Něco o socialismu

Napsal vittta

Dnes je 25. února, což je den, který se dlouhé roky nazýval vítězný, v podání komunistů pro jistotu vítězný celý únor.
Je velice zajímavé sledovat vývoj pro převratu 1989, kdy v první fázi měl lid naději, v druhé překvapení, ve třetí zmatek, ve čtvrté znechucení, a v páté – v té se nacházíme nyní – …strach.


Strach z budoucnosti, nejen většiny našich lidí, ale i celého našeho státu i národa.
Kde jsou ty časy, kdy socialismus žil z přebytků 1 republiky a z laskavosti německých okupantů.
To se říkalo, ale nebyla to pravda.
České země byly vydrancovány, zbytečně bombardovány, a komunisté začínali v mnoha ohledech od píky.
Jakkoliv se režim choval v mnoha věcech poněkud schizofrenně, zdaleka si nevedl nijak zle.
Ostatně, dnes už víme, že poválečné časy na západě byly též plné plné mccartismu a nenávisti.
Doba byla schizofrenní všude.
Můžeme se přít o to, co by, kdyby, ale komunisté udrželi školství na vysoké úrovni, a to od základního, po vysoké.
Zajistili vzdělávání pracujících, majících zájem, a to vše bezplatně.
Vybudovali slušné zdravotnictví, vymýtili očkováním mnohé choroby, starali se o zdraví dětí, a též zajistili zdravotnictví víceméně dopravně dostupné.
Vesnice byly kultivovány, a lidé byli ve své většině spokojeni, byť o tom mnozí asi nevěděli.
Mnohé z těchto věcí, jste tehdy neviděli, o to lépe je vidíme dnes.
Polistopadový režim žil ještě 20-25 let z dědictví socialismu, především co se týká kádrů, tedy řemeslníků, středních technických profesí, ale i lékařů, inženýrů, profesorů, ale kupodivu i soudců, policajtů a podobných.
Když vidíme, že je dnes nedostatek všeho uvedeného, (a co je, to je často řádově horší jak dříve) nejsou lidi, a- nejsou ani děti, zjistíme, že polistopadový režim nedokázal reálně naprosto nic, a co dokázal, to by za ty peníze, které republika dluží, dokázala i opice.
Zde je ukázka z článku na PL, která asi vystihuje celkem dobře dnešní pohled na ty časy.
…….
Spisovatel Jiří Padevět také popisoval Vítězný únor, který ovšem nezažil. „Českoslovenští komunisté, nadopovaní moskevskou nenávistí, definitivně rozebrali stát, poškozený, nalomený a zmatený druhou republikou, nacistickou okupací a podivnou předehrou, které se říká třetí republika. Politiky měli nahradit političtí gangsteři, důstojníky zupáci, policisty esenbáci, soudce nemilosrdní kašpaři, sedláky takzvaní družstevníci, faráře, řeholníky a rabíny ideologové, podnikatele soudruzi ředitelé, jejichž jedinou kvalifikací byla strana. Někdo plynule přešel do služeb nových pánů, ale o ‚bývalé lidi‘ nebyl většinou zájem. Tedy kromě zájmu je zničit, okrást, ponižovat a zabíjet. Básně Jana Zahradníčka nahradily básně poručíka Otto Ježka, swingové orchestry balalajka. Po pár letech teroru, který zvolna polevoval, taky proto, že nejlepší byli zabiti, zastrašeni, nebo vyhnáni, si většina zvykla a začala opatrně vyhlížet socialismus s lidskou tváří.“
(https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svine-rudy-na-lucerny-Oslava-Vitezneho-unora-571770)
…….
Všimněte si, že Padevět velice věrně popisuje dobu po listopadu 1989, ale toho on si nikdy nevšimne, neb je veden svazáckým zápalem, typickým pro léta padesátá.
A já?
Hluboce se před minulým režimem skláním.
Komunisté dokázali do značné míry změnit člověka, a to k lepšímu.
Jakkoliv byl ten systém v mnoha ohledech debilní, těžkopádný, plný šlendriánu a lajdáctví, politické tuposti a nespravedlnosti, byl svým způsobem vznešený a pokrokový, a jak jsem už mnohokrát napsal, tehdy to byla doba světla, dnes je doba temnoty, a to říkám s plným vědomím zločinů, kterých se minulý režim dopustil.

 

 1. Ondřej

  Už i samotní olejáři jsou si vědomi, že nemá smysl investovat do něčeho co nemá budoucnost. Kdy to dojde ostatním? Až se za celý den u pump zastaví 3 zoufalci za den, z toho dva na kafe.?

  Norský státní investiční fond, který je díky petrodolarům největší na světě, prodá podíly ve společnostech věnujících se průzkumu ložisek ropy a plynu či těžbě zmíněných surovin, aby snížil svou závislost na ropě.

  Ačkoliv rozhodnutí je založeno výlučně na finančních úvahách a ne na ohledech vůči prostředí, divestice v případě subjektu s aktivy v hodnotě více jak 1 bilionu dolarů jsou považovány za značnou ránu pro průmysl fosilních paliv – a evironmentální lobby ji přivítala.

  Zdroj. The Local

 2. Ondřej

  Socioložka a environmentalistka Hana Librová odpovídá na Prohlášení studentů a studentek středních škol

  Jsem učitelka sociologie; se studenty v seminářích sledujeme hnutí inspirované Gretou Thunberg, a nyní i vaše Prohlášení, pozorně a s velkou sympatií. Vůbec nepochybuji, že naléhavost apelů je adekvátní situaci.

  Gretu zjevně dopalují chlácholivé obecné řeči o tom, že „ještě je naděje“. Říká, že naděje přijde po akci, po ČINU, budeme-li okamžitě jednat. Gretini spolužáci svou stávkou naznačují otázku, má-li smysl chodit do školy, když na ně stejně nečeká budoucnost.

  Na rodiče, prarodiče, i na učitele dotírá pocit viny. A přitom mají za to, že jim nejde o nic jiného, než o šťastný život potomků a žáků! Jistě nemají zlou vůli; jenom jim připadá, že environmentální problémy, včetně změn klimatu, jsou příliš složité a jedinec je nemůže vyřešit. Hájí se poukazem, že jsou zodpovědní za svou rodinu tady a teď.

  Generace vašich rodičů a prarodičů je zhýčkaná; vyrostla v blahobytu a zvykla si na pohodlí, založeném na stoupající spotřebě fosilní energie, která není adekvátní podstatě přírody a jejím procesům. Vaši otcové a matky jsou, aniž to často tuší, zapleteni do ustáleného a jakžtakž vybalancovaného ekonomického, sociálního a politického systému, do něhož není radno revolučně zasahovat.

  Prohlášení nabádá k řešením politické a technologické povahy. Emise vyvolávající klimatický rozvrat jsou však konečným článkem zátěže, kterou na přírodu uvalujeme i jako jedinci. K nápravě nedojde beze změn způsobu, jímž každodenně žijeme.

  Navrhuji témata k rodinné debatě (číselné argumenty jsou k dispozici v odborné literatuře): zbavme se auta, na dovolenou přeci nemusíme jezdit daleko.

  • vittta

   Ať si zajedou…ehm- zaletí do Franfurtu, a dají si ekologickou okružní jízdu elektromobily, ne?
   Nebo mohou zaletět do štutgartské opery, co vy na to?

    • vittta

     Ale žijete tady, ne?
     Nebo spíše pendlujete mezi Reichem a ČR.
     To asi pendlujete elektromobilem z EKO prodejny, co jezdí na EKO akumulátory.

  • vittta

   A ta Greta Thunberg ať se stará o své CO2, co vyprodukovala vyprodukuje.
   Měla by se zodpovědně oběsit.

  • astraustralia

   Socioložka a environmentalistka Hana Librová
   predevsim rika nesmysly
   Generace vašich rodičů a prarodičů je zhýčkaná; vyrostla v blahobytu a zvykla si na pohodlí….
   Takze 2 svetova byla doba zhyckanosti, take budovani rozbombardovaneho Nemecka zhyckalo rodice a prarodice az do dnesni podoby totalniho zblbnuti?

   Jak to napravit? Tentokrat jeste dukladneji zbombardovat ?

   Nikoli
   prestat pouzivat auta, palit fosilni paliva.:-) cha cha cha
   Dalsi expertka co ma jasno v tom ze za vsechno pokud se jedna o zmeny pocasi muze clovek co pali fosilni paliva a pouziva auta a letadla.
   Ze kdyz poradne bouchne jedna sopka ze to vyda za vsechna auta za poslednich 100 let je na tyhle mozkovny prilis slozite :-(
   Neni to samozrejme omluva na pouzivani vseho co zasira vzduch a zivotni prostredi ale jen nazor ze je treba hledat cesty,
   ne vsak jen Nemecko-panelo-vetrnikove!
   Kdo jednou pristal v Pekingu v nevhodnou dobu vi ze je s tim treba neco delat.
   To jsme uz vedeli pred pul stoletim kdyz se nedalo dychat na severu Cech
   a 2k korun“pohrebneho“ bylo tehdy „soudruzskym“ resenim.
   Mimochodem ekologicka stopa elektro-auta je 2apul krat horsi nez toho dnes neekologicky vyrabeneho !
   Jednoduche hlavy ovsem neciti za el.autem zadny smrad a proto jsou nejlepsi:-)

   Hlavne ctete Fagana:-)
   Ten vam to tu spravne Nemecky provoni :-)

 3. mistralius

  Věc je jasná nade vší pochybnost:

  VYHNAT TU KAPITALISTICKOU ŽÁBU NA PRAMENI
  co se týče státní správy a tzv, veřejnoprávních institucí:
  VYHNAT ŽIDOVSKÉ PLEMENO A JEJICH KAMARÁDY A KAMARÁDY TĚCHTO KAMARÁDŮ (tzv. bílé židy)

  REVOLUCE nás volá do zbraně!!!!

 4. vittta

  Něco pro voliče do EP, kterým se poprvé stanu i já.
  Usoudil jsem, že jedině volby jsou podstatou všeho, celá EU sere strachy už od počátku roku 2019 z voleb, které euronacisté prohrají.
  U nás se v narůstající hysterii přišlo na to, že volby do EP hodlají narušit a ovlivnit Rusové, kteří nedají nikomu pokoj.

  Tak já jen aby ti, co půjdou volit, se nenechali Rusy ovlivnit, a ti, co považují volby za zbytečné, těm to samozřejmě může být jedno,no….
  Já volím stranu Tomio Okamury!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/BIS-vydal-dalsi-zasadni-zpravu-Zle-Rusko-Filip-a-Okamura-v-hledacku-573825

  • Ondřej

   Přeji vám hodně úspěchů, ovšem patrně vycházíte ze špatných podkladů a o tom, kdo prohraje nemáte dost informací. Upozorňuji, že jen na Německo připadá ze 745 poslanců 96 míst a „sluníčkářské“ strany obsadí kolem 82 míst. V Itálii, kde sice vede Salvini, ale všichni ostatní jsou proti němu „sluníčkáři“, mají celkem 73 míst a „sluníčkáři“ obsadí podle průzkumů 50 míst, dělaný americkou sociologickou společností POLITICO, resp.její evropskou odbočkou POLITICO Europe. Třetí největší podíl křesel má Španělsko, 54 křesel. Tam mají, věřte nebo ne, „sluníčkáři“ neuvěřítelných 50 křesel podpory, jediní nacionalisté jsou tam katalánští separatisté s 11% podporou.

   P.S. Ještě se neví, jestli se bude počet křesel redukovat kvůli vypadnuvší Británii, protože zatím to vypadá, že z EU parlamentu neodejde včas a bude se muset těchto voleb zúčastnit:-)

   Podívejte se na pollofpolls.eu serveru Politico Europe.

 5. vittta

  A zde nechutné rasistické výlevy Emmy Smetany.
  Emička (a její fotr) zjevně nepochopili kulturní specifika romského etnika, a i když její tatík zavětřil ve vzduchu škváru v domění, že romská zpěvačka je člověk jako každý jiný, tvrdě narazil, jako (skoro) každý, kdo této kuriozní teorii propadne.
  Jo, chtěl cigošku oškubat- a ona oškubala jeho, a nic na tom nezměnilo, že měla asi tak o 80 bodů nižší IQ jak on.
  Prostě některé organismy mají speciální evoluční strategie, se kterými neradno si zahrávat.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Az-za-hrob-Emma-Smetana-hnusne-o-Vere-Bile-Tuhne-krev-v-zilach-573811

  • Kamil Mudra

   Já myslím že se nedá říci že ho oškubala. Spíše podělala co se dalo. To nebyla strategie ale vyserismus.

   • vittta

    Vsadil tatík na špatného koně.
    S cikány nemůže spolupracovat každý, to se prostě musí umět.
    No, v tom slova smyslu ho neoškubala, ale nevydělala mu tolik, co myslel- v kontextu jeho nákladů, navíc na ní nechal nervy.
    Zkušený cikánský baron by z ní vyrazil miliardu.
    To jsem sem napsal jen proto, že Emička machruje, každého buzeruje, a když někdo sáhne na její familii, tak si i do mrtvé kopne.
    Že to nevyřvávala, když byla cikánská pěnice živá?

 6. vittta

  Slova naděje, a v tomto případě jak pro Čechy, tak pro příslušníky EU, což nebývá časté.
  My se morgošů rádi zbavíme, a na západě zase bojují s nízkou natalitou (doslova vymírají) a nedostatkem pracovních sil, a následným možným rozvratem důchodového systému- takže je rádi uvítají.
  Bylo by to prostě skvělé!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Romove-pohrozili-ze-utecou-Evropa-hnedne-EU-si-to-pry-nenecha-libit-Ostra-slova-kvuli-Roznerovi-573867

  • astraustralia

   Poslanecka snemovna je nejaka divna sestava. Poslanci nejsou vydavani k stihani a potrestani a dokonce se tam vedou i osklive reci.
   Naposledy Klaus jr. si dovolil dalsi prikazovani Bruselu prirovnat k Hitlerismu.
   Nastalo pozdvizeni.
   ODS se omluvila
   a novinar Fendrych se rozhodl ze Klaus jr. do parlamentu nepatri!
   https://nazory.aktualne.cz/komentare/klausovi-juniorovi-nelze-podat-ruku-po-vyroku-o-zidech/r~e7aa8d50457311e9b5e8ac1f6b220ee8?fbclid=IwAR2wu3oWswPzvdS67A3gGTD7qlYdO7Z5XTk5IgCj4m4BiGC8jOCjnzWDFkY

   Komentare:
   Prozatimní postřehy z „klausiády“ (dle vzoru „batoriáda“):
   1. Nic nepomáhá, je-li člověk opatrnej. Kde spuštění hnojometů stačí neopatrné slovo, a nikdo nevíme dne ani hodiny.
   2. Když nepočítám novinářské hnoje typu Fendrycha, tak nejvíc špíny metají spolustraníci.
   Dojemně se snaží „distancovat“ od Poskrvněného.
   3. Jediné, k čemu to bude, bude pevnější ukotvení ODS mezi „hujerskými“ stranami. Tam, kde je dávno plno. Poblít si nejoblíbenějšího poslance, na to musíte být hlava … taková Fialová.
   4. Topolánek je k neuvěření. Jenže tentokrát mu na fintu „správného chlapáka“ neskočí už nikdo.
   5. Vydělá Babiš. Opět.

   Petr Hampl
   Hovada, co už několik let naprosto běžně přirovnávají židovské oběti vyhlazovacích táborů k vraždícím a znásilňujícím džihádistům, si najednou otevírají pusu na VK mladšího. Hnus. Hnus. Hnus.

   • vittta

    Klaus ml. je jediný ODSák, kvůli kterému tuto ultralevičáckou partaj někdo konzervativní volil.
    Až ho vyfakují, a on založí nějakou konzervativní stranu, (nechápu, nač ještě čeká- nebo jestli se důsledně připravuje…) tak budou mít 18% a ODS skončí s 3% (buzerantů) na hnojišti dějin, kam dávno patří!

    • tresen

     ODS dám malé plus, když se juniora zbaví, ale volit ji stejně nebudu. Pořád ještě z té Klausovic kuchyně nevykročila.

     • vittta

      ODS na vás není dost radikální, vy jste ultralevicová volička, a tak vás tipuji za STAN nebo TOP09.
      Správný, moderní ultralevičák totiž u své partaje ještě potřebuje ujištění, že partaj je antikomunistická a pravicová.

     • Ondřej

      v tomto přpadě souhlas, ohledně těch stran, co si politologicky vittta plete, bych mu nabídl jinačší variantu – Piráty a Zelené. STA|N a TOP 09 jsou strany konzervativní a ti mají s ultralevicí společného asi tolik co nácek s tolerancí.

 7. Ondřej

  Ženy budou mít v berlínské MHD o 21 % levnější lístek

  Akce berlínské dopravní společnosti má upozornit na rozdíly v odměňování žen a mužů. Větší platovou nerovnost než v Německu najdeme už jen v Česku a Estonsku.

  Minulý týden oslavil Berlín jako první ze všech německých spolkových zemí Mezinárodní den žen pracovním volnem. Dnes ohlásila dopravní společnost Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), že ženy cestující metrem, tramvajemi a autobusy budou mít 18. března celodenní lístek o 21 procent levnější. „Takzvaný gender wage gap je v Německu 21 procent, patří tedy mezi největší v Evropě. Těchto 21 procent odpovídá zhruba 77 kalendářním dnům. Aby se tento rozdíl srovnal, musela by žena pracovat 442 dní. Pokud počítáme 77 dní od začátku roku, dnem rovných odměn bude 18. březen,“ píše společnost na svých stránkách.

  Frauenticket bude stát 5,5 euro, a bude tak o euro a půl levnější než klasický celodenní lístek. Podle údajů Eurostatu předčily v roce 2017 Německo v rozdílu mezi průměrnými výdělky žen a mužů jen Česká republika s 21,1 procenta a Estonsko s 25,6 procenta.

  Podnik také oslovuje muže, kteří by se touto veřejnou akcí cítili diskriminováni: „Pokud to tak je, omlouváme se. Na druhou stranu, kdo se omluví ženám za to, že v průměru vydělávají o 21 procent méně?“ BVG zároveň přiznává, že jde o malé gesto, které má upozornit na širší společenský problém. Podnik rovněž připomíná, že spousta berlínských mužů jejich akci podporuje.

  BVG se na webu prezentuje jako značně progresivní společnost, která už od roku 2003 rozvíjí program zaměstnaneckých výhod pro ženy: podpora žen v technických oborech, prodloužení mateřské dovolené, možnost flexibilní pracovní doby. Společnost také zdůrazňuje, že platy jejích ženských i mužských zaměstnanců jsou stejné. Sleva 18. března platí i pro transgender ženy.“!

  Zdroj. Berliner Zeitung

  Pokrok není myslet si, že tenhle svět se bude točit pořád stejně, v zajetých kolejích, které jsou přesně nalinkovány. Omyl. Změny přijdou a budou tak RASANTNÍ, že ti co se narodili v min. století si budou myslet, že nějakou dírou v čase se dostali do cela jiného časoprostoru. Budou potřebovat „návod pro život“. Protože jen jak vyjdou na ulici,nebudou vědět co mají dělat.

  • vittta

   Tak…co by ne, pokud je to žena, a ne nějaká eurosobkyně, tak je to úleva pro celou rodinu.
   Teď ještě nějak prodloužit mužům průměrný věk…
   No, raději ne, Němci by určitě přišli i na to, ženy nad 80 by „vyrovnávali“ oxidem uhelnatým.

 8. vittta

  Kdo se chce pobavit, nechť si přečte veselý komediální článek o stavu demokracie v ČR, které patří 34 místo, „demokracie s nedostatky“.
  Je to díky Zemanovi, samozřejmě, a také Babišovi.
  https://forum24.cz/ceska-republika-se-propada-v-indexu-demokracie-neni-jiz-plne-demokratickou-zemi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  Jsou tam věci, kterým nerozumím, třeba co má společného demokracie s občanskými právy a svobodami.
  Ty mohou být za autoritářské monarchie klidně daleko větší.
  ….
  „„Index demokracie“, neboli souhrn podmínek v oblasti občanských práv a svobod, jež vedou k celkové kvalitě demokratického uspořádání společnosti ….“
  Záhada!

  • embecko

   Mene komedialni clanek je, ze psychicky nemocna Thurbergova byla nominovana na Nobelovu cenu miru:
   https://echo24.cz/a/SC3jJ/sestnactileta-aktivistka-thunbergova-byla-nominovana-na-nobelovu-cenu-miru
   Thurbergova povazuje Aspergeruv syndrom, na ktery trpi, za dar. Coz je v poradku a nelze se pred slecnou nezli sklonit…otazkou ovsem je, zda-li nejde ze strany aktivistu o pomerne ohavne zneuziti nemocneho cloveka ke svym zajmum.
   Dale viz heslo “ Aspergerův syndrom “ na wiki.

   • embecko

    Ono je udivujici, jaky kalup zacina nabirat rozklad spolecenskych struktur a vazeb. Pro mne je zatim velkou otazkou, v jake fazi se Zapad nachazi…je na pocatku rozkladu, ci na jeho vrcholu? (Na ustup skupinoveho silenstvi to zatim nevypada.)
    Ted jsem treba cetl clanek, ze jakasi zastupitelka za mesto Berlin, palestinskeho puvodu, si bude stezovat na aerolinie z duvodu rasistickeho utoku. Ten sestaval z toho, ze ji stevardka v letadle oslovila anglicky.
    Coz prinasi velke problemy do budoucna, protoze za rasismus pak bude povazovan i dotaz, jak mate dotycneho oslovit (nedavno probehl tiskem podobny pripad transgendera, jehoz nekdo oslovil jako pane a on se pritom citi byt zenou-a take z toho byly velke tahanice a lapalie). Jedinym vychodiskem je pak oslovovat „to“ a to v esperantu…ovsem co kdyz se nebudete citit jako „to“, ale „ono“ a esperanto nepovazujete za svuj genderovy jazyk, protoze ho nevymyslelo ono, ale muz? Z tehle smycky zkratka neni uniku.
    Hledme: moralnim socialnim etalonem se stava psychicky nemocne dite, „majíci problémy v porozumění základním pravidlům v sociální interakci“ (abych citoval obecnou charakteristiku onemocneni). Pritom je kriminalizovan jiz pokus o uvod do socialni interakce, tedy osloveni, ktere si nemuzete dovolit sami zvolit na zaklade pozorovanych beznych socialnich znaku (obleceni, uces, chovani).
    Nasimi socialnimi vzory se stavaji lide bez socialni kompetence a kazdy ma pravo (a tedy vy povinnost) na to, aby byl povazovan na nekonecnou (subjektivni) osobnost, ovsem bez toho, ze by tento konkretni narok nejak viditelne oznacil, protoze to by pak byl nacismus. Proste prca, ale neni spatne to takhle zvenku pozorovat…hlavne davat pozor na to, aby to nepreskocilo hranice.
    Podle meho ted pujde EU hospodarsky velmi rychle sesupem dolu, protoze se nebudou dostavat lide, na ktere by slo prevest rozhodovaci kompetence (bud budou primarne nekompetentni, dosazeni ideologickou vlnou, anebo budou brat povinnosti z kompetenci vyplyvajici jako projev nacismu, porusujici jejich lidska prava).

    • vittta

     Ty tam mezi nimi žiješ, já se do toho těžko vžívám, jasně, čtu to, divím se, ale stejně ..nejsem uvnitř dění.
     Asi to nemohu plně pochopit, tu bezmeznou zvrhlost, ten strach na straně jedné, a agrese na straně druhé.
     Je to Hitlerův koncept boje v ryzí podobě, jen doba zatím neumožňuje tak rychlý nástup, resp. tak rychlé završení extrému.
     Západ musí nejprve militarizovat, než bude moci reálně nařizovat, to je jasné, a stejně je jasné, že na militarizaci současný západ nemá.
     Možná proto to dělá opačně, odzbrojuje občany, absurdním způsobem, a těch pár vojáků na bezbranné občany stačí.
     Ale už nestačí na invazi do druhých zemí, a proto snad je navržena evropská armáda, která de facto provede invazi do „vlastních zemí“, tedy česká armáda se bude přímo podílet na vojenské invazi do Čech pod praporem EU.
     K legalizaci ale asi nálepky stačit nebudou, legalizovat tyto intervence bude strach z Ruska.

     • embecko

      Ja mezi nima neziju, ale jsou okolo…svycarsti nacionaliste (aka Okamurovci) minule vyhrali s temer 30% volby. Takze tady je to vcelku v poradku.

      • vittta

       To jsou mi věci.
       A tady o tom nic.
       Tak doufejme, že tady vyhrají také.
       Těch 30% považuji za demokraticky vhodné, až v extremních časech by bylo třeba více, a pak zase raději zpět na těch 30.
       Politická vyváženost je ostatně cílem mojí osobní politiky.

   • vittta

    Asperger je k manipulaci přímo předurčen.
    Tihle lidé nemívají přátele, a tak falešný zájem s nimi může udělat divy.
    Tedy myslím si, že specialista- psychiatr, který se…dejme tomu zpronevěří své profesi, by s takto nemocným člověkem uměl manipulovat dle libosti, a napadlo mě, jestli se glorifikací této dívky neotevřelo jedno z mnoha overtonových oken.
    Tedy instalace duševně nemocných na zásadní místa, a řízení nějakých dějů jejich prostřednictvím.
    Tohle mě v tom už jenom utvrzuje.
    Je to nechutné.
    Jen málo věcí je odpornějších, jak zneužití duševně nemocných.

    • embecko

     „Tedy instalace duševně nemocných na zásadní místa, a řízení nějakých dějů jejich prostřednictvím.“
     Presne to same napada i mne. Tohle totiz neni nejake nahle vzplanuti, ale, jak vidno, akce je pomerne pod kontrolou a to i tech nejvyssich mist.
     Dalo by se to shrnout tak, ze nejsou kadry…vsem kadry jsou vzdycky a jde jen o to jim udelat misto. Coz se prave nedeje a jejich mista jsou obsazovana lidmi, kteri ocividne na sve pozice nemaji. Ted je to zatim jen v politice, ale, jak pisi vyse, nutne to musi preskocit do hospodarske oblasti. Vzdyt nejvyssi mista ve firmach jsou z velke casti take politickymi posty.
     Podle meho ted budeme svedky cele rady technickych a organizacnich selhani. Samozrejme prijdou vymluvy, ze kdesi cosi, ovsem kadrovy puvod slendrianu si nikdo nepripusti. Vzdyt jeste pamatujeme na normalizaci, tohle je velmi podobny proces- nakonec se na predni mista dostanou nekompetentni lide, neschopni cokoliv vyresit…a o to vice mobilizacnich kecu nam bude vyslechnout.

     • vittta

      Současné kádry občany serou, ale kdo by mohl nemít rád nevinnou dívku, v našem konkrétním případě.
      Moc bych za to nedal, že ta Němka, co vidí v děcku CO2 má také nějakou takovou poruchu.
      Další věc je, že tyto finty samozřejmě oslovují…mladé.
      A o ně půjde především…

     • Kamil Mudra

      Polistopadovým politickým kádrům se podařilo naši soběstačnou zemi změnit v kolonii. To prostě mluví samo za sebe a všechny ty další hovadiny které sledujeme okolo sebe a tlačí se postupně k nám už jsou jen tretky navěšené na chcípající kobyle.

      • vittta

       Leckdy to byli ti samí, co předlistopadoví.
       Jen změnili pány.
       Ale u těch pánů je ten problém, střední kádr poslouchá, a plní příkazy- kohokoliv.

       • Kamil Mudra

        Jo. Ale před listopadem toho nemohli tolik rozkrást a rozprodat pod cenou. Navzájem se hlídali a klepali přes prsty jakmile některý začal hamtat víc než ostatní, báli se jeden druhého a to bylo státu ku prospěchu. Baštili jsme svoje jídlo, používali svoje nástroje, oblékali se do svých látek které byly (na rozdíl od toho co se z nich konfekčně šilo) opravdu kvalitní stejně jako boty a nikdo se nemusel bát o střechu nad hlavou. A kdyby nás tehdy někdo přiklopil poklopem, tak bychom pod ním klidně pár let přežili, protože všechno opravdu důležité, včetně energie, jsme měli doma. A nikomu jsme nedlužili.

        Předlistopadový režim sice (úplně nesmyslně) nerozvíjel na pracovištích potenciál který v lidech byl, naprosto hloupě držel při zemi chytré hlavy které mohly posouvat náš vývoj kupředu v mnoha oblastech, ale to že jim neumožňoval angažovat se jinde mělo i kladný dopad na kvalitu společnosti.

        Ti machři v různých oborech tu zůstávali a dělili se o to dobré co v nich bylo se svým okolím, i kdyby to třeba bylo jen tak že vedli všelijaké zájmové kroužky pro mládež, když už se nemohli uplatnit profesně. Tím vytvářeli, leckdy za hubičku, nabídku která se do společnosti promítala a nesla své dobré ovoce. Kdo chtěl, mohl se od nich učit aniž by tím ruinoval rodinnou kasu.

        Já znal mladý kluky i fotříky co stavěli špičkové aparatury pro své oblíbené kapely a všelijakou domácí elektroniku, pro kamarády či jen známé, téměř jen za náklady, protože to byl jejich koníček a ne byznys.

        Dnes se každý takový šikula snaží svou kvalitu zpeněžit a pokud možno v cizí měně. Klidně se prodá tomu kdo dá víc, je mu jedno že na něm vydělává nějaký cizák, ale nelze se mu přitom, za současných podmínek, ani divit. A když už se něco opravdu dobrého vymyslí u nás tak to zase prodají hlavouni, klidně pod cenou, hlavně že se na tom přiživí a přihrají si něco do vlastní kapsy. Jsme zadlužení až po uši, národ jako celek hloupne, pitomě se hašteří a nad bývalou soběstačností země ze zavřela voda. I tu naši vlastní vodu, co nám teče z kohoutků, si kupujeme od cizácké firmy.

        • brok

         Kamile, neměl jste zřejmě příležitost vidět pravý opak Vašich zkušeností či domněnek. Já to štěstí měl. Působil jsem na projektech, které byly průkopnické a na dlouhá léta předstihly systémy ve světě stejného užití. Malý příklad je tryskový stav, vyráběný v Týništi nad Orlicí. Převratným prvkem konstrukce bylo, že těžký člunek s nití útku byl nahrazen kapičkou vody, která prudce vystřelena tryskou provlékla útku osnovou. Proces tkaní se několikanásobně zrychlil a celý stavu získal lehkost a eleganci. Výzkum a vývoj byl výsledkem práce lidí z průmyslu a těm se dostalo plné podpory a slušného ocenění.. Další případ: využití při smaltování elektromagnetického pole. Smalt je podstatou křemičité sklo a to je absolutně amorfní a neschopné nést elektrický náboj. Předtím se většinou smalt na smaltované předměty nanášel v podobě hustého peloidu, složeného z prášku křemene, vody a (někdy) barviva, což mohl být například pigment či barevný nerost o vhodné tavicí teploře. Smaltovaný předmět se do této břečky ponořil, nechal okapat a suchý se prohnal vypalovací pecí. Práce s mletým křemenem je riziková, spotřeba peloidu vysoká a vrstva smaltu příliš tlustá, takže náchylná k odlupování. Jen naši chemici dokázali dodat zrnkám křemíku schopnost nést el. náboj. Stačilo protom smaltovaný předmět uzemnit a v hermetické komoře podobné lakovacímu boxu vytvořit mrak práškového smaltu. Ten se přisál na tento předmět svým nábojem samovolně a ve velice tenké vrstvě. Hned potom už následovalo vypálení. Technologie to byla jedinečná, vysoce produktivní, smalt byl tenší (odolnější), hladší (lépe se čistil). Většina van v hromadné bytové výstavbě byla od roku 1983 smaltována tímto způsobem. Tvůrci měli od začátku do konce podporu a důvěru ředitelství výzkumáku i výrobního podniku. Tuto technologii stát prodal v několika technologických soustavách včetně know how Číně a tyto soustavy číňanmi postupně modernizované produkují smaltované výrobky dosud. Chlapi dostalj vyznamenání a hrču peněz.
         Takových příkladů by se jistě dalo najít mnoho, ale pro ilustraci to stačí. Chci říci, že paušální hodnocení jsou ošmetná věc.

         • astraustralia

          Broky 2 priklady z realneho socialismu a realita Sametu dnes jak ji uvedl Kamil to jsou dva priklady z 2 rozdilnych svetu
          a oba pravdive.
          Zadne pausalni hodnoceni ze strany pana Kamila Mudry v tom nevidim. Vy jste pravdive popsal, to same on.
          Drive to byvalo ponekud jinak ( a nekdy hodne jinak) nez dnes. Jak proste :-)

          • astraustralia

           Jeste ke vzpomince Broka na tryskovy stav.

           K tryskovemu stavu si dovolim doplnit vice detailu odkazem na clanek:
           http://svetvedy.cz/revoluci-zpusobil-tryskovy-stav/

           Pridam pokracovani ktere v clanku neni.
           Na veletrhu v Brne byl pak tryskovy stav s velkou slavou vystavovan.
           Bohuzel pruznost a rychlost nebyla vlastnost soudruhu kteri to uvadeli do zivota:-(
           a tak se stalo ze jiz pristiho roku na Interstoffu v Frankfurtu Japonci vystavovali „svuj“ tryskovy stav
           a velmi se soudruzi rozcilovali nad tou kradezi. Ze pry je to kradez a budou zalovat.
           Jeste v roce 69 jsem je na Interstoffu videl. Pak nevim, neb mi „soudruzi“ zakazali vyjezd!
           Pak vyjizdeli jen provereni soudruzi a nomenklaturni reditele a namestkove!
           Cinane tehdy byli jeste mimo, teprve se ucili a know how a licence na to co vyrabi dnes jeste nemeli.
           Jak to skoncilo nevim, jen vim ze je Japonci vyrabi a prodavaji dodnes.
           Ze dnes Cinane a Korejci levneji jako vse, je jina story.
           Zda se pozdeji nejak vyresilo a patent byl Ceskoslovensku priznan a je celosvetove respektovan a placen, nevim.

          • embecko

           Videl jsem o tom kdysi porad, ve kterem jakysi soudruh Japonec vysvetloval, ze cesti soudruzi maji skvele napady, jen si s nimi pak nevi rady.
           Socik zmutoval v klientelistickou spolecnost, chovajici se k narodnimu bohatstvi stejne, jako polistopadove kadry. Nikdo uceny z nebe nespadl, privatizacni sibri se ucili remesla u normalizacnich soudruhu (a casto byli identickymi osobami).
           Vse vysvetlujici otazka: Pokud za sociku prevazovalo to dobre, proc dnes chodi Astr vzhuru nohama a proc bylo v listopadu 89 na ulicich tolik lidi?

          • Kamil Mudra

           „Pokud za sociku prevazovalo to dobre, proc dnes chodi Astr vzhuru nohama a proc bylo v listopadu 89 na ulicich tolik lidi?“
           Protože to dobré bylo považováno za samozřejmost a nedobré na sebe naopak poutalo pozornost. Následkem toho měl snad každý nějakou představu o tom jak by to mohlo být lepší a naivně věřil tomu že se právě ta jeho naplní. Nu – některým se i naplnila. V mnoha případech ke škodě ostatních.

          • kočka šklíba

           Přesně, vystihl jste to dokonale. Jenže jsme se spletli, to dobré hodně rychlo zmizelo a to co jsme považovali za dobré na západě (snad kromě cestování a takových dá se říci prkotin jako například spoustu zboží, ovšem převážně nevalné kvality ) se ukázalo jako chiméra, případně se rychle zvrhlo v něco co se dá nazvat špatným snem.

          • Saul

           „Protože to dobré bylo považováno za samozřejmost a nedobré na sebe naopak poutalo pozornost. Následkem toho měl snad každý nějakou představu o tom jak by to mohlo být lepší a naivně věřil tomu že se právě ta jeho naplní.“

           Naplňování svých představ,byť naivních ,je snad jedna ze základních lidských potřeb, kterou mají lidé stále.
           Takže jako odpověď na otázku, proč bylo v 89. oproti dnešku na ulicích tolik lidí ,mi to moc smysl nedává.
           Ledaže by jste to myslel jako skóre 1:0 pro současný systém.
           Ale to asi ne,že?

          • vittta

           Mysleli jsme, že existuje dokonalá společnost, a ta že je na tom západě, Saxi.
           Dneska už víme, že dokonalá společnost neexistuje, a navíc, že režimy se mění každou generaci, ať už se jmenují jakkoliv.
           Dnešní zklamání nepochází ani tak z toho, že by to tehdy bylo tak super, ale spíš z toho, že dneska je to v mnohých ohledech horší, a že to horší ještě bude.
           Ale…to jsme tady už probírali.
           Socialismus by se stejně propadl sám do sebe, ne ale tím systémem jako takovým, ale vlivem výměny generací, a určitou degenarcí vládnoucích skupin.
           Stejně tak se zhroutí sociální kapitalismus, a zase bude asi ještě hůř, a pak ještě hůř- a pak revoluce všechno smete a začne to zase znovu, pořád dokola.

          • embecko

           „Protože to dobré bylo považováno za samozřejmost a nedobré na sebe naopak poutalo pozornost.“
           Ono zalezelo na tom, co jsi delal a kde jsi bydlel. Treba remeslnici to meli docela dobre, protoze si vedeli rady a meli pristup jak k materialum, tak i dobre kontakty na kolegy. Taktez bydleni v panelaku/ cinzaku nebylo spatne, zvlaste v tech druzstevnich, s primym kontaktem na vykonne predsednictvo.
           Ovsem verejne sluzby, bydleni v soukromem, anebo statnich starych bytech, to uz byla katastrofa. Ja bydlel „vsude“ a nejvetsi horor bylo statni podkrovi na Male Strane, kde na sebe poutala pozornost derava strecha (a lavory na podlaze), zacpane odpady, ci vecne vypadavajici elektrika s elektromery na chodbe u vchodu (jen tak nalepene na zdi bez rozvodne skrine), na ktere byla nacerno napojena pulka vedlejsiho baraku.
           Z 5 let jsem mel tehle staroprazske romantiky tak pokrk, ze jsem jsem vypalil, az se mi protocily pneumatiky. Jednani s OPBH tragedie, sluzby bez znamosti nula…prisel jsem z prace a pustil jsem se do druhe smeny vecneho Pat & Matovani.
           Jsou 2 skupiny lidi: ta, ktere nevadi klientelismus a ta, ktere vadi. A pritom nehodnotim, kdo z nich ma pravdu. Podle meho se v Listopadu na ulicich sesli predevsim ti druzi, kteri uz meli dost vecneho shaneni znamosti, podplaceni a nejistoty.
           To nejistoty schvalne podtrhavam, protoze na konci normalizace byl uz vseobecny etos zmaru a rozkladu tak silny, ze zacal byt vaznym spolecenskym problemem. Vsude se chlastalo a kde se dalo, tam se kradlo a predevsim…beznemu obcanu byly upirany sluzby, na ktere mel narok (at zakonny, tak mravni). Co „vylet do sveta“ to riziko, jak to vlastne dopadne…tim trpeli hlavne lide s malymi detmi. Pamatuji na utapnuteho inzenyra se 4 detmi na jedne horske chajde, jak ho moboval spravce- treba tim, ze zakazal chodit detem do koupelny, protoze ta je jen pro dospele a pod. Nakonec mu ukradl i lyze a pak se mu smal do oci. Co mohl chudak delat? Rekreaci si zaplatil deti se na ni tesily, tak to zabalit a zkazit jim prazdniny? Anebo si jit nekam stezovat? Kam? Postavit se parte vecne opilych spravcu chaty a vyridit si to s nimi jako ve westernu?
           Takovychle „socialistickych ponizovacek“ mam v pameti cele hafo….neni divu, ze lidem nakonec, jakmile to slo, bouchly saze…hlavne tem slusnym, co touzili po uplne normalnim poradku a nejak bezne fungujici spolecnosti.

           Tim odpovidam i na citat nahore: dobre bylo povazovano za samozrejmost, to ano, ale dobreho bylo cim dal tim mene a mene. A to, co poutalo „pozornost“ (jaky eufemismus) byly existencni starosti, kterych si neslo nejen nevsimnout, ale ohrozovaly uz i chod rodiny (a nekdy i jeji zdravi).

          • embecko

           „Mysleli jsme, že existuje dokonalá společnost, a ta že je na tom západě, Saxi.“
           Ano, mysleli…ovsem v dejinach nemuzou nastat 2 historicke okamziky soucasne a tudiz neslo porovnat. Takze uvahu o dokonalem zapade bych za chybnou nepovazoval, nebot vysla z racionalniho vyhodnoceni situace stavajici, socialistcke.
           Touha po dokonale zapadni spolecnosti vyverala jen a pouze z nedokonalosti te socialisticke.
           A jiste, mluvili jsme uz o tom…a budeme mluvit jeste dlouho :o)
           Me treba irituje az mrzi, ze pokud se dava sociku takova vysoka znamka, pak to znamena, ze resenim je navrat zpet (viz treba utrapene blogy Tarasovy, vecne omilajici bestialitu stalinismu a blaho socialniho kapitalistickeho statu).
           To pak vede k chybnym navrhum reseni, z cehoz ma kapous samozrejme radost. Vzdyt si to vem, at vlezes na alternativu, anebo mainstream, vsude padaji jen navrhy na vice socialismu. A ti konzervativni pravicaci, kteri vice socialismu odmitaji, chteji take jen vice socialismu, jen pokracujiciho jinymi prostredky pro jinou skupinu lidi.

           A ze je to ted horsi…tak proc lide voli stale dokola ty same strany? Ja ti reknu proc…protoze je jim jedno, jestli se maji hure, anebo ne; lidsky vztah ke svetu je utvaren je utvaren jinymi zjistenimi, nezli jestli je vsechno v poradku. V pripade lidi jde jen o preskok jiskry „chci-> mam“, aniz by tom hrala roli kvalita chtene a i ziskaneho.
           Z toho vyplyva, ze vzdy budou lide, co se budou mit spatne (z dnesniho pohledu hure) a to aniz by jim to nejak zasadne vadilo. Na tom stoji cela teorie moci, mocni totiz zjistili, ze lide vydrzi vsechno a ze se ve svych rozhodnutich nemusi nijak omezovat.
           Uvahami o dobrodinni socialismu si jen palis prsty za nekoho druheho, kdo o takovou pomoc nestoji.

          • vittta

           Západ tehdy těžil jen z toho našeho socialismu.
           Však tam by se také tak dobře neměli, nebýt tehdy dva světy.
           Více socialismu není řešení, dvakrát navíc nelze vstoupit do jedné řeky.
           Co bylo, bylo.
           Ale musím říci, že reálný socialismus měl k praktické pravicovosti asi tak 10x blíže, jak socialismus současné EU.
           A to je dost děsivé poznání.

         • Kamil Mudra

          „Takových příkladů by se jistě dalo najít mnoho, ale pro ilustraci to stačí.“
          Ano, broku, přesně tak a jsem rád že jste je uvedl. Proto píši o tom potenciálu který v lidech byl. Jen jsem přesvědčen že ani zdaleka nebyl využit a stimulován v té míře v jaké mohl být. Vámi uvedení chlapi dostali vyznamenání a hrču peněz. Jiní se dočkali jen toho vyznamenání nebo vyvěšení na podnikové nástěnce a drobného jednorázového „všimného“, snaha mnoha dalších skončila někde na dně šuplíků v podnikových archivech. Záleželo na tom pod jakým vedením ten který člověk pracoval. Takže je to tak jak píše Astr – oboje platí. To hlavní však na tom je skutečnost že jsme nebyli žádný národ líných lemplů, jak se dnes mnozí obhajovači současného stavu naší země snaží tu minulost prezentovat.

         • Ondřej

          Trh koupelnového vybavení nabízí širokou škálu vanových materiálů jako je akrylát, smaltovaná ocel, litý mramor, dřevo, kámen nebo i sklo. Dřevo, kámen, mramor a sklo jsou vzhledem ke své ceně spíš designovou záležitostí, nejrozšířenější tedy stále zůstává akrylát popř. smaltovaná ocel.

          Než technologický pokrok objevil výhody akrylátu, byla nejrozšířenější smaltovaná ocel. I dnes si drží pozici uznávaného, trendového i funkčního materiálu . Její výhody spočívají v bytelnosti, tuhosti a dlouhé životnosti, jdou však ruku v ruce i s nevýhodami. Vana ze smaltované oceli je „hlučná“, materiál je křehký, snadno se odloupne, rezonuje a odebírá teplo. Vana se tak pocitově jeví jako studená.

          Tuto vlastnost převrací v opak vana akrylátová. Akrylát je materiál, který se při napouštění vany rychle zahřívá a udržuje teplo, vana tak zůstává dlouho příjemná. Dlouhodobě si zachovává svůj tvar, její povrch je lesklý a neporézní, příjemný na dotek, snadno se čistí a má antibakteriální vlastnosti. Podle způsobu výroby akrylátových desek rozlišujeme akrylát extrudovaný a litý. Výrazně kvalitnější je litý akrylát, který je mechanicky i chemicky velmi odolný. Potřebnou tuhost akrylát získává vyztužováním, a to buď laminátem nebo polyuretanovou technologií.

          Polymethylmethakrylát – Materiál byl vyvinut v laboratořích roku 1928 a uveden na trh roku 1933 společností Rohm and Haas.Světová výroba PMMA činí ročně asi 0,5 milionů tun, z nichž asi 50 % lité produkty. Světová výroba stále roste.

          To jen na dokreslen, protože pokrok a využitelnost inovací přeci jen určuje trh a sám zákazník….Pochvala a pýcha na tom co jsem dokázal by měl být (jako u prodejců oněch vysavačů zn. Electrolux tak krásně ztvárněném v románu „Smrt krásných srnců“) až sám fakt, jak ty úžasné vynálezy oceňují lidé, co si je koupí, (tedy jestli si vůbec koupí)…

 9. Ondřej

  Je 8.43. Pomyslně bude zvonit. Ale v lavicích nikdo nesedí. VYJDI VEN! ….a všichni vyšli ven před kampus na pražském Ovocném trhu č. 5.

  Panuje všeobecná shoda, že není možné mlčet k osobnímu sobectví těch, kdo ať jako občané coby fyzické osoby, tak firmy coby právnické osoby, za účelem osobního pohodlí a zisku ničili tuto planetu exhalacemi CO2. Fotodokumetace této akce bude na webu a odkazy budou zveřejněny.

  • astraustralia

   Uvadeno jako prvni zprava vsech TV kanalu zde.
   Na New Zealand ale s problemem pro Australii ze se jedna o cloveka narozeneho zde.
   Jeden ze střelců čin vysílal na sociální sítě a před střelbou zveřejnil dlouhé prohlášení vysvětlující jeho motivaci, uvedl deník. Manifest je plný protiimigračních a protimuslimských prohlášení.

   Dalsi ukaz „uspesnosti“ multikulturalismu.
   Nekteri lide to proste neskousnou.
   Je jich sice malo ale nadelaji mnoho skod.

   Stejne argumentuji mirumilovni muslimove kdyz rikaji ze s tou mensinou ktera by chtela povrazdit nemuslimy nesouhlasi.
   Bohuzel smeruje to k tomu ze bude stale hure.
   Bude mnoho odsuzujicich komentaru s vysledkem vice policistu a vojaku se samopaly po ulicich a pred kostely !

   Pred casem, kdy se to jeste smelo, Merkel, Cameron i president Frantiku priznali a rekli ze multiculturalismus selhal.
   Nebezpeci stretu tu proste je a stale visi ve vzduchu. Staci mala jiskra a uz to hori.
   Policie se samopaly na prsou necini Pariz Londyn Stockholm necimi ta mista bezpecnejsimi, Jen budou drive na miste cinu.
   Stret kultur misto multikulturniho obohaceni ktere se nekona.
   Ruzni dobrodejove a slunickari se divi se tohle vetsina lidi nechce.
   Oni maji dojem ze se kona a pokud ne ze to je chyba obyvatel v miste dlouhodobe zijicich.
   Kdy vlady konecne vyslysi mineni lidu ?

   • vittta

    Ozbrojení vojáci také mohou operativně zasahovat proti vlastním lidem, když třeba někdo šíří nenávist.
    To bude nakonec výsledek.

    • astraustralia

     Muž za sebou zanechal také mnohastránkový manifest, ve kterém hovoří o motivaci k brutálnímu útoku. Australan chtěl podle svých slov pomstít stovky tisíc lidí, kteří zemřeli v průběhu historie v Evropě kvůli cizím vetřelcům. Autor prohlášení se označuje za osmadvacetiletého obyčejného bílého muže, který pochází z dělnické rodiny. Muž podle svých slov podporuje kohokoliv, kdo bojuje proti „etnické a kulturní genocidě“, například útok norského masového vraha Anderse Breivika.

     Kazdy nasilnik ma nejakou motivaci:-(
     Meli ji i ti kteri vrazdili a rezali hlavy svym nepratelum v Chalifatu ve jmenu Allaha !

     • Observer

      Myslim ze by vas vsechny bile immigranty do Australie meli Aboringici vystrilet. Za ten multikulti bordel trestancu, kterym jste jim znicili krasny monokulturni svetadil. Kde berete Astre tu drzost zvanit vase blaboly, kdyz jste sam immigrant?

      • astraustralia

       Mate pravdu. spravne jste Observoval, jen ne vystrilet ale na prvni pristehovalce sli s bumerangy a ospepy.
       Anglicke vojsko odpovidalo strelbou.
       Opravte Astrovo zvaneni a zacnete s nezvanenim.
       Treba tim ze rozeberete v cem zvanim a co Vy povazujete za blaboly.

       Vypada to ze se tu objevil novy obohacovac :-)
       Hezky weekend preji Observere :-)

       • Observer

        Sam svymi slovy potvrzujete, ze jste vlastne jen potomek a prospechar z udalosti horsich nez Americka invaze do Iraku. Yankees aspon meli dost rozumu na to aby odtud odtahli, vy jste se v ukradene zemi uhnizdil a ted “ji branite proti immigrantum”. Uz vam dochazi mira vaseho pokrytectvi i.e. blabolu?
        Natvrdly buran vitta aspon sedi doma na prdeli.

        • Janika

         Tohle je velmi ošklivá demagogie, Observere, a osobní napadení. Nevím, o co vám jde, klidně Vám zapnu schvalování komentářů, pokud budete takto pokračovat.

         • vittta

          Celkem obstojný fanatik, jak vidno.
          Sám toho tady moc intelektuálního nenapsal, ale za to už v jednom textu ofrankoval dva stálé komentátory.
          Jinými slovy, na diskuzi nemá, a tak holt musí útočit oklikou.
          Sluníčková klasika.
          Názor žádný, ale za to přesně ví, kdo má názor špatný, a kdo je nějaký blb, buran, nebo drzoun…nebo jak to napsal…jo, drzoun a bláboly vlepil Astrovi.
          To jsou mi věci.

          • astraustralia

           vittta,
           Observer a jeho komentar svedci vice o urovni pisatele nez o popisovane situaci a ovoci multikulturalsmu.
           Srovnavat „Yankees“ a jejich invazi do Iraku s
           prijezdem Cooka pred temer 300 lety do Australie a naslednym osidlovanim zeme
           napsat ze se jedna o udalost horsi nez vstup Americke armady do Iraku
           to chce mimoradnou uroven a pohled na vec ktery takove srovnani umoznuje.
           Takovy pohled lze aplikovat i na radu jinych udalosti, na vice nez 400 let starou udalost
           kdy Evropane objevili Ameriku a zacali s osidlovanim,
           kdyz Pizzaro vstoupil do Jizni Ameriky a zacalo osidlovani tam,
           kdyz Burove kteri behem 17 a 18 stoleti emigrovali z Evropy do Jizni Afriky.
           Co Albanci v Kosovu ktere se behem pul stoleti tak rozmnozili ze precislili puvodni obyvatele?
           Take se v „ukradene zemi uhnizdili“ ? (terminus technicus Observera)
           Kam az a jak daleko zpet pujdou lide kteri „ukradene zeme“ vidi jako Observer?
           Chteji jit az do 5 stoleti kdy Chazari vytlacili z oblasti dnesni Ukrajiny Slovany smerem na zapad?
           Tim ze se Slovane presunuli na uzemi dnes zvane CR Slovensko Polsko a precislili puvodni Keltske obyvatelstvo
           take to byly ukradene zeme? Ktere nebyly ?

           Kam az a co az je a co neni spravne?
           Na odpovedi se neshodnou dnes ani nejmoudrejsi hlavy kteri maji nastudovano mezinarodni pravo.
           Tim mene nam daji odpoved lide s myslenim a vyjadrovanim Observeru.
           Na vic nez osobni vypady nemaji :-(

          • vittta

           Musel být pěkně nasraný, když se takto trapně odkryl, a udělal ze sebe totálního idiota.
           A jasně, je to přesně tak, v krátké historii lidstva se to děje prakticky pořád, ale Observer (a spol) vidí za vším bělochy, to je třeba vyzdvihnout.
           Ve skutečnosti to samé dělali- A DĚLAJÍ černí, rudí, přičmoudlí i žlutí odjakživa.
           Stačí na to jen převaha, ať už umělá (Saxem popsaná mušketová válka) nebo přirozená (průmyslová revoluce bělochů).

     • Ondřej

      Ale koho chtěl pomstít, kdyz u toho hajloval, že by ty co si mysleli že jsou nadlidé a nakonec museli utírat stoly na dálničních odpočívadlech pro Rumunech a Turcích, když na ne po denacifikace lepší místo ve společnosti než u košťat a hadru na nádobí nezbylo?

   • vittta

    Tys čekal něco jiného, vole?
    I bílí umí vraždit nevinné.
    Normální lidé věděli, že to tak dopadne, a já osobně jsem na to asi 1000x upozorňoval, že sluníčka prolijí krev nevinných.
    Můžeš 1000x tvrdit, že tady vraždili nějací radikálové, a extremisté, ale on jen tak někdo někoho nezabije, jmenovitě zhýčkaní bílí civilové, spíše už měli všeho dost.
    A jedna věc je jistá.
    Kdyby tam žádní muslimové nebyli, nikdo by nikoho nezabil.
    A myslím, že kdyby byli muslimové jako celek opravdu mírumilovní a tolerantní, tak by se také nevraždilo.
    Já si totiž nějak nedovedu představit, že by bílí extremisté vraždili v budhistické svatyni.
    Takže na tu otázku- nejsem spokojený, ale především, nejsem překvapený.
    V každém případě, už „to“ začalo, příklady totiž táhnou, milej zlatej.
    Zvykej si, a modli se, aby někdo tobě blízký nebyl v nepravý čas na nepravém místě.
    Ale pamatuj, že jsi to byl TY, kdo to zavinil.
    TY a tobě podobní.

    • Saul

     „Můžeš 1000x tvrdit, že tady vraždili nějací radikálové, a extremisté,“
     Vraždili?
     Není to moc silný výraz?
     Prostě jen hoši vzali spravedlnost do svých rukou,ne?
     Hrdinové, o kterých máš TY zatím jen vlhké sny.

    • Saul

     „Já si totiž nějak nedovedu představit, že by bílí extremisté vraždili v budhistické svatyni.“
     Tak ty jsi blb bez představivosti, naštěstí si ale nic představovat nemusíš.
     Já ti pomohu něčím z reality..
     Příklad buddhistické svatyně ti sice nenabídnu, ale např. střelba do bílých dětí z ideologických motivů stejných jako nyní, to už tu celkem nedávno bylo.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik

     • kočka šklíba

      Chcete porovnávat dva teroristické činy? Mohli bychom tady tedy vytáhnout zase Bataclan a další teroristické útoky, ale i u nás toho střelce z Uherského Brodu, ale proč? Pachatelé všech těchto činů by už nikdy neměli vylézt z vězení nebo tam kde mají ještě trest smrti, tak ho dostat. Vždycky umírají nevinní lidé. Je tu ale jedno malé ale, Breivik byl rodilý Nor, povraždil spoustu lidí. Ale proč si zvát a přijímat další potenciálně nebezpečné lidi, když nebezpečí hrozí i od místních? Proč zhoršovat situaci? A že mezi příchozímu jsou radikálové se dokonce dočteme u v mainstreamu.

     • vittta

      No vidíš.
      Příklad budhistické svatyně nenabídneš- a to byl přitom základ mojí úvahy.
      Na ty, co nedělají potíže nikdo neútočí.
      Breivik neútočil na bílé děti, byly to děti multikulturní, všech barev, ale byly to především děti sociálně demokratické, to byl nějaký sejšn té partaje.
      Takže klasický politický zločin.
      Breivik byl velice konkrétní, a důvod jeho činu je dnes čím dál zřejmější, byť obludný zločin nelze asi ničím ospravedlnit.

       • vittta

        A také volič Zemana, vole.
        Ale nejsou všechny bílé, že ne.
        Takže jsem měl jako vždycky pravdu, protože já bílou od černé poznám.
        Navíc jich tam je nějak málo, těch zavražděných bylo tehdy nějak kolem 60, ne?
        A stojíš si asi na vedení, takže jen pro tebe.
        Ne, muslimové nejsou na vině, ty jen dělají to, co je jim přirozené, tedy obsazují území, mnozí z nich násilím.
        Na vině jsou ti, co je do svých zemí pouštějí, a ještě je omlouvají, když něco provedou, či rovnou kriminalizují ty, kteří na to, že něco provedli, poukáží.
        Tohle se stalo, a já tvrdil, že se to stane.
        Nebyl jsem sám, ale mluvíš ke mě, takže JÁ JSEM TO PROSTĚ TVRDIL, ŽE BUDE PROLITA KREV V DŮSLEDKU TÉTO MULTIKUTURNÍ POLITIKY- i na druhé straně.
        A to se bohužel i stalo.
        A bohužel- je to teprve začátek, nyní poteče krev na obou stranách, ale bílí jsou chytřejší a disciplinovanější, a jak se bílí naučí zabíjet- což je náš handicap, protože my už to neumíme, tak to blbě dopadne.
        A já se raději dívám do usměvavých tváří, než do tváří zkřivených bolestí a hrůzou ze smrti a milejší je mi třeba šumění lesa, než střelba z pušek a nářek umírajících.
        A takový dotaz, jsem rasistické prase, nácek a demagog, jo?
        Představ si tu situaci, že fakt tohle všechno jsem.
        Myslíš, že se mě to nějak dotkne, když to napíšeš?
        Ještě jsem bílý, heterosexuální muž, zkus mi napsat i to, jestli se třeba neurazím.
        Na tobě je komické, že nemáš ani na to, abys někoho urazil.
        Ty jsi prostě jenom nula.

        • Saul

         Tebe urazit nejde, to ja uz ani nezkousim.
         Proste prirovnani k praseti nekoho,kdo pouzije treba takovy argument:
         „Ale nejsou všechny bílé, že ne“
         aby si obhajil svoji lez, ze Breivik nestrilel na bile ,ale na multikulturni deti…..
         to opravdu nemuze byt urazka, to ber jako suche konstatovani.
         Clovek prece prase urazit nemuze, v tom mas pravdu.
         A jsem vlastne moc rad, co tu po tobe zustava.
         Pach takovych tvych vykalu je tvoji nejvystiznejsi vizitkou.
         Tak jak si znackuji zvirata svoje teritorium, tak ty si tady znackujes svoje myslenkove pochody a kazdy ma moznost videt jejich rozsah a dosah.

 10. astraustralia

  Kdyz ctu zpravy z domova, take zadna radost

  EU slozi Cesko na kolena,
  Krávy jsme porazili, zbyli nám již jen Voli….
  Přemysl Votava 3.9.2018 ČNL Ceny másla, sýrů, mléčných výrobků letí vzhůru. V supermarketech hlídáme akční nabídky.
  Místo másla, natíráme chleba lacinějším margarinem. Nedostatek másla je prý celosvětový. Pokud je to tato pohádka pravdou, tak bruselský úředník zase selhal.
  Možná, že se vymluví na čínského, indického zákazníka, který začal mazat máslem? Zcela nedávno dle médií, byl mléka nadbytek. Tedy i dojnic.
  Krávy dojily, jako divé, mlékárny odmítaly mléko vykupovat.
  Za více nadojeného mléka byly dokonce sankce. Uteklo několik měsíců a z ceny másla se nám protáčí panenky.
  Dnes je to máslo, sýry, či obilniny, zítra to bude vepřové, pozítří hovězí, za měsíc kuřecí maso a za rok třeba vajíčka….
  Nemusíme být velkými zemědělskými odborníky, stačí se jen projít českou či moravskou vesnicí, vidět krajinu kolem ní.
  Naši předkové by žasli nad prázdnými kravíny, vepříny, místo cukrovky či obilnin, by viděli jen nedozírné lány žluté řepky…
  Z vesnic mizí život, odcházejí obyvatelé, zavírají se školy, obchody, pošty, hospody, …místo prosperujících podniků, se mluví o propadu zemědělství.
  Ročně mizí pod betonem tisíce hektarů zemědělské půdy.
  Na kvalitní zemědělské půdě se staví obrovské velkosklady, desetitisíce kamionů vozí k nám potraviny, často přes půlku Evropy.
  Česká republika už po mnoho let přestává být potravinářsky soběstačná, preferují se dovozy, zejména ze „starých“ států EU.
  A to drahé máslo, to je jen důsledek této krátkozraké politiky. Stáváme se jen odbytištěm pro EU. Ničíme tím ale českou vesnici, deformujeme krajinu.
  Stačí si otevřít statistiku, porovnat vybrané údaje o stavu zemědělství. Jako ilustraci jen několik příkladů.
  Ještě v roce 1989 v českém zemědělství bylo přes milion dojnic, nyní jen 360.000. Tedy třetina. Obdobně je to u prasnic, v roce 1989 jich bylo 315. 000, nyní jen 100.000, tedy také třetina.
  Obdobný stav je i u rostlinné výroby, podobné je to u ovoce, zeleniny. I v těchto komoditách vidíme prudké poklesy produkce. U brambor dokonce je to 4x méně, než v roce 1989.
  Propad výroby je i u zeleniny, ještě v roce 1989 jí bylo na českých polích 573 tisíc tun, nyní jen 250 tisíc tun. Tedy opět méně než polovina.
  Důsledkem této krátkozraké politiky všech polistopadových vlád, je propad našeho zemědělství.
  Proto po českých silnicích se valí kamiony se zemědělskou produkcí ze států EU zejména pro zahraniční majitele našich supermarketů.
  Nespokojené zemědělce zachraňujeme jen dotacemi. Tato uvedená statistika je nemilosrdná, je jen obrazem stavu naší zemědělské politiky po roce 1989.
  Stáváme se pro EU jen výhodným odbytištěm. Rostoucí ceny másla, jsou jen důsledkem této politiky státu. Ubylo nám krav, zůstali už jen Voli.
  Přemysl Votava
  místopředseda Národní socialisté

 11. embecko

  Zvlastni je, ze utok se stal zrovna na miste, kde by to asi nikdo necekal…mozna na nejneocekavanejsim miste ze vsech.
  A jak ctu na wiki, tak i na NZ se projevil nesoulad mezi dovezenou technikou a a usporadanim tamni spolecnosti, stejne jako v Africe:
  „Někdy na počátku 19. století byly na ostrovy dovezeny první střelné zbraně – muškety, což naprosto převrátilo maorské dějiny a dalo následujícím čtyřiceti letům název „mušketové války“. Kmeny, které si muškety pořídily, se vrhly na kmeny, které nebyly takto vyzbrojeny, a začaly je vyvražďovat. V letech 1801–1840 se podle odhadů historiků uskutečnilo asi 600 válek mezi kmeny a bylo při nich zabito asi 40 000 Maorů.“

  • vittta

   To jsi neměl psát, takhle to nakonec bude vypadat, že černí se od bílých ničím neliší, možná jsou ještě horší.
   Jak mají nějakou sílu- v našem případě muškety, použijí jí k získání nějakých prebend, majetku a území vyvražděných.
   Muškety nebyly příčina, příčina byla v narušení rovnováhy, kdy byla síla poskytnuta jen někomu.
   Mít muškety a náležitý výcvik s nimi všichni, dělo by se to samé, co před tím.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s