Morálka

Napsal sax

S moralkou je to opravdu velmi jednoduche, Astere:
Clovek je zcasti zvire a zcasti spolecenska bytost a obe poloviny se v nem perou o sve vitezstvi.
Moralka= sebeomezeni je bud z duvodu profitu, anebo pod pohruzkou trestu.
Z toho vyplyva, ze bud existuje spolecnost, kde jsou moralni uplne vsichni, anebo musi existovat instituce, ktera te moralce „nauci“ a nebudes-li se chtit ucit, bude te trestat (Bata, cirkev, komunisti, prostestanstske obce atd.).
V prvem pripade, vseobecne moralnosti, nesmi existovat pravni prostredi, kde se amoralnost netresta- prikladne v soucasne spolecnosti. Jste dva, ty se chovas moralne a druhy, nemoralni, te do hodiny a dne ojebe tak, ze se z toho uz nedostanes.
A bude pritom mit podporu zakona.
Coz znamena, ze spolecenstvi „vseobecne moralnosti“ jsou bud kratkodoba (dokud je nekdo neinfiltruje a nerozlozi zevnitr- na prikladu hippies). Anebo musi byt mala, aby unikla pozornosti nemoralnich skupin (prvotni krestane, katari, prvotni husite apod.).
Tohle je stare tema tady na webu, ale zrejme jeste nedoslo k „prijeti“ faktu, ze nelze byt moralistou v pravne a-moralnim prostredi. Jedine, ze by se prez noc a ve stejnou hodinu vsichni zmoralizovali a to s podminkou, ze opravdu vsichni, do posledniho. Druha moznost je samozrejme vystavet moralni spolecnost a zabudovat moralni teze do zakona…pokud si vzpominas, pak o neco podobneho se pokusili komunisti (vsude bylo slyset apel na ohleduplne chovani, spolecensky prospech a podobne).
Co se profitu z moralniho chovani tyce, pak pokud se dnes chovas moralne, jsi jenom tratny…nechapu proto apely lidi, kteri to mysli „dobre“, jako napr. Petera Staneka, proc zenou lidi svym zpusobem do nestesti. U Baty, Bakaly, Kalouska a pod. lze apely na moralku pochopit docela dobre, ti ji pouzivaji jako mocensky nastroj k uklidneni davu.

 1. Janika

  „Moralka= sebeomezeni je bud z duvodu profitu, anebo pod pohruzkou trestu.“

  Vždycky jsem si myslela, že moje morálka je zcela neovlivněná nějakými pokyny nebo názory zvenčí. Že vychází jen z toho, co sama cítím jako správné. Samozřejmě, že některých věcí se nedopouštím ze strachu z postihu, ale moje vnitřní morálka je neodmítá (například krácení daní :-).

  • strejda

   Morálka je vždy především ovlivněna vnějšími podněty. Na nás je, jak je přijmeme, jak jsme vychováni a jaké máme vzory. Záleží i na síle a pevnosti našeho charakteru. Samozřejmě i na genetické dispozici. Pokud by morálka nebyla ovlivněna názory zvenčí, tak by bylo zcela zbytečné o ní psát a přemýšlet. Bylo by zbytečné k jakékoli morálce vychovávat.

  • Saul

   Skutečná morálka má s nějakým osobním profitem společného jen málo.
   Nejlépe to vědí ti, co její hranice a normy posunovali k hodnotám, ke kterým se dnes hlásíme a které samozřejmě nejsou a nikdy nebudou konečné.
   Vždycky za to platili těžkou osobní daň a věděli, že tomu tak bude.

 2. tresen

  Moralka= sebeomezeni je bud z duvodu profitu, anebo pod pohruzkou trestu.
  Nemám pocit, že by se můj sebeomezovací apel dal napasovat do jedné z těchhle dvou škatulek. Zní NIKOMU VĚDOMĚ NEUBLIŽUJ.
  Možná mě někdo ojebe, když to budu dodržovat /jak věští embé/, ale profit, který to vynahradí, je jednoznačný: klidné svědomí.

  • Nerevar

   A co takové „společenský tlaky“? Sice neděláte nic špatného, ale (hrozba) ostrakizace dokáže úplné divy.

  • Nerevar

   … a „klidné svědomí“ lze nihilisticko-dawkinsovsko-klausovsky zařadit do kategirie „emocionální profit“.

   • tresen

    Emocionální profit přiznávám.
    Co se týče společenských tlaků, není mi jasné, jakou roli by u mne mohly hrát. V daných souvislostech. Za nikoho jiného nemluvím.

  • embecko

   „Zní NIKOMU VĚDOMĚ NEUBLIŽUJ“
   Tak nevim…myslim, ze neznam na netu jineho diskutera, jehoz prispevky jsou tak casto oznacovany jako zle a ublizujici, jako jsi ty. Jestli nahodou i pro tebe neplati poucka, ze ideje jsou v prve rady diskreditovany jejich nositeli…

     • vittta

      A opět.
      Saul napsal trapnou sračku, která měla jediný účel, posmívat se Saxovi, že jako pláče, když ho někdo nějakv diskuzi „vysolí“.
      Při čemž Sax si rozhodně na nic takového nestěžuje, a co já vím, nikdy nestěžoval.
      Tedy bych rád věděl, v čem byl Saul rychlejší než vy, když tomu dáte onen kontext s vaším dotazem, co tím pojmem „vědomě neubližuj“ je vlastně myšleno, když tento obrat navíc použila Třešeň.

      • Saul

       To že jsem to napsal pod Saxe, neznamená že se to týká Saxe, vito.
       Je to jen reakce na jeho příspěvek.
       Máš pravdu, že on nepláče.
       Na rozdíl od tebe!!

   • tresen

    Tak nevim…myslim, ze neznam na netu jineho diskutera, jehoz prispevky jsou tak casto oznacovany jako zle a ublizujici, jako jsi ty.
    Ano, všiml sis dobře. Opravdu tu na mě mnozí útočí velmi agresivně a snaží se mi ublížit. Vědí dobře, že mou citlivou duši zraní, když mi vyčítají to, co je charakteristické pro jejich styl debaty. :-(

    • Nerevar

     Speciálně pro Vás:

     „Celui qui reprend le moqueur s’attire le dédain,
     Et celui qui corrige le méchant reçoit un outrage.“

 3. Kamil Mudra

  Morálku můžeme vnímat dvěma způsoby (a to i současně – nejen buď a nebo)
  1) Z ideového pohledu kdy je cílem jejího dodržování lidský jedinec morálně dokonalý. Přičemž samozřejmě jde o běh po nekonečné trati – jelikož je nám známo že dokonalost neexistuje – avšak platí že i cesta je cíl.
  2) Z praktického pohledu, pro který platí že by morálka měla být jakýmsi generátorem kvalitních mezilidských vztahů, zdokonalujících fungování společnosti, což by se pozitivně promítalo i do života každého jejího člena.

  Byť je možno praktikovat morálku v obou bodech souběžně, principiálně se od sebe liší. V prvním případě je její „kvalita“ měřena svědomím jednotlivce a negativní následky jejího porušení jsou až na druhém místě po výčitkách které si jednotlivec činí cítíce se provinile.
  V druhém případě jde spíše o porušení dobrovolně (ale možno i pod tlakem) přijatého „manuálu“, který už člověk nemusí nutně vnímat (na rozdíl od svědomí) tolik jako součást sebe sama a do popředí se dere spíše ta obava z následné odplaty.

  Přesto lze výchovou dosáhnout dodržování morálky v takové míře, že u pozorovaného jedince nelze s jistotou zjistit který z těch dvou „motorů“ jeho morálku pohání coby hlavní, ba mnohdy to nedokáže u sebe rozlišit ani jedinec sám. Nejenom že mínění o tom co je morální a co ne procházejí během času proměnami a liší se od sebe i podle místa svého výskytu. I člověk který prožije celý život v morálně stabilním prostředí se snadno dostane do dilemat pramenících například z toho že součástí jeho morálky jsou jak cit pro spravedlivost tak i soucit a v některých situacích nelze obojímu vyhovět.

  Proto si myslím že jakékoli apely na morálku u lidí blížících se dospělému věku již nemají takový účinek jaký má působení na dětskou mysl teprve si formující budoucí postoje a tak přístupnější výkladům vycházejícím z morální idey bez složitých dilemat. Ale běh společnosti určují dospělí, většinou již nějakým způsobem vyhranění, mnohem více inklinující k rozlišování dle klíče: vyplatí se – nevyplatí se. Tedy k tomu manuálu ve kterém je oboje co nejsrozumitelněji vyjádřeno, tak aby to morální chování mělo navrch nad nemorálním. Pokud má takový manuál přinést celé společnosti užitek (a to by měl) je jeho sestavení hodně složité.

 4. astraustralia

  Clovek je zcasti zvire a zcasti spolecenska bytost a obe poloviny se v nem perou o sve vitezstvi.

  V kazdem cloveku je oboji jak dobro tak zlo.
  Pry dano od Stvoritele umyslne aby se homosapiens mohl projevit.
  Pritom velmi jednoduche.
  Zalezi jen na tom ktere to zvire krmite!

  • astraustralia

   Posledni veta o tech bez moralky
   U Baty, Bakaly, Kalouska a pod. lze apely na moralku pochopit docela dobre, ti ji pouzivaji jako mocensky nastroj k uklidneni davu.
   Co se nakradlo spravne uklidit a blbej lid uklidnit ze tak je to v trznim kapitalismu spravne, to je predevsim ukazkou pokrivene moralky.
   Posledne jmenovani tak dokazali lid obecny jen nasrat, rozhodne ne uklidnit.

   • astraustralia

    Proti prohlaseni Bati jsi mel vyhradu
    V postavení v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratu a kombinaci. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku.
    Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující.

    ze nepatri k tem kteri by mohli nabadat lid k moralce.
    Opakovane se Te ptam, kdo ma pravo lidi nabadat k moralce?

    Jak napsal pacifista:
    „Vše je jen o morálce a charakteru.“
    Kdo ma pravo zadat od lidi moralku ?
    Je to zasadni otazka !
    Jiz 2 tisice let existuje DESATERO ktere dosti presne vytycilo mantinely pro lidske chovani.
    Mimo ignorace pravidel slusneho chovani v desateru, jen zduraznovani maximalnich prav jednotlivce jako nejvyssiho projevu lidskosti a korektnosti nepokrocilo lidstvo na ceste charakteru a moralky ani o krok dal.
    Zduraznovana prava mensin ale povinosti zadne, moralka urcovana moralkou nemoralnich politiku a
    vysmech vericim kteri se rozhodli podle desatera moralne zit.
    Kam takova spolecnost smeruje a kam muze dojit.?

    V postavení v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratu a kombinaci. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku.
    i kdyz to rekl vykoristovatel Bata a sam se podle toho dle Tveho vyjadreni Saxi neridil
    ja to povazuji za zasadni a hlasim se k tomu.
    Nejsem sam, prednasi to nejen Stanek, Belohradsky stale vice lidi vidi ze jde o upadek moralky, jen ti kterych se to nejvice tyka nic :-(
    TRH bez privlastku a regulace si kraci dal bez povsimnuti a stale jen on „spravne trzne“ urcuje moralku a chovani homosapiense:-(
    Kam az ?

    • embecko

     „Opakovane se Te ptam, kdo ma pravo lidi nabadat k moralce?“
     No to ja nevim, to je tva otazka a ty si na ni take musis sam odpovedet. Kdo ma moralni pravo moralizovat? Navrhnul jsi Batu, ja ti oponoval batovskou realitou. Pokud ti takovyhle kazatel nevadi, klidne ho poslouchej dal.
     U Tarase probirate komunistu a antichartistu Sveraka, dnes svedomi naroda- i Milion chvilek ma stejny problem jako Bata.
     Pokud mate s pacifistou pocit, ze vse je jen otazka charakteru a moralky, pak vam to vymlouvat nebudu.
     Pokud ale vidis na 30 tisic lidi, demonstrujicich za svrzeni demokraticky zvolenych ustavnich cinitelu, pak se zda, ze vychova a tlak socialniho prostredi stoji nad svobodnou volbou osobniho rozhodnuti- clovek sice neco chce, ale pak se rozhledne, zaposloucha se do hovoru druhych a najednou zjisti, ze chce neco jineho. I kdyz to treba vubec neodpovida jeho vlastnimu charakteru, hodnotam a zajmum. Clovek pro kolektiv popre sam sebe…proto je dulezite, co nam radivaly nase babicky: dobre si vyber, s kym si sednes ke stolu.

     • astraustralia

      Batu jsi mi zamitnul, tak se ptam koho znas neposkvrneneho at jiz spatnymi skutky v minulosti davne jako Batu a nedavne jako Sveraka.
      Kdyz na to pujdes dusledne tak skoro nikoho nenajdes cisteho , z vyse postavenych politiku predevsim,
      zustane jen desatero a to jako atheista muzes pro spatny puvod zavrhnout take.
      30 tisic ci kolik demonstrujicich co piraty volili a za million chvilek lepsich nez predeslych demonstruji,
      to neni ten spravny argument prekabateni. nebo i oni sedeli v kavarne u jednoho spatneho stolu ? :-)
      Babicky to asi myslely u toho stolu jinak nez jen poslouchat korektni reci, navic drive nemohly tusit ze se to casem ukaze jako nekorektni lzi.
      Kdyz v dnesni dobe mluvit o moralce a slusnosti nevede nikam, tak jen cekam az napises ze jinak nez vladou tvrde ruky to nepujde zaridit.
      Ne ale ve stylu kam to smeruje dnes demokratury se stale vetsim bicem, ale jen na obycejneno ovcana.
      Tech co vladnou se zakony ktere slusne chovani vymahaji vubec netykaji a to je nejvetsim problemem dnesni spolecnosti !

      • tresen

       Pokud ale vidis na 30 tisic lidi, demonstrujicich za svrzeni demokraticky zvolenych ustavnich cinitelu, pak se zda, ze vychova a tlak socialniho prostredi stoji nad svobodnou volbou osobniho rozhodnuti…
       Morálku bych do tvého postoje netahala, jen poznamenávám, že se mi zdá zarážející už jen ten slovník.
       Ten postoj implikuje, že jak je někdo zvolen, může vyvádět cokoli a lidi nemají právo žádat jeho odstoupení, když se jim povolební praxe, která je v rozporu s předvolební rétorikou, nelíbí. A zřejmě se nesmějí ozvat ani tehdy, když na politika vyplave nějaká nekalost z minulosti. Hned bys jim přišil, že chtějí svrhnout demokraticky zvoleného politika, tudíž jsou to padouši anebo svedené ovce bez vlastního názoru.

        • Saul

         Pravda je, že po zrušení svobodných voleb si nejen „svrhávání politiků“, ale i každý protest proti nim každý dobře rozmyslí.
         Když už dokázali zrušit ty volby, tak zrušení nespokojených občanů pro ně bývá daleko menší problém, jak už v historii mnohokrát dokázali.
         Takže zachování demokratických voleb a zachování občanského práva na dovolávání se předvolebních slibů by možná mohlo úplně stačit.

        • embecko

         Ono ani nejde o tu demonstraci samotnou, jako jeji pozadi, to jest nalevarnu od neziskovek na skolach, zpracovani protestu v mediich (hlavne verejnopravnich) a postoj soudu a policie (viz posledni pripad s ruskymi turisty v hotelu- dokazes si predtsavit, ze by tohle nekdo provedl Izraelcum a odmitl je ubytovat, dokud nepodepisi papir o protipravni okupaci treba Golanskych vysin? To by asi bylo coro… :o)

        • tresen

         Takže se volby mají zrušit, a budeme chodit politiky jen svrhávat?
         Píše Věra.
         Zajímavé. Napadlo ji to, když si přečetla mou poznámku, která svrhávání popírá.
         Asi jako kdybych napsala, že jsem pro dodržování zákonů, a Věra by se optala, které zákony navrhuju porušovat.
         No ale co když si pod tím „svrháváním“ někdo představuje takovou samozřejmost, jako je vyjádření občanského protestu? Asi i tací jsou mezi námi.

       • oh

        Sice neočekávám, že mi na to odpovíte, treseni, ale nedá mi to, se přesto zeptat: „Co, alespoň podle vás, kdy Benešová udělala korupčního, že si „Milión chvilek pro demagogii“ bere do huby zrovna ji?“
        „Jaká že to nepravost z minula na ní vyplavala, že jsem o ní ještě neslyšel?“
        A ještě dodám: nemám problém s tím, když je veřejně voláno po odchodu politika, který ve funkci něco podělal – ať už profesně, nebo morálně. Nějak mi ale nedochází, proč se za potlesku bakalonovin a ČT demonstruje proti Benešové, která, pokud vím, nemá ve své minulosti žádné černé kaňky, ještě před tím, než vůbec byla jmenována.
        P.S. Pokud byste snad nechtěla odpovídat konkrétně na položené otázky a zase chtěla psát, že demonstrující jistě vědí, proč to dělají, nebo odklánět hovor jinam, na nějakou vám známou sprostou podezřelou, tak snad raději mlčte. Jako obvykle.

        • tresen

         Co já mám s Benešovou anebo Milionem chvilek?
         Já mluvím čistě obecně. Občan podle mne může demonstrovat za odstoupení politika, když je přesvědčen o nepravostech, kterých se dotyčný dopouští anebo dopustil. To je vše.
         Na Benešovou podle mne mají pouze podezření, že byla do funkce dosazena za jediným účelem – aby nedopustila proces s Babišem. Já ji nepodezírám, že by si tohoto úkolu byla vědoma, tak jsem doma a v klidu, když jiní malují transparenty s jejím jménem.

        • MaB

         Je divné, že paní Benešovou nenapadlo, když vstupovala do vlády trestně stíhaného premiéra, že je za jeho obžalobu odpovědné státní zastupitelství, které ministru spravedlnosti podléhá. A že to dost komplikuje její pozici. Podezření, že nezávislost justice nebude respektována, je pochopitelné.
         A je vůbec unikátní, že obžalovaný ministr, zde dokonce premiér, může zůstat ve vládě.
         Jinde platí zásada, že i při presumpci neviny důvěru ve vládu ohrožuje a jeho demise je tedy nevyhnutelná.
         Před přijetím funkce na to byl upozorněn.

         • Kamil Mudra

          „Před přijetím funkce na to byl upozorněn.“
          Skrze volby se zeptal na názor voličů a zařídil se podle odpovědi. Na demošky určitě přišlo méně lidí než k urnám. Pokud by byl ten poměr opačný, nejspíš by už ve své funkci nebyl.

          • MaB

           Kamile, uniklo vám, že se plemiér ani vláda nevolí ?
           Že premiéra a na jeho návrh i zbytek členů vlády prezident republiky jmenuje ?
           V průběhu funkčního období vlády také prezident jmenuje nového člena vždy, když mu to premiér navrhne.
           Kolikátou ministryní spravedlnosti je v Babišově vládě paní Benešová ?

           „Skrze volby se zeptal na názor voličů a zařídil se podle odpovědi.“ (Kamil Mudra)
           Zeptal se voličů, zda souhlasí s tím, aby nejdůležitější osobou ve státě (Vláda České republiky je vrcholný orgán výkonné moci) byl ten, kdo je stíhaný kvůli dotačnímu podvodu ?
           Jakým signálem je tento fakt pro „kolektivní morálku“ ?

          • Kamil Mudra

           „Zeptal se voličů, zda souhlasí s tím, aby nejdůležitější osobou ve státě (Vláda České republiky je vrcholný orgán výkonné moci) byl ten, kdo je stíhaný kvůli dotačnímu podvodu?“ (MaB)
           To nemusel. To za něj dost intenzivně dělala média. A že strana s nejsilnějším volebním výsledkem bude chtít tento post pro sebe se dá s jistotou předpokládat před každými volbami. S tím že půjde o Babiše se ANO nijak netajila. Takže v tomto musel mít jasno každý volič který jí svůj hlas dal.

          • Kamil Mudra

           MaB vy už nevíte co píšete. Naše debata začala tím že jsem reagoval na váš text:
           „A je vůbec unikátní, že obžalovaný ministr, zde dokonce premiér, může zůstat ve vládě.
           Jinde platí zásada, že i při presumpci neviny důvěru ve vládu ohrožuje a jeho demise je tedy nevyhnutelná.
           Před přijetím funkce na to byl upozorněn.

           Ještě v 20.5.2019 – 10.44 sama sebe v tomto rozsahu citujete.
           A když opáčím:
           „Já nevím, zda byl před přijetím funkce upozorněn na nevyhnutelnost podání demise z jakýchkoli příčin. Vy to víte jistě?
           Tak odpovíte:
           „Ne a také jsem to o něm nikde netvrdila.“

          • Kamil Mudra

           Sakra vlákna!. Špatné umístění. Dám to ještě jednou tam kam to patří.

         • MaB

          To nemusel. To za něj dost intenzivně dělala média(…)
          S tím že půjde o Babiše se ANO nijak netajila. Takže v tomto musel mít jasno každý volič který jí svůj hlas dal. (Kamil Mudra)

          Jistě, volby vysoce vyhrálo hnutí ANO, které získalo 29,64 % z celkového počtu 8 374 501 registrovaných voličů. Sám pan Babišovi dalo svůj hlas 48 645 voličů.
          Je normální a běžné, že je premiér ze strany ANO.
          Jeho výběr je ale prerogativem prezidenta. A ten není v žádném případě povinen vybrat z vítězné strany trestně stíhaného s rizikem narušení právního státu…
          (Druhá Babišova vláda také získala důvěru ve Sněmovně. až 264 dní po volbách, což je v ČR rekord.)

          A od kdy spoléhá M. Zeman na média, ke kterým má dlouhodobě opovržlivý vztah ?
          „Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někdy na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo“…

          • MaB

           Zeptal se voličů, zda souhlasí, aby nejdůležitější osobou ve státě (….) byl trestně stíhaný ?
           Vy reagujete:
           „To nemusel. To za něj dost intenzivně dělala média…“

           Není škoda, že je poslechl (nebo neposlechl ) ? A co si myslíte o tom, že klidní a uvážliví Češi už reagují jako bouřliváci Francouzi – kvůli nezávislé justici jich vyjdou tisíce do ulic s hesly proti premiérovi: „Benešová Marie mé zločiny zakryje,“ ?
           Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil:
           „Ve chvíli, kdy máme trestně stíhaného premiéra, potřebujeme alespoň nezávislého nejvyššího státního zástupce,“.
           „Pro právní stát platí to samé, co pro vzduch, pro kyslík. Když ho máme, tak ho nepostrádáme. Když ho nemáme, hrozí tragédie,“
           To je snadné pochopit, ne ?

          • Kamil Mudra

           Tak moment. Koho se týkala vaše věta: „Před přijetím funkce na to byl upozorněn.“ na kterou jsem reagoval: „Skrze volby se zeptal na názor voličů a zařídil se podle odpovědi.“?

          • vittta

           Žádní Češi v ulicích nejsou, to je komické minumum.
           Vesměs u nás demonstrují profesionálové z celé Evropy, nebo najatí křiklouni.
           Nezávislý státní zástupce je pak podle Pospíšila někdo, kdo je závislý na něm a jeho euromafinánské klice a PŘEDEVŠÍM nemá rád pana prezidenta.
           Samotné demonstrace proti někomu s dobrou pověstí z minulosti co ještě nic neudělal (a) jsou směšné, a nikdo normální by PRO TO nedemosntroval.
           Je to demonstrace jako obyčejně proti panu prezidentovi a jeho demokratické a vlastenecké klice.

          • embecko

           Jeden za schvalovani atentatu muze dostat az 15 let a propadnuti majetku, druhy smerem k prezidentovi nabada tady k tomu a bude ho za to resit jakasi stranicka moralni komise:
           „Debilní senilní bolševik Zeman se rozhodl zákon podepsat a je třeba ho zabít též. Ideálně takovou zrůdu podřezat, jako přestárlou svini a nechat vykrvit a poté spálit.“
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podrezat-Zemana-jako-svini-vyzyva-funkcionar-ODS-A-s-nim-vsechna-smradlava-prasata-co-podporila-zdaneni-cirkevnich-miliard-581994
           Ze by zde zasahla policie povazuji za nemozne. Politik totiz neni bezny obcan a po jeho smrti lze volat beztrestne.
           Lide tohle vidi a velmi dobre reflektuji…co se z toho vyvrbi je ovsem jiz otazka povah…za nejpravdepodobnejsi povazuji rezignovani na politiku a verejny zivot a opetovne stahnuti se na chaty a do hospod, jako za normalizace.

          • Kamil Mudra

           „…opetovne stahnuti se na chaty a do hospod, jako za normalizace.“
           Teď už to nepůjde, saxi. Za normalizace fungovalo: „Když se vysereš na politiku – politika se vysere na tebe.“ Nejen že dnes už majitelů chat ubylo ale ani hospody už nejsou to co bývaly. Eurohujerští „svazáci“ jsou ještě aktivnější než ti v padesátých letech co se tehdy v hospodách drželi při zdi, protože tam seděli jejich fotříkové, převážně se řídící zdravým selským rozumem a ve většině případů byli svým ratolestem autoritou.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Zrudy-Hymna-je-svata-Aktiviste-v-Praze-piskali-behem-ceske-hymny-lid-reaguje-579316

          • vittta

           Teda ten ODSák je slušnej jak Saul.
           No, každý má právo na vyjádření názoru, a pokud se jedná o pana prezidenta nebo o Rusy či Putina, pokud by ale někdo chtěl urážet cigoše či negry, tak tam je tvrdý zásah na místě!
           Chtějí válku, svině, nenechat se vyprovokovat, to je naše síla.
           Ozbrojit se- a nenechat se vyprovokovat!

          • embecko

           „Nejen že dnes už majitelů chat ubylo ale ani hospody už nejsou to co bývaly.“
           Urcite, myslel jsem to spise obrazne, vztazeno k normalizaci…hodne uniku smeruje dnes do virtualna.
           Ale s temi pocty majitelu chat je to zajimave…zda se to tak, opravdu, ale jaka je realita? Co mohu soudit z okoloprazskych chatovych kolonii plus minus 50 km, tak tam zadne chaty neubyvaji…a to ani ty „chaloupko k lesu celem, k Ivanovi zady!“
           Mas mozna pravdu v tom, ze se hodne meni na stala bydleni, pokud to jde. Naposledy jsem to videl v Uneticich, kde vcelku banalni chatku prestaveli na architektonicky zazrak- hypermoderni vilku…nevydrzel jsem to a dal se s majitelem, plejicim zahradku, do reci. Byt prenechali mladym, z chaty si na stara kolena udelali staly „prazsky“ pobyt…v takovem prostredi je to terno…navic prazsky Hrad doslova na dohled.
           A s hospodama mas pravdu urcite…snad jsem tu daval odkaz na setkani maturantu po X letech…sedli si, vytahli mobily, chvilku surfovali, pak se navzajem vyfotili a poslali fotky znamym, ze jsou na srazu….a za hodku se rozesli….

          • MaB

           ad KM
           Tak moment. Koho se týkala vaše věta: „Před přijetím funkce na to byl upozorněn.“ na kterou jsem reagoval: „Skrze volby se zeptal na názor voličů a zařídil se podle odpovědi.“? (Kamil Mudra)
           Zde:
           Jinde platí zásada, že i při presumpci neviny důvěru ve vládu ohrožuje a jeho demise je tedy nevyhnutelná. Před přijetím funkce na to byl upozorněn. 17.5.2019 – 22.06MaB
           Jedná se o ministry již ve výkonu funkce v případě, že by u nich došlo k trestnímu stíháni
           To, že by mohli být jakožto trestně stíhaní do funkce jmenováni, je naprosto vyloučeno.

          • MaB

           Kde to žijete, vittto ?
           Samotné demonstrace proti někomu s dobrou pověstí z minulosti co ještě nic neudělal (a) jsou směšné, a nikdo normální by PRO TO nedemosntroval (vittta)
           A co toto ?
           „Policie navrhla obžalovat premiéra. Ten prohlásil, že je to účelový komplot, a nechal vyměnit ministra spravedlnosti, pod nějž spadají státní zástupci a soudci, kteří rozhodnou o premiérově vině či nevině….“
           Místopředseda Poslanecké sněmovny a první místopředseda Pirátů Vojtěch Pikal. „Je super, že přišlo tolik lidí, a já jim za to děkuji. Vážím si toho, že jim není jedno, co se děje. To, že ministr (Jan Kněžínek), který nemá žádný problém, žádný škraloup, žádný důvod být odejit, najednou rezignuje, je nepochopitelné a nedá se to ničím odůvodnit, ospravedlnit.

           „Žádní Češi v ulicích nejsou, to je komické minumum.“ (vittta)

           Demonstrace proti skandálům a praktikám Andreje Babiše již trvají více než dva roky. Nejprve byly málo početné, ale rozhořčenost se ve společnosti značně rozšířila.
           Zde je stručný přehled:
           10. května 2017 – Na Václavském náměstí se sešlo zhruba 20.000 lidí
           Cílem akcebylo odvolání Babiše.
           17. května 2017 – Na Václavském náměstí se opět sešly tisíce lidí na demonstraci proti ministru Babišovi
           5. března 2018 – Po celé ČR se demonstrovalo proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.
           Babiš byl terčem kritiky i na demonstracích. „Je to tak, vládne nám tu estébák“,
           15. března 2018 – Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se připojili k půlhodinové výstražné stávce, cílem protestu bylo bránit společenské a ústavní hodnoty.
           9. dubna 2018 – Stovky až tisíce lidí téměř ve 20 městech po republice protestovaly proti trestně stíhanému premiérovi Babišovi (ANO) a jeho vládě v demisi. V Praze demonstrovalo několik tisíc lidí,
           9. května 2018 – Zhruba 500 lidí se sešlo na Václavském náměstí na demonstraci proti Babišovi.
           22. května 2018 – Několik stovek lidí se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském náměstí proti Babišovi.
           29. května 2018 – Několik stovek lidí prošlo centrem Prahy k úřadu vlády, aby tak vyjádřilo nesouhlas s vládnutím Andreje Babiše.
           5. června 2018 – Den před druhým jmenováním Babiše premiérem v centru Prahy protestovaly tisíce lidí proti připravované vládě s podporou komunistů.
           11. července 2018 – Před sněmovnou během hlasování o důvěře Babišově druhé vládě demonstrovaly stovky lidí proti kabinetu podporovanému KSČM.
           15. listopadu 2018 – Na pražském Václavském náměstí se sešly tisíce lidí, kteří požadovali Babišovu demisi.
           17. listopadu 2018 – Desítky tisíc lidí v Praze, v Brně a v dalších městech žádaly kvůli kauze Čapí hnízdo demisi premiéra Andreje Babiše,
           30. dubna 2019 – Proti Babišovi a Benešové protestovaly v Praze a dalších městech tisice lidi…
           https://www.novinky.cz/…/503621-proti-babisovi-a-benesove-prot…

          • Saul

           „Teda ten ODSák je slušnej jak Saul.“
           Co se tve slusnosti tyka, tak jeji popularita uz dokonce prekrocila i hranice Ostrova, jak jsem se dnes ke svemu velkemu pobaveni docetl na Terase:-))
           „Chtějí válku, svině, nenechat se vyprovokovat, to je naše síla.“
           Tak tvoje urcite ne.
           „Ozbrojit se- a nenechat se vyprovokovat!“
           Na zbrojni pas je potreba uspesne zakoncit psychotesty, takze ani tudy pro tebe cesta nevede.
           Ale nezoufej, jsou i jina reseni, pri kterych dokonce muzes vyuzit i svoji manualni zrucnost( ted nemyslim tu klepat pismenka do klavesnice)
           https://www.woodcraft.cz/files/infostudna/hau_kola/deni_veci/luk/luk.php
           Ale ja bych ti spis doporucil zustat ve sve soucasne roli ideologickeho predvoje vsech tech hnedo-rudych SA-milicionaru, to ti celkem jde.
           A az se opravdu neco semele, klidne vybehni do ulic.
           To opravdu neni spatne reseni.
           Oba tabory pred tebou padnou smichy a bude po valce:-)

          • vittta

           Vůbec vám nerozumím, MaB.
           Kde berete informace, které mi dáváte, jak jsou průkazné, a co mi mají vlastně ukázat?
           Že o jmenování ministra rozhoduje 10 000 lidí?
           To si snad ze mě musíte dělat kozy…

          • MaB

           Že o jmenování ministra rozhoduje 10 000 lidí? To si snad ze mě musíte dělat kozy… (vittta)
           Nikoli, vittto. Jak jsem napsala výše, o jmenování ministra rozhoduje na návrh premiéra prezident republiky.
           Ale o odchodu z funkce premiéra (do které byl jmenován obžalovaný) může rozhodnout 1 člověk, a to státní zástupce.
           A ty tisíce manifestujících, kterým leží na srdci nezávisla spravedlnost, se obávají, že tomu má být zabráněno. Mělo by se v dohledné době ukázat, jestli oprávněně.

           Problém je v tom, že v daném případě ministryně spravedlnosti jmenuje státní zástupce na návrh nejvyššího státního zástupce (nejvyššího státního zástupce jmenuje vláda na návrh ministra spravedlnosti).
           Trestní stíhání (zde premiéra) před soudem se koná pouze na základě obžaloby nebo návrhu na potrestání, které podává a před soudem zastupuje státní zástupce jmenovaný ministryní navrženou premiérem…
           To je dost zapeklitá situace, nemyslíte ?

          • kočka šklíba

           Nelžete MaB jak je vaším čím dál častějším zvykem :….“Ale o odchodu z funkce premiéra (do které byl jmenován obžalovaný) …….“, není to pravda.

          • vittta

           Nezávislá justice není nikde na světě.
           Ale mnohde se tak tváří.
           Tak to chodí.
           U nás má každý právo demonstrovat, ale co vy popisujete, že je zapeklitá situace- to je zapeklité proč?
           Je to nějak nezákonné, nebo nějak dokonce protiústavní?
           Co se té demonstrace týká, ono jde o to, za co se demonstruje.
           Celé ty demonstrace jsou jen a jen proti panu prezidentovi, a to na základě lží a nesmyslů.
           Že nás táhne do Ruska a Číny a tyhle vocasoviny.
           To jako když vy tady něco mentorujete, co nemá žádné opodstatnění.
           No- ale je to váš názor, tak ho máte právo napsat.
           Víc za tím nehledám.

          • Kamil Mudra

           pro MaB 19.5.2019 – 18.30
           Dokážete odpovědět bez zbytečného mlžení na tak prostou otázku jako je: „Koho se týkala vaše věta: Před přijetím funkce na to byl upozorněn.“?
           Jde to i jednoslovně.

          • MaB

           ad kočka šklíba, vím, že vaše láska k vaší pravdě je bezmezná, ale než začnete někoho obviňovat ze lži, měla byste se seznámit s právní termimologií a se zmiňovanou aférou.

           Obviněný (accusé)
           je osoba od okamžiku, kdy proti ní bylo zahájeno trestní stíhání až do nařízení hlavního líčení soudem.
           Obžalovaným (inculpé)
           se stává obviněný v okamžiku nařízení hlavního líčení a zůstává jím až do jeho skončení (tj. do právní moci odsuzujícího nebo zprošťujícího rozsudku).
           Odsouzeným (condamné)
           se stává obviněný (obžalovaný) okamžikem právní moci odsuzujícího rozsudku / trestního příkazu.
           Pojem obviněného se používá i v širším smyslu – zákon říká, že pokud z povahy věci nevyplývá nic jiného, obviněným se rozumí i obžalovaný a odsouzený.

           Brusel začal Babišovu aféru vyšetřovat na začátku března 2016. Úřad pro evropský boj proti podvodům (OLAF)
           viz zde
           Druhý nejbohatší muž v zemi, pan Babiš, 64 let, byl obžalován v roce 2017 ve věci údajného zpronevěry evropských fondů v letech 2007-2008, týkalo se to hotelového komplexu Čapí hnízdo -Nid de Cigogne. Riskuje vězení pět až deset let,

           Fraude aux fonds européens: le Premier ministre tchèque…
           http://www.francesoir.fr › Actualités
           17 avr. 2019 – Le Premier ministre tchèque Andrej Babis à Bruxelles le 10 avril 2019. … le plus riche du pays, M. Babis, 64 ans, a été inculpé en 2017 dans …
           Deuxième homme le plus riche du pays, M. Babis, 64 ans, a été inculpé en 2017 dans une affaire de détournement présumé de fonds européens remontant à 2007-2008 et liée à son complexe hôtelier Nid de Cigogne. Il risque entre cinq et dix ans de prison,
           let,

          • MaB

           ad KM
           „Jinde platí zásada, že i při presumpci neviny důvěru ve vládu ohrožuje a jeho demise je tedy nevyhnutelná.
           Před přijetím funkce na to byl upozorněn.“

           Jinde = ne v ČR (v právním státě s nezávislou justicí)
           Kdo = každý ministr, to je i premiér.

           Položila jsem vám, Kamile, několik otázek, odpovědi na ně se vyhýbáte, doufám, že pouze předstíranou nechápavostí ? :))

          • vittta

           Nevím, jak Kamil, ale já absolutně nechápu, co tím vlastně chcete říci.
           S ohledem na francouzkou zahraniční politiku by se dalo nějak odvodit, že odsouzení, byť jen formální, je ve francouzkém pojetí zbytečný luxus, a rozpoutat třeba válku žádné odsouzení kohokoliv nepotřebuje.
           Z mého pohledu je v tomto případě důležitá ústava ČR, která buď nařizuje obviněnému, aby podal demisi- nebo nenařizuje.
           Jistě mi to v kontextu s ústavou vysvětlíte.
           Pokud to pak v ústavě není, pak to není vina třeba premiera, ale zákonodrců, kteří- pokud vím- něco takového vůbec nenavrhli.
           Osobně se domnívám, že pokud by v ústavě tato klausule byla, tedy že obviněný by byl povinen podat demisi na své politické funkce, vypadalo by to poněkud…podivně.

          • kočka šklíba

           Ano MaB a proto není možné, aby platilo vaše : …“Ale o odchodu z funkce premiéra (do které byl jmenován obžalovaný) …….“, protože obžalován zatím nebyl. Já nechápu co na tom nechápete vy. To co uvádí, možná ,francouzský tisk, není pravda. Pokud jste si to vy vymyslela, tak lžete. Ještě něco?
           Nebyl ani obžalován ze zpronevěry fondů a protože vám nemohu dát odkaz na četku (protože je to na heslo) , tak vám to sem zkopíruji, je to zpráva z minulého týdne, ovšem to se z mainstreamu nedozvíte:

           Praha 16. května 2019 – V souvislosti s publikovanými zprávami a dotazy k platbám dotací společnostem z koncernu Agrofert uvádí platební agentura Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) aktuální informace o proplácení zemědělských dotací. Ve dnech 14. až 18. ledna probíhalo v SZIF auditní šetření ze strany Evropské komise (EK) zaměřené na opatření k prevenci střetu zájmů, a to u podpor projektového (investičního) charakteru spolufinancovaných z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV). Jednalo se o koordinovaný audit, který byl zároveň prováděn i u dalších institucí poskytujících v České republice dotace z Evropských strukturálních a investičních fondů. V rámci tohoto auditu SZIF doposud neobdržel žádný výstup a nebyl informován o žádném zjištění.
           Na platby administrované v rámci Jednotné žádosti (nárokové dotace, zejména přímé platby a kompenzační platby) a opatření Společné organizace trhů audit zaměřen nebyl. Proto jsou tyto dotace ze strany EK propláceny obvyklým způsobem bez jakýchkoliv omezení.
           Co se týká projektových opatření Programu rozvoje venkova, postupuje SZIF při platbách zcela v souladu s instrukcemi Generálního ředitelství pro zemědělství EK (DG AGRI) a Pravidly pro žadatele. Ve čtvrtletních výkazech do EK uvádíme přehled uskutečněných plateb společnostem z koncernu AGROFERT, přičemž jsme byli ze strany DG AGRI v březnu 2019 informováni, že u těchto projektů prodlužuje lhůtu k jejich proplacení o 6 – 9 měsíců. Takto bylo postupováno u třech projektů vykázaných ve 4. čtvrtletí 2018 a u dvou projektů vykázaných v 1. čtvrtletí 2019. V současné době SZIF čeká na další postup DG AGRI ve shora uvedeném auditu, zejména na oznámení předběžných závěrů z lednového auditního šetření.
           Stačí?

          • Kamil Mudra

           Nevyhýbám se ale ptáte se takovým způsobem že se mi špatně rozlišují skutečné otázky od těch řečnických.
           Předpokládám tedy že se stále bavíme o Babišovi.
           Já nevím zda byl před přijetím funkce upozorněn na nevyhnutelnost podání demise z jakýchkoli příčin. Vy to víte jistě? Neuniklo mi že se premiér ani vláda nevolí, že premiéra a na jeho návrh i zbytek členů vlády prezident republiky jmenuje, že v průběhu funkčního období vlády také prezident jmenuje nového člena vždy, když mu to premiér navrhne, nevím kolikátou ministryní spravedlnosti je v Babišově vládě paní Benešová a je mi jedno co říká exministr Pospíšil. Myslím že klidní Češi se při demonstracích chovají stále ještě mnohem mírněji než bouřliváci Francouzi.
           Stačí to takto? Pokud jsem nějakou otázku přehlédl dejte vědět.

          • kočka šklíba

           Jo a ještě něco, vy tedy opravdu nejste ta, která by mě mohla poučovat, abych se seznámila s problematikou zemědělství. Rozumíte tomu jako koza petrželi nebo jako třešinka a ještě někdo, zajímavé, že je to také žena, ale něco tak hloupého jsem nečetla už dlouho: http://blog.aktualne.cz/blogy/johana-kroupova.php?itemid=34028
           Jinak Babiše jsem nevolila, nevolím a volit nebudu, ani jeho ANO, to pro případ, že byste měla zase nějaké neověřené SVÉ domněnky. Ale nesnáším lži a výmysly takových jako jste vy a třešinka.

          • MaB

           „vy tedy opravdu nejste ta, která by mě mohla poučovat, abych se seznámila s problematikou zemědělství. Rozumíte tomu jako koza petrželi.: (kočka šklíba)
           V tom máte absolutní pravdu ! :))
           Proto by mne ani ve snu nenapadlo, abych se do něčeho takového pouštěla.
           Po právní stránce jsme ale informováni :
           EU rozhodla: Babiš už nedostane ani euro dokud nebude vyjasněna situace možného střetu zájmů českého premiéra , Vyplynulo to z prohlášení komisaře EU pro rozpočet během debaty v Evropském parlamentu…

           Plati, že když není žalobce, není soudce.
           A vzhledem k tomu, že byl případ Babiš vyšetřován, muselo to být na základě podané žaloby.
           Jinak by bylo absurdní cokoli mu vytýkat. To jsem pochopit schopna..

          • MaB

           ad vittta – Z mého pohledu je v tomto případě důležitá ústava ČR, která buď nařizuje obviněnému, aby podal demisi- nebo nenařizuje. Jistě mi to v kontextu s ústavou vysvětlíte.
           Odpověď na vaši otázku najdete zde:
           Sněmovna (vyslovuje důvěru či nedůvěru vládě) musí chránit ústavní pozici předsedy vlády před ním samým
           23. listopadu 2018, Petr Fiala:
           Vážená sněmovno, máme tu co dočinění s nejdůkladnějším střetem zájmů, jaký jsme si donedávna neuměli představit ani teoreticky, který bychom možná očekávali jen v nějaké takzvané rozvojové zemi, nad jejíž demokratičností a vyspělostí ohrnujeme nos a nestojí nám ani za řeč.

           Jednou z důležitých povinností každého premiéra při výkonu funkce je také chránit tuto ústavní pozici předsedy vlády před jejím možným ohrožením, před nátlakem, vydíráním, před útoky na integritu této funkce a tak podobně.

           My jsme se ale dostali do situace, kdy to předseda vlády dělat nemůže. Nemůže to dělat proto, že premiér nechrání ústavní funkci předsedy vlády, ale on ji naopak soustavně vystavuje nebezpečí. A sám představuje pro ústavní funkci předsedy vlády bezpečnostní riziko.

           Lidé mají právo na to, aby mohli důvěřovat státu. A my máme povinnost rozhodovat tak, aby lidé státu důvěřovat mohli.

           Položme si otázku, kolik lidí v naší republice uvěří, že kterékoliv z policejních vyšetřování a rozhodnutí státních zástupců a možná pak i soudů budou nestranná, že nebyla nikým a ničím ovlivněna? V případě, v němž jde o předsedu vlády, který je jedním z nejbohatších lidí v zemi a současně zastává exekutivně nejsilnější funkci.

           Je absurdní, aby ČR vedl premiér s takovým množstvím problémů.
           Je nepřijatelné, aby měl takový člověk jakýkoliv vliv na chod orgánů činných v trestním řízení.

           Jsme si jisti, že je to za dané situace jediné možné odpovědné jednání ve prospěch našeho státu.
           Abychom chránili ústavní instituce, abychom udrželi důvěru v právní stát – abychom místo osobních problémů předsedy vlády mohli společně řešit problémy naší země.

          • embecko

           A vzhledem k tomu, že byl případ Babiš vyšetřován, muselo to být na základě podané žaloby.
           Jinak by bylo absurdní cokoli mu vytýkat. To jsem pochopit schopna..“
           Ja bych zas rekl, ze to pochopit schopna nejste…a v predstave, ze vysetrovani vznika na podklade zaloby, nam tu kazete o pravnim statu… :o)
           Chudak kocka sklebilka… :o)

          • kočka šklíba

           Dosud jsem si myslela MaB, že jste inteligentní, po této naší výměně příspěvků o tom začínám poměrně dost pochybovat. Zase kecáte, to snad není možné. Ne, nebylo to na základě žaloby ale OBVINĚNÍ, podotýkám, že také velmi sporného, ale to je věc právě soudu.
           Tohle také není pravda : …EU rozhodla: Babiš už nedostane ani euro dokud nebude vyjasněna situace možného střetu zájmů českého premiéra , Vyplynulo to z prohlášení komisaře EU pro rozpočet během debaty v Evropském parlamentu…“. Nebo jen půl pravdy, nedostane, zatím, tedy firmy které svěřil svěřeneckému fondu abych byla přesná, peníze z projektových opatření Programu rozvoje venkova, ostatní dotace z EU ty firmy dostávají, tedy v zemědělství. Pokud žádají i o jiné, z jiných rezortů, tak tam nemohu sloužit. Informujte se, stačí když si přečtete co jsem sem zkopírovala v 11:56.
           A jen tak mimochodem,aspoň jsme se přesvědčili, že novináři, spíše tzv. „novináři“, jsou ve Francii stejně blbí jako ti u nás. A tím nás tu přitom neustále krmíte, takovými „zprávami“, kterým oni absolutně nerozumí nebo možná přímo lžou. Další skládanka do vašich příspěvků, děkuji.
           Takže znovu Babiš nebyl OBŽALOVÁN, takže si ty kecy, protože vidím, že neustále tvrdíte že byl, prosím, nechte pro někoho jiného. Nakonec když mně nevěříte, tak třešinka nebo Saul vám tohle potvrdí. Takhle přímo lhát ani oni nemohou.

          • kočka šklíba

           No a ted mně embéčko řekněte, je to vůbec možné, aby někdo tohle tvrdil? Není to opravdu robot, který se zaseknul? A přesně tak, ona káže o právním státě, kopíruje sem spoustu mimoňských tvrzení a není schopna pochopit, že obvinění je rozdílné od obžaloby i když jsem jí to několikrát napsala. Já tedy opravdu zírám.

          • kočka šklíba

           On se tu někdo bavil o Ústavě? Zkopírujte prosím, kde to čtete. Tak maximálně MaB, protože v těch jejích příspěvcích je tolik omáčky a zbytečností, že jsem to u ni možná přehlédla. Já ale tedy ne.

          • Saul

           „On se tu někdo bavil o Ústavě? “
           Děláte si legraci, šklíbo, nebo zase nejste při smyslech už natolik, že si nedokážete pročíst ani vlákno, do kterého píšete?
           Tak to zkuste prosím, protože nic vám kopírovat nebudu.
           Hezky se snažte a můžete sem potom tu vitovu připomínku ústavy pro oživení klidně zkopírovat sama.

          • MaB

           Já nevím, zda byl před přijetím funkce upozorněn na nevyhnutelnost podání demise z jakýchkoli příčin. Vy to víte jistě? (KM)
           Ne a také jsem to o něm nikde netvrdila.
           Vím ale, že paní Benešová je v pořadí čtvtrtá ministryně spravedlnosti prakticky během 1 roku. Je to neuvěřitelné.

           „Češi se při demonstracích chovají stále ještě mnohem mírněji než bouřliváci Francouzi.“
           To určitě, ale když se uváží, že začínali skoro na nule, pokroky jsou obdivuhodné.
           Na rozdíl od vás asi pochopili, že:
           „Ve chvíli, kdy máme trestně stíhaného premiéra, potřebujeme alespoň nezávislého nejvyššího státního zástupce“.

           ad embecko: …a v predstave, ze vysetrovani vznika na podklade zaloby, nam tu kazete o pravnim statu… :o)
           Vy mi jistě vysvětlíte, co je impulzem k zahájení trestního řízení.

           Já do té doby budu vycházet ze zákona:
           Povinnost oznámit přípravu nebo páchání trestného činu nebo skutečnost, že trestný čin byl spáchán, je zakotvena v § 367 a § 368 trestního zákoníku.

           Je-li v trestním řízení nahlášen trestný čin, je vyšetřování v rukou policie a státního zástupce a ohlašovatel v zásadě nemá možnost, jak by vyšetřování ovlivnil …

          • kočka šklíba

           A ano vittta, ale má pravdu, nebo snad ne? A jinak se tu o ústavě nikdo nezmiňuje, ani MaB ne dokonce. Ale nemyslím, že by ze sebe dělal odborníka na Ústavu, prostě konstatoval skutečnost, ale to byste nebyl vy abyste si nerýpnul, že? A můžete, když vy jste takový detailista, vysvětlit MaB, že Babiš není OBŽALOVÁN dosud, natož když byl jmenován premiérem? Třeba vám uvěří, protože už nevím, jak jí to vysvětlit.

          • Saul

           Rýpaní do detailů a slovíčkaření přenechám rád jiným odborníkům zde.
           Co kdyby jste naopak vysvětlila vy mně, byť třeba velice zevrubně, proč v Rakousku politici( viz můj odkaz výše) při provalení nějakého skandálu okamžitě rezignují a mizí v propadlišti dějin i bez trestního stíhání, zatímco u nás tomu tak zjevně není.
           Navíc vaše obhajoba oligarchy, tedy kapouše par excelence, proti kterým se tu všichni rázně vymezujete, je poněkud tragikomická a dokazuje, že byste se spolčili i s ďáblem, když vám dá trochu klidu na teoretické úvahy o tom, jak moc je ďábelský.

          • Kamil Mudra

           MaB vy už fakt nevíte co píšete. Naše debata začala tím že jsem reagoval na váš text:
           „A je vůbec unikátní, že obžalovaný ministr, zde dokonce premiér, může zůstat ve vládě.
           Jinde platí zásada, že i při presumpci neviny důvěru ve vládu ohrožuje a jeho demise je tedy nevyhnutelná.
           Před přijetím funkce na to byl upozorněn.

           Ještě v 20.5.2019 – 10.44 sama sebe v tomto rozsahu citujete.

           A když opáčím:
           „Já nevím, zda byl před přijetím funkce upozorněn na nevyhnutelnost podání demise z jakýchkoli příčin. Vy to víte jistě?

           Tak odpovíte:
           „Ne a také jsem to o něm nikde netvrdila.“

          • MaB

           ad kocka skliba: A můžete, když vy jste takový detailista, vysvětlit MaB, že Babiš není OBŽALOVÁN dosud, natož když byl jmenován premiérem
           vysvetleno zde:
           Brusel, Úřad pro evropský boj proti podvodům, začal Babišovu aféru vyšetřovat na začátku března 2016.
           32/1970 Sb. Zákon o trestním řízení soudním (trestní řád) –
           § 12
           Výklad některých pojmů
           (6) Pokud z povahy věci nevyplývá něco jiného, rozumí se obviněným též obžalovaný a odsouzený.
           https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1970-32

           Právo nahlížet do spisu poskytuje zákon č.141/1961 Sb., trestní řád okruhům osob. Podle ustanovení § 65 trestního řádu mají právo nahlížet do spisu obviněný, poškozený, zúčastněná osoba, jejich obhájci a zmocněnci

           ad Kamil Mudra:Tak odpovíte:
           „Ne a také jsem to o něm nikde netvrdila.“
           A na tom trvam.
           Netvrdila jsem to o Babisovi, ale o ministrech „jinde“ (= ve Francii), kde situaci znam.

          • vittta

           Já nechápu, co se do toho pouštíte, když je to nad vaše síly a chápaní, MaB, a nejspíš i jazykové možnosti.
           No a proč sem dáváte vyjádření předsedy obskurní strany Fialy jako nějaký…snad důkaz čehosi, to už mi vůbec není jasné.
           My tady máme nějaký volební systém, poměrný, takže ani vítěz voleb, v našem případě ANO se 78 mandáty nemusí být nutně ve většině.
           Musí být v koalici s jinými stranami, které mohou koalici vypovědět, když se jim nebude něco vážně líbit.
           Jinými slovy, jakkoliv Babiše nemusím nejen že volby vyhrál (s přehledem) ale ještě si dokázal zajistit potřebnou hlasovací většinu, samozřejmě pomocí demokratických stran, u nás extremistické strany mohou být dle zákona zakázány.
           To znamená, že kdyby byly všichni voliči Babiše nesvéprávní idioti, nebyl by jim to nic platné, protože prostě nemá 101 mandátů, které jsou potřeba k prosazování zákonů, ne ovšem ústavních.
           Tak já nevím, co tady citujete bezvýznamné české politiky, nebo nějaké pohádky novinářů, o jejich nezávislosti se dá pochybovat stejně, jako o čistotě cikánských hraček!

          • vittta

           To mě překvapuje teda, vy jste to netvrdila…
           To je pro mě překvápko.
           To jsem zaskočen, to teda….to jako…nenacházím slov.
           Akorát tedy nějak nevím, co mají s tím společného policici z nějaké nedemokratické země.

          • Saul

           Jasně, Kamile, máte pravdu.
           Zeman upozornil už před jmenováním Babiše , že mu trestně stíhaný premiér nevadí.
           Spokojený?
           Se Zemanem, Babišem, vládou a hlavně se stavem morálky ve společnosti?
           Nebo s těmi dvěma ano a tím posledním ne?
           Tak to já takovým antagonismem netrpím.

          • kočka šklíba

           Podívejte nejsem právník ale vím, že obviněný není obžalovaný a zapomněla jste na další paragraf který uvádí : (8) Po nařízení hlavního líčení se obviněný označuje jako obžalovaný.. Následuje to po vašem odstavci. Prostě to tak je.
           Ještě jinak pro nás laiky: http://www.clovekvpravu.cz/trestni-pravo-aktualizovano-k-112012-452/trestni-pravo-procesni-456/obvineny-776/pojmy-podezrely-obvineny-obzalovany-odsouzeny-777
           A ještě jinak : ..České trestní právo používá pro označení této osoby další termíny, které však nejsou synonymické (§ 12 odst. 7 až 9 a § 32 tr. ř.):

           Obviněným se předpokládaný pachatel trestného činu (do té doby podezřelý) stává doručením usnesení o zahájení trestního stíhání a zůstává jím po celou dobu trestního řízení.
           Dnem, kdy soud nařídí hlavní líčení, se obviněný stává obžalovaným.
           Po právní moci odsuzujícího rozsudku se z obžalovaného stává odsouzený.
           Laické veřejnosti (včetně novinářů) činí značné potíže odlišovat obžalovaného a žalovaného, resp. obžalobu a žalobu, a zvlášť poslední dobou se stává běžným jevem označovat státního zástupce chybně jako žalobce.
           Už snad konečně chápete milá MaB, nebo jste skutečně doslova alternativně inteligentní, ti znalí vědí, ostatní si dosadí podle libosti. Možná ale přijde Asfalt a jako právník vám to vysvětlí ještě více jak pro blbé.
           Ale závěr je a nemůže být jiný, Babiš nebyl a ani dosud není obžalovaný, i když byste si to zřejmě moc přála, o tom právě rozhodne státní zástupce.
           Ale upřímně se přiznám, že jste tímto (alespoň mně) ukázala své meze.

          • embecko

           „No a ted mně embéčko řekněte, je to vůbec možné, aby někdo tohle tvrdil?“
           Mozne je to proto, ze je nezajima, o cem je rec. Tahle mistni debata pekne ukazuje i motivy stavkujicich…pise o tom momentalne taras, psal jsem o tam ja tady pred par lety, kdy ma znama, 30-ti leta doktorka, sla demonstrovat proti Putinovi a kdyz jsem se ji zeptal proc, odpovedela: „Protoze je to debil!“
           MaB nema pod palcem ceskou pravni terminologii, coz ji treba nelze zazlivat, ale tohle je problem, kde jde prave o teminologii. Tedy teoreticky….v realite, pro stavkujici a jejich podporovatele neni nejaka vina Babise zajimava, chteji aby zmizel a o nic vic se nestaraji, jak pisi vyse. Dlouho uz tvrdim, ze tohle je studena obcanska valka, ve ktere chteji protestujici dobit Babise se Zemanem za kazdou cenu, jde jim o vitezstvi, ne o podstatu, pravo, ci nejake porusene principy. S Ukrajinou to bylo to same…ovsem tenhle „etos odporu“ neni vazan jen na Babise, ci Ukrajinu, ale na veskerou politiku. Ale pritom neni jasne, co by chteli a podobne az stejne priklady z vlastniho tabora jim nevadi. Strache je ultrapravicak, Avakov je obrance ukrajinskych hodnot. Mozna jim jde jen o nejake konkretni osoby a s nimi svazane symboly?

          • kočka šklíba

           Ano takže takoví lepšolidé, prostě blbci. Já bych na jejím místě prostě napsala ano, spletla jsem se, měla jsem na mysli obviněný nebo trestně stíhaný a byl by konec diskuse. Ale ona ne, ona prostě na svém nesmyslném tvrzení trvá. Jsem opravdu překvapená jak kdokoliv může takto postupovat. Ale jak jsem napsala, myslím, že ukázala v krystalické podobě čeho jsou schopni.

          • Asfalt

           Kočka šklíba je zdatný právník! Vše dobře, tedy pokud smím sdělit.

           Obviněný je ten, komu policie sdělila obvinění. Znamená, že lze učinit úkony vůči obviněnému (nelze si třeba zbásnout jen tak kohokoliv, ale jen obviněného).
           Obžalovaný je ten, koho státní zástupce žaloval u soudu. Znamená, že soud smí soudit, nelze soudit neobžalovaného.
           Odsouzený je ten, koho soud uznal vinným. Znamená, že lze vykonat trest, nelze zavřít neodsouzeného.
           Jde o procesní stádia trestního řízení, která říkají, co lze vůči jednotlivci učinit.

           Vinným je ten, kdo byl odsouzen (ani obviněný, ani obžalovaný, ale odsouzený). Vinu smí prokázat jen a pouze soud, nikdo jiný (policie pro tuto potřebu zajišťuje důkazy).

           Naprosto nechápu tu logiku, proč tady MaB cituje trestní řád. Obvinění rozhodně nezakládá stádium obžalování natož odsouzení.

           OLAF s právě uvedeným nemá samozřejmě vůbec nic společného. Nemůže podat ani obvinění, ani obžalobu a už vůbec nesmí soudit nebo provádět důkazy. Smí jen případ administrativně vyšetřit a výsledky předat nejvyššímu státnímu zástupci a dalším. Úkony v tresním řízení smí provést jen policie, státní zástupce nebo soud, ne OLAF, svaz zahrádkářů ani sluníčkáři u piva. To jsou vůbec ty nejzákladnější pilíře svobody jednotlivce a suverenity státu. Sluníčkáři, co jsou ochotni i bombardovat preventivně, si s tím ale evidentně hlavu nelámou. Asi si myslí, že když nás EU anektovala, může teď už úplně všechno.

           Pokud by se na Babiše vztahoval zákon o státní službě, byl by samozřejmě postaven mimo službu. Na ministry se ale tento zákon nevztahuje, proto, argumentum a contrario, Babiš může ve funkčním zařazení zůstat. Pokud se to někomu nelíbí, musí najít politicou sílu k vyslovení nedůvěry vládě.
           Demise je zde jen vlastním rozhodnutím rezignujícího.

           Jinak, co se týká Babiše, jde asi o další sluníčkářský politický proces. Babiš není žádný ideál, ale ta svoloč, která proti němu stojí, jsou vyloženě protilidoví škůdci. Ve srovnání s nimi je Babiš zástupce lidu ve smyslu jeho zájmu a není nýmand, co nechá všechno rozkást nebo rozdá církvi, a pak ještě šlape po krku obyčeným lidem, jak jsme to viděli u těch druhých. Z tohoto pohledu je povyk „opozice“ proti Babišovi v prý demokratickém státě až trapasem.

          • MaB

           No a proč sem dáváte vyjádření předsedy obskurní strany Fialy jako nějaký…snad důkaz čehosi, to už mi vůbec není jasné. (vittta)
           Překvapuje mne, že vy se svými jazykovými schopnosti nevíte, kdo je Petr Fiala. Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. – předkladatel návrhů zákonů, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR od 28. 11. 2017
           Na rozdíl ode mne v ČR žijete !
           Minule jsem vás přecenila a o to víc jste mne zklamal ! :))
           Proto něco snadnějšího:
           „Chci být prezidentem dolních deseti miliónů“, „Nechci být prezidentem kmotrovských mafií, které parazitují na této společnosti.“
           Máte pravdu, jisté věci ani při nejlepší vůli nechápu a není to kvůli mé špatné znalosti češtiny.
           Kolik z těch „dolních 10 milionů“ je na tom podobně jako já ?
           V Česku má každý desátý nad 15 let exekuci, mnozí hned několik. .Z prezidia Exekutorské komory se dozvídáme, že v ČR je každou hodinu zahájeno 75 exekucí, přičemž celkově je nyní vymáháno 332,6 miliard korun…
           A „elita“ by měla být nedotknutelná ?

           Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-mapa-exekuci-dluhy-splatky-

          • vittta

           Tak já jsem vás zklamal.
           Vy se tady celé vlákno ztrapňuujete, a tímto debilním úhybným manévrem se vlastně stáváte vítězkou, ne, MaB?
           Petr Fiala, i kdyby měl ještě dalších 50 titulů, je v kontextu poslanecké sněmovny a předládání zákonů jen ten, kdo má JEDEN mandát.
           I kdyby měl 60 funkcí, mandát má jenom jeden.
           Je předseda obskurní politické strany, která je v opozici a nemá žádný praktický význam, než že je prostě v opozici.
           Může samozřejmě předložit nějaký zákon, třeba z té hromady, co jste tady napsala, tedy něco o povinné demisi obviněného, či něco takového, ale nic takového neudělal.
           Keců může mít kolik chce, stejně jako jakýkoliv jiný poslanec.
           Pan prezident naopak zákonodárce není.
           Je to prezident.
           Nemá žádnou vinu na počtu exekucí.
           V tomto vláknu považuji za samozřejmé, že se dříve nebo později pan prezident zmíní, ostatně, jde hlavně o jeho odvolání, nebo rovnou podříznutí, jak se veřejně vyjádřil člen právě té obskurní strany, které je pan Fiala předsedou.
           Ale dobře, pokuste se mi nějak nastínit, čeho se týká váš argument o exekucích?

         • kočka šklíba

          Ano Saule, to Zeman řekl, alespoň podle médií a asi to bude pravda, ale MaB použila ve svém prvním příspěvku slovo OBŽALOVANÝ : 17.5.2019 – 22.06 MaB :………..“A je vůbec unikátní, že obžalovaný ministr, zde dokonce premiér, může zůstat ve vládě.“
          Nebo i vy chcete tvrdit, že je nebo byl obžalovaný? Odpovězte ano nebo ne. Ale asi se nedočkám že? :D

          • MaB

           Odpovězte ano nebo ne. (kocka skliba)
           Zatim v CR souzen nebyl, ale i zde za urcitych okolnosti plati, co jsem uvedla z trestniho radu:
           32/1970 Sb. Zákon o trestním řízení soudním (trestní řád) –
           § 12
           Výklad některých pojmů
           (6) Pokud z povahy věci nevyplývá něco jiného, rozumí se obviněným též obžalovaný a odsouzený.
           https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1970-32
           Proc si to sama neoverite ?
           Takze ANO, ve francouzstine byl uzity termin „inculpé“, coz odpovida ceskému „obzalovan“.
           V CR se ukaze….doufejme.

          • Saul

           Odpovězte ano nebo ne. Ale asi se nedočkám že? :D

           No to nedočkáte:D
           Na svoje typicky ženská ultimáta a hádání se o slovíčka si najděte mladšího a blbějšiho diskutéra:-)
           Ale ode mne tu na vás visí taky jedna stále nezodpovězená otázka.
           Všimněte si, že vás k žádnému intelektuálnímu rozletu agresivně nevyzívám.
           Budu nadále trpělivě čekat a doufat:-)

          • MaB

           « Pour qui connaît les raisons de l’inculpation de messieurs Babiš et Faltýnek (vice-président du mouvement ANO, ndlr), le rapport de l’OLAF n’est pas une surprise. Son importance réside plutôt dans le fait qu’une autorité européenne indépendante confirme dans ses conclusions que le travail de la police tchèque n’a rien d’une machination. Que la police tchèque a fait son travail correctement, de manière indépendante et objective. Car l’OLAF dit grosso modo exactement la même chose que les enquêteurs tchèques dans leur dossier. »

           „Pro ty, kteří znají důvody obžaloby pana Babiše a Faltýnek (místopředseda hnutí ANO, ed), není zpráva úřadu OLAF překvapením. Její význam spočívá spíše v tom, že nezávislý evropský orgán ve svých závěrech potvrzuje, že práce české policie není machinací. Česká policie vykonala svou práci řádně, nezávisle a objektivně. Protože OLAF v zásadě říká přesně to samé jako čeští vyšetřovatelé ve svém spise“

          • embecko

           Z tohoto uhlu pohledu by mne tedy docela zajimalo, je-li Francie nasim demokratickym vzorem, proc neodstoupil prezident Sarkozy obzalovany 2010 lucemburskou policii (termin-MaB) v kauze Bettencourt.

          • MaB

           Jedno po druhém, embecko. Justice je v pohyhu, ale je pomalý.

           Nicolas Sarkozy je obviněn z „nezákonného financování volebních kampaní“.
           Ústavní rada v pátek odmítla jedno z posledních možných odvolání.
           Bude proto souzen v tomto obrovském podvodu (43 milionů) „Bygmalion“, čeká ho také soud v kauze „Paul Bismuth“ (odposlechy) kde je podezřelý z toho, že se snažil získat informace od vysokého soudce, na které se vztahuje soudní tajemství v době, kdy bylo zahájeno řízení v případu Bettencourt. To vedlo k jeho obžalobě v červenci 2014. Všechny opravné prostředky zatím vyčerpány nebyly…

          • embecko

           Ale kecy v kleci, MaB:
           Sarkozy byl v dobe sveho prezidentskeho mandatu „obzalovan“ (vas termin) lucemburskou policii a mel by dle vaseho mustru, stejne jako Babis, odstoupit. Pripad je naprosto shodny ve zvych zakladnich znacich, presto, opet dle vas…odstoupeni policii obzalovaneho Babise by bylo zahodno, ale jelikoz CR neni pravnim statem jako Francie, toto se nedeje. Oooovsem…Sarkozy, ac take obzalovan polici (vas termin), odstupovat nemusi, nebot pohyb justice je pomaly.
           Chudak, kdo vas tady bere vazne… :o)

          • vittta

           Sarkozy bude souzen a odsouzen, a to jak právně, tak morálně.
           Určitě by odsoupil, ale nečekal, že bude tak přísně souzen, tak neodstoupil, nebo co.

          • kočka šklíba

           Všímáte si embéčko, vittto, a Asfalte jak se v tom zamotává? Já už se můžu jen smát.
           Jen MaB, takže podle vás Sarkozy, který byl policií vyšetřován od roku 2010 měl odstoupit? Ale neudělal to, takže vašimi slovy : ….“Jinde platí zásada, že i při presumpci neviny důvěru ve vládu ohrožuje a jeho demise je tedy nevyhnutelná….“ ve Francii to ale neplatí, že? Neměla byste se tedy radši starat o zemi v níž žijete? Protože tady to lidé před volbami věděli, že je trestně stíhaný a přesto dostal nejvíce preferenčních hlasů a jeho strana nebo hnutí, nebo co to je, nejvíce hlasů. Zatímco v té velmi demokratické Francii se to vašemu prezidentovi “ přihodilo“ během jeho funkce a on, to je ale překvapení :D , neodstoupil.
           A Saule, nepřekvapil jste, copak můžete po pravdě odpovědět když o jde o lepšolidi a MaB? Jistě že nemůžete, to radši budete dělat bud mrtvého brouka v této otázce nebo dále pouze urážet, myslím, že jste se také pořádně odkopal :D .
           Asfalte děkuji, ale viditelně je to jako házet perly…….. nebo srážka s……pokoušet se to MaB vysvětlit.
           Doufám Janiko, že jsem neurazila MaB, snažila jsem být co nejslušnější ale někdy je to opravdu těžké když se setkáte s něčím takovým.

          • oh

           Tedy, MaB, vy jste přímo neuvěřitelná.
           (6) Pokud z povahy věci nevyplývá něco jiného, rozumí se obviněným též obžalovaný a odsouzený.“
           Pokud z povahy věci nevyplývá něco jiného, tak
           – obžalovaný se rozumí též obviněným, protože aby mohl být obžalován, musel být nejprve obviněn.
           – odsouzený se rozumí též obviněným, protože, aby mohl být odsouzen, musel být nejprve obviněn a potom obžalován.
           Obráceně to samozřejmě neplatí – nemůžete obviněného označovat ani jako obžalovaného, protože ještě nebyl obžalován, ani jako odsouzeného, protože ještě nebyl obžalován a tudíž nemohl být ani odsouzen.

          • MaB

           Kočko šklíbo, ve Francii není možné, aby ministr, který je v trestním stíhání, zůstal ve funkci. Taková je praxe.
           Vystihla jste ale ten podstatný rozdíl, když píšete:
           „Protože tady to lidé před volbami věděli, že je trestně stíhaný a PŘESTO dostal nejvíce preferenčních hlasů…“
           Ve Francii to lidé také věděli a Sarkozy právě PROTO pod heslem „Všichni, jen ne Sarkozy“ zvolen nebyl. I když ho kampaň stála o tolik milionů víc, než je dovoleno. Za to je souzen nyn.

           Dále říkáte;
           „Zatímco v té velmi demokratické Francii se to vašemu prezidentovi “ přihodilo“ během jeho funkce a on, to je ale překvapení :D , neodstoupil.“
           Jak je vidět, tak asi nevíte, že podle Ustavy má prezident nedotknutelnost, která nedovoluje aby proti němu bylo vedeno správní, civilní nebo trestní řízení pro činy spáchané mimo jeho prezidentskou funkci. Tato nedotknutelnost končí jeden měsíc po skončení jeho funkčního období.

           ad oh:
           Tedy, MaB, vy jste přímo neuvěřitelná.
           Proč ? Uvádím pouze totéž, co najdete i u kočky šklíby – 32/1970 Sb. Zákon o trestním řízení soudním (trestní řád) –
           § 12 Výklad některých pojmů
           (6) Pokud z povahy věci nevyplývá něco jiného, rozumí se obviněným též obžalovaný a odsouzený.“

           NIKDE neříkám, že byl pan Babiš souzen a odsouzen, ale že na základě žaloby došlo k vyšetřování jeho případu OLAF-em. A že tento nezávislý evropský orgán ve svých závěrech říká přesně to samé co čeští vyšetřovatelé.
           Kde je problém ?

          • kočka šklíba

           Nechte toho už MaB, ne na základě žaloby ale obvinění, případně podezření. O Olafu psal Asfalt, takže jen dávám zde odkaz : https://www.securitymagazin.cz/security/zprava-olaf-babise-z-podvodu-opravdu-nevini-naopak-1404058728.html
           Ale mohu vám říci,že nejen že jste alternativně inteligentní ale už i nudná. Naposled OBVINĚNÍ není OBŽALOVÁNÍ a o tom je celé tohle dlouhé vlákno, naprosto zbytečné vlastně. Každý normální člověk by prostě napsal že se spletl, ale vy ne. Nakonec jsem ráda, protože to jen dokresluje váš…….charakter.
           K Sarkozymu – napsala jste, že v jiných zemích “ platí zásada, že i při presumpci neviny důvěru ve vládu ohrožuje a jeho demise je tedy nevyhnutelná“ ale Francie jiná země viditelně není, protože jde o to, že policie vyšetřovala Sarkozyho a jeho spolupracovníky a on neodstoupil : https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1330991-francouzska-justice-zacala-vysetrovat-aferu-kolem-sarkozyho
           Nejde přece, podle vás, o skutečnost zda se případný trestný čin stal ale o pouhé podezření ne? Demise je nevyhnutelná, ale ne tak ve Francii :D . Takže znovu starejte se o Francii aby se to u vás neopakovalo a my se budeme starat o ČR. A dejte už pokoj. Jste prostě mimo.

          • vittta

           To je neskutečné, jak vy dokážete až patologicky lhát, MaB.
           Lžete a lžete, a když vám je lež vyvrácena, použijete stejné argumenty a lžete dál, a diskutující žasnou, ale vy neustále používáte ty samé lži a prokazujete jimi, že máte pravdu, třebaže dokola a stále jen lžete.
           To jsem ještě neviděl, to jako…

          • oh

           Kde je problém? No podle mě v textu dalších dvou odstavců – konkrétně odstavce (7) a (8) z §12 vámi zmiňovaného zákona 32/1970Sb.
           (7) Po přijetí obžaloby se obviněný označuje jako obžalovaný.
           (8) Odsouzeným je ten, proti němuž byl vydán odsuzující rozsudek, který již nabyl právní moci.

           Takže, až do okamžiku přijetí obžaloby pojmy „obviněný“ a „obžalovaný“ nejsou synonyma. a nelze je libovolně zaměňovat. Což jste tvrzením:„A je vůbec unikátní, že obžalovaný ministr, zde dokonce premiér.. „ učinila.
           Vyšetřování OLAF nemohlo být zahájeno na základě žaloby, protože ta ještě nebyla státním zástupcem podána.
           Pro českou policii je důvodem k zahájení vyšetřování trestní oznámení – buďto na konkrétního, nebo na tzv. neznámého pachatele, nikoli žaloba. Toto oznámení pak je prověřováno.
           https://www.policie.cz/clanek/trestni-rizeni.aspx
           U OLAFu se to oznámení nejspíše bude jmenovat jinak, ale pořád to nebude žaloba.

          • embecko

           „To jsem ještě neviděl, to jako…“
           A to ja to zas vidim vsude okolo…bud mlci, anebo z toho vyklouznou poukazem na pravidlo o jine situaci, anebo, jako MaB, jedou svoji stale dokola.
           Nic noveho pod sluncem…klepej a bude ti otevreno…
           A kdyz se nahodou zmeni situace ve velkem (celonarodne-politicky), tak zas budou tvrdit, ze nic takoveho nerikali, nebo zes to spatne pochopil. Z toho vyplyva, ze se nechteji bavit o predmetu a tedy ze ani jejich cil neni predmetny, nybrz ciste mocensky.
           A z toho dale vyplyva, ze utoci tam, kde citi nejvetsi slabinu protivnika…v tomhle pripade jde o protivnikovo sebedestruktivni setrvavani na demokratickych a hovorovych principech. Pamatujes na Pinocheta? Pro pratele mam pochopeni, pro nepratele zakon!…tady plati tenhle princip obdobne: Pratelum rozumim i beze slov, nepratele necham svazat jejich vlastnimi nesmysly o jakychsi pravidlech lidskeho hovoru a chovani.
           A je to naprosto skvela taktika, kterou ve velkem nikdo neprokoukne…lide si sami nastavi pravidla a pak se jich zurive drzi…a protivnik se jim jen smeje do oblicene…inu…sam vinovat!

          • vittta

           Na to je moc (asi) blbá, aby v podstatě MaB pojala tuto věc takticky.
           Ona je vychovávaná v tom, že má vždycky pravdu, a v tomto duchu jede, až do extrému.
           Na podstatě to ale nic nemění, jasně.
           Tady je zajímavé, že mainstream, o kterém jsem si ještě nedávno myslel, že píše blbosti „pro nikoho“, nebo „jen za zisk“, vlastně těmto egoistickým lidem poskytuje to, co oni potřebují ÚPLNĚ NEJVÍC.
           Tedy tu berličku, to potvrzení, že sebevětší nesmysl je ověřená pravda.
           A tito egoisté to takto vnímají.
           Viz. demonstranti, demonstrující za nic.
           To podle mě funguje tak, že se zaplatí nějaký komparz, aktivují aktivisté, a určitá část jedinců se přidá- ale ti musí vědět, PROČ demonstrují.
           No, a je to „obžalovaný“ premier, nebo bývalý komunista prezident, a oba nám dělají všude po světě ostudu, tahají nás na východ, a premier- obžalovaný, dokonce mění ministra spravedlnosti.
           To je ohrožení- a teď jedou- demokracie, evropských hodnot, nezávislosti justice…
           Ti lidé tomu nakonec budou věřit.
           MaB konkrétně není tak blbá, aby si nevšimla, že se jí práší od huby, ale je tak ješitná, že se chytá úplně všeho, i když v tom kontextu s argumenty ostatních- kteří chtějí, jak jsi správně podotkl, diskutovat (a to ona nechce, ona chce jen mít pravdu)- je to čím dál větší kravina.
           Ne všude tahle taktika vyvolá vesměs opačný efekt jako u nás, Francouzi tomu věří, jenže u nás také všeho do času.
           Tlak je trapný, ale vytrvalý, a finanční prostředky neomezené.
           Také je samozřejmě možné, že MaB docela obyčejně cíleně lže, a nic jí nevadí, že je trapná.
           Její motto zní- 100x opakovaná lež se stává pravdou- a její loutkovodič jí školí- a to rozhodně v takových případech musí být- že je nutné, argumentů si vůbec nevšímat, jen dokola opakovat to svoje.
           To je opravdu neprůstřelná taktika, být splachovací, a oponentů si nevšímat, resp. je za oponenty vůbec nepovažovat, pouze za idioty a pak je k dispozici celá šlála „znenávistňujících“ titulů, od xenofoba, po fašistu, až nacismu, nebo klidně i za živnstníka, což třeba sežral i s navijákem Taras, který by ASI raději – jakkoliv má na plno věcí stejné, nebo podobné názory- přijal do země cizáky a podpořil velkoburžousty, aby ho zbavili živnostníků, než aby spolu s živnostníky bránil republiku proti negrům, feministkám, buzerantům a dalšímu povlu.

          • MaB

           To je neskutečné, jak vy dokážete až patologicky lhát, MaB.
           Lžete a lžete, a když vám je lež vyvrácena, použijete stejné argumenty a lžete dál,vy neustále používáte ty samé lži a prokazujete jimi, že máte pravdu, třebaže dokola a stále jen lžete.
           To jsem ještě neviděl, to jako…(vittta)

           Netušila jsem, vittto, jak vysoce si mne ceníte. Až mne tím přivádíte do rozpaků…Vzhledem k tomu, do čí společnosti mne tak řadíte, považuji vaše „vyznání‘ za poklonu z nejvyšších…:))
           Pár titulků za mnohé:
           Zeman byl vždy bezcharakterní demagog a lhář, říká psycholog Sláma
           Zeman je buď hloupý, nebo lhář,
           Miloš Zeman bude možná prvním českým prezidentem, který má soudem potvrzeno, že je lhář.
           Miloš Zeman je lhář prolhaná
           Zeman je notorický lhář a pohádkář,

          • vittta

           Néé, lhářů si necením.
           A titulky jsou jen titulky, to jste jich vybrala ještě málo, mohla jste dát o tom podřezávání prasete.
           Pan prezident nemá soudem potvrzeno, že je lhář, to je samozřejmě lež.
           Náš pan prezident je alespoň chlap, ne nějaký deviant, jako ….“někdo“!
           Jinak ano, sleduji, vaše prokazatelné lhaní odkláníte tím, že poukazujete na někoho jiného, že jako lže.

          • vittta

           Mezi námi je ten ZÁSADNÍ rozdíl, že já nelžu, a když poukazuji na někoho, kdo lže, tak pro to dokážu uvést argumenty.
           Vy lžete, a ze svých lží , pokud jsou vám jednoznačně prokázána, se snažíte dostat tím, že ukazujete na jiné, že lžou.
           Směju se tomu, až se za břicho popadám, svým způsobem jste se dostala přesně tam, jako jakýkoliv jiný euronácek, hovořící česky.
           K panu prezidentovi.

          • Kamil Mudra

           MaB zřejmě „přehlédla“ že ji neřadíš mezi titulované nýbrž mezi titulující. Ale pokud se tím cítí poctěna – přejme jí to. :-)

         • oh

          Sorry jako, ale tohle svědčí buďto o nepochopení vztahů mezi ministerstvem spravedlnosti a státním zastupitelstvím, či mezi ministerstvem a soudy, nebo o vědomé manipulaci. Jmenováním se v případě státních zástupců rozumí jmenování do funkce, nikoli přidělení ke konkrétnímu případu. Dokonce i k určitému státnímu zastupitelství lze státního zástupce přidělit až po jmenování a jen s jeho souhlasem.

          Zákon o státním zastupitelství č.283/1993 Sb. praví, že jediným, koho lze odvolat z funkce bez zdůvodnění, je nejvyšší státní zástupce, kterého může odvolat vláda na návrh ministra spravedlnosti. Všichni ostatní státní zástupci – vedoucí i řadoví, mohou být odvoláni pouze při splnění podmínek zákona 283/1993Sb., §10 odst.4: :
          „Ministr spravedlnosti může vrchního státního zástupce, krajského státního zástupce a okresního státního zástupce z této funkce odvolat, pokud závažným způsobem poruší povinnosti vyplývající z výkonu funkce vedoucího státního zástupce; nejde-li o odvolání z důvodu porušení povinností při výkonu státní správy státního zastupitelství (dále jen „správa státního zastupitelství“), činí tak na návrh vedoucího státního zástupce, který je podle odstavců 1 až 3 oprávněn navrhovat jmenování do funkce, z níž má být vedoucí státní zástupce odvolán.“
          případně na návrh nejvyššího státního zástupce.

          Ministr smí nanejvýš žádat o informace a podklady podle
          §13
          (1) Ministr spravedlnosti může kdykoli požádat kterékoli státní zastupitelství o informaci o stavu řízení v každé věci, v níž je státní zastupitelství činné, pokud je taková informace potřebná k plnění úkolů ministerstva nebo pokud takovou informaci potřebuje jako člen vlády.
          (2) Ministerstvo může prostřednictvím příslušného vedoucího státního zástupce požádat kterékoli státní zastupitelství o zpracování podkladů nezbytných k projednání nároků na náhradu škody uplatňovaných z důvodu odpovědnosti státu za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci. V mezích posuzování uvedených nároků mají pověření pracovníci ministerstva právo se seznamovat s obsahem spisů a evidenčních pomůcek vedených u státních zastupitelství, jakož i právo z nich požadovat opisy a výpisy.

          § 24 nekompromisně nařizuje všem státním zástupcům:
          (1) Státní zástupce je při výkonu své funkce povinen odpovědně plnit své úkoly a respektovat přitom zásady, které zákon pro činnost státního zastupitelství stanoví; zejména je povinen postupovat odborně, svědomitě, odpovědně, nestranně, spravedlivě a bez zbytečných průtahů. Jakýkoli vnější zásah nebo jiný vliv, jehož důsledkem by mohlo být porušení některé z těchto povinností, musí odmítnout.
          (2) Státní zástupce je při výkonu své funkce, ve svém osobním životě i při výkonu svých politických práv povinen vystříhat se všeho, co by mohlo vzbuzovat důvodné pochybnosti o dodržování povinností uvedených v odstavci 1, ohrozit vážnost funkce státního zástupce nebo vážnost státního zastupitelství anebo ohrozit důvěru v nestranný a odborný výkon působnosti státního zastupitelství nebo státního zástupce. Státní zástupce zejména
          a) ve výkonu své funkce se nesmí nechat ovlivnit zájmy politických stran, veřejným míněním nebo sdělovacími prostředky,
          b) svoji funkci musí vykonávat nezaujatě a bez ekonomických, sociálních, rasových, etnických, sexuálních, náboženských nebo jiných předsudků a ve vztahu k osobám, s nimiž při výkonu své funkce jedná, se musí zdržet projevů osobních sympatií, náklonnosti nebo negativních postojů,
          c) nesmí umožnit, aby funkce státního zástupce byla zneužita k prosazování soukromých zájmů,


          Ministr spravedlnosti NEMÁ žádnou pravomoc rozhodovat o tom, kterému zastupitelství a kterému konkrétnímu státnímu zástupci bude konkrétní případ přidělen a nemůže to nijak ovlivnit. NEMÁ ani pravomoc ovlivnit, kterému soudu a soudci bude případ přidělen, a soudce dokonce ani nemůže ministr spravedlnosti žádným způsobem odvolat – ministr je součástí moci výkonné a soudy tvoří samostatnou a nezávislou moc soudní, přičemž nezávislost soudů garantuje přímo Ústava ČR.
          Řekl bych, že tohle paní Benešová ví. A mám jisté podezření, že tohle moc dobře vědí i organizátoři těch demonstrací – a srdečně na to kašlou, protože se jim momentálně do krámu hodí předstírat neznalost. a rozhořčení. .

          • tresen

           Paní Benešová toho ví dost. I z vlastní zkušenosti.
           Zákon o státním zastupitelství č.283/1993 Sb. praví, že jediným, koho lze odvolat z funkce bez zdůvodnění, je nejvyšší státní zástupce, kterého může odvolat vláda na návrh ministra spravedlnosti.
           Paní Benešová kdysi nazvala neformální spolek /s nejvyšší státní zástupkyní v čele/, který odnětím konkrétního případu jednomu státnímu zástupci a přidělením jinému zajistil ukončení stíhání významného politika, justiční mafií.
           Cesty jsou tedy známy, zbývá odhadnout chtění, politickou potřebu, politické tlaky a odolnost vůči nim, teda takové ty věci, které v tom citovaném zákoně nenajdete.

          • MaB

           Opakuji, co jsem jasně uvedla výše. Tématem diskuse je MORÁLKA, nikoli právo.
           Morálka a právo není totéž.
           Když se řekne: Hitler zemřel nevinen, je to pravda z hlediska práva.
           Když se řekne: Hitler byl jedním z největších zločinců v histotii, je to pravda z hlediska morálního.

           Morálka není kodifikována jako právo, není tedy nutné stahnout sem celý trestní arzenál.
           Kdokoli je schopen být z hlediska morálky v roli „prokurátora“ a obžalovávat, nebo v roli „soudce“ a odsuzovat či zprošťovat viny…
           Každý máme jakýsi „mravní zákon“ v sobě, diky kterému dovedeme rozlišovat, co je „dobro“ a „zlo“. To je to podstatné.
           A názory se mohou různit, což je jejich výhoda. :)

          • tresen

           MaB:
           Ano, po stránce čistě formální, terminologické, mají vaši zdejší kritici pravdu. Slova obvinění a obžaloba nejsou v našem právním řádu totéž.
           Na vyvrácení podstaty věci, tj. podezření z možných budoucích manipulací ve prospěch obviněného premiéra však odpověď nemají, což vesele zastírají tím, že vás obviňují ze lži.
           K tomu poznamenávám, že já osobně Marii Benešovou nepodezírám z úmyslu zařídit zastavení trestního stíhání Andreje Babiše.
           Definitivně to může být vyvráceno v den, kdy stane před soudem.
           Jak Benešová, tak i Babiš mají ovšem smůlu, že v opačném případě na nich podezření z nečestných manipulací ulpí navždy.

          • embecko

           „Na vyvrácení podstaty věci, tj. podezření z možných budoucích manipulací ve prospěch obviněného premiéra však odpověď nemají, což vesele zastírají tím, že vás obviňují ze lži“.
           Ale odpoved maji a jiz tu nekolikrat padla: Zdrojem statni moci je lid a lid ve volbach, vedom si stihani Babise, pridelil jeho hnuti nejvice mandatu. Lidu-moci tedy nevadi, ze Babis bude mozna manipulovat a je s tim souhlasen.
           Nic se tedy nezastira, nybrz konstatuje: MaB lze v okamziku, kdy opakovane a vedome setrvava na svem puvodnim terminologickem omylu a kdy, vycitajic Cesku politickou nekulturnost, shodny francouzsky proces vysvetluje pomalym pohybem justice. Nelhala by v tom pripade, ze pomaly pohyb justice by byl jednim ze zakladnich znaku pravniho statu, coz tak asi neni, ze ne.

          • tresen

           Jestli na sto procent platí, že ANO rovná se Babiš, pak je možné uvažovat o tom, že třicet procent lidu dalo nevyslovený souhlas k tomu, aby prezident po volbách jmenoval předsedu hnutí premiérem, ač mu to ústava neukládá.
           To je mince, jejíž druhou stranou je fakt, že většina mandátů připadla z vůle lidu někomu jinému.

          • MaB

           Děkuji, Třešni, za upřesnění.
           Ano, trestní řády český a francouzský se trochu liší.
           Ve fr. trestním řízení je obviněný osoba, proti které existují vážné důkazy viny. Vyšetřující soudce (ten v českém právu není) v průběhu svého vyšetřování shromažďuje všechny informace a je to on, který posuzuje, zda jsou indície dostatečné k tomu, aby podezřelého obžaloval. Obžalovaný (stále s presumpcí neviny) jím není souzen, to je záležitost trestního soudu, kde je žalobcem státní zástupce. Ale skutečnost, že je obžalován, mu dává určitá práva (například právo na automatický přístup ke spisu s možností ho doplnit).
           Jelikož pan Babiš svůj český spis jistě zná, hovoří se o něm ve francouzských zdrojích, které jsem sem dala, jako o „inculpé-obžalovaném „, neužívá se výraz „accusé-obviněný“.
           V každém případě se ale domnívám, asi ne sama, že premiér trestně stíhaný není pro ty „dole“ tím nejlepším vzorem.

          • Saul

           Hezky, moc hezky a trefně to Vlk shrnul!
           https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/05/20/stracheho-rakousky-velkoskandal-a-cesko/

           „Závidím Rakušanům a mám co! Mladého dynamického premiera, který jedná. Ale především vyznává nějaké zásadní a základní atributy demokracie. U nás by se slovíčkařilo, žvanilo, okecávalo, vymlouvalo, zpochybňovalo, samozvaní právě sebejmenovaní kovaní znalci zákonů a ústavy (jakoby Vlk četl výlevy místní galérky) by předkládali naprosto absurdní interpretace práva, ehm novináři placení oligarchou, či spíše oligarchy, by v dojemné jednotě vyráběli dojáky, jak ta Merkelová a cizí mafiálni bourají naše demokratické pořádky a veřejnost, alespoň ta obvyklá větší polovina by to baštila jak manu nebeskou!

           Závidím ovšem Rakousku i jeho občany a voliče! Protože se umí za svou věc vzít.A nedají si nic lacině nakecat od sebevětšího a sebezdatnějšího žvanila!

           Oni mají, co chtěli, my také. Proto oni skandál na Ibize řeší jak řeší a my jsme Bamberg a Čapí hnízdo pojali také po svém. Proto to u nás vypadá jak vypadá a spořádané a čisté Rakousko je pro nás nedostižným vzorem. “

           „Tam, kde se těm svým trpí zlodějny a překračování zákonů nemůže být pořádek nikde a v ničem.“

           Do kamene tesat!

          • tresen

           Tvrzení, že lidu-moci, vyjádřené třicetiprocentním volebním ziskem, vlastně nevadí, že Babiš bude manipulovat justicí, je sice směšné, ale od tebe očekávatelné.

          • tresen

           To očekávatelné patří pochopitelně saxovi.
           Jinak k tomu Rakousku:
           Dost bych se divila, kdyby pan premiér Kurz nedostal o existenci nahrávky hlášku už dávno.

          • vittta

           To je dobré, tak „my“ nemáme důkazy, na vyvrácení podezření…hmmm.
           A vy zase tTřešni nemáte důkazy, že to tak bude, zač se demonstruje.
           Pojetí že 30% sice babiše volilo, ale 70% ne, je též unikát tuposti.
           No a máme sice proti MaB pravdu, ale to nic nemení na tom, že pravdu má MaB.
           To je čulíkysmus….

          • embecko

           “ většina mandátů připadla z vůle lidu někomu jinému“
           Tak to maji smulu…ted tech 70% musi vyvolat refrendum a v nem obratit rozdelovani mandatu naruby…cim vetsi prohra, tim vice zastoupeni v parlamentu.
           „Tvrzení, že lidu-moci, vyjádřené třicetiprocentním volebním ziskem, vlastně nevadí, že Babiš bude manipulovat justicí, je sice směšné, ale od tebe očekávatelné.“
           No presne tak, tech 30% pocitalo s tim, ze bude mozna manipulovat, jako volici Piratu pocitali s tim, ze budou mozna jen kourit a nic nedelat. Ja ustavu CR nepsal a predstava demonstrace z duvodu „ze by mozna mohl“ mne demokratickou hrdosti rozhodne nenaplnuje.
           Ted ale nejde o kriklouny z ulice, ale o ty, kterym se metody techto ideovych milic nelibi…a tech bude v republice jen par, zbytek vubec netusi, co se deje. Takze, dle meho, lez a nenavist opet zvitezi a me to bude vcelku sumak.

          • tresen

           Kdyby na to sázková kancelář vypsala kurs, tak bych si taky vsadila na vítězství lži a nenávisti, jako že Babiš k soudu nepůjde. Benešová se o to možná nezaslouží, ale taky nic neudělá proti tomu možnému manipulování.

          • Saul

           Řešení naznačeno.
           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/muz-z-kauzy-justicni-mafie-promluvil-marie-neudela-razantni-kroky-rekl-o-benesove-72328?seq-no=10&dop-ab-variant=&source=article-detail

           Andrej mu rozumí, Maruška chápe, Miloš souhlasí….a soudci a státní zástupci nepochybně porozumí vytvořené „atmosféře“ také a rádi se jí přizpůsobí.
           Takže se nebude dít vůbec nic zvláštního.
           Žádné odvolávání, ale ani obvinění nebude a SA milicionáři budou zcela výjimečně řvát, že to s tím naším právním státem přece jen není až tak hrozné.
           Tedy dokud nevstoupí v platnost další vlna EET :-)

          • oh

           Milá treseni, když už jste přešla od obecného ke konkrétnímu: jak jistě rovněž velmi dobře víte, Marie Benešová nazvala „justiční mafií“ zcela konkrétní sestavu výtečníků z pozice stínové ministryně spravedlnosti, z konkrétních důvodů a veřejně „byla Renata Vesecká spolu s bývalým ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem, místopředsedou Nejvyššího soudu Pavlem Kučerou, svým prvním náměstkem Karlem Černovským, náměstkem vrchního státního zástupce v Praze Liborem Grygárkem, krajským státním zástupcem v Brně Petrem Coufalem a okresním státním zástupcem v Jihlavě Arifem Salichovem veřejně v rozhlasovém vysílání (20. prosince 2007) označena bývalou nejvyšší státní zástupkyní a stínovou ministryní spravedlnosti za ČSSD Marií Benešovou za součást tzv. „justiční mafie“, která nezákonným způsobem ovlivňuje průběh některých zájmových trestních věcí. V této souvislosti Marie Benešová poukázala zejména na trestní stíhání Jiřího Čunka (odnětí jeho trestní věci místně nepříslušnému Okresnímu státnímu zastupitelství v Přerově několik dní před skončením vyšetřování a její přikázání Okresnímu státnímu zastupitelství v Jihlavě, kde následně Arif Salichov rozhodl o zastavení vedeného trestního stíhání) a vydání v České republice před soudem trestně stíhaného katarského prince Hámida bin Abdala Sáního do Kataru, kde bylo následně jeho trestní stíhání zastaveno.“
           (tak praví Wikipedie, zvýraznění části textu jsem se dopustil já.)
           Pokud si to dobře pamatuji, Arif Salichov je – aspoň podle toho, jakým fofrem po doručení spisu stíhání J. Čunka zastavil – držitelem světového rekordu v rychločtení právničtiny. A po předání případu katarského princátka do jeho rodného Kataru se stalo přesně to, co předpovídali kritikové tohoto Němcova geniálního nápadu. IMHO si dotyční vejlupci označení „justiční mafie“ vykoledovali po zásluze.
           Podle mě podrobnosti justičně mafiánské kauzy svědčí mimo jiné i o tom, že ovlivňování případů je možné z pozice vedoucího státního zástupce, ale ani tam se nedá dost dobře ututlat, protože výsledkem je oficiální a zdaleka viditelný akt, a také o tom, že zkoušet něco ovlivňovat z pozice ministra znamená, že skandál v přímém přenosu je prakticky zaručený.
           To je samozřejmě nevyvratitelným důkazem, že Benešová je buďto naprosto hloupá, aby si neuvědomovala že ani v kauze Čapí hnízdo se nedá odnikud zasáhnout tiše a nenápadně, nebo je aprosto hloupá a ještě k tomu morálně zcela prohnilá – jak se veřejnosti pokouší sugerovat milión chvilek pro demagogii :-) – a udělala by totéž, co ti tzv. „jusitční mafiáni“ bez ohledu na nevyhnutelné následky, že, treseni?
           (A kdyby Benešová měla fotoaparát, tak by dost možná i fotografovala nádraží!)

          • tresen

           Pavel Němec coby ministr vlády, ohrožené případem Čunek, osobně vyvíjel tlak na státní zástupce, aby řízení zdržovali. Ideálem bylo samozřejmě zastavení.
           Měl tenkrát oporu v nejvyšší státní zástupkyni, ale patřičnou atmosféru by uměl vytvořit určitě i bez ní. Atmosféru, ve které má osoba, na kterou je vyvíjen tlak, poznat, co je v jejím existenčním zájmu. Cukr a bič se té metodě říká. Jestli chcete příklad člověka, který na to nepřistoupil a de fakto skončil, protože o všechna chapadla chobotnice nepřišla, pak se nabízí soudce Cepl. On byl hlavní postavou boje proti ní, ne Benešová.

      • embecko

       Batu jsem ti nezamitnul, ale namitnul, Astere…ja ti nic vyvracet nebudu, ale pokud si stojis za moralkou, musis stat i za jejimi hlasateli a ze se obcas ozve hlas, toho ktereho moralistu zpochybnujici, s tim se musis uz vyrovnat sam.

       • astraustralia

        Jiste mea culpa,
        ze duveruji prohlasenim a neproveruji hlasatele a kazatele,
        kdyz dnes kdo nekaze vodu a sam vino nepije,
        spravne trzne nezije.
        Dik za pouceni :-)

         • mistralius

          je jen otázka času, kdy Indonésie obsadí celý ostrov PNG společně s místními lidojedy, proto by bylo dobré, kdyby Austrálie prokopala tunel na PNG.

          • astraustralia

           je jen otázka času, kdy Indonésie obsadí celý ostrov PNG

           je reakce na co a z ceho usuzujete ze PNG bude obsazena Indonesii?
           take chybi vysvetleni k cemu podle mistraliuse tunel

          • mistralius

           Jistě, že jsem diletant v otázkách jižní polokoule.

           Teď se zachovám jako Sybila:

           Celý svět čeká rozdělení podle světových mocností, protože třeba černoušci v Africe sice setřásli okovy, ale od té doby ukázali velké hovno.

           Proto očekávám, nikoli v zájmu civilizace, ale v zájmu světových mocností, nové rozdělení.

          • mistralius

           zrovna tohle za osobní útok nepovažuji, že lidé, kteří žijí vzhůru nohama, budou mít 12-ti hodinový „shift“

  • vittta

   Proč by se měla rozjet?
   To by mě fakt zajímalo.
   To jako že se tady rozjíždějjí nenávistné diskuze nějak pravidelně?
   Tady je svým způsobem neregulovaný prostor, a na to, aby to někde šlapalo- co se nenávisti a „nenávisti“ týká, alespoň takhle,tak se musí mocně banánovat.
   Tady je jenom jeden člověk- alespoň podle mě- co má vyloženě nenávistné texty na ostatní, a to Saul.
   Ostatní více či méně ostře prosazují nějaké názory nebo z nich třeba více či méně mazaně kličkují, ale zase takovou nenávist u toho neprojevují.

   • Nerevar

    Napadlo Vás někdy v životě, že někteří jedinci si o ostrou odpověď přímo říkají? Nebo ty ostré odpovědi jsou Vaše výhradní právo?

    • vittta

     Nerozumím řeči vašeho kmene, mohl byste mi nějak upřesnit, co tím vlastně chcete říci?
     To, že si říkáte o ostrou odpověď jsem pochopil, zajímá mě ten smysl.

     • Nerevar

      Že se nevybíravě navážíte do každého, kdo s Vámi není zajedno? (Ani nespočítám, kolikrát jste například mě nazval sluníčkářem.)

      • vittta

       To lžete.
       Nevybíravě se navážím jen do kriplů a idiotů, a to zdaleka ne vždycky.
       Že jsem vám řekl, že jste sluníčkář, no to jsem řekl, ale to je „nevybíravé navážení“?
       Hoďte se do klidu, vy bojovníku za nic a všechno a nehrajte si tady na soudce.
       Lepší bude, když zase budete spát své pověstné jednořádkové „nic“.

   • Saul

    Už jsem se lekl, vito, že jsi dnes zaspal.
    Přitom u tak důležitého tématu, jakoby šitého tobě přesně na míru.:-)
    Teď máš jedinečnou možnost vysvětlit nám své představy o mravnosti, proklamované např. takovými tvými perlami:
    „na nějaký humanismus se já můžu zvysoka vysrat….“

  • astraustralia

   Petre diky za odkaz:-)
   Ponekud delsi a hlubsi a mel jsem obavy co s tim pro ctenare neznale anglictiny.
   Pak jsem s prekvapenim zjistil ze google je dnes mnohem lepsi v prekladu nez byval
   a ze je to i v cestine srozumitelne :-)
   Dovolim si jen uvod pro srovnani s vysvetlenim ze moralka je v pojednani presentovana jako spoluprace.
   Ano souhlasim. „Moralka“ pro jedince samotneho uprostred pouste je o nicem.
   Jiz v predchozi poznamce jsem se pokusil moralku zjednodusit na slovo slusnost.
   Slusnost ci moralka ve vztahu. Slusnost muze byt pojmuta i ve vztahu jedince k sobe pokud pripustime ze je mozno se zachovat neslusne take sam k sobe :-)
   ale doprejme moralce v podobe slusnosti vyznam obecnejsi tedy ve vztahu k okoli a kdyz k nekomu dalsimu pak i o tom o cem pojednava odkaz .
   Jelikoz se nejedna rozhovor jen u stolu a u hospodskeho ani kavarenskeho vubec, je to pojednani hlubsi a detailnejsi, zalezi na ctenari zda si na to udela cas:-)

   Co je morálka?
   A do jaké míry se liší po celém světě? Teorie „morálky jako spolupráce“ tvrdí, že morálka se skládá ze souboru biologických a kulturních řešení problémů spolupráce, které se opakují v lidském společenském životě.
   Spolupráce s morálkou čerpá z teorie her s nenulovým součtem, aby bylo možné identifikovat odlišné problémy spolupráce a jejich řešení, a předpovídá, že specifické formy kooperativního chování –
   včetně pomoci příbuzným, pomáhání vaší skupině, oplácení, statečnost, odložení nadřízeným, rozdělením sporných zdrojů a respektováním předchozího vlastnictví – bude považováno za morálně dobré, ať se objeví kdekoli, ve všech kulturách.
   Pro testování těchto předpovědí zkoumáme morální valenci těchto sedmi kooperativních chování v etnografických záznamech 60 společností. Zjistili jsme, že morální valence(mocenstvi) těchto projevů je jednotně pozitivní
   a většina těchto kooperačních morálek je pozorována ve většině kultur, se stejnou frekvencí napříč všemi regiony světa. Došli jsme k závěru, že těchto sedm kooperativních chování je hodnověrných kandidátů na univerzální morální pravidla
   a že morální spolupráce může poskytnout jednotnou teorii morálky, které antropologie dosud postrádala.

   What is morality? And to what extent does it vary around the world? The theory of “morality-as-cooperation” argues that morality consists of a collection of biological and cultural solutions to the problems of cooperation recurrent in human social life. Morality-as-cooperation draws on the theory of non-zero-sum games to identify distinct problems of cooperation and their solutions, and it predicts that specific forms of cooperative behavior—including helping kin, helping your group, reciprocating, being brave, deferring to superiors, dividing disputed resources, and respecting prior possession—will be considered morally good wherever they arise, in all cultures. To test these predictions, we investigate the moral valence of these seven cooperative behaviors in the ethnographic records of 60 societies. We find that the moral valence of these behaviors is uniformly positive, and the majority of these cooperative morals are observed in the majority of cultures, with equal frequency across all regions of the world. We conclude that these seven cooperative behaviors are plausible candidates for universal moral rules, and that morality-as-cooperation could provide the unified theory of morality that anthropology has hitherto lacked.
   PS
   behaviors = USanglictina – Oxford to pise jako behaviours, podobne jako jsou rozdily v color/colour a dalsich slovech, pro obsah je to zcela nepodstatne :-)
   google je navic jiz tak naprogramovan do moderni cestiny ze „valence“ nepreklada do cestiny jako spravne cesky mocenstvi ci zmocneni a nechava ho v anglicke podobe
   podobne se chova na zaver clanku kdy google nejak vi ze Cesi uz nepredpovidaji ale „predikuji “ takze ani tam google nepreklada prediction jdo cestiny jako predpoved ale nechava neprelozeno:-(
   Pujde li to takto dal a bude li nakonec vice slov z anglictiny nez puvodnich ceskych mozna to i google vzda ?
   Jestli i to prekladani neni o moralce a slusnosti ?

 5. vittta

  Morálka jsou u mě třesky-plesky!
  Jde především o to, jaký je na člověka nebo skupinu vyvíjen vnější tlak.
  Klasický příklad z dneška by mohl být ten, že někdo, kdo bydlí v sousedství cigošů má ohledně nich úplně jinou hranici morálky, než někdo, kdo bydlí daleko, nebo vedle nějakých běžných Cikánů.
  A tím se vší brutalitou myslím, že kdyby je někdo střílel, tak by ani nepípli, třeba sami by to nedělali, ale jinému by nebránili, zatímco ti, co bydlí daleko, by mohli báječně moralizovat a bojovat za lidská práva.
  Dlužno dodat, že z pohledu obecné morálky bílé současné Evropy by měli blíže pravdě ti druzí, ale v pohodě by se dali pochopit i ti první, jen by si člověk musel…“obout jejich boty“.
  Ve větším extrému může vyhladovělý člověk sežrat jiného člověka, ba klidně ho kvůli tomu i zabít, zatímco sytý by to popíral, že by toho byl schopen, právě s odkazem na morálku.
  To, že to někdo ani v největším utrpení neudělá, a klidně naopak vlastní tělo poskytne jako potravu jiným, už není v oblasti morálky, ale nějakých osobnostních vlastností.
  Lehce se mluví o morálce s plným panděrem, v teplíčku a v míru.
  Já bych raději držel sám za sebe zobák, to nikdy člověk neví, co je schopen udělat v kritické situaci, ať už pro sebe, nebo pro své děti.

 6. mistralius

  to embeso: mozna jses pouze elementarní poradce ve vecech jazykovch, ale nemuzes prevysit XY u Tribuna, protoze Tve jazykovedne znalosti jsou nedostatecne

  ty embeso nejses jazykovy poradce, skutecny jazykovy poradce je XY u tribuna

    • embecko

     Pokud nadavate timto zpusobem, jste u mne galan…
     Ale mam dotaz na Astera:
     Co znamena vitezstvi australskych konzervativcu? Bude nejaky posun, anebo jde o pokracovani labouristicke politiky pravotocivym zpusobem?

     • astraustralia

      SAXI
      omlouvam se za pozdni reakci, nejak jsem prehledk Tvuj dotaz.
      Rikat o politice liberalu v koalici s farmari ze se jedna o
      „pokracovani labouristicke politiky pravotocivym zpusobem“ povazuji za zajimave jiny pohled nez jak to tu vidim ja, ale budiz:-)
      Jen jestli to nepomerujes podle vzoru ODS -soc.dem, skoro zadny rozdil oba privatizovali jako o zavod.
      Tady to ma stale jeste mirne patrnejsi odliseni mezi vladou a oposici.
      Labouristicka politika tu zavedla pred 40 lety „medicare“ cili peci o zdravi pro vsechny a skoro zdarma,
      za minule vlady otevrel jejich premier hranice pro pristehovalce na temer ctvrt millionu rocne a take za jejich vlady to byly desitky lodi s nelegalnimi navstevniky kteri tu radostne pristavali.
      To vse liberalove zastavili! Take proto opet vyhrali. dalsi duvod proc nezvitezili „pracujici“ byl jejich program zvysit zdaneni vcetne penzistu.
      Ze vetsina jejich politiku jsou byvali UNION tedy odborari kteri se vic nez o lidi starali o sve prebendy. Osobne myslim ze kapousi tu nepredvedli prilisnou nenazranost k zadnemu zasadnimu propadu nedoslo a tak mensi prohresky byly odpusteny.
      Kdybych chtel porovnat naivnost volice od klokanu s volicem z kotliny ci Evropy obecne, zasadni rozdil nevidim, Kde to politik prilis podelal vypadl a tentokrat se stalo ze volic nedal hlas oposici ale „indipendent“ tedy nezavislemu ci nezavisle i kdyz casto se takovy nezavislak ukazal byt horsi nez opozicnik:-(
      Ze se kazdy posledni pronajemce „coffee shopu “ povazuje za podnikatele a voli liberaly je dalsi sice male ale preci jen zavazi na misce vah :-)
      Jinak jsi me mile potesil svoji informovanosti:-)
      Malo Evropanu a jinych svetoobcanu zaregistrovalo ze jsme tu meli federalni volby.

      Protoze kveten je vetsinou ve znameni byka i ja preji at je vase jaro jako bejk :-)

   • Kamil Mudra

    „Occasion“ asi začnu používat. Vypadá to tak hezky – skoro až česky. Škoda jen že se to nevyslovuje stejně jako píše. :-)

    • astraustralia

     occasion opportunity, chance, to je ten handicap ci nekdy prednost anglictiny v pouzivani vice oznaceni pro totozny vyznam a trva roky nez se do toho clovek lety propracuje.
     Ale mozna by slo rikat lidem kteri vyhledavaji pro sebe vyhodne prilezitosti, ze to jsou ocasnici :-)
     Prokazals Kamile dobry smysl pro humor:-)
     Ze by projev jara ?

 7. mistralius

  výše někdo položil otázku „o trestně stíhaném premiérovi“

  a já říkám: volby vyjadřují VŮLI LIDU

  je těžké k pochopení, že nemůžete odstřelit v průběhu volebního období libovolně zvoleného občana, který byl dosazen na onu funkci VŮLÍ LIDU?

  Samozřejmě, že ani v nejmenším nemám pochybnosti, že ODS-TOP prasata nerespektují ani to, co halasně vyřvávají, totiž nějakou údajnou lásku k demokracii, nicméně je třeba znova opakovat, že volič starší 18 let ve volbách vyjadřuje svoji VŮLI, nikoliv nějaké abstraktní pocity.

 8. astraustralia

  Stejne jako mistralius i obecneji bez jeho napomoci se da ruzne, tedy i pres hymnu dojit k moralce(mysleno obecne jako vztahu homosapiense k jeho okoli) co tu nerikam proto
  ze bych zcela odmital cestu pres hymnu jako pres hybnu k jinemu a jinym obohaceneho mysleni,
  proto nechavam mistraliuse mistraliusem nebo i mistraliem (podle Ustavu pro jazyk cesky)
  a nabidnu jiny pohled, pohled ma moralku jako na stav ktery se zacina budovat jiz od nejutlejsiho veku tedy od veku detsky povinne skoliho skolniho zavedeneho Marii Teresii.
  A prave o tom velmi hezky a srozumitelne si vypravi kumstyr Dusek s odbornici na psychologii.
  Sice jde v podstate o dite a vztah dospeleho k nemu ale kdo zapremysli musi nakonec nevyhnutelne dojit i k moralce, neb vztah k detem at chcete nebo ne je take i o moralce:-)
  Povidani pro nekoho mozna delsi, ale jako obohaceni o jiny pohled na vzdelavani ditete nez jen z pohledu
  ministerstva skolstvi vsem zdejsim ctenarum, ( nejen tem co nevedi co s nedelnim odpolednem) vrele doporucuji:-)

  Duše K – tentokrát o respektu k dětem a sebeřízeném vzdělávání

  • astraustralia

   udelej toto – dostanes tamto,
   i tak se vytvari charakter :-(
   Uz od detstvi a ne vzdy tim „charakterove“ spravnym smerem :-(
   a tahne se to pak treba celym zivotem
   pokud mi nedojde proc jsem tam kde jsem,
   s omluvou ze jsem mozna nekomu pokazil krasne jarne nedelni odpoledne…..

   • Ondřej

    Sociální chování podléhá zařazení do hierarchie tlupy, kde.si její členové nejsou rovni, ale panuje tam přísna nadřízenost a pravo mít moc nad ostatními a z toho vyplývající požitky. Lidské společenstvi se všemi jejími regulacemi ve prospěch méně schopných a disponovaných znalostmi a dovednostmi vytváří proti „řadu přírody“ sociální inženýrství jdoucí proti přirozenému genomu přírody a jejíhmu evolucnimu vývoji.

   • Kamil Mudra

    Myslím, Astře, že bych paní Nováčkové v ledasčem oponoval.
    1) „Ve škole se děti cítí ohrožené protože se neustále s někým srovnávají.“
    To je možné, ale je tomu snad mimo školu jinak? Řekl bych že totéž probíhá i mimo školu, od pískoviště přes všelijaké zájmové kroužky, počítačové hry, všelijaké to „blbnutí venku“, prostě všude kde se dítě nevyskytuje samo, ba i pokud se vyskytuje samo, protože jeho mozek samota nezastaví a představivost pracuje i při knížce nebo filmu.

    2) „Škola bere dětem čas pro sebevzdělávání…“
    A čím by tedy měla být školní docházka nahrazena? Výukou rodiči a veřejným prostorem? Rodiče by měli být natolik „multivědomostní“ aby dokázali nahradit všechny učitele zaměřené na konkrétní předmět? A kdo by místo nich zajistil rodinu materiálně? Nebo internetem? Mno – pokud si paní psycholožka myslí že si na něm dítě samo ze své vnitřní motivace najde informace pro nabytí potřebných znalostí, využitelných později v jakémkoli pracovním procesu, tak je hodně naivní.
    Paní Nováčková je zastánkyní unschoolingu ve kterém si děti mohou určovat co se kdy mají učit. Nepochybně se najdou děti pro které je tato forma vzdělávání vhodná ale kolik jich asi je? A co s tou, jak se domnívám, drtivou většinou těch pro které vhodná není? Vždyť i ty stávající školy takto zaměřené si děti vybírají.

    Uvedl jsem jen tyhle příklady ale mohl bych jich napsat víc.

    • astraustralia

     Napis vice :-)

     Uz to vypadalo ze na vzdelavani detmi pocinaje nebude zadna reakce , dik za ni Kamile
     a predevsim v ocekavani debaty o stavajicim systemu jsem to zde uvedl :-)

     Ze je skola dnes nejen systemove ale predevsim obsahove pozadu za tim co si zada beh zivota z pohledu dnesnich pozadavku u jednech hlavne trznich u dale myslicich i moralniho pristupu k zivotu, o tom slysime stale casteji a proto ten odkaz.
     Samozrejme ze nejde jen o zpusob vyuky a pristup k detem studujicim a vzdelavani obecne, jde take a hlavne o obsah.
     K namitce Kamila:
     Mno – pokud si paní psycholožka myslí že si na něm dítě samo ze své vnitřní motivace najde informace pro nabytí potřebných znalostí, využitelných později v jakémkoli pracovním procesu, tak je hodně naivní.

     Pani psycholozka vidi a zduraznuje negativa vyplyvajici z tlaku spolecnosti na jedince od jeho prvopocatku a smerovani jednak jakym zpusobem jak a kam jedince dnesni vyuka a spolecnost obecne tlaci a vystavuje soucasny vzdelavaci system rade otazek a zpochybneni.

     Ty ve sve vyhrade(viz vyse) zpochybnujes vnitrni motivaci ditete a obhajujes zpusob dnesniho vzdelavani a vyuky tedy methodu a zpusob jakym je jedinec manipulovan a tlacen jiz od prvopocatku sve existence do zarazeni ve spolecnosti.
     Tuto od dob Marie Teresie zabehlou cestu nejen tato psycholozka ale mnoho dalsich zpochybnuji a pokousi se hledat jinou nez tu dnesni cestu.

     Doba se posunula, a to nejen v technice ale i v pohledu na cloveka se zduraznovanim ze dnes jedinec a jeho prava je to prvni.
     Oznacit to za neomaxismus sice jeste svobodne muzeme a dokonce tuto cestu oznacit za nejlepsi zpusob odvedeni pozornosti jinam od skutecnych problemu ktere svet cloveka zatezuji a ohrozuji,
     ale to ze postoj cloveka je mimo mnoha jinych okolnosti dan jeho vzdelanim a informovanosti v nem se zpochybnit neda, to je v podstate zaklad vseho a moudri manipulatori si toho byli a jsou dobre vedomi.
     Ano vyuka . Jina v dobach kdy Marie Teresie z uceni a vzdelani vytvorila celospolecenskou zalezitost, jina svym obsahem z dob vyuky v duchu Marxismu/Leninismu kde jeste pamatujete, jina dnes.
     Pokud jedinec se vsemi pravy dle neoliberalu, pak dlouho nic a az pak spolecnost kazdeho jednince respektujici a to se vsemi jeho odlisnostmi jakou asi podobu by takova nova spolecnost mela mit aby byla opravdu funkcni a nekteremu jeho neomezena prava neohrozila? Trochu utopie :-(
     Navic kdyz dnes neoliberalove a neomarxiste mluvi a krici predevsim o pravech ale o povinostech mlci,
     je osud casu pristich velmi nejasny.
     „Svobodne“ vzdelany jedinec se tak mnoha lidem jevi jako jedna z moznosti realizovat budouci svet cloveka jinak nez jako otroka.
     Drive velmoze dnes TRHu. zitra diky pokroku obou najednou.
     Svodobne vzdelany jedinec jako nejlepsi hraz proti zotroceni budiz proto bran jako nazor predlozeny k debate a posouzeni.
     Jak Kamil naznacil treba i k odsouzeni:-)
     Zatim nejde jeste o zivot, i kdyz nektere naznaky se jiz zjevuji a ti nejmoudrejsi co vidi, lid varuji.

     • vera

      Svobodně vzdělaný jedinec, znamená vzdělaný bez omezení? Bez vytýčení pravidel, hranic, povinností?
      Cestu hledá tolik psychologů a neziskovek, že jednou ji určitě najdou.
      Prozatím se s prvními výsledky pokusů o svobodné vzdělání začínají potýkat zaměstnavatelé – a nějak zvlášt velkou radost nemají. Jedinec, který se necítí být otrokem, necítí povinnost se zařadit do systému -toho nezajímá pracovní náplň, hierarchie, standardy, loajalita k firmě, a tak různě. A potom je sranda číst, jak ty firmy s nadšeným hýkáním pro mladé pracovníky jedním dechem přiznávají, že musí věnovat mnohem větší úsilí zapojit ty lidi do pracovního procesu, jak jim rostou náklady na mentory a na benefity, kterými je uplácejí, a jak se potýkají s rostoucí fluktuací…
      Bohužel pro hledače té nové cesty – svět je systém, po všech stránkách – všechno souvisí se vším a všechno na sebe navazuje. Kdo tohle nepochopí, bloudí a tvoří sekty a demonstrace a bude neustále frustrován stavem světa…
      Svobodně vzdělaný člověk je podle mně ten, kdo pochopí systémovost světa, a kdo porozumí že zařadit se na nějaké místo v něm neznamená být jeho otrokem. To jsou i ženské – jedna brečí, že nechce být domácí otrokyně, chce svobodu, a rozebere celou rodinu. Jiná s úsměvem ten svůj „otrokářský“ systém zvládne, a rodina funguje. Prostě – kdo se chce považovat za otroka, ten se tak bude cítit vždycky a všude)
      Ale to je stejně jedno, protože stačí si uvědomit, že ti nejbohatší své děti svobodně nevzdělávají, ti je nechávají drtit nejlepšími učiteli, na internátních školách s režimem jako na vojně. A kdo z našich obyčejných dětí jede na studijní stáž do Japonska, ten se s pocitem svobody musí rozloučit ještě rychleji – dostane takové množství informací a je nucen k takovému výkonu, o jakém se tady zdá jen málokomu. Myslím že svobodné vzdělání je protimluv)

 9. embecko

  Vcera jsem skouknil debatu, Hrdlicka to shrnul za mne:
  „Na profilu právníka Tomáše Tyla průběh debaty komentoval Petr Hrdlička: „Ta včerejší debata kandidátů na šéfa Evropské komise je v médiích velmi podceňovaná, a přitom nám ukazuje, jak moc rudého Junckera budeme mít za šéfa. Stojí za zhlédnutí, aspoň kousek. Pochopíte, jak moc EU iritujeme, jak moc nás chce trestat, jak moc jsme odlišní a jak moc je to nereformovatelný spolek. Jan Zahradil tam byl jak Dubček v Moskvě. Vysvětloval. Obhajoval. Nevysvětlil. Neobhájil. Mluv s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku. Ale co si „europané“ myslí, to bylo jasné z potlesku i ze skladby celé debaty. Vůbec nás neberou jako partnery. Jsme pro ně Pečeněgovê, Kumáni z východu, kteří byli vzati na milost do spolku Povznesených. Jsme popelnicí Evropy, protože si to zasloužíme – podle nich. Jsou ublížení a na nás naštvaní. Je to ten pocit, když havaruje letadlo, všichni utrpí nějaké ztráty a škody, několik lidí přijde o život, jen ten somrák s batůžkem, co dostal od letušky tři bonbony navíc a dvě kafe, je v pohodě, a ještě drze tvrdí, že nemůže přispět na pozůstalé, protože sám nic nemá. Co s ním?! Je nesolidární! Potrestejme ho!“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlici-solidarita-Zahradil-byl-v-debate-jak-Dubcek-v-Moskve-padlo-Podivejte-se-kdo-by-mohl-vest-EU-581822

  • strejda

   Dlouhý a poučný článek. Pokud ho někdo nechce číst, tak postačí závěr komentáře:
   „Nikdy nebudeme u stolu s milionáři. I kdybychom s nimi drali peří ve vězení. Už to konečně pochopte…“
   Jasné, stručné a nevyvratitelné.

  • vittta

   Ale když někoho baví být otrok…
   Horší je, když takový exot má dojem, že otroctví je to nejěvtší terno a že i ostatní by měli být otroky.
   K tomu slouží třeba i tahle lživá propaganda.
   Je fakt unikátní, napsat takový dlouhý článek na základě dohadů (podle přičmoudlé autorky výzkumů) může vzniknout, a tvářit se jako seriozní analýza.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zatceny-knez-nebo-hasic-stovky-evropanu-celi-trestum-za-pomoc-uprchlikum-72280?dop-ab-variant=7&seq-no=1&source=hp

   • strejda

    Myšlenka je velmi jednoduchá, zákony platí jen pro někoho a hlavním kritériem je myšlení MÉ. Svědčí to o rozkladu společnosti a otázkou je jen kam rozklad dospěl a zda je zastavitelný. Ono je velmi jednoduché vítat masy migrantů a nestarat se o to, co dál. Co budou dělat, kdo je bude živit, jak budou chtít měnit společnost k obrazu svému. Jak se ztotožní se svým novým státem, kdo je naučí pracovat a naučí jazyk nového domova, kdo jim dá domy a koupí auta. Co dělat až společnost rozvrátí do stavu občanské války? K té se Francie, a nejen ta, blíží docela rychle.

    • vittta

     Ono tohle podle mně bylo vždycky, ale ještě nikdy se nedopřávalo těm neomlným tolik sluchu.
     Degenerované vlády se snaží získat nějakou legitimitu tím, že jakoby naslouchají lidu.
     Jenom tomu, kdo potvrzuje jejich názory, samozřejmě.
     To je vidět u nás, kdy nějaké …v počtu demonstrujících fakticky bezvýznamné demonstrace se prezentují jako masové a jako názor většiny, nebo minimálně nezanedbatelné části.
     Každých 80 šašků někde v Liberci se ukazuje jako obecný projev nespokojenosti.
     Kdyby organizátoři neměli kdovi od koho prachy, byla by účast trapně mizivá.

 10. vittta

  Tohle je unikátní článek.
  Je to překlad z euronacistického periodika Guardian- a stojí to za to.

  Namátkou- jak se „pracuje“ s tupými západními levičáky, nebo co to je za blbce.

  „Těsně před evropskými volbami se maďarský „illiberální“ premiér dal dohromady s italským ultrapravičákem Matteem Salvinim a byl posvěcen bělošským nacionalistickým americkým prezidentem, ……….“

  Celkově tam není řečeno co se nějakých novinářských informací naprosto nic, jen z oblasti nálepek a rasismu je tam co k vidění.
  Nyní už víme, že Salvini je ultrapravičák,, Orbán je „liberální“ a Trump je bělošský, při čemž všechna tři označení mají záporné vyznění.

  Zaujme jistě hlavně ten běloch Trump- dneska už je i běloch minimálně posměšek, když už ne rovnou nadávka, nebo trestný čin-

  Kdyby někdo nevěděl, co se děje v Sýrii a jaký je mezinárodní kontext tohoto dění, pak…

  „Mezitím v Sýrii dále padají barelové bomby a Rusko bombarduje nemocnice a školy v Idlibu, jak se smyčka utahuje kolem 3 milionů civilistů, kteří jsou v pasti v posledním regionu ovládaném vzbouřenci, který chce prezident Asad znovu dobýt. Historikové nám možná jednoho dne sdělí, zda Vladimír Putin načasoval tuto konkrétní ofenzívu tak, aby byla zkoordinována s jeho dalšími akcemi s cílem zničit EU, jako jsou rozsáhlé dezinformační kampaně pomáhající extremistickým silám po celém kontinentu. “

  Tak jsme se to dozvěděli, jak to je, a zatím Macaron šoustá psa svojí staré do řiti, to zase víme my.
  Smyčka se utahuje, a MOŽNÁ nám historikové jednoho dne něco sdělí, možná…
  V každém případě, Putin chce zničit EU- a dělá to tak, že bombarduje ty nemocnice, nebo…asi..těžko říci, ale kdyby někdo nevěděl, tak Putin má vyjma této hnusné činnosti ještě desimformační kampaň. která je rozsáhlá, a pomáhá extremistickým supinám.
  Novinařina po Goebelsovsku, pindů hodně, důkazy, nebo alespoň argumenty- žádné.
  No- a aby toho nebylo málo, tak „Nyní, těsně před volbami do Evropského parlamentu, se spojili evropští ultrapravicoví politikové. Většina z nich schvaluje ruské bombardování nemocnic jako „boj proti terorismu“. Levice mlčí. “
  No vidíte, nevím jak ostatní ultrapravičáci, ale já jsem nadšením úplně bez sebe, a posílám Putinovi příspěvky na barelové bomby- pokud ovšem spdnou na školu či nemocnici.
  To je hukot….

  https://blisty.cz/art/95599-nadchazejici-eurovolby-jsou-pro-nas-pro-vsechny-fatalnim-meznikem.html

  • strejda

   vitto, podívejte se na tu necelou větu a rozeberme si ji:
   „3 milionů civilistů, kteří jsou v pasti v posledním regionu ovládaném vzbouřenci, který chce prezident Asad znovu dobýt.“
   1. civilisté jsou v pasti, kterou ovládají vzbouřenci. Být v pasti jistě není nic dobrého, je to tragické a ty vzbouřence, co je tam ovládají, je nutné eliminovat. Je hanebné někoho držet v pasti. S tím asi oba souhlasíme.
   2. Asad je chce znovu dobýt. Když znovu, tak znovu, jen se naskýtá otázka, kdy to území dobyl před tím. Dohledat to nejde. Muselo se to stát nejméně jednou, jinak tvrzení o znovudobytí postrádá smysl. Málokdo se bude domnívat, že zvolením presidentem Sýrie Assad Idlíb dobyl. S tím asi oba souhlasíme.
   Troufnu si ještě na jedno tvrzení, kde asi také najdeme shodu. Do novin píší šmoci, kteří rozumu nepobrali a jen kalí vodu. Nerozumí tomu, co píší a ve své hlouposti je jim to jedno.

   • vittta

    Ovšem strejdo, to není poprvé, kdy tyto články bez jakýchkoliv logických souvislostí někde vyjdou, a nejen v zahraničí.
    Hele, já jsem se jednou zhulil dost silnou gandžou, a v TV dávali film, kde hrál zvrhlík Delon s Belmondem, Borsalino se to jmenovalo.
    A tam běžel nějaký děj, a já na to čuměl, a vůbec jsem nechápal, o co jde, pobíhali tam nějací lidé, poznával jsem Belmonda a Delona a střílelo se tam a o něčem mluvilo, a já ne a ne chytit nějakou souvislost.
    Tak jsem si říkal- a dodnes si to pamatuju, protože mě to zaujalo, že takhle nějak musí filmy vnímat pes.
    To mě napadlo v tom stavu, pes prostě čumí na ty postavy, ale také nechápe, kdo je s kým a kdo koho šoustá a kdo koho chce napálit.
    To jsem se tehdy smál, až jsem se za břicho popadal.
    A tyhle články jsou něco podobného.
    To nejde pochopit, to nemá hlavu- patu, ale ti, co se tím ohánějí, nebo čtou, jsou „zhulení“ a nepotřebují to chápat.
    Je dokonce ani nezajímá ten obsah, ale je tam zlé Rusko a zlý Putin, a to jim stačí, stejně jako já se díval tehdy jenom proto, že tam hrál Belmondo a Delon.

    • strejda

     S tím psem je to úžasné přirovnání. Když jsem toho mého/našeho venčil, tak jsem duma,l jak vidí mně a svět kolem sebe. Také mně připadá, že jen čumí a nechápe souvislosti. Je to, ale jak píšete, jen pes. :-) takový „lidský“.

    • embecko

     Tak to je tedy vyjimecne povedeny prispevek, gratuluji! :o)
     Osobne znam 4 lidi, co ted chodili a dale chodi na demonstrace a se vsemi jsem mluvil…a nikdo z nich netusi, proc tam sel a chodi.
     On je rozdil mezi neoddiskutovatelnou politickou pozou (Kalousek je vul!) a slozitejsim politickym minenim, kteremu hrozi oponentura (obhajoba uz byva velky problem, nebot je treba se starat o argumenty, proc je Kalousek vul a pak se obvykle dojde k tomu, ze Kalousek zadny vul neni).
     Dle meho byli tihle „moji“ 4 lide na demonstracich proto, ze v nich zrala politicka obecna nespokojenost „s temi nahore“ a hospoda jim uz na jeji vyjadreni nestacila. Takze sli nekam na verejnost, kde se da zvolat politicka poza (Babise do kose!, ovsem aniz by o nejakeho Babise vubec slo). Kdyby nekdo zorganizoval demonstraci proti rediteli odboru vystavby vymenikovych kolektoru, tak tam pujdou take.
     Ale proc svuj duvod k demonstrovani nedokazi vyjadrit nejakym slozitejsim minenim? Dle meho je to individualnim „stinem“, stopkou v urcitem smeru premysleni, ktery ti nedovoli jit dale. Individualni stiny se slucuji do kolektivniho stinu, ktery samozrejme nejde prekrocit uz vubec. Demonstrujicim nemuze nikdy dojit, proc demonstruji, jako tvemu psu nemuze dojit, ze Belmondo a Delon lakaji kazdy jiny typ zen :o) Stin nedokazes prekrocit a tak ti zbyva jen poza, co je predlozena „bez debaty“. Z toho vyplyva, ze zajimavy neni obsah demonstrace, ale lide, co na ni chodi. A samozrejme take to, kdo a jak jejich sroceni vyuzije.
     Vem si volice Piratu, ti jsou na tom obdobne- kazdy piratsky nevolic, jen se kouknul, hned vedel, co je to za partu, Dnes se to jenom potvrzuje:
     https://www.novinky.cz/domaci/505479-pokus-o-transparentnost-v-praze-ztroskotal-na-strachu-ze-stihani.html
     „Zatímco před volbami současné vedení Prahy slibovalo transparentní a otevřené vedení města, půl roku po nástupu do funkcí je vše jinak. Rada ve složení Piráti, Praha sobě, TOP 09 a Starostové v pondělí o zásadním rozhodnutí spojeném se začátkem výstavby metra D hlasovala nikoliv veřejně, jak by se dalo čekat, ale tajně.“
     A vem si dale treba Tarase, co vcera uz po nekolikrate zabanoval Otika- nezainteresovany pozorovatel se jen divi…

     Cela politika bezi jen takhle jednoduse a verejne mineni vyrabi jen ti, co jsou schopni politicke pozy bez debaty, nebot tak jsou nejvice slyset. Problem je v tom, ze z poz bez debaty se stala mocna sila a tak ji prebiraji i media. Dneska treba ctu v novinach, ze lide nemaji radi Trumpa, protoze „reprezentuje logiku zastaraleho sveta“… a pritom opak je pravdou, Trump je pionyrem budoucich forem rizeni. Vnimas nejaky politicky proces, ale je jasne, ze kdyz ho rozeberes, k nicemu se nedostanes, protoze se utopis v mori argumentace- tak zvolis pozu bez debaty. BL, Guardian a dalsi (zde napr. MaB) delaji to same a pak je jasne, ze je dokazi cist jen lide se stejnym stinem. Pamatujes jeste: „O pricinach pozaru budeme diskutovat az skonci vysetrovani, ovsem jiz ted je jasne, ze nebyl zalozen umyslne.“ Proti tomu se neda nic delat, bud to cist a pak se vztekat, anebo to rovnou vypustit.

     • vittta

      aras je vůbec svým způsobem typický.
      Býval jakousi „hvězdou“ ale nyní už není.
      Jeho svět se zhroutil, a on zjistil, že celou dobu o globálním světě NEMĚL PRAVDU.
      To samozřejmě zjistil kde- kdo, mě nevyjímaje, ale já a mnozí další si to uvědomili, a přeladili kanál na žhavou současnost.
      Taras ovšem ani náhodou, stále píšu o pravicovém gaunerismu…kde jsou ty časy.
      Ovšem skomírá i jeho blog, po té, co udělal velice hloupá opatření, co se návštěvy blogu týká.
      Jako každý „bloger- hlupák“ chtěl nemožné.
      Mít blog plný osobností, ale aby ho ty osobnosti poslouchaly a neodporovali mu, resp. mu odporovaly „v mezích zákona“.
      Blog samozřejmě skomíral, až ho zavřel, pak ho otevřel, a pustil tam zabanované- no ale dvakrát do stejné řeky nevstoupil, a tak zase někoho zabanánoval- ale pořád to nebylo ono, a jeho EGO bylo uspokojeno jan krátce.
      V této fázi už o nic než EGO nejde, stejně jako dneska už ve velké politice nejde o nic jiného, než EGA dávno zparchantělých levičáků a hippíků, kteří budovali lepší svět, a když zjistili, že se jim to nevede, začali se chovat stejně, ba hůře jak ti, proti komu za mlada bojovali.
      Taras teď zase, jak píšeš, On….je zabanánoval, čímž ze sebe udělal nehynoucího vola, ale to už není schopen vnímat, jako třeba Juncker dávno nevnímá, že je to vlastně totalitní politik bez tahu na branku a ubohý alkoholik.
      Já tam ani nekoukal, ale jak tady psal Saul, tak jsem nakoukl, a on se mi tam ve velkém stylu věnoval, i když já si ho nevšímám.
      A samozřejmě- opět jak ve velké politice, když už zprofanovaní politici nikoho nezajímají, tak se vytáhne Putin nebo Zeman, Putin stále bombarduje školy a nemocnice v Sýrii, a Zeman stále chlastá a je sprostý ale nikoho to už nezajímá, protože Zeman veřejně nechlastá a sprostý je minimálně, a Putin nemá zapotřebí bombardovat školy a nemocnice, a ani Skripalovic papoušek dávno nikoho nevzrušuje, alespoň ne u nás.
      A připadalo mě, že podle stejné logiky Taras vytáhl mě.
      Když už tam já nechodím, tak že si jako alespoň zvýší návštěvnost mým jménem.
      A bomby na školy neházím, za to jsem křivák a podrazák, že nějak jsem proshlásil, že je levej na ruce, ani jsem ty hovadiny pak už nečetl.
      To samé v reálu s Putinem.
      Tady jsou tyto směry reprezentovány MaB-jak píšeš, ta se utopí ve vlastních žvástech, protože se nevyzná ani v tom, na co odkazuje, ale je tady i Třešeň, která na to tak složitě nejde, a jen krátce píše, že ostatní jsou idioti, a složitému hledání nějakých mainstreamových pravd se spíše vyhýbá, a nejlepší je Saul, který nepíše- vyjma toho, že oststní jsou idioti- nic, (vzor aktivista Uhlíř) a vsadil na to, že se furt na něco ptá, a domáhá se toho, aby KAŽDÝ kdo s ním nesouhlasí, své postoje obhájil, aniž by bylo jasné, co vlastně -vyjma své chytrosti a blbosti ostaních- razí on.
      Dle mého- a kolikrát jsem to už psal- se tento malý, virtuální svět, dá k tomu velkému celkem v pohodě přiřadit, je to takový velký svět v malém.
      Ale tady to je lépe vidět.

      • MaB

       21.5.2019 – 22.22vittta
       Hele, já jsem se jednou zhulil dost silnou gandžou, a v TV dávali film, kde hrál zvrhlík Delon s Belmondem, Borsalino se to jmenovalo.A tam běžel nějaký děj, a já na to čuměl, a vůbec jsem nechápal, o co jde, pobíhali tam nějací lidé, poznával jsem Belmonda a Delona a střílelo se tam a o něčem mluvilo, a já ne a ne chytit nějakou souvislost.
       Tak jsem si říkal (….), že takhle nějak musí filmy vnímat pes (….) prostě čumí na ty postavy, ale také nechápe, kdo je s kým a kdo koho šoustá a kdo koho chce napálit.

       To, že se obvykle vyjadřujete i k tomu, o čem nemáte ani páru a kritizujete, co jste nepochopil, vím už dávno. A tady jste mi to sám potvrdil.
       V takovém případě byste si, milý vittto, měl vzít příklad ze psa a mlčet. Případně se zase smát, „až se za břícho popadáte“. To je zdravé a legrační. Nikoli směšné…

       • vittta

        No směju se, vy jste správně šáhlá.
        Tak já napíšu nějaký zážitek osobní, ten znám, já se zhulil, a mě se v hlavě vylíhla ta myšlenka- takže vím, o čem píšu moc dobře- tedy já to napíšu, a přiřadím to naprosto konkrétně k nějaké reálné události, kterou tady všichni vidíme, tedy demonstraci za „nezávislou justici“ a též k tomu se vztahoval dost ubohý článek z Guardianu, kde jsem vše proargumentoval.
        A vy mi napíšete, že se vyjadřuji k něčemu, o čem nemám ani páru.
        To je KONKRÉTNĚ k čemu, tedy O ČEM NEMÁM ANI PÁRU, a můžete přidat, jak to víte, že o tom nemám ani páru.
        Nenapíšete nic, protože NEMÁTE ANI PÁRU o tom, co sama píšete, přesně jako mně ne a ne docvaknout ta souvislost v tom filmu.
        Že jsem vám něco potvrdil, ale NEPOTVRDIL jsem vám nic, když nic nevíte, jen se ukájíte. že jsem vám NĚCO potvrdil, ale ve skutečnosti netušíte, co vlastně.
        Vaše debilita, DEBILITA je také vidět na tom, že mě doporučujete, abych jako ten pes mlčel, (dokonce si z něj mám vzít příklad, to je obzvlášť slaboduché) ale pes nemlčí, jenom my mu vesměs nerozumíme, co nám chce sdělit.
        Mlčí tak možná ryba, možná.
        A směju se, jasně, to jsem už psal, směju se, a nejenom proto, že je to zdravé, ale předevšíém proto, že je čemu se smát.
        Tady jsme někde jinde, už to pochopte, jste o 4 levely níž, i když svou tupost umíte napsat i francouzky.
        Lžete jak Macron, to vám povím….

        • Saul

         „Vaše debilita, DEBILITA je také vidět na tom, že mě doporučujete, abych jako ten pes mlčel, (dokonce si z něj mám vzít příklad, to je obzvlášť slaboduché) ale pes nemlčí,“

         Pes štěká, vito.
         A čím je debilnější, tím víc vztekle, častěji a hlasitěji.
         Často až do svého vlastního naprostého zblbnutí, kdy už ani neví po čem a proč štěká, hlavně že je slyšet, když už nechápe.
         Takže ta tvoje vlastní paralela mezi psem a tebou, co tě napadla, je naprosto správná, to jsi měl po tom kvalitním matroši jasnou chvilku.
         To se prý někdy stává:-)

         • MaB

          Ano, Saule, vittta by se měl občas nejen zamyslet nad následující moudrostí, ale vzít si ji i k srdci !:))
          „Je lépe mlčet, aby si ostatní mysleli, že jsem hlupák, než promluvit a ukázat, že jím jsem.“
          A snažit se chápat nejen prvoplánově, ale i metaforicky:
          v jedné Krylově písničce je latinské úsloví „Inter arma silent Musae“ = Uprostřed zbraní mlčí Múzy
          což je parafráze Cicerova výroku „Inter arma silent lege = Uprostřed zbraní mlčí zákony…

          O psu se říká, že je „němá tvář“, ale vždy se domluví…to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti….;)

          • vittta

           Já vám něco povím, MaB.
           Vy se s těmi citáty jednou poserete, ale nemáte ponětí, o čem vlastně píšete.
           Asi jako když naučí v cirkuse jezdit medvěda na motorce, on sice jede, ale netuší proč a též je schopen jen v manéži, ale jinde ne.
           Co je zrovna vám po tom, jak mě okolí vnímá?
           HOVNO, měla byste se starat spíše o to, jak jste vnímána vy.
           Jenže ve vaší patologiocky prolhané mysli na to už není místo, když tak ráda řešíte, co mají dělat ostatní.
           Já NĚCO píšu, a nesu si za to..nějakou viruální odpovědnost, takže ta myšlenka je spojena s mým nickem, a ten nick je v nějakém okruhu virtuálna známý.
           Ten nick je mimochodem starý už 13 let, a jiný jsem nikdy nepoužíval, vyjma údernějšího „vittta.hrdy.volic.KSCM“, kde ovšem je ten vittta také obsažen.
           No a jak to tak bývá, někdo si o mě myslí, že jsem debil, a jiný mě naopak čte rád.
           U vás nemám co ztrati, co si o mě myslíte, je mi lhostejné, protože nejste pro mě v tom smyslu partner do diskuze, jste jenom ukázka nějakého názorového a stylového proudu, namyšlené NIC…no, ale až poslední dobou, když jsem se dlouhými pokusy ujistil, že diskuze s vámi není možná, ale to VY o ní nestojíte, není to z mé strany.
           Rozumíte, nejste pro mě individualita, jako třeba Sax, nebo Pacifista, Asfalt, Kamil apod., jste jen názorový a stylový proud.
           To prakticky znamená, že si ani nemohu vzít od vás cokoliv k srdci, a i kdybych chtěl, tak vy netušíte, co, tady jste mi dala za citáty, a co bych si z nich tedy měl vzít k srdci, prostě jste jen udělala pózu, ale netušíte, co jste mi tím chtěla říci.
           Zkusím vás trochu polidštit, ale pochybuji…
           Tak v první řadě, úspěšný je film „Borsalino a spol“, jeho první díl, Borsalino (nejsem si jistý, jestli to píšu správně) tak úspěšný není.
           Hlavní rozdíl z pohledu diváka je ten, že ve vámi odkázaném filmu Borsalino a spol. už nehraje Belmondo.
           Nic méně, o to mi vůbec nešlo, já byl na nějaké muzice, a přišel jsem domů nahulený, to je tak už 10 let zpět.
           Pustím televizi, a zrovna dávali toho Borsalina, NÁHODA, nemá to s tím mým postřehem společného nic.
           Ve vašem kontextu ale musím říci, že Borsalina a spol. jsem viděl tou dobou už nejméně 10x, (je úspěšný) a dokonce jsem na tom byl za komunistů v kině, zatímco onoho Borsalina jsem v tu dobu neviděl ještě nikdy, (není povedený) a tak jsem se jako díval, to se vám prostě nechce spát.
           A jak je člověk zhulený, tak prostě ten mozek pracuje jinak, jakkoliv jsem se bavil, že takhle nějak to vnímá pes a dokázal bych u toho vymyslet kosmickou raketu, tak z filmu mi nešlo do hlavy naprosto nic, užasle jsem to sledoval, a nechápal jsem vůbec tu podstatu.
           To nebylo tím filmem, asi bych v ten moment nechápal jakýkoliv jiný film, kdyby ho hráli, který jsem před tím neviděl.
           A ta paralera se mi nyní hodila do té reality, kdy demonstranti demonstrují za nezávislou justici,aniž by byť jen tušili, co vlastně chtějí, vyjma toho, že nechtějí Babiše a Zemana.
           Prostě mají mysl postiženou nějakou drogou, to si nemusíte vůbec zahulit trávu, stačí být třeba věřící, já VÍM, že oni ty extáze mají, ty silné prožitky, stejně jako je má třeba horolezec, když vystoupá na nějaký extremní vrchol.
           Tak tito ..v podstatě nesvéprávní fanatici řvou na náměstích, nebo píší naprosto nesmyslné články, kde obviňují- v našem případě to byl Putin, že hází bomby na školy- každého ze všeho, a ŽÁDNÉ důkazy, na to nepotřebují, jsou mimo realitu.
           Chápete něco z toho, co jsem napsal?

       • Mab

        Tady jsou tyto směry reprezentovány MaB-jak píšeš, ta se utopí ve vlastních žvástech, protože se nevyzná ani v tom, na co odkazuje…
        Nechte na hlavě, vittto !
        Borsalino – film, který měl uhromný divácký ùspěch, natočený podle knihy Eugena Saccomana Bandité v Marseille, kde jde o příběh skutečných gangsterů marseillského podsvětí, Paula Carboneho a Francoise Spirita v období třicátých let (Alain Delon a Jean-Paul Belmondo).

        Nic jste nepochopil (jak sám přiznáváte), francouzská mentalita i logika je vám na hony vzdálená, ale i přesto se klidne
        k situaci ve Francii i konkrétně v Marseille vyjadřujete velmi často. A podle toho to také vypada…. :))

        • embecko

         Spirito po valce zacal spolupracovat s okupacnimi silami a parizskou vladou, ktere mu daly volnou ruku k vymazani marseillskych odboru. Maloktere obdobi a misto je natolik poznamenano zvuli mafie za aktivniho neprihlizeni statu, jako povalecna Marseille.
         A ten treti vzadu, Leandri, ten to dotahl na pretendenta statniho „systemu Elf“:
         https://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89tienne_Leandri
         Ale nepochybuji o tom, ze pohadka s Delonem a Belmondem mela ohromny divacky uspech, podobne jako infantilni zpracovani boje osameleho hrdiny ve filmu Vinnetou v 60.letech v Nemecku.

         • MaB

          Spirito po valce zacal spolupracovat s okupacnimi silami a parizskou vladou, ktere mu daly volnou ruku k vymazani marseillskych odboru (embecko)
          Tak to nebylo ! vittta by řekl, že lžete :)

          Zatímco Carbone umírá při vykolejení vlaku, organizovaném Odbojem v r. 1943,
          Spirito krátce před osvobozením v r. 1944 uprchl do Španělska a Latinské Ameriky a nakonec do Spojených států, kde obchoduje s heroinem a zakládá slavnou French Connection.. Je zatčen v New Yorku pro obchod s drogami a pobude si dva roky ve věznici v Atlantě…
          Zemřel v Toulonu v v 1967, jakožto „spořádaný“ otec dvou dětí…

          …“ pohadka s Delonem a Belmondem mela ohromny divacky uspech, podobne jako infantilni zpracovani boje osameleho hrdiny ve filmu Vinnetou …“
          Ano, s tím rozdílem, že Vinnetou líbivá pohádka byla, ale toto se skutečně stalo.

          Tehdy byla mafia „Classe“

          • vittta

           Tohle není z filmu „Borsalino“, vy lhářko, ale „Borsalino a spol“.
           Alespoň si ujasněte, o čem chcete lhát!

          • MaB

           Tak specialne pro vas: Borsalino bez & Co :))

           Traduire cette page

          • vittta

           Proč pro mě?
           Já ty filmy znám, to snad dejte pro ostatní, kteří je třeba neznají.
           Třeba vy jste je neznala, a tak jste dala úplně jiný film, a po mém upozornění, jste se koukla na nějaké stránky, a zjistila jste, že jste plácla vedle, (ani bych se nedivil, kdybyste ten první díl vůbec neviděla, ba ani nevěděla, že existuje), tak se snažíte nějak zjebat mě, že jako já jsem ten blbej.
           NÉÉÉÉÉÉÉ, vy jste ta blbá, vy jste to dala špatně, a dala jste to špatně díky své bllbosti a neznalosti, aby bylo JASNO!

          • embecko

           Ale neee, Americane ho na zadost francouzsle vlady vydali (obvinen z kolaborace s Nemci), ale Francouzi s nim ani neudlali proces a tak pokracoval dal ve svych kseftech.
           Dejte si do gooogle vzdelavaci heslo „mafia et république arte“ a mate tam celou historii, vcetne dilu Mafia et Republique Arte, 1975-2015 La république grangrénée“.
           A to republik gangrenee ani nepotrebuje preklad…

          • tresen

           O filmu Borsalino se dá říct, že byl natočen na motivy knihy o dvou gangsterech z Marseille, ne že zobrazil jejich skutečné osudy.
           Capella, kterého hrál Belmondo a jehož předobrazem snad byl Carbone, na konci filmu umírá. Celý děj se se přitom odehrává před válkou.

          • MaB

           Tak v první řadě, úspěšný je film „Borsalino a spol“, jeho první díl, Borsalino (nejsem si jistý, jestli to píšu správně) tak úspěšný není. (vittta)
           Néééé, je to naopak…ani vittta není neomylný… nebo dokoce i vittta lže ?;))
           Uveden do kin roku 1970, Borsalino byl divácký triumf s více než 4,700,000 lidí. Alain Delon a Jean-Paul Belmondo byli tehdy oba na vrcholu slávy.
           Při pokračování v r. 1974 zůstal jen Siffredi (Delon), Capella (Belmondo) byl zavražděn na konci filmu. Borsalino & co je tedy příběhem o pomstě, kterou vykonal Siffredi.
           Oba filmy byly se stejným rozpočtem (14 milionů franků),
           Borsalino zůstal dvanáct týdnů v TOP 20 Borsalino & Co jen sedm týdnů.
           I diváků bylo mnohem méně (ani ne polovina), právě proto, že už byl bez Belmonda.
           Já jsem viděla pouze 1x Borsalino a stačilo mi to… Ale Francouzi ho milují, proto je v TV dost často.
           Proč pro mě?
           Kvuli veteranum :)

          • Saul

           Za chvíli na vaši prohnilou Francii, Mab, vytáhnou Prohnilé a Prohnilé proti prohnilým a ještě se budou divit, že se tomu někdo může prohnile smát.:-)

          • vittta

           Upozorňuji, že byla řeč o filmu Borsalino- a MaB odkázala úplně jiný film, což se stane, jenže ona to ukázala jako že tomu děsně rozumí
           Tehdy možná mohl být úspěšnější film Borsalino- ten, který MaB neodkázala, ale jen díky tomu, že tam hráli obě hlavní hvězdy té doby.
           Postupem doby ale faktická kvalita obou filmů upřednostňuje spíše druhý díl, který- tady naznačuje Třešeň- začíná tím, že Belmondo stojí u hrobu Belmonda, a jediné, co je tam s Belmondem je jeho fotka na hrobě.
           Před válkou se ale odehrávají oba díly, nebo minimálně i část druhého, při čemž hrdina Delon se tam prezentuje jako vlastenec, zatímco jeho sok- nevím, kdo ho hrál- jako budoucí kolaborant, resp. příznivce nového řádu.
           O prohnilé Francii v této souvislosti píše jediný troll, a to Saul, kontext byl- když už- prohnilá Británie (Guardian) či prohnilá sluníčková obec ČR.(demonstrace jen tak, pro srandu králíkům)
           Vstup Saxe a též Třešně v podstatě, ale kuriozně i MaB co se motivů k filmu týká, fakticky jen ukazuje na to, že to byla pohádka, v podstatě námět.
           Já knihu (předlohu) nečetl, a o organizovaném zločinu v Marseile před a po válce nic přesnějšího nevím, jen byl, a dodnes je, naprosto obludný, a že Marseile v podstatě není a svým způsobem ani nebyla pod kontrolou francouzké vlády.

          • MaB

           Máte opět pravdu, Saule. Vittta je sakramentsky domejšlivej, jestli si myslí, že jsem sem dala Borsalino & co v reakci na něho.
           Byla to odpověď na komentář embecka, který píše o marsejské mafii a o osudech těch, kteři byli pro film inspirací.
           I v té malé ukázce je vidět životní trend mafie, která v té době ješte respektovala i „code d’honneur“ .
           O vitttovi vím, že nepromarní jedinou příležitost, aby se „blejsknul“ svou rytířskostí :
           NÉÉÉÉÉÉÉ, vy jste ta blbá, vy jste to dala špatně, a dala jste to špatně díky své bllbosti a neznalosti, aby bylo JASNO! (vittta)

          • vittta

           A MaB lže dál.
           Saul má OPĚT pravdu, i když není moc jasné v čem, a nyní se MaB moderovaná diskuze o filmech Borsalino a Borsalino a spol, přesunula do sféry kultivované mafie „té doby“, ačkoliv o jakou dobu jde, není úplně jasné.
           Mafie nebyla ve skutečnosti kultivovaná nikdy, byli to vždycky zločinci nehrubšího kalibru, nic méně ve filmech, které mohou být pro někoho i historickou sondou, jsou zločinci kultivovaní dost často.
           Já jsem možná domýšlivý, ale v tomto případě jsem to byl JÁ, kdo zmínil film Borsalino, ale v naprosto jiném kontextu.
           Nic méně je ale jisté, že jakákoliv další zmínka o těchto filmech je tady kvůli mě, byť je mi osud nějakých kriminálníků u prdele, a filmové pohádky beru takové, jaké jsou- jako filmové pohádky.
           Utekla jste od původní myšlenky jako smrad, na nic jste mi neodpověděla, za to tady už půl dne pindáte o serii „Borsalino“ a to ještě blbě.
           Jestli po mě chcete, abych byl rytíř, musíte se chovat jako dáma.
           Pokud se chováte s odpuštěním jako kráva, rytířskosti se ode mne hned tak nedočkáte, ale Saul je myslím k dispozici, se svým pojetím rytíře- tupého burana, spadlého z měsíce!

          • Saul

           Co se to s tebou děje, vito?
           Že ty jsi dnes tak podrážděný, protože venku leje a ty jsi nemohl pracovat?
           Tak to chápu.
           Ale ty to doženeš.
           Příští rok třeba bude počasí lepší, do té doby si tu práci můžeš zorganizovat, dívat se v klidu zhulenej na filmy a hlavně nám psát své nadčasové filosoficko psychologické postřehy:-)

          • MaB

           vittto, to je jako šité na míru pro vás:
           Projekce je psychologický jev, který Freud popsal jako obranný mechanismus ega spočívající v připisování vlastních negativních charakteristik jiným osobám: člověk na ně tyto vlastnosti promítá jako na filmové plátno. Tento mechanismus lze také částečně vystihnout lidovým rčením „Podle sebe soudím tebe.“ …

           A MaB lže dál.j… zmínka o těchto filmech je tady kvůli mě (vittta)
           ale ne pro vás, lituji ! :))
           22.5.2019 – 12.51 MaB

          • kočka šklíba

           No ale to má vittta pravdu, zmínkou i filmu Borselino zde první uvedl vittta, nebo vy? A chtěl tím říci, že stejně jako jeho pes v tom stavu jakém byl nebyl schopen pochopit o čem ten film vlastně je a tak si představuje, že podobně vnímají lepšolidé zprávy o zlém Rusku a případně i zlém Putinovi.
           A vy jste se zase zamotala do odpovědí vitttovi a postla jste sem ukázku z jiného filmu. Ale vy prostě nedokážete přiznat svůj omyl, tak to zase různě okecáváte.

          • embecko

           „Ale vy prostě nedokážete přiznat svůj omyl, tak to zase různě okecáváte.“
           Vittta muze byt rad, ze neni rec o kurovci, to by MaB zacala argumentovat pasazemi z Brouka Pytlika!

          • kočka šklíba

           Ano ale možná by si ještě spletla Brouka Pytlíka s Ferdou mravencem :D . A pak by Saul sem dal odkaz na třeba Neználka. I když to ne, to je ruský autor, to nejde, to je ze „zlé“ říše, tak Ladova Mikeše, i když to také ne, tam je snad zmínka „velmi nekorektní“ i cikánech, to lepšolidé nesnáší, tak snad Pejsek a kočička od Čapka, i když nevím, nevím je to takové moc zdůrazňující pohlaví, to si člověk nevybere koukám :D .

          • vittta

           Tak…nebyl to můj pes, já nemám psa, ale napadl mě tehdy pes.
           A já se snažil to pochopit- to byla fakt legrace- a pořád jsem si říkal:
           A tohle je jako kdo?
           A tamten…a tohle je čí ženská, a proč on dělá tohle, a tamto, teď po něm dokonce střílí, to bych rád věděl, proč, a každou chvíli jsem se tlemil, a pak mě to napadlo, že jsem jak pes, co třeba také má snahu pochopit smysl běhajících malých lidiček v podivné bedně, ale nic ho nenapadá, leda snad by ho mohlo napadnout, že pokud ta divná bedýnka běží, vesměs je teplo a klid.
           A je pro mě snad ještě legračnější sledovat tohle, to už nejsem zhulenej, (kde jsou ty časy) ale zábavné to není o nic méně.
           Až jsme se propracovali k projekci a Freudovi.
           No a já jsem- to je také zajímavé, když se nad tím zamyslíme- já jsem přiřadil moje záporné vlastnosti (záporné charakteristiky) nebohé MaB.
           Ale ve skutečnosti jí žádnou zápornou charakteristiku nepřipisuji, já jen tvrdím, že lže, a na to také dávám argument, proč lže.
           A že odklání diskuze a také to dokladuji, vždyť tady jsme se díky ní dostali z tupého stáda, co nesmyslně demonstrují a odkazu na Guardian, kdy Rusům se už nic nedokazuje k filmům a jejich úspěchům a dokonce ke kultivovansti tehdejší mafie.
           Přitom se dalo klidně zpochybnit to tupé stádo, ty demonstrace jsou aktuální téma, nebo alespoň hodit řeč o ruských bombách v Sýrii- ale to néééé, to MaB nechce, a tak se pindá o filmech a mafiích.
           Jasně, já jsem tu rukavici přijal, cíleně, jako kde to skončí, já nemusel vůbec reagovat na ten její přehmat, že tam dala paní chytrá úplně jiný film, a dělat, že to nevidím, ale když tedy má být filmotéka, tak s plnou parádou, protože mě bylo jasné, že se do toho zamotá jak potomek Bource morušového, a že jsem jí nazval lhářkou už u tohohle, jsem úmyslně přehnal, ale ona se prostě trapně vytahovala, no tak jsem jí výchovně plácnul.
           Ale zase Kočko musíte uznat, že jsem tam několikrát nabídl oklikou ruku ke smíru- a přijala?
           Nepřijala, ani si toho nevšimla.
           Jak píše Sax, ještě že nebyla řeč o kůrovci, kdo ví, kam bychom se skrze brouka Pytlíka dostali, ona Beruška je náhodou dost populární u genderistů a třeba by došlo i na Ferdu mravence a skrze něho na ekologii a Grétu a oteplování planety a na pokrokovou studující mládež ve vyspělém, multikulturním světě.

          • vittta

           Ten pejsek té kočičce hodně pomáhal, to je třeba vyzdvihnout, ale fakt je ten, že ta kočka byla nechutně bílá.
           A to víte, no, bílá kočka, to by se někdo mohl nakonec ještě zeptat, proč si pejsek nevybral nějakou jinou bílou kočku, co má takovou trošku jinou bílou barvu, takovou až jako trošku tmavší….né, tmavší raději ne, takovou bílou, ale …jak bejvají hodně auta Audi, no, nebo jak je taková barva na německé vlajce takhle nahoře.
           A úplně nejlepší vstupy má kavalír- čekatel, Saul, ten udeří hřebíček přesně na hlavičku, to by Freud asi čuměl.

          • MaB

           Tak to jste tu předvedl ùplný břišní tanec, vittto. Mělo to být ghawazee nebo raks sharki ?
           Nebo nic z toho, jen odvádíte pozornost od svého nepravdivého tvrzení že „tam dala paní chytrá úplně jiný film“, ač velmi dobře víte, že ne jiný, ale pokračování stejného ?
           Mimochodem, Borsalino 1 byl před měsícem v televizi
           Diffusion de Borsalino sur W9 le 21 avril 2019 de 21h00 à 23h20 a byl u nás samozřejmě (i když ne mnou) sledován.

           Nebo snad od svého vlastního hulvátství ?
           „Pokud se chováte s odpuštěním jako kráva, rytířskosti se ode mne hned tak nedočkáte.“
           Milý vittto, rytířkost v sobě buď máte nebo nemáte, to je záležitost zřejmě genetická. Je přirozená jako šarm a elegance. Mám to štěstí, že Francouzům, s kterými jsem ve styku, bylo „shůry dáno“. Takže se nebojte, od vás ji opravdu nečekám.
           Vy jste ale zase někdy docela zábavný, obzvlášť když se považujete za pupek světa a svoji „pravdu“ máte za zjevenou. :)

           PS: Pejsek a kočička a co takhle krteček ? Nebo toho jste prodali do Číny ?

          • Nerevar

           Opravdu je většina Francouzů šarmantní a elegantní?
           (A co to rozlišování vlastností podle národnosti? Chcete snad skončit jako jistý Jim Watson?)

          • vittta

           A-ha, tak vy jste tam dala jiný film, ale nepravdivé tvrzení mám já.
           No, tak to už je podle mě duševní porucha.
           A lžete v pohodě dál.
           Žádný film Borsalino 1 neexistuje, existuje film „Borsalino“ a pak „Borsalino a spol“.
           Že byl v televizi …jste na hlavu?
           Co má jako bejt?
           Byl u vás SAMOZŘEJMĚ sledován, ale ne vámi…..
           Tak to čumím.
           A pokračujete hrubou, byť nenápadnou urážkou.
           Rytířkost je záležitost zřejmě genetická- to jako že moji předkové jí neměli, nebo z čeho vycházíte?
           Lhaní je také genetické?
           No, ale co se té rytířskosti týká,jen bych vám rád řekl, že to nejste vy, kdo to hodnotí obecně.
           Podle vás jí v sobě nemám, a nemám ani šarm a eleganci (to jste nenapsala, jen to tam je napsané) a teď co já, co teď?
           Podle jiných žen to zase třeba mám, tak to prostě je.
           A psala jste o té projekci, a teď píšete o pupku světa, že to jsem jako já…
           Tohle projekce je, protože vy to jen konstatujete, s takovým pokusem o jízlivost, ale ve skutečnosti jste nedala za celou diskuzi ani jeden argument, pokud tedy za argument nebudeme považovat vaše lživé tvrzení, že film Borsalino a Borsalino a spol (o 4 roky mladší) je to samé.
           Nééé, nepíšete to, jen že moje tvrzení je nepravdivé ( o těch filmech) a já že odvádím pozornost…
           I to je projekce, protože vaší lež projektujete do mě.
           Sorry jako, ale když je řeč o filmu BORSALINO, a vy tam pustíte se sebeobdivným hýkáním film BORSALINO a spol, tak to není to samé, jasný?

          • Kamil Mudra

           Skutečně ten film stojí za dvanáctihodinovou debatu?
           Upřímně smekám před schopností MaB, udržet takové „důležité“ téma ve středu pozornosti po tak dlouhou dobu. Inu – kdo umí ten umí. :-)

          • Kamil Mudra

           Teď mě tak napadá že bychom si mohli vyhradit dalších pár hodin pro Ferdu Mravence aby se Saul necítil odstrčený za své věrné služby. No tak, MaB, už jste si užila, co se mu trochu odvděčit a rozvinou to košaté téma? Jistě pro něj najdete i hromadu zajímavých citátů. :-)

          • MaB

           Ne, Kamile, o to se nejvíc zasloužil vittta a stihli jsme v pracovní době.
           Myslím také, že lásku k moudrosti slavných i anonymních myslitelů máme společou.

           Abyste byl v obraze, důležité je zde jméno Borsalino, známé jak puristům môdy, tak cinefilům. Historie francouzsko-italského filmu, režisér Jacques Deray, je věrným odrazem tajemství a šarmu slavné značky, kterými působí přes 160 let.
           Tak si přál Alain Delon, on sám také dal podle ní filmu název.
           Borsalino & Co realizoval stejný režisér Jacques Deray, hráli v něm kromě Belmonda většinou i stejní herci. V kinech byl v r. 1974 a je pokračováním filmu Borsalino z r. 1970….
           Vittta zbytečně vynaložil hodně energie a špatné vůle k popírání evidentního. Mnou záměrně vybraná ukázka mu nebyla určena. A jelikož vittta nemá výlučné právo na užívání titulu Borsalino, nebyl důvod žádat ho o povolení ji uvést.
           A protože jsem včera jen zaskakovala u telefonu (vyberu si zítra) krátila jsem si čas a bavilo mne sledovat, kam až je schopen ve své až dětinské umíněnosti zajít. :))

          • embecko

           „Skutečně ten film stojí za dvanáctihodinovou debatu?“
           V podstate ano, nebot na pozadi filmu se ukazuje charakter sladke Francie a to, jake hodnoty nam hodla vnutit.
           Film se mel puvodne jmenovat Carbone, ale mafianska rodina pohrozila ochromeni nataceni serii moznych zalob, takze producenti ustopili a film prejmenovali (na navrh Delona). Deray musel tocit tak, aby pocet a delka scen byly u obou protagonistu stejne. Belmondo ovsem zazaloval Delona za poruseni smlouvy o rovnocennosti, nebot na plakatu byl uveden Belmondo jen 1x, zatimco Delon 2x (jako herec a koproducent). Belmondo nakonec bojkotoval premieru a nedostavil se na ni.
           A jeste jedna zajimavustka: Ac se o mafii tocily filmy, jeji existenci statni moc nikdy nepriznala a nikdo z jejich hlavnich protagonistu nebyl oficialne pojmenovan jako kriminlanik. To same se tykalo i francouzske a italske spolecnosti: co oci nevidi, srdce nepali…az do konce 80. let byla mafie pojmem, ktery vetsina spolecnosti nebrala vazne a v jejich ocich slo spise o romantickou konstrukci (asi jako vyse zminovany Vinnetou). To se zmenilo az v roce 1982, kdy se italsky mafiozo Bruscetta, pote, co mu kolegove vyvrazdili celou rodinu, rozhodl promluvit. Dusledkem byl maxi-proces, kvuli kteremu v Palermu postavili cele nove vezeni a soudni sin a bylo odsouzeno na 500 mafianu….cela mediteranska spolecnost s udivem sledovala, kolik zlocincu s tvari slusnych obcanu v ni zije…jak dopadl vrchni soudce Falcone si mozna pamatujete:
           http://www.infosicilie.cz/falcone-borsellino-boj-proti-mafii/
           „V podstatě až do začátku 90. let spousta lidí na mafii nevěřila a její existenci se podařilo prokázat až díky institutu korunních svědků, který zavedli právě Falcone s Borsellinem a jejich tým. Dokonce i spisovatel Leonardo Sciascia, který proslul svými novelami o mafii, nevěřil, že by existovala ve smyslu celoregionální propojené organizace. Mafie čile obchodovala s drogami, bílým masem a se zbraněmi. Vybírala výpalné a rozhodovala o životech a kariérách tisíců lidí. Přesto na ní nikdo nevěřil.“

           Zpetne nahlednuto jde o neuveritelnou situaci, kdy (zapadni) spolecnost nebyla schopna reflektovat uvnitr ni zahnizdene zlo.
           Ovsem ted jsme chytrejsi a jiz vime, ze neslo o nejakou dejinnou vyjimku. Auta, kostely a domy hori, ale zapadni vetry nam nesou zpravu, ze je to dukazem realizace pravych demokratickych hodnot. Jak v 80. letech jeste malokdo veril na organizovany zlocin, dnes neni situace jina. Vsak take- kdo by se chtel nechat hanobit jako konspiracni teoretik? Uplne slysim, jak se tehdy vysmivali lidem a jak je dehonestovali, kdyz nekdo z nich nanesl tema mafie… chacha chocho, pry jsou organizovani!…no to jsme jeste neslyseli!…a ze pronikaji i do struktur naseho statu!…jezis, vy jste sprymar, hned toho nechte, nebo vas udame!

          • Kamil Mudra

           Aha. No, já jsem ty filmy neviděl. Asi je příležitostně zkouknu.

          • vittta

           Lásku k moudrosti slavných…
           To máte společné jen vy a Kamil (i vy lichometnice) zatímco ostatní diskutující ty žvásty ani za mák nezajímají, a nemají úctu k ničemu, než tak možná k Zemanovi a Putinovi.
           No je to pecka, a jak ti slavní, co říkali ty moudrosti žili?
           Také to byla „Classe“ jako mafie té doby?
           To tady vysvětluje velice dobře Sax, žádná „Classe“ to nebyla, a Aristoteles byl rasista a otrokář, a Alexandr Veliký agresor a masový vrah a mnohoa mnoho jiných slavných osobností byli, mírně řečeno, jen lidé!
           Jen to bylo už dávno, a naivní lidi zajímá víc nějaká ušlechtilá věta (ale jen nějaká, přísně vybraná, jiné věty toho samého moudrého jsou přísně zakázány, resp. se nezveřejňují) či vlastenecký zápal a čestnost mafiánů, kterou předváděl Delon, který jenom v těch dvou filmech zavraždil dobře 30 lidí.
           Ale byla to „Classe“ a především, velitelé byli věrní a byli to fešáci a- v neposlední řadě- chovali se k ženám rytířsky.
           Když se zeptám, v čem spočívala moje dětinská umíněnost, jste schopná mi odpovědět, nebo je to VŠEM tak jasné, že odpovědi není třeba?
           Minimálně já jsem totiž mírně řečeno blbej, a vůbec nechápu, kde jsem popíral evidentní, naopak mám dojem,že evidentní jste popírala vy, a aby to vypadalo pavdivě, tak jste si vymyslela i vlastní realitu…třeba že ta ukázka nebyla určena mě, a pak že film Borsalino a Borsalino a spol je vlastně jedno a to samé, byť rozdíl mezi oběma filmy je naprosto zásadní.
           Především v účasti tehdejších megastar, ale i v době natáčení jednoho i druhého díla.
           Oni existují filmy, které se natočili ve stejný čas, a rozdělily se na dvě, i více částí, ale tenhle to nebyl.
           To pak by třeba mohl někdo tvrdit, že film „Zítra to roztočíme, drahoušku“ je to samé, jako „Co je doma, to se počítá,pánové“, protože ten druhý na ten první také navazuje.
           Naopak třeba Císařův pekař- Pekařův císař je jeden film, rozdělený na dva.
           Já si dokonce myslím, že když se natáčel film Borsalino, ještě neměl o natáčení filmu Borsalino a spol. nikdo ani ponětí, i když možná teoreticky to někdo zmínil, jako dobrý nápad.

          • embecko

           O je…tady preci nejde o filmy-pohadky, ale debatu okolo.
           Jako tehdy ti polozim pripadnou otazku: „Proc maji lide obavy z mafie, kdyz nevideli ani jednoho mafiana?“
           V ceskych vezenich jich sedi asi 8, takze se neni ceho obavat, vsechny reci o mafii jsou jen sirenim paniky. A pokud se nasel nekdo, kdo by chtel v CR zavadet mafianske praktiky, bude potrestan soudne i moralne.

          • vittta

           Navíc, mafiáni jsou postavy veskrze pozitivní, ty sis nevšiml, jaký byl Delon fešák a charakter?
           Tady je zajímavý článek, hlavně první polovina.
           Finty, i zde MaB a Saulem používané jsou oblíbené i v mezinárodní politice.
           Je tady děsně skandální video s tím Rakušákem, ale je tak dlouhé, že ho nikdo vlastně nevidí.
           Ve skutečnosti toho zase tolik neřekl, spíše naopak, jak se zdá.
           A skandál žije svým životem, mají ještě další videa, ale raději je ani neukáží.
           Zde např. barnevernet a paní Michláková, jak Třešeň a Saul lili špínu na paní Michlákovou kvůli rozmazaným fotkám a neukázaným ještě horším.
           Ostatně, náš červený hrádek a kecy Jakeše je to samé.
           On totiž zase nic moc blbého ve skutečnosti neřekl, ale dodnes se traduje, jak byl trapný…jenže to vlastně nikdo neslyšel, jen ty bojlery…
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Konec-demokracie-A-pak-se-lide-nastvou-Tereza-Spencerova-si-prehrala-video-z-Rakouska-a-varuje-582487

          • Saul

           Až se ,vito ,konečně vytikáš na kauze Borsalino (odhaduji do měsíce) , navrhuji otevřít Zemana.
           Tedy ne rozřezat pana prezidenta, jak chtěl kterýsi ten ODSák, co už je v péči policie, ale našeho fešáckého a charakterního majora Zemana.
           Ať můžeme do Francie vyslat signál, že u nás bezpečnostní složky, STB i veřejná bezpečnost fungovaly naprosto bezvadně , což konec konců můžeš jako protřelý delikvent z mnoha osobních zkušeností sám potvrdit.
           Viníci byli odsouzeni právně i morálně, často i se svými rodinami, ale když se kácí les……
           No a toho mafiána Spirita, co zemřel ve Francii jako spořádaný občan, je potřeba odsoudit aspoň zpětně.
           Byl to sprostý vrah z podsvětí.
           To u nás v klidu na bohatých státních důchodech dožívali andělé z nadsvětí s mnoha zásluhami na budování vlasti a spravedlivého společenské řádu.
           Jako např. soudce Vaš.

           Apropo, doufám, že děti zrůdy Michalákové, kterou jsi zmínil, se už do Česka nikdy nevrátí a nesetkají se ani se svojí pedofilní matkou, ani s jejími úchylnými příznivci.
           Tak hezký den, vito a o aspoň o tom Borsalinovi už tak hrozně nelži.

          • MaB

           ad Nerevar:
           Opravdu je většina Francouzů šarmantní a elegantní?
           (A co to rozlišování vlastností podle národnosti? Chcete snad skončit jako jistý Jim Watson?)

           To moje “ rytířkost v sobě buď máte nebo nemáte, to je záležitost zřejmě genetická. Je přirozená jako šarm a elegance.“ platí samozřejmě obecně. A jelikož ráda mluvím jen o tom, co znám, uvádím jako příklad „Francouze, s kterými jsem ve styku“.
           Na Nobela neaspiruji, nebezpečí, že bych ho dostala tedy nehrozí. :)

          • MaB

           vittto, kdybyste četl pozorněji, zjistil byste, že moje věta:
           „Myslím také, že lásku k moudrosti slavných i anonymních myslitelů máme společnou.“
           byla reakcí na Kamilovo: „Jistě pro něj najdete i hromadu zajímavých citátů. :-)“
           Proto váš srdceryvný výkřík:
           „Lásku k moudrosti slavných…
           To máte společné jen vy a Kamil (i vy lichometnice) zatímco ostatní diskutující ty žvásty ani za mák nezajímají, a nemají úctu k ničemu, než tak možná k Zemanovi a Putinovi.“
           hraničí s psychickou poruchou vyznačující se bludy vztahovačnosti, podezíravosti nebo žárlivosti při plném zachování intelektu, které se odborně říká paranoia.
           Spoléhám na Kamila, vašeho blahosklonného a dobročinného opatrovníka, že vás uklidni :))

          • vittta

           A všímáte si, MaB, že jakkoliv jste podle mě patologická lhářka, tak je to v podstatě to jediné, co o vás prohlašuji?
           A dovedu to doložit.
           Zatímco vy poslední dobou se přímo vyžíváte v psychiatrických diagnozách na mou osobu.
           Néé, nevadí mi to, já jen aby si „někdo“ náhodou nemyslel, že ten hulvát jsem tady já.
           Takovou lásku k moudrosti slavných jako vy pak Kamil asi zrovna nemá, nakonec, jeho prohlášení je čistě ironické, praktický rozdíl je ale určitě v tom, že pokud něco takového použije on, ví proč a k čemu, zatímco vy to používáte, když naopak nevíte proč a k čemu.
           Těmi citáty se dá diskuze doplňovat….nebo nahrazovat, víte?
           Rovněž moc nechápu, proč se do Kamila navážíte, to není žádný můj blahosklonný opatrovník, a že máme leckdy na věc stejný názor, snad není nic zavrženíhodného.
           Nebo ano?
           Když se navážíte do mě, a kdokoliv, Saul, nebo Třešeň, nebo co já vím, Hamilbar, Observer…to já plně chápu, protože můj styl prostě tyhle reakce vyvolává, a bylo by divné, kdyby se do mě lidé nenaváželi.
           Ale jak jsem si všiml, často se úplně stejní lidé naváží i do Kamila, a ten si to svým stylem fakt nezaslouží ani trochu- tím nemyslím, že by mu to nějak vadilo, asi také ne, ale čistě teoreticky je to zajímavý fenomén, nemyslíte?
           Navážení do neslušného (mně) či slušného (Kamila není tedy dáno diskuzním stylem, ale politickým názorem, kapišto?
           Vy, „rytíři Evropy“ ale máte někdy podivné pojetí různosti názorů, tady u nás například je stejnost názorů s panem prezidentem „(pseudo)kulturní“ sebevraždou a za převzetí státního vyznamenání z jeho rukou je dotyčný vyloučen ze „slušné společnosti“.
           U vás to samé asi platí o Marii LePen, nevolíte Macrona, ale proti Marii.
           To se vám osvědčilo, už jste si proti Marii zvolili jinší týpky, a vždycky…to je fakt smůla- sáhnete vedle.
           Toužíte po nějakém pohlazení, zastání, podle mě zkoušíte hrát na to, aby mě seřvala Janika, a asi také byste ráda, aby se vás ratířsky zastal někdo chytřejší jak Saul, no ale,…kde nic není, ani smrt nebere, takže musíte vzít zavděk tímto individuem, a přecházet kulantním mlčením jeho fantasmagorické kecy, a čas od času ho podrbete za ouškem, že má pravdu, ačkoliv je vskutku obtížné, cokoliv, pravdě jen vzdáleně podobného v jeho ústavních kecech najít.
           A nakonec ještě dotaz, na který jste zatím nereagovala, a odklonila jste od něj pozornost mými psychiatrickými diagnozami.
           „Když se zeptám, v čem spočívala moje dětinská umíněnost, jste schopná mi odpovědět, nebo je to VŠEM tak jasné, že odpovědi není třeba?“
           Tak jak, jste schopná odpovědět?

          • MaB

           ad vittta. „Zatímco vy poslední dobou se přímo vyžíváte v psychiatrických diagnozách na mou osobu.
           …podle mě zkoušíte hrát na to, aby mě seřvala Janika“
           Nejsem psychiatr, diagnôzy nedělám, „hraničit“ = připomínat, vzbuzovat dojem
           Občas opravdu mívám dojem, že vaše vztahovačnost, podezíravost, žárlivost …vám nedovoluje racionálně uvažovat.
           Proto je zbytečné cokoli vysvětlovat. Není horší hluchý než ten, který slyšet nechce – i to je lidová moudrost, které je dobré se držet. Odpověď na vaši otázku jsem tu dala již několikrát, kdybyste býval chtěl, tak byste ji našel. Váš intelekt omezen není, bude možná stačit, když se nad včerejším a u vás i dnešním „Borsalino show“ v klidu poctivě (sebekriticky) zamyslíte…:)

          • MaB

           Už jen malý dodatek k vám, vittto.
           „Rovněž moc nechápu, proč se do Kamila navážíte, to není žádný můj blahosklonný opatrovník, a že máme leckdy na věc stejný názor, snad není nic zavrženíhodného.
           Nebo ano?
           To rozhodně ne a také se do Kamila „nenavážím“. Jediné, co jsem o něm řěkla:
           „Spoléhám na Kamila, vašeho blahosklonného a dobročinného opatrovníka, že vás uklidni :)):
           Synonyma blahosklonný: blahovolný, milostivý, laskavý, vlídný
           Sám Kamil:
           Už jsem se za vás výše přimluvil, Saule. Co víc byste ještě chtěl? I dobročinnost má své meze.
           Synonyma dobročinnost: lidumilnost, charitativnost, humánnost

           „Toužíte po nějakém pohlazení, zastání …“ (vittta)
           I když „zastání“ nečekám, své názory si dovedu obhájit sama, od Saula je to milé. Tím spíš, že příliš dobře ví, čemu se vystavuje, když se postaví na mou stranu. Vážím si toho, že i přesto to dělá. Co považuji u muže hodného toho jména za normální, se zde ukazuje jako výjimečné. Vám bohužel tento druh inteligence zatím chybí, ale možná k němu také časem dospějete…

          • vittta

           Tak Saul je ta největší šitka už z podstaty svého přispívání, tedy napadá, uráží, vyzvídá, provokuje, ale NIKDY nenapíše nic k věci- při čemž několikrát jsem tady zdůraznil, že problém u něj nevidím v tom urážení atd, ale právě v tom, že sám se k věci nevyjadřuje, aby tady zase „někdo“ nepindal, že si stěžuji, a sám napadám také.
           Proč to píšu, no Saul se nevystavuje opovržení kvůli vám, ale kvůli sobě.
           On se vás v podstatě ani nezastává, to jsem si nevšiml, ale zastává se Francie a fašismu, takže vám to může připadat, jako že se zastává vás, ale v podstatě to tak není.
           Je takový dost…nekonkrétní, až nesmělý, řekl bych, v čemž právě můžete spatřovat tu rytířskost, každý muž má jiné balící taktiky.
           S tím vaším vysvětlením pojmů, to je ubohé, protože navážet se lze do kohokoliv jakýmkoliv výrazem, jde jen o to, jak se použije.
           Když napíšu Saulovi, že je „hodný kluk“ jako reakci na to, že bude mít kecy na pana prezidneta, tak to ode mne není rozhodně pochvala.
           A když to nadsadím, tak pokud vás označím za píču, tak to není žádná urážka, ale jelikož se zrovna tenhle orgán vesměs chlapům líbí, a přitahuje je, tak vám tím naznačuji, že se mi líbíte a přitahujete mě.
           Ale to se vsaďte, že to takto nepochopí ŽÁDNÁ česká žena, pochopí to přesně naopak.
           Jenže vy jste taková strojní pila, melete…jak to říci- foneticky, tedy ten význam berete v tom významu, a ne v kontextu, takže jste buď jenom kráva (užitečné a mírumilovné zvíře) a děláte to schválně, nebo jste prostě jen tupá. (tedy nelze se o vás pořezat, nejste ostrá).
           Ať už to ale děláte na jakémkoliv pozadí, cílem je, být nad svým oponentem, mentorovat ho, zpochybňovat to, co jste řekla, za jakýchkoliv okolností.
           To je běžná diskuzní podpásovka trollů, takto se bazíruje na detailu, a tím se vyhýbáte podstatě.
           V našem případě se do Kamila prostě navážíte, a nemáte k tomu důvod, to je podstata (a věřte tomu, že jí drtivá většina čtenářů vidí) ale vy se otočíte na bezkontextovém významu slov, že ta slova znamenají vlastně opak, že ho vlastně div ne chválíte.
           Nic méně nelze pominout, že tomu sama nevěříte, a je to jen trapná výmluva, a co je unikátní, vy jste vůbec neřekla, že se do něj nenavážíte, takže kdyby třeba na to přišla řeč, tak vy napíšete:
           Já jsem nic takového nenapsala, špatně čtete, já jen napsala synonyma k blahosklonný- což je nevyvratitelná pravda, že?

          • Kamil Mudra

           „…od Saula je to milé. Tím spíš, že příliš dobře ví, čemu se vystavuje, když se postaví na mou stranu.“
           Obávám se, Mab, že se vám Saul staví bok po boku především proto že trpí tak silnou vitttofóbií že vidí spolubojovníka v každém kdo se dostane s vitttou do střetu, protože např. vůči kočce již stejnou „galantností“ nijak neoplývá. Viz. např. jeho komentář zde: https://janica9.wordpress.com/2019/05/16/moralka/comment-page-1/#comment-72389
           na kterém je dobře vidět že je ochoten „plivnout do tábora nepřítele“ i v reakci na něco co s ním nemá nic společného. Předpokládám že, pokud byste si s vitttou notovala, dočkala byste se nejspíš ze Saulovy strany úplně jiného „ocenění“. :-)

           No a pro upřesnění tématu výše – já opravdu k citátům slavných osobností, glosujícím životní postřehy, nemám příliš vřelý vztah. Považuji je za jakousi berličku lidí kteří cítí potřebu blýsknout se ve společnosti svou sečtělostí a to mnohdy i podvodně, což jsem si vícekráte ověřil když jsem v reakci na citát zavedl na citovaného řeč. Poměrně záhy jsem zjistil že citující nezná citovaného jinak než z toho citátu, v lepším případě z několika citátů. V internetové debatě takto testovat nelze, protože zde má každý možnost „doplňovat si své znalosti“ průběžně během hovoru a být tak „odborníkem“ na kohokoli a cokoli. Proto si mnohem více vážím lidí kteří se vyjadřují vlastními slovy a nějaký ten citát použijí jen jako „třešinku na dortu“, zpestření či odrazový můstek k námětu hovoru.

          • Saul

           „Obávám se, Mab, že se vám Saul staví bok po boku především proto že trpí tak silnou vitttofóbií že vidí spolubojovníka v každém kdo se dostane s vitttou do střetu, protože např. vůči kočce již stejnou „galantností“ nijak neoplývá. Viz. např. jeho komentář zde: https://janica9.wordpress.com/2019/05/16/moralka/comment-page-1/#comment-72389
           na kterém je dobře vidět že je ochoten „plivnout do tábora nepřítele“ i v reakci na něco co s ním nemá nic společného“

           Tak já se s dovolením zkusím krátce k vašemu komentáři vyjádřit, Kamile, když už píšete o mně.
           Co se týká mojí „galantnosti“ ke šklíbě, mohl jste klidně najít i můj mnohem ostřejší komentář.
           Já bych třeba zase mohl dohledat nějaký její, kdy ta osoba nejen směrem ke mně upadla do stavu agresivní hulákající trhovkyně po litru rumu a to už moc prostoru ke galantnosti nedává.
           Já si ale hlavně vůbec nejsem jistý, jestli jste i vy sám pro mne ta opravdová autorita k diskusi o galantnosti a nějaké normálně vedené diskusi.
           Docela dobře si vzpomínám, jak jste se loni docela agilně připojil s místními ultras k „honu na lišku“ a neřekl bych, že jste z toho vyšel jako galantní diskutér s čistým štítem.
           Bohužel jste se nejen tenkrát ve své vitofilii dost často místo argumentace nechal strhnout k šíření vymyšlených pomluv, lhaní, posíláním do prdele…..

           „Předpokládám že, pokud byste si s vitttou notovala, dočkala byste se nejspíš ze Saulovy strany úplně jiného „ocenění“

           A tak to jste mne docela rozesmál.
           Doufám, že tak bujnou fantazii nemáte po nějakém vitově kvalitním matroši ?:-)
           Jak byste si to jako představoval?
           Že by se Mab třeba připojila k vitovu blití na Francii a její občany zrovna když hořela Notre Dame, nebo vyzývala k vraždění a pogromům na muslimy v té chvíli, jako to dělal on?
           Ale de facto máte pravdu, kdyby k takovému notování došlo, tak by bylo po galantnosti a ocenil bych to asi taky dost nevybíravě.
           Na rozdíl od vás, kdy jste naopak vitu přiskočil starostlivě přebalit, když jsem po něm chtěl bližší vysvětlení jeho reakcí.

           Víte, Kamile, vy si to moje „spolubojovnictví a galantnost“ směrem k Mab vysvětlujte asi trochu mylně.
           Mab a Třešeň jsou tu v podstatě jediné, které se dokázaly nepřipojit k místní smečce a obě si umí svoje názory velice dobře a statečně obhájit samy.
           A na rozdíl ode mne s obdivuhodnou grácií.
           Takže pokud mohu sem tam vyjádřit poklonu alespoň tím způsobem, že zareaguji na dobytka vitu v jeho stavech nepříčetnosti, tak to rád udělám a neberu to jako nějakou galantnost a už vůbec ne potřebu družit se s nimi do nějaké naší smečky, která by bojovala s tou vaší.
           Já jsem solitér , svoji účast tady jako nějaký boj nevnímám a holky myslím taky ne.
           A už vůbec ne proti vitovi jako takovému i když uznávám, že se to tak může jevit.
           Vita by si zabojoval samozřejmě rád, ale chybí mu k tomu výbava bojovníka a dřív nebo později vždycky spadne do své kasty primitivního arogantního hospodského žvanila, který se pod tíhou argumentů s hysterickým záchvatem zhroutí v jedno velké kutálející se klubíčko nervů.
           To je na smích, nebo na lítost ale bojovat s tím není proč.
           Nicméně pravidelně se tu objevují jeho pomluvy, žluč vylitá do všech směrů, ke kterým se vyjadřuje a hlavně lži, které prostě je potřeba uvádět na pravou míru.
           Vy to samozřejmě dělat nebudete, Kamile, tak aspoň neberte tu radost ostatním.:-)

          • vittta

           Tý vole, hezký, napsal jsi víc jak 5 řádků, a plné argumentů.
           Hospodský žvanil, Třešeň a MaB s grácií, místní smečka, a hlavně ta tíha argumentů, to mě dostalo.
           A hovado.
           Já se už už těšil, že tam zazní nějaký argument- ale opět hromada nálepek a kecy o nějakých blíže nespecifikovatelných lžích, které jsou blíže nespecifikovatelně- ale opakovaně- vyvraceny.
           Ty bys měl kandidovat do EP, tam by ses vedle těch argumentátorů hodil.
           Mohl bys tam vzít řeč, a rozhovořit se o slušnosti, pravdě a přidat i nějakého toho zlého bílého muže, a dobré by bylo, kdyby sis nechal začernit- v zájmu solidarity, ksicht.
           Udělalo to na mě dojem!
           Teď bys mohl napsat nějaký argument, Hitler, Rusko a Krym, a úspěchy multikulturní společnosti…jako Hamáček, že tam ty zábrany všude dávají kvůli Baldům s vymytými mozky.
           Tak alespoň teď víme, proč jsou všude ty zábrany- i za západě, a proč ve Francii chodí ozbrojení vojáci, kteří tam ale nechodí, což je uvedení na pravou míru.(pak se ovšem dozvíš, že nic takového vlastně MaB neřekla, což dokazuje dopis sloveského legionáře, resp. jeho žádost o přijetí do cizinecké legie)
           Kvůli strachu z Baldů, co jim ultrapravicové strany vymývají mozek.
           Jen mi není moc jasné, co je na Okamurovi či Marii LePen ultrapravicového, no, ale asi to bude něco hodně ošklivého.
           A já se pořád ptám, kde koho, fakt, ale tohle je tak jasné, že mi to ani nikdo uvádět na pravou míru nemusí, protože to VŠICHNI slušní lidičkové vědí.

          • MaB

           ad 23.5.2019 – 20.58 Kamil Mudra

           Kamile, nevím, co jste mi chtěl svým odkazem dokázat.
           To je přeci „ironie a nadsázka“, kterou zde každý (včetně té jedné „blbé, která česky moc nerozumí“) chápe.

           A opravdu vás nenapadlo, že by se Saul mohl postavit na mou stranu pouze proto, že považoval z vaší strany za nefér, že zde jeden po druhém zveřejňujete mé osobní ùdaje ? To mi připadalo záludnější než cokoli, co zde může říci na mou adresu průhledný vittta.
           Nutně mně to připomnělo jisté praktiky, které jsem (bláhově) považovala za nenávratnou minulost.
           Saul se ozval, i když určitě věděl, že se tak stane terčem vašich sarkasmů a že si i vittta okamžitě přiloží polínko…
           Osobně debatu bez dialektiky považuji za nezajímavou, ale narozdíl od vás nedělím blog na dva „nepřátelské tábory“, Podobně cizi mi je i vitttovo nálepkování nebo urážení těch, kteří neuvažují stejně jako on. Také si nemyslím, že bych mu k této jeho poněkud živočišné (rozumem nekontrovatelné) potřebě někdy zavdala příčinu…

          • MaB

           „Proto si mnohem více vážím lidí kteří se vyjadřují vlastními slovy a nějaký ten citát použijí jen jako „třešinku na dortu“, zpestření či odrazový můstek k námětu hovoru.“ (Kamil Mudra)

           Hovořila jsem o „lásce k moudrosti slavných i anonymních myslitelů“.
           Mne tato láska dovedla na FFUK, odkud jsem si odnesla celkem solidní základ a hlavně ohromnou chut‘ dál na něm stavět.
           Moudrost totiž považuji za to nejcennější společné univerzální dědictví, přístupné všem, z kterého může kdokoli, kdekoli a kdykoli po libosti čerpat a obohacovat se tak. „Nejen chlebem živ je člověk“…:))
           Všechny citáty, které jsem sem kdy dala, byly od těch, které obdivuji (miluji) po té, co jsem se s nimi seznámila. A nikdy ne proto, abych se „blýskla“, ani pro ozdobu jako „třešinku na dortu“, ale pro jejich explicitu. Pro jejich jasnost, stručnost a výstižnost. Podstata vyjádřená pár slovy proti mnohomluvnosti a zbytečnému slovíčkaření !

           Nemyslím, že použití citátu brání vyjadřovat se „vlastními slovy“ a narozdíl od vás bych také nebazírovala na znalosti citovaného autora. Ten je velmi často neznámý (lidová moudrost) nebo nejistý. Řekli Ježíš, Sokrates, Confucius…skutečně to, co je jim přisuzováno ? A pokud ne, ubírá to něco na hodnotě toho výroku ?

          • Kamil Mudra

           „…že zde jeden po druhém zveřejňujete mé osobní ùdaje…“
           A jaké zveřejňování konkrétně máte na mysli, MaB?

          • MaB

           Kamile, proč si hrajete na nechápavého? Pro odborníka přes informatiku, jakým jste vy, jistě není těžké najít odpověď na otázku: Jak se dá zjistit vše o někom. o kom víte, že jako jediný provozuje určitou aktivitu v určité lokalitě a obojí znáte?

          • vittta

           Nemrzí vás tak trochu, že vaše identita tady nikoho nezajímá?
           Tak alespoň předstíráte, že jí někdo krutě zveřejnil.
           A ono…nic.

          • MaB

           Opravdu, vittto ? :)
           Proč tedy vy opět reagujete na to, co je z mé strany pouhým vyvedením Kamila z omylu a co se vás netýká ? Máte ve zvyku otvírat poštu, která vám není určena ?

          • Kamil Mudra

           Píšete o zveřejňování, MaB. Nuže co jsem o vás zveřejnil? Jen město a profesi a to ještě tak zaobaleným způsobem že by si toho nikdo jiný mimo vás nevšiml, kdybyste okolo toho nezačala dělat cirkus. Odpověď na vaši otázku zní: snadno. Ale nesnažte se mi namluvit něco o ojedinělosti vaší aktivity.

          • vittta

           Z vaší strany to není žádné vyvedení Kamila z omylu, ale uvedení v omyl čtenáře, kteří o tom, že lžete, nic nevědí, a tudíž by si mohli myslet, že o vás Kamil fakt něco zveřejnil.
           Jinými slovy, žalujete tady na Kamila ve věci, ve které vůbec nejede s úmyslem ho očernit.
           Navíc to děláte veřejně, takže jde těžko o nějakou poštu, která mě, či komukoliv jinému vyjma Kamila, není určena.
           Takže jste si vylhala další zápletku, a tu nyní za tepla řešíte- tedy:
           Vittta „otevírá“ a čte cizí poštu.
           Cizí pošta by nepochybně byla, kdybych se vám naboural do mailu a tam šmíroval a ještě třeba nějak pokoutně reagoval, ale tento případ cizí pošta není.
           Zde- jak jste si všimla, jsem nereagoval na vaše výpady, i když jsem byl zmíněn, protože jsem usoudil, že je v dikci samotného Kamila, aby se k tomu vyjádřil, no ale když jste mu nedala pokoj a vytáhla to hovno s tím zveřejňováním, tak už jsem usoudil, že bych se nějak vyjádřit měl.
           A jak jste viděla, bylo to krátké a jasné.
           Žádný román, abyste si to přečetla, protože vy jinak moje texty nečtete, i když na ně reagujete.

          • MaB

           Tak předňe, vittto:
           Odpovídám pouze na dotaz Kamilovi, sama bych se k tomuto tematu nevracela.
           • 26.5.2019 – 22.23Kamil Mudra
           „…že zde jeden po druhém zveřejňujete mé osobní ùdaje…“
           A jaké zveřejňování konkrétně máte na mysli, MaB?

           Nemrzí vás tak trochu, že vaše identita tady nikoho nezajímá? (vittta)
           Ale zajímá, vittto. zajímá. Zrovna Kamila, který neváhal sednout k počítači a nalézt si moje ùdaje. Čistě „náhodou“ prý padl, když se díval přes rameno známému, na moji mailovou adresu… Potom zde „zaobaleně“ zveřejnil zjištěné, PROČ asi ?
           Tato moje aktivita ojedinělá není, to je pravda, ale v celém našem departementu (745 756 lidí) ji vykonáváme pouze dvě.
           Jak i Kamil jistě zjistil. Proto uvést aktivitu a město naprosto stačí.

           A samozřejmě alespoň menší deformace z vaší strany:
           Máte ve zvyku otvírat poštu, která vám není určena ? (já)
           Vittta „otevírá“ a čte cizí poštu. (vy)

          • Kamil Mudra

           Podívejte, MaB, mne u vás (stejně jako o kohokoli jiného) zajímá jen to ze které lokality píšete. A to z jednoduchého důvodu: Jinak se budu bavit o Praze s pražákem a jinak třeba s ostravákem, protože každý z nich ji bude vidět jinak. To samé platí pro Paříž, nebo kterékoli jiné město. Vy jste nám tu vyvracela naše výroky o výskytu vojáků v Pařížských ulicích, jako kdybyste jimi courala každý den křížem krážem. A pokud byste tam bydlela, měla by vaše slova určitě jinou váhu než někoho, kdo tam občas zajede, obejde ta nejznámější místa a pak zase odjede. Takže když vím že, vašimi slovy, to máte do Paříže stejně daleko jako my z Prahy, tak už taky vím že vaše postřehy z Paříže je třeba brát jako postřehy občasného návštěvníka a ne jako zkušenost jejího obyvatele.

          • Janika

           Zajímavý logický výklad, vcelku souhlasím :-). Jen bych dodala, logicky, že MaB se s velkou pravděpodobností stýká i s lidmi, kteří po té Paříži sami chodí.

          • MaB

           Takže jste si tak vlastně jen ověřoval, co jste ode mne již věděl… z jaké jsem oblasti. :))
           A také jsem vám už jasně řekla i videem dokázala, že ti vojáci-legionáři jsou přímo od nás a že „krajany „mezi nimi dokonce i znám. I to, že pokud nějací vojáci v Paříži jsou, je to jen jako vnější ostraha areálů, nic víc. V žádném případě tam „nedělají pořádek“ ani jakkoli jinak vojensky nezasahují, jak se zde mylně uvádělo. Nikdy je také nikdo neviděl při manifestacích GJ, i když se toho někteří opoziční politici dožadovali. Aby toto kdokoli věděl, k tomu dnes není potřeba jezdit do Paříže…

           ad embečko:
           Obávám se, že na Brouka Pytlíka bych byla asi stejně „dobrá“ expertka jako jste vy na situaci ve Francii. Odkazoval jste na to, že za gilets jaunes stojí 80% Francouzů. Jak teď ale vysvětlit jejich fiasko ve volbách ? Ani ne 0.5 %… :)

          • vittta

           Víte,MaB, vy tam píšete „OTVÍRAT“ cizí poštu, která vám není určena a já, jediné, co jsem otevřel, byl tenhle blog.
           A tak prostě lžete, já nic neotvíral a cizí poštu už vůbec ne.
           Ovšem, také to mohlo být myšleno obrazně, tedy že já reaguji na něco, co mi není určena- jenže jak to tak píšete, tak z tohohle sešlo, protože v obrazním vyznění je samozřejmé, že jsem to také četl.
           A vy rozporujete…že jsem to četl, nebo co vlastně?
           Když to vezmu doslova, tak se mě ptáte, jestli otevírám cizí poštu, což je dotaz, jestli to dělám, jestli prostě otevírám cizí poštu, bez vztahu na tenhle konkrétní příklad.
           Dokonce se ptáte jen na to otevírání, ani nechcete vědět, jestli to čtu.
           No dobře, nóó, tak já vám odpovím.
           Ne, neotvírám cizí poštu.
           Spokojena?

          • Kamil Mudra

           „… ale narozdíl od vás nedělím blog na dva „nepřátelské tábory“…“
           To nedělíte, MaB. Vy jste sólistka. Používáte sice občas podpásovky, lpíte na tom aby se toho o vás osobně vědělo co nejmíň a vy tak měla co nejširší manévrovací prostor, ale perete se sama za to svoje a nejspíš ani nemáte zapotřebí nějakou podporu. Obešla byste se v pohodě i bez té Saulovy, ale když už je, tak ji alespoň viditelně oceníte, abyste projevila nějaký vděk.

           Ale ani já nedělím. Tím odkazem (o kterém Saul napsal že bych mohl uvést i nějaký ostřejší – nebo něco v tom smyslu) jsem poukazoval na Saulovo „týmové“ chování, kterým neobhajuje nějakou svou myšlenku ale jen ukazuje „kam patří“, čímž ty pomyslné dva tábory rýsuje. On by rád do nějakého tábora patřil protože na pozici sólisty se necítí.

           Myslím že Ostrovu jde k duhu že je obydlen v drtivé většině sólisty, protože díky tomu to tady tak žije. Pokud by tu měli na sebe jen dva tábory štěkat své bezmyšlenkovité slogany, byla by tu za chvíli nuda.

           Jinak, vaším videem jste nic nedokázala, na internetu jsou i jiná ze kterých lze odvodit opak. To je ale už váš styl. Co nechcete vidět to nevidíte. Když v kostele, vám takřka u nosu, rozházejí po zemi hostie, poškodí náboženské předměty a na zeď namalují hovnama kříž, velkoryse to přehlédnete (stejně jako dalších 875 katolických kostelů během jednoho roku) a nadále se nám snažíte malovat „idylickou Francii“ ve které i trh plný kradeného zboží je sympatickým blešákem kde ráda nakupujete. Ale tak trochu to chápu. Ta vaše ulička, proložená zelení, s nízkými domy, dýchající takřka vesnickou atmosférou, je dost daleko od Marseille aby vám tamější kriminalita (tuším že nejvyšší ve Francii) nebouchala intenzivně na dveře a je příjemné držet si v duši obrázek takové Francie jakou chcete mít. I u nás se najde hodně lidí bydlících na klidných místech, kteří budou říkat „zatím je to dobrý“ i kdyby už pár let fungovaly ve velkých městech no-go zóny. Člověk se klídku nerad vzdává a když mu ho někdo chce brát připomínáním reality, tak jsou mnozí ochotni se kvůli tomu i porvat.

          • Saul

           „…jsem poukazoval na Saulovo „týmové“ chování, kterým neobhajuje nějakou svou myšlenku ale jen ukazuje „kam patří“, čímž ty pomyslné dva tábory rýsuje. On by rád do nějakého tábora patřil protože na pozici sólisty se necítí.“

           Ale jdete, Kamile.
           Vidim, ze vase zvitovateni je jiz definitivni a zanechava ve vasi psychice zrejme jiz i definitivne nesmazatelne skody a podle toho vypadaji i vase psychologicke rozbory, nebo spis projekce vlastnich nevyresenych komplexu.
           Ja jsem tu v pozici solitera od prvni chvile, co jsem tu zacal psat a davam si setsakra zalezet na tom, aby to tak zustalo (to neznamena, ze obcas nekomu nemuzu vyjadrit podporu)
           Klidne vam muzu prozradit, ze i vy na tom mate svoji zasluhu.
           Jako odstrasujici priklad, kam vede takovy diskusni kolektivismus a tymova spoluprace smecky, ve ktere si tak libujete.
           Pritom zrovna vy byste to nemel zapotrebi, zdalo se mi kdysi, ale opravdu jen zdalo , protoze prave vy jste do toho vseho zabredl az po usi se vsemi negativy, ktere to prinasi.
           Jiste vam to prinasi i nejaka ta pocitova pozitiva, ale verte ze z vnejsiho pohledu jste vic ztratil, nez ziskal.

           „… ale jen ukazuje „kam patří“, čímž ty pomyslné dva tábory rýsuje“
           Ja hlavne ukazuji, kam a ke komu nepatrim a patrit nikdy rozhodne nechci.
           Zkuste zapremyslet proc, kdyz uz mate takovou potrebu rozumet mym motivacim.

          • Kamil Mudra

           No a kdo tedy zde tvoří tu smečku do které podle vás patřím a vy patřit nechcete, Saule? Nějakou tu asi vidět musíte, jinak byste přece o ní nepsal ani byste se nesnažil nijak demonstrovat svou nepříslušnost k ní. Asi nenajdete odvahu k tomu abyste ji vyjmenoval (mimo vittty a mne samozřejmě) ale mohl byste ji třeba nějak názorově charakterizovat.

          • Saul

           Odvahu sbírejte sám, Kamile, třeba se vám to podaří a místo tohoto švejkování dokážete časem opravdu nestranně posuzovat a komentovat výroky místních diskutérů podle toho, co píší a ne jaké emoční závazky k nim máte.
           Některé místní celebrity včetně jejich charakteristik tu jen před pár dny trefně vyznamenala svým oceněním Třešeň, nepodezírám vás z nepozornosti a myslím, že jste to zaznamenal i když vy sám jste mezi nimi nebyl.
           Kdybych to teď opakoval, jistě byste mne nařkl z nebezpečného ideového spolčení a snahy o vytvoření diverzní buňky za účelem sabotování vaší týmové práce a rozvratu soudružského kolektivu, na což já sám nestačím a velice mne to frustruje.
           Vita by dodal, že na oplátku očekávám pozvání k Třešni na nedělní oběd sestávající z několika chodů, zakončený křupavě propečenou husičkou.
           Takže budu raději zbaběle mlčet, dovolím si snad jen položit vám otázku, kterou můžete brát jako řečnickou.
           U Tribuna probíhala souběžně s touto diskusí ta jeho, náhodou na stejné téma.
           Povšimnul jste si rozdílu mezi formou a obsahem těchto dvou diskusí, přestože někteří místní účastníci, kteří tam nejsou v karanténě, včetně vás odsud k Tribunovi volně migrovali tam i zpět?
           A přestože tam žádná naprostá ideová shoda nebyla a střetávalo se několik názorových proudů?
           Čímpak to asi bylo, čímčarara čím?

          • Kamil Mudra

           „Některé místní celebrity včetně jejich charakteristik tu jen před pár dny trefně vyznamenala svým oceněním Třešeň,“
           To si opravdu myslíte že se tu budu prohrabávat vlákny a hledat nějaký takto mlhavě charakterizovaný komentář? No nic. Tak holt zůstaňte ukrytý za třešninou sukní. Já z vás páčit odpověď nehodlám.

         • Saul

          Čím to že Saula zaujala ze všech knížek o Ferdovi právě ta kdy je v cizích službách? :-)

          No schválně, Kamile.
          Típnete si?
          Nebojte, tentokrát se obejdete bez toaletního papíru pro vitu:-)

          • Kamil Mudra

           Už jsem se za vás výše přimluvil, Saule. Co víc byste ještě chtěl? I dobročinnost má své meze.

      • embecko

       „… se tento malý, virtuální svět, dá k tomu velkému celkem v pohodě přiřadit, je to takový velký svět v malém. Ale tady to je lépe vidět.“
       Presne tak, ja tu zas psal myslenku lisky Friedmana, co rikal: „Abych vedel, co se deje v Moskve, na to nemusim mit v Moskve sveho cloveka“.
       Schemat, jak a proc se co odehrava, je jen nekolik. A na to, jak se jevi (tj. jsou i popisovana), obvykle plati stare zidovske prislovi: Vsechno je jinak!
       A jak rikas, uz nejde o klasicke rozvrzeni levice x pravice, ale o trendy. A z nich jasne vyplyva, ze delnikovi a duchodci je uplne jedno, jestli ho odira socialni stat, anebo velkouzenar, ale ze mu jde o alespon trochu jasne vyhledy do budoucna, coz velkouzenar, na rozdil od socdem, dokaze zaridit. Socialni stat rozdaval, kdyz na pocatku skripnul vystraseneho kapouse, ale pak mu za generaci dosly prachy a tak je zacal brat opet od delniku. Tuhle pridal tisicovku na bydleni, ale hned odebral dve na DPH. To delnik-duchodce vidi a tak dal prednost mene zmatecnemu rizeni/ vlade, to jest velkokapousovi, ktery vi, co dela a ma sve ucetnictvi pod kontrolou.
       Budoucnost je v Piratech, protoze se chovaji jako Trump: zdanlive bezkoncepcne, ale taktika „rozjebej a nech podrizene lepe slepit“ samozrejme vychazi. Tisice chlivku jednaji podobne: Nevim, co chci, ale vim, jak toho dosahnu!
       Konecne i ono „O pozaru budeme diskutovat, az se uzavre vysterovani, ale jiz dnes je jasne, ze neslo o umysl“ je ze stejneho kadlubu…predhodi ti neco uplne nesmyslneho a vcelku spravne kalkuluji, ze jde jen o kost, kterou budou obcane ohryzavat stale dokola, ale problem se nakonec nejak vyvrbi tak nejak sam od sebe. Nejlepe tak, ze se na nej zapomene, cimz vznikne volny prostor pro „racionalni debatu“ jak z byvale Notre- Dame udelat centrum multikulturniho vzdelavani…a co se vysterovani tyce, tak kdo by se chtel vracet do minulosti, ten je zpatecnik a takove my tu nepotrebujeme!

       • vittta

        O Notre-Dame už uslyšíme jen ty axiomy, jako že Putin bombarduje v Sýrii školy.
        Něco ve smyslu:
        „Multikulturní centrum „Pravda a láska“, vystavěné místo dřívější historické stavby Notre-Dame, která nešťastně vyhořela v r.2019, byla otevřena široké veřejnosti v r. 2026.
        Její součástí je katolická kaple, tak šest 150 m vysokých minaretů, které jsou nejvyšší v Evropě.
        Bohoslužby pro muslimy probíhají každý den, za hojné účasti věřících.
        Muslimové si celý areál sami chrání ochrankou, a pořádají zdarma semináře pro každého, kdo má zájem o islám.
        K dispozici je i expozice „Historie evropského islámu“ a arabské speciality.
        Nechybí ani oddělený koutek pro ženy s dětmi, kde si ženy mohou vyzkoušet novou, islámskou módu, a v doprovodu mužů mohou navštívit i kino, které promítá osvícenské filmy o kulturním dědictví islámu a to v 5D kvalitě.
        Náklady na opravu katedrály se vyšplhaly na 16 miliard EUR, při čemž 14,8 miliardy přispěla mezinárodní islámská organizace.“

 11. embecko

  Stovky demonstrantu z uprchlickych rad obsadily 2. terminal letiste Charlese de Gaulla s mottem: „Francie nepatri Francouzum!“
  https://nypost.com/2019/05/19/footage-shows-hundreds-of-migrants-occupying-french-airport-terminal/?fbclid=IwAR0DILWIlYJZSfj3HsAIl_1-74P2d0Ao7Zb-TBvS-T1-AIjSbVgH3YD8b0w
  To je jasne a opravnene zvolani, nejak nechapu ty stovky obrnencu, co tam vubec delaji. Proc by Francie mela nalezet Francouzum, cozpak jsou Francouzi nejaci nadlide? Uprchlici maji plne pravo na svobodny a navic opravneny projev, tak proc jim v tom branit a mobilizovat policii?

  • vittta

   Francouzi migranty chtějí, koho ale nechtějí, je Marie LePen.
   Tak mají migranty a nemají Marii LePen, no.
   Vše je v pořádku, pár stovek kostelů a tisíce aut (zničených) na tom nemůže nic změnit.
   Ale podle mě Francie Francouzům samozřejmě patří, ne ovšem těm bílým, proto je tam všude plno otroků, kteří slouží skutečným Francouzům, tedy těm barevným. (otroci, jak jsem si všiml, mají tu výstroj, a výzbroj, co jejich pomocí třískají žluté vesty)
   Nedávno mě MaB chtěla obalamutit prohlášením ve smyslu, že má též z budoucnosti obavy, abych asi navrhl nějaké radikální řešení, páč prohlásila, že nikdo neví, co s tím.
   To jsou slova moderního, pokrokového člověka, neví co s tím.
   No, ale co je za problém, vždyť jim tam všechno šlape, tak bych to nechal tak, jak to je, ekonomika roste…(to psal dneska Čulík, kde migrant- tam růst) a multikulturismus funguje.
   A u nás se také demonstrovalo, a jak nebudou požadavky demonstrantů splněny, tak přijdou příští týden zas!
   No jo…ale já s jejich požadavky nesouhasím, co s tím?

   • strejda

    Maul halten und weiter dienen. Co také jiného. Proč se také kabonit, vždyť jsme na samém začátku. Zatím to jsou jen snaživí předskokani, dobráci (to ku podivu myslím vážně). Ale po dobráckých předskokanech přijde ouvertura bez dobráků a teprve po ní drama, raději nemluvit, zlaté 20. století. Katastrofy a katarze se naše starší generace nedožije.
    Naštěstí žijeme na opovrhované a přehlížené periferii, máme šanci.

 12. vittta

  Tohle je také morálka, odkaz na tuto událost už tady byl, ale zde je popsána mašinerie demokratického školství.
  Nějaká cigoška dá učiteli facku, a ani bych se nedivil, kdyby byl nakonec obviněn učitel.
  Dnes je doba diskriminací, ačkoliv se tvrdí opak, ostatně, spíše jsme dobou opaků.
  Kde jsou ty krásné časy, kdy komunisti byli kurvy a člověk měl jasně daná pravidla, co může, a co už ne?
  Dneska se Rus chce ubytovat, ale musí podepsat politické prohlášení.
  Kdyby nenalil negrovi pivo, půjde k soudu, ale tohle může.
  Učitel je zfackován, ale komis má zájem hlavně na tom, aby žaci byli integrováni, a aby se řádně do papírů napsalo, jak konkrétně se učitel věnuje dětem cizinců, a dětem s IQ 64, (ještě že mu tam neposílají orangutany z místní ZOO) kteří subjektivně připomínají rasisticky založeným učitelům cigoše, ale ve skutečnosti neexistují žádné vnější znaky, jak to rozeznat, stejně, jako je NEMOŽNÉ, poznat poznat dle vnějších znaků černocha.
  Však právě proto se zakazují různé černé figurky, protože tam každý vidí, že jsou černé, ale na člověku to vidět není a být nemůže, a tak se to musí zakázat.
  A kdo neposlouchá- dostane facáka, a může být rád, že jen od té šesťačky, že nedostal világoš od celé familie, jak ten borec v nějaké vesnici od bandy místních degešů!
  Že se dá každý událost využít politicky, dokazuje „koniáš“ Uhlíř, no, může za to Zeman.
  Takový Uhlíř za socialismu či za okupace muselo být pravé peklo, dnes je to ovšem osoba, která hovoří v televizi,a své psychopatické kecy veřejně prezentuje jako ukázku demokratického myšlení.
  Fuj tomuhle pokryteckému systému!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Trenky-na-Hrade-piskani-na-Zemana-Facka-uciteli-Reditel-skoly-nemlci-Zeman-za-to-nemuze-O-skolach-se-lze-a-tutla-je-to-takhle-582279

  • embecko

   Plakatky ODS pomalovane ridicem Smetanou = trestni stihani. Rozstrihana vlajka prezidenta + skoda 80 tisic na strese= vyjadreni politickeho nazoru.

    • Kamil Mudra

     Není nad nezávislost a je třeba za ni demonstrovat. Jen mne poněkud překvapuje že Benešová. která ještě žádnou škodu v zemi nenatropila. je demonstrantům trnem v oku, zatím co Češka, právnička Zuzana Malůšková, zastupující Evropský soudní dvůr v procesu proti České republice (za kvóty) je nechává zcela v klidu.

 13. embecko

  „Zdeňku Hřibovi podle našich zjištění začali kolegové na radnici říkat posměšně „hříbek“. Proč? „On je takový hříbeček, protože kdyby měl být velký a statný hřib, určitě by se o všem nechodil radit do Sněmovny. Co má dělat, co má říkat, takže je to takový shrbený hříbeček,“ konstatoval jeden z pražských zastupitelů. Dodejme, že se usmíval, jelikož prý o nutnosti radit se o všem a se všemi prý každý ví.
  „Je to tak od začátku, že pan Hřib musí mít mnoho rádců, aby se k něčemu dobral. Teď se asi zase bál, takže se třeba zavřeli někde v kuchyňce, tam se podělal a nechal hlasovat tajně, aby neměl problémy,“ uzavřel.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prisel-videl-a-pak-se-z-toho-podelal-Prazsky-primator-to-pry-na-uzavrenem-jednani-nezvladnul-udrzet-582406
  Ja bych rekl, ze je to od pana Hriba rozumny postoj. Pravda je stejne takova, ze prosazuje to, co slibil, to jest „Praha, pod kterou se mohu podepsat“ a „Z investic tezi kmotri“, ci „Magistrat nefunguje transparentne“…vse tohle, co slibil, ted splnil…

   • embecko

    Oni si mysli, ze je to hra…tak jako se hraje v Bruseli…bububu a nununu…
    „…podmiňování šíření kulturních zážitků zaujetím politických postojů považuje za nepřípustné“
    Rikam si, pokud hlavni mesto Praha muze sirit politickou propagandu, co je divneho na tom, ze ji to cinske ministerstvo zarazi. A jak jinak, nezli kolektivnim trestem.
    A s tim Polskem je to take zajimave, jsem zvedav, co na to Nemci. Ted uz bude mezi nimi a Ruskem dost velky klin, ale pritom sami nic rici nemohou, nebot na nemeckou bezpecnost dohlizi vice, nezli jedna americka zakladna. Zda se, ze cisty prijemce dotaci, CR, se zase po delsi dobe ocita v geopolitickych klestich.
    Kdyby nam rekli pravdu, kolik ten cisty prijem dotaci dela realne (to jest minus dividendy a vyvezeny zisk), tak bychom se asi divili, jak vyhodne by bylo se trhnout od EU.

    • Kamil Mudra

     Pokud se ty geopolitické kleště budou nadále takto vyvíjet, nebude nám, z bezpečnostního hlediska, jakékoli trhnutí k ničemu. Půjdeme do kopru třeba i jen kvůli selhání nějakého blbého počítače v Polsku.

 14. kočka šklíba

  Tak se posuneme asi dál, že? Jinak na Krtečka jsem zapomněla, ale ten už je také pro lepšolidi nepřijatelný, vždyt jsme ho prodali do Číny, jak tu trefně poznamenal etalon pravdy MaB.
  Mně se zdá zajímavá tato zpráva: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/505591-nizozemsky-urad-kraslil-zlocinnost-zadatelu-o-azyl.html
  Uvedla jsem jí z mainstreamu, aby zase někdo tady nepsal že PL jsou samé fake news. A podle mého, je to všude v Evropě stejné, jestli ne horší. A současně si také myslím, že skutečnost, ne nějaké dokumenty, bude ještě katastrofálnější.

  • Nerevar

   Když už jsme u těch ótéček: Nebyla by celá „Hra o trůny“ mnohem zajímavější bez Daenerys (nebo aspoň bez draků)?

   • kočka šklíba

    Já nevím, Hra i trůny mě skoro minula, viděla jsem pár dílů a nějak, no asi jsem divná, ale zase tak moc mě to nezaujalo ;) . Musíte počkat na někoho jiného kdo k tomu bude mít co říct Nerevare.

  • MaB

   Přesnější by bylo, že to byl z mé stranu pouze dotaz, ne ?
   PS: Pejsek a kočička a co takhle krteček ? Nebo toho jste prodali do Číny ?

   Diskuse: Krteček byl národní poklad. Místo zvelebování se prodal Číně ..
   https://magazin.aktualne.cz/animator-krteckovi-z…/v~diskuse/
   Krteček byl národní poklad. Místo zvelebování se prodal Číně Rozhovor s místopředsedou Asociace animovaného filmu Michalem Podhradským o …

   • oh

    Je nám líto, ale požadovaná stránka neexistuje.
    Aspoň to tvrdí bakualne.cz

    Karolína Milerová : (13.7.2015 11:55)
    dobry den znovu zdůrazňuji že k žádnému prodeji práv nedošlo. Jinak mám velkou radost z Vašeho syna a těší mě, že má Krtečka rád.

    https://www.lidovky.cz/odpovedi/proc-prodala-krtecka-do-ciny-a-jak-hodnoti-dily-s-pandou-ptejte-se-vnucky-zdenka-milera.O150710_105850_546_ape
    A protože se dědici o práva stále dohadují a pokud vím, dědictví dosud nebylo vypořádáno, jsem nakloněn tomu i věřit.

    P.S. Troufám si tvrdit, že kdyby hloupost nadnášela, někteří účastníci odkazované diskuze by měli šanci získat dobře placené místo v NASA při vynášení těžkých nákladů na oběžnou dráhu. Třeba toto tazaTELE „alternativní inteligencí“ přímo přetéká:
    OTÁZKA (13.7.2015 5:58) Jaroslav Obšourný
    Dobrý den. Kdy se můžeme těšit na první pornofilm s krtkem? Myslím, že by to skvěle neslo. Děkuji.

     • vittta

      Proč on tam píše že to špatné děláme „my“?
      Máme snad naší uměleckou obec, ale ti nemají na nějaké projekty čas, protože musí mlátit politiku, a demonstrovat a horko těžko natočí nekonečné seriály a nablblé filmy.
      Ještě tak nějakého nového krtečka, kdo by na to za jednou koukal, a za druhé, když to majitelka práv /ne „my“) prodá Číně, dá se na tom vytřískat nějaký ten politický bodík- a o to běží především!
      Hele, teď jsem viděl kriminální film „klec“, říkal jsem si, že se na to podívám.
      Sračka jak svině, ale hlavně, mě nemohlo uniknout, že je to ukradené téma románu Jarmily Loukotkové „Klíč“, což je excelentní a napínavá detektivka, takový spíše tvrdě psychologický román.
      Kdyby to zpracovali podle autorky, byla by to pecka, ale…ukrást nápad je snadnější a levnější, a také asi ten román nikdo moc nečetl, tak to možná prodal jako svůj námět.

 15. mistralius

  Netajím se svými ULTRAEVROPSKÝMI názory:

  1) vykopnout anglické kretény z EU, dokud se nenaučí jezdit vpravo
  2) vystavět takovou pevnost proti různým semitům, arabským či židovským, že je přejde chuť podrývat bílou rasu

  • tresen

   Nejsem extra vzdělaná v tom, jak to rasisti mají v hlavě s rasami, a taky si většinou jsem dost jistá, že pokoušet se o debatu s vámi nemá smysl, ale přesto se ptám:
   Copak semitské národy nejsou běloši?

   • vittta

    Nechci se vnucovat, ale jak to mají v hlavě popírači ras?
    Opravdu si třeba myslíte, že rasy neexistují, a negr někde ze vzdálené africké vesnice je úplně stejný člověk, jako běloch z Prahy?
    Nebo cigoš s Chánova je stejný, a schopný stejných intelektuálních i fyzických (ve smyslu šikovnosti) výkonů jako nějaký týpek z české vesnice?
    Dokonce za předpokladu, že by tohoto romečka adoptovala přesna ta vesnická rodina v jeho věku 1 měsíce?
    Zkuste odpovědět, pokud si tedy myslíte, že rasy neexistují, případně že lidé jsou si absolutně rovni.
    Pokud se vám nezdá dotaz dostatečně konkrétní, můžete ho upřesnit.

     • Kamil Mudra

      Celý život postrádám nějaké jednoslovné a ne profesní označení pro člověka, který je přesvědčený o existenci ras ale přitom nestaví jednu rasu nad druhou.

      • tresen

       Podle mne ten termín není nezbytný. Když se vžije, že rasa je totéž, co typově odlišitelná populace ve smyslu toho článku na wiki, a že to typové odlišení má smysl pouze ve forenzní antropologii či kriminalistice, když je potřeba popsat neznámou osobu, pak slovo rasa ztratí negativní konotace, které získalo vinou zrůdných ideologií.

       • embecko

        Zajimave je, ze zrudne rasove teorie jsou exportem z demokratickych zapadnich statu- viz napr. Britska eugenicka spolecnost, prejmenovana na Galtonuv institut az v roce 1989, anebo ukonceni svedskeho eugenickeho programu az v roce 1975 (!).
        Popularne napr. zde:
        https://danahamplova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=444975
        Tohle je dulezite vedet pro soucasnost- Cesi a okolni Slovane, jez tyto zrudne teorie nechapou a nepraktikuji, pak netusi, o cem to momentalne Zapad vlastne mluvi a co tu resi.

        • vittta

         Podle Třešně jsou rasové teorie zrůdné, ale na konkrétní otázku dá odkaz na idiotský text na Wiki. a když dotaz zopakuji, už neodpoví.
         Musela by potvrdit nějakou „zrůdnou“ rasovou teorii, a tak je ticho.
         Pro třešně pak je typické, že zrůdné teorie nepodporují či podporují dle „nápovědy“ mainstremu, takže třeba Třešeň únosy a rozdělování dětí podporuje.
         Né že by byla sama tak zrůdná, ale přece psali, že to tak není, a ona se řící tím, co si přečte, a aby nečetla nevhodné, přijala i teorii (zrůdnou) že zpráva má tu relevanci, jako její zdroj, přičemž relevanci zdroje si také musí přečíst.
         Jakmile se něco z jí přijatých mantinelů vymkne, bezradně mlčí, nebo píše o „barvě inkoustu“.

         • embecko

          To je podporuje to, co rikam: rasove teorie tu nejsou doma, ale diky evropanstvi se s nimi musime vyrovnavat, nebot se s nimi prave vyrovnavaji soudruzske narody, co to momentalne maji v popisu prace. Ale vyrovnavaji se take jen do urcite miry- viz treba ten cesky kuchar, umlaceny retezem v Anglii- zde si neni treba delat nejake falesne predstavy, ze vyrovnani se se zrudnymi teoriemi se bude tykat vsech, co jsou zrudnymi teoriemi postizeni. Eugenika a odebirani a prevychova deti je ee, ale odebirani deti v Norsku je hura a uplne v poradku- tedy opet dvoji metr jak poleno.

          • Kamil Mudra

           Jenže právě pro to vyrovnávání bychom ten pojem:
           https://janica9.wordpress.com/2019/05/16/moralka/comment-page-1/#comment-72427
           potřebovali, aby se normální lidé měli jak definovat. Momentálně je situace taková, že buď přijímáš existenci ras, protože prostě jsou – ale pak jsi rasista – nebo jejich existenci odmítáš ale pak jsi pro každého rozumného člověka blbec co si nevidí dál než na špičku nosu. A vysvětlovat neustále v každém rozhovoru že beru na vědomí existenci ras ale nejsem rasista už mne nějak přestává bavit.
           Je to něco podobného jako když někdo řekne: „Byli tam Romové i Češi.“ (a tak to definují nejčastěji Romové). Jenže to je hovadina protože Romové s českou občankou jsou také Češi. Prostě tím jak se cikáni prohlásili za Romy tak my ne-Romové se najednou nemáme jak definovat a kdybychom řekli „bílí Češi“ nebo „naši“ – tak hned slízneme obvinění z rasismu. A nějaké „gadžo“ ať si cikáni nabouchají do prdele. Já jsem prostě Čech a hotovo.

          • vittta

           Tak se definuju jako rasista, a co má být?
           Já mám nějaký názor, a jen kvůli tomu, abych nedostával nějaké nálepky ho měnit nebudu.
           Kromě toho, proti rasistům nic nemám, beru to jako úplně normální biologický, a někdy i politický názor, a pokud někdo nepáchá ve jménu nějaké ideologie nespravedlnosti a násilí, je mi to šum a fuk.
           Což tedy mimochodem páchají ti, co se hrdinsky na rasisty nepovažují, jen prostě nemají rádi šikmé oči Tomia Okamury, no.
           A slovo „rom“ nepoužívám, Cikáni ho sami nepoužívají, je to sluníčkový výraz, ne cikánský, je vskutku kuriozní, když se i „oběti“ rasismu a xenofobie musí nejprve učit, jak vlastně je jim ubližováno, a zkrátka jedno z ublížení je, že se jim říká Cikáni a ne romové.
           Pokud pak se cigoš prohlašuje za Čecha, hluboce mě to uráží, protože vím, že se Čechem v 99% necítí, ale jen to říká, aniž by tušil proč.
           To už to- a v pohodě- snesu od negra, prože tam je to podstatně pravděpodobnější.
           V současném západě, Francii, či Německu, to pro negra nebo čmouda může být klidně i riskantní, přihlásit se nějak veřejně k hostitelskému národu.

          • tresen

           Když se pojem rasa podaří očistit od snahy příčítat rasové příslušnosti vyšší nebo nižší hodnotu jedince, proč by se nemohl normálně používat?
           Neměla bych nic proti.
           Zatím na tom ale pořád ještě leží stín.
           Naštěstí věda, zejména genetika, vyvrátila svými důkazy o společných afrických předcích všech dnešních lidí základy, na kterých své teorie stavěli rasisti. Rasista, to je naopak slovo, které o své negativní konotace nepřijde nikdy.

          • vittta

           Proč mi neodpovíte na konkrétní dotaz?
           Kolikrát se mám ptát?
           Tak řekněte, že neodpovíte, ne?
           A věda?
           Ta už vyvrátila a potvrdila v historii lecos, vesměs kupodivu tak, jak si přála vládoucí klaka.
           Já zase četl, že afričtí předci jsou blbost až na půdu…
           Podle mě, i kdyby to tak bylo, museli by být určitě bílí.
           Co myslíte?

          • tresen

           Tak na co se ptáte?
           Pro začátek dejte jednu jasnou otázku, ne deset. Prosím.

          • tresen

           Moje příspěvky záhadně mizí, tak znovu:
           Na co se konkrétně ptáte?
           Pro začátek prosím napište jednu jasnou otázku. Ne deset.

          • vittta

           Na nic, serte na to, to je o ničem, ty vaše falešné finty.
           Já o tu odpověď zase tak nestojím, krávo!

          • embecko

           „Jenže právě pro to vyrovnávání bychom ten pojem potřebovali, aby se normální lidé měli jak definovat.“
           Jenze normalni lide se nemaji jak definovat…definice znamena urceni neceho, co jsi, z cehoz pak nutne vyplyva i to, co nejsi.
           Definice kilogramu zaroven rika, co kilogram neni. Coz je v pripade normality urcity orisek…nebot pak musis vzit v potaz i to, co je nenormalni, coz normalni clovek jen tak nesvede. Normalni clovek premysli normalne a neni mozne, aby se definoval na zaklade nejake smyslene nenormality.
           Z toho vyplyva, ze tah na definovani normality maji lide obvykle nenormalni, kteri vedi, co by chteli a jak by to melo byt. Opacne to je velmi tezke: zkus sam sebe definovat jako osobu s nepritomnymi nenormalnimi znaky, uvidis, ze je to blbost a ze to nejde.
           A co kdyz je to takhle?:
           https://www.novinky.cz/koktejl/320884-clovek-se-vyvinul-krizenim-simpanzu-s-prasaty-tvrdi-genetik.html
           „Člověk se vyvinul křížením šimpanzů s prasaty, tvrdí genetik.“

          • embecko

           Pojem rasismus zalezi na zdrojove zakladne. Uz jsem tu psal pribeh kluka, ktereho jsem kdysi znal, co si vzal autentickou amazonskou indianku a odstehoval se za ni v nadeji, ze splyne s jejim kmenem a stane se z nej indian…ale oni s nim vcelku racionalne vyjebali, nebot jim hned doslo, ze vypada a smysli jinak, nezli oni a ze jim jeho pritomnost rusi jejich stalete zvyky, jez jim zarucovaly preziti…a z nadejneho indiana se stalo kmenove nebezpeci cislo jedna, takze ho vypoklonkovali do zvlastni chyse za vesnici a s nejakou spolupraci a zarazenim mel utrum. Nakonec byl jen na obtiz, delal z nouze zenske prace, coz ho rozhodilo natolik, ze sbalil manzelku a odstehovali se spolu do Prahy…a tady, ve zdrojove silne zemi se ona zaradila vcelku v pohode, protoze tu byl prebytek, ktery si ji spolecnost mohla dovolit venovat.
           Tupy Evropan by chovani indianu nazval rasismem, z jejich pohledu bylo vylouceni belocha existencni zalezitosti. Tohle obcinove-kmenove premysleni samozrejme preziva a tak kdyz do africke komunity prijde beloch, je na nej samozrejme nahlizeno jako na nekoho, kdo dokaze rozrusit styl komunitniho zivota natolik, ze muze nastat docela velky az neresitleny problem a komunita se muze rozpadnout. Cernoch v Evrope dtto a podobne. Pokud nekdo na svoji existenci vydava hodne energie a casem si vypestuje algoritmy chovani a mysleni, ktere jeho existenci podporuji, proc by si mel do sveho kruhu poustet nekoho nekompatibilniho, ktery mu nejen pridela praci, ale i ho muze ohrozit? Tupani pak mluvi o rasasismu a o rasach, ale neni to tak, je to bezny konflikt mezi zabehlym a neznamym jednanim. Nechate petilete dite opravovat brzdy na aute, i kdyz by moc chtelo? Nenechate? Pak jste nepritel deti a divny pavouk, kteremu je treba se vyhnout!

          • vittta

           Je to tak, to jsi vystihl dobře.
           Na co bych se měl nějak definovat, abych nebyl definován někým jiným?
           Ti, co tak rádi někoho nějak označují, stejně to nečiní na základě toho, jaký ten člověk je, ale jaký není.
           To znamená, že rasista není ten, kdo vyznává rozdílnost ras, a na tomto základě nějakou rasu vylučuje z veřejného života, ale ten, kdo neřve od rána do večera, že rasy neexistují.
           Při čemž je ještě třeba, aby u toho nadával na prezidenta, protože i kdyby někdo tvrdil, že rasy neexistují, ale zároveň se u toho přiznal, že podporuje Zemana, nálepka rasisty mu odpárána nebude.
           A ten rasista jen souvisí s jinými nálepkami, to znamená, že takový člověk je všechno na ráz- dle tématu.
           Xenofobem, homofobem, mysoginem, rasistou, ultrapravičákem, fašistou i nacistou, co navíc nemá kritické myšlení.
           Je úplně jedno, co si kdo myslí, je to klasické „kdo nejde s nimi, jde proti nim“.
           Takže když jsem normální- v tomto podání nemám žádné vysloveně radikální názory (a pokud už je mám, tak jen reaguji na nějaké vnější excesy- třeba propagance homosexuality ve mě vyvolává veřejnou homofobii, kdy jsem schopen klidně přehlédnout, když bude buzerant ukopáván k smrti, aniž by se cokoliv změnilo na mojí vnitřní toleranci k nim- ale realita mi už nedovoluje tuto normálnost veřejně projevovat, a tak se chovám atypicky, to samé je u těch negrů, kteří mě naprosto nevadí, ale v této reálné situaci musím toto potlačit, a projevovat rázný nesouhlas) – no, tedy když jsem normální- jsem dneska tlačen do toho, abych svou normálnost dokazoval, což je v dané realitě stejně zbytečné.
           Ale proč bych měl někomu dokazovat, že jsem normální?
           A zdůvodňovat, proč vystupuji právě tak, či onak?
           Tak si musím zvyknout holt na ty nálepky, a to mi problém nedělá.
           Seru na ně.
           Horší to ovšem mají ti mladí…ti v tom musí žít, resp. se v tom musí nějak prosadit, a kdo chce něco „dokázat“, musí být servilní.
           Já už se mohu na svět kolem sebe z vysoka vysrat!

          • embecko

           Ano, mladi jsou na tom velmi spatne…na druhou stranu i tohle je forma prirozeneho vyberu. Hlupaci odejdou ze sceny spolu s neziskovkami a ti druzi, co se nenechali zlomit, ti zustanou.
           Pak tu padla teze o spolecnych predcich…ovsem nejen clovek, nybrz vsichni savci maji spolecneho predka…treba, vem si, takova liska…je sice blbec, protoze neumi psat a cist, ale neni rasismus ji zabijet? Anebo dalsi vrchol: jeleny, co take maji s nami spolecneho predka, zavirame do koncentraku a rikame jim obory…no vrchol rasismu!

          • tresen

           To je zase hora kydů…a zavinila jsem to všechno já, když jsem se optala mistrala, jestli náhodou nejsou semiti běloši.

           Každý semita i antisemita musí být ze saxe zákonitě jelen.

          • vittta

           Však na to dojde.
           A příčina je známá.
           Dlouhotrvající nadbytek, a z toho pramenící nuda.
           Člověk nepotřebuje energii vynakládat na shánění energie ke svému „provozu“, a tak jí vynakládá jinak.
           Plná lednice sama o sobě není problém, ale plná lednice jako banální samozřejmost- to je vražedná kombinace.

          • vittta

           To jsou žvásty!
           Nikdo jiný, než běloši neexistuje, to je vědecky prokázané!
           Rasy neexistují, vnější a jiné znaky také ne, a jediná rasa, co existuje, je bílý, heterosexuální muž.
           Musíte se také trošku zajímat o nejnovější vědecké trendy, a né jen tupě hltat nějakou pochybnou propagandu z pochybných zdrojů!

          • embecko

           Kydy, nekydy, alespon jsme se dovedeli odpoved na Kamilovu otazku, jak nazyvat cloveka, ktery uznava rasy, ale neni rasista: potencionalni rasista!

          • Kamil Mudra

           Kydy, nekydy, tím se dostáváme ještě dál. Konečně víme co máme se sluníčkáři společného.

          • vittta

           To víme dávno, všichni vespolek milujeme Václava Havla!

     • vittta

      Text je směsný a nesouhlasím s ničím, resp. základem není směšnost, ale křečovitá politická nicneříkající korektnost, v podstatě je to výklad spíše manipulačně- politický, než antropologický.
      Proto bych ocenil, kdybyste přestala kličkovat, a pokusila byste se mě odpovědět na mé dotazy, a v případě, že se vám zdají málo konkrétní, toto napsala, a já to konkretizuji ještě více.

      • vittta

       Zde ten text z Wipipedie, odkázaný Třešní:
       „Lidská rasa či plemeno je podle rasových teorií skupina lidí spojená shodnými tělesnými znaky, zejména barvou pleti a tvarem a vzhledem hlavy. Rasoví teoretici obvykle přikládali lidským rasám také společné charakterové vlastnosti a schopnosti a třídili je na „vyšší“ a „nižší“ podle údajného stupně jejich kvality. Mezi jednotlivými rasovými teoriemi ovšem nedošlo ke shodě ani co do počtu lidských ras, ani v tom, jaké vlastnosti by přesně jednotlivé rasy měly mít. Přesto měla rasová teorie v 19. a 20. století značný vliv a sloužila jako teoretické ospravedlnění kolonialismu, politiky rasové segregace a nacismu.

       Moderní genetická analýza pak ukázala, že mezi jednotlivými fenotypy lidí zpravidla existují plynulé přechody a míšení, a že tudíž není možné objektivně stanovit definice ras. Existují ovšem skupiny lidí, které spojuje dlouhodobý společný vývoj, v jehož průběhu převládly podobné morfologické a fyziologické znaky (barva pleti, barva a tvar vlasů, očí, rysy tváře, tvar lebky, nosu, atd.).[1][2] Během vývoje na ně totiž působil genetický drift, mísení, a to i s neandrtálci,[3] pohlavní výběr i přírodní výběr, například na barvu pleti měla vliv rakovina kůže.[4] Dnes se však hovoří spíše o lidských populacích než rasách, aby nedošlo k záměně s překonanými rasovými teoriemi minulosti. Je také velmi sporné, zda existují nějaké společné psychické vlastnosti, kterými by se měly obzvlášť vyznačovat jednotlivé populace. Byly sice uveřejněny studie, které našly určité rozdíly jako nižší IQ černých Američanů oproti bílým, avšak příčinou mohou být horší podmínky černochů v USA, takže to nedokazuje rozdíl vrozených schopností.[5]

       Typologie lidských populací se používá v kriminologii a forenzní antropologii k popisu pachatelů či obětí trestných činů, v evoluční biologii, kde lze podle geografických rozdílech v lidské fyziologii studovat efekty prostředí na člověka jako druh, ale i v medicíně, kde se pozoruje různá náchylnost k nemocem u odlišných etnik a existuje i možnost, že některé léky jsou použitelné pouze pro členy určité populace.[6][7] „

     • oh

      Hmm, když to porovnáte s anglickou verzí téže stránky, tak ta česká je podle mě zjednodušující až moc.

      • vittta

       Já anglicky neumím, ale tato česká verze je opravdu hodně slabá.
       Z toho tedy může vycházet jedině nějaký politický směr, ne ale někdo, kdo se chce něco dozvědět.

       • tresen

        Chápu, že dozvědět se, že máte víc dědičných znaků neandrtálce než černí Afričani, pro vás může být frustrující.
        Zrovna tak informace, že vaše geny jsou blíž oněm černým Afričanům než Okamurovu tatínkovi. To jste se dozvědět opravdu nechtěl, že?

        • vittta

         Z takovýchhle textů se „dozvědět“ můžete něco leda tak vy.
         Já vím, že to není nic jiného, než odkaz, který vyjadřuje něčí- v tomto případě ještě cenzurovaný- názor.
         Každá epocha má své pravdy, a též styl, jak se hlásají.
         Není to ani tak dávno, kdy lidé věřili, že země je placatá, a nakonec, mnoho lidí tomu věří zase.
         A samozřejmě se neptám, a o odpověď nestojím, ale byl bych zvědavý, co by pro mě a můj odmítavý postoj ke kriplům a lhářům a negersko-čmoudské invazi, (atd.) znamenalo, kdybych se dozvěděl, že jsem sám vlastně negr.
         To bych měl nějak pak ty lidi začít vítat, a našeně přijímat zprávy o ruském bombardování škol a nemocnic v Sýrii a tvrdě to odsuzovat, či snad kvičet našením, že by si buzeranti osvojovali děti a že Barnevernet vzít jako organizaci na ochranu dětí, a ne nacistický eugenický projekt (negerských dětí mají totiž v Norsku dost, chybějí jim ty bílé) a třeba bych měl začít tleskat vraždě Kaddáfího a bombardování civiliní fabriky v Sýrii a začít chodit do mešity a mlátit svojí ženskou?
         Vidíte, jak jste pošahaná, no vidíte to?
         Vy jste tak zahleděná do vlastních nálepek a vlastní konstrukce reality, že už vůbec netušíte, v čem vlastně se svými oponenty nesouhlasíte, a myslím si, že jste to ani nikdy netušila.
         Jděte se vycpat, nádhero!

        • tresen

         Kdo je chápavý jako vy, jsou mu vědecké informace /a nejen ty/ na nic, protože po něm stékají jako voda, nic si z nich nezapamatuje a nic z nich nevyvodí.
         Pro vás ta Země bude obrazně řečeno placatá pořád, když si to poslechnete od někoho, kdo je vám sympatický a kdo vám tvrdí, že všichni negři vám přicházejí znásilnit ženu a vás chtějí podřezat.
         To je pro vás stěžejní věc. Všechno ostatní jsou pro vás jen takové povídačky. Vědecké objevy, diskuse, které se o nich vedou. Všechno je absolutně nezajímavé ve srovnání s radami, co je na negra lepší. Jestli brokovnice anebo samopal.
         Jste už zkrátka takový.
         Nesestavíte jednu jedinou jasnou otázku, ale pořád budete lidem vyčítat, že vám neodpovídají.
         Já se na vás vlastně nedokážu zlobit. Jaké karty jste dostal, s takovými holt hrajete.

         • Saul

          A jak, vito, souvisí ruské bombardování syrských škol, vražda Kaddafiho, Barnevernet…..s otázkou ras, kterou se snažíš komentovat?
          Myslíš, že idiocie projevující se neschopností udržet i krátké soustředění na jednu myšlenku je u tebe dána geneticky, nebo jsi ji získal v průběhu života např. častým užíváním návykových látek?
          Každopádně znám několik Romů i vitonegrů, kteří dokáží o jedné věci souvisle a věcně komunikovat mnohem déle, než se to daří tobě.

         • vittta

          Buďte tak hodná, a přestaňte si k mým textům psát svoje fantasmagorie.
          Já vám JASNĚ psal, že o odpověď nestojím.
          To není že bych nestál o diskuzi, ale vy píšete o něčem jiném.
          Vy naše nějaké rozpory ve velkém rozsahu politických potíží dnešního světa stloukáte do problémů rasových.
          Tyhle kecy si klidně nechte pro sebe, nebo si takhle notujte se Saulem nebo MaB, nechápu, proč máte potřebu mi vaše bludy pořád cpát, resp. cpát ty bludy čtenářům skrze mě.
          Zkoušíte to, chápu, ale co se mě týká, nestojím o to.

         • tresen

          Zase vedle.
          Z mé strany jen jemné upozornění, jak jsou všechny teorie o hodnotě člověka stavějící na jeho původu na vodě.

         • tresen

          Taky by ti nemělo ujít, že ty, já i vittta jsme na tom co se genomu týče stejně. Podle vittty na špici všeho lidstva, podle genetiků je to všechno úplně o něčem jiném. Rozhodně to není o tom, kdo je lepší a kdo horší.
          Naši předkové se nestarali, jestli nad jejich migrací po planetě a nabíráním genů od starousedlíků budeme jásat anebo plakat.

         • vittta

          Sleduj jak kecá sama sobě.
          Teorie jsou na vodě- ale jsem na tom co se týká genomu stejně.
          Takže hodí moudrost-a jinou moudrostí jí neguje, ale ona má dojem, že napsala moudrosti dvě, což je víc jak jedna.
          Přitom jsem tady já, ani nikdo jiný- co to tady čtu- nikdy netvrdili, že zrovna bílá rasa je nějak nadřazená.
          Třešeň vytvořila fake, a nyní o něm oduševněle hovoří.

         • tresen

          Ne že by mi bylo jasné, proč to připomínáte, protože vás nepodezírám z toho, že byste mi přiznal názorovou konzistenci, ale přesto děkuju.

    • Kamil Mudra

     A co to prohodit? Běloch z nějaké zapadlé africké vesnice a černoch z Prahy? Oba adoptovaní ve věku jednoho měsíce a v tom prostředí i vychovaní? Myslíš že by nebyli schopní stejných intelektuálních i fyzických (ve smyslu šikovnosti) výkonů?

     • vittta

      To ale píšeš něco jiného, že já, protože jsem úmyslně použil adopci cigoše, a ne černocha.
      U cigoše se dá totiž předpokládat. že stejných intelektuálních výkonů nedosáhne, a pokud ano, bude to výjimka, potvrzující pravidlo.
      Zatímco opačně- v našem případě bílé dítě v cigošské rodině, bude sice z počátku stejně zaostalé jako cigoši, ale při návštěvě školy svou zaostalost rychle dohoní, pochopitelně i podle jeho schopností- protože tohle není obecné, ne každé bílé dítě je Einstein, a ne každý Cikán je idiot, ale jde o jakési „zprůměrování“ populace.
      U Cikánů obecně je úplně jiná pohlavní dospělost, což se těžko dá přičíst poměrům, ze kterých pocházejí.
      U těch černochů to může být ošidné, protože podle mě se i černoši od sebe liší, stejně jako běloši.
      Takoví Švédové nebo Fini by se za podmínek, jako jsou tady, za 2 roky uchlastali, zatímco Češi takto v pohodě vegetí celá staletí.
      Němec by zase bez befelu byl zcela bezradný.
      V Třešní odkazovaném článku je třeba zmínka o nižší inteligenci u černých, ale ta jen tam manipulačně svedena na nerovné podmínky v USA, což je blábol, protože samozřejmě nejen v USA žijí černoši.
      Podle mě rasy existují a nejsou si rovny.
      Běloch je inteligentnější a cílevědomější než černoch, ten ovšem je zase rychlejší a obratnější.
      Neplatí to samozřejmě obecně.
      Důvod je ale prozaičtější, než se traduje.
      Evoluce.
      Když nebudeš používat mozek (centra myšlení), evoluce se ho prostě zbaví.
      Běloch celý rok makal, aby přežil zimu, a aby ji přežil, musel u toho také myslet.
      Vymyslel toho tolik, že postupně nepotřeboval být ani úplně rychlý, ani úplně obratný.
      Zatímco černoch v Africe žil v klídku a pohodě, a nebyl nejmenší důvod, aby zbytečně moc přemýšlel, stačilo máknout, něco ulovit, a pak relaxovat, takže nač ztrácet drahocennou energii myšlením?
      Ne všude to bylo stejné, takže ne každý černoch je stejný.
      Pak si také myslím, že kmeny, od jiných vzdálené, nebo nějak špinavé, páchnoucí, fyzicky slabé atd… měly daleko menší šanci na výběr vhodných samic, takže postupně degenerovaly, a evoluce by je vyzmizíkovala z biologické mapy- pokud by nenašly nějaký způsob.
      To samé jsou naši cigoši, se kterými se nikdo nikdy nechtěl pářit, a tak postupně degenerovali v rámci velmi uzavřené komunity, a také každý ví, že bohatší Cikáni věnují značnou pozornost, komu dají své děti.
      Toto považuji za prokazatelné, a jsem nepochybně z tohoto pohledu rasista, nicméně jako sociálně uvažující člověk nemám v sobě tu část výkladu slova „rasismus“- a podle mě je to ta nejdůležitější- že bych jednu rasu preferoval nad druhou.
      Každý ať v rámci komunity dělá, na co stačí, každý jedinec je stejně důležitá součást společenského soukolí, byť je samozřejmě jasné, že nemůže být ve výsledku stejně ohodnocen kopáč (prebendami, resp. penězi) jak doktor.
      Též by mě nikdy nenapadlo, nějakou rasu vylučovat z možnosti růstu- tedy studia apod.
      Nedělal bych ovšem ani opak, tedy že bych nějak nějakou rasu preferoval.
      Všem stejně, a mělo by to fungovat, při čemž je důležité, aby se minorita integrovala do majority, a aby to bylo přirozeně samozřejmé, nemůže mít minorita, resp. součet minorit více, jak dejme tomu 10% populace.
      Howg!

      • Kamil Mudra

       „Běloch celý rok makal, aby přežil zimu, a aby ji přežil, musel u toho také myslet.“
       Inteligenci lze rozvíjet při jakémkoli řešení problému. Evropani museli vždy řešit zimu, Afričani zas distribuci vody. Z technického hlediska je ta voda intelektuálně náročnější problém, protože vymyslet dobrý zavlažovací systém je těžší než obydlí a oděv chránící před zimou. V době kdy už v Africe fungovaly vyspělé zavlažovací systémy, naši předkové vypilovávali své zbraně které potřebovali k lovu, protože to byl jejich hlavní zdroj obživy. Zima jim prospívala především v tom že během ní koumáci zalezlí v teple měli více času na koumání než Afričané kteří sklízeli úrodu i dvakrát do roka. V jiných oblastech, bohatých na faunu a flóru a s příznivým klimatem si žili tak trochu jako v ráji ale to neznamenalo že se intelektuálně nerozvíjeli. Čím více toho okolo nich žilo a rostlo tím více si rozvíjeli znalosti potřebné k tomu aby to pestré prostředí buď využili a nebo se i před ním chránili – tedy, nepochybně používali mozek stejně intenzivně jako Evropané, jen volili jiný životní styl, poplatný vlastnostem regionu ve kterém žili. Když mluvíš o Africe z hlediska evoluce, tak musíš brát v úvahu jak společensky a technicky vyspělý Egypt tak i malé kmeny roztroušené v džungli. Všechno je nebo byla Afrika.

       Současní cikáni jsou potomci nomádů. To je úplně jiný přístup k využívání prostředí než u po staletí usazeného etnika, které cítí potřebu nějak to své prostředí kultivovat „k obrazu svému“. Vždy někam přišli, byli tam tak dlouho jak se jim dařilo prostředí vytěžovat a pak se přesunuli jinam k „čerstvé nabídce“. Příroda po nich „uklidila“ a když se tam po čase zase vyskytli bylo opět vše „jako nové“. Tenhle životní styl se jim zapsal do genů tak silně, že se jim dodnes promítá i do myšlení a oni (ve většině) přistupují ke společnosti stejně jako kdysi k té přírodě. Pokud bychom ale měřili inteligenci etnika podle schopnosti přizpůsobit se, pak musíš uznat že za nimi nezanedbatelná část majority pokulhává. Už jsi někdy potkal cikánského bezdomovce?

       • vittta

        Potkal, ale moc jich není.
        Egyptan nebyl černoch, a jde o rasy a jejich typické zástupce., považované euronacisty za méněcenné, a proto všemožně hájené- tedy černochy a cigoše.
        Proč myslíš, že jsou tak hákliví zrovna na tyhle?
        Proč by černochovi mělo vadit, že má černou hubu, no tak je černej, s protáhlou hubou, vypadá často jak opice.
        Ale jim to vadí, jenže oni jim to vadí proto, že jim bojovníci s rasismem vysvětlili, že jim to vadit má.
        Jako ten cigoš z toho seriálu Most- to byl Cikán, ale bylo mu vysvětleno, že je to chyba, on se polepšil, a už je rom.
        Černochovi s hubou jak opixce může připadat směšný zase můj ksicht, rozumíš.
        Islám je něco jiného, ti jsou přičmoudlí, však také náckové vymysleli spešl obrat- islamofobie.
        Černoši pak žádné potíž s vodou neměli, žilo jich v oblasti přesně tolik, kolik jich neumřelo žízní, a řešení vidíš i dneska, ráno ženské vezmou nějaké nádoby, a jsou 20 km tam a 20 zpět pro vodu, zatímco chlapi se válí.
        A jasně, nomádi, to jsme tady už řešili, nebo to řeším často mimo virtuálno, ani nevím, ale tihle nomádi musí přemýšlet úplně nejméně.
        Vydrancují, a pak hledají, kde je co drancovat.
        Intelektuální zátěž- minimální.

    • mistralius

     jistě nejsme hloupí, abychom říkali, že se někdo opálil více či méně, jde o historiický vývoj

     kdosi mi ukazoval Kosmovu kroniku, kde židovský kupec prodával slovanské otroky, jistě si nemyslíme, že šlo o nějaké „opálení sluníčkem“

     • mistralius

      mimochodem já blbec, a to skutečný blbec jsem neviděl, proč se u nás propagují drogy

      to Tresen, znalkyni české psychiatrie, až mně to konečně docvaklo, já jsem musel být fakt slepej

      PROTOŽE z toho má zisk kapitál, a nikoliv chudáčci feťáčci

      takže, pro znalce české psychiatrie, třeba schizofrenní pacienti rozdávají feťákům stříkačky, protože jsme všichni jedna velká rodina a máme se všichni rádí

      • mistralius

       mmch tato organizace, která zaměstnává duševně nemocné z jíných důvodů, než je dorgová závislost, jmenuje se DROPIN
       skvělá příležitost, jak z bezmocných duševně nemocných, vychovat feťáky

       • mistralius

        z tohoto záznamu jsme se dozvěděli, že prý „dědeček a babička, ujídají chlebíčka“ prý vymyslel komunistický prezident Antonín Zápotocký

        mmch, trapná manipulace Českého rozhlasu, konkrétně v podání pičky, jejíž jméno si nepamatuji

        mě však učili ve škole, že se jedná o tzv. realismus v české literatuře

        • embecko

         To jako za velke barevne francouzske revoluce udajne rekla Maie Antoineta, ze kdyz nemaji chleba, at si daji kolace…i to byla prace Anglicanu.
         Kasparu take nemam rad, ale nechci vylevat s vanickou i dite…

         • mistralius

          své vzdělání získávám z Prima Zoom či ČT 2 a viděl jsem celý dokument o MA, ale o těch příslovečných koláčich tam nemluvili

          MA se trochu nadmíru bavila, zajímavé je, že nechala v okolí vystavět „umělou vesnici“, tato vesnice je zachována dodnes

          Je mi MA docela líto, asi trochu jako Yvety Bartošové, která v Bohnicích podepsala reverz a pak se vrhla pod vlak.

          • embecko

           Francouzska revoluce byla komplet barevna, rizena z Londyna. Anglicti agenti rozsiri o Marii to o kolacich, ale rekla to nejaka bud jeji, anebo byvala dvorni dama. Anglani postvali proti vladnoucimu paru ulici, coz ve svetle dnesnich udalosti vysvetluje, jak to tehdy asi probihalo. Soucasti skandalizace byla treba i masivni letakova poulicni akce s pornografickym obsahem, smerovanym primo na Marii.
           Marie byla empaticka citliva mlada dama, ktere se odcizil manzel…proto se vrhla na bukoliku…ta vesnice byla realizace jejich romantickych prani. Kdyz se dneska poradaji skolni vylety do prerovskeho skanzenu, take nepovazujete jeho zrizovatele za nevolnictvi propagujici antidemokraty :o)
           Ze by byla Marie nejak v obraze, anebo pritelkyni prosteho lidu, to jiste ne, ale byla to normalni, dobre vzdelana a kultivovana zena, jez byla okolnostmi donucena zit v cizim prostredi, se kterym se neszila jejiz manzel se k ni choval nevzypytatelne a jako cizi clovek (on Ludvik take nebyl zadny tyran, ale spise mimoza, jako by byl treba Drahos :o) Co mu nakukali, to udelal, od uradu utikal, co mohl a manzelka ho nezajimala.
           Cely par byl takrikajic mimo, on ovladany radci a anglickymi agenty, ona vyexpedovana ve 14 letech do cizi zeme, ktera ji neprirostla k srdci. V podstate jde o malou zivotni tragedii obou lidi, ocitli se tam, kde se ocitnout nechteli a stali se pesaky v cizi zpravodajske hre.

         • MaB

          udajne rekla Maie Antoineta, ze kdyz nemaji chleba, at si daji kolace…(embecko)

          To je považováno za historicky nepravdivé. Odkud pochází ta citace? Ze Zpovědí (Confessions) Jean-Jacques Rousseau-a. Spisovatel vypráví příběh o „princezně, které bylo řečeno, že rolníci nemají chléb a která odpovědělá: At‘ jedí briošky. Rousseau neuvádí, kdo je tato princezna, ale je nemožné, že je to Marie-Antoinette. Jednak proto, že to není v její době nikde doloženo. Na druhé straně proto, že „Confessions“ byly publikovány posmrtně od roku 1782 a vyprávějí příběh o Rousseauovi až do roku 1765. Marie-Antoinette přijela ale do Francie v roce 1770, aby se provdala za Ludvíka XVI..

 16. astraustralia

  Patek 24 kvetna 2019 Londyn 10:05
  Theresa May prave oznamila ze 7 cervna konci.

  Neni nikdo z politiku kdo by dovedl Brexit do konce ?
  Podari se tomu nekomu dalsimu kdo predsedkyni vlady nahradi?
  Co Brusel? Zacina oslava ?

 17. vittta

  To jsou věci…
  Tak jsem se prokousával nějakým tématem u Tribuna, kde se divoce řešil liberalismus, (ze spoda nahoru) až jsem zjistil, že je to to samé téma, co jsem včera před hokejem (ČR:EU 5:1) četl od zhora dolů.
  A musím říci, že salonní vzdělanci umí být stejně nudní, jako souboj křupana s provokatérkou ohledně filmu Borsalino a spol.
  To nudní bych asi dal v obou případech do uvozovek, celkem jsem si početl, ale pro můj styl uvažování tohle není vůbec důležité.
  Já vidím člověka s jeho slabostmi, (vesměs je- nejspíš oprávněně- svádím na biologickou podstatu) jak se hledá, a liberála v sobě vidí jak vyslovený fašista, tak kovaný bolševik, tak multikulturní kolaborant.
  Skoro se mi zdá, že pojem „liberál“ je vrcholem evoluce politiky, tedy něco ve smyslu „dělej si co chceš, hlavně když u toho budeš tvrdit, že jsi liberál, a nadávat na…(dle potřeby, dnes konkrétně na Zemana a Putina, ve Francii Marie Le Pen)
  Takový komunista měl dost svázané ruce, musel se držet určitých regulí, ještě hůře na tom byli katolíci, o muslimech ani nemluvím, i nacista si nemohl plácat, co se mu zlíbilo, ale po liberálovi nikdo nic nechce, jen aby se prostě vymezil proti nehodným, které určí operativně místní mainstream, dle potřeb mainstreamu jaksi mezinárodního.
  Kupodivu…vládnoucí elity tím mohou získat minimálně stejnou moc, jako striktním vyžadováním náboženského, či politického dogmatu, ovšem s tou výhodou, že sami si také mohou dělat a říkat co chtějí.
  Což samozřejmě tak úplně třeba za katolíků či komunistů nebo nacistů tak úplně nešlo.

   • vittta

    Liberalismu je dobré slovo, každý ví, že to má cosi společného se svobodou.
    Komunismus zase měl cosi společného s komunou- společenstvím.
    Národní socialismus zjevně ukazoval na sociálnost- tedy v překladu jakousi pomoc potřebným, a na národ, tedy pomoc potřebným z vlastních řad.
    Fašismus byl svazek, sjednocení.
    Jsou to vymakané výrazy.
    A jak myslíš otravné diskutéry, to také není úplně pravda, ale ani nepravda.
    Otravný je pro mě například Hank, tam konkrétně otravoval svým mentorováním- což bylo klasické- všichni jste blbci, že jste ještě neřekli „tohle“- ale že o „tomhle“ je diskuze, ho nezajímá, jako že když to tam chybí, má to tam dát.
    Jenže kdyby to tam v rámci diskuze dal, už by nemohl dělat machra.
    A kdyby mě tady „mrdal“ česky, tak by to také mohl někdo pochopit tak, že se tady baví rovný s rovným, ale když mě „mrdá“ anglicky, je hned jasné, že se baví vzdělanec s idiotem.
    To jsem vyprsknul smíchy, jak se dokáže eurolevičácké prase odlišit od názorového oponenta, který ovšem zastává závadné názory.
    Naproti tomu takový Mistralius nikoho neřeší.

 18. embecko

  „Je zajímavé, že většinu populace politika Evropské unie nezajímá. Zbytek zajímá jen tak trochu,” popsal zájem Čechů o EU Buchtík….Řeší malichernosti, podružnosti, vlastně paradoxně jim nevadí postoj k bezpečnosti nebo migraci.“
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/evropska-unie-vetsinu-cechu-nezajima-a-zbytek-jen-tak-trochu-rika-reditel-stemu-72691?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  To je jasna vec…dokonce cim dal tim jasnejsi…

  • vittta

   To je také článek…
   Zmíněný graf je tam hodnocen pomalu jako úspěch, při čemž odpověď „mírně pozitivní“ je dostačující hlavně pro ty, kdo by jinak hlasovali „nevím“.
   Přímo k smíchu je tohle:
   „Podle výzkumu Čechy nejvíce trápí podněty, které dopadají na jejich denní život. Ať je to rum – Tuzemák, nebo například evropská byrokracie. „Málokdo se s ní setkal, ale všichni vědí, že je obrovská,“ řekl Buchtík.“
   Buchtík je idiot, s evropskou byrokracií se každý občan setkává 1000x za den, to jsou ty GDPR, nebo buzerující auta, mraky podpisů na cokoliv…
   Jasně, poturčenec horší Turka, ale aby mohl být poturčenec, musí být nejprve ten Turek, plno českých psychopatů by své úchylné nápady bez existence „velkého bratra“ nikdy neprosadilo.
   To jsou mi věci…

   • embecko

    Tady je az temer klasicky uyvek z jednoho clanku:
    „Naši občané v těchto dnech ve volbách do Evropského parlamentu předkládají unii své hodnocení. Drtivá většina z nich však místo k volebním urnám půjde raději na zahrádku. Nedivme se! V České republice dle průzkumů Evropskou unii pozitivně hodnotí jen 30 % občanů!“
    Ale ja se musim divit, nebot pokud je stat rizen z centra, jehoz politku nehodnoti pozitivne na 70% obcanu, pak je na podivenou, ze se k tomu nejdou vyjadrit, kdyz mohou…navic maji prilezitost jen jednou za 5 let (volebni ucast se ocekava nejakych plus minus 20%).
    A navic…s kym mluvim, ten jen potvrzuje to, co rikaji Stemaci na Seznamu. Politicky resi lide jen Babise a Rusaky a to aniz by nejak seriozne vedeli proc a zahranicni politika je jim uplne ukradena a to vcetne evropskych temat, vcetne NATO, ci uprchliku. Proti nim se treba stavi, ale zas jim tak moc nevadi, kdyz do Evropy prichazi. Bud je to schiza, anebo je jim opravdu jedno, co se deje…a na to bych si prisadil a to same rikaji i ti ze Stemu.
    Ono, hodne lidem uz dosly sily, hodne lidi uz casem/ vekem zblblo a mladi maji tah na branu a hlavne (cizi) prachy na prezentaci svych vymyslu.

 19. vittta

  Tady u toho nezáživného bombového útoku v Lyonu mě zaujalo, že hledají nějakého muže na kole.
  Víc nic.
  Byla tam taková fotka a-la Forum 24 a případ paní Michalákové, a že se hledá.
  Jestli to byl čmoud, nebo běloch, nebo něco, nikdo nenapsal, no, chápu, kdo by chtěl být označen za rasistu a šiřitele poplašných a štvavých zpráv?
  Je jasné, že čmoudi neumí jezdit na kole, a podle mých rasistických představ to nebyl ani negr, takže je to celé nějaké podezřelé, no ale ve Francii je vše v pořádku, tak se vlastně nic nestalo, a doufejme, že se tam v té atraktivní uličce nezdržovala MaB či nějací její blízcí, protože pak by vše v pořádku samozřejmě nebylo, takže snad ti zranění byli nějací cizí lidé.
  Je ale vidět, jak nebezpeční jsou cyklisté, mohou velice rychle dopravit na jakékoliv místo poměrně mohutnou nálož, a pokud bude cyklista sebevražedný atentátník, tak může způsobit pěknou paseku.
  Někde v Sýrii samozřejmě,nějaký Assadovec, v Evropě je vše v pořádku.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pachatel-utoku-z-Lyonu-francouzske-policii-stale-unika-582843

  • vittta

   No jo, lidé chtějí změnu.
   Z 20% voličů volilo 20% nějaké eurojebky.
   Ale volby platí, dá se na nich propagandisticky stavět, a kdo zůstává doma, sám sobě škodí.

   • mrkos

    Levice i pravice jsou rozdělené, ale v druhém kole voleb do senátu, poslechnou svůj pravicový instinkt.
    A to se projevuje i u voleb do EP. Levice druhé kolo podcení a ukáže, že je víc rozdělená než pravičáci. Ve vojbách do parlamentu se rvou o koryta jak psi, ale když se volba zůží na jednu personu, táhnou za jeden provaz, A pak tu jsou návrhy na vyznamenání Mašínů, souzení prezidenta, a z EU tupé směrnice.

    • mrkos

     Pokud se lidé nezbaví iluzí o možnostech vývoje v 68,
     pokud nepochopí, že za vstup vojsk mohl blbeček Dubček
     víc než Brežněv, pokud nepochopí, že Havel stojí na počátku
     všeobecnáho mravního úpadku této společnosti, pokud nepochopí,
     že po 89 se k moci dostala ta horší menší „polovina“ národa,
     (která ovšem jde k volbám), pokud se nenajde idea,
     která by normální lidi trochu sjednotila a pokud oni
     alespoň nezvednou zadek a nedojdou k volbám,
     aby se ukázala skutečná většina a ne jen o prsa,
     tak se nic nezmění.
     Existuje teorie o stabilní dvoutřetinové společnosti,
     ale protože nás západ sdírá, tak by na ty naše slouhy nic nezbylo.
     A tak se má dobře s bídou jedna třetina a 20% voličů
     se oblbne tvrzením, že po 30ti letech za vše můžou
     komunisti. No Jekeš je ještě stále naživu. A tak to máme
     u voleb často 51:49. A to na změnu nestačí.
     Údajně nejstrašnější místa v pekle
     jsou rezervována lhostejným.

     • embecko

      „20% voličů se oblbne tvrzením, že po 30ti letech za vše můžou komunisti“
      Ano, to je vyznamna konspiracni teorie…ale tech oblblych volicu nebude 20%, ale spise 50%.

     • Nerevar

      Především vašak soudím, že Václav Klaus je mnohem větší zemský škůdce než všichni dříve jmenovaní.

     • tresen

      Souhlas s MB, že tvrzení A tak se má dobře s bídou jedna třetina a 20% voličů se oblbne tvrzením, že po 30ti letech za vše můžou komunisti je oblíbená konspirační teorie.

  • oh

   No vida, to bude mít Progresivní Slovensko i Kiskou hned na uvítanou do EP na krku pořádný průser – jak praví evropské právo, až do ukončení hlasování v poslední členské zemi se žádné výsledky voleb po celé EU zveřejňovat nesmějí. Nikde, tedy ani na progresivním Slovensku. (A článek se nezmiňuje, že by šlo o (přípustný) exit poll, naopak usilovně naznačuje, že jde o výsledky sčítání, byť neoficiální.)

 20. Alva

  https://pravyprostor.cz/ceka-nas-vecer-vitezu/
  Petr Štěpánek a jeho temné předpovědi:
  Za vítěze se nepochybně vyhlásí Andrej Babiš a je tak nějak jedno, zda opravdu bude první na pásce.

  Babišova velkohubost ovšem bude skromné povídání oproti tomu, co předvede fialový Petr Fiala. Nemastná neslaná ODS už nemůže naklátit méně než před pěti lety a ani pozice jednookého mezi slepými nejde nevyužít. Dozvíme se zároveň, že vyloučení Václava Klause mladšího s preferencemi ODS nic neudělalo, přičemž se mlčením přejde, že VKml svou novou stranu ještě nezaložil a europřebojů se vůbec nezúčastnil.

  Dalším vítězem budou Piráti. Mladý eurobolševický dorost maskující se dredy, pseudoliberálními floskulemi i svojí víceméně sympatickou jinakostí, imponující zvláště voličským začátečníkům bez paměti i jakýchkoli životních zkušeností, nepochybně v EP zasedne, ba dokonce v solidním počtu.

  Spojené podměrečné síly TOP 09, STAN, Zelených a dalších bruselských agentů se také prohlásí za vítěze, neb znovu oddálí svoji politickou smrt

  Atd. ale nic povzbuzujícího.

  • vittta

   Já nevím, no…
   Já jsem tentokrát volil, samozřejmě SPD, ale tyhle předpovědi…
   Musíme si asi uvědomit, že euronacisté mají k dispozici neomezené finanční prostředky, a tak se rozhodně zaměřili na nízkou volební účast.
   Tedy získat mandáty pomocí mobilizace samotných aktivistů, či možná i placených voličů.
   Volební kampaň, to si všimněte, nebyla vůbec vedena abych tak řekl „pro občany“, burcovali se spíše euroextremisté, normální člověk toho moc nepochopil, ale o normálního člověka u voleb ani nikdo nestál.
   Teď nás čeká- jak je ostatně psáno- hromada manipulačních keců, ale prakticky stejně vznikne jen jakási „zpětná vazba“, takže ty kecy nebudou zajímat nikoho, kromě těch euroextremistů.
   Budou se svými výsledky asi spokojení, zisk nějakých 20-25% vypadá bombasticky, i když je to ve skutečnosti pár %.
   Ale občany to zajímat nebude, od EU se ještě více odcizí, EU je přestane zajímat úplně, jak EU nezajímají občané, tak nebude EU zajímat je.
   Moloch se tím jen udrží na svých hliněných nohou, které budou mít zase o nějakou tu prasklinu víc.
   Otázka volby nebo nevolby, resp, vhodnost nějaké varianty, aby se co nejvíce poškodili příznivci EU u nás (V Bruselu účast nikoho nezajímá, je to pro ně zbytečná starost) je otevřená.
   U zvýšení účasti budou hýkat nad zvyšujícícm se nadšením lidu pro EU, ale na druhou stranu, zisk SPD 20% by se jim asi moc nelíbil, jenže zbývajících 80% bude mít stejně někdo jiný.

   • Alva

    Vím, že se prakticky nic nezmění, aspoň ne v dohledné době. Ale trochu jim znepříjemnit život taky není k zahození.
    Např.z titulků: Boduje Farage i Le Penová, V Maďarsku vyhrál volby do EP Orbánův Fidesz, podle prvních odhadů získal 56 procent hlasů. Přinejmenším tak obhájí svých 12 z 21 maďarských křesel. Nadpoloviční většina lidovců a socialistů v EP padla

    Bohužel o naší SPD jsem zatím nezahlédla ani slovo.

    • vittta

     Jsem celkem zvědavý, na tu účast versus výsledky.
     Udělám si takovou analýzu, co a jak…
     Také bude zajímavé…resp. bylo by zajímavé, pokud euroskeptici fakt posílí, jak se k tomu postaví nevolení vládci EU, jestli je vůbec byť i teoreticky možné, nějak tím EP něco dělat.

      • Kamil Mudra

       Pardon: Vondru. Nemůžu mu sice přijít na jméno ale to neznamená že ho budu blbě psát. :-)
       SPD jen dva mandáty. No, aspoň se tam dostal David kvůli kterému jsem volit šel. Ale jinak… nic moc.

       • vittta

        Slabota.
        Eurolevičáci získali pomalu polovinu hlasů.
        TOP 09 11.7%
        ODS dokonce 14,5 %
        Piráti 14%
        Pánbíčkáři 7,2%
        To je 47,4 % pro eurolevičáky.
        To hodně svědčí o neukotvenosti voličů.
        Neorientují se v těch stranách, podle mě.
        Vlastně dosáhli svého, znepřehledinili ty strany tak, že nikdo vlastně netuší, kdo je kdo.
        Úplně zmizela přirozená revolta mladých, naprosto zmizela klasická pravice i levice.
        Já jsem koukal, dokonce i takový Taras dneska už netuší, oč v politice jde, tihle lidé, dá se říci zkušení harcovníci- usnuli v 90 letech.
        Možná nejvíc volili právě oni.
        Největší díl voličů ale nepřehlednou situaci vyhodnotil jako zbytečnou námahu.
        Osobně je pro mě zklamání jen jedno, a to zisk 11,7 pro kolaboranty, jinak jsem to takto nějak očekával, takže mě ani 9,1 % pro Okamůru moc nepřekvapilo.
        I když je to málo.
        No…včera jsem k Tarasovi čuměl,abych dobře „přečetl“ nálady ve společnosti, a on dodnes nepochopil princip EET.
        Má dojem, že pomocí EET se někomu sáhne do kapsy, co se řemesel týká.
        No, jak psal Godot, řemeslníci už se s náklady vyrovnali, zdražili, já třeba o 40 %.
        V hodpodě jsem koukal, stojí pivo, co před EET stálo 34, už 44.
        Konkurence malých živnostníků se totiž zhroutila.
        Kuriozní je Třešeň, já mám nějakou frustraci..nebo jak to psala- nebo se nebavím s lidmi, co neříkají negr a kozomrd.
        Tady negra používám jenom já, a kozomrda tady nepoužívá nikdo.
        Ta už tak lže, že si to nepamatuje, a plácá co jí do huby přijde, podobně jako MaB, o které jsi zveřejňoval osobní údaje.
        Asi jsem tady zrovna nebyl.
        Pak se samozřejmě nemůžeš divit, že má Saška Vondrů preferenční hlasy, to jako…nebo ten Niedermaier, to člověk žasne.
        Všechno se dá vyčíst tady, u Tarase, Tribuna.
        To je ukázka názorových proudů a používaných argumentů.
        Největší šoumen je nepochybně hank, co mě po mrdal po anglicku…měl jsem mu odpovědět cikánsky, to jsem udělal chybu.

        • Ondřej

         Kde soudruzi fašisté udělali chybu? Lidé fakt podceňují ty uprchlíky, přitom každý, každičký den jich sem proudí tisíce aby nás ovládli….

       • embecko

        Kdo vyhral je poznat podle titulku mainstreamu, nejlepsi je Seznam, co pise, ze „novy europoslanec Blasko popira sestreleni letadla“…neco takoveho jsem jeste necetl…podezreni z popirani sestreleni letadla…oni uz jedou v ptydepe, protoze vedi, ze ti, co vyhrali, jim rozumi. A o tom, kdo vyhral, nemuze vypoveded nic lepe, nezli prave titulek „popira sestreleni letadla“.
        Tim se dostavame k Robejskem protezovanemu Paretovu pravidlu 20:80, jenz nam pomuze si srovnat myslenky ohledne rozlozeni volicskych sil ve spolecnosti (nerikam politickych sil). 20% volicu „vi, co chce“, zbylych 80% voli toho, koho mu stavajici politicka moc predlozi. Proto lide krouzkuji stale dokola napr. Marka Bendu, anebo krasneho cloveka Vondru a podobne.
        Jiz jsem tu upozornoval, ze stanky alternativy maji nejakych 3-5 tisic navstev denne, v pripade politicke alternativni volby je cislo take konstantni: 20% (beru ted dohromady alternativu jak pravou, tak levou). A tady prez to vlak nejede a detmi nezatopis, tohle nedas…i kdyby ses roztrhal. Alternative se podarilo se dostat do povedomi a skoncila na paretovych 20%, vic uz ziskat nemuze.

        • vittta

         Ten pan Blaško jim pěkně leží v žaludku.
         To by si neznalý věci pomalu myslel, že to byl velitel vojsk Varšavské smlouvy, co sem v r. 1968 přijely s internacionální pomocí.
         A ta %….to prostě nelze chtít po občanech víc, než v nich je.
         Na většinu to nezabralo, ale řeší to tak, že nevolí, než aby volili blbě nebo zbytečně.
         Ale ten tlak si udržují- amají v tom rozhodně úspěch.
         Zcela komické množství lidí demonstruje, nebo podepisuje petice, ale jak mainstream, tak altrnativa se k tomu vyjadřují, takže toti 1% naprostýcj idiotů je neustále v centru pozornosti.
         A toto 1% lže, a lže, a lže a lže, až už nikdo neví, co se vlastně stalo, a mnozí by byli ochotni přísahat, že Zeman byl v komunistické straně asi tak 40 let a že mlátil studenty v r. 1989.
         Tu samou fintu pozoruji tady, kdy třeba Saul vytrvale píše, že jsem nácek, spoléhajíc na to, že nakonec pár čtenářů uvěří, že nácek opravdu jsem, a tudíž mnou budou hluboce pohrdat, a podobně jede MaB, která mě dokola osočuje z falšování jejích výroků, kterýma myslela něco úplně jiného, pokud tedy jimi vůbec něco myslela.
         Takže sleduji, jak se jim vede, ale asi nic moc, i když teď čtu dokonce cizí poštu a Kamil zveřejňuji citlivé osobní údaje, a pohrdá se mnou tak leda Hank, protože že jsem sprostý a nevzdělaný, a Taras, protože jsem živnostník, a žiju na úkor ostatních, loupíc a kradouc, poledne nedržím.
         To čumím, chvílemi, ale musím říci, že když budou Saul a MaB ale i Třešeň dostatečně trpělivě lhát (a třešeň lže už i u Tarase) tak nakonec přeci nějaké čtenáře přesvědčí, že jsem nacista a čtu cizí poštu a používám slovo „kozomrd“.
         A úplně stejně uřvaní petmani a demonstrmani přesvědčí mnohé naivky, že Rusko vtrhlou vojenskou mocí na Krym, pod velením gen. Blaška.

         • Saul

          „…kdy třeba Saul vytrvale píše, že jsem nácek “
          Moc se ti za toho nácka omlouvám, vito.
          Samozřejmě, že nejsi nácek.
          Jsi NEONÁCEK.
          Ale hlavně Daliborek jak vyšitej.
          Takže nemusíš mít obavu, že tebou bude někdo pohrdat.
          Chudáci jsou pro smích a o tobě nikdo ani nemusí točit nějaký dokument.
          Ty se tu nakonec tím svým bezduchým a sebelítostným blábolením frustráta (viz ta slátanina výše) zdokumentuješ až do naprostého zblbnutí úplně sám i bez nějakého režiséra:-))

         • embecko

          Zajimava proudova analyza nemeckych voleb je tady:
          https://www.tagesschau.de/inland/waehlerwanderung-europawahl-101.html
          Kdyz se klikne vlevo, tak se ukaze, kam odesli volici te ktere strany oporti spolkovym volbam predloni.
          V podstate to dle meho plati vseobecne, v prumeru, pro celou Evropu. V Cesku sice nezabodovali Zeleni, ale levicove volice zas prebrala pravicova (sic!) ODS :o)
          V zasade takto: Analyza rika, ze milion a ctvrt (!) volicu odebrali zeleni pravicove konzervativni CDU…a to jen diky dvou tematum: Blizici se klimaticka katastrofa a nebezpeci zprava.
          To je to, co rikas: zacala epocha zcela noveho politickeho videni sveta, kde prava a leva uz nehraje roli…a co je absurdni, roli prestaly hrat i vlastni, vyznavane politicke hodnoty- jak by pak pravice mohla mit strach z nebezpeci zprava? Kdyz jednim z jejich otcu je Franz Josef Strauss, kontroverzni (cti pravicove extremni) politik, hlasajici heslo: „Napravo od CDU neni pro jinou pravicovou partaj misto!“?
          Politika se zrejme dostala na plovouci tekute oportunni pole, kde ideje a stavajici socialni status volice hraje jen pramalou roli.
          Muze neco vyznavat, ale volit bude politiky z oponentniho ideoveho tabora, muze si naoko chranit svuj socialni status, ale nakonec stejne voli proti svym zajmum.
          Pak nekdo uchopi „politicky problem“ treba prez exekuce, anebo EET a zakonite to musi mit spatne: konzumentovi uctenky nevadi, mestakovi prijdou jako dobry prispevek k transparentnimu behu spolecnosti a zivnostnik zdrazi…tim je cele EET smeteno ze stolu.
          Obdobna situace nastala v Holandsku, prechazejiciho z guldenu a euro, kde byl kurz nevyrazne ve prospech eura (mozna 10:8, to si uz nepamatuji)…coz vyresili zivnostnici nikoliv prepoctem a prepisovanim cen, ale jednoduse skrtli guldeny a napsali misto nich euro…razem bylo vsechno o 20% drazsi, ale pritom byli vsichni spokojeni :o)

          • vittta

           No jo, jsou rozežraní.
           Levici v tom (bývalém) slova smyslu nikdo nepotřebuje, kapitalismus dal lidem obrovské přebytky, resp. to byla vědecko-technická revoluce, kapitalismem důsledně uvedená do výdělečné praxe.
           Takže sociální status ani roli hrát nemůže, žádný není, nebo není nijak patrný.
           Pak hrají roli už jen prozaičtější důvody.
           Třeba závist- lidé volí Babiše kvůli EET, protože živnostníci platí méně a berou stejně- a jak je vidět na Tarasovi, tak tato závist je natolik silná, že přebije veškeré politické shody, které mezi námi byli a jsou.
           Nebo pocit lepšolidství- proč by nemohli zakázat auta, pro ochranu životního prostředí, když „já“ jezdím na kole a auto nemám.
           Když jsem já zodpovědný dobrovolně, jiné je třeba z zodpovědnosti donutit.
           Další je nedoceněná finta mladých a vzdělaných- podle mě tohle přihraje velké množství hlasů těm, které volí mladí a vzdělaní, i když to tak ve skutečnosti vůbec není, resp. to nikdo neví.
           Dovedeš si představit, jaké peklo by zažíval mladý a vzdělaný někde na fakultě, kdyby se profláklo, že volil SPD?
           To si dá kurva majzla, aby to bylo navěky utajeno, nebo je dokonce ze strachu, že to někdo uvidí, opravdu nezvolí.
           A EET…jsem fascinovaný jmenovitě Tarasovým neustálým výkladem, jak se tím někomu tahají peníze z kapes- a ten „někdo“ je dle něj nenažraný živnostník.
           Ve skutečnosti to ale je jeho kapsa, která zaplakala, živnostníci, co už jsou zavedení, z toho mají doslova prdel, a pokud s tím nasraně nesekli- tak nyní z toho přímo tyjí, protože kouzlo trhu spočívá v tom, že zdražit musí všichni-což EET vyprovokovalo.
           Nyní ovšem je EET pro Babiše zátěží, a budou z toho těžit jemu nepřátelské strany- já se divil, proč z toho elegantně nevybruslí, to byla velká chyba.
           ODSáci a jiná sqadrona budou řvát, jak EET zruší, ale samozřejmě jí nezruší, případně někomu, kdo zaplatí nějakou průměrnou daň, ale to se mu čertovsky nevyplatí, nebo se to nevyplatí většině, a tak si tu kasu raději pořídí.
           Stejně si tam nakonec zadá jen to, co sám chce, někomu to dochází pomaleji, ale nakonec to dojde každému.
           Jedině obchod, kde to je vidět, nemůže s EET nějak extra vyjebat, ale ti zdraží- a vždycky je zlodějina vedená mírou rizika.
           Kdo zaplatí v pohodě režii, mzdy a ještě mu zbyde dost a dost pro něj, už krást nebude, nemá to zapotřebí.
           Proto také vesměs podnikání začíná zlodějinou, a jakmile se firma nějak zavede, od zlodějiny dává ruce pryč, nemá to, jak jsem uvedl, zapotřebí, ale navíc ještě má o co přijít.
           Ve skutečnosti banální zápletka…

          • embecko

           „No jo, jsou rozežraní.“
           To je pulka problemu, druha je ta, ze volici nevi, co si maji myslet (prenesene nevi, ci jsou :o)
           Evropsky etos je natolik rozplizly, ze jde tezko uchopit a malokdo vi, co si pod multikulti a pestrosti vubec predstavit. Jde spise jen o vzdusnou predstavu vse-obcujiciho ziti bez konkretnich kontur a tohle na nejaky obcansky a ani na osobni zivotni postoj nestaci. Lide by chteli nejakou ideologii, ktere by se mohli drzet, ale Brusel je tlaci do vagni predstavy, jez obcas vystrci kriminalni ruzky. To samozrejme vede ke zmateni a apatii a proto tolik nevolicu. Brusel pak voli lide s dusi komunisty, kteri bud minuly rezim moc nezazili, anebo ten jim nejak ublizil a tak se rozhodli si dat podvedome repete: voli bruselskou Moskvu v nadeji, ze ted se bude chovat slusneji. („Současné vedení (EU) připomíná politbyro z doby, kdy se Sovětský svaz zhroutil – pokračuje ve vydávání nařízení, jako kdyby byly stále relevantní,“ napsal George Soros.)
           https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-sssr-soros-strany.A190213_152221_zahranicni_luka
           Ostatni duvody, co uvadis, hraji urcite roli take, ale za podstane bych povazoval tandem rozezranost + ideova rozplizlost a z nich plynouci nezajem a lhostejnost az netecnost. Volba Brusele- Moskvy je ryzi volbou z nouze. „Co se da delat, diky EU tu nemame valku a bez ni by nas sezrali Rusaci. Tak to do nich nalili, tak to v nich je a je jim to uplne jedno :o)
           Hlavne nepopirat sestreleni letadla!…ony srouby budou pritazeny pomerne rychle. Par exemplarnich trestu za realne ciny (vyroky) uz padlo, ted je rada na absurdni obvineni, pak to sklapne:

          • embecko

           https://www.ceska-justice.cz/2019/05/vlada-zavedla-pojem-predsudecna-nenavist-nespravnym-chovanim-se-muze-dopustit-kazdy/
           Zakon na to uz maji, ted jen neco exemplarniho…problem s dukaznim rizenim jiste nebude zadny:
           *
           Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy. Tak vnitro popsalo osobu projevující předsudečnou nenávist – jednání, jehož nový název schválila na konci dubna česká vláda….
           Subjekty, které se jich dopouštějí:

           Neusilují o okamžité zničení demokratického systému, ale postupně ho oslabují.
           Nerespektují koncept základních lidských práv.
           Podněcují k nenávistným aktivitám další osoby.
           Šíří strach ve společnosti.
           Štěpí společnost, vyvolávají v ní antagonismy.
           Zlehčují osudy obětí totalitních režimů a obětí nenávistně motivované trestné činnosti.
           Při komunikaci s veřejností využívají dezinformace a konspirační teorie.
           Stávají se nástrojem vlivového působení zemí a skupin, která nerespektují principy pluralitní demokracie.
           

           *

          • vittta

           Tomu se normálně říká vydírání.
           Zatím, ZATÍM se ještě ten zákon uplatňovat nebude, pak se otevře jedno overtonovo okno, pak druhé… nějaké v podstatě křiklavé případy, co nevzbudí rozruch, a pak…
           Nakonec to skončí u koncentráků, a motivací ani nemusí být přímo politika, ale jako vždycky prachy.
           Konfiskace.
           Ale kdo by se o to zajímal…
           Takovýhle zákon komunisté neměli, byli vyměklí.
           No a jasně, jsou ideově rozplizlí, ale protože jsou nažraní.
           Hladový si rychle ideologii najde, co mu naplní žaludek.
           Nažraný jen zahání nudu.
           Víra je člověku vrozená, každý člověk jí potřebuje, je to životní potřeba, takhle to ber.
           Úplně stejná, jako žrádlo, tekutina, sex, teplo, hygiena.
           A člověk si jí hledá, nemůže bez ní být.
           Někdo víc, jiný méně, jak to tak bývá.
           Dříve se neukojení trapáci dávali j Jehovistům, dneska jdou k ochráncům zvířat či ekologům.
           Problém je, že člověk je evolučně vybaven rozpínavostí myšlení, prostě se neumí zastavit, když něco dělá dlouho, přestává ho to bavit, a hledá další a další impulzy.
           Takže jen málokdo zůstane u počátků, u ochrany zvířat chovaných na kožešinu.
           Nakonec budou vraždit ty, co jedí maso, nebo co sekají zahrady.

          • Kamil Mudra

           To není žádná sranda. Člověk tak může být stíhán i za ironickou sarkastickou poznám kterou jiný veme vážně a udá ho. Je zajímavé jak málo odkazů s tímhle tématem se mi podařilo otevřít. Tohle je jeden z nich: http://pravdive.eu/news/121167/vlada-zavedla-pojem-predsudecna-nenavist
           Ale zrovna ten tvůj, saxi, se mi otevřít nepodařilo, s odůvodněním že česká justice používá nezabezpečený protokol.

          • embecko

           Jeste se uvidi, jak to dopadne…ale vysledek, jak s nim strasis, takovy byt muze. Konecne nejaka forma honu na carodejnice se ve spolecnosti opakuje pomerne pravidelne. Vcera nahaneli Albigenske, co verili v primou spasu, zitra budou nahanet konspirativce, co veri v chemtrails. Ti namisto upaleni ovsem skonci po zablokovani karet a propadnuti majetku jen pod mostem- inu, pokrok nezastavis!

          • Kamil Mudra

           A teď mne tak napadá: Nedopouští se předsudečné nenávisti i Česká vláda když zavedením takového pojmu oslabuje demokratický systém, nerespektuje základní lidské právo svobody projevu, podněcuje k nenávistným aktivitám (k udávání) další osoby a tak šíří strach ve společnosti?
           Není to tak že se tím stává nástrojem vlivového působení zemí a skupin, které nerespektují principy pluralitní demokracie?

          • embecko

           „Člověk tak může být stíhán i za ironickou sarkastickou poznámku“…copak ironickou, ale co chemtrails?
           Z nej se vsichni rozumni lide mohou potrhat smichy, ale pak zacne mluvit reditel CIA Brennan a vypadne z nej tohle:
           „Dalším příkladem je řada technologií – často označovaných kolektivně jako geoinženýrství – které mohou potenciálně pomoci zvrátit dopady globální změny klimatu na oteplování. Jedna věc, která získala mou osobní pozornost, je stratosférická aerosolová injekce nebo SAI, metoda osazení stratosféry částicemi, které mohou pomoci odrážet sluneční teplo, podobně jako sopečné erupce.“
           https://www.cia.gov/news-information/speeches-testimony/2016-speeches-testimony/director-brennan-speaks-at-the-council-on-foreign-relations.html
           Stihany budes za jakoukoliv poznamku, kdyz se nebude libit tvuj styl a nebudes vasnive svazacky stranit vseobecnemu ideovemu trendu. Zkratka padesata leta, McCarthysmus, metoo a pod…blbej ksicht, byt vitrualni, si zada o pomstu…to budou mit multikulti udavaci zne!

          • embecko

           „A teď mne tak napadá: Nedopouští se předsudečné nenávisti i Česká vláda“
           Jak pisi vyse, tohle neosvejkujes, tady zavladne ulice a ulicni vybory a staci jeden blbej pohled a uz jedes…ze to same dela vlada nebude brano jako omluva, ale naopak jako pritezujici okolnost a dukaz toho, ze jsi element, protoze jsi navic jeste drzej.

          • vittta

           Tam to mají rovnou s odsouzenými.
           Asi se jen čeká na to, až se změní ústavní soud, a vytvoří se příslušný precedens.
           Zajímavé je tohle:“Distanc od rasismu nezakládá beztrestnost “
           Aby se Třešeň, Saul nebo MaB nakonec nedivili.
           Já jsem Třešni už kolikrát říkal, že názory má sice oduševnělé, ale nakonec bude viset krásně vedle mě.
           S úplně stejným špagátem na krku.
           Pomáhá probudit ďábla- a ten se nebude nakonec na nic ptát!

          • embecko

           Tak ted si uz muzeme jenom prat, aby nas vezli v jednom dobytcaku…to by bylo prave zavreseni internetove diskuzni kariery!

          • embecko

           „Distanc od rasismu nezakládá beztrestnost“
           Ano, to jsi vyhmatl to zakladni…jako homosexualita nevylucuje homofobii a rusofobie tajnou rusofilii.
           Tady bude mozne uz uplne vsechno, vcetne vyvinovani justice z tridniho pristupu. Jezis, uz se tesim na ty kydy…a az nasledne zacne revoluce pozirat sve deti…to bude jen pro znalce…

          • vittta

           Jsem si vybavil Saula jak píše Kamilovi, že hlavně ví, kam patřit nechce.
           Naivka.
           Kam bude patřit nerozhodne on, ale nezávislý soud!

          • embecko

           Jeste k Overtonove oknu, prve se uz otevrelo:
           https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/spd-tomio-okamura-dezinformace-eurovolby-fake-news-falesne-zpravy-volby-aeronet_1905161617_och
           Dobre jsou i prokliky. Doted se na mainstreamu o tematu vydatne mlcelo a jak vidno, prez verejnopravni instituci vstupuje tema dezinformaci na verejnou scenu a navic i adresne. Zatim je nemyslitelne, ze by se s tim melo neco delat, vzdyt staci jen rozkryt podvratne snahy a ony se pak poddaji samy, svetlo faktu jim totiz vubec nesvedci.
           Ted prijde na radu radikalni myslenka, ze je treba s tim neco delat, nejlepe zatrhnout.

          • vittta

           Někde se začít musí.
           Vidím v textu čím dál populárnější funkci- analytik.
           To bude v novém soudním systému takový dozor nad prokurátorem.

          • embecko

           „Víra je člověku vrozená, každý člověk jí potřebuje, je to životní potřeba, takhle to ber.“
           Ja to tak beru a vyplyva z toho to, co tu tvrdim uz davno, a sice, ze lide se postavi (jakekoliv) moci az pote, co je naprdne ekonomicky. To by take melo byt mottem mistnich diskuzi :o)

       • Alva

        Taky jsem kroužkovala p. Davida (i když byl na 1. místě kandidátky) a p. Blaška.
        Pro informaci komentář jedné diskutující z jiného webu:
        „……p. Blaško slíbil, že bude jednou měsíčně podávat raport na Svobodném rádiu a p. David na Nové republice, včetně seznamu všech důležitých hlasování – kdo a jak z našich europoslanců hlasoval. Myslím, že by se ty informace měly dostat hlavně k voličům těch stran, které tam pravidelně hlasují proti našim zájmům. Mnozí z nich to totiž vůbec netuší …..Tak doufám, že ty informace, které budou oba pánové podávat nezapadnou, ale každé skandální hlasování se patřičně rozmázne“..

        • Ondřej

         myslím, že jsem obeznámen vcelku slušně, ať se jednalo o hlasování třeba o migrační paktu z Marakéše nebo o ochraně práv žen v tzv. Istambulském dohovoru. Jsem rád, že frakce kterou jsem volil obě deklarace podpořila….a díky tomu v těchto volbách posílili o více něž 40%!! Což znamená že přebrala voliče nejspíše nespokojených s oportunistickým chováním paní Merkelové ustupující tradicionalistům z bavorské CSU. Voliči ji vytrestali, protože jasně řekli: „my chceme aby se neustupovalo z úrovně ochrany lidských práv,“ čímž jedno je povinnost záchrana životů v nouzi a povinnost poskytnout ochranu utečencům před válkou a diktátory…To je povinnost kterou podepsaly všechny vyspělé státy světa – a toto právo je součástí Ústavy. Ale to není jen záležitost Německa, ale všech států Unie.

         Čl. 43
         Česká a Slovenská Federativní Republika poskytuje azyl cizincům pronásledovaným za uplatňování politických práv a svobod.Ne rozhoduje anebo porovnává, jak moc jsou tato práva porušováno – ale zcela arbitrárně stanovuje – že poskytuje (jako hotovou věc). Jsem rád, že model západní demokracie je dnes celosvětový úzus. A nejen to -. je to nejvyšší zákon lidství, který kdo porušuje, je z této komunity exkomunikován.

         • Alva

          A jste si naprosto jistý, že se takto opravdu příchozí migranti „třídí“ (nevhodné slovo, ale momentálně mě jiné nenapadá)?
          Lidé, prchající před válkou nebo před diktátory asi nikdy nebudou vyřvávat před hranicemi budoucích hostitelských zemí „Otevřete hranice“, nebudou útočit na policisty apod. a nebudou se v hostitelských zemích dožadovat, aby se tyto přizpůsobily jejich tradicím a zvykům, před kterými de facto utíkají.

          • tresen

           Lidé, prchající před válkou nebo před diktátory asi nikdy nebudou vyřvávat před hranicemi budoucích hostitelských zemí „Otevřete hranice“, nebudou útočit na policisty apod. a nebudou se v hostitelských zemích dožadovat, aby se tyto přizpůsobily jejich tradicím a zvykům, před kterými de facto utíkají.
           Je naprosto jisté, že nic z toho nebudou dělat, když budou mrtví, protože se do bezpečí vůbec nedostanou.

          • Alva

           Nikoliv, třešni.
           Neměla jsem na mysli momentální situaci, ale takovou, jaká se často objevuje právě za dob válečných konfliktů.
           Takoví skuteční uprchlíci jsou vděční, když se dostanou do JAKÉHOKOLIV bezpečí, nevybírají si stát podle jeho ekonomické situace, neupozorňují na sebe, jsou rádi, že si jich nikdo (a hlavně jakákoliv státní moc) nevšímá. A jistě nepohrdají jakoukoliv pomocí co se jídla, oblečení, ubytování týká – na rozdíl od mnoha zpráv o tom, jak k této pomoci přistupují naši současní prý uprchlíci.

 21. Ondřej

  Bravo!! Konečně si toho někdo všiml

  „Tyhle evropské volby byly velmi zajímavé a podle mne dopadly pro Evropskou unii a její další integraci dobře. Lidovci a socialisté ztratili celkem 75 křesel, liberálové a zelení získali navíc 57 křesel.

  Propadly se také strany tzv. euroskeptické kolem britských toryů, kam patří i naše ODS, která nyní v této frakci bude muset hledat společnou notu s lidmi pana Kaczynského, a radikální levice. Kdybychom sečetli hlasy jasně proevropských, mainstreamových stran, tedy lidovci, socialisté, liberálové a zelení, tak nám vyjde číslo 506 z celkem 751 křesel v Evropském parlamentu. Tato většina je mnohem více prointegrační, než byla minulá většina. Naopak v táboru xenofobních, populistických a euroskeptických stran bude velmi zajímavé sledovat, jak spolu tyto strany budou vycházet po volbách v reálné politice, kdy už nemají motivaci předstírat jednotu“

  Je nakonec dobře známo, jak areaguje fašista český na fašistu německého až bude chtít revidovat tzv. Benešovy dekrety a jak zareaguje česjý fašisra na fašiatu italského, až k nám bude chtít poslat své uprchlíky z Lampedusy. To pak namísto společených hodnot „Evropy suvernních národlů“ najednou přijde na řadu „národní zájem“ jednoho proti druhému:-)

  • Alva

   Mohu se zeptat, co vás vede k takovému nadšení a podpoře migrace? Vám se nelíbí „evropské hodnoty“ (bohužel už se pomalu bude říkat bývalé), vám tu chybí no-go zóny a život bez burek a kvílení muezinů pětkrát denně vám nepřipadá dost barevný?
   Nedávno jsem viděla dokument ze Švédska, kdy se reportér ptal občanů, jestli souhlasí s přijímáním migrantů.Každý dotázaný souhlasil, ale když jim řekl, že shání ubytování a péči pro jednoho konkrétního migranta (ten ho doprovázel a občané ho mohli osobně poznat) a žádal je o jejich OSOBNÍ pomoc potřebnému chudákovi najednou to nešlo, nikdo neměli místo, možnosti ani čas.
   Ono teoreticky a v dokumentech to zní moc hezky. Skutečnost bývá pravidelně jiná.

  • Alva

   Mohu se zeptat, co vás vede k takovému nadšení nad pokračováním migrace?
   Vám se nelíbí tradiční život podle „evropských hodnot“ (zanedlouho budme asi říkat bývalých), připadá vám málo barevný bez burek, no-go zón a kvílení svolávající pětkrát denně k modlitbě?
   Vy jste nikdy nečetl, nebo neslyšel, jak dopadl např. Libanon, jak by dopadla Barma, kdyby se nechala zastrašit evropskou „humanitou“ a tvrdě nezasáhla na obranu SVÝCH práv?
   Šťastný to člověk, který dokáže zavřít oči před skutečností a spokojeně přežívá v bublině nevědomosti.

   • embecko

    „Mohu se zeptat, co vás vede k takovému nadšení nad pokračováním migrace?“
    Jen ho nech :o)
    Tenhle „nemecky problem“ vyresili Amis opravdu temer genialnim zpousobem a to na vecne casy, tady klobouk dolu.
    Jen si vsimni, ktere narody zachvacuje imigracni silenstvi a ktere toho zustaly usetreny a pamatuj na porekladlo soialistickeho Besipu: Nehoda neni nahoda!

  • astraustralia

   Jak ovlivnil věk a vzdělání volební preference při volbách do Evrospkého parlamentu? Odpovědi přináší průzkum, který společnost Median provedla v týdnu před volbami. Mladí a vzdělaní lidé podle něj volili hlavně Piráty, lidé bez maturity zase dávali přednost ANO a SPD.

   U vysokoškolsky vzdělaných byla účast ve volbách nejvyšší a překročila 38 %, lidí bez maturity volilo naopak jen 13 %. V případě lidí s dokončenou maturitou volilo 19 %.
   % ucasti ve volbach je ukazka nezajmu a patrne i resignace.

   Take z toho plyne pouceni:
   Dejte kazdemu volici maturitu a CR bude patrit Piratum:-)
   Nebude ANO nebude Babise v politice, konecne bude dobre. A bez pridavani penzistum bude konecne lepe mlade vzdelane nastupujici generaci.
   Co se nepodarilo behem 30 let Sametu podari se vzdelanim volicu.
   Revoluce netreba , vzdelani je potreba!

 22. vittta

  Jak dojemné.
  Bývalí komunisté Štětina a Telička jsou plni optimismu, především pak Telička, který neuváženě vstůpil do partaje někdy v r.1986.
  Kdyby věděl, že komunismus padne NIKDY by nevstůpil, a to se dneska mezi milovníky EU cení!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Krach-Stetiny-Je-zle-Vycitky-zloba-dokonce-penisy-583008
  Přece byly ty volby na něco dobré, už dlouho jsem se tak dobře nepobavil- a to jsem ještě ani nečetl BL, kde bývá legrace největší kopec!

 23. MaB

  K vláknu jsem se nedostala, tak dávám sem.
  Kamile, vidím, že si nedáte pokoj a asi už jen z principu reagujete à la vittta na vše, co napíši:
  „A také jsem vám už jasně řekla i videem dokázala, že ti vojáci-legionáři jsou přímo od nás (tj. z města, kde pracuji)“
  KM: „Jinak, vaším videem jste nic nedokázala, na internetu jsou i jiná ze kterých lze odvodit opak.“
  Beru vás za slovo, jestliže toto video nedokazuje podle vás nic, tak mi to „jiným, ze kterého lze odvodit opak“ vyvraťte.
  La Légion Etrangère fait son jogging dans le centre de Nîmes à 8h le …

  Další karikatura:
  „…nadále se nám snažíte malovat idylickou Francii“ ve které i trh plný kradeného zboží je sympatickým blešákem kde ráda nakupujete.“
  Provensálské trhy jsou proslulé svou jedinečnou atmosférou, nikoli tím, že by byly plné „kradeného zboží“. To se prodává asi jinde a jinak. Na „blešácích“ je prodej nového zboží zakázán.

  Ano, bydlím dost daleko od Marseille (hodinu po dalnici) tamější kriminalita mi skutečně „na dveře nebouchá“, ale jezdím tam často, ráda a bez obav, protože se tam cítím jako doma. Vím, že říkat to zde je politicky nekorektní, ale je to tak.
  Vy si ale myslete, co chcete…:)

  • Kamil Mudra

   „Vy si ale myslete, co chcete…:)“
   Děkuji za svolení MaB a budu se tím řídit i nadále.

 24. mistralius

  to embeso, bohužel došlo vlákno

  skvělý komentář, mmch ta pornografie je zachována dodnes

  z toho dokumentu bylo zajímavé, že syn Marie Terezie (tedy matky MA) , a to nám známý Josef 2. musel přijet do Paříže, aby Ludvíka vzdělal v oblasti sexuální výchovy

   • embecko

    Urcite ji nemilovali a ona urcite nemilovala je. Podle meho jsou oba naprosto okrajovymi osobnostmi tehdejsich udalosti. On mel treba pravo podpisu, to ano, ale ruku mu vedli druzi…pokud si jeste vzpominam, tak vsechno se tehdy zlomilo na svazkach/ knihach stiznosti, ktere ze zoufalstvi nechal Ludvim vytvorit (velka peticni akce po vsech spravnich uzemich) a ve kterych byly na statisice zapisu…ovsem na dobrozdani svych radcu celou tuhle akci nechal vyhnit, coz byla jedna z poslednich kapek.
    Podle meho a jak pisi vyse (mozna nize), kdyz si vezmete procesni algoritmy nejake dnesni obdobne situace a prilozite je z vysky na prislusne historicke udalosti, tak se budou z velke miry zcela prekryvat. Jak motivacemi, tak technikami a i zakladnim politckym rozvrhem/ planem celeho procesu. Technikalie budou mozna i zcela identicke, jen odpovidajici stavu technickemu pokroku (napr. namisto papirovych letacku internetove kolaze apod.).

    • mistralius

     Nejsem žádný brutální marxista, přesto kdybych si dal jednu nohu za ucho a druhou taky za ucho, tak je jasné, že se jednalo o burožoazní revoluci, tedy měšťanský stav žádal svá práva.

     Vlastně ani pořádně nevím, jak buržoazní revoluce proběhla v Rakousku, možná to byla buržoazní evoluce.

     • embecko

      Presne tak…revoluce tretich stavu, co si jako alibi a zastiteni vybraly obcansky princip (a uz predem vedely, ze s nim vyjebou).
      Rakousko revoluci zas tak nepotrebovalo, protoze burzoasii predbehla slechta a podnikani se zmocnila sama (viz baroni Ringhoffer, Skoda a dalsi). Burzoasie se ale dostala do sedla s rokem 1848, coz je relativne pozde. Dle meho Rakousko bylo vzdy zamysleno jako agrarni pasalik zapadni Evropy, slouzici jako obranny stiti protiTurkum a potazmo Rusku…vychodni rise (oster-reich) byla nezajimavym uzemim kdesi na vychode a ani oblehani Turky nezdvihlo Zapad k nejake vetsi aktivite. Nebyt Polaku, Zapad by Viden a cele klidne obetoval, jako obetoval Konstantinopol…v plane nadeji, ze se nakonec nejak dohodne…a to je velke pouceni do budoucna!
      Konecne…Pilsudskeho a dnes Friedmanovo Mezimori, Intermarum, je jen vzkriseni tehle stare myslenky, nic noveho pod sluncem…a to i s dusledky: obetujeme prave kridlo…obetujeme leve kridlo…obetujeme cele Mezimori…a kdyz to nevyjde, tak to nejak ukecame.

  • embecko

   Oni byli oba dva mimozy…on asi jiz svym charakterem, ona se do mimonstvi propadla diky nepratelskemu a intrikanskemu prostredi.
   Myslim, ze vernym obrazem by byla predstava doby tesne pred ukrajinskym majdanem, kde by diky dedicnemu pravu delal prezidenta Zdenek Sverak, manzelkou by mu byla Iveta Bartosova a za poradce by meli Nulandovou, Albrigtovou a Sorose.
   A pote by vsechno hodili na krk prave jim a nechali by podle toho take prepsat ucebnice dejepisu…to bychom se dnes asi dovedeli, jake to byly mrchy!

   • Blue

    Ahoj saxi … :)
    … přijde mi to hrozně dávno … už ani nevím, jestli jsme si tykali nebo vykali, ale to je teď asi celkem šumafuk … budu tedy tykat a půjdu k věci, proč vlastně (se svolením janiky) píšu … Byla bych moc ráda, kdybys mi napsal, třeba na tento můj mail : infublue@gmail.com … (i když můžeš i na GeoNův, ale to je riskantní, protože ti možná odpoví :-))) … protože bych s tebou chtěla něco probrat a nevím, kam napsat, protože Tvůj mail nemám … proč, to je na kratší/delší psaní. ;)

    Díky, pěkný večer všem a omluvte můj „spam“ ;)
    Blue

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s