Tak nám osvobodili Babiše

Napsal vittta

V unikátním článku na PL, který se pro nepřátele PL zabývá autentickými reakcemi konkrétních politiků, takže není třeba se obávat Putina a fake news, řízených z Kremlu, je vidět, jak daleko od reality se pohybují politici v naší zemi. (na západ od nás jsou samozřejmě ještě dál, ale to není předmětem diskuze)
Dovolím si posoudit jednotlivé výtečníky, a upozorňuji Observera a spol, že je to pouze můj názor, nikoli Boží pravda.

Jako první je uveden marek Výborný:
Předseda KDU-ČSL Marek Výborný zdůraznil, že lidovci jako demokratická strana ctí právní stát. Od počátku to prý říkali. Jedním dechem však dodal, že důvěru Babiš prostě mít nemůže. „Nic se nemění na stanovisku KDU-ČSL, že pan Babiš je slabý premiér,“ zdůraznil Výborný.

Tak vida, KDU sice ctí právní stát, ale důvěru mít nemůže, navíc je to slabý premier.
Zdůvodnil to důchodovou reformou a financováním sociálních služeb.
Škoda, že to nevysvětlil konkrétněji, a když už byl v rauši, mohl ještě dodat potřebný kontext, tedy jak tuto problematiku řešili konkrétně Lidovci, když byli u lizu.

Další byl Ivan Bartoš, který je chlup chytřejší:
Předseda Pirátů Ivan Bartoš dal najevo, že je rozhodnutím státního zástupce Jaroslava Šarocha překvapen, neboť podstata celé kauzy je stále stejná.

Kdybych řekl, jak to cítím osobně: Kdyby se toto týkalo kohokoli jiného a nebyl v ní zapojen premiér Andrej Babiš, tak ta kauza je dávno u soudu. Když si vezmete, o co se v té kauze skutečně jedná, tak je to o tom, že když velká firma čerpá dotace určené pro malé a střední podnikatele, no tak je to podvod,“ upozornil Bartoš.

Jakkoliv má Bartoš pravdu v tom, že šlo o podvod a peníze byly určeny malým podnikatelů, byl to podvod legální.
Nevšiml jsem si, že by Bartoš navrhoval nějakou úpravu tohoto zákona, který si asi každý vykládá jak chce.
Dále se poněkud ukecl v tom, že být to někdo jiný, causa je u soudu.
Není.
Naopak, kdyby to nebyl Babiš, nebo kdyby Babiš nebyl v politice, nikdo by si toho nevšiml, jako si nikdo nevšímá stovek stejných caus, ba zřejmě ještě o dost „výživnějších“.

Další na řadě je ODSák Kupka, který je nezajímavý, jen vyjádřil obavu o mínění občanů, ale níže je předseda ODS Fiala, který má o občany též velkou starost.

„Rozhodnutí státního zástupce bereme na vědomí. Nastala ale situace, před kterou jsme varovali. Po jarní nevysvětlené změně na Ministerstvu spravedlnosti a mediálním tlaku předsedy vlády velká část společnosti neuvěří, že by takovéto rozhodnutí padlo i v případě řadového občana,“ uvedl předseda ODS.

Dojemné.
Jenže občan dobře ví, že řadový občan a nadobčan už si dávno nejsou rovni, a Babiš je v tomto ještě žabař.
Navíc- velká část je kolik?
A mediální tlak předsedy vlády…tak já cítím mediální tlak z opačné strany, pan Fiala si asi sedí na uších.

Vít Rakušan ze Starostů by to rád prověřil nadřízenými orgány, ještě měl dodat, že přesně o to bojoval v jiných případech, kdy se občané nějak zamotali se státní mocí, a šli na základě komických důkazů na dlouhá léta sedět.

Jen měl asi bojovat hlasitěji, páč mně to nějak uniklo.

Petr Gazník (STAN) upozornil, že OLAF měl podezření.
„Vyšetřování Andreje skončilo, zapomeňte… Protože jde o premiéra, bylo by možná lepší, kdyby ho osvobodil opravdu nezávislý soud. Takto zůstane pachuť na patře, když i evropský úřad pro boj s podvody OLAF podezření měl,“ uvedl Gazdík.

A já dodávám:

Podezření je málo, Péťo!

Unikátně to vystihl Luděk Niedermayjer: (TOP09)
„Vzhledem ke všemu, co jsme o kauze Čapí hnízdo slyšeli, to je informace překvapivá. A protože zde jde o mnohem víc než o jednoho premiéra, jeho ‚nejlepší nápad‘ a pár desítek (již vrácených) milionů, musíme doufat, že jde o výsledek striktně nestranného právního posouzení. Jinak máme mnohem větší problém, než je z mého pohledu premiér nehodný svého úřadu…“ bil na poplach europoslanec.

Luděk toho o Čapím hnízdu hodně slyšel, zřejmě z té Babišovy kampaně, co o ní hovořil Fiala.
Tak je překvapený.
No, musíme věřit (státnímu zastupitelství) co jiného zbývá?
Ale to je všechno slabota a banální, daleko větší problém je, že Babiš není hoden svého úřadu.
Ještě měl dodat proč, když je teď nevinen.

  • vittta

   A fašismus v mužském provedení.
   Hrůša na to jde o chlup chytřeji, ale výsledek je stejný jako u Emičky.
   Slátanina.
   “ „V naší zemi žijí desítky tisíc lidí, jejichž nejbližší příbuzní byli v Osvětimi krutě zavražděni. Jsem jedním z nich a hlasitě protestuji proti tomu, aby grázlové, kteří se živí lhaním či obhajováním lží svých nadřízených, brali tyto zavražděné nevinné lidi jako rukojmí svých lží,“ hřmí Hrušínský.“
   A Honzíku, co je tam vlastně Lživé?
   Co já vím, tak se tvrdí, že Koněvova vojska osvobodila Oswietim- ale ona je fakt osvobodila.
   Pokud jí tedy sprostě nedobyla na Německých strážích SS, kteří tam předváděli Hochkultur, ale to měl Hans říci.

   „Obrací se proto s prosbou na všechny demokratické politiky a všechny slušné lidi ve veřejných funkcích, aby nechodili diskutovat s těmito lháři. „Nestojí o žádnou pravdu, a už vůbec ne o vaši slušnost. Té se jen vysmívají,“ zdůrazňuje Hrušínský.“
   A ano, samozřejmě, fašisté s politickou opozicí nediskutují, zatímco demokraté ano.
   Hans si ale na demokrata snad už ani nehraje.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hovado-grazlove-Jan-Hrusinsky-se-cili-kvuli-Zemanovi-a-Konevovi-Zautocil-i-na-ParlamentniListy-cz-595034

   • oh

    Ty tomu nerozumíš, vittto a zjevně máš oproti panu principálovi nedostatečné vzdělání. :-) Jan Hrušínský už zjevně absolvoval nejnovější liberální kurs Nové dějiny Evropy a proto, spolu s dalšími pilnými žáčky, jako „Jaceňuk, polský ministr zahraničí a naši rusofobové nám říkají, že koncentrační tábory ve východním Polsku, a i Terezíně a nakonec i Prahu, osvobodili Ukrajinci“
    Prostě to chce drzého uzurpátora cizí slávy Koněva dát pryč a místo něj vztyčit sochu ukrajinského vlastence, bojovníka za svobodu, demogracii a lický práva Stepana Bandery. Ten určitě Hrušínskému ani Kolářovi spánek rušit nebude.
    Akorát si nejsem moc jistý, co by mladému, pokrokově vzdělanému Hrušínskému na jeho proslov řekli jeho příbuzní, zavraždění v Osvětimi. Jen se nějak nemohu zbavit dojmu, že by to asi nešlo publikovat před dvaadvacátou hodinou. :-))

    • vittta

     To bylo ovšem v r. 2015, dnes už jsou historici zase o chlup dál, a proto bylo na pomníku, vyjma let 1956-1961-1968 napsáno i 1945, kdy tedy Koněv nějak asi dobyl Prahu v roli uzurpátora- ale to už byl vybaven ruskými vojsky, protože Ukrajinci přece nikoho dobývat nemohli, nemají to v povaze, ti tak max. osvobozovat.
     Hodně jich třeba rozvracelo německé ozbrojené síly v Kaminského divizi SS, osvobozovali myslím tito SSáci hlavně Waršavu, a tak obětavě, že na to Poláci do smrti nezapomenou…néé, vlastně na to už zapoměli.
     Tady zase je až překvapivě neuvěřitelně vypovídající článek o „Nabarveném ptáčeti“.
     Ten film mě zhnusoval už od chvíle, kdy se o něm začalo mluvit.
     Je móda filmů, překrucujících historii, tak tenhle bude asi jedním z nich.
     A taky že jo!
     Zázračně politicky prozřelý Marhoul si vybral smyšlený příběh, který má jediný cíl.
     Hodit na Poláky holocaust v Polsku.
     Podobně německá Hochkultur hází na Čechy vinu v cikánských lágrech v Letech, a…ani už nevím, kde byl ten druhý, ale na ukázku toho, jak Češi prováděli holocaust stačí ten jeden, aby neměli sluníčka v palicích zmatek.
     Dost se mi líbilo, jak na marhoulově filmu odcházeli lidé ze sálu.
     Prostě se nemohli dívat na ty hrůzy.
     Dneska, kdy je extremní násilí ve filmech běžnější jak pravidelná ranní stolice.
     Třeba se nemohli dívat na ty žvásty tam.
     Zajímavé je, že tuto možnost mainstream ani nenaznačil.
     Také mi připadá zvrhlé, natočit film, trvající 3 hodiny, s nějakým extremním násilím, co se tím má jako 75 let po válce vlastně připomenout, když třeba upálení v Oděse nikoho absolutně neserou?
     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pribeh-jerzyho-kosinskeho-odehraly-se-hruzy-z-nabarvene-ptace-i-ve-skutecnosti-78478?dop-ab-variant=2&seq-no=3&source=hp

     • oh

      Ten druhý je Hodonín u Kunštátu.
      I když Kosiński nenapsal autobiografický román, samotné předválečné Polsko bylo poněkud protižidovské – minimálně od té doby, co po Pilsudského puči (1926) v Polsku vládli osvědčení „demokraté usilovně zadržující bolševismus“ a protižidovská opatření – o něco mírnější než v Německu – si Polsko, na rozdíl od Československa, zavádělo samo a dobrovolně už před válkou: „Ve 30. letech 20. století ruku v ruce s rostoucím vlivem pravicových stran zesílily antisemitské nálady a byla zavedena některá protižidovská opatření – tzv. numerus clausus (omezený počet míst pro židovské studenty na vysokých školách), zavedení „lavicových ghett“ v učebnách, hospodářský bojkot, omezení přístupu Židů k určitým povoláním, jejich vytlačování ze státní správy, školství či armády, fyzické napadání atd.“ (Holocaust v Polsku, holokaust.cz)

      Smysl by natáčení takových filmů IMHO mít mohlo, přinejmenším jako varování, jak snadno se spouští štvanice na „nevhodné“ a že pravidelně končívá – bez ohledu na původně deklarované cíle – jenom dalším masakrem… ale obávám se, že ti, kdo by si poučení vzít měli, na takové filmy buďto nechodí, nebo je rovnou zneužívají k podpoře svých záměrů na šíření „vyššího dobra“.

 1. vittta

  A fašismus potřetí, nyní v podání samotného Čulíka a euronacistické organizace HWR.
  Oba uvedené subjekty se zašťiťují bojem proti fašismu, a ukazují tak, jak se to vlastně myslí.
  Začíná to už nadpisem, který je lživý.
  Orbán je tam označen za diktátora.
  Pak je tam lživě překrouceno to, co řekl Babiš, už v úvodu to bylo děsivé:
  „Babiš se přidal děsivým projevem o tom, jak bude stimulovat Češky k zvyšování populace bez spoléhání na přistěhovalce. Etnická čistota národa (?) musí být podle něho zachována:“
  Babiš nehovořil o žádné etnické čistotě, čistá lež.
  Projev nebyl nijak děsivý, možná pro patologického lháře Čulíka, ale Čulík není svět.
  Uveden tento výňatek z projevu:
  „Osobně si myslím, že dobrý stát se pozná podle toho, že jeho obyvatele nemají obavu o budoucnost a že jejich počet stoupá i bez migrace. Náš cíl? Pomoc rodinám, které se rozhodnou mít nejen první a druhé, ale hlavně třetí dítě. Stát jim musí cíleně pomáhat, a to hlavně finančně.“
  Určitě je to nejděsivější, co řekl. (Babiš)
  Tohle už je principiálně nacismus, byť u nacistů byl hlavní vyvolený národ, zde je to naopak, ale podstata je stejná, tedy i cesty k jejímu dosažení mohou, a nejspíše budou stejné. (násilí)
  KAŽDÉMU nyní vřele doporučuji tento článek přečíst, je to krátké.
  Od A až do Z ryzí lži, v pravdě Goebelsovského střihu (omílání nesmyslů do nekonečna, a překrucování významu řečeného, a když řečník neřekne nic, co by mohlo KOHOKOLIV pohoršit, tak se jako ukázka ukáže něco, co nemůže pohoršit nikoho s tím, že to pohoršit může, ba musí)
  nevím, jakou propagandu měli samotní nacisté, ale myslím, že těchto výšin ani nedosáhli.
  https://blisty.cz/art/96875-babis-vedle-diktatora-orbana-na-silene-konferenci.html

  • astraustralia

   vittta
   jeste ze toho Culika tak dobre sledujete:-)
   podobne zkreslene reagoval na vyjadreni presidenta Zemana jeho kamarad Neff=
   Na PL se Neff vyjadril ze „Zeman-vyhrozuje-ze-zasahne-do-Capiho-hnizda“
   usoudil tak z tohoto presidentova prohlaseni v rozhovoru se Soukupem:
   „Je třeba s tím něco dělat, jste prezident,“ apeloval Soukup následně na Zemana. „Je možné zvažovat kroky, ale ty budou aktuální tehdy, až bude toto posuzování na úrovni státního zastupitelství ukončeno, ať už bude výsledek jakýkoliv,“ reagovala hlava státu.

   Časy se mění a lidé s nimi
   nekteri k lepsimu:-)
   I pan poslanec Vondra je dnes jiny nez byval
   Na otazku:
   Často mluvíte o nebezpečí progresivistů odpovida:
   To jsou ti, kdo chtějí změnit náš přirozený způsob života ve jménu prosazení jediného správného názoru na svět. Oni si říkají liberálové, ale liberálové to nejsou. Liberál je ten, kdo usiluje o nějakou svobodu. Tohleto se dostává do kategorie nároků. Komunisti chtěli změnit povahu člověka, pokud jde o jeho ekonomické chování a tady je úsilí jit jeste dal, změnit i přirozenou podstatu člověka.
   Ani novy „progesivni“ zpusob zasahovani do zivota rodin s oznacenim rodic 1/2 se mu nelibi:
   Pak ze politici take nezraji
   ze realitu zivota neznaji
   ze jsou od zivota lidu odtrzeni
   ti co prozreli budiz oceneni
   https://www.respekt.cz/tydenik/2019/36/me-nasazeni-odpovida-lavine-ktera-se-na-nas-vali?fbclid=IwAR2q8qBFM7M5Xt5xgtPCGlY5ECnTKyvlgwB3y13ZEEyo3TtZH6qEg_fOGPs

 2. embecko

  Konecne spravny punk!!!
  *
  Bernardín mal apetít, Babe Jáge zjedol riť.
  Betón, asfalt, fugén, kléber, cement, kváder, brizolit.
  Bulvár vinil rokenról, bol to pre nich, bol to gól.
  Vo vestibúle Fredy Krúger z tváre zotrel Dermacol.
  Aligátor biliárd a bordel prúser margarín,
  Fredy Krúger cirkulár a Bába Jága Halloween.
  Ventilátor multikábel Fredy Krúger imbecil,
  bastard vygrcal na centrifúge trojitý kinedryl.
  Bernardín je konzument, zjedol ritný inštrument.
  Baba Jága na kontróle, doktor s ňou mal incident.
  Zaznel verdikt utratiť, bilancujme ja i ty.
  Dieter Bohlen je od kólen a Bába Jága bez riti.
  Aligátor biliárd a bordel prúser margarín,
  Paris Hilton konkubína, katastrófa kokaín.
  Ventilátor, multikábel Fredy Krúger imbecil,
  Rotavátor, krhla, kýbel, regál, vidly, hrable, rýl.
  Aligátor biliárd a bordel prúser margarín,
  Fredy Krúger cirkulár a Bába Jága Halloween.
  Ventilátor multikábel Fredy Krúger imbecil,
  bastard vygrcal na centrifúge trojitý kinedryl.
  Aligátor biliárd a bordel prúser margarín,
  Paris Hilton konkubína, katastrófa kokaín.
  Ventilátor, multikábel Fredy Krúger imbecil,
  Rotavátor, drhla kýbel, regál, vidly, hrable, rýl.
  *

 3. Ondřej

  Tohle bude čtvrtý příklad fašismu. A slunickar to asi nebude.

  Němci odsoudili zřejmě posledního příbuzného Hitlera. Za líbání nezletilé

  Devětašedesátiletý Romano-Lukas Hitler se prohlašuje za posledního příbuzného nacistického diktátora Adolfa Hitlera. V Sasku žijící podivín s tetováním na hlavě byl nyní odsouzen za líbání třináctileté Anii R. Vyvázl ale jen s pokutou.

  Hitler se ke školačce ze saského města Görlitz (Zhořelec) přiblížil loni v květnu, když jí bylo třináct let. Její šedesátiletý otec Piotr pak Hitlera udal.

  Piotr vypověděl, že prodával garáž a na inzerát se přihlásil Hitler. Záhy se však místo o garáž zajímal už jen o Aniu. „Lákal ji do svého bytu bonbóny, koupil jí šaty, květiny, dokonce navrhl sňatek,“ sdělil Piotr německému deníku Bild.

  Rodiče Aniy okamžitě přerušili její kontakt s Hitlerem, jakmile se dozvěděli, že ji začal líbat.

  Soud v Görlitzu shledal Hitlera vinným ze sexuálního obtěžování. Poukázal na „zvláštní veřejný zájem“ a vyměřil mu pokutu 800 eur (téměř 21 000 Kč). Soudce Ulrich Schettgen napsal, že Hitler dívku líbal „proti její vůli na krk a tváře“.

  Hitler fyzický kontakt nepopřel, hovoří ale o „neškodných polibcích na přivítání“. Cítí se nevinným a hodlá se odvolat. Bez podrobností řekl, že chtěl s Aniou trávit volný čas.

 4. Ondřej

  Proč to děláme když „diktátorská* EU už dávno má zavedeno kratší pracovní týden. Pan Med edev v Rusku chce zavést 4 denní pracovní týden. Pan Pískun ho za to má za zrádce, který chce rozpoutat občanskou valku. To mi fakt hlava nebere.

  Týden dovolené navíc? Češi pracují déle než většina Evropy

  Česko patří k zemím s nejdelší pracovní dobou nejen v Evropské unii, ale i ve srovnání s dalšími rozvinutými státy světa. Mnoho Čechů by si ale mohlo v tomto ohledu polepšit
  Sněmovna by totiž měla na podzim rozhodovat o tom, zda se nárok českých zaměstnanců na dovolenou rozšíří ze čtyř na pět týdnů.

  Takto dlouhé volno už více než dvě třetiny českých firem svým pracovníkům dnes poskytují. Novelu zákoníku práce, která by zavedla garantovanou pětitýdenní dovolenou pro všechny, předložila KSČM, která nynější vládní koalici ANO a ČSSD toleruje.

  Návrh podporují i sociální demokraté a část zákonodárců ANO, proti němu se staví pravice v čele s ODS.

  Česko má roční pracovní dobu jako vyspělé země před 40 lety, tvrdí odbory
  Hlavním argumentem nejen komunistů, ale i ministryně sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly a dalších zastánců delší zákonné dovolené je právě to, že podle OECD patří Česko ke státům s vůbec nejdelší pracovní dobou.

  Češi stráví v práci 1792 hodin ročně
  Zatímco čeští zaměstnanci loni v průměru odpracovali 1792 hodin, například Němci jen 1363, Francouzi 1520 a Rakušané 1511 hodin. Slováci, kteří mají nejvíce státních svátků v EU (15 – v ČR jich je o dva méně), loni strávili v práci 1698 hodin.

  Celkově kratší pracovní dobu než Češi měli dokonce i obyvatelé Spojených států, ze zemí EU ji měli delší jen Řekové, v Polsku je stejná jako v tuzemsku. Nejdelší placené dovolené si přitom v Evropě užívají zaměstnanci ve Finsku a ve Francii, kde mají ze zákona nárok na šest týdnů.

  Při prvním projednávání ve Sněmovně, které proběhlo na konci května, vyvolal návrh na zákonnou pětitýdenní dovolenou bouřlivou debatu.

  Vláda předtím k předloze nepřijala žádné stanovisko, protože hlasováním v kabinetu neprošel návrh na neutrální postoj, ale ani na zamítnutí. Pro návrh byli vedle všech pěti ministrů za ČSSD dva zástupci hnutí ANO včetně premiéra Andreje Babiše.

  „Již nyní víme, že téměř 70 procent zaměstnavatelů dává svým zaměstnancům formou benefitů týden i více navíc, proto náš návrh bereme jako zákonnou garanci a napravení nespravedlivého stavu pro všechny zaměstnance,“ sdělila Právu předkladatelka návrhu Hana Aulická (KSČM).

  • oh

   Mr. Fake News, vidím, že zase „xeroxujete“ cizí texty a ani neuvádíte odkud.
   Je to jednak sprosťárna vůči původnímu autorovi a druhak je to nezákonné, kopírko. :D

 5. mistralius

  ptal jsem se různých pracujících, jestli považují činnost tzv. masážních salónů (kde se masážují kundy a čůráky) a tito pracující lidé mi řekli, že to za práci spiš nepovažují

  • Mrkos

   Práce, hra , učení.
   Sex stejně jako sport je prací jen ve fyzikálním smyslu.
   Lze to nazývat džob, když to nese prachy, ale jedná se o hru.
   Práci je nutno dělit na práci, jejiž výsledné produkty směřují k uspokojování rozumných porřeb
   a práci vedoucí k výrobě cetek(např parfémů, nejrůhnějšich hadrů pro krátkodobé módní trendy
   přehršle hraček, někdy dokonce jedovatých, potravin plných náhražek atd. které pod vlivem reklamy
   slouží k uspokojejí zbytných a někdy přímo nenbezpečných choutek,
   Do oblasti práce se zahrnují též služby a i ty se dělí ještě zásadněji. Některé služby slouží
   např zdraví lidí slouží životu, ale to zásadní je zda stojí na straně pokroku,
   Slouhové pak zpravidla slouží za 30 stříbrných zanikajícím třídám a udržují tvůrce hodnot
   v podřízeném postavení, aby se nebránili vykořisťování.
   Je na každém zda si zvolí pozici
   zda sluhy pokroku a nebo slouhy!!! za 30 stříbrných, k čemuž je třeba i pochybný charakter.

 6. vittta

  Tak nám osbodili ženy z hrůz genderové nerovnosti.
  Kolik pak asi těch děvčat vyřvávalo na náměstích o rovnosti?
  Jenže…to víte, rovnost je rovnost, a zde se děje to, co MUSELO přijít.
  Nařízení se obrací proti ženám samotným, a to nejen v tomto případě, kdy mají zakázáno nosit sukně, ale jinde s nimi nikdo nechce ani sedět u jednoho stolu.
  Ostatně, koho by dnes ve vyspělých zemích zajímaly ženské, máme úplně jiná pohlaví, která potřebují pomoci, ne?
  https://echo24.cz/a/S8uvg/video-studentky-chtely-dal-nosit-sukne-gendrove-neutralni-skola-povolala-policii-a-zavrela-branu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Kamil Mudra

   Mnojo… Kde jsou ty časy kdy vedení školy buzerovalo jen za dlouhé vlasy a džíny – a mělo to sestupnou tendenci. Kde jsou doby kdy chlapi nosili ženským těžká zavazadla, pouštěli je sednout a přehazovali jim přes prochladlá ramena svá saka nebo bundy a to i v případech kdy dotyčné nebyly objektem jejich zájmu.

  • Alva

   Trochu mě připadá divné, že škola nepřikázala chlapcům nosit sukně! Proti takové diskriminaci by se snad měly hodně hlasitě ozvat militantní feministky!

   Ale vážně.
   Nepřipadá vám, že to všechno je důsledek toho, co se označuje slovy, že se nám žije nejlépe v celé historii – nebo tak nějak? Sice jak komu, ale z nudy už mnoho lidí neví, čím by se měli zabavit. Tak budou „demonstrovat“ za cokoliv. Navíc se dostanou ve větší míře do kontaktu s živými lidmi namísto virtuálních přátel z facebooku, to je pro ně taky už téměř něco nového.
   Fakt už by se ale mělo přestat blbnout ve velkém.

   • vittta

    Oni hlavně naprosto nepředvídají důsledky.
    Takže nakonec na to ti demonstrující doplatí sami.
    V tomto případě ženy, v jiných případech mladí, až nebudou tak mladí, v důsledku nakonec buzíci, kteří skoro nikomu nevadili, ale vadit začnou, posílí extremistické strany a mainstreamové budou umírat na oubytě, viz. u nás ODS a ČSSD- tak dlouho na voliče srali, až se voliči vysrali na ně, i když Fiala s ODS se chystá vyhrát volby….blbec.

   • embecko

    „Trochu mě připadá divné, že škola nepřikázala chlapcům nosit sukně! … Ale vážně.“
    Me to prijde jako docela vazna namitka…opravdu, proc ne kluci sukne? To by preci bylo v logice veci, a sice, ze toxicka (zde maskulinni) vetsina se musi prizpusobit narokum na pestrost. To je preci podstata celeho zpadniho evropskeho hnuti.
    Aby holky zacaly nosit kalhoty preci nedava vubec smysl (vzhledem k tomu, co se razi). To je jako nutit zeny curat na zachode ve stoje (myslim, ze neprehanim).
    Zajimava situace…ze by to byla ze strany te skoly nejaka vyzva, vzdor, svejkovina? Anebo opravdu trest feministkam ze strany vedeni…anebo uz uplna demence a bezduche rovnostarske silenstvi (vsichni stejne a je uplne jedno, co).

    • Ondřej

     sukně byla vždy mužský přirozený oděv od bederní roušky, je vidět, Pravda, starši generace vyrůstající v dobách idoktrinace marxistický katechismem o dějinné úloze dělnické třídy (ta měla v dějinách asi takovou úlohu, jakou sufražetky sehrály v ženském hnutí na středním Východě) si pořád myslí že lidský původ a „kultura“ byly dány „třídním“ vědomím či přislušností k majetkově stanoveným cenzům sociálního rozdělení společnosti.

     Trochu teorie

     Vzorem pro novodobý kilt (ten se udržel napříč křesťanskému puritánství až do koce 18.století) se podle odborníků stal opásaný pléd užívaný jako oblek už někdy v 16. století.Bohužel zákazy přicházely z lůna církve které měly dogmatizovat nadřazenou úlohu muže a podřízenost ženy, takže pro boj a rychlý pohodlný pohyb přirozenější a výhodnější „mužskou sukni“ nebylo místa a národy, co ji chtěly nosit byly už na počátku raného křesťanství tvrdě potlačovány (Keltové, Teutoni, Vikingové). Je příznačné, že před křesťany byly proti lidské svobodě a přirozené volbě oděvu další největší USURPÁTOŘI A PŘEDCHŮDCI největších starověkých TOTALITÁŘŮ a zpátečníků – KŘESŤANŮ – ŘÍMANÉ.

     Ostatně odpor, ke kalhotám jakožto mužského oděvu byl už od dob starověkých Řeků a přejali jej (jako ostatně jako spousty dalších věcí) starověcí Římané, jen místo východních národů si je spojovali především s evropskými „barbary“ z Germánie a Galie. V antickém Římě se tak stejně jako v Řecku nosily například volné tuniky či formálnější a honosnější tógy. V roce 397 n. l. dokonce západořímský císař Honorius nošení kalhot na území města Říma zakázal pod trestem vyhoštění a rovněž byly nepřípustné vysoké kožené boty, opět spojované s barbarskými kmeny. Víme, nakonec že „barbaři“ zvítězili a jestli dal někdo tuhé křesťanské direktivě nějakou „REFORMISTICKOU“ ránu, byli to opět původní barbaři – anglosaští, původní germánské kmeny skandinávského nebo západofranckého a britského původu. Díky nim máme takové sociální výdobytky, jenž předznamenaiy evropskou kulturní a ekonomickou dominanci zbytku světa a přejímání vzorů z evropské kultury (nejen v umění, oblékání, stolování ad.) ostatními kontinenty, ale v obecném měřítku sociální etiky evropského osvícentství a humanismu.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s