Střet kultur místo obohacení

Napsal Astr

Uvadeno jako prvni zprava vsech TV kanalu zde.
Na New Zealand ale s problemem pro Australii ze se jedna o cloveka narozeneho zde.
„Jeden ze střelců čin vysílal na sociální sítě a před střelbou zveřejnil dlouhé prohlášení vysvětlující jeho motivaci,“ uvedl deník. Manifest je plný protiimigračních a protimuslimských prohlášení.

Dalsi ukaz „uspesnosti“ multikulturalismu.
Nekteri lide to proste neskousnou.
Je jich sice malo ale nadelaji mnoho skod.

Stejne argumentuji mirumilovni muslimove kdyz rikaji ze s tou mensinou ktera by chtela povrazdit nemuslimy nesouhlasi.
Bohuzel smeruje to k tomu ze bude stale hure.
Bude mnoho odsuzujicich komentaru s vysledkem vice policistu a vojaku se samopaly po ulicich a pred kostely !

Pred casem, kdy se to jeste smelo, Merkel, Cameron i president Frantiku priznali a rekli ze multiculturalismus selhal.
Nebezpeci stretu tu proste je a stale visi ve vzduchu. Staci mala jiskra a uz to hori.
Policie se samopaly na prsou necini Pariz Londyn Stockholm, necini ta mista bezpecnejsimi. Jen budou drive na miste cinu.
Stret kultur misto multikulturniho obohaceni, ktere se nekona.
Ruzni dobrodejove a slunickari se divi, ze tohle vetsina lidi nechce.
Oni maji dojem, ze se kona, a pokud ne, ze to je chyba obyvatel v miste dlouhodobe zijicich.
Kdy vlady konecne vyslysi mineni lidu?

 1. Janika

  Hezky jste to napsal, Astře. Vy jste u zdroje, nejblíž z nás aktuálnímu dění na Novém Zélandu. Zajímá mě, jak se k tomu tam na druhé polokouli staví, jak se k tomu vyjadřují média i lidé.
  Osobně jsem se vyděsila při představě, přiznávám, že někteří by mohli „být spokojeni“, jak to vyjádřil Saul. Jsem ráda, že tomu tak není.

  • vittta

   Saul je blázen, tady asi nikomu- a myslím že ani Saulovi- nejde o prolévání krve, odpor k multikulturismu má naopak prolévání krve zabránit.
   Jakkoliv by to třeba bylo i pomocí pušek, jak jsem svého času nastínil.
   Cizím, agresivním kulturám se musí zabránit ve vstupu na naše území, a když to nepůjde jinak, tak i za použití násilí.
   Ve výsledku se tím pomalé eskalaci násilí zabrání.
   Jak pak bouchají kostely a náměstí, tak pak logicky budou bouchat mešity, a to už se jen tak dohromady nedá, hlavně proto, že nepřítel není úplně zjevný, stejně jako vinník. (to jsou ty kecy o ojedinělých excesech)
   Při bránění hranice proti násilnému překročení je nepřítel jistý a dobře definovatelný.
   Já nechci, aby bouchaly mešity, krev muslimů je stejně červená, jako ta moje, a jejich bolest není o nic menší.
   Ale řešení vidím v tom- a je to řešení 100%, že tady žádné mešity, ani menšiny, které by je navštěvovali, nebudou.

 2. Nerevar

  Volat do boje proti jednomu z důsledků kapitalismu jen ta Vaše oblíbená kouřová clona.
  Kapitalismus se tím ani trochu neoslabí, hádejte, kdo v takovém (boji) nejvíc ztratí?

   • Nerevar

    Zbavit se nadvlády byznysu, to jest kapitalismu.
    Ale nejdříve musíme tahat za jeden špagát, na stejném konci.

    • vittta

     Váš konkrétní návrh?
     Vy jste buď blbej, nebo navedenej.
     To se nezlobte.
     Já vím VŠECHNO na světě, jak by se to mělo udělat, ale jen u minima věcí vím, jak.
     Zde například není jasné, jestli to vůbec lze, protože nadvláda jednoho člověka nad druhým, ba dokonce silnějšího nad slabším, je základním prvkem života- alespoň toho pozemského.

 3. taras2

  „Kdy vlady konecne vyslysi mineni lidu?“ – teď jsem o tom u sebe (aniž bych četl tenhle tvůj koment) vyvěsil článek, který se záležitostí zabývá z úhlu pohledu z vyšších sfér, jak je u mě zvykem. A tu tvoji zde citovanou otázku odpovídá: Až je volič pošle do hajzlu. Což asi nebude nikdy, takže – Vzhůru, plnou parou vpřed a s optimistickým úsměvem na rtech k občanským válkám.

  • vittta

   Teď ještě koho má volič poslat do hajzlu.
   Z toho výběru…
   A aby byla legrace, tak ještě někdo tvrdí, že právě ten by měl být poslán do hajzlu, a jiní zase tvrdí, že onen.

  • tresen

   Na terase nelze, takže tady.
   Prý takhle to tady bude za dvacet let vypadat běžně…
   Možná. Verba movent, exempla /Breivik/ trahunt.
   A můžu za to já, jak mi kdekdo tvrdí.

   • astraustralia

    kdekdo?
    Pokud to tak bude, bude to proto ze vlady nerespektuji prani svych volicu !

    Pokud bude vlada takova ze uposlechne prani odjinud ne svych volicu, pak ano,
    lide budou brat spravedlnost do svych rukou.!
    Pokud bude minimalni procento lidi kteri budou nazoru jako Merkel, otevrit dvere a rikat ze to zvladneme
    a Vy mezi ne budete patrit,
    a presto vlada proti vuli vetsiny pujde touto Vasi cestou, Vase vina to nebude,
    bude to vina vlady ktera selhala, neposlechla hlas volicu, podlehla vlivu odjinud!
    Odpovedi bude neposlusnost lidu jako odpoved na neposlusnost vlady a nerespoktovani nazoru volice !

      • tresen

       Tak o čem se tu sakra celou dobu mluví?
       Já myslela, že o tom, jak Australan, který pojal odpor k míšení ras a kultur, popadl podle svého velkého vzoru – vraha Breivika – zbraně a vyrazil vraždit lidi, modlící se v mešitách.
       Je to opravdu vina těch, co si nemyslí, že by bohaté státy neměly přijímat žádné uprchlíky?
       O žádné imigrační vlně nemůže být na Novém Zélandu řeč. Země striktně dodržuje nízké roční počty přijímaných uprchlíků a stará se o jejich bezproblémové začlenění.
       Zato tady v debatě to zase vittta a spol. převracejí naruby a snaží se vám vsugerovat, že lidé jako Brevik nebo tenhle Tarrant vlastně brání naši civilizaci.
       Jak to podle vás Astr myslel, když čtete jeho slova o tom, že lidi vezmou zákon do svých rukou? Když se tu od začátku bavíme o chlapovi, který v přesvědčení o svém svatém poslání zabil desítky lidí?

       • Janika

        Nikdo to neschvaluje, podle toho, co tady čtu. Snažit se pochopit důvody je něco jiného. Jenže se o tom nejde bavit, když okamžitě začnete Vy nebo někdo jiný udílet hanlivé nálepky.
        Bohužel doba je tomu nakloněná, to přiznávám. Nasazování psí hlavy bez snahy dobrat se podstaty toho, co měl mluvčí na mysli. Viz příklad Václava Klause mladšího, tomu taky mlátí o hlavu něco, co neřekl, jen si to šikovně posunuli, hurá, holokaust, a už lynč jede. Takže to nepodceňuji, a je mi jasné, že pokud pár lidí začne křičet na stejnou notu jako Vy, tresen, tak to tady zavřou a budeme rádi, když jenom zavřou. Nikdo se nebude namáhat dobrat se k tomu, co bylo skutečně řečeno a míněno.

       • vittta

        Máte na Novém Zélandu nějakou známou, že tak dobře víte, jak to tam vlastně je?
        Ono to tam tak růžové být nemusí, i když mají „vyřešenou“ migrační politiku.
        Upřímně řečeno, moc mi není jasné, proč Australan vraždil na Novém Zálandu, mohl klidně vraždit v Austrálii, nebo v Evropě, nějaký důvod to má, i když ani to není vyloučeno, že ho to prostě jen napadlo.
        Ale všiml jsem si i jiné věci, jak tady vedete řeč o vině a Saul rovnou náckoval a když byly ty útoky islamistů, myslím vražedné útoky, pokusy o vraždy a běžné násilí, jako loupežná přepadení a znásilnění dávno na západě nikoho nezajímají, už ani novináře,- tedy když byly vraždené útoky, tak vás to tak dojemně nebralo, to nikdo z vás islám k nacismu nepřirovnával- no, zase to dělali odpůrci islamizace, ale třeba já jsem odpůrce islamizace, ale co jste tedy vlastně vy?
        Kromě bojovnice s desinformacemi, samozřejmě.

        • kočka šklíba

         No můžeme si dosadit podle libosti :D . Já jí pracovně říkám Brouk Pytlík, ale ted váhám :D .

        • tresen

         Nad útoky islamistů nebo jiných teroristů projevovali zděšení ti samí, co teď nad útokem toho australského fanatika. Prostě všichni, které děsí ta ideologická nenávist, která někoho přiměje, že stříli nebo jinak zabíjí neozbrojené lidi včetně dětí.
         Pochopení pro takové vrahy prostě nemám. A když se setkám s tím, že to někdo jakoby omlouvá, tak nemám pochopení ani pro něj.

       • pacifista

        Pochybuji, že by zde někdo někomu přál smrt, že by schvaloval taková zvěrstva. Všichni tu diskutujeme dlouhou dobu o tom, že se toho bojíme, že to vidíme špatně a když to tak půjde dál, že to skončí občanskou válkou, kterou nikdo nechceme a proto se bráníme multikulti, neboť tato cesta vede do pekel. Vidíme jak v okolních státech útočí teroristé na kněze, nezletilé, mladé dívky i muže a nikdo za to vrahy neodsoudí ani právně ani morálně. V tamní společnosti to pod pokličkou vře. Jednou to přetéct musí. Nikomu nic zlého nepřeji, ani těm ani těm. Jenže ke klidu je třeba aby si každý žil svoji kulturou. A to se neděje. Pak jsou tu ty konce, které jsme nechtěli, ale neměli jsme možnost to nějak ovlivnit. Když jsme nemocní a nezabýváme se příčinou té nemoci, jen léčíme následky té příčiny, je to špatně. Zde jde o to samé. Jde o nemoc, nemoc společnosti. Evropa byla do nedávna klidným místem, kde se všem žilo dobře a z toho důvodu netoužila po žádných válkách. Někomu to asi příliš vadilo, neboť války jsou jeho obživou. Ptejme se čí že to jsou obživou? No přece těch, jejichž zbrojní průmysl tvoří 48% z celkového. Vymysleli proto tento ďábelský plán i pro Evropu. Ve světě to již funguje dávno. Věděli, že mezi lidmi se najdou takoví i makoví a ti pak mezi sebou začnou bojovat a naplní jejich touhu po pohádkových ziscích. To jsou ti praví rozvraceči mezilidských vztahů a vrahové nevinných. K uskutečňování svých úmyslů si vytvořili ty správné organizace, které jim k tomu dopomáhají. Tyto organizace pak maskují různě. Třeba tím, že ony páchají skutky jak dobré, tak špatné, podle potřeby. Třeba taková OSN je toho zářným příkladem. Nelze ji ale osočit. Je to geniální. Vy třešni začněte už konečně myslet s ptejte se po příčině. Lidská blbost nezná mezí.

        • tresen

         To, co tu produkujete, je v bleděmodrém totéž, co vykládali někteří o nacistech. Že je vlastně pochopitelné, proč neměli rádi židovské rozvraceče arijského společenství, navíc byli od první světové celí nervózní z německé porážky a z reparací, a tak za všechno to vraždění mohli vlastně Židi sami a mocnosti a humanisti a cyklisti….nacisti přece nechtěli zabíjet, ale lifrování podřadných ras na východ by bylo hrozně drahé a trvalo by dlouho a tak tu logistiku pece v Osvětimi vyřešily. Jejich stavitelé k tomu byli vyloženě dotlačeni.

         • oh

          Bohapustě žvaníte, treseni, protože takovýhle blábol jste tady podle mě od nikoho nemohla číst.
          Mimochodem, z německé porážky a z ničivých reparací – a že jsou reparace v takové výši ekonomicky nesmyslné a nezvládnutelné, to politikům řekl už při jednání ve Versailles jistý Keynes z britského ministerstva financí – byli nešťastní Němci. Všichni. A ty slavné mocnosti pak reparacemi mačkaly Výmarskou republiku tak dlouho, až se z těch sraček vylíhl Hitler. Tomu pak mocnosti hrdinně ustoupily; nacismus jen velmi dobře využil poskytnutou příležitost. A jak byste měla setsaktra dobře vědět, nacisti od počátku zabíjet chtěli a se zabíjením počítali. Jo, vlastně jsem zapomněl ještě na cyklisty a trpajzlíky a komunisty. Ti za to můžou taky.
          Ale já to celkem chápu: čím větší pitomost pacifistovi /nebo někomu jinému/ vložíte do klávesnice, tím lépe se vám to pak daří vyvracet a potírat.

          Prozraďte mi, treseni, když podle vás Breivik táhne, co třeba Bataclan, Charlie Hebdo, nebo jistý Theo van Gogh, tyhle příklady netáhnou? Nebo o nich liberální tresene jenom usilovně drží bobříka mlčení, protože tady nebyl v roli padoucha obsazen „bílý rasista“?

          • tresen

           O Breivikovi se Tarrant údajně zmiňoval.
           Inspirace Bataclanem či vyvražděním redakce Charlie Hebdo je možná vystopovatelná v jiných vražedných útocích.
           Všechny mají jedno společné:
           Byla překročena hranice, která překročena být nesmí.
           Když už jste se zmínil o smrti Thea van Gogha:
           Tento novinář, který bojoval proti násilí na ženách, by se asi divil, kdyby nedávno sledoval českou debatu ohledně mezinárodní úmluvy o potírání tohoto fenoménu.

          • tresen

           Teze o zrodu Hitlera a o snahy o omluvné vysvětlování příčin vzniku jeho zrůdné mašinerie nevkládám do klávesnice pacifistovi. To jste nepochopil.

          • vittta

           Fakt by se divil?
           Proti násilí na ženách ať si bojují tam, kde je násilí na ženách denním běžným jevem.
           U nás si násilí na ženách nejprve musíte sprostě vymyslet- a-la Třešeň, a pak teprve o něm vést debatu.
           To jsou ty všemožné ujeté statistiky, že každá druhá žena byla vystavena násílí, a každá třetí znásilněna.
           Hezkej pokus.
           A ta hranice překročena být nesmí, to máte recht, proto je také poteba bojovat proti nenávisti, a to právně, i morálně, jak se dneska například má dít v ČR, kde fízlové mají zakročit proti schvalovačům atentátu.

          • vittta

           Samozřejmě.
           Ale nikomu to neříkejte.
           Ke schvalovačům atentátu na Heydrycha.
           To je podobné, a policie tehdy zasáhla také velice tvrdě, staré zlaté časy se holt vracejí.

         • pacifista

          Kdybyste se třešni příště laskavě vyjadřovala k tomu co píšu a nikoliv k tomu co máte vy v hlavě. Nechcete-li takto, nevyjadřujte vůbec.

          • vittta

           Všimni si té temné vyhrůžky.
           Třešeň v podstatě naznačuje, že už ve svém boji není sama, na její straně mocný státní aparát.
           Člověk se holt nezmění…
           Třešni za minulého režimu vadili komunisti, ne jejich metody.
           A proč?
           Protože na západě si mohl člověk víc koupit…..

          • tresen

           Že z omlouvání nácků neviním vás, jsem napsala v 8:21.

      • astraustralia

       Zajimave vam tu rozkveta tresen:-:-(
       Napise: A můžu za to já, jak mi kdekdo tvrdí.
       Astr ji brani a rika nemuzete, kazdy ma pravo na svuj nazor, mohou za to vlady ktere nerespektuji nazor vetsiny.
       Vysledkem je napred znechuceni a pak odpor lidi .
       Ona reaguje
       Střelbu do bezbranných spoluobčanů nazýváte vzetím práva do vlastních rukou?
       Fuj.
       Pak jeste prida SPINAVY osobni utok:
       jak Australan, který pojal odpor k míšení ras a kultur, popadl podle svého velkého vzoru – vraha Breivika – zbraně a vyrazil vraždit lidi, modlící se v mešitách.
       Takze Astr je vlastne spoluvinikem vrazdeni na NZ podle navodu tresne.
       a takto tu spinave pracuje tresen s nazory ktere ji nevyhovuji!
       I prvni v cast vety tresen rozkvetla:
       jak Australan, který pojal odpor k míšení ras a kultur, ?
       Astr nepojal odpor, jen konstatuje a pise ze to nefunguje!
       Kdyz Merkel Cameron a Sarkosi konstatovali ze multikulturalismus nefunguje a selhal, take oni „pojali odpor“ ? nebo oni ne jen Astr ?

       tresen narcenim ze Breivik je muj velky vzor, prekonala vsechny i ty nejvulgarnejsi urazky ktere tu kdy padly!
       Opravdu obohacujici prispevky tresni tvorite :-(

       • tresen

        Že si uvedení původu toho vraha vysvětlíte jako osobní útok, mě nenapadlo.
        Za to, odkud je, opravdu nemůžete.
        Za co ale můžete, je šíření názorů, které dovedeny do extrému mohou vést k představě, že cesta k nápravě světa je v zabíjení mužů, žen i dětí ze stigmatizované skupiny, definované rasou, národností či náboženstvím.

        • vittta

         Samotné zveřejnění etnicity pachatele je zločin.
         Tedy pokud je barevný, zde je to samozřejmě v pořádku.
         Ale jinak by se etnicita zveřejňovat neměla, nemyslíte?
         Prostě člověk napadal jiné člověky, kteří se šli pomodlit do své motlitebny.
         Nač psát, že to byli muslimové?
         Jste pěkně rasistická a xenofobní, vám povím, když tohle ani nevíte.

        • pacifista

         Astr si ty vaše urážky vysvětlil správně, protože jinak se pochopit nedají. Já je chápu stejně jako Astr. Toto co zde uvádíte a nyní si to přečtěte ještě jednou,
         Za co ale můžete, je šíření názorů, které dovedeny do extrému mohou vést k představě, že cesta k nápravě světa je v zabíjení mužů, žen i dětí ze stigmatizované skupiny, definované rasou, národností či náboženstvím.
         To je svádění viny na ty, kteří toto nikdy nechtěli a varovali před tímto chaosem, kdežto vy, sluníčkářka jste si stále mlela svou. Nechápete, že způsobem, který propagujete vy se ničemu zabránit nedá, protože lidi různých kultur nepřesvědčíte, že by se měli vzdát svého nábořenství. Budou kvůli němu vraždit a vůbec se vás na nic nebudou ptát. To vy ale slyšet nechcete, diskusi obracíte o 180 stupňů a svým oponentům říkáte aby drželi klapačky, nebo po nich dostanou.

         • tresen

          To co mám na mysli, když říkám, že to Astr pomáhá šířit, je rétorika, která má vzbudit strach a nenávist v souvislosti s uprchlíky, Hlavní teze se přímo zrcadlí v emotivních výrazech jako ohrožená bílá civilizace, řízená invaze nebo válka kultur, hrozící zánik našich hodnot a podobně.
          Astra zřejmě nezajímá, jak reálně funguje integrace příchozích na Novém Zélandu, on tu v souvislosti s teroristickým útokem na pokojné náboženské shromáždění mudruje o neochotě vlád vyslyšet hlas lidu, která vede k zoufalství a k odhodlání vzít věci do svých rukou. Přitom nic nenasvědčuje, že by tam starousedlíci smýšleli jako on. Astr by si asi přál, aby to tak bylo. Ale proč, to nechápu.

          • Janika

           Já Vám rozumím, tresen. Rétorika byla důvodem mých neshod s řadou lidí, kteří odtud proto odešli. Tehdy jsem se o tu problematiku nezajímala a volání na poplach před islámem a příchodem islamistů mi připadalo zásadně nepřijatelné. Dneska už jsem smířlivější, ale vyhrocená rétorika je pro mě nadále nepřijatelná – a to na obou stranách, i na té Vaší. A integrace má mnoho podob, někde může fungovat lépe, někde hůře. Nevím, jestli mi někdo vysvětlí, proč k ní vůbec musí docházet, když to jedna ze stran nechce.

          • tresen

           Problém je v tom, že nejsou jen dvě strany. Na domácí straně je samozřejmě skupina, která si integraci příchozích nepřeje, to máte pravdu. Ale i na té druhé, na straně přistěhovalců mohou být lidé, kteří o přijetí do společnosti „domorodců“ nestojí. To, že multikulturalismus v nich tenhle postoj vlastně upevňoval, jsem multikulturalistům vždycky vyčítala.

          • vittta

           To je dobré, takže já samozřejmě vnímám, že na straně přistěhovalců je plno těch, co o přijetí do společnosti domorodců nestojí, ale která skupina z domácích nestojí o jejich integraci?
           Vy to máte nějak…pomotané.

 4. embecko

  Dobra robejskovina:
  http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=33620
  „V Katovicích, Davosu a v Bruselu seděli v publiku právě ti, kteří odmítají brát vážně názory a přání normálních lidí, protože prý nejsou dost vzdělaní. Ale ty samé politické veličiny, které povyšují politiku na tajnou vědu, se nechají poučovat pubertující, autistickou dívkou, která jim jako v tranzu metá do tváře věty jako:“ „Chci abyste propadli panice. Náš dům hoří.““

 5. vittta

  Hmmm…
  Tak na rázný nátlak studentů, kterých se dostavilo údajně 2000 začne vláda řešit klimatické změny.
  To budou nějaké kšefty se starými auty a nějaké ekodaně na naftu a tak něco.
  Kdo by to řekl, že tlak 1000 studentů a 1000 profesionálních demonstrantů má takovou váhu?
  No, ale mohutný tlak desítek profíků z celé Evropy také donutil vládu vykoupit vepřín v Letech, tak čemu se divím…
  https://www.novinky.cz/domaci/499922-poslanci-vyslyseli-protestujici-studenty-a-budou-resit-ochranu-klimatu.html

 6. vittta

  To se podívejme, tak akce prý vyvolá reakci.
  Takže nyní budou muslimové pořádat odplatu.
  Trošku jiné hodnocení, než když vraždí muslimové.
  Žádný osamělý vlk, ale pravicový extremista, který vyvolá reakci.
  Vlastně se dá říci, že si ten Australan začal, všechno ostatní už bude jen reakce na to.
  A jak jsou všichni překvapení…

  • Alva

   No – překvapeni. Překvapení jsme my. Vždycky. Politici na nejvyšších postech to překvapení jen hrají.
   O tomhle ti politici vědět musí. Musím začít hodně zeširoka, aby to dávalo smysl a nebyl to jen text bez návaznosti.

   Mnozí asi viděli seriál Olivera Stonea „Svět podle Putina“ Ve 4. díle byl jeden okruh otázek uveden takto:

   “V mém filmu Snowden (2013, režie Oliver Stone) je scéna, kterou Snowden zažil v Japonsku.
   NSA chtěla na Japonce zapůsobit, ukázat naše možnuti.. Méně nadšeni však byli, když zjistili, že chceme, aby nám pomohli obyvatele Japonska sledovat. Prý to odporuje jejich zákonům.
   Samozžejmě jsme i tak napíchli celou zemi. A šli jsme ještě dál.
   Jakmile nám patřil jejich komunikační systém, zaměřili jsme se na reálnou strukturu – nainstalovali jsme malé spící programy do rozvodných sítí, elektráren, nemocnic. V případě, že by Japonci přestali být spojenci, všechno by zhaslo”.

   A tomuhle věnujte zvláštní pozornost:
   “A nešlo jen o Japonce. Naším malwarem jsme pronikli do Mexika, Německa, Brazílie, Rakouska.
   Tedy v Číně bych to chápal, v Rusku, Íránu, Venezuele – ale v Rakousku?
   Sledovat jsme měli i hlavy států, a významné průmyslníky, mapovat obchodní dohody, sexuální skandály, diplomatické depeše. Spojené státy by tak měly v ruce esa pro jednání G8, či páky na brazilské ropné společnosti nebo na některého neposlušného vůdce třetího světa. Ať už si to obhajujete jakkoliv, pravda je, že tu nejde o terorismus. Terorizmus je jen výmluva. Jde jen o kontrolu nad ekonomikou a společností. A jediné co chráníte je jen nadřazenost vaší vlády”.

   Takže -„Terorizmus je jen výmluva“!!! Nikdo mě nepřesvědčí o tom, že kdyby USA „dovolily“, aby se podřízená Evropa bránila, k žádnému multikulti by nedošlo, k muslimské invazi nemuselo dojít, k teroristickým útokům by nedocházelo. Protože jsem přesvědčená, že muslimové samotní byli zneužiti tak jako Evropané. Oni sami by přece tak rozsáhlou akci nemohli naplánovat, zorganizovat, financovat – ale hlavně donutit Evropu, aby skákala jak muslimové pískají.

 7. pacifista

  Vše, co je potřeba prodat, se musí dobře zabalit. Proto v Katovicích v Davosu i Bruselu poslouchají nějakou blbku. Je lépe sdělit veřejnosti, že někoho poslouchají, než že prosazují svou. To samé, jako přes kopírák, u studentů, kterých je jen 1000. Stačí jim jen něco nakukat, povolit volno na demonstrace a mladí jsou se vším svolní. Revoltu mají v krvi, ulijí se a někteří na tom dokonce začnou kariéru. Papaláši se pak tváří, že jsou někam dotlačeni. Pokud by byli někteří opravdu překvapeni a dotlačeni, pak se jedná o světové řízení. Funguje to tak odjakživa, jen nyní se to stalo okaté proto, že lidé mají více informací než dřív. Tak čemu se divit.

  • vittta

   Nějakého vocasa 15- nebo kolik pozvali někam do radia diskutovat s Neffem.
   Takže je to jasné, nová taktika je- „Jana z Arku“.
   Tedy budou se ukazovat mladí, aby to vypadalo, že mladí mají sílu to tady dát všechno po těch starých blbcích do kupy.
   A politici budou JAKO ustupovat, což má za úkol dodat těm největším dementům sebevědomí.
   No, a až poberou rozum- jako že většina ho pobere- tak budou čumět, jak s nimi vyjebali.
   Budou čumět ještě o poznání víc, jak my.

 8. vittta

  Podle mě to zase tak složité není.
  Stačí na to peníze, hodně peněz.
  Logistika přepravy migrantů z jejich domovin na hranice je zajištěna pašeráckou sítí.
  Islám v západní Evropě působí už od šedesátách let, vše je zajištěno, zejména finančně, jsou připraveni jak fanatici, v roli užitečných idiotů, tak vychcánci, co za peníze bojují za humanitu, i kdyby se svět stavěl na hlavu.
  Politické funkce jsou do určité míry obsazeny eurolevičáky a snílky, i volby se dají ovlivnit za peníze.
  Noviny a některá média jsou skrze prostředníky placena muslimy.
  To jde zorganizovat, za 60 let úplně v pohodě.
  A Arabové peníze mají, hodně peněz.
  Bylo by divné, kdyby je nepoužili za válečnou invazi nové generace.
  To jistě víte Alvo, že se amády připravují na minulou válku, že jo.
  Mají neskutečnou techniku, ale stejně se připravuji na boj s ozbrojeným nepřítelem.
  Ve skutečnosti nepřítel pronikne do země neozbrojený.
  To vyjde nakonec 1000x levněji.
  Je to dokonalé.
  Pomocí jediné divize, jen s lehkou výzbrojí, lze dnes dobýt Německo.
  Ale ta divize musí udeřit zevnitř, obsadí klíčové úřady, 10 000 mužů dobude Německo za jediný den.
  Taková je dnes situace.
  A plně ozbrojených divizí je v Německu nejméně 10.
  Němci neovládají svou zemi, nemají pod kontrolou celé oblasti, a statisíce lidí- mladých mužů- a netají se tím.
  Co tedy tito mladí muži dělají, z čeho žijí?
  Ozbrojenci jsou připraveni, ale ještě není čas, protože…nakonec se může Německo obsadit i legálně.
  Ozbrojenci jen infiltrují policii a armádu, a klíčové úřady se prostě obsadí volbami.

  • Alva

   Musím uznat, že to zní logicky.
   Jen mě to tak napadlo, když jsem slyšela o tom šmírování i Německa a Rakouska – a bůhví koho ještě ze strany USA, že to dost vysvětluje ten kancléřčin obrat.
   Nejdřív se nechá slyšet, že multikulti selhalo a najednou vítání, selfíčka a prakticky nedotknutelnost muslimů.
   Jak si o žádném politikovi nedělám velké iluze, zas až tak blbí být nemohou. Tak tedy nejspíš to vypadá na nějaké vydíraní.

   • vittta

    USA také není nějaká říše, ale pytel hádajících se koček.
    O moc lépe jak Evropa na tom nejsou.
    To je mi divné, že oni prostě nejsou jednotní v tom slova smyslu.
    Asi to vždycky někdo řící, různé kampaně, vojenské, negerské, genderové, jak v USA, tak v Evropě, ale pokaždé někdo jiný.
    Že teď propagují negry a buzeranty neznamená, že to tak bude za 10 let, to může zvítězit kdesi v zákulisí mocenská skupina, které bude prosazovat opak, nebo se to prostě přestane vyplácet.
    Negrismus, genderismus či pseudohumanita, všechna ta pohlaví a tyhle hovadiny mají jedno společné.
    Přináší to prachy, bezpracné prachy a obrovské prachy.
    Já vždycky přemýšlím, co bych dělal já., kdybych chtěl dobýt svět- a že jsou lidé, kteří chtějí dobýt svět, o tom vůbec nepochybujte.
    Předně bych musel být nějakým způsobem absolutistický vládce a mít obrovské prostředky, abych o tom mohl přemýšlet.
    Ale v Evropě či USA nikdo takový není.
    I ti nejbohatší jsou do značné míry omezeni zákony, a ovládat se dá vždy jen část vojska či policie nebo médií.
    Ale arabský svět má takové vládce, Saudové třeba.
    Nemají moc v tom slova smyslu, položenou na obrovské a mocné armádě a ekonomickém výkonu, ale mají mocnou ideologii, tedy islám, který vyznávají miliardy lidí, obrovský potenciální národ- Arabů- ono jich je kolem 450 000 000, na to by se nemělo zapomínat, a mají takřka neomezené finanční prostředky.
    Takže jako arabský šejk bych klidně o ovládnutí světa uvažovat mohl, a tak bych se rozhlédl, kdo je nejslabší, a hned bych viděl, že je to Evropa.
    To nepotřebuje moc inteligence ani politického čuchu, Evropa je prostě směšně slabá, ale ne ta východní část, která disponovala mocným imperiem (SSSR a ideologií, ale ta západní. V 90 letech se zhroutila železná opona, a západ Evropy se tím absolutně zhroutil.
    Východ zůstal relativně silný, co se lidského potenciálu týká, ale západ je zu grunt.
    Takže:
    1) Potřeboval bych dostat do Evropy mocenské buňky, tedy budoucí systém řízení- tedy kádry a mešity.
    To je překvapivě snadné, islámským komunitám nikdo v ničem nebránil a dokonce se to mohlo i říkat nahlas
    2) Potřeboval bych infiltrovat místní obyvatelstvo, zde se nabízí rasové možnosti, můj národ je totiž trošku jiný, tak budu platit (mám na to) různé dobroserské organizace, ale i genderové a sexuání, čímž napadnu jednotící prvek každé společnosti- rodinu.
    3) Bylo by nutné dostat do Evropy vojsko, to tak snadné nebylo, postupně bych vytvářel tlak na přesun vojska pomocí migrace a též pomocí natality- což bych ve vhodný okamžik spustil, že vhodný okamžik nastane, se dalo čekat, zástupy okupantů neměl zájem nikdo zastavit, společnost byla indoktrinována kecy o rasismu a také bych všechno zlo sváděl na Židy, USA a Rusko, abych sám zůstal ve stínu.
    4) Vojsko potřebuje velení a důstojnické kádry, zocelené bojem, takže bych spustil válku ve jménu islámu, kde bych zaplatil náboženské žoldáky, zde by mě ve skutečnosti bylo jedno, jestli vyhraju, ani bych to vlastně nepotřeboval, nepotřebuji kontrolu nad Sýrií či Afgánistánem, ale nad Evropou, a potřebuji zkušené velitele, které bych válkou za Daeš v pohodě získal.
    5) Tyto velitele bych nálsedně poslal do Evropy, aby organizovali menší vojenské jednotky, které budou později začlěněny klasicky do rot,praporů,pluků, a divizí.
    6) Je třeba vojsko vyzbrojit, to je nečekaně snadné, zbraně v pohodě nakoupím a ovládnutím organizovanému zločinu bez potíží do Evropy dopravím.
    7) Pořád musím pracovat na odvádění pozornosti, takže Židé, USA, Rusko, mohu operativně přidat Čínu, pokud mám tyto čtyři strašáky, není skupina, která by si nevybrala- a zde upozorňuji, že Židů je 20 000 000 na celém světě, ruské imperium má 150 000 000 duší, USA 320 000 000, ake jám mám k dispozici 450 000 000 Arabů. Čína má sice více jak miliardu, ale věřících islámu jsou miliardy dvě.
    8) Postupně přebírám faktickou vládu nad územím, mám to jištěné právním řádem (šaríja), ozbrojenou mocí (vojenské ozbrojené buňky) duchovním zázemím (mešity a imámové) a neustále oslabuji moc policie a státní správy.
    A teď mi Alvo řekněte, jestli to fakt je takový problém, dobýt Evropu.

    • Kamil Mudra

     Když budeš dost trpělivý abys plánoval na víc než jednu generaci, tak při současném nasměrování Evropy ji dobudeš i beze zbraní, za použití právníků, neziskovek, natality imigrantů, kolaborujících státních správ a multikulti inteligence. Nějaká ta hnízda lokálního odporu si zvládnou evropané „ošetřit“ sami, v rámci „udržení veřejného pořádku“ aniž by k tomu bylo zapotřebí velení a důstojnických kádrů, zocelených bojem. V pohodě je nahradíš provokatéry a radikálními imámy. A jako bonus k tomu budeš mít tu Evropu méně rozmlácenou než kdybys spustil válku ve jménu islámu.

     • vittta

      Dneska už je ovšem hotovo, pokud islámisté neudělají chybu, Evropu mají do 10 let svojí.
      A samozřejmě, skutečný imperátor trpělivost má, a aby to byl imperátor, potřebuje na to především dědičný trůn, tedy rodinu u legální moci.
      A to Saudská Arábie má, ale v demokraciích, jakkoliv pofiderních, to možné není- a to minimálně ztěžuje celou situaci, ne li znemožňuje.

    • Alva

     vittto,
     napsal jste to tak zatraceně logicky a přesvědčivě, že ač velmi, velmi nerada (tomu věřte) musím do písmene souhlasit.
     Ale ještě bych ráda vám, Kamilovi a embéčku (ovšem že i ostatním) položila otázku, která mě napadla pi vašich slovech „východ zůstal relativně silný…“
     Myslíte, že je tu šance, o které někteří spekulují, že by se státy V4 mohly stát „centrem“ nové Evropy. Tedy za předpokladu, že západ bude muslimský a výchof se „trhne“? A co muslimové v Rusku, je jich nespočet. Zatím to sice Rusové zvládají, ale rozdělením Evropy by asi došlo k muslimské hrozbě i z východu.

     • vittta

      Nemuselo by, ruští muslimové nejsou Arabové, a půjdou za tím, kdo jim nabídne lepší zázemí.
      A Arabové moc dobré zázemí jiným nenabízejí.
      Jsou to rasisté a egoisté.
      Také si myslím, že pouliční boj ozbrojených divizí, naverbovaných, organizovaných a vyzbrojených až v dobývaných zemích by třeba v ČR nebyl reálně možný, protože Češi jsou silně ozbrojení, ať legálně, či nelegálně, a hodně Čechů umí obsluhovat zbraně.
      Takže postup lehkých divizí by ztratil svůj úderných charakrer, jinak se bojuje proti naprosto bezmocným a odzbrojeným civilům, co nesmí mít ani nože, a při slovu „puška“ se jim podlamují kolena, a jinak proti civilům, vyzbrojeným pistolemi, ale i puškami, se kterými umí zacházet.
      Jak je to v jiných zemích V4 nevím, ale zdá se, že občané Slovenska, Polska i Maďarska jsou k obraně odhodláni, a co je neuvěřitelné, odhodlána je i nadpoloviční část politiků, u nás eurohujeři nemají ani 20% politiků, a hodně jich tvrdí jen to, co musí.
      Ale berte to jako teorii, jednu z možných, samozřejmě to nevím v tom slova smyslu.

     • embecko

      V4 dle meho ani nahodou. Ta funguje jen pod tlakem a teprve pak je schopna se na necem dohodnout. Ale produktivni tohle uskupeni nikdy nebude a tak se ani nemuze stat centrem.
      O Mezimori jsme tu ale uz vicekrat mluvili…abych to vzal velmi kratce (a opet dle meho). Mezimori aka dnes V4 je bezpecnostni zonou Evropy (a vzdycky bylo) a tudiz staty v nem lezici jsou nastrojem evropskych velmoci. Vojenskou terminologii by slo o předřazený odřad :o) ktery je plne pod kontrolou metropole.
      Pokud si vzpominate, tak C&K bylo zrejme zalozeno, ale rozhodne pestovano jako protiturecky naraznik…a to bez zajmu jeho majitelu na zapade. Klidne by nechali Viden kleknout, stejne jako nechali kleknout Carihrad, volajici o pomoc. I tehdy by stacilo malo a mesto by bylo zachraneno, ale Carihrad byl od Lamansskeho kanalu stejne daleko jako Viden= v obou pripadech nezajem (benatcane dokonce oblehajicim Turkum prodavali zbrane).
      Madarsko dalsi tajemstvi: Geny stredoevropske, rec asijska. Kdosi uceny nedavno rekl, ze Madari jsou orientalsky mluvici Evropane. Vznika (a jiz i vznikla) otazka, jestli Madarsko neni take umele vytvoreny odřad se specialnim urcenim. Podobny proces, co pred nejakymi 200 lety probehl v Madarsku, dnes muzeme pozorovat v Nemecku. Tehdy bylo vysledkem poturceni (cti pomadarsteni obvatelstva).
      Historii Cech, Moravy, Slezka a Slovenska zname. Vznik republiky take neni politicky uplne pruhledny.
      Problemem jsou jen Polaci, kteri sice staleti plnili ulohu vychodniho pasaliku znamenite, ale jsou moc velci a maji silu, takze muzou zlobit. Proto, opet dle meho, je navazali na V4, ktera plni ulohu polske kotvy. Podobne preci vzniklo i euro- jako protinemecky nastroj, majici za ulohu eliminovat nemeckou produktivitu, vyjadrenou ve vlastni mene (marce).
      Takze V4 nema sanci, tohle uzemi je natolik dulezite, ze nema sanci se nekdy emancipovat, natoz zalozit jakesi konkurencni centrum.

      • embecko

       Jen perlicka k Madarsku: clovek by rekl, ze se v nem pred temi cirka 200 lety, jak pis vyse, mluvilo Madarsky.
       Ale ne tak, madarstina byla jazykem uzemi okupovanych Turky a nizsich vrstev obecne. Ani nemecky se nemluvilo…uredni reci byla do roku 1786 prekvapive…latina!
       Podle meho na Madarsko aplikovali prislovi „poturcenec horsi Turka“. Madary zamerne poturcili a pozdeji jim Josef II namisto latiny zavedl nemcinu, takze je uplne vysinul a stvoril z Madarska „odřad předřazeneho odřadu Vidne“. Kdyz zjistili, ze je ho moc, tak ho Trianonskou smlouvou okrajeli (opet jakoby zcela nesmyslne). Polsko ostatne to same: okrajeli a navic posunuli blize metropoli (coz uz byla prace Stalina, ktery vedel, co dela).

      • pacifista

       Proč by se V4 nemohla stát centrem Evropy, když již žádná Evropa v dnešním slova smyslu existovat nebude, protože v těch místech bude islámský chalífát. Jestli-že se tak stane a zůstanou zachovány jen státy V4, popřípadě Rakousko, tak proč ne?

 9. Ondřej

  To je jako říci, že když byly ještě v 30.letech ohromné pogromy na židy, že lidi už nezkousnou židovskou rasu, že jejich kultura je nám nepřátelská a že naše soužití není možné, že už to s nimi nejde vydrzet. Přitom na víně bylo pár vrahouni, co si říkali „slušní lidé“ a věřící křesťané.

  Nakonec to byli zase jen nackove. Nackove, Astře. Být vámi neříkal bych něco takového – někdo by třeba vaší dobře minenou řadu, že si to ti muslimové co se modlili v mešitě, voastne způsobili sami.l, mohl někdo špatně vylozit..Když někdo zabije ženskou a před tím ji znasilni, znamená to že láska mezi muži a ženami selhala? Proč by tedy multikulturní vztahy měly selhávat, když to co už dávno selhalo – je křesťanské dobro – vzor naší vyspělosti a kulturní nadřazenosti?

  • vittta

   Byli to Němci, NĚMCI, milej zlatej, neházejte to na nějaké „neutralizované“ nácky.
   byli jste to pristě VY!

   • Ondřej

    Poláci pro pogromu v Kielci byli Němci? Ukrajinci při pogromu ve Lvově byli Němci? Maďaři při pogromu v Miskolci byli Němci? To máte nějaké popletene….

    • vittta

     Ne, to byli Poláci, Maďaři a Ukrajinci,
     V Německu to byli náckové.
     Ale dějiny přepisujete marně, ten největší pogrom jste udělali vy, a že u toho ukazujete na jiné, z vás nemůže smýt vinu.
     Celý německý národ je vinen.
     A dneska po Židech jdete zas, no, fajerflaška vy synagoze je jen vyjádření politického názoru, ne?

     • Ondřej

      A v Československu to byli slušní lidé? U nás nackove přeci nebyli…

      Slyšel jste o pogromu v Holešově?

      „Už prvního prosince se proslýchalo, že dojde k nějakému útoku proti Židům,“ popisuje události historik Petr Pálka z Muzea v Kroměříži. „Třetího prosince se v okolí Holešova začali objevovat vojáci. Večer se sešli v hospodě, kde museli jenom doladit plány, protože celý pogrom byla vojensky provedená akce se vším všudy
      Pogromy, rasové nepokoje zaměřené proti Židům, se v 19. a 20. století odehrávaly nejen v Rusku, Polsku nebo Argentině, ale bohužel i v Československu. Stanislav Motl se vydal pátrat po okolnostech krvavých událostí, které se v prosinci 1918 strhly v moravském Holešově. Na násilí se tehdy zásadním způsobem podíleli i příslušníci nově vzniklé Československé armády. Podrobnosti přinesl další díl cyklu České televize Stopy, fakta, tajemství.

      Židovský hřbitov v Holešově patří k nejvýznamnějším židovským hřbitovům v Česku. Předpokládá se, že byl založen již krátce po vzniku Holešova v polovině patnáctého století. Návštěvníci hřbitova vyhledávají nejčastěji hrob, kde odpočívá legendární rabín a učenec sedmnáctého století Šabtaj ha-Kohen, známý jako rabbi Šach. Mezi jeho díla patří i žalozpěvy na protižidovské pogromy.

      Nedaleko jeho hrobu leží dva muži, jejichž životy pogrom ukončil. Hugo Gretzer a Herman Grünbaum zemřeli v noci na čtvrtého prosince roku 1918 v době, kdy již existovala Československá republika v čele s respektovaným humanistou Tomášem Garriguem Masarykem. Nedlouho předtím se oba muži vrátili ze zákopů první světové války.

      „Vojensky provedená akce se vším všudy“

      „Už prvního prosince se proslýchalo, že dojde k nějakému útoku proti Židům,“ popisuje události historik Petr Pálka z Muzea v Kroměříži. „Třetího prosince se v okolí Holešova začali objevovat vojáci. Večer se sešli v hospodě, kde museli jenom doladit plány, protože celý pogrom byla vojensky provedená akce se vším všudy.“

      Historik Petr Pálka

      Kolem 21:30 vojáci přeřezali telegrafní dráty z Holešova. „Pak postavili hlídky k jednotlivým domům na náměstí, kde žili bohatší Židé, a o půl jedenácté vystřelili na třech místech do vzduchu. A rozběhl se pogrom,“ říká Pálka. „Četníky drželi pod zámkem na četnické stanici. Chodili dům od domu, kde brali hlavně peníze a šperky. Nechtěli být zatížení něčím, co je nápadné nebo co by se hůře odvezlo.“

      Vojáci při loupení zavraždili dva židovské muže. Hugo Gratzer sice vydal bez násilí útočníkům požadovaný majetek. Mezi rabujícími vojáky však poznal jednoho ze svých válečných druhů ze zákopů; bezprostředně poté byl zastřelen. Herman Grünbaum se rozhodl proti útočníkům bránit. „Vystřelil, ale oni ho dvakrát propíchli bajonetem,“ uvádí Pálka.

      Po vojácích rabovali i místní spoluobčané

      Vojáci rabovali do čtyř hodin ráno a založili několik požárů. Pak holešovské židovské město opustili a odjeli směrem na Moravskou Ostravu. Ale odjezdem vojáků utrpení holešovských Židů nekončilo. Do jejich města vpadli místní spoluobčané.

      V roce natočili scenárista Miroslav Kačor a režisér Jan Novák v rámci cyklu ostravské televize Osudové okamžiky reportáž o holešovském pogromu. Tvůrci tehdy ještě mohli hovořit s pamětnicí pogromu Ludmilou Plecháčovou: „Čtvrtého prosince ráno jsme šly s maminkou na roráty, ještě nebylo šest hodin ráno. Přišly jsme na námětí a zůstaly jsme ohromeny stát. Maminka zůstala zaražená. Strašně moc lidí, jeden přes druhého běhali a křičeli. Jdeme dál a vidíme, jak se z obchodů kouří,“ vyprávěla Plecháčová. „Některé vozy zajely až do Židovny, jak se říkalo bývalému ghettu. Tam rabovali. Vypáčili dveře a odváželi nábytek, peřiny, úplně někde vybrali byty, jako když vystěhují člověka.“

      Zdroj: Česká televize z cyklu „Stopy,fakta, tajemství“.

      • vittta

       Tak vyvraždili jste těch 6 000 000 Židů, 2,5 milinu sovětských válečných zajatců a statisíce vězňů jiných národnotí, nebo ne?
       Nebo to dělali všichni, že se ta vaše kapka v moři v tom úplně ztrácí?

       • Saul

        Byli to troškaři,že vito?
        Těch pár miliónů povražděných civilistů,žen, dětí….
        To tvoje plány jsou mnohem velkorysejší.
        Máš aspoň odhad, kolik desítek milionů je v Evropě barevných?
        Tedy těch, o kterých ses tady onehdy vyjádřil, že se jich Evropa bude muset jednou „zbavit“?
        Už si vyhrnuješ rukávy?
        To by byl tedy oříšek i pro Eichmanna, ale ty to určitě zvládneš.

        • vittta

         To víš, Saule, neměli tolik času, dostávali všude nakládačku.
         Jinak by to určitě zvládli lépe.
         Ale…co tam mám za roli já?
         Mimochodem, jeden z tvých nejslabších textů, a že tady píšeš chujoviony, že se ti musí klávesnice červenat.

         • Saul

          Tak to máš u mne jedno malé bezvýznamné plus.
          Že jsi schopen té sebereflexe uvědomění si nejen omezenosti svých možností, ale hlavně omezenosti své vlastní a dokážeš si přiznat, že píšeš chujoviny.
          Škoda jen, že ti je nejdříve musím ocitovat, abys k tomu prozření došel.
          Zkus více soustředění a duševní aktivity, až budeš psát své autorské texty.
          Aby ses za ně nemusel zase červenat (nebo to spíše předstírat)
          Protože ono je za co.

 10. embecko

  U Vidlaka se mi libil komentar od Donalda Trumpa :o)
  „Stát se nebojí ani těch grázlů, co napadli učitelku, ani muslimů. Západní civilizace dospěla do stavy, kdy na vyšších místech či akčních místech sedí příbuzní a známí, co to mají jako teplý flek, a chtějí se v něm prospat až do smrti. Jakýkoli problém je pro ně vyrušením, ale hlavně ohrožením toho koryta. Co kdyby selhali při řešení toho problému? Lepší je dělat, že žádný problém neexistuje, pouze všichni jsou kverulanti. Jediné na co musí reagovat jsou křiklouni, co je nenechají spinkat a dělat, že problém není. Pak jsou ale spíše naštvaní, a rychle se to snaží zamést pod koberec, aby mohli zpět do spinkání. O strach jde až v nějaké páté či šesté řadě, pokud jím nenazýváte strach ze ztráty sladkého nicnedělání a teplého místečka.

  Další chybný předpoklad je to s tím diktátorem. Zcela evidentně se to blíží do stavu oligarchismu, a skrytých mafiánských skupin. Tedy lidé nakonec budou zotročeni ekonomicky, v chudobě, a v zoufalém stavu – že většině z nich nezbude než od rána do večera makat za jídlo, a do toho chlastat nebo fetovat, aby na chvíli zapomněli, že jsou ve velice zoufalé a neřešitelné situaci. Tedy to právno přijde, ale bude to právo otrokáře/oligarchy versus otroci.

  Schopnost bránit sebe, své blízké a své děti je efektivně ničena feminismem, progresivní podporou rozpadu rodiny, a dělání nepřítele z bílého muže – to je ta svině co za všechno může. Máme snad několik set ženských spolků, které nejsou cíleny na nic jiného než na zničení mužů. Máme na to dokonce i genderové vědy, aby to ničení mužů a jejich nenávist k nim byla vědecká teorie. On totiž nikdo jiný děti a ženy i blízké neochrání než silní muži, kteří budou bojovat.

  Blbne se především proto, že jsme veškeré hodnoty, morálku a vyšší ideje učinili relativní a zpochybnitelné. Dílo se lvím podílem viny německých moderních filozofů, když je čtete, jako by dnešním kavárníkům a sluníčkárům jejich spisy z oka vypadly. Je to jako přes kopírák. A trochu je to dílo všeho od renesance dále. V tomto vykořeněném světě bez opory, což cítí především děti, mladší generace a lidé labilnější – pak lítáte ode zdi ke zdi.

  Celý svět se hlavně mění. Nebude už žádný kapitalismus nebo socialismus, levice nebo pravice. Budou rodinné, soplečenské a mafiánské klany. Svět se tvrdě nakastuje. Není pravdou jak tvrdí Vidlák, že se bude občansky válčit. První co se bude dít, že se budou nabalovat jako sněhová koule různé skupiny lidí a budou fungovat jako klany. Budou ovládat nebo ztrácet různá území. Soukromé vlastnictví bude jen to, co dokáží uhájit. Právo bude to, co dokáží uhájit. Nicméně většinou to půjde – až na drobné incidenty – zcela bez krve. Větinou jedna parta uzná, že by to nemělo smysl a zdekuje se.

  Ženy budou volně přebíhat či budou otrocky brány těmi, kdo mají sílu. Žádný feminismus ani ženská práva nebudou existovat. A to ani v nemuslimských skupinách. Většinu žen ani nenapadne ho chtít zavádět, a i kované feministky budou dělat, že nikdy o feminismu neslyšely.

  A ještě později bude svět zotročen globálnějšími oligarchy. A to pak bude teprve strašná situace. Jen souboj s nimi dokáže vyvolat skutečnou válku, nic jiného.“

  • vittta

   To se nedivím, že Trumpa nenávidí, takový zpátečník…ten ví hovno o tom, jak rozdojit kozla!

 11. grasyk

  Psssssst!
  Můžete svobodně říct svůj názor. ale jenom ten, který je povolený!
  Otázka – může se ještě promítat starý film Vyšší princip?

  • vittta

   To se děje za všech válek.
   Rusové se také s Čečenci nemazlili.
   Proto je lepší, aby války nebyly, a to lze udělat tak, aby se minimalizovaly možné příčiny.
   Ovšem…velmocenské hrátky byly, jsou a budou.
   USA, nebo třeba Aztékové, kdo je hegemon, blbne.
   Včera vstoupila německá armáda do českých zemí.
   Žádné velké ohlasy…..

 12. grasyk

  Když se jedná o řízené státní vraždění obyvatel Donbasu, tak jej vládní představitelé když ne přímo schvalují, tak svými návštěvami dávají najevo, že s ním souhlasí. Není něco shnilého ve státě dánském?

  • kočka šklíba

   A i Oděsa, a letadlo ve kterém zemřela část Alexandrovců například.To, jak většinu politiků, tak třeba třešeň nechávalo chladnou. Naopak, většina je s Ukrajinou velký kamarád, přes to co provádí. Přitom obětí bylo v jednom případě přibližně stejně a v druhém mnohem více. To je tak hnusné pokrytectví.

   • tresen

    Co to zase plácáte? Jak můžete srovnávat letecké neštěstí, kdy šlo samozřejmě o tragédii, ale nezpůsobenou zlým úmyslem, s hrůzou, jakou budí vraždící fanatik?

    • Alva

     No – podle některých analýz politologů i leteckých specialistů to letecké neštěstí bylo způsobeno úmysleně, tedy je hodnoceno ne-li jako přímo teroristický čin, tedy jako sabotáž. V každém případě tam úmysl byl.

     • tresen

      Ten případ byl jasně uzavřen jako chyba pilota.
      Ruské úřady nepřišly s žádným podezřením, že by něco svědčilo pro sabotáž nebo podobně.

      • Alva

       Už si přesně nepamatuju, co tam všechno bylo. Je to moc dlouho na to, abych ta hodnocení vyhledala, ale i pro laika tam bylo dost podivností.Podivností typu, že pilot točil zatáčku doleva a přitom dopladl na pravé křídlo.
       To je něco jako když narazíte autem pravým blatníkem do stromu, ale odřený máte blatník levý.
       Ale expert nejsem a mnohá vyjádření různých úřadů a tiskových mluvčí nemusí být zrovna pravdivá.Nejsou taky určena odborníkům, ale laické veřejnosti.

       • tresen

        Myslíte, že se Rusové rozhodli zamlčet něco podivného?
        Případ má údajně právní dohru. Pozůstalí prý žádají odškodnění milion dolarů za zahynuvšího účastníka letu.
        Takže se o příčinách neštěstí zřejmě bude nadále mluvit.

        • Alva

         Vypadá to tak. Taková havárie, která se týká významných osob jak ksou Alexandrovci k tomu přímo vybízí. Zřejmě to bude mít politické pozadí. Tehdy se dost mluvilo o spojitosti se situací v Sýrii.

         „Prohlášení M. Zacharové, jak Rusku bylo vyhrožováno za Sýrii na nejvyšší diplomatické úrovní a jaké kroky Západu vůči Rusku byly dopředu otevřeně slibovány: „za Sýrii to zařídíme tak, aby Rusko pocítilo co největší bolest“.
         Obama vytvářel mezinárodní vztahy na principu – silný může páchat jakékoli zlo.
         V Aleppu
         – objevili hroby desítek umučených Syřanů
         – Nalezeno 7 obrovských skladů se zbraněmi
         – Teroristi zaminovali všechno – dokonce dětské hračky
         V Aleppu hrozí informační bomba, která ukáže na úroveň spolupráce západu s teroristy.
         Pád letadla s Alexandrovci se někomu náramně hodí na odpoutání pozornosti a zároveň, jako akce zastrašení Ruska
         Zacharovová tím vystoupením explicitně ukázala na pachatele, když postavila do jedné řady události z loňského října (otevřené vyhrožování diplomatů USA Rusku a zastrašování, sliby mediálních manipulací a prezentace Ruska jako agresora a další…), další podrazy během roku a vraždu Karlova a katastrofu Tu-154. Bylo dáno najevo že Rusko ví, kdo za tím stojí, a že to nezůstane bez odezvy“.

         A mimochodem – vzpomínáte si na podiv nou havárii letadla nad Alpami. Pokud vím, bylaoficiálně uzavřena tím, že pilot se rozhodl spáchat sebevraždu.Velmi „netradiční“ řešení osobních problémů.

         • tresen

          Máte pravdu, že havárie, která se týká významných osob jako jsou Alexandrovci ke spekulacím, za nimiž je politické pozadí, přímo vybízí. Stejně se dá čekat, že Poláci budou nadále spekulovat o příčinách pádu letadla s prezidentem Kaczynským.

          • Alva

           Ano, je to tak. Jako o každé takové nevysvětlené, nebo nepřijatelně vysvětlené „nehodaě“.
           Po téměř 100 létech se občas objeví zmínka o havárii M. Štefánika, často se vrací k vraždě/sebevraždě J. Masaryka, nebo autohavárii Dubčeka. A totéž třeba autohavárie princezny Diany.
           Pravdu se asi plebs nedozví nikdy, takže spekulace mají zelenou..

          • tresen

           Skutečná příčina některých událostí se nepotvrdí nikdy, jindy třeba až náhodným nálezem nějakého důkazu. Většinou ale nic senzačního.
           Historici, laici i plebs, jak vy říkáte, se mohou nejspíš dočkat zklamání.

      • Alva

       Něco málo jsem v rychlosti našla.
       Ono to pozadí havárie bude asi složitější, ale hlavně – na jakoukoliv takovou nebo podobnou událost se nemůžeme dívat jako na jednotlivý případ. Někdy takové případy ovlivňují události, se kterými by nás ani žádnou spojitost hledat nenapadlo.
       .xxxxxxxx
       Zásadní prohlášení M. Zacharové u Solovjova – jak Rusku bylo vyhrožováno za Sýrii na nejvyšší diplomatické úrovní a jaké kroky Západu vůči Rusku byly dopředu otevřeně slibovány: „za Sýrii to zařídíme tak, aby Rusko pocítilo co největší bolest“.
       Mezi tím v Aleppu:
       V Aleppu objevili hroby desítek umučených Syřanů
       Nalezeno 7 obrovských skladů se zbraněmi
       Teroristi zaminovali všechno – dokonce dětské hračky
       http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201612261350-2hz2.htm

       V Aleppu hrozí informační bomba, která ukáže na úroveň spolupráce západu s teroristy.
       Pád letadla s Alexandrovci se někomu náramně hodí na odpoutání pozornosti a zároveň, jako akce zastrašení Ruska.
       Zacharovová tím vystoupením explicitně ukázala na pachatele, když postavila do jedné řady události z loňského října (otevřené vyhrožování diplomatů USA Rusku a zastrašování, sliby mediálních manipulací a prezentace Ruska jako agresora a další…), další podrazy během roku a vraždu Karlova a katastrofu Tu-154. Bylo dáno najevo že Rusko ví, kdo za tím stojí, a že to nezůstane bez odezvy

       Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/zasadni-prohlaseni-m-zacharovove-ohledne-vrazdy-karlova-a-havarie-tu-154/

      • kočka šklíba

       Plácám jen omylem milá třešinko, ne letadlo s Alexandrovci ale tohle : https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/airbus-na-sinaji-znicila-bomba.A151117_093424_zahranicni_mlb
       Takže se omlouvám, ale mrtvých tenkrát bylo více než na NZ. Byli zabiti islámskými teroristy a nepamatuji se na takové pozdvižení politiků. Ale to je jedno, vždy umírají nevinní, ale ne vždy se tak pokrytecky projevují politici. Jen pro informaci na palubě bylo 224 lidí. Spokojená?
       A k Oděse nic? A k návštěvě Pochepetříčka na Ukrajině? K banderovcům?

       • tresen

        O Oděse se diskutovalo u Tribuna, a to dost vyčerpávajícím způsobem. Případně si to najděte, hlavně co týče materiálů a závěrů oděsské občanské komise, složené jak ze separatistů, tak i zastánců Majdanu a jednotné Ukrajiny.
        Nějak se mi nechce zabředávat s vámi do diskuse o věrohodnosti těch závěrů.
        Co nechápu, je důvod, proč do téhle debaty zatahujete teroristický útok na letadlo na Sinaji. Nepamatuju se, že by to tehdejší média přecházela. Zejména ve srovnání s přístupem ruských médií v případu sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou.
        Chcete probrat všechny letecké tragédie, kdy byl jako příčina, na rozdíl od letadla s Alexandrovci, odhalen terorismus?

        • kočka šklíba

         Tak důvod jsem vám napsala, že neumíte číst není moje vina. Tak ještě jednou, nejen politici ale i vy jste to nijak nekomentovala, pokud ano, nevím o tom. A nyní se můžete přetrhnout všichni. Dokonce i policie u nás nyní bude postupovat, mírně řečeno, jako čmuchající psi.

 13. grasyk

  Trošku z jiného soudku:
  Ruští vtipálci Vovan a Lexus oslovili samozvaného prezidenta Venezuely Guaido.
  Jeden z nich se představil jako švýcarský prezident. Samozvaný prezident si „se svým švýcarským protějškem“ rád popovídal o Madurových penězích.
  – Chtěl bych si s vámi pohovořit o tom, co mě vážně znepokojuje, a to jsou ohromné částky Madurovy vlády na účtech v našich bankách..
  – Ano, je třeba najít možnost zmrazit tyto účty, pane prezidente. Mohl byste mi ukázat, jaký použít zvláštní předpis, co je pro to nutné udělat.
  Švýcarská strana dala na vědomí, že s Guaido nikdo nejednal, tím méně švýcarský prezident.
  Další, kdo se chytil na háček, byl zvláštní představitel USA pro Venezuelu. Byl to on, kdo předal ruským vtipálkům přímý kontakt na Guaido. (Závěrečné upřesnění – švýcarský prezident údajně nemá ruský akcent….)
  Poslechout si to můžete na: https://politikus.ru/video/117559-prankery-vovan-i-leksus-razygrali-guaido.html

  • vittta

   Nemá ruský akcent?
   Nedávno tady Sax psal, že tam vyhrála volby nějaká nacionální strana s 30%.
   Takže švýcarský prezident ruský akcent mít prostě musí!

 14. astraustralia

  Dekuji Janiko za zastani.
  Jak z vety tresne vyplyva bylo pro ni me vyjadreni nesrozumitelne
  a stejne tak muj pohled na vec.

  16.3.2019 – 17.41
  tresen
  „Jak to podle vás Astr myslel, když čtete jeho slova o tom, že lidi vezmou zákon do svých rukou?
  Když se tu od začátku bavíme o chlapovi, který v přesvědčení o svém svatém poslání zabil desítky lidí?“

  Tato posledni veta si ze strany Astra zada vysvetleni neb jak patrno tresen nepochopila.“
  Dovolim si pozadat bud o rozsireni clanku nebo o pokracovani na thema „Stret kultur misto obohaceni“.

  • pacifista

   Třešeň nedokáže myslet v souvislostech, jedině z toho důvodu se může takto hloupě ptát.

 15. vittta

  Další fór z dílny sluníčkářů.
  A zase za ním stojí nějaká 19 letá aktivistka, kterou vláda na slovo poslouchá, když tedy před tím vytvořila nějaké hnutí.
  V Británii totiž každá 10 žena nemá na hygienické menstruační potřeby, a tak nechodí do školy, no.
  Ale jak se budou tyto potřeby rozdávat zdarma, tak je to velký krok k rovnosti mužů a žen…
  No…to se musí přečíst, to je svět za „ústavní zdí“ na tom západě.
  Včera jsem s mou labutí koulal na nějaký německý film, nějak zelený smaragd, nebo něco zeleného, se to jmenovalo.
  Já si u toho ťukal do internetu, ale moje labuť mě pořád upozorňovala na zajímavé detaily, děj neměl absolutně návaznost, byl plný nesmyslných situací, to prostě….jsem si říkal, že diváci, co je jim film určen, jsou nějaká zvířata, co se dívají, jak se na obrazovce něco hýbe, a ozývají se hlasy a zvuky,..
  Svět zešílel!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/konzerva-britanie-bojuje-s-menstruacni-chudobou-studentkam-da-bezplatne-hygienicke-potreby-68269?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Kamil Mudra

   No, je to holt pokrok kapitalistického systému.
   To u nás komunisti třeba banánovou chudobu nijak neřešili.
   Na druhou stranu – takové fasování indulony bylo bylo genderově mnohem vyváženější a takto předběhli současný společenský trend o celá desetiletí. :-)

   • vittta

    A to ještě ženské dostaly na MDŽ ručník a kytku.
    Dát jim tehdy vložky…to by byla hodně pokroková záležitost, snad ještě větší, jak ta indulona.

     • vittta

      Navíc tehdy u nás nebyla situace taková, že by si vložky každá desátá nemohla dovolit.
      To bylo tady právě na hovno, děsně blbě se pak bojovalo za ženská práva, ale tehdy ještě jsme měli ČSŽ, který nedostával prachy z norských fondů, a tak nebyl tak úplně pokrokový.

      • astraustralia

       Spravne vittta:-)
       Penize ne vlastni ale odjinud jedno zda Norske fondy, Soros ci jiny dobrodej maji tu zvlastnost ze jsou vazany na predstavy dobrodeje.
       Podobne se chova dobrotiva EU ktera rika na co a jak.
       Ne kazdy takove jednani snasi , ne kazdy se az tak ohne.

       • tresen

        Nevím, jaká je vaše představa o tzv. norských fondech, ale jak to tak vypadá, tak nic moc.
        Tyto peníze, které z Norska proudí do ekonomicky slabších zemí EU, jsou kompenzací za norskou účast v EHP. Tedy jakési výpalné za možnost podílet se na ekonomických výhodách sjednoceného evropského prostoru.
        V minulém programovém období fondy přispěly například k obnově komplexu broumovského kláštera, historického areálu v Žirči, ve kterém funguje zařízení na pomoc nemocným roztroušenou sklerózou nebo k opravě třebechovického betléma. To vše pouze v jednom kraji, v dalších by se daly najít obdobné uskutečněné projekty.

 16. Ondřej

  Tak to je klasika. Neumí vyjádřit svoji nenávist jinak, než se přidat k ideologii rasismu, xenofobie a násilně likvidaci druhých vytvořenou před 100 lety..

  Střelec z Nového Zélandu udělal před soudem neonacistické gesto

  Osmadvacetiletý útočník, který je podezřelý ze zavraždění téměř pěti desítek lidí, ukázal před kamerami na spoutaných rukou neonacistické gesto, informoval server Daily Mail.

  Tarrant, jenž se před soudem objevil za sklem s pouty na rukou a úsměvem na tváři, ukázal symbol, který bývá mimo jiné přisuzován neonacistickému „white power”, tedy bílá síla. U soudu se objevili i někteří pozůstalí po obětech.

  xxxxx

  No,jo bílá síla, bílá rasa, to je porad jedno a to samé. Ti lidé nejsou vůbec ideové inovativni. Navíc tenhle člověk z druhého konce světa, kde mají multikulturní soužití už dávno, a bílí jsou ti multikulturní vetřelci s kulturou ,“bílého koloniálního může“ je tím, kdo by měl být likvidován za to, že svoji expanzi zničil tradiční maorskou novozelandskou kulturu, expanzí křesťanstvím, které původní Maory kulturně zlikvidovalo.

 17. embecko

  Pro vitttu k uvaze o volbe obcanu:
  Dle slovenskeho maistreamu:
  „Podľa prieskumu si väčšina Slovákov neželá zotrvanie Kisku v politike“
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/503286-podla-prieskumu-si-vacsina-slovakov-nezela-zotrvanie-kisku-v-politike/
  Ta vetsina delala 60%.
  Presto ve vcerejsich volbach jasne zvitezil „Kiska v sukni“ Caputova. Do druheho kola se dostala s eurohujerem Stefcovicem.
  Ja myslim, ze je to to same, stale dokola: lid odmita Kisku (oligarchizaci politiky) a pak voli dedicku Kiskova odkazu a Babise.

  • vittta

   Podle mě to dělá možnost výběru, a šikovná prezentace.
   Asi to ale Slováci dělali chytřeji, resp. dělali to Slováci, resp. slovenští kolaboranti, a ne jejich zahraniční poradci, jako tady.
   Tam šikovně nastrčili ženskou, a čekali, co to udělá.
   Teprve když se sama chytla, tak se jí začali věnovat, ale nejspíš jí dávali přízeň spíše za oponou (prachy, zázemí) než před oponou.
   Ale nevím to.
   U nás to čeští kolaboranti nechali na cizákách, a ti sami vybrali, a sami propagovali, a dostali nálož.
   Možná to tak čeští vlastenci i navlékli, já bych to tak řídil, kdyby to bylo na mě, a ani by si nikdo nevšiml, že jsem s nimi vyjebal.
   Další věc ovšem je, jestli Slováci měli svého Zemana.
   U nás byl volitelný ten Hanig, ale nevím nevím, jestli by ho vlastenci dokázali protlačit do druhého kola, kdyby nebylo Míly.
   To by chtělo nějakého Slováka, aby se k tomu vyjádřil.
   Ale co žije na Slovensku.

  • pacifista

   Nějak mi to nedalo a ze zvědavosti, co říkají na slovenské volby sami Slováci, otevřu Hlavné správy a pod prvním článkem o volbách zabrousím do diskuse a ejhle. Jeden Slovák tam odkázal na český web. Přišlo mi to hodně zajímavé a tak to umístím sem.
   https://aeronet.cz/news/video-druhe-video-z-masakru-v-christchurch-odhaluje-krizoveho-herce-ktery-porusil-skript-a-predcasne-vstal-z-mrtvych-sef-volebni-kampane-hillary-clinton-prijel-tesne-pred-utokem-na-novy-zeland/

   • vittta

    To je hustý, jak jsem unavený, tak jsem si to pozorně přečetl.
    No…jasné je především to, možná jsem to tady někde i psal, že útok se odehrál na Novém Zélandu z nějakého důvodu.
    Může to být samozřejmě náhoda, ale Australan prostě sežene pušky, pomaluje je, a vyrazí na Nový Zéland vraždit.
    To mi nesedělo, ale že by důvod mohl být dejme tomu jakési odloučení Nového Zélandu od dalšího světa, to mě ani nenapadlo.
    Nový Zéland je součást tzv. vyspělého světa, ale je hodně bokem, je to v podstatě osamělý ostrov.
    Takže je reálná šance, že se tam bude kolem této věci čenichat velice málo.
    Zajímavé…
    Konec konců, teroristé v Evropě si sebou také brali pasy, no tak co má být?
    A tutově zfalšované oběti chemických útoků v Sýrii se také dostávaly do světa pomocí „seriozních“ novinářů.
    Tam ovšem dle mého se tyto „dokumenty“ natáčely i pro prachy, aby se jako něco dělo, nic méně, proč nespojit příjemné s užitečným ne?
    Až šok pomine, ještě bude kolem toho veselo.
    Skripalovic papoušek a kočka nezemřeli jak se zdá nadarmo!

   • kočka šklíba

    Koukla jsem se na to, nedokáži posoudit pravdivost tohoto článku, ale ted se na novinkách objevil článek jak otec zachránil v mešitě své dvouleté dítě a i tam čučí do mobilu, to je už ale opravdu divné. Když i na mainstreamu to mají. A také, oni si vodí k modlitbě své dvouleté syny? Já to nevím, ale vždy když vidím nějaké fotky modlících se muslimů nikde tam žádně děti nejsou.

     • tresen

      Že by to jeden den předtočil s herci a doopravdy střílet by šel až napodruhé?
      To je rafinovanost, která by bez Aeronetu napadla málokoho.

      • vittta

       Tak co myslíte, vraždilo se na videu, nebo ne?
       Vyjádřete se přesně.
       Já říkám- na tomhle videu se nevraždilo a sporná je i ta žena, jmenovitě není jasné, kde se tam vzala, je to dost daleko na ten chodník.
       Tam bych našel ještě více podivností, smrtelné zranění okamžitě je tak jedno z deseti,další sice zemřou také, ale v řádu minut až hodin.
       Zranění se hýbají, snaží se někam dostat.
       Tam je divné i to, že se v motlitebně nikdo nemodlil, útočník, pokud má všech 5 pohromadě, by si asi zvolil čas, kdy se modlí, a jsou tedy zaručeně pohromadě, a též nejméně ostražití.
       Skoro to vypadalo, že tam ani nikdo vlastně není.
       Na místě, jako je Nový Zéland, by střelba nikoho nevyplašila, je dokázané, že když kdokoliv bude kdekoliv střílet klidně ze samopalu, lidé na to vůbec nebudou reagovat, pokud to přímo neuvidí, a někteří nebudou reagovat ani pak.
       Reaguje bojem zocelený voják, nikoli na mír a klid zvyklý civil.
       A ten střelec se chová dost podivně, střílí zjevně do nikam, a do nikoho, a ty opičárna v autě…to, bylo skutečně až trapné.
       To video je rozhodně falešné, je ale samozřejmě otázka, jestli je to opravdu TO video z TÉ akce, dneska se dá sestříhat lecos.
       V tomhle kontextu podpořím názor Saxe, že na těch muslimských atentátech také lecos úplně nehrálo, a ty videa se Sýrie byla falešná na tuty, s těmi chemickými zbraněmi.
       Cosi tady páchne

       • tresen

        Pak ovšem musíte vysvětlit, kolik lidí, zasvěcených do celého podvodu, by bylo potřeba k uskutečnění takové kamufláže a k zakrytí faktu, že o kamufláž šlo. Kolik herců a členů filmového štábu by muselo být zavázáno strašlivou přísahou mlčenlivosti? Kolik skutečných policistů a skutečných členů nemocničního personálu by muselo být donuceno ke svědectví o mrtvých a zraněných? Kolik lidí by do akce muselo být zasvěceno, aby v dalších dnech mohli hrát pozůstalé po zabitých?
        To je tedy něco, taková představa.

        • vittta

         Dle mého kolem 50 lidí.
         Jelikož v tom městě může být muslimská komunita uzavřená, nemusí to být vyloučeno.
         Ale správně píšete, že uskutečnist falešný atentát je snadné, ale potvrdit legendu je o něco složitější.
         Zde se nabízí vysvětlení, které použili v Aeronetu, tedy že střelec přeci jenom vytipované osoby zabil,(jnebo už byly zabity samotnými muslimy za nějaké prohřešky) měnil zásobníky dle potřeby, všiml jsem si, že mu to celkem trvá, mohl se ujišťovat, co nabíjí.
         Dejme tomu, že muslimská žena, která byla střelena na chodníku, byla jednou z nich, ale někdo jí na chodník položil už zraněnou, byla jen doražena, což by vysvětlilo její náhlou přítomnost zrovna na tom místě.
         Tím by byla zajištěna i autentická svědectví, třeba dětí.
         Na druhou stranu lze ale říci, že nějaký mediální tlak je otázkou dvou, tří dní, pozůstalí jsou také muslimové, ty v rámci komunity lze ovládnout v pohodě, případní lékaři mohou být též muslimové, pohřeb může už být falešný.
         Uvidíme, jak rychle to utichne, myslím, že se o tom ani moc nepíše, ovšem zákon o zbraních byl podepsán okamžitě.
         Je třeba říci, že neznám přesně reálie Nového Zélandu a možnosti konkrétního místa a konkrétní komunity.
         V každém případě je natočené video evidentní fejk, tak evidentní, že i to je podezřelé, proč by například vrah střílel v autě brokovnicí do předního skla a tím dokázal, že tam nemá ostrou munici?
         A to neměl, a proč by si bral na takovou akci munici slepou…a brokovnice neznám a ani nevím, jestli se slepé náboje vůbec vyrábějí, dají se ale snadno vyrobit obyčejným odejmutím ucpávky a broků, což by vysvětlovalo, proč se oknu nestalo naprosto nic, i když by i rána jen plnou prachovou náplní z té blízkosti udělala asi obstojnou paseku.
         Náboje budily dojem munice uměle redukované.
         Zde jsem připustil možnost, že je video zfalšované, nebo spíše smíchané z originálu a nějaké kopie, dneska už je možné hodně.
         To jsou moje závěry, ne nějaká pravda, jen o tom přemýšlím.

  • embecko

   Nekolik utocniku a jeden mrtvy…v preplnene tramvaji.
   „Technicky“ nejasne jsou i ty minule utoky kamiony, mozna nejhloupejsi zpusob, jak spachat teroristicky akt.

 18. Ondřej

  Novozélandský terorista požadoval usmrcení nejen Angely Merkelové, ale také londýnského primátora Sadiqa Khana.

  Reportérka: Mnoho lidí také hovoří o rostoucí mainstreamové islamofobii, ať už jsou to výroky zveřejňované na internetu, nebo veřejné urážky na ulici, výroky politiků. Myslíte si, že to pak vede k takovýmto teroristickým útokům?

  Sadiq Khan: Podívejte se, v roce 2016 jsem kandidoval v předvolební kampani na londýnského primátora. Kdy vládnoucí strana vedla kampaň, která podle mnoha zkušených odborníků byla nejrasističtější a nejkonfliktnější předvolební kampaní v této zemi. Kdy premiér této země, ministryně vnitra, ministři mě spojovali s terorismem, kvůli víře, ke které patřím. Kandidát, který kandidoval proti mně, se mi nikdy neomluvil. Neomluvila se ani strana, ke které patří. Neomluvila se média, která zintenzivňovala tyto výroky. Takže já si jsem velmi dobře vědom, jaké dopady mají takovéto výroky a chci říci toto: Tohle nejsou lidi na periférii, kdo rozdmychávají plameny nenávisti. To nejsou lidé na periférii, kteří démonizují lidi kvůli jejich víře. To nejsou lidi na periférii, kteří zneužívají strachu lidí, namísto, aby je uklidňovali. To jsou mainstreamoví politikové. Někteří z nich byli ve vládě, někteří z nich měli funkci, kterou zastávám já. Někteří z nich jsou stále ještě ve vládě. Toto jsou mainstreamoví politikové, kteří zneužívají sdělovacích prostředků k zintenzivňování těchto výroků. A pokud z Christchurch vzejde něco dobrého, je důležité, že s mocí jde ruku v ruce odpovědnost používat jazyka velmi opatrně.

  Reportérka: A závěrem, myslíte si, že police a bezpečnostní služby se musejí daleko více zaměřit na ultrapravicový extremismus?

  Sadiq Khan: Mě pravidelně informuje šéfka policie a její tým a také protiteroristická jednotka. Jsem si teď vědom jedné věci, že nelze oddělovat boj proti terorismu od normální policejní práce. Je to všechno spojené.

  Je prostě nutné zaměřit se na neonacistický ultrapravicový terorismus, začít pročesávat internet je to první co udělat a kde tyhle týpky lze nalézt.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s