Maršál Koněv

 

Sax napsal:

„Docela by mne jeste zajimalo, jak se odviji trestni kauza se sochou Koneva. Podala radnice uz trestni oznameni?
Ideje (zde demokracie) jsou nejvice kompromitovany jejich nositeli (zde starostou mestske casti). Spravedlnost ano, ale jak pro koho.
„Pan starosta (Kolář) jasně řekl, že dokud se s ruskou ambasádou nezačne konstruktivně jednat o tom, kam tu sochu přesunout, tak tam ta barva zůstane.“
*
Trestní odpovědnost za graffiti
Zákon č. 40/2009 Sb. § 228

Poškození cizí věci
(1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí
tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím
svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo
jiné majetkové hodnoty.
(2) Stejně bude potrestán, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká,
pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

b) spáchá-li takový čin na věci jiného pro jeho skutečnou nebo domnělou
rasu,
příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení,
vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání
*


Milý Saxi, Vypadá to, že radnice podá trestní oznámení na ty, co se pokusili sochu čistit :-). Starosta Ondřej Kolář je označil za ruské trolly:

Když se do čištění pustili dobrovolníci, kteří nápis ze sochy odstranili na své náklady, označil je Kolář za nějaké ruské trolly. „Jsem názoru, že věci je dobré pojmenovávat pravými jmény. A lidé by se neměli bát a stydět říkat pravdu. Když piedestal drhne člověk, který se netají svou proruskou orientací, otevřeně podporuje prezidenta Putina a šíří dezinformace, je to ruský nebo proruský troll,“ dodal Kolář pro Lidovky.cz.

„Zfanatizovaný blb polil sochu maršála růžovou barvou v noci, anonymně, a pravděpodobně úplně sám. Kde jsou ty doby, kdy organizovaná tlupa natírala růžovou barvou tank číslo 23. Tehdy to bylo neméně „kontroverzní“, ale symbol triumfu přenášela televize a zprávu přinášely noviny. Mediální šplhouni a slouhové dělali novou kariéru v nové době. A nikdo ani nepíp. Skoro nikdo.“ Napsal Ivan David ke stejné události před rokem. Je to dobrý postřeh – vandal se dopustil svého činu tajně a anonymně, zatímco ti, co nápisy odstraňovali, pracovali ve dne a jsou zachyceni na fotografiích i na videu. A pan starosta nazývá ty zbabělce vylévající špínu v noci za „lid“, který si sochu nepřeje, zatímco ti, co to svinstvo čistí, jsou pro něho „trolly“.

 1. embecko

  Volby v „imigracne-skeptickem“ Sasku vyhrala s prehledem merkelovska CDU (33%).
  Vsechno je jinak..francouzsky utocnik s nozem (zatim jeden mrtvy) trpi na hlasy a behem akce nebyl svepravny.

  • vittta

   Ovšem potrestán bude, a to jak právně, tak morálně.
   Ale jinak je to chudák, duševní choroba…ta je hodně rozšířená u těhle lidí.
   Kromě toho- zdálo se mu, že někdo uráží Boha, takže v podstatě ani nic neprovedl, Bůh se urážet nemá!

   • embecko

    Obavam se, ze nikoliv moralne a pravne, ale zato ostre mimosoudne budeme potrestani my vsichni. Ted se to uz jevi jen otazkou casu. Bude trest rovnou barbarsky, anebo civilizovane-zadrzovany (tedy jestli to bude natvrdo, anebo pomalym kontrolovanym sesupem)?
    Vem si to…Sasko… basta odpurcu imigrace a hlavni vitaci maji 33% (!)…to tady nema ani Babis. Ten, co shodil matku s ditetem pod vlak, take slysel hlasy…vsichni slysi hlasy…ted Bundestag pripravuje zakon, ze v pripade podezreni z rasove podbarveneho zakroku to bude policie, ktera musi dokazovat, ze takto nejednala. V praxi to bude takhle: Chytnou dealera, ten na inspekci ohlasi, ze na nej policajt pri zatykani delal rasisticke posunky a bude volnej…a to do doby, nezli policajt prokaze, ze na nej zadne takove posunky nedelal. Policajti uz ted maji honicku a pisi ruzne supliky…ale kdo by se bavil s potencialnimi rasisty…kdo nema co skryvat, nema ani potrebu se takovemu zakonu branit!

      • vittta

       Putin!
       Nepotřebuje úspěchy Švédů, a chce je rozdělit.
       Zasévá nenávist do hlav hlupáků, co mu to věří.
       Přitom jedna paní povídala, že se ve Švédsku nic neděje, takže Putin má- alespoň u mně- smůlu!

     • vittta

      Škoda že tady není MaB.
      Ta by tenhle hoax se smíchem vyvrátila.
      Ve Francii je vše v pořádku!
      Jestli je tedy chudák holka ještě mezi živými, nebo duševně zdravými.

      • Kamil Mudra

       „Ale celé to šílenství by mohlo mít jeden skutečně pozitivní efekt. Mohlo by a mělo by zamést s dosavadními sociálněinženýrskými experimentátory, kterými nasákla evropská politika. Skončit s tou jejich bohorovností. Vrátit se k Evropě národů a kontrolovatelnější politické odpovědnosti. Nedovolit bruselskému knihkupci či berlínské spasitelce rozhodovat o tom, kdo s námi zasedne ke stolu.“
       píše Stanislav Novotný zde: http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/migrace/
       Ale po dobrém to už asi nepůjde. :-(

       • vittta

        Jo, jo…
        Mafiáni, oligarchové, nadnárodní buržousti, vyžírači státních „neziskových“ peněz a hlupáci z řad občanů se radují, ti posledně uvedení jen do dne, kdy je budou mít za sousedy- nevratně.
        Fašismus je poražen- ať žije fašismus! (král je mrtev, ať žije král)

 2. vittta

  Tak nám osvodili Babiše.
  V unikátním článku na PL, který se pro nepřátele PL zabývá autentickými reakcemi konkrétních politiků, takže není třeba se obávat Putina a fake news, řítených z Kremlu, je vidět, jak daleko od reality se pohybují politici v naší zemi. (na západ od nás jsou samozřejmě ještě dál, ale to není předmětem diskuze)
  Dovolím si posoudit jednotlivé výtečníky, a upozorňuji Observera a spol, že je to pouze můj názor, nikoli Boží pravda.
  Jako první je uveden marek Výborný:
  “ Předseda KDU-ČSL Marek Výborný zdůraznil, že lidovci jako demokratická strana ctí právní stát. Od počátku to prý říkali. Jedním dechem však dodal, že důvěru Babiš prostě mít nemůže.

  „Nic se nemění na stanovisku KDU-ČSL, že pan Babiš je slabý premiér,“ zdůraznil Výborný. “

  Tak vida, KDU sice ctí právní stát, ale důvěru mít nemůže, navíc je to slabý premier.
  Zdůvodnil to důchodovou reformou a financováním sociálních služeb.
  Škoda, že to nevysvětlil konkrétněji, a když už byl v rauši, mohl ještě dodat potřebný kontext, tedy jak tuto problematiku řešili konkrétně Lidovci, když byli u lizu.
  Další byl Ivan Bartoš, který je chlup chytřejší:
  „Předseda Pirátů Ivan Bartoš dal najevo, že je rozhodnutím státního zástupce Jaroslava Šarocha překvapen, neboť podstata celé kauzy je stále stejná.

  „Kdybych řekl, jak to cítím osobně: Kdyby se toto týkalo kohokoli jiného a nebyl v ní zapojen premiér Andrej Babiš, tak ta kauza je dávno u soudu. Když si vezmete, o co se v té kauze skutečně jedná, tak je to o tom, že když velká firma čerpá dotace určené pro malé a střední podnikatele, no tak je to podvod,“ upozornil Bartoš.“

  Jakkoliv má Bartoš pravdu v tom, že šlo o podvod a peníze byly určeny malým podnikatelů, byl to podvod legální.
  Nevšiml jsem si, že by Bartoš navrhoval nějakou úpravu tohoto zákona, který si asi každý vykládá jak chce.
  Dále se poněkud ukecl v tom, že být to někdo jiný, causa je u soudu.
  Není.
  Naopak, kdyby to nebyl Babiš, nebo kdyby Babiš nebyl v politice, nikdo by si toho nevšiml, jako si nikdo nevšímá stovek stejných caus, ba zřejmě ještě o dost „výživnějších“.

  Další na řadě je ODSák Kupka, který je nezajímavý, jen vyjádřil obavu o mínění občanů, ale níže je předseda ODS Fiala, který má o občany též velkou starost.

  „Rozhodnutí státního zástupce bereme na vědomí. Nastala ale situace, před kterou jsme varovali. Po jarní nevysvětlené změně na Ministerstvu spravedlnosti a mediálním tlaku předsedy vlády velká část společnosti neuvěří, že by takovéto rozhodnutí padlo i v případě řadového občana,“ uvedl předseda ODS.“
  Dojemné.
  Jenže občan dobře ví, že řadový občan a nadobčan už si dávno nejsou rovni, a Babiš je v tomto ještě žabař.
  Navíc- velká část je kolik?
  A mediální tlak předsedy vlády…tak já cítím mediální tlak z opačné strany, pan Fiala si asi sedí na učích.

  Vít Rakušan ze Starostů by to rád prověřil nadřízenými orgány, ještě měl dodat, že přesně o to bojoval v jiných případech, kdy se občané nějak zamotali se státní mocí, a šli na základě komických důkazů na dlouhá léta sedět.

  Jen měl asi bojovat hlasitěji, páč ně to nějak uniklo.

  Petr Gazník (STAN) upozornil, že OLAF měl podezření.
  „Vyšetřování Andreje skončilo, zapomeňte… Protože jde o premiéra, bylo by možná lepší, kdyby ho osvobodil opravdu nezávislý soud. Takto zůstane pachuť na patře, když i evropský úřad pro boj s podvody OLAF podezření měl,“ uvedl Gazdík. “
  A já dodávám:

  Podezření je málo, Péťo!

  Unikátně to vystihl Luděk Niedermayjer: (TOP09)
  „„Vzhledem ke všemu, co jsme o kauze Čapí hnízdo slyšeli, to je informace překvapivá. A protože zde jde o mnohem víc než o jednoho premiéra, jeho ‚nejlepší nápad‘ a pár desítek (již vrácených) milionů, musíme doufat, že jde o výsledek striktně nestranného právního posouzení. Jinak máme mnohem větší problém, než je z mého pohledu premiér nehodný svého úřadu…“ bil na poplach europoslanec. “
  Luděk toho o Čapím hnízdu hodně slyšel, zřejmě z té Babišovy kampaně, co o ní hovřil Fiala.
  Tak je překvapený.
  No, musíme věřit ,(státnímu zastupitelství) co jiného zbývá?
  Ale to je všechno slabota a banální, daleko větší problém je, že Babiš není hoden svého úřadu.
  Ještě měl dodat proč, když je teď nevinen.

  • embecko

   Vetsina lidi v mem okololi, zijicich v dobrovolne skromnosti, se nakonec ukazala jako nestydate oportunni vyzirky, na ktere si bylo treba dat pozor. Nechteli auto, ale chodili si je pravidelne pujcovat a vraceli je pak s prazdnou nadrzi; odmitali telefen, ale pak zvonili v noci, ze si potrebuji zavolat; chodili do hospody, ale pred placenim se nenapadne vytratili…. Nakonec z nich byli socialni somraci, zavisli na druhych. Jeden z nich, co chodil oblekany ve vlastnorucne utkanych a usitych satech zacal zacal po Listopadu sit spacaky a dneska si je nechava delat v Cine a vozi je do Evropy kontajnerovymi lodemi, ekologie, neekologie…k tomu ma SUV, se kterym vozi deti do 1 km vzdalene skoly a „elektricky“ barak, co sezere elektriky za 1000 indickych vesnic.
   Inu, ta ma zavist…co nadelas…
   Tahle ekologicka poza je jen metoda, jak se bez namahy a na ukor druhych dostat k jejich vydobytkum. Ale samozrejme, i mezi nimi se najdou zmatenci, co to berou vazne…ale vetsina ne, ta to ma jako existencni strategii.

   • Ondřej

    zasadní věcí je, co činí lidí nenávistnými je pocit že se druzí lidé (kteří oni sami, nevím proč, vnímají jako „lepší lidi“) na ně shlíží s třídní nadřazeností anebo dokonce anglosaskou kulturní a ekonomickou povýšeností, Slovan tak má nepřátel víc než takový příslušník románských etnik, kterým nevadí německé bohatství, akurátnost, americký workoholismus anebo britský lordovský snobismus, protože oni žijí svým mediteránským stylem života, mají rádi siesty a party, a nějaký HDP či růst je jim šumák,

    Zatímco ten Anglosas se neustále bojí jestli bude nejlepší, nejbohatší, zvládne všechny společenské výzvy ačkoli se jedná jen o obyčejnou střední třídu, cítí odpovědnost elit za celý svět a obvykle moc nevnímá své bezprostřední okolí a přepíná tak své síly, aby těm skutečným elitám když ne vyloženě stačil, tak aby zůstával alespoň na dohled za nimi….

 3. embecko

  Tragikomicky postreh V. Podrackeho, bohuizel asi pravdivy…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Publicista-Generace-nihilistu-Nechaji-se-vytlacovat-muslimy-z-mestskych-ctvrti-protoze-na-tabletech-nebudou-znazorneni-jako-nepratele-Zato-Rusove-ano-594605
  „Generace takto vychovaná v idejích „otevřené společnosti“ podle Podrackého zanikne tím, že nerozezná skutečného nepřítele od fiktivního, pokud se na tabletech bude dostatečně intenzivně vyskytovat nepřítel fiktivní. „Nenadsadím ani mnoho, když řeknu, že nihilisté nebudou nebezpečí vidět, nechají se muslimy vytlačovat z městských čtvrtí a ustupovat v jejich požadavcích, protože hry na tabletech je nebudou znázorňovat jako nebezpečí, zato Rusy ano.“

   • embecko

    A vem si, Astere, ze komunisti byli neco jako „cizi implement“, ktery „zvenku“ tlacil na spolecnost. Pak slo lehce zit dvoji zvot a v hospode brblat na pomery, protoze v narode existovalo spiknuti dobrych 80% obyvatel, kteri jeli na spolecne vlne odporu ke komunistum.
    Dneska, jak dorustaji mladi uvedomeli lide se spravnymi nazory, je to rok od roku horsi a z 80% je najednou 50% a trend je neodvratitelne sestupny. Za generaci budou z normalnich lidi tvrde stihani disidenti v zanedbatelne poctu a ideove oteze smerovani statu prevezme mlada budovatelska generace, oslepena zarnymi multikulturnimi zitrky.
    Tedy zevnitr „puvodni“ spolecnosti uz nelze zadnou zachranu cekat, tady je „zakon vremeni“ neuprosny.

      • astraustralia

       Janiko demokracie jednoho nazoru je ta jedina spravna, jen takova ma budoucnost protoze pry korektni:-)
       Cas vykonal sve. Vse se posouva i vyznamy, vse dostavava jinou podobu.
       Prikladem budiz puvodni verse vykladu pravicak-levicak.
       I ten dnes nejvice preonaceny pohled na levicaka, to byl v minulost clovek ktery vice vnimal existenci i takovych lidi kteri maji dnes korektni oznaceni coby „mene schopni“ a predstava bezdomovce nejak automaticky vyvolavala predstavu potreby pomoci.
       Zatim co s pravicakem doba moc nehnula a s vyjimkou nekterych kteri vytvorili skupinu „vseho schopnych“ pravicovost si drzi vetsinu svych hodnot dale, zato levice dostala novou podobu.
       Pokusil se kdosi o srovnani dnes a porovnani predkladam.
       Vic pro pobaveni nez pro neco hlubsiho:-)

       Pravicak Levicak
       aneb
       2 rozdilne pohledy
       Nema-li pravicak rad zbrane, nekupuje je
       Nema-li levicak rad zbrane, chce je zakazat

       Kdyz je pravicak vegetatian, neji maso
       Kdyz je levicak vegetatian, bojuje proti zivocisnym proteinum

       Kdyz je pravicak buzik, uziva si v klidu sveho zivota
       Kdyz je levicak buzik, pozaduje od spolecnosti aby ho respektovala

       Kdyz pravicak prijde o praci, premysli jak by se z toho dostal
       Kdyz levicak prijde o praci, stezuje si na diskriminaci

       Kdyz se pravicakovi nelibi TV diskuse, tak tu TV vypne
       Kdyz se levicakovi nelibi TV diskuse, chce ty idioty zazalovat

       Kdyz je pravicak neverici, nechodi ani do kostela, ani do synagogy, ani do mesity
       Kdyz je levicak neverici, chce zakazat na verejnosti I nabozenske symboly

       Je-li na tom ekonomika spatne uvedomi si pravicak ze je treba vyhrnout si rukavy a zacit delat
       Je-li na tom ekonomika spatne horekuje levicak a nadava na zle zamestnavatele kteri si cpou kapsy
       okradaji zemi a on zamestnanec je obet !

       Pravicak co docetl tyto radky posle je i dal
       Levicak co docetl tyto radky je dal neposle

 4. Pingback: Maršál Koněv » Oral.sk - Porno Politika
  • vittta

   Však jo, feministky předběhly dobu, a jejich nepřáteli jsou jak muži, tak ženy.
   Buzeranti obecně také o nějaké sňatky nestojí, těch registrovaných partnerství bylo uzavřeno jen málo.
   O inkluzi nestojí ani učitelé, ani rodiče těch dětí.
   Je to vymyšlený problém, který se divoce řeší, aniž by o to významná část řešených stála.

 5. Janika

  Maršálu Koněvovi je dávána za vinu účast na potlačení maďarského povstání. Taky bych ho chtěla potlačit, po tom, co jsem se dočetla:

  „Rozběsněný dav uspořádal doslova hon na příslušníky ÁVH, lynčoval je a mučil s nevídanou krutostí.
  Oběťmi „lidového samosoudu“ se na budapešťském náměstí Republiky stalo 28 osob, z toho 26 pracovníků ÁVH. Na Moskevském náměstí „bojovníci za svobodu a demokracii“ pověsili za nohy 30 osob, polili je benzínem a zaživa upálili.
  Smrti neušel ani předseda budapešťského městského výboru Maďarské strany pracujících Imre Mező, což bylo obzvlášť smutné, neboť se přátelil s reformátorem Nagyem. Jiné oběti byly oběšeny, ukopány, měly vydloubané oči a nůžkami ustřižené uši. Komunistická propaganda tentokrát výjimečně nemusela lhát, neboť otřesné záběry umučených a zohavených lidí obletěly celý svět a o odpovědnosti za tato zvěrstva neexistovaly pochybnosti.
  Ve světle tohoto neomluvitelného barbarství je přinejmenším podivné slyšet chvalozpěvy na ukázněnost vzbouřenců, kteří prý dokonce řádně platili v obchodech za zboží.“
  https://www.reflex.cz/clanek/historie/75432/pred-60-lety-vypuklo-v-madarsku-protikomunisticke-povstani-vyznacovalo-se-neuveritelnou-brutalitou.html

  • Ondřej

   pachateli ovšem byli zase mnohdy komunisté, jednalo se tam o několik vzájemně bojujících křídel KS stejně jako byly u nás, když byl u moci Dubček bojující proti konzervativcům z Bilakovsko-Husákovského křídla. Problém je, že tohle na západě nikde nenajdete v historii staré nejméně 150 let jdou až do dob feudalistické diktatury občanské války či poiitické transformace monarchií v republikánský režim, méně krutě než jaký dříve etabloval komunismus.. Aby došlo k takovým hrůzám jako za stalinského období, kdy v 50.letech byly už dávno OSN vyhlášeny lidská práva jako normativní ústavně-právně závaznou konstituční listinu pro politické zřízení daného státu. Hrůzy v Gulazích, hladomor na Ukrajině nebo neskutečná jatka Maovy „Kulturní revoluce“ realizované „Velkým skokem“ se staly vlastně před nedávnem. Proti nim byly masoví vrazi jako Robspierre nebo Metternich s Bachem salonní demokraté. Kdybych si snad měl vzpomenout kde v Evropě v 20 století mimo nacistickým Německem obsazené státy docházelo v rámci občanské války k takovým krutostem, tedy činům které konali sami lidé dobrovolně a nebyli k nim nuceny nějakou totalitní politicko-vojenskou silou nebo vládnoucí juntou, pak člověk žasne, když srovná kutlurně-politické režimy které bychom srovnávali na politické ose, totalita vers. buržoasní demokracie (kapitalismus) tak nic podobného nenajdeme v Evropě nikde od dob konce reformace v buržoasních republikánských zřízeních ani v konstitučních monarchiích po dokonaných buržoasních revolucích a ustanovení parlamentní demokracie jako v době panování komunismu.

   • Nerevar

    Pak by stálo za to vyjmenovat body Všeobecné deklarace, které se u nás soustavně porušovaly, zatímco na Západě nikoli.

    • Ondřej

     myslím, že bohatě stačí jeden – do voleb a pak k moci byly na západě připuštěny antisystémové strany komunistického typu – byť se tak přímo nemusely jmenovat – a dokonce byly na základě výsledků i připuštěny k moci – příklady hned dva – Itálie a Francie (Komunistické strany byly součástí i tak pravicově konzervativních zemí jako jsou Velká Británie a USA, volebně ale marginální) Zatímco u nás žádná pravicová strana (třeba s názvem „Československá konzervativní strana“ či „Liberální unie Čech a Slovenska“) být ustanovena nesměla, ani když by nebyla třeba připuštěna k volbám pro formální nedostatky (jako třeba dnes Navalného a Sobolové občanští kandidáti na moskevskou radnici) mohly by tyto liberální strany existovat v rámci politicko-ideového spektra s tím, že mohou využivat práva shromažďovacího a práva na šíření svého politického programu písmem a tiskem.

      • Ondrej

       To je spíše vyjmka.resp. jediná výjimka. Jinak platí výše uvedene,.což zpochybnit nelze. A propos Komunistická strana v Belgii, byla v parlamentu od voleb 1949 a navrhovala sloučení s Francií, v rámci sporu mezi Vlamy a Valony. Zatímco ve východních zemích byli pravicacj a liberálové cíleně vyhlazování v pracovních táborech, západní komunisté jedli chlebíčky v parlamentu. Priznacny přístup z obou stran k demokracii.

   • vittta

    Teď jestli to tak fakt bylo, že jo.
    Těch obětí je fakt hodně, desítky milionů se ale poslední dobou přecijenom proměnili i oficiálně v miliony, a třeba není daleko doba, kdy půjde o statisíce.
    Není to málo, ale už je to v pohodě měřitelné oběťmi běžnými v západní Hochkultur.
    Nutno ale říci, že třeba ve VFR nebo za 30 leté války (ve jménu civilizace- ale jen idiot nebo pomatenec, protahuje do nekonečna válku, která nejde ani vyhrát, ani prohrát) se vraždilo, „co to uneslo“, komunisté mohli vraždit daleko, daleko více.
    Z tohoto pohledu z toho komunisté zase tak špatně nevycházejí.

  • vittta

   To je známá věc, ale moc se o tom nemluví.
   Sovětská armáda zasáhnout musela, i kdyby nechtěla, a váhající Chruščov byl k tomu okolnostmi přímo donucen.
   Západ klasicky obětoval Maďarsko, běžná záležitost.
   Ten článek je „divnej“ má takové zvláštní vyznění, jako že Sověti nasadili tolik a tolik lidé a techniky, a byla to taková a aková přesila- jako kdyby to byla nějaká ostuda.
   Sověti 11 let před tím vyhráli světovou válku, a jejich síla byla obrovská, Maďarsko jim vzdorovat nemohlo ani snad ve snu, a tak tam proběhl dnešníma očima Maidan, prostě se po mrtvolách lidu docílilo nějakých politických výsledků, v tomto případě diskreditace SSSR jako agresora.
   Také tam zapoměli zmínit, že Maďarsko bylo poražený fašistický stát.

   • pacifista

    Úponě přesně jsi to popsal. Jedenáct let po válce Sověti nemohli podcenit, že nepůjde opět o válku. Můj strýc byl tenkrát na vojně a seděl v jednom z těch 368 tanků. Říkal, že mu nebylo vůbec dobře, když tam stáli a čekali jestli dostanou rozkaz.

 6. astraustralia

  Vandalove na Snezce
  nebo obohaceni o nove projevy korektnosti ?
  S jistotou vetsi nez malou to nebyli seniori kteri jinak brzdi a brani rozvoji novych mladych myslenek!
  Mate v Evrope ale zasadnejsi problemy.
  Velky Erdogan si stezuje ze ze soused ma atomovky a Turecko ne.
  Take vyhrozuje ze pusti dalsi million Syranu do Evropy!
  Turecký prezident v projevu ke straníkům také pohrozil, že nechá odejít milion syrských uprchlíků do Evropy, pokud bude EU proti tomu, aby se zřídil 30 km široký bezpečnostní koridor na syrském území u tureckých hranic. V něm nebudou moci působit kurdské milice a přesune se tam onen milion Syřanů.
  Mutti s Macronem by radi prijali million Syranu a Erdogan je chce vratit zpet do Syrie! To je ale humanitarni zlocin za ktery musi byt Erdogan odsouzen. Jasny dukaz ze brani obohaceni Evropy !!! :-(
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/turecko-si-stezuje-ze-nema-atomovou-bombu-40295544

  • embecko

   Tak tomu se rika zprava, Astere!
   Po valce upadla evropska spolecnost do blazeovane letargie a z jejich vudcu se stali plysovi korupcni kralicci.
   Erdogan oprasil kult vladce, ktery je ochoten za sve ideje polozit svuj zivot, coz je pro utumlovanou Evropu nepredstavitelny postoj.
   Ted zalezi na tom, jak brzy se bude stepit a rozpadat zdemokratizovana Ukrajina a kdy Madarsko s Polskem vznesou naroky na jeji casti. V souvislosti s Konevem se propira zasah v Madarsku 1956 a zamerne se pri tom opomiji fakt, ze Madarsko bylo tehdy porazenym fasistickym statem. Polske „velkopanstvi“ se svoji neustalou ochotou k agresi vuci sousedum k takovemu oznaceni nema daleko.
   Postoj Erdogana je dan tim, ze turecka spolecnost neni totalitne znivelizovana, jako ta evropska a vladnou uvnitr ni skupinove klanove zajmy. Erdogan, aby se udrzel a aby ho nezabili, musi prokazat primitivni/ klanovou schopnost byt agresivnim, silnym vudcem. A to je napr. pro alkoholika Junckera a dalsi evropske vudce uvaha z oblasti sci-fi a jsou proti takove situaci zcela bezmocni. Nedokazali ubranit sve staty ani neozbrojenemu prilivu uprchliku, vydanemu zcela napospas evropskym ozbrojenym strukturam…co se asi bude dit, az se „Evropa“ bude muset postavit rozhodnemu militantnimu postoji nejakeho ozbrojeneho uskupeni (Turecko, Madarsko, Polsko)?

   • astraustralia

    A to je napr. pro alkoholika Junckera a dalsi evropske vudce uvaha z oblasti sci-fi a jsou proti takove situaci zcela bezmocni. Nedokazali ubranit sve staty ani neozbrojenemu prilivu uprchliku, vydanemu zcela napospas evropskym ozbrojenym strukturam…co se asi bude dit, az se „Evropa“ bude muset postavit rozhodnemu militantnimu postoji nejakeho ozbrojeneho uskupeni (Turecko, Madarsko, Polsko)?

    Tak dlouho silni Evropane nakazuji prikazuji rozkazuji ze uz nejen Anglicanum dosli nervy ale I Polaci a Madari tvori nejsilnejsi oposici z Vychodu.
    Ze hledani nejakeho silneho pritele bude resenim se rysuje zcela zretelne.
    Protoze Polaci nevedi koho nenavidi vice zda Berlin nebo Moskvu, silne Turecko se nabizi jako moznost a vazna hrozba.

    Z 30millioneho Turecka po valce je to dnes 80millionovy stat jehoz vudce presvedcuje svuj lid ze ma li 5millionovy Israel “narok” na sve atomovky maj stejny narok i Turci. Jiste tim u sveho lidu nabyl na popularite:-)
    A kdyz Turci proc ne Iran ?
    Proc ne ostatni velke narody ?
    Co se “lidumilne” Evrope nelibi na planu vratit million Syranu zpet do Syrie o tom massmedia mlci.
    Kolik ze to milliard dala Merkel Erdoganovi aby neotviral hranice a nepustil dalsi millionovu lavinu na Evropu?
    Pro tisk a TV ma Merkel silne reci jak to schafne a prerozdeli, ale z predstavy ze by prisly dalsi milliony plati mnoho penez aby to “pritel” Erdogan reguloval.
    Ze Erdogan nechce mit milliony uprchliku a chce je bud vratit zpet nebo poslat dal je z pohledu Turku zcela logicke, kazdy by tak reagoval jen Mutti-Macron maji svoji jinou predstavu o fungovani Evropy a sveta a neposlusnost tech kterych se to tyka nejsou schopni pochopit.

    • vera

     S Tureckem si Poláci žádnou trvalejší vazby nevytvoří. Protože to by se muselo chtít iTurecku, a to mi řekněte proč by se do takového podniku pouštělo. To je země, kterou dokážou udržet na uzdě jen peníze nebo síla, a ani jedním Polsko nedisponuje v takové míře, aby stálo Turkům za spojenectví. Navíc podle mého je ve hře i polská věrolomnost, ale to je už moje spekulace). Na druhé straně je tu stále rostoucí menšina Turků v Německu – proč by se mělo Turecko v nějakém konfliktu přiklonit k Polsku… nemá důvod, stačí čekat )
     Evropa jedná tak nerozumně, že se asi poprvé v dějinách přetransformuje nekrvavě.
     V téhle celé hře a oblasti mi pořád v pozadí zůstává jediná síla, o kterou je možné se opřít, a bez které se nic nedá vyřešit, no bohužel, ta se nesmí jmenovat)

     • astraustralia

      Opakuji ze Polaci po zkusenostech maji duvod mit neradi jak souseda z jedne tak z druhe strany.
      Dnes davaji najevo svuj nesouhlas s politikou EU a systemem prerozdelovani , jen TV a masmedia o postoji a nazorech Polaku otevrene neinformuji, opet rikaji jen co se jim hodi.
      Zde priklad protestu Polaku o kterem nejste massmedialne informovani:

      • Kamil Mudra

       Mno – není se co divit polskému postoji k sousedům. Historicky vzato jsou Poláci dost zdatní v „dovednosti“ jak sousedy nasírat. Ale v téhle záležitosti bychom měli táhnout za stejný konec provazu.

  • astraustralia

   Německo od zahájení misí jako jejich důvod udávalo modernizaci saúdské hraniční kontroly v zájmu zahraniční a bezpečnostní politiky. Podle kancléřství je výcvik stráže „součástí účinného boje proti terorismu v celém regionu“.

   Nemecko si dela svuj business a to je pro ne hlavni. Pomahat Saudum se zbranemi a hlidat jejich hranici to ano ale co postarat se o hranici Evropy , kterou Rekove vubec nehlidaji. Zadluzenym Rekum dalsi pujcku a ti od Nemcu za to nakoupi dalsi zbrane.
   Evropa Nemeckou vladu zajima jen pokud z toho maji zisk!
   O nehlidane hranici svedectvi ociteho svedka.
   RNDr Cilek na hranici Recko/Turecke (je to z r.2015 a ta hranice je nehlidana dodnes)
   Misto toho dostal Erdogan od Merkel balicek milliard aby uprchliky nepoustel neregulovane!

   • Kamil Mudra

    Jako bys, Astře. šel v mých stopách :-)
    Už po několikáté tu vyvěšuješ něco co jsem nedávno sledoval. Což mi nevadí – spíše naopak. Je vidět že i na protilehlých stranách zeměkoule mohou mít lidé v hledáčku shodná témata.

 7. embecko

  *
  Mikromobilita
  Škoda kromě elektrických skútrů podporuje i sdílení osobních aut, takzvaný carsharing. Zaštiťuje studentskou službu Uniqway a firmu HoppyGo (spolu s Leo Express).
  Přes svůj inkubátor digitálních inovací Škoda Auto DigiLab nedávno spustila také aplikaci Citymove, která vyhledává nejlepší cestu po metropoli s využitím MHD, elektrokol Freebike nebo taxi služby Liftago.
  Takzvaná mikromobilita je současným hitem mezi automobilkami. Do roku 2050 budou dvě třetiny obyvatel Země žít podle OSN ve městech, která se ve svých centrech zbavují klasických spalovacích aut.
  Automobilky sází kromě malých elektromobilů (jako Smart nebo Renault) i třeba na palubní koloběžky, které uvedla v srpnu Kia a do výbavy osobních aut je plánuje přidávat i Škoda Auto.
  *
  https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/auto/skoda-auto-elektrina-aplikace-pilot-skutr-praha-pujcovne-pujcit-sdilet_1909031034_mpr
  Je mozne, aby nekdo tady za tim svinstvem videl ekologii a nikoliv kapouse?

  • Kamil Mudra

   „Půjčovné se platí kartou přes mobilní aplikaci a účtuje po minutách.“
   To se mi nelíbí. Evokuje to snahu ujet v co nejkratším čase co nejdelší trasu a takové počínání zpravidla dobře nekončí.

   • vera

    Když to vezmu podle telefonu, taky jsem zpočátku hlídala účtování po minutách, jakože ušetřím ), dneska se kolikrát ani nepodívám jak dlouho jsem volala, člověk to bere stejně jako hodiny na tekoucí vodu, tak nějak halabala v pořádku.
    Myslím že v případě toho půjčovného jde o další krok k bezhotovostní platbě, a zajištění záznamu pohybu osob. Mně se to nelíbí. Ale uznávám, že to může být cesta k pohybu po centrech velkých měst, někde už to tak mají…

    • embecko

     Presne tak, i jak pise Kamil…drahe jak blazen + nebezpeci havarie ze snahy usetrit + opet zacpane ulice + dalsi havarie aut s kolobezkami/ mopedy.
     Kazdy ridic vi, co dokaze takove elektricke vozitko…tuhle predjizdim 50 km/ hod elektrokolo, co jede tak 30 km/hod…za kilometr dam blinkr vpravo, kouknu do zrcatka a frajer je nalepeny na mych zadnich dverich….odbocit podle citu, ze uz musi byt davno za mnou, tak ho prizabiju… A to bylo jen jedno kolo na rovne silnici…v meste to musi byt peklo, nakonec i ty kolobezky jedou jako cert a nejsou k tomu vubec slyset.

    • pacifista

     Jezdit tam je děs. Žádné značení, nic. Vše se tam odehrává živelně, takový galamatiáš. Pamatuji jak tam dřív jezdili na kolech.

  • Alva

   Tomu nerozumím.
   „Chceme všechny zájemce o mobilitu doprovázet po celou jejich cestu – to znamená, že když svůj vůz odstaví na parkovišti na kraji města, tak my pro ně chceme mít nabídku i v rámci takzvané poslední míle, v centru města,“

   Jak doprovázet po celou cestu? Taky elektromobilem? Nebo snad ekologicky pěšky? To by dost připomínalo začátky automobilismu, kdy prý před každým autem musel běžet chlapec s červeným praporkem.:-)))))

   Pak by mě zajímala ještě jedna věc, taková nicotná záležitost, jistě nehodná pozornosti.

   Když už se tak uvažuje o přechodu na elektromobily, čím se ta nová auta budou rozvážet do obchodů – předpokládám po celé Evropě. Nákladními elektromobily? Bylo by to sice možná „ekologické“, zato ale neekonomické a navíc asi i pomalé. Pokud cestou tomu náklaďáku dojde baterie, než mu přivezou novou – jistě taky elektromobilem ……. :-)))))

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/automobilky-vstupuji-do-ery-elektromobilu-s-cechy-bude-nejvetsi-prace-zjistil-pruzkum-78604?dop-ab-variant=16&seq-no=1&source=hp

  • vittta

   To je neuvěřitelné, a to ani v tom Štrásburku nemají ty strašné fotky, co ukazovali na Foru 24 a ty výpovědi specialistů tamtéž?
   A výpověď dědečka paní Michalákové?
   Se divím teda…
   Ale tady je vidět, jak kvalitní médium Forum 24 je, a jak dokonalé má informace.

   • embecko

    Cim dal vic se mi zda, ze reseni tajenky „proc to delaji“ bude hrozne jednoduche. Ted o vikendu jsem lehce prehrabaval knihovnu, pri cemz obcas nakouknu do knizky, zalistuji, prectu odstavecek…
    U Jacka Londona jsem zaregistroval postreh, ze na divokem zapade byli prislusnici evropskych severskych narodu povazovani za blby (ze stejneho vychazi i jedna povidka ve filmu Kanon same zlato, kdo si jeste pamatuje…).
    Pak koukam, co ze to pise Sjöwall a Wahlöö v romanu o komisari Beckovu….tady jsem tech par radek dokonce odatloval…ale co je dulezite: roman z (tehdejsi) soucasnosti popisuje svedskou spolecnost let 1973-74.
    Zapletka vypada zhruba takhle: dusevne prostsi mlada divka je obzalovana z prepadeni banky, ale nakonec se ukaze, ze slo o shodu nahod, vyprovokovanou neschopnymi uredniky. Citat je vypovedi tridni ucitelky o jeji zacce (obzalovane):
    *
    „Ale chtela bych zduraznit, ze Rebecka je zdrava divka. Jeji vzdelani je mozna zalostne nizke, ale to je z jeji strany vedomy postoj. Nechce si zatezovat hlavu spoustou zbytecnosti. Jedine, co ji zajima, je, jak se da priroda zachranit pred uplnym znicenim.“
    *
    Koukal jsem na to jak zjara a pro jistotu se podival, jestli to neni knizka z letoska :o)
    Takze reseni tehle severske zapletky (proc to vsechno delaji a proc si to nechavaji libit) bude zrejme politicky velmi nekorketni. Jsou proste taci…jak to rici…prirodni….

    • pacifista

     Že jsou degenerovaní, protože žijí na severu, odříznutí od jiných národů, jsem loni někde četl, ale už nevím ten zdroj. Je jich málo a za ta staletí se to jistě projevilo.

      • embecko

       Ja bych nebyl tak prisny, pacifisto…jsou jini. Pestrost genofondu jiste hraje svoji roli (hlavne u Norska). Lide tam po staleti zili v rodinach na kilometry vzdalenych, najit si partnera z jine krve byl problem (ostatne na to same trpi Svycarsko, tedy jeho horska cast).
       Svycari tohle reflektovali jen jednou, co vim, a sice ve filmu Kvety horce, ale vzasade je to velke tabu…a mate pravdu v tom, ze prichod ciziho elementu je opravdu povazovan za zasadni kulturni osvezeni (spise ale podvedome, coz se pozna v tom, ze neznaji miru).
       Problem samozrejme zacne v okamziku, kdy je takova svebytna kultura konfrontovana s zivym vetsim celkem, jako je napr. EU. Reakci samozrejme musi byt „my to delame dobre“ a, pokud je dost zdroju, coz je, nasleduje snaha o export podobnych myslenek.
       Ja na Severu nikdy nebyl, ale jak je znam z osobnich kontaktu, anebo z dokumentu, tak to jsou, na ceske pomery, taci odevzdani prostacci, co dokazi byt ale zaroven velmi kruti, kdyz to na ne prijde (Svycari dtto).
       Otazka je, v pripade pani Michalakove: Ma smysl tam lezt, kdyz jsou tak odlisni?
       Predevsim proto, ze jsou tak odriznuti, jak pisete a tudiz i kulturne nekorigovani (na rozdil od Svycaru).
       No, oni jim to tam uz inzenyri a jaderni fyzici vysvetli, jak to je…ovsem nezapominejme na severskou afinitu k fasismu a vubec k militarnimu chovani; ono to tam take muze jit pekne rychle a s velkymi nasledky. Tady sazka na uprchliky nemusi byt uplne mimo, treba je opravdu obohati a privedou na cestu mozne kulturni kooperace s druhymi, kdo vi…

       • pacifista

        …..obohatí a přivedou na cestu možné kulturní kooperace…… To se klidně může stát, v tom s vámi souhlasím, ale bude to trvat.

         • Kamil Mudra

          Nedávno jsem přemýšlel nad tím, jak by se nám asi žilo v Evropském chalifátu pod novým Kadáfím. Fakt je že Libye měla své období během kterého mohlo hodně Evropanů obyvatelům Libye závidět.
          Ale má to dva háčky:
          1) Kdáfích se moc nerodí a ještě méně se jich dostane k moci.
          2) Evropský Kadáfí by neměl k dispozici ropu.

          • vera

           Zůstaňte při zemi, Kamile, kdeže hned Kadáfí a Libye. Hezky nejdřív Turecko a Erdogan, a jestli se někdy zadaří a Alláh dopustí, tak Ataturk :-). Což je pořád ještě ta lepší varianta. Osmanská říše měla něco do sebe, než ji rozdrbaly evropské mocnosti.
           Ropa Kadáfímu pomohla, a taky ho zabila. Evropa (nemělo být původně Ex-ropa?)) má něco víc než jen ropu, má zlato, drzost, zákeřnost. Jak si s tím poradí moderní chalifát, to se uvidí, řekla bych do deseti let?

          • Kamil Mudra

           Do deseti let asi těžko. Tipnul bych si že se to dost protáhne o občanskou válku, pak „normalizaci“ arabského střihu ve snaze trochu učesat ten chaos. Tedy pokud by nedorazila nějaká „bratrská“ pomoc zvenčí. Ale pokud se vlasoví vizážisti zavčas nedohodnou na účesu, tak už skoro nebude co česat.
           Aspoň takhle to vidím z té země a tak jsem si alespoň na chvíli, s držkou plnou hlíny, připustil představu o létání. :-/

 8. vittta

  Skvělý článek o českých Trollech.
  Od A až do Z komplet vylhaný, ale unikátní je, že se tam v podstatě co by kladní hrdinové vyskytují čeští elfové, což je skupina, která nemá o nic větší mandát než kdokoliv jiný.
  Jinak samozřejmě, desinformace na každém kroku, jen nějaké důkazy chybí, je to goebelsovské konstatování.
  Zajímavá sekce je třeba na konci.
  „Nejhorší škody trollové podle expertů páchají tím, že rozvracejí veřejnou debatu. „Může to znít příliš abstraktně, ale za posledních dvacet let se diskuse o politice přenesly z hospod na internet, a pokud většina společnosti ztratí chuť zapojovat se do debat, máme problém,“…….(„odborný asistent Katedry politologie Masarykovy univerzity Miloš Gregor“ bude asi tím expertem)
  A proč VĚTŠINA (jistě že většina společnosti je slušná, chtěli by debatovat, ale trollové jim nedají pokoj.
  Další expert je nějaký Máca- ale níže odkázané navazuje na výše odkázané, ne úplně dokonale.
  „Podle Máci jdou však někteří trollové ještě dál – neváhají diskutující dehonestovat nebo zastrašovat. „Hrozbou je i plošné zvýšení agresivních nálad jako důsledek činnosti trollů. Objevuje se tak potenciál pro vznik dalších Jaromírů Baldů (senior odsouzený za to, že vykolejil dva vlaky, pozn. red.). Ostatně fenomén tzv. samoradikalizace na internetu je i velkou výzvou pro bezpečnostní složky, jelikož ji lze jen velmi těžce detekovat,“ poukazuje expert.“
  No vidíte, potenciál Jaromírů Baldů, a do mají ti trollové takovou drzost, že třeba klidně i poukazují na teroristy západní- přitom každý ví, že to byli nemocní lidé.
  Já, třeba jako Troll, i tady neváhám dehonestovat či zastrašovat, včera mi to bylo trošku vyčteno, zatímco slušní disktující diskutují věcně a kultivovaně, takový Hank,Saul, Třešeň, ale i Tribun a Taras, radost je číst, každý hned vidí ten rozdíl mezi slušným diskutujícícm a proruským trolem. (já)
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/fake-news-dezinformace-trollove-zarko-jovanovic-informacni-valka_1909020600_ogo

  • vera

   O seniory je už postaráno, další Balda nebude)
   S přednáškou Mediální obezřetnost, objíždí republiku někdo z nadačního fondu Lepší senior. Kouknu na stránku nadace, a tam heslo – Kritické myšlení pro seniory, tento projekt realizujeme s US Embassy. https://lepsisenior.cz/kriticke-mysleni/

   • oh

    No nazdar!
    „Kritické myšlení pro seniory“ od neziskovky financované a ideologicky zásobované „správnými“ postoji z US Embassy. :D
    Rudé právo, vrať se!! Vše odpuštěno!!! :D.:D :D

    • Nerevar

     Napadlo mně od nich čes od času žádat vysvětlení, třeba jak chtějí podporovat rozvoj kritického myšlení u juniorů. Mailbox jim to nezahltí ale mohlo by je to aspoň trochu nas(r)at?
     Kdo se připojí?

     • vittta

      To mám praxi.
      Z psaníček „otevíračům očí“ z BL.
      Poprvé odpovědí s tím, že tazatel je debil. (né že by to tam napsali, ale tak nějak vám vysvětlí, jak se chodí na nočníček, jako když to říkáte ročnímu děcku)
      Na další, už samozřejmě efektnější dotaz buď nereagují, nebo vás označí za fašistu, rasistu atd..atd..
      I vás, Nerevare, je totiž úplně jedno, na co se ptáte, nebo co píšete.
      Zásadní je v této věci jen to, že nemají odpověď, takže i z vás, zarytého levičáka, bude okamžitě ultrapravicový živel.
      To nemáte ponětí, co je to za lidské zrůdy- ale zase hned pochopíte, proč stála na každém francouzkém náměstí Gilotina, a proč (nejen) Němci měli pro politické oponenty vyhlazovací koncentráky.

       • vittta

        Co by nedovolila, to bývá zábavné.
        Samotného by mě to zajímalo, mě by vůbec zajímalo, jak vlastně v praxi vypadá ta podpora kritického myšlení- jak u juniorů, ale možná i více u seniorů.
        Já jsem pro ně nebyl nikdy ten pravý objekt „nápravy“, i ten první dotaz…nebo spíše reakce, byla propracovaná, ale byl jsem velice distingovaný.
        Takže si v odpovědi zkoušeli měřit svaly.
        Ale nějakého důchodce mají za vola už z principu, tedy důchodce = vůl.
        Juniora také, ale trošku jinak, tedy junior = naivní vůl.
        Já byl pro ně model „já“ = extremista (se kterým nemá cenu se bavit).
        No, vím, jak se školí pedagogičtí pracovníci, a to mi to moje labuť nevypráví všechno, ale i to je výživné.

     • vera

      Měla jsem nejdřív chuť se na tu přednášku jít podívat, ale vyplýtvat na to celý den dovolené se mi nechtělo, takjsem jen tak zkusmo ťukla na youtube, a lidi – ta přednáška tam je. Nooo…asi mají amíci hooodně zbytečných peněz…)
      Žvanírna všechno na jednu hromadu. Tak třeba zmíní neuromarketing – podprahové vnímání vkládáním reklamních políček CocaColy do pásu filmu…úsměvné, že jako příklad si vybral zrovna tohoto giganta v prodeji ))
      Na hlavní otázku Jak hodnotit pravdivost informací? odpovídá : První po ruce je http://www.demagog.cz, tam si pošlete zprávu, a oni vám ji ověří…A nakonec dává radu proti dezinformacím a fejkňusům : Čtěte beletrii, nebudete mít ani čas, ani chuť na žvásty, drby, pomluvy a klamy.
      Tož, Nerevare, než budete někam psát dotazy, mrnkěte sem

      • vittta

       Poslouchám toho vola asi 12 minut, a buď lže, nebo se s „nimi“ (nejsou vidět) baví, jako s nějakými specialisty,
       Teď říká, že nepravda není lež, ale nějak na začátku říkal, že jak někdo lže, červený pountík, a kdo lže jednou, lže vždycky (jak k tomu došel?) – a samozřejmě, lež se pozná na Demagogovi…
       No to je hovado…

       • vittta

        Zavádějící, jak se perou lidi s policajty…a přitom to byli taxikáři před 4 roky.
        Zde lhář předvádí manipulaci, že nějaká imaginární zpráva má vyvrátit negerské násilí.
        To se sice na zmíněné (imaginární) fotce třeba nekoná, ale nijak to nevylučuje, že se to ve Francii koná.
        Škoda, že tam nejsem, ten by čuměl, kripl.
        A jak balí politiku do praktik šmejdů, opět, manipulace, lež.
        Jinak je to také senior 50+ (senioři jsou 50+, kdyby někdo nevěděl) ale je to lepšočlověk, a na ně to neplatí, asi jako na inkvizitora se nepřišel ďábel!

        • vera

         S takovým člověkem se nevyhádáš, vittto, ten nemá v sobě nic pevného, bude uhýbat do vaty, anebo když se rozhořčí tak tě osočí z bůhvíčeho.
         Všimni si co zvýrazňuje – Emoce jsou to co se prodává. A do toho zahrne všechno co řekneš.
         A kdybys sypal z rukávu stokrát sto faktů, zeptá se tě na jediné – a (D)emagoga už jste se ptal, člověče? Neptal? Hmm,…a vítězným pohledem projede přes sál a vychutná si to vítězství nad jelimanem )
         Neboť, jak jsem si ověřila při dalším ponoru do popisu nadace (původně se sympatickým obsahem sdílet životní příběhy starých lidí) – je tento přednášející pán nositelem titulu Lepšísenior za rok 2017. Tak má za tím pultíkem náležitou váhu)
         Stejně si myslím, že spousta lidí přišla na přednášku ze stejného důvodu jako bych tam šla já – kouknout co tím chtěl autor říct – a odešli kecálistou nepoznamenáni. Teda doufám)

         • vittta

          Lepšísenior…
          Tak to „na mě pojď z boku“.
          To nemám slov.
          No a…do sálu nebylo vidět, ale zdálo se mi, že tam probíhá družný hovor, bez ohledu na lepšoseniora.
          Ono, když se to tak vezme, může to mít svůj důvod, že kamera nezabrala sál, nebo ho spíše zabrala, ale raději neukázala.

      • oh

       Jistě, odhalování nepravdy je zcela jednoduché: to, že veřejně dostupné informace o události jsou správné, pravdivé a úplné, nám zjistí demagog.cz, který je porovná s veřejně dostupnými informacemi. :D :D

       Mimochodem, číst dobrou beletrii místo sledování televize je IMHO vážně dobrá rada. Když k tomu sáhnete také do hudebního archivu a pustíte si ke čtení i nějakou příjemnou hudbu, je to odpočinek k nezaplacení. Navíc odpočinek nerušený reklamami na pitomosti Patrika Hezuckého. :D

       • vittta

        Ale pan prezident jede jak raketa!
        Jistě každý ví, že se nekompromisně navezl do Kosova.
        Samozřejmě souhlasím.
        Ale reakce jsou kuriozní, tak pan prezident tam řekl rozhodně pravdu, i když nevím, jestli by jí „denagog.cz“ potvrdil.
        Řekl pravdu o narkostátu, mezinárodních zločincích, a neschopnosti se o sebe postarat, což vesměs je i oficiální mainstreamový postoj, byť se o něm moc nepíše.
        Ale stejně je z toho děsná ostuda, měl by být zbaven úřadu,ble, ble, ble.
        Tady třeba:
        „„Jako členka vlády, která Kosovo uznala, jsem hlasovala PRO. Zeman na Pražském hradě podporuje Srbsko, dělá vlastizrádnou, proruskou, protičeskou a protievropskou politiku. Souhlasil s přirovnáním českého starosty k nacistickým pohlavárům. Věřím, že Svatováclavská koruna zafunguje!“ napsala Stehlíková“……
        Stehlíková, stejně jako nikdo jiný, ale nijak nezdůvodnila svá slova- tedy proč by jako měl dělat „vlastizrádnou, proruskou, protičeskou a protievropskou politiku“ a též neřekla, co je špatného na tom, když pan prezident podporuje Srbsko.
        Ta samice patří do chléva, ne do politiky, samec Kalousek si to, co říká sice nemyslí, ale za to si myslí, že to musí národu sdělit.
        Co by asi na to řekl ten lhář na tom semináři?
        Hele Ohu, vydržel jste to celé?
        Já jo, a ten profesionální kvákal to velice umě balil do šmejdovského hávu, vlastně tam politiky bylo realativně málo, ale za to důsledně, byť nenápadně.
        https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drsne-Kalousek-uderil-Nepoustet-Zemana-ven-A-Stehlikova-naznacila-prani-Zemanovy-smrti-595659

        • oh

         Celé ne, dnes již jsem si dal celého starostu za Ptákostranu ODS lepšolida Pavla Novotného a tolik lepšodobra najednou bych nemusel rozdýchat, tak si zbytek nechávám na zítra. :D .
         Nicméně, po cca polovině přednášky nějak nechápu, proč se v pražské kavárně tolik vztekají, když jimi doporučované kritické myšlení a náhledy z jiného úhlu někdo aplikuje na jejich vlastní proslovy či jimi doporučovaná média. Navíc, když se budu důsledně držet poučky pana experta, „kdo lhal jednou, lže vždycky“, ze seznamu „důvěryhodných zdrojů informací“ nezůstane kámen na kameni – všechna tzv. důvěryhodná média omílala lži o chemických zbraních Saddáma Husajna, připravených do 45 minut zasáhnout Londýn, až do úplného zblbnutí. Takže mi teď jako poslední důvěryhodné zdroje informací zbývají Teletubbies, Mateřídouška, Staré pověsti české, J.R.R.Tolkien a Star Trek…. :D

         P.S. Džamila do chléva rozhodně nepatří, chlév je určen především pro užitečná domácí zvířata a jejich schopné ošetřovatele. Džamila není ani jedno z toho… A že hlasovala pro uznání Kosova, není IMHO nic, čím by se měla chlubit.

         • oh

          Prezident Zeman o Kosovu řekl, co si řada lidí myslí
          „Celá řada států a organizací navíc poukazuje na podezření, že vznikem samostatného Kosova se do rukou organizovaného zločinu dostaly nástroje státu. Pašováním drog a lidí počínaje, prodejem lidských orgánů konče. Důvod k nespokojenosti skýtají také pochyby, jestli mezinárodní soud v Haagu jednal se všemi stranami stejně.
          Bývalá hlavní žalobkyně Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii Carla del Ponteová ze své funkce v roce 2007 odešla mimo jiné kvůli zklamání z údajné nemožnosti stíhat některé kosovské Albánce za obchod s orgány zajatých Srbů.“

          • Kamil Mudra

           „Celá řada států a organizací navíc poukazuje na podezření, že vznikem samostatného Kosova se do rukou organizovaného zločinu dostaly nástroje státu.“
           Myslím že je to úplná prkotina proti tomu až se dostane islamistům do rukou Anglická nebo Francouzská jaderná výzbroj. To pak svět bude ještě s nostalgií vzpomínat na srandistu Kima.

          • astraustralia

           . Co na to říká čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který v roce 2008, kdy Česká republika uznala samostatnost Kosova, byl ministrem zahraničí?
           Knize dnes o knizeti z r.2008 kdy podle nazoru a tvurkyne noveho Balkanu Madeleine Albright uznal Kosovo.
           Oba jsou stejny rocnik 1937.
           Hezky videozaznam :-) Zraje knize zraje :-)

           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/schwarzenberg-o-kosovu-co-jsme-jednou-uznali-nelze-vzit-zpet-zeman-nam-tu-tancuje-na-nose-78737?fbclid=IwAR0_umo7WY3DtqbGZeJ0ZtNJqAh2X_as_WZt8yHsemb7aq4ilWf7XG14qvI

          • oh

           Když uznání Kosova byl jeho projekt, kterému věnoval mnoho úsilí a Karel „Dobroty Barel“ Schwarzenberg jako ministr zahraničí tehdy velice spěchal, aby se mohl na dubnovém sumitu NATO pochlubit, jaký je uznávací kanón, tak se nemohl zabývat „v Haagu neprokázanými“ prkotinami. A teď si představte, že ti kourouhvičkovití lidovci mu ve vládě do toho skvěle přichystaného uznáníčka hodili vidle i s krucifixem, a tak to zelený Karel musel odložit až na výjezdní zasedání vlády 2. května 2008 v Teplicích.
           Karel Dobrotivý vyhlášení samostatnosti Kosova v rozporu s rezolucí RB OSN č. 1244 komentoval takto: „Vývoj byl takový, že se Kosovo osamostatnilo. A my s tímto faktem musíme pracovat a uznat realitu, která se stala. Obzvlášť, když máme v této oblasti přes 500 našich lidí.“
           https://www.euroskop.cz/8952/760/clanek/cr-uznala-kosovo/
           V případě jiných oblastí, vyhlašujících nezávislost na jiných státech než Srbsko, Karel samozřejmě tolik pochopení nemá a intenzivně se dožaduje obnovení původního stavu a obnovení pořádku. :D

         • vittta

          Jo, jo, to je tak, když si světová média, hlavně Guardian, neověří informace na demagog.cz.
          Pak jsou z humanitárních aktivistů fotbaloví chuligáni, vybavení výbušninami a dokonce noži.
          No, u těch nožů se nedivím, ty u sebe asi Češi měli, krájeli si s nimi chleba a mazali si s nimi na ten chleba paštiku, což je třeba v Británii vážný zločin.
          https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesky-zlocin-v-Kosovu-Ostuda-slovutneho-media-Pravda-je-uplne-jina-595608

       • pacifista

        Už jen to, že se mají obrátit na demagoga, který jim vše vysvětlí, je úsměvné a mohlo by sloužit jako vtip.

       • vera

        Ale jo, na čtení dobré beletrie nedám dopustit. Jenom ne vždycky to pomáhá proti klamům a nepravdám kolem. Třeba klimatické změny a oteplování – musím sáhnout do jiných šuplíků, abych se dozvěděla, že kromě Země se ohřívají i ostatní planety. A ty jsou daleko od slunce a není na nich CO2. Takže co je ohřívá? Když se v Tichém ocánu objeví skvrna horké vody, bude příčinou ohřev zdola, nikoliv shora…co všechno se mění, celé nastavení hmoty, vesmíru?

 9. vittta

  Tohle by v zájmu duševního zdraví asi ani nikdo neměl číst.
  SUV v Německu srazilo a zabilo 4 lidi, a už jsou tam masové prostesty.
  SUV je moc velké, a navíc je i zabiják klimatu.
  No, náklaďáky a dodávky jsou ještě větší, a to nemluvím o kamionech.
  A lokomotivy?
  Ta když má nehodu, tak Sodoma -Gomora.
  Běžné žvásty duševně nemocných, ale v tom samém článku jsou jako nebezpečí zmíněny i elektrické koloběžky a okrajově i kola.
  Budeme asi- po vzoru Německa- špacírovat pěkně pěšky, protože veřejná doprava- to jsou tramvaje, autobusy a trolejbusy, a SUV je proti nim „TAKHLE“ malinké.
  Já nevím, že s tím dělají takové drama, pro ně jen zjevně zase problém kapitalimus.
  Ten lidem vyrábí, co chtějí, když je před tím často nějak přesvědčí, že to chtějí.
  Tak ať odkryjou karty a udělají předpis na auto, náklaďák a cokoliv.
  Jak to má být vysoké, široké a dlouhé, jak to má rychle jezdit, a kolik to má žrát.
  A na polích nařídit elektrotraktory a elektrokombajny- a kdo je nemá, ať neseje, pochcípají hlady a to je nakonec to nejekolohičtější, když mrtvé pohřbí do polí, aby se zlepšila kvalita půdy.
  Ale dočkáme se, dočkáme…
  A jak nesnáším tenhle nadnárodní kapitalimus, tak často tady varuji:
  Neblbněte s tím svrháváním , už jsme jednou zvonili, a nedopadlo to moc dobře.
  Svržení kapitalismu bude to samé, stejně na oko, a stejně to špatné zůstane, a zmizí jen to dobré.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hon-na-vozy-suv-v-nemecku-po-tragicke-dopravni-nehode-se-zvazuje-omezeni-jejich-provozu-v-centrech-mest-78629?dop-ab-variant=2&seq-no=3&source=hp

   • vittta

    To je dobrý nápad, a třeba…co kdyby mu anonymně z davu rozmlátili okna?
    A vejfuk, ucpat mu vejfuk, to by také asi šlo…

   • Kamil Mudra

    Svého času jsem zažil happening spočívající v ukamenování televize (přístroje – nikoli ČT). Tehdy ještě míval Knížák vtipné nápady. :-)

  • pacifista

   No já nevím, ale mám čím dál větší pocit, že lidi se mají moc dobře a nemají nic jiného na práci a tak chodí na ty pitomé demonstrace.

 10. Ondřej

  velmi příznačný komentář. že Rusko není SSSR, jistěže není. Přeci se tak nejmenuje…

  Náměstek ministra zahraničí Aleš Chmelař si předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského, aby vznesl protest proti nepravdivým a urážlivým výrokům ruského ministra kultury Vladimira Medinského na adresu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) kvůli pomníku sovětského maršála Ivan Koněva.

  „Náměstek Chmelař připomněl, že smlouva o přátelských vztazích a spolupráci mezi našimi zeměmi, kterou česká strana důsledně dodržuje, předpokládá vzájemnou úctu a rovnost,“ stojí v prohlášení české diplomacie. Chmelař podle něj také velvyslance varoval před zneužíváním dějin k politickým cílům a rozdmýcháváním vášní v této oblasti. Uvedl, že otázka Koněvovy sochy je vnitřní záležitostí Česka.

  Medinskij starostu Koláře minulý týden přirovnal k nacistickým pohlavárům. Ve čtvrtečním rozhovoru pro agenturu RIA Novosti kritiku zopakoval. Senátor Sergej Cekov navrhl uvalení hospodářských sankcí na Česko, ruské ministerstvo zahraničí pak označilo české politiky za iniciátory války se symboly vítězství nad fašismem. Ruské velvyslanectví označilo rozhodnutí Prahy 6 za nehorázné.

  zdroj: ČTK

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s