Morálka

Napsal sax

S moralkou je to opravdu velmi jednoduche, Astere:
Clovek je zcasti zvire a zcasti spolecenska bytost a obe poloviny se v nem perou o sve vitezstvi.
Moralka= sebeomezeni je bud z duvodu profitu, anebo pod pohruzkou trestu.
Z toho vyplyva, ze bud existuje spolecnost, kde jsou moralni uplne vsichni, anebo musi existovat instituce, ktera te moralce „nauci“ a nebudes-li se chtit ucit, bude te trestat (Bata, cirkev, komunisti, prostestanstske obce atd.).
V prvem pripade, vseobecne moralnosti, nesmi existovat pravni prostredi, kde se amoralnost netresta- prikladne v soucasne spolecnosti. Jste dva, ty se chovas moralne a druhy, nemoralni, te do hodiny a dne ojebe tak, ze se z toho uz nedostanes.
A bude pritom mit podporu zakona.
Coz znamena, ze spolecenstvi „vseobecne moralnosti“ jsou bud kratkodoba (dokud je nekdo neinfiltruje a nerozlozi zevnitr- na prikladu hippies). Anebo musi byt mala, aby unikla pozornosti nemoralnich skupin (prvotni krestane, katari, prvotni husite apod.).
Tohle je stare tema tady na webu, ale zrejme jeste nedoslo k „prijeti“ faktu, ze nelze byt moralistou v pravne a-moralnim prostredi. Jedine, ze by se prez noc a ve stejnou hodinu vsichni zmoralizovali a to s podminkou, ze opravdu vsichni, do posledniho. Druha moznost je samozrejme vystavet moralni spolecnost a zabudovat moralni teze do zakona…pokud si vzpominas, pak o neco podobneho se pokusili komunisti (vsude bylo slyset apel na ohleduplne chovani, spolecensky prospech a podobne).
Co se profitu z moralniho chovani tyce, pak pokud se dnes chovas moralne, jsi jenom tratny…nechapu proto apely lidi, kteri to mysli „dobre“, jako napr. Petera Staneka, proc zenou lidi svym zpusobem do nestesti. U Baty, Bakaly, Kalouska a pod. lze apely na moralku pochopit docela dobre, ti ji pouzivaji jako mocensky nastroj k uklidneni davu.

 1. mistralius

  Netajím se svými ULTRAEVROPSKÝMI názory:

  1) vykopnout anglické kretény z EU, dokud se nenaučí jezdit vpravo
  2) vystavět takovou pevnost proti různým semitům, arabským či židovským, že je přejde chuť podrývat bílou rasu

  • tresen

   Nejsem extra vzdělaná v tom, jak to rasisti mají v hlavě s rasami, a taky si většinou jsem dost jistá, že pokoušet se o debatu s vámi nemá smysl, ale přesto se ptám:
   Copak semitské národy nejsou běloši?

   • vittta

    Nechci se vnucovat, ale jak to mají v hlavě popírači ras?
    Opravdu si třeba myslíte, že rasy neexistují, a negr někde ze vzdálené africké vesnice je úplně stejný člověk, jako běloch z Prahy?
    Nebo cigoš s Chánova je stejný, a schopný stejných intelektuálních i fyzických (ve smyslu šikovnosti) výkonů jako nějaký týpek z české vesnice?
    Dokonce za předpokladu, že by tohoto romečka adoptovala přesna ta vesnická rodina v jeho věku 1 měsíce?
    Zkuste odpovědět, pokud si tedy myslíte, že rasy neexistují, případně že lidé jsou si absolutně rovni.
    Pokud se vám nezdá dotaz dostatečně konkrétní, můžete ho upřesnit.

     • Kamil Mudra

      Celý život postrádám nějaké jednoslovné a ne profesní označení pro člověka, který je přesvědčený o existenci ras ale přitom nestaví jednu rasu nad druhou.

      • tresen

       Podle mne ten termín není nezbytný. Když se vžije, že rasa je totéž, co typově odlišitelná populace ve smyslu toho článku na wiki, a že to typové odlišení má smysl pouze ve forenzní antropologii či kriminalistice, když je potřeba popsat neznámou osobu, pak slovo rasa ztratí negativní konotace, které získalo vinou zrůdných ideologií.

       • embecko

        Zajimave je, ze zrudne rasove teorie jsou exportem z demokratickych zapadnich statu- viz napr. Britska eugenicka spolecnost, prejmenovana na Galtonuv institut az v roce 1989, anebo ukonceni svedskeho eugenickeho programu az v roce 1975 (!).
        Popularne napr. zde:
        https://danahamplova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=444975
        Tohle je dulezite vedet pro soucasnost- Cesi a okolni Slovane, jez tyto zrudne teorie nechapou a nepraktikuji, pak netusi, o cem to momentalne Zapad vlastne mluvi a co tu resi.

        • vittta

         Podle Třešně jsou rasové teorie zrůdné, ale na konkrétní otázku dá odkaz na idiotský text na Wiki. a když dotaz zopakuji, už neodpoví.
         Musela by potvrdit nějakou „zrůdnou“ rasovou teorii, a tak je ticho.
         Pro třešně pak je typické, že zrůdné teorie nepodporují či podporují dle „nápovědy“ mainstremu, takže třeba Třešeň únosy a rozdělování dětí podporuje.
         Né že by byla sama tak zrůdná, ale přece psali, že to tak není, a ona se řící tím, co si přečte, a aby nečetla nevhodné, přijala i teorii (zrůdnou) že zpráva má tu relevanci, jako její zdroj, přičemž relevanci zdroje si také musí přečíst.
         Jakmile se něco z jí přijatých mantinelů vymkne, bezradně mlčí, nebo píše o „barvě inkoustu“.

         • embecko

          To je podporuje to, co rikam: rasove teorie tu nejsou doma, ale diky evropanstvi se s nimi musime vyrovnavat, nebot se s nimi prave vyrovnavaji soudruzske narody, co to momentalne maji v popisu prace. Ale vyrovnavaji se take jen do urcite miry- viz treba ten cesky kuchar, umlaceny retezem v Anglii- zde si neni treba delat nejake falesne predstavy, ze vyrovnani se se zrudnymi teoriemi se bude tykat vsech, co jsou zrudnymi teoriemi postizeni. Eugenika a odebirani a prevychova deti je ee, ale odebirani deti v Norsku je hura a uplne v poradku- tedy opet dvoji metr jak poleno.

          • Kamil Mudra

           Jenže právě pro to vyrovnávání bychom ten pojem:
           https://janica9.wordpress.com/2019/05/16/moralka/comment-page-1/#comment-72427
           potřebovali, aby se normální lidé měli jak definovat. Momentálně je situace taková, že buď přijímáš existenci ras, protože prostě jsou – ale pak jsi rasista – nebo jejich existenci odmítáš ale pak jsi pro každého rozumného člověka blbec co si nevidí dál než na špičku nosu. A vysvětlovat neustále v každém rozhovoru že beru na vědomí existenci ras ale nejsem rasista už mne nějak přestává bavit.
           Je to něco podobného jako když někdo řekne: „Byli tam Romové i Češi.“ (a tak to definují nejčastěji Romové). Jenže to je hovadina protože Romové s českou občankou jsou také Češi. Prostě tím jak se cikáni prohlásili za Romy tak my ne-Romové se najednou nemáme jak definovat a kdybychom řekli „bílí Češi“ nebo „naši“ – tak hned slízneme obvinění z rasismu. A nějaké „gadžo“ ať si cikáni nabouchají do prdele. Já jsem prostě Čech a hotovo.

          • vittta

           Tak se definuju jako rasista, a co má být?
           Já mám nějaký názor, a jen kvůli tomu, abych nedostával nějaké nálepky ho měnit nebudu.
           Kromě toho, proti rasistům nic nemám, beru to jako úplně normální biologický, a někdy i politický názor, a pokud někdo nepáchá ve jménu nějaké ideologie nespravedlnosti a násilí, je mi to šum a fuk.
           Což tedy mimochodem páchají ti, co se hrdinsky na rasisty nepovažují, jen prostě nemají rádi šikmé oči Tomia Okamury, no.
           A slovo „rom“ nepoužívám, Cikáni ho sami nepoužívají, je to sluníčkový výraz, ne cikánský, je vskutku kuriozní, když se i „oběti“ rasismu a xenofobie musí nejprve učit, jak vlastně je jim ubližováno, a zkrátka jedno z ublížení je, že se jim říká Cikáni a ne romové.
           Pokud pak se cigoš prohlašuje za Čecha, hluboce mě to uráží, protože vím, že se Čechem v 99% necítí, ale jen to říká, aniž by tušil proč.
           To už to- a v pohodě- snesu od negra, prože tam je to podstatně pravděpodobnější.
           V současném západě, Francii, či Německu, to pro negra nebo čmouda může být klidně i riskantní, přihlásit se nějak veřejně k hostitelskému národu.

          • tresen

           Když se pojem rasa podaří očistit od snahy příčítat rasové příslušnosti vyšší nebo nižší hodnotu jedince, proč by se nemohl normálně používat?
           Neměla bych nic proti.
           Zatím na tom ale pořád ještě leží stín.
           Naštěstí věda, zejména genetika, vyvrátila svými důkazy o společných afrických předcích všech dnešních lidí základy, na kterých své teorie stavěli rasisti. Rasista, to je naopak slovo, které o své negativní konotace nepřijde nikdy.

          • vittta

           Proč mi neodpovíte na konkrétní dotaz?
           Kolikrát se mám ptát?
           Tak řekněte, že neodpovíte, ne?
           A věda?
           Ta už vyvrátila a potvrdila v historii lecos, vesměs kupodivu tak, jak si přála vládoucí klaka.
           Já zase četl, že afričtí předci jsou blbost až na půdu…
           Podle mě, i kdyby to tak bylo, museli by být určitě bílí.
           Co myslíte?

          • tresen

           Tak na co se ptáte?
           Pro začátek dejte jednu jasnou otázku, ne deset. Prosím.

          • tresen

           Moje příspěvky záhadně mizí, tak znovu:
           Na co se konkrétně ptáte?
           Pro začátek prosím napište jednu jasnou otázku. Ne deset.

          • vittta

           Na nic, serte na to, to je o ničem, ty vaše falešné finty.
           Já o tu odpověď zase tak nestojím, krávo!

          • embecko

           „Jenže právě pro to vyrovnávání bychom ten pojem potřebovali, aby se normální lidé měli jak definovat.“
           Jenze normalni lide se nemaji jak definovat…definice znamena urceni neceho, co jsi, z cehoz pak nutne vyplyva i to, co nejsi.
           Definice kilogramu zaroven rika, co kilogram neni. Coz je v pripade normality urcity orisek…nebot pak musis vzit v potaz i to, co je nenormalni, coz normalni clovek jen tak nesvede. Normalni clovek premysli normalne a neni mozne, aby se definoval na zaklade nejake smyslene nenormality.
           Z toho vyplyva, ze tah na definovani normality maji lide obvykle nenormalni, kteri vedi, co by chteli a jak by to melo byt. Opacne to je velmi tezke: zkus sam sebe definovat jako osobu s nepritomnymi nenormalnimi znaky, uvidis, ze je to blbost a ze to nejde.
           A co kdyz je to takhle?:
           https://www.novinky.cz/koktejl/320884-clovek-se-vyvinul-krizenim-simpanzu-s-prasaty-tvrdi-genetik.html
           „Člověk se vyvinul křížením šimpanzů s prasaty, tvrdí genetik.“

          • embecko

           Pojem rasismus zalezi na zdrojove zakladne. Uz jsem tu psal pribeh kluka, ktereho jsem kdysi znal, co si vzal autentickou amazonskou indianku a odstehoval se za ni v nadeji, ze splyne s jejim kmenem a stane se z nej indian…ale oni s nim vcelku racionalne vyjebali, nebot jim hned doslo, ze vypada a smysli jinak, nezli oni a ze jim jeho pritomnost rusi jejich stalete zvyky, jez jim zarucovaly preziti…a z nadejneho indiana se stalo kmenove nebezpeci cislo jedna, takze ho vypoklonkovali do zvlastni chyse za vesnici a s nejakou spolupraci a zarazenim mel utrum. Nakonec byl jen na obtiz, delal z nouze zenske prace, coz ho rozhodilo natolik, ze sbalil manzelku a odstehovali se spolu do Prahy…a tady, ve zdrojove silne zemi se ona zaradila vcelku v pohode, protoze tu byl prebytek, ktery si ji spolecnost mohla dovolit venovat.
           Tupy Evropan by chovani indianu nazval rasismem, z jejich pohledu bylo vylouceni belocha existencni zalezitosti. Tohle obcinove-kmenove premysleni samozrejme preziva a tak kdyz do africke komunity prijde beloch, je na nej samozrejme nahlizeno jako na nekoho, kdo dokaze rozrusit styl komunitniho zivota natolik, ze muze nastat docela velky az neresitleny problem a komunita se muze rozpadnout. Cernoch v Evrope dtto a podobne. Pokud nekdo na svoji existenci vydava hodne energie a casem si vypestuje algoritmy chovani a mysleni, ktere jeho existenci podporuji, proc by si mel do sveho kruhu poustet nekoho nekompatibilniho, ktery mu nejen pridela praci, ale i ho muze ohrozit? Tupani pak mluvi o rasasismu a o rasach, ale neni to tak, je to bezny konflikt mezi zabehlym a neznamym jednanim. Nechate petilete dite opravovat brzdy na aute, i kdyz by moc chtelo? Nenechate? Pak jste nepritel deti a divny pavouk, kteremu je treba se vyhnout!

          • vittta

           Je to tak, to jsi vystihl dobře.
           Na co bych se měl nějak definovat, abych nebyl definován někým jiným?
           Ti, co tak rádi někoho nějak označují, stejně to nečiní na základě toho, jaký ten člověk je, ale jaký není.
           To znamená, že rasista není ten, kdo vyznává rozdílnost ras, a na tomto základě nějakou rasu vylučuje z veřejného života, ale ten, kdo neřve od rána do večera, že rasy neexistují.
           Při čemž je ještě třeba, aby u toho nadával na prezidenta, protože i kdyby někdo tvrdil, že rasy neexistují, ale zároveň se u toho přiznal, že podporuje Zemana, nálepka rasisty mu odpárána nebude.
           A ten rasista jen souvisí s jinými nálepkami, to znamená, že takový člověk je všechno na ráz- dle tématu.
           Xenofobem, homofobem, mysoginem, rasistou, ultrapravičákem, fašistou i nacistou, co navíc nemá kritické myšlení.
           Je úplně jedno, co si kdo myslí, je to klasické „kdo nejde s nimi, jde proti nim“.
           Takže když jsem normální- v tomto podání nemám žádné vysloveně radikální názory (a pokud už je mám, tak jen reaguji na nějaké vnější excesy- třeba propagance homosexuality ve mě vyvolává veřejnou homofobii, kdy jsem schopen klidně přehlédnout, když bude buzerant ukopáván k smrti, aniž by se cokoliv změnilo na mojí vnitřní toleranci k nim- ale realita mi už nedovoluje tuto normálnost veřejně projevovat, a tak se chovám atypicky, to samé je u těch negrů, kteří mě naprosto nevadí, ale v této reálné situaci musím toto potlačit, a projevovat rázný nesouhlas) – no, tedy když jsem normální- jsem dneska tlačen do toho, abych svou normálnost dokazoval, což je v dané realitě stejně zbytečné.
           Ale proč bych měl někomu dokazovat, že jsem normální?
           A zdůvodňovat, proč vystupuji právě tak, či onak?
           Tak si musím zvyknout holt na ty nálepky, a to mi problém nedělá.
           Seru na ně.
           Horší to ovšem mají ti mladí…ti v tom musí žít, resp. se v tom musí nějak prosadit, a kdo chce něco „dokázat“, musí být servilní.
           Já už se mohu na svět kolem sebe z vysoka vysrat!

          • embecko

           Ano, mladi jsou na tom velmi spatne…na druhou stranu i tohle je forma prirozeneho vyberu. Hlupaci odejdou ze sceny spolu s neziskovkami a ti druzi, co se nenechali zlomit, ti zustanou.
           Pak tu padla teze o spolecnych predcich…ovsem nejen clovek, nybrz vsichni savci maji spolecneho predka…treba, vem si, takova liska…je sice blbec, protoze neumi psat a cist, ale neni rasismus ji zabijet? Anebo dalsi vrchol: jeleny, co take maji s nami spolecneho predka, zavirame do koncentraku a rikame jim obory…no vrchol rasismu!

          • tresen

           To je zase hora kydů…a zavinila jsem to všechno já, když jsem se optala mistrala, jestli náhodou nejsou semiti běloši.

           Každý semita i antisemita musí být ze saxe zákonitě jelen.

          • vittta

           Však na to dojde.
           A příčina je známá.
           Dlouhotrvající nadbytek, a z toho pramenící nuda.
           Člověk nepotřebuje energii vynakládat na shánění energie ke svému „provozu“, a tak jí vynakládá jinak.
           Plná lednice sama o sobě není problém, ale plná lednice jako banální samozřejmost- to je vražedná kombinace.

          • vittta

           To jsou žvásty!
           Nikdo jiný, než běloši neexistuje, to je vědecky prokázané!
           Rasy neexistují, vnější a jiné znaky také ne, a jediná rasa, co existuje, je bílý, heterosexuální muž.
           Musíte se také trošku zajímat o nejnovější vědecké trendy, a né jen tupě hltat nějakou pochybnou propagandu z pochybných zdrojů!

          • embecko

           Kydy, nekydy, alespon jsme se dovedeli odpoved na Kamilovu otazku, jak nazyvat cloveka, ktery uznava rasy, ale neni rasista: potencionalni rasista!

          • Kamil Mudra

           Kydy, nekydy, tím se dostáváme ještě dál. Konečně víme co máme se sluníčkáři společného.

          • vittta

           To víme dávno, všichni vespolek milujeme Václava Havla!

     • vittta

      Text je směsný a nesouhlasím s ničím, resp. základem není směšnost, ale křečovitá politická nicneříkající korektnost, v podstatě je to výklad spíše manipulačně- politický, než antropologický.
      Proto bych ocenil, kdybyste přestala kličkovat, a pokusila byste se mě odpovědět na mé dotazy, a v případě, že se vám zdají málo konkrétní, toto napsala, a já to konkretizuji ještě více.

      • vittta

       Zde ten text z Wipipedie, odkázaný Třešní:
       „Lidská rasa či plemeno je podle rasových teorií skupina lidí spojená shodnými tělesnými znaky, zejména barvou pleti a tvarem a vzhledem hlavy. Rasoví teoretici obvykle přikládali lidským rasám také společné charakterové vlastnosti a schopnosti a třídili je na „vyšší“ a „nižší“ podle údajného stupně jejich kvality. Mezi jednotlivými rasovými teoriemi ovšem nedošlo ke shodě ani co do počtu lidských ras, ani v tom, jaké vlastnosti by přesně jednotlivé rasy měly mít. Přesto měla rasová teorie v 19. a 20. století značný vliv a sloužila jako teoretické ospravedlnění kolonialismu, politiky rasové segregace a nacismu.

       Moderní genetická analýza pak ukázala, že mezi jednotlivými fenotypy lidí zpravidla existují plynulé přechody a míšení, a že tudíž není možné objektivně stanovit definice ras. Existují ovšem skupiny lidí, které spojuje dlouhodobý společný vývoj, v jehož průběhu převládly podobné morfologické a fyziologické znaky (barva pleti, barva a tvar vlasů, očí, rysy tváře, tvar lebky, nosu, atd.).[1][2] Během vývoje na ně totiž působil genetický drift, mísení, a to i s neandrtálci,[3] pohlavní výběr i přírodní výběr, například na barvu pleti měla vliv rakovina kůže.[4] Dnes se však hovoří spíše o lidských populacích než rasách, aby nedošlo k záměně s překonanými rasovými teoriemi minulosti. Je také velmi sporné, zda existují nějaké společné psychické vlastnosti, kterými by se měly obzvlášť vyznačovat jednotlivé populace. Byly sice uveřejněny studie, které našly určité rozdíly jako nižší IQ černých Američanů oproti bílým, avšak příčinou mohou být horší podmínky černochů v USA, takže to nedokazuje rozdíl vrozených schopností.[5]

       Typologie lidských populací se používá v kriminologii a forenzní antropologii k popisu pachatelů či obětí trestných činů, v evoluční biologii, kde lze podle geografických rozdílech v lidské fyziologii studovat efekty prostředí na člověka jako druh, ale i v medicíně, kde se pozoruje různá náchylnost k nemocem u odlišných etnik a existuje i možnost, že některé léky jsou použitelné pouze pro členy určité populace.[6][7] „

     • oh

      Hmm, když to porovnáte s anglickou verzí téže stránky, tak ta česká je podle mě zjednodušující až moc.

      • vittta

       Já anglicky neumím, ale tato česká verze je opravdu hodně slabá.
       Z toho tedy může vycházet jedině nějaký politický směr, ne ale někdo, kdo se chce něco dozvědět.

       • tresen

        Chápu, že dozvědět se, že máte víc dědičných znaků neandrtálce než černí Afričani, pro vás může být frustrující.
        Zrovna tak informace, že vaše geny jsou blíž oněm černým Afričanům než Okamurovu tatínkovi. To jste se dozvědět opravdu nechtěl, že?

        • vittta

         Z takovýchhle textů se „dozvědět“ můžete něco leda tak vy.
         Já vím, že to není nic jiného, než odkaz, který vyjadřuje něčí- v tomto případě ještě cenzurovaný- názor.
         Každá epocha má své pravdy, a též styl, jak se hlásají.
         Není to ani tak dávno, kdy lidé věřili, že země je placatá, a nakonec, mnoho lidí tomu věří zase.
         A samozřejmě se neptám, a o odpověď nestojím, ale byl bych zvědavý, co by pro mě a můj odmítavý postoj ke kriplům a lhářům a negersko-čmoudské invazi, (atd.) znamenalo, kdybych se dozvěděl, že jsem sám vlastně negr.
         To bych měl nějak pak ty lidi začít vítat, a našeně přijímat zprávy o ruském bombardování škol a nemocnic v Sýrii a tvrdě to odsuzovat, či snad kvičet našením, že by si buzeranti osvojovali děti a že Barnevernet vzít jako organizaci na ochranu dětí, a ne nacistický eugenický projekt (negerských dětí mají totiž v Norsku dost, chybějí jim ty bílé) a třeba bych měl začít tleskat vraždě Kaddáfího a bombardování civiliní fabriky v Sýrii a začít chodit do mešity a mlátit svojí ženskou?
         Vidíte, jak jste pošahaná, no vidíte to?
         Vy jste tak zahleděná do vlastních nálepek a vlastní konstrukce reality, že už vůbec netušíte, v čem vlastně se svými oponenty nesouhlasíte, a myslím si, že jste to ani nikdy netušila.
         Jděte se vycpat, nádhero!

        • tresen

         Kdo je chápavý jako vy, jsou mu vědecké informace /a nejen ty/ na nic, protože po něm stékají jako voda, nic si z nich nezapamatuje a nic z nich nevyvodí.
         Pro vás ta Země bude obrazně řečeno placatá pořád, když si to poslechnete od někoho, kdo je vám sympatický a kdo vám tvrdí, že všichni negři vám přicházejí znásilnit ženu a vás chtějí podřezat.
         To je pro vás stěžejní věc. Všechno ostatní jsou pro vás jen takové povídačky. Vědecké objevy, diskuse, které se o nich vedou. Všechno je absolutně nezajímavé ve srovnání s radami, co je na negra lepší. Jestli brokovnice anebo samopal.
         Jste už zkrátka takový.
         Nesestavíte jednu jedinou jasnou otázku, ale pořád budete lidem vyčítat, že vám neodpovídají.
         Já se na vás vlastně nedokážu zlobit. Jaké karty jste dostal, s takovými holt hrajete.

         • Saul

          A jak, vito, souvisí ruské bombardování syrských škol, vražda Kaddafiho, Barnevernet…..s otázkou ras, kterou se snažíš komentovat?
          Myslíš, že idiocie projevující se neschopností udržet i krátké soustředění na jednu myšlenku je u tebe dána geneticky, nebo jsi ji získal v průběhu života např. častým užíváním návykových látek?
          Každopádně znám několik Romů i vitonegrů, kteří dokáží o jedné věci souvisle a věcně komunikovat mnohem déle, než se to daří tobě.

         • vittta

          Buďte tak hodná, a přestaňte si k mým textům psát svoje fantasmagorie.
          Já vám JASNĚ psal, že o odpověď nestojím.
          To není že bych nestál o diskuzi, ale vy píšete o něčem jiném.
          Vy naše nějaké rozpory ve velkém rozsahu politických potíží dnešního světa stloukáte do problémů rasových.
          Tyhle kecy si klidně nechte pro sebe, nebo si takhle notujte se Saulem nebo MaB, nechápu, proč máte potřebu mi vaše bludy pořád cpát, resp. cpát ty bludy čtenářům skrze mě.
          Zkoušíte to, chápu, ale co se mě týká, nestojím o to.

         • tresen

          Zase vedle.
          Z mé strany jen jemné upozornění, jak jsou všechny teorie o hodnotě člověka stavějící na jeho původu na vodě.

         • tresen

          Taky by ti nemělo ujít, že ty, já i vittta jsme na tom co se genomu týče stejně. Podle vittty na špici všeho lidstva, podle genetiků je to všechno úplně o něčem jiném. Rozhodně to není o tom, kdo je lepší a kdo horší.
          Naši předkové se nestarali, jestli nad jejich migrací po planetě a nabíráním genů od starousedlíků budeme jásat anebo plakat.

         • vittta

          Sleduj jak kecá sama sobě.
          Teorie jsou na vodě- ale jsem na tom co se týká genomu stejně.
          Takže hodí moudrost-a jinou moudrostí jí neguje, ale ona má dojem, že napsala moudrosti dvě, což je víc jak jedna.
          Přitom jsem tady já, ani nikdo jiný- co to tady čtu- nikdy netvrdili, že zrovna bílá rasa je nějak nadřazená.
          Třešeň vytvořila fake, a nyní o něm oduševněle hovoří.

         • tresen

          Ne že by mi bylo jasné, proč to připomínáte, protože vás nepodezírám z toho, že byste mi přiznal názorovou konzistenci, ale přesto děkuju.

    • Kamil Mudra

     A co to prohodit? Běloch z nějaké zapadlé africké vesnice a černoch z Prahy? Oba adoptovaní ve věku jednoho měsíce a v tom prostředí i vychovaní? Myslíš že by nebyli schopní stejných intelektuálních i fyzických (ve smyslu šikovnosti) výkonů?

     • vittta

      To ale píšeš něco jiného, že já, protože jsem úmyslně použil adopci cigoše, a ne černocha.
      U cigoše se dá totiž předpokládat. že stejných intelektuálních výkonů nedosáhne, a pokud ano, bude to výjimka, potvrzující pravidlo.
      Zatímco opačně- v našem případě bílé dítě v cigošské rodině, bude sice z počátku stejně zaostalé jako cigoši, ale při návštěvě školy svou zaostalost rychle dohoní, pochopitelně i podle jeho schopností- protože tohle není obecné, ne každé bílé dítě je Einstein, a ne každý Cikán je idiot, ale jde o jakési „zprůměrování“ populace.
      U Cikánů obecně je úplně jiná pohlavní dospělost, což se těžko dá přičíst poměrům, ze kterých pocházejí.
      U těch černochů to může být ošidné, protože podle mě se i černoši od sebe liší, stejně jako běloši.
      Takoví Švédové nebo Fini by se za podmínek, jako jsou tady, za 2 roky uchlastali, zatímco Češi takto v pohodě vegetí celá staletí.
      Němec by zase bez befelu byl zcela bezradný.
      V Třešní odkazovaném článku je třeba zmínka o nižší inteligenci u černých, ale ta jen tam manipulačně svedena na nerovné podmínky v USA, což je blábol, protože samozřejmě nejen v USA žijí černoši.
      Podle mě rasy existují a nejsou si rovny.
      Běloch je inteligentnější a cílevědomější než černoch, ten ovšem je zase rychlejší a obratnější.
      Neplatí to samozřejmě obecně.
      Důvod je ale prozaičtější, než se traduje.
      Evoluce.
      Když nebudeš používat mozek (centra myšlení), evoluce se ho prostě zbaví.
      Běloch celý rok makal, aby přežil zimu, a aby ji přežil, musel u toho také myslet.
      Vymyslel toho tolik, že postupně nepotřeboval být ani úplně rychlý, ani úplně obratný.
      Zatímco černoch v Africe žil v klídku a pohodě, a nebyl nejmenší důvod, aby zbytečně moc přemýšlel, stačilo máknout, něco ulovit, a pak relaxovat, takže nač ztrácet drahocennou energii myšlením?
      Ne všude to bylo stejné, takže ne každý černoch je stejný.
      Pak si také myslím, že kmeny, od jiných vzdálené, nebo nějak špinavé, páchnoucí, fyzicky slabé atd… měly daleko menší šanci na výběr vhodných samic, takže postupně degenerovaly, a evoluce by je vyzmizíkovala z biologické mapy- pokud by nenašly nějaký způsob.
      To samé jsou naši cigoši, se kterými se nikdo nikdy nechtěl pářit, a tak postupně degenerovali v rámci velmi uzavřené komunity, a také každý ví, že bohatší Cikáni věnují značnou pozornost, komu dají své děti.
      Toto považuji za prokazatelné, a jsem nepochybně z tohoto pohledu rasista, nicméně jako sociálně uvažující člověk nemám v sobě tu část výkladu slova „rasismus“- a podle mě je to ta nejdůležitější- že bych jednu rasu preferoval nad druhou.
      Každý ať v rámci komunity dělá, na co stačí, každý jedinec je stejně důležitá součást společenského soukolí, byť je samozřejmě jasné, že nemůže být ve výsledku stejně ohodnocen kopáč (prebendami, resp. penězi) jak doktor.
      Též by mě nikdy nenapadlo, nějakou rasu vylučovat z možnosti růstu- tedy studia apod.
      Nedělal bych ovšem ani opak, tedy že bych nějak nějakou rasu preferoval.
      Všem stejně, a mělo by to fungovat, při čemž je důležité, aby se minorita integrovala do majority, a aby to bylo přirozeně samozřejmé, nemůže mít minorita, resp. součet minorit více, jak dejme tomu 10% populace.
      Howg!

      • Kamil Mudra

       „Běloch celý rok makal, aby přežil zimu, a aby ji přežil, musel u toho také myslet.“
       Inteligenci lze rozvíjet při jakémkoli řešení problému. Evropani museli vždy řešit zimu, Afričani zas distribuci vody. Z technického hlediska je ta voda intelektuálně náročnější problém, protože vymyslet dobrý zavlažovací systém je těžší než obydlí a oděv chránící před zimou. V době kdy už v Africe fungovaly vyspělé zavlažovací systémy, naši předkové vypilovávali své zbraně které potřebovali k lovu, protože to byl jejich hlavní zdroj obživy. Zima jim prospívala především v tom že během ní koumáci zalezlí v teple měli více času na koumání než Afričané kteří sklízeli úrodu i dvakrát do roka. V jiných oblastech, bohatých na faunu a flóru a s příznivým klimatem si žili tak trochu jako v ráji ale to neznamenalo že se intelektuálně nerozvíjeli. Čím více toho okolo nich žilo a rostlo tím více si rozvíjeli znalosti potřebné k tomu aby to pestré prostředí buď využili a nebo se i před ním chránili – tedy, nepochybně používali mozek stejně intenzivně jako Evropané, jen volili jiný životní styl, poplatný vlastnostem regionu ve kterém žili. Když mluvíš o Africe z hlediska evoluce, tak musíš brát v úvahu jak společensky a technicky vyspělý Egypt tak i malé kmeny roztroušené v džungli. Všechno je nebo byla Afrika.

       Současní cikáni jsou potomci nomádů. To je úplně jiný přístup k využívání prostředí než u po staletí usazeného etnika, které cítí potřebu nějak to své prostředí kultivovat „k obrazu svému“. Vždy někam přišli, byli tam tak dlouho jak se jim dařilo prostředí vytěžovat a pak se přesunuli jinam k „čerstvé nabídce“. Příroda po nich „uklidila“ a když se tam po čase zase vyskytli bylo opět vše „jako nové“. Tenhle životní styl se jim zapsal do genů tak silně, že se jim dodnes promítá i do myšlení a oni (ve většině) přistupují ke společnosti stejně jako kdysi k té přírodě. Pokud bychom ale měřili inteligenci etnika podle schopnosti přizpůsobit se, pak musíš uznat že za nimi nezanedbatelná část majority pokulhává. Už jsi někdy potkal cikánského bezdomovce?

       • vittta

        Potkal, ale moc jich není.
        Egyptan nebyl černoch, a jde o rasy a jejich typické zástupce., považované euronacisty za méněcenné, a proto všemožně hájené- tedy černochy a cigoše.
        Proč myslíš, že jsou tak hákliví zrovna na tyhle?
        Proč by černochovi mělo vadit, že má černou hubu, no tak je černej, s protáhlou hubou, vypadá často jak opice.
        Ale jim to vadí, jenže oni jim to vadí proto, že jim bojovníci s rasismem vysvětlili, že jim to vadit má.
        Jako ten cigoš z toho seriálu Most- to byl Cikán, ale bylo mu vysvětleno, že je to chyba, on se polepšil, a už je rom.
        Černochovi s hubou jak opixce může připadat směšný zase můj ksicht, rozumíš.
        Islám je něco jiného, ti jsou přičmoudlí, však také náckové vymysleli spešl obrat- islamofobie.
        Černoši pak žádné potíž s vodou neměli, žilo jich v oblasti přesně tolik, kolik jich neumřelo žízní, a řešení vidíš i dneska, ráno ženské vezmou nějaké nádoby, a jsou 20 km tam a 20 zpět pro vodu, zatímco chlapi se válí.
        A jasně, nomádi, to jsme tady už řešili, nebo to řeším často mimo virtuálno, ani nevím, ale tihle nomádi musí přemýšlet úplně nejméně.
        Vydrancují, a pak hledají, kde je co drancovat.
        Intelektuální zátěž- minimální.

    • mistralius

     jistě nejsme hloupí, abychom říkali, že se někdo opálil více či méně, jde o historiický vývoj

     kdosi mi ukazoval Kosmovu kroniku, kde židovský kupec prodával slovanské otroky, jistě si nemyslíme, že šlo o nějaké „opálení sluníčkem“

     • mistralius

      mimochodem já blbec, a to skutečný blbec jsem neviděl, proč se u nás propagují drogy

      to Tresen, znalkyni české psychiatrie, až mně to konečně docvaklo, já jsem musel být fakt slepej

      PROTOŽE z toho má zisk kapitál, a nikoliv chudáčci feťáčci

      takže, pro znalce české psychiatrie, třeba schizofrenní pacienti rozdávají feťákům stříkačky, protože jsme všichni jedna velká rodina a máme se všichni rádí

      • mistralius

       mmch tato organizace, která zaměstnává duševně nemocné z jíných důvodů, než je dorgová závislost, jmenuje se DROPIN
       skvělá příležitost, jak z bezmocných duševně nemocných, vychovat feťáky

       • mistralius

        z tohoto záznamu jsme se dozvěděli, že prý „dědeček a babička, ujídají chlebíčka“ prý vymyslel komunistický prezident Antonín Zápotocký

        mmch, trapná manipulace Českého rozhlasu, konkrétně v podání pičky, jejíž jméno si nepamatuji

        mě však učili ve škole, že se jedná o tzv. realismus v české literatuře

        • embecko

         To jako za velke barevne francouzske revoluce udajne rekla Maie Antoineta, ze kdyz nemaji chleba, at si daji kolace…i to byla prace Anglicanu.
         Kasparu take nemam rad, ale nechci vylevat s vanickou i dite…

         • mistralius

          své vzdělání získávám z Prima Zoom či ČT 2 a viděl jsem celý dokument o MA, ale o těch příslovečných koláčich tam nemluvili

          MA se trochu nadmíru bavila, zajímavé je, že nechala v okolí vystavět „umělou vesnici“, tato vesnice je zachována dodnes

          Je mi MA docela líto, asi trochu jako Yvety Bartošové, která v Bohnicích podepsala reverz a pak se vrhla pod vlak.

          • embecko

           Francouzska revoluce byla komplet barevna, rizena z Londyna. Anglicti agenti rozsiri o Marii to o kolacich, ale rekla to nejaka bud jeji, anebo byvala dvorni dama. Anglani postvali proti vladnoucimu paru ulici, coz ve svetle dnesnich udalosti vysvetluje, jak to tehdy asi probihalo. Soucasti skandalizace byla treba i masivni letakova poulicni akce s pornografickym obsahem, smerovanym primo na Marii.
           Marie byla empaticka citliva mlada dama, ktere se odcizil manzel…proto se vrhla na bukoliku…ta vesnice byla realizace jejich romantickych prani. Kdyz se dneska poradaji skolni vylety do prerovskeho skanzenu, take nepovazujete jeho zrizovatele za nevolnictvi propagujici antidemokraty :o)
           Ze by byla Marie nejak v obraze, anebo pritelkyni prosteho lidu, to jiste ne, ale byla to normalni, dobre vzdelana a kultivovana zena, jez byla okolnostmi donucena zit v cizim prostredi, se kterym se neszila jejiz manzel se k ni choval nevzypytatelne a jako cizi clovek (on Ludvik take nebyl zadny tyran, ale spise mimoza, jako by byl treba Drahos :o) Co mu nakukali, to udelal, od uradu utikal, co mohl a manzelka ho nezajimala.
           Cely par byl takrikajic mimo, on ovladany radci a anglickymi agenty, ona vyexpedovana ve 14 letech do cizi zeme, ktera ji neprirostla k srdci. V podstate jde o malou zivotni tragedii obou lidi, ocitli se tam, kde se ocitnout nechteli a stali se pesaky v cizi zpravodajske hre.

         • MaB

          udajne rekla Maie Antoineta, ze kdyz nemaji chleba, at si daji kolace…(embecko)

          To je považováno za historicky nepravdivé. Odkud pochází ta citace? Ze Zpovědí (Confessions) Jean-Jacques Rousseau-a. Spisovatel vypráví příběh o „princezně, které bylo řečeno, že rolníci nemají chléb a která odpovědělá: At‘ jedí briošky. Rousseau neuvádí, kdo je tato princezna, ale je nemožné, že je to Marie-Antoinette. Jednak proto, že to není v její době nikde doloženo. Na druhé straně proto, že „Confessions“ byly publikovány posmrtně od roku 1782 a vyprávějí příběh o Rousseauovi až do roku 1765. Marie-Antoinette přijela ale do Francie v roce 1770, aby se provdala za Ludvíka XVI..

 2. astraustralia

  Patek 24 kvetna 2019 Londyn 10:05
  Theresa May prave oznamila ze 7 cervna konci.

  Neni nikdo z politiku kdo by dovedl Brexit do konce ?
  Podari se tomu nekomu dalsimu kdo predsedkyni vlady nahradi?
  Co Brusel? Zacina oslava ?

 3. vittta

  To jsou věci…
  Tak jsem se prokousával nějakým tématem u Tribuna, kde se divoce řešil liberalismus, (ze spoda nahoru) až jsem zjistil, že je to to samé téma, co jsem včera před hokejem (ČR:EU 5:1) četl od zhora dolů.
  A musím říci, že salonní vzdělanci umí být stejně nudní, jako souboj křupana s provokatérkou ohledně filmu Borsalino a spol.
  To nudní bych asi dal v obou případech do uvozovek, celkem jsem si početl, ale pro můj styl uvažování tohle není vůbec důležité.
  Já vidím člověka s jeho slabostmi, (vesměs je- nejspíš oprávněně- svádím na biologickou podstatu) jak se hledá, a liberála v sobě vidí jak vyslovený fašista, tak kovaný bolševik, tak multikulturní kolaborant.
  Skoro se mi zdá, že pojem „liberál“ je vrcholem evoluce politiky, tedy něco ve smyslu „dělej si co chceš, hlavně když u toho budeš tvrdit, že jsi liberál, a nadávat na…(dle potřeby, dnes konkrétně na Zemana a Putina, ve Francii Marie Le Pen)
  Takový komunista měl dost svázané ruce, musel se držet určitých regulí, ještě hůře na tom byli katolíci, o muslimech ani nemluvím, i nacista si nemohl plácat, co se mu zlíbilo, ale po liberálovi nikdo nic nechce, jen aby se prostě vymezil proti nehodným, které určí operativně místní mainstream, dle potřeb mainstreamu jaksi mezinárodního.
  Kupodivu…vládnoucí elity tím mohou získat minimálně stejnou moc, jako striktním vyžadováním náboženského, či politického dogmatu, ovšem s tou výhodou, že sami si také mohou dělat a říkat co chtějí.
  Což samozřejmě tak úplně třeba za katolíků či komunistů nebo nacistů tak úplně nešlo.

   • vittta

    Liberalismu je dobré slovo, každý ví, že to má cosi společného se svobodou.
    Komunismus zase měl cosi společného s komunou- společenstvím.
    Národní socialismus zjevně ukazoval na sociálnost- tedy v překladu jakousi pomoc potřebným, a na národ, tedy pomoc potřebným z vlastních řad.
    Fašismus byl svazek, sjednocení.
    Jsou to vymakané výrazy.
    A jak myslíš otravné diskutéry, to také není úplně pravda, ale ani nepravda.
    Otravný je pro mě například Hank, tam konkrétně otravoval svým mentorováním- což bylo klasické- všichni jste blbci, že jste ještě neřekli „tohle“- ale že o „tomhle“ je diskuze, ho nezajímá, jako že když to tam chybí, má to tam dát.
    Jenže kdyby to tam v rámci diskuze dal, už by nemohl dělat machra.
    A kdyby mě tady „mrdal“ česky, tak by to také mohl někdo pochopit tak, že se tady baví rovný s rovným, ale když mě „mrdá“ anglicky, je hned jasné, že se baví vzdělanec s idiotem.
    To jsem vyprsknul smíchy, jak se dokáže eurolevičácké prase odlišit od názorového oponenta, který ovšem zastává závadné názory.
    Naproti tomu takový Mistralius nikoho neřeší.

 4. embecko

  „Je zajímavé, že většinu populace politika Evropské unie nezajímá. Zbytek zajímá jen tak trochu,” popsal zájem Čechů o EU Buchtík….Řeší malichernosti, podružnosti, vlastně paradoxně jim nevadí postoj k bezpečnosti nebo migraci.“
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/evropska-unie-vetsinu-cechu-nezajima-a-zbytek-jen-tak-trochu-rika-reditel-stemu-72691?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  To je jasna vec…dokonce cim dal tim jasnejsi…

  • vittta

   To je také článek…
   Zmíněný graf je tam hodnocen pomalu jako úspěch, při čemž odpověď „mírně pozitivní“ je dostačující hlavně pro ty, kdo by jinak hlasovali „nevím“.
   Přímo k smíchu je tohle:
   „Podle výzkumu Čechy nejvíce trápí podněty, které dopadají na jejich denní život. Ať je to rum – Tuzemák, nebo například evropská byrokracie. „Málokdo se s ní setkal, ale všichni vědí, že je obrovská,“ řekl Buchtík.“
   Buchtík je idiot, s evropskou byrokracií se každý občan setkává 1000x za den, to jsou ty GDPR, nebo buzerující auta, mraky podpisů na cokoliv…
   Jasně, poturčenec horší Turka, ale aby mohl být poturčenec, musí být nejprve ten Turek, plno českých psychopatů by své úchylné nápady bez existence „velkého bratra“ nikdy neprosadilo.
   To jsou mi věci…

   • embecko

    Tady je az temer klasicky uyvek z jednoho clanku:
    „Naši občané v těchto dnech ve volbách do Evropského parlamentu předkládají unii své hodnocení. Drtivá většina z nich však místo k volebním urnám půjde raději na zahrádku. Nedivme se! V České republice dle průzkumů Evropskou unii pozitivně hodnotí jen 30 % občanů!“
    Ale ja se musim divit, nebot pokud je stat rizen z centra, jehoz politku nehodnoti pozitivne na 70% obcanu, pak je na podivenou, ze se k tomu nejdou vyjadrit, kdyz mohou…navic maji prilezitost jen jednou za 5 let (volebni ucast se ocekava nejakych plus minus 20%).
    A navic…s kym mluvim, ten jen potvrzuje to, co rikaji Stemaci na Seznamu. Politicky resi lide jen Babise a Rusaky a to aniz by nejak seriozne vedeli proc a zahranicni politika je jim uplne ukradena a to vcetne evropskych temat, vcetne NATO, ci uprchliku. Proti nim se treba stavi, ale zas jim tak moc nevadi, kdyz do Evropy prichazi. Bud je to schiza, anebo je jim opravdu jedno, co se deje…a na to bych si prisadil a to same rikaji i ti ze Stemu.
    Ono, hodne lidem uz dosly sily, hodne lidi uz casem/ vekem zblblo a mladi maji tah na branu a hlavne (cizi) prachy na prezentaci svych vymyslu.

 5. vittta

  Tady u toho nezáživného bombového útoku v Lyonu mě zaujalo, že hledají nějakého muže na kole.
  Víc nic.
  Byla tam taková fotka a-la Forum 24 a případ paní Michalákové, a že se hledá.
  Jestli to byl čmoud, nebo běloch, nebo něco, nikdo nenapsal, no, chápu, kdo by chtěl být označen za rasistu a šiřitele poplašných a štvavých zpráv?
  Je jasné, že čmoudi neumí jezdit na kole, a podle mých rasistických představ to nebyl ani negr, takže je to celé nějaké podezřelé, no ale ve Francii je vše v pořádku, tak se vlastně nic nestalo, a doufejme, že se tam v té atraktivní uličce nezdržovala MaB či nějací její blízcí, protože pak by vše v pořádku samozřejmě nebylo, takže snad ti zranění byli nějací cizí lidé.
  Je ale vidět, jak nebezpeční jsou cyklisté, mohou velice rychle dopravit na jakékoliv místo poměrně mohutnou nálož, a pokud bude cyklista sebevražedný atentátník, tak může způsobit pěknou paseku.
  Někde v Sýrii samozřejmě,nějaký Assadovec, v Evropě je vše v pořádku.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pachatel-utoku-z-Lyonu-francouzske-policii-stale-unika-582843

  • vittta

   No jo, lidé chtějí změnu.
   Z 20% voličů volilo 20% nějaké eurojebky.
   Ale volby platí, dá se na nich propagandisticky stavět, a kdo zůstává doma, sám sobě škodí.

   • mrkos

    Levice i pravice jsou rozdělené, ale v druhém kole voleb do senátu, poslechnou svůj pravicový instinkt.
    A to se projevuje i u voleb do EP. Levice druhé kolo podcení a ukáže, že je víc rozdělená než pravičáci. Ve vojbách do parlamentu se rvou o koryta jak psi, ale když se volba zůží na jednu personu, táhnou za jeden provaz, A pak tu jsou návrhy na vyznamenání Mašínů, souzení prezidenta, a z EU tupé směrnice.

    • mrkos

     Pokud se lidé nezbaví iluzí o možnostech vývoje v 68,
     pokud nepochopí, že za vstup vojsk mohl blbeček Dubček
     víc než Brežněv, pokud nepochopí, že Havel stojí na počátku
     všeobecnáho mravního úpadku této společnosti, pokud nepochopí,
     že po 89 se k moci dostala ta horší menší „polovina“ národa,
     (která ovšem jde k volbám), pokud se nenajde idea,
     která by normální lidi trochu sjednotila a pokud oni
     alespoň nezvednou zadek a nedojdou k volbám,
     aby se ukázala skutečná většina a ne jen o prsa,
     tak se nic nezmění.
     Existuje teorie o stabilní dvoutřetinové společnosti,
     ale protože nás západ sdírá, tak by na ty naše slouhy nic nezbylo.
     A tak se má dobře s bídou jedna třetina a 20% voličů
     se oblbne tvrzením, že po 30ti letech za vše můžou
     komunisti. No Jekeš je ještě stále naživu. A tak to máme
     u voleb často 51:49. A to na změnu nestačí.
     Údajně nejstrašnější místa v pekle
     jsou rezervována lhostejným.

     • embecko

      „20% voličů se oblbne tvrzením, že po 30ti letech za vše můžou komunisti“
      Ano, to je vyznamna konspiracni teorie…ale tech oblblych volicu nebude 20%, ale spise 50%.

     • Nerevar

      Především vašak soudím, že Václav Klaus je mnohem větší zemský škůdce než všichni dříve jmenovaní.

     • tresen

      Souhlas s MB, že tvrzení A tak se má dobře s bídou jedna třetina a 20% voličů se oblbne tvrzením, že po 30ti letech za vše můžou komunisti je oblíbená konspirační teorie.

  • oh

   No vida, to bude mít Progresivní Slovensko i Kiskou hned na uvítanou do EP na krku pořádný průser – jak praví evropské právo, až do ukončení hlasování v poslední členské zemi se žádné výsledky voleb po celé EU zveřejňovat nesmějí. Nikde, tedy ani na progresivním Slovensku. (A článek se nezmiňuje, že by šlo o (přípustný) exit poll, naopak usilovně naznačuje, že jde o výsledky sčítání, byť neoficiální.)

 6. Alva

  https://pravyprostor.cz/ceka-nas-vecer-vitezu/
  Petr Štěpánek a jeho temné předpovědi:
  Za vítěze se nepochybně vyhlásí Andrej Babiš a je tak nějak jedno, zda opravdu bude první na pásce.

  Babišova velkohubost ovšem bude skromné povídání oproti tomu, co předvede fialový Petr Fiala. Nemastná neslaná ODS už nemůže naklátit méně než před pěti lety a ani pozice jednookého mezi slepými nejde nevyužít. Dozvíme se zároveň, že vyloučení Václava Klause mladšího s preferencemi ODS nic neudělalo, přičemž se mlčením přejde, že VKml svou novou stranu ještě nezaložil a europřebojů se vůbec nezúčastnil.

  Dalším vítězem budou Piráti. Mladý eurobolševický dorost maskující se dredy, pseudoliberálními floskulemi i svojí víceméně sympatickou jinakostí, imponující zvláště voličským začátečníkům bez paměti i jakýchkoli životních zkušeností, nepochybně v EP zasedne, ba dokonce v solidním počtu.

  Spojené podměrečné síly TOP 09, STAN, Zelených a dalších bruselských agentů se také prohlásí za vítěze, neb znovu oddálí svoji politickou smrt

  Atd. ale nic povzbuzujícího.

  • vittta

   Já nevím, no…
   Já jsem tentokrát volil, samozřejmě SPD, ale tyhle předpovědi…
   Musíme si asi uvědomit, že euronacisté mají k dispozici neomezené finanční prostředky, a tak se rozhodně zaměřili na nízkou volební účast.
   Tedy získat mandáty pomocí mobilizace samotných aktivistů, či možná i placených voličů.
   Volební kampaň, to si všimněte, nebyla vůbec vedena abych tak řekl „pro občany“, burcovali se spíše euroextremisté, normální člověk toho moc nepochopil, ale o normálního člověka u voleb ani nikdo nestál.
   Teď nás čeká- jak je ostatně psáno- hromada manipulačních keců, ale prakticky stejně vznikne jen jakási „zpětná vazba“, takže ty kecy nebudou zajímat nikoho, kromě těch euroextremistů.
   Budou se svými výsledky asi spokojení, zisk nějakých 20-25% vypadá bombasticky, i když je to ve skutečnosti pár %.
   Ale občany to zajímat nebude, od EU se ještě více odcizí, EU je přestane zajímat úplně, jak EU nezajímají občané, tak nebude EU zajímat je.
   Moloch se tím jen udrží na svých hliněných nohou, které budou mít zase o nějakou tu prasklinu víc.
   Otázka volby nebo nevolby, resp, vhodnost nějaké varianty, aby se co nejvíce poškodili příznivci EU u nás (V Bruselu účast nikoho nezajímá, je to pro ně zbytečná starost) je otevřená.
   U zvýšení účasti budou hýkat nad zvyšujícícm se nadšením lidu pro EU, ale na druhou stranu, zisk SPD 20% by se jim asi moc nelíbil, jenže zbývajících 80% bude mít stejně někdo jiný.

   • Alva

    Vím, že se prakticky nic nezmění, aspoň ne v dohledné době. Ale trochu jim znepříjemnit život taky není k zahození.
    Např.z titulků: Boduje Farage i Le Penová, V Maďarsku vyhrál volby do EP Orbánův Fidesz, podle prvních odhadů získal 56 procent hlasů. Přinejmenším tak obhájí svých 12 z 21 maďarských křesel. Nadpoloviční většina lidovců a socialistů v EP padla

    Bohužel o naší SPD jsem zatím nezahlédla ani slovo.

    • vittta

     Jsem celkem zvědavý, na tu účast versus výsledky.
     Udělám si takovou analýzu, co a jak…
     Také bude zajímavé…resp. bylo by zajímavé, pokud euroskeptici fakt posílí, jak se k tomu postaví nevolení vládci EU, jestli je vůbec byť i teoreticky možné, nějak tím EP něco dělat.

      • Kamil Mudra

       Pardon: Vondru. Nemůžu mu sice přijít na jméno ale to neznamená že ho budu blbě psát. :-)
       SPD jen dva mandáty. No, aspoň se tam dostal David kvůli kterému jsem volit šel. Ale jinak… nic moc.

       • vittta

        Slabota.
        Eurolevičáci získali pomalu polovinu hlasů.
        TOP 09 11.7%
        ODS dokonce 14,5 %
        Piráti 14%
        Pánbíčkáři 7,2%
        To je 47,4 % pro eurolevičáky.
        To hodně svědčí o neukotvenosti voličů.
        Neorientují se v těch stranách, podle mě.
        Vlastně dosáhli svého, znepřehledinili ty strany tak, že nikdo vlastně netuší, kdo je kdo.
        Úplně zmizela přirozená revolta mladých, naprosto zmizela klasická pravice i levice.
        Já jsem koukal, dokonce i takový Taras dneska už netuší, oč v politice jde, tihle lidé, dá se říci zkušení harcovníci- usnuli v 90 letech.
        Možná nejvíc volili právě oni.
        Největší díl voličů ale nepřehlednou situaci vyhodnotil jako zbytečnou námahu.
        Osobně je pro mě zklamání jen jedno, a to zisk 11,7 pro kolaboranty, jinak jsem to takto nějak očekával, takže mě ani 9,1 % pro Okamůru moc nepřekvapilo.
        I když je to málo.
        No…včera jsem k Tarasovi čuměl,abych dobře „přečetl“ nálady ve společnosti, a on dodnes nepochopil princip EET.
        Má dojem, že pomocí EET se někomu sáhne do kapsy, co se řemesel týká.
        No, jak psal Godot, řemeslníci už se s náklady vyrovnali, zdražili, já třeba o 40 %.
        V hodpodě jsem koukal, stojí pivo, co před EET stálo 34, už 44.
        Konkurence malých živnostníků se totiž zhroutila.
        Kuriozní je Třešeň, já mám nějakou frustraci..nebo jak to psala- nebo se nebavím s lidmi, co neříkají negr a kozomrd.
        Tady negra používám jenom já, a kozomrda tady nepoužívá nikdo.
        Ta už tak lže, že si to nepamatuje, a plácá co jí do huby přijde, podobně jako MaB, o které jsi zveřejňoval osobní údaje.
        Asi jsem tady zrovna nebyl.
        Pak se samozřejmě nemůžeš divit, že má Saška Vondrů preferenční hlasy, to jako…nebo ten Niedermaier, to člověk žasne.
        Všechno se dá vyčíst tady, u Tarase, Tribuna.
        To je ukázka názorových proudů a používaných argumentů.
        Největší šoumen je nepochybně hank, co mě po mrdal po anglicku…měl jsem mu odpovědět cikánsky, to jsem udělal chybu.

        • Ondřej

         Kde soudruzi fašisté udělali chybu? Lidé fakt podceňují ty uprchlíky, přitom každý, každičký den jich sem proudí tisíce aby nás ovládli….

       • embecko

        Kdo vyhral je poznat podle titulku mainstreamu, nejlepsi je Seznam, co pise, ze „novy europoslanec Blasko popira sestreleni letadla“…neco takoveho jsem jeste necetl…podezreni z popirani sestreleni letadla…oni uz jedou v ptydepe, protoze vedi, ze ti, co vyhrali, jim rozumi. A o tom, kdo vyhral, nemuze vypoveded nic lepe, nezli prave titulek „popira sestreleni letadla“.
        Tim se dostavame k Robejskem protezovanemu Paretovu pravidlu 20:80, jenz nam pomuze si srovnat myslenky ohledne rozlozeni volicskych sil ve spolecnosti (nerikam politickych sil). 20% volicu „vi, co chce“, zbylych 80% voli toho, koho mu stavajici politicka moc predlozi. Proto lide krouzkuji stale dokola napr. Marka Bendu, anebo krasneho cloveka Vondru a podobne.
        Jiz jsem tu upozornoval, ze stanky alternativy maji nejakych 3-5 tisic navstev denne, v pripade politicke alternativni volby je cislo take konstantni: 20% (beru ted dohromady alternativu jak pravou, tak levou). A tady prez to vlak nejede a detmi nezatopis, tohle nedas…i kdyby ses roztrhal. Alternative se podarilo se dostat do povedomi a skoncila na paretovych 20%, vic uz ziskat nemuze.

        • vittta

         Ten pan Blaško jim pěkně leží v žaludku.
         To by si neznalý věci pomalu myslel, že to byl velitel vojsk Varšavské smlouvy, co sem v r. 1968 přijely s internacionální pomocí.
         A ta %….to prostě nelze chtít po občanech víc, než v nich je.
         Na většinu to nezabralo, ale řeší to tak, že nevolí, než aby volili blbě nebo zbytečně.
         Ale ten tlak si udržují- amají v tom rozhodně úspěch.
         Zcela komické množství lidí demonstruje, nebo podepisuje petice, ale jak mainstream, tak altrnativa se k tomu vyjadřují, takže toti 1% naprostýcj idiotů je neustále v centru pozornosti.
         A toto 1% lže, a lže, a lže a lže, až už nikdo neví, co se vlastně stalo, a mnozí by byli ochotni přísahat, že Zeman byl v komunistické straně asi tak 40 let a že mlátil studenty v r. 1989.
         Tu samou fintu pozoruji tady, kdy třeba Saul vytrvale píše, že jsem nácek, spoléhajíc na to, že nakonec pár čtenářů uvěří, že nácek opravdu jsem, a tudíž mnou budou hluboce pohrdat, a podobně jede MaB, která mě dokola osočuje z falšování jejích výroků, kterýma myslela něco úplně jiného, pokud tedy jimi vůbec něco myslela.
         Takže sleduji, jak se jim vede, ale asi nic moc, i když teď čtu dokonce cizí poštu a Kamil zveřejňuji citlivé osobní údaje, a pohrdá se mnou tak leda Hank, protože že jsem sprostý a nevzdělaný, a Taras, protože jsem živnostník, a žiju na úkor ostatních, loupíc a kradouc, poledne nedržím.
         To čumím, chvílemi, ale musím říci, že když budou Saul a MaB ale i Třešeň dostatečně trpělivě lhát (a třešeň lže už i u Tarase) tak nakonec přeci nějaké čtenáře přesvědčí, že jsem nacista a čtu cizí poštu a používám slovo „kozomrd“.
         A úplně stejně uřvaní petmani a demonstrmani přesvědčí mnohé naivky, že Rusko vtrhlou vojenskou mocí na Krym, pod velením gen. Blaška.

         • Saul

          „…kdy třeba Saul vytrvale píše, že jsem nácek “
          Moc se ti za toho nácka omlouvám, vito.
          Samozřejmě, že nejsi nácek.
          Jsi NEONÁCEK.
          Ale hlavně Daliborek jak vyšitej.
          Takže nemusíš mít obavu, že tebou bude někdo pohrdat.
          Chudáci jsou pro smích a o tobě nikdo ani nemusí točit nějaký dokument.
          Ty se tu nakonec tím svým bezduchým a sebelítostným blábolením frustráta (viz ta slátanina výše) zdokumentuješ až do naprostého zblbnutí úplně sám i bez nějakého režiséra:-))

         • embecko

          Zajimava proudova analyza nemeckych voleb je tady:
          https://www.tagesschau.de/inland/waehlerwanderung-europawahl-101.html
          Kdyz se klikne vlevo, tak se ukaze, kam odesli volici te ktere strany oporti spolkovym volbam predloni.
          V podstate to dle meho plati vseobecne, v prumeru, pro celou Evropu. V Cesku sice nezabodovali Zeleni, ale levicove volice zas prebrala pravicova (sic!) ODS :o)
          V zasade takto: Analyza rika, ze milion a ctvrt (!) volicu odebrali zeleni pravicove konzervativni CDU…a to jen diky dvou tematum: Blizici se klimaticka katastrofa a nebezpeci zprava.
          To je to, co rikas: zacala epocha zcela noveho politickeho videni sveta, kde prava a leva uz nehraje roli…a co je absurdni, roli prestaly hrat i vlastni, vyznavane politicke hodnoty- jak by pak pravice mohla mit strach z nebezpeci zprava? Kdyz jednim z jejich otcu je Franz Josef Strauss, kontroverzni (cti pravicove extremni) politik, hlasajici heslo: „Napravo od CDU neni pro jinou pravicovou partaj misto!“?
          Politika se zrejme dostala na plovouci tekute oportunni pole, kde ideje a stavajici socialni status volice hraje jen pramalou roli.
          Muze neco vyznavat, ale volit bude politiky z oponentniho ideoveho tabora, muze si naoko chranit svuj socialni status, ale nakonec stejne voli proti svym zajmum.
          Pak nekdo uchopi „politicky problem“ treba prez exekuce, anebo EET a zakonite to musi mit spatne: konzumentovi uctenky nevadi, mestakovi prijdou jako dobry prispevek k transparentnimu behu spolecnosti a zivnostnik zdrazi…tim je cele EET smeteno ze stolu.
          Obdobna situace nastala v Holandsku, prechazejiciho z guldenu a euro, kde byl kurz nevyrazne ve prospech eura (mozna 10:8, to si uz nepamatuji)…coz vyresili zivnostnici nikoliv prepoctem a prepisovanim cen, ale jednoduse skrtli guldeny a napsali misto nich euro…razem bylo vsechno o 20% drazsi, ale pritom byli vsichni spokojeni :o)

          • vittta

           No jo, jsou rozežraní.
           Levici v tom (bývalém) slova smyslu nikdo nepotřebuje, kapitalismus dal lidem obrovské přebytky, resp. to byla vědecko-technická revoluce, kapitalismem důsledně uvedená do výdělečné praxe.
           Takže sociální status ani roli hrát nemůže, žádný není, nebo není nijak patrný.
           Pak hrají roli už jen prozaičtější důvody.
           Třeba závist- lidé volí Babiše kvůli EET, protože živnostníci platí méně a berou stejně- a jak je vidět na Tarasovi, tak tato závist je natolik silná, že přebije veškeré politické shody, které mezi námi byli a jsou.
           Nebo pocit lepšolidství- proč by nemohli zakázat auta, pro ochranu životního prostředí, když „já“ jezdím na kole a auto nemám.
           Když jsem já zodpovědný dobrovolně, jiné je třeba z zodpovědnosti donutit.
           Další je nedoceněná finta mladých a vzdělaných- podle mě tohle přihraje velké množství hlasů těm, které volí mladí a vzdělaní, i když to tak ve skutečnosti vůbec není, resp. to nikdo neví.
           Dovedeš si představit, jaké peklo by zažíval mladý a vzdělaný někde na fakultě, kdyby se profláklo, že volil SPD?
           To si dá kurva majzla, aby to bylo navěky utajeno, nebo je dokonce ze strachu, že to někdo uvidí, opravdu nezvolí.
           A EET…jsem fascinovaný jmenovitě Tarasovým neustálým výkladem, jak se tím někomu tahají peníze z kapes- a ten „někdo“ je dle něj nenažraný živnostník.
           Ve skutečnosti to ale je jeho kapsa, která zaplakala, živnostníci, co už jsou zavedení, z toho mají doslova prdel, a pokud s tím nasraně nesekli- tak nyní z toho přímo tyjí, protože kouzlo trhu spočívá v tom, že zdražit musí všichni-což EET vyprovokovalo.
           Nyní ovšem je EET pro Babiše zátěží, a budou z toho těžit jemu nepřátelské strany- já se divil, proč z toho elegantně nevybruslí, to byla velká chyba.
           ODSáci a jiná sqadrona budou řvát, jak EET zruší, ale samozřejmě jí nezruší, případně někomu, kdo zaplatí nějakou průměrnou daň, ale to se mu čertovsky nevyplatí, nebo se to nevyplatí většině, a tak si tu kasu raději pořídí.
           Stejně si tam nakonec zadá jen to, co sám chce, někomu to dochází pomaleji, ale nakonec to dojde každému.
           Jedině obchod, kde to je vidět, nemůže s EET nějak extra vyjebat, ale ti zdraží- a vždycky je zlodějina vedená mírou rizika.
           Kdo zaplatí v pohodě režii, mzdy a ještě mu zbyde dost a dost pro něj, už krást nebude, nemá to zapotřebí.
           Proto také vesměs podnikání začíná zlodějinou, a jakmile se firma nějak zavede, od zlodějiny dává ruce pryč, nemá to, jak jsem uvedl, zapotřebí, ale navíc ještě má o co přijít.
           Ve skutečnosti banální zápletka…

          • embecko

           „No jo, jsou rozežraní.“
           To je pulka problemu, druha je ta, ze volici nevi, co si maji myslet (prenesene nevi, ci jsou :o)
           Evropsky etos je natolik rozplizly, ze jde tezko uchopit a malokdo vi, co si pod multikulti a pestrosti vubec predstavit. Jde spise jen o vzdusnou predstavu vse-obcujiciho ziti bez konkretnich kontur a tohle na nejaky obcansky a ani na osobni zivotni postoj nestaci. Lide by chteli nejakou ideologii, ktere by se mohli drzet, ale Brusel je tlaci do vagni predstavy, jez obcas vystrci kriminalni ruzky. To samozrejme vede ke zmateni a apatii a proto tolik nevolicu. Brusel pak voli lide s dusi komunisty, kteri bud minuly rezim moc nezazili, anebo ten jim nejak ublizil a tak se rozhodli si dat podvedome repete: voli bruselskou Moskvu v nadeji, ze ted se bude chovat slusneji. („Současné vedení (EU) připomíná politbyro z doby, kdy se Sovětský svaz zhroutil – pokračuje ve vydávání nařízení, jako kdyby byly stále relevantní,“ napsal George Soros.)
           https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-sssr-soros-strany.A190213_152221_zahranicni_luka
           Ostatni duvody, co uvadis, hraji urcite roli take, ale za podstane bych povazoval tandem rozezranost + ideova rozplizlost a z nich plynouci nezajem a lhostejnost az netecnost. Volba Brusele- Moskvy je ryzi volbou z nouze. „Co se da delat, diky EU tu nemame valku a bez ni by nas sezrali Rusaci. Tak to do nich nalili, tak to v nich je a je jim to uplne jedno :o)
           Hlavne nepopirat sestreleni letadla!…ony srouby budou pritazeny pomerne rychle. Par exemplarnich trestu za realne ciny (vyroky) uz padlo, ted je rada na absurdni obvineni, pak to sklapne:

          • embecko

           https://www.ceska-justice.cz/2019/05/vlada-zavedla-pojem-predsudecna-nenavist-nespravnym-chovanim-se-muze-dopustit-kazdy/
           Zakon na to uz maji, ted jen neco exemplarniho…problem s dukaznim rizenim jiste nebude zadny:
           *
           Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy. Tak vnitro popsalo osobu projevující předsudečnou nenávist – jednání, jehož nový název schválila na konci dubna česká vláda….
           Subjekty, které se jich dopouštějí:

           Neusilují o okamžité zničení demokratického systému, ale postupně ho oslabují.
           Nerespektují koncept základních lidských práv.
           Podněcují k nenávistným aktivitám další osoby.
           Šíří strach ve společnosti.
           Štěpí společnost, vyvolávají v ní antagonismy.
           Zlehčují osudy obětí totalitních režimů a obětí nenávistně motivované trestné činnosti.
           Při komunikaci s veřejností využívají dezinformace a konspirační teorie.
           Stávají se nástrojem vlivového působení zemí a skupin, která nerespektují principy pluralitní demokracie.
           

           *

          • vittta

           Tomu se normálně říká vydírání.
           Zatím, ZATÍM se ještě ten zákon uplatňovat nebude, pak se otevře jedno overtonovo okno, pak druhé… nějaké v podstatě křiklavé případy, co nevzbudí rozruch, a pak…
           Nakonec to skončí u koncentráků, a motivací ani nemusí být přímo politika, ale jako vždycky prachy.
           Konfiskace.
           Ale kdo by se o to zajímal…
           Takovýhle zákon komunisté neměli, byli vyměklí.
           No a jasně, jsou ideově rozplizlí, ale protože jsou nažraní.
           Hladový si rychle ideologii najde, co mu naplní žaludek.
           Nažraný jen zahání nudu.
           Víra je člověku vrozená, každý člověk jí potřebuje, je to životní potřeba, takhle to ber.
           Úplně stejná, jako žrádlo, tekutina, sex, teplo, hygiena.
           A člověk si jí hledá, nemůže bez ní být.
           Někdo víc, jiný méně, jak to tak bývá.
           Dříve se neukojení trapáci dávali j Jehovistům, dneska jdou k ochráncům zvířat či ekologům.
           Problém je, že člověk je evolučně vybaven rozpínavostí myšlení, prostě se neumí zastavit, když něco dělá dlouho, přestává ho to bavit, a hledá další a další impulzy.
           Takže jen málokdo zůstane u počátků, u ochrany zvířat chovaných na kožešinu.
           Nakonec budou vraždit ty, co jedí maso, nebo co sekají zahrady.

          • Kamil Mudra

           To není žádná sranda. Člověk tak může být stíhán i za ironickou sarkastickou poznám kterou jiný veme vážně a udá ho. Je zajímavé jak málo odkazů s tímhle tématem se mi podařilo otevřít. Tohle je jeden z nich: http://pravdive.eu/news/121167/vlada-zavedla-pojem-predsudecna-nenavist
           Ale zrovna ten tvůj, saxi, se mi otevřít nepodařilo, s odůvodněním že česká justice používá nezabezpečený protokol.

          • embecko

           Jeste se uvidi, jak to dopadne…ale vysledek, jak s nim strasis, takovy byt muze. Konecne nejaka forma honu na carodejnice se ve spolecnosti opakuje pomerne pravidelne. Vcera nahaneli Albigenske, co verili v primou spasu, zitra budou nahanet konspirativce, co veri v chemtrails. Ti namisto upaleni ovsem skonci po zablokovani karet a propadnuti majetku jen pod mostem- inu, pokrok nezastavis!

          • Kamil Mudra

           A teď mne tak napadá: Nedopouští se předsudečné nenávisti i Česká vláda když zavedením takového pojmu oslabuje demokratický systém, nerespektuje základní lidské právo svobody projevu, podněcuje k nenávistným aktivitám (k udávání) další osoby a tak šíří strach ve společnosti?
           Není to tak že se tím stává nástrojem vlivového působení zemí a skupin, které nerespektují principy pluralitní demokracie?

          • embecko

           „Člověk tak může být stíhán i za ironickou sarkastickou poznámku“…copak ironickou, ale co chemtrails?
           Z nej se vsichni rozumni lide mohou potrhat smichy, ale pak zacne mluvit reditel CIA Brennan a vypadne z nej tohle:
           „Dalším příkladem je řada technologií – často označovaných kolektivně jako geoinženýrství – které mohou potenciálně pomoci zvrátit dopady globální změny klimatu na oteplování. Jedna věc, která získala mou osobní pozornost, je stratosférická aerosolová injekce nebo SAI, metoda osazení stratosféry částicemi, které mohou pomoci odrážet sluneční teplo, podobně jako sopečné erupce.“
           https://www.cia.gov/news-information/speeches-testimony/2016-speeches-testimony/director-brennan-speaks-at-the-council-on-foreign-relations.html
           Stihany budes za jakoukoliv poznamku, kdyz se nebude libit tvuj styl a nebudes vasnive svazacky stranit vseobecnemu ideovemu trendu. Zkratka padesata leta, McCarthysmus, metoo a pod…blbej ksicht, byt vitrualni, si zada o pomstu…to budou mit multikulti udavaci zne!

          • embecko

           „A teď mne tak napadá: Nedopouští se předsudečné nenávisti i Česká vláda“
           Jak pisi vyse, tohle neosvejkujes, tady zavladne ulice a ulicni vybory a staci jeden blbej pohled a uz jedes…ze to same dela vlada nebude brano jako omluva, ale naopak jako pritezujici okolnost a dukaz toho, ze jsi element, protoze jsi navic jeste drzej.

          • vittta

           Tam to mají rovnou s odsouzenými.
           Asi se jen čeká na to, až se změní ústavní soud, a vytvoří se příslušný precedens.
           Zajímavé je tohle:“Distanc od rasismu nezakládá beztrestnost “
           Aby se Třešeň, Saul nebo MaB nakonec nedivili.
           Já jsem Třešni už kolikrát říkal, že názory má sice oduševnělé, ale nakonec bude viset krásně vedle mě.
           S úplně stejným špagátem na krku.
           Pomáhá probudit ďábla- a ten se nebude nakonec na nic ptát!

          • embecko

           Tak ted si uz muzeme jenom prat, aby nas vezli v jednom dobytcaku…to by bylo prave zavreseni internetove diskuzni kariery!

          • embecko

           „Distanc od rasismu nezakládá beztrestnost“
           Ano, to jsi vyhmatl to zakladni…jako homosexualita nevylucuje homofobii a rusofobie tajnou rusofilii.
           Tady bude mozne uz uplne vsechno, vcetne vyvinovani justice z tridniho pristupu. Jezis, uz se tesim na ty kydy…a az nasledne zacne revoluce pozirat sve deti…to bude jen pro znalce…

          • vittta

           Jsem si vybavil Saula jak píše Kamilovi, že hlavně ví, kam patřit nechce.
           Naivka.
           Kam bude patřit nerozhodne on, ale nezávislý soud!

          • embecko

           Jeste k Overtonove oknu, prve se uz otevrelo:
           https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/spd-tomio-okamura-dezinformace-eurovolby-fake-news-falesne-zpravy-volby-aeronet_1905161617_och
           Dobre jsou i prokliky. Doted se na mainstreamu o tematu vydatne mlcelo a jak vidno, prez verejnopravni instituci vstupuje tema dezinformaci na verejnou scenu a navic i adresne. Zatim je nemyslitelne, ze by se s tim melo neco delat, vzdyt staci jen rozkryt podvratne snahy a ony se pak poddaji samy, svetlo faktu jim totiz vubec nesvedci.
           Ted prijde na radu radikalni myslenka, ze je treba s tim neco delat, nejlepe zatrhnout.

          • vittta

           Někde se začít musí.
           Vidím v textu čím dál populárnější funkci- analytik.
           To bude v novém soudním systému takový dozor nad prokurátorem.

          • embecko

           „Víra je člověku vrozená, každý člověk jí potřebuje, je to životní potřeba, takhle to ber.“
           Ja to tak beru a vyplyva z toho to, co tu tvrdim uz davno, a sice, ze lide se postavi (jakekoliv) moci az pote, co je naprdne ekonomicky. To by take melo byt mottem mistnich diskuzi :o)

       • Alva

        Taky jsem kroužkovala p. Davida (i když byl na 1. místě kandidátky) a p. Blaška.
        Pro informaci komentář jedné diskutující z jiného webu:
        „……p. Blaško slíbil, že bude jednou měsíčně podávat raport na Svobodném rádiu a p. David na Nové republice, včetně seznamu všech důležitých hlasování – kdo a jak z našich europoslanců hlasoval. Myslím, že by se ty informace měly dostat hlavně k voličům těch stran, které tam pravidelně hlasují proti našim zájmům. Mnozí z nich to totiž vůbec netuší …..Tak doufám, že ty informace, které budou oba pánové podávat nezapadnou, ale každé skandální hlasování se patřičně rozmázne“..

        • Ondřej

         myslím, že jsem obeznámen vcelku slušně, ať se jednalo o hlasování třeba o migrační paktu z Marakéše nebo o ochraně práv žen v tzv. Istambulském dohovoru. Jsem rád, že frakce kterou jsem volil obě deklarace podpořila….a díky tomu v těchto volbách posílili o více něž 40%!! Což znamená že přebrala voliče nejspíše nespokojených s oportunistickým chováním paní Merkelové ustupující tradicionalistům z bavorské CSU. Voliči ji vytrestali, protože jasně řekli: „my chceme aby se neustupovalo z úrovně ochrany lidských práv,“ čímž jedno je povinnost záchrana životů v nouzi a povinnost poskytnout ochranu utečencům před válkou a diktátory…To je povinnost kterou podepsaly všechny vyspělé státy světa – a toto právo je součástí Ústavy. Ale to není jen záležitost Německa, ale všech států Unie.

         Čl. 43
         Česká a Slovenská Federativní Republika poskytuje azyl cizincům pronásledovaným za uplatňování politických práv a svobod.Ne rozhoduje anebo porovnává, jak moc jsou tato práva porušováno – ale zcela arbitrárně stanovuje – že poskytuje (jako hotovou věc). Jsem rád, že model západní demokracie je dnes celosvětový úzus. A nejen to -. je to nejvyšší zákon lidství, který kdo porušuje, je z této komunity exkomunikován.

         • Alva

          A jste si naprosto jistý, že se takto opravdu příchozí migranti „třídí“ (nevhodné slovo, ale momentálně mě jiné nenapadá)?
          Lidé, prchající před válkou nebo před diktátory asi nikdy nebudou vyřvávat před hranicemi budoucích hostitelských zemí „Otevřete hranice“, nebudou útočit na policisty apod. a nebudou se v hostitelských zemích dožadovat, aby se tyto přizpůsobily jejich tradicím a zvykům, před kterými de facto utíkají.

          • tresen

           Lidé, prchající před válkou nebo před diktátory asi nikdy nebudou vyřvávat před hranicemi budoucích hostitelských zemí „Otevřete hranice“, nebudou útočit na policisty apod. a nebudou se v hostitelských zemích dožadovat, aby se tyto přizpůsobily jejich tradicím a zvykům, před kterými de facto utíkají.
           Je naprosto jisté, že nic z toho nebudou dělat, když budou mrtví, protože se do bezpečí vůbec nedostanou.

          • Alva

           Nikoliv, třešni.
           Neměla jsem na mysli momentální situaci, ale takovou, jaká se často objevuje právě za dob válečných konfliktů.
           Takoví skuteční uprchlíci jsou vděční, když se dostanou do JAKÉHOKOLIV bezpečí, nevybírají si stát podle jeho ekonomické situace, neupozorňují na sebe, jsou rádi, že si jich nikdo (a hlavně jakákoliv státní moc) nevšímá. A jistě nepohrdají jakoukoliv pomocí co se jídla, oblečení, ubytování týká – na rozdíl od mnoha zpráv o tom, jak k této pomoci přistupují naši současní prý uprchlíci.

 7. Ondřej

  Bravo!! Konečně si toho někdo všiml

  „Tyhle evropské volby byly velmi zajímavé a podle mne dopadly pro Evropskou unii a její další integraci dobře. Lidovci a socialisté ztratili celkem 75 křesel, liberálové a zelení získali navíc 57 křesel.

  Propadly se také strany tzv. euroskeptické kolem britských toryů, kam patří i naše ODS, která nyní v této frakci bude muset hledat společnou notu s lidmi pana Kaczynského, a radikální levice. Kdybychom sečetli hlasy jasně proevropských, mainstreamových stran, tedy lidovci, socialisté, liberálové a zelení, tak nám vyjde číslo 506 z celkem 751 křesel v Evropském parlamentu. Tato většina je mnohem více prointegrační, než byla minulá většina. Naopak v táboru xenofobních, populistických a euroskeptických stran bude velmi zajímavé sledovat, jak spolu tyto strany budou vycházet po volbách v reálné politice, kdy už nemají motivaci předstírat jednotu“

  Je nakonec dobře známo, jak areaguje fašista český na fašistu německého až bude chtít revidovat tzv. Benešovy dekrety a jak zareaguje česjý fašisra na fašiatu italského, až k nám bude chtít poslat své uprchlíky z Lampedusy. To pak namísto společených hodnot „Evropy suvernních národlů“ najednou přijde na řadu „národní zájem“ jednoho proti druhému:-)

  • Alva

   Mohu se zeptat, co vás vede k takovému nadšení a podpoře migrace? Vám se nelíbí „evropské hodnoty“ (bohužel už se pomalu bude říkat bývalé), vám tu chybí no-go zóny a život bez burek a kvílení muezinů pětkrát denně vám nepřipadá dost barevný?
   Nedávno jsem viděla dokument ze Švédska, kdy se reportér ptal občanů, jestli souhlasí s přijímáním migrantů.Každý dotázaný souhlasil, ale když jim řekl, že shání ubytování a péči pro jednoho konkrétního migranta (ten ho doprovázel a občané ho mohli osobně poznat) a žádal je o jejich OSOBNÍ pomoc potřebnému chudákovi najednou to nešlo, nikdo neměli místo, možnosti ani čas.
   Ono teoreticky a v dokumentech to zní moc hezky. Skutečnost bývá pravidelně jiná.

  • Alva

   Mohu se zeptat, co vás vede k takovému nadšení nad pokračováním migrace?
   Vám se nelíbí tradiční život podle „evropských hodnot“ (zanedlouho budme asi říkat bývalých), připadá vám málo barevný bez burek, no-go zón a kvílení svolávající pětkrát denně k modlitbě?
   Vy jste nikdy nečetl, nebo neslyšel, jak dopadl např. Libanon, jak by dopadla Barma, kdyby se nechala zastrašit evropskou „humanitou“ a tvrdě nezasáhla na obranu SVÝCH práv?
   Šťastný to člověk, který dokáže zavřít oči před skutečností a spokojeně přežívá v bublině nevědomosti.

   • embecko

    „Mohu se zeptat, co vás vede k takovému nadšení nad pokračováním migrace?“
    Jen ho nech :o)
    Tenhle „nemecky problem“ vyresili Amis opravdu temer genialnim zpousobem a to na vecne casy, tady klobouk dolu.
    Jen si vsimni, ktere narody zachvacuje imigracni silenstvi a ktere toho zustaly usetreny a pamatuj na porekladlo soialistickeho Besipu: Nehoda neni nahoda!

  • astraustralia

   Jak ovlivnil věk a vzdělání volební preference při volbách do Evrospkého parlamentu? Odpovědi přináší průzkum, který společnost Median provedla v týdnu před volbami. Mladí a vzdělaní lidé podle něj volili hlavně Piráty, lidé bez maturity zase dávali přednost ANO a SPD.

   U vysokoškolsky vzdělaných byla účast ve volbách nejvyšší a překročila 38 %, lidí bez maturity volilo naopak jen 13 %. V případě lidí s dokončenou maturitou volilo 19 %.
   % ucasti ve volbach je ukazka nezajmu a patrne i resignace.

   Take z toho plyne pouceni:
   Dejte kazdemu volici maturitu a CR bude patrit Piratum:-)
   Nebude ANO nebude Babise v politice, konecne bude dobre. A bez pridavani penzistum bude konecne lepe mlade vzdelane nastupujici generaci.
   Co se nepodarilo behem 30 let Sametu podari se vzdelanim volicu.
   Revoluce netreba , vzdelani je potreba!

 8. vittta

  Jak dojemné.
  Bývalí komunisté Štětina a Telička jsou plni optimismu, především pak Telička, který neuváženě vstůpil do partaje někdy v r.1986.
  Kdyby věděl, že komunismus padne NIKDY by nevstůpil, a to se dneska mezi milovníky EU cení!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Krach-Stetiny-Je-zle-Vycitky-zloba-dokonce-penisy-583008
  Přece byly ty volby na něco dobré, už dlouho jsem se tak dobře nepobavil- a to jsem ještě ani nečetl BL, kde bývá legrace největší kopec!

 9. MaB

  K vláknu jsem se nedostala, tak dávám sem.
  Kamile, vidím, že si nedáte pokoj a asi už jen z principu reagujete à la vittta na vše, co napíši:
  „A také jsem vám už jasně řekla i videem dokázala, že ti vojáci-legionáři jsou přímo od nás (tj. z města, kde pracuji)“
  KM: „Jinak, vaším videem jste nic nedokázala, na internetu jsou i jiná ze kterých lze odvodit opak.“
  Beru vás za slovo, jestliže toto video nedokazuje podle vás nic, tak mi to „jiným, ze kterého lze odvodit opak“ vyvraťte.
  La Légion Etrangère fait son jogging dans le centre de Nîmes à 8h le …

  Další karikatura:
  „…nadále se nám snažíte malovat idylickou Francii“ ve které i trh plný kradeného zboží je sympatickým blešákem kde ráda nakupujete.“
  Provensálské trhy jsou proslulé svou jedinečnou atmosférou, nikoli tím, že by byly plné „kradeného zboží“. To se prodává asi jinde a jinak. Na „blešácích“ je prodej nového zboží zakázán.

  Ano, bydlím dost daleko od Marseille (hodinu po dalnici) tamější kriminalita mi skutečně „na dveře nebouchá“, ale jezdím tam často, ráda a bez obav, protože se tam cítím jako doma. Vím, že říkat to zde je politicky nekorektní, ale je to tak.
  Vy si ale myslete, co chcete…:)

  • Kamil Mudra

   „Vy si ale myslete, co chcete…:)“
   Děkuji za svolení MaB a budu se tím řídit i nadále.

 10. mistralius

  to embeso, bohužel došlo vlákno

  skvělý komentář, mmch ta pornografie je zachována dodnes

  z toho dokumentu bylo zajímavé, že syn Marie Terezie (tedy matky MA) , a to nám známý Josef 2. musel přijet do Paříže, aby Ludvíka vzdělal v oblasti sexuální výchovy

   • embecko

    Urcite ji nemilovali a ona urcite nemilovala je. Podle meho jsou oba naprosto okrajovymi osobnostmi tehdejsich udalosti. On mel treba pravo podpisu, to ano, ale ruku mu vedli druzi…pokud si jeste vzpominam, tak vsechno se tehdy zlomilo na svazkach/ knihach stiznosti, ktere ze zoufalstvi nechal Ludvim vytvorit (velka peticni akce po vsech spravnich uzemich) a ve kterych byly na statisice zapisu…ovsem na dobrozdani svych radcu celou tuhle akci nechal vyhnit, coz byla jedna z poslednich kapek.
    Podle meho a jak pisi vyse (mozna nize), kdyz si vezmete procesni algoritmy nejake dnesni obdobne situace a prilozite je z vysky na prislusne historicke udalosti, tak se budou z velke miry zcela prekryvat. Jak motivacemi, tak technikami a i zakladnim politckym rozvrhem/ planem celeho procesu. Technikalie budou mozna i zcela identicke, jen odpovidajici stavu technickemu pokroku (napr. namisto papirovych letacku internetove kolaze apod.).

    • mistralius

     Nejsem žádný brutální marxista, přesto kdybych si dal jednu nohu za ucho a druhou taky za ucho, tak je jasné, že se jednalo o burožoazní revoluci, tedy měšťanský stav žádal svá práva.

     Vlastně ani pořádně nevím, jak buržoazní revoluce proběhla v Rakousku, možná to byla buržoazní evoluce.

     • embecko

      Presne tak…revoluce tretich stavu, co si jako alibi a zastiteni vybraly obcansky princip (a uz predem vedely, ze s nim vyjebou).
      Rakousko revoluci zas tak nepotrebovalo, protoze burzoasii predbehla slechta a podnikani se zmocnila sama (viz baroni Ringhoffer, Skoda a dalsi). Burzoasie se ale dostala do sedla s rokem 1848, coz je relativne pozde. Dle meho Rakousko bylo vzdy zamysleno jako agrarni pasalik zapadni Evropy, slouzici jako obranny stiti protiTurkum a potazmo Rusku…vychodni rise (oster-reich) byla nezajimavym uzemim kdesi na vychode a ani oblehani Turky nezdvihlo Zapad k nejake vetsi aktivite. Nebyt Polaku, Zapad by Viden a cele klidne obetoval, jako obetoval Konstantinopol…v plane nadeji, ze se nakonec nejak dohodne…a to je velke pouceni do budoucna!
      Konecne…Pilsudskeho a dnes Friedmanovo Mezimori, Intermarum, je jen vzkriseni tehle stare myslenky, nic noveho pod sluncem…a to i s dusledky: obetujeme prave kridlo…obetujeme leve kridlo…obetujeme cele Mezimori…a kdyz to nevyjde, tak to nejak ukecame.

  • embecko

   Oni byli oba dva mimozy…on asi jiz svym charakterem, ona se do mimonstvi propadla diky nepratelskemu a intrikanskemu prostredi.
   Myslim, ze vernym obrazem by byla predstava doby tesne pred ukrajinskym majdanem, kde by diky dedicnemu pravu delal prezidenta Zdenek Sverak, manzelkou by mu byla Iveta Bartosova a za poradce by meli Nulandovou, Albrigtovou a Sorose.
   A pote by vsechno hodili na krk prave jim a nechali by podle toho take prepsat ucebnice dejepisu…to bychom se dnes asi dovedeli, jake to byly mrchy!

   • Blue

    Ahoj saxi … :)
    … přijde mi to hrozně dávno … už ani nevím, jestli jsme si tykali nebo vykali, ale to je teď asi celkem šumafuk … budu tedy tykat a půjdu k věci, proč vlastně (se svolením janiky) píšu … Byla bych moc ráda, kdybys mi napsal, třeba na tento můj mail : infublue@gmail.com … (i když můžeš i na GeoNův, ale to je riskantní, protože ti možná odpoví :-))) … protože bych s tebou chtěla něco probrat a nevím, kam napsat, protože Tvůj mail nemám … proč, to je na kratší/delší psaní. ;)

    Díky, pěkný večer všem a omluvte můj „spam“ ;)
    Blue

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s