Rasismus

Komentář pod předchozím článkem napsal sax.

Pojem rasismus zalezi na zdrojove zakladne. Uz jsem tu psal pribeh kluka, ktereho jsem kdysi znal, co si vzal autentickou amazonskou indianku a odstehoval se za ni v nadeji, ze splyne s jejim kmenem a stane se z nej indian…ale oni s nim vcelku racionalne vyjebali, nebot jim hned doslo, ze vypada a smysli jinak, nezli oni a ze jim jeho pritomnost rusi jejich stalete zvyky, jez jim zarucovaly preziti…a z nadejneho indiana se stalo kmenove nebezpeci cislo jedna, takze ho vypoklonkovali do zvlastni chyse za vesnici a s nejakou spolupraci a zarazenim mel utrum. Nakonec byl jen na obtiz, delal z nouze zenske prace, coz ho rozhodilo natolik, ze sbalil manzelku a odstehovali se spolu do Prahy…a tady, ve zdrojove silne zemi se ona zaradila vcelku v pohode, protoze tu byl prebytek, ktery si ji spolecnost mohla dovolit venovat.
Tupy Evropan by chovani indianu nazval rasismem, z jejich pohledu bylo vylouceni belocha existencni zalezitosti. Tohle obcinove-kmenove premysleni samozrejme preziva a tak kdyz do africke komunity prijde beloch, je na nej samozrejme nahlizeno jako na nekoho, kdo dokaze rozrusit styl komunitniho zivota natolik, ze muze nastat docela velky az neresitleny problem a komunita se muze rozpadnout. Cernoch v Evrope dtto a podobne. Pokud nekdo na svoji existenci vydava hodne energie a casem si vypestuje algoritmy chovani a mysleni, ktere jeho existenci podporuji, proc by si mel do sveho kruhu poustet nekoho nekompatibilniho, ktery mu nejen pridela praci, ale i ho muze ohrozit? Tupani pak mluvi o rasasismu a o rasach, ale neni to tak, je to bezny konflikt mezi zabehlym a neznamym jednanim. Nechate petilete dite opravovat brzdy na aute, i kdyz by moc chtelo? Nenechate? Pak jste nepritel deti a divny pavouk, kteremu je treba se vyhnout!

   • vittta

    V podstatě o tom už delší dobu takto mluvím, a nejen já, vidíme to podobně všichni „vlci“.
    Osobně pociťuji již 30 let akutní německý tlak, já ovšem jsem vychován v české, husitské, vlastenecké rodině a dokážu toto vycítit dříve jak jiní, protože mi to bylo od mala vštěpováno.
    A ten tlak ani nevypadá na německý, to jsou ty kecy o české závisti, české kolaboraci, čecháčkovství, Čehunovi, a opravdu jen nemnozí vědí, že je to z pera samotného Goebelse, a přímo to navazuje na kuratorium Emanuela Moravce, tedy NEÚSPĚŠNÉ kuratorium, to je třeba zdůraznit.
    Nyní už se Němci (zastoupení Bruselem) svými snahami ani netají, a čeští kolaboranti jsou hlasití jak na fotbale, Herman, ten velvyslanec, (jak se to hovado jmenuje?) či Schwarzenberk, ale i Kalousek se už nechal slyšet, ale ten se nechal pro jistotu slyšet i opačně.
    Na těchto stránkách je takový kolaborant třeba Nerevar (co ti udělal Brusel?) a Saul (jsi nacista a zpochybňuješ holocaust) nebo dílem i Třešeň (všechno jsou to kecy, a nic se neděje a nedělo).
    U Saula mám speciální podezření na sudeťácké vazby, protože jeho útoky na mě, jako českého vlastence, tím, že mě označuje za Hitlerovce , jsou prakticky všudypřítomné, a když není nějaká záminka (jako třeba ti němečtí negři tak to napíše i v situaci, kdy se budeme bavit o druzích orchideí.
    Tedy v tom nejhorším případě- a nedá se to vyloučit- jsou veškeré internetové prostory, tento blog nevyjímaje, infiltrovány kolaboranty a zrádci, s cílem rozbíjet diskuze a dehonestovat české vlastenecké síly.
    Klaus junior si bude muset vybrat, ale bylo by dobré říci, že si bude muset vybrat i Babiš.
    Nelze sedět na dvou židlích, a jakoliv se Babiš staví vlastenecky, může- a asi i dílem je, to být jen póza, protože pořebuje nutně hlas lidu.
    Nyní čeká.
    Pokud bude vstup VKJ úspěšný, sezení na dvou židlých bude nemožné.
    Pokud se ti dva spojí, bude to historický moment, protože teoreticky by jim meli stačit zvolení poslanci na vládu.
    A česká státnost posílí, a zvedne se nesmírně naše reputace, protože protinacistické síly v Evropě jsou silné, i když nejsou vidět, a dokonce může být Praha centrem odporu proti modifikované verzi EU- typ IV. říše.
    Pokud se spolu utkají o moc, je s námi konec, resp. jedna strana- a bude to asi ta Babišova, se spojí s euronacisty, aby byl oponent zničen.
    To není vyloučeno, protože Babiš, posílený z EU přívalem sympatií a peněz, může nějaký čas ovládat stát o hodně totalitněji, než se kdy komu snilo, a než to lidu dojde, bude pozdě.
    Ale nakonec by to byl i jeho konec.
    A Babiš nechce vejít do dějin jako zrádce a špína, jako V.Havel, ale jako Slovák, co udržel a posílil českou státnost- a tomu věřím, i když původní úmysl to být nemusel.
    Důvěra lidu je ošidná- ale zavazuje, pokud není člověk duševně nemocný cynik.
    A to si myslím, že Babiš není.

     • tresen

      Člověče, vy tu dokládáte, že veškeré internetové prostory, tento blog nevyjímaje, jsou infiltrovány kolaboranty a zrádci, s cílem rozbíjet diskuze a dehonestovat české vlastenecké síly. To se nestydíte, nabourávat svaté přesvědčení, že do toho, jak pojmenovat likér s mandlovou trestí, nikomu nic není? A namlouvat vlastencům, že to bruselské opatření navrhla V4, to už je fakt vrchol podlosti.

      • Nerevar

       Až vlastenci oblehnou vchody do poslaneckých kanceláří, když budou chtít uzákonit nějakou prasárnou údajně „na rozkazy z Bruselu“, začnu si jich vážit. Teď se ale mnozí nejsou ochotni naučit se psát česky bez pravopisných chyb.

       Tak ať si jdou hezky do prdelky na karamelky.

      • vittta

       Je to vrchol podlosti, a Nerevar to zřejmě odkázal právě kvůli tomu.Manipulátoři prostě lžou, ale to tady přece všichni víme- a jak to souvisí s mým textem?

     • vittta

      To byl politický komentář, Nerevare, je sice dobré, že odkazujete, že server „Manipulátoř“ lže, ale jak to souvisí s mým textem?

   • Kamil Mudra

    Nepochybně zajímavá je. Mne ale leží méně na srdci to jak se rozhodne VK ml. než to evidentní směřování k majdanu. Stále doufám že drtivá většina demonstrujících nic takového nechce a když včas zavětří k čemu by měli být použiti tak cuknou a své naháněče opustí. To že na Babišovi vadí nejvíc jeho přístup k V4 si myslím už dost dlouho. A biče co se na něj pletou nemají svůj původ v nějaké lidové nasranosti, tak že je evidentní že ty špagáty co se za ně tahá vedou odněkud ze tmy. A nic pro nás dobrého v ní není.

    • vittta

     Nevim, no.
     Poslechni si ty projevy, resp. asi jsi nějaké slyšel, nebo četl.
     To jsou otevřené výzvy k násilí a ponižování až ostarkizace politických oponentů.
     Kdo neodešel, už asi neodejde.
     To vidíš i tady, vyhrožování, lepšolidství, vylučování ze „slušné“ společnosti.
     Taková MaB vylučuje nás, né my jí.
     Teď jestli jí to dochází, nebo ne.

     • Kamil Mudra

      „Kdo neodešel, už asi neodejde.“
      Doufám že to tak není. Něco jiného je hulákat a mávat transparentem a něco jiného házet na lidi zápalné lahve nebo dlažební kostky. O střílení nemluvě.

     • tresen

      Typický výhružný projev zní takhle:
      Jako učitel mám vést studenty ke kultivaci myšlení a vyjadřování, ke kladení otázek, kritickému přístupu – jak to mám dělat, když ti nejvyšší v zemi předvádějí výkony, které by ve škole sloužily jako exemplární odstrašující příklady?

         • Kamil Mudra

          Za „rudopráva“ žádné špagáty ze tmy nevedly. Odkud vedou bylo vždy dobře viditelné.

          • tresen

           Myslím, že dobře víte, o co mi šlo. O to vaše naznačování, odkud vedou nitky na lidi představující odpor. Tenkrát to byly štvavé vysílačky nebo přímo CIA, dnes to podle vás bude zřejmě Soros.
           Jestli dnes tvrdíte, že Rudé právo to vidělo jasně a pravdivě, spadl jste hlouběji, než jsem tušila.

          • Kamil Mudra

           Čtenář věděl co může od Rudého práva očekávat a tak ho nikdy nezklamalo. A odkud do něj vedou špagáty také bylo zřejmé.

          • vittta

           Rudé právo mělo, co se štvavých vysílaček a CIA rozhodně pravdu.
           A když už se takhle angažujete, co vlastně tvrdíte vy, Třešni?
           Vedou nějaké nitky s Sorosovi, CIA a EU atd… v situacích, jako byl Maidan, protěžování negrů a islámu, barevné arabské revoluce, či demonstrace „demokratického bloku“, nebo to jen spontánní vzdemutí odporu svobodomyslného lidu?

          • Kamil Mudra

           Tak třeba Milion chvilek žádné spontánní povstání není. Jde o projekt Člověka v tísni s názvem „Hledá se dealer.“

          • vittta

           Ten se měl narodit o 40 let dříve.
           Za minulého režimu by to dotáhl dál než teď.
           Ale ta drzost, ať je Babiš jaký chce, je to premier,co mu bude nějaký zjeb dávat 10 otázek, jestli něco myslí vážně?
           Co si o sobě tahle hovna vlastně myslí?

          • oh

           Však proto ji také vypálená pojistka demokracie přezdívaná senát do rady „ÚSTRKU“ raději nezvolila. Mohla by jim jejich hlásnou troubu jediného správného výkladu dějeBISu polámat a to je nepřípustné.

          • tresen

           Ten výčet příznaků je vcelku platný a mnohé z nich se bohužel v našem veřejném prostoru objevují. Já je ale vidím úplně jinde než chuděra LP.

          • vittta

           Konečně názor!!!!!!!!
           Vidíte je někde jinde, a Lenka Procházková je chuděra.
           Skvělé!
           Ta musí bejt pěkně blbá, ta Lenka…ale vy jste to neřekla, to zase ne.

          • embecko

           Neboj, demokrati a soudruzi disidenti I. tridy s Prochazkovou zatoci jako s Krylem a nakonec ji z toho vseho klepne Pepka.

 1. vittta

  A co je teda s tou Janikou?
  Já jí psal, ale nic, nemá na ní někdo telefon, třeba Taras nebo Tribun z dřívějších časů?
  Té něco je, přece by to tady nenechala takhle dlouho bez návštěvy.

  • Kamil Mudra

   Před časem tu psala něco o tom že se chystá před prázdninami na nějakou delší dobu kamsi vyrazit. Tak možná jde o to. Já na ni telefon nemám a ani mne nenapadá kdo by ho mohl mít. Naposledy tu byla když vyvěsila článek tj. toho 27.5. cirka před necelými dvaceti dny. Pokud by jela na nějakou delší dovolenou nebyla by ta její nepřítomnost nic zvláštního. No, snad je v pořádku a užívá si někde u moře.

  • embecko

   Mozna rezignoval, jako jini diskuteri…..kdyz se objevi v poslednich komentarich nejaky schopny prispevek, hned je vytlacen uplnymi silenostmi. Kdyz nekdo napise nesmysl, tak musis odpovedet take nesmyslem, to je princip akce a reakce, platny i v diskuzi; na ocividnou blbost dobrou odpoved nenajdes.

   • embecko

    Clovek je tvor ucenlivy, schopny predpovedi a tak vi, ze kdyz se tu probira nejake aktualni tema a vstoupi do toho MaB, anebo Saul, je tema poslano k certu a jede se nanovo o „faktech“ a nackach. Takze se ani nevyplati psat nejaky strukturovanejsi prispevek.
    Kamil je clovek schopny se bavit s kazdym a uznava to za urcitou hodnotu a tak se ho chci zeptat: „Mel by se i Babis zacit bavit s Minarem a vstoupit s nim do vyjednavani, jak mu Minar uz delsi dobu nabizi?“

    • vera

     Není to na mně, ale otázka svádí k loterii – za sebe říkám ne ) Jak se dá diskutovat tam, kde jedna strana má jenom jeden bod na programu, možná dva když započtu i Benešovou, a kromě toho nic, budoucnost nebo program, ani náhradní jména ? Vždyť ten Minář je suverén jenom na podiu v Praze, i ve svých rodných Vodňanech se docela klepal. O čem můžou vyjednávat tak rozdílné váhy? K čemu by to vedlo? Minářovi je z případné schůzky dovoleno odejít jedině s klasickou hláškou – právě jsem se vrátil z Hradu…
     Určitě to tady proberete líp. Ale vzpomínám na loňské Slovensko – jak začali nejvyšší politici brát demonstranty vážně a jednat jen mezi sebou o krizi, sežehlo je to. Fico měl těžkou pozici, proti němu šel i Kiska, tady má Babiš prezidentem krytá záda, tak proč by měl do jednání jít? Vzalo by mu to přízeň té mlčící většiny lidí, kteří mají Mádla a Hrušínského plné zuby.

     • Kamil Mudra

      Vidím to podobně. Demonstrantům by se nezavděčil a před sympatizanty by „ztratil koule“. Mohl by ale vystoupit v nějaké TV debatě, třeba u Soukupa, a téma z demošek probrat s ním nebo s někým jiným.

 2. vittta

  Pirátka žalovala na policii.
  Újmu neutrpěla, jen doma brečela.
  § 1/2020 sb:
  Kdo způsobí osobě 1 či osobě 2 újmu tak, že bude doma brečet, bude potřestán odnětím svobody až na 2 léta, nebo peněžitému trestu.
  K odnětí svobody až na 5 let bude pachatel odsouzen, pokud uvedený čin spáchá na motorce.
  Jak ale motorkář věděl, že „jí“ nemá oholenou, je mi záhadou.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ty-ku-ndo-ty-pi-o-kup-si-zrcatka-A-vohol-si-ji-Vysokou-politicku-Piratu-slovne-napadl-motorkar-Mame-neskutecny-policejni-zaznam-incidentu-585357

 3. embecko

  „Nemecti muzi nejisti a na rozcesti“
  V dalsim meste, Koblenzi, kde je v uzavrenych bazenech zakazano koupani v bermudach/ dlouhych plavkach, dnes povolili burkini.
  Kdo brani nemeckym muzum se koupat v burkini?

 4. Alva

  Babiš, Babiš, Babiš – dotace, Čapí hnízdo, demonstrace bez konce a výsledku.
  A zatím na mezinárodní scéně se rozjíždí vlak, do kterého pravděpodobně zapomeneme jako vždy nastoupit.

  “Vďaka americkým krokom na politickej scéne sa prehlbuje spolupráca Ruska a Číny v politickej či ekonomickej oblasti, k tandemu Rusko a Čína sa pripája čoraz viac krajín. …… V piatok v Petrohrade Vladimír Putin oznámil, že už nebude akceptovať systémy svetovej dominancie USA. Rusko a Čína sa spájajú a budú rozširovať spoluprácu so všetkými, ktorí sa chcú zbaviť amerického otroctva a hľadajú silu o ktorú by sa mohli oprieť.”

  A co my – potažmo Evropa nebo aspoň V4? Zůstaneme věrni až do hořkého konce?

  Putinův projev na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě.

  Nebo (v přepisu):
  https://ac24.cz/-/putin-ohlasil-doktrinu-ktera-nemam-obdoby-jeho-slova-otrasly-americany-i-zapadnimi-partnery?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3D2%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_resource_id%3DgetRSS%26p_p_cacheability%3DcacheLevelPage%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_currentURL%3D%252Fweb%252Fac24%252Fuvod%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_portletData%3D%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_portletAjaxable%3D1%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_doAsUserId%3D%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_cmd%3Dadd%26format%3Dfeed%26type%3Drss

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s