The Saker: Velký podvod národního Sionismu

Komentář a překlad Brok

Relativně známý bloger The Saker zveřejnil na své stránce  https://thesaker.is/ článek s názvem „The great fraud of National Zionism“, česky „Velký podvod národního Sionismu“.

Saker je syn ruských emigrantů z vlny po revolucích roku 1917. Vyrůstal a vzdělání získal ve Švýcarsku, kde určitou dobu pracoval pro stát jako vojenský analytik. Dnes žije na Floridě se svou ženou, občankou USA. Zdá se, že ve Švýcarsku nebyl příliš vítaným hlasem. Není jím ani dnes v USA a pro jistotu už založil rezervní stránku, neb jeho současné prý hrozí zrušení.


Celý článek je velmi obsažný a angličtinářům jej doporučuji pročíst pro Sakerovy logicky uspořádané postoje a vývody k situaci ve světě po 11. 9. 2001.
Dovolil jsem si přeložit jen tuto část uvedeného materiálu, protože za prvé nemám souhlas autora na překlad celého textu a za druhé, je to téma navýsost současné. Napětí mezi Západem a Ruskem houstne tak, že se dá pomalu krájet. Tato část se jmenuje „ Putin’s Russia as a civilizational threat“ tedy:

Putinovo Rusko jako hrozba civilizaci

Musím vyjasnit, proč mluvím o „Putinově Rusku“. Důvodem této volby slov je, že moderní Rusko není Ruskem 90. let ani Sovětským svazem. A ani moderní Rusko není stejné Rusko jako před rokem 1917. Dále chci zdůraznit, že Putinovo Rusko je projektem, pohyblivým cílem, částečně realizovaným potenciálem – ale dosud není stabilním, hotovým „produktem“ (v minulosti jsem psal o těchto otázkách, tady, tady a tady). V Rusku však můžeme vidět řadu velmi zajímavých jevů.

Za prvé, drtivá většina ruského lidu odmítá „demokracii“ v západním stylu a její tzv. „hodnoty“. Po téměř dvou desetiletích hrubého porušování každé jednotlivé normy Západ, který sám sebe po staletí zobrazoval jako důvěryhodný zdroj morální nebo politické inspirace, se nyní se stal smrtícím (roadkills). Pochopte – Rusové chtějí vládu skutečných lidí, skutečnou „demokracii“, pokud chcete, prostě ne tu západního modelu. Chtějí svou vlastní, jedinečnou ruskou demokracii.

Za druhé, Rusko otevřeně a systematicky odhaluje pokrytectví Anglo-Sionistické říše. Na mysl přichází historický projev Putina v Mnichově nebo v OSN.

Za třetí, Rusko je částečně muslimskou zemí! Nemá muslimskou většinu a islámské zvyky a tradice jsou většinou drženy pouze menšinou muslimů (stejně jako křesťanské tradice drží menšina nominálně „ortodoxních“ křesťanů). Jde o toto: pro Rusy nejsou muslimové nějakým typem „děsivých cizinců“, kteří napadnou vaši vesnici a zničí váš způsob života. Historicky, Rusko mělo strašné vztahy (včetně 12 válek) s Tureckem a poněkud kostrbaté vztahy s jinými muslimskými zeměmi (zde myslím na Írán). Rusové ale také žili v míru se svými muslimskými sousedy po staletí a jsou si toho velmi dobře vědomi. To znamená, že Rusové mají mnohem širší spektrum zkušeností s muslimy a islámem, některé dobré, některé špatné a některé naprosto hrozné než Západ. To, co Rusové znají a činí je tak dramaticky odlišnými od většiny lidí na Západě, je názor, že mírové soužití s tradičním islámem je dobře možné. Vše záleží na konkrétním typu muslimů, se kterými se máte co dělat.

Nakonec, zatímco křesťanství v Rusku stále bojuje o místo ve společnosti, není pochyb o tom, že většina Rusů dává přednost tradičním hodnotám křesťanství oproti tomu druhu „křesťanství“ kde „všechno se smí“ nebo také, „všechno má svou cenu“, která tvoří „duchovní“ jádro post-křesťanské materialistické společnosti Západu. To je důvod, proč je většina Rusů jasně „genderově diferencovaných“ – muži vypadají a jednají jako muži, ženy vypadají a jednají jako ženy a různým LGBTTQQIAAP_________ (přidejte více písmen, pokud jste tak nakloněni, což bude více „inkluzivních“) říkají, aby si své „Pride parade“ drželi jinde.

Potud překlad. Pokud se vám zdá, že Saker si idealizuje situaci v RF, souhlasím. Na druhé straně, jeho názor je snad hoden zamyšlení zvláště vzhledem k vyznění celého článku.

 1. vittta

  Já to vím, ale nechci být jejich nepřítelem.
  Já nechci být..abych tak řekl povahou, ničím nepřítelem.
  Jenže oni mě do té role nacpou.
  Tady nějaký Hamilbar, že se zeptá, a pak se mnou OKÁZALE nemluví, a odpovídá demonstrativně Kamilovi, který napsal úplně to samé, co já, zřejmě dílem i proto, abych v „tom“ nebyl sám.
  To je nic, bezvýzmaná epizoda, ale když oni to tak dělají na všech úrovních, lepšočlověk versus debil, hovado, primitiv, křikloun atd..atd..
  Ta pizda Uhlová podle není taková svině, aby za prachy odhalila to, co všichni vyjma těch pár dementů spadlých z měsíce, vědí.
  Ona si opravdu myslí, že něco rozkryla, a snad si i myslí, že jediný Babiš to tak dělá.
  Hamilbar si také myslí, že chci válku, ale ve své..tak trošku tuposti, si neuvědomuji, v co se to může zvrtnout, a pak chce demontovat systém.
  Co to je za lidi, a proč si hrají na to, na co si hrají, tedy na nějaké lepší humanoidní „zboží“?
  Zase příklad já- versus Hamilbar, to je klasika.
  Nikdy jsem do něj nějak nešel, kdysi si začal s něčím, ani nevím čím, to už s Tarasem jsem se o EET alespoň hádal, ale tohle?
  Saul je primitiv, a Třešeň neví, kolik bije, ti se nedají počítat, ale pár jiných toho nepřítele chce, až mě připadá, že bez nepřítele by byli bezradní a nevěděli by, co se „životem“.
  Musí proti někomu bojovat, ideální je ten, kdo má ty jimi opovrhované vlastnosti, ale když je někdo nemá, tak je v pohodě přišijí jinému, a bojují a bojují a ještě se tváří, jak jsou nad věcí.
  Na Zemana tihle „umělci“ našili všechny možné vlastnosti, z nichž 90% absolutně nemá,ale né že je nemá takové, on je nemá vůbec.
  To jsou ty kecy, jak nás táhne na východ a jak nemá rád postižené…
  No…víš jak to myslím, divný svět, co naděláš!

  • embecko

   Jak jsi nahore nastinil nemecky videnou zavist Cechu za Caputovou, pak malokdy se clovek docka takove demoralizace.
   Nejde o Caputovou samotnou, ale „zpuosob Caputovej“…neboli jak to presne vyhmatl Milos, byt prezidentem je odmena za celozivotni politickou praci. A hle- jakasi Caputova ma behem mesice takvou pozici, jake normalni demokraticky politik dosahuje cela desetileti. Co pak s tim, ze ano?
   Pak ruzne teorie Gaia a ekologicka ohleduplna hnuti…nakonec vidis na konkretnich prikladech, ze Matka Gaia je pomerne oportunni macecha, u niz vitezi amoralnost. Nerikam ne-moralnost, ale a-moralnost. Zakonnost, kterou ji prisuzuji nekteri lide, je ji vcelku putna a prednost nakonec dostane vzdy ten vetsi hajzl.

   „Já to vím, ale nechci být jejich nepřítelem.“
   To lze chapat a s francouzskym klasikem si povzdechnout: „Jedine co mi na nich vadi je, jak ohlupuji mozky druhym.“
   Muzeme pomalu zacit uzavirat virtualni sazky, kdo bude prezidentem po Milosovi. Podle meho byl Milos poslednim zachvevem neceho vyssiho, ted prijde na radu uz jen „zmena a slusnost“. Takze Hilser, anebo nejaka jina nula.

   • Janika

    „Muzeme pomalu zacit uzavirat virtualni sazky, kdo bude prezidentem po Milosovi. Podle meho byl Milos poslednim zachvevem neceho vyssiho, ted prijde na radu uz jen „zmena a slusnost“. Takze Hilser, anebo nejaka jina nula.“
    Smutná perspektiva. Leda snad ještě ten Klaus mladší dává trochu naděje. Ale toho by zase nechtěli Moraváci, co nechtějí netvora, ale krásku, jak tady píše O. :-).

  • Ondřej

   život je sám nepřítel, ne lidé, ale život sám pro ty, ke kterým se zachoval krutě a tak jim nezbývá než vyhlásit válku (životu) druhých, protože sám sobě přeci nemohu vyčítat co dělám, když se (právem) cítím jako oběť a když jsem zažil všechno tak zlé a kruté. Dítě když vyrůstá už tedy se podvědomě utvrzuje v tom, že se za to všechno zlé jednou pomstí? Ale komu? To ještě neví, ale velmi brzy na někoho přijde..

   Volná interpretace z knihy Alfreda Adlera – Kindererziehung, 1930

 2. astraustralia

  vittta kdyz kousek couvnete (myslim pri cteni) najdete kde pisi ci presneji opisuji nazor ze kazdy osobni rozbor ci dokonce utok zhorsuje karmu pisatele aniz by to melo nejaky podstatny vliv na kritizovaneho ci komentovaneho.
  Plati to dokonce i o otazkach.
  Ne kazda otazka miri na komoru ci k jadru veci, muze byt i vyrazem nejistoty ci snahy se dozvedet neco vice,
  nebo take vyrazem bezradnosti.
  A nevhodne polozena se muze vratit jako bumerang :-)
  Nejlepe na prikladu

  Demokrat
  Na gymnázium přijde nový učitel.
  Jmenuji se Pavel, a jsem demokrat. A nyní se každý postaví a představí se, jako já.
  Jmenuji se Marie, a jsem demokratka.
  Jmenuji se Petr, a jsem demokrat.
  Já jsem Honza, a jsem komunista.
  Honzo, proč jsi proboha komunista?
  Moje máma je komunistka, můj táta je komunista, můj brácha je komunista, moji přátelé jsou komunisté,
  i já jsem komunista !

  Honzo, a kdyby byla tvoje máma prostitutka, tvůj táta kriminálník, tvůj brácha narkoman a tvoji přátelé homosexuálové,
  co bys pak byl Ty?

  Pak bych byl demokrat.

  PS
  hlidat si svoji karmu a tim vitezit nad nepritelem ktery rozdava urazky budiz brana jen jako rada :-)

   • Kamil Mudra

    To jsem blázen! Kam zmizela MaB a moje odpovědi Hamilbarovi včetně mnoha dalších komentářů ostatních?

    • Janika

     Omlouvám se, Kamile, a děkuji za upozornění – některé komentáře, které tu byly dvakrát, jsem smazala, a asi zrovna ty, na které se navazovalo, takže zmizela s nimi celá větev, to v administraci nevidím. Takže jsem je dala zpátky, i když jsou duplicitní.
     (Ta duplicita byla zapříčiněna tím, že některé padaly do schvalování, autor je dal znovu, a já jsem je mezitím schválila :-).

  • vittta

   Hlídat si svojí karmu, Astře.
   Copak já vím, jakou mám karmu?
   Třeba zrovna nějakou špatnou, tohle není vědění z tohohle světa, to vědí jen vyvolení, a to se obávám, že já nejsem.
   Jinak bych ovšem na karmu některých pisatelů fakt nevsail ani zlámanou grešli.. to se přiznám, že určitý názor na to mám.

   • astraustralia

    vittta
    s karmou je to vemi jednoduche, jen je samozrejme nic neresici oslovit jenom Vas
    a zadat jen Vas hlidat si svou karmu.
    FSICHNI lide by meli:-)…. a byl by raj na zemi….. takze fantasie :-) … ale
    pohlidat se da snadno.
    Nikdy nebudu utocit na jineho nejen fysicky ale ani slovne, protoze kazdy takovy utok zatezuje karmu.
    Kdyz nemohu pochvalit, radeji mlcet.
    a tak je snadne si karmu hlidat a vycistit. Dobrymi skutky, laskou :-)
    MILUJ SVEHO BLIZNIHO JAKO SEBE SAMEHO (nebot kazdy homosapiens je soucasti Stvoritele)
    a podle tohoto pohledu na svet je to tak, ze utok proti bliznimu je i utokem na sebe sameho.
    Valci li lide proti nekomu, valci tim proti sobe.

    • embecko

     A co je spatneho na zatizene karme, Astere? Ze v naslednem zivote budes hovädem? Ze nebudes moci zit zivot cloveka, krale zvirat z bruselskehoho zooparku? Narodil by ses v pristim zivote rasi jako volic Piratu, anebo klokan?
     Jinak ten odkazany clanek na Milouse Jakese dole je opravdu znamenity…

     • astraustralia

      Saxi k te zatizene karme jen dovysvetleni ze kdo ji ma prilis zatizenou nelidskym chovanim tedy hrichy proti lidskosti nebude v pristim zivote hovadem, ale jeho pristi zivot bude utrpenim tu na zemi a v zadnem pekle.
      Naopak ciste duse pry odchazi do vyssi dimenze a nemusi se jiz zpet na zem vracet k ocisteni.
      Co budu v pristim zivote nevim, klokan ne, do zvirecich tel se lidske duse nerodi,
      ale neprozil jsem zivot v pokore odrikani odpusteni a v lasce ke vsem bliznim
      a tak mam temer jistotu ze se sem budu muset vratit.
      Kdy a do jakeho tela, zustane pro kazdeho „hrisnika“ nezodpovezenou otazkou.

      • embecko

       Zalezi v co veris, Astere, hinduiste, nekteri budhiste a stari cirkevni otcove (napr. Origenes) na vtelovani se do tel zvirat verili.
       Otazkou je, jaky smysl ma si odpracovat hrichy utrpenim, kdyz nevis, za co a proc pykas. A jestli vubec pykas, jestli tohle slzave udoli nahodou neni normalka :o) Muzes se domnivat, ze bidny zvot je trest za nejake minule selhani, ale kdyz to nevis jiste, pak je to 50:50. A kdyz se na to vyprdnes, anebo budes verit, vyjde to nastejno.

       • astraustralia

        A kdyz se na to vyprdnes, anebo budes verit, vyjde to nastejno.

        Ano to mas pravdu ze to vyjde nastejno v tomto zivote,
        ale pokud projevis litost polepsis se nebudes pachat hrichy (pry nikdy neni pozde poznat sve chyby, prohresky hrichy a snazit se polepsit, napachane zlo odcinit,
        pak v pristim zivote to nebudes mit tak tezke budes mene trpet.
        Pokud se polepsis hodne uz nemusis reinkarnovat ale prejdes do vyssi dimenze :-)
        Kdyz si prectes z knihovny co rikal Cayce tak Jezis se vratil/prisel na prani hrisniku pozemskych kteri se modlili a zadali o pomoc. On vyhovel.
        Ber nebo neber, tak je to napsano, tak predkladam :-)

        • Saul

         Nač stahovat kalhoty,když brod je ještě daleko,Astře?
         Vzpomeňte na lotra po pravici.
         Ten dostal slíbeno Království nebeské a stačilo, aby se obrátil v hodině své smrti.
         V buddhismu existuje podobná „teorie“ , která zpochybňuje výklad osobní karmy jako něčeho pevně daného a nezrušitelného než skrze odžité utrpení.
         Takže klidně dál hřešte.
         Ale radši mé rady berte bez záruky.
         To víte, pořád jsem ještě Saul, ne sv. Pavel.:-)

        • embecko

         Beru to jako teoretickou debatu, Astere…
         „pak v pristim zivote to nebudes mit tak tezke budes mene trpet“
         Jenze jak budes v pristim zivote vedet, ze jsi to ty a ze mene trpis?
         https://cs.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%BD_konstantinopolsk%C3%BD_koncil
         Na tomhle koncilu se RK cirkev zbavila origenismu a tim padem i nauky o stehovani dusi…jak rikam vyse, je to jen o tom, cemu veris. Ovsem otazka, zda-li ma smysl trest, o kterem nevis, visi stale v luftu.
         Puvodni krestane/ gnostici reinkarnaci, a to i do zvirat, uznavali:
         „Člověk nově narozený je ten, nad nímž nebylo proneseno Slovo odsouzení do míst, kde mají své sídliště démoni. Takový, nad nímž je toto odsouzení proneseno, ztratí možnost života v lidském těle a může žít na Zemi jen ve tvarech a tělech nižších.“
         To neni puvodni Kristuv text, ale parafraze…z ceho vychazi, netusim.

         • astraustralia

          Jako teoretickou debatu Saxi..
          Koncil se rozhodl nekolikrat a pokazde podle svych potreb, nebo instrukci shora? nebo zdola ? :-)
          Na otazku :
          Jenze jak budes v pristim zivote vedet, ze jsi to ty a ze mene trpis?
          Ja nevim citoval jsem Cayceho.
          Anglictina je na hovor vyborna rec,ale kdyz jde o hlubsi porozumeni najednou zjistis ze jedine slovo a 10 moznosti v cestine co to muze znamenat a ted ktery vyznam on myslel ?
          Tak radeji „experta“ ktery ma Cayceho nastudovaneho lepe nez ja a v take cestine:
          Pulhodiny kde prijdes na jine myslenky nez jak obohatit Evropu solidarnim prerozdelovanim prichozich .

         • embecko

          Diky za odkaz Astere…prave se dotykame kategorie zvane vira, kde logika, dukazy, ani otazky nehraji zadnou roli…proto dejme Caycemu, co je Cayceho…

          • Kamil Mudra

           „Jenze jak budes v pristim zivote vedet, ze jsi to ty a ze mene trpis?“
           Nebudeš. Ale pokud budeš dostatečně empatický abys srovnal svůj život s těmi více trpícími, tak se třeba zamyslíš nad tím proč máš takové štěstí, přestaneš to brát jako samozřejmost a začneš si toho vážit. To tě může posunout blíže k altruismu ve smyslu pomoci bližním bez touhy po jakékoli odměně a v takovém stavu se v člověku otevírají jinak zablokované „dveře“ vedoucí k cestám směřujícím k vyššímu duchovnímu vývoji, který ti v nějaké fázi umožní že si to karmické putování dokážeš snadno vybavit a propojit jako jeden život. Tak dospěješ k poznání podstaty rčení různých mystiků či hermetiků… prostě osobností pokročilých že: „Je důležité naučit se správně žít ale je ti to málo platné když se nenaučíš správně zemřít.“
           A tím nemysleli způsob jakým člověk život ztratí.

          • Janika

           To, co píšeš o vyšším duchovním vývoji, Kamile, vybavení si karmického putování atd., to je víra. Nic víc, a nic míň.

          • vittta

           Já bych raději o pomoci bližním moc nepsal.
           Není agresivnějšího hesla, jak pomoc bližním a trpícím.
           To už bylo lepší „Se Sovětským časem, na věčné časy“!
           Né nadarmo se říká- pomoz si sám, a PánBůh ti pomůže.

          • Kamil Mudra

           Nesmíš si plést apel za to aby bylo pomoženo, se skutečnou osobní pomocí.

          • vittta

           Já si to nepletu, ty si to nepleteš, a pár jiných lidí si to také neplete.
           To ale neznamená, že to není potencionálně nebezpečné.

          • embecko

           Kamil: „Ale pokud budeš dostatečně empatický…(a cely prispevek az do konce)“
           To ale nema s reinkarnaci co spolecneho…a je vubec otazka, zda-li tzv. vyssi duchovni zivot je neco vyssiho, anebo naopak projev laskyplne demence :o)

          • embecko

           Abych to jeste osvetlil:
           Pokud zijes a zit chces, do cehoz patri i rodina a potomstvo, pak moc prostoru na projeveni soucitu nemas. Nerikam, ze nemuzes soucitit, ale ze zaroven musis byt kruty. Druha moznost je „prestat zit“ a odejit do bezdomovi (klastera, pastousky, zkratka do ustani), pak si muzez dopravat socitu dle libosti.
           Pak je tu otazka veku, kdy okolo 50 pochopis, ze uz mas udelano a ze jsi se svoji „zlou“ praci skoncil a ze se muzes uvolnit…a muzes zacit dementnet a vydat se na cestu duchovniho zrani :o)

          • Kamil Mudra

           „To ale nema s reinkarnaci co spolecneho“
           Ale má. Vždyť účelem reinkarnací je zrání duše.
           Ovšem – co má společného demence s duchovním zráním – to už je fakt oříšek. :-)
           Nepochybně je to, jak píše Janika: víra, nic víc – nic míň.
           Ale co není víra? Když celý náš život je tvořen jen vírou v naše smysly (případně v autority které si zvolíme) a výstupy na základě té víry vydedukovanými. A to dokonce i při vědomí toho jak často nás ty smysly (i autority) mohou klamat.

          • embecko

           Receno klasicky, Kamile, moksa, neboli ukonceni samsary (kola zivota) je neco jako prirodni zakon, v nemz „zlocin a trest“ nehraji zadnou roli. To by bylo, jako zavadet do Newtonovych zakonu konstantu soucitu. Klasicky (opakuji) je urcite dusi predepsan urcity pocet kolobehu, ktere si prodela, at dela co chce, at se snazi sebevic.
           Tomu odpovida i to, ze dobra duse se muze zkazit a tedy neplati, ze reinkarnace= zrani. Pokud by karmicke ciny vedly k osvobozeni, pak by logicky kazdy nasledny zivot musel byt lepsi a lepsi. Ponauceni by sis musel brat jen z minuosti a tim by bylo vylouceno „pokazeni se“ a vteleni se v nizsi bytost (vice trpet, nezli nyni).
           „Ja“ (duse) je nesmrtelne a ted nema potrebu se nejak zkvalitnovat a usilovat o osvobozeni, ale pouze se podrizuje zakonu karmy (reinkarnace).

           Takhle to dava smysl…samozrejme je to neprijatelne a tak se vymyslelo nekolik zpusobu, jakym tento prirodni zakon „zneplatnit“. Napriklad tak, ze se z nej da uteci ve „zrychlenem rizeni“ nejakou velkou zasluhou ci zpusobem chovani.
           Ci ze duse/ ja je sice vecna, ale i pro ni existuje svat utrpeni a kout spocinuti, do ktereho se muze uchylit (hle, zde je dokonce treba strukturovat k vlastnim potrebam i samotny vesmir a zaridit si ho jako byt s pracovnou, obyvakem a loznici :o).

          • embecko

           Jeste mne napadl takovy model…prestav si, ze neni zadna nirvana, kde by duse mohly spocinout a obcovat, ale ze atman/ja ma schopnost se delit a i spojovat. To by pak vysvetlovalo, v pripade deleni, vznik „pololidi“ (psychopatu) a naopak „vicelidi“ (homo-trans-bisexualu a pod.).
           Zajimava je take korelace ubytku zivocisnych druhu a naopak mnozeni lidi, jako by duse preskakovaly ze zvirat na lidi, cemuz by odpovidala i nova lidska kvalita.
           No je to zajimave tema…

          • Kamil Mudra

           V individuální karmě jde jen o tebe samotného a (jak správně píšeš) nejde o žádné tresty či odměny. Ovoce svých činů sklízíš nikoli podle síly jejich dopadu ale v míře tobě potřebné k tomu abys pochopil „vo co gou“. Zjednodušeně řečeno, např.: pokud ti postačí pro vytvoření odporu k zabíjení bližních pouze shlédnout filmový dokument o válce, tak nemusíš válku v plné míře (nebo vůbec) prožít. Tu vnímavost v sobě můžeš pěstovat a nebo také nemusíš – jde o tvoje osobní rozhodnutí. Ale pochopení a postoj znamenají více než činy.

           Z toho, logicky, vyplývá že neexistuje žádný „předepsaný“ počet reinkarnací, jen pouze cosi jako nějaký odhad, vycházející z předpokladu že bys do svého vývoje cíleně nezasahoval a nechal se jen tak „unášet proudem“. Ale tak nějak „se počítá“ s tím že v nějaké fázi té karmické evoluce vyspěješ do té míry že to zasahování zahájíš. Někdo dříve, jiný později ale teoreticky každý.

           Buddha učil že veškeré zlo které člověk činí pramení z nevědomosti. A tu nevědomost definoval jako míru neschopnosti poznání že si člověk kadí do vlastního hnízda. To má svou platnost jak duchovně tak i sociálně. Dobře (z duchovního hlediska) prožitý život ti vylepší „nabídku“ v životě následujícím. Ale ne z hlediska nějakého pohodlí, nýbrž z hlediska toho co ti může být prospěšné v tom procesu zrání. Co je pro tebe přijatelné a co nepřijatelné si určuješ sám. V karmickém procesu se nevyskytují žádní „náboráři“ kteří by něco vymýšleli aby pro tebe to či ono přijatelné bylo.

           „No je to zajimave tema…“
           Nepochybně ano a proto si s ním člověk vystačí celý život. Neustále máš co dosazovat do nově objevených vzorců, libovolně je kombinovat a z výsledků vytvářet vzorce nové. To docela dobře koresponduje s mým přesvědčením že jak principem, tak i smyslem života (nejen lidského ale obecně) je hledání a zkoušení nových možností.

          • embecko

           Na vire v karmu je uzasne, ze osvobozeni je individualni vec. Pokud, jak vidno (a jak psano jinde) existuje vice zpusobu viry v ruzne kolobehy atmanu (dusi), pak to totiz znamena jedine: bud se vsichni (anebo mimo jednoho) myli, anebo maji pravdu vsichni. Autenticka vira ve „svuj“ zpusob kolobehu pak muze znamenat, ze jde o chybnou cestu a sama vazne minena snaha o osvobozeni se je svym pravym opakem a strhava vericiho do okovu a utrpeni.
           Me tedy, pokud ctu Budhova slova, na tvari vyvstava usmev, protoze z nej hned citim kejklire- sarlatana (rozhodne ale sikovneho a hodneho obdivu)…coz, prekvapive, u puvodnich vedickych textu nemam, ty se mi zdaji opravdove a dokonce i pochopitelne, bez nejakych rafinovanych ukroku. A take likviduji vsechny pochybnosti- karma je zakon, ze ktereho se nelze nijak vyvleci a je tedy jedno, jestli v ni veris, anebo ne. Verit muzes, ale nic s tim nenadelas a kdyz neveris, je to to same. Tim se docela otvira prostor pro vyhnuti se potencialnimu nebezpeci, jak onem pise nahore vittta.

          • vittta

           To všechno je věc teorie.
           Zaujala mě zmínka o válce od Kamila.
           Tedy někdo jí musí prožít, jinému stačí vidět nějaký dokument- zjednodušeně řečeno.
           Obecně se zdá, že válka to nejhorší, co se může stát, nic méně když jsem o věci přemýšlel, tak jsem si všiml, že válka je to nejhorší jen zdánlivě, protože zlo se koncentruje do krátkého časového úseku a je dobře viditelné.
           Už několikrát jsem psal, že opakem války je mír, ale že si nejsem jistý, jestli mír skutečně přináší ty prebendy, které se mu připisují, tedy štěstí a spokojenost.
           Samozřejmě ne, míru si moc lidí neváží, ale to není všechno.
           Co vlastně přinese reálně mír do duševního rozvoje jedince, nebo skupině jedinců?
           Poměrně nepříjmě jsem usoudil, že mír duševního rozvoje spíše ubere, než přidá, a skupina ztratí své smysly a reflexy, takže jestliže za války vyvolává dělostřelecká příprava, ničící celé oblasti hrůzu a děs, za míru ÚPLNĚ STEJNOU hrůzu a děs vyvolá nakopnutí psa.
           Nezbavíme se tedy hrůzy a utrpení, jen se nám posune jeho práh.
           To si všimněte třeba toho posunu, co je nacista a rasista, a myslím, že většina těch, co to tvrdí, si to opravdu myslí.
           Nacista je ten, kdo mluví o obraně vlasti, ba dokonce jen ten, kdo mluví jenom o vlasti a rasista už je ten, kdo u černocha řekne, že je černý.
           To je posun prahu vnímání.
           Takže- opět použiju Kamila, co je pro člověka přijatelné a co ne si člověk podle mě sám neurčuje.
           Určuje mu to okolí.
           Za války je přijatelné něco jiného, než za míru, a dokonce hladový člověk je schopen udělat úplně něco jiného, než sytý,
           Osobní zrání je soubor zkušeností, pri čemž se zdá, že čím víc špatného toho člověk zažije, tím lépe vyzraje, protože ten, komu se zlé vyhýbá, nemá jak vyzrát.
           To by ale znamenalo, že odměna do dalšího života nebude lepší život, ale naopak horší, protože horším životem se lépe zraje.
           No, nemají to snadné, všichni ti myslitelé, ale fakt je asi ten, že člověk mírný, najde si v Bibli zdůvodnění pro svou mírnost, člověk tvrdý pro svou tvrdost, a celkově každý sám pro sebe, co mu je po chuti, a nelze to jinak, protože by víra nemohla naplňovat celek, ale jen část celku, což by ale v důsledku vedlo k hádce, a následně boji, nebo válce.
           Nejlepšími věřícími v Krista jsou mafiáni a vrazi, nejupřímější vyznavači Mohameda jsou teroristé a uzurpátoři.
           Z hlediska víry je mafián a mnich, chodící bosý a dávající dary u toho u Boha nakonec úplně stejně, což je dobrý jednotící prvek, když nic jiného.

          • Kamil Mudra

           Válku jsem uvedl jako jeden z mnoha příkladů toho co můžeš prožít osobně nebo zprostředkovaně.
           Podstatné je že pochopení a postoj znamenají více než činy.
           Takže okolí ti může nabídnout nebo i vnutit všechno možné, včetně tvého jednání v reakci na podmínky. Ale jaký vnitřní postoj k tomu všemu zaujmeš si určuješ ty sám. Samozřejmě pod vlivem výchovy a zkušeností. Ale přemýšlivý člověk se nikdy neřídí pouze tím jak byl (je) vychován. Navenek se přizpůsobí dle svých schopností okolnostem ale postoj k vlastnímu jednání si formuje sám, přímo úměrně vlastní vyzrálosti.
           Není pravda že ten komu se zlé vyhýbá nemá jak vyzrát. Součástí lidské osobnosti není pouze role bojovníka (s čímkoli) ale mnoho rolí dalších. A v každé z nich můžeš vyzrávat aniž bys přitom nějakému zlu čelil. Například pocit radosti z dobře odvedeného díla není nijak pozadu za pocitem vítězství.

          • vittta

           Udělat dobře svou práci je také forma boje.
           Já tu válku použil také jen obecně.
           A jestli si něco určuješ podle sebe…..já nevím, já si něco myslím, o světě, o někom jiném, o Bohu, náboženství, politice atd… a dokážu to i různě proagumentovat, ale jestli si to myslím správně, to také nemohu vědět.
           Fakt je, že jsou lidé zralí, a lidé směšní, a mezi staršími je těch zralých více, ale také to není pravidlo.
           Jenže je opravdu ten, kdo se mi zdá zralý, zralý třeba i podle ,,,co já vím, Tarase?
           Třeba ne, a kdo tedy má pravdu?
           Já se biju za svou pravdu, ale v těchto věcech moc nevím, jak k tomu přistoupit, myslím filosofii a náboženství.
           Jasně, negerská invaze je fakt, a její popírání kecy.
           To se dá prokázat, a i ten nejmainstreamovatější mainstream to svými výroky dnes a denně dokazuje, když lžou tak strašlivě, že už se ani nenamáhají ty lži koordinovat, takže jeden lže, jak je lidí moc a jiný, jak je jich málo, a jeden by chtěl negry nacpat k nám, a druhý by jich u sebe doma potřeboval 2x tolik, jinak se mu zhroutí systém, a MaB tady píše, jak to je super ve Francii, že by tam člověk hned jel, ale po ulicích tam prokazatelně chodí vojenské hlídky, ozbrojené samopaly, neprůstřelnými vestami a přilbami, a pohybují se v bojových sestavách a zbraně mají v pohotovostních polohách, to je komické, a vyjímečný stav tam trval asi 2 roky, atd..atd..
           Tady je pravda jasná, ale jinak…si jistý nejsem ničím.

          • embecko

           „Ale jaký vnitřní postoj k tomu všemu zaujmeš si určuješ ty sám.“
           Coz, jak vsichni vime, neni pravda…vyjadreno je to v ceskem prislovi „nikdo svuj stin neprekroci“. Cimz se opet dostavame k puvodni teorii karmy, ktera tvrdi, ze sve rozhodnuti lze vlastni vuli ovlivnit jen malo. Neni to hned kompletni predurceni, ale jakoby nastaveni azimutu, jakym smerem clovek bude premyslet a kterym smerem je mu to „zakazano“.
           Myslim, ze letiti ucastnici diskuzi presne vedi o cem je rec: Jsou inteligentni diskuteri, kteri ale maji v urcitem smeru totalni stopku a kdyz uz je donutite k vyjadreni, predlozi vam bud nejaky „opsany“ infantilni nazor, nehodny dospeleho cloveka, anebo rovnou intelektualni zverstvo, na prvy pohled uplne mimo (obhajobou pak byva, ze kazdy mame pravo na svuj nazor a ze lide jsou ruzne). Tady, dle meho, lze nejaky dukaz k existenci karmy urcite najit (ale te, ktera nejde ojebat a je „zakonita“).
           Dalsi zas, v souhlasu s Jarou Cimrmanem, maji nejdrive problem urcity smer diskuze uchopit a s vekem ho zase opustit.
           Zkratka nektere druhy diskusni neschopnosti nelze vysvetlit snizenou inteligenci, ani spatnymi zazitky z detstvi a jedine vysvetleni je, ze jde o, nekym z hury, implantovany vzorec chovani.

          • Kamil Mudra

           „Udělat dobře svou práci je také forma boje.“
           Leda že bys přitom bojoval s vlastní leností. Ale co když tě ta činnost baví a děláš ji rád? Když si třeba lepíš nějaký modýlek a pak ho hrdě umístíš na poličku? S ničím zlým přitom nebojuješ a přece jsi opět o něco více rozvinul svou šikovnost. Můžeš namítnou že to není práce ale zábava. Děláš to přece jen pro sebe a nežíví tě to.

           Ale když z dobrých výsledků své práce, která ho živí a je přínosem pro ostatní, má stejné potěšení spisovatel, hudební skladatel, řemeslník, zemědělec, zahradník atd. atd. tak také jde o formu boje? I když to jako boj vůbec nevnímá? Co ten člověk ztrácí tím že koná svou činnost v mírových podmínkách aniž by se zmítal obavami že jeho dílo někdo zničí? Co je ztrátového na tom že nemusí bojovat o jeho zachování ale naopak žije s vědomím že jeho následovníci po něm převeznou štafetu a výsledky jeho práce ještě rozvinou?

           Pokud má kdokoli potřebu rozvíjet se bojem, nepotřebuje k tomu žádné těžké životní podmínky. Postačí když bude bojovat se svou slabostí, leností, nedokonalostí, případně závistí, chorobnou žárlivostí, sobectvím… Má to všechno všude a v každém systému sebou, nikam před tím neuteče a vydrží mu to až do smrti, protože, jak víme, nikdo není dokonalý. Ale mnozí lidé holt raději napírají svou energii a úsilí proti venkovním nepřátelům (i kdyby si je měli vymyslet) než aby upřeli pozornost na sebe a při hledání zlého nepřítele „sáhli do vlastních zásob“.

           „Já se biju za svou pravdu, ale v těchto věcech moc nevím, jak k tomu přistoupit, myslím filosofii a náboženství.“
           Ale je nutné se za takové pravdy bít? Není lepší je prostě jen nabídnout ke zvážení stylem: „Ber nebo nech ležet – to už nechávám na tobě.“ I když se ti podaří někoho přesvědčit, tak k čemu ti je takové „vítězství“ když sám nemáš žádnou jistotu o trvalosti své pravdy. Vždyť už zítra se můžeš dozvědět nějaké nové informace kvůli kterým se sám otočíš zády k tomu zač si včera bojoval.

           Však to také sám cítíš a proto píšeš: „Tady je pravda jasná, ale jinak…si jistý nejsem ničím.“
           Jistota je zatraceně vzácná komodita a nejjistěji se člověk cítí když jde o záležitosti které se ho bezprostředně dotýkají. To ale jen proto že na ně lépe dohlédne aniž by musel nějak spekulovat o tom co je „za obzorem“.

          • vittta

           Lepit modýlek…
           Já dělám volhu, to je celkem boj.
           Jasně, že mě to baví ale hlavně, když už to dodělám.
           Jinak ti povím…to jsou nervy.
           Teď jsem to celé rozebral, to bude úplná pecka, a byl jsem si pro nějaké díly, chlap umřel, a plno dílů, pozůstalí se toho zbavují, prodají i tu Volhu 22 a možná pak i tu 21/2.
           Chlap celý život rozebíral Volhy, pak umře, a kolikrát to hodí do sběru, zkrátka nevíš, komu přesně tím uděláš radost.
           Já jsem šťastný, že syn dělá na tom Gazu, a jezdí s ním- aby k tomu získal vztah, musel na tom makat.
           A jezdí…ale jiný syn by si myslel, že jsem debil, a až bych umřel, tak by to střelil, a ještě by byl nasranej, že do toho vrážím škváru.
           Takže je to klika- a tu buď máš, nebo nemáš.
           A biju se za obecné pravdy, za český stát a národ, za naše dějiny, ale jak mám někomu předkládat něco napozemského, náboženství, nebo folosofické směry, když sám nevím, jak to je, a nejvíc ze všeho mám pochybnosti.
           Nakonec natáhnu brka, chvíli si na mě ještě někdo vzpomene, 10 let mi někdo zapálí svíčku, a pak si nikdo ani nevzpomene, že nějaký Víťa kdy žil…
           A můžu být chytrý jak liška, koho to bude zajímat, můžeme to probrat u piva, a ještě s pár lidma, a jinak to nikoho nezajímá.

          • Kamil Mudra

           „„Ale jaký vnitřní postoj k tomu všemu zaujmeš si určuješ ty sám.“
           Coz, jak vsichni vime, neni pravda…vyjadreno je to v ceskem prislovi „nikdo svuj stin neprekroci“.“

           Ano. Jedno z trochu nedomyšlených přísloví. Stín překročíš tak že se k němu otočíš zády a tak zůstane za tebou dokud kráčíš směrem ku světlu. Na stezce karmy (která je v některých textech ozačována za „cestu za světlem“) to znamená že se otočíš zády ke stinné stránce své osobnosti. Tohle nastavení azimutu za tebe nikdo nerozhodne žádnými příkazy či zákazy – ten směr si musíš určit sám. Ale souhlasím s tebou že svojí vůlí asi neovlivníš co potkáš cestou. Tak jako jí neovlivníš složení předmětů a styl výuky na škole do které nastoupíš. Ale školu, pokud zvládneš přijímačky, si vybrat můžeš. Výhodou téhle je to že to můžeš stále zkoušet znovu. Nevýhodou že ji fakt neojebáš. Buď na to už máš a nebo ještě ne.

           Tedy… já se fakt necítím být nějakým odborníkem na karmu. Přijal jsem už dávno tohle učení jako pracovní hypotézu protože jsem nenarazil na nic lepšího. Takže pokud argumentuji proti nějakému tvému pohledu na věc, je to jen proto že mne nějaký protiargument napadl a ne proto abych nějak bojoval za své přesvědčení. No a v tomto mi přijde možnost jejího ovlivnění logičtější než fatalistický přístup. Pokud by to mělo být nějak „nalinkováno“ tak k čemu by to celé bylo? Proč potom rovnou nevytvořit již „hotového člověka“? Leda bychom to brali tak že jsme „polotovary“ sledující vlastní výrobu. Případně nepovedené zmetky procházející nějakým nalajnovaným recyklačním procesem.

           No, s těmi diskutéry:
           Podívej se na MaB, která si tu hraje na nějaké „Francouzské listy“(parafráze BL). To poznáš na tom jak si z našich otázek vždycky „vyzobne“ takové na které může reagovat s odvoláním na někoho jiného (tisk, autority…) ale vlastní postoj (kterého projeví „jak šafránu“) zabalí do obalu „jednoho z možných pohledů“ kterým „uvádí věci na pravou míru“. Chtěl bys se od ní dozvědět něco ze života? Tak na to zapomeň. Přitom je to to jediné čím by mohla být opravdu zajímavá vzhledem k tomu kde žije. Ale ne, ona nás raději bude „klepat přes prsty novinami stočenými do ruličky“, než aby „si zadala“ nějakým vlastním příběhem. Typicky prázdný salonní styl v duchu onoho: „já nic – já muzikant“.

           Ovšem těžko říci zda jde o nějaký implantovaný vzorec chování. Spíše bych tipoval na negativní zkušenost která ji brání být v něčem za sebe. Prostě se bojí risknout nějaké „nachytání na švestkách“ i když ji tu vlastně nic nehrozí. Přesný opak vittty, který vstupuje do každého střetu s odhalenou hrudí opovrhujíc jakýmkoli štítem za kterým by se mohl ukrýt.

          • Kamil Mudra

           „Lepit modýlek…
           Já dělám volhu, to je celkem boj.
           Jasně, že mě to baví ale hlavně, když už to dodělám.
           Jinak ti povím…to jsou nervy.“

           No vidíš. Kdybys ji koupil komplet naskládanou v nějaké bedně a pak si ji postavil, měl bys z toho také radost, něco se přitom naučil a myslím že tu část s nervama bys v pohodě oželel. Ušetřený čas se sháněním dílů bys mohl věnovat nějakému dalšímu veteránovi a získání nových zkušeností. Proto píšu že pro své zrání nepotřebuješ nutně nějaké tvrdé podmínky.

          • vittta

           To zas by mě nebavilo.
           Čím víc na tom zamakám, tím lepší je pocit, když je to hotové.
           Ale že by se mi jako chtělo se na to vrhnout, to jako tak úplně ne, ale zase…původně jsem chtěl jen nechat nachromovat nárazník, ale když byl dole, tak jsem sundal oba blatníky, a plech pod blatníky, a haupnu, a když už to bylo dole, tak jsem z toho vymontoval ty chromy, celé to rozebral…a vyleštil a i dveře jsem sundal, a hned je vyblejskal a když už tam není tapecírunk, tak by to chtělo opravit stahování okna, a..a..to zase to nevojebu, že bych toho chtěl dělat co nejméně, ale—nechce se mi do toho.
           Hele, víš co učím syna?
           Aby něco uměl.
           Říkám mu:
           80% terenních jezdců jsou pitomci, co nemají páru, proč se jim to auto hejbe.
           Nauč se to znát, všechno, co znám, tě naučím, a odkážu tě na ty, co znají víc, je ti 21, a budeš vědět víc, jak 50 letí frajeři.
           Budou čumět, budou tě prostě žrát.
           On se se mnou hádá, ale tak nějak to přijal.
           To tě pak to ježdění baví 2x, 3x, není to jen o tom, jezdit, ale co jezdíš, jak jezdíš, a jak znáš servis a údržbu.
           Ale tohle stejně víš…

          • embecko

           „Chlap celý život rozebíral Volhy, pak umře, a kolikrát to hodí do sběru“
           Mel jsem souseda, stareho pana, co se jeste za prve republiky vyucil ve 3 oborech: zamecnik, obrabec kovu a svarec.
           Bydleli v prvem patre dvopupodlazniho domku, bezdetny par. V prizemi mel ten clovek dilnu, jakou jsem nevidel- 5 mistnosti tak po 20 metrech, plnou nastroju, naradi a zasob. Vcetne kovarske vyhne, ruznych soustruhu, frez, svarecek atd. V zasobach vse, co se zeleza tyka- od uchytu rohozky pred domem po medenou spicku hromosvodu.
           Ten clovek dokazal opravit a vyrobit uplne vsechno, byl to klasicky cesky Ferda Mravenec. Pak mu zemrela zena, on sel kratce po ni a dum prevzal synovec od Kutne Hory. Za mesic prijel Kovosrot a vystehoval komplet patro-dilnu na vahu kovu.
           Ja myslel, ze se zblaznim…kdyz si to vezmes, tak takovahle vybava jeste pred par desetiletimi skytala zaruku uziveni cele rodiny a to po cele generace…a dnes je to nechteny odpad, zbytecnost hodna tak jedine do sberu. Je to smutny…

          • vittta

           To už jsem také viděl, i když to byla dílna truhlářšká.
           Dědek chodil ty stroje hladit, když už na nich nemohl dělat.
           Bába to pak hodila kdovíkam, když chudák čuměl do stropu a nikoho nepoznával.
           Takovou cenu má lidský život.
           Nepředáš co je v tobě- zmizíš v nicotě.
           Ty železa, to jsou číslované oceli, stará má jiné vlastnosti jak nová, a ty všechny věci k tomu, to má cenu milionů, když k tomu je řemeslník.
           A idioti to hodí do sběru.
           Takhle se chová lůza, to také vysvětluju.
           Neprodávejte to, co po mě zůstane, nechte to pro svoje děti, jen lůzr prodá cenné věci, a jede na dovolenou do Thajska a koupí si nové auto, a za 3 roky má z toho hovno, a jeho děti už budou jen konzumní ubozí lůzři, i kdyby vydělávali 200 000 za měsíc.
           Založil jsem rod, a chtěl bych, aby s ním něco dělali, jenom tradice dělá skutečného člověka skuteční člověci dělají národ, když nadsadím.
           Jenže…člověk míní, a pánbu mění…

          • Kamil Mudra

           Podobný příběh, rovněž s truhlárnou, mám ze svého okolí. Kamarádův děda byl umělecký truhlář a u své truhlárny měl složené dřevo na vyzrávání co nechal svézt jeho děda ze všech koutů světa. Když komunisti tu truhlárnu převzali tak nechali všechno to nádherné vyzrálé dřevo odvézt – hádejte kam – do výtopny pro skleníky :-(

           No a ten můj kamarád, který nedávno zemřel, celý život dával dohromady hermetickou knihovnu. Měl v ní takové vzácné kusy pro jaké by mnohý antikvárník jel kraj světa. Ale jeho žena není žádná veselá vdova s tučným kontem. Naopak, coby celoživotní malířka a restaurátorka na volné noze má minimální důchod a tak je asi jasné jak ta kámošova knihovna dopadne. Děti nemají. Ach jo. Mít na to prachy a prostor, koupil bych tu knihovnu tak jak stojí a leží i kdyby to mělo být jen proto aby zůstala pohromadě. Takhle mizí ze světa celoživotní díla.

           Máš pravdu vittto – člověk míní… Ale ten kdo mění není pánbu. To zařídí lidé kterým ty výsledky jeho snažení zůstanou v rukou. A mnohdy i proto že jim nic jiného nezbývá.

          • embecko

           „jenom tradice dělá skutečného člověka“
           Ono jde pomalu do tuheho, coz je v poradku…ovsem spoustu lidi prekvapi, ze udrzovani tradice je namahava prace. Tu spousta lidi vymeni za pozitky (Thajsko, auto, jak pises) a za jednoduchy sesup z kopce (prisel jsem- videl jsem- koupil jsem).
           Pak maji doma jen same sunty a predmety bez ducha. Ty vyhodi (protoze co s nimi) a zbyde jedno velke prazdno, na ktere neni nijak navazat.
           Podle meho je tohle mezi-generacni zalezitost, takze veci po tvych rodicich uz ty muzes vyhodit, pote, co vycerpaly svoji schopnost predavani. Existoval jakysi indiansky kmen, ktery, kdyz dozral cas, vyhodil vsechny predmety, ktere mel a nechal si jen kone, stany a zbrane a odesel na jine misto. Tihle indiani se zmocnili problemu sice jinak, ale presne vedeli, o cem to je. Ona totiz tradice dokaze byt i svazujici…tezka prace na ni je v tom, ze se o ni musis starat kazdodenne a to i prez odpor bud svuj, anebo rodiny. A musis peclive zvazovat, kdy a jake jsou predmety jeste prinosne a kdyz uz te zacinaji brzdit a tudiz prisel cas se jich zbavit. Jsou pak dva extremy: nechat se predmety minulosti pohltit, anebo se jich zbavit jeste drive, nezli stacily dokonat svoji praci na tobe.
           Ono to takhle bylo vzdycky a tradice, svazana s nekolika predmety bylo to jedine, co lide tehdy meli. A proto take nedelali cely zivot nic jineho, nezli tradici udrzovali a pracovali s ni.
           Dnes ziji ve falesnem socialnim svete, ktery zmizi, staci jen chybne kliknout. Je tedy nestaly a nesolidni, ale ve svem mnozstvim dokaze realne predmety tradice vytesnit. Kdo to vi, zacina obmenovat a teze pracovat na vymene virtualna za hmotne vzpominky.
           Je o tom jeden krasny slovensky film, po revoluci urcite zatim neprekonany:
           https://www.csfd.cz/film/24894-zahrada/prehled/

          • embecko

           „tak je asi jasné jak ta kámošova knihovna dopadne“
           Pokud ji rozproda, tak je to jeste ta lepsi varianta. Ja mel v kazdem byte vzdycky takovou policku, cekarnu, kam jsem daval veci, ktere jsem uz nechtel, ale ktere mi zatim bylo lito vyhodit. Zajimave je, ze s casem si ty veci jakoby samy rekly, jak s nimi ma byt nalozeno…bud se vratily do bytu, byly prodany, anebo opravdu skoncily ve stoupe.
           U ruznych predmetu trva takove rozhodnuti ruzne dlouho- od dnu po roky. Ale najednou je jasne, co tim predmetem mas udelat…dokud nevis, nehybat s nim a nechat cekat…

          • vittta

           Heleďte, kluci, jsme moc velký nostalgici!
           Ale člověk by si neměl ten život moc idealizovat, to je fakt.
           Fyzické i duševní hledisko bývá nakonec spíše k pláči.
           A nějaké odkazy příštím generacím….když vidím, kdo si bere do držky třeba Čapka, Kryla, klidně i Orwela…
           A naopak. takový Napoleon, Alexandr veliký a v našich podmínkách Jan Žižka, ti mají své jisté.
           Přitom…
           A navíc byli ještě prvně jmenovaní dobyvatelé, a oba válčili spíše pro válku samotnou, než pro nějaký vyslovený cíl.
           U Hitlera je to jen otázka času, než bude zase slavný, a nakonec, já ani proti tomu nic mít nebudu, byl to – technicky vzato- dobyvatel jako každý jiný, stejně podle jeho ideologie jede celá EU.
           Hlavně ať si ho nechají doma…
           Jenže…..mají nás obsadit s Hitlerem nebo bez něj, ono je to nakonec jedno, jestli budeme untermench proto, že nadlidé jsou árijci, nebo negři.

          • embecko

           Me to prijde naopak jako velmi realisticky postoj, to ti reknu, vittto! :o)
           Vazne receno: elektronicka media vkladaji detem do hlavy nerealne obrazy a ony si z nich skladaji svuj svet. Jenze ten samozrejme v konfrontaci s realitou nefunguje a tak se snazi si realitu ohnout, coz samozrejme nekonci dobre.
           Ja bych obrazy tradice nepodcenoval, neni v nich skryt jen obraz vyvolavajici predmet sam, ale i zpusob, jak k nemu dotycny, jenz ti predmet odkazal, dosel. Predmet tradice v sobe ted skryva i navod k zivotu a podnecuje tvorbu obrazu, proverenych zivotem….takze zadni nostalgici, ale naopak realiste!

          • vittta

           Realisté ve věci tradic jistě jsme, však sám toto podporuji a snažím se to vybudovat.
           Jenže je otázka, jestli to zajímá ještě někoho jiného, než „nás“.
           Jestli ty ohnuté reality nakonec nejsou přijatelnější.
           Pokud nebude člověk potřebovat k životu myšlení, evoluce se ho zbaví.
           A nakonec…třeba budou lidé nakonec šťastnější.
           I když zrovna já o takové štěstí nestojím.

    • vittta

     To já bližního svého „miluji“, i když na něj útočím.
     On by člověk neměl tak úplně nastavovat druhou tvář.
     Vždyť i to případné násilí proti negrům a čmoudům je z mé strany dáno toliko objektivní nutností.
     Když se nad tím člověk zamyslí, možná ani ti prvotní sluníčkáři nebyli zlí, co tak nadšeně tohle spískali.
     „Svazáctví“ je znakem lidství, ale ty výsledky…
     Jak jsem už kolikrát psal, lidstvo není stvořeno ani pro věčný mír, ani pro věčný dostatek.
     Evoluce žádá boj, a to právě dělá z téhle krásné planety to peklo.

     • astraustralia

      vittta asi jste neporozumel,
      Branit se, v tom Vam svym prispevkem nebranim a
      “ miluj sveho blizniho “ coby preklad z bible je jen otevreny vyrok obecneho vyznamu a obtizneho
      vykladu, mimochodem podle hlubsiho rozboru jen Novy Zakon kaze lasku a odpusteni, jina nabozenstvi to tak nemaji, saria je jen jednim z tech kteri to maji jinak, take Stary Zakon ktery Zide uznavaji je nasilny, udajne Kristus sestoupil aby to napravil, ale nejsem knez a kazatel krestanstvi jen zde presentuji co jsem vycetl:-)
      Pokud vas nekdo napadne branit se neni hrich, karmu si zatizi ten kdo prichazi s nasilim jako prvni.
      Vse se da vysvetlit ruzne i tak i obrana proti nasili pokud ji prohlasite jako preventivni muze byt chapana i vysvetlovana rozdilne.
      Kazatele se dovolavaji cloveka a jeho citu a svedomi jako daru ktery ma kazdy jiz od sveho zrozeni od Svoritele.
      Pry kazdy, jen u nekoho neprobuzene svedomi nebo potlacene to jako vysvetleni pro chovani zlocincu.
      Neptejte se me zda 24 poradcu US presidenta Bushe kteri ho presvedcili k podpisu „preventivniho“ utoku na Irak maji dnes stale vycitky svedomi. Nevim.
      Jen verim ze za vse se plati. Vse tomu nasvedcuje.
      Na Zemi penezi i spatnym svedomim (jak u koho) mimo Zem mozna i karmou ci dosud necim nepoznanym.
      I dnesni dobrodejove veri sice ne v karmu ale v dobro zde na Zemi a propaduji ho a prikazuji az tak,
      ze dnes uz pres mrtvoly.
      Cesta do pekla nebo prelozeno do cestiny k obohaceni pres multikuturalismus je take dlazdena nejlepsimi umysly:-(
      Ne ze vsechny kultury jsou si rovny jak kazi kazatele multikulturalismu. Jsou kultury ktere jsou tak odlisne od te nasi ze jsou nesrovnatelne. jsou tak jine a odlisne ze prijamout je by znamenalo likvidaci te stavajici ne obohaceni.

      K tomu odkaz kterym je „The Saker“ odkazem vybornym.
      Good-Bye Home Country
      https://thesaker.is/good-bye-home-country/
      here are the notes of a Peace Corp worker, written at the end of her stay in Senegal.
      They will show the reader the beauties of multiculturalism!
      (zde poznámky pracovníka Peace Corp napsane na konci jejiho pobytu
      pobytu v Senegalu. Ukazou ctenari krasy multikulturalismu! )
      Vypraveni mlade Americanky ktera jela pomahat na rok do Senegalu si prectete ci od strycka googla nechte prelozit.
      Tak presny a hluboky rozdil kultury ale presto nebrani dobrodejum a Slunickum v pachani a hlasani jejich dobra.
      O roku zivota v Senegalu od rozdilu zasadne odlisnych v hygiene (hovna nejen vsude na zemi ale i rozprasene ve vzduchu ktery dychate) odlisnych v pristupu k zivotu pres zakon saria, k nepredstavitelne korupci az po slovo job (prace) ktere tam neznamena work(pracovat) Female genital mutilation (FGM) obrizka zen atd atd v rozdilnostech
      az po vetu ktera je ta posledni a zasadni:
      We have the right to choose what kind of country to live in. I was happy to donate a year of my life as a young woman to help the poor Senegalese.
      I am not willing to donate my country.
      Mame pravo si vybrat v jake zemi zit.. Byla jsem rada ze jsem jako mlada zena darovala rok sveho zivota chudym Senegalcum.
        Nejsem ochotna darovat svou zemi.
      Neni to jediny varovny hlas
      Jako priklad pro nekoho dostacujici pro jine nic nerikajici o nesrovnatelnosti kultur a zvyku.
      Proto chapu odpor vsech Stredoevropanu kteri si uvedomuji rozdilnost nesoumeritelnost
      a nebezpeci ktere z prilivu cizi kultury a zvyku plyne.

      • Janika

       Darovala těm lidem rok svého života, ale není ochotna jim darovat svou zemi. Z toho až mrazí, jak je to výstižné. Kdo není ochoten darovat svou zemi, je velký člověk, a může to být i velice dobrý člověk. Ale svou zemi bude prostě bránit, tak to bylo odedávna, a lidé na obranu své vlasti byli právem hrdí.

       • vittta

        Jsem upřímně rád, že to chápeš.
        A tuhle hodnotu vždycky chce vzít- dobyvatel dobývanému.
        Ať už tím, že mu nažene strach, nebo tím, že mu vnutí dojem, že to vlastně není jeho země, či snad tím, že není důvod se bránit, protože nikdo neútočí, nebo tím, že samotná obrana je ten největší hřích.

        • embecko

         No jen aby…ja si pamatuji, jak Janika rikala, ze pokud chces yvsvetlit nekomu cizimu, ze neco nemuze delat, tak ho musis nejdrive prijmout. Ja se obavam, ze fronta obrancu zeme se vzedme v okamziku, kdy uz zeme nebude davno jejich. Coz skonci zdvizenym prostrednickem a poukazanim na jejich rasismus. No, na Ukrajine ale uz davno bude mista habadej, mozna budeme radi, kdyz nas vyexpeduji do krajin nasich predku, do bazin pripjatskych.
         Druha strana se tim nijak nemazli, ti normalne ziji, maji ze zivota radost a delaji vse proto, aby si svuj zivot uzili…aby jim nekdo vysvetloval, ze brani zem, ktera uz ovsem neni jeho, na to asi naladu mit nebudou a vybehnou s nim exemplarne.

      • MaB

       Zde výše je jeden z mnoha možných pohledů na senegalskou realitu..

       Tento twitt v pořadí druhé ministryně senegalského původu (naturalizována teprve v r.2016) dokazuje,
       že i v Senegalu vědí, že „job“ znamená práce
       a že jsou Senegalci i přes rozdílnost kultur schopni integrovat se:

       Sibeth Ndiaye @SibNdiaye
       Vous informer et expliquer ce que fait le gouvernement
       pour votre quotidien : c’est mon nouveau job.

       Informovat vás a vysvětlovat, co vláda dělá
       pro váš každodenní život: to je moje nová práce.

       • astraustralia

        Informovat vás a vysvětlovat, co vláda dělá
        pro váš každodenní život: to je moje nová práce.

        Jak presvedcujici a slova dobrovolne pracovnice co prozila rok v Senegalu a pravdive popsala – zpochybnujici :-(
        Bude informovat o cem ?
        Informovat pravdive o tom jak vlada zachazi s lidmi kteri protestuji protoze chteji lepsi zivot?
        Co vlada Macrona dela?
        Jak do lidi kteri nesouhlasi surove busi
        Jak „lidovy“ Macron ze zlutych vest vymlatit chce dusi ?

        Vitejte MaB :-)
        Obohatte po Macronovsku :-)
        Jak jedna Senegalka je schopna, ale cela ctvrte ne
        jak neexistuji no-go zony.
        Obohatte jak se Francie vyrovnava s dusledky sve kolonialni politiky.
        Informujte jak integrovana zena ze Senegalu svym prikladem presvedcuje a navic pravdive informuje Francouze a svet.

        • MaB

         Americká altruistka, která nezištně věnovala rok života nejpotřebnějším, zaslouží velký obdiv. Informovat o tom, co v Senegalu viděla, je jistě záslužné.
         Když líčí, s jakými problémy se tam setkala, zmiňuje se možná i o jazykové bariéře. Dá se rozumně předpokládat, že neovládá wolof ani jiný z 21 kodifikovaných jazyků a domluvit se tam anglicky nebo francouzsky, ač to je ùřední jazyk, není evidentní.
         Proto jistota, s kterou vysvětluje, co je pro Senegalce „job“, mne trochu překvapila
         Senegal znám i z té méně „stinné“ stránky a právě ta mi ve vámi vybraném ùryvku chybí. Nepochybuji ale, že poznala i tu a také o ní někde jinde píše. I to by mne zajimalo.

         Až bude na co se mne ptáte tématem diskuse, ráda přispěji.
         Zatím snad jen to, že dobře integrovaná senegalská diaspora je uz dlouho poměrně početná.

         • MaB

          Jeste pro doplnění –
          Právem se ta Američanka pohoršuje nad nešvary, hovoří o:
          „nepredstavitelne korupci az po slovo job (prace) ktere tam neznamena work(pracovat) Female genital mutilation (FGM) obrizka zen atd „,
          nezůstává ale, alespoň doufám, jen u slovíček.
          Důležité je, zda také ukazuje, že (a jak) se v Senegalu bojuje proti excizi (téměř třetina žen).
          A jestlipak se zmiňuje i o tom, že tento jev je na ústupu právě díky tvrdé práci aktivistů ?

          • vittta

           A je na ústupu, nebo se tvrdá práce aktivistů musí nějak zdůvodit?
           Jak tvrdě pracuje takový aktivista proti této obohacující kulturní zvyklosti?
           Zatím dle nepotvrzených zpráv v afrických zemích nemizí, za to v evropských se tvrdě zabydluje.
           Jinými slovy, Afričané obohacují nás, ne my je, excize tuším navíc do Francie a jiných vyspělých zemí odjakživa patří.

          • astraustralia

           Pokrok v obrizce to je na vyznamenani :-)
           Jak je to ve Francii s zenskou obrizkou ? Nakolik se presunul z Afriky do Francie?
           V Anglii se k nemu muslimove hrde hlasi. U vas ne ?
           Pomluvy jako o nebezpecnych zonach ?
           Kdyz se pred casem jezdil slavny automobilovy zavod „Dakar“ tak musel byt zrusen pro nepratelske chovani obyvatel Sahary. Mirumilovnost muslimu zpusobila ze se zavod presunul do Jizni Ameriky.
           To kdyz Vy jen ty klady a ja jen zapory.
           Jen co prevazuje.
           Do jake ze to byvale kolonie narychlo odletel vas para-vysadek aby tam udelal poradek ?
           Az budete v pohode dejte clanek take o „zlutych vestach“
           Ukoncete pomluvu milacka lidu Macrona :-).

         • vittta

          Líbí se mi vaše disciplína, co se tématu diskuze týká.
          Pro vaši informaci- téma diskuze je Putinovo Ruska a jeho určitá specifika.
          Vyše texty k tomu tématu považuji za vyvážené a velice kvalitní.
          Fakt jim nemám co vytknout.

          • MaB

           V této „vetvi“ je pro mne tématem pouze tento komentar
           2.4.2019 – 12.
           astraustralia
           a reaguji jen na nej. mily vittto.
           nikoli tedy na:
           „jak se Francie vyrovnava s dusledky sve kolonialni politiky.“,
           coz by zde bylo, jak jiste uznate, OT :)

          • vittta

           Jasně.
           A mění to něco na tom, že máte skvělou diskuzní disciplínu?
           A já právě tu disciplínu ocenil.
           Co je hlavním tématem jsem napsal jen jako doplněk.
           Vy jste totiž proslulá tím, že milujete dokonalé překlady a každý sebemenší detail opravujete na ten dokonalý význam, tak proč zrovna u mě předjímáte nějakou …snad až jízlivost, či co?
           Moc tedy nechybí, a urazím se.

         • astraustralia

          Mab sdeluje:
          Zatím snad jen to, že dobře integrovaná senegalská diaspora je uz dlouho poměrně početná.

          A bude jeste pocetnejsi a stale lepe integrovana , zadne odlisnosti ani v hygiene v pracovitosti jen ten islam se 4 obrezanymi manzelkami ale to je OK protoze to je podle koranu
          tak nezbyva jez najit zda nahodou nejaka jina „diaspora“ z Afriky ci odjinud neni zdrojem problemu.
          Dam Vam na vyber abyste zasvedcene napsala kteri pristehovalci ze ktere kolonie delaji Francii nejvetsi problemy.
          Jiste zadni lide z kolonii vsichni plne integrovani :-)
          Nejblize a nejpocetnejsi bez vyhrad je vase cerne svedomi s nazvem Alzir,
          1830: začátek kolonizace Alžírska, roku 1881 bylo obsazeno Tunisko a roku 1911 také Maroko, od 1956 jsou oba státy nezávislé, Alžírsko až od 1962
          ale pak je seznam hodne dlouhy a kdyby z kazdeho z nich prislo o neco vic zadatelu o lepsi zivot
          bylo by ve Francii pres 100millionu velmi snadno a velmi rychle.
          Francouzske Somalsko, dnesni Dzibutsko je jen relativne male uzemi, (jen 800tisic obyvatel)
          Somalsko je proti tomu velke (11millionu) a tak s nejvetsi pravdepodobnosti mlada dobrovolnice ( viz odkaz vyse) byla nekde v okoli Mogadisha a ne ve vasi kolonii.(Somalsko bylo drive napul Anglicka a Italska kolonie. Italove meli i sousedni Habes)
          Hlavne ze zadate o solidarnost a o svoji zmrsenou karmu za kterou prijdete do pekla byste se chteli podelit s celou Evropou a hlavne se staty jako CR Polsko, Slovensko Madarsko a dalsi na Balkane kteri se na vasi svinske kolonialni politice nepodilely !
          Obohacujte svym vypravenim
          je to poucne kdyz musi prijit zena z kolonie :
          Informovat vás a vysvětlovat, co vláda dělá
          pro váš každodenní život: to je moje nová práce.

          Francouzky obcan/obcanka by na to nebyli dost dobri?
          Nebo to ma byt vykrik do sveta jak jste uspesne „multikuturni“ .?
          3 zasadni slova a guilotinu jste svetu uz dali
          ted jeste ze mista kam je lepe nechodit zvana no-go u vas nemate
          ale plne jen integrovane mensiny a Evropa se bude k vam chodit ucit.
          Mutti Merkel uz se proto dala s panem Macronem do svazku:-)
          Vypravejte:-)

       • Kamil Mudra

        Na realitu jakéhokoli druhu bude vždy existovat vícero možných pohledů. Takový doktor Josef Mengele vnímal svůj job určitě jinak než lidé využívaní k jeho pokusům.

        • astraustralia

         Napise se „jeden z pohledu“ na realitu a ejhle po tomto kouzelne korektnim pohledu na popsany jev
         ten se pod vlivem tohoto jineho mnoha dalsich pohledu zacne jevit jako mene verohodny!
         Zadny katastrofalni stav v Senegalu, je to jen „jeden z mnoha možných pohledů“
         Zkus si Kamile jako „jeden z mnoha možných pohledů“ vyslovit jiny pohled na to co dela Macron ve Francii ci jak mluvi a jedna v EU.
         Kazdy kdo se odvazi bude Eurodiktatory onalepkovan jako nepritel se vsemi fasonackoraso privlastky.
         MaB obohatila novou informaci jak ze Senegalu prisla zena do Francie, zintegrovala se a dokonce poslani:
         Informovat vás a vysvětlovat, co vláda dělá
         pro váš každodenní život: to je moje nová práce.

         Reciprocne jiste existuje integrovany Francouz ktery prisel do Senegalu a ze ktereho tam udelali ministra aby
         „lid informoval a vysvetloval co vlada dela pro jejich kazdodenni zivot“

         Tezka rada, jak na takove obohacujici informace reagovat aby si clovek nezhorsoval karmu.

         • MaB

          Vase umeni deformovat, je obdivuhodné. :)
          Nepochopil jste, ze to byla ukazka toho, ze i Senegalci (predstavte si to !) umeji spravne pouzivat slovo „job“ ?

          Sibeth Ndiaye @SibNdiaye
          Vous informer et expliquer ce que fait le gouvernement
          pour votre quotidien : c’est mon nouveau job.

          Jinak
          Ministryne neni jedina interovana.

          „Mnoho vedoucích pracovníků a podnikatelů ze senegalské diaspory, kteří vytvářejí ekonomické vazby mezi Senegalem a jejich zemí bydliště, plánuje návrat do své země původu. Nedostatečná podpora však zůstává i nadále hlavní překážkou pro konkretizaci této touhy.
          Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se v roce 2015 odhaduje diaspora na více než 585 000 lidí.“

          • MaB

           Bylo to vyvráceno jako „intox“ * a nikdo, pokud vím, nepodal důkaz, že to je pravda.
           Pochybuji, že by se takový skandál podařilo ututlat.

           Ne, africké země „neplatí koloniální daň Francii“
           Vincent Coquaz – 22. února 2017
           Uprostřed debaty o kolonizaci to virové video ujišťuje bez obalu: africké země stále platí „koloniální daň“ do Francie za „výhody“ kolonizace. Otrava (intox) založená na zmatku kolem fungování franku CFA, ostatně velmi kritizovaném.
           Non, les pays africains ne «versent pas un impôt colonial à la France»

           Par Vincent Coquaz — 22 février 2017 à 12:11
           En plein débat sur la colonisation, une vidéo virale l’assure sans détour : les pays africains versent encore aujourd’hui un «impôt colonial» à la France pour les «bienfaits» de la colonisation. Une intox basée sur une confusion autour du fonctionnement du franc CFA, par ailleurs très critiqué.

           Jediná Le Pen si dovoluje tvrdit, že Afričanům nic nedlužíme, prý naopak…

           *) Proti šíření falešných informací, „Le Monde“ zahajuje Decodex
           Je výsledkem více než roční práce a byl uveden na trh začátkem února 2017 společností Le Monde. Je nástrojem, jehož cílem je bojovat proti šíření falešných informací a pomoci uživatelům najít cestu v džungli šiřitelů a výrobců fake news.
           Před sdílením informací jsou k dispozici i různé prostředky pro vyhodnocení spolehlivosti webu, na kterém jsou umístěny.

          • vittta

           Hmmm, tak ona není jediná internovaná..a kam je internujete, že jsem tak smělý?
           A tohle také…
           „Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se v roce 2015 odhaduje diaspora na více než 585 000 lidí.““
           Tak tomu říkám čerstvá zpráva.
           Vy jste strašně prolhaná, to jsem ještě neviděl, tak třeba tady reagujete na kočku tímto:
           „Bylo to vyvráceno jako „intox“ * a nikdo, pokud vím, nepodal důkaz, že to je pravda.“
           Tak nikdo nepodal důkaz, že je to pravda, ale nikdo nepodal ani důkaz, že se v chemické fabrice v Sýrii vyrábějí chemické zbraně, a přesto jste je bombardovali, a už vůbec nikdo nepodal důkaz, že Putin ovlivňoval volby tam i onde, ale tam žádné důkazy nepotřebujete.
           Dále pak pochybný plátek Le Monde zahajuje Decodex, ten byl uveden na trh v únoru 2017, také čerstvé, ale pokud byl uveden na trh, tak asi nebude zadarmo, že jo.
           A jak má uživatel internetu vědět, že zrovna Le Monde není šiřitelem fake, copak oni to nějak dokázali?
           A různé prostředky spolehlivosti webu- to Le Monde okoukal od ministerstva propagandy ve III. říši, ne?
           To je hnus, vám povím, to je snůška blbostí, třesky plesky, melete stejně jak kdokoliv jiný, ale nějak mi z toho vyplývá, že vy máte pravdu, a ostatní kecají a šíří…nějaké intexy.
           Náckovský humus krachující bývalé koloniální velmoci.

          • Saul

           Ale copak,vito?
           Ty máš najednou problém s bombardováním islámských zemí?
           Tak to je rychlý posun, to jdeš opravdu do sebe.
           Ještě před pár dny sis tu pochvaloval vybombardováni jiné islámské země s civilními oběťmi cca 200 tis. ,jako tu pravou medicínu,kterou musí silné impérium svým vzpurným podřízeným pravidelně podávat.
           Tak to jsem rád, že už si s Astrem začínáte hlídat tu karmu a rozpláče vás i neškodný mocenský ohňostroj a jedna zničená plechová bouda.

          • MaB

           Vidím, že nemohu spoléhat na vaši inteligenci !
           Nebyla jsem na svém počítači, takže to bylo bez diakritických znamének a
           v „interovat“ mi vypadlo „g“ z „integrovat“ (jak o tom píši výše) a vy jste ztracen.

           Tady to máte s čerstvým datem. Je samozřejmé, že nic není zadarmo
           Fil d’Ariane
           Facebook paie Le Monde et ses “Décodeurs” pour traquer les “fake news”
           Jeudi 4 janvier 2018 à 15:15

           Médias
           25.janvier.201925.1.2019 // Les Crises
           Microsoft intègre un “Décodex” dans son navigateur Internet

           PS.
           „Moc tedy nechybí, a urazím se.“ (vittta 3.4.2019 – 17.10)
           Málem jste se urazil ?
           Už jsem si stačila všimnout, že některým zdejším mužům stačí k tomu, aby se urazili, velmi málo.
           Takže byste se k nim jen přidal.

           Nic ve zlém, ale co se vašeho veršování týče, byli jsme zvyklí na mnohem kvalitnější. :)

          • Saul

           Ja jsem si vsimnul toho vypadleho „g“ az ted a dusim se smichy, co z toho vzniklo.:-)

          • vittta

           Na mojí inteligenci se můžete v podstatě spolehnout vždycky.
           Ale vy na to nestačíte, takže nikdy nepřijdete na to, proč jsem některé věci udělal, resp. napsal.
           Ale zase se rozhodně nespoléhejte na mou znalost cizích jazyků, a už vůbec ne francouštiny, na což pro změnu zdá se v pohodě spoléháte, a to nejen u mě.
           Každé písmenko dovedete zpochybnit, je to váš styl, napsal tam tohle, a tím pádem to myslel takhle, detaily.
           Víte co jste napsala?
           To je daleko víc, než že vám vypadlo G, jak si myslíte a kus dole si u toho vyhonil anál Saul.
           Dívejte, je to legrace:
           „Ministryne neni jedina interovana.“
           Tam chybí buď G, tedy konkrétně zde- inte-rovana, tedy vznikne integrovaná, nebo tam také chybí N, tedy konkrétně zde…inter-ovana, a vznikne internovaná.
           Vsadím se, že vám ta legrace ani jednomu vůbec nedošla, ve své nadutosti.
           Ale to není všechno, ten váš text pokračuje takto:
           „Mnoho vedoucích pracovníků a podnikatelů ze senegalské diaspory, kteří vytvářejí ekonomické vazby mezi Senegalem a jejich zemí bydliště, plánuje návrat do své země původu. Nedostatečná podpora však zůstává i nadále hlavní překážkou pro konkretizaci této touhy.“

           Nóó, a sem se hodí více do kontextu ta internace, proč by se jinak chtěli vracet.
           Ale jinak samozřejmě, lidé jako vy používají slovo integrace i tam, kde nepatří, takže vím, co tam mělo být, i když se to tam v podstatě moc nehodilo, ale internace používáte jen v kontextu s někým jiným, že jako někdo zlý chce internovat, a vy jste ti hodní, takhle nějakou bombu někomu hodit na hlavu, to jo, ale internace- to slovo, to zase NE!
           Takže bych to shrnul, jestli hledáte inteligenci na vaší úrovni, k dispozici je Saul, můžete mu z dlouhé chvíle vyprávět, jak jsem byl na vás zlý- a nejen já, ale i další xenofobové a rasisté, že jsme vám vyčítali bombardování té chemické fabriky, a že jste to byla vy, kdo byla spokojena.
           Já myslím, že byste si rozuměli, to je zdejší největší bojovník, není sice nikomu tak úplně jasné, s čím vlastně bojuje, jestli s nějakou ideologií, se mnou (a mými „slouhy“) nebo jen spíše sám se sebou, ale bojuje- jak vidíte, nadšeně a rázně!

          • vittta

           Já a problém s bombardováním islámských zemí?
           Simtě, Saule, já to tady už 10 propagauju, a pokaždé volám SLÁVA.
           Jsi jediný, kdo to uchovává v paměti, ostatní si myslí, že toho nejsem příznivcem, tak jim to dyž tak připomeň, jo?
           Teď jsem tě doporučil MaB, byli byste dobrý tandem, jenže ona když trolí, tak k tomu takového bambulu nepotřebuje, ona pracuje se lhaním,podloženým nereagováním, když dostane naložíno, a ne s pokřikem šílence, takže nevím….no, zkus to, Laurel a Hardy také vypadali každý jinak, to byl ten vtip, že jo…

          • Saul

           Tak to je fajn, ze uz vas dnes vecer z nonstopky vykopli a muzes zase doma v klidu psat.
           Tak dobrou.

          • MaB

           vittto. je mi lito, ale klamete jen sám sebe.
           3.4.2019 – 8.54 jsem napsala:
           „Tento twitt v pořadí druhé ministryně senegalského původu (naturalizována teprve v r.2016) dokazuje,
           že i v Senegalu vědí, že „job“ znamená práce
           a že jsou Senegalci i přes rozdílnost kultur schopni integrovat se.

          • MaB

           pro vaši informaci
           internovat (koho) omezit, omezovat někomu svobodu pohybu, uvěznit ho policejním (ne soudním) rozhodnutím

          • vittta

           Dík, fakt díky, MaB, a buďte si jistá, že přesně vím, co jste napsala, a vůbec jsem to nezpochybňoval, i když jsem to považoval za vylhanou a ještě z kontextu vytrženou nedůležitou záležitost, zase v kontextu s odkazem Astra.
           Ale já o tom vůbec nepsal, prostě mě jen pobavilo, jak tam mohou chybět obě písmena, a význam se ZÁSADNĚ změní, a když jste k tomu napsala ještě nějakou mainstreamovou slátaninu, neodolal jsem a- tváříc se jako blbeček- jsem zapracoval s významem „internoval“.
           Že se u toho jaksi probudíte..
           A to se stalo, takže účel to splnilo.

          • kočka šklíba

           Takže tahle žena lže? http://www.adam.cz/clanek-2016010045-tedx-berlin-mallence-bart-williams-o-systematickem-vykoristovani-afriky-zapadem.html
           Tedex je nezisková platforma, něco co vy přece máte tak rádi, takže znovu, lže? A nebo lže ten váš zdroj? Nebo spíš vy MaB. Mě jste tedy nepřesvědčila, že to je tzv. „otrava“.
           Existuje tzv „“pakt pro pokračování kolonizace“? Existuje FCFA ? Nebo existovaly? Existovalo nebo existuje toto: Od roku 1961 kontroluje Paříž všechny devizové rezervy v Beninu, Burkině Faso, Guinea-Bissau, Pobřeží slonoviny, Mali, Nigeru, Senegalu, Togu, Kamerunu, Středoafrické republiky, Čadu, Konga, Rovníkové Guineje a Gabunu.

           Kromě toho musí tyto země každý rok převést svůj „koloniální dluh“ na infrastrukturu postavenou ve Francii do Paříže, jak podrobně uvádí Silicon Africa 3.?

          • MaB

           Kočko šklíbo, jistě mi snadno odpovíte na jednoduchou otázku:
           V čem spočívá moje „lež“, když píšu:

           Bylo to vyvráceno jako „intox“ * a nikdo, pokud vím, nepodal důkaz, že to je pravda.
           Pochybuji, že by se takový skandál podařilo ututlat.

           PS
           Tedex neznám, ale Decodex, o kterém se zmiňuji, je velmi lukrativní záležitost pro Le Monde

          • vittta

           Než odpoví Kočka tak já jsem tady tak:
           Vy píšete „bylo to vyvráceno“ jako sakra- z jakého titulu to bylo vyvráceno?
           Vy tak maximálně můžete věřit, že to bylo vyvráceno, a my zase věříme tomu, že to jsou jen žvásty.
           Takže vy nejste ta správná, a my ti nesprávní, jak se snažíte vytrvalým tlakem nějak podsunout.
           Nejen vy, ale celý váš EU soubor.
           Skandály, jakkoliv velké, dneska dávno nikoho nezajímají, týden se o tom píše, a pak je ticho po pěšině, demonstrace žlutých vest už ani neukazují, ale když se tady sejde 25 dementů kvůli táboru v Letech nebo kvůli panu prezidentovi, tak je vidíme pořád, a zvolení Čaputové byla u našich evropanů událost století, stejně jako u vás zvolení Macrona.
           Vy si prostě hrajete na to, že jste něco víc, že máte lepší informace o světě, protože latadlo!
           Howg‘

          • Saul

           „jako sakra- z jakého titulu to bylo vyvráceno?“

           Jako sakra-z jakého titulu to bylo potvrzeno?
           Protože letadlo, že?
           Když se ti nějaká informace nehodí do toho tvého kabinetu kuriozit, tak vřeštíš jak půl milionu internovaných Senegalců, že je to fejk a že chceš důkazy.
           Tak teď dokazuj, že to fejk není.
           Samozřejmě, že ty na rozdíl od tisícovek investigativních novinářů, kteří by po takovém soustu hned skočili, na to nemáš technickou a hlavně intelektuální kapacitu.
           Ale už fakt, že to ty žurnalisty nezajímá (na rozdíl od šiřitelů hoaxů), je dostatečně výmluvný.
           Takže věř, víra tvá tě uzdraví, řekl by ti Astr…ale o tvém duševním „zdraví“ už jsem ti psal.

          • MaB

           Ano, Saule, máte naprostou pravdu.
           Francie je stále ještě pluralitní liberální demokracií a investigativní novináři i levice, hlavně ta extrémní, by určitě vehementně reagovali
           Vlastní názor na toto není pro mne snadné si udělat a po pravdě řečeno, ani se o to nesnažím.
           Ten „intox“, jak jsem zjistila, je z r. 2014 (video)

           „un dépôt de réserves de change“ tj. vklad devizových rezerv do fr. centrální banky. je je tam ùdajně vydáván za koloniální daň.

           Našla jsem i
           DEMENTOVÁNI PLATBY KOLONIÁLNI DANĚ DO FRANCIE
           DÉMENTI AU SUJET DU PAIEMENT D’UN IMPÔT COLONIAL À LA FRANCE
           při příležitosti loňského setkání Macrona s ministry finací 14 afrických zemí, kde se říká:

           „Existence takové daně nebyla nikdy prokázána. Danění jednoho státu jiným státem je zakázáno mezinárodním právem. Na druhé straně může jít o peněžité sankce, které mohou spočívat v zmrazení majetku nebo v zákazu poskytování finančních prostředků, a nikoli o daň. Pokud jde o jistiny, které jsou uloženy ve Francii – nejčastěji po dohodě s Evropskou unií nebo OSN, nesouvisejí s kolonizací“

          • vittta

           Jo takhle, no ale dá se tedy říci, že Saul ví o věci více jak vy, je to tak?
           Vy sama si na to vlastní názor neděláte, dokonce se o to ani nesnažite, to je unikátní tvrzení, na to, že to bylo vyvráceno.
           Tak vidíte, jak je Saul chytrý, ten na to vlastní názor vytvořil natošup.
           Protože investigativní novináři by po tom hned skočili.
           Ti už dávno skáčou jen po tom, co jim je povoleno, a to třeba rozlišuje investigativního novináře od šiřitele hoaxů, rozumíte, dneska to tak chodí.
           O mě je známo, že nejsem příznivce JAKÝCHKOLIV konspiračních teorií, a co se týká nějaké koloniální daně, i tam jsem celkem skeptický, a už jsem se dostal do diskuzního křížku s příznivci těchto teorií zde.
           Takže mě nešlo o konkrétní události, ale o vaše naprosto suverenní tvrzení, že to bylo vyvráceno.
           V mém konkrézním případě jsou žvásty všechny ty teorie o šíření fake news.
           Né proto, že bych všemu věřil, ale proto, že za fake jsou prohlašovány jen zprávy, nehodící se politice EU, a co se politice EU hodí, jsou naopak seriozní informace.
           A to už z principu není možné, EU není Eden.

          • kočka šklíba

           Dostala jsem sem až ted. A když to přečtu, tak musím konstatovat, že vyvráceno nebylo absolutně nic. Ta žena se narodila ve Francii, vystudovala myslím nějaký ekonomický obor, a nechápu proč by si to vymýšlela, když jí Francie (nejspíš především podle vás dvou – Saula a MaB) dala domov. Já netvrdím, že je to daň, ona nakonec také ne, ale že Francii bývalé kolonie dávají finanční prostředky, do francouzské banky. A známe bankéře, že? Bankovní tajemství a tak dále, nakonec Macron je z tohoto hnízda. Takže nejspíše se o tom moc nemluví a novináři, spíše „novináři“, nemají zájem o takovéto zprávy, ale kdybych si měla vybrat, tak spíše věřím této ženě než nějakému Macronovi z hnízda Rotschildů. Minimálně je to 50:50.

        • vittta

         Nejen on, na jeho pokusy se i navázalo, a mohlo to nakonec pár lidí i zachránit.
         To je ošidná záležitost, dokonce i páchnoucí Senegalec může Francii obohatit, že už si příště ty tyhle obohacovače dají majzla.
         Pokud na to budou mít čas.
         Senegalci se zase obohatí v tom, že když plně využijí nabídek doby, budou v pohodě žít, bez většího úsilí- pokud se jen spokojí s tím, co už dostávají.

         • Dixi

          O tom,že Francie drancuje své bývalé kolonie dále ,vůbec nepochybuji, v tom jsem s kočkou a vittou zajedno. Šikovné ožebračovat země,které se ani nemohou umět bránit musí být ještě snadnější. To vše teď přináší trpké ovoce v podobě,kterou nikdo nepředpokládal.

          • vittta

           Zvyk je železná košile, Dixi.
           Osobně to vidím tak, že to není v podstatě v tom slova smyslu Francie, kdo svoje bývalé kolonie drancuje, oni jen dávají nabídky a místní zrádci svého lidu jim to rádi za pakatel prodají.
           Jinými slovy, oni korumpují, případně rovnou podporují politické ambice lidí, kteří svůj lid i svou zemi bez skrupulí prodají.
           Konec- konců, dobře to známe i my.

 3. embecko

  Ze by tady narazil Kechlibar na pravy duvod potreby zniceni systemu?:
  „Když už jste citovali toho pana Slačálka, trochu jsem pátral po jeho názorech a narazil jsem na rozhovor, kde mluví o mizení střední třídy a o tom, jak to destabilizuje společnost. No to má pravdu, to se s ním nehádám, to vidím dost podobně. Ještě tak za Masaryka by on sám jako vysokoškolský učitel bez větších problémů vydělával dost na to, aby si koupil pěkný rodinný domek někde kousek za Prahou, možná i v Praze. Dneska se poměry zhoršily natolik, že na současném trhu začíná pro vysokoškolské kantory být nedostupné i 2 + kk v Horních Měcholupech.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kechlibar-Uplne-zniceni-naseho-prumyslu-Budeme-pak-tancovat-Cinanum-v-kostymu-Krtecka-576132
  Jednotne fronte dusevne pracujicich intelektualu zacina dochazet, ze pro tenhle system jsou nepotrebni, nebot je v pohode nahradi internet. Navic maji tezkou mezinarodni konkurenci v Grete a na domacim poli v porno-jandovi. Kdo by si pak nepral rozklad takoveho nespravedliveho systemu (nespravedliveho samozrjme smerem k Lidstvi).

    • vittta

     MaB se zblázní smíchy.
     A Třešeň také.
     Takové nesmysly.
     Jako NO-GO zóny?
     Nic takového tam není, Francouzi se tomu smějí, a těch pár blbých fízlů a vojáků, zblblých kremelskou propagandou, na tom nemůže nic změnit.

    • MaB

     Nemyslím, embecko, že věříte té nesmyslné báchorce o českých legionářích. O to nepochopitelnější je, že ji zde šíříte.
     I když tuším, proč asi to děláte…

     Já jsem ve městě, kde jsou legionáři druhého zahraničního pluku pěchoty a shodou okolností jsem v občasném kontaktu s českými a slovenskými legionáři.
     Díky tomu vám mohu říci, že:

     Francouzská armáda může být použita na území státu pro tzv. policejní operace, pouze pokud se prezident republiky rozhodne použít článek 16 Ústavy 5. republiky.
     A k tomu zatím od r. 1958 nikdy nedošlo.

     Není role armád zasahovat na předměstí, ale je to role národní policie a četnictva, které je také součástí armády.
     Když prý se jich někteří ptají, proč se nepovolá armáda k „vyčištění“ předměstí, mají chuť zeptat se jich:
     A proč ji nepovolat k „honu na prostitutky“ ? A proč by nemohla odchytávat toulavé psy na ulici pro s.p.a ? atp. :)

     Jeden z nich mi dal tento odkaz, který ukazuje, co můžeme občas vidět „na vlastní oči “ i v centru města.
     Záběr je z loňska a je se zvukem.
     Quand 600 légionnaires font leur footing en plein centre ville

     • Kamil Mudra

      Takže jen samé lži na kterých není kousek pravdy, MaB? Třeba i tento článek ze kterého cituji:
      „Zdá sa však, že mnohé veci, ktoré sa doteraz vždy osvedčili, už prestávajú fungovať. Režim skúsil urážky, ohováranie, dokonca využil účasť niekoľkých antisemitov (väčšinou islamských) v dave na to, aby hnutie nazval protižidovským, ale nič z toho už nezaberá. Podpora verejnosti po dlhých mesiacoch protestov mierne poklesla, ale stále je obrovská, na úrovni 60 – 70 percent.

      Známy francúzsky komentátor Guy Millière píše, že minister vnútra Christophe Castaner mal nariadiť polícii, aby použila takú mieru násilia, aká nebola použitá od Alžírskej vojny (1954-62). Policajti používajú gumové projektily a v rozpore s predpismi často strieľajú demonštrantom do tváre. Francúzska polícia tiež ako jediná v Európe doposiaľ používa guľôčkové granáty, ktoré obsahujú 25 gramov TNT a gumové guľôčky. V dôsledku týchto pokrokových demokratizačných metód prišli už desiatky ľudí o oko a viacerí dokonca o ruku. Zranených nikto presne nezráta, ale je ich prinajmenšom niekoľko tisíc.“
      https://www.hlavnespravy.sk/francuzska-apokalypsa-krajina-smeruje-pekla-preco-media-neukazuju-pravdu-o-francuzsku/1688859

      Tak proč se ve Francii tolik demonstruje? Proč musel být dlouhotrvající výjimečný stav nakonec přijat jako norma? Že by už Francouzi nevěděli roupama co dělat? Nebo těmi demonstracemi vyjadřují svou spokojenost? Žijete tam, MaB, máte všechno z první ruky, napište jak to vidíte vy a lidé se kterými se stýkáte.

      • MaB

       To jsem, Kamile, prave udelala. Mam duvod tak to videt.

       „Takže jen samé lži na kterých není kousek pravdy, MaB ?“
       To rikam kde, Kamile ?
       Povazujte to za jednu z pravd.

       Vas odkaz se shoduje s tim, co mohu dosvedcit i ja..

       Demonstrovat je zdejsi specialita, vzdy a proti cemukoli,
       kterou my Cesi muzeme jen tezko chapat. Mne se to nepodarilo dodnes.
       Tentokrat je tech duvodu asi tolik, kolik je giltes jaunes

       výjimečný stav nakonec přijat jako norma nebyl.
       Vice o tom z mého pocitace.

      • MaB

       Kamile, je poledne, tak jsem si klikla i na spoj. Je zajímavé, že Guy Millière, který schvaluje použití „silných metod“ Spojených států proti jejich nepřátelům, včetně použití mučení, je tak shovívavý k gilets jaunes.
       Jeho příspěvek, zřejmě staršího data, 60 – 70% sympatizujících už dlouho neplatí, je velmi orientovaný a hrubě karikuje skutečnost.

       Asi pokus o vtip:
       „Možno je to tými žltými vestami, ktoré protestujúcim dodávajú legitimitu niekoho, kto reprezentuje civilizáciu a poriadok, ale prestáva platiť už aj doposiaľ fungujúci trik označovať demonštrantov za teroristov a chuligánov.“

       Jak nazvat ty, kteří užívají metody black-blog, devastovali Arc de Triumphe, zmasakrovali Champs Elysées a zapálili i dům s lidmi ? Zločínci ! A ty naivní GJ, které jim k tomu sobotu co sobotu (již 20x) poskytují záminku. jejich komplicové .
       Demonstrace nejsou ve většině případů ohlášeny, jsou tedy ilegální.

       Moje první setkání s GJ v listopadu ?
       Zastavovali auta na kruhovém objezdu, mlátili do karoserie a nenechali je odjet, dokud si řidiči neoblékli vestu.
       Počáteční (apriorní) sympatie k hnutí u mne se s každou novou sobotou zmenšovaly a když vidím, kdo všechno se pod vestou skrývá, zmizely zcela.
       V demokracii anarchistické řádění nemá místo. I počátečních 300 000 je v poměru ke zbytku národa menšina.
       Jsem si jistá, že je na světě velká většina těch, kteří by i s těmi nejchudšími GJ rádi měnili.

       A co říká nedemonstrující většina nejen kolem mne ?
       Stačí ! Je toho dost!
       Jsme unaveni, musíme zastavit to šílenství !
       Nesnáším násilí a nepořádek, zdroj neštěstí.
       Kdy budou žluté vesty mít unci inteligence a zastaví ty protesty? Stále nechápou, že se střílí sami do vlastní nohy !!! Jaký smutný výsledek. Násilí a ničení nebyly nikdy řešením.
       Stop ! je dost násilí a právo obchodovat je stejně důležité jako právo na protest. Kdo uhradí škodu ?
       Zastavte demonstrace žlutých vest !
       Podporuji vládu a našeho prezidenta Emmanuela Macrona, který byl demokraticky zvolen.
       Máme po krk lidi, kteří všechno vyplenili a vyhazují naší zemi do povětří
       Nesouhlasím s tím, že menšina paralyzuje většinu, a já bych chtěla podpořit demokraticky zvolenou vládu, která, podle mého názoru dělá správnou politiků a ví,co je dobré pro naši zemi.
       Příliš mnoho rozporů v žádostech
       Podporuji vládu proti řádění žlutých vest, které nakonec podněcují extremisty k násilí. Je to skandální.
       Vydrž Emmanuel, jsme s tebou! Francie především !
       Trpělivost má limity. Slabost, která se uplatňuje proti hrstce ireducibilů, je pro naše instituce nepřípustná a nebezpečná.
       Jsem proti, protože jsem Francouz, který miluje svou zemi…

       • vittta

        To je pěkné, tohle!
        To tady něco podobného, i když tedy ne tak divokého, hlásá „většina“, když jde o prezidenta Zemana.
        Jako svrhnout ho, dát ho do blázince, k soudu, do starobince, do rakve, a tak.
        Někde jsem četl, že Macron má podporu menší jak 25%, ale třeba je to těch 25% lepšolidí, jako to je u nás, takže je to vlastně to samé, jako demokratická většina, říká se tomu v kavárenských kruzích „liberálně-demokratická většina“.
        Co se týká těch vojáků, já vidívám běžně záběry vojenských hlídek v plné zbroji ve městech Francie, ale podle vás k jejímu nasazení od r.1958 nedošlo.
        Takže v ulicích chodit plně vyzbrojená může, ale nesmí být nasazena (k účelu, ke kterému je zřízena), nebo nesmí být nasazena ani k hlídkování v ulicích?
        To je důležité, protože je možné, že ti ozbrojenci ve vojenské výstroji s vojenskou výzbrojí nejsou vojáci, ale policisté, což píšete, že je to součást armády, ale ta zase ještě nebyla nasazena, tak se v tom moc neorientuji.
        U vás jsou dvě možnosti.
        Buď u nás lže i sluníčkový mainstream- protože o nasazení vojáků, a všech těch no-go zónách a absolutním kolapsu francouzké bezpečností situace se zde běžně vysílá a píše, nebo lžete vy.
        V případě, že se po vašich městech pohybují místo vojáků jen vojensky vyzbrojení a vystrojení policisté (a když mají automatické zbraně, asi je mohou i použít), jaký je v tom faktický rozdíl?

        • MaB

         Tak předně, vittto, nikde nepíši, že policisté jsou součást armády, jak vy mylně uvádíte.
         Napsala jsem, že součástí armady je četnictvo neboli les gendarmes (etymologicky „lidé ve zbraní“) a v tom je velmi podstatný rozdíl.
         Nejprve sám „upravíte“ a pak si dovolíte podezírat nebo obviňovat ze lži ?
         Nevím, nevím, jestli si tak vylepšíte karmu :))

         Četníci (nikoli Legie) se zbraní, kterou mohou případně použít, se aktivně podílejí na udržování pořádku.
         Operace ochrany Sentinel je součástí plánu Vigipirate (různé stupně ohrožení). Ta mobilizuje vojáky se zbrani, aby zajistili citlivé body při hrozbě teroristického ùtoku. Jejich ùčast je „statická“.

         • vittta

          Opět lžete.
          Píšete přesně „ale je to role národní policie a četnictva, které je také součástí armády.
          Ale dobře, tedy myslíte, že ne policie, ale četnictvo je součástí armády.
          Účast armády je statická…
          Co to přesně znamená, pokud je účast armády statická, je tedy nasazena, nebo není?
          Protože i pokud je účast armády statická, je nasazena, ale vy tvrdíte, že nasazena nebyla od r.1958 a konkrétně tam píšete i pro policejní operace.
          Nebo je statická účast armády významově jiná, jak aktivní, ale to pak by armáda sice byla přítomna, ale nemohla by použít sílu.
          Pak je ale otázka, nač mají zbraně, a nač se vlastně nasazují, nebo tedy nenasazují, ale jsou přítomni.
          Čachry se slovíčky vám tedy jsou, ale asi je to ve Francii normálka, když armáda nasazena nebyla od r.1958, ale zároveň byla, ale jen staticky.

          • vittta

           Ten člověk byl zatčen, a bude souzen, a to jak právně, tak morálně.
           V čem je problém?
           Že jako jeden osamělý vlk napadne policistu, a policisté střílí gumovými náboji a hází granáty i na ty ostatní?
           Tohle je konkrétní jedinec, který porušil zákon.
           Nic víc- a nic méně.

          • astraustralia

           Opet vitezne MaB :-)
           takove zabery neznam jen ty antimakronovske kde policie brutalne zasahuje.
           Uz rozumim vse je jinak.
           Gendarmerie ci jak u vas policie rikate se jen brani nasilnikum ve zlutych vestach.
           Presvedcujici zaber.
           Tak at se dari v nastolovani poradku.

          • MaB

           „Účast armády je statická… “
           Co to znamená ?
           Názorně to vidíte u hradní stráže na Hradě v Praze. I oni mají zbraně. Proč ?

           Armáda je vycvičena pro „guerre“ válku, ne pro městskou „guérillu“..
           Proto tuto svoji funkci na ùzemí Francie od války neplnila a neplní. V ùstavě je to zakotveno od r. 1958 (čl.16) . Pro guérillu je tu ozbrojená gendarmerie.

           Nač maji zbraně ? Pro případ teroristického ùtoku

          • MaB

           Ten člověk byl zatčen, a bude souzen, a to jak právně, tak morálně.
           V čem je problém? (vittta)

           Vaše naivita je odzbrojující :)
           Těch „osamělých vlků“ je tolik, že počet raněných policistů je větší než počet raněných GJ.
           I policisté, kteří poruší zákon, jsou „právně i morálně souzeni“.

           Pár utržených prstů bylo proto, že nevybuchlé granáty byly sbírány a nevyšlo to.
           V některých případech to ale vyšlo a raněný byl policista…

          • Saul

           Ty snad máš ,vito, něco proti případnému nasazení armády a střelby do těch, kteří páchají plošné násilí, jako třeba zde?
           https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/francie-zlute-vesty-demonstrace-pariz-policie_1903162059_kro
           A kdopak nám tu před nedávnem psal tohle?
           19.3.2019 – 15.14
           vittta
           „….Druhá možnost je nasazení vojska a střelba, pokud dojde k nějakému plošnému násilí“

           Zřejmě někdo cizí používá tvůj nick.
           Nebo že by to bylo tvoje druhé já?
           To je pravděpodobnější, to se schizofrenikům stává, takové rozdvojení osobnosti, kdy jedna neví,co plácá ta druhá.

          • vittta

           Osamělých vlků mohou být tisíce, jak je vidět na islámských kriminálnících, o kterých policie ví,a pokaždé mají obstojný výčet trestných činů, vč. násilných činů, spáchaných střelnými zbraněmi.
           Ale tam se používá ten výraz, osamělý vlk.
           U žlutých vest pak jsou jich tisíce, ale neříká se jim osamělí vlci, že jo.
           Jsou to agresivní narušitelé veřejného pořádku.

          • vittta

           Jde o důvod nasazení, Saule.
           Pokud považuješ za stejný problém protesty žlutých vest. upozorňuji že neozbrojených, byť skutečně narušují veřejný pořádek, s přestřelkami a násliným přepadáním i vražděním občanů stran muslimských mladíků, vesměs ozbrojených, pak je samozřejmě něco v nepořádku u tebe.
           Pokud budou žluté vesty terorizovat násilným způsobem nějak plošně občany, ba je i vraždit, bodat je noži apod, pak je nasazení vojska v pořádku, pokud policie nezvládá tento problém řešit.
           A…ona ho řešit nezvládá,

          • MaB

           Vittto, zase sám sobě protiřečíte :

           5.4.2019 – 10.57vittta
           Že jako jeden osamělý vlk napadne policistu, a policisté střílí gumovými náboji a hází granáty i na ty ostatní?

           5.4.2019 – 15.01 vittta
           U žlutých vest pak jsou jich tisíce, ale neříká se jim osamělí vlci, že jo.A…ona ho řešit nezvládá,

           „nasazení vojska v pořádku, pokud policie nezvládá tento problém řešit A…ona ho řešit nezvládá,(vittta)
           Nebude to proto, že Francie neni diktatura ?

          • vittta

           Já???
           To VY si protiřečíte, nebo si myslíte, že ten „osamělý vlk“ se vylíhl v mé hlavě?
           To je ironie, hraju prostě vašimi kartami.
           A Francie není diktatura..,to jako když v nějakém státu policie a justice nezvládá kriminalitu, je to tím, že to nejsou diktatury?
           To je hustý.
           Podle mě takhle diktatury právě vznikají.
           Ale to je vaše věc, to vaše ženy jsou přepadány, vaši lidé stříleni jak králíci.
           Vám to nevadí, nic se neděje, vše OK, a mě by jako mělo do toho něco být, co vy ve Francii chcete?
           Že jako chci, aby se ve Francii střílelo do negrů, nebo o co mi vlastně jde?
           Že tam máte 2 roky vyjímečný stav, ale nevadí vám to, no, pohoda.
           Já jsem ten poslední, kdo by chtěl Francii radit, co má, a co nemá dělat- U SEBE DOMA.
           Ale Macron vyhrožuje i nám, a to už se mi nelíbí.
           Prosazujete kvóty a nespravedlivě soudíte naše řidiče, a serete se i do jiných zemí- a to už mě vadí.
           Chápete podstatu věci?
           Vy jste z toho tady udělala nějaký boj proti nějakým šiřitelům fake news, že jako ve Francii se něco má dít, a ono se tam nic neděje.
           Všechny ty kecy, jak Macron vyhrožuje těm, co nechtějí brát negry jsou jen smyšlenky Putina a ti kamioňáci, co mi vypráví, a nebo to i natáčí, jak jim negři skáčou na auta, to natočil Putin a Hitler a já jsem nacista a rasista a hodně Čechů se mnou…
           Hele, dělejte si co chcete, ale sem to netahejte, minimálně do doby, než to budeme sami chtít, jako to chcete vy.
           Až se tady lidé rozhodnou, že je supr, aby v ulicích chodili ozbrojení vojáci (kteří tam u vás nechodí) a čas od času tady někdo podříznul kněze a pobodal nějakou holku a pak jí znásilnil, a najel autem do lidí, a budou tady přestřelky negerských gangů, tak neřeknu asi slovo, já tak volit nebudu, ale jestli to jiní chtějí, tak se nedá nic dělat.
           Ale zatím se starejte o sebe, o své úspěchy, a na ostatní se laskavě vyserte, vč. těch zemí, kam čas od času hodíte nějakou tu bombu, pro nějaké vyšší cíle.
           Pochopila?

          • MaB

           Já???
           To VY si protiřečíte, nebo si myslíte, že ten „osamělý vlk“ se vylíhl v mé hlavě? (vitta)

           Ano, vittto, jak sám vidíte, ve VAŠI hlavě. Nebo v hlavě toho, kdo se za vás vydává. :))

          • Saul

           „To je ironie, hraju prostě vašimi kartami“
           Ty si uz zase pletes pojmy s prujmy, vito.
           Kdyz placas pate pres devate s evidentni neschopnosti zapamatovat si, ze jindy jinde jsi ke stejnemu tematu psal jinak….to neni ironie.
           To je idiocie, nebo vedoma lez.
           Tak si vyber.
           Na prikladu tveho intelektualniho selhani, ktery jsem ti uvedl ja, jde opet zjevne o vyhreznuti tveho rasismu a nackovstvi v podobe jakehosi dvojiho prava.
           V pripade nasili pachaneho negry, ci muslimy nemas s nasazenim armady a pouzitim strelby ostrymi nejmensi problem, v pripade zharstvi a rabovani povetsinou belochy v zlutych vestach tu vystupujes jako kritik policejni zvule.
           Tak si priste neplet ironii s pokrytectvim.

          • Kamil Mudra

           Řekl bych že vitttova ironie je velmi dobře poznatelná kdykoli ji použije. Naopak pokusy obléknout ji do vážného hávu působí komicky až trapně. :-)
           Ale to s těmi žlutými vestami…. Fakt nemám pořád jasno v tom jak je brát. Na jednu stranu je mi sympatické když občané dovedou vycenit zuby když už se jim něco jeví přes čáru, ale na druhou stranu mi to přijde jak tetanový škleb určený komukoli kdo se dívá, takový jakýsi prázdný, bez toho aby bylo jasné vo co go. Přitom by se při takové síle projevu už dalo ledacos prosadit.

          • vittta

           Saule, že ty tady meleš něco o tom, jak já vystupuji jinak v jiných věcech je jedna věc, a jak tady vystupuji v podstatě celou dobu mého působení je věc druhá.
           Piš si co chceš, lži, překrucuj, pak vytáhni nácky a idiocii…
           Co já jako bych měl dělat?
           To si fakt myslíš, že se budu před tebou ospravedlňovat a vysvětlovat ti, že jsem něco říkal a něco ne?
           Jestli chceš, otoč se na nějakém konkrétnu, a já ti to snadno vyvrátím, ale nechtěj po mě, abych se vyjadřoval k blbostem, co se střelby týká.
           Muslimové ve Francii jsou ozbrojení, a zbraně používají, to nezpochybňuješ ani ty.
           Pokud na to policie nestačí, musí se nasadit vojsko, pokud má být pořádek.
           Což se i stalo, ať už si MaB vymýšlí co chce.
           Jenom vojáci neobnovují pořádek, ale hlídají to málo, co se ještě uhlídat dá.
           K vyhoštění nelegálů je třeba nasadit nejprve běžné postupy, a pokud to nepomůže, pak ozbrojené eskorty, i z vojáků.
           Ono se těžko někdo nelegální v NO-GO zónách zatýká, když je chráněn ozbrojenci s automatickými zbraněmi, které neváhají použít, a to i proti státní moci, tedy policii nebo četnictvu.
           Tady policie nebo četnictvo už na obyčejné šťáry nestačí.
           Ale opakuji, pokud to Francouzi vnímají jako normu, je to jejich věc, ale ať si macron zalepí hubu, a přestane vyhrožovat.
           A Francie ať se stará o sebe.

          • vittta

           Jak sám vidím…
           Jak by to jako měl sám vidět, MaB, že se to vylíhlo v mé hlavě?
           Výraz „osamělý vlk“ je mainstreamové označení islámského teroristy, který- na rozdíl od toho boxera. vraždí, nebo je vraždění jeho cílem.
           Boxer jenom párkrát praštil francouzkého fízla, a byl normálně zatčen a bude souzen.
           A jak souvisí ten boxer s bordelem ve Francii?
           Ty žluté vesty tam demonstrují už pomalu 3 měsíce, a byla na ně nasazena síla, o které se u nás za socialismu komunistům ani nesnilo.
           A přeci tvrdíte, že Francie není diktatura, zatímco o komunistech tady se to tvrdí, a 17. listopadu kanou slzy dojatých obránců humanity a lidských práv, a označují onen zásah masakrem.
           To jsme za komoušů hovno byť jen tušili, co to je policejní masakr.
           Teď už to víme.
           Ale třeba se tam neděje také nic, co já vím, pár demonstrantů…
           Třešeň by to vysvětlila jasně, ti, co porušují zákon, budou souzeni, a to právně i morálně, takže se fakt nejenom nic neděje, ale navíc to svědčí o zdravém prostředí ve Francii.

          • MaB

           Kamile, velmi výstižně jste vyjádřil to, co si zde myslí hodně bývalých příznivců GJ, těch prvních. I mnozí z nich přiznávají, že netušili, kam se to zvrhne.
           Zkuste si zadat tento titulek a uvidíte (znalost francouzštiny není nutná)
           „Gilets jaunes»: soudain retour de la violence à Paris, 200 gardes à vue“
           Všichni zatčení byli bílí, i když ne všichni Francouzi…

           pro vitttu:
           Diktatura je toto:
           4. června 1989 čínské úřady v krvi potlačily vzpouru hnutí studentů, intelektuálů a čínských dělníků. Přišli na náměstí Nebeského klidu, aby požadovali politické a demokratické reformy od Pekingu. Podle odhadů té doby, počet obětí masakru byl několik stovek až tisíc mrtvých. Ale podle britského archivu, který byl odtajněn, by toto číslo bylo do značné míry podceňováno: potlačení demonstrace si nejspíš vyžádalo deset tisíc mrtvých.

          • vittta

           A co jako?
           To mi napište, co mě tím chcete říci.
           Kolik máte mrtvých vy, a od kolika mrtvých je diktatura.
           A můžete přidat, jak to ti Britové vědí, kolik bylo obětí.

          • vittta

           A toho osamělého vlka jste přijala?
           A toho boxera, co bude souzen právně a morálně také?
           Nebo se vám zavzdušnil mozek, a vyskočila Čína nějak v tom kontextu?

         • astraustralia

          Treba pohled spravne anti oranzovo protestni a ktery jste tu vyse v reakci na vittta prelozila do cestiny.
          Opak odkazu (viz Saker) .
          Za nepratelsky a anti Macronsky pohled je vydavano vse od sklepa az na pudu co neni z vladni staje !
          Vse co si dovoli kritizovat co Makronska politika dodnes a kolonialni politika Francie v minulosti rozesrala.
          Treba i toto:
          „Rwanda, to je Černobyl našich zásahů v zahraničí,“ glosuje roli Francie v mačetové genocidě, od jejíhož začátku uběhne 7. dubna právě čtvrtstoletí, vysloužilý kapitán francouzské armády Guillaume Ancel.
          https://denikn.cz/104549/az-milion-povrazdenych-25-let-pote-visi-nad-rwandskou-genocidou-francouzske-stiny/?ref=top

          a MaB ma jeste tolik cehosi ( odvahy ci drzosti) „vysvetlovat“ davat Francii za vzor a poucovat :-(
          Pokracujte, obohatte hlubsim pohledem :-)

         • MaB

          MaB ma jeste tolik cehosi ( odvahy ci drzosti) „vysvetlovat“ davat Francii za vzor a poucovat :-(
          Pokracujte, obohatte hlubsim pohledem :-)

          Nechápu vás Astře, nebo zřejmě nechápete situaci Vy ?
          Macron jde ještě mnohem dál než Vy v odhalování „zločinů Francie“, opozice a „vlastenci“ zuří …
          Vy si ironizujte… já ho za to obdivuji !:)

          viz napr. zde:
          Emmanuel Macron
          16 juillet 2017 •
          Je le redis ici :
          C’est bien la France qui organisa la rafle, puis la déportation, et donc, pour presque tous, la mort, des 13 152 personnes de confession juive arrachées les 16 et 17 juillet 1942 à leur domicile et dont plus de 8000 furent menées au Vel d’Hiv avant d’être déportées à Auschwitz.
          Parmi elles, 4115 enfants de 2 à 16 ans.

          Opakuji to zde:
          Byla to Francie, která organizovala razie a pak deportaci, a proto, téměř pro všechny, smrt 13,152 lidí židovské víry vyrvaných 16. a 17. července 1942 z jejich domovů a víc než 8,000 jich bylo shromážděno ve Vel d’Hiv před deportací do Osvětimi.
          Mezi nimi bylo 4 115 dětí ve věku od 2 do 16 let.

          • MaB

           Macron tevírá archivy badatelům
           Francouzský prezident 5.4. 2019 oznámil vytvoření výboru historiků, ktery ma ve Francii posílil prostředky s cílem soudit „podezřelé z genocidy“ ve Rwandě.
           Komise bude pod záštitou profesora Vincenta Duclerta. Spojí osm výzkumníků a historiků, bude mít za úkol analyzovat všechny francouzské archivní sbírky související s genocidou v období 1990-1994, analyzovat roli a angažoivanost Francie během tohoto období a přispět k lepšímu porozumění a poznání genocidy Tutsi, “oznamuje prohlášení Elysee.
           https://www.lexpress.fr> Společnost

          • vittta

           Vy ale nejste diktatura, že ne?
           Tak jak je možné, že o vaší spolupráci s nacisty začínáte s velkou slávou mluvit až po 77 letech, a o vašem podílu na genocidě ve Rwandě až po 25 letech?
           Vy tam nemáte v té vaší vyspělé Francii veřejnou diskuzi o těchto věcech?

          • MaB

           Vy tam nemáte v té vaší vyspělé Francii veřejnou diskuzi o těchto věcech? (vittta)

           Jak vidíte, tak máme.
           A proč ne dříve ?
           Protože dřive jsme neměli Macrona. :))

          • vittta

           Takže dříve jste měli diktaturu?
           Nebo kde to vázlo?

          • MaB

           Diktaturu dříve ?
           Samozřejmě že měli, třeba tuhle:

           „legibus absolutus“ „zákonu nadřazen“,
           Ludvík XIV. alias Král-Slunce
           sedával na nočníku vrhajícím stín
           až na sám konec jeho říše
           Jedné velmi tmavé noci
           Král-Slunce vstal z postele
           sedl si na svůj nočník
           a zatměl se
           (Jacques Prévert)

          • vittta

           Nemáte cit na ironii.
           Řeč byla o francouzké kolaboraci s Němci a genocidou ve Rwandě- a to byl váš vstup.
           A také jste se vytahovala, že nejste diktatura.
           Takže král slunce v tom NEMŮŽE nijak figurovat.
           Ale řekněte mi, za co tady vlastně „bojujete“, nebo jestli to chcete nazvat jinak….ale čeho chcete svým psaním docílit?

          • MaB

           Nemáte cit na ironii.

           Ale smysl pro humor ano !
           Na rozdíl od vás ??? :)

           Čeho chci docílit ?
           Vůbec ničeho, asi také na rozdíl od vás…

          • vittta

           Fakt je ten, že ti s Aspergerem mají svůj svět, takže to Greta klidně být může.
           MaB nezajímá okolí, může kdo chce napsat co chce, a vždycky to vyvrací, i když o tom nic neví, což někdy přizná.
           Dává odkazy ve francouštině…
           Má svůj svět.
           Jenom tedy smysl pro humor nemá ani náhodou.
           Největší smysl pro humor tady má Saul, jmenovitě když má něco na žíle.
           Vsadím se, že se tomu i sám směje.

  • vittta

   Při tomto odkazu bych se především zamyslel nad seriozností zdroje, která naznačuje, že uvedené bude mít původ v samotném Kremlu.
   Článek odvádí pozornost od toho hlavního, tedy že ve zrůdném režimu byly diskriminovány minority, například romové byli nuceni chodit do práce a to i přes to, že se chtěli vzdělávat.
   Kromě toho je dnes už známo, že žádné rasy neexistují, a tudíž nemohli existovat ani minority, což svědčí o populistickém přístupu ultrapravicových potentátů.
   Nechutné a vulgární napadání seriozních politiků pak není třeba ani komentovat, slušný člověk se tím ani nechce zabývat!

  • tresen

   Překvapilo mě mile, že Pravý prostor dává prostor humoru. Než jsem si to přečetla. Jako nápad je to za jedna. Milouš Jakeš do senátu mohlo být fakt štěpné aprílové téma, ale samotné zpracování je za čtyři mínus, vtip nula nula nic.
   A proč vynechali Filipa?

   • vittta

    A Okamuru.
    Ale jaký humor mohou vymyslet v Kremlu, no ne?
    To vy, s MaB, jste daleko vtipnější, hlavně tedy MaB, ta má hlody, to se fakt smíchy přímo válím.

 4. vittta

  A zde něco konkrétně pro Třešeň, i když upozorňuji, že zdroj je poněkud nedůvěryhodný, jde o prokremelské Novinky.cz
  V článku, který je zřejmě spíše aprílem,(podezřelý totiž nosí u sebe údajně nůže, který je ale v Německu zakázán) je popsán případ Farhada Ramazana Ahmada, který je hledaný, ale jako by se do země propadl.
  Je podezřelý z vraždy, a pokud bude dopaden, bude souzen, a to jak právně, tak morálně.
  V článku je popsána jeho banální trestná činnost, za kterou byl též samozřejmě zadržen, a to jak právně, tak i morálně.
  Dle týdeníku Fokus má na svém kontě tato drobná selhání:
  „Na svém kontě má krádeže, přepadení, napadení, vyhrožování, obchod s drogami, ničení cizího majetku, omezování osobní svobody, urážky, ale také těžké ublížení na zdraví.“, při čemž je hned dodáno, že jde jen o krátký výčet jeho incidentů.
  O rázném jednání policie svědčí to, že byl mnohokrát „zadržen“, a v jednom případě na něj byla policie zavolána.
  V únoru 2017 byl zadržen kvůli běžnému pobodání jistého Syřana, a zde již státní orgány ztratili trpělivost, a proti podezřelému vedou trestní řízení.
  Německé orgány ale jsou známy svou důsledností, nechtějí pohybit, a případ je řádně a důkladně zkoumán, jestli Syřana nebodl nožem (4x) někdo jiný.
  Tento případ vyvrací fámy, že se s pachateli nezákonné činnosti v Německu nic nedělá, a ukazuje, že společnost funguje řádně, například bych upozornil na pobodaného Syřana, který byl pobodán v práci.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/501384-po-podezrelem-z-vrazdy-v-chemnitzu-se-slehla-zem-zadatel-o-azyl-mel-pestry-trestni-rejstrik.html

 5. Ondřej

  Vstupujeme do období exploatované lidské nenávisti? Je zajímavé, že lidé si naštěstí ještě nemohou vybírat explicitně KOHO VEDLE SEBE NECHTĚJÍ, protože pořád má navrch individuální lidské právo na vlastnictví spojené s pracovním povolením (nebo podnikáním) než kolektivně vyjádřená zášť – TOHO TADY NECHCEME- vyjádřené třeba v nějaké formě místního referenda.

  Janika nakonec projevila docela jasnozřivost v jednom vstupu o tom, kdy a jak budou moci lidé chtít žít v jiné zemi, kde se žije lidem dobře Třeba na tom Novém Zélandu. Lidé bohatší, tj. lidé z pocházející z měst pracující u nadnárodních firem například, ne tedy supervlastníci assetů, ale fyzické podnikající osoby a podílnici menších firem ad. budou vytvářet komuny(-ity) které bude před nenávistnou částí bílé populace tendující k fašismu separováni v chráněných lokalitách, kam nebudou mít ostatní přístup. S lidmi mající na společenské soužití jako má vittta by možná mnoho jiných lidí žít nechtělo, otázkou je, jak se takovým lidem vyhnout jinak než se od nich odstěhovat. Snad jediné „cenové ghetto“ i když se jedná o exkludovanou komunitu, která bohužel vyřazuje chudší lieberálně smyšlející rodiny, ženy s dětmi (bez mužů) ad. kteří díky své nízké solventnosti budou nuceny žít s nenávistnou majoritou pohromadě.

  Pro levicového liberála je „cenová segregace“ nepřijatelný systémový blok jdoucí proti inkluzi. Bohužel inkluze je jen pro znevýhodněné. Ne pro bílé agresivce, kteří jsou sice v přístupu k elitní komunitě pro své nepřijatelné názory obvykle nepřipuštění (klasicky děti těchto lidí nebudou studovat na škole, kde by okřikovaly na děti s tmavou barvou pleti „negři“ nebo arabským studentům nadávali „kozomrdi“, jak to slyší doma od svých rodičů ) stejně tak by podnikatel poskytující třeba exklusivní hotelové služby by byl vyřazen z turistických guide vydávaných na západě, jako byly kdysi pražští taxikáři jako součást zločineckého podsvětí a kdokoli kdo by byl i slušný, ale měl auto (a to i v době soukromého ježdění s odendaným světelným majáčkem TAXI) byl brán jako součást „světské“ mafie a lidé ze zahraničí se třeba báli i vedle aut (typicky VW Vento v barvě slonové kosti) parkovat třeba na dálničních parkovištích, protože se jich báli.

  Co tedy dělat? Možná, to bude tak, že lokality s dobrým žitím (nejlepší město je tradičně na 1.místě v Evropě multkulturní Vídeň, Praha je 20. v Evropě, což je skvělé umístění v tak silné konkurenci) budou jen pro ty bohaté, třeba jako Nový Zéland, až tu nebudou chtít žít lidé, co se budou bát „vlastních“ radikálů.

  Jak je to ve vztahu Čechů ke zde žijícím cizincům?
  Koho by nechtěli Češi za své sousedy? Na tyto otázky v pravidelných intervalech zkoumají odborníci z Masarykovy univerzity v Brně.

  Podle studie je dobrou zprávou, že Češi se za dobu konání výzkumu ještě nikdy necítili tak šťastně jako nyní. V jiných ohledech se ale objevuje rostoucí netolerance.

  Negativní postoje k cizincům žijícím v naší zemi – nejen přicházejícím z chudších částí světa, ale také vůči západním národům – mají především lidé, jejichž materiální situace podle vlastního vyjádření není dobrá. Menší toleranci vůči cizincům jsme zjistili také u důchodců, neochotných přijmout za souseda Němce, Francouze, Žida, ale i Čečence. Naproti tomu studenti jsou daleko tolerantnější nejen k západním cizincům, ale také k těm, kteří k nám přicházejí z chudších a nebezpečnějších částí světa, včetně Čečenců a Afgánců. Studenti jsou také tolerantnější k Židům, což platí obecně pro lidi s vyšší stupněm vzdělání. Větší míru
  nepřátelství k Židům jsme zjistili u sympatizantů KSČM, z nichž polovina by Žida za souseda nechtěla, přičemž ve skupinách sympatizantů jiných parlamentních politických stran je počet antisemitsky zaměřených osob zřetelně menší. Ideologické postoje jsou dalším faktorem, který rozlišuje Čechy na tolerantní a xenofóbní, avšak selektivně, pouze ve vztahu k západním národům (Angličanům, Francouzům a Němcům a Američanům) a také k Rusům.

  • vittta

   To je docela obsáhlý koment, ve kterém se nevyznám.
   Nějak mě tam z toho vyplývá, že jste odpůrcem cenové segregace, a z kontextu jsem vytušil, že i ten největší chudák vy měl mít právo žít na tom nejkrásnějším místě.
   A Nový Zéland určitě krásný je.
   Tuto teorii poněkud brzní fakt, že všech 8 000 000 000 se na Nový Zéland nevejte, dokonce se tam těžko nacpe i jen 100 000 000 lidí, a pokud by se tam nějak nacpali, Nový Zéland by po čertech rychle krásný být přestal, takže by se ty miliardy lidí mohli stěhovat zase jinam.
   Co se týká s kým kdo chce žít a s kým ne.
   Obávám se, že vám by se mezi bandou cigošů také žít nechtělo, i když byste nikdy neměl tu odvahu, úvést to do jakéhokoliv dotazníku.
   Vy si ale můžete (vypadá to, že jste docela při penězích) místo vybrat, (segregovat se penězi i když je to pro vás nepřijatelné), ale chudí si vybrat nemohou, a musí žít tam, kde žijí ve svých těžce a tvrdě vyhypotékovaných bytech v paneláku.
   Namají šanci, a jelikož jí nemají, jsou hákliví na případné sousedy.
   Ale tyhle myšlenky nemají ve vaší pokrytecké filosofii místo, to raději nacpete do svého výkladu mě, že mám jakési blíže nespecifikované představy o společenském soužití.
   No to mám, to se přiznám, chtěl bych, aby všichni lidé měli klid na odpočinek po své práci, a nemuseli se bát pustit svoje děti ven si hrát.
   A kdo nějak cíleně nepracuje, ten ať pro mě za mě chcípne v nějakém ghetu, tím spíš, když si ho sám vytvoří zničením svého bydliště i s okolím.

   • Ondřej

    no vidíte, právě proto si myslím, že „cenová ghetta“ jako obrana před lidmi, co říkají takové věci jsou asi jediným řešením.

    „A kdo nějak cíleně nepracuje, ten ať pro mě za mě chcípne v nějakém ghetu, tím spíš, když si ho sám vytvoří zničením svého bydliště i s okolím.“

    Nemyslím, že byste mohl žít tam kde by žila většina lidí co si nemyslí, že lidé v ghettech, kam je zahnala majorita – mají chcípnout. Pakliže za takové výroky (někdy se neudržíte a řeknete toto veřejně a pod svým jménem, že z této vaší „libůstky“ půjdou snadno vyvodit trestně právní důsledky, zákony na to máme) nebudete sám ze společnosti separován pak zcela jistě se od vás většina společnosti bude separovat sama.

    Společnost má 2 varianty jak separovat před podobnými lidmi. Buď je separuje za své nenávistné projevy dle zákona (tedy odnětím jejich svobody) a když se k tomu daná státní garnitura nemá, pak společnost se bude separovat před nimi. Prostě odejde z míst kde se pohybujete vy, abyste na tom místě zůstal sám a neměl s nimi možnost dalšího sociálního kontaktu. Dříve vyhnání člověka z lidského společenství bylo realizováno formou bud vyvezení jich mezi zločince do nějaké trestanecké kolonie (celá Austrálie vznikla jako ghetto kam se vyvážely z Británie zločinci, bez možnosti návratu) anebo prostě dost daleko od lidské společnosti na neobydlená místa své země, se tak většinová společnost zákona a práva bránila proti těm, co přejí jiným aby „chcípli“. Společnost založená na křesťanství má ze své podstaty takové lidi za těžké hříšníky, kteří nejsou hodni boží spásy.

 6. embecko

  „Zajímavé je, že turecké děti se již narodily v Rakousku a představují ve třídě relativně velkou skupinu, přitom ovšem německý jazyk neovládají.“
  http://casopisargument.cz/2019/04/02/vypraveni-z-videnske-zakladni-skoly/
  Nedavno jsem cetl rozhovor s jednim nemeckym zbehlym ucitelem, co tvrdil to same: pry nemel nervy na to, integrovat jedineho nemeckeho zaka do pastunske majority…
  Slunicka neustale volaji po tom, ze nechteji exkluzivni skolstvi, drahe soukrome skoly pro lepsi lidi…ovsem komu na diteti zalezi, ten ho nutne musi z takove skoly presadit do soukrome. A na te puvodni pak zbudou jen Turci a mistni socky, jejichz rodice nemeli na privat.

 7. Ondřej

  Bohužel neználkové neznají realitu, Ani ti z dálničních odpočívadel ani ti z Kudamm´ské velmi frekventované diskotéky Prince Charles.

  Od Šumavy k Tatrám, tedy od Aachenu ke Karl-Marx-Stadtu:-)

  Německo loni zaznamenalo nejméně trestných činů od roku 1992. Na tiskové konferenci v Berlíně to v úterý oznámil ministr vnitra Horst Seehofer (CSU), podle něhož loni oproti roku 2017 klesl i počet podezřelých, a to jak Němců, tak cizinců.
  „Je možné bezvýhradně říci, že Německo je jednou z nejbezpečnějších zemí na světě,“ je přesvědčen Seehofer, podle něhož jsou loňská čísla objektivně nejlepší za několik desetiletí.

  Policie ve spolkové republice v roce 2018 zaznamenala celkem 5,56 milionu trestných činů, což je o 3,6 procenta méně než předloni, kdy jich bylo 5,76 milionu. Německo se tak zase o něco přiblížilo rekordně nízké hodnotě z roku 1992 (5,21 milionu), kdy vznikla první společná statistika po znovusjednocení země.

  Loni výrazně poklesl mimo jiné počet znásilnění a dalších sexuálních trestných činů (o 18,2 procenta) nebo domovních krádeží (o 16,3 procenta). Razantně naopak stoupl počet případů, kdy lidé kladou odpor policistům nebo na ně útočí (o 39,9 procenta). Častější bylo také šíření zakázaných pornografických materiálů (o 13,6 procenta).

  Počet podezřelých oproti předloňsku klesl o 2,9 procenta na 2,05 milionu. Němci z nich tvoří většinu – 1,34 milionu – a cizinci menšinu – 708 000. V obou případech to znamená pokles o 2,4 a 3,8 procenta.

  Od roku 2004 v Německu kriminalita až na drobné výjimky dlouhodobě klesá. Výraznější vzestup zaznamenala jen v letech 2014 (o dvě procenta) a 2015 (o 4,1 procenta). Ve druhém případě to podle odborníků souviselo i s příchodem velkého množství migrantů.

  • vittta

   Blahopřeji.
   Ať vám vytrží jak ty úspěchy, tak ti migranti.
   Nechte si je, funguje vám o SKVĚLE!
   A těm vašim politikům řekněte, ať tak neblbnou s těmi kecy o migrační krizi.
   my se tady pak bojíme.
   Jestli chcete, vemte si i naše morgoše, u vás je využijete lépe, než my, myslím, že byste díky nim ještě posílili váš sociální systém!

 8. vittta

  V tomto článku se spisovatel Jan Žáček zaobírá volbou slovenské prezidentky.
  Třešeň o tom ady vedla řeč, ale u Žáčka se zdá, že na vzhledu mu hodně záleží.
  Výplody pana Žáčka stojí za přečtení, a místy se zdá, že je pan Žáček duševně nemocný.
  Dobré je jeho požehnání NATO a EU, kteří nás ochrání před tradičním nebezpečím- tedy loupeživými kmeny v východu, dnes reprezentovanými Ruskem a Čínou.
  Zde pan Žáček připomínal rozhodně ikonu evropské integrace- Adolfa Hitlera.
  Za zamyšlení také stojí počtářské výkony pana Žáčka.
  To je tak:
  ………
  “ V roce 2018 získal Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby téměř 24 procent z celkového počtu oprávněných voličů. Nad Drahošem zvítězil ve druhém kole voleb o nějakých 150 tisíc hlasů. Na Slovensku získala paní Čaputová v prvním kole kolem 20 procent, ale ve druhém kole zvítězila nad Šefčovičem o nějakých 300 tisíc hlasů. Z toho vyplývá, že sice český vítěz dostal v prvním kole o čtyři procenta hlasů oprávněných voličů ve své zemi víc než slovenský vítěz, ale v převaze nad protikandidátem ve druhém kole je jasně úspěšnější paní Čaputová. Takže s tím jednookým je to trošku složitější, řekl bych.“
  ……..
  Vidíte?
  Čaputovou sice volilo méně Slováků jak Zemana Čechů, ale vlastně je to svým způsobem více.
  Velkou pozornost věnuje Žáček také tomu, že Čaputová nebyla v KSČ.
  No jistě, ono jí také bylo 16, když byl převrat.
  Pro zajímavost jsem hledal v jejím životopisu, ale ten začíná v r.1991 studiem na právnické fakultě.
  Životopis pana Žáčka začíná rokem 1990, to mu bylo 27, ale před tím, za normalizace „Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK, avšak bez SZZK, poté FAMO i se SZZK. Na UJAKu vystudoval obor Sociální a mediální komunikace.“, jako každý protirežimní bojovník.
  No, před r.1989 nebylo nic…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jan-Zacek-Zeman-na-Hrade-Primitivnim-Cechum-je-jedno-co-si-o-nich-mysli-v-zahranici-Zasadni-je-zda-budou-dal-vitezit-primitivove-nebo-inteligentni-lide-576209

 9. embecko

  Tohlöe je vcelku zakonite vyusteni jednoho sporu o spolecenske hodnoty:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Jsou-zpeneni-vzteky-neni-to-skvele-znalec-islamu-se-rozepsal-k-trestu-kamenovani-pro-homosexualy-v-Bruneji-576413
  „„Myslím si, že by muslimové měli reagovat na jakýkoliv bojkot tak, že udělají z Bruneje svou příští dovolenkovou destinaci,“ napsal Hagigatjou. „Mimochodem, je to tak hloupé, že západní politici a celebrity nemohou snést skutečnost, že muslimská země zavádí právo šaría,“ doplnil. „Jsou zpěnění vzteky, není to skvělé?“ dodal.“

  • embecko

   Pryc od uhli smerem do chudoby:
   https://www.welt.de/wirtschaft/article191220531/Bertelsmann-Stiftung-Diese-deutschen-Grossstaedte-stecken-in-der-Armutsfalle.html
   Prestizni Bertelsmannova nadace vydala vyrocni zpravu o zvysujici se chudobe Poruri, pramenici z odstoupeni vlady od vyuzivani fosilnich paliv. Neni vetsiho mesta v Poruri, kde by se za poslednich 10 let nezvysil pocet lidi zavislych na socialnich davkach (Gelsenkirchen prez 25% (!) obyvatel).
   Dusledkem je, ze rodili Nemci utikaji z mest na vesnici (jako za valky) a ve mestech se pak relativne zvysuje pocet obyvatel s migracnim pozadim. Ti jiz delaji celou 1/3 prijemcu socialnich davek.
   Pevne doufam, ze donbassti a luhansti hornici to nakonec schaffujou a ze stihnou pro evropsky kulturni predvoj- Nemecko narubat dost uhli a vyrobit z nej dostatek elektriny, aby se nam nemecti soudruzi navzajem nepozrali pri black-outech.

  • astraustralia

   Saxi Brunei a smrt ukamenovanim pro homosexuly podle zakonu saria, si dovolim ponechat stranou
   nebot snazit se presvedcit muslimy aby se vzdali tohoto zakona ktery patri ke koranu je stejne marne
   jako rikat mutti Merkel ze udelala chybu zvat islam do Evropy a tvrdit ze do Evropy patri.
   Take nechci pokracovat ve vymene s MaB ktera pritomnost obyvatel kolonii vidi jako prednost ne jako pruser.
   Rozbirat obohaceni a srovnavat co to dalo koloniim co Francii az po obycejneho Frantika necham historikum.
   Skonci to stretem a k nemu to smeruje. Nejen Nostradamus to predpovedel:-(
   Navrat k necemu vyssimu:-)
   Chci se vratit k dusi jako prvni casti cloveka dusi ktera prebyva v lidskem tele coby schrance a ac doopravdy nevim proc tak to je a proc ktera ve kterem a ne jinem je, (kazda pry je na jine urovni a tedy s jinym poslanim) chci Te ujistit
   ze ne s Kamilem s nimz si jsem na v pohledu na dusi blize nez s Tebou,
   ale prave s Tebou bych rad popojel ve vymene nazoru.:-)
   Nepopres a nereknes ze nevis, nebot jiste vis ze bezne se clovek nerozpomene na predchozi zivot, tato schopnost u vetsiny lidi odchazi s odchodem detstvi, U deti je to bezne ze si vzpomenou a dokonce o tom mluvi maji li s kym.
   Bohuzel prilis casto a predcasne zmlknou kdyz jim prizemni rodicove reknou aby prestali blbnout a vymyslet si.
   V pokrocilem veku pak jsou zname a nezpochybnitelne vypovedi lidi kteri se nechali uspat a v hypnoze si vzpomeli ne na jeden predchozi ale mnohdy celou radu minulych zivotu . Vedci to vysvetluji tim ze stejne jak se lisi lidske telesne schranky podobne ci mnohem vice se lisi i duse.
   Abych nebyl prilis dlouhy, lepe nez moje rec to priblizi video

   ŽIVOT po smrti EXISTUJE

   PS.
   Cim vic to „materialisticky“ rozslapes, tim vetsi radost mi udelas :-)

   • embecko

    To si nerozumime, Astere, ja proti reinkarnaci nic nemam a nebudu ti ji proto vyvracet. Me vadi sebeobelhavajici se polo-vira v moznost zasahu do prevtelovani, tedy implikace jestlize =>pak. Tam je prilis prostoru pro manipulaci a lez a navic neni tahle pozice vubec resitelna.
    Pomuzes babicce s nakupem -> babicka doma mlati sveho vnuka a diky tve pomoci bude mit mnohem pevnejsi ruku. Z dobreho skutku se stava zly cin.
    Co pak zbyva? Vymluvy na to, ze i vnuk ma svoji karmu a podobne nesmysly. Nein, danke!
    At udelas cokoli, netusis, jaky dopad bude tve rozhodnuti mit. Odkaz na osobni uspokojeni (ci seriozne mineny mravni vklad) je stejne nesmyslny, nebot existuje i objektivni stranka cinu, to jest nasledek na karme druhych. Babicka mlatici vnuka muze byt maximalne uspokojena, ze bitim dokaze odvest vnuka ze spatne cesty.
    Kdy zvira, pak vira a nic jineho. Kazda obezlicka znamena zaceleni praskliny ve sloupu viry- cim vice jses ve vire nejisty, tim vice dukazu a ospravedlneni potrebujes. Pak se v zoufalstvi obracis na jakesi deti, mluvici cizimi jazyky…udajne…
    Proti ducharine nic nenamitam, ale ne jako problemu- predmetu zkoumani a viry.
    https://gloria.tv/article/QBaNkH9yr3zj6tKtVcPkrC9y7
    Pol-Pot byl kdysi tichym studentem budhistickeho seminare…

    • Kamil Mudra

     Ale saxi ty to bereš moc složitě. Tvým úkolem není napravovat svět, nebo vztahy mezi babičkami a vnuky, do kterých nevidíš. Vidíš prostě babku jak se kroutí pod těžkými taškami, tak jí z dobroty svého srdce pomůžeš, u dveří domu si řeknete nazdar tím to PRO TEBE končí. I kdyby ta babka v těch taškách nesla vnukovi semtex pro přípravu teroristického útoku. Samozřejmě za předpokladu že o tom semtexu nemáš potuchy. Kolikrát ještě budu muset napsat že postoj je důležitější než činy? Když tě někdo donutí abys někoho zmlátil a ty z toho budeš mít špatný pocit, budeš na tom karmicky lépe než ten kdo tě přitom pozoroval a fandil ti.

     • embecko

      „Když tě někdo donutí abys někoho zmlátil a ty z toho budeš mít špatný pocit, budeš na tom karmicky lépe než ten kdo tě přitom pozoroval a fandil ti.“
      A kdo rozhoduje, ze zmlatit nekoho je spatne? Pokud mlati nekdo s opravdovym postojem a presvedcenim, ze mlatit je dobre, co s tim? Pak dle tve teorie „postoj je důležitější než činy“ je ten clovek na vyssi duchovni urovni, nezli nekdo vahajici.

      „Kolikrát ještě budu muset napsat že postoj je důležitější než činy?“
      To je, s prominutim, evropska duchovni bramboracka. Karma= ze sanskrtskeho karma= cin, akt. Prenesene osud, ale ne lecjaky, nybrz jako primy nasledek osobnich cinu. Vsak znas to souslovi nest nasledky svych cinu…nikoliv postoju (i kdyz samozrejme v urcite situaci je i postoj cinem.

      • Kamil Mudra

       Ano, ovoce svých činů sklidit musíš. Ten karmický zákon příčina – následek se nedá zrušit. Ovšem způsob jak ho sklidíš můžeš ovlivnit. V té výuce karmou platí chytrému napověz – hloupého kopni. Každý by měl dostávat takovou dávku jakou ke svému duchovnímu růstu potřebuje. A ta se neměří žádnou spravedlivostí ve smyslu odplaty. Z karmického hlediska není důležité čím jsi v minulém životě byl ale to čím v tom stávajícím jsi. Je to jako když zjistíš že nemá smysl přesvědčovat již přesvědčeného. A tak třeba sklidíš ovoce svého činu tak že pomůžeš někomu komu jsi v minulém životě uškodil (nebo třeba i někomu jinému) namísto toho aby tobě byla jím způsobena škoda ve stejné míře na oplátku. Pokud ovšem jsi ve svém duchovním zrání již pokročil natolik že už ti té tvrdé oplátky není zapotřebí. Protože tvé zrání je jediným účelem celého karmického procesu. No a stupeň své zralosti (poučenosti, poznání, pochopení) „prokazuješ“ právě svým postojem (přístupem). Proto je postoj důležitější než činy. Ovšem ten opravdový a ne nějaký vykalkulovaný ve smyslu „budu takový abych byl spasen“. Vždyť „nejvyšší metou“ toho „kurzu“ je to že o nějaké spasení ztratíš zájem a přestaneš na něj myslet. Jako Neználek na vytouženou kouzelnou hůlku.

 10. astraustralia

  Saxi Tve vysvetleni lze brat i jako nazor o marnosti zasahovat do behu zivota videneho jako „osud“
  coz Ti nechci vyvracet. :-)
  O odkazu na Tibet zadna pochybnost. Mimo Dalajlamu a skupinu privilegovanych mnichu,
  pro vetsinu prosteho lidu byl prichod Pekingu vysvobozenim z otroctvi.
  Na Tvuj komentar si dovolim odpovedet dalsim odkazem
  Take ze recene slovo umi vic, plyne rychleji a obsahne vice nez psane, :-)

  Duše K – tentokrát o inteligenci, vědomí, bytí, prostoru a času

  • embecko

   „nazor o marnosti zasahovat do behu zivota“
   jenze to prave nikdy nevis, Astere…uceni o karme, coby kosmickem zakonu, je nanejvys demokraticke a mravne motivujici.
   Hled…tve kroky jsou dopredu beze zbytku naplanovany, presto se pokazde ocitas pred volbou, kterou musis provest jen ty sam.
   Mas vzdy 2 moznosti…napriklad pomoci- nepomoci a tedy jsi to ty, kdo nakonec voli mezi dobrem a zlem a to presto, ze tvuj osud je predem naplanovan.

   • vittta

    V tomto vidím věci dost podobně jako ty, v tom smslu, že nelze nikdy přesně odhadnout, zde skutek je dobrý, či zlý.
    Tam máš někde příklad pomoci babce s taškou, co pak lépe mlátí vnuka tou rukou, které pomoc ušetří sílu.
    Tam se střetávají dvě pravdy, protože Kamil zde argumentuje tím, že nezáleží na skutku samotném, ale na podmětu k tomu skutku, v našem případě pomoc babce jeví se jasně pozitivně, a základě dobrosrdečnosti.
    A ty opět namítáš, že každý má jinou představu o tom, co je dobré, a co není, někde výše.
    Podle mě je ta debata trošku zkreslená, že se jedná o příkladnou extremní situaci, tedy pomoc babce.
    Opravdu se nedá moc předpokládat, že babka doma kohokoliv zmlátí, i když se to vyloučit nedá.
    Já bych vzal praktičtější příklad, a to je pomoc bližnímu z jiné země, zmítané válkou.
    To se nám tady nabízí, a to jak v chuti pomáhat (karmu vynechávám) tak v možnostech možných výsledků té pomoci.
    Takže prvotní motiv je, pomoci lidem, trpícím ve válce.
    To je jistě pozitivní motiv, a jen těžko by ho mohl někdo napadnout v jeho podstatě.
    Jaká ale je jeho podstata?
    Je jeho podstata skutečně taková, že dotyčný navždy přesídlí do naší země, a tady bude pracovat?
    A zde už to zavání účelovostí, tedy dotyčnému pomůžeme, ale on nám tady bude pracovat, a tudíž o něj připravíme jeho zemi, kde zákonitě pracovat nebude.
    Takže skutečná pomoc v tom slova smyslu by musela mít jen dočasný charakter, a po skončení války by člověk měl být odeslán domů, aby mohl pracovat a zvelebovat svou vlast.
    Také je z pohledu pomoci asi dost zvláštní, že se pomáhá vesměs mladým mužům, pomoc, pokud je vedena touhou pomáhat těm nejbídnějším, by měla být směřována na staré, a nemocné, neboť ti nejvíce trpí v těžkých časech.
    A jak by to bylo zde s karmou?
    Je totiž na druhou stranu logické, že každý raději pomůže mladému, protože mladý ještě nemá odžito, a není větší smůly, jak umřít mladý.
    Takže například když budou stát vedle sebe mladý muž, a stará bába, i ten největší dobrák pomůže tomu muži- pokud si bude muset vybrat, ale karmicky správně by asi byla spíše ta bába.
    O důsledcích dobra nemusíme dlouze přemýšlet, i kdyby sluníčko bylo vedeno těmi neušlechtilejšími motivy, bylo by časem dobrovolně „nuceno“ páchat zlo, kupodivu z úplně stejných pohnutek- tedy pomoci těm trpícím.
    Do do té doby poklidných vod domácího soužití se totiž přehnanou pomocí vnese rozkol, někdo souhlasí, a jiný ne, a tak ti, co nejnadšeněji pomáhali z nejčistších pohnutek, nyní musí pokud možno zničit ty, co s jejich ušlechtilostí nesouhlasí, jenže jak určit karmu, když prvotní motiv je stále ten ušlechtilý?
    A to hovořím jen o tom, že by se skutečně jednalo o pomoc trpícím válkou, a ne invazi z oblastí, kde žádná válka není, a invaze negrů a čmoudů je vedena spíše touhou po zisku a nudou dobrodinců, než nějakou ušlechtilostí.
    No, je to těžké, dobrat se cíle, nechtěl bych být Bůh a soudit u posledního soudu.
    Kolikrát by měl možná SSák, velící popravčí četě čistší svědomí, jak dobrodinec, pomáhající romské rodině bez ohledu na okolí.

    • Kamil Mudra

     Karma je pragmatická a na žádnou ušlechtilost či jakékoli ideje si nehraje. Fakt se ten „karmický manuál“ dá snadno shrnou do věty: „Neškoď a žij tak abys činil potěšení sobě i ostatním.“
     Potíž je ale v tom že i když se budeš snažit podle toho žít tak tě většinou ti ostatní nenechají a přinutí tě žít jinak. Proto je ten postoj důležitější než činy které konáš v reakci na vnucené podmínky. Kompromisům se nevyhneš. Jen si musíš neustále vyjasňovat co je kompromis a co tvá vlastní volba. Základem je upřímnost k sobě samému protože jen tak zjistíš zda jednáš v souladu se svým svědomím a nebo si něco namlouváš abys ho oblbnul. Emoce ti napovídají co jsi a rozum co a jak je třeba udělat. Dát oboje do souladu není žádná „brnkačka“. Proto lidé tak často používají jen jedno nebo druhé.

     • astraustralia

      Mas to sice dobre, ale
      i tak srozumitelny zakon karmy „Neškoď a žij tak abys činil potěšení sobě i ostatním.“
      obcas konci katastrofou.
      Dobrodejove vseho druhu vcetne Slunicek a vitacu dnes cini poteseni ostatnim i sobe
      v dobre vire jak pomahaji kdyz zvou a dvere otviraji,
      jen jim nedochazi ze tim vlastne zpetne skodi jinym ostatnim a nakonec i sobe.
      A jsme tim u varianty Saxem uvadene kdy v dobre vire dobry skutek nedobro za nasledek bude miti
      Proto rozvaz a necin takove dobre skutky, ktere by mohly ve svem dusledku zlo napachat !

      • embecko

       „Mas to sice dobre, ale i tak srozumitelny zakon karmy „Neškoď a žij tak abys činil potěšení sobě i ostatním.“ obcas konci katastrofou.“
       Tak to si musis vybrat, Astere, bud ma pravdu Kamil, anebo uprimny postoj muze skoncit katastrofou. Nelze na dvou karmach sedeti soucasne.

      • Kamil Mudra

       „Dobrodejove vseho druhu vcetne Slunicek a vitacu dnes cini poteseni ostatnim i sobe
       v dobre vire jak pomahaji kdyz zvou a dvere otviraji,
       jen jim nedochazi ze tim vlastne zpetne skodi jinym ostatnim a nakonec i sobe.“

       „Tak to si musis vybrat, Astere, bud ma pravdu Kamil, anebo uprimny postoj muze skoncit katastrofou Nelze na dvou karmach sedeti soucasne.“

       Nic si vybírat nemusíš, Astře, protože „sedíš“ nejen na dvou ale dokonce na vícero karmách současně ať chceš nebo ne. Dějovou karmu sdílíš s planetou, lidstvem, národem, rodinou… ale pro tebe a jenom pro tebe je z hlediska tvého zrání určující pouze tvá individuální karma ve které stěžejní roli hraje tvůj postoj v kombinaci s poznáním. Úměrně s poznáním narůstá tvá odpovědnost za tvé rozhodování. Dobrodějové si mohou pohnojit karmu činů nevědomým konáním činů škodlivých ale karma jejich duchovní kvality tím vůbec nemusí být zasažena. A míra jejich duchovní kvality pak ovlivňuje to jakým způsobem následky svých činů sklízejí, jak o tom píšu zde:
       https://janica9.wordpress.com/2019/03/22/the-saker-velky-podvod-narodniho-sionismu/comment-page-2/#comment-69559

       • astraustralia

        Dik Kamile :-)
        Ja karmu vnimam jako Ty, napsals to za me:
        „sedím“ nejen na dvou ale dokonce na vícero karmách současně ať chci nebo ne. Dějovou karmu sdílím s planetou, lidstvem, národem, rodinou… ale pro me a jenom pro me je z hlediska mého zrání určující pouze moje individuální karma ve které stěžejní roli hraje můj postoj v kombinaci s poznáním. Úměrně s poznáním narůstá moje odpovědnost za mé rozhodování. Dobrodějové si mohou pohnojit karmu činů nevědomým konáním činů škodlivých, ale karma jejich duchovní kvality tím vůbec nemusí být zasažena. A míra jejich duchovní kvality pak ovlivňuje to jakým způsobem následky svých činů sklízejí

        Sax tohle vidi nejak jinak a ja marne patram kde se mijime.

        • vittta

         Hypoteticky i třeba Hitler může mít dobrou karmu- pokud vše, co udělal, udělal s dobrým úmyslem.
         Je také třeba říci, že úplně jinak se může chovat někdo, kdo vede národ, a úplně jinak někdo, kdo chodí do práce a doma se stará o rodinu.
         Vůdce, nebo v demokratických podmínkách vysoký politik, si nějaké dobro leckdy ani dovolit nemůže, musí řešit problém a to pokud možno s vyhodnocením důsledků.
         Když vezmu sám sebe- pak bych dejme tomu rád pomáhal chudým a potřebným i z jiných zemí, ale vím, že taková pomoc povede nakonec k chaosu a destrukci, a napáchá více zla, jak kdybych nechal umřít hlady nějaký počet jedinců.
         O tom píše Sax a čas od času všichni.
         To je těch hypotetických 1000 zastřelených, kteří by odradili další miliony od migrace, takže by se jich 50 000 neutopilo.
         Já jsem bezvýznamý člověk, celkem mohu odmítat koho chci a nemám žádnou moc to prosadit, ale politik by tohle vnímat měl, a ideálně tak, aby nemuselo dojít ani k těm hypoteticky 1000 zastřelených.
         Tedy řešit problém dříve, než nastane, a to i pomocí odmítnutí…třeba potravin do Afriky.
         Musí se k tomu propracovat sami, mohu jim poslat specialisty, ale ne hotové produkty, ty vyvolávají lenost, vysokou porodnot, a následně tragickou hygienu a hlad a nakonec epidemie, válku a smrt!

        • embecko

         To mas tezky, Astere….Kamil ti tu vysvetluje, ze nezalezi na cinech, ale na postoji, ty na to zareagujes „Postoj nikdy nemuze stat nad cinen“ a pak patras nad tim, kde se my dva rozchazime.
         Tohle delas casteji a ja pak nejak nevim, co na to mam rici.

         • astraustralia

          Mea cupla Saxi:-(
          „Postoj nikdy nemuze stat nad cinen“ musim opravit
          „Postoj nikdy nemuze stat nad umyslne zlym cinem“
          abych nebyl v rozporu s karmou ani individualni
          ani s tou kterou sdílím s planetou, lidstvem, národem, rodinou.
          Úměrně s poznáním narůstá moje odpovědnost za mé rozhodování znamena ze
          jsou rozdilne urovne karmy a k tomu i ruzna uroven dobrych a spatnych skutku.
          Rozdil v karme na prikladu kdy darovana milliarda od Gatese muze mit na jeho karmu mensi vliv
          nez darovany posledni krajic chudaka co rozdeli se o posledni by rozdil mohl osvetlit:-)
          „Snáze projde velbloud uchem jehly, nežli by bohatý vešel do království věčného.“ je dalsim prikladem jak relativne muze bylo vnimano dobro a karma podle toho o kom je rec.

          • Kamil Mudra

           Už dávno před Buddhou se v egyptských chrámech (v podstatě starověkých universitách) učilo že duše vstupují do hmotných těl aby byly postaveny před rozhodování a skrze takto vnucené volby se učily poznávat principy na kterých stojí svět. Jednoduchá metoda cukru a biče: špatné rozhodnutí si odskáčeš – dobré rozhodnutí tě posune žádoucím směrem. Jeden život je příliš krátký – proto ty opakované reinkarnace, čím rychleji se učíš – tím méně reinkarnací. Čím vyšší poznání tím těžší a složitější rozhodování a tím větší odpovědnost za učiněné volby.

           A nebylo to učení jen pro nějakou elitu. Tohle byl základ veškeré egyptské filosofie a náboženství a v tom povědomí žil každý egypťan. Ani to vzdělávání nebylo jen pro majetné elity. Kdokoli neměl na to aby si výuku platil měl možnost si ji odpracovat službou pro chrám který dokázal využít jakékoli profese a zaměstnat i neprofesionály. Chrámy byly zasvěceny různým bohům z nichž každý představoval nějakou oblast poznání. Proto se historikům zdají staří egypťané „posedlí smrtí a bohy“ ale dle (nejen mého) mínění šlo spíše o touhu po vzdělání, které v jejich očích nebylo nijak odtržené od života.

           Ale z toho učení také logicky vyplývá že postoj (způsob jak posuzuješ a rozhoduješ) je nadřazen činům. Protože postoj je ukazatelem tvého zrání, kdežto činy a jejich následky jsou jen učebními pomůckami. Ale nikde nepíši, saxi, že na činech nezáleží. Kdyby tomu tak bylo, nezáleželo by ani na reinkarnacích a mohl bys se někde „na obláčku“ vzdělávat jen teoreticky.

          • embecko

           Kdyz se rozhlednes po svete, tak zjistis, ze se hybe, coz musi vest k domnence, ze existuje nejaky vesmirny pohon/ sila, vis naturalis. Jsou dale zivocichove, pokybujici se po vlastni ose mimo predepsane trajektorie, ti zas musi byt obdareni zivocisnou silou, vis vitalis. A jelikoz zivocichu je mnoho, je jasne, ze vis naturalis neni spojita, ale vyskytuje po kouskach, coby duse.
           K tomu musi dojit kazdy animista. Dale si pak musi vsimnout, ze duse prichazi a odchazi a ptat se, kam a odkud prichazi.
           Takze ona karma/ duse je uceni stare jako lidstvo samo.

          • Kamil Mudra

           Souhlas. Napovídají tomu i různá zobrazení na předmětech pocházejících evidentně z pravěku, z doby jeskynních lidí.

    • embecko

     „Podle mě je ta debata trošku zkreslená, že se jedná o příkladnou extremní situaci, tedy pomoc babce.“
     Ale zivot je uz takovy…vzpominas, nedavno tu probehl odhaz na svedskou studentku, co s placem zabranila vzletnout letadlu, ve kterem s ni sedel deportovany uprchlik. Sice to nebyla babka, ale dedek, nicmene se nakonec ukazalo, ze doma mlatil svoji zenu a deti.
     V podstate ale vime, o cem se bavime, at se to odehrava na nasem kontinentu, kde placici studentce, vystavujici se dobrovolne trestnimu stihani, nelze prisoudit jine, nezli uprimne, ze srdce vychazejici postoje. Anebo v Africe, kam zas vozi pytle s moukou jen proto, aby v dobre vire mistnim ulehcili letos, ale nevedomky o to vice utrpeni zpusobili pristi rok (take zde jiz odkazany velky humanista Attenborough, povazujici zasilani potravinove pomoci za ubohy akt soucitu).
     Anebo na obou kontinentech dohromady (take jiz odkazana prihoda): clenka neziskovky dovazejici uprchliky zavrazdena uprchlikem, nacez otec divky zalozil dalsi neziskovku, dovazejici uprchliky (dovazejici= dovazejici, anebo realne podporujici jejich prijimani).
     Mnozi priznivci karmy maji tendenc dokazovat sve uceni tautologicky: je to dobre, protoze to citis jako dobre. Uroven tveho chapani je limitovana urovni tveho duchovniho vyvoje atd..

      • astraustralia

       OK mas pravdu, neni umysl jako umysl.
       Nekde vyse je popsan jiny dobry a soucasne dobre fungujici=
       podminky za jakych je mozno emigrovat do Saudi Arabia a podobne stejne do prilehlych emiratu.
       Proc si z veci ktere funguji neberou priklad potentati Evropy, ale naopak rozeserou na co se podivaji
       tim by se mel zabyvat mezinarodni soud.
       Jen by nesmel by byt v Haagu ale nekde hodne daleko od nezdraveho jadra.

 11. Ondřej

  Nicméně vittta má v jednom pravdu, v Německu není vše v pořádku a není tam také úplně bezpečno, i když statisticky je bezpečno více než za Helmuta Kohla.

  Bohužel jsou to neonavisté, rasisté a obecně násilníci,co jsou pro většinu společnosti hroznou. U nich naopak NESMÍ(!!!) nikdy dojít k integraci do společenosti, z té musejí být vykořeněni a od společnosti separováni.

  Německo: Každý den se pět lidí stane terčem ultrapravicových zločinů z nenávisti
  Poradní centra pro oběti ultrapravicového násilí hlásí loňský nárůst ultrapravicových zločinů v pěti východoněmeckých zemích a v Berlíně.
  Ultrapravicoví extrémisté spáchali vloni podle údajů sebraných poradními centry v Berlíně, Braniborsku, Meklenbursku-Západním Pomořansku, Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku 1 212 útoků. To znamená meziroční nárůst o zhruba 7 %.

  Údaje tento týden zveřejnila Asociace poradních center pro oběti pravicového, rasistického a antisemitského násilí (VBRG).
  Útoky v roce 2018 se týkaly 1 789 osob, z nichž více jak 250 byly děti a mládež. Podle VBRG to znamená, že každý den se obětí ultrapravicového, rasistického a antisemitského teroru stane zhruba pět osob.
  Robert Kusche z VBRG varuje, že sociální soudržnost německé společnosti je „masivně ohrožena každodenním rasismem“ a „organizovaným neonacistickým terorem“.

  Při útocích bylo zraněno nejméně 962 lidí a 509 z nich utrpělo vážná zranění. Nejvyšší počet násilných zločinů spáchaných ultrapravicovými extrémisty zaznamenalo Sasko s 317 útoky v roce 2018.
  Město Saská Kamenice (Chemnitz) se v srpnu a září stalo centrem rozsáhlých ultrapravicových nepokojů. Policie zde také zatýkala protestující, kteří hajlovali.
  Hlavní město Saska Drážďany je od roku 2015 sídlem antiislámského hnutí Pegida. Příznivci této skupiny jsou známi protiimigrantskými a ultrapravicovými názory.

  Dvě třetiny všech útoků zaznamenaných ve východní části Německa – 793 případů – byly rasově motivované a většina se týkala uprchlíků, lidí pocházejících z přistěhovaleckého prostředí a osob s jinou barvou pleti.

  Další velkou skupinu obětí představují političtí oponenti, kde bylo zaznamenáno 188 případů.

  Podle poradních center se údaje týkají jen východních spolkových zemí, protože podobné organizace na západě země neexistují.

  Zdroj: The Lokal – Germany

  • Ondřej

   Přeložil jsem vám to, protože jinak byste tomu nerozuměl.

   Asociace poradenských center pro oběti pravicového, rasistického a antisemitského násilí
   Každý den se v Německu spáchají tři až čtyři pravicové, rasistické nebo antisemitské motivované násilné činy. Poradenská centra, která jsou sjednocena v zastřešující organizaci nezávislých poradenských center pro oběti pravicového, rasistického a antisemitského násilí (VBRG), zajišťují, aby ti, kteří byli napadeni a zraněni, nezůstali sami. Poskytují poradenství a podporu těm, kteří jsou přímo postiženi, jakož i svědkům a příbuzným: bezplatně, důvěrně, na místě, partyzánům v zájmu dotčených osob a v případě potřeby anonymním.

   Příliš často se pravicové násilí a jeho důsledky ignorují, podceňují a skrývají. Společně s našimi pobočkami využíváme spolehlivých, nezávislých údajů a analýz, abychom zdůraznili rozsah násilí. VBRG je odhodlána zajistit, aby oběti pravicového násilí v každém státě měly přístup k profesionálním, nezávislým, bezplatným poradenským a podpůrným institucím pracujícím v jejich prospěch.

   Centra spolupracují se spolkovým koordinátorem pro prevenci kriminality politického extremismu, který vede speciální tým podřízený přímo ministru vnitra Horstu Seehoferovi.

   P.S.O tom co je fake news nebo ne může posoudit minimálně ten kdo je v jazyce dané země gramotný a ví o ní víc než jen kde leží na mapě. Byl tu také jeden co z nemeckych novinových článku vytvářel fake news tím, že ve svých překladech do češtiny zaměňoval mluvnické rody vyjadřující konstatování skutečnosti s predikci toho co „by se mohlo“ stát. Má příznačny nick – citoslovce údivu o:)

 12. embecko

  „Jestli někdy uvažují i o tom, jak budou žít až zestárnou. A z čeho pak budou žít. Nebo na to raději ani nemyslí?
  To ve Francii si tuhle otázku zřejmě klade dost lidí. A část z nich je z odpovědí tak zoufalá, že již desátý víkend demonstruje. A opravdu není divu. Již jejich rodiče si museli „konzumní štěstí“ pořizovat na dluh. Ten sice většinou dokázali splatit, ale jejich dětem už banka půjčuje jen hodně nerada. Oni se ale nechtějí smířit s klesající životní úrovní a s rostoucími dluhy. A s představou, že budou se stoupajícím věkem stále chudší.
  http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=33272
  Francie měla smůlu, že z nedostatku skutečných alternativ vyhrál samozvaný Jupiter Emmanuel Macron. A choval se tak, jak jsme si u něj již zvykli; sebestředně, svévolně a nepromyšleně.“

  • embecko

   A jeste jedna Robejskovina:
   „Proč vlastně obyčejní Angličané pořád ještě chtějí Brexit?

   Politici, podnikatelé, publicisté a umělci si mohou ukroutit hlavy z toho, jak se diví, že hloupí Angličané hlasovali pro vystoupení z EU a že ti „tupci“ ani teď nerozumí, že po brexitu ve Velké Britanii dojde k ekonomickému propadu.

   Trefnou odpověď dal nechápavým kritikům Jim O´Neill, bývalý šef-ekonom Goldman Sachs a autor slavné zkratky BRIC. O´Neill vysvětluje chování „nepoučitelných“ příznivců Brexitu velmi trefně takto: „Nevadí jim obětovat ekonomický růst ve Velké Británii, protože oni z něj stejně nikdy neměli žádný prospěch.“

   Říká se, že sytý hladovému nevěří. V tomto případě by se dalo říci: „Privilegovaný chudého nechápe“. Co to znamená konkrétně? V Anglii totéž, co v jiných západních zemích.

   Američtí vědci z univerzity v Princetonu zveřejnili v roce 2012 výsledky výzkumu, ve kterém měřili, jaká přání různých skupin obyvatelstva vláda uskutečnila. Srovnávali postoje a preference občanů v 1180 oblastech a chování vlády v letech 1981-2002. Výsledky ukázaly, že vliv středních a chudých vrstev na americkou politiku je nulový. Vedoucí amerického týmu Martin Gilens to shrnul takto: „Americká společnost je demokratická jenom v názvu.“

   Také němečtí sociologové zkoumali rozdíly vlivu chudých a bohatých na politiku vlády. Zjistili přitom, že čím více se pro nějaké rozhodnutí vyslovují chudí, tím pravděpodobnější je, že bude vláda proti tomu. A ve Francii není žádný výzkum potřeba. Stačí poslouchat, co říkají žluté vesty.

   • vittta

    Žluté vesty už ani nejsou.
    Je to pár ultrapravicových, xenofobních a rasistických fotbalových chuligánů, kteří nestojí za komentář seriozního média.
    Skuteční Francouzi naopak vyzývají Abů Macrona, aby zasáhl dle práva, a nechal je v klidu žít a pracovat, na slávě své vlasti i EU!

    • astraustralia

     Emmanuel I. a revoluce
     Francouzská vláda oznámila, že při demonstracích „žlutých vest“ budou nasazeni vojáci protiteroristické jednotky „Sentinelle“. To může být osudné rozhodnutí.

     Tito elitní vojáci dosud operovali jen ve zcela vyjímečných situacích, jako byly islamistické útoky na časopis Charlie Hebdo“ a židovskou samoobsluhu v lednu 2015. „Žluté vesty“ jistě neohrožují životy Francouzů tak jako islamisté, ale o to více ohrožují pozici prezidenta Macrona.

     Přes veškeré snahy státu a spřátelených médii „žluté vesty“ očernit, s nimi podle posledního výzkumu sympatizuje 57 procent Francouzů. Jasná většina podporuje jejich stěžejní požadavky. Pro změnu zaměření hospodářské a sociální politiky se vyslovilo 86 procent, obnovení institucí a demokracie požaduje 78 procent a 64 procent chce uspořádání referenda o některých návrzích, které byly učinění v rámci tzv. „velké debaty“.

     Na své vlastní schopnosti tak pyšný Emmanuel Macron zřejmě vůbec nepochopil, že Francií zmítá sociální krize, na kterou je třeba odpovědět politicky a ne násilně.

     V zemi již dnes platí zostřený bezpečnostní režim. Na vybraných místech je možné demonstrace zakázat a rozehnat i ty, které zakázané nejsou, ale „objevují se v nich podezřelé tendence“. Povolena jsou i preventivní zatčení, označování podezřelých chemických látkami a použití dronů.

     Policie dosud používala jen tzv. neusmrcující zbraně. To jsou granáty, které již některým demonstrantům urhly ruce a gumové střely, které způsobily vážná zranění hlavy. Tento týden byl propuštěn pařížský policejní prefekt, který se minulou sobotu zasadil za zdrženlivé použití násilí. A teď bude proti demonstrantům nasazena antiteroristická jednotka.

     Macron se chová jako monarcha, jehož moc je od Boha a proto ji smí chránit všemi prostředky. Ale tím, že Emmanuel I. nasadí zítra a pozítří elitní vojáky tak se vydává na cestu k prvnímu zastřelenému demonstrantovi. A pak je představitelné cokoliv.

     Mimochodem moc by mě zajímalo, co si myslí ti čeští komentátoři, kteří na rozdíl ode mne, Macrona již před jeho zvolením korunovali na zachránce Evropy. Dopadlo to s ním ještě hůře než s „preventivním“ nositelem Nobelovy ceny míru Obamou. Reformátor celého světadílu nedokáže řešit nespokojenost obyvatel jinak než násilím.
     http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=33666

     • vittta

      Saul nás obviní, že měříme dvojím metrem (negry bych střílel ale bílé ne) a MaB řekne, že nejsou diktaturou.
      Vojáci nasazeni nebudou, od r.1958 nikdy nebyli, budou nasazeni jen staticky, ale když dav neuposlechne výzvy…
      MaB napsala výzvu slušných Francozů, pokud se na ní dobře podíváte, tak je to klasická roznětka k občanské válce, kdy se společnost rozdělí na dva tábory, těch slušných a těch neslušných, kdy ti „slušní“ žádají stát k zásahu, aby pořádek byl zachován, což zní logicky jen potud, že pokud by někdo žádal podobný zásah v negerských čtvrtích, byl by to naopak Francouz neslušný.
      Vojáci budou střílet do lidí, ale pořádek obnovit nemohou, naopak, střelba do lidí zvýší sebevědomí kriminálních negerských živlů, kteří páchají 10x tolik špatností, a nikdo proti nim nenasazuje ani desetinu síly.
      To prohloubí už tak hlubokou vnitřní krizi, a ani bych se nedivil, že o ozbrojený zásah může být povolána armáda cizí, nejlépe pod vedením Bundeswehru internacionální pomoc více států EU.

      • Saul

       Uznej, vito, ze sam jsi vyvojem ve Francii ponekud zaskocen .
       Zatim nejen ze se tvoje vesteni z logru od turka ve 4. cenove tam u vas ( ty bys to nazval prognozami) nenaplnilo, ale vyvoj jde naopak ponekud jinym smerem.
       Nikoliv „smradlavi negri“ ted zapaluji domy i s mirumilovnymi obyvateli, nici obchody, rozbijeji auta a verejny majetek, hazi po policistech molotovovy koktejly a dlazebni kostky….
       Ne, je to naopak bila verbez, ktera to dela.
       Mozna frustrovani vlastenci, jako ty.
       A co pro tebe musi byt nejvetsi sok a zklamani, mezi jejich pozadavky je sice jeden z mnoha bodu i omezeni migrace, ale zadne vyrazne rasisticke vyzvy od nich nezaznivaji.
       Jakoby uz ve Francii zacala ta obcanska valka, po ktere tu tak roztouzene vzdychas a pritom nikdo (zatim) nechce vrazdit negry a cmoudy, kteri jen bodaji a bodaji a bodaji….
       Takze naprosto chapu tvoji rozpolcenost a zmatek.
       Puvodni plan s nasazenim armady a fyzickou likvidaci pachatelu nasili,kteri jsou ale prevapive bile pleti, je pro tebe tezko prijatelny, protoze vrana vrane oci nevyklove, jak se rika.
       Dokonce i ti policiste se stity proti dlazebnim kostkam nedelaji tvemu mirotvornemu naturelu moc dobre.
       Tak co s tim?
       Mas nejaky plan B?

       • vittta

        Nevím, co by ti napsal, to je jako kdybych chtěl naučit žížalu počítat do 100.
        Zkusím to, ale myslím, že tvůj závěr bude „nácek“ a „rasista“!.
        Předně nejsem vývojem ve Francii nijak překvapen, protože demonstrace jsou demonstrace, a žádná jakž takž svobodná země se bez nich neobejde.
        Vždycky budou někteří občané nespokojení natolik, že se rozhodnou demonstrovat své postoje.
        Lze také určitou část občanů nespokojeností naočkovat, takže jsou třeba u nás někteří občané nespokojení se Zemanem, že nám dělá ostudu, aniž by byť jen tušili, kde a jakou ostudu nám pan prezident dělá.
        Ve Francii může jít svým způsobem i o tuto variantu, tzv. se „vrtí psem“, ty demonstrace nemají vyslovený cíl, což je svým způsobem divné- ale rozhodně odvrátily pozornost od jiných problémů, třeba od negrizace země, a toho důkazem jsi ty sám, protože ty tady meleš o překvapení, že negři nedělají nic, ale bílí dělají něco- rozbíjejí auta apod, ale zatím toho zase tolik nerozbili, černá verbež toho rozbije 10 x tolik jen když se nudí.
        To je jedna z variant, nevím to.
        V každém případě demonstracemi žlutých vest nezmizely no-go zóny, nezmizel obchod s drogami, zbraněmi a bílým masem v islámské režii, nezmizely dokonce ani ostré přestřelky barevných gangsterů, ba ani násilí na ženách není o nic menší.
        Zkusím zopakovat asi tak po padesáté, nic mi není do toho, co se děje ve Francii, je mi to na háku, jestli chtějí mít to, co mají, nic mi do toho není, ale ať to necpou sem.
        A Macron sem ty negry nacpat chce, má projevy jak Hitler.
        Ve Francii byl 2 roky vyjímečný stav, rozuměj, Saule, no-go zónám se smějí, a žádné potíže s barevnými tam nemají, což tady MaB nadšeně prokázala, ale 2 roky tam byl vyjímečný stav, to ZATÍM nemůže nikdo popřít, ani ty ne.
        Prostě normálka, nic se tam neděje, jen se prostě vyhlásil vyjímečný stav, protože nějaký osamělý vlk někde najel autem do lidí, nebo střílel.
        Pohoda, takto se prostě chová demokratická republika běžně, opakuji, nic se neděje, ale pro jistotu se vyhlásí vyjímečný stav, a Francozi jsou s ním spokojení a nijak je neomezoval, jak tady- opět nadšeně, sama MaB tehdy psala.
        Ale kupodivu se při demonstracích žlutých vest vyjímečný stav nevyhlásil, a to má nějaké důvody.
        1) Francie měří dvojím metrem, vyhlašuje vyjímečný stav na rasovém základě
        2) Francie demonstrace v pohodě zvládá, nic se neděje, co by vyhlášení vyjímečného stavu vyžadovalo
        Doufám, že jsem byl dostatečně konkrétní a že jsi alespoň lehký závan pochopil.
        Nakonec jen dodám, že rozhodně netoužím po občanské válce kdekoliv, já obecně po žádné válce netoužím, a ta opatření, která navrhuji, střelbu nevyjímaje, mají válce zabránit.
        Měly by přijít v případě, kdy budou mít ještě smysl, tedy aby poklud možno nebyla střelba ani potřeba.
        Kdybych byl nějaký monarcha, a měl moc vládnout národu, pak bych nestrpěl ve svém imperiu žádný rasismus a žádné násilí, a nebál bych použít v případě potřeby jakoukoliv sílu, abych zabránil většímu konfliktu, ať už vnitřnímu, tak vnějšímu.
        Lidem, jako jsi ty a MaB a všem těm Kocábům a Šídlům a Čulíkům a téhle verbež na tom vadí jen tato dvě slova:
        ŽÁDNÝ RASISMUS.
        Protože lidé, kteří na rasismu postavili svoje živobytí, samozřejmě jeho absence bude vadit daleko víc, jak komukoliv jinému a budou dělat všechno proto, aby to minimálně vypadalo, že je, když už třeba při vší snaze ve skutečnosti není!!!

        • Saul

         „Vždycky budou někteří občané nespokojení natolik, že se rozhodnou demonstrovat své postoje.“
         To jiste.
         Ne vzdycky ale k tomu musi pouzivat molotovovy koktejly.

         „Ve Francii může jít svým způsobem i o tuto variantu, tzv. se „vrtí psem“….
         Kdo jim vrti?
         Macron asi tezko, to by vrtel sam se svym kreslem.

         „Pohoda, takto se prostě chová demokratická republika běžně, opakuji, nic se neděje, ale pro jistotu se vyhlásí vyjímečný stav, a Francozi jsou s ním spokojení“
         Pohodu mas mozna ty ve sve denni 24 hodinove domaci internaci u PC.
         Pokud vim, Francouzi vyhlasili vyjimecny stav kvuli teroristickym utokum , ktere nikdo z nich asi jako pohodu a spokojenost nepocitoval.
         Tvoje ohrana strategie stokrat opakovat lez, dokud nezmutuje na „pravdu“ je tady velmi uspesna, ale jak vidis, ne vsichni na ni skoci.

         „V každém případě demonstracemi žlutých vest nezmizely no-go zóny, nezmizel obchod s drogami, zbraněmi a bílým masem v islámské režii, nezmizely dokonce ani ostré přestřelky barevných gangsterů, ba ani násilí na ženách není o nic menší.“
         Nezmizeli ani bili dealeri drog a zbrani, ani bili pasaci, ani prestrelky bilych gangsteru ba ani nasili na zenach pachane bilymi nasilniky.
         Objevilo se ale pomerne dost novych bilych extremistu, nove verbeze, ktera se schovala za Francouze, co vysli projevit svoji nespokojenost .
         Dost mozna se i tato nasilnicka verbez definuje jako „vlastenci“ a zapalovani domu citi jako nejake sve poslani.

         „Zkusím zopakovat asi tak po padesáté, nic mi není do toho, co se děje ve Francii,….“
         Tak to mne udivuje, asi tak po sto padesate se k tamnimu zivotu a problemum vyjadrujes velmi zasvecene , temer jako rodily Francouz.
         Proto jsem doufal, ze mi vysvetlis tu absenci rasismu u nove vznikleho hnuti, ktere se snazi( nebo asi spis snazilo) oznacit vsechny soucasne bolesti francouzske spolecnosti.
         Jak jsem predpokladal, v odpovedi ses uz do sveho vlastniho rasismu zamotal tak dokonale, ze ta poznamka o zizale byla asi nejtrefnejsi, co jsi ve svem prispevku mohl sam o sobe napsat.

         • vittta

          No vidíš.
          Má to cenu?
          Ty píšeš věci, které sis vmyslel a na nich stavíš.
          Já alespoň píšu, co vymyslel Putin a ukazují to na Putinem natočených záběrech a Putinem zinscenovaných článcích, ale ty máš holt vlastní hlavu.
          Kolik molotovových kokteilů demonstranti hodili a kam?
          To neví ani MaB, natož ty.
          A že psem nevrtí Macron, protože mu hrozí ztráta křesla…ale kde pak, ta mu nehrozí vůbec, ten na tom může jen vydělat, pokud má být vrtění psem účinné, musí se mezi demonstranty vmísit provokatéři, a ti nějakým způsobem vyvolávají nepokoje, a upřímě řečeno, neorganizovaná demonstrace ani provokatéry nepotřebuje, nacházejí se tam sami, a vždycky tam budou takoví, co budou nějak něco ničit.
          MaB dala text prohlášení slušných Francouzů, za kterým evidentně stojíš i ty, a občané žádají Macrona o obnovení pořádku.
          A on má k dispozici ozbrojené síly, a může nějak povrchně skutečně demonstranty potlačit, není to úplně snadné, ale jde to.
          Takže silně neoblíbený Macron bude spasitel.
          Ale nepsal jsem, že to VÍM, ale že je to jedna z možností.
          Vyjímečný stav vyhlásila Francie kvůli teroristickým útokům, no, na tom opravdu není nic divného, osamělí vlci spáchali teroristické útoky (jinak se tam nic neděje) a byl vyhlášen vyjímečný stav.
          Co je zajímavé, že trval pomalu dva roky, a nahradil ho plynule „protiteroristický zákon“, o kterém zlí jazykové tvrdí, že je jen pokračování vyjímečného stavu.
          V každém případě, dva roky…to se mi zdá dost, na to, že se tam vlastně nic neděje, dva roky nebyl vyjímečný stav ani po atentátu na Heydrycha.
          Pak píšeš o bílých gangsterech a těhle věcech, ale já to ještě nikdy neslyšel, asi se to tam děje, i bílí mají své grázly, ale nikde to nepíší, ani v mainstreamu, holt se zabývají jen těmi negry, takže jdou na to etnicky, nebo je těch negrů, páchajících trestnou činnost, řádově více.
          Pak tam útočíš na vlastence, že jako se DOST MOŽNÁ …vlastenci ti vadí, nějak obecně, nebo ti vadím já, a tudíž se mnou i vlastenci?
          Dost možná…no, sluníčkový slovník, dost možná se profilují jako vlastenci, a DOST MOŽNÁ se profilují jako banda negerských buzerantů, kdo ví, že jo.
          A poslání v zapalování domů…no, a zapálili už nějaký dům, ale né že mu hořela stěna od fajerflašky (která se v Německu běžně používá jako legální vyjádření politického názoru- pokud ovšem letí do synagogy), ale že byl vypálen?
          A ten konec, jak jsem se zamotal do nějakého vlastního rasimu, no, to jsem čekal, a dokonce jsem to i napsal, a ty ses stejně nemohl ot těch trapných nálepek oprostit, protože mít text bez rasismu, to prostě je jako kdyby lepšočlověk měl rád pana prezidenta Zemana- a to tedy beru, že je to naprosto vyloučeno.
          Nikdo v tvé názorové skupině prostě nemůže překročit svůj vlastní stín.

 13. embecko

  Pro Astera:
  Tady neco o tom, jak dotace roztaci kola hospodarskeho rustu:
  „Fiat-Chrysler bude naoko prodávat elektromobily Tesla“
  https://forum24.cz/lifestyle/2019/04/07/fiat-chrysler-bude-naoko-prodavat-elektromobily-tesla-splni-tak-emisni-limity/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  „Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se dohodla s americkým výrobcem elektromobilů Tesla, že zařadí jejich vozy do své flotily. Díky tomu se vyhne tučným pokutám za nedodržení přísných emisních pravidel v EU. Podle listu Financial Times za to FCA zaplatí Tesle stamiliony eur.“
  Zajimave je, ze takovehle „obchody“ jsou dulezitymi ukazateli stability hospodarskeho rustu.
  Ted mne napada…nemel bych se radsi odstehovat do Severni Koreje?

  • astraustralia

   Saxi uz ani do Severni Koreje. Uz neni kam.
   Je otazka casu kdy i tam vlada vymekne.

   Z Vietnamu si Trump odjel bez dohody protoze navrhovany „deal“ Kim nestravil
   (odevzdejte nam atomove zbrane a my vas nakrmime temi nejlepe geneticky modifikovanymi produkty,
   protoze ty vole komunistickej, nez umirat hlady lepsi stastne a vedecky od nas )
   ale budou to zkouset a tlacit tak dlouho ze Korejci nakonec nakrmi vlka a koza jim zustane. Vydojena jako vsechny predchozi obdarovane:-(
   KIm by chtel hrat Cinu v mensim ale takovou velkorysost nema Trumpik v rukavu.
   Zadna nova pisnicka presne to popsal pred casem i prof.Stanek kdyz sireji rozebral co tu dam jednou vetou:
   NWO pod nasim vedenim a dame celemu svetu blahobyt
   a Ty bys chtel utikat, misto abys tomu procesu napomoh’ az do vitezneho konce :-)

    • astraustralia

     Jako nejlepsi volba mi stale pripada Klokanie, skytajici dosti bezlidnatych zon…navic o vanocich neni treba se haliti do tepleho kozichu…

     Nastesti jen pro Tebe:-)
     Do vnitrozemi zvaneho zde “ rural country“ nechteji ani nove pristehovali .
     Ja tam jezdim ci letam jen nekolikrat do roka , posledni roky tam travim cas po Vanocich je mi tam fajn a teplo letos cely tyden 42 az 47 ale ze bych tam zil cely rok to ne. Naopak predstava , Brdy, Sumava, Krkonose, Beskydy nebo u vina na Palave se mi jevi jako lakava mista k podzimu zivota :-)
     Tvuj odkaz s pohledem zpet ktery nejmladsim asi pripadne jak Verneovka opravdu nuti k zamysleni.
     Prinejmensim ze nebylo nutno zlikvidovat vse a nahradit horsim.

     V Evrope letni cas, tady jsme zpet na spravne astronomickem s dlouhymi vecery ale bez spravne vecerni atmosfery a predevsim tmy ktera je podle poslednich pruzkumu moudrych vedcu pro zdravi homosapiense nutna. Tma jako lek.
     Nahrazeno zatemnenim ktere cim vys zatemneno , tim s horsimi dopady :-(
     Vypada to ze nadcasova zalezitost, protoze i o tom se v odkazu trefne pise a jakoby o dnesku.

     • embecko

      „Naopak predstava , Brdy, Sumava, Krkonose, Beskydy nebo u vina na Palave se mi jevi jako lakava mista k podzimu zivota“
      Urcite, ale z druhe strany hranic…
      Znamy z Holandska se rozhodnul pro ceskou stranu, po 5 letech trapeni s remeslniky a urady to vzdal a s horicimi protocenymi pneumatikami se vratil do luna fungujicich sluzeb a byrokracie.
      Pak jeden bohaty domocech, se statkem zdedenym po rodicich, kde si dole u rakouskych hranic…jsa z Prahy, najaj si spravce, ovsem pri necekane navsteve ho nacapal, jak spi v botech v jeho postylce. Pamatuji jeste na jeho slova: “ Je to sice jen 150 km, ale ani na takovouhle vzdalenost a se svymi penezi jsem nedokazal zaridit, aby se mi o to nekdo seriozne staral“
      A prodal to taky, resp. vymenil za jinou nemovitost, ale jiz v dosahu svych zraku…
      Pis si za usi:
      Radsi v klidu v horku
      nezli ojebavka
      na ceskem dvorku

      • vittta

       Jako malopodnikatel musím říci, že přesně takovéhle lidi- tedy špatné řemeslníky, a špatné správce, zákaznici nejvíc chtějí.
       Ti seriozní jsou pro ně drazí, a oni se nenechají od nikoho ojebávat!
       Já mám zkušenost, že jestli ROZHODNĚ NECHCI dělat nějakou práci, tak musím zákazníkovi co nejvíce ukázat a povyprávět o vlastnostech jednotlivých alternativ.
       Pak se na 98% rozhodně pro jinou firmu a pro jiný materiál, a pro jinou formu jeho použití, nejčastěji pro tu, která je nejméně vhodná.
       Co je zajímavé, zaplatí za to klidně dvojnásobek toho, co bych chtěl já.
       Tohle by stálo za seriozní výzkum, největší ovádi mají nejvíc práce a za bezkonkurečně nejvyšší ceny.
       Dneska je mi to na háku, vybírám si já, co budu, a co nebudu dělat, ale byly časy, kdy mě to sralo, protože práce tolik nebylo, no, ale do značné míry- starého psa novým kouskům nenaučíš, a tak jsem stále jak ten debil zůstával neoblomně seriozní.
       A nebo si na mě zákazníci otevírali hubu, když tam byla nějaká banální vada, třeba pár hřebíků v trávníku, a přitom jsem jasně viděl, že minulé firmy se nenamáhali uklízet vůbec- třeba zedníci či jiní, a těm neřekl ani slovo, protože se bál, aby mu nedali do držky.
       Čím je firma poctivější, a serioznější, tím víc si na ní otevírá každý držku, to je další poučka.

      • vittta

       Jen dodám, aby to někomu nepřišlo divné, že nabídková cena u seriozní firmy je VŽDYCKY vyšší, jak u firem pokoutných, jde o cenu výslednou, kterou vychcánek v pohodě navyšuje, a zákazník solí.
       A viděl jsem i situace, že solit nechtěl, a firma se sebrala, a odešla, a absolutně jí nezajímal určitý nedoplatek, to jako ti rozum nebere, leckdy.

       • embecko

        „Čím je firma poctivější, a serioznější, tím víc si na ní otevírá každý držku, to je další poučka.
        a
        špatné řemeslníky, a špatné správce, zákaznici nejvíc chtějí.“
        A pak nadavaji na korupci…ja dneska dostal k podpisu navrh smlouvy, na ktere byla cena snizena o tretinu…tak tam volam, co to jako ma znamenat a frajer mi rika: „Ale nebojte, zbytek dostanete na ruku, nejak se domluvime…“ :o)

        Ale zase…jak se to vezme. Upozornuji na to, ze se nemyslim, ze by to bylo z podstaty spatne. Totiz, pokud to jde i takhle, tak to jde i takhle, coz znamena, ze to jde. A pokud neco jde, tak je to dobre.
        Me treba vadi proces, ktery k takovemu „dobre“ vede, ale chapu, ze jiny to muze videt naopak. Takze svuj k svemu a kazdemu co jeho jest.

        „Čím je firma poctivější, a serioznější, tím víc si na ní otevírá každý držku, to je další poučka.“
        To je vlastne problem, tahnouci se jeste z dob rane privatizace. Moc dobre vzpominam, jak vsichni, co zacali podnikat, to chteli delat dobre…ale pak zjistili, ze je predbehl ojebavac, na nejz ani zakon nema. A pak to slo jako domino a ojebavat zacali jeden po druhem, protoze to jnak neslo (a to objektivne, ne jenom jako vymluva).
        Kdyz jsi slusny, mas v takovemhle prostredi opravdu vazny problem, protoze lide se ti zacnou mstit za to, co museli snest od jinych remeslniku.
        Coz rozklada spolecnost, ve ktere kazdy mysli jen na to, ze ho ten druhy zacne ojebavat, coz se zakonite take musi stat. Uz myslenkou na ojebavku toho druheho si o ojebavku rovnou rikas.
        Objektivne nahlednuto by mne zajimalo, zda-li je podobny system dlouho udrzitelny. Myslim v ramci pravniho statu. Pokud zacne i stat selhavat, deleguje sve rozhodcovske pravomoci do rukou privatu (viz exekutori) a vznikne mafiansko- klanova spolecnost. Coz je jeden z hlavnich duvodu, proc lide utikaji na Zapad- nedokazi v klanech zit, protoze jim znemoznuji zbohatnout (co vydelaji, sebere oligarcha).
        Ovsem, jak vidime, situace dosla tak daleko, ze i Zapad se stal klanovym a kdyz mas dobrou pozici, stane se naplni tve prace obirani druhych s pridelovani jejich penez sobe naklonenym klanum.
        Jojo…

        • vittta

         Tomu se vyhýbám tak, že vesměs dělám jen pro obce, preciosu a společenství vlastníků.
         Ti zaplatí vždycky a neserou se o korunu- když nemám „velký voči“.
         Soukromník je potencionální problém, a bohatý soukromník je problém tutový.
         Ale zase si vyberu vesměs takové, co potíže nedělají, oni by ti, co to odmítnou, že jsem moc seriozní, také potíže nedělali.
         Jenže jak jim nabídnu ….tisícery boty, rozumíš, chceš si koupit boty, a mají tam pět typů, a v pohodě si vybereš, a jak jich tam bude tisíc, nevybereš si ani jedny.
         To já jsem byl k nim milý, že mi byli sympatičtí, a také třeba i byli, zavolali, že si vybrali jiného a jiný materiál, že se omlouvají a děkují za ochotu…to idiot neudělá.
         Zákazník musí být ponechán vlastní iluzi, a tu iluzi mu dají prodejci svými ukázkami a žvásty o 30 letých zárukách a supermateriálech.
         Ta střecha- i když si vyberou tu největší kokotinu, nejnemožnější, co může existovat na ten typ střechy co mají,a na povětrnostní podmínky, tak ta střecha jim vydrží nějakých 10 let, nebo do velké zimy, a ta je i tady jednou za 7 let, a to pak ani nekecají, že se to zničilo, prostě byla zima, a že se to zničit nemuselo, kdyby mě poslechli, to už prostě vzal čas, do toho mi nic není.
         Jsem moc ukecanej, to vidíš i tady, jak se bavím třeba se Saulem, vlastně úplně zbytečně, 80% textů nemá žádný přínos, jó, vysměju se mu, nebo ho zesměšním, ale vesměs si toho stejně nevšimne, a to moje vysvětlování…na hovno!
         A v reálu samozřejmě nejsem jiný, co ti mám povídat!

         • embecko

          Diskuze je taky obchod, jen ten druhy obvykle nevi, co od nej kupujes :o)
          To ale plati, dle meho, i v remesle…remeslnika si vyberes spise podle sympatii a ne nejakych objektivnich hledisek, jako napriklad vysledku jeho prace, ci hodnoceni. Jeho nejhorsi prace nikdy neuvidis a hodnotit muze idiot, takze tady to nebude.
          Mel jsem znameho, ktery mi rikal: Kdyz prijde remeslnik, chvili ho zastavim prede dvermi a dele se na nej zadivam…a pak vim najisto, jestli si ho pozvu dale, anebo ho poslu domu.
          A nekdy taky zamerne potrebujes, aby ti protistrana neodvedla praci dobre, to se take stava…do smluv se pisi okate vyhodne pasaze jen proto, aby je protistrana vyskrtla a ty mel, az pujde do tuheho, argument, zes sam dokazal uz vicekrat ustoupit a ted je to na nem…a v diskuzi je to to same.

       • embecko

        „nabídková cena u seriozní firmy je VŽDYCKY vyšší, jak u firem pokoutných“
        Jenze to neseriozni majitel samozrejme vi a tak vytahne vysokou nabidku, aby se tvarila seriozne.
        Takze BOHUZEL, cena jako ukazatel kvality uz neplati. A to plati treba uz i pro znackove zbozi, ktere, aby se usterilo, prochazi jen namatkovou/ robotickou kontrolou. Ne ze baba vezme kazdy par bot do rukou, prohledne ho, poklepne s nim o stul a sahne dovnitr a pak ho strci do krabice, jako se to delalo kdysi v Botasu.
        A taky neexistuje domluva zakazniku nad tim, ze kdo je neseriozni, nema sanci na zakazku. kazdy v nadeji, ze bude mit stesti, sahne po nejlacinejsim reseni.
        Jak jsem tu uz kdysi psal: kamaradovi delali klempiri strechu a kdyz uz jim chybeli jen 2 vykyre, najednou zmizeli a nechali na miste vsechno naradi cirka za 20 tisic. Kamos je marne shanel, telefeny mu vypinali, ale pak zjistil, ze dostali takovou rychlou a neodolatelnou nabidku, ze proste sedli do auta a odjeli na novy plac, coz se jim i vzhledem ke ztrate nejakych 100 tisic vyplatilo…zrejme to byl „nastup dnes odpoledne“ a desetinasobny vyvar…

        • astraustralia

         Sax & vittta prave jste predvedli ze vztahy lidske
         nazvat by se daly coby svinske.
         V businessu stejne jako v politice, tezko rici kde je svinstva vice:-(
         Pak samozrejme reci o lasce a milovat jineho jako sebe sameho je mimo realitu.
         A zbyva uz jen posledni otazka bez odpovedi co tim Stvoritel sledoval kdyz si tu na Zemi
         laborator se vsim tim pozemskym zivotem poridil,
         lasku kaze, ale nenavist sklizi, urcite nema radost z toho kam to miri.

   • tresen

    ….uz ani do Severni Koreje. Uz neni kam.
    Je otazka casu kdy i tam vlada vymekne.

    Já si čas od času říkám, proč sem chodím. Zábava nijaká, vedou se tu duchamorné „alternativní“ řeči…ale občas přece jen přijde perla.
    Astr ji dokonce podtrhl heslem:
    NWO pod nasim vedenim a dame celemu svetu blahobyt!
    Dobré. Skoro jako ti, co v Bratislavě před ministerstvem zahraničí protestovali s heslem „Chceme iba slovenské vojenské základne“ a na podporu svých vlasteneckých požadavků si s sebou přinesli ruskou vlajku.

    • vittta

     No a co jako?
     Na podporu naší země ve strukturách NATO se zase nosí vlajka USA a EU.
     Také to ne úplně souvisí.

      • vittta

       Hele, Třešni, teď vážně, když jste tak chytrá.
       Kolik tam bylo těch demonstrantů, a kolik těch ruských vlajek?
       Já jenom jestli náhodou neřešíte bouři ve sklenici vody.
       Tyhle zprávy vás děsně berou.
       Když si vezmu na demonstraci proti nelegální migraci ČR konfederační vlajku, kdo mi v tom zabrání?
       A co tím jako vyjadřuji?
       Ale když mě zabere kamera, a udělá se k tomu náležitý komentář….
       Nechte těch legrácek, na mě to- když budu mluvit vážně- moc nezabírá.

       • tresen

        Hele, to jste si vážně nevšiml, že pokud to někdo komentuje, bere to jako dobrý vtip? Teda vtip nechtěný, samozřejmě.
        Nikdo si ani náhodou nemyslí, že by Slováci chtěli vystupovat z NATO, a to na základě veselého faktu, jací pitomci jsou ti jejich protestanti.

        • vittta

         Nééé, špatně.
         To nebyli žádní „jejich“ demontranti.
         To bylo pár jedinců, a pár starých babek neslo ruskou vlajku, ale není známo proč, třeba to byly Rusky na výletě, nebo nějaký klub turistů.
         To jen vy z toho máte vánoce.

     • astraustralia

      vittta ze vubec reagujete
      NWO pod nasim vedenim a dame celemu svetu blahobyt! je v jedne vete cast prednasky ekonoma prof. Stanka
      a tresen na to reaguje srovnanim
      Dobré. Skoro jako ti, co v Bratislavě před ministerstvem zahraničí protestovali ……

      Pokud se nekdo (v tomto pripade tresen) pokusi o srovnani politiky USA o svetovladu usilujici
      s vystoupenim nekolika demonstrantu pred ministerstvem protestujici
      pak nad takovym srovnanim zustava rozum stat a zadna rozumna odpoved na to neexistuje.
      Zustava jen podiveni nad pisatelkou.

      • vittta

       Ona je docela obyčejně blbá, ale poslední dobou se mi zdá, že jí děsně vzrostlo sebevědomí.
       A výsledek je tohle plácání.
       Ona se, abych tak řekl- „zMaBizovala“.
       Jak jsem to viděl, tak MaB ,má nějaké charisma, které Třešně ale třeba i Saula děsně přitahuje.
       I když MaB za celou dobu svého působení nenapsala nic zajímavého, a v podstatě jen obyčejně a dost primitivně lhala, stejně jí oba jmenovaní obdivovali.
       Pak se zase vytratila jak smrad, když jí došla pára, v podstatě se vypaří, protože jí dojde ten omezený počet lží.
       Třešeň se chce MaB podobat a být také „krásná Francouzka“ (ten dojem ona budí) a tak plácá stejné krávoviny.
       Jak píšete, bezvýznamnou zprávu nám doslova podstrčila, nalepila jí na úplně něco jiného jak poslanci nějaký zákon, a tvářila se u toho děsně vítězoslavně!

      • tresen

       Astre, člověče nešťastná, jde o srovnání kouzla nechtěného s jiným nechtěným fórem, odjinud a o něčem jiném, ovšem podobného kalibru.
       Staňkův výrok mi připadá směšný, stejně jako ti paňácové v Bratislavě, co jim tak záleží na tom, aby na Slovensku neměli ani jednu spojeneckou nohu, až se přestávají kontrolovat.

       • vittta

        Vám to asi jen tak nezapálí, co?
        Tu skupinu, tedy nějakou názorovou, či politickou skupinu, která nebude nijak malá, půjde o nejméně statisíce Slováků- tedy ti, co nechtějí na území Slovenska cizí základny, zde jakoby reprezentuje pár jedinců, kdy je nesena ruská vlajka.
        Tu tam může nést kdokoliv, klidně i provokatéři, nebo jen pozéři před kamerami- ale je tam a snaží se vyvolat dojem, že je znakem celé té názorové skupiny.
        Nesou ji nějaké babky- a když se vás třeba zeptám…ono to bude vypadat na první pohled směšně, ale ve skutečnosti to je zajímavé- KDE SE DÁ NA SLOVENSKU KOUPIT RUSKÁ VLAJKA TÉTO VELIKOSTI?
        To znamená, že někde tu vlajku museli sehnat, a v trafice to nebylo.
        Jasně, dá se určitě objednat na internetu, nebo dovést přímo z Ruska, ale kdo má vlastně doma takovouhle vlajku, a na co by jí měl?
        Já Rusku v současné době fandím, vidím v něm naději- a ruskou vlajku doma nemám.
        Mám konfederační, mám sovětskou, mám českou (tu, co jsem s ní v listopadu 1989 chodil demonstrovat) ale ruskou nemám.
        A to jsem nějaký nácek, že jo…
        Jste schopná se zamyslet o chlup více, než kde máte hubu na přijem potravy, a kde prdel na vylučování odpadu?

        • MaB

         Stále nevím, do které kategorie vás zařadit, vittto.
         Do těch:
         1/ naivních hlupáků, kteří pomluvě nejen věří, ale šíří ji dál.
         2/ „s mindrákem“, majících potřebu dokázat si urážením žen svou „mužnou převahu“.
         3/ poněkud pošetilých smutných klaunů, kteří hledají obdiv a aplaus za každou cenu
         4/ nefér hráčů, kteří nacházejí uspokojení v možnosti anonymě pošpinit. Vědí, že tím nic neriskují a že bránit se pomluvě a sprosté urážce je marné…
         Doufám alespoň, že jste sám se sebou spokojen a dočkáte se pochvaly i od svých „souvěrců“.

         • Saul

          S tím si nelamte hlavu, Mab.
          Pro tento „případ“ platí všechny 4 kategorie.
          V tomto čtyřboji nelze vitovi upřít jednoznačné vítězství :-)

          • tresen

           Taky bych řekla, že Vitttu nelze zaškatulkovat ani do jedné z těch kategorií, přeskakuje z jedné do druhé.
           Já vidím ještě jeho další polohu: rád by získal uznání jako originální filozof, ale nesnáší, když se mu někdo směje, to ho trošku omezuje v rozletu.

         • vittta

          Že jste to vy,MaB, tak vám prozradím, jak to vidím já sám.
          Z mých jakýchsi oponentů mě nelépe vnímá Třešeň, která neví, kam mě zařadit, a tak mě neřadí nikam.
          Ten kec o originálním filosofovi píše jen jako jednu z možností, protože si neví rady, ale já také někdy předjímám, takže tohle jí nemám za zlé.
          V podstatě je to tak, že můj cíl je tady jen obyčejná jakási hospoda (a já to už kolikrát psal), kde si lidé různých názorů pokecají, více či méně přátelsky, jako v běžné hospodě.
          To je můj cíl na každém blogu či webu, kam se uchýlím.
          Mám schopnost udržovat diskuze v chodu, to není, že bych to nějak dělal s námahou schválně, ale jako někdo napíše báseň, jiný namaluje obraz, tak já udržím diskuzi v chodu a využiju k tomu všech nabízených možností.
          Odměnou mi jsou spokojení hosté, jakž-takž spokojený majitel (se mnou úplně spokojený nebude nikdy) už ta možnost někde svobodně psát je pro mě povznášející- to si všimněte, že začnu neúměrně řádit, když mě někdo chce jakkoliv tu svobodu omezit.
          To, co píšu, si opravdu myslím.
          Není v tom žádná póza, ani touha po uznání, nebo něco v tom smyslu.
          A píšu stylem dělníka, kterým ve skutečnosti jsem, uměl bych používat vybranější slova, ale to už bych nebyl já.
          Chci zastupovat tuto část společnosti, tedy intelektuálně laděné manuální pracovníky.
          Netrpím žádnými mindráky, jsem v životě úspěšný v tom smyslu, jak mě to stačí, mám dvě doufám zdravé děti, hezkou ženu, místo a čas na své koníčky, které také mám- houby, veterány, zbraně,pěstování rododendronů a rajčat a všeho možného, jezírko (to není prdel ho udržet ve stavu, aby tam něco rostlo, a dalo se v něm koupat) a ještě mám čas plácat tady na netu.
          Mají lidé víc, daleko víc, ale mě to takhle stačí, a nemám problém s naplněním života.
          Nyní k vašim bodům konkrétně:
          1.- zde vycházíte z toho, že máte pravdu, a já jí nemám.
          To je hodně odvážné tvrzení v kontextu toho, co se reálně děje, odvážné, ale i nafoukané a především hloupé.
          2.-zde vycházíte z toho, co se neděje, tedy že urážím ženy.
          Ve skutečnosti urážím toho, kdo se do mě naváží, nebo kdo dle mého nějak přehnaně lže- a pokud vy v tom vidíte nějaký pokus o mužnou převahu, svědčí to o vaší zakomplexovanosti z toho že jste žena, což jsem nikdy moc nechápal, protože být ženou přece není důvod ke komplexům- ale vy je zjevně máte.
          3.-nehledám obdiv, když se podíváte kamkoliv jasem kdy psal, někdo mě měl rád, a jiný ne, takže jakýsi obdiv mám jen u někoho.
          Pokud bych psal opačné názory a slušným stylem, bude to stejné, někdo mě mít rád bude, a jiný ne, takže samotný styl a názor obdiv vyvolat NEMŮŽE.
          4.-potrpím si na to, že hrajů za každých okolností fér.
          Pokud si o vás myslím, co jsem napsal, a to si myslím- tedy že jste patologická lhářka a manipulátorka- mám jen dvě možnosti.
          Napsat to, a čelit vaší nevoli,+ navoli těch, co se vás zastanou, nebo
          to jakoby ze „slušnosti“ nepsat, a nečelit ničemu.
          Vybral jsem si problematičtější možnost, protože já už jsem takový.
          V každém případě ale cítím z vašich slov hnusný křivácký udavačský smrad.
          Co jako myslíte tím, že pod svou anonymitou….a že nic neriskuji?
          Co bych měl jako riskovat?
          A sorráč, milá dámo, ale já vás nepomlouvám, píšu to veřejně a máte možnost se k tomu vyjádřit.
          A já si svá tvrzení budu hájit, a né jako vy, a ta sluníčková banda tady, kteří zdrhnou z prohraného vlákna, jako by se nechumelilo.
          Já to budu hájit tak dlouho, dokud bude co hájit, budu tvrdý, rázný, ale upřímný.
          Rány pod pás nedávám, i když se mi dejme tomu někdy i líbí, to třeba Hamilbar tvrdě ťal do Třešně, že je tlustá, což se tak nějak nedělá, to je rána pod pás, ale v ten moment jsem to pochopil.
          Můžete vznést jakýkoliv dotaz, a já vám upřímě odpovím, a to samé očekávám od vás.
          Pokud budete kličkovat a vymlouvat se, dostanete nakopáno, to berte jako fakt!

          • MaB

           Omyl, vittto, do nekontrovatelného stavu vás pokaždé dostane nepříjemná pravda, nikoli lež.
           Tu byste jistě snadno vyvrátil důkazy a neměl byste potřebu deformovat ji.

           V té zdejší „hospodě“ se opíjíte především svými vlastními výroky vy.
           Jste schopen pochopit, že ne každý má chuť (a čas) pít, co mu vy pořád dokola servírujete ?

           Což tak najít si občas chvilku na vystřízlivění a zamyšlení se nad tím, co SKUTEČNĚ říkají jiní.
           Diskuse tím získá na kvalitě. :)

          • MaB

           oprava: „nekontrolovatelného stavu“
           Tak to dopadne, kdyz neni cas zkontrolovat si…

           Zaujal mne tento moudry pristup (hodny nasledovani !:))
           „Last but not least. Milí přátelé, jsou to právě krajané, s nimiž se setkávám nejraději, protože právě krajané představují spojnici dvou národů. Kdo jiný ji má představovat. To nejsme my politici, my přijedeme a odjedeme, ale krajané, ti tu žijí.
           Já bych si velmi a velmi přál, aby toto naše setkání upevnilo vědomí úcty nás politiků ke krajanské komunitě.“
           Projev MZ ke krajanum v Rakousku

          • Saul

           „potrpím si na to, že hrajů za každých okolností fér.“

           Těžko říct, jestli tomu sám věříš, nebo zase hraješ divadýlko.
           Fakt je ale ten, že jsi diskusní a argumentační křivák toho nejtěžšího kalibru.
           Z mnoha, mnoha příkladů se dá uvést ten nedávný, kdy jsem si s tebou psal o Breivikovi a uvedl jeho střelbu do bílých dětí (77 obětí)
           Jak to máš z toho svého rasismu ve svém primitivním mozku všechno pomotané, tak jsi uvedl:
           „Na ty, co nedělají potíže nikdo neútočí.
           Breivik neútočil na bílé děti, byly to děti multikulturní“

           Když jsem ti předložil fotky těch z drtivé většiny bílých dětí, tak jsi tam opravdu objevil snad tři, čtyři „negry a čmoudy“
           Takže jsi „zargumentoval“:

           „Ale nejsou všechny bílé, že ne.
           Takže jsem měl jako vždycky pravdu, protože já bílou od černé poznám.“

           Tož co na to říct a nepoblít se?
           Při jiných tématech se tomu dá zasmát, když ze sebe v argumentační a důkazní nouzi takto vzorově uděláš lháře a idiota, ale zrovna tohle už k smíchu moc není.
           Ale zase se přiznám, že při takových příležitostech cítím jisté zadostiučinění, jak trpělivě a upřímně ty sám potvrzuješ moje zařazení tě mezi rasistické nácky.

           Takto bych samozřejmě mohl rozcupovat celý ten tvůj pozérský paskvil z 10.35, ale škoda času na tebe.

          • vittta

           Mě je na háku, co vy chcete, nebo nechcete „pít“.
           Já sem nepíšu proto, abyste byla spokojená VY,ale abych napsal svoje názory na nějaké aktuální děje, či nějaké téma, to si uvědomte.
           Co píšete, je váš názor, a není nijak vyloučeno, že s vámi někteří čtenáři budou souhlasit.
           Jiní zase ne, tak to chodí.
           Pokud nesnášíte jiné názory, a vyvracíte je „pravdou“ z mainstreamu, nebo výroky vašeho politicky poněkud nezralého prezidenta, je to vaše věc, ale nechtějte po nikomu, aby si z toho sedl na prdel!
           Já si dávám sakra pozor, co říkají jiní, ale vám je to na háku.
           Zajímá vás jen to, co říkáte vy. ale z vrozené skromnosti vaší osobu jednotného čísla skrýváte za pojem „JINÍ“.
           Aby to jako vypadalo, že jsou tady JINÍ, a já, zlobivý a samolibý vittta.
           Jinými slovy, opět jako vždycky manipulujete a sprostě lžete.
           Tak se nedivte, že z vás jdou určité rozpaky, tedy jestli tady lžete za prachy, nebo z „náboženské“ zanícenosti, nebo prostě jen sebestředně kecáte a vytváříte si vlastní, virtuální, realitu!
           Já nechci tvrdit, že je to všude tak špatné, i když se dokonce i manistream hemží zoufalými výkřiky, co s migranty dělat, a jak se hroutí právní systém, i když přesně tak to neřeknou.
           Ale jedna věc je jistá- tak blahosklovně super, jak předkládáte vy, to není URČITĚ!

          • vittta

           Přesně tak, Saule, škoda času na mě.
           Tedy- škoda času na argumenty proti mně, vyřeš mě, a víc dělat nemusíš.
           On ten Breivik střílel na mladé sociální demokraty, co já vím, a byly to- opakuji- multikuturní děti.
           Na těch tvých fotkách jsem neviděl všechny oběti, nebylo tam 77 podobizen.
           Třeba jsem jen blbě koukal, nebo počítal, ale pokud je tam nevidím všechny, není to pro mě relevantní argument.
           Navíc opravdu nebyly všechny děti bílé, a s ohledem na to, jak to v Norsku vypadalo už tehdy, ani být nemohly.
           A co máš vole s Breivikem?
           Ten byl- pokud vím- souzen a odsouzen, a to právně, i morálně, takže přece není co řešit, ne?
           Pokud se měl tou causou zabývat, pak jedině v souvislosti s tím, jak zoufale neschopná se ukázala norská policie.
           Co se týká tvých argumentů, NIKDY jsi žádné nepředložil na nic.
           Jsi nezajímavý a trapný, vsadím se, že 95% tvých textů se týká mě, a to dokonce i těch, které píšeš jiným.
           Tak co tady chceš pózovat.
           Jedna věc je ale na tobě vidět.
           Z v celku normálního člověka, byť trošku hloupého, se během jediného roku stal sluníčkový fanatik, co už překročil čáru, ze které se lze vrátit do reality.
           Žiješ s vlky, vyješ s vlky, na svou pozici ses dostal jedině proto, že máš cit pro správný anál a nejsi moc chytrý, abys kohokoliv ohrozil.
           Takže tvůj styl plně chápu, ale nic k chlubení to není!

          • vittta

           Já se ještě vrátím k tomu Breivikovi.
           Příčina jeho vraždění nebylo, že prostě jen chtěl vraždit.
           Chtěl tím na něco poukázat, a dá se předpokládat, že nebýt té obludné migrace a s tím spojenými problémy, což je bezpečnost, bezpráví, cenzura a tyhle buzerace, tak by nevraždil.
           Nebyla to taková ta „americká“ řezničina, kdy nějaký dement prostě přijde do školy, a střílí a střílí, protože má blbou náladu nebo viděl nějaký film, nebo chce být jen tak, pro srandu králíkům, vidět v médiích.
           Tahle hromadná vražda měla politické pozadí, a pamatuji si, že ještě kdysi u Depresisty na blogu, když se ta neblahá událost stala, nějaký týpek napsal zhruba tohle:
           „Teď je to jejich krev, která teče, né těch ostatních, teď sklízí vlastní setbu“.
           Tehdy jsem tím moc nadšený nebyl, ale dneska už chápu, jak to vlastně myslel!

          • Kamil Mudra

           Mno… Jakkoli jsem mírumilovný člověk (aspoň se to o mě říká a já si to i myslím), pokud jde o Breivika, tak kdybych byl poblíž když to svoje svinstvo zahájil, sejmul bych ho jakýmkoli možným způsobem, bez nejmenších výčitek svědomí i v případě že bych se s ním v jeho politických názorech stoprocentně shodoval. Na druhou stranu – i kdybych poznal třeba deset takových Breiviků nebyl by to pro mne žádný důvod k tomu abych své názory měnil.
           Hodnotit jakoukoli ideu či přesvědčení v závislosti na jednání osoby (nebo skupiny osob) která ho šíří je nebetyčná hovadina a vnímám jako velkou společenskou nezralost když okolo sebe vidím jak často se to děje.
           Těžké dětství, politické pozadí, vlastenectví… ani padesát jiných důvodů – nic nemůže být omluvou ba ani nějakým podkladem k chápání toho co Breivik udělal. Chápat to coby poučení o tom jak může k něčemu takovému dojít – to ano. Ale každý takový fanatik by měl být exemplárně potrestán bez ohledu na to pro kolik svých stoupenců by se stal mučedníkem. Vraždění dětí ze zálohy rozhodně není projevem politického názoru.

          • vittta

           To bys mohl ale o islámu říci také.
           Tady se rychle dostaneš na tenký led, protože se najednou ocitneš argumentačně ve sluníčkovém poli, a zároveň budeš ignorovat příčinu a následek.
           Oni to ovšem používají havlisticky, tedy účelově.
           Když dva dělají totéž, není to u nich totéž.
           Takže hodnotit čin Breivika je asi lepší nějak oklikou.
           Tedy normální člověk prostě nevraždí.
           U nás, tedy v našem kulturním okruhu, se to nedělá, a zabíjet dokonce děti patří k tomu nejhoršímu, co může jedinec udělat a dle mého by měl být popraven.
           To ale nic nemění na tom, že to nebyl v tom smyslu znuděný magor, co se jen tak rozhodl vraždit, jako třeba ten čmoud, co ho odkázal Astr, a co chtěl prostě zabít někoho šťastného a bílého, že neměl co lepšího na práci.
           Breivik na něco reagoval.
           A reagoval na něco ve své zemi, což je rozdíl od toho, že někdo na něco reaguje v zemi cizí.
           A vlastních magorů se nemůžeme zbavit, čas od času i u nás někdo někoho zabije, a leckdy jen tak, ani neví proč, ale tomu se nedá zabránit, v každém národě je plno pošuků, co by třeba vraždili, kdyby měli „odvahu“ nebo příležitost.
           Ale myslím, že třeba v českém národu je to třeba 1 z 10 000, zatímco u Afgánců to je 1 z 10, i víc.
           A není to jen nějakou válečnou zkušeností, stejně bezcitní jsou i ti, co svou zemi nikdy neviděli a narodili se už jinde.
           Také se mi zdá, že třeba konkrétně Breivik profitoval z nízkého trestu a humanizovaného vězeňství, dostat 20 let není tak moc, v pohodlné cele, vybaven lidskými právy, nevím nevím, jestli by vraždil (tak, že ho museli chytit) kdyby ho čekalo 40 let v ruském kriminále na Sibiři.
           A myslím, že se o něj nějaké neonacistické organizace po propuštění dobře postarají, on se zdál být vyznavačem Quislinga, furt tam heiloval, to nebyl vlastenec v tom slova smyslu…pokud jsou tedy Norové vůbec vlastenectví ještě schopní vnímat, to už také může být jinak…že jako už umí být jen radikálové, nebo „trubci“.
           To kdybych to chtěl hodnotit, tak spíše z pohledu absolutního selhání norského státu, doslova ve všech směrech.

          • Kamil Mudra

           „nevím nevím, jestli by vraždil (tak, že ho museli chytit) kdyby ho čekalo 40 let v ruském kriminále na Sibiři.“
           Pokud by mu ve vraždění zabránil jenom strach z vysokého trestu nebyl by o nic lepší než je teď. Ano, lidé se mohou uchýlit k příšernému jednání v situaci kdy systém (stát) selže do té míry že se život promění v boj o přežití. Ale takhle dalece přece Norsko neselhalo. Ty děti byly produktem (obětí) poměrů v Norsku vládnoucích, nikoli příčinou nějakého státního selhání. Pokud by z celého světa najednou zmizeli všichni lidé s vymytými mozky – kolik z těch skoro osmi miliard by tu asi zbylo? Kdyby svou zbraň použil proti vymývačům dalo by se to ještě pochopit. Ale to co udělal prostě pochopit odmítám. Ne že bych to rozumem uchopit nedokázal z psychologického pohledu ale z toho prostého lidského odmítám.

          • vittta

           O tom se nepřu.
           Jde mi o příčinu a následek.
           Že to ten Breivik pojal takto, je neomluvitelné.
           A samozřejmě, všichni lidé nemohou být dokonalí.
           Nakonec, mnoho lidí si myslí, že vymyté mozky má naše názorová skupina,a kdyby to každý řešil masovými vraždami, lidstvo by ten pověstný blahobyt jen tak nepřiblížilo.

       • astraustralia

        tresni pro Vas
        jde o srovnání kouzla nechtěného s jiným nechtěným fórem, odjinud a o něčem jiném, ovšem podobného kalibru.?
        Dik za vysvetleni ze pro Vas podobného kalibru.!
        Pouzivat dvoji metr a nesrovnatelna srovnani, to se Vam dari, v tom tu neni nad Vas :-)
        Staňkův výrok mi připadá směšný, stejně jako ti paňácové v Bratislavě..
        Ze Vase vyroky nejsou srovnatelne s tim co rika prof. Stanek, o tom zadna pochybnost.
        Pravdivy vyrok o velmoci ktera by chtela vladnout svetu Vy srovnavate s nekolika provokatery z fotografie a jeste to vysvetlujete jako neco co se Vam extra povedlo a jini nepochopili ?
        Pak se nedivte ze se tu najdou lide kteri Vas za takove perly poslou do p.dele.
        Ze masmedia neukazuji fotku presne stejneho obsahu se stejne odmitavym komentarem
        ktera je z Venezuely. Tam drzi vlajku USA.! Tam to je spravne.
        Nad tim zadne pohorseni, jako nad temi ze Slovenska, naopak nadsene medialni hykani.

        • vittta

         Třešeň nemá na odpověď čas, má práci s mým zaškatukováním.
         Diskuzní vlákno prohrála, tak mě zaškatulkuje, a objeví se jinde.

         • astraustralia

          vittta necekam odpoved a nebudu pokracovat na thema nesmyslne vymysleneho srovnani .
          Nesel bych do zbytecne a protoze nesmyslne vymeny s nikym. Navic kdyz se ukaze ze reagovat je zbytecne, obvykle pak nasleduje nechut pokracovat. To Vy jste bojovnik a nenechate si nic libit, karma nekarma :-)
          Nevim jestli Vam, ale me se jiz nejednou stalo ze jsem mel nedobry pocit z toho ze jsem reagoval ci do debaty sel. Toto je dalsi pripad.
          Osobni vypady, nepravdive informace, nesmyslna srovani, nekriticke fandeni, trolling v ruznych podobach nejen ze dela Internetu spatne jmeno a nahrava tem co volaji po cenzure, ale ma za nasledek odchod casto velmi dobrych a chytrych lidi. Neni divu kdyz se to zvrhne do jen ztraty casu a prinos zadny.
          Internet dnes znamena milliony novych informaci a tak se stale casteji stava ze lide nez reagovat a napsat svuj nazor, jen nahlednou a odejdou.

          • vittta

           Někdo na ty plané kecy není, to je fakt.
           Na druhou stranu- tihle jedinci ukazují, jak vlastně ty celá politováníhodná situace vznikla.
           Tak dlouho to všechno bylo v pohodě, až najednou…k úžasu těch normálnějších, to v pohodě není.
           Někdo se holt zamyslí a nějak přehodnotí svůj přístup k realitě, a jiný o to víc sám sebe bude přesvědčovat, že to není tak zlé.
           Až do hořkého konce.
           Protože teba ti rodiče té zavražděné dívky, té medičky, ještě více začali pomáhat migrantům, a nedovedu si moc představit, co víc už může rodič ztratit, než vlastní dítě!
           Brutální vraždou!

         • vittta

          Zkuste to se mnou ještě jednou, jak to přesně myslíte, jak mi radila MaB, tak jsem se nad sebou zamyslel, a rád bych nyní zjstil, co říkají JINÍ, ona je u mě totiž ta zápletka, že JINÍ často říkají něco, čemu nerozumím, či co se mi zdá, že s tématem vůbec nesouvisí.
          Jestli jenom nemáme nějaký komunikační šum!

          • tresen

           Tak to jste taky unikum. Jinak se totiž o existenci stoupenců NWO a o jejich výrocích dozvídáme pouze zprostředkovaně a nebýt kazatelů typu p. Staňka, lid by si žil v nevědomí.
           Ale nic si ze své výjimečnosti nedělejte. Nic nového pod sluncem. I dřív byli lidé, kterým se zjevovali čerti. I opakovaně.

         • Kamil Mudra

          Myslím že jsem shlédl už dost Staňkových přednášek abych mohl s jistotou rozpoznat že nejde o jeho výrok nýbrž o citaci, parafrázi či charakteristiku vyjadřování stoupenců NWO. A myslím, třešni, že vy si to uvědomujete také.
          Jestli ne, nedá se nic dělat. :-)

          • tresen

           Stoupenci NWO, to je něco jako ti ještěři z temných světů, před kterými varují andělé světla Aštara Šerana.
           Ovšem stoupenci NWO, kteří chtějí nejenom ovládnout veškerenstvo, ale dokonce slibují dodat všem blahobyt, to je unikum.

          • vittta

           Já vás pozorně sleduji, Třešni.
           Jak jsem se nad sebou zamyslel, jak mi poradila MaB, tak nějak více přemýšlím, a tak se dívám, jak to dělají jiní, kteří nemají problémy jako já s JINÝMI.
           Ale když budu upřímný, nepřipadá mi, že byste konkrétně teď vůči Kamilovi použila nějaký argument, a i já vás požádal o upřesnění, abychom mohli lépe komunikovat, ale nějak…
           Co myslíte, kde dělám chybu?
           MaB se nějak nehlásí, tak snad vy byste mi mohla poradit.

          • Kamil Mudra

           Netroufám si odhadnout kolik je andělů světla Aštara Šerana a žádného jsem doposud nepotkal. Nepotkal jsem ani žádného ještěra z temných světů. Ale už jsem potkal vícero stoupenců nového světového pořádku a to že se jejich představy navzájem (někdy i markantně) odlišují ještě neznamená že je jich v souhrnu nějak málo. Prozatím jsem jsem jejich největší výskyt zaregistroval v řadách sluníčkářů a lepšolidí. Blahobyt pro všechny bývá celkem frekventované téma, byť se liší navrhované metody jak ho dosáhnout.

          • tresen

           Tak to jste taky unikum. Jinak se totiž o existenci stoupenců NWO a o jejich výrocích dozvídáme pouze zprostředkovaně a nebýt kazatelů typu p. Staňka, lid by si žil v nevědomí.
           Ale nic si ze své výjimečnosti nedělejte. Nic nového pod sluncem. I dřív byli lidé, kterým se zjevovali čerti. I opakovaně.

          • embecko

           Vzdyt Aster jasne pise, ze jde o jeho (Asterovo) shrnuti casti Stankovy prednasky: „kdyz (Stanek) sireji rozebral co tu dam jednou vetou: NWO pod nasim vedenim a dame celemu svetu blahobyt“.
           Ostatne, pokud si vzpominam, termin NWO nezavedl Aster, ale Bush starsi.

          • tresen

           Něco je jasné.
           Nikdo nevstoupí do Nového světového řádu, kdo nebude uctívat Lucifera. Nikdo nevstoupí do Nového věku, kdo nepodstoupí luciferské zasvěcení.
           Ovšem v dalších záležitostech mají hlasatelé teorie o NWO zmatek. Jsou cíle NWO a USA totožné? Například David Rockefeller jednou řekl, že ti, co ho podezírají, že je vůdčí Lucifer, ho zároveň obviňují, že tím působí proti americkým zájmům. A jak to tedy myslel Bush? Pro anebo protiamericky? Babo, co to říkám – vittto, raď! Možná ti ďábelští hlavouni táhnou jeden čehý a druhý hot, takže nikam nepostupují. To pan Staněk netuší a je proto neklidný.

          • Kamil Mudra

           „lid by si žil v nevědomí.“
           Nesuďte lid podle sebe, třešni. To může být hodně zavádějící.

          • tresen

           Nesuďte mě podle lidu. Já náhodou vím o NWO všechno.
           To nevíte, že mi svodky posílá sám velitel Velké vesmírné flotily, který to má pod kontrolou?

          • embecko

           Pak je take zajimave, ze kdyz nazvete satanistickou tajnou spolecnost Skulls & Bones (The Order of Death) satanistickou tajnou spolecnosti, udelaji z vas konspiracniho teoretika. A pritom jste realisticky praktik, co jen opakuje to, co o sobe rikaji clenove S&B sami.
           Ovsem konspirativce uz muze zajimat, ze penize na zalozeni nevybrali clenove sami, ale prisly jim darem od Russel Trust, jehoz zakladatel zbohatl na obchodu s drogami. RT je obchodnim nazvem S&B. S&B ma byt udajne dvojite kryti puvodne nemeckeho tajneho radu, expandujiciho za ocean. Tedy jde (slo) o Nemce, respektive nemecke agenty.

          • vittta

           To je ti podobný!
           Všímáš si nepodstatného, nějaký satanistický rituál, ale že ten velekněz celkem slušně zpívá, to ti uniká!
           Ale řeknu ti, zlaté schůze KSČ za normalizace.

          • vittta

           Třešni, chcete konkrétně po mě, abych radil.
           Já jsem ale poměrně skeptický k různým JEDNOTNÝM NWO.
           Nic méně jsou momenty, kdy existence určitých spolků se zpochybnit nedá.
           Lidé ve světě mají plné zuby svobody a sekularismu.
           Takže jim my, Češi, logicky připadáme poněkud pozadu, když sekularismus vyznáváme, a co horšího, chceme si ho bránit!

  • vittta

   Najebaný je výraz, plně vystihující situaci.
   Komické na tom je, že ožrala je opět a zase jen Zeman!

 14. embecko

  Ted jsem skouknul skvele povolebni video- anketu z Oravy.
  Dotaz redaktorky: „Mohu se vas zeptat, koho jste volil?“
  Odpoved: „Ano, Caputovu.“
  Dotaz: „Vy jste znama katolicka vesnice, nevadilo vam, ze pani Caputova je rozvedena?“
  Odpoved: „Hej, vadilo a to velmi!“
  Dotaz: „A proc jste ji tedy volil?“
  Odpoved: „To neviem…“

 15. embecko

  Verejnopravky pisi:
  „Přešlap ministra Pelikána pod tlakem velmocí“
  Takze nic protizakonneho, jen takovy maly preslap, jake se stavaji denodenne…a hlavne za to muze Putin…proste kdyby tolik netlacil na pilu, nedostal by Americany zbytecne do kouta a u Pelikana by pak nedoslo k preslapu.
  Kdyby Hitlera nedostal pod tlak Stalin, tak by treba nedoslo k vyprovokovanemu preslapu v Gliwicich a valka ani nemusela byt.

 16. embecko

  Pak je take zajimave, ze kdyz nazvete satanistickou tajnou spolecnost Skulls & Bones (The Order of Death) satanistickou tajnou spolecnosti, udelaji z vas konspiracniho teoretika. A pritom jste realisticky praktik, co jen opakuje to, co o sobe rikaji clenove S&B sami.
  Ovsem konspirativce uz muze zajimat, ze penize na zalozeni nevybrali clenove sami, ale prisly jim darem od Russel Trust, jehoz zakladatel zbohatl na obchodu s drogami. RT je obchodnim nazvem S&B. S&B ma byt udajne dvojite kryti puvodne nemeckeho tajneho radu, expandujiciho za ocean. Tedy jde (slo) o Nemce, respektive nemecke agenty.

 17. astraustralia

  11.4.2019 – 20.04
  tresen
  Stoupenci NWO, to je něco jako ti ještěři z temných světů, před kterými varují andělé světla Aštara Šerana.
  Ovšem stoupenci NWO, kteří chtějí nejenom ovládnout veškerenstvo, ale dokonce slibují dodat všem blahobyt, to je unikum.

  11.4.2019 – 21.30
  tresen
  Tak to jste taky unikum. Jinak se totiž o existenci stoupenců NWO a o jejich výrocích dozvídáme pouze zprostředkovaně a nebýt kazatelů typu p. Staňka, lid by si žil v nevědomí.
  Ale nic si ze své výjimečnosti nedělejte. Nic nového pod sluncem. I dřív byli lidé, kterým se zjevovali čerti. I opakovaně.

  takze podle tresne cert a
  jester z temnych svetu :-)

  prednasi plan Noveho Svetoveho Poradku (NWO)

  • embecko

   Precizni clanek disidenta a odpurce NWO Lubomira Mana:
   http://www.novarepublika.cz/2019/04/udivuje-me-bohorovny-klid-tech-kteri-by.html
   „Jak ctí kodex ČT redaktor nedělního poledního politického pořadu, který, ač nemilosrdný odpůrce Zemana je tak pevně přesvědčen o jeho převaze nad Drahošem, že v r. 2016 odmítne moderovat jejich předvolební souboj. A to prý proto, že nechce, jak se tehdy vyjádřil: „ být hromosvodem pro Zemanovu kritiku ČT“, či, jak to o dva roky v rozhovoru pro Seznam.cz upřesnil: „Neumožnil jsem Zemanovi, aby Česká televize byla součástí jeho kampaně“. „

   • vittta

    Překvapující je v tomto kontextu hlavně to, že třeba MaB je spokojena s vývojem ve Francii, až na nějaké banální potíže, pro Třešeň je důležité, aby byl vinník souzen a odsouzen, a to jak právně, tak morálně (ve skutečnosti se o odsouzení píše jen vyjímečně, spíše se člověk dozví, že byl někdo zatčen a hrozí mu takový a makový trest) a Saul se tetelí blahem, že problémy dělají bílí (žluté vesty) a ne barevní, což by například mě mělo překvapit, a měl bych si to přiznat.
    Všichni tři uvedení ale pracují se současným stavem, tedy nějakým počtem cizorodých prvků, jako by tento stav byl nějak automaticky zakonzervován, a časem si nějak „sedne“ jako součásti motoru mojí skvělé Volhy 21.
    Ve skutečnosti má ale vývoj určitou progresi, muslimských dětí se rodí víc, a co je dnes, za 10 let už nebude, a bílých bude ubývat a barevných přibývat, a přibývat tedy bude logicky i problémů, resp. požadavků
    za zmínku jistě stojí i to, že uvedení jsou bílí, a jsou to tedy právě oni, na koho je, a v budoucnu se ještě zvětší, tlak, a to jak politický, tak náboženský, tak kulturní.
    Jsou v klidu, a naopak se zjevnou zlomyslnou radostí upozorňují na každý prohřešek kohokoliv, kdo je bílý, aby ukázali, že všechny tyhle vlastenecké názory jsou nesmyslem, a jsou to naopak vlastenci, kdo dělají potíže zbytečným strašením a pruzením, zasahujíc tím negativně do skvěle se rozvíjejícího integračního procesu.
    Pozoruhodná sebedestruktivní ideologie.

    • MaB

     vittta:
     …a tak o to víc přemýšlím sám nad sebou, kde dělám chybu, že neberu ohled na JINÉ, ale ne a ne na to přijít.
     , jak mi radila MaB, tak jsem se nad sebou zamyslel, a rád bych nyní zjstil, co říkají JINÍ,
     Jak jsem se nad sebou zamyslel, jak mi poradila MaB, tak nějak více přemýšlím, a tak se dívám, jak to dělají jiní, kteří nemají problémy jako já s JINÝMI.
     Co myslíte, kde dělám chybu?
     MaB se nějak nehlásí, tak snad vy byste mi mohla poradit.

     Milý vittto, nic se nemá přehánět, ani to „přemýšlení“ :))
     Žádala jsem od vás jediné: zamyšlet se nad tím, co SKUTEČNĚ říkají jiní. A jak vidíte, důraz jsem kladla na“SKUTEČNĚ“, to znamená přesně, neupraveně, nedeformováno a nepodsunuto ! *)

     Myslím, že po tak intenzívním přemýšlení jste sám dospěl k závěru, že:
     – Pravda, i když vám nevyhovuje, zůstává pravdou, nestačí nazvat ji lží.
     – A když už o někom (tady o mně) řeknete, že je „patologická lhářka“, že „sprostě lže“ atd. atp., musíte to doložit důkazy.
     Pokud to neuděláte, jde o pomluvu a o nactiutrháni (mimo blog trestné).

     *) MaB je spokojena s vývojem ve Francii ???
     To říkám kde ?

     • vittta

      Váš problém je ten, že se domníváte, že tu pravdu, co zůstane pravdou, říkáte vy.
      Tady- nejen ode mne- padá spousty argumentů, že pravdu nemáte.
      A pokud jí nemáte, pak lze jen těžko říci, že vaše pravda zůstává pravdou.
      Když vedle sebe postavíte 10 Francozů, pak vám každý řekne 10x jinou pravdu, a vždy to bude do určité míry přizpůsobeno tomu, co kdo sám chce, aby pravda byla.
      Pak je to také přizpůsobeno tomu, kde dotyčný žije, a co sleduje, například u nás jinak vnímá problém s cigoši někdo, kdo bydlí v Praze na Vinohradech, a jinak někdo, kdo bydlí v Ústí nad Labem, a ještě jinak ten, kdo má nějakou svoloč za sousedy, a ten, kdo jí tam nemá.
      Pak jsou i lidé s kritickým myšlením, kteří- i když bydlí někde na Vinohradech, přemýšlí, jestli to náhodou není někde jinak, než ve jeho bezprostředním okolí.
      U nás například není moc muslimů, takže i když tady problémy s muslimy jsou, nejsou nijak velké.
      Takže bychom mohli v klidu říci, že je vše v pohodě.
      Ale my se díváme třeba k vám, a sledujeme trendy v evropské politice, kdy nám jsou negři a čmoudi všemožně vnucováni, a nechceme, aby to u nás vypadalo tak, jako u vás.
      Zde je problém v tom, že říkáte, že u vás ten problém není nijak velký, pak si lze ale položit otázku, proč tak vehementně chcete, abychom si migranty vzali také, když sami nejenom že nemáte větší potíže, ale- a zde se mluví spíše o Německu- ještě migraty nutně potřebujete- to už je vůbec záhada, nemyslíte?
      Tak Němci- to je dokladovatelné- nutně potřebují migraty (jsou na to oficální mainstremové studie, a jejich potřeba je ve statisících za rok) ale místo aby je tedy nadšeně přijímali, chtějí ja nacpat k nám.
      Čím myslíte, že to může být?
      To je tedy buď lež, nebo záhada, nebo také dobrota, Němci a celá západní EU prostě chce, abychom se také měli dobře, a měli posílený sociální a důchodový systém jako vy, díky migrantům.
      Že jste nic takového neříkala, jistě, vy nikdy nic neříkáte, když se proti vám argumentuje, a to platí i na Saula a Třešeň, tak jste nikdy nic neřekli, akorát to říkáte, že my se mýlíme a cosi vám podsouváme.
      S tím zamyšlením.
      Nezdá se mi, že byste to pochopila, ale s tím mým zamyšlením to byla ironie.
      Já jsem úplně obyčeně vybral běžnou komunikaci s těmi „NIMI“, co se k nim ošklivě chovám, a nezajímá mě, co říkají.
      Nenaslouchám jim,(vám) a melu si svou.
      V té běžné komunikaci bylo velice ZŘETELNĚ vidět, jak tito lidé naprosto jasně nenaslouchají mně, a ještě se mi posmívají, podsouvají mi nesmyslné konstrukce, a používají všemožné urážky.
      Ukázal jsem to na sobě, ale okolemkolem to tito lidé dělají i jiným, třeba Astrovi, což není žádný hej- nebo počkej, ale muž v letech, na kterého by si minimálně nikdo neměl otevírat hulvátským způsobem svůj špinavý rypák.
      Ale u nich to nějak nevidíte, vidíte mě.
      Také vyhrožujete.
      Je to trestným činem, nactiutrhání a pomluva, ale ve skutečnosti takováhle forma není trestná ani mimo blog.
      A opět, vy přece nevyhrožujete, jen jste upozorníla, že mimo blog….
      Pravda, MaB, je variabilní záležitost, a má mnoho podob.
      Není to to, co tvrdíte vy.
      Není to z určitého pohledu ani to, co říkám já, protože třeba že se barevní přemnoží na úkor bílých nelze přece vědět, je to jen nějaká prognoza, ale třeba budou mít bílí hodně dětí a barevní málo, a nic se nestane.
      Když budu důsledný, nikdo z naší názorové skupiny netvrdí, že má pravdu, ani já ne.
      Sax třeba odkázal tu školu v Německu, kde jen jeden žák mluví Německy.
      A tvrdí u toho, že má pravdu?
      Netvrdí.
      Já když odkážu třeba norskou ekologickou snahu o omezení vývozu ropy, také u toho netvrdím, že mám pravdu.
      Já vlastně také nic neříkám.
      Jen na něco poukážu, ale neříkám nic, stejně jako vy.
      Takže se pro změnu nyní zase zamyslete vy.
      Proč používáte dvojí metr- a to je 100% pravda, proč byste právě vy měla mít pravdu jedinou, a proč tak málo nasloucháte, co přesně říkají JINÍ.

      • MaB

       MNOHA SLOVY ZASE NIC…
       „A opět, vy přece nevyhrožujete, jen jste upozorníla, že mimo blog….
       Pravda, MaB, je variabilní záležitost, a má mnoho podob.
       Není to to, co tvrdíte vy.“ (vittta)

       Přesně tak, vittto, já vás pouze informuji. A právě zde jsou ty objektivní nevaraibilní pravdy, tedy ani moje a ani vaše:
       Už Listina základních lidských práv a svobod řeší pomluvu v článku 10. Tam se píše, že každý má právo na zachování důstojnosti, osobní cti, dobré pověsti a na ochranu jména.Trestní zákoník
       Trestní zákon, 40/2009 Sb.
       (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
       (2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
       Stejně tak, když v překladu poukazuji na zákony francouzské, které vy zjevně neznáte.
       Např. zde:

       „Urgentní stav je ve Francii zvláštní situace, která umožňuje správním orgánům (ministr vnitra, prefekt) přijmout opatření omezující svobody, jako je zákaz dopravy. nebo předání střelných zbraní určitých kategorií. Nejzávažnějšími opatřeními jsou domácí vězení, uzavření některých míst, zákaz demonstrací a správní domovní prohlídky. Tak je soudní moci zbavena některých svých výsad. Na rozdíl od stavu obléhání to nezahrnuje ozbrojené síly.

       Urgentní stav byl vytvořen v roce 1955, aby čelil událostem spojeným s alžírskou válkou. Byl aplikován třikrát v zámoří během osmdesátých let, pak v roce 2005, během nepokojů na předměstí, a mezi 14. listopadem 2015 a 1. listopadem 2017 v době rizik teroristických útoků.

       To je to „uvádění na pravou míru“, které vás tolik irituje :)

       Ptáte se, „Proč používáte dvojí metr- a to je 100% pravda, proč byste právě vy měla mít pravdu jedinou, a proč tak málo nasloucháte, co přesně říkají JINÍ.

       Důkazem toho, že „moje pravda“ není jediná je fakt, že vás (zatím marně) žádám, abyste ji vy důkazy vyvrátil.
       A to jste zatím NIKDY nedokázal. Je naděje, že se dočkám ? :))

       • vittta

        Tak hned tady pěkně kecáte, a přikláníte si k sobě něco, co jste sama napsala špatně, jako že máte vlastně pravdu.
        Vy jste napsala PŘESNĚ tohle:
        „– A když už o někom (tady o mně) řeknete, že je „patologická lhářka“, že „sprostě lže“ atd. atp., musíte to doložit důkazy.
        Pokud to neuděláte, jde o pomluvu a o nactiutrháni (mimo blog trestné).“
        ……..
        Já to zpochybňuji takto:
        „Je to trestným činem, nactiutrhání a pomluva, ale ve skutečnosti takováhle forma není trestná ani mimo blog.“
        Zde ukazuji, že samotné označení patologická lhářka a že sprostě lžete ještě není trestným činem.
        To by se totiž muselo zajedno prokázat, že patologická lhářka nejste, a že nelžete- a to by se ve vašem případě prokazovalo těžko, a také by se muselo naplnit toto, co odkazujete vy.
        „1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.“
        Takže by se muselo nějak prokázat, že tohle prohlášení (patologická lhářka a že lžete) je způsobilé značnou měrou ohrozit vážnost u spoluobčanů a poškozuje vás v zaměstnání a narušuje vaše rodinné vztahy…
        A to by se prokazovalo také těžko, tímhle by se žádný soud ani nezabýval.
        Jinými slovy, trestný čin nactiutrhání a pomluvy je už z pricipu poměrně vyjímečně žalovaný, protože kdyby to někdo bral vážně, tak by žaloval kde kdo kde koho za to, že někomu řekl, že je to kokot nebo kráva nebo že má rypák jak orangutan, že je tlustý jako svině, že chlastá jak duha, atd..atd..
        Jenže jak vy jste zvyklá beztrestně lhát, tak jste si vzala na pomoc ještě druhý paragraf, a ten už sám o sobě vyznívá poněkud jinak.
        Tedy:
        „(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
        Stejně tak, když v překladu poukazuji na zákony francouzské, které vy zjevně neznáte.“
        Vidíte?
        A já to spáchal počítačovou sítí, a to se zpochybnit nedá.
        Takže vlastně překrucujete význam, já jsem sice nic nespáchal, ale za to jsem to „nic“ spáchal počítačovou sítí.
        A to nemluvím o tom, že mi tady podsouváte, že neznám francouzké zákony, a jste tak neskutečně drzá, že to ještě navýšíte slovem ZJEVNĚ.
        Jak vy to víte, že neznám francouzké zákony, když jste tak chytrá, he?
        A vy mě žádáte konkrétně jak, abych něco vyvrátil?
        To také lžete, vy mě o nic konkrétního nežádáte.
        Navíc, zkuste mi vyvrátit, že třeba Katyňský masakr spáchali Němci.
        Nebo že v německých koncentrácích nebylo zabito 6 000 000 Židů.
        Nebo že Poláci nenapadli vysílač v Gliwicích.
        Jak to uděláte?
        Jenom použitete oficiální výklad, a já zase mohu použít výkladu neoficiálního, dneska se nedá ani vyvrátit flotila Aštara Šarona v tom slova smyslu.
        Támhle jste v Sýrii vymlátili chemickou fabriku a ani jste se mi nepokoušela vyvracet, že se tam žádné chemické zbraně nevyráběli.
        Co kdyby, jste nějak napsala.
        Paní důležitá…krajanka…HOVNO, vy nejste Češka, jste Evropanka, marně se dovoláváte našeho pana prezidenta, že to hezky řekl v Rakousích o krajanech, nasrat, ve Francii si zůstaňte, ve vašem ráji.

        • MaB

         A to by se prokazovalo také těžko, tímhle by se žádný soud ani nezabýval.(vittto)

         Mýlíte se, vittto, opět !
         Pomluvy a nactiutrhání se u našeho soudu řeší několikrát do měsíce (spadá pod něj kolem milionu lidí ) a existují zde experti-psychiatři, kteří dovedou bezpečně rozeznat, zda jde o „patologicku“ (chorobnou) lhářku nebo ne. Vy byste pro ně byl možná „pochoutka“ :))
         Ale buďte klidný, žalovat vás rozhodně nehodlám.

         Toto je pro zajímavost část dopisu, který mi poslal minulý týden jeden legionář. Pro vas naprosto nepochopitelné, že ?

         „Do légie som prišiel z presvedčenia, nie kvôli peniazom, zneužívaniu sociálneho systému občianstvu, či carte de séjour, pretože som občan Európskej únie. Nechcel som vstúpiť do inej armády, lebo légiu považujem za “Bull de feux”. Bol som, aj stále som hrdý legionár. Som jeden z tých, čo by za Francúzsko položil život, pretože Légiu ozaj považujem za rodinu: *

         *) Čestný řád legionáře – článek 2: Každý legionář je tvůj bratr, bez ohledu na národnost, rasu nebo náboženství. Vždy mu prokážš úzkou solidaritu, která musí spojit členy stejné rodiny.

 18. vittta

  Zde v první řadě nechápu váš argument, že se v mých závěrech mýlím proto, že ve Francii se pomluvy a nactiutrhání řeší několikrát do měsíce.
  On soud řešil tuto konkrétní záležitost, nebo podobné záležitosti, kdy nick 1 napsal nicku 2, že je to lhářka?
  Vy tam u těch soudů sedíte, nebo víte, čím se zabývají konkrétně?
  A že existují psychiatři kteří dovedou rozeznat potologické lhářství je sice pěkné, ale vy jste u něj byla?
  A i kdyby jste napsala že ano, a že zjistil, že nelžete, copak patologický lhář může napsat pravdu?
  Pak předjímáte, že bych byl pro ně možná pochoutka, což je pouze váš názor, ničím nepodložený, a jestliže tam napíšete MOŽNÁ, tak to vlastně ani neříkáte tak úplně, vy si děsně potrpíte na slovíčka.
  Další podsouvání ukazujete tím, že mi posíláte nějakou část dopisu legionáře, která pro mě má být nepochopitelná.
  Nechápu proč.
  Na vás je legrační, ostatně jako na každém patologickém lháři, že si absolutně nevidíte do huby.
  Vyčítáte mi to, co sama děláte, a to v zásadně větší míře, jak já.
  Vaše texty jsou plné dohadů, podsouvání, osočování a sluníčkově skrytých útoků.
  Už nějakou dobu neřešíte nic jiného, než mě.
  Aby bylo jasno, vy mě nemůžete žalovat, protože nemá kdo a nemá koho.
  Leda by MaB žalovala vitttu.
  To je hlavní překážka pro žalobu pro pomluvu.
  Já nemám ponětí, co děláte, a nikdy jsem se na to neptal, takže vám nemohu způsobit žádnou újmu.
  Takže opět jen a jen lžete.
  Hlavně že se mám zamyslet, jaká vlastně fakta sem na blog přinášíte?
  On vám to psal Kamil, a myslím, že ne jednou.
  Vaše cena může být v tom, že jako někdo, kdo ve Francii žije, můžete dávat osobní postřehy, i když třeba máte politicky jiný pohled na ty děje.
  To vy ale neděláte.
  Resp. jen vyjímečně a velice neurčitě.
  Místo toho sem postujete mainstream- ve francouštině.
  Víte, co já si třeba myslím?
  Nevím to, ale je to jedna z možností- a sluníčkáři tohle říkali VŽDYCKY.
  Napsala jste, že se schovávám za anonymitu, a u nás je určitý tlak na to, aby diskuze nebyly anonomyní.
  Nevím, jak to je ve Francii.
  Ale kdyby anonymní nebyly, tak by bylo daleko snadnější někoho žalovat.
  Prostě jen tak, že by se někomu zdálo, že je pomlouván.
  Je samozřejmě otázka, co by na to říkala policie, co státní žalobce, což je třeba k tomu, aby se věc dostala k soudu.
  Ale už by to bylo možné.

  • MaB

   Kdybyste četl pozorněji, ušetřil byste si mnoho zbytečných slov
   Jasně jsem napsala:
   „Pokud to neuděláte, jde o pomluvu a o nactiutrháni, (mimo blog) trestné.“
   Ano, u soudu bývám dost často, soudní znalce i z oboru psychiatrie občas potkávám a s obhájci jsem ve styku denně..
   Ti mi tu na blogu chybi, jsem zvyklá na trojici: soudce-žalobce-obhájce.
   A na zásadu: žádné tvrzení bez důkazu !

   To vyznání lásky k Francii slovenského legionárě jsem sem dala jen jako reakci na vaše velmi elegantní:
   HOVNO, vy nejste Češka, jste Evropanka, marně se dovoláváte našeho pana prezidenta, že to hezky řekl v Rakousích o krajanech, nasrat, ve Francii si zůstaňte, ve vašem ráji.

   • vittta

    Tohle je blog, né soud.
    Tady to tak fungovat nemůže.
    Zajímalo by mě, co konkrétně myslíte tímto:
    „„Pokud to neuděláte, jde o pomluvu a o nactiutrháni, (mimo blog) trestné.“
    To je totiž lež, jako věž, v tom kontextu, jak jste to původně podala.
    Protože když někoho jako jste vy nařknu, že lže, a dám na to desítky argumentů, tak tady není nikdo, kdo by posoudil, jestli jsem to dokázal, nebo nedokázal, a měl u toho nějakou výkonnou moc.
    Tady se mohou objevit vaši zastánci, a moji zastánci, ale ani jedna skupina nemůže být nějak relevantnější, jak druhá.
    Nemůže se tedy jednat o trestný čin, a to ani mimo blog.
    To „mimo blog“ je obrat, který v tom kontextu znamená přesně a nezpochybnitelně „mimo blog, v úplně stejném základu“.
    Tedy já někoho, koho vůbec neznám potkám, a z něčeho ho nařknu.
    A ten dotyčný vůbec nezná mě.
    Tak co na tom může být trestného?
    Pomluva a nactiutrhání může být provedena jen konkrétním člověkem na konkrétním člověku.
    Co se té legie týká, tak opět lžete.
    Legie nemá žádnou souvislost s EU, legie byla založena r.1831 na ochranu francouzkého koloniálního imperia.
    Služba v cizinecké legii je pro občany většiny států trestná.
    Z vojenského hlediska je nezbytné, aby legionáři byli k Francii plně loajální.
    Velká většina legionářů do legie nevstupuje kvůli lásce k Francii, ale z touhy po dobrodružství, nebo utíkají před svou minulostí.
    Lásce k Francii se tam musí v každém případě naučit, jinak by legie ztratila bojeschopnost, což si myslím, že legionáři plně chápou už před vstupem, protože se vesměs nemůže jednat o nějaké sluníčkové blbečky, co nemají rádi zbraně a myslí si, že nepřítele lze porazit dobrým slovem a flákáním, ale vědí, že klíčem k úspěchu je kázeň, loajalita a přesně vymezený řád.

 19. MaB

  „Co se té legie týká, tak opět lžete.
  Legie nemá žádnou souvislost s EU.“

  A že má, TO JSEM ŘEKLA KDE ?

  „Tedy já někoho, koho vůbec neznám potkám, a z něčeho ho nařknu.
  A ten dotyčný vůbec nezná mě.
  Tak co na tom může být trestného?“

  Vůbec nic. To může být tak leda na Kosmonosy.

  • Saul

   Nemyslela jste Chevallierovy Zvonokosy?
   U těch jsem se taky nasmál:-)
   Vita už ale svoje veřejné záchodky má.

    • MaB

     Měla jsem na mysli Středočechům známou Psychiatrickou léčebnu Kosmonosy u Mladé Boleslavi, ale dost možná, že překladatele Jaroslava Zaorálka k názvu Zvonokosy inspirovaly právě ty Kosmonosy (JZ od nich bydlel asi jen 70 km)
     S příhlédnutím k psychickému zdraví některých postav je to dokonce i dost pravděpodobné.:)

     • vittta

      A zde opět útočíte bez příčiny na některé postavy, píšící zde.
      To byste buď musela dokázat, nebo je to pomluva a nactiutrhačství.

      • MaB

       Ale jděte, vittto !
       Opět čtete nepozorně a děláte pak mylné závěry.
       Já jsem si moc ráda díky Saulovi vybavila figurky Záchodomilců a Záchodobijců –
       starostu Bartoloměje Pěšinku, farnici Eulalii Čubíkovou. faráře Calabu, baronku Kratihájovou, hostinského Macaráta…
       kteří sem, jak si dovolím tvrdit, nepřispívají :)

       • vittta

        Ano, tohle se dá přijmout, může to vyznívat tak, či onak.
        Já jsem si to omylem spojil s vaším komentem v 17.41, který jednoznačně diskuzi o Zvonokosech rozpoutal.

  • vittta

   Tak vy ne, ale ten legionář jo.
   Vy jste celkově opět nic neříkala, jen že se ten legionář vyznal k lásce k Francii.
   Ale on se tedy nijak k lásce k Francii nevyznával, nebo kde to tam vidíte, když budu tedy důsledný?

  • vittta

   A s tím legionářem tedy nesouhlasíte, neřekla jste to, ale s tím vyvrácením vašeho lhaní ohledně pomluvy souhlasíte, jak se zdá.
   No vidíte, že jsem vám něco vyvrátil.
   Takže tam jste nařčení ze lži bez výhrad přijala…nebo snad je to jen finta, jakýsi odklon od tématu?
   Abych řekl pravdu, téma bylo pomlouvání a nactiutrhání v kontextu s trestním právem, ale vy jste nečekaně „obsadila“ do diskuze legionáře, hrdého člena EU, který z té hrdosti vstoupil do legie (to mě právě nebylo jasné, proč by hrdý občan EU vstupoval zrovna do francouzké legie) a nyní už diskuze pokračuje jen legionářem, že jste něco neřekla.
   No, neřekla, ale neřekla jste ani, proč byla legie založena k čemu slouží, to už jste mohla doplnit, když vám legionáři píší dojemné dopisy.

  • embecko

   Skvely odkaz, mistralie…kdyz doctete do konce, dovite se, ze jste nic moc spatneho neudelal:
   „Osvojení slovesa soustředit se jako imperfektiva není (jak jsem se snažil ukázat) projevem nějaké nedisponovanosti příslušných jedinců dobře si osvojovat významy a funkce jazykových prostředků. Už proto by myslím nebylo správné požadovat po nich, aby se naučené přeučovali, aby přestali užívat imperfektiva soustředit se a aby začali užívat perfektiva soustředit se a imperfektiva soustřeďovat se, tedy jednotek, které jim nejsou vlastní.“
   Jazyk je zivy organismus…

   „Také imperfektivum souložit (viz Nejedlého argumentaci) je ze synchronního hlediska nejspíše prefigátem, a to výsledkem současného připojení prefixu a sufixu (fundujícím slovem je substantivum lože, slovo soulož je dějovým substantivem odvozeným konverzí od slovesa souložit). Aby tedy bylo sloveso soustředit (se) osvojeno jako jasné perfektivum, muselo by se tak stát jen na základě kontextů a konsituací, popřípadě ještě na základě setkávání se s imperfektivem soustřeďovat (se). V mnoha kontextech a konsituacích se však mohou vyskytovat jak perfektiva, tak imperfektiva, přičemž kontextů (či přesněji řečeno gramaticko-lexikálních typů kontextů) připouštějících pouze perfektivum není mnoho. Vzhledem k napsanému myslím není s podivem, když u takového slovesa, jakým je soustředit (se), dojde ke změně vidové hodnoty. Existence imperfektiva soustřeďovat (se) asi nemá takový vliv jako existence nedokonavých prefigátů se sou-, znemožňující osvojení této předpony jako perfektivizačního prostředku.“

 20. mistralius

  Zajímavé, sou – druh z matematických věd, tedy i z logiky, pan Keblichar by tedy logicky měl dovodit, že důkaz „břemena“ nediskriminujeme, je vyvrácení obžaloby.

  • mistralius

   Myslím, že jde o „vyhazov z důvodu nadbytečnost“i. Poškozený má důvodné podezření, že vyhazvov nebyl kvůli nadbytečnosti, proč by měl „vyšetřovat“, že k z tohoto důvodu k vyhazovu došlo?

   • mistralius

    mimochodem člověk, kterého citují parlamentní listy, měl by se nad sebou zamyslet. K tomuto prozření jsem dospěl po několika letech, kdy i můj zdegenoravoný mozek zaznamenal, že PL jsou PR jistého pana Valenty.

    • vittta

     PL jsou PR jistého Valenty, ale to samo o sobě nějak ubírá aktuálnosti některých rozhovorů a článků?
     Skutečně nezávislá je jen Česká televize, jak je známo každému, kdo se vyzná v mediálním světě.
     A Britské listy, samozřejmě.

     • mistralius

      Soráč, jestli jsem se dotknul Tvýho oblíbenýho webu. Protože se taky vyznám v mediálním světě a byl jsem na demonstracích proti ČT, tak mě PL nechávají vcelku klidným.

      • vittta

       Néé, to se mě dotknout nemůže.
       PL u mě nejsou oblíbené proto, že to jsou PL, nebo že je to Valenovo PR, ale čistě proto, že v současné době tam jsou nejzajímavější rozhovory a články.
       Jakmile to bude jinak, bez velkého přemýšlení je zavrhnu, a klidně budu číst A2larm, pokud by to tam bylo nějak kvalitní, bez ohledu na to, že to tam povedou nějací pomatenci.

   • Kamil Mudra

    Myslím že ani tak nejde o vyhazov toho černocha, ani o BL, jako spíše o to že výhledově nám hrozí že, pokud budeme z něčeho obviněni, budeme muset dokazovat svou nevinu namísto toho aby nám žalobce dokazoval vinu. Nevím zda se Boblig kouká zdola nebo shora ale nejspíš si velmi spokojeně mne ručičky o Ignácův hrb, když vidí kam se ta naše justice ubírá.

    • vittta

     Tam někde s Freislerem a Urválkem mastí karty.
     A už jen čekají na Macrona, aby měli čtvrtého do hry!

    • embecko

     No a jak neziskovky prebraly statni zahranicni politiku, tak casem prevezmou i justici. To bude radost…lidove soudy, udavacstvi, proste liberalni parada se vsim vsudy.

     • vittta

      Když si tady počteš MaB či Saula, nemůžeš se tomu divit.
      Lhaní, udavačství a osočování klidně může být vydáváno nejen za slušnost, ale za normu, proti které se nelze obrátit.
      Přijdou špatné časy, nejprve odebírání majetku (likvidační pokuty už jsou připravené) pak koncentráky, a nakonec šibenice.
      Jménem civilizace.
      Ten model je v lidských dějinách až moc dobře znám, není to nic nového, kolo dějin se vrací na svůj počátek.

       • tresen

        Vybral jste dobře. Ten vtip paní ministryně /přiznala druhý den, že žádného kocoura ani kočku nemá/ svědčí o smyslu pro humor. Co jiného koneckonců při pohledu za kanál zbývá?
        Ostatně Britové nejsou pozadu:
        Rok 2867. Celý svět je součástí Organizace spojených planet. Kromě Británie, která je jediným a posledním členem Evropské unie, z níž se stále snaží vystoupit.

        • Kamil Mudra

         Toť otázka zda jde skutečně o smysl pro humor. Také by mohlo jít o původně dětského imaginárního přítele, který se postupem času transformoval do imaginárního domácího mazlíčka a když jí došlo že přítomnost skutečného kocoura je ověřitelná, vybruslila ze situace prohlášením že šlo o vtip. Děti to také dělávají když se setkají s nepochopením. U dítěte se to dá přehlédnout ale takový projev infantility u ministryně lze vnímat jako alarmující. :-/

       • vittta

        Fakt je ten že MaB také dává do placu vtipné historky, třeba tu s tím legionářem, hrdým občanem EU.
        Tak snad bych mohl odlehčit debatě, to zase jo.

        • MaB

         Jak se zdá, vittta nerozumí nejen francouzsky, ale ani slovensky a to je dost smutné. :)

         Abyste byli v obraze, pokud jde o „hrdého občana EU“ :
         „Do légie som prišiel z presvedčenia, nie kvôli peniazom, zneužívaniu sociálneho systému, občianstvu,
         či carte de séjour *), pretože som občan Európskej únie.“
         = Je občanem EU, proto nepotřebuje pobytovou kartu

         • vittta

          Dobře, tak ten legionář napsal tohle:
          „„Do légie som prišiel z presvedčenia, nie kvôli peniazom, zneužívaniu sociálneho systému občianstvu, či carte de séjour, pretože som občan Európskej únie. Nechcel som vstúpiť do inej armády, lebo légiu považujem za “Bull de feux”. Bol som, aj stále som hrdý legionár. Som jeden z tých, čo by za Francúzsko položil život, pretože Légiu ozaj považujem za rodinu: *
          ……….
          Já si myslím, že jste si to vymyslela, to zaprvé, ale to nemohu nijak dokázat, a tak nějak mě to ani nezajímá.
          Proč by vám psal nějaký legionář takový dopis?
          Mě by zajímalo, co tím tedy ten Slovák myslel opravdu, abych si něco nevymýšlel, a pravdu evidentně znáte.
          Podle mě je to takto:
          Do legie přišel z přesvědčení.
          Z jakého, přesvědčení?
          To z toho nevyplývá, legii považuje za elitní, významově snad přímo válečnou jednotku ( Bull de feux), zde by tedy byla jeho přesvědčení válka- a tomu odpovídá i ochota položit život, jmenovitě za Francii, i když Francie není ve válečném stavu se žádnou zemí.

          Tento fanatismus se vám snad líbí, mě moc ne.

          Nevstopil kvůli penězům- ale zadarmo asi neslouží, legionář předpokládám bere dost, to odpovídá mojí touze po dobrodružství.
          Zneužívat sociální systém v legii nemůže, je to nesmyslné tvrzení.
          Občanství nepotřebuje, on tam nemá čárku, tak není jasné, jestli k sobě patří věta “ zneužívaniu sociálneho systému občianstvu“, mě to dává smysl jen rozdělené, tedy zneužívání soc. systému a občanství.

          Nepotřebuje ani pobytovou kartu, to je logické, je občan EU, ale nechápu, proč to tam píše, když by si jen těžko kdo mohl myslet, že někdo vstupuje do legie kvůli nějakým prebendám kdovíkdy.

          Jak píšu, myslím, že jste si to celé buď vymyslela, nebo je ten dopis třeba 10-15 let starý, nezdá se mi aktuální, a jako patologická lhářka určitě podobné kousky provádíte, z pouhé potřeby lhát a obviňovat.
          Toť můj názor.
          A nyní se pokuste mi vysvětlit, jak to vidíte vy, tedy proč jste vůbec úryvek použila, a co jste jím chtěla říci.

          • MaB

           MaB také dává do placu vtipné historky, třeba tu s tím legionářem, hrdým občanem EU.
           Toho „hrdého občana EU“ jste nenašel nikde, že ? A pouze o to zde šlo.

           Dopis vymýšlet nepotřebuji a nenapsala jsem také nic, čím bych porušila tajemství písemností, kterým jsem vázána.
           Když tento legionář říká, že „by za Francúzsko položil život“, není to prázdná fráze.
           I o Marcelu Kalafutovi jsem zde už psala, i toho jsem znala.

           Sergent Marcel Kalafut, mort pour la France | Zone Militaire
           http://www.opex360.com/2014/05/08/sergent-marcel-kalafut-mort-pour-la-france/
           Seržant Marcel Kalafut zemřel pro Francii
           Seržant Marcel Kalafut, narozený 19. listopadu 1987 v bývalém Československu, sloužil ve francouzské armádě téměř sedm let a padl v Mali.

          • vittta

           Tak ja to zkusím ještě jednou, ten konkrétní dotaz.
           „A nyní se pokuste mi vysvětlit, jak to vidíte vy, tedy proč jste vůbec úryvek použila, a co jste jím chtěla říci.“
           Je sice dojemné, že nějaký voják padl za Francii asi tak 3000 km daleko, ale to nevysvětluje, jak to myslel ten legionář.
           A mě se zdálo, že mi píšete, že jsem to špatně pochopil, i když samozřejmě to takto nepíšete, jen prostě neumím slovensky.

          • MaB

           Proč ? Tak znova a naposledy opakuji:
           Protože tu byl šířen fake, ùdajné svědectví dvou českých legionářů, samozřejmě anonymních, kteří prý dělali pořádek v no-go zoně. A to je absurdní. Je absolutně vyloučeno, aby k tomu byla légie použita. To říká zákon a mám to potvrzeno i přímo od nich.

           Buď nerozumíte slovensky, ale je i druhá možnost – deformujete záměrně. Tak si vyberte.

          • vittta

           Takže neopovíte?
           Dobře, tak dokažte, že výpověď českých legionářů byly fake.
           Samozřejmě opět lžete.
           I kdyby to byly fakt fake, výpověď- kdovíjak stará, a zřejmě vymyšlená, to nemůže potvrdit.
           Jste jen ubohá, patologická lhářka, to jsem si vybral.

          • Kamil Mudra

           „Když tento legionář říká, že „by za Francúzsko položil život“, není to prázdná fráze.“
           Prázdná možná ne ale poněkud zmatená určitě. Slovák, který se cítí být Evropanem, by ochotně položil život za Francii. Francie není v Evropě sama, proč tedy ne třeba i za Slovensko? Nu, „proti gustu žádný dišputát“ ale cosi mi napovídá že ten dobrý muž má tak trochu problém se sebeidentifikací. Ale chápu že Francie i takové lidi potřebuje.

          • vittta

           Hlavně to nijak nevyvrací výpoveď českých legionářů.
           Nemusí to být pravda, ale výpověď Slováka to prostě nevyvrací.

          • Kamil Mudra

           Tohle bude nejspíš taky fejk:
           Valls sdělil, že kromě jiného posílí 780 vojáků působících v poslední době v protiteroristickém programu Vigipirate o dalších až 300 mužů. Posíleny mají být především hlídky v obchodních zónách, v centrech měst, na nádražích a v dalších dopravních uzlech. „Chceme ochránit Francouze a ujistit je, že všechny naše státní služby jsou mobilizovány,“ řekl Valls.
           https://zahranicni.ihned.cz/c1-63296910-ulice-francouzskych-mest-hlidaji-vojaci-kvuli-trem-predvanocnim-utokum
           Protože je to absurdní a vyloučeno a kdyby se ve francouzských ulicích někdy pohybovali vojáci musela by o tom MaB něco vědět.

          • vittta

           Jasně že je to fejk, protože Francie nasadila své vojáky vnitřně napoledy v r.1958.
           Takže přijmi pravdu, a nevěř feke news, uvědom si, že svými výpady nemůžeš pravdu změnit.
           Navíc je je tady část dopisu toho Slováka, který to všechno potvrzuje.
           A na MaB se nemohu zlobit, protože ta nic z toho neřekla, a že já jí podsunul to, či ono, je moje chyba, né její.

          • embecko

           Predevsim byste si meli udelat jasno v tom, ze armada neni nasazena, ale pouze hlidkuje (byt s ostrymi v magacinu).
           Navic je tu ten dopis, vyvracejici vsechny podobne fejky.

          • vittta

           Je to občan EU- je!
           Tak jak mohli hlídkovat čeští legonáři v nějakých pochybných zónách?
           Navíc byl ten Slovák za Francii položil i život, to je další věc, co nasazení českých legionářů zpochybňuje.
           A tomu Slovákovi nešlo o dávky, nebo občanství- takže si myslím, že je to jasné!
           Ale pozor, abychom uměli správně slovensky, poněvač ten Slovák vstoupil do legie proto, že je to “Bull de feux”.
           To by se určitě líbilo té ženské, co včera diskutovala o odzbrojení českých občanů, kteří zbraně na nic nepotřebují, protože je tady bezpečno.
           To si myslím, že klidně mohla i rozšířit, protože třeba Rusko nepotřebuje silnou armádu, protože na ně nikdo neútočí.
           Kdyby nemělo armádu, nemohlo by naopak útočit Rusko, a byl by všude klid.
           Ale nemám odkaz, furt jsem kroutil hlavou, a teď nevím, kde to bylo, ten hovor.

          • embecko

           Ja furt vidim problem v tom, ze karty jsou uz rozdane a deti podchycene. Tedy ze spolecnost se rozjizdi po evropske ideologicke vlne a nezda se mi, ze by ji bylo schopno neco zastavit.
           S kym mluvim, ten mi odpovida, ze neni koho volit= opet bude zvolen mainstream.
           Pritom existuji treba takovehle krasne stranky:
           https://eu2019.programydovoleb.cz/
           A pritom tomu staci venovat 30 minut, proklikat strany/kandidati/programy a hned by bylo jasno.
           Ale to nejde, to je moc prace a neni zkratka koho volit. A hodit to nekomu, koho nezname, to neudelame i kdyz nevime presne proc (mozna, ze je to vyhozeny hlas?). Tak radsi zvolime Babise se STANem a Kalouskem, anebo, ti odvaznejsi, pujdou po novodobych komunistech, Piratech (a z vetsiny je budou volit antikomunisti).
           Zde si nedelam iluze…ti, kteri „nemaji koho volit“ jsou jiz zpracovani= opet to hodi mainstreamu, ktery s nimi opet vyjebe v plne parade. To zas bude horekovani a malomyslnosti, az mainstrem udela, co slibil (to jsme necekali, nemysleli jsme, ze to mysli vazne, je videt, ze opravdu neni koho volit…).
           V tomhle ma Taras plnou pravdu (viz jeho posledni clanek). Kdo se zacne ve volebnim postoji obcanstva rejpat, ten se musi zblaznit. A myslim, ze neni pochyb o tom, ze Greta tahne a ze nakonec dokaze, ze to dokazala.
           Pri takovyhle uvahach se mi vzdy vybavi mazacka poucka z vojny, slova, ketymi byli vitani bazanti na brane: „Kdyz se tedka povesis, tak s tim vyjebes!“

          • vittta

           To je výmluva, že není koho volit.
           To já se ptám dál.
           A dotyčný řekne:
           To jsou eurokokoti (ČSSD,Stan, TOP09, ODS)
           Feťáci (Piráti)
           Vyčpělí korytáři (KSČM)
           Tak já řeknu, ať volí Okamuru.
           A dotyčný:
           Toho fašistu?
           To na ně radši seru, a nevolím nikoho.
           No tak tam máš Robejška a různé prudiče se zajímavým programem.
           Ti se tam stejně nedostanou.
           A zde se právě dostáváme k tomu, co chtějí.
           Aby lidé nevolili, a ti, co nevolí, by vesměs mainstrem nevolili.
           To je nějakých reálných 20% občanů.
           Jenže to není zdaleka všechno.
           Jakmile by se dostal do parlamentu Robejšek, a třeba nějací konzervativci- proto on je Klaus tak děsí, ten doslova mobilizuje dobrých 10% nových voličů, s pravicovým smýšlením, kteří nevolí, protože nemají koho, a sebere ultralevičákům z ODS, STAN a ODS dalších 5% a Babišovi také 5%
           A najednou bude v parlamentu třeba 35% euroskeptických poslanců, což může v příštím období přitáhnout- a přetáhnout, další a další voliče.
           A situace se může velice rychle měnit, rozhodně neprojde nový antidiskriminační zákon.
           Jenže důležité je VOLIT!

          • Saul

           Kdyz uz tu, vito, zminujes „ubohe patologicke lhare“ fejky….mel bych malou otazecku.
           Uz jste s embeckem dohledali v britskych archivech ty desitky studentu Smidu ve zlutych vestach, ktere francouzska policie behem demostraci zabila??
           Davate si sice trochu nacas, ale predpokladam, ze vase patrani bylo uspesne, kdyz ses mi uz minuly tyden prorereknul, jak srovnavas fotky Asadem umucenych Syranu s temi francouzskou policii brutalne ubitymi a bicovanymi demonstranty.
           A kdy ty nevyvratitelne dukazni materialy hodlate zverejnit?
           Reknu ti, to tedy bude bomba!
           Invetigativni novinari budou skakat z oken svych redakci z te ostudy, ze jim takovy spek vyfouknul jeden pokryvac z vyloucene lokality a dalsi revolucionar a zdrcujici kritik kapitalistickeho systemu ze sve svycarske rezidence.
           Nemohu se dockat!!

          • vittta

           Za prvé- já jsem nic nepsal, nechápu, proč se obracíš na mě.
           Za druhé, ty nikomu nikdy neodpovídáš, kde bereš tu drzost, chtít to po ostatních?
           A ty kecy kolem…přestáváš mě bavit, já jsem s tebou, ale i MaB vedl teď řeč, protože jsem jako ukazoval čtenářstu, jak pokrytečtí jste, ale oba, páč MaB mě něco vyčítala, co jsi ty řádově více předváděl v tu samou dobu, ale to neprotestovala.
           Ty jsi zlej člověk, ty to, co píšeš píšeš proto, že máš dojem, že mě tím nějak ubližuješ, ale postupně jsi tomu už i uvěřil.
           MaB je patologická lhářka, ale to není možná ten přesný název, ona dělá podle mě nějakou práci, kdy si uzurpuje pravdu, a nikdo jí nemůže odporovat, takže není zvyklá na nějaký odpor.
           Jí nevadí ten styl, který používám, jí vadí, že to míří na ní- což vysvětluje, proč jí to u tebe nevadí, ona to nevidí, protože to není na ní, a ona je extremní sobec.
           Ale teď už si myslím, že to přesáhlo ten rámec, kdy to může být pro čtenáře zajímavé, takžy kdybych ti náhodou neodpovídal, tak to neber ve zlém, prostě už si myslím, že to blog přestalo kořenit, ale začalo mu to škodit.
           Souhlas?

          • embecko

           „No tak tam máš Robejška a různé prudiče se zajímavým programem. Ti se tam stejně nedostanou. A zde se právě dostáváme k tomu, co chtějí. Aby lidé nevolili, a ti, co nevolí, by vesměs mainstrem nevolili. Jenže důležité je VOLIT!“

           To si myslim i ja…a to i pres to, ze verim na poucku, ze kdyby mely volby neco zmenit, tak by je zakazali…v poradku, tak at se ukazou a az volby neco zmeni, at je pak zrusi…a i kdyz by se jakoby nic velkeho nestalo, mnohe by se ukazalo…
           Ja treba nejsem zastancem nejake „prime myslenky“ v tom smeru, ze kdyby lidi sli volit, ze by se zmenilo neco konkretniho. Mne uplne staci predstava, ze by volby zamichaly pomery na politicke scene. Ono jit do voleb s tim ze kdyz nebudes delat to, co lide chteji, tak te priste nezvoli a to skoro se 100% jistotou, to je take neco jineho, nez ze dostanes mandat od realnych 3% obyvatel a muzes si pak delat co chces, protoze tech zbylych 97% nema zajem jit k volbam a odvolat te (jak ostatne rikas i ty). Tenhle stav trva uz 30 let, Robejska sice nikdo mozna nezna, ale Okamuru uz ano, presto ma jen 10%. A pritom je jasne, ze jeho program podporuje tak 40% a mozna i 60% obcanu.
           Referendum neni mozne, protoze lide jsou hlupaci, co by nepochopili otazku (to je, pozor, nazor nikoliv politiku, ale obcanu samotnych !!), ale pritom ten samy obcan voli STAN, prosazujici volebni pravo uz od 16 let. S cimz volic souhlasi a nahradnim senatorem zvoli STANovce. Pritom ten samy volic chape, ze sam je debil, co nedokaze porozumet textu a proto nebude volit Okamuru.
           Tohle je tragedie poslednich voleb, jak jsme tu jiz o tom mluvili s Asterem…Okamura se konecne dostal do podvedomi a nabidl referendum, ovsem volic neduveroval sam sobe a tak ho odmitl. Volic by chtel zit v svrchovanem state, ovsem kdyz mu to Robejsek nabidne, tak si rekne, ze Robejska nikdo nezna a proti svemu presveceni voli eurohujery.
           Jaxi, s takovymhle (lidskym a volebnim) materialem toho opravdu moc delat nejde…pritom volebni ucast jako zakonna povinnost by to docela dobre vyresila….ovsem my nejsme totalitari, takze radsi postaru…

          • Saul

           Tak ty jsi nic nepsal, vito?
           To je zvlastni.
           Ja urcite vim, ze jsi psal presne to, co jsem uvedl ,totiz ze fotka umuceneho a bicovaneho Syrana ti pripomnela francozskou policii umlaceneho demonstranta Zlutych vest a pri dotazu Mab na pocet zabitych demonstantu jsi odkazal na britske archivy (coz je pri stavu tveho logickeho mysleni pochopitelne)
           Tak ted muzes bud lhat, ze jsi to nepsal, nebo se priznat, ze jsi lhal, kdyz jsi to psal.
           Kazdopadne se z toho lhani uz nevykroutis a tvoje permanentni lhani blogovou diskusi nejen ze nekoreni, naopak to blogu skodi.
           Souhlas?

          • vittta

           Na to bys musel pochopit ten kontext.
           Pokud jsi ho nepochopil, pal jsi jen blbec, pokud jsi ho pochopil, pak jsi lhář.
           Já to hledat nebudu, ale pamatuji se, že jsem tam uvedl více případů, koho mi ti mrtví připomínají.
           Bylo to proto, že mrtvý už nemluví, a fotky SKUTEČNÝCH mrtvol se mohou přiřadit k rozličnému textu.
           Takže to jednou mohou být oběti krutého mučení Assadových fízlů, pak klidně oběti řádění ruských tajných služeb na kavkazkých národech, nebo oběti čistek důstojníků Madurových gard ve Venezuele, a klidně i umlácený demonstrant ve Francii v Lyonu, při demonstraci žlutých vest.
           Jen zopakuji, že moje texty tohoto vyznění jsou určeny pro určitou intelektuální skupinu, takže si myslím, že bys je neměl vůbec číst, a když, neměl by ses snažit je pochopit.
           To jako kdybych chtěl vypočítat 8 x 12 po jezevčíkovi.
           Ten jezevčík za to nemůže, že to nepobere, a upřímně řečeno, kdyby to pobral, bylo by mu to k ničemu.

          • Saul

           Ale jdi ty brebto.
           Psal jsi o mrtvem, policii umlacenem demonstantovi Zlutych vest?
           Psal!
           Takze pokud existuje, uved pro to dukazy.
           Pokud sis to vymyslel, jsi ubohy patologicky LHAR!
           Pravda a logika je nakonec vzdy jednoducha, vito ,a ukecani vychcanci jako ty na ni svym grafomanstvim a klickovanim nevyzraji.
           A co ty britske archivy, na ktere jsi odkazal?
           Pokusis se to nejak “ logicky“ vysvetlit, nebo to taky odkazes do nejakeho sveho „kontextu“?
           Ale mozna si pletes vyraz kontext a komplex.
           Potom by to vsechno davalo smysl, ktery bych ti dokonce i byl schopen verit:-)

          • vittta

           Britské archivy tady odkázala MaB.
           Tak mě to pobavilo, že je používám jako „odsoudit právně i morálně“, což je nezapomutelná hláška Třešně!
           Zbytek viz. výše.
           A mezi námi, dobře vidím, že se chceš vloudit do přízně MaB jako galantní kavalír, co jako je sice hnusný a slizký, ale vlastně je to medicína někoho jiného.
           Což je velice komické a čekám, kdy se na to ta trollí královna chytí a podrbe tě za ouškem.
           Zatím nic, ale vytrvej, třeba si tě všimne.

          • MaB

           13.4.2019 – 23.35 Kamil Mudra
           Ale tak už se na MaB nezlob. Zřejmě nějak unikla její pozornosti zmínka těch českých legionářů že se toho hlídkování účastnili v rámci programu vigipirate:

           Kamile, a Vám zřejmě uniklo, že jsem se zde zmiňovala nejen o urgentním stavu, ale i o plánu Vigipirate i o operaci Sentinelle.
           Pokud se Vám podaří dohledat, co je před 10.4., tak se o tom můžete přesvědčit sám.

           Urgentní stav umožňuje správním orgánům (ministr vnitra, prefekt) přijmout opatření omezující svobody, soudní moci je tak zbavena některých svých výsad, ale na rozdíl od stavu obléhání to nezahrnuje ozbrojené síly.
           Jak jsem vitttovi vysvětlila, ty jsou „statické“, tedy něco podobného jako hradní stráž v Praze.
           Jde o přítomnost uniforem, odrazující a uklidňující,

           V operaci Sentinel jde o zajištění „pevných a statických bodů“,
           tj. citlivých míst ve Francii: kultovní budovy, školy, diplomatické a konzulární zastoupení, tiskové orgány, ty jsou monitorovány 24 hodin denně.
           Jedná se také o bezprecedentní spolupráci na některých velmi frehventovaných místech. Personál četnictva a vojáci společně hlídají turistické oblasti, včetně pláží, mýtného, železničních stanic, letišť a některých zábavních parků a sportovních zařízení..

          • MaB

           ad vittta:
           Trochu pochybuji o tom, že Kamil Mudra čte vaše komentáře.
           Obává se, cituji ho, „že výhledově nám hrozí že, pokud budeme z něčeho obviněni, budeme muset dokazovat svou nevinu namísto toho aby nám žalobce dokazoval vinu“.
           Kdyby je četl, věděl by, že přesně to vy tady už dlouho praktikujete.

           Jelikož extrémně nadměrné (kompulzivní) nutkání psát často souvisí s nedostatečnou schopnost í sebekontroly, řeším vaše urážky na mou adresu mávnutím ruky.

           Přidávám se ale k Saulovi, také by mne zajímaly důkazy o tom mrtvem, policii umlacenem demonstantovi Zlutych vest, o kterém jste psal.

           PS:
           O odtajněných britských archivech jsem se zmínila, ale v souvislosti s masakrem na náměstí Tian’anmen v roce 1989.

          • Kamil Mudra

           „Kamile, a Vám zřejmě uniklo, že jsem se zde zmiňovala nejen o urgentním stavu, ale i o plánu Vigipirate i o operaci Sentinelle.“
           Ale neuniklo MaB. Proto jsem napsal že vám unikla JEJICH zmínka o nasazení v rámci Vigipirate, jelikož jste jejich výpověď označila za fejk s argumentem že bezpečnost ve francouzských ulicích zajišťuje pouze francouzská policie, z čehož, jak jsem pochopil, mělo vyplynout že se tam ti legionáři nemohli služebně vyskytovat.

           „Jak jsem vitttovi vysvětlila, ty jsou „statické“, tedy něco podobného jako hradní stráž v Praze.“
           Hradní stráž v Praze není do těch budek nasazována v zájmu zajištění bezpečnosti v reakci na nějaký urgentní stav, její přítomnost je v podstatě dekorativní a k nějakému odrazování či uklidňování má hodně daleko. Tedy její srovnání s vojáky nasazenými za účelem posílení policie je, promiňte mi ten výraz, nebetyčně hloupé a vypovídající o tom že máte o onom „statickém“ nasazení značně zkreslenou představu.
           Pokud si tu bezprecedentní spolupráci vojáků s personálem četnictva představujete jako pouhé rozmístění ozbrojených a uniformovaných pasivních „figurín“, tak se nejspíš vaše představa s představami onoho četnictva (a jistě i vojáků) velice rozchází.

          • vittta

           Ano, je to tak, bylo to náměstí Tian´anmen.
           Celkem by mě zajímalo, proč by britské tajné služby měli mít nějaké speciální informace o událostech na onom náměstí.
           Kde by je vzali, a proč právě Britové?
           K tomu demonstrantovi viz několikrát jinde, nevidím důvod to pořád opakovat.
           Nechápu, proč by Kamil neměl číst moje komentáře aby došel k tomu, co napsal.
           K tomu rozhodně můj komentář nepotřebuje.
           On k vyjádření svého názoru nepotřebuje ani žalobce, ani obhájce, ani soudce, ostatně, to ani já ne.
           To jen vy.
           Mimochodem, praktikujete to tady vy, takže to spíše vypadá, že moje komentáře nečtete vy.
           A samozřejmě je nečte Saul, několikrát už to tady dokonce jasně napsal, takže lze jen těžko chápat, že se mě pořád na něco ptá.

          • vittta

           Na druhou stranu Kamile, MaB tady jasně prokázala, že poslední nasazení vojáků ve Francii bylo v r.1958.
           Takže bys měl brát v úvahu, že pravdu nezměníš tím, že vykládáš svou verzi.
           Poroblém je v tom, že tam ti vojáci opravdu jsou.
           MaB ale prokázala, že nebyli nasazeni od r.1958.
           Odpověď se asi ukrývá v detailu.
           MaB NIDKY nepsala, že tam ti vojáci nejsou.
           Jo, to bude ono, záhada vyřešena.

          • vittta

           Ono technicky zvládnout přejetí 10 000 lidí tanky je skoro nemožné.
           Tank je těžký, ale neohrabaný, a není určen pro boj v uzavřeném prostoru.
           Pokud nestřílí, je velice nesnadné někoho přejet, když dotyčný má kam utéct.
           Pokud pak se dav shromáždí někde u zdí, tank je tam přejet ani nemůže, vyžadovalo by to složité manévrování a vysokou koordinaci posádek stovek strojů, při čemž je třeba brát v úvahu, že tank, jako bojový prostředek, přestává fungovat v okamžiku, kdy nepřítel se dostane za něj do bezprostřední blízkosti, což by s rozhodně stalo.
           Pak je relativně snadné tank pomocí obyčejného benzínu zlikvidovat, proto tanky v do boje jezdí s podporou, jak pěchoty, tak lehčích a obratnějších vozidel.
           Tady se jen použilo srovnání síly- tedy tabnk= silný, ocelový versus člověk- slabý=maso a kosti.
           Dle mého jsou argumenty o tisících mrtvých komické.

          • MaB

           …nebetyčně hloupé … Pokud si tu bezprecedentní spolupráci vojáků s personálem četnictva představujete jako pouhé rozmístění ozbrojených a uniformovaných pasivních „figurín“, tak se nejspíš vaše představa s představami onoho četnictva (a jistě i vojáků) velice rozchází. (Kamil Mudra)

           Kamile, neřeknu, že to, co píšete, je „nebetyčně hloupé“. pouze to, že nejste dostatečně poměrů znalý.:)
           Ve stavu urgence ve Francii si vojáci, kteří jsou vycvičeni k tomu, aby šli válčit do zahraničí, připadají asi stejně důležití, jako ti „ozdobní“ před Hradem. Stejně jako oni nezasahují, od toho jsou právě ti četníci, případně i elitní GIGN, policie, CRS.

           Proč ? Jsme ve stavu urgence (l“état d’urgence) a ne ve stavu obléhání (l’état de siège) nebo války.
           Stav urgence je výjimečné opatření, které umožňuje posílení pravomocí policie; uděluje mimořádné pravomoci civilním (a ne vojenským !) orgánům.

           Stav obléhání odpovídá stupni vyššímu, než je stav urgence. Odpovídá článku 36 Ústavy a zavádí přenesení pravomoci z civilních orgánů na vojenské orgány. To znamená, že armáda poskytuje občanům bezpečnost místo policejních sil.

           Vojenský stav odpovídá oficiálnímu vyhlášení války jednoho státu druhému. Parlament se pak může rozhodnout, že vyhlásí stáv války (l’état en guerre), zejména s cílem vyslání ozbrojené síly do zahraničí, nejpozději tři dny po zahájení zásahu. Naposledy byla Francie oficiálně ve válce roku 1939.

          • Kamil Mudra

           „Parlament se pak může rozhodnout, že vyhlásí stáv války (l’état en guerre), zejména s cílem vyslání ozbrojené síly do zahraničí, nejpozději tři dny po zahájení zásahu. Naposledy byla Francie oficiálně ve válce roku 1939.“

           Seržant Marcel Kalafut, narozený 19. listopadu 1987 v bývalém Československu, sloužil ve francouzské armádě téměř sedm let a padl v Mali.

           Nepadl zmíněný veterán (vycvičený k tomu, aby šel válčit do zahraničí) poněkud opožděně? Nebo v té době byla Francie v nějaké „neoficiální“ válce? Nebo je to tak že pro nasazení legionářů do akce není ten válečný stav zas až tak moc důležitý?

         • MaB

          Kamile, byla bych se domnívala, že jste lépe informován a víte, že:

          Francie vyhlásila „válku proti terorismu“ tím, že 11. ledna 2013 zahájila ozbrojený zásah v Mali. Rozhodnutí zasáhnout bylo učiněno po koordinované ofenzivě ozbrojených islamistů spojených s al-Káidou v islámském Maghrebu (AQIM). Severně od Mali byla pouštní oblast od konce června 2012 pod úplnou kontrolou těchto ozbrojených skupin, které obhajují přísné uplatňování šaría .
          Francouzská intervence měla za cíl zastavit jejich postup směrem na jih a zejména do hlavního města Bamako.

          Po politické stránce to byl úřadující prezident Malské republiky, profesor Dioncounda Traoré, který požádal o francouzskou vojenskou intervenci prezidenta F. Hollanda. Ta má za cíl zastavit postup džihádistů.

          Tento zásah se provádí také v rámci rezoluce OSN č. 2085. Z hlediska mezinárodní legitimity a zákonnosti ve vztahu k francouzské ústavě byly tyto dva prvky respektovány.

          • vittta

           Takže vlastně Francie je ve válečném stavu- proti terorismu.
           Kdyby třeba terorismus byl…dejme tomu v Praze, mohla by francouzká armáda nemilosrdně zasáhnout?
           Ale jak je to s nasazením vojáků v samotné Francii?
           Tam byli vojáci nasazeni naposledy v r.1958, jak jste psala.
           Ale…jsou tam, o tom je Kamil evidetně informován, ale ti vojáci tam nejsou- ale zároveň jsou.
           Mohou použít sílu i proti Francouzům, nebo co to konkrétně znamená „statické“ nasazení, to je nějak jiné, jak nasazení bojové?

          • MaB

           Kdyby vojáci opravdu „v bojovém nasazeni“ byli, střílelo by se na Champs Elysées „naostro“.

           „Kdyby třeba terorismus byl…dejme tomu v Praze, mohla by francouzká armáda nemilosrdně zasáhnout?“
           Teoreticky ano.

           Pro vaši informaci:
           Od roku 1995 se francouzské armády zabývají zhruba 106 operacemi mimo státní hranice.
           K těmto operacím je třeba přidat pět operací zahájených před tímto datem, ale stále probíhajících: v Izraeli (od května 1948), Libanonu (1978), Sinaji (1982), v Guinejském zálivu (1990) a v Západní Sahare (1991).

           OPEX = „Intervence francouzských vojenských sil mimo území státu“ .se provádějí v rámci:
           OSN
           Evropské unie
           mnohonárodních síl
           a v národním kontextu (ochranné týmy plavidlecl)

          • Kamil Mudra

           Já o té Francouzské intervenci v Mali vím. Ale protože Hollande tehdy poslal do Mali vojáky na žádost Mali a vy jste zde psala že naposledy byla Francie oficiálně ve válce roku 1939, domníval jsem se že tam byli vojáci nasazeni aniž by byla Francie ve válečném stavu.
           Takže když Francie vyhlásila válku proti terorismu je ve válečném stavu nebo není?
           Pokud není, pak to znamená že může nasazovat legionáře do akcí aniž by byla ve válečném stavu.
           Pokud ve válečném stavu je pak neplatí vaše informace o datu 1939.

           A ještě prosím upřesněte ten termín „statické nasazení“. Znamená to že voják nesmí použít zbraň ani pro ochranu občanů před teroristickým útokem nebo případně k sebeobraně?

          • embecko

           „naposledy byla Francie oficiálně ve válce roku 1939“
           To myslim souhlasi, od toho roku je Francie okupovana Nemeckem, ktere je zas od roku 45 okupovano Amerikou :o)

          • MaB

           Ve Francii byl naposled vyhlášen „l’état de guerre“ naposledy v r.1939, od té doby ne.

           „Voják nesmí použít zbraň ani pro ochranu občanů před teroristickým útokem nebo případně k sebeobraně?“
           Ano, ale pouze v takovém případě.

           Ja bych se zeptala, proč zase ta podjatost a despekt? Ono „cosi“, které vám „napovídá“ byste měl poslouchat… kriticky.:)
           Zde:
           „Když tento legionář říká, že „by za Francúzsko položil život“, není to prázdná fráze.“
           Prázdná možná ne ale poněkud zmatená určitě. Slovák, který se cítí být Evropanem,
           by ochotně položil život za Francii. Francie není v Evropě sama, proč tedy ne třeba i za Slovensko? Nu, „proti gustu žádný dišputát“ ale cosi mi napovídá že ten dobrý muž má tak trochu problém se sebeidentifikací. Ale chápu že Francie i takové lidi potřebuje“ (KM).

           “ Slovák, který se cítí být Evropanem“
           At‘ se cítí či necítí, on Evropanem prostě je.

           “ by ochotně položil život za Francii. Francie není v Evropě sama, proč tedy ne třeba i za Slovensko?“
           Jak víte, že by nebyl ochoten položit život i za Slovensko ?
           Momentálně se ale ucházi o vstup do cizinecké legie a pokud vím, ta existuje jen ve Francii.
           A je pravděpodobné, že v boji proti džihadistům hájí i zájmy své země.

           Před přijetím do legie musí každý uchazeč projít mnoha testy, jako psychotechnické testy, testy logiky, testy osobnosti, sportovní testy…
           Během náborové fáze je také pozván k účasti na různých rozhovorech, které jsou určeny k posouzení jeho motivace a schopnosti sloužit v cizinecké legii.
           Výsledky jsou v jeho osobním spise.

          • Saul

           Pro srovnání bych nabídnul podmínky a výčet nasazení naší armády při zajišťování bezpečnosti občanů.
           http://www.acr.army.cz/vycvik-a-nasazeni/nasazeni-armady-v-cr-15819/
           Nějak si nevzpomínám, že by např. při povodních byl vyhlášen válečný stav, stanné právo….
           „Vojáci také posilují Policii ČR při významných akcích v republice, jako například bylo v roce 2009 předsednictví ČR Radě Evropské unie, nebo při bezpečnostním ohrožení jakéhokoli charakteru.“
           Takže zřejmě u nás platí to samé co ve Francii, což je zdá se pro mnohé zde těžko pochopitelné.
           Zato o funkci domobrany mají představu velice jasnou.

          • vittta

           Aha, konečně mě svitlo.
           Dopis legionáře ze Slovenska je žádost o jeho přijetí do legie.
           Tam mi trošku nesedí jeho prohlášení, že je hrdý legionář, což tedy ještě být nemůže.
           A pokud tomu dobře rozumím, tak žádost od Slováka pro vstup do cizinecké legie vyvrací výpovědi českých příslušníků legie.
           Pro jistotu se zeptám- je tomu tak?
           Tady jde jen o to, najít společnou řeč, jak se zdá.
           Dále píšete, že voják smí použít zbraň v případě, že bude ochraňovat občany před teroristickým útokem, případně v sebeobraně, zde mi to ale nekoresponduje s tím, že vojáci nebyli ve Francii nasazeni od r.1958.
           Zde se zdá, že nasazeni jsou.
           A konkrétní dotaz.
           Kdo vyhodnocuje, co je, a co není terorismus, či nutná sebeobrana, a mohlo by se dle zákona stát, že za terorismus bude prohlášena libovolná demonstrace, třeba Žlutých vest, ale i jakákoliv jiná, a voják tedy může použít proti demonstrujícím zbraň?

          • vittta

           Konkrétní dotaz pro Saula:
           Jsou naši vojáci vyzbrojeni (vč. munice) při všech svých misích uvnitř ČR a vystrojeni neprůstřelnými vestami a přilbami?
           Pohybují se v rámci nasazení v bojových sestavách, se zbraněmi v bojové pozici, s prsty na spušti?
           Mají naši vojáci také nějaký časový limit, (dle MaB je jejich poslední nasazení ve Francii v r.1958) kdy byli naposledy nasazeni?

          • Saul

           Dokonce jezdí Pandury, vito.
           Stačí přečíst si ten odkaz v mém komentu, na který opět zjevně unáhleně reaguješ.

          • MaB

           Přesněji zde jde o obnovení smlouvy, protože po skončení té, kterou měl, z rodinných důvodů na nějaký čas z legie odešel.
           Českých a slovenských legionářů je čím dál víc, většína z nich žádá o fr. národnost a dostanou ji skoro automaticky.

           V žádném případě voják nemůže zasahovat a použít zbraň proti demonstrantům GJ ani jiným. Letální zbraň nemohou použít ani policisté.
           I když jde o demonstrace nelegální, protože neohlášené na prefektuře.
           .
           Kdo vyhodnocuje co je terorismus a stupeň teroristického ohrožení ?
           V roce 2002 přijala Evropská unie společnou definici terorismu.
           28 zemí má stejný právní základ pro předání osoby k spravedlnosti. Podle této definice je pojem teroristický trestný čin založen na kombinaci objektivních prvků (zabití, ublížení na zdraví, braní rukojmí, vydírání, útoků nebo hrozeb spáchání jednoho z uvedených trestných činů atd.) A prvků subjektivní (činy spáchané s cílem vážně zastrašovat obyvatelstvo, destabilizovat nebo zničit struktury země nebo mezinárodní organizace, zabránit vládě v jednání).
           PS:
           V ČR narozdíl od FR nedošlo k několika vážným teroristickým ùtokům, stupeň ostražitosti je proto asi menší.

          • vittta

           Saule, mám kámoše, co vlastní několik tanků.
           Jízda ve vojenské technice je rozhodně něco jiného, než pěší hlídky ozbrojených vojáků.
           Pokud odpovídat nechceš, stačí to napsat, nebo neodpovídat, nemusíš odklánět diskuzi jízdou Pandurů a mými unáhlenými reakcemi.
           Můj dotaz byl naprosto konkrétní- a ty jsi při vší úctě neodpověděl.

          • Asfalt

           MaB:
           Vitta se vás ptal, kdo rozhoduje o tom, zda jde, nebo naopak nejde o čin teroristický a je pak proto možné podle vás střílet. Můžete odpovědět?

           Bratři Mašíni objektivní stránku teroristického činu naplnili zabitím pošťáka atd., subjektivní stránku politickým úmyslem. Jsou tedy Mašíni podle vás a vaší definice teroristé a je třeba Topolánka, který je za tento čin vyznamenal, trestně stíhat za projevení sympatií k pachatelům trestného činu? Nebo jsou Mašíni podle vás a vaší definice hrdinové a Topolánka je třeba poplácat po rameni? Jaké je odůvodnění vašeho názoru?

          • vittta

           MaB, takže pokud demonstranti naplní jeden, nebo více uvedených „objektivních prvků“ terorismu, přijatých v r.2002 EU, pak vojáci ani policisté nesmějí použít zbraň?
           Pak jste zřejmě opoměla reagovat na konkrétní dotaz, cituji: „A pokud tomu dobře rozumím, tak žádost od Slováka pro vstup do cizinecké legie vyvrací výpovědi českých příslušníků legie.
           Pro jistotu se zeptám- je tomu tak?“

           Dále pak se už nezmiňujete o posledním nasazení vojáků ve Francii, což dle vás bylo v r.1958.
           Tedy opět konkrétní dotaz:
           Byli ozbrojení vojáci (tedy ne jak Saul uváděl třeba pomoc při povodních apod) nasazeni ve Francii i po r.1958?
           Pokud ano, čeho se týká vámi uvedený rok 1958, a proč jste ho uvedla?
           ….
           Pokusíte se na to odpovědět?

          • Saul

           vita 14.28.
           Na tvůj konkrétní dotaz existuje naprosto konkrétní a i pro podprůměrně inteligentního člověka jasná odpověď hned v prvním odstavci mého odkazu.
           „…nebo při bezpečnostním ohrožení jakéhokoli charakteru.“
           Při ohrožení bezpečnosti armáda používá zbraně!
           Opravdu málokdo to neví, vito.
           Také předpokládám, že např. vojenské hlídky muničního areálu ve Vrběticích, jak je v odkazu zmíněno,neměly ani v kapse, ani v těch Pandurech které používaly, dětské praky.
           Ty může mít jako výzbroj své tankové divize možná ten tvůj kámoš, naše armáda je na tom už o poznání lépe:-)
           Pokud ti ani tato moje vyčerpávající odpověď nestačí, je mi líto.

          • tresen

           Skutková podstata činu Josefa Mašína, který měl za následek smrt pokladníka Rošického, je docela obyčejná loupež.
           Skupina chtěla získat peníze na podplacení strážných v Jáchymově, kde byl vězněný Ctirad Mašín.
           Pokladník při přepadu vozu s penězi vytáhl pistoli a při potyčce o ni byl Josefem Mašínem zastřelen.
           Účelem akce rozhodně nebylo zastrašování civilního obyvatelstva a neodpovídá mu ani jiný znak terorismu.
           Za teroristický čin se nedá označit ani další smrt, kterou mají Mašíni na triku, a to podřezání strážmistra při přepadu stanice za účelem získání zbraní. Byla to jistě chladnokrevná vražda, ale když se budeme držet všeobecného chápání slova terorismus, pak je jasné, že ani tady se použít nedá, ani po stránce objektivní, ani subjektivní.
           Topolánka po ramenou za mašínovské vyznamenávání nepoplácávám, jen chci uvést, že Asfaltovo vnesení Mašínů do debaty o tom, jak Francouzi čelí terorismu, považuju za nesmysl.

          • Kamil Mudra

           MaB, zeptal jsem se:
           „Voják nesmí použít zbraň ani pro ochranu občanů před teroristickým útokem nebo případně k sebeobraně?“
           Odpověděla jste: „Ano, ale pouze v takovém případě.“
           Co je na tom statického? Jde o standardní hlídkovou činnost. Proč jste tedy tu statičnost použila coby argument na podporu tvrzení o nenasazování vojáků, to mi opravdu rozum nebere.

           „Ja bych se zeptala, proč zase ta podjatost a despekt?“
           O žádnou podjatost nejde. Samozřejmě že je Evropanem a nemusí se tak cítit aby jím byl. Stejně jako je Pozemšťanem. Pokud však má potřebu své začlenění zdůraznit a je ochoten padnout za Francii, je zbytečné prohlašovat se za Evropana protože to že Francie leží v Evropě je známo.
           Ale je rozdíl v tom zda se člověk CÍTÍ BÝT Evropanem nebo Francouzem. Vlastenecky cítící Francouz upřednostní zájem Francie před evropským, občan Francie cítící se stejně intenzivně Evropanem, upřednostní evropský zájem před francouzským. No a kdo v tomto nemá jasno má problém se sebeidentifikací.

          • Asfalt

           tresen:
           „(…) (2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit souhlas s trestným činem a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest“ (trestní zákon)

           A proč je Topolánek vyznamenal, když šlo o činy pouze apolitické? Mašíni spáchali trestné činy a byli odměnění vyznamenáním. Je potřeba stíhat Topolánka, nebo nikoliv?

           A jak se díváte na atentátníky na Heydricha? To byli také jen lupiči, nebo teroristi, nebo snad hrdinové odboje? Jak jste to poznala, tresni?

          • Asfalt

           Jinak, tresni, MaB tady chce střílet zbraněmi ozbrojených složek státu. Na to vás výslovně upozorňuju, abyste stihla MaB zavčas obvinit z nenávisti a vysvětlit jí, že vojáci a policisté brání vlast a veřejný pořádek květinkami a laskavým úsměvem, protože tak to přece tresen řekla. Už se těším, jak MaB hezky a pěkně sprcáte, úplně jak to děláváte nejraději.

          • Kamil Mudra

           „…občan Francie cítící se stejně intenzivně Evropanem…“ není vhodná formulace. Lépe je říci: „Francouz považující za svou vlast Evropu…“
           A ještě jsem chtěl dodat že jsem se nad vyznáním toho legionáře pozastavil když jsem ještě nevěděl že šlo o žádost o vstup do legie. Do žádosti se napíše všelicos když člověku jde o kladné vyřízení.

          • MaB

           ad Asfalt
           Pokud jde o bratry Mašínové, k vyjádření jsou tu mnohem kompetentnější než já.

           Jinak ve Francii zaměstnává boj proti terorismus mnoho odborníků a vynakládají se na něj ohromné prostředky.
           Vláda dokončila právní arzenál a zavedla posílení zdrojů a personálu policie, soudnictví, armády a zpravodajských služeb.
           Byl vypracován komplexní plán 80 opatření na boj proti radikalizaci, včetně vytvoření centra pro reintegraci.
           Důležitá je mezinárodní spolupráce, výměna informací, registrů. Po 5 letech diskusí a několika útocích na evropské půdě by měl také záznam ùdajů podle jmenné evidence cestujících (PNR) usnadnit odhalování a sledování tras potenciálních teroristů.
           Jsou různé stupně ohrožení a podle toho se přizpůsobí strategie.
           Kdy se může střílet a taky střílelo, jsme bohužel viděli, povel k tomu dává zpravidla nadřízený, ve vojenské hierarchii je pak nejvýše prezident.
           Pokud voják střílí v sebeobraně, rozhodnutí záleží samozřejmě na něm.

          • Ondřej

           Kamile, Kamile, už zase?

           Ale je rozdíl v tom zda se člověk CÍTÍ BÝT Evropanem nebo Francouzem. Vlastenecky cítící Francouz upřednostní zájem Francie před evropským, občan Francie cítící se stejně intenzivně Evropanem, upřednostní evropský zájem před francouzským. No a kdo v tomto nemá jasno má problém se sebeidentifikací.

           Cítit se můžete kým chcete, ale tím kým podle ZÁKONA (Asfalt jej pregnantně zná, i když žádný takový výklad jako on zatím nikdo nepoužil, protože by patrně jako advokát skončil jako nezaměstnaný, když si podle toho jak se mu hodí prachsprostý terorismus – klidně i státní podle zákonů aka Norimberských – ideologicky zaměňuje za národně osvobozenecký či snad (sic!) „oprávněný“ třídní boj:-) jste, a to je rozdíl. Jako občan Francie jste i OBČAN EU. Tím máte určitá práva ale i povinnosti. A to proto, že nadstátní jurisdikce EU byla i PŘES NESOUHLAS FRANCOUZSKÝCH (i všech jiných na tomto celku zainteresovaných států, kteří prohráli voličský souboj o to jestli být či nebýt součástí tohoto celku SE VŠEMI Z TOHO VYPLÝVAJÍCÍMI KONSEKVENCEMI.). jakýmsi (právně neexistujícím) státním zájmům NADŘAZENY.

           Upřednostňovat ideově cokoli nad čímkoli může každý co chce, třeba přijímání pod obojí, polygamii nebo excorcismus. Právně však, pokud jeho zjitřelé představy nevstoupí do pokusů o nějaké násilí /jalo třeba udělal první český odsouzený terorista s cílem terorismus ideově a občansky shodit na islámské občany a tím proti němu vyvolat pogrom, pan Balda/ je sdílená suverenita vyplývající z Lisabonské (a dalších smluv, Schengenské, Maastrichtské ad.) jaksi i pro ty co cítí národně, jaksi POVINNÁ.

          • Asfalt

           MaB:
           Mě nezajímají jiní, zeptal jsem se na Mašíny právě vás, protože právě váš názor neznám. Co tedy vy a Mašíni? Schvalujete, nebo neschvalujete jejich činy? Pokud schvalujete, proč neschvalujete činy jiných teroristů či „jen apolitických pachatelů“ (tresen)? Mají teroristi ve Francii škaredou anténku na hlavě nebo něco jiného, pro kterou po nich nutno střílet, nikoliv je vyznamenat jako u nás zabijáky Mašíny?

           Takže lze říci, že rozhodnutí o střelbě záleží na politickém výkladu zákona od (jistě pečlivě vybraného vysokého policejního důstojníka a prezidenta)? Myslíte, že jde o politickou vůli vládnoucí třídy povýšenou na zákon (Marx)?

          • MaB

           Pokud, abych použila Camusovu formulaci: „Špatně pojmenovat věci je přidat k bídě světa,“ pojmenovat je dobře, charakterizovat je, předpokládá skutečnou dohodu o jejich definici. Jde-li o terorismus, tak obzvlášť.
           Jedna studie US Army z r.1988 ale identifikovala109 definic terorismu, založených na 22 divergentních kritériích.
           Co s tim ?
           V podstatě to tedy zatím (než mi dáte svou definici) vidím velmi podobně jako Třešeň a Topolánkovi bych určitě na rameno nepoklepala.
           Něco jiného jsou Josef Gabčík a Jan Kubiš.

           Myslíte, že jde o politickou vůli vládnoucí třídy povýšenou na zákon (Marx)? ptáte se.
           Nemyslím, zatím šlo a je snaha, aby tomu tak bylo i nadále, o akce v mezích zákona.
           Právní moc ještě neustoupila té policejní nebo dokonce vojenské.

          • Kamil Mudra

           Ano Ond3eji už zase jste mimo, když nechápete že vy o liteře a já o emocích. :-)

          • Asfalt

           MaB:
           No tresen právě Topolánka po ramenou za Mašíny určitě poklepává. Tady to neřekla, ale už ji znám lépe než své boty a vůbec nic říkat nemusí. Pokud tedy tvrdíte, že to vidíte jako tresen, ale přitom Topolánka byste po ramenou nepoklepávala, tak si protiřečíte. Beru to tak, že vůbec nevíte, co za souhlasícího zločince je antikomunistka tresen, která pro své nenávistné „dobro“ klidně pozabíjí všechny úředníky 24 poštovních poboček v republice. MaB, vždyť vy vůbec netušíte, s kým máte tu „čest“. Tresen je úplně jak vy, když vám nevadí nebo nevadilo zabíjení nebo možné zabití civilistů pro vaši představu „dobra“ v „diktátorem“ ovládané Sýrii. Rozdíl je jen v tom, že vy chcete bomtardovat a střílet do těch, koho maistream označí za teroristy, zatímco tresen podřezávat. Přes tyto drobné rozdíly jste ale určitě obě dcerami Jacka Rozparovače, čímž si vysvětluji vaše pobouznění tresní, které vás tady úplně zmátlo..

          • vittta

           MaB zapoměla odpovědět, dovolil bych si tedy ještě jednou:
           MaB, takže pokud demonstranti naplní jeden, nebo více uvedených „objektivních prvků“ terorismu, přijatých v r.2002 EU, pak vojáci ani policisté nesmějí použít zbraň?
           Pak jste zřejmě opoměla reagovat na konkrétní dotaz, cituji: „A pokud tomu dobře rozumím, tak žádost od Slováka pro vstup do cizinecké legie vyvrací výpovědi českých příslušníků legie.
           Pro jistotu se zeptám- je tomu tak?“

           Dále pak se už nezmiňujete o posledním nasazení vojáků ve Francii, což dle vás bylo v r.1958.
           Tedy opět konkrétní dotaz:
           Byli ozbrojení vojáci (tedy ne jak Saul uváděl třeba pomoc při povodních apod) nasazeni ve Francii i po r.1958?
           Pokud ano, čeho se týká vámi uvedený rok 1958, a proč jste ho uvedla?
           ….
           Pokusíte se na to odpovědět?

          • vittta

           Saule, je to slušný čulíkopokus, ale já především nechápu, proč jsi vnesl do diskuze naše vojáky, když byla řeč o francouzkých a jejich nasazení- nenasazení od r.1958.
           MaB se odpovědět zdráhá, ale za to hodila do placu nějakou studii US army z r.1988, při které tápu, jaký to má kontext.
           Nic méně konkrétně jsem se ptal a dovolím si dotaz opakovat, neboť jsem na něj neobdržel odpověď:
           „Konkrétní dotaz pro Saula:
           Jsou naši vojáci vyzbrojeni (vč. munice) při všech svých misích uvnitř ČR a vystrojeni neprůstřelnými vestami a přilbami?
           Pohybují se v rámci nasazení v bojových sestavách, se zbraněmi v bojové pozici, s prsty na spušti?
           Mají naši vojáci také nějaký časový limit, (dle MaB je jejich poslední nasazení ve Francii v r.1958) kdy byli naposledy nasazeni?“
           Za odpověď samozřejmě nepovažuji běžnou strážní službu v muničních skladech, nebo nějaké NEBO.
           Můj dotaz byl naprosto konkrétní, a myslím, že by neměl být problém na něj odpovědět.
           Pro upřesnění jen dodám, že jde o ostré nasazení v civilní oblasti, tak, jako jsou vojáci nasazování ve Francii, ve které nasazeni nebyli od r.1958.

       • MaB

        To je pravda, „Frog a Rosbeef“ se rádi škádlí, naštěstí mají oba smysl pro humor.
        Stejně tak Nathalie Loiseau. Ta má navíc i lví podil na tom, že Francie nešla do války v Iráku, v r. 2003 byla mluvčí fr. ambasády ve Washingtonu. Kromě toho jako jedna z mála politiků mluví čínsky.
        Tomu jejímu vtípku se nejvíc smějí právě Angličané.

        Magazine Actu et politique
        Brexit : des Britanniques demandent la nationalité française pour rester Européens
        Brexit: Britové žádají francouzskou národnost, aby zůstali Evropany.
        V roce 2018 vzrostl počet žádostí o státní příslušnosti zpracovaných na francouzském konzulátu v Londýně o 119%, i když v roce 2017 se počet žádostí zvýšil již o 131%.
        Tito noví Angličani jsou v současné době v Hexagonu podle odhadů v počtu 400 000, včetně 70 000 důchodců.

      • Saul

       Nemej strach, vito.
       Klauni, kasparci a sasci se nevesi.
       Mohl by ses mozna obavat euthanasie dusevne nemocnych pacientu, ale tu kdysi provadeli tvoji ideovi souputnici a dnes ji uz doufam nikdo neplanuje.
       Ale mas pravdu, ze kolo dejin se muze rychle otocit, tak hlavne davej pozor, kam s nim tocis ty sam.

     • oh

      Opravdový hnus: Hlupáci v ČR se vysmívají pokusům v zahraničí odstranit neférovou genderovou nerovnost
      Tento úderný titulek nasadil Jan Čulík v blistech k agitce, v níž nemilosrdně bojuje za genderovou rovnost obhajováním likvidace genderově nevyvážené a podle „moderního liberála“ zcela nevhodné literatury a pokračoval neméně úderně:
      „Jeden hloupý český časopis ironicky informuje, že v Barceloně rozhodli, že už nebudou ve školách vyučovat některé tradiční pohádky, které neférově prezentují dívky v podřízených a utlačených rolích. Mnozí čeští čtenáři se tomu idiotsky posmívají.
      Je to tak trochu, jako když se gestapáčtí provozovatelé plynových komor posmívali vražděným židům, jak jsou hloupí, primitivní a podřadní.“

      (Zvýraznění „argumentu“, srovnávajícího výsměch genderovým škrtalům starých pohádek s provozovateli plynových komor jsem převzal Čulíkova originálu.)
      Jj, přepisování a proškrtávání uměleckých děl minulosti (v diskuzi pod článkem se Čulík hrdinně pustil i do Shakespeara) tomu určitě pomůže. Až někdy v budoucnu budou „pokrokoví liberálové“ zavádět funkci „Velkého Genderového Inkvizitora a Literárního Cenzora“, nebudou muset pro ideálního kandidáta chodit daleko. Jen do Glasgow. Pole působnosti bude mít neobyčejně široké.

      • vittta

       Já jsem četl někde ten článek, o těch knihách.
       No, knihy se holt pálili vždycky, když měl vládnoucí režim strach, že nepřevezme do svých rukou moc dostatečně pevně.
       „Pálení“ knih svědčí tedy o tom, že euronacisté ještě nemají Evropu plně pod kontrolou.
       Svět je plný Čulíků, fantastické na něm je, že se permanentně mýlí, ale pokaždé dopředu ví, co se stane, a když se to (opět) nestane, tak alespoň ví, kdo za to může.
       Židi v roli obětí násilí a vražd jsou Čulíkův oblíbený argument, jinak ale fandí spíše Palestincům.

      • embecko

       „Stále více Švédů nechce létat, důvodem je flygskam
       https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/502468-stale-vice-svedu-nechce-letat-duvodem-je-flygskam.html
       „flygskam. Slůvko, které by se dalo přeložit jako „stud z létání”, shrnuje pocity stále většího počtu Švédů, kteří kvůli obavám o globální klima omezují používání letadel a místo nich volí ekologičtější dopravní prostředky, zejména vlaky. Jezdí jimi například i na dovolenou do Španělska.“

       To je podobne jako v to jazykovednem clanku od mistralia.
       Nikdo nedokaze vysvetlit, proc tohle lide delaji v tak masovem meritku. Proc cist pohadku je jako vysmivat se zidovi, jdoucimu do komory…netusim…

      • Ondřej

       Oni jsou národovci, ne liberálové, je třeba chápat ten rozdíl, to je základ politologie – doporučuji mého oblíbence Anthony Giddense The Consequnces of Modernity . Kdo chce „nicnežnárod“ a iredentismus, není žádný liberál. Katalánci jsou něco jako Sudetští Němci u nás, i když oni na rozdíl od Katalánců, byli skutečným národem, nikoli jen skupinou jako jsou Chodové nebo Hanáci. Takže jejich pojetí genderové rovnosti je hodnotově NEUTRÁLNÍ ale nikoli liberální. Prostě nevidí důvod ženy stavět do role, kde se ONY nechtějí automaticky ocitat.

       P.S. doporučuji prostudovat pojem primordialismus – to není pojetí „moderní“, ale modernistický, prosím račte vnímat ten sématický rozdí. Je asi takový, jako existenční a existenciální nebo humanitní (to spíš:-) a humanitární..

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s