Tak nám osvobodili Babiše

Napsal vittta

V unikátním článku na PL, který se pro nepřátele PL zabývá autentickými reakcemi konkrétních politiků, takže není třeba se obávat Putina a fake news, řízených z Kremlu, je vidět, jak daleko od reality se pohybují politici v naší zemi. (na západ od nás jsou samozřejmě ještě dál, ale to není předmětem diskuze)
Dovolím si posoudit jednotlivé výtečníky, a upozorňuji Observera a spol, že je to pouze můj názor, nikoli Boží pravda.

Jako první je uveden marek Výborný:
Předseda KDU-ČSL Marek Výborný zdůraznil, že lidovci jako demokratická strana ctí právní stát. Od počátku to prý říkali. Jedním dechem však dodal, že důvěru Babiš prostě mít nemůže. „Nic se nemění na stanovisku KDU-ČSL, že pan Babiš je slabý premiér,“ zdůraznil Výborný.

Tak vida, KDU sice ctí právní stát, ale důvěru mít nemůže, navíc je to slabý premier.
Zdůvodnil to důchodovou reformou a financováním sociálních služeb.
Škoda, že to nevysvětlil konkrétněji, a když už byl v rauši, mohl ještě dodat potřebný kontext, tedy jak tuto problematiku řešili konkrétně Lidovci, když byli u lizu.

Další byl Ivan Bartoš, který je chlup chytřejší:
Předseda Pirátů Ivan Bartoš dal najevo, že je rozhodnutím státního zástupce Jaroslava Šarocha překvapen, neboť podstata celé kauzy je stále stejná.

Kdybych řekl, jak to cítím osobně: Kdyby se toto týkalo kohokoli jiného a nebyl v ní zapojen premiér Andrej Babiš, tak ta kauza je dávno u soudu. Když si vezmete, o co se v té kauze skutečně jedná, tak je to o tom, že když velká firma čerpá dotace určené pro malé a střední podnikatele, no tak je to podvod,“ upozornil Bartoš.

Jakkoliv má Bartoš pravdu v tom, že šlo o podvod a peníze byly určeny malým podnikatelů, byl to podvod legální.
Nevšiml jsem si, že by Bartoš navrhoval nějakou úpravu tohoto zákona, který si asi každý vykládá jak chce.
Dále se poněkud ukecl v tom, že být to někdo jiný, causa je u soudu.
Není.
Naopak, kdyby to nebyl Babiš, nebo kdyby Babiš nebyl v politice, nikdo by si toho nevšiml, jako si nikdo nevšímá stovek stejných caus, ba zřejmě ještě o dost „výživnějších“.

Další na řadě je ODSák Kupka, který je nezajímavý, jen vyjádřil obavu o mínění občanů, ale níže je předseda ODS Fiala, který má o občany též velkou starost.

„Rozhodnutí státního zástupce bereme na vědomí. Nastala ale situace, před kterou jsme varovali. Po jarní nevysvětlené změně na Ministerstvu spravedlnosti a mediálním tlaku předsedy vlády velká část společnosti neuvěří, že by takovéto rozhodnutí padlo i v případě řadového občana,“ uvedl předseda ODS.

Dojemné.
Jenže občan dobře ví, že řadový občan a nadobčan už si dávno nejsou rovni, a Babiš je v tomto ještě žabař.
Navíc- velká část je kolik?
A mediální tlak předsedy vlády…tak já cítím mediální tlak z opačné strany, pan Fiala si asi sedí na uších.

Vít Rakušan ze Starostů by to rád prověřil nadřízenými orgány, ještě měl dodat, že přesně o to bojoval v jiných případech, kdy se občané nějak zamotali se státní mocí, a šli na základě komických důkazů na dlouhá léta sedět.

Jen měl asi bojovat hlasitěji, páč mně to nějak uniklo.

Petr Gazník (STAN) upozornil, že OLAF měl podezření.
„Vyšetřování Andreje skončilo, zapomeňte… Protože jde o premiéra, bylo by možná lepší, kdyby ho osvobodil opravdu nezávislý soud. Takto zůstane pachuť na patře, když i evropský úřad pro boj s podvody OLAF podezření měl,“ uvedl Gazdík.

A já dodávám:

Podezření je málo, Péťo!

Unikátně to vystihl Luděk Niedermayjer: (TOP09)
„Vzhledem ke všemu, co jsme o kauze Čapí hnízdo slyšeli, to je informace překvapivá. A protože zde jde o mnohem víc než o jednoho premiéra, jeho ‚nejlepší nápad‘ a pár desítek (již vrácených) milionů, musíme doufat, že jde o výsledek striktně nestranného právního posouzení. Jinak máme mnohem větší problém, než je z mého pohledu premiér nehodný svého úřadu…“ bil na poplach europoslanec.

Luděk toho o Čapím hnízdu hodně slyšel, zřejmě z té Babišovy kampaně, co o ní hovořil Fiala.
Tak je překvapený.
No, musíme věřit (státnímu zastupitelství) co jiného zbývá?
Ale to je všechno slabota a banální, daleko větší problém je, že Babiš není hoden svého úřadu.
Ještě měl dodat proč, když je teď nevinen.

 1. Janika

  Dnes tomu věnovali CELÉ polední zprávy ve 12 :-).
  Byli z toho naprosto v šoku. Babiše nemusím, ale tohle mu přeju. Mimochodem, dneska má prý narozeniny.

  Dík, vittto, za komentář, přečetla jsem ho a hned jsem to sem dala :-).

  • vittta

   Tak že Babanovi přeji všechno nejlepší.
   A jo, i zlomyslná radost je radost, číst si, jak se zavzdušňují superpolitické celebrity, je stav až opojný.
   Přitom více méně mají pravdu, Baban nějaký ten vliv na to rozhodnutí určitě má, resp. nějaká jeho klika, či možná klika odpůrců Bruselu.
   Jenže ty jejich zlodějské causy…namátkou náhlé zbohatnutí křišťálového Standy, padáky a-la Kalousek, PROMOPRO Sašky Vondrů a další a další, jako by se ani nestaly.
   Mají krátkou paměť, hošani, pak si samozřejmě volič- dělník, důchodce, (a pod.) nějakého posraného Čapího hnízda okázale nevšímá.
   Tak až zase budou lepšolidé demonstrovat k výročí 17 listopadu, budou si muset opravit transparenty.
   „Stydíme se za trestně stíhaného premiera- nyní přechodně trestně nestíhaného.“
   Má Baban výdrž, musím říci, ale všichni výše uvedení kašpaři mu opravdu hodně pomáhají.
   Nebýt jich, víc jak 20% by dohromady nedal.
   Nutno mu ale přiznat, že udělal pro lid dělný alespoň něco, ti ostatní pro něj neudělali nic, jakkoliv měli plné držky humanity a sociálna, až sociálně- demokratična!
   Komické.
   Polistopadový režim má nejlidštější podobu za vlády oligarchy, se špinavýma rukama z minulého režimu.
   Kde asi udělali „soudruzi“ chybu?

  • Mrkos

   Žádné předčasné závěry. Místo jasného rozhodnutí státního zástupce ve věci samé unikla na veřejnost jen informace z výměny názorů uvnitř státního zastupitelství. Byl otevřen nový prostor k politickému ovlivňování zodpovědného orgánu. Česká televize pozvala okamžitě devět politiků, aby se k věci vyjádřili a vytvořila prostor pro ovlivňování a bude v tom pokračovat. Politici měli odmítnout účast v tomto pořadu. Takto jim nezbylo než se různě vykrucovat. Ještě tak nejlépe to šlo zástupci KSČM. Ovšem za slovy Bartoška bylo jasně cítit, že jeho voliči jsou strašně nas…ní, jestli státní zástupce po čtyřech letech změní názor. I Okamura byl zbytečně ukecaný, ale holt měl možnost ukázat se v tv. Tento nový podnět pro nátlak na orgán trestního řízení bude nepochybně využit k dalšímu nátlaku na Babiše, ztěžování práce vlády a je možné, že je to záminka k dalšímu prodloužení doby nejistoty a prostoru k útokům. Hlavně bude kecat spousta lidí , kteří neznají spis a nemají právo ovlivňovat orgány řízení.
   Na horákovou psaly dopisy pracovní kolektivy, dnes je tu opozice a odporná banda redaktorů čt. Doufám, že si to lidé uvědomí a budou Babiše volit i kdyby byl stokrát obviněn, protože vláda té sebranky co má v názvu svých stran slovo demokracie by byla neštěstím. Stačí sledovat ty kreatury, které stojí v jejich čele. přítrouble potměšilí úsměv Bartoška u Moravce (naznačuje to snížené IQ), drzý a hnusný Stanjura, starostové, Kalouskové, slizce uhlazený předseda ODS, rozhodná Udženija …… Prostě objetujte někdy čas poslechněte si je po půlnoci, jak blbnou ve sněmovně. Zvedne se vám kufr. Taky Němcová, která přežila éru kmotrů. Nevím jastli si vybavíte ty typy z vedení ODS včetně Vidíma a Tluchoře. Němcová je děvče co je zvyklé poslouchat řeči s chlapecké šatny, ale zvládla by i prezidentku.

   • Mrkos

    Žijeme v éře, kdy platí formální právo. Co není výslovně zakázáno to je povoleno.
    Jednou dali Babišovi papír s kulatým razítkem a tak je těžké prokázat úmysl
    potřebný k tomu , aby jednání mohlo být označeno za trestné. Odpovědné jsou orgány,
    které špatně prověřovali (a za to jsou placeny) a daly na to berana.
    Chtít pátrat po nějaké objektivní pravdě je návrat k právním zásadám
    protiprávního socialistického režimu. Tož tak.

   • embecko

    Ted ctu, ze z toho opravdu udelali saradu…pred par dny jeste „Šaroch zastavil stíhání“ (viz mainstream, napr. CT), dnes jen pozadal o konzultaci v ramci „…principu vycházejícího ze sovětského trestního řádu. „Tyto nedostatky trestního řádu se plně projevily i v rozhodnutí státního zástupce…“.
    Takze zase za to muze Putin, to je uz naprosto neskutecne… :o)
    Pouceni je tu dvoji: clovek, to sice zni hrde, ale lide uz jsou hovada…a pak jak krehka je civilizacni konstrukce a jak malo staci na rozvraceni celeho statu…troska penez a par ochotnych lidi.

   • Mrkos

    Ve hře jsou tři žalobci a ti si moho s kauzou hrát pinpong
    ještě dlouho (studovat i 20 000str) a vůbec by mne nepřekvapilo,
    kdyby obžaloba dorazila k soudu tři měsíce před volbami.
    S takovými tahy k ovlivnění voleb máme zkušenosti.

    • oh

     Když žalobci chtějí, umí být doslova bleskurychlí a naprosto nezávislí. Ale musí chtít, jako u trestního oznámení A. Vitáskové na exministra Pelikána za vydání Nikulina do USA před ukončením azylového řízení chtěl Tomáš Svoboda..
     „Toto trestní oznámení jsem po vyhodnocení jeho obsahu založil bez dalších opatření jako zcela bezdůvodné,“ sdělil Aktuálně.cz šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda, jehož úřadu nejvyšší žalobce oznámení Vitáskové postoupil. Svoboda vysvětlil, že v Pelikánově postupu při vydání Nikulina nebyly žádné vady. Podle státního zástupce se držel tehdejší ministr svých zákonných povinností. „Následný nález Ústavního soudu, který toto jeho rozhodnutí zrušil, přitom vybočoval z předchozí judikatury a zásadním způsobem zpřísňoval podmínky, za kterých může ministr o vydání do cizího státu rozhodnout, což ovšem ministr Pelikán v době svého rozhodování nemohl předvídat,“ dodal žalobce.
     Vyjádření státního zástupce Svobody mi připadá rozhodně zvláštní, protože buďto nezná judikaturu tak dobře, jak by měl, nebo se zcela nezávisle domnívá, že ministr Pelikán nemohl v březnu 2019 předvídat sjednocující stanovisko pléna ústavního soudu Pl.ÚS-st. 37/13 ze dne 13. 8. 2013.
     Lepší příklad naprosté nezávislosti státního zastupitelství by se jen těžko hledal. ;-)

 2. Ondřej

  Al Capone byl hnedka několikrát osvobozen, a ty rozsudky byly samozřejmě zákonné a tudíž právně validní. Pro nedostatek důkazů obvykle, protože zmizeli svedci co měli vypovídat. Ale. ne na Krym ale obvykle stanuli ( a to doslova s nohama zalityma do betonového kvádru) Hudsonova zálivu. Je fakt, že žádný prokurátor proti němu žalobu nestáhl. Ti byli proti jeho vlivu velmi dobře separování a podobně jako italští prokurátoři meli své zázemí ve věznicích aby nebyli ovlivnovani mafii. U nás žádnou naštěstí nemáme, a proto máme demokratický právní stát

  • vittta

   Daň za demokracii, Ondro.
   Klasika, ne?
   Vy, liberální demokraté ale takové chyby dělat nebudete, vy si koupíte i volby samotné, nebo prostě volené zástupce liberálně- demokraticky svrhnete, a případně je za živa upálíte jako v Oděse.

   • Ondřej

    kdepak, liberální je takové, kde máte své esenciální právo na každodenní svrhávání, podrývání a rozvracení prostřednictvím

    práva shromažďovacího
    práva petičního
    práva hlásat své politické a hodnotové názory prostřednictvím svobody slova (mimo formy a obsah zakázaný viz můj minulý týden vyjmenovaný seznam paragrafů zákonně omezující svobodu slova)
    práva na stávku
    práva na odpor a občanskou neposlušnost (bude-li k tomu vytvořena adekvátní situace v podobě vlády resp. ne-ústavnosti daného režimu, resp. půjde-li třeba i o ústavně konformní porušování Listiny základních lidských práv a svobod)

    liberální režim je charakteristický tím, že stojí doslova na každodenním právu na svrhávání režimu pomocí ad hoc vytvářených skupin INDIVIDUÁLNÍCH participantů sdružených do několika autonomních, někdy se ale třeba ve svých thézích a individuálních zájmech překrývajících zájmů jeho členů -tj. JEDNOTLIVCÚ tvořících rámec tzv. OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI.

    ta je principiálním demokratickým, ústavně-právním institucionálním segmentem na jehož základě lze SVRHÁVAT, A TO KAŽDÝ KAŽDIČKÝ DEN. Tento princip je svatým grálem demokracie liberální, demokracie občanské, kdy jen každý JEDEN SÁM OBČAN jest entitou s právem hájit svůj zájem těmito výše popsanými prostředky. Jiné entity – entity kolektivní – mimo entity profesní, konfesní a zájmové v rámci občanského zákoníku působící toliko v intencích zájmu pro nějž byly stvořeny, žádné jiné entity toto právo nemají. Toto právo je jedinečné, nezrušitelné a nezadatelné a je právem mezinárodním, nutným pro zachování kontinuity kulturní kohabitace mezi lidmi jednotlivých etnik a náboženství na této planetě a je podmínkou řádného členství v OSN, coby kolektivního orgánu mezinárodního práva a politické koordinace soužití státních subjektů této planety podle civilizovaných a všeobecně přijatých pravidel.

 3. embecko

  Vlastimil Podracký je synem československého legionáře, který byl komunistickým režimem odsouzen v roce 1949 na 23 let vězení a v roce 1960 omilostněn. V šedesátých letech vystudoval Vlastimil Podracký dálkově obor měřicí technika na VUT v Brně. V roce 1968 a od roku 1990 byl členem Klubu angažovaných nestraníků, v roce 2005 se stal členem Konzervativní strany a později i členem jejího předsednictva.
  https://vlastimilpodracky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=726507
  „Proč socha maršála Koněva nevadila třicet let a dnes najednou vadí?“
  Ano, to je naprosto zasadni otrazka a pan Podracky se odpovedi zhostil se cti…

 4. Saul

  Jakkoliv má Bartoš pravdu v tom, že šlo o podvod a peníze byly určeny malým podnikatelů, byl to podvod legální.(vita).

  Termín „legální podvod “ je sám o sobě velmi zajímavý.
  Náš pan prezident takové legální podvodníky ve svých jasných chvilkách nazýval „ekonomickými zmrdy“.
  Sice v nevhodnou chvíli, ale svým způsobem velice vhodně a přesně.
  No a při jiných příležitostech zase těmto ekonomickým zmrdům gratuluje, že se dokážou obvinění z podvodu vyhnout.
  Ale narozeniny jsou narozeniny a oslavence, který navíc po krátkém tápání rychle pochopil pravidla a recepty hradní moštárny, je potřeba potěšit hezkým dárkem a nabídnout vřelé objetí.
  A tak si tu žijem….:-)

  • vittta

   Ty jsi blb, takže to nechápeš.
   Legální podvodník a ekonomický zmrd Babiš vyhrál volby, na rozdíl od jiných legálních, ale i nelegálních podvodníků a ekonomických zmrdů- kteří volby prohráli.
   Takže panu prezidentovi nic moc jiného nezbývá, než respektovat vítěze voleb, a samozřejmě- dělá i svojí politiku.
   Pan prezident je politik, ne duchovní.
   Takže tvoje nářky jsou bezpředmětné- to je jedna možnost, nebo víš, co měl pan prezident udělat jiného, a komu věnovat svou „důvěru“ z té nabídky a volebních výsledků.

  • Oli

   Systém dotací je v rozporu se selskýmm rozumem a proto v paradigmatu dotačního systému nelze tzv. selský rozum uplatnitňovat. Tzv. „Malý a střední podnik“ je konstrukt, prvek dotačního paradigmatu, který je definován výhradně definicí v příslušném dotačním systému. Ta definice zohledňuje POUZE počet zaměstnanců a AKTUÁLNÍ vlastníky (po dobu tzv. udržitelnosti). Pokud jsou takto určená kriteria splněna, pak se jedná o „malý a střední podnik“ (ve smyslu příslušného dotačního systému) a má plné oprávnění v rámci tohoto dotačního systému ŽÁDAT o dotaci, určenou malým a středním podnikům (zdůrazňuji ŽÁDAT, protože na ní není právní nárok a žádost podléhá dalšímu složitému schvylování). Označit podání takové žádosti za podvod (byť s absurdním změkčením, že jako „legální“) je nejen SPROSŤÁRNA, ale navíc i zcela idiotský oxymoron, neboli protimluv v přívlastku, Podvod je trestný čin a proto ze své podstaty nemůže být legální. Takové hovadské označení navíc zapleveluje diskuzi výrazivem, kterému se tak vyprazdňuje význam a obsah.
   Chcete-li vyčítat Babišovi, že je bezohledný kapitalista, OK, je (jinak by v kapitalistickém systému nebyl TAK úspěšný), ale prosím nepoužívejte v dehonestující snaze idiotsky nesmyslná slovní spojení.

   • Kamil Mudra

    Ve vztahu k žádosti o dotace jde o nesmyslné slovní spojení ale jinak jde o výstižný popis toho s čím se (nejenom) v politice a mediálním marastu setkáváme neustále. Např. během volebních kampaní je legální slibovat i to o čem kandidáti ví že nikdy nesplní, média legálně podvádějí publikováním lží a polopravd… ani se mi ty příklady nechce vypisovat.

   • vittta

    Slovní spojení je možná nesmyslné, ale tady tomu každý rozumí.
    Vaše vysvětlení je možná smyslné, ale nerozumí tomu nikdo, resp. to spíše zamlžuje podstatu věci.
    Dotace pro malé a střední podniky JÁ (tedy je to můj pohled na věc, jiní lidé mohou mít samozřejmě jiné pohledy a není nikde napsáno, že ten můj pohled je správný) vnímám jako dotace, určené pro začínající podnikatele, či podnikatele, kteří chtějí nějak rozšířit své malinké podnikáníčko na podnikání o chlup větší, ALE NEMAJÍ POTŘEBNÉ EKONOMICKÉ ZÁZEMÍ, byť mají dobré vize.
    Pokud by to šlo nějak dokázat, vsadil bych se, že ta dotace je myšlena právě takhle.
    TAKTO DOKONCE MÁ SMYSL.
    Babiš se ale držel, když to tak řeknu, vašeho odborného výkladu, a založil de facto firmu přesně tak velkou, aby měla na dotaci nárok.
    I když to právně bylo v pořádku, firma vlastně žádnou dotaci nepotřebovala, protože měla ekonomické zázemí, o jakém si mohou nechat snít i ti, co tyhle dotace přidělují.
    TAKTO TO ŽÁDNÝ SMYSL NEMĚLO.
    Babiš udělal přesně to, co děláte vy- tedy držel se přesné definice „malý a střední podnik“.
    Ve skutečnosti ale skutečné malé a střední podniky o 50 000 000 okradl- to v případě, že už tam víc peněz nebylo, nebo si je prostě vzal, a skutečně malé a střední podniky si je vzaly také,(pokud vyplnily potřebné papíry) protože peněz tam bylo dost.

    • vittta

     Tohle je neštěstí přesných výkladů, Oli, poněvač lidé, kteří na nich staví, dělají VEŠKERÉ zlo, lidé, kteří ty principy vymýšlejí se snaží dělat dobro, ale právníci a jiní vykladači to dobro používají proti lidu, resp. proti zájmům celku, zcela obracejí původní myšlenku.
     To je neštěstí negerské migrace.
     Ti, co vymýšleli ty podmínky, kdo má a kdo nemá dostat azyl a nač má žadatel právo, to také nedělali proto, aby Evropu jeli vydrancovat miliony cizáků, dovolávajíc se u toho ulechtilých zákonů o uprchlících před válečnými hrůzami.
     Ale právníci a vykladači do vzali doslova, „někdo“ dal do placu peníze na logistické zajištění celé invaze- a neštěstí je hotovo.
     Obrovské neštěstí- opírající se o ušlechtilé myšlenky.
     Inu, znáte to, cesta do pekla…

     • Oli

      Vitto, já Vám rozumím …bylo by moc hezké, kdyby věci byly takové, jaké bychom je chtěli mít ….ale ony jsou takové, jaké jsou, takové, jaké jsme si (my, lidé) udělali. Bylo by moc hezké, kdyby pravidla pro dotace pro malé podniky byly takové, jak Vy popisujete, že by měly být ….ale ony takové bohužel NEJSOU.
      MYSLÍM, ŽE JE ROZUMNÉ A FÉROVÉ VIDĚT VĚCI JAKÉ SKUTEČNĚ JSOU A NE TAKOVÉ, JAKÉ BYCHOM SI JE PŘÁLI.

      • vittta

       Jó, i já tomu rozumím, zrovna jsem to níže popsal.
       Jde jen o to, co je zákonem dáno, a zde Babiš určitě nepochybil.
       Jenže systémově je to až tragicky směšné, když někoho zastřelím, je to vražda, ale když někoho zastřelí voják v agresivní válce, už to není vražda, ale hrdinský čin a čím víc jich zasřelí, tím víc je ceněný.
       To je o stylu uvažování, já mám sklon- protože dělám řemeslo a mám minifirmu, vidět věci tak, jak by měly být, a též když kritizuji, nechci kritizovat bez toho, abych nedal nástin- jakkoliv teoretického- řešení.
       Vy třeba děláte nějakou činnost, která už z podstaty souvisí právě s těmi oficiálními definicemi, tedy se kloníte k takovému hodnocení.
       To ale právě dělá diskuzi zajímavou, když se setkávají pohledy různé, diskutovat stejní vitttové by byla nuda, stejně jako stejní Oli.
       Na tohle blogeři dříve či později dojedou, když „čistí“ svoje stránky, a snaží se docílit stejného složení diskutujících.

       • Oli

        Je správné přemýšlet o tom, jak by věci měly být a snažit se o to ….ale vycházet se snad musí z taho, jaké reálně -jako výchozí stav- jsou, ne?:-)
        Jaké to řemeslo děláte? ….není-li to tajné:-)

        • vittta

         Klempíře.
         A z výchozího stavu se vycházet právě pokouším.
         I když Babiš není rozhodně typ, který by nějak přál drobnému podnikání, má mou podporu, i když ho nevolím a ani nebudu.
         To ale neznamená, že budu s jeho oligarchickými kousky souhlasit jen proto, že je to legální.
         Legalita svinstva z něj ještě manu nebeskou nedělá, pořád je to svinsvo, což jsem demonstroval na příkladu vražd.
         To, že zrovna Babiš je nyní to nejlepší, co je k mání, svědčí o obludné dekadenci politiky, a to i mezinárodní.
         V tomto kontextu ale musím podotknout, že se mi nezdá, že by to kdy v historii bylo jinak.

    • kočka šklíba

     Vittto, samozřejmě že máte částečně pravdu, ale tady je diskuse o Babišově obvinění a prostě tak tomu je, jak napsal Oli. Ta firma, podle mého, podala žádost, když s ní neměl Babiš po právní stránce nic společného, příbuzenské vztahy do toho nesmíme plést nebo nějaké dohady např. že Babiš jim to poradil. Pokud tam byly nějaké nesrovnalosti (viz Chýla na aktuálně), pak je to především chyba úředníků. Ti totiž měli pravomoc žádost zamítnout, nezamítli. Ale tady je obviněným Babiš.
     A co si budeme povídat, je jasné, že pokud by nebyl v politice, ani po tom pes neštěkne, jistě se najde mnoho podobných dotačních případů, jenže ti lidé nebo firmy nemají s politikou nic společného, nebo alespoň ne veřejně nebo jsou spíše napojeni na demoblok a tím pádem jako by neexistovali.
     A ještě, pokud by opravdu šlo o vyšetření nějakého podvodu, museli by se přece právě také vyšetřovat, případně obvinit ti úředníci, bez nich by k tomu nemohlo dojít.

     • vittta

      Já to nezpochynuji, co napsal (a?) Oli.
      Já jen upřesnil můj pohled, a zároveň i vysvětlil, proč všechny ty dotace objektivně ztrácí smysl.
      Oli to zpochybňoval (a) mně, musel jsem to tedy vysvětlit.
      Níže to popisuje Sax, a já to hledisko takto i vnímám, z pohledu zákona je vše v nejlepším pořádku.
      A skutečně to nelze objektivně uchopit, já třeba píšu, že ty dotace měly, či mají, být určeny těm, co na to nemají sami, ale ve skutečnosti nemohu ten skutečný úmysl znát, zrovna tak dobře to už od základu mohla být klasická „malá domů“ pro ty, kdo na to naopak mají, ti jsou navíc i zvýhodněni tím, že mají i na to, zaplatit si specialistu na sepsání těch lejster a nějaké to zalobování.
      Ale- jak píšete, částečnou pravdu mám i já.
      Teoreticky totiž ta dotace dává smysl pouze když pomáhá někomu, kdo má nápady a „drajf“, a nemá peníze.
      A samozřejmě, opět píše Sax, i toto křiví tržní podmínky, ale tržní podmínky klasicky křiví i sama podstata kapitalismu, tedy kdo je bohatý, na něj trh platí jen zase s podobně bohatými, drobní jsou už z principu z kola venku, a jsou de facto jen trpěni.

    • embecko

     „Babiš udělal přesně to, co děláte vy- tedy držel se přesné definice „malý a střední podnik“.“
     Vsak ano, Oli to popsal na jednicku, bez nejakeho moralniho hodnoceni. Jak byly dotace zamysleny, nelze uchopit „normalnim rozumem“, protoze definice maleho podniku vychazi z definice dotaci, kde o nejakem ekonomickem zazemi nemuze byt ani rec.
     Protoze kdyby byla, tak se bud zadne dotace nerozdaji, nebot bude chybet info k tomu, jake realne ekonomicke zazemi prislusny podnik ma, anebo by opet doslo k „ohnuti dotacnich podminek“, kdy by si firmy pred zazadanim o dotace presunuly vysledovky.
     Dotace jsou kategorizacni postup, urcujici prislusne skatulky, ovsem v realnem zivote zadne skatulky neexistuji a vse plynule prechazi „ve spektru“. Uvahy nad podobnymi akcemi a idejemi konci v uzavrenem kruhu: Pokud jsem natolik ekonomicky silny , ze mohu ohnout volny trh ve svuj prospech (nakupem nebo prodejem urcite komodity, pristupem k informacim a pod…)…pak otazka zni: Je ohnuti trhu ucastnikem volneho trhu stale volny trh? Odpoved samozrejme neexistuje, tak jako neexistuje v pripade dotazu na to, zda-li existuji nejake spravedlive dotacni podminky.
     V souhlasu s Olim pak musime rici, ze Babis je mimoradne schopny kapitalista, ktery ziskal dotace podle radnych pravidel urcenych dotacni komisi.
     Nadne napul tam neni…neni to polopodvod, ani polozneuziti, ani nejde o nejasne prideleni, anebo neco podobneho.

     • embecko

      Idealni definici pro dotace by bylo „tem, kteri to potrebuji“, coz ale z pochopitelnych duvodu nelze :o)
      Takze komise musi pristoupit k ostrejsimu deleni: „malym a strednim podnikum“. Podle meho musi predem pocitat s tim, ze pri takovem deleni se na jedne strane dojde k nespravedlnosti (na dotace nedosahnou ti, kteri by meli) a na druhe strane bude dotace pridelena tem, kteri ji nepotrebuji.
      To vse ale vyvera z dotacniho mechanismu: bud bude mechanismus prerozdelovani definovan idealne a urednici pulku rozkradou, anebo bude taxativne vymezen a pak dojde k nenaplneni smyslu dotaci.

      Tvoje „nemaji potrebne ekonomicke zazemi“ je to same, obdobna skatulka, vedouci k podobnym dusledkum, jak popisuji vyse. Manzelka ma firmu s obratem 500 milionu, ty sam si zalozis firmu s malym ekonomickym zazemim. Je opravnena namitka, ze nemas narok, nebot ti manzelka muze par milionu dat/ pujcit/ zobchodovat? To same, kdyz mas ty dve firmy- jde o oddelene jednotky, anebo je na ne treba nazirat jako na jednu firmu, nebot maji spolecneho majitele?
      Tady jasne hovori zakon, ze ktereho vychazi i dotacni komise. Zakon je v rozporu se zdravym rozumem, dotacni system musi nasledovat.

       • astraustralia

        Kolik úředníků se ale skutečně věnuje vymýšlení nových evropských směrnic? Přesný počet není možné určit, nicméně v Komisi pracuje na úřednických pozicích asi 13 500 lidí, dalších asi 9 tisíc má asistentskou pozici. Vzhledem k tomu, že novou legislativu připravuje výhradně Komise, tento počet by mohl odpovídat. Je ale nutné si uvědomit, že v rámci dlouhého legislativního procesu projde každý návrh rukama dalších tisícovek lidí v rámci Evropského parlamentu a Rady EU.

        Ti vsichni vymysli nove smernice pro vase blaho, pro vase lepsi zitrky !
        Chteji vase dobro :-)
        Nenechte si ho vzit !

 5. Nerevar

  Pražská kavárna se z toho po(s)ere? Obávám, že nikoli. Ale ty jejich protažený ksichtyza to stojí.

  • Saul

   No já nevím, Nerevare.
   Ksichtům toho komparsu, kterému se říká „pražská kavárna“ bych taky moc nevěřil.
   Tak jako žádný soudný člověk nemohl věřit tomu, že Babiš stane za svoje podvody před soudem.
   Na to je moc bohatý a když dostal pořádný kopanec přímo mezi světla z toho pražského krtince, tak se mu i v jeho bačovské mysli zjevně rozsvítilo(na rozdíl od jeho oveček)
   Ale jiným svítí taky a déle a pokud opravdu nebude obviněn, tak se můžou usmívat nad slušnou municí pro ohňostroje nad Letnou.
   A potom se zase budou protahovat ksichty jinému komparsu v přepočítáváni svých ideových nepřátel nad družicovými snímky Prahy.
   Ale to už tu taky nedávno bylo.
   Jen to začíná být krapet nudné.
   Aspoň pro mne.

  • Kamil Mudra

   Copak kavárna. Ale s čím úderným teď mají přijít chvilkaři? Benešová zatím nekutí nic zač by ji bylo možné pranýřovat. Zeman navrženého ministra kultury jmenoval bez zádrhelů. Nezávislá justice se k Babišovi postavila nezávisle na chvilkařském mínění…
   Tak čím teď burcovat davy? Leda že by otočili o stoosmdesát stupňů a demonstrovali proti zkorumpované justici, která nezatočila s premiérem podle jejich představ. Je třeba rychle najít téma – 17. listopad se blíží a hrozí že by mohl proběhnout víceméně v klidu.

   • embecko

    „Nezávislá justice se k Babišovi postavila nezávisle“
    Tady by se, myslim, jeste nejaky prostor ke kverulantstvi nasel :o) Treba jsme nepochopili, ze zastaveni stihani Babise je praci Benesove…ja bych si na to dokonce prisadil…

    • Kamil Mudra

     Kdo chce psa bít hůl si najde. Ale demoška potřebuje nějaké mediální pokrytí. Pokud by se v tomhle příliš tlačilo na pilu, tak „skalní chvilkaři“ určitě přijdou ale moc komparsu na sebe nenabalí. Slabá účast by se v tomto případě rovnala prohře.

     Pokud mají organizátoři alespoň trochu pod čepicí, tak to Čapí hnízdo velkoryse přehlédnou a budou se točit na prezidentovu i premiérovu „směřování k Rusku a Číně“. To se dá aspoň trochu okecat tak aby to libozvučně pohladilo ouška EU i našim eurofilům a na plyšák se to dá dobře napasovat.

     Pak je tu ještě možnost že mají něco v rukávu ale to už by bylo na čase s tím alespoň náznakem vyrukovat v médiích. Bude zajímavé sledovat co se v nich vyvrbí. Hodil by se nějaký „brutální zásah policie“ proti sešlostem u Koněva dokud je to živý. Ale jak se říká, jedna vlaštovka jaro nedělá, bylo by třeba jich nasbírat víc a na to už do listopadu zas tak moc času nezbývá. I když – s dostatečným počtem provokatérů… Schopní a solventní organizátoři by mohli něco zvládnout i v tak krátkém čase.

   • Saul

    listopad se blíží a hrozí že by mohl proběhnout víceméně v klidu (KM).
    V klidu na „práci“ o politickou a ekonomickou moc pro ty, co už ji právě díky tomu občanskému klidu získali a chtěli by ještě prohlubovat?
    Hmm, takovou touhu po klidu a uznáním širokých lidových mas nad její oprávněností tu už kdysi kdosi měl.
    To byly hezké a klidné doby, viďte?

    • vittta

     Sebevětší komouš neměl ani zlomek ekonomické moci, jako má dneska průměrný oligarcha.
     A co to tady meleš, ty trolovací ochotníku, to jako nějak naznačuješ, že odpor proti babišovi a Zemanovi je též odporem proti zneužívání ekonomické moci?
     Nenech se vysmát, vole.

     • Saul

      Dnes se ti zase daří, vito.
      „legální podvod, průměrný oligarcha…:-)
      Jsem s napětím čekal, jak si s tou přidělenou funkcí moderátora pod svým blábolením poradiš.
      Že bys ty „autorské“(zase jde jen o tvé komenty k PL) generálské výložky jako nějak zúročil.
      No a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.
      Nadprůměrný idiote :-)

    • Kamil Mudra

     „To byly hezké a klidné doby, viďte?“
     Copak, Saule? Toužíte po majdanu ukrajinského střihu? Dejte pozor na to co si přejete – mohlo by se vám to splnit.

     • vittta

      A ne vždy se člověk trefí do té správné prdele, to by měli vzít Saulové na vědomí.
      Sebevětší slizkost správnou prdel nenajde!

     • Saul

      „Toužíte po majdanu ukrajinského střihu? Dejte pozor na to co si přejete – mohlo by se vám to splnit.“

      Ne, Kamile.
      Toužím po normální občanské společnosti.
      Už mne stejně jako vy strašili hodní pánové kdysi imperialistickou revolucí,potom jiní naopak návratem komunismu, další sluníčkářstvím, zodpovědností za migraci, úchylové k tomu přidali zodpovědnost za znásilněné a zavražděné bílé ženy a děti….

      Tak jsem rád, že jste se aspoň vy našel .
      Jen aby vás ti vaši „bližní“ nakonec nevyhnali na nějaký majdan jako jednoho z prvních.

      • Kamil Mudra

       „Toužím po normální občanské společnosti.“
       To asi každý Saule. Ale už jste si asi stačil všimnout že se představy o té normálnosti dost různí. A každý by rád prosadil tu svou, což se v interakci s těmi odlišnými dost dobře nedá. To by mělo být každému soudnému člověku jasné na jakékoli společenské pozici od politika až po popeláře.
       Ale vidíte že by si to někdo uvědomoval? Namísto snahy o dialog jen samé rozesírání, na všech úrovních, od prkotin až po naprosto zásadní věci existenčního významu. Vždyť trnem v oku už jsou i samotné pokusy o konstruktivní dialog. Buď proto že jde o dialog „s nesprávnou stranou“ nebo je to považováno za slabost… Kam nás tohle dovede?
       „Tak jsem rád, že jste se aspoň vy našel .“
       Tak to mne přeceňujete. Ve mě spíše sílí pocit že se v tom narůstajícím chaosu stále víc ztrácím.

       • vera

        Kdybych se jen ztrácela. Ale čímdál víc mám dojem jako když slezu z moderní kolotočářské atrakce, co se točí všemi směry najednou. Brutální výtřes všeho, hlavy i žaludku… Není se o co opřít, všude jen rozvlněné emoce, jeden pojem za druhým rozdrbaný do mrtě a převrácený naruby, fraška kam se podíváš…
        Hlavní rabín Ukrajiny na otevření pomníku OUN-UPA.
        Oběti oslavující své vrahy… Normální společnost ? Dialog ? Nevím jestli by se tomu nemělo říkat spíš kanibalismus…
        https://wprawo.pl/2019/08/27/szok-naczelny-rabin-ukrainy-na-odslonieciu-pomnika-upamietniajacego-oun-upa/

         • Kamil Mudra

          Někdy k smíchu. Třeba když čtu tohle: „Greta Thunberg také dostala právě založenou „Cenu svobody“, nové každoroční vyznamenání pro lidi bojující za hodnoty těch, kteří v roce 1944 přistáli v Normandii, aby osvobodili Evropu.“

          Ale častěji spše k pláči, jako když čtu tohle: „Před třemi měsíci bylo založeno „Muslimské sdružení pro islám Francie“ (AMIF). Jedna větev se bude zabývat kulturním šířením islámu a převezme odpovědnost za „boj proti antimuslimskému rasismu“. Další větev bude odpovědná za programy, které budou školit imámy a budovat mešity. Letos na podzim bude zřízena „Rada imámů Francie“. Hlavními vůdci AMIF jsou (současní a bývalí) členové Muslimského bratrstva, hnutí označeného za teroristickou organizaci v Egyptě, Bahrajnu, Sýrii, Rusku, Saudské Arábii a Spojených arabských emirátech – ale kupodivu nikoli ve Francii.“

          a nebo tohle: „Salviniho ve funkci ministra vnitra, který tvrdě bojoval proti migraci, vystřídá Luciana Lamorgeseová, která je bez politické příslušnosti. Di Maio na Twitteru uvedl, že jeho vláda otevře přístavy, takže do nich budou moci vplouvat lodi s migranty, čemuž Salvini tvrdě bránil. „Nyní půjdeme změnit Itálii,” napsala předsedkyně Demokratické strany na svém facebookovém profilu.“
          No, nepochybuji o tom že se jim Itálii s tímto přístupem změnit podaří. Tak jako se daří změna Francouzům.

          Člověk si pak povzdychne: Kdy to čeká nás?

 6. vittta

  To je nepříjemné, tak demonstrace u Koněva nebyla povolená.
  No, každý má právo vyjádřit svůj názor a demonstrace je přímo symbol liberální demokracie.
  Tedy ta povolená.
  A když povolená není…
  Sakra, jak to vlastně je, tak je demonstrace legálním a svobodným vyjádřením názoru?
  Protože pokud to tak je, pak je i nepovolená demonstrace svobodným vyjádřením- zde kladu důraz na to „demonstrace“.
  Jenže pokud se musí povolit, pak ten, kdo povoluje, jí povolit nemusí, a pak- zcela legálně, toto svobodné vyjádření názoru zablokuje, v podstatě je to právě tento orgán, na kterém záleží možnost se svobodně vyjádřit.
  To je jen zamyšlení nad tak hodně citovaným právem, když milion chvilek uspořádal demonstraci.
  Jestli pak se také podiví této zvláštnosti liberální demokraté z milionu chvilek, a podpoří své kolegy- demonstranty, byť demonstrují za jiný názor?
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/demonstrace-u-koneva-nebyla-povolena-organizatori-vybirali-penize-na-pokutu-40295146

  • Kamil Mudra

   To víš. Ani v demokracii nemůžeš chtít slevu zadarmo. I svoboda slova něco stojí. :-)

   • vittta

    Radnice to nemyslela zle.
    Jen prostě chtějí dodržet zákonnou lhůtu!
    Protože právě zákonná lhůta je na celé věci to podstatné!

    • strejda

     Je to jako, když přijede za 5 minut sanitka k raněnému a dá si rauchpausu, protože mají limit dojezdu 15 minut. Ti radniční páni jsou skvělí!

     • vittta

      A že je nesere ten propastný rozdíl mezi podporou demonstrací buzerantů a pomatenců z milionu chvilek nenávisti?
      To je do očí bijící…ale je to asi do očí nebije, liberálně- demokratická ideologie selektivní pravdy jim zatemnila mozek.
      Teď jsem se procházel po netu a koukám na článek Fora 24, hlásnou troubou sluníček za cizí peníze.
      Zde tedy jen citují, při čemž ostuda je veliká, jako celá Afrika a i větší- celý širý svět si toho všiml.
      Jasně nejlepší byli Němčouři, pověstní svou Hochkultur, kteří do počtu demonstrujících na Letné započítali pro jistotu všehny, kde se na to koukali v televizi.
      „Německá stanice Deutsche Welle ve videu z 21. srpna vysvětluje protesty proti českému premiérovi, připomíná demonstraci s 280 000 lidmi na pražské Letné a cituje Babišovu pohrůžku, podle níž by neodstoupil.“
      Němci tyhle fígle neznají, a tak jim jde nabulíkovat cokoliv.
      Však to znáte:
      „Vůdce nařídí- my poslechneme“ (transparent v troskách Berllína 1945)
      https://www.forum24.cz/snahu-zastavit-babisovo-stihani-zaznamenal-cely-svet/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

      • strejda

       To forum nečtu, má nulovou přidanou hodnotu. Když jsem ho občas v minulosti četl, tak jsem nevěděl kým je placené, Putinem, Trumpem, Clintonovou nebo Kalouskem. Debilní weby protivníka se vyplatí podporovat stejně jako jeho harakiri :-)

       • vittta

        Ale zase je třeba poznat svého nepřítele.
        Je pošetilé, mávnout rukou nad kreténským webem, že tam jsou samá intelektuální hovna.
        To je sice pravda, ale na druhou stranu, takto nepřítel přemýšlí, a takto vede svůj boj.
        Já to samozřejmě nečtu jako že bych to hledal, roluji na Seznamu, a tam mají výběr článků ze všech stran- a já se v tomto nebráním žádnému prostoru.

  • astraustralia

   Jenže jako mnohokrát v minulosti, dnes nejde o minulost. Jde o současnou českou politiku. Možnost beztrestně urážet všechny lidi nepapouškující vládnoucí mantry. Když obdivujete Trumpa a Johnsona a kritizujete čím dál bizarnější politbyro eurosojuzu – tak jste „proruskej“. Vlastně se to hodí vždycky a místo všech argumentů.

   https://www.novinky.cz/komentare/clanek/komentar-kdyz-se-zahaluji-a-bouraji-sochy-vaclav-klaus-ml-40295101?fbclid=IwAR1i3uTdCJmuQSAaqvS-JtOmYG8wA62ks-s93ZHB1ucMDMFSDEcO9Vm13r8

   • vittta

    Klaus je pašák!
    Předběžně už agituji za jeho zvolení prezidentem.
    Hlavní protiargument i inteligentních lidí je, že má křivou držku.
    Pak něco dělejte, s takovým materiálem…
    Na Slovensku zvolili pizdu jen proto, že jakž takž vypadá, poučme se z toho!

    • embecko

     „Hlavní protiargument i inteligentních lidí je, že má křivou držku.“
     Moc dobre pamatuji na dobu, kdy na prezidenta kandidoval Jan Sokol. Tehdy jsme to probirali v hospode a tam hlas lidu Sokola odmitl unisono, a to proto, ze „nosi na hlave bekovku“ (myslen baret).
     A tak si myslim, ze ani Klaus nema sanci… i kdyz ja bych ho asi volil (zalezelo by na protikandidatovi).

 7. embecko

  Velmi vesely, ale zaroven vysoce korektni clank na PP:
  https://pravyprostor.cz/pokrokovy-euroobcan-co-prinesl-srpen-2019/
  *
  Podpořil jsem pražského primátora Zdeňka Hřiba, který správně podotkl, že Praha ke svému osvobození Rudou armádu nepotřebovala.

  Poslední dobou rozvířil veřejnou debatu výrok Zdeňka Hřiba, primátora Prahy za Piráty, o tom, že Prahu neosvobodila Rudá armáda. Já se ho v tomto případě musím jednoznačně zastat. Ona je totiž otázka, od koho by nás vlastně měla osvobozovat. Naše moderní historie je zatížena komunistickým náhledem na historii a s ním spojeným házením Němců do jednoho pytle. Samozřejmě se nemohu ztotožňovat s mnoha aspekty nacistického režimu, na druhou stranu jsem přesvědčen, že spousta Němců včetně těch, co za války plnili své povinnosti právě v Praze, snila především o sjednocené Evropě bez hranic, míru mezi národy a budování lepší a pokrokovější společnosti napříč celým kontinentem. A my bychom se měli naučit pohlížet na jejich práci pozitivně. Německý vliv mohl sehrát nemalou roli v boji s českou malostí a nacionalismem. Místo toho jsme se tohoto vlivu nechali zbavit a Praha, místo aby rozkvétala jako česko – německé město, se stala nepředstavitelným peklem v područí komunistické totality. Dnešní mladí si ani nedokáží představit, co si museli Pražané po výměně německého vedení za brutální diktát Moskvy zažít.
  *

  • vittta

   Předběl dobu.
   Max. o 5 let.
   Jednoho dne bude Saula setsakramensky mrzet, že o mě prohlašoval, že jsem nácek.
   Protože být náckem bude pojem, a Adolf Hitler bude mít konečně všude sochy.
   No, ale tihle lidé se umí rychle přizpůsobit, takže mě zase bude napadat, že nácek nejsem.

   • Saul

    Omyl, koblížku.
    Svoje náckovství tu hrdě hlásáš ty sám.
    Já to jen věcně shrnuji, abys pořád bezradně netápal a nehledal tu svoji ztracenou identitu, když ses vzdal toho „levicového myslitele“, za kterého ses kdysi hrdě prohlašoval.:-)
    No tak teď prohlašuješ, že :
    “ nacistické Německo v r. 33 byl právní stát….“
    “ lidé pod norimberskými zákony nepřišli o svá práva….“
    Sympatie k fašismu jsi také potvrdil několikrát a to doslova!!
    No a tvůj geniální AH a Mein Kampf pod polštářem, to je už jen taková třešniška na dortu (zdravím tresen).:-)
    Taky hotový Euroobčan, ovšem skutečný, ne ten z autíčkova fejku.

    • vittta

     No dyť.
     Doba se obrátí…a ty budeš sám řvát operativně Heil Hitler a mě budeš vyčítat, že jsem antinacista.
     Lidé jako ty to mají někdy těžké…
     Zkus nějak vyvrátit, že Německo v r. 1933 byl právní stát.
     Mě by argumenty zajímaly.
     A s těmi Norimberskými zákony také tak trošku havluješ, řeč byla o německých negrech a o míšencích 1 a druhého stupně, kteří mohli sloužit ve Wehrmachtu ještě v r. 1942.
     Ono nesmíš všemu věřit, co se píše, ten systém byl složitější, než si myslíš, a měl plnou podporu jako USA, tak Británie, což samo o sobě by pro uvědomělého občana měl být argument, že v Německu se nic moc nedělo, natož pak v r. 1933.
     Přidat můžeš ve své jistě obsáhlé rekaci i to, jak vnímáš spojení „právní stát“.

     • Saul

      Ale jdi , ty brebto.
      Už jsme to probírali několikrát a vždycky ses sesypal jak domeček z karet.
      Víš co, odvážný flastenče?
      Jdi si stoupnout pod ten Koněvův pomník, až tam bude manifestace na jeho podporu a zkus tam ty svoje žvásty hlásat.
      Můžeš přidat tu pohádku o E. Moravcovi, jako oběti nacismu a doby.
      Ta se bude opravdovým antinacistům určitě hodně líbit.

      • vittta

       Emanuel Moravec byl obětí své doby.
       Tečka.
       V tom kontextu Havel tu dobu vytvářel.
       Před Koněvův pomník bych klidně šel.
       Jeho neuctění je hnus a nepochopení, ba přímo převracení dějin.

      • strejda

       Yester byl bezcharakterní kariérista, ale pokud by nebyla okupace a protektorát, tak mohl dožít jako uznávaný vojensko-politický komentátor. Přečtěte si jeho skvělé komentáře! Sice by se poukazovalo na jeho charakter a Beneš by, stejně jako Masaryk, zablokoval jeho jmenování generálem, ale to by u veřejnosti ustál. Takových případů máme dnes dvanáct do tuctu.
       V tom má vitta smutnou pravdu.

       • Saul

        Nemá „smutnou pravdu“, pouze zase smutně a demagogicky LŹE.
        Moravec byl přesně jeho typ „vlastence“.
        Uřvaný a užvaněný narcisní egoman, který měl snahu drát se neustále do popředí a ke všemu se vyjadřovat, ačkoliv na to neměl ani odborně, ani charakterově.
        Ve svých „skvělých komentářích“ už dávno před okupací projevoval otevřené sympatie k diktaturám a fašismu a to že oslovili nacisti právě jeho, určitě nebyla náhoda a věděli velice dobře, že v jeho případě padne jejich ideologické zrno na úrodnou půdu.
        Moravec nebyl žádná oběť doby!!
        Oběť doby by byl, kdyby se s příchodem protektorátu jako pravý voják se ctí zastřelil (což stejně později musel udělat, ovšem už beze cti), pracoval pro vlast z migrace v zahraničním odboji, nebo u nás z ilegality …..
        Oběť doby byly statisíce Čechů, kteří za tu vlast během okupace položili svoje životy.
        Moravec ten svůj naopak okupantům věnoval a to ne jako oběť , ale jako jejich aktivní přisluhovač a kolaborant.

         • Saul

          Ne, vito.
          Já plivu do tváře tobě!
          Protože i kvůli takovým, jako ty, nakonec ti Čechové museli umírat.
          A nejen oni a nejen tehdy.

 8. Ondřej

  je zajímavé, co se stalo v obdobných případech v zahraničí.

  Státní zastupitelství v Hannoveru v červnu 2014 stáhlo odvolání proti rozsudku, kterým soud v únoru zbavil bývalého německého prezidenta Christiana Wulffa obvinění z neoprávněného přijímání výhod.

  Wulff čelil obvinění, že se v roce 2008 ještě jako regionální dolnosaský premiér nechal na mnichovském pivním festivalu Oktoberfest hostit filmovým producentem Davidem Groenewoldem. Ten údajně část jeho pobytu zaplatil; na hotel a na občerstvení tehdy čelného představitele křesťanských demokratů (CDU) kancléřky Angely Merkelové a jeho rodiny dal 720 eur (19 700 korun). Podle obžaloby chtěl Groenewold ovlivnit Wulffa, aby uvolnil peníze na jeho připravovaný filmový projekt; podporu nakonec skutečně získal.

  Christian Wullf i přesto v roce 2012 na post spolkového prezidenta rezignoval, řka, že nemůže s těmtio podezřeními tento úřad vykonávat protože by pošpinil jeho důstojnost. Jen pro podezření, že vzal marginální částku bez diskusí odstoupil. To je Hochkultur, kteté nejsou postkomunisticčtí oligarchové co čuchli k milionovým majetkům ze stavu totálně holé prdele, schopi. Je legrační, že nároky jejich spoluobčanů jenž díky nim mají holé zadky dodnes, jim to tolerují a nestydí se za to, že je to na úkor jejich chudoby jako by si to snad jako formu nějakého mytologického trestu snad sami zaslouží.

   • Ondřej

    oni o nich aso%n ví, na rozdíl od těch nekorektních, co ožralí na Kanárech kdejaké Rusce naslibují státní proletářské daňová deposita na odkup novin a založení novéjho plátku ala Komsomolskaja gazeta:-)

 9. Orinoko

  Mám teď jiné starosti a tak mi úplně vypadl jakýsi v Česku politicky orgasticky termin. Prý pondělí bude medyjalni bomba. Asi jo. Raněných až běda je celá oranice.
  Ani nahodou si nemyslim, ze Babis je nějaký svatousek. Ale neřeší se za jeho vlády nákup kabelek pro ohanku ODS, Dalikovy slipy, trombóza Věci veřejných a obskurnost te korovy, která se tehdy stala také ministryni obrany. Do týdne byla pryc. Jak se jmenovala. Podobně ta Slechtova/?/ s mopslikem na atomové tlačítku České armady.
  Je to zvlastni, Babisova ministryně financí mě osobně vůbec neirituje… čehož takový soudruh KOcarnik byl expertem: Čím více bude v této zemi akciových trhu, tím lepe!! /Bordel zadouci./
  Atd. , atp.
  Co se v pondělí stalo? Vlastně vůbec nic. Jenom nám zmokly opoziční slepice. Milion seKUND má v hlavni nablito a tak bude pokračovat dal.

  • embecko

   „velká část anglických voličů „razantnost“ Borise Johnsona podporuje“
   No proc asi? Protoze s nerazantnimi politiky jde budoucnost velke casti anglickych volicu do kelu.
   A ne nepodobne je to v CR, kde podobne jako Johnson zabodoval Babis…a take to nebylo nicim jinym, nezli jeho razantnosti.
   Tomu se rika plac nad rozlitym mlekem…aneb kdybych to byl byval vedel, choval bych se razantneji.
   Zda se, ze Culik uz skoro nevi, co (pro koho) ma psat. Zde treba:“…znamenalo by to proměnu Británie v ultrapravicový stát.“
   Me uz ta devalvace pojmu docela leze na nervy. Anebo Culik netusi, co je to ultrapravice? Oni si o nejaky opravdu velky prusvih doslova rikaji.

   • vittta

    Čulík, jak ho roky sleduji, nejspíš nikdy nebyl převratný filosof a intelektuál.
    Průměrný hlupák s nějakou formou duševní choroby utekl do Británie, protože nesnášel nad sebou jakoukoliv myšlenkovou moc.
    V Británii se našel, nejprve jí všemožně obdivoval, (lezl do prdele) a nyní jí může všemožně hanit-(leze do prdele jen liberálnímu směru) v obou případech ale může mít pocit, že je nositelem té jediné pravdy.
    Všiml jsem si, že Čulíkův pomatený projev není tak úplně z jeho hlavy, ale on kopíruje britské šablony.
    To je vidět na Guardianu, kterým se Čulík vesměs ohání, to je médimu totalitního střihu, Rudé Právo hadr, to se spíše blíží Der Stürmer, i když to je jen přirovnání, Der Stürmer jsem nikdy nečetl, jen nějaké přeložené články, a to ještě nebyly celé.
    To musím říci že žasnu, jak totalitní je novinařina v Británii, i když ta ultrapravice je Čulíkův vynález, alespoň takto používaná, v tom Guardianu to tak ani není, Čulík to úmyslně překládá špatně, a už z tak špatné novinařiny dělá naprpostý škvár.

    • embecko

     Jeste neco k okatym lzim Culikovym:
     „…velká část anglických voličů „razantnost“ Borise Johnsona podporuje, a to bez ohledu na to, že divoký brexit dne 31. října 2019 povede k hospodářskému chaosu, k rozkladu britské ekonomiky a k omezení občanských práv.“
     Culik to predklada jako nezvratny fakt a doklada na nem zmatenost anglickych volicskych mas…a pritom urcite musi znat vyjadreni Bank of England, ktera v pripade „Johnsonova“ brexitu bez dohody povazuje jeho dopady za mene zavazne, nezli „se ocekavalo“:
     https://www.straitstimes.com/world/europe/bank-of-england-foresees-less-severe-impact-of-no-deal-brexit
     „Bank of England foresees ‚less severe‘ impact of no-deal Brexit…mene zavazny dopad brexitu bez dohody“
     Na Blistech uz jede pomerne paranoidni a lziva propaganda, aniz by bylo vubec jasne, komu ma slouzit. Ze by snad melo jit o akademicky „nezavisly“ pohled, to si snad nemysli ani Bob Kartous.
     Pokud Culikovi to vyjadreni uteklo, resp. napsal clanek drive, pak by se dal cekat nejaky akademicky vyvazeny clanek, coby omluva anglicke verejnosti…jsem zvedav…tedy je mi to spise jedno.

     • vittta

      Už jsem si také říkal, čím to, že BL nedostávají nějaké pokrokové dotace.
      Což nejspíš fakt nedostávají, poněvač poád škemrají o peníze.
      Asi jsou ty pindy moc i na jinak velice rozhazovačné sluníčkáře.

    • pacifista

     Čulík je dávno zářným příkladem rčení, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Jeho časopis (něčí hlásná trouba)je určitě z nějakých zdrojů dotován, z příspěvků od čtenářů by se asi neuživil.

 10. Ondřej

  embecko napsalo

  dealni definici pro dotace by bylo „tem, kteri to potrebuji“, coz ale z pochopitelnych duvodu nelze :o)
  Takze komise musi pristoupit k ostrejsimu deleni: „malym a strednim podnikum“. Podle meho musi predem pocitat s tim, ze pri takovem deleni se na jedne strane dojde k nespravedlnosti (na dotace nedosahnou ti, kteri by meli) a na druhe strane bude dotace pridelena tem, kteri ji nepotrebuji.

  To je hrubé zkreslení a hlavně, ve své podstatě nepravdivé, Jak je to vůbec s filosofií že někdo dobrovolně má datovat ze svého bohatství část prostředků někomu jinému? Jak se vypořádat s představou, že německý dělník z BMW, chemický inženýr z Bayeru nebo pilot Lufthansy má dotovat českého podnikatele, který sice vytvoří předmět dotační politiky ale s násobným ziskem, přidanou hodnotou, kterou užije sám pro sebe, na koupi, jachty, nemovitosti na Bahamách nebo jako finanční asset v londýnské City?

  Problém je, že s dotační tituly pracují ti, kteří by měli být od realizace striktně odděleni, tedy podnikatelé, kteří pracují lokálně, a mají tedy silný střet zájmůl – ČR je živí, Pro realizaci by měla být vybrána nadnárodní evropská agentura, která by nebyla závislá na zisku z dotačních titulů, kdesi ve střední a východní Evropě Zadejme Airbusu, který je vlastně firmami 3 států, stavbu cvičného leteckého polygonu a lehkých ultralehkých letadel určených pro sportovní akrobacii. Udělá, a ihned se vrátí k tomu co ho živí K zakázce pro SmartWings, Emirates anebo Ryanair. Nebudou mít důvod přijímat úplatky za získání zakázky, protože výdělek z ní bude pro ní vzhledem k velikosti jimi OBSAZENÉHO NEDOTOVANÉHO mezinárodního trhu, marginální.

  A jen pro vyjasnění, ten princip dotací je založen na VYROVNÁVÁNÍ ROUDÍLŮ mezi vyspělými a zaostalými. Vyspělí se mají podělit se zaostalými a tím vyrovnat hendikepy, způsobené minulostí a nerovnoměrností rozvoje systémů, které v daných regionech tu zaostalost způsobily. Je to stejné jako princip INKLUZE. Ten je postaven na individuálním přístupu k danému jedinci, v případě dotací, k regionu /nikoli státu!/, jaký ten zaujímá ekonomické a infrastrukturní pozici mezi regiony OSTATNÍMI. Jestliže Praha je SEDMÝM nejbohatším regionen Evropy, neměla by dostávat dotace žádné, protože jižní Bavorsko, které je na stejné ekonomické úrovni jako Praha, také žádné dotace z EU nedostává,

  • astraustralia

   Faganstvo napsalo „obohacujici“ informaci o dotacich :-)
   Ted jeste spravny Faganovsky rozbor a srovnani SEDMEHO regionu Evropy Bavorska ve vztahu k regionu Berlin (cislo jake)?.
   A totez srovnani Praha k venkovu aby ctenar v Ceske kotline konecne vedel jak je na tom :-)
   To vse ze spravneho pohledu Hessensky vzdelaneho Nemce na novy Protektorat Boehmen und Mahren.

  • vittta

   Hmm…
   Ale Babiš to asi takhle nevymyslel, že?
   Nebo všelijací vykukové, kteří dotace čerpají na úplně zbytečné projekty.
   Takhle to vymysleli v Bruselu, nebo Berlíně, nebo kde vlastně, a je to tedy součást jejich (vaší) Hochkultur.
   Tedy dotace se přidělí, na základě nějakých předpisů, a v EU máte rovněž kontrolní mechanismy, které účelnost dotace kontrolují.
   Že ne úplně fungují, nebo se řídí těmi předpisy opět není věc Babiše a vykuků.
   Já beru, a sám jsem to psal, že dotace by měly být pro ty, kdo mají nápady, a nemají peníze, jak píšete, aby se chudí srovnávali s bohatými, ale jak vy to podáváte, že někdo dotuje českého podnikatele…to je trošku mimo soutěž, takhle se dotují i podnikatelé západní.
   A to nemluvím o tom, a též to tady padlo, myslím Astr to opakovaně odkazuje, že samotný EU aparát čítá tisíce a tisíce úplně zbytečných duší a žere pohádkové prostředky, a též do EU peníze přispíváme, takže nebohý německý dělník rozhodně neplatí českého podnikatele v tom slova smyslu, i když jakoby základ té myšlenky je správný.
   Ve skutečnosti je to tak, že obecně dělníci, či lépe řečeno pracující, dotují smradlavé neziskovky a miliony negrů a čmoudů,buzeraty (kteří o to nestojí) a ultrafeministky (ženské o to nestojí) a politické čachráře a jiné kriply, kteří jakživa na práci nesáhli a nikdy ani nesáhnou, za to mají požadavky jak nějaký Kaligula.

 11. Kamil Mudra

  Takový dlouhý článek. Včera se v Dejvicích sešlo u jednoho stolu pět Babišových podporovatelů a nikdo o tom nic nenapsal. :-)

  • vittta

   Na Babišovi podporovatele každý kašle, ale kdyby tam seděli Babišovi odpůrci, nebo dokonce Zemanovi, byla by hospoda beznadějně plná.
   U ostatních stolů by seděli reportéři, kameramani a štáby veškerých médií!

 12. vittta

  Tohle je povedené.
  Autor (nějaký Dolejší, neznám) by měl vysvětlit některé své postoje.
  Ale vyjadřuje se spíše jako Nerevar.
  Nejlepší je tohle:
  „Nebo jiný případ – na střední školy zase chtějí přestat přijímat děti, které na to „nemají“. Ano, zabránit dětem ve vzdělání a odsoudit je do role nezaměstnaných flákačů, to je ten nejlepší recept na vznik no-go zón, před nímž Trikolóra v jiné části svého programu o kus dál varuje.“
  Takže střední školy by neměly příjímat děti, které na to nemají- tomu rozumím.
  Ale jak se může vzdělat dítě, které na to nemá- tomu už moc nerozumím, a už vůbec nerozumím tomu, k čemu bude republice někdo, kdo sice školu „udělá“, ale jelikož na to neměl, tak nebude dobrý ani na pracovním trhu v dané oblasti.
  Z vola bez maturity bude vůl s maturitou, dnes už klidně i vůl s VŠ titulem.
  Co je úplnou záhadou, proč by člověk, který nemá na na SŠ měl být zrovna nezaměstnaným flákačem?
  Potřebujeme řemeslníky, ale i pomocné dělníky a dělníky ve výrobě, k tomu SŠ potřeba není.
  Co s tím mají společného NO-GO zóny už je teprve div světa.
  Leda by Dolejší myslel rovnou cigoše, nebo koho.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-proc-vysmivanou-klausovu-trikoloru-nepodcenovat-78409

  • Janika

   To je vůl, co? Klaus ví, co říká, a samozřejmě má pravdu. I v ostatních věcech, nijak mě nepobuřuje mateřská tři roky pro matky, které zůstanou s dětmi doma.

   • vittta

    Je placený za to, aby byl vůl.
    Tak volem je.
    Prázdné žvásty nejspíše odjakživa- nesly nejvíce.

  • vittta

   A k věci vyčulíkované hodnocení Kartouze.
   Ten lže z počátku nenápadně, začíná tím, že se bavil s nějakým „velmi informovaným a vzdělaným člověkem“ (ten bude mít určitě pravdu, jeho jméno je ale tajné- ve skutečnosti si ho Bob vybájil, nebo to byl nějaký známý a neoblíbený idiot, takže ho nemůže uvést).
   Že by jako poslanci měli mít vyšší plat, a to daleko.
   Nejsme Švédsko, utrousil Bob! (zde se ale spletl, protože Švédsko už u nás není dávno synonymem úspěchu, ale přesně naopak, je ukázkou tragického neúspěchu)
   Bob lže dál, nyní zacílil na mladé řka, že „V ČR přitom do značné míry ovlivňují náladu ve společnosti lidé, kteří takovému rozvoji brání: totalitou a následným klausovským tupým neoliberalismem zdeformovaní jedinci ve věku 50 plus, ….“
   Jistě, blbečci 50+ by chtěli velet, ale vědí hovno, což ví každý (vzdělaný) mladý.
   (tak co, Bobe, kdy vybalíš prezidenta?)
   A už je to tady, pan prezident v roli zlouna.
   A proč? Inu- inkluze.
   Jenže doba se hnula, nejen pan prezident je aktuálně zlý.
   Zde si Bob všiml, že hnutí Trikolora by mohlo uspět, a tak oprášil Klause, o kterém se léta skoro nemluvilo.
   Píše o Klausovi st. ale v podstatě myslí Klause ml.
   V další pasáži mele Bob páté přes deváte vale nevale, plácá o veřejném zájmu, vzájemné důvěře a motá všechno dohromady, jako by byl zfetovaný.
   Jenže má to manipulační potenciál, protože podprahově konstatuje, co je veřejný zájem.
   Inkluze.
   Zeman fuj.
   Klaus (st. i ml.) fuj.
   Ve své tuposti vůbec nebere na vědomí fakta, tedy- INKLUZE SELHÁVÁ, nikdo jí nepotřebuje, a nemá žádné pozitivní důsledky.
   Trošku mi připomíná toho vola, co prohlásil, že Zeman má rakovinu v posledním stádiu, a že do 7 měsíců zemře.
   Včera ten vykuk v TV říkal, že se omlouvá za styl, jakým to řekl. (a škemral o odpuštění peněz)
   Hovořil fakt procítěně.
   Ale následně si trval na tom, že řekl pravdu, a že lidé by měli znát zdravotní stav kandidáta na prezidenta.
   Že je pan prezident „zdráv a vesel“ (je na tom úplně stejně, jako když kandidoval) , minimálně je stále na živu a nic nesvědčí o tom, že by měl rakovinu v posledním stádiu, to nebral na vědomí.
   Prostě nedůležitá záležitost.

   https://blisty.cz/art/96864-politika-odpovednosti-a-duvery-v-politika-preventivniho-uplaceni.html

   • Janika

    Je tam hezký komentář, pod tím žvástem Kartouze:

    „František Řezáč dnes 06:59
    Jednou si děti vzpomněly, že by bylo hezké udělat si na zahradě ohníček a opéci buřty. Ovšem po upozornění, že je třeba napřed vyjít nedaleko a nasbírat dříví na oheň, je to přešlo. To je skutečná událost, celkem jednoduchá Jedno z těch dětí, nyní má děti samo a je 40 plus, je aktivní ve svolávání a účasti na demonstracích. Byl jsem s nimi na Letné a pozoroval to. Předtím jsme sami dva celkem obsáhle diskutovali o současné politické situaci. Moje otázka byla jednoduchá: Co vlastně chcete a jak toho lze dosáhnout? Nasbíráním dříví!Ale ani to nejsou oni čtyřicátníci plus mínus ochotni udělat! Obyčejná politická práce. Ne, my jenom chceme, aby B. odstoupil. Tak ať si trhnou! “

    Hezké přirovnání s tím nasbíráním dříví…

 13. vittta

  Tenhle blbec když něco napíše…..
  Ale zase se hodně odhalí z jeho nitra.
  Tak třeba:
  „Jaké nastanou protesty, to bude záležet na vývoji kauzy. Jestli se bude opakovat postup jako tento týden, spousta lidí se naštve a 17. listopadu to dá na vědomí. Masivní demonstrace budou, na Letnou přijde čtvrt milionu a možná i více. Občanská společnost ukáže svou nespokojenost se situací. “

  Hmmm…
  Tak jestli se to bude opakovat, tak se plno lidí naštve….a občanská společnost ukáže svou nespokojenost se situací.
  Tak to je hustý, takže občanská společnost něco chce, a když nebude po jejím, tak se prostě naštve.
  Ale- co tedy vlastně ta občanská společnost tak dobře ví, že má nějaké jasné požadavky?
  Tedy- na jakém základě?
  Jedna paní povídala, a občanská společnost ví.
  Nic méně, pokud se bude demonstrovat za to, aby šel Babiš před soud, tak to rozhodně bude velká, impozantní legrace.
  A samozřejmě, občanská společnost také může být nespokojena s rozsudkem, to by mohla vyjít také do ulic.
  Chceme větší trest pro darebáka!
  No co, ten Kramný také sedí jen za to, že se na něj nalepil redaktor Blesku, a celou causu si „natočil“ jako film, podle skutečné události.
  Vražda se stala, ale jinak nic.
  Redaktora vyhodili, a Kramného zavřeli.
  Důkazy naše soudy dávno nezajímají.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Evropan-Libor-Roucek-Na-17-listopadu-budou-masivni-demonstrace-A-jestli-se-v-kauze-Capi-hnizdo-stane-to-co-tento-tyden-594942/diskuse

  • embecko

   No a ted si predstav, ze tenhle je mensinovym koalicnim a vladnim partnerem Babise… a takhle o nem mluvi :o)
   A Andrejko nemuze ani do komunistu, ani do SPD, protoze by ho sezrali zaziva…a tak si musi nechat libit takovouhle verejnou potupu. Otazka je, zda-li se neblizi okamzik, kdy potupa z koalice s SPD bude mensi, nezli tahle se sosany.
   Ale me se ted nejvic libi jejich zmatenost z toho, jestli nebyla nahodou chyba mluvit o potrebe nezavisle justice. Nebylo by nahodou chytrejsi prosazovat justici sice nezavislou, ale v rozhodujicich pripadech tak nejak trochu zavislou?

   • vittta

    Bude se tam motat Trikolora.
    Vymazání Trikolory je hlavním bodem dalších voleb, euronacisté se musí soustředit právě na to, ne na Babiše.
    Člověk by asi chtěl, aby jim to nedošlo, ale ono jim to dojde.
    Možná už došlo, velkohubá prohlášení Fialy, kam povznese ČR, samozřejmě až vyhraje volby, může být jakýsi začátek předvolebního boje, né že by si myslel, že vyhraje, ale prostě jen ukazuje, že ho nějaká Trikolora naprosto nezajímá, a že si věří.
    Nebo je tak blbej, ani to se nedá vyloučit.
    Naproti tomu Klaus může svým způsobem falšovat statistiky volebních výsledků, jeho otěcko tam jistě nějaké ty kamarády najde.
    To má tu výhodu, že Trikolora bude neviditelná, ale zase ne úplně, kolem 1-3% nikoho sice neznepokojí, ale voliči uvidí, že tam něco je, jde jen o to, aby se Trikolora dostala do těch zveřejňovaných výsledků.
    A pak, už v předvolbním boji, Trikolora poskočí na nějakých skromných 6-7%, aby zase neodradila ty, kteří by jí sice volili, ale jen proto, aby byla v parlamentu, a jinak jsou voliči jiných stran.
    „Dejte mi k ruce ovládat průzkumy veřejného mínění, a já vám vyhraju druhé parlametní volby!“ (já)
    Jde o hodně, jak se v parlametu Trikolora uchytí- a je jedno, s kolika %, už dolů nepůjde, a naprosto změní politickou mapu.

   • astraustralia

    Otazka je, zda-li se neblizi okamzik, kdy potupa z koalice s SPD bude mensi, nezli tahle se sosany.
    Tragedie politicke sceny je dnes i v te koalici. Za 30 let soc.dem. predvedla ze to neni strana pro lidi, ze ne socani, ale sosani
    Cely Samet nasavali a dnes se divi ze cas 30 let pohody kdy se delili o koryta pro ne konci.

 14. oh

  Tak nám odsoudili Babiše. Podle zatím nepravomocného rozsudku se Babiš má omluvit Janě Filipové za výroky o zaplacených demonstrantech, které měl pronést někdy po červencových demonstracích chvilkařů.
  Je potěšující, jak české soudy neskutečně zrychlily svou práci. :-D Jeden můj bývalý kolega, žalující v roce 2002 zaměstnavatele o nevyplacenou mzdu, si musel počkat přes dva roky, než soud v jeho věci vůbec nařídil první stání.

  • Kamil Mudra

   Mohou li se chvilkaři svobodně vyjadřovat o Babišovi, pak by měl mít Babiš stejnou možnost – svobodně se vyjadřovat o chvilkařích. Být na jeho místě tak jdu příkladem – omluvím se – ale pak bych podal žalobu na všechny autory urážlivých výroků a „vypouštění informací typu jedna paní povídala“ které na demoškách zazněly. I on je jistě oprávněn se jako fyzická osoba, jako jednotlivec, domáhat ochrany osobnosti a ani on rozhodně není povinen snášet nepravdivou kritiku, která představuje spíše hanobení jeho osoby. Hodnotících soudů padlo na pódiích plno a jsou zdokumentovány stejně jako ty vyjádřené na transparentech.

   „Po rozsudku Filipová řekla, že zastupuje tisíce demonstrantů, kteří byli Babišovou lží poškozeni.“
   Fajn. Tak to se může pro změnu omluvit za všechny co poškodili Babiše. A pěkně po jednom, za každého zvlášť – ať si to zastupování užije. :-)

 15. Ondřej

  Je velmi symptomatické když si hodnotové antagonismy a jejich protagonisté sednou a vyhodnotí, co oni a jejich otcové ve „svatém“ boji vyhráli a co prohráli. A když druhému přiznají BOLEST SVÉ PROHRY, která může být vnímána jako slast u jeho soupeře. Na počátku 70.let spolu bojovaly staré marxistická levice a NOVOU levicí v podobě kulturní levice Franfurtské školy dané kritikou komunistické levice pro její diktaturu dosaženou násilím, mylné hodnoty cílící jen na primitivní pudy člověka a programově opomíjející slasti ducha a kultivace osobnosti (základna vers. nadstavba, ergo hodnoty materialismu vers. kulturní nadstavby)

  Velmi dobrý spor se odehrál mezi německými intelektuály autorem tohoto textu, rakouským marxistou Ernstem Fischerem a odpůrcem kulturní revoluce Helmutem Schelskym. Ten však publikoval své texty jinde ale pro ilustraci, že poté co došlo ke srovnání kroků na společnou cestu „Nové levice s levicově liberálním pojetím tržního (byť sociálně citlivého) kapitalismu v západní Evropě – docházelo mezi starou a novou levicí k třenícím a sebelítosti těch, co si mysleli, že více prohrávají

  „Když jsme se rozhodovali pro levici my, byla situace mnohem méně komplikovaná. Rozpor výrobních sil a výrobních vztahů, již zcela nepřiměřených, byl ještě stále reprezentován proletariátem, jakkoli již tehdy mohli významné proletářské vrstvy ztratit víc než své okovy. Zdálo se, že světová hospodářská krize a fašismus ohlašují brzký konec kapitalismu, a to že mluví ve prospěch spojení všech pokrokových sil pro záchranu světa před pádem do barbarství.

  Dnes už je vše jinak. Obrovský rozvoj výrobních sil v nejrozvinutějších kapitalistických industriálních společnostech, strukturální proměna dělnické třídy, nejen biologický, ale i sociální protiklad starých a mladých, revoluční průlom ve třetím světě, velmocenská politika Sovětského svazu a vznik velmi rozdílných forem společnosti, která už není kapitalistická, rozdílností, které vedly ke konfliktům mezi Sovětským svazem a Čínskou lidovou republikou a mezi sovětskou mocí a československým lidem – to vše vytvořilo zcela novou situaci.

  Obrovský růst výrobních sil v nejrozvinutějších industriálních společnostech měl dva důsledky:

  Rychlý nárůst opravdových i falešných potřeb a jejich částečné uspokojování;
  Vzrůstající diskrepanci mezi nevyužitými možnostmi a společenskou realitou, která za nimi zaostává.
  První důsledek vedl k dalekosáhlé integraci širokých mas do vládnoucího systému a ke křehoučkému „šťastnému vědomí“, jak to pojmenoval Herbert Marcuse, k reformistickému postoji.

  Kapitalismus je dokonale schopný přizpůsobit se materiálnímu rozvoji výrobních sil. S čím se nemůže vyrovnat, to jsou potřeby, které jdou za ty materiální, potřeby těch nejkvalifikovanějších a nejcitlivějších, totiž nevyčerpatelná produktivní (výrobní) síla fantazie.

  Nejenom znovu stmelila znesvářené síly imperialismu a dodala očividné argumenty pro jejich antikomunismus, ale také odradila miliony antikapitalisticky cítících lidí a zničila v dlouhodobém horizontu největší šanci evropského socialismu. Masy pracujících lidí v nejrozvinutějších evropských industriálních zemích si nepřejí socialismus podle moskevského či pekingského mustru. Když nová levice s takovým důrazem mluví o kulturní revoluci, míní se tím právě, že se musí radikálně změnit nejen výrobní vztahy, dělba moci, sociální struktury, ale celý způsob života, aby se umožnilo sebeurčení každého člověka a aby se odstranila každá forma panství člověka nad člověkem“

  Publikováno v deníku Die Zeit v červenci 1969.

   • vittta

    Nová levice na to odstraňování panství člověka nad člověkem od lesa.
    Když to nejde po dobrém- tak to půjde po zlém.
    Jen přechodně, dokud nehodní nevychcípou buď sami, nebo jim případně trošku pomohou.
    A až budou nehodní vychcípaní, pak teprve nastane Království Boží na zemi.
    Pořád dokola.

  • vittta

   A fašismus v mužském provedení.
   Hrůša na to jde o chlup chytřeji, ale výsledek je stejný jako u Emičky.
   Slátanina.
   “ „V naší zemi žijí desítky tisíc lidí, jejichž nejbližší příbuzní byli v Osvětimi krutě zavražděni. Jsem jedním z nich a hlasitě protestuji proti tomu, aby grázlové, kteří se živí lhaním či obhajováním lží svých nadřízených, brali tyto zavražděné nevinné lidi jako rukojmí svých lží,“ hřmí Hrušínský.“
   A Honzíku, co je tam vlastně Lživé?
   Co já vím, tak se tvrdí, že Koněvova vojska osvobodila Oswietim- ale ona je fakt osvobodila.
   Pokud jí tedy sprostě nedobyla na Německých strážích SS, kteří tam předváděli Hochkultur, ale to měl Hans říci.

   „Obrací se proto s prosbou na všechny demokratické politiky a všechny slušné lidi ve veřejných funkcích, aby nechodili diskutovat s těmito lháři. „Nestojí o žádnou pravdu, a už vůbec ne o vaši slušnost. Té se jen vysmívají,“ zdůrazňuje Hrušínský.“
   A ano, samozřejmě, fašisté s politickou opozicí nediskutují, zatímco demokraté ano.
   Hans si ale na demokrata snad už ani nehraje.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hovado-grazlove-Jan-Hrusinsky-se-cili-kvuli-Zemanovi-a-Konevovi-Zautocil-i-na-ParlamentniListy-cz-595034

   • oh

    Ty tomu nerozumíš, vittto a zjevně máš oproti panu principálovi nedostatečné vzdělání. :-) Jan Hrušínský už zjevně absolvoval nejnovější liberální kurs Nové dějiny Evropy a proto, spolu s dalšími pilnými žáčky, jako „Jaceňuk, polský ministr zahraničí a naši rusofobové nám říkají, že koncentrační tábory ve východním Polsku, a i Terezíně a nakonec i Prahu, osvobodili Ukrajinci“
    Prostě to chce drzého uzurpátora cizí slávy Koněva dát pryč a místo něj vztyčit sochu ukrajinského vlastence, bojovníka za svobodu, demogracii a lický práva Stepana Bandery. Ten určitě Hrušínskému ani Kolářovi spánek rušit nebude.
    Akorát si nejsem moc jistý, co by mladému, pokrokově vzdělanému Hrušínskému na jeho proslov řekli jeho příbuzní, zavraždění v Osvětimi. Jen se nějak nemohu zbavit dojmu, že by to asi nešlo publikovat před dvaadvacátou hodinou. :-))

    • vittta

     To bylo ovšem v r. 2015, dnes už jsou historici zase o chlup dál, a proto bylo na pomníku, vyjma let 1956-1961-1968 napsáno i 1945, kdy tedy Koněv nějak asi dobyl Prahu v roli uzurpátora- ale to už byl vybaven ruskými vojsky, protože Ukrajinci přece nikoho dobývat nemohli, nemají to v povaze, ti tak max. osvobozovat.
     Hodně jich třeba rozvracelo německé ozbrojené síly v Kaminského divizi SS, osvobozovali myslím tito SSáci hlavně Waršavu, a tak obětavě, že na to Poláci do smrti nezapomenou…néé, vlastně na to už zapoměli.
     Tady zase je až překvapivě neuvěřitelně vypovídající článek o „Nabarveném ptáčeti“.
     Ten film mě zhnusoval už od chvíle, kdy se o něm začalo mluvit.
     Je móda filmů, překrucujících historii, tak tenhle bude asi jedním z nich.
     A taky že jo!
     Zázračně politicky prozřelý Marhoul si vybral smyšlený příběh, který má jediný cíl.
     Hodit na Poláky holocaust v Polsku.
     Podobně německá Hochkultur hází na Čechy vinu v cikánských lágrech v Letech, a…ani už nevím, kde byl ten druhý, ale na ukázku toho, jak Češi prováděli holocaust stačí ten jeden, aby neměli sluníčka v palicích zmatek.
     Dost se mi líbilo, jak na marhoulově filmu odcházeli lidé ze sálu.
     Prostě se nemohli dívat na ty hrůzy.
     Dneska, kdy je extremní násilí ve filmech běžnější jak pravidelná ranní stolice.
     Třeba se nemohli dívat na ty žvásty tam.
     Zajímavé je, že tuto možnost mainstream ani nenaznačil.
     Také mi připadá zvrhlé, natočit film, trvající 3 hodiny, s nějakým extremním násilím, co se tím má jako 75 let po válce vlastně připomenout, když třeba upálení v Oděse nikoho absolutně neserou?
     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pribeh-jerzyho-kosinskeho-odehraly-se-hruzy-z-nabarvene-ptace-i-ve-skutecnosti-78478?dop-ab-variant=2&seq-no=3&source=hp

     • oh

      Ten druhý je Hodonín u Kunštátu.
      I když Kosiński nenapsal autobiografický román, samotné předválečné Polsko bylo poněkud protižidovské – minimálně od té doby, co po Pilsudského puči (1926) v Polsku vládli osvědčení „demokraté usilovně zadržující bolševismus“ a protižidovská opatření – o něco mírnější než v Německu – si Polsko, na rozdíl od Československa, zavádělo samo a dobrovolně už před válkou: „Ve 30. letech 20. století ruku v ruce s rostoucím vlivem pravicových stran zesílily antisemitské nálady a byla zavedena některá protižidovská opatření – tzv. numerus clausus (omezený počet míst pro židovské studenty na vysokých školách), zavedení „lavicových ghett“ v učebnách, hospodářský bojkot, omezení přístupu Židů k určitým povoláním, jejich vytlačování ze státní správy, školství či armády, fyzické napadání atd.“ (Holocaust v Polsku, holokaust.cz)

      Smysl by natáčení takových filmů IMHO mít mohlo, přinejmenším jako varování, jak snadno se spouští štvanice na „nevhodné“ a že pravidelně končívá – bez ohledu na původně deklarované cíle – jenom dalším masakrem… ale obávám se, že ti, kdo by si poučení vzít měli, na takové filmy buďto nechodí, nebo je rovnou zneužívají k podpoře svých záměrů na šíření „vyššího dobra“.

 16. vittta

  A fašismus potřetí, nyní v podání samotného Čulíka a euronacistické organizace HWR.
  Oba uvedené subjekty se zašťiťují bojem proti fašismu, a ukazují tak, jak se to vlastně myslí.
  Začíná to už nadpisem, který je lživý.
  Orbán je tam označen za diktátora.
  Pak je tam lživě překrouceno to, co řekl Babiš, už v úvodu to bylo děsivé:
  „Babiš se přidal děsivým projevem o tom, jak bude stimulovat Češky k zvyšování populace bez spoléhání na přistěhovalce. Etnická čistota národa (?) musí být podle něho zachována:“
  Babiš nehovořil o žádné etnické čistotě, čistá lež.
  Projev nebyl nijak děsivý, možná pro patologického lháře Čulíka, ale Čulík není svět.
  Uveden tento výňatek z projevu:
  „Osobně si myslím, že dobrý stát se pozná podle toho, že jeho obyvatele nemají obavu o budoucnost a že jejich počet stoupá i bez migrace. Náš cíl? Pomoc rodinám, které se rozhodnou mít nejen první a druhé, ale hlavně třetí dítě. Stát jim musí cíleně pomáhat, a to hlavně finančně.“
  Určitě je to nejděsivější, co řekl. (Babiš)
  Tohle už je principiálně nacismus, byť u nacistů byl hlavní vyvolený národ, zde je to naopak, ale podstata je stejná, tedy i cesty k jejímu dosažení mohou, a nejspíše budou stejné. (násilí)
  KAŽDÉMU nyní vřele doporučuji tento článek přečíst, je to krátké.
  Od A až do Z ryzí lži, v pravdě Goebelsovského střihu (omílání nesmyslů do nekonečna, a překrucování významu řečeného, a když řečník neřekne nic, co by mohlo KOHOKOLIV pohoršit, tak se jako ukázka ukáže něco, co nemůže pohoršit nikoho s tím, že to pohoršit může, ba musí)
  nevím, jakou propagandu měli samotní nacisté, ale myslím, že těchto výšin ani nedosáhli.
  https://blisty.cz/art/96875-babis-vedle-diktatora-orbana-na-silene-konferenci.html

  • astraustralia

   vittta
   jeste ze toho Culika tak dobre sledujete:-)
   podobne zkreslene reagoval na vyjadreni presidenta Zemana jeho kamarad Neff=
   Na PL se Neff vyjadril ze „Zeman-vyhrozuje-ze-zasahne-do-Capiho-hnizda“
   usoudil tak z tohoto presidentova prohlaseni v rozhovoru se Soukupem:
   „Je třeba s tím něco dělat, jste prezident,“ apeloval Soukup následně na Zemana. „Je možné zvažovat kroky, ale ty budou aktuální tehdy, až bude toto posuzování na úrovni státního zastupitelství ukončeno, ať už bude výsledek jakýkoliv,“ reagovala hlava státu.

   Časy se mění a lidé s nimi
   nekteri k lepsimu:-)
   I pan poslanec Vondra je dnes jiny nez byval
   Na otazku:
   Často mluvíte o nebezpečí progresivistů odpovida:
   To jsou ti, kdo chtějí změnit náš přirozený způsob života ve jménu prosazení jediného správného názoru na svět. Oni si říkají liberálové, ale liberálové to nejsou. Liberál je ten, kdo usiluje o nějakou svobodu. Tohleto se dostává do kategorie nároků. Komunisti chtěli změnit povahu člověka, pokud jde o jeho ekonomické chování a tady je úsilí jit jeste dal, změnit i přirozenou podstatu člověka.
   Ani novy „progesivni“ zpusob zasahovani do zivota rodin s oznacenim rodic 1/2 se mu nelibi:
   Pak ze politici take nezraji
   ze realitu zivota neznaji
   ze jsou od zivota lidu odtrzeni
   ti co prozreli budiz oceneni
   https://www.respekt.cz/tydenik/2019/36/me-nasazeni-odpovida-lavine-ktera-se-na-nas-vali?fbclid=IwAR2q8qBFM7M5Xt5xgtPCGlY5ECnTKyvlgwB3y13ZEEyo3TtZH6qEg_fOGPs

 17. embecko

  Konecne spravny punk!!!
  *
  Bernardín mal apetít, Babe Jáge zjedol riť.
  Betón, asfalt, fugén, kléber, cement, kváder, brizolit.
  Bulvár vinil rokenról, bol to pre nich, bol to gól.
  Vo vestibúle Fredy Krúger z tváre zotrel Dermacol.
  Aligátor biliárd a bordel prúser margarín,
  Fredy Krúger cirkulár a Bába Jága Halloween.
  Ventilátor multikábel Fredy Krúger imbecil,
  bastard vygrcal na centrifúge trojitý kinedryl.
  Bernardín je konzument, zjedol ritný inštrument.
  Baba Jága na kontróle, doktor s ňou mal incident.
  Zaznel verdikt utratiť, bilancujme ja i ty.
  Dieter Bohlen je od kólen a Bába Jága bez riti.
  Aligátor biliárd a bordel prúser margarín,
  Paris Hilton konkubína, katastrófa kokaín.
  Ventilátor, multikábel Fredy Krúger imbecil,
  Rotavátor, krhla, kýbel, regál, vidly, hrable, rýl.
  Aligátor biliárd a bordel prúser margarín,
  Fredy Krúger cirkulár a Bába Jága Halloween.
  Ventilátor multikábel Fredy Krúger imbecil,
  bastard vygrcal na centrifúge trojitý kinedryl.
  Aligátor biliárd a bordel prúser margarín,
  Paris Hilton konkubína, katastrófa kokaín.
  Ventilátor, multikábel Fredy Krúger imbecil,
  Rotavátor, drhla kýbel, regál, vidly, hrable, rýl.
  *

 18. Ondřej

  Tohle bude čtvrtý příklad fašismu. A slunickar to asi nebude.

  Němci odsoudili zřejmě posledního příbuzného Hitlera. Za líbání nezletilé

  Devětašedesátiletý Romano-Lukas Hitler se prohlašuje za posledního příbuzného nacistického diktátora Adolfa Hitlera. V Sasku žijící podivín s tetováním na hlavě byl nyní odsouzen za líbání třináctileté Anii R. Vyvázl ale jen s pokutou.

  Hitler se ke školačce ze saského města Görlitz (Zhořelec) přiblížil loni v květnu, když jí bylo třináct let. Její šedesátiletý otec Piotr pak Hitlera udal.

  Piotr vypověděl, že prodával garáž a na inzerát se přihlásil Hitler. Záhy se však místo o garáž zajímal už jen o Aniu. „Lákal ji do svého bytu bonbóny, koupil jí šaty, květiny, dokonce navrhl sňatek,“ sdělil Piotr německému deníku Bild.

  Rodiče Aniy okamžitě přerušili její kontakt s Hitlerem, jakmile se dozvěděli, že ji začal líbat.

  Soud v Görlitzu shledal Hitlera vinným ze sexuálního obtěžování. Poukázal na „zvláštní veřejný zájem“ a vyměřil mu pokutu 800 eur (téměř 21 000 Kč). Soudce Ulrich Schettgen napsal, že Hitler dívku líbal „proti její vůli na krk a tváře“.

  Hitler fyzický kontakt nepopřel, hovoří ale o „neškodných polibcích na přivítání“. Cítí se nevinným a hodlá se odvolat. Bez podrobností řekl, že chtěl s Aniou trávit volný čas.

 19. Ondřej

  Proč to děláme když „diktátorská* EU už dávno má zavedeno kratší pracovní týden. Pan Med edev v Rusku chce zavést 4 denní pracovní týden. Pan Pískun ho za to má za zrádce, který chce rozpoutat občanskou valku. To mi fakt hlava nebere.

  Týden dovolené navíc? Češi pracují déle než většina Evropy

  Česko patří k zemím s nejdelší pracovní dobou nejen v Evropské unii, ale i ve srovnání s dalšími rozvinutými státy světa. Mnoho Čechů by si ale mohlo v tomto ohledu polepšit
  Sněmovna by totiž měla na podzim rozhodovat o tom, zda se nárok českých zaměstnanců na dovolenou rozšíří ze čtyř na pět týdnů.

  Takto dlouhé volno už více než dvě třetiny českých firem svým pracovníkům dnes poskytují. Novelu zákoníku práce, která by zavedla garantovanou pětitýdenní dovolenou pro všechny, předložila KSČM, která nynější vládní koalici ANO a ČSSD toleruje.

  Návrh podporují i sociální demokraté a část zákonodárců ANO, proti němu se staví pravice v čele s ODS.

  Česko má roční pracovní dobu jako vyspělé země před 40 lety, tvrdí odbory
  Hlavním argumentem nejen komunistů, ale i ministryně sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly a dalších zastánců delší zákonné dovolené je právě to, že podle OECD patří Česko ke státům s vůbec nejdelší pracovní dobou.

  Češi stráví v práci 1792 hodin ročně
  Zatímco čeští zaměstnanci loni v průměru odpracovali 1792 hodin, například Němci jen 1363, Francouzi 1520 a Rakušané 1511 hodin. Slováci, kteří mají nejvíce státních svátků v EU (15 – v ČR jich je o dva méně), loni strávili v práci 1698 hodin.

  Celkově kratší pracovní dobu než Češi měli dokonce i obyvatelé Spojených států, ze zemí EU ji měli delší jen Řekové, v Polsku je stejná jako v tuzemsku. Nejdelší placené dovolené si přitom v Evropě užívají zaměstnanci ve Finsku a ve Francii, kde mají ze zákona nárok na šest týdnů.

  Při prvním projednávání ve Sněmovně, které proběhlo na konci května, vyvolal návrh na zákonnou pětitýdenní dovolenou bouřlivou debatu.

  Vláda předtím k předloze nepřijala žádné stanovisko, protože hlasováním v kabinetu neprošel návrh na neutrální postoj, ale ani na zamítnutí. Pro návrh byli vedle všech pěti ministrů za ČSSD dva zástupci hnutí ANO včetně premiéra Andreje Babiše.

  „Již nyní víme, že téměř 70 procent zaměstnavatelů dává svým zaměstnancům formou benefitů týden i více navíc, proto náš návrh bereme jako zákonnou garanci a napravení nespravedlivého stavu pro všechny zaměstnance,“ sdělila Právu předkladatelka návrhu Hana Aulická (KSČM).

  • oh

   Mr. Fake News, vidím, že zase „xeroxujete“ cizí texty a ani neuvádíte odkud.
   Je to jednak sprosťárna vůči původnímu autorovi a druhak je to nezákonné, kopírko. :D

 20. mistralius

  ptal jsem se různých pracujících, jestli považují činnost tzv. masážních salónů (kde se masážují kundy a čůráky) a tito pracující lidé mi řekli, že to za práci spiš nepovažují

  • Mrkos

   Práce, hra , učení.
   Sex stejně jako sport je prací jen ve fyzikálním smyslu.
   Lze to nazývat džob, když to nese prachy, ale jedná se o hru.
   Práci je nutno dělit na práci, jejiž výsledné produkty směřují k uspokojování rozumných porřeb
   a práci vedoucí k výrobě cetek(např parfémů, nejrůhnějšich hadrů pro krátkodobé módní trendy
   přehršle hraček, někdy dokonce jedovatých, potravin plných náhražek atd. které pod vlivem reklamy
   slouží k uspokojejí zbytných a někdy přímo nenbezpečných choutek,
   Do oblasti práce se zahrnují též služby a i ty se dělí ještě zásadněji. Některé služby slouží
   např zdraví lidí slouží životu, ale to zásadní je zda stojí na straně pokroku,
   Slouhové pak zpravidla slouží za 30 stříbrných zanikajícím třídám a udržují tvůrce hodnot
   v podřízeném postavení, aby se nebránili vykořisťování.
   Je na každém zda si zvolí pozici
   zda sluhy pokroku a nebo slouhy!!! za 30 stříbrných, k čemuž je třeba i pochybný charakter.

 21. vittta

  Tak nám osbodili ženy z hrůz genderové nerovnosti.
  Kolik pak asi těch děvčat vyřvávalo na náměstích o rovnosti?
  Jenže…to víte, rovnost je rovnost, a zde se děje to, co MUSELO přijít.
  Nařízení se obrací proti ženám samotným, a to nejen v tomto případě, kdy mají zakázáno nosit sukně, ale jinde s nimi nikdo nechce ani sedět u jednoho stolu.
  Ostatně, koho by dnes ve vyspělých zemích zajímaly ženské, máme úplně jiná pohlaví, která potřebují pomoci, ne?
  https://echo24.cz/a/S8uvg/video-studentky-chtely-dal-nosit-sukne-gendrove-neutralni-skola-povolala-policii-a-zavrela-branu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Kamil Mudra

   Mnojo… Kde jsou ty časy kdy vedení školy buzerovalo jen za dlouhé vlasy a džíny – a mělo to sestupnou tendenci. Kde jsou doby kdy chlapi nosili ženským těžká zavazadla, pouštěli je sednout a přehazovali jim přes prochladlá ramena svá saka nebo bundy a to i v případech kdy dotyčné nebyly objektem jejich zájmu.

  • Alva

   Trochu mě připadá divné, že škola nepřikázala chlapcům nosit sukně! Proti takové diskriminaci by se snad měly hodně hlasitě ozvat militantní feministky!

   Ale vážně.
   Nepřipadá vám, že to všechno je důsledek toho, co se označuje slovy, že se nám žije nejlépe v celé historii – nebo tak nějak? Sice jak komu, ale z nudy už mnoho lidí neví, čím by se měli zabavit. Tak budou „demonstrovat“ za cokoliv. Navíc se dostanou ve větší míře do kontaktu s živými lidmi namísto virtuálních přátel z facebooku, to je pro ně taky už téměř něco nového.
   Fakt už by se ale mělo přestat blbnout ve velkém.

   • vittta

    Oni hlavně naprosto nepředvídají důsledky.
    Takže nakonec na to ti demonstrující doplatí sami.
    V tomto případě ženy, v jiných případech mladí, až nebudou tak mladí, v důsledku nakonec buzíci, kteří skoro nikomu nevadili, ale vadit začnou, posílí extremistické strany a mainstreamové budou umírat na oubytě, viz. u nás ODS a ČSSD- tak dlouho na voliče srali, až se voliči vysrali na ně, i když Fiala s ODS se chystá vyhrát volby….blbec.

   • embecko

    „Trochu mě připadá divné, že škola nepřikázala chlapcům nosit sukně! … Ale vážně.“
    Me to prijde jako docela vazna namitka…opravdu, proc ne kluci sukne? To by preci bylo v logice veci, a sice, ze toxicka (zde maskulinni) vetsina se musi prizpusobit narokum na pestrost. To je preci podstata celeho zpadniho evropskeho hnuti.
    Aby holky zacaly nosit kalhoty preci nedava vubec smysl (vzhledem k tomu, co se razi). To je jako nutit zeny curat na zachode ve stoje (myslim, ze neprehanim).
    Zajimava situace…ze by to byla ze strany te skoly nejaka vyzva, vzdor, svejkovina? Anebo opravdu trest feministkam ze strany vedeni…anebo uz uplna demence a bezduche rovnostarske silenstvi (vsichni stejne a je uplne jedno, co).

    • Ondřej

     sukně byla vždy mužský přirozený oděv od bederní roušky, je vidět, Pravda, starši generace vyrůstající v dobách idoktrinace marxistický katechismem o dějinné úloze dělnické třídy (ta měla v dějinách asi takovou úlohu, jakou sufražetky sehrály v ženském hnutí na středním Východě) si pořád myslí že lidský původ a „kultura“ byly dány „třídním“ vědomím či přislušností k majetkově stanoveným cenzům sociálního rozdělení společnosti.

     Trochu teorie

     Vzorem pro novodobý kilt (ten se udržel napříč křesťanskému puritánství až do koce 18.století) se podle odborníků stal opásaný pléd užívaný jako oblek už někdy v 16. století.Bohužel zákazy přicházely z lůna církve které měly dogmatizovat nadřazenou úlohu muže a podřízenost ženy, takže pro boj a rychlý pohodlný pohyb přirozenější a výhodnější „mužskou sukni“ nebylo místa a národy, co ji chtěly nosit byly už na počátku raného křesťanství tvrdě potlačovány (Keltové, Teutoni, Vikingové). Je příznačné, že před křesťany byly proti lidské svobodě a přirozené volbě oděvu další největší USURPÁTOŘI A PŘEDCHŮDCI největších starověkých TOTALITÁŘŮ a zpátečníků – KŘESŤANŮ – ŘÍMANÉ.

     Ostatně odpor, ke kalhotám jakožto mužského oděvu byl už od dob starověkých Řeků a přejali jej (jako ostatně jako spousty dalších věcí) starověcí Římané, jen místo východních národů si je spojovali především s evropskými „barbary“ z Germánie a Galie. V antickém Římě se tak stejně jako v Řecku nosily například volné tuniky či formálnější a honosnější tógy. V roce 397 n. l. dokonce západořímský císař Honorius nošení kalhot na území města Říma zakázal pod trestem vyhoštění a rovněž byly nepřípustné vysoké kožené boty, opět spojované s barbarskými kmeny. Víme, nakonec že „barbaři“ zvítězili a jestli dal někdo tuhé křesťanské direktivě nějakou „REFORMISTICKOU“ ránu, byli to opět původní barbaři – anglosaští, původní germánské kmeny skandinávského nebo západofranckého a britského původu. Díky nim máme takové sociální výdobytky, jenž předznamenaiy evropskou kulturní a ekonomickou dominanci zbytku světa a přejímání vzorů z evropské kultury (nejen v umění, oblékání, stolování ad.) ostatními kontinenty, ale v obecném měřítku sociální etiky evropského osvícentství a humanismu.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s