O alkoholu

Napsal vittta

Zajímavé hledisko manipulace a užitečných idiotů:
Narazil jsem na článek s rozhovorem, že alkohol způsobuje 9 druhů rakoviny.
Každý z nás jistě někdy pil, a tak se na tomto příkladu pokusím demonstrovat možné manipulace, vedoucí ke spravedlivé a nádherné budoucnosti.
Odborník na alkohol, či chcete-li, na abstinenci, hovoří o jakýchsi blíže nespecifikovaných výzkumech, které jednoznačně prokazují přímý vliv alkoholu na 7 druhů rakovin, v minulém roce se k nim přidaly další 2 druhy.
Každý jistě zná podobné výzkumy, jeden vyzkoumal tohle, jiný zase tamto, a v průběhu nějakých 10 let se vyzkoumané vesměs mění, že jedovaté se stává zdravým, a zdravé jedovatým.


V rozhovoru je řeč i o osobním názoru respektovaných osobností (z odborných kruhů), kdy alkohol je doporučován, jmenovitě na kardiovaskulární choroby, tento názor je v zpochybněn, že jednotlivec nemá relevantní počty či zkušenosti.
V samotném rozhovoru pak bojovník v podstatě neuvádí žádná fakta, a sám více-méně výsledky průzkumů zpochybňuje, že je alkohol nebezpečný potencionálně a nelze přesně říci, pro koho, což mi přijde stejné, jako kdyby někdo řekl, že je potencionálně nebezpečné jezdit na kole. (také to bude pravda)
Dotyčný – pan Miovský- je pravicový volič, což se dle mého ukazuje jako podstatné, alespoň v určitých závěrech.
Nechci se zastávat alkoholismu, a jakkoliv s velkou chutí čas od času do hospody jdu, a nijak se tam nežinýruji, dobře si nebezpečnost chlastu uvědomuji, znám dokonale sílu a zákeřnost tohoto ďábla bolesti a hrůzy, nic méně démonizace jakéhokoliv pití, je dle mého vhodná spíše k prevenci, než k potencionálním zákonných buzeracím, tedy zákazech a příkazech, ke kterým směřuje rozhovor.
Drogy už kriminalizované jsou- ale pak se začne kouřením, pak alkoholem (oba zlozvyky totiž nikdo nezpochybňuje, i tvrdý kuřák a alkoholik vesměs vědí, že nedělají dobře), pokračovat bude cukr, bílá mouka, živočišné tuky, rostlinné tuky, škroby, červené maso, maso celkově, kofein, tein atd..atd…však vše uvedené způsobuje také nejméně 9 druhů rakoviny, možná i víc, a vše se dá snadno prokázat všemožnými studiemi.
Jistě – potencionálně, ve velkých dávkách tutově.
Dále je ošemetné tvrzení, že léčba nemocí, spojených z alkoholem, stojí tolik a tolik.
Jak to kdo může vědět?
Co je nemoc, spojená s alkoholem?
Je nemoc spojená s alkoholem cirhoza jater, nebo rakovina slinivky jednoho mého kamaráda?
Mám jeho papíry, a tam doktor píše, že „alkohol občas“, při tom dotyčný za svůj život nebyl nikdy opilý, a dal si asi 2 piva týdně a 1/2 l vína za 14 dní, a věru to není žádný mladík.
Kam bude zanesen v kolonkách léčby?
Alkoholik, nebo abstinent?
Pravicový volič ovšem uvádí jiné zajímavosti- proto mě téma zaujalo.
(praktické závěry pravicového voliče k chlastu jsou stejně zajímavé, jako praktické závěry voliče levicového k negrům a buzerantům)
Tedy vyšší spoluúčast pro alkoholiky na léčbě, posunutí v pořadníku na transplantace…v USA to tak je.
Jistě, když pominu, že jen idiot by se ke kouření a chlastu přiznal, pokud by z toho měl mít postih- to pak jako určí lékař, čím si rakovinu slinivky abstinent, co si cvakne decáka vína 1x za 3 dny uhnal?
A abstinenti se radují, ale dá se poměrně snadno prokázat, že uvedený cyklista má také několikanásobně vyšší pravděpodobnost úrazu než čumil na televizi, který ovšem má zase vyšší pravděpodobnost infarktu, takže oba mohou připlatit více, stejně jako žrout housek, či všežravec, ba dokonce vagetarián, který přeci jí i nějaké živočišné tuky na rozdíl od vegana, který ovšem může být penalizován za rizika, způsobená naopak nekonzumací živočisných bílkovin.
Takže přátelé, radujme se, nový svět přichází!

 1. Janika

  Díky, vittto, tyhle články s rezolutními nepodloženými tvrzeními mě taky ničí. A lidé to berou vážně. Přitom jednou je to tak, podruhé zase naopak. „Vědci zjistili“ – na to jsem už alergická, živě si představím ty drahošovské pavědce :-).

  Jinak neodvážila jsem se nazvat článek „Něco o chlastu“ podle tebe – tak nevím, nemám to změnit?

  • embecko

   „A lidé to berou vážně.“
   Oni to musi brat vazne, protoze jim nic jineho nezbyva. Jiz nezijeme ve spolecnosti, ktera by se ridila hodnotami, ale vyroky expertu, tedy v expertni spolecnosti. A jestli si vyberes, ze chlast skodi, anebo neskodi, mas oboje podlozeno expertnimi vyzkumy. Pak tedy zalezi jen na charakteru cloveka, co je mu blizsi a co si vybere. „Kumulativni“ hodnota mineni (tedy co by se melo) neexistuje, protoze neni autorita, ktera by ho zastitila.
   Pak si vezmes jeden casopis, kde se pise, ze sadlo je spatne (a je to pravda, protoze je to dokazano) a pak zas druhy casopis, kde je to presne opacne (sadlo ne) a je to tam take dokazano. Podle meho zdravy rozum uz dneska neexistuje, anebo ho vlastni jen psychopati :o)

    • embecko

     To neni jen lifestyle, ale media obecne. Clovek je tvor spolecensky a kazde sdeleni na verejnosti (-> do spolecnosti) ma jinou silu, nezli vyrcene smerem ke kolegovi nekde v tramvaji. Kdyz odmitnete verejne sdeleni, ihned se objevi pocit viny (jedine, ze byste si to obhajil slovy „jsou to debilove“, coz ale muze byt velmi riskantni a namisto viny se objevi nejistota :o)
     Na tomhle principu funguji i volby. 90% volicu Babise nema Babise rado a nikdy by ho nevolilo…ovsem ruznymi kanaly se k nim dostanou verejna sdeleni, ze Babis je dobrej (staci implicitne a jen ve zlomku) a uz ho voli, protoze nechteji zustat mimo, pod blize neurcenou hrozbou ostrakizace za strany spolecnosti (nepatris k nam, neposlouchas informaci, co je pro nas urcena). Tomu se ubrani jen podivin s nekorigovatelnymi nazory, samorost, ochotny se nechat dobrovolne vyloucit ze spolecnosti. A takovych nikdy nebude vetsina- viz znovu odkaz na volby, v tech poslednich opet 3/4 volily mainstream…z toholze usuzovat, ze % samorostu ve spolecnosti nepresahne 1/4…a mluvili bychom o tvrdem jadru, pak jsme na 5%- 10%.

     • Nerevar

      Tak to zkuste obrátit: devadesát procent voličů má rádo Andreje Babiše (Miloše Zemana), ale ačkoli jsou masírováni horem dolem, že ti dva jmenovaní jsou ztělesněním samotného Belzebuba, přesto je (zase) zvolili. A teď analyzujte.

      • vittta

       Když je mají rádi…..co by nevolili.
       Sax ovšem píše o těch, co je rádi nemají- a volili je.
       To mně připadá jako dost rozdíl.
       Mě osobně Zeman odjakživa sral non+ultra.
       S určitou nechutí jsem mu to hodil, Čech přece nemůže dopustit, aby na hradě seděl nějaký posraný sudeťák, nebo kdo to vlastně, ten, co má lidu blíže.
       No, podruhé jsem mu to už hodil s daleko větší chutí, páč se Míla osvědčil jako velice obstojný politik, ba státník- a to zdaleka nemohu říci, že bych s ním ve všem souhlasil, ale ať tak, či onak, formát to je, a má pro strach uděláno!

       • pacifista

        Když ještě presidenta volil parlament, udělalo mi dobře, když vyhrál Klaus, neboť Zeman měl podle mne nevymáchanou hubu už jako premiér a president by se měl umět chovat. Takový byl můj tehdejší Názor. Avšak deset let Klausova presidentování mě vyškolilo. Poprvé hned, když nechal sestavovat vládu Topolánkovi, ač ten volby nevyhrál a sestavil ji až za hodně měsíců a to ještě za pomoci dvou přeběhlíků ze soc.dem. To byla první Klausova faleš. Bylo jich ještě mnoho, ale zmíním jen péro čmajz a amnestii zlodějů. Od té doby vím, že rčení, není zlato vše, co se třpytí a myslím pragmatičtěji.

        • vittta

         V parlamentu je pozoruhodná chyba.
         Má 200 poslanců.
         To umožňuje- za určitých okolností- výsledek 100/100.
         Mělo by jich být 201.

         • oh

          Ono to tak bylo zavedeno schválně, proto taky má senát lichá počet (89) senátorů. Bylo to tak proto, aby při společných schůzích obou komor byl při dříve používané nepřímé volbě prezidenta zaručen lichý počet hlasujících a tím i to, že vždy bude většina a nikdy nenastane poměr hlasů 1:1, který by znemožnil volbu prezidenta. Sice ty počty mohli při ústavní změně způsobu volby prezidenta změnit, ale nestalo se.

      • embecko

       90% volicu ma urcite rado Zemana, to je pravy tribun lidu, to je „on“.
       Tady je spise zajimave, ze 49% hlasu dostala uplna nula, pochybny protikandidat, muz bez vlastnosti.
       Bez medialni masirovky by Drahos skoncil s nejakym 10% hlasu od kavarny, to by bylo vse…zbytek by schlamstnul Milos.
       Babise 90% lidi nikdy mit rado nemuze, protoze je ztelesnenim toho nejhorsiho z polistopadove ery. Moc toho o nem nevime (byt se to da docist na netu), ale intuitivne je zcela zrejme, ze jde o sibra, schopneho operovat za hranici zakona.
       Babis urcite zaujal, protoze je jiny, nezli ostatni a neni maniak jako Kalousek, ani tupy kmotr jako Fiala, ale opravdu maka a ma tah na branu…takoveho cloveka lze pospinit tezko, tady nutne musela zabodovat uvaha „jsou to blbci“ (myslena media), jak pisi nahore… o vsech utocich na Babise je zjevne, ze jsou nepodlozene a ze jde o zakernou spinu. To je od sameho zacatku tak okate, ze „jsou to blbci, hodim mu to“ muselo nakonec zvitezit.
       Takze Milos to ma diky svym schopnostem opravnene a z jedne vody nacisto, to jest, je to ten, ktery musel zvitezit, protoze ho lid chce.
       U Babise prehnali utoky tak, ze si lide rekli, ze tohle nemuze byt pravda. A navic nema zadneho adekvatniho soupere, veskera opozice je ztelesnenim porekadla „at sousedovi chcipne koza“, to jest neschopni intrikani s nulovym vudcim potencialem. Kdyby se v opozici objevil jeden normalni politik, tak ma Babis utrum.

       • embecko

        A Babis prerostl do mytu: puvodne muz polosveta, co se vypracoval na uplnou spici, dane plati doma a nema potrebu krast.
        Ze nema potrebu krast je to nejdulezitejsi, co mytus dovrsuje. A tim, ze pracuje 15 hodin denne jen stvrzuje, ze se oprostil od zistnych zajmu a je schopen delat pro republiku (a to je take pravda).
        Verejne sdeleni o Babsovi je dvojake: puvodne grazl, ale zaroven i clovek, co si sve bohatstvi zaslouzi. Je to takovy Janus, buh/muz dvou tvari.

        • vittta

         Na něm je nejhorší, že nikoho vhodnějšího k lizu nepustí.
         Babiš se jim trošku splašil…to už vidím, že by sám o sobě něco dělal pro lid, ten jo, ten ani neví, že nějaký lid existuje, to jsou u něj jen jednotky výkonu v jeho smradlavých fabrikách.
         Jenže čas trhl oponou, a Babiš pořádně pošlapal kuří očka jiným zazobancům, pak- politika ho poněkud předběhla, a teď musí lidu podkuřovat, aby ještě nakonec nešel sedět.
         A tak se nakonec může stát, že z nenažraného, a nudícího se oligarchy, který se chtěl v politice zviditelnit. bude příkladný vlastenec.
         To víš kamaráde, kdo s čím zachází- tím také schází, a to se říká proto, že z nějaké životní role- jakkoliv často úplně náhodné- se jen těžko vyskakuje!

   • vittta

    Ono mi šlo spíše o tu roli užitečného idiota.
    Ten chlap to rozhodně nemyslí zle, a svá naznačovaná řešení považuje za příval dobra.
    A teď jde o to, z čeho by se dal vytřískat politický kapitál.
    Komunisté za své éry například svým způsobem třískali politický kapitál z toho, že chlast, resp. hospodskou kulturu obecně, nechávali být.
    A tak mohl jedinec v hospodě říkat věci- a poměrně hlasitě- které by jinde vyřvávat nemohl, jít do hospody bylo vyjádření pohody, přátelství, dalo se tam všechno zařídit a všechno získat, hospody byly „štamgastizovány“, většina chlapů měla „svojí“ hospodu, kde se hrály karty a hulilo a hrálo na harmoniku a samozřejmě chlastalo.
    No, samozřejmě, byly z toho újmy na rozpadech manželství, zdravotních obtížích populace, a čas od času i opileckých násilností a proflákané pracovní hodiny.
    Dnes se jde na věc jinak.
    Někdo si vybuduje politickou karieru na omezování něčeho špatného.
    V médiích, v době virtuálna obzvlášť, se dají najít dobré rozhovory a články, týkající se úplně všeho.
    Nebezepčí toho i onoho, a naopak vyvracení onoho nebezpečí.
    Tak se dopřeje sluchu nepřátelům kouře- a už se nesmí hulit v nemocnicích,ve vlaku, pak na zastávkách, na pracovištích, v areálech pracoviště, a nakonec v baště pohody- hospodách.
    Skvělé- říkají si osvícenci, nic méně spotřeba cigaret neklesá, a pokud ano, tak na ukor elektronických udělátek.
    A chodníky zaplnili řvoucí kuřáci, a hromady vajglů.
    A hospody a alkohol?
    Tak se zatočilo rázně z kouřením, ale moloch samozřejmě není nasycen, a tak se pomalu začíná točit s alkoholem.
    On to tam sám říká- jednou, třeba za 10 let…
    A tak se zakázalo na ulicích pít pivo, a zakázalo se to v továrnách, a postupně se to zakáže i v hospodách, a ostarkizováni budou konzumenti alkoholu a to i doma, jak vidíme u kuřáků.
    Ona se po převratu hospodská kultura pomalu- ale jistě rozložila.
    Jenže…
    Ubylo rozvodů, je populace zdravější v kontextu fyzické zdatnosti a otylosti- on se prodloužil věk dožití, ale za minulého režimu bylo mizerné životní prostředí a nebylo tolik léků- a jiné vlivy- ubylo násilí, či se méně proflákalo?(zde myslím vytvoření obrovského počtu zbytečných pracovních pozic- kde se při rozborech knížky a Ferdovi mravencovi sice neflákají, ale je to úplně na hovno)
    Ani hovno, je to ještě horší, jak když se chlastalo a hulilo.
    Jen už lidé nejsou takoví kamarádi, jak to bývalo, a v hospodách dávno není taková prdel.
    To je výsledek dobra.
    A samozřejmě, až se eliminují ochlasové, tak moloch sytý nebude, a eliminují se automobilisté (už se děje) a pak požívači cukru a pak třeba cyklisté (už se děje) a kde kdo- a bude strašně dobra na světě, a nikdo nebude moci vylézt bez helmy a celý svítící na chodník, a lidé nějak z toho šťastní nebudou- kupodivu- a přitom to vlastně přece všichni budou chtít- to dobro.
    Bez ohledu na to, zda je, či není malý frťánek slívovice po ránu smrtící jed- protože POZOR, on už tam neřeší chlast jako takový, v problematické formě, ale právě toho posraného frťánka denně.
    Jako že POTENCIONÁLNĚ je nebezpečné kde co, ale frťánek slívovice není o nic více nebezpečný, jak vanilková zmrzlina z umělého tuku s cukrem, ale i umělým sladidlem.

    • Alva

     Jen malá odbočka ohledně toho cukru a umělého sladidla.
     V jedné lékařské knize vydané asi r. 1985 jsem četla, že je lepší dětem s cukrovkou 1. typu sladit cukrem a zvýšit dávku inzulinu než používat umělé sladidlo.
     Jak je to dnes nevím, ale „čas oponou trhne“ dost často a jak se píše už v článku – co bylo zdravé je přímo jedovaté a naopak. Ale VŽDYCKY jsou na vině lidi-pacienti, nikdy ne ti vědci-výzkumníci.

   • Alva

    vittta píše: „Drogy už kriminalizované jsou- ale pak se začne kouřením, …….“
    Ono už to dávno začalo, A nejen cukr, mouka, sádlo, ale i voda – základ života.

    Lidi pijí prý málo, pít se MUSÍ 2-3 litry denně, v horkých dnech dvojnásob (zřejmě nějaká matematická úvaha novináře, fakt jsem to kdysi četla). A lidi tedy stále PETku po ruce a pijí a kontrolují, jestli vypili dost, nervózní z toho, že ten den vypili opůl litru méně.
    Nikdo se nepozastavil nad tím, že je to doporučováno obecně a tak nikdo nedělá rozdíl mezi třicátníkem pracujícím fyzicky a bábou, která sedí téměř nehnutě ve stínu na zahradě.
    A zajímalo by mě – pokud se těmi radami řídí i lékaři – a to by přece měli – kde asi ordinují, nebo dokonce operují? Nevšimla jsem si, že by na WC.

    • pacifista

     Podle mne tělo není hloupé a samo si řekne. Bylo to ták odedávna. Čili si myslím, že za tím vším je snaha výrobců o odbyt jejich zboží. Mínění lidí se ovlivňuje pořád v něčí prospěch, nikdy však ve prospěch lidu samotného.

     • vittta

      Já si myslím, že touha někoho spasit hraje značnou roli.
      V konkrétním případě toho osvícence se ale příkazy a zákazy alkoholismus omezit nemůže podařit.
      Lidé budou chlastat doma, a když bude chlast drahý, tak si ZASE (jako za komunistů) budou kvasit domácí vína, a dnes ještě kde jaký kokot může kořalku pálit, aparaturu si snadno koupí, a návodů je na netu 13 do tuctu.
      Takže dobrý záměr se promění v reálný debakl, i když ČR pak už na předních místech figurovat nebude.
      Hele, já mám cukrovku, a před 21 lety jsem měl akutní zánět slinivky.
      A od těch časů chodím do metabolické poradny, neb si myslím, že je výhoda, že si tam můžu kdykoliv nechat vzít krev, jen zavolám.
      A ta doktorka mě napsala nějaký statin na cholesterol, ale já nikdy vysoký cholesterol neměl.
      Nechtěl jsem to žrát, ale pak i ty sestry z laboratoře mě přemlouvaly, že mám dvě děti, že bych měl jíst, co mi napsala.
      Tak jsem to jedl, a cholesterol mám 3,5.
      Nemyslely to zle, ani ta doktorka to nemyslí zle, není to typ „poskok farmakologie“.
      A teď nedávno jsem šel o diabetologovi, cukr úplně na hovno, a napsal mi ještě nějaké prášky, ty jsem si vyzvedl, a zamířil k urologovi, kam zase mě ze záhadných příčin poslala obvodní, no, ale jeden nikdy neví…
      Doktor se divil, prohmát mi koule i zevnitř, a jak tak čumel do těch mých papírů, tak mi říkal, že to mám tak do 10 let,když se nepolepším, (to vím i bez něj, ale je dobré to slyšet) a proč žeru ty sajrajty?
      Že mi to napsala.
      A on že je blbá, že je to „laboratorní doktorka“ a až budu mít zu grunt játra, že mě pošle k hematologovi, a víc ani šumák.
      On sám že má cholesterol vysoký, a že to nežere.
      Při té příležitosti mi zakázal čaj, že z něj budu mít kameny.
      Sice jsem si říkal, že jemu se to lehce mluví, když nemá cukrovku, ale jelikož říkal to, co jsem si dávno myslel, podumal jsem, a ty tablety si nožem půlím, jak tu velkou, červenou ráno, tak tu malou, bílou večer, i když nemají tu čárku na půlení, takže to moc nejde.
      Při té příležiotosti jsem se tak díval na ty další prášky(modré) na cukrovku, a velice mě pomohl už pohled na ně, protože jsem si nevzal ani jednu, a pro výstrahu je mám v šupleti- nic méně jsem zpřísnil sebekázeň.
      Tak to mám teď lepší i bez prášků, a co bude dělat ten tuk a cholesterol v krvi uvidím- ale ty dryáky jsou tak účinné, že jsem mohl sežrat prakticky cokoliv, aniž bych měl nějaké potíže s krví, vyjma toho cukru.
      Chci tím říci, že každý doporučí to svoje, a dávají mi to ti doktoři v dobré víře, a zakazují také v dobré víře, ale člověk má svojí hlavu, a měl by vědět, co za co, a kdy.
      Já jsem velký výzkumník, tak jsem sám zvědavý na pratický efekt mých geniálních nápadů.

      • embecko

       Nevim, chlastat se mozna prestane uplne, protoze chlast neni ta spravna droga do tehle doby. Chlast je spolecenska zalezitost a je malo individualisticky a ani te nedokaze spravne nakopnout. Bud jses rozjareny, anebo mas rapla…opilost je spise otrava, nezli raus. Mladi uz tolik nepiji jako my, protoze je to nebavi. Chlast tenhle svet spise jeste priblizuje, nezli by te ho zbavoval a to se dneska uz skoro neda vydrzet…alkohol neni utekova, ale naopak privazujici droga, takze pocitam, ze uplne skonci, alespon tady na severu, ve stredomori je to asi neco jineho.

       • vittta

        Zajímavá myšlenka.
        Fakt je ten, že jako automaty vytěsnily karban, tak chast vytěsní perník, gandža a koks.
        A už by to bylo i in, jen nikdo neví, jak to zdanit, chlast se dá danit dle libosti.

        • embecko

         Podle meho ma kazda droga 2 poly: jeden individualne- destrukcni (beres abys „nebyl“) a druhy obradny, povznasejici.
         Hospoda v tom byla uzasna obradni mistnost a ritual se vykonaval za cilem zvyseni pospolitosti, coz se podarilo temer pokazde, protoze o odborniky- pivni samany nebyla nikdy nouze.
         Chlast je az druhy v poradi, prvym je samotny obrad a jeho cil a v druhem planu se podle cile pak vybira (uziva) droga, ktera by mela tenhle smer cestovani podporit. Cilem obradu byla pospolitost -> tady je chlast idealnim nastrojem.
         Jenze dneska uz o pospolitost nejde a proto chlast neni vhodna droga. Ale jelikoz se chlast ze setrvacnosti pouziva i nadale, vede to k tezkym excesum= nechces byt zasvecen do pospolitosti, ale uzivany alkohol te k tomu nuti -> pridas na objemu a zacnes michat s energy drinky v nadeji, ze to zlomis. Ale samozrejme nezlomis, alkohol v jakemkoliv mnozstvi a jakkoliv namichan zde pracuje proti tvemu zameru.
         Idealni jsou dneska speedy, ale diky jejich kriminalizaci neexistuje obrad a obradnici, kteri by je dokazali brat za urcitym smyslem a vest druhe (stamgasti) -> jakakoliv droga dnes pusobi vyhradne destrukcne.
         Bida je to, ze v tehle situaci uz napomuze ani jejich legalizace, protoze ta by destruktivnost pusobeni drog jen urychlila.
         Mozna ze by bez drog a jejich schopnosti imaginace ani neexistovala lidska spolecnost v dnesnim pokrokovem vydani. Jenze kapik to dotahl do bodu, kdy nelze byt pospolity (to se bere jako slabosske zadani si) a drogy jsou tak vyuzivany ciste destruktivne.
         On ani chlast neni ve svem pusobeni neco plocheho, nekdy jde z nej az mraz po zadech…na rozdil od travy, koksu, co pusobi jak trosku silnejsi kafe…to jsou detske zalezitosti, jez nelze brat moc vazne a proto je take casem povoli (ale nerikam, ze nemuzou uskodit).

         • vittta

          Tohle jsem (marně) vysvětloval své labuti- abstinentce.
          Chlast je sociální záležitost.
          A je nemožné, aby abstinent vydržel nějakou delší dobu s požívačem alkoholu, protože si s ním přestane poměrně záhy rozumět.
          Proto je také podvědomým záměrem, aby všichni vychlastali stejně, když koupil jeden panáka- ostatní to točili.

         • Kamil Mudra

          Jojo. Kdysi za starých časů se obřadnost a pospolitost pojila s jakýmkoli užitím veškerých drog na všech kontinentech. To ještě lidé uměli žít a droga byla součástí buď zasvěcení nebo lidové zábavy. V prvním případě pod vedením zkušeného znalce a ve druhém pod vlivem zažité tradice. A všeho uměřeně při vhodných příležitostech, přičemž ta vhodnost byla podmínkou neboť šlo sdílení.

         • embecko

          „Proto je také podvědomým záměrem, aby všichni vychlastali stejně, když koupil jeden panáka- ostatní to točili.“
          Bingo!
          A Kamil taky- bud profesionalni vedeni, anebo veky vyzkousene postupy. Proste obrad :o)
          Ale kde vzit a nekrast? Jedine ve svem zabehlem malem spolecesntvi, odtrzenem od labyrintu sveta…vyprdnout se na vsechny kecy a udelat si to po svem i za cenu pocitu ztraty sirsi pospolitosti…tak dobrou!

  • vittta

   To byl interní kec, a v podstatě je mi jedno, jak to nazveš, já nemám před hubou ubrousek, ber ty názvy jak myslíš, že to bude vyhovovat blogu.

 2. Godot

  Takové hovadiny jsem se naučil vytěsňovat a vzhledem k věku (že to ale utíká, kurva….) si to mohu dovolit. Přes svůj mírný (domestikovaný) „alkoholismus“ jsem i podle lékařů v podstatě zdravý jako řípa. Toho protialkoholního primáře z Bohnic, který vypadá jako by tam byl pacientem, aby z toho jeblo. A zatímco mě (doufám) někdy kolem pětasedmdesátky porazí infarkt nebo tak něco, on tu bude do sta, bude ležet a čumět do stropu a kadit do plen. Budiž mu tom přáno.
  Umřít včas je věc záslužná.
  Proto dnes před večeří jako aperitiv slivovice a k jídlu podle toho co přijde na stůl buď půl lahvičky červeného nebo bílého, případně jedno pivo.
  Spolu s klasiky: „Abstinenti všech zemí, vyližte mi prdel!“
  P.S.: Můj nebožtík tatínek (zemřel poměrně rychle ve čtyřiaosmdesáti a k abstinenci měl pohříchu daleko) mi kdysi radil: „Synku, nechtěj nikoho dokopat ke štěstí“.
  P.P.S.: Vittto, co má abstinenční blbnutí společného s pravicí či levicí, to jsem tak úplně nepochopil. To jde, podle mě, „napříč politickým spektrem“. A k zákazům a příkazům mají blíže socani než ódéesáci, řekl bych z osobní zkušenosti.

  • vittta

   To není článek ani tak o chlastu, jako o užitečných blbcích.
   Ten týpek- jak on říká- pravicový volič, se vzhlédl v navýšených platbách za ošetření ve špitále, a posunutí v pořadnících na transplantace.
   On říká, že by to byla motivace pro lidi, aby nechlastali.
   Myslí to dobře.
   Poslechněte si ho, já to tu půlhoďku vydržel, celkem obstojně tam funguje i ten mlaďoch, ten moderátor, a ten chlápek nevypadá jako idiot, jako Nešpor, dokonce ani tak blbě a agresivně nekecá, je to prostě takový osvícenec.
   A teď si vemte, že tyhle lidi vytáhne na světlo Bóží pravice, resp. to, co se bude za pravici prohlašovat.
   No, když budou chtít nějak kultivovaně zdražit zdravotní pojištění, tak jak to nejlépe udělat?
   Prostě řeknou, že si za to může ožrala sám, a kuřák, a cyklista a čumil na TV a lyžař a kde kdo- a zvednou jim platby.
   A vždycky budou ti ostatní tleskat, abstinent bude jásat, že ožrala bude víc platit, nekuřák bude řvát štěstím, že kuřáci platí víc, chodec bude mít pocit zadostiučinění, že cyklista platí víc- až budou pěkně platit víc všichni.
   Přesně takhle si vzal „levičák“ negra a buzeranta na pomoc, jen pomáhá LIDEM, co je na tom?
   Dokud negři a čmoudi nezamořili Evropu, a buzeranti a jiní devianti nechtěli odlišné hajzly, nebo chlap nevyhrával v ženské sekci sportu, tak mě to také zase tak nebralo- prostě jen kecy- a kde jsou ty časy, kdy to byly kecy, že jo.
   Pche…vy píšete na infarkt, v 75- ale ono to taková prdel zase vesměs není.
   Jako že BUM-a ŠLUS.
   A pak nějaký doktor napíše, že jeden novinář, místo aby žil spořádaným životem, tak chlastal, a tudíž ho na smrtelném loži buď nechají smažit bez pomoci- nebo si prostě připlatí, aby mohl zdechnout alespoň se zdáním důstojnosti.
   A takový doktor- nějaký dozorář- prostě řekne, že jste chlastal, na stupnici chlastometru hodnocen stupněm 3-B, (někdo to musí posoudit) a tudíž budete mít spoluúčast takovou a takovou.
   Dejte pokoj, ten rozhovor má v sobě daleko nebezpečnější poselství, než nějaké POTENCIONÁLNĚ zhoubné učinky dvoudecky vína za den.
   Jen se obávám, že ten osvětátor, ten pan Miovský, o tom kurevsky tvrdě neví!

   • Kamil Mudra

    Škoda že se každé zajímavé téma zvrhne na politiku. Dokonce i takové které se dotýká našich životů s minimálně stejnou (a u mnohých i větší) intenzitou. A já se těšil že podebatujeme v rámci tak košatého téma o spoustě zajímavých věcech. Třeba o našich prvních setkáních s alkoholem, nebo o tom, kdo s tím chlastem začal dříve – zda člověk nebo sloni (či jiná fauna)…
    Jenže sloni nečtou Reflex a neplatí si zdravotní pojištění – tak mají smůlu, nejsou zajímaví – a než se nadějeme už jsme zase u Babiše. :-)

    Ale ta úvaha o overtonových oknech na počátcích každého nového trendu, vittto, je dobrá. Na ta bychom si fakt měli dávat bacha a kdyby naše paměť byla více „sloní“ bylo by nám to rozhodně dobré k tomu abychom si více uvědomovali jak co začalo a pak tak překvapeně nezírali, co se nám to zase vyklubalo do života, jen proto že jsme nějaké to okno zavčas nepřibouchli. Je to jako s těmi jezinkami: „Jen dva prstíčky si ohřejeme….“

    Jenže na naše zoufalé a opožděné voláni o pomoc žádný jelen nepřiběhne. Ani z Bílého domu ani z Kremlu… ze žádného palouku kde se pasou. Je to jen na nás a jezinky se nevyplácí podceňovat. Na rozdíl od Smolíčků své přesvědčovací techniky pilují do stále větší kvality. A my „smolíčkové“ máme co dohánět, pokud nechceme mít ještě větší smůlu než doposud.

    • vittta

     Tenhle týpek nevypadá, že by se svým bojem začal teď.
     Dříve bylo možno vidět pověstného Mudr. Nešpora, který ale k abstinenci nikoho nelákal, protože vypadal jak celoživotní alkoholik.
     Ale tenhle už vypadá úplně normálně, naopak, vypadá jaksi…IN.
     Nejdřív ho nechali mluvit na nějakých přednáškách pro už přesvědčené, nyní mluví v Reflexu, a zítra bude mluvit v televizi na veřejnoprávním kanále a pak v parlamentu.
     Klasika.
     Potřebné výzkumy „prestižních“ vědců (které nikdo nezná) budou k mání na každém rohu.

    • vittta

     A je to takové politické téma, ale s tématikou chlastu, který každý zná, takže kecat se do jak o alkoholismu jako takovém, tak o politických aspektech boje za různé dobroviny.
     Co je, a co není zdravé se určí dle ekonomických a politických potřeb.
     POTENCIONÁLNĚ se totiž dá znezdravit všechno.
     Ta pravic a levice je tam pak nacpaná proto, že jak jedni, tak druzí to myslí s lidmi děsně dobře.
     Když pak svá dobra spojí- tedy zodpovědní občané budou víc platit za konkrétní služby (třeba zdravotní pojištění), a méně zodpovědní občané budou platit vyšší daně, a živit ty, kteří nemají ani na jídlo pro děti do školy (viz. poslední cikánský zákon), a tím se lidsvo posune k ideální společnosti.
     Pravicové i levicové mantry se spojí, a člověk může žít od narození po smrt v nádherně vegetativním stavu, kdy se bude smět jen nažrat- a to toliko nezávadné stravy a koukat v televizi ne nazávadné programy a číst texty, které budou ELFY očištěny od nežádoucích trolích skvrn.

     • pacifista

      Alkohol je metla lidstva, o tom něco vím. Je nešťastná každá rodina, která má doma alkoholika a ten není schopen se jít léčit, protože on přece není závislý. Dvě naše sousedky v našeho věku, propadly již dříve alkoholu. To co se navyváděly nešlo utajit a řeknu vám, že to byl smutný pohled. Na obou to zanechalo následky a bohužel jedna z nich spáchala sebevraždu. I v širší rodině máme dva případy alkoholiků, naštěstí podstoupili léčení, ale předtím to s nimi měli jejich nejbližší opravdu trápení. Mě bylo konzumování alkoholu zakázáno lékařem a tak byl tento pro mne tabu až do mých 19 let. Pivo mi nikdy nechutnalo, jen když byla velká žízeň, to potom bylo příjemné. Spíše jsme si dali ve společnosti láhev vína. Později, při vandrování se spolupracovníky, nějaké to pivo bylo, protože po cestě hospody byly a hlad a žízeň také byla. Občas přišla i nějaká ta štamprlička, ale rundu vždy někdo poručil, protože měl k tomu důvod. Jak šel čas, zestárli jsme a mě z vína druhý den ráno bolela hlava i po dvou deci, takže byl s ním šmytec. Včera jsme se sešli, my bývalí spolupracovníci co jsme k sobě měli blíž, v hospůdce.Chodíme tam každý měsíc a kolegyně poručila rundu Jegrmaistra, tak jsme ťukli na zdraví. Ostatní si poroučí po dvoudeci vína, ale já nepiju. To co by mi chutnalo mi nesvědčí a ostatní mi nechutná. Zůstávám u kávy nebo vody.
      Moje dcera, když studovala, bydlela přes týden na internátě a aby nevypadala divně, chodila s ostatními do hospody na pivo. Šíleně jí nechutnalo a tak hned to první co vypila, šla vyhodit do WC aniž by byla opilá. Svěřila se s tím teprve před pár lety, když přišla řeč na pivo. Doma alkohol nepijeme a když čas od času koupím Plzeň, leží tam hodně dlouho. Můj otec ale pivo pil. Ovšem jenom k obědu a k večeři, ale každý den, hlavně v létě. Zato děda, když pivo načal, žužlal ho a dost často se stalo, že mu vyčichlo. O to víc ale kouřil. Říkal, že se to naučil, když bojoval na italské frontě. Zato otec nekouřil vůbec. My, když jsme nebyli ještě manželé taj jsme se vypravili na vandr do Moravského krasu a prolezli jsme tam všechny jeskyně. Bydleli jsme přímo ve Sloupu. Ten je obklopen lesem tak, že stromy se téměř dotýkají budov, ovšem les vede do příkrého kopce a tam jsme si našli takovou plošinu pod rozložitým dubem a pod něj postavili stan áčko. Pamětníci ví o co jde. Bydleli jsme v něm celý týden a nikdo o nás nevěděl. Sloup jsme měli jako na dlani. Na večeře jsme chodili do tehdy jediné restaurace, která tam byla, dali jsme si večeři a na závěr každý vykouřili jednu cigaretu Pall Mall. Byla to Amerika a stála jedna 1 Kčs. Potom i doma, když jsme si postavili dům a neměli ještě děti, tak když jsme přišli z práce, sedli jsme si ke kafíčku a opět vykouřili jednu Ameriku. Nějaký čas nám to vydrželo, ale pak to vyšumělo a nikdo u nás nekouří. Někoho tyto zlozvyky ovládnou, Ale mě to naštěstí minulo. Dnes vidím jak je to dobře, protože vykouřit denně dvacku a dát za to stovku, tak když to spočítám, mají se ti tabákoví giganti víc než dobře, ale občan o to víc chudne.

    • vittta

     To je směšná manipualace, nebo sebemanipulace.
     Euronacisté zde vycházejí zjevně z toho, co jim ti migranti nabulíkovali, je jasné, že nemají doklady a nijak se tím nikdo netají.
     Jediní, kdo umí číst a psát a mají nějaké vzdělání jsou Rusové, zřejmě je v tom „ostatní“ jsou ukryti i jiní východoevropané, kteří mají samozřejmě PROKAZATELNĚ i vysokoškolské vzdělání.
     Z barevných není vzdělaný ani jeden.
     Už proto, že jsou do výzkumu zahrnuty „jiné národy“ a Rusové je zjevné, že účelem je skutečný stav věcí tajit, v případě chalífátu v Rakousku může hrát roli i sebeobelhávání.
     Takovým žvástům mohou věřit leda třešňovití a tribunovití a sealovití u toho budou mluvit o těch % „vzdělaných“, že jich je
     přece 4076, což značně posílí rakouskou enonomiku, a pak budou hovořit tématicky o PL, hoaxech a xenofobech.

  • Kamil Mudra

   Copak my! Ale co Bulhaři? Ti aby si už začali uvazovat provazy na trámy ve stodolách. :-)

 3. brtníkvbrlohu

  Jede mi známý doktor z jednoho ústavu pro choromyslné měl pěknou průpovídku – „znám dva druhy bláznů, alkoholiky a … abstinenty“
  Obecně platí zásada – všeho moc škodí a pak čím starší tělesná schránka tím to škodící tu schránku pomaleji huntuje (Hudcovi tímto vzkazuju, že na post alkoholika se už prochlastat nestihne).
  Kouření je ale jinej prevít – jednak procento těch co už nekouřejí, že by chtěli, ale že musí – závisláci – je hodně vysoké – jeden čas se tvrdilo že 90% – ale asi to nebude tak divoké (70, 75%??) – a s tím karasem plic – 40 kousků po 40 let dá 50% šanci – když pominu smrad z aut – je je stejný svinstvo katalyzátor – nekatalyzátor. Tady je riziko že se mnou bude nikotin vorat příliš vysoké.

  Co zabíjí hospody není prvotně kouření – tady je hlavní společenská atmosféra a rozdíl ceny lahváče a točenýho. A mám ještě jednu teorii – pivní kulturu je nutné zničit protože ji přál minulý režim, takový Nošovice v umakartový čtyrce za letního dne ….. pivo jako křen ze džbánu se sousedem v zahradní besídce, pokec o všem možným v místní špeluňce…. kde se vedly rozvratný řeči… to vlastně režim podporoval – proč se postavily Nošovice – by havíři měli kam chodit na pivo!!!
  Dneska tak maximálně sedět u bedny s lahváčem za 9,90 a čumět na jakousi v nějaký zahradě.

  • vittta

   To je asi více věcí naráz, Brtníku.
   Cena je určitě důležitá, jmenovitě pro dělnictvo, co se motalo v těch čtyřkách.
   Ti budou samozřejmě chlastat doma, takže z pohledu alkoholu se nezmění nic.
   A chlastat doma znamená, čumět u toho na televizi a sledovat reklamy, proložené nějakými kravinami.
   Kouření v hospodě, resp. jeho zákaz je až komická záležitost, protože to přišlo v době, kdy už bylo nekuřáckých hospod dost.
   Chránit pracovníky a hosty je hezká věc, ale nějak nikdo nechrání lidi jinde, na pracovištích, na ulicích…
   Hele, v hospodě je nějaká reálná ztráta svobody nejdřív vidět.
   Domácí alkoholik nepozná, že se už něco nesmí, ale v hospodě je to znát hned.
   To je taková signální místnost, hospoda.
   Takhle jednoho dne někdo vyleze z domu, a zjistí, že je v Orwelově 1984, a že ani neví, kdy k tomu došlo, když mu v TV ukazovali zářnou budoucnost.

  • Godot

   No, je to tak. Restaurace jsou o několik tříd lepší, než bývaly za minulého režimu. Ale obyčejné hospody zmizely. Z čehož vyplývá, že když se budu chtít dobře najíst, problém to není, leda finanční. Ale moc si přitom nepokecám, a když, tak leda jestli je ten biftek správě rare.

   • vittta

    Stojí to za jedno velké hovno.
    Každá zaflusaná hospoda se žlabem na dvoře byla lepší jak ty dnešní parodie.
    Ale ještě se dá najít….
    Nic méně, hospodu dělá především osazenstvo, a mnohé tyhle restaurace svou takovou atmosférou nějaké solidní osazenstvo přímo vylučují.

   • brtníkvbrlohu

    Jo biftek, ale kde dostanu tlačenku s cibulí a kde držkovou polívku a k tomu pitnou desítku? (Občas mne takový chutě berou.)

    S tím dobře najíst ale je často neřešitelněj problém – jsou lokality o velikosti cca 10 tis duší kde třeba v sobotu po 18,00 není absolutně kde – dokonce se mi to stalo v Luhačovicích – tedy v listopadu.

    • vittta

     V celém Jablonci se není kde najíst.
     Takhle dopoledne jo, ale někdy večer….ani náhodou, hodně peněz za málo muziky.
     Projezdil jsem republiku křížem- krážem a že bych se někde dobře najedl si nevzpomínám, nejlepší byl průměr, vesměs ale hluboký podprůměr, někde jsem odešel, protože si mě nikdo 10 minut v prázdném lokále nevšímal, a párkrát už jsem odešel, i když jsem si objednal, to fakt nikoho nebaví čekat 25 minul na hotovku v hospodě, kde sedí 10 lidí.
     Tragedie je slabé slovo.
     Někde v těch větších městech asi jo, když človek má už něco vyčíhlého, ale jinak …
     U ní v Praze v restauraci Kamera jsme jednou šli, že prý tam dobře vaří, a vlezli jsme dovnitř, a ten pingl říkal, že nemá místo, i když tam bylo volných asi 10 stolů, že to je rezervace.
     Tak jsem pokrčil rameny….on pak za námi běžel, že by snad….ale to už jsem mu řekl, že nemáme zájem, nesnáším idioty v jakékoliv branži.
     Labuť šla domů, a já jsem si tam u pultu dal asi 3 Plzně, ty teda byly dobré, a samozřejmě k těm stolům nikdo nepřišel, a to jsem to tam sledoval tak 3/4 hodiny.
     I ty žrádla vypadaly slušně.
     Problém je asi ten, že ty hospody zákazníky nepotřebují, podle mě v polovině perou prachy, nebo prodávají drogy, nebo co vlastně, hospodu velikosti sokolovny, kde sedí ve 12 hodin 10 lidí to prostě nemůže uživit.

 4. vittta

  Zde pravda a láska poráží lež a nenávist.
  Když to ale nejde po dobrém….
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drasticke-FOTO-z-Nemecka-Poslance-AfD-mlatili-a-kopali-do-hlavy-Krev-a-dira-v-hlave-565902
  Ale kdo ví, jak to bylo, třeba spadnul sám.
  A když ne, tak budou pachatelé vypátráni, a souzeni jak právně, tak morálně!
  Vše je v naprostém pořádku, a nacismus připomíná spíše ultrapravicová rodina, co má holčičku a posílá jí do školky v culíkách a sukénce, a která musí doma pomáhat, zatímco chlepec drze nosí kalhoty a tričko.

  • astraustralia

   Kamil Mudra napsal :
   Škoda že se každé zajímavé téma zvrhne na politiku. Dokonce i takové které se dotýká našich životů s minimálně stejnou (a u mnohých i větší) intenzitou. A já se těšil že podebatujeme v rámci tak košatého téma o spoustě zajímavých věcech.

   Zajimave se muze odvijet vysetrovani kdo to vlastne byl kdo napadl poslance AfD viz odkaz ktery dal vittta:

   a) priznivci smeru merkelovskych vitacu (kde sama Merkel nejen tim ze rekla ze to schafne ale potvrzenim a pritvrzenim ve smyslu ze islam do Nemecka a Evropy patri)
   b) vyznavaci Allaha (jedno zda nekdo z tech co prave prisli, ci nekdo z jiz 2 ci 3 generace v Nemecku zijicich)

   a)Jak se policie merkel vlady zachova pokud by se jednalo o kovane Merkelisty?
   b)Jak se policie merkel vlady zachova pokud by se jednalo o kovane Islamisty?

   nabizi se i varianta za
   c) kde policie mutti Merkel zjisti ze se jednalo o styl Gleiwitz = opakovani the night of 31 August 1939 (today Gliwice, Poland).
   tedy ze si to AfD objednala podle vzoru nacistu sama aby rozpoutali verejne poboureni !
   (Merkel policie odhali ze az tak hnusni novofasiste to jsou, pozene je pred soud a strana bude zakonem zakazana )

   Az si oddechnete
   jako druhou variantu zajimave vymeny nazoru podle prani Kamila nabizim zaposlouchat se do zverejnene vnitrostranicke debaty u bratru soc.dem. strany s minimalnim poctem poslancu a maximalnim poctem ministru.
   Otazka:
   myslite si ctenari ze podobne nazory jsou ke slyseni na schuzich i u ostatnich politickych stran?
   (pak pry neni divu ze si 40% lidi rika ze politika je fuj a nejdou k volbam.)

   • oh

    No to je přeci naprosto logické – za volební výbuch ČSSD na Praze 3 může Zimola, který jim to z Jižních Čech pokazil. :D
    Jakmile se podaří Zimolu vyloučit (a pro jistotu i všechny, kterým by tenhle povolební gulášek připadal nestravitelný) ČSSD na Praze 3 začnou zase raketově stoupat preference. Možná až na celá 4%. :D :D

 5. embecko

  Tak Nemcum ten novy rok tedy pekne zacina…
  Minuly tyden se udal teroristicky bombovy utok na kancelar AfD, vcera malem umlatili k smrti jejiho bremskeho predsedu…
  Nemecky mainstream okvitoval tenhle pokus o vrazdu slovy „Politik napaden a zranen“ (Bremens AfD-Chef angegriffen und verletzt).
  Mluvcim kanclerky vyjadril nadeji, ze se pachatele podari dopadnout (a odsoudit pravne i moralne, dodavam ja).
  Ted jsem zvedav, jestli prijde na radu pochod proti nenavisti a medialni kampan proti levicovemu extremismu (nejakou brozuru by to taky chtelo).
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sefa-bremske-afd-napadli-utocnici-utrpel-tezka-zraneni-63614?utm_source=www.seznam.cz&MtNbEKTzUysqLvrsFF2k_yujjE8Mt=denni-tisk

  • vittta

   Hlavně nepodléhat hoaxům a fake news.
   Normálně to bylo jen vyjádření politického názoru!
   Se divím, že mlčí Třešeň, protože na hoaxy je ona pes!

  • embecko

   Anglie hlasi na 60 utoku kyselinou na zeny za mesic (15 tydne)…
   https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/shocking-fifteen-acid-attacks-happen-13073723
   Je 15 utoku tydne hodne, anebo malo? Vzhledem k mrtvym na silnici to neni vubec nic…mimochodem ty, co provedli teroristicky bombovy utok na kancelar AfD, vysetruje policie na svobode…proste normalka, takovy bezny zivot demokraticke spolecnosti.
   Anebo se snad nekomu styska po komunisticke totalite narodniho statu?

   • vittta

    Tohle si myslím, že je nafouknuté.
    Přece ta ženská si může dát …třeba na ruku, na rameno, takovou cedulku, kde bude JASNĚ napsáno, že nechce polít kyselinou.
    Hodně se to osvědčilo, myslím v Německu, kde ženské mají ty cedulky, že nechtějí znásilnit a zmlátit, nebo jak to je.
    Jenže to je vono, naše babišomédia o těhle úspěších mlčí!

    • embecko

     Chci te uklidnit, nemecky ministr zahranici v souvislosti s tim pokusem o vrazdu uz vyhlasil, ze „podobne utoky se nesmi stavat a pokud se stanou, musi byt pachatel odsouzen“. Takze v klidu, uz ani netreba planovat demonstraci proti nasili.
     Ty zenske si za to muzou samy, maji chodit od muzu na vzdalenost, na jakou lze chrstnout tekutinu.
     S tou cedulkou jsi to uz ale prehnal, za to by mohla mit zena opletacky a byt narcena z predsudecne xenofobie. Doba pokrocila, cedulky uz jsou za hranou.
     Tady jeste starsi svodka z brezna:
     https://cs.gatestoneinstitute.org/13515/islamu-multikulturalismu-nemecku-brezen

     • vittta

      To mě uklidnilo, hlavně že pachatel musí být odsouzen, samozřejmě k nějakému trestu, odpovídajícímu nebezpečnosti tohoto činu, tedy nějaké ty veřejnoprospěšné práce, nebo tak něco.
      A ten odkaz, nééé, nezlob se, tyhle hoaxy nemohu číst, tohle píší xenofobové, co jen šíří nenávist, navíc se dá lživost snadno dokázat, třeba jak ten Syřan v té automobilce vyhrožoval, a pak ho museli přijmout zpět- a každý přece ví, že čmoudi zásadně nepracují.

    • Kamil Mudra

     No jasně. Budeme chodit po ulici a mít na krku ceduli s nápisem „Prosím neubližujte mi.“ a můžeme klidně zrušit policii.
     Pokud někdo vyrazí ven bez ní – tak ať se nediví až mu někdo rozkope hubu. Jak přece má dotyčný násilník vědět že to jeho oběť nechtěla, že? :-)

     • embecko

      Ty si z toho delas legraci,ale nedavno jsem cetl, ze v nejakem anglickem meste uz policie opravdu rezignovala a ze praci za ni delaji po dohode obcanske hlidky + loajalni obcane s paskami na rukave. Co tam maji napsano konkretne nevim, ale neco v implicitne skrytem smyslu „Neublizujte nam“ tam bude urcite.

      • vittta

       To jsou ale islámské občanské hlídky, které dohlížejí, aby ženy chodily řádně zahalené a muži řádně fousatí, bacha na to, a tyhle hlídky jsou běžné, a mají ochránit majoritu, před nepřizpůsobivou minoritou, která odmítá přijmout zákon šaríja.

       • Kamil Mudra

        Však z toho pohledu má to polejvání kyselinou svoji logiku. Pořádně politá ženská se začne na veřejnosti zahalovat sama aniž by ji někdo hlídal. No a chlap se zjizvenou hubou si ten plnovous také ještě rád nechá narůst. Vyjde to levněji než nějaký náročný make-up.
        Proč ztrácet čas s nějakou islámskou osvětou která by stejně šla barbarům jedním uchem tam a druhým ven?

       • embecko

        V pripade Anglie se podcenuje, ze za jejich vzestup (a pokrok) muze predevsim to, ze Anglicane si nechaji uplne vsechno libit. Americane samozrejme to same. Clovek ma mylnou tendenci pomerovat anglosasy s romanskymi narody, anebo slovany. Ale tak to neni, anglosasove a germani maji mnohem vyssi prah „socialni bolesti“…a tedy to, co se dostane do novin, to je jen spicka ledovce, kterou uz neslo zakryt. Vemte si treba jejich znasilnovaci gangy, jejichz cinnost kryla jak policie, tak politikove. Kde by tohle proslo jen s tim, ze byl zatcen zlomek pachatelu a ten pravne i moralne odsouzen…a to je vsechno. Cely odporny skandal zustal naprosto bez konsekvenci, jak politickych, tak kadrovych.
        https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/92209/desiva-lidska-zoo-otevira-stare-rany-belgie-se-stale-vyrovnava-s-kolonialni-minulosti.html?utm_source=www.seznam.cz&QAT7q55IufgigCEK-Ll-VlrLl8uQA=denni-tisk
        Ti maji uplne jina meritka, nez jaka si vubec dovedeme predstavit, a to jak na druhe, tak i na sebe (podle sebe soudim tebe zde plati dvojnasob). Sami ne-lide, nedela jim problemy jeste v roce 1958 (!) chapat ty, kteri se od nich nechali ponizit, take jako ne-lide. Jejich akcent na lidska prava take neni nahodny, to, co zbytek Evropy chape jako samozrejme, o tom oni musi mluvit a nejak to resit…proc asi? Protoze se vuci sobe chovali jako zvirata a ted nuti tohle vyrovnavani se samotnych se sebou i druhym narodum, ktere tomu v zasade nerozumi a nevi co maji delat, protoze je jim takove chovani cizi.
        Proc to pisi? proto, abychom nepomerovali zpravy z Evropy vlastnimi meritky…situace je tam mnohem horsi, nezli se pise a nezli by se vubec mohlo zdat.

        • vittta

         Asi jim to patří…
         Ale my s nimi nemáme nic společného, tak ať si to tam řeší hlavně sami, ty jejich staré rány!

         • embecko

          Ano, to je jedine reseni, ale neni tak lehke, protoze vyzaduje vlastni emanicpaci a vlastni mysleni (vytvoreni si vlastnich hodnot). Ze si to vylizou az do dna, je uz 100% jasne, nasi ulohou je se nenechat od nich svest nejakou falesnou solidaritou, anebo nepodlehnot vlastni lenosti a neprebrat od nich jejich plane vzory jakoby zadarmo, bez namahy.

          • pacifista

           Ono to tam vře mnohem víc než je vidět a vidět to není proto, že tisk o tom nepíše. Nepíše o tom schválně, protože je nástrojem řízení a to řízení nás vede k budoucí občanské válce a je otázkou, jestli se pak nerozroste ve velkou.

     • vittta

      Ještě by tam mělo být uvedeno, že budoucí oběť není jakkoliv ozbrojena, aby každý spořádaný občan viděl, že dotyčný je příznivcem EU a světlých zítřků.

 6. vittta

  Vždycky jsem se divil, proč bychom tady měli potřebovat muslimy, negry a jinou verbež- zdá se totiž, že od nich migruje jen jejich verbež.
  Na BL se k tématu vyjádřil Boris Cvek.
  Skvěle to posal na příkladu nějakého důchodce, co je obviněn z terorismu.
  Kdyby tady byli muslimové, tak by se to nestalo.
  Muslimská invaze je imaginární, prostě neexistuje.
  Muslimských teroristů a násilníků je na západě dost- ale neexistují.
  Pan Cvek nezapoměl zmínit i Židy.
  O fajflašce v synagoze ale nepsal, ani o násilí a strachu, kterému jsou vystaveni.
  No, pan Cvek mezi verbeží nežije, a je to škoda.
  Možná by pak také tu realitu vnímal jinak, a imaginární by pro něj byly úplně jiné věci.
  https://blisty.cz/art/94057-proc-potrebujeme-barevnou-spolecnost.html

 7. vittta

  V tématu o alkoholu postrádám účast Saula.
  Ten se chlastu nebojí, jistě by měl co doplnit.

  • Saul

   Přesně tak,vito.
   Nebojím,protože nemám proč.
   Leda bych tedy vzal v úvahu nějaké odstrašující příklady frustrovaných ožralů ze svého okolí.
   Tam to ovšem částečně vysvětluje absence výchovy v jejich dětství a dospívání strávené za školou ve IV.cenových se žlabem na dvoře
   Jak to třeba může dopadnout, když se potom takový vidlák ožere tak, že spadne ze střechy přímo ke kompu?
   https://taras2.wordpress.com/2018/10/26/ja-jsem-to-vedel/
   To bylo nezapomenutelné a jako doplnění ke článku o alkoholismu to určitě stojí,to tě chválím,že sis vzpomněl.
   Ale hlavně nezapomeň dodělat ty okapy,co jsi loni na jaře shodil s tím,že za týden budou nové.
   Ať to stihneš,než ti zavedou EET.
   Protože potom už ti labuť bude muset platit nejen tepichy,ale i to připojení na internet.
   Leda by sis zatím něco našetřil na těch nakradených daních,ale to v tvém případě myslím nehrozí.
   Tedy to našetření myslím.
   Tak do práce!
   Světová revoluce je za dveřmi a „dělník“ s mozoly na konci prstů od klávesnice pracující lid těžko osloví.

   • vittta

    Ale to bys měl napsat k Tarasovi, Taras má rád ty, co mu lezou do prdele, a především vítá argumentační hvězdy, v odkazovaném jmenuje konkrétně Otíka, kterého asi banánovat nemusel, poněvač Otík se na něj vysral.
    Asi se mu zdálo, že Taras argumentační hvězda není.
    No a…nevím, nevyplývá to- jsem zazobaný zloděj, nebo líný chudák a asociál?
    Hele, ty úderníku, ty máš v 10.05 svačinu, nebo si tyhle kecy necháváš platit od svého zaměstnavatele?
    PS- nejsem abstinent, a nikdy jsem to netvrdil.

  • vittta

   Já tam tedy viděl, jak nevinného Libyjce mlátí nějací rasisté, a též rasisté někomu vulgárně nadávali, což je u těchto ultrapravicových živlů obvyklé.
   O vině rozhoduje nezávislý soud, a ne ulice, navíc, násilí není řešení, a „okradení“ měli volat policii, která by celý případ vyšetřila.
   Kromě toho, když je to tam tak nebezepečné, co tam lezou?
   Další věc je, že mladí Afričané mají tak malé sociální dávky, že trpí hlady, kromě toho byly ve škole rasisticky uráženi, a celkově je na vině především majorita.
   Vyspělost společnosti se pozná podle toho, jak se chová ke slabým a potřebným, a zde- jak jsme viděli- má Německo ještě co dohánět.
   Je nezpochybnitelné, že pokud by se snad n tom místě opravdu COKOLIV dělo v rozporu se zákonem, vinníci budou policií zadrženi, a pak souzeni, a to právně i morálně.
   Jak jsem slyšel, tak někteří byli chyceni i 40x, ale že nejsou odsouzeni ani právně, ani morálně, svědčí o tom, že byli nevinní.
   Jak mi zde chybí Třešeň, nebo Seal, či Tribun,nebo dokonce Hank, kteří by celou záležitost vysvětlili daleko, daleko lépe, a především kultivovaněji, jak já.

   • astraustralia

    vittta, cetl jsem komentar ktery Vas v satire prekonava :-)

    Ještě nevíme, zda to byla levice, i když je to velmi pravděpodobné. Mohli to být i nějací islamisté a nebo – nejpravděpodobněji! – Putin.

    • vittta

     Zeman to také mohl být.
     Toho je také dost na každou násilnou lotrovinu.
     On se takhle dělá, že jako blbě chodí, ale ve skutečnosti….

 8. Ondřej

  Vittta jako „opinium-maker“, to je skvělé jak se „vypracoval“. Jen mi mrzí, že je to one-man show a někteří nemohou jeho apokryfické úvahy komentovat, neb jsou cenzurováni.

  Zkusím o čistě zcela jednoduchou úvahu. Myslím, že by proti ní nemohl nikdo z preferovaných politických kádrů nic namítat. Protože je to reflexe proti (z 99% mimopražským) „sockám“.

  Miloš Zeman ve svém vánočním projevu prozradil, jak udělat z Česka bohatší zemi. Ekonomický růst je prý brzděn nemakačenky na dávkách a v budoucnu nás mají zachránit roboti. „Zdravým lidem, kteří odmítnou nabízenou práci, by měly být odňaty sociální dávky,“ řekl prezident. To je ale jen krátkodobé řešení. Dlouhodobé (rozuměj „konečné“) řešení spočívá podle hradního pána v otevření náruče robotům. Nemáme prý bránit automatizaci práce a robotizaci, a to ani formou jejich zdanění, jak navrhuje třeba Bill Gates. Jen tak se prý dostaneme mezi „opravdu nejvyspělejší země“. Jenže za líbivými slůvky o „nejvyspělejší zemi“ se skrývá hrozba zdevastované společnosti, která připomíná spíše novodobý pracovní lágr.

  Kdysi jsem byl na demonstraci organizovanou odbory (jsem v ČR v odborech, náš zahraniční zaměstnavatel trpí dokonce dvě nezávislé odborové organizace v práci) proti podobným dehonestujícím výrokům pana Kalouska a jeho ministra Drábka. Zdá se, že zcela zbytečně, protože dnes to říká ne JEDEN hloupý ministr, ale dokonce prezident republiky. Ohledně průmyslu 4.0 a robotiky pak s panem prezidentem naprosto souhlasím. Doufám, že se doyen tohoto portálu ke mě také přidá.

  • vittta

   Sorry jako, ale já vůbec netuším, jaké je sdělení vašeho komentáře.
   A cenzura…
   K vyjádření vašich postojů stačí úplně jeden komentář měsíčně, stejně píšete pořád to samé.
   I když já bych vás necenzuroval, zkusil bych to vymyslet nějak jinak.
   Tady třeba v tomto komentáři se zdá, že snad něco cítíte špatného na průmyslu 4.0, co navíc razí Zeman, a zároveň nějak teoreticky by nerazil Drahoš.
   Dokonce jste byl demonstrovat, z kontextu nějak LEHCE může vyplývat, že proti průmyslu 4,0..
   Vy jste to tady celé roky obhajoval, a obhajujete to i tady, ale až na konci.
   Takže v podstatě se zdá, že obsah sdělení je „Zeman je blbec a jeho voliči ještě větší blbci“.
   Jedete ale v jakési lepšolidní nastavené laťce.
   Ti také poslední dobou- asi je to fakt móda- píší naprosto nesmyslné texty, ze kterých nic nevyplývá, než blbec Zeman, blbec Putin, a EU super, a především blbci voliči- ale jinak nedávají texty žádný smysl, jako by je psaly děti 7 let věku.

   • embecko

    „Sorry jako, ale já vůbec netuším, jaké je sdělení vašeho komentáře.“
    Tohle mne napadlo, kdyz jsem po ranu otevrel na Novinkach denni tisk. Zatim mi to nedochazelo, ale ted se mi rozsvitilo…ovsem naznaky tu byly uz delsi dobu, mozna mesice az roky. Zrejme se do procesu zacina zapojovat jiz „vychovana“ generace, ktera mluvi svym tajnym jazykem, jemuz rozumi jen zasveceni.
    Namatkou nektere aktualni titulky z tisku:

    Z Vítkovic bude developer, říká Jan Světlík
    Opravy poruch maří počasí
    Bazény u náplavek na Vltavě nakonec nebudou
    Salvini je ve Varšavě, která nyní hlásá blízkost Římu
    Rozdíl mezi udělováním státních vyznamenání a bojovníci proti režimu
    Lyžař zahynul, když ho pohltil sněhový val

    Zeby mainstream praktikoval zpusoby bulvaru a lakal ctenare na nesmyslne nadpisy, se mi nezda.

    • embecko

     Zajimava analyza u Parobka:
     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/usa-stale-rychleji-ztraceji-zajem-o-nato-co-na-praha
     „Bezprostředním a nejnaléhavějším problémem Trumpa v Alianci je dnes rusofobní hysterie některých členů NATO. Baltské země, Polsko a možná i Británie mohou dostat USA do konfliktu s Ruskem aniž o to Washington bude stát. Tyto země jsou pro USA rizikem. V krizi, kterou mohou samy vyprovokovat , se automaticky budou odvolávat na čl.V Washingtonské smlouvy.“

     • vittta

      No jo, ale je to tak, USA mají nějaké své zájmy, do kterých např. vojenský vpád třeba do Afgánistánu rozhodně nepatří.
      Tedy vojenská účast USA není v zájmu USA, nic méně mě vždycky zajímalo, v čím zájmu to je.
      Na to se názory různí, ale jedna věc je jistá.
      Trump jim na to šlápl.
      A to je najednou z těch děsně demokratických a mírumilovných kruhů nářek!

    • vittta

     To je úúplné hovno, proti hláškám zfetovaného fašisty z kliniky.
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zatimco-se-to-mele-na-Klinice-Vite-ze-jednoho-z-jejich-lidru-si-platite-Ano-platite-Nahlednete-566202
     V rozhovoru, plném perel vyniká zejména tahle:
     „My rozhodně jsme pro demokratizaci vlastnictví,“ „.
     No jo, demokracie už to dotáhla z formy vlády na ideologii, kdy je dovoleno vše tomu, kdo se prohlásí za demokrata, a dobré je, označit ty ostatní za nepřátele demokracie.

     • embecko

      Nevis, jestli zakon jeste plati i pro neziskovky, anebo uz dostaly imunitu?
      Anebo se zmenil paragraf a kdyz nechces, exekutor odejde?
      Na maistreamu (CRo) totiz pisi, ze se mu nepovedlo se dostat do objektu a ze odjel.

       • embecko

        No jen abys v nich nevzbudil plane nadeje…pokud nejsou z neziskovky, take by mohli odejit s marenim vykonu uredniho rozhodnuti. A prohlasit se za demokrata, to nezvladne jen tak nekdo, to uz chce dneska silny zaludek.

        • vittta

         Prej „jaká je teď situace ve vile“, uvádí moderátorka TV Prima.
         Ta je hodně sebraná šou Vyvolených…..
         A ti lidé asi budou trestně stíhaní, a to jak právně, tak morálně, jak je v demokraciích obvyklé.
         Tedy samozřejmě pokud s policajty půjdou.
         Jako jó, já to beru, bejval jsem mladý, ale tam nejsou jen úplně mladí, ten euronácek Ort má už 30 let.
         A v situaci, kdy 800 000 lidí úpí pod exekucemi, z nichž je určitě alespoň 400 000 Čechů, kteří to dokonce budou muset zaplatit, je to minimálně nehumánní drzost!

  • mistralius

   Dlouhá léta jsem v mém soukromém žebříčku vedl jako nejlepší český film všech dob dílo filmového vynálezce a pilného tvůrce Karla Kachyni, dílo Láska mezi kapkami deště ze sedmdesátých let. Pak jsem asi po deseti letech změnil názor, je to dílo dalšího filmového kouzelníka Jiřího Sequense Smrt černého krále. Kdo zná příběhy rady Vacátka, ten to o tom ví. Oba filmy běží pravidelně v našich televizích, ani Sequens nevadí. Kromě známého tv seriálu o „hríšných lidech“ následovali tři filmy a tento je skutečným vyvrcholením.

    • mistralius

     byla to tetralogie, zapomněl jsem na Vraždu v hotelu Excelsior, nicméně myslím si, že dva filmy vynikají, to je Pěnička a Paraplíčko a již zmíněný nejlepší český film všech dob, naprosto temná záležitost s hudbou Zdeňka Lišky, to jest Smrt černého krále.

  • mistralius

   o zpěvačce píše wiki:

   Věra Nerušilová, rodným jménem Věra Soudková (* 21. dubna 1935 Zlín) je česká zpěvačka, šansoniérka a herečka, žena mimořádně obdařená možná vůbec nejnižším ženským hlasem v Čechách – kontraaltem. V současné době členka hereckého souboru Divadla Na Fidlovačce.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s