Plané snění a budhismus

Napsal Kamil Mudra

Ono je to vcelku jednoduché. Pro toho kdo netouží jen po vysvobození se z toho kolotoče nových zrození, nějaké dumání nad plaností nebo ne-plaností snění, nemá valný význam. Snění má drtivá většina populace ve své standardní výbavě pro život v běžně vnímané realitě a jeho prožívání je s ní v souladu, stejně jako prožívání lásky, touhy po poznání, po seberealizaci v čemkoli… A nakolik se ukáže planým, nebo naopak někoho „nakopne“ k nějakým výsledkům, prostě ukáže čas. Překážkou na cestě je pouze pro toho kdo vědomě pracuje na tom aby se z té reality co nejdříve vymanil a cokoli co nesměřuje k tomuto cíli je pro něj brzdou a ztrátou času.

Třeba já osobně nikam nepospíchám. Klidně si tu odkroutím ještě kdo ví kolik inkarnací, protože se mi náš svět jeví jako docela zajímavé místo a Svět mi nikam neuteče. Tedy si rád dopřeji takovou kratochvíli stejně jako jiné příjemnosti.

Na počátku Buddhova učení stojí tři pravdy:
Existuje utrpení.
Vše co existuje má svůj vznik i zánik.
Existuje tedy i zánik utrpení.

Celé další učení směřuje k individuálnímu co nejdřívějšímu dosažení toho zániku utrpení a toho nelze dosáhnout jinak než ukončením oné dlouhé série reinkarnací. Až toho dosáhne poslední člověk skončí tím i lidské utrpení.

Jenže já to vidím tak, že běžný lidský život neobsahuje pouze utrpení ale také spoustu toho co za ten život stojí. A když už má člověk tu možnost prožít mnoho životů, tak má smysl žít tak aby si to do těch následujících inkarnací co nejméně pohnojil, tím se tomu utrpení co nejvíce vyhnul, ale ve vzdání se dalších životů jako takových moc smyslu nevidím. Sice se mi jeví dost přitažlivá ta možnost volby „hotového“ člověka spočívající v návratu v podobě vyspělé bytosti v lidském těle, která už je na takové úrovni že ji nic co se s jí děje nemůže „rozhodit“ ale i to je cosi co s největší pravděpodobností (jsou i jiné teorie) nikomu neuteče.

Takže, pacifisto, pokud vás baví snít a nespěcháte s konečným odchodem z lidské existence, dovolil bych si vám doporučit – nekažte si snění úvahami o jeho planosti. Třeba takovéto téma vám může vydržet vícero životů, stále se bude rozšiřovat a není ani zdaleka to jediné o čem se snít dá. Dokud člověk nedojde k pevnému přesvědčení že je tu úplně zbytečně, tak by pro něj život (ani snění) neměl ztrácet smysl.

 1. tresen

  Kazdy rozumny antikomunista ti potvrdi, ze na univerzitu se dostali jen prokadrovani zajemci o studium…jake to asi pro ne muselo byt neocekavane prekvapeni, kdyz se tam setkali s ostruvky pozitivni deviace, jako byl disident a zaroven byvaly kadrovak, clen ZV ROH a Brigady socialisticke prace a udajne tajne vysveceny knez Halik!
  Píše to rozumný antikomunista anebo nerozumný komunista? Těžko říct, když o CV pisatele a tedy o jeho osobních motivacích nic nevíme.
  Když tak stíná Halíka, co by řekl o tomto člověku:
  V roce 1971 nastoupil do jistého podniku, o tři roky později se tam stal šéfem oddělení. Na tomto postu vytrval 10 let. Jeho tehdejší kolega říká, že „bravurně zvládal externí kontakty“ a že využíval všechny prostředky, kterými dosahoval cíle. „Kompromisy dělat musel. My jsme věděli, že je dělá za nás.“
  V roce 1980 se tomuto kolegovi svěřil, že se stane předsedou vlády.

  • vittta

   Ano, správně.
   Argument někým jiným.
   Halík zůstane stejně čistý, jako ten jiný.
   A toho jiného pro změnu máme rádi zase my ostatní.
   A také tohoto uvedeného člověka záhadného není český národ hoden?

 2. vittta

  Sax:
  Wilhem Gustloff převážel dle všemožných pramenů až 2000 vojáků z nichž 1000 bylo specialistů, které Němci obzvášť potřebovali.
  V lednu 1945 ještě nikdo nevěděl, jak dlouho válka potrvá (měla skončit do vánoc 1944), a tahle (ozbrojená) loď byla regulerní vojenský cíl.
  Nechápu, jaký je v tom problém, i když samozřejmě, počet zemřelých civilstů je obludný.
  V r.1945 je ale- a to si fakt myslím- litovali jen nemnozí, a dobřě věděli proč!

  • embecko

   Vsak jo…ale ten clanek je postaveny tak, ze zas ti opili Rusaci zavrazdili z cire libovule nejake civilisty. Ty desetitisce az statisice zaziva upalenych ve stodolach ruskych vesnic jako by nebyly.
   Pak je tu jeste jedna vec, a sice, ze na clanku lze odhalit koreny soucasneho nemeckeho slunickarstvi.
   Kadry u moci tehdy rozhodly, ze podpori moralku tim zpusobem, ze budou delat jakoby nic a v lednu 1945 vyslou zaslouzile zamestnance na rekreaci na lodi do Baltskeho more. Tohle muze v takovehle situaci napadnout jen Nemce, podobne jako nyni.
   Pokud je ta uvaha spravna, pak bychom se meli nachazet pomalu na konci „valky“ (v uvozovkach); kdyz totiz stoji Nemci krok pred vlastni porazkou, tak jsou vzdy dejinne nejoptimistictejsi a nejsilneji presvedceni o tom, ze vse delali dobre.

   • pacifista

    Článek o tom parníku a ponorce byl pro mě moc zajímavý a tak ho mám dočtený až do konce. Nebyla to výletní loď ale vojenská, co sloužila celou válku jako plovoucí kasárna pro německé ponorky. Evakuovala německé rodiny z Polska do Německa. Utíkali, před Rudou armádou a před polským hněvem. Byla přetížená, protože předtím vezla nejvíce 2000 lidí. Toto byla mimořádka a sehrálo tam roli mnoho dalších faktorů. V každém případě to byla válečná loď, původně měla nést jméno vůdce, ale ten rozhodl, že ponese jméno Gustloff, po švýcarském významném nacistovi. Byla válka a loď plula pod nacistickou vlajkou Německa. Kdo byl uvnitř, nemohl nikdo vědět.

    • pacifista

     Ještě musím dodat, že vezla i dost vojáků a raněných, jak píše vittta. Jako parník sloužila jen do začátku války. To mi nějak uniklo, tak pro doplnění.

     • vittta

      Tohle ani dneska nejde nějak posuzovat, v tom vraždění a celkové apokalypse.
      A že se chlastalo, jasně, chlastali všichni, Rusové, Němci, Američané…a všichni dělali děsné věci.
      Kdo by to vydržel, tu hrůzu.
      Ono to jako vyznívá, že ruský důstojník chlastal, a…
      Ať se jdou vysrat, tohle už je úkol pro historiky, článek mi zase tak úplně tendenční nepřipadá, ale takový pohled, jako že Rusové tohle a tamto tam je cítit.
      Na druhou stranu je plno článků, jak nějaký německý hrdina zničil tolik a tolik tanků…
      Hlavně že je to pryč, a hlavně aby někoho nenapadlo, zkoušet to znovu.
      Mír je tou nějvětší hodnotou.

 3. tresen

  Na samotné snaze o nevyčuhování není nic špatného. Pokud byl někdo v tom systému spokojený, nekradl, neudával a nikoho nepomlouval či nešikanoval, čím byste chtěla jeho morální čistotu zpochybňovat? Já o tom jak svědomitě plnil své pracovní úkoly Halík nic nevím. Jeho pracovní pozice určitý stupeň prominence měla sama o sobě, protože z ní mohl ovlivnit životy lidí na které svá hodnocení vypracoval. Takové pozice se nerozdávaly na potkání a vyžadovaly známosti nebo nějakou prověřenost loajality. Ale nevím o žádném konkrétním případu ve kterém by toho svého postavení zneužil, tedy ho za jeho tehdejší práci morálně zpochybňovat nemohu.
  Kamile Mudro, zřejmě máte potřebu obhajovat zejména ty, co v tom bývalém režimu byli spokojeni. Ale já je přece nijak neodděluju od těch, co spokojeni nebyli a navenek se od těch spokojených nijak neodlišovali. Ti i oni přispívali k tomu, že se ten režim tak dlouho držel. O morální čistotě jsem nezačala já, o tom tu spustili ti, co šijí do Halíka. Já jsem jim jen přihrála možnost, kde by jeho morálku mohli zpochybnit, ovšem s vědomím, že se choval jako většina. K té Halíkově práci v personálním oddělení už nemohu dodat nic, co jsem nenapsala předtím, totiž že formulování požadavků na osobní a odborné předpoklady pro konkrétní práci není kádrování a že nejde ani o vypracovávání pracovních ani jiných posudků. Neumím si představit, že by mohl ovlivnit něčí život jinak, než že člověk nebyl na nějakou práci vybrán proto, že se na ni nehodil. Vhodnost pro funkce z hlediska věrnosti marx-leninismu posuzovali jiní.

  • vittta

   Jiní?
   A kdo vlastně byli ti „jiní“?
   Existovali vůbec?
   Takový Nohavica cosi podepsal s StB.
   Přiznal se, vysvětlil to, a stejně na něj lepšolidé plijí.
   Koho ovlivňoval, či posuzoval on?
   A nezačali jsme my.
   To HALÍK si začal, ten vystuje jako svatoušek!

   • tresen

    Nemyslela jsem si, že budu muset sáhnout k polopatismu nejtěžšího kalibru, ale nedá se nic dělat.
    Ti jiní, milý vittto, to byli prověření straníci, například členové podnikového výboru KSČ, kteří se vyjadřovali k tomu, kdo je natolik hoden důvěry lidu, aby mohl zůstat na svém postu ve fabrice nebo třeba i povýšit. Na vyšší posty byli lidi samozřejmě schvalováni výbory okresními nebo krajskými. Tihleti jiní fakt existovali, věřte mi. Na 1. máje stávali na tribuně a kynuli průvodu pracujících.

    • vittta

     No, to je ono, právě, prověření straníci.
     Já jsem dost blbej, jak sama vidíte, jaký byl třeba rozdíl mezi prověřeným, a neprověřeným straníkem?
     A existovali třeba i prověření nestraníci?
     Já právě mám dojem, že Halík byl cosi jako prověřený nestraník, jinak že by jako nemohl dělat to, co dělal.
     Ono se na jednu stranu říká- a klade se na to DŮRAZ, že študovat mohli jen vyvolení, prostě děti prověřených rodičů, ti dokonce kvůli tomu vstupovali do strany, a na druhou stranu bylo všude plno naprosto neprověřených absolventů VŠ, kteří dělali …no, řekněme, celkem důležité práce, na cekem důležitých postech, aniž by sami byli ve strane.
     Já jsem z toho jelen.
     Tak jak to tedy bylo?

 4. Dixi

  Tajné vysvěcení, už tehdy informovala katolická církev v naší zemi. Ti. Kdo ji pomáhali byli podle mne kolaboranti a pomohli dnešním skodam, rozkrádání a ožebračování naší země. Osobně nevěřím, že Halík,Duka,Malý a ostatni v boha vůbec věří. Je to o moci a manipulaci.

   • vittta

    Nechtěl jsem se do toho plést, protože o tom nic moc nevím, ale když je nakousnuto, kousnu si i já.
    Protože mě napadlo, že vysvětit se nemusel nechat nijak tajně, katolická církev byla za komunistů legální, a byla tady i bohoslovecká studia.
    Takže mi tady něco silně neštimuje, a pokud někdo o té věci ví víc, ocenil bych informaci.

    • tresen

     Šmarkoste, to si vážně myslíte, že oficiálně se stát knězem mohl někdo, koho režim neschválil?
     A když už někdo knězem byl a stal se režimu podezřelým, mohl mu stát kdykoli odebrat souhlas s činností.
     Nedivím se těm, co šli jinou než státem a stranou požehnanou cestou ke kněžskému vzdělání a vysvěcení.
     Každá, nejen katolická církev byla pod drobnohledem, všechny byly prolezlé spolupracovníky StB.

     • vittta

      No vidíte, a já si vždycky myslel, že vysvěcený katolický kněz má cosi společného s Vatikánem a Římsko-katolickou církví, a že KSČ nikoho světit nemohla.
      Tak dík za info, to je pro mě překvapivé, že tajně vysvěcený kněz byl něco jiného, než kněz, vysvěcený oficiálně.
      Jak on to měl třeba….NĚKDO HODNĚ ZNÁMÝ…třeba arcibiskup pražský, kardinál Dominik Duka?
      Také vysvěcen tajně, nebo ho vysvětila KSČ?

      • tresen

       Že vy jste si něco myslel? To mě vůbec nepřekvapuje.
       Slyšel jste něco o tzv. církevních tajemnících při ONV a KNV, kteří měli pod palcem všechno, co se v církvi šustlo?
       Duka to měl tak, že svým vysvěcením ještě stihl dozvuky doby tání roku 68. O pár let později mu ale stejně vzali státní souhlas. Za nepovolenou aktivitu pro řád dominikánů šel nakonec sedět na Bory.

       • vittta

        Možná si tak úplně nerozumíme.
        Byl kněz, vysvěcený třeba v 70 letech oficiálně skutečný kněz i dle Vatikánu, nebo to byl jen nějaký komunistický falešný kněz, který neměl s Vatikánem a jeho hiearchií co dělat?
        A bylo možné kněze vysvětit legálně v 70 letech- tedy v časech nejtužší normalizace?
        A jen takový dotaz, bylo možné u nás vysvětit kněze tajně, dejme tomu v 70 letech, a jaký byl mezi nimi rozdíl z pohledu Římsko-katolické církve?

        • tresen

         Pokud byl světící biskup uznaný Vatikánem, pak to bylo platné.
         Tajná svěcení se u nás pokud vím odehrávala po komunistickém puči a snad i později, ale za normalizace k tomu zřejmě nebyly podminky. Adepti cestovali, pokud to šlo, za biskupy do Polska a NDR, nebo taky do Chorvatska.

         • vittta

          Dobře, a bylo možné, že světící biskup uznaný Vatikánem nebyl?
          Jak by se pak mohl nazývat biskupem, a především kdo ho tak nazýval a z jakého titulu?
          Biskupem čeho?
          V podstatě píšete, že u nás biskupové, uznaní Vatikánem buď nebyli, nebo tajná svěcení neprováděli.
          Pokud nebyli, je věc jasná, kde nic není- ani smrt nebere.
          Ale pokud byli- a já si myslím, že byli, proč tajná svěcení neprováděli?
          Další možnost je, že u nás byli, a svěcení prováděli, ale ne tajná.
          Pak ale se naskýtá otázka, proč se jedinec, který chce sloužit Bohu, nenechal vysvětit netajně.
          Dejme tomu, že když byl někdo vysvěcen tajně, nikdo o tom nevěděl, a tedy mu byl umožněn- dejme tomu- nějaký karierní postup, který by veřejně vysvěcenému knězi umožněn nebyl.
          To ale zase není případ Halíka, který- jak už vím- žádnou karieru nedělal, a zastával běžné, ničím zajímavé místo, prostě jen normálně chodil do práce.
          Je ale také- skutečně jen teoreticky- možné, že kněz, vysvěcený tajně či veřejně doma, by byl vysvěcený prokazatelně, ale- fakt jen teoreticky- kněz, vysvěcený v cizině, by třeba mohl jen tvrdit, že je vysvěcený, a ve skutečnosti by ho nikdo nesvětil- což by se mu mohlo případně hodit, při nějaké politické změně, nebo tak něco.
          Obecně asi platí, že kněz je poslání, a tedy- navzdory realitě- slouží Bohu, jakkoliv mu to může uškodit.
          Ale já si myslím, že kněz, kterém nikdo neví, že jen kněz, sloužit Bohu prostě nemůže.
          Samozřemě mu může sloužit tajně, ale to by mě zajímalo jak, a především by mě zajímalo, jak v nějakém totalitním systému by tento fakt nějak dlouhodobě utajil.
          Co myslíte?

          • embecko

           Prezidentův vicekancléř Petr Hájek však platnost zveřejněného dokumentu zpochybňuje, protože podle něho neobsahuje důležité náležitosti. „To, co nazýváte dokumentem, moc dokumentem není. Nemá ani datum, takže nevíme, kdy vznikl, jestli ne třeba včera večer. Je vydán kolínským arcibiskupem, v jehož kompetenci toto není. Nemá ani protokolární číslo. To by znamenalo, že kolínský arcibiskup vydal potvrzení o svěcení, aniž by to zaregistroval ve své vlastní kancelářské agendě. To je ovšem nepochopitelné, protože se registrují i odpovědi na dotazy věřících – natož potvrzení o svěcení či jiných svátostech,“ vysvětlil redakci prezidentův vicekancléř.

           „Dobře to vystihl jeden znalec katolického práva, který napsal: ‚S tímto papírem nemůže kněz ani veřejně sloužit mši, ani být jako kněz zaměstnán, natož být farářem akademické farnosti nebo dokonce monsignorem….‘ S tím se zcela ztotožňuji. Řekl bych, že zveřejněním tohoto ‚dokumentu‘ se moje domněnky o spornosti platného vysvěcení Tomáše Halíka spíše posílily než naopak. Mnohem lépe teď rozumím tomu, proč se církev dívá s takovou – řekněme diplomaticky – obezřetností a rezervovaností na takzvaná tajná svěcení,“ dodal Hájek.
           https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Nova-zjisteni-Cirkev-nevyvratila-pochybnosti-o-Halikove-knezstvi-216219
           Slunickari si vzdycky vyberou vzdycky nejakeho nakrapnuteho podivina. A snad schvalne, aby se pak o nem mohli bavit a vyvracet famy. V podstate je to jen PR, na obsahu nezalezi. Vsechno z jejich dilny je takove rozbredle, nejasne, podlezave az uchylne.

          • embecko

           Uz si nepamatuji, kdo slunickarske typy nazval „zabi princove“…ale sedi to. Uz je to dlouho, co jsem to cetl, slunickarstvi neni vysadou poslednich par let. Mozna jiz za usvitu lidskeho rodu sedel na parezu nejaky pra-slunickar a kvakal, ze je treba, melo by se, hlavne ohleduplne… a mozna i mel ze slamy udelane brejle, anebo byl tajne zasveceny sousednim samanem…ale pst, moc se o tom nesmelo mluvit, bylo to soucasti Tajemstvi.

          • vittta

           Jistě, je to celkem známá causa.
           V podstatě se dá říci, že není v zájmu Římské církve, aby byla zpochybněna tajná svěcení, protože by to svědčilo o bordelu v samotné církvi a špatném systému řízení a kontroly.
           Podobně, jako se nikomu moc nechtělo řešit zneužívání dětí a mladistvých stran kněží.

          • vittta

           Jo, to jsem také mnohokrát slyšel.
           A tak nějak, je to z hlediska běžné lidskosti normální, a bylo by divné, kdyby to tak nebylo.
           Dobře je to vidět na činnosti samotné Charty 77, kde všichni věděli, jak to dělat, a když dostali prostor, tak všechno posrali a hádají se a vzájemně se osočují.
           Z dnešního pohledu to byli obyčejnáí sluníčkáři a lepšolidé, už jen ty kecy, jak každý kolaboroval, a navíc ty jejich dnešní touhy po cenzuře a všech těch věcech svědčí jen o tom, že se nevymezovali morálně, ale jen politicky.
           Respekt k politickým soupeřům a jiným názorům je věc morálky- a antikomunismus je jen obyčejná debilní politika.

          • tresen

           Petr Hájek, to je ten pravej expert.
           Tomu musí uvěřit, kdo je jako on.
           Kdepak nějakému biskupovi, který tvrdí, že vysvětil kněze. Hájek to ví líp.
           😋

          • vittta

           Skoro bych si myslel, že Hájka nemáte zdaleka tolik ráda, co experta na pravdu, lásku a morálku- Halíka.

      • pařez

       D. Duku nevysvětila KSČ ;-), ale kardinál Trochta – viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Dominik_Duka
       Ta situace byla asi takováto – v Římskokatolické církvi existuje dvojí linie správy – světská (diecézní – ta, co je nejvíc vidět), a řeholní – jednotlivé řády (Dominikáni, Premonstráti, Františkáni atd.) působí nezávisle na světské linii správy – každý řád se zvlášť zodpovídá papeži. Na místní úrovni obě linie spolupracují, ale zodpovědnost (a autonomii) má každá vlastní.
       Po nástupu komunismu k moci byli v naší zemi řeholníci zlikvidováni – nejprve byli internováni, po propuštění většinou vykonávali civilní povolání, někdy mohli působit jako kněží v té světské linii duchovní správy. Každopádně podle možností se snažili dál žít v duchu svého řádu – setkávat se, vzdělávat atd. – toto ale už bylo ilegální – maření dozoru státu nad církvemi a bylo za to natvrdo vězení – což byl případ nejen Dominika Duky.
       Takže situace byla rozmanitá – někdo vystudoval oficiální seminář (v Litoměřicích) a byl veřejně vysvěcen a tajně tělal navíc to, co se nesmělo (řeholní činnost, práce s mládeží), někdo studoval tajně, protože mu nebylo umožněno studium, a byl tajně vysvěcen státem tolerovaným biskupem.
       Kromě toho zde existovala tzv. „podzemní církev“ – protože byla obava, že komunistický režim vůči církvi přitvrdí a působení církve zcela znemožní, tak byl podniknut pokus o vytvoření zcela skryté linie církve z lidí, kteří oficiálně v církvi nikdy veřejně nepůsobili – tj. zcela tajně vysvěcených biskupů a kněží.

       • vittta

        Jo, to se zdá být přesné, a koresponduje to s tím málem, co o tom vím.
        Nejsem si ale jistý, jestli bylo reálně možné to utajit, při prokazatelně profízlované antikomunistické scéně.
        Bylo ale možné, že KSČ sama dělala, že nic neví, a tajnosti těchto struktur nejen tolerovala, ale i svým způsobem řídila, aby mohla při případné politické změně zůstat u ekonomické moci, protože při normalizaci už zřejmě o žádnou ideologii na vedoucích místech KSČ nešlo.

  • astraustralia

   vyborne grasyk
   obcas je dobre misto tvrdeho stretu s jinym nazorem dat odkaz na neco noveho ci ne bezne znameho s jinym pohledem na vec a verit ve schopnost ctenare ze si to sam prebere.
   Zadny massmedialni navod seberafinovaneji naaranzovany jak jedine spravne myslet nemuze nahradit a vubec ne vyhnat z hlavy cloveka to nejzasadnejsi co clovek ma mel a doufejme bude mit i v budoucnu.
   Schopnost sam myslet, vytvaret si nazor a odpor ke kazde snaze cloveka manipulovat.
   To jako opak nejrychlejsi cesty k cili pres nemysliciho tvora, ci naprogramovaneho robota.

    • astraustralia

     Nevim proc to sem grasyk dal, ale to jiny a zde dosud nepublikovany pohled.
     Kozak jako expert na Indicke ideologie s jeho kritikou bilble ze se jedna o prepsany brahmanismus pro hrisniky ze je nutno odmitnout tuto ideologii svate hrisnosti a nesmyslu dedicneho hrichu neb si dovolili jist ze stromu poznani to vse jako zidovsky vymysl na dusevni mrzaceni mas a nastroj upevnovani nadvlady.
     Kolektivni vinu dnes odmitame ale dedicny hrich je nam dan a s nim se rodime?
     Ze to je proti zdravemu rozumu stejne jako dlouhy seznam buzeraci prikazu zakazu a ze pokud se s toho lidstvo nedostane, slusnost poctivost a zdravy rozum bude vzdy v nevyhode.
     Mohl sem grasyk dat i jiny odkaz kde jde proti zido-katolismu jeste tvrdeji nez v prvnim odkazu.
     Ale dnes ma internet tisice ruznych videii takze jedno vice jedno mene system neohrozi.

     • astraustralia

      Nejste ani v Anglii ani ve Francii,
      kratke obdobi zacinajici nesvobody se pokusil zavadet premier Fisher ktery se ke svemu zidovstvi hrde hlasil a za jen nalepky ci vysivky skrze paragraf rozvraceni republiky nechal soudit!
      Dnes
      po britském Tommy Robinsonovi má svého politického vezne i Francie. Dobre to vedete, soudruzi.
      French worker sentenced to six months’ jail over Facebook call for demonstrations
      Dostal 6 mesici za svolavani demonstrace !
      https://www.wsws.org/en/articles/2019/01/16/fran-j16.html?fbclid=IwAR323N3n9u0p7H73jYRp4sg3up34n1ZimNpSY1GQ0KvITCv9D6TB4fZoZtM

     • grasyk

      :-) Pan Kozák se svou znalostí sanskrtu nás rozhodně přivádí k přemýšlení, na čem je vlastně postavena tzv. západní civilizace. Jestli se nemýlím, tak např. v USA se dodnes přísahá na Bibli. (??) Ale Bible je nejen snůška legend a žvástů, ale i kdybychom ji brali jako historickou nebo z části historickou, o čem by svědčila? O tom, jak židovský Bůh schvaluje zotročení všech lidí egyptským Josefem, kejkle podvodníka a lháře Jákoba, zabíječský pud zvrhlíka Davida z naprosto malicherných příčin.. atp.atp.Taky mě baví, jak se pořád a všude mluví o Šalomounovi, jako by bylo faktem, že existoval. Přitom je to naprosto vybájená osoba. Založená pravděpodobně na králi jménem Gudea. Každý šimpanz mluví o tzv. Šalomounově moudrosti – a v čem že spočívala? No, např. v tom, že dal rozkaz rozseknout vedví dítě, o které se přely dvě ženy. Ale při troše přemýšlení by přece soudný člověk měl dojít k tomu, že je to naprostá hovadina, a ne moudrost. Ani ta nepravá matka by neměla nic z půlky rozseknutého dítěte. Takže to bylo jinak. A jak? Ve starověké Indii je oslavována moudrost skutečného krále, který nechal obě ženy, aby se o dítě TAHALY. A skutečná matka, když viděla, že to dítě bolí, tak povolila. Ano, to bylo – řekněme – moudré, takhle dokázat, komu na dítěti záleží. Ale starožidovští pisatelé jen okopírovali tuhle historku do Bible a podle své nátury ji upravili. Ta nátura je ostatně v islámu i judaismu podobná, ne-li stejná. Halel nebo košer? Vyberte si. :-)

      • astraustralia

       Grasyku ano, malinko jsme popojeli,
       zpochybneni bible jako nastroje zotroceni a dusevni mrzaceni lidi
       to je herese neboli kacirstvi a za tohle se jeste nedavno upalovalo.
       Dnes uz se neupaluje, o to se mame :-)
       Svoboda slova dnes dovoluje rikat i to co si clovek mysli
       nejen to co musi.
       Ale poslouchat musi dnes jako drive.
       Stale stejne a podobne, jen stale vice pravidel prikazu zakazu a zakonu!
       To vse nastaveno tak aby clovel co nejmene prekazel vladnoucim.
       Tisice zakonu ve kterych se uz ani odbornici nevyznaji a sliby politiku ze oni to tentokrat udelaji lepe.
       A tak stale dale krajinou temnou:-(
       Ze pry jeste nikdy se nemel clovek tak dobre.
       I v CR.
       Nejmensi nezamestnanost
       Koruna nejnize, investori se jen vali
       Milliardy odtekaji z republiky.
       Haly skladu rostou podle silnic jako houby po desti
       Million lidi v pasti dluhu a exekuce, million lidi pod hranici chudoby ani k zivotu ani k smrti
       A to se jeste nikdy se pry penziste nemeli tak dobre jako dnes, jen s vyjimkou tech co dnes resi jak zaplatit bydleni, jidlo a jeste i leky.
       Ze nejchudsi jsou na tom spatne a jejich pocty rostou a porostou by pry nevadilo,
       vadi ze uz i POLITICI se citi ohrozeni a tak uz vi ze horsi polovina naroda nemela dostat moznost
       zvolit si presidenta primou volbou.
       Pokud by byl zvolen knize a Drahos bylo by to vitezstvi te lepsi poloviny a modrosti lidu :-(
       Chudych a exekuci pak navic kolik ?
       Bible a vira v Boha prestala byt hlavni oporou vladcu.
       Ti co prohrali volby maji potrebu se sjednotit do podoby „demokraticke“ oposice.
       Ale jedni nebo druzi – no difference, vsjo roovno,
       Vzdy je to vlada podle pravidel bible TRHu napsana ne pro cloveka ale na cloveka.
       Je li neco pro cloveka je to pro jeho dobro a jako odpoved je pak to co je v cloveku dobre.
       Opak je pravdou.
       „Lidskost“ vladcu dnes na rozdil od minulosti „demokraticky“ zvolenych pak dava vladcum pravo se lidsky projevit. Jak prave predvadi pan Macron. take mutti Merkel ktera ujistuje lid ze to zvladne.
       Jak muze dopadnout stale vice lidi na planete kdyz jich bude stale mene potreba na praci.
       Z ceho budou zit?
       Kdo je bude zivit?
       Stale kupredu zpatky ni krok !

 5. astraustralia

  Cim to ze vas az tak zaujala a vlastne snad i pritahuje podoba dabla.?:-)
  Vypada jako dabel?
  Kaze co?
  Sjednocuje a nebo rozesira uz i tak male procento vericich?
  Jak a cim pusobi na neverici ?
  Budte radi ze je to jak je to :-)
  Predstavte si, ze ty dabelske reci by pronasela osoba ne s dablekskou ale s andelskou tvari.
  ( a hned vam bude lepe)
  má to napsané v obličeji. Pozorně si prohlédněte jeho výraz a ještě pozorněji, když vede plamenné řeči, o obsahu ani nemluvě, tolik nenávisti.

  Navrhuji prehodit vyhybku na jine positivni a optimisticke zpravy.
  Zde jedna z nich.
  BIS nechce přepisovat dějepis
  https://www.bis.cz/aktuality/koudelka-pro-pravo-bis-nechce-prepisovat-dejepis-042f03f5.html?fbclid=IwAR0gVjnH-1BCZIizPwg2ux-bF1wuk13XE8K1ZYtlR8qssjROu7Ct_qGs-Po
  Neni vam po po precteni zpravy z BIS, spravneji drive
  „Úřadu pro ochranu ústavy a demokracie“ lepe a radostneji ?

  • vittta

   Já si raději počkám, jak se k tomu postaví nějaký významný intelektuál, nejlépe moralista.
   Co na to řekne.

  • pacifista

   No jo astře, vy to umíte rozebrat jak se patří, že se člověk opravdu zasměje. Ale představte si, že při psaní,* má to napsané v tváři,* mi proběhla hlavou myšlenka o zlosynovi s andělskou tváří, což by bylo ještě horší, neboť pak nevíme s kým máme tu čest. To mě také napadlo. Hodnocení Halíka možná vyznělo dost ostře, ale já žádnou zlobu při tom vyřčení necítím. Jde mi o věrné popsání skutečnosti, že vím, s kým mám tu čest. Je potřeba vnímat řeč těla, ta mnohdy prozradí více než slova. Bis u mě skutečně vyvolala úsměv. Je vidět že jste dobrý psycholog. :-)

 6. embecko

  „protože by to svědčilo o bordelu v samotné církvi“
  Dam to sem, nahore se v tech vlaknech uz nevyznam.
  Cirkev je jako bordeloidni (ne-hierarchicka) uz zalozena a dokonce je to jeji hlavni kouzlo, ktere se v zivote bije s praktickou (mocenskou) strankou. Kdyz to vezmes, tak papez jen jednim z biskupu, cehoz se chytla reformovana cirkev. Viz treba Petr Chelcicky se svoji myslenkou „neviditielne“ cirkve a siete viery pravej, anebo protestanti vubec, kteri roli „prveho mezi biskupy“, tedy papeze, neuznavaji vubec.
  Z hlediska nabozenske stranky cirkve Halik zadny papir mit nemusi, tam staci slovo tak, jako stacilo v cirkevnich pocatcich.
  Problem vidim v tom, ze Halik by mel byt tim cim je, tedy kazatelem drobne sekty slunickaru a jeho slova by nemela mit celospolecensky dopad (mel by byt slyset v mainstreamu v mnozstvi casu, odpovidajici sile jeho zastoupeni mezi sektami).

  Mame tu tedy dve osoby:
  Halika, coby clena katolicke cirkve, zalozene na administrative, jez ovem sve sveceni pravne nedolozil= jde o bludneho heretickeho kazatele. To je ovsem z hlediska evropskych tradic zcela v poradku, at si rika, co chce.
  A Halika, coby verejnopravniho skreta, kteremu je medii dodavana takova vaha hlasu, ze vypada, ze mluvi „verejnopravne“ a tedy za celou „mravni“ spolecnost. A to uz je problem, protoze jeho verejnopravni mandat neni nijak dolozen (neprokazal svuj status kneze a jde tedy o podvod, mimimalne na mravni urovni). K tomu jeho podivna minulost, jak se probiralo vyse, jez by ho mela jako moralniho arbitra pred medii a verejnosti diskreditovat.

  Ale netreba si delat iluze, tady nejde o zadneho Halika, ale opet o PR urcite skupiny lidi, ktera Halika vyuziva tak, jako ho vyuzivala i drive (dle meho nebyl agentem, ale chranencem urcitych kruhu a jejich neoficialnim informantem).
  Mravni problem s Halikem slouzi jen jako beranidlo na prorazeni Overtonovych oken a o boj o „mravni podstatu veci“, ci o „pravdu“ se tu v zadnem pripade nejedna. Ti, kteri Halika protezuji a ruzne obhajuji, velmi dobre vedi o co jde a co je to za cloveka. V podstate jde o deklamaci moci medii a stvrzeni toho, ze to jsou oni, kdo je maji pevne v rukach a prostrednictvim Halika se muzou smat druhym do oci.
  Je to jako v hospode, kde konci hadka tak, ze se dva postavi celem k sobe a jeden rekne druhemu do oci, ze je vul a srab a druhy s tim nemuze nic delat, protoze je slabsi. Ten silnejsi by to udelat nemusel, ale udela to proto, aby se ujasnila jeho vudci pozice a bylo zretelne, kdo taha za delsi konec spagatu. Tady je to podobne: Predlozi ti v CT pochybnou osobnost a reknou ti o ni, ze ji musis poslouchat, protoze ma pravdu…a ty s tim nemuzes nic udelat. Nejlepsi je si toho nevsimat.

  • vittta

   To je dokonalý popis.
   Tedy Halík by se neměl hlásit k Římské církvi, protože nesplnil dané podmínky, ale ještě doplním, že ani Římská církev by se neměla hlásit k Halíkovi, z téhož důvodu.
   Ale Římská církev se k němu hlásí.
   Tady je to už hra, kdy i Římská církev má s Halíkem nějaké plány, může ho použít…třeba na získání ekonomické moci, nebo nějakých prebend, jako kazatel slova Božího je pro Římskou církev nevýznamný, až kontraproduktivní.
   Zde by pak stálo za úvahu, do jaké míry je samotná Římská církev hlasatelka slova Božího, resp. co má u ní přednost.
   Halík jako kazatel sekty sluníček ale využívá církevních statků Říma, a dá se předpokládat, že je ve spojení s ekonomickou mocí v ČR, což píšeš.
   Je tady ale evidentně i jiné křídlo Římské církve, které reprezetuje např. pan Piťha a pan Duka, což svědčí o poměrně hlubokých rozporech v této církvi, ostatně, i sám papež se zdá být důkazem.
   Z mého pohledu je Halík ideálním šaškem.
   Je ješitný, a nejvíce ho lze ovládat pomocí dodání zdání jeho vlastní důležitosti.
   Je i fanatik, čímž se ještě snižuje jeho rozpoznávací schopnost.
   Halík je ale i produktem chybné politiky protinárodních sil, tedy v jeho osobě tyto síly víc tratí, než získávají, ale ve výsledku to může být jedno, protože tyto síly disponují obrovskými prostředky, a mají předevím čas, takže i chybná politika může nakonec slavit úspěch, protože bude vytrvalá, a je všudypřítomná.
   Reklama na Alzu pomocí idiotského zeleného mužíčka s dementně protivných hlasem také každého sere, ale má obrovský přínos pro tu firmu, protože není nikdo, kdy by jí neznal.

   • embecko

    http://outsidermedia.cz/pokud-se-zdenek-zboril-a-eric-best-nevrati-na-obrazovky-ct-je-jeji-vyhlasovana-nestrannost-jen-cynickym-vtipem/
    Katolici jsou bezna firma a je jim uplne jedno, s kym obchoduji. Bordel v tom maji, ale je otazka, zda- li nejde o vnitropodnikovou strategii, kdy majitel, ktery to drzi pevne v rukach, necha par manazeru se hadat a ceka, jestli z toho nevyleze nejaka schopna strategie, prinosna pro cely podnik.
    Treba s pedofily: jako by to cirkvi ublizilo, ale nakonec ani ne tak moc. Nakonec jsou ve svetle reflektoru spise svetske urady, co tomu nedokazaly zabranit. Posledni Pithovo kazani jsem neposlouchal, ale pry „podlehl“ a mluvil uz smirlive…asi ho klepli prez prsty a upozornili ho, ze prez apel na rodinu cesta nevede…

    • embecko

     Druha moznost je ta (to jsem nedomyslel), ze cirkev mele z posledniho a uz nedokaze nabidnout nic jineho, nezli herezi. Duchovni obdobu bezneho kapitalistickeho konzumniho spektaklu, cokoli, jen aby si ji lide vubec vsimli.
     Dneska byl v mistnich novinach uvodnik, nazvany „Kralovna opousti svetla reflektoru a stahuje se do ustrani“ a nakonec z toho vylezlo, ze jakasi prestarla krasavice se rozhodla opustit lokalni tenisovou karieru a zalozila rodinu. S Halikem, Hrusinskym ml., Pavlem Novym atd. je to to same:zadavatele jsou radi, ze nasli vubec nejakou smiru, co je ochotna mluvit v jejich duchu jako clovek…zbytek pise jen analyzy a komentare, ktere nikdo necte.
     S cirkvi to muze byt i tak, ze hanbe s pedofilii nebrani, protoze je to jedno z poslednich PR, co ji uz zbyva a tak to toleruje a moudre mlci.

     • vittta

      Moudře je to pravé slovo, protože nic není takovým důkazem humanity, jako homosexuální pedofil, a velice brzo na to budou právem hrdí.
      Podle mě jde i o obyčejný kšeft s informacema, média prostě píší o těch, co kecají ty největší sračky.
      A je úplně jedno, že některá média to považují za slovo Boží.
      Každý na to jde trošku jinak.
      Tak PL na to jdou tak, že zveřejňují všechno, a samy organizují rozhovory a je tam i sekce, kam může každý napsat.
      Tím pádem jsou čtené, je to pořád aktuální, a několikrát za den se tam objevují nové články, no, ovšem za cenu toho, že nějaké kecy Halíka a jiných mentošů jsou v podstatě propagována.
      Klasická novinařina, proto jim také nemohou ostatní přijít na jméno, protože PL se zabývají novinařinou, a ostatní jen trapnou propagandou a lezením do prdele- a novinařinu už neumí.
      Naopak BL šly cestou cenzury a přísně loajálních komentářů k politickému smýšlení redakce.
      V tomto případě ale je problém, že s nějakou kultivovanou propagací SPRÁVNÉHO názoru to není jen tak, Zajedno nejsou ŽÁDNÉ argumenty, pro správná tvrzení, takže autorské texty jsou jen spekukalce, které se navíc v řádu měsíců ukáží jako směšné a dopadne to všechno úplně jinak, a za druhé utekli, nebo byli vyhozeni autoři, čímž se obchodní pozice BL ještě snížila.
      A tak BL honí info kde to jen jde, a jejich základním kamenem jsou zfalšované překlady z Guardinu a nic neříkající twety HWR, jakési obskurní organizace, kterou nikdo normální nezná.
      Po Halíkových slintech ale sáhnou obě média, Halík prostě nese prachy, i když tedy BL už nepomůže ani on.

      • Janika

       No, čtu si tady před spaním, jako vždy se dobře bavím, a tohle mě tedy dostalo „nic není takovým důkazem humanity, jako homosexuální pedofil“ :-))).

   • tresen

    Pobavili jste mě oba dva, jak chcete katolické církvi předepisovat, jaká mají být její interní pravidla, hlavně co se administrativy týče.

  • embecko

   Nemecko pristupem k uprchlikum ztratilo celou Evropu, to byla z jeho strany fatalni (geo)politicka chyba, diky ktere promrhalo veskery, doposavad nasbirany kredit a propadlo se politicky-vlivove zpet do roku 1945- 49. Takze musi zacit od piky s tim, co ma po ruce, to jest i s Macronem, masakrujicim vlastni lidi. At ted udelaji Nemci cokoliv, bude to uz jen spatne a tak jim nezbyva, nezli zacit trucovat, demonstrativne se zbavit tech, co je nechapou a dat se do holportu se staty druhe az treti tridy na pokraji bankrotu. A ty ho stahnou zas o kousek niz a tak dale…
   Kdyby pred 5 lety iniciovali aktivaci Frontexu, zatarasili vnejsi evropske hranice, zavedli jednotnou imigracni politiku a pozvedli Interpol na funkcni celoevropskou policejni sit, tak maji Evropu u nohou, vlastniho cloveka prezidentem EU a vsichni Evropane pred nimi kleci a modli se ke Germanii. AfD na nule, CDU nad 50%, vsechny frakce EP pod kontrolou a otevreny svet, ze ktereho by si mohli vybirat kyvnutim prstu.

    • embecko

     Dneska se muzeme v mainstreamu docist, ze Zeman, cinsky agent, co chce prodat republiku Pekingu, nedodrzel sve sliby, nebot vyse cinskych investic do CR je nizsi, nezli sliboval.
     A Corbyn s Labouristy zacali v parlamentu bojovat za druhe referendum.
     Kdo vi, co Macrona tahne, ale mel by delat rychle, dokud ma jeste prilezitost!

    • embecko

     Klaus cili opet velmi presne:
     http://institutvk.cz/clanky/1272.html
     „Připravovaná, ale svým obsahem a svými přípravami naprosto utajovaná smlouva o faktickém spojení Francie a Německa (většina poslanců CDU v Bundestagu říká, že o přípravě žádné takové smlouvy nikdy nic neslyšela), kterou mají podepsat nejvyšší představitelé Francie a Německa Macron a Merkelová 22. ledna v Cáchách, nemůže znamenat nic jiného, než faktickou resignaci těchto dvou evropských superelit na Evropskou unii.“
     Zvlaste zajimave je: „…většina poslanců CDU v Bundestagu říká, že o přípravě žádné takové smlouvy nikdy nic neslyšela.“

     • embecko

      Jeste jedna zvlastnost: V den podpisu historicke nemecko- francouzske smlouvy se podle stranek nemeckeho prehledu tisku venuje udalosti jen jeden clanek z cirka 60 (z 29 hlavnich mainstreamovych titulu). CRo behem dne zminio udalost v jednom clanku a na strankach Prehled tisku (Novinky) neni u 26 titulu a celkem tak 150 zprav ani jeden zasah.
      Ze by bylo spojeni Francie a Nemecka povazovano jiz prorocky za zcela bezvyznamnou udalost?

      • vittta

       To je toho, tak podepsali smlouvu.
       Hlavně že je demokratická.
       Ale že spadlo letadlo s fotbalistou Salou tě asi nezajímá, co? (novinky)
       Nebo že mince za 100 milionů korun už je hotová… (novinky)
       Nebo že dokonce v US army nebudou moci složit transgender osoby, to je už vůbec skandální, a dle onoho článku jich tam slouží…to je zajímavé, aktivně 2500 až 7500, a v aktivních zálohách 1500 až 4000.
       To je dobrý, to „až“, to asi znamená, že plno ozbrojených vojáků neví, co má za pohlaví. (Seznam)
       Hlavně že napíší, že Norsko vypovědělo polského diplomata, který místo aby pokládal kytky a podepisoval lejstra, tak dělal svojí práci, což je drzost jako kráva!
       https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/495137-norsko-vypovedelo-polskeho-konzula-ktery-se-vymezoval-proti-barnevernetu.html

      • vittta

       No a tady je názor Fischera, co měl být naším prezidentem.
       Přiznám se, že jsem se při čtení článku ocitl ve svém mládí v normalizaci při čtení Rudého práva, když jsem seděl v dílně na hajzlu a připravoval ho k pozdějšímu použití.
       Těm kecům jsem také nerozuměl, zdálo se mi, že autor by se rozhodně měl léčit někde v blázinci, ale též to byl samý zápas a všemožné útoky imperialistů ze všech stran, a co chvíli nějaká pozitivní role- tehdy ovšem Sovětského svazu.
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Predseda-senatniho-vybora-Fischer-Integrace-Francie-a-Nemecka-je-dobra-zprava-567697

       • astraustralia

        „Situace je skutečně vážná. Současná Evropa se stala dějištěm zápasu o místo člověka. I proto nás nejnovější technologie z Pekingu mohou za laciný peníz připravit o to nejvzácnější, co máme. O suverenitu. O svobodu slova, pluralitu politických názorů i svobodu vyznání,“ klade důraz Fischer.
        Co Vam vittta neni jasne?
        Ze kdyz nas bude kontrolovat Cina neboli Vychod je to spatne
        kdezto kdyz USA tak dobre.
        Ze Vam to neco pripomina?
        Pametniku kteri mohou srovnavat bude stale mene

      • Kamil Mudra

       Zajímavá je v té smlouvě ta zmínka o vnějším a vnitřním nepříteli. Z toho dýchá možnost aby si vlády obou zemí navzájem poskytly represivní síly potřebné pro zvládnutí domácích nepokojů, v těch případech kdy by se na loajalitu a „důslednost“ těch domácích nedalo spolehnout. Ale to, historicky i globálně, není nic nového pod sluncem.

       • vittta

        Hlavně se mrkni, jak si obě země pomohou, kdyby byly napadeny.
        Kdo asi tak by mohl napadnout Francii něbo Německo?
        Není to tak jednoznačné, mimo Ruska to klidně mohou být i USA, s Trumpem, samozřejmě.
        Poslední dobou mám dojem, že se všichni zbláznili, píší absolutní nesmysly, viz. třeba ten Fischer, co jsem ho odkázal.
        Nemá to, abych tak řekl, „dějovou linku“, ty články, je to jak za normalizace, třesky- plesky o ničem a jakýmsi temným pozadím.
        Ale při hlubším zamyšlení už člověka musí napadnout, že naše činovníky honí, a mnohde donala západní Evropa, protože články z Guardinu, které mi připadaly psychopatické a slaboduché, prostě jsou normou.
        Nikdo, a zdůrazním NIKDO se v nich nemůže orientovat, pouze příznvci nějaké ideologie hltají tupé texty, nějakým způsobem tu ideologii potvrzující, ale k nějakému zamyšlení nenutí, hodně tam konstatují a pracují s jasnými situacemi, které ale ve skutečnosti nejsou nijak prokázané.
        Přečti tohle:
        https://blisty.cz/art/94244-jak-porazit-hybridni-valku-jeste-nez-zacne.html
        Chvílemi se budeš asi ztrácet, ale vyznění je jasné.
        Rusko je zlé.
        Všude, kde se lidem nežije dobře, už Rusko strká své prsty, nikdo neví proč, ale strká.
        Nikde to není nijak dokladováno, proč by to Rusko dělalo, a jestli to skutečně dělá, základem článku je prostě to, že Rusko šíří všude nějaké rozvracení, a desinformace, ale ani není napsané proč, nač- jen Rusko, Rusko, Rusko- totální vymejvárna mozků, ale určená už pro vymyté mozky.
        Já to četl asi 4x, to je fakt neuvěřitelný text, ale na západě asi naprosto normální, pak uvěří všemu, i Skripalovi.
        Co si třeba myslet o tomhle:
        „Pokud se lidé domnívají, že policie jedná spravedlivě a že zpravodajské služby nepřekračují své kompetence, společnost se stává vůči ruské hybridní hrozbě odolnější. “
        Tak ruská hrozba tady kdesi je, a cosi lidem vnucuje, ale není tak úplně jasné co, ale je to něco špatného.
        Ti lidé tomu podlehnou, když je nějaký problém, a…co se bude dít?
        Rusko nějak tu zemi obsadí, nebo co vlastně to Rusko chce udělat?

   • astraustralia

    Dobry postreh Saxi:
    Kdyby pred 5 lety iniciovali aktivaci Frontexu, zatarasili vnejsi evropske hranice, zavedli jednotnou imigracni politiku a pozvedli Interpol na funkcni celoevropskou policejni sit, tak maji Evropu u nohou, vlastniho cloveka prezidentem EU a vsichni Evropane pred nimi kleci a modli se ke Germanii. AfD na nule, CDU nad 50%, vsechny frakce EP pod kontrolou a otevreny svet, ze ktereho by si mohli vybirat kyvnutim prstu.

    • astraustralia

     Velky otaznik nad tim vsim.
     Proc si tu cestu nevybrali?
     Z obavy ze by jim nekdo mohl nekorektne pripominat nacismus predku ?
     Pokus o jeste silnejsi Deutschland spojenim s Frantikem je pokusem o co?
     S vysledkem ze timto paktem nemecko-francouzskou politiku sily bude obtiznejsi kritizovat.
     Uz tu nebude snaha vladnout jen na potomcich nacismu ale budou se delit s macronisty
     navic Nemecko uz udelalo prvni lidsky krok, otevreli dvere uprchlikum.
     Nemecko nade vse a ve vsem .
     Chytre vymysleno.
     V rozesirani i sjednocovani:-)
     Jen poslusnost kolem, mimo silne a zdrave jadro se nekona.
     Vzpiraji se v protektoratech na vychode :-(

     • vittta

      Makron mohl být dosazen právě kvůli tomuto.
      Francouzi jsou blbí, a hlavně je otázka, jestli Francouzi ještě existují.
      Tu schizofrenii bylo vidět na té provokatérce, MaB.
      Makron dneska nemá na dění ve Francii už pomalu žádný vliv, události ho předbíhají, a tak podepsal smlouvu, kterou- dle mého- nebude nikdo pár let vůbec řešit.
      A až přijde nějaká vhodná doba, což asi bude nějak plánováno, že by měla přijít, třeba množství negrů dosáhne nějakého počtu, zajišťující volební vítězství nějaké straně, nebo se zavede šaríja jako oficiální paralerní soudní řád, prostě něco, tak někdo vytáhne tuhle smlouvu, a Německofransko zavede povinnou základní vojenskou službu, začnou zbrojit- což stabilizuje zhrocenou ekonomiku, a povednou útočnou válku, proti sousedům, a pak proti Rusku, a následně teba USA, podle situace, ale podle mě k tomu potřebují tu ideu, kterou jim poskytne právě ten islám, už dnes zjevně pracují na vytváření nenávisti k Rusku, tam se jim to asi daří víc jak tady, a to je vede k těm myšlenkám ruské hybridní činnosti, (viz, můj text Kamilovi), ale poslední dobou jsem si všiml, že útočí už i na USA, zatím pomalu, na „trumpismus“, jako kdyby chtěli vyvolat, nebo podpořit občanskou válku v USA, dříve, než půjdou sami do války.
      Též je možné i to, že- dejme tomu- bude rozpoutána občanská válka ve Francii, a Německo jí utopí v krvi, jako zahraniční pomoc proti vnitřnímu nepříteli.
      Německé vojsko situaci stabilizuje, (může to být i opačně, ale občanská válka v Německu není zdaleka tak pravděpodobná, jako ve Francii) a dvoustátí se samo může pustit do agresivní války- to bude kopírovat situaci v r.1940, ale tehdy nebyla Francie dostatečně loajální, i když s Němci spolupracovala,
      No…o téhle smlouvě ještě uslyšíme, ale hned to podle mě nebude.

 7. astraustralia

  Jestli je to spojeni jak k lepsi Evrope a svetu ci jen jak lepe na cloveka aby byl spravnym Evropanem, to ukaze cas
  a rozhodne o tom i t.zv. sedma velmoc cili novinari a ti investigativni jiste take svym dilem, svym ucelovym brainwashingem:-(
  Investigativni zminuji proto ze jsou stale investigativnejsi a v investigaci a patrani stale bezohlednejsi!
  V poslednim znamem pripade navstivi syna pana premiera, v tomto pripade si na ne stezuje advokatka Samkova za zneuziti a pouziti informaci z jejiho pocitace.
  Novinari jako vsechno mozne jen ne co by meli byt, hlidaci demokracie.
  https://tv.idnes.cz/domaci/klara-samkova-advokatka-cesky-rozhlas-reportaz-trestny-cin.V190122_123119_idnestv_iri

  • vittta

   Schválně, co myslíte, šlo v tom rozhovoru o bezpečnostní riziko, nebo o fakt, že se jedná o čínskou firmu?
   Nebo z jiného úhlu, kdyby to byla německá firma, která by splnila úplně stejné podmínky, resp. to vypadalo na stejné bezpečnostní riziko, hovořilo by se o tom stejně?
   Ale to není žádný humor, ale celkem bezvýznamný rozhovor, to bych třeba mohl dodat veselejší kousky, třeba Kalousek a rozdíl mezi nacisty a Němci.
   Ale opravdický humor je tohle.
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/index-demokracie-2018_1901230850_zlo
   Největší demokracie je- hádejte- ve Švédsku, pak také v Norsku….
   Tak v Norsku je to jasné, tam mají vysoký index proto, že tam vzorně pečují o blaho dětí, co, vzorně, demokraticky!
   Ve Švédsku je to také jasné, tam zase skvěle a demokraticky pečují o integraci menšin a mají výborný a demokratický volební systém, takovou rodinnou volbu a volby jsou do určité míry veřejné, tedy nejsou tajné, jak je obvyklé, tam se totiž Švédové nemají za co stydět, koho volí.
   Nad námi je i Španělsko, a ano, i tam to chápu, tam když jsou nelegální refernda, tak policie neváhá použít vražedné násilí, aby demokracii zachránila.
   Skvělé, humánní, a především objektivní hodnocení.

   • tresen

    Šlo jistě o vážné věci. O bezpečnostní riziko i o čínskou firmu. Ale proč se teda všichni smějí?

     • tresen

      Přece jestli si koupím, promiňte mi, telefon, který bude Huawei nebo Samsung nebo Apple – když vezmu tři největší výrobce – tak to zařízení si vybavím softwarem. Buď je tam už instalován, nebo si ho nechám přeinstalovat. Přece záleží na mně, jaký tam budu mít. Telefonuju nebo esemeskuju. Samozřejmě při 5G síti můžu posílat maily, můžu se dívat na videa, můžu se samozřejmě koukat na filmy, když to bude provozovat můj operátor.
      Vám nepřijde k smíchu, že politik, vybavený takovými „informacemi“, cestuje do Číny, setká se tam s vrcholným manažerem firmy Huawei, nechá si ukázat jejich nové přístroje a prezentuje se tam svými představami o problémech bezpečnosti a o pomýlenosti úředníků své vlasti?
      Ten Číňan se po jeho odchodu musel chechtat jako racek. A to při vší čínské rezervovanosti.
      Ale jestli řeknete, že je to spíš k breku, pochopím to. Vždyť utrpěla vážnost strany, kterou jste dobrovolně volil.

      • vittta

       S váma je prdel.
       Vy to prezentujete tak, jako kdyby prostě Filip byl nějaká vyjimka, a tato zanebatelná a nezajímavá epizoda byla základem české politiky.
       Tady se odvolávají velbyslanci kvůli Skripalovic papouškovi, ombudsmanka se soudí s negryní, co tady záhadně získala asi patery doklady a neuměla slova česky, ministr zahraničí uzná nakrostát Kosovo, Tvrdík položil už asi 15 firem, Langšádlová chce jaderně bombardovat Moskvu, falešný kněz poučuje arcibiskupa, kriminálník prohlasuje církevní restituce a to tak, že církve dostaly majetek, co jejich nikdy nebyl, ale vás zajímá Filip, co si -dle svých slov- cestoval do Číny za svoje a nikoho to nic nestálo.
       Vy jste opravdu kovaná havlistka.
       Havlisté jsou ti nejodpornější lidské amorální zrůdy, u nich může být masový vrah hrdina, a když někdo někomu šlápne na nohu, jsou schopni ho za top ukamenovat.
       Fuj..

       • tresen

        Tak aspoň poslední pokus:
        Vůbec nejde o politiku, Filip může lézt do zadku komu chce a nikomu to nebude stát za rozčilování.
        Tady jde jen a pouze o jeho blbství. O to, že se snaží poučovat v oboru, kde je naprostý ignorant a prozrazuje to v každé druhé větě.

        • Kamil Mudra

         No dobře, třešni. Tak co kdybyste alespoň ten vámi citovaný kus Filipova ignorantství, pěkně větu po větě, uvedla na pravou míru, aby bylo jasné o čem konkrétně píšete? To pro vás jistě nebude žádný problém.

         • tresen

          Pokud se bavíme o mobilech, pak každý trochu poučený uživatel ví, že je to jinak, že totiž výrobce dodává přístroje s operačním systémem, který nelze jen tak vyměnit za něco, co vám zbastlí soused.
          Ale hlavní vtip je v tom, že Filip netuší, že o mobily nejde. Že v té varovné zprávě nejde ani o pouhé systémy mobilních operátorů, ale i o různá zařízení elektrárenských gigantů a o přenosové systémy, o řízení dopravy a podobně. A taky, v neposlední řadě, o IT systémy státní agendy. A tam se všude s firmou Huawei potkáte. Buď už je zahnízděná, nebo se o to snaží. Existuje podezření, že ve všech zařízeních a systémech čínské firmy může být skryté kurvítko, zvané též backdoor, připravené kdykoli nadělat škodu.
          V jedné diskusi to bylo vystiženo takhle:
          Toto není o tom, že by NUKIB našel forenzní analýzou nějaký backdoor, je to o vyhodnocení rizika, že klíčovou infrastrukturu ve státě (a tou není váš telefon) máme postavenou defacto na jednom výrobci s velmi úzkým napojením na čínskou vládu. A už z principu věcí jak to funguje, je možné s tím nadálku provádět co se komu zlíbí. Je to ekvivalent toho, kdyby v každé elektrárně, vodárně,… seděl na nějakém klíčovém postu člověk napojený na čínskou vládu. A ano, on doteď pracuje spolehlivě a nemá žádný záznam o tom, že by cokoli dělal v rozporu s tím jak čekáme, že se bude chovat, ale opět z nějakého důvodu takoví lidé také nedostanou prověrku, aby toto místo zastávali. Ale u HW/SW nám to z nějakého důvodu nevadí. Proto toto „varování“.
          To není legrace. Legrační je Vojtěch Filip, který o tom varování říká:
          „Bylo to tak směšné, že to pochopí, jak já říkám, i venkovský advokát, jako jsem já. Podívejte se, to máte, jako když máte stůl, to je ten hardware, to je to železo, to je nějaké zařízení, a pak je software, to jsou papíry na stole a ty papíry si přece děláme my, to nám nedělá žádná firma. Prosím vás, to bylo tak směšné od začátku, že mi to připadalo opravdu nedůstojné tak vysokých úředníků státu.“

          • astraustralia

           Tresni to se Vam moc nepovedlo i kdyz se jedna o kopii nazoru kterou jste prevzala a ktere verite.
           Aby to nebylo dlouhe strucne.
           Do Vami citoveno „odborneho“ tedy do hloubky jdouciho nazoru ktery „vesnicky advokat“ vubec nepochopil a zesmesnil komunistickou stranu,
           tak si tam do hlubokomyslneho a podstatu odhalujiciho rozboru misto Cina dosadte USA.
           Takze co ze to rikaji odbornici jejich nazor jste prijala ?
           Ze otazka zni bud s Pekingem nebo Washingtonem, pouze tak muze fungovat nova 5G technologie, protoze to muze byt (bude) ovladano z dalky!!!
           a na to je preci pokud jde o orientaci CR jedina odpoved.
           Nebo ze by jeste existovali blbci kteri porad jeste maji sny o nejake nezavislosti a nepodrizenosti?
           Nebo dokonce ze Huawei ze je 3x levnejsi? To mozna ale je to podrizeny Pekingu, kdezto Emericke firmy podrizeny Washingtonu nejsou!!
           Nikomu nejsou, jsou nejsvobodnejsi , nikomu zadne informace nepredavaji neprodavaji.
           Uz konecne vsichni prestante s tim Moskevsko-Pekingskym pomlouvanim !

           Bezte uz FSICHNI s tim antiZemanovstvim kdyz uz jinak neumite tak ted pres Cinu nekam.

           Tresni nejste sama, tato dama zasla jeste dale, ona vidi do hlavy i presidentum.

           Prezident Si Ťin-pching musí Zemanem pohrdat (dokonce ne ze by jen mohl, to te moudre zene nestaci, on musi Zemanem pohrdat , aby to melo spravnou silu )
           https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milos-zeman-cina-huawei-si-tin-pching_1901200600_ogo

           Napred vas vzor v honbe za penezi pres nejlevnejsi praci dal vyrobu vseho do Ciny a pak pred rozpinavym bumbrlickem Neotesankem ktereho si sami vypestovali varuji :-)

          • tresen

           V Austrálii prý má Huawei s 5G utrum.
           Víte o tom něco?
           Považují to vaši australští spoluobčané za racionální opatření anebo v tom hledají nekalé rejdy, zaměřené proti solidní čínské firmě?
           U vás tedy vládě stačilo, že se Číňani snažili etablovat v nových mobilních sítích, ani nemuselo jít o státní informatiku anebo energetiku jako tady.

          • tresen

           Ale mně opravdu prvotně nešlo o hrozbu ze strany Huawei, ale o inelektuální výbavu jistého politika. A o to, že si svého handicapu není vědom a ještě se s tím vytahuje.

          • vittta

           V tom vašem odkazu se přesně potvrzuje to, co píše Astr, ale jelikož to asi od Astra nepochopíte, protože to píše s nadsázkou, tak se pokusím já polopaticky.
           Začnu ukázkou z odkazu:
           „Zpravodajská služba MI6 konstatovala, že ačkoliv není k dispozici žádný přímý důkaz, že by se Huawei dopustil škodlivé činnosti, je vysoce riskantní přenechat firmě odpovědnost za tak citlivou součást infrastruktury země, jako je mobilní síť. “
           …..
           Takže v Británii a jiných zmíněných zemích dali čínské firmě obrovský prostor, a teď si- a to všichni skoro naráz v širém vyspělém světě- všimli, že je to strašlivé riziko.
           Důkazy ale nemají, ale všimli si, je to prostě PODEZŘELÉ.
           Při čemž článek píše o tom riziku a o těch zemích, a nikoho to nemůže nechat chladným- HRŮZA, Čína provádí špionáž, nebo lépe řečeno, MŮŽE jí provádět.
           A při té hrůze nikomu nepřijde na mysl- a v článku o tom zmínka není- že se nedá úplně předpokládat, že je Čína technologicky nějak napřed, rozhodně je napřed cenou, ale technologicky asi těžko, zatím.
           Prakticky to znamená, že KAŽDÝ výrobce těchto technologií může národní bezpečnost ohrozit minimálně úplně stejně, a také to rozhodně dělá, protože pokud to jde, tak se to prostě dělá všude.
           Jenom Čína to dělá 3x levněji.
           No, tak tedy uvidíme, jak to dopadne, jestli Číňanům zatrhnou přístup na světový trh, stejné ohrožení hrozí nejen tam uvedeným zemím, ale úplně VŠEM zemím světa, které si tyto výrobky koupí, ne?
           Tak uvidíme, no….

          • oh

           „Existuje podezření, že ve všech zařízeních a systémech čínské firmy může být skryté kurvítko, zvané též backdoor, připravené kdykoli nadělat škodu.“ To je moc hezká hláška, treseni. Chechtal jsem se, až mě z toho přepadl záchvat kašle. Ovšem vám, ne Filipovi.
           Je ovšem nikoli podezření, ale ověřená skutečnost, že síťová infrastruktura čistě americké firmy Cisco Systems (stejný sortiment jako Huawei, jen v 5G poněkud pozadu a poněkud dražší :-) ) obsahovala backdory známé (a pečlivě utajované) NSA. Budete vy a Navrátil šťastnější, když budeme na stavbu páteřních sítí využívat věci, které umí odposlouchávat a vypínat USA, nebo budete také tak „znepokojeni“? Ale co bych se s tím zase opisoval. přečtěte si to u Tribuna.
           https://tribun.red/2018/12/27/afera-huawei-o-cem-se-nemluvi/#comment-123614
           Mimochodem, treseni, jednotný hw od konkrétního výrobce zjednodušuje spoustu věcí ohledně instalace, údržby, potřeby školení zaměstnanců, redukuje množství a sortiment náhradních dílů, které musíte držet skladem. Systém „každý pes jiná ves,“ zaručuje pouze to, že to bude dražší, hůře opravitelné, budete muset držet hromady vzájemně nezaměnitelných náhradních dílů a každá náhrada něčím jiným bude „trošičku komplikovaná“, a i na standardizovaných sběrnicích se mohou občas projevovat různé zajímavé nekompatibility, vzniklé rozdílnou implementací standardů.

           P.S. Backdoor není žádné kurvítko, treseni, backdoor jsou zadní vrátka umožňující obejít běžnou autentizaci, která za obvykle neautorizovanému uživateli brání v neoprávněném využívání/přístupu do počítačového systému. Kurvítko byl třebas Stuxnet a ta vláda, která ho nejspíš nechala vyvinout, nebyla čínská. :-) .
           Takže buďto NÚKIB existenci něco takového má ověřeně zjištěnou, nebo je Navrátil prostě čučkař opisující oběžníky CIA. :-) Protože říkat: „je možné, že..“ je náramně snadné. Možné je totiž téměř všechno. Dokonce i to, že vás do nosu trefí meteorit. To aby pak člověk raději vůbec nevycházel z podzemního bunkru. :D

          • pacifista

           Přestaňte hysterčit tresen, je to docela obyčejná obchodní válka, tak to tak neprožívejte. Kdo bude mít mobilní síť 5G? No přeci Američané, a bude jim k tomu sloužit 7000. Budou to oni, co o nás budou vědět každý prd, tak není to jedno?

           Američané si tak de facto zprivatizovali pro sebe celý telekomunikační prostor a frekvence na velmi nízké oběžné dráze, v tichosti, bez souhlasu OSN a s tichým a přísně utajeným souhlasem amerických partnerů. Problém je v tom, že Čína proti tomu protestovala a hodlá sama vybudovat vlastní celosvětovou 5G komunikační síť.
           http://olser.cz/13183/kdo-by-cekal-od-americanu-slusnost-a-soudnost-delaji-co-se-jim-zlibi-200-let-vedou-vylhane-valky-kde-se-da-ted-zprivatizovali-cely-telekomunikacni-prostor-a-jeho-frekvence-bez-souhlasu-osn-drze/

          • mistralius

           Mluvil ten člověk z BIS v ČT o Huawei a mluvil jako naprostý idiot, to jest zcestně. Toť důkaz, že musíme kupovat předražený americký HW, protože musíme milovat svého amerického spojence.

           Je mi jasné, že třešeň rozumí technickým otázkám jak KOZA PETRŽELI.

          • kočka šklíba

           Takže jinými slovy „Oh“ je tady asi někdo jiný hloupý? A nejspíš to bude zase naše oblíbená třešinka. Já tomu nerozumím, ale Vy asi ano a ovšem třešinka ta rozumí absolutně všemu, to už víme :D .

          • oh

           Kočko, já bych tresen nepodezíral z toho, že je hloupá.
           Jen si začínám myslet, že by tresen byla ideálním ovčanem totalitního státu (jen by nesměl být komunistický), protože její neotřesitelná víra v pravdivost tvrzení napsaných „dohledovými orgány“ do úředních spisů o pár kilometrů převyšuje i Mount Everest.

        • vittta

         Takže jde o blbství Filipa, a já to nepochopil.
         Já jsem vám napsal příklady blbství jiných politiků, co mě zrovna napadly, ale nepochopil jsem to.
         Je to jen o jedné věci, s vámi.
         Ukázala jste blbství- ale vy ve skutečnosti nevíte, o čem tam Filip diskutoval, a proč to říkal, co říkal do bezvýznamného rozhovoru, to mohlo mít nějaký cíl, i když já si myslím, že nemělo, ale kdo ví- tedy ukázala jste jakési blbství Filipa a ukázala jste ho tady VŠEM, ať VŠICHNI vidí, jaký je komunista blb, a též tím naznačujete, jaký je blb prezident a jak zlá je Čína.
         Jelikož jste sama blbá, třeba si to ani neuvědomujete, třeba jo, třeba ne, ale jsem si jistý, že důvodem vašeho vstupu není samotné blbství politika, ale politická příslušnost a téma Číny, které se přelévá do tématu našeho prezidenta.
         Napsal jsem to dost jasně?
         A že vás to silně vzalo, až osobně a hluboce emočně, o tom svědčí oněch 6 vašich reakcí, které následovaly po mém zpochybnění vaší relevantnosti, kterou tedy zpochybnil i Kamil a Astr.
         Vy totiž normálně vůbec nereagujete, nebo se jen tak uchechtnete, jak je oponent blbej, ale tady divoce reagujete, protože jste si myslela, že jste nás tady všechny vespolek zametla tím, že komunista Filip vede nějaké ne úplně srozumitelné řeči.
         Protože jsme všichni komouši a to znamená zemanovci a to znamená příznivci Číny.
         A výsledek?
         Jako u váš vždycky.
         Odcházíte poražena a zesměšněna.

         • tresen

          Já se vám to vždycky snažím vysvětlit pro vaše dobro, drahý vittto.
          A když se mi někdy nechce, pláčete, že se s vámi nebavím. Tak teď mi zase naopak předhazujete, že se s nechápavci bavím. Ujasněte si, co chcete.
          Ale zdá se, že jste nakonec pochopil, o co s tím Filipem šlo. O jeho blbství. Gratuluju. Musela jsem to napsat šestkrát, aby vám to utkvělo, ale povedlo se.

          • vittta

           A hele, tak paní chytrá zase tak chytrá není…
           No, já vím o tom hovno, tak jsem to po technické stránce moc nehodnotil, ale jak koukám…
           A konkrétně jsem se na něco ptal, ne?
           Co?
           Že nemá cenu se se mnou bavit, že lepšočlověk se s tupci nebaví, jmenovitě když tupec ne a ne pokorně převzít jediný správný lepšočlověčí názor?
           Tak jo, no, dobře, tak se se mnou nezahazujte.
           Snad jindy.

 8. vittta

  A tady něco pro ty, kteří mají rádi humor, zde nejvíce Třešeň.
  V článku se píše o zjištění, že ples UK na Žofíně sponzoruje Agrofert- mimo jiné.
  Študenti se samozřejmě bouří, zdá se, že mnozí by chtěli být jako zpěvák Klus, který na takových akcích, co mají co společného s Babišem nevystupuje.
  Část nesouhlasu padla na hlavu rektora Zimy, který proslul svým sluníčkařením a moralizováním.
  Tak dlouho moralizoval a štval študenty, až je sám nyní vystaven.
  A už to jede- Zima byl členem KSČ, a celkově se na něm dá lecos najít.
  Je známo, že revoluce požírá vlastní děti, a tak se klidně může stát, že Zima bude jako zrádce a Putinův agent z fakulty vyštván, a není vyloučeno, že se sami študenti rozdělí na dvě skupiny- pokud do toho někdo bude foukat.
  Na ty správné- a ti na ples nepůjdou, nebo spíše vyjádří svůj odpor nějakou plaketou- třeba „odmítám sponzorink Agrofertu“, nebo i ostřejší „stydím se za svého rektora“ (protože nejít na ples je přecijenom až moc, plaketa postačí) a ty špatné, putinovy agenty a poskoky Kremlu- kteří nebudou mít nic.
  Ti pak budou perzekuování, napadaní, budou mít naplivano v jídle a hákové kříže na dvěřích pokojů.
  Nádhera!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prachy-nesmrdi-Studenti-UK-tlaci-na-rektora-a-vytahuji-jeho-minulost-jde-o-Babise-567869

 9. vittta

  A tady nějací negřiči čmoudi napadli študenta přímo ve třídě a zmlátili ho obušky.
  Jeden snad měl i pistoli, ale to se neví přesně.
  V Německu, tudíž se nic neděje, neb koeficient demokracie tam je vysoký (jak ukázal graf, který jsou odkázal jinde) a vinníci- samozřejmě až je chytí- budou souzeni a odsouzeni, a to jak právně, tak morálně.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/495377-tri-mladici-zmlatili-v-nemecku-obusky-studenta-primo-v-ucebne.html

   • vittta

    Mě se to sice nezobrazuje, ale nevidím na tom nic zvláštního.
    Nezávislá policie ho zatkla, a nezávislý soud odsoudil, a to právně, i morálně.
    Navíc, Německo má vysoký index demokracie.
    Pokud se Žid bránil nepřiměřeně, třeba si zakrýval obličej rukama, aby unikl kopancům, nebo třeba dokonce sám dal facku útočníkovi s nožem, a navíc, měl u toho na hlavě jarmulku, jejíž nošení je v Německu- jak se zdá- omezeno nějakými zákony, tak je vše v pořádku.

    • embecko

     Tak to mas blokovanou reklamu…to nemaji radi…nadpis rika „Zid odsouzen za rasismus“ a jarmulkova afera z toho byla proto, ze jarmulka byla dukazem jeho zjevneho rasismu. Ale jak rikas, odsouzen byl pravne i moralne, vse je v poradku.

 10. astraustralia

  odpoved pro tresen na otazku jak Huawei v Australii,
  ano je to viz odkaz na clanek,
  Cina se roztahuje cim dal vice ale je to tak jak napsal srozumitelne vittta

  Prakticky to znamená, že KAŽDÝ výrobce těchto technologií může národní bezpečnost ohrozit minimálně úplně stejně, a také to rozhodně dělá, protože pokud to jde, tak se to prostě dělá všude.
  Jenom Čína to dělá 3x levněji.

  Ze poslanec komunisticke strany navstivil komunisticke soudruhy v Cine je na stejne urovni „bratrskych styku“
  jako kdyz politici jinych stran jezdi na zapad.
  Ze vladci Ciny jsou hajzlove kteri serou na nejaka lidska prava, ze uz neprimo okupuji ci korektne receno se angazuji v rade zemi v Africe, ze se rozhlizi i po dalsich zemich a roztahuji se kam to jde, o tom se nemusime vzajemne ujistovat, jen neni treba psat clanky s nadpisem o tom ze jejich president musi pohrdat presidentem CR.
  Delaji si co chteji a kaslou na to co si o nich myslime. Prave zavreli jednoho Australana (puvodem z Ciny) kdyz tam prijel na navstevu. Narcen ze spionaze a odsouzen k smrti ! A ministr tu blekota cosi o zjistovani faktu :-(
  Proste to jsou komousi stareho formatu kteri nemilosrdne lidviduji kritiku a oposici a lidsky zivot pro ne znamena kulo :-(

 11. embecko

  Kamil kdesi nahore: „co kdybyste alespoň ten vámi citovaný kus Filipova ignorantství, pěkně větu po větě, uvedla na pravou míru“
  Prava mira je tu v odstoupeni od doposavad uznavanych predpokladu az pravidel. A ne-li uznavanych, pak alespon verejne proklamovanych, jako dulezite.
  Jiz psal vcera vittta: Odted neplati presumpce neviny, ci potreba mit k nejakemu tvrzeni dukazy: Rusaci jsou vini a tim to konci a i zacina, vice netreba dodavat, ani to rozvadet, ci nejak upresnovat. Jde o politiku jak mezinarodni (Rusaci), tak vnitrostatni (Babis), ale i meziobcanskou (xenofobove).

  Druhym „porusenym pravidlem“ je nabozensko- demokraticka idea o trzni konkurenci, coby mechanickeho souboje kvality a ceny. Huawej, dokud zaostaval za zapadnimi producenty, nebyl nebezpecim. A kdyz se opak stal pravdou, najednou konkurentem je a to i pres to, ze nemecka zpravodajska sluzba tvrdi, ze zadne dukazy o moznem nebezpeci nema.
  Pravidla o potrebnosti dukazu a konkurencnim boji se pouze bezostysne neporusuji, ona se primo stala normou a to jak pravni (interpretacni), tak i moralni (takze oboje potrestani je ve vetru).
  Takze jsme na zcela nove urovni.
  http://www.informationliberation.com/?id=59689&utm_source=samizdat&utm_medium=partner&utm_campaign=free
  Senatorsky jestrab Joe Lieberman, bojujici za uznani bezpecnostniho rizika ze strany Huawei a ZTE, se stal oficialnim lobbistou ZTE.
  Zrejme se rozhodl rozvratit ZTE zevnitr, jako se sveho casu snazili general Pavel, Zdenek Sverak a vetsina chartistu o vnitrni rozklad KSC!

  • tresen

   Jo, ta mantra o rozvracení režimu zevnitř KSČ byla v šedesátých letech opravdu oblíbená. To je fakt. Pamatuju se, jak s tím přijela teta z Prahy a jak se o to s mojí maminkou strašlivě pohádaly. V pražských intelektuálních kruzích to holt vypadalo trochu jinak než v syrové venkovské realitě, kde žulové stranické kádry vládly pevně a neomylně

   • vittta

    Intelektuálové Svěrákova formátu na to odjakživa šli děsně mazaně.
    Moc bych za to nedal, kdyby se třeba gen. Pavel i třeba Svěrák nyní- nikým neodhaleni- snažili rozvrátit tenhle systém.
    Kdyby se jim to povedlo, pak by byli první, kdy by se k tomu hned po novém svobodném datu přihlásili, že právě oni vždycky měli rádi Rusko a neměli rádi Němce a NATO a odjakživa to byli vlastenci non+ultra a nechtěli tady žádné negry, atd..atd..atd…

 12. Ondřej

  Je dobré sledovat třeba klasickou (konzervativně křeťanskou) evropskou filosofii. Jak je mylná, dnes po 240 letech.

  Takového Schopenhauera metafyzika pohlavní lásky.

  Láska je iluze, jejíž pomocí se příroda stará o zachování rodu. Každý miluje to, co jemu samému chybí. Nejmužnější muž bude hledat nejženštější ženu a naopak. Tímto způsobem se příroda prý stará o zachování rodu.

  No, víme, že to tak není. Nejmužnější muž a nejženštější žena? Co to je? A kde mají ty děti? Co ta mocná příroda dělá, když my inteligentní a mocní vymíráme? Proč si lhát do kapsy, když je to pohodlné, že? Nicméně nejženštější žena má silikony a nejmužnější muž bere viagru. Takže kdo je mocný ? Ten kdo má svaly a širokou pánev? Ale kdež….Vždy to tak bylo od doby moninidů prafotra australopitheca. Konzervativci si budou muset opravit noty. Není to ani vědecké ani logické, stejně jako marxleninská teorie hodnoty. Nikdo dnes nechce nikoho vykořisťovat, proč taky, nikdo nechce už „lidi“ ani vidět….,

  • vittta

   Nějak nerozumím tomu, že bychom vymírali.
   Nevymíráme.
   Jako lidstvo určitě ne, a jako bílí také ne.
   Jestli že se počet bílých snižuje, snižuje se velice pomalu, a nějaký skutečně varující efekt by to tímto tempem mělo tak za 100 let.
   Bílá rasa nepotřebuje růst v počtu, snížení populace o 10% v pohodě vyrovná na pracovním trhu pozdější odchod do důchodu, a podle všeho bude pracovních míst ubývat, takže snížení populace o 20% výhledově za 30 let by bylo pozitivní.
   Horší je, že méně vyspělé rasy se množí dál a dál, tento trend by byl výhodný pro celou planetu, problém je v tom, že zatímco bělochů by ubylo 20%, negrů by za tu samou dobu přibylo 60%, čmoudů 40% a rákosníků 30%.
   To je problém,né že my mírně ubýváme.

 13. mistralius

  Zprávy na České televizi si pouštím spíše náhodou, ale když tam vidím toho duševního mrzáka Jakuba Železného, jak pumpuje další duševně nemocné (jako byl i Palach sám), aby udělali sebepodpal, tak je mi blivno z toho prasete železného. Jistě, následovníci se najdou, je to dokázáno nade vší pochybnost, protože v šedesátých letech nebyl první Palach, ale mniši ve Vietnamu.

  Mimochodem, celý slavný „osmašedesátý“ si světová veřejnost nepamatuje kvůli revoltě v ČSSR, nýbrž kvůli revoltě pokrokové mládeže v západním světě proti prohnilému establišmentu.

  • mistralius

   Po padesáti letech Novvinky.cz zopakovaly tu trapnou manipulaci: Na fotografii: osoba (A) štětlka z Václaváku, coby kamarádka J. Palacha, osoba (B) šedá myš, coby přítelkynyě J. Palacha, kterou kdyby polili celým kyblíkem šedivé barvi, lépe by ji nevystihli

   Dobrá věc, že upřesnili, že J. Palach skutečně studoval jeden ročník VŠE, odtud mám ty informace, které jsem publikoval dříve. Jeho vyučující byla má kolegyně.

   • mistralius

    ošetřující lékařkou na popáleninách byla Jaroslava Moserová, po roce 1990 velvyslankyně a lékařské tajemství si odnesla do hrobu, tak to má být.

    • astraustralia

     Ano MUDr Moserova byla velvyslankyne pro AUS a NewZealand a pozdeji i vybrana jako kandidat pro volbu presidenta.
     Na otazku o Palachovi vzdy odpovidala stejne obecne.
     Rozsah jeho popalenin byl tak velky ze nebyla nadeje na zachranu.

        • mistralius

         i když teď mě napadá, že Austrálie patrně nikdy nebyla členem EU, aspoň se vyjasní situace

         díval jsem se na mapu, Francie má stále nějakou nudli od pobřeží Antarktidy k jižnímu pólu, takže bychom jako občané eu stále měli mít přístup na Jižní pól

         • astraustralia

          S Velkou Britanii mame spojeni vlastne jen 2 (dve)
          Jednak ze mame spolecnou kralovnu (Elisabeth II) a ta tu ma guvernera
          Druhak ze jsme ve spolecenstvi narodu ktere byly drive kolonie GB ( Commonwealth)
          Poradame pod touto hlavickou s spolecne sportovni hry :-)
          Co si dela Anglie spravne GB v politice, tedy i clenstvi ci neclenstvi Brexit v EU se nas netykaji.
          Ano s ohledem na smer otaceni zemekoule jsme o 10 hodin starsi tedy napred.
          Ano i letni teploty jsou tu letos nad normalem.
          Hlavni mesto melo vcera rekord 46,6
          V Melbourne kde se prave hraje tennis je to s kolisanim jen nad 30 ne nad 40 ale i tak se teniste poti.
          Kvitova ve finale, Pliskova vypadla v boji o finale vcera.

          Wikipedia
          The Commonwealth of Nations, normally known as The Commonwealth, is a sui generis political association of 53 member states, nearly all of them former territories of the British Empire.
          Founder: Parliament of the United Kingdom
          Founded: 11 December 1931
          Headquarters: London, United Kingdom
          Subsidiaries: Commonwealth War Graves Commission, MORE
          Type of business: Intergovernmental organisation

          Preji krasnou zimu a hodne snehu :-)

          • astraustralia

           Oprava:
           Prave sleduji semifinale Djokovic/Pouille a Melbourne uvadi dnesni teplotu 42,6 :-(
           Muze byt i dukazem relativity.
           Zatim co pro hrace je to prilis, teplomilni jedinci si u vody libuji.
           Relativita alias co pro jednoho dobre pro jineho spetne, takto muze byt posuzovano i poslednich 30 let Sametu.
           Presne to popsal pan professor Klaus kdyz Samet popsal takto:
           tretina naroda se ma lepe
           tretina stejne
           tretina hure.
           To ovsem bylo pred nekolika lety kdy On byl jeste aktivne v politice.
           Pokud s tim nekdo z vas co doma zijete nesouhlasite, opravte to prosim.

 14. mistralius

  pravda je taková, že technickým záležitostem rozumí z 99% procent pouze muži a to 1% zbylé procento jsou babochlapi. Proto třešeň je schopná udělat pouze nějaké neužitečné rešerše z textu, kterému prostě jako žena nemůže rozumět. I kdyby na škole, kterou absolvovala, byla přebornicí v pitvě žáby, prostě technickým podrobnostem nerozumí,

  • mistralius

   Česká televize zřejmě uznává své pracovníky v jednom z těcho módů:

   zfetovaný ředitel dvořák
   -asociál železný ve zprávách
   -pracující idiot s klapkami na očích

 15. tresen

  Pro OH:
  Backdoor jsem přirovnala ke kurvítku pro zjednodušení.
  Jestliže se jedná o složitá zařízení, s jejichž pomocí jsou provozovány životně důležité sítě, pak se, jak se zdá, hodně evropských i mimoevropských států shodne na tom, že je lepší, když bude dodavatelská firma pocházet ze zemí spojenců, než ze země, která se netají provázaností IT firem se státem. Ze země, která je známá omezováním přístupu vlastních občanů k informacím a taky velmi inovativním systémem jejich sledování. Skryté prvky, které síťový HW i SW velmi pravděpodobně obsahuje, samozřejmě nemusí být aktivovány. K odmítnutí služeb takové firmy docela stačí, že tato hrozba existuje. Je příznačné, že ačkoli varování v tomto směru vydaly tajné služby v mnoha zemích a byly vyslyšeny bez velkých řečí, u nás se kolem toho zásluhou Hradu strhla tahanice.

  • astraustralia

   hodně evropských i mimoevropských států shodne na tom, že je lepší, když bude dodavatelská firma pocházet ze zemí spojenců, než ze země, která se netají provázaností IT firem se státem.
   Protoze provázaností IT firem se státem se netaji a priznavaji to i firmy ZAPADNI tak plati ze 3x levneji z Ciny musi byt odmintnuto a dana prednost jistote spehovani ve stylu jakym byla spehovana i sama mutti Merkel :-)
   Ano jsou pripady vyssiho zajmu kdy je lepe se mylit s USA nez…….
   a mit to 3 krat levnejsi :-)
   Kupredu zpatky ni krok !
   A protoze proti Hradu o to radostneji s tresnemi , kavarnou a korektnimi silami v cele :-)

   • embecko

    Dilema je proste: Radsi se nechat se 100% jistotou odposlouchavat od soudruha Trumpety, anebo mozna od soudruha Tin-Pchinga?
    Ve Venezuele ted resi neco podobneho: Radsi mozny rust se soudruhem Madurem, anebo jista kolonizace se soudruhem Trumpetou?

      • embecko

       Me se na tom libilo, ze ti dva mluvili uplne normalne a pritom dokazali udelat velmi plasticky a verohodny obrazek o Venezuele jako takove, 100x lepsi, nezli z nejakeho dokumentu, anebo od zasveceneho politologa.
       Obvzlaste mne zaujal akcent na lidskou mentalitu…jako by opravdu platilo, ze kde nic neni, ani cert nebere a ze mentalita je nadrazena ekonomickym teoriim a ideologiim.
       Ted ctu neco k dalsi aktualitce, smlouve mezi Nemeckem a Francii: koncern VW se rozhodl pro velkou restrukturalizaci a buduje vlastni dodavatelskou sit podniku. Ze by to byla zprava i pro Skodovku a naznacovalo se tim, ze pada nova zelezna opona? Jsem zvedav…

       • pacifista

        S tou mentalitou, to mě také dojalo. Hlavně mě zaujalo, proč je to jen ve Venezuele a není to v ostatních státech Jižní Ameriky, třeba v Chile, Argentině. Podotkl ale jednu věc, že ve Venezuele jsou zároveň nejvzdělanější lidé z celého jejich kontinentu. Tak mě vychází, že jsou to asi děti cizinců narozených v tomto státě. Pak se tam také zmínil, že viděl jednoho bývalého ministra za ODS, který tam má byznys a sice chová koně. Z cizinců jsou prý tam hlavně lidé tipu Viktor a je beznadějné aby je tam někdo vypátral a to díky bordelu a korupci, které tam panují. Mohu říct, že až nyní mám představu co to je Venezuela. Druhý díl už byl věnován politice a nebyl tak poutavý. Kdyby takovéto rozhovory pouštěly dětem místo biflování suchých údajů v zeměpise, bylo by to fantastické. My měli ve škole jednoho kantora, ten si sedl na lavici a vyprávěl. Tak jsme se dozvěděli, že Japonci ve fabrikách nosí při práci bílé rukavice a tak dále. Tenkrát jsme na to koukali s otevřenou pusou. Zkrátka to dokázal okořenit aby se to pamatovalo. A tento rozhovor to bylo fantastické. Jsou to však výjimeční lidé, kteří žijí výjimečný život, takových moc není. Ne každý by to snesl. Pro mě třeba 45 stupňů ve vlhku není k životu a bylo by po mě. :-)

      • embecko

       „Recep Erdogan, na shromáždění Islámské strany spravedlnosti a rozvoje uvedl: „Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře.“
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Turecko-zacina-u-Vidne-zasnil-se-Erdogan-Nebo-snad-pohrozil-jako-Hitler-Kdyby-to-rekl-Putin-568114
       Cha! Kdyby vedel, co ho ceka…statisice Videnaku s cedulkami „Neprejme si byt islamizovani“ na krku…tak by neco takoveho nemohl vyrknout!

       • pacifista

        Naštěstí ten pán nemá atomovku a v politice šlape někdy jak slon v porcelánu, tak je docela možné, že on sám přijde o Turecko, natož aby se stal sultánem.

    • tresen

     Radsi mozny rust se soudruhem Madurem, anebo jista kolonizace se soudruhem Trumpetou?
     Kdyby lidi ve Venezuele mohli aspoň trošku doufat v růst se soudruhem Madurem, vypadalo by to tam jinak.

   • tresen

    Jeden čínský insider při obchodním jednání prozradil, že ať dá konkurence jakkoli nízkou nabídku, Čína ji podsekne minimálně o 20%. To je jasná strategická politika, kterou západní firmy, které se zodpovídají svým akcionářům, nemohou trumfnout. Ke slovu může přijít jedině kontrastrategie, jakou doporučuje Úřad pro kybernetickou bezpečnost.

    • oh

     Čímž ovšem potvrzujete, že měl Zeman pravdu a ten eleborát NÚKIB nemá nic společného s bezpečností, ale s obchodní „strategií“, v níž bezpečnost slouží jako zástěrka a vítaná záminka, proč vrazit na důvody odmítnutí štempl TAJNÉ! a tvářit se zasvěceně. :-)

     • tresen

      Ne. Kontrastrategie, kterou prosazuje NÚKIB, není obchodní povahy. Jde přece proti „zdravému rozumu“ ekonomů, kteří rozhodují o investicích.

   • tresen

    Víte, Astře, kdyby do toho Hrad coby agent čínských firem neťápnul, všechny ty neuctivé komentáře v kauze Huawei by si ušetřil.

    • astraustralia

     Kdyz 2 delaji totez neni to totez…
     aneb
     kdyby jiny politicky agent neprijel do CR a nezatlacil, nemusel premier menit dostavbu jadra za opravu.
     Neuctive komentare ze strany kavarny se po teto korektni navsteve nekonaly, mezi lidem ale bylo tehdy stejne jasno jako je u vas o nebezpecnosti Ciny dnes.
     Napred si Velky Bratr tohoto nenazraneho Otesanka vypestoval a ted pred nim bude svet v kazdem svem prohlaseni varovat :-(
     Jak moudre predvidave a prozirave.
     Pak neni divu ze nejaky venkovsky advokat nemuze takovou miru nebezpecnosti vubec pochopit :-(
     Opravdu super slozite.
     To akademici jako Drahos Fiala Kalousek a podobni melody boys to vedi jeste nez je to ze spravneho zdroje nalajnovano :-)
     Bohuzel ti vam nevladnou, jinak by bylo jiste mnohem radostneji a komokapousi ci kapokomousi by nemeli chanci !
     Porad znovu a znovu, immer wieder jsou tu problemy s tou blbejsi casti obyvatel.
     Nechtelo by to kavarno novou Bilou Horu jako pri premene z protestantske na katolickou zemi ve stylu Ferdinanda II.?
     Usekat par hlav a narod by byl zase na cas poslusny?
     Oder jake reseni maji pomazane hlavy te chytrejsi poloviny naroda ?
     Zatim jen prstickem, napred agenta Zemana a oligarchu od valu, a ani Huawei a Cina by se nemusela resit, nebot by vse bylo jiz dopredu jasne.
     Jenze kde je zaba na prameni to ta blba polovina naroda ne a ne pochopit:-(
     Spravne to rikate tresni KDYBY HRAD …. kde uz jste mohli byt :-)

  • oh

   Ach jo. Důležitá zařízení, treseni, třebas takový řídící systém Temelína, se nezabezpečují instalací důvěryhodného hw plného NSA děr rovnou z Ameriky. Ke všemu – bez ohledu na výrobce – se musí přistupovat už od návrhu tak, jako by to nebylo bezpečné. Pokud to nepotřebuje přístup k internetu, pak to přístup nemá a nedostane to ani hw, který by přístup umožnil. Pokud to přístup potřebuje, provoz jde přes firewall (nebo i několik firewallů) a protokoluje se, jaký proces a kam leze. Aktualizace softwaru se nenasazuje automaticky poté, co ji autor vyhodí na veřejnost, ale až po důkladném otestování, jak se chová na tomto konkrétním HW. Je přitom jedno, zda tím je autorem nedůvěryhodný Huawei nebo důvěryhodný Microsoft.

   • tresen

    Tak to je prima. Konečně do toho někdo vnesl světlo a objasnil, proč je monopolní postavení firmy Huawei v našich vládních i nevládních síťových zakázkách jedině v náš prospěch a proč se ničeho nemusíme bát, na rozdíl od nebezpečí, které nám hrozí ze strany šťouralů z tajných služeb a jejich spřeženců. Děkuji. :-)

    • vittta

     Proč my?
     Huawei přece útočí i na vyspělé a ukázkově demokratické země.
     Budeme se společně těšit, jak to dopadne, tedy jaké řešení najdou tyto vysoce demokratické vlády, a věru se divím, že se o nebezpečí jen mluví a píše, místo aby se vyhošťovali velvyslanci Číny, ničily výrobky nebezpečné firmy a případně rovnou vyhlašovala válka.
     Možná si neuvědomujete tíhu okamžiku- ale jde o NÁRODNÍ BEZPEČNOST, takže vyhoštění diplomatů je plně na místě.
     Kolik jich vyhostili, když Skripalům chcípl kocour a papoušek?

    • oh

     Tak prima treseni. O něco výš jsem kočce napsal, zřejmě poněkud mylně, že bych vás nepodezíral z toho, že jste hloupá, a potom předvedete takovouhle „chujovinu.“ Tak to pro vás ještě jednou zopakuji – maximálně zjednodušeně: u zabezpečení kriticky důležité infrastruktury IMHO nezáleží na výrobním štítku. S každým HW je třeba při projektování a realizaci zabezpečení zacházet stejně, jako by nebezpečný byl. Pokud si to nadále hodláte překládat jako „ničeho se nemusíme bát“, nemohu pro vás již nic víc udělat. (Snad jen doporučit použití slovníku k vyhledání těch slov, jejichž význam se vaše vznešenost rozhodla nepochopit.)

     • tresen

      S každým HW je třeba při projektování a realizaci zabezpečení zacházet stejně, jako by nebezpečný byl.
      O to právě jde. Že tahle zásada není dostačující.

      • kočka šklíba

       Ano? A jaká tedy je ještě obrana? No povídejte, vy jste tak moc chytrá přece :D . Že by prostě jen byla obrana vše zajišťovat od „spojenců“ a tam je to přece jedno ne? Souhlasíte? Jistě ano, protože ovce jste opravdu ukázková, a současně jste ještě hloupá, v tom s oh nesouhlasím, že byste nebyla, i když i on asi už přehodnotil své tvrzení.

       • vittta

        Podle Třešně je jediná obrana vyhlášení protektorátu Böhmen + Mähren.
        Nebo já už nevím, co by mohlo být dostačujícnější.

          • astraustralia

           Tresni sam dobre vite ze to nevede do zahuby
           jen k tomu nadelat si 3x vetsi dluhy!
           Ale co by spravne Evropsky myslici clovek neudelal pro vetsi bezpecnost, nicht wahr ? :-)
           Vam uz nestaci mit za blbce „vesnickeho advokata“ ?
           Uz i vsechny ktere tu zkousite presvedcit o jinem obrazu nez ktery maji pred ocima ?

          • tresen

           Já si počkám, čím se ubírám do záhuby podle pacifisty.

          • tresen

           To je vážné. Za to faráři slibovali plameny pekelné.💣

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s