Volby na Ukrajině

Porošenko a Zelenskij se podrobují testům, které mají dokázat, že Porošenko není alkoholik, a Zelenskij není narkoman.

https://sun2.43222.userapi.com/c855636/v855636114/18e8b/om60j9hd8ps.jpg

https://sun1.43222.userapi.com/c849224/v849224628/1625c6/Rd2MljDOYw4.jpg
Výsledky slibují zveřejnit za 3 dny.
Převzato odtud.

 1. Janika

  Prezident Zeman pronesl poznámku v tom smyslu, že výsledky prezidentských voleb na Ukrajině by měly být zajímavější a důležitější, než výsledky prezidentských voleb na Slovensku. Tak jsem hledala něco zajímavého o kandidátech. Něco, co mě na první pohled zaujme. A našla jsem alespoň toto…

  A potom mě ještě zaujal obrázek apokalyptických jezdců v tomto článku: https://putnik1.livejournal.com/7473018.html#comments
  Zdá se mi, že přesně vystihují tragickou situaci na Ukrajině. Hned první komentář pod článkem zmiňuje starou bajku, ve které se všichni radují nad smrtí diktátora, jen jedna babka pláče. A když se jí ptali, proč pláče, když se ostatní radují, odpověděla, že za svůj život zažila sedm diktátorů, a každý další byl ještě horší, než ten před ním.
  No a lidé na Donbasu prý volit nemohou.

  • vittta

   No tohle…
   To je průprava v zemi, kde zítra už znamená včera.
   To kdyby vzali krev chudáku Junckerovi, co by byl panešku ischias…

   • embecko

    Anebo nechat porovnat test demokraticnosti tyrana Janukovice a liberala Macrona. Jeden nechal pri lidove vzpoure obcany, aby mlatili a zabijeli policajty, druhy naopak nechal policii, aby zabijela a mlatila obcany.

    • Janika

     Podle mě je horším proviněním nechat mlátit policajty. Demokrat musí mít sílu ochránit společnost před útočícím davem, navíc bůhví kým financovaným.

     • embecko

      Vezmeme-li tuhle situaci jako modelovou, to jest obcane vs. statni zamestnanci, pak demokrat obetuje spise statni zamestnance (zastupce organu moci), nezli obcany (samotny zdroj statni moci).

      • Janika

       Ty demonstranty, co hází po policistech molotovovy koktejly, považuju právě za hrozbu pro občany. To máš jako ve třídě, za neschopného učitele bují šikana, takový učitel se bojí agresivního žáka a nechá ho utiskovat slabší.

     • vittta

      To on se také dá kdovíkým zaplatit ten demokrat.
      Ono to bude jak kdy, i když myšlenka Saxe, co by udělal skutečný demokrat, je rozhodně zajímavá.
      To máš o síle a vůli zákonného velitele.
      A kdo za ním stojí, a kdo nestojí, a kdo za ním stát může, a za jakých okolností…
      Tam konkrétně to vzniklo jen proto, že společnost už byla rozložená, policie a justice byla soukromá, to pak lid vezme cokoliv, a roztrhá na kusy zástupce státní moci, pokud to dříve neudělá ta státní moc.
      Tomu se dá jedině předcházet, jakmile ten rozklad přijde, tak už se nic dělat nedá.
      Je to jen otázkou času.
      A kdo má pravdu nakonec už nikoho nezajímá.

      • v

       Platí to pro každého.
       Ale jde hodně o to, že v podstatě nevíme, co se tam vlastně děje.
       Tady se sejde 5000 demonstrantů proti Zemanovi, a dělá se z toho masová vůle lidu, (ta se z toho ostatně dělá, i když jich přijde 150) a v Katalánsku demonstruje milion lidí, bez většího zájmu médií.
       Musíme počítat s tím, že demonstrace žlutých vest jsou popisovány účelově, takže ve skutečnosti vše může být trošku jinak.
       Navíc, jsou zákonné způsoby, jak demonstrace potlačit.
       Kladl jsem si otázku, proč se tak ještě nestalo, a důvodem může být jakási „využitelnost“ těch demonstrací, tedy nechají se být, aby byly nesnesitelné běžným občanům, nějací provokatéři…a zasáhne se až někdy před nějakými volbami, nebo při nějakém zásadním poklesu popularity.
       Také to ale může být tak, že vlastně není tak úplně proti komu zasáhnout, protože se tak nějak demonstruje všude a nikde, navíc není snadné použít brutální sílu na veskrze pokojnou demonstraci, a to myslím konkrétně tak, že třeba v jednom městě se nějaké násilnosti dějí, zatímco v jiném se jen pokojně demonstruje- a každý má dnes možnost zásah natočit a zveřejnit.
       Navíc- jak se zdá, přes všechny excesy mají žluté vesty obstojnou podporu, takže tím spíš je ošemetné zakročit, navíc ta podpora může být i v samotných ozbrojených složkách a dokonce jejich vedení, takže by se mohlo snadno stát, že by velicí důstojníci odmítli splnit rozkazy, a naopak by k úrazu přišel ten, kdo je vydal.
       Politická situace ve Francii není růžová, a trošku se mi zdá, že to začíná být pořádný sud prachu!

       • Kamil Mudra

        Možná bych to přirovnal spíše k aréně než k sudu prachu. Podle mne se původní demonstrace, které snad měly nějaký konkrétní cíl, postupem času staly jakousi příležitostí k ventilaci skupinových i individuálních, oprávněných i zbytečných frustrací z čehokoli. Lidi se sejdou, vyzuří se každý podle svého gusta a rozejdou se s pocitem že něco udělali proti tomu co toho či onoho pálí. Možná i často bok po boku demonstrují někteří co by za jiných okolností demonstrovali proti sobě. Ale v tomto případě mají stejné vesty a „kdo má vestu ten je náš“. Kdo ví jak by to dopadlo kdyby se místo na demošce sešli na mítinku a měli se dohodnout zač se bude demonstrovat příští sobotu. Ale je to dobrá příležitost pro každého kdo by z té „matérie“ chtěl ten sud prachu udělat nebo naopak využít situaci k zavedení nějakých nepopulárních opatření. Kdo a proč udržuje tuhle „hru“ při životě – těžko říct. Ale pochybuji že to je někdo komu záleží na hercích kteří ji hrají.

         • Kamil Mudra

          Cožpak o to. Já o tom manifestu vím. Ale docela by mne zajímalo kolik z těch demonstrujících si ho aspoň přečetlo a kolik, z těch kteří si ho přečetli, nějak poctivě sleduje co už z něho bylo (třeba jen částečně) splněno (nebo vládou alespoň slíbeno že splněno bude). A také by mne zajímalo jak velkou část tvoří ti kterým kámoš nebo kámoška, ve chvíli kdy společně nadávali na poměry, řekli: „Tohle tě sere? No ale právě proti tomu přece demonstrujeme! Tak se přidej!!“ Protože ten manifest má tak široký záběr že může oslovit skoro každého. Ovšem mnohé požadavky se nedají vyplnit ze dne na den. To je o přestavbě společnosti tak širokého rozsahu že by jen blázen mohl očekávat že si ještě nějak užije celého jejího uskutečnění a klidně mohou prodemonstrovat zbytek života.

          • embecko

           Vesty jsou po Indignados druhym velkym evropskym protestem, co se rezimu podarilo utumlovat do rozpusteni. V pripade Vest, ktere byly ostrejsi, to ovsem stalo jiz par lidskych zivotu a desitky zmrzaceni na cely zivot.
           Pokud k akci pristoupi demonstrujici slusne a nikoliv jako destrukcni dav (c) Janika, pak bych si dovolil rici, ze milionovou demonstraci bych zvladnul potlacit i ja. Dejte mi deset provokateru, deset policajtu z ulice, co s nimi budou spolupracovat a k tomu televizni stab a zahybu celou republikou…a za tyden az 14 dnu je po protestech.
           Ono je nakonec tedy uplna putna, co demonstrujici zadaji a jestli to maji nekde sepsane…ti nahore vedi naprosto presne o co jde a co po nich ulice chce. A to aniz by jim nekdo musel sepisovat nejaky manifest.
           Jak vidis z diksuze, rozvrat hnuti nespokojencu zacina u rozumbradaru, lidi rozumnych, kterym je kazde nasili proti srsti. A take nemaji radi chaos, zvlaste, kdyz se nekdo neceho halasne domaha, ale nerekne ceho. Nejvetsimi odpurci boje za prava stredni tridy je vzdy stredni trida sama…proto tu take nedavno vittta sikovne napsal, ze nas muze zachranit uz zas jenom luza (chudaci). Stredni trida ted ceka, jestli Vesty take vydobudou neco pro ni…ale tak nejak decentne, bez nasili, organizovane a predevsim slusne (hle, ideovy zdroj moci Drahose a Caputovej). Pokud by nahodou demonstrujici chteli prekrocit cervenou linii, narysovanou stredni tridou, pak ta se proti nim rychle obrati a to coby stavkokaz, tedy zevnitr. Ne ze by pak rekla: „To nemuzete delat!“, anobrz nasadi kralovsky plural: „To nemuzeme!“ Anebo: „To se nemuze!“ „Delejte neco, demokrat musi mit silu uchranit spolecnost pred takovymhle“ davem!“
           Jsem zvedav, jak dopadne Macronova *celonarodni debata
           …nejak to zavani souborem opatreni a konstruktivni kririkou soudruha Fojtika. A Macron uz rekl at nikdo neocekava, ze vystupem z debaty nebudou konkretni rekace na konkretni navrhy. Coz pripomina fiasko se Sesity stiznosti, vzniklymi tesne pred Velkou revoluci. Co si vlastne Macron predstavuje jako vystup z debaty, by mohla vedet mistni Greta.
           Muzeme tedy spolu zvolat: „Chceme chaos a nasili?“
           A na to odpovedet: „Rozhodne ho odmitame! Coz ale neznamena, ze jsme spokojeni se soucasnou politickou situaci!“

          • embecko

           A Macron uz rekl, at nikdo neocekava, ze vystupem z debaty budou nejake konkretni reakce na konkretni navrhy (tedy nepripusti nejaka konkretni politicka opatreni). Jsem tedy sam zvedav, k cemu mela debata slouzit…zrejme byl jeji obsah a smysl skryt v samotnych debatach se zastupci statu, jez z oci do oci Macron vedl. Brrr, u toho bych nechtel byt.

     • vittta

      Co zkusit britské archivy?
      Ale ti je otevřou tak nejdříve za 20 let, jak je znám.
      Ale klid, klid, MaB, nejen vaše země je plná násilí a kriminality.
      Ostatně, kdo jezdil škemrat na Ukrajinu a z koho si ukrajinští nacisté dělali prdel?
      Francie byla jedním z garantů mírového řešení, které se nekonalo, a tak pak museli trapně přehlížet heilování a vzývání pochybných hrdinů, upalování lidí za živa a bití redaktorů a ozbrojené vstupy do parlamentu a volební podvody a uboze tvrdit, že se nic neděje, a že je to všechno děsně demokratické.
      Porošenko si s vámi pak vytřel řiť, nechal si poslat prachy, které nikdo už nikdy neviděl a neuvidí a přijal zákony, které by jen těžko mohl někdo nazvat demokratickými.

      • Saul

       Myslis, ze v britskych archivech je ukryta odpoved na otazku, ke ktere se vyjadrujes?
       Ale treba je v tech svycarskych, tak jeste pockame.

       • vittta

        Ne, to si nemyslím.
        Ale MaB psala, že Britové otevřeli archívy a už se ví, jak to bylo…teď nevím, ve Rwandě?
        Asi jo.
        Jde hlavně o to, že smysl diskuze byl odkloněn nějakými „britskými archívy“, že jako to je teď přesnější, ta informace, i když není samozřejmě jasné, proč by zrovna Britové měli mít nějak lepší archívy jak třeba Francouzi.

        • Saul

         Pokud si vzpomínám, smysl diskuse jsi tehdy připomenutím (nebo spis obviněním ) událostí ve Rwandě ,odklonil jako obvykle ty sám.

         • Saul

          V případě,že si nevzpomínám dobře a byl to Astr, který zapomněl na „svoje“ Aborigince a tak vehementně řešil temnou karmu koloniální Francie,se ti omlouvám.
          Už se mi to nechce dohledávat , všechny ty vaše argumentační „perly“.

 2. embecko

  Na prestiznim Hajkove Protiproudu je takovyhle text:
  „Kvůli ukrajinským událostem jsem měl možnost posedět na místech ne tak vzdálených a pohovořit s vyšetřovateli, operativci, státními zástupci a soudci. Všichni tito hoši, kromě soudce, byli mladí – 25-35 let. Nikdo z nich nepromluvil ukrajinsky, nectil Banderu, nebyl vymaštěný Ukrouš, prostě jen pracovali pro novou vládu. Byli mezi nimi inteligentní chlapi a během výslechů se opravdu zajímali o mé motivy. A víte, proč jsem se postavil za ruský svět proti Ukrajině, i když jsem byl jejich kolega?
  Nerozuměli mi, to znamená, vůbec mě nepochopili. Dívají se na lidi a jejich motivaci pouze z hlediska příjmů, obchodních schémat nebo byznys-inteligence. Byli skutečně zmateni z toho, že je něco možné dělat z přesvědčení. Připouštějí víru u idiotů, psychopatů a podobných lidí, a věděli dobře, že nejsem idiot, byl jsem pro ně tudíž naprostá záhada. Viděl jsem, četl velkými písmeny v jejich očích naprostý zmatek a neporozumění.
  Jsou to jiní lidé, dívají se na svět jinak. S tím se nedá nic dělat ani v Rusku, ani na Ukrajině, nikde na území bývalého impéria, protože přišla taková doba. Divná doba.“

  Samozrejme nejde jen o statni zamestnace, takhle vypada celkova spolecenska nalada (a nemuze ani jinak). Pro zajimavost: Caputovou volilo skoro 40% Kotlebovcu

  • Janika

   Myslím, že ti lidé tam se prostě bojí. Připomnělo mi to dobu socialismu u nás. Takoví byli profesoři, doktoři, primáři kliniky, různí ředitelé a funkcionáři. Pragmatici, co dělali svou práci, a co bylo mimo tu práci a jejich osobní život, šlo mimo ně, protože to byl neporazitelný moloch. A ti, co se realizovali v nadávání, to většinou daleko nedotáhli :-). Tedy ne kvůli nějakým postihům, ale protože oni sami byli tak nastavení, na ne-aktuální věci. („Lidé s nadprůměrnými schopnostmi se věnují jen aktuálním věcem“)

   • embecko

    Ale vubec se neboji, ani to nepripomina dobu socialismu…proste pochopili, co jedine jim umozni prezit a jakz takz si zachovat nejakou uroven. Obycejne lidske souziti je uz luxuxs, ktery si vetsina Ukrajincu nemuze dovolit…samozrejme obcas nekdo neco kvakne na netu, to ano.

    • Kamil Mudra

     Mnojo… Tipnul bych si že to vyhraje populární bavič. Pro někoho princ na bílém koni, pro někoho trucvolba a ti ostatní co mu dali hlas si u toho nejspíš říkali: „Když do prdele tak ať je aspoň přitom sranda.“
     Ale zrovna tenhle „trůn“ bych snad nepřál ani nepříteli.

     • vittta

      Tady je „každá rada drahá“, u těhle voleb.
      Kdyby neměl vyhrát ten bavič, musel bych si myslet, že Ukrajinci zešíleli, nebo že Porošenko vše logisticky dobře zvládl, tedy takové ty demokratické prvky, jako sčítání hlasů, otevřené urny, „zaměstnanecké“ volby a tak.
      Bavič je především „někdo jiný“ než Porošenko.

     • embecko

      Ja tipuji Porocha, protoze ten scita hlasy. A jde mu skoro o vsechno. Cela tahle ukrajinska akce je cela zapecena a vubec nikdo netusi, jak to cele dopadne.

   • brok

    Janiko, já se tenkrát nijak zvlášť nebál. Jenom se mnou občas trochu posunovali, když jsem měl hubu, a – jak kruté – poslali mě do do polepšovny (VUMLu). Strach mám až teď, v „demokracii“

    • tresen

     Absolvent VUMLu a bát se? To by vám teď fakt nikdo nevěřil, tak je sympatické, že to ani nezkoušíte.

       • vittta

        Jo, rozumím.
        Ale zase si myslím, že smysl „kam patřil“ dneska už pro nás, co jsme žili v obou režimech, nabral úplně jiný význam.
        Kovaný bolševik totiž nebyl ten, kdo absolvoval VUML, ale ten, kdo se tak choval, což nemuselo vůbec korespondovat.
        Dneska je všude bolševiků v tom nejhorším smyslu plno, a žádný VUML absolvovat nemohli, jelikož je jim málo let!

     • brok

      Třešni, já vám teď dodám další munici. Návštěvu lekcí VUML považuji za ztracený čas. Nic nového jsem sa nedozvěděl. Já totiž, jako každý student vysoké školy v šedesátých letech, jsem marxák studoval tři semestry. První byl o marxistické fiolosofii; druhý o politické ekonomi; třetí o vědeckém (beze srandy) komunizmu. A ze všech mám zkoušku.
      Mimochodem, víte, kdo u nás nejlépe znal bibli? Ideologičtí tajemníci všech výborů komunistické strany. Vycházelo se z toho, že chceš – li porazit nepřítel, musíš ho znát. Chcete li bojovat s marxizmem, musíte udělat totéž: nastudovat si ho.
      Netvrdím, že jsem teoretik společenských věd a bojovník proti marxizmu. Našel jsem v něm mnoho podnětů k přemýšlení a mnoho slabin v jeho chápání světa. To studium však vůbec nebylo zbytečné a v určitém smyslu mi pomohlo k orientaci v současné spletité společenské situaci.
      Ve vašem nadšení Vám jaksi uniklo, že já musel dělat VUML za trest. Zdá se, že váše kognitivní schopnosti by potřebovaly asistenci, podobně jako je tomu v našem moderním inkluzivním školství.

      • tresen

       No tak jo. Za trest. Chtěli po vás důkaz, že si zasloužíte důvěru. Navrch k získané důvěře jste se dozvěděl spoustu užitečných věcí a nemusel jste se ničeho bát.
       Gratuluju.
       Mně se v souvislosti s VUMLem vybavuje leda fůra vtipů.

       • Hamilbar

        Tak ani na VUML vás nevzali třešni? No to je mi vás líto. A vy jste tak statečně držela hubu a krok! Ale kdyby se vám podařilo shodit pár kilo i ta frustrace by byla menší.

        • astraustralia

         Hamilbare obdivuji Vasi vydrz s tresni o VUMLu:-)
         Bud predstira ze nevi nebo opravdu nevi, nebo uz nepamatuje ze to byl povinny predmet a mnozi z nas s tim meli velke trapeni.
         Dotlacili to na vsechny druhy studia a nedalo se z tomu uniknout.
         Ze to budu po tolika letech rozebirat a nuceni vzpominat diky ostrazite lady na fsechno … no nazdar :-(
         Ze uz kdysi bylo „me too“ a bylo povinne :-(
         Mimochodem uz o tom nekde psal i Taras ale nekteri lide ne a ne rozumet :-(

         • kočka šklíba

          No to se ale pletete, VÚML tedy nebyl povinný předmět, to vůbec nebyl předmět. To bylo školení si myslím. Povinné předměty na vysoké škole byly ty, co vyjmenoval Brok.

          • astraustralia

           Brok to napsal za me:
           Já totiž, jako každý student vysoké školy v šedesátých letech, jsem marxák studoval tři semestry. První byl o marxistické fiolosofii; druhý o politické ekonomi; třetí o vědeckém (beze srandy) komunizmu. A ze všech mám zkoušku.

           Takze ne VUML , i kdyz obsahove totez.
           Večerní univerzita marxismu-leninismu (zažitá zkratka VUML) to bylo pro kategorii nazyvanou tez jako
           predvoj delnicke tridy.

          • kočka šklíba

           No ano, ale Vy jste napsal. že to byl povinný předmět – VÚML. Tak samozřejmě, asi to bylo podobné ale ne to samé. Ne že by to bylo tak důležité, jen jsem podotkla :).

        • tresen

         Nevím, proč zrovna vy do mne najíždíte. A takhle osobně.
         Dobře víte, co byl VUML a kdo ho absolvoval. Ti, co se snažili získat dobrou pozici a bylo jim jedno, že budou muset papouškovat lži.
         Ledaže bych se ve vás pletla a byl jste taky vděčný za možnost VUML absolvovat a třeba jste byl i přesvědčený?
         Tak to bych pak chápala, že vás moje poznámka na Broka popudila.

         • vittta

          Jééé, papouškovat lži…
          Třesky- plesky, papouškování lží je běžnou součástí liberálně- demokratické společnosti, a to daleko více, jak tomu bylo za celých slavných komunistů.
          To snad vidíte i vy, doufám.
          Co tam máte dál?

         • Hamilbar

          Já vím, že fanatika jako jste vy třešničko, který ví úplně všechno nejlíp (například jak to bylo s VUMLem a nejen to), nepředělám. Jenom se vám snažím šetrně naznačit abyste se chovala slušně a nenavážela se sprostě do diskutujících. I když se obávám, že řečeno slovy klasika, že: „Je to marný, je to marný, je to marný“.

          A co se týče toho jestli se ve mně pletete, tak to zcela určitě. Naprosto nezávisle na tom co si o mně myslíte.

          A až shodíte pár kil zkuste fitko. Příjdete na jiné myšlenky.

          • tresen

           Do vás jsem se myslím nikdy nijak nenavážela, dokonce jsem si vás svým způsobem vážila. Měla jsem vás za celkem rozumného a slušného diskutéra, i když velmi často odlišných názorů.
           Vaše nynější útoky ad hominem jsou mimoňské, motivaci neznám, ale asi tu chcete lépe zapadnout mezi agresory typu vittta. Anebo jsem s tím VUMLem zabrnkala na vaši citlivou strunku.
           Ale to je jedno.

          • vittta

           Vy jste správňácky blbá, to vám povím.
           Vy napíšete, že chce Hamilbar zapadnout mezi agresory typu vittta, což v podstatě znamená, že takových agresorů sem píše víc.
           A každý vidí, kdo sem píše nejvíc, a zase tolik nás není.
           Ve skutečnosti je nejagresivnější Saul, ale toho nelze počítat, protože tady nějakým způsobem dává průchod jen emocím, a to ještě jen když má depresi.
           Hned po něm dominujete agresivitou vy, ale ve své arogantní nadutosti si myslíte, že když nepoužíváte vulgárních výrazů, jste něco víc jak ostatní.
           Jděte se vycpat s tím žvaněním.

   • Ondřej

    Otázkou je, jakou kdo má s tím sockalismem osobni zkušenost, v jake.rodine vyrůstal a jaké postoje zastávali jeho rodiče. Zdali byli s režimem eufemisticky řečeno, Janiko, konformní anebo byli disidenti. Je pak prirozene, že když tento režim prohrál, jsou jeho ideovi podporovatelé v současnosti vesměs lidé, co stojí na okraji společenské významnosti bez přístupu k vyšším společenským postum.
    Společenská obnova je věc výměny generaci a ta nastává s nástupem millenialu, kteří mají rodiče co si už nemohli s režimem zadat, neb jim bylo 18 let buď přímo az v roce 1989 anebo až v prvních letech 90.let.

     • Ondřej

      generačně je to část populace co je dnes „na odchodu“, nebo jsou již v důchodu a statisticky, vždy může být elit jen minimum a to platí i o těch předlistopadových a budeme-li brát věkové rozložení elit, tedy dnes ponejvíce 35-45 lidí věku, pak to jsou lidé, kterým bylo v r. 1989 12-16 let. Lidé bezskrupulózní komunisté jako jsou pan Babiš, pak to jsou jednotlivci a lidé jako Telička nebo někdejší eurokomisař Štefan Füle byli tehdy mladí kluci, co chtěli studovat v zahraničí, učit se jazyky a ideologii komunismu měli na háku. Z hlediska současné společenské nebezpečnosti jsou lidé co „uhání vpřed s ohněm v srdci“, jak ten partyzán z oné písně -a ti jsou dnes nebezpeční. Ale těch je dnes už velmi málo. Oheň v srdci, který dnes stále u mnohých doutná a je živen mourem ze společenského vysmívání a ústrk dokáže ještě rozdmýchat vášeň a i už věkem ochablým svalům dát ještě v posledním vzdoru svoji sílu…Silu politického idealismu a doktrinářství bychom neměli podceňovat, ta je silná – nejen jako víra – ale jako víra „která jen jako jediná dává životu smysl“….

    • vittta

     Já bych řekl, že největší nostalgii po minulém režimu mají ti, co ho nemohli ani cítit, nebo proti němu dokonce bojovali, a to mnohdy i aktivně.
     Společenská významnost v tom roli hraje jen malou, pokud nepovažujete za společensky významné politiky a manažery megafirem.
     Ti totiž mají svou ideologii danou, a to daleko víc, než se komu kdy za socialismu snilo.
     Ti všichni MUSÍ být servilní, ať už si myslí cokoliv.
     Ale nakonec, kdo chce s vlky býti- musí s nimi výti, takže ve většině případů si ty nesmysly, co hlásají, nebo ke kterým jsou loajální, už i myslí.

  • embecko

   Hezky komentar k Tarasovu clanku na NR:
   „Vlastimil6. dubna 2019 13:37
   Naštěstí tento švédský idiocismus stále nehrozí v Čechách, na druhou stranu máme své problémy v kterých se utápíme. Mám švédskou manželku. Měl jsem pár Švédů tady dole na Moravě na vínko. „Tak co nového“ a hned začali kecat o Grétě jak je statečná atd atd. Nevěděl jsem o tom případě nic, tak jsem se zeptal na dvě tři věci o tom případě a hned jim odpověděl. „SET UP“ ….. manipulace a odklonění společenské debaty na jinou podřadnou kolej aby společnost mohla být lépe kontrolována. Švédi nechápali co tím chci říct. Tak jim říkám, vymývyjí vám mozky a vy jim tancujete podle jejich taktu. Ti byli naštvaní,tím veškerá diskuze skončila.
   Švédsko je ztraceno …. bude prvním MUSLIMSKÝM STÁTEM HISTORICKÉ EVROPY.
   Švédi nemají kapacitu kriticky myslet o globálních událostech. Cokoliv jim řeknou v TV tak to spolknou i s navijákem.
   Marně jim říkám: Kde jsou ty zbraně hromadného ničení v Iráku … ani toto vám nestačí aby jste pochopili co se děje. Oni na to. Saddám byl hajzl. A tím diskuze s nima končí.
   *

   • tresen

    Moc hezké. Asi čekal, že mu při vínečku potichu přiznají, jak je ohromuje česká kapacita kriticky myslet. A že si asi netroufnou pravdu o všech těch švédských hrůzách, kterou se dozvěděli na Moravě, po návratu vyprávět rodině a sousedům. Že se budou ptát, jak je možné, že obyčejný Čech chápe, že Švédsko je ztraceno, a že si toho doma sami vůbec nevšimli.

    • vittta

     Třešni, zkuste mi odpovědět, jestli je pro vás Gréta statečná, a z jakého důvodu je z ní nyní jakási celebrita, která promlouvá tam, kde by jen tak někdo mluvit nemohl.
     Pak, kdybych mohl požádat, bych rád znal váš názor, jestli automobilová doprava v EU může nějak oblivnit světové klima.

     • tresen

      Myslím, že si klidně mohu dovolit říct, že mě fenomén Gréta nezajímá až tak, abych mě něco pudilo se k tomu tady vyjadřovat. A to i přesto, že pozoruju, jak vás to drásá.
      Netrápí mě to, ale ani nenaplňuje nadšením. Prostě na Grétu dlabu.

      • vittta

       Ale téma byla právě Gréta, která ve Švédech vyvolávala vlny euforie.
       A přitom je nějaká Gréta naprosto nezajímavý, duševně nemocný člověk.
       Takže vy na to názor nemáte, ale českou schopnost kriticky myslet jste tam zaznamenala (posměšně) , stejně jako švédskou schopnost vidět situaci doma tak, jaá je, a ne takovou, jak jí vidíme my, (Putin).
       Tady zase platí to co o Francii.
       Nemají ve Švédsku problém?
       Tak co o nich všude vytrubují?
       Nějaká migrační krize…vždyť je vše OK, ne?

       • tresen

        Nějak jste nepobral hlavní stránku úvahy toho mudrce. Že Švédsko je ztraceno a bude z něj muslimský stát.

        • vittta

         No…to byl závěr, ve smyslu výsledek.
         Hlavních stránek úvahy bylo víc.
         Těch konkrétních.
         No schválně, kde jsou ZHN z Iráku, kvůli kterým tam začala válka?
         Mě by to tedy zajímalo, jak se můžeme spolehnout na hlášení tajných služeb, teď třeba u nás zjistili, že se učí dějepis podle sovětského vzoru.
         Máte na ZHN v Iráku nějaký názor, nebo byl Saddám prostě gauner?

          • Janika

           Hm…, kdyby tu větu napsal někdo jiný, podepsala bych to, jako hořkou ironii. Tak nějak tuším, tresen, že Vy to jako ironií nemyslíte. A potom je to docela síla, když to člověk domyslí.

          • vittta

           Saddám nebyl o nic větší gauner, jak ti, co ho sesadili.
           Ve světě by to rozhodně nemělo být tak, že někdo silný někoho slabšího zavraždí a jeho zemi zničí jen proto, že se mu prostě chce, či z toho má nějaké zisky, ať už objektivní, nebo iluzorní.
           V tomto konkrétním případě jde ale hlavně o to, že někdo vyvolal válku na základě smyšlených skutečností.
           A oni dobře věděli, že to je smyšlené.
           Já dokážu politicky pochopit, že je někdy lepší rozvrátit potencionálního nepřítele dříve, než získá reálnou sílu, ale hnusí se mi lidé, kteří to považují za normu, nebo dokonce formu humanity!!!

          • tresen

           Na tom není co k domýšlení. Saddámovi zřejmě přišlo výhodné, aby se Írán domníval, že ZHN má. Podle všeho si to mysleli i členové širšího iráckého štábu a odtud putovaly informace do tajných služeb, íránských i západních.
           Přehnal to, chlapec.
           Nakonec se k všeobecnému překvapení ZHN nenašly.
           Ze strany Západu šlo o špatné rozhodnutí, přestože byl Saddám gauner. Naprosto nedomyšlená akce co do vnitřních iráckých poválečných poměrů, nepočítající například s pnutím mezi šíity a sunnity atd.

          • oh

           „Na tom není co k domýšlení. Saddámovi zřejmě přišlo výhodné, aby se Írán domníval, že ZHN má. Podle všeho si to mysleli i členové širšího iráckého štábu a odtud putovaly informace do tajných služeb, íránských i západních.
           Přehnal to, chlapec.
           Nakonec se k všeobecnému překvapení ZHN nenašly.

           Tedy, selektivně sklerotická treseni, to překvapení zase tak všeobecné nebylo. Mě to nepřekvapilo ani trochu. Nepřekvapilo to ani všechny možné „konspirační proruské weby“, o kterých tak rádi blábolí konspiratori.sk a Evropsky Hodnotný PornoJanda. Nepřekvapilo to KSČM a dost možná ani ČSSD, nejspíš to nepřekvapilo ani ruskou vládu a spoustu vlastní hlavou myslících lidí – včetně těch příslušníků západních tajných služeb, kteří už předem tvrdili že je to „neověřená blbost“ a které žádný liberálně humanitní bombarďák, toužící probombardovat se ke spáse lidstva do liberálního ráje, nechtěl poslouchat. A Politici, kteří o útoku rozhodovali, věděli, že je to lež.
           „V květnu 2005 The Sunday Times of London oznámily obsah toho, co bylo do té doby přísně důvěrné. Předmět: schůzka s tehdejším britským premiérem Tony Blairem ze dne 23. července 2002 k diskusi o Iráku. Mezi přítomnými byli nový ministr zahraničí Jack Straw, ministr obrany Geoff Hoon, generální prokurátor lord Goldsmith a vedoucí zahraniční zpravodajské služby MI6 Richard Dearlove, tradičně označovaný za „C“. Tajná schůzka vešla ve známost jako „Downing Street Memo.“
           Dearlove později hovořil o setkání ve Washingtonu s šéfem CIA Georgem Tenetem: „vojenská akce byla nyní považována za nevyhnutelnou. Bush chtěl Saddáma odstranit prostřednictvím vojenské akce, ospravedlněné spojením terorismu a zbraní hromadného ničení. Ale zpravodajské informace a fakta byly zmanipulovány v zájmu politiky“. Ministr zahraničních věci Straw oprávněně namítnul, že ta kauza „je slabá“. Saddám neohrožoval své sousedy a jeho schopnost ohledně zbraní hromadného ničení byla menší než ta, kterou měla Libye, Severní Korea či Írán.“
           A generální prokurátor Goldsmith na nahrávce poznamenává, že „touha po změně režimu není právním základem pro vojenskou akci.“ Žádná z těchto výhrad však Blaira nezastavila od pochodu do války v zájmu „zvláštních vztahů“ mezi Spojenými státy a Spojeným královstvím.“

           Nadšení Colina Powela poté, co zjistil, že z něj před celým světem udělali prolhaného šaška, si jistě dokážete vyhledat sama. Když se vám ovšem bude chtít. Pokud se pamatuji správně, právě vám už jsem jednou doporučoval dokument z manipulativní a proruské ČT, který o zdroji těchto „Chemických pohádek“ už několikrát uvedla – včetně informace, že už před útokem na Irák se vědělo, že ta informace není pravdivá. Minimálně to věděla německá BND a předala tu informaci i Amíkům. :D
           Překvapení tím mohli být tak nanejvýš skálopevně věřící havlisti a jejich tehdy ještě živá modla.
           https://www.novinky.cz/zahranicni/14656-havel-valka-v-iraku-byla-moralne-ospravedlnitelna.html.
           Podle mě by z vás byl vzorný ovčan Oceánie, treseni.

 3. astraustralia

  nějak to souvisí s tím, co se momentálně děje?
  Dokonce i k situaci v CR se to da prirovnat kdyz se chce :-)
  Kdyz si misto komunistu dosadite Babisovo ANO a misto “ Bilych“ trucujicich oponentu dosadite trucujici Fialovou ODSku ktera kdyby kyvla na koalici mohla spoluurcovat smer misto soc.dem. a zabranit zvysovani zivotni urovne penzistu, ale trucovanim odesla do bezvyznamnosti jak souzi barvy bile
  a zjistite ze dejiny se dost opakuji, jen na jinem useku spiraly casu.:-)
  Plyne z toho pouceni, ze trucovani v politice vhodne neni
  ze to neni cestou k vlivu ale k zapomeni :-(
  Belogwardejec jako ODSak
  spadla brada zadny tesak

 4. brok

  V USA prohlásili: budeme pracovat s tím prezidentem, kterého si vyberou Ukrajinci. Jinými slovy: ať vyhrá ten nebo ten, vítězem jsou Spojené státy. Volby jsou jen obhroublým lidovým divadlem, jako ostatně často (vždy?) a (skoro?) všude.
  Celá věc má pro atlantické dobráky jen jednu zápletku: jak využít současné procesy na Ukrajině tak, aby našinci mohli co nejvíce uškodit Rusku? Proč se lodě NATO, údajně lodě USA, chystají podpořit Ukrajinu při dalším pokusu proniknout do Azovského moře bez respektování kapitána přístavu Kerč, řídícího plavbu přes úžinu? Stihnou to do druhého kola voleb?

  • Janika

   At vyhraje kdokoli, vítězem jsou Spojené státy… A to je na tom nejhorší, že Ukrajinci nemají šanci o své zemi rozhodovat. Už ty první volby byly zmanipulované, teď už se s tím ani namáhat nemusí. Proč jenom je taková nouze o skutečné, dobré vůdce.

  • oh

   Ovšem zvláštní zástupce amerického ministerstva zahraničí Kurt Volker do prezidentských voleb na Ukrajině nezasahuje tím, že veřejně vykládá: „Chtějí (Ukrajinci) někoho, kdo je proti systému a slibuje širokou reformu? Nebo chtějí někoho, kdo by je do určité míry zklamal, ale za posledních 20 let provedl mnohem více reforem než kdokoli jiný na Ukrajině a postavil se proti Putinovi?“ Na objasňující otázku, zda mluví o Porošenkovi, odpověděl Volker kladně. (Strana.ua)

   • Ondřej

    zatím tam nepřistávají jaderné bombardéry, ovšem ani pak by se nejednalo o zasahování, ale o bratrskou pomoc a ochranu…. asi před blackouty které způsobují hackeři analogových elektráren:-)

 5. astraustralia

  Demokrate stihnou FSECHNO :-)
  Divky Clinton Pelosi co zastupuji kohosi
  kdo Trumpa k valce prinuti a k priznani donuti
  ze misto America frrst podal Rusku prst
  ze pod Putina vlivem slouzi Rusku a ne svym lidem
  proto Trumpe do valky jako ti pred tebou i ti co prijdou za tebou
  jinak bude impeachment demokraturne bravurne a s klidem

    • vittta

     To je dost!
     Konečně jste se vyjádřil PŘESNĚ k věci.
     Ještě o poznání trefněji jak já, i když je zjevné, že nás oba napadlo to samé.

     • embecko

      Meli byste byt trosku uznali, vite jak tezko hleda tresen smysl ucasti ve zdejsich diskuzich?
      O tom se vam ani nezda, kolik dusevnich muk prozije, nez sem neco smysluplneho napise…

     • Kamil Mudra

      Nikdo milá třešničko
      nelíbá vás na líčko?
      Chutě hned na Ostrov spějte
      o fejku nám vyprávějte.

   • vittta

    Ty vaše texty jsou čím dál přínosnější a sluníčkovější.
    Poslední dobou už ani nic nevyvracíte.
    Jen okázale pohrdáte tupostí vašich oponentů, i když jejich názor na cokoliv vás dávno nezajímá.
    Zajímavý posun.
    To třeba je zajímavé i u Saula, který mě napsal plně rasistický text, který rasově útočil na bělochy, a ani mu to nepřišlo blbé udělat závěr, že rasista jsem já.
    Prostě už nekontrolujete svoje ústní vyměšování.

 6. Ondřej

  Tento hlas by měl být slyšen a vyslyšen…

  Milá Evropo,

  rozumím a chápu váš strach a vaše pocity nejistoty. Bojíte se jinakosti, bojíte se neznámého, bojíte se nejisté budoucnosti.

  Já mám také strach, co se stane v budoucnosti. Když mi bylo 19, nějaký muž mi přiložil k hlavě střelnou zbraň a řekl, že můj život nestojí za víc než za jednu kulku. Byl to pro mě bod obratu, a tak jsem se rozhodl opustit svůj domov v Sýrii a hledat bezpečí.

  V nestabilním politickém klimatu, v jakém v současnosti žijeme, je touha žít v bezpečí a vyloučit to, co nás děsí, velmi silná. Mě tento strach donutil, abych opustil svou zemi a vydal se do jiné země. Pro mnoho lidí v Evropě to může znamenat, že chtějí uzavřít hranice své země před lidmi, jako jsem já.

  A přesto, politická strategie utvářená strachem nepomohla vyřešit takzvanou uprchlickou krizi. Nepomohla odstranit strach lidí, že jejich komunity budou zničeny, nebo že jejich země ponesou břemeno, o němž si myslí, že by ho nést neměly. A nezabránilo to lidem jako já, aby prchali ze svých domovů a hledali bezpečí.

  Vzhledem k tomu, že otázky migrace, azylu a integrace dominují politické debatě v Evropě, myslím si, že by Evropané měli slyšet hlas uprchlíka. Možná, že vás přesvědčím, že nás více spojuje, než co nás rozděluje.

  Jmenuju se Mohammed Badran a jsem student antropologie na univerzitě v Amsterodamu. Jsem zakladatelem sítě, vedené uprchlíky „Syrští dobrovolníci v Holandsku“ a člen „Sítě pro hlas uprchlíků“. Jsem také uprchlík.

  Narodil jsem se v Sýrii jako palestinsko-syrský uprchlík. Stal jsem se uprchlíkem znovu r. 2013, kdy jsem odešel do Evropy, zanechal jsem za sebou svou rodinu, své přátele, svou univerzitu a svůj domov. Když jsem vyrůstal, snil jsem o tom, že nějakým způsobem změním svět. To se nezměnilo. Jsem ještě více rozhodnut, než kdokoliv jiný, že žádné dítě nesmí zažívat, jaké to je narodit se jako uprchlík.

  Evropa nás vidí jako statistiku. Kolik uprchlíků přijímáme? Kolik uprchlíků bude na nás závislých? Jsou pro nás uprchlíci hrozbou? To, čemu tvůrci evropské politiky nedokázali porozumět, je, že my jsme aktivní lidé, kteří mají čím přispět společnosti. Nejsme žádní pasivní příjemci, kteří nevědí, co je nejvhodnější pro ně, pro jejich nový domov či pro ty, které zanechali za sebou.

  Řekněme to jasně. My jsme farmáři, studenti, lékaři a inženýři. Jsme lidé, kteří se rozhodli riskovat. Použili veškerého svého důvtipu a vynalézavosti, jak uniknout válce a útlaku. Jsme živoucím důkazem, že skutečnou krizí není uprchlická krize, ale je to krize odpovědnosti.

  Otevřený dopis tohoto studenta antropologie z Amsterodamu byl publikován na mezinárodním portálu pro politiku Politico Europe – politico,eu

  • vittta

   No to je hnusnej fejk!
   To mohli vymyslet leda tak na západ od nás, tam to možná lidé žerou, ale tady ať s tím jdou ke všem čertům!
   V první řadě, ten autor lže, že se Evropa něčeho bojí, propagandista vymyslel, že se Evropa bojí JINAKOSTI, NEZNÁMÉHO, NEJISTÉ BUDOUCNOSTI.
   To je samozřejmě manipulace jako kráva, protože (západní) Evropa se ničeho z toho nebála, a proto všemožnou verbež nadšeně přijímala, zahrunujíc je dárky, pozitivní diskriminací a sociálními dávkami.
   Evropa se- po působení těchto jedinců- bojí AŽ TEĎ!
   Nějaký muž přiložil onomu (imaginárnímu) pisateli zbraň k hlavě…dojemné, to má za cíl vzbudit v podvědomí naivních blbců lítost.
   V r. 2013 odešel, takže mu tu pistoli k hlavě asi přiložili nejdéle v r.2013, za zlého Asada, v plném míru- to je další info.
   Pak jsou klasické čulíkolži, jako že politika strachu nevyřešila uprchlickou krizi a nezabránila tomuto vyžírkovi, aby utekl…jasně, o politice strachu v r.2013 ještě nikdo ani neslyšel, takže imaginární uprchlík na ní nemůže stavět své teorie.
   Samozřejmě, za zlého Asada mu někdo přiložil pistoli k hlavě, ale zároveň mu umožnil bez potíží studovat na univerzitě, jako ostatně všem Syřanům, od Kábulu po Mogadišu.
   No to jsou kecy…a tomu jako západní občané věří, jo?
   To by musel být kdokoliv NA HLAVU PADLÝ, žijící jen ve vegetativním stavu, aby se nevšiml do očí bijícíh nesmyslů!

   • kočka šklíba

    Ano je to blud a ke všemu, podle mého, je ten chlap, pokud je to pravda, jen ubožák, který utekl a nechal tam, jak sám píše, rodinu. V tom „hrůzném“ prostředí, a to má ještě tu drzost to takhle napsat. Tomu pokud někdo věří, je úplný idiot. Jo samí inženýři a lékaři jasně.

    • embecko

     Po rozhodnem, avsak demokratickem zakroku Macronovy vlady a mistnich uradu se bezpecnostni situace v okoli byvale calaiske Dzungle vyrazne zhorsila:
     https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/170893-africky-migrant-se-snazil-zablokovat-silnici-v-calais-ridic-ho-srazil-a-zabil/
     „Jean-Marc Puissesseau, prezident přístavu Calais, říká: „Migranti hází kmeny stromů, větve a nákupní vozíky na auta na dálnici. Je to velmi nebezpečné.“ Oblastní šéf dopravy Xavier Delebarre poukazuje, že gangy mají nástroje – včetně motorových pil – a často podnikají simultánní útoky, aby měli co největší šanci auta zastavit. Dění popisuje jako „zlověstné hry“ a dodává, že jeho dělníci už u silnice narazili na bezpočet těl mrtvých migrantů, kteří byli sraženi kamiony ve chvíli, když se na ně snažili zaútočit.“

     Mozna je to ale takova francouzska tradice, ze silnicni delnici spolu s PET lahvemi a igelitaky odstranuji ze silnicnich prikopu i mrtvoly.

     • vittta

      Za to dostal někdo nedávno myslím v Německu doživotí.
      Že něco házel na auta na dálnici.
      No, ale ten asi nebyl afrického původu.
      Ale jinak se ve Francii nic neděje, vyjma násilných protestů žlutých vest.
      Tak co.

    • tresen

     Ano, pravděpodobně tam coby tehdejší univerzitní student nechal rodiče, prarodiče, sourozence, bratrance, tety a strýce, možná i pár synovců a neteří. Váš soud, že je to nemorální ubožák, když je nepřivedl do Evropy s sebou, odpůrci migrace asi neocení. Ale zato máte naprostou pravdu, že z tohoto člověka nebude ani lékař ani inženýr, když drze přiznává, že jeho oborem je antropologie.

     • kočka šklíba

      Ano tak to je, je to srab a ubožák. protože pokud vím, tak takovýto muži se třeba za 2. světové války snažili bojovat, ale rozhodně neutíkali studovat. Tedy pokud je vůbec pravda co sesmolil. Jinak jste, jako dost obvykle, nepochopila, tak úryvek z textu pro lepší chápání ano? : „….My jsme farmáři, studenti, lékaři a inženýři. ……“. Již vám to je jasné? Snad ano.

       • vittta

        Milý, distingovaný text slušné diskutující, plný argumentace a úcty k oponentovi.
        Z vás si vzít ostatní příklad, tak to tady už vypadá jako ve výběrové škole viktoriánského typu!

        • tresen

         Kdybych si vzala příklad z vašeho způsobu argumentace a úcty k oponentovi, napsala bych té osobě, že není kočka, ale husa, a spoustu dalších roztomilostí, jaké tu předvádíte.
         Tak prosím nepoučujte, jak se má diskutovat.
         Vaše argumenty v této věci jsou velmi naivní. Nemáte sebemenší představu o prostředí, ze kterého uprchlíci pocházejí. Neberete vůbec v úvahu, že mezi zeměmi jejich původu byly před vypuknutím konfliktů obrovské rozdíly. A sociální i další rozdíly existovaly i uvnitř těch zemí. Uvěřit, že mnohý uprchlík se svou mentalitou a schopnostmi neliší od Evropanů, je zřejmě nad vaše síly. Zjištění, že někteří z nich svojí schopností učit se a uplatnit v životě vás mohou vysoce převyšovat, by vás asi zabilo. Takže proto je pro vaši pohodu a pocit nadhledu nad věcí nezbytné označit je všechny bez výjimky za verbež.

   • tresen

    Vittto, jestli jste četbou PL nabyl dojmu, že v roce 2013 byl v Sýrii klid a mír a že se žádnému studentovi nemohlo stát, že ho někdo ohrožoval přiložením zbraně k hlavě, zjistěte si, kdy a kde tam propukly ozbrojené konflikty. A že se to týkalo i univerzitních sídel.
    To samozřejmě nedokazuje, že ten životní příběh není vymyšlený. Ale abyste dokázal, že se to stát nemohlo, musel byste přijít s úplně jinými argumenty.

    • vittta

     Já nemohu přijít s jinými argumenty.
     Já žádné mít nemohu.
     Ale že lže, že v r.2013 se Evropa bála jinakosti,nejisté budoucnosti a neznámého, to evidetní kravina je.
     V r.2013 o žádné uprchlické krizi nikdo neměl ani tušení, alespoň co se mainstreamu týká, a vyspělé západní občanstvo vítalo ještě v r. 2015 nebohé migranty pitím,jídlem a plyšovými hračkami.
     A to je také nosná podstata mého textu, tedy onen rok 2013, když už měly fungovat stejné mechanismy rozvratu, jako je tomu dnes.
     Ten strach je tady až dnes, a není rozhodně způsoben množstvím inženýrů a doktorů, či snad antropologů, byť ve fázi univerzitního studia.
     Navíc, jestli jsem to správně pochopil, dotyčný studuje ještě teď, takže už v r.2013 byl na univerzitě v Sýrii, a ještě za 6 let nemá doštudováno.
     To asi kromě antropologa dělá rovnou doktorát z medicíny, práva a ještě navrch agronoma a inženýra!

     • Saul

      „Já nemohu přijít s jinými argumenty.
      Já žádné mít nemohu.“

      To máš vyjímečně pravdu
      Škoda, že tímto upřímným doznáním tvůj příspěvek neskončil a snažil ses téma zase odklonit.
      Ale můžeš si vzít příklad z argumentačních schopností šklíby.
      Ta mne přiznám se příjemně překvapila, když poměry v Sýrii v době emigrace toho člověka přirovnala k zemím okupovaných nacisty za 2. světové války a divila se, proč ten mladík s Asadovým režimem nebojoval.
      Inu, mohl bojovat, to je pravda.
      Možná by se mu dostalo im memoriam té cti, být zveřejněn na fotkách, které vznikly cca v době jeho útěku ze Sýrie.
      https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/fotograf-popsal-zverstva-asadova-rezimu.A151001_171803_zahranicni_ert
      Ale zvolil jinou cestu a teď je z něj studující „vyžírka“, které nestačí 8 tříd základní školy.

      • kočka šklíba

       Ano docela jste to přesně vystihl, je to i vyžírka kromě toho že je to srab a ubožák. Předpokládejme, že to skutečně napsal (já si myslím že ne, že jeho jméno bylo jen využito pro naivní osoby), pak je ale jedno zda ho ohrožoval kdokoliv, zda to byli Asadovi lidé nebo Islámský stát. Rozhodné je, že tam nechal klidně celou rodinu – matku, otce, sestry, bratry, možná manželku a dítě. A sám si, ano jako ta správná vyžírka (jak trefné :D), studuje, či spíše „studuje“ v zatím relativně bezpečné Evropě. Takže ještě jednou, vůbec nezáleží před čím utíkal ale záleží na tom že je to zbabělec, který nechal své blízké v té hrůze ať za hrůzu považoval cokoliv a kohokoliv.

       • Saul

        No vidíte, šklíbo.
        Nakonec jste i pro sjednocování rodin migrantů, aby jejich příbuzní nemuseli v té hrůze setrvávat.
        Kdo by to do vás řekl?

        • kočka šklíba

         Jistě že jsem pro sjednocování rodin ale pouze v jejich původních zemích, tedy v zemích původu, to je ale překvapení že? Takže pro vás polopaticky raději, když někdo zdrhne do Evropy, tak to není ani jeho země původu (tam kde momentálně pobírá dávky, případně je v nějakém gangu a podobně). ani dokonce většinou kontinent. Takže ano, scelovat rodiny tam odkud takový zbabělec a vyžírka, utekl. Vidíte jak mně rozumíte :D.

         • Saul

          Rozumět vaší jednoduchosti vůbec není složité :-)
          Nicméně znovu oceňuji, že jste po mé malé nápovědě na vás celkem podivuhodně bystře rozpoznala hrůznost Asadova režimu.
          „…ale záleží na tom že je to zbabělec, který nechal své blízké v té hrůze ať za hrůzu považoval cokoliv a kohokoliv.“
          Jen tak dál…

          • kočka šklíba

           Víte, asi jste to nepostřehl, o čem píši, to se může některým i stát. Tak znovu, já se nebavím o tom před kým utekl. Mohl mu tu pistoli u hlavy držet sám Asad, to je úplně jedno v tomto případě. Já reaguji na to, že (pokud je to pravé), tak je to zbabělec a ubožák a ještě vyžírka jak jste správně podotkl :D . Už jste to pochopil? Vůbec není důležité kdo mu pistoli držel u hlavy.
           Nakonec měl možnost, vždyt naši spravedliví bratři z USA tam podporovali Svobodnou syrskou armádu a přece byste nemohl zpochybnit to spravedlivé úsilí CIA, takové rozhodně mírumilovné organizace, které vždy jen jde o demokracii, že? Takže tam se mohl zapojit do spravedlivého boje proti Asadovi. No je pravda, že nějak jim (CIA) to úplně nevyšlo, jako v Lybii, kde nastolili opravdu skvělý a demokratický režim :D, že ano. Jen co zavraždili Kaddáfího, oh pardon, to přece vaši obdivovaní příslušníci tohoto uskupení nedělají :D, no tak ho prostě vyzmizíkovali a jak jim to tam ted jde bez něj. Jedna báseň. Nedělejte ze sebe už většího hlupáka, buďte tak hodný, jen proto, že chcete provokovat, vždy to prostě nevyjde, smiřte se s tím.

          • Saul

           Nechápu, šklíbo,proč se tak dlouze rozepisujete.
           Je to prosté.
           Intuitivně jste vycítila ,že se v Sýrii děly hrůznosti, já jsem vás za to pochválil , doplnil vám chybějící informace ohledně toho ,kdo je tam tehdy páchal a vy jste toto mé poučení pokorně přijala.
           To mi stačí.
           Dík nečekám.
           Jste zase o malinký kousíček nad svými bludy výše a to je mi největší odměnou.
           Ani bych nečekal, že je jmenovitě u vás takový posun byť malý posun vůbec možný.
           Tak ještě jednou gratuluji.

          • vittta

           To je blázen, Kočko, ten teď bude pořád říkat, že v Sýrii za Asada bylo zle že jste to připustila.
           A dělá to proto, že jste hodně proti té Americe, že vás jako nasere, ale také že jako měl pravdu, i když on to NIKDY neříkal, ale říkali to jeho političtí guru , a jemu už v hlavě čulíkuje, takže je mimo realitu.
           Ve skutečnosti nikdo moc nikdy nezpochybňoval možné represe těhle blízkovýchodních režimů, protože to nemůžeme prostě vědět, ale s ohledem na ..řekněme arabské a islámské tradice a složení obyvatel, (jakési až kmenové, nám né úplně pochopitelné) se to dá předpokládat.
           My tady ale ROZHODNĚ všichni tvrdíme, že instalované režimy, nebo nějací záhadní samovládci, či demokratické opozicie a jak se všichni ti raubíři jmenují, se chovají veskrze ještě daleko hůře, jak původní diktátor, ať to byl Husajn, Kaddáfí, či nyní Asad.
           Takže i kdyby ty vyprávěnky toho uprchlíka byly pravdivé- jako že nejspíš nejsou, protože proč by nějaký tyran dokumentoval svou tyranii a navíc způsobem, že angažovali jim ne úplně loajálního policejního bezvýznamného úředníčka a ještě ho u toho jebali na 3 doby, (to fakt vyznívá až komicky) – tak demokraté všeho druhu umírněnosti byli s největší pravděpodobnější nejméně, ALE FAKT NEJMÉNĚ stejní.
           Tím nechci říkat, že se tam za Asada nemučilo, nebo nevraždilo, opakuji, tyhle režimy fungují na tvrdosti, ale v takovém rozsahu tisíců a tisíců to nebylo, to zase ten režim dělá nepřátelským k občanům, protože pokud šlo o statisíce- on nafotil 55 000, ale asi těžko byl sám, kdo fotil, pak by musela být dotčena KAŽDÁ syrská rodina, a to je notně kontraproduktivní, a i kdyby byl Asad sadista, není to určitě debil!

       • Saul

        „..pak je ale jedno zda ho ohrožoval kdokoliv, zda to byli Asadovi lidé nebo Islámský stát.“
        V roce 2013 ho v Sýrii Islámský stát asi těžko ohrožoval,
        Ale nevadí, časem si jistě doplníte i informace o takových „nepodstatných“ věcech.

        • kočka šklíba

         Ano jak píšu, je to pro naivní lidi, viz vy :D. Lepší příklad jste nemohl uvést.

      • vittta

       No vidíš, čoveče, tak ještě že Asad angažoval takového statečného člověka, jinak bychom se o těch hrůzách ani nedozvěděli.
       55 000 fotek, dokumentujících konkrétní zločiny konkrétních jedinců konkrétního režimu v konkrétním státě.
       Němci ty, kteří mohli něco vědět,protože jen viděli (natož aby fotili) stříleli, Asadův režim v pohodě nechal dokumentátora zdrhnout.
       Koukal jsem na pár těch fotek, ale připadalo mi, že jsou to fotky umučených Iráčanů americkými vojáky, topbě to tak nepřipadalo?
       Typičtí Iráčané, příznivci režimu Saddáma Husajna.
       U té bičované mrtvoly zase mám dojem, že je to demonstrant- žlutá vesta, umlácený francouzkými policajty.
       Ve světě se dějí ovšem všelijaké věci, ale tuším, že kdyby všichni z postižených míst utekli do Evropy, bylo by tady poněkud těsno.
       A v těch zemích, odkud by utekli, pro změnu prázdno.
       No, tak doufejme, že až bude Asad svržen, že tento Syřan, co fotil, ale i ten, co napsal ten manifest (snad už bude mít doštudováno) se vrátí zase do Sýrie, budovat lepší příští.
       Kdo jiný by to měl udělat, než ti stateční a schopní?
       Nebo…co navrhuješ?
       Aby se rodiny těch statečných a schopných sestěhovaly do Evropy a v Sýrii by zůstali jen ti negramostní a jejich rodiny?

   • kočka šklíba

    Je vittto já už to našla, to má z BL. Jak to že Vám takové důležité sdělení chudáčka uprchlíka uniklo? A je to mnohem delší a čouhá z toho jako sláma z bot, že by se rádi nějak zapojili do politiky a že oni jsou ti hodní, my ti zlí. Nebudu to kopírovat celé ale stojí za to si to přečíst. Já bych ho hnala pěkně rychle zpátky. Oni jsou ti: „…..My jsme farmáři, studenti, lékaři a inženýři. Jsme lidé, kteří se rozhodli riskovat. Použili veškerého svého důvtipu a vynalézavosti, jak uniknout válce a útlaku. Jsme živoucím důkazem, že skutečnou krizí není uprchlická krize, ale je to krize odpovědnosti. …“. Tak to je dobré, co riskovali? A použili důvtipu pašeráků lidí asi.Tak oni unikli válce a útlaku a ženy a děti tam nechali? To je tak blbé, že to snad i může být pravda, že to napsal nějaký migrant a Holanďani tomu asi věří.

    • vittta

     Já to tam viděl.
     No, je to nesmysl, klasický hoax.
     Není jasné, jaká je forma lži, jestli si nějací studenti zahráli na migranty, nebo je to nějaký cílený hoax politický…
     V každém případě není možné, aby studoval takovou dobu, a pokud ano, je to „profesionální student“, nějaký aktivista, který se aktivismem živí.
     Utečenci, takoví, o jakých je řeč, potřebují jedinou věc- prachy.
     V porovnání ze sociálními dávkami jde o vysoké částky, takže je pravděpodobné, že migrati žijí z jiných aktivit, a dávky jsou jen bonus.
     Někteří se ani nenamáhají přihlašovat, a někam zmizí, nebo je možné, že berou naopak dávky třeba za 10 lidí.
     V každém případě, peníze jsou takové, že jen malá část Čechů by si mohla takovou migraci dovolit, takže buď se tam měli s porovnání s námi jak prasata v žitě, nebo jsou peníze poskytovány jako „cestovné“ budoucím občanům chalífánu, nebo jsou peníze pujčovány lichváři, a migranti jim je vrací pomocí organozovaného zločinu.
     Rovněž logictické zajištění cesty něco stojí, a opět, buď je to součást „cestovného“, nebo pujčky.
     Migrace jako únik pžed válkou s úmyslem obohatit evropský pracovní trh či kulturu, je naprostý nesmysl.

 7. grasyk

  „Ostrov Janiky“ jsem si svého času oblíbil, protože se tu vedla převážně diskuse s argumenty. Tehdy se jinde povětšinou v diskusích jen uráželo a napadalo za jiný názor. Nešíří se něco vzduchem? Nebo že by šlo o infekci z přílišného sledování ČT24?

  • Janika

   Něco bych si tu odpustila, to je pravda. Ale diskuze je živá a je tu prostor i pro argumenty. Všimněte si, jak často dávám prostý komentář z diskuze jako samostatný článek, a spíš mám potíž v tom, že se mezi nimi nedokážu rozhodnout :-).

 8. vittta

  Možná jsem blbej, ale nechápu, co je ekologického na omezení vývozu ropy?
  V tom článku chybí zásadní informace, kolik ropy zpracují a spotřebují sami Norové.
  Kdyby snížili svou spotřebu, tak bych to chápal, ale takhle…
  Státy, které ropu od Norska kupovaly, si jí koupí jinde, a to zřejmě místo ekologické dopravy ropovodem zcela neekologickou dopravou tankery z arabských zemí.
  Kdo na to vydělá je zjevné, ale ekologie to nebude.
  https://www.novinky.cz/ekonomika/501994-norsko-se-dobrovolne-vzdava-miliard-barelu-ropy.html

  • embecko

   Hrabe jim stejne jako Nemcum…ne nahodou byli za valky, spolu se Svedskem, tichymi spojenci.
   https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4098899/norsky-statni-fond-se-ma-zbavit-dluhopisu-z-ceska-a-dalsich-rozvijejicich-se-zemi.html
   „Fond byl založen v roce 1990 a jeho tržní hodnota aktuálně dosahuje 9 bilionů norských korun. Fond investuje přebytky z produkce ropy a plynu do akcií, dluhopisů a nemovitostí v zahraničí. Spravuje ho centrální banka Norges Bank s cílem střádat obyvatelům Norska peníze na důchod.“
   Samozrejme se chovaji podobne chaoticky, jako Saudska Arabie…to dela ten prebytek cizich penez. A taky jako Arabie stejne skonci…ze soucansych 5 milionu Noru emigrovalo v historii take 5 milionu. jejich zeme je sice krasna, ale vyhledove, na tezke casy, k nicemu. Krasny svrab a jeste krasnejsi nestovice.

   • vittta

    Debilita se nedá vyloučit, ale může to být i ekonomický cíl.
    Zvedne to zřejmě cenu ropy.
    Nějaký dopad to asi mít bude.
    Je ale záhadou, jak nahradí výpadek v příjmech, protože peníze se prošustrují velice rychle.
    Také jsem ovšem někde četl, že to není až tak eko, ale jednoduše se tam ta ropa až tak snadno těžit nedá.
    Oni…budou chudnout, a ty jejich sny o soběstačné Evropě co se obejde bez Ruska asi rychle vezmou za své.
    Leda by ekologicky vozily tankery do Evropy ropu od Arabášů, nebo…prostě tu frapovanou, americkou.
    Normáně bych tam hledal nějakou lotrovinu, ale kupodivu, ta debilita, mi přijde fakt nejpravděpodobnější.

    • embecko

     Muzou cachrovat s cenou, anebo zjistili, ze jim nafta muze dojit. Ze jsou vycurani, to je jasne, ale ze jsou pod vplyvom a hrabe jim, to je jasne taky. Cele Norsko stoji jen na nafte, nic jineho nemaji (mozna jeste stavbu lodi a elektriku). Ryby a turistika jim nemuzou stacit.
     Za jedno ziskane pracovni misto v zemedelstvi vyplaci norsky stat dotaci 700.000,- ceskych korun v prepoctu. V Trondheimu maji elektrikou vyhrivane chodniky…podle meho jsou derealizovani a netusi, co se deje. Coz po generacich zijicich v prebytku vede k presvedceni, ze takhle je to normalni a at vymyslis, co vymyslis, nic se na tom nezmeni a ani zmenit nemuze.

     • embecko

      A ze to budou normalni, mili lide, o tom nepochybuji…viz nektera videa, kdyz jim Barnevernet odebiral deti. Stali tam jako zviratka, smutek v ocich, tise plakali. Podobne jako v odkazanem komentari nahore: Co jim rekli, tomu verili a to prevzali…byli spati rodice, statu nezbyvalo, nez jim vzit deti…co nadelas…jen smutek zustal…
      Tohle je dost dobry material pro nejakeho socialniho inzenyra…temer idealni, co vice si prat…

      • astraustralia

       Ovce na porazku :-(
       Poslusnost! Ve vsem i kdyz jde o odebrani deti. A hledi jako vrany a nechapou ze se najdou lide kteri odmitaji byt poslusni. Chovaji se nemoralne a nelidsky a nechapou ze se najdou lide kteri se vzeprou.
       Nic noveho v dejinach.
       Pouze Cesi a v cele Mistr Jan Hus se vzepreli kdyz byl kazdy verici byl nucen chodit ke zpovedi s mescem penez aby za odpusteni platil, nikdo na „vyspelem Zapade“ se nenasel kdo by rekl dost.
       A vira jako business jim zustala dodnes :-(
       Lumparny drive se snizili resit „Krizovymi vypravami“ a primet narod Rebelu a jejich Husitstvi k poslusnosti.
       Dnes neprodavaji odpustky ale nabizi „dotace“ za stejne lichvarskych podminek.
       A vyzaduji poslusnost a predposrany a trzne spokojeny ovcan Zapadu posloucha :-(
       PO velkem tlaku a ideologicke „krizive vyprave“ nakonec prinutili i presidenta Klause aby podepsal diktatorskou „Lisabonskou smlouvu“ !
       Opet jako pred staletimi jsou lide v Ceske kotline a na vychod od ni povazovani za nepratele.
       Poslusny Zapadni ovcan je varovan, pry pozor na ne !
       Ale predevsim pozor na zmanipulovane Nemce kteri nejsou daleko od toho aby stejne jako drive kdyz s nadsenim sli do boje pod praporem nacismu,
       zitra pujdou se stejnym nadsenim bojovat za lidska prava.
       Stejne dokonale, bezohledne, krvave :-(

       • astraustralia

        200let od Millse
        a uz tenkrat psal o poslusnosti velmi presne!

        O individualitě jakožto o jednom prameni blahobytu
        John Stuart Mill
        …žádaly pro sebe nadvládu nad celým člověkem, chtěly ovládat
        celý jeho život, aby ovládat mohly povahu – kterou jinak omezit
        společnost té doby ani neuměla. Avšak nyní společnost dostala nadobro navrch nad individualitou; a nebezpečí, které hrozí lidské povaze, není nadbytek, nýbrž nedostatek osobních popudů a tužeb.
        Věci se značně změnily od oné doby, kdy náruživosti lidí majících pevné postavení nebo zvláštní schopnosti dovedly důsledně odporovati zákonům a nařízením a potřebovaly přísných pout, aby lidé žijící v obvodu jejich moci těšiti se mohli aspoň nějaké bezpečnosti.
        Za našich časů žijí všichni od nejvyšších až k nejnižším jakoby pod očima nepřátelského a děsného censorství. Nejen v tom, co se dotýká jiných, nýbrž ani v tom, co se dotýká pouze jich samých, netáže se jednotlivec nebo rodina: –
        Čemu dávám přednost? Co se hodí mé povaze nebo smýšlení? Co by nejlepší a nejvyšší části mé bytosti vyhovovalo, rozvíjelo ji a zdokonalovalo?
        – nýbrž se táže: Co je vhodné mému postavení? Co obyčejně činívají osoby mého stavu a jmění? – anebo (ještě hůře):
        Co činí obyčejně osoby stavu vyššího a vyšších poměrů? Nemyslím, že si vyberou proto obvyklé, že by dávali jemu přednost před tím, co je jejich vlastním náklonnostem přiměřené. Nepřihodí se jim
        vůbec, aby měli nějakou náklonnost k něčemu, co není obvyklé.
        Tak mysl sama je pode jhem, a rovněž i v tom, čím se lidé baví, je jednotvárnost první věcí; lidé jen v houfu mají v něčem zálibu,
        a volba vykonává se jen mezi věcmi obyčejně konanými; vyhýbají se zvláštnosti vkusu, výstřednosti v povaze, zároveň je odsuzujíce,
        až konečně, nenásledujíce nikdy své přirozenosti, pozbudou přirozenosti, které by následovati mohli, až jejich lidské schopnosti scvrknou a zeslábnou, až stanou se neschopnými nějakého silného přání nebo přirozených rozkoší a bývají obyčejně i bez mínění i bez citů domácího původu, tedy přímo jejich vlastních. Je takový stav lidské přirozenosti žádoucí či není?
        Je dle teorie kalvinistické. Podle ní největší škoda pro člověka je svévole. Všechna dobra, jakých je lidstvo schopno, jsou soustředěna v poslušnosti.
        Vy nemáte volby; tak musíte jednat a nejinak:
        „co není povinností, je hříchem“. Lidská přirozenost je radikálně
        zkažena, a tu není spásy pro nikoho, dokud lidská přirozenost není v něm zničena.

       • tresen

        Tzv. Norské fondy jsou příspěvkem Norska k vyrovnávání rozdílů v zemích EHP. Norsko tím vlastně platí za to, že i jako nečlen EU může využívat všechny výhody EHP.
        Pokud by Británie odešla z EU bez dohody, ocitla by se i mimo EHP. Kdyby pak v budoucnu uznala, že Evropský hospodářský prostor znamená ekonomický přínos, pravděpodobně bychom byli svědky založení Britských fondů.

        • vittta

         Dobrý…
         Ale oni si nechrání památku, oni ekologicky omezují vývoz ropy!
         Takto je to ideologiocky postaveno.
         Musíte si číst také ten odkaz, a né být předběžně jen chytrá jak Čulík.
         To je samozřejmě psáno nesmyslně, protože buď jednají ekologicky, nebo ..dejme tomu kulturně.
         Nezačít těžit na tom významném místě samozřejmě nemusí absolutně nic udělat s vývozem ropy jako takové- pokud…
         POKUD ještě mají jinou.
         A pokud ne, a tato je jediná, pak PánBůh s nimi, a to si pište, že jakmile by začli chudnout, tak půjde celá pseudoekologie velice rychle do prdele a tohle jejich sluníčkové pózování sytého, co netuší, co to je být hladový, vezme rychle za své!!!

         • tresen

          Možná jsem speciálně pro vás měla uvést, že jde o reakci na Astrovu poznámku o dotacích.
          Takže: v postu, na který reagujete, mi šlo výhradně o Astrovu poznámku o dotacích, nikoli o ekologii a o ropu.

          • vittta

           To jste asi měla, mě to z toho nevyplynulo.
           Ale jak vidno, znalosti máte, takže CO KONKRÉTNĚ NORSKO PLATÍ ZA TO, „že i jako nečlen EU může využívat všechny výhody EHP.“?
           Třeba nám, ale klidně můžete napsat, co platí Němcům, Francouzům…koho si vyberete.

          • tresen

           Lumparny drive se snizili resit „Krizovymi vypravami“ a primet narod Rebelu a jejich Husitstvi k poslusnosti.
           Dnes neprodavaji odpustky ale nabizi „dotace“ za stejne lichvarskych podminek.
           Já vím, napsal jste toho víc.
           Jako třeba tohle:
           Opet jako pred staletimi jsou lide v Ceske kotline a na vychod od ni povazovani za nepratele.
           Poslusny Zapadni ovcan je varovan, pry pozor na ne !

           Ale nemůžu reagovat úplně na všechno, co se vám honí hlavou. Rozebrat všechny štěpné myšlenky ve vašich postech by bylo strašně zdlouhavé.

          • vittta

           Tak se pokuste odpovědět mně, fakt bych rád věděl, jak Norsko konkrétně platí za to, že může využívat všechny váhody EHP.
           A jen tak mezi námi, dotace a „dotace“ je vesměs celkem rozdíl.

          • tresen

           Norsko svými penězi dotuje potřeby některých regionů, u nás to znamená, že dotace jdou do jednotlivých krajů.
           Česko je celkovým objemem peněz přicházejících z norských fondů údajně na pátém místě ze slabších zemí EU.

          • vittta

           To není moc konkrétní, to vypadá spíše jako vyhýbání se odpovědi.
           Možná si nerozumíme, proto konkretizuji.
           Jaké konkrétní potřeby a kdo o těch potřebách rozhoduje?
           A jaké regiony a kdo o tom rozhoduje?
           ČR dostává peníze z Norských fondů, to každý ví, ale možná je to jen manipulace.
           Protože peníze z těchto fondů jsou do nacistických a rasistických aktivit, rozvratu rodiny a podporují projekty, ze kterých tyjí především neziskovky, a to není hospodářská podpora, který by se asi měla spíše týkat nějaké úhrady váhod, spojených s EHP.
           Jdou tedy tyto peníze i do jiných aktivit, a pokud ano, tak do kterých, a kdo o nich rozhoduje?

          • tresen

           Pokud sleduju směrování peněz z norských fondů, pak především z hlediska mého oboru. A tak vím, že díky jim byl například opraven broumovský klášter, restaurován Třebechovický betlém a byly taky obnoveny některé historické části parku v Průhonicích.
           Co vím, tak priority si určují kraje a taky zpracovávají konkrétní projekty.

          • vittta

           No vidíte, takže budete mít i přesnější informace.
           Tak třeba kolik stála oprava Třebechovického betléma, a kolik přispěly Norské fondy.
           Pak by mě též zajímalo, jakým způsobem se tam Norské fondy ocitly, tedy kdo a jak je oslovil, aby vysolily prašule, a kdo pak o přidělení částky- a na jakém základě- rozhodl.
           To by mě hodně přiblížilo mechanismy, jakými se Norské fondy při rozdělování- de facto evropských peněz, řídí.
           Pak by mě též zajímalo- ale to už vědět nemusíte, to uznávám, kdo konkrétně určuje, kolik peněz ročně Norské fondy vyplatí, protože příspěvky každého státu do EU jsou jasně dány.
           A proč je řešení výhodné norské účasti na EHP (jestli od nich chce někdo kupovat ropu a plyn, tak ať Norové solí, to se dá pochopit, jen ropa dělala víc jak polovinu norského vývozu, natož pak když se přičte plyn) tak podivné, nestačilo by, kdyby Norové normálně přispívali do rozpočtu EU, aniž by byli sami členy?

          • tresen

           Tak zase, pokud vím: Jedná se vždycky o několikaleté období, kdy jsou v běhu konkrétní projekty, přihlášené na podnět norské strany, jako třeba právě na obnovu významných památek, uchování krajinných hodnot, dále projekty výzkumné v nejrůznějších oborech, zejména přírodovědných. Existují i další okruhy činností, na které Norové přispívají, třeba sociální programy /např. pomoc pro seniory/. Každý kraj z těch okruhů vybere ty, kde pociťuje svou potřebu. Kde je hodně vysokoškoláků, dají se předpokládat výzkumné projekty, jinde je problém s ochranou přírody nebo záchranou památek a podobně. Většinou má kraj těch projektů víc, pro různé obory činností.
           Kolik stálo restaurování betlému se vám pokusím zjistit, ale dočetla jsem se, že sem z Norska zatím přiteklo něco přes šest miliard. V aktuálním období, kdy sem má přijít cca 5 miliard, fondy opět přispívají na projekty zaměřené na vědu a výzkum, ochranu životního prostředí, kulturní dědictví a spolupráci v kultuře, veřejné zdraví atd.
           Peníze jdou přes ministerstvo financí, které má jejich využití kontrolovat.

          • vittta

           Jo…ale podmět z norské strany, to jako někdo z Norska tady jezdí, a kouká, co by se dalo opravit?
           A jste si jistá, že uvádíte vše, co o Norských fondech víte?
           Zlí jazykové tvrdí, že nemalé částky inkasují politické neziskovky, a za tyto peníze provádějí konkrétní politickou činnost, jinými slovy, za cizí peníze se tady praktikuje politická agenda, například gender, juvenilní justice, podpora migrace, podpora cigošů, podpora inkluze, podpora multikulturního obohacování apod.
           Víte o tom něco?
           No- a nevím jak Norské fondy, ale z eurodotací se finacuje lecos, a co je zajímavé, tak je u toho vždycky cedule, kolik to stálo a kolik dala EU.
           A jelikož mám řemeslnou firmičku, tak jsem si tak představoval, jak bych takovou zakázku, která stála 2 000 000 (EU dala 1 450 000) děsně rád dělal za 450 000 a obstojně na tom vydělal.
           Ale fakt je zase ten, že i takto předražené a vesměs nesmyslné projekty prinášejí do země peníze, byť korupční, ale tyto peníze se nakonec dělí i mezi české dělníky, kteří mají práci, i když tento pozitivní jev poněkud kalí to, že pak na jiných místech tito dělníci chybí, a peníze se rvou do poněkud problémových cizinců.

          • tresen

           Podmět z norské strany? Nemyslíte přísudek? :-)
           Norové dodávají jako podklad k žádostem určité okruhy, kam by peníze mohly směřovat. Jedno je jisté: Určitě nechtějí podporovat politické strany a organizace.
           Pokud se o dotaci přihlásí nějaká neziskovka, která vás rozčiluje, tak si uvědomte, že konečné zařazení do seznamu projektů schvaluje kraj. Tam si račte stěžovat, ne na norské ambasádě.

          • vittta

           Ano, omlouvám se velice, za ten překlep, který vás evidentně zmátl.
           Takže nemyslím přísudek, ale podnět, který jste uvedla vy.
           Pokud ale dodávají nějaké podklady k žádostem, pak to vypadá tak, že nedávají ten podnět.
           Zde tomu nerozumím.
           A co se týká politiky, myslíte si tedy, že je v pořádku, když Norové podporují neziskovky s jasným politickým programem?
           Já vím, mám si stěžovat na kraji, ale to je právě to, že když v běžné společnosti chce někdo vydělat nějaké peníze, tak musí pracovat.
           Dle svých schopností.
           A pokud chce vydělat hodně peněz, musí něco vymyslet, rozjet výrobu, zajistit si úvěry, a mnohá povolení a koupit, či pronajmout prostory a pak mít výzkum a vývoj a neustále se držet s konkurencí a hádat se s dělníky a odboráři a kontrolory všeho a celkem se musí dost smekat.
           Možná vám přijde divné, proč to píšu, ale všimněte si, co všechno běžný buržoust musí dělat, a jen o málo méně dělá kde jaký posraný živnostník, odpadové hospodářsví, bezpečnost práce, doprava, atd..atd..atd…
           A teď si vemte, že najednou- kde se vezmou, tu se vezmou, nabízejí se prachy, hodně peněz.
           Dotace EU, Norské fondy…
           A stačí jen vypracovat projekt, ale samozřejmě, i cyklostezka od nikud nikam dá práci, projekt, územní plán, prostě pakárna, i když za desetinásobek ceny, co by měl běžný buržoust.
           Jenže- a nyní POZOR, když tam leží prachy, a ty se použijí na nějakou tématiku, genderové stereotypy třeba, a jen se tisknou brožury, a dělají přednášky, a na webech se píší články, každý týden jeden…a cestuje se do ciziny na stáže a školení…
           Vnímáte ten rozdíl?
           Prachy obrovské- a rizika veškerá žádná.
           Svitlo vám?

          • kočka šklíba

           Byla jsem zvědavá který hlupák první upozorní na vitttův překlep, nezklamala jste třešinko :D .

          • tresen

           Vitttoušku, tohle vlákno už je šílené. Tak naposledy: To, že Norové podporují nějaké politické programy, tvrdíte vy, já ne. Možná vám vadí, že nepodporují žádné vaše oblíbence, ale co dělat. Asi nemají v krajském zastupitelstvu dost mandátů, aby prosadili dotace na domobranu anebo jinou ptákovinu. Měl byste zajít za hejtmanem a vyříkat si to s ním.

          • vittta

           Ano, správně, vy to netvrdíte.
           Já to tvrdím, a uvedl jsem na to nějaké argumeny.
           Vy se mi je nesnažíte vyvrátit, ale tvrdíte něco, co já nezpochybňuji, tedy že to netvrdíte.
           Že Norské fondy podporují politické projekty je prostý fakt, podporují nějakou ideologii, která má politické zaštítění.
           Já také netvrdím, že by Norské fondy měly podporovat nějaké moje oblíbence, dokonce konkrétně domobranu, o které tvrdíte vy, že jsou to moji oblíbenci, ne já.
           Já tvrdím, že by se do politiky neměly plést vůbec.
           Jasné?

         • Saul

          „Ale oni si nechrání památku, oni ekologicky omezují vývoz ropy!“
          Geniální souvětí:-)
          Ono spoustě lidí stačí prostá logika.
          Když tu ideologii nad ní povýší, tak z nich potom padají podobné „perly“

          • vittta

           Máš koukám i podobný sluníčkoslovník s Třešní.
           Padají ze mě perly.
           Tak si je někam archivuj, jako ona.
           Kolonka „nepochopitelné“.

          • Saul

           To archivování je výborný nápad.
           Zkus se toho ujmout sám.
           Mohl bys to potom v nějaké sjednocené formě vydat v samostatném článku .
           Třeba na Silvestra.
           Na ty televizní estrády se nedá koukat .

          • vittta

           Já tohle nědělám, ale Třešeň to tady několikrát napsala, že to archivuje.
           Přijde mi tedy logické, že co se archivace výroků týká, měl by ses spíše obrátit na ní, ne?

          • Saul

           S logikou bych po této větě:
           „Ale oni si nechrání památku, oni ekologicky omezují vývoz ropy!“
           být tebou moc neoperoval.:-)

          • vittta

           Jak jsi to vlastně pochopil?
           Ty v tom nevidíš logiku, ale ty jsi to nepochopil, takže v tom přece nemůžeš ani nic vidět.
           A že seš blbej, za to já přece nemohu.
           V tomto duchu- pro tvou informaci, vyzníval ten článek, takže jsem to ironicky použil, protože tam byla ekopóza, ne úcta k památkám.
           Norové si zahráli na ekology, a ten můj vstup se tomu vysmíval.

          • Saul

           Aha!
           Takže to byla jen ironie, už zase….
           Podobně jako nedávno a pokaždé, když jsi nachytán, že meleš hovadiny.
           Prostě to označíš za ironii.
           No to je hezké, že tu vystupuješ jako ironický kašpárek k pobavení.
           Tomu jsem bez ironie rád, protože bavíš dobře, ale logiku si s dovolením ponechám.
           Jinak tu celou kauzu s norskou ropou jsi začal tradičně výkřikem idiota:
           „Možná jsem blbej, ale nechápu, co je ekologického na omezení vývozu ropy?
           Blbost ti Třešeň správně potvrdila a logicky vysvětlila důvody 9.4 v 9.30 .
           Samozřejmě marně, jak jsem si zkusil ověřit.
           Ale nedej se odradit, kabaretníku.
           Show must go on , takto se „táhne diskuse“, intelektuální mamute :-)

          • Ondřej

           těžit a vyvážet ropu, je samozřejmě ekologické, těžba ropy s tím, že občas chytne celý vrt a předtím vyvrhne miliardy tun této látky do moře jako u plošiny Deepwater Horizon , není nic špatného. Odpady z těžby, jako mazut jsou též dobrým vývozním artiklem, pomáhají lidem jako alternativní „topný olej“. Vittta nechápe naprosto správně…

          • vittta

           Nóó, vidíš.
           Já stejně nechápu, co je ekologického na omezení vývozu ropy.
           Tak zněl kontext toho článku, a ten jsem já rozhodně nepsal.
           A nachytán jsem byl už mnohokrát, ale vždycky jen tebou, MaB nebo Třešní.
           To je hned vidět, komu to pálí.

          • vittta

           Já to sem pro jistotu odcituji, tedy:
           „Největší západoevropský těžař ropy Norsko se kvůli ekologii postupně odklání od tradičního byznysu. Opoziční Norská strana práce o víkendu změnila postoj a přestala podporovat průzkum těžby z moře u Lofotských ostrovů. Omezení těžby tak má pohodlnou většinu v parlamentu, upozornila agentura Bloomberg. “
           ….
           „Stále víc Norů totiž má s ropou jako klíčovým zdrojem bohatství země problém – a to kvůli obavám o ekologii a změnu klimatu.“
           ….
           „Minulý týden ovšem norské ropné firmy vyzval, aby samy stanovily datum, od kdy budou jejich provozy fungovat zcela bez emisí. To zástupci těžařů označili za velmi náročné.“
           …….
           Třešeň mi tohle vyvrátila poukazem na norský národní symbol, a poukazem na podobnou situaci na Řípu.
           Ale to v článku prostě není, tam jsou důvody ekologické, a to byl také důvod, proč jsem článek postnul, ta bezbřehá idiocie, pokrytectví, a naivita.

          • Saul

           Ekologické důvody, které byly přijaty, aby si Norové neekologicky nezničili přírodní národní symbol.
           Dost možná i důvody estetické, protože výhled do modrého fjordu s ropnou plošinou asi není to úplně pravé ořechové, za čím tam nejen Norové jezdí.
           Ale tím si nelam hlavinku.
           Ty jsi za celý život dojel nejdál do Prahy a kdyby tam neměl vlak konečnou, tak bys ani nevěděl, že máš vystoupit.

          • vittta

           A opět- jak mě doporučila MaB- a může na vlastní oči vidět, že jsem se fakt nad sebou zamyslel, chtěl bych opravdu vědět, co píší JINÍ.
           Já mám dojem, že jsem ten článek odkázal, abych ukázal absurdní pokrytecké a naivní kecy Norů, kteří- (obrazně) přesyceni, hovoří o tom, jak jim záleží na štíhlé linii.
           Tedy mají zájem o ekologii, a ekonomika je zajímá daleko méně.
           Ty jsi mi kultivovaně vysvětlil, že nemám logiku, a že Třešeň mě moje plácání „Blbost ti Třešeň správně potvrdila a logicky vysvětlila důvody 9.4 v 9.30 .“ jasně vyvrátila.(doplnil jsi to vulgarismy a útoky ad hominem, výkřik idiota např, z čehož bych si asi měl dle MaB brát příklad, ale nemohu pochopit, co je takových označeních chápavého ve smyslu že chápeš a posloucháš, co říkají jiní)
           Já ale cítím, že Třešeň psala o něčem jiném, než o čem hovořil ten článek, a na to jsem tě upozornil, a doplnil citacemi z onoho článku.
           Ty ses dal kultivovaně do spekulací, že „Dost možná i důvody estetické, protože výhled do modrého fjordu s ropnou plošinou asi není to úplně pravé ořechové,…..“ a následně jsi mě přátelsky vytkl, že málo cestuji.
           A já přemýšlím, a přemýšlím hlavně nad sebou, kde jsem tě špatně „poslouchal“, když mě trpelivě vysvětluješ můj omyl.
           A ať nad sebou přemýšlím jak chci, pořád vidím jen tvoje útoky na naprosto nesmyslném a vylhaném základu, a tak o to víc přemýšlím sám nad sebou, kde dělám chybu, že neberu ohled na JINÉ, ale ne a ne na to přijít.
           Tak kdybys byl tak hodný, nějak mi vysvětlil, v čem spočívá argumentace v tomto tvém posledním textu, a pokud to čte MaB, pak může sama napsat, v čem jsem udělal v tomto konkrétním vláknu chybu, že mě JINÍ nezajímají, jen se zajímám sám o sebe, ohledy neberouc.

          • Saul

           Tak já tě nechám ještě v klidu přemýšlet.
           Vždycky je lepší a hodnotnější, když si člověk na své omyly přijde sám.
           Každopádně je vidět, že jdeš po tom kartáči, co jsi od Mab dostal, tzv. do sebe.
           A to je dobře,vito!
           To je moc dobře, že se teď tak snažíš.
           Já to tušil, že ještě nejsi úplně ztracen.
           Stačí tě jen trochu pobídnout a ukázat správný směr.
           Tak hodně štěstí na té dlouhé cestě k cíli.

          • kočka šklíba

           No ale mě by to opravdu zajímalo od vás Saule. Protože jestli je to pravda, co zde už si 3x píšete a jestli je pravda co vittta napsal (mně původní text nějak ušel), tak já tam nevidím žádné nelogické tvrzení. Tak se pochlubte, když to tady do zblbnutí opakujete. Jinak by mě docela zajímalo, zda někdo počítá kolikrát píšete k věci a kolikrát se jen pouštíte do osobních útoků. Já bych si tipla tak 20:80. Ted samozřejmě se zase pustíte do okopávání kotníků mých, ale to je, jak píši, u vás obvyklé a klidně si ulevte, dělá vám to viditelně dobře. A potom odpovězte na mojí otázku. Doufám, že i když není otazník v mém textu, že jste pochopil na co se ptám.

          • vittta

           Někde musím dělat chybu.
           Protože mi připadá, že na moje prosby reaguješ opět jen řešením mé osoby.
           A to není možné, protože tebe MaB nevyplísnila, a ona rozhodně má co říci ke slušnosti a kultivovanému vedení diskuze.
           No, nezbývá, než nechat odpovědět osobu nejpovolanější, a to MaB.
           Co si o tomto vláknu myslíte, MaB, a kde dělám chybu?

         • tresen

          No a já vám leda zopakuju, že pokud vám některé ty projekty připadají politické, pak si to vyřiďte u vás na kraji. Zřejmě se líbily vašim zastupitelům.

          • tresen

           Vlákno mě zase zradilo, ale vittta si určitě kontext najde.

          • tresen

           Vlákno mě zase zradilo, ale vittta si to určitě zařadí správně.

          • vittta

           Myslím, že jsem mašinerii ohledně jakýchkoliv fondů, tedy ve skutečnosti dotací, popsal dostatečně jasně.
           Tyto peníze jsou vesměs korupčního charakteru, a nadělají více škody, jak užitku.
           Jsou to peníze, které nejsou ničím podloženy, žádným výkonem, jen žádostmi na dobře vyfintěné pseudoprojekty.
           Na tom část, která se vydává na smysluplné projekty nic nezmění.
           Řešení není jít za svým zastupitelem, ten sám o sobě není tím, kdo skutečně rozhoduje.
           Řešení je zrušení dotací jako celku, nebo zákaz používání dotací na cokoliv jiného, než přesně definované činnosti, třeba zrovna ochrana památek.
           Ochrana přírody, kterou jste uvedla, je až příliš široký pojem.

          • vittta

           Už mi (nebo komukoliv jinému) něco rozporujte, místo toho kecání.
           To je pořád dokola.
           Aštar Šaron a domobrana…připadáte mi jak nějaký robot.

  • tresen

   Asi jste blbej.
   Norové většinově nesouhlasí se zahájením těžby z ropných ložisek u Lofot. Lofoty jsou pro ně národní symbol. Něco jako Říp pro Čechy. Tenhle jejich symbol sice netkví v národní mytologii /jde tu o norský národní postoj k respektování přírody/, ale pro vaši informaci by to mohlo stačit. Představte si českou veřejnou debatu, kdyby si státní těžební společnost usmyslela, že pro zisk z nerostného ložiska udělá z Řípu placku.

   • Ondřej

    Logika není o funkci a relaci (nejen) matematických vztahů, ale především o chápání fakt zasazených do kontextu věci. Prostě fakt, že CO2 se někde bere a něco způsobuje je stejný zákon, který se dnes učí na škole podobně jako Greshamův zákon.

    Ten ačkoli hovoří o ekonomických vztazích, byl přenesen i do sociologie, v rámci predikce kulturního vývoje lidstva.

    Antropolog Gregory Bateson předpokládal, že vždy zjednodušené myšlenky budou vytlačovat ty sofistikované a vulgarismus bude vytlačovat krásu, ale i přesto krása přetrvává. A to právě díky poměru rozdělení společnosti dle intelektuálních schopností na cenzy podle Gaussovy křivky.

    Dnešní obraz společnosti je toho důkazem. Logický tento předpoklad nikterak z Greshamova zákona nebyl a nevyplýval, ale stal se empiricky ověřeným faktem.

    Ohledně Norsko – důvody neekologičnosti shrnuje tato zpráva.

    Podle norské sekce Světového fondu na ochranu přírody je norská vláda v zajetí slepé horlivosti, pokud jde o ještě nevytěžené neobnovitelné zdroje energie. Přitom máme nejvyšší čas, abychom se rozhodli, zdá necháme ropné a plynárenské společnosti vypustit do ovzduší více než pětkrát tolik oxidu uhličitého, než kolik považuje fundovaný výzkum ze všech koutů světa za obhajitelné pro dosažení cíle zvýšení teploty maximálně o dva stupně ve srovnání s předprůmyslovou érou. Tolik oxidu uhličitého se podle organizace Carbon Tracker Initiative může dostat do atmosféry, pokud celosvětově vytěžíme všechny zásoby ropy, plynu a uhlí, jejichž těžba je v plánu. Nikdy jsme nebyli tak daleko od splnění cíle kodaňského summitu o klimatu z roku 2009. Ale jen když zcela pozastavíme těžbu.

 9. vittta

  A tady opět něco pro ekologické pokrytce z vyspělých zemí EU.
  Každý, kdo nemá v hlavě vybrakováno jistě ví, že BIO paliva životní prostředí poškozují.
  Ale má se obecně za to, že je to ekologickými náklady, spojenými s pěstováním olejných plodin.
  Dejme tomu, že teoreticky se biopaliva mohou stát alternativou pro ropu, a snížit tím závislost na dovozu.
  Teoreticky, prakticky to samozřejmě nefunguje.
  Ale co jsem ani já nevěděl, že třetina biosložky je z tuků palmy olejné, tedy že se nejenom dováží, ale její pěstování je obrovskou zátěží, a rověž její dovoz a rafinace je ekologicky brutální.
  Kapitalismus si vždycky ví rady, najme několik „vědců“, ti aktivují slaboduché idioty, a ti- jménem civilizace- všechno kolem zdevastují.
  Jenom kolik tun paliv denně spotřebuje absence dálnic a objezdů, blokovaných ekoaktivisty.
  Koho by to sralo- a tak se zakáže vjezd dieselů do center, po letecké dopravě do Frankfurtu si můžeme udělat ekovyjížďku elektromobilem a ukázat, jak je Německo ekologicky vpředu, a ještě přestaneme žrát sušenky s palmovým olejem.
  No, a každý pátek si můžeme zaprotestovat proti ničení planety.
  A ti nejodpovědnější si dají BIO JOGURT s avokádem.
  A kdyby se spočítala ekologická zátěž migrace, tak by to také bylo pěkné číslo.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ovzdusi-to-nepomaha-presto-cesko-bude-dal-michat-bio-do-benzinu-a-nafty-proc-69918?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp

  • embecko

   Tuneluji uz i prirodu…nebyt slunicek a ekoaktivistu, problem by sel mozna udrzet na uzde. Zakladni, nam jiz znama poucka: Nikdo nejde na ruku kapitalu vice, nezli antikapitalisticka levice!
   Oni si ji snad i pestuji, jak repku…

     • vittta

      No co, tak se vyvlastní byt nějaké megafirmě.
      A pak menší firmě.
      A pak důchodci, že ho má moc velký.
      Udivuje mě systém referenda v Berlíně, takto bych ho rozhodně odmítl i u nás.
      7% podpisů referendum vyvolá, a 25% pro návrh mu dá jakousi právní formu.
      To v podstatě už těch 7% nějak dost pravděpodobně zaručuje, takže 7% může liberálně- demokraticky rozhodovat o zbylých 93%.
      Leda by byla vysoká volební účast, ale stejně- těch 25% je velice reálných i tak.
      Referendum má být vůle lidu, a ne politický nástroj menšiny.
      Tedy abych jen nekritizoval, iniciovat by ho mohl klidně leckdo lecjak, to není tak podstatné, ale volební účast pro platnost by musela být 60% a nejméně 60% by muselo být pro návrh.
      Tím by odpadla referenda o blbostech, a reálná by byla pouze referenda o zásadních věcech, které dnes třeba nemusí být patrné, ale pravděpodobně by tak dalo zabránit zneužití moci- třeba samotné kancléřky!

      • Kamil Mudra

       Pochop člověče že připrchlící musí někde bydlet. A stát si už nemůže dovolit hradit za ně vysoké nájemné soukromým firmám byť by i ochotně pronajímaly. Takováhle iniciativa je jak Alláhovo požehnání. :-)

       • vittta

        Ono je někdy třeba i Alláhovi pomoci.
        Bílé huby tam bydlet nebudou, od toho je zase jiný zákon, o euroafričanech, jak se na ně nesmí člověk ani blbě podívat, a co čert nechtěl, v zákoně se myslí prozíravě i na jejich bydlení.

 10. embecko

  Ústavní soud: Pelikán pochybil, když vydal do USA údajného hackera Nikulina
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jevgenij-nikulin-hacker-usa-robert-pelikan-ministr-spravedlnosti-rusko_1904091409_ako
  A pak, ze demokraticky stat nefunguje! Nikulin je uz sice na Guantanamu, ale ten, jenz prestoupil zakon, bude potrestan, minimalne moralne!
  To je jak s temi Americany mucenymi v Abu Ghraibu, na rozdil od Saddamovych poskoku byli tri z nich (anebo kolik) take potrestani…a nejen moralne!

  • Kamil Mudra

   Já myslím že Pelikán nijak potrestaný nebude a Nikulin, v lepším případě, skončí na samotce v nějaké psychiatrické léčebně. Ale aspoň je vidět že tehdejší Zemanova kritika byla opodstatněná.

   • vittta

    Nějak to museli ukončit, a myslím, že takto to vypadá lépe, než kdyby souhlasili.
    S faktickou stránkou věci, tedy pochybné Nikulinově internaci, to nemá co společného, USA si ho už nechají, a..v jeho kůži bych nechtěl být.
    Pelikán pokrčil rameny, a věc je skončena.

   • embecko

    Moralne je Pelikan potrestan i s celou kavarnou, protoze Milos mel opet pravdu. Jiny trest vyloucen neni- viz jeho kvapny uprk z ministerstva. Mravne byli potrestani i ti spoluobcane, kteri veri v pravni stat.

     • embecko

      Ja bych dokonce rekl, ze Milos pravdu nemel. Je to totiz takhle: Kazdy se muze mylit, to je jasne a myslet si, ze exministr Pelikan je nejakym bohem, to mohou jen Milosovi volici. Pelikan se tedy zcela lidsky mylil, coz ovsem Milos nevedel a jelikoz musi byt za kazdou cenu v opozici (diky svemu alkoholismu), zde chorobne oponoval lidsky se mylicimu Pelikanovi…a tak z toho vysla nahodu pravda, ktera je ale ve sve podstate hrozna lez.
      Nicmene pravu bylo udelano zadost a pachatel bude souzen jak soudne, tak moralne. Takze vsechno v azuru.
      https://www.breitbart.com/europe/2019/04/05/school-tells-parents-if-daughter-wears-hijab-her-bullying-problem-might-go-away/?fbclid=IwAR3XJkiZhY2i8deiu98NQQqu9Hn58AzT98EjDtBLeQdoSERD4xBQe521cZM
      Reditel skoly doporucil nemeckym rodicum sikanovane divky/ zakyne, ze pokud chteji sikanu sveho ditete nejak resit, meli by svoji dceru posilat do skoly v hidzabu.
      Dobry, ne? :o)

      • vittta

       Nóóó…
       Tady je nejdůležitější, co je to za zdroj.
       Jasně, zdroj, to je klíčem, ne nějaká německá xenofobní slepice, co ani neumí chodit v hidžábu!

      • Kamil Mudra

       No jasně. Nech ve svém nezamčeném autě klíčky v zapalování, na dveřích ceduli „volně k dispozici“ a nemůže se stát že by ti ho někdo uradl. :-)

       • vittta

        To se ti povedlo, ale musím se smát představě, jak Saul s Třešní šrotují v hlavě, jak jsi to vlastně myslel……….

        • astraustralia

         Ano Kamil udelal dobry skutek a svoji karmu si vycistil byt‘ jen dobrou radou:-)
         Zato Vy na dobrou radu o karme hazite bobek :-(
         Dovolim si Vam zopakovat ze s kazdym negativnim komentarem ci nadavkou na jineho cloveka si zatezujete svoji karmu a tomu na koho utocite ci se negativne vyjadrujete karmu zlepsujete !

         Kazdy podle svych moznosti a schopnosti:-)
         Kamil prisel s obohacujici radou, kdyby se kazdy tak zachoval byl by RAJ na Zemi.Bohuzel jsou duse nejen dobre ale i zle a ty ceka mnoho reinkarnaci ( vzkriseni je puvodni cesky nazev) aby si svou vinu protrpely a z ni ze pozdeji dobrymi skutky vykoupily!
         Uvedu nekolik prikladu dusi ktere se dostaly na scesti a slovo „obohaceni“
         tedy ocekavani lidi jako pravila vudkyne nejlepsiho lidu“mutti Merkel“ misto v ocekavani dobrem,
         oni naplnuji zlymi skutky.
         xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
         Migrant zavraždil Itala, protože “byl bílý a šťastný”
         https://stredoevropan.cz/2019/04/03/migrant-zavrazdil-itala-protoze-byl-bily-a-stastny/
         xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
         Protoze to zde nedovoluje davat vice odkazu najednou, davam jen titulky clanku
         Ctenar necht si sam na bocni liste odklikne.
         xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
         “Zabít, zabít, zabít.” Vražedné běsnění muslimky s nožem na severu Anglie
         xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
         Video: Arabové v berlínském metru pobodali bezdomovce – křesťana
         Podle listu Berliner Zeitung oba Arabové třetímu nadávají, že mu znásilní sestru a zabijí ho a uráží jeho Boha. Podle listu jim vadilo, že Arab není muslim, ale křesťan.
         xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

         Další ubodaný v Londýně. Podezřelí utekli do mešity
         xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

         Al-Kajda využívá nepokojů v Alžírsku a chce v zemi založit islámský stát
         Dalsi dukaz o spravnosti a mirumilovnosti hlasatelu tohoto nabozenstvi !
         xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
         Ano mate pravdu ze i ja jsem si tim zatizil karmu:-(
         Laska a odpusteni je jedinna cesta ke spaseni duse.
         Miluj kazdeho jako sebe sameho. (neb kazdy je dilem a casti Stvoritele)
         Pokud namitnete ze to je obtizne a stale obtiznejsi mate Pravdu:-)
         Pro mne jeste obtiznejsi nez pro Vas, nebot kdyz ja prisel na svet bylo nas tu jen 2 milliardy a ja musim milovat dnes lidi 4 krat vice nez ve svem mladi.
         Vy o neco mene krat a tak toto srovnani by Vam mohlo pomoci k radostnejsimu pohledu :-)

         Ale tak pry to ma byt. Zivot na Zemi ma byt utrpenim a pres dobre skutky vykoupenim k zivotu vecnemu:-)
         Amen :-)

         • vittta

          Ital byl bílý a štastný…
          Navíc to byl ještě heterosexuální muž, to nevím, jak může být takový člověk šťastný, když je to ta nejhorší vopice, co dneska může existovat.
          Bílý, heterosexuální muž!

          • astraustralia

           To ze tu promlouvate stejnou reci jako vsichni melody boys mutti Merkel si karmu nezlepsite.
           Oni si Vas prectou, pochopi ze si s nich delate …. a jeste Vas pozenou pred soud :-(
           Zkuste neco revolucniho:-)
           Nekoho o kom vite ze to je Vas nepritel , nejen ze mu odpustite ale zacnete ho i milovat
           (mit rad jako sebe sama).
           Lide kteri to dokazali tvrdi ze jako by se stal zazrak. Nasli v sobe noveho lepsiho cloveka :-)

          • vittta

           To jsou nebezpečné myšlenky.
           Já budu milovat svého nepřítele, a on zatím zavraždí dítě mého souseda.
           Ale- to tady dlouhodobě řeší Sax.
           Karma je karma, a smrt je smrt.
           To nikdy nevíte, jak to je, a co je lepší.
           To zpívá Landa v celkem nenápadné písni.
           Nějak volně:
           ….že bude po životě ráj, kde ti čistou deku daj,
           a snad tam budou, pěkný stromy-
           a čistý záchody, to já mám rád,
           a když nic není, co to změní,
           já se obávám že nic- všechno má svůj rub a líc…..

          • Saul

           Dan Landa je velký filozof a básník.
           Jistě tě zaujaly i jiné jeho texty, poeto.
           Tak nám ještě zarecituj.

          • vittta

           Já jsem jeho verše k té věci, ke které se mi hodily, uvedl.
           Pokud se ti líbí, můžeš se vyjádřit, pokud se ti nelíbí, můžeš se také vyjádřit, a pokud se ti zdají k tématu nevhodné, též se můžeš vyjádřit.
           Ty se ale vyjadřuješ k osobě Landy a též k mé osobě.
           Typické chování sluníčkáře.

          • Saul

           „Typické chování sluníčkáře.“
           V tom případě bys ty se svým chováním musel být král všech sluníčkářů.
           Nechutná ti vlastní medicínka, kterou tak rád ordinuješ?
           Tak o chování začni poučovat, až nějaké budeš mít.
           Ty distingovaná bílá ligo.

          • vittta

           Až se takhle jednou budeš nudit, tak zkus vysvětlit, co tím textem vlastně myslíš.
           Jak to souvisí s karmou, či teoretickým převtělením či jinými posmrtnými variacemi, či snad s verši té Landovy písně, o kterých tedy nevím, jestli je složil Landa, nebo někdo jiný, on to jen zpíval.

 11. Ondřej

  Co na to pan prezident? Není to urážka české hlavy státu?

  Čaputová přijela do Prahy. Povečeřela se Schwarzenbergem a zašla na Dylana
  Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dva týdny po svém vítězství v přímé volbě soukromě navštívila Prahu. V úterý povečeřela s poslancem TOP 09 a někdejším ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, který ji podpořil v kampani, večer podle deníku Blesk navštívila koncert Boba Dylana v Lucerně.

  Kromě Schwarzenberga se setkala také s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským.

  Proč ji vůbec ten Zeman zval – když o našeho pana prezidenta ani nestojí?

  • Alva

   Je to letitá tradice, že první cesta ČS/SR prezidentů vede do SR/ČR.
   Krásná Čaputová se zřejmě domnívá, že za krásou se schová i ignorance a nulová schopnost diplomacie.

   • embecko

    Ja bych rekl, ze ted na to neni cas, nejdrive se NATO a demokrati musi vyporadat s temi tremi geronty s ruskou vlajkou. A teprve az se zazehna tohle nebezpeci, mozme sa venovat Caputovej a jej inteligentne politike.
    Osobne si myslim, ze je to uplne v poradku, ze nasrala Milosovi, ted uz plati jenom cim hure, tim lepe. Tedy hure…cim demokraticteji, korektneji a multikulturneji. Vsak ona si to priroda nakonec prebere. Mym tajnym favoritem jsou Polaci, tam staci, aby Brusel trosku nepredlozene pritlacil na pilu a je hotovo, Rus, nerus.

    • vittta

     Všiml sis, že ta „demonstrace“ na Slovensku s ruskou vlajkou silně zaujala i Třešeň?
     To je událost pro tyhle psychouše, to je svátek, on to je pro ně DŮKAZ něčeho, ale zatím neví čeho, všimni si, že jak On…ej tak Třešeň jen ukázali tu událost s vlajkou, ale jako by čekali na noty, co si o tom mají myslet.
     A kdyby jim někdo řekl, že tam zazněly hlasy, že by se Slovensko mělo připojit k Rusku, tak to bez přemýšlení „pošlou dál“.

   • tresen

    Diplomatickou zvyklost navštívit českého prezidenta celkem pochopitelně odkládá až na dobu, kdy nastoupí do funkce.
    Zeman je taky jistě rád, že ji zatím nemusí přijímat.

    • vittta

     Proč by měl být rád?
     To jako už víte, že pan prezident nebude mít paní Čaputovou rád, a také že se bude řídit vašimi europokyny?
     Abyste nedopadli jako se Savčenkovou, vy pakárny!

     • tresen

      Předpokládám, že je rád, že má ještě spoustu času připravit si pár drobných i větších urážek směřovaných ani ne tak na ni /i když se to taky nedá vyloučit/, jako na lidi, kteří jí vyjadřovali a vyjadřují sympatie.

      • vittta

       Předpokládáte na základě čeho?
       A zase, jste úplně sluníčkově mimo.
       Pan prezident na „urážky“ či šťouchance potřebuje pár vteřit, nepotřebuje se na nic připravovat.
       Ale média se musí smekat, aby rychle ty „urážky“ zveřejnila, než se ukáže, že to bylo všechno jinak, a že se vlastně vůůůůbec nic nestalo.
       Když se zeptám, kdy a kde pan prezident někoho urazil- vsadím se, že nenajdete ani jeden příklad.

   • MaB

    Krásná Čaputová se zřejmě domnívá, že za krásou se schová i ignorance a nulová schopnost diplomacie. (Alva)

    A proč by to měla schovávat ?
    Stačí to nazvat „upřímnost“ :)

    Miloš Zeman na státní návštěvě Rakouska nezůstal nic dlužen svému ostentativně upřímnému, pohrdlivému stylu, když ve své řeči na setkání s krajany nejprve vyčinil primátorovi kvůli nepřispění na Komenského školu:

    “Vy jste se zachmuřil, pane exprimátore. To máte za to, že tu Komenského školu jste málo podporoval, já jsem upřímný člověk,” řekl také Zeman.

    Za nedorozumění a vytržení z kontextu označila dnes česká velvyslankyně v Rakousku Ivana Červenková pozdvižení, které vyvolalo vyjádření prezidenta Miloše Zemana při pondělním setkání s krajany na českém velvyslanectví ve Vídni. Zeman kritizoval přítomného exstarostu Michaela Häupla za to, že vídeňská radnice za jeho úřadování nedala místní českojazyčné Komenského škole „ani šilink“, což se ukázalo být nepřesné.

    Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/253776-vyjadreni-milose-zemana-nedorozumeni-hasi-poprask-velvyslankyne-v-rakousku/

 12. vittta

  Tohle je také zajímavé.
  Všude se tvrdí, že Čaputová je krásná.
  Je zachovalá, a tak nějak není určitě ošklivá, ale krásná není také, navíc to není, a ani nemůže být vidět.
  Tady se nám vnucuje, že je krásná, jako argument nějakých krásných duševních vlastností, a též jakoby srovnání s ošklivým Zemanem.
  Ale…
  Moje labuť by jim to vysvětlila natošup, u té není krásný nikdo, a najde na ní tolik vad, že bych je psal do 5 komentářů, dokonce aní já u ní nejsem krásný, a to každou chvíli se natřásám, a domáhám se toho, aby mi řekla, že jsem ultrakrasavec.
  A nic…(to jsem si vybral, teda)…
  A nějaká Čaputová furt slyším, jaká je to krasavice.
  Politická kompetence- KRASAVICE!

  • Ondřej

   já slyšel to samé o šeredách jako je Mayová, Merkelová či Mogheriniová… Myslíte, že šerednost je naproti tomu negativní kompetence, když by krása měla být ta pozitivní? A co teprve pohlaví, rodinný, stav, sexuální orientace nebo svátost/věrnost manželská? Co myslíte, je více kompetentní bezdětná vědkyně nebo matka přícházející „do úřadu“ akademie věd střídavě za 20 let vždy na 4 roky mezi dalšími třemi „čtyřletkami“ mateřské? No, a co vzrůst? Co „trpaslíci“ vzrůstem, myslíte že by mohli být více „neduživí“ pocitem méněcennosti než čahouni? A co lidé štíhlí vers. otylí?

   • vittta

    Pan prezident Zeman je například starý, a má nemocné nohy.
    U něj je to důležité, i jiného by to mohl být klidně i přínos, ne?

    • Ondřej

     Většina prezidentů jsou starší lidé, jeden z nejstarších je britská královna. A kdo.prijde.po ní? Mluví se o jejim vnukovi, mladému princi Harrymu. Proč.asi přeskočí svého otce v pořadí?

  • vittta

   Uvedli to tam, jako kdyby ho sem Rusové posílali v balonech.
   Rusko je největší stát světa, na to asi zapoměli.

 13. embecko

  Ekvádorský parlament začal oficiální vyšetřování Lenina Morena pro podvody v tzv. aféře INA Papers. Lenin nebyl až tak leninský a u US-imperialistů si jako prezident otevřel černé konto v dolarech….Paul Manafort, vedoucí prezidentské kampaně Trumpa, navštívil Ekvádor 30. května 2017, pár týdnů poté, co Moreno nastoupil do funkce prezidenta. A potom Moreno nabídl, že vydá Assange výměnou za finanční obohacení z USA.“
  http://news.e-republika.cz/article4145-Jak-Lenin-prodal-Assangeho
  Nejlepsi komentar z Twitteru:
  „Investigativni novinari jasaji, ze by zatcen investigativni novinar!“

  • vittta

   Investigativní novináři je moderní výraz , popisující oficiální propagandisty.
   Každý novinář by měl být investigativní, pokud nedělá sportovní rubriku.
   Ovšem pak tady máme i novináře šířící nenávist a fake news, to když jsou investigativní neoficiálně.
   Tyhle moderní názvy mě fakt baví…

 14. embecko

  Ze zakladni skoly Jense Nyhdala v berlinske ctvrti Kreuzbergu je z 370 zaku jen jeden mluvici nemecky, vyucovani probiha v turectine. Ucitele si stezuji, ze vetsina deti jeste nebyla mimo Kreuzberg a ze jejich obzor je znacne omezeny:
  https://www.welt.de/politik/deutschland/plus191683283/Integration-an-Schulen-370-Schueler-ein-Kind-mit-Muttersprache-Deutsch.html?source=k143_plusdichte.default.news.3.191683283
  Ovsem reseni se pry naslo (nevim co chteji resit, kdyz nemaji problem): Skola musi zvysit svoji atraktivitu tim, ze se bude snazit prijmout i nejake nemecky mluvici zaky. (Rad bych videl rodice, co poslou sve nemecky mluvici dite do skoly, kde se vyucuje pouze turecky. Leda nejaci, co chteji mit z ditete turkologa…ovsem sance stat se turkologem se po prijeti na takovouhle skolu vytrati.)
  Zajimave je, ze to z nich leze jak z chlupate deky: Tuhle jsou clenove gangu zaroven prisluniky policie, tamhle libanonsky klan prevzal celou ctvt…tohle je asi 10. skola o ktere se postupne docitam, ze na ni vyjma reditelky + jednoho zaka nikdo nemluvi nemecky.
  Podle meho je to ale v poradku a podobne clanky, pokud uz je nekdo musi napsat, by ovsem nemely byt vedeny v takovem panikarskem duchu, jako ze jde o nejakou zvlastnost (nerku- li nezadanou zvlastnost, to uz vubec ne), ci, dokonce, ze by se s tim melo neco delat (je snad autor nacek, anebo co?).
  Naopak je konecne treba si nalit cisteho vina a byt pozitivne kriticky: ano, integrace nemecky mluvicich obcanu do islamske komunity ponekud vazne a tady s tim je treba neco udelat a ne se nekonstruktivne rypat v tom, ze jen jeden mluvi nemecky…ne je to naopak, pouze jeden zak nemluvi turecky, coz je urcite velky kreuzbergsky uspech!

  • vittta

   A to je ono, tohle právě.
   Na to upozorňují zdejší uváděči na pravou míru.
   Ten článek se mi sice nezobrazuje, je asi placený, ale skutečně je tam psáno o islámskách dětech?
   Co když jsou to jen děti turecké, a křesťanské?
   Takže žádná islamizace, ale úplně normální soužití křesťanů.
   To jsou ty fake, hned islamizace, a přitom je islám, ve spojení s Libanonci a Turky jen pouhý předsudek!

   • embecko

    Ted jsem se dival na neco o Kreuzbergu…a vyskocil na mne legracni clanek z Weltu (mainstream), kde se pise, ze v roce 2013 byl Kreuzberg vybran (jakymsi bruselkym uradem) jako vzorovy pripad integracni politiky. O jeho zkusenosti se podelila a na jeho metodu presla mesta Pariz, Stockholm a Kodan.
    Zajimave, ze ano…to by se mohlo libit i konspiracnim teoretikum…jeste pred uprchlickou vlnou… po 6 letech takovehle vysledky:
    https://cs.gatestoneinstitute.org/14038/dansko-kolaps
    Pan Hasselbach, autor clanku, je profesorem prav na univerzite v Aarhusu. Tady se jeho argumenty budou tezko vyvracet a i prechazet jako nezasvecene.

    • vittta

     To se vyvrátí velice snadno.
     A to zpochybněním zdroje, i toho profesora, který třeba dostal pokutu za špatné parkování, a je to tudíž zločinec.
     Navíc je to islamofob- a kdo by věřil extremistům?

     • embecko

      Ano, to je vyvraceni argumentu metodou jeho neprijeti :o)
      Jinak mi jeden, zrejme objektivni pedagog rikal, ze Nemcum to opravdu prerostlo prez hlavu a to po metodicke a srovnavaci strance, coz bude mit vazne dopady pro hospodarstvi.
      Jak opravnit stejnou klasifikaci nemeckeho zaka, co udelal 5 chyb v diktatu a Turka, co neumi nemecky vubec? Oba projdou do dalsiho rocniku se ctyrkou, cimz jsou jakoby na stejne urovni. Take srovnavaci mezizemske a statni testy jsou problemem- zaradit do nich i tridy, kde ani nedokazi precist zadani? A co PISA, jak do ni vybrat zaky, kde je prumer?
      Do strojirenskych ucebnich oboru se treba hlasi zaci, co neumi malou nasobilku a v textu obsluhy stroje nedokazi rozlisit, co je zakaz a co doporuceni.
      Je mozne, ze skolstvi se rozdeli na 2 paralelni casti, jako sama spolecnost. A pro kazdou z nich bude platit jina metodika/ zakon. je asi jasne, ze Nemci tohle vedi a ze se jim to zrejme libi. Otazka je, jestli se nahodou nezacina narusovat obraz nemecka v tom smyslu, ze Nemci vedi, co delaji. paralelni spolecnost jim kulturne vyhovuje, ovsem zacina byt cim dal tim zretelenejsi, ze jim naprosto nedochazi dusledky takoveho rozdeleni. Myslim hospodarske: ne ze si na jedne ulici muzes dat kebab a kosher a na chodniku se pomodlit s pastuny, ale ze jeden typ skol bude produkovat pobirace davek a druhy typ zamestnance, co se muzou pripravit na to, ze je stat zdani tak, ze jim nic nezbyde (aby stat z dani urzel klid v „davkarskych“ oblastech.
      Pak samozrejme tva zasadni namitka: nemecky stat sice z hospodarskyh duvodu vyzaduje priliv 300- 400 tisic imigrantu rocne, ale i kdyz se takoveho cisla nedostava, ma tendenci zavest kvoty i pro zeme, ktere tohle nevyzaduji. Proc, ze ano?
      Vzdyt stat dostava presne to, co chtel a pritom ma snahu se tech samych lidi zbavit?

      • vittta

       Oni udělali chybu, a aby přesvědčili sami sebe, a dílem i ostatní, že to není chyba, ale přínos, dělají další chyby.
       Pokud nějaká část populace neumí úřední řeč, může být sice vhodná na kopání krumpáčem, nebo pobírání dávek, ale jinak na nic.
       Ani bych se nedivil, kdyby Němci zavedli dvojí, nebo trojí úřední řeč.
       Tak by najednou úřední řeč uměli všichni, ale faktická situace by se nezměnila.
       Jen ve statistikách by se dal najít průlomový úspěch!
       Pak by ovšem přišly na řadu dvoj, či trojjazyčné cedule a návody a tyhle všechny věci- což tak nějak- může být i dobrý kšeft,
       A prachy nakonec jsou to nejdůležitější.
       Jenže nakonec tady stejně jen o peníze nepůjde.
       Půjde o samotnou existenci německého lidu.
       Né státu Německo, ten zůstane, ale lid bude jiný, Německý lid zmizí v propadlišti dějin, jako zmizeli Egypťané a Římané.
       A jaká to byla imperia!

      • embecko

       Tos to nakousnul siroce…
       nasim problemem je, ze se vymeni nejen obyvatelstvo, ale i ideologie a pomerne jedovaty islam bud mit tendenci se sirit prez hranice. Navic Cechy byly vzdy brany jako integralni soucast Nemecka, jako jeho nezbedna vychodni marka. Treba do pantheonu velkych Nemcu patri i Karel IV, otec nasi vlasti.

       Pokud se jim podari takto zlividovat Nemce, maji zasadni problem i Rusove, kteri jsou bez nemeckych technologii uplne nuly. A nikdo jiny, nezli Nemci, majici podvedomy tah na vychod, jim uz technologie neda.
       Podle meho se obnovi stara idea Radu nemeckych rytiru, prevzata polsko-litevskou unii a pasleze Pilsudskym- Intermarium, sanitarni kordon od Baltu po Cerne more.
       Ze do nej spadneme i my, je asi dobre. Ovsem…to znamena „prevzit“ Americany a uchylit se pod jejich vliv.
       Amerika je sice take v rozkladu, ale Intermarium by mohlo prevzit „narodovecky etos“ americkych otcu- zakladatelu.
       Brusel a EU jsou ztraceni, to je jasne…Amerika sice take, ale tak nejak napul (lide tam preci jen maji stale zbrane). Uchylit se pod Rusko neni to nejlepsi, preci jen jde o uplne jinou kulturu…takze opet z toho vyleza Intermarium, zastitene americkym vlivem. A az Amerika take padne, budeme mit alepson na cem stavet…

       • vittta

        Vskutku se nezdá, že bychom měli zachovat svou samostatnost dalších 100 let.
        Amerika je jen malé zlo, v porovnání s islámem.
        Jim stačí, když si tady postaví radar, prodají nám staré vrtulníky, a postaví jadernou elektrárnu.
        Rusům na druhou stranu stačilo tady mít sice obrovskou, ale v podstatě neviditelnou armádu.
        Němci nás vidí jako untermench, to zní úplně nejhůř, tak nás ani Rusové, ani Američané nevidí.
        O islámu raději nemluvím.

    • kočka šklíba

     Zajímavé, o to víc, že se tam vyskytují odvolávky na úřední a tedy předpokládám oficiální statistiky. Podle mého se vittto k tomu ani třešinka, ani Saul ani MaB nevyjádří. Budou dělat, že to prostě neexistuje. Za to by mohl Saul počtvrté nebo po kolikáté citovat Vaší větu, to mu jde skvěle. Ani nevím, jestli mně odpověděl, zřejmě asi ne, podívám se.

 15. kočka šklíba

  Pro připomenutí, převzato od Bavora, myslím, že to stojí za zmínku :
  lujjza napsal:
  12.4.2019 (08:10)
  2 0 Rate This
  OT – jen připomenutí
  12. 4. 1961 – Jurij Alexejevič Gagarin – první člověk ve vesmíru

  • vittta

   Toho už dávno nikdo nezná.
   To byl asi nějaký agent KGB, co někoho chtěl otrávit novičokem, ne?

   • vittta

    Co tím tak můžeš myslet?
    To nechápu.
    Vysvětlit mě to neumíš, ani to nechci.
    Ale poslední dobou je jediná tvoje činnost, kterou tady vyvíjíš- hnus.
    Já jsem tohle ještě nikde neviděl, to nejde o to, že jsem terčem já, ale v nějakém kontextu slušného chování celkově.
    Já se umím dobře bránit, ale v tomhle případě už to nedělám, protože se mi takový styl ekluje- a to rozhodně netrpím zbytečnými předsudky při použítí nějakého vulgárního výrazu nebo jízlivé poznámky, nemám rozhodně před hubou ubrousek.
    Ale tohle ti řeknu, to je…no, hnus prostě.
    To je pro mě za hranou, ale myslím si, že i tak je to pro blog obohacující, protože to ukazuje myšlení lepšolidí.
    A co je dobré pro blog, je dobré i pro mě.
    Ty mě připomínáš klasického cigoše.
    Ti mají takovou vlastnost, že si myslí, že jim ty jejich žvásty ten blbej gadžo věří.
    Tak třeba mu pujčíš stovku, a pak se ho ptáš, kdy ti jí vrátí.
    A on ti řekne, že ti jí už před týdnem hodil do schránky, v takové obálce, a byla taková jako nová.
    No, a ty nic neřekneš, uděláš hmmm, jasný…nechceš se hádat, tak na to kašleš a držíš hubu.
    A on si myslí, že jsi mu to uvěřil, a že s tebou vyjebal svou chytrostí.
    To si nedělám legraci, tak to fakt je.

    • Saul

     No vidíš,vito.
     Já věděl, že to jednou přijde a najdeme společnou řeč.
     Je to hnus!
     Polévat lidi kyselinou.
     A najde se i nějaký idiot, co z nudy u celodenního válení se u PC to pod tvým nickem označí za „obohacení“
     Naprosto tvé rozhořčení chápu..
     Hnus.
     Jen bych nesměle na svoji obhajobu tedy uvedl, že pláčeš sice hezky, ale na špatném hrobě.
     Musíš se obrátit na autora toho hnusu.
     Že by „klasického cigoše“?
     To ne, to by byl rasismus a navíc by to Romy právem urazilo.
     Možná nějaký bílý cigoš.

 16. vittta

  A tady něco pro příznivce záhad a konspirací.
  V uvedeném…to je nějaký tweet, se píše o tom, že čeští celníci odhalili za dvojitou zástěnou auta 13 migrantů.
  Ti se tam tísnili…
  A nyní ta záhada, konkrétně se tam píše:
  „Podle Ženevských dohod, jichž je signatářem i Česká republika, mají imigranti právo překročit jakékoliv hranice a na území každé země zažádat o azyl. “
  To bych rád věděl, proč nejedou normálně v kabině a tísní se někde za dvojitou zástěnou.
  Na hlavu padlí jsou už i pašeráci.
  Migranti mají normálně právo překročit hranici, ne?
  https://blisty.cz/art/95173-a-co-zenevske-dohody-hamacku.html

 17. vittta

  A zde něco pro Saula a Třešeň, kteří zaujímají rázné stanovisko k odebírání dětí Barnevernetem, (Saul jmenovitě v případu paní Michalákové) tak by je mohl zajímat tento případ.
  Ruská rodina se odstěhovala do Švédska, a tam…píší, že matka vážně onemocněla, ale kdo ví, jak to bylo- ale v každém případě byly děti (3 dcery) rodině v r. 2017 odebrány, a dány do výchovy muslimské rodině.
  Otec nebyl z věci posraný, a vzal svižně ze Švédska kraula, i dcerami.
  Dostal se ale jen do Polska, kde si pro děti přijeli jak švédští úředníci, tak čmoudská familie.
  Ale bleskový zásah ombudsmana (srovnej s naší sluníčkovou kreaturou) zabránil únosu dětí a otec požádal v Polsku o azyl.
  Ukázalo se, že „švédské úřady porušily usnesení Rady Evropské unie pro spravedlnost a vnitřní věci, které zavádí ve všech zemích EU jednotný princip respektování národní, kulturní, náboženské a jazykové identity dítěte. Toto usnesení prosadily polské úřady v rámci EU v prosinci roku 2018.“- což ale nikoho nezajímalo, protože toto usnesení na první pohled vypadalo, že bude hájit zájmy muslimské komunity, a ve své blbosti si nikdo ani nevšiml, že ho prosadili Poláci, s nějakým cílem.
  Zatracené evropské směrnice, takhle si tedy jejich výklad šiřitelé šťastné budoucnosti nepředstavovali.
  To by se to od 11 let věku šoustalo s ruským bílým masíčkem!
  https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/94447/polske-urady-brani-vydani-ruskych-deti-muslimskym-pestounum-tem-deti-do-nahradni-pece-sverilo-svedsko.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Saul

   Myslíš jmenovitě k pedofilní Michalákové, pro jejíž zvrhlé sklony a sex s vlastními dětmi jsi vyjádřil hluboké pochopení?

   • vittta

    Bacha na to, tady MaB psala, co je trestné a co není, a také dobře její bdělé, liberálně demokratické feministické oko sleduje, kdo se jak chová.
    Takže:
    Obviňuješ paní Michalákovou z pedofilie, aniž by proto existoval jediný důkaz.
    Dále paní Michalákovou obviňuješ konkrétně se zvrhlých sklonů pro sex s vlastními dětmi.
    A pak obviňuješ mě, že mám pro tyto zvrhlosti pochopení, aniž bych to kdekoliv a kdykoliv napsal.
    V jedné větě máš hned 3 absolutní fauly.
    …………..
    Pro MaB:
    Tohle, co předvedl Saul by už trestné bylo, tato obvinění jsou dle mého žalovatelná, a to zejména proto, že pomlouvá a osočuje konkrétní osobu, a ne nějaký nick, tedy paní Michalákovou, a to tak brutálním způsobem, že jí jednoznačně může způsobit značnou újmu.
    V mém případě neobviňuje mě, ale můj nick, tedy Saul obviňuje vitttu, nic trestného, i kdyby napsal cokoliv.
    Jen můj výklad, víc za tím nehledejte.

    • Saul

     Za tím co jsem napsal si stojím.
     Ohledně Michalákové i tebe.
     Tak se vyplač a můžeš i žalovat :-)

     • vittta

      Ale jó, můžeš si za tím stát.
      Ode mne to byla jen technická poznámka, protože jsem diskutoval s MaB o trestné činnosti ohledně pomluvy a tak.
      Takže tvého názoru se to netýkalo.
      Ale pro mne je to udivující, protože paní Michalákovou nikdo z nějaké pedofilie oficiálně neobvinil, a ani to nijak nedokazoval, a to dokonce ani neoficálně.
      Jen to „jedna paní povídala“.
      A já jsem to nikde nepsal.
      To ale samozřejmě neznamená, že by to nějak mělo nalomit tvůj názor na věc, to jako chápu, že jsi prostě zásadový, a když máš pravdu, tak jí prostě máš.
      To víš, pravdu ani já nezměním, jak jsem se dočetl.

      • Saul

       A proč bys ji měnil, když je podle tebe pravda „variabilní“?
       Prostě si vybereš, co se ti zrovna hodí a zbytek prohlásíš za lež.
       Fungovalo ti to tak dosud, bude i dále.

       • vittta

        Tak v těhle případech to samozřejmě neplatí.
        Tady paní Michaláková dětem něco dělala, nebo nedělala.
        A od toho jsou v civilizovaných zemích soudy.
        To je velice konkrétní trestná činnost, né nějaký politický pohled.

        • Saul

         Tak to jsem rád, že už konečně respektuješ odebrání dětí Michalakové, protože jak jistě víš, rozhodnul o něm norský soud.

         • Alva

          Včera jsem na Barrandově zaslechla část rozhovoru J. Soukupa s p. Zdechovským právě na téma Michalákových.
          Nevysvětlitelné je, že paní Michaláková bez problémů zastává místo učitelky v NORSKÉ mateřské škole, ale SVÉ děti vychovávat nesmí.
          Vy ten rozpor dovedete vysvětlit?

          • Saul

           Pan Soukup je určitě zajímavá osobnost, ale často a rád lže.
           Z toho pak vznikají ty „nevysvětlitelné“ záhady.

          • vittta

           Pan Zdechovský také lže?
           Jen pro pořádek.
           A tedy…v čem konkrétně pan Soukup lhal v tomto případě?

          • Saul

           V kauze Michalákové se obraťte na vitu,Alvo.
           Rozebírali jsme tu vzornou matku tady spolu dost dlouho, než se mi z těch nechutností neudělalo dobře a tu diskusi jsem sám ukončil.
           Tak hezký večer,plný nevysvětlitelných záhad.

          • tresen

           Buď Soukup či Zdechovský lže, nebo jste to popletla. Michaláková zcela určitě děti v mateřské školce nevychovává, nanejvýš v jedné z nich uklízela.

          • vittta

           Tak jsem si to pustil, a dívám se na to TEĎ.
           Soukup se zeptal Zdechovského, jak je na tom Barnevernet ve vztahu ke státu, a odpověď je, že je na státu nezávislý, ale placen z veřejných zdrojů.
           Soukup si to ještě upřesňuje, komu podléhají, a odpověď je, že nikomu, že nemusí poslechnout ani krále.
           Dle Zdechovského Barnevernet upřednostňuje zájem dítěte nad rodinou, a odebírají děti i preventivně, ale Zdechovský zatím na Barnevernet nijak vysloveně neútočí, v podstatě tvrdí, že Barnevernetu jde o to, aby děti nebyly týrány.
           Teď Zdechovský vysvětluje, jak to bylo.
           Učitelka v MŠ si všimla, že jeden z chlapců má opruzený zadek, tam je řečeno onemocnění zadečku, a došla k názoru, že je to sexuálním stykem.
           Děti byly preventivně odebrány, ale další vyšetřování (policejní) podezření vyvrátilo.
           Ale ozvali se pěstouni, a že jim děti vyprávěly, jak byly znásilňovány a i jinak týrány, a zde Zdechovský říká, že je třeba si to číst, protože takovou představivost nemá ani dospělý, jako měly děti 5 a 1,5 roku věku, a že tam neseděly jasné detaily, že třeba se děti schovávaly pod postelí před bitím a znásilňováním, ale Michalákovi doma postel neměli, jen takový rozkládací hegeš, a táta že po mámě házel židlemi, které také neměli, páč měli jen nějaká křesla, že bydleli v malém baráčku.
           Nyní Zdechovský přímo tvrdí, že paní Michaláková pracuje v mateřské škole, že paní Micheláková uči na 1. stupni, a že paní Michláková se stará o dceru svého přítele, což Barnevernetu nevadí.
           Nyní se řeší ten psycholog.
           Ten byl jak známo odsouzen za pedofilní praktiky, ale už nyní je připraveno, že mu jeho děti budou vráceny, až se vrátí z kriminálu.
           Pak Zdechovský říká, že paní Michaláková má za sebou spousty posudků, on tvrdí, že až světových kapacit, které vyvracejí možnost nekompetence k výchově dětí, nebo k nějaké psychické nemoci.
           Takže v podstatě se pan Soukup ptá- otázky má nějak připravené, a pan Zdechovský odpovídá, a je vidět, že má o věci pojem, zná ty spisy a to pozadí.
           Stačí vám Třešni tento jakýsi „zprostředkovaný“ přenos rozhovoru?
           Já nevím, co dělá paní Michláková, ale myslíte, že pan Zdechovský bude v TV lhát o její práci, či o její cause?
           Proč by to dělal?

          • Saul

           „Učitelka v MŠ si všimla, že jeden z chlapců má opruzený zadek, tam je řečeno onemocnění zadečku, a došla k názoru, že je to sexuálním stykem.“
           Zdravotni prohlidka potvrdila, ze obe deti mely krev ve stolici, jeden z chlapcu rozsireny konecnik a o sexualnim nasili mluvily deti uz s tou ucitelkou, proto celou vec predala socialce.

           „Ale ozvali se pěstouni, a že jim děti vyprávěly, jak byly znásilňovány a i jinak týrány, a zde Zdechovský říká, že je třeba si to číst, protože takovou představivost nemá ani dospělý, jako měly děti 5 a 1,5 roku věku“

           Norsky soud rozhodl na zaklade spisu, kde byly vypovedi primo tech deti.
           A to co tam uvadi dokazuje, ze takovou predstavivost ma prave jen dospely.
           Uniky ze spisu se daji dohledat, nikomu to cteni nedoporucuji.
           K perverznim (pro vitu zcela normalnim) fotkam Michalakove deti, ktere se u ni nasly a jejichz pravost musela sama potvrdit, jsem se uz vyjadril.
           Howg.

          • vittta

           Já nevím, že musíš za každých okolností lhát.
           No to jsou kecy…jako z Fora 24…

         • vittta

          Na jakém základě?
          Zlí jazykové tvrdí, že to bylo kvůli tomu, že paní Michaláková causu medializovala.
          V tom případě bys neměl pravdu s tou pedofilií.
          Jinak ovšem mám stejný dojem jako Alva, je tam určitý rozpor, který sám nedovedu vysvětlit, tak kdybys byl od té dobroty, přidávám se s dotazem k Alvě.

    • Alva

     Tady vás musím trochu poopravit, vittto. Do sféry ochrany osobnosti. spadá i ochrana pseudonymů.

     Občanský zákoník §79, odst.1 přiznává právo na ochranu nejen jména, příjmení ale i přijatého pseudonymu:
     (1) Člověk může pro určitý obor své činnosti nebo i pro soukromý styk vůbec přijmout pseudonym.
     (2) Vejde-li pseudonym ve známost, požívá stejné ochrany jako jméno.

     Rozumím tomu tak, že pokud vás jako „vitttu“ někdo označí např. jako pedofila a okruh vašich příbuzných, kamarádů a známých ví, že je to váš pseudonym (nick), pak to může poškodit vaše právo na ochranu osobnosti.

     • vittta

      No, to si myslím že možné je pouze v případě, že bude někdo, pokud možno skupina lidí, schopna si toho vitttu přiřadit ke konkrétní osobě, což píšete.
      Já tedy nejsem právník, ale dle určité logiky nelze chránit osobnost, jaksi virtuální.
      Můj argument spočíval právě v tom,.

 18. mistralius

  To je starý, kdo má rád seriál Simpsnovi, ten viděl desetkrát jak se Homer snaží vyhnout testu na alkohol, a pak ho udělaj ředitelm elektrárny v Indii (tak nějak si to pamatuji)

 19. mistralius

  Já si třeba myslím, že nám feťáci ukradli šachové hodiny z našeho šachového kroužku, ale dokázat to neumím ….

  Mimochodem, ještě bych měl jednu otázečku ….

 20. embecko

  „Zatčení Assange vejde do knih historie, v tom souhlasím s Edwardem Snowdenem. Ukazuje, jak v naší „demokratické“ době překáží ti, kteří si dovolí odhalovat nepohodlnou pravdu. Zatčení Assange je pro naši dobu symbolické. Za žvaněním o nadřazenosti „liberálních hodnot“ se skrývá snaha zničit každého, kdo odhalí pravou podstatu systému. Jako Chelsea, jako Edward, jako Julian.“
  http://casopisargument.cz/2019/04/12/modlitba-za-juliana/

  • vittta

   Tak to funguje už nejméně 5000 let, dnešek není, a snad ani nemůže být vyjimkou.
   O to víc vyniká tupost a pokrytectví těch, kteří nejvíc o svobodě a demokracii a lidských právech a všech možných humanitách plácají.

   Můžeme být rádi, že máme co žrát, pít, a i lékařská péče doznala určitých pokroků.
   Ale je to hnus, celé tohle vznešené peklo.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s