Srí Lanka není Paříž

https://pbs.twimg.com/media/D4qx3MzUEAExNuN.jpg

200 mrtvých na Srí Lance – kde jsou proklamace „I´m Srí Lanka?“ Bude za ně někdo v OSN držet minutu ticha a vzpomínat jejich památku, tak, jako se to děje za oběti v Paříži? O New Yorku nemluvě, to už by se vyhlašovaly války.

Přesto tito křesťané v zemích vzdálených od západních civilizací jsou možná snadnějším terčem pro teroristy. Odnášejí to vlastně za nás, protože jsou v dosahu.

 1. MaB

  Toto „nasměrování“ se ukazuje jako zavádějící :)
  To řekl generální inspektor historických památek Beniamin Mouton 15.4. ve francouzské zpravodajské televizi LCI v den požáru, tedy před zahájením vyšetřování.
  Dnes, 26.4. je to passé. Dám sem výsledky po víkendu.

  • tresen

   Myslím, že do té doby se zde toto „nasměrování“ bude pilně přežvýkávat.
   Nic tu totiž není s takovým potěšením přijímáno jako teorie, která slibně koresponduje se zdejším mainstreamovým náhledem na svět. Před tím bledne jakékoli racionální vysvětlení. A nejen bledne. Je označeno za utajování pravé pravdy, vymyšlené pretendenty NWO a nařízené Bruselem.

   • vittta

    Kromě Saxem odkázanému elektrickému zkratu, co by mohlo být další racionální vyšetření?
    Zkuste někdy zapálit trám, třeba 20x 20 cm.
    Racionální je ve skutečnosti jen jediné vysvětlení.
    Chrám byl zapálen úmyslně, ale POZOR, organizovaně.
    To znamená, že žhářů muselo být víc, museli znát slabá místa, museli mít neomezený přístup, nesměli být nikomu pozezřelí, příprava takového požáru trvá několik dní, jsou potřeba desítky kilogramů hořlavin, vyžazení požárních hlásičů a vrátných.
    Není to jen tak.
    Úřady o žhářství musely vědět, a přímo ho umožnili, ať už si to objednal kdokoliv.

    • tresen

     A co termit, který mohl být instalován do střešní konstrukce katedrály podobně jako u nosníků dvojčat v New Yorku? Nebo speciálně naklonovaní termiti s termonáložemi na zádech?
     Nebyli mezi trámy viděni agenti v černých oblecích a tmavých brýlích s kufírky?
     Vás žádné výsledky vyšetřování nemohou zklamat, vy zkrátka víte svoje.:-)

     • oh

      Víte, treseni, ten trám z tvrdého dřeva si někdy zapálit zkuste. Samozřejmě na zabezpečeném ohništi, zkoušet to na trámech z krovů nemohu doporučit, co kdyby byl pokus přeci jen úspěšný..
      A také bych rád znal vaše racionální vysvětlení, proč při tom hypotetickém zkratu nezafungovaly jističe. Mě napadá pouze to, že při zřizování staveniště někdo spláchl do klozetu všechny bezpečnostní předpisy, elektrotechnické, stavební a protipožární normy a použil kabely pocházející asi tak ze třicátých let minulého století, které nešťastnou náhodou našel ve skladu.

      • tresen

       Já na ten zkrat nesázím. Ostatně nesázím na žádnou „zaručenou“ teorii a čekám na výsledky vyšetřování.
       Dubový trám bych určitě nezkoušela zapálit sirkou. Na druhou stranu vím, že doutnající ohnisko může vzplanout celkem rychle a pak může začít hořet i masivní dubové dřevo, když oheň vytvoří velký žár.
       Nedivila bych se, kdyby se ukázalo, že první plameny otevřeného ohně zachvátily podstřešní vstup na točité schodiště sanktusníku. Tam mohlo být nějaké pažení nebo bednění a schodišťové stupně taky nejsou tak odolné jako silné trámy. Podle záběrů hořící katedrály se zdálo, že sanktusník žhne jako jedna z prvních částí zkázy.
       Ale neberte to prosím jinak než jako nápad laika.

      • MAB

       Deset dní po požáru, 25.4., začíná vědecká policie, 40 lidí, analyzovat první vzorky, aby identifikovala původ katastrofy. Objevuje se několik hypotéz. Jedna z nejvěrohodnějších:
       Porucha elektrifikovaných zvonů ?
       V katedrále se nacházelo šest elektrifikovaných zvonů, které mohly způsobit zkrat, Tři zvonky byly instalovány v roce 2007 nad základním kamenem transeptu a tři další, které byly uvedeny do provozu v roce 2012 v době renovace velkých zvonů zvonice, byly ve věži Viollet-le-Duc,

       Elektrické vodiče k nim byly tažené v podkroví a umístěné na výslovnou žádost duchoveních, navzdory nebezpečí zkratu a v rozporu se všemi bezpečnostními předpisy vydanými hlavními architekty historických památek. Toto řešení mělo být dočasné, ale zůstalo na místě sedm let.

       Při opravě věže Flèche mohlo byt vedení poškozeno v místě, kde požár začal. Na trámech byl po staletí „stratifikovaný“ prach, který hoření trámů usnadnil.
       Na toto nebezpečí už upozornil v posudku z r. 2016 italský odborník Paolo Vannucci.

       • embecko

        To by mne zajimalo, jake vzorky vedly vedeckou policii k zaveru, ze pozar vznikl od vadne instalace zvonu.
        Samozrejme pri kompletnim pozaru strechy, pri ktere olovo tece proudem, jim jsou nejake vzorky uplne k nicemu. Vyberou politicky nejpruchodnejsi a technicky nejpravdepodobnejsi pricinu pozaru. Tohle je myslim jasne kazdemu (ackoliv tuhle nejpravdepodobnejsi variantu bude cast lidi povazovat za konspiracni teorii). Tohle uz neni jen pozar, ale politikum a, jak jsem psal nedavno, nejzajimavejsi na tom je, s jakym hysterickym zapalem se snazi predstirat, ze jsou v klidu a maji vsechno pod kontrolou. Tahle neprirozena az panicka poza znamena, ze vedi, ze nemaji oporu v lidu a vladnou mimo obvykly mandat.

        • embecko

         Podobne ted ten hajlujici dedek…kdyz se to stane na druhe strane a nekdo z antify nese symboly propagujici totalitni levicovou ideologii, jde o bezne osobni selhani, nemajici s vlastni akci co spolecneho (a pachatel bude samozrjme po pravu potrestan/ osvoboze a to soudne, tak moralne).
         Kdyz hajluje dedek, jsou SPD a jeji volici fasisti, ktery je treba se branit.
         Ale jiste…dnes se uz diskredituje moc sama, netreba ji v tom nejak omacet cumak. Saul treba netusi, ze vecnym odkazovanim na fasistu provadi medvedi praci. Je preci jasne, ze moc je zachvacena panikou a uz s tim nic nedokaze delat: bude se omlouvat- je vinna…bude mlcet- je vinna…bude osocovat druhe- snazi se vinu hodit na druheho…prejde do protiutoku- je jiz ocividne vinna. Takovyhle vecne omilany dedek se zdvizenou pravici je to nejhorsi, co se slunickarum muze stat (coz jim samozrejme, coby pohunkum moci, nedochazi).
         Dnes netreba delat nic, jen se koukat a obcas okopirovat nejaky clanek z mainstreamu:
         https://www.idnes.cz/brno/zpravy/skautka-lucie-myslikova-fotka-demonstrace-brno-extremiste.A170505_112136_brno-zpravy_krut
         Good night white pride je pro mě heslo, které má jasné sdělení, se kterým souhlasím. Přestože v tomto ‚logu‘ je antifašista kopajícího nacistu, je to pro mě pouze symbol.“

         Ja bych rekl, ze vsichni chapeme…hajlovani je nebezpecny symbol, jehoz nositel se musi potrestat, zatimco logo, vyzyvajici k fyzicke likvidaci druhych obcanu je pouhy symbol a nic jineho a neni treba ho brat vazne a jeho nostele je naopak treba popularizovat.
         Takhle to dnes chodi…a kazdy to vidi.

         • vittta

          To je docela prdel článek, teď kdo z těch dvou je laděný nacisticky, to je těžko povědět.
          A sleduj tohle, kdo všechno ten týpek je:
          „…při ní dostala do slovní rozepře s jedním z extremistů,…“ (extremista)
          „O čem přesně se svým oponentem diskutovala?“ (oponent)
          „…zda nemá obavy z nechtěného setkání s příznivcem pravice…( příznivce pravice)
          Text je tedy v podstatě mírný.
          Nic méně:
          „…cítila povinna vymezit se vůči fašistickým ideologiím a názorům, k…“ (ideologie asi toho týpka byla fašistická)
          Ona sama a její přátelé se „Neztotožňujeme se se šířením nenávisti,“ „( hmmm, je to videt)
          Ale:
          „postava antifašisty kope do hlavy neonacistu.“(bez nenávisti)
          “ Samozřejmě, že násilí pro mě není cesta. Ale ponožky, kde by stálo, že chci s neonacisty a neonacistkami vést dialog, asi zrovna došly“ (samozřejmě, že by násilí pro tyhle byla cesta si nikdo ani nemůže myslet- ale vést s nimi dialog- to zase také ne)“
          A heslo šiřitelky pravdy a lásky?
          “ ,,,důrazně brání nálepce levicové extremistky. „Nelíbí se mi, že jsou antifašisté stavěni do pozice extremistů. Pakliže je na jedné straně nenávist a útlak a někdo se tomu postaví, není extremista,“..( mě se to také nelíbí, při bránění pravdy a lásky je možné i vraždit, ostatně, demokratické země to dělají dost často, za potlesku šiřitelů toletance a pochopení.

        • tresen

         Samozrejme pri kompletnim pozaru strechy, pri ktere olovo tece proudem, jim jsou nejake vzorky uplne k nicemu.
         Praví odborník na co?
         Tohle uz neni jen pozar, ale politikum a, jak jsem psal nedavno, nejzajimavejsi na tom je, s jakym hysterickym zapalem se snazi predstirat, ze jsou v klidu a maji vsechno pod kontrolou. Tahle neprirozena az panicka poza znamena, ze vedi, ze nemaji oporu v lidu a vladnou mimo obvykly mandat
         Hysterii nacházím v takovýchto řečech. Zřejmě je za ní nespokojenost, že se nepotvrzuje žhářský útok.
         Ti, co vyšetřují příčinu požáru, hysteričtí nejsou. Až si budou něčím jistí, anebo až bude pravděpodobnost nějaké příčiny velmi vysoká, dozvíme se to.

         • vittta

          DDDDDDDDDDDDDD Serte na to, poprskal jsem si monitor.
          Hovno Macron, ale Třešeň má největší smysl pro humor.

          • kočka šklíba

           No ano Brouk Pytlík, divím se, že si nezměnila nick, všechno ví, všechno zná, do všeho kecá :D .

          • tresen

           Když něco tvrdím, je to podle vás určitě špatně. A když říkám, že jsem laik a že si počkám, co řeknou experti, je to zřejmě špatně tuplem, že, Kočko?
           To by byl asi konec světa, kdybyste mě nenazvala Broukem Pytlíkem či nedala k lepšímu něco podobně geniálního.

         • embecko

          Teplota pozaru mela prez 1000°C, coz roztavilo vsechny letovane spoje, hlinikove draty a v epicentru i medene instalace.
          Chemicke slouceni zoxidovaly a z oxidu nelze rozpoznat, ktera puvodni latka byla urychlovacem a co je artefaktem, protoze na strese se pracovalo = horlaviny byly pritomny normalne a nespalene uhlovodiky tak nelze nikam priradit. A plyny utecou.
          A pokud se tam najdou nektere uhlovodiky „navic“, nepude dokazat, jestli byly doneseny zamerne, anebo se tam ocitly nahodou (stara strecha, hodne oprav, hodne lidi, dnes jiz mrtvych svedku).
          Jestli pozar vznikl od vadne instalace pohonu zvonu, anebo od vadne prodluzovacky nejde zjistit, protoze vse se propadlo na jednu hromadu a epicentrum nelze lokalizovat.
          Pokud nekdo (mainstream) tvrdi, ze ze je treba vyckat vysledku vysetrovani, ale zaroven je jasne, ze pozar nebyl zalozen umyslne, tak je pod tlakem a propada panice.
          Osobne si myslim a uz jsem to tu psal, ze pozar byla nehoda a ze k jinym, nezi politickym zaverum vysterovatele, vzhledem k rozsahu a teplote pozaru, dojit nemuzou. Na tom neni nic konspirativniho a ani za tim neni skryto zadne prani.
          Dojdou k nekolika pravdepodobnym zaverum a pak si vyberou to politicky nejschudnejsi.
          Na takovyhle zaver clovek opravdu nemusi byt odbornik. Na opacny zaver uz ano, a sice politolog, absolvent gender studii, anebo jakekoliv filosoficke fakulty.

         • kočka šklíba

          Ne to vy neříkáte, vy ironicky prohlašujete vitttu za odborníka, přitom požárům rozumíte jako koza petrželi, a já věřím, že vittta je přece jen s tímto tématem větší kamarád než vy. A jak vám a MaB zde píší například oh, Kamil Mudra a vittta, není jednoduché podpálit staré dubové trámy takovéto tloušťky. Nakonec Kamil Mudra sem dal video, tak snad se MaB ukáže a přeloží.
          A dokud nebylo nic oficiálně předloženo, tak je více možností vzniku požáru a ta co říká, že byl úmyslně založen, není vyloučena. Ale to vy a MaB vůbec nepřipouštíte. Nakonec mainstream věděl už pár hodin po požáru, že muslimové se na tom nepodíleli že? To vám stačí. A k tomu samozřejmě ještě přispívají politické motivy, takže je otázka, zda se někdy dozvíme pravdu.

        • MaB

         První vzorky k analýze byly poslány teprve včera. Odborníci vědecké policie pracují a nemluví.
         A asi ještě dost dlouho budeme na výsledky čekat
         Proto jsou to všechno jen a jen hypotézy a nepotvrzené dohady.
         Dá se ale srovnává s požárem hodně podobné katedrály Saint-Pierre-et-Saint-Paul (1434) v Nantes v r.1972, který vznikl po sváření na střeše.
         Incendie ravage la basilique Saint Donatien et Saint … – YouTube

         • vittta

          Opravdu věříte tomu, že zpráva, kterou vydají bude odpovídat tomu, co zjistili, případně že opravdu něco zjistí?
          To snad mi nemůžete tvrdit.
          Že trollujete, jasně, chápu, ale věřit tomu nemůžete, tomu nevěřím!

          • tresen

           To víte, to je taková francouzská specialita, že vždycky, když jim shoří katedrála, vyšetřují to. A když to vyšetří, je jim úplně jedno, co si o tom pomyslí nějaký český trouba anebo rozumbrada, co už předem ví, jak to všechno je, totiž že vyberou to politicky nejschůdnější.
           Holt je francouzský svět pro tyhle české génie jaksi vzdálený.

          • vittta

           Vždycky se to vyšetřuje, Třešni.
           A cokoliv.
           Je ovšem otázka, jestli to reálně vyštřit lze, a též jestli se výsledky vyšetřování mohou zveřejnit.
           Vyšetřovaly se i zločiny Srbů proti Albáncům v Kosovu, jak víte.
           Vyšetřování prokázalo, že vraždili Srbové po tisících.
           Ale…nějak jim chybí tolik těl…prý je tam ještě plno hromadných hrobů“někde“, a také mrtvý už neřekne, jestli je Albánec nebo Srb a kdo ho zabil.
           S tím si Třešni nelamte hlavu, to stejně nemůžete pochopit.
           Počkejte si, co vám řeknou, a tomu buď věřte (když se vám to bude líbit) nebo to sveďte na Putina (když se vám to líbit nebude).
           Já třeba to dělám tak, že přemýšlím, co by, kdyby.
           Ve Francii hoří a ničí se kostely každý den, dělají to muslimové, Notre Dame je na muslimském území, začal hořet v podivnou hodinu, v podivnou dobu (před velikonocemi) a ještě to ani nechcíplo, a už se vědělo, že to nikdo nezapálil, ale že to byla nehoda.
           Vy se tomu nedivíte, ale já jo.

          • Kamil Mudra

           Třešni zřejmě nedochází že na začátku každého vyšetřování, jakékoli události, jsou si všechny hypotézy rovny. No a pokud jde o informování veřejnosti o jeho výsledku – když jde o něco důležitého – vždy je zohledňován předpoklad jak tu informaci veřejnost přijme.
           Tedy prozatím – dokud není vyšetřování skončeno – mají všichni troubové, rozumbradové i géniové zcela volné pole pro své spekulace a ti nezasvěcení, vzhledem k tomu zohledňování, ho budou mít do značné míry i potom.

          • tresen

           To víte, že ano, Kamile Mudro. Jen ať všichni mudrují po libosti. A já si z nich zase mohu po libosti utahovat.
           Teď mě například pobavil vittta svým tvrzením, že katedrála leží na muslimském území. Ještě by měl něco dodat o všech těch milionech odvážných hrdinů, co na ostrov Île de la Cité každoročně pronikají přestrojeni za turisty.

          • vittta

           Je to škoda, MaB.
           Ale ve válce se takové věci stávají.
           Vy jste ve válce, ale nebojujete a prohráváte.
           Bojujte, braňte se!

          • Kamil Mudra

           Záběry z požáru jsou působivé a zabrnkají na emoce. Ale záběry z pokusů o zapálení trámu zabrnkají na rozum:

           MaB, jistě by pro vás bylo maličkostí přeložit texty z videa – mohu poprosit? Myslím jen v komentáři, samozřejmě.

          • vittta

           Ten Putin prostě nedá pokoj!
           Tyhle hoaxy jsou fakt nechutné!

          • astraustralia

           Dovolim si svou posledni poznamku k pozaru. Odkaz na odbornika viz vyse ktery vyslovil podiveni
           a vysvetluje dle jeho mineni dostatecne zabezpeceni mel byt opravdu jen nazor odbornika
           ktery chram a jeho zabezpeceni osobne znal.
           Ze nasledovala rada nejasnosti ktere trvaji dodnes pocinaje dlouho dobou a delkou haseni
           aby vyslo najevo ze president Trump je blbec kdyz radi nasadit helikoptery
           na mnohasetlete tramy a v teplote 1000stupnu az po posledni informace o tom ze pricinu odbornici zkoumaji az po posledni konspirativni theorie misto jen pravdivych faktu.

           Dodam osobni nazor na internetu s poznamkou IMHO (podle meho skromneho nazoru) aby to bylo korektne.
           Pricin mohlo byt mnoho ruznych az po tu posledni, konspiracne nekorektni ze to udelali muslimove
           v predvecer Velikonoc ktere slavi krestane nazyvani korektne „uctivaci Velikonoc“„Easter worshippers“

           Zde se ukaze ci presneji melo by se ukazat, zda plati pro kazdeho nebo jen pro nejnizsi obcanstvo
           ze je zakazano sirit jakekoli informace ktere by mohly vyvolat nepokoje.
           A priznat , pokud by to byla pravda ze to byla jedna z dalsich terroristicky akci muslimu
           by nepokoje ci i vice nez nepokoje mohla vyvolat.
           Takze i kdyby to tak bylo, zadna takova informace nemuze byt a take nebude nikdy zverejnena.
           Stejne jako plati ze ohen se ma hasit a ne rozdmychavat, nebude ani Macronova vlada
           ani jina vlada zverejnovat zadnou informaci ktera by mohla zpusobit nepokoje ci jen zvysit napeti
           mezi mirumilovnou muslimskou mensinou v Evrope a vetsinou obyvatel.

           Z tohoto uhlu pohledu informace kterou zde MaB jiste v dobre vire uvedla
           „pockame si jaky bude vysledek vysetrovani“
           to bude vzdy jen takova informace ktere neposkodi budovani nove krasne multikulturni EU
           a nenarusi vzajemne objimani mezi mirumilovnymi muslimy a stejne mirumilovnymi nemuslimy.
           Proto v zadnem pripade i kdyby to udelali, do toho nesmi byt zapleteni terroriste!
           Bylo by to nekorektni vuci tak velkemu usili vynalozenem na budovani nove krasne multikulturni Evropy!

           PS
           pro prilisnou konspirativnost nerozvadim sireji variantu ktera by zverejnena byt musela a to pravdivou informaci ze pozar zpusobila organisovana skupina bilych fanatickych terroristu ze stejne organisace ktera zpusobila vrazdeni v Christchurch (kteri nebyli bohuzel vcas odhaleni)
           a kteri chram podpalili jen proto, aby vyvolali nenavit vuci mirumilovnym muslimum!
           Pokud takova skutecnost bude vysledkem vysetrovani lze ocekavat, ze
           nejen Macronova vlada ale VSECHNY vlady EU se muslimum za tuto provokaci omluvi a za dusevni utrpeni jim tim zpusobene, je nalezite odskodni.
           Amen

          • MaB

           To je zajímavé, ale ne ojedinělé, Kamile.
           Potěšující je, že se nevylučuje à priori žádná s hypotéz, David Pujadas, (zadejte si jeho jméno) je velmi známý a uznávaný politický novinář a redaktor, což dodává zprávě na serioznosti.
           Jak vidíte, příčiny požáru budou muset být velice přesvědčivě dokázány, na výsledky šetření se netrpělivě čeká…

           Pro ty, kteří by si chtěli vsadit na mešitu :
           V Chartě Benátky 1964 (signatářem i Francie)
           se v podstatě říká toto:
           Pověřeny duchovním poselstvím minulosti, monumentální díla národů představují živou výpověď o sekulárních tradicích.
           Pro lidstvo představují jednotu lidských hodnot, považují se za společné dědictví a ve vztahu k budoucím generacím se uznává solidární zodpovědnost vůči nim.
           Musí být předány s veškerou bohatostí a ve své AUTENTIČNOSTI.

           ad:
           „Stejne jako plati ze ohen se ma hasit a ne rozdmychavat, nebude ani Macronova vlada
           ani jina vlada zverejnovat zadnou informaci ktera by mohla zpusobit nepokoje…“
           Zapomínáte na jednu velice důležitou věc, Astře.
           V opozici má Macron velmi mnoho nepřátel, kteří s velkým potěšením přilévaj olej (benzín) do ohně a ti udělají vše proto, aby se nic neututlalo. Hlavně bude-li to škodit Macronovi.
           V tom spoléhám i na novináře hodné toho jména, kterých je naštěstí stale dost. (Sarkozy, Fillon, Loiseau aj, by to mohli potvrdit, přesvědčili se o tom „na vlastní kůži“)

        • oh

         Embé, nemusíte mi to věřit, ale na elektrickém zařízení se obvykle podle druhu a způsobu poškození pozná, zda bylo jednoduše zničeno ohněm nebo zkratem. Hasiči (a pojišťovny) na to mají kvalifikované lidi, takže by je měli mít i policajti. ;-)

         • embecko

          I pote, co elektricke zarizeni strcite na 3 hodiny do vysoke pece? Jinak vam to verim, stejne jako je jasne, ze urychlovac se ve vyhorelem baraku take da poznat. Hlavne pri konfrontaci chemickych analyz s vypovedi svedku (ne, v obyvaku jsem kanystr s benzinem neuschovaval).
          Jasne, ze technici prijdou na kde co..ale jak jiz bylo vyse uvedeno, tenhle pozar neni bezny a to jak silou, tak rozsahem a nakonec i propadnutim se konstrukce a jejim totalnim vyhorenim. Takze neco najdou, ale priradit to uz nedokazi, nebot, diky tomu, ze je vse na jedne hromade, nemohou urcit, co bylo v ohnisku a co treba pod nim. Mozna za rok, kdy by ale museli poskladat vsechny nalezene artefakty, jak se to dela po padu letadla. Ovsem co v pozaristi najdou? Zelezne prvky- sroubky, hrebiky, zbytky naradi a spostu popela. A dole v lodi budou kameny a na nich budou lezet ohorele tramy, co nestacily shoret. Takze ani tady to nevypada dobre…pricinu samozrejme neodhali a budou se drzet osvedceneho „nejpravdepodobnejsi pricinou bylo…“. Slunickum to samozrejme bude stacit a budou se nam snazit podsunout, ze nejpravdepodobnejsi= skutkovy a to ackoliv i ta nejvyssi pravdepodobnost = stale teorie.
          A spali a spali a stale cekali na fakta a dokud neumreli, stale na ne cekaji.

          • oh

           To byste do té vysoké pece musel strčit celý Notre Dam. Zkrat zanechává stopy tepelného a mechanického namáhání (poškození) na všem, čím zkratový proud projde. Někdy i viditelné pouhým okem, jako sběrnice v rozvaděči vytržené z uložení a zohýbané, případně hezky svařené kontakty vypínacího prvku.. (obojí znamená, že projektant při návrhu poněkud podcenil velikost zkratového proudu).

          • vittta

           No to je všechno hezké, ale jak vy tam teoreticky mohl zkrat vůbec vzniknout?

       • vittta

        U vás v pralese to je možné.
        U nás zcela vyloučeno.
        Do konkrétního prostředí musí být konkrétní vedení, a žádosti kohokoliv v tom nehrají roli.
        Ostatně, cenový rozdíl je v kontextu zcela zanedbatelbý.
        A víte, co je to zkrat?
        Žádné vedení samo o sobě nemá nebezpečí zkratu.
        Zkrat může za určitých okolností vzniknout ve spotřebiči.

       • oh

        MaB, kdybych chtěl v zaostalém Česku tahat elektrický kabel po hořlavém podkladu – třeba po dřevěném trámu – musel bych splnit požadavky příslušných norem a ani přání Svatého otce z Vatikánu by mi nezajistilo revizní zprávu a souhlas zařízení provozovat, kdyby jim ta instalace nevyhovovala. A v roce 2007 nebo 2012 už bych musel použít nejenom jistič pro ochranu proti zkratu, ale také proudový chránič, abych zabránil i možnosti zapálení svodovými proudy.
        „Silové vodiče, kabely, instalační trubky, lišty, příchytky, vývodky, krabice bez svorek a pod. je možné uložit přímo do hořlavých látek stupňů hořlavosti B, C1, C2, C3 (ty skupiny zahrnují prakticky všechny materiály vůbec schopné hořet) nebo na ně za předpokladu, že jsou alespoň odolná proti šíření plamene. *)
        Elektrické předměty (spotřebiče, vypínače,…) na přímou montáž do hořlavých látek a na stupňů hořlavosti B, C1, C2, C3 je možné montovat bez osobitých opatření pokud vyhověly předepsaným podmínkám a zkouškám podle ČSN 34 5618 a když jsou pro takovou montáž označeny.“
        a platí i požadavek, „Pokud se hořlavé materiály, jako je prach nebo vlákna mohou hromadit na krytu elektrického zařízení v množství dostačujícím k založení požáru, musí se provést odpovídající opatření, aby se zabránilo překročení výše uvedené teploty na krytu zařízení. Tímto opatřením může být například předpis kontroly čistoty elektrického zařízení a zajišťování této čistoty v provozním řádu.“
        Takže, pokud skutečně je příčinou požáru elektrika, jde podle mě buďto o špatně navrženou instalaci, která neměla být vůbec schválena do provozu, nebo někdo kromě snížení počtu dozorového personálu šetřil i na pravidelné údržbě.

        *) To je minimální požadavek. Odolnost proti šíření plamene znamená, že materiál odolný proti šíření plamene se nesmí po přiložení zdroje plamene (tepla) vznítit nebo pokud se vznítí, nesmějí dále hořet, když je zdroj vznícení (tepla) odstraněn.

     • vittta

      Vím svoje, jinými slovy, mám názor.
      Vy názor nemáte, ale za to víte, že názory ostatních jsou špatné.

 2. vittta

  Pokud by někoho zajímal poslední vývoj kolem nejzávažnější causy poslední dekády- zbití pana poslance Feriho, tak zde:
  https://video.aktualne.cz/dvtv/zbity-feri-takhle-by-se-nemelo-s-politiky-jednat-nebyla-to-h/r~73f6133465e911e98aa4ac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  Ale myslím, že odkazuji zbytečně, o této zrůdné cause se právem informuje všude a pořád.
  Notre Dame a Srí Lanka už utichly, ale Domink Feri hýbe loajálními občany, kteří se otřásají hnusem.

 3. astraustralia

  Hezky se tu dohadujete o Notre-Dame :-)
  Pohlednete na video z jineho pohledu a pak
  obohocani o dalsi informace opet do toho :-)
  kdyz si tresen dovoluje zminovat ironicky nanothermit
  tak ja si dovoluji neironicky
  Požár Notre-Dame a horoskop Francie – astrolog Jiří Kubík

 4. vittta

  Gréta ukazuje, jak diskutovat o globálním oteplováním.
  Globální oteplování fakt s největší pravděpodobností je, ale lidská činnost v tom může hrát rozličnou roli.
  V každém případě, obrovská a zbytečná spotřeba, která jediná může mít z jakýchkoliv lidských činností na počasí vliv, se nijak neřeší, a zákaz dieselů do center měst to nevyřeší.
  Už jenom neustálá buzerace kvůli autům, kdy je zákazníkům vnucováno, kupovat si nové vozy, a též je cílem, aby bylo více zákazníků, jmenovitě tam, kde se auty nejezdí, má na svědomí více exhalací, než všechny pojízdné dvoutakty za celou dekádu 80 let.
  Ale Gréta se o tomto bavit nebude.
  Gréta je odborník.
  Klimatický…pardon, klimatická odbornice.
  https://blisty.cz/art/95319-greta-thunberg-globalni-oteplovani-neni-nazor-je-to-fakt.html

  • Saul

   No vidíš, vito, že umíš přinášet i pozitivní zprávy.
   „Studentský výbor AStA se od tak radikální reakce distancoval. „Celá ta akce nás vyděsila, tady se klade rovnítko mezi kritiku islámu a rasismus,” řekla mluvčí Necla Keleková.“
   „…Dodala, že konference se v každém případě konat bude, a zvažuje i podat trestní oznámení.“

   Tak nakonec to není tak zlé a ten tebou zmíněný rasismus a nacismus zase zbude jen tobě a pár podobným.

 5. tresen

  Vlákna nahoře jsou už naprosto neúnosná, takže přecházím na nové.
  29.4.2019 – 9.43
  kočka šklíba
  Zněl návrh od Třešně-Brouka Pytlíka takto: „Následovat by mohla sázka o to, jestli je Notre Dame v muslimské čtvrti.“? Jistě že zněl, tak pak nemáte pravdu. Dám sem milý Saule odkaz na Wikipedii a spočítejte si kostely s názvem Notre Dame sám ano, jen s názvem Notre Dame podotýkám. To co si kdo myslí není přece vůbec podstatné v tomto případě, jen Brouk Pytlík se upsal :D . Což vás viditelně štve :D .
  https://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89glise_Notre-Dame

  Zeptejte se vittty, jaký kostel měl na mysli, když psal, že leží na muslimském území. Jestli myslel nějaký jiný než požárem zasaženou slavnou katedrálu, bylo by to divné, protože celou dobu byla řeč jen o této jediné Notre Dame.
  Na nic jiného než na tato jeho slova jsem nereagovala, takže předmět sázky určil on.
  Můžete si ty jeho repliky o muslimském území ověřit.
  Můžete to s Kamilem rozňahňávat po libosti. Pomoci vám může už opravdu jen vittta, když odpřisáhne, že slavnou a jedinečnou Notre Dame tím svým nesmyslem nemyslel. :-)

  • vittta

   Já se skvěle bavím, jak to moje ironické prohlášení žije vlastním životem- a úmyslně jsem sáhl do tohoto soudku, pro svou ironii, aby to vyvolalo rozruch, protože nic tak nenažhaví ochránce pravdy a lásky, jako slovo „muslim“, protože je jasné, že islám do Evropy patří a že muslimové jsou utlačovaní po všech stránkách, a je třeba je chránit.
   Napsal jsem na to konto ještě další vychytávku, tzv. MaB šťouch, kdy jsem úmyslně přesně popsal vaše přirovnání k velrybě, tváříc se u toho, že jsem to nepochopil jako příklad, ale jako vaše tvrzení.
   Tupá a prolhaná MaB se toho chytla, a jelikož má poněkud delší vedení, ale značné sebevědomí, tak tu velrybu operativně přiřkla mně, aniž by se namáhala čtením souvislostí. (ti, co mají vždycky pravdu číst jiné názory nepotřebují)
   Chcete se vsadit o hovno, Notre Dame- ano, ten co teď vyhořel díky elektrickému zkratu, leží v muslimské čtvrti, problém je ten, že ta čtvrť se nejmenuje „muslimská“, a ani to není takto jinak oficiálně označeno.
   Vlastně žádné muslimské čtvrti ve Francii, ale i kdekoliv jinde neexistují, a neexistují ani NO-GO zóny, jak jistě víte- právě z toho důvodu, že nikde přece není psáno- NO-GO zóna.
   Policie to nazývá „problematická čtvrť“, ale to víte, i bílí jsou problémoví, to nemá s muslimy společného naprosto nic.
   To je dobrý materiál pro sázku.
   Třeba tady se tvrdí- a tvrdí to i (skandálně) mainsream, že Chánov je romská čtvrť, ale, jak správně poznamenal kdesi Saul, romů tady žije minimum, a dávno je mi nepochopitelné, proč by tedy Chánov měl být romský, když tam žádní romové nežijí- nebo on to snad někdo pozná, kdo je rom, a kdo nerom?
   Tady vidíte, že když se NĚKDO vsadí, že Chánov je romská čtvrť,nutně musí prohrát, protože tady žádné romské čtvrti nejsou, ano, existuje sociálně vyloučené prostředí, ale romské čtvrti- NE!
   A to samé je ve Francii.
   Muslimské čtvrti tam nejsou NIKDE.
   A proto jsem se- při uvědomění si své drtivé prohry- nevsadil.
   Jiná modelová situace by nastala, kdyby se někdo vsadil že v Iráku nejsou ZHN.
   Prohrál by, protože tajné služby USA a Británie prokázaly, že tam ZHN jsou, a vedli kvůli tomu válku.
   Že se tam žádné nenašly, na tom nic nemění, protože že se nenašly, ještě neznamená, že tam nejsou, není liž pravda?
   Vy, lidé, co rádi vítězí, to máte snadné, protože prokázat cokoliv není problém.
   Odkaz na Forum 24, odkaz na jednání OSN, odkaz na vyjádření rady pro lidská práva, či na prohlášení Jakuba Jandy se dá těžko vyvrátit.
   A proto tady sluníčková parta v každé diskuzi, v každém vláknu drtivě vítězí.
   Blahopřeji!!!

   • Kamil Mudra

    „A proto jsem se- při uvědomění si své drtivé prohry- nevsadil.“
    Ale nemusel bys prohrát, vittto. Ne pokud bys se striktně držel DOSLOVNÉHO třešnina zadání. Vždyť jsi také jistě zažil mnohokrát takové to hospodské sázení s nachytávkami na slovíčka kdy je vítězství přiznáno všemi svědky, jakmile jim ta nachytávka dojde.
    „O co že“:
    „Budu stát před hospodou deset minut nahej.“ (postavím se na nápis: „NAHEJ“)
    „Nevydržíš pod stolem do mého třetího úderu pěstí do stolní desky.“ (nedám třetí úder, nebo dám až zítra)
    „Neuděláš odtud tři kroky až k voknu.“ (vysloveno kvoknu – stejná taktika jako u úderu)
    Proto jsem třešni napsal že bych ji NACHYTAL, což jí v její neustále demonstrované snaze o akurátnost prostě včas nedošlo. Uvedl jsem jako možnost ten kostel ale principiálně jsem se ani nemusel nějakým kostelem zabývat. Úplně by postačila fotografie zdi z nějaké prokazatelně muslimské čtvrti, třeba i ze Saudské Arábie, na které by byl nápis: „Notre Dame“. Bylo by to úplně stejné slovíčkaření které používají sluníčkáři ohledně „nejsoucích“ no-go zón, které „nejsou“ protože se ta čtvrť takto oficiálně nejmenuje. A o to mi šlo. Popravdě jsem čekal že to třešni hned dojde, zadání opraví a já jí odpovím něco ve stylu: „No to je ovšem něco jiného.“ a tím to skončí. Místo toho se nachytali všichni tři: Saul, MaB i třešeň, prostě jen proto že jsou neustále přesvědčení o své pravdě. Saul chtěl třešni pomoct, třešeň si myslí že lidé musí komunikovat právničtinou, MaB zase že každý Francouz musí neustále mít na paměti katedrálu Notre Dame i když třeba bydlí přímo proti kostelu Notre Dame… a všichni tři jsou schopní popřít existenci no-go zóny do očí i člověku který si ji osobně prošel, pokud se jim to nebude hodit do krámu.

    • Saul

     Ale ne, Kamile.
     Já nemusím Třešni pomáhat.
     Mám jen nutkavou potřebu dopomáhat zdravému rozumu, když je v ohrožení.
     Což je tady samozřejmě hloupé, to já vím, ale dyť píši o nutkavé potřebě.
     Něco jako tik.
     Hospodské příklady jste zmínil správně, to sem sedí:-)

     • Kamil Mudra

      No jasně. Já ani jiné sázení, než to hospodské, z osobní zkušenosti neznám. Do kasín nechodím, na nějaké koňské, psí či jiné závody také ne, míjí mne nějaká Sazka, Sportka … atp. A to co tu předvedla třešeň byla typická hospodská hecovní sázka. Tak mi šlo jen o to, demonstrovat na tom příkladu jak to v životě chodí. Že není vše nalajnované (jako např. používání pojmu „velezrada“) jak se nám tu občas, třešeň snaží vnutit svými odkazy na paragrafy atp. I tohle vědomí je součástí zdravého rozumu, Saule. Klidně „tikejte“ dál. Mě osobně to život nijak nekomplikuje.

    • astraustralia

     a všichni tři jsou schopní popřít existenci no-go zóny do očí i člověku který si ji osobně prošel, pokud se jim to nebude hodit do krámu.
     Musim si „prisadit“ kdyz jde o neexistujici sazku a me tu vubec nejde o to jak to mysli „všichni tři“
     ale na prikladu no go zony ukazat jak je to v dnesnim svete korektnosti a nekorektnosti, jak lze poprit nebo potvrdit podle libisti, hlavne vsak korektne !
     Trochu detailne o existuji i neexistujici no-go zone zde v Sydney
     Jedna z nejvetsich mesit (mosque) je ve ctvrti Auburn druha ve ctvrti Lakemba.
     O tom ze to jsou i nejsou no-go zony to zalezi na okolnostech.
     Zadny napis a zadne varovani a pritom to vetsina lidi vi a poslusne se podle toho chova.
     Samozrejme ze no-go zona neni oznacena no-go napisem. Jiste ani ve Fracii ne ani ve Svedsku ne.
     Predevsim zalezi na tom kdo jste a predevsim jak jste oblecen/a a jakou pozornost budite.
     Pujde li tam muz zalezi zda mlady stary a zda se oblecenim lisi.
     V potistenem tricku v kratasech si rikate o problem a to cim blize k mesite tim vice to bude brano jako provokace.
     Jste li blondyna a pujdete li tak s velkym vystrihem a v minisukni tak to je naprosto jasny prusvih!
     Nekolikrat se to stalo a tak policie uz je pripravena a ma tam hlidky.
     Ne aby se jim tam michala do zivota ale aby vcas byl kazdy podobny provokater predevsim nevhodne obleceny nemohl provokovat.
     Snazila se o to jedna turistka z Canady (mistni lidi by to vubec nenapadlo) v minisukni navstivit mesitu v Lakemba!
     Pouzila tedy taxi ale ten u vedomi nebezpeci az k mesite nedojel ale vysadil turistku o nekolik ulic dal.
     Rozhodla se tedy pokracovat pesky, ale byla policistou zastavena a dalsi cesta ji byla zakazana.!
     Korektnost, nekorektnost, svoboda pohybu ci nesvoboda proste dal nepujdete !
     Nejaka turistka a nevhodne oblecena a jeste s kameramanem to je jasna provokace !!!! , tak to tedy holcicko NE, tady nam provokovat nebudes! Tady nam problemy delat nebudes a basta !

     Třiadvacetiletá Kanaďanka Lauren Southernová tvrdí, že islám představuje ohrožení pro naši západní kulturu. Aby svá tvrzení dokázala, vydala se na výlet na předměstí australského Sydney – do čtvrti Lakemba. Takhle to dopadlo.
     Kanadská protiislámská aktivistka Lauren Southern v Sydney
     Policista ženu varoval, že její přítomnost v okolí mešity by mohla být chápána jako ofenzivní vůči muslimské kultuře a zdejší muslimy by mohla velmi pobouřit.

     Lauren Southernová se nechtěla nechat přesvědčit, ale policista jí znovu a znovu velmi důrazně doporučoval, aby místní svou přítomností nedráždila. Mladá žena poté na kameru poznamenala, že ve čtvrti Lakemba už v podstatě vládne právo šaría a muslimové tu mají záležitosti pevně v rukou.

     „Nemohu kritizovat islám. Tady na veřejné komunikaci, v Austrálii, v Sydney. Tak mi neříkejte, že neexistují no-go zóny. Neříkejte mi, že tohle je multikulturní země. Lakemba je monokulturní a je tu zakázáno svobodně kritizovat islám. Je to dobyté území,“ prohlásila Lauren Southernová.
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Je-to-dobyte-uzemi-Mlada-atraktivni-Kanadanka-se-vydala-do-australske-no-go-zony-a-stacilo-par-minut-aby-545701

     Doufam ze jsem zde pro kazdeho ctenare (nejen pro tri) dost presne popsal existenci a soucasne i neexistenci uzemi obyvaneho muslimskou spolecnosti ktere no-go zonou je a soucasne neni.

    • kočka šklíba

     No ono Kamile projít tzv. no-go zónou není tak jednoduché. Už jsem tady zmiňovala, že s manželem a dětmi jsme byli v Paříži tak nějak před 10 lety, kdy o takovéto migraci nebylo ještě slechu i když zřejmě již probíhala. A manžel se chtěl podívat do čtvrti myslím Saint Denis, asi 1-2 stanice metrem za fotbalový stadion (neznám přesný název, fotbal mně nic moc neříká). Protože tam někdy předtím hořelo nějak moc aut a prostě ho to zajímalo. Paní, u které jsme bydleli, tedy v hezké vilové čtvrti v domku 3+1, tam nikdy nebyla i když bydlela v Paříži asi 25 let. Varovala nás, ale manžel si to asi představoval jako u nás Žižkov. Žižkov je nebo byl proti tomuhle rajské místo. Možná Chánov ale tam jsem nikdy nebyla. Takže projít takovýmhle místem chce pořádnou dávku odvahy a také pořádné štěstí. Já bych to neriskovala a manžel si to po 10 minutách, asi 300 m od stanice metra, také rozmyslel. A to bylo před 10 lety. Jak to musí vypadat teď se neodvažuji ani odhadovat.

      • vittta

       Tady je vidíte, lháře!
       Pořád melou o nějaké migrační krizi a přitom se tam vůůůbec nic neděje.
       Umíte si to nějak vysvětlit?
       Jestli Putin, nebo kdo…
       Těžko říci, já sám kolikrát nechápu, co ti bruselští politici vyvádí.
       Jsou to kecy, vše jde úplně normálně, a oni melou o nějaké krizi, a co je neuvěitelné, i když to všude funguje, občané čím dál víc migranty odmítají, a ještě volí ultrapravici.

       • Kamil Mudra

        Copak Saint Denis, tam se mají lidi tak rádi že by se až láskou snědli :-)
        https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/216292-kanibalismus-v-evrope-africane-na-predmesti-parize-napadli-muze-a-snedli-mu-cast-obliceje/
        „Město patří k východním předměstím hlavního města Paříže, je zde vysoká nezaměstnanost, kriminalita a žije zde velké množství přistěhovalců. Seine-Saint-Denis je departementem s nejvyšším procentem imigrantů a muslimů ve Francii.“
        Už chápu že si MaB oblíbila místní blešák. Za takových podmínek se na něm jistě najde hodně zajímavých kousků.

        • vittta

         Áno, chápu.
         Chceš jistě poukázat na rasismus a nesmyslnou krutost Francouzů, které nezajímají kulturní zvyklosti migrantů, kteří tam tvrdou prací zachraňují sociální systém, a místo toho je zatýkají.
         Doufám, že je alespoň pak hned propustili.
         Prý sekulární stát… a pak zatýkají jiné lidi, jen kvůli jiným kulturním zvyklostem.
         Burani!

      • vittta

       Ten snad je slepej, ten Větvička.
       Proč se kurva nedojede podívat do Saint Denis?
       Ty jeho štvavé kecy by okamžitě dostaly nakládačku reality.
       Furt někde jezdí, ale aby někdy napsal pravdu, to ne!
       Multikulturismus funguje, i když si bruselští politici kvákají o někakých krizích!
       ps://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Bloger-roku-Ladislav-Vetvicka-o-zvrhlych-multikulturnich-elitach-Nemocna-Emma-Smetana-idiot-z-CT-a-Prazak-ktery-dostal-po-pysku-579517

    • tresen

     Kdyby šlo v takové sázce o mé peníze, pak bych trvala na tom, aby bylo řečeno přesně, co je jejím předmětem. V tomto případě o konkrétní chrám v konkrétní čtvrti. Taky by mělo být uvedeno, kdy je možné považovat nějakou městskou část za muslimskou čtvrť či území. Samozřejmě by to muselo být definováno způsobem, který by nepřipouštěl různý výklad. Na jednoznačném znění podmínek sázky bychom se pochopitelně s vitttou museli dohodnout, jinak by se to mohlo vyvinout jako v těch jeho příkladech z hospody. A to pak tůdle nudle, vitttoušku.

     • Kamil Mudra

      Nojo, to říkáte teď. Že vás to nenapadlo hned když jsem vám napsal, když už jste podobnou taktiku zkoušela na vitttu s tou velezradou? Ona pro někoho může být velezrada i to když mu zahne polovička. Stejně jako nápis může sehrát stejnou roli jako budova. Záleží na okolnostech.

      • vittta

       Pche, kam na Třešeň nějaké finty.
       Ta ráda vítězí.
       Její styl nabízených sázek nebyl ani klasický, jak jsi je popsal, nějaká vosrávačka.
       To byla tzv. cikánská sázka, tedy primitivní výzva, kde by pak Třešeň trvala na vízězství i kdyby jí 1000 lidí říkalo, že kecá nesmysly.

      • tresen

       To neříkám teď. To říkám vždycky, když uzavírám sázku.
       Sázka slovy „vsaďte se“ jenom začíná. Pak se teprve musíte domluvit na přesném zadání a na dotvrzení si plácnete.
       Lehkomyslnost se vymstí.

    • MaB

     všichni tři: Saul, MaB i třešeň,
     jsou schopní popřít existenci no-go zóny do očí i člověku který si ji osobně prošel, pokud se jim to nebude hodit do krámu.

     Jsou ti, co jí JENOM procházejí a pak ti, kteří ji znají… to bude asi ten hlavní důvod.

     Jak je podle vás možné, že rok co rok čteme toto:?
     – 2018 – A nejnavštěvovanější zemí světa vůbec byla Francie.
     – Turisticky nejoblíbenější a nejnavštěvovanější destinace současnosti? Jak jinak než Francie!
     – Félicitations! Do země galského kohouta přijíždějí turisté nejen za památkami a kulturou, ale i za vínem, vynikající kuchyní, výjimečnými krajinnými scenériemi a životním stylem…

      • Saul

       Presne tak, Kamile.
       Proto sem nejezdi, nekteri mozna ani netusi, ze tu neco takoveho mame.
       A kdyby nejaky cizinec plil na vasi/nasi zemi jen proto, ze tu takova mista jsou, tak byste s nim jednal jak?
       Gor kdyby to byl nejaky nymand, ktery v zivote nevytahnul paty ze sve vyloucene lokality a na vlastni oci nepoznal krasy ani te svoji vlastni male zemicky, natoz nejake cizi, kterou by si ale bral do nevymachane tlamy a skodolibe vas poucoval co tu mame a nemame?
       To by vam trpelivost nedosla?

       • Kamil Mudra

        Proč tak teatrálně, Saule? Že by někdo plil na moji zemi a bral si ji do své nevymáchané huby…
        Já bych se asi s člověkem který by takto vystupoval prostě nebavil dokud by nezačal mluvit normálně. Ale rozhodně bych ani pak nelhal do očí jemu ani sám sobě, že tu taková místa nemáme. Nejsem zvyklý zavírat oči před problémy a tvářit se jako by nebyly. Ani tehdy když pro ně nemám řešení. V takovém případě na ně alespoň ukážu s nadějí že napadne řešení někoho jiného. Mlčet o nich, zametat je pod koberec… k čemu je to dobré? A zrovna tyhle problémy se samy nevyřeší, jenom budou narůstat.

        • vittta

         Ono také jde o to, kolik takových míst je, a kdo je vytváří.
         U nás například taková místa jsou, ale díky cigošům.
         Ve Francii to zase je, díky barevným cizincům.
         Někdy se hodí pojmenovat příčinu.
         U nás vesměs nikdo proti Francii nic nemá, resp. proti Francouzům.
         A i Čechy mrzí, kam to Francie díky své hloupé politice dopracovala.

     • kočka šklíba

      Ano ale má to jeden hák, ti turisté většinou nechodí do tzv. no-go zón, tam nechodí ve velké většině ani ostatní, například Pařížané, když nemusí. Já to co píši prožila na vlastní kůži, ta Pařížanka také není vymyšlená. A pochybuji, že vy jste v nějaké takové byla i když tady budete tvrdit že ano.
      Francie má samozřejmě mnoho překrásných míst, také v tom hraje roli její pověst (dost snobů na to dá), takže není divu, že je nejnavštěvovanější země světa. Ovšem no-go zóny jistě ne. Tohle je argument dost slabý i na vás MaB.

      • MaB

       Seine Saint Denis (1 606 660 obyvatel v roce 2016) je mozaika 135 národností. Muslimské čtvrt jako takové tedy neexistují, nezaměstnanost a delikvence ano, asi jako ve všech metropolích a nejen v nich.
       Francie byla a je multikulturní sekularni země, Myslím, že v tom je zásadní rozdíl mezi Austrálií (nebo Anglií) a Francií.
       Já znám Marseille, přístavní kosmopolitní město, v tom je jeho šarm. V severní „no-go zoně“ je největší obchodní centrum, známá universitní nemocnice, Cité des Art de la rue – umění ulice, le Marseille international fashion center (Mif 68), kde pracuje 200 čínských podniků specializovaných na textil (2. největší toho druhu ), 15ha park Ayguelades aj. …Na tamní Puces, bleší trh, zajdu občas velmi ráda. A nebojím se ! :))
       Marseille je ale také a především toto:

       • vittta

        Já myslel, že sekulární země je něco v tom smyslu, že každý má právo vyznávat co chce, a všechno je si rovné.
        A teď vidím, že chalífát Francie je sekulární…no toto…
        Vy mě překvapujete, MaB!

       • astraustralia

        Muslimské čtvrt jako takové tedy neexistují, nezaměstnanost a delikvence ano, asi jako ve všech metropolích a nejen v nich.
        Francie byla a je multikulturní sekularni země, Myslím, že v tom je zásadní rozdíl mezi Austrálií (nebo Anglií) a Francií.

        MaB jste az tak neinformovana o Australii a Anglii a nebo ma pravdu vittta ze nerikate pravdu at umyslne nebo protoze mate malo nebo spatne informace?

        Takze o Australii bud desinformujete bud umyslne nebo neumyslne.
        Kdyz jsem pristal v Australii pred vice nez 30 lety mela tato zeme 15 millionu obyvatel jako Ceskoslovensko. Dnes ma 25 millionu a vlada bere kazdy rok pres 200tisic novych obyvatel z celeho sveta.
        Takze mix ze vsech narodu sveta.
        Jsou tu ctvrte nejen prevazne muslimske ale i mista prevazne cinska ci indicka.
        Turistum ukazuji ale jen „chinatown“ v centru :-)
        K Marseille videu:
        MaB jako hezky udelane vido pro turisty , to souhlas, ale to neni mesto cele
        A survey of high-school students carried out in 2000–2001 suggests that 30% to 40% of young people have a Muslim background
        to bylo pred 20 lety, takze je Marseille uz z poloviny muslimska nebo jeste ne ?
        Poslete dalsi turisticke video bez muslimu?
        Podobne mohu nabidnout ze Sydney a take tam nebudou no-go zony s mesitami v jejich centru.
        Milliony turistu sem jezdi a do muslimskych ctvrti nechodi, nechodi ani do nezajimavych jeste nemuslimskych.
        Ani vase video neukazuje a nepropaguje skutecnost ale jen tu nejhezci tvar, jako kazde turisticke video :-)
        Immigration to Marseille
        Muslim immigration from the Maghreb (Algeria, Morocco, Tunisia) started to increase in the 1970s. Marseille’s population of Algerian descent is estimated to be at least 150,000 Over the last 30 years, the city has become the main destination for Comorian immigrants. As of 2014, there is approximately 61,700 Turks also living in Marseille.
        To tu Australie nema protoze nema zadne kolonie jako Francie, sama byla kolonii Anglie.
        Ctenarum nabizim pravdivejsi video nez uvedla MaB: :

        • MaB

         „MaB jste az tak neinformovana o Australii a Anglii a nebo ma pravdu vittta ze nerikate pravdu at umyslne nebo protoze mate malo nebo spatne informace?“
         Astře, reagovala jsem na informaci o Austrálii, kterou jste sem dal Vy sám:

         „Nemohu kritizovat islám. Tady na veřejné komunikaci, v Austrálii, v Sydney. Tak mi neříkejte, že neexistují no-go zóny. Neříkejte mi, že tohle je multikulturní země. Lakemba je monokulturní a je tu zakázáno svobodně kritizovat islám. Je to dobyté území,“ prohlásila Lauren Southernová.“

         Byla tato informace lživá ? Proč jste ji sem v tom případě dával ?

         Ano, opakuji, Francie je multikulturní, nikol monokulturní země.
         A islám se zde kritizovat může.

         • MaB

          „MaB jako hezky udelane vido pro turisty , to souhlas, ale to neni mesto cele“.(astraustralia)
          Jak jste si asi nevšiml, bylo to s poznámkou:
          „Marseille je také a především toto.“
          Díky videu Třešně, za které jí děkuji, bylo možné vidět i ten „mix“ v Saint Denis.

          „Massalia“, řecká kolonie, byla založena kolem r. 600 před Kristem a už od -5. stol. je spolu s Karthagem jedním z nejdůležitějších přístavů v západním Středomoří.
          A když se řekne přístav, ozve se imigrace a s ní spojené míšení obyvatelstva.
          Část moji rodiny v Marseille už po generace žije, proto tam už mnoho let pravidelně jezdím a vím, že spolužití mnoha národností je obohacením a přínosem a může být i velmi harmonické.. Existenci problémů tím nepopírám, ale na nich nemají „zásluhu“ pouze muslimové, jak je zde snaha tvrdit.

          • vittta

           To u nás na smradlavých ghetech, kde jsou odpadky a hovna do výše 3 m také nemají na svědomí jen cigoši.
           Dobře 1% je bílých!
           Já jsem nikdy nepochopil…a vy mi to možná vysvětlíte, proč se o muslimech tedy tolik mluví.
           Oficiálně, mainstreamově.
           Muslimové jsou přeci jedni z mnoha, tak co ten povyk?
           Pořád jen mulimové, muslimové, muslimy něco uráží, muslimové mají právo šaríja, halal žrádlo…
           A protestující také neprotestují proti…třeba Indům nebo asiatům, ale proti muslimům.
           A dokonce existuje nová fobie, islamofobie.
           Čím to může být?

          • astraustralia

           Aby se ale dalo vybírat, mělo by být nabídnuta víc než jedina možnost.

           EU (Brusel) nabizi ale CR jakoz i cela V4 „obohaceni“ Allahem a kvoty odmita.
           Neni se co divit kdyz vidi co se deje na „Zapade“

          • kočka šklíba

           No to děkujte, já to viděla na vlastní oči a nějaké propagační video na mých poznatcích nic nezmění. Že neukázali , stačilo by jen, výstup z metra a tam chodník lemovaný prodejci různých věcí, ale ne nějaké stánky, kdepak, na různých plotýnkách tam tihle lidé prodávají búhví jak zpracované maso, zeleninu. Nebo naopak jak se tam „platí“ v metru, mladí lidé, tedy muži, tam běžně přeskakují turnikety, tedy předpokládám že běžně, jen za tu chvilku jsem jich viděla tak 10. Nebudte už směšná MaB. Je to zážitek na celý život,a to bylo před 10 lety. Pražský Žižkov je proti tomu ráj.

          • MaB

           4.2019 – 14.00kočka šklíba napsala:
           manžel se chtěl podívat do čtvrti myslím Saint Denis *
           projít takovýmhle místem chce pořádnou dávku odvahy a také pořádné štěstí**
           Já bych to neriskovala a manžel si to po 10 minutách, asi 300 m od stanice metra, také rozmyslel.

           video ze Saint Denis, (kam jít jste vy zjevně „neriskovala“) vám sem dala Třešeň
           ** jak vás ta jedna paní varovala…
           Z toho se dá usoudit, že vy, narozdíl ode mne, situaci dobře znáte…
           Myslet si to samozřejmě můžete :)

          • kočka šklíba

           Na rozdíl od vás nelžu, to je podstatné. Vy jste někdy byla v Paříži ve čtvrti Saint Denis? Nebyla ale keců máte jak kdybyste se tam narodila. O třešince ani nemluvím.

          • vittta

           MaB sice v Saint Denis nebyla, ale kdyby jela kolem, tak by se tam rozhodně podívala.
           Lidé mohou mít navíc různé vnímání.
           Tak třeba níže Saul důrazně naznačuje, že cigoše nelze poznat a dokladuje to poukazem na ..m.j. cancem z liberecké radnice.
           Je tedy zjevné, že ani úředníci- alespoň někteří- cigoše také nepoznají.
           Já naopak cigoše z 95% poznám naprosto bezpečně.
           Jak si tento rozdíl vysvětlit?
           Dle mého názoru je to především politickým přesvědčením vyjádřeným tím, koho dotyčný člověk volí.
           Voliči Zemana cigoše poznají, zatímco voliči Drahoše a demokratických stran je nepoznají.
           Mají totiž v mozku „centrum zdravého rozumu a kritického myšlení“, které nám naprosto chybí.
           Oni totiž vědí, že rasy neexistují, a tak ani nemohou cigoše poznat.
           A to ještě nic není, jsou i lidé, co nepoznají negra.
           I ti vědí, že rasy neexistují, a tak negra poznat nemohou, i když je zajímavé, že bělocha poznají.(to jsou ti zlí a nenávistní)
           To je také důvod, proč se nesmí používat ani slovo „černoch“, prostě je to člověk, né žádný černoch.
           Slovo běloch použít lze, protože zlo se musí pojmenovat, aby proti němu bylo možné bojovat.
           A stejně jako se poznají lidé dobří a spravedliví (to jsou ti, co negra a cigoše nepoznají a volí Drahoše) stejně se poznají i lidé zlí, nenávistní a podřadní. (to jsou ti, co negra a cigoše poznají, a volí Zemana)
           A to samé může být se čtvrtí Sain Denis.
           Mab ví, VÍ, že je to tam super, až na menší problémy, které jsou ale všude a VÍ to, i když tam nikdy nebyla.
           Zatímco váš manžel a vy už jste plni předsudků, a tak samozřejmě jen vidíte to špatné.
           Takhle to je, holt.

         • astraustralia

          Francii necham na vasem posuzeni,
          k videu na kterem Kanadanka kritizuje Lakembu dodam ze jednak ctvrt zvana Lakemba kdysi davno byla multikulturni nebot tam svobodne zilo x ruznych pristehovalcu z ruznych zemi puvodem predevsim z Evropy, jako jinde ale diky premnozeni a koncentraci muslimu dnes je to tak ze tam je prevaha muslimu a ti si to tam ridi po svem a jak jste na videu videla policiste tam predevsim hlidaji aby je tam nikdo nechodil rusit.
          Ve stredu mesta to je multikulturni. Myslim ze totez plati o stredu Parize, at jiz mixem turistu odevsad tak i obyvatelstvem mistnim.
          Takze Vase poznamka kde rozlisujete Australii a Anglii a proti tomu Francii neni spravnym pohledem.
          Myslim ze plati celosvetove ze kdyz nekde dojde ke koncentraci pouze jednoho typu obyvatel lze to povazovat za ne spravne multikulturni.
          Taktez turisticke video z Marseille ukazuje jinou tvar nez kdyz si ctenar mesto vygoogluje.
          Obecne lze rici ze mnoho zemi sveta vypada dnes jinak nez drive.
          I v CR zije cca 5% Cikanskeho ethnika. Proti Francii je to jen mini multikulturni rozcleneni.
          V porovnani s Vasi poznamkou ze v Parizi je mozaika 135 národností je to nesrovnatelne.
          Ze by prave toto bylo to hlavni co z Francie dela „turistickou velmoc“ si dovolim pochybovat.
          Obohacujte Vasim pohledem na Francii a poucujte o tom neznale ctenare z CR ale
          dovolte obyvatelum CR aby si sami vybrali a rozhodli zda takove „obohaceni“ chteji.

          • MaB

           „dovolte obyvatelum CR aby si sami vybrali a rozhodli zda takove „obohaceni“ chteji.“
           Někde jim to snad zakazuji ?
           Aby se ale dalo vybírat, mělo by být nabídnuta víc než jedina možnost.

           V Austrálii jsem ( ještě ) nebyla, ale vrátila se z ní nedávno po roce pobytru dcera našeho kamaráda. Jela tam jako backpacker (studenti do 30 let, práce-turistika). Odpracovala 80 dní na farmě, což jí dává právo na pobytové vízum 2 roky, na které čeká. Ve Francii byla ve 3. ročníku práv a otec pochopil, že z ní advokátka asi nebude.
           Už nám toho hodně vypravovala, k muslimům jsme se zatim nedostali. Australany a Sydney je ale nadšená, migranti jí tam zřejmě nevadili, je na ně zvyklá. :)

          • Kamil Mudra

           Nu ano, MaB, ono se říká že „člověk si dokáže zvyknout na všechno“ a řekl bych že je to rčení hodně blízko ke skutečnosti. Jako příklad této schopnosti bych ukázal na ženu v oranžových šatech na tomto videu (čas cca: 2.27 min.)

          • kočka šklíba

           Zajímalo by mě, zda to je právě ze čtvrti Saint Denis. Podle těch, převážně, barevných mladíků, zřejmě ano. ještě horší by to bylo kdyby to bylo z jiné pařížské čtvrti, což by značilo, že se no-go zóna dost rozrůstá.
           Jinak ano, té paní ani nic jiného nezbývá, zřejmě nemá na to přestěhovat se jinam.

          • MaB

           Budete se zase divit, kočko šklíbo, ale v Paříži jsem na stipendium studovala a za ten rok jsem se snažila poznat z ní co nejvíce.
           A na rozdíl od vašeho manžela jsem byla i u Stade de France v no-go zoně. ;))
           Možná, že by ho zajímalo, že se tam hrálo minulou sobotu finále Coupe de France (80 000 „odvážných“ diváků).
           mezi Rennes – PSG, které PSG prohrál i přesto, že v něm měl hvězdy jako Kylian Mbappé a Neymar.
           Proč to říkám ? zeptal by se asi Kamil.
           Protože jsem byla velmi hrdá na to, že Rennes prakticky vyhrál zápas jejich brankář, Čech Tomáš Koubek. :)

          • vittta

           Pche…
           V Kyjevě se to fašisty jen hemžilo a přeci na zápasy Dynama Kyjev chodili desítky tisíc odvážných diváků.

          • MaB

           Ale vittto, ze to „chce pořádnou dávku odvahy a také pořádné štěstí“ tu psala kocka skliba.
           Ja jsem si do té doby vubec neuvedomovala, jak velice jsem odvazna…:))

          • kočka šklíba

           Milá MaB tam jsme byli také, ale to bylo právě tu asi 1 stanici metra před naším výstupem z metra ve čtvrti Saint Denis. Možná, že to je také ta čtvrt (kde je stadion), ale tam jsme se prošli úplně bez problémů. Tam skoro nikdo nebyl mimochodem. Jak to tam vypadá nyní samozřejmě nevím. Ale hlavně tenkrát jsme vůbec nečekali to co jsme viděli. O migraci jsme nic neslyšeli, jen jsme věděli že tam bylo jednu noc (možná víc, to nevím) zapáleno moc aut. Vůbec žádné předsudky nebo strach jsme neměli, dokud jsme ovšem nevystoupili na tom místě.
           Nevím kdy jste tam byla vy, ale myslím, že také už nejste ve studentském věku a že to těch 10 let nejméně, spíše více, bude.Takže dejme tomu 20 let? Asi to tam je každým rokem horší, nyní určitě, ale už před těmi 10 lety jsme se báli, opravdu báli. Můžete sem dát 10 videí, z toho minimálně 1 o tržnici jako třešinka (těch je ve Francii spousta, nakonec to víte), ale skutečnost tím nesmažete. Mám svojí zkušenost a vím jak to tam vypadá. Nakonec proč asi tam ta Pařížanka nikdy nebyla?

          • vittta

           Odvážná moc nejste, ale nějak se dá říci, že to „tam“ znáte, a máte silně vyvinutý smysl pro sebeobelhávání.
           Vy dobře víte, kam máte jít, a kam už ne.
           A dokážete sama sebe přesvědčit, že když to je dobré tady, je to dobré i o dvě ulice dál, ale na co byste tam chodila, nic tam nepotřebujete…úplně náhodou.
           To máte tak- já bych se také nešel vysrat v hospodě, v nějakém pajzlu.
           Ale pivo bych si tam klidně dal.

          • Kamil Mudra

           „A na rozdíl od vašeho manžela jsem byla i u Stade de France v no-go zoně. ;))“
           Kvůli tomu utkání? Tak to musíte být dost obětavá fanynka. Z Vauvert je to skoro přes celou Francii. :-)

          • MaB

           Přenos Coupe de France byl, jak je to u finále zvykem, přenášen televizí, takže se dal sledovat i doma v křesle.
           Do Paříže to mám jen o málo blíž než Vy, ale není problém si tam TGV zajet. Když jedu z Nîmes v 5h54, jsem v 8h53 na místě.
           Stade de France je skutečně velkolepá stavba, která stojí za návštěvu. Loni slavil 20 let, když jsem ho viděla, byl o 8 let mladší.

          • vittta

           Přiznám se, že doma na gauči u televize se návštěvy jakkoliv drsné NO-Go zóny také nebojím.
           Jsem tak odvážný, že pistoli mám bezpečně zamčenou a dokonce mám i vypáskované zásobníky.

        • MaB

         Kamile, vidíte nějaký rozdíl mezi nimi a „zaručeně bílými nemuslimy“ ?
         16 mars 2019
         black bloc en action sur les champs elysées. …

         často i vysoce studovaní hoší z těch „lepších“ rodin.
         A nejsou tu na protest proti imigraci, někteři dokonce za ni „bojují“

     • vittta

      No, dokonce na to existuje oficiální nemoc, něco jako „rozčarování Paříží“, hodně prý to mívají asiaté.
      Popisováno je to je extremní forma deprese, kdy asijský turista chce vidět vysněnou, něžnou Paříž, a místo toho vidí chcanky, hovna, smrad, násilníé negry a muslimy.
      Ty s nejtěžším průběhem prý musí okamžitě přepravovat zpět.
      Tohle není ironie.
      Žádná Francie už není, MaB, snad jen na vsích ještě žijí Francouzi a udržují umírající kulturu- Pán Bůh jim pomáhej!
      To, co píšete jsem také četl i slyšel v TV, ale myslím si, že to je buď virtuální realita, nebo se turisté vodí po potěmkinových vesnicích, aniž by jim bylo umožněno, Francii vidět- jako je to třeba v Egyptě.
      A už mě kolikrát napadlo, a fakt, opět bez ironie, že nosíte buď extremně puritánské oblečení, nebo rovnou hidžáb.
      Nebo že jste rovnou muslimka.
      V každém případě si myslím ještě jednu zásadní věc.
      Že jste nikdy v žádné pochybné zóně nebyla, že prostě jenom obyčejně lžete.
      Buď z patologického lhářství, ale tomu dávám tak 30%, nebo proto, že jste placená provokatérka. (70%)
      A konkrétní příběh nakonec:
      Chodil jsem před lety s ženskou, co hodně cestovala, a hlavně znala Němčoury.
      A ta mi při různých příležitostech říkala, jak to dělají jinde.
      A jednou říkala, že v Německu nebo Rakousku jsou na horách nesrovnatelné služby za nižší cenu jak u nás. (zkráceno)
      Tak jsem se divil, že sem ti skopčáci pořád jezdí.
      „Němec Němci nikdy neřekne, že si někde nasral do bot, naopak, vždycky bude tvrdit, že to bylo super- a víš kolik jich je?“

  • kočka šklíba

   Mám takový dojem, že neumíte ani pořádně číst :D , když už se motáte do věcí, kterým ani trochu nerozumíte. Jasně jsem napsala že : “ To co si kdo myslí není přece vůbec podstatné v tomto případě, jen Brouk Pytlík se upsal :D“. Samozřejmě okecávat to ted můžete do aleluja, což je u vás a dalších dvou diskutujících naprosto normální, ale je to marné, je to marné, je to marné. Měla byste se vyjadřovat přesně, což ale u vás pro změnu není zvykem.

 6. vittta

  To je hukot!
  Tisíce lidí demonstrují…v celé republice jich určitě bude tak 4000.
  No, jak píší, počasí akci nepřeje…holt, když prší a je celkem zima, tak nezávislá justice musí stranou, navíc v tomhle počasí se komparz prodraží.
  A vláda že se tím bude zabývat, nechal se slyšet jeden pirát.
  No to jóó, a hlavně ať u toho jednání nezapomenou na brutální napadení ožralého poslance Feriho.
  https://www.novinky.cz/domaci/503621-proti-babisovi-a-benesove-protestuji-v-praze-a-dalsich-mestech-tisice-lidi.html

  • astraustralia

   Je dobre vzdy videt minimalne obe varianty(pokud jich neni vice)
   a protestujici proti jmenovani pani Benesove, bud neznaji nebo neuznavaji jiny pohled na zmenu
   nez jen ten svuj.
   Vysvetleni a jiny pohled nez ma mluvci „Milion chvilek pro demokracii“ je na videu TV Barrandov od 23 minuty:

   Kteremu z dvou rozdilnych pohledu da prednost ctenar je jen na jeho posouzeni :-)

 7. vittta

  Romové chtějí odškodné, a právem!
  Čunek, zastupující město Vsetín, je vyhnal z nějakého domu, a dal je bydlet do ponižujících buněk.
  Přitom jednom objekt devastovali a neplatili nájem.
  Od kdy černí musí kurva platit nájem?
  Rasismu u nás pšenka nepokvete!
  A romové si navíc ani nemohli vybrat, kde budou bydlet, přitom se jim určitě líbilo i někde jinde, v centru, v rekonstruovaném domě.
  Majitel by je MUSEL ubytovat, aby nebyli diskriminovaní, a oni by mu to tam obohatili, sice by nájem také neplatili, ale to obohacení za to stojí!
  https://www.novinky.cz/domaci/503629-vsetin-odmitl-vyrovnani-s-vystehovanymi-romy.html

  • astraustralia

   Soudy se případem zabývají od roku 2008, krajský soud třikrát žalobu zamítl, Vrchní soud však vždy vyslyšel odvolání žalobců a kauzu vrátil. V posledním případě navíc nařídil výměnu soudce. Město se proti tomu neúspěšně bránilo dovoláním k Nejvyššímu soudu ČR i stížností k Ústavnímu soudu ČR.

   Romove se odvolaji az do Bruselu a o tom jaky bude vysledek doufam nemate pochybnost.

   Je tu jedno reseni ktere by melo fungovat.
   Vsichni obcane CR se prohlasi za Romy a budou vyzadovat stejne vyhody jake jsou jim poskytovany!
   Nove zakony o novem pohledu na prava cloveka jako individua to dnes umoznuji.
   Pokud si clovek muze „svobodne“ vybrat pohlavi, muze si zvolit i prislusnost !
   Cikanske ethnikum se podle toho jiz chova a pouze male procento pri scitani lidu uvedlo ze jsou Romove.
   Minimum se jich hlasi k Romum, ale pokud jde jejich prava tak je to jinak ?
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/romove-cesko-scitani-podle-obliceje-radnice.A170907_212353_domaci_fka

   • vittta

    Já bych je sčítal podle smradu.
    To je humánní, a navíc jediná možnost, protože barva kůže ani antropologické znaky, jak známo, neexistují.

    • Saul

     Co třeba podle sociálně- kulturních návyků a vztahu k práci?
     Jenže to bys byl cikánský král i kdybys na sebe při sčítání vylil kýbl vápna.
     Ti ovšem jezdí Mercedesem a ty máš ve stodole pořád jen tu rezavou Volhu na špalkách:-)

     Jinak, Asterem postnutý text dává trefně do souvislosti s realitou tvoje teorie o jednoduchosti vytváření podobných statistik, jak jsi je nedávno prezentoval svým charakteristickým blekotáním „cigoše pozná každej“.
     Soudní lidé s mozkem v hlavě to vidí poněkud jinak :
     „Tato věta vedení mnoha měst pobouřila. „Takovou metodu považuji za neetickou a nemístnou,“ prohlásil náměstek libereckého primátora Ivan Langr. „Navíc při takovém sčítání nutně muselo docházet k chybám, protože neexistuje žádný typ ideál, se kterým sčítané lidi poměřovat,“ dodal.
     Liberečtí koordinátoři pro záležitosti romské menšiny dospěli k číslu 3 800, ale znechucená radnice zprávu na Úřad vlády neposlala.“

   • Kamil Mudra

    „Vsichni obcane CR se prohlasi za Romy a budou vyzadovat stejne vyhody jake jsou jim poskytovany!“
    A nebo naopak: úplně zrušit nějaké oficiální se přihlašování k jakémukoli etniku – máš českou občanku jsi Čech a tím to končí. Na všechny stejný metr – jakékoli menšiny vůbec neřešit ani teoreticky ani prakticky.

    • astraustralia

     To by ale znamenalo znevydneni Cikanskeho ethnika, kdezto
     Romska CR by ve sve podstate znamenala povyseni obyvatel na uroven pece venovane dnes Romske minorite., a rovnopravnost jak v pravech tak povinostech by se mohla stat skutecnosti.

     • tresen

      Pátrala jsem, v čem spočívá to zvýhodnění. Domnívala jsem se, že nejpádnější odpověď najdu u Františka Matějky, známého konzervativce a bojovníka za vysvobození z područí Bruselu. Na jeho blogu jsem vyčetla toto:
      Zákon ze dne 10. července 2001 o právech příslušníků národnostních menšin je přesně tím základním dokumentem, který zakládá pozitivní diskriminaci v České republice. Namísto toho, aby příslušníci menšin měli stejné podmínky, jako máme my, činí z nich zákon něco víc a na základě jeho uplatnění jim poskytuje peníze ze státního rozpočtu. Národnostními menšinami jsou tak u nás oficiálně na základě tohoto zákona Bulhaři, Chorvati, Maďaři, Němci, Poláci, Slováci, Srbové, Romové, Rusíni, Rusové, Řekové, Ukrajinci. Vietnamci a Bělorusové zatím ne, přestože se snaží do skupiny vyvolených dostat, neboť tu prý žijí již několik generací. Proč píši „skupiny vyvolených“? Protože mají ze zákona v České republice více práv, než mají Češi, Moravané a Slezané. Na základě výše uvedeného zákona mají totiž nárok na řadu výhod k tíži našeho státního rozpočtu. Členové menšiny mohou používat svůj rodný jazyk ve styku s úřady i před soudy (náklady platí stát, nebo samospráva). Stát také finančně podporuje existenci jejich spolků, kulturních institucí a médií. Mají nárok, pokud je jich ve školách dostatek, na výuku ve svém rodném jazyce.
      No tak dobrá, pro Čechy, Moravany a Slezany je samozřejmě velmi obtížné, že tohle musí strpět. Ale náprava je možná. Peníze na spolky, kulturní instituce i regionální média ať nedostává nikdo, aby to bylo spravedlivé. Stejně jednoduché to bude s prosazením pravidla, že od maďarských, bulharských či romských delikventů se bude vyžadovat výpověď do protokolu v češtině. Policie i soudy jednoduše počkají, až se provinilci naučí dobře česky. Sice není úplně jasné, od koho se to naučí, ale to se poddá.
      Očekávám další návrhy, zejména od vás, vittto.

      • vittta

       Možná by se víc vyplatilo, kdyby policie a soudy tyhle lidi vůbec neřešili.
       Na to ostatně už ve vyspělých zemích přišli.
       Než aby složitým aparátem dostali nějakého zloděje před soud, a ten mu dá- v pořadí už čtvrtou podmínku, tak je lepší si ho nevšímat vůbec.
       Je to úsporné, a boháče tahle verbež ani neobtěžuje, ani neokrádá, tak co.
       Vy nechápete jednu základní věc.
       Tyhle lidi nelze potrestat, a to ani právně, tak ani morálně.
       Právně proto, že pokuty nezaplatí a zavírat je není kam, a morálně proto, že je to xenofobie a rasismus.
       Na konec ještě napíšu, že jsem váš text absolutně nepochopil, jen na mě jaksi „dýchá“ taková myšlenka, že se vlastně vůůůůůbec nic neděje a vše je- až na malichernosti- v pořádku.

       • vittta

        Zrovna jsem to radostně odkázal také!
        KONEČNĚ SVOBODNI!!!
        V první chvíli jsem si myslel, že je to vydírání, ale nález ústavního soudu mě přesvědčil.

        • Kamil Mudra

         To vám věřím, Saule. Kdyby ho Brusel trápil nevystupoval by tak servilně vůči jeho politice. Tedy zřejmě půjde o područí ideové provázené neznalostí a neochotou ani v reálném čase sledovat jak k tomu „uloupení“ Krymu došlo.

         • Saul

          To jste trochu dost mimo mísu.
          On je jeden z těch dravců, kteří servilní nebyli nikdy k nikomu a ulovili si svoje za každé ideologie.
          Ani v tomto případě nejde o vyjádření nějakého servilního politického postoje.
          Má ukrajinské předky a tímto gestem se prostě postavil na stranu Ukrajiny.
          Na sledování servility trochu opačným směrem se zkuste zaměřit jinde.
          Třeba…tady.

          • Kamil Mudra

           „Má ukrajinské předky a tímto gestem se prostě postavil na stranu Ukrajiny.“
           Tím hůře je omluvitelná jeho neznalost. Připomeňme si fakta:

           Krym měl v rámci ukrajinské ústavy vlastní ústavu. Byla to republika Krym, s vlastním prezidentem a vlastní ústavou. A v té ústavě byl paragraf, že mají v rámci ukrajinské platné ústavy právo vyhlásit samostatnost. Ale že to musí být prostřednictví referenda. Oni tedy zorganizovali referendum, ve kterém se drtivá většina lidí vyslovila pro vyhlášení nezávislosti. Vyhlásili tedy nezávislost a druhý den požádali o připojení k Rusku. Ruská Duma to třetí den schválila, a tím se stali součástí Ruska. To vše proběhlo podle ukrajinské ústavy.

           Chápu že ho takový vývoj mohl naštvat. Ale tím zhovadilým gestem se prostě jen nacpal do řitě všem Bruselským lhářům kteří tvrdili (a tvrdí dodnes) že odtržení Krymu proběhlo v nesouladu s pravidly.

          • Saul

           No tak on asi ta „fakta“ vidí jinak a necpe se do řitě všem těm různým zeleným mužíčkům, co tam s referendem pomáhali a už vůbec ne tomu, kdo je tam poslal.

          • Kamil Mudra

           Hmmm… A jak si představujete pomoc těch zelených mužíčků při referendu?

 8. mistralius

  až baba merklová odejde, je třeba udělat VNITŘNÍ PŘEVRAT v eu. Je třeba jmenovat VÝBOR PRO ZVLÁŠTNÍ SITUACI. První krok tohoto Výboru bude zajistit hranici. Jako to efektivně udělal Orbán.

 9. mistralius

  mmch žijeme vůbec ve stejné zemi? zákon proti cikánům, kterým se „nechce makat“ a zákon proti kapiitalistickým prasátkům, kteří chtějí udělat ze svých zaměstnanců nevolníky?

  a že důvodů z té druhé příčiny se řeší přes třicet let je hovno?

 10. mistralius

  těžké k pochopení ?: úplný základ marxismu, kdo se uchyluje k „neomarxismu“ zradil sám sbe.

  A tento úplný základ marxiismu je tento: kapitalista z tebe sedře kůži, aby dosáhl zisku a zaměstnaci mají svobodu vybavovat se v hospodě, že tento kapitalista je v podstatě „správnej chlap“.

 11. vittta

  A Bělohradský neví, kudy kam.
  Vlastně to na mě dělá dojem, že Bělohradský se zamotal do reality, jako celá levice, která se z nositelky vznešené myšlenky proměnila v zrůdého molocha- ale stále na základě oné vznešené myšlenky.
  Asi jako když někdo nasadí na přemnoženého škůdce biologického „přirozeného“ predátora, a ten. když sežere všechny škůdce, sám se stane přemnoženým škůdcem a žere všechno, co mu pod hubu přijde.
  Bělohradský na jednu stranu s obavami připomíná mechanismus převzení moci nacisty v Německu (na rozdíl od jiných pravdivě), ale sám v podstatě navrhuje jakési preventivní převzetí moci, aby jí nemohl převzít někdo jiný.
  Z filosofa se stává prototyp diktátora.
  A jako takový pokračuje, a zabývá se nelegální- ale legitimní činností, kde např, uvádí, že unesená loď uprchlíky není legální, ale určitě je legitimní.
  Já tomu sice rozumím, ale kdyby měl každý unést loď, či cokoliv jiného, protože se má špatně, tak by nakonec bylo legitimní všechno, vč. toho, že by si někdo přivlastnil cizí auto či dům, protože sám má auto horší, a bydlí v hnusném bytě v hnusné lokalitě.
  A toto se v podstatě už děje, a výsledkem bude, že nebude mít nikdo nic.(další příklad je Klinika- takže se k tomu propracoval)
  Levičácká zoufalost graduje v boji proti klimatickým změnám, kde Bělohradský nabral revoluční vítr, aniž by mu docházelo, že JEDINÝ důvod ekologické katastrofy je přemnožení lidstva, resp. obrovského nárůstu nadspotřeby, v překladu, že se mají lidé lépe a lépe v rámci celé planety, a planeta to prostě neunese.
  Posedlost růstem sice Bělohradský kritizuje, ale v podstatě jedině růst dokáže zajistit hmatatelný blahobyt pro lidstvo jako celek,—- a tím ho ve výsledku vyhubit.
  Tím chci říci, že moloch „dobra“ chce další potravu, a levice neví, kam dál, a chtěla by stejk, aniž by zabila hovězí kus, a neuvědomuje si, že za to, že to nejde, nemůže zlý soused odnaprosti, ale samotná podstata života na zemi.
  Nakonec cituje- zřejmě jiného filosofa:
  „Co funguje, chce dále fungovat a sousedit zase jen s něčím, co funguje,“ řekl Martin Heidegger v posmrtně publikovaném rozhovoru Už jenom nějaký Bůh nás může zachránit.“…
  A odstavec končí tímto:
  „Tento jejich odpor je třeba převzít, ale bez iluze, že se před invazí „toho, co funguje“, lze skrýt za zdmi svrchovaného národního státu.“ a mezi tím je všelijaké mudrdlování.
  Zajímavé by jistě bylo vědět, co vlastně na světě funguje, vyjma pušky, a co se funkčně jenom tváří.
  Lidstvo nápor dobra nemůže unést.
  Proč?
  Protože jsme stavění na boj, jinak bychom nemohli přežívat, a když boj v tom slova smyslu nemáme, bojujeme s větrnými mlýny.
  Asi jako když má člověk alergii, protože se mu nudí imunitní systém.
  Nelze se protivit přirozenosti, nelze se protivit přírodě, nelze se protivit Bohu, jak komu libo.
  Tohle ale Bělohradský- nepochopil.
  https://www.novinky.cz/kultura/salon/503267-vaclav-belohradsky-vek-demofobie.html

  • tresen

   Musím spravedlivě uznat, že jste se vyprsil k velkému duševnímu výkonu. Neurážíte, snažíte se pochopit.
   To, že se míjíte se smyslem Bělohradského textu, vám vůbec nevyčítám, protože on sám si otázku vztahu legality a legitimity v dnešním měnícím se světě zatím pouze pokládá, než aby dával jednoznačnou odpověď.

   • tresen

    Napadlo mě, že byste to měl vzít ještě jednou. Že byste možná přišel na to, že patříte mezi ty, které Bělohradský vlastně bere do ochrany před snahou vyřadit je z procesu konstituování.

    • vittta

     Tak jo, já si nechám poradit.
     A když tak zkuste příště napsat, jaký na to vy máte názor.
     Že mám špatný názor a špatně jsem to pochopil je také hezké, teplé lidské upozornění, ale někdy bych ocenil konkrétnější výhrady.
     Vy debilní krávo! (to aby vám tam nechyběla moje všudypřítomná vulgarita a nadávky)

   • vittta

    Ještě se tedy přiznám, že tento typ vyjímečně slušných textů dávám v této formě proto, aby se dal použít jako článek, kdyby se majitelce zazdálo.
    Jinak bych byl samozřejmě tradičně vulgární, a Bělohradského označul za vocasa a dementa a dobytkla a kozomrda a negra, jak mám ve zvyku, a jak jsem vám rázně a nemilosrdně prokázal!

    • astraustralia

     K Belohradskemu si dovolim rici ze ve srovani s jinymi filosofy kteri se verejne jako on nevyjadruji,
     Belohradsky je schopen vyjadrit se temer ke vsemu.
     Mam pod jeho jmenem cca 50 odkazu na jeho prednasky ci vyjadreni. Kdyby jen hodinu na kazdou prednasku(nektere i vice nez 2 hodiny) je to na 48 hodinovy pracovni tyden:-) A to nemam ani zdaleka vsechny.
     Zde nekolika vetny priklad z jeho pohledu na vliv Internetu:

     Internet ale proměnil veřejný prostor v místo, v němž si můžeme sestavit z repasovaných odřezků informací svou vlastní verzi světa a před pohledem zvnějšku ji úspěšně chránit. Společnost se rychle rozpadá do uzavřených bratrstev, která se nezajímají o důvody, proč lidé vidí tentýž svět různě, ale s náboženským vytržením hájí ten obraz světa, který si sestavili z odpadu mediálního provozu.
     I kdyz od neho neslysite jak a kudy dal, tim ze jeho nazory davaji nahlednout do jeho premysleni se ctenari nabizi moznost srovnani jak s nazory jinych tak vlastnimi.
     Vice takovych jako Belohradsky, jen by den musel mit alespom dvakrat 48 hodin
     aby clovek stihl trochu vice.
     Kde jsou ty casy kdy jsme chodili pro informace do knihoven.
     Nova realita s nabidkou ze za PC sedet se da cely den
     Jen jak z toho ven
     Kdyz z toho jde o zdravi
     take neni souseda co pozdravi
     jen muti davy multikultu na ulici
     jak poznat kteri dobri, kteri ulicnici ?

     Nastesti dnes mimoradny je den a da se zavzpominat
     ze byl zil Karel Hynek
     co nazval Maj lasky cas :-)

     • vittta

      Bělohradský se probudil, a měl ruku v nočníku.
      To tady bylo odjakživa, a odjakživa se k tomu kde kdo vyjadřoval.
      Mnohá kázání v kostelích nebylo také nic jiného, než mediální odpad, a veřejné popravy či mučení jakbysmet.
      A zapomíná, že i on si staví svou verzi světa, ve které sice umí najít nějaký bod- to třeba vystihl s převzetím moci nacisty, ale východisko už najít neumí.
      On to navíc přirovnal k Brexitu, což je jeho verze reality z mediálního odpadu, ve skutečnoti ani on, ani nikdo jiný nemá ponětí, jak na tom Britové po Brexitu budou, tedy jestli je pro ně pozitivní, či negativní.
      A aby k takový Brexitům nedocházelo, je třeba hloupý lid chránit, nejlépe tak, že menšina vyvolených převezme moc- nejlépe tak, jako to udělal Adolf Hitler v r.1933.
      Ono totiž to převezetí moci bylo…legální a bez násilí!

 12. vittta

  Tady předkládám čtenářům článek, z hlediska propagandy asi to nejlepší, co jsem od převratu 1989 četl, nebo spíše z katerorie „špička“.
  Janyška je nebezpečný, protože lže jaksi lidsky.
  Jakkoliv se dá předpokládat, že v Bruselu nebyl poprvé, a celkově má západní Evropu procestovanou křížem krážem, v článku se snaží vzbuzovat dojem, že poprvé v životě vypadnul ze zatuchlého českého blbákova (jmenovitě z Prahy) a v úžasu jen zíral na velký svět, a věru se tak nedivil ani Neználek ve Slunečním městě, a Sluneční město Brusel ještě v kvalitě bohatě předčil.
  Hned na úvod Janyška žasne, jak se k němu v Bruselu hezky zachovali v kavárně, kde po něm nechtěli žádnou zástavu.
  Dojemné.
  Už se mi to také stalo, a také po mě nikdo nikde nic nechtěl, a dokonce u nás funguje i to, že objednám nějaký materiál, a oni mi ho pošlou i s fakturou, aniž by mě znali- to ovšem není částka za 2 kafe a zákusek.
  To tedy neudělá každý, ale většina ano, a i já u nějakých čajů či těhle věcí platím pro změnu dopředu.
  Pak se rozplývá nad pekárnami, kiny…mimochodem, tenhle týden byl otec s macechou v kině, a ta mi nadšeně se smíchem vyprávěla, že jestli si tipnu, kolik tam bylo lidí- a neuhodl jsem, páč jsem tipoval 10, ale byli tam jen oni, to já měl v Praze na Andělu lepší návštěvu, to v sále pro asi 600 lidí nás sedělo dobrých 20, takže tady by to chtělo ještě další kina, jak cestovatel po hvězdách naznačuje, a pekárny (vícezrný chleba na Vinohradech dostanete jen v jedné pekárně, považte) a v květinářství vám dají vybrat, jestli chcete zaplatit šňůru a celofán, zatímco v Bruselu to zaplatíte rovnou všechno.
  A lže a lže a lže, ale chytře, žádná agrese, žádné napadání, jen romatika krásného svátečního dne a vlahého večera, úsměvy, a 12 druhů těstovin, o kterých si u nás (v myslím nizozemském Albertu) můžeme nechat jen zdát.
  Žádné NO-GO zóny, žádná migrační krize, jen úsměvy, lehký vánek a všeobjímající pohoda.
  Janyška je prostě lhář de la lux, protože umě prokládá skutečnost iluzí, a vyhýbá se čemukoliv nepříjemnému.
  Propagandisticky za 1*.
  https://nazory.aktualne.cz/komentare/v-bruselu-jsem-prekvapenim-malem-spadl-pod-stul-evropa/r~5a8fc4506a8811e9ad610cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • tresen

   Co je lež?
   Vy byste taky nelhal, kdyby vás vysadili na té samé ulici a pak byste tu popisoval svůj děs a odpor. Vsadím se, že by převládaly zážitky, jak do vás nějaký odporný negr šťouchnul loktem a jak jste se cítil, když v kavárně bylo volné místo jen vedle stolku, kde seděly dvě osoby v hidžábu. A to kafe tam bylo samozřejmě hnusné.

   • vittta

    Já nejsem lhář, to si mě projektujete do sebe.
    Kdybych byl na té samé ulici, a opravdu viděl, co viděl on, popsal bych to.
    Ale popsal bych to s tím, že to bylo na té jedné ulici, a že jsem jinde nebyl, nebo bych to popsal na té jedné ulici, a že jinde to bylo úplně jiné.
    Touhle projekcí o sobě říkáte víc, než si myslíte.
    Já nejdem idiot, a vím, že jsou místa krásná a vytvářená v podstatě pro turisty, což jsou i části Prahy nebo Český Krumlov, a též místa odporná, negerské a cigošské čtvrtě, a i místa, kde bydlí dělný lid.
    A tam to tak romantické nebývá nikde.
    Já popíšu co vidím s těmito dovětky- např. (abyste nemohla tvrdit, že nechápete) bylo to tam super, a fakt se všichni usmívali, ale- bylo vidět, že je tam 60% turistů, a že i místní, kteří tam procházejí, nemají moc hluboko do kapsy.
    A že tam budou mít lepší kafe (u nás mají málokde dobré kafe) a více pekárniček, o tom zrovna moc nepochybuji, u nás je proti drobným podnikatelům veden nesmiřitelný boj prakticky už od převratu 1989, takže malopodnikatel neměl moc možností, jak „zbohatnout“ poctivou prací plnou nápadů a kvality, a zbohatnutí se museli ujmout šmelináři, zloději a političtí kriplové. kterých se státní buzerace nikdy netýkají.
    Vedle osob v hidžábu bych si nesedl, a na rovinu říkám, že bych si nesedl ani do kavárny, kde by takové osoby seděly, a nesednu si vedle nich ani v Praze, nebo jsem byl teba v hotelu na Hatích- a nepřejte si vidět, jak se chovají a nepřejte si slyšet, co o nich říkali místní prodavačky (na Hatích).
    Né proto, že bych se štítil jejich víry nebo jejich přičmoudlé barvy kůže, ale štítím se jejich arogantního a uřvaného chování.
    Jinak podobný popis mi dal jeden zákazník, když byl v Petrohradě.
    Ten upřímně padal na prdel, a říkal, že si musel hóódně upravit pohled na Rusko, ale samozřejmě, že Petrohrad je Petrohrad, a jinde to muže- a zřejmě i bude- diametrálně odlišné.
    Ale i tak ho nádhera, pořádek, výstavba, organizace a chování lidí doslova šokovalo.
    Ale…to je východ, a tam my nechceme.
    No a- ty kecy toho lháře byly ve skutečnosti jen do hedvábí zabalená předvolební kampaň.

    • tresen

     Jde o to, že dva různí lidé vkročí do stejné ulice ve stejnou a popíšou svůj zážitek úplně protikladně. Jeden tam jde v pohodě a všímá si hezkých věcí a milých lidí, zatímco ten druhý je už předběžně naježený a všechno, co vidí a zažívá, ho popudí ještě víc.
     To, co oba zažívají, není vylhané. Přesto byste, být tím popuzeným, toho pohodáře ze lži klidně obvinil.

     • vittta

      Skutečně?
      A z čeho vycházíte?
      Že jsem nařknul toho Janyšku z propagandy a lži?
      Ale ten vidí jen to dobré, a mezi námi, zkuste odpovědět, je Brusel opravdu tak super?
      Schválně.
      Protože pokud ne- a to se dá v pohodě předpokládat, pak ten člověk lže.
      Já jsem napsal jasně, že všude jsou krásná místa, resp…nejak že když člověk ví, kam nechodit…ani nevím jak jsem to konkrétně pojal, a jindy zase píšu, že se zdravím se spoustou Cikánů, a že všichni také nejsou verbež, a že cizinci do orčitého počtu mohou skutečně obohatit, tak co po mě kurva vlastně chcete?
      Oba lidé ve vašem příkladu lžou, nebo minimálně manipulují.
      Ale jen v případě, že ulice bude mít skutečně své + i -.
      Ono jde i o to, co si vyberete, víte?
      Pokud si ten člověk vybral superluxusní ulici v nějaké dobré čtvrti, pak už výběr samotný je manipulační, když na jeho základě chce někdo naspat nějakou recenzi.
      Já když vlezu do Chánova, tak tam toho opravdu moc dobrého neuvidím, a to si piště, že ani vy ne, a když napíšu recenzi, že v Mostě je smrad, špína a vybydlené baráky, tak to bude asi vypadat dost blbě..
      A úplně žasnu, jak VY MĚ tady frankujete jako toho popuzeného.
      Vy jste minimálně stejně popuzená jako já, jen opačně.
      Tak na co si to vlastně hrajete?

 13. MaB

  Co je lež? A kdo je lhář ?

  Podle vittty například ten (a hlavně ta) , kdo si dovolí doplnit druhou půlku pravdy,
  která k té jím prezentované patří.
  On ji tam totiž, z důvodu pouze jemu známému, často nedává celou
  Ten důvod ale nebývá těžké uhodnout… :)

  • vittta

   Zkuste mi prozradit, koho máte na mysli.
   Vy píšete pravdu celou, Třešeň také…
   Kdo by to mohl být?
   A opět, klasický patologický text.
   Lžete, i když nic nenapíšete.
   Zde tedy JÁ mám prezentovat jakousi pravdu, resp. její část.
   Ale zatím tedy jsem si nevšiml, že jste mě MaB napsala cokoliv jiného, že že kecám- a vida, já mám tady nějakou svou pravdu, nebo její část, asi polovinu.
   V kontextu toho, o co by mělo běžet, tedy propagandistický materiál pana Janyšky, je to vysloveně mimo, já pana Janyšku naprosto vážně oceňuji za skvělou propagandu, kterou dosáhl pomocí protřelých lží, které ale použil jen náznakem.
   Z propagandistického hlediska je používání lží „na tvrdo“ošemetné a tak lže oklikou, tihle lotři to mají ve zvyku.
   Např. píše, že v Albertu mají dva druhy těstovin- ale Albert není česká firma, a v podstatě nelze tak přesně určit, v jaké samce jich mají víc, nebo- jestli jich někdo víc vlastně potřebuje, pak takováhle špína obdivuje Grétu, ale chce mít 12 druhů těstovin. (jak myslí ty druhy nevím, normálně má každý kvelb druhů asi 20)
   Píše o banální částce, jak usměvavý číšník nic nenamítal, když si pro kartu šel- to si myslím, že je ryzí lež, protože karty každý nosí u sebe, pochybuji, že by jí nechával „doma“, a pokud ano, pak to má nějaký důvod, který už tak romantický nebude.
   Předjímá u toho, že tady by na něj číšník tak usměvavý nebyl, a dále že by v Bruseli byl na něj usměvavý i jiný číšník.
   Pak se snaží vzbudit dojem, že je OHROMEN skvělostí Bruselu, ale on Brusel dobře zná, a pokud ne Brusel, pak jiné západní metropole, takže opět věší bulíky na nos.
   A vy máte podobné náznaky, uvedl jsem už mojí polovinu pravdy- ale já mám pravdu celou, západ s islamizací prohrává, a nic na tom nezmění, že na nějaký fotbal přijde 80 000 lidí, nebo že nějaký vocas je ohromený ve čtvrti, kterou možná hlídají vojáci, jak to bylo navržené u Eifelovky v Paříži- ještě by měli zatemnit tramvaje, aby turista neviděl zoufalou cestu do „bezpečné zóny“.
   A pak ten konec….ten důvod nebývá těžké uhodnout.
   No?
   Tak to já, původce těch polovičních pravd, jsem ten důvod neuhodl.
   Bez legrace.
   Pochybuji, že byste byla ten nebetyčně blbá, a myslela si, že jsem rasista či nacista či nějaký islamofob, nebo jak tomu všemu říkáte.
   Néé, tohle si nemyslíte, vy zhruba víte, jaké postoje zastávám.
   Tedy rasy existují a mezi barevnými je verbeže podstatě víc, jak mezi bílými (velkým dílem i proto, že jim tu asociálnost a kriminalitu vlády doslova vnucují, takže bych se snad i divil, kdyby takoví nebyli), jsem vlastenec, tedy nemohu být ani náznakem nacista, a islám kritizuji tady, a v Evropě, do jejich zemí se nejenom neseru, ale odmítám jim dokonce házet na hlavy bomby.
   A já vám něco povím, vy píšete, že to není těžké uhodnout, ale ve skutečnosti nemáte ani ponětí, proč cokoliv píšu, vy máte jen potřebu se vymezit proti vitttovi, moje texty vás vlastně ani tak moc nezajímají,jen víte, že píšu razantně.
   Tak se vymezíte, ale důvod neznáte, jen ze sebe děláte „Zagorku“, vy hvězdo západu.
   Dejte se už do kupy, to je někdy na psychiatra, ty vaše výplody!

  • MaB

   Jak napsal výše Astr – a platí to obecně:
   „Je dobre vzdy videt minimalne obe varianty (pokud jich neni vice),
   Až to pochopíte, uděláte velký krok dopředu.

   A upřímnost za upřímnost:
   Škoda, že ty své zlaté nugety obalujete příliš velkým množstvím balastu.
   Zavalujete jím a odrazujete (alespoň mne) od čtení. Méně znamená lépe! :)

   • Kamil Mudra

    „Co je lež? A kdo je lhář?“ (MaB)

    Lež není když někdo neřekne celou pravdu (což je takřka nemožné) ale lhářem se dotyčný stává teprve ve chvíli kdy tu svou polopravdu vydává za celou, nejčastěji v případech kdy se tou svojí „půlkou“ pokouší vyvrátit pravdivost té druhé „půlky“, kterou neřekl a jejíž existenci odmítá připustit.

    Přičemž není nutné aby své odmítání vyjádřil doslovně. Schopný lhář (manipulátor) se takové chyby nedopustí a spokojí se s naznačováním mezi řádky, tak aby z jeho slov „logicky vyplynulo.“ Tím si ponechává pootevřená vrátka aby v případné argumentační nouzi mohl odejít s „čistým štítem spravedlivého“, který po celou dobu argumentačního sporu nelhal ale jen „poctivě doplňoval v zájmu celé pravdy“. Šikovně pak ponechává stranou, že toto by mohl oprávněně tvrdit pouze pokud by toto deklaroval hned na začátku své promluvy, kterou by zahájil konstatováním že pouze porovnává svou část pravdy s přiznanou částí pravdy oponenta.

    Ale tím by se předem připravil o možnost „plného vítězství“ nad případným oponentem argumentačně slabším, tedy i o takto získaný „bonus“ využitelný v dalších debatách („Už tehdy jsi neměl pravdu! Pamatuješ?“). Takže protřelý sběratel takových „bonusů“ se raději spokojí s onou ústupovou cestou, než aby se dopředu vzdal šance na jejich získání a raději si počká na vhodnější příležitost do které opět vstoupí s nablýskaným štítem nepoškrábaným oponentovým argumentačním kopím.

    O lži se sice říká že má krátké nohy, ale už je opomíjena její schopnost obout je do mnoha rozličných bot – ty sedmimílové nevyjímaje. Že to není fér? No a co má být? Neférovost je přece její „legitimní“ nástroj.

    • tresen

     …lhářem se dotyčný stává teprve ve chvíli kdy tu svou polopravdu vydává za celou, nejčastěji v případech kdy se tou svojí „půlkou“ pokouší vyvrátit pravdivost té druhé „půlky“, kterou neřekl a jejíž existenci odmítá připustit….
     Připomeňte si to vždycky, než odkliknrte odeslání komentáře.

    • MaB

     Kamile, k zamyšlení nad tím, kdo je lhář, mne inspirovala otázka Třešně „Co je lež ?“
     Přesněji nad tím, kdo je lhář podle vittty. Tak on tady, jako jediny, s oblibou označuje oponentky, když není schopen jejich argumenty vyvrátit.
     Vám to zřejmě uniklo, jinak byste, jak jste zde již párkrát dokázal, rozhodně nemlčel a okamžitě byste ho poučil. On sám zřejmě nepochopil, že označovat někoho systematicky a bez nejmenšího důkazu za lháře, je prach sprostá pomluva. Dovoluje si to pouze k ženám, což by vás jistě pohoršilo o to víc.

     Já za lež považuji, když někdo říká vědomě opak pravdy, nikoli když ukazuje i její druhou stranu.
     Realita bývá často komplexní, má více podob. Záleži na tom, kdo má v ruce „reflektor“ a na kterou z nich ho namíří.

     V právu existuje i omisivní lež, která bývá u svědka pod přísahou považována za delikt.
     A hlavně:
     Zákon zůstává zákonem, i když by si ho někdo moc rád podle potřeby „přizpůsoboval.“
     Fakta jsou fakta…..a vittta je vittta, člověk se na něj ani nemůže zlobit.:))

     • vittta

      To je o tom, že tady konkrétně opět na plno patologicky lžete.
      Tak kus výš jste napsala, že vás svými dlouhými komentáři odrazuji od čtení, ale zdá se, že i tak dokonale víte, co píšu, a dokonale víte, nad čím bych se měl zamyslet a co bych měl udělat.
      Pokud nemám argumenty, abych něco vyvrátil- tak nepíšu.
      Pokud nějaké mám, teprve potom píšu, když si mě začnete pozorně číst- a to evidentně neděláte (nemusíte, víte, že máte pravdu) tak zjistíte, že ty moje dlouhé traktáty jsou plné argumentů.
      Blbé je, že třeba vy je nerozporujete, ale rozbijete vlákno, odkloníte, nebo se nevyjádříte, či napíšete- vesměs jindy, že argumenty nemám.
      Dneska třeba jsem napsal rozbor pana Bělohradského, a použil jsem v něm argumentů dost, a rozbor pana Janyšky, také plný argumentů.
      Proč se mi zdá, že Janyška lže, a proč se mi zdá, že Bělohradský je mimo.
      Janyška podle mě lže úmyslně a cíleně, Bělohradský podle mě hledá cestu, ale nemůže jí nalézt, a tak vytlouká klín klínem.
      Špatnou věcí chce zamezit špatné věci.
      Cesta, kterou by bylo lidstvo jako takové ochotné akceptovat totiž není, každý se chce mít dobře, a planeta má svoje limity.
      Ženeme se do záhuby, Bělohradský by to rád zastavil, ale neví jak, ale myslím, že i Janyška by to rád zastavil, a tak si vybral manipulaci, aby „tupce“ přesvědčil, že západ je naše spása.
      Na vás je zajímavé, ostatně to i na Třešni, ale u vás je to extrém, že vlastní nedostatečnost projektujete do mě, protože jsem nejvíc slyšet.
      Hned za mnou je Kamil, a jak jsem to sledoval, přichází v osočování a poučování hned po mě, což prakticky znamená, že nikdo nemůže sluníčkoagresi uniknout.
      Jakkoliv v pohodě pochopím, že někdo poučuje a napadá mě, protože mám tvrdý a neurvalý styl, u Kamila toto zdůvodnění kulhá na obě nohy, protože je to člověk mírný a uvážlivý.
      Nejde tedy o jakousi přirozenou obranu před agresorem (mnou) ale o agresi vůči jiným (Kamilovi).
      A z toho pramení svým způsobem zlo světa, protože ti, co sami sebe považují za mírné a tolerantní, a za tyto „hodnoty“ se i perou, ve skutečnosti útočí.
      Co se námi probíraného tématu týká- to je islamizace Evropy (jsou i jiná témata, kterými se zabývám, ale s vámi vesměs hlavně tímto) tak vy netvrdíte samozřejmě nic, ale budí to dojem, že nejenom že nemáte obavy, ale že v podstatě toto i vítáte.
      Když se konkrétně zeptám, změnilo se něco ve Francii za posledních 10 let, co se bezpečnosti, resp. kriminality týká, co byste mi odpověděla?
      Abyste prokázala vaše názory, musela byste říci, že je to lepší- ale obávám se, že takto to nevidíte ani vy.
      Pokud je to horší, pak ale nemáte pravdu, a jestliže se situace, i když třeba málo, opravdu zhoršuje, není žádný důvod se domnívat, že se zhoršovat přestane, ale právě naopak.
      Tak co myslíte?

      • Kamil Mudra

       „Dovoluje si to pouze k ženám…“
       A víte to jistě MaB? Já jen aby vás náhodou vittta třeba nenachytal při lži, protože tohle je dost konkrétní tvrzeni a já mám takový nějaký neodbytný pocit že na totéž by si mohli stěžovat i minimálně dva muži. :-)

       • vittta

        Já nikoho nediskriminuji, jsem člověk 21. století.
        Tohle se mi tam už nevešlo, MaB už takhle bude mít problém s délkou textu.
        To už není ani trapné…ta je drzá jak vopice, a co úplně žasnu, jak viditelně lže, aniž by si to uvědomila.
        Tohle konkrétně si myslím, že se snaží vzbudit nějaké zastání, ale speciálně ve Francii už rozdíl mezi muži a ženami je minimální, to u nás v buranově ještě chlap má ptáka a ženská pipinu, ale ve vyspělých zemích už je všechno jinak.

        • Kamil Mudra

         V tomto souhlasím s MaB že člověk může být lhář jen když lže vědomě. Když lže nevědomě tak se prostě jen mýlí.

         • vittta

          No, lhář je skutečně vědomý plácač nepravdy, ale lež je lež, ať už jí říká kdokoliv na jakémkoliv základě.

          • Kamil Mudra

           Rozlišuji mez lží a ne-pravdou. Podívej, když přejdu lávku přes potok, ona za půl hodiny spadne a mne se o hodinu později zeptá turista kde se přes ten potok dostane, tak ho k ní, s čistým svědomím, pošlu. Řeknu v tom případě lež? Já myslím že ne, protože kdybych připustil že jsem vyslovil lež, musel bych se považovat z lháře. Jenže z mé zkušenosti byla ta lávka ještě na svém místě a já byl přesvědčen že mu říkám pravdu, tak bych takové označení považoval za nespravedlivé. Řekl jsem mu tedy ne-pravdu a nikoli lež. Lhářem bych byl kdybych o tom jejím pádu věděl a přesto ho tam poslal.

          • vittta

           Hele dneska volali mojí Labuti…ona je už roky nahlášená na všelijaké průzkumy- jaké poslouchá rozhlasové stanice.
           Tak řekla, že Blaník.
           A oni, že děkují, ale že se jim do jejich průzkumu nehodí.
           Teď bude nějaký výsledek toho průzkumu, ale ten vlastně také nebude lživý.
           Jen se prostě neptali každého.
           Celkově je velice nesnadné, něco označit vysloveně za lež, to se těžko prokazuje, ten úmysl, třeba v tomhle případě ten, kdo bude průzkum vyhodnocovat, vůbec nemusí vědět, do jaké míry je zkreslený.
           Ale když někdo něco napíše, a na argumenty diskuzi odkloní, že letadlo, a ještě ti k tomu řekne, že všechno vyvrátil- co to tedy je?
           MaB konkrétně- určitě sis všiml- píše, že moje názory vyvrací, a že já nemám argumenty.
           Ale ona je nevyvrací, a já mám argumentů fůru, těžko říci, jak dobrých ve vztahu k ní- když se k nim nevyjadřuje, ale jen je nějak záhadně vyvrací.
           Lže nebo ne?
           Může být nemocná, nebo si to neuvědomuje, to já nevím, ale důvod, proč jí nazývám lhářkou je přesně tohle, i když takto jsem to ještě nikdy nenapsal.
           Cílem by mělo být to, že se mi fakt pokusí něco vyvrátit, ale kde pak.
           Teď začala naříkat, tak asi…za to nemůže, co dělat…
           Ona asi fakt je taková romantická, já mám dojem, že ona něco dělá celkem důležitého, a ti chlapi jí tam- ať už oprávněně, nebo servilně, lichotí, a neodporují jí, takže je na to zvyklá, a tady to nepojímá, protože tady je svým způsobem realita, a její život je iluze…..ale to jen tak… odhaduji, co by, kdyby, jak.
           Ale o lži jako takové tady můžeme psát týden, a těžko se dobereme pravdy…ostatně o pravdě si také můžeme bohatě pokecat, ale těžko to nějak univerzálně pojmenujeme.
           Jde o tu diskuzi, a když jí někdo tvrdošíjne odmítá, s tím, že ti ostatní jsou blbci…tak to pak klidně vyhrotím i takto.
           I když pak si i říkám, jestli jsem to nepřehnal, to zase jo.

          • vittta

           Ááá, tady je dobrý příklad tématu „lež“.
           Německý velvyslanec poskytl rozhovor , ten je otištěný na Hlídacím psu.
           A sleduj:
           „Za měsíc budou volby do Evropského parlamentu. Čeká se, že v nich posílí nacionalistické a populistické strany sdružené třeba ve frakci ENF, kam patří i česká SPD Tomia Okamury. Jaké reformy EU potřebuje, aby byla konkurenceschopná tváří v tvář populistům? Zmiňovaná Alternativa pro Německo letos na sjezdu odhlasovala plán zrušit celý europarlament… Je tohle cesta?

           Musíme ještě víc zprůhlednit, co se v Bruselu děje a taky znovu zdůraznit, že problémy můžeme lépe řešit společně. Ani země jako Německo neobstojí ve světě samy. Musíme se pokusit vyřešit rozpory, které v Evropské unii jsou, a být hlasem, který bude ve světě slyšet. A pak vysvětlit lidem, jak každý jednotlivý občan z členství v EU skutečně profituje.“

           To je bonbónek, tak tam máme nacionalistické a populistické strany, kde se ocitla SPD, a EU potřebuje jakési reformy…i když je vše více méně v pořádku.
           A chce to ještě více zprůhlednit co se v Bruselu děje, což naznačuje, že už něco způhledňují, ale já netuším, co.
           A problémy musíme řešit společně- to zní hezky, problémy jsme měli řešit společně tak, že přijeme negry na základě kvót, to už tak hezky nezní.
           A vysvětlit, jak každý občan z EU profituje…to už asi měli udělat dávno, nebo oni to ještě neudělali?
           Za ty roky je to div.
           A teď mi řekni, jestli je to lež, nebo ne.
           https://hlidacipes.org/stale-vic-cechu-chape-sudetske-dedictvi-ne-jako-ohrozeni-ale-jako-sanci-rika-nemecky-velvyslanec/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

          • Kamil Mudra

           Já myslím že nelže. Kdo by jí kradl starou plečku co nemá ani přehazovačku. :-)

       • MaB

        Jistě to nevím, Kamile, ale dokud mi nedokážete opak, budu přesvědčena o tom, „že patologickou lhářkou “ nazývá jenom mne.
        Možná, že Vy jste schopen mi dát jeden jediný důkaz mých „lží“..
        Máte rád klání, kdybych byla muž, mohl byste to brát jako hozenou rukavici !:)

        • Kamil Mudra

         MaB, už nejsem v letech kdy by mne hozená rukavice nějak inspirovala ke zvednutí. Tak leda proto abych vám ji podal kdyby vám upadla. Však to jistě také znáte. Člověk se prudce sehne, najednou rupne v zádech… :-)
         Důkazní břemeno své obhajoby v tomto případě nese vittta a já to na něm milerád nechám. Ale myslím že např. Ond3ej, nebo Saul by se k vám ochotně připojili pokud byste chtěla „rozšířit řady“.

         • MaB

          Kamile, Vy nejste v letech, já nejsem muž, takže není co zvedat. :)
          Ale opravdu jste mne potěšil. Nemohla bych být v lepší společnosti.
          V tom případě také považuji to, co říká vittta, za svérázný kompliment.
          Vyřiďte mu, ať se marným hledáním důkazů nenamáhá a jak jsem Vám už napsala, člověk se na něj zlobit ani nemůže… :)

          • vittta

           Co na to říci.
           Marné hledání důkazů…
           No, uvidíme, třeba mě to Kamil vyřídí.

        • vittta

         Nevím, jestli se Kamil bude namáhat, ale nejde mi do hlavy, proč by vám měl cokoliv dokazovat?
         Já vám vaše lži dokazuji neustále, a nenamáháte se k tomu vůbec vyjádřit.
         Lžete tady nejvíc, tak vás tak označuji nejčastěji, navíc jak jsem uvedl, nevyjadřujete se k tomu, jen že se mám zamyslet a tak, takže se dá předpokládat, že jste si svých lží vědoma.
         Vy …poloviční pravdo.
         Vy se tady litujete, a snad jsem skutečně k vám příliš tvrdý, jenže vy rozhodně nejste nějaká pasivní nevinná oběť mých zvrhlých choutek.
         Vytahujete se, na konkrétní dotazy neodpovídáte, poučujete, ale sama nikdy nic nenapíšete.
         Tak někdy disktujte, když jste tak narvaná argumenty, vy tady u všech rohatých hrajete na genderovou strunu, že jste jako žena, a tudíž nemusíte.. „tahat těžké předměty“ či “ nastoupíte dříve jak muž na záchranný člun“.
         To také…a opět konkrétní dotaz:
         Vyznáváte genderovou rovnost?
         Co sakra vlastně chcete?
         Tak se braňte, a nejlépe pádnými argumenty, a nebo, když jste ta slabá žena, klidně napište, že vás můj styl vysloveně trápí…to bez legrace, někoho se to může dotýkat, a já nechci nikomu ubližovat, jsem rázný, ale ne kurva.
         Tak to napište, a já uberu plyn, ale pokud chcete být slabá žena 20 století, tak se tak musíte chovat, a né že tady štěkáte a pak se dožadujete lítosti.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s