Rasismus

Komentář pod předchozím článkem napsal sax.

Pojem rasismus zalezi na zdrojove zakladne. Uz jsem tu psal pribeh kluka, ktereho jsem kdysi znal, co si vzal autentickou amazonskou indianku a odstehoval se za ni v nadeji, ze splyne s jejim kmenem a stane se z nej indian…ale oni s nim vcelku racionalne vyjebali, nebot jim hned doslo, ze vypada a smysli jinak, nezli oni a ze jim jeho pritomnost rusi jejich stalete zvyky, jez jim zarucovaly preziti…a z nadejneho indiana se stalo kmenove nebezpeci cislo jedna, takze ho vypoklonkovali do zvlastni chyse za vesnici a s nejakou spolupraci a zarazenim mel utrum. Nakonec byl jen na obtiz, delal z nouze zenske prace, coz ho rozhodilo natolik, ze sbalil manzelku a odstehovali se spolu do Prahy…a tady, ve zdrojove silne zemi se ona zaradila vcelku v pohode, protoze tu byl prebytek, ktery si ji spolecnost mohla dovolit venovat.
Tupy Evropan by chovani indianu nazval rasismem, z jejich pohledu bylo vylouceni belocha existencni zalezitosti. Tohle obcinove-kmenove premysleni samozrejme preziva a tak kdyz do africke komunity prijde beloch, je na nej samozrejme nahlizeno jako na nekoho, kdo dokaze rozrusit styl komunitniho zivota natolik, ze muze nastat docela velky az neresitleny problem a komunita se muze rozpadnout. Cernoch v Evrope dtto a podobne. Pokud nekdo na svoji existenci vydava hodne energie a casem si vypestuje algoritmy chovani a mysleni, ktere jeho existenci podporuji, proc by si mel do sveho kruhu poustet nekoho nekompatibilniho, ktery mu nejen pridela praci, ale i ho muze ohrozit? Tupani pak mluvi o rasasismu a o rasach, ale neni to tak, je to bezny konflikt mezi zabehlym a neznamym jednanim. Nechate petilete dite opravovat brzdy na aute, i kdyz by moc chtelo? Nenechate? Pak jste nepritel deti a divny pavouk, kteremu je treba se vyhnout!

 1. vera

  a když jsem zabrouslila kolem koncertů, tady už dlouho nic nebylo, tak jestli můžu…nečekaný hlas :

 2. astraustralia

  Mimo millionu chvilek a nazoru x lidi na Vaclavskem namesti
  existuje i jiny nazor,.
  Zda takove maily maji take tolik priznivcu jako nazory millionu chvilek nevim, ale pro zajimavost pretiskuji:

  Jestli Babiš odstoupí, tak jsme jako Česká republika, ale hlavně normální obyčejní občané, ztratili poslední možnost, jak se ekonomicky jako tako zvednout na úroveň našich západoevropských přátel. Je to jediný člověk v politice, co chtěl s tím něco udělat. Marasmus stranictví již tady byl. Místo starostí o blaho voličů platíme ze svých katastrofálních daní politiky, pro něž je největším problémem Čapí hnízdo, kde nikdo nic neukradl, jenom si přiblížil dotace, tak jako každý podnikatelský subjekt. Kam nás přivedli ODS, ČSSD, ČSL KDU a podobní je již evidentní. Jsme ve světovém systému jako rozvojová země. Ta, která kdysi vyráběla motocykly, auta , zeměd ělské a textilní stroje, lokomotivy, turbíny, tramvaje, elektrárny, cukrovary a jiná sofistikovaná zařízení. Je to poslední šance k nápravě. Politolog Fiala a podobní nás opravdu k prosperitě nepřivedou. Tož tak…

  Podotýkám, že nejsem volič ANO !!! VŠECHNO JE ÚČELOVÉ…když ČSSD prohlásila že chce ,,slovenské řešení,, a media křičí – politická krize…když jsou svolávány demonstrace…pak lze říci jediné slovo…to které oni nikdy nepoužijí, slovo pravdivé a výstižné…,,MAJDAN,, !!

  Takový malý, ale stejně divoký a nenávistný…po česku…
  Je ale velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo církevních restitucí – odhady o 50 miliard navíc
  – to je 1 000 x víc než ,,čapák,, !!

  Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo 43 000 bytů v Ostravě – OKD – při průměrné hodnotě okolo milionu to dělá 43 miliard – to je více jak 800 x více. Celková ztráta státu z OKD je uváděná 100 miliard, to je 2 000 x více.

  Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo solárního byznysu – tam létá bilion !!!!
  a to je 20 000 x víc.

  Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo H systému, kde se podle zpráv sdělovacích prostředků pozemky z konkurzu prodaly za 36 milionů, aby se vzápětí pře-prodaly za více jak 1,2 miliardy, takže okamžitý vývar přes 1,1 miliardy – to je nějakých 3 000%.

  Proč je tak důležitých 50 milionů, když se i více jak 1 000 násobné částky neřeší ??????

  Nepřipadá vám to jako gaunerství ?!? Proč se nejedná o těchto kauzách, které jsou mnohokrát vyšší než nějaké Čapí Hnízdo za 50 mega….nota bene…ty peníze nikdo neukradl ani neužil jinak než bylo určeno v dotačním programu – ty peníze byly použity na to Čapí Hnízdo !!!

  Bulvární novináři se chytají všeho jen aby pomohli Babiše sesadit. Proč svolávají demonstraci, když ještě policie pořádně nevyšetřila nic. Proč nepočkají na výsledky. Tohle je ta demokracie, to je právní stát? Ne, tady vládnou média!!

  Podívejte se jak se ČT až zalyká…jak nám ,,lepšolidi,, razantně říkají co je jediné správné a jak se jedině správně na věci dívat…hm..

  Jen koukněte…a to je jen tak namátkou!!! A toto se prostě ,,vypařilo,, a co?? No nic…v poho.. /Lepšolidi sobě/

  Náklady transformace 1991-2004 577 500 000 000 Kč
  Nucená správa IPB 200 000 000 000 Kč
  Chemapol 16 900 000 000 Kč
  Knižní velkoobchod Praha 21 000 000 Kč
  Anex Cirrus, Kalouskovy padáky 150 000 000 Kč
  Modernizace tanku T72 13 000 000 000 Kč
  Kasárna na náměstí Republiky – penále pro stát 400 000 000 Kč
  Lehké topné oleje, LTO 100 000 000 000 Kč
  Promopro, Vondra 938 000 000 Kč
  OpenCard 800 000 000 Kč
  Zelená Praha 250 000 000 Kč
  Bezdrátová Praha 390 000 000 Kč
  Praha Olympijská 70 000 000 Kč
  Nova, arbitráž s CME 10 000 000 000 Kč
  Kauza Český dům, nevýhodné pronájmy 26 000 000 Kč
  Diag Human, arbitráž, zabavení majetku 13 000 000 000 Kč
  Mostecká uhelná 3 200 000 000 Kč
  OKD, nevýhodný prodej firmy 5 700 000 000 Kč OKD, následné tunelování 80 000 000 000 Kč
  Gross, akcie, byty 300 000 000 Kč
  Internet do škol 884 000 Kč

  Tak co, jde o Čapí Hnízdo ???

  • embecko

   Tohle je ovsem jina situace, astere…Taras ma pravdu v tom, ze jde o dane, ale ne tem na Vaclavaku, ale tem, kteri to organizuji. A podarilo se jim spojit sily s neziskovkami, proto takova sila, v zasade maji spolecny zamer- sundat vladu.
   Pro upresneni: to, ze se na ulici sesli i zivnostnici, kteri nechteji platit, je asi pravda, ale bude jich jen par procent.
   Rozhovor, ktery stoji zato:
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-frantisek-janouch-nadace-charty-77-havel-soros.A180406_205555_domaci_pmk

   • astraustralia

    Vypada to ze v souctu milliardy ktere se odparily z republiky melody boys z Millionu chvilek vubec nezajimaji.
    Babise do kose, protoze Capi hnizdo, protoze je to STBak
    i kdyz dnes jiz mnozi sametove narozeni nevi co to znamena ale ze babise do kose je spravne o tom jsou presvedceni.
    30 let vlady „sametoveho“ rozkradani republiky jde az tak mimo ne, ze za to by „demonstrovat“ nesli,
    takze takovy mail s takovymi informacemi je neoslovi, ale ze za 2 tydny budou na Letne 2 Vaclavaky a oni tam budou u toho aby po dalsich 30 letech vypraveli podobne jako ti co pred 30 lety cinkali klici a docinkali to az do dnesnich vysledku.
    Je je CR montovna predevsim BRDu, no co s tim, vzdyt mame nejmensi nezamestnanost a to vubec neni Babisova zasluha, ale demokratu co jsou dnes v oposici!
    V Nemecku je nadeje ze brzy by tam mohli vladnout „Zeleni“, v CR mladi lide vi nadeji v Piratech
    a kdyz k tomu pridame ze cim dale vice bude o vsem rozhodovat parta z „Brusele“ jsou svetle zitry jasne!

 3. Milan

  Nehodlám číst komentáře. Určitě je jich moc a jsou v nich různé názory.
  Troufnu si jen tak bez dalšího nastřelit svůj názor:
  Rasismus je nutný, aby mohly vznikat nové druhý. Viděl jsem rasismus mezi zvířaty, například mezi slony. A považuji ho za naprosto přirozený. Bez rasismu by bylo velmi obtížné, aby se skupiny s menšími odchylkami isolovaly natolik, aby z nich vznikly nové a odlišné druhy. Rasismus – tedy pocit vzájemné odlišnosti a nekompatibility je začátkem podstatného rozrůznění, které vede k bohatosti života na planetě.

  • embecko

   A presne to je nesmysl, neboli vulgarni darwinismus:
   https://www.bbc.com/news/science-environment-11063939
   Naopak, druhy v sobe jiz nesou potencialitu ruznosti a teprve volna teritoria ji zaruci, ze se ruznost muze rozvinout. Prirozeny vyber= utlumeni schopnosti rozvoje a donuceni k nedobrovolne specializaci, jez nese sve opodstatneni pouze v pritomnosti konkurencniho druhu (jinymi slovy receno, kdyz narazite na hovädo, se kterym jsou problemy, musite zcasti prevzit hovädskou taktiku a stavate se tak sam hovädem :o)

   • vittta

    Přirozený výběr je také přežití nejkvalitnějších jedinců za daných podmínek.
    Pokud jsou podmínky dobré- africké teplo a hojnost plodů- pak přežívá více jedinců, na skupinu je vyvíjen daleko menší tlak.
    Čím jdou podmínky horší, tím silnější či jinak lepší jedinci přežívají, a také si společenství může dovolit daleko méně zbytečných, nebo neplnohodnotých jedinců.
    Jinými slovy, dávat někomu těžce nabytou energii, aniž ten by se na ní nějak více podílel.
    Ale takhle podle mě vzikl rozdíl mezi rasami.
    Nyní máme ale pomyslného černého Petra my, běloši.
    Vlivem obrovského nadbytku uživíme kvanta zbytečných, a nic po nich nikdo ani nechce, jen aby konzumovali, čímž se kazí jak genofond (přenos genetických chyb vlivem vyspělého lékařství) tak schopnosti. (nevadí nešikovnost, lenost, křivost,tupost, zákeřnost)
    Přežití lidské rasy jako celku je daleko složitější, než by se mohlo zdát, poslední dobou valím oči, co se může stát a proč.

  • astraustralia

   Rasismus je nutný, aby mohly vznikat nové druhy
   Milane diky za obohaceni skrze „rozrůznění“ :-)

   Pokud podle Vas rasa znamena rozruznenost a tedy ruznost a timto slovem nahradite rasismus jako nutnost
   a prirodou dany hnaci motor vyvoje je vse v poradku a „rasismus“ jste si obhajil.
   Bohuzel pro bojovniky proti rasismu jste se stal nepritelem.
   Pomijim dusledek Vase pohledu na ruznost ktery si sam jiste uvedomujete.

   „Rozruznenosti“ lidske rasy v dnesni situaci bude podle Vaseho vzorce znamenat ze „bila“ rozruznenost zanikne,
   nebot se nerozmnozuje, kdezto kazda jina nez bila se rozmnozuje velmi rychle a tedy v procesu rozmnozovani prevladne a pri tomto procesu bud splyne s bilou nebo ji nasilne zlikviduje.

   Za nekolik tisic let pokud bude nejaka rasa a rozruznenost homosapiense jeste existovat, se bude historie opakovat.
   Podobne jako se dnes dohaduji vedci i nevedci o tom zda Neandrtalec splynul nebo vyhynul, podobne se budou neschopni domluvit na zmizeni bile“rozruznenosti“ rasisticky dnes nazyvane rasou :-)
   (mimochodem pokrocila genetika je dnes schopna v genech dnesniho cloveka najit nekolik genu Neandrtalce takze uz mame dukaz i vzajemneho krizeni.)
   To mame i dnes. Pocet „bilych“ zen vyhledavajicich oplodneni „cernymi“ spermiemi stale narusta.
   Vyplyva z toho ze vyvrazdit ani netreba aby casem zmizela,
   ale vysvetlete to nedockavemu nemirumilovnemu muslimovi ze staci presoulozit, netreba rezat hlavy !

 4. Asfalt

  Zenon z Eleje se svými aporiemi snažil dokázat, že pohyb ve skutečnosti neexistuje. Jedna z nich: Pokud se chce běžec dostat z bodu A do bodu B, tak se nejdříve musí dostat do poloviční vzdálenosti (bod C), než se však dostane k bodu C, musí se dostat do poloviční vzdálenosti mezi body A a C… atd. až do nekonečna… Existuje vůbec pohyb? A pokud skutečně ne, tak co je to okolo nás, co vidíme? Je to jen iluze? A když není pohyb, existuje vůbec čas, který je na něm přímo závislý? Co myslíte?

  Převzato z https://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=628444

  • embecko

   Zenon plete dohromady sve predstavy (pohyb) a matematiku (deleni), cimz se nas snazi splest :o)
   Pokud to vezmete oddelene, pak:
   – vzato ciste predstavove= Achilles zelvu nakonec dobehne a nakopne a to proto, ze,
   – vzato matematicky, nekonecna rada ma svuj limit= souctem nekonecne rady neni nekonecne, ale konecne cislo (Achilles se v case a primce s zelvou setka).
   https://maths.cz/clanky/221-geometricka-posloupnost-a-geometricka-rada
   „Přece když sečtu nekonečně mnoho členů dostanu vždy nekonečnu. Ale pozor, není tomu tak, protože některé nekonečné geometrické řady konvergují ke konečnému číslu.“

   • embecko

    Pro nase politicke uvahy je prihodnejsi Eubuliduv paradoxon o zrnku pisku:
    „Originální znění popisuje starověký lékař Galén, který se zabýval také logikou: Myslíš si, že jediné zrnko písku je hromada? Není. Co řekneš o dvou zrnkách? Pokud nepřipustíš, že dvě zrnka jsou hromada, budu pokračovat v zadávání otázek ohledně zrn tří, čtyř, pěti, šesti, sedmi, osmi atd. Jestliže neřekneš s ohledem na jakékoli číslo, jako například o sto zrnech pšenice, že tvoří hromadu, ale poté, co se k němu přidá jedno zrno, řekneš, že nyní byla vytvořena hromada, následně se toto množství stává hromadou tím, že se k němu přidalo jedno zrno pšenice, a pokud bychom jedno zrno odebrali, hromada zanikne. Neznám nic horšího a více absurdního než to, že bytí a nebytí hromady je determinováno jedním zrnem obilí.“

   • Asfalt

    Ta řada řeší, že suma nekonečněho dělení dráhy na poloviny dá konečné číslo nějaké délky dráhy. Správně?

    Ale přece neřeší to, že jsem schopen se na té dráze byť jen infinitizimálně pohnout. Ke každému pohnutí potřebuji něco dalšího, co mi umožní, že „nespadnu do nekonečna dělení dráhy“, ale skutečně se po té dráze posunu. Co to je za zkrat v mé hlavě, že to neumím pochopit?

    Mně z toho vychází, že k tomu, abych se pohnul po jednorozměrné úsečce, potřebuji další rozměr. Tím rozměrem je čas. Pak změna dráhy ds je dána změnou času dt krát nějaká konstanta, které říkáme rychlost. Ale be dalšího rozměru se po úsečce samotné nepohnete, potřebujete něco, co vás vyvede z nekonečného dělení tím, že plyne (sám), a tím vás nenechá na úsečce, ale převede vás na další úsečku, která je rovnoběžně posunutá s původní úsečkou o vzdálenost uplynulého času. Tím se pohybujete. Ale pokud budete mít jen jeden rozměr, tak se bez pomoci času (dalšího rozměru, co vás posunuje) nepohnete. V čem se mýlím?

    • embecko

     „V čem se mýlím?“
     Podle meho se mylite v tom, ze stale hledate vysvetleni sve predstavy. Ovsem prirodni vedy jsou vedy empiricke a zadny prirodovedec doposavad nic nevymyslel, jen sikovne popsal to, co vidi.
     Mozna opravdu existuje svet, ve kterem Achilles zelvu nedohoni, ale ten svet neni nas.
     Ja vim, ze predstava, ze muzete sve kroky delit donekonecna a vzdy zvladnete ujit pulku zbyvajici trasy, silne koliduje se zkusenosti, ze to neni mozne.
     Vysvetlit o muzete dvema zpusoby: vase predstava je mylna, anebo nas svet je jevi byt jinym, nezli je.
     Matematicky dukaz zde neznamena dukaz sam o sobe, seslany odnekud z vyse, ale jde o matematicky popis probihajici reality.
     Rekl bych, ze jako vzdy je to o pravdepodobnosti: ze dohonite zelvu je pravdepodobnejsi, nez ze nedohonite. Nakonec se musite drzet nejakeho mustru (viry), protoze bez nich byste se ani nepohnul z mista. Neexistoval-li by zakon empirie (a pravdepodobnosti) pak ani nevylezete z pelechu a nespustite nohy prez pelest, protoze co kdyby prez noc nalezlo do vaseho pokoje tisice jedovatych pavouku? Bylo by to mozne? Bylo, proc ne?
     Propto bych se ve vysvetleni Achilla a zelvy drzel matematiky jen potud, ze opravdu dokazala vysvetlit to, co zazivame. Takze muzeme byt v klidu, ne? :o)

   • Asfalt

    Navíc mi to nesedí.
    Když bude mezi A a B vzdálenost 1 m, tak q = 0,5 / 1 = 0,5
    Sn je pak 1 / (1 – 0,5) = 2

    Takže součet všech členů nekonečného dělení jednoho metru na povoviny jsou 2 m.
    Jéé, prosím o pomoc, nebo neusnu :)

  • MaB

   Je to jen iluze? A když není pohyb, existuje vůbec čas, který je na něm přímo závislý? Co myslíte?
   Že je Zenonův paradox mylný. :)
   Aristoteles ve Fyzice ukazuje proč.
   Chyba úvahy spočívá podle Aristotela v tom, že i součet nekonečné řady může být konečný, pokud se její členy dostatečně rychle zmenšují.

   • Asfalt

    No to, co řekl Aristoteles, řekl už embéčko. Ale Asfalt to furt nechápe. Součet nekonečné řady je konečný, takže můžeme mít konečnou vzdálenost mezi A a B, ale tato statická úvaha nijak neřeší, jak se vlastně po té dráze pohnu. Pokud se budu chtít pohnout, pak vždy jen o polovinu poloviny, což je v nekonečném dělení nula (nic nesčítám, abych dostal řadu a z ní pak nějaké číslo), takže se nepohnu nikam. Potřebuji něco, co mě z nekonečného dělení poloviny na poloviny vyvede.
    Je to správně? Já nevím.

    • Kamil Mudra

     Tohle vyřešil už Alexandr Veliký když rozetnul Gordický uzel.
     Prostě postačí to dělení ignorovat. :-)

    • MaB

     Jak řekl už embecko:
     Nekonečný součet čísel může mít konečný výsledek. Nekonečná řada kladných čísel může konvergovat ke konečnému výsledku.
     Vzdálenosti (a také časové intervaly), jsou vždy nekonečně menší a součet těchto vzdáleností (časových intervalů) matematicky dává výsledek konečný. Hodnota tohoto konečného výsledku dává bod (v kterém místě) Achilles předběhne želvu.
     Vidíme, že polovina vzdálenosti + polovina poloviny vzdálenosti + polovina poloviny vzdálenosti … dává výsledkem celou vzdálenost (a celou dobu!). Můžeme tedy pokrýt nekonečný počet polovin v konečném čase.

  • Asfalt

   K mému závěru, že potřebuji další rozměr k tomu, abych se pohl, mě inspirovalo toto od cca 3. minuty: https://www.youtube.com/watch?v=ur5hb-IKFeE
   Pokud jsem ve 2D, potřebuji 3D, abych se pohnul přes bariéru. Tou bariérou je to nekonečné dělení prostoru ve statickém 2D, které potřebuji překonat zavedením dalšího rozměru, kterým je čas.
   Pro pohyb ve 3D potřebujeme 4D. Přitom (a to už nikde není) ten jeden rozměr musí stále „utíkat“, a to jedním směrem (jinak bychom fluktuovali – což se děje na těch rozměrech, co podléhají kvantové mechanice).
   Čas a prostor je tak výsledek derminace něčeho v kvantovém poli.

   • Kamil Mudra

    Člověk se může bezčasově z bodu A ocitnout v bodu B, pokud si bod B dokáže bezchybně představit. Tak jako částice které o sobě „vědí vše“ nezávisle na tom jak jsou od sebe vzdáleny. Ve starých indických textech se učí že veškeré poznání o vesmíru je obsaženo v (kterémkoli) zrnku písku (dnes by asi psali že v částici). Pokud se na něj dokážeš správně napojit dozvíš se o všem všechno aniž by musel kamkoli cestovat.
    Až donedávna se to mohlo jevit jako bláboly ale možná jen proto že ty texty nebyly správně čteny a pochopeny. Zajímavé počtení na to téma je zde: https://www.youtube.com/watch?v=d54KP-Ja218
    Říká sice totéž, ale pro současníky srozumitelnějším výrazivem. Podobně je to i se starým učením o tom že každý člověk žije ve svém vlastním světě, což nejnovější výzkumy o lidském mozku, jak se zdá potvrzují.
    Musím se usmát, když si vzpomenu jak jsem to před lety napsal v nějaké debatě GeoNovi a ten mne sepsul na celý monitor. :-)

    • Asfalt

     Takže vše je jen nějaká představa? Čeho v čem? Jak mozek zpracovává hologram, když není a jen hologramem? Asi tomu špatně rozumím.

     • Kamil Mudra

      Co já vím? Třeba se to dá brát i tak, že to co nazýváme životem je takové potulování se nás, coby vědomí, v pestré projekci s představitelnými i doposud nepředstavitelnými možnostmi. Porovnám-li vlastní život snový s tím co prožívám v tom co považuji za realitu, pak ten snový level má hodně navrch. A to se do něj promítají všelijaká omezení vštípená z levelu který nazýváme skutečností. Jaké by asi ty sny byly nebýt těch omezujících prvků z reality čerpaných – byť ve snech mnohokráte potřených. Měl jsem víceleté období, seriálových snů, kdy jsem žil dva životy. Jeden s reálnými lidmi, druhý se snovými, každý v jiném prostředí a a s jinými lidmi a oba mi připadaly stejně skutečné. V obou jsem znal lidské příběhy těch se kterými jsem se stýkal, sny na sebe navazovaly stejně jako dny v reálu.

      A pak mám ještě jiný typ snů, z jiných prostředí, kde jsem mnohem méně spoutaný fyzikálními zákony a mohu létat, nebo se rozpadnout na prach a znovu „zhmotnit“, či svou vůlí tu realitu přizpůsobovat svým požadavkům, třeba i zpětně, jako bych se v probíhajícím filmu vrátil o nějakou tu scénu zpět a nechal děj probíhat novým směrem. V takových snech se střídavě „přepínám“ mezi rolí pozorovatele (vidím se) a nebo zas prožívám děj z vlastního pohledu a to tak rychle a plynule, že si ani neuvědomuji jak. Kdysi jsem z nepříjemných snových situací vědomě „vyskakoval“ do probuzení a po usnutí „realitu“ snovou napravoval, tak aby mi byla vstřícnější, dnes už to dělám během snu spontánně a budit se kvůli tomu nemusím. Ráno se probouzím s pocitem že všechno je možné – abych z toho během dne postupně (velmi rychle) střízlivěl.

      A tak si kolikrát říkám: „Není to hloupé, nechat se omezovat tím co jsme nazvali hmotou a představami jiných lidí o tom jak ta hmota funguje? Nehrajeme v té hmotě jen takovou hru jejíž pravidla dodržujeme aby mohla být hrána? Tak jako si třeba fotbalista nedovolí odběhnou s míčem někam mimo hřiště, nejen kvůli sudímu, ale také proto že by tím tu hru vlastně zrušil?“

      Kdo ví… Třeba tu hru také jednou zrušíme v momentu kdy si uvědomíme že nás nic nenutí k dodržování jejích pravidel a že se můžeme v pohodě věnovat i něčemu zábavnějšímu. No a do té doby prostě budeme hrát, navzájem se trestat za všechny fauly skutečné i domnělé a během hraní se budeme pokoušet pochopit tu hru i její smysl.

      • vittta

       Nemít pud sebezáchovy, nevím nevím, jestli by se na to plno lidí nevykašlalo.
       Něco takového, co popisuješ, mám také, ale zřejmě to stejně nebude to samé, a jaké to vlastně, vím jen já, a těžko bych to komukoliv mohl předat, aby nevznikla chyba v přenosu.
       Vysvětluji si to tak, že mozek má daleko větší kapacitu, než využívá, ale na druhou stranu je schopen plného výkonu jen pár minut.
       A tak, když neběží těch „pár“ minut, pracuje v odpočinkovém režimu, a zabývá se vysněnými realitami, které vesměs jsou minimálně zajímavé, když ne rovnou příjemné.
       A život by byl bez toho pěkná nuda, žít jen ryzí realitou, a když by nebylo třeba plného výkonu, tak prostě obyčejně „vypnout“.

     • astraustralia

      Asfalte dam Vam odkaz kde mate jak drahu tak cas i zelvu a zavod s ni :-)
      a je to od profesora math. i srozumitelne slovensky.
      Navic tam i vysvetluje jak je mozne ze 2+2 = 5 :-)

     • Kamil Mudra

      Je příjemné hrát si s fantazií, zvláště když je tu vždy možnost, že se nám to fantazírování potvrdí.
      Ostatně i sloni si hrají. Pro svou zábavu a nebo proto aby nám tím udělali radost?

      • vera

       Pokus o záchranu… svého rodu, sebe, duševního zdraví – co v těch zahradách jinak dělat

      • MaB

       Ostatně i sloni si hrají. Pro svou zábavu a nebo proto aby nám tím udělali radost? (Kamil Mudra)
       To je otázka. A co když je důvod prozaičtější – mají strach.
       Návštěva Maesa Elephant Camp byla jednou z hlavních atrakcí našeho zájezdu do Thajska. Po projížďce na slonech džunglí následuje představení, kde sloni předvádějí své umění, včetně malířského. To byl pro nás opravdu velmi silný zážitek. Několik lidí si pak „originály“ za pouhých 3000 baht (asi 70€) koupilo, což udělalo radost slonovu mahoutovi.
       Teprve později jsem objevila důvod jejich poslušnosti a ochoty se předvádět, .phajaan.
       Ten prý pochází z víry předků, že člověk může oddělit mysl slona od jeho těla, aby ztratil své reflexy a svůj divoký přirozený instinkt a byl zcela pod kontrolou člověka. Tato praxe není nic jiného než celoživotní proces mučení, dovedeného v dětství do extrému. Slon by udělal cokoliv, jen aby už neprožil tuto traumatickou zkušenost, která je do jeho paměti vštípena jako trvalý strach z člověka. Mahouti jsou zvyklí čas od času “připomínat” slonům ùdery na citlivé body, že si phajaan mohou kdykoli znovu prožít. Slon má bolestivá místa (i otevřené jizvy), na která trenér podle potřeby diskrétně přitlači…

       • vittta

        Co by neudělali pro turisty, ne?
        Ekologická stopa takového vejletu odpovídá měsíční jízdě všech dieselů v Hamburku, trápí se u toho zvířata a ničí památky.
        Doufám, že s vámi v partě byli nějací bojovníci za zákaz chovu kožešinových zvířat, a ekologičtí aktivisté, co odmítají jíst maso.
        Kouzlem nechtěného jste ukázala pokryteckou morálku blbců, co nevědí, co nudou…

        • Saul

         „Kouzlem nechtěného jste ukázala pokryteckou morálku blbců, co nevědí, co nudou“
         Proc se obracis na Kamila v zenskem rode, vito?

        • Kamil Mudra

         Bohužel, MaB to popsala správně. Počítal jsem s tím že s tou informací vyrukuji až se tu rozjedou nějaké spekulace o sloních schopnostech a byl jsem zvědavý jestli k té myšlence o drilu přivede někoho to podepsání obrazu. Tenhle „rychlovýcvik“ pro byznys není nic na co by měli být cvičitelé hrdí. Ve srovnání s klasickým indickým výcvikem, který trvá dvanáct let a je postavený na vzájemném porozumění slona a jeho mahuta, vytvářející spojení pro zbytek života, jde v tomto případě ze strany člověka o barbarství. Mnohá „pozlátka“ lidem unikají a mnohé je často jinak než se jeví, navzdory úporné snaze jedinců i skupin držet se právě té jediné pravdy, která jim umožňuje cítit se v pohodě.
         Ale turisti jsou v tom nevinně. Tohle jim samozřejmě nikdo na nos nevěší. A možná je to dobře protože provozování „sloních důchoďáků“ není levná záležitost a tak se hodí každá koruna kterou sloni vydělají. Konec konců, mnozí jsme na tom podobně, jen ta „citlivá místa“ jimiž jsme ovládáni mají jinou podobu.

  • vera

   Vsadil se Zenon, který běhat neuměl a nemohl, a zato byl vysmíván, že svým úspěšnějším kolegům zkazí celé hry. I postavil se před startovní pole a přednesl svou tezi o Achillovi a želvě. Mladíci zakopli o své nohy, a žádný běh se už ten den nekonal. Zenon triumfoval, ale ještě ten den k večeru raději opustil město )
   Je to hříčka, která vědomě nebere do úvahy, že ve vícerozměrném prostoru jsou zdroje pohybu, vnitřní i vnější.
   Nejsem matematik, ani náhodou. Jen si říkám, nešlo by tuhle úvahu řešit změnou směru, a místo dělení použít násobení?

  • Asfalt

   Děkuji všem za odpovědi a zájem o problém. Opravdu díky.
   Zenonovu aporii, která dělí jednotkovou vzdálenost nekonečně na poloviny, lze vyjádřit jako součet nekonečné řady Sn = q / (q – 1), kde q je právě ta jedna polovina. Součet této řady je pak 0,5/(1-0,5) = 1 (hurá, už ne 2 jako včera večer, kdy jsem blbě dosadil).
   Takže součet nekonečného dělení vzdálenosti na poloviny dá ve výsledku skutečně tu vzdálenost, kterou dělím. Ale to já nezpochybňuji a tomuto rozumím. Čemu nerozumím a psal jsem to včera embéčkovi a MaB je, jak se z toho daného bodu A vlastně pohnu.
   Řeknu to jinak. Spojitá jednotková vzdálenost obsahuje nekonečně mnoho bodů (od 0 do 1 je nekonočně mnoho čísel). Pokud bych se tedy chtěl pohybovat spojitě bod po bodu, musel bych cestovat nekonečným prostorem jen proto, abych urazil jednotkovou vzdálenost, protože bych se musel dostat do každého bodu, kterých je ale nekonečně mnoho. Co víc, já se z výchozího bodu vůbec ani nepohnu, protože každá vzdálenost v jednotkovém spojitém prostoru mezi jeho jednotlivými body, o kterou se vždy právě musím pohnout, když půjdu bod po bodu, je 1/nekonečno, což je 0. Nepohnu se tedy nikam a žádný součet nekonečné řady, který mi říká, jak dlouhá je celková dráha, kterou mám urazit, je mi k ničemu, protože mluví o něčem jiném.
   Ten závěr je, že ve spojitém prostoru se prostě nemohu pohnout z místa A do místa B, protože v každém bodě, do kterého se na své cestě dostanu, je přede mnou další nekonečný počet bodů. Vůbec protom nezpochybňuji, že tato vzdálenost mezi A a B je konečná, jak mi dokazujete součtem nekonečné řady. Ale k tomu, abyste mi mohli ukázat nekonečnou řadu, která má konečný součet, jste se museli na mou úsečku AB podívat z další dimenze, třeba pohledem na rovinu papíru, kde jste úsečku nakreslili. Já, který tuto dimenzi neznám a znám jen jednorozměrný prostor 1D, vidím pouze nekonečně mnoho bodů před sebou a za mnou. Přesně, jak my vidíme náš „nekonečný“ vesmír ve 3D, protože se na něj nemůžeme podívat z dalšího rozměru jak na úsečku na papíře.
   Vychází mi z toho, že prostor nemůže být spojitý. Na určité mikroúrovni se determinovaný pohyb, jak ho známe z makrosvěta, musí začít chovat jinak, protože jinak bychom se přes nekonečnou bariéru nekonečného dělení nikdy nikam nepohnuli. Nevím, zda to jsou nějaká kvanta prostoru, nebo to dokáže nějak vysvětlit současná kvantová mechanika, mně by se líbila nějaká další dimenze (už abychom třeba to párování částic dokázali pochopit, že?).
   Já svou myšlenkovou chybu nějak momentálně nevidím, ale uznávám vnitřní pocit, že si to asi představuji jak Hurvínek válku.

   • vittta

    Mě nejde do hlavy, kam se tím vlastně chcete dostat.
    Pokud se tam chcete dostat VY, pak je věc snadná, mozkem zadáte povel svým svalům, a ty vyvinou sílu, potřebnou k pohybu, a uvidíte, jak vám cesta bude rychle utíkat, body- nebody.
    Pokud je to nějaký teoretický problém, z oblasti, kterou neznám- a to předpokládám- k čemu konkrétně se tato úvaha dá využít?

   • embecko

    Vasi neschopnost se pohnout, Asfalte, chapu jako inverzni priklad neschopnosti nejakm dojit. Behem sve chuze se vzdy ocitate v nejakm bode, ale bod je nepohyblivy. Podle meho je chyba v tom, ze realny svet popisujete geometrickymi metodami. Pak mate ovsem pravdu. Mozna zadnou chybu nedelate a opravdu se nepohybujete.

    • Asfalt

     Já jsem svou úvahou nevrdil, že se nepohybuji, ale že se nemohu pohybovat spojitě, nebo bez pomoci další dimenze, třeba času.
     Ona je to ale blbost, co jsem napsal. Došlo mi to poté, co jsem si uvědomil, že tu úvahu by šlo aplikovat úplně na všechno, třeba nikdy bychom neuvařili vodu na sporáku, protože mezi 20 stupni Celsia a 100 stupni je také nekonečně mnoho možností teploty, takže bychom se také ztratili v nekonečnu mezi dvacítkou a stovkou a polívku nikdy neuvařili atd. Nechal jsem se svést Zenonem k tomu, abych místo úseček použil body a ty pak hodil do Zenonovy úvahy. Na rozdíl ale od úseček, body nemají délku, takže na ně nešlo použít součet nekonečné řady, resp. suma nekonečného počtu nul by dala nulu (?). Jenže nula nerovná se jednomu metru zadané vzdálenosti.
     Je to tak, když člověk se na něco soustředí, pak podlehne nějaké myšlence, zapomene se podívat na věc s odstupem, a tím začne vymýšlet ptákoviny. Tou ptákovinou asi je, že můj myšlenkový konstrukt, aniž bych si to v dané chvíli uvědomil, vlastně mluví o určitém intergrálu ds v mezich nula až jenda, kde s je délka. Po intergraci je s rovno 1, ne 0, jak jsem se zapařenou hlavou vymyslel já. Znovu jsem prostě začal vymýšlet diferenciální počet, jenže na rozdíl od těch přede mnou, úplně blbě.
     Rozumíte ale, oč mi šlo? Mezi 0 a 1 je nekonečný počet možností polohy. Stejně mezi 0 a 0,01 a třeba i 0 a 0,000000000000000000000001. Máte tedy nekonečno na nekonečno bodů mezi nulou a jedničkou. Pod tíhou této závratnosti jsem si pak začal myslet, že z nuly do jedničky se nikdy nedostanu, protože je to až příliš mnoho bodů.

     Jinak ale, embo, musím se pochlubit, zde máte citaci odsud: https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/1998/cislo-10/kvantova-gravitace-kvantovy-prostor.html
     Lze ukázat, že při Planckově délce naroste křivost natolik, že se body ocitnou uvnitř černé díry. Pokus o měření tak malých vzdáleností proto nedospěje k svému cíli. Představa o zakřiveném, ale spojitém prostoročase tak ztrácí smysl.

     Vidíte, zdůrazňují, spojitý prostoročas nemá smysl, což jsem tady vymyslel taky :) Ani jsem přitom nevěděl, že když se pohnem o metr délky, musíme přitom přeskákat 1e34 černých děr. Náš pohyb není spojitý, ale diskontinuální! Neprocházíme všemi nekonečno na nekonečno body v nekonečnu (klidně třeba celém vesmíru) mezi jedničkou a nulou (o tom to bylo, ne že se nehýbeme vůbec) :)

     • Kamil Mudra

      Na body a nekonečno pozor! Georg Cantor se nakonec ze svých Alefů zbláznil. :-)
      Ale je fakt že do té doby stihl vykonat mnoho užitečného.

     • Kamil Mudra

      „Představa o zakřiveném, ale spojitém prostoročase tak ztrácí smysl.“
      To bude asi důvod pro který se už v prastarých naukách Tibetských Lámů psalo o „zrnité struktuře prostoročasu“.

     • embecko

      „Vidíte, zdůrazňuji, spojitý prostoročas nemá smysl, což jsem tady vymyslel taky :)“
      Podle meho tohle stoji za vsemi logickymi paradoxy. Fyzikalni svet neni spojity, ale lidske vedomi pusobi jako transformator tak, aby se spojitym jevil. Ovsem lidsky intelekt se dokaze nazpet k nespojitosti propracovat a to diky technice (postulaci geometrie, vyrobou mericu a obecne receno tecnickym vedeckym pozorovanim, takze de fakto vyrazenim prirozenych smyslu). Pak najednou zjisti, ze rovnobezky se protinaji, hmota je slozena z bodu/ atomu a energie skace po kvantech. Diky technice se dokaze divat na /castecny/ obraz nespojite reality a v tom okamziku vznika konflikt mezi technicky videnym prirozene chapanym vykladem sveta.
      Tohle vsechno zrejme vzniklo s merenim, kdy vyvstala potreba jednotky a to na makroskopicke urovni…tady by to bylo jeste v poradku, problem zacne s teoretickou uvahou nekonecnosti (ci makroskopickymi a tedy jiz pouze teoretickymi jednotkami).
      Nakonec energii, rychlost a dalsi veliciny take musite merit v nespojitych kvantech, at chcete, anebo ne, protoze pokud chcete neco namerit, musite to oznacit nejakym cislem-bodem, ktere je z povahy nespojite.
      Podle mych uvah Achilles zelvu nakonec dobehene z tohoto duvodu, ze prijde okamzik, kdy kvantum meziprostoru uz nelze delit a kvantum Achilla se dotkne kvanta zelvy. „Spojite“ vysvetleni je jednoduche- proste ji dobehne, vyrovna se s ni a pak ji predbehne, bez dalsiho vysvetlovani, jen odkazem za „zazite“.

      • embecko

       Ale…jeste dale…jelikoz jsem ideove nepevny, tak si dovedu predstavit, ze „finalni“ realita muze byt opet spojita a ze jeji nespojitost je jen dusledkem nasich mereni, ktera musi byt vzdy nespojita (diky mericim jednotkam a metodam).
       Nejake nespojite mereni urcite existuje, ale je otazkou, zda-li jde jeste nazyvat merenim, protoze vysledkem musi byt abstraktni obrazce (jako treba fraktaly).
       To by jako slo, ale problem bude ve sdeleni druhym lidem, kterym, chcete-li sve zavery vysvetlit, musite vas spojity obrazec opet vysvetlit nespojite, to jest nejak ho rozdelit, prepsat do vzorcu atd. Chapani nespojiteho mereni se tak stava duchovni zalezitosti, jez uz postrada vedecke/ komunikacni prvky, i treba jen ty obecne, jako sdelitelnost, jednotnost, opakovatelnost a tak dale.

      • Kamil Mudra

       „Fyzikalni svet neni spojity, ale lidske vedomi pusobi jako transformator tak, aby se spojitym jevil.“
       Myslím že aby se nejenom jevil ale přímo jím byl. A nejen působením vědomí lidského ale veškerým vědomím přítomným v každé živé bytosti, ať se vyskytuje kdekoli a v jakékoli podobě. Prostě, že vědomí je nedílnou součástí Světa a projevuje se tím čemu říkáme život. Jeho role spočívá v propojování oné zrnitosti nespočetnými způsoby využíváním všech možností jež se nabízí a vytvářením možností nových. Věřím tomu že kdyby se ze Světa vytratilo byl by to jeho konec. Jenže ono se nemá kam vytratit, protože mimo Svět není nic jiného, a tak nemůže nic než Světem v mnoha svých podobách a propojeních, prolínat, působit a nechat působit na sebe samé. Asi to nejrevolučnější co člověka (nebo nějakou jinou bytost ať je kdekoli a v jakékoli formě) teprve čeká, je nabytí schopnosti používání i jiných forem vědomí než to které, coby živočišný druh, obdržel coby „základní výbavu“.

 5. vittta

  Tak jsem zamakal na své skvělé volze21, přijdu domů, mrknu sem, a hle- zajímavá filosofická diskuze.
  Už už se těším na to, jak oduševnělé texty hodím do placu, ale kdovíproč mě napadlo, mrknout k Tarasovi.
  No…slyšel jsem mluvit Mádla a Svěráka a Šafra a Čvančarovou, i Vašáryovou nebo Vondru a téř Čulíka a Kartouze a další a další výtečníky.
  Byly to hrozné žvásty a slaboduché úvahy o alkoholismu Zemana a ostudě a zlém Putinovi a dobrotivé EU a o české malosti a o US velikosti a o nervově-paralytickém chloru a všech těchto věcech.
  A četl jsem nyní i Tarase, který vidí živnostníka na každém ksichtě v Praze, a EET považuje za stejnou mantru, jako Zemanovu kundu a „každodenní“ opilost třeba Šafr.
  A to není nic proti testovi,(2tttt) který má podnikatele všech tříd za postižené kreatury, vyjma Babiše, samozřejmě…nebo to tam alespoň směřuje.
  Tak si říkám, v čem se tihle všichni od sebe vlastně liší.
  Nebylo by lepší, kdyby se všichni ti chytráci mezi sebou pobili nějakými klacky či tyčemi?
  Hned by bylo lépe na světě.
  Z letmého prokouknutí filosofických úvah mě zaujala ta se zrnky písku, Eubuliduv paradoxon, i když o tom týpkovi jsem jakživa neslyšel.
  Od kdy se kurva hromada měří počtem přítomných jednotek, v našem případě zrnek písku či pšenice?
  Hromada je hromada, a nic na tom nezmění ani hrst zrnek písku či pšenice.
  Je to optická míra, ne matematická.
  Samotná hrst ovšem také může vytvořit hromadu samu o sobě, ale tato „jednotka“ se už bude nazývat nikoli hromadou, ale hromádkou, pokud ovšem nebude „hrst“ dostatečně veliká, aby utvořila hromadu.
  Největší možná hromada pak je dána faktickými možnostmi toho, co je schopen zachytit lidský zrak, (když bude hromada větší, už to bude třeba terénní nerovnost, či se to nenazve nijak- prostě to člověk nezaznamená, bude to součást nějaké reality, ve které se zrovna člověk nachází) a nejmenší velikostí jednotek, hromádka cihel bude vždycky větší, jak hromádka písku.
  Vlastně tím chci říci, že je zajímavé, o tom popřemýšlet, ale je asi naivní si u toho myslet, že se též něco opravdu vymyslí, vyjma toho, že je to prostě „zajímavé“.
  Potažmo, lidé se někdy zabývají úplnýma blbostma, ale na tom není nic divného, jsme lidé, ne opice.

 6. vittta

  Tohle je skutečná SLUNÍČKOBOMBA.
  „Někdejší údajná bojovnice za demokracii a lidská práva Aun Schan Su Ťij ztratila v poslední době………………….“
  Vidíte, osobní přítelkyně Václava Havla, držitelka Nobelovy ceny míru a Sacharovovy ceny za svobodu myšlení, je „Někdejší údajná bojovnice za demokracii a lidská práva“.
  Jo, ani homosexualita nemůže zabránit tomu, aby se dotyčný stal homofobem foku!
  https://blisty.cz/art/95806-dalsi-rana-povesti-cr-cesti-vladni-cinitele-se-setkali-s-ostrakizovanou-aun-schan-su-tij-pak-vydala-s-orbanem-protimuslimske-prohlaseni.html

   • vittta

    No znělo by to lépe, to zase jo.
    Ale…abychom nekřivdili, tohle je odkázaný jen překlad, originál v Guardianu může být lepší.
    I když Čulík má tedy sklony Guardian spíše ještě vylepšovat, i když se o tom z vrozené skromnosti nezmiňuje.

 7. embecko

  Zde astro pro Astera…konecne vydal muj oblibenec opet neco aktualniho…bohuzel pri tom ridi, coz mne strasne rusilo, stale jsem cekal, kdy naboura a vyhledaval pasaze, kdy prestal myslet, protoze se musel soustredit na vodicstvo:

  • astraustralia

   Astrolog Baudys a planety v ruznych znamenich.
   Planety a jejich posici si nedovolim pokud jde o postaveni na obloze zpochybnit.
   Cim si nejsem jist, jen ma pochybnost o vykladu ktery tu pan Baudys predklada.

   Srovnavam odkaz s tim co rikal pred rokem
   nebudu dlouze roezebirat, ale je to otazka nazoru, (38′) ze jsme vice milovani a chraneni, kdyz nuzky se rozviraji a ac nezamestnanost nizka je 100tic lidi bezdomovcu(neprisli na Vaclavak) a pres million pod hranici chudoby.(take nemaji na to protestovat)
   Babis ktery na rozdil od Kalouska pridal seniorum a chce i pristi rok
   ale „Million chvilek “ vi ze to je nejhorsi Premier a a ze musi odstoupit!
   To ze se „demokraticka oposice“ v parlamentu neuspesna projevuje na ulici pres Million chvilek a nespokojenych 100tisic obcanu a navic narusta tlak EU by mohl skoncit az odstoupenim Babise ktery neunese tlak a dokonce pan Baudys uvazuje o moznosti Kalouska coby Premiera?
   Lepsi srovnani skod v porovnani 50 tisic proti darovanym milliardam velkopodnikatelum si ani nelze predstavit.
   Navic bez rekace ze strany Milliardy chvilek pro milliardovou demokracii:-(
   Ze polohu planet lze vysvetlotat ruzne porovnejte s predpovedi na minuly rok.

   CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2018?

   • vittta

    To jsou samí živnostníci, na té demonstraci, a protestují proti placení daní.
    Jinak by tam nikdo nebyl…
    Sluníčka, homomilové, negromilové, Putino a Zemanofobové, ultrafeministky a multikulturisté si dávají voraz, těm Babiš nevadí, poněvač stejně daně z neziskových organizací neplatí!
    Co všechno se člověk na internetu nedozví, co?

    • astraustralia

     vittta samozrejme ze to nejsou sami zivnostnici!
     Patrejte proc az takovy projev nespokojenosti.
     Opravdu jen Capi hnizdo, ze agent tajne sluzby a nezavislost justice?

     • Kamil Mudra

      Jsou v přetlaku a připravení přijmout jakýkoli ventil k vypuštění páry. Škoda že mě už té páry moc nezbývá. S chutí bych vyrazil (inspirován Havránkem) na plánovanou Letnou s transparentem: „Babiš nemůže za vaše posrané životy!“.
      Ale dnes bych s ním už daleko nedošel – pokud by měl být dostatečně velký.
      Dost to tam profukuje. :-)

     • vittta

      To je o té politické nezávislosti, co jsem tady krátce řešil, Astře.
      Taras živnostníky nenávidí, a myslí si, že když šlapal roky v blátě na stavbách, že už má zkušenosti živnostníka.
      Jinými slovy, že je fundovaný k tomu, se vyjadřovat na to téma, že nestojí opodál.
      No, a tak má dojem, že živnostníci demonstrují.
      To ještě si u toho myslí, že EET tyhle ryze politcké nástroje nějak ty živnostníky nutí platit daně, což je hrubé nepochopení jak EET.
      Jediné, co může někoho fakt srát je kontrolní hlášení DPH, (psal to tam Lex) ale to zase ne ty živnostníky .
      No, a ze závisti u něj vznikla nenávist, a z nenávisti politická slepota.
      Proč já, vysloveně terč Tarasovi závisti a nenávisti- DLOUHODOBÝ,nijak netoužím svrhnout Babiše, i když ho, vola blbýho, nesnáším?
      A proč takový Mádl, který od Babiše dostal přiklepnuty miliony na svoje trapné pokusy o filmy, je pomalu hlavním mluvčím na antibabišovských tribunách?
      Kde je afektovaná Bára Štěpánová, jak jsem tady už řešil, to jako ho má najednou ráda?
      Demokratický blok, který proti Babišovi vystupuje, je proevropský, Babiš se- alespoň před svými voliči- tváří spíše nezávisle.
      A kdo je více proevropský, ten nějaký ten cukříček od EU určitě dostane,
      Jasně, že jde o prachy, ale myslím si, že eurolevičáci z TOP09, STANU a ODS už čekají až moc dlouho na to, aby mohli říci zemi, a oni si myslí, že jsou nejlepší, že si to zaslouží.
      To je také důvod, zbocené EGO, jsou skvělí, ale hloupý lid to nechápe, a tak se na to musí jinak, jak u volebních uren.
      Taras hledá v transparentním účtu zápisy v obchodním rejstříku, ale opravsdu si myslí, že to jsou TYHLE prachy, které politický převrat financují?
      To by musel bejt blbej, tyhle prachy jsou jakési „vyprané peníze“, ale obrovské částky na financování téhle šaškárny tečou odjinud.
      A projev nespokojenosti, píšete „takový“, v tom kontextu jako velký projev nespokojenosti.
      To jste ale podlehl médiím.
      Protože žádný „takový“ projev nespokojenosti zatím není.
      Jsou směšně malé demosntrace v celé republice, a řekněme obstojné v Praze, ale nic pozoruhodného, falšují se počty demonstrujících…žádná sláva, jen mediální obraz.

      • Kamil Mudra

       Mno… Už jsem to napsal u Tarase, ale šoupnu to i sem:
       Někomu vadí český klídek. Nejde o to zač se demonstruje ale o to aby se demonstrovalo. Vábničky pro demonstrující se vždy nějaké najdou, mohou být různé ale jejich hlavní účel je dostat lidi do ulic tak aby to bylo co nejvíc vidět.

       • vittta

        Vrže to, skřípe to, ale pár lidí se jim sehnat povedlo.
        70 000 jich tam bylo, z toho 10 000 bylo náhodných mimojdoucích, novinářů a čumilů.
        K dispozici mají 10 000 profesionálů, kteří „natahují hada“ a burcují pokřiky.
        Organizované zájezdy, dalších 10 000…..
        No, nechtěl bych spočítat, kolik peněz stojí prakticky jeden demosntant, a kdyby ty peníze nebyly, nebyly by ani demonstace.
        Oni se snaží vyvolat dojem, že je to další „listopad 1989“, ale to tam ze začátku ti lidé šli dobrovolně, ale pak to už také něco stálo, né že ne.
        Ale hodně udělali dobrovolníci zadarmo, nic méně to ozvučení a tyhle věci, to tehdy nikdo nevlastnil, kde se to tam vzalo?
        Ono…to tehdy také asi nebylo úplně košér, ale tehdy jsme na to nemysleli, ale ta doba už se nevrátí, dneska už další listopad, nebude, leda by někdo zaplatil Kyev…ale to tak nějak- vyjma Hutky, asi nechce nikdo.

       • embecko

        Taras udelal zkratku a predpoklada, ze kdyz donatori byli zivnostnici, ze jimi musi byt i demonstrujici. Samozrejme tam vetsina lidi sla proto, ze to brali jako zabavu. Ale zaroven nelze zpochybnit, ze zivnostnik to ma tezke.
        Na Babise dopadlo dlohodobe budovani kapitalismu, spojene s byrokratickou zatezi zivnostniku. Zivnostnik pred par lety nepochopil, ze podporou ODS si sam kope svuj hrob…to jsem jim rikal uz pred 20 lety a oni ze neee, ze svoboda podnikani je to nejdulezitejsi na svete. Oblibeny citat: „Tak dlouho volaly Lidovky po volnem trhu, az je koupil Babis.“ Zivnostnikovi moc nedochazi, ze je potencialni konkurence velkokapitalu a jako s takovou s nim bude i zameteno. Byrokraticky tlak zhora neni zadna nahoda, ale konkurencni metoda.
        Obecna zivnostenska nasranost tu je, ted to sliznul Babis. Zajimave je uvazovat nad tim, jak si to tedy demonstrujici predstavuji dale…zadne perzonalni navrhy jsem zatim neslysel. Tedy krome toho, ze se tam vrati stare kadry jako Kalousek :o) Taktez by mne zajimalo, kdy se na vlastni nohy hodla postavit kulturni fronta, zijici pouze z dotaci (viz Madl). Paradoxne se sesla s na Vaclavaku se zivnostniky…z pruseciku jejich zajmu jde vydedukovat, o co asi jde: herci chteji dotace, zivnostnici nizke dane a mene byrokracie. Prvi chteji vice statu, druzi zase mene statu…prusecik musi byt v zabave, jak zminuje Kamil:
        „Nejde o to zač se demonstruje ale o to aby se demonstrovalo.“

 8. embecko

  Jinak pevne verim v ceskou justici a ocekavam, ze i po 20 letech bude zlocinec v kauze Altner po pravu potrestan jak pravne, tak i moralne. Anebo si v Cesku jde objednat nejen trestni stihani, ale i rozsudek? Ministerstvo by melo zvazit zavedeni moralne-pravniho e-shopu, nejlepe na bazi aukci, to by urcite pomohlo statni kase.

  • embecko

   Jeste skvely blog Pepy Havranka, dam ho sem cely, nebot je kratky…
   *
   Nepatřím zrovna k jejich zastáncům , ale když jsem poprvé zahlédl slogan: Cikáni nemohou za vaše posraný životy, docela mě to pobavilo…
   Jistý, drobný problém spočíval snad jen v tom, že slogan byl napsaný na fasádě čerstvě opravené budovy.
   Tedy nevím, zda to tihle romští aktivisti odněkud chytře neopsali, či jde o originál, z jejich chytrých hlaviček, ale fakt dobrý!
   Později, prakticky stejný slogan – Migranti nemohou za vaše posraný životy! používali, také bez velkého úspěchu, i čeští vítači.
   Časy se mění – kdo chvíli stál, ten dnes už stojí opodál!, a tak mě taky napadla další varianta toho chytrého sloganu, pro dnešní dny :
   Babiš nemůže za vaše posraný životy!
   Zdroj: https://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=716154
   *
   A jako spravny zavistivy Cech neodolam citovat z clanku o velkem kritiku dotaci Madlovi:
   „Tři filmy, pod které je autorsky nebo režijně Jiří Mádl podepsán, vyšly Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie na více jak 13 milionů korun.“
   To jsou ale paradoxy!

   • embecko

    Tohle je take dobre:
    „Hejtman Bernard pozval do Plzně ukrajinského velvyslance. Má inspirovat naší občanskou společnost.“
    Ale radu bych mel…hlavne se nenechat ovlivnit Putinem!…jo, kde by ted byla bez nej Ukrajina! Vystavni skrin evropske demokracie a vzor obcanske spolecnosti ! (Ukrajinsky banderismus je jen dukazem toho, ze demokracie se nema ceho obavat.)

     • embecko

      Jinak koukam, ze Taras objevil, ze demosky jsou priplacene podnikateli (nerikam placene, to je snad jasne).
      Pritom tridni hledisko je uz uplne passe, to je snad, vyjma Tarasa, jasne snad kazdemu.
      Oni to maji jako dobre placeny happening, jo, to se nam to stavkuje, kdyz nam lidi pujcuji…

      • vittta

       On dělá tu zásadní a doslova začátečnickou chybu, že hledá zdůvodnění pro svou teorii.
       A tím pádem jí najde.
       Prostě kdo hledá- najde.
       To tady předvání třeba MaB, co si o Benešové přečte- to ví.
       Potíž je v tom, že si přečte jen to, co si přečíst chce, nebo si přečte všechno, ale jen někde.
       Tato „nálepkizace“ zdrojů se propaguje a na hloupější část občanstva i zabírá.
       Tedy- opět praxe odsud- Třešeň zpochybní cokoliv, co je z PL, i když PL ve skutečnosti zprostředkovávají rozhovory se VŠEMI osobnostmi, nevyjímaje ty největší jebky (Novotný) a sluníčkáře.
       Nebo zpochybní osobnosti, tedy třeba…Ryšánková to byla?- že jako je nespolehlivá, a tudíž nemá cenu jí číst, nebo prostě kecá.
       Zkrátka se už na vstupu dělí příznivci a odpůrci něčeho, při čemž každý si čte to svoje, tedy to, co chce slyšet- na rozdíl ode mne, co si čte třeba BL, což je často doslova masochismus, ale čas od času se mi i tam povede přečíst něco, z čeho by mi nebylo na blití.
       No a Taras nějaké ty podnikatele najde, protože tam nějací podnikatelé jsou.
       A kdyby je hledal mezi voliči Babiše, tak je tam také najde, protože i tam jsou- i když by jich ASI bylo méně.
       A kdyby je hledal na dobročinné akci k získání peněz pro místní domov důchodců, tak je tam samozřejmě také najde, no ale tam je nehledá,proč také, a kdyby je tam našel, tak na ně naplije jinak, že se jako ukazují, zviditeňují, a odečítají si dary z daní, což je i pravda, a někdo se tam fakt zviditelňuje a machruje, ale mnozí fakt jen chtějí pomáhat- jak kdo hledá, no.
       A jasně, že je to placené vědí všichni, a asi by našli i tací, co by to uměli dokázat, ale já to nejsem, a tak napíšu názor, a když ho někdo zpochybní, tak holt nemám jak to dokázat, asi jako když někdo napíše, že Kalousek je zloděj, a někdo po něm chce, aby to dokázal- a samozřejmě to nedokáže v tom slova smyslu.
       Ale Taras…to je ještě formát, to jestli chceš vidět šitku, tak si přečti toho testa, ten „je jasnej“.

       • embecko

        Stavajici situaci ani nejde moc rozebrat, na Vaclavaku se sesla vsehochut, Babise take voli vsehochut, Piraty zoufalci a zmatenci a jen zbytek stran ma sve vyprofilovane zastance. Ze by nekdo nahodou zabloudil a z trucu volil KDU, anebo ODS je velmi nepravdepodobne.
        Takze nejake realne uvahy nad tim kdo a proc, dle meho, nevedou k cili. Spise je to namet na obecnou uvahu, kam jsme se po tech 30 letech dostali, a to pote, co vymreli skalni komunisti a dospela mlada, nadejna generace (jejichz prislusnikum je ovsem lepsi se vyhnout).

        • vittta

         Babiš fakt nabízí program v podstatě pro všechny, kdo si není jistý, prostě ho zvolí.
         To dělala celou dobu ČSSD, kdo si nebyl jistý, od ČSSD očekával nejmenší kopanec- byla dle názvu sociální,i demokratická.
         Proti němu mohou být (někteří) podnikatelé, VŠICHNI sluníčkáři a vyžírači dotací, blázni, co se nudí, pravičáci a levičáci.
         Mladá generace je v prdeli, ta naše , nebo ta moje, abych byl přesnější, ještě věděla, že špatné je volit komunisty a slušný člověk je nevolí (s gustem jsem je volil) .
         Dnešní mladí už nevědí nic, jen že se nevolí Okamura…

    • MaB

     To tady předvání třeba MaB, co si o Benešové přečte- to ví.(….)Tato „nálepkizace“ zdrojů se propaguje a na hloupější část občanstva i zabírá. (vittta)

     Zase zkresleně informujete, vittto ! To není seriozni, ale pro vás typické.
     Já jsem naopak dmítla se o M. Benešové vyjadřovat, jak to na mně chtěl oh, protože „ji neznám a vím o ní jen to, co si přečtu“
     Tedy stejné, co vy.

     Dotaz:
     Pan premiér se po zkušenosti s nimi soudu bojí ?
     Když je, jak říká, nevinen, proč se vyhýbá procesu, ve kterém by to mohl dokázat ?

     Svet 11.12.2018, 09:35 Autor: TASR
     „Babiš zostane v zozname agentov ŠtB, európsky súd zamietol jeho sťažnosť“
     Stejně jako pred ním
     Ústavný súd SR,
     a neuspel ani s dovolaním u poslednej slovenskej súdnej inštancie, Najvyššieho súdu SR.

     • vittta

      Tak vy jste se odmítla k Benešové vyjadřovat…..ha.ha.ha.ha.ha.))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

     • oh

      SIce bych to neměl dělat, ale přesto mi to nedá. Položím vám MaB ještě jednu otázku a prosím o stručnou odpověď typu „ano“, „ne“ nebo „nevím“ bez jakéhokoli vytáčení a odkazování na Patočku či jiné spisovatele. Znáte vy osobně rozsudek slovenského Ústavního soudu ve věci ÚPN vs. Babiš a víte, co všechno obsahuje?

      • vittta

       Ví jen to, co psal Patočka, ona sama neví nic, a tak se přece nebude vyjadřovat.
       A k tomu má ještě ráda ČR, a nechce , aby jí někdo dělal ostudu.
       To psal tedy také Patočka.
       Ať žije Patočka!

      • MaB

       Ne, v ruce jsem rozdudek neměla.
       Ale nevidím důvod nevěřit, že:
       Ústavný súd 12. októbra 2017 rozhodol, že postupom Najvyššieho súdu a Krajského súdu v Bratislave došlo k porušeniu práva Ústavu pamäti národa.
       O sťažnosti rozhodoval II. senát ÚS v zložení Ladislav Orosz – predseda, Ľudmila Gajdošíková a Lajos Mészáros.
       Kauza Babiš je právoplatne a definitívne uzavretá. V súčasnosti neexistuje žiadne rozhodnutie súdu, ktoré by hovorilo, že Andrej Babiš je vedený ako agent Štátnej bezpečnosti neoprávnene,“

       oh, vy to můžete vyvrátit jako lživé ?

       ad vittta: Nejen Patočka a nejen Francouzi..

       Bratia Češi slovenský ŠtB-ák premiérom a vulgárny pijan Zeman prezidentom, nezávidím Vám je to hanba a ste boli náš vzor.

       …neprišiel poctivou prácou, ale podvodom, teda krádežou, zlodejom bol aj je, neoprávnene čerpal európske fondy (čapí hnízdo), čiže ďaľšia krádež, 30% Čechom to nevadí, aj keď to zaplatia oni. Štbák a zlodej ako premiér, to je kultúra… My nie sme o nič lepší, Kaliňák, Fico, Paška, Slota, Danko, Tkáč…
       Čítajte viac: https://www.sme.sk#xzz5qKk71DRD

       • vittta

        Jo…
        A zaznamenala jste někde i opačné názory?
        Když tak hodně čtete a potrpíte si na serioznost.
        A)- Ne, protože pravda je jen jedna a vy lži nečtete
        B)- Ne, protože pravda je jen jedna, a tudíž opak nikdo psát nemůže
        C)- Ano, ale nevěříte tomu
        D)- Ano, ale nikomu to neříkáte, i když vás to v rámci serioznosti zaujalo

       • Kamil Mudra

        No a není lepší si přečít přímo rozhodnutí sudů než se dohadovat o něčích názorech?
        Dvě citace:
        „Súd prvého stupňa nakoniec nerozhodol len na základe výpovede svedkov, ale na
        základe ďalších vykonaných dôkazov, ktoré všetky vyhodnotil jednotlivo a v ich vzájomnej
        súvislosti, svoje závery oprel o skutočnosti, ktorých nepravdivosť preukázaná nebola.
        Vykonané dokazovanie tak preukázalo, že navrhovateľ nikdy nepodpísal záväzok
        k spolupráci s ŠtB a ani s touto organizáciou ako tajný spolupracovník vedome
        nespolupracoval, nebol získaný k spolupráci spôsobom stanoveným Smernicou pre prácu
        so spolupracovníkmi kontrarozviedky (RMV č. 3/1978), neudržiaval s pracovníkmi ŠtB
        konšpiratívny styk, neplnil pre ŠtB žiadne úlohy, nepodával ŠtB žiadne spravodajské
        informácie či poznatky a ani tejto organizácii neposkytoval žiadnu pomoc alebo služby,
        ktoré by bolo potrebné utajovať. Vykonané dokazovanie preukázalo, že zväzok BUREŠ bol
        vedený len formálne, bez reálnej spolupráce navrhovateľa ako tajného spolupracovníka,
        a vzhľadom na tieto skutočnosti bola a je jeho evidencia ako tajného spolupracovníka ŠtB
        neoprávnená….

        …Potvrdzujúce rozhodnutie odvolacieho súdu (v spojení s rozhodnutím súdu prvej
        inštancie) spĺňalo kritériá pre odôvodňovanie rozhodnutí v zmysle § 157 ods. 2 O.s.p.
        z hľadiska formálnej štruktúry a obsahovalo aj zdôvodnenie všetkých pre vec podstatných
        skutkových a právnych otázok, pričom odvolací súd sa náležitým spôsobom zaoberal aj
        odvolacou argumentáciou žalovaného. Odôvodnenie rozsudku odvolacieho súdu
        v potvrdzujúcej časti zodpovedá ustanoveniu § 219 ods. 1 a 2 O.s.p. Ustanovením § 219
        ods. 2 O.s.p. je odvolaciemu súdu daná možnosť vypracovania tzv. skráteného odôvodnenia
        rozhodnutia. Možnosť vypracovania takéhoto odôvodnenia je podmienená tým, že odvolací
        súd sa v plnom rozsahu stotožní s dôvodmi rozhodnutia súdu prvej inštancie, a to po
        skutkovej, ako aj právnej stránke. V prejednávanej veci sa odvolací súd v celom rozsahu
        stotožnil so skutkovými a právnymi závermi súdu prvej inštancie. „

        Odkaz od Lexe:
        na stránkách Ústavného súdu SR v sekci „vyhľadávanie rozhodnutí“ https://www.ustavnysud.sk/vyhladavanie-rozhodnuti#!DmsSearchView do rubriky „spisová značka konania“ zadá II. ÚS 285/2017 , na nové „masce“ se mu objeví v příslušné kolonce modře vytištěný link „Rozhodnutie – Nález“ a po jeho rozkliknutí už může směle číst.

       • oh

        Kauza Babiš je právoplatne a definitívne uzavretá. V súčasnosti neexistuje žiadne rozhodnutie súdu, ktoré by hovorilo, že Andrej Babiš je vedený ako agent Štátnej bezpečnosti neoprávnene,“ Právě toto tvrzení sme.sk je čistokrevná stodesetiprocentní manipulace. Zde je ovšem poměrně rafinovaná, protože ze dvou formálně pravdivých vět nechává „sme“ veřejnost, aby si sama vyvodila si mylný závěr, že Babiš je evidován oprávněně. (Někteří takynovináři takové mylné závěry pro jistotu napíšou přímo, p.t. publiku se přeci nedá věřit.)
        Slovenský ústavní soud víceméně učinil toto: zrušil rozsudky obecných soudů, shodně tvrdící, že Babiš byl evidován neoprávněně a rozhodl v rozporu s dosavadní judikaturou a soudní praxí, (až do zásahu slovenského ÚS do případu Babiš se všechny další spory o oprávněnost evidence na Slovensku vedly – s různými výsledky – vždy proti ÚPN, protože slovenské MV se k tomu nezná), že ÚPN podle zákona skladuje a zveřejňuje archivy bývalé STB, ale nemá pasivní legitimaci k tomu, aby byl v případném sporu o pravdivost v nich uvedených údajů žalovanou stranou a vrátil spor obecným soudům k novému rozhodnutí.
        Přičemž, po tomto rozhodnutí ÚS neexistuje u obecných soudů jiný možný výsledek, než žalobu zamítnout z formálního důvodu – dle nálezu ÚS byla žalována nesprávná osoba – a vlastní předmět sporu přitom soudy znovu nijak neposuzovaly. Ani nemohly. Právoplatně a definitivně uzavřený snad může být tímto pouze spor mezi ÚPN a Babišem. Osobně předpokládám, že jakmile Babišovi právníci přijdou na to, koho by tedy správně žalovat měli, (slovenské Ministerstvo Vnitra?), nebo jak jinak postupovat dál, budou soudy na toto téma vesele pokračovat.
        Odkaz a návod na získání dotyčného nálezu už sem dal Kamil. Já si to stáhl a přečetl a řekl bych, že soudní originál je lepší a informačně bohatší, než většina silně jednostranných novinářských převyprávění, která jsem kde četl.

       • MaB

        „řekl bych, že soudní originál je lepší a informačně bohatší, než většina silně jednostranných novinářských převyprávění“
        To je naprosto jasné. oh.
        Myslíte ale, že toto je nepravdivá informace proto, že to uveřejnily HN, jejichž majitelem je Zdenek Bakala ?
        Prakticky totéž řekl AB francouzsky i v rozhovoru pro Le Point.

        Babiš zůstane v registru agentů StB, soud ve Štrasburku zamítl jeho stížnost na Slovensko. Premiér chce ve sporu pokračovat
        Simona Schröderová
        11. 12. 2018 07:58
        BABIŠ ANDREJ STB EVROPSKÝ SOUDNÍ DVŮR
        Neúspěch u soudu ve Štrasburku znamená konec kauzy, ve které premiér neúspěšně žaloval slovenský Ústav paměti národa. Premiér se již nemá kam odvolat. S informací přišel jako první týdeník Respekt a ČTK to potvrdil i sám Babiš.
        „Ano, takovou informaci mám. Usnesení nyní studují právníci. Právníci se vyjádřili, že spor nekončí a bude pokračovat na Slovensku, kde jsem několikrát soud vyhrál a ústavní soud ho z nepochopitelných důvodů zrušil,“ uvedl šéf vlády.

        • oh

         „Premiér Andrej Babiš zůstává v registru agentů Státní tajné bezpečnosti. Evropský soud pro lidská práva odmítl jeho stížnost na Slovenskou republiku, jejíž soudy opakovaně rozhodly, že je Babiš evidován jako agent StB oprávněně. Neúspěch u soudu ve Štrasburku znamená konec kauzy, ve které premiér neúspěšně žaloval slovenský Ústav paměti národa. Premiér se již nemá kam odvolat. S informací přišel jako první týdeník Respekt...
         Bez veškerého respektu, týdeník Respekt (i od něj opisující Bakalonoviny) je přesně příklad toho, kdy novinář mylné závěry vyvozuje a p.t. čtenářstvu předkládá jako nezvratný fakt raději sám. Myslím si že takto podaná informace je, (podle mě úmylsně), zavádějící. Babiš svůj spor proti ÚPN vyhrál ve všech instancích, dokud ÚS nepoužil výše uvedenou fintu „ÚPN spravuje a zveřejňuje, ale neručí za správnost obsahu. ÚPN nelze žalovat.“ Už jsem vám napsal, co to má za následek – od toho okamžiku se už soudy nezabývají samou podstatou sporu, ale z formálního důvodu žalobu proti ÚPN zamítají a ani nemají jinou možnost. U již podané žaloby nelze změnit osobu žalovaného. Ale lze bez nejmenšího problému podat stejnou žalobu na někoho jiného – jako logický cíl se nabízí slovenské Ministerstvo vnitra jakožto právní nástupce Ministerstva federálního.
         Proti nálezům ústavního soudu se nelze odvolat, ale teoreticky (nejsem právník, tak to tak berte) by mohla být možná i stížnost A.B. k Ústavnímu Soudu, že tentokrát byla porušena jeho práva. Pak by ÚS, pokud by takovou stížnost přijal, věc musel projednat znovu, tentokrát v plénu, což je (alespoň u českého ÚS) jediný způsob, jak se nějak vypořádat s dřívějším rozhodnutím tříčlenného senátu.

         Co se ESLP ve Štasburku týče: „Evropský soud pro lidská práva zřídila Rada Evropy, což je mezinárodní organizace spojující 47 zemí Evropy a šest pozorovatelských zemí. Soud sídlí ve Štrasburku. Obracet se na něj mohou občané členských zemí Rady Evropy, kteří se domnívají, že některá z členských zemí porušila jejich lidská práva. Rozhodnutí soudu nemůže zvrátit rozhodnutí justice v dané zemi. Soud může pouze konstatovat, že daný stát porušil při posuzování dané kauzy konkrétní lidská práva, a nařídit mu zaplacení odškodnění stěžovateli.“
         A jak je u našich žurnalistů obvyklé, opět jsem nikde neviděl odkaz na rozhodnutí ESLP nebo citaci, jak soud zdůvodnil zamítnutí stížnosti A.B. A protože, jak HN napsaly, Evropský soud pro lidská práva 20. listopadu rozhodl o „nepřijatelnosti stížnosti“, je zřejmé, že se ESLP obsahem stížnosti vůbec nezabýval, ale z nějakých formálních důvodů se jí odmítl vůbec zabývat. (Jedním z možných důvodů může být fakt, že Babiš podle názoru ESLP dosud nevyčerpal všechny možnosti obrany u slovenské justice.)
         Nevím, jak už to napsat jasněji a nejsem ani Ludvík Souček, abych psal pokračování „Obrazového opravníku obecně oblíbených omylů“ pokaždé, když Bakalův novinář vyplodí článek o Babišovi a STB..

         • MaB

          (Jedním z možných důvodů může být fakt, že Babiš podle názoru ESLP dosud nevyčerpal všechny možnosti obrany u slovenské justice.) (oh)
          AB: Právníci se vyjádřili, že spor nekončí a bude pokračovat na Slovensku,

          Děkuji, oh, dal jste si s tím hodně práce :)
          Potvrdil jste, že „vše je jinak“ (jak s oblibou říkal JW) a tedy nutno brát s rezervou.
          Budoucnost (možná) ukáže…..

          • vittta

           Teď jde o to, co vlastně chcete.
           Vědět, že Babiš nebyl StBák, nebo to mít potvrzené nějak soudem ještě víc, než už to je.
           Co?

          • MaB

           Nechci nic, vittto, nový proces chce AB.
           Je to celkem jasně, alespoň ze zdejšího pohledu.
           Platí jedna ze základních zásad trestního řízení. tj. zásada ne bis in idem, tedy ne dvakrát o tomtéž,
           V prvním řízení se došlo až do Strasbourgu, rozhodnutí je tedy definitivní, AB je jako StB pod cizím jménem nadále veden.
           Aby dokázal, že se opravdu jedná o někoho jiného, jak tvrdí, musí na Slovensku začít nový proces…

           Tak, tak, embecko, i férovii oponenti mohou byt bajecni lidé :)

          • vittta

           A dělá nám teda ostudu, nebo ne?
           Vy samozřejmě nechcete nic, jasně, o tom není pochyb, jen chcete, aby nám nedělal ostudu, a to i tím, že byl spolupracovník StB…
           Nebo sakra u všech rohatých—nějak se v tom ztrácím!

          • embecko

           Neptej se ji, ji je to jedno. Uplne staci, abys ferove oponoval a budes bajecnej clovicek, coz stoji za vsechny odpovedi sveta.
           Podivej, jak nahore taha oh-a za fusekli…chudak se snazi, shani argumenty, ale protoze neni ferovej (to jest premysli co pise), tak ma smulu…potvrdil, ze vse je jinak, tedy odted je TO treba brat s rezervou…ne, ze by madam treba napadlo, ze tu nekolik dni mele nesmysly, to ani nahodou…je TO trochu jinak…coz je bajecna zprava pro bajene lidicky, tak hura do ferove diskuze.

          • MaB

           Jaké nesmysly konkrétně, embecko ?
           Co chtěl dokázat AB ? Že StB nebyl.
           Po všech „vyhraných“ procesech ale nadále v seznamu figuruje:

           KS ZNB – Správa ŠtB Bratislava (Séria: II)
           Vedená: od 30.09.1980 do 22.06.1981, Registračné čísla: 24941 až 25930, Počet strán: 103
           Vyhľadaná osoba: Babiš Andrej, registračné číslo: 25085

           Oh píše , ÚS ve zdůvodnění uvedl, že „ÚPN spravuje a zveřejňuje, ale neručí za správnost obsahu. ÚPN nelze žalovat.“
           Slovenský ústavní soud také zrušení verdiktů v případu odůvodnil tím, že byly podle něj chybně založeny na svědectví bývalých příslušníků StB, kteří nebyli zproštěni mlčenlivosti. Zpochybnil i věrohodnost těchto svědků, kteří vypovídali v Babišův prospěch. Podle ústavního soudu také neměl být žalovanou stranou ÚPN.

           Na evropský soud se premiér obrátil, když neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu.
           Oh dále píše „je zřejmé, že se ESLP obsahem stížnosti vůbec nezabýval, ale z nějakých formálních důvodů se jí odmítl vůbec zabývat. “
           .Pokud ESLP zamítne stížnost z formálních důvodů nebo ji při předběžném přezkoumání označí za zjevně neopodstatněnou, slovenská vláda stížnost ani nedostane k případnému vyjádření a nedozví se, že byla zamítnuta. Takovým způsobem končí většina stížností.

           České ministerstvo spravedlnosti na svém webu uvádí, že pro úspěšnou stížnost u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) je kritické splnění podmínek přijatelnosti. Pokud je jejich nesplnění zjevné, soud stížnost zamítne bez toho, aby požádal žalovanou vládu o stanovisko. Stížnost musí přijít do šesti měsíců po vyčerpání všech vnitrostátních opravných prostředků a nesmí být již ESLP posuzována. Nepřípustné jsou mimo jiné i zjevně neopodstatněné stížnosti či podání zneužívající práva na stížnost.

           Aby tedy dokázal, že StB nebyl, jak tvrdí, musí na Slovensku začít jiný proces…

          • vittta

           Zkuste napsat něco k věci, MaB, tedy jestli Babiš byl u StB donašeč, nebo nebyl, dle dostupných a propvěřených dokumentů.
           A nepište mi tady procesní píčoviny, co dle zákona může, musí, či nemůže!

          • MaB

           vittto, to mu musi preci dokazat soud. On rika, ze ne. Ja rikam: nevim.
           Doufam, ze vy na mné nechcete, abych ho zde bez dukazu obvinovala ?

          • Kamil Mudra

           „A dělá nám teda ostudu, nebo ne?“
           Jasně že dělá, vittto. Přesto že:
           „Vykonané dokazovanie preukázalo, že zväzok BUREŠ bol vedený len formálne, bez reálnej spolupráce navrhovateľa ako tajného spolupracovníka a vzhľadom na tieto skutočnosti bola a je jeho evidencia ako tajného spolupracovníka ŠtB
           neoprávnená…. V prejednávanej veci sa odvolací súd v celom rozsahu stotožnil so skutkovými a právnymi závermi súdu prvej inštancie.“

           Tohle prostě pro nikoho nic neznamená. Ani pro MaB která „vyhrál“ píše do uvozovek, ani pro ty křiklouny s transparenty: „Babiš je estébák“, ani pro ty co k nim hovoří z pódia…. Pro ně je důkazem jeho estébáctví to že se mu nepodařilo dosáhnout toho aby byl ten jeho svazek zrušen. Co naděláš?

          • vittta

           Marný…
           Ale tohle je celkem brutal, jeden faul za druhým, překrucování, lhaní, vytáčky.
           Hele mě je to na háku, Kamile, každý je nějaký, ale když to srovnám s těmi citáty moudrých a s těmi doporučeními, jak se chovat, takl bych jí nakopal do análu.

          • MaB

           Ano, Kamile, „vyhrál“ dávám do ùvozovek, protože důležité je konečné rozhodnutí soudu. A to mu, jak se zdá, příznivé není. Jinak by nemusel jít v této věci do nového procesu, jak má v ùmyslu.
           Co je podle mne pro dobré jméno republiky závažnějši, to je problém s dotacemi z EU a jeho zjevná neochota jít před soud, aby byl z obvinění „očištěn“, když i zde tvrdí, že je nevinnen.

          • vittta

           Co přesně si představujete pod spojením „zjevná neochota jít před soud“?
           A jaký má vlastně problém s dotacemi?

          • MaB

           embecko, k vašemu názoru na mne (sem dávám kvuli prehlednosti). Vytýkáte mi:
           „Politika je predevsim o vlastnich nazorech a jejich konfrontacich, ale vy zadny vlastni nazor nemate, politicky ne-nazirate, vy nejste politicky clovek, za coz nemuzete, jako my nemuze za to, ze jsme lide politicti“.

           Velice mne pobavilo a nemohu vám sem nedat ukázku z rozhovoru s Václavem Klauzem st., který čtu v LN :

           LIDOVÉ NOVINY: Jsme malí? Třeba premiér v demisi Andrej Babiš dává k dobrému, že díky němu je nás v Evropě víc vidět.
           VK k té otázce :– Já tu změnu obratu, o níž premiér Babiš mluví, necítím a nevnímám. Že cestuje a je schopný vést dialog s cizími politiky v jiných jazycích, že to všechno není ztraceno v překladu, to může být pravda.
           a ted‘ pozor:
           Nechci mu křivdit, ale v případě premiéra Babiše jsem nezaznamenal žádný zřetelný politický názor na žádné téma.

           Jak zde vidíte, i lidé bez „žádného politického názoru na žádné téma“ to mohou dotahnout na premiéra…takže se oběsit nejdu :))

          • Kamil Mudra

           Hmm… Ukázka rok stará. Myslíte že i v současnosti nejsme v Evropě vidět? To by ale byla dobrá zpráva, ne? Nemusela byste si dělat starost jestli nám Babiš, či kdokoli jiný, nedělá ostudu. Co oči nevidí…
           A když už vás Klaus zachránil od toho věšení – sdílíte s ním i mínění že: „Jen blázen by se učil od Macronů, Merkelových, Junckerů a Rajoyů?“ ;-)

          • embecko

           Vy take nemate zadny nazor a jak jste tu, panecku, videt, MaB!
           https://www.forbes.com/sites/willyakowicz/2019/03/07/the-czech-donald-trump-meets-with-real-donald-trump-in-white-house/
           Volici zvolili Babise presne proto,ze zadny politicky nazor nema a ridi stat technicistne, bez ideologie. Uz meli dost politickych nazoru, premilajicich se tu 30 let a k nicemu nevedoucich.
           Ja ale presne vim, jak to VK myslel a take mne to mrzi (u Babise). Na druhou stranu VK se svymi nazory skoncil jako maskot a dela opicku na shromazdeni Afd, ci Farageho. Ale ze nekdo nema politicke nazory jeste neznamena, ze nemuze byt videt.
           Uspech „nazorovosti“ se rozhodne na uspechu strany VKM, syna VK, ktery mu dela mentora. Osobne mi neni jasne, kdo by mohl Trikoloru volit- vedle VKM stoji recyklat ODS Majerova, jejich internetove stranky neobsahuji temer zadne informace a na facebooku je jako hlavni prispevek, ze tatik je buzna. Trikolora mi zatim prijde jako Svobodni 2.0 a ti zasli na ubyte…no uvidime…

          • MaB

           Myslíte že i v současnosti nejsme v Evropě vidět?“ (KM)
           Já jsem, Kamile, nikdy nemyslela, že nejsme v Evropě vidět, naopak. Dokonce se na nás pohlíželo i s obdivem už dávno před Babišem a měli jsme a stále máme být na co hrdí.
           Takže bez toho zviditelnění v EU jeho zásluhou bychom se klidně obešli.
           Mínění VK nesdílím, bylo by možná dobré poučit se právě jejich chybami, co říkáte ?
           A ono by se i nějaké to pozitivum našlo. :)

           ad embecko:
           Nazor (podle vas) nemam, ale to, ze homo economicus vytlacuje homo politicus, jsem tu rekla pred vami. :))
           A o to, ze jsem tu „videt“, proti mé vuli se tu stara nekdo jiny nez ja…

          • embecko

           „ze homo economicus vytlacuje homo politicus, jsem tu rekla pred vami.“
           To jste rici nemohla, protoze ja to nerekl nikdy a vyrazu homo ekonomicus se vyhybam, co muzu.
           „Mínění VK nesdílím“
           Tak ho sem nedavejte…kdyby sem kazdy lepil mineni, ktera nesdili, tak by to tu bylo pekne zalepeno…jinak by clovek predpokladal, ze kdyz sem neci mineni date, tek ze ho sdilite a pokud ne, tak ze k tomu neco reknete…ale to byste asi nejdrive musela vedet co…
           Vy jste jako Trump, clovece…neco sem napastujete a cekate, jak se k tomu kdo postavi…a pak podle situce bud odmitnete, co jste sem nakopirovala, anebo se k tomu priznate. Takhle jsme si hrali jako male deti…

          • vittta

           Tomu jsem se dost nasmál, té fintě.
           To byl útok na tebe, Saxi, že jako tvůj vůdce (VK) to řekl o jiném tvém vůdci. (AB)
           Se jí to hodilo do krámu.
           Nevyčerpatelný zdroj fint, jak se podívat oponentovi na zoubek, a to kdyby přišlo tvrdé na tvrdé, tak by ještě napsala, že nikdy nikde nepsala, že s tebou politicky nesouhasí.
           Ale na tebe není zvyklá.
           Ona MaB vlastně ani nenapsala, že politicky nesouhlasí se mnou, nebo Kamilem, a už vůbec nepsala, že politicky souhlasí se Saulem.
           Ta bude nasraná, že jsem jí tenhle triumfální závěr „vytrhnul z klávesnice“.
           To mě připomělo, nedávno, snad dokonce letos, jsem něco napsal nějakému úplnému volovi z BL.
           Něco tam řešil ohledně voličů Babiše a Zemana, a to tak blbě, že jsem neodolal…
           Ale napsal jsem mu, že Babiše nemám rád a že jsem ho nevolil.
           A on ti mě s ledovým klidem odpověděl stylem, jako kdybych Babiše volil, ale né že by se přehlédl, že jsem mu to napsal, ale že mi to prostě nesežere, že je jasné, že jsem ho volil, ať sám plácám, co chci.

          • MaB

           Vy jste rekl „technicistne“, ale to tam nesedi, on preci netechnické jevy neopomiji.
           A ze se politika podrizuje na Zapade stale vice ekonomii, je fakt, ktery mel za nasledek Gillets jaunes.

           Jinak se vazeny pane embecko laskave uklidnete a nez zacnete gestikulovat, tak poradne ctete ! Zjistite, ze jsem to sem nedala ja, ale doplnil to Kamil . A kdyz se mne Kamil slusne zeptal:
           „A když už vás Klaus zachránil od toho věšení – sdílíte s ním i mínění že: „Jen blázen by se učil od Macronů, Merkelových, Junckerů a Rajoyů?“ ;-)
           tak mu také slusne odpovidam, jak jsem z CR i z FR zvykla.

          • MaB

           sakra vittto, to, co jste prave napsal o tom prehlédnuti, je jak usité na embecko:
           „Ale napsal jsem mu, že Babiše nemám rád a že jsem ho nevolil.
           A on ti mě s ledovým klidem odpověděl stylem, jako kdybych Babiše volil, ale né že by se přehlédl, že jsem mu to napsal, ale že mi to prostě nesežere, že je jasné, že jsem ho volil, ať sám plácám, co chci.“

           Ze mi prave vy takto nahrajete, jsem necekala. Borsalino dolu pred vami ! :
           Nébo to byl nechtene vlastni gol ? Ted‘ nevim…:))

          • embecko

           „Jinak se vazeny pane embecko laskave uklidnete a nez zacnete gestikulovat, tak poradne ctete ! Zjistite, ze jsem to sem nedala ja, ale doplnil to Kamil“
           Ja bych rekl, ze je skvele se dovedet, ze jste to sem nedala. Vsak jsem nic takoveho netvrdil. Je dobre se ucit toleranci a chapat, ze ne kazdy z nas premysli stejne, mate jeste co dohanet, MaB. Mela byste si vzit pouceni ze stareho francouzskeho prislovi: Neni hanba padnout, ale dlouho lezet.

          • Kamil Mudra

           Saxi, uvědom si že MaB se sem chodí bavit. Představ si to takhle:
           Sedíš u stolu (tj. jsi tady) a MaB před tebe položí talíř s jídlem.
           1) Zareaguješ přirozeně a sníš ho.
           Mab: „Vy jste mi snědl jídlo!“
           2) Sníš ho a udělá se ti z něj špatně.
           MaB: „Já jsem vám přece neřekla že ho máte jíst!“
           3) Ponecháš jídlo bez povšimnutí.
           MaB vyčítavě: „Já se s tím pro vás vařím a vy to necháte vystydnout.“
           4) Zeptáš se co s tím jídlem máš dělat.
           MaB: „No co se asi obvykle dělá s jídlem?“
           5) Zeptáš se zda je to jídlo dobré.
           MaB: „Prosím vás jak to mám vědět?“

           Klidně si doplň nějaké další varianty a představ si reakci ze strany MaB. Zjistíš že se vždy pobaví na tvůj účet a nebudeš jí mít co vytknout. Zdánlivě by mohlo fungovat že poděkuješ, jídlo sníš a MaB pochválíš. Ovšem to záleží na tom v jakém je MaB momentálním rozpoložení. Můžeš sklidit zářivý úsměv a dozvědět se obsáhlý recept – nebo také konstatování že to ty nedokážeš posoudit protože tomu nerozumíš, výčitku že teď po tobě bude muset umýt talíř… prostě cokoli si umane. Ale proč před tebe ten talíř položila se nedovíš a už vůbec to dopředu neodhadneš.

           Můžeš k tomu přistoupit jen dvojím způsobem:
           a) Dělat před ní jako že tu nejsi.
           b) Hrát s MaB tuhle hru a sledovat s pobavením co se z toho vyvine.

          • vittta

           Vy mi připomínáte sudeťáky, MaB.
           U nich dějiny také začali v r.1945, ovšem až v červnu.
           No dobře, tak schválně, vy máte tu fotografickou paměť- kdo se tedy jako první zmínil o VK? (nemohu vám se nedat ukázku rozhovoru s Václavem Klausem st…..)
           Já nevím, podle mě jste to byla vy, ale možná že to někdo použil ještě před vámi, píšete že Kamil, mě se v tom nechce hrabat, a vy to máte hned s tou pamětí.
           A co přesně myslíte touhle větou?
           „Zjistite, ze jsem to sem nedala ja, ale doplnil to Kamil . A kdyz se mne Kamil slusne zeptal:……………“
           Tak vy jste to sem sice nedala, ale Kamil to doplnil.
           Tápu, milá MaB, tápu.

          • embecko

           „Sedíš u stolu (tj. jsi tady) a MaB před tebe položí talíř s jídlem“….a pak udela vsechno pro to, abys nemohl udelat to, proc jsi prisel…
           Tohle zname… :o)

          • vittta

           Dobré příklady, Kamile.
           Ještě jsi měl doplnit, že Sax jídlo sní, poděkuje, MaB ho pochválí, pomilují se, a za týden mu vyčte, že ani nepoděkoval, a že to v té posteli odflákl, a že tohle nemá cenu, a že podá žádost o rozvod, a u toho rozvodu bude udán důvod, že si Sax neuklízí večer ponožky.
           No ale jinak jsi to vystihl dokonale, přesně tak to je.
           Hele, MaB je taková trošku protivná ženská.
           Plno chlapů má doma takové ženské, moje labuť někdy tohle také dělá.
           Něco řekne, pak řekne, že to neřekla, a že neumím poděkovat a že jsem jí před 10 lety řekl to či ono, a je děsně vytrvalá, až jsem párkrát musel i zařvat „už toho nech, přestaň mě srát“, ale to za těch 10 let tak 5x.
           No máme takové ženské, ale máme je rádi, chápeme je, mávneme veskrze rukou, a ono se to zase uklidní.
           Tady u MaB je třeba BOHUŽEL velice náročné metody, tedy člověk, chce-li se pobavit, musí dost složitě hledat, kde „TO“ celé začalo, a kdo se jak k tomu vyjádřil, a pak to napsat a čekat s nemalým zájmem, jak se z toho MaB vykroutí- což ona rozhodě udělá.
           Ale ona nás má také ráda, to si musíme uvědomit.
           Jinak by sem prostě nemohla chodit, ta vstupem Saxe do nekonečné diskuze přímo pookřála, protože on zase má jiný styl, a takováhle ženská má ráda rozmanitost.
           To si všimni, že když už vysírá hodně, a někdo jí usadí tvrdě, namátkou třeba ty, jak jsi jí napsal, že je nezajímavá, tak se jí to zjevně dotklo, a byla z toho rozhozená, to ona už raději snese, když jí napíšu, že je kráva, poněvač pak je spokojená, že mě k tomu jako vyprovokovala, a že jsem se jako přestal ovládat…
           A přísloví nakonec, to nemůže chybět.
           S čertem špatně, bez čerta ještě hůř!

          • embecko

           „Plno chlapů má doma takové ženské“
           Tady nema smysl si neco nalhavat, vsechny zenske jsou takove.
           „že jsem jí před 10 lety řekl to či ono“
           Muj osobni rekord je vycitka 30 let nazpet. Vyhodil jsem stary komunisticky plastovy lux ETA, co uz netahnul a mel jeste textilni pytlik…a za 30 let let jsem to dostal zpatky. Ma namitka, ze byl rozbity byla odmitnuta se slovy:“To je jedno, ale stejne ti to nezapomenu!“

          • MaB

           Saxi, uvědom si že MaB se sem chodí bavit. (KM)

           Ano, Kamile, bavím se a zároveň i instruuji.
           Přímo mistrně zde předvádíte Bezpáteřnost. Hotový hadí muž ! Určitě si dovedete dát nohu za krk. A možná i obě najednou.
           Váš brilantní „řečnický taneček“ jistě bude mít očekávaný ùspěch u kamarádů a o to vám zde jde především.
           Také rád hrajete kolektivně, nejlépe přesilovku tři proti jedné, Možná dokonce s „odhalenou hrudí“ ?
           A nepochybně i za to očekáváte aplaus…

           ad embecko. „Tak ho sem nedavejte…kdyby sem kazdy lepil mineni, ktera nesdili, tak by to tu bylo pekne zalepeno…jinak by clovek predpokladal, ze kdyz sem neci mineni date, tek ze ho sdilite a pokud ne, tak ze k tomu neco reknete…ale to byste asi nejdrive musela vedet co…“

           S prekvapenim kvituji, ze: „Vsak jsem nic takoveho netvrdil. “
           Pravého muze slechti, kdyz dovede priznat svuj omyl. Ti ostatni se vykrucuji…

          • vittta

           Já s tou svojí jsem teprve 10 let, takže…
           A s tím luxem tos přehnal.
           To tedy…
           Takový ten červeno-šedý, co děsně řval, a málo táhnul, ne?

          • vittta

           Já jsem nic neprovedl, že se ke mě neobracíte?
           No to je vrchol, to jako mám přitvrdit, abyste si mě všimla?
           A Kamil je hadí muž…no to padám na záda.
           Šedá eminence, hadí muž…dokonce to dotáhl i na udavače, ovšem od rytíře zdejšího prostoru, Saula, no ale ten se jako pravý muž omluvil, takže naopak asi ve vašich očích stoupl, místo aby hluboce klesl za opravdu nechutný a především zbytečný útok.
           My tady snad ještě nejsem v situci, kdy se pravda a láska prosazuje pomocí vydírání, brutálního napadání a vyhrožování.
           Jóó, čas od času tady někdo zašermuje paragrafy… ale to jsou veskrze slaboduší a etnicky méněcenní jedinci, jinak jsme tady v pohodě, ne?
           Tak buďte LASKAVĚ také v pohodě a vyserte se na hadí muže a podobné chujoviny.
           Tím- a nyní to myslím vážně- zbytečně zvyšujete napětí, tohle už se do přátelské diskuze nehodí.
           Ono někdy říci někomu, že je čurák, nemá zdaleka takový potenciál hnusu, jak zcela nevulgární označení hadí muž (+ omáčka).
           Já to na vás použil také, že jste slizká, ale nějak jsem to dokladoval, ale vy jste to tady jen plácla, ze vzteku.
           Mimochodem, co ten váš imperialistický pekáč?
           Můj nenáročný, a velmi úsporný sovětský stroj Volha 21 už bude v dohledné době hotov, už čekám jen na ty vohony z Prahy, co mají moje dílce už 5 měsíců na chromování.

          • Saul

           ad „hadí muž“
           Tak jsem onehdy chvíli přemýšlel, když mi vita doporučil „vyliž si prdel“, jak on to vlastně dokáže.
           Zřejmě dlouhé roky cviku hathajogy pod dohledem zkušeného mistra a kamarádského kumpána v jedné osobě :-)

          • embecko

           „Já s tou svojí jsem teprve 10 let, takže…“
           Co, manzelka! Mnohem hur! Byla to mama!
           Ten sedo-rudy lux jsme meli taky, ale ten uz byl na papirove pytliky…tohle byl typ predtim, zeleno-bily, jeste s platenym pytlikem. Ten zpocatku tahl docela dobre, ale s vekem ochabnul a uz to neslo:

          • vittta

           Tahle Die Farbe mě nebere.
           Raději se dívám na pěkné árijské holky!

         • vittta

          Nyní MaB sprostě a trapně lžete.
          Vůbec neříkáte nevím.
          Vy jste Babiše několikrát v této diskuzi obvinila, nemáte důvod nějakému pisálkovi nevěřit, čekáte co na to soud, Babiš musí začít nový proces, (jinak je StBák) ble, ble, ble, ble, ble, a též nám dělá ostudu.
          V životě bych nevěřil, že se toho vocasa budu MUSET v rámci obyčejné slušnosti zastávat.
          Já nejsem etalon moudrosti a znalostí, a moc jsem toho o té věci také nevěděl.
          Ale jako antilidské hovado, jsem si pozorně přečetl, co o věci napsal Lex a Oh a různí jiní průběžně jinde, a zkrátka vidím, že to s tím StBáctvím Babiše nebude zdaleka tak horké, a naopak, že je Babiš se značnou dávkou pravděpodobnosti obviňován falešně.
          Jasně, v minulém režimu mohl být konfident mimo svazky, svazky mohly být zfalšované, skartované, spálené…ale to už je z kategorie opravdu jen hodně mlhavých teorií.
          Takže v tomto nám Babiš rozhodně nikde ostudu nedělá, i když to nějací imperialističtí idioti mohou psát.
          A propos…nevíte, jak to je s Merkelovou?
          Nebyla ona v nějaké takové organizaci…mládežnické…
          Néé, asi ne, jinak by určitě dělala ostudu, a ve Francii by se o tom psalo!

          • MaB

           Nyní MaB sprostě a trapně lžete. Vůbec neříkáte nevím.
           Vy jste Babiše několikrát v této diskuzi obvinila, nemáte důvod nějakému pisálkovi nevěřit, čekáte co na to soud, Babiš musí začít nový proces, (jinak je StBák) ble, ble, ble, ble, ble, a též nám dělá ostudu. vittta)

           Realita je taková:
           (já) :Ne, v ruce jsem rozdudek neměla.
           Ale nevidím důvod nevěřit, že:
           Ústavný súd 12. októbra 2017 rozhodol, že postupom Najvyššieho súdu a Krajského súdu v Bratislave došlo k porušeniu práva Ústavu pamäti národa.
           O sťažnosti rozhodoval II. senát ÚS v zložení Ladislav Orosz – predseda, Ľudmila Gajdošíková a Lajos Mészáros.
           Kauza Babiš je právoplatne a definitívne uzavretá. V súčasnosti neexistuje žiadne rozhodnutie súdu, ktoré by hovorilo, že Andrej Babiš je vedený ako agent Štátnej bezpečnosti neoprávnene,“
           oh, vy to můžete vyvrátit jako lživé ?

           (oh) Babiš svůj spor proti ÚPN vyhrál ve všech instancích, dokud ÚS nepoužil výše uvedenou fintu „ÚPN spravuje a zveřejňuje, ale neručí za správnost obsahu. ÚPN nelze žalovat.“ Už jsem vám napsal, co to má za následek – od toho okamžiku se už soudy nezabývají samou podstatou sporu, ale z formálního důvodu žalobu proti ÚPN zamítají a ani nemají jinou možnost. U již podané žaloby nelze změnit osobu žalovaného.

          • Saul

           Postav se k tomu jako chlap, vito a přiznej konečně, že svazek STB na Bureše patřil ve skutečnosti tobě.
           Ta trocha ostudy navíc už tě určitě nemůže ohrozit a teď si takový hrdinský čin vlast vyloženě žádá.
           Doufám, že svoji životní šanci nepropásneš.
           Navíc bys za odměnu mohl být od Andyho doživotně vyvázán z dalších vln EET a to už za tu oběť tuplem stojí.
           Co myslíš?

          • vittta

           Ten si to ani neuvědomuje, kokot jeden.
           No ale MaB by ho měla napomenout, ne?
           A né ho ještě hecovat.
           Skoro se mi zdá, že je to nějaká jeho šedá eminence!
           A bylo to fakt přes čáru, to bylo ryze na pěst.
           Takový člověk se nezastaví před ničím, nemá žádnou soudnost.

          • Saul

           Postavím, Kamile.
           Za konfidenta STB se vám upřímně omlouvám.
           Nechal jsem se unést emocemi(které jste vy sám s vitou vyvolali) a nevěřím, že byste toho byl schopen.
           A ani na oplátku nechci, aby jste se postavil jako chlap vy k tomu, co tu na podporu vity předvádíte.
           Myslím, že každý jsme tu sám za sebe , ale ve zdejší atmosféře je holt někdy těžké nenechat se strhnout.
           To moje nařknuti bylo přes čáru, máte pravdu a omlouvám se.
           Nicméně priste vás šetřit nebudu a vy mne doufám také ne.:-)

          • Kamil Mudra

           Dobře Saule. Omluvu přijímám a co se týče onoho „příště“ – tak nápodobně.

          • Saul

           Vita 20.16.
           No ale co bych odepsal tobě, ty chudinko, to opravdu netuším.
           Tak snad jen „dobrou noc“.
           Ale moc v tvé klidné spaní nevěřím.

          • vittta

           Nečtu, Saule, na to mám právo ty tvoje sračky nečíst!
           To mi poradila MaB!
           Končím u tvého nicku.

          • Saul

           Tak dobrou noc bez uvozovek.
           Víc pro tebe opravdu udělat nemohu.

 9. mistralius

  Pokusím se vysvětlit důvod svého antisemitismu, i když, jak známo, ani Jan Neruda, ani Petr Bezruč neuspěli proti ŽIDOVSKÉMU KAPITÁLU, dnes je nám to asi jasné.

  Neopouštím ČR, přesto jsme nejmíň stokrát viděl, jak se židovský živel (tj. spolu se svými rasovými příbuznými a bohužel i jejich pomahači z okolních řad) dere i pro sebenejmenší výhodu. Jejich „přihrávky“, fotbalově řečeno jsou přesné, že by mohla závidět i FC Barcelona.

  Přirovnal bych to ke shromažďování nějakého nepříjemného hmyzu, třeba štěnic, či jak se říká „slézají se židi (pardon švábi) na pivo“

  • mistralius

   Jak si vysvětlit, že (údajně) bylo židovské plemeno během WW2 (údajně) vyhubeno. Příklad nám poskytuje známá (ovšem pro lidi upravená) historka, že stačí dát do flašky ořech a opice ho chytí, a ruku nevyndá.

 10. mistralius

  Pak je pro mě skutečně těžké poslouchat Fedora Gála, který jakoby pozřel ovoce ze stromu frnákovník, poslouchat tu židovskou mantru „majetekm majetek majetek“.

  Přitom tento židovský projekt stál v arbitráži ČR 10 miliard, tedy každý občan zaplatil frňákovníkovi 1000 Kč, přesto toto židovské prase nezmlkne,

   • mistralius

    samozřejmě jsme měl na mysli „později narozené“, „dříve narozeným“ nechť se omluví nenasytná prasátka, která jim ukradla důchody

  • Kamil Mudra

   Přiznám se, větrný brachu, že některé tvé myšlenkové pochody vůbec nestíhám. Asi mám nějaké špatné boty … nebo co. Přečetl jsem tvé komentáře a přešlapuji na místě aniž bych tušil kterým směrem vaneš, natož pak pochopil důvod tvého antisemitismu, který jsi chtěl vysvětlit. Co ti na nich vadí? Touha po majetku, moci a z toho plynoucích prebend? Čím se v tomto liší od kteréhokoli jiného etnika? Nebo ta soudržnost kterou nazýváš „přihrávkami“? Opět nic nového od vzniku rčení: „Vrána k vráně sedá – rovný rovného si hledá.“ použitelného pro celý lidský druh.

   • mistralius

    Pak si přečti motivaci našeho národního spisovatele Jana Nerudy. Či Petra Bezruče. který byl odsouzen za „nenávist proti bohatým, zvláště židům“.

    Čtěe Kapitál, malověrní (abych to tedy parafrázoval)

    • mistralius

     Dle jistých informací je Geon po smrti (což mě překvapuje, dle jeho slov, že by nechtěl vypadat jako Znoj z filozofické fakultyy). Jsme tedy na tom líp, jelikož jsme živí, tedy ať žije marxismus.

       • mistralius

        bohužel jsem jednou zkusil zúčastnit se setkání „živých lidí“m jeli jsme tehdá s kamarádem z Prahy do Frýdku-Místku, bohužel to nebyli živí lidé, ale nějaká sesbíraná zombie okolo Outsider Media, pamatuji si na to náboženské zanícení: Nyní promluví člověk s přezdívkou „Věžák“ :)

        • mistralius

         zpětně, když na to nahlížím, skoro mě napadá jako záměr, že na mě furt vystřelovali nějaké exoty, kteří se nechtěli bavit o „tradičné politice“, ale řešili všelijaké kraviny typu chemtrails, šedých ufonech apod.

    • mistralius

     I když ten pablb z ČT, který umí anglicky, tudíž je tam nějaký odborník přes vědu, by asi řek, že Marx je sebenenávidějící žid

 11. embecko

  Jeden vesely tweet ke kauze Davida Ratha:
  „Re: Co, Burešomil, 10.06.2019 12:40:27
  Pokud se vraceli majetky těm co v živote nepracovali a tvrdili tisíce let, že ježiš proměnil vodu na víno, proč by nemohl ježiš proměnit víno na peníze?!“

 12. vittta

  Tak Aňa nám chce vstoupit do politiky.
  A začala efektně, její politické zpovědi nechybí tak nějak vůůbec nic.
  Tak zpochybnila volby a jejich výsledky- 30% pro Babiše není ani polovina, a že by to někde přetrpěla, tak to ani hovno!
  A dělá to zadarmo, je to prostě její potřeba, jakési…vnitřní pnutí!
  Že se demosntrovalo všude, nejen v Praze, ve více než 250 městech!
  Pak tam máme frustraci těch, co demonstrace nepodporují, ano, to je dobré, to bych tam nechal do předvolební kampaně.
  A špatné informace mají mimo Prahu, nejsou tak DOBŘE informovaní jako oni (Aňa a spol) a kdo ví, jestli nečelí nějaké desinformační kampani, ti burani- cílené!
  No a má každý nárok na svou pravdu???
  NEMÁ, ale Aňa i tak nesouhlasící respektuje, tedy jejich názor, ale- VOCAĎ-POCAĎ, má úplně jiné nároky na stát.
  Její oblíbený současný politik je Petříček, jak on komunikuje, radost ho poslouchat.
  A že jí na sociálních sitích posílají do prdele?
  Snadno vysvětlitelné:
  „A vulgární reakce na sociálních sítích jsou prý důkaz toho, že její příspěvky mají přesah i mimo její sociální bublinu.“
  Správně, já si také myslím, že její komenty mají přesah, prostě přesah jako kráva!
  Je to velká naděje naší politiky, doufejme, že bude mít se svou partají více jak 50%, protože jinak…nevím nevím, jak zdůvodní svoje nějaké případné kroky.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ana-Geislerova-Treba-pujdu-do-politiky-Je-dulezity-jezdit-z-Prahy-mluvit-s-temahle-lidma-584832

  • embecko

   Ja jsem spise zvedav na VKM (Vaclava mladsiho), jak dopadne jeho nova strana. Mira jeji uspesnosti by mohla byt meritkem „modernosti“ v tom smyslu, jestli lze jeste ozivit stare casy, anebo zda-li uz jde vsechno nekam jinam, do nam neznameho kopru.
   Bude-li neuspesny, ocitame se na prahu noveho veku…ja si doted myslel, ze by mel mit jenom sukces a ze potaceni se na hrane volitelnosti neprichazi v uvahu.
   Tak jiste, je novy, preference bude mit zrejme okamzite nad 10%…ale do pristich voleb, tak se ve mne zahnizdila jiskricka obav, si dovedu predstavit, ze to dotahne nanejvys jen na nejakych 7%, coz by byla pro znacku Klaus prohra.
   Oboji moznost je ve hre: Bud prevladne sentiment strasi generace a nevedomost mlade, sazici jen na nekoho neznameho (pak VKM uspeje), anebo naopak si starsi generace nase privatizacni demokraty pamatuje jeste velmi dobre a pro mlade je Kalaus vrat se do hrobu, pak ma VKM smulu.

   • vittta

    Já si myslím, už delší dobu, nějakých dobrých 5 let, že je v republice nějaký pravicový elektorát, ale není tady žádná pravicová strana.
    Tedy VKM by mohl mít klidně i 25%, i víc, pro mě by to překvapení nebylo, nepřekvapilo by mě ani kdyby VKM hrál na volební vítězství.
    Ovšem…
    Ovšem jak píšeš, jde i o to, jestli tady ještě nějaký pravicový elektrotát je.
    To samé je na levici, měli bychom mít levicový elektorát- jak je obvyklé, nějakých 30%, 30% pravice a 30% střed, a 10% netuší co chce, ale chce to dostat- ti volí Zelené, US, TOP09,STAN, a tyhle votroubky.
    Tedy stejný úspěch by měla mít i strana levicová.
    Všiml jsem si, že bývalá pravice jde cestou bývalé levice, tedy ODS až na nějaké žvásty, že zruší EET, svázala svou údajnou pravicovost s vítáním negrů, lízáním bruselských prdelí, a ochranou buzerantů, cigošů a těchle „celebrit“, bývalá levice (ČSSD) se dala úplně stejnou cestou, a je z kola prakticky venku.
    Takže, nový věk, zánik politické rozmanitosti, se tímto opravdu může ukázat.
    Lidé budou všichni volit jen Brusel, v několika variantách.
    A budou se hádat, jestli zakázat kouření v hospodě, i venku, a nebo povolit 0,00001%% alkoholu za volantem, či zakázat brčka, nebo zdanit nějakou kadeřnici, která si místo placení daní jede do Řecka na dovolenou…tejden.

    • embecko

     „Ovšem jak píšeš, jde i o to, jestli tady ještě nějaký pravicový elektrotát je.“
     Prave…nechci rikat, ze tu neni, ani ze tu je, ale jako ty jsem jeste nedavno byl presvedcen, ze tu je a ne v malem mnozstvi.
     Ted mne prepadly pochybnosti a to mozna v souvislosti s dementnimi demonstracemi, jez bezi zcela jako po masle.
     Ted z pravice zbyvaji uz jen zastanci nekolika jejich detinskych hesel, ktere ale pravici pravici nedelaji. Trosku mi to pripomina „Americany“ co maji na stozaru vlajku unie, fousy po prsa, kozene vesty a k tomu desne chlastaj. A tim je to vyrizeno…tedy nic proti takovym lidem, ale beru to jako priklad politickeho proudu, kterym proamerikanismus urcite je a tesne se na nej vaze i pravice.
     Liberalove svrhavaji radne zvolenou vladu, na rtech slova: „nedelej druhemu, co nechces, aby on delal tobe“. A pravici uz skoro nevidis, naposledy jsem zaregistroval moulu Macha, co byl ale natolik chytry, ze z te jejich strany utekl.
     Z toho by jako slo usuzovat, ze VKM ma odkud brat…otazka je, jestli pravicaci uz nevymreli. No ale uvidime, do voleb daleko a VKM za sebou ma silne zazemi.

 13. embecko

  Tady si od Tarasa s dovolenim vypujcim Babisuv citat, dle meho dost rozhodujici:
  „„Ne, ne, nemyslím si, že by to někdo řídil. Nemyslím si to. Nechci o tom spekulovat. Lidi mají právo demonstrovat, tak projevují svůj názor.“
  To znamena, ze nechce jit do stretu, ale demonstrace vysedet. Sam by to sice zvladnul, ale rekl bych, ze se mu zacne rozkladat ANO. Delat mrtveho brouka dokaze jen ostrileny tvrdy manazer a tech neni mnoho, zvlaste ne v nejakem hnuti.

 14. astraustralia

  Stale nadpis RASISMUS
  Az bude tisic komentaru pani blogu mozna hodi vyhybku k necemu jinemu, ale spravne „rasismus“ je pro ovcana thema c. 1 !!!
  Tedy melo by byt, aby to co je opravdu dulezite resili ti duleziti!
  A protoze rasismus,
  zahajim pribehem ze zivota ve kterem „rasismus“ je rafinovane ukryt:-(

  Malý Mojše prosí mámu: ,,Mamele kup pejska.”
  ,Nekoupím.”
  ,,Mamele je tak hezký a hodný. Kup ho prosím. “
  ,Řekla jsem, že ne.”
  ,,Mamele jenom se podívej jak se smutně kouká..prosím, prosím kup toho pejska”
  ,,Mojše, jestli to tak moc chceš, tak prodej svého pejska někomu jinému. “

  a protoze „rasismus“ vevodi blbemu ovcanstvu je zde
  „kontrolni otazka“ jak pravil pan “ herec Donutil“:-)
  Kdyz chce syn prodat sve matce (v tomto pripade sveho psa, ale obecne cokoli)
  je to vlastnost ktera je tak vyjimecna, ze by mohla byt ukryta az v genech
  a tedy pres genovou identifikaci by ji bylo mozno oznacit jako az k rase prislusnou?
  Proc se stale mluvi o rasismu ve spojitosti s antisemitismem, proc se nemluvi o prednostech a uspesnosti „semitismu“?
  Je nejake vysvetleni? Nejlepe „vedecke“ a pritom korektni ?
  Vyraz antisemitismus je v souhrnu uzivan nejcasteji a je to nejhorsi rasisticky prohresek.

  Bezne se pouziva v zivote oznaceni „byt na neco ci v necem sikovny“ pro lidi kteri umi ci maji talent, ale…
  v pripade ze je sikovnosti a talentu tak mnoho a trva po staleti, po tisicileti, nemohlo by to
  byt opravdu v genech?
  A proto pochvaleno, chvaleno, vyzdvihovano, spravne ceneno, davano za priklad !

  PS
  O rasismu az do minimalne 1000 komentaru:-)
  Salom :-)

  • vittta

   Podle mě byli permanentně vystaveni tlaku, a tak mají kuriozně náskok.
   To se jenom mrkněte, jak silné mají vojsko.
   A proč?
   Jsou obklopeni nepřáteli.
   Jestli chcete někoho zničit, dejte mu peníze a nenuťte ho pracovat.
   Ale nebezpečí posiluje, no, „co tě nezabije, to tě posílí“.

   • MaB

    „co tě nezabije, to tě posílí“, jak řekl Nietzsche. Že bych vás „obrátila na víru“, vittto ? :))
    Přemýšlel jste o tom, čím se dá vysvětlit po tisíciletí přetrvávající nenávist vůči Židům ? Tím, že se považují za „národ vyvolený“ ? Je tímdůvodem jejich touha udržet si svou identitu ? Absolutní odmítnutí přijmout nové náboženství ? Jejich ùdajná zodpovědnost za smrt Krista ? Uctívání Talmudu ? Nebo jde o závist ? Nejspíš asi vše dohromady…
    Asi právě proto, aby mohli čelit stále se vracejícím vražedným vlnám nenávisti, ozbrojili se nejen vojensky, ale i ohromným množstvím znalostí.
    U Židů se dá mluvit o opravdovém kultu kultury a poznání i o jejich poslání zachránit svět formou profesí, kterými mu pomáhají (lékaři, vědci, myslitelé, umělci …)
    Co Židů je mezi světovými velikány !
    (194 Nobelových cen z 871 bylo uděleno laureátům židovského původu, příčemž Židé tvoří jen 0,2 % světové populace.)

    • vittta

     Největší velikán je určitě starosta Řeporyjí, syn svého otce Novotný.
     Jenže dneska se kde jaký kokot hlásí k židovství.
     My, znalí Norimberských zákonů ale víme, že takový Novotný to s bídou dotáhl jen na Míšence II. stupně.
     A neřekl to řádný Níče, řekl jsem to já.
     Níče řekl: Bůh je mrtev!

     • MaB

      To je fakt, Nietzsche řekl : Was nicht tötet, macht dich stärker
      Velcí duchové se hold potkávaí..:))

      A jestlipak víte, kdo rekl tohle (a francouzsky)

      Celui qui me plaît, par contre, c’est votre Emmanuel. L’autre soir, à Bruxelles, on passe la nuit à discutailler sur le Brexit. Lui ne dit rien. Et, à l’aube, il intervient: mais juste pour dire que c’est non, pas de sursis. J’aime ce culot!»
      Je sais que Marine LePen est aussi à Prague et qu’elle a tenu, la veille, un meeting raté: l’a-t-il reçue comme il me reçoit?
      «Bien sûr que non!
      – Pourquoi, bien sûr ?
      Parce que ça ne m’intéresse pas. L’avenir, c’est sa nièce,

      – Naproti tomu se mi líbí váš Emmanuel. Tuhle večer v Bruselu trávíme noc dohadováním o Brexitu. On nic neříká. A za úsvitu zasahuje, ale jen aby řekl, že je to ne, žádný odklad. Líbí se mi ta drzost! “
      Vím, že Marine LePen je také v Praze a že předešlého dne měla neúspěšný meeting: přijal ji, jako mě přijímá?
      „Samozřejmě, že ne!
      – Proč, samozřejmě?
      – Protože mě to nezajímá. Budoucnost je její neteř, Marion Maréchal …

    • vittta

     Tedy, myslím, že ty důvody jsou prvotně náboženské.
     Oni se naučili spolupracovat,měli svým způsobem kliku, nebo to byl úmysl, to nevím, ale byli rozptýleni po celém tehdejším světě.
     Takže spolupracovat mohli, a to daleko účinněji, jak jiní.
     Znalosti pak jsou klíčem nejenom k přežití, ale i k bohatství.
     Pro zajímavost, nejtvrdší antisemitismus v součanosti je ve Francii.
     Židé prchají, ale zase je nahradili muslimové, takže o obohacení Francie nepřijde.
     Je ovšem otázka, jestli muslimové také dostanou tolik Nobelových cen, je jich daleko víc.
     Myslím ale, že Nobelova cena je cena falše a pokrytectví, takže nemá valnou hodnotu.
     Měl jí třeba i Jásir Arafat, Barack Obama…
     Nejznámějším laureátem je dneska jednoznačně ‎Aun Schan Su Ťij, což svědčí o tom, že jako může být homosexuál homofobem roku, tak může být Nobelova cena udělena nevděčnici, a ÚDAJNÉ bojovnici za lidská práva.

 15. astraustralia

  Vse ma byt vyvazene a tak jeden pribeh ze zivota, kde o rasismu zadna zminka :-)

  Kohnovi a Roubíčkovi zasednou jednoho večera ke kanastě.
  Odhalené kolínko paní Roubíčkové pod stolem láká a Kohn neodolá.
  Letmo je pohladí a když necítí žádný odpor, jede rukou po stehýnku pomalu výš a je pořád smělejší…

  Roubíček si toho všimne a Kohna pokárá:

  „Kouknou Kohn, nechaj toho, nejde ani tak vo morál, ale ty karty pak lepěj!“

 16. vittta

  To je neuvěřitelné.
  Nakoukl jsem na Tarasův blog a tam se už asi ve 3 tématu řeší EET a neplacení daní.
  Vzpomínám si, jak za časů, kdy jsem tam ještě chodil, byla EET jako téma Tarasem zamítnuta, (já jsem nesměl o ní hovořit) a byl to počátek mého banána tam.
  Bylo to hlavně proto, že Taras měl minimálně v mé osobě soupeře v argumentaci, kterému nedokázal čelit jinak, než cenzurou a banánem, tedy jinými slovy, choval se úplně stejně jako dnes milion chvilek nenávisti.
  Nyní je tam EET opět na primu.
  V celku marně tam Tarasovi velice přátelsky vysvětlují, že malopodnikatelé nemusí být tak úplně hybnou silou protestů, a že spíše nejsou.
  Taras je tvrdý- EET, pak hází miliardami, stovkami miliard, a zajíká se nenávistí, nyní k podnikatelům, ale jindy neomaleně k dělníkům, jindy prostě jen k voličům-nenávidí všechny a pořád.
  Je to samozřejmě celé nesmysl, EET jako ekonomický nástroj selhala, jako politický nástroj se ale nyní- jak se dalo očekávat- změnila v dvousečnou zbraň.
  Na jedné straně přihrává stále Babišovi závistivé a neschopné „levicové“ voliče, kteří dříve volili ČSSD či komunisty (myslím, že skutečný levičák by ho ale nevolil, jaksi už z principu- a když, tak s hóóódně těžkou rukou ) ale na stranu druhou už EET přestalo být tahákem, lidé už zkrátka vidí, že nejsou ani nové hasičské vozy, ani nové hospicy, ani nové nemocnice, a důchody se sice zvedly, ale jelikož se hodně zdražilo, tak to nemá ten pravý efekt, a tak se tématu ujala pro změnu „pravice“ a vyřvává, že EET zruší a že je to celé na hovno- opět ale už používá vyčpělý potenciál zmíněné EET a navíc, skutečný pravičák by samozřejmě nevolil ultralevicové a kolaborantské strany, při čemž slovo „ultra“ před nějakým názvem (v našem případě ultralevicové) zcela mění význam onoho slova doslova v samotných základech, takže zatímco levičák je člověk cití sociálně a bojující za větší práva PRACUJÍCÍCH, ultralevičák na pracující kašle z vysoka, a zajímají ho pouze extremní směry, (reprezentované veskrze EU) a neustálý boj proti jakýmkoliv, i domělým, oponentům, násilný způsob nevyloučen.
  Živnostník se také těžko pozná podle ksichtu, a podle mého soudu tam demonstrují spíše ti, co se nějakým způsobem „nudí“, a nepochybuji o tom, že základem jsou „drahošovci“ a antizemanovci, co byli k vidění s červenýma kartama na každém vyspupení pana prezidenta, a to žádní živnostníci rozhodně nebyli.
  Tarasem navržená opatření pak připomínají spíše než cokoliv jiného nějaký bolševický převrat, navíc ve zcela nevhodnou dobu, protože v době, kdy nejsou lidi vůbec na nic, nelze použít sílu k tomu, aby jich bylo ještě méně.
  A pokud si snad někdo myslí, že zakleknutý živnostník bude o to více a levněji pracovat, je na velikém omylu.
  Zničení živnostenckého stavu povede přesně k tomu, co Babiš buď nechce, nebo je nucený lidem nechtít- tedy k absolutní závislosti na EU, protopže ať už živnostníci kradou sebevíc, jsou to jediní lidé, kteří umí bez větších potíží operativně reagovat na jakékoliv aktuální požadavky doby.
  Samotné placení daní zní sice hezky, ale ve skutečnosti neřeší naprosto NIC jmenovitě co se nějakých malých OSVČ týká.
  Skutečná šedá ekonomika totiž probíhá jinde, než mezi účtenkami za zmrzlinu, velcí hráči na trhu s lotrovinou, daně řádně platí!

   • vittta

    No nemysli si, to ono jich může být i 15-20%.
    Proč myslíš, že Paroubek měl takový úspěch?
    Co udělal kladného?
    Byl jen průměrný, mezi podpůměrnými ale vynikal.
    A jeho politika byla sešlápnout živnostníky, ale ten na to šel skrze Švarcsystém, stejně tihle volové netušili, co to je, ale že to je něco proti loupícím hordám živnostníků věděli.
    Jen a jen proto měl takovou podporu, a jen proto má takovou podporu Babiš.
    Já jsem psal už před lety- když se Babiš dostal nahoru- že se nám (Čechům) Babiš vlastně hodí, protože ať už on sám si myslí cokoliv, realita (což je obecně to, že po něm půjdou velcí hráči) ho nakonec donutí, říkaz si o přízeň lidu národní politikou, on by TŘEBA Bruselu rád vlezl do prdele, ale nemůže, protože lid ho sesadí, a on může jít klidně i sedět.
    Jeho moc je nyní postavená na přízni lidu, ošemetné přízni lidu.
    Podporují ho i ti, co by to jinak nikdy neudělali, třeba já.
    Dneska už lid EET nezajímá, vyčpěla, ale zajímá ho, kdo na něj plije, a z Babiše, jakkoliv je to pochybný člověk (ale kdo není v politice pochybný) se stal NÁŠ člověk, kdo se bije za NÁS.
    Už ho nevolí závistivci a vyčpělí levičáci, volí ho český lid, protože Babiš se stal alternativou k Bruselu- a my máme hlavní město Prahu, ne zasraný Brusel, jsme Češi, žádní smradlaví Evropané, kteří námi jen pohrdají, pokud vůbec tuší, že existujeme!
    Jak Babiš lid zklame, padne, s ním klidně může padnout i ČR jako taková.
    A lid to nějak tuší, a proto ho podpouje!

     • vittta

      Co to přesně znamená, Nerevare?
      Schválně, jestli to dovedete i vysvětlit, když to dovedete použít.

      • Nerevar

       Coby hardcore eurofob byste měl spíš vysvětlovat Vy: jak a čím konkrétně Vám Brusel ublížil.

       • vittta

        Myslím, že je to úhybný manévr.
        Být MaB tak napíšu, že nikde nepíšu, že mi Brusel ublížil.
        Brusel se snaží sebrat nám naší samostatnost.
        Chěl by rozhodovat, kdo tady bude žít.
        Chtěl by rozhodovat, koho tady diskriminujeme.
        Chtěl by rozhodovat, kdo dostane dotace a na co, a celkově dotacemi hodlá korumpovat. (korumpuje)
        Chtěl by rozhodovat, komu dáme sankce bez ohledu na to, kolika našich lidí se to dotkne.
        Atd…
        Spoléháte na to, že si v podstatě takhle rychle nikdo nevzpomene, a každý z těch bodů se dá zpochybnit.
        Kdybych se zeptal, co vlastně tak špatného udělal Kalousek, Nečas, Nečasová…věděl byste?
        Dokonce i kdybych se zeptal, čím je tak strašný kapitalismus, těžko by někdo odpověděl nevyvratitelně.
        Tak se neptejte tak blbě, EU chce vytvořit superstát, v jehož čele budou logicky ti nejsilněnší- Německo a Francie.
        V druhém sledu se bude krčit Španělsko a Itálie, a my budeme- a jsme, páté kolo u vozu.
        Brusel je symbol cenzury, politického násilí, prolhané korektnosti, kriminalizace politických oponentů, a nesmyslných nařízení a zákazů- třeba co se automobilismu týká.
        Brusel kurví naše životy!

        • Nerevar

         Jinými slovy: papouškujete Václava Klause. Nebo snad můžete doložit, v čem nás Brusel utiskuje?

         • vittta

          Nepapouškuji Václava Klause, je to můj názor.
          Doložit to nemohu.
          Umíte doložit vy, že v mnou uvedeném výčtu se mýlím, nebo v čem je pro nás Brusel přínos?

          • embecko

           Ja vam neodpovidam, Nerevare, ale take bych se rad neco zeptal: Co vam zpusobil kapitalismus za prikori? A nepapouskujte prosim Karla Marxe.
           https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/602064/europoslanci-vykastrovali-smernici-misto-zakazu-bude-dvoji-kvalita-legalni.html
           Prikori neni dano tim, ze mame dvoji kvalitu (to by si mel obstarat cesky parlament), ale tim, ze EU na sebe bere pravomoci a pouziva pri tom slibu, ktereho neni ochotna dostat. Dela z vas trumpetu- obcana druhe kategorie, co muze jist odpad, i kdyz mu slibila, ze to tak nebude…to za prikori urcite povazovat lze, rekl bych.

          • Nerevar

           Co mi udělal kapitalismus? To snad nemůžete myslet vážně.

           Karel Marx se nepapouškuje, narozdíl od hlodů Václava Klause.

          • vera

           Hádat se budete do konce světa, a domluvit se nemůžete. Protože ti, kdo Ať si druhá kategorie, ale Brusel!, ti považují tohle všechno za samozřejmou součást procesu europeizace, stávání se lepšími evropany. Jako když vás babička nutí sedět způsobně u stolu, a neválet se v peřinách. To přece není útisk)

    • oh

     Hele, vitto, co to je švasrcsystém, vím velice přesně – sousedka pracovala „za komunistů“ jako pokladní v jedné samoobsluze. Když přišel VLSP (velký listopadový sametový podfuk), po několika reorganizacích, malé prevítizaci a pár přeprodejích dostal sámošku do nenechavých paciček její definitivní hrobař, zvaný perspektivní podnikatel typ Švarc. Zaměstnanci dostali padáka – naprosto všichni – a k tomu návrh: „když pro mě chcete makat, udělejte si živnosťák. Uvidíte, bude to fajn, budete platit menší daně..“ A se živnosťákem pak noví „podnikatelé“ dělali přesně to samé, co předtím coby zaměstnanci. Dostali za to i stejně zaplaceno – kolik měli dřív „čistého“, to teď dostávali jako smluvní odměnu za poskytnuté služby, jenom si z toho po novu museli i sami zaplatit zdravotní a sociální „daň“, zaplatit všechny pracovní nezbytnosti a zapomenout na pár zbytečností, jako třeba placená dovolená. Pokud to snad přineslo nějaké výhody, skončily v kapsách perspektivního podnikavce. Jakmile vypršela zákonná lhůta, po kterou musela sámoška prodávat potraviny – a pan velkopodnikavec poslední téměř dva roky musel „oddřít“ sám s rodinou, protože široko daleko byl už tak profláklý, že nesehnal nikoho, kdo by pro něj dělat chtěl – střelil sámošku i s pozemkem nějakým Číňanům či Vietnamcům, kteří z toho udělali teoreticky „bowlingbar“. Ovšem podle obsazenosti „jednou za uherský rok“ bych to tipoval spíše na „čistírnu na peníze“.
     Řekl bych, že kromě mě to věděl i každý, kdo se s tímhle švarcovitým vynálezem někdy potkal – ať už osobně nebo přes příbuzné či známé. A přesně proto taky nikomu – komě nich samých – nebylo švarcpodnikatelů líto; dotyční si o přesdržku říkali dost dlouho a dost hlasitě.

     • vittta

      Švarcsystém je věc volby.
      Podnikatele dělník něco stojí, aby mu mohl dát 100 čistou za hodinu, musí za něj účtovat 200 a je bez zisku.
      Pokud mu dá na dlaň 150 a účtuje za něj 200, má z něj pajdu od hodiny, ale švarcákovi zbyde dejme tomu 130.
      Zjednodušeně řečeno.
      Někomu se to vyplatí, jinému ne.
      Samozřejmě jako prodavači v sámošce se to moc nevyplatilo nikomu, protože ho ten podnikatel spíše vydíral, než platil.
      Tady je strašně drahá práce, je v podstatě nemožné dělníka legálně SLUŠNĚ zaplatit.
      I za současných velice příznivých podmínek, pokud ho tedy neplatí nadnárodní trust.
      Takže švarcsystém je vyjebávka především na nadnárodní trusty, protože si tak malý podnikatel udržuje konkurenceschopnost, ale musí být obě strany normální, jak podnikatel, tak švarcák. a mít kulantní vztahy.
      Pokud by to nešlo takto dělat V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ, malí podnikatelé by byli zničeni- nebo by museli zdražit ale o hodně.
      Což sice mohou, ale také to musí mít kdo a z čeho zaplatit.
      To je hlavně ve stavebnictví nebo tam, kde je sezonní práce, protože reálně ani nelze na mnoho profesí najmout dělníka úplně legálně.

  • embecko

   „živnostníci kradou sebevíc, jsou to jediní lidé, kteří umí bez větších potíží operativně reagovat na jakékoliv aktuální požadavky doby“
   To je take tema…zivnostnik reaguje dokonce jako jediny. Velke firme se kvuli vymene vypinace nevyplati jezdit, tohle musi obstarat zivnostnik. Vcera bylo v nemeckych zpravach, ze Nemec musi cekat na opravare v prumeru 8 (!) tydnu. Na paskale byly obvykle „bytove“ zivnosti, jako instalater, malyr-lakyrnik, elektrikar a dalsi.
   Mistni praxe je takova, ze k malym pripadum vyjizdi i velke firmy, majici neco jako „zivnostenskou divizi“, slozenou predevsim z ucedniku. Ti jsou nakonec hodnoceni i podle poctu stiznosti na ne…a neni neobvykle, ze firma s 500 zamestnanci prijede vymenit i tu zarovku.

   • vittta

    Já myslím, že právě tohle je Babišův, ale i Tarasův sen.
    Velké firmy, s „živnostenskými“ divizemi.
    Ti daně v pohodě zaplatí, účtenka je pro ně samozřejmost, ani u nich není kdo by si něco ulil.
    Šéf jen dostane všimné, že vůbec přijel, a že to udělal funkčně, protože kdyby to udělal nefunkčně, nic mu nehrozí.
    To už tady ale bylo za komunistů, že jo.
    Samozřejmě pak taková výměna žárovky vyjde na 1500 vočí, jenže…jak koho, nějakou babku, nemohoucího dědu, či totálně nešikovnou ženu v domácnosti či tupého inženýra.
    A jsme doma!!!
    Ani jedno Taras není, ten si žárovku umí vyměnit sám, takže co je mu do ostatních?
    To je forma projekce, co on píše, každý člověk soudí podle sebe jiné, byť každý trošku jinak.
    U Pana Bavora v té velké EET hádce kdosi namítl, na mé pádné argumenty, že se budou hospody a drobné provozovny zavírat, že půjde kus vedle.
    Byl z nějakého velkého města, už nevím, kdo to byl.
    No jistě že půjde vedle, ale JAK KDE.
    Někde v kravský prdeli je VEDLE třeba také 10 km, a kvalita může být úúúplně někde jinde, to už třeba nebude rozlíček, dnes obzvláště dobře propečený, ale gumáček mražený z Kauflandu.
    Dotyčného „levičáka“ ale ostatní nezajímali, on půjde vedle.
    Stejně tak Tarase ostatní nezajímají, hlavně že dostane makroekonomická čísla, kolik se EET vybralo navíc- já jsem už loni- a letos to pokračuje- zdvojnásobil obrat, a tak logicky zaplatím větší odvody i daně, i bez EET.
    Kolik utíká v šedé ekonomice za rok, a co by za to bylo, hlavně pro něj.
    Taras je chytrý chlap, ale ten fanatismus svědčí o tom, že ani zkušený harcovník nemusí být dokonalý v tématu, který hraje na jeho základní vlastnost- a to je nejspíš pocit nenaplnění, a z toho plynoucí závist.
    Vezmi..napadá mě causa PROMOPRO, nebo prasečk v Letech, to jsou stovky milionů doslova a do písmene ukradených, ale poctivě zdaněných.
    A to je jen špička ledovce, kdyby vybrali od OSVČ o 200 000 000 000 ročně navíc, Taras z toho neuvidí nic, ale velcí hráči by měli co defraudovat, kupovaly by se staré americké tanky a vrtulníky a různá PROMOPRA by měla préé.
    I kdyby Tarasovi přidali 20 000 k důchodu, tak výsledek bude ten, že trh na to prostě zareaguje, a během půl roku by se všechno adekvátně zdražilo.
    A měl by zase hovno s voctem.
    Tihle Tarasové dobře vidí „třísky v očích bratrů svých“ (protože já jsem stejná sociální skupina jak on, nejsem žádný pracháč-boháč, a jsem stejný Čech), kteří se dají bez potíží sešlápnout, ale nevidí trám- a zde je změna proti originálu- ne v oku svém, ale v oku velkých bratrů, co jednou zlodějiny legálně.
    Nebo snad Bakala koupil doly nelegálně?
    A ty byty horníků?
    Dokonce i ta dvojí kvalita žrádla je legální, exekutoři a jejich mafiánské metody jsou legální, šmejdi jsou též legální, a všichni spekulanti, jako Soros jsou legální, válka v Kosovu byla legální (dodatečně) a každá sviňárna je legální, ale oni- řeší nějakého posraného malíře nebo kadeřnici.
    Sorry jako, ale to je turboblbost!

    • astraustralia

     Nebo snad Bakala koupil doly nelegálně?
     A ty byty horníků?
     Dokonce i ta dvojí kvalita žrádla je legální, exekutoři a jejich mafiánské metody jsou legální, šmejdi jsou též legální, a všichni spekulanti, jako Soros jsou legální, válka v Kosovu byla legální (dodatečně) a každá sviňárna je legální, ale oni- řeší nějakého posraného malíře nebo kadeřnici.

     To vse legalni a podle zakona! A tak „podnikatel“ Bakala je rozhorcen a brani se prohlasenim nic nezakonneho jsem neudelal. Soros o svych burzovnich praktikach taktez. GoldmanSachs si vsadil na propad eura a udelal na tom mnoho milliard, to vse legalni.
     Kdyz se privatizovalo pri zhasnuti a pujcovalo se od bank, nebylo to protizakonne, nebot zadny zakon na to tehdy nebyl!
     Ale 50millionu z Bruselu urcenych pro male a stredni podniky pouzil milliardar, takze nelegalni a proti zakonum Nove Evropy.
     Az tak moudra je seslost pod sv.Vaclavem, ti to vidi a rozhorcene protestuji,
     zatim co 1,7millionu volicu kteri volili ANO jsou blbci ze spodni poloviny naroda kteri nevidi neslysi!
     Kdyz to nejde v parlamentu tak od ted se bude na Vaclavaku a na Letne urcovat ktery politik je ten spravny?
     PO 30 letech je Samet vylepsen a obohacen o novy konecne spravny druh demokracie:-(
     Million chvilek pro co ?

 17. embecko

  Odpoledne tu byl delsi prispevek od vittty smerem na Tarasa a zivnostniky, ale uz ho nemuzu najit, tak reaguji solo tady.
  Tohle presne odpovida memu zjisteni z rozhovoru s lidmi a i memu soukromemu mineni:
  „Nedávno uveřejněný sociologický průzkum pro Českou televizi navíc odhalil, že na demonstrace chodí hlavně lidé, kteří volili konkurenta Miloše Zemana, Jiřího Drahoše, pravicově orientovaní lidé a také vysokoškoláci. Z toho mně vychází, že demonstrace dělají „téměř“ ti samí lidé, kteří se nesmířili s tím, že volby vyhrál jak Miloš Zeman…“
  Ze by s Drahosem bojovali zivnostnici za neplaceni dani, to se mi moc nezda.
  Ona spolecnost se temer vzdy rozdeluje na tradicionalisty a pokrokare, at uz se nazyvaji ruzne (katolici x protestante, narodovci a zapadnici, burzousti a komunisti a podobne). Ted je to, dle meho, stejne…demonstrujici jsou evropansti (chceme zpet do Evropy), mlcici vetsinu bych oznacil jako “ chatovniky“, drzici se ceske tradice pomaleho zivota a drobneho kutilstvi. Neboli, se svetu otevrenymi obcany, kteri by chteli svoji zem zmenit, se stretli zaprdeni cechacci, kterym to takhle vyhovuje.
  To je dle meho cely problem…na nej se nabaluje samozrejme dalsi agenda, ale jen druhotne…a i kdy dokaze nejake podruzna idea vytvorit vlastni tema (EET, ekologie, LGTB), stale zustava jakoby nalepena na hlavnim stretu evropeiste x cechacci a v podstate neni nijak vyznamna.
  Zajimave treba je, ze ti, co se chteji otevrit svetu, odmitaji, vyjma atlantickeho sveta, vsechny ostatni kulturni okruhy. Proc treba nemaji radi Cinany? Anebo Indy? Proc neprebiraji peruanske hodnoty?

  • vittta

   Ono to tak skutečně bude, ale nechápu, co je na těch lidech pravicového.
   Ti jsou stejně pravicoví, jako dělník, volící TOP09.
   Jim jde hlavně o to, být nějak lepší, jak ostatní.
   To si všimni, že šéfové demonstrujících úplně v klidu veřejně hlásají, že Babiše volili hlupáci, co se nechali napálit. (a oni tak blbí nejsou)
   Jsou to lepšolidé.
   Stejně nejde ani tak o Babiše, jako o Zemana.
   Ale Zeman prostě nezabral, i když Drahoš byl mladší, slušnější, neboleli ho nohy a nosil slušivé brýle.
   Na Babiše mají lepší trumfy.
   StBák, neoprávněný pobírač dotací, a motýle.
   Tak dlouho budou kecat, až se ukáže, že to je všechno blbost, ono se také hraje dost o čas.
   No…a jako se stala levicovost záminkou na protěžování menšin a veganství a ekologii a všechny tyhle záležitosti, stala se pravicovost záminkou k evropanství (potažmo k poklonkování Němcům) a pokřivování trhu.
   To mají hráči na levici a pravici společné- neodolatelný zájem o dotace.
   Taras tomu jen nasadil korunu, svou hrou na levici a pravici.
   Vůbec nepochopil, že o to se na demosntracích nehraje, a jen málokterý živnostník je ve skutečnosti takový debil, aby uvěřil, že někdo EET zruší- alespoň tak, aby podnikání bez EET zatěžovalo podnikatele méně, jak s ní.

   • Kamil Mudra

    Nojo. Blíží se čas prázdnin a dovolených… Tak si říkám: Rozjedou se evropeisté na toulky po Evropě, nebo zůstanou doma aby mohli demonstrovat?

   • embecko

    Lepsi urcite (maji ostatni za blbce), na me z toho ale v prve rade dycha opovrhovani zaklady spolecnosti. Ze je pro nekoho druhy blbec, to se stava, ale vyradit ho proto z politickeho rozhodovani, to uz je moc.

    • Kamil Mudra

     Stejně je to nasrání kolik lidí se dá svolat kvůli něčemu co probíhá v hypotetické rovině ale proti tomuhle konkrétnímu svinstvu http://outsidermedia.cz/vlastizrada-a-ceska-voda-v-rukou-koncernu/ nepřijde na Václavák ani noha. Přitom nevím o ničem co by se více týkalo úplně každého z nás. Ale na to proč se takovým silným tématem nezabývají se nikdo Milionu chvilek ani nezeptá. 35 miliard ročně – koho to zajímá?

     • embecko

      To je presne ono…dav reaguje jen na emocni podnety, ke kterym se muze okamzite vyjadrit. Odliv miliard je takove trudnomyslne tema, ktere pri prvem zaslechnuti slibuje slozitost a obtizne reseni. To heslo „Babis je debil“ v sobe podobny rozpor neobsahuje.
      Obcas lze neco podobneho zazit v hospode, kdy se jen tak plka a v tom nekdo do debaty vnese trudnomyslne tema…a vsichni ztichnou, coz znamena odmitnuti.
      Jinak se obavam, ze lide u moci tenhle okamzik znaji a ze vedi, co lidu predlozit…

     • vittta

      Když je vše řádně zdaněno, nejlépe EET, tak je to samozřejmě v pořádku.
      Ale stejně, i nejpokrokovější občany zajímá daleko víc kadeřnice, co nepřizná pětikilo za něčí vlasy, než tohle…

     • oh

      Však na kladení takhle konkrétních a silně podvratných otázek žádná politická neziskovka grant nedostane.

 18. tresen

  Janikóóó!!
  Prosím prosím, nové téma!
  Třeba jenom dva řádky ve smyslu už mě to s vámi nebaví, kecejte si tu o čem chcete.
  Morálka už se jaksi vyčerpala.

  • Saul

   Vitovým náckovským konstatováním, že sterilizovaní a Norimberskými zákony perzekvovaní
   „němečtí černoši nepřišli za nacismu o žádná svá občanská práva“
   by se opravdu dalo říct, že se morálka článku i blogu vyčerpala dokonale.
   Přesto se dá pochybovat i o tom.
   Ono totiž lze těžko vyčerpat odněkud něco, co už tam dávno chybí.
   A hlavně tady nikomu nechybí.

   • vittta

    Pro ty největší idioty jsem napsal…ale kupodivu ti to uniklo, „sterilovaní“, alespoň jsem to tak chtěl.
    Tak doufám, že jsem to nakonec nenapsal správně.
    A samozřejmě jsem měl pravdu, kterou jsi mi vyvrátil článkem na army webu.
    A to jsi hovno argumentátor, moje pochybnosti ohledně české kolaborace za nacismus mi už- NAPROSTO VÁŽNĚ vyvrátil jeden silný demokrat odkazem na článek z kuratoria, nevím, jak se jmenovat ten časák, ale bylo to z r.1943 myslím, nebo 44.
    To se máš ještě hodně co učit v demagogii.
    Jsi ve lhaní pořád jenom třetí liga, i když se snažíš, jak můžeš, a máš i úspěchy, a se svou invencí to výš nikdy nedotáhneš.

     • Kamil Mudra

      Myslíte toto, Saule?
      „§ 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia
      Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.“

      Jak se říká: „Kdo chce psa bít – hůl si najde.“ Takže za pomoci účelového výkladu byste asi u většiny z nás našel něco, nač byste ten paragraf mohl napasovat. Tohle je velmi gumová litera zákona určená pro tak široké názorové spektrum že byste mohl pozavírat hromadu lidí kteří o těchto tématech buď nemlčí a nebo se striktně nedrží oficiálně uznaných verzí.
      Dle mého mínění jde o univerzální bič na každého přemýšlivého člověka který se nebojí myslet nahlas a třeba i jen amatérsky se zabývá historií.
      Práskat tímhle bičem nad hlavou bych se hluboce styděl a divím se že na to máte žaludek.

      • Saul

       Tak gratuluji k rychlému přispěchání s pamperskami pro vitu, ale už je zase pozdě, Kamile.
       Už to je venku.
       To co napsal váš adoptivní vnouček o německých černoších za nacismu.
       A jen ať to tu hezky smrdí.
       Tohle neokecáte ani vy se svým talentem.
       Takže zhluboka dýchejte….a nebojte, vám se špatně neudělá.
       Váš žaludek už jsme probrali a to co jsem napsal ,platí.
       Za žaludek se stydět nemusíte.
       Ten váš toho snese hodně.
       Ja ho mám trochu citlivější.
       Třeba na pokrytce.
       Z těch bych blil a vůbec se za to nestydím.

       Každopádně děkuji za ocitování zákona.
       Vita ten odkaz určitě měl strach i otevřít.
       Tak ještě mu můžete doplnit i trestní sazbu.
       To byste jako amatérský advokát měl vědět, že takové informace je potřeba těm delikventským zmetkům neustále připomínat.
       Tak se nestyďte a do toho ať mají ty vaše záchranářské vstupy pro vitu aspoň nějaký užitek.

       • Saul

        A tak vidím, že jste to dal i s tou trestní sazbou.
        Tak výborně, ještě jednou děkuji.
        Dobrá práce…tedy byla by, kdybyste kromě té citace zákona a trestu už nic jiného nenapsal.
        To co napsal vita o těch černoších totiž každému soudnému člověku bohatě stačí.

       • Kamil Mudra

        Saule, ten můj komentář neměl s vitttou vůbec nic společného a týkal se výhradně vás. Máte pravdu, můj žaludek snese hodně. Ale jestli něco opravdu hluboce nesnáším tak je to mávání takovými paragrafy v diskusi. Svoboda slova byla jedním z hlavních důvodů mé rebelie v minulém režimu. Celkem chápu ze strany každého režimu že se ji ti kdo jsou u moci pokoušejí v různé míře omezit. To ale, sakra, neznamená že bychom je my, prostí lidé, měli v jejich snažení podporovat tasením jejich zbraní ve vlastních řadách. Šaškujte si jak chcete, pište si o pemprskách, ironizujte si po libosti moje kamarádství s vitttou a nadávejte oponentům podle svého gusta… Ale nevytlačujte z internetových stránek ten zbytek svobody co v nich ještě zbývá jakýmikoli náznaky na možnost „přivedení si silného bráchy který zavře hubu tomu kdo se vám nelíbí“. Je to prostě ubohé a v neposlední řadě i nebezpečné.

        • Saul

         Nebezpečné pro vitu tohle náckování jednoznačně je.
         Já práskač nejsem, ale nečtu tu jeho špínu tady sám a jestli s ni někomu dojde trpělivost , tak bude mít váš hrdina docela problém.
         A můžete si být jistý, že u soudu by byl tenhle namachrovanej frajírek jak beránek a hezky se skloněnou hlavou litoval své nerozvážnosti a omlouval se.
         Koneckonců má se soudy své bohaté zkušenosti.
         Co se svobody slova týká, hluboce se mýlíte.
         Tak jako vše i ona má svoje hranice.
         Normální lidé je znají a dodržují jako obyčejnou slušnost a morálku.
         V této době je svoboda slova téměř neomezená a s tou minulou, po které se místním romantikům tak stýská, se nedá vůbec srovnat.
         Nicméně je tam pořád to „téměř“ a pro nenormální lidi, kteří tu hranici nejsou schopni rozeznat prostě tu hranici musí stanovit zákon.
         Vita se tu nedávno chvástal, že zákon je na jeho straně.
         Tak v tomto případě ho překročil naprosto prokazatelně.
         Normálního člověka by stačilo upozornit, že překročil hranici slušnosti a že lže.
         Na dacany jako vita je holt potřeba poukázat i na zákon.
         Já na to upozorňuji jen jeho samého .
         Až na to někdo upozorní přímo policii, tak bude mít možnost svoji užvaněnost využít tam a pak své autorské texty posilat na Ostrov v hajzlpapírovych motácích.
         A je to tak dobře, protože před amorálními lidmi a lháři se musí chránit každá zdravá společnost.

         • Kamil Mudra

          To nic nemění na tom co jsem napsal. Lidi mohou mít různé názory a být různého přesvědčení bez ohledu na to kdo má pravdu a kdo ne. Mohou se mlátit po hlavě argumenty moudrými i hloupými avšak argument typu: „toto se nesmí říkat“, dle mého mínění, do žádné diskuse nepatří ať už „to co se nesmí“ je určeno Bohem nebo zákonem. Jakmile ho kdokoli z diskutujících použije končí výměna názorů a nastupuje umlčování z pozice síly, byť v tomto případě jen vypůjčené. V podstatě jde o „argumentování pěstí“ ale zákeřnější než kdyby šlo o pěst skutečnou která je součástí diskutéra. Protože tahle virtuální vás, na rozdíl od fyzické, může dostihnout kdekoli a kdykoli a zastihnout vás zcela nepřipraveného ve chvíli kdy si svého diskusního soupeře nehlídáte a ta rána na vás může přiletět i od třetí strany, která se vašeho sporu vůbec neúčastnila. Zneužívání téhle možnosti považuji za velmi podlé a mělo by být mezi lidmi, kteří v sobě mají alespoň špetku úcty k sobě samému, nepsaným i nevysloveným, avšak samozřejmým TABU.

          Nic vám nebrání abyste sám za sebe vystoupil jakkoli tvrdě proti názoru či přesvědčení oponenta a ze svého pohledu mu ty hranice vymezil. Třeba i tak že s ním diskusi ukončíte jestli je nehodlá respektovat. Pokud však použijete tuhle berličku v podobě „ruky velkého bratra“, nejenom že tím projevujete svou slabost ale současně tím vzbuzujete dojem že ani nemáte nic proti jejímu využití. Ten dojem může být i mylný ale to nic nemění na tom do jakého světla se tím stavíte.
          Já ještě pamatuji časy kdy i během prudkých politických hádek v neznámém prostředí upozornil diskutující svého rozohněného oponenta prstem na rtech a švihnutím očima okolo, na to že se „příliš odvázal“ ve výrazivu a mohl by si uškodit. Ale to vaše „upozornění“ není varováním nýbrž pohrůžkou. A navíc opakovanou.
          Přeberte si to jak chcete. Souhlasit se mnou nemusíte. Ale, jak už jsem napsal, v tomto nejde o vitttu ale o vás.

          • Saul

           v tomto nejde o vitttu ale o vás.“

           Nejde ani o vitu, ani o mne.
           To je to základní, co jste pořád v mém sporu s ním nepochopil.
           Vita je pro mne zamindrákovaný chudák, jakých jsou na netu tisíce.
           Jde o střet základních lidských hodnot a jejich popírání.
           Hele, Kamile…vy jste měl otce v nacistickém koncentráku, že?
           Když vám budu tvrdit, že žádné koncentraky nebyly, nejvýš nějaká německá rekreace na státní útraty se zachováním občanských práv pro účastníky zájezdu….
           Opravdu máte pocit, že i o tom je možno svobodně diskutovat ?
           Diskutoval by o tom s nějakým duševním a morálním mrzákem váš otec?
           Myslíte, že by jeho, nebo jeho spoluvězně nechalo lhostejným, kdyby se takové diskuse veřejně vedly v případě, že má každý dost možností ověřit si skutečnost?
           Je tohle ještě pro vás svoboda?
           Pro mne ne.
           Pro mne je to právě její naprosté popření.
           A v tom případě schvaluji i zákonný postih za účelové šíření podobných zrůdností.
           A ta vitova podobně zrůdná byla.

          • Saul

           No nic, jdu spát a v příštích pár dnech tu budu jen sporadicky.
           Takže přeji dobrou noc a příjemnou svobodnou diskusi :-)

          • Kamil Mudra

           Ale, Saule, neblázněte. Co může být silnějším osobním argumentem pro existenci koncentráků než mít otce který třemi z nich prošel, nebo v případě otce vlastní zkušenost? Co je proti tomu nějaký zákon o zpochybňování holocaustu? Samozřejmě v případě že vedu diskusi s člověkem který mi věří že si nevymýšlím. No a pokud mi nevěří tak jaký má smysl vést s ním o tom diskusi? To je přece totéž jako říkat svá slova do zdi.
           Mohu s někým diskutovat o tom kolik je vody v láhvi a handrkovat se třeba i o mililitry. Ale v momentu kdy popře existenci té láhve, tak prostě diskuse na tohle téma končí.

          • vittta

           Jak on si ten euronácek vymýšlí viruální realitu, to je fascinující lhář.
           Přitom pravdu jsem měl já, a o koncentráky vůbec nešlo, a on si přečetl JEDEN článek kde bylo tématu německých negrů věnováno 20 (?) řádků, a ani jeden vlastně nepotvrzoval, co Saul tvrdil, ale on bude snad nějak nemocný, protože si vysnil nějakou iluzi, a na té jede.
           Před tím mým prohlášením- a byl to historický fakt- jsem byl nácek také, také kvůli nějakému prohlášení jinému, ale kvůli jakému už neví ani on, co si vymyslel.
           Má na to nějaké moje mindráky…já nemám mít z čeho mindráky, ale on jo, a já to vím!
           No, a nebo je to prostě taková svině, ale to snad ani nemůže nikdo takový existovat, né že by takoví lidé neexistovali, ale sem by nechodili.
           A MaB ho chválí…jeho hnus nevidí, no, ale Novotný byl také zvolen starostou, a volební účast tam byla nějak 50%, takže se ta jeho…Saulovitost prostě musí lidem líbit.
           Ten člověk uštvával lidi k smrti, živil se cizím neštěstím a lží, dneska se prezentuje urážkami až absurdními, lživím obviňováním- ale byl zvolen starostou.
           Zákon o zpochybňování holocaustu pak má zřejmě za cíl holocaust z hlav lidí spíše vymazat, než připomínat.
           Pokud to je tebou citovaný zákon, pak tam o holocaustu není ani slovo, a v podstatě jediné podprahové vyznění spočívá v rovnítku mezi komunismem- v realitě imaginárním, a nacismem.
           To si všimni „…..nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti ….“ proč tam není jenom zločiny proti lidskosti?
           On mi musí něco závidět, a reálně začíná závidět i tobě.
           Každý má právo na názor, ale když se to vezme kolem a kolem, jaký má Saul vlasně názor?
           Tedy kromě toho, že jsem já nácek a ty mě přebaluješ pleny?
           On tady totiž nic jiného neříká.

        • MaB

         neznamená že bychom je my, prostí lidé, měli v jejich snažení podporovat tasením jejich zbraní ve vlastních řadách. (KM)
         Kamile, i základní práva a svobody musí být upraveny zákonem, Zákonná omezení jsou zde proto, aby svobodu ve společnosti dovolovaly.
         Někoho je nutné k respektování paragrafů trestního zákoníku bohužel přinutit. Např. když jde o schvalování zločinu nebo podněcování k němu, neoprávněné nakládání s osobními údaji, hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení, šíření pomluv a podobně.
         Vaše svoboda, i když na ní velmi lpíte, asi podobně jako my všíchni, nesmí být na ùkor svobody druhého.

         To, že se na internetu někteří chovají jako utržení ze řetězu, domnívají se, že jejich svoboda je absolutní a nerespektují nic a nikoho, ještě neznamená, že se jim přátelsky (pro vás kamarádsky) nedá připomenout, že to beztrestna samozřejmost není. Vaše podezíravost se mi zdá zcela nemístná, ledaže by to byl následek trauma z doby minulé ?
         I nedůvěra k AB je silnou motivací mnohých manifestantů…..

         PS: „Je to prostě ubohé a v neposlední řadě i nebezpečné“ rikate pohorsene.
         A na takovéto narceni reagujete jak ?
         „Na těchto stránkách je takový kolaborant třeba Nerevar (co ti udělal Brusel?)“

         • Kamil Mudra

          V podstatě jsem vám už odpověděl v komentáři pro Saula, takže je zbytečné abych se opakoval. Nikdo by se neměl pasovat na nějakého mluvčího lidských práv, rasy, národa …. ale každý by měl mít právo SÁM ZA SEBE říkat v diskusi co si myslí. A to že hovoří za sebe by tak mělo být přijímáno všemi účastníky diskuse. To proto aby člověk nemusel neustále za každou větou říkat: „dle mého mínění“, „dle mého názoru“, „já to vidím tak že“… Ono „já“, tedy vyjadřování v první osobě, by mělo být jasným signálem pro všechny zúčastněné že hovoří jen za sebe dokud nepoužije plurál. V ten okamžik je na místě zeptat se ho: „A za koho mluvíš?“ a po jeho odpovědi tomu styl debaty přizpůsobit.
          Nerevar z vašeho příkladu má samozřejmě možnost se proti takovému nařčení ohradit. Není zde zabanován, tedy mu v tom nic nebrání.

          • MaB

           Kamile, ano, „každý by měl mít právo SÁM ZA SEBE říkat v diskusi co si myslí.“
           Ale když někdo řekne: Na těchto stránkách je takový kolaborant XY, to není jen domněnka, to je tvrzení.
           A že „Nerevar z příkladu má samozřejmě možnost se proti takovému nařčení ohradit. Není zde zabanován, tedy mu v tom nic nebrání.“ ?
           To si děláte legraci nebo jste tak naivní ?
           Asi ako mu nikdo nebrání házet hrách proti zdi, aby ji zbořil. Efekt je stejný.
           Blogosféra jako taková je vzorkem toho, jak by to asi vypadalo ve splečnosti, kde padnou všechny zábrany a kde je vše dovoleno.
           A když se někdo ozve a připomene mantinely, je to pro ty hlásatele svobody projevu „podlé“, „zákeřné, „nebezpečné“…
           Zatímco šířit křivá nařčení, pomluvy, schvalovat zločiny…na to nesahat, to je svaté právo ! Podivná to logika.

          • vittta

           Tak, označit Nerevara za kolaboranta je také jako hrách na stěnu házet.
           Vy se tady serete do toho proč?
           Vy to tady a nejen tady řídíte?
           Saul tady lže a napadá ani poledne nedrží, ale vás zajímám já.
           Máte klasické selektivní vnímání.
           Mě je to na háku,co Saul, já také nikoho nešetřím, a Nerevar- řečený „dvouřádek“ se také neposral.
           Kdo se posral jste vy.
           Dejte se k fízlům a třískejte lidi obuškem, abyste pro ty slušné vymohla dodržování pravidel.
           Vy žádná pravidla, vyjma těch vašich neuznáváte.
           Co chcete vy (množné číslo), je to správné, při čemž co konkrétně chcete vy (jednotné číslo) není tak úplně zřejmo.
           Ale o napadání a nechutnost jako takovou vám nejde, to byste si všimla i Saula, či protivné Třešně, vám to vadí na mě, a kupodivu, na Kamilovi, který to vůbec nedělá.
           A kdo tady schvaluje zločiny?
           No vy určitě, nadšením jste tady výskala u bombardování civilní fabriky.
           A kdo se tady ozývá a připomíná mantinely?
           Vy jako?
           Z jakého titulu?
           A čí to jsou mantinely?
           Vaše, francouzké, nebo nějaké osobní, nebo co tady vlastně razíte?
           Už mě začínáte lézt s tím věčnám lhaním a sraním se do všeho dost na nervy.
           Jste tady ve stejné pozici jako já a kdokoliv jiný.
           Možná se cítíte jako něco víc, ale nejste, nemáte ani patent na morálku, ani nějak…zákon na své straně.
           Máte jen a jen své doměnky a pěkně totalitní touhy.
           Mějte si je, založte si svůj blog, a tam kecejte se sobě podobnými, jak je svět zlej, nebo požádejte Janiku, ať nehodné zabanánuje, nebo sem nechoťte, jak je libo, ale přestaňte tady ze sebe dělat něco echtovnějšího.
           Na to prostě nemáte.

          • Kamil Mudra

           „A když se někdo ozve a připomene mantinely, je to pro ty hlásatele svobody projevu „podlé“, „zákeřné, „nebezpečné“…“
           MaB, pokud budete takto upravovat vyjádření diskutujícího, nebude s vámi žádná diskuse možná a vy se dočkáte toho že tu budete mluvit do prázdna.
           Napsal jsem: „Nic vám nebrání abyste sám za sebe vystoupil jakkoli tvrdě proti názoru či přesvědčení oponenta a ze svého pohledu mu ty hranice vymezil. Třeba i tak že s ním diskusi ukončíte jestli je nehodlá respektovat. Pokud však použijete tuhle berličku v podobě „ruky velkého bratra“, nejenom že tím projevujete svou slabost ale současně tím vzbuzujete dojem že ani nemáte nic proti jejímu využití. „
           Dle mého mínění to už nešlo vyjádřit srozumitelněji a jasně z toho vyplývá že nijak neodmítám připomínání oněch mantinelů jen nepovažuji za správné používat přitom karabáč upletený z paragrafů. Dva moje komentáře jsou o tomto karabáči, načež vy, jak ta nejpitomější slepice, melete to svoje kokodák o tom že se proti tomu připomenutí vyhraňuji přičemž podstatu toho vyhranění zcela pomíjíte. Protože vás za pitomou slepici nepovažuji, nemohu nic jiného než tento váš postup považovat za účelový. A na takový styl debaty já vám kašlu. Najděte si pro zábavu jiného kašpárka.

          • MaB

           ad vittta a Kamil Mudra:
           Napsala jsem:
           „Blogosféra jako taková je vzorkem toho, jak by to asi vypadalo ve splečnosti, kde padnou všechny zábrany a kde je vše dovoleno.“
           „Blogosféra jako taková“, to znamená blogosféra OBECNĚ. Blog Janiky je pouze její součástí a ve srovnání s některými jinými patři mezi ty soft.

           Neuvádím jména – ani Saul, ani vittta, ani Kamil.
           Proč tedy „kejháte“ jako trefené husy ? Znamená to snad, že jste se poznali ?
           A aby bylo jasno. Jestli se po dovolené na Ostrov Janiky vrátím nebo nevrátím, záleži výhradně na Janice a na mně. Žádnými „husami“ ani invektivami se „vyštípat“ a odradit nedám. S tím se musíte smířit. :))

          • MaB

           V právním státě jsme si „my, prostí lidé“ (KM) s těmi „nahoře“ rovni.

           Prezidentka RN Marine Le Pen byla předána trestnímu soudu za to, že uveřejnila na twittru v prosinci 2015
           mimo jiné i otřesné a detailní snímky amerického novináře Jamese Folay, dekapitovaného Daesh
           V případě odsouzení riskuje tři roky odnětí svobody a pokutu 75 000 EUR

           Marine Le Pen renvoyée en correctionnelle pour avoir diffusé des …12.6.2019
           https://www.lemonde.fr › Police et justice › Marine Le Pen

          • Kamil Mudra

           „A aby bylo jasno. Jestli se po dovolené na Ostrov Janiky vrátím nebo nevrátím, záleži výhradně na Janice a na mně.“
           Správně, MaB. Jste tu u Janiky na návštěvě stejně jako my ostatní a nikdo mimo ní vás odtud nemá co vyštípávat. Také, samozřejmě, nikdo není povinen vám naslouchat nebo s vámi vést hovor. Takže až se vrátíte bude opět jen na vás zda se budete účastnit debaty nebo „sama sedět v koutě“. Já si s vámi popovídám rád pokud na mne nebudete vytahovat náhubkový zákon nebo slyšet něco jiného než říkám.

          • MaB

           Nápodobě, Kamile. :)
           ad vitta: „A čí to jsou mantinely?
           Vaše, francouzké, nebo nějaké osobní, nebo co tady vlastně razíte? (vittta)

           Protože mne přímo žádáte o poučení, tak tedy:
           Čí jsou ty mantinely ? Ty jsou nás všech. Stanoví je zákonodárce a nezávislá justice dbá na to, aby nebyly překračovány.
           Neznalost zákona neomlouvá, proto je dobré znát. paragrafy trestního zákoníku omezující svobodu projevu
           Jsou to např.:
           § 178 Neoprávněné nakládání s osobními údaji,
           § 198 Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení;
           § 206 Pomluva; § 365 – Schvalování trestného činu
           § 405 – Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování

           Vám mohu přát jediné:, abyste jste na tyto „mantinely“ nikdy nenarazil a nemusel být poučen soudem. :)

          • Nerevar

           Co takový nacionální socialismus? Smí se hanobit nebo nikoli?

          • oh

           „Blogosféra jako taková je vzorkem toho, jak by to asi vypadalo ve společnosti, kde padnou všechny zábrany a kde je vše dovoleno.
           Ano, jistě, MaB. A jak by to vypadalo ve společnosti, kde byla cenzura outsourcována na soukromé organizace a „politické“ neziskovky, nepotřebujeme blogosféru – úplně stačí otevřít libovolnou učebnici dějepisu, nejlépe pak v kapitolách o inkvizici, třicetileté válce, gulazích SSSR, koncentrácích Německa, či jistém US senátorovi jménem McCarthy. Ti všichni přitom začínali – alespoň dle vlastního neochvějného přesvědčení – s úmysly páchat pouze celospolečenské dobro.
           U Vlka napsal LeoK článek, odkazující, (mimo jiné) na články německého vysokoškolského časopisu Forschung und Lehre. IMHO zřetelně vypovídají o tom, kam míří společnost, kde je svoboda projevu průběžně ohrazována všelijakými – často samozvanými – morálními policajty, kteří se pod záminkou ochrany liberální demokracie, rasové, genderové a bůhvíjaké další rovnosti pokoušejí delegitimizovat a vytlačit z veřejného diskurzu všechny jim nevyhovující názory:
           „Tabuizovaná témata“ jsou velkým problémem i jinde než u nás.Shrnutí nejzajímavějších výsledků najdeme ve vysokoškolském časopise Forschung und Lehre, vydávaném svazem německých vysokých škol. Čísla jsou – aspoň z mého hlediska – vysloveně varovná. Pouze osmnáct procent Němců má dojem, že se na veřejnosti může vyjadřovat zcela svobodně. V kruhu přátel roste toto číslo na 59 procent, což je sice o dost lepší, ale pořád to ještě znamená, že více než třetina lidí se necítí svobodně ani mezi přáteli. Na internetu se svobodně vyjadřuje jen 17 procent respondentů – zhruba každý šestý. 41 % zpovídaných soudí, že s politickou korektností se to přehání. 57 % jich říká, že verbální společenská pravidla a normy jim „lezou na nervy.“ Vysloveně nepřátelští jsou pak Němci vůči modernímu „přepisování knih“, například když v knihách Astrid Lindgrenové došlo k záměně černošského krále za krále z jižních moří. 75 procent dotázaných s tím nesouhlasí a zachovalo by původní verzi, jen 14 procent je pro změnu. Zajímavé je srovnání s americkými studenty:
           Většina amerických studentů je pro svobodu projevu, stejně jako rozmanitost a inkluzi na akademické půdě. Pokud se musí rozhodnout, 53 procent je pro rozmanitost a inkluzi. 46 procent považuje svobodu projevu za důležitější. To bylo výsledkem průzkumu mezi přibližně 3000 studenty na přibližně 100 univerzitách, který zorganizovala, mimo jiné, nezisková organizace Knight Foundation.
           Názory různých skupin se zřetelně liší. Zatímco asi 61 procent dotazovaných mužů považuje svobodu projevu za důležitější než rozmanitost a inkluzi na akademické půdě, 64 procent žen ji řadí na druhou. Dokonce i bílí a černí studenti, kteří jsou tradičně rozlišováni ve statistikách USA, mají odlišné názory. Bílí studenti mají tendenci volit svobodu projevu a černí studenti volí rozmanitost a inkluzi.
           Celkově studenti dospěli k závěru, že „nenávistné projevy“ vzrůstají prostřednictvím sociálních médií. Přestože respondenti podporují první dodatek Ústavy, tedy svobodu projevu, jsou proti ochraně „nenávistných“ projevů. Průzkum přichází v době, kdy projevy nenávisti jsou horkým tématem na amerických vysokých školách. V průzkumu se většina studentů vyslovila proti tomu, že je správné „ukřičet“ kontroverzního mluvčího. 37% z nich si však myslelo, že je to částečně ospravedlnitelné. 90% dotázaných se také jasně vyslovilo proti násilí. 10% procent ho ale považovalo za situačně ospravedlnitelné, kdyby umožnilo zabránit “kontroverzním mluvčím“ ve vstupu na akademickou půdu.“

           Jj, máte právo na :
           a) svobodu vědy, výzkumu a umělecké tvorby a zveřejňování jejich výsledků,
           b) svobodu výuky spočívající především v její otevřenosti různým vědeckým názorům, vědeckým a výzkumným metodám a uměleckým směrům,
           akorát podle některých „progresivních“ jedinců nesmíte zkoumat ani říkat nic „kontorverzního“. A o tom, co je kontroverzní, přirozeně rozhoduje ten nejhlasitěji řvoucí takydemokrat.
           Je fantastické, co všechno jsou „social justice warriors“ ochotni považovat za diskriminační, nenávistné a obecně opovrženíhodné.
           (novinky, 27. dubna 2019): „Naše fantastická první dáma Melania za den slaví narozeniny a já pro ni chci udělat něco výjimečného. Naším cílem je, aby milion Američanů podepsal přáníčko a popřál Melanii vše nejlepší.” Tuto reklamu si ¨na ksichtoknize zadal Trumpův volební štáb a dovolil si tu drzost, že oslovoval pouze „dámy“ v různých městech Texasu. Na toto oslovení, porušující politicko-genderově-bůhvijakještě korektní „zásady komunity“, nepovolující v reklamách uvádět osobní vlastnosti, tedy například pohlaví, osob, na něž cílí, si stěžoval novinář (a IMHO aktivistický blb) Judd Legum, bývalý aktivista volební kampaně Hillary Clinton. Ksichtokniha samozřejmě reklamu deaktivovala, dokud ji zadavatel genderově nezneutrálnil vypuštěním sprostého slova „dámy“
           (novinky, 27. dubna 2019) Profesorka etnologie Goethovy univerzity ve Frankfurtu, Susanne Schröterová si dovolila naplánovat diskuzi s názvem „Islámský šátek – symbol důstojnosti, nebo utlačování?“, kam byla pozvána řada různorodých hostů, třeba bojovnice za ženská práva Alice Schwarzerová nebo odbornice na korán Dina El-Omari, která sama šátek nosí. Následně na ní slovně zaútočila skupinka aktivistických blbů, kteří se sice styděli pod své výtvory na Instagramu podepsat jinak než „studenti univerzity“, zato se nestyděli chrlit obvinění z rasismu a dožadovat se propuštění té odporné rasistky. Naštěstí tito konkrétní blbové jsou (zatím) v menšině, takže se od nich distancoval i studentský výbor AStA: „Celá ta akce nás vyděsila, tady se klade rovnítko mezi kritiku islámu a rasismus,” řekla mluvčí Necla Keleková. „Přistoupit na požadavky této skupiny by bylo fatální. Islám se musí zkoumat, a tato štvavá kampaň tomu chce bránit.”
           Samotná Schröterová uvedla, že předhazování antimuslimského rasismu se dnes používá jako argument proti každé kritice islámu a snaží se jí tak znemožnit.

           „Tydýt! Máte pokutu jeden kredit za porušení slovního, morálního statutu!“
           Mimochodem, stejně jako 1984, ani „Demolition man“ nebyl návod!

          • MaB

           oh, odkaz si prectu pozorne, zatim jen:
           Listina základních práv a svobod
           Hlava II., ddíl druhý: Politická práva – čl. 17
           (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
           (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

           (3) Cenzura je nepřípustná.

           (4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

          • vittta

           Mě to připadá logické.
           Kde nejsou argumenty, MUSÍ přijít cenzura.
           Finta spočívá v tom, že průkopníci multiklturních a genderových a neoliberálních myšlenek si myslí, že jsou něco víc jak ostatní. (lepšolidé)
           Takže jim absence argumentů nesmírně vadí.
           Proto se jejich pozornost a energie zaměřila ne na argumentaci, ale na potírání oponentů cenzurou a ukřičením, nálepkováním a ostarkizací, politickým vydíráním a často i násilím.
           Problém začíná u toho, že na obhajobu těchto uvedených, a i mnoha neuvedených směrů (neuvedl jsem třeba homosexualismus, změny pohlaví a mnoho dalších směrů) žádný argument prostě neexistuje.
           NEEXISTUJE.
           Nikdo reálně neobhání příliv staticíců migrantů ze zemí, kde není žádný válečný stav.
           Hájilo se tedy lží, že jsou to utečenci z války, že jsou to VŠ, vzdělaní specialisté, a stachanovci, co netouží po ničem jiném, než po práci, že jsou dobře integrovaní- a všechno se provalilo, že to byla lež, ale když to někdo řekne, je napadán a nálepkován.
           Nikdo nemůže reálně obhájit ultrafeministické kejkle, juvenilní justici, inkluzi ve školství, výběr a změny pohlaví u dětí atd..atd..
           Prostě to nejde.
           Mávání paragrafy, jejich účelové vytváření a dehonestace oponentů není zvrhlost v tom slova smyslu, ale NUTNOST, protože nesmysly se obhájit nedají.
           Kdo tady na tomto konkrétním blogu hájí cenzuru?
           Ti, co nemají co říci, ale mají vysoké sebevědomí, a něco by strašně rádi řekli.
           Ale…nevědí co, nemají ani znalosti, a to dokonce základní, ani schopnost spojit si kontexty událostí jak současných, tak minulých, nemají prostě NIC!

          • oh

           „(3) Cenzura je nepřípustná.“
           Ovšem nejčastější námitka proti tvrzení o cenzuře u FB, YT, a dalších sociálních sítích a různých webech, kterou na internetu potkávám, je postavená na těchto tezích:
           1) cenzura to je jenom tehdy, když to dělá stát.
           2) FB, YT, .atd.. jsou soukromé weby a mohou si zveřejňovat nebo nezveřejňovat, co chtějí. To není cenzura.
           a vesele se přitom pomíjí, že odstraňování „hate speech“ požadují státy zákonem pod hrozbou trestu a jen si na soukromý subjekt outsourcují vlastní provedení cenzurního aktu.
           Výsledek je předem daný a očekávaný – firmy nasazují automatické filtry a raději mažou víc, než míň. A tak se obětí boje proti „Hate speech“ stávají i historické dokumenty a výukové materiály: „YouTube v boji proti nenávistným projevům maže historická videa ukazující nacismus. Nová pravidla mají zajistit smazání tisíců kanálů stavějících na rasismu, extrémismu nadřazenosti a nenávisti. Jak se dalo čekat, mechanismy ani posuzující jedinci nedokáží spolehlivě rozpoznat, zda jde o výukové materiály, nebo o skutečně nenávistný obsah.“
           Jasně, můžete si provozovateli stěžovat a když budete někdo známý, budete umět perfektně anglicky a budete si hlasitě stěžovat na soc sítích, možná se dostanete i k někomu, kdo má kompetence přesahující opakování – „Přezkoumáni potvrdilo, že jste posušil pravidla komunity.“ :-(

          • MaB

           Co takový nacionální socialismus? Smí se hanobit nebo nikoli? (Nerevar)

           Nerevare, cenzura naštěstí neexistuje, proto hanobit můžete vše, ale ne vždy beztrestně
           Připomenout zločiny nacismu, za které byli viníci odsouzeni, není hanobení.
           Vážný trestný čin je naproti tomu revizionismus a negacionismus, tedy např. popírání existence holocaustu.

           Jean-Marie Le Pen byl za takové výroky nedávno odsouzen k pokutě 30 000 eur.
           Soud ho uznal vinným za popírání zločinů proti lidskosti, a to i navzdory jeho poslanecké imunitě.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s