesar, Napoleon,Čingischán, Attila…pche..
      Dnes jsou to hrdinové…

      • Alva

       Jistě, s tím souhlasím a při této příležitosti bych se zeptala právě na toho Napoleona. Ta historie není až tak stará, ale nikdy nikde jsem nečetla a neslyšela vůbec žádné odsouzení jeho osoby (tak jako osoby Hitlera či Stalina) a neumím si vysvětlit čím to je. I v literatuře je posuzován naprosto jinak.

       Osobně přínos VFR považuji za pozitivní a to hlavně kvůli Deklaraci práv člověka a občana. Ale ta revoluce e mnohými srovnávána třeba s VŘSR, tedy všechno špatně.
       Mohl byste napsat jak vidíte konkrétně Napoleona?

       • Alva

        PS: „čím se lišili od Hitlera“. Možná to programové masové zabíjení civilistů? Jen můj momentální nápad.

       • vittta

        Tak já si tohle v podstatě také myslím, jen jsem si jak jde čas- upravil myšlení.
        Programové masové zabíjení civilistů bylo za Hitlera jen ideologického a politického rázu, tedy Židé a komunisté, a jinak to byla klasika, tedy zotročit, „vytěžit“ a případně zbytečné zabít, tedy neúcta k životu, ale při taženích typu Rusko to ani jinak moc nejde, surovin je málo, a krků hodně, a válka je vleklá, slabí jsou buď zabiti, nebo zemřou sami, nemocemi a hladem.
        To ale byla obvyklé i u jiných dobyvatelů, šíření strachu a loupení válečného materiálu.
        Jmenovitě Římanů a Tatarů, ale i třeba Turků, jak krutí byli Makedonci nevím.
        V podstatě jde i o to, že dobrotivý dobyvatel nevyvolává srach, je to součást válečné strategie.
        U Napoleona si myslím, že po něm něco zbylo, ústava, humanita, sekularismus, po Alexandru velikém města a kultura, po Římanech samozřejmě kultura, civilizace, jen po Němcích zbyly kremační pece a hromady mrtvol, víc světu nedali.
        Já je nemám jako národ rád, oni by rádi vládli všem, ale nemají na to, všechno přehánějí ad absurdum, ti když něco začnou , je z toho vždycky průser jak barák, jejich dějinná role skončila v r.1871….od těch dob už nic pozitivního nepřinesli.

        • embecko

         „od těch dob už nic pozitivního nepřinesli“
         Vim, jak to myslis…tohle je slozita otazka…predne zacneme s Friedmanem ze Stratforu, ktery tvrdi, ze Nemecko bylo od sjednoceni pod tlakem imperialnich mocnosti, jez mu za zadnou cenu nechtely dovolit kolonie (to jest imperialne se rozvinout). Ty zbytky, co Nemci dostali za Konzske konfernece v Berline 1885, byly smesne ocintky…ovsem Nemecko rostlo dal => WWI.

         Problem byl v tom, co pisi nize…Nemco je moderni imperium, zatimco Anglie, Francie atd. byly v te dobe uz starymi kozaky, jez meli sve zabehle mechanismy a umeli v tom chodit…ale pozor, postaru, to jest bez vetsiho technickeho tahu na branu. Kdyby se Nemci dostali naplno k lizu, dobudou brutalne cely svet levou zadni a klasicke imperialni staty se mohou jit klouzat.
         Tihle stari pardi meli jeste urcite brzdy, ktere jim nedovolovaly jit za hranice…jiste par milonu mrtvych sem, par tam, ale v celku nebyli schopni nejake plosne a dusledne genocidy. Navic Americane jsou brzdeni svym lidskopravnim mesianismem, Francouz si zas nechce zapatlat lakyrky cizi krvi (i kdyz to umi).

         Nemci na to dle meho maji, ale az moc a chybi jim lidska brzda, jako Francouzum ci Americanum…takze pokud by se je nepodarilo tehdy (1885) udrzet pod kontrolou, mame dnes velmi velky problem. Nemecka natura vyvera z toho, ze ji zatim nikdo nedovolil se plne rozvinout a tenhle psychicky pretlak se jim pak vrazi pod kuzi jako nelidske autodestrukcni jednani.
         Jinak prinos Nemcu ocenila zvlaste NASA…a vubec tohle vedeli uz predem:
         https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Paperclip
         Dusledkem toho samozrejme je, ze ted jsou Nemci ztotznovani s haknkrajcem…zbytek je vcelku zamerne a uspesne vymazan.
         Nemci jsou cernym svedomim Evropy, protoze co Evropa ideove hlasa, to jsou oni schopni dotahnout do uplneho konce. Ideolog to samozrejme nemysli uplne vazne, spise nastinuje trend…ale kdyz se toho zmocni Nemec, prevede to do provadecich predpisu a pusti se do toho se svoji smrtici efektivitou, pak je zle.

         • vittta

          To je to, no.
          Němci nemají nadhled, všechno žerou.
          Napoleon chtěl Rusko jen porazit, prostě porazit, aby ukázal, jaký je dobyvatel, čistě politická záležitost, upevnil by si tak pozici jinde, tedy v Evropě vč. Británie.
          Němci ho chtěli získat, vymazat původní, a vyměnit za úplně něco jiného, za Německo.
          Ekonomiko-politická záležitost, a též pak pomocí ruských zdrojů pokračovat dál, což píšeš.
          Němec se nikdy nezastaví, neumí to.
          Ale samozřejmě, Napoleon ani jiný cíl mít nemohl, zdroje Ruska tehdy ještě nepotřeboval, a technicky bylo nemožné, Rusko jako stát a národ vymazat.

       • embecko

        „nikde jsem nečetla a neslyšela vůbec žádné odsouzení jeho osoby“
        Presne tak…on je dokonce milackem a to proto, ze to nedotahl do konce, nebot na to nemel, jako Nemci, technicke vybaveni. Nemecky nacismus je pokracovani absolutistickeho osvicenstvi jinymi prostredky…vzdyt si pamatujete…idea slunecniho statu, stat jako stroj…dokonala harmonie.
        Treba architekturu koncentraku obslehli Nemci od utopistickych socialistu. Ono nam to nedochazi a prijde nam jako samozrejme, ze velke prumyslove-spolecenske celky se stavi prave timhle zpusobem, ale dejinne jde o novinku, spjatou prave s klasicismem/ osvicentvim.
        Napolijona maji radi i prez ty hromady mrtvol, protoze to byl romantik, co to jeste nedokazal (a nemohl) vzit moc vazne…navic sel po Rusku, coz je dalsi bod k dobru :o)
        Christianopolis, idealisticky stat

        • embecko

         Jestli jste si vsimli, tak se stale tocime okolo te diskutovane brozurky do materskych skol.
         Z dnesniho pohledu nacista jak poleno, otec vlasti, Karel IV, poradal pogromy podle ritu a mista pobytu (ghetto).
         Nacisti to vylepsili o to, ze dodali vedecke parametry a po skolach chodily rasove komise, merici zakum delku lebky a sirku nosu. Nemci jsou bez provadedich predpisu uplne ztraceni, nebot jim chybi lidsky cit… a tak dnes namisto metriky pouzivaji jako znaky styl oblekani a formu ucesu…rozdil je v tom ovsem minimalni, idea oznacit spatne a dodat prislusne parametry spatnosti, ta zustava stejna. A to je na tom to sokujici…ne ze divka ma „culiky“, coz treba opravdu muze na neco poukazovat, ale ze je to zaneseno ve vynosu a plati to plosne a pri „doporucenem vykonu“ se lze obratit na statni autoritu, schopnou vylouceni podporit mocensky. Tam je ke koncentrakum opravu jen maly krucek (ovsem pro nektere naprosto smesny).

         • vittta

          Osobně z nich mám přímo hrůzu.
          Protože to o nich vím.
          Ti, co je soudí podle sebe, se jich nebojí, myslí si, že Němci takoví být prostě nemohou, protože ani oni takoví nejsou.
          Viz. třeba Tribun, napsal vyděšený článek, že to už je za čarou, ale Seal ho uklidnil, že je to v pohodě, že to je přehnané, a tak Tribun zase upadl do letargie, a místo aby začal být vůči německé politice ostražitý, zůstal ostražitý vůči „nepřátelům“ Němců, resp. těm, co se jim německé postupy nelíbí ani trochu.
          To jsou ty údajné fake news a tyhle bagatelizující kecy.
          Však oni si meziváleční „demokraté“ také mysleli, že Němci nakonec utvoří nějakou koalici, a půjdou na Rusko společně s Francouzi a Brity- ale těžce přetěžce se přepočítali.
          Nakonec se mu Vichističtí Francouzi ještě trapně vnucovali…

        • Kamil Mudra

         Nojo. Napoleon sice nakonec prohrál, ale nepřivedl celou Francii do takového stavu a následné dlouhodobé okupace, jako Hitler Německo. Němci (zaslouženě) nedostali ani tu nejmenší příležitost postavit svého vůdce na nějaký piedestal záslužnosti. Kdyby takto skončila Napoleonovou zásluhou Francie, byl by stejně „populární“ jako Hitler.

 17. vittta

  Tohle je kuriozní článek.
  Tak pan Hlavenka, levicová kádrová rezerva BL, podnikatel a investor, v článku vypočítává, jaký zisk má republika z ekonomických migrantů.
  Ekonomický migrant podle něj nic nestojí, ale zisk z něj je 750 000 přidané hodnoty každý rok.
  A kdyby se přijalo 400 000 ekonomických migrantů, tak je to 150 000 000 000m což by mohlo přinést důchodcům vyšší důchod o 5000 vočí měsíčně.
  Tak to vidíte, jak je to snadné.
  Přijememe 400 000 migrantů, a naše ekonomické problémy jsou vyřešené.
  Pak pan Hlavenka píše, že každý rok ubyde 80 -100 tisíc práceschopných obyvatel, což svědčí o tom, že si ve své chamtivsti asi zapoměl vzít medikaci, no, třeba má pravdu, fakt to nevím, ale vzhledem k tomu, že se každý rok narodí kolem 100 000 dětí, a podobná počet lidí zemře, mi to tedy moc nesedí.
  A že Češi nebudou dělat podřadné práce…
  Tak za prvé, žádná práce není podřadná, co ale podřadné je, jsou výplaty za některé práce, a množstvím peněz za výkon se z práce stává podřadná- nebo nepodřadná.
  Takže Češi by dělali, ale jsou to kurvy, ty Češi, chtěli by za to prachy, a ekonomický migrant holt bude dělat podřadnou práci za podřadné peníze.
  Tohle si mysleli myslitelé a „levicoví“ buržousti v Německu také, jenže ekonomičtí migranti nějak ne a ne chodit do práce, takže zisk z nich veškerý žádný, a mají v Německu zvyšovat odchod do důchodu, aby měl kdo makat, a množství migrujících Stachanovců uživit, no ale moc to zase těm levicovým buržoustům nevadí, poněvač ekonomický migrant zrovna tak žere a sere a obléká se a jezdí autem a potřebuje nábytek, a když mu stát koupí, tak se ekonomika hýbe, což je také jediné, co by pan Hlavenka rád.
  Se divím, že nikdo nezaměstná cigoše, ty furt si stěžují, že nemají „praci“, ale ti asi nemají takový přínos….
  https://blisty.cz/art/94004-otevrme-dvere-dokoran-ekonomicke-migraci.html

   • vittta

    Když byste před 20 lety řekla nějakému Němci, že budou mladiství přistěhovalci mlátit jen tak, z legrace, občany, a policie nezakročí a nebude je možné vykopnout, nebo že budou islámští radikálové najíždět do lidí, podřezávat je, a střílet do nich v rozmězí „každý týden něco“, také by se Němčouři asi dobře pobavili, co?
    To by bylo smíchu.

    • tresen

     To, že fanatici vraždí lidi, Evropa zažívala dávno předtím, než frustráti s myšlenkami na zabíjení přešli na myšlenku, že se jim bude hodit islamismus.
     Policie, která nezakročí proti násilníkům, je oblíbený druh fake news.

     • vittta

      Takže je všechno v pořádku, to se mi ulevilo.
      Muslimové za nic nemohou.
      A tenhle je rakouský občan.
      https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/493585-muz-ve-vidni-brutalne-zmlatil-zeleznou-tyci-mladou-zenu.html
      Policie ho našla, a bude souzen a odsouzen, takže rodina umírající ženy může být úúúúplně klidná.
      Policie, která nezakročí naprosto proti ničemu je fake news do té doby, než se něco stane vám.
      Cokoliv.
      Policie neudělá naprosto nic,alespoň ne pro vás, a to není fake news, ale osobní zkušenost, i když se k vám budou chovat slušně.
      Ono je to ve skutečnosti tak, že i kdyby policie makala jak ve filmu, a podařilo se jí vypátrat KAŽDÉHO vraha a násilníka, ale těch vražd by bylo každý týden 100 a násilností 1000, tak vám, jako občanovi, to moc platné nebude.
      A také je dobré vědět, co policie důsledne vyšetřuje, teď někde v Německu nějaká Švýcarka, co byla dost obtěžovaná, zlomila násilníkovi nos, a bude za to souzena, a to právně, i morálně, a myslím, že spravedlnosti musí být učiněno zadost, a NIKDO nesmí brát zákon do svých rukou, měla zavolat policii, a ta by násilníka zajistila.

      • tresen

       Kdo říká, že je všechno v pořádku?
       Já určitě ne.
       K tomu případu dámy, která komusi přerazila nos: Jestli byla napadena a bránila se, pak zaručeně nebude odsouzena. Zato útočník ano.

       • vittta

        Zatím ale je stíhaná ona, útočník ne.
        Protože že on obtěžoval, nikdo neviděl, ale zlomený nos jo.
        Navíc, vy se nikdy nedovíte, kdo byl odsouzen a za co.
        O tom se už nepíše, ale za ty násilné útoky v Kolíně nad Rýnem- masové, tisíce žen podaly trestní oznámení- i dle mainstreamu- bylo odosouzeno asi 6 čmoudů, při čemž do vězení nešel nikdo.
        A ještě měli soudit toho Chorvata, co je zachraňoval, ale to už nevím, jak dopadlo, nepsali to.
        Takhle se ale dělá propaganda.
        S velkým humbukem zatknou nějakého negra, a že ho za hodinu pustí, už nikomu neřeknou, ale Třešni, jelikož KAŽDÝ terorista je policii známý, mnohokrát soudne trestaný, za ozbrojené násilné činy, na mnohaleté žaláře, které si nikdy neodsedí, tak bych o reálném trestu dost pochyboval.

        • tresen

         Afghánce, který silně krvácel, obvinila policie ze sexuálního obtěžování. Švýcarka vypovídala hned po incidentu a úřady ji poté umožnily odcestovat do vlasti. Vyslechla si nicméně obvinění z ublížení na zdraví, informoval list Der Kurier. Strážci zákona se hájí, že Švýcarku podle platných zákonů formálně obvinit museli. Prý tak činí u všech zjištěných deliktů. O dalším postupu v případu rozhodne soud, řekl mluvčí vídeňské policie Harald Sörös.
         Ale vy to víte líp, jako vždycky.

         • vittta

          A to byl od vás důkaz, nebo odkaz na článek v novinách?
          Zkusíme to jinak- až padne rozsudek, dejte vědět jaký!

          • tresen

           To je odpověď na vaše tvrzení, že vyšetřovaná či stíhaná je pouze ta žena.

          • vittta

           Je to odpověď, to je fakt, ale ani já, ani vy neznáme okolnosti toho případu.
           Kurňa, to je dobrá hláška, to budu používat, to je diskuzní klasika lepšohuman.

       • vittta

        A ještě vám dám takovou fake news, je hodně známá, jak ve Francii sedí český řidič už půl roku na vazbě, a nyní ho chtějí přísněji soudit, a to především právně, (po půl roce se to ještě nevyšetřilo, šofér ÚDAJNĚ na vazbě), morálně už odsouzen je.
        Další známá fake news, podpořená fake streamy, je, že stovky negrů porušují zákon tím, že se vrhají na ty kamiony za bílého dne, a policie nedělá nic, protože se to asi ve Francii může.
        No, a ten šofér měl v kamionu nějaké negry, nikdo mu sice nedokázal, že o nich věděl, každý ví, že se ti negři násilně do těch kamionů cpou, (na vazbě je ten šofér, ne ti negři, co tam byli).
        Tady vidíte, co si manipulátoři vymýšlejí, protože přísné a důsledné vyšetřování tohoto trestného činu svědčí o tom, že do Francie i z ní se jen tak někdo nedostane, že KAŽDÝ migrant je přísně hlídán, a postup proti převaděčům je tvrdý a spravedlivý, proto je také na vazbě, asi aby neutekl za svou rodinou do ČR, nebo aby dokonce nepokračoval v této závažné trestné činnosti.
        A tento postup jasně ukazuje, že ty statisíce negrů jsou jen výmysl ultrapravičáků, protože s takovou bdělostí policie se prostě do Francie dostat nemohli!!!

        • tresen

         A co tím chcete říct?
         Že za ilegální překračování hranic přepravci nemohou?
         Možná jak kdy, říkám já.

         • vittta

          Možná jak kdy, správně.
          A ti negři se do Francie dostali jak, legálně?
          O to jde především, pokud je stíhán řidič kamionu za pašování lidí, i když každý ví, že negři opravdu doslova napadají řidiče, a ne ti negři…
          Ale třeba jsou stíháni i oni, dostávají tvrdé pokuty a právně a i morálně jsou trestáni za obdobu našeho paragrafu „maření úředního rozhodnutí“.
          A vy říkáte- jak kdy- já tvrdím, že za to nemohou, a vy jak kdy, tedy kdy mohou, a kdy nemohou?
          V každém případě- a já to zdůraznil- je onen řidič stíhán vazebně, což jsou stíhání jen nebezpeční pachatelé závažných terstných činů, s tím určitě souhlasíte, takže tento konkrétní řidiš je právě ten „jak kdy“, co myslíte?
          V čem spočívá dle vás jeho nebezpečnost?
          Já tvrdím, že je to klasický politický vězeň, že je trestně stíhán jako odtrašující případ a též jako ukázka toho, že francouzká policie nespí.

          • tresen

           Když ani já ani vy neznáme okolnosti toho případu, nemá cenu se o to hádat.

          • vittta

           Ani já, ani vy, neznáme okolnosti JAKÉHOKOLIV případu, ale vy stejně často „uvádíte na pravou míru“.
           Takže vám to nepřekáží.
           Zde okolnosti neznáme, ale ta věc je jistá, že onen řidič je na vazbě, a že negři porušují francouzké zákony tím, že přepadají kamiony, a policie tuto situaci nijak neřeší.
           Rovněž je jednoznačné, že ve Francii se zdržují desítky tisíc nelegálních migrantů, páchajících rozmanitou, i závažnou trestnou činnost, aniž by policie dělala jakékoliv kroky, což lze prokázat jednuduše tím, že vrazi a teroristé jsou VŽDYCKY policii dobře známi, jako pachatelé závažné násilné trestné činnosti, krádeží, prodeje drog, držení zbraní apod.
           Zkusme se tedy v diskuzi držet těcho faktů.
           Co si tedy myslíte o těchto PROKAZATELNÝCH záležitostech?

 18. vittta

  Něco pro příznivce zákazů a příkazů a omezení, služících pro dobro všem.
  Zde se píše o možném a pravděpodobném zákazu jízdy na kole po lese poblíž Ústí nad Labem, kde si terenní jezdci sami lehce utvořili trať.
  Zajímavý je především pohled zákona, tedy že taková jízda po lese je prakticky nelegální.(lze tedy zakázat VŠUDE)
  Myslet si může kdo chce- co chce, ale jízda na kole v lese neuškodí naprosto ničemu, a nikoho neruší, ani zviřátka, minimálně o nic víc, jak chodci s kočárkem.
  A pokud se někdo raduje, že debilní cyklisté budou mít utrum, pak ho mohu ujistit, že i na něj se nakonec dostane.
  PS- nejsem cyklista.
  Ale musím říci, že když jedu Gazem do lesa svézt se na terenní jízdu, tak cyklisté čumí jak roury, a jízda autem se jim nelíbí ani trochu, poněvač oni jsou ekologičtí.
  Tak blbečci, teď tam nesmíte také!!!
  https://www.trailhunter.cz/cykliste-vs-spravci-lesa-telnickym-stezkam-hrozi-zanik-dva-tisice-lidi-jsou-proti/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 19. astraustralia

  Ano je neco podivneho ve state Danskem :-(

  Jak to bylo se“ Somálkou“ ze zdrávky?
  Neziskově-lidskoprávní mafie vykoukla ze tmy.
  Dokonalý servis pro parazity. Na stopě nepřátelského koordinačního centra.
  Jak můžeme bojovat?

  V úterý 23. října začala další, už 20 schůze Poslanecké sněmovny. Zasedání, které by mohlo
  nečekaně vybočit ze standardní nudy a šedi poslanecké rutiny. Václav Klaus mladší, infant terrible
  ODS, má totiž právě na této schůzi v úmyslu interpelovat ministra vnitra. Hodlá mu položit pár
  otázek k jedné známé, staré a stokrát probrané cause.
  Tentokrát ovšem z jiného úhlu pohledu.

  Jde o známý případ „studentky“ Ayan Jamaal Ahmednuur. Ano té mladičké údajně somálské
  provokatérky, co se zapsala na střední zdravotnickou školu, aby ji vzápětí žalovala, že porušuje
  její náboženské práva tím, že jí při nemocniční praxi nepovolí hidžáb.
  Ovšem tentokrát nepůjde o svobodu vyznání, identitu, lidská práva a další vznešené, ale
  zprofanované fráze, vrhané do veřejného prostoru ombudsmankou Šabatovou. Půjde o věci
  mnohem přízemnější. Třeba o identifikaci a registraci takzvaných uprchlíků. O přehled, kdo se na
  našem území nachází a o díry v systému. A o zhoubné působení „neziskovek“. Toho všeho je
  mladá „Somálka“ přímo učebnicovým příkladem. Posuďte sami.

  Uprchlice z Audiny
  Údajná Ayan Jamaal Ahmednuur se na našem území objevila roce 2011. Byla odchycena
  v tranzitním prostoru Ruzyňského letiště po příletu spoje z Ruska. Ovšem bez dokladů a letenky.
  Což znamená, že je aktivně zničila buď už na palubě letadla, nebo někde v tranzitním prostoru.
  Bez nich a letenky by se totiž do žádného mezinárodního spoje nedostala.
  Po odchytu požádala o azyl a byla zaregistrována „na základě svého čestného prohlášení“. Dostala
  povolení k pobytu na deset let. Příslušné doklady ovšem dívka opakovaně a záhadně „ztrácela“.
  Dne 13. 12. 2011 byl této muslimce vydán její první průkaz – povolení pobytu č. 000453288 s
  platností do 13. 12. 2021. Dne 12. 1. 2012 byl vydán další průkaz povolení pobytu č. 000051658,
  který si Ahmednuur převzala 30. 1. 2012, tento je dnem 27. 9. 2013 veden jako ztracený. Přičemž
  již 22. 1. 2013 je Ahmednuur vedená jako poškozená při vloupání do vozidla Audi A6, které v té
  době parkovalo v Praze 9. Z tohoto vozidla, které nebývá běžně k vidění ani u domků naší střední
  třídy, jí měl být odcizen průkaz – povolení pobytu č. 000051658 a další doklady. Ztrátu povolení k
  pobytu tedy nahlásila až nějakých osm měsíců poté, co k ní došlo. Dne 9. 10. 2013 jí byl vydán
  další průkaz povolení k pobytu č. 00238610, který si Ahmednuur převzala o měsíc později. I toto
  povolení k pobytu je však od 12. 10. 2015 vedeno jako ztracené. A 12. 11. 2015 obdržela další z
  řady průkazů povolení k pobytu.
  Uvedené skutečnosti vzbuzují podezření, že pomocí dokladů Ayan Jamaal Ahmednuur mohl
  být v letech 2011 až 2015 legalizován pobyt několika dalších muslimek, přenejmenším
  dočasně. Oprávněný údiv vyvolává také její přijetí ke studiu na střední škole v době, kdy se
  nemohla prokázat jakýmkoli dokladem, opravňujícím ji k pobytu na území ČR.

  Detektivka
  Další zajímavosti o této osůbce prosákly na veřejnost později. Její jediná česká věta, která se
  zachovala, zní „noešane pokrěvký hlavy“. Myšleno pravděpodobně „nenošení pokrývky hlavy“. To
  napsala do „Sdělení o zanechání studia“ na SZŠ Ruská. Přitom měla vlastnit jakýsi doklad o
  absolvování základní školy, kde byla z českého jazyka hodnocena známkou „dobrý“. Na tuto
  nesrovnalost upozornila už poslankyně Jana Černochová ve své interpelaci (tehdejší) ministryně
  školství. O naprosté neznalosti vyučovacího jazyka pak existuje i další doklad – když Ayan dělala
  řidičák, musel být zkoušce přítomen překladatel do angličtiny…
  Ale teď nám nejde ani tak o jazyk, jako o samotný pobyt. Zajímavá fakta se totiž vynořují i kolem
  jejího mateřství. Ze Somálska prý uprchla jako svobodná matka jednoho syna. Ale cizinecká policie
  vedla v souvislosti s touto ženou dvě různá řízení, jedno s dítětem ve věku 10 let a jedno s dítětem
  ve věku 12 let. A my víme, jak to s takovými „dětmi“ ze Somálska může být. Po Šojdrové
  „sirotkování“ už asi všichni. Když si ti chlapci oholí plnovousy….
  Jak je tohle všechno možné? Takové-hle díry v systému, taková nedůslednost, laxnost a
  benevolence příslušných úřadů? A zrovna u muslimky z rizikové oblasti? Na tyto a mnoho dalších
  oprávněných otázek nám nejlépe odpoví pohled do „právního zákulisí“ causy. Podívejme se na
  právničku, zastupující, Aylan. Na jistou Radku Korbelovou Dohnálovou.
  Na první pohled zase jedna zapálená sluníčkářka. V Praze nic zvláštního. Ale právě přes ni
  můžeme pootevřít dvířka do té právně-migrační pandořiny skříňky. A možná i dál.
  Pavučina
  Uvádí, že je členkou Pro Bono Aliance. A to je vám spolek! Motto mají (kupodivu) anglicky a zní
  zhruba takto: „Usilujeme o to, aby právní nástroje účinněji chránily lidská práva, veřejné zájmy a
  důležité společné hodnoty“. Už vám svítá, že? Komu snad ještě ne, najde o kus dál další nápovědu:

  „V naší síti bylo na konci roku 2017 zapojeno již 85 advokátních kanceláří či samostatných
  advokátů a 155 neziskových organizací“. Je tu i jejich seznam.
  Najdeme zde, mimo jiné, oblíbenou Romeu, IQ Roma servis, populární Gender studies, Svobodu
  zvířat, Sdružení pro integraci a migraci, Občanskou komisi za lidská práva, Ligu lidských práv… a
  další a další. Zvláštní kapitola je pak věnována spolupráci s Veřejnou ochránkyní lidských práv.
  S tou uzavřel spolek „Memorandum o spolupráci ve věcech bezplatné právní pomoci stěžovatelům.
  Na základě tohoto memoranda zprostředkovává PBA bezplatné zastoupení spolupracujícími
  advokáty pro oběti diskriminace, u nichž ombudsman dojde k závěru, že s největší
  pravděpodobností došlo k diskriminaci.“
  Celkově to působí dojmem, že jsme náhodou našli jakési koordinační centrum. Jakousi „střechovou
  organizaci“, která zajišťuje svým členům podporu a právní servis, ale také neoficiálně řídí a
  vzájemně slaďuje jejich činnost. Jakýsi uzel ve struktuře, přes který se tečou (něčí) pokyny
  k realizaci, k vykonavatelům. A o co v této „činnosti“ jde zjevné už ze seznamu oněch neziskovek.
  Podobných koordinačních center pro neziskově-lidskoprávní sektor je u nás více. Ty nejtěžší
  „neziskové“ váhy má v portfoliu, nebo chcete-li ve stáji spolek s nic neříkajícím názvem DEMAS.
  Jde o „Asociaci českých neziskových organizací působících v oblasti demokratizace, podpory
  občanské společnosti a lidských práv ve světě“ a patří k nim třeba Amnesty International, Člověk
  v tísni, EUROPEUM, Forum 2000, nebo Transparency International ČR… Ale o tom někdy jindy.

  Promazaný stroj
  Zpět k Ayan Jamaal Ahmednuur. Pomocí ní a jejího příběhu jsme na okamžik nasvítili jeden uzlík
  skryté, mimo pozornost veřejnosti působící sítě nepřátelských organizací. Neziskově-lidskoprávní
  mafie. Právě tito lidé, utajení vojáci neziskově-lidskoprávní války proti české majoritě, protlačili
  udělení jejího azylu, aniž předložila jakékoli doklady osvědčující její totožnost a státní příslušnost.
  Zajistili, aby po tom nikdo dál nepátral. Od jiných takových dostala potvrzení o absolvování základní
  školy, kde byla z českého jazyka hodnocena známkou „dobrý“, aniž uměla česky kváknout.
  Oni ji (s jasným provokačním záměrem) taky vyslali „studovat“. A pak řádně rozmázli „událost“ její
  diskriminace. Jiní lidsko-právníci zas nějak „ošéfovali“, že se neřešil její problém se sociálními
  dávkami. Ty dostávala od městské části Praha 9 a magistrátu hlavního města Prahy. Přesto, že

  jedna z podmínek pro získání sociálních dávek je, že žadatel nevede s obecními úřady soudní
  spor. Což Ayan porušuje, protože vede soudní spor se školou, která pod úřady spadá. Ale nikomu
  to nevadí. Nebo nesmí vadit… A konečně pak právníci a spřátelené organizace z pod jedné
  (neziskové) střechy, jako třeba úřad ombudstmanky, vedli a dosud vedou neutuchající boj s českou
  společností za její „právo“ na islámský šátek. Ve jménu islámu, diverzity…
  Jak pravil zesnulý (velko)bankéř, světový politik a člen nesčetných nadnárodních organizací Peter
  Sutherland:
  „Je třeba rozbít etnickou homogenitu východoevropských zemí…“
  Co s tím? Můžeme proti téhle mocné, profesionálně řízené a penězi vyfutrované záškodnické síti
  s vynikajícím právním krytím něco dělat? Určitě. Začněme třeba tím, že si myšlenky, co nás
  napadají při četbě podobných příběhů, jako je causa Ayan Jamaal Ahmednuur, nenecháme pro
  sebe.

  • vittta

   Příběh téhle černé huby už jsem četl, ale myslím si, že jen nemnozí si plně uvědomují, co je tam vlastně popsáno.
   Tato kriminálnice je propojená s místními idioty a negerskými kriminálníky, a provozuje tady nelegální legalizaci nelegálních a neprověřených migrantů.
   Nejde o to, co se děje, ale že to jde tak snadno a také že místní dobrodinci za mrzký peníz udělají prakticky cokoliv!

 20. vittta

  A opět můj oblíbený tématický vstup pro příznivce, tentokrát rovnoprávnosti žen. Rovnoprávnost žen je dnes lepšolidmi hodně propagovaná a zmiňovaná prakticky neustále, dojemné příběhy před 80 lety osahávaných žen plní média ve vyspělejší části světa.
  Ale když nějaká rázná „Káča“ vrazí násilníkovi jednu do nosu, až mu ho přerazí, jdou ženská práva stranou.
  Proč?
  Barva kůže.
  Snědý mladík tedy v kampani méé-tóó zápornou roli hrát nebude.
  Nic méně, celý příběh je spíše ukázkou zvrhlé důvěry v zákony totalitazujících pseudodemokratur.
  Protože kdyby tomu čmoudovi jednu flákla, a vzala roha, před soud by jí nikdo netahal.
  Jenže ona s velkou pravděpodobností nějakým způsobem upozornila policii, dílem asi i proto, aby ochránila před zvrhlíkem ostatní ženy.
  Odměna následuje.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Afghanec-ji-sahal-na-prd-l-ona-mu-zlomila-nos-stat-ji-da-pokutu-Blbci-Nad-pripadem-silvestrovskeho-sexualniho-utoku-ve-Vidni-se-strhl-krik-565412

  • embecko

   Psal jsem tu nedavno, ze je pomalu cas na exemplarni rozsudky…tohle se uz rozsirilo a myslim, ze kazdy si ted rozmysli, se branit…ostatne ted v Amberku uz se to mozna i rozjelo. Tam parta nekolika vytrzniku bezduvodne mlatila na potkani lidi a to nekolik hodin (!). Celkem 12 zranenych. Komu by se chtelo se branit a jit za to do basy? A nahlasit to, to je koleda o ten samy prusvih. Aby ochranili sebe a sve deti, obcane sice najivne ustanovili obcanske hlidky, ale hned se o nich zacalo psat, ze jde o pravicove extremisty…tak co. Lepsi si nechat sahnout spodem az do krku, nezli mit letite opletacky s urady, polepeny kadrovy profil a pocmarany barak haknkrajcy…vsechno je naprosto v poradku!
   https://www.derbund.ch/ausland/europa/rechtsextremisten-patrouillieren-in-amberg/story/18148008
   „Pravicovi extremiste patroluji v Ambergu“
   A nic proti tomu nezmuze ani mestska rada, ktera skrze svuj tiskovy odbor vydala prohlaseni, ze zadni pravicovi extremiste v meste nepatroluji a ze podobne zpravy dementuji…proste obcane maji smulu…chteji se branit, je to jejich volba… tak jim to slunicka a stat spocitaji, co se do nich vejde.
   „Amberg dementiert rechtsextreme Bürgerwehren“
   (Amberg dementuje pravicove-extremisticke obcanske hlidky (obranu)“
   Clanek lze lehce vygooglovat.

 21. vittta

  A tady něco pro příznivce ČSSD.
  Ta prostřednictvím sociálně demokratických žen navrhuje odpustit lidem dluhy do 100 000.
  Nazval bych to „cikánský zákon“.
  ČSSD bych ale poradil, aby tento zákon byl ze zákona uplatňován každých 5 let.
  Pokud se totiž neodstraní příčiny, tak počet dlužníků za oněch 5 let dosáhne stejného čísla.
  Ovšem, pro levičáky je problém napadnout bohaté lichváře, šmejdy a právní lobby, kteří na exekucích impozantně bohatnou, a potažmo okrádají stát o desítky miliard ročně, protože zadlužený nebožák už NIKDY nemůže nastoupit legálně do práce, a naopak se mu vyplatí žebrat o dávky a dělat na černo.
  Samozřejmě jsem už kolikrát o věci přemýšlel, a není slušné jen napsat, že to někdo vymyslel blbě,jak to dělají lešolidé, aniž by sám to nevymyslel lépe.
  Myslím si, že problém by byl řešitelný zablokováním možnosti dalších pujček (kdokoliv by pujčil člověku v exekuci, právně by se dopustil přestupku a neměl by šanci získat peníze zpět), a možností své dluhy platit v nějakém % ze své výplaty, třeba 5-10%.
  Tak by sice svůj dluh leckdy reálně splatit nemohl, ale mohl by fungovat jako rovnoprávný člen společnosti.
  Pokud by dotyčný pracoval, byly by mu odpuštěny penále.
  Je samozřejmé, že by se musely změnit zákony ohledně samotných exekucí, a lichvy, to je základ úspěchu.
  Rovněž by se musel změnit zákon ohledně platnosti smluv, kde bych NAŘÍDIL, aby byla jakákoliv smlouva napsána přesně velkými písmeny (a přesnou barvou na přesně barevném podkladě -černé na bílém) tak velkými, že by je přečetl každý, při čemž důležité pasáže, jako pokuty, penále či termíny (atd) by MUSELY být červenou barvou.
  https://www.novinky.cz/diskuse?id=550861&articleId=/domaci/493387-cssd-promysli-dluhovou-amnestii-do-sto-tisic-korun.html&sectionId=8

  • embecko

   Nekde je to zarizeno dokonce tak, ze vztah dluznik- veritel je vnitrni zalezitosti smluvnich partneru a soud se do hry vklada jen v pripade, ze jde o podvod (to jest dluznik nemel uz predem v umyslu penize vratit). A vymahani nad ramec zakona (to jest prislusnym poctem pisemnych vyzev) je samozrejme brano za trestny cin a veritel je potrestan.
   Na tom neco je a neprijde mi to uplne spatne…kdyz ma nekdo neodolatelnou chut pujcovat, tak neni duvod, aby za jeho rizikove chovani nakonec zodpovidal stat, resp. sami obcane. V pripade pujcek je schopnost odhadnout a pojistit si smluvniho partnera soucasti podnikani a s nim spojeneho rizika a neni sebemensi duvod do snahy o navraceni (chybne) investice zatahovat vyssi instanci.

   • embecko

    A jeste jedna zhava novinka:
    https://www.krajskelisty.cz/praha/21157-hroziva-ceska-bilance-projedeno-propito-rozkradeno-stat-je-hloupy-temer-vse-prodal.htm?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
    „Hrozivá česká bilance: Projedeno, propito, rozkradeno. Stát je hloupý, téměř vše prodal“
    Takze nakonec dobra zprava! Nejhorsi ze vsech moznych hospodaru je konecne ze hry a zodpovedni vlastnici to ted muzou rozjet tak, jak to umi jen oni! Booom, to bude booom…pokud jim to ovsem nejakou zaludnosti neprekazi Putin s Cinanem…

    • vittta

     To mě sral Zeman vždycky.
     Každý západní buzerant dostal investiční pobídku, i s infrastrukturou.
     To je samozřejmě levičácká chujovina, protože samotný průmyslový komplex nemůže existovat bez dělníků, a dělníci tam nikdy nebudou v tom množství, jak je třeba, protože v českém prostředí není zvykem, stěhovat se za prací. (tedy klesnout z otroka na podotroka)
     Stěhovat se za prací ani není možné, protože tam, kde je dobrá práce, je také drahé bydlení, a tak rodina, vydělávající podprůměrný plat v nějaké prdeli v podstatě má stejně, ba více, než by reálně měla na dobře placeném místě v nějaké moderní zahraniční fabrice.
     Takže se tyto komplexy postupně plnili otroky ze zahraničí, kteří klidně bivakovali ve sklepní kóji po šesti lidech za 12 000 klacků celkem.
     Kdyby se buržousti poučili od komunistů, (a Bati) tak by věděli, že když chceme mít stabilní dělnický kádr, (a když má chlap rodinu, je vždycky o hodně stabilnější, jak nějaký zahranční vejlupek, který se po práci logicky nudí) musíme jím dát slušné bydlení.
     Jenže, buržoust si raději otroky doveze, než aby domácím dělníkům vytvořil podmínky, ostatně, výchova vlastních kádrů ve vlastních učilištích se jim také asi nevyplatí, takže tlačí na děsnou výhodnoct zahranočních stachanovců.

   • vittta

    Už mě to také napadlo.
    Co je komu do toho, když někdo nesplácí své osobní dluhy jiné osobě?
    Ale musela by asi existovat státní banka, která by zajišťovala úvěry prověřeným občanům.
    A aby na to měla, musela by sama dávat dobré úroky na termínované vklady.
    A hele, ocitl jsem se v socialismu!

    • embecko

     Kdo ale v tehle prezrane spolecnosti potrebuje pujcku? A na co? Dobre, hypoteku..ale to lze lehce osetrit pravne a kdyz se do toho vlozi ucinne stat, pak bez problemu muze jako kryti poskytnout socialni bydleni.
     Exekuce zavedla CSSD vcelku opravnene v situaci, kdy hrozil celkovy kolaps statu z druhotne zadluzenosti…a kdo za to muze? No samozrejme soudy. Ze rychle soudnictvi je velmi casto nespravedlive, je asi jasna vec, na druhou stranu pomale soudnictvi neni o nic nespravedlivejsi.
     Stat musi udrzet cenovy strop najmu, aby byl dostatek pristupnych bytu a vedle toho zaridit socialni bydleni pro ty, kdo meli smulu (reorganizaci podniku zamestnanec ovlivnit nemuze). Tady se dotykame terminu „kvalita zivota“ a jeho naplne. To, co se deje dnes je kastrofa. Prumerny socialni pripad je na tom hmotne 100x lepe, nezli jeho predkove za sociku a presto nelze rici, ze ti by vedli nekvalitni (spatny) zivot. K tomu staci totiz velmi malo a hodnoty, ktere kvalitu zivota urcuji, jsou lehce dosazitelne i za realtivne (!) materialni chudoby. Vzpomen, jak bidny zivot vedli tvi prarodice a jak stastne zili. Kdyz umreli moji (nakratko po sobe), tak po nich zustala televize, pracka a lednicka, 2 postele, stul a 4 zidle, skrin s 2x tremi saty (prace, vsedni den a svatecni) a jeden pradelnik o 4 suplikach s osobnimi vecmi. Dovolena v cizine? Proc, ani je to nenapadlo. Auto? Proc, kdyz jezdi autobus. Dnes by navic meli tak pocitac a mobil. Pujcka? Na co?
     Dneska lidi hledi jen na to, jak ziji, ale proc, to uz jde mimo ne a pritom je to ta nejdulezitejsi otazka…byt se svymi, povidat si, delat spolecne vylety…V lete, zamala, me vodili 3 kilaky k rece, kde jsem se koupal s kamarady, pak zas 3 kilaky nazpatek, se zastavkami, jablickem k snedku, vse pomalu, v klidu…cesta byla cil :o)
     Hodne veci uzira zivot, protoze veci potrebuji peci. S iluzemi je to to same, i iluze jsou svym druhem vecmi, co te obklopuji a vyzaduji tvou pozornost. Plane sneni povazuji budhiste za nejvyssi hrich…a neco na tom je…ne ze bys byl po planem sneni nejak potrestan pravne, ci moralne, ale kus te ubyde, protoze musis kus sveho casu venovat myslence, ktera k nicemu nevede.

     • embecko

      „Češi plýtvají potravinami nejvíce v Evropě, varuje odbornice. Každý vyhodí 80 kg jídla ročně“
      „…ročně české domácnosti vyhodí jídlo za 20 tisíc korun. Měsíčně tak v popelnicích skončí kolem 1700 korun…“
      https://magazin.aktualne.cz/cesi-jsou-nejvetsi-plytvaci-s-potravinami-v-evrope-tretinu-n/r~696492ac8f7c11e5bc8c002590604f2e/
      Vis, co je v tom planeho sneni? :o) Te energie, penez, casu a nakonec i zdroju a to jen proto, abys to nakonec hodil do popelnice…
      Na jak dlouho muze stacit cloveku „80 kilo jidla“ ? Na ctvrt roku?…a to je jen jidlo…u nas treba uz charita odvezla kontejner na nepotrebne obleceni (uz ani nepisu stare), protoze ho nebylo pod vyhazenymi saty skoro videt…ale co bylo videt, to byl vztah k vecem: zaprasene, roztrhane saty, nedbale pohozene…Valku na vas deti! … to se myslim stava pomalu aktualni…

      • pacifista

       Jestliže spočítali, že každý vyhodí 80 kg jídla, tak to musí někteří vyhodit mnohem víc, protože my doma nevyhodíme nic, ani ten okoralý chleba, protože usušený jej zkrmíme s králíky. Jsme tak vychovaní. U nás se nikdy nic nevyhodilo, protože rodiče i prarodiče zažili válku. Vyprávěli jak pár kilometrů v lese zajatci okousali kůru stromů. Všichni se po válce do toho lesa chodili dívat. Je pravda, že my, když jedeme autem, vidíme často jakéhosi Radka s plnými igelitkami. Víme, že se dostal do dluhů a teď žije v pronájmu ve svém bývalém vlastním domě. Říkal nám, že nakupovat vůbec nemusí, jenom prohlédne popelnice v malé vilové zástavbě. Mě to nejde na rozum. Hlavně to myšlení lidí, kteří takto jednají. Pořád si myslím, že mají o kolečko míň a nedokážou o tom přemýšlet. Když mohou takto habat, proč to neušetří a nepodpoří nějakou chudou rodinu?

      • pacifista

       Tak teď nevím. Mám tam už od včerejšího večera komentář, který čeká na schválení a já nevím proč.

      • Janika

       Zaujalo mě to spojení termínu „plané snění“ s vyhazováním potravin a dalších vyrobených věcí :-). Zbytečná práce je planým sněním? Když upeču pekáč buchet a půlka skončí v popelnici – tak moje zbytečná práce je „planým sněním“? Jenže kdybych to dělala za plat v pekárně, tak už je to přece o něčem jiném, může mi být jedno, co se s buchtami stane. Asi moc dobře nechápu, co je to to buddhistické plané snění.

       • tresen

        Planým sněním je zřejmě myšlena nezřízená touha po těch buchtách.
        Prostě musíte je mít.
        A pak vám nechutnají a hodíte je do popelnice.

         • kočka šklíba

          Vy jste jaksi nepostřehla že Janika mluví o tom, že je upeče co? A mimochodem tyhle „průzkumy“ jsou jen často čísla vytáhnutá z nějaké hlavy. Nesmíte taky všemu věřit víte? Oni se nějak živit musí a taková hausnumera si dokáži vymyslet také. I vy.

          • tresen

           Ne pro každého platí, že „plané snění“ je spojeno s materiálnem.
           Tak třeba vy. Jak jste na tom?

        • vittta

         To myslím ne.
         Plané snění je chtít ty buchty 3x denně.
         Pak když je máte, tak zjistíte, že je zase tak nutně nepotřebujete, a že se vám z nich zvedá kufr, a že z nich je reálně menší radost, než když jste je měla svátečně 1x za týden.

         • Kamil Mudra

          Plané snění je z hlediska budhismu, chtít ty buchty, trávit čas představami o tom jak je máš a vůbec nic nedělat proto abys je měl. To proto že čas je pro duchovní zrání příliš důležitý než abys s ním takto plýtval.
          Budhismus nezná hřích ve smyslu provinění které by si zasluhovalo potrestání. Zná pouze škodlivé myšlení a jednání kterým, si člověk komplikuje cestu k duchovní vyspělosti.
          To že zjistíš že ty buchty vlastně nepotřebuješ, tě naopak na té cestě posune kupředu, protože ti ubude jedna z mnoha závislostí které tě na cestě za vysvobozením zatěžují.

          • vittta

           No musíš to ale zjistit, a né si buchty kupovat, a pak je vyhodit.
           Jak řeší Budhismus běžnou situaci, kdy konkrétní člověk nemá intelektuální výbavu na nějaké duchovní posunutí?
           Nebo třeba nemá chuť hledat osvícení, případně hledá osvícení tak, že se nažere buchet?
           To mě tak teď napadlo, o budhismu se tady moc nemluví, mají oni nějakou danou správnou cestu, a mají daný správný cíl, ve formě nějakých dogmat, či snad vodítek, jak by to mělo vypadat?
           Podle mě se totiž může snadno stát, že dva jedinci mohou dojít k naprosto rozdílným zjištěním, co osvícení je, a jak by měla vypdat cesta k němu.

          • Ondřej

           budhismus říká v tomto něco více asertivního – že každá duše má svoji karmu a někdo se převtělí (nejvyšší duchovní počin resp. odměna za duchovní vyspělost do bytosti hodné UROVNĚ jeho života) představme si někoho jako třeba Grygar na straně jedné, třeba ten by s duchovním potenciálem mohl být převtělen do koně a vy anebo abych vás do toho netahal, ale dal příklad třeba aktivisty proti liberálním vládám taxikáře Ponerta – do hovnivála:-)

          • Janika

           Já ty buchty nepotřebuju, ale manžel je snídá. Nevím, jestli nenakrmit manžela by bylo to pravé podle budhismu :-).
           Ale třetí den už by to nejedl, proto ta popelnice. Když se řekne vyhazované potraviny, tak je třeba si představit to, co bylo potravinami, ale už se to změnilo v něco, co se s chutí sníst nedá. A možná to ani není zdravé. Čerstvé potraviny nikdo vyhazovat nebude.

          • vittta

           Jééé, Otik, no, ještě že nejste budhista,resp. ten, co o tom rozhoduje, to by se duše převtělovaly podle Frankfurtské školy.

        • embecko

         Jinak si vsimni, jak presnou ruku budhiste maji: takova bezvyznamna poznamecka…nejake plane predstavy…a je to jako bys pichla do vosiho hnizda :o)

         • Janika

          Něco jsem o tom hledala – oni zavrhují nejen plané snění, ale všechny možné lidské touhy. Nic nechtít je cesta ke štěstí.

          • embecko

           Vyklad je ponekud slozitejsi. Na prikladu buchet:
           Plana cinnost je ta, jez vede k planym vysledkum. Ze nic nechtit je cesta ke stesti, je mylny vyklad, protoze kazdy budhista se chce vyvazat z kola osudu= neco vzdycky chce a to i sam budha.
           Pokud ti osud nadelil ted a tady pect buchty, pak je peceni buchet zcela v souladu s cinnosti, vedouci k vysvobozeni se.
           Na tahu je pak jedlik, zda-li je i pro nej pojidani buchet stejne smysluplnou cinnosti.
           Zapad ma pro plane mysleni take svuj termin: sneni v bdeni. Sice to neni uplne presne, ale v zasade to je synonymum.
           Je hrichem premyslet, jestli tve peceni buchet je prinosne pro jedlika, protoze ten ma svuj vlastni osud.
           Pokud je tvym aktualnim osudem peci buchty pro manzela, pak nakoupis tolik surovin, kolik je treba pro jeden pekac a to tak, aby se najedl…. a peces :o) Nakoupit vice a pak to vyhazovat je plana cinnost, vyverajici z planeho mysleni (usilujes o neco, co pak neprijmes).
           Pokud budes premyslet v rozmeru „ted a tady“, pak se k touham vubec nedostanes. Plane mysleni je tedy mysleni „za roh“- ne ted a ne tady.
           Proto taky tantra, ktera z touhy udelala „ted a tady“. Pokud musis, tak musis, pak uz touha neni touhou, ale aktualni cinnosti, cestou k vysvobozeni se.
           To je velmi demokraticke uceni, nebot z nej vyplyva, ze neexistuji zadne vyssi a nizsi skutky, zadni lesi a horsi lide…pokud kazdy dela to, co ma, nezadelava si na dalsi zrozeni v tomhle slzavem udoli.

          • pacifista

           Já mám také jeden tip na plané snění. Tak tedy jak ho chápu já. Za poněkud již dávné doby jsme si zpestřovali přestávku v práci, což byla tenkrát svačina, planým sněním. A sice jsme si představovali, co bychom dělali, kdybychom vlastnili miliardu, tenkrát ještě Kčs. A řeknu vám, to tedy bylo snění. Zapojili se všichni.

          • Kamil Mudra

           Skupinové fantazírování, není plané snění ale dobrý trenažér pro rozvíjení představivosti. Ostatně – máte jistotu že se někdo ze zúčastněných nestal alespoň milionářem, když už ne tím miliardářem?

           Jeden z mnoha příběhů o Babádžím vypráví o tom jak svému žáku, který už měl velký kus duchovní cesty za sebou, splnil jeho velikou touhu (zřejmě za pomoci hypnózy a sugesce) po zlatém zámku a nechal ho v něm nějakou dobu žít. Pak vyslyšel jeho volání a ze zámku ho opět přivolal zpět. Když se ho zeptal na jeho pocity, ten odpověděl: „Nuda a strach! Děkuji ti mistře že jsi mne uzdravil.“

           Na budhismu je fascinující jak dokáže za pomoci snadno uchopitelné logiky zpracovat proces příčiny a následku, aniž by se přitom utápěl v nějakém moralizování či mazání medu kolem huby v podobě „vyvolenosti“ skrze zásluhovost či původ. Kdepak! V něm platí: Co si nadrobíš to si také vyzobeš – pán či kmán – bez výjimky.

          • pacifista

           No jo, co se dá dělat, tak to nebyl zase ten správný tip. Zkusím tedy jiný. Ležím na gauči tak v šesté třídě a sním s otevřenýma očima o tom, že by to chtělo těm spolužákům nějak nandat, protože jsou tak protivní a všechno ví nejlíp. Jó, být tak génius, to by si ani neškrtli. Nebo malé holky, co chtějí být princeznou aby nemusely nic dělat a jenom chodily v krásných šatech. Nebo v sedmnácti snít o tom mít krásnou holku nebo kluka. To je také plané snění nebo se zase pletu?

          • Kamil Mudra

           Když to zjednoduším, tak planým sněním, je každé takové které se člověk za celý svůj život nepokusí realizovat ani činem (učením, hledáním, tréninkem…) ani myšlením (tj. bádáním nad tím jak vysněného dosáhnout).
           Tedy snít např. o krásné holce, není plané snění, pokud se po takové každý den rozhlížíš. Pokud bys ovšem žil v celibátu a nehodlal ho nikdy porušit, třeba ani tak že bys ji alespoň namaloval nebo vysochal či jinak umělecky ztvárnil – jen bys si představoval jak s takovou žiješ – pak by šlo o plané snění.

          • embecko

           „A sice jsme si představovali, co bychom dělali, kdybychom vlastnili miliardu“
           To je ale skvely priklad, ne? Plane je to, co nenese ovoce, v tomhle pripade myslenka, ktera nema realizaci.
           Otazka je, jak je to s planym snenim, kdyz vis, ze je plane a presto mas nutkani ho provadet. To by pak slo nazvat jako sneni ulevne a hrich bych v nem nevidel, to uz by pak byl cisty osud :o)

          • vittta

           To je ale plané až moc, takže zde bylo spíše důležité to snění, než to, o čem se snilo.
           Pokud tedy mezi chlapy nebyl přítomen Viki Kožených, který snění v realitu proměnil.

          • Kamil Mudra

           Pro úlevu má budhismus meditaci. Ono je to také svým způsobem snění, protože kdybych to měl nějak povzneseně popsat řekl bych: „Napojíš se na sen Všehomíra“. Jenže to má být snění sdělné a přínosné, které člověka povznese, namísto toho vlastního, přízemního, uplácaného ze svého omezeného rozhledu a tužeb.
           Ale ono fakt záleží na úhlu pohledu :-)
           Řešili dva žáci jak je to s meditací a kouřením. Pak se dohodli že se na to půjdou zeptat Mistra. První šel ten mladší a zeptal se: „Mistře, mohu při meditaci kouřit?“ Schytal pohlavek a mistr ho vykopl ze dveří.
           Pak šel ten druhý a když vycházel tak si už ve dveřích spokojeně zapaloval.
           Ten mladý se ho ptá: „Jak to že tobě mistr to kouření povolil?“
           Starší se spokojeně usmál a řekl: „Zeptal jsem se ho zda mohu meditovat i při kouření. A on mi odpověděl že meditovat mohu kdykoli u čehokoli.“

          • embecko

           No presne tak..ale tohle je prah, jez moderni zapadni clovek nikdy prekrocit nedokaze. Ten se bude stvat v praci a pak si chodit ulevovat do meditacnich kurzu, coz je pravy kontrapunkt meditacniho uceni.
           Zavorou prave meditace je tu odcizena prace, ktera nuti moderniho cloveka delit svuj zivot na stres a ulevu. Z meditace se pak stava smesna obezlicka…to uz je lepsi si po praci prolejt hlavu pivem. Drogy, meditace, zabava, to jsou jen ruzne formy uteku od vlastniho zivota. Tedy od vlastniho…od toho, ktery mu vnucuje kapital.

          • Kamil Mudra

           Nu ano. Při meditaci se má člověk cítit součástí něčeho úžasného. Ale když se dnes člověk tak rozhlédne – tak spíše žasne čeho že je to součástí. Pak není divu že první co ho napadne je ten útěk.
           I když na druhou stranu – když si pustím třeba tenhle západní produkt – tak mám pocit jako bych si vzal nějaký zatraceně dobrý matroš. A to jen v dobrém.

          • pacifista

           Nojo, Pinkfloidi, hudba zpočátku jakoby zádumčivá se pomalu rozvíjí v bohatou kytici jejíž vůně provoní celé okolí. To se pak sní. Ale tak je to se vším co si můžeme spojit s dobou, kdy jsme byli ještě mladší.

           Nedá mi to a ještě se vrátím k tomu snění. My jsme věděli, že to je plané a přesto jsme se k tomu tématu miliardy vraceli každou přestávku a po docela dlouhou dobu, bavilo nás to a představy v tom hrály hodně velkou roli, bavilo nás přemýšlet tak aby se vybralo to podle nás nejdůležitější a abychom nezapoměli na nikoho z rodiny, vždyť taková miliarda skýtá tolik příležitostí. V té době to byla suma téměř nevyčerpatelná. Když to tak zvážím, přikláním se ke Kamilovi, že šlo hlavně o fantazírování, ale když jsme se do toho vžili, nechali jsme se unést tak, až nám z toho bylo dobře, tak teď zase nevím.

          • Kamil Mudra

           Ono je to vcelku jednoduché. Pro toho kdo netouží jen po vysvobození se z toho kolotoče nových zrození, nějaké dumání nad plaností nebo ne-plaností snění, nemá valný význam. Snění má drtivá většina populace ve své standardní výbavě pro život v běžně vnímané realitě a jeho prožívání je s ní v souladu, stejně jako prožívání lásky, touhy po poznání, po seberealizaci v čemkoli… A nakolik se ukáže planým, nebo naopak někoho „nakopne“ k nějakým výsledkům, prostě ukáže čas. Překážkou na cestě je pouze pro toho kdo vědomě pracuje na tom aby se z té reality co nejdříve vymanil a cokoli co nesměřuje k tomuto cíli je pro něj brzdou a ztrátou času.

           Třeba já osobně nikam nepospíchám. Klidně si tu odkroutím ještě kdo ví kolik inkarnací, protože se mi náš svět jeví jako docela zajímavé místo a Svět mi nikam neuteče. Tedy si rád dopřeji takovou kratochvíli stejně jako jiné příjemnosti.

           Na počátku Buddhova učení stojí tři pravdy:
           Existuje utrpení.
           Vše co existuje má svůj vznik i zánik.
           Existuje tedy i zánik utrpení.

           Celé další učení směřuje k individuálnímu co nejdřívějšímu dosažení toho zániku utrpení a toho nelze dosáhnout jinak než ukončením oné dlouhé série reinkarnací. Až toho dosáhne poslední člověk skončí tím i lidské utrpení.

           Jenže já to vidím tak, že běžný lidský život neobsahuje pouze utrpení ale také spoustu toho co za ten život stojí. A když už má člověk tu možnost prožít mnoho životů, tak má smysl žít tak aby si to do těch následujících inkarnací co nejméně pohnojil, tím se tomu utrpení co nejvíce vyhnul, ale ve vzdání se dalších životů jako takových moc smyslu nevidím. Sice se mi jeví dost přitažlivá ta možnost volby „hotového“ člověka spočívající v návratu v podobě vyspělé bytosti v lidském těle, která už je na takové úrovni že ji nic co se s jí děje nemůže „rozhodit“ ale i to je cosi co s největší pravděpodobností (jsou i jiné teorie) nikomu neuteče.

           Takže, pacifisto, pokud vás baví snít a nespěcháte s konečným odchodem z lidské existence, dovolil bych si vám doporučit – nekažte si snění úvahami o jeho planosti. Třeba takovéto téma vám může vydržet vícero životů, stále se bude rozšiřovat a není ani zdaleka to jediné o čem se snít dá. Dokud člověk nedojde k pevnému přesvědčení že je tu úplně zbytečně, tak by pro něj život (ani snění) neměl ztrácet smysl.

 22. vittta

  Ono je to ale cílem.
  Když- dejme tomu Češi- budou více šetřit jídlem, tak co se reálně stane?
  Osejí se menší plochy, nebo se méně doveze?
  Myslím, že ne, ono stačí, když je nadúroda, přebytky se pálily v elektrárnách.
  Ovšem jak odhadnout úrodu?
  Vem si ukázkovou situaci:
  Při nadúrodě se sklidí o 50% více, než je potřeba.
  Tedy se dá obilí uskladnit, a příští rok osít méně půdy, nechat jí ladem, což by půdě pomohlo.
  Ale z čeho budou živi zemědělci, a kdo by chtěl provozovat tak rizikovou činnost?
  Tohle je těžko řešitelné, za socialismu byly ceny pevné, a jídlo bylo relativně drahé.
  Svým způsobem to bylo řešení, ale pomohlo to v celkovém pohledu něčemu?
  A co udělají prodejci, když se bude víc šetřit, tedy méně nakupovat?
  Pokud to bude nějak globálně, vybijí se stáda dobytka, na polích se postaví satelitní městečka?
  Já si myslím, že takto velké celky, dokonce i jen jako naše republika, se už reálně moc organizovat nedají, rozhodně ne v kapitalismu.
  Plýtvání energií je lidská vlastnost, jako je dravec nucen zabít svou oběť, tak člověk plýtvá, když má čím, ostatně, ten dravec také plýtvá, neumí si moc velkou kořist uchovat, maso se zkazí, ale v přírodě ho seřerou jiní, co jim zkažené nevadí.
  Kdyby měl lev ledničku, tak by se na další lov samozřejmě vysral, ale důsledek by byl zase přemnožení některých zvířat.
  To je komplexní mašinerie, nevím, jak to vyřešit.
  Nelze bojovat s přirozeností.
  Moje inteligence mi nedovoluje plně pochopit ani smrt, ani život, ale udržení nějakého ..řekněme ekologického stavu, za dodržení nějaké osobní svobody mi také moc na rozum nejde.
  Klasicky evolučně to probíhá tak, že při nadbytku si jedinec ukládá tukové zásoby, a při nedostatku je spotřebovává, při čemž slabší kusy- tedy staří a nemocní, hynou.
  Ale v civilizaci..
  Píšeš o té válce, jistě, také evoluce.
  Válka je způsob, jak se zbavit přebytků- resp. jak je využít k získání nějakých prebend, kořisti , území, ale sama válka je nakonec také velice neúsporná, zatíží prostředí daleko víc, jak plýtvání.
  Pak se v tom orientuj.
  Tohle trošku souvisí s tou lesní cyklistikou, člověk musí něco dělat, jinak zemře, a tak, když k jeho uživení stačí každý týden 40 hodin práce (a bude jí třeba čím dál méně) nachází si jinou fyzickou činnost- zábavu.
  Ale jakmile jí začne provozovat více lidí, už se to stane možným zdrojem zisku, chceš se bavit?
  Zaplať část z toho, co máš na obživu, resp. na základní potřeby, a fyzická činnost je zrovna ta potřeba.
  Blbé je, že cyklistika tohoto typu nakonec také životní prostředí poškozuje, samozřejmě že ne tak, že jsou lese rýhy, ale nějaké zdroje stojí výroba těch kol, a též se dneska cyklisté na místa svého ekologického vyžití vozí auty.
  No chaos…

  • vittta

   No a ty pučky…jasně, pujčky na iluze.
   Také se podívej, dneska už je i na severním pólu provoz jak na Václaváku, a prohlídka památek připomíná spíše dopravní zácpu, jak požitek z dobře strávené soboty.
   A nové auto a nový obývák a píčoviny a kraviny…
   Babička a děda, resp. prababička s pradědou si ráno a večer „nadrobili“ do „černého kafe“ (melta) chleba, a v neděli to bylo kafe bílé, bylo v tom mléko.
   A jak říkáš, na štěstí jim to neubralo.
   Ale také nebyli nijak extra zdraví, jak se dnes prezentuje, že kdo střídmě žere a hejbe se, je zdravý.
   Jsou to jen kecy…
   Celý život jsou jen kecy.
   A to plýtvání…já nejsem na to naučený, plýtvání je hřích, moje labuť koupí nějaké povlaky, že jsou super.(a jsou super)
   A já- co s tím budeme dělat, vždyť máme troje, a nic jim není.
   A kupuje mi pořád trička, a já nosím ty odrbané…že mám ta nová nosit do práce.
   A na co?
   Pak povlakama kterým nic není, a tričkama, se kterýma bych za komunistů honil vodu, utírám olej a kolomaz z veteránů.
   To je svět, člověče…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s