K zamyšlení před Letnou.

Rozhovor se spisovatelem a historikem Vlastimilem Vondruškou má široký záběr a svými nástřely nás provádí etapami naší historie ve kterých se „ulice“ podílela na významných změnách které se následně podepsaly na našich životech. Obsahuje mnohé podněty pro nejednu zajímavou debatu. Blíží se plánovaná demonstrace na Letenské pláni, odhady předpokládané účasti se liší stejně jako mínění mnohých o tom co skutečně lidi vede k tomu aby protestovali.
Kolik z nich tam přijde z přesvědčení že musí ubránit demokracii, kolik těch kterým Babiš nějakým konkrétním způsobem „šlápl na kuří oko“, kolik jen proto že chtějí „být přitom když se něco děje“….?

A hlavně – do jaké míry demonstrují za zájem svůj a v jaké míře za zájmy někoho jiného? Můj osobní názor je ten, že hlavní příčinou je Babišova aktivita směřující k upevnění ČR ve V4 a vše další co se ho týká jsou záležitosti podružné, vhodné především jako vábničky pro svolání co největšího počtu lidí. Samozřejmě se mohu mýlit a leckomu se může zdát můj náhled jako konspirační.
Ale myslím že ten rozhovor by si měl přečíst a zamyslet se nad ním každý, dříve než na tu Letnou vyrazí.
Tedy předkládám:
Vážné varování spisovatele Vondrušky: Zkrachovalí politici chtějí zvrátit polistopadovou demokracii. Když pochopíme, jak funguje pražská kavárna, je to mnohem zřetelnější.

KM

 1. Kamil Mudra

  V komentářích pod předchozím článkem se pro jejich množství téměř nedalo orientovat. Tedy, pokud vás nabídnutý rozhovor neinspiruje, můžete zde aspoň plynule pokračovat nad tématy již dříve probíranými.

  • astraustralia

   Presny popis toho co je skutecne za „Vaclavakem“

   Zkrachovalí politici chtějí zvrátit polistopadovou demokracii.
   Když pochopíme, jak funguje pražská kavárna, je to mnohem zřetelnější
   Vytvořili jen nový styl politiky, jemuž se dnes říká pražská kavárna. Jde o zvláštní syntézu postojů, která ctí vše, jen ne zájmy prostého českého občana.
   Podle spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky to je podstatou toho, proč dnes politici tohoto ražení a aktivisti vyvádějí lid znovu do ulic.
   Pokud připustíme, aby ke změnám na politické scéně docházelo ne volbami,
   ale demonstracemi, podřezáváme si sami větev, na které sedíme, a vrátí se totalita.

    • vittta

     Raději to tady nepřipomínejte.
     Nezajímá to ani lid antibabišosvký, ani babišosvký.
     Antibabišovce zajímá jeho ne úplně kladný postoj k EU a Václavu Havlovi.
     Babišovskou skupinu, ve své většině, zajímá EET a zedníci a kadeřnice, co neodvádějí daně.
     Taras na vedlejším blogu dokonce navrguje praktické řešení, nábor kontrolorů, a provádění kontrolních nákupů, a pak pokuty 50 000.
     Kam pak na tyhle s nějakým OKD a PROMOPRO a Becherovkou a těmihl věcmi.
     Živnostníky je třeba sešlápnout, Becherovka plartí řádně daně!

     • Alva

      Vittto, myslím, že důvod proč to tak je, je velice jednoduchý.
      Tisíc Kč je suma představitelná pro každého běžného občana s příjmem v podstatě jakýmkoliv, miliarda už je z oblasti sci-fi.Nemá cenu zabývat se nepředstavitelným, ta miliarda je prostě jenom slovo bez konkrétního obsahu.
      I ta pokuta 50 000 je proto představitelná a dostatečně veliká, zatímco pro skutečné žraloky směšná a zanedbatelná.

      • vittta

       Bacha na mě, Alvo, víte, že se strašně hnusně chovám k ženám, ne?
       Jinak jasně, tenhle „jev“ v tom hraje značnou roli, proto se také nepoužívá u Babiše finta, že je miliardář, ale že je StBák.
       A že pěstuje děsně škodlivou řepku.
       Miliardy lid nezajímají, ale těch 50 000 ze nevydanou účtenku…to panečku už je citelná pokuta, aby zlotřilec začal platit daně.
       Když začala aféra kolem EET, tak nejvíc mě překvapilo, že většina „levičáků“, do té doby bojujících proti kapitalismu, válkám a oligarchii, okamžitě, ALE OKAMŽITĚ zapoměla za všechny ty megazlodějiny, ale začali je zajímat kadeřnice a instalatéři.

       • Alva

        No – pokud jsem si všimla, jste (pokud to tak chcete nazývat) „hnusný“ k ženám i mužům a v tom případě je to v pořádku. jen buďtre takový dál. Tím se cítím být člověkem, a ne „menšinou“. :-))))))))

        • vittta

         To je zajímavý pohled, ale něco na tom bude.
         Ve skutečnosti jsem hnusný jen k někomu, a to ještě poměrně zřídka, dle mého soudu není diskuzní tvrdost rovná nějaké hnusotě v tom slova smyslu, a rozdíly u toho rozhodně nedělám.
         Žena, muž, negr, arabáš, kdokoliv- tady jsou si všichni rovni!

      • Kamil Mudra

       „Nezajímá to ani lid antibabišosvký, ani babišovský.
       Nekonají se žádné pro-Babišovské demonstrace, jen ty proti. Na náměstích tedy zní hlas pouze jedné strany do správně vyladěných uší mezi nimiž nedřímají žádné pochyby a potenciální oponenti nejen že nejsou přítomni ale ani si Babiše neposlechnou když hovoří v parlamentu nebo do nějakého média. Proč by si ho četli nebo pouštěli na videu? Prostě Babišovi věří (nebo ho alespoň mají za nejmenší zlo) tak proč by se tím zabývali? Pak je pochopitelně snadné je uřvat když ani na ty spekulativní „argumenty“ nemají odpověďi. A ti co odpovědi mají je v podstatě nemají kde vyslovit s nějakým veřejně významějším dopadem, protože na proti-Babišovské demošce by byli vypískáni a jinde si jich média téměř nevšimnou.
       A tak vzniká taková podivná situace ve které útočící mohou veřejně i skrytě svůj kompars financovat a zajišťovat jim všemožnou podporu svými kontakty – zatím co premiér nic takového nemůže, protože sebemenší aktivita takového druhu by mu byla „omlácena o hlavu“. A kolik lidí „z ulice“ si ho přijde poslechnout do parlamentu? Tohle platí univerzálně. Kdyby byl premíérem např. Soukup a ocitl se v podobné situaci, ani on by nemohl svou televizi využít na svou obranu. V tomhle „dialogu“ má „ulice“, popichována všelijakými „kavárnami“ a podporována „neziskovkami“, vždy navrch.

       Babiš: Audit je útokem na Česko.

       • MaB

        Kamile, s velkým zadostiučiněním jsem si poslechla i přečetla váš komentář..
        Doufám, že už chápete, proč tu do omrzení opakuji: tvrzení bez důkazů rovná se POMLUVA.
        Dokud soud právoplatně nerozhodl (nedokázal vinu), každý obviňovaný je NEVINEN.
        A obviněný má právo „Zatloukat, zatloukat, zatloukat a když se to provalí, tak zase zatloukat“ (výrok se prý neprávem podsouvá Dr. Plzákovi)
        Proto až do doby definitivního rozsudku je seriozní odpověď jedině a pouze NEVIM. :))

        • Kamil Mudra

         No dobře, MaB. To jsou všeobecnosti na kterých se shodneme. Co tím ale chcete říci ve vztahu k aktuálnímu dění na ulici, v médiích i na politické scéně probíhajícímu momentálně v ČR? Nebo se zase máme domýšlet co si myslíte? Nebo z toho odvodit že si nic nemyslíte?
         A to „prý“, ohledně Plzáka má nějaký podklad nebo je to prostě jen prázdné „prý“?

        • Asfalt

         Myslím, že hlavní podstata Kamilova vyjádření je o něčem jimém než o údajném trestném činu Babiše. Ale když už o tom mluvíte, jakýkoliv trestný čin musí mít znak protiprávnosti. V čem pak konkrétně vy vidíte tu protiprávnost jednání Babiše, aby šlo vůbec mluvit o dotačním podvodu, který podle vás (s odvoláním na „audit EU“) a propagandy Babiš spáchal?

         • oh

          Toť otázka.
          http://ceskapozice.lidovky.cz/kauza-capi-hnizdo-problem-i-stredoceskeho-exhejtmana-bendla-pq6-/tema.aspx?c=A170825_152928_pozice-tema_lube
          Rád bych věděl, jestli v tom má jasno aspoň Policie ČR, když už se pustila do toho švejkování s dvojí žádostí Parlamentu o vydání „sprostých podezřelých“. A neméně zajímavé je i to, jak všechny ty „křišťálové charaktery“ z TOP a ODS usilovně mlčí o roli schvalovacích orgánů při přidělení dotace na Čapí hnízdo.

          • Asfalt

           No právě. Pokud Babiš v žádosti nelhal, nic nezamlčel a neopužil dotace pro jiný účel, pak žádný dotační podvod nespáchal.
           Přitom jsem, alespoň já osobně, ještě neslyšel, že by někdo z těch buřičů o takové naplněné podstatě mluvil.
           Myslíte, že se něco dovíme alespoň od přesvědčené MaB?

          • vittta

           Podle mě Babiš v žádosti nelhal, ale upravil formu vlastnictví tak, aby to nebylo přímo jeho, tam nějak šlo o tu velikost firmy.
           To je- jak jsem uvedl- morálně poněkud ošemetné, ale právně zřejmě v naprostém pořádku.

        • MaB

         „Kauzu Čapí hnízdo policie řeší od roku 2015, Babiš je trestně stíhaný od září 2017.“
         Za předpokladu, že je toto pravda, znamená to, že policie má k trestnímu stíhání důvod.
         Zda A. Babiš jednal nebo nejednal protiprávně, ukáže teprve soud. Není vyloučeno, že bude premiér viny zproštěn, pokud, jak on tvrdí, nebude mu moci být vina soudem prokázána.
         Opakuji tedy otázku, kterou jsem zde už položila: Proč se tolik zdráhá před soud jít a „očistit“ se z „nepravdivých“ a nepodložených nařčení ? Potom by všechny manifestace a demonstrace byly bezpředmětné.

         ad Kamil: Formulace, kterou Dr. Plzák sám popírá, i když přítomní „svědci“ tvrdí opak (komu tedy věřit ?:), se mi moc líbí. V praxi je tomu často přesně tak. A to někdy i na radu jeho advokáta.
         Chcete-li ale , trestně stíhaný může lhát nebo mlčet. Rozhodně není jeho povinností říkat pravdu, nebo se k činu přiznat. Jak jistě Asfalt potvrdí.

         • Kamil Mudra

          Nojo, MaB. Plzák byl divácky oblíbený a tak ho to v televizi slyšela říkat spousta lidí, díky čemuž ten jeho výrok zlidověl. Ale neříkal to vůbec v žádné souvislosti s justicí, nýbrž v souvislostí s domácími hádkami ohledně nevěry. Byla to jeho rada jak otupit hroty, protože dle jeho mínění, v takovém případě ani obviňující strana podvědomě nechce slyšet pravdu. Je možné že tedy popírá pouze její promítání do soudních sporů? Já to nedokážu posoudit, protože jsem toto popírání nikdy od něj neslyšel ani nečetl.

         • Asfalt

          Kauzu Čapí hnízdo řeší policie po té, co první trestní oznámení byla odmítnuta jako naprostý nesmyl. Pak bylo pod politickým tlakem vyšetřování zahájeno. Vy vystupujete v této kauze s poměrně jistým postojem. Proto se Vás ještě jednou ptám, v čem spatřujete protiprávnost jednání Babiše. Vaše odpověď na otázku neodpovídá, protože před soudem se provádí důkazy, na základě kterých je pak konstatována vina či nevina, zatímco já se ptám, co má vlastně být podle vás před tím soudem prokazováno, tedy co Babiš spáchal protiprávně, aby tato protiprvánost byla, podle vašich slov, zcela určitě i ve Francii předmětem trestního stíhání. Čím Babiš konkrétně podle vás porušil zákon (přitom důkazy a konstatování viny opravdu ponechme soudu)?. Když máte tak jasný názor, musíte přece na tuto otázku znát odpověď (byť vaši subjektivní). Nebo nevíte, co konkrétně Babiš, pdle vašeho názoru, na který má každý právo, udělal protiprávního?

          • MaB

           Jde o komplexní případ, kde si můžeme klást všechny možné otázky, ale na odpovědi si musíme počkat.
           Premiérovi je vytýkáno neoprávněné čerpání dotací z fondů EU i po roce 2017. což samozřejmě nebyl důvod jeho trestního stíhání. Už jako trestně stíhaný v ČR byl do funkce jmenován
           AB veřejně přiznal, že návrh auditní zprávy nečetl (čeká na překlad), ale i přesto ví, že jde na ùtok proti ČR. Něco jako král Slunce Ludvík XIV. a jeho „Stát jsem já“ ? :)

         • oh

          „Proč se tolik zdráhá před soud jít a „očistit“ se z „nepravdivých“ a nepodložených nařčení?“
          Jestli to náhodou nebude tím, že o tom, zda vůbec a kdy kauza půjde před soud, nerozhoduje v ČR obviněný, ale státní zastupitelství (především tím, zda vůbec a kdy podá obžalobu, což se dosud nestalo!) a soudce, který to pak dostane „na stůl“, podle toho, kdy bude mít v kalendáři volné místo.
          Ve Francii si to snad určuje „sprostý podezřelý“ podle toho, jak se to hodí jemu?

          • vittta

           V případě Babiše je podle mě věc jasná.
           Je daleko lépe politicky prodejnější, že je trestně stíhaný, než kdyby proběhl soud, a on byl obvinění zbaven.
           A jakkoliv je to Čapí hnízdo z morálního pohledu sprosté (Babiš si přivlastnil dotace, určené pro drovné podnikatele), s pohledu zákona to bude absolutně v pořádku.
           A Babiš nebyl zákonodárce, to jeho mnozí dnešní mravokárci!

          • MaB

           Samozřejmě, oh. To je ale jen formalita.
           Když AB v Poslanecké sněmovně nařkne EK: „Považuji ten audit za útok na Českou republiku. Za útok na zájmy České republiky. Za destabilizaci České republiky,“ svědčí to podle vás o jeho ochotě jít před soud, aby toto své nařčení dokázal ?
           Nebylo by jednodušší, kdyby prohlásil, že pred soud jde bez obav, protože důkazy jeho viny neexistují ?
           On také dobře ví (stejně jako demonstranti), že ani na základě pravomocného rozsudku nemusí odejít z vlády, protože člena vlády může odvolat pouze prezident na návrh premiéra… ale také nemusí.
           A v tom bude asi ten hlavní problém.

          • Asfalt

           Ale on ten údajný „audit“ je útokem na ČR, a to z těchto důvodů:
           1) Začíná se zdát, že o žádný audit ani nejde, ale jen o nějaké neoficiální stanovisko. Nebo si umíte představit, že oficiální dokument nebude mít ani formální náležitosti (třeba ten podpis, co tam prý chybí)?
           2) Jak je možné, že ho znají media, když právní postup zveřejnění nedovolil? To není v kontextu s organizovanými demonstracemi pokus o destabilizaci země?
           3) Ty dotace by vracela ČR, ne Babiš. Proč to tedy nemá být útok na ČR?

           Jak je vůbec možné, že opziční strana, konkrétně Piráti, si „objednají“ u EU jakýsi „audit“ ke škodě celé ČR, ten pak není doručen ČR, ale médiím v ČR, kde je pak použit k organizování nepokojů proti vládě země? Vám to přijde normální a v pořádku? Mně ne.

          • oh

           Poprvé o vydání Babiše (a Faltýnka) k trestnímu stíhání žádala sněmovnu policie těsně před parlamentními volbami 2017, přestože i blbovi, natožpak policejním vyšetřovatelům a dozorujícímu státnímu zástupci, muselo být jasné, že pokud ANO v těch volbách vyhraje, jak naznačovaly průzkumy, oba budou mít imunitu zpět a žádost i s celou procedurou vydávání se v parlamentu bude muset opakovat. Takový spěch by naznačoval, že „cajti“ už mají případ v kupě a obžaloba je na spadnutí. A ono furt nic. Uplynuly skoro dva roky a případ se pořád na plný pecky řeší v médiích, ale ne před soudem, kam IMHO především patří. To podání obžaloby není formalita, zejména když jediné, co se momentálně intenzivně děje, jsou úniky z podkladů žaloby do médií.
           Divný, setsakra divný. Po Kubiceho „zprávě“, vypuštěné na Paroubka také pár dní před volbami – (škodu to napáchá a ani od A do Z vylhané obvinění se za tak krátkou dobu vyvrátit nedá) – si nemohu pomoci: furt mi to voní jako durian.. :-)
           „Pro jeho vydání ke stíhání byli poslanci ze všech stran, s výjimkou ANO, a pro to, aby byl zbaven imunity, hlasoval i sám Babiš. Obdobně vypadalo hlasování o Faltýnkovi, kdy byli všichni s výjimkou poslaneckého klubu ANO pro vydání šéfa poslanců ANO. I Faltýnek hlasoval pro své vydání.
           zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-faltynek-vydani-ke-stihani.A180119_052420_domaci_kop
           To, včetně prohlášení obou na jednání mandátového a imunitního výboru, že požádají o sněmovnu o své vydání, zrovna nesvědčí o tom, že by B. nechtěl jít před soud. A rozhodně mu nehodlám radit, jakým způsobem se má bránit, nebo dokonce zakazovat, jakým způsobem se bránit nemá.

           P.S. To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou. (J. Heller, Hlava XXII).

          • MaB

           ad Asfalt:
           Ze zdejších zdrojů vím, že Evropský parlament přijal rezoluci, kde vyzval Evropskou komisi, aby prošetřila, jestli český premiér pravidla, týkající se střetu zájmů, porušuje.
           Byl vypracován návrh auditní zprávy, který je uveden Avertissement (= upozorněním), že ještě nejde o definitivní závěry auditorů EK, že může být modifikován na základě doplnění a připomínek od vyšetřujících orgánů českých. Tento prozatímní návrh byl proto poslán českým ùřadům, aby se k němu mohly vyjádřit.
           Není to tedy ještě oficiální dokument, i když jeho autoři jsou známí nezávislí odborníci.
           Nevím, kdo a proč ho objednal, ale ČR není první připad, kterým se EK takto zabývá. Proto opravdu nevidím důvod, proč by obvyklý postup měl být považován za „nepřátelský akt proti jejím zájmům.“
           Francouzský ministr spravedlnosti François Bayrou nebyl ve funkci ani týden, protože EK zjistila, že jeho strana MoDem byla částečně financována z peněz parlamentních spolupracovníků jejích evropských poslanců. Demise ministra byla okamžitá, což normáa a v pořádkulní připadá mně.

          • Asfalt

           EK může být povřena k tomu, aby prověřila implementaci směrnice v členské zemi. Pokud se tak stalo, jak uvádíte, pokud toto uvádíte, pak jde o návrh na prověření ČR, ne Babiše, a pokud budou zjištěny nedostatky a EK podá žalobu k ES, bude sankcionována ČR, ne Babiš. Co je pak prosím nejasného na tvrzení, že jde o útok na ČR?
           Jaký tresný čin zakládá ten údajný střet zájmů, když jsme se od obvinění a vámi uváděných pravidel trestního řízení zase najednou dostali ke střetu zájmů? Obvinění se týká trestného činu, v daném případě dotačního podvodu, kde subjekterm může být jen osoba soukromého práva. Střet zájmů se naopak týká osob ve veřejné funkci.
           Tak já už ani nevím, o čem se vlastně bavíme. O čem tedy mluví ten dokument k přípomínkovému řízení, který je tady prezentován jako konečná auditní zpráva údajně prokazující vinu Babiše v trestném činu či co (přesně nevím, nechť to jiní doplní), na základě kterého má Babiš odstoupit? O střetu zájmu, nebo o podvodu?

          • MaB

           Čistě teoreticky. Pokud by u politika mohlo dojít ke střetu zájmů, znamenalo by to, že není plně respektován zákon č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů. V tom případě by se mohlo jednat o podvodné čerpání dotací v jeho vlastní prospěch.

           Zde např. Bernard Tapie, majitel Adidasu, musel firmu prodat. Nestačilo ji převést na manželku nebo děti. Jinak by nemohl být jmenován ministrem, právě kvůli střetu zájmů.

           Jak je tomu v případě AB, to nevím, jsem odkázána, možná na rozdíl od vás, pouze na to, co se bez záruky dozvím ze sdělovacích prostředků. To mne nemotivuje k tomu, abych se tím hlouběji zaobírala.
           Ale opravdu si nedovedu představit, že by se připadem zabývala EK jen proto, aby škodila ČR.

          • vittta

           Hlavně že víte, že nám AB dělá ostudu…to je nakonec to podstatné.

          • Asfalt

           Zaměnila různé věci.
           Udání k OLAFu může podat každý. Tak učinili Priráti (podle mého názoru navedení TOP 09 a dašími, kteří už se v příštích volbách nedostanou do Parlamentu, pokud neudělají něco s Babišem). Výsledkem je zatím nějaká zpráva, která měla být odeslána k námitkám ČR, ale médii a buřiči je prezentována jinak k politické likvidaci Babiše.
           Druhá věc by mohlo být šetření EK na podnět EP, co, kdo a jak řeší unijní předpisy. Nevím, zda něco takového probíhá, jak uvádíte.
           Dál byly podány nějaké soukromé podněty na střet zájmů Babiše k EK pro porušení nějakých nařízení k evropským dotacím.
           S Čapím hnízdem, tedy dotačním podvodem a trestním řízením, ale střet zájmů nemůže mít mnoho společného již proto, že v té době Babiš nebyl ani politikem, natož ve veřejné funkci (nebo už ano?).

           Ano, střet zájmů je v ČR řešen zákonem, který jste uvedla a do kterého EU nemá co kecat.

          • MaB

           Jde o komplexní případ, kde si můžeme klást všechny možné otázky, ale na odpovědi si musíme počkat. Premiérovi je vytýkáno neoprávněné čerpání dotací z fondů EU i po roce 2017. což samozřejmě nebyl důvod jeho trestního stíhání. Už jako trestně stíhaný v ČR byl do funkce jmenován
           AB veřejně přiznal, že návrh auditní zprávy nečetl (čeká na překlad), ale i přesto ví, že jde na ùtok proti ČR. (Něco jako král Slunce Ludvík XIV. a jeho „Stát jsem já“ :)

   • MaB

    „Pokud připustíme, aby ke změnám na politické scéně docházelo ne volbami,
    ale demonstracemi, podřezáváme si sami větev, na které sedíme, a vrátí se totalita.“ (astraustralia)
    To, co říkáte, je ale v rozporu s tím, co říká Internacionála, a sice:
    Ničeho se nedá dosáhnout bez boje !

    A jestlipak by její autoři, Eugène Pottier, který v době represe Commune de Paris napsal text, ke kterému později Pierre Degeyter složil hudbu, tušili, jak ohromný ùspěch budou mít po 130 letech v Číně ? :)
    Je ale pochopitelné, že zpěvák druhou francouzskou sloku raději vypustil…

    Stát utlačuje a zákon podvádí;
    Daň nešťastnému pouští žilou
    Bohatému není uložena žádná povinnost;
    Právo chudého je prázdné slovo.
    Dost toho chřadnout pod kuratelou,
    Rovnost chce jiné zákony;
    „Žádná práva bez povinností,“ říká,
    „Rovni, žádná povinnost bez práv!“

    L’Etat opprime et la loi triche ;
    L’Impôt saigne le malheureux ;
    Nul devoir ne s’impose au riche ;
    Le droit du pauvre est un mot creux.
    C’est assez languir en tutelle,
    L’égalité veut d’autres lois ;
    « Pas de droits sans devoirs, dit-elle,
    « Egaux, pas de devoirs sans droits ! »

    • Kamil Mudra

     Básníci i hudební skladatelé touží být nadčasoví. Pokud to netušili tak v to jistě alespoň věřili. Asi nikomu se nechce tvořit jen „do šuplíku“.
     Je pochopitelné, že ji vypustil. Možná ji ani neznal. Vždyť měla Internacionála původně šest slok a ta kterou uvádíte není druhá nýbrž třetí.

     • MaB

      Ano, je to treti sloka. Tady se bez ohledu na nadcasovost, zpiva do pochodu dlouha verze (ve srovnani s tou ceskou) a treba i nekolikrat za sebou.
      L’Internationale en français! The International (french)!

      • Kamil Mudra

       Inu, je to chytlavá melodie a asi k tomu mají důvod. Ale sezpívaní jsou pěkně. Kde asi, v takovém počtu, nacvičují aby jim ty vícehlasy tak ladily? :-)

       • MaB

        Takto sespívaní jsou jen profíci, na manifestacích to bývá méně dokonalé, ale zato s mnohem větším zápalem.
        A nesmí chybět zdvižená ruka se zaťatou pěstí.

 2. Alva

  Vondruška výborný – jako ostatně vždycky.
  Už jeho úvodní slova „…vyvádějí lid znovu do ulic…“ by ten lid měla varovat, že jsou jen potřebný kompars. Zatímco oni se nejspíš domnívají, že (slovy písničky I. Jahelky) „píšeme dějiny už doopravdy“.
  Naivkové. .

 3. grasyk

  Propaganda pracuje na plné obrátky. ČT je zaháčkovaná propadnuvším hnutím TOP09 a propaguje jejich
  mítinky seč jí síly stačí.
  Ale propaganda tu neřve jen z ČT. Tak např.
  Dnes ráno jdu otevřít schránku
  a hned z ní lovím pozvánku:
  Chceš-li slyšet tři dni dřistů,
  přijď k nám na sjezd jehovistů… :-)

  • vittta

   Já viděl u řezníka v pátek na dveřích pozvánku na demonstraci na Letnou.
   Chdím tam dlouho, a je to úplně normální chlap.
   A večer jsem něco řešil s jedním zákazníkem, toho znám od ZŠ, ten mi zase tvrdil, že největší nebezpečí jsou komunisti, a že by to teda zpátky rozhodně nechtěl.
   Není to ani idiot, ani není slaboduchý…
   Zvláštní svět.

  • Kamil Mudra

   To asi nepsal Ostravák, ohu. Ten by věděl že po „ř“ má být ypsilon.
   A z povahy sdělení soudě to nepsal ani Jehovista.
   Nejspíš nějaká akce false flag. :-)

 4. vittta

  Holocaust, Lidice, a koneckonců i Hitler a celá 2. větová válka už nejsou historickou „oficiálně“ (zatím v „) událostí, ale záminkou k buzeraci občanů.
  U nás to ještě jde, no tak co, květiny v Lidicích nesmí položit ti, co mají ruské symboly na oblečení, ale v takové Francii není problém zavraždit Žida.
  Jen se u toho nesmí zpochybňovat holocaust.
  Fajerflaška do synagogy také není problém, ale zpochybňovat holocaust se u toho také nesmí…ovšem pokrokově zde platí- jak kdo.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Kvetiny-zabitym-v-Lidicich-S-azbukou-ne-Foldynu-a-dalsi-vyhodili-585594

  • astraustralia

   vittta
   Vami predlozeny dukaz o tom ze delaji li 2 totez neni to totez je spravnou ukazkou korektniho pomerovani.
   V podstate nic noveho, vzdy platilo ze
   Quod licet Iovi, non licet bovi

   • vittta

    Bodejť, tohle funguje nejméně 5000 let.
    To ovšem neznamená, že se mi to kvůli tomu bude líbit.
    Někdy ovšem to má parametry nejen černého humoru, ale zvrhlých sadistických slovních hrátek.

     • vittta

      Perfektní projev.
      A luxusní video na konci, ukočené stylově:
      „Heil Hitler!“
      Mají to prostě v krvi.

     • tresen

      Jen technická: v diskusi autora někdo oslovuje „Olšere“.
      Větvičkovská stylizace je tedy ve skutečnosti jedna z tváří Břetislava Olšera? Nebo jde o omyl?

      • oh

       Technická: Pokud máte na mysli entitu „Jirka Korn“, která do diskuze vyzvrátlla následující kádrový posudek: „Větvička/Olšák jehož texty jsou často publikované také na dezinformačních a prolhaných webech jako je Pravý prostor, Protiproud, Bezpolitickékorektnosti.cz. nebo rukojmí cz jeho kámoše Olšera“, bylo by asi nejlepší, abyste se zeptala přímo dotyčného kádrováka, jak to myslel.
       Jinak mohu pouze doporučit použití vyhledávání https://www.databazeknih.cz/zivotopis/bretislav-olser-5262
       najde vám velice snadno i Větvičku.

       • tresen

        Jaký Korn? Jakýsi Ábelovský tam oslovil Větvičku „Olšere“.
        Já Větvičku nesleduju, takže do jeho identit nevidím, proto se ptám.
        Od Břetislava Olšera jsem kdysi něco četla na Neviditelném psu, ale to už je dávno.

        • oh

         Jaký Korn? Ten, co mi ho I-Děs vyhodí na prvním místě, když si navolím „všechny příspěvky podle vláken“ ve výše zmiňované diskuzi. Jakéhosi Ábelovského jsem zjevně přehlédl. Větva ovšem ne: „..tak dluhy text a přitom taka blbost… „ Každopádně, treseni, ta mnou odkazovaná databáze uvádí Olšera (* 1947) a Větvičku (*1967) jako dvě naprosto různé osoby. Z čehož si dovoluji odhadovat, že Abelovský buďto požívá velice kvalitní „matroš“, případně trotluje na více webech a ztrácí chudák přehled, s koho zrovna propírá, nebo utrpěl komplikovanou zlomeninu inteligence, která se mu velmi špatně hojí.
         https://www.mvk.cz/knihovna-online/regionalni-osobnost/?o=258-B%C5%99etislav-Ol%C5%A1er

 5. tresen

  Řeči, které produkuje Vondruška i mnozí jiní, v tom smyslu, že ti, co dnes protestují v ulicích českých a moravských měst, chtějí něco jiného než řádné volby, nemají vůbec žádnou oporu ve faktech.
  Demostranti naopak vědí moc dobře, že rozložení sil v současném parlamentu nedává naději, že by se mohlo něco změnit. Když se Babiš rozhodne, že neodstoupí, tak ho k tomu nic nepřinutí. Jedinou nadějí jsou volby, ke kterým přijdou i lidi, co jim za tu námahu koblihář dosud nestál.
  Takže nikoli boření, ale naopak naplnění demokracie je v pozadí sešlostí v ulicích. A bude to tak i na Letné.

  • astraustralia

   tresen
   Jedinou nadějí jsou volby, ke kterým přijdou i lidi, co jim za tu námahu koblihář dosud nestál.
   Takže nikoli boření, ale naopak naplnění demokracie je v pozadí sešlostí v ulicích. A bude to tak i na Letné

   Naplneni demokracie podle predstavy ze zvoleny predstavitel by mel odstoupit ?
   Misto ve volbach zvolenych bude o deni ve spolecnosti rozhodovat dav protestujicicich a vyzadujicich nekoho jineho nezvoleneho davem vyvoleneho?
   Nikoli davem (ten umi jen s cedulemi Babise do kose) ale mluvcim davu Minarem?
   Je cosi podivneho ve spolecnosti ze uz se neveri politikum a ti by meli naslouchat tu 16 lete moudre divce
   ktere to mysli lepe nez vsem zvolenym politikum:-(
   V CR pak by zvoleni politici meli naslouchat moudremu mluvcimu „hnuti nespokojencu“, zvoleneho kym ?
   Zatim nikym ale podporil jej mluvci podnikatelu ktery oznamil ze je jich 1,5 millionu a nemaji zastoupeni!
   „Demokraticky blok“ je zastupuje tak neschopne ze nevladnou i v parlamentu?
   Nestaci jim ze vladnou TRHu ?

 6. vittta

  Zajímavá zpráva.
  Tak voják, který tam ale od r.1958 není, vystřelil na muže v severoafrickém oděvu (takže to klidně mohl být kdokoliv, měl prostě jen severoafrický oděv) který nožem ohrožoval vojenskou hlídku.
  Strefili ho za Božího dne do nohy.
  Nechutně se zachovala především agentura Reuters, který uvedl v té souvislosti, že Francie má největší muslimskou komunitu v Evropě- a přitom ten chlap přece nemusel být vůbec muslim, že jo.
  Dokonce jsou pořádkové síly ve Francii v pohotovosti, což je nesmysl, protože se tam nic neděje, jak každý ví, a muslimové jsou plně integrovaní, až na věžnou kriminalitu, kterou ovšem bílí a nemuslimové páchají také.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/507807-vojak-v-lyonu-strilel-na-muze-ktery-ohrozoval-hlidku-nozem.html

 7. astraustralia

  poucuje tresen:
  Demostranti naopak vědí moc dobře, že rozložení sil v současném parlamentu nedává naději, že by se mohlo něco změnit.
  Moc dobre vedi a proto chteji demokraticky zvolene zastupce „do kose“ ?
  Pro tresen to je
  Takže nikoli boření, ale naopak naplnění demokracie je v pozadí sešlostí v ulicích.
  Likvidace zvolenych ve volbach = jako novy zpusob „naplnění demokracie“ jak proste :-(

  • MaB

   „Likvidace zvolenych ve volbach = jako novy zpusob „naplnění demokracie“ jak proste :-(“ (astraustralia)
   Ne nový, ale obvyklý způsob.
   E.Macron, demokraticky zvolen se 66,06%:
   Jen z těch „zveřejnitelných“ sloganů a ilustrací:
   „Macron, vypadni !“ „Macron demise nebo revoluce!“ „M. jdem‘ si pro tebe !“
   Macron s oprátkou na krku, Macron a guillotina…
   Když je zlost, jde stranou rozvaha i slušnost…

   • astraustralia

    MaB dik za vysvetleni ze:
    Když je zlost, jde stranou rozvaha i slušnost…
    s platnosti i pro Francii zemi 3 slavnych slov:-)

    Je tu jen maly rozdil ze u Macrona co byl „demokraticky zvolen se 66,06%“
    se propadl na mnohem nizsi cislo oblibenosti!
    Proc az tak moc ztratil na popularite MaB uvede na pravou miru…

    V pripade Babise ten vice nez Capim hnizdem (ktere se penezenky „podnikatelu“ netyka) stal nepopularnim s EET ktere zavedenim podle nekterych udaju prinesly jen 4 milliardy misto ocekavanych 40!

    Vysvetleni proc pred lety se za Paroubka vybralo vice nez nyni za Babise to mu dnes prilis nepomuze , u 1,5 millionu podnikatelu si to pospatnil a „demokraticka oposice“ vidi moznost jak s pouzitim jedne chvilky z millionu prejit do utoku!
    Z hlubsiho pohledu si to ale u myslicich lidi pospatnil mnohem vice, kdyz predvedl ze na male ryby ma, ale na velke hrace TRHu se neodvazi.
    Mozna vidi dal nez hloupy ovcan a je mu jasne ze i bez demonstraci by v takovem pripade skoncil.
    Naopak Vaclavak a Letna budou pro neho argumentem demokracie a prava demonstrovat.
    Dulezite je ze „zdrave jadro“EU jen ve svych TV komentuje ale zadne kroky proti CR nepodnika.
    Kdyby se podarilo „demokratickemu bloku“ nejak vyprovokovat Evropu k zasahu byla by situace jina.
    Tak otevrene se ale EU proti demokraticky zvolene vlade CR vmesovat nemuze.
    Takze zatim zadna vazna hrozba pro „oligarchu“ :-)

    • MaB

     „Proc az tak moc ztratil na popularite MaB uvede na pravou miru“…(astraustralia)

     Na popularitě ztratil E.Macron tolik, že byl na začátku krize GJ na stejné ùrovni jako v 1. kole prezidentských voleb, tj. zhruba 24%. (podobně po 2 letech klesli i jeho dva předchůdci).
     Začátkem června po 31. manifestaci GJ je na 34% .

     Chcete vědět, co je podle mne hlavní důvod, proč se „propadl“ ?
     Protože dělá to, co v předvolebním programu slíbil – nepopulární REFORMY.
     Ty, do kterých se ti před ním po 40 let z obavy ze ztráty popularity raději nepouštěli.
     A také proto, že politicky nekorektně říká, co si myslí. To je mu vyčítáno jako arogance:
     “ Gaulois jsou změnovzdorní.“
     “ Přejdu ulici a najdu zaměstnání“
     “ Nejlepší způsob koupit si ohoz, je vydělat si na něj“
     “ Někteří radši dělají bordel, než by hledali místo.“
     “ V ničem neustoupím ani lenochům, ani cynikům“…
     “ Na sociální dávky vydáváme šílené sumy s minimálním efektem“…atd.

     Ti, co ho volili už v 1. kole, mu za to tleskají…
     Francie, 1% světové populace, vydává na sociální dávky 20% (193 zemí těch zbývajících 80%)

     • vittta

      Kolik z toho berou barevní obohacovači, a jestli-pak Macron má tu drzost, radit to s tou prací i negrům a čmoudům?
      Jde mi o to, jestli se ta jeho popularita nepropadla právě kvůli dvojímu metru, tedy že bílé huby by posílal do práce, a na černé si netroufne a naopak je protěžuje.

     • oh

      Pak už zbývá jen otázka, proč prakticky každý „reformátor“ začne tím, že uvolňuje ruce a opasky korporátu a těm nejbohatším a přitahuje šrouby těm nejchudším.
      “Přejdu ulici a najdu zaměstnání“ – jj, vysoký bankovní manager od Rotschildů si zaměstnání nepochybně bez problémů najde a nebude ani muset přemýšlet, jestli si tím prací vydělá na živobytí nebo jestli bude muset shánět ještě nějaké další..
      “Nejlepší způsob koupit si ohoz, je vydělat si na něj“ – ani to v bankovním sektoru nebývá problém, tam si lze vydělat ničím*) na spoustu ohozů.
      Znám takový „statistický“ vtip o tom, jak dva lidé slušně poobědvali – vystupuje v něm boháč, bezdomovec a grilované kuře.
      Mám se rozepisovat o tom, jak to bylo doopravdy, nebo je to zbytečné?

      *) nesmyslným přehazováním nul a jedniček digitálními vidlemi z místa na místo.

      • MaB

       oh, EM se nenarodil „se zlatou lžičkou v ùstech“, jeho rodiče byli oba lékaři. Za to, čím se stal, vděči především sám sobě. Má nejvyšší vzdělání (ENA) k tomu, aby se stal vysokým státním ùředníkem, tak také začínal. Následně za tři roky u Rothschildů získal praxi a asi i dostatek milionů, což mu dovolilo po pěti letech v politice (dotáhl to na ministra) založit „En marche“a jít ve 38 letech do prezidentských voleb, které vyhrál.
       Člověk s takovým CV si může dovolit dát lekci třicetiletému fňukalovi, který si mu stěžuje, že žije z podpory, protože nemůže najít něco, co nehledá – práci. Tomu Macron řekl, že stačí přejít ulici (nebylo to myšleno obrazně), kde byl na restauraci inzerát s nabídkou zaměstnání…
       A že „uvolňuje ruce a opasky korporátu“ ?
       Zrušil (častečně) nesmyslnou daň z bohatství, která neexistuje nikde na světě těm, kteři budou investovat do malých a středních firem, aby mohly zaměstnávat. Pracovat musí být výhodnější, než nic nedělat.
       I když se to zdá absurdní, dosud tomu tak nebylo.

       • vittta

        Hmmm…
        Úplný americký sen.
        Chlapec z nuzných poměrů se svou pílí vyšvihl až na prezidenta.
        Jak jsou na tom u vás lékaři s platem?
        A známostmi, hodně ve studiu prestižních – a to všude na světě- dělají známosti.

       • oh

        Člověk s takovým CV (jako Macron) by měl především přejít ulici a aspoň na měsíc tu nabízenou práci vzít a zkusit se jí uživit, aby získal aspoň přibližnou představu, o čem plácá. Možná by mohl být i velmi nepříjemně překvapen. Mimochodem, jsou (nebo mají být) součástí flexibilnějších poměrů na pracovním trhu ve Francii také tzv. zero hours kontrakty?

        • MaB

         Tak to je trochu demagogický argument, oh.
         Když někdo nemá žádnou kvalifikaci, nemůže být, co se zaměstnání týče, příliš vybíravý. A musí mu na uživení se mnohdy stačit jen 10,03€ hrubého na hodinu.
         EM vystudovat tři vysoké, což vyžaduje hodně námahy, i když jiného typu.
         Ve Francii je nezaměstnanost 8,8%, kolem 3 milionů lidí, přitom je 400 000 tisic míst neobsazených, což je podle premiéra skandál, protože je třeba zvát na některé práce cizince.
         Samozřejmě se hledají všemožné způsoby, jak dosáhnout plné zaměstnanosti jako v GB (4%) nebo v Německu (3,1%). O lídru ČR nemluvě.
         Le contrat zéro heure (Zero-hour contract) existuje, např. vyučující na fakultě „vacataire“, který má pár hodin za 41,41€ hrubého za vedení semináře (třeba advokát na právech), nebo ùkolově jako korektor, který pracuje doma pro nakladatelství, baby sitter, doučování, pomoc v domácnosti, sezonní práce v zemědělství apod
         Rozhodně ale ne v takovém rozsahu jako třeba v GB.

         • oh

          Možná. IMHO ale víceméně stejně, jako Macronova rada, či známá větička, přisuzovaná obvykle Marii Antoinettě, jako reakce na informaci, že její poddaní nemají na chleba: „tak ať jedí koláče!“ (Ani mi nemusíte psát, že to nikdy neřekla. :-) )
          Čistě pro vaši informaci – v dobách nedávných – za finanční krize vykládali čeští ministři „reformních“ vlád Topolánka a Nečase – min. financí (Kalousek) a práce a soc. věcí (Drábek) také rádi zkazky o tom, že na nezaměstnané musí být přísnost, protože podle nich je všude plno volných míst. Blbý na tom bylo akorát to, že většina těch míst z nabídek úřadů práce tehdy obnášela „prodej čehokoli za provizi“ a pak taková, kde zaměstnavatel měl buďto absurdní představy o kvalifikaci nebo mzdě, případně o obojím. A zbytek tvořily firmy, kde uchazeč slyšel: „ale to místo je už dávno obsazené/zrušené“ a pak zaměstnavatelé, od nichž zaměstnanci zděšeně prchali, jakmile jim došlo, že mzdu napsanou v pracovní smlouvě celou hned tak neuvidí..

          P.S: Kromě vámi vyjmenovaných profesí bývá ZHC používán též v pohostinství, zejména tehdy, když podnik potřebuje lidi navíc jen nepravidleně a nárazově. To jsem myslel tím „mohl by být i nepříjemně překvapen“, jen jsem si nebyl jistý, zda to ve Francii také funguje. Půvabem ZHC ovšem je, že subjekt, s nímž má „zaměstnanec“ takovou smlouvu, nezaručuje ani hodinu práce a logicky, když nic neodpracujete, pak nedostanete také nic zaplaceno:
          10,03€ x 0 hodin = 0€
          Ovšem statisticky takový člověk už asi není nezaměstnaný, že? :-(

          • MaB

           ad oh:Ovšem statisticky takový člověk už asi není nezaměstnaný, že? :-(
           Praktikuje se to takto:
           RSA je měsíční výše podpory pro jednu osobu bez prostředků, 550,93 € měsíčně.
           Když zároveň pracuje, třeba v té restauraci příležitostně jen pár hodin. musí deklarovat měsíční čistou mzdu a 38% z této mzdy (nesmí to být více než 461€) bude strženo z její RSA. Když je to víc, nedostane už RSA, pouze prémii za aktivitu 138,32 € měsíčně a už není nezaměstnaná.
           Nárok na nezaměstnanost vzniká po 121 dnech aktivity, 1 den odpracovaný = 1 den v nezaměstnanosti. Po vyčerpání následuje nová aktivita nebo nové RSA.

          • vittta

           Nemáte statistiky etnicity nezaměstnaných?
           Aby se nakonec neukázalo, že Francie je třeba rasistická.
           Jako české země, tady je také většina nezaměstnaných cigošů.
           A přitom by chtěli praci, nejraději by makali v prudkém slunci na pokládce dlažby.

         • astraustralia

          Tak to je trochu demagogický argument, oh.
          ?????
          Když někdo nemá žádnou kvalifikaci, nemůže být, co se zaměstnání týče, příliš vybíravý. A musí mu na uživení se mnohdy stačit jen 10,03€ hrubého na hodinu.

          Chytremu napovez, hloupemu doloz…
          aneb pokracovani nechava MaB na ctenari si domyslel co nastane kdyz
          A musí mu na uživení se mnohdy stačit jen minimalnich x penez … a ukaze se ze nestaci !!!!!
          pak prichazi protesty , vesty vsech barev s pozadavky na naplneni prava realizovat vsechny ty korektni kecy politiku a la Macron.
          vcetne hlasky ze:
          ..kolem 3 milionů lidí, přitom je 400 000 tisic míst neobsazených, což je podle premiéra skandál,
          takze po odecteni zustava jen 2,6millionu bez prace a tim se dobre vystudovany president u Rothschilda stava nejuspesnejsim presidentem Francie :-)
          jen ze nevdecnost vladne svetem, a ruzne vesty to neoceni, znama to vesta jak reaguje nespokojeny plebs :-(

          V CR prave nespokojenych 1,5 millionu podnikatelu co nemaji ani spravne pomerne zastoupeni v parlamentu k prosazovani jejich pohledu na business.
          Jako vzdy ve vsem jedno zda CR nebo Francie ci jinde ve svete, kdyz prijde problem, vzdy to dopadne na nekvalifikovane ci spatne kvalifikovane dolni patra spolecnosti.
          Nebyt toho ze tech je vetsina a s pribyvajicim poctem jich bude stale vice by bylo vse v pohode :-)
          Takze kupredu prava a hlavne korektne :-)

          • MaB

           „Chytremu napovez, hloupemu doloz…“ (astraustralia)
           Tak tedy, Astře:
           Ono se v insolvenčním řízení občas ukáže, že někomu nestačí ani 6000€ i víc měsíčně.
           Ty žluté protesty začly kvůli ceně pohonných hmot, zhruba stejná jako v ČR. Kolik lidí obléklo ze stejného důvodu vestu tam ?
           Ano, je to skandál, když vidíte, co míst je neobsazených. Neméně skandální je slyšet: „Tak tohle by Francouzi nedělali“, když se pozastavíte nad tím, že u „špinavé“ práce vidíte jen „barevné“, kteří mají žlutou vestu, ne aby protestovali, ale aby odváželi odpad nebo při 35° asfaltovali silnice…
           A nezaměstnaný, který jede kolem k moři s člunem, jim přitom možná i z okna zamává – to když už jste začal s karikaturou.
           Jak vysvětlíte, že i přes krizi GJ popularita EM stoupla o 10 bodů ?
           Chce si na tuto nezdravou situaci, kdy někteří odmiají CDI (smlouva na dobu neomezenou) a raději půl roku pracují „omezeně“ a půl roku „pobírají“, posvítit. Víte, kolik nepracovat stojí sociální pokladnu ? A víte, že daň z příjmu platí jen 43% Francouzů, tzv. střední vrstva + bohatí ? A že professions libérales, které přispívají na solidaritu nejvíc, nemají nárok „jít do nezaměstnanosti“ ? Jak asi by se měli zviditelnit oni ?

          • vittta

           Eště že je tam máte, ty barevné.
           Chcípli byste ve špíně.
           Kdo tyhle prácě dělal v době předbarevné?
           V Lůvru jste srali po chodbách a hovna tekla po ulicích, jasně, to se ví.
           Zase tolik špíny tam ale nemáte, barevných je tam moc.
           A zdá se, že nic jiného, než zametat buď nezvládají, nebo je nic lepšího dělat nenecháte.
           Jak to tedy vlastně je?
           To už o Norsku se nějaká kráva rozplývala- v nějakém článku, která jsem sem onehdá s gustem odkázal- že po nich negři uklízejí bordel.
           Měla to být ukázka jakéhosi…antirasismu, což bylo super a humánní, negři uklízejí v Norsku bordel!
           Vyznělo to ovšem…poněkud křečovitě.

          • MaB

           Ale vittto, copak vás tak naježilo ?
           To, že jste byl demaskován ?
           Potřeboval jste si zchladit žáhu na Francouzích ? :)

 8. vittta

  Komunistické peklo- kulturní domy.
  Tenhle server- Čti doma- je zajímavý tím, že prakticky veškeré články, které jsem tam četl, se tváří nenápadně, ale ve skutečnosti jsou to drsně propagandistické sračky, které nevynechali třeba ni husistství.
  Tak si to vemte. hnusné kulturní domy socialismu- versus svěží moderní architektura.
  Každý to může vidět.
  https://www.ctidoma.cz/zajimavosti/2019-06-14-kulturni-domy-jako-socialisticke-kostely-osklive-dominanty-mest-obci-strasi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 9. vittta

  Přečetl jsem si u Tarase celé nové téma- a už se na sebe snad nikdy nemohu podívat do zrcadla.
  Neb jsem to právě já, kvůli komu to tady (v ČR) takto vypadá.
  Já, a 1,5 milionu lotrů non+ultra, z nichž celý milion jsou ještě navíc zloději.
  No tak hlavně že exekuce a neziskovky a nepřátelská převzetí a vývos kapitálu (atd…) jsou legální, a stát díky tomu vzkvétá.
  Unikátní úlohu tam hraje Třešeň, která tam má podobně blbé vstupy jako tady, ale tam je to vysvětlováno tak, že je to pravičanda kterážto blbost by tady asi jen tak nikoho nenapadla.
  I blbost a namyšlenost lze-jak vidno- vnímat ideologicky.

 10. vittta

  Další z mnoha dojemných příběhů o sudeťácích.
  Ti byli- až na vyjimky, všichni hodní, zlí byli Rusové a hlavně Češi.
  Uvedený otec sudeťáka dokonce dostal povolávací rozkaz do SS a odmítl…někdy před Stalingradem, hmm…
  Samej antifašista to byl, a všechno udělal Hitler a Henlein, a pak samozřejmě Češi.
  https://www.denik.cz/z_domova/pribeh-waltera-sitteho-sudetskeho-nemce-z-antifasisticke-rodiny-20200613.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • vittta

   A o zlých Češích ještě jednou.
   Článek se jmenuje úderně, ale v článku je o českých doktorech (resp. o českém lékaři) jen ta zmínka, že několika dětem zachránil život.
   No co, nějak se ten článek jmenovat musí.
   Podobných článků poslední dobou přibývá, Němci do 10 let chtějí rozvrátit Český stát.
   https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/2019-06-17-pavel-horesovsky-prezil-lidice-rika-cesti-doktori-sestry-byli-horsi-nez-ti?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   • strejda

    Inkriminovaná věta zní: Jak jsem se dověděl, problém byl v tom, že čeští doktoři a sestry byli horší než němečtí.
    Když vezmeme v úvahu, že dotyčnému na konci války – pak už němečtí doktoři jaksi došli – byly 3 roky, je to opravdu hodně odvážné tvrzení. A tak nezbývá se ptát, kdy se to dověděl? Novináře to nenapadlo, asi je to novinář. Takto se dělá podprahová propaganda. Nic se netvrdí, jen je jakási zmínka podpořená titulkem. Zaručený způsob na rozvracení společnosti.

    • Kamil Mudra

     Zvláště když je mnoho lidí kteří čtou jenom titulky a občas, když se hodně přemůžou, tak i perex.

   • vittta

    To není o nějaké důvěře, to se přece dá snadno prokázat.
    Články, zpochybňující samotnou českou státnost, husitství, české dějiny, falšující dějiny protektorátu, a III. říše obecně jsou přítomné všude, vč. ryze ženských „mýdlových“ serverů.
    To co sem čas od času odkazuji je jen zlomek, a KAŽDÝ ví, že propaganda- protičeská a proněmecká je všudypřítomná a její agresivita se stupňuje.
    Víte to i vy, není tedy třeba si nic nelhávat- nejde o to „jestli“- ale „kdy“.
    Samozřejmě se nedá přímo prokázat role třeba Chovance, ale projevy sudeťáků jsou veřejně dostupné a žádné české médium se jim nevěnuje.
    Instalace hitlerovských politiků je též faktem, zatím na postu ministrů kultury a různých velvyslanců, ale to jen proto, že se hitlerovským silám nedaří lépe uspět ve volbách.
    Hitlerovským píšu úmyslně, protože Lansmaschaft je ideově s Hitlerovci odjakživa spřízněn, ostatně, denacifikace Německa je mýtus, a upřímně řečeno, vlastně ani nebyla reálně možná.
    Již po přijetí církevních restitucí muselo být každému jasné, že další „restituce“ se budou týkat revize II. světové války, a sudetského problému především.
    Já pozorně sleduji vývoj této situace a aktivně čas od času na německé nebezpečí upozorňuji- a sleduji reakce „blogové“ veřejnosti.
    U Pana Bavora, u Tarase i tady je přítomno mnoho dobrých českých vlastenců, přesto se tato témata NIKDY nesetkala s větším zájmem.
    Osobně se domnívám, že štvaní proti Rusku má za cíl právě postupné německé obsazení českých zemí, nejprve právní, a následně i etnické.
    Jsou zde přítomny osoby, které zpochybňují německé nebezpečí, a já se domnívám, a dal jsem to i najevo, že mají německé kořeny, jmenovitě Třešeň, a pravděpodobně i Saul.
    Nemusí to tak být, ale jmenovitě Třešeň se sudeťáky sympatizuje.
    Pak existují rozvraceči jakési národní jednoty, to je třeba Taras, který jen díky třídní nenávisti rozdělil lid na podnikatele- a ty ostatní, při čemž ještě nádavkem pohrdá dělníky.
    To ale není příznivce sudeťáků, o to je to možná horší.
    Vyskytla se tady poněkud rozporuplná osoba s nickem 2tttt, která vysloveně napadala podnikatelský stav což by asi nebylo nic tak divného, kdyby se se mnou nepustil do křížku a pak pod výmluvou, že tady má banána, (nemá) zmizel k Tarasovi, kde je mu dopřáváno více sluchu.
    Zde nemohu říci, že někdo je „nasazen“ na i tak malé blogy, jako je tento, či Tarasův, ale vyloučit se to nedá.
    Sudeťáčtí příznivci zvedají hlavu i v reálu, a existuje mnoho lidí, kteří by je přivítali, jen proto, že si myslí, že budou mít „pod říší“ vyšší platy.
    Celkově si myslím, že o sudeťácích ještě uslyšíme a- nebude to dobrá muzika.

    • Saul

     „Jsou zde přítomny osoby, které zpochybňují německé nebezpečí, a já se domnívám, a dal jsem to i najevo, že mají německé kořeny, jmenovitě Třešeň, a pravděpodobně i Saul.“

     A je zde přítomna jedna osoba, která se veřejně hlásí k nacistické ideologii a odkazu Adolfa Hitlera.
     Jmenovitě komentátor s nickem vita, s falešnými mimikrami „českého vlastence“ , zřejmě na doporučení svého otce, žijícího v Německu!!!
     Mimo jiné tzv. „politický komentátor“ s velmi nekonzistentním politickým přesvědčením.
     Bývalý volič Sládkových Republikánů, později „hrdý volič KSČM“, „levicový myslitel“, následně rasista a sympatizant fašismu adorující Adolfa Hitlera , popírač holocaustu, člen sekty svědků Okamurových a nakonec Babišova subinka, pějící tu oslavné ódy na slovenského oligarchu, jako zachránce českého národa.
     Tak co, vito?
     Zapomněl jsem na některého tvého pána, kterému jsi ještě dělal děvku?
     Otázka je, komu ještě budeš.
     Ty v podstatě komukoliv a těm Němcům se svojí naziorientací bys nejraději.
     Otázka je, jestli si tě s tvojí politickou a ideologickou minulostí ještě někdo vezme do postele.
     Každopádně „šlapat chodník“ a nabízet se, zatím umíš.

     • vittta

      No, milej zlatej sudeťáčku, můj otec v Německu nežije.
      Sládkovi republikáni byli antiněmečtí a antihitlerovští- proto jsem je také volil.
      Komunisté byli antiněmečtí a antihitoerovští- a proto jsem je také volil.
      Okamura je antiněmecký a antihitlerovský- a proto jsem ho také volil.
      Babiše jsem nevolil, a volit nebudu, ale jako premira ho považuji ze relativně úspěšného a domnívám se, že není v zájmu ČR, aby odešel dříve, než by o tom rozhodly případné volby.
      Všichni- Babiše nevyjímaje, které nějakým způsobem podporuji, měli jedno společné- a to už jen svou přítomností v parlamentu nasrávali Hitlerovy,Bruselké a NATO pohůnky, což byl též jeden z důvodů mojí volby.
      Jakkoliv to může na první pohled vypadat nekonzistentně, je moje volba už 30 let naopak velice konzistentní.
      Třeba se poser, ale moje volba bude vždycky česká, a antinacistická, což ti nejde ani trošku pod rypák, takže jen potvrzuješ svoje sudeťáctví.
      To tvoje osočování z nacismu u jiných je jen součástí této taktiky, a je to tak do očí bijící, že se to dá jen těžko vysvětlit nějakou tvou slaboduchostí.
      A ódy nechám na tobě, i když to není tvoje specialita, ty spíš nálepky, já jsem politický komentátor, tedy vždycky jsou nějaké možnosti, dané reálným stavem, a Ježíš Kristus tady ještě nekandidoval.
      V současném rozložení sil je Babiš nejlepší volbou, proč si to myslím, jsem dostatečně podrobně napsal jinde.

      • Saul

       „No, milej zlatej sudeťáčku, můj otec v Německu nežije.“

       Milý Daliborku, já vím, že ty bys hrozně rád lhal, ale lháři by měli mít dobrou paměť.
       Ta ti podobně jako inteligence a politická intuice beznadějně chybí, takže se do svých vlastních lží zamotáváš jak moucha do pavoučí sítě.
       Kdysi jsi tu psal, že tvůj „fotr v Německu pracuje“.
       Dá se tedy předpokládat, že i žije.
       I kdyby jen pracoval, nic to nemění na úzké a hlavně finanční vazbě tvé rodiny s Německem, kterou se tu snažíš předhodit mně, vlastenče!
       Takže si vyber, jestli jsi lhal tehdy, nebo lžeš nyní.

       „Zapomněl jsem na některého tvého pána, kterému jsi ještě dělal děvku?“

       A samozřejmě, že zapomněl.
       Na Trumpa.
       Bylo to krátké, ale velmi intenzivní milostné vzplanutí citů, které tě tehdy k americkému prezidentovi zasáhlo.
       Vzpomínáš na „Doníka“?
       Ještě ho stále nosíš ve svém „politicky konzistentním“ srdci?

       • vittta

        Ne, to jsem tady, ani kdekoliv jinde, NIKDY nepsal.
        Můj fotr nemá potřebu v Německu pracovat, máme tady firmičku.
        Co jsem psal, že fotr do Německa emigroval v létě 1989 (chtěl do Kanady) a tudíž zná poměry v lágru v Karlsruhe, pak tam nějakou dobu žil na vesnici, a vrátil se- někde v r.91, možná 92, zase zpátky.
        A ano, Doníka jsem podporoval, a stále podporuji, ale- a i to jsem psal- není to kvůli jeho zlatým vočím, ale spíše proto, že v té volbě byli dva.
        A božská Hilary ve mě opravdu nevzbuzovala ani náznak nějakých sympatií.
        Takže si srovnej myšlenky, sudeťáku, a uprav si v archivu mojí složku, jo?

        • Saul

         „…pak tam nějakou dobu žil na vesnici“

         Takže tvůj otec v Německu opravdu žil.
         A z vydělaných marek ti ještě založil firmičku, abys neskončil jako socka na pracáku.
         No vidíš, vlastenče.
         Leze to z tebe jak z chlupaté deky, ale nakonec zpíváš, jak zamlada na fízlárně.

          • Saul

           Už máte zalitou zahrádku, pacifisto?
           Tam je klid, co?
           Tak hoďte do placu nějaký váš konspirační blábol, ať se uklidníte i tady.
           A my se máme čemu zasmát.

          • vittta

           Ty a kdo ještě jste ti „vy“?
           Aby ses nesmál sám, jako vždycky i v reálu, poněvač se s tebou nikdo nekamarádí.

          • Saul

           No to mne hrozně mrzí, vito, že se mnou nekamarádi típci jako ty, pacifista, mišuge mistralius….
           To jsem fakt nešťastný a hrozně osamělý, že nepatřím do takové vybrané společnosti:-)
           Tak hezké a kamarádské stavění báboviček přeji.
           Jen abys zas neplakal, až ti do nějaké nepovedené šlápnu.

          • vittta

           Mrzí, mrzí…
           Jasně že tě to mrzí, ale to se musíš nejdřív naučit chovat!
           Pak se tebou možná budeme kamarádit.
           Ale já nemyslel jen tady…ty nemáš v reálu potíže s kamarády?
           Ty se nikdy moc nevyjadřuješ, kde bydlíš, co děti, žena, přátelé…
           Skoro by se zdálo, že něco..ehm…tajíš, ne?
           Příbuzné u partyzánů, ale manželka žádná, co?

          • Saul

           No jo, vito.
           Já jsem zakřiknutý introvert s úpornou snahou hájit si své soukromí.
           Navíc nemám ani tatínka, co v Německu zametal chodníky, aby mi vydělal na firmičku, tak se vlastně ani nemám čim chlubit.
           Ale tak aspoň zasmát bych se tu občas mohl, ne?

          • mistralius

           mně se líbí, že žid saul použil ke mně slovo „mišuge“, protože v Česku takové divné, židovké slovo neznáme, jakoby se nám zde žid rozlezl a chtěl zde všechno ovládat

          • Saul

           Domluvte se s vitou, mistře.
           On už bude od svých souvěrců vědět, jak s těmi roztahujícími se židy zatočit.
           Vlastně zatopit.

      • Saul

       „Sládkovi republikáni byli antiněmečtí a antihitlerovští- proto jsem je také volil.“

       Ale jdi, ty brebto popletená.
       Sládek byl ideový lídr toho nejtvrdšího jádra skinů a čistokrevných nacistů se vším všudy.
       Taky mu s bejsbolkama dělali při jeho hitlerovských proslovech na náměstích velmi účinnou hajlující ochranku, za což jim pan doktor z pódia nejednou poděkoval.
       Kde ty krásné časy jsou, co vito?

       • kočka šklíba

        Mám takový dojem, že vám splývá fašismus a nacismus, nebo Sládek hlásal nadřazenost árijské rasy? Nechci se ho nijak zastávat, můj oblíbenec to nebyl a není, naopak, ale podle mého to nacista není.

        • Saul

         „Mám takový dojem, že vám splývá fašismus a nacismus,“

         Ve vašich dojmech a pojmech vám nepomůžu, šklíbo.
         Zřejmě to splývalo i Rudé armádě, která bojovala proti fašistům a nakonec porazila i nacisty.

         „ale podle mého to nacista není.“(Sládek)

         Podle mého byl a je pitomec.
         Podobně jako jeho voliči.
         Tak máte u mne malé bezvýznamné plus, že jste k nim nepatřila.
         Doufám, protože u vás taky jeden nikdy neví…..

         • vittta

          Chybí ti znalosti, to je tvůj problém.
          Proč SSSR bojoval proti fašistům a ne nacistům je celkem známé- ale (he, he) jak komu, že jo, vole.

          • Kamil Mudra

           Řekl bych že sověti bojovali proti agresorovi který je napadl, chtěl je pobít a vzít jim jejich domovy. Jeho ideologie jim byla ukradená, stejně jako v dřívějších válkách třeba náboženství. Proto svůj boj s Hitlerem nazývali vlasteneckou válkou stejně jako když bojovali proti Napoleonovi. Samotný nacismus by je do Berlína nepřivedl pokud by zůstal uvnitř německých hranic.

         • kočka šklíba

          Samozřejmě že Rudá armáda porazila jak nacismus tak i fašismus, nevím co proti těmto skutečnostem máte.
          A já nepotřebuji žádné malé plus od nikoho, tedy ani od vás. Myslete si co chcete, ale já se domnívala, že se vámi dá diskutovat bez osobních urážek, viditelně ne, no i to o vás něco říká.

          • Saul

           Myslete si co chcete, ale já se domnívala, že se vámi dá diskutovat bez osobních urážek,“

           To se určitě dá, kočko.
           Zkuste to příště bez nich a hlavně bez podsouvání, že diskutér je blbec.
           Klidně si to myslete, ale aspoň nenaznačujte, jak máte ve zvyku.
           Pak se budu možná domnívat já, že diskuse s vámi má nějaký smysl.

    • kočka šklíba

     To co napsal Saul jsou samozřejmě jen jeho útočné kecy na vás. Ale, co takový nick od p. Bavora, kterého jste se tak vehementně zastával. Čistý klerofašista, to on zpochybňuje husitství, o Ukrajině a o tom co se tam děje ani nešpitne, protože to jsou jeho (fašisté) bratři. Takže v tomhle byste si měl tedy udělat jasno. Tady mně trošku připadáte že sedíte na dvou židlích. Nemůžete přece psát o husitství, české státnosti a být proti fašismu a současně souhlasit s takovým lidským odpadem jakým tento člověk je. Jeho tzv. vlastenectví je jen zástěrka. On je opravdu rasista a fašista.

     • vittta

      Nevadí mi fašisté, Kočko, vadí mi nacisté.
      To je rozdíl.
      Rytíř nemá nacisty rád a je to vlastenec.
      Že je u toho ortodoxní katolík….kdo je dokonalý, že jo.

      • kočka šklíba

       Ti jinými slovy znamená, že takový Bandera a Pavelič jsou nebo byli neškodní lidé? Protože to byli fašisté, nacismus si k jakémusi základu vyplývajícího z fašismu přidal „jen“ ještě nadřazenost tzv.árijské rasy, ovšem jinak to bylo velmi podobné. I když je pravda, že doteď se různí historici a filosofové přou nad definicí fašismu. Ale podle ovoce poznáte je. A toho člověka (pokud se dá vůbec za člověka označit, no po biologické stránce ano) z řečeného blogu nejde jinak nazvat než klerofašistou. Ono chtít vraždit svoje názorové oponenty, jak byste to nazval?
       Ale musí Vás tedy těšit, že se shodnete aspoň v něčem s Evropskou unií, protože ta také přechází současný ukrajinský fašismus minimálně mlčením. Zrovna tak například lotyššské pochody veteránů SS zřejmě EU nechávají chladnou, dokonce v členské zemi EU. „Hezké“ pokrytectví.
       A o husitství už raději tedy nepište, nemůžete na jednu stranu se na něj odvolávat a na druhou stranu akceptovat takovéhle výblitky : “ Opakuji-všichni se ho snažili zachránit a o odvolání bludu-který prokazatelně bludem byl-ho snažně prosili. Rozhodl se v něm vytrvat a věděl, co ho čeká. Tenkrát byly církevní tresty o dost drsnější, věděl, co přijde a rozhodl se tak dobrovolně. Nechtěli to udělat, ale za daných okolností jim všechny ostatní možnosti zmařil. Nemohli ho jen tak nechat, aby sváděl na zcestí další duše.“..A to je jen kousíček žvástů toho tvora..

       • vittta

        V tom jsem s ním zásadně nesouhlasil, ale dokázal jsem se s ním o tom nebavit, resp. bavit jen málo.
        On mě také respektoval, proč ne já jeho?
        Ony ty „ismy“ jsem stejně dost ošemetné, Národní socialismus- hitlerovský- po 30.6.1934 byl poněkud jiný, než Národní socialismus Hitlerovský před 30. červnem.
        Ernst Röhm byl fakticky revolucionář levicového typu.
        To jako komunista z Kambodže také nebyl ideologicky stejný jako komunista sovětský a komunista sovětský z r.1930 byl jiný od komunisty z let 70 tých.
        A o Paveĺicovi, to už vůbec bych nechtěl posuzovat, ten si vysvětloval víru v Boha opravdu specificky, to byl skutečný grázl, myslím, že horší jak Hitler.
        To vite, jak to vždycky vypadá, když se snažíme, či jsme se i u Pana Bavora snažili specifikovat přesně nějaký ismus, hlavně fašismus.
        Československá obec fašistická stála o obranu republiky před Hitlerem, Gajda byl dobrodruh, legionář a vlastenec.
        Rytíř je příznivcem Radoly Gajdy, nemyslím si, že by miloval Paveĺice,
        Tady jde o výklad nějaké ideologie.
        Lze v rámci ideologie poslat statisíce lidí do gulagu, a v rámci té samé ideologie emancipovat chudé a bezmocné.
        Co se Mistra Jana Husa týká, opravdu nebyl zájem ho zavraždit, je ovšem otázka, jaký to mělo důvod.
        Určitě to nebyla lidskost prelátů, ale politicky je daleko vhodnější polepšený hříšník, než zavražděný hrdina- a to ještě netušili, co je čeká.
        No a EU a její pokrytecké krytí SSáků, z nichž mnozí byli prokazatelně masovými vrahy- a jejich následovníci jsou na to hrdí, a třeba v Oděse na to navázali- to je kapitola sama pro sebe.
        Tohle bych si myslel, že by mělo otevřít oči každému, leč- neotevřelo.
        Podívejte na Třešeň, či MaB, a obě o adoraci nacismu- tam to není fašismus v tom slova smyslu, ale ukrajincká či lotyšká, ale i litevská, nebo řečená chorvatská atd… forma hitlerovského nacismu se vším všudy- tedy obě o tom vědí, ale moc jim to žíly netrhá- a co už může být průkaznější jak krytí brutálních a VEŘEJNÝCH vražd.
        V Evropě, že „nic nevidí“ někde na blízkém východě nebo v Africe, se dejme tomu dá pochopit, ale že nic nevidí v Evropě je varující.
        A EU ty vraždy kryje, o tom není žádná pochybnost.

        • kočka šklíba

         Ano máte pravdu v tom, že vámi jmenovaným je nějaký fašismus (myslím, že je to fašismus ne nacismus, ale o tom se přou dosud historici, natož my) v těchto státech úplně volný. No jo protože to jsou mopslíci EU a vedou velmi protiruskou politiku a o to jde těm hajzlům v EU. A i Třešni a MaB .
         O husitství by to bylo nadlouho a úplně jiná problematika, ale nicméně ten tvor na to má názor přesně jako fanatický katolík. Kterým je, kromě toho že je to fašoun. Ale už toho nechám, nebudeme sem zatahovat jiné blogy.

        • MaB

         Podívejte na Třešeň, či MaB, a obě o adoraci nacismu- tam to není fašismus v tom slova smyslu….(vittta)
         Nevím, co vás opravňuje k tak nesmyslnému tvrzení, které kočka šklíba pochopila po svém jako: „No jo protože to jsou mopslíci EU a vedou velmi protiruskou politiku a o to jde těm hajzlům v EU. A i Třešni a MaB“. Nevíte to zřejmě ani vy sám.

         Fašismus je pro mne autoritářský režim, který eliminuje všechny opozice a díky totalitnímu systému se snaží formovat „nového člověka“ tím, že kontroluje jeho intelektuální vývoj, jeho myšlenky a činy. Jednotlivci musí obětovat svou svobodu ve prospěch státní moci.
         Fašistická hnutí (často financovaná z Itálie) byla rozpuštěna ve Francii r. 1936 Front populaire. Bohužel se revanšovali po porážce Francie v červnu 1940 vytvořením nelegitimního Francouzského státu pod vedením Maršála Pétaina, s vládou ve Vichy. Ten trval přesně 4 roky, 1 měsíc a 10 dní. Fašisté v něm tvořili základ nacistických kolaborantů během německé okupace Francie 1940 – 1944. Nacismus, jakožto rasistická, totalitní, antisemitská, antikapitalistická a protikomunistická pravicová ideologie jim byl blízký…
         Vy tady vidíte nejmenší důvod k jeho „adoraci“, tj. k zbožnému uctívání ?
         Já ho hledám marně.

         • vittta

          Kdybyste znala dějiny alespoň v základu, věděla byste, že nelegitimnost vichistického režimu je lež De Gaulla.
          Ve skutečnosti byl onen Francouzký stát- to se tak fakt jmenovalo, tedy nebyla to republika, naprosto legitimní, byl legálně schválen obrovskou většinou, asi 90% legálních zákonodárců.
          Co říkáte o fašismu, ano, ten se snaží formovat nového člověka, a přesně to dělá EU, a vy sama tady vyhrožujete paragrafama, které jsou postavené tak, aby se daly v případě potřeby vykládat různě.
          Celá ideologie EU je postavená na lži, ale spíše než klasický fašismus připomíná nacismus, kdy jakousi nadřazenou rasu tvoří barevní, kam se kupodivu hlásí i mnozí bílí, kteří třeba v Německu běžně VEŘEJNĚ pohrdají německým lidem.
          (jinými slovy, nadřazenou rasu reprezetuje jakýsi nový člověk, vzešlý ze spojení všech ras, pokud možno míchaný s černými)
          Bílý, heterosexuální muž je veřejně napadán, kuriozní je třeba výčet špatných „vlastností“ Trumpa, kdy jeden jeho jakýsi handicap je to, že je bílý.
          Aktivističtí studenti mnohde rozhodují, co se bude učit a kdo bude přednášet a o čem, což věrně kopíruje počátky nacismu.
          Politické násilí- především v Německu, je běžnou součástí veřejného života.
          Ale- vy nic neříkáte, nic nevidíte.
          Jen vidíte, že nacismus byla pravicová ideologie, a zároveň píšete, že byla antikapitalistická, což svědčí o tom, že nemáte vlastní myšlenku, a tupě odpapuškujete cokoliv si přečtete- tam, kde se vám to hodí.
          Nacismus nebyl v žádném případě pravicový, protože o nějaké svobodě jednotlivce ad absurdum, což je typický znak pravicovosti, nemůže být vůbec řeč.
          Já jsem nedáno s pobavením sledoval francouzký film Magret zuří- nebo tak něco, ještě černobílý a s Gabenem, kde bojoval s nějakou partou z USA, co ve Francii používala střelné zbraně k páchání trestné činnosti.
          A byla to skupina zcela extremní v těch časech, mohlo se jednat o konec 50 let, začátek 60.
          Dneska jste už dál, střílí se tam pořád a vraždy jsou běžné, ale nikdo si o tom natočit film nedovolí, jinak by byl nařčen z rasismu, což opět je průvodní znak neonacistického systému.
          Tehdy byl institut „bílého Žida“, tedy někdo, kdo Žid nebyl, Židy chránil, nebo je minimálně nenapadal.
          V praxi- to, že nejsi Žid, ještě neznamená, že nemůžeš skončit jako Žid v koncentráku.
          A dneska…to, že je někdo homosexuál ještě neznamená, že nebude homofobem roku, že jo.
          A u nás- to, že je někdo sportovní hvězda (Jágr) ještě neznamená, že nebude ostarkizován se slušné společnosti, že podporuje Zemana a hokej v Číně.
          A to, že je někdo signatář Charty 77 a protikomunistický bojovník (Procházková) ještě neznamená, že to nemůže být bolševická hydra.
          A nakonec, to, že NIC neříkáte a NIC si nemyslíte ještě neznamená, že nemůžete jednou viset hned vedle mě.
          Takže bacha na ztrátu svobody a demokracie, pod rouškou- svobody a demokracie!

          • MaB

           Nacismus nebyl v žádném případě pravicový, protože o nějaké svobodě jednotlivce ad absurdum, což je typický znak pravicovosti, nemůže být vůbec řeč…. dixit vittta
           Zde se naopak jeví, že vy nemáte vlastní myšlenku a možná právě proto tupě napadáte fakta, která předloži jiní.

           Nacismus je ve skutečnosti dokonce extrémně pravicová politická doktrína, která obhajuje rasovou nerovnost a elitářství tím, že hlásá nadřazenost “Árijské rasy” a antisemitismus.
           Nacismus je také kategoricky proti mezinárodnímu socialismu levice a celého marxistického hnutí.

           Nacisté byli kritičtí ke kapitalismu, obzvlášť kapitalismu finančnímu, hlavně k tomu židovskému, už z důvodu jejich antisemitismu…

          • vittta

           No dobře, no, ale co je na tom tedy pravicového?
           Jaký pravicový znak nacisté naplňují?
           Rasová nerovnost a nadřazenost není nic pravicového, a už vůbec ne extrémně.
           A samotný fakt, že je proti marxismu, z něj také pravici nedělá.
           Nepřítel levice není automaticky pravičák, to jsou politické směry.
           Nacismus je původně sociálně pojaté hnutí, které se spřáhlo s velkokapitálem, aby mohlo vést agresivní válku.
           Ale výsledkem by rozhodně nějaká svoboda jednotlivce a svobodné vlastnictví výrobních prostředků nebylo- a malá závislost na státu, či rovnou stát s minimální pravomocí- což obecně jsou znaky pravice.

          • MaB

           Jaký pravicový znak nacisté podle mého názoru naplňují, jsem napsala výše.
           To dělení politické scény na pravici a levici, které se datuje od Francouzské revoluce podle toho, kde kdo seděl pří shromáždění generálních stavů, zda po levici nebo po pravici krale – vpravo ti konzervativní, vlevo radikálové, rozhodně není obecně platné pravidlo.
           Podoba levice a pravice je v každé době a v každém společenském kontextu, ve kterém se jedna vymezuje vůči té druhé, jiná.
           Podstata rozdílu :
           Pravice si myslí, že aby se společnosti dařilo lépe, je nezbytné, aby se dařilo lépe jednotlivcům.
           Levice si naopak myslí, že aby se jednotlivcům dařilo lépe, musí se dařit lépe společnosti.
           À le dnes je tu hlavne rozdílná vize světa – globalisté x nacionalisté.

           A ještě poznámka k tomuto:
           „Ve skutečnosti byl onen Francouzký stát- to se tak fakt jmenovalo, tedy nebyla to republika, naprosto legitimní, byl legálně schválen obrovskou většinou, asi 90% legálních zákonodárců.“ (vittta)

           Opravdu si myslíte, že se dá hovořit o legalitě a svobodě volby, když je země okupována nepřátelskou mocností ?

          • vittta

           Tedy…
           Pokud si pravice myslí, že:
           „Pravice si myslí, že aby se společnosti dařilo lépe, je nezbytné, aby se dařilo lépe jednotlivcům.“
           A levice si myslí že:
           „Levice si naopak myslí, že aby se jednotlivcům dařilo lépe, musí se dařit lépe společnosti.“
           Kde tedy je nějaká pravicovost u nacistů?
           Vy píšete, že jste to napsala výše, ale napsala jste nesmysl o nadřazenosti árijské rasy a antisemitismu, což sice nacisté prosazovali, ale nic pravicového na tom rozhodně není.
           A na tom, že bojovali proti levici přece také ne.
           No a…
           Vichistická Francie nebyla v r.1940 okupována, měla vlastní vojsko, loďstvo, a kolonie.
           Vznikla ještě před kapitulací Francie naprosto legální cestou.
           Byla naprosto legálním spojencem Německa.

          • MaB

           vittto, jelikož máte dnes určité potíže chápat, řekla jsem si, že vám rozdíl mezi pravicí a levicí vysvětlím podobně, jako dětem ve třetí třídě.
           Ani tento malý žertík jste, jak vidím, nepochopil…:))

           Říkáte, že vichistická Francie nebyla v r.1940 okupována, měla vlastní vojsko, loďstvo, a kolonie Vznikla ještě před kapitulací Francie naprosto legální cestou.
           Takže vy nevíte, že od prvních měsíců druhé světové války byla Francie poražená nacistickým Německem a přinucena podepsat příměří 17. června 1940 ?
           Od tohoto data byla rozdělena na dvě, na zónou obsazenou (3/5) a zónou svobodnou, jihovýchodní a jihozápadní.
           III. republika, ta legitimní, přestala existovat, parlamentní demokracie je nahrazena autoritářským režimem Vichy..
           I když legálně zvoleným prezidentem byl až do r. 1946 Albert Lebrun, Pétain si přivlastnil titul « chef de l’État français »,
           a tento kolaborant s nacismem začal politickou a morální očistu národa.
           Liberté, Egalité, Fraternité nahradilo heslo „Práce, Rodina, Vlast“.
           To je ta nacionalistická xenofobní antisemitická pravicová ideologie, na kterou se mne ptáte (stejná, jako ta extrémní pravice Le Penova)
           Měl byste číst pozorněji, vittto, protože i vy čtete. Nebo vy jen fabulujete ? :)

          • vittta

           Já přece nemůžu za to, že jsem blbej, ne?
           Já jen vím, že 17. června Francie prohrála, ale Petain byl zvolen legálně už 11. června.
           Tak nějak myslím.
           Také vím, že Petain byl většinou Francouzů doslova blahořečen, a právě jeho vláda kapitulaci podepsala.
           To už sídlila ve Vichi.
           Vichistická Francie se tomu říká právě proto, vládu tam nepřestěhoval Hitler.
           A někdy v červenci dostal Petain od parlamentu zvláštní pravomoci.
           Víte, MaB. je sice hezké, že tady vykládáte historii, ale vykládáte jí špatně, resp. vykládáte něco, co s legalitou vichistické vlády nijak moc nesouvisí.
           Nevíte to, jen to někde kopírujete, mám dojem, že vlastně ani nevíte co kopírujete.
           Já nejsem historik, ale jedním z výkladů trapného vystoupení Francie za II. světové války je právě De Gaullem falšovaná nelegitimnost Vichi.
           Sám De Gaulle byl člověk, který toho pro Francii hodně udělal, ale byl to povahou spíše diktátor než demokrat, a v podstatě to byl i samozvanec, on nebyl faborit jako zástupce „svobodné“ Francie, to byl gen….no…teď si nevzpomenu, vy si to najdete.
           Tedy nejsem historik- ale zase toho vím dost na to, aby mě diletantka jako vy mohla nemohla absolutně posrat.

          • MaB

           Já přece nemůžu za to, že jsem blbej, ne?
           Já jen vím, že 17. června Francie prohrála, ale Petain byl zvolen legálně už 11. června.
           Tak nějak myslím.
           Tedy nejsem historik- ale zase toho vím dost na to, aby mě diletantka jako vy mohla nemohla absolutně posrat. (vittta)

           Ano, vittto, že nejste historik, to dokazujete, zato v deformování faktů přímo excelujete. Co říkáte, je zcela mimo, Francouzi-pamětníci se nestačí divit.
           A já už diky vám vím, co znamená, když se řekne : Představuje si to jako Hurvínek (nyní vittta) válku. :))
           Offenzíva začla 10. května, Paříž byla obsazena 14.6., Hitler ukázal, co umí (masakr Maginotova linie), čili volby byly skutečně „svobodné“ a zcela „legální“…a Francouzi nadšením bez sebe.
           Proč tedy vylodění spojenců v Normandii 6.6.1944 a tolik desítek tisíc mrtvých ?

          • vittta

           A-ha…
           Francouzká armáda ještě bojovala, a byl zvolen Petain, ne?
           Vy jste také dokázali, co umíte, nebo jen Hitlerovi vojáci stříleli?
           2000 vašich letadel vůbec nevzlétlo, vaše tanky- lepší než německé- stály v hangárech.
           Ale váš premier, Deladier. pohrdl 1 100 000 československých vojáků, skvěle vycvičených a vyzbrojených, tak je v Mnichově nepotřeboval.
           Francie se posrala, prohrála se slabší armádou, a zvolení Petaina BYLO LEGÁLNÍ.
           Pamětníci nesou svou hanbu, těm se to samozřejmě nelíbí, a tak to nechtějí vidět.
           To i Deladier se za svůj podpis alespoň styděl, údajně hned po něm.
           Mocná Francie s obrovskou armádou se lekla toho, že Němci po ní střílejí a pod tímto- zcela nečekaným- nátlakem jste odhlasovali Petaina, který to zabalil, ale vaši vojáci bojovali dál, né že ne, proti Rusům, proti Britům.
           I vaši poslanci se posrali, všichni jste se posrali.
           Kecáte tady o Normandii, nemáte tušení, o čem píšete, nemáte pojem o historii a vedení války.
           Ale slávu jste si vysloužili, byli to francouští vojáci, kteří jako poslední bránili říšský sněm před sověty!

          • vittta

           A to jste ještě podrazili Poláky, ti bojovali, a vaši vojáci si…v Sietskriegu, váleli šunky.
           No, nedostali rozkaz bojovat, i když válku jste Německu vyhlásili.
           Vy Německu, né Německo vám, aby bylo historicky jasno!

   • tresen

    Věřit můžete, čemu chcete.
    Aeronet píše, že české zpravodajské služby znepokojuje politické napojení Milionu chvilek na lobbisty a české spojence Sudetoněmeckého landsmančaftu, ovšem daleko pravděpodobnější je zájem českých zravodajských služeb o samotný Aeronet.

    • vittta

     Líbí se mi, že se mi oba posmíváte, ale ani jeden jste se proti tomu nařčení neohradil.
     Ani vy, ani Saul, takže trefa do černého, co?

     • tresen

      Reagovat na každou ptákovinu tu snad není povinné.
      Vyvracím s potěšením obecné omyly a záměrné lži, ale nesmyslných osobních urážek si programově nevšímám.

      • vittta

       Není, jasně.
       Já jsem to ani přece netvrdil.
       Já jen tvrdil, že jste se neohradili- a to jsem měl pravdu, ne?

     • Saul

      Vito, opravdu myslíš že přímý potomek českých protifašistického bojovníků by se měl ohrazovat proti blábolům nějakého užvaněného líného společenského parazita a neonacistické nuly?
      Já myslím, že na svoji vlastní obranu určitě ne, ten boj už moji předci vybojovali
      Ale co se týká tvého náckování zde, proti tomu se přece ohrazuji pravidelně.

      • Kamil Mudra

       „…myslíš že přímý potomek českých protifašistického bojovníků by se měl ohrazovat proti blábolům…“
       Pane jo, to zní hrdě když se to takhle napíše. Ale coby argument? :-)
       Vážně si, Saule, myslíte že vám předkové mohou sloužit jako nějaký morální štít a meč záslužnosti, coby zbraně ke kosení oponentů v diskusi?

       Neznám vaše předky, nemám tedy právo je adorovat ani hanět a jsem si toho vědom. Tedy má další slova nevztahujte konkrétně na ně ani na sebe:

       Jistě. Politicky a kariérně jsou velmi dobře využitelní, pokud ve své době stáli na straně v následných časech určující pravidla, či jaksi obecně považované za tu správnou. To je historicky ověřeno a mnozí z nás měli to „štěstí“ pozorovat jak tohle probíhalo v praxi. Jak se předkové zatajovali a nebo všelijak maskovali v případě momentální „nevhodnosti“ a nebo naopak vytahovali na světlo když se nabídla možnost je nějak „vytěžit“. Společensky celkem běžná strategie kam až lidská paměť sahá, ale nejmasověji pozorovatelná při proměnách režimů.

       Ale současně je každému myslícímu člověku zřejmé, že předek pro náhled na jeho potomka, má minimální, ba spíše nulovou informační hodnotu. Není nijak zaručeno že potomek převzal jakékoli vlastnosti či morální stanoviska svého předka a nikdy se nemůžete spolehnout na to že bude kráčet v jeho stopách. Ani v dobrém – ani ve zlém. Obzvláště, když člověka se kterým hovoříte znáte jen z toho hovoru a jinak o něm nic nevíte, tedy ani nemáte možnost srovnávat slova s činy.

       Takže když se vrátím k vašemu: „…myslíš že přímý potomek českých protifašistického bojovníků by se měl ohrazovat proti blábolům…“ pak je na to jediná možná odpověď: Jistěže ano. Proti blábolům i neblábolům vám nezbývá jiná možnost než se ohradit sám, protože vaši předkové zde nehovoří aby to udělali za vás a i kdybyste toho dosáhl nějakou spiritistickou seancí pak jejich vyprávění o nich samých o vás konkrétně vůbec nic nevypovídá.

       „Já myslím, že na svoji vlastní obranu určitě ne, ten boj už moji předci vybojovali.“
       Tím byste se neměl nechat ukolébat. Čas určitě nezastavili.

       • MaB

        Myslím, že „rodová paměť“ hraje dost důležitou roli.
        Část naši rodiny pochází z oblasti, kde je vzpomínka na Camisardy (Huguenoty) dodnes velmi živá v paměti jejich potomků a zcela jistě formovala po staletí i jejich charakter. Jeho síla se projevila během druhé světové války. Protestanti ze Cevennes např. ukrývali a zachránili Židy, mnoho Židů, do té míry, že jejich jména lze čist v Uličce spravedlivých v Yad Vashem, Památníku holocaustu v Jeruzalémě.
        Huguenoti byli pronásledováni a vražděni kvůli své víře. Odolali a o jejich potomcích je známo, že mají sklony chránit ty, kteří jsou, stejně jako byli kdysi oni, pronásledováni za to, čím jsou. Je to gesto, které je jim přirozené.

        • vittta

         To já zase pocházím z oblasti, kde je velice živá vzpomínka na sudeťáky.
         Takže mě jen tak nějaký pičus něco nenabulíkuje, o jejich dobrotě.
         Dneska je ovšem každý sudeťák zároveň antifašista, a loajální občan ČSR.
         Časy se mění.
         A víte proč?
         Ti, co to všechno vyprávěli mě, už nežijí, a mě každý může říci:
         Jak to víš?
         To ostatně klidně mohl říci i mým předkům, no ale neřekl, protože pamětníků ješty bylo příliš mnoho.
         Dějiny se mění jednou za 60 let, pamětníci jsou mrtví, nebo staří- a mladým se může nakukat cokoliv.

        • Saul

         Přesně tak, je to ta „rodová paměť „, co nás velice silně ovlivňuje a jsme to my, co musíme být sami sebou.
         Někdy nám je k tomu dobrému rodová karma příznivá, někdy ne.
         Osobní odpovědnosti sama za sebe se ale nezbaví nikdo.
         A nebo s žalostnými výsledky nejen pro sebe.

        • Kamil Mudra

         „Myslím, že „rodová paměť“ hraje dost důležitou roli.“
         Pokud by to mělo být jak píšete, MaB, měli bychom o jeden důvod více k tomu abychom byli ve střehu vůči migraci z muslimských zemí.

       • vittta

        Ale řekl to, Kamile.
        Nyní už všichni víme to hlavní:
        Jeho předkové bojovali s nacisty.
        Možná jen jeden, píše „protifašistického bojovníků“.
        Ale víc neřekne, jen abychom věděli.
        No, podle mě lže, alespoň v tom, že by snad byl zrovna s těma bojovníkama v kontaktu.
        On také mohl bojovat s nacisty strýc ze strany bratrance jeho pradědečka, kterého Saul viděl 1x na pohřbu a 1x na svatbě.
        Takhle jako on se totiž nositel odkazu skutečných vlastenců nechová.

        • Saul

         Tak zase trefa mimo terč, vito.
         Můj dědeček a otec byli oba protifašističtí bojovníci v partizánském odboji.
         S oběma jsem měl osobní kontakt.
         S otcem jsem jako děcko jezdil dávat kytku na pomník jeho kamarádům, které Němci krutě umučili.
         Měl být jeden z nich. Na té akci, kde je chytli , nebyl jen náhodou a všechny ty kluky, kterým nacistické zrůdy jako ty, uřezaly nosy a uši, osobně znal.
         A mě stačí, že tebe znám jen virtuálně.

         • Saul

          No, ale ty máš zase po tatínkovi a jeho markách tu „firmičku“.
          Tak každej máme svoje, že vlastenče?:-)

        • Saul

         A ještě něco, vito!
         Jak už jsi zjistil, mám paměť pořád hodně dobrou.
         Před asi dvěma lety jsi se tady doznal, že bys do žádného partizánského odboje po Mnichovu nešel.
         Prostě kdyby ti sebrali flintu, tak bys to zabalil a byl jako ten Hitlerův český cyklista.
         Nebo spíš přímo ukázkový kolaborant.
         Tak co s tebou?
         Vždyť ty ses tu pozurážel až do toho nejčernějšího bahna úplně sám a dobrovolně.
         A evidentně je ti v něm stále dobře.
         Tak si to užívej, pašíku:-)

         • vittta

          Já nevím, jakou máš paměť, ale to, co napíšeš, jako že si to pamatuješ, píšeš ve 100% případů špatně, nebo to absolutně vytrhneš z kontextu.
          Navíc k tomu ještě přidáš nějakou fantasmagorii- teď třeba o markách a založené firmě- a na tom postavíš nejen celé vlákno lží, ale ještě si na to co chvíli „vzpomeneš“, jako kdyby to byla pravda.
          Ty vyfabuluješ nějakou blbost, a tu připomínáš.
          Stejně s těmi odbojáři lžeš, žádní parzyzáni tady po Mnichovu nebyli, blbe“.

          • MaB

           Stejně s těmi odbojáři lžeš, žádní parzyzáni tady po Mnichovu nebyli, blbe“. (vittta)

           Byli, hlavně na Slovensku (SR), ale i v Protectorátu Böhmen und Mähren.
           Můj děda byl za to zatčen gestapem a v koncentrácích strávil jako „RU“ (návrat nežádoucí) leta 1942-1945.
           V Lámanie pečatí (520 stran) Bohuš Chňoupek píše o protifašistickém hnutí za 2.světové války a líčí „činy veľkých i drobných ľudí, hrdinstvo i biedu, radosti i zúfalstvo, nádeje i najťažšie chvíle tých, čo doslova robia dejiny.“
           Hovoří o partyzánech – slovenských, českých i o těch francouzských, kteří odpočívají na slovenských cintorínoch… (vím to, tu část jsem překládala).

          • vittta

           Hmmm…a v kterém roce tam jako partyzán vystupoval?
           Partyzán není to samé co odbojář, což asi nevíte.
           Tak snad teď…

          • MaB

           „Stejně s těmi odbojáři lžeš…“
           Ctete zde odbojar nebo partyzan ?
           Vystupoval jako odbojar do zatceni v r. 1942

          • vittta

           Čtu tady právě partyzán.
           „Můj dědeček a otec byli oba protifašističtí bojovníci v partizánském odboji.“
           Vaše virtuální změna tématu není pro mě jakkoliv zajímavá.

          • MaB

           Kdybyste znal dejiny, vedel byste:
           Československý odboj (1939–1945), zvaný též druhý československý odboj, bylo odbojové hnutí, které se začalo formovat bezprostředně po německé okupaci Čech a Moravy a založení Slovenského státu v březnu 1939 a skončil s porážkou nacistického Německa a osvobozením posledních částí Československa v roce 1945.

           Partyzánské hnutí v českých zemích v období německé okupace 1939–1945 se stalo jednou ze složek českého protinacistického odboje.

          • vittta

           Měla byste- alespoň ze slušnosti- uvést zroj, takto vykrádáte jiné weby.
           Ale špatné, né všechno, co se píše, je také pravda.
           Točíme se sice na slovíčkách, ale pro vás je to důležité, tak prosim.
           Ale ve skutečnosti partyzánské hnutí v tom slova smyslu v r.1939.1940,1941 a 1942, a i dílem i 1943 bylo úplně zbytečné.
           Bylo třeba jen zajistit odbojová centra, aby byla zajištěna schopnost akce a udržoval se národní duch.
           Což se i dělo, ale bohužel byl tento odboj Heydrychem prakticky rozbit. nic méně svižně se opět obnovil.
           To je na vás složité, vy si najděte něco na nějaké wikipedii, něco krátkého s srozumitelného i laikům.

          • Saul

           vita 10.08
           Takže pro upřesnění,vito.
           Můj děda byl partyzán v opravdovém smyslu toho slova.
           Můj otec byl v nacistickém odboji.
           Ty jsi ale ten poslední, komu bych se svěřoval s nějakými podrobnostmi o své rodině, nebo svých českých kořenech a to ani přes tvůj neutuchající zájem , vyjádřený jako vždy sprostými pomluvami.
           „„Jsou zde přítomny osoby, které zpochybňují německé nebezpečí, a já se domnívám, a dal jsem to i najevo, že mají německé kořeny, jmenovitě Třešeň, a pravděpodobně i Saul.“(vita)

           Doporučil bych ti spíš soustředit se na můj včerejší příspěvek z 21.53
           K tomuto tvému slaboduchému zbaběleckému blábolu:
           „Stejně s těmi odbojáři lžeš, žádní parzyzáni tady po Mnichovu nebyli, blbe“. (vittta)
           ti nabídnu tento výčet.
           https://bojzasvobodu.cz/partyzanske-jednotky-v-ceskych-zemich-prehled/

          • vittta

           Ano, potvrzuješ, co jsem napsal.
           Dík.
           A tvoje rodina mě nazajímá.
           Nic méně v tvém věku aby byl otec v nacistickém odboji…
           To už bojoval v Hitlerjugend, nebo co?
           A co že otec u nacistů, a děda u partyzánů?
           Hele, mě nezajímá tvoje familie, ti za tebe nemohou.
           Faktem ale je, že minimálně přehlížíš plíživé nebezpečí ze strany sudeťáků, které je zjevné, pokud ho rovnou nepodporuješ.

         • Saul

          „Nic méně v tvém věku aby byl otec v nacistickém odboji…“(vita)

          Ne v mém věku, blbečku, ale jeho věku 20 let na konci války.
          Tobě celý život byly, jsou a budou roky zjevně pořád jenom 2 a batolata do odboje nebrali, takže ses vyjádřil správně, že by to pro tebe vlastně nemělo cenu.:-)

          • vittta

           No nééé…
           Kolik je tobě a kolik tvému otci, že?
           Do nacistického odboje musel vstoupit- zřejmě jako ordner, někde v r.1938, a to byl ročník tak 1921.
           A tobě zase tolik není, víš?

          • Saul

           „A tobě zase tolik není, víš?“
           No, vito…já myslím, že ještě pořád i bez podívání se do OP vím velice dobře, kolik mi je let :-)
           A zrovna tak vím, kolik by bylo let mému otci dnes.
           Ty takový přehled zjevně nemáš, jen na ten pobyt svého otce v Německu si ještě dokážeš přesně vzpomenout.
           Zjevně to pro tebe bylo velmi důležité.

          • vittta

           Vidíš?
           Okolkuješ, přehazuješ to jako na mě…
           A přitom nemáš zdánlivě důvod.
           Zdánlivě, ty jsi ještě mladší jak já, víš?
           A kolik je tvému otci…no co, třeba tě měl pozdě, ale ty kecinkáš, poněvač sis všechno vymyslel, a nyní nedokážeš navázat na svou lež, protože neumíš počítat.
           A jak se vyhýbáš zmínce o tom ordnerovi…to je prdel, ty vůbec nevíš, kdo to byl.
           To všechno se dá poznat z tvých pár řádků!

          • Saul

           Já za to nemůžu, vito, že jsi už roky impotentní a nedokážeš si představit (ani spočítat), že by mohl mít muž dítě i po čtyřicítce.
           Co vy s tím Kamilem v té knajpě probíráte?
           Se ho na to optej.
           Nebo to fakt celou dobu meleš a meleš jen o politice?
           No to musí být „dýchánek“ :-)

          • vittta

           I po 50.
           Ale budeš sebou muset hodit, abys ještě stíhal rozmnožit tvoje kvalitní geny!

 11. vittta

  Ha, ha, tak Praha zajistí kropení Letenské pláně…
  Tak to je od ní hezké.
  Když demonstrovali občané proti cigošskému teroru, tak stát zajistil policajty s pendrekama, a co se vody týká, tak leda vodní děla.
  A záchranky odváželi leda tak zmlácené.
  Ale- měříme stejným metrem, a tak daňový poplatník rád zaplatí nějaký ten desetimilionek (a to si pište, že si někdo zahrabe) na dobrou věc!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/praha-se-chysta-na-obri-demonstraci-ma-plan-jak-zkropi-letenskou-plan-a-postavi-pitka-74297?dop-ab-variant=15&seq-no=3&source=hp

  • Kamil Mudra

   To je opravdu zvláštní. Tak jde o akci Milionu chvilek a nebo Pražského magistrátu? Já žil až doposud v domnění že si zázemí každé akce zajišťuje její organizátor. Ale třeba Praha své služby Milionu chvilek následně vyúčtuje? Možná s nimi město má i smlouvu?

 12. Saul

  „Neznám vaše předky, nemám tedy právo je adorovat ani hanět a jsem si toho vědom“(KM)

  No to vám moc děkuji, Kamile, ale proč to tady píšete , zrovna mě a zrovna na tomto vlákně?
  Podívejte se na jeho začátek!
  To už je opravdu neuvěřitelné, co tu předvádíte a že se právě zde oháníte „morálkou a argumentací“.

  „Tím byste se neměl nechat ukolébat. Čas určitě nezastavili.“

  Určitě jsem se ukolébat nenechal.
  Dokonce odezírám i ze rtů, když se nám „naši“ dobráci snaží pomoci před „útoky na Česko“.
  Mimochodem, na koho vlastně útočila Policie České republiky, když doporučila Babiše obvinit z trestných činů?
  Že by sama na sebe,nějaký státní puč…..?

  Se svými předky citim, Kamile, silné spojení.
  Cítím jejich životní chyby a vím, že jsem to já, kdo se s nimi musí vyrovnat a pochopit je.
  O východní filozofii vím, že něco víte, ale zřejmě jdeme jinými cestami.
  Což nevadí, jen bych vás nerad osobně potkal v nějakém koncentráku, to by ty naše předky asi nepotěšilo.
  To už vás radši náhodně uvidím s vitou někde v hospodě a hezky tady tu vaši ožraleckou ostudnou karmu rozmáznu:-)

  • Kamil Mudra

   „…ale proč to tady píšete , zrovna mě a zrovna na tomto vlákně?
   Podívejte se na jeho začátek!“

   No, nezlobte se, Saule, ale nejsem žádný Spiderman, abych se těmi vlákny prohrabával. Proto jsem vám napsal: „Tedy má další slova nevztahujte konkrétně na ně ani na sebe“. To znamená, že to co následně říkám má, dle mého mínění, obecnou platnost ať už jde o vás či kohokoli jiného. Vaši (vittovi, třešně, MaB…) předci jsou vaše starost (nebo chlouba) ale co s tím tady?
   No a kdybyste tu chtěl rozmazávat nějakou mojí „ožraleckou ostudnou karmu“, tak si dejte pozor aby se vám v těch vedrech nezavařil stroj času, protože byte se musel vrátit o minimálně 45 let zpět. Ale možná byste stejně viděl houbelec, protože na mne alkohol působí jako spolehlivý uspávací prostředek. :-)

   • Saul

    Proč zrovna o 45 let, Kamile?
    Kdyby to bylo o 40 let méně, podezíral bych vás z nějaké ostudy s vitou a následné, aspoň částečně abstinence:-)
    Ale rád vám vaše tajemství ponechám.
    Jen aby nepřišla Mab se svými úslovími…
    Třeba to foneticky“ šer še la fám“:-)

    • Kamil Mudra

     To není žádné tajemství, Saule, protože jsem to tady už někdy sám napsal. Prostě jsem přibližně před těmi lety dospěl k přesvědčení že mám našlápnuto k alkoholismu. Tak jsem si dal pár let abstinenci a následně se ustálil na spotřebě zhruba jednoho piva (piju desítku a ničím neprokládám) na hodinu, během velmi sporadického hospodského posezení. A to ještě pouze za horkého počasí. V chladných podmínkách upřednostním spíše kávu nebo čaj, zcela výjimečně grog ale v takovém případě zůstanu u jednoho. Personál sice z takového konsumenta asi nebývá nadšený ale mě to zcela vyhovuje.

     • Saul

      No jo, to bylo hned, tenkrát.
      Při zpětném pohledu jsem k alkoholismu měl později slušně našlápnuto taky, i když jsem každodenně nikdy nepil a měl spoustu jiných aktivit, ale tak nějak se to vyřešilo samo i bez nějaké 100% abstinence.
      Prostě mne to přestalo bavit ,inspirovat, chutnat…
      Tvrdý nepiju už skoro vůbec, ale na pivo si občas zajdu rád.
      První hodinu dvě i tři rychle za sebou a čtvrtý, občas i pátý už cucám jak děcko limonádu.
      Ale těch 5 už je na mne moc a druhej den to trochu cítím.
      Nicméně čtyři jednou za týden, zvlášť po nějakých našlapaných km na kole si rád dopřeju.
      Zvláštní, že jen jedno si nedám nikdy.
      Buď mám čas na ty čtyři a užít si i to sedativum, nebo radši birella.

      A k tématu….četl jsem u Tribuna velice trefnou úvahu.
      To je dle mého motivace většiny těch demonstrujících „fašistů“
      Tribun
      „Tohle je pěkně vidět na těch demonstracích proti Babišovi: nejsou proti systému, jsou proti Babišovi, protože nás nutí koukat na to, co vidět nechceme. Nevadí, že nám vládnou šmejdi (protože i mimo vládu, dokonce i kdyby byl v kriminálu, bude jeho ekonomická moc nezměrná), vadí, že na ně musíme koukat a uvědomovat si to.“

      • Kamil Mudra

       Hmm. Hlavně že demonstrantům nevadí šmejdi na tribuně. Inu asi jich ještě nevidí dost a tak si „doplňují dávku“.

       • Saul

        Myslíte ty kapely, co tam na tribuně budou hrát?
        Třeba je demonstranti na Letné vypískají jako Babiše, když se jim ta muzika nebude líbit.

 13. MaB

  Pokud by si chtěl někdo zauvažovat, toto jsou letošní témata disertační práce z filosofie (maturita z filosofie je povinná pro všechny, koeficient 2 – 7)
  • zaměření ekonomie, sociální (3):
  „Je morálka nejlepší politikou?“
  „Rozděluje práce lidi?“
  • zaměření vědecké (4):
  „Pluralita kultur brání jednotě lidské rasy?“ ; „Uznat své povinnosti znamená vzdát se své svobody?“
  • zaměření literární (7):
  „Je možné utéci času?“
  „Má smysl vysvětlovat umělecké dílo?“
  • zaměření techno (2):
  „Pouze to, co lze vyměnit, má nějakou hodnotu?“ „Mohou nás zákony dělat šťastnými?

 14. vittta

  Co to je za blbost:
  • zaměření vědecké (4):
  „Pluralita kultur brání jednotě lidské rasy?“ ; „Uznat své povinnosti znamená vzdát se své svobody?“
  První dotaz je „vědecký“ asi jako vědecký komunismus.
  A druhý dotaz …
  Co je na něm vědeckého?
  To je spíše komika doby, protože základní myšlenkou v tom dotazu není uznání svých povinností v kontextu vzdání se svobody, ale jaké ty povinnosti jsou.
  Protože člověk zůstane svobodným člověkem, když platí daně třeba v součtu 40%, ale jak platí 60%, je z něj otrok- pokud ovšem i tak nebere tolik, že to bohatě stačí na důstojný život- měřeno dobovými reáliemi.
  Nebo existuje zákonná povinnost oznámit každé podezření ze spáchání trestného činu, což kdyby všichni dodržovali, tak o nějaké svobodě nemůže být ani řeči.
  Povinnost po sobě uklízet odpad naopak nic ze svobody neubírá.
  Nebo literální…je možno utéci času.
  To mě asi něco uniká, protože co je na tom literálního?
  Tohle je spíše otázka víry každého jednotlivce, pokud někdo věří, že unikl času- z hlediska jeho víry- pak mu skutečně unikl, ale pouze v jeho vlastním světě- nic méně nelze ani tak vyloučit, že se mýlí, teba má fakt muslim v nebi 99 panen (nebo kolik) i když nevím, co je tak zábavného zrovna na pannách.
  A má smysl vysvětlovat umělecké dílo…
  Pokud chceme toto dílo zneužít politicky, tak určitě.
  Třeba známá hra „naše násilí, vaše násilí“ vysvětlena být musela, a i tak si mnozí nechápavci mysleli, že jde o urážku křesťanství a zvrhlou divadelní pornografii.
  A ono to přitom bylo umělecké dílo…

  • Kamil Mudra

   Nojo. Nějaká historie ho nezajímá – hledí přece do budoucnosti.
   Letnou Hřib určitě nevynechá.

  • Alva

   „…tady u nás ještě pořád není černá barva ksichtu zárukou beztrestnosti…..“
   Tak s tím bych ještě počkala. Pro uklidnění veřejnosti je (snad) v cele, podle podle Novinek „policisté zadrželi a obvinili muže, u kterého CHTĚJÍ navrhnout vazbu a taky že informace o tom, zda je uprchlík, se rozcházejí.
   .
   Jak říká politolog V. V. Pjakin, paměť davu je +/- 14 dní. Až se diskutující vypovídají na sociálních sítích a milionový chlívek uspořádá ještě pár demonstrací, uprchlík bude možná s omluvou propuštěn.
   Navíc je možné, že ho ta dívka provokovala nevhodným oblečením a na tom poli se pohybovala bez majitele.

   • tresen

    Je možné, že by vám unikla tato alarmující zpráva?
    Víme první! Očitý svědek zachytil vykládku migrantů přímo z autobusu v centru Prahy! Arabští a afričtí migranti byli z autobusu vyloženi v tichosti mimo autobusovou stanici, na parkovišti v zastrčené ulici v Karlíně! Pohotový svědek popadl mobil a všechno vyfotil a zatepla nahlásil naší redakci! Import migrantů probíhá na plné obrátky, stačí se dívat okolo sebe!

    • vittta

     A přivezli- nebo nepřivezli?
     Pokud ne, jak to víte?
     Pokud ano, je to dobré, špatné, nebo normální?
     Mě tedy by zajímal spíše váš názor na tu věc…

     • Kamil Mudra

      To už je asi týden staré. Prý to měli být nějací návštěvníci divadla. Přihlížející ale udivilo že je nevyklopil před divadlem.

      • vittta

       To by mohlo být.
       Jsou to divadelní fandové na první pohled, a zřejmě dávali kus „Naše násilí, vaše násilí“.

        • vittta

         Hmmm…
         Odkud sem asi tito turisté přicestovali?
         Nějak se nemohu zbavit dojmu, že blíž pravdě je ten dovoz migrantů, než cokoliv jiného.
         Ani Třešeň to nemůže vyvrátit, jinak by k tomu určitě napsala obsáhlejší komentář.

    • Alva

     Konkrétně tahle zpráva mi tedy opravdu unikla, ale spousta dalších alarmujících už ne.
     Jenže co naděláte s tím, že „demoblok“ prostředictvím svých správných médií ještě po asi 4 letech pořád vrdí, že v ČR je pouhých 12 azylantů a jistá část občanů tomu věří. Slyšela jsem to asi před měsícem v nějakém pořadu – snad na Nově (bez záruky) na vlastní uši. A nebyla to politická satira.

     • vittta

      Co jako nadělá Třešeň?
      Co by, nic, ona nic neříká, nic si nemyslí- jen uvádí na pravou míru.
      Tohle fotkou ale nemyslela nic, a ani nic neuvedla na pravou míru.
      Prostě nic, no…
      Ty tři sledovat, to je šou jako kráva.
      Nic neříkají, nic si nemyslí, ale hodně jim ostatní ubližují, pomlouvají je, a čtou konspirační weby.
      Ti ostatní teda, samozřejmě.
      Saul nadává, Třešeň neříká nic, a MaB nic neví, jen co se dočte.
      A že náš krajan zaplatil za něco.. „Pánbuvízaco“ asi pětačtyřicet litrů.
      Svým způsobem, také zpráva.

       • vittta

        Třešeň především neví, návnada spočívá v tom, že by se někdo „chytl“, že to je „TAK“, a už by mohla v pohodě napsat, že to je „ONAK“.
        Takhle nemá co psát, co vyvracet.

       • Saul

        Tak jak vidíte na komentu vity z 21.33 , návnada byla výborná a ryba už se i přes upozornění na háček na něm vesele houpe.
        To se dalo čekat:-)

        • vittta

         Ano, a nyní si počkáme vespolek na uvedení na pravou míru.
         Protože mě by to teda zajímalo.
         Můžeš se toho ujmout, ale vlastně, ty nejsi školen v uvádění na pravou míru…tak mě alespoň nazvi náckem, sakra, neflákej to!

 15. MaB

  Co to je za blbost zaměření vědecké (4): Co je na něm vědeckého? (vittta)

  Na gymnaziu jsou ruzna zamereni, to vedecké (scientifique) klade hlavni duraz na vyuku vedeckych predmetu, (fyzika, chemie…),
  to literarni zase na predmety humanitni – jazyky, filosofii, dejepis…
  Na to jste sam neprisel ? Zase rychleji pisete nez myslite…:))

  PS: Jen na okraj, vcera stala krajana neznalost zakona 45 000 czk …trochu drahé ponauceni.
  Moc litoval, ale nebylo k tomu prihlédnuto.

  • vittta

   Jiný krajan šel sedět za to, že francouzká policie nedokáže plnit své povinnosti.(negři v kamionu)
   A jiný krajan- to v Británii- byl ubit k smri řetězem, že něco řekl, a vrah byl osvobozen.
   Člověk si musí dávat hodně majzla v tom svobodném světě!
   A co mi píšete o zaměření na gymnáziu, co to má společného s disartační prací z filosofie?

   • MaB

    A co mi píšete o zaměření na gymnáziu, co to má společného s disartační prací z filosofie?
    Chápu, že vaše otázka*, na kterou je to odpověď, vam teď připadá natolik stupidní, že se k ní nehlásíte.
    *) Co to je za blbost zaměření vědecké (4): Co je na něm vědeckého? (vittta)

    A než vyvozujete závěry, měl byste se sám řídit tím, co mi připomínáte:
    „né všecnno, co se píše, je také pravda.“

    • vittta

     No- a já se ptal, ale vy jste mi napsala, co se na gamnáziu učí, ale já v tom neviděl žádnou souvislost s tou disartační prací, tak jestli mi chcete odpovědět, tak nějak…abych to pochopil.
     Buď jaká je ta souvislost, nebo co je na tom vědeckého.
     Pokud to není pravda, a je to nějaká ironie, pak stačí napsat, že je to ironie, ale zde tedy moc nechápu, v čem by spočívala, takže případně i v čem spočívá.

     • Kamil Mudra

      Hele, tohle mi přišlo od známého do mailu. Nemůžu na to tedy dát odkaz, jen to sem zkopírovat. Jména studentů jsem smazal. Počti si:

      A my pitomci jsme se ve škole biflovali, zkoumali prostředí, mysleli na budoucnost a zkoušeli v diplomkách něco světu přinést !!!
      Pokud dnes chceš titul??? Napiš diplomku o buznách nebo menstruaci….
      Zbláznil jsem se já nebo naše vysoké školy ? Karel IV se musí v hrobě obracet. Nejsou prý lidi. Bodejť by byli strojaři, stavaři, elektrotechnici, chemici, průmyslováci, řemeslníci…., pokud se studují obory níže uvedené a pokud je snazší a lépe finančně ohodnocené živení se hubou než živení se hlavou nebo rukama.Zbláznila se společnost nebo jen naše vysoké školy? ZBYTEČNÉ OBORY bez přínosu pro společnost se studují na VYSOKÝCH školách placených z veřejných zdrojů .
      Čím se ti ubožáci a „absolventi“ chtějí živit? A kdo je bude platit?

      Student:
      Název absolventské práce: Sexuální a vylučovací slovní zásoba a kontexty jejího užívání v romštině
      Anotace: Tato bakalářská práce pojednává o užívání sexuální a vylučovací slovní zásoby v komunitě rokycanských Romů v různých jazykových situacích. Z hlediska funkce sexuální a vylučovací slovní zásoby poukazují na různé kontexty užití a narážím také na tabuizované situace. Závěrečná část bakalářské práce analyzuje výskyt sexuální a vylučovací slovní zásoby v různých sférách romského umění.
      Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta obor studia: Romistika (ROM)
      Cikánský fekálismus — na levičáckých humanitních oborech je to vědecky hodnotné téma. Autor za tuto práci získal diplom a titul Bc.

      Student:
      Název diplomové práce: Gay pornografie jako afirmace a jako parodie. Genderové aspekty gay pornografie
      Anotace: Cílem práce je analýza gay pornografie z genderového pohledu, která zkoumá ukotvovací procesy genderových a sexuálních stereotypů a současně možnosti a prostory pro jejich subverzi či alternativní čtení. Dále se tato práce zaměřuje na zkoumání role, jakou potenciálně afirmativní nebo parodická pornografie sehrává ve vztahu ke gay aktivismu a emancipačnímu hnutí. Za tímto účelem tvoří empirickou část práce analýza náhodně vybraných gay pornografických snímků české provenience z vybraných vývojových etap tohoto žánru.
      Oponentura:(levičácký gay-aktivista, člen Rady vlády pro lidská práva)
      Škola: Univerzita Karlova — Fakulta humanitních studií — Katedra genderových studií
      Obor studia: Genderová studia (GS)
      „Koukat na gay-porno a hodnotit ho z „genderového“ pohledu. To je panečku věda. Autor za tento hnus získal akademický titul Mgr.“

      Student:
      Název diplomové práce: Figura kyborga v diskurzu kyberfeminismu
      Anotace: Magisterská diplomová práce bude zkoumat podoby a funkce figury kyborga v diskurzu kyberfeminismu. Zaměříme se na období začínající rokem 1983, kdy Harraway publikovala esej A Cyborg Manifesto, těžiště práce bude tvořit výzkum figury kyborga v kyberfeminismu a kyberfeministickém umění 90. let.
      Škola: Masarykova univerzita Brno, Filozofická fakulta
      Obor: Obecná teorie a dějiny umění a kultury
      Státní zkouška proběhla 10. 6. 2015. Autorka obdržela titul Mgr.

      Student: je aktivista iniciativy „Brno blokuje“ a organizátor brněnské demonstrace na podporu imigrantů 26. 6. 2015
      Název diplomové práce: Duhová rodina živoucího světla a lásky
      Anotace: Duhová rodina živoucího světla a lásky.
      Práce se věnuje popisu mezinárodního hnutí zvaného Rainbow Family of love and Living Light.V práci používám metodu zúčastněného pozorování a strukturované rozhovory. V další části se věnuji historii a sociálním institucím.
      Škola: Filozofická fakulta v Brně, obor Etnologie
      Opravdu velmi přínosná vědecká práce. Proto za ni obdržel titul Mgr.

      Student:
      Název diplomové práce: Výuka tématu homosexualita a prevence homofobie na druhém stupni základní školy
      Anotace: Diplomová práce pojednává o důležitosti vyučování těchto témat již na základní škole. V teoretické části se zabývám psychosexuálním vývojem člověka. Dále se věnuji homosexualitě z hlediska jejího vzniku, výskytu v populaci, otázkami sebepřijetí a homosexuálního partnerství a rodičovství. Součástí práce je návrh preventivního programu, který pedagogům pomůže žáky s tématy homosexualita a homofobie seznámit zábavnou formou s prvky zážitkové pedagogiky.
      Škola: Masarykova univerzita — Pedagogická fakulta
      Obor studia: Učitelství pro základní školy
      Absolventka teď bude učit děti a propagovat deviace na základní škole!

      Student:
      Název diplomové práce: Vývoj změny vztahu k vlastnímu tělu u transsexuálů
      Anotace: Diplomová práce se zabývá vývojem vztahu k vlastnímu tělu u transsexuálů. Teoretická část s důrazem na nedávné výzkumy pojednává o oblastech vztahujících se k výzkumu — transsexualismu se zvláštním zřetelem na proces přeměny pohlaví a vztahu k vlastnímu tělu.
      Druhou částí její práce byl opět praktický „vědecký“ výzkum. Podívejte, jak autorka dokáže filozoficky okecat to, že seděla s několika devianty v kavárně a žvanila o jejich úchylkách: Cílem kvalitativního výzkumu bylo porozumět vývoji vztahu k vlastnímu tělu lidí, kteří sami sebe identifikují jako transsexuály. Výzkumu se zúčastnilo sedm osob. Data získaná z narativních interview byla analyzována z hlediska holisticko-obsahové perspektivy. Respondenti do vyprávění vnášeli také téma akceptace a smíření, téma sexuality atd. Tak to je ten „moderní“ výzkum na moderních humanitních fakultách v režimu moderních západních humanistick& amp; amp ; yac ute;c h hodnot.
      Škola: Masarykova univerzita — Fakulta sociálních studií
      Obor studia: Psychologie — magisterský
      Zkouška proběhla 10. 6. 2013, autorka získala titul Mgr.

      Student:
      Název diplomové práce: Romský revenant — mulo jako dogma
      Anotace: Práce se tematicky zaměřuje na studium víry v duše zemřelých u Romů. Teoreticky se práce zabývá důsledky uplatnění konkrétních metodologických přístupů na pojetí tradice na příkladu víry v muly — romské revenanty. K tomuto zpracování slouží teoreticky zaměřená sekundární pramenná literatura.
      Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta (FF)
      Obor studia: Etnologie — Romistika (ETN ROM)
      Autorka získala titul Mgr. Autorka je aktivistka z Člověka v tísni a bojuje za multikulturní vzdělávání.

      Student:
      Název diplomové práce: Homosexualita u Romů
      Anotace: Cílem této bakalářské práce bylo poskytnout dostatek základních informací o romské LGBT komunitě žijící v České republice. Přiblížit osudy lidí, kteří jsou vystavováni vícenásobné diskriminaci a zmapovat, zda se mění vztah romské společnosti k LGBT menšině.
      Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta (FF)
      Obor studia: Romistika (ROM)
      DT je homosexuálně-romský aktivista, nyní zaměstnán na úřadu vlády v pro-menšinových korytech.
      Karel IV. se musí v hrobě obracet, když vidí, jaká hniloba se šíří na univerzitě, jež nese jeho jméno.

      Student:
      Název diplomové práce: Neúplný feminismus, stopy ekofeminismu v díle a myšlení Milana Machovce, Hany Librové, Luby Lacinové a Mirka Vodrážky
      Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta (FF) — Ústav politologie
      M. je pro-uprchlický aktivista a intelektuál ze Strany Zelených Praha 1, vystudoval několik oborů v Praze a Brně.

      Student:
      Název diplomové práce: Ženy v Asociaci protifašistických skupin aneb „Nejde jen o to, aby i holky mohly mlátit nácky“
      Anotace: Cílem mé diplomové práce je zjistit, jaké je postavení ženy v české Asociaci protifašistických skupin (APFS). Zajímá mne, jak gender ovlivňuje a limituje účast žen na životě hnutí. Diplomová práce si současně klade záměr popsat vnitřní fungování vybrané antifašistické organizace.
      Škola: Univerzita Karlova — Fakulta humanitních studií — Katedra genderových studií
      Obor studia: Genderová studia (GS)
      Autorka získala titul Mgr.

      Student:
      Název diplomové práce: Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec
      Anotace: V této diplomové práci se zabývám genderovou analýzou filmu Sněhurka a lovec, který vyšel v roce 2012. První část práce věnuji představení teorie a metodologie, ze které pak vycházím v analytické části. Primární základ tvoří feministické teorie, konkrétně se pak věnuji především kritické feministické archetypální analýze a metodě vzdorného čtení.
      Škola: Univerzita Karlova — Fakulta humanitních studií — Katedra genderových studií
      Obor studia: Genderová studia (GS)
      Autorka získala titul Mgr.

      Student: (odbornice a koordinátorka z Amnesty International)
      Název diplomové práce: Panenství jako sociálně a kulturně podmíněný fenomén
      Anotace: Tato bakalářská práce se zabývá analýzou fenoménu panenství z perspektivy sociální a kulturní antropologie. Kriticky se staví k uměle vykonstruované dichotomii přírody a kultury, která má vliv na vytvoření konstruktu „přirozenosti“ těla a panenství.
      Škola: Mas. univerzita Brno — Fakulta sociálních studií
      Obor studia: Sociologie/Genderová studia, Sociální antropologie

      Student:
      Název diplomové práce: Menstruace tajná a tajená
      Anotace: Autorka se v práci zabývá menstruací jako kulturním konstruktem. Vychází z genderové perspektivy a perspektivy feministické antropologie. Popisuje, jakým způsobem je utvářena sociální podoba menstruace. Autorka identifikuje společenské jevy, které se podílejí na utváření obrazu menstruace, sexualizaci a medikalizaci.
      Škola: Mas. univerzita Brno — Fakulta sociálních studií
      Obor studia: Sociální politika a sociální práce/Sociální antropologie

      Tak toto se, prosím, v současnosti studuje na našich univerzitách, taková nám roste inteligence, za tohle dostávají tituly !!! Opravdu přínos pro stát.

       • Jan

        … tihle na demonstraci proti Babišovi určitě nevědí ..
        Role Agrofertu v českém zemědělství. Detaily, které je třeba si v souvislosti s tlakem na premiéra Babiše připomenout.
        Situace s protesty proti Andreji Babišovi v ČR neustávají a je již zcela jasné, že pěkné počasí odstartovalo v ČR letní “Majdan” s cílem svržení vlády Andreje Babiše. Jenže při těchto demonstracích dochází k neuvěřitelným scénám, které stojí opravdu za pozornost a musíme si je rozebrat.
        Agrofert a jeho klíčová úloha pro přežití těch zemědělců, kteří ustáli rozvrat zemědělských družstev počátkem 90. let
        Je načase pochopit procesy řízení, které zůstávají utajeny. České zemědělství se po roce 1989 dostalo do stavu naprostého chaosu. Celé to začalo rozpady zemědělských družstev v roce 1990, které kvůli restitučnímu zákonu začaly ze dne na den hospodařit na cizích pozemcích, v cizích budovách, za komerční nájemní ceny, které 99% družstev nebylo schopno uspokojit, protože družstva si na nájmy nedokázala svojí produkcí vydělat. Do konce roku 1993 zanikla prakticky všechna jednotná zemědělská družstva. Tradiční JZD organizace zmizely, desítky tisíc lidí přišly o práci.
        Družstva JZD provozovala nejen rostlinnou výrobu a sklízení pícnin z polí a luk, ale měla i výrobu živočišnou. Ta byla vitálně a přímo napojena na rostlinnou výrobu, protože skot v kravínech a telata v teletnících potřebovala siláž, prasata potřebovala brambory a krmné směsi, a když byl přijat restituční zákon v roce 1990, družstva zanikla a spolu s nimi rostlinná výroba.  Kravíny a teletníky neměly z čeho krmit krávy, z čeho vyrábět siláž na zimu, kruh se uzavřel. V roce 1990 bylo proto zahájeno v ČR největší masové vybíjení krav, dojnic a plemenných býků v celé historii Evropy.
        Největší masové vybíjení krav v dějinách Evropy proběhlo v polistopadovém Česku
        Od roku 1990 do roku 2007 bylo vybito přes 2 miliony dojnic a plemenných býků, protože zvířata by trpěla hladem, protože je nebylo čím krmit a družstva nemohla platit komerční ceny za pronájem půdy. Havlova zločinná garda po roce 1989 úplně zničila českou prvo a druhovýrobou. Restituční zákon uplatněný na pozemky na kterých hospodařila zemědělská družstva, měl být spravedlivým aktem pro urovnání křivd z minulosti, byl zločin objednaný tehdejší skupinou členů tzv. Transformační komise vlády, která chystala malou a velkou privatizaci. Zájem na likvidaci zemědělských družstev v ČSFR měla především Německá asociace výrobců potravin a francouzská Asociace pracovníků v zemědělství.
        Vývoj skotu a výroby mléka v Česku.
        Likvidace zemědělství byla dokonána v roce 1993. Od tohoto roku přestalo české zemědělství existovat a transformovalo se do něčeho, co se ani nedá popsat. Část zemědělců začala podnikat na vlastní triko za pomoci bankovních úvěrů v roli soukromých farmářů, tedy rodinných farem, které nemají se zemědělskými družstvy nic společného. Ministerstvo zemědělství začalo poskytovat dotace různého typu, např. zelenou naftu (neplatí se z ní spotřební daň), různé garanční úvěry apod. Jenže už v polovině 90. let bylo jasné, že Česká republika vstoupí do Evropské unie, a proto začal maraton nekonečných vyjednávání a tzv. kapitol o přístupu ČR do EU. Šéfem vyjednavačů českých podmínek vstupu byl Pavel Telička. A tady se začíná odehrávat hlavní osa zločinu.
        Čeští zemědělci se stali obětí neschopnosti českých vyjednavačů pro přístup ČR do EU
        Zatímco Poláci si vymohli v přístupových rozhovorech skvělé podmínky pro zemědělce včetně povolení subvencí a dumpingu pro polské zemědělce, Teličkova vyjednávací skupina odkývala Bruselu prakticky úplně všechno a pro české zemědělce nevymohla naprosto nic, ale vůbec nic. Dokonce se Brusel podivoval nad tím, že z Prahy přišlo od Teličkova týmu ke kapitole zemědělství pouze strohé stanovisko, že Praha nebude uplatňovat v kapitole zemědělství žádné ochrany, limity, státní subvence, prostě nic. Díky tomu se podařilo kapitolu rychle uzavřít a Teličkův tým hlásil, že Česko má splněno a brzy bude členem EU. Po vstupu ČR do EU 1. května 2004 již nebylo možné českým zemědělcům poskytovat státní subvence, na rozdíl od Polska, které si vymohlo výjimky na 10 a dokonce 15 let. Čeští zemědělci v té době byli na pokraji bankrotu. A tady si to musíme vysvětlit.
        Destrukcí živočišné a rostlinné výroby v ČR po spuštění restitucí byl nastartován proces, kdy najednou už čeští zemědělci nemohli vyrábět jídlo, tedy potraviny na polích. Supermarkety byly v 90. letech zaplaveny francouzskými a německými zemědělskými produkty, od mléka, přes pečivo, až po maso. A nejen z Německa a Francie, ale také z Polska, a to paradoxně právě kvůli silné ochraně zemědělců v Polsku. Z této ochrany polští zemědělci profitují dodnes. Výsledkem bylo, že katastrofálně klesly výkupní ceny potravinových plodin.

        Bez dotací dnes zemědělské podniky a farmy nepřežijí. Organizátoři demonstrací si možná ani neuvědomují, že mimo jiné, jde o to, jak i posledním českým zemědělcům zakroutit krkem, a podle všeho určitě neví, kolik farmářů na Agrofertu závisí.
        Český farmář to pochopil velice rychle. Záchrana však přišla z míst, odkud to nikdo nečekal, a to z Bruselu. Koncepce ochrany ovzduší a ekologického rozvoje z dílny Evropské komise vymyslela “zemědělský hladolet” a přinesla nápad poskytovat dotace na pěstování řepky olejky, plevelnaté rostlinky, jejíž olejnatý extrakt se může přidávat do paliv. Vznikly tak evropské dotační tituly, které rázem umožnily zemědělcům v ČR generovat alespoň nějaký profit.
        Právě od té doby je Česko pokryté žlutými poli. Je to čistě ekonomický důvod, který drží farmáře nad vodou. Řepka v palivech ničí motory, řepka pylem zamořuje široké okolí, ale bez řepky by padly zemědělské farmy a celé odvětví by v ČR skončilo. Dotace jsou motorem zemědělství. A existují dvě možnosti: Vystoupení z EU a ochrana zemědělství v ČR před dovozem (celní tarify a obchodní válka s EU), včetně garancí výkupních cen pro zemědělce, anebo setrvání v EU a čerpání dotací. Nic mezi tím pro zemědělce dnes neexistuje.
        A tím se dostáváme k Agrofertu. Hlavní úlohou Agrofertu pro stabilitu zemědělství v České republice je zajištění obchodně-výrobních vztahů mezi farmáři, zemědělci a zpracovateli rostlinné, ale i živočišné výroby, čímž Agrofert supluje a nahrazuje skandálně a zločinným způsobem zlikvidovaná JZD počátkem 90. let. Konglomerát Agrofertu zajišťuje stabilitu českého zemědělství, a to je možné realizovat jen na základě čerpání evropských dotací. Ti šmejdi nebo neinformovaní chudáci na náměstích v Praze v Českých Budějovicích a v dalších městech, si neuvědomují, že útočením na Agrofert útočí na české zemědělce, pro které je Agrofert v mnoha případech jediným obchodním partnerem a odběratelem. Nemusíme Andreje Babiše milovat, ale pro zemědělce udělal v ČR zjevně více než všechny neschopné nebo zkorumpované vyjednávací týmy a vlády po roce 1990. Navíc, z podnikatelského hlediska pak je jasné a zcela legitimní, že z toho chce Agrofert taky něco mít pro sebe.
        Buď vystoupení z EU, anebo pokračování v čerpání dotací
        Čerpání dotací pro zemědělské podniky je dnes v EU už naprosto nezbytné. Platí to ve všech zemích EU, bez dotací dnes zemědělství nepřežije, protože ceny potravin a vstupních plodin jsou natolik už nízké, že bez dotací by nebylo možné generovat jakýkoliv zisk, nebylo by možné zaměstnávat lidi na venkovech na farmách, zemědělství jako odvětví by úplně zaniklo a orná půda by zůstala ladem. Proto se vymyslel, znovu opakujeme, tzv. řepkový hladolet pro východní země a farmáře v bývalých socialistických zemích, aby se zemědělci nebouřili a měli co pěstovat.
        Vyčítat Agrofertu dotace je stejné, jako plivat na zemědělce za to, že se snaží přežívat a udržet dál lidi v zemědělství. Celé to divadlo tedy má úplně jiný náboj. Nejde o svržení Andreje Babiše, ale je zájem na likvidaci Agrofertu, aby se zhroutilo i to málo, co z českého zemědělství po roce 1989 zůstalo, a ještě více se toho do ČR dováželo. Je to snaha vyvolat další krizi v zemědělství a propustit zbývající lidi. Nejde o Babiše, je třeba podříznout krk českému zemědělství, ještě jednou, naposledy a definitivně. A tohle se od pražských umělců nebo Mikuláše Mináře opravdu nedozvíte.
        Konceptuální vnímání procesů je pro běžného našince velmi obtížné, přesto je nezbytné neustále ho prohlubovat.

      • Alva

       Tak o takovéhle vzdělance se potenciální zaměstnavatelé přímo porvou. :-))))))))

       „ZBYTEČNÉ OBORY bez přínosu pro společnost“ – tady nejde o společnost a už vůbec ne o nějaký „přínos“ (to je ten odporný komunistický „kolektivismus“). Tady jde o to, že kdo nemá titul, jako by nebyl. Ta vážnost vzdělání potvrzená titulem pořád ještě přetrvává (jak dlouho ještě?). Pokud se někdo představí jako Mgr., PhDr, nebo aspoň Bc., kdo se bude prát CO vystudoval?

     • MaB

      vittto, na tématech disertační prace není vědeckého nic.

      Jak se vám snažím bez ironie vysvětlit, na gymnáziu jsou různá zaměření (orientace), které si studenti zvolí s ohledem na jejich další studium na VŠ.
      Kdo chce jít na medicínu, vybere si zaměření vědecké, kdo chce učit jazyky, tak literární, budoucí ùčetní půjde na ekonomické. (V ČR se tomu říkalo větve, já třeba jsem byla na humanitní.)
      Každá studijní orientace má odlišné otázky a odlišný kvocient.
      To znamená, že na literární, se známka počítá do průmeru 7x, na vědecké 4 x…
      Je to jasné ?

      • vittta

       Ne.
       |Píšete že:
       „Pokud by si chtěl někdo zauvažovat, toto jsou letošní témata disertační práce z filosofie (maturita z filosofie je povinná pro všechny, koeficient 2 – 7)“
       Takže se mi zdá, že vámi uvedená témata se týkají disertační práce s filosofie.
       Zde jsou témata- ale všechna mají být filosofie.
       „• zaměření ekonomie, sociální (3):
       „Je morálka nejlepší politikou?“
       „Rozděluje práce lidi?“
       • zaměření vědecké (4):
       „Pluralita kultur brání jednotě lidské rasy?“ ; „Uznat své povinnosti znamená vzdát se své svobody?“
       • zaměření literární (7):
       „Je možné utéci času?“
       „Má smysl vysvětlovat umělecké dílo?“
       • zaměření techno (2):
       „Pouze to, co lze vyměnit, má nějakou hodnotu?“ „Mohou nás zákony dělat šťastnými?
       Rozumím tomu tedy tak, že obory- já uvedl třeba vědecké- nevím, jaké to jsou obory, pojem „vědecké“ je dost široký, ale tedy vědecké obory mají tyto otázky v maturitě z filosofie:
       „Pluralita kultur brání jednotě lidské rasy?“ ; „Uznat své povinnosti znamená vzdát se své svobody?“
       No a…co jako na tom má být vědeckého, to mi není jasné.
       Čím to budoucímu vědci prospěje?
       Ale když čtu, co odkázal Kamil, tak se už vlastně ničemu nedivím.

       • MaB

        No a…co jako na tom má být vědeckého, to mi není jasné.
        Čím to budoucímu vědci prospěje? (vittta)
        Jak jsem napsala, maturita z filosofie je povinná pro studenty všech orientací bez rozdilu..*

        K čemu je člověku (tedy i budoucímu vědci) dobré studium filosofie ?
        Je to nejlepší prostředek, jak pomáhat každému studentovi
        rozvíjet své schopnost samostatně myslet,
        uplatnit svobodu kritického racionálního ùsudku,
        chápat smysl svého vztahu ke světu, k druhým, k sobě samému,
        jednat zodpovědně s uvědoměním si příčin a hodnot
        svého jednáni.
        A v neposlední řadě je jim všem dobrá k tomu, že je učí bránit se manipulátorům.
        Filosofie je, podle mne, spolu s jazyky, to nejcennější, co můze škola žákům dát.

        *) Největši váhu má známka u literárního směru, počítá se do průměru 7x (aby se maturita udělala, musí být průmer minimálně 10. Nejvyšší známka je 20
        Jen pro zajímavost, letos je nejmladšímu maturantovi 11 let, nejstaršímu 77.

        • vittta

         Hmmm…
         No dobře, ale proč má každý obor jiné otázky, pokud jde o kritický racionální úsudek a chápání vztahu ke světu?
         Filosofie je filosofie, stejná pro vědce, nebo literáta, ne?
         Jestli vy se spíše nevyhýbáte odpovědi, to tak někdy děláte, když se zamotáte do vlastní slovní ekvilibristiky.

          • MaB

           Ne, ale vzdala jsem to, protože jsem viděla, že pochopit je nad vaše možnosti. A pohár mé trpělivosti v 10 večer přetekl…;)
           Literárni zaměření ma 8 hodin filosofie týdně.
           Vědecké zaměření jen 3 hodiny.
           Program je tedy u obou trochu odlišný, proto i temata a požadavky na jejich zpracování se liší.

          • vittta

           NE!
           Pokud má filosofie pomoci studentům v rozvoji myšlení a chápání světa, pak je lhostejné, jaká jsou témata.
           Jestli má někdo 8 hodin týdně, a někdo jen 3 to celé leda zpochybňuje, ten váš ŽVÁST, protože to znamená, že vědci potřebují filosofii k rozvoji myšlení méně, jak literáti.
           Což je nesmysl.
           Pokud je filosofie povinná a její účel je pro studenty ten vámi uvedený (hrozně hezky to zní), pak mohou být otázky klidně stejné.
           Pochopím samozřejmě, když student, nadaný matematikou, neuchopí téma tak obsáhle, jako student nadaný literálně, a jejich pohledy se budou lišit, nic méně student gymnázia- KAŽDÝ, by měl být schopen tyto otázky nějak uchopit a popsat, jak je vnímají, proto studují na gymnáziu, a neučí se třeba klempířem.
           Ale nechápu, proč by měli mít rozdílné otázky.
           Nebo u maturity z matematiky má literát jen příklady 1+1 a 2+2, a vědec složité konstrukce čísel?
           Já rozumím, co mi chcete sdělit, jenže vy o tom nic netušíte.
           Tak to jako napíšete, že čtenáři padnou na prdel úžasem, jak jste chytrá, a když to někdo zpochybní, tak jste v koncích, a motáte se do pavučin vlastní intelektuální neschopnosti.

         • MaB

          Přesně tak se to praktikuje ve Francii. Vám se to nelíbí ? Jste nespokojen ?
          Jděte si stěžovat k panu Babišovi. On jistě pošle svého kuchaře, dvě hvězdičky Michelin, aby to vyřídil prezidentu Macronovi.
          Když ale na vás vidím, jak to vypadá bez výuky filosofie, doufám, že ten vám nevyhoví a zachová status quo.

          opravuji:
          Luxusní restaurace Paloma na francouzském Azurovém pobřeží přišla o jednu ze svých dvou michelinských hvězd. Podnik v Mougins nedaleko Cannes podle českých médií spadá do skupiny SynBiol, kde byl jediným akcionářem český premiér Andrej Babiš. Kvůli zákonu o střetu zájmů ale později vložil akcie SynBiolu do svěřenských fondů.
          Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/la-paloma-babis-restaurace-francie-michelin.A190122_131405_ekoakcie_rts

          • vittta

           Já zase vidím, jak se to praktikuje s filosofiíí- chtělo by se říci.
           Ale každý člověk je jiný, a někomu ani 1000 hodin filosofie nepomůže.
           Ale že se cítíte být lepším člověkem jak já je dobře patrné.
           To já se necítím být lepší jak vy, cítím se být chytřejším a sečtělejším,a to výrazně, ale ne lepším, a i když vás UŽ nemusím, pořád se snažím vycházet z nějakých vašich specifik, abych pochopil, co píšete, což je třeba..řekněme nezdravá sebedůvěra.
           Jinak vašimi slovy, já jsem nepsal líbí- nelíbí, použil jsem jako znamení překvapení obrat „co je to za blbost“.
           A jak mám ve zvyku, v krátkosti jsem též na zmíněné dotazy odpověděl, jmenovitě mě zajímalo to plnění povinností, protože se mi otázka zdála špatně formulovaná, nic méně není vyloučeno, že moje reakce- tedy že otázka je špatně položená, může být jedna z možných variant odpovědi.
           Vysloveně trapné a jaksi „MaBácké“ je podsunutí Babiše do tématu, čímž se snažíte křivácky vyvolat dojem, že jsem nějaký Babišův příznivce, až fanatického rázu, i když jsem tady asi tak 100 x psal, že nejsem, a že moje podpora jeho setrvání na postu premiera má- spíše státotvorné základy, než že by Babiš byl nějakým mým faboritem.
           A do nějaké smradlavé hospody je mi teprve hovno, i kdyby patřila třeba Makronovi.
           Mišelinské hvězdičky jsou mi vzdálené asi tak, jako měsíc.

          • Saul

           No ono se to tak praktikuje i u nás, jen ne všichni měli ambice nějakého vzdělání dosáhnout, tak o tom nemají ani tušení.

           „…ŽVÁST, protože to znamená, že vědci potřebují filosofii k rozvoji myšlení méně, jak literáti.
           Což je nesmysl.“(vita)

           Možná vita zaintervenuje i u našeho ministra školství a třeba na učebních oborech pro řemeslníky bude nejdůležitějším předmětem výuka filosofie, aby jeho absolventi měli řádně rozvinuté myšlení a na ty praktické stránky svého oboru si pak přišli sami.
           Logiku to jistě má, protože nemyslící řemeslník je opravdu neštěstí, dělající ostudu svému stavu, jak se zde ostatně možno každodenně přesvědčit.

          • vittta

           No, tak někteří řemeslníci řemeslo sice moc nepobrali,a s prací si také netykali, ale filosoficky jsou na tom hodně dobře, že jo, Saule.
           A filosoficky vyspělá MaB to umí ocenit!!!

          • Saul

           Je jistě těžké zvládnout obojí, vito.
           Vždyť jsi na to ve svém řemeslnickém „kanclu“, při svém každodenním dlouhém posedávaní u kompu, filosoficky přišel i ty sám.
           Dobrý řemeslník už ze mne holt nebude.
           Tak aspoň něco máme společné.

          • kočka šklíba

           Vy jste MaB asi nějak postižená, ptám se jako vittta, proč do toho zatahujete nějakou restauraci patřící Babišovi? Co má společného tato restaurace s výukou ve Francii? Nejste asi úplně normální, jinak si to nedovedu vysvětlit. Téměř vždy odkloníte diskusi nějakým žvástem úplně jinam, nebo se spíše o to snažíte.

          • MaB

           vittto, nesmite soudit druhé podle sebe. Ne kazdy premysli a jedna jako vy.
           Netusila jsem, ze mate o sobe tak nevalné mineni,
           Kdo je opravdu chytry a sectely, nema potrebu o tom soustavne sam sebe presvedcovat
           Neni tezké udelat si o vas vlastni obrazek, materialu k tomu nam zde poskytujete dostatecne.

          • MaB

           Chytrému napovez, hloupému dokaz, rekl zde Astr.
           Àle ja nemam chut vam cokoli dokazovat, sklibo :)

          • vittta

           Ale jistě, udělejte si o mě obrázek, jaký chcete.
           Klidně že tady soustavně sám sebe přesvědčuji o čemkoliv.
           To je přirozené.
           A stejně přirozené je, že si obrázek udělám i já.
           A Kočce také nemusíte nic dokazovat, ani mně, tak holt zůstane u toho, že zřejmě oba, tedy já i Kočka, zůstaneme u toho, že žádný argument nemáte, a že nejste úplně normální.

 16. astraustralia

  Osobni spory stranou !
  V CR jde o FSECHNO :-)

  …urcite ano kdyz se protestuje proti Babisovi i v Bruseli !

  Organizátoři úterní bruselský protest, který asi po dvou hodinách ukončila česká hymna, svolali přes sociální sítě samostatně, svou akci ovšem následně zkoordinovali se spolkem Milion chvilek pro demokracii. Ten opakovaně pořádá protestní akce v Praze i po celé ČR a na neděli plánuje velkou demonstraci na pražské Letné.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/brusel-protesty-demonstrace-andrej-babis-milion-chvilek-premier.A190619_062136_zahranicni_hm1

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s