Jak to bylo s odvoláním pana Staňka

„Řeknu vám celou posloupnost. 15.dubna za mnou přišel pan Hamáček s panem Staňkem a oznámili mi, že odvolají ředitele Národní galerie Praha pana Fajta kvůli nesrovnalostem v hospodaření, a pan Staněk podal trestní oznámení. K odvolání Fajta došlo o tři dny později.

Už 24.dubna vznikla petice požadující Staňkovo odvolání a 28.dubna začal odvolání vlastního ministra požadovat místopředseda ČSSD Onderka v rozporu se stanoviskem vlastního předsedy. Na Úřadu vlády jsem 2.května přijal signatáře petice, na setkání s nimi byl i pan Hamáček, který se za Staňka postavil.

Na protivládní demonstraci Miliónu chvilek 6.května na Staroměstském náměstí poslanec z koaliční soc.dem. Dolínek prohlásil, že by měl Staněk odstoupit. Na situaci pak reagovalo grémium ČSSD 9.května, které Staňkovi vyslovilo podporu a uložilo mu, aby do 31.května udělal pořádek v resortu, zklidnil kulturní scénu a vypsal výběrové řízení na Fajtova nástupce.

No a 13.května bez jakéhokoli vysvětlení pan Hamáček oznámil Staňkovi, že má rezignovat. Otočil o 180 stupňů, šel proti rozhodnutí vlastního grémia. Takže tím, že pan Hamáček ustoupil sobotkovsko-chovaneckému křídlu, navrhl odvolání ministra kultury, podrazil pana Staňka a vlastně i prezidenta, který o těch záležitostech věděl, a vznikla tato situace.“

Andrej Babiš, Právo, sobota 27.července 2019

 1. Janika

  Myslím, že prezident by měl být pochválen za to, že tomu svinstvu vzdoruje alespoň tak, jak to činí. Jsem moc ráda, že takového prezidenta máme.

  • Ondřej

   Jsem proto neodvolat, kdyz ústava mu toto práva dává. Nakonec i kdyby to tak nebylo, vzdorovat je třeba, jak píše Janíka.

   Otázkou ale je proč máme parlamentni volby když politické strany co jsou ve vládě nemohou jmenovat ministry dle svého uvážení, a na základě téhož je i odvolávat. Proč nevládne nakonec pan prezident sám, bez politiku, bez stran a neomezeně? Je přeci právně neodpovědný, z toho vyplývá že si může dělat co chce, ne?

   • Janika

    Nedává a on neřekl, že neodvolá. Jen chce oboustranně vyjádřit a objasnit názory. Toto právo mu ústava nebere, jinak by nemělo smysl mu ten úkol (jmenovat, odvolávat) dávat. Byl by nadbytečným článkem v tom procesu.

    • mrkos

     Nejde o ministra. V TV všichni tvrdí, že Zeman chce zničit ČSSD.
     Ale všechno je jinak. Zeman je chce zachránit, ale oni pracují na
     sebezničení. Jako malé děti nechtějí změnit kurz. A jestli se nějací
     voliči odtrhnou od ANO, vrátí se ke KSČM a socani propadnou.
     Ti kdo volili Zemana a byli to i voliči ČSSD, už jim to nehodí.
     Hloupost jim vládne. Chtějí ušetřit plat za jednoho místopředsedu
     a tak ho cpou na ministra, aby ho platil stát. Prostě jsou v koutě
     a už tam asi zůstanou, protože nezmoudří. Ti z vedení ČSSD
     co dnes nejsou ministry, si myslí, že se na ně dostane příště,
     závidí soudruhům, ale to jsou Dientsbíři, Chvojkové a pod. vedle.
     Jsou směšní, jak z nich srší ta zásadovost a odhodlání.

      • astraustralia

       to observer:
       ze jste si „od nas“ vybral prave tuto „kulturne obohacujici “ skupinu o cemsi svedci :-)
       A tak jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva :-)

       • observer

        Nu svědčí to o mé encyklopedické znalosti hudby a o mém a vašem dobrém hudebním vkusu neb tihle vaši žertovní krajané patří ke kultovním hrdinům experimentální elektronické hudby. A jako tradicionalistce se vám možna líbí i to, kde si vybrali jmeno pro svou partu https://m.youtube.com/watch?v=0_MWVZBgoxg
        V roce 1963 se Warner Studios rozhodli vydělat na dvou nových kalifornských módách a vydali desku vánočních/zimních písní v ´surf rock´ stylu – Ski Surfin’. Muzikanti se pojmenovali The Avalanches a jsou to nejlepší ze studiových hudebníků, co bylo v té době v LA k dispozici, takže ultimátní profíci, co posléze hráli se Zappou a ostatními hvězdami. Australia Avalanches sice moc nehrajou, drtivá většina jejich hudby jsou samples a loops, ale míchají to chutně, nicht war, Australska Astro?

        • astraustralia

         there’s no accounting for taste, beauty is in the eye of the beholder
         „proti gustu žádný dišputát“…
         über Geschmack lässt sich nicht streiten

  • Kamil Mudra

   Prezident jedná s rozvahou, tak jak se u hlavy státu patří. Kdo to opravdu nechápe, ten si nevidí na špičku nosu. Ale myslím že se proti němu hrotí především ti co „nechápou“ zcela účelově.

    • Kamil Mudra

     Myslím že lidé sledující svého prezidenta (pokud vůbec) pouze zprostředkovaně skrze média všelijak „filtrující“ jeho vyjádření, vědí o něm pramálo a nejsou pak schopni si o něm udělat reálnou představu. V tomto rozhovoru se Miloš Zeman vyjadřuje k vícero záležitostem jež se nás více či méně dotýkají. Jako nejdůležitější však vnímám jeho rozvážný přístup, tak kontrastující s mnohými až hysterickými projevy těch kteří na něj směřují svou kritiku, jak verbální tak písemnou. Domnívám se až příliš často nevědí o kom mluví. Nebo ani nechtějí vědět.
     https://www.barrandov.tv/video/157613-tyden-s-prezidentem-27-6-2019

     • observer

      WTF IS THIS???
      Hagiografie okresniho vyznamu a formatu. Tohle ma byt novinar a president? Smira vypitej okresni tajemnik a jeho famulus, co jeste mame nerekl, ze je gay. Co ktery z vycpanych panacu zvani, je zcela nepodstatne.

      • astraustralia

       Kamile zde krasny priklad jineho pohledu na presidenta
       observer to zhodnotil po svem aby dotahl a dosahl az na okresni uroven !
       Jakoby stale malo bylo pro nektere lidi hanlivych slov na presidenta.
       Co s tim ?

       • vittta

        Ale úvodní údiv je americky, což jasně svědčí o tom, že Observer je vzdělanec, vysoko převyšující nás ostatní, a prezidenta především.
        Společenský úzus, který tak rozvášnil Valkýru, je zde pevně nestavený, ale já, starej chlívák a buran něco takového nepoužívám na moje politické oponenty.

  • Saša

   Souhlasím, paní. Naprosto souhlasím. Díky za Zemana.
   Mám k němu spoustu výhrad z minulosti, ale těší mne, že se v presidentské roli chová presidentsky.

 2. mistralius

  Trochu jsme se zasmáli a teď trochu vážně

  Plán Andreje Babiše zavést EET do tzv. sociálních služeb, zahrnuje také síť pražských bordelů pro movité návštěvníky.

  Jistě, chápu bordel, jako druh sociální služby, zároveň ale také všichni víme, že organizovaná prostituce a drogy jsou hlavním zdrojem všech mafií.

  Ke cti ČT24 slouží, že se pozastavovala nad divným přístupem Sociální demokracie ke zdanění těchto „služeb“.

  Když jsem kdysi „sloužil“ na Vysoké škole ekonomické, také se mi zdála divná příchylnost tehdejšího rektora žida Hindlse k sociální demokracii a též jsem se divil, když herec žid Topfer kandidaloval proti svému rasovému spřížněnci do senátu. Světe div se, vyhrál žid.

  Tedy, jistě zisky pražské mafie z drog a prostituce (oboje sociální služby) dávájí systémové Sociální demokracii nějaké zdroje do kasičky.

  • mistralius

   Tehdy mi Ray z Outsider Media dodal fotku, kterak je žid Hindls. tehdejší rektor Vysoké školy ekonomické, vyfocen s tzv. lékařem Bartákem. Tento skutečný deviant a úchyl měl od pražské mafie dodávané dívky, které mlátil, aby si zvedl své bartovské seběvědomi. Pokud je mi známo, tento člověk dosud sedí a jeho trest mu byl nadále zvýšen kvůli plánované vraždě.

   • mistralius

    Samozřejmě tohle židovské mafiánské spiknutí proti českému státu je mnoha lidem dostatečně známo a není problém zainteresované židy (a jejich pomahače) dohledat.

    Nejprve, ale musí také v České republice proběhnout národní revoluce, které již dávno proběhly v Maďarsku a Polsku, které židovské mafii daly jasné hranice, kam až můžou zajít.

    • mistralius

     Provázanost drogové mafie a tzv, sociálních služeb, typu Drop In v Praze je neuvěřitelná. Nejprve si vychováme feťáky, pak jim dáme metadon za státní peníze a za oboje zinkasujeme.

     Velice rád bych řekl, že židi jsou strašně ublížení lidé, ale v Praze jsou to predátoři, kteří využívají tolerance českých úřadů,

     • mistralius

      Znám matky, co prožily nejstrašnější lidskou zkušenost, totiž přežily své děti, protože tyto zemřely kvůli drogám.

      Až zas bude Saul být „vtipný“, tak tyto matky jsou typické klientky psychiatrie.

      A každé omlouvání drogové mafie si beru osobně.

       • observer

        Fii-ha. That escalated quickly :-) Soude dle vaseho psaneho projevu, mistrale, vas budu zcela programove nazyvat zfetovanym debilem se silnym nabehem na rozpad osobnosti a kazdy vas vypad proti Saulovi si budu brat osobne :-)

        • vittta

         Mám dojem, že nyní Mistralius je totálně v prdeli, z tohoto tvého textu, a nebude strachy spát.
         Nic méně, nelze nevidět, že Mitralius, jakkoliv je to rozhodně podivín, napíše alespoň nějakou myšlenku.
         Ty nepíšeš žádnou, a samozřejmě, ani Mistraliovi neoponuješ.
         Jen jsi prostě lepší…a to musí čtenáři vidět.
         O to jde, o nic víc.

        • Valkýra

         A komu dáváte přednost vy, Kamile, dětem nebo ženám, když byste si musel vybrat? Tedy jestli antisemitské výpady vám nevadí a máte je tu za vyjádření svobodné diskuse, je možné že i tato volba bude pro vás podobně „jednoznačná“.

         • astraustralia

          Kdyz vypady od mistraliuse, tak jen „antizidovske“ nikoli antisemitske!
          Abych si byl jist podezrenim o privlastneni si semitismu jen jednou skupinou „semitu“, probral jsem text se semitem pro zmenu Arabem. Zadny „antisemitsky“ vypad v tom nenasel !
          Takze pokud se mistralius nevhodne vyjadril tak pouze proti Zidum tedy jen jedne kategorii semitu, nikoli proti vsem semitum.
          Nastesti ci nanestesti zustane to tu ulozeno na veky, aby i pristi generace internetoveho ctenarstva cetla ceho se mistralius dopustil, jak hroznou pomluvu upustil !
          Co si vzit priklad z cenzury na facebooku kde za nevhodne prispevky je 30 dni ban ? Za recidivu smazani !

          • Valkýra

           Tady je namístě znát filologii a sémantiku. Germanistika pomůže navic s historickým vznikem pojmů, které zde používáte a neznate jejich původ a semantiku Jazyková výbava by pak měla být součástí základního vzdelani, které je ale u starší generace na velmi nízké úrovni..

           „Slovo antisemitský (německy antisemitisch) pravděpodobně poprvé použil v roce 1860 židovský učenec moravského původu Moritz Steinschneider ve slovním spojení „antisemitské předsudky“ (německy „antisemitische Vorurteile“). Steinschneider tak charakterizoval myšlenky Ernesta Renana o nadřazenosti árijské rasy nad semitskou. V 19. století byly domněle vědecké teorie týkající se ras, civilizací a pokroku v Evropě velmi rozšířené. Velkým zastáncem této formy rasismu byl pruský nacionalistický historik Heinrich von Treitschke. Na rozdíl od Renana a dalších autorů bylo v jeho spisech slovo semitský v podstatě synonymem slova židovský.

           Německý politický agitátor Wilhelm Marr použil slovo Antisemitismus (v němčině s velkým A) v roce 1879 ve své knize Cesta k vítězství germánství nad židovstvím (Der Weg zum Siege des Germanentums über das Judentum) ve významu „nenávist vůči židům“. Tato nenávist popsaná novým slovem se tak jevila jako vědecky podložená, racionální. Marrova kniha se stala velmi populární a Marr ve stejném roce založil Antisemitskou ligu (Antisemiten-Liga), první německou organizaci, která se otevřeně angažovala v boji proti údajné hrozbě Německu ze strany židů a prosazovala jejich násilný odsun ze země.“

           Bauer, Yehuda. „Problémy současného antisemitismu (Problems of Contemporary Anti-Semitism) – University of Washington Press, cop.1978

           Problém tohoto webu, jak se zdá, je otevřeny rasismus některých jeho stálých prispevatelu a majiteli a administrátory jsou tito lidé považováni za vážené diskutéry, čímž přebírání odpovědnost za jejich projevy a tím i za porušování
           § 198 hanobeni národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení.

          • vittta

           My tady ryhle věci zase tak neřešíme, snad toho Saul a podobní tolik neříkají, aby se na ně hned aplikoval ten paragraf, ne?

          • observer

           Analyzovat jemne variace v monstroznim a odpornem vylevu nenavisti a zla z mistralovy shnile lebky je na urovni hledani pijavic u pacienta s otevrenymi zilami, astraulska astro :-) Semsi myslil, ze je ti to proti mysli. Asi zadnou mysl nemas, jak nedavno odhalil terovy soudruh ;-)

         • vittta

          Hele, Ond…eji, co je to za blbý dotaz?
          A proč tady takový dotaz vůbec padl?
          A proč Kamilovi?

          • astraustralia

           Valkýra
           Tady je namístě znát filologii a sémantiku. Germanistika pomůže navic s historickým vznikem pojmů, které zde používáte a neznate jejich původ a semantiku Jazyková výbava by pak měla být součástí základního vzdelani, které je ale u starší generace na velmi nízké úrovni..

           Takze podle Valkyry je nazor na privlastneni „Antisemitismu“(v němčině s velkým A) jen jedne skupine Semitu
           znakem nizke urovne základního vzdelani, které je ale u starší generace na velmi nízké úrovni..

           Vylepsila to a duraz dodala posledni vetou:
           Problém tohoto webu, jak se zdá, je otevřeny rasismus některých jeho stálých prispevatelu a majiteli a administrátory jsou tito lidé považováni za vážené diskutéry, čímž přebírání odpovědnost za jejich projevy a tím i za porušování
           § 198 hanobeni národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení.

           Bez uvedeni zasadniho vyznamu ktery z citovaneho prohlaseni vyplyva, ze presvedceni jednech je touto paragrafni vetou povyseno nad jina presvedceni jinych ostatnich kteri si dovoluji situaci videt jinak.
           S vysledkem ze pohled na zakony a prava ve svete homosapiense maji dnesni podobu :-(

          • vittta

           To je Ond…ej, Astře, je to děsně vidět.
           Ty projevy nenávisti a pohrdání jsou typické.

          • tresen

           Astře, když si odpustíte různé květnaté řeči o homosapiensech, zkuste odpovědět na jednoduchou otázku:
           Je podle vás Mistral s tou svou protižidovskou rétorikou rasista anebo není?
           To samé může zkusit i Kamil, případně Janika. Ta by se mohla vyjádřit, jestli ta rétorika její blog zdobí anebo špiní.
           Jestli dá najevo, že jí Mistralovy řeči nevadí, pak to pro mne bude jasná zpráva, že tu nemám co pohledávat já.

          • vittta

           Kdyby měli odpovídat, jako odpovídáte vy, tak byste se toho moc nedozvěděla.
           Mě se tedy neptáte, ale odpovím si také svoje.
           Mistralius je podivín, a jeho řeči mi nevadí, protože jakkoliv jsou poněkud zmatené a zašmodrchané, určitou hlavu a patu mají, na rozdíl od vašich plků- třeba tady se jen blbě ptáte, ale vlastní názor jste nějak zapoměla.
           Rasistické samozřejmě nejsou VŮBEC, co má společného Mistraliův evidentní odpor k Židům společného s rasismem je mi záhadou.
           Že vás děsně sere zrovna Mistralius, zatímco negersko- muslimské útoky na Židy jste tady neodsoudila ještě ani jednou, svědčí jen o vašem trapném pokrytectví.
           Mistralius navíc tento blog svými konstrukty obohatí jen velice zřídka, a neobtěžuje jimi nijak, takže i z tohoto důvodu bych se tím naprosto, ale naprosto nezabýval.
           Jakkoliv já proti Židům nejsem, a podporuji stát Izrael z mnoha důvodů, které jsem až zbytečně často již uvedl, beru Mistraliův pohled jako vyjádření jiného politického názoru, než je dejme tomu ten můj.
           A skutečnou hodnotu demokracie spatřuji třeba zrovna v tom, že každý my měl mít možnost až na samotné hraně slušnosti prezentovat své politické postoje.
           Pokud se vám nějak líbí zákazy a příkazy a tvrdý politický boj, reprezentovaný politicky motivovaným násilím a ostarkizováním politických odpůrců, pak nechápu, nač tak horujete proti reálnému socialismu, nebo dokonce hitlerovskému nacismu, který svou agresivitou vůči politickým odpůrcům obzvlášť vynikal, takže by vám měl skvěle sedět, ne?

          • Kamil Mudra

           Ale vždyť je to jednoduché. Mistrálův odpor k židům nemá svůj původ v pohledu rasovém ale konspirativním. Kdo sem chodí dlouho a čte ho už to dávno ví.
           Proto jsem svou otázku položil tak jak jsem ji položil.
           Anti-konspirativcům „ze zásady“ je takový způsob myšlení natolik cizí že nedokážou odhalit konspirativní způsob myšlení ani když se vyskytne u nich samotných. Typickou ukázkou jsou je dav volající po odvolání Benešové nebo novináři označující Zemana za Putinova agenta atp. Jenže některé konspirace se holt šířit smí a jiné zase ne.
           O výhružném mávání paragrafy v jakékoli svobodné diskusi jsem tady psal už mnohokrát. Považuji to za ubohé a ten kdo to dělá pro mne přestává být diskusním partnerem.

 3. vittta

  Bezvýznamný publicista Jiří X Doležal, který razí jedinou správnou myšlenku (všichni ostatní jsou blbci) zde našel vděčné téma.
  Tetování.
  A vzal to důsledně, svoje POCITY opřel o nějaký výzkum poněkud pochybné agentury Behavio, která snad se má věnovat i duševnímu zdraví.
  Doležal evidentně nemá rád křesťany, nejvíce katolíky (já také ne) a jelikož do křesťanů se kopat může bez jakéhokoliv rizika, Jířa si kopl.
  Píše o pedofilních kněžích, a to stylem, jako by VŠICHNI kněží byli pedofilní.
  Nedej Bože, aby se tak někdo vyjádřil o cigoších či muslimech, tu by Jiří byl nucen zakročit, ale křesťané, které nemá rád on, takto v pohodě posoudí.
  Jím uvedený výzkum (v odkazu) je zvláštní především tím, že se mu vlastně do jeho úvah vůbec nehodí.
  Největší odpor k tetování měli příznivci KDU, nejmenší Pirátů.
  Jíří z toho vyvodil závěry, nic méně je třeba vidět, že mezi největšími odpůrci a příznivci je rozdíl de facto velice malý.
  Piráti 67%, pánbíčkáři 41%, což při předpokládaném průměrném rozdílu věku voličů vlastně neříká vůbec nic víc než to, že obecně mladí vnímají tetování pozitivněji jak ti starší, zcela bez ohledu svého politického zaměření.
  Problém byl v druhém místě SPD, které Jiřik také nemá rád.
  Zde přišel z teorií, jestli příznivci SPD nemají rádi spíše tetování Hitlera a hákových křížů, než tetování obecně, a nic ho nesere, že SPD je neonacistickou stranou jen v očích maniplátorů a totalitních praktikantů.
  Dokonce podsouvá, že určití voliči SPD nějaké to tetováníčko vůdce mají, ale dobře schované.
  Nutno ještě říci, že mezi druhým místem SPD-55% a posledními lidovci je rozdíl ještě zanetbatelnější.
  Nebyl by to Jiřik, kdyby nezaplakal nad nepřízní občanstva k marihuaně, kterou hojně užívá, a každému je to u prdele, což asi nejvíce Jiřika dráždí, stejně jako je každému, resp. drtivé většině u prdele tetování.
  Odpůrci marihuany je Jiřík spíše litován, než nenáviděn, a to není ten pocit, proti kterému by se dalo razantně bojovat.
  Zkrátka, pan vševěd předvědl agitku, za kterou by se nemuseli stydět američtí puritáni, či komunističtí radikálové 50 let, případně župní vedoucí Hitlerjugent.
  Ale jinak pro mě za mě, ať si každý nechá vykérovat kam chce co chce, i kdyby to měl být Ježíš Kristus, Hitler, nebo Lenin, a vyhuluje si sosák čím chce, pokud se nebude válet na silnici posranej a poblitej.
  Co mě ale sere jsou lidé, co děsně rádi poučují ostatní, co je správné, a Jiřik mezi ně rozhodně patří, i když se jeho text na první pohled tváří tak, že tyto jevy pranýřuje.
  Ve skutečnosti je to ale přesně naopak.
  https://www.reflex.cz/clanek/komentare/96687/jxd-vztah-k-tetovani-je-dobrym-testem-tupohlavosti-a-fasismu-mezi-nekterymi-volici.html

 4. astraustralia

  tresen
  Astře, když si odpustíte různé květnaté řeči o homosapiensech, zkuste odpovědět na jednoduchou otázku:
  Je podle vás Mistral s tou svou protižidovskou rétorikou rasista anebo není?
  To samé může zkusit i Kamil, případně Janika. Ta by se mohla vyjádřit, jestli ta rétorika její blog zdobí anebo špiní.
  Jestli dá najevo, že jí Mistralovy řeči nevadí, pak to pro mne bude jasná zpráva, že tu nemám co pohledávat já.

  tresni zacnu odzadu
  Nekdy je to moc dobra poloha:-) ( pri vetnem rozboru obvzlast)
  Opustit tento blog nemuzete neb byste porusila sve prohlaseni o poslani hlidat a odhalovat nepravdive informace a uvadet je na pravou miru!
  Veta o tom ze Kamil pripadne Janika mohou zkusit se vyjadrit zda “ Mistralova retorika blog zdobí anebo špiní“ jen potvrzuje Vase presvedceni o svem vyssim az svatem poslani na Ostrove Janiky.
  Mozna ze Kamil a Janika se pripadne i vyjadri byvse Vami vyzvani :-)
  Nakonec otazka pro Astra kterou jste svoji ostrahu cistoty blogu zahajila:
  Je podle vás Mistral s tou svou protižidovskou rétorikou rasista anebo není?
  Astr odpovida bez „květnaté řeči o homosapiensech“
  Nevim zda Mistral je ci neni rasista. Negativni ci emotivni vyjadrovani kohokoli tedy i Mistrala muze mit ruzne duvody.
  Pokud Vy tresni jste nazoru ze negativni vyjadreni na adresu Zidu musi vzdy byt hodnoceno jako rasisticke a podle tohoto uzusu i Vy ke kazdemu takovemu pristupujete, pak je to vec jen Vaseho nazoru. To ze byl vymyslen a pry jen pro dobro homosapiense mu byl vnucen paragraf ktery mluvi o hanobeni národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení
  doslo k situaci kdy slovo demokracie a v ni pravo na svobodne vyjadrovani nazoru dostalo sve mantinely ktere umoznuji
  aby i pres posledni vylepseni do podoby „liberalni demokracie“ ztratilo nejen svuj puvodni vyznam,
  ale predevsim duveru stale vice lidi alias homosapiensu obecne.
  PS.
  Rekne li se clovek muze to znit nekomu i hrde,
  rekne li se homosapiens tak nejak podvedome to nuti predevsim dnesniho cloveka podivat se na nej obecneji a sireji:-)
  Pro nekoho jen co bylo prvne do kamene tesano pismo Sumeru, pro jineho vcetne predchozi Atlantidy i Lemurie o pul millionu let vice.
  Rise vznikaly a zanikaly z ruznych duvodu a jednim z hlavnich mimo zasahu matky Prirody byly nelidske vztahy!
  Vzdy vrcholici do podoby valek a vrazdeni. Toto postizeni provazi homosapiense po celou dobu jeho historie na teto planete.
  Jednim z poslednich projevu byl i vznik nacismu se vsemi pruvodnimi znaky a projevy.
  Aby se to neopakovalo bylo vytvoreno opatreni v podobe zakona ohanobeni národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení co je zcela logicke a kazdemu rozumnemu a sporadanemu a zakona dbalemu homosapiensovi na teto planete Zemi srozumitelene.
  Co je naprosto nesrozumitelne a predevsim neprijatelne je soucasny stav, kdy si kazdy kdo jinak neumi
  (postrada argument, chybi informace a nefunguje rozum), kazdy takovy ten/ta jen nalepkuje a na Internetu vykrikuje:-(

  Soucasny clovek na zemi ci jak nekvetnate pisi homosapiens (Homo sapiens sapiens) cesky „člověk moudrý“
  brzy co do poctu dosahne 8 milliard a toto tvrzeni ma pravdepodobnost jistoty, jen pocet tech opravdu „moudrych“
  homosapiensu kteri by vedli k lepsim zitrkum nikoli do zahuby se nedostava:-(
  Hezke letni nedelni odpoledne :-)

  • tresen

   Rozumím. Takže člověka, který jisté jedince napadá jen proto, že si o nich myslí, že patří ke konkrétní rase nebo ke konkrétnímu etniku, odmítáte označit za rasistu.
   Pokusil jste se vymluvit, že je Mistral antisemita, protože je pouze proti Židům. Směšné. Rasismus je širší pojem než antisemitismus. S tím to máte těžší.
   To samé, co píšu vám, platí i pro Kamila.
   Čekám na Janiku.

   • Janika

    Nevím, co se ode mne přesně čeká :-). Mistrala mám ráda a jeho upřímný projev mi nevadí. Do podrobností nehodlám zacházet, ani probírat každé slůvko. Stejně, když dva dělají totéž, není to totéž. Navenek stejné nebo podobné vyjádření může být poctivým vyjádřením přesvědčení, vidění skutečnosti, jaké nemůže urazit, ale od někoho jiného bodne a zabolí, protože je takovým úmyslem vedeno.

     • astraustralia

      Kamil pise jak on to vidi:
      Ale vždyť je to jednoduché. Mistrálův odpor k židům nemá svůj původ v pohledu rasovém ale konspirativním. Kdo sem chodí dlouho a čte ho už to dávno ví.
      Tim se otazka nabizi a tentokrat zase tresen na oplatku k odpovedi na ni se vybizi:
      Proc tato odpoved nemuze byt sprava ci blizsi pravde, proc FSECHNO musi byt vzdy a za kazdych okolnosti pomerovano tak zvane rasove ?

      Rasove se na vse divali drive naciste dnes jiz malokdo, predevsim ti pro ktere je jine mysleni jinych lidi natolik slozite, ze si s tim nevi rady. Ze by i pro tresen platilo, ze jinak nez rasove merit neumi ?

      Nalepkovat „rasove“ a tedy rasisticke pohnutky kazdemu kdo se negativne vyjadri ve stylu Mistralius se ukaze byt nanejvys smesne kdyz se podivame jak to vidi jejich „rasove“ stejni sousedi treba Palestinci.
      Nepratelstvi a nenavist tak velka ze si po domacku bomby delaji, jinou odpoved nemaji a neznaji.
      Proc asi ? Protoze „rasiste“? Nevhodnost a ubohost rasistickeho nalepkovani nemuze byt jasnejsi.

     • vittta

      Hmmm…
      Ono by to chtělo, aby si Janika nasypala popel na hlavu, omluvila se „demokratické“ opozici na tomhle blogu, a Mistralia zabanánovala, a před banánem ostře odsoudila.
      To ona Janika podle mě moc dobře ví, co byste chtěla, ale neví- a nevím to ani já- proč by to měla dělat.
      Navíc když si to ani nemyslí.
      Jděte s těmi „karlovarskými“ požadavky do prdele, nemilá Třešni, tohle sluníčkaření k vám sice sedí, ale je to věru odporná a zavrženíhodná činnost.

     • Saul

      A co jste čekala , Třešni???
      Já naopak budu konstruktivní a nabídnu místnímu blogu, nebo přesněji zdejší diskutérské galérce, příjemné vizuální zpestření a hlavně inspiraci pro představy týkající se naplnění jejich tzv. politických cílů.
      Zeman s krokodýlem a Kaddáfí v rádiovce jsou už přece jen trochu okoukaní a chtělo by to drobnou inovaci hlavní stránky.
      Některé z těchto veselých obrázků by místní elity duchovně obohatily mnohem víc.
      https://www.reflex.cz/galerie/fotogalerie/74573/25-sokujicich-historickych-fotografii-z-pogromu-na-zidy-v-ukrajinskem-lvove?foto=24
      Mistralia vynechám, ten je nemocný a slouží mu ke cti, že se svěřil do odborné péče, i když jak vidno ani dnešní lékařská věda není všemocná, zvlášť co se duševních onemocnění týká.
      Nicméně NAZI ZMRD vita se jistě cítí zdráv a ta mnou výše zmíněná vizualizace jeho představ by mu v přestávkách mezi studiem geniálních Vůdcových myšlenek nepochybně udělala velmi dobře a povzbudila v jeho ušlechtilém úsilí o obnovu evropských pořádků.
      Ostatní pseudointelektuálové také určitě přispějí svými mozky nějakým neotřelým dějinným výkladem a nadčasovou ideou.
      Kamile, nechcete se té změny ujmout, ať je blog konečně k obrazu vašemu a neztratíme tu svobodu slova o kterou máte takovou starost?

      • Janika

       Jsou osobnosti, které se mi neokoukají nikdy, a nikdy na ně nezapomenu. Asfalt mi vytknul, že se blog mění, že jaksi nedržím pevnou linii. Ale já myslím, že ano. Je tu široká názorová pluralita, ale z několika zásadních věcí neuhnu nikdy, a to právě vyjadřují ty úvodní obrázky – aby bylo jasno náhodnému návštěvníkovi, kam zavítal :-).

      • vittta

       A to odkazuješ jako +, nebo jako -?
       Protože to víš, dneska nejen na Ukrajině antisemitismus bují a bují.
       Ale to nikomu, a speciálně tobě, nijak nevadí.
       Protože to jaksi…není moc do oficálního výkladu světlé, multikulturní současnosti.
       U nás příkladně antisemitismus moc není, ale kdyby tady byli negři a čmoudi, třeba by také byl.
       A já tohle nechci, kdepak, ale pak tady též nechci negry a čmoudy, které ty ale chceš.
       Daleko lépe se ukazují fotky z holocaustu druhoválečného, protože to se už stalo, a nedá se s tím zajedno nic dělat, a za druhé tím lze očerňovat politické protivníky.
       S dnešním antisemitismem se dá dělat lecos, ale zase by to třeba mohla být islamofobie, a tak se tím nedělá nic, a dělá se, že to neexistuje.
       Ty sis vybral Ukrajinské události.
       Dobře se dívej, takto to na Ukrajině vypadalo, když odešli sověti, a přišli kultivovaní Němci.
       Možná, že někteří ti vojáci a SSáci dnes žádají, resp. jejich potomci, u nás o majetky, co by kovaní vlastenci.
       Dobře, dobře se podívej, Saule, a přemýšlej.
       To, že máš židovský nick ještě neznamená, že nejsi nacista a antisemita, pamatuj na to.
       Dneska i homosexuál může být- jak známo-homofob roku!

       • Saul

        „Dobře, dobře se podívej, Saule, a přemýšlej.“

        Správně, vito!
        Naprosto výborně…zdá se, že jsi jen krůček od pochopení meritu věci.
        Tak si to jako obvykle nepokaž okloňováním a poukazováním na to, co sis vylhal o druhých a soustřeď se na své vlastní svinstvo.
        Padá ho tu z tebe dost a je nachlup stejné jako to, které zplodilo mnou odkazované události. Takže máš před sebou spoustu práce.
        A na rozdíl od tvého denního hejtování a ideologického blábolení užitečné.
        Tak hodně štěstí.

        • vittta

         Tak se soustředím….soustředím…soustředím…
         A pořád vidím sebe jen jako seriozního hodnotitele událostí, byť na hraně, a tebe, jako trapného nálepkovače, nálepkujícího bez jakýchkoliv souvislostí.
         Co pro tebe znamená dnešní antisemitismus bys ale napsat mohl…pokud tedy někde nějaký vidíš.
         Ale nějak kultivovaně, né že začneš békat o Okamurovi, Zemanovi a Putinovi.

        • pacifista

         Tak jo Saule! Přispívám něčím neotřelým. Ty obrázky co jste dal znám, nemohu je z paměti vymazat jak jsou zrůdné. Jenom vás chci upozornit, že jsou to činy Banderovců na Ukrajině. Co tomu říkáte? Odkaz už nemám, protože ty se často mažou a tak to mám uložené v dokumentech. Musím to tedy zkopírovat. Bohužel obrázky pochodujících ukrajinských nacistů a ohořelá těla z masakru v Dněpropetrovsku se mi zkopírovat nepodařilo. Patřioy vždy a odstavcem.

         „Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…”3. Leden, 2015 – 1:47
         Včera šel Kyjevem ohnivý pochod Banderovců. Svět je infikován zločiny proti lidskosti; na počátku třetího tisíciletí propuká bezpočet krvavých válek, děsivou situaci má za sebou Ukrajina, kde se dál odehrávají hrůzné masakry v duchu banderovské tradice: „Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…”
         Kdo z nás by kdy tušil, že stejná slova hrůzy uslyšíme i v lednu 2015 na Ukrajině, odkud už uprchlo na milion rusky mluvících občanů a tisíce byly zabity…? V Kyjevě, Dněpropetrovsku a ve Lvově se včera uskutečnily pochody s pochodněmi na počest Stephana Bandery. Účastníci připomínali 106 výročí narození tohoto ukrajinského nacionalisty a zločince. Nejpočetnější bylo shromáždění v ukrajinském hlavním městě. Podle některých zdrojů se ho mělo účastnit několik tisíc Banderových pohrobků. Hořící pochodně připomínaly nacistické řádění v Norimberku, Berlině a jiných německých městech. Mráz z té hrůzy šel po těle, stovky Židů se už vystěhovaly do Izraele; nový holocaust je děsí…

         Akci pořádala banderovská strana Svoboda a neonacisté Pravého sektoru. Průvod skončil na náměstí Majdan; vůdce Svobody Oleh Tjahnybok označil Moskvu za tradičního agresora. Poslanec za stranu SvobodaAndrij Iljenko prohlašoval, že všichni bojovníci za svobodu Ukrajiny, zejména Stepan Bandera a Roman Šuchevyč, by měli být oficiálně uznání za národní hrdiny; Šuchevyč byl spoluvelitelem praporu Nachtigal, který se ještě před příchodem Němců do Lvova v roce 1941 podílel na vyvraždění asi 4,5 tisíce místních Židů.
         Bandera je zodpovědný za etnické čistky na Volyni a východní Haliči; již před válkou nesl zodpovědnost za teroristické činy, mimo jiné v roce 1934 za vraždný atentát na ministra vnitra Polska Bronislawa Pierackého. Odsouzen byl k trestu mrti, ten mu byl zmírněn na doživotí, později byl propuštěn. Po válce žil Bandera pod jménem Stephen Popiel v Mnichově, kde byl také v říjnu 1959 zabit sovětským agentem. Je jistě zajímavé, že neobdržel vstupní vízum do USA. Podle tehdejšího amerického velvyslance v Německu vzhledem k teroristické minulosti. Ukrajinský prezident Juščenko vyznamenal in memoriam některé členy Organizace ukrajinských nacionalistů včetně Stepana Bandery řádem Hrdinů Ukrajiny, i když tito jsou spojeni s masakry civilního obyvatelstva během 2. světové války. Vyvraždili na sto tisíc Poláků, včetně žen, dětí a nemluvňat…

         Tohle není zvěrstvo Banderovců z 2. světové války, ale z roku 2014…“Ruská propaganda lže jako vždy; Kyjevě nejsou žádní fašisté ani nacisté,” reagoval bývalý ropný oligarcha Chodorkovskij na ruská obvinění, že převrat v Kyjevě je dílem ultrapravicových bojůvek, které nový režim neovládá. “Pokud své krajany vyzývám, aby bránili ruskou zemi na severním Kavkazu, a to se zbraní v rukou, pak stejnou výzvu jsem povinen adresovat i ukrajinskému lidu,” zdůraznil, aniž si uvědomil, že nad ním vlaje trojzubec, znak Banderovců, kteří vyvraždili během 2. světové války na 130 tisíc Poláků, Volyňských Čechů a Rusínů. Dnes je na Majdanu zastupuje nacionalistická strana Svoboda, které sekundují neonacisté Pravého sektoru. Tedy, jak tvrdí Chodorkovskij, žádní fašisté, žádné ultrapravicové bojůvky. A po několika měsících vyhrožuje neonacistický Pravý sektor, že potáhne na Majdan, který je opět v plamenech. Přesto RB OSN, sponzorovaná USA, právě svolala své jednání ve prospěch Ukrajiny…Na barikádách Majdanu plápolaly červeno-černé vlajky. “Banderovci” tvoří jednu ze stran opozice a Západ moc neví, co s tím. Dělá, jako vždy, že nic nevidí. Holt, provozní slepota… Důvodem je pověst strany Svoboda jako ultranacionalistického, antisemitského a extrémně pravicového uskupení, které přímo navazuje na tradice Ukrajinské povstalecké armády (UPA). Zcela signifikantní je pro tyto neonacisty rozsáhlá instrukce vypracovaná v květnu 1941 „Boj a činnost ukrajinské OUN v období války”, jež obsahovala speciální paragraf o „očistě území od nepřátelských elementů” – hlavně Židů.
         Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) vznikla roku 1927 ve Vídni, hájící zájmy všech Ukrajinců a vytvoření samostatné Ukrajiny pod ochranou nacistického Německa. Mezi nejvýznamnější nacistické teoretiky lze zařadit Rudolfa Junga – v roce 1919 autora názvu této ideologie a knihy Der Nationale Sozialismus, a Adolfa Hitlera. Během svého pobytu ve vězení roku 1924 napsal Hitler autobiografii Mein Kampf, ve které definoval některé klíčové vlastnosti nacistické ideologie…
         Tisíce přívrženců strany „Svoboda“, „Ukrajinští vlastenci“, „Ukrajinský národní sněm – ukrajinská národní sebeobrana“ (UNA-UNSO) a „Trizub“ pochodovaly ukrajinskými městy; na počátku roku 2015 a to chce Ukrajina do NATO a EU. Všechny tyto organizace sdílí společnou ideologii, která je silně proti-ruská, proti-imigrační a proti-židovská. Navíc společně zbožňují tzv. „Organizaci ukrajinských nacionalistů“ vedenou Štěpánem Banderou, tj. ty proslulé kolaboranty s nacisty, kteří aktivně bojovali proti Sovětskému svazu a pouštěli se do některých z nejstrašnějších ukrutností páchaných kteroukoliv stranou II. světové války.
         Možná už někdo zapomněl, jak se vše vyvíjelo už od roku 1939, kdy si Zakarpatská Ukrajina “vzala” zpět západní část Polska. V té době docházelo zejména na území Polska a Sovětského svazu k teroristickým a záškodnickým akcím Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN), mezi než patřily sabotáže, žhářství, přepady pošt a redakcí opozičních novin, vražedné útoky na státní představitele i umírněné členy z vlastního tábora. OUN vznikla roku 1927 ve Vídni, kde se uskutečnila konference Ukrajinců, kteří emigrovali z vlasti, jejímž závěrem a usnesením bylo vytvoření organizace, hájící zájmy všech Ukrajinců a vytvoření samostatné Ukrajiny pod ochranou nacistického Německa. Rozsáhlá instrukce vypracovaná v květnu 1941 „Boj a činnost ukrajinské OUN v období války” obsahovala speciální paragraf o „očistě území od nepřátelských elementů” – hlavně Židů. Již na přelomu let 1942 – 1943 byly reorganizovány jednotky, které se přeměnily v Ukrajinskou povstaleckou armádu (UPA), resp. ve vojensku a teroristickou organizaci. V roce 1943 vyhlásili představitelé Organizace ukrajinských nacionalistů boj za osvobození Ukrajiny a 9. února téhož roku jednotky UPA zahájily etnické “čištění” Volyně (severo-západní Ukrajina) bestiálním vyvražděním Poláky obydlené obce Parosl. Pak následovaly další jednotlivé případy brutálníhoi vybíjení obcí obydlených Poláky (Lipniky, Janova Dolina, Ugly, Konstantinovka, Osty, Uberez, Staryki atd.).
         Operaci jednotky UPA zahájily 11 července 1943 (tzv. krvavá neděle) a trvala do 16 července 1943. Během operace bylo napadeno 530 polských vesnic, osad a statků a brutálně zavražděno kolem 17000 polských civilistů. Žádná válka, nýbrž systematické vyvražďování ve jménu Boha bylo cílem; patologická posedlost krví neviňátek, jejich bolestí a utrpením… V srpnu 1943 vyvražďovací akce UPA pokračovaly – napadeno bylo 85 dalších vesnic. Po krátkém období klidu v prosinci 1943 UPA zahájila další masakry trvající do první čtvrtiny roku 1944, kdy UPA využila období stahování se německých vojsk před útočící rudou armádou.
         Na jaře 1944 UPA přesunula hlavní působiště do Východního Haliče a pokračovalo v krutém zabíjení civilistů. Celkový počet polských obětí, též žen, dětí a nemluvňat povražděných UPA během války se odhaduje na 130 tisíc. V letech 1943 – 1945 rozpoutaly jednotky UPA partyzánskou válku proti jednotkám Rudé armády. Všichni bez rozdílu nosili čepice s odznakem UPA – „trojzubcem“… Je možné si představit, jak někdo rozřezává pilou tělo ženy, věší na stromy děti a přitom ještě může před smrtí znásilňovat nezletilé dívky? Je možné hovořit o těchto vrazích jako o lidských bytosechi, nebo jde jen o patologických psychopatech…? https://www.youtube.com/watch?v=teL7CzRwZQM

         http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/296925-obrazem-tisice-nacionalistu-v-kyjeve-uctily-banderovu-pamatku/

        • pacifista

         Tak jo Saule, ať je po vašem! Pokusím se vás duševně obohatit. Zřejmě neznáte souvislosti nebo je záměrně opomíjíte. Foto co jste sem dal moc dobře znám a nemohu je zapomenout pro jejich zrůdnost. Musím vás ale upozornit, že v uniformách SS jsou ukrajinští Banderovci a ti v civilu jejich uctívači. Protože odkaz již nemám z důvodu, že se často ruší, zkopíruji co mám uloženo v dokumentech. Příspěvek píšu již podruhé, protože mi ten první spadl do schvalování. Bohužel se mi nepodařilo zkopírovat otřesné foto z Dněpropetrovska a jiná, jež byla za každým odstavcem.

         „Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…”3. Leden, 2015 – 1:47
         Včera šel Kyjevem ohnivý pochod Banderovců. Svět je infikován zločiny proti lidskosti; na počátku třetího tisíciletí propuká bezpočet krvavých válek, děsivou situaci má za sebou Ukrajina, kde se dál odehrávají hrůzné masakry v duchu banderovské tradice: „Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…”
         Kdo z nás by kdy tušil, že stejná slova hrůzy uslyšíme i v lednu 2015 na Ukrajině, odkud už uprchlo na milion rusky mluvících občanů a tisíce byly zabity…? V Kyjevě, Dnětropetrovsku a ve Lvově se včera uskutečnily pochody s pochodněmi na počest Stephana Bandery. Účastníci připomínali 106 výročí narození tohoto ukrajinského nacionalisty a zločince. Nejpočetnější bylo shromáždění v ukrajinském hlavním městě. Podle některých zdrojů se ho mělo účastnit několik tisíc Banderových pohrobků. Hořící pochodně připomínaly nacistické řádění v Norimberku, Berlině a jiných německých městech. Mráz z té hrůzy šel po těle, stovky Židů se už vystěhovaly do Izraele; nový holocaust je děsí…

         Akci pořádala banderovská strana Svoboda a neonacisté Pravého sektoru. Průvod skončil na náměstí Majdan; vůdce Svobody Oleh Tjahnybok označil Moskvu za tradičního agresora. Poslanec za stranu SvobodaAndrij Iljenko prohlašoval, že všichni bojovníci za svobodu Ukrajiny, zejména Stepan Bandera a Roman Šuchevyč, by měli být oficiálně uznání za národní hrdiny; Šuchevyč byl spoluvelitelem praporu Nachtigal, který se ještě před příchodem Němců do Lvova v roce 1941 podílel na vyvraždění asi 4,5 tisíce místních Židů.
         Bandera je zodpovědný za etnické čistky na Volyni a východní Haliči; již před válkou nesl zodpovědnost za teroristické činy, mimo jiné v roce 1934 za vraždný atentát na ministra vnitra Polska Bronislawa Pierackého. Odsouzen byl k trestu mrti, ten mu byl zmírněn na doživotí, později byl propuštěn. Po válce žil Bandera pod jménem Stephen Popiel v Mnichově, kde byl také v říjnu 1959 zabit sovětským agentem. Je jistě zajímavé, že neobdržel vstupní vízum do USA. Podle tehdejšího amerického velvyslance v Německu vzhledem k teroristické minulosti. Ukrajinský prezident Juščenko vyznamenal in memoriam některé členy Organizace ukrajinských nacionalistů včetně Stepana Bandery řádem Hrdinů Ukrajiny, i když tito jsou spojeni s masakry civilního obyvatelstva během 2. světové války. Vyvraždili na sto tisíc Poláků, včetně žen, dětí a nemluvňat…

         Tohle není zvěrstvo Banderovců z 2. světové války, ale z roku 2014…“Ruská propaganda lže jako vždy; Kyjevě nejsou žádní fašisté ani nacisté,” reagoval bývalý ropný oligarcha Chodorkovskij na ruská obvinění, že převrat v Kyjevě je dílem ultrapravicových bojůvek, které nový režim neovládá. “Pokud své krajany vyzývám, aby bránili ruskou zemi na severním Kavkazu, a to se zbraní v rukou, pak stejnou výzvu jsem povinen adresovat i ukrajinskému lidu,” zdůraznil, aniž si uvědomil, že nad ním vlaje trojzubec, znak Banderovců, kteří vyvraždili během 2. světové války na 130 tisíc Poláků, Volyňských Čechů a Rusínů. Dnes je na Majdanu zastupuje nacionalistická strana Svoboda, které sekundují neonacisté Pravého sektoru. Tedy, jak tvrdí Chodorkovskij, žádní fašisté, žádné ultrapravicové bojůvky. A po několika měsících vyhrožuje neonacistický Pravý sektor, že potáhne na Majdan, který je opět v plamenech. Přesto RB OSN, sponzorovaná USA, právě svolala své jednání ve prospěch Ukrajiny…Na barikádách Majdanu plápolaly červeno-černé vlajky. “Banderovci” tvoří jednu ze stran opozice a Západ moc neví, co s tím. Dělá, jako vždy, že nic nevidí. Holt, provozní slepota… Důvodem je pověst strany Svoboda jako ultranacionalistického, antisemitského a extrémně pravicového uskupení, které přímo navazuje na tradice Ukrajinské povstalecké armády (UPA). Zcela signifikantní je pro tyto neonacisty rozsáhlá instrukce vypracovaná v květnu 1941 „Boj a činnost ukrajinské OUN v období války”, jež obsahovala speciální paragraf o „očistě území od nepřátelských elementů” – hlavně Židů.
         Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) vznikla roku 1927 ve Vídni, hájící zájmy všech Ukrajinců a vytvoření samostatné Ukrajiny pod ochranou nacistického Německa. Mezi nejvýznamnější nacistické teoretiky lze zařadit Rudolfa Junga – v roce 1919 autora názvu této ideologie a knihy Der Nationale Sozialismus, a Adolfa Hitlera. Během svého pobytu ve vězení roku 1924 napsal Hitler autobiografii Mein Kampf, ve které definoval některé klíčové vlastnosti nacistické ideologie…

         Tisíce přívrženců strany „Svoboda“, „Ukrajinští vlastenci“, „Ukrajinský národní sněm – ukrajinská národní sebeobrana“ (UNA-UNSO) a „Trizub“ pochodovaly ukrajinskými městy; na počátku roku 2015 a to chce Ukrajina do NATO a EU. Všechny tyto organizace sdílí společnou ideologii, která je silně proti-ruská, proti-imigrační a proti-židovská. Navíc společně zbožňují tzv. „Organizaci ukrajinských nacionalistů“ vedenou Štěpánem Banderou, tj. ty proslulé kolaboranty s nacisty, kteří aktivně bojovali proti Sovětskému svazu a pouštěli se do některých z nejstrašnějších ukrutností páchaných kteroukoliv stranou II. světové války.
         Možná už někdo zapomněl, jak se vše vyvíjelo už od roku 1939, kdy si Zakarpatská Ukrajina “vzala” zpět západní část Polska. V té době docházelo zejména na území Polska a Sovětského svazu k teroristickým a záškodnickým akcím Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN), mezi než patřily sabotáže, žhářství, přepady pošt a redakcí opozičních novin, vražedné útoky na státní představitele i umírněné členy z vlastního tábora. OUN vznikla roku 1927 ve Vídni, kde se uskutečnila konference Ukrajinců, kteří emigrovali z vlasti, jejímž závěrem a usnesením bylo vytvoření organizace, hájící zájmy všech Ukrajinců a vytvoření samostatné Ukrajiny pod ochranou nacistického Německa. Rozsáhlá instrukce vypracovaná v květnu 1941 „Boj a činnost ukrajinské OUN v období války” obsahovala speciální paragraf o „očistě území od nepřátelských elementů” – hlavně Židů. Již na přelomu let 1942 – 1943 byly reorganizovány jednotky, které se přeměnily v Ukrajinskou povstaleckou armádu (UPA), resp. ve vojensku a teroristickou organizaci. V roce 1943 vyhlásili představitelé Organizace ukrajinských nacionalistů boj za osvobození Ukrajiny a 9. února téhož roku jednotky UPA zahájily etnické “čištění” Volyně (severo-západní Ukrajina) bestiálním vyvražděním Poláky obydlené obce Parosl. Pak následovaly další jednotlivé případy brutálníhoi vybíjení obcí obydlených Poláky (Lipniky, Janova Dolina, Ugly, Konstantinovka, Osty, Uberez, Staryki atd.).
         Operaci jednotky UPA zahájily 11 července 1943 (tzv. krvavá neděle) a trvala do 16 července 1943. Během operace bylo napadeno 530 polských vesnic, osad a statků a brutálně zavražděno kolem 17000 polských civilistů. Žádná válka, nýbrž systematické vyvražďování ve jménu Boha bylo cílem; patologická posedlost krví neviňátek, jejich bolestí a utrpením… V srpnu 1943 vyvražďovací akce UPA pokračovaly – napadeno bylo 85 dalších vesnic. Po krátkém období klidu v prosinci 1943 UPA zahájila další masakry trvající do první čtvrtiny roku 1944, kdy UPA využila období stahování se německých vojsk před útočící rudou armádou.
         Na jaře 1944 UPA přesunula hlavní působiště do Východního Haliče a pokračovalo v krutém zabíjení civilistů. Celkový počet polských obětí, též žen, dětí a nemluvňat povražděných UPA během války se odhaduje na 130 tisíc. V letech 1943 – 1945 rozpoutaly jednotky UPA partyzánskou válku proti jednotkám Rudé armády. Všichni bez rozdílu nosili čepice s odznakem UPA – „trojzubcem“… Je možné si představit, jak někdo rozřezává pilou tělo ženy, věší na stromy děti a přitom ještě může před smrtí znásilňovat nezletilé dívky? Je možné hovořit o těchto vrazích jako o lidských bytosechi, nebo jde jen o patologických psychopatech…? http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/296925-obrazem-tisice-nacionalistu-v-kyjeve-uctily-banderovu-pamatku/

         • vittta

          Ten už přemýšlí, jak by se u tebe ve městě mohly přejmenovat ulice.
          Putinova, třeba.
          Protože chrlíš Putinovu propagandu.
          Co se dělo tenkrát, to je tzv. „dějinný úlet“, stalo se, ale jako by se nestalo.
          A dneska?
          Putin.
          Zeman.
          Jenže v kontextu hovoru s Asfaltem, pročpak se ani jinak velice radikální západní levice nezajímá o ukrajinské události?
          Každý přívěšek na klíče ve tvaru opičky, každá socha gen.Lee, každá absence WC pro 18 pohlaví je dráždí, ale pochody skutečných nácků se vším všudy…je neprovokovali ani trošku, trošičku.

         • Saul

          No to jsem rád, že jsem vás obohatil a můžeme sdílet společné zážitky, pacifisto.
          Ale místo toho pogromu opravdu není nijak zvlášť důležité, to jste vzal ve své analýze falešný směr a v těch souvislostech máte evidentně guláš.
          Důležité je to, co k němu vedlo.
          Důvěřujte bezpodmínečně vitovi, pečlivě si ty obrazy prohlédněte a přemýšlejte.
          To ale asi není tak snadný úkol, viďte?:-)

          • pacifista

           Jen to nepřevracejte Saule! Místo je důležité, protože v takovém rozsahu vraždili mimo frontu jen Němci a na Ukrajině Banderovci. Na Ukrajině již 30 let bují nacismus. Je to nebezpečný trend a nesmí se nad tím přivírat oči. Hrozí, že tam vyrostou generace, které budou schopné toho samého. Jak chcete vymýtit myšlenku, když ji nechcete hasit přímo v ohnisku? Takže já jsem nenabral žádný falešný směr. Zato vy jste samá faleš a o guláši se u vás nedá mluvit, protože to děláte programově. Nehorázným způsobem zde kdekoho napadáte a myslíte si, že svými nic neříkajícími žvásty ostatní utlučete. Děláte tu záměrně jen takový cirkus. s argumentací to nemá nic společného.

          • Saul

           No, jiný kraj, jiný mrav, pacifisto.
           Ukrajinští náckové chodí po veřejnosti s prapory se svými symboly , ti naši zase na veřejných fórech nadšeně citují Mein Kampf, obdivují genialitu Vůdce, chválí si práva občanů pod Norimberskými zákony, právní stát v nacistickém Německu….
           V zásadě se ty hovada nijak moc neliší, ani ti ukrajinští se nepovažují za nacisty a schovávají se za vlastence.
           Vy si tím ale nelamte hlavinku, zalejte si ředkvičky, pokud máte ještě čím a v klidu relaxujte.
           To by vám mohlo pomoci, jste už zase poněkud intelektuálně namožen.

          • vittta

           Potřeboval by sis také někdy dát ředkvičku, místo rumu.
           Je to fakt na tobě už hodně znát.

          • Saul

           Dobré ráno, dělníku.
           Od tebe bych čekal, že mi doporučíš spíš jointa.
           Ještě že máš každodenní home office a nelezeš v tom stavu po střechách:-)

          • Saul

           Hele, a kdo může za smrt třeba těchto dvaceti dětí „jen tak“?
           https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_na_Sandy_Hook_Elementary_School
           Jmenuje se Adam Lanza a fakt to není vitonegr z Eritreje.
           Kdyby tu nebyl povolen jen jeden odkaz, mohl bych ti tu podobných napostovat dost dalších.
           Tyto lovy dětí „jen tak“ na amerických školách už se tam stávají národním sportem a ti lovci nejsou většinově ani vitonegři, ani migranti.
           Ale můžeme klidně zůstat v Evropě a připomenu ti blonďatého Breivika, už jsme ho spolu probírali, vzpomínáš?
           Jenže ten přece střílel do černých dětí, jak sis tehdy vymyslel a jeho vraždění označil jako politický akt.
           A když hořela Notre Dame, tak sis i přes své rozveselení postesknul, že „kdyby policie a armáda přivřela oči, mohla být celá záležitost (s barevnými Francouzi) vyřízená během čtrnácti dnů“.
           Třeba by je tobě podobní taky naházeli pod vlak.
           Ale to by nebylo „jen tak“, to by byla spravedlivá odplata, viď?
           A jestli sis ten článek v PL přečetl pečlivě, určitě jsi zaznamenal, že před pár dny udělal to samé , co ten Afričan, nějaký kosovský Albánec.
           Češi mají v Německu na svědomí taky několik vražd, včetně ubodání čtrnáctileté dívky.

           Ale ať ti odpovím přímo na tvoji otázku a nekličkuji a neodkláním, jak to zbaběle děláš pravidelně ty.
           Za tu vraždu může ten vrah!
           Pokud už dříve nějak překročil zákon, nebo byl v Německu nelegálně, padá vina i na Německé úřady.
           Tečka!

           A až tu budeš zase zhulenej mektat, jako třeba včera, že tady chci čmoudy a negry, tak mi to prosím dolož nějakou moji konkrétní citací, kdy jsem to tady tvrdil.
           Jak si můžeš povšimnout, já ti tvoje náckovství dokazuji tvými vlastními slovy poměrně často a nečiní mi to nejmenší problém.
           Tak se neboj to zkusit taky .

          • vittta

           To rád slyším, že takto obsáhle odpovídáš.
           V tom případě ti mohu dát odpověď i na tvou otázku, konkrétně na tuto:
           „Ale místo toho pogromu opravdu není nijak zvlášť důležité, to jste vzal ve své analýze falešný směr a v těch souvislostech máte evidentně guláš.
           Důležité je to, co k němu vedlo.“
           No a co tedy k pogromu vedlo?
           Chuť těch vrahů zabíjet.
           Nezabíjela ideologie ani zbraně, ale ti jedinci- vrazi.
           Stejně jako v zázemí východní fronty prostě zabíjeli vrazi, a též v plynových komorách.
           Jistě cítíš, že to není úplně v pořádku.
           Rozdíl mezi tvým odkazem a vraždou toho negra je ten, že uvedený chlapec byl součástí americké společnosti, nikdo ho tam neimportoval.
           V každé zemi žijí kripli, co umí a chtějí někoho zavraždit, kvůli penězům, uražené ješistnosti…jak to tak bývá.
           S tím nelze udělat naprosto nic.
           V tom odkaze byl chlapec stižen ještě aspergerovým syndromem, což je pro nás zajímavé zejména proto, že tento žák byl- viděno dnešním pohledem- inkluzivní, a hodný obzvláštní péče, zejména v nálepkování těch, kdo o inkluzi nestojí.
           Podobný syndrom má i svatá Gréta, ale tam je to veskrze pozitivní záležitost.
           Uvedl jsi obecně hloupý příklad, protože i když matka věděla, že je chlapec nemocný, učila ho střílet a měl v dosahu zbraně, tam selhala jak rodina (matka) tak i lékař, nebo i zákon, protože prokazatelně duševně nemocný člověk nesmí mít zbraně v dosahu, stejně jako nemá co dělat mezi normálními dětmi.
           Nic méně- tak se stalo, a chlace, jakkoliv nemocného, nelze zabít, ale zdravá společnost se o něj musí postarat, jak jeho objektivní stav vyžaduje.
           Vrazi, páchající holocaust pak lze rozdělit mezi dobrovolníky z místních, ti vraždili zcela dobrovolně, bez donucení, a vrahy z řad okupantů, kteří- alespoň někdy- vraždili na rozkaz.
           Rozkázal vůdce, a voják musí poslechnout, i když vesměs i tito jedinci byli dobrovolníky.
           Zde ale nelze ta dobrovolnost brát stejně, jako dobrovolnost místních, protože holocaust byl nařízen, byť kdyby na to přišlo, a chtěl jsem se točit na detailech, iniciativa vycházela z řad místních velitelů, a vůdcův rozkaz měl podobu veskrze ústní.
           Negr pak vraždil jako vrah, zde bych ale poukázal na to, že podobných vražd se v Německu děje dnes a denně plno, resp. jde spíše o jejich pokusy, shazování lidí do kolejiště už je místní folklór, takže se jím policie ani nezabývá.
           Aby nebyla nařčena, tu z rasismu, tu z etnické nenávisti, nebo dokonce ze sympatií k nacismu.
           Policie a justice je paralyzovaná, a kdyby v Německu ten negr nebyl, nemohl by vraždit, a onen chlapec by žil.
           Kdyby policie a justice mohla přísně jednat v jiných, podobných případech, pak by si též negr vraždit nedovolil.
           On nevraždil proto, že měl černou držku, ale vraždil prostě prosto, že se to- když nadsadím- může, a vsadím se s kýmkoliv, že kdyby shodil tu ženu s dítětem do kolejiště, a chlapec by nebyl rozmajšlován, nikdo by se tím nezabýval, vyjma sluníčkových organizací, které by negra hájili a nálepkovali policajty, kteří by si snad dovolili negra zatknout.
           Vždyž se tolik nestalo, ne?
           Ostatně, nestalo se tolik ani nyní, kdyby ta blbá ženská nechodila tak blízko kolejí….však to tam máš psáno.
           Co se týká kosovských Albánců, ty mám v silné neoblibě, asi jako ty negry, takže barva kůže u mě nějakou zásadní roli nehraje, ostatně, volím Tomia Okamuru, rákosníka a nijak mě to nevadí.
           Celkově se věc má tak, že svět je o chlup složitější, než že nacionalimus, rasismus, fašismus a letadlo, jak ho vidíš ty.
           Pro mě je důležitá prevence, proto tady žádné negry nechci.
           A nebude negr- nebude Češka, hozená negrem pod vlak.
           A Čech hází svoje bližní pod vlak jen vyjímečně, a- jak jsem už uvedl, dělat se s tím nedá fakticky nic.
           PS-cigoš není Čech!

          • kočka šklíba

           Vittto nechápu proč se s ním tak „patláte“, stačilo přece jen toto :“……….V každé zemi žijí kripli, co umí a chtějí někoho zavraždit, kvůli penězům, uražené ješistnosti…jak to tak bývá.
           S tím nelze udělat naprosto nic….“
           A k tomu dodávám, že k „vlastním“ vrahům si nepotřebujeme dovážet a následně dokonce platit ještě vrahy z jiných zemí. Jeho argumenty jsou typické pro zpitomělé lepšolidi, tak proč se s ním zabývat?

          • Saul

           „Ale místo toho pogromu opravdu není nijak zvlášť důležité, to jste vzal ve své analýze falešný směr a v těch souvislostech máte evidentně guláš.
           Důležité je to, co k němu vedlo.“
           No a co tedy k pogromu vedlo?
           Chuť těch vrahů zabíjet.
           Nezabíjela ideologie ani zbraně, ale ti jedinci- vrazi.
           Stejně jako v zázemí východní fronty prostě zabíjeli vrazi, a též v plynových komorách.“

           Chuť vrahů zabíjet Židy je stejně tak stará, jako židovská diaspora.
           Někdy (a dost často) došla svého uplatnění, ale nikdy v takovém rozsahu jako za nacismu, protože v tomto případě byli vrazi beztrestní a kryti státní mocí a její ideologií.
           Takže se dá s určitostí tvrdit, že v tomto případě zabíjela ideologie.
           Ideologie rasové nenávisti.

           „Uvedl jsi obecně hloupý příklad, protože i když matka věděla, že je chlapec nemocný, učila ho střílet……“

           Uvedl jsem, že naprosto stejných případů je v USA v posledních letech mnoho, můžeš si sám dohledat profil pachatelů a zjistíš, že mnozí z nich se před tím činem jevili svému okolí poměrně normálně .

           „….., a vrahy z řad okupantů, kteří- alespoň někdy- vraždili na rozkaz.
           Rozkázal vůdce, a voják musí poslechnout, i když vesměs i tito jedinci byli dobrovolníky.
           Zde ale nelze ta dobrovolnost brát stejně, jako dobrovolnost místních, protože holocaust byl nařízen, byť kdyby na to přišlo, a chtěl jsem se točit na detailech, iniciativa vycházela z řad místních velitelů, a vůdcův rozkaz měl podobu veskrze ústní.“

           Píšeš nesmysly.
           Tímto pseudoargumentem se mimo jiné po válce hájili nacističtí zločinci a historici si proto dali tu práci s dohledáním trestů pro ty, kdo se odmítli na vraždění Židů účastnit.
           Marnou práci, protože není doložitelný ani jeden takový trest.
           Členové jednotek SS i Einsatzgruppen se mohli tomu vraždění kdykoliv bez následků vyhnout a mnozí z nich to udělali.
           Wehrmacht se těch masakrů na východě většinou aktivně přímo neúčastnil, i když jeho vojáci o nich dobře věděli.
           A mnozí, i vysocí důstojníci, proti němu také vznášeli oficiální stížnosti svým nadřízeným!

           „a kdyby v Německu ten negr nebyl, nemohl by vraždit, a onen chlapec by žil.“

           To je opravdu neotřesitelná logika.
           Kdyby v Německu nebyl ten Čech, co ubodal čtrnáctiletou dívku, mohla by taky žít.

           „On nevraždil proto, že měl černou držku, ale vraždil prostě prosto, že se to- když nadsadím- může,“

           Zabíjel s největší pravděpodobností kvůli svým psychickým problémům.
           https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/511902-eritrejec-ktery-shodil-v-nemecku-pod-vlak-zenu-s-ditetem-se-lecil-na-psychiatrii.html

          • vittta

           Já jsem si to říkal hned, že ten negr musel mít psychické problémy.
           To mají všichni negři, a čmoudi, co někoho podříznou.
           A ten pseudoargument, no, Einsatzgruppen byli dobrovolníci, u SS nikdo nikoho nenutil dělat tyhle věci, u Wehrmachtu vesměs ano, a Wehramcht se toho účastnil aktivně, bez ohledu na to, že čas od času byla nějaká ta stížnost.
           Jde ale o to, kdyby odmítli všichni.
           Dobrovolníci se našli, a kdyby se nenašli, pak by nebyl holocaust.
           To je samozřejmě blbost, holocaust byl nařízen, a byl také proveden, cesta dobrovolníků je nejsnadnější, a kdyby nebyli, našla by se jiná.
           Takže tvrdíme oba to samé, ale vnímáme trošku jinak ten kontext, a já vlastně nevím, co jsi tím chtěl říci. ode mne to byla ironie, navíc zřetelně přímo v textu vyjevená.
           A kdyby ten Čech…
           To je o tom, kolik těch Čechů, co někoho v Německu zavraždili je.
           A též se dá těžko zabránit tomu, aby občan sousedního státu byl nějak vyloučen z možnosti cestovat, i když samozřejmě existují víza, která zabrání vstupu kriminálníků a pochybných existencí.
           To není od věci, myslím, že ani my tady nestojíme o německé pedofily a úchyláky, nic méně lze v pohodě argumentovat tím, co riskujeme, a co dostáváme.
           Tedy riskujeme německé pedofily a zločince (to samé Němci) ale máme za to volný pohyb a značnou obchodní výměnu.
           Pokud ale vraždí negr,pak riskujeme hodně (vraždy, násilí, loupeže, krádeže, bití) a nedostáváme nic, ještě tu verbež pěkně Němci živí, my zatím ne, ale všeho do času.
           Takže to je prostě žvást.
           Buď je něco za něco, a vyplatí se větší části občastva to riziko, nebo se to nevyplatí v podstatě nikomu.
           A negersko-čmoudská invaze se prostě NEVYPLATÍ, snad pár lepšolidem, pašerákům lidí, a otrokářům, obchodníkům s bídou, ale běžnému občanovi se to nevyplatí doslova ani jednomu.
           A moralistům jako jsi ty, těm se to ovšem vyplatí jen do doby, než tady negři a čmoudi opravdu budou, pak zapláčeš úplně stejně, jako já, akorát už jsi v teplé kolaborantské prdeli tak zaražený, že u toho budeš MUSET řičet blahem.
           V USA ať si dělají, co chtějí, u nás se zločiny střelnými zbraněmi, ať už legálními, či ilegálními, dějí vyjímečně, a ze strany etnických Čechů je to opravdu exces.
           U nás nikdo americký typ nošení zbraní nepropaguje, a nikdo nám ho nevnucuje, takže opravdu nehrozí, že by si nějaký pičus koupil v obchodě automatickou pušku a bednu nábojů a šel někam střílet.
           Tady nám naopak vyhrožují opakem, i když nemáme v podstatě žádný problém se držením střelných zbraní občany.

          • Saul

           „A ten pseudoargument, no, Einsatzgruppen byli dobrovolníci, u SS nikdo nikoho nenutil dělat tyhle věci, u Wehrmachtu vesměs ano, a Wehramcht se toho účastnil aktivně, bez ohledu na to, že čas od času byla nějaká ta stížnost.“

           Máte tam u vás nějakou veřejnou knihovnu?
           Já věřím, že jsou i ve vyloučených lokalitách, tak si tam prosím zajdi a za mírný roční poplatek budeš mít přístup k literatuře o tématu, kterému bys tak rád rozuměl.
           Bez znalosti reálií to bohužel ale nepůjde.

           „A moralistům jako jsi ty, těm se to ovšem vyplatí jen do doby, než tady negři a čmoudi opravdu budou, pak zapláčeš úplně stejně, jako já, akorát už jsi v teplé kolaborantské prdeli tak zaražený, že u toho budeš MUSET řičet blahem.“

           Mám pro tebe novinku, Daliborku.
           Ti negři a hlavně čmoudi už tu dávno jsou.
           A je jich tu hodně!
           Desetitisíce, možná statisíce.
           Někteří legálně, jiní nelegálně, někteří tu studují, pracují, jiní vlastní směnárny, pizerie, kebabárny, další obchodují s drogami a bílým masem….
           A bude jich tu stále víc a víc, aniž bychom oficiálně přijali jediného migranta.
           Primitivní náckovskej póvl, jako jsi ty, si samozřejmě myslí, že svým infantilním řvaním drží a udrží zavřené nějaké dveře, kterými by podle tebe k nám nalezli a nevidí, že mu sem klidně a v pohodě lezou za zády oknem.
           Až je ucítíš ve své vlastní prdeli, zapařené od věčného válení se u kompu, tak se jako vždycky přizpůsobíš a místo odstavců z Mein Kampfu budeš prostě citovat súry z Koránu.
           A ještě rád, protože žádné vlastní myšlenky nejsi schopen.

          • vittta

           Není jich tady jen 12?
           Já myslel, že jo.
           Ale obchodují s drogami a tyhle kecy…..
           To jako že má Okamura pravdu?
           Co mi vlastně chceš říci, že ať řvu, nebo neřvu, budou tady kriminální negerské živly obohacovat naší kulturu, a ty se mi jako u toho budeš smát, jaký jsem blbec?
           Ty máš hodně velké mezery v logice, troubo!
           No a ty moje znalosti…ty nejsou z odkazů na netu, ale právě z literatury, a aniž bych věděl, co jsi četl ty, troufám si tvrdit, že jsem četl 10 x tolik!

          • Saul

           „….budou tady kriminální negerské živly obohacovat naší kulturu, a ty se mi jako u toho budeš smát, jaký jsem blbec?“

           Já se ti budu smát, kdykoliv zmíníš slovo „kultura“, blbče.

           „No a ty moje znalosti…ty nejsou z odkazů na netu, ale právě z literatury, a aniž bych věděl, co jsi četl ty, troufám si tvrdit, že jsem četl 10 x tolik!“

           To si klidně troufej.
           To můžeš opravdu jen na základě svého výjimečně pravdivého tvrzení, že nevíš co jsem četl já.
           Nicméně ta kvantita rozhodně není důležitá.
           Důležité je chápání širších souvislostí vývoje lidské společnosti.
           Toho ty se svým animálním a agresivním vnímáním reality nejsi schopen a každá informace ti okamžitě spadne do té tvé typické reakce „první signální“.
           Ale určitě čti dál, tím rozhodně nic nepokazíš.

          • vittta

           Ty se mi budeš smát, když zmíním slovo „kultura“?
           Tak to věřím, kultura ti je k smíchu celkově.
           A to pochopení souvislostí…tos mě teda dostal…
           Ty máš sebevědomí, to hořím, Šaryku.

      • Kamil Mudra

       Já o žádnou změnu nestojím. Mě vyhovuje Ostrov takový jaký je. A vy, Saule, se vší úctou, ani nejste kompetentní k takové nabídce.

       • Saul

        Abych byl opravdu upřímný, vlastně mi tak vyhovuje taky.
        Takový Ostrov, jaký býval, už nebude a je bez ironie zajímavé a poučné sledovat, jak se na něm ti “ kompetentní“ k jeho změně postupně vybarvují.

         • Saul

          No to máte naprostou pravdu.
          Já taky použil uvozovky.
          Tak teď už vím, že k té změně, kterou jsem vám navrhnul, nejste dostatečně kompetentní.
          Ale jinak je to doufám s vašimi kompetencemi zde v nejlepším pořádku.
          Tak se omlouvám za nedorozumění a oceňuji vaší přirozenou skromnost:-)

        • vittta

         Snad jak tady kde koho vybarvuješ ty, vořechu, ne?
         Naštěstí ale nejsi ten, čí vybarvení kohokoliv by mělo nějaký větší význam.
         Odhalil jsi tady buňku neonacistů a hejtrů….hlavně že pindáš o změně ulic z Nerudovy na Moskevskou, jako kdyby Moskva byla nějaká díra do pekla, ty vole jeden dobroserskej!

         • Saul

          „hlavně že pindáš o změně ulic z Nerudovy na Moskevskou, jako kdyby Moskva byla nějaká díra do pekla, “

          Nějak jsi nestihnul sledovat kontext, ve kterém jsem to zmínil.
          Ale to nevadí.
          S tím ty máš problém dlouhodobě.
          Že na tento svůj psychický handicap dojedeš v každé diskusi je obecně známo.
          Pak už ti nezbyde než to infantilní řvaní, podsouvaní svých lží, schováváni se za sukně a kalhoty těm kompetentním….
          No výběr máš pořád široký, ty „politický oponente“:-))

 5. astraustralia

  tresni omlouvam se Vam za dalsi moji „kvetnatou“ homosapienstinu, predbehl me vittta s naprosto srozumitelnou a
  jasnou odpovedi jak jen on umi :-)

  Severni polokouli v jejim letnim case ovsem zajimaji jine zasadnejsi problemy nez to co popisuje clanek ci k cemu se snazi odklonit strazkyne korektnosti informaci pani tresen:-)
  transgender-aktivistka-zadala-o-depilaci-penisu-salon-ji-odmitl
  Pokud je situace na teto ZEMEKOULI uz tak pokrocila ze predevsim zalezi na tom za koho se clovek prohlasi a nikoli skutecnost jak jen Priroda stvorila, pak muze dojit i k situaci kterou popisuje clanek a zabyvaji tim soudy.
  Zmenit si nejen jmeno ale i pohlavi je jiste pokrok ktery prislusi k 21 stoleti a k pravum jedince jako vrcholu vseho.
  Jen jak dal ?
  Zatim stale plati kdyz misto zmeny pohlavi nedo vyhlasi zmenu sveho stavu pokud jde o profesi neni jiz vstricnost ouradu tak positivni.
  Citi li se nekdo lekarem a neni, je to na kriminal
  Citi li se nekdo presidentem a neni, je to na psychyatrickou lecebnu nebo rovnou na blazinec.
  Ze by se i tohle zmenilo podle vzoru posuzovani pohlavi?
  Kdo rozresi, kdo poradi ?

  https://www.lidovky.cz/svet/transgender-aktivistka-zadala-o-depilaci-penisu-salon-ji-odmitl-ted-si-stezuje-u-kanadskeho-soudu.A190723_163152_ln_zahranici_ele?&recommendationId=00000000-0000-5000-8000-000000000000&&recommendationId=00000000-0000-5000-8000-000000000000

 6. Asfalt

  Na Ostrově Janiky, štěstí, když si lidé rozumějí, dějiny jen sviští.

  Nejdříve se zdekovala šéfová. Když tresen začala žadonit, Vitta nadávat a všichni smutně obcházet hřbitovy, pokusil se Kamil zvaný Mudra o pravicový konzervativní převrat. Hned dvakrát. Astr mu přitom přisluhoval obvyklou všeznající metodou co je anitikomunistické, to je i správné a naopak, více znát netřeba. Jiná řešení výkladu pojmů totiž nepřináší ten správný emoční náboj, kterému ale v daném případě nenávist ke skupině lidí neříkáme. Už už měly začít lítat facky a houkat sanitky, když tu najednou se opět zjevila šéfová a překvapeným čtenářům suše sdělila, že se právě vrátila z odvykačky.

  Klid však nenastal, protože se hned začali bouřit sluníčkáři. Přitom nikdo neví proč, vždyť hanění příslušníků jiných národů tu vyjadřoval bouřící se Otoman, podle kterého zaostalí Rusové neumí ani soudit, proto musí Savčenkovou propustit, a ve vzpouře stávkující tresen s astrem trvala na Rusech okupantech za každou cenu, jiné označení totiž není dost hanlivé. Tak proč najednou tolik sluníčkářské nešťastnosti? Ještěže tu není MaB a WordPress si proto nemusí rychle dokupovávat harddisky. Lidomilnou preventivní bombardérku při cestě do Sýrie totiž asi hned na nádraží očmuchal policejní pes a seržat André Chobé teroristku rovnou zadržel. Stěží pak žádat účast dopisovatelky z kavárny na sluníčkářské vzpouře, když má teď k dispozici jen jeden telefonát jak ti sluníčkáři po Norimberku, co také chtěli spasit svět, jinosmýšlejícím před zavřením ocitovat zákon s paragrafem, ondráčkům nepříznávat pasivní volební právo a bleskově přepadnout Rusko.

  No jestli to tak půjde dal, přidají se na Ostrov Janiky, štěstí když si lidé rozumějí, i Španělé místo býčích zápasů. Červený hard a rozzuření bejci v aréně totiž tolik vzrušení jako tady nepřinesou.

  • Kamil Mudra

   Inu, Asfalte, od chvíle kdy jste hodil Větvičku do stejného pytle s rusofoby a amerikanofily a označil ho za nevzdělaného a hloupého, jsem si natolik upravil náhled na „neomylnost“ vašeho úsudku, že mé komunistické srdéčko bije poklidně i když mne nařknete z pokusu o pravicový převrat. :-)

   Pokud jde o mne, tak chápu vaši nevoli. Holt jsem vám pošpinil štít serióznosti tím že jsem vás dovedl až k tomu že jste se sám usvědčil z ukvapených závěrů:
   https://janica9.wordpress.com/2019/07/18/mame-byt-panevropany/comment-page-1/#comment-74870 a to zřejmě nedokážete odpustit. Já ale stále nabízím ruku ke smíru vědom si toho že co se stalo vám se zítra může stát i mě. Nikdo není dokonalý.
   Ale proč šleháte se sarkastickým šklebem svým satirickým bičem i po Janice to mi fakt hlava nebere. Vždyť ta vám ani stébélko přes cestu nepoložila.

   To sluníčkářské oživení zřejmě navodila exhumace otomana a razantní nájezd Valkýry tak podobný jeho stylu až to ve vitttovi vzbudilo podezření že jde o jeho reinkarnaci. Třešeň hned napnula plachtu příznivému větru aby čelila tomu který jí nevoní, ačkoli je jím poměrně často, byť jen v krátkých poryvech, ovívána po celý čas který na Ostrově tráví. Nakolik své ultimátum: „Buď on nebo já!“ myslela vážně, to ukáže čas.

   • Asfalt

    Já Větvičku označil za nevzdělaného a hloupého nikoliv proto, že jsem ho začal řadit mezi rusofoby a amerikanofily (to není nakonec ani myšlenkový proud, ke kterému patří), jak si s odpuštěním vymýšlíte (a nevím, co vás k tomu vede), ale proto, že Hitlera považuje za marxistu a podobné naprosté nesmysly, které myslí smrtelně vážně.

    Nemohu za to, že vy sám to nepoznáte. Stále mi podsouváte, že jsem se sám usvědčil z toho a onoho, ale to, že nějaké věci už s vámi neřeším znamená, že se nechci zbytečně hádat. Na váš výše uvedený odkaz jsem vám odpověděl v komentáři pro tarase, kde jsem sdělil, že pokud jde u Větvičky o ironii, pak by musel být také bolševickou krysou, jak taras nazývá popírače ruské okupace. Ne, nemyslím, že Větvička je bolševickou krysou, myslím, že svá slova o tom, že nás SSSR osvobodil jen trochu a pak nás okupoval myslí vážně a sarkastický tón neironizuje tento vyřčený obsah, ale podle Větvičky tyto skutetečné, ale jen pouhé encyklopedické znalosti. Místo nich mají být podle něho vyučovány souvislosti, tedy patrně jím zastávaná ideologie, což já naopak považuji za další zrůdnost. Nemohu za to, že ve své nekritické zaujatosti vynecháváte to, co Větvička podle mě jasně říká.

    „Ale proč šleháte se sarkastickým šklebem svým satirickým bičem i po Janice to mi fakt hlava nebere. “
    Sdělte mi prosím, co považuje za sarkastické šlehy po Janice. Nic takového nebylo a není mým úmyslem. Pokud něco takového vyznívá, jde o omyl (můj, váš nebo Janiky), který bych velmi rád znal.

    • Kamil Mudra

     „Pokud něco takového vyznívá, jde o omyl (můj, váš nebo Janiky), který bych velmi rád znal.“
     Asfalte, já jsem s Janikou svůj dojem nekonzultoval a svůj omyl jsem ochoten připustit, protože jsem to napsal na podkladu toho že mi to tak nějak vyznělo. Možná tou zmínkou o odvykačce, kterou jsem si vyložil ve vztahu k diskusím (potažmo k nám – jejich účastníkům). Ale po napsání komentáře jsem si Janičino vyjádření přečetl znovu a napadlo mne že jste mohl mít na mysli i odvykačku od monitoru.

     Ale tak jako nevidím do hlavy Janice, tak také nevidím do hlavy Větvičkovi a tak samozřejmě nemohu s jistotou tvrdit že vím jak vnímá ten osmašedesátý. Pouze se spoléhám na jeho zdravý úsudek, který projevil v mnoha textech které jsem od něho přečetl. Na rozdíl od Tarase si stejně jako vy myslím že nešlo v jeho vyjádření o ironii a na rozdíl od vás si myslím že šlo o vážně míněnou kritiku stávajícího přepisování dějin promítajícího se do historické vzdělanosti současné generace a vyjádření že „nás SSSR osvobodil jen trochu“ určitě není jeho názorem. Prostě jen nastínil současný model výuky ve školách a působení mainstreamových médií.

     „Já Větvičku označil za nevzdělaného a hloupého nikoliv proto, že jsem ho začal řadit mezi rusofoby a amerikanofily…“
     To máte pravdu. Vy jste o něm napsal že je překonal protože ani na Protiproudu si netroufli trvdit, že nás osvobodily USA, SSSR jen málo. Jsem přesvědčen že mu neprávem podsunujete i to že Hitlera považuje za marxistu. Nacionální socialista a marxista přece není totéž a Větvička hovoří o Hitlerově nacionálním socialismu – nikoli marxismu.

     • Asfalt

      Nepředpokládal jsem nikdy, že někomu vidíte do hlavy, tím méně Janice. Moje zmínka o Janice byla proto, že pokud jsem napsal něco nevhodně či nepatřičně a vy si toho všiml, tak si toho nejspíš musela všimnout i Janika, které by se to týkalo. Znovu ale opakuji, že jakýkoliv podtext mého příspěvku se netýkal Janiky, ta tam byla jen jako součást příběhu, nic víc – tedy žádné sdělení k ní.
      Odvykačkou byla míněna její zmínka, že odjela na dovolenou bez připojení k internetu a je ráda, že při snídani nekoukala do počítače. Tomu naprosto rozumím a rád bych podstoupil také takovou „odvykačku“.

      Ani já nevidím do hlavy Větvičkovi a na rozdíl od vás je pro mne neznámým člověkem. Neznám jeho názory, vše co jsem řekl, platí pro obsah videa, které jste sem dal. Jediným dalšími vstupními daty pro mně byly názory na Protiproudu, na který jsem se kdysi občas podíval. Ukončení mého zájmu o tento plátek jsem uvedl a je týž jako spor s astrem. Pravý sektor, kde se Větvička dále angažuje, jak jsem si pomocí Googlu všiml, neznám vůbec. Konstatuji tedy jediné: kéž máte pravdu. Já ale žádné poznatky, které opravňují váš výklad, nemám a slyšel jsem, co jsem díky vašemu odkazu slyšel. Uznávám však, že jistá možnost pro vaše pochopení tam je. Já však Větvičku již spíše považuji za oběť přepisování dějin, méně připouštím možnost, že jde o ironii podle vašeho pochopení. Mám k tomu i nějaké další indicie, které už rozebírat nechci.

      „Nacionální socialista a marxista přece není totéž a Větvička hovoří o Hitlerově nacionálním socialismu – nikoli marxismu.“
      Ano, právěže nacionální socialista a marxista není nejen totéž, ale jde dokonce o protiklady. Větvička ale mluví o nacionálním socialismu, který ztotožňuje s „internacionálním socialismem“ SSSR. Protože socialismus SSSR vycházel z marxismu (ať už aplikovaného s jakýmikoliv přívlastky), pak moje tvrzení, že Hitlera považuje za marxistu, je jen prostou implikací jeho sdělení, kde implikace je standardní operací logiky.
      Nevím, Kamile, zda dobře rozumíte tomu, co Větvička vlastně říká. Ty teze jsou podle mě následující: fašismus a socialismus je totéž, vždyť i Hitler byl marxista, dnes v USA a světu vládnou komunisti (neomarxisti), kteří byli vychování Franfurtskou školou, a je moc velká škoda, že tyto souvislosti se už neučí na základních školách. Učí se pouze, že nás osvobodily USA, SSSR jen trochu a ten nás pak okupoval (…), ale ne ty uvedené souvislosti. To je moje pochopení Větvičky, na základě kterého jsem ho i ohodnotil. Pokud je to jinak, byl bych velmi rád, ale nemyslím si to. Z dávných diskuzí na Aktuálně už vím, že Větvičkovi názory někdo myslí ospravdu vážně a vůbec mu není hanba.

      • Kamil Mudra

       Nu což, Asfalte, pokud budete mít někdy náladu, poslechněte si s ním pár rozhovorů, přečtěte si namátkou pár jeho reportáží a já myslím že na jeho světonázor změníte názor – pokud připustíte že v současné době si u hodnocení něčího názoru už nevystačíte s pouhou logikou, za použití dříve srozumitelných zkratek.

       Dokázal byste charakterizovat ten vlastní za použití současných pojmů, tak jak si je většina lidí „vybarvuje“? Ptám se proto že já sám, ačkoli mám celkem jasno ve své představě jak by měla společnost fungovat, mám problém s jejím vyjádřením směrem k člověku který mne nezná a se kterým jsem již nestrávil více času debatami na to téma.

       Dnes se lidé pochodující pod transparentem „Tato zem patří všem.“, vyznávající multikulturalismus, svobodnou volbu jednoho z mnoha „pohlaví“ a volající po unifikované, sjednocené Evropě ohánějí Marxem a hlásí k levici.
       Dříve jsem se také označoval za levičáka, ale dnes, když s nimi nesouzním, už pro mne v jejich táboře není místo.

       Pravice se hlásí k vlastenectví, tradičním hodnotám jako je rodina, státní suverenita, respekt k rozhodování většiny – tedy k demokracii, ale současně také ke kapitalismu, který považuji za zdroj naprosté většiny všech problémů které společnost není schopna řešit – tedy nepatřím ani k ní.

       Anarchii, liberalismus i komunismus považuji za nerealizovatelné idey protože všechny počítají již se zralou populací vybavenou charakterovými vlastnostmi jichž se většině populace nedostává ale pro fungování takových společností jsou základní podmínkou. Navíc první dvě jsou přímou cestou k oligarchii a zákonu džungle o což rozhodně nestojím.

       Tedy zbývá nějak vhodně vymantinelovaný socialismus, počítající i s tou částí populace, která má potřebu stát ekonomicky „na vlastních nohách“, umožňující jí seberealizaci v takové míře aby nemohla vytvářet tak silné ekonomické subjekty které by byly ze své pozice schopny nastolit časem kapitalismus. To se však nedá udržet bez „silného klacku“ v rukou státu, což většině lidí zavání diktaturou a odmítnou ten systém již předem s poukazem na omezení jejich svobody.

       Navíc v každém společenském systému na který si vzpomenete lze předpokládat že do čelných pozic, dříve či později, vygeneruje nějaký druh „elity“ která bude upřednostňovat své zájmy před zájmy prostého lidu a rozmanitými způsoby se na těch rozhodujících pozicích navzájem udržovat.

       Takže mohu být levičák, pravičák, anarchista, liberál, komunista i socialista, ale ať se přihlásím ke kterékoli názorové skupině vždy se ocitnu v konfliktu nejen se skupinami ostatními ale i s každým člověkem, schopným domýšlet věci do důsledků – tedy i se sebou samým. :-(

       • Asfalt

        Ti pod transparentem jsou liberálové, co chtějí svobodu včetně svobody pohybu přes hranice sem a tam. Liberálové mohou být pravicoví i levicoví, ale pokud si s sebou vzali fotku Marxe, půjde asi o blázny. Opozicí k liberálům jsou konzervativci, kteří říkají: Ne, ne hoši, tradičně jsou tady jisté národy, kultury i státní hranice, žádné svobodné pochodování sem a tam, ale vše na základě pravidel, která je třeba dodržovat stejně jako tradiční kulturní hodnoty. I tito konzervativci pak mohou být pravicoví a levicoví.

        Pokud vás tedy oslovují konzervativní hodnoty (a Větvička s Kurasem jsou konzervativci), pak je otázka, zda vpravo, nebo vlevo. Větvička s Kurasem jsou pak sakra vpravo. Když vám to nevadí, vaše věc.

        Lidská společnost je ale plná paradoxů a jen nálepkami moc dobře nepopsatelná (byť nějaké značky na cestách, aby člověk úplně nezabloudil, existovat musí). Proto byste možná asi v něčem společnou řeč našel i u lebertariánů, kteří by měli stát v těžké opozici ke konzervativcům, ale jak si dovoluji předpokládát (možná nesprávně), to, co vás přitahuje na Větvičkovi a Kurasovi, byste možná slyšel i od Rona Paula a dalších (chtěl bych uvést jedno dosti známé jméno, na rozdíl od Paula levičáka, ale nemohu si teď vzpomenout). S liberbertariány (kteří u nás nejsou) bychom se ale museli (myslím, že i vy) těžce hádat v jiných věcech. Tímto odstavcem chci jen říct, že život je mnohotvárný, a k tomu, že mluvím zrovna o uvedených mě inspirovala vaše zmínka o anarchistech, protože tuto nálepku uvedení někdy dostávají. Jistě, skuteční anarchisti mohou a někdy i opravdu vypadají jinak.

        S tím, co říkáte o socialismu, souhlasím, ale to už nejsme v politických směrech jako takových. Mezi socialismem a kapitalismem je jen jeden jediný rodíl: vlastnictví kapitálu, a to buď soukromé, nebo naopak veřejné. Nic víc, nic míň, vše ostatní je následné nebo variantní. Každý model pak drží svůj klacek a záleží na tom, jak ho subjektivně vnímáte. Ano, klacek neformálního řízení je méně viditelný než klacek vedoucí úlohy vědeckého názoru a výchova, vzdělávání a uvědomění lidí samotných.
        Jinak dnešní model není čistě kapitalistický, ale smíšný (vedle soukromých společností mámé torzo několika málo společností, které si zcela zprivatizovat netroufl ani Klaus). Jinde je podíl státního sektoru vyšší. Jistě, na kapitalistické podstatě a jejích společenských důsledcích tato menší nebo větší trocha už nic nemění.
        Mluvím o tom proto, že z diskuzí z Aktuálně jsem si zapamatoval výrok Karla Mullera, podle které se skutečná levice pozná podle přístupu právě k té proporcionalitě státního a soukromého hospodářského sektoru. Možná myšlenka stojící za úvahu.

        O genezi elit se ví a prý máme v ústavním právu brzdy a vyvažování, aby se totmuto trendu bránily. Formální úprava ale mluví jen o formální moci, skutečná moc je dnes neformální (já to považuji za následný rozdíl mezi kapitalizmem a socialismem, ale vidím, že bychom o tom museli hodit řeč).

        K poslednímu odstavci teď nějak nevím, co říct. Snad jen v této nouzi řeknu, že já necítím potřebu se s někým ztotožňovat. Mám svoji představu, co je správné, z té vychází mé názory a tu pak aplikuji nebo aplikuji ve volbách nebo tak. Pokud by někdo tvral na tom, abych vyplnil dotazník, co politicky jsem, asi bych věděl, ale nikdo s dotazníkem naštěstí nepřišel a mě samotného ani nenapadlo ho vyplňovat. Co mi vadí na ostatních je především hloupost nebo účelové lhaní a sobectví. Bohužel se do toho vejde mnohé včetně Hájkova proudu, kam jsem zařidil i Větvičku s Kurasem, podle toho, jak jste je představil, tak se prosím nezlobte. Jinak k dokreslení doby temna, kterou sem Hájek a jeho lidi importují (a skutečně nejde o jejich myšlenky, ale vyloženě o import doby temna včetně konsprační teorie o neomarxistech): https://youtu.be/oAv7khQixbc?t=363
        Jistě, některé jejich myšlenky byly přitažlivé (musí být) i pro ně a možná to byly i stejné myšlenky, které se líbí vám. Ale za takovouto cenu rozhodně ne.

        • Asfalt

         Nemyslím koukat na celé video, jen ta odkázaná část, kde i tam mluví o Hájkovi (a proč o něm bylo vysvětleno).

        • Kamil Mudra

         Asi jste to video nesledoval celé že? V úvodu Lenka Příplatková až výsměšně kritizuje Hájka za výrok: „Já nepocházím z opice.“ ale svým následným odborným výkladem, ve kterém říká že člověk se nevyvinul z opice, jen máme s opicemi společné předky, jeho slova potvrzuje.

         Dále je zajímavé jak bolestivým trnem v oku, je pro ni sama existence kreacionismu, potažmo stoupenců inteligentního dizajnu. Přímo se zabývá tím jak proti nim bojovat už ve školách. Ptám se proč? Evolucionistům přece nikdo ve výzkumu nebrání, společnost dokáže vygenerovat dostatečný počet jedinců pro vědecké pozice v obou kategoriích a ve všech ostatních profesích nijak nesejde na tom jaké přesvědčení ten či onen zastává. Nebo snad paní Příplatkové nějak záleží na tom jestli jí opraví vodovod evolucionista či kreacionista?

         „Nemyslím koukat na celé video, jen ta odkázaná část, kde i tam mluví o Hájkovi (a proč o něm bylo vysvětleno).“
         Kdybych se řídil vaším doporučením, nezjistil bych to o čem píši v úvodu. Já nejsem zastáncem takového selektivního přijímání informací. Byť stejně jako vy „necítím potřebu se s někým ztotožňovat a mám svoji představu, co je správné z níž vychází mé názory“ současně mám i potřebu tyto své názory konfrontovat s názory ostatních lidí a toto je vždy o komunikaci. Během ní je na škodu uzavírat se předem do nějaké vlastní bubliny tvořené všelijakými filtry způsobujícími zkreslení informace která ke mně od protějšku plyne.
         Vědomostní výbavu na její zpracování zapojuji až následně, po tom co získám informaci v její „syrové“ podobě a pokud možno co nejkomplexnější. Dveře mého „skladu“ jsou dokořán a o tom co následně vyhodím, nebo položím do regálů se rozhoduji až když je všechno „po kupě“. Velká část toho zpravidla skončí „v meziskladu“, bez zařazení, bez štítku, pro zpracování pozdější až budu mít k dispozici kvalitnější vybavení i s tím vědomím že mnohé z toho už v těch regálech zůstane nezpracováno protože nebudu žít věčně.

         Ale k té komunikaci jsou často potřebné nějaké značky na cestách (o kterých píšete) nejen proto aby člověk úplně nezabloudil, ale také pro indexování umožňující to že člověk nemusí pokaždé začínat „na zelené louce“ kdykoli chce něco sdělit. Bohužel žijeme v době kdy jsou názorové proudy natolik promíchané až se stávají indexy takřka nepoužitelnými a než se člověk prodere těmi zelenými loukami a podružnostmi, nezbývá už mnoho času ani energie pro věnování se meritu věci, která byla položena na stůl k prozkoumání. Typickým příkladem je diskuse pod mým článkem: „Svoboda slova? Možná není na škodu být v něčem „za světem pozadu“.“ kde jsem použil Kurase jen kvůli jeho popisům svobodu slova omezujících procesů probíhajících v Anglii i u nás, ale namísto toho abychom se věnovali těmto procesům, vedla se neustále řeč jen o jeho osobě, případně světonázoru.

         Mě je jedno jestli jsou Kuras a Větvička vpravo nebo vlevo. V obou případech jde o lidi pohybující se ve světě, sledující „cvrkot“ i jinde než uvnitř našich hranic a to co si myslí o tom co vidí je pro mne až na druhém místě, byť si přitom uvědomuji že to jejich popis tak či onak ovlivní. Od toho mám rozum abych dokázal rozlišit podstatné od nepodstatného a tomu podstatnému se věnoval. Např. když Větvička popisuje nějaké jídlo (jak má často ve zvyku) ponechám stranou okolnost jak mu chutnalo (chutě máme různé) ale soustředím se na použité ingredience. Stejně tak když ukáže na Kalergiho, není pro mne směrodatné jak on si ho vykládá ale Kalergi jako takový a to co s ním souvisí.

   • Valkýra

    když se komunista hádá se stalinistou, musí naopak plesat srdéčko každého demokrata, které má (i bez paragrafů) oba za zločince podporující ideologie proti lidskosti. Dá se pak pochopit že oba chápou a shodnou se na tom, že vyjádření „budu vás
    nazývat prasaty, budu vás udávat dokud nechcípnete vy a nebo já“ (myšleno židy resp. pražskou židovskou mafii) je svobodné vyjádření „názoru“, kvůli kterému se nikdo nemusí cítit být uražen, že je to jen „jiný“ pohled na lidi, který nemá s rasismem nic společného, není vůbec antisemitský a je každého „svobodným“ pohledem na židovskou rasu.

    Kdysi jsem si myslela, že tito lidé chodící na veřejnosti s těmito názory kanálama se musí cítit být zákony a společenským územ který např. stanoví, že „kunda se neříká“ natolik deprivováni, že půjdou i proti tomu „svobodně“ mít židy (muslimy, černochy) za někoho koho častujeme nadávkami a všechny tak zařazuje do jakési kategorie zločinců už už od narození, „podlidmi“ už z genetické podstaty – a že budou tuto „svobodu“ veřejně prosazovat. Ale jak se zdá, jsou to zbabělci, bojí se, a proto svá „hrdinská vyhlášení“ dělají pod rouškou anonymity na internetu.

    Je fascinující, že tito prosťáčci nevědí, že na tato „moudra“ přišli již jiní lidé a to dávno před 150 lety, jež jejich údajná vědeckost přivedla až ke zjištění že Peršané /Íránci se svým státním náboženským a rodové pospolitosti už působeným právem (ano, měl na mysli šaryu) jsou vzorem ve svém árijském ctnostném původu a v hodnotách víry, pro nás, Evropany.. Už Joseph Arthur Comte de Gobineau v půli 19. století tvrdil, že míchání ras vede k neschopnosti udržet pokrok, neboť existují tzv. rasy vyšší a nižší. Nejvyšší rasou byla pro Gobineaua rasa bílá, kterou nazýval árijskou, nejnižší pak černá. Degenerací nejvyšší rasy je způsoben úpadek lidstva. Stal se na sklonku svého života tajemníkem francouzského konzula v Teheránu a dožil v osamění.

    • vittta

     To jsou unikátní kecy, ve kterých se- alespoň já- absolutně nevyznám.
     Ale je tam všechno, společenský úzus, že kunda se neříká-alespoň ne česky, anglicky se to říkat může, a není to překážkou dostat hodnotnou lidskoprávní cenu, to ostatně zvrhlý sex v chrámu páně také ne.
     Je tam rasismus, a židovská rasa, i když dnes každý ví, že rasy přece neexistují, natož pak židovská, jelikož evropský Žid je jen těžko rozeznat na první pohled od bělocha, na rozdíl od negra či cigoše, kteřé ovšem takto rozeznají jen rasisté.
     A ano, anonymita na internetu, argument argumentů, zde jsou anonymní všichni, na diskuzi Novinek či PL není anonymní nikdo, a lze tam čítat i daleko šťavnatější prohlášení jak tady, takže o anonymitě to tak úplně asi nebude.
     Úplně nejšťavnatější hlášky pak mají ti, co přejí prezidentovi, aby chcípl, že je to čurák a zmrd a plno jiných nádherných prohlášení, nijak ovšem společenský úzus nenarušují, natož aby chodili kanálama.
     No a nakonec…chtělo by se říci, zase ty rasy.
     Berte to tak, že neexistují, a třeba moje označení „negr“ nemá samozřejmě s rasou společného vůbec nic, já, jenom jako vzdělanec, používám interně historické označení, stejně jako třeba cigoš.
     Konkrétně já- ale nejen já, tady vlastně nikdy nikdo, jsem nikdy netvrdil, že by existovala méněcenná rasa, že je někdo méněcenný, že má černou držku, za to jsem to hodně slyšel od jiných, kteří mně- a zase- nejen mně- tento názor vnucovali.
     Sice si myslím, že rasy existují, ale o méněcennosti jsem nemluvil, jen se prostě některá etnika špatně srovnávají s evropskými zvyky, u nich je normální, že jeden druhého podřízne a prodá mu ženu za 6 velbloudů, ale u nás to prostě normální není.
     Samo o sobě to ale znakem méněcennosti není, mají holt takové zvyky, ale ať si je praktikují jinde.
     No, a nechápu, proč to tady pod různými nicky tak vytrvale cpeš, Otomane, je to prostě trapné, nemá to hlavu, ani patu, a je to jen výtah z dogmatu, který je oficiální, a to ještě ani ne u nás.

  • astraustralia

   Asfalte nedorozumneni eskaluje, kam jste to namiril tentokrat mi nedochazi uz vubec.
   ..pokusil se Kamil zvaný Mudra o pravicový konzervativní převrat. Hned dvakrát. Astr mu přitom přisluhoval obvyklou všeznající metodou co je anitikomunistické, to je i správné a naopak, více znát netřeba.

   „co je anitikomunistické, to je i správné“ coby nazor ktery jste mi prilepil, to je od Vas Asfalte absolutni vrchol mimonskeho komentare.:-) Nic mi neni vzdalenejsi.
   Pul zivota v „realnem socialismu“ druhou cast v kapitalismu ,
   takze srovnani mam nesrovnatelne s tim co lze slyset od tech co minuly rezim znaji jen z vypraveni a strasi nepoznanym.
   Nebudu patrat proc jste to zakoncil slovy „více znát netřeba“, vice nerozumim tomu ze co se na netu vyskytuji ( zacal jsem zde v 95, v 96 jsem jako jeden z prvnich komentoval na neviditelnem Psu Ondreje Neffa a kdyz se oddelil Culik pak i s nim a ze vetsinou nesouhlasne jsem tehdy prisuzoval tomu ze jsem mimo republiku a Evropu ) tak od prvopocatku az dodnes je to stejne v tom ze komuniste mi spilali do kapitalistu a ti naopak zase do komunistu :-) Dojemna shoda :-)
   I Asfalt to svym komentarem potvrdil:-)
   Davam to se smajlikem, protoze po 24 letech na ceskem netu si to nic jineho nezaslouzi.
   Zustava dlouha rada otazek bez odpovedi z minulosti a dalsi pribyvaji s pravdepodobnosti malou ze dojde k objasneni ci vysvetleni.
   Chci jen zaverem napsat ze Internet jako zdroj necenzurovanych informaci se mi prestal jevit jako nebezpeci jak nize uvadi Kamil citovanim toho co je psano Ve výroční zprávě NCOZ, ze
   „Do budoucna byla jako hrozba vyhodnocena činnost tzv. alternativních médií, která mohou výrazně podporovat vyhraněnost a radikální názory svých adresátů.“
   To jen kazda vlada ktera usiluje o zavedeni vetsiho poradku musi napred postrasit ci pred verejnosti sve prikazy a zakazy zduvodnit.
   Proto skutecne nebezpeci je prave v tom, jak presne poznamenal Kamil Mudra, ze:
   Pokud se už v politice operuje s takovými pojmy jako je „předsudečná nenávist“ a parlament je nakloněn rozšiřování pravomocí BIS a ochoten naslouchat návrhům těch kteří cítí stále silnější potřebu cenzury a zavádění všelijakých držhubných pravidel, můžeme klidně zapomenout na svobodu projevu a s ní i na ty poslední zbytky demokracie které jakousi iluzi o jejím trvání navozují.

   Zaverem si dovoluji jen poznamku ( samozreme ze jen IMHO) ze z meho pohledu je Internet a to nejen v CR ale s platnosti celosvetovou tak rozdrobeny v nazorech a tak nejednotny ze nebezpeci z nej vyplyvajici neni skutecnou hrozbou pro rezim.
   Ze je to nasmerovano k dalsim zakazum a cenzuram aby to nakonec bylo velmi blizke tomu co vyprodukoval v CR Husakuv rezim v procesu „normalizace“ ktery nastal po uvolneni vrcholici v 68, svedci o tom ze kazdy rezim a to i ty ktere maji demokracii v nazvu nemaji svobodu lidu na prvnim miste ale po case smeruji k demontazi svobod.
   Z pohledu do historie se tak skutecna demokracie s maximalni svobodou jevi jako velmi krehka a snadno znicitelna.
   O to vic je ji treba chranit. Predevsim pred temi kteri neznaji jinou cestu nez ochranu zacit likvidaci jinych nazoru!

   • Asfalt

    „Astr mu přitom přisluhoval obvyklou všeznající metodou co je anitikomunistické, to je i správné a naopak, více znát netřeba. “

    Váš výklad neomarxismu (https://janica9.wordpress.com/2019/07/18/mame-byt-panevropany/comment-page-1/#comment-74859):
    „Podle ovoce poznate je !
    Tak jeste jednou a srozumitelne cesky :
    Je to hnuti a postoj politiku vychazejici z nazoru ze otevirat brány Evropy migrantům, naleptávat křesťanské hodnoty borit vse zabehle a prosazovat tuto politiku v Bruselu je obohacenim a prinosem pro Evropu. Ideove vychazi z Frankfurtske skoly. “

    Tedy vše špatné je neomarxistické, a to bez ohledu na to, co vám právě sdělil promovaný politolog, k jehož názorům jste toto napsal. Jde o metodu „za vše mohou komunisti“, tedy vše špatné musí být nazýváno jako neomarxistické, protože takový je váš emoční postoj (který jste „prožil“, jak neustále opakujete) a jakékoliv objektivní argumenty se od vás odráží jak hrách od stěny (můj dovětek „více znát netřeba).

    Přitom zdaleka nejde o tento případ. Antikomunismus je váš způsob myšlení a dál se stěží dostáváte. Ještě markantnější to bylo v diskuzi o okupaci, kdy sféru vlivu objektivním emočně neutřálním pojmem by nebylo dost „emočně výstižné“, jak za vás stručně a jasně vyjádřil pařez (vy jste jen jako obvykle pořád mluvil o sobě a vašišem prožití, ale tento obsah vyplynul).

    • vittta

     Podle mě je to, co je nazýváno neomarxisické, opravdu velice, velice špatné, ale reálný socialismus mi z mnoha důvodů dnes už zdaleka tak špatný nepřipadá.
     Jedna z věcí proč je ta, že nás normalizační režim chránil před neomarxisty a komunisty, jak tuto ideologii viděli na západě.
     Ale i tak jsou to jen pojmy.
     Stavíte na pojmech, ne na názorech, a pokud někdo řekne, že komoušský neomarxismus stojí za hovno, nemusí to v žádném případě znamenat (a většinou ani neznamená) že byl špatně i předlistopadový režim.
     Hrejete se slovíčky,ne s názory, a to považuji za poněkud…politicky nezralé.
     To vesměs dělají hlupáci, taková Třešeň se třeba hlásí k antikomunismu, ale metody, kterých komunisté používali jí nijak zavrženíhodné nepřipadají.
     Saul zase u každého náznaku nesouhlasu s migrací vidí popírání holocaustu a fašismus a rasismus a nacismus.
     Ano, jsou to hlupáci a „nevědí, co činí“, ale vy přece nejste hlupák, ne?

      • vittta

       A v čem se jeho neomarxismus projevoval?
       Podle mě to byl především marxista a komunista, což mi- s ohledem na dnešní význam neomarxismu přijde dost rozdílné.
       Já si třeba nemyslím, že by dejme tomu Ransdorf byl nějak nadšen ze sochy Marxe, dovezené ž Číny na objednávku Junckera.
       Je to urážka.
       Nic méně se pak lze těžko divit, že se obohacovačům a negromilům říká neomarxisté.
       Dost možná, že je to i účel.
       Stejně tak se říká kde komu rasista, či xenofob.
       Zmatení pojmů je jistě pro hlupáky a nálepkáře dobré, ale my tady dobře víme, kdo je kdo, a o kom je řeč.
       Nějaké pojmy na tom těžko co změní, a tak víme, že třeba Poche je všechno jiné, jen né demokrat, navíc sociální.
       A přece je to klíčová postava té strany…..např.

     • Asfalt

      „Jedna z věcí proč je ta, že nás normalizační režim chránil před neomarxisty a komunisty, jak tuto ideologii viděli na západě.“
      Zde neomarxismem označujete uzký moc neprosazený význam, který je ale naprosto jiný, než mu dnes chtějí někteří manipulativně přisoudit.

      Nemluvil bych o tom, kdyby se do sítě manipulace nechytla i Janika, jak právě niže předvedla s Ransdorfem.

      Na jejím příkladu vás pak ujišťují, že z mé strany nejde o žádné nálepky (já nikoho nenálepkuji, nálepkuje astr – lživě, manipulativně a úmyslně, ne já, který nálepku naopak vyvracím), ale o opovržení sprostou maninipulativní technikou, podle které za americký imperialismus, rozvácení řady zemí a uprchlickou krizi se vším, co k tomu patří, může levice a takoví jako Ransdorf, co měl něco společného s Marxem.

      Ne, sluničkáři nejsou marxisté ani neomarxisté a průsery sluníčkářů jsou jejich průsery, ne vina někoho jiného.

      Chápete, nebo nebo je třeba vývojový diagram? Přes tisíc let Židé zápasí s negativní emocí, že mohou za smrt Ježíše. Všude, kam křesťanství stouplo, se tato negativní emoce přetavila na vinu židů za vše. Hitler po zhlédnutí jakéhosi díla, které právě o Jidášovi a ukřižování pojednávalo, pak začal stavět koncentráky, přestože ani nebyl křesťan (a toto přesně je uváděný předpokládaný důvod zrodu jeho nenávisti). Přesně tyto emoce vzbuzují pitomci jako astr a další. Ne, nejde o nějakou nálepku nebo slovíčkaření, jde o náhzor, sprosté úmyslné lhaní, zastírání problému a manipulaci.

      • vittta

       Víte Asfalte, mě je jedno, kdo přesně může za průsery dnešní reality.
       To se totiž asi nikdy nedovím.
       Dokonce to nemusí být ani ten americký imperialismus.
       Ale jednu věc vím jistě.
       Je to levice, LEVICE, která je motorem všech zrůdností, migrací počínaje, přes udavačství, ekoterorismus, genderismus, dvoupráví a politickým násilím konče.
       Levice může být zmanipulovaná, ale dělá to.
       Za prachy, z nenávisti ke všem a všemu, z pocitu nadřazenosti- protože to jsou atributy jakékoliv ideologické zrady.
       Prostě to levice dělá.
       Já jsem na to reagoval tak, že jsem se definitivně politické levice zřekl, vy na to reagujete tak, že osočujete všechny kolem, že levici nechápou, a ubližují jí, a že podléhají jakési podivné manipulaci.
       Nejsem na slovíčka, ale chci vidět, a snažím se vidět.
       A jako jsem viděl klady minulého režimu, který jsem nemohl vystát, tak musím vidět i opak, tedy levičácké selhání, zrada pracujících, a ohrožení samotné existence evropské kultury.
       U nás v podstatě levice jako taková neexistuje, ale existují levicově orientovaní lidé, a to jsou ti, co napadají politické oponenty, terorizují okolí, a- kupodivu- mají velké zastání u vládnoucí kliky.
       Problém- jakýkoliv- pak nelze řešit tak, že se budeme donekonečna přít, jak se jmenuje ta či ona ideologie, která ho způsobila, ale musíme ho rázně řešit, bez ohledu právě na ty ideologické nálepky.
       Příklad:
       Policie a soudy musí potrestat tvrdě a rázně i negra, a nesmí se u toho bát, že je někdo nařkne z rasismu.
       Ale…oni se bojí.

    • astraustralia

     Tedy vše špatné je neomarxistické, a to bez ohledu na to, co vám právě sdělil promovaný politolog, k jehož názorům jste toto napsal. Jde o metodu „za vše mohou komunisti“, tedy vše špatné musí být nazýváno jako neomarxistické, protože takový je váš emoční postoj (který jste „prožil“, jak neustále opakujete) a jakékoliv objektivní argumenty se od vás odráží jak hrách od stěny (můj dovětek „více znát netřeba).
     Asfalt opet mimo :-)
     prave z komentare vyplynulo ze „vice znat“ je treba!
     Vubec nejde o metodu „za vše mohou komunisti“, a tedy ze vse spatne musi byt nazyvano neomarxisticke a to z nekolika duvodu z nich ten Vas nejchybnejsi je v tom, ze jste si to vysvetli jako nazor vyplyvajici z meho emocniho postoje.
     Negativni prozitky a zkusenosti produkuji negativni emoce ale ty neni treba zduraznovat ani pouzivat pri Internetovych debatach nebot k nicemu nevedou.
     Prave proto ze z proziteho staci pouzit jen ta fakta, emoce jsou tam k nicemu a to predevsim proto ze nikoho neoslovi a jak z vasichich poznamek vyplyva predevsim Asfaltum nic nereknou.

     Ze Vas pohled na „emoce“ a jejich hodnoceni je zcela mimo realitu je patrne prave na prikladu r.1968!
     Muj pohled na srpen 1968 jste Asfalte popsal takto:
     Přitom zdaleka nejde o tento případ. Antikomunismus je váš způsob myšlení a dál se stěží dostáváte. Ještě markantnější to bylo v diskuzi o okupaci, kdy sféru vlivu objektivním emočně neutřálním pojmem by nebylo dost „emočně výstižné“, jak za vás stručně a jasně vyjádřil pařez (vy jste jen jako obvykle pořád mluvil o sobě a vašišem prožití, ale tento obsah vyplynul).

     Ano spravne jste Asfalte uvedl priklad rozdilneho pohledu na rok 1968 jen s tim nepochopenim ze pro Vas je „emocni“ postoj vetsiny naroda ze srpna 68 viden nikoli jako okupace, ale jen jako prirozena obava Moskvy o ztratu uzemi CSSR.
     Prijeli si hajit svuj rajon a blbej narod Cechoslovaku to „emocne“ nezvladl a vzal to jako okupaci toho tu pred casem prednes Asfalt jiz na Terase !
     Takze vlastne dodnes souznite se zvacim dopisem 99 komunistu kteri se citili „jarem 68“ ohrozeni a jako jedni z mala brali prichod armady jako „osvobozeni“ a ochranu nikoli jako okupaci. Zde jen nedorozumeni na urovni slovni vymeny.
     tady nejde o nic jde tu jen o princip :-)
     Horsi je to v realite zivota, kdyz se 2 rozdilne pohledy setkaji podobne jako „vstup bratrskych vojsk do CSSR“ a lid misto pasivity odpovi stejne nasilne.
     Pak tece krev a eskaluji „emoce“
     A Asfalti nad veci posmesne komentuji emocne postizene !

     Ze se nasili nikde neobejde bez emoci a to predevsim bez emoci tech nejvice postizenych je pro mysliciho cloveka pochopitelne.
     Pro Asfalty a take „promovane politology“ jsou emoce out :-(
     Emoce jako hnaci motor odporu opet snadno dohledatelne v soucasnosti ve vztazich jak treba sunni a shitove protoze 1,5millionu obeti jen v Iraku a dalsich v okoli, podobne jako „emoce“ lidu Palestiny vuci Israeli.
     Emoce vzdy byly a budou o to silnejsi cim vice bude bezpravi nasili vrazd. !
     Pokud se Asfalte vysmivate „emocim“ vetsiny lidi z r. 1968 neni o cem s Vami diskutovat a nabizi se pak jiz jen varianta pohledu Tarase z Terasy jak on zhodnotil Vas pohled a postoj.
     Jinak vymena s Vami Asfalte neni nicim novym a ve sve podstate neprinasi nic noveho. Jen musim zopakovat co jsem uvedl vyse.
     od prvopocatku az dodnes je to stejne v tom ze komuniste mi spilali do kapitalistu a ti naopak zase do komunistu .
     Dojemna shoda :-(
     I Asfalt to svym komentarem potvrdil.

     • Asfalt

      No vidíte, vy chudáku, ani jste nepochopil, že nejde o vaši egocentrickou emoci, ale o emoce, které můžete svými stupidními názory vzbuzovat u ostatních včetně dalších generací. Někdo dole mluvil o konspirativní nenávisti. Přesně o tu jde, astře, ne o vás, středobod vesmíru.

      • vittta

       Já nevím, Asfalte, ale Astr je tedy dejme tomu politický oponent, ale chudák…
       Mě se tenhle váš projev nelíbí, a to tak, že to musím napsat.
       Nevím, co z toho, ale tohle je politcký blog, takže se názory různit budou, a emoce- kohokoliv- k tomu samozřejmě patří.

       • astraustralia

        Kdyz nekdo reaguje zpusobem Asfalt a „argumentaci“ predvede v osobni rovine :
        No vidíte, vy chudáku, ani jste nepochopil
        jiny pohled oznaci za stupidni nazory a zakonci „konspirativni nenavisti“ o kterou jde predevsim,
        k tomu Astra za stredobod vesmiru, pak tim bylo receno vse. Asfaltem o Astrovi.
        Pro Astra je to o urovni a hloubce Asfaltova pohledu :-)

        • astraustralia

         Aby nebyla pochybnost o nazoru Asfalta, jeste dvakrat na adresu Astra to Asfalt pokryl asfaltem v komentari:
         29.7.2019 – 18.31 Asfalt
         Nenavistnych vypadu jsem za 24 let na ceskem netu obdrzel radu z obou stran nazoroveho spektra.
         V poslednich letech od strazcu korektnosti. Nyni to obohatil Asfalt :-)

 7. Asfalt

  Na Zemanovi mi vadí souhlas se skutečně bezprecedentními zločiny Izraele na palestnském obyvatelstvu a vměšování do vnitřních záležitostí Ruska. Ani jeho účast na plánovaném převratu a rozkradení země nevidím moc pozitivně. Jistě, byli horší a z toho, co bylo možné volit, byl jediný. Zádné ódy na radost bych však nepěl. Lze se ptát, zda s jeho odchodem skončí i to zdání demokracie, protože zůstanou už jen ti nevolitelní.

  Privatizátoři politiky a najaté PR agentury však něco vymyslí. Až si po prázdninách odpočnou revolucionáři, co jsou tak nešťastní životem, že nemohou počkat ani na volby, bude se o zábavu starat zprivatizovaná revoluce. Jo, jo, kde jsou ty časy, kdy součastní protagonisté občanských nepokojů chtěli zakazovat strany, které prý nabádají k nevolebním politickým postupům (revoluci). To býval extrémismus, dnes pro ty správné už asi ne.. Existuje v tomto světě ještě něco skutečného? Nebo i revolucionáři v Paříži a jinde odešli místo bourání Bastily na prázdniny a dovolené? Vždy jsem měl pocit, že k revoluci donucený lid si prázdniny nebere.

  • Kamil Mudra

   „Jistě, byli horší a z toho, co bylo možné volit, byl jediný.“
   To je, bohužel, to podstatné. O volební nabídce která nás čeká si nedělám iluze.
   Ale ona už ta iluze demokracie na něm nevisí. Možná ji ztratíme ještě dříve než půjdeme (pokud ještě budeme volit přímo) vybírat Zemanova nástupce.

   Ve výroční zprávě NCOZ, na str. 25 – 27, sekce 3.2., si můžeme přečíst:
   „Do budoucna byla jako hrozba vyhodnocena činnost tzv. alternativních médií, která mohou výrazně podporovat vyhraněnost a radikální názory svých adresátů. Velmi často je patrná určitá míra synergie mezi alternativními médii a populistickými subjekty, které vzájemně sdílejí stejná témata i názorové postoje. Obsah obvykle tvoří různé domněnky, které jsou prezentovány jako fakta či konspirační teorie. Často se rovněž objevují i příspěvky balancující na hranici trestněprávní odpovědnosti ve smyslu šíření poplašných zpráv, podněcování k nenávisti, hanobení nebo popírání holocaustu. Řada těchto alternativních médií neskrývá svůj nekritický postoj vůči Ruské federaci, konfliktu na Ukrajině a anexi Krymu. Obdobně je tomu i v oblasti politického extremismu v souvislosti se vznikem a působením radikalizovaných jednotlivců a skupin, u nichž se mohou projevovat násilné tendence.“
   https://www.policie.cz/clanek/zprava-o-cinnosti-ncoz-za-rok-2018.aspx

   To zmíněné budoucno může nastat dříve než se nadějeme a o zákonech a jejich novelách nerozhoduje prezident ale PS. Pokud se už v politice operuje s takovými pojmy jako je „předsudečná nenávist“ a parlament je nakloněn rozšiřování pravomocí BIS a ochoten naslouchat návrhům těch kteří cítí stále silnější potřebu cenzury a zavádění všelijakých držhubných pravidel, můžeme klidně zapomenout na svobodu projevu a s ní i na ty poslední zbytky demokracie které jakousi iluzi o jejím trvání navozují.

   • vittta

    Hlavně popírání holocaustu, to je důležité.
    Jak jsem si všiml, i mě- známému židoochránci- už bylo popírání holocaustu nemilosrdně předhozeno, a v podstatě to pomalu vypadá, že holocaust jaksi až automaticky popírá každý, kdo nemá rád cigoše, a nechce tady negry a čmoudy!

    • Saul

     Zase ty tvoje pravidelné výpadky paměti a tvorba vylhaných legend, vito?
     Vždyť to není tak dávno, co jsme to probírali.
     Ven hlavu do dlaní a zavzpomínej, proč a na základě jakého tvého tvrzení jsem tě označil za popírače holocaustu.
     Schválně ti k prozření nedám žádný termín , ať tě zbytečně neznervózňuji a máš čas na důkladnou sebereflexi:-)

     • vittta

      Čoveče, neděláš ty nějakého podnikového psychologa?
      Ty mě úúúplně rozebíráš.
      Ale mezi námi, označit mě můžeš bez potíží za co chceš, a nijak mě to žíly netrhá.
      Naopak, jsem spokojen, neboť mi sloužíš jako ukázka zesluníčkovatění jedince s IQ do 105.
      Celkově mi nejde moc do hlavy, proč vlastně píšeš co píšeš, jestli se tím nějak citíš pak nadřazený, že jako máš dojem, jak jsi dobrý, nebo jestli bereš drogy, nebo …
      Také mě můžeš chtít naštvat, ale nevím, zajedno v této variantě nevím, co bys z toho měl, a za druhé bys musel být ještě blbější, jak vypadáš, protože by sis musel i myslet, že mě fakt štveš.
      Jsi taková moje opička, taková lepšolidní opička, no…
      Rozumíš, někdo si koupí psíka, jiný kočku, další papouška,i hadi jsou v módě, a já mám prostě tebe.

      • Ssul

       Ale kdepak, vito, nedělám podnikového psychologa.
       I když ta představa, že ty bys k nějakému podnikovému personalistovi přišel žádat o práci je už z principu docela komická:-)
       Každopádně drtivá většina normálních lidí tou procedurou musí projít a taky projde.
       A potom ještě za svoji odvedenou práci musí státu platit daně.
       To jsou věci, co vito?
       No a teď se zkus soustředit, vrátit zpět a hezky mi odpověz na otázku v mém komentáři, na který tak zblble reaguješ.
       Nebo zase utečeš z diskuse jako smrad, zmetku?

   • Asfalt

    Ano a monopolizace je asi přirozeným jevem. Proti vzniku hospodářských monopolů máme antimonopolní úřady, proti monopolu jedné ideologie nemáme nic. Průšvih je, že tentokrát jde o monopol jedné ideologie výrazně proti zájmu lidu.

   • oh

    Svobodu projevu budeme mít stále. Jen zase budou, stejně jako v dobách minulých, trošičku potíže se svobodou po projevu. :-(

 8. Valkýra

  Ostatně není nic neobvyklého když češký národ reaguje tak, jak jej naučili jeho předci. Smutné ale je, že uplynulo přes 100 let a lidé když pochopili jak fungují mobily a satelitní TV, mohli by pochopit i to, že žid nemá o nic méně tuh, zlosti a lásky než zdejší židobijci, negrofobové.

  ntisemita Jan Neruda: Na stará kolena chodil do ghetta rozbíjet výlohy!

  „Žide, ty potvoro ohyzdná, jak moučný červ se kroutíš!“ Taková slova tisknou noviny, které hltají desetitisíce čtenářů. Nejedná se však o nějaký propagandistický německý tisk z 30. let 20. století a není pod nimi podepsán ani Adolf Hitler, natož pak jeho pravá ruka Heinrich Himmler. Jejich autor žije poblíž Vltavy v 19. století a jmenuje se Jan Neruda!

  Přímo pod Petřínem, cestou k vltavskému nábřeží, provádí skopičiny Jeník, na kterého děti volávají: „Ptáčku, Židáčku, koleno si vrtáš za kačku!“ Pravda, onen hošík, který je synem kantýnského v kasárnách a služky u vědce Joachima Bar
  randa (1799–1883), má snědší pleť, temné kučeravé vlasy a k tomu orlí nos! Tím ale veškerá podobnost končí – v žilách mu nekoluje ani kapka židovské krve. Je Čech jak poleno. Jmenuje se Jan Neruda (1834–1891) a nejspíš právě zde, na pražském Újezdě, se rodí jeho zarputilá nenávist k Židům, kteří se v Praze usadili už za prvních Přemyslovců v 11. století.

  Lokálkář míří do ghetta
  Židé, prapůvodně obývající pražský Vyšehrad a shodou okolností i Újezd, jsou v polovině 19. století namačkáni do ghetta, které se rozprostírá kolem dnešní Pařížské ulice. Mladíček Neruda, který právě sehnal své první novinářské místo v německém listu Tagesbote aus Böhmen, toto ghetto každou chvíli navštěvuje. V novinách ho totiž platí jako tzv. lokálkáře, tedy reportéra, který má zachycovat pozoruhodné postřehy a příběhy z rozličných koutů velkoměsta. „Dýchne na tebe, čtenáři, kus Orientu, jako by ses vrátil o 100 let nazpět a tisíce kilometrů k Arábii!“ líčí novinářský elév podmínky v ghettu. A štítivě se ošívá nad „… pachem moči a výkalů, nesoucích se od synagogy k synagoze… nad nečitelnými pohledy rabínů… nad všudypřítomným lomozem a hlukem“.
  Neruda není zrovna nespravedlivý. V Josefově, jak se ghetto teprve od roku 1850 nazývá, skutečně panují otřesné hygienické podmínky. Vládne zde také všudypřítomná podezíravost vůči cizím návštěvníkům, zapříčiněná v drtivé většině nevraživostí Pražanů. V jednom zdejším pavlačovém bytě se často tísní i dvě mnohačlenné rodiny.

  Chceme být blíž Vídni a Paříži!
  V 19. století je antisemitismus (zavilá nesnášenlivost vůči Židům i jejich náboženství) svým způsobem módní záležitostí. Na Židy hartusí kdekdo. Neruda, v němž se tříbí obrovský literární talent, tak svými postoji neztrácí, naopak u české, skrytě protižidovské společnosti „sbírá body“! To se ostatně potvrzuje, když ve svých pouhých 24 let společně s Vítězslavem Hálkem (1835–1874) či Karolinou Světlou (1830–1899) sklízí fenomenální úspěch s almanachem Máj. Světlá, která se na přelomu 50. a 60. let dokonce stane Nerudovou milenkou, v opojení slávou poznamenává: „My, Májovci, chceme být blíže Vídni i Paříži.“ Ano. Právě v těchto dvou metropolích jsou protižidovské rejdy na denním pořádku…

  Milenku si mezi Židovkami nehledá
  Neruda záhy dostává nálepku geniální figury, ale také flamendra, jehož soukromý život se odehrává mezi putykami a náručemi pražských děvčat. Židovku? Tu však mezi jeho krasavicemi nehledejte! „Dvakrát omýt před aktem milostným bych ji musel a na to já jsem příliš pohodlný,“ přidává k lepšímu pivař Neruda. Přes vydání sbírky Hřbitovní kvítí (1857) nebo redaktorskou práci pro deníky Čas a Hlas se dostává do největšího a nejprestižnějšího deníku své doby, do Národních listů.

  viz relace Českého rozhlasu – Vztah Jana Nerudy k židům

  • Kamil Mudra

   Je od vás milé, Valkýro, že jste sem dala dobrý příklat faktu, že osobnost člověka není dána pouze jeho negativním vztahem k nějakému etniku. Bylo by fajn pokud byste byla ochotna vzít v úvahu že toto se týká člověka každého a nejenom těch kteří se kladně promítli do společenského povědomí.

   Tedy – pokud jste svým komentářem nechtěla naopak naznačit že bychom měli Nerudovy knížky spálit, vyškrtnout ho z učebnic a v neposlední řadě také odstranit z Petřína jeho sochu a přejmenovat ulice abychom náhodou nezůstali pozadu za momentálním světovým trendem.

   • Saul

    S tím přejmenováním ulic to vůbec není marné, Kamile.
    Pro tu Nerudovu by se možná dnes mnohem víc hodila třeba Moskevská…..
    Vlastníky nemovitostí, obchůdků a restaurací v tomto novém ruském ghettu hned pod Pražským hradem by to jistě potěšilo.
    Nebo třeba Putinova, ať mají radost i jeho zdejší fanoušci? :-)

  • Saul

   „Dýchne na tebe, čtenáři, kus Orientu, jako by ses vrátil o 100 let nazpět a tisíce kilometrů k Arábii!“ líčí novinářský elév podmínky v ghettu. A štítivě se ošívá nad „… pachem moči a výkalů….“

   K tomu by stálo zato doplnit, že podobné podmínky v pražském židovském ghettu panovaly i na přelomu 19-20. století, což byl jeden z důvodů jeho asanace.
   Zajímavé je ale to, že tehdy už tam Židé byli v menšině a většinu jeho obyvatel tvořila pražská chudina a kriminální podsvětí.

  • oh

   Protože doslovně xeroxujete jiný zdroj, *) je vaše ohánění se relací Českého rozhlasu – kterou jste podle mě buďto vůbec neslyšel, nebo vůbec nepochopil – poněkud chucpe.

   *) Stránky o víře, Bibli, náboženství, UFO, mimozemšťanech, různých záhadách a zajímavostech bez známého provozovatele, neboli, slovy evropsky hodnotného pornoherce-analytika Jandy, konspirační web, který jste se neobtěžoval ani zmínit. :D

 9. astraustralia

  Fagan opet obohatil :-)
  Zmenil se na Vakyru aby prisel s novym a korektnim pohledem na Nerudu :-)
  Pokud Vakyra tak to je predevsim Wagner ,
  a kdyz Richard Wagner tak i Hitler a zde Valkyra jako souzneni Hessensky vzdelaneho hocha :-(

  Encyklopedie o tom rika:
  Richard Wagner Valkýru zhudebnil jako součást čtyřdílného cyklu Prsten Nibelungův.
  Tento cyklus tvoří Zlato Rýna, Valkýra, Siegfried a Soumrak bohů.
  Richard Wagner tyto čtyři opery tvořil v letech 1848–1874. Byl autorem nejen hudby, ale i libreta a toto kolosální dílo byl s to završit jen díky podpoře krále Ludvíka II. Bavorského.

 10. vittta

  To je toho, Eritrejec měl asi blbou náladu.
  A celkově je to dost nevhodný text, proč to vůbec zmiňují, a vyvolávají tak nenávist?
  Člověk shodil do kolejiště další dva člověky, bude souzen a odsouzen, a to jak právně, tak morálně- pokud ovšem bude vinen!
  Vůbec to nemusela být žena, a vůbec to nemuselo být dítě.
  To je ono, tohle, to se Kremlu hodí, úplně ojedinělou vraždu hned připíší na vrub Eritrejci, aniž by byl uznán vinným.
  Eritrejec klidně mohl osobu 1 i 2 zachraňovat, stejně jako před tím jiné osoby, které- zdá se- chtěly skočit pod vlak.
  Spravedlivý soud to jistě zdárně rozsoudí.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/511784-eritrejec-v-nemecku-shodil-pod-vlak-zenu-s-osmiletym-chlapcem-dite-zemrelo.html

 11. mistralius

  i chlapec od Bobří řeky Saul pochopí, že i kdyby měl bobří ocas od jardy fóglara zaražen v konečníku až po okraj, že v současnosti židomafie

  (a) neplatí daně

  (b) čerpá státní podporu, aby zakryla nelegální činnost

 12. mistralius

  ovšem já bych se chtěl výhledově bavit o obrysech Národní revoluce, která by měla v Česku proběhnout

  za sebe navrhuji zrušení soukromých vysokých škol, odebrání „veřejnoprávního statutu“ státním vysokým školám, převzetí role státu nad těmito vysokými školami

  již nyní je to uzavřený smrdutý rybník, kde vládne kapitál

  • astraustralia

   Mistraliusi kde nevladne peniz a kapital?
   Kde neni „smrduty rybnik“ ?
   Narodni revoluce s vysledkem ze pak vlada koho, ceho ?
   Zidaci Vas serou
   ze se k penezum a moci derou
   az zloba z toho lomcuje tu Vami stale vetsi merou
   Marne dite, slova odsouzeni dsite
   Drali se a drati budou
   obirati vetsinovou masu chudou
   kdyz ne oni budou jini
   stale bude koho pro to nazyvati koristnickou svini.
   Lide chudi jsou jen ti co nesnazi se a jsou lini
   a tak oni sami svou chudobou jsou si vini.
   Rika to TRH i kapital co za ziskem a lepsimi zitrky zene se dal
   jako vlna uprchliku, jako vlna horka na Evropu, jako horky mistral…

 13. mistralius

  všiml jsem si též moderní doby. Co bylo vždycky jasné, že je židovské slintání po penězích, nyní se jmenuje „sen“.

  Chápu tento „sen“ zotročit nežidy pro jejich účely.

  Já mám však raději starší terminologii, tj. „slintání po penězích“.

 14. Ondřej

  O Janu Nerudovi je jeho antisemitismus všeobecně znám, nejen že se toto učí už dnes na gymnásiích v literatuře ale takovéto perly recenzuje velmi „zajímavá“ instituce jménem „Národně(!) vzdělávací institut“ pod titulem

  Jan Neruda ­ Pro strach židovský:

  Recenzováno na stránkách Národně vzdělávací institut který o sobě píše mj. toto

  Národně vzdělávací institut byl založen dne 13.9.2004 v Praze lidmi znepokojenými stavem svobody projevu v naší zemi a jednostrannou, zaujatou a účelovou interpretací historických i současných událostí, jak je podávají politicky korektní masmédia, učebnice, zájmové skupiny a političtí loutkáři stojící za oponou všeho dění.

  Jsme nezávislou institucí bez jakýchkoliv politických či obdobných ambicí; uskupením osob různého vyznání, profesí a politických názorů. Projekt NVI je financován výhradně z privátních zdrojů.

  Naším cílem je přinášet necenzurované informace z řady oblastí a témat, které jsou dnes tabuizovány, nebo dokonce kriminalizovány. Chceme vytvořit obsáhlou online knihovnu literatury, která je pro českého čtenáře dostupná jen těžko, nebo vůbec ne.

  ….

  Myslím, že dělají velmi záslužnou, práci o:-) To, čím se snad druzí chtějí „vytahovat“ je pro druhé velmi cenný studijní materiál.

 15. vittta

  Jéééé))))))))))))))))))))))((((((((((((((((((((to je prdel až k pláči.
  Situace se zklidnila, Němci si uvědomili co se stalo, a ten Srb, co udělal to samé byl ve skutečnosti Kosovec, o což bych se snad klidně vsadil ještě dřív, než to napsali, tedy ne o to, že to byl Kosovec, ale že to byl buď srbský cigoš, nebo muslim.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/African-zabil-dite-Cele-jinak-CT-uzemnila-zpravami-z-Nemecka-Uz-se-vi-co-s-tim-590856

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s