Trochu pozitivu na víkend


Vracím se k rubrice, kterou tady zavedl Hamilbar, a dávám sem video, které mi dnes poslal sax se slovy:
„Ahoj nahodou jsem narazil na jedno video s Johnem Lawtonem (ex Uriah Heep a ex Les Humphries Singers) a hned jsem si na tebe vzpomenul: ten clovek v sobe ma neco magickeho, cim vladnul i Chvorostovsky. Zatimco ten byl sibirskym samanem, tohle je orientalni magik. Oba maji kdesi vzadu hluboke svadive tony, jez nuti cloveka jejich hlas poslouchat stale dokola a dokola.“

 1. embecko

  Ted nevim, ale je tohle islamizace, anebo ne? Vi to nekdo? Neni to nahodou jen zcela prirozene vyjadreni potreb minorit a i kdyz jde o muslimy, o islamizaci se tu neda mluvit ani nahodou? Anebo tu jde o uplne jinou situaci a uvahy o faktu, ze u kazde jednotky bude muslimsky imam, nemaji s islamem nic spolecneho a je to jen vyraz nebezpecne xenofobie?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Imama-ke-kazde-jednotce-Muslimove-v-nemecke-armade-se-ozvali-569737
  „Bundeswehr je odrazem celé společnosti,“ řekl Ceylan“

  • vittta

   Je to v pohodě, navíc už víme, že islám do Německa patří, tak proč ne imáma ke každé jednotce?
   Samozřejmě, za čas, rok, dva, by to chtělo z každé jednotky odstranit křesťanské duchovní, protože jejich přítomnost dělá to samé, co nepřítomnost imáma- tedy poškozuje cítění muslimů.
   Ta „němka“ mohla v Afgánistánu zemřít, no, bojovat v přední linii se slušivou uniformou pro těhotné není žádná prdel.
   Já osobně bych jí ale ještě zakázal pohyb bez muže, a její vejplatu bych posílal buď manželovi, nebo jinému mužskému příbuznému.
   Kvůli jejímu dobru.
   Jako řádná muslimka by to měla respektovat.

  • vittta

   Málo platný…
   To je opravdový mazák, to je státník.
   Já tady poukážu na jednu věc, já se celkem zajímám o politiku, ale spíše tuzemskou, takže velice vítám poznámky Saxe z anglosaského světa a Astra z klokanie, protože jsou důvěryhodní a jejich praktické postřehy mají pro mě značnou cenu do mé světonázorové mozaiky.
   No, ale jsem nevzdělaný, to teď píšu vážně.
   Pan prezident v krátkosti a velice JASNĚ řekl to, co nedokázalo žádné médium, žádný analytik, alespoň ne jaksi z „hlavního superintelektuálního a supervzdělaného proudu“, ačkoliv informace, panem prezidentem sdělené, jsou volně dostupné.
   Jde zejména o ústavu Venezuely, a o jakési základní venezuelské reálie.
   A hnedka je celá záležitost úplně v jiném světle.
   Guaidó není žádný pučista, ale vše je v liteře zákona a ústavy, navíc, pan prezident excelentně zaslovíčkařil, a jak to tak vypadá, vytřel si jako obvykle s oponenty anální otvor.
   Nóó, a je po šarádě.
   Uznal Guaidóa jako dočasného a zákonného prezidenta a popřál mu mnoho úspěchů k vedení národa ke svobodným volbám.
   Tak to nyní vypadá, fakt že jo.
   Tohle kdybych věděl- a klidně jsem to vědět mohl, než jsem se k tématu vyjadřoval- i když by mi to šlo z tuha, neb vládnu jen mateřským jazykem,, tak jsem z celou causou udělal rázný a rychlý proces, bez těchto základních vědomostí jsem se ocit na okraji stáda znajícího jen ubohé okrajky informací, byť jsem vábení plivance nepodlehl, protože přirozeně těmto věcem nepodléhám- ale to je dáno spíše mou povahou, než nějakým zázračným politickým čuchem.

   • tresen

    Mohl jste si ušetřit spoustu řečí, kdybyste vzal na vědomí, co jsem o Guaidóově převzetí odpovědnosti napsala před třemi dny:
    ….že to vyplývá z venezuelské ústavy, která říká, že pokud není v čele státu legitimně zvolený prezident, přebírá prezidentské pravomoci předseda parlamentu. Pochopitelně dočasně, dokud neproběhnou nové řádné volby.
    Takže pokud by se uskutečnily, jak svět Venezuelu vyzývá, znamenalo by řádné zvolení prezidenta konec tohoto provizorního stavu.
    Není vyloučené, že by byl Maduro zvolen, i kdyby dodržel pravidla a neomezoval protiprávně opoziční kandidáty.

    Že jste to vzal nakonec na vědomí díky Zemanovi, je fajn. Je úplně jedno, jak to myslel, když to řekl podle pravdy.

    • vittta

     Vy jste to napsala špatně, Zeman to řekl správně.
     Vy samozřejmě čerpáte z pochybných, havloidních zdrojů, kterým se nedá tak úplně věřit, a navíc si je ještě vyložíte podle svého.

   • blbíš

    Fajn, takže když vám to konečně pan president u Soukupa osvětlil, jestli by Vás to neobtěžovalo, vittto, nemohl byste taky konečně odpovědět jednomu z plivajících, nechápajících a zbrklých (já bych však řekl nasraných), na co sem se výše už ptal, ale pokud možno JEN na co jsem se ptal (osobní domněnky, podobně jako nějaké jinotaje mě nezajímají):
    Tak proč?.

    • vittta

     Myslíte tohle?
     „… nechápu, proč se vůbec Česká republika musí motat do amerických převratů v Latinské Americe. Už jsme přece pomáhali se zničením Iráku a okupací Afghánistánu, pomáhali jsme odtrhávat Kosovo od Srbska, takže už bychom snad mohli mít penzum vazalství a narušování mezinárodního práva bohatě splněno, ne? Tak proč? “
     ………….
     A když odpovím otázkou- proč se do toho motají ostatní?
     Jsou všechny státy, co se angažují vazalské?
     Dokonce i USA už jsou vazalské- k Rusku.
     Já jsem na to už odpovídal asi 10x, ale nebylo to asi moc konkrétní.
     Tedy Česká republika má svoje zájmy, jako jakýkoliv jiný stát.
     Tak proto se angažuje ve Venezuele.
     Mohou tam být peníze, zdroje, dají se tam prodat stroje, a odebírat surobiny, dokonce se tam dají dodat i pušky.
     Zeman neumí lízat prdel, ten v tom vidí nějaký státní zájem.
     Buď seknul vedle, nebo se trefil, ale v každém případě, jeho vinou tam nikdo umírat nebude.
     Podle mě, pokud by chtěl Maduro použít armádu, současný stav mu to spíše ztěžuje, než zjednodušuje, je na něj totiž moc vidět.
     Pokud chceme nějakou aktivní politiku, musíme se s ní umět smířit.
     Je nás 10 milionů a žijeme v pěkně blbém místě, tohle tady razí Pacifista, a je to také pravda.
     Nemůžeme dělat, že kolem nás není svět, nejsou mocnosti a jiné státy.
     Mezinárodní respekt si náš prezident nezíská tím, že nebude dělat nic, ale tím, že bude dělat aktivní a pokud možno co nejpodivnější, ale zároveň smyslupné věci.
     Svět nás posuzuje podle našich představitelů, Zeman je chytrý- Češi jsou chytří.
     Drahoš je beztvarý hňup- Češi jsou beztvaří hňupové.
     Jestli prezident trefil dobře, bude nám to k užitku, jestli trefil špatně, žádní mrtví „navíc“ z toho ve Venezuele nebudou, a jejich rozvrat se také neurychlí.

     • vittta

      Jinak abyste to dobře pochopil, ten text dole je můj pohled na svět- né to, co bych chtěl, ale to, jak to vidím.
      A tohle je konkrétní odpověď, tedy né že je to to, co bych chtěl, ale to, jak to vidím.
      Tak si spojte ty dva texty dohromady.
      Já bych chtěl, aby svět byl jiný, aby lidé byli jiní, ale není- a nejsou.
      (krčím rameny)

     • blbíš

      stačilo odpovědět = n e v í m ,
      ale měl jsem jinej pocit z toho Vašeho:
      „Pan prezident v krátkosti a velice JASNĚ řekl to, co nedokázalo žádné médium…“

      • vittta

       Když odpovím „NEVÍM“, tak to nebude pravda.
       Sice nelze nikdy určit, jestli to, co si myslím, se dá charakterizovat slovy jako „NEVÍM“ či „VÍM“, ale odpovědět vám „nevím“ by takto znamenalo, že na to nemám žádný názor.
       Tohle NEVÍM bych pak musel používat v 99% případů úplně čehokoliv.
       Takže jsem prostě napsal na to svůj názor, i když- jak jsem se včera dočetl u Tribuna (psal Taras), že místo abych odpověděl jasně, tak odpověď děsně rozvinu, čímž se stávám…teď nevím, ale nečím záporným.
       Dokuď jsem prezidenta neposlouchal u Soukupa (viz. odlaz Astra), tak jsem NEVĚDĚL ani to, co řekl, a to jsme se tady o tom už dobře 4 hodiny bavili.
       Většina infomací, o kterých si myslíme, že VÍME, je ve skutečnosti fake, resp. nějaký obal, který odhaluje jen povrch.

       • blbíš

        tím se od sebe značně lišíme, neb není ostuda říci NEVÍM, nebo mlčet. Nevím totiž s názorem nemá nic společnýho, jen to, že je potřeba se to jít doučit, jinak to opravdu končí těmi nezáživnými „rozviny“ každýho z nás a pak je to na blogu úplná katastrofa … no nic, jdu si toho Tarase přečíst, jestli to mám taky tak.

        • vittta

         Já nemohu napsat NEVÍM, když VÍM.
         Tedy mám na to názor.
         Ale neznal jsem přesný pohled pana prezidenta, který právě u Soukupa vysvětlil.
         Do jaké míry, to nevím, tedy jestli o tomřekl všechno, ale důvody svého kroku tam uvedl.
         Nyní se můžeme přít, jestli to řekl dobře, nebo špatně, či jestli je výklad venetuelské ústavy takový- nebo makový, ale to jsem také psal.
         Takže se od sebe nijak asi nelišíme.
         Nutno říci, že vy jste asi „věděl“ to samé, co já, tedy v podstatě nic o důvodech prezidenta, a přeci jste ho zavrhl, já jsem ho nezavrhl, a čekám na reálné výsledky, na výklad ústavy (ten si myslím, že se nějak v reálu ukáže) a na všecno, co se kolem semele.

    • embecko

     Konecne jsem se dostal k Tydnu s prezidentem…a obdrzel jsem bohuzel to, co jsem pocekaval, to jest pomerne arogantni az vysmesny postoj k situaci. Vyhledal jsem si pasaz o Venezuele a kdyz pan prezident rekl, ze nechape, v cem ma mit Venezuela nejakou specificnost v pripade ropy, a to proto, ze i v Cesku mame ropna pole, na Morave, tak jsem to vypnul.

      • blbíš

       … na Soukupa nechodím, ale Venezuelu jsem si zapnul, neb se to na blozích avizovalo a byl jsem jako jeho volič zvědavý co řekne k svému zvacímu dopisu. Žvanil tak, že to nemělo hlavu, snad jenom tu patu = velký zklamání. Překvapila mne ta Soukupova servilita a lezla mi na nerva jeho magorská gestikulace. Kdyby v bedně nebyly ty nádherný a zajímavý dokumenty a to sranda počasí, dávno bych ji vykopl z domova.

       • kočka šklíba

        Tak tak, já se ještě koukám na některý sport. A v souvislosti se Zemanem jsem si říkala, že kdyby se tohle stalo před prezidentskou volbou tak bych už k volbám nešla. Jeden horší než druhý. A Zeman, který byl jakž takže přijatelný i když jsem s ním rozhodně nesouhlasila ve všem, by se u mě tímto stal rovněž nevolitelným.

        • blbíš

         … ale no tak, kočko, on blbne kontinuálně, ale není to ještě taková hrůza jako u ostatních a abyste byla áž ták?
         Takže, zatím u mě dobrá.

         Ale jsem janek z vitttova jasna:
         „Ale neznal jsem přesný pohled pana prezidenta, který právě u Soukupa vysvětlil. Do jaké míry, to nevím, tedy jestli o tom řekl všechno, ale důvody svého kroku tam uvedl.“,
         a co hůř, ani slohově-češtinářky to nepobírám!

         Jako, od kdy se president mé vlasti montuje do nějaký posraný Venezuelský ústavy, co je nám do nějakého samoinstalatéra, co je ČR bez tankerů do celý Venezuely, co je mi do oponentů presidenta. President se elegantně mohl přikrýt diplomatickou dekou a nestrkat rypák do cizích záležitostí a u Soukupa mohl řešit klidně kundy tam a kundy sem, si tedy myslím

         • vittta

          No, prostě to vysvětlil.
          Zatím to jde dle předpokladů, zájem o jeho politickou akci trval asi 48 hodin.
          To je větší hukot, když exekutor vyklízí kliniku.

 2. embecko

  Nahore se stala osibka, davam finalni verzi sem dolu…
  Google preklada takto:
  *
  Článek 231.
  Zvolený kandidát převezme funkci prezidenta dne 10. ledna prvního roku svého ústavního funkčního období s přísahou před Národním shromážděním. Pokud se z jakéhokoli důvodu prezident republiky nemůže dostat do funkce před Národním shromážděním, učiní tak před Nejvyšším soudem.

  Článek 233.
  Duvody nemoznosti vykonu uradu prezidenta republiky jsou tyto:
  – úmrtí
  – odstoupení
  – odvolani vyhlášené Nejvyšším soudem
  – trvalá fyzická nebo mentální neschopnost potvrzená lékařskou radou jmenovanou Nejvyšším soudem a se schválením Národního shromáždění
  – zbavenim úřadu, které vyhlásilo Národní shromáždění
  – odvoláním jeho mandátu vselidovym hlasovanim.

  Pokud zvoleny prezident nebo zvoleny předsedy vlády nemohou vykonavat svoji funkci (viz clanek 233), vstoupí do úřadu nové všeobecné, přímé a tajné volby během následujících třiceti po sobě jdoucích dnů. Do doby, nez nový prezident bude zvolen a převezme funkci, bude mít na starost předsednictví republiky (tj. bude docasnym prezidentem) předseda národního shromáždění.
  *
  https://www.oas.org/juridico/mla/sp/ven/sp_ven-int-const.html

  • pacifista

   Něco mi ušlo? Maduro byl zvolen tuším v květnu loňského roku a národní shromáždění, ovládané opozicí jej neuznalo presidentem. Využil tedy té možnosti, kterou mu dává ústava (zbavením úřadu, které vyhlásilo Národní shromáždění) a nechal se jmenovat nejvyšším soudem. Pak nastala tato mela. Proč tedy nové volby?

    • pacifista

     Také si myslím, pak je to ale puč jak vyšitý a takové ty řeči kolem, ty jsou jenom zástupné. Zeman viděl, že se s tím nedá už nic dělat a tak k tomu přistoupil realisticky. Některé věci nezmiňuje, vynechává je, neboť předpokládá, že lidé stejně nejsou pořádně informováni a tak to zbytečně nevíří, protože by byl sám proti sobě. Ve videu říká, že tam byla inflace 1000% a proto jsou potřeba nové volby. Ovšem nezmiňuje již, že tato situace vznikla urputnými sankcemi, které uvalily USA a pak aktivovaly svoji loutku, kterou měli již předem připravenou. Je to bída.

     • embecko

      Kotrbu z nadrzovani pravici asi podezrivat nelze, presto pise o soucasne Venezuele tohle:
      „OD roku 1998 v zemi vládne levicová vláda. Nejdříve Hugo Chávez, který inicioval bolívarské mise, programy zaměřené na pomoc chudým. Zisk ropného průmyslu byl utracen v „sociálním inženýrství“. Nicolás Maduro je prezidentem Venezuely od 14. dubna 2013 poté, co vyhrál prezidentské volby po Chávezově smrti, s 50,61 % hlasů proti kandidátovi opozice Henrique Caprilesovi Radonskému, který měl 49,12 % hlasů. Rozdíl pouhých 235 000 hlasů, což je 1,5 %. Slabý mandát, pokles cen ropy, krize ani inflace Madura nevarovaly… Od února 2014 stovky tisíc Venezuelanů protestovaly proti vysoké míře kriminality, násilí, korupce, hyperinflace a chronického nedostatku základního zboží v důsledku politik federální vlády. V parlamentních volbách 2015 získala opozice ve sněmovně většinu, ekonomická krize a politické dohadování mezi ní a Madurem pokračovalo. V roce 2017 prožila Venezuela ústavní krizi a volby do Ústavního shromáždění, v roce 2018 nové volby prezidenta. Maduro vyhrál, ale…“
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/A-ted-se-ta-hovna-vylila-na-povrch-Stepan-Kotrba-vytahl-zasadni-informace-Jde-o-Zemana-569237
      Tam to budou svrab, nestovice a cerni plukovnici. Nejvetsi cast jihoamerickych problemu lezi na tamejsi nature. Samozrejme vztazeno ke globalne vladnoucimu systemu.
      A nezapominejme na to, ze to byl Zeman, kdo v cele vlady povolil bombardovani Jugoslavie skrze NATO. Sice ted rika, ze mu slibili neco jineho (jen utoky na vojenske cile) a tedy ze ho podvedli…coz mu lze verit…ale stejne tak lze verit tomu, ze ho mohli podvest i tedka.
      Jak pisi nahore, uz mu neduveruji, ale zaroven nevylucuji, ze ma nejaky vyssi plan, resp. ze do toho vidi hloubeji nezli jiny cesky politik. Vlastne mi je to spise jedno az lito.

      • embecko

       „Od února 2014 stovky tisíc Venezuelanů protestovaly proti vysoké míře kriminality, násilí, korupce, hyperinflace a chronického nedostatku základního zboží v důsledku politik federální vlády.“
       To v bledemodrem plati i pro Brazilii…a proto take Bolsonaro. Levice se divi, politolog zasne…ale je skoro jiste, ze nejaky ten Bolsonaro casem prijde i do EU, neb evropska levice, ztelesnovana povetsine konzervativnimi pravicovymi stranami, Latinskou Ameriku pilne dohani.

       • blbíš

        MB, politiku nemůže dělat kdekdo, to musí být lidi s kachními žaludky, no řekněte, jak byste si to sám se sebou vyřikal tehdy, nemluvě na smrtelný posteli, kdybyste měl rozhodovat o přeletu vojenských letadel a veděl na tuty, že nesou smrt nic netušícím lidem? Prej vojenský objekty, lhář jeden, neznám vojenskou operaci, kde by jako první nezařvali civilové, to při jeho inteligenci musel vědět a neměl by z jiných dělat voly. Jsem starej, stydím se za některé věci, kterých jsem se navyváděl a jsem asi připravený, až bude se mnou účtováno, ale zdaleka nedosahuji Zemanových činů. Nebude se mu umírat lehce, budou ho strašit ti, kterými vyvážil v Jugošce svoií touhu po moci!

        • embecko

         Tenhle problem, blbisi, je takove klubko zmiji a zalezi na tom, co z nej vytahnete. Mozne jsou 4 balicky:
         1) vnitropoliticky: Zeman ci volic je/neni blbec
         2) studenovalecnicky: Je horsi Amerika anebo Rusko?
         3) svetonazorovy: socialismus x kapitalismus
         4) jihoamericky

         Osobne povazuji za nejdulezitejsi ten posledni, nebot jihoamericane neprosli decimaci industrializace a udrzel se u nich po dlouho dobu feudalni zpusob ovladani (velkostatkarske ci najemni haciendy, v podstate lena, vazajici na sebe, diky velkym vzdalenostem od sebe, cele generace nevolniku).
         Ale s prvni svetovou valkou uderil na jihoamericke zeme kapitalismus se svym kredem „kdyz nechces, tak neber a tahni“.
         Podle meho se jihoamericke spolecnosti postavily ke kapitalismu tak, ze jej odmitly (podobne, ale v nesrovnatelne mensi mire to stejne udelaly stredomorske narody v Evrope). A vznikly favely a siroce rozevrene socialni nuzky.
         Vysledkem je uzka vrstva superkapitalistu, ovsem fungujicich na agrarne- klientelisticke (korupcni) bazi, ktere se podarilo vyrobit sirokou masu tech, co „nechteli a tahli“. Jihoamericany do industrialni poroby spinavych hlucnych provozu, ve kterych by travili vetsinu sveho zivota, nahnat nelze. Blb je pak oznaci za line a nepracujici, podstata je ovsem zcela jinde.

         Podobne to bylo trochu v Lybii, ktera klekla po humanitarnim bombardovani tak lehce, protoze Libyjci ani moc nepracovali a vetsinu produktivnich provozu a sluzeb obstaravali gastarbeitri z okolnich zemi (ale treba i z byvale CSSR- pamatujete jeste na pripad zatcenych bulharskych zravotnich sester?). A gastarbeiteri loajalitu k zamestnavateli neciti a navic maji kam utect (nazpet domu) a tudiz jakmile zacaly padat bomby, vzali roha a stat se rozlozil.

         Jenze Venezuela zadne gastarbeitery nemela a nema a tudiz zustala chuda, nebot zisky si rozkradla horni vrstva statnich kapitalistu. Chaves zacal rozdavat, ale jelikoz nikdo nepracoval a gastarbeitery nemel, prachy jednoduse dosly. Kdyby, kdyby byli Venezuelci generacemi zpracovani Evropane, tak to tam bude vypadat jinak (ovsem za cenu osobni nesvobody).

         No a to je asi tak cele: Ani Maduro, ani Guaido, pokud se budou snazit z Venezuely vyrobit „moderni zemi“ s tim nic nenadelaji. Mistni se do otrocke prace pro kapitalistu nahnat nedaji a gastarbeitery, diky poloze zeme, nikdy nenajdou.
         Takze je ale uuuplne jedno, jestli je prezidentem tehle nebo tamten.
         A jenom z ropy se zit neda, protoze to by predpokladalo, diky kolisajicim cenam na trhu, tvrdou osobni disciplinu a pomerne dost prace na investicich, ktere by zarucily stabilni zivotni uroven i v obdobich, kdy by prijmy z ropy klesaly.
         Navic bezpracny zisk vede k plytvani a ne ze ne…date zadarmo Venezuelcum standard a do roka a do dne maji zemi zaprasenou odpady, alkoholiky atd.. Navic, objektivne pojmuto, lezi Venezuela na zadnim dvorku USA, coz je take velmi neprijemne. Pokud Americane zemi prevezmou, tak ji bezpochyby vyluxuji do mrte. Pokud to Maduro ustoji, tak ji vyluxuji na nej napojene klany i kdyz jim to bude trvat trochu dele, nezli Americanum.

         • astraustralia

          Spravne Saxi, cesta k uspechu nevede ani pres Maduru ani pres predsedu parmentu vyhovojici USA.
          Theoreticky nejuspesnejsi by mohl byt ten ktery vymysli systemu ktery bude vyhovovat mentalite naroda.
          Ale i kdyby se neco takoveho naslo tak s pravdepodobnosti vetsi nez velkou to nebude vyhovovat tomu kdo si privlastnil urcovani behu sveta a jedinemu spravnemu vyvozu demokracie.
          Tam kam to ma namireno svetovy hybatel tam neni misto pro nejaky blahobyt ani ve Venezuele.
          Podobne jako vedle v Kolumbii kde je export drog do USA pod kontrolou USa,, po viteztvi spravne demokrace ve Venezuele bude i president CR spokojen nebot 1000% inflace bude pratelsky snizena jen na 100% :-)
          Pokud se bratrsky demokraticke pomoci nepostavi Cina Rusko Indie ci dalsi zeme.
          A nebo take varianta kterou jsem jiz nejednou zminil a vazne minil ze zasahne sama Matka Priroda ktera jak to posledni dobou dava najevo, je stale vice nespokojena s tim jak s ni homosapiens zachazi !
          Nespokojena s plundrovanim Zeme a zdroju nespokojena s cestou „rustu“ vsemi smery a stale hlavne cestou pokracujici devastace planety.
          Ze tohle vnima cim dal vice lidi kteri vidi ze nekde tomu musi byt konec,
          nadnarodni korporace a jejich vlastnici jedou vesele a nenasytne stale dal jako by nic.
          Az se ucho utrhne !

        • vittta

         Vy to berete až nadpozemsky vznešeně, Blbíši.
         Zeman, touha po moci, letadla nesla smrt na nevinné, na smrtelné posteli budou Zemana strašit jeho oběti…
         Já se tomu dívím, tohle je takový styl, co se používá na USA třeba.
         USA tohle, USA tamto.
         Otázka zní:
         Kdyby se odstranil Zeman- byl by zakázán přelet bombardovacích letadel?
         Bylo by v ČR lépe?
         Já si třeba pamatuji, že dost rázně vystoupil proti Bombardování Macek, a také Sládek.
         Máte rád Macka a Sládka?
         Pochybuji.
         Podobně USA.
         Bylo by na světě lépe, kdyby hegemonem nebyly USA?
         Byla by Čína, nebo třeba Japonci, Němci, co se pokoušeli vyhrát II. světovou válku, lepší?
         Japonští a němečtí vojáci za sebou nechávali jen smrt, prach a popel, byly by jejich země mírnější a hodnější na svět?
         Jsou věci, které jednoduše vyřešit nelze.
         Jsme na zemi, ne v ráji, tady se bojuje věčný boj o energii, to je podstata všeho živého, a nástrojem k této podstatě je evoluce, která nedělá nic jiného, než že každý živý organismus přizpůsobuje tomu, aby si udržel přístup k energii, a tím přežil.
         Místo Zemana tam mohl být horší, daleko horší.
         A i místo USA tam může být horší.
         Dejte lidem dostatek za málo práce, a většina z nich se zblázní, přestanou pracovat,- Sax to píše také- a PŘEDEVŠÍM, nebudou si toho vážit, místo chleba budou chtít šunku, auta, cestování,vlastní domy…a na to není na planetě ani místo, ani organizace nakládání se zdroji a odpady.
         Se podívejte, co se děje tady, kdejaký buzerant chce svoje práva, která mu ani nikdo nebere…
         Nudí se, a prachy už nerovná se práce, ale vyžírkovství a aktivismus.
         Co myslíte tenhle cigoš, rano jsem to četl.
         Ono už nestačí bojovat za buzeranty, tenhle bojuje za cigošské buzeranty.
         A že jsou „romové“ diskriminováni v bydlení, nikdo je nechce…
         To se divím, takové slušné a spořádané občany….
         To je z přebytku a nudy, tohle, a výsledek bude nakonec ještě horší, jak v té Venezuele.
         https://www.seznamzpravy.cz/clanek/do-oci-mi-rekli-ze-majitelka-nechce-ubytovavat-romy-popisuje-prvni-romsky-gay-aktivista-zkusenost-s-hledanim-bydleni-65882?dop-ab-variant=7&seq-no=1&source=hp

       • embecko

        A jeste k Zemanovi:
        Proc poziva ve svete takove ucty? Protoze to neni vlastenec, ale kun NWO (kdo cte mainstream tak vi, ze je to termin Bushe mladsiho). Takze zadne iluze…ale je zabavny tim, jak je chytry, to ano.

   • tresen

    Ušlo vám, že do ledna platil Madurův dosavadní prezidentský mandát z roku 2013.
    Ten byl parlamentem uznáván, protože při jeho získání splnil Maduro všechny ústavní požadavky.

     • tresen

      Závěr?
      To je jen odpověď Pacifistovi, který se ptal, jestli mu něco ušlo, když mudroval, proč s tím převzetím prezidentských pravomocí vyrukoval Guauidó v lednu a ne dřív.

     • Kamil Mudra

      A závěr?
      Největší průser lidské populace je probíhající globalizace.
      Pokud by správa všech zemí na planetě byla ponechána výlučně v rukou místních lidských zdrojů a veškerý kontakt s ostatními zeměmi se omezil jen na výměnu zboží, surovin a turismu, dříve či později by si obyvatelé těch zemí vyřešili svoje problémy po svém, byť by to v různých zemích trvalo různý počet generací, stálo různé množství lidských životů a všelijakých společenských veletočů, provázených vzestupy a pády.

      V situaci kdy globální hráči mají možnost rozvrtat zvenčí jakýkoli pokus o změnu místního systému v kterékoli zemi ekonomicky, vojensky i politicky je její obyvatelstvo bez šance k nastolení nějakých přijatelných pravidel, co nejvíce blízkých národní mentalitě a v relativním souladu se zažitou kulturou. A to nejen proto že nemají v rukou potřebné „páky“ ale i proto že nedokážou ani dozrát do stavu ve kterém by byli schopní (byť i „nešikovně“) za nějakou páku zatáhnout.

      Pokud sebeblbější systém trvá kdekoli dostatečně dlouho, najde si časem většina obyvatel nějaký způsob jak s ním „vyjebat“, ať už silou (když se v sebeobraně spojí) nebo dílčím (většinou individuálním) taktizováním, kterým ho nakonec rozloží, což zpravidla vede k pokusu o nastolení více či méně zásadních změn z jejichž dopadů se mohou poučit. Umožňuje jim to znalost prostředí které spoluvytváří a ve kterém se dokáží orientovat. Ovšem každé takové poučení zabere minimálně tři generace během kterých je „zaseto i sklizeno“ a výsledný „produkt“ je společností nerušeně „ochutnán“.

      Tomuto přirozenému procesu vyzrávání občanstva či národů je globalizací účinně bráněno, protože zásahy zvenčí, ve stylu „rozděl a panuj“ naprosté většině domácích zkreslují a zastírají příčiny probíhajících společenských dějů a tak jim znemožňují orientaci v procesech kterých se účastní. Ve výsledku se každý diví jak „ti ostatní“ blbě volí, za co demonstrují, či jak mohou něčemu nečinně přihlížet a různé skupiny se navzájem osočují ze všeho možného, namísto toho aby se alespoň pokusily o hledání vyjádření nějakého, byť i jen rámcově společného, zájmu.

      Příklady netřeba uvádět. Je jich plno po celé planetě, Venezuelu či naši domovinu nevyjímaje.

      • embecko

       To je dobry postreh…takze se vracime ke kolonialismu, eufemisticky nazvanem globalizace. Rozdil je jediny: jiz nekolonizuji staty, ale rovnou korporace a staty jim delaji pravni krovi a v pripade ztrat dodavaji penize poplatniku.
       Priklad naseho statu je ale znamenity- vem si to, ze kazde 2-3 generace se system vystyloval podle potreb, a to vcetne obdobi tuheho komunismu a pred nim i zalare narodu…paradoxne a ausgerechnet zrovna ted, v obdobi vlady lidskych prav, to nejde.

       • Kamil Mudra

        „…paradoxne a ausgerechnet zrovna ted, v obdobi vlady lidskych prav, to nejde.“
        Já v tom paradox nevidím. Lidská práva nabízí mnohem širší škálu výkladů než jakákoli jiná idea a tím jsou pro taktiku „rozděl a panuj“ tím nejúčinnějším nástrojem. Na téhle platformě si úplně každý najde tu svou pravdu a dokáže ji poměrně snadno i odůvodnit, aniž by musel být obzvláštní myslitel. Naopak – přemýšliví lidé kteří lépe postřehnou úskalí jejich relativity – se většinou ocitnou v argumentačně nevýhodné pozici protože ať zvolí jakýkoli výklad, vždy jím někoho napadnou a vyvolají odpor.
        Ale manipulátoři používající jednoduché a líbivé slogany obecného charakteru snadno sklízí kladnou odezvu. Je to živná půda ve které se dají účelové lži (či polopravdy) šířit velkou rychlostí, nevyžadující žádné pracné přesvědčování. Vždyť když jde o lidská práva tak jde vždy o téma kterým se každý cítí osloven. Úplně každý je chce mít – každý ta svá – nezávisle na víře, politickém přesvědčení, ideologii či světonázoru, pohlaví, věku… prostě na ničem.

  • oh

   Šafroviny znám, takže jsem článek skoro celý přečetl, aniž bych si u toho smíchy poprskal monitor a vylil kafe do klávesnice. Ale tohle Šafrovo P.S. mě dostalo.
   „A nebylo by od věci, kdyby se mnozí dnešní Češi také jednou omluvili Miroslavu Kalouskovi za to nekonečné a zcela nespravedlivé ostouzení. Měl by to udělat zejména Babiš, protože právě díky Kalouskovi převzal státní finance po finanční krizi v dost dobrém stavu“
   Kojzar z Rudého práva tiše pláče někde v koutě nad svou neschopností a Pepíček Goebbelsů na to z pekla nevěřícně zírá. :D

   • vittta

    No divil jsem se celou dobu čtení, že jsme si tak nežili „před“ Babišem a Zemanem, když si tak budeme žít po nich.
    A dokonce za Kalouska, ten přece byl v politice ještě déle jak Zeman, co by pevná součást NF.
    Tak si říkám, že až oba jmenovaní odejdou, bude trvat tak, no, ať tratím, jednu, možná i dvě generace, než se to po nich dá všechno do pořádku, jinými slovy, ještě dalších 30 let budou moci tito dva za úplně všechno, jen z článku není jasné, kdo je horší.

  • oh

   Ale no tak, kočko, nějaká venezuelská ústava je jen trapná formalita. Přeci jde hlavně o „lickýpráva“ a „tudlenctu demograciji“ a to musí všechny zbytečné ohledy na nějakou ústavu a mezinárodní právo stranou. Jménem civilizace! :D

   • kočka šklíba

    No jo máte pravdu, vždyt na Ukrajině přece taky šlo o „tudlenctu demograciji“a ted to tam vidíme jak se má k světu. Dokonce hromadné vrahy tam oslavují. Ale co se divíme, že, snad v Lotyšsku to už dělají dávno.

  • vittta

   Souhlasíte s Blbíšem…
   Blbíš se tady jen děsně rozčiloval.
   Na politickém blogu ale rozčilování nemá smysl, hledáme příčiny a řešení, a vycházíme z reality, nebo se o to spíše snažíme.
   Já to psal k tomuto tématu snad 5x, možná i víc.
   Já bych také chtěl, aby byl svět lepší, a lidé lepší- ale svět je takový, jaký je, a lidé to samé.
   K akci prezidenta jsem se stavěl spíše rozpačitě, moc tuhle „velmocenskou“ politiku nemusím.
   Takže jsem v nějakém zásadném rozporu s Blbíšem ani nebyl.
   ALE!
   Zase je tady ta reálná situace, a teď co s ní.
   Mám si vzít transparent s nápisem DEMISI a červené trenky a červenou kartu a jít demonstrovat před hrad?
   Nebo mám začít preferovet Drahoše, či Halíka, nebo tyhle vyjeby?
   Prezident se snaží o nějakou aktivní politiku, co tím sleduje, těžko říci, to uvidíme, jak to dopadne.
   A jak jsem uvedl, Zeman prdele nelíže, něco tím sleduje, ale jestli to vystihl, nebo ne…
   A ten odkaz, no, to je jen názor, jiný, než ten prezidentův, není to důkaz ničeho.
   Také jsem napsal. teď se může 50 let 1000 právníků hádat, jaké je přesné znění venezuelské ústavy.
   Ani českou ústavu neumíme přesně uchopit, natož venezuelskou…….

   • kočka šklíba

    No je otázka zda ted nezměnil své chování, zatím to tak podle mého a nejen podle mého, vypadá.
    Právě proto, že venezuelské ústavě nerozumíme, kromě jasně velmi chytré třešinky, ta rozumí všemu, tak proto odkazuji na článek který se tomu věnuje, a zatím to podle všech indicií se zdá,, že Zeman nemá pravdu. A třešinka.

    • vittta

     Vidím stejně indicií pro i proti.
     V každém případě, Zeman své chování těžko změní, tyhle občasné kousky dělal vždycky.
     Podle mě na „změnu stran“ je přecijenom trošku brzy, tím spíš, že tady ani žádná jiná strana není.
     Co se mě týká, volil jsem Okamuru, né Zemanovce nebo ČSSD, kde se pan prezident vyskytoval.
     A samozřejmě Zemana, ale tam jiná možnost ani nebyla.
     A kdyby byly TEĎ prezidentské volby ve stejném složení, a Drahoš by nesohlasil s tímto postojem Zemana k Venezuele, volil bych stejně Zemana.
     S jeho prací jsem více- méně spokojen, tohle je taková celkem nepříjemná iniciativa, ale čekám, co se z toho vyklube.
     No, Ježíš Kristus to holt není, tak to prostě je.

  • tresen

   Ten Zemanův výklad přece taky zčásti odporuje mému pohledu, jak jsem tu už poznamenala.
   Výklad situace, jak ho podává venezuelský parlament, má základ ve faktu, že se Maduro v lednu prezidentem nestal. Mandát mu skončil a na nový neměl legitimní nárok, takže Venezuela byla bez právoplatného prezidenta a Guaidó převzal dočasně jeho pravomoci.
   Jinak se Zemanem samozřejmě souhlasím, že by Guaidó měl vypsat volby co nejdříve, jakmile to půjde, aby ten provizorní stav skončil.
   Aby to šlo, musí skončit Madurovo nelegitimní mocenské působení, především akce ozbrojených složek namířené proti parlamentu, opozici a hladovým lidem na ulici.

   • astraustralia

    tresen na komoru:-)
    Hlavne musi skoncit „nelegitimní mocenské působení“ proti hladovým lidem na ulici. To zni maximalne lidumilne:-)
    Chudaci hladovejici. Napred to zlosyn Maduro zpusobi
    a pak na hladovejici jeste nelegitimne mocensky pusobi :-(
    uz i 1000% inflaci krutas Maduro.
    Bude to jiste poucne. Po zkusenostech kterou nejdemokratictejsi stat sveta ma s odstranovanim nelegitimnich vladcu v Iraku, i v Lybii take uz predtim v Chile se bude jiste jednat o vrcholne demokraticky proces nastolovani instalovani skrze ty nejdemokratictejsi volby na rozdil od tech nedemokratickych Madurovych ktere jak cely svet vi byly a jsou nelegitimni !

    • Kamil Mudra

     Mno… Jak to tady tak pročítám – vidím že ať tu čtu jakékoli názory či příklady – vše mi potvrzuje href=“https://janica9.wordpress.com/2019/02/02/trochu-pozitivu-na-vikend/comment-page-2/#comment-66730″>tenhle můj text. A já naivně doufal že mi to někdo vyvrátí, nebo alespoň zpochybní abych viděl budoucnost o něco méně černě.
     Evidentně jsem se žádného pozitiva na tento víkend nedočkal a nejspíše nedočkám ani žádný příští, přespříští… o všedních dnech nemluvě. :-(

      • vittta

       Tam není co vyvracet.
       Globalizátor nikdy nemůže rozumět místním poměrům, a co je pro globalizátora děsivá záležitost, to je pro místní absolutní norma, kterou si ještě navíc nehodlají nechat vzít.
       V některých státech je třeba normální, držet ženám dveře, nebo je vyzývat k tanci, či dokonce koketními hláškami vyzývat k souloži.
       Globalizátor se zhrozí nad tím týráním žen, a zakročí.
       Vyšle do země neziskovky a aktivisty, to je normální misie, prostě je to úplně to samé, jako když kolonizátoři vysílali své misionáře devatsovat místní kulturu, a ti vysvětlují ženám, že je to špatné, i mužům to vysvětlují, že se na ženu nekouká, a nedrží se jí dveře, že to tu ženu uráží, a ženám tvrdí zase, že je to ponižuje a sexisticky uráží…
       Ale domácím to nevadí, ani mužům, ani ženám, nic méně nenávist je zaseta, a pak už se může plácat o šíření nenávisti- jistě že tím, že místní prostě jen chtějí dodržovat svoje zvyklosti.
       To se děje i v tak vyspělé zemi, jako je ČR, i tady nám vnutili inkluzi, a diskriminaci vybraných skupin, a ještě nám tvrdí, a to čím dál agresivnějši, že jsme rozdělení, že je národ rozdělen, přitom národ rozdělen vůbec není, v tom slova smyslu.
       Tož tak…

      • astraustralia

       Kamile
       Kdyz si poslechnes Pjakina, co rika druha strana massdialne oznacovana za RUSKE nebezpeci
       na nektere sve otazky dostanes i odpoved. Jak pravdive to je ukaze dalsi vyvoj, ale treba uvaha ze idelani by bylo aby Venezuelu napadly (prisly na pomoc) okolni staty nikoli USarmy, oni by to z povzadi jen spravne smerovali, podobne jako pro vyvolani konfliktu s Ruskem by mohla poslouzit ISIL podporovana z USA a oznacovana jako jejich neregulerni armada posilana tak kde to je treba rozvarit. Tentokrat z islamskeho Kosova s pouzitim Balkanu jako rozbusky pro celou Evropu a podobne postrehy.

       • pacifista

        Já jsem pacifista, a proto můj názor je zřejmý. Co to jen jde, je nutno se vyhnout válce. Když se to nějak podaří ve Venezuele ustát je naděje, že se to celkově přežene. Z malého ohýnku může vzplát oheň velký a to pak přestává všechna legrace. Takže nejblíž pravdě je vittta, který zde říká, že možná volby proto, aby se zabránilo válce. A toto vysvětlení je pro mě hodně srozumitelné. Začalo by se to tam mydlit a pak, jak tady někdo (už nevím kdo, možná astr) píše, by stačilo to jen správně usměrnit. Je proto třeba nové volby aby hráčům přešla chuť. Tak nenadávejte Zemanovi, je to celkem docela jednoduché vysvětlení. On to takto říct nemohl. Z Izraele má určitě ty nejlepší informace, vždyť tam jezdí jako domů.

    • tresen

     Stačilo by, kdyby Maduro prohlásil, že armáda nebude bránit uspořádání nových voleb a pustil k nim pozorovatele OSN.
     Jestli myslíte, že to je něco proti dodržování místních zvyklostí, pak máte do jisté míry pravdu. Jižní Amerika je plná příkladů krvavých převratů a ukrutností při udržování režimů, které z těch převratů vzejdou.

   • kočka šklíba

    No ale mají přece viceprezidentku, nebo nemají? A z čeho usuzujete, že to co chce Guaidó je legitimní? Z toho, že USA to za to prohlásí? Zrovna tihle? Právě v tom mém odkaze se to nějak nepotvrzuje. Myslím, že vy víte stejné nic o venezuelských zákonech jako já, takže máte jen informace z mainstreamu a tomu nevěřím, snad kromě počasí, nic.

 3. tresen

  Jistý myslitel napsal jinde:
  Nadeje vzdy umira naposled.
  V Afganistanu se to nepodarilo
  V Iraku se to nepodarilo
  v Lybii se to nepodarilo
  co kdyby se ve Venezuele podarilo nainstalovat jedinou spravnou demokracii?Kazatele jedine spravne demokracie vi ze v Chile se jim to podarilo , tam na rozdil od Venezuely a jinych statu jsou chudi jinak chudi. Jedine spravne chudi.

  Vsadím se, že by Venezuelané ochotně vyměnili svou chudobu za tu jejich.

  • kočka šklíba

   No já se tak vsázet nebudu. Mám tady další odkaz na nějakou kanadskou studii, která je v angličtině, takže jsem to neotvírala ale podle toho co ten dotyčný píše tak vykořisťování USA je nehorázné a dlouho trvající a to jim právě jak Chávez tak Maduro nejspíš chtěli zarazit.
   https://www.economics.utoronto.ca/diegor/research/MFHLA_paper.pdf
   Nakonec třešinko o kom že to prohlásila ta odporná ropucha Albrightová že půl milionu mrtvých dětí je přijatelná cena za nenarukování amerických žoldáků do Iráku (pak tam stejně narukovali)? A v toto vy věříte, v tenhle hnus? No ani se tak nedivím, vy jste totiž něco podobného podle toho co tady píšete.

   • tresen

    Chávez a Maduro chtěli zastavit vykořisťování, nechtěli, aby země dopadla jako jiné nehorázně vykořisťované státy, například Chile.
    To se jim povedlo, Venezuela je na tom opravdu jinak.

  • kočka šklíba

   Ale ale třešinko, když už tak to dejte celé. A podle mého je to opravdu trefný komentář :
   Nadeje vzdy umira naposled.
   V Afganistanu se to nepodarilo
   V Iraku se to nepodarilo
   v Lybii se to nepodarilo
   co kdyby se ve Venezuele podarilo nainstalovat jedinou spravnou demokracii?
   Kazatele jedine spravne demokracie vi ze v Chile se jim to podarilo , tam na rozdil od Venezuely a jinych statu jsou chudi jinak chudi. Jedine spravne chudi.
   Aby posledni veta neprovokovala nikoho z levicaku (dnes levicak=liberal) k nevhodne(mimonske) odpovedi, zopakuji informaci o liberalnim vykladu chudych.
   Ve spravnych demokraciich v cele s tou nejsvetovejsi jsou chudi chudi vlastni vinou.(nebo z vlastni vule, nevule pracovat c jinak spravne kapitalisticko bezpracne si vydelat na ziti)
   V nedemokratickych rezimech jsou chudi chudi vinou ruznych Chavesu Maduru Allendu a podobnych nedemokratu.!
   Pokud zde nejaky liberal (ci podobne se citici) citi potrebu se korektne vyjadrit, pak nejlepe je pohledem do budoucnosti.
   Jak se ti 1000% inflacne chudi vinou ChavezoMadury nastupem nezistne pomoci svetoveho dobrotrusa zmeni na nechude a zbytek na chude z vlastni vule ci vlastni vinou.

   To je celý Astrův komentář u Tarase. Pročpak jste sem nedala celý?
   A vy nám to určitě vysvětlíte jak se stávají z chudých Chávezovou nebo Madurovou vinou chudí z vlastní vůle. A současně nám vysvětlete jak to, že byli chudí i před Chávezem a Madurou. Negramotní, bez lékařské péče a bez snahy státu o ní a tak dále. Vy jste tak chytrá, že to určitě vysvětlíte, že?

   • tresen

    Chile a Venezuela nebyly tak rozdílné země, jak se jeví dnes. Že byste to netušila?
    Chile se podařilo podařilo překonat neblahé dědictví Pinochetovy diktatury, otevřelo se světu a dnes patří do úspěšnější části světa.
    Venezuela měla podobné předpoklady, ale konce jsou smutné. Házejte to na koho chcete, lidé ve Venezuele už si to přebrali.

    • kočka šklíba

     No to se dost pletete, shodou náhod dcera v Chile byla delší dobu a to co povídala, tak to moc o radostném životě tamních obyvatel nesvědčí. Jistě je to lepší než za Pinocheta, a toho tam ale dostali USA jestli se nepletu, a to nepletu, že? Allende byl pro USA moc levicový ne? Tak prostě zasáhli jak je jejich zvykem. Ale že by tam byli lidé nějak úžasně spokojení, to tedy nejsou a to se pohybovala v tzv. střední třídě, a žila v rodině Chilanů, nebyla tam na dovolené.

     • tresen

      S Pinochetem se samozřejmě pletete, tomu k moci nikdo pomáhat nemusel.
      Ale jinak jde samozřejmě o srovnání. Chudí Chilané nad svou životní úrovní jistě radostí neskáčou, ale po té venezuelské netouží.
      Kdysi Chilané ze své země utíkali, dnes to jsou Venezuelci.

      • kočka šklíba

       S Pinochetem se nepletu, jen nebyly ještě zveřejněny všechny dokumenty týkající se převratu v Chile, nicméně mnoho pramenů hovoří o podpoře CIA Pinochetovi během puče. Takže víte velké nic milá třešinko, jako obvykle.

       • vittta

        Ono se celkově neděje nic jen tak, že si někdo vzpomene.
        Dokonce ani v Evropě, natož v Latinské Americe.

       • tresen

        Vážně si myslíte, že bez USA by se Pinochet k moci nedostal?
        Ale jo, myslet si to můžete.
        Pinochet byl zločinec a měl se dostat před soud, ne že ho nechali dožít v klidu.
        Dělat z něj chudáka, který by to bez strýčka Sama nezvládal, je nesmysl.

        • oh

         Vážně si myslíme, že bez podpory těch správných takydemokratů by to rozhodně neměl tak snadné. A taky by mu neprocházely bez povšimnutí a sankcí :-) takové věci, jako fotbalový stadión přeměněný na koncentrák a popraviště, nebo vražda Orlanda Leteliera agenty Pinochetovy tajné policie DINA, spáchaná v demokratických USA.
         Na rozdíl od liberálních tresení víme, že hospodářská blokáda USA vážně narušila schopnost Allendeho vlády nakupovat stroje a náhradní díly pro nejdůležitější odvětví ekonomiky: měďařský, ocelářský, elektrárenský, palivový a dopravní průmysl. Ke konci r. 1972 nemohla pro nedostatek náhradních dílů nebo pneumatik vyjet třetina vozů z měděných dolů v Chuquicamatě, třetina soukromých i státních městských autobusů a 21 % vozů taxislužby. Také víme, že Nixon nařídil prodávat měď z amerických rezerv, aby srazil její cenu na světových trzích a snížil tak příjem Chile z exportu. A také jsme slyšeli ošklivé pomluvy o tom, jak CIA podporovala organizaci odstávek podniků, stávky dopravců a protivládní nepokoje.
         Prostě stále ten stejný scénář.
         Taky víme, že ten šmejd generálský evidentně nic nedělal zadarmo.
         V roce 2004 odhalilo vyšetřování Senátu Spojených států, vedené senátory Carlem Levinem a Normem Colemanem – zřízené v důsledku útoků z 11. září 2001 – síť více než 125 kont cenných papírů a bankovních účtů u Riggs Bank a dalších amerických finančních institucí, které používal Pinochet a jeho společníci po dobu pětadvaceti let k tajnému přesunu milionů dolarů. Přestože podvýbor byl pověřen pouze vyšetřováním souladu finančních institucí se zákonem PATRIOT ACT a nikoli Pinochetova reřimu, senátor Coleman k tomu poznamenal:
         „Jedná se o smutný, smutný příběh o praní špinavých peněz zahrnující Pinochetovy účty ve více finančních institucích, skrytá za aliasová jména, offshore účty a jména blízkých spolupracovníků. Jako bývalý generál a prezident Chile byl Pinochet známým porušovatelem lidských práv a násilným diktátorem.“

         Kdybyste k tomu chtěla znát podrobnosti, zkuste odkazy u hesla Augusto Pinochet na wikipedii. Akorát budete muset jít na tu anglickou, česká verze tenhle detail nějak „přehlédla“.
         Nicméně, v jednom s vámi souhlasím. Měli toho zmetka postavit před vojenský soud za vzpouru a přesně podle zákona ho zbavit hodnosti a zastřelit, bez ohledu na to, kolik amnestií vlastních zločinů si nechal do chilských zákonů schválit. A pak ho měli vyhrabat z hrobu a v civilním procesu odsoudit k trestu smrti – na základě velitelských pravomocí – za všechna ta „záhadná úmrtí“ a „zmizení“, která způsobily jeho tajné služby. Jenže poslušným US poskokům se takovéhle ošklivé věci bůhvíproč nestávají. :-(

         • tresen

          Měli ho obžalovat a poslat za mříže, i kdyby ta jeho soldateska popravila jednoho jediného člověka bez řádného soudu.

         • vittta

          To je zajímavá diskuze, u Tribuna.
          Přetřásá se tam důchodový systém, co by, kdyby, kde je nejlepší, a td. atd…
          Přitom dnes už prakticky víme, že celý ten důchodový systém je úplně na hovno, a nářky, že stát nebude mít na jeho výplaty jsou jen liché bláboly.
          Náš stát v pohodě platí obrovské částky na asociály ale nejen to, ještě na servis kolem asociálů.
          Barevných samozřejmě, no ale ono je 80% asociálů barevných, a tak to je zásadní poměr.
          Ono nestačí, že jim stát vyplácí sociální dávky, stát jim ještě zajišťuje bezplatnou školku, taxíky na nákupy, právní pomoc, antirasistickou právní poradnu, důstojné památníky, inkluzi, příspěvky na bydlení, příspěvky na topení, příspěvky na nábytek, atd…atd…
          Na západě si do země zvou statisíce asociálů s ještě daleko, daleko vyššími nároky, vyplácejí jim obrovské částky, a jak už víme, ještě se jim to ekonomicky vyplatí.
          A vyplatilo by se to i nám, kdybychom negry vzali v nějakém obrovském množství.
          Tak jak kurva u všech rohatých může být problém s důchody?
          Nikdo tam u Tribuna neuděří na podstatu, chodí jako správní intelektuálové kolem horké kaše, hýří nápady o spravedlnosti a osobní odpovědnosti, a podstata celé věci ji naprosto uniká!!!

          • astraustralia

           vittto pokusil jsem se vlozit Vas nazor na chybejici penize pro penzisty.
           Vase vyhrada prilis bohateho podpurneho programu pro nepracujici a jak 80% rikate tedy cikanskeho ethnika je jen kritika ceskeho systemu,
           oni tam resi a srovnavaji system CR s okolnimi staty
           a dva na stupni nejvyssim Nizozemi a Dansko davaji za vzor hodny nasledovani,
           ale Babis se rozhodl pro jinou cestu.

           Jestli cesta tam nazyvana jako RUSNOK bude i cestou ktera v pristich volbach prinese Babisovi hlasy 2,5 millionu penzistu to je spis otazka pro vas kteri posuzujete vice do hloubky :-)Patrne nepovazuji argumenty na bazi setreni jako podstatne.

           Je to tam v podstate pouze stret 2 nazoru,
           Tribunuv ktritizijici reformu ANOBabise/Rusnoka
           A kdyby měla navíc odvahu – myšleno skutečnou odvahu, ne odvahu silného dupajícího po slabším – tak by zkusila vymyslet opravdovou reformu, založenou například na tom, že si lidé nebudou muset ani spořit, ani platit pojištění, ale důchody se zaplatí prostě z výkonu ekonomiky, tedy z korporátních daní. K čemu jinému nám ty firmy jsou, když ne proto, aby nás živily? Proč je jinak nechávat spotřebovávat naše zdroje, když ne kvůli tomu, abychom z nich získali přidanou hodnotu? Aby bohatí chrapouni byli ještě bohatší? Na to žádnou reformu nepotřebujeme.
           a proti nemu skupina tech kteri by uvitali system jaky ma Hollandsko a Dansko ci jiny fungujici a duchodcum vyhovujici system.
           Vase kritika socialniho systemu dostane patrne nalepku jako nepratelska protoze neprejici Vami zminovanym 80%. Ale to berte jen jako muj nazor, tedy IMHO :-)

          • vittta

           Můj popis je dílem ironický, ale dílem by měl nutit k zamyšlení, protože peníze na asociály a zbytečnosti k obsluze asociálů jsou skutečně nalezeny velice rychle a bez potíží.
           Pokud se tedy nejedná zrovna o mrznoucí bezdomovce, na ty stát z vysoka sere, protože nejsou prachy.
           Takže já rozumím tomu, o čem se tam baví, a osobně bych nějak kombinoval obě varianty, ale řekl bych, že podstata je jiná.
           Protože aby mohli asociálové a jejich obsluha nějaké prachy dostat, musí se tyto prachy někomu sebrat.
           A hádejte, komu je seberou?
           Důchodcům.
           A „levice“, reprezentovaná třeba konkrétně Tarasem tohle dobře ví, ale její řešení není posvítit si na obludné proplácení obrovských výdajů na asociály (a nejde mi o sociální dávky jako takové, jako spíše o druhotnou obsluhu cigošů a jejich potřeb a „práv“) ale chtějí to vyřešit prostě tak, že to seberou někomu jinému, a ten někdo jiný jsou živnostníci,
           Jinými slovy, nechtějí řešit špatný a korupční systém, kde cigoši jsou dobrou záminkou pro ždímání státních peněz- ale jen přehodit placení špatného systému na někoho jiného.
           Naivně a nedůstojne k věku třeba zrovna Tarase, protože je jasné, že to pak seberou sice živnostníkům, ale důchodcům to budou brát stejně.

         • tresen

          Převzal velení armády, oblehl prezidentský palác, kde nakonec našel smrt prezident Salvator Allende, a rychle a krutě zúčtoval s jeho přívrženci.
          Pak se držel u moci tím, že potíral pokusy o zavedení demokratických poměrů a pronásledoval opozici, levicovou i liberální, to jaksi nerozlišoval.

          • vittta

           Mě to také blbne, např. to po mě pokaždé chce mail a nick.

          • vittta

           A už mě to také čeká na schválení, a už to i zmizelo, takže možná Třešni, že už to tady kultivuje někdo z pověření EU, takže je konec veškerému hulvátství a šíření nenávisti, a nastává kultivovaná a především demokratická éra moderovaných diskuzí (moderovaných z jakéhosi moderovacího centra, nad možnosti majitelky), kam by se tak jako tak všichni slušní uživatelé ještě rádi uchýlili.

          • vittta

           A tohle naskočilo hned, teda…
           EU moderátor si asi odskočil na WC.

      • oh

       Na tohle: „vy nám to určitě vysvětlíte jak se stávají z chudých Chávezovou nebo Madurovou vinou chudí z vlastní vůle. A současně nám vysvětlete jak to, že byli chudí i před Chávezem a Madurou. Negramotní, bez lékařské péče a bez snahy státu o ní a tak dále.“
       A ne, v tom, co jste mezitím napsala odpověď není.

       • tresen

        Aha. Já jsem tu větu považovala za nesmyslnou, proto jsem na ni nereagovala.
        Že se z chudých stávají Chavezovou nebo Madurovou vinou chudí z vlastní vůle?
        Jakže?
        Vysvětlete to vy mně, já to fakt nechápu.
        Taky ten zbytek mi připadal nesmyslný. Proč bych zrovna já měla kočce vysvětlovat, jak se stalo, že ti lidé přes všechny krásné Chávezovy a Madurovy plány nemají lékařskou péči ani zadarmo ani za peníze a proč navíc mají hlad. Trvalý hlad, to je pro ně zřejmě nejmarkantnější změna proti době předchávezovské.

        • oh

         Takže obvyklé „liberální“ mlžení ve stylu „Kecy, kecy, plác, plác.“ No, potom bych pro vás měl něco speciálního. Něco, co „liberálové“ tak rádi přehlížejí, když se jim to nepasuje do jejich teoretické představy o uspořádání vesmíru:
         Nicméně dosud převládá mýtus, že za všechny ekonomické trable Venezuely může socialistický experiment iniciovaný Hugo Chávezem. Není tomu tak, neboť i vlády v předchávezovském období, ať už šlo o vojenskou diktaturu nebo liberální demokracii, spoléhaly na vysoké ceny ropy a mohutně utrácely. Jakmile však ceny ropy na začátku 80. let prudce klesly, nastaly značné ekonomické potíže, třebaže z ropného bohatství spousta Venezuelanů neviděla skoro nic ani po zestátnění ropného průmyslu v roce 1976. Rostoucí nerovnost, politický zmatek a sociální nepokoje, jakož i hlasy opomíjených nakonec vynesly k moci Hugo Cháveze. Ale i v době, kdy Chávez realizoval masivní investice do sociálních programů, Venezuela zůstala tržně orientovanou ekonomikou s významným postavením privátního sektoru.
         Západní sdělovací prostředky často opomíjejí další důležitý faktor, který se dramaticky podepisuje na ekonomickém kolapsu Venezuely, a tím jsou americké finanční sankce. Obamova vláda uvalila na Venezuelu sankce již v roce 2015, přičemž Trumpova administrativa předloni v srpnu sankční režim dramaticky eskalovala. Obamův kabinet venezuelské vládě zabránil v tom, aby získala tolik potřebné finanční prostředky a investice ze zahraničí v době, kdy je země zoufale potřebovala. Trumpova ekonomická blokáda Madurovu vládu efektivně odstřihla od Američany ovládaného finančního systému, jak suše konstatoval i americký ministr financí Steve Mnuchin. Venezuelská vláda tedy nemůže získat globální úvěry a finanční prostředky na nákup potravin a léků, což samozřejmě prohlubuje ekonomickou krizi a přispívá k negativní jevům, jako je špatné zásobování a nedostatek zboží.
         Jak je patrné z grafu uvedeného v textu protivládního ekonoma Francisca Rodrígueze, sankce vedly k podstatnému snížení ropného exportu, který představuje 95 procent příjmů ze zahraničí. Rada OSN pro lidská práva loni v březnu americké embargo označila za nelegální mimo jiné proto, že disproporčně dopadá na venezuelskou populaci. Expert na mezinárodní právo a bývalý zpravodaj při OSN Alfred de Zayas tvrdí, že sankce zabíjejí. K nejchudší populaci se nedostanou léky ani potraviny a lidé umírají. Zayas konstatoval, že může jít o zločin proti lidstvu. Dokonce i zpráva amerického Kongresu uvádí, že ekonomické sankce mohou zhoršit humanitární situaci, proti čemuž protestují venezuelské občanské skupiny.

         https://www.blisty.cz/art/94333-velmocenske-vmesovani-do-internich-zalezitosti-venezuely-je-treba-nekompromisne-odsoudit.html
         Jako obvykle, pokud hodné USA chtějí skutečně venezuelskému lidu pomoci, úplně postačí, když mu přestanou pomáhat po Bushovsku, Obamovsku a Trumpovsku.

         • tresen

          Možná má autor některá fakta za drobné, zcela nepodstatné detaily, že je vynechal.
          Tak třeba že se vloni stalo, že venezuelská státní ropná společnost vykazovala nejnižší těžbu od padesátých let a že to experti přičítali zastaralé technologii a poruchovým zařízením. Též se uvažovalo, považte ten paradox, že Venezuela začne ropu dovážet, a to nejen tzv. lehkou ropu, kterou je nutno ředit tu těžkou domácí, podobnou asfaltu, kvůli exportu.
          Panu Veselému jaksi vypadlo, proč Venezuele chyběly prostředky na investice do ropných zařízení. Když pomineme skutečnost, že za lepších časů šly příjmy z ropy do sociálních programů a ne do těžních souprav a rafinerií, není těžké zjistit, že když přišly horší časy, nebylo za co kupovat nová zařízení ani opravovat ta stará. Venezuela totiž musela veškerou svou produkcí splácet dluhy. A to „kupodivu“ věřitelům zpoza oceánu, Číně a Rusku. A že když Čína v roce 2016 zastavila poskytování dalších úvěrů, způsobilo to první silné projevy sociálního kolapsu.
          Je toho samozřejmě víc, o čem Daniel Veselý pomlčel. Kazilo by mu to obrázek světa, jaký si namaloval.

          • oh

           To máte na mysli ty drobné nepodstatné detaily o strašlivých socialistických bastardech, kterými nás západní demokratická média bombardují už od prvního zvolení Chaveze a které lze tedy považovat za obecně známé?

           Možná byste, treseni, mohla zkusit něco jednoduššího. Vysvětlit mi, jak takovýhle zvací dopis (99 pragováků a) jednoho rádobyprezidenta srovnává s venezuelskou ústavou, když už máte takovou dojemnou starost o její dodržování. .
           „Venezuelský opoziční vůdce Juan Guaidó, který se prohlásil úřadujícím prezidentem, je připraven v případě nutnosti povolit vojenskou intervenci USA ke zbavení moci stávajícího šéfa státu Nicoláse Madura a k ukončení humanitární krize v zemi. Napsala to dnes agentura AFP, které to Guaidó řekl v rozhovoru.
           https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/afp-guaido-schvali-zasah-usa-k-sesazeni-madura-bude-li-to-nutne/1719638

          • vittta

           Tomu moc nerozumím.
           USA se nebudou do Venezuely nijak srát, ve zbrani je tam kolem 300 000 mužů.
           Leda by byl Guiado tak silný v kramflecích, že by nemalou část armády a milic ovládal.
           Pak by ovšem pozvání US dobrodinců znamenalo občanskou válku, za relativně malé vojenské podpory USA (byla snad řeč o 5000 mužích) i když zcela nerelativně větší by mohla být pomoc finanční.
           Nic méně se v takovém případě dá předpokládat, že podobou pomoc by poskytlo Rusko a Čína pro změnu Madurovi, stejně malým počtem mužů, ale třeba o to většími dodávkami zbraní a peněz.
           To by ale Trumpovi spíše uškodilo, než prospělo, další nekonečný a krvavý konflikt by už na USA vrhl opravdu mizerný pohled, což ale může být účel, jak se Trumpa zbavit, a nahradit ho nějakým mírovějším prezidentem, který potáhne rovnou na Moskvu, a nebude to brát oklikami přes Karakas.
           V každém případě by Trump musel být na švestku, kdyby se tam nějak okatě angažoval, kecy jsou jedna věc, a vojáci věc druhá.
           Guiado by ale také nic nezískal, rozhodně by nezískal tu funkci, tu může získat jedině volbama, takže by si měl spíše opatřit nějaké profesionální americké vrtiče psem.
           Vyhrané volby vše legitimizují, svrhávání zlých diktátorů je už poněkuz z „MÓDY“.
           To jsem tedy zvědav…

        • kočka šklíba

         Vy jste skutečně blbá, já si nemohu pomoci, protože každému průměrnému čtenáři je to jasné. Ale vám (nejste příbuzná Bendy, který chtěl pozvat toho vraha Pinocheta?) ne, protože se vám to nehodí do krámu že?

  • astraustralia

   to je cela tresen:-)
   Vzdy spravne „liberalni“
   I spravne liberalne tusi ze chudi od Madury by svoji chudobu radi vymenili za chudobu okolnich statu spravne demokratickou.
   tresni jak moudre a poucne :-)
   Do detailu ctenare zatahovat nebude ale spravne liberalne vi ze chudoba demokraticka je ta jedina spravna.?
   Co treba ta z ulic Los Angeles?
   Nova pravidla pro chude v Los Angeles
   https://www.scpr.org/news/2016/03/17/58649/la-to-pass-new-rules-on-homeless-peoples-property/
   Pokud to bude takto vypadat i ve Venezuele bude to demokraticky spravne ?

   • kočka šklíba

    Moc „hezké“ to se třešince určitě bude líbit, ti lidé bydlí na ulici, určitě všichni, protože jsou chudí z vlastní vůle. Kdepak, žádný Maduro, ale vyspělé USA. Nakonec i EU, i my máme bohužel mnoho bezdomovců, ale ti si za to mohou sami jasně. Třešinka to ví.

    • Kamil Mudra

     Pan Arnold Abbott. evidentně neví jak si má počínat správná neziskovka. Měl by si zajet pro poučení do Evropy.

     • vittta

      Tady by musel rozdávat halal jídlo, jinak by ho na místě podřízli, bez ohledu na počet policistů v okolí.
      Rozdíl- zásadní- je ale jiný.
      Zatímco v USA tuto činnost provozoval zadarmo-a zřejmě dílem na své náklady, v Evropě- pokud by si vybral správná etnika- by se z něj stal bohatý a vážený občan, vzor pokroku, multikulturního obohacení a dostal by rozhodně nějaký metál.

 4. embecko

  Rekl bych, ze jedno velke demokraticke tajemstvi padlo, uz si ani nelamou hlavu nad tim, ja sve plany zaonacit:
  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4052447/vikendar-chce-trump-uplny-kolaps-ciny.html
  „Mám neodbytný pocit, že Trumpova vláda má větší plán, jako třeba narušit stabilitu Číny natolik, že tam lidé budou požadovat změnu a možná bude i změna režimu,“ píše Kazianis. Zmíněný bývalý zástupce vlády mu na to údajně řekl, že takový scénář by byl velkým štěstím. Otázkou ale je, co by se skutečně stalo ve chvíli, kdy by kolabovala „druhá největší ekonomika na světě, s mnoha etnickými skupinami, které doufají v nezávislost, a s jadernými zbraněmi, které mohou dosáhnout i území USA, uzavírá Kazianis. Jaká byla odpověď zmíněného člověka? „To není náš problém.““

 5. kočka šklíba

  Tak už mám i odpověď na tu studii z Kanady, je to u vlka ale ne od něj ale od dvou diskutujících, takže třešinko, je to zvlášť pro vás.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/02/12/co-o-venezuele-nevime-a-nikdo-nam-nepovi/
  A je to jasné, před Chávezem byli jistě Venezuelané chudí z vlastní vůle, ale za Cháveze a Madura to je vina prosocialistických vlád. To je třešinko ironie, pro vás musím po lopatě po tom co jste „nepochopila“ moji otázku.
  Jste opravdu tak natvrdlá? Nebo spíš vaše zaslepená ideologie vám neumožňuje přiznat pravdu? Zřejmě obojí, jste zblblá z nesmyslných žvástů mainstreamu a současně jste hloupá.

  • vittta

   Při čtení těhle článků o něčem, o čem nic v podstatě nevíme a nemůžeme vědět, se mi vybaví různé jiné články, psané také odborníky na slovo vzatými, o kterých ale něco vím, resp. víme.
   Tam se píše o vzdělání a dětské úmrtnosti, která je „vysoká“, což mě zaujalo, protože jinak jsou čísla uvedena celkem přesně, jen ta dětská úmyrtnost…
   Já jsem si vzpoměl na zprávy jiných odborníků, které jsem četl ohledně cigošů a jejich přístupu ke vzdělání.
   Kdyby to vážení čtenáři náhodou nevěděli, tak cigoš už z principu touží ze všeho nejvíc po co největším vzdělání, ale to mu není umožněno.
   U malých dětí tím, že jsou- úplně zbytečně- dávány do zvláštních škol, u těch starších tím, že nejsou puštěni do středních, a vysokých škol.
   To vše se děje z rasových důvodů, kdyby náhodou nějaký Čech nevěděl.
   To prosím jsou oficiální zprávy komisí EU, žádné vycucávky z mého prstu.
   Nedávno jsem koukal na nějaký dokument, kde se říkalo, že k prvnímu střetu zemi Kartágem a Římem došlo v r.2041 před naším letopočtem.
   Překladatele, (ale možná samotného výrobce dokumentu) nesralo ani trochu, že v tom čase měl jak Řím tak Kartágo ještě hóóódně času na to, aby vůbec vznikly, a nesralo to ani toho, kdo to říkal.
   A včera jsem koukal na dokument o zbraních, kdy nějaký americký specialista (a fakt není důvod tomu nevěřit) ukazoval, jak se střílí perkusmím revolverem Colt, a ukazoval i to, jak se nabíjí.
   Což mě překvapilo, protože mám takový revolver, i když Remington (ten tam byl také, ale nikdo se o něm v textu nezmínil) neboť specialista nabíjel komory bez ucpávky, což by mu nefungovalo, protože tímto způsobem dojde čas od času k zapálení i druhé komory, a to mám odskoušené.
   A potom také ukazoval, že po každém výstřelu je třeba revolver zvednout (hlavní nahoru) aby vypadla zápalka, jenže to je píčovina, protože ta zápalka tam sedí velice přesně a drží, takže vypadnout nemůže.
   Kdyby mohla (dá se udělat samozřejmě tak, aby vypadnout mohla) tak by ale mohly vypadnout i zápalky z plných komor, takže by zbraň nefungovala, tenhle revolver se v boji prostě nabít nedá, ale dají se vyměnit celé bubínky, už nabité, což ale zmíněno nebylo.
   Takže vypadnutí zápalky nemá praktický smysl, voják si nabití zbraně zajistí před bojem, když na to má čas, takže je výhodné, když zápalka nevypadne, a naopak drží, a v klidu se dá snadno vyšoupnout, třeba nožíkem.
   To nevím, proč to takto říkali, když tohle nejspíš Američané vědí, ale tyhle dokumenty se prodávají i jinam, takže jsem dost rozpačitý, no, ale když v nějakém US dokumentu vážně říkali, že u Stalingradu bylo zabito asi 2 000 000 německých vojáků a 1 500 000 zajatých, tak už se nedivím ničemu (v tom dokumentu ukazovali počítačově pohyby vojsk a tak, a tohle tam neplácli jen tak mimo, ale byla to součást rozhovoru moderátora s historikem)
   Tím nechci článek u Vlka zpochybňovat, ale jen ukazuji, že svět chce prostě být klamán.
   A na konci ta předpověď ceny ropy…no,tohle vědět, jak to bude…
   Jistě, ti bohatí to vědí, chtělo by se říci, ale bohatých, opravdu bohatých, je hodně, a ne každý spekuluje na stejnou křivku, trh se manipulovat asi dá, ale takto ve vekém…pochybuji.

   • vittta

    U Třešně je zvláštní to, že cokoliv má v hlavě ona, je FAKT, a cokoliv jiní, je FAKE.
    Její jistotu bych fakt chtěl mít.

   • tresen

    Vy jste to nevyvrátil, jen jste uhnul.
    Fakta o čínských a ruských dluzích se vám nelíbí, to chápu, když v těch zámořských velmocenských aktivitách chcete vidět nezištnou pomoc pro chudáka Madura, kterého dusí USA.

    • vittta

     Heleďte, koukl jsem k Tribunovi, a vidím….
     tresen
     12.2.2019 (15:07)

     To si probírejte s těmi, co takové žvásty šíří.
     Odpovědět
     Tahle žvásty jsem tady šíři já, a nyní bych rád věděl, co konkrétně jsou ty žvásty.

     • astraustralia

      to vittta:
      Dostal jsem od tresne doporuceni abych s Vami probral sireni zvastu.
      Jednalo se o tuto cast Vaseho komentare kterou jsem k Tribunovi okopiroval.

      Náš stát v pohodě platí obrovské částky na asociály ale nejen to, ještě na servis kolem asociálů.
      Barevných samozřejmě, no ale ono je 80% asociálů barevných, a tak to je zásadní poměr.
      Ono nestačí, že jim stát vyplácí sociální dávky, stát jim ještě zajišťuje bezplatnou školku, taxíky na nákupy, právní pomoc, antirasistickou právní poradnu, důstojné památníky, inkluzi, příspěvky na bydlení, příspěvky na topení, příspěvky na nábytek, atd…atd…

      Takze zvasty ne fakta ?
      Tresen doporucila me probrat s Vami , ja doporucim Vam probrat s tresni co z toho co jste napsal jsou zvasty.

      Obratil jsem se na strejdu googla aby mi nasel co dnes v CR znamenaji
      žvásty – slovník českých synonym abych byl tresnovemu slovniku blize i kdyz ne tak jako knize.
      Význam slova žvásty =
      řeči, cinty, blafy, hefty, cancy, kvaky, kecy, plky, pindy, kydy, medy, hlody, vejšplechty, šplechty, šprechty, bláboly, blabláky

      pro tresen je to ktery ci ma jeste jine pojmenovani ?
      Vazte si ze tu tresen mate, co komentar to obohaceni.:-)
      Ja uz Vam skoro veril ze pisete fakta a ejhle dle tresne jsou to „žvásty“.

      • vittta

       Ona je unikát, musím říci.
       Tady se mnou o tom nepolemizuje, ale jinde, kam mám polobanána, to hodí jako argument.
       Přitom není schopná mi vyvrátit ANI JEDEN můj žvást, a to jsou to leckdy hodně vygradované nadsázky.
       Přitom ona se vyjádřila k mým velice konkrétním připomínkám, neměl by tedy být pro ní problém, je vyvrátit.
       Asociální cigoši totiž skutečně obrovský servis mají.
       A to jsem nikdy nechápal, dostanou dávky- a tím by to pro stát mělo končit, ne?
       I kdyby se dávky zvýšily, a cigoš by neměl nárok na nábytek a vybavení a taxíky a zadarmo školku a obědy a tyhle věci, tak by ubylo úředníků, kteří tohle řeší.
       On na to má právo každý, teoreticky- ale ty příspěvky jsou jednou za..nevím, třeba 5 let, a to normální člověk málokdy profláká, navíc bílou hubu daleko víc kontrolují, cigoše nekontroluje nikdo a tolik čava také mají jen oni, u kterých hodně těch nároků vzniká, tím spíš, když jsou napsaná na invalidního bratrance nebo na pěstounskou babičku.
       To já zase…o tom lecos vím, jak se věci mají…

        • vittta

         Já pracuji s fakty, která znám, ale ne z novin, nebo z hospody.
         Vy pracujete s manipulačními články v novinách.
         Kdo má tedy blíže k faktům?
         Při čtení odkazu mě napadlo, že ti, co jezdí MHD musí být pěkní blbci, když taxi je v podstatě stejně drahé.
         Finta je samozřejmě v tom detailu, že záleží na konkrétní situaci.
         Aby někomu vznikl nárok na jakoukoliv mimodávkovou prebendu, musí splňovat nějaké požadavky, hlavní je nemajetnost. (a zároveň nechápu, proč by měl pobírač dávek brát ještě nějaké prebendy)
         Cigoš nemajetný je, i když má drahý mobil a drahé hadry a auto a všechno kolem.
         Má to napsané na někoho jiného, děti mají napsané na pěstouny, což je třeba teta, žijící ve společné domácnosti, samozřejmě na černo, ale u nich to nikdo nezkoumá.
         Taxi u nás zadarmo mají, a školku,a dokonce i ten nábytek.
         Všichni, nejen cigoši, ale bílým hubám to prostě nedají, vykopou je, a cigošům to dají, jinak mají problémy s všemožnými neziskovkami, které platí právníky a jinou obsluhu.
         Ty neziskovky ty prachy samozřejmě nikde nevydělají, ale tak nějak „seženou“, že jo, třeba od státu.
         Vy si myslíte, že mi nějakým článkem, který psal nějaký blb, něco vyvracíte, nebo oč je ten článek pravdivější, než to, co jsem napsal já?
         O nic, ale vy více věříte tomu článku, je to od vás věc víry, ničeho jiného, a věříte tomu proto, že nemáte žádnou osobní zkušenost, a je to i váš politický postoj.
         Věříte dokonce i tomu, že negři v Německu společnost obohacují, a že díky nim se stabilizoval sociální systém, což samozřejmě nelze ani potvrdit, ani vyvrátit, ale když někomu vyplácíte dávky, tak si osobně myslím, že se tím sociální systém stabilizovat nemůže, tím spíš,že do něj tihle migranti sami nepřispívají, resp. přispívají málo.
         Ale jak to píše teď Sax, naše hovory jsou už ze vstupu o hoaxech, já konkrétně něco napsal, co vím, ale nemohu, a vlastně ani nechci to dokazovat.
         A vy mi oponujete hoaxem, který také nemůžete nijak dokázat.
         To je jak to hubnutí Venezuelanů.
         Tak zhubli o 11 kilo.
         Tečka.
         Ale jak to kdo zjistil, je mi prostě záhada, ale…kdo ví, třeba to někdo nějak fakt zjistil, zvážil 10 000 lidí před 10 lety a nyní zvážil jiných 10 000 z té samé oblasti (ty samé nemohl, zestárli, nebo naopak dospěli, či zemřeli) a zjistil ta čísla, ale za mě- jakkoliv nepochybuji o tom, že mají méně žrádla, jsem k takovým zjištěním dost skeptický, hlavně když ta čísla jsou jaksi dost přesná.

         • tresen

          Kdo podle vás platí Romům ty taxíky?
          Fakt myslíte, že úřednice sáhne do šuplíku a proplatí taxikáři jízdy rodin z gheta do Kauflandu?
          Jak je to s těmi léky, je jasné. Doplatky musí platit všichni, poplatky byly zrušeny.
          Co tam ještě máte? Předškolní rok ve školce je bezplatný pro všechny děti, nábytek zdarma je blbost.

          • vittta

           No, blbá jste tak leda vy.
           Ale jak myslíte.
           Já snad někde tvrdím, že úřednice sahá do šuplíku?
           Oni jezdí taxíkem i 400m do školky, (a pak asi jednou dál nakupovat, to ale už nevím) a zadarmo žrádlo tam mají jen cigoši.
           Nutno říci, že nevím, z jakého titulu, ale mají, tam dělá moje švagrová učitelku.
           A taxikář si to nechavá proplatit městem, to ti cigoši sami ne.
           Jak to přesně dělá, to nevím, ale že si asociální cigoši nakládají OBROVSKÉ nákupy do taxíku, jsem viděl asi tak 50x na vlastní oči- né že mi to povídala jedna známá mojí známé, a pídil jsem se proč…
           I tramvaj měli zadarmo, to VÍM, ale jen ty stanice, do jejich gheta, ale když pak jeli dál, tak po nich stejně nikdo lístky nikdy nechtěl, protože to nemá cenu, stejně z nich nic nejde vyrazit.
           U nás je město hodně zamořené, tady není žádný bílý noční život, tady je mrtvo.
           O lécích jsem nepsal JÁ nic, to si vylháváte, protože o tom nic nevím.
           A nábytek mám ověřený, tomu se mi nechtělo věřit do té doby, než si vybrečel můj kámoš- bývalý milionář, nyní asociál takový příspěvek na postel.
           Jelikož to býval milionář, tak je nejen inteligentní, ale také náležitě voražený, takže si na něj nepřišli, ale většina bílých socek jsou s odpuštěním pitomci, a ty ze sociálky automaticky vykopávají.
           Oni si to prostě nechají líbit, nemají za zadkem právníky, a nikdo se jich nebojí, a navíc naprosto netuší, na co mají nárok.
           Jenže…to je na dlouhé povídání, ale o životě asociálů toho vím celkem dost, vám povím.
           Ale rozhodně vám to nevnucuji k věření, hezky pracujte, a živte je, v pohodě, když jste spokojená- kdo jsem já, abych vám kazil radost?

         • tresen

          Kdo váží Venezuelce?
          Přece jejich skvělé státní zdravotnictví.:-)
          Nejsou obvazy ani léky, ale váhy v ordinacích snad pořád ještě stojí.

          • vittta

           Venezuelci se nechávají na těch váhách vážit jen tak, pro radost, prostě Chuan Rodrigez 2015- 84 kg, 2019- 73 kg.
           No, a tohle jsme v pohodě vyřešili.

        • vittta

         Já vám tady ještě vysvětlím, jak vzniká ta nenávist.
         Že mají cigoši taxi zadáčko, to je jasná věc.
         Ale:
         Nemusí to tak být všude, a také se to může týkat jen některých, třeba nějak postižených.
         A tak tu službu využívá celá familie.
         Jádro pudla je ovšem v tom, že sociální dávky- i kdyby si ty taxíky platili sami, nejsou určené na jízdu taxíkem, ale na konkrétní věci, jídlo, ošacení atd.
         Pokud si z nich někdo platí taxíka, pochybuji, že je to v tom smyslu legální, stejně jako když si koupí cíga a chlast.
         Asociál nemá co jezdit taxíkem, ne?
         Jestli chce jezdit taxíkem, ať pracuje.
         V podstatě- kdyby si pobírač dávek platil taxi ze „svého“, tak mu to stejně platíme my, že jo.
         Ale vyvracecí tým to vidí úúúplně jinak.
         Posuďte sama:
         „Některé zprávy mají kořeny v nepochopení celé situace. To je i případ taxíků v Mostě. „Cikáni si z našich daní můžou dovolit jezdit na nákupy taxíkem a my taháme tašky v ruce a pěšky,“ cituje HateFree Culture uživatele K. M. z Ústí nad Labem. „Většina rodin v Česku minimálně jednou měsíčně zajede na velký nákup do některého ze supermarketů. Na takové nákupy logicky jezdí autem. Ne všichni ale auto mají, proto, pokud je supermarket vzdálený i více než pět kilometrů, využijí taxík. O to spíš, když je jízdné vyjde jen o pár korun dráž, než kdyby využili MHD,“ vysvětluje Houdek a přidává příklady z praxe“
         …..
         Tohle je klasický odklon od tématu, vysvětlují úplně něco jiného, než o čem je řeč, tedy o zneužívání sociálních dávek.
         Navíc je to prostě úúúplně normální, jezdit taxíkem, poněvač se to vyplatí- a vysvětlovači hoaxů si dali tu práci, aby to spočítali, kolik MHD, a kolik taxi.
         Ti blbečci, co jezdí MHD jsou na hlavu padlí, takoví ti bílí tupci, co chodí makat za 13 l čistého.
         Navíc, 30 kč, co tam je uvedeno jako něco až směšného může být pro leckoho dost peněz, za to se dá koupit v nějaké akci půl kila zasmrádlého masa, a udělat z toho žrádlo pro celou přitroublou, bílou, dělnickou familii.
         Jenže to jde mimo vás, protože jestli máte ve šrajtofli 2500, nebo 2530 je nepoznatelné, ale jestli jí máte prázdnou, nebo v ní jsou 3 pětky je kurevský rozdíl.
         Žerete jim ty žvásty i s navijákem, jsou odtržení od reálu, ale na takové, jako vy to bohatě stačí, to žvanění.
         Navíc v tom vašem odkazu ani nic nevyvrátili, jen že to je individuální, a to je ta finta.
         Cigoš samoživotel dostane hovno, jako každý, ale když má u toho 5 dětí, už je to obstojná částka.
         Tohle oni znají, ty fígle, v praxi je ale tímto zablokován celý sociální systém, protože jakákoliv pomoc chudým bude nemilosrdně vyžrána právě těmihle lidmi.
         Vysoké porodné a nějaké prebendy, podpora rodin s dětmi…všechno vysají.
         Cokoliv.
         Myslete trošku, vy se vidíte jako osvícená, jak vyvracíte nějakými debilními odkazy hoaxy, ale o světě jako takovém moc nepřemýšlíte.

         • tresen

          Musíte jim říct, že pro vás bude svět snesitelnější, když uvidíte, jak nákupy tahají na dvoukoláku. To by pro vás mohli udělat.

          • vittta

           O mě ani tak nejde, Třešni.
           Já si toho taxíka dovolit mohu.
           Ale mnozí naši PRACUJÍCÍ spoluobčané ne, a ti pak jsou velice, velice nespokojení.

    • oh

     Víte, co treseni, laskavě si přečtěte ten Veselého článek z blistů. Je bohatě proložený odkazy. A račte si do té své liberální mozkovny vpravit informaci, že americké sankce nedusí ani tak Madura, ale hlavně a především ty chudáky, nad kterými se tu rozplýváte falešným soucitem. To vše ve snaze vytvořit podmínky pro úspěšný převrat doslova za každou cenu, stejně jako kdysi v Chile.
     Řekl to jasně mírový nobelista Obama (víte, ten projev o kroucení rukou) a říká to ještě jasněji svými konkrétními kroky Trumpova administrativa.
     Spojené státy uvalily sankce na venezuelskou společnost PDSVA, což obnáší zmražení 7 miliard dolarů a ztráty ve výši 11 miliard dolarů během příštího roku. Poradce pro národní bezpečnost USA Bolton prohlásil, že embargo má za cíl zmírnit „chudobu, hladovění a humanitární krizi“ (sic!). Tyto kroky byly koordinovány se šéfem opozice Juanem Guaidó. Spojené státy také doporučily Bank of England, aby Guaidóvi umožnila přístup k venezuelským zlatým rezervám v hodnotě 1,2 miliardy dolarů.

     • tresen

      Jak dlouho platí americké embargo na venezuelskou ropu? Dva týdny, tři týdny?
      Jak dlouho jsou ve Venezuele prázdné regály?
      Za jak dlouho může obyvatelstvo nějaké země zhubnout v průměru o 8 až 11 kg?

        • vittta

         A jak oni to vlastně zjišťují?
         To je váží, nebo jak to dělají?
         Možná to tam je psáno, neumím anglicky, ale stejně mi to nejde do hlavy.
         Plno věcí mi nejde do hlavy, i když nezpochyňuji nijak utrpení lidí v takových, ale klidně i „vyspělých“ zemích, nic méně mám dojem, že jde jen o kšeft s pravdou, jednomu se hodí, aby byli hubení, zhublí o 11 kilo, a to v nějakém časovém úseku, a jinému se zase hodí opak, a oba klidně mohou být Američané, ale oba si najdou nějaké důkazy pro ta tvrzení, a nemyslím si, že by je zajímali ti lidé tam, jen ty informace, lidé ne- informace ano, ale zase, kdo by unesl tíhu světa….

        • embecko

         A maji uz zvazene vsechny okrsky? Anebo zvazili par vybranych lidi a usuzuji z toho, ze „Venezuelci zhubli“?
         Ne ze bych to zlehcoval, ale pamatujici dobre, jak „Saddamovi vojaci vyhazovali deti z inkubatoru“.

         • embecko

          Dnes, den po vyroci, se zase pise, ze „investigativni novinari psali po vrazde Kuciaka o moznych aktivitach kontroverzniho podnikatele Klocnera“. Ale ja si zas pamatuji na to, ze jediny podezreli byli v prvych dnech po vrazde Smer a Fico a nikdo jiny (casem se pridali Italove). Coz potvrdil i Kiska, ktery po vlade zacal pozadovat demisi. A to Fica ani nestacil zvazit a hned mu bylo jasne, ze v tom ma prsty…dnes je ale historie korektni a vyvazena…ano, prehmaty se sice staly a pozadovat tehdy po vlade odstoupeni nebylo sice uplne korektni, ovsem doba byla rozbourena a lide, diky vlade neklidni.
          Pokud odvolat, anebo podat demisi, pak jedine po radnem zvazeni pred komisi pozorovatelu ze spratelenych statu a na vaze, kalibrovane v Bruseli, zadna svevolna rozhodnuti jen tak.

          • vittta

           Uběhl pouhý rok- a lež, která shodila vládu, nikoho nezajímá.
           A další lež klidně shodí jinou vládu, a nebo rozpoutá válku, aniž by to za pár měsíců někoho zajímalo.
           Inežnýři a doktoři už nejsou, uprchlíci z války také ne, migranti neobohacují, tak se alespoň bojuje proti šíření nenávisti, když už nelze nijak odůvodnit migranty samotné, a multikulturní nadšenci přes hned několik prokazatelných zásadních lží za poslední 4 roky stejně melou svou.
           Co dodat…

          • embecko

           Presne tak…tohle je ta nejjednodussi a nejucinnejsi mocenska metoda. Navic zcela prirozena a tudiz se ji nejde ubranit. Nic sofistikovaneho, jak si vymysli alternativa, netreba…staci, ze lide za 10 dnu zapomenou, co se delo a tim je to vyrizeno :o)
           Par let po Listopadu je drzelo alespon to, ze se ve stranach a v elitnich vrstvach a skupinach hlidali navzajem. Pak jim doslo, ze boj je tridni a prestali se mezi sebou prat a zacali se konecne soustredit na historickeho antagonistu jako skupina, rizena spolecnymi zajmy.
           Muzou tedy lhat do sytosti a vubec nic se nedeje (to se jeste pred tak 5- 10 lety nevedelo).
           A je tu jeste druhe a jiz take overene zjisteni: a sice, ze eventualni revolty lidu netreba resit. Proste si jich staci nevsimat. To zjistili a naucili se na spanelskych Indignados (milion lidi v ulicich po dobu mesicu s nimi ani nehnul) ….vyjimku tvori situace, kdy nepatrite do klubu a revolt vyuzije nepritel. Zlute vesty nikoho neberou, vlastnim statem zabiti ci zmrzaceni obcane sejdou do konce tydne z mysli, zatimco demonstrace peti Navalneho priznivcu, jez si totalitni putinovska policie dovolila zadrzet na 24 hodin, je na mainstreamu omilana donekonecna.
           V tehle situaci by mne zajimalo, co zajimaveho je na serialu Most!, ktery se podezrele intenzivne objevuje v mainstreamu. Skoro casteji, nezli vahove tabulky vsech Venezuelcu. Napriklad zde: „Most! je alegorie celého Česka a konec pokrytecké hry“.
           Nebude to zas nejaka multikulti prasarna? Vychovny serial o tom, ze Cesi jsou nevzdelana tupa hoväda, ktere spasi uz jen vice Brusele?

          • vittta

           No, já jsem o těch demonstracích dávno přemýšlel, v souvislosti s listopadem 1989.
           Co by se jako dělo, kdyby komunisté nedělali nic.
           Vůbec nic, jen by v TV vystoupil odborník, který by řekl, že demonstrovat je ve vyspělé, socialistické společnosti, právo každého pracujícího.
           Výhodu pak má, jak jde čas, vláda, nasadí provokatéry, a mediálně demonstranty pošpiní, čím pomaleji, tím lépe, a sami demonstranti ztratí jednotu.
           Z konkrétní reality ale vyplývá jiná věc.
           Zatuhlé vládnoucí elity se nebojí demonstrací, ale VOLEB.
           To si všimni, z VOLEB má každý hrůzu.
           Teď se přímo bije na poplach, že volby do EP změní naprosto poměry sil, a je to prostě pravda, změní, a nikdo s tím pak nehne.
           EU není (zatím) Venezuela, Švédsko,Ukrajina. či jiné zaostalé státy, kde lze volby falšovat dle libosti.
           Proto si myslím- a upozorňuji na to- že cílem euronacistických elit není lidi nějak udržet doma co se demonstrací týká, ale spíše udržet je doma, když jsou volby.
           Ne demonstrace, ale volby jsou příčinou, proč se hystericky cenzuruje jakýkoliv protievropský (= protiislámský, či protinegerský) projev.
           Co sem chodí nevoliči, tak z nich by nikdo TOP09 či Starosty nebo Zelené nevolil, a vo to kráčí.
           Podívej, jakou paniku vyvolaly volby u samotného Führera evropských fašistů- Sorose.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/EU-dopadne-jako-SSSR-Burcujte-lid-vola-Soros-Brusel-se-desi-voleb-Scenar-o-Salvinim-Orbanovi-a-dalsich-570321
           Soros si ovšem myslí, že proevropská je jakási…“MLČÍCÍ VĚTŠINA“, že jako hodně ukřičená menšina kazí dobrou a ušlechtilou práci EU.
           Ta ukřičená menšina- na západě se používá označení „ultrapravičáci“ se objevila jen tak, z čista jasna, nebo jí max. stvořil Putin, ale jinak se o vlně nespokojenosti mlčí, kde se vzala- tu se vzala- zlo nikdy nespí.
           Jinak v článku Soros ukazuje svou představu fungující EU celkem jasně, hlavní myšlenkou je mít síli neposlušné DONUTIT k tomu, být proevropský.
           Zajímavá myšlenka.

          • vittta

           Most jsem neviděl ani jeden díl, ani ukázku.
           Právě proto, že to mainstream až moc chválí.
           Mám ale dojem, že to chválí proto, že se to vymklo.
           O tom zase svědčí velice kladné recenze stran vlastenců a velice ideologicky nesmlouvavých jedinců, se kterými jsem se o tom bavil.

          • embecko

           „proevropská je jakási…“MLČÍCÍ VĚTŠINA““
           No a ted podivej na svobodomyslne diskuzni blogy, kde je vyzadovan rozhovor ve forme korektniho souboje faktu. To je k placi a smichu zaroven. Nejen ze se povetsine diskutuje nad fejky, ale vystup z takove diskuze je i jinak uplne nulovy, nebot chybi politicka naslednost. To znamena, ze diskutujete korektni metodou a to aniz by z toho vyplynuly nejake pouzitelne zavery. Kolikrat si diskuteri jeste absurdne podekuji za obohaceni, anyiz by vnimali, co ten druhy vubec rekl. To proto, ze souboj faktu je zautomatizovana cinnost, neco jako kdyz se hraje „zachod“ s kartami. Jeden po druhem tahaji nejprihodnejsi kartu, az ten posledni do toho spadne a tim je po hre; hraci odchazi obohaceni, oblepeni faktografickym obsahem kadibudky.

           Zajimava je na tom ta sebehana a sebemrskacstvi. Tady dole, v lidu na sebe budeme hrozne prisni a tim udrzime prapor uvedomele obcanske spolecnosti stale vztyceny. To se ovsem tyka jen zmatencu z urcite vrstvy…socky diky svemu instinktu tohle pochopily davno a vyssi vrstvy to maji na haku, protoze efekt takove hry je nulovy az zaporny. A tak se i elity bavi jak nejhorsi socky, treba tady:
           https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902129181009-zahradil-ods-agent-sputnik-stvanice-prouza/
           Jenze…zmatenci ze stredni vrstvy, nasazujici sami sobe kruty chvaty (c) Taras) tim, ze umi psat, tvori opravdu onu mlcici vetsinu, o ktere pise Soros…takze ne, ze by byl uplne mimo.
           Takze bych se vsadil, ze volby do EP nebudou nijak vyjimecne a dopadnou v zasade stejne, jako ty minule, byt euroskeptici trosicku posili, ale ne zas vyznamne.
           Uvidis, ze zas uslysime rozumna slova zastancu souboje faktu, jako ze musime vzit rozum do hrsti; volit konstruktivne; nechceme zadny chaos; reforma je nutna, ale ne takovymhle zmatecnym zpusobem; chyby se staly, ale volbou extremistu je nenapravime a tak dale. Euroskeptici (to jest extremisti) 15%, socdem 35%, KDU 35% (dohromady proevropskych 70%) a liberalove 15%, to je muj tip.
           Mlcici vetsina totiz chce jedine: Klid na praci, coz ji zajisti soucasne politicke zastoupeni (overeno poslednimi 30 lety) a jakekoliv zmeny v politickem spektru jsou ni velkym strasakem.

          • vera

           Na Most! se kluci koukněte, taky jsem ho obcházela jako spálená kočka studenou vodu), ale pak mi do něho strčili čumák, a už jsem se neodtrhla. Na jeden zátah pět dílů, normálně droga). Už jenom to, že v tom nejsou žádné provařené ksichtíky, žádné rychlokvašné modelky co nesrozumitelně oddrmolej něco čemu nerozumí, ale ti co tam hrajou fakt hrajou…to je taková tichá radost, taková úleva, takový balzámek na duši…a všechno co se tam děje je uvěřitelný, dává to smysl…a vtípky jsou tak akorát…a výchovný je to taky jenom tak akorát. Protože všichni se všema, ale moji segru jebat nebudeš protože jsi cikán), a proces jak vzniká aktivita snědá tíseň…Vážně, nenechte si to ujít)

          • vittta

           Už to drbala Samková, že je to od 6 dílu agitka.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Most-Klara-Samkova-se-vcera-divala-Radeji-necist-570374
           Na seriály ČT koukám jen vyjímečně.
           Jednu chvíli jsem koukal na Rapla, méně trapné, jak jiné, ale také trapné, ale samozřejmě, pak přišel díl, resp. dva, kde fanatický hitlerovský nacista, který se modlil k Hitlerovi a měl v takovém kšeftu nacistikou vlajku a plno jiných symbolů nacistického Německa. a ten týpek měl tričko s asi tak 15 cm velkým českým znakem se lvem.
           To mě stačilo, a opět mi mohou vylízat anál.
           Most bude podle mě to samé, ze začátku agitka podvědomá, postupně agitka otevřená,, ale je to jen můj názor, neviděl jsem ani 10 vteřit, a ani koukat nebudu, takže nevím, nemohu říci…

  • tresen

   Být vámi nechala bych na venezuelských chudých, jestli si přejí, aby pokračoval Maduro.
   Mezitím můžete po libosti trousit žvásty, jako že podle mne si před Chávezem za svou chudobu mohli sami. Žádný můj výrok v tomhle smyslu samozřejmě nenajdete, protože jsem nic takového nikdy ani nenaznačovala. Už jste to zkusila i s podsouváním dalších mých údajných názorů, například na Pinocheta.
   Taky nemáte šanci, protože ode mne nenajdete nic jiného, než že Pinochet byl zločinec, který měl jít za mříže, i kdyby mohl za smrt jednoho jediného Chilana, popraveného bez soudu.

 6. vittta

  A tady něco pro lidské jedince, zde se nacházející.
  Šojdrová svým kritikům vytřela zrak, a přivezla seznam dětí, které potřebují nutně pomoc.
  Nejsou to je děti syrské, ale i afgánské. (a kdyby to nestačilo, našly by se klidně děti i somálské, marocké,eritrejské, pákistánské, zkrátka islámské, a ze zemí, kde zuří krutá válka)
  Takže zpochybňovačům zklaplo, a Třešeň měla opět pravdu.
  Zde pro jistotu ještě konkrétní seznam oněch dětí, který Šojdrová dovezla:
  ….
  „Seznam podle ní z pochopitelných důvodů neobsahuje osobní údaje dětí, ale jen jejich profily, které popisují jejich původ a situaci. Děti, které potřebují pomoc, nepochází přitom podle Šojdrové jen ze Sýrie, ale například i z Afghánistánu.“
  ….
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sojdrova-privezla-z-Recka-seznam-deti-z-uprchlickych-taboru-570226

 7. lu

  Můj komentář je vlastně takové volání SOS. Jsem PACIFISTA, který změnil svůj nick v nouzi.Můj poslední komentář byl včera 11. ve 20.35. Neuvědomuji si to, ale asi vlivem mimoděčného zmáčknutí nějaké klávesy se mi ztratil můj nick pacifista včetně světlezelené ikonky. Naskakovala mi tam tato zde modrá, hodně podobná té co má sax a po mě to žádá přihlašovací údaje. Protože jsem založením konzervativní, nějak to nemohu přijmout. Máme doma více možností jak se dostat na internet. Třeba nyní píšu ze starého veterána pod jiným nickem. Raději však chodím na ten nový, to je pochopitelné a nechci si to zaneřádit něčím nevratitelným, protože s tím nemám žádnou zkušenost. Je zde prosím někdo, kdo by mi s tím dokázal pomoci?

  • embecko

   A jeden humorny stret civilizaci:
   https://www.presseportal.de/blaulicht/pm/110975/4190168
   Dva imigranti legalne ziskali na statku kozu, na statni silnici rozdelali ohen a jali se ji grilovat…bdely protestant z okoli ovsem zavolal polici, ta ohen uhasila a kozu zabavila, nebot nebyla porazena zakonnym zpusobem. O zbytky pecinky se postaral privolany zastupce veterinarni sluzby a ekologicky, dle zakona ji zprovodil ze sveta. S piknikari bylo zahajeno spravni rizeni kvuli prestupku zakona o ochrane zvirat…
   Ne ze bych tem klukum emigrantskym nerozumel a je mi jich az lito…ze sice nasilneho, ale zato volneho a neregulovaneho sveta rovnyma nohama primo do centra protestanskeho nemeckeho ordnungu, to skoro nejde zvladnout…tohle nepochopeni, jez se casem premeni na nenavist, se jeste vyvine, to budeme mrkat na drat…

   • vittta

    Docela prdel.
    Policie zasáhla rázně, a dle zákona.
    Koza má v Německu evidentně větší cenu, jak žena.

    • Kamil Mudra

     Každý špičatý kopec ještě nemusí být pyramida, saxi.
     O ženy v Německu se neboj, vittto. Dříve či později jistě prosadí nějaký spolek na jejich ochranu vyhovující novelu zákona, dle které bude možné spolehlivě určit zda jde o ženu a dotyčná byla poražena zákonným či nezákonným způsobem, aby policie věděla jak postupovat a případní grilovači mohli být souzeni právně i morálně. :-)

     • vittta

      No pravda, tak daleko jsem ve své zaprděné české malosti ani nedohlédl.
      Že má osoba vagínu už dávno nemusí znamenat, že je to žena, navíc vskutku může přijít doba, kdy porážka osoby, např. oblíbenou formou halal, může být klidně nejen zákonná, ale i humánní- pokud k ní vedou náboženské důvody.

 8. pacifista

  Nastaly mi nějaké problémy s mým nickem a teprve nyní mě to pustilo dál a dalo mi to dokonce i mou světlezelenou ikonku. Jinak mi to nabízelo modrou a pak fialovou. To se mi ulevilo, jsem moc konzervativní.

 9. embecko

  Volby se blizi a tak trocha agitace nikoho nezabije:
  *
  Když na Bruselem prosazovaný projekt globalistů na přeměnu EU na jedinou Euroříši jako přestupní stanice k Evropskému islámskému chálifátu upozorňovala s předstihem část alternativy u nás, byla mainstreamem označována za cizí agenty, informace za hoax atd. Když s realizací první etapy tohoto projektu (spolu se souběžnou podporou a organizací islamizace Evropy) přijde sama A. Merkelová, mainstream mlčí stejně tak i eurohujeři, sluníčkáři a další „eurovlastenci“.
  http://news.e-republika.cz/article4125-Ultimativni-po%C5%BEadavek-A-Merkelove-v%C5%AF%C4%8Di-%C4%8Dlenskym-zemim-EU-na-uplne-odevzdani-jejich-suverenity-Bruselu-stale-bez-reakce-na%C5%A1ich-p%C5%99edstavitel%C5%AF
  Nebezpečí, na které je ale třeba upozornit spočívá v tom, že EU a konkrétně A. Merkelová v současnosti očekává od parlamentů členských zemí, že odevzdání suverenity (a tím i faktické zrušení svých států) provedou samy, bez vědomí a souhlasu svých obyvatel.
  To je věc nepřípustná a občané u nás musejí nejen vědět o tomto nebezpečí, nýbrž mu začít i čelit. Doba před volbami do Evropského parlamentu je k tomu mimořádně vhodná, krom toho nelze tuto záležitost odkládat i z důvodu, aby se naši poslanci nedopustili vlastizrady. Mlčení ze strany našich politiků v této věci nevěstí totiž nic dobrého…..
  *

   • embecko

    Vcera mluvil Soros o tom, ze EU se zacina podobat Sovetskemu svazu….jo kdyby!
    Komunisticke kadry mely alespon nejaky charakter…Emma Smetana a spol. jako by z oka vypadly oportunnim kadrum a svazakum konce nasi normalizace. Kdyby to same, co ona, rikal Vasil Mohorita, tak to nerozeznas.
    Holt tahne je to k ceciku, neschopne soudruhy…soudruzka Smetana, uroven okresni varietni umelkyne, se stava svedomim naroda a netrhne se z mainstreamu…to jsme to dopracovali…to snad radsi islam, nezli takovehle svazaky…

    • Kamil Mudra

     Jojo. Volby se blíží a tak je dobré si něco připomenout z historie i nedávné současnosti. Motem tohoto dokumentu je věta: „Osudem Českého národa je být neustále okrádanými hlupáky???“ Dodal bych že nejenom okrádanými ale i obelhávanými.
     Před spuštěním videa není na škodu dát si panáka něčeho ostřejšího a obléknout pevné gatě – pro případ že se vám začne otvírat kudla v kapse.

 10. mistralius

  Free Me
  Uriah Heep
  Free me
  Free me
  Why don’t you free me
  Free me from your spell
  Come on and free me
  Why don’t you free me
  Come on and free me
  Free me from your spell.
  Why should I worry that you might not love
  you’re not
  The only love that I’ve ever had.
  Your sweet memory will always comfort me
  So why should I be feeling sad
  As far as I can tell
  You knew so well
  I was always at the end of the line
  I’ve loved you as much
  As any man can
  But not enough to make you mine
  So long easy rider
  I know I’ll miss you for a while
  But sooner or later
  I know that I’ll forget you
  And I tell your baby
  Free me
  Come on and free me
  We let a good love die.
  We let it pass us by
  Through you tried to keep me hanging on
  But with all this doubt
  It’ll never work out
  So tomorrow I’ll be traveling on
  And saying so long easy rider
  I know I’ll miss you for a while
  But sooner or later
  I know that I’ll forget you
  Free me
  oh yeah
  Come on and free me
  Why don’t you free me
  Free me from your spell
  Oh yeah
  Come on and free me
  Why don’t you free me
  Free me from your spell
  Free me
  Oh bab‘ come on and free me
  Free me
  Autoři skladby: Ken Hensley
  Text skladby Free Me © Sony/ATV Music Publishing LLC

 11. mistralius

  Osvoboď mě
  Osvoboď mě
  Proč mě neosvobodíš
  Osvoboď mě
  Osvoboď mě od svého kouzla

  Proč bych se měl strachovat, že mne možná nemiluješ
  nejsi má jediná láska, kterou sem kdy měl
  tvoje sladká památka mi vždycky zvedne náladu
  tak proč bych měl být smutný?

  můžu říct
  že si moc dobře věděla
  že já jsem vždycky až na konci řady
  miloval sem tě jak jen může muž milovat
  ale ne natolik, aby ses stala mou

  tak dlouho lehký jezdče, vím, že mi budeš chvíli scházet
  osvoboď mě, osvoboďte mě někdo když ne ty
  osvoboď mě, osvoboď z moci tvého kouzla

  nechali jsme zemřít fajn lásku
  nechali jsme jí nás opustit
  i přesto, že se mě stále snažíš mít
  ale díky všem těmhle pochybnostem
  to nikdy nebude fungovat
  takže zítra půjdu dál

  Překlad přidala funnything

  Překlad opravil Hrubfr13
  Je zde něco špatně?

 12. embecko

  Jeste jedna zajimavost pro Kamila: ruska generalni prokuratura (podle jinych pramenu oblastni sverdlovska) se z neznamych duvodu rozhodla pred 14 dny znovu otevrit pripad Djatlovovy vypravy. Obavam se, ze namisto vysvetleni, to jen jen otevreni dalsi zahady v zahade…

  • Kamil Mudra

   Záhad je víc než dost. A to i takových proti nimž je Djatlovova výprava úplně bezvýznamná záležitost. :-)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s