Plané snění a budhismus

Napsal Kamil Mudra

Ono je to vcelku jednoduché. Pro toho kdo netouží jen po vysvobození se z toho kolotoče nových zrození, nějaké dumání nad plaností nebo ne-plaností snění, nemá valný význam. Snění má drtivá většina populace ve své standardní výbavě pro život v běžně vnímané realitě a jeho prožívání je s ní v souladu, stejně jako prožívání lásky, touhy po poznání, po seberealizaci v čemkoli… A nakolik se ukáže planým, nebo naopak někoho „nakopne“ k nějakým výsledkům, prostě ukáže čas. Překážkou na cestě je pouze pro toho kdo vědomě pracuje na tom aby se z té reality co nejdříve vymanil a cokoli co nesměřuje k tomuto cíli je pro něj brzdou a ztrátou času.

Třeba já osobně nikam nepospíchám. Klidně si tu odkroutím ještě kdo ví kolik inkarnací, protože se mi náš svět jeví jako docela zajímavé místo a Svět mi nikam neuteče. Tedy si rád dopřeji takovou kratochvíli stejně jako jiné příjemnosti.

Na počátku Buddhova učení stojí tři pravdy:
Existuje utrpení.
Vše co existuje má svůj vznik i zánik.
Existuje tedy i zánik utrpení.

Celé další učení směřuje k individuálnímu co nejdřívějšímu dosažení toho zániku utrpení a toho nelze dosáhnout jinak než ukončením oné dlouhé série reinkarnací. Až toho dosáhne poslední člověk skončí tím i lidské utrpení.

Jenže já to vidím tak, že běžný lidský život neobsahuje pouze utrpení ale také spoustu toho co za ten život stojí. A když už má člověk tu možnost prožít mnoho životů, tak má smysl žít tak aby si to do těch následujících inkarnací co nejméně pohnojil, tím se tomu utrpení co nejvíce vyhnul, ale ve vzdání se dalších životů jako takových moc smyslu nevidím. Sice se mi jeví dost přitažlivá ta možnost volby „hotového“ člověka spočívající v návratu v podobě vyspělé bytosti v lidském těle, která už je na takové úrovni že ji nic co se s jí děje nemůže „rozhodit“ ale i to je cosi co s největší pravděpodobností (jsou i jiné teorie) nikomu neuteče.

Takže, pacifisto, pokud vás baví snít a nespěcháte s konečným odchodem z lidské existence, dovolil bych si vám doporučit – nekažte si snění úvahami o jeho planosti. Třeba takovéto téma vám může vydržet vícero životů, stále se bude rozšiřovat a není ani zdaleka to jediné o čem se snít dá. Dokud člověk nedojde k pevnému přesvědčení že je tu úplně zbytečně, tak by pro něj život (ani snění) neměl ztrácet smysl.

  • vittta

   Schválně, co myslíte, šlo v tom rozhovoru o bezpečnostní riziko, nebo o fakt, že se jedná o čínskou firmu?
   Nebo z jiného úhlu, kdyby to byla německá firma, která by splnila úplně stejné podmínky, resp. to vypadalo na stejné bezpečnostní riziko, hovořilo by se o tom stejně?
   Ale to není žádný humor, ale celkem bezvýznamný rozhovor, to bych třeba mohl dodat veselejší kousky, třeba Kalousek a rozdíl mezi nacisty a Němci.
   Ale opravdický humor je tohle.
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/index-demokracie-2018_1901230850_zlo
   Největší demokracie je- hádejte- ve Švédsku, pak také v Norsku….
   Tak v Norsku je to jasné, tam mají vysoký index proto, že tam vzorně pečují o blaho dětí, co, vzorně, demokraticky!
   Ve Švédsku je to také jasné, tam zase skvěle a demokraticky pečují o integraci menšin a mají výborný a demokratický volební systém, takovou rodinnou volbu a volby jsou do určité míry veřejné, tedy nejsou tajné, jak je obvyklé, tam se totiž Švédové nemají za co stydět, koho volí.
   Nad námi je i Španělsko, a ano, i tam to chápu, tam když jsou nelegální refernda, tak policie neváhá použít vražedné násilí, aby demokracii zachránila.
   Skvělé, humánní, a především objektivní hodnocení.

   • tresen

    Šlo jistě o vážné věci. O bezpečnostní riziko i o čínskou firmu. Ale proč se teda všichni smějí?

     • tresen

      Přece jestli si koupím, promiňte mi, telefon, který bude Huawei nebo Samsung nebo Apple – když vezmu tři největší výrobce – tak to zařízení si vybavím softwarem. Buď je tam už instalován, nebo si ho nechám přeinstalovat. Přece záleží na mně, jaký tam budu mít. Telefonuju nebo esemeskuju. Samozřejmě při 5G síti můžu posílat maily, můžu se dívat na videa, můžu se samozřejmě koukat na filmy, když to bude provozovat můj operátor.
      Vám nepřijde k smíchu, že politik, vybavený takovými „informacemi“, cestuje do Číny, setká se tam s vrcholným manažerem firmy Huawei, nechá si ukázat jejich nové přístroje a prezentuje se tam svými představami o problémech bezpečnosti a o pomýlenosti úředníků své vlasti?
      Ten Číňan se po jeho odchodu musel chechtat jako racek. A to při vší čínské rezervovanosti.
      Ale jestli řeknete, že je to spíš k breku, pochopím to. Vždyť utrpěla vážnost strany, kterou jste dobrovolně volil.

      • vittta

       S váma je prdel.
       Vy to prezentujete tak, jako kdyby prostě Filip byl nějaká vyjimka, a tato zanebatelná a nezajímavá epizoda byla základem české politiky.
       Tady se odvolávají velbyslanci kvůli Skripalovic papouškovi, ombudsmanka se soudí s negryní, co tady záhadně získala asi patery doklady a neuměla slova česky, ministr zahraničí uzná nakrostát Kosovo, Tvrdík položil už asi 15 firem, Langšádlová chce jaderně bombardovat Moskvu, falešný kněz poučuje arcibiskupa, kriminálník prohlasuje církevní restituce a to tak, že církve dostaly majetek, co jejich nikdy nebyl, ale vás zajímá Filip, co si -dle svých slov- cestoval do Číny za svoje a nikoho to nic nestálo.
       Vy jste opravdu kovaná havlistka.
       Havlisté jsou ti nejodpornější lidské amorální zrůdy, u nich může být masový vrah hrdina, a když někdo někomu šlápne na nohu, jsou schopni ho za top ukamenovat.
       Fuj..

       • tresen

        Tak aspoň poslední pokus:
        Vůbec nejde o politiku, Filip může lézt do zadku komu chce a nikomu to nebude stát za rozčilování.
        Tady jde jen a pouze o jeho blbství. O to, že se snaží poučovat v oboru, kde je naprostý ignorant a prozrazuje to v každé druhé větě.

        • Kamil Mudra

         No dobře, třešni. Tak co kdybyste alespoň ten vámi citovaný kus Filipova ignorantství, pěkně větu po větě, uvedla na pravou míru, aby bylo jasné o čem konkrétně píšete? To pro vás jistě nebude žádný problém.

         • tresen

          Pokud se bavíme o mobilech, pak každý trochu poučený uživatel ví, že je to jinak, že totiž výrobce dodává přístroje s operačním systémem, který nelze jen tak vyměnit za něco, co vám zbastlí soused.
          Ale hlavní vtip je v tom, že Filip netuší, že o mobily nejde. Že v té varovné zprávě nejde ani o pouhé systémy mobilních operátorů, ale i o různá zařízení elektrárenských gigantů a o přenosové systémy, o řízení dopravy a podobně. A taky, v neposlední řadě, o IT systémy státní agendy. A tam se všude s firmou Huawei potkáte. Buď už je zahnízděná, nebo se o to snaží. Existuje podezření, že ve všech zařízeních a systémech čínské firmy může být skryté kurvítko, zvané též backdoor, připravené kdykoli nadělat škodu.
          V jedné diskusi to bylo vystiženo takhle:
          Toto není o tom, že by NUKIB našel forenzní analýzou nějaký backdoor, je to o vyhodnocení rizika, že klíčovou infrastrukturu ve státě (a tou není váš telefon) máme postavenou defacto na jednom výrobci s velmi úzkým napojením na čínskou vládu. A už z principu věcí jak to funguje, je možné s tím nadálku provádět co se komu zlíbí. Je to ekvivalent toho, kdyby v každé elektrárně, vodárně,… seděl na nějakém klíčovém postu člověk napojený na čínskou vládu. A ano, on doteď pracuje spolehlivě a nemá žádný záznam o tom, že by cokoli dělal v rozporu s tím jak čekáme, že se bude chovat, ale opět z nějakého důvodu takoví lidé také nedostanou prověrku, aby toto místo zastávali. Ale u HW/SW nám to z nějakého důvodu nevadí. Proto toto „varování“.
          To není legrace. Legrační je Vojtěch Filip, který o tom varování říká:
          „Bylo to tak směšné, že to pochopí, jak já říkám, i venkovský advokát, jako jsem já. Podívejte se, to máte, jako když máte stůl, to je ten hardware, to je to železo, to je nějaké zařízení, a pak je software, to jsou papíry na stole a ty papíry si přece děláme my, to nám nedělá žádná firma. Prosím vás, to bylo tak směšné od začátku, že mi to připadalo opravdu nedůstojné tak vysokých úředníků státu.“

          • astraustralia

           Tresni to se Vam moc nepovedlo i kdyz se jedna o kopii nazoru kterou jste prevzala a ktere verite.
           Aby to nebylo dlouhe strucne.
           Do Vami citoveno „odborneho“ tedy do hloubky jdouciho nazoru ktery „vesnicky advokat“ vubec nepochopil a zesmesnil komunistickou stranu,
           tak si tam do hlubokomyslneho a podstatu odhalujiciho rozboru misto Cina dosadte USA.
           Takze co ze to rikaji odbornici jejich nazor jste prijala ?
           Ze otazka zni bud s Pekingem nebo Washingtonem, pouze tak muze fungovat nova 5G technologie, protoze to muze byt (bude) ovladano z dalky!!!
           a na to je preci pokud jde o orientaci CR jedina odpoved.
           Nebo ze by jeste existovali blbci kteri porad jeste maji sny o nejake nezavislosti a nepodrizenosti?
           Nebo dokonce ze Huawei ze je 3x levnejsi? To mozna ale je to podrizeny Pekingu, kdezto Emericke firmy podrizeny Washingtonu nejsou!!
           Nikomu nejsou, jsou nejsvobodnejsi , nikomu zadne informace nepredavaji neprodavaji.
           Uz konecne vsichni prestante s tim Moskevsko-Pekingskym pomlouvanim !

           Bezte uz FSICHNI s tim antiZemanovstvim kdyz uz jinak neumite tak ted pres Cinu nekam.

           Tresni nejste sama, tato dama zasla jeste dale, ona vidi do hlavy i presidentum.

           Prezident Si Ťin-pching musí Zemanem pohrdat (dokonce ne ze by jen mohl, to te moudre zene nestaci, on musi Zemanem pohrdat , aby to melo spravnou silu )
           https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milos-zeman-cina-huawei-si-tin-pching_1901200600_ogo

           Napred vas vzor v honbe za penezi pres nejlevnejsi praci dal vyrobu vseho do Ciny a pak pred rozpinavym bumbrlickem Neotesankem ktereho si sami vypestovali varuji :-)

          • tresen

           V Austrálii prý má Huawei s 5G utrum.
           Víte o tom něco?
           Považují to vaši australští spoluobčané za racionální opatření anebo v tom hledají nekalé rejdy, zaměřené proti solidní čínské firmě?
           U vás tedy vládě stačilo, že se Číňani snažili etablovat v nových mobilních sítích, ani nemuselo jít o státní informatiku anebo energetiku jako tady.

          • tresen

           Ale mně opravdu prvotně nešlo o hrozbu ze strany Huawei, ale o inelektuální výbavu jistého politika. A o to, že si svého handicapu není vědom a ještě se s tím vytahuje.

          • vittta

           V tom vašem odkazu se přesně potvrzuje to, co píše Astr, ale jelikož to asi od Astra nepochopíte, protože to píše s nadsázkou, tak se pokusím já polopaticky.
           Začnu ukázkou z odkazu:
           „Zpravodajská služba MI6 konstatovala, že ačkoliv není k dispozici žádný přímý důkaz, že by se Huawei dopustil škodlivé činnosti, je vysoce riskantní přenechat firmě odpovědnost za tak citlivou součást infrastruktury země, jako je mobilní síť. “
           …..
           Takže v Británii a jiných zmíněných zemích dali čínské firmě obrovský prostor, a teď si- a to všichni skoro naráz v širém vyspělém světě- všimli, že je to strašlivé riziko.
           Důkazy ale nemají, ale všimli si, je to prostě PODEZŘELÉ.
           Při čemž článek píše o tom riziku a o těch zemích, a nikoho to nemůže nechat chladným- HRŮZA, Čína provádí špionáž, nebo lépe řečeno, MŮŽE jí provádět.
           A při té hrůze nikomu nepřijde na mysl- a v článku o tom zmínka není- že se nedá úplně předpokládat, že je Čína technologicky nějak napřed, rozhodně je napřed cenou, ale technologicky asi těžko, zatím.
           Prakticky to znamená, že KAŽDÝ výrobce těchto technologií může národní bezpečnost ohrozit minimálně úplně stejně, a také to rozhodně dělá, protože pokud to jde, tak se to prostě dělá všude.
           Jenom Čína to dělá 3x levněji.
           No, tak tedy uvidíme, jak to dopadne, jestli Číňanům zatrhnou přístup na světový trh, stejné ohrožení hrozí nejen tam uvedeným zemím, ale úplně VŠEM zemím světa, které si tyto výrobky koupí, ne?
           Tak uvidíme, no….

          • oh

           „Existuje podezření, že ve všech zařízeních a systémech čínské firmy může být skryté kurvítko, zvané též backdoor, připravené kdykoli nadělat škodu.“ To je moc hezká hláška, treseni. Chechtal jsem se, až mě z toho přepadl záchvat kašle. Ovšem vám, ne Filipovi.
           Je ovšem nikoli podezření, ale ověřená skutečnost, že síťová infrastruktura čistě americké firmy Cisco Systems (stejný sortiment jako Huawei, jen v 5G poněkud pozadu a poněkud dražší :-) ) obsahovala backdory známé (a pečlivě utajované) NSA. Budete vy a Navrátil šťastnější, když budeme na stavbu páteřních sítí využívat věci, které umí odposlouchávat a vypínat USA, nebo budete také tak „znepokojeni“? Ale co bych se s tím zase opisoval. přečtěte si to u Tribuna.
           https://tribun.red/2018/12/27/afera-huawei-o-cem-se-nemluvi/#comment-123614
           Mimochodem, treseni, jednotný hw od konkrétního výrobce zjednodušuje spoustu věcí ohledně instalace, údržby, potřeby školení zaměstnanců, redukuje množství a sortiment náhradních dílů, které musíte držet skladem. Systém „každý pes jiná ves,“ zaručuje pouze to, že to bude dražší, hůře opravitelné, budete muset držet hromady vzájemně nezaměnitelných náhradních dílů a každá náhrada něčím jiným bude „trošičku komplikovaná“, a i na standardizovaných sběrnicích se mohou občas projevovat různé zajímavé nekompatibility, vzniklé rozdílnou implementací standardů.

           P.S. Backdoor není žádné kurvítko, treseni, backdoor jsou zadní vrátka umožňující obejít běžnou autentizaci, která za obvykle neautorizovanému uživateli brání v neoprávněném využívání/přístupu do počítačového systému. Kurvítko byl třebas Stuxnet a ta vláda, která ho nejspíš nechala vyvinout, nebyla čínská. :-) .
           Takže buďto NÚKIB existenci něco takového má ověřeně zjištěnou, nebo je Navrátil prostě čučkař opisující oběžníky CIA. :-) Protože říkat: „je možné, že..“ je náramně snadné. Možné je totiž téměř všechno. Dokonce i to, že vás do nosu trefí meteorit. To aby pak člověk raději vůbec nevycházel z podzemního bunkru. :D

          • pacifista

           Přestaňte hysterčit tresen, je to docela obyčejná obchodní válka, tak to tak neprožívejte. Kdo bude mít mobilní síť 5G? No přeci Američané, a bude jim k tomu sloužit 7000. Budou to oni, co o nás budou vědět každý prd, tak není to jedno?

           Američané si tak de facto zprivatizovali pro sebe celý telekomunikační prostor a frekvence na velmi nízké oběžné dráze, v tichosti, bez souhlasu OSN a s tichým a přísně utajeným souhlasem amerických partnerů. Problém je v tom, že Čína proti tomu protestovala a hodlá sama vybudovat vlastní celosvětovou 5G komunikační síť.
           http://olser.cz/13183/kdo-by-cekal-od-americanu-slusnost-a-soudnost-delaji-co-se-jim-zlibi-200-let-vedou-vylhane-valky-kde-se-da-ted-zprivatizovali-cely-telekomunikacni-prostor-a-jeho-frekvence-bez-souhlasu-osn-drze/

          • mistralius

           Mluvil ten člověk z BIS v ČT o Huawei a mluvil jako naprostý idiot, to jest zcestně. Toť důkaz, že musíme kupovat předražený americký HW, protože musíme milovat svého amerického spojence.

           Je mi jasné, že třešeň rozumí technickým otázkám jak KOZA PETRŽELI.

          • kočka šklíba

           Takže jinými slovy „Oh“ je tady asi někdo jiný hloupý? A nejspíš to bude zase naše oblíbená třešinka. Já tomu nerozumím, ale Vy asi ano a ovšem třešinka ta rozumí absolutně všemu, to už víme :D .

          • oh

           Kočko, já bych tresen nepodezíral z toho, že je hloupá.
           Jen si začínám myslet, že by tresen byla ideálním ovčanem totalitního státu (jen by nesměl být komunistický), protože její neotřesitelná víra v pravdivost tvrzení napsaných „dohledovými orgány“ do úředních spisů o pár kilometrů převyšuje i Mount Everest.

        • vittta

         Takže jde o blbství Filipa, a já to nepochopil.
         Já jsem vám napsal příklady blbství jiných politiků, co mě zrovna napadly, ale nepochopil jsem to.
         Je to jen o jedné věci, s vámi.
         Ukázala jste blbství- ale vy ve skutečnosti nevíte, o čem tam Filip diskutoval, a proč to říkal, co říkal do bezvýznamného rozhovoru, to mohlo mít nějaký cíl, i když já si myslím, že nemělo, ale kdo ví- tedy ukázala jste jakési blbství Filipa a ukázala jste ho tady VŠEM, ať VŠICHNI vidí, jaký je komunista blb, a též tím naznačujete, jaký je blb prezident a jak zlá je Čína.
         Jelikož jste sama blbá, třeba si to ani neuvědomujete, třeba jo, třeba ne, ale jsem si jistý, že důvodem vašeho vstupu není samotné blbství politika, ale politická příslušnost a téma Číny, které se přelévá do tématu našeho prezidenta.
         Napsal jsem to dost jasně?
         A že vás to silně vzalo, až osobně a hluboce emočně, o tom svědčí oněch 6 vašich reakcí, které následovaly po mém zpochybnění vaší relevantnosti, kterou tedy zpochybnil i Kamil a Astr.
         Vy totiž normálně vůbec nereagujete, nebo se jen tak uchechtnete, jak je oponent blbej, ale tady divoce reagujete, protože jste si myslela, že jste nás tady všechny vespolek zametla tím, že komunista Filip vede nějaké ne úplně srozumitelné řeči.
         Protože jsme všichni komouši a to znamená zemanovci a to znamená příznivci Číny.
         A výsledek?
         Jako u váš vždycky.
         Odcházíte poražena a zesměšněna.

         • tresen

          Já se vám to vždycky snažím vysvětlit pro vaše dobro, drahý vittto.
          A když se mi někdy nechce, pláčete, že se s vámi nebavím. Tak teď mi zase naopak předhazujete, že se s nechápavci bavím. Ujasněte si, co chcete.
          Ale zdá se, že jste nakonec pochopil, o co s tím Filipem šlo. O jeho blbství. Gratuluju. Musela jsem to napsat šestkrát, aby vám to utkvělo, ale povedlo se.

          • vittta

           A hele, tak paní chytrá zase tak chytrá není…
           No, já vím o tom hovno, tak jsem to po technické stránce moc nehodnotil, ale jak koukám…
           A konkrétně jsem se na něco ptal, ne?
           Co?
           Že nemá cenu se se mnou bavit, že lepšočlověk se s tupci nebaví, jmenovitě když tupec ne a ne pokorně převzít jediný správný lepšočlověčí názor?
           Tak jo, no, dobře, tak se se mnou nezahazujte.
           Snad jindy.

 1. vittta

  A tady něco pro ty, kteří mají rádi humor, zde nejvíce Třešeň.
  V článku se píše o zjištění, že ples UK na Žofíně sponzoruje Agrofert- mimo jiné.
  Študenti se samozřejmě bouří, zdá se, že mnozí by chtěli být jako zpěvák Klus, který na takových akcích, co mají co společného s Babišem nevystupuje.
  Část nesouhlasu padla na hlavu rektora Zimy, který proslul svým sluníčkařením a moralizováním.
  Tak dlouho moralizoval a štval študenty, až je sám nyní vystaven.
  A už to jede- Zima byl členem KSČ, a celkově se na něm dá lecos najít.
  Je známo, že revoluce požírá vlastní děti, a tak se klidně může stát, že Zima bude jako zrádce a Putinův agent z fakulty vyštván, a není vyloučeno, že se sami študenti rozdělí na dvě skupiny- pokud do toho někdo bude foukat.
  Na ty správné- a ti na ples nepůjdou, nebo spíše vyjádří svůj odpor nějakou plaketou- třeba „odmítám sponzorink Agrofertu“, nebo i ostřejší „stydím se za svého rektora“ (protože nejít na ples je přecijenom až moc, plaketa postačí) a ty špatné, putinovy agenty a poskoky Kremlu- kteří nebudou mít nic.
  Ti pak budou perzekuování, napadaní, budou mít naplivano v jídle a hákové kříže na dvěřích pokojů.
  Nádhera!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prachy-nesmrdi-Studenti-UK-tlaci-na-rektora-a-vytahuji-jeho-minulost-jde-o-Babise-567869

 2. vittta

  A tady nějací negřiči čmoudi napadli študenta přímo ve třídě a zmlátili ho obušky.
  Jeden snad měl i pistoli, ale to se neví přesně.
  V Německu, tudíž se nic neděje, neb koeficient demokracie tam je vysoký (jak ukázal graf, který jsou odkázal jinde) a vinníci- samozřejmě až je chytí- budou souzeni a odsouzeni, a to jak právně, tak morálně.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/495377-tri-mladici-zmlatili-v-nemecku-obusky-studenta-primo-v-ucebne.html

   • vittta

    Mě se to sice nezobrazuje, ale nevidím na tom nic zvláštního.
    Nezávislá policie ho zatkla, a nezávislý soud odsoudil, a to právně, i morálně.
    Navíc, Německo má vysoký index demokracie.
    Pokud se Žid bránil nepřiměřeně, třeba si zakrýval obličej rukama, aby unikl kopancům, nebo třeba dokonce sám dal facku útočníkovi s nožem, a navíc, měl u toho na hlavě jarmulku, jejíž nošení je v Německu- jak se zdá- omezeno nějakými zákony, tak je vše v pořádku.

    • embecko

     Tak to mas blokovanou reklamu…to nemaji radi…nadpis rika „Zid odsouzen za rasismus“ a jarmulkova afera z toho byla proto, ze jarmulka byla dukazem jeho zjevneho rasismu. Ale jak rikas, odsouzen byl pravne i moralne, vse je v poradku.

 3. astraustralia

  odpoved pro tresen na otazku jak Huawei v Australii,
  ano je to viz odkaz na clanek,
  Cina se roztahuje cim dal vice ale je to tak jak napsal srozumitelne vittta

  Prakticky to znamená, že KAŽDÝ výrobce těchto technologií může národní bezpečnost ohrozit minimálně úplně stejně, a také to rozhodně dělá, protože pokud to jde, tak se to prostě dělá všude.
  Jenom Čína to dělá 3x levněji.

  Ze poslanec komunisticke strany navstivil komunisticke soudruhy v Cine je na stejne urovni „bratrskych styku“
  jako kdyz politici jinych stran jezdi na zapad.
  Ze vladci Ciny jsou hajzlove kteri serou na nejaka lidska prava, ze uz neprimo okupuji ci korektne receno se angazuji v rade zemi v Africe, ze se rozhlizi i po dalsich zemich a roztahuji se kam to jde, o tom se nemusime vzajemne ujistovat, jen neni treba psat clanky s nadpisem o tom ze jejich president musi pohrdat presidentem CR.
  Delaji si co chteji a kaslou na to co si o nich myslime. Prave zavreli jednoho Australana (puvodem z Ciny) kdyz tam prijel na navstevu. Narcen ze spionaze a odsouzen k smrti ! A ministr tu blekota cosi o zjistovani faktu :-(
  Proste to jsou komousi stareho formatu kteri nemilosrdne lidviduji kritiku a oposici a lidsky zivot pro ne znamena kulo :-(

 4. embecko

  Kamil kdesi nahore: „co kdybyste alespoň ten vámi citovaný kus Filipova ignorantství, pěkně větu po větě, uvedla na pravou míru“
  Prava mira je tu v odstoupeni od doposavad uznavanych predpokladu az pravidel. A ne-li uznavanych, pak alespon verejne proklamovanych, jako dulezite.
  Jiz psal vcera vittta: Odted neplati presumpce neviny, ci potreba mit k nejakemu tvrzeni dukazy: Rusaci jsou vini a tim to konci a i zacina, vice netreba dodavat, ani to rozvadet, ci nejak upresnovat. Jde o politiku jak mezinarodni (Rusaci), tak vnitrostatni (Babis), ale i meziobcanskou (xenofobove).

  Druhym „porusenym pravidlem“ je nabozensko- demokraticka idea o trzni konkurenci, coby mechanickeho souboje kvality a ceny. Huawej, dokud zaostaval za zapadnimi producenty, nebyl nebezpecim. A kdyz se opak stal pravdou, najednou konkurentem je a to i pres to, ze nemecka zpravodajska sluzba tvrdi, ze zadne dukazy o moznem nebezpeci nema.
  Pravidla o potrebnosti dukazu a konkurencnim boji se pouze bezostysne neporusuji, ona se primo stala normou a to jak pravni (interpretacni), tak i moralni (takze oboje potrestani je ve vetru).
  Takze jsme na zcela nove urovni.
  http://www.informationliberation.com/?id=59689&utm_source=samizdat&utm_medium=partner&utm_campaign=free
  Senatorsky jestrab Joe Lieberman, bojujici za uznani bezpecnostniho rizika ze strany Huawei a ZTE, se stal oficialnim lobbistou ZTE.
  Zrejme se rozhodl rozvratit ZTE zevnitr, jako se sveho casu snazili general Pavel, Zdenek Sverak a vetsina chartistu o vnitrni rozklad KSC!

  • tresen

   Jo, ta mantra o rozvracení režimu zevnitř KSČ byla v šedesátých letech opravdu oblíbená. To je fakt. Pamatuju se, jak s tím přijela teta z Prahy a jak se o to s mojí maminkou strašlivě pohádaly. V pražských intelektuálních kruzích to holt vypadalo trochu jinak než v syrové venkovské realitě, kde žulové stranické kádry vládly pevně a neomylně

   • vittta

    Intelektuálové Svěrákova formátu na to odjakživa šli děsně mazaně.
    Moc bych za to nedal, kdyby se třeba gen. Pavel i třeba Svěrák nyní- nikým neodhaleni- snažili rozvrátit tenhle systém.
    Kdyby se jim to povedlo, pak by byli první, kdy by se k tomu hned po novém svobodném datu přihlásili, že právě oni vždycky měli rádi Rusko a neměli rádi Němce a NATO a odjakživa to byli vlastenci non+ultra a nechtěli tady žádné negry, atd..atd..atd…

 5. Ondřej

  Je dobré sledovat třeba klasickou (konzervativně křeťanskou) evropskou filosofii. Jak je mylná, dnes po 240 letech.

  Takového Schopenhauera metafyzika pohlavní lásky.

  Láska je iluze, jejíž pomocí se příroda stará o zachování rodu. Každý miluje to, co jemu samému chybí. Nejmužnější muž bude hledat nejženštější ženu a naopak. Tímto způsobem se příroda prý stará o zachování rodu.

  No, víme, že to tak není. Nejmužnější muž a nejženštější žena? Co to je? A kde mají ty děti? Co ta mocná příroda dělá, když my inteligentní a mocní vymíráme? Proč si lhát do kapsy, když je to pohodlné, že? Nicméně nejženštější žena má silikony a nejmužnější muž bere viagru. Takže kdo je mocný ? Ten kdo má svaly a širokou pánev? Ale kdež….Vždy to tak bylo od doby moninidů prafotra australopitheca. Konzervativci si budou muset opravit noty. Není to ani vědecké ani logické, stejně jako marxleninská teorie hodnoty. Nikdo dnes nechce nikoho vykořisťovat, proč taky, nikdo nechce už „lidi“ ani vidět….,

  • vittta

   Nějak nerozumím tomu, že bychom vymírali.
   Nevymíráme.
   Jako lidstvo určitě ne, a jako bílí také ne.
   Jestli že se počet bílých snižuje, snižuje se velice pomalu, a nějaký skutečně varující efekt by to tímto tempem mělo tak za 100 let.
   Bílá rasa nepotřebuje růst v počtu, snížení populace o 10% v pohodě vyrovná na pracovním trhu pozdější odchod do důchodu, a podle všeho bude pracovních míst ubývat, takže snížení populace o 20% výhledově za 30 let by bylo pozitivní.
   Horší je, že méně vyspělé rasy se množí dál a dál, tento trend by byl výhodný pro celou planetu, problém je v tom, že zatímco bělochů by ubylo 20%, negrů by za tu samou dobu přibylo 60%, čmoudů 40% a rákosníků 30%.
   To je problém,né že my mírně ubýváme.

 6. mistralius

  Zprávy na České televizi si pouštím spíše náhodou, ale když tam vidím toho duševního mrzáka Jakuba Železného, jak pumpuje další duševně nemocné (jako byl i Palach sám), aby udělali sebepodpal, tak je mi blivno z toho prasete železného. Jistě, následovníci se najdou, je to dokázáno nade vší pochybnost, protože v šedesátých letech nebyl první Palach, ale mniši ve Vietnamu.

  Mimochodem, celý slavný „osmašedesátý“ si světová veřejnost nepamatuje kvůli revoltě v ČSSR, nýbrž kvůli revoltě pokrokové mládeže v západním světě proti prohnilému establišmentu.

  • mistralius

   Po padesáti letech Novvinky.cz zopakovaly tu trapnou manipulaci: Na fotografii: osoba (A) štětlka z Václaváku, coby kamarádka J. Palacha, osoba (B) šedá myš, coby přítelkynyě J. Palacha, kterou kdyby polili celým kyblíkem šedivé barvi, lépe by ji nevystihli

   Dobrá věc, že upřesnili, že J. Palach skutečně studoval jeden ročník VŠE, odtud mám ty informace, které jsem publikoval dříve. Jeho vyučující byla má kolegyně.

   • mistralius

    ošetřující lékařkou na popáleninách byla Jaroslava Moserová, po roce 1990 velvyslankyně a lékařské tajemství si odnesla do hrobu, tak to má být.

    • astraustralia

     Ano MUDr Moserova byla velvyslankyne pro AUS a NewZealand a pozdeji i vybrana jako kandidat pro volbu presidenta.
     Na otazku o Palachovi vzdy odpovidala stejne obecne.
     Rozsah jeho popalenin byl tak velky ze nebyla nadeje na zachranu.

        • mistralius

         i když teď mě napadá, že Austrálie patrně nikdy nebyla členem EU, aspoň se vyjasní situace

         díval jsem se na mapu, Francie má stále nějakou nudli od pobřeží Antarktidy k jižnímu pólu, takže bychom jako občané eu stále měli mít přístup na Jižní pól

         • astraustralia

          S Velkou Britanii mame spojeni vlastne jen 2 (dve)
          Jednak ze mame spolecnou kralovnu (Elisabeth II) a ta tu ma guvernera
          Druhak ze jsme ve spolecenstvi narodu ktere byly drive kolonie GB ( Commonwealth)
          Poradame pod touto hlavickou s spolecne sportovni hry :-)
          Co si dela Anglie spravne GB v politice, tedy i clenstvi ci neclenstvi Brexit v EU se nas netykaji.
          Ano s ohledem na smer otaceni zemekoule jsme o 10 hodin starsi tedy napred.
          Ano i letni teploty jsou tu letos nad normalem.
          Hlavni mesto melo vcera rekord 46,6
          V Melbourne kde se prave hraje tennis je to s kolisanim jen nad 30 ne nad 40 ale i tak se teniste poti.
          Kvitova ve finale, Pliskova vypadla v boji o finale vcera.

          Wikipedia
          The Commonwealth of Nations, normally known as The Commonwealth, is a sui generis political association of 53 member states, nearly all of them former territories of the British Empire.
          Founder: Parliament of the United Kingdom
          Founded: 11 December 1931
          Headquarters: London, United Kingdom
          Subsidiaries: Commonwealth War Graves Commission, MORE
          Type of business: Intergovernmental organisation

          Preji krasnou zimu a hodne snehu :-)

          • astraustralia

           Oprava:
           Prave sleduji semifinale Djokovic/Pouille a Melbourne uvadi dnesni teplotu 42,6 :-(
           Muze byt i dukazem relativity.
           Zatim co pro hrace je to prilis, teplomilni jedinci si u vody libuji.
           Relativita alias co pro jednoho dobre pro jineho spetne, takto muze byt posuzovano i poslednich 30 let Sametu.
           Presne to popsal pan professor Klaus kdyz Samet popsal takto:
           tretina naroda se ma lepe
           tretina stejne
           tretina hure.
           To ovsem bylo pred nekolika lety kdy On byl jeste aktivne v politice.
           Pokud s tim nekdo z vas co doma zijete nesouhlasite, opravte to prosim.

 7. mistralius

  pravda je taková, že technickým záležitostem rozumí z 99% procent pouze muži a to 1% zbylé procento jsou babochlapi. Proto třešeň je schopná udělat pouze nějaké neužitečné rešerše z textu, kterému prostě jako žena nemůže rozumět. I kdyby na škole, kterou absolvovala, byla přebornicí v pitvě žáby, prostě technickým podrobnostem nerozumí,

  • mistralius

   Česká televize zřejmě uznává své pracovníky v jednom z těcho módů:

   zfetovaný ředitel dvořák
   -asociál železný ve zprávách
   -pracující idiot s klapkami na očích

 8. tresen

  Pro OH:
  Backdoor jsem přirovnala ke kurvítku pro zjednodušení.
  Jestliže se jedná o složitá zařízení, s jejichž pomocí jsou provozovány životně důležité sítě, pak se, jak se zdá, hodně evropských i mimoevropských států shodne na tom, že je lepší, když bude dodavatelská firma pocházet ze zemí spojenců, než ze země, která se netají provázaností IT firem se státem. Ze země, která je známá omezováním přístupu vlastních občanů k informacím a taky velmi inovativním systémem jejich sledování. Skryté prvky, které síťový HW i SW velmi pravděpodobně obsahuje, samozřejmě nemusí být aktivovány. K odmítnutí služeb takové firmy docela stačí, že tato hrozba existuje. Je příznačné, že ačkoli varování v tomto směru vydaly tajné služby v mnoha zemích a byly vyslyšeny bez velkých řečí, u nás se kolem toho zásluhou Hradu strhla tahanice.

  • astraustralia

   hodně evropských i mimoevropských států shodne na tom, že je lepší, když bude dodavatelská firma pocházet ze zemí spojenců, než ze země, která se netají provázaností IT firem se státem.
   Protoze provázaností IT firem se státem se netaji a priznavaji to i firmy ZAPADNI tak plati ze 3x levneji z Ciny musi byt odmintnuto a dana prednost jistote spehovani ve stylu jakym byla spehovana i sama mutti Merkel :-)
   Ano jsou pripady vyssiho zajmu kdy je lepe se mylit s USA nez…….
   a mit to 3 krat levnejsi :-)
   Kupredu zpatky ni krok !
   A protoze proti Hradu o to radostneji s tresnemi , kavarnou a korektnimi silami v cele :-)

   • embecko

    Dilema je proste: Radsi se nechat se 100% jistotou odposlouchavat od soudruha Trumpety, anebo mozna od soudruha Tin-Pchinga?
    Ve Venezuele ted resi neco podobneho: Radsi mozny rust se soudruhem Madurem, anebo jista kolonizace se soudruhem Trumpetou?

      • embecko

       Me se na tom libilo, ze ti dva mluvili uplne normalne a pritom dokazali udelat velmi plasticky a verohodny obrazek o Venezuele jako takove, 100x lepsi, nezli z nejakeho dokumentu, anebo od zasveceneho politologa.
       Obvzlaste mne zaujal akcent na lidskou mentalitu…jako by opravdu platilo, ze kde nic neni, ani cert nebere a ze mentalita je nadrazena ekonomickym teoriim a ideologiim.
       Ted ctu neco k dalsi aktualitce, smlouve mezi Nemeckem a Francii: koncern VW se rozhodl pro velkou restrukturalizaci a buduje vlastni dodavatelskou sit podniku. Ze by to byla zprava i pro Skodovku a naznacovalo se tim, ze pada nova zelezna opona? Jsem zvedav…

       • pacifista

        S tou mentalitou, to mě také dojalo. Hlavně mě zaujalo, proč je to jen ve Venezuele a není to v ostatních státech Jižní Ameriky, třeba v Chile, Argentině. Podotkl ale jednu věc, že ve Venezuele jsou zároveň nejvzdělanější lidé z celého jejich kontinentu. Tak mě vychází, že jsou to asi děti cizinců narozených v tomto státě. Pak se tam také zmínil, že viděl jednoho bývalého ministra za ODS, který tam má byznys a sice chová koně. Z cizinců jsou prý tam hlavně lidé tipu Viktor a je beznadějné aby je tam někdo vypátral a to díky bordelu a korupci, které tam panují. Mohu říct, že až nyní mám představu co to je Venezuela. Druhý díl už byl věnován politice a nebyl tak poutavý. Kdyby takovéto rozhovory pouštěly dětem místo biflování suchých údajů v zeměpise, bylo by to fantastické. My měli ve škole jednoho kantora, ten si sedl na lavici a vyprávěl. Tak jsme se dozvěděli, že Japonci ve fabrikách nosí při práci bílé rukavice a tak dále. Tenkrát jsme na to koukali s otevřenou pusou. Zkrátka to dokázal okořenit aby se to pamatovalo. A tento rozhovor to bylo fantastické. Jsou to však výjimeční lidé, kteří žijí výjimečný život, takových moc není. Ne každý by to snesl. Pro mě třeba 45 stupňů ve vlhku není k životu a bylo by po mě. :-)

      • embecko

       „Recep Erdogan, na shromáždění Islámské strany spravedlnosti a rozvoje uvedl: „Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře.“
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Turecko-zacina-u-Vidne-zasnil-se-Erdogan-Nebo-snad-pohrozil-jako-Hitler-Kdyby-to-rekl-Putin-568114
       Cha! Kdyby vedel, co ho ceka…statisice Videnaku s cedulkami „Neprejme si byt islamizovani“ na krku…tak by neco takoveho nemohl vyrknout!

       • pacifista

        Naštěstí ten pán nemá atomovku a v politice šlape někdy jak slon v porcelánu, tak je docela možné, že on sám přijde o Turecko, natož aby se stal sultánem.

    • tresen

     Radsi mozny rust se soudruhem Madurem, anebo jista kolonizace se soudruhem Trumpetou?
     Kdyby lidi ve Venezuele mohli aspoň trošku doufat v růst se soudruhem Madurem, vypadalo by to tam jinak.

   • tresen

    Jeden čínský insider při obchodním jednání prozradil, že ať dá konkurence jakkoli nízkou nabídku, Čína ji podsekne minimálně o 20%. To je jasná strategická politika, kterou západní firmy, které se zodpovídají svým akcionářům, nemohou trumfnout. Ke slovu může přijít jedině kontrastrategie, jakou doporučuje Úřad pro kybernetickou bezpečnost.

    • oh

     Čímž ovšem potvrzujete, že měl Zeman pravdu a ten eleborát NÚKIB nemá nic společného s bezpečností, ale s obchodní „strategií“, v níž bezpečnost slouží jako zástěrka a vítaná záminka, proč vrazit na důvody odmítnutí štempl TAJNÉ! a tvářit se zasvěceně. :-)

     • tresen

      Ne. Kontrastrategie, kterou prosazuje NÚKIB, není obchodní povahy. Jde přece proti „zdravému rozumu“ ekonomů, kteří rozhodují o investicích.

   • tresen

    Víte, Astře, kdyby do toho Hrad coby agent čínských firem neťápnul, všechny ty neuctivé komentáře v kauze Huawei by si ušetřil.

    • astraustralia

     Kdyz 2 delaji totez neni to totez…
     aneb
     kdyby jiny politicky agent neprijel do CR a nezatlacil, nemusel premier menit dostavbu jadra za opravu.
     Neuctive komentare ze strany kavarny se po teto korektni navsteve nekonaly, mezi lidem ale bylo tehdy stejne jasno jako je u vas o nebezpecnosti Ciny dnes.
     Napred si Velky Bratr tohoto nenazraneho Otesanka vypestoval a ted pred nim bude svet v kazdem svem prohlaseni varovat :-(
     Jak moudre predvidave a prozirave.
     Pak neni divu ze nejaky venkovsky advokat nemuze takovou miru nebezpecnosti vubec pochopit :-(
     Opravdu super slozite.
     To akademici jako Drahos Fiala Kalousek a podobni melody boys to vedi jeste nez je to ze spravneho zdroje nalajnovano :-)
     Bohuzel ti vam nevladnou, jinak by bylo jiste mnohem radostneji a komokapousi ci kapokomousi by nemeli chanci !
     Porad znovu a znovu, immer wieder jsou tu problemy s tou blbejsi casti obyvatel.
     Nechtelo by to kavarno novou Bilou Horu jako pri premene z protestantske na katolickou zemi ve stylu Ferdinanda II.?
     Usekat par hlav a narod by byl zase na cas poslusny?
     Oder jake reseni maji pomazane hlavy te chytrejsi poloviny naroda ?
     Zatim jen prstickem, napred agenta Zemana a oligarchu od valu, a ani Huawei a Cina by se nemusela resit, nebot by vse bylo jiz dopredu jasne.
     Jenze kde je zaba na prameni to ta blba polovina naroda ne a ne pochopit:-(
     Spravne to rikate tresni KDYBY HRAD …. kde uz jste mohli byt :-)

  • oh

   Ach jo. Důležitá zařízení, treseni, třebas takový řídící systém Temelína, se nezabezpečují instalací důvěryhodného hw plného NSA děr rovnou z Ameriky. Ke všemu – bez ohledu na výrobce – se musí přistupovat už od návrhu tak, jako by to nebylo bezpečné. Pokud to nepotřebuje přístup k internetu, pak to přístup nemá a nedostane to ani hw, který by přístup umožnil. Pokud to přístup potřebuje, provoz jde přes firewall (nebo i několik firewallů) a protokoluje se, jaký proces a kam leze. Aktualizace softwaru se nenasazuje automaticky poté, co ji autor vyhodí na veřejnost, ale až po důkladném otestování, jak se chová na tomto konkrétním HW. Je přitom jedno, zda tím je autorem nedůvěryhodný Huawei nebo důvěryhodný Microsoft.

   • tresen

    Tak to je prima. Konečně do toho někdo vnesl světlo a objasnil, proč je monopolní postavení firmy Huawei v našich vládních i nevládních síťových zakázkách jedině v náš prospěch a proč se ničeho nemusíme bát, na rozdíl od nebezpečí, které nám hrozí ze strany šťouralů z tajných služeb a jejich spřeženců. Děkuji. :-)

    • vittta

     Proč my?
     Huawei přece útočí i na vyspělé a ukázkově demokratické země.
     Budeme se společně těšit, jak to dopadne, tedy jaké řešení najdou tyto vysoce demokratické vlády, a věru se divím, že se o nebezpečí jen mluví a píše, místo aby se vyhošťovali velvyslanci Číny, ničily výrobky nebezpečné firmy a případně rovnou vyhlašovala válka.
     Možná si neuvědomujete tíhu okamžiku- ale jde o NÁRODNÍ BEZPEČNOST, takže vyhoštění diplomatů je plně na místě.
     Kolik jich vyhostili, když Skripalům chcípl kocour a papoušek?

    • oh

     Tak prima treseni. O něco výš jsem kočce napsal, zřejmě poněkud mylně, že bych vás nepodezíral z toho, že jste hloupá, a potom předvedete takovouhle „chujovinu.“ Tak to pro vás ještě jednou zopakuji – maximálně zjednodušeně: u zabezpečení kriticky důležité infrastruktury IMHO nezáleží na výrobním štítku. S každým HW je třeba při projektování a realizaci zabezpečení zacházet stejně, jako by nebezpečný byl. Pokud si to nadále hodláte překládat jako „ničeho se nemusíme bát“, nemohu pro vás již nic víc udělat. (Snad jen doporučit použití slovníku k vyhledání těch slov, jejichž význam se vaše vznešenost rozhodla nepochopit.)

     • tresen

      S každým HW je třeba při projektování a realizaci zabezpečení zacházet stejně, jako by nebezpečný byl.
      O to právě jde. Že tahle zásada není dostačující.

      • kočka šklíba

       Ano? A jaká tedy je ještě obrana? No povídejte, vy jste tak moc chytrá přece :D . Že by prostě jen byla obrana vše zajišťovat od „spojenců“ a tam je to přece jedno ne? Souhlasíte? Jistě ano, protože ovce jste opravdu ukázková, a současně jste ještě hloupá, v tom s oh nesouhlasím, že byste nebyla, i když i on asi už přehodnotil své tvrzení.

       • vittta

        Podle Třešně je jediná obrana vyhlášení protektorátu Böhmen + Mähren.
        Nebo já už nevím, co by mohlo být dostačujícnější.

          • astraustralia

           Tresni sam dobre vite ze to nevede do zahuby
           jen k tomu nadelat si 3x vetsi dluhy!
           Ale co by spravne Evropsky myslici clovek neudelal pro vetsi bezpecnost, nicht wahr ? :-)
           Vam uz nestaci mit za blbce „vesnickeho advokata“ ?
           Uz i vsechny ktere tu zkousite presvedcit o jinem obrazu nez ktery maji pred ocima ?

          • tresen

           Já si počkám, čím se ubírám do záhuby podle pacifisty.

          • tresen

           To je vážné. Za to faráři slibovali plameny pekelné.💣

  • vittta

   Nevím, co tam je.
   Něco zajímavého?
   Napadá mě, že se nyní už kožešinová zvířata (pokud je téma liška-kožešinové zvíře, a ne třeba liška- proradný Zeman), mohou se opět pěstovat, ale porážena musí být výhradně způsobem halal, neb tento způsob je humánní, a zvíře při něm netrpí, jelikož okamžitě upadá do bezvědomí, a smrtelný zápas, který je k vidění na mnoha videích, je jen předstíraný.

   • tresen

    Měla jsem dojem, že jste se kdysi účastnil debaty, kde se psalo o zákazu klecového chovu kožešinových zvířat, takže budete v obraze.
    Asi jsem se spletla, promiňte. Paměť mě zmátla.

    • vittta

     Nemohu být v obraze, když nevím, co je v tom odkazu.
     Ale jak jsem už uvedl, já jsem trošku blbej, a vaše vysoce intelektuální reakce vesměs moc nechápu, už proto, že reagují na něco jiného, než je- leckdy konkrétní- dotaz.
     S tím Filipem jsem to také asi nepochopil, ale co je horšího, nepochopil to nikdo.
     Já blbec jsem si totiž myslel, že jste si vybrala Filipa, že je to jako komunista, a že je tím pádem blbej.
     Sice ani vy tématu moc nerozumíte, ale aby jste mohla prohlásit o někom, že je blbej, tak na to tomu rozumíte dost.
     Problém ovšem je- v kontextu mého chápání- že jste si vybrala zrovna Filipa, i když mě se poněkud trapně zdá, že jiní politici tématům, ke kterým se vyjadřují, rozumí ještě o poznání méně, jak Filip čínským mobilům, jenže vám se to asi nezdálo, a tak jste si prostě vybrala zrovna Filipa, samozřejmě bez ohledu na to, ze který politický směr kope.

 9. astraustralia

  Západní společnost je rozpolcená, protože liberální elita a akademie pronásledují názory stamiliony občanů. Moralistický diktát tzv. politické korektnosti vyvolává lidovou zlobu, a to je zakopaný pes perestrojky Zrušte ideologii.

  Liberalismus, přestože je individualistický, má s kolektivistickým marxleninismem společné kořeny. Obě ideologie jsou sekulární, abstraktní, univerzální, egalitářské a vyznávají jeden globální svět jednoho smíšeného lidstva bez civilizačních, kulturních a národních hranic. Takový odkouzlený a chladný svět neodpovídá žádné lidské zkušenosti, je ryzí konstrukcí intelektu. Hybatelem dějin jsou neosobní pokrokové síly, zejména ekonomické a technické. Základní lidskou zkušeností je něco jiného – rodina, národ, domovina a její hranice, dědictví otců a vděk vůči společenství.
  https://www.novinky.cz/komentare/495548-komentar-perestrojka-liberalni-demokracie-alexander-tomsky.html

  • tresen

   Alexandr Tomský si na dvorku postavil velkého strašáka „liberála“ a fackuje ho od rána do večera.
   Pak má na nočním stolečku malou voskovou figurku „levicového liberála“ a před spaním do ní deset minut píchá špendlíky.
   Já mu věřím, že to se svobodou slova myslí dobře, ale pro smítka v oku liberálů nevidí břevna v oku autoritativních konzervativců. Já jsem ale daleka toho, abych podle jeho mustru házela všechny konzervativce do jednoho pytle.

   • vittta

    To je správné.
    Prostě uvažujete o každém jednom člověku zvlášť, a tak se propracujete k blbému Filipovi, a dobráckému Halíkovi.
    Na základě faktů, samozřejmě.

 10. vittta

  A zde něco pro příznivce pravdy, a opět je to kupodivu Třešeň, která zde za pravdu nejvíce bojuje.
  Tak byla podepsána nějaká potice, kterou podepsalo 29 nějaký pomatenců, v čele s Kunderou, který byl, nebo možná ještě je, obviněn ze spolupráce s StB, doslova udavačstvím, ale když se drží jinak správné linie, tak se to dá přehlédnout.
  V petici se píše až o mystických ničitelích, kteří by chtěli Evropu ovládnout svými temnými silami, bída temných věků, výbuchy xenofobie a antisemitismu (myšlen antisemitismus ze strany bílých, který se vesměs projevuje tak, že někdo bílého za antisemitu označí z různých příči, třeba že nemá nic proti Rusku), a jiné unikátní hlody.
  Každý, kdo má rád vědecko-fantastickou literaturu, jmenovitě ten žánr, kdy proti temným silám bojují síly světla, by si text výzvy měl přečíst, a bude jistě spokojen, protože bombastických prohlášení je tam jako v celém seriálu tohoto ražení.
  Nejzajímavější je ovšem ta fotka, co článku předchází.
  Fotka nemá popisek, což je u prolhaných BL normálka, ale jsou na ní dvě postavy, oděné do polské- a maďarské vlajky, a jedna drží srp a druhá kladivo, a ty spojují do znaku komunistického hnutí a SSSR, kde skví nápis „Pravicové diktatury“ v německém jazyce, takže je demonstrace někde tam, či snad v Rakousích.
  Pozoruhodný posun, srp a kladivo bávalo znakem levičáků, nyní ale je to znak pravičáků, nejspíš proto, že se tento znak používal v SSSR a SSSR je vlastně Rusko, jak vyspělý občan každý ví.
  A kdo je fajnšmekr, může si poslechnout i rozhovor Čulíka a Kartouze a fake news a českých elfech, to je fakt výživný rozhovor, který ale vyvolává spíše schovívavé úspěvy, než nějakou chuť nakopat oba euronacitsické zoufalce do prdelí!
  https://blisty.cz/art/94300-milan-kundera-a-dalsich-29-intelektualu-bojujme-za-evropu.html

  • astraustralia

   Vlastenectvi dostalo vyssi uroven, uz ne Ceske, Slovenske Polske Madarske ale EVROPSKE !
   Evropsky vlastenec Culik Kundera uz ne Cech ale jeste ne Francouz to ma take vyresene Evropanstvim ale ti vsichni jsou na omylu.
   Vetsina lidi je pro Evropu ale bez diktatu Bruselu a zdraveho jadra, Evropu bez hranic ano Evropu volneho obchodu ano, ale uz dost Evropskeho diktatu.
   Tak proste to je !

  • tresen

   Ta fotka je z loňského tradičního karnevalu Rosenmontag v Düsseldorfu.
   Kaczynski se jim docela povedl, poznala bych ho. Ta druhá figura je zřejmě Orbán. Nějaké karikatury státníků tam mívají pokaždé. Tohle například bylo k vidění před pěti lety:

   • astraustralia

    perfektni photo odkaz od tresnicky:-)
    Baculata mutti a jeji masivni hospodarstvi (wirthschaft) a vedle ni pohublej Frantik
    to plati i dnes a takto se spravne a pritom korektne pusobi na podvedomi dnesniho spravneho Nemce.
    Po „wir schaffen das“ ted manzelstvi s hospodarsky hubenou Francii dava Nemcum dobry pocit dalsiho lidumilneho skutku :-)
    (mohli by se na ne vysr.t a presto s nima chudackama jdou do manzelstvi pardon ne manzelstvi dnes nekorektniho a zastaraleho oznaceni vztahu ale do noveho PARTNERSKEHO svazku )
    Tak chytrou mutti by si jiste prali i v CR :-)
    S celoevropskym vlastenectvim to ma spolecne to ze se Dojcove sveho vlastenectvi zrikaji a prestupuji na vyssi uroven tak zvaneho noveho hrdeho Evropskeho obcanstvi.
    Mozna to od mutti Culik odkoukal nebo i konzultoval?

    vittta Vy kdykoli ctete tresen vzdy se zamyslete nad tim co tim mysli, jak to mysli,
    viz tu hloubku pohledu naposledy predvedenou v odhaleni vesnickeho advokata komunistu Filipa,
    ktery vubec nepochopil nebezpeci Huawei !

    • tresen

     Zkuste někdy sám, co doporučujete jiným, totiž zamyslet se nad tím, co píšu.
     Pak byste přišel na to, že jsem psala o tom, jak se jeden politik vyjadřuje o věcech, kterým vůbec nerozumí. Od fungování mobilu k fungování mobilních sítí to bere s pohrdlivým přehledem blba. Což nebývá u našich politiků, nejen komunistických, řídký jev.
     Problém nebezpečí Huawei pak do debaty vnesli jiní, já jsem o tom začínat nechtěla.

     • astraustralia

      Politici se casto vyjadruji k to mu cemu prilis nerozumi.
      U komunistu je to vice na povazenou nebot to predvadeli 40 let,
      Sametaci jen 30, takze tresni opet mate pravdu .

       • astraustralia

        Rozkradena republika a milliardy z ni tekouci pryc
        to se vam korektne myslici lepsi polovine obcanu nikdy nepodari komunistum pricist.
        Ti na to celou dobu spolu s obycejnym lidem jen bezmocne hledi.
        A nebo opravdu mate tolik drzosti poslednich 30 let zase hodit na komunisty?
        Az za tak velke blbce mate lidi v dnesni CR ?

        • kočka šklíba

         To jsem opravdu zvědavá co Vám odpoví, ale podle mého nic, protože to nemůže okecat a nijak vysvětlit. Takže na to neodpovídá.

        • tresen

         Na komunisty házím jen to, o čem byla řeč, tj. blbost, se kterou kecají o věcech, o kterých nemají ani páru. Vy jste to hodil i na „sameťáky“, kteří kecají těch posledních třicet let. Budiž. Oni předtím kecat nemohli. Ani hloupě, ani chytře. Na rozdíl od komunistů, kterým v tom ani dnes nikdo nebrání.
         Držte se tématu, vážený Astře, já to tak dělám.

         • pacifista

          kecají o věcech, o kterých nemají ani páru
          A vy si myslíte třešni, že máte páru o věcech, o kterých kecáte? To byste musela být hotový Einstein, protože se vyjadřujete úplně ke všemu.

  • vittta

   Čulík by tohle nikdy neotiskl.
   Nehodí se mu to do jeho vidění světa.
   Jóó, kdyby muž ženě podržel dveře, nebo žena brala o 3 libry méně, to jo, ale tohle…
   To pochopí jen skutečný intelektuál.
   Intelektuál, a též feministky.
   Takové dívky se pak navíc snáze integrují do britské společnosti.
   Dnešní, samozřejmě, kde pro tupé bílé huby je už jen trpěné místo.
   Dnešní britská společnost už je dál, a heterosexuálních bílých mužů ubývá, naštěstí, protože jim by se týrání dívek rozhodně nelíbilo….fašounům jedněm!

 11. astraustralia

  Tak od Culikovskeho evropanstvi
  zpet domu do Sametu :-)

  Moderní umění,
  DIVADLO MLADÉHO HRUŠÍNSKÉHO, vrchol kultury v Praze.
  Na představení je potřeba objednat lístky dopředu a hlavně do první řady.
  Jedná se o vrcholný kulturní zážitek.!

  Kdyz kultura tak masivni
  se vsim co je v ni :-)

  • vittta

   Hmmm, tady vidím, jak jsem zaostalý.
   Snad Třešeň, či někdo ještě kulturně vyspělejší by toto dílo pochopil, ale primitivní volič Zemana…
   NE!
   Tohle nám komunisti upírali, a proto je náš národ tak blbej, jak se zdá.

   • pacifista

    Bóže, to je Mařka, tlustá a blbá. Jiné herce na to nenašli, ani se nedivím. Jinak celé je to hnus velebnosti. Nechutné.

  • pacifista

   Asi to fejk je, protože v divadelním programu divadla Na Jezerce nic takového není k nalezení, jsou tam samé solidní kusy, takže je nepravděpodobné, že by se to ukrývalo v některém z nich.

 12. astraustralia

  s omluvou
  Plané snění a budhismus ma jiz 560 komentar ne cenzura.
  Plané snění a budhismus vede, ale na nebezpecnost vede a povede cenzura.
  Obvzlast ta merkelovska ma svoji nemeckou kvalitu. Semeno nepadlo daleko od stromu.

  • pacifista

   Astře, moje sestra si myslí, že to video z divadla mladého Hrušínského je fejk. Tak co já s tím mám dělat? Je to fejk nebo není? Myslíte, že to jde nějak dokázat, že není?

   • vittta

    Řekni jí že jo.
    Že to tancuju já a moje máma, a že jsme oba rasisti jako kráva!
    Ségra bude mít radost a ty klid, protože jí stejně nepřesvědčíš.

   • astraustralia

    Doporucuji fejk ale s ujistenim ze na zaver prvni rada nadsenych divaku fejk neni, ze jsou skutecni :-)
    Pravdepodobnost ze by nekdo chtel ublizit mlademu Hrusinskemu se take neda vyloucit,
    takze moznost ze natoceno v nejakem pronajatem atelieru a prilepeno Hrusinskemu ml. :-(
    Protoze Priroda a nahota maji k sobe nejblize kdyz k tomu pridate jeste korektnost, vychazi z toho i moznost
    ze to bylo natoceno v centrale Zelenych v samotnem serdci EU :-)
    Dalsi moznost ktera se nabizi je ze by to mohlo byt veledilo trollu z Putinova centra.
    Po uspesnem zasahu do voleb v USA jim narostl hrebinek a dnes se uz montuji do FSEHO :-(
    Na „rusaky“ obvzlast POZOR, po zkusenosti z r.68 je jim CR velmi blizka a navratem se jiste ve dne v noci zaobiraji :-(!!!

    • astraustralia

     Pacifisto, jmena
     Julie Atlas Muz
     &
     Mat Fraser
     na pocatku videa jasne naznacuje
     ze se jedna o 2 „performery“ made in USA (kde by na ne pan Hrusinsky vzal a dobre zaplatil)
     a ze to bylo puvodne natoceno Putinovym centrem jako utok na Hillary,
     a vkladano do schranek volicu predevsim obdivovatelu a volicu Hillary.
     Take proto Hillary nezvitezila :-(
     Az nejaky ftipalek z CR to nespravedlive prilepil divadlu pana Hrusinskeho ml.

      • astraustralia

       Vygooglovat je mozno i dalsi jako

       Odkazy s omluvou ze obohaceni o jiny druh umeni se ne zcela povedl a ze
       nebylo vysvetleno ze se jedna o vrcholnou cast jisteho druhu Emericke gultury
       a divadlo pana Hrusinskeho je v tom nevine.
       Patrne ne kazdy si vsiml, ze jejich 2 jmena na uvod videa jasne rikaji odkud to pochazi.
       Pacifisto, nebyt Vasi sestry ktera tusila ze pan Hrusinsky takove „kousky“ nedava, zustalo by to bez odezvy.
       Jen na zaver bych chtel ujistit ze se nejednalo o zadny test ctenatu u Janiky ale jen o pokus ukazat co FSECHNO se dnes povazuje za umeni. Pro nekoho az vrcholne :-)
       Takze prosim berte jen jako pokus o odklon od zabehlych themat,
       treba umeni poslancu predvadet se a representovat k umeni jineho druhu :-)
       Hezky weekend :-)

       • vittta

        Můj pohled na Hrušínského se ale nějak….nevylepšil.
        Ten by určitě dával ještě větší chujoviny, kdyby mohl.
        Určitě se mu to honí v hlavě.
        Ten by i zabil, kdyby se to smělo.
        A okrádal lidi.
        Prostě příznivce Drahoše, stádní typ, zvrhlá morálka, latentní homosexualita a zoofilie.

       • pacifista

        Děkuji za vysvětlení astře. I mě udivilo jak dobrá artistka to je. Těžko takové hledat mezi obyčejnými herci, natož v malém ansámblu. Takto se to vyjasnilo, Inu země neomezených možností.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s