Chudá žena z lidu

https://i0.wp.com/www.narodninoviny.cz/wp-content/uploads/2019/09/filipová_kalousek.jpg

https://i1.wp.com/www.narodninoviny.cz/wp-content/uploads/2019/09/filipová_schwarzenberg.jpg

To je ta paní, co bleskurychle vyhrála soud nad Babišem. Fotku s Kalouskem vysvětluje takto:

„Fotka pochází ze září loňského roku.
Tehdy se mi naskytla příležitost, jít se podívat do prostor parlamentu a při té příležitosti i na pana Kalouska. No a vzhledem k tomu, že jsem skutečně prostá žena z lidu a v životě jsem takové pozvání nedostala, tak jsem této příležitosti využila, protože co si budeme povídat… takovou možnost člověk nedostává každý den, že?“

Fotka se Schwarcenbergem by mohla teoreticky pocházet ze stejné šťastné životní příležitosti. Pokud by si ovšem paní někde v zákulisí převlékla tričko :-).

  • Janika

   Zdravím, Teo :-).
   Tak já tomu zas až tak dobře nerozumím. Píšou, že je to „aktivistka“. Zajímalo by mě, co se tím konkrétně myslí – je to člověk, který pracuje zadarmo a všechno si hradí sám, nebo je to jinak?

   • Tea Valentýna

    Janiko, to nedokážu říct – neznám ji osobně ani nákladně :)
    Zřejmě vyvíjí ty správné aktivity pro sebe.Takoví lidé za to nemusí nic brát. Jim stačí být mediabrita a hned se cítí být skoro tak dobrá jako Marie Curie :))

    • Janika

     Je přesvědčená, že bojuje za správnou věc, to se nikomu zazlívat nedá. Mě jen překvapuje, že má pro politiky takovou cenu, že se s ní fotí. Nebo je to normální? Nevím.

     • Tea Valentýna

      Spíš je otázka, co je v dnešním světě normální :)
      Možná je to prosté – je to pěšák, který politikům lehce zajistí punc lidského rozměru a to si lid žádá…

     • vittta

      Kdo by se nevyfotil s aktivistkou?
      Ta by jim mohla pěkně zavařit.
      Z něčeho ale žije, a nedělal jsem si tak úplně legraci, že dělá zadarmo, a bere lováčky.
      Ona za ten aktivismus nedostává nic, ale má třeba nějaké fajn místo díky tomu, nebo tak něco.
      A samozřejmě, může, ale nemusí to vůbec vědět, že profituje ze svého aktivismu.

       • vittta

        Také případně manipulovaná, řečená loutka.
        V každém případě citím z těch fotek lehký smrádek, v kontextu s tou prostou ženou.

      • Kamil Mudra

       Já bych se s Kalouskem vyfotil jen kdyby byl viditelně „pod vobraz“. A se Schwarcenbergem jen kdybych byl „pod vobraz“ já a to tak že bych nevěděl co dělám. :-)

 1. embecko

  Jak rika Siklova: podobnost s normalizaci dnes neni zadna!
  To by totiz ta prosta zena z lidu zacala objizdet fabriky a poradat besedy…dnes se tak tumlovat nemusi, ma na to verejnopravni media.

 2. embecko

  „větší konkurence mezi gangy“
  Ano, to je asi nejpravdepodobnejsi vysvetleni…a nejde jen o konkurenci, ale i o to, ze klany, neprimo podporovane vladou, nedovoli integraci tem, kteri o to maji zajem (vsak tu na tohle tema padlo jiz vice odkazu).
  Pak to konci takhle:
  „V pokynech nazvaných „Osobní bezpečnost – tipy a rady, jak se vyhnout nežádoucím situacím“ doporučuje magistrát svým zaměstnancům toto: „Naplánujte si cestu – poznejte danou oblast… minimalizujte čas mezi zaparkováním svého kola / auta a vstupem do objektu… před odchodem z budovy nejprve obhlédněte okolí, abyste se nedostali do nežádoucí situace… držte se dál od lidí, kteří jsou považováni za potenciální ohrožení nebo jsou nebezpeční a pokud v okolí nejsou žádní další lidé, vzdalte se od nich ještě víc.“
  Jeden zaměstnanec města, který tyto pokyny obdržel, obvinil obec z pokrytectví: „Médiím magistrát tvrdí, že je všechno v pořádku, i když to tak není. A pak pošlou svým zaměstnancům něco takového.““
  https://www.expressen.se/kvallsposten/efter-valdet-malmo-kraver-att-personalen-ar-ute-mindre/?fbclid=IwAR1y_R3XnbLd-PBN65aBmmkT3cHK1_WaD6A1J-DK0oVE1ZImGPaPqkLUff4

  • embecko

   A jeste jeden dobry rozhovor k tematu pravniho statu na prestiznich PL:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Film-o-zlodejne-Profesor-reziser-v-nem-odhali-vsechny-A-uctuje-s-Kalouskem-ODS-i-vekslaky-595592
   „Mě třeba překvapilo, že jeden šéf oddělení vyšetřování kriminality chodí do hospody pořád k jednomu stolku a tam člověku, kterého se týká živý spis, všechno řekne. A ten ho úkoluje. A jde to až nahoru, k náměstkovi policejního prezidenta,“ popisoval, co se při sběru materiálů například dozvěděl.“

   • astraustralia

    Dik za odkaz Saxi :-)
    Vyborne vykresleny cely Samet !
    Take Capi hnizdo
    Nějaký dramatický dotační příběh, který kreslí opozice, se podle něj stále jasněji ukazuje jako velmi přehnaná fikce. „Všichni pořád čekali, co zjistí ten OLAF, jak se s těmi dotacemi hrozně zacházelo. A OLAF řekl, že unijní peníze vůbec nebyly použity, takže je to naše vnitřní záležitost,“

    „Babiš je terčem útoků všech, kteří kradli předtím. A kradli stamiliony, dokonce stamiliardy. A nikdo je nikdy nepostihl. Začal bych „krvavými oleji“, pokračoval tím, jak zmizelo 120 miliard v OKD, kolem 100 miliard se pohybuje Mostecká uhelná. Moderátor přidal, že jemu se nejvíc líbí kauza elektronických zdravotních knížek IZIP. „Tam ty peníze úplně normálně ukradli a nezbyla po nich ani propiska,“ vzpomínal.
    „A to je ten rozdíl od Čapího hnízda. To tam zůstalo, tu dotaci vrátili, a když tam jdete, tak tam vidíte zvířata, můžete se tam ubytovat, a skutečně to existuje. Pan Bakala to ukradl a není tady z toho nic. Ani ty byty, které ukradl s tím. A ukradl je za spolupráce s pozdějším premiérem,“ pálil Svoboda.
    Dnes lidé začínají být bezradní. „Každé volby hledají někoho nového, vždy si od něj slibují, že on už udělá pořádek, a pak se zjistí, že jsou to stejní lotři. ODS, ČSSD, vždycky udělají vládu a zase něco ukradnou,“

    Hlavními rozkrádači jsou dvě hlavní strany polistopadového vývoje: ODS a ČSSD. „To rozkrádání začalo už od devadesátých let, kdy také tekla krev. Bývalí veksláci, kteří za sebou nechávali mrtvoly, začali chodit na recepce a kamarádit se s politiky a tím to začalo,“ vzpomínal.
    Lidé jsou podle něj nenažraní. Připomněl třeba bývalého senátora Alexandra Nováka, který si řekl o úplatek ve výši 40 milionů.
    „Teď pan Fiala říká, že už nejsou ta ODS, která kradla,“ všiml si Svoboda.
    Ale je to podle něj stejné, jako když Vojtěch Filip tvrdí, že KSČM není KSČ.

    Po takovych clancich je zrejme proc jsou Parlamentni Listy povazovany za nebezpecne :-)
    Spravne korektni a informacne vyvazena sdelovadla by rozhovor s takovymi nazory neodvazila otisknout.

  • vittta

   Škoda, že tady není Saul.
   Zajedno by mu dal vývoj za pravdu s těmi dětmi Michalákovými- tedy že ESLP ovládá Putin a ultrapravicové živly, a jak tam je napsáno „kteří jsou považováni za potencionální ohrožení“, tak to určitě jsou White Trasch, co tady Saul zmínil v souvislosti se mnou.
   Určitě tak velmi nebezpeční lidé jsou i ve Francii.
   Takže jakmile není v blízkém okolí žádný negr, který by pomohl v nesnázích od White Trasch, tak raději ani nevylézat.
   Ale korektní Francouzi to takto tvrdě nenapíší.
   Dneska přišla dcera domů ze školy a sdělila mi, že jsou si všichni lidé rovni.
   To jsem nezpochybnil, ale poradil jsem jí, že o rovnosti lidí musí přemýšlet, až na ní zase jen tak, že jde kolem, nějaký cigošek plivne, nebo jí bude nadávat do kund a pič.
   Pak ať vyhodnotí rovnost lidí na praktickém příkladu.

 3. vittta

  Tady je výplod inteelektuální elity disentu.
  Z mého pohledu nepochopil dobu.
  Peňás s ledovým klidem píše o nedostatku lidí na pracovní místa, kde se musí pracovat.
  Poněkud futuristicky píše, že ráno už Čecha, spěchajícího do práce nevidět, a že cizinci dělají už úplně všechno.
  Opět otázka pro lektora školení mediální gramotnosti pro dědky a báby 50+.
  Co by asi řekl?
  Tito Peňásové ale nějak zapomínají na to, že i kdyby sem cizinci jeli skutečně pracovat, kupodivu, bez ohledu na rasu a etnikum, též zestárnou a posílí už tak silné řady důchodců.
  Jejich děti budou (v lepším případě) buď Češi- tedy budou stejně „líní“ jako ostatní, nebo vytvoří negerská gheta a budou se živit kriminalitou a pruzením.
  Peňáš v pohodě píše, že :
  „…..a ti, kdo už se tedy náhodou narodí, tak ti přece neporostou, aby dělali něco, co je nebude bavit. Většina vystuduje a o ostatní se postará společnost. Ta bude neustále bohatnout, přičemž pod kotlem budou zatápět lidmi, které si sem přivezeme. …
  Tak vida, oni vystudují.
  To se nám ten náš národ vyšvihl co se IQ týká.
  Na absolvování VŠ tak, aby byl po studiu také něco platný, má student bai voko s IQ 115, to je asi 10-15% populace.
  Zbytek, i když vysuduje, studuje zbytečně, i když je to jen orientační, samozřejmě nejen na IQ záleží, ale jako příklad to stačí.
  Vrážet peníze do lidí, co na studia nemají, a neustále jim snižovat nároky, aby do nich vložené prostředky nevypadaly jako vyhozené, je úplně na hovno.
  Rovněž maturitu má dneska každá opice, mající znalosti 1. stupně socialistické ZŠ- když to dobře jde.
  Navíc do těchto lidí média cpou cosi o sockách, lopatách, a též- samozřejmě- Zemana volí ti hloupí, zatímco študovaní…
  Kdyby bylo školství jak má být, však on by se někdo na kopání kanálů našel, navíc, když by se za to lépe platilo….a platilo, kdyby sem nevozili otroky z Džalalastánu.
  No…nevím, no.

  https://echo24.cz/a/SKwVa/cernosi-v-cechach-a-v-brumove?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Alva

   Co se týká toho vzdělávání, máte názory typu nepřemluveného „dědka a báby“. :-)))
   Piráti už navrhují, aby nikdo u maturity nepropadl, protože i výsledek nula je výsledek. To je sice pravda, ale ten výsledek je to nulový. Nevím, jestli by se Pirátům líbilo, kdyby si třeba nechali postavit dům za miliony s tím výsledkem, který propagují u vzdělání.

   Jinak k těm stárnoucím pracujícím cizincům – taky mi od začátku bylo divné, že nikdo nebral ani v nejmenším jejich stárnutí. Tedy myslím těch cizinců opravdu pracujících. Možná to viděli jako u domorodců – vycucnout, odkopnout.

   • vittta

    To je dobrý…a co VŠ, tam by také měli dát titul za nulové znalosti?
    Svět jde kupředu, takže jednou k tomu dojít může.
    A já- vysmívaný nevzdělanec, si udělám na stará kolena 3 doktoráty a kandidáta věd a budu mít před jménem 5 titulů a za jménem dva.
    To Ondrovi sklapne, ten bude čumět, jak budu vzdělaný!
    A to si troufám tvrdit, že dostanu místo třech doktorátů čtyři, ten jeden za to, že můj výsledek nebude nula, ale přeci ze sebe něco málo vysoukám, čímž se stanu naprostou raritou!
    Hlavně v medicíně bych mohl zazářit, dokážu totiž vyjmenovat, a dokonce i ukázat všechno tělesné orgány, a bez potíží rozeznám prdel od hlavy!

 4. vittta

  Tady je něco pro ty, kteří se chtějí unudit.
  Doktor Solfernus v předlouhém hovoru nudí jak školní estráda k výročí VŘSR.
  Za zmínku stojí snad jen tohle na konci:
  “ Moderátorka k tomu položila „křehkou a často zneužívanou“ otázku na uprchlickou krizi přinášející různost náboženství. Dovede si s tím Evropa poradit?

  Podle Halíka se jednoznačně ukázalo, že dovede. „Samozřejmě k žádné katastrofě nedošlo a všechny ty fake news přeháněly, žádná apokalypsa není. Západní Evropa si s tím poradila velice dobře a u nás je to umělý strašák, který používali lidé, kteří se chtěli pasovat do pozice zachránců. A já jsem rád, že to téma teď už opadá a ti, co strašili uprchlíky, teď straší homosexuály,“ řekl Halík doslova. Někteří lidé v křesťanské komunitě prý prostě bohužel nedovedou žít bez nepřítele, tak si vždy nějakého musejí vymyslet.“
  Nóóó, to bylo keců, jak má Evropa problémy, ale žádné nemá.
  Všichni ty zabití, znásilnění, oloupení, ten bordel, přestřelky gangů, napadání řidičů a tyhle věci, se vlasdtně vůbec nedějí.
  Umělý strašák.
  Teď se straší homosexuály.
  Ale já nevím jak.
  Podle mě homosexuály nikdo nestraší.
  Jen jim chtějí dávat práva, která jim nepřísluší, ale že by jimi někdo strašil…
  Ale tedy Solfernus promluvil i o ženách.
  „Skutečně si prý myslí, že patriarchální maskulinita se vyčerpala. A věděl to prý již na počátku tisíciletí, když tomuto tématu věnoval své první kázání v novém mileniu.

  „Měli bychom rozvíjet ten ženský přístup ke světu,“ myslí si. Ten obnáší empatii, citlivost a jemnost. A tyto vlastnosti by podle Halíka v sobě měli hledat a rozvíjet i muži. „Můj velký učitel Karl Gustav Jung říkal, že i muž v sobě musí zpracovávat určitý prvek ženy,“ vzpomněl slavného psychologa.“

  Hlavně ať v sobě muži nezpracovávají prvky krvavé Marie,Džamily Stehlíkové, co uznala Kosovo, a ještě se tím chlubí, Kundolíza Riceová…teď ovšem ďábla hodně zklamala Su Tij, co si hrála na disidentku, a ve skutečnosti to byla diktátorka.
  Nevím, co mají tihle tlachalové tak zajímavého na ženských, vyjma toho, že by asi Čaputovou někteří ošoustali.
  Když jsou u moci, jsou to zrovna takové krávy, jako muži volové, až na vyjimky, které jsou ale i v řadách mužů.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-nejhorsi-v-nas-Halik-zautocil-na-Klause-ml-pres-alkohol-Zavidi-Caputovou-a-zklame-gaye-595671

  • Alva

   Možná Halík nastupuje do „správného vlaku“.
   https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/papez-se-modli-obava-se-schizmatu-40296223?dop-ab-variant=15&seq-no=3&source=hp
   „Pontifik v poslední době čelí rostoucím útokům bohaté a vlivné frakce konzervativních prelátů především z USA. V jejich čele stojí kardinál Raymond Burke, který dokonce nejvyššího představitele církve vyzval k odstoupení. Vadí jim papežova vstřícnost vůči gayům a lesbám i rozvedeným“.

   Njlépe hodnocený komentář v diskuzi:
   „Spíše mi vadí papežova vstřícnost k migrantům valícím se do Evropy. – To dalajláma je větší pašák než papež. Ten to vyjádřil slušně ale jasně: mají zůstat tam kde jsou a Evropu nechat Evropanům. A přitom papežovi by evropská civilizace měla být bližší.“.

   • vittta

    To se chudák poněkud opozdil s tím zjištěním.
    Schizmatu církve se já obávám už dobře 5 let, a to se v církveních otázkách naprosto nevyznám.
    Jak dlouho se toho asi musejí obávat ti, co se vyznají…

    • embecko

     Do prevadecskeho kseftu s uprchliky vstoupila uz i nemecka reformovana cirkev a hodla s jinymi neziskovkami jednu prevadecskou lod koupit:
     https://www.tagesschau.de/inland/seenotrettung-kirche-101.html
     Reformovani a evangelici to maji v Nemecku tak pul napul (cirka 23 milionu registrovanych vericich na kazde strane).
     K tomu odbornici z technickeho institutu v Karlsruhe rozhodli, ze osud spalovacich motoru je zpeceten a nic nastupu elektroaut uz nedokaze zabranit. Resenim vysoke ceny pry bude chytry leasing na mnoho let, coz se pry vzhledem k ekologickym usporam vyplati.
     Takze kdo nechce byt otrokem a vyhyba se hypotece, tak v blizke mudoucnosti bude pod knutou „chytreho“ a vzhledem k cene nezbytneho leasingu na auto.
     A kdo nechce ani to, ani ono, skonci jak socka…kdo by to byl byval rekl…jak jednoduche…

     • vera

      No, jestli chtějí koupit ten gumový člun, co mají na fotce v titulku, tak je to nevyjde moc draho..)
      Ale vidíte to, že je za vším zase ženská? V čele německé Evangelické církve stojí nějaká Irmgard Schwaetzer, píšou na wiki že do 18. ledna 2011 byla předsedkyní Německého výboru pro snižování rizika katastrof. Uff?
      A určitě cítí podporu odjinud, sama by do toho nešla.
      Dívala jsem se že nejsilnější zastoupení evangelíků v Německu je kolem Berlína. V Berlíně je velké centrum pro migraci – Das Deutsches Zentrum für Integrations- und Migrationsforschung (DeZIM). Vede ho Yasemin Shooman ze Židovského muzea, která založila svou kariéru na analýze islamofobie, protiislámského rasismu, a v muzeu odpovídá za programy „Migrace a rozmanitost“ Židovsko-islámského fóra.
      Mně už ty ženské začínají nějak vadit. Když se nahoře perou chlapi, tak to má aspoň jakoustakous formu, ale ženské s emocema, to jde všecko tak nějak šejdrem. Aby se takhle do sebe zamotávala náboženství všeho druhu, je to normální?

      • Alva

       Německý výbor pro snižování rizika katastrof. -:)))))
       Že by to byla trafika pro absolventy genderových a jpodobných nesmyslných vzdělávacích škol?

      • embecko

       Google stahnul ze svych stranek mapu nemeckych uprchlickych center, ale nekde je jeste k dohledani, treba na Spiegelu. Google sdelil, ze jeji zverejneni odporuje vnitrnim koncernovym narizenim a na dotaz Spieglu, o jake narizeni jde, odpovedela tiskova mluvci, ze „Pristup verejnosti k informacim je nam velmi dulezity, stejne jako moznost projevit sve mineni.“
       Jak vidno, uz se vubec nenamahaji odpovedet na dotaz hlidacich psu demokracie, delaji si co chteji a oduvodnuji sve kroky obvyklymi floskulemi….neboli bojujeme za zvyseni zivotni urovne lidu a vzestup urovne produktivity prace

       • vera

        ale jich je…hlava na hlavě, připomíná mi to klasika a jeho – je to tady jeden vedle druhého samý debil nebo blbeček, jenom tam vzadu je to výjimka, dva blbečci vedle sebe..). Nedivím se že to schovali, člověka napadne se ptát kolik stojí provoz, a dřív nebo pozdějc by mohl dojít ke korekci teze, že humanitární hledisko musí převládat nad racionálními námitkami…
        Místo mluvčích už jsou možná taky jenom roboti, když TamTiNahoře vidí co jindy všechno prochází, tak proč by nastavovali skutečné osoby, šetří se peníze i čas.
        trochu mimo téma – Vidlákovy kydy dneska, četli jste? Řešení průserem. Nemá chybu)

   • pacifista

    …papežovi by evropská civilizace měla být bližší…. No, já nevím, ale Jižní Amerika je také hodně daleko od Evropy.

  • astraustralia

   Moderátorka k tomu položila „křehkou a často zneužívanou“ otázku na uprchlickou krizi přinášející různost náboženství. Dovede si s tím Evropa poradit?
   Podle Halíka se jednoznačně ukázalo, že dovede.

   vittta nejste prvni komu je z Halika blivno.
   Tak to dopadne z kazdym kdo bud
   a/ se montuje do neceho cemu nerozumi
   nebo
   b/ umyslne zkresluje a ignoruje realitu.
   Kdyby fungoval jako knez a vyslovoval se k zivotu cloveka jen z posice kazatele viry ve Stvoritele
   nebude nikym napadan, protoze nebude napadnutelny.
   Maximalne muze byt kritizovan svymi cirkevnimi nadrizenymi ze se odklani k spravneho vykladu viry.
   Ze sva kazani obhacuje nejen o svuj nejkorektnejsi pohled na „uprchlickou krizi“ ktera u neho neexistuje
   dokazuje i jeho obdivne komentare smere ke Slovensku a pani Caputove.
   K ekonomice pak obdivnym a souhlasnym komentarem nad prijetim eura.

   Kdyz jsem pri posledni navsteve CR vyslovil podiveni k cemu vsemu se „knez“ Halik vyslovuje,
   dostalo se mi vysvetleni ze jsem pozadu.
   Duchovni maji nejen pravo ale i moralni povinost vyslovovat se ke vsemu.
   Bylo tomu tak vzdy a soucasny marasmus a rozklad spolecnosti je tu proto ze se Halikum nenasloucha!
   Nic noveho se nedeje. Tak tomu bylo i v minulosti.
   Cirkev nelibe nese ze svetavladci dnes nekonzultuji sve aktivity s cirkvi tak jak bylo zvykem minula tisicileti!
   Jedine Islam je vyjimkou . Tam vira rozhoduje o vsem!
   Allahu Akbar !
   Vittta Vas by nepotesilo dozit se doby kdy i banksteri z Wostrytu poslouchaji kazatele a ridi se Koranem ?
   Lidstvo ridici se virou ve spravnou viru a ne virou v dollar ?
   Vyjadrete se :-)
   Hin sa ukaze jak to s homosapiensem myslite. Jak dobre a jak vazne :-)

   • vittta

    Když bude Halík imámem, tak se nemáme čeho bát.
    A to bude, dokonce si myslím, že už je, že ho tajně světil nějaký islámský potentát v Německu 70 let!

 5. vittta

  Zajímavá diskuze, kterou unikátními vstupy obohatili známí tlachalové- Třešeň a Observer.
  Tak Test u Tarase ukázal několik zajímavých fotografií vražd ve jménu svobody a demokracie.
  Jedna z nich byl lynč maďarského komunisty.
  Třešeň se prezentovala odkloněním diskuze, na nějaké řádění Čechů, kteří lynčovali Němce v r.1945.
  Kde na to přišla není známo, ale dle mého je to základní myšlenka, kolující dlouhodobě v její choré hlavě- tedy Češi jako jacísi „Whitetresch“ Evropy, bezuzdě se mstící veskrze nevinným Němcům.
  Proč by jinak viděla hnedle Čechy v r.1945?
  Jenže, na konci války v r. 1945 to rozhodně nebyli Češi, kdo spáchali více vražd než dobrotiví Němci.
  Unikátní je pak vstup Observera v roli všeználka, který napadl Testa že o tom ví hovno a ještě cosi o rudostalinistické prdeli, jak má slušný a distingovaný Observer ve zvyku, a uvedl věc na pravou míru.
  Studoval to, a zjistil, že dav prostě reagoval na to, že do nich AVH, což byla jakási obdoba StB zahájila palbu.
  Jak to může vědět, je mi záhadou, a reálný prospěch střelby pro AVH je zde minimálně sporný.
  To já zase četl, že to byla jakási obdoba Maidanu, a do davu stříleli provokatéři z řad organizátorů revoluce.
  Těžko říci, už se to asi nikdy nikdo nedoví, kdo střílel, jako se to nikdo nedoví v celkem nedávném Kyevě, takže je zbytečné si u toho čechat pírka fantastických vědomostí.
  https://taras2.wordpress.com/2019/09/09/urednik-to-zni-hrde/#more-2336

   • vittta

    To jsi napsal hodně dobře.
    Že mu jednou bude držet diskuzi nad vodou Třešeň se svými – a nebojím se to napsat- přitroublými vstupy, toho by se asi Taras nenadál ani ve snu.
    Já nevím, že nejde Taras sem.
    Je tady domácké prostředí, klid a přátelská atmosféra.
    Héééj, Tarasi, nedělej Zagorku a vstup sem, u tebe je tě vysloveně škoda!

    • embecko

     Jenze Taras je podstatou kapitalista a tak mu nejde o diskuze, ale o ctenost. Ze si s treseni popovida lepe, nezli s tebou, tu uz padlo, takze nemaluj certy na zed.

     • vittta

      Teď mu tam obohatil Observer.
      To se nedá nekopírovat.
      Tak Observer konkrétně Testovi píše:
      „Inu, kdybyste misto tapetovani tajnosnubnych bohorovnych zasadnich postulatu, zcela odloucenych od reality a plne zanorenych v riti rudo-stalinisticke propagandy venoval trochu casu studiu historie,…..“
      Tak já Testa moc nemusím, ale tady zrovna jen ukázal fotky se svým komentářem, který navíc nejde tak úplně vyvrátit, nebo lépe řečeno, označit za nějaký fake.
      Zdálo se mi, že Observer na to reaguje hulvátsky a agresivně, svým způsobem zbytečně, místo aby v klidu napsal svůj pohled na věc.
      S Testem se nezná, nebo nevím, ale nevšiml jsem si, že by byli ve sporu, jako třeba já se Saulem, že si vesměs neodpustím nějaký ten kopanec do hlupáka, jistě že ve slabším provedení, než on na mě.
      Ale kde-pak, bylo to naopak slušné, jak jsem zjistil.
      Observer odkázal a okopíoval obsáhlý anglický text, zřejmě si myslel, že je někde na amerických stránkách.
      A česky ho doplnil, že jako:
      „V novinach na vychodni strane zelezne opony to pochopitelne popsali dle vasi chuti. Muj nazor na vas vztah k realite jsem popsal neutralne jako zcela odlouceny. Ze to pokladate za agresivitu je znamenim, ze si snad podvedome uvedomujete sve lhani a reagujete utocne a dotcene.“
      To se podívejme, tak neutrálně…
      A Test to považoval za agresivitu, jaká drzost, za tak distingované výtky.
      To tam bude mít Taras veselo…

 6. Alva

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusky-senator-vola-po-uvaleni-sankci-na-cesko-kvuli-konevovu-pomniku-40296317?dop-ab-variant=15&seq-no=2&source=hp

  „Všechny akty vandalismu začaly s příchodem jakéhosi Ondřeje Koláře na post starosty Prahy 6, který vyplaval z hlubin české politiky v roli vůdce místní organizace strany TOP 09,“ uvedl list (list ruské vlády Rossijskaja gazeta). , který stranu popsal jako krajně pravicovou formaci orientovanou výhradně na Západ. „Čím slabší jsou (v ČR) pozice stoupenců Západu, tím tvrdší je protiruská rétorika a protiruské akce,“ konstatoval s odvoláním na volební výsledky TOP 09.

  „Češi jsou snášenlivý a mírumilovný národ. Velkých vojenských vítězství nedosáhli. Ani v této válce s památníkem maršálu Ivanu Koněvovi nezvítězí. I kdyby žulová podoba vojevůdce z náměstí zmizela, zůstane Koněv v historii zapsán jako jeden z epických hrdinů, který porazil nacismus. A pokud si někdo vzpomene na ty, kdo s památníkem bojují, pak jen jako na ubohé zbabělce a neškodné darebáky,“ napsal ruský deník.

  Že by TOPka vedena maršálem Kolářem nedokázala zvítězit nad sochou? :-)))))

 7. Alva

  Trochu odbočím od politiky. Mám češtinářský problém s významem některých (ekonomických) výrazů.

  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/platy-ve-verejne-sfere-vzrostou-vsem-o-1500-korun-dohodla-se-koalice-40296348?dop-ab-variant=15&seq-no=1&source=hp
  „Pomáháme těm, kteří jsou na tom platově nejhůře, a nejvíce si pomohou ti, kteří jsou pod minimální mzdou,” uvedla Maláčová“.

  Jak může být někdo placen méně než je minimální mzda? Pak ten výraz nemusel být zaváděn.

  • oh

   Jak může být někdo placen méně než je minimální mzda?
   Snadno. Pod hodinovou minimální mzdu jít nelze – rozdíl by musel stejně zaměstnavatel doplatit – ale měsíční minimální mzda předpokládá standardní (osmihodinovou) pracovní dobu, takže, když dostanete úvazek na nižší počet hodin než standard, jste šupem pod minimální mzdou a přitom je to přísně podle zákona.

  • Asfalt

   Plat je odměna za práci vyplácená státem, mzda odměna vyplácená subjektem soukromého práva. Tento zásadní rozdíl mezi platem a mzdou má i ty důsledky, že soukromý zaměstnavatel může činit to, co mu zákon nezakázal, a protože mu zákon zakázal vyplacet mzdu nižší než mzda minimální nebo zaručená, může platit svým zaměstnancům dle libosti, ale jen nad touto zákonem stanovenou hranicí. Stát naproti tomu vyplácí plat podle tarifních tabulek.
   Smysl tázané věty je pak v tom, že nejnižší platy podle nejméně příjmových platových tabulek jsou nižší než částka minimální mzdy stanovená soukromníkovi. Zrušením těchto tabulek by pak již nemělo docházet k tomu, že zaměstnanec ve veřejném sektoru má menší plat (ne mzdu) než je mzda (ne plat) zaměstnance subjektu soukromého práva.

 8. Pingback: Kolik stojí přesunutí památníku? | Outsider Media

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s