Rasismus

Komentář pod předchozím článkem napsal sax.

Pojem rasismus zalezi na zdrojove zakladne. Uz jsem tu psal pribeh kluka, ktereho jsem kdysi znal, co si vzal autentickou amazonskou indianku a odstehoval se za ni v nadeji, ze splyne s jejim kmenem a stane se z nej indian…ale oni s nim vcelku racionalne vyjebali, nebot jim hned doslo, ze vypada a smysli jinak, nezli oni a ze jim jeho pritomnost rusi jejich stalete zvyky, jez jim zarucovaly preziti…a z nadejneho indiana se stalo kmenove nebezpeci cislo jedna, takze ho vypoklonkovali do zvlastni chyse za vesnici a s nejakou spolupraci a zarazenim mel utrum. Nakonec byl jen na obtiz, delal z nouze zenske prace, coz ho rozhodilo natolik, ze sbalil manzelku a odstehovali se spolu do Prahy…a tady, ve zdrojove silne zemi se ona zaradila vcelku v pohode, protoze tu byl prebytek, ktery si ji spolecnost mohla dovolit venovat.
Tupy Evropan by chovani indianu nazval rasismem, z jejich pohledu bylo vylouceni belocha existencni zalezitosti. Tohle obcinove-kmenove premysleni samozrejme preziva a tak kdyz do africke komunity prijde beloch, je na nej samozrejme nahlizeno jako na nekoho, kdo dokaze rozrusit styl komunitniho zivota natolik, ze muze nastat docela velky az neresitleny problem a komunita se muze rozpadnout. Cernoch v Evrope dtto a podobne. Pokud nekdo na svoji existenci vydava hodne energie a casem si vypestuje algoritmy chovani a mysleni, ktere jeho existenci podporuji, proc by si mel do sveho kruhu poustet nekoho nekompatibilniho, ktery mu nejen pridela praci, ale i ho muze ohrozit? Tupani pak mluvi o rasasismu a o rasach, ale neni to tak, je to bezny konflikt mezi zabehlym a neznamym jednanim. Nechate petilete dite opravovat brzdy na aute, i kdyz by moc chtelo? Nenechate? Pak jste nepritel deti a divny pavouk, kteremu je treba se vyhnout!

 1. Janika

  K tomu mě zaujala vaše debata naznačující, že už samotné rasové teorie mohou být rasismem. Překvapilo mě to, protože to moc nesleduji. Dospěli jste k otázce, jak nazývat člověka, který uznává rasy, ale není rasistou, na kterou kouzelně odpověděl sax:
  https://janica9.wordpress.com/2019/05/16/moralka/comment-page-1/#comment-72466

  A ještě k těm Indiánům, kteří nechtěli mezi sebe přijmout civilizovaného bělocha – po tom, co jsem shlédla ve filmech nebo si přečetla, jak byly přírodní národy ničeny vlivem civilizace, si myslím, že tihle Indiáni, o kterých je řeč, měli vysoce vyvinutý pud sebezáchovy, dalo by se říct, že byli moudří a jejich jednání bylo prozíravé a opodstatněné.

  • Alva

   Podle mně – rasismus, stejně jako neomarxismus, populismus, nácek, bolševik atd., atd. je jen taková „z nouze ctnost“, protože jsme nedovedli najít vhodné pojmenování.
   Např. populismus podle definice znamená podbízení se určité skupině. Ale jak označit politika, který si skutečně myslí to, co říká a tím se taky shoduje s míněním drtivé většiny národa??? To má snad lhát, aby nebyl populistou označen.

  • Kamil Mudra

   „dalo by se říct, že byli moudří a jejich jednání bylo prozíravé a opodstatněné.“
   Takže indiáni mají nárok na moudrost a prozíravě opodstatněné jednání a my ne? Pud sebezáchovy mají všichni lidé – indiáni v tomto nejsou výjimkou.

  • embecko

   Byt se v mem prispevku mluvi o rasach a rasismu, tak neni ani o jednom. Spise je o vnimani ciziho elementu- a tady nemusi o jinou rasu/ plemeno vubec jednat. Oni si vystaci treba nase demokraticke vzory a vojensti spojenci z dalneho Vychodu, Korejci s Japonci. Ja osobne je od sebe odlisit nedokazi, oni ale na 100% a jdou si hned po krku. I behem korejske valky nenavidelo vice jiznich Korejcu vice Japonce, nezli Rusy.
   Jinak mi debata o rasach prijde uplne zbytecna…na druhou stranu je symptomaticke, ze kdyz zacnete mluvit o prirozenych obavach z jedince z ciziho kulturniho okruhu, hned vas nazvou rasistou, aniz byste v tomhle pojmu vubec premyslel. Automaticky vam to podstrci a uz to mate prisite, i s teoriemi z minuleho stoleti.

 2. Tribun

  Ale takhle se přece hájí rasismus už nejméně od 19. století, když přestala být nadále udržitelná teorie, že jiní lidé nejsou lidé. Problém není v tom „vyloučení nepřizpůsobivého“, ale v tom, že na ona nepřizpůsobivost není souzeno na základě zkušenosti, ale apriorně na základě vnějších znaků. Takto racionalizovaný rasismus je dvousečná zbraň, protože na druhou stranu smiřuje s „plýtváním zdroji“ (abych se podržel Saxova zdrojového paradigmatu), pokud jimi plýtvá našinec, Zatímco černochovi neodpustíme sebemenší omyl, od bělocha si necháme srát na hlavu.

  • vittta

   Ona je otázka položená jinak, a podle mě i to Sax ve svém textu velice silně naznačuje.
   Tedy:
   Je rasismus správný (a proč?) nebo není (a proč?)?
   Pro vás to je jednoduché, protože nemyslíte, nebo myslíte emocemi.
   Rasismus je špatný, protože je špatný.
   Jenže pokud budete přemýšlet, tak vám dojde, že rasismus je- od určitého momentu- NUTNÝ.
   U indiánského kmene na to stačil jeden běloch, byť oni asi slovo rasismus ani významově neznali, u českého národa je k tomu potřeba 10% populace, zjevně se odmítající počeštit, při čemž u Čechů je nutnost počeštění cizinců vyžadována pouze navenek, resp. ve styku s Čechy, jak to mají jinde nevím.
   Ale asi bude rozdíl jen v těch %.
   Tady nikdo nic nenamítal, vím to třeba z praxe, kdy Libyjec dostal množství vřelé pomoci od chlapů z práce (chlapů z práce zdůrazním) a z fotbalu (zdůrazňuji) a nikdo nic nenamítal, že je muslim.
   Dneska ovšem už se po dětech dívají divně, a po něm také…
   Tlak reality je neúprostý.

   • MaB

    Je rasismus správný (a proč?) nebo není (a proč?)? (vittta)
    Dá se s absolutní jistotou říci, že rasismus je to nejstupidnější odsouzení člověka.
    Proč ? Protože je odsuzován za to, za co jediné není zodpovědný: za svůj původ.
    Bez ohledu na to, co udělal, čím se stal, jakou hodnotu on sám představuje.

    • Nerevar

     O jakém odsouzení je řeč? Kdysi dávno byl prý v Austrálii nejvyší počet výskytů rakoviny kůže (protože pry běloch pro tamní podmínky neměl výbavu, Astr by mohl nabídnout nějaké zkušenosti). Bylo to odsuzování, nebo nebyl?

     • tresen

      Nerevare, vy si fakt nedokážete vybavit jediný příklad, kdy byli lidé odsuzováni jako méněcenní, protože je řadili do nějaké rasy?

       • MaB

        O „odsouzení“ ve smyslu apriorního zevšeobecňujícího vyjádření negativního postoje k někomu – „když uvidím cigoše, budu si pečlivě hlídat peněženku“. (vittta)

        • Nerevar

         Když večer na ulici vidím partu bílých mileniálů, reději přejdu na druhou stranu. Patří to sem taky?

         • MaB

          Asi stejně jako babyboomers nebo generace X v „bílých límečcích“.
          Před těmi „přecházíte“ kam ?

          • Nerevar

           Před byznysmenem ze řetězu utrženým se není kam schovat. Totéž platí i o Husákových dětech.

          • Kamil Mudra

           Vypadá to, Nerevare, že jste dámám položil příliš těžkou otázku a odpovědi se nedočkáte.

        • MaB

         Ale Kamile, to je zde přeci běžná praktika. Dočkala jsem se já jasné odpovědi od vás ? „Utopit rybu“ ale dovedete dokonale, klobouk (borsalino) dolů před vámi ! :))

     • astraustralia

      Lve vyzyvate me k odpovedi Vasi otazkou:
      protože pry běloch pro tamní podmínky neměl výbavu,

      nema ji dodnes a maligni melanom jak se rika rakovine kuze je tu stale nejvetsi zabijak (belochu)
      Souvislost s probiranym „rasismem“ jaka ?

      Vzdyt co komentar to dukaz o tom ze pod slovem rasa a rasismus si kazdy preklada do sveho pojeti po svem.
      Pocinaji MaB a jeji veta
      Dá se s absolutní jistotou říci, že rasismus je to nejstupidnější odsouzení člověka.
      Protože je odsuzován za to, za co jediné není zodpovědný: za svůj původ.

      (s poznamkou ze takovy „rasismus“ uz davno odval cas a je pohled to starych kolonistu tech co by predstavitele kolonialnich mocnosti Francie ,Anglie na prvnich mistech ve svete meli sve kolonie.)

      Druhy pohled je tu otazka Nerevara ktery tu predlozil bilou barvu kuze v Klokanii jako zdravotni handicap.
      To na rozdil od jinych pohledu na rasu je sice take z pohledu menecennosti tentokrate bile barvy kuze a prokazatelne existujici s platnosti dodnes.
      Kdyz vzpomenu prednasku lekare na thema vitaminu D a „vedecke“ konstatovani ze „cernoch“ musi byt na slunci 6 x dele nez „beloch“ aby nabral stejne mnozstvi paprsku Slunce k vitvoreni stejenho mnozstvi vitaminu
      Je to co? Take „rasisticky“ pohled?
      Bezte uz do zandele s „rasismem“ predevsim s tim po francouzku kolonialnim jak ho zde presentovala MaB.
      To slovo dnes pouzivaji predevsim ti kteri nenachazi argumenty a tak nalepkuji.
      Nejsou to jen lide ktere lze nazvat jako“Internetove blbecky“, je to levny zpusob jaky pouzivaji jiz media.
      Posloucham Deutche Welle a tam posluchacum vtloukaji do hlav:
      „Nach dem Ende seiner Koalition mit der rechtspopulistischen FPÖ muss sich Österreichs Bundeskanzler Sebastian Kurz von der konservativen ÖVP einem Misstrauensvotum im Parlament stellen“

      Pravicovy populismus tam musi byt jako novy druh spravne ozareneho korektniho pohledu na politickou stranu ktera neni ta korektne spravna.
      Takto spravne korektne je vychovavan novy spravny Evropan.

      Hlavne ze demokraticky spravne onalepkovano :-(
      Receno lidove: na bliti velebnosti.

      • astraustralia

       K vytvoreni spravneho mnozstvi vitaminu (vedecky prokazano) Informace 6:1 je ci neni rasisiticka?
       Tak jak dal s tim co se nazyva rasismem ktery si kazdy vyklada dnes nejen jinak
       ale ktery (take vedecky prokazano) vlastne neexistuje. (geneticky prokazano a nezpochybneno)
       Aby neco jako rasismus nemelo zadny duvod k existenci tak pokud uz je nekomu o rase dovoleno mluvit pak v tom pripade jsou si vsechny „rasy“(cesky odlisnosti) rovny a aby si byly jeste rovnejsi, pak pokud kazda ma svou odlisnou kulturu pak i kultury jsou si rovny.
       Toto prani nemaji jeste zcela kazatele dobra dotazeno do vitezneho konce ale i to jednou prijde.
       Prave resi pripad rozradostnenych lidojedu kteri kdyz se zpravu o rovnosti doslechli,
       se nechali slyset ze konecne je jejich kultura a zvyky rovnocene s ostatnimi zadaji omluvu a dollarove odskodne:-)
       A pak ze se pokrok da zastavit. Neda !
       Amen

      • MaB

       Bezte uz do zandele s „rasismem“ predevsim s tim po francouzku kolonialnim jak ho zde presentovala MaB. (MaB)

       Astře, ještě štěstí, že má každý svobodu uznávat nebo neuznávat dělení lidí na rasy, představovat si pod pojmem „rasismus“ (pouze o tom jsem tu zatím hovořila), co uzná za vhodné, ale přeci jen je také dobré vědět, jak ho definuje platný zákon.

       A ten francouzsk definuje jako rasistické urážky „jakýkoli výraz, jakýkoli termín opovržení nebo invektívy vůči osobě nebo skupině osob z důvodu jejich původu nebo jejich nepříslušnosti nebo jejich nečlenství v determinované etnické skupině, národě, rase nebo náboženství…“

       A proč by nemohl být rasistou i ten, kdo je sám obětí rasismu ?

       • vittta

        Správně, ani oběť rasismu není vyloučena z rasismu, ideozločin rasismu by pak neměl smysl, protože když dostane bílý, heterosexuální muž od negrů do držky s tím, že je to smradlavá bílá huba, jak by pak mohl být ten běloch rasistou?
        Samozřejmě není třeba zmiňovat, že francouzký, i jakýkoliv jiný zákon platí jen pro bílé, negr či čmoud být rasista nemůže, takže to ani správně nezmiňujete, i když to v zákonu máte.
        Mimochodem, víte, co si já představuji pod vyjádřením „hnusná blbá debilní kráva“?
        No, „milá, inteligentní a příjemná mladá žena“, takže kdybych vás tak náhodou nazval, nereagujete podrážděně.
        To já podle unavenosti. ale každý, mě samotného nevyjímaje, si může dané sousloví, ale i jakékoliv jiné, vysvětlit, jak sám chce- JEŠTĚ ŠTĚSTÍ.

        • MaB

         „Samozřejmě není třeba zmiňovat, že francouzký, i jakýkoliv jiný zákon platí jen pro bílé, negr či čmoud být rasista nemůže, takže to ani správně nezmiňujete, i když to v zákonu máte.“ (vittta)

         Ano, nepovažovala jsem za nutné zde připomínat, co znamená každému známé – „Liberé, Egalité, Fraternité“.
         Takže jen pro vás:
         Odvolací soud v Paříži nedavno kvalifikoval jako přitěžující okolnost „rasismu“ agresi, kdy byly vysloveny urážky „špinavej běloch “ a „špinavej Francouz“.
         Rozsudek byl proto zvýšen a pachatel byl odsouzen na čtyři roky odnětí svobody, z toho tři ve vězení.

         • vittta

          Finta je v tom, že pokud se něco musí vymágat zákonem, pak to nefunguje samo o sobě.
          Leda by ten zákon byl namířen JEN na těch 40% příznivců Marie LePen, u nás 10% Tomia Okamury.
          + postupně i na příznivce potencionální, a jejich příbuzné.
          Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly, a pak se snadno stane, že podnikatel odmítně ubytovat Rusy, co nepodepíší nějaký papír- s čímž já osobně souhlasím, protože každý může poskytovat své služby komu chce- je to jeho kšeft.
          S čím už ale nesouhlasím je to, že úplně stejný podnikatel by Araba ubytovat MUSEL.
          Proč?
          Protože rasismus.
          Tyhle zákony jsou super jen do té doby, než budete chtít pronajmout kvartýr, a nebude se vám zamlouvat negerská rodina- u nás zatím cigošská.
          Máte prostě problém, a už chodí provokatéři na tomto podkladě.
          Samozřejmě se vám nemusí líbit ani bílá rodina, jak jsem psal, třeba mě jde o VEŠKERÉ podezřelé znaky, a nechtělo by se mi ubytovat rodinu, co má 5 psů a vypadají špinavě.
          Ty samozřejmě ubytovat nemusím, ale cigoše už musím, i kdyby měli 7 čoklů a 18 dětí.
          Najednou se proberete ve světě, kdy co můžete dělat se svým a ve svém majetku najednou není tak úplně vaše věc, a co nemůžete zrovna tak.
          A mě se to nelíbí.
          Protože člověk nemá nikdy dost.
          Z toho vznikají i situace, kdy Janu z Arku hraje negryně, a osobně se divím, že se jí do toho chce, protože já bych také nesouhlasil s tím, kdyby v nějakém filmu hrál krále Zulů běloch, nebo třeba klidně Saladina.
          Pokud společnost není zralá na příjem jiných ras a soužití s nimi, stejně jako nejsou na to samé připraveni příchozí- nelze je přijímat, dost na tom, co má každý národ vlastní pakáže.
          U nás je většina muklů v kriminálech cigošů, sakra proč já bych měl živit úplně jiné etnikum, které na mě za tu dobrotu ještě fluše?
          Ale dobře, jsou tady, a já jsem kultivovaný člověk, a nechci je zabíjet.
          Tak holt musím vymyslet jiné nástroje, třeba placené menší množství dětí, nebo tvrdě vynucovanou školní docházku a dobré chování.
          Ale nač sem ještě brát ty, co tady nejsou, ale se kterými by byli ještě větší potíže?
          Celá ta šaškárna kolem rasismu je jen a jen kvůli tomu.
          Že někteří národové odmítají přijímat verbež, která se dostala na hranice kdovíodkud a kdovíjak a s kvovíjakým cílem.
          Já myslím, že u slovanských národů, a jmenovitě u Čechů, je odpor k rasismu v tom slova smyslu samozřejmost.
          Jen naprostému minimu skutečně vadí negr, protože je černý, nebo cigoš, protože je tmavý.
          Nakonec, nikdy jsme z toho nedělali vědu, a plno Cikánů se tady normálně integrovalo, a nikdo nic nenamítal ani proti jinak barevným- pokud se sžili s českým prostředím.
          Ale jak nám to chcete nutit- tak to PRRRRRRRRRRRR, co jste si zaseli, to si sežerte, a nás nechte na pokoji!

          • Saul

           „Ty samozřejmě ubytovat nemusím, ale cigoše už musím, i kdyby měli 7 čoklů a 18 dětí.“

           Opravdu, vito?
           Opravdu ne!Takže už zase lžeš a to vědomě a záměrně.
           Jelikož jsi na rozdíl od lidí živících se svoji prací ty sám živ pouze z peněz svých nájemníku, tak předpokládám ,že velice dobře víš koho si do nájmu vzít můžeš a koho můžeš odmítnout.
           A stejně tak dobře víš, že jsi lhář.
           Jen zkoušíš, kdo ti na to skočí.
           Tak zkoušej dál.

          • vittta

           Myslím, že těmito pádnými argumenty jsi přesvědčil minimálně 2 zdejší diskutéry.
           To jsou přímo nevyvratitelné argumenty.
           A nezáviď, pročpak si nekoupíš také 5 činžáků, jako já?
           Pak si ubytovávej koho chceš.

          • Saul

           Výběr nájmu a hlavně opravy v 5 činžácích bys organizačně nezvládnul ani se svými nadpřirozenými schopnostmi.
           Peníze těch pár důchodců v nájmu tvé barabizny ti k tvému asketickému životu revolucionáře u kompu bohatě stačí:-)

          • Saul

           A kdybys náhodou, milý vito, měl pocit, že jsem jasnozřivý, nebo že se šťourám ve tvém soukromí mimo tento blog, tak bys už zase lhal.
           Vycházím jen z informací, které jsi tady na Ostrově o sobě poskytnul ty sám.
           A výjimečně věřím, že byly pravdivé.

          • MaB

           Kdo moc mluví, buď lže nebo se chlubí…
           (jak lidová moudrost pravi :))

           A jen na okraj:
           vittta: „Leda by ten zákon byl namířen JEN na těch 40% příznivců Marie LePen….“
           Přesněji: 23,31%, 24,86% v r.2014

          • Kamil Mudra

           No, hlavně Saule že všechno víte tak jistě:
           „V případě, že zveřejněná nabídka pronájmu nemovitosti, byť ve vlastnictví soukromé osoby, vylučuje příslušníky určitého etnika, dopouští se ten, kdo nabídku činí (vlastník či zprostředkovatel), přímé diskriminace těchto osob v přístupu k bydlení z důvodu etnicity. Realitního makléře jako zprostředkovatele nikterak nevyviňuje, že jednal na základě požadavku vlastníka nemovitosti.
           Pokud vlastník nemovitosti, která je nabízena veřejnosti [§ 1 odst. 1 písm. j) antidiskriminačního zákona], sdělí zprostředkovateli (realitnímu makléři), že si nepřeje, aby byla druhou smluvní stranou osoba určitého etnika, dopouští se diskriminace, a to formou navádění (§ 4 odst. 5 antidiskriminačního zákona).“

           Raději si žádné činžáky nekupujte. Mohl byste se, s takovým právním přehledem, dostat i do zapeklitějších problémů než je výběr nájemného a údržba.

          • Saul

           No to jste si pospíšil, Kamile:-)
           To vámi citované samozřejmě vím.
           A….?
           Píšete pod článkem o rasismu.
           Takže citujete správně.
           Každopádně nikdo vás nenutí přijmout nájemníky, ke kterým nemáte důvěru.
           Jen to zdůvodnění nesmí být rasistické.
           Pokud máte pocit, že by mělo, tak se budu těšit na vaše vysvětlení.
           Ale mezi námi, nechcete to raději nechat na vitovi?
           Trochu samostatnosti by mu neuškodilo, co myslíte?
           Já vím, že o něj máte starost, ale to já taky:-))

          • Kamil Mudra

           Ach jo, Saule. Uvědomujete si, jak je tenhle váš komentář komický, s přihlédnutím k tomu co jste napsal výše (28.5.2019 – 16.46), tedy k tomu nač jsem reagoval? Nu, to je dobře že to mnou citované víte a nedozvěděl jste se ode mne nic nového. Aspoň je zřejmé kdo tu lže vědomě a záměrně.
           Ještě tak najít někoho kdo by vám na to skočil, že?

          • vittta

           Buď rád, že jsem nereagoval, vole.
           Ale jedna věc mi byla hned jasná, že to, co poslal Kamil samozřejmě víš.
           To jsem neměl pochyby ani vteřinu!

          • Saul

           A proč jsi nereagoval, vito?
           Doufám, že ještě budeš a vysvetlíš to.
           Kamil se do toho zamotal tak dokonale, že už asi nevysvětlí nic.
           Tak doufám, že ho nenecháš ve stychu.

          • Kamil Mudra

           Zamotal? :-)
           No, máte pravdu v tom že vám nic vysvětlovat nebudu.
           Proč ztrácet čas s někým kdo je tak silně zakopaný ve vlastní iluzi?

          • Saul

           Tak vaše časová kapacita se zdá nevyčerpatelná, když dokážete vyhledávat a citovat paragrafy, které jsou každému všeobecně známé.
           Nebo aspoň měly by být.
           Vysvětlovat mi samozřejmě nic nemusíte.
           Už doufám chápete, že vám rozumím velmi dobře.

          • vittta

           Pokračuj, mluvil jsi o tom zamotávání, máš senza styl.
           Nevím, jestli sis všiml, nereagoval jsem na tebe nějakou dobu vůbec, no ale jde mi o ten blog, a tak jsem si řekl, že čas od času mohu čtenáře pobavit i nějakou tou reakcí, a to i za cenu toho, že jsem vlastně porušil jakýsi slib, nebo jak to nazvat.
           Ovšem já tady nejsem pro své EGO, ale pro navození přátelské atmosféry na tomto blogu, že ano.
           To ale neznamená, že budu reagovat na každou hovadinu.
           Navíc, v tomto případě byla reakce zbytečná, totálního vola jsi ze sebe udělal sám, za laskavého doprovodu Kamila, ale fakt laskavého.
           Takže až se budeš třeba divit, že nereaguji, tak jsem v ten moment tvůj text buď nečetl, nebo vyhodnotil jako nudu, nebo to byl naopak takový schit, že je reakce spíše na škodu.

          • Saul

           „Buď rád, že jsem nereagoval, vole.“

           Naopak mne to velmi mrzí, vito.
           Doufal jsem, že se pokusíš jednu svoji lež vyvrátit nějakou druhou, jak máš ve zvyku.
           Tak opravdu to nezkusíš?
           Ani s pomocí taťky Kamila?
           Potom mi nezbývá, než tě opět označit za arcilháře, protože tohle tvoje tvrzení je LEŽ.
           „Ty samozřejmě ubytovat nemusím, ale cigoše už musím, i kdyby měli 7 čoklů a 18 dětí.“
           Ani Romy, ani kohokoliv jiného nájemce hledající nájemníky ubytovat NEMUSÍ a nehrozí mu za to žádný právní postih.
           Pokud samozřejmě potencionálním nájemníkům nenadává do smradlavých cigošů,negrů,čmoudů… jak máš ve zvyku, případně je z nabídky diskriminačně nevylučuje na základě jejich etnicity.
           Na takovou rasistickou verbež máme paragrafy, jak ti Kamil otcovsky správně připomenul a já ti připomínám, že konečný výběr nájemníka je na nájemci, nemusí ho nijak zdůvodňovat a NEMUSÍ ubytovat, koho nechce.
           No nic, vito.
           Tak jsi zase o něco moudřejší a až budeš příště ve svém lhaní opět tápat, s důvěrou se na mne obrať, rád to uvedu na pravou míru.
           A pozdravuj ode mne svoje nájemníky, pane domácí.:-)

          • Saul

           „nájemce hledající nájemníky“
           opr. mělo být pronajímatel

          • vittta

           Hmmm, hmmm,hmmm…
           Takže je vlastně ten zákon k ničemu, stačí říci, že to není na základě etnicity, ale na základě vlastního uvážení, a je to OK.
           Tak vidíš, vlastně to byl takový chyták.
           A teď to důkazní břemeno je na mě, že jo.
           Tak třeba se mi nelíbí cigošská famile, ale nesmí to být z etnických důvodů, to musím nějak dokázat.
           A pak vezmu bílou familii, a zase musím dokázat, že ty bílé jsem nijak neupřednostnil, že mi prostě víc seděli, i když měli stejně dětí.
           Ty s tím takové problémy nemáš, protože ty cigoše nepoznáš, ono by třeba mohlo i stačit, že já je poznám, ale třeba mohu soudci říci, že jsem vůbec netušil, že jsou to cigoši, že je nepoznám, a zeptat se ho, jestli on je nějak pozná, ale on je také nepozná, jako každý jiný slušný člověk.
           Ale jak pak má člověk vědět, kdo je kdo, když rasy neexistují, a podle vnějších znaků nejdou poznat?
           Pak je takový zákon úplně zbytečný, vem si to.
           Já, jako rasista ty cigoše poznám, ale nikomu to neřeknu.
           A teď si vem, tu zbytečnou mašinerii.
           Padne trestní oznámení, ale já se zeptám vyšetřujícího policajta, jak jsem to měl poznat, že to nepoznám.
           On to také nepozná, a tak samozřejmě neví.
           I kdyby mě obvinil, tak nemůže vědět proč, leda by mě obvinil, že jsem to nějak poznal.
           Pak je žalobce, ten to také nepozná.
           Ale obžaluje mě, že mu jako připadá, že jsem to nějak poznal, ale též neví jak.
           Soudce, který to též nepozná, mě má soudit, ale jde mu z toho hlava kolem, ale je z nich nejchytřejší a říká si:
           Je to rasista, i když to nepřizná a tvrdí, že to nepozná- ale já to také nepoznám, takže vlastně není jasné, jestli to cigoši byli, nebo ne- jak já to mám vědět?
           Mohu já ho odsoudit?
           Nemůže, mrzí ho to, ale nemůže, protože rasy neexistují, a já nepřiznám, že je poznám.
           A proto právě jsou ty nové návrhy na ty potencionální verze rasismu.
           Takže příště mě mohou odsoudit za to, že bych rasista být mohl.
           To totiž poznat lze, a může to poznat jak policajt, tak žalobce, tak soudce.
           A může to poznat na každém, i na tobě, Saule, i na tobě.

          • Saul

           Ajaj, vito.
           Ty mi dáváš.
           Tak já v sebezapření výjimečně přečetl celý ten tvůj dlouhý předlouhý autorský text v bláhové naději, že se něco dozvím a že budeš psát k tématu a vono zase …..
           Takže jako vždy.
           A nejenže meleš úplně z cesty, ale jako vždy zase lžeš.

           „Tak třeba se mi nelíbí cigošská famile, ale nesmí to být z etnických důvodů, to musím nějak dokázat.
           A pak vezmu bílou familii, a zase musím dokázat, že ty bílé jsem nijak neupřednostnil, že mi prostě víc seděli, i když měli stejně dětí.“

           Je to mnohem jednodušší mudrlante.
           Ty vůbec nic nikomu dokazovat nemusíš.
           Tomu, kdo se ti nelíbí , prostě nic nepronajmeš a to bez jakéhokoliv vysvětlení.
           Vidíš jak stručně se to dá shrnout?
           Tak stručně, že to pochopí každý idiot.
           Dokonce i ty jsi byl už k tomu pochopení velmi blízko a kdybys napsal jen tohle, úplně by to stačilo:
           „Takže je vlastně ten zákon k ničemu, stačí říci, že to není na základě etnicity, ale na základě vlastního uvážení, a je to OK.“

           Částečně ano.
           To „částečně“ proto, že ten zákon je jistá pojistka proti tomu, aby byl někdo veřejně diskriminován a tím urážen.
           Tedy aby zamezil veřejným projevům rasismu.
           Chápu, že tohle je zrovna pro tebe těžko akceptovatelné, ale o to víc je dobře, že to je zákonem ošetřeno.

          • vittta

           Hmm..
           A já jsem to tvoje zase nečetl, až na 2-3 úvodní řádky, takže určitě chápeš, že nemohu reagovat, osobo 1.

       • astraustralia

        I takovych prikladu mnoho.
        Jak koupil tak prodava dal.
        Potkal jsem jednoho Anglana ktery si ze sve domoviny privezl porekadlo(pry v GB bezne?)
        „blbej jako Bulhar“
        Bylo by s podivem, kdyby se v Bulharsku nenasel Bulhar ktery ma za blbce nekoho odjinud
        a ten odjinud take zase dalsiho odjinud.
        Mozna bych tak dosli az nekam kam bychom ani necekali ?
        Jak u koho a od koho.
        Top businessman co vsadil na nespravne papiry muze dojit az k rozhorceni a nadavkam co to ti blbci napred na Wall street, pak v Londyne a nakonec i ve Franfurtu udelali za peachovinu.
        Ostrazity hlidac/ka korektnosti pak i takove vyjadreni muze vzit v ramci korektnosti rasisticky, nebo nemuze?
        aby se kruh uzavrel a kdyz rasista na rasistu zanevrel:-)
        Protoze:
        A proč by nemohl být rasistou i ten, kdo je sám obětí rasismu ?(MaB)
        Co tihle na videu, take rasove motivovano?
        Nebo obohacovani nemuze byt rasisticke?(s vyjimkou rasismu kolonialnich Frantiku)
        protoze video bylo z duvodu korektnosti oznaceno jako nevhodne a urazlive(patrne pro ty postizene na videu predevsim ?)
        The following content has been identified by the YouTube community as inappropriate or offensive to some audiences.
        Protoze nasledujici obsah byl identifikoval od korektniho YouTube jako nevhodny nebo urážlivy
        (pro nektere publikum)
        nutno kliknout na radek pod tim
        I UNDERSTAD AND WISH TO PROCEED
        az pak nasleduje obohaceni Francie
        aby MaB ctenarum pridala svuj odborne korektni vyklad zda by tam mohlo byt neco rasistickeho.

        • vittta

         Mě to vůbec nejde přehrát.
         Ale ne kvůli nějakému rasismu, ale že je přístup k videu věkově omezen.
         Vykuř, bělochu!
         Dokud ti není 120, tak máš smůlu!

         • Saul

          To věkové omezení se zřejmě týká mentální způsobilosti.
          Takže si to video asi hned tak nepřehraješ, vito:-)

          • vittta

           Blbý je, že si ho nepřehraješ ani ty.
           Jóó, jasně, tebe to nezajímá…jenže jiná videa si nepřehraeš také, a ty by tě třeba zajímaly.
           Máš milej zlatej zrovna takovou smůlu, jako já, ale ve své tuposti se mě za to směješ.
           Nikdo není vyloučen, i oběť rasismu může být rasista.
           Rozumíš, nikdo není imunní proti ideozločinu, i kdyby byl sebeservilnější.

         • astraustralia

          Pro ty kterym se to nechtelo otevrit, jde o obohaceni Francie:-)
          Otazka byla zda tam jsou mimo obohaceni i rasisticke prvky.
          (byla otazka pro MaB z prekrasne a obohacene Francie dnes)

          • astraustralia

           Kdyz jde o obohaceni nechci to vzdat
           a protoze predchozi video bylo pro korektni you tube asi prilis drasticke,
           zkusime mirumilovnejsi obohaceni Francie a Zapadu obecne

          • vittta

           To první mi stejně nejde otevřít a to druhé je Putinův hoax.
           Kdyby se něco takového ve Francii dělo, tak by o tom snad MaB musela něco vědět, ne?
           Leda by to byla už tak normální, že to žádný Francouz nebere jako problém.

           Nebo…jestli se tam spíš nenatáčí film „Planeta opic 18“, a ultrapravice to vydává za realitu..

           Jinak bych rád řekl, že takhle vypadá v praxi dobytí civilizované země barbary, a zhroucení civilizace!

          • pacifista

           Chtějí se cítit jako doma, je jim smutno, tak si dělají prostředí, na které byli zvyklí, chudáčci.

          • MaB

           V této podobě mám pochyby, vypadá to jako více „událostí“ v jedné. Nemyslím, že by toto prošlo bez povšimnutí médií a opozice. Obzvlášť jde-li o migranty. Takovou příležitost by si MLP rozhodně ujít nenechala, byla by to voda na její mlýn.

           Co je ale zaručeně autentické, to jsou manifestace vesměs „bílých“ GJ. A co se týče násilností a vandalismů, metody black blog (termín je od Stasi, která tak nazývala skupiny anarchistů nebo autonomních, maskovaných a oblečených v černém), v nich bezkonkurenčně vedou.

          • Kamil Mudra

           Soudě dle některých záběrů z toho astrova videa by mělo jít o demonstraci k prvnímu výročí smrti Amina Benthousiho která proběhlla v Noisy-le-Sec, východní části metropolitní oblasti Paříže v departmentu Seine-Saint-Denis.
           http://cdn.simplesite.com/i/a3/dd/284571209989152163/i284571214407213560.szw480h1280.jpg
           Neumím francouzsky ale pro vás, MaB by jistě mělo být hračkou dozvědět se oč demonstrantům šlo když je součástí videa i vyjádření na kameru. Podělíte se s námi o poznané?

          • MaB

           Odkaz nemohu otevrit, ale v tom pripade je to obvykla reakce predmesti na smrt jednoho z nich, kdyz jsou presvedceni, ze ji ma na svedomi policie.
           Chteji „spravedlnost pro Amine-Bentounsiho, naléhavé, nase policie vrazdi.“

          • brok


           (z roku 2017)
           K videu se nesmí přidávat komentáře a nesmí se sdílet, protože „obsah by mohl být pro někoho urážlivý“.

    • vittta

     Hmmm…
     Podívejme, a vy ještě věříte v existenci ras?
     Jasně, každý to vidí, ale ne každý se k tomu přihlásí, oceňuji odvahu.
     Ono je to s tím rasismem složitější, a pokud chcete reagovat na můj konkrétní příspevěk, asi byste měla napsat něco víc, než jen nějaké bezkrevné vyjádření.
     Já tam mám specifický kontext, který vnímám i v úvodním Saxově textu.
     Pokud pak bereme rasismus skutečně v tom významu, jaký opravdu má, máte rozhodně pravdu, a velice, velice pochybuji, že by se v bílém světě našlo víc jak 5% lidí, kterí by to zpochybnili, ale v dnešním světě má pojem „rasismus“ úplně jiné významy,a tak bychom asi měli hovořit o rasismu dnešním, tedy jako „nálepce z přežrání a nudy“.

    • Kamil Mudra

     „Bez ohledu na to, co udělal, čím se stal, jakou hodnotu on sám představuje.
     Nevím jak ve Francii, ale u nás je rasismem často označována pouhá nevole či obava pramenící právě z toho co jinde imigranti dělají, čím jsou a jaké hodnoty se snaží ve společnosti prosazovat. Není to o jejich vnějších znacích protože na podkladu zprostředkovaných zkušeností ze zemí kde je nezvládají, by je tu lidé nechtěli i kdyby byli od nás vizuálně k nerozpoznání. Bohužel, sluníčkáři jsoucí v argumentační nouzi, se stále točí na tom pomyslném rasismu protože tím (aspoň ve svých očích) jedním rázem smetou argumenty protistrany ze stolu. Postojem: „S rasistou se bavit nebudu!“ to mají vyřešené. Píši bohužel, protože tím ke vzniku rasistů zásadním způsobem přispívají. I člověk který v sobě nemá žádné rasistické cítění je nakonec z toho nálepkování tak otrávený že po čase řekne: „No a co! Tak jsem rasista!!“ a začne tak i vystupovat. Třeba i jen na truc.

     • tresen

      Kamile Mudro, vy nerozlišujete výroky typu bojím se uprchlíků, protože je neznám, nevím, co od nich mohu čekat, slyšel jsem, že jsou s nimi problémy od výroků, jaké produkuje vittta, jejichž poslání zní „jsou to čmoudi /případně negři/ a proto moc dobře vím, co jediné se od nich dá čekat, nebudou makat, budou krást a znásilňovat*?

      • vittta

       Kuk!
       Já jsem tady, takže to čtu.
       Já nic takového NIKDY netvrdil, to lžete, asi jako u Tarase- ale tam spoléháte na to, že vás Taras chrání cenzurou.
       A výrok „bojím se uprchlíků, protože je neznám“ jsem tady zatím ještě také nečetl.
       Za to se tady podobné pojetí uprchlíků zesměšňovalo.
       Protože my víme, co od nich můžeme očekávat, a může to velice pravděpodobně být hlavně to, co dělají jinde.
       Třeba pokládají v lyonské uličce bomby.
       Ale víme, že všichni nejsou stejní, jenže to víte, na čele to napsané nemají, a přecijenom, našinec bombu mezi lidi zase tak často nedává-

       • Saul

        „….přecijenom, našinec bombu mezi lidi zase tak často nedává “

        Ten tvuj „nasinec“ se kterym jsi rasove a hlavne ideologicky spriznen zavrazdil na sest milionu lidi , povetsinou plne asimilovanych, jen proto, ze to byli „cmoudi“.
        Bomby mezi ne nedaval, to mas pravdu.
        Tu praci odvedlo par tvych nasincu z Einsatzgruppen a SS s kverem a Cyklonem B .
        Stacilo par let do lidi hustit, ze nenasinci jine rasy nejsou lidi a uz se v Auschwitzu roztapely pece , cmoudy zamorene oblasti najednou byly “ judenfrey“ , zadne no go zony ghet a Evropa byla belostne bila.
        To byly casy, co vito?

        • vittta

         To vůbec nevim, vyprávěj o tom něco, tohle já vůbec neznám.
         Jo, že Vůdce vyjadřoval specifickým způsobem své politické postoje, to jsem už slyšel, ale od té doby, co je v moderním Německu fajerflaška v synagoze též vyjádřením politického postoje, vidím to jako normální.

        • Alva

         Pozor, Saule, tady nejde o rasismus (předsudek založený na barvě kůže), tady jde o islám, tedy smrtelně nebezpečnou nepřátelskou ideologii a ta je nad všemi rasami. Bílý muslim není méně nebezpečný než muslim černý a nejdůležitější je jejich počet. Mluví se o hranici 10% v populaci ………

          • Alva

           Islamofobie není předsudek. Islamofobie je něco jako imunitní systém organismu.Je to obrana před zotročením na základě zkušeností.
           Kdysi jsem četla: „Pouč se z chyb jiných. Život je příliš krátky na to, aby ses mohl poučit jen z vlastních“..

          • vittta

           Kam na ty lži chodíte?
           Asiat Okamura mi například vůbec nevadí, na rozdíl od vás.
           A asiaté jsou také jiná rasa.
           Vy si pořád hrajete na rasismus, kdy bílý utiskuje černého, ale ony existují i jiné barvy kůže.
           Kromě toho, není to žádný předsudek.

       • MaB

        Pokud soudíte lidi jen podle toho, co dělají, ale ne podle toho, co jsou, potom nejste rasista.
        U vás jde ale o případ, že je preventivně podezíráte, protože se bojíte, co kdyby náhodou…(Lyon a podobně, že ?).

        Většina Francouzů tento strach pociťuje v mnohem menší míře nebo vůbec, vysvětlení jsem stahla zde :
        Traductions dans les langues principales (Překlady v hlavních jazycích) : arabe, basque, bulgare, catalan, chinois, tchèque, danois, hollandais, finnois, flamand, français, galicien, allemand, grec, hébreu, hongrois, anglais, italien, japonais, coréen, norvégien, polonais, portugais, roumain, russe, serbo-croate, slovaque, slovène, suédois, turc, ourdou, valencien, afrikaans, albanais, biélorusse, bengali, bosniaque, birman, croate, estonien, gaélique irlandais, hindi, indonésien, letton, macédonien, maltais, persan, panjâbî, gaélique écossais, tchétchène, serbe, thaï, ukrainien, vietnamien, gallois, amharique, arménien, breton, dari, espéranto, farsi, filipino, géorgien, groenlandais, kazakh, kurde, latin, lingala, luxembourgeois, moldave, mongol, népalais, occitan, quechua, kinyarwanda, cingalais, somali, swahili, tatar, tibétain, turkmène, ouzbek, zoulou.

        Zhruba kolik jazyků, nejméne tolik národností (pouze v našem departementu !), to znamen od minulosti po dnešek uprchlíků a migrantů…

        • vittta

         Ne, já jsem rasista.
         Podle nového výkladu rozhodně a HRDĚ se k tomu hlásím.
         Nezpochybňuji existenci ras, nezpochybňuji existenci specifických znaků a dokonce nezpochybňuji ani určitou „podřadnost“ některých ras, resp. zásadní skupiny z ní.
         Pak také zásadně odděluji kulturní okruhy, což opět je dnes vnímáno jako rasismus.
         Pozitivní diskriminace je u mě rovna jakékoliv jiné diskriminaci.
         Razím životní krédo, že každý by měl žít tam, kde to umí, což je většinou tam, kde se narodil, a k tomu účelu nemám rád, když se jim do jejich kulturního prostoru někdo sere, třeba jim hází na hlavu bomby.
         Považuji mírnou migraci za přínos a obohacení, ovšem pouze v mírových podmínkách a s přísným výběrem.
         Současný stav považuji za válečný- bez legrace, a jsem schopen to v pohodně doložit, a mnohokrát jsem to už udělal.
         Na druhou stranu ovšem nechci kohokoliv vylučovat z veřejného života a nepovažuji jakékoliv zapojení do společnosti za podřadné.
         Pokud už posuzuji jednotlivce, nedělám tak podle vnějších znaků, byť mi zkušenost velí, abych byl na základě těch znaků ostražitý, takže když uvidím cigoše, budu si pečlivě hlídat peněženku.
         To samé ovšem udělám u bílého vagabunda, takže vnější podměty ano, ale VEŠKERÉ, ne jen barva ksichtu.
         Podezírám negry a čmoudy opavdu preventivně, ale ne pro nic za nic, je to na základě velice reálných znalostí o nich, a to nejen vyčtených někde z PL.
         V současnosti odmítám JAKOUKOLIV migraci, tedy dnes už bych byl proti přijetí i jednoho jediného negra, i kdyby to mělo být nemocné dítě.
         Je válečný stav, a tomu se každý musí přizpůsobit, kdo to neudělá, dříve nebo později zhyne, a zhyne i jeho zem.
         Pokud Francouzi nevidí, kam se jejich země za posledních 40 let propadla, je to jejich věc, já si ale myslím, že většina to vidí, ale vaše společnost dávno není svobodná, a tak to každý neřekne.
         Francouzi jsou imperialistický a koloniální národ (to bez urážky) a mohou to vnímat jinak, tedy z pozice své síly, kterou už sice nemají, a nemusí to vědět, nebo si nemusí připouštět- ale úplně slabí také nejsou.
         Češi jsou naopak národ mírný a často okupovaný, též je nás méně, a tak MUSÍME vidět věci trošku jinak, a že je vidíme dobře dokazuje už jen fakt, že v tomto navýsost výbušném prostoru pořád jsme.

      • Alva

       Ale třešni, to nejsou uprchlíci, to je invazní armáda. Nedejte na to, že nemají kulomety, letadla a ponorky. 2.světová se taky tak úplně nepodobala třeba prusko-rakouské válce a třetí světovou si snad nedovede představit nikdo (protože se nejspíš nebude podobat žádné známé internetové bojové hře).
       A že ta invazní armáda „uprchlíků“ je složená z Afričanů a Arabů, o tom snad nemůžete pochybovat ani vy.
       Těch pár bílých „Johnů“ to nezachrání.

       • tresen

        Nevím, koho myslíte těmi bílými „Johny“. Nejsem asi s vaší ideologií dostatečně obeznámená.
        Respektive neznám detaily. Ideu, že jde o invazi, plánovanou kýmsi v pozadí, samozřejmě znám. Na to jsou její hlasatelé příliš hluční, než aby se to dalo přeslechnout.

        • Alva

         John byl Angličan, aktivní člen ISILu v Sýrii… K ISILu se, jak známo přidávali i bílí dobrodruzi (podle fotek, videí i zpráv bych je charakterizovala jako založením sadisty), rozhodně nebyl sám, jen byl nejznámější. Tedy pod Johnem v uvozovkách jsem myslela i takové bílé Evropany..

      • Kamil Mudra

       Právě že za výrok „že jsou s nimi problémy“ s dodatkem „které neumíme řešit“ jsem byl už párkrát označen za rasistu. Nesouhlasíš s námi (vítači), tak jsi proti nám – tedy evidentně rasista. Takže postupně přestávám vidět smysl v nějakém rozlišování.
       Saxovo ironické: „potenciální rasista“ je v některých kruzích evidentně bráno smrtelně vážně.

       • vittta

        Kdyby jen to, ono dneska už kolikrát stačí, že jsi běloch.
        Už tím jsi podetřelý.
        Navíc, nejsi ani teplej.
        Tvoje budoucnost je dost nejistá….moje ovšem také.

       • tresen

        Jasně. Já váš postoj celkem chápu. Stát se součástí mainstreamu /po takřka celoživotním rebelantsví/ musí být fajn pocit.

         • tresen

          Opravdu? Vy jste se dřív nestylizoval do polohy toho, co nejde s proudem?
          No tak teď v něm hrdě plujete kraulem. Aspoň co se týče téhle konkrétní debaty. To co tu prezentujete, teď v mainstreamu frčí. Že nikdo vlastně není rasista a že to slovo používají jen zlí sluníčkáři, aby očernili lidi se zdravým rozumem. Tenhle všeobecně oblíbený postoj z vašich příspěvků přímo sálá.

          • Kamil Mudra

           Nějak jsem to nepostřehl. Ale je li tomu tak, pak mne těší že občas v mainstreamu frčí i něco rozumného.

          • tresen

           To je jasné, že to tak vidíte. Jinak byste se přece nepřidal.

          • Kamil Mudra

           Koukám třešni že jste poněkud časově dezorientovaná. Pokud to v mainstreamu skutečně „teď frčí“ tak má za mnou pár let zpoždění. Ale i kdybych se opravdu přidal, jak mylně tvrdíte, proč bych se tím měl stát jeho součástí? Řekl bych že to představuje sdílení podstatně širšího názorového spektra.
           Ale to vy si jistě uvědomujete. Jen jste si potřebovala nějak rejpnout. Až to zkusíte příště, najděte si něco lépe podloženého aby to aspoň stálo za řeč.

          • tresen

           S tím zpožděním to může být tak, že jsem vám jen skočila na to vaše „rebelství“ a byl jste konformní vždycky.

          • Kamil Mudra

           Teď jste mne odhalila, třešni! Nezbývá než abych se přiznal že mám dodnes svou stranickou legitimaci zasklenou v rámečku, pověšenou nad bystou Lenina, ke které denně dávám do vázy čerstvé květiny. :-)

          • tresen

           Tuším, že víte v čem to spočívá. Jde o to naslinit prst a sledovat, kde se zrovna formuje většina.

          • astraustralia

           Že nikdo vlastně není rasista a že to slovo používají jen zlí sluníčkáři, aby očernili lidi se zdravým rozumem. Tenhle všeobecně oblíbený postoj z vašich příspěvků přímo sálá.
           Jsem od CR a Evropy daleko ale i z te dalky nevidim duvod byt v CR rasistou.
           Obohacovani kriminalnimi ciny jako na Zapade od novych prichozich ci jejich potomku se v CR nekona.

           Jedine ze byste tresni patrila mezi ty kteri nalepkuji oznacenim rasista kazdeho kdo nove prichozi nevita.
           To co tresen nazvala jako „všeobecně oblíbený postoj“ (dmitavy k nove prichozim)v CR a Evrope existuje a ptam se z ceho asi prameni?
           Z tohoto a to ze to lepsolidi nevidi, postradaji „zdravy rozum“ a zenou Evropu do zahuby !
           NE takovemu chovani nove prichozich !

          • pacifista

           To válčení mají za ta staletí zakódované v genech, pro nic jiného se nenarodili.

          • Saul

           Ale už jsou tady a jsme s nimi údajně ve „válečném stavu“ ,jak jste se zde mohl dočíst.
           Co si teď počnete se svými geny pacifisty, zakódované staletími harmonického a mírumilovného života bez válek u nás v Evropě?
           To bude tedy asi težké dilema,viďte
           pacifisto?:-)

          • pacifista

           A hleďme, pořádková policie už je zase v pohotovosti.

 3. Nerevar

  My, staří (a nevzdělaní pitomci) pamatujeme, že se kdysi rozlišovaly tři lidské rasy. Nyní je jich nepočítaně (jako v případě džendru).
  Co je vlastně ta lidská rasa? Není snad projevem méněcennosti na něco takového jen pomyslet?

  • tresen

   Je to právě naopak. V rasových teoriích, které se snažily vytvořit vyhraněné rasové škatulky, většinou figurovalo mnoho ras, zatímco dnes, kdy vědci zjistili, že žádná použitelná definice jednotlivých ras neexistuje a nedá se vytvořit, omezilo se používání toho slova na velmi široké a dosti vágní označování tří až čtyř populačních skupin, přičemž platí, že v jejich rámci mohou být mezi lidmi stejně velké rozdíly jako napříč skupinami.
   Jedná se o skupiny, které se vyvíjely na rozsáhlých územích: mongoloidní, rozšířené převážně ve východní Asii a na americkém kontinentě, negroidní v Africe /zejména subsaharské/ a europoidní, označované také jako kaukazoidní, zasahující rozšířením Evropu, severní Afriku a značnou část Asie.

     • vittta

      He, he…
      Asi jako v té opici na té klíčence, co?
      To se ta firma nestačila omlouvat.
      Uvědomte si, že dneska už o tom, co obsahuje urážku, VY nerozhodujete.
      O tom rozhodují jiní- a to, že zatím netrestají, ještě neznamená že se tak v dohledné době nebude dít.
      Každý režim má nakonec svůj 30. červen.
      Já jsem o tom mimochodem četl docela obsáhlou práci, a bylo vskutku zábavné číst, jak před popravčí četou končili i sledovaní a sledovatelé, protože se nikdo nenamáhal to ve vypjaté situaci zjišťovat.

       • vittta

        To tady aplikujete vy tři sluníčkáři v praxi, při čemž ještě nádavkem i rozhodujete o tom, co je urážka, takže vy nikdy neurážíte, ale uražení se cítíte vždycky.

       • MaB

        Ano, soudy, ale ne bez předchozí žaloby uraženého.
        A může se také stát, že ten se bez nich obejde a „rozsudek“ nad urážejícím vynese sám… (potom pozor na zuby !)

        • vittta

         Snad vynesou sami, ne?
         Negr nebo čmoud se vždycky pere fér 10:1 nebo nožem proti rukám, pokud možno nějaké ženské.
         Jsou ale ženy, co je to vzrušuje, hlavně když se to dělá jiným.

   • Kamil Mudra

    „vědci zjistili, že žádná použitelná definice jednotlivých ras neexistuje“
    Možná pro slepce (a to ještě ne všechny). Ale fakt nepotřebuji definici na to abych rozeznal černocha od bělocha. To rozpozná i barvoslepý. Měli by se raději shodnout na tom že rasy jsou a jejich zástupci se nemají zač stydět.

      • vittta

       Tos udělal chybu, lednice je dobrá věc, jmenovitě když je plná.
       To se člověk nemusí nutně přežrat.
       Já mám plnou lednici náhodou rád…..jenže, já si jí vážím.
       Ti povím, blbě se mi pojede v dobytčáku do plynové komory, za předsudečné ideozločiny.

    • tresen

     Vyhraněné typy si troufne označit každý trouba.
     Sofistikovaný přístup vyžadoval potvrzení o čistotě předků do třetího kolena. A někdy nestačilo ani to.
     Četl jste román Sinclaira Lewise Krev královská?
     Jak byste vymezil rasy vy, aby to bylo použitelné pro otypování každého občana zeměkoule?
     Řekla bych, že vaše úsilí by brzo narazilo na skutečnost, kterou opět zdůrazňuju: rasy definovat nelze, nemají použitelné limity.

     • Kamil Mudra

      Já bych se, mimo profesní činnost, rasami vůbec nezabýval. Ani pozitivně ani negativně, včetně vyhraněných typů.

    • MaB

     ad „vědci zjistili, že žádná použitelná definice jednotlivých ras neexistuje“

     Páru s tmavou pletí se narodilo bílé modrooké dítě
     Londýn – Expertům na genetiku pořádně zamotal hlavu černošský manželský pár v Británii, kterému se narodilo blonďaté dítě s bílou pletí a modrýma očima. Odborníci nedovedou vysvětlit, proč se v rodině, kde nejsou žádní bílí předci, narodilo úplně bílé dítě. Tvrdí, že holčička není albínka.
     Jak to funguje…
     Barvu pleti určuje až sedm různých genů. Pokud je žena smíšené rasy, její vajíčka obsahují obvykle směs genů pro bílou i černou pleť. Podobně muž smíšené rasy bude mít ve svém spermatu různé geny. Když se taková vajíčka a sperma spojí, vnikne dítě smíšené rasy. Ale jen občas mohou vajíčko a sperma obsahovat geny určující jednu barvu pleti. Pokud vajíčko i sperma osahuje jen bílé geny, bude dítě bílé, pokud obsahují geny pro černou pleť, bude dítě černé.
     Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sveta/paru-s-tmavou-pleti-se-narodilo-bile-modrooke-dite.html

     • vittta

      A to znáte, jak cigáni přijdou k řece, přes kterou když někdo přeplave, tak zbělá?
      První plave fotr a skutečně, na druhé straně je krásně bílý.
      Pak mutr, a rovněž jak vyleze z vody, je bílá.
      Pak plave syn, ale když už je pomalu na druhé straně, tak se začne topit.
      Rodiče se na něj chvíli dívají, jestli by mu jako neměli pomoci.
      Pak ale fotr řekne mámě:
      Ser na něj, na cigoše!

      • MaB

       Znám realističtější arabské. Oni si dovedou dělat legraci sami ze sebe, čímž jsou mi samozřejmě sympatičtí.

       Ve škole trochu rasistická učitelka vysvětluje Mohamedovi:
       Ode dneška se budeš jmenovat Jean-Pierre. Jsme přece ve Francii !
       Mohamed přijde domů, matka ho volá jeho jménem a on jí odpovídá:
       Já se ted‘ jmenuju Jean-Pierre…
       Ani nestačil domluvit a dostal chudák facku až se zatočil. A od táty hned dalši.
       Když ho učitelka druhý den vidí s monoklem na oku, ptá se, co se mu stalo.
       A hoch smutně svěřuje: Byl jsem Francouz ani ne dvě hodiny a už mě arabové zmlátili

       Mohamed si koupil dům vedle domu lékaře.
       Svého nového souseda šel pozdravit a povídá mu:
       Ty naše domy jsou pěkné, že jo? Ale můj má dvakrát větší hodnotu než ten váš.
       Jak by měl, vždyť jsou oba naprosto stejné, diví se doktor.
       To ano, jenomže já mám za souseda doktora a vy máte za souseda araba.

       • vittta

        To není špatné, nejsem si ale jistý, jestli vnímáte ten černý humor.
        Hlavně u té druhé.
        U nás mít cigoše za sousedy snižuje hodnotu domu 20x, a jejich dům nemá cenu vesměs žádnou.
        To u vás je to ještě OK…

   • Nerevar

    Asi mi paměť selhává více než zdrávo. V minulém století jsem byl Indoevropan (běloch), stejně jako Němci, Francouzi, Izraelci (židi) i cikáni. Najednou se ze mě stal Kavkazan, ačkoli Arméni, Gruzíni i Slovani se od Azerů fyziognomicky (i kulturně) výrazně liší. Árijskou i židovskou rasu vymysleli pro své potřeby jiní, ale najednou je tu (jako na potvoru) zpátky i rasa cikánská. Vyžaduje to snad nějaký podrobnější komentář? Počkáme si i na rasu čmoudskou?

    • vittta

     Vite jak to bylo v Hlavě 22, ne?
     To jsem četl naposledy před 25 lety, a dobře si pamatuji takovou psáž, kdy si ten indián stěžoval, jak hrozná věc je rasismus.
     A jak on k tomu přijde, aby se na něj nějak vytahoval (nevím to pozadí) špinavý Portorikánec.

 4. embecko

  „Čísla jsou – aspoň z mého hlediska – vysloveně varovná. Pouze osmnáct procent Němců má dojem, že se na veřejnosti může vyjadřovat zcela svobodně. V kruhu přátel roste toto číslo na 59 procent, což je sice o dost lepší, ale pořád to ještě znamená, že více než třetina lidí se necítí svobodně ani mezi přáteli. Na internetu se svobodně vyjadřuje jen 17 procent respondentů – zhruba každý šestý.
  https://kechlibar.net/2019/05/26/nejen-nemecka-tabu/
  Počítám, že u spousty dalších lidí, kteří vyrostli ve velmi otevřených 90. letech 20. století, tomu bude stejně. Škoda, že ten neuvěřitelně krásný pocit svobody nemůžeme nějak snadno přiblížit mladší generaci, která už si zase ve škole tzv. dává pozor a považuje to za přirozenou součást života.“

   • embecko

    To uz necham na tobe…a dopustil se ideozlocinu tim, ze citoval z clanku Kechlibarova, t.c. komentatora mainstreamove Primy…
    https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-mariana-kechlibara-do-brna-na-dve-nabiti
    „Jeho testovací jízda (s elektromobilem) nedopadla nijak dobře. Dostal se sice tam a zpátky, ale běžné úkony typu předjíždění kamionu do kopečku vyčerpávaly baterii natolik, že cesta byla jedním velkým nervákem o to, kdy zase dobít. A v jedné chvíli přešlo auto spontánně na úsporný režim, ve kterém nefunguje klimatizace ani topení; zdá se, že odvážný redaktor věděl, proč svůj pokus koná v příjemném květnu a ne v mrazivém prosinci nebo horkém červenci. Suma sumárum, málo muziky za hodně peněz. Takový stroj bych si nekoupil, ani kdybych byl eurový milionář.“

    • astraustralia

     Lide kteri do toho vidi rikaji ze „ekologicka stopa“ je vicekrat nez 2x horsi nez u „naftaku“ prave diky vyrobe baterii !
     Jen pro vybudování každé automobilové baterie – o hmotnosti vyšší než 500 kilogramů by se vyprodukovalo až o 74 procent více CO2 než u produkce automobilu s efektivním konvenčním motorem, pokud je baterie vyrobena v továrně poháněném fosilními palivy jako je Německo, tvrdí konzultační společnost Berylls.

     Se starym autakem muzete jezdit treba 20 let, zivotnost baterii pro el.auta podle slibu experta z VW
     „Garantujeme minimální kapacitu 70 % i po osmi letech nebo ujetí 160 000 kilometrů.“
     Takze uz zadna 10leta a starsi.

     Poslední výzkum totiž ukazuje, že někteří řidiči s dieselovými auty mohou vypouštět v celkových hodnotách méně CO2 než elektromobily. Pod kapotami miliónu elektrických aut po celém světě totiž stále pracuje „špinavá“ lithium-iontová baterie. Každý významný výrobce automobilů má plány na snížení emisí skleníkových plynů a to se zdá být splnitelné pouze s využitím elektrických vozidel, přesto jejich výrobci z velké části vyrábějí lithium-iontové baterie na místech, které patří mezi největší znečišťovatele na světě.

      • vittta

       To my tady přece dávno známe, říkáme tomu trolejbus.
       A když to má koleje tak tramvaj, nebo vlak.
       No jo, proč oni k tomu vlastně nevymyslí koleje?

      • embecko

       No, jim se tam vyviji opravdu superproblem, protoze termin na opusteni jadra maji a jako Nemci ho nehodlaji posunout. K tomu starnou evropske atomovky, ktere se z ideovych duvodu nesmi renovovat. Takze se jim tam blizi era black-outu plus nejasny dovoz spinave energie odnekud z vychodu a cekovy politicky chaos. Volici pod 25 let voli Zelene uz z 35% a do tak 10 let je pravdepodobne, ze Zeleni vyhraji volby (jak budou prumezne vymirat volici CDU a SPD). Podle meho se dostali zase do stavu kolektivni manie, jako ve 30. letech a ani moc nevi, co delaji, ale zato to delaji (opet) dusledne. V zasade je jasne, ze jejich dluh za ne nekdo bude muset jednou stejne zatahnout, ovsem zadne vychodni kolonie uz nemaji a Rusko je trochu velke sousto. Takze kdo to bude, neni jasne, na Francii ve stadiu rozkladu bych moc nespolehal. Tak vymysleji takovehle broskvoviny jako tiraky na trolejich, kde staci jeden tirak s vadnou baterkou a zastavi se jim provoz v cele zemi. Zvenku je hezky videt, jak neplodna civilizace to je, jak se vymysli kraviny pro kraviny jen proto, ze realne reseni si nikdo nedovoli navrhnout, nerku-li realizovat.
       Jeste musi navic pritvrdit v pravicove extremistickem smeru, tam maji jeste velke rezervy:
       https://www.spiegel.de/politik/deutschland/antisemitismus-bundesregierung-warnt-juden-vor-tragen-der-kippa-a-1269277.html
       „Vladni poverenec pro antisemitismus varuje pred nosenim jarmulky.“
       Ze by to mohlo mit souvislost s multikulti politikou je zrejme nenapadne…anebo napadne, ale hned takovou myslenku potlaci. Jen aby se DDR casem zase neodtrhla, to by byl gol… :o)

     • oh

      „Garantujeme minimální kapacitu 70 % i po osmi letech nebo ujetí 160 000 kilometrů.“
      Tak podobná hláška bývá samozřejmě vždy zcela pravdivá, jen obvyklý dodatek – „platnost záruky se posuzuje podle toho, co nastane dříve“ – bývá prodejcem i merkeťákem nedopatřením zamlčen a obvykle je vytištěn co nejmenším fontem někde v poznámce pod čarou. A řekl bych, že služební/referentská auta mají těch 160 000km „nalítáno“ poměrně rychle.

      • embecko

       Pak je otazka, co obnasi 70% kapacity…zvladne to jeste klimatizaci/ topeni?
       Ovsem nejvetsi dilo je stejne dobijeni, trvajici cirka 30- 50 minut a opakujici se po zhruba 150 km. jak by to asi vypadalo na D1, kdyby na ni byla sama elektroauta? To by byla cesta jak na valniku s konmi na par dnu… :o)
       Anebo po strane dalnice by nebylo nic jineho, nezli dobijeci stanice, saturovane z uhelnych ukrajinskych elektraren…

       • vittta

        Děláš, jako bys neviděl ty troleje od OHa, co mají v Reichu na kamiony.
        Tak budou mít dvoje, jedny na osobáky, a druhé na kamiony.
        Člověk za tím nesmí hledat nějaké problémy.
        A 70% kapacity…mě zaujalo spíš těch 8 let a 160 000.
        To bude žůžo, pro ekologii, jak se ty auťáky budou bleskově recyklovat, samozřejmě za použití ekoenergie, i když mi tedy není jasné, jak chtějí bez koksu odpíchnout vysokou pec s ocelí.
        To jim z toho poteče nějaké másloželezo, bez uhlíku.
        Buržoust ovšem není debil, proč by vyráběl auto na potencionálních 15 -20 let, když stejně nevydrží víc jak 8?
        Všechno bude odcházet ještě dříve, jak dneska.

       • Kamil Mudra

        Třeba se už rodí řešení?
        https://elektrickevozy.cz/clanky/japonske-firmy-chteji-spolecne-vyvinout-prelomove-baterie
        „Do roku 2030 by měly být k dispozici baterie pro elektromobily umožňující dojezd 800 km, což je 2x více než v současnosti. A již v roce 2025 bychom se měli dočkat alespoň částečně vylepšených baterií, které umožní dojezd 550 km.“

        „Společně s týmem vytvořil profesor John B. Goodenough takovou baterii, která je na výrobu poměrně levná a oproti Li-Ion akumulátoru má ještě řadu dalších výhod – je například bezpečnější (nemůže se vznítit), ukládá třikrát tolik energie (vydrží déle na jedno nabití), umožňuje rychlejší nabíjení (budete se nabíjet v řádu minut místo hodin), či vydrží větší počet nabíjecích a vybíjecích cyklů.“

        • oh

         Třeba. Jestli takovou baterii je možné vyrábět velkosériově, Japonci to určitě zvládnou. Uvidíme..

       • oh

        Jistě to zvládne i klimatizaci a topení. Vtip je v tom, jak dlouho.. a jestli přitom budeš moci jet i jinam, než s kopce dolů.

        Je roztomilé, jak výrobci baterií a nekritičtí zastánci elektromobility šermují zvětšujícím se dojezdem na baterie, jenomže v moderních autech je na elektřinu doslova „fšecko“. Světla, stěrače, ventilátory, klimatizace/topení, navigace, palubní počítač.. I šmírovací E-call krabičky (povinné pro nová auta od dubna 2018) spotřebují nějaký ten wattík.
        A to ještě nesmí mrznout.
        https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/mrazy-snizuji-dojezd-elektromobilu-temer-o-polovinu-tvrdi-studie-1356084
        Tesla sice závěry studie odmítá – oni prý z praktického nasazení takové zkušenosti nemají – ale osobně pochybuji, že by Musk měl od Pánaboha vyjímku na působení přírodních zákonů. Elektřina z baterií vyžaduje elektrochemické reakce a ty jsou závislé na teplotě vždy.

        • vittta

         Osobně nic proti elektromobilitě nic nemám, a je rozhodně dobré, to nějak zkoušet, někam se posouvat, ale moc mi nesedí, když u toho jebou normální automobilisty a dělají z nich (nás) pomalu lotry- a to to teprve začíná.
         Mají nechat vývoj jet přirozeným směrem, i když nemohu říci, jestli by se elektrikou bez těch keců někdo zabýval.
         Bude se zvyšovat tlak na soustavu, a kapacity, a připravení na to tedy moc nejsou.
         No…a takhle ideologicky se cokoli nebralo ani za komunistů, ať jdou s tou politikou 24/7 do řitě!

         • oh

          To ani já. Akorát potřebujeme už „jenom“ nějaký rozumně použitelný zdroj elektřiny. A z usnesení €parlamentu určitě žádný nevypadne.

    • oh

     Když už je řeč o idoeozločinech, tady je jeden z nejhorších:
     „Prudký pokles kapacity výroby elektřiny z jádra ohrozí plnění klimatických cílů a bezpečnost dodávek elektřiny. Rozvinuté země by proto měly najít způsoby, jak prodloužit životnost svých jaderných reaktorů.“
     Uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

     • vittta

      To je vrchol!
      Němci už nám ukázali, že to jde!
      Mají hodně větráků, a elektriku kupují od sousedů!
      Ta IEA asi neví, co je to neviditelná ruka trhu, křížená s ekologií.
      Ať si zasírá životní prostředí někdo jiný a jinde!

 5. embecko

  A jak na prvniho maje! A nezapomente, ze po manifestaci si soudruzka zkontroluje prezencni listinu!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svedska-studentka-pry-odmitla-protest-s-Gretou-chtela-se-radeji-ucit-Dopadla-moc-zle-583064
  „Palička poukázal i na varovný příběh studentky z Gretina rodného Švédska: „Jen řekla, že si nemyslí, že stávka je vhodným způsobem boje s klimatickými změnami a že raději zůstane ve škole. Za to se jí dostalo šikany ze strany spolužáků i učitelky. Ta ji údajně před celou třídou označila za ‚klimatickou popíračku‘ a říkala jí, aby si podobná rozhodnutí do budoucna hodně dobře rozmyslela.“ O příběhu dívky informoval švédský server Det Goda Samhället.
  Když se prý dívčina matka proti jednání učitelky a spolužáků, které její dceru traumatizovalo, ohradila, vedení školy se kantorky zastalo a naopak obvinilo matku ze závadného chování a špatné výchovy, kvůli níž prý dcera nemá „vstřícný přístup k pozitivním aktivitám“.“

  • astraustralia

   Kdo nezpiva jako Greta
   nemá „vstřícný přístup k pozitivním aktivitám“.
   A ktere to jsou od toho je Greta a jeji pevci.

   „Boj za záchranu životního prostředí a jeho ochranu si dnes pro sebe usurpují aktivistické skupiny, které se často neštítí ničeho a účel pro ně světí prostředky.
   Namísto hledání co nejširšího celospolečenského konsenzu jsme svědky nálepkování a rozdělování lidí na ty, kteří jsou ‚s námi‘ na té správné straně, a ty, kteří jsou proti.
   A jejich postoj pak aktivisté automaticky svévolně vykládají jako touhu po zkáze planety,“

    • vittta

     Osobně si myslím, že volby se falšují dávno, a u nás o chlup méně než ve vyspělých demokratických zemích.
     Volby jsou zásadní věc především na rozdělování peněz, a to si boháči prostě nenechají vzít.
     V některých zemích už jsou volby jen podobnou šaškárnou, jak u nás za komunistů, třeba v severských zemích či Nizozemsku.
     Na falšování voleb bych dokázal vymyslet po hodinovém prostudování výsledků z celé ČR za 15 minut dokonale sofistikovaný systém, kdy bych minimální falší dosáhl maximálních výsledků, a nevěřím tomu, že jsem sám, umějí to i jiní a lépe, protože v tom, na rozdíl ode mne, umí dávno chodit.
     Tam uvedené rozdrobení svobodných stran je nezpochybnitené, při čemž je zřejmé, že všichni se do parlamentu prostě dostat nemohou, jejich motivace je tedy jiná.
     Klasická je mediální masáž a blokování demokratické diskuze.
     Skandalizování v dobrý čas je též osvědčená finta, zde bych jen podotkl, že je u nás asi cosi pevnějšího jak jinde, protože po silně zmanipulovaném a falešném skandálu v Rakousku padla vláda, to samé se stalo na Slovensku, a stačil k tomu menší počet demonstrantů, jak u nás.
     Blogy a alternativní prostory obsadili trollové, zde evidentně MaB cíleně, a Třešeň zřejmě náhodně, Saul pak začal sloužit svým pánům dle mého „pro jistotu“.
     Samotní trollové úspěšní být nemusí, ale kapky se mohou spojit v mohutný proud a je důležité mít připravená veškerá místa.
     Samotný demokratický parlament musí mít ty hodné i ty nehodné, je tedy nevhodné, když jsou tam samí hodní, kromě toho, nehodnými je třeba strašit, takže toto umělé rozdělení je nutnost.
     I když to vím, stejně volím, kdybych totiž nevolil, neštěkl by po mě ani pes, takhle alespoň ztratí část své energie na falšování a korekce!

 6. vittta

  To je celkem legrace, ty demonstrace.
  Nějací svazáci, co měli dohromady 11% vyzývají premira, ale se s nimi bavil.
  Že má odpovědět na 10 otázek.
  To už je jak Saul, tomu také každý musí odpovídat na jeho mazané otázky, a jak neodpoví, je odhalen, co by rasista a tyhle věci.
  Potešující je, že organizátorům chybí peníze, a tak musí střídat demonsntrace v Praze- a ve zbytku republiky.
  Mají k dispozci cca 10 000 komparsistů a ti jsou prostě buď v Praze, nebo se rozjednou po republice, no prostě nemohou být všude, no,a jeďte si do Zlína, to jsou vysoké náklady, není divu, že jich tam je pak jen 100, a zbylých 50 jsou novináři.
  Hutka ovšem vydá za 10, dlouho nebyl vidět, možná byl na školení na Ukrajině, kde ho učili střílet z pušky na vybrané cíle,aby byly demonstrace stejně zábavné, jako na Ukrajině.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Babis-ven-David-Koller-v-akci-A-Hutka-chce-at-jsme-jak-Ukrajina-Tomas-Klus-mluvil-Ale-je-tu-i-vysmech-Milionu-chvilek-583248

 7. vittta

  Zde je zajímavý článek na BL, který jsem si prostě musel přečíst.
  Článek se jmenuje „Imigranti dělají Británii velkou“.
  No a dočetl jsem se, že nějaký imigrant ze Somálska v Brinánii vystudoval, a pak někde pracoval.
  A dělal aktivistickou politiku, a nakonec to dotáhl až na primátora za stranu Zelených.
  Účastnil se nějaké televizní debaty, a byl i zvolen europoslancem za Zelené.
  Hmm.
  A pak kritizoval ultrapravicové politiky (Matteo Salvini a Nigel Farage) a zdůraznil, že jejich poltika je „každodenním vyhlášením války míru v Evropě“.
  To bych tedy čekal nějaký ekologočtější projev, no ale budiž.
  Pěkný článek, ale jako by tam něco chybělo….
  No jo vlastně, a jak tedy imigranti dělají Británii velkou?
  O tom není v článku ani slovo.
  Co se podívat na toho chlapa, není nějak zvláštní…
  Koukám na něj, ale nic nevidím, nějaký člověk, není na něm nic zvláštního, žádné pozoruhodné znaky, běžný občan, budoucí rodič 1 nebo 2.
  Ale dělal, nebo se podílel na dělání Británie velké.
  Super.
  https://blisty.cz/art/95705-magid-magid-imigranti-delaji-britanii-velkou.html

 8. vittta

  Ale tohle je hnus.
  Tak někteří Češi zuří, že firma Adidas používá v reklamě černocha.
  To nechápu.
  Já tam vidím člověka, osobu 1 nebo 2.
  Nechápu ani, co je to černoch.
  Co to může být za Čechy, kteří vidí v tom člověku nějakého…(jak to tam je)… črenocha…né, černocha, to musí být nějací blázni.
  V každém případě si ale JÁ už nic od firmy adidas nic nekoupím.
  Proč?
  No protože v tom článku v Lidovkách je napsáno, že je to muž, a to přece NIKDO nemůže vědět, jestli je to muž.
  Skandální, v 21. století prostě skandální.
  https://blisty.cz/art/95700-nekteri-cesi-zuri-ze-firma-adidas-pouziva-v-reklame-cernocha-netusi-ze-je-to-globalni-celebrita.html

 9. MaB

  Tak někteří Češi zuří, že firma Adidas používá v reklamě černocha. (vittta)

  Tak to je tedy opravdu trapné !
  Oni nevědí, že NBA (National Basketball Association) je první basketball-ová liga na světě ?
  A že nikdo nemůže lépe než „superstar“ Benjamin Mendy, mezinárodní fotbalista, obránce v Manchester City, který v roce 2018 vyhrál Světový pohár s týmem Francie, reprezentovat Adidas Superstar Shoes.
  Možná tak ještě Kylian Mbappé ? :))

  • oh

   Představte si, MaB, že většina Čechů asi ví, co je to NBA nebo to jméno přinejmenším už někdy slyšela. Dokonce bych řekl, že ho umí zařadit na správný kontinent. Ale jen ti z nich, kdo se zajímají o basketbal a profesionální sportovní novináři budou znát víc, než jména nejslavnějších klubů a pár hráčů, nebo dokáží přiřadit fotografii ke správné „celebritě“. Dokázala byste to vy, kdyby šlo o někoho, byť i slavného, ze sportu/oboru, který vás nijak moc nezajímá?
   Je to trapné, ale celebrity asi nebudou tak univerzálně slavné, jak si někdo z reklamní agentury myslel.

   • MaB

    oh, mohl jste si díky :)) všimnout, že to byl z mé strany jenom humor.
    To, že světové sportovní špičky jsou často černoši (proto je publicisté vybírají) je přeci známý fakt.
    A jen ať to ty některé neznalé Čechy, kteří je tudíž posuzují jedině podle barvy pleti, pořádně „žere“! Kupovat Adidas je také nikdo nenutí. Nedivila bych se, že jediný sport, který praktikují, je zvedání půllitrů. :)

    • Kamil Mudra

     Pokud jde o černé celebrity, tak já je vnímám hlavně v téhle branži:

     O tom že existuje nějaká „superstar“ Benjamin Mendy jsem doposud neměl tušení. Nejspíš proto že je mi souznění bližší než soupeření.

     • MaB

      Řekněme, že Benjamin Mendy je „superstar“ předměstí.
      Svou „Superstar“ také hledá a nachází každý rok Česko
      A každá generace má své „hvězdy“, některé jsou jen létavice, jiné stálice.
      Vás odkaz je skvělý a zcela vás chápu. Tady se dá hovořit dokonce o galaxii…:)

    • vittta

     No sorráč, no, tak jsem si myslel, že je to opice z pralesa, to se snad může stát.
     To jsou pořád ty kecy, rasy neexistují, rasy neexistují, a pak to takhle dopadá.

    • oh

     To jsem asi mohl. Jenže ten původní článek z Lidovek nevypadal humorně ani trochu, spíš jako něco, co vypadlo ze SJW, tak jsem tady toho smajlíka přehlédl.

  • vera

   Drobná oprava – v reklamě není fotbalista Mendy, ale opravdu basketbalista z AllStars týmu NBA- James Harden.
   Píšou, že je tváří Adidasu už od roku 2015, na rasismus obecně si teda určitě stěžovat nemůže.
   Ani my v Česku nějak nebijem každého černocha, takového Bolta by lidi na ramenou nosili. Proč teda vadí zrovna tenhle černoch?
   Myslím že s lidma pohlo něco jiného než barva kůže. A to plnovous… celý Usama bin Ladin, a k tomu asociace jako ISIL a nože v rukách…
   Myslím že tady nejde o rasismus, ale o odpor k symbolu násilí, toho násilí, před kterým nás ještě nedávno tak zuřivě varovali.

   • vittta

    Ona je to hlavně bouře ve sklenici vody.
    Pár lidem se to nelíbilo, a pár lidí zase odsoudilo, že se to někomu nelíbí…podle všeho v řádu stovek.
    To je komické, kdyby tam nebyl zrovna negr, nikdo by si toho vůbec nevšiml.
    Ten můj komentář je silně ironický a hlavně mě na tom zaujalo, jak to BL prožívají, podstatě víc, jak ti kritici.
    No a MaB to ještě rozvinula, že jsme idioti ( ve formátu „oni“), a nevíme co je NBA a pro jistotu ještě svou geniální myšlenku rozvinula o nějaké černé čutálisty.
    Koho to jako zajímá?
    Osobně se mi reklamy s negry nelíbí, ale tohle je třeba firmna, co vyrábí sportovní boty a hadry a tak tam basketbalista tak nějak celkem sedí a z hlediska firmy, která je na negry dost silně obchodně zaměřena, je to naprosto pochopitelné.
    Takže kdybych se na BL nedozvěděl, co jsme my Češi zač, a MaB to tady ještě nerozvinula, ani bych nevěděl, že nějaký negr někde na nějaké reklamě je a i kdybych ho tam někde v obchodě viděl, bylo by to pro mě naprosto nezajímavé.

  • tresen

   Možná kdyby se vyvaroval strašidelných kiksů, jako bylo uctění památky atentátníků z mnichovské olympiády, nebyl by se svou podporou Palestinců tak nápadný.

 10. Kamil Mudra

  „Je to krizová situace, kterou řešíme. Musí opustit dálnici a počkají si do noci,” řekl Babiš. „Oni mají stále poruchy, defekty a navíc do nich narazil polský kamion,” uvedl dále.
  https://www.novinky.cz/domaci/506281-americky-konvoj-byl-zastaven-po-komplikacich-ktere-zpusobil-na-d1.html
  Teda jestli mají ti amíci takové problémy při obyčejném přesunu v mírových podmínkách, tak by mne fakt zajímalo jak by asi ty jejich „bleskové přesuny“ vypadaly v podmínkách bojových. Nicméně, v praxi bych si to ověřoval nerad.

  • astraustralia

   Jestli to nedelaji Ami Babisovi naschval byvse inspirovani milliony chvilek.(na premysleni)
   Kdyby jim nabidl ke cviceni vojenske prostory v CR mohlo to byt snadnejsi.
   Jak rozdilny pristup v porovnani s mutti Merkel ktera nema vyhrady k aktivitam US army na uzemi Dojclandu.
   A to ani potom co ji odposlouchavaji jeji duverne hovory.
   Je ovsem rozdil mezi Doclandem a CR.
   V CR to jsou bratrska vojska ktera projizdi, kdezto tam je to od dob 2 svetove pobyt vitezu na uzemi porazeneho statu.
   A pak ze nejsou v Evrope rozdily. Na tomto prikladu je videt kdo je okupovan a kdo ne:-)
   Nemate dobry pocit (i pres ucpane dalnice) ?

  • embecko

   Uz jsem slysel vtip: Pta se v primem prenosu redaktor Radiozurnalu volajiciho: „A co byste si pral zahrat?“
   A posluchac na to:“Vsem na D1 pro zkraceni dlouhe chvile prosim Dobry den parpore z hvezd a pruhu od Honzy Vycitala
   :o)

 11. astraustralia

  Peníze od českých muslimů teroristům
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/byvaly-prazsky-immam-samer-shehadeh-penize-verici-muslimove-terorismus.A190530_214659_domaci_chtl

  VSECHNY KULTURY A NABOZENSTVI JSOU SI ROVNY
  jen nektera jsou valecnicka a staty ktere si hraji na hru zvanou demokracie nevi co s tim.
  Dulezite je ze vetsina vyznavacu nabozenstvi ktere ma i svou militantni podobu jsou mirumilovni verici.
  Pesimiste odhaduji ze pomer je 80/20 optimiste naopak 90/10 a super optimiste a vitaci dokonce az 95/5 coz je velmi radostne zjisteni.
  (It is the world’s second-largest religion with over 1.8 billion followers or 24% of the world’s population)
  Pri poctu vericich ve svete 1,8 milliardy je tech 5% pouze 90 millionu. Takovy pocet by mohl mit chalifat pravovernych bojovniku
  kdyby se do toho nemichali velmoci Kurdove a i Assad. Dokonce i otoman Turecka i kdyz u neho se nevi na ci strane.
  Ale co to je jen 90 millionu proti dnes jiz skor 8 milliardam obyvatel planety Zeme.
  Nedelejte z komara velblouda!

  Oni sami to pry maji ponekud neprehledne kdo je doopravdy kdo.
  Tim ale vubec nezpochybnujme onech jen 5% abychom nebyli souzeni za zpochybnovani ci dokonce popirani prav mensin!

  Jak pravil jejich knez, byvaly-prazsky-immam-samer-shehadeh
  „Finančně jsem podporoval mudžahedíny v Sýrii, konkrétně an-Nusrá. V Sýrii bojují tři skupiny – první jsou extremisté z Islámského státu, druzí jsou lidé, kteří zradili islám a muslimy, a třetí pak lidé bojující proti okupaci snažící se aplikovat právo šaría – a ty já podporuji, to jsou mudžahedíni (bojovníci za víru ve svaté válce),“ řekl Shehadeh.

  Jak zakoncit?
  S pozdravem
  „kupredu za dalsi obohacovani „

 12. embecko

  Jakla vcera podruhe napadli, momentalne lezi v UVN…kdyz byl napaden poprve, media to 2 dny ignorovala, ted je take klid po pesine… Zvlastni, ze kdyz se opily Feri napichnul zady na parapet, neslezla ta udalost z internetu cele tydny…v pripade Jakla je to asi normalka, heslo „zbij si sveho nacka“ urcite pravicove volice vystrasi tak, ze zacnou nakonec volit PIraty, coz bezpocjyby prispeje k celkovemu uklidneni situace.
  Kdo by se toho nadal, ze hnede poulicni bojuvky nakonec prijdou zleva?

  • Nerevar

   Vím od přímého svědka prvního „napadení“, že to proběhlo poněkud jinak, než tvrdí Ladislav Jakl.

   Zajímavé je, že se nikde neobjevila výzva policie, ať se ozvou svědkové celého incidentu. Parlamentní listy jsou pěkná žumpa, a Válav Klaus je stejný eurofob jako jeho favorit.

     • kočka šklíba

      No tak mně to tedy nestačí, asi jsem proruský šváb, pro mě je to ale už skoro vyznamenání, nechtěla bych být lepšočlověk :D . To už bych klesla opravdu hluboko.

   • vittta

    A co s tím mají PL společného?
    A „jinak“ je pro mě žumpa.
    To může napsat kdokoliv u čehokoliv.
    A to druhé napadení bylo asi také jinak, ale jak, to ví jen Bůh a Nerevar.

    • Nerevar

     Nějak nemohu najít tu nedávnou informaci o dvou chlapech v bílých trikách. Ale můj zdroj uvádí, že jeden člověk, když šel kolem poškozeného zřejmě něco nahlas prohodil, což Ladislava Jakla vytočilo natolik, že se na dotyčného vrhl pěstmi. Ten to nenechal jen tak, když začal téct krev, jeden z dalších cestujících rvačku ukončil a oba výtržníky od sebe odtrhl. Ten, co chudáčka eurofoba vyprovokoval, potom „utekl“ do sousedního vagónu.

     • kočka šklíba

      No ale to tak mohlo být ale taky nemuselo, jsou to jen dohady. A zvláště když se to stalo v metru a v Praze, protože začínám mít dojem, že Pražáci jsou všeho schopní (jsem z Prahy), tzn. jak někoho napadnout pro jeho názory, tak i lhát. Nakonec ten idiot z ODS co se nedávno vyblil na FB, vůbec bych se nedivila kdyby se přestěhoval do sídliště naležato z Prahy.
      Nemám ráda Klause, nezapomněla jsem na všechny jeho sviňárny za dob jeho působení ve vysoké politice, a nemám ráda ani Jakla, totéž v bleděmodrém, ale zmlátit někoho za jeho názory považuji za fašismus.
      Takže shrnuto, já vám nevěřím Nerevare.

      • Saul

       „….ale zmlátit někoho za jeho názory považuji za fašismus.“
       No vyborne, sklibo.
       To s vami zcela vyjimecne souhlasim.
       Jen mne trochu mrzi, ze jste svuj postoj nevadrila otevrene trochu drive.
       Napriklad kdyz tu vyvolalo pobavene komentare napadeni Feriho.
       To tady zavladlo vseobecne veseli, asi jakoby zavladlo pri takove zprave treba na schuzi NSDAP.
       Nebo ze by zakerne napadeni Feriho dvema vidlaky byla legrace a Jaklova rvacka fasismus?
       No , s ideove zkalibrovanymi metry mistniho „bratrstva spravedlivych“ to mozne je.

       • kočka šklíba

        Nechápu proč mně to píšete, já žádné komentáře k napadení Feriho nepsala, takže pokud někdo ano, tak je to jeho věc. Budte tak hodný a nezatahujte do mě do vašich dojmů. Potřebujete si zase kopnout? Ale já si ani nepamatuji, že by tady někdo psal to co vy tvrdíte. Ale nečtu vždy všechno, takže pokud něco takového zde bylo, zkopírujte.

     • vittta

      Hmmm..
      Možná jste přehlédl dotaz:
      Co s tím mají společného PL?
      Jakl jim poskytl rozhovor, a co dál?
      PL psaly co já vím i o Ferim.
      No a takže:
      60 letý Jakl napadl zřejmě mnohem mladšího a dobře rostlého frajera v bílém tričku, a ti frajeři byli dva.
      Ale bránil se jen jeden, (ten napadený) a další cestující rvačku ukončil, pochopil jsem to správně?
      A tedy…pro přesnost, prohodil něco, nebo něco prohodil zřejmě?
      Jisté je tedy to, že to bylo nahlas, ale pokud je něco nahlas, zase mi tam nesedí to slovo „zřejmě“.

   • oh

    Velmistře lvích otázek, že vám tu výzvu neotírají o čumák každých pět minut v ČT, ještě neznamená, že se nic neděje.
    „Jakl byl poprvé napaden v sobotu večer ve voze pražského metra. „Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ popsal serveru Echo24 situaci Jakl. Z incidentu vyvázl s viditelným potlučením. Podle dřívějšího vyjádření exprezidenta Klause, kterému Dělal Jakl tajemníka, šlo o politicky motivovaný čin s mimořádnou společenskou závažností. Policie útok prošetřuje.
    Vyšetřovatelé zajistili záznamy bezpečnostních kamer, napadený ale nedokázal útočníka určit. Kriminalisté proto žádají svědky incidentu, aby se jim přihlásili, uvedl v pátek policejní mluvčí Tomáš Hulan.“

    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ladislav-jakl-napadeni-zlin-rada-pro-rozhlasove-a-televizni-vysilani_1905311207_nkr
    Předpokládám, že nejbližší policejní služebnu „váš zdroj“ určitě dokáže najít a tam už by ho měli nasměrovat dál. Takže, pokud ten ten „váš zdroj“ skutečně něco viděl a slyšel, pak by měl nepochybně měl splnit svou občanskou povinnost a jít tu historku povykládat na policii ČR, nemyslíte, Nerevare?

 13. vittta

  Sluníčkáři chtějí válku, přesně jak jsem tady mnohkrát psal.
  Nic méně, oni chtějí vítěznou válku, a na tu ZATÍM nemají sílu.
  Hudka se dokonce veřejně vyjádřil, že by to tady chtělo Ukrajinu.
  Vřaždit by se jim zachtělo, kriminály, koncentráky, plyn.
  A upalování za živa.
  A nikdo nic neviděl, neslyšel, a když, tak to bylo jinak.
  Euronacisté stupňují svůj tlak, ale politici nic nevidí, jen předsudečnou nenávist Okamury a Klause ml.
  Vítejte v pekle, hlupáci, poteče i vaše krev, když se něco semele, nejen demokratů a vlastenců.
  Náckové zasraný, proto oni potřebují ty čmoudy, ti to umějí s nožem, a asi by měli dělat špinavou práci.
  Za ně.

   • Kamil Mudra

    Hutkovi teď sice nějak „šíbe“, ale na rozdíl od Štětiny měl za totáče aspoň odvahu jít s kůží na trh. Ty dva bych do jednoho pytle rozhodně neházel.

    • Kamil Mudra

     Klausoidní Štětina… To je opravdu podivné slovní spojení. Zvláště když ani není řečeno o kterého Klause jde.

 14. astraustralia

  To co tu prave predvadite
  (kdyz jste skocili na poznamky Lva Nerevara ktery nezna vetsiho nepritele nez V.Klause)
  presne vyjadruje srovnani „mluvit o pijavicich u pacienta ktery ma otevrenen zily“
  aneb nepodstatne misto podstatneho.
  Vali se to na vas a mam obavy ze to plati nejen o Nemecku :-(
  Resignace nad tim co se na vas vali, nad rozhodnutim vrchnosti ?

  Jak legálně ilegálně do Evropy ?
  Letecky !
  Berlin
  podle vzoru a na pozvání mutti Merkel !
  (ač sama matkou nebyla o to lidštěji vítá ty kteří chtějí do Evropy)

  Skandál v Berlíně: Německé úřady nechtěně přiznaly, že 30% uprchlických
  migrantů přichází do Německa ne po zemí, ale přilétají v letadlech! Oficiální
  dotaz poslance AfD na německé úřady odhalil, že program na tichý import
  migrantů do Německa podléhá vysokému stupni státního utajení! Většina dát o
  migraci podléhá v Německu od roku 2017 utajení, na veřejnost se dostala pouze
  podivná informace o letadlech! Migranti z letadel vůbec neprochází letištními
  terminály, poslanec AfD zjistil další děsivé souvislosti!

  https://aeronet.cz/news/skandal-v-berline-nemecke-urady-nechtene-priznaly-ze-30-uprchlickych-migrantu-prichazi-do-nemecka-ne-po-zemi-ale-priletaji-v-letadlech-oficialni-dotaz-poslance-afd-na-nemecke-urady/

  Praha
  Dead flights: (nikoli mrtvé ale utajované lety v Praze!)
  V Praze na Ruzyňském letišti přistávají a startují letadla z Turecka s
  vypnutými lokalizačními transpondéry, úplně stejné podivnosti hlásí
  pozorovatelé a spotteři na německých letištích! Pokaždé se jedná o charterové
  lety z Turecka, německá alternativa je označuje za důkazy nedávno odhalených
  šokujících čísel objemů migrantů z leteckých transportů z uprchlických táborů v Turecku!

  …. zpravu oznacit za fake news (co cekat od poslance AfD)
  a weekendove dal podle Lva Nerevara na thema V.Klaus nejvetsi ohrozeni CR

  • embecko

   Nemci uz cirka 50 let dovaz rocne asi 300 tisic gastarbeiteru, o jejich dalsi osud se nestaraji (to jest vetsinou po vyprseni smlouvy zustanou v Nemecku). Tak mi neni jasne, okolo ceho se ted zveda takove halo.
   Zajimavejsi trend je ve volbe Zelenych, kteri v Nemecku jasne vyhrali a je moznost, ze do par let vyhraji spolkove volby. Uz ted se timhle vitezstvi Nemecko totiz razantne izolovalo od okoli a zbytku Evropy a neni janse, jak to bude v bruseli, kde, pochopitelne, cas soucasne nemecke zelene agendy bude hrat vyznamnou roli a proti ktere se bude zbytek Evropy stavet.
   Zde citat z netu:
   „Zde je třeba chápat, že podstata fašismu jako takového se projevuje v aktivní podpoře davu bezvýznamných lidiček v jejich ideovém přesvědčení, že systém zneužívání moci elitou je ten jediný správný. Kdy je tento nepravověrný systém, ve kterém elita zneužívá svou moc, prezentován jako ten správný pravověrný….Po celou dobu historie lidstva byl fašismus prezentován v nejrůznějších ideologických baleních. Může existovat ve všem, všude. Ideologicky je fašismus všežravý. On dokáže vzít jakoukoliv ideologii a přizpůsobit si ji.
   Německý fašismus k tomu využil ideu nacionalismu. Současný evropský a vůbec západní fašismus k tomu teď využívá ideu LGBT, multikulturalismu.“

    • embecko

     Zajimavy je i cely duisburgsky vysledek:
     http://wahlergebnis.duisburg.de/Europawahl2019/05112000/html5/Europawahl_41_Gemeinde_Stadt_Duisburg.html
     BIG ma 1,38% hlasu, 2x vice nezli Pirati, to je velmi nadejna pozice.
     BIG (Svaz pro inovaci a spravedlnost) je konzervativni strana s durazem na socialno. V podstate prebrala program socdem :o)
     Z prekladace:
     „Požadavky strany jsou posílení rovných příležitostí (zejména v oblasti vzdělávání) a integrace migrantů. Strana má také silnou sociální politiku. Při příležitosti zprávy sociální rady OSN z roku 2018, v níž bylo Německo kritizováno za existující sociální neduhy, požadovala strana v tiskové zprávě zavedení „slušné sociální politiky“ [58]. Bylo nutné účinně uspokojovat potřeby péče a chudobu dětí [58]. Kromě toho by pro zajištění životního minima a vytvoření slušných životních podmínek musely být podstatně zvýšeny základní jistoty a minimální mzda [58]. V oblasti politiky vzdělávání se zasazuje o restrukturalizaci školského systému a zejména vyzývá k lepší jazykové podpoře dětí a větší soběstačnosti na vysokých školách. Ve své integrační politice je základním programem strany podpora „zachování kulturní identity“ migrantů. Na téma ekonomie BIG představuje požadavek na bezúročný ekonomický systém.“
     Vice si lze nechat prelozit z wiki, kde ma starana sve heslo, ale ne v cestien, hledejte: Bündnis für Innovation und Gerechtigkeit.
     Je to zvlastni, ze imigracni partaj strci svym programem etablovane levicove strany do kapsy. Ani bych se nedivil, kdyby dostala velke procento hlasu od domaci populace.

     • kočka šklíba

      Já také ne, Němci jsou dost pitomí jak je vidět. Samozřejmě že islamistická strana si do programu nedá (zatím), požadavek šaríi, a z toho vyplývajících dalších věcí, které jsou pro ně ale nejdůležitější. Zatím na to jdou opatrně.

      • vittta

       NSDAP měla nějak 2%…
       Takže jsme klidní, jsme úžasně klidní.
       To jste četla o tom negrovi, co udělal Británii větší, a dotáhl to až na primátora Šefildu?
       Za zelené…
       No co, když to vede dobře, co by ne.

        • kočka šklíba

         Jako pokus o ironii hodně slabé třešinko. Ono vám to obecně moc nejde, asi máte jinak spoustu práce s uváděním věcí na pravou míru a takovéto poznámky jsou vaší hodně slabou stránkou. Jinak vittta má pravdu, NSDAP mělo opravdu nejdříve kolem 2 % hlasů. A vzhledem k tomu, že s islamisty si Hitler dost rozuměl, a islám opravdu v některých směrech připomíná německý nacismus, tak to zase taková legrace není.

         • tresen

          Legrace je to, že vás znepokojuje německá pidistrana, která s islamismem nemá společné vůbec nic. S islámem leda to, že za ni kandidují němečtí občané tureckého původu, aspoň se to dá odhadnout podle jmen. Kdyby ta strana měla podporu voličů téhle kategorie, dostala by o mnoho víc hlasů.
          Možná teď vyvinete teorii, že ji němečtí muslimové většinově nevolí z toho důvodu, že je pro ně málo islamistická.Však vy už něco vymyslíte. :-)

          • vittta

           Bejt rok 1928, tak jsem- v ohledu na NSDAP a Hitlera také v naprostém klidu.
           Víte, kolik takových třešní tehdy bylo?

          • tresen

           Jasně. Vy byste byl v klidu i po roce 33, vittto.

          • kočka šklíba

           Ale to je právě ono, ona NSDAP byla také pidistranou a co z toho se poté vyvinulo víte i vy ne? Přesně jak píše vittta kolik třešní tehdy bylo? Asi hodně.

          • Saul

           Taky myslím, vito, že se tentokrát Třešeň mýlí.
           V klidu bys sice vyměnil montérky za fešáckou SA, nebo SS uniformu, ale pak už bys byl v jednom kole a měl spoustu důležité práce, odpovídající tvému intelektu, charakteru i politickému přesvědčení.

 15. astraustralia

  Po celou dobu historie lidstva byl fašismus prezentován v nejrůznějších ideologických baleních. Může existovat ve všem, všude. Ideologicky je fašismus všežravý. On dokáže vzít jakoukoliv ideologii a přizpůsobit si ji.
  Německý fašismus k tomu využil ideu nacionalismu.
  Současný evropský a vůbec západní fašismus k tomu teď využívá ideu LGBT, multikulturalismu.

  Jakoby zkusenost s Nemeckem 2 x nestacila.
  Chteji to zkusit i potreti ve vire ze tentokrate se to povede nebot takove dobrodini prece nelze odmitnout?

  Jako priklad ze vse spatne je k necemu dobre to pro pouceni a jako varovani staci.
  Jen jeste najit tu nejspravnejsi odpovedet aby pochopili ze ani tentokrat to nemaji spravne
  a predevsim ze ani kdyz Zeleni vyhraji volby to jeste neznamena ze cela Evropa musi byt jako oni.

  • embecko

   Oni nic nezkousi, Atere…fasismus= mobilizacni reakce na selhavani spolecnosti, zcela prirozena a zakonita. Chyba je v systemu (nastaveni zakonu) a ne v ideologii, ci moralce. Pamatuj, ze vsechny apely na moralku jsou jen slepou ulickou a matenim verejnosti.

   • astraustralia

    Pamatuj, ze vsechny apely na moralku jsou jen slepou ulickou a matenim verejnosti.

    Take se mi to tak jevi ale presto..
    ze ac moralku sami zadnou od lidu moralku poslusnosti a podrizenosti vyzaduji, s tim skoncit a
    je treba hledat cestu a zpusob jak nastavit system rizeni spolecnosti,
    ktery konecne dovolil kazdemu aby dustojne a bez utrpeni prozil svou pozemskou pout.

   • vittta

    Tohle všechno mi bylo dávno jasné, jmenovitě po přečtení vůdcova díla Mein Kampf.
    Jedna zásadní věc mi ale nějaký čas unikala.
    Nejen bída a krize vede k rozvratu společnosti.
    Führera stvořila krize, říká se.
    Méně už se říká, že Führera stvořil velkokapitál, mezinárodně- politicko-ekonomické cíle (agrese za účelem zisku) a to vše na základě levicových myšlenek.
    Zajímavé je to druhé, to první je jen vějička.
    Krize a bída nemůže Führera stvořil, protože když je bída a krize, o to loajálnější jsou ozbrojené složky, a ozbrojené složky systém zachrání, pokud je ten systém loajální velkokapitálu.
    Výmarskou republiku nebylo třeba zachraňovat, nebyla expanzivní.
    Dneska žádná krize není, a i když není ani Führer, vládnoucí agresivní ideologie už tady je.
    Pokrokové levičáctví.
    Faktem je, v dnešní době může Führera v pohodě nahradit internet, televize, tedy všudypřítomnost médí.
    A nakonec klasika, společnost na západě selhala, ale ne bídou, ale nadbytkem.
    Nikdo si neváží ničeho, chtějí něco víc, ale nikdo neví co a proč.
    Pozoruhodné.
    Také je s tím asi spojena „buzerace z nudy“.
    Zákazy vjezdu dieselů tam i onam, snižování rychlosti, zcela nesmyslné, pruhy pro cyklisty všude, ale zároveň buzerace cyklist, zákazy vstupu tam či onam, atd..atd..a nakonec- předsudečná nenávist.
    Tohle blbě skončí.

    • Kamil Mudra

     „A nakonec klasika, společnost na západě selhala, ale ne bídou, ale nadbytkem.
     Nikdo si neváží ničeho, chtějí něco víc, ale nikdo neví co a proč.“

     Tohle předhazuješ často, ale, když se budu držet jen Evropy, tak já si myslím že to takhle plošně aplikovat na společnost nemůžeš, protože její velká část v žádném nadbytku nežije a naopak má starosti existenční. Řekl bych že tvoří minimálně třetinu. Pak jsou tu ty dvě zbylé třetiny složené jak z lidí zabezpečených standardně tak i z těch co si žijí nadstardandně, přičemž nezávisle na úrovni, vnímají svůj stav rozdílně – to znamená že jedni si ho váží a jiní ho berou jako samozřejmost.

     Co však mají všichni společné není nějaký nadbytek, nýbrž absence nějaké společenské vize na jejímž uskutečnění by společnost kooperovala nezávisle na úrovni momentální situace jednotlivců. Zjednodušeně řečeno: na něčem co by lidi spojovalo, bez rozdílu jejich společenského statusu ať už se odvíjí od čehokoli.

     Brusel můžeme klidně vnímat jako jakýsi „klub Führerů“ aspirujících na vůdcovství celé EU, což se právě neustále projevuje tou buzerací, silně zavánějící testováním toho co vše si mohou dovolit, tedy jak až daleko mohou zajít, ať už v zavádění stále otravnějších nařízení nebo ve vršení očividných lží a vládnout stylem rozděl a panuj, promítaným až na tu nejnižší společenskou rovinu, tak aby proti sobě šli i lidé které by to samo o sobě jinak nenapadlo.

     Proto se tohle „panstvo“, vyhýbá jako čert kříži, tomu aby předložilo jakoukoli sjednocující společenskou nabídku, byť by měla být i časově neučitá typu: „Jednou toho dosáhneme.“ jako byly ty komunistické vize o dobývání vesmíru, poroučení větru dešti a celoplanetárním bratrství. Protože jakmile jednou vůdci vytyčí směr, stává se pro ně závazným, a oni pro ty vedené musí vytvářet alespoň iluzi nějaké společenské snahy tím směrem kráčet. A ti vedení, i když třeba mnohému co se děje nerozumí nějak detailně, přece jen aspoň jsou schopni rozpoznat že ta „společná kára“ jede směrem opačným a nebo se její dráha od té vytyčené markantně odchýlila a mají možnost najít nějakou společnou řeč, kterou by vůči vůdcům vyslovili své výhrady.

     Ve výsledku neustále přibývá lidí kteří podvědomě cítí že to v čem žijí TEĎ určitě nechtějí ale nemají žádnou představu o tom co by mohli nebo měli chtít ZÍTRA, a tak vlají jak plášť ve větru a stávají se snadnou kořistí pro každého, kdo potřebuje nějaké užitečné idioty k dosažení nějakého svého momentálního cíle. To ovšem není způsobeno nějakou „přežraností“ nýbrž dezorientací uměle vytvářenou a udržovanou těmi kdo na ní participují všemi myslitelnými způsoby, na všech úrovních, od té nejnižší na úrovni všelijakých „neziskovek“ a organizátorů „ulice“ – až po ty co tahají za špagáty loutkami na politických jevištích.

     Ale máš pravdu že tohle blbě skončí. Jakkoli ten konec může být viděn v různé vzdálenosti, tenhle směr-nesměr nás jinam dovést nemůže. A pokud na sebe vezme „jenom“ podobu krvavých občanských válek, lokálních vojenských konfliktů a zhroucení společenských systémů, tak si bude moci lidstvo říct že z toho vyšlo ještě relativně se „zdravou kůží“.

     • embecko

      „absence nějaké společenské vize na jejímž uskutečnění by společnost kooperovala nezávisle na úrovni momentální situace jednotlivců. Zjednodušeně řečeno: na něčem co by lidi spojovalo, bez rozdílu jejich společenského statusu ať už se odvíjí od čehokoli.“
      Jak rika klasik: „Vitezstvi sestava pouze z biti.“ (biti= mlaceni)
      Podobne spojeni lidi ve spolecenstvi znamena na prvem miste vysvetlit duvody sebeomezovani se (zivot v kazdem sirsim spolecenstvi je jen o ohledech a ustupcich druhemu, ktereho nezname).
      Pokud statni digma duvod a take miru ohleduplnosti vysvetlit nedokaze, pak se lide zacnou ke tretim osobam stavet ne-li primo nepratelsky, pak alespon bezohledne. Tohle se pozna vzdy v nejakem anonymnim davu, ve fronte, v doprave a pod..

     • vittta

      To je o tom, co je to existenční problém.
      Někdo třeba nemá na nové SUV.
      Já si myslím, že existenční problém není spojení, které vyjadřuje existenční problém jako takový- tedy že by třeba někdo mohl umřít hlady a zimou, ale spíše to vyjadřuje existeční problém v kontextu dané doby.
      Za viktoriánské Anglie byly úplně jiné existeční problémy, jak dnes.
      Pak je také velice pravděpodobné, že ne všichni občané dané země jsou v těch sračkách angažováni, u nás je to naprosto zanedbatelné %- a stejně dělají problémy.
      Naopak v Německu je to % zřejmě vysoké, kolem řekněme 1/3, a to je -zdá se- nějaká hodnota, kdy ti ostatní se začínají bát.
      Píšeš o nadbytku, ale co tím myslíš?
      Já vycházím z toho, kolik toho člověk nezbytně potřebuje, a kolik na to vypotřebuje času z daných 24 hodin, aby to získal.
      Pokud bude 8 hodin spát, pak mu zbude 16 hodin, a pokud z těch 16 hodin spotřebuje 12 hodin na to, aby se základně nažral, v zimě nemrzl, mohl se umýt mýdlem a měl něco na sebe, pak těžko bude mít čas přemýšlet o lidských právech negrů a buzarentů.
      Pokud ale na to vydá co den 2 hodiny, a zbytek vlastně má na věci zbytné, leč v dané době „normální“, času na přemýšlení má dost.
      Já rozhodně nejsem odpůrce plné lednice, ale jen sleduji, co se vlastně děje, a jelikož je „plná lednice“ právě ten rozdíl oproti jiným časům, pak je na tom nějak zainteresovaná.
      Mladí lidé ve vyspělých zemích mají větší zájem o negry, teplouše a zvířata, než o vlastní staré- ti je nezajímají.
      Nezajímají je vlastně ani oni sami, pohrdají sami sebou, když nejsou ani teplí, ani černí, a strašně rádi by se svého nadbytku vzdali, nejlépe ve prospěch „chudých“, protože netuší, co to je, když nadbytek není.
      To je ta idea, co o ní píšeš, ale tu ideu ani nemusí nikdo vymýšlet, rozšíří se nějak úplně sama.
      A pak jsou skupiny, co souhlasí, a skupiny, co nesouhlasí a ti se spolu postupně čím dál víc mlátí.
      Ale nemyslím si, že by se to týkalo celé společnosti, prostě se jen překročí nadkritické hranice pomatenců, a ti spolehlivě zničí celou společnost.

      • embecko

       „To je ta idea, co o ní píšeš, ale tu ideu ani nemusí nikdo vymýšlet, rozšíří se nějak úplně sama“
       Jde o to jaka, viz treba Ukrajina.

      • Kamil Mudra

       „To je o tom, co je to existenční problém. Někdo třeba nemá na nové SUV.“
       Tak někoho kdo má takový „problém“ rozhodně mezi ty lidi co řeší existenční problémy nepočítám. Mluvím o těch co se jim rozpadá střecha nad hlavou ale nemají na její opravu, protože si musí půjčit i na novou pračku nebo ledničku, když jim stará definitivně odejde. O dvojicích co se rozdělené tísní s rodiči v malém bytě a nemohou se odstěhovat do společného bytu protože nemají na jeho pořízení. O novodobých otrocích kteří si byt pořídili na hypotéku a mají před sebou léta života „z ruky do huby“, protože jí splácejí a ztráta práce nebo vážná nemoc, znamená riziko že přijdou o střechu nad hlavou, o lidech spoutaných exekucí, o rodičích co si utrhují od huby aby udrželi na studiích svého potomka jemuž se prodražilo studium o nájemné, protože studuje na škole která je příliš daleko než aby do ní mohl dojíždět, o důchodcích kteří se rozhodují mezi koupí jídla a koupí léků, když musí ještě zaplatit náklady na bydlení… atd. atd. – nemluvě o bezdomovcích. Ti opravdu nemají „čas přemýšlet o lidských právech negrů a buzerantů.“ a určitě se nenudí v důsledku své „přežranosti“.

       „Mladí lidé ve vyspělých zemích mají větší zájem o negry, teplouše a zvířata, než o vlastní staré- ti je nezajímají.“

       Muslim, arabista a orientalista Petr Pelikán, který je honorárním konzulem v Súdánu, studoval islám v Egyptě, v Libanonu, Súdánu a Íránu, a hovoří arabsky a persky o nich v rozhovoru říká:
       „…multikulturalismus mimo jiné není životaschopný proto, že jsem ještě neviděl multikulturalistického sluníčkáře, který by někde makal ve fabrice, nebo aspoň prodával v supermarketu. Multikulturalističtí lidé bývají těmi, kteří se pohybující ve vysoké nadstavbě, bez které se společnost v nejhorším případě obejde. Ale rozhodně si od nich nemůžeme nechat dát spravit auto, protože to neumějí. Čili už jenom proto – tam jsou ti pokleslí nacionaličtí štváči – čili už jenom proto si myslím že multikulturalismus nemůže být tak úplně životaschopný.“ https://www.youtube.com/watch?v=Ku3lIpq8-rw
       A dodává že:
       „Není nic špatného na tom být xenofobem, zejména je-li člověk členem malého národa, který může zaniknout pod návalem cizorodých prvků.“

       „Ale nemyslím si, že by se to týkalo celé společnosti, prostě se jen překročí nadkritické hranice pomatenců, a ti spolehlivě zničí celou společnost.“
       To se jim ale může podařit jen s podporou (třeba i tichou) vlády která je neodkáže do patřičných mezí, když už halasí na těch ulicích příliš. Na Ukrajině mohl majdan vyšumět pokud by se Janukovyč tak „nedržel přizdi“ i navzdory té podpoře zvenčí. Třeba u nás zatím nemám obavu z nějakého Milionu chvilek protože vystupují proti premiérovi ze strany kterou voliči nechali zvítězit ve volbách s náskokem a nic víc než mávání transparenty zatím nesvedou. Horší by bylo kdyby se jim postavila do čela nějaká charismatická osobnost a podařilo se jim strhnout sebou i tu většinu národa, která je má prozatím jen za šašky. Pár komediantů kteří jim na demoškách vystoupí nebo jim projeví přízeň v médiích s českým skepticismem jen tak lehce nepohne a jejich dopad na fungování společnosti je prakticky nulový.

       „To je ta idea, co o ní píšeš, ale tu ideu ani nemusí nikdo vymýšlet, rozšíří se nějak úplně sama.“
       To ani náhodou. Musela by být zatraceně chytlavá a propracovaná aby to takto fungovalo a ještě by ji musela média hodně silně prezentovat aby pronikla i do škol a do veřejného projevu všelijakých lidem uznávaných autorit a osobností z řad umělců i politiků. Lidé jí buď musí uvěřit a nebo se třeba z kariérních důvodů bát proti ní vystoupit aby se (alespoň oficiálně) neznemožnili třeba na svém pracovišti. To nemůže být něco tak krátkodobého jako např. „Babiše do koše!“ nebo „Zeman je starý ožrala a hulvát!“ co zmizí lidem z povědomí jakmile ten koho se to týká opustí politickou scénu.

       • vittta

        No právě…
        Musí si pujčit na ledničku a pračku…
        Ve skutečnosti, když na to přijde, nepotřebují ani ledničku, ani pračku.
        Na suchý chleba se sádlem a cibulí, a na pár svršků určitě ne.
        No ale na žrádlo, a množství hadrů- dnes běžných, to samozřejmě potřebují.
        Hele, já mám kámoše co opravuje pračky a lednice, a i jsem dělal v Technických službách, zrovna tam. co se odevzdávají ty elektroodpady.
        Třetina toho funguje a dají ti to zadára.
        Jenže chudáci si musí pujčit na NOVOU lednici a pračku, a proč?
        Protože to je dneska normální.
        To já ti tedy řeknu, že pokud bych bydlel nějak sám v měl hovno prachy, tak teď- jak tady sedím, bych se nijak nežinýroval, vzít si tam nějakou pračku, a klidně by mohla být šneková, nebo poškrávanou lednici.
        Mimochodem, pračku mám 13 let a lednici asi 20.
        Běží to, tak co, navíc vím, že když si to koupím nové, bude to mít menší životnost, než když si to nechám.
        Je mi to úplně na háku, jestli o mě někdo bude říkat, že jsem socka a že mám doma veteš, jebu je všechny.
        Zas mám třeba nábytek z tvrdých dřev…ten mě 100x přežije, teda.
        Otroky s hypotékou znám také moc dobře, nová auta, dovolené u moře…nevím, jestli se bojí o budoucnost, ale myslím, že ne.
        Já nebyl za těch 30 let NIKDE, jednou před 17 lety na 9 dní v Chorvatsku.
        Nikdy jsem neseděl v letadle, nebyl jsem dokonce ani v Rakousku, v Německu a Polsku v příhraničí.
        Já nemám nikomu za zlé, jak žije, a nejsem žádný příklad čehokoliv, i když bych mohl docela dobře tvrdit, že žiju třeba ekologicky.
        NE, žiju jak chci, a mám toho i tak dost, nemám dluhy, ani voko, ale to je mojí povahou, ne nějakou odpovědností, nebo tak něco.
        Auto se mi rozpadá, chčije z toho olej, furt tam něco klepe, zrezlo to, péra vyběhaný, že pomalu lížu silnici, sedačky roztrhaný…
        (ale vyhřejvaný)…no, moje labuť mi říká, ať si koupím něco lepšího, tam máš prachy na co…
        No a já jí říkám, že na to, na co to používám v pohodě stačí ta jebka, nepotrepím si ani na SUV, ani na vyleštěnou karoseriii a všechny možné asistenty- jo, veteráni musí zářit, ale tohle jebu.
        Mám někde na welnesu suverénně to nejhnusnější auto.
        A ta idea…zajedno může být klidně idea nejíst maso a nekouřit, a postupně zmlátit každého, kdo maso jí a kouří, a řezníkovi počmárat kšeft krví, nebo zapalovat auta, ovšem z ekologických důvodů.
        To ani nevíš kolikrát, kde se taková idea vezme, a je jedno, že to dělají nezralí pomatenci.
        Zkus si někde v práci zakouřit, dneska už s tebou mnohde nebudou mluvit, a nebo s tebou rovnou vyrazí dveře.
        Také idea.
        A demnstrace?
        Jasně, my víme, že účas v celé ČR je nějakých 25 000, ale média z toho dělají spontánnost, a mnozí lidé si myslí, že protesty jsou plošné, a že protestuje většina občanů.
        To média ti udělají správný zájem a správné čísla, mnohá pro ideologii samotnou, ale vesměs prostě jen pro prachy, prodávají zprávy.
        Proto oni ty trapné demonstrace pořád svolávají, i kdyby tam mělo být 50 lidí.
        V televizi prostě budou mluvit o demonstraci- a vláda, žádná vláda, s tím nic nesvěde.

      • Nerevar

       Typická klausovina: kdo si dovolí na něco stěžovat, je nepochybně líný, zapšklý a závistvý – třeba že nemá na luxusní fáro. Nebo – slovy klasika – jsi proti, tak jsi lempl!

    • MaB

     „Tohle všechno mi bylo dávno jasné, jmenovitě po přečtení vůdcova díla Mein Kampf“. (vittta)

     V Mein Kampf Adolf Hitler také rozvíjí rasistickou ideologii s klasifikací ras.
     Můžete zde alespoň stručně říci, jak se dívá na rasy on, speciálně na tu židovskou ?
     Je to, alespoň pro mne, poněkud překvapivé a bude to i k tématu.

     • vittta

      Hitler se tam rasami zase tolik nezabývá, v podstatě o tom Mein Kampf zase tak není.
      Mein Kampf je nejvíc ze všeho mýtus, o čem to je, než že by to o tom fakt bylo.
      Na Židy tam spíše nadává, než že by je nějak rasově specifikoval, a nadává na ně asi tak, jako je dnes úplně běžné v běžném hovoru na kde jakém blogu, či klidně i mezi sluníčkáři, nebo kýmkoliv, není to tak úplně nosné téma.
      Co by o nich také měl psát nějak mimořádného, i z dnešního pohledu?
      Prostě vidí za vším Žida, žádný holocaust tam není.
      Je to hodně o něm, jak začínal, jak začínalo to hnutí, takové…já říkám „dějiny bratrstva kočičí pracky“, chvílemi úplná Foglarovka, hlavně ten první díl.
      Tam je hodně zajímavých myšlenek, ale musí se v tom nějak najít, a ty myšlenky se leckdy nijak nevymykají dnešnímu pohledu.
      Kdybych sem dal 1000 citací Hitlera k různým aktuálním tématům, vůbec nepoznáte, že to je z Mein Kampf.
      EU podle toho normálně jede, to si nedělám kozy, ale v Mein Kampf z toho dýchají ta 20 léta.
      Až to příště budu číst, tak si podtrhnu zajímavé sekce, ale zajímavé i z dnešního pohledu.
      Hodně se naváží do Francie, porážka Francie je tam zásadnější, jak cokoliv jiného, též princip držení kolonií a náklady versus zisky z nich, jeho základní myšlenka byla, že mít kolonie někde v prdeli nese víc strastí jak slastí, že je třeba kolonizovat samotnou Evropu…to je co?
      Jestli si to přečtete, bude vám z toho zle, ale ne proto, že by vůdce byl takový radikál z dnešního pohledu (z tehdejšího už vůbec ne) ale proto, že tam najdete obraz dnešní politiky.
      Pochopíte, že Hitera nestvořilo jeho dílo nebo jeho nějaká superhrůzná povaha, ale úplně obyčejně politika.
      Byl to velký hráč, a uměl hrát s kartami svých nepřátel, a to hlavně proto, že ho Francouzi či Britové nebo i Američané za nepřítele vůbec nepovažovali.
      To, co se stalo za války a při okupaci se při vší hrůze nijak nevymyká z běžného historického pojetí vedení válek.
      Dokonce ani ta genocida ne, jen v té době se už potřeboval zbavit milionů, ona historie holocaustu není tak úplně o těch koncentrákách, všechno se dělo hlavně na východě normálně puškami, za vydatné pomoci místních grázlů.
      Průmyslové vraždění mělo za cíl nejspíš spíše utajení, a svým způsobem se to povedlo, vidíte dneska, jak se ty lágry v pohodě zpochybňují, ale Babí jar nezpochybňuje nikdo, hodně lidí si to úplně obyčejně pamatuje a také to není tak zajímavé.
      Jednou se zpochybní i to.
      Skutečný humanista nebude nikdy o Hitlerovi mluvit jako o strujci všeho zla, to dělají pokrytci.
      Hitler byl produkt doby, pohnul kolem dějin, a jako když hodíte do vody káme, a udělají se kruhy, které zmizí, tak zmizel dávno Hitler a jeho výboje.
      Jen lidé zůstávají- a s nimi jak dobro, tak zlo, jak je obvyklé.

      • Nerevar

       Vyjímečně souhlasím, aspoň s koncem Vašeho příspěvku: Za Hitlera se pohodlně schová kdejaka sviňárna.

       • vittta

        Prosimvás, Nerevare, dejte mi spíš vědět, až souhlasit nebudete.
        Ale nějak, abych pochopil proč.

      • MaB

       Hitler se tam rasami zase tolik nezabývá, v podstatě o tom Mein Kampf zase tak není. (vittta)

       Právě že je, rasistické teorie zaujímají ústřední místo v jeho myšlení.
       Na vrcholu je samozřejmě Aryan, „Prometheus lidstva“, jediný schopný tvořit a vynalézat, to on vytvořil všechno dobré na Zemi: umění, vědu, technologii… Všechny ostatní civilizace pouze kopírují to, co on objevil.
       Árijci podmaní lid, obohatí ho svou kulturou a pak zmizí smícháním krve s krví „podřadných ras“ přítomných na dobytém území.
       Extrémní opak Aryana je Žid, „napodobující opice“ a „pijavice“, který se vplíží do brilantních civilizací, ovládne ekonomiku a pak celou zemi, kterou nakonec zotročí.
       „Náš rasismus je agresivní pouze s ohledem na židovskou rasu. Mluvíme o židovské rase pro pohodlí jazyka, protože není, přísně vzato z hlediska genetiky, židovská rasa (…) Židovská rasa je především mentální rasa. To znamená něco pevnějšího, odolnějšího než jen rasa. Transplantujte Němce do Spojených států, uděláte z něj Američana. Žid, ať jde kamkoli, zůstává Židem. Je to bytost, která je od přírody neasimilovatelná. A právě tento jeho charakter ho činí neschopným pro asimilaci. Definuje to jeho rasu a je to i důkaz nadřazenosti ducha nad tělem!“…

       • vittta

        A v čem to je jiné jak dneska?
        O to jde.
        To on tam v tomhle jde do historie, ale je to opravdu nějak rasistické v tom slova smyslu?
        Ty úvahy v německém prostoru byly dávno před Hitlerem, všechny ty jejich teutonské spolky a tyhle jebky.
        To není žádný Hitler v tom slova smyslu, ale když se o tom tak bavíme, co mi vlastně chcete říci?
        Já, jako příslušník národa, který se chtěl v podstatě jako jediný Hitlerovi opravdu bránit, nemohu být jeho vyznavačem.
        Můj úkol, nebo takový spíše diskuzní cíl, je Hitlera a to období nějak uchopit historicky, stejně, jako to tady děláme třeba u Stalina a SSSR.
        To vy máte takový blbý zvyk, všechno na něj házet, vaše vlastní selhání.
        Vám je to na háku, podporujete hitlerovce na Ukrajině, a nijak vás to nesere, nakonec, poslední obránci Říšského sněmu byli Francouzi.
        To je historie, s tím nehnete, ale děsně se vám hodí, všechno Hitler, Hitler, a vy nic, a každý, kdo nemá rád cigoše a negry- a to ještě nikoli z rasových důvodů- je u vás hitlerovec, co má doma jeho bystu, a pomalu se k ní modlí.
        Krávoviny pro idioty.

        • MaB

         Nechci vám tím říkat nic víc, než že mne překvapilo, že jste zcela opominul, co se našeho tématu nejvíc týká. Proto to zde doplňuji.
         Ve druhé části, kde popisuje základní principy Národní socialistické strany, přímo určuje poslání státu. Ten je vnímaný jako nástroj ochrany nadřazené rasy. Manželství mezi Aryanem a non-Aryanem je přísně zakázáno, aby nedošlo k degradaci krve. Eugenika je také dána do popředí: každý jednotlivec „notoricky nemocný“ nebo „trpící dědičnou tárou“ nebude mít právo reprodukovat se. Je samozřejmě přípustné použít lékařské metody k odstranění plodnosti. Sterilizovaný jedinec to nemá vnímat jako trest, ale jako malý příspěvek z jeho strany k vytvoření silné rasy. Při „posilování rasy“, také nepovažuje za překážku přelidnění, která přirozeně odstraní nejslabší jedince…
         Pod to se podepsal Hitler. I když prý text diktoval…

         • Saul

          Jen doplním, že s tou sterilizací nacisté nezačali na Židech, ale na „negrech“, respekive míšencích.
          Hned po zabrání Porýní sterilizovali potomky černých amerických vojáků z 1sv. války, kteří tam po nich zůstali.
          Tak vita zatím jen ví, že “ Koranteng není Čech“.

          • vittta

           Hlavně se starej, jak došlo k „zabrání“ Porýní.
           A co že se s tou sterilizací začalo až pak?
           Hele nekecej tady hovadiny, tyhle věci byly vesměs tajné, a ještě jsem se to nikde nedočetl.
           Němečtí negři byl určitý problém, ale neztráceli oficiálně žádná práva, a mohli sloužit v armádě.
           To ostatně mohli i míšenci 1 a 2 stupně (2, resp. 1 prarodič Žid).
           Německá společnost nebyla v r.1936 zdaleka připravena na genocidu, a problematické byly z pohledu veřejnosti i eutanazie postižených.
           Ono se předválečné Německo zase tak děsivě od dneška nelišilo, máme do té situace dost našlápnuto.
           Němci byli vystaveni hlavně protižidovské propagandě, a mnozí prakticky netušili, že se něco děje.
           Křišťálová noc byla až v r.1938, nějak 8 listopadu.
           Židé byli perzekuováni, ale mohli fungovat.
           Němci to před válkou dělali spíše „chytře“, než veřejně.

          • Saul

           „Hele nekecej tady hovadiny, tyhle věci byly vesměs tajné, a ještě jsem se to nikde nedočetl.
           Němečtí negři byl určitý problém, ale neztráceli oficiálně žádná práva, a mohli sloužit v armádě.“

           Plácání hovadin rád přenechám hovadům, vito.
           Třeba těm rasistickým.
           Že ty ses při svém amatérském účelovém samostudiu, při kterým si vybíráš jen informace hodící se do tvé hnědé ideologie něco nedočetl , mne neudivuje.

           „Němečtí negři byl určitý problém, ale neztráceli oficiálně žádná práva, a mohli sloužit v armádě.“

           LŽEŠ, Daliborku.
           Už zase lžeš.
           Němečtí černoši přišli za Hitlera o občanství a nacisté sterilizovali stovky černošských dětí.
           http://www.militaria.cz/cz/clanky/valky-a-valecnici/zapomenute-obeti-a-zapomenute-armady.html

          • vittta

           Jo…
           Takže z předlouhého článku co se negrů v Německu týká- a část se vůbec netýká tématu, který jsi bombasticky a převratně nastolil.

           Norimberské zákony pak- jak sám vidíš, potřebovaly prováděcí vyhlášky na jiné než Židy, takže tam ani negři specifikováni nebyli, i když přímo Norimberské zákony jsem nečetl.

           „V roce 1933 žilo v Německu zhruba 3 000 černochů a míšenců, někteří se přistěhovali v roce 1918 z německých kolonií, jiní se usadili v Porýní jako bývalí váleční zajatci původem z francouzských/belgických kolonií, anebo s francouzskými jednotkami obsazovali Porýní (jejich dětem, které měli ve 20. letech s Němkami, se říkalo „bastardi z Porýní“).

           Třebaže se rasistické Rosenbergovy zákony z roku 1935 vztahovaly především na Židy, do jejich působnosti spadali i obyvatelé tmavší pleti.

           Zákonem z 15. 9. 1935 O ochraně německé cti a krve se staly trestné svazky mezi Árijci a Židy, nařízení ze 14. 11. 1935 stanovuje, že „ nelze uzavřít sňatek, je-li podezření na předka pocházejícího z nečisté rasy, který by pošpinil německou krev „, ke kterému prováděcí vyhláška ministerstva vnitra ze 26. 11. 1935 uvádí, že „zakazují se sňatky mezi Němci a cikány, Němci a černochy, a jejich bastardy“.

           V roce 1937 byli němečtí černoši a míšenci podrobeni násilné a tajné sterilizaci.

           V roce 1941 bylo v nacistických zajateckých táborech na německé půdě uvězněno na 80 000 černošských vojáků, kteří byli po nařízení Hitlera, jenž dbal na rasovou čistotu i ve věznicích, převezeni do Bordeaux, aby se s nimi jako s geneticky nečistými „čistokrevní“ Němci nemuseli stýkat.

           V Německu pro „antropologický výzkum“ jich zůstalo jen 500 „exemplářů“.

           Pokud černoši či míšenci skončili v koncentračním táboře, bylo to pro jejich činnost odbojovou, anebo proto, že byli komunisté, nikoliv pro jejich barvu pleti, protože nacistické nikdy nezamýšleli černochy a míšence průmyslově eliminovat, naopak, chtěli je „zachovat“, aby pro ně po vítězství pracovali jako otroci (viz Peter Martin Schwarze im Nationalsozialismus).

           Dodnes však v Německu nebyli uznáni za „oběti nacionálsocialismu“, a tudíž nebyli ani finančně

           Já jenom že tohle tady průběžně celé roky píšu, a psal jsem to tady i včera, že to bylo všechno tajné, a v podstatě se to těžko prokazuje.
           Jde mi o vývoj nacistického Německa, tedy od Výmarské republiky do dejme tomu konference ve Wannsee 1942.
           Co tady odcitovala MaB je zřejmě také z Norimberských zákonů a ne z Mein Kampf, což tedy bylo téma, JEJÍ téma, ona se mě zeptala.
           Ty jsi vstoupil že lžu, ale tvůj odkaz potvrzuje mnou napsané.
           Ani by mě snad tvoje žvásty nezajímaly, ale ten odkaz dokazuje přesně to, jak chápeš historii.
           Naprosto netušíš, o čem je řeč, přečteš si nějaký článek kdovíodkoho na internetu, uděláš z něj chybné závěry (což musíš, když neznáš pozadí) a vmeteš mě ho do tváře, ale nechápeš vůbec nic.
           V článku především chybí specifikace.
           Kdo je Žid, a kdo Cikán, a u černochů je to relativně ještě složitější.
           Jak se můžeš dočíst, barva pleti ale u věznění negrů roli nehrála, pouze odbojová činnost. (negři tedy byli zapojeni do veřejného života)
           Celkově je ten článek hodně zjednodušující, přesně pro čtenáře, co sice nemají šajn, ale za to mají chuť surfovat a děsně se vzdělávat ohledně – především- dnešních „nacistů“.
           Pokud chceš nějak nacismus uchopit jako historický systém, musíš na to jít jinak.
           Pokud chceš nacismus chopit jako nálepku, stačí ti to takto, a celkově vzato, že si u toho ještě vytváříš svoje nějaké fantasmagorie, věci nálepky nijak nevadí, naopak.

          • Saul

           Klidně žvaň, vito.
           Piš jak chceš dlouhé komentáře, ale tuhle LEŽ ti už nikdo neodpáře, ani ty sám ji ničím nezakecáš.

           „„Němečtí negři byl určitý problém, ale neztráceli oficiálně žádná práva, a mohli sloužit v armádě.“

           Jak tak sleduji tvůj duševní stav, nebude to dlouho trvat a budeš sem psát, že nacisti vlastně Židy chránili.
           Bez ironie bych se tomu u tebe vůbec nedivil.

          • vittta

           No ale to přece není lež, němečtí negři opravu ve Wehrmachtu sloužili.
           Že ty si přečteš na military webu nějaký článek, který o tom v podstatě ani nemluví, a neodkazuje na žádné historické práce, nic neznamená.
           Násilně byli sterilizovány i cikánky za reálného socialismu u nás, i když každý tak nějak ví, jak to bylo.
           A do JZD se vstupovalo dobrovolně.
           Čistě z historického hlediska je mnoho věcí naprosto v pořádku, i podle zákonů té doby, to právě musíte znát ten kontext těch událostí.
           Idioti jako jsi ty si přečtou článek, a hned jsou z nich historici.
           Já historik nejsem, ale vím o tom kapku víc.
           Já tě jebu, abych se s tebou bavil o něčem, o čem nic nevíš, stejně jako MaB teďka, co myslí, že čistá germánská krev je rasismus a antisemitismus též.
           To je pangermánský šovinismus a antisemitismus má zřejmě spíše náboženské kořeny.
           Tak o čem se mám s takovými bavit, ztráta času.

          • Saul

           No to máš pravdu, že bavit se o rasismu s autorem takových zvratků je na ojebání.

           „….antisemitismem, ten toho s rasismem jako takovým zase tolik společného nemá.“

           Ti tví „plnoprávní“ němečtí černoši“, zplynovaní Sinti, Romové, nebo „podřadná slovanská rasa“….to taky vlastně s rasismem zase tak moc společného nemělo, viď ty „náboženský kořene“?
           A ty s nacisty nemáš společného už vůbec nic.
           Jak by to mohlo někoho napadnout?

          • vittta

           Jééé, blbeček dostal naložíno, a tak jsme se přesunuli od negrů a Židů k cigošům a Slovanům.
           Pokračuj kámo, a věnuj se odkazu Saxe, kdy do elitních rasových sborů SS byli najímáni všelijaké arijské rasy.
           A jestli mám něco společného s nacisty neřeš, Daliborku, to nejsi stejně schopen tvým intelektem obsáhnout.

          • Saul

           Saxovi se věnuj sám, vito, ať mu není smutno.
           Já se rád ještě pověnuji tobě.
           Takže pořád čekám na důkaz, že němečtí černoši neztratili za nacistů oficiálně žádná práva, jak jsi lhal.
           Dále samozřejmě doložíš jejich službu ve wehrmachtu.
           Ta šup šup, čeká tě velký úkol.
           Představ si třeba, že ti ho uložil sám Vůdce:-)

          • Saul

           „Sterilovanej“ máš tak možná mozek a nejsi tu sám.
           Tohle je africký dobrovolník ve službách wehrmachtu.

          • vittta

           Neměl bys tolik chlastat.
           Tak bys věděl, že nemám zapotřebí komukoliv cokoliv dokládat, to bych po tobě mohl chtít, abys doložil, že žiješ ty vole.
           Ty něco dokazuješ odkazem na něco jiného.
           Ale abys neřekl…tak ti také něco dokážu, vole.
           A pak že je Aštar Šeran vymyšlenej.
           Je to SKUTEČNOST!
           http://www.vesmirni-lide.cz/texty_vytahy/htm/cz/cz_astar_seran.htm
           Až jsem si kolikrát říkal, jestli to nejsi ty.
           Vtělená pravda a láska!

          • Saul

           „Tak bys věděl, že nemám zapotřebí komukoliv cokoliv dokládat,..“

           Trochu bych tě poopravil.
           Ty toho hlavně nejsi schopen, což je ale přirozené, když plácáš, co ti slina na jazyk přinese.
           Tak to vidíš, vito.
           I tak sofistikovaně, jak se to teď povedlo tobě, se člověk může doznat k tomu, že je stupidní lhář.
           A teď si můžeš skočit do nonstopky pro matroš a v klidu se s Aštarem dodívat na toho Borsalina.:-)
           Já se ti při nějakém tvém dalším pravidelném lhaní zase ozvu, určitě to nebude dlouho trvat.

          • MaB

           Naše téma je RASISMUS.
           Mein kampf (Mon combat)
           z 02/01/2008
           Editeur : Nouvelles Editions Latines
           I. díl: 11. Lid a rasa
           II. díl 4. Osobnost a rasistická koncepce státu
           Kritika:
           „Mein Kampf je ve velké míře odrazem a produktem své doby. Hitler samozřejmě vede antisemitismus do jeho extrémní podoby. Mein Kampf tuto důležitou pravdu odhaluje: kniha není pouze svědectvím o antisemitské nenávisti obsedantního psychopata, který se z neznámých osobních důvodů rozhodl odstranit židovský národ; je to svědectví o obvyklé nenávisti v západním světě, o odvěké nevraživosti…“
           Mein Kampf, histoire d’un livre, Antoine Vitkine

          • vittta

           A-ha.
           Vy se ale zabýváte antisemitismem, ten toho s rasismem jako takovým zase tolik společného nemá.
           A ano, je to ukázka nenávisti západního světa, to jsem psal, házet to na Hitlera je nefér.
           Třeba Dreyfus byl váš důstojník, ne?
           Chápete vůbec něco z toho, o čem chcete diskutovat?

          • MaB

           Obávám se, že to nechápete vy.
           Nehovoří se tam o jediné „čisté rase ?
           To znamená podle vás co ?

           PS: Jak dopadl proces s Dreyfusem ?

          • vittta

           Hmmm…
           Tak to asi fakt nechápu.
           Až zase někdy bude řeč o rasismu, dejte vědět.
           Já se ZASE k Hitlerovi přihlásím.
           Ostatně, vidíte ty nácky tady?
           Saul, Třešeň, a nakonec- ale tišeji- i vy?
           Politický boj, to bylo poslání Mein Kampf, politický boj jakýmikoliv prostředky.
           A ani to nebyl nápad Hitlera, svým způsobem se jen bránil, ale dotáhl to do určité dokonalosti.
           Víte co tam je třeba psáno?
           Že lepší je trvat na špatném dogmatu- je-li už jednou vysloven- než dělat dogma nové.
           Multikulturismus sice selhal, ale je lepší tvrdit, že je to super, než přiznat omyl.
           A nebo klidně se i omyl přizná, ale hned v zápětí se řekne, že to je super.
           Asi to potentáti EU také četli.

          • MaB

           vittto, jelikož jste odpověděl opět zcela mimo, tak pro doplnění, když už jste na „affaire Dreyfus“ vy narazil:

           V roce 1894 je francouzský kapitán Alfred Dreyfus, Žid alsaského původu, obviněn z toho, že dodal Němcům tajné dokumenty. Je souzen pro velezradu a odsouzen k vojenské degradaci a doživotnímu vyhoštění na Čertův ostrov.
           Dreyfus se hájí svou nevinnou a veřejnost se dozví, že byl odsouzen na základě spisu, který nebyl komunikován obhajobě.
           Emile Zola už během aféry mobilizuje na podporu AD svým slavným „J’accuse“ v podobě otevřeného dopisu prezidentovi Francouzské republiky Félixu Faureovi.
           Dreyfus je omilostněnv v roce 1899 a kasační soud ho v r. 1906 rehabilituje
           Velkou zásluhu na tom mají umělci a intelektuálové , jak by se dnes v Česku řeklo, tehdejší „pařížská kavárna“.:)

          • vittta

           Jste opravdu tak blbá, MaB?
           To je vážně míněný dotaz.
           Podrobnosti o Drayfusovi si umím nalézt sám, tedy přesná data, bai voko tu aféru znám jako každý, kdo má trošku pojem o historii.
           Já jen nevím, co tím chcete dokázat.
           Georgi Dimitrov byl také osvobozen v procesu v nacistickém Německu.
           Takže vidíte, že to byl normální, právní stát.
           Néé, s vámi nemá cenu se bavit, já se ptám, co vlastně řešíte, nebo co řešit chcete, a vy mi píšete, že odpovídám mimo…
           O co vám jde?
           Je Hitler otcem rasismu nebo ne?
           O tom se tady přece vede řeč, o nadřazených a podřadných rasách, v kontextu s Hitlerem, resp. jeho prací Mein Kampf.
           Já se vám snažím vysvětlit, že Hitler nebyl to ztělesnění rasismu, Britové,Francouzi ale třeba i Američané, byli v podstatě daleko horší v té době, minimálně stejní, jen tak úplně nešlo, převést ty nálady společnosti do praxe.
           Bylo to normální, Hitler to nespustil.
           Dokonce ani onen vypjatý nacionální šovinismus nebyl důvodem k válce, jak se traduje, nacistická ideologie byla politického rázu.
           Dneska se lže, že nacionalismus vede k válce, ale nacionalismus tady celý středověk vůbec nebyl, a války byly.
           To je široké téma a vy netušíte, o čem je řeč, nelze se svámi bavit, chcete po mě odpověď, jak dopadl Dreyfus, to je nějaký problém udělat CTRL/C-CTRL/V a odkázat to, bez uvedení zdroje?
           Byl bych pak ten chytrý?
           Blbě dopadl, byl 12 let vláčen po soudech a vězněn, a vy mi píšete o úspěchu, to je hustý.
           Vykrádáte cizí texty bez zdroje…mimochodem, to jste zřejmě přeložila z francouštiny, a pak dala sem, aby se na to nepřišlo, že vykrádáte texty, to nebyl „čertův ostrov“ ale Ďábelský ostrov, neumíte kloudně česky, a někdy je to komicky poznat.

          • MaB

           vittto, z vaší reakce je vídět, že jsem „ťala do živého“. :))
           „Třeba Dreyfus byl váš důstojník, ne?“
           Tuto otázku v kontextu zcela OT jste položil proč?

           Jinak pro vaši informaci:
           https://cs.wikipedia.org/wiki/Čert
           Čert je ve slovanském folklóru ďábel či jemu podobná bytost.

          • vittta

           Protože nejen v Německu byl antisemitismus.
           A s tím čertem…vy nejste normální.
           Čert je bytost pohádková, vnímaná veskrze spíše pozitivně, nebo legračně.
           Ale ďábel je zlo, nebezpečí, děs.
           To je kurva rozdíl, milá zlatá!
           To je úplně jiné slovo, a wiki na tom těžko něco změní.

          • MaB

           Ale ďábel je zlo, nebezpečí, děs. (vittta)
           Nikoli pro ateisty.
           Mám ale pocit, že vy máte „děs“ i z kominíka. ;))

          • vittta

           Souvisí můj hypotetický děs s kohokoliv s nějakým tématem zde?
           Já se děsím opravdu jenom jedné věci.
           Vás.
           Resp. vaší názorové skupiny.
           Jste schopní úplně všeho!

          • MaB

           Moje „názorová skupina “ je toto:

           Naše rozdílnost, kterou si navzájem předáváme, je obohacující šance.

           Je te donne nos doutes et notre indicible espoir
           Les questions que les routes ont laissées dans l’histoire
           Nos filles sont brunes et l’on parle un peu fort
           Et l’humour et l’amour sont nos trésors ….Humor a laska jsou nase poklady :))

           Je te donne toutes mes différences,
           Tous ces défauts qui sont autant de chance
           On n’sera jamais des standards , des gens bien comme il faut
           Je te donne ce que j’ai ce que je vaux

      • tresen

       Kdybych sem dal 1000 citací Hitlera k různým aktuálním tématům, vůbec nepoznáte, že to je z Mein Kampf.
       Věřím tomu stoprocentně, vittto. Samozřejmě bychom usoudili, že autor jste vy.

       • vittta

        Vy jste daleko větší nacistka, než se mi kdy snilo.
        I když to schováváte za nějaký kultivovaný háv.
        V té době to byli právě takoví, jako vy, kdo zvedali pazoury.
        Já mám hrdost, vy jste jen ubohá primitivní „uvaděčka na pravou míru“, která nikoho moc ani nezajímá.

 16. mistralius

  volám do austrálie

  prý na českém internetu probíhá takový seriál, kdy se ochutnávají česká jídla, a je tam australan, který na všechno říká fuj

  tedy by mě zajímala australská strava

  • astraustralia

   mistraliusi, protoze serial neznam nevim o jakeho australana tam jde a do jake kategorie(chutove) patri.
   jako nelze srovnavat hrusky a merunky, musime najit spolecneho jmenovatele ci cosi co bychom rekli ze je prumerny Australan contra prumerny Cech.
   Pokud Cech bude – vepro knedlo zelo
   pak Australan bude roasted lamb meat a k snidani sypani a k obedu rychly toast, ale…
   ale stejne jako plati v CR uz mate „Mekaco“ generaci, i zde jsou lide pro ktere to je hlavni zdroj potravy
   Mnoho Australanu vyhledava „multikurturni“ kuchyne odjinud.
   Nekteri davaji prednost kuchynim a restaurantum z Asie, jini miluji kebab z Turecka, jini reckou ci italskou souhrne „stredomorskou“ kuchyni a pak je tu i pocetna kategorie Australaku kteri maji radi „seafood“ coz jsou nektere ryby ale vice potvory jako prowns (krevety) octopus(chobotnice) musle, skeble, atd.
   Ty ruzne kuchyne a jejich vyber to zde povazuji za jediny, prokazatelne denne a na vetsine ulic se vyskytujicich vysledek „multiculti“ v praxi. Nekde prevazuje to, jinde ono. V China ctvrti maji sve restarace stejne jak maji svoje Italove, Reci, Vietnamci, Indove.
   Ceske restauranty se tu daji spocitat na prstech jedne ruky. V jedne z nich jsem tu potkal pred lety muzikanta Jandu s jeho Olympicem.
   V Australii dnes zije neznamy pocet Cechoslovaku , odhadem 30 az 50 tisic kdo vi? plus par tisic studentu.
   Ne vsichni zustali priznivci vepro-knedlo-zelo a tak vice „ceskych“ kuchyni by se tu asi neuzivilo.
   Vic nez na jidlo se tu „narodnich“ kuchyni schazi prave ty „narody“ vice k pokecu nez jen pro to jidlo.
   Mladi a nejmladsi zde narozeni uz chodi uplne jinam a jedi „mezinarodne“ Totez o piti.
   Nektera piva celkem dobra jina jsou piva jen nazvem, neco jako alkoholova voda typu Emerickeho Budweiseru.
   Ceny nesrovnatelne protoze co hospoda(PUB) to jina uroven a jina cena ahlavne tu nejsou 1/2 lity jako zakladni mira:-(
   Kdyz za 285ml zaplatim $10 tedy korun170 v dnesnim prepoctu tak ceskemu turistovi to prijde jako hodne penez za malo piva nezname kvality:-)
   Jaky je v mirach „bordel“ viz ukazka:
   A 285ml (10 oz) glass is the most popular of the beer glasses in Australia and is called a number of names; Its a ‘Half-Pint in ACT, a ‘Middy’ in WA and NSW, a ‘Pot’ in VIC, QLD & TAS, sometimes a ‘Ten’ in QLD & TAS, and a ‘Handle’ in NT though all over Australia a lot of Pubs with beer gardens give the option to have a handle 285ml glass as the beer stays cooler longer.
   A 450ml (15 oz) glass is called a Schooner everywhere except S.A. and is particularly popular in New South Wales but almost non-existent in Victorian or Western Australian Pubs.

 17. vittta

  Klus v roli spasitele:
  „Na druhou stranu v momentě, kdy ho (Babiše) značná část společnosti vyzývá k dialogu a on tvrdí, že nic takového se tu neděje, tak je to podle mě demagogie par excellence,“
  Hmmm, jasný, značná část společnosti je 25 000 demonstrantů v ČR.
  Nebo:
  „Protože my jsme tady ti zaměstnavatelé, my jsme řediteli firmy. Andrej Babiš si to malinko plete,“ dodal Klus se slovy, že věří, že blanických rytířů je deset milionů. “
  Hmmm….ale já jsem také ten ředitel, nejen Klus.
  A blanických rytířů 10 milionů je, mínus ti demonstrující.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tomas-Klus-Lide-jsou-zmateni-Po-Babisovi-muze-prijit-totalita-583893

 18. embecko

  Jinak koukam, ze Taras sundal prst z tepu doby a vydal se na nekompromisni cestu tridniho pohledu na vec…avsak:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Organizovani-demonstranti-proti-narodu-Klara-Samkova-uderila-582572
  „…pečlivě jsem si všímala, co to je za lidi. V naprosté většině to byli mladí lidé mezi dvaceti až třiceti lety, velmi obdobného neformálního oblečení, patřící do obdobné sociální skupiny.“
  Ona totiz dorostla generace, jez zcela ztratila politicke a dejinne povedomi a co ji nakukaji, to provede. Vetsina demonstrantu se kterymi jsem mluvil, vubec netusila, proc jde demonstrovat…vetsinou to bylo proto, ze Babis je hajzl a nebezpeci pro demokracii, ale vic k tomu uz rici nedokazali.

  • vittta

   Taras mi připadá, že se zbláznil.
   Tam dokonce rozeznal hlavně podnikatele a živnostníky…
   To je výstavní bolševik, musím říci.
   A EET je u něj nějaká úplná…úplný bič na nepoctivce, to je fakt blázen, já vím, ale VÍM, že EET nepřinese vůbec nic, já sám jsem minulý rok zdvojnásobil obrat, prostě se sešlo několik příznivých faktorů.
   Především NEDOSTATEK lidí, ochotných pracovat, a především AKUTNÍ nedostatekl těch, co něco umí.
   Dále pak nízké úrokové sazby, úvěry jsou doslova vnucovány, je přetlak peněz.
   Společenská jistota, tedy v podstatě se zvýšila platební kázeň a ve společnosti panuje určitá „pohoda“.
   A samozřejmě EET, EET je perfektní záminka pro zdražení, „jóó, paní, to víte, EET a daně, časy jsou zlý“.
   Je to marný, je to marný, je to……….marný!

 19. Asfalt

  Nemyslím, že pojem rasismus záleží na zdrojové základně. Na zdrojové základně může záviset snad realizace rasismu, ale sám rasismus asi ne.
  Kolébkou rasismu jsou USA, popř. Británie, a šlo o teorie rozdílnosti lidí na rasovém základě. Účelem těchto teorií bylo ospravedlnit novověké otrokářství. Hitler rasismus samozřejmě modifikoval a možná, typicky pro fašismus, jehož znakem je i iracionalismus, z něho odstranil i tu racionalitu účelu, ale rasismus nevynalezl.
  Rasismus je projekce ras do společenských vztahů, lhostejno zda jde o projekci rovných, nerovných, domnělých nebo skutečných ras. Pokud tedy Kamil, na jehož dotaz vznikl tento článek, říká, že je přesvědčen o existenci ras, ale považuje je za rovné, je prostě rasistou, protože o rasách je přesvědčen v měkké úvaze humanitní (ano, přesně toto zdejší diskuze je) a nekonstatuje nějakou tvrdou pravdu přírodovědných důkazů v aplikaci přírodovědné.
  Obdobně jako máme nacionalisty liberální a expanzivní, šlo by mluvit o tom, že Kamil je rasistou liberálním, protože rasy, o kterých je přesvědčen, jsou si podle něho rovny (stejně jako rovnost národů zastávají liberální nacionalisté). Expanzivní nacionalisté (zde MaB, tresen a další) naopak rovnost národů neuznávají, protože jen a pouze nerovné národy lze kdykoliv preventivně bombardovat nebo mesiášsky (rovněž znak fašismu) zachraňovat bombami. „Expanzivní“ rasista (jen můj výraz) by pak analogicky byl rasistou, který rovnost ras neuznává a podle toho jedná. Navrhuji „expanzivní“ rasismus nazývat ultrapravicovým rasismem, protože právě rovnost lidí je tím podstatným mezi pravicí a levicí, a překročení formálních mezí režimu, zde formální rovnosti lidí, dostává předponu utra-. Uznávání nerovnosti ras je proto ultrapravicovým směrem, ultrapravicovým rasismem, zatímco uznávání nerovnosti národů MaB a tresně ultrapravicovým nacionalismem.
  Rasismus a nacionalismus není totéž, a proto také samozřejmě není totéž rasismus a antisemitismus. MaB např. není rasista, ale je antisyřanka, když na Syřany klidně preventivně háže bomby, obdobně jako antisemité kdysi preventivně zavírali Židy do koncentráků. Záleží jen na tom, jak propaganda člověka „náležitých kvalit“ zmanipuluje a na jaký subjekt ukáže.

  Kontrétní odpověď na Kamilovu otázku, jak nazývat lidi projektující rasy do humanitních úvah, kteří však na rozdíl od utrapravice rasy považují za rovné, zní tak, že názvem je (liberální) rasista.
  Liberální nacionalismus se (snad ještě pořád) považuje za zdravý, patrně přirozený a potřebný. Je to pud člověka ve smečce, která se rozrosta až na národ. Nemyslím ale, že liberální rasismus je obdobně užitečný. Rasismu, i liberálního, bychom se měli podle mě vyvarovat. Znamená to, že Kamil by měl mluvit o svém národě rovném s jinými a třeba i o potřebě zachování jeho kultury, tradic atd., ale ne o rasách. Nemám sice patent na rozum, ale nějak se mi zdá tento názor hodně správný.

  • embecko

   Zde bych se vlozil na Kamilovu obranu, nebot intuitivne citim to, co on…vejdete do hovoru, Asfalte a at chcete nebo ne, musite castecne prejmout terminy a mineni partnerovy.
   Vcera jsem mel takovy prikladny (spolecensky) rozhovor s jednim pravnikem, praktikujicim hovorovou metodu „vyznamneho mlceni“. Po chvili zacnete premyslet nad tim, proc nemluvi a a casem namisto toho, co byste chtel rici, zacnete rikat veci, jez by ho, dle vaseho nazoru, dohnaly k nejake odpovedi…a v tomhle okamziku uz vas ma a uz vas drzi, protoze se zacnete prizpusobovat jeho v podstate nasilne taktice rizeni rozhovoru.
   Taky u Kamila empaticky predpokladam, ze slovo rasa mu bylo vnuceno obecnym tlakem na jeho pouzivani. Uznava sice rasy, ale jsem presvedcen, ze kdyby se bavil s nekym jinym, tak by tohle slovo vubec nepouzi.
   Vtip je samozrejme v tom, ze kdyby Kamil slovo rasa nepouzil, tak se s nim nebude nikdo bavit…cilem je samozrejme ho donutit tohle slovo rici, cim je uz automaticky predem vinen (jak jste odhalil vy).
   Jeste tohle:
   „Nemyslím, že pojem rasismus záleží na zdrojové základně. Na zdrojové základně může záviset snad realizace rasismu, ale sám rasismus asi ne.“
   Ano, tak to bylo v podstate mysleno, ze se rasismus zjevuje na slabnouci zdrojove zakladne (muze byt i kulturni (!), nic nevypravi o jeho puvodu.

   • Asfalt

    Já nechci rotovat na nějakém slově. Já mluvím o přesvědčení někoho, že rasy existují. Kamil má právo na své přesvědčení, ale tomuto přesvědčení, které je zde prostě předsudkem, ne že ne, se říká rasismus. To, že jde o rasismus liberální, tedy rasismus rovných ras, na věci nic nemění, protože pořád jde o projekci předsudku o rasách.
    Není třeba Kamila nějak hájit nebo nehájit, já Kamila z ničeho neobviňuji. Já jen konstatuji, že předsudku o rasách se říká rasismus. Dále na základě analogie s publikovanou teorií nacionalismu sděluji svůj názor o rasismu liberálním a ultrapravicovém a poměrně rozšířený Kamilův názor tak označuji rasismem liberálním. Sděluji pak, že ani ten liberální rasismus se mi moc nezamlouvá.

    Ano, tak jsem to myslel i já, např. latentní rasismus může vlivem „zdrojové základny“ přejít do reálného. Nebo liberální do ultrapravicového.

    • vittta

     No, to já to mám ještě propracovanější, já dokonce ani nezpochybňuji méněcenost některých ras.
     Ovšem ne celých, ale určité „nezanedbatelné“ části určitého etnika- či chce-li kdo, rasy.
     Nic méně ale zároveň dávám teorie, proč tomu tak je, a jde o vlivy přirozené (incest, příp. nucený incest z nedostatku jiných).
     Zároveň ale nemám nejmenší zájem i méněcenné jedince jakkoliv vylučovat ze společnosti, vzdělávání, pracovního procesu, sociálních výhod atd.
     Tak to mi řekněte, co vlastně jsem já.
     Ještě dodám, že méněcenost některých ras- etnik u mě rozhodně nevznikla předsudečně, ale právě naopak, a já jen hledal zdůvodnění daného stavu.
     A zdaleka jsem ho nehledal v barvě ksichtu, to ani náhodou.
     Já to vidím tak- kromě mnou a jinými zde už mnohokrát řečeného, že existují všelijaké fobie.
     Vemte si, že je fobie na hady, pavouky, hmyz…ty nejčastější.
     Hodně se mluví o tom, že je to zbytečné, „klid, pavouci nic nedělají“.
     Jenže, slyšel jste už o fobii ze štěňátek a koťátek?
     A to je ono, tady sice pavouci a hadi a žáby a tyhle živočichové nic nedělají, ale jinde jo, je to genetická paměť, evoluční výhoda.
     Předsudek je výraz, kdy někdo, sledujíc třeba slepýše,kterého nezná, jen ví, že je to nějaký had, raději se ho nedotýká, protože hadi bývají jedovatí.
     Když někdo vidí zmiji a pozná jí a jde jí z cesty, už to není předsudek.
     Ale největší blbec je ten, kdo si chce hezkou zmiji pohladit, protože ON předsudky netrpí!

     • Asfalt

      Pokud ani jedince, ani skupiny osob na základě jakéhokoliv kritéria včetně skutečné nebo domnělé rasy nechcete nějakým způsobem vylučovat, pak uznáváte rovnost lidí, protože právě takové vyloučení by zakládalo nerovnost i tom či onom. Mluvíme samozřejmě o formální rovnosti, tj. o stejnosti práv, lhostejno nyní, co si o některých lidech myslíte dál. V tom jste podle mě systémově konzistentní, protože formální rovnost, je ta dnešní systémová rovnost.

      Pod čarou je pak váš názor, jak je kdo „cenný“. Podle mě jde o celkem vážnou hru s ohněm, ale zatím lidi diskriminovat nechcete, jak tvrdíte (takže předešlý odstavec). Přisuzovat někou větší nebo menší cenu je ale opravdu latentní ultrapravicovost v pravém smyslu slova. Pokud je někdo méněcenný, pak je někdo vícecenný a tím jste asi vy. Pokud je někdo vícecenný, pak je podle mě možná jen otázkou času, kdy překročí hranici, kterou jste vy prý podle svých slov ještě nepřekročil.

      Titul méněcennosti je celkem nepodstatný (rasa, národ, majetek, kultura, zvyky, světonázor,…). Velmi bych doporučil slovo méněcennost zaměnit za jinost, která je stejně cenná jako jinost odlišná. To nikoliv jen slovem, ale i skutečným obsahem mysli. To, že někdo žije kulturou přírodního národa jeho méněcennost nezakládá, zakládá to jeho jinost, protože nejste pánbůh, abyste byl oprávněn cennost kohokoliv posuzovat. Totéž platí i o jiných „záminkách“ méněcennosti. Osobně jsem se kdesi v cizině z úst „islámské“ ženy se dvěma vysokými školami vystudovanými na Západě dozvěděl, že my jsme barbaři, protože neuznáváme, dokonce trestáme, polygamii. Je tento názor vícenenný, nebo méněcenný? Je to názor naprosto jiné (ano, neslučitelné) kultury, ale o cennosti toho či onoho bych nemluvil ani náhodou.

      • vittta

       No, možná to není to pravé slovo, né že by to nesedělo, ale dá se to vysvětlit všelijak.
       Podle mě si lidé rovni nejsou, a ani být nemohou, jeden je chytrý, druhý hloupý, šikovný či nešikovný,atd.
       Společnost ale žádá všechny typy.
       Tedy i naprosto dementní cigoš by měl být vzděláván dle svých schopností, a následně nějak umístěn do pracovního procesu pro dobro společnosti.
       To v podstatě minulý režim naplnil a považuji to za obrovský úspěch, protože rovnost přestala být iluzorní.
       Cena jedince ve společnosti, no, jistě, lékař je jistě cennější jak kopáč silnic, ale pak je zase otázka, jestli je cennější špatný lékař než dobrý kopáč (lékař totiž společnost něco stojí, na rozdíl od kopáče) a dalo by se obecně hodně polemizovat o těchto věcech.
       Latentní ultrapravicovost, jediná moje starost spočívá v tom, co vlastně s těmi cigoši- ale i negry a čmoudy na západě, budeme dělat.
       Je totiž logické, že při jejich natalitě se jejich počet co 10 let zdvojnásobí, a skutečně nelze předpokládat, že by rodit přestali, protože to je jejich zdroj příjmů.
       Cikán- integrovaný- tolik dětí mít nebude, ale asociální degeš jo, a to je problém.
       Spíše praktický, řešení se nevyhneme, a když to takhle půjde dál, bude z toho průser.
       Já nechci lidi VŮBEC diskriminovat, a ani jsem nikdy nechtěl, a moje nevole z EU a sluníček je třeba zrovna z důvodu, že oni diskriminují rádi, na diskriminaci je systém EU svým způsobem postaven, a považuji je- a myslím že oprávněně- za rasisty.
       Možná to ode mne- radikála- zní divně, ale je to tak.
       Jsem spíše praktický člověk, a vím, že problém je lepší řešit, dokud to ještě jde, pokud možno po dobrém, protože jak jednou někdo někoho ukope k smrti, a druhý třeba vysteřelí, brána pekel je hned otevřená.
       A samozřejmě čistě praktická záležitost- potencionální problém sem NEBRAT!!!

  • Asfalt

   Ještě dodatek k tomu, proč liberální nacionalismus ano, ale ani ten liberální rasismus ne.
   Národ a národní identita jsou objektivní skutečností, a dokonce i formální skutečnosti (mezinárodního práva). To je rozdíl od rasy, o jejichž skutečnou existenci se dnes přou sami přírodovědci, a již vůbec něco jako rasa není, a dokonce nesmí být, formální (právní) skutečností. Pokud si tedy někdo myslí, že existují rasy, a přitom není odborník na lidský genom, který právě vstal od chromatografu, jde jen o jeho předsudek, zatímco přesvědčení o existenci národa je přesvědčení o objektivní realitě, která dokonce zakládá suverenitu státu na základě uznávaného práva na sebeurčení národů. To je prostě nebe a duby. Přitom historické konsekvence rasismu (jakéhokoliv) jsou zkrátka dodnes děsivé.

   Jistě, i ten nacionalismus lze zenužít, Hitler mesiášsky bombardoval jiné národy, aby je zachránil tím, že je naučí práci, dnes se jiné národy mesiášsky bombardují, aby se zachránily tím, že se naučí té správné demokracii ( a pokud MaB a tresni nevěříte, pak si právě ty vaše dnešní názory v tom slavném historickém díle přečtěte), ale všechno lze zneužít. Ztráta národní identity by znamenala ztrátu práva na vlastní sebeurčení (a nějak se mi zdá, že kolonisté na něčem takovém pracují).

   • vera

    .Bát se rasismu má své opodstatnění. Ale z toho strachu provádět bez-rasovost, to mi připadá stejně absurdní jako zavádění bezpohlavnosti z důvodu strachu před odlišností muže a ženy. Lidi přece jsou odlišní. Patolog pozná, jestli jde o kostru muže nebo ženy stejně dobře, jako jestli jde o kostru černocha nebo číňana. To nic neříká o jejich hodnotě, ale zavírat oči před jejich vlastnostmi, to je špatná cesta, s těmi se pracovat musí.

    • Asfalt

     Vero,
     nikdo nepopírá odlišnost. Muži a ženy jsou odlišní včetně jejich koster, o kterých mluvíte, ale jsou si rovni. Stejnost nebo nestejnost je deskripcí – to co je (v přírodních věd), zatímco rovnost preskripcí – to, co má být (v humanitních oblastech). O odlišnosti lidí tedy můžete mluvit jen na základě tvrdých (zcela prokázaných) dat přirodovědné deskripce, ale v novověku při zachování základních práv a svobod nikdy ne v měkké rétorice práva, právní vědy, politice, politologii, ekonomiii, ekonomice a dalších oblastech, kde nezáleží na tvrdých důkazech dekripce, ale na tom, kdo koho převědčí. Pokud tedy tvrdíte, že rasy existují, protože ta a ta kost kostry je jiná a dokazujete to tímto a tímto, je to v pořádku. Pokud ale tvrdíte, že jste pouze přesvědčena o existenci ras, ale přitom o kostrách víte úplnou prdlačku, je to špatně. Nevím pak, jak zdatnými přírodovědci se specializací na molekulární genetiku jsou zdejší čtenáři.

     Nebo jinak. Jen a pouze v přírodních vědách a jejich aplikaci můžete mluvit o rasách, protože jen a pouze tady své názory zakládáte na deskripci (a to tvrdé). V humanitní oblasti o rasách mluvit nemůžete, protože zde nejde o deskripci, ale pouze o měkkou preskripci, a tou je dnes zákaz rozlišování na základě rasy, lhostejno, zda domnělé či skutečné. Tedy v měkkých vědách máte dnes tu rasu tou rozhodnou preskripcí zakázánu.
     Ano, až třeba přijde jiná humanitní preskripce, která rasové rozlišení bude dovolovat, pak budeme v jiné situaci. Dnes takové jiné politické situaci říkáme rasismus, lhostejno zda rasy podle tvrdé přírodovědné deskripce existují nebo neexistují. Jistě, i ta tvrdá přírodovědná deskripce trpí politickým zadáním. Když, nebo právě protože, politici potřebovali rasy, byly rasami zaplněné všechny přírodovědné publikace, nyní, když je zadání jiné, i přírodovědci tvrdí, že to s rasami není tak jisté, jak se dříve tvrdilo. Ano, i přírodovědné poznání je proces společenský, ne že ne.

     • vittta

      Právní výklad je ovšem jedna věc, a realita věc druhá.
      Dejme tomu, že se neexistence ras opírá o nějaké výzkumy vědců, nic méně přírodovědné poznání je proces společenský (jak píšete) a tak se klidně může stát, že se dopřává sluchu názoru jednomu, a zavrhuje názor jiný, při čemž ale nelze asi přesně říci, který je ten správný, jmenovitě v kontextu k právnímu výkladu.
      Odjakživa se používal výklad oficiální, zatímco vykladači názoru neoficiálního, byli ostarkizováni, a to i třeba u obyčejné kulatosti země a jejího pohybu ve sluneční soustavě a vesmíru.
      Já rasy vidím, a vidím, že jeden člověk je černý, a druhý bílý, a třetí má šikmé oči, a další je malý a jiní jsou pro změnu velcí.
      Abych řekl pravdu, současný rasismus pracuje toliko s lidmi bílími, jimž je připisována agrese a všemožné zvrhlosti, a lidmi černými, kteří jsou naopak z nějakých záhadných důvodů vyzdvihováni, ba i pozitivně diskriminováni.
      Samotní černoši pak dělají děsný virvál, když je někdo za černochy označí, a opět si myslím, že to nedělají všichni, ale aktivisté z jejich řad, jimž se opet záhadně dopřává více sluchu, jak normálním černochům, kteří nevidí ve své černosti žádný zádrhel.
      Jde to až do absurdna, jak jsme viděli u toho Cikána, co hrál v tom seriálu, a jemuž muselo být vysvětleno, že to není žádný Cikán, ale rom, a myslím, že mu v tomto bylo dokonce i vyhrožováno- ve smyslu- okamžitě to řekni, nebo si už neškrtneš.
      A rasismus v tom mírném pojetí- tedy rozlišování ras- je to špatné, nebo je to normální?
      Podle mě je to normální, a to ABSOLUTNĚ, a ze silne nenormální považuji opak, tedy popírání existence ras.
      Tak dlouho tím lidi serou, až mnozí- čistě z obrany proti debilitě, ty rasy rozlišovat začali, i když jim to bylo před tou bombastickou kampaní úplně na háku.
      Já jen kvůli tomu používám označení „negr“, abych je co nejvíc nasral, ale jim to nestačí, a ještě mi přisuzují neomaleně kozomrda, což ale nepoužívám.
      Jsou to kreténi, Asfalte, kdyby drželi huby, byl by větší klid, každý ať si hledí svého, a kdyby to tak dělali, nemuseli by házet bomby na civilní fabriky někde v kravský prdeli, aby zlý, zlý diktátor neměl kde vyrábět chlor, což je látka, jak jsem se k mému překvapení dozvěděl, podobná nějak sarinu, nebo co.
      Z dnešního světa se mi chvílemi točí hlava, abych řekl pravdu.
      Žvásty, kecy, nálepky, a pozitiva samozřejmě žádná, jen krev a zmar!

     • Kamil Mudra

      Popírat očividné je nesmysl a vynucená ne-rasovost je rychlou cestou k agresivnímu rasismu, protože nesoulad mezi řečí vědy a laickým hovorem na stejné téma vždy rychle vypluje na povrch. Přijde mi to velice podobné jako když se svého času věda shodovala na tom že nic těžšího než vzduch nemůže létat, holubům na římsách svatostánků vědy to bylo jedno a každý kdo někdy viděl zastřeleného ptáka padajícího k zemi, nad tou vědou kroutil hlavou.

      Lidé vlastní různost vidí. Jak tu uvnitř etnik tak i tu co od sebe etnika rozlišuje. Jde až příliš často o různost dědičnou, tedy nikoli takovou, která by byla záležitostí volby jednotlivce. Co si ale lidé mohou zcela svobodně zvolit jsou přístupy k této různosti. Mnohem rozumější než ji popírat, je určit pevná pravidla jak s ní zacházet. Pravidlo že rasy jsou si rovny před zákonem je pro naprostou většinu lidí přijatelnější než tvrzení že rasy neexistují. Jak má někdo hlásat rovnost ras a současně popírat že existují?

      A rozdělovat lidi profesně na ty co smí o (prý neexistujících) rasách hovořit a na ty co nesmí, protože „na to nemají glejt“, to už je až kastovní. Za stejný výrok jednoho potrestáme a druhému ho uznáme protože má titul? To mi připadá jako „silnější káva“ než návrhy omezení práva volit jen pro ty občany kteří se na to nějak kvalifikují svým vzděláním nebo odvedenými daněmi. To bychom mohli také nechat svobodně hovořit o právu jen právníky, o mezilidských vztazích jen sociology a psychology, o umění jen umělce… „Nejsi profík? Tak drž hubu!“

     • embecko

      Biologie „se deje“ linearne a kategorizace je jen pomucka. Kazdy kategorizujici biolog dobre vi, co (jaka data) kategorizaci poztracel. Problem nastane, kdyz biologickou kategorizaci prevezmou jako vycerpavajici meritko/ hodnotu vedy spolecenske, anebo spolecnost sama. Pak vas slunickari nuti do vyjadreni, ze nejste rasista a vy mate honicku dokazat, ze po vas chteji nesmysl. Z rasy se udela politikum, ovsem zpetne se definujici na politicky nemistne biologicke kategorizaci, coz je manipulace od sameho zacatku. Kolik chodi po CR psu ciste rasy? Treba jedna stotisicina? Kynologove vytvorili kategorie, ale kvuli nim museli vyradit vetsinu dat (psich jedincu).
      Proto nejvetsi objem dat, vzniklych kategorizaci delaji vyrazena data, casto nazyvana jako „chybejici clanky vyvoje“ :o)
      Nicmene i subjektivita je obdarena spontanni schopnosti kategorizace, tady by se dal termin rasy definovat treba jako gruppy blizkych odlisnosti.

 20. MaB

  „Expanzivní nacionalisté (zde MaB, tresen a další) naopak rovnost národů neuznávají.“ (Asfalt)

  Asfalte, toto své vážné obvinění (z „expanzivního“ rasismu ), jste vy samozřejmě schopen důkazně doložit. (§ 345 Křivé obvinění
  (1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.)
  Než to uděláte, tak vězte, že podle barvy třídím pouze prádlo, než ho dám do pračky. Nikdy lidské bytosti.
  Jsem a vždy jsem byla proti bombardování civilního obyvatelstva. Mohu dokonce říci, proti jakémukoli bombardování.
  A kdybych neuznávala rovnost národů (etnik), nemohla bych žít ve Francii.

  • vittta

   Teda jděte fakt do prdele, bez pardonu.
   Já si čtu Asfalta a Saxe, a úplně jsem pookřál, protože jakkoliv to tak úplně nevidím jako Asfalt, dá se o tom vést diskuze, a má to hlavu a patu, spíše to vidím jako Sax, no a je to dobrý podmět, oba mi na moje případné reakce odpoví, budou vědět, o čem píšu a co se snažím říci.
   Propracuji se dolu- a milostpaní MaB všechno zkazí sluníčkovyhrožováním a lhaním. (sebelež)
   Nejraději bych vám vrazil facáka, věříte?
   Obrazně řečeno, abyste mi zase nevytahovala nějaké paragrafy.
   Jdu makat na Volhu, snad se u té záludné práce (budu štelovat dveře, pravá lahůdka) uklidním za vaší fakt bezbřehé tuposti!

  • Asfalt

   Proboha, MaB, sdělte mi prosím, kdy jsem vás z čehokoliv obvinil, aby pak bylo možno mluvit o obvinění křivém. Ano, tvrdím, že neuznávání rovnosti národů je expanzivním nacionalismem (ne rasismem, jak ani to nejste schopna reprodukovat), a tvrdím to proto, že jsem se tak dočetl z odborné literatury. Budete mě ve své neznalosti žalovat i za tvrzení, že Země se točí, nebo to už jste se o Zemi dozvěděla? Dále tvrdím, že bombardování jiné země bez mandátu OSN je politika nerovnosti národů. Dále jsem pak názoru, že vy jste s takovým zločinem souhlasila. Pokud se mýlím v názoru o vašem souhlasu, tak to sdělte. Jinak ale čumím, čeho jste schopna.

   • MaB

    Asfalte, nejsme u soudu ani v kanceláři, ale na blogu. Právní slovíčkaření zde nechme tedy stranou.
    Mohla bych prakticky do písmene převzít to, co vám odpovídá Třešeň. 3.6.2019 – 18.44tresen
    „Nerovností národů“ ve vašem pojetí máme rozumět co ? Jejich dělení na cennější x méněcennější ? Vyvolené a zatracené ? Tedy jejich „hanobení“ ?

    Proboha, MaB, sdělte mi prosím, kdy jsem vás z čehokoliv obvinil, aby pak bylo možno mluvit o obvinění křivém.(asfalt)
    „MaB např. není rasista, ale je antisyřanka, když na Syřany klidně preventivně háže bomby“. To je co, když ne křívé obvinění ?
    U soudu sice nedokazuje nevinu obviněný (alespoň ve Francii ne), ale budiž, i když si myslím, že jsem zde kdysi dost důrazně odsoudila (pro vás zavrhla, zatratila :) bombardování civilního obyvatelstva v Libyi z ponětu Sarkozyho, což se dá snadno ověřit. O podobném bombardování Francií v Syrii nevím. Ale pokud by k němu bylo došlo, není důvod rozlišovat mezi Libyí a Sýrií při jeho rázném odmítnutí.
    O zničení ùdajné výrobny chemických zbraní (nikoli o bombardování Syrie) , které mělo zabránit dalšímu případnému použití chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu a nevyžádalo si lidské oběti, jsem zde zveřejnila oficiální stanovisko předsedy vlády. Nikdo nezasvětsený nemá možnost ověřit si nutnost zásahu a pravdivost jeho zdůvodnění. Z principu jsem ale proti každému bombardování, protože na ně doplácejí nejvíce ti nevinní… Jste schopen to normálně lidsky pochopit ?

    Zajímavý je článek Pláč matky padlého obžalovává (!) na Hradě naši misi v Afghánistánu.
    http://www.rukojmi.cz/…/7068-plac-matky-padleho-obzalovava-na-hrad
    Ta matka přijímá z rukou hlavy státu státní cenu pro svého syna, který ji obdržel za to, že padl. Proč ale opravdu padl ?

    • vittta

     Ne, lžete.
     Napsala jste osobní souhlas s bombardováním civilní fabriky!
     Že jako nejsou oběti na životech, tak co.
     Preventivně…co kdyby…to jste napsala.(se tam vyráběly chemické zbraně)

     • kočka šklíba

      Jasně že lže, jak také jinak, nemůže to přiznat, ne ona. Ona se třeba zmýlí (viz obviněníxobžalování) jenže po té už na tom svém trvá, snaží se také odklonit diskusi (viz i nyní Libye a Sarkozi), takže ze zmýlené se stává vědomá její lež.
      Ale s bombardováním Sýrie (a je jedno samozřejmě že nebyly oběti) souhlasila, zde na blogu. Mám to uložené a kdykoliv to sem mohu dát. takže opět lže až se jí od pusy práší.

      • vittta

       To je dobře.
       Poněvač sotva vychlemtá svůj litřík krabicáku, už to po mě bude chtít dokázat!

       • MaB

        Ale vittto,
        opravdu si myslíte, že se vína jako Château Lafite, Château Margaux, Pétrus Pomerol, Château Cheval Blanc, Château d’Yquem a podobné dávají do krabic ? :))
        Moje zásada je: Když už pít, tak jedině dobré.

        • vittta

         Se divím.
         Za ty vaše „překlady“ (viz. „čertův ostrov“) bych vám platil tak leda na krabickák.
         A tady mě Saul falešně obžaloval, zakročte dle hesla- KAŽDÉMU ROVNĚ!

         • Saul

          A v čempak jsem tě, vito, falešně obžaloval?
          Svěř se mi se svou ublížeností a já ti dám šanci se obhájit.
          Ovšem některé zákony a paragrafy jsou tak jednoznačné, že to budeš mít docela těžké.
          Nicméně nejsme v soudní síni a můžeš se z toho zase zkusit vyžvanit.
          Tak co?

     • Saul

      Co to je, vito, jeden vybombardovaný plechový hangár po předběžném varování a bez obětí na životech, proti tvému schvalování masového mučení a vraždění odpůrců režimu v té zemi ,nebo tvému nadšenému schvalování nacistického holocaustu?
      A ani nepotřebuješ šklíbu Braunerovou, aby ti to archivovala.
      Každý si to tu mohl a může přečíst téměř dnes a denně.

      • kočka šklíba

       Budete si muset s MaB sladit noty, vy tvrdíte něco o „vybombardovaném plechovém hangáru“ MaB tvrdí zase že to byl takový útok pro jistotu na, zřejmě, možná místa výroby chemických zbraní : D . Nějak vám to drhne co? Vy humanisté na baterky.
       Jinak jsem opravdu nepochopila proč Braunerovou, je mně jasné, že si chcete zase kopnout, ale jedinou Braunerovou co já znám, je (tedy byla) malířka a to jste asi na mysli neměl že? Jinak opravdu toho uloženého mnoho nemám, ale toto ano, ne kvůli vám nebo MaB, za to by mně nestála, ale kvůli Janice, která zpochybnila můj dojem z této diskutérky a já se potřebovala podívat zda mám pravdu já nebo Janika. A vyšlo mně že já. Je to, podle mého samozřejmě, nezpochybnitelné, že v MaB nic lidského není, jen fráze, fráze a trapné opisování, většinou mainstreamu.

       • Saul

        Jedině s tou Braunerovou máte pravdu, šklíbo.
        To byl omyl, měl jsem na mysli jiné, trochu podobné jméno.:-)

       • vittta

        Nepotřebují ladit noty.
        Jsou to liberální lidé.
        Každý si lže podle svého, hlavně když to míří na politickou opozici.
        A že si to odporuje, je ten nejmenší problém.
        Liberálové musí hlavně lhát, nálepkovat, odklánět diskuze, a vyhrožovat.
        A to oba dělají na dobré úrovni.

     • MaB

      Takže dokonce „výslovný“ souhlas ! A proč ne přímo „výslovný rozkaz“ “
      „…když na Syřany klidně preventivně háže bomby“,(jak tu o mně šíří Asfalt) ?
      Škoda jen, že odkazu, z kterého je to zřejmé, ne a ne se dočkat.
      A nejen že „háže bomby““, ale „snaží se také odklonit diskusi (viz i nyní Libye a Sarkozi).“(kočka šklíba)

      A o Libyii si dovolila položít otázku. : 10.12.2015 – 18.55
      Při návštěvě Libye, už po smrti kdysi tolik obdivovaného Vůdce, Sarkozy v roli zachránce, který „svou válkou“ zabránil masakrům : „Kadhafi byl reálná hrozba, která visela nad Libyí, ….překážka svobody a demokracie“.
      „Je nutné, aby všichni diktátoři světa pochopili, že jejich beztrestnost skončila, že ve 21. století není na světě jediné místo, kde si budou jisti beztrestností“.

      Bude si moci být jistý beztrestností ten, který zabil diktátora, ale vytvořil monstrum ?
      Tím spíše, že důvodem nebyly ušlechtilé pohnutky, ale uražená ješitnost bezpáteřního megalomana a až chorobná touha po moci. A Kadhafi musel zemřít, protože byl Sarkozymu na cestě k jejímu znovu dobytí.

      Bez sebemenšího sebeuspokojení musím konstatovat, že na moje slova došlo.
      Nicméně jsem ráda tomuto:
      Financement libyen : Nicolas Sarkozy mis en examen – France 24
      https://www.france24.com › Accueil France 24 › France
      21 mars 2018 –
      L’ex-président français Nicolas Sarkozy a été mis en examen et placé sous contrôle judiciaire, mercredi, à la suite de sa garde à vue dans l’enquête sur des soupçons de financement de sa campagne présidentielle de 2007 par la Libye de Kadhafi.
      Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl ve středu obviněn a postaven pod soudní dohled poté, co byl zadržen ve vazbě za podezření z financování jeho prezidentské kampaně v roce 2007 Libyjským Kaddáfím.

      • vittta

       To jsou hlody…
       Odkláníte diskuzi na Libyi, ale řeč byla konkrétně o chemické továrně v Sýrii.
       A tam jste souhlasila.
       Nekoulejte to tady, jste až moc průhledná .
       Vám vadí Sarkozy, ne nějaké bombardování kohokoliv.
       Kdyby Macron bombardoval celý svět, budete kvílet štěstím, jak bude konečně dobře.
       Sarkozy byl Francie, nebombardoval žádný Sarkozy, ale Francie.
       A peníze na předvolební kampaně si strčte za klobouk, to je jak u Al Caponeho, to byl mafián a vrah, ale v podstatě se mu prokázal jen daňový únik, takže kdyby na to přišlo, nikdo nemá právo ho nazývat vrahem a mafinánem!

    • Kamil Mudra

     MaB, ten odkaz je nefunkční, ale aniž bych ho četl mohu vám na vaši otázku „Proč ale opravdu padl?“ dát jednoduchou odpověď. Jak asi víte, v ČR není povinná vojenská služba. Ten muž si zvolil svou profesi svobodně, s plným vědomím toho že může dojít k situaci ve které on někoho zabije a nebo bude někým zabit. No a existuje takové, myslím že mezinárodní, rčení: „Kdo s čím zachází s tím také schází.“ Stejně byste se mohla ptát proč uhořel hasič nebo se utopil potápěč. Ten voják padl protože si zvolil cestu jejíž součástí je takové riziko.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s