Zamyšlení po Letné.

Saul v diskusi odkázal na článek který označil za neveselé čtení a já nemohu jinak než s ním souhlasit. K smutnému zamyšlení mne popíchl hlavně tento odstavec:
„Důkaz o tom, že Andrej Babiš sehrál v absurdním trestním stíhání kosteleckých manažerů nějakou iniciativu, samozřejmě neexistuje. Pravdou ale zůstává, že mu mimořádně nahrálo. Bez něj by jeho cesta k ovládnutí firmy patrně nebyla možná. A zejména by se mu nemohlo podařit získat většinový balík akcií vlastněných družstvem za tak neuvěřitelně nízkou cenu.“

Jaké jobovky tuto prosperující firmu potkaly?

Pád IPB kde měla zřízený jak svůj provozní úvěr, tak úvěr investiční
Jejich firma nebyla příčinou ani příznakem problémů IPB. A nemohli počítat s tím, že jejich úvěry se stanou předmětem spekulací.

K 17. červnu 2002 měly Kostelecké uzeniny na základě smlouvy se státem provozní úvěr ve výší tři sta milionů korun u ČSOB, zatímco investiční úvěr ve výši 874 milionů korun stát převedl do České konsolidační agentury.
„Najednou se s námi nikdo nechtěl bavit. Z belgické centrály ČSOB snad dostali pokyn nefinancovat potravinářství a stavebnictví. Bez vlastní viny jsme z ničeho nic neměli na výplaty pro patnáct set lidí ani na splátky za dobytek sedlákům. Všichni znejistěli,“ popisuje krušné období Jan Boček.

12. ledna 2004 obvinil Jiří Pospíšil, tehdejší jihlavský vyšetřovatel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality pět kosteleckých manažerů – Jana Bočka, Jiřího Bambulu, Milana Kudláčka, Josefa Vopálenského a Vladimíra Nováka – ze zneužívání informací v obchodním styku.

Z mého pohledu, nejde v článku ani tak o Babiše, jako o obžalobu kapitalismu jako takového. Všimněme si ostatních figur které se na tragédii prosperujícího družstva podepsaly. Babiš je kapitalista, zachoval se v kapitalismu jako kapitalista a otevřeně vystupuje jako kapitalista. Pokud by příležitosti nevyužil, nechal by k ní otevřené dveře jinému kapitalistovi.

Ale dá se totéž říci o Komisaři Pospíšilovi, dobovým tiskem posměšně překřtěném na „Cattaniho z Vysočiny“ nebo o soudním znalci Rudolfovi Douchovi dnes trestně stíhaném kvůli své roli v případu zcizení OKD státu? Tito lidé přece ve své době zastupovali tu justici, za jejíž nezávislost lidé v současnosti demonstrují. Co si o nich asi myslí těch pět obviněných kosteleckých manažerů kteří byli osvobozeni až po vleklém vyšetřování a soudních tahanicích?

Co se změní případným odstavením Babiše? Víte s jistotou o někom kdo bude jeho funkci zastávat lépe a čestněji? Kdo se nenechá koupit a stylem „já nic já politik“ nebude prosazovat zájmy svého loutkovodiče? Na Babišův post stojí frontu dlouhá řada takových potenciálních loutek, které se na rozdíl od něj ještě nijak „nevybarvily“ a nikdo netuší co se od nich dá očekávat. Ale vzhledem k systému a evidentním tlakům zvenčí se dá u většiny z nich předpokládat že se budou řídit scénářem psaným EU: Rusko je fuj, Čína je fuj, V4 je fuj, imigranty bez ohledu na jejich nekompatibilitu potřebujeme a Německo je náš kamarád bez ohledu na minulost, protože v současnosti jde hlavně o upevnění evropské integrity. Tedy národní státy jsou také fuj.

Babiš má své „vady na kráse“, o tom není pochyb. A rozhodně není můj šálek kávy, ani jsem ho nevolil. Jenže my si nemáme moc z čeho vybírat a volby se stále častěji jeví jako rozhodování mezi větším a menším zlem. Můžeme si běháním k urnám prošoupat boty ale žádnou šanci na změnu evidentně shnilého systému u nich nenajdeme. Ani na Letné si ji nevyřveme, pokud se tam sejdeme jen proto abychom odstranili jednu či dvě (snadno nahraditelné) figurky ze šachovnice. Prostě – teď se hrají mnohovrstevné šachy a malému národu jako je ten náš, okolní svět (ani s ním spolupracující domácí hráči) nedovolí ty šachy změnit na dámu.

Když se tedy máme stát více občansky uvědomnělým národem, jak proklamuje Milion chvilek, měli bychom protestovat proti konkrétním věcem které nás pálí (jako např. naše voda v cizích rukou) nebo tlačit na urychlení projektů (např. těch na zadržení vody v krajině) a požadovat na domácí půdě takové změny jaké by se pozitivně promítly do života každého z nás. Tím že politika/oligarchu vykopneme z postu se pro nás nic nezmění. On se jen vrátí k podnikání ale nám se může snadno stát že tím vylejeme vaničku i s dítětem a prostřednictvím jiného se dostaneme z louže pod okap. Kdežto kladením konkrétních požadavků, jednoho po druhém, (nikoli nějakým chaotickým seznamem kde si jednotlivé body navzájem odporují) ho můžeme alespoň částečně donutit k tomu aby pracoval nejen pro sebe ale i pro nás.
Na závěr doporučuji k přečtení i článek na který odkazuje v předešlé diskusi Jan. Je sice delší ale obsahuje hodně podnětů k zamyšlení širšímu než jen uvnitř našich hranic.

KM

  • MaB

   Všechny členské státy EU jsou signatáři Evropské úmluvy o lidských právech a dvou zakládajících smluv Unie, včetně Smlouvy o Evropské unii. Jsou proto povinni respektovat právní stát, jakož i základní lidská práva a demokratická práva jejich občanů.
   Součástí právního řádu jsou i vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána.

   Jinak platí, že každý členský stát rozhoduje podle svých vnitrostátních zákonů. Nařízení EU nejsou nadřazená národním legislativám, proto auditoři aplikovali zákon 159/2006 Sb.

   „K závaznému výkladu právních předpisů jsou povolány v rámci svých zákonných zmocnění toliko soudy, resp. též jiné orgány aplikační praxe. Z tohoto důvodu je třeba výše uvedené stanovisko vnímat spíše jako orientační.“

   Návrh byl proto poslán ke konzultaci a k doplnění (případně ke korekci) českým orgánům, takže se na jeho základě nedají vyvozovat závěry, jako „ùtok na ČR, nebo dokonce na V4, „což je politovaní hodný nesmysl“.

   Pro A. Babiše také stále platí presumpce neviny…
   Teprve až to bude mít soudem definitivně potvrzeno, bude se uvažovat o omluvě…

   • vittta

    No, pozor, on také nikdo nikdy nepsal, v jakém kontextu Babiš o tom útoku na ČR hovořil.
    Jen že to řekl.
    To mohlo mít různé pozadí.
    V každém případě Minář a jeho antidemokratická banda na ČR útok provádí, protože o těch auditech PROKAZATELNĚ lže.
    A pokud se dobře podíváte na téma, pak jde právě o souvislost s demonstracemi proti Zemanovi, skrze Babiše a jeho jakési zavinění vracení nějakých dotací.
    Ostatně, vylhaný je i argument o jeho spolupráci s StB, při čemž dle vašeho nářku a házení paragrafů lze nejspíš transparenty s argumentem, že Babiš byl StBák, považovat za naplnění trestného činu pomluvy, a vy jako první byste měla toto uvést, pokud se chcete alespoň tvářit jako nestranná pozorovatelka, typ: „já nic neříkám, jen si čtu, víc nic“.

    • MaB

     Ostatně, vylhaný je i argument o jeho spolupráci s StB, …
     transparenty s argumentem, že Babiš byl StBák, považovat za naplnění trestného činu pomluvy, (vittta)

     O tom jsme zde již debatovali, o pomluvu nejde, protože zatím stále platí, že:
     „Soudy na Slovensku po nálezu Ústavního soudu musely rozhodnout, že jméno agenta Bureše v registru spolupracovníků zůstane. Babiš neuspěl ani s dovoláním u poslední slovenské soudní instance, Nejvyššího soudu Slovenské republiky.“
     (najdete si, se zdrojem to neprošlo)

     • kočka šklíba

      Vy ale zase kecáte, všechny 3 soudy rozhodly, že Babiš je ve svazcích neoprávněně, tedy i Nejvyšší soud v SR, ale ÚPN na Slovensku s e odvolal k ÚS a ten, najednou a poprvé rozhoédl, že ÚPN neměl Babiš žalovat. Nic víc nic míň, takže prosím aspoň nelžete. Je i vůbec možná jak si vymýšlíte? A doufám že třešinka, uvaděčka na pravou míru keců na netu, zasáhne :D .
      Ale protože vím, že ona taky lže a bude dělat mrtvého brouka, tak tady máte úryvek z příspěvku právníka Lexe od Bavora, to samé je i u Tarase:
      “ A teď ten průběh soudního projednávání
      – v únoru 2014 rozhoduje Okresní soud v Bratislavě na základě žaloby Andreje Babiše proti ÚPN, že je Andrej Babiš veden ve svazcích tajných spolupracovníků StB u ÚPN neoprávněně
      – za rok na to v červnu 2015 odvolací Krajský soud v Bratislavě tento rozsudek potvrdil, ÚPN proti tomu podává dovolání k Nejvyššímu soudu SR
      – únor 2017 Nejvyšší soud SR znovu potvrzuje rozhodnutí nižších soudů, že Andrej Babiš je veden jako tajný spolupracovník StB neoprávněně, načež ÚPN podává ústavní stížnost
      – říjen 2017 Ústavní soud celou záležitost staví „z nohou na hlavu“, ruší všechna předchozí rozhodnutí obecných soudů s tím, že žalovaným ve sporu nemůže být ÚPN, otázkou spolupráce Andreje Babiše se meritorně nezabývá“
      Takže znovu a polopatě, a slušný člověk by se omluvil za svoje lhaní, ale od vás to nečekám. Vy totiž nejste slušný člověk.

      • MaB

       Redakce Neovlivní.cz buduje databázi lží, v níž si může každý snadno dohledat, kdy který politik lhal. Lži veřejných činitelů ověřujeme klasickými, ale i investigativním postupy.
       Andrej Babiš: „Vyhrál jsem soud o StB“

       Jedna z kauz, která opakovaně dohání českého premiéra Andreje Babiše, je jeho záznam v seznamu agentů tajné komunistické policie StB. Babiš tvrdí, že navzdory záznamům ze svazků s StB nikdy nespolupracoval. Kromě toho ale také tvrdí, že vyhrál soud.
       „Já jsem to vyhrál, ten soud. A znovu to vyhraju. Protože jsem nikdy nespolupracoval, nic jsem nepodepsal, žádný důkaz neexistuje,“ prohlásil v únoru 2018.

       Skutečnost však byla taková, že český premiér žádný soud nevyhrál. Slovenský Ústavní soud tehdy zamítl jeho žalobu s tím, že Babiš žaloval špatný úřad. Žádný soudní verdikt, který by říkal, že Andrej Babiš s StB nespolupracoval a je tedy ve svazích vedený neoprávněně, neexistuje.
       Premiér následně podal u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku žalobu na Slovensko, ten ji ale v prosinci 2018 zamítl. Babiš také v tichosti stáhl žalobu na bývalého příslušníka StB Jána Sarkocyho, který veřejně řekl, že český předseda vlády s StB spolupracoval vědomě a za peníze.

       • vittta

        Odkláníte diskuzi.
        To je celé.
        Přečtěte si, co jsem napsal, a pak pochopíte, že pod heslem „StBák Babiš“ je naplněný PROKATELNĚ A NEZVRATNĚ trestný čin pomluvy.

        • MaB

         Aha, podle vas, „trestny cin pomluvy“, ale podle zakona mohou „pomlouvajici‘ spat klidne.
         Horsi uz by to bylo s tim „lotr a zlodej“, také podle vas :))

         Tady mate dalsi vysvetleni, proc si pan AB stezovat nepujde.

         Kdo je v seznamech, agentem byl, říká bývalý důstojník StB
         Otázka toho, zda může člověk figurovat ve svazcích StB neoprávněně a nevědomě, je v souvislosti nejen s případem ministra financí Andreje Babiše stále aktuální. Ten dlouhodobě spolupráci s tajnou policií popírá. „Každý, kdo v seznamech agentů StB je, agent byl a věděl o tom,“ říká však Jaroslav Lamr, jenž byl členem StB od roku 1973. Otázkou podle něj jen zůstává, do jaké míry člověk škodil.

         ECHO24, REN171 UVNITŘ VIDEO 14. listopadu 2016
         Témata: StB, Andrej Babiš

         • kočka šklíba

          Jo jinak nevím kdo je Lamr ale není to rozhodující protože : “ „V druhej polovici roka 1986 … komplexná kontrola Inšpekcie ministra vnútra ČSSR zistila, že náčelníci a niektorí vedúci starší referenti špecialisti operatívnych odborov neoprávnene nakladali s tzv. zvláštnymi finančnými prostriedkami určenými na agentúrno-operatívnu činnosť XII. správy ZNB. Prepustení, resp. na vlastnú žiadosť uvoľnení boli … mjr. MilanGreguš … kpt. Rastislav Mátray.“ (s. 35)
          Žádost o odchod do civilu tedy podali oba nadřízení správce svazku Bureš, kterých se podvody bezprostředně týkaly s takovou intenzitou, že jim hrozilo trestní stíhání. Proto šli raději sami, aby zachránili příspěvek za službu a ostatní náležitosti.“ Takže i to je mimo mísu, jak obvyklé u vás.

         • vittta

          Prosimvás…
          StBák je StBák, a agent StB je agent StB.
          A já někde píšu, že by si měl jít někdo stěžovat, nebo tak něco?
          Já jenom píšu, že je to naplnění skutkové podstaty toho zákona, i když tak pilný, abych ho odkázal v plném znění a ještě u toho vyhrožoval zase nejsem.
          To vy si vyhrožování neodpustíte, ale někteří lidé mají udávání za pozitivní záležitost, a tak jim to divné nepřipadá, mě se udávání hnusí, a je to UDÁVÁNÍ, ne oznamování nebo tak něco, jak se to odjakživa balí do hedvábí.
          Navíc mě ani nezajímá ten fakt, jestli Babiš byl, nebo nebyl agentem StB, ale to, že to je bráno jako záminka k jeho dehonestaci, a do mikrofonu mluví prominenti minulého režimu (Svěrák, Hrušínský) nebo se citují dlouholetí komunisté (Pithart) a nebo dokonce je pilíř těch demonstrací komouš, co vstůpil až na konci 80 let ale záhy procitl. (Telička)
          To je věc prokazatelné lži, rozumíte?
          Pokud byl pan prezident v KSČ v obrozeneckých létech a hned po nich vypadnul, je to trošku něco jiného, než dlouholetý normalizační bolševik.
          Nic méně, u pana prezidenta se to vyřvává do světa, a již uvedený Telička nebo třeba gen. Pavel, vystudovaný v Rusku, o tom si všichni mladí myslí, že to byl odjakživa činovník NATO a příznivce EU.
          Chápete, nebo ne?
          Já vám to rád klidně ještě vysvětlím.
          Já se Babiše a kohokoliv jiného nezastávám, a je mi- abych byl upřímný- i jedno, co kdo dělal, když nyní dělá dobrou práci.
          Ale jak si u toho hraje na ukřivděného a pronásledovaného chudáčka, to už mě sere.
          Je to věc principu, a jestliže lidé při projevu nomenklaturnímu komouši tleskají, a na transparentech jsou srpy a kladiva a Babišův ksicht, tak tady asi něco nehraje, ne?

         • oh

          MaB, vzhledem k tomu, že bývalí příslušníci STB jsou podle stížnosti ÚPN k Ústavnému súdu SR nedůvěryhodní – zatímco jimi vytvořené písemnosti jsou zjevně chápány jako nedotknutelný posvátný text :-) – musím považovat i tvrzení Jaroslava Lamra : „Každý, kdo v seznamech agentů StB je, agent byl a věděl o tom“ za nedůvěryhodné.
          A dokonce si přisadím – podle mých současných vědomostí a mého názoru Jaroslav Lamr lže, až se mu od huby práší. Dokládá to kupodivu vlastní publikace ÚPN:
          „XII. SPRÁVA ZNB – Dokumenty k činnosti Správy kontrarozviedky v Bratislave v rokoch 1974 – 1989“, jejímž editorem/autorem je Jerguš Sivoš, badatel ze zmiňovaného ÚPN.
          Kdokoli by chtěl vědět víc, odkaz ke stažení této publikace přímo z webu ÚPN, včetně dvou citací, dokládajících, že tvrzení o jistojistém agentství všech zapsaných je, minimálně u spisů vedených XII. správou z tohoto období, poněkud vachrlaté, jsem uvedl v tomto starším komentáři u Bavora.
          Přeji příjemné počteníčko.
          Mimochodem, to podle mě odpovídá i na otázku slovenského ústavního soudu, proč si řadoví referenti XII. správy SNB Bratislava nestěžovali na nesrovnalosti ve spisech už tehdy – museli by si totiž v rámci služebního postupu stěžovat samotným původcům těch nesrovnalostí. :D

          • MaB

           oh, děkuji za odkaz, ale případ Babiš pro mne není zrovna ta nejvhodnější četba na prázdniny. :)
           Z reakce zdejších diskutujících mám dojem, že jsme se Saulem jediní, kteří jsme u soudních řízení nebyli, ani rozsudky jsme v ruce neměli a museli se tak spokojit s tím, co dá internet.
           Nic to ale nemění na faktu, že pan AB jako konfident STB, krycí jméno Bureš, na dokumentu z archivu Ústavu paměti národa Slovenské republiky figuruje i nadále.
           Soud jeho žádosti v definitivním rozhodnutí nevyhověl. A jak známo, sám pan premiér z tohoto „neprohraného“ procesu příliš velkou radost neměl. Navíc to znamená, že připomenutím této jeho zatím nesmazané aktivity se nikdo nevystavuje postihu pro pomluvu, jak tvrdil vittta a kvůli čemu se dostala kauza opět na přetřes.

          • vittta

           Tedy já nechci zpochybňovat vaší inteligenci, ale já jsem nic takového, co píšete netvrdil.
           Takže LŽETE, jako obvykle.
           Nechápu ale, co z toho máte, je to asi patologického rázu.

          • oh

           Já u těch soudů na Slovensku také nebyl. Ale jsem tvor zvědavý a zvídavý. Když už někde narazím na odkaz, většinou se podívám, co pod ním je. A právě proto mě svého času velmi pobavil jistý Martin Fendrych, komentátor z baktualne.cz, když se v době prvních soudů – víte, těch co Babiš vyhrávall – stěžoval, že Soud v Bratislavě věří estébákům
           a pokoušel argumentovat takto: „Kdyby si Bureše jeho řídící estébák vymyslel, po dvou až třech měsících, nejpozději pak do půl roku, by musel fikci ukončit. Jinak by to prasklo. Postihy byly tvrdé.“ Paradoxně tak M.F. usvědčoval sám sebe, že komentuje věc, o níž má značně povrchní informace a neobtěžoval se zjistit si podrobnosti. Jinak by věděl, že TO opravdu prasklo, průser to byl značný, ale soudruzi se rozhodli nekazit pověst své ozbrojené pěsti trapným soudním procesem, který by se nejspíš nedal ututlat a raději to v tichosti zametli pod koberec. :D
           Pochopitelně vás nemohu a nechci nutit, abyste něco četla nebo stahovala. Nicméně přidám ještě jednu – v souvislosti s ústavní stížností ÚPN – nesmírně pikantní informaci: ty nedůvěryhodné a mlčenlivosti nezbavené estébáky si měl jako svědky pozvat právě Ústav pameti národa. No řekněte sama, není to sranda, nejprve si pozvat svědky a pak si stěžovat, že dotyční nebyli zbaveni mlčenlivosti a vypovídají něco, co nechceme slyšet? :-D

          • MaB

           26.6.2019 – 10.22vittta
           Ostatně, vylhaný je i argument o jeho spolupráci s StB, ….lze nejspíš transparenty s argumentem, že Babiš byl StBák, považovat za naplnění trestného činu pomluvy, a vy jako první byste měla toto uvést, pokud se chcete alespoň tvářit jako nestranná pozorovatelka,

           26.6.2019 – 14.39vittta
           pod heslem „StBák Babiš“ je naplněný PROKATELNĚ A NEZVRATNĚ trestný čin pomluvy.

           NO COMMENT !

          • kočka šklíba

           No jo máte pravdu, vidím že ÚPN je teda sbor šašků, no není divu, on ten náš nějaký Úřad….., neznám jeho název, není o nic lepší :D .

          • MaB

           ad oh: V souvislosti s ústavní stížností ÚPN – nesmírně pikantní informaci: ty nedůvěryhodné a mlčenlivosti nezbavené estébáky si měl jako svědky pozvat právě Ústav pameti národa. No řekněte sama, není to sranda, nejprve si pozvat svědky a pak si stěžovat, že dotyční nebyli zbaveni mlčenlivosti a vypovídají něco, co nechceme slyšet? :-D

           oh, z mého pohledu není to, co zde uvádíte, nic výjimečného.
           Pravděpodobnější se sice zdá, že si svědky pozvali advokáti pana AB a opomněli důležitý detail – že nejsou ti estébáci zbaveni povinnosti mlčenlivosti.
           Toho advokáti protistrany ihned využili a požadovali (a dostali) nulitu svědectví.

           Pokud je to skutečně tak, jak píšete, svědčilo by to naopak o velké mazanosti advokátů UPN
           Nezbavením mlčenlivosti totiž došlo k formální vadě.
           A ta je jedním z důvodů, proč se strany mohou dovolávat, aby soudce zjistil nesrovnalost a neplatnost právního úkonu (před jakoukoli rozpravou o podstatě sporu). V případě právního nebo správního sporu je tedy jedním z možných způsobů zrušení právního aktu v případě překročení pravomoci. Konkrétně, procesní vada má tendenci postihovat nerespektování řízení a formalizaci ze strany právních orgánů, které je musí bezpodmínečně dodržovat.

           Povinnost mlčenlivosti mají nejrůznější profese, mezi nimi „pomocníci“ justice, policisté atp.
           Základní rozsah povinnosti mlčenlivosti je definován v ustanovení příslušného zákona, podle něhož je daná osoba povina zachovávat mlčenlivost o všech skutečnostech, o nichž se dozvěděla v souvislosti s výkonem své profese nebo aktivity.

          • vittta

           Vy trváte na své lži, MaB, tedy že jsem napsal to, co mi podsouváte?
           Já jsem to už jednou vysvětloval.
           Tak ještě jednou:
           Pokud někdo napíše, že Babiš je StBák, naplňuje trestný čin pomluvy.
           Howg.
           Vaše odklony, že jako je někde psaný v nějakých svazcích jako agent na tom nic nezmění.
           StBák je příslušník StB, navíc bývalý, StB už neexistuje.
           Agent je spolupracovník StB, nikoli však StBák, též bývalý.
           Na vás asi složité.
           Jasně, neumíte dobře česky, ale já vám to už jednou vysvětlil, že StBák je StBák a spolupracovník je spolupracovník, ale vy to asi nečtete, tak to nevíte.
           Nemusíte to číst, jasně, ale pak nechápu, proč na to tedy reagujete, protože když něco nepochopím, tak na tom tupě netrvám, ne?
           Naplnění trestného činu se skrává v detailu, a jak jsem uvedl, já na tyhle věci seru, ale vy jste taková echtovní, každé slůvko, každý detail, má pro vás děsnou cenu, to jste sem zavedla vy, tohle slovíčkaření, tady nikdo tímto způsobem neslovíčkařil.
           Tak tady to máte, a když to tak děsně chcete po jiných, tak buďte sama schopná se v tom orientovat.

          • MaB

           Jasně, neumíte dobře česky, ale já vám to už jednou vysvětlil, že StBák je StBák a spolupracovník je spolupracovník, ale vy to asi nečtete, tak to nevíte. (vittta)

           agent – spolupracovník – konfident…
           česky „je mi to šumafuk“, francouzsky „je m’en fous“ .
           a nedovedete si ani představit, do jaké míry !:))
           Vy si vyberte, co potřebujete ke spokojenosti …

           záznam českého premiéra Andreje Babiše v seznamu agentů tajné komunistické policie StB.
           Kompletní spis spolupracovníka StB Andreje Babiše
           ://zpravy.aktualne.cz/…spolupracovnika-stb…babise/..
           Andrej Babiš: konfident STB, krycí jméno… – jezdec …
           ://www.facebook.com/…babiš-konfident-stb…konfident-stb…/…

           „vy jste taková echtovní, každé slůvko, každý detail, má pro vás děsnou cenu „(vittta)
           V tom máte pravdu, na to jsem zvyklá, za to jsem zodpovědná, protože i placená.
           Mám i povinnost mlčenlivosti, proto nikdy nepovím vše, co vím. :))
           A jak už jsem vám mnohokrát radila, jestli vám to vadí, nečtěte, co píšu. Jak jednoduché !

          • vittta

           No vidíte.
           Odkláníte diskuzi, protože než abyste se chytla za nos, tak prostě odkloníte.
           V tomto případě hned 2x.
           Poprvé, že vás to česky nezajímá, no ale řeč byla o naplnění podstaty trestného činu pomluvy, protože Babiš prostě StBák nebyl.
           Konfident, jak chcete, možná, ale StBák NE!
           Dáváte mi trapně odkazy na to, co tady už 50x proběhlo, a co s naším tématem nesouvisí, potvrzuje to jen to, co tvrdím, tedy že Babiš nebyl StBák, mimo ponechávám causu, jestli to byl, nebo nebyl agent, o tom nevedeme řeč.
           A podruhé- ať vás nečtu.
           To zase uraženě odkláníte na nějakou mou averzi vůči vám.
           Jistě, jste lhářka a slizká, ale proč bych vás kvůli tomu nečetl?
           A NEJSTE ZODPOVĚDNÁ, jen požadujete po jiných to, co sama neděláte, což není zodpovědnost, ale buzerace, a myslím, že svou práci děláte špatně.
           Jestli že neznáte význam slov a slovních spojení v kontextech, nemůžete dobře přeložit význam!

          • MaB

           Poprvé, že vás to česky nezajímá (vittta)
           ne, vittto, mne to proste nezajima, Tecka; Lhostejno, v jakém je to jazyce – ledaze byste mi to vysvetlil romsky (?)
           Jistě, jste lhářka a slizká, ale proč bych vás kvůli tomu nečetl? (vittta)
           To taky nechapu, asi potrebujete sobe nebo druhym neco dokazovat nebo jste masochista…
           myslím, že svou práci děláte špatně.(vittta)
           …ale jsem za ni dobre placena !:))

           PS: Na urazeni nemam cas ani naladu, balim kufry a v sobotu menim Ostrov !
           Takze budete mit ode mne (na cas) pokoj. :)

          • vittta

           Hmm..
           No jo, takže vás to nezajímá, ale poučovala jste mně asi v 10 komentářích, a v dalších 20 Oha.
           HA!!!
           Masochsta!
           Trestný čin pomluvy!!!
           Jste za svou práci dobře placena, i když připouštíte, že jí děláte špatně.
           Takže vám jde o prachy, práce ať vým vylíže řiť.
           Tak…dobře, no, vím, co jste chtěla naznačit, že jako máte hodně peněz, a jak děláte nebo neděláte svou práci tam vlastně fakticky nebylo zohledněno.
           Emoce, zkrátka.
           Tak se zase hezky uklidníme, a nemachrujeme, a bude zase dobře, jo?
           Ale nedivte se, že s vás mám kozy, když tady vstoupíte do diskuze…já to jen napsal jako takový…lehký políček vám, to je fakt, ale myslím, že jsem vám to ani neadresoval, prostě se to dalo klidně přehlédnout, ale to ne, madam byla chytrá, a chtěla nás tady poučit.
           A už jste tady pindala to svoje, odkloněné vlákno.
           Tak teda nejste lhářka, dobře.
           Ale jste tak trochu slepice, na tom trvám!
           Ale jsou horší, z toho si nic nedělejte, to vy ještě, když se to vezme kolem a kolem, celkem ujdete.
           To mentorování, no, nevím, jestli bych vás zrovna chtěl mít doma, ale kdo ví, že jo, a každý je nějaký.
           Třeba by se mi líbila vaše…ehm…vaše vejplata!

          • oh

           Co se zdá, je sen, MaB, s pravděpodobností to ale nemívá nic společného. Před soudem ovšem musí strany, je li to třeba, prokazovat i autenticitu, případně okolnosti vzniku předkládaných listinných důkazů a záznamů. A to se obvykle dělá právě výslechem lidí, kteří ty záznamy pořídili nebo spravovali.
           Prakticky jediný český novinář, který soud pečlivě sledoval a referoval o jeho průběhu – Jan Schneider – napsal v dubnu 2014 toto: „Slyšeni byli dva svědci, bývalí příslušníci StB František Hákač a Július Šuman, povolaní před soud odpůrcem (ÚPN).“ a popsal i výpověď Julia Šumana, referenta STB, který svazek „Bureš“ jako „důvěrnický“ založil Ten mimo jiné vypověděl, že: „Babiše nezná, že se nikdy neviděli. (..) Šuman dle svých slov do svazku dával informace, které zjistil při operativních stycích s vízovými cizinci z Německa, Rakouska a Švýcarska, i s jinými osobami. Na tento svazek také účtoval náklady, vynaložené při těchto schůzkách.“ Dále pak vypověděl, že: „Ke konci roku 1982 si tento spis od Šumana vyžádal jeho nadřízený Rastislav Mátray. Vrátil mu jej za dva či tři týdny a předložil k podpisu „Zprávu o získání ke spolupráci“ Babiše coby agenta Bureše. Šuman zprávu odmítl podepsat, protože při žádné takové schůzce nebyl. Na přímý rozkaz náčelníka 3. odboru XII. S ZNB Milana Greguša ji však podepsal. (..) Na dotaz soudu sdělil, že rozkazu byl povinen uposlechnout. Nebylo to však v rozporu se zákonem, dodal, protože ona „Zpráva o získání ke spolupráci“ nebyla veřejnou listinou a nikomu tím nebyla způsobena újma.“

          • vittta

           No jo, jenže…
           Jak to MaB vědět, když to nečetla?
           A ona předkládá jen to, co četla.
           Nyní- jesti si to přečte, dojde ke kuriozní situaci.
           Už to četla.
           Ale předkládat to stejně nikde nebude.
           Protože jinde četla něco jiného, a to se jí libilo víc.
           Kromě toho…“Česká pozice“, to zní dost nacionalisticky, kdo ví, co je to za plátek!
           Třeba tam adorují Adolfa Hitlera a popírají holocaust, tyhle konspirativní weby, placené z Moskvy…
           A na to jsou paragrafy!
           Konkrétně § ten a ten.
           A to je teď v Německu velké téma, ultrapravicové síly, podporované AfD.
           A AfD….a…a…a…a už to jede do neznáma!

          • MaB

           Před soudem ovšem musí strany, je li to třeba, prokazovat i autenticitu, případně okolnosti vzniku předkládaných listinných důkazů a záznamů. A to se obvykle dělá právě výslechem lidí, kteří ty záznamy pořídili nebo spravovali. (oh)

           Ano. A může se při tom stát, že na jedné straně dojde k formální vadě (zde nedošlo ke zbavení mlčenlivosti svědky) a druhá na to upozorní. Je to pro ni jeden z možných způsobů zrušení právního aktu (tj. nevyhovujících výpovědí svědků). To byla ta moje hypotéza.
           To, že by jedna strana (zde ÚPN) žadala o slyšení svědků, které si ona pozvala a ta stejná strana, když jí jejich výpovědi nevyhovují, by upozornila na formální vadu a tím žádala o zrušení těchto výpovědí, je dost podivné..
           Vyloučeno to ale, jak vidět, není.
           Strany se mohou dovolávat, aby soudce zjistil nesrovnalost a neplatnost právního úkonu před jakoukoli rozpravou o podstatě sporu.
           Zřejmě tedy když došlo k debatě o podstatě sporu (byl nebo nebyl AB spolupracovníkem StB a je jeho jméno na seznamu ÚPN s jeho vědomím), byly již výpovědi svědků pro formální vadu zrušeny.
           To znamená, že soud měl prakticky k dispozici jen seznamy ÚPN, na kterých se jeho jméno a dalši záznamy o jeho činnosti skutečně vyskytují a na jejichž podkladě a se zřetelem na „celkovou spravedlivost rozsudku“ rozhodl ve prospěch ÚPN.
           Přitom musel dbát i na objektivní požadavky – respektování ùstavnosti a soulad s ESPL

           Jestli tomu takto skutečně bylo a nic důležitého nám neuniklo, potom plně souhlasím s tím, co jste napsal výše.

          • Kamil Mudra

           Ale jo, něco důležitého opravdu uniká. Jak je možné že přitom mediálním tažení (a nejen mediálním) proti Babišovi ještě žádný investikativní novinář nevyhrabal žádné oběti Babišova „konfidentského působení“ a ani je nedodala protistrana během vyšetřování nebo u soudu? Mě to tedy přijde dost zvláštní. O tak starou historii aby takové poškozené osoby už vymřely zase nejde.

          • vittta

           Nám to nejdůležitější asi neuniká, ale nebavíme se tady o tom.
           Jde o to, že v tak skvělé demokracii- Slovenské, České ale i Evropské, je možné, že probíhá nějaký soud s pochybným vedením, a jen málokomu to přijde divné.
           Důležitější jsou procesní nedostatky, než podstata.
           Teď jestli to všichni ti, co ty soudy zneužívají ke svým politickým, a ze začátku možná i ekonomickým cílům, to vědí, nebo nevědí.
           Přece není možné, aby nevinný člověk byl vláčen jen proto, že někdo udělal nějakou procesní chybu, a tak se na něj prostě kouká jako na vinného.
           A jmenovitě MaB se ještě diví, když poukážu na zvýraznění té viny k politickým cílům, tedy ne agent, ale rovnou StBák.
           Vykurvenej soud slouží prostě k jiným cílům, než k naplnění spravedlnosti, a zasraným liberálním demokratům je to úplně na háku.
           No, tomu říkám občanské uvědomění, demokratické vědomí, nebo tak něco.
           To jsme to dopracovali…nebo jestli to tak bylo i dříve….ale pokud ano, tak to byla sviňárna, dneska to je liberální demokracie.

          • MaB

           Babiš prostě StBák nebyl. Konfident, jak chcete, možná, ale StBák NE!
           já vám to už jednou vysvětlil, že StBák je StBák a spolupracovník je spolupracovník, ale vy to asi nečtete, tak to nevíte.
           Jasně, neumíte dobře česky…(vittta)
           Ale i přesto si neodpustím dát vám poslední „poučení“:)
           Protože je spisovná čeština v běžném hovoru někdy vnímána jako nepřirozená, „tak trochu křečovitá“, jak s oblibou říkáte vy, používá se její nespisovná forma, obecná čeština.
           A v té je podle oboru a místa aktivity
           SNB – esenbák
           StB – estébák
           JZD – jezeďák
           Č(S)D – nádražák
           Pošta – pošťák
           atp
           Capito, vittto ?

           Ale jste tak trochu slepice, na tom trvám! (vittta)
           Klidně, pro mne je to tak trochu lichotka. Slepice je mi sympatická, je štědrá a obětavá a navíc … kohout je symbolem Francie !

          • vittta

           Vy zase kecánkujete, MaB.
           StB- estébák
           agent StB- udavač, práskač, fízl, donašeč, méně i StBák, ovšem v našem kontextu toho naplnění trestnoho činu pomluvy zcela irelevantní, protože tam jde o to, že StBák = příslušník StB, ne donašeč.
           To i kdyby tam byl fakt zapsán, v těch svazcích, ještě to neznamená, že to byl udavač, donašeč či co podobného.
           Takže pomluva v právním smyslu by bylo i to, i když…být zapsán v takovém svazku už mířilo k tomu, že takový člověk i udával.(dnes občansky oznamoval trestnou činnost)
           Prostě nemáte pravdu, ale trváte si na svém.
           To má ten kontext, že když jsem vás tady nazval lhářkou, začala jste vytahovat paragrafy, pomluva a tyhle kecy, a někdo něco napíše, a vy, sluníčkoví bolševici, už házíte paragrafy jak na výslechu u StB.
           Též měla tato moje poznámka o naplnění trestného činu naznačovat, že v podstatě lživý propagandistický útok je zneužíván v politickém boji.
           Ale vy máte potřebu mentorovat, poučovat…
           Vy…virtuální realito.
           Odpočiňte si, a zpytujte svědomí, omluvit se mi můžete až po dovolené!

          • MaB

           Ale, ale, vittto,
           odkláníte, uhýbáte, mlžíte ? O tom přeci vůbec není řeč ! To už tu bylo semleto na prach mnohokrát.
           Byla to jen ryze jazyková poznámka, nic víc.
           Pochopil jste , že vaši teorii vyvrací ? Proto se vám nelíbí ?
           To bude ten hlavní důvod ?
           A nebo je to ùnava, přepracovanost, potíž se soustředit, potřeba si odpočinout. Nebylo by divu, jsme jen lidé.
           V tom případě i vám přeji, abyste odpočíval aktivně a vrátil se v plné formě, jak fyzické, tak intelektuální. Co by byl blog bez vás ? :))

          • Saul

           Co by byl blog bez vás ? :)) (Mab)

           Jen abyste nebyla po návratu z dovolené zklamaná, Mab.
           To nejen včerejší vitovo podvečerní psychické zhroucení zde už taky může být jeho ostrovní labutí píseň.
           Teď se mu po mnohaleté rekreaci u PC otevírají netušené kariérní možnosti.
           https://www.novinky.cz/domaci/509046-okamura-vetri-sanci-babisovi-nabizi-podporu-pro-vladu-odborniku.html
           Co ty na to, vito?
           Bude poptávka po odbornících!!!!
           Buď v klidu, tu let lampu, co už několik let hledáš v dílně, na ministerstvu potřebovat nebudeš.
           Co bys říkal třeba funkci ministra , nebo aspoň vládního zmocněnce, pro lidská práva?
           To by ti mohlo být blízké a možná bys i využil svoji brilantní znalost romštiny při obhajobě našeho diskriminovaného etnika.
           A nebo raději ministerstvo zemědělství?
           Tam bude určitě něco přes prasata a dobytek, kde by ses mohl uplatnit.
           Ale jistě by sis poradil i s obranou a vyhledáváním zemských škůdců a vlastizrádců.
           Doufám, že nenecháš Pitomia zbytečně dlouho lovit mezi nějakými inteligenty a nabídneš se do nové vlády jako ten pravý demokratický kandidát a zástupce dělného lidu.
           Navíc budeš mít pravidelný a poměrně vysoký příjem.
           Jen taková malá novinka pro tebe, budeš ho muset danit.
           To ti Babiš neodpustí, ani když mu budeš v pokleku třikrát denně leštit lakýrky , jak už se těšíš.

           Ale také se přimlouvám, abys v tom shonu, co tě teď čeká, na Ostrov nezapomněl a pravidelně nás obohacoval svým osobitým humorem a aktuálními informacemi přímo ze zřídla politického dění.
           Též vyjedu za odpočinkem a doufám, že po mém návratu budeš už zase plně psychicky zdegenerován…eh pardon, zregenerován jsem myslel :-)

       • vittta

        Navíc- dejte to sem odkázané, abych se podíval na „originál“.
        Protože že by Babiš prostě někde šel a řekl: „Vyhrál jsem soud o StB“ je dost nepravděpodobné.
        Prostě se vytrhne kontext.
        Jako když vy mi reagujete na spolupracovníka StB, a na transparentech je psáno StBák.
        A to je, milá zlatá, rozdíl velice zásadní.

        • oh

         To Babiš klidně říct mohl a až do nálezu Ústavného súdu SR to byla i pravda. Takže server Nověvlivní se dopouští prokazatelné manipulace.

       • kočka šklíba

        Babiš soud o tom, že byl v databázi StB neoprávněně, skutečně vyhrál, 3x. Již jsem vám napsala jednou že ÚS Slovenska se tím jestli byl nebo nebyl spolupracovník nezabýval. Lex je v této věci opravdu odborník, na rozdíl od vás, natož od milionů chlívků. Stejně tak Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. A vy jste lhala, protože vás cituji :„Soudy na Slovensku po nálezu Ústavního soudu musely rozhodnout, že jméno agenta Bureše v registru spolupracovníků zůstane. Babiš neuspěl ani s dovoláním u poslední slovenské soudní instance, Nejvyššího soudu Slovenské republiky.“
        (najdete si, se zdrojem to neprošlo)“. A to není pravda. Zase kecáte do věcí, kterým naprosto nerozumíte, což by nebylo tak neobvyklé, ale pořád pak lžete a lžete.

        • vittta

         Odkažte jí to, nebo ona to sama hledat nebude.
         Lex je rozhodně fundovaná osoba, a jeho rozbor se dá považovat za to nejlepší, co je v tomto tématu k mání.
         MaB jen papouškuje velice vágní a zašmodrchané citace nějakých zmrdských stránek.

         • kočka šklíba

          Jo vždyt jsem jí zkopírovala už část Lexova rozboru, a Saulovi další část, ale kde nic není ani smrt nebere. A pro mě je skoro nejhorší, že tady musím vkládat příspěvky na obhajobu Babiše, kterého jsem nikdy nevolila a ani volit nebudu. Ale nesnáším takové primitivy a lháře jako jsou oni dva. Nakonec Lex to napsal dobře: „Přesto hlupství zůstane hlupstvím, kdyby čert na koze rajtoval.“

          • Saul

           „A pro mě je skoro nejhorší, že tady musím vkládat příspěvky na obhajobu Babiše, kterého jsem nikdy nevolila a ani volit nebudu. “

           Co vy víte, šklíbo?
           Třeba ho jednou volit budete muset.
           Aspoň vám odpadne možnost vlastního názoru a osobní volby.
           To jednodušší lidé většinou vítají, jak tu ostatně pravidelně dokazujete, takže nezoufejte, jdete pro vás správným směrem.

          • vittta

           Mě to povídejte.
           Ale musíme holt upřednostnit zájem vlastni, nad zájmy vlastními.
           A těm lidem, Saul, Třešeň, MaB, co chcete psát?
           To je v podstatě jen plácání do vody, oni nereagují, ani si píší svoje.
           Že budete muset volit „jednou“ Babiše, píše vedoucí orangutan.
           Tím asi myslí, že Babiš bude diktátor a volba povinná.
           To nemá ale v dějinách oporu, Hitler volby zrušil, a za komunistů povinné nebyly, a volili se kandidáti NF a ne KSČ jako taková.
           A superdemokrat Kalousek byl už tehdy lidovec, takže to určitě byly strany zcela nezávislé, ne?
           Přitom Babiš nijak moc neuzurpuje, Babiš volby s přehledem vyhrál.
           Moc uzurpují jeho oponenti, soubor pidistran, které utrpěly debakl a u TOP09 bych tak trošku i pochyboval o regulernosti.

         • MaB

          vittto, je mi lito:))
          Babiš prohrál spor o evidenci u StB. Budu se soudit až do smrti, vzkázal

          Právní moc rozsudku
          rozsudek je v právní moci v okamžiku, kdy už si proti němu nemůže nikdo podat odvolání.

          března 2017 – Ústav paměti národa podal ústavní stížnost proti verdiktu nejvyššího soudu.
          října 2017 – Slovenský ústavní soud zrušil pravomocné rozhodnutí slovenského nejvyššího i krajského soudu, že Babiš je ve svazcích StB veden jako její agent neoprávněně. Případ vrátil odvolacímu krajskému soudu v Bratislavě k novému projednání.
          února 2018 – Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl Babišovu žalobu, že je neoprávněně evidován jako agent StB.

          Mluvčí soudu Pavol Adamčiak uvedl, že rozhodnutí je konečné a nelze proti němu použít žádné opravné prostředky. Zamítnutí Babišovy žaloby v obnoveném líčení není překvapením. Soudci bratislavského soudu byli vázáni rozhodnutím ústavního soudu.
          Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/andrej-babis-soud-slovensko-stb.A180213_132429_zahranicni_ert

          • Asfalt

           Babiš nic neprohrál. Babišovi bylo upřeno právo na spravedlivý proces po té, co po šesti, slovy šesti, letech soud žalobu zamítl pro vadu v pasivní legitimaci.

           Jinými slovy, Babiš se ani po šesti letech u sodu nedovolal svého práva na meritorní projednání věci, když jeho vítězné rozsudky byly zrušeny. Ve všech ostatních případech ale byla stejná pasivní legitimace v pořádku. Jen u Babiše najednou ne.

           Bylo podle vás Babišovi upřeno základní právo?

          • vittta

           Vůbec nechápu, co mi tím chcete říci.
           Že byl StBák, nebo co vlastně?
           Ještě píšete „je mi líto“, tak jsem v kleci s orangutany, nebo na diskuzi, kde píší lidé?
           Gramotní lidé.
           Na co konkrétně reagujete, MaB?

          • kočka šklíba

           Zapomněla jste na takovou jednu větu, která je ovšem v té zprávě téměř hned na začátku :“ Zamítnutí Babišovy žaloby v obnoveném líčení není překvapením. Soudci bratislavského soudu byli vázáni rozhodnutím ústavního soudu.“
           Chápete alespoň to? Být vázán rozhodnutím ÚS? No asi ne, hlupák zůstane hlupákem.

          • MaB

           Zapomněla jste na takovou jednu větu, která je ovšem v té zprávě téměř hned na začátku
           Hlupák zůstane hlupákem. To ma byt sebekritika ?
           Musite cist pozorneji…:))
           26.6.2019 – 17.14 MaB
           Mluvčí soudu Pavol Adamčiak uvedl, že rozhodnutí je konečné a nelze proti němu použít žádné opravné prostředky. Zamítnutí Babišovy žaloby v obnoveném líčení není překvapením. Soudci bratislavského soudu byli vázáni rozhodnutím ústavního soudu.

          • kočka šklíba

           Tak to se omlouvám, přehlédla jsem, nicméně vy jako hlupák zde vystupujete už téměř nepřetržitě.

     • Saul

      https://www.ceska-justice.cz/2018/02/babis-slovensku-prohral-soud-ve-svazcich-stb-veden-opravnene/
      „Ústavní soud také konstatoval, že slovenské soudy v Babišově kauze rozsudky chybně založily na svědectví bývalých příslušníků StB, kteří při výpovědích před okresním a krajským soudem nebyli zproštěni mlčenlivosti. Ústavní soud také zpochybnil věrohodnost těchto svědků, kteří vypovídali ve prospěch Babiše a jejichž výpovědi byly klíčové v původním líčení.“

      Takže tak!

      • vittta

       Přečti si co odkazuješ, a pochopíš, jak manipulační blábol jsi vypustil.
       Do Babiše je mi hovno, ale pravda dostává na prdel!

       • Saul

        Pravda je to, že Babiš je veden ve svazcích StB jako agent.
        Takže ho každý za něj může označit.
        Až bude z těch svazků na základě soudního rozhodnutí definitivně vymazán, můžeš vypouštět bláboly o pomluvách.

      • kočka šklíba

       Tady už nemohu jinak než souhlasit s Lexem : „Lex napsal:
       29.5.2019 (18:24)
       7 0 Rate This
       Jo, Laco, beru to s klidem /co do dalšího komentu/.
       Jsem totiž absolutně přesvědčen, že nikdo z těch primitivů, co tady přičiňují své otisky na „sloupích“, nejen, že nikdy nečetl těch více jak osmdesát stránek Nálezu ÚS SR https://www.ustavnysud.sk/vyhladavanie-rozhodnuti#!DecisionsSearchResultView ale ani ten Nález neviděl. Jen tu a tam v TV žumpě něco zaslechli nebo si přelouskali něco od presstitutů z mainstreamu.
       Jinak by možná věděli, že důvodem rozhodnutí ÚS SR, jak je formuluje Nález, byly jen a jen údajné formální /v žádném případě věcné nebo skutkové/ vady v rozhodování obecných soudů, a důvodem zrušení jejich rozsudků ohledně nemožnosti žalovat ÚPN „vývoj judikatury“, když ÚS SR je si vědom, že doposud byli vždy (úspěšně) žalováni ti, co měli ony svazky v držení, tj. nejdříve Slovenská informační služba a od jeho vzniku Ústav pamäti národa.
       Nuž pravda, vždycky musí být někdo první, na kterém se to vyvrbí. Je to jako s deflorací.
       Přesto hlupství zůstane hlupstvím, kdyby čert na koze rajtoval.
       L. “
       To je tak asi vše Saule.

       • Saul

        Vystačil jsem si zde s titulkem a uvedenou citací, ale článek na stránkách naší justice jsem si přečetl celý.
        I s nezpochybnitelným závěrem slovenského soudu, že Andrej Babiš je veden ve svazcích StB jako agent oprávněně.
        Tak ještě jednou. Až soudy tuto strašlivou křivdu na agentu Burešovi odčiní a zcela ho zprostí viny, tak….to budu respektovat a myslet si svoje.
        Zatím je pro mne vědomým agentem StB a kdo tu dobu pamatuje, tak myslím dobře ví, že při jeho prominentní pozici tomu nemohlo být jinak.
        Ale někdy a pro někoho je lepší si z minulosti vůbec nic nepamatovat.
        V politice zvlášť!

  • vittta

   Na tohle existuje jediný protiargument.
   Dehonestace autora- tedy Jiřího Chýly, aniž by byl jakkoliv zmíněn jeho rozbor.
   Tento způsob je oblíbený zejména u Třešně.
   Tak uvidíme, zda-li ho použije.

 1. vittta

  Já se na věci díval odjakživa- vznešeně řečeno- z pohledu zájmu české státnosti.
  Těžko by jinak mohl živnostník volit komunisty a podporovat Babiše, byť v mém případě ho spíše podporuji tak, že proti němu nevystupuji, a naopak vystupuji proti jeho kritikům.
  Babiš je podle mě lotr a zloděj.
  Ovšem, jak je v článku naznačeno, kapitalismus sám o sobě je systém lotrů a zlodějů, a že někdo jedná podle zákona ještě neznamená, že to není zloděj, (a naopak) vesměs jsou stejně zákony zlodějině nakloněny, samozřejmě té velké, malá se trestá, ale je to kvůli vnitřní stabilitě státu, takže asi…je to nepříjemně „lidské“.
  Ukrást sousedovi králíka nesmíš, ale ukrást 45 000 bytů je legální.
  Tak to holt je, a není síla, která by to mohla změnit, a žádní negři a islamisté kapitalismus svrhávat nebudou, a pokud ano, pak ve prospěch fundamentálního řežimu, jeho základem zase bude dělba moci dle ekonomické síly, takže normální prcguma bude chodit na 6 do práce, jen se u toho bude 5x denně modlit- v tom nelepším případě, v tom horším ho v práci bude bičovat dozorce, nebo ho ukamenují.
  Tedy Babiš sám nijak nevybočuje ze zlodějin jiných buržoustů, a to je také důvod, proč je to lidem na háku, neb český lid není blbý, a na Ježíše v BMW nějak nevěří.
  Na vykreslení názoru příznivců antizemanovských demonstrací (nyní maskovaných za antibabišovské) odkazuji názor zpěvačky Báry Basikové, které ve své blbosti předvedla veřejně vše, co se honí hlavami těchto tupců.
  Tedy zpochybňování voleb, účelový nacionalismus, egoismus až narcisismus, ale i zásadní nepochopení reality života kolem nás.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bara-Basikova-Cim-dal-od-Prahy-tim-je-to-horsi-Ti-lide-neznaji-pravdu-Musime-jim-to-rikat-586820

  • Kamil Mudra

   Přesvědčení „lepšolidí“ o vlastním patentu na pravdu a hlouposti těch co tu jejich pravdu neuznávají se u ní projevilo úplně krystalicky. Ale pokud si není schopna uvědomit že internet se nijak nemění se vzdáleností od Prahy, tedy ani přístup mimopražanů k informacím, pak by se fakt měla raději držet zpěvu a jinak se od mikrofonu moc nevyjadřovat. Zbytečně ze sebe dělá hlupaňu.

  • MaB

   Babiš je podle mě lotr a zloděj…..český lid není blbý, a na Ježíše v BMW nějak nevěří. vittta)

   Ano, český lid není blbý. Už si uvědomil, že v demokracii nemusí být poslušnou homogenní masou, která buď kývá nebo mlčí. Že může a měl by se ozvat vždy, když principy demokracie nejsou, nebo je riziko, že nebudou, respektovány.
   Je ale dost smutné, když je nutné, aby se demonstrací dožadoval věci tak elementárních, jako je slušnost a poctivost těch, kteří mají tu čest reprezentovat ho..
   A je zcela legitimní, když mladí, kteří se na současném stavu „nepodepsali“, požadují, aby o jejich budoucnosti nadále nerozhodovali neschopní, ke kterým ztratili důvěru a jejichž dluhy budou muset oni platit…
   Už také pochopili, že je čeká další etapa, kde bude muset být přítomna i vize té jiné politiky, po které volají.

 2. astraustralia

  S odstranenim premiera Babise a stvanici na presidenta Zemana pracuji organizatori
  na dalsich zmenach !
  Take na prolomeni tak zv. „Benesovych dekretu“
  Vedi demonstrujici za zmeny a zniceni vlady CR o pozadi a o tech kdo stoji za Millionem chvilek?
  Kteri politici a politicke strany a jaka „hnuti“ stoji za touto „nepolitickou“ organisaci ?
  Nezavislost soudu v cem? Nejde jim vic nez o Capi hnizdo aby mohli „nezavisle“ vracet majetek a bylo to nezpochybnitelne?
  Vyprovokovane hlasovani o neduvere a pokus o svrzeni vlady „demokratickym blokem“ ukazuje kteri to jsou co chteji zmenu zpet ke svemu vladnuti pred Babisem!
  Pravdu nikdy lidem nereknou.
  Na informace z videa nize o vraceni majetku se jiz ozvaly hlasy ve stejnem stylu a se stejnymi argumenty jako pri vraceni cirkvi.
  Co bylo ukradeno ma byt vraceno! Valka nevalka, vitez nebo porazeny !
  Opravdu?
  Zlodeji ano, ale jen ti spravni !
  Quod licet Iovi, non licet bovi !
  Je opravdu na case aby se lide probudili, jen jinak nez jen s cedulemi Babise do kose.

  • vittta

   Přítomní demokraté to mají za hoax, a až se to stane, tak jen řeknou, že o tom rozhodli nezávislé soudy, a že je to v pořádku.

   • Kamil Mudra

    Odkaz prezidenta ČSR dr. Edvarda Beneše ve věci prezidentských dekretů

    Vážení spoluobčané,
    v nedávné době jsem podepsal významné dokumenty pro Československou republiku, tj. dekrety prezidenta ČSR. Tyto dokumenty nám dávají naději.že se již nebudou opakovat tragické události let 1938-39. Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu, na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.

    Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou postupem času prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou „tak zvaní čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a návrat nedopusťte. Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta ČSR T.G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M.R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
    Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost. Potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.

    • vittta

     Neumíš to najít v originále?
     Já to zkoušel, ale nepovedlo se mi to.
     To je totiž filmová nahrávka, takže pak nelze říci, že to hoax.

     • astraustralia

      Bez ohledu na to zda Benes varoval ci nevaroval pred temi kteri budou chtit zmenit „dektrety“ a zrusit tak vysledek 2 svetove valky, je nutno si pripomenout a nezkreslovat skutecnost o co tehdy slo.
      Byl to vysledek „Postupimske konference“ viteznych mocnosti!
      Benes si je sam nevymyslel a proto ani jeho potreba varovat pred snahou je v budoucnosti zrusit.
      Popisme situaci jaka je a to bez emoci.
      CR je dnes novodobym Protektoratem ktery je ekonomicky rizeny temi silnejsimi ze zahranici . Nejsilnejsi z nich je prave Nemecko.
      Ze ani to nekterym lidem nestaci a budou opakovane pres „nezavisle“ soudy zkouset dostat se zpet ke svym drivejsim majetkum neni nic noveho.
      Dosud to na zaklade tak zv.Benesovych dekretu soudy odmitaji.
      Po jejich zruseni by se tak otevrely moznosti opet zadat a soudum by nic nebranilo vyhovet.
      Reci se mluvi a voda tece.
      Prohlaseni predstavitele SL Posselta ze neusiluji o majetkova vyrovnani by se tak mohlo snadno zmenit.
      Je samozrejme ze 1/4 millionu demonstrujicich neslo na Letnou rusit Benesovy dekrety,
      ale jina politicka atmosfera ve spojitosti s velkym pratelstvim predsedy ODS ktere ma pan Fiala s panem Posseltem
      (lze snadno vyhledat na Internetu)
      by vytvorila takove podminky ktere by rozkradeni republiky az do zakladu umoznily:-(
      Takovy stav by se ani pres plnou Letnou nedal zastavit.
      Million chvilek by to nebylo kdo by sel bojovat za dalsi rozkradeni, ti umi jen Babise do kose:-(

       • astraustralia

        Lve stejne jako Vestfálský mír byla smlouva ktera uzavrela 30letou valku tedy reagovala na situaci,
        stejne tak to bylo se smlouvami po skonceni 2 svetove valky.
        Postupim byla reakce a uzavrela 2 svetovou.
        Cas a svet se nezastavil, je dnes jinde a resi jine problemy!
        Odpoved na Vasi otazku
        Obnovit nebo raději zapomenout?
        ….se tedy jevi jinak nez jak jste ji prednesl :-)

         • Kamil Mudra

          Jak to myslíte, Nerevare? Také by vás ani klávesnice neubylo kdybyste do ní ťuknul víckrát.

          • Nerevar

           Možná ubylo. Jsem totiž v práci, a tak nemám čas na romány.

          • vittta

           Jak to myslí…
           Neřekne, Nerevar je pro zrušení dekretů prezidenta republika Dr. Eduarda Beneše.
           A to neřekne.
           Nerevar je politický hochštapler, když byla řeč o přemnožení negrů v Africe, použil příměr k hrabošům, to je ve vyznění něco mezi Bolševníkem velkolepým- a potkany.
           Ale má to znamenat, že pokud někdo souhlasí, vidí v negrech ne lidské bytosti, ale nějaké krysy.
           A tady zase Vestfálský mír.
           Vídeňský kongres.
           Jak píše Astr, to jsou reakce na reálné události, ale nevidím žádný důvod, rušit dekrety prezidenta republiky.
           Přece si u nás může každý potomek nacistů majetek koupit, ba může tady klidně i bydlet, nač tedy rušit dekrety?
           Nerevar neřekne, protože musí pracovat, a pracuje 24 hodin denně 7 dní v týdnu, takže neřekne nikdy nic, protože prostě nemá čas.

          • vittta

           Já?
           Já nemám co překrucovat, vy nic nepíšete než jednořádnové skeče, ze kterých nic nevyplývá, než určitý…náznak, vysvětlitelný různě.
           Já napsal svůj pohled na váš názor, a vy můžete nyní napsat váš názor, jak ho tedy máte.
           Jenže- vy nenapíšete nic.
           Překrucovat- to slovo- má trošku jiný význam, než mu přikládáte, NIC se prostě překroutit nedá.

         • astraustralia

          Lev Nerevar:
          Tak proč to právě v případě Dekretů musí být jinak?
          Jeste jednou Lve :-)

          Vestfálský mír, uzavřený 24. října 1648, byl soubor dvou smluv, Münsterské a Osnabrücké ukončující třicetiletou a Osmdesátiletou válku.
          Všechna jednání o míru byla vedena ve dvou německých městech, padesát kilometrů od sebe:
          v Münsteru, který leží v dnešním Severním Porýní-Vestfálsku (odtud také vestfálský mír), a Osnabrücku,
          nacházejícím se v Dolním Sasku. Tato nejednotnost byla způsobena tím,
          že Švédsko upřednostňovalo protestantský Osnabrück, zatímco Francie katolický Münster,
          a vzhledem k neochotě katolických a protestantských vůdců se setkat došlo k oddělení táborů.

          Tento mir byl po case porusen vznikem dalsich valecnych konfliktu aniz by tato dohoda ci smlouva jak je nazyvana byla zrusena.
          Byla zrusena novou situaci a nikoli zrusena jeji platnost tim,
          ze by valcici strany opet zasedly a rozhodly o zruseni!

          Podobne s Postupimskou dohodou

          Hlavním výsledkem konference v Postupimi byla Postupimská dohoda, ve které jsou stanoveny následující závěry:

          -Veškeré německé anexe po roce 1937 budou vráceny zpět, Rakousko bude opět odděleno od Německa.
          -Pro spojeneckou okupaci Německa byly stanoveny hlavní cíle: demilitarizace, denacifikace, demokratizace a demonopolizace.
          -Rozdělení Německa a Rakouska do čtyř okupačních zón (viz okupační zóny Německa a okupační zóny Rakouska).
          -Některým státům byly stanoveny nové státní hranice, přičemž např. Československo ztratilo Zakarpatskou Ukrajinu;
          zvláště velmi sporná otázka polských hranic byla řešena dočasně a konečné řešení bylo ponecháno na konečnou mírovou dohodu
          (tento problém však byl definitivně vyřešen až Smlouvou o konečném uspořádání ve vztahu k Německu z roku 1990).
          -Byl uznán požadavek na organizovaný odsun Němců (který již probíhal, avšak „divokým“ způsobem)
          zůstávajících mimo německé hranice (viz též vysídlení Němců z Československa).
          -Okupujícím mocnostem byla přiznána možnost čerpání válečných reparací z vlastních zón (týkalo se hlavně Sovětského svazu).

          Cas se nezastavil ani po 30lete valce ani po 2 svetove a tak ani v pripade „Dekretu“ ktere jak vidite vyse
          jsou vysledkem „Postupimske dohody“ maji svoji patnost a trvani dodnes.

          Mate li dojem
          „proč to právě v případě Dekretů musí být jinak?“
          mate mylny dojem!
          Nemusi to byt jinak.
          Pokud by v budoucnu Nemecko vlivem zmenene situace a jinych okolnosti na politicke scene sveta doslo k zaveru ze jiz dal nebudou dodrzovat Postupimskou dohodu, znamenalo by to zcela novou situaci a padem Postupimske dohody by byla zpochybnena i platnost „Benesovych Dekretu“.

          Lve domnivam se ze chyba ve Vasi otazce je predevsim v tom ze jste pouzil „musi“.
          Stejne tak to plati pro
          Takze odpoved pro Vas Lve zni:
          Ani v pripade Dekretu ani v pripade pozadavku 1/4 millionu protestujicich na Letne kteri tam prisli s pocitem a pozadavkem
          jine vlady neni spravne pouzit slovo „musi“!
          Nekdy staci aby rozhodl 1(jeden) diktator, jindy nestaci nejen 1/4 millionu jako na Letne,
          ale ani cely million jako v Barcelone kdyz chteli oddelit od Madridu !

          MUSI kdo ?
          Bud otrok nebo demokrat ktery dobrobolne cti principy demokraticke volby!

     • tresen

      Není to hoax. Tohle prohlášení najdete například v knize Edvard Beneš bez adorace, takže je patrně autentické.

      • vittta

       To je prohlášení filmové, takže by si někdo musel dát kurva práci, aby ho zfalšoval.
       Ale už jsem byl v tom smyslu napaden.

    • Saul

     Potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době“

     Ještěže Beneš nevěděl o sovětské okupaci své země.
     Respektive o tom, že i po 50 letech bude některými „vlastenci“ považována za osvobození od chapadel kapitalistické Hydry.
     Jen nevím, jak by je vlastně při neomezené svobodě slova potrestal.
     Já si při tom údivem málem ukroutil hlavu a potrestal se asi sám.
     Ale to on možná ke konci svého života nad svými politickými chybami sebekriticky taky.

  • vittta

   Jak konkrétně nedodržuje ústavu?
   A ČSSD ať jdou, Babiš je totiž nepotřebuje.
   Jazáčkem na vahách je totiž Okamura, ne Hamáček.
   A Okamura Babiše podpoří- ale něco za to bude chtít.
   A Babiš to udělá…i kdyby nechtěl.

   • Saul

    „Jak konkrétně nedodržuje ústavu?“
    Je to v tom článku uvedeno.

    „A ČSSD ať jdou,…“
    Přesně tak!
    Zeman s Babišem ji poslali do politických pekel a jestli ještě pro ně je nějaká malá šance dostat se něj ven, tak jedině bez těch dvou.
    Naopak v tvrdé opozici k nim.
    A jestli už je pozdě, dobře jim tak.
    A Okamura ať si to užije.
    Jak řekl nedávno jakýsi Babišův dlouholetý spolupracovník “ AB má jen nepřátele, nebo otroky“.
    Žádný jiný vztah s ním není možný.
    Tak bude Pitomio na svém místě.

    • vittta

     Nevidím to tam.
     Nemohl bys pomoci?
     A ten Babišův dlouholetý spolupracovník…to byl otrok nebo nepřítel?
     Protože..proč píšeš spolupracovník?

     • Saul

      Ale samozřejmě, že ti rád pomohu.
      Copak jsem tě někdy nechal ve tvém tápání dlouho ve tmě?
      Tak tedy zkus v tom odkazu kapitolu „Výklad podle Ústavy“
      Nepochybuji, že přijdeš s vlastním a jako vždy velmi originálním výkladem, nicméně ten od předsedy Ústavního soudu bude zřejmě nejen pro mne relevantnější.
      Ale rád se nechám tvým novátorským přístupem k české Ústavě překvapit.
      Prezident by ovšem občany mohl takových překvapení ušetřit.

      • oh

       Zeman rozhodně není první český prezident, který nejmenuje každého, koho mu premiér ke jmenování předhodí.
       https://www.ceska-justice.cz/blog/nejmenovani-ministra/
       Dokonce i tak oblíbený slovenský vzor ideálního prezidentství Andrej Kiska má vlastní zářez v odmítání předložených kandidátů.
       Dokonce schválený slovenským ústavním soudem:
       „Na Slovensku Ústavní soud v Košicích judikoval, že bez projevu vůle prezidenta nedojde ke vzniku ani zániku členství ve vládě a že prezident se musí návrhem premiéra zabývat, nikoliv mu vyhovět.“ :-)

       Z polemiky Stanislava Devátého na webu ČAK z doby, kdy prezident Klaus odmítl jmenovat Ratha ministrem zdravotnictví.
       „Ústavní pravomoc, ne fraška
       Právo prezidenta nejmenovat ministrem kohokoliv je v souvislosti s činností Davida Ratha ve funkci prezidenta ČLK ještě zřetelnější. Ministr totiž „nesmí vykonávat činnosti, jejichž povaha odporuje výkonu jeho funkce“ (článek 70 téže ústavy). Je zřejmé, že výkon funkce prezidenta ČLK odporuje výkonu funkce ministra zdravotnictví. Nikdy by mě nenapadlo, že by například předseda České advokátní komory mohl být současně ministrem spravedlnosti, a přesto by to podle kandidáta Ratha asi šlo. Oba totiž ve své funkci hájí zájmy určité odborné skupiny, zatímco úkolem ministra je hájit zájmy státu, celého oboru či odvětví. Mnohdy právě proti určité odborné skupině. Rath dal dostatečně najevo, že si chce funkci prezidenta ČLK ponechat. Jeho jmenováním by prezident pravděpodobně porušil článek 70 Ústavy ČR. I to byl nepochybně důvod, proč jej jmenovat odmítl, byť své odmítnutí nemusí prezident zdůvodňovat. Ústavou první republiky bylo jmenování ministrů svěřeno do výlučné kompetence prezidenta Masaryka (§ 70 ústavy z roku 1920 říká: „Předsedu a členy vlády /ministry/ jmenuje a propouští president republiky“). V roce 1993, kdy vznikla Česká republika a byla přijata platná ústava, byla role prezidenta okleštěna tak, že jmenování ministrů již není pouze na prezidentovi samotném. Může totiž jmenovat ministry pouze z osob, které mu premiér navrhne. Samotná jmenovací pravomoc však i nadále zůstává v pravomoci prezidenta, nikoliv v pravomoci premiéra.
       Pokud by neměl prezident na vybranou a musel bezpodmínečně jmenovat toho, koho mu premiér navrhne, pak by jmenování nebylo ústavní pravomocí, ale ceremoniální fraškou.“

       • oh

        I když musím uznat, že Rychetský mluví o odvolání ministra Staňka (a nevím, zda by se i na tuto situaci dalo aplikovat pravidlo – „musí se tím zabývat, ale nemusí vyhovět“), ale Hamáček zase chce jednat o jmenování Šmardy.

      • pařez

       Pro kritiky prezidenta, že odmítá přijmout demisi ministra: vzpomenete si kdo vyslovil tuto větu, a co po ní následovalo?:
       „PRÁVĚ – JSEM SE – VRÁTIL – Z HRADU! PAN PREZIDENT – DEMISI – PŘIJAL !!!“

 3. Saul

  „….který nedodržuje ústavu.“
  opr. nedodržuje Ústavu
  I když, pokud si z ní prezident hodlá dělat toaletní papír, tak to velké U asi není na místě.

  • vittta

   Tady máš třeba tenhle příklad:
   Je to typické.
   „Návrh na ministrovo odvolání poté prezidentovi poslal premiér. Podle Ústavy musí Zeman takovému požadavku vyhovět. Zeman se ale opírá o argument, že Ústava mu nestanoví termín, dokdy tak musí učinit, přestože ústavní právníci se shodují, že prezident má v takových případech konat bez zbytečného odkladu. “
   (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nastvany-Hamacek-Zeman-s-nim-pry-vybehl-Muze-to-mit-nasledky-Babis-nema-nic-jiste-587026)
   Já nejsem právník, ale co je důležitější, znění ústavy jako takové, nebo názor ústavních právníků?
   Tam není psané jakých, není vyloučeno, že nějaký ústavní právník má názor jiný.
   Tedy- jak to vidím já:
   Důležité je znění ústavy, ale znění, jak je psané, je špatné.
   Pro naplnění funkce ústavy je NUTNÉ, aby byl určen termín, do kdy tak prezident musí učinit, jinak je takový zákon k ničemu, a vágní názor ústavních právníků je tím pádem také na hovno, protože- co to je, bez zbytečného odkladu?
   Týden, měsíc, rok?
   Tam má být jasný termín, dejme tomu měsíc, aby nebyl na prezidenta vyvíjen časový tlak.
   Pro změnu ústavy je třeba 2/3 zákonodárců, myslím, že to tak je, a je tedy problém se na špatné části ústavy podívat, a navrhnout jejich změnu?
   KAŽDÝ normální člověk musí tyto chyby vidět, a neměl by být problém s jejich přepracováním.
   Pokud…
   Pokud se to nehodí jako politikum.
   Teď je to Zeman, takže se to nehodí, ( ovšem dá se na něj skrze to plivat, takže se to z určitého pohledu zase hodí) ale za pár let to může být klidně nějaký „jejich“ prezident, a ten může dělat to samé, ovšem už v zájmu lidu a demokracie.
   Takhle to máš, no, zauvažuj,

  • oh

   Jj, zaútočí nejpozději příští úterý. :D
   „místní obyvatelé čelí sužujícímu nedostatku vody a energie..“ a od obojího se je pokusila odříznout demokratická Ukrajina prostřednictvím těch tří krymskotatarských „medžlísů“ Mustafy Džemileva, Refata Čubarova a Lenura Isljamova a jejich band chuligánů, ničících vedení a bránících jejich opravě, zatímco ten zloduch Putin nechal postavit most, natáhnout dráty… No, hrůza!! Představte si, on ten zloduch dokonce nechal ty tři nevinné charaktery kvůli jejich blokáýdě Krymu prohlásit za teroristy.
   A víte, co je nejhorší, ani přes to všechno nevzdělaní a hloupí obyvatelé Krymu vesměs nechtějí zpět do laskavé ukrajinské náruče a to je Putin až tak nelidsky krutý, že nenutí Krymské Tatary používat v úředním styku výhradně ukrajinštinu. :-))

   P.S. Jak zajisté potvrdí tresen, na Ukrajině nejsou žádní fašisti. Lídr Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinsky sprostě lže v Putinově žoldu, když tvrdí takovéhle strašné pomluvy o nejdemokratičtější zemi světa: „V kyjevském klubu Bingo se o víkendu konal hudební festival „Fortress Europe“, na kterém vystupovaly soubory, které se hlásí k neonacismu. V průběhu akce byly slyšet pokřiky „Sieg heil”, byla rozvinuta vlajka nacistického Německa, účastníci si mohly koupit knihy o Adolfu Hitlerovi a jeho fotografie.“

   • kočka šklíba

    Už se těším jak nám to ta uvaděčka uvede na pravou míru :D. A ještě by mohli MaB a Saul něco přihodit o zlém Putinovi a hodném Macronovi a budeme to mít komplet. Jo a Saul ještě nezapomene okopnout kotníky mně nebo Kamilovi a nebo vitttovi, bez toho by měl špatný den a to přece nemůže.

     • vittta

      Problém neonacismu sice existuje, ale je v současné době zcela zanetbatelný v porovnání s problémem liberáldemokratizace či islamizace společnosti.
      Bohužel si myslím, že tyto dokumenty jsou natáčeny pouze z toho důvodu, aby se daleko větší problémy zamaskovali.
      Neonacisté sice vypadají děsivě, jmenovitě u Čechů to vyvolává záporné pocity, ale islamizace a levičácké politické násilí se od nacismu nijak prakticky neliší.
      Jen- a to si Třešni pamatujte, nacismus má svou minulost, liberální demokracie žádnou minulost nemá, a islamizaci si už dávno nikdo nepamatuje.
      Princip je ale stejný.
      Likvidace- i fyzická- politických odpůrců, expanze, a uchvácení absolutní moci.
      Kdyby neonacimus někoho opravdu zajímal, přestal by se zajímat o nějaké obskurní skupiny podivínů, ale zajímal by se třeba o zpochybňovače Benešových dekretů, sudeťáky, či oficiální ukrajinské či lotyšské aktivity.
      Jenže, nejen že se o to nikdo nezajímá, ale často jsou tyto aktivity i podporovány, například EU aktivně podporuje ukrajinskou formu neonacismu, dělá, že nic nevidí, a posílá jim peníze.

     • oh

      Souhlasím, je třeba o tom mluvit. Každoroční „pietní vzpominka“ na padlé kamarády ve zbrani – Waffen SS – pořádaná v další zemi, která také už třicet let neustále očekává ruský útok nejpozději příští úterý.
      „Pochodu k uctění Dny památky lotyšských legionářů, tedy těch, kteří bojovali proti Sovětskému svazu v řadách 15. a 19. granátnické divize Waffen SS, se minulý pátek (16.3.) v lotyšském hlavním městě Riga účastnili také veteráni z těchto legií, někteří dokonce v uniformách. Jejich pochod přišlo podpořit několik stovek lidí a vlály lotyšské vlajky. Jedná se v Evropě i mimo ni o jedinou podobnou akci svého druhu, kde se veřejně oslavuje památka vojáků bojujících v řadách SS. Jeden muž byl během pochodu zatčen, když nesl plakát s fotografií vojáků vraždících Židy.“

  • strejda

   Zajímavá tvrzení jsou v tom článku z PL. Pokud je pravda, co se v článku píše, je situace s Krymem a Donbasem vyřešena. Většina obyvatel utekla, ti co zbyli si přejí návrat do prosperující Ukrajiny. Takže se ty tři entity brzy zhroutí a vzhledem k tomu, že podle jiných odborníků, je podobná situace v celém, celičkém Rusku, nebudeme na kolaps dlouho čekat.
   Pokud bych měl takového nepřítele, jako jsou ti dva povídálci z článku, byl bych rád. Nad žabaři se lehce vyhrává. Jen bych jim vlídně doporučil NIKDY NEUVÁDĚT žádné termíny, to smrdí průšvihem. Je to totiž kontrolovatelné. Pojem brzy se dá v celosvětovém dějí používat na měsíce, tedy jako Kozina blahé paměti, do roka a do dne Rusko zaútočí na Ukrajinu a potřebný plyn pro EU dodá USA. Evropské pobřeží je, jak známo, plné terminálů na přečerpání zkapalnělého plynu a USA ho mají habaděj pro celo Evropu. :-) :-) :-)

    • oh

     Však právě o to jde – bude se obchodovat hezky za dolary, amíci z toho budou mít zisk a ještě budou mít EU pod (spojeneckým) palcem.. Komu pak bude záležet na tom, že to bude ruský plyn? :-)

     • Kamil Mudra

      Divil bych se kdyby Putin kohouty do Evropy zavřel. Není blázen aby se tohoto svého vlivu vzdával bez opravdu pádného důvodu. A dokud to neudělá tak bude tomu „americkému kapalnému“ svým nekapalným a levnějším stále tvrdě konkurovat.
      Pokud se bude Amerika stále snažit, musela by dlouhodobě nastavit dampingovou cenu. Tak by se ale snadno mohlo stát, že zatím co se jí nepodařilo Rusko „uzbrojit“ mohl by ji Putim „uplynovat“.

      • oh

       To já bych se divil taky a hodně, ale pod úplnou kontrolou má jen Nord Stream, na ostatních rourách mu sedí ukrajinský špunt kombinovaný s černou dírou. (Jistě si pamatujete, kdo podle médií zavřel plyn Evropě, když Ukrajina přestala za plyn platit a začala krást? Přeci Putin Zlomocný..) Zabránit v dokončení Nord Streamu 2 se mermomocí pokouší právě usáci, do South Streamu hodila vidle EU byrokratura… :-(

 4. mistralius

  zcela náhodou jsem se v den „kolosální demonstrace“ ocitl v pražské stromovce, tedy jednom v přístupů na Letnou

  viděl jsme zmatence s nějakými transparenty proti Babišovi

  když jsem se vrátil domů, vůbec mě nezajímala nějaká demonstrance, ale pustil jsem si Simpsonovi

 5. mistralius

  ODS nabídla určité vrstvě naší společnosti značné výhody, nabízela nabízela nabízela, až prostě korýtko pro ODS-prasiska začlo vysychat

  tedy úspěch ANO, které bylo zvoleno v demokratických volbách, prasátka kvičí, ovšem, jak se říká „na nepravém hrobě“

  znám neuvěřitelné lidi, kteří říkají, že v USA je to lepší, a přitom se zde ani nezaměstnají coby myči nádobí

 6. mistralius

  ad židi: všimli jste si, že šteiindler a vávra opanovali čt? tyhle židi vlezou všude. Chápu Tomáše Hanáka, že s tím už nechtěl mít nic společného.

  • MaB

   Děkuji, Třešni, také přeji krásné léto i dovolenou a doufám, že zase někdy na shledanou. Vaše příspěvky by mi chyběly. :)

   • vittta

    To se nedivím.
    Třešeň má skvělé příspěvky.
    Akorát to nemá moc myšlenku, jen že ti ostatní jsou blbci.

   • Kamil Mudra

    Také přeji dobrou dovču MaB. Ať nezklame vaše očekávání.
    Já vyrážím tuto sobotu a jen na týden. A protože nemám chytrý mobil, budu mimo internet. Doufám že se už mezi tím vrátí Janika, protože nemám v plánu tu za ni zaskakovat dlouhodobě. Navíc už o ni začínám mít starost.

    • MaB

     Kamile, děkuji a totéž přeji vám. I já budu v zájmu „příjemné dovolené“ bez internetu. Možná stejně jako Janika, která ví, že je na vás spolehnutí, a proto s návratem na svůj Ostrov nepospíchá.

    • v

     To je enteligent, ten Pithart.
     Tak takhle je to s tou liberální demokracií…
     „Nám jde o demokracii, která se před „vítězi rádoby jednou provždy“ dokáže ubránit. Říká se jí demokracie liberální, v krajním případě i demokracie bojující. Chrání svobody nejen vítěze voleb, ale i poražených ve volbách, aby příště mohli vyhrát oni – dnes poražení. To dokáže zaručit jen právní stát.“
     No hustý, a takže právní stát je pilíř demokracie liberální, zatímco demokracie bez přívlastků právní stát nemá, či neuznává, nebo co vlastně, nemá rodělenou moc zákonodárnou, vládní a soudní (jak Pithart píše).
     Tedy, Pithart je absolutní totalitární manipulátor, kecá naprosto z cesty.
     Demagog.eu…
     https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Pithart-KDU-CSL-Uvaha-na-tema-demokracie-versus-populismus-587137

     • oh

      Liberální demokracie je jednoduchý systém: volit a kandidovat si může kdo chce, ale spravedlivé volby jsou jen ty, které vyhrají liberální demokraté. :D
      (Inspirováno definicí fotbalu Garyho Linekera.)

   • Saul

    Také přeji hezkou dovolenou, Mab.
    Ale stejně si myslím, že takovou autentickou exotiku jako tady už dnes hned tak na nějakém ostrově nezažijete.:-)

    • MaB

     Máte pravdu, Saule, není exotika jako exotika, některé jsou „exotičtější“. Ale jak říká s Nietzschem vittta, „co nás nezabije, to nás posílí“ (a občas i pobaví :)
     Děkuji a také vám přeji hezké léto kdekoli.

     • vittta

      Víte co se říká v Německu- teď jsem to slyšel.
      „Co tě nezabije, to tě znásilní“.
      Velice aktuální.
      Doufám, že neletíte na dovolenou letadlem, nebo tak něco, a že sama svým příkladem budete chránit naší planetu.
      Hezkou dovolenou vám přáte nebudu, přeju jí z principu každému, takže nemám potřebu dělat pózu zrovna u vás.

 7. vittta

  Tohle je také správný vocas.
  Být Klausem ml., tak s ním vyrazím dveře i s futrama.
  Tak on napíše:
  „Svůj postoj vysvětlil tím, že menšinovou vládu ANO a soc. dem tolerují komunisté a že se tím zvyšuje vliv KSČM. „Dále mě k tomu vede úcta k dědečkovi, který byl minulým režimem utlačován. Pokud by dnes žil, tak by mě jistě za mou toleranci KSČM přetáhl holí,“ řekl Mališ TV Nova.“
  Tak čistě prakticky, KSČM se hlasování zdržela, ale komunisté se nezdržují vždycky u všeho, prostě normálně hlasují.
  A pan chytrej, až budou komunisté hlasovat s trikolorou o něčem, a to se dá očekávat, komouši vlastenecké a protievropské nápady nejspíš podpoří, tak by měl pan blbeček zase odejít jinam.
  Jestli chce mít jistotu, tak bych mu navrhl TOP09, tyhle vocasy komouši určitě v jejich fašistickém zapálení podporovat nebudou.
  Jenže..ti už tam vlastně příště nebudou, no tak Starostové, nebo Zelení, to je budoucnost pro superposlance!
  https://www.novinky.cz/domaci/509056-poslanec-malis-se-vzeprel-ano-zrejme-miri-do-trikolory.html

 8. astraustralia

  50 tisicove Capi hnizdo contra Lithium za 3 billiony !
  Na to jiste protestujici na Letne mysleli :-)

  Předmět: Lithium – prodáno !!
  Strategické surovina je prodána.
  Těžba je rozdělena na 2 části :

  obří výsypky, ty koupil miliardář Janeček a shání, komu by je prodal co
  nejlépe!
  hlubinná těžba připadla také státu, konkrétně pod ministerstvo průmyslu
  ČSSD), které práva postoupilo státní a.s. Geomet v čele s ředitelem
  Richardem Pavlíkem. Ten v červenci 2017 vystupoval s geologem Václavem
  Cílkem v ČT 1 v OVM, kde vyzývali stát ČR, aby si stát těžbu ponechal a
  těžil státním podnikem. Bohužel dozvídáme se, že Australská firma European
  Metal si koupila celou firmu Geomet i s Richardem Pavlíkem a dokončuje
  přípravy k těžbě Lithia.

  A tak místo, abychom dostávali informace o postupu těžby Lithia, kde se
  cena zásob pohybuje na úrovni 3 bilionů Kč,
  a to by zásadně ovlivnilo ekonomiku ČR, tak je nám předhazována
  uměle vytvořená a narafičená kauza Čapí hnízdo za pár fufníků a
  všichni politici se tím donekonečna zabývají. Nezdá se vám, že jde o
  odvádění pozornosti celé veřejnosti.

  Aktéry jsou jako vždy vlastenci jako Kalousek, Fiala, Sobotka,
  Rakušan, Farský, Gazdík a jejich věrní ! Ti nás zase, jako ostatně pořád,
  pěkně vodí za nos !

  Tak proč tuto sebranku pořád lidi volí?
  Občané tak dostanou, co si zaslouží !!!!

  • Kamil Mudra

   A zdroj téhle informace? Jestli je to fakt tak by kvůli tomu, pro odvedení pozornosti, stálo za to nahnat na Letnou třeba i půlku republiky.

   • oh

    Kamile, toto konkrétně zveřejnily svobodné noviny 31.5.2019 s nic neříkajícím označením: (z redakční pošty).
    Informace je rozhodně divná, protože – jak poukazuje i v diskuzi pod článkem „Honza Kratochvíl“ a já si to ověřil – v obchodním rejstříku není podchycená žádná změna vlastnické struktury GEOMETu z poslední doby. EUROPEAN METALS je jediným vlastníkem Geometu už od roku 2012, byť několikrát pozměnila jméno.
    Zajímavá je ovšem skutečnost, že samotná EUROPEAN METALS má na svém webu pod odkazem „Projects“ uveden projekt jediný – Cínovec. Jde tedy o firmu založenou za jedním účelem, která zjevně žádnou jinou činnost buďto nevyvíjí, nebo se s ní nechce chlubit. Co myslíte, jsou „bílí koně“ druh rozšířený i ve Spojeném Království?

     • oh

      Netuším, proč je kolem toho takové ticho. Možná proto, že samotný GEOMET je nezajímavý a po pozadí EUROPEAN METALS by se muselo začít pátrat v UK a v Austrálii. Mimochodem, tvrzení:“ …práva postoupilo státní a.s. Geomet..“ v tom článku je chybné – GEOMET nikdy nebyl akciovka – od počátku (15. listopadu 2007) je to eseróčko, stát v něm nikdy podíl neměl, RIchard Pavlík tam je jednatelem již od 24.5.2017. Prostě trvám na tom, že ten článek je „divnej“.

      P.S: Ve sbírce listin v rejstříku jsou i účetní uzávěrky Geometu (poslední za rok 2018), ale na to by se musel podívat někdo, kdo se v tom vyzná. Moje hobby účtařina rozhodně není.

 9. kočka šklíba

  Zajímalo by mě třešni co jste měla na mysli tímto vstupem na aktuálně : −

  jepice apicoltore • před hodinou
  Ne že bych si přála něčí náhlý konec, to v žádném případě. Spravedlivější by bylo, kdyby si vrchní škodič mohl aspoň částečně užít svou bezmoc. Příroda je mocná.

  • tresen

   Říká se, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě, čímž je míněno, že všechny zlé skutky dojdou dřív nebo později odplaty. Jsem nevěřící, ale na tom pořekadle možná něco je. To něco může přijít bez lidského přičinění.

   • oh

    Jistě, „člověka to potěší, když slyší o neštěstí.“ *)

    *) jak říkali pánové Šimek a Grosman v jednom ze svých „Návštěvních dnů“.

    • vittta

     Ten vrchní škodič, a stejně tak i méně významní škodiči, jsou VŽDY jiní, než Třešeň.
     Tudíž té se Boží mlýny týkat nebudou.
     Ta se nemá čeho bát!

    • Saul

     Třeseň nepochybně myslela Georga Sorose, Kamile.
     To jste nepoznal?
     Škodiče, co svými intrikami vyvolává společenské napětí a krize!
     Jednou imigrační, jindy třeba ústavní….
     A ještě se maskuje tu jako filantrop, jindy třeba chápavý mírotvorce…
     Musíme být bdělí.
     „Bdělost , toť vše“ jak už kdysi napsal Gustav Meyrink.
     Tak vám přeji hezkou dovolenou a třeba po svém návratu zjistíte, že už jsou všechny krize uspokojivě vyřešeny.
     Třeba aspoň u nás, možná, kdo ví….

   • kočka šklíba

    Moc jste toho nevysvětlila, spíše jako obvykle nic, ptám se znovu s Kamilem, koho a co jste konkrétně měla na mysli. Tak se svěřte, to božích mlýnech, co jste zmínila, vůbec nic neříká, a jak vidíte, na Kalouskovi nebo vašem oblíbenci Julínkovi se zatím neprojevily.

    • tresen

     Všeho do času, kočko. I Kalouskovi a Julínkovi se všechno jednou sečte. Jestli jsou plní žluči, tak si to přivolají dřív než čekají. To by si koneckonců měl uvědomit každý.

     • vittta

      To jsou sebestředné žvásty, nehodné lidské bytosti, ale tupé opice.
      Většina lidí bere dost blbý konec, a tou většinou myslím 90%.
      Zemřou v bolestech, partner odejde, nebo naopak se o něj musí starat, vypadají blbě, umřou moc mladí, nebo pro změnu moc staří…
      Je to normálka, těch 10% je spíše vyjimka.
      Ale těch 10% nejsou ti nejkvalitnější z lidí, to si všimněte.
      Takže to trapné pořekadlo je jen vyjádření vlastní nenávisti a vlastní nepřejícnosti!

      • Kamil Mudra

       Také to mohlo vzniknout jako prosté konstatování že před smrtí (a následným božím soudem) nikdo neuteče.
       Ale komu třešeň přeje to užívání bezmoci se od ní asi nedovíme.
       Tak by nám třeba mohla ještě vyložit přísloví: „Kdo je zvědavý bude brzy starý.“
       nebo: „Přej a bude ti přáno.“
       nebo: ………
       :-)

       • vittta

        Je nechutná, ve své nadčlověkovosti.
        A ty její náznaky…
        „Chytrému napověz….“ si asi říká.
        Ale v podstatě mají tihle jednodušší lidé snadný život.
        Ona nemá ráda komunisty, ti jsou zlí, vyjma těch napravených, ale to vyhodí z hlavy.
        O ničem hlouběji neuvažuje, když jsou nějaké informace, co jí nesedí do jejího až zvířecího pohledu na svět, tak to je z Aeronetu nebo PL nebo od…neseriozní Ryšánkové, či jiných neseriozních, a tím pádem je to blbost, a když se to pak potvrdí jako pravda, tak to už neřeší, a vlastně se nic neděje, kromě toho, ona to vlastně ani netvrdila.
        Co jí chybí?
        „Blahoslavení chudí duchem…“

       • kočka šklíba

        Všímáte si Kamile a ostatní (samozřejmě kromě Saula a MaB), jak uvaděčka na pravou míru nedokáže vysvětlit ani svůj vlastní příspěvek? Já se bavím jak někdo může být tak blbý, když se považuje za uvaděčku na pravou míru netových řečí a sám se pak nevyjádří jasně ke svému příspěvku :D . Že by se za něj styděla? Asi ne, ta to neumí.
        Jinak si myslím že rčení“Přej a bude ti přáno“ a nebo „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“ se na to docela hodí a nepotřebujeme ani její vysvětlení.

        • tresen

         Kdo je vrchní škodič pro vás?
         Klidně si ho tam dosaďte.
         Blbým napovídat je zbytečné, jak praví jiné přísloví. Chcete ode mne slyšet, že jsem myslela Zemana? To byste musela přiznat, že vás to napadlo.

         • vittta

          Tady nejde o to KDO, ale CO byste pro něj ráda.
          Jste zrůdička, no, máte sadistické sklony, a nejen u tohoto tématu!
          I kdyby to bylo přání pro toho hnusa Sorose, tak je to odporné.
          Jenže vy jste Sorose samozřejmě nemyslela, takže je pikantní, že ani nedokážete vymáčknout svůj vlastní text, jak uvádí Kočka!

          • tresen

           To, že zlé činy se nasčítají a doženou člověka v závěru jeho života, takže při pohledu do minulosti nepocítí štěstí a uspokojení, ale vztek nad vlastní osamělostí a nepřízní okolí, je podle vás sadismus?
           Vždyť jde jen o to, co člověk připraví sám sobě.

          • vittta

           A vy jste kdo, Bůh, že tak dobře víte, co jsou zlé činy a kdo je provádí a co dotyčný bude cítit?
           Nenechte se vysmát, a starejte se hlavně o svoje činy, vy lepšolidská kreaturo!

         • oh

          Milá liberální treseni, mě to nenapadlo. Protože sám na aktualne chodím a mám poměrně přesnou představu o tom, jaké názory v tamních diskuzích projevuje „apicoltore“, jsem si identitou onoho vámi zmiňovaného „vrchního škodiče“ celkem jistý, přestože mě tato konkrétní diskuze minula. A vaše „tancuj, tancuj, vykrúcaj!“ kolem tématu mě v tom jen utvrzuje.

          • oh

           „Blbým napovídat je zbytečné, jak praví jiné přísloví“ a jistá tresen.
           Ale zkuste se zamyslet znovu a vzít přitom v úvahu i to, na který váš koment jsem reagoval. Třeba vás něco napadne.

         • kočka šklíba

          Ne, jistě jste měla na mysli Sorose, jak za vás potvrdil váš tisková mluvčí Saul :D. Vidíte a to je ten rozdíl mezi námi dvěma a asi i mezi mnou a Saulem a MaB. Já nic zlého nepřeji ani Sorosovi jako vy :D, ani třeba Kalouskovi, abychom také zmínili toho snad nejhoršího u nás, jen bych si přála, aby se Soros přestal přes neziskovky plést do záležitostí jiných zemí a aby Kalousek již odešel do zaslouženého (nebo spíše nezaslouženého) důchodu a přestal otravovat minimálně polovinu národa (spíše ale více). Ze mě, a věřím že z většiny zde píšících, kdyby vylezlo něco tak odporného (což téměř vylučuji) co jste napsala vy, tak dokáži svůj názor vysvětlit, z vás začnou padat jen zbabělé kecy a výmluvy na úrovni tak prvního stupně ZŠ. Jak nepřekvapivé.
          Ale moc se mně líbí jak dříve nebo později na vás vy falešní humanisté vyleze to nejhorší co ve vás je. Na MaB její bombardování cizích států pro jistotu, na vás až odporné přání komukoliv kdo není podle vašeho gusta.
          A na vás ještě zbabělost, vy uvaděčko, ani neumíte obhájit svůj názor když už z vás jeho část vyleze. Takže si nechte, vy srabe, svoje „uvádění na pravou míru “ pro podobné zoufalce jako jste sama.

          • tresen

           Nevážená kočko, fakt si myslíte, že si nikdo nezaslouží, aby ho ve stáří dohnala celoživotní zpupnost a plivání žluči po lidech?
           Ke smutným koncům si takový člověk dopomůže jen a jen sám.
           Budete litovat Kalouska, až vám ho ukážou na kolečkovém křesle, slintajícího a neschopného řeči, s děsem z blížícího se konce v očích?
           Buďte k sobě upřímná.

          • vittta

           Za mě:
           Nebudu Kalouska litovat, protože bych se ulitoval, tolik je bolesti na světě!
           Ale- nebudu mu to přát, resp. dělat jakéhosi proroka pravdy, a předjímat mu ten osud!
           A to je vy dobroserko zatracený rozdíl!

          • kočka šklíba

           Jsem k sobě upřímná a nejen k sobě, vůbec mě ta představa nepřináší žádné uspokojení, zřejmě na rozdíl od vás. No nyní to můžete okecávat horem, dolem, ale že jste osoba, která by ráda „vrchní škodič mohl aspoň částečně užít svou bezmoc. Příroda je mocná.“, je úplně jasné. Jste ubohá a bezcitná osoba ženského pohlaví. Okecávejte dál, to je jediné co vám zbývá.

          • kočka šklíba

           Ano vittto, to je také přesné vyjádření. Jen se bavím jak se ti „humanisté“ odkopávají.

 10. mistralius

  jistě, i levicový člověk může zaváhat a nezeptat se: nemá ten ODS-vepř nakonec pravdu, že je lepší hrabat pod sebe?
  ovšem já znám pouze dva fanatiky úchylně liberálně-pravicové ideologie v Čechách: Tomáš Ježek (který podle Klause nechodil do práce) a budiž mu země lehká a Václav Klaus senior

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s