Kdo zaútočil na Saudy?

Napsal sl-lopatnikov

Překlad Janika, převzato odtud.

Mohli to být Húsiové? – Mohli. Když Cohen říká, že Húsiové jsou údajně „zaostalí“ a „nemohli by …“ – je to samozřejmě nesmysl. Zaprvé jsou dnes drony s dosahem několika stovek kilometrů extrémně jednoduchým zařízením, na které stačí motor ze sekačky na trávu nebo, v nejhorším případě, průměrného mopedu, a mobilní telefon nebo GPS navigace. Cena je tisíc nebo dva dolarů, včetně pěti galonů benzínu. …

Přitom výcvik v ovládání dronů trvá maximálně dva až tři týdny – je to jednodušší a rychlejší než auto, protože na obloze nejsou žádná semafory. Zároveň je jejich detekce poměrně obtížná, protože jde o překližku nebo dokonce látku, nízkou rychlost jako u ptáků, a extrémně nízkou nadmořskou výšku letu. Na začátku roku 2000, s ohledem na takový vývoj, jsem navrhl použít pro detekci a sledování takových cílů, včetně řízených střel s rychlostí až 5 Machů, síť pro mobilní telefony jako distribuovaný radarový systém.

Hlavním problémem jsou extrémně nízké náklady na útok bezpilotních letounů a samotných dronů. Dokáže Pancir sestřelit drony? Dokáže. Zajímavé, a kolik to stojí? Dobře, řízené střely jsou drahé. Drony jsou O TŘI ŘÁDY LEVNĚJŠÍ, než Pancir. Toto je třeba pochopit. A S-400 … proti haléřovému modélku letadla? Padáte smíchy? Podle mého názoru dosud neexistuje přesvědčivé, ekonomicky smysluplné řešení problému dronů.

Nejzajímavější na tom však není skutečnosti, že útok provedly síly na Středním východě, i když byl skutečně proveden jemenskými povstalci. Je velmi pravděpodobné, že to může být „dáreček“ Trumpovi vzhledem k zahájení volební kampaně z roku 2000. Zde je souvislost jednoduchá: Demokratická strana je agentem Londýna v USA. A vazby Anglie s Jemenem, který byl v nedávné době dokonce formálně kolonií Británie, a navzdory odchodu Britů v roce 1967 zůstává přísloví „odcházející zůstává“ stále smysluplné. Proč? Zejména aby se Trump opravdu dostal v časovém tlaku do obtížné situace. Věřím, že Trump odvrátí podezření z Íránu, aby nezačal válku. Podle mého názoru nebude žádná válka.

I když je zde pravděpodobně tlak izraelské lobby ve prospěch války.

Navíc rostoucí ceny ropy jsou ranou pro Čínu. Jako vždy. A to je také úvaha „pro válku“.

P.S.: A stále si nemohu nevzpomenout na program Ralpha Peterse z roku 2006 o reformátování Blízkého východu, který fakticky předpokládal odstranění Saúdské Arábie a vytvoření šíitského arabského půlměsíce kolem Perského zálivu, a zároveň vytlačit Peršany ze stejnojmenného zálivu.

Stručně řečeno, nic hrozného se nestalo. Velké války však začaly menšími příležitostmi.

  • embecko

   „dáreček“ Trumpovi vzhledem k zahájení volební kampaně z roku 2000″
   To je jasny preklep, ne?… v roce 2000 snad nebyl Trump ani jeste nazivu :o)
   Jinak je to cele nejak moc zamotane. Ani neni jasne, co utocilo (rakety, drony, anebo drony s raketami). Ze by se sami jemenci zmohli na takhle precizni utok?
   Jinak na mainstreamu trochu zapadly informace o izraelskych volbach, kde jde o hodne.

   Zde jedno nesouvisejici tema, ale konecne jsem objevil vcelku vycerpavajici clanek (2x) na tema elektromobilu, a sice od praveho odbornika. Odkaz jedna:
   https://www.idnes.cz/auto/motorky/fritz-indra-elektromobil-hybrid-plug-in-akumulator-diesel.A190625_114907_motorky_fdv

   • embecko

    A odkaz dve:
    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/elektromobil-nabijeni-fritz-indra.A180102_233240_automoto_fdv
    Kdyz otevru prehled nemeckeho tisku, posledni dobou na mne vyskoci vzdy nekolik clanku s touhle tematikou…a ze Nemci slapou na plyn (samozrejme elektricky), pak brzy muze nastat velky problem s odbytem a naslednou krizi (blize vysvetleno v odkazanych clancich). Mmch od zavedeni elektrokolobezek pred 3 mesici v Berline je v souvislosti s nimi evidovano jiz 16 tezkych zraneni a elektrobezky se podileji z 90% vsech dopravnich nehodach.

   • Janika

    Nejsem si jistá, že je to překlep, to by pana Lopatnikova někdo upozornil. V tom článku v Deníku píší o obavách, že Trump další volby zpochybní a dávají to do souvislosti s rokem 2000, kdy byly volby jasně zfalšované a zpochybnění nepřipustili z „důvodu“ nedostatku času.
    Myšlenkové pochody pana L. nechápu, myslela jsem, že někdo jiný snad ano, protože on nepochybně něco na mysli má :-).

    • embecko

     „Je velmi pravděpodobné, že to může být „dáreček“ Trumpovi vzhledem k zahájení volební kampaně z roku 2000.“

     Moznosti jsou dle meho obe rovnocenne:
     1) „Je velmi pravděpodobné, že to může být „dáreček“ Trumpovi vzhledem k JEHO zahájení volební kampaně z roku 2020.“
     2) „Je velmi pravděpodobné, že to může být „dáreček“ Trumpovi vzhledem k UDALOSTEM PRI zahájení volební kampaně z roku 2000.“

     V kazdem pripade jde o nejasny preklad, zrejme vznikly jiz nejasnosti originalu. A v prekladu je rusismus, ktery take mate: nerika se „zahajeni kampane Z roku“, ale „zahajeni kampane V roku“.

  • oh

   Jde o to, že se tehdy vyskytly jakési nejasnosti ve sčítání hlasů na Floridě a nejprve floridský soud nařídil ruční přepočítání hlasů, které pro změnu federální Nejvyšší soud označil za protiústavní. „..přepočítávání hlasů nemůže být součástí jakéhokoli nového právního řešení, protože ho nelze provést před 12. prosincem, tedy termínem, kdy mají být jmenováni floridští volitelé.“ Však se taky tehdy právníci Bushovic rodinky velice usilovně snažili, aby se to přepočítání nestihlo. :-)
   K rozhodnutí napsal nejstarší člen Nejvyššího soudu, osmdesátiletý John Stevens: „I když se snad nikdy nedozvíme s naprostou jistotou totožnost vítěze letošních prezidentských voleb, totožnost prohrávajícího je dokonale jasná – je jím důvěra národa v soudce jako nestranného strážce vlády zákona.“
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bush-zvitezil-gore-se-vzdava.A001212_121322_zahranicni_tom

    • vittta

     Ještě že tak.
     Negra (a muslima) za prezidenta v USA už měli, a byl to válečník jak má vypadat, ozdoben komicky nobelovkou za mír.
     Agresivní bílý kruťas Trump zatím žádnou válku nevedl.

 1. vittta

  A co na to Gréta?
  Ta nebude odsuzovat Írán?
  Je to vážná situace, ale celkem by mě zajímalo, co si o tom myslí občané Mostu a jmenovitě tihle učitelé.
  Článek je poněkud zmatený, píše se tam o Češích, a o nedostatku dětí, a pak o nějakých dávkách a dětech z Anglie, které neumí číst, ale myslím, že problém hořících ropných polí a otázka, kdo je zapálil, zde nehraje tak úplně prim.
  A nenechte se mýlit nadpisem, vlastně ani nejde o to, co musí snášet učitelé, ale co musí snášet okolí těchto hodnotných občanů, a co ještě v budoucnu snášet bude muset- a také, kdo to všechno bude platit!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Peklo-na-Mostecku-Podivejte-co-museji-snaset-ucitele-za-35-tisic-hrubeho-Deti-na-ne-utoci-nektere-ani-neumeji-cist-596396

  • embecko

   Obavam se, ze vsechno tohle bouchne najednou. Jen se trosku vratim k vyse zminenemu Nemecku: Kazdy rok dat do provozu milion elektroaut (= milion jich vyrobit a pak dat bokem na parkoviste, protoze je nikdo nekupuje), k tomu vystup z atomove energie 2022 a ukonceni vsech uhlenych provozu k roku 2030.
   To nashromazdi takovych problemu, ze bude stacit jedine zavahani a vznikne ekonomicka krize, na kterou se okamzite naroubuje krize socialni v tezko predstavitelne mire. A to nemame armadu a mame Schengen. Nemci maji na 300 tisic „ztracenych“ uprchliku, potulujicich se po zemi, o nichz nikdo nic nevi a kterym chybi lokalni vztahy…to je ctvrt milionu potencialnich emigrantu, kteri z kolabujiciho Nemecka pujdou kam? No preci tam, kde neni konkurence gangu= do CR a castecne do Polska (ale tam mene, protoze Polaci jsou preci jen krestansky aktivovani). K rabovani jim staci dvou- trihodinova jizda autm prez hranice, za kterymi jiste narazi na spratelene duse. Takze…tohle bubla na opravdu mnoha mistech jak v jednotlivych statech, tak i po Evrope (Francouzi se ted zavazali, ze budou brat pulku uprchliku z Contim opet otevrenych italskych hranic.) Pak trosku Katalanci, Irove, Skotove (pro ne je samostatny stat uz hotovka, v pripade Brexitu realizovana co nejrychleji), dale tu mame Kosovo, z demokratizace prosperujici Ukrajinu, pak prijde na radu Velke Madarsko a Turka, otevirajiciho uprchlicka stavidla… :o)
   Severni Cechy by se mohly, jak je to popisovano, take stat slusnou rozbuskou (tedy vybuchujici rozbuskou, kterou jiz jsou).
   Zajimave na tom je, ze v lepsim pripade staty mlci (CR), v horsim prilevaji olej do ohne (Francouzi). Bud je to taktika, anebo na reseni takovyhle problemu evropsti politici uz jednoduse nemaji a tak jen klamou telem.

   • vittta

    Ono je to v tom článku vlastně napsáno.
    V Praze by jim to spočítali.
    Oni nějakm vyjednou, poslanci, ale musí, MUSÍ se nevyjádřit nijak, nebo spíše musí dělat, že nic nevidí.
    Tak si uchovají svoje teplé fleky, když nic jiného.
    Jen pojmenovat problém by je mohlo stát místo, a kdyby nedej Bože navhrli nějaké jiné řešení, než „že je třeba zasedout k jednacímu stolu“, tak je Saulové roztrhají.
    Společnost nemá obranné mechanismy.
    Musí, MUSÍ si pěstovat svoje vlastní parazity, a to tak dlouho, až jí udolají.
    Parazité pak ovšem zhynou také.
    Protože ani oni neumí držet svůj požehnaný stav nicnedělání a beztrestnosti.
    Evoluce je nemilosrdná.

    • vittta

     Ale reakce jsou super.
     Thumb avatar Marek Benes dnes 13:04 0
     V poslední době jsem pročetl dost knížek o dějinách maoistické rudé Činy, hlavně o epoše Velkého skoku a Kulturní revoluce.

     Tam se bojovalo proti čtyřem přežitkům:

     Starému myšleni, staré kultuře, starým návykům a starým předsudkům. To vše si vynucovaly Rudé mládežnické gardy.

     Nevíte proč se mi tato kapitola čínských dějin vynořila, když čtu návrhy vědců?

     Thumb avatar Marek Benes dnes 12:47 0
     Jde v podstatě o provedení revoluce ve společnosti a její změnu. Bude veselo, poteče krev. No naštěstí už budu starý.

     Všimnete si že návrhy na nové společenské uspořadání předkládají vědci. A vědci navrhuji společenská hnutí. To ovšem s definicí vědy podle Poppera nemá nic společného.

     To nejsou potom vědci ale něco jako staroegypští kněži . Pritože vědec by přednesl hyptézu a na ní by vznik společenský konsenzus. To se tady evidentně dít nebude. Tady to vše budou řídit pokroková hnutí.

      • embecko

       Nakonec z nich vzdycky vyleze, o co jim jde:
       „Poukazují na to, že je ale zapotřebí silné občanské společnosti, aby tyto změny prosadila.“
       Silna obcanska spolecnost je tedy objektivni vedecka realita, bez ktere umreme= jsme povinnovani za kazdou cenu ji vytvorit, at to bude stat, co to bude stat.
       Oni zadni komunisti neexistuji, to je jen nazev pro skupinu lidi, co se vyskytuje v lidske spolecnosti kontinualne. Jednou se jmenuji takhle, jindy zas takhle.
       Tady je zajimavy clanek:
       https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/sucho-agrarni-analytik-komentar-esej-klimaticka-zmena-zemedelstvi.A190914_141532_ekonomika_rts
       Tam je kompletni ideovy navod, kudy na to…zjednodusene receno je treba se odindustrializovat a snizit spotrebu. Coz je vlastne docela hezka vyzva a kdyby ji dostali na starost nejaci rozumni lide, mohlo by byt budovani lepsich zitrku nejen ucinne, ale i zabavne.
       Vzdyt s temi auty je to to same, uplne by pro zacatek stacilo zakazat osobni auta s objemem nad 1 litr, anebo zacit propagovat auta na plyn/ vodik atd.. Vem si ten paradox, jak pise ten ingenieur z odkazu nahore: lide nechteji auta na plyn, protoze je ridka sit cerpacich stanic. Tak to resi tim, ze jak blazni stavi miliony dobijecek pro elektroauta.
       Dale pak podporit verejnou dopravu, vyrovna se s nesmyslnymi inovacemi, co delaji vyrobky poruchovymi, zlikvidovat kategorii moralni zastaralosti atd…zkratka jit proti tomu spatnemu, cim nas zaplavuje kapitalismus. Dokud se tohle nevyresi, jsou nam nejaka e-auta uplne k nicemu, neb casem s sebou prinesou stejne problemy, jako mam te se spalovacimi motory.
       Funkce auta je, dostat te pohodlne z jednoho bodu do druheho…na to nepotrebujes ani palubni kompjutr, ani vyhrivane sedacky (napriklad). Zrovna vyhrivana sedacka je prikladem naprosto stupidni inovace.
       Namisto toho budeme mobilizovat masy a budovat silnou obcanskou spolecnost (na stupidnim zaklade vymyslu nejakych alarmistu). Samozrejme to je jen dalsi obezlicka, jak lidem podsunout jednu z dalsich forem rustu, ono totiz uz moc jineho, nezli tyhle virtualni cile neexistuje. Skutecnost je takova, ze realny trh je presycen a nema co nabidnout. Me pitomci provadi mesicne na emailu inovace spocivajici treba v tom, ze zmeni typ pisma, anebo presunou poradace o 2 radky nize…a na tom pracuji mozna desitky specialistu a miliony uzivatelu to bavi, neb si mysli, ze jdou s dobou.
       Reseni je tu jen jedno: sahnout velkokapousovi do hriste a sebrat mu vetsinu jeho babovicek. Jinak to je prast jako uhod…prvotnim problemem nejsou emise, ale velky pocet aut, vzikly jejich zneuzivanim.
       Ja si kdysi dlal takovou statistiku, kolikrat (sam) potrebuji skutecne do roka auto…a vyslo mi, ze 3x – 10x. Dovolena, obcas neco odvezt, obcas nekoho odvezt…ne ze by auto bylo k nicemu. kdyby auto vydrzelo 20 let (coz dnes uz neni problem, bylo jednoduche na udrzbu a tys je pouzil treba 2x do tydne, to jest 100x do roka, tak by bylo vsechno v azuru). Mluvim o prumeru, asi tak, rozdil mezi mestem (auto zbytecne) a vesnici (bez nej to nejde) je asi velky. Stejne tak auto osobni a zivnostnicke/ firemni.
       To je jen nastrel a je jasne, ze neco takove v dobe, kdy se nevyplati opravovat, nejsou nahradni dily, autobusy jsou predrazene, zemedelske plodiny importovane a dotovane a podobne, tohle nema sanci.

       • vittta

        Celá finta je zdanění.
        Uhlíkové, suché, jakékoliv.
        A ti, kdo se vysmívají demokracii a volbám (jakkoliv svým způsobem dílem oprávněně) se už brzy dočkají.
        Poselství je totiž víc jak jasné.
        Volby nahradí občanská společnost.
        A občanská společnost je to, co si buržoust zaplatí.

        • embecko

         Jiste, ruzna mira zdaneni, to je takovy davkovany zakaz. Zdaneni vypada zvonka jako technicke usmerneni, ale v podstate je to administrativi omezeni. To jsou ty rafinesy…
         S obcanskou spolecnosti take souhlas- Havlova nepoliticka politika zacina konecne dostavat konkretni rozmery i kdyz jsem presvedcen, ze Havel to myslel vice utopisticky, coby dobrovolne spolceni nad spontanne souhlasnym cilem.
         Podle meho, posledni volby 2017, jak jsme tu jiz konstatovali s Asterem, rozvazaly vsem socialnim inzenyrum ruce, nebot si mohli konecne v praxi overit, ze dav nikdy nevoli sve zajmy, ale to, co se mu ukaze pred ocima. To udelala uprchlicka krize, kdy byl volic postaven pred sice zavaznou, ale pomerne jasnou volbu…a vybral si opet mainstream (jez se v brzke dobe premeni na koupenou obcanskou spolecnost, jak pises).
         Prekvapive ale je, ze ona spolecnost se buduje na osnove falesneho a prazdeno, zcela iluzorniho problemu, ktery je navic naprosto bizarne zastiten 16-ti letou, psychicky narusenou divkou.
         Tohle asi nejde pochopit nejak celkove (objektivne), lepsi je pozorovat konkretni zastance tady toho procesu, lidi zcela normalni, inteligentni a pri smyslech. Na to se staci rozhlednout po par blozich okolo. Pak se totiz ukaze, ze takovy proces je v podstate velmi lidsky, coz muze byt i dobre vychodisko k jeho pozdejsimu reseni (ktereho se my ale uz nedockame).
         Samozrejme se s tim objevuje i vecny problem normality a jeji ev. definice, ale to uz je na jinou diskuzi.

         • Kamil Mudra

          Mnojo… Zvláště po listopadu si to sociální inženýři užívali.
          Rozhovor expremiéra Jana Stráského v Hospodářských novinách:

          „Musela se uměle vytvořit vrstva bohatých, aby se rozjelo tržní hospodářství. Bez toho to
          prostě nešlo. To dnes již ví každé malé dítě. Bohužel, ne každý mohl být ten vyvolený. Nešlo
          přeci udělat, aby byli bohatí všichni. Kdyby se to rozdělilo mezi všechny, což by byl zase jen
          socialistický model, nevznikli by kapitalisté, protože by zase každý nebyl až tolik bohatý.
          Musela se vytvořit třída bohatých, středního stavu a třída chudých. Tak jako v každé
          demokratické tržní společnosti. Takže to nešlo udělat jinak. Je tudíž nanejvýš logické, že
          vrstva bohatých se musela rekrutovat nějak. A tak se to vymyslelo tak, že to byli ti šikovní z
          okruhu známých a přátel tehdejší vlády ODS, ODA a OH. Kdo jiný? Ano, dá se tomu říci
          krádež za bílého dne. Ale chtěl bych vidět někoho, kdo by vymyslel jakýkoliv rychlejší a
          spravedlivější systém, podle kterého by vznikla vrstva bohatých, kteří by v ČR vlastnili
          majetek. Je téměř jistý předpoklad, že kdyby majetek či peníze dostala nějaká tupá socka se
          základním vzděláním a nebo vyučená, tak jej spíše prochlastá a prohraje na hracích
          automatech, nežli investuje a bude dále rozšiřovat.
          Šokující rozhovor expremiéra Jana Stráského v Hospodářských novinách z osmého března
          ponechala téměř všechna média, a poněkud samozřejmě i celá politická scéna, bez
          povšimnutí. Jeho význam je přitom historický. Jeden z nejbližších spolupracovníků Václava
          Klause po více než dvaceti letech konečně přiznal, že Klausova ideologicky navoněná
          „ekonomická reforma“ byla ve skutečnosti cílevědomě prováděným rozkradením českého
          hospodářství.
          Kuponovou privatizaci Jan Stráský popisuje jako cestu k urychlení zbohatnutí některých, tak
          aby si mohli další rozprodávaný státní majetek koupit. „A pokud jde o to kradení: ano, jedna
          cesta, jak nechat lidi zbohatnout, je nechat je krást. A cesty, „jak lidi nechat zbohatnout, jsme
          hledali“.
          Jan Stráský tak v rozhovoru nevědomky přesně popisuje těžko pochopitelnou nevzdělanost,
          chtivost moci, totální nezodpovědnost a ideologickou slepotu, s jakou se k odstátnění
          vlastnictví v tomto „mozkovém trustu ODS“ přistupovalo.
          Dovolím si na tomto místě připomenout výrok profesora Oty Šika z počátku roku 1990, který
          pronesl poté, kdy hovořil prakticky se všemi „otci ekonomické reformy“ – „Dopadne to
          špatně. Ti chlapci nevědí o ekonomii nic. Myšlením to jsou zastydlí marxisté, sociální inženýři,
          kteří jsou přesvědčeni, že stačí jenom najít a mocensky prosadit jedinou správnou novou
          ideologii – a všechno pak půjde samo. Jenomže takhle to nefunguje. Nejde jim o to, aby
          hospodářství prosperovalo. Chtějí jenom moc“. Ota Šik měl pravdu, a dnes krach Klausových
          teorií přiznává i Jan Stráský. Sám dokáže rozlišit pouze čtyři způsoby privatizace. První téměř
          nezmiňuje – restituce komunisty zabaveného majetku, které ale Klaus dlouho odmítal. Druhý,
          kterým se zabývá nejvíce – prodej do českých rukou, ve kterých ale nebylo dost prostředků.
          Třetí – prodej „cizímu, západnímu kapitálu“ (všimněte si, prosím, tohoto termínu), jenomže
          to také Klaus odmítal, a to velmi ostře. Čtvrtý – nechat hospodářství rozkrást s pomocí
          bankovního socialismu, kdy polostátní banky politicky spolehlivým soudruhům, přispívajícím
          té správné politické partě, rozdávaly veřejné prostředky s plným vědomím toho, že je nikdy
          nebudou muset vracet.
          Jan Stráský to, při vší shovívavosti, poněkud opožděně, plně potvrzuje: „To tak bylo, a
          dokonce bych musel říct, že to tak bylo vědomě. My jsme si to spočítali, že není jiná cesta
          než do toho zatáhnout banky, aby našim lidem půjčily, i když to někdo zaplatí a jiný ne. A
          nezaplatilo se toho hodně, odepisovaly se stovky miliard“. Byly to pro ty správné lidi dobré
          časy.
          Všimli jste si toho krásného termínu „našim lidem“? Kdopak je vybíral? Informované banky,
          vycházející v transparentním tržním prostředí výhradně z tvrdé analýzy možné ziskovosti
          projektu a poskytující návratné úvěry a půjčky podle přesných pravidel a pod dozorem
          neúplatného bankovního dohledu? Anebo někdo polostátním a „politice“ naslouchajícím
          bankám ze shora radil, a tak se mezi „naše lidi“ dostali i Viktor Kožený, František Mrázek, Jan
          Gottwald, Antonín Charouz, pánové Stehlík, Šrejber, Pitr, Krejčíř, Junek, Šlouf, a celá ta
          generace dnešních stranických „kmotrů“? Kdo v té době vytvářel a udržoval vědomě
          neprávní prostředí, tak „aby nás právníci nemohli dohnat“?
          Minimální odhad přímých ztrát z nedobytných bankovních úvěrů z doby „bankovního
          socialismu“ je přes pět set miliard. Je podivuhodnou slabostí české politiky a novinařiny, že
          se k těmto otevřeně kriminálním dobám tak málo vyjadřují. Snad to nebude tím, že velká
          část dnešních novinářských es patřila v devadesátých letech módně mezi „klausovce“. Nebo
          tím, že sociální demokracie móresy ODS rychle převzala a legitimizovala v opoziční smlouvě.
          Stovky miliard korun zmizely. Právo je už na zloděje z dob privatizace krátké. Paměť je
          nepohodlná. Václav Klaus odešel v trapnosti a po zbytek života bude pokračovat v tom, co
          dělal celou kariéru v politice – obhajovat svoje „reformy a myšlenky“. Žádné neměl, nutno
          však přiznat, že jeho styl útočné ideologizace jakékoliv diskuze, odmítající fakta, měla šmrnc
          marketingové geniality. O to podivnější je publikum, které mu to tak dlouho hltalo. Autor si
          neodpustí připomenout vlastní citát už z roku 1996: „Klaus se stal symbolem české
          přikrčenosti, která svobodu využila k otevření úst, namísto narovnání ramen“.
          A pravda je venku.“

          • Mrkos

           Přesně popsáno, jak proběhla privatizace.
           Výsledkem bylo, že se majetek přesunul
           do cizích rukou a pokud se dostalo na naše,
           kteří dokázali použít zločinecké metody,
           pak se přesunul do zločineckých rukjou.
           Od té chvíle byl úpadek morálky, který
           zahájil Havel ježděním na koloběžce,
           po Hradě, už dokonale dovršen. U moci
           jsou agresivní bezohlední dravci, kteří se
           skrývají za vyžehlené panáky v parlamentu.
           Právo se přizpůsobilo ekonomické moci.
           Plně začalo platit, že právo je moc vládnoucí
           třídy povýšená na zákon. Ta to moc nechrání
           každého nešikovného lumpa. Pokud je přistižen
           je mu ustřižen. Ale pokud se mafián, vexlák a pod.
           nenechá chytit propracuje se ctihodné společnosti.
           A co víc ? Obohatí ji o agresivní geny. Ti z bohatých,
           kteří ztratí agresivitu, zdegenerují jsou těmi
           agresivnějšími pohlceni. Je naivní hledat nějekou
           evoluční cestu, jejíž cílem by bylo nějak je zlidštit.
           Je možné jednat s jednotlivci, ale to vytváří jen
           klamné naděje. Jako třídu je nelze změnit.

  • astraustralia

   Tato theorie vychazi z presvedceni ze aktivity cloveka jsou zasadnim zasahem do Prirody.
   Ze pred tisici lety byl Greenland uz byl pred 1000lety zeleny a vliv cloveka na tento proces stejne tak jako na naslednem zamrznuti byl prokazatelne nulovy, ze Matka Priroda a Otec Slunce maji sve cykly ktere jsou stalete, jine tisicilete a jine az v rozsahu millionu let tihle“vedci“ ignoruji. Proc asi ?
   Nezasirat planetu je dobra myslenka ale ze to ZASADNE ovlivni dlouhodobe cykly je bud naivni nebo vychcane .!

   • embecko

    Odkaz na nevyvratitelnost prirodnich cyklu neni tim pravym argumentem, Astere. Priroda je „rodina“ ze ktere jsme vysli a vztahem k ni davame najevo, jaky vztah mame k sobe samym. Kdyz z puste zabavy podrazis nohy svemu dedeckovi, je to, jako bys je podrazil sobe samemu. Moderne se to nazyva sebeucta (dobry vrabec do vlastniho hnizda nedela).
    Jelikoz je clovek tvor moralne indiferentni (muze skodit bez vycitek), je reseni sebeucty kolektivni zalezitosti: na davu je treba si uctu k prirode vymoci zakony a narizenimi.
    V tom maji soucasni socialni inzenyri pravdu: Pokud se vztah k prirode ponecha na individualni urovni, pak, vzhledem ke kapitalistickym „exploatacnim“ zakonum, se individuum bude chovat ohavne.
    K napraveni stavu jina cesta, nezli prez restrikce nevede.
    Ovsem, pokud soucasny stav je z valne miry zapricinen nadvyrobou (a nadspotrebou), pak jej nelze resit tim, ze ve fabrice jen vymenime vyrobni linku a namisto kulatych vyrobku zacneme vyrabet hranate, v plane nadeji, ze tahle zmena vyresi problem.
    Konkretizace ochrany je take cesta do pekel (ruzne zakazy, tykajici se urcitych zivocisnych druhu, ci prirodnich ploch). Tim se utapime v alibisticke nadeji, ze „chranime“ a to jen proto, abychom nechranenou cast prirody zneuzivali jeste vice.
    Obavam se, ze je opravdu potreba vyrobit noveho cloveka, i kdyz by bylo spravne rici cloveka stareho.
    Jeste podotykam, ze tu nejde o prirodu jako takovou, ale o nas same. Priroda, z etickeho hlediska vzato, je nemoralni svine, co si nezaslouzi zadne extra zachazeni.

    • vittta

     Jenže lidstvo není Evropa, resp. EU.
     Když tady zakážeme jezdit autem a používat elektriku a přestěhujeme se do chatrčí, na planetě se toho moc nezmění.
     Leda…samozřejmě mocensky.

     • embecko

      Vsak ja nemluvim o zakazech a o navratu k prirode. To by nejen neslo (mysleno v ramci zachovani civilizacniho standardu), ale ani by to nebylo uplne v poradku. Civilizanim standardem myslim zachovat soucasnou uroven, ale bez plytvani a s omezenim na nejakou zakladni miru.
      Kam se totiz podivas, tak vsude je nadbytek a neuveritelne plytvani. Jenom ty PETky, ze ano…a vubec kazdy obal…anebo ze se nevyplati opravovat veci a tak dale.
      Ja treba moc rad chodim k obuvnikovi, ktery ovsem skomira na oubyte, ackoliv je jediny ve ctvrti se 100 tisici obyvateli…tohle ja nepochopim. Podrazit botky stoji 170 korun, ale lidem to nestoji zato, protoze nejen, ze nove sezenou za petikilo, ale hlavne chteji neco noveho. Tohle je nejvetsi zrada kapitalismu, ze presvedcil lidi o tom, ze mit nove, modni veci je dela lepsimi.
      Treba jen, jak se pise v odkazanem clanku nahore, ze cyklus obnovitelnosti dela u aut 6 roku…to je uplne na palici.
      https://summit.news/2019/09/15/ohio-college-normalizes-pedophilia-as-a-sexual-orientation/
      Na univerzite v San Diegu se uci, ze pedofilie by mela byt brana za jednu z beznych sexualnich orientaci.
      Jiste zalezi na definici pedofilie (proti takovemu Foglarovi jiste nic nenamitame), ovsem na druhou stranu je jasne, ze do tehle kategorie se budou snazit nacpat i agresivni typy.
      Urcite jsi ted cetl, jaky skandal ma kanadsky premier, znamy slunickar z toho, ze se na tematickem vecirku 1000+1 noc prevlekl za Alladina. Pred 18 lety…a ted musi klecet a omlouvat se za svuj rasismus.
      Pedofil v pohode, Alladin do vezeni…

      • vittta

       Tak mě je tohle jasné dávno.
       Já jen čistě ideologicky, qui bono?
       Kapitalismus nezmenší osevní plochy, nebo nesníží výrobu, když to produkuje nadbytek.
       Ale snaží se ho prodat- kdekoliv.
       Nejnebezpečnější se mi zdá spojení kapitalismu a levice.
       Obě zla se vzájemně doplňují, kapitalismus jako nenasystný systém pravici dávno na nic nepotřebuje.
       Potřebuje levici, otroky, co budou bičovat druhé i sebe v cizím zájmu!

       • embecko

        „Potřebuje levici, otroky, co budou bičovat druhé i sebe v cizím zájmu!“
        A presne tak…a kdyz vydrzi bicovat otroky dostatecne dlouho a budou to mit navic podeprene nejakou uveritelnou ideologii, situace se zlomi a otroci zacnou bicovat sami sebe „ve vlastnim zajmu“.
        A podle meho stojime s ekologii presne na tehle hranici a jestli to vydrzi jeste par let, vezme vetsina obyvatel potrebu ekoterorismu za svou a zacnou se mydlit navzajem…tedy nejen tlak shury, ale i ze stran, jako v 50. letech.

        • vittta

         Dneska měl být nějaký ekoden, či co.
         Že jako dospělí měli podpořit mládež, a nejít ekologicky do kéresu.
         Takový pokus, jak by eventuelně šlo ovládnout lidstvo globálně, tedy tak, že se z něj vytvoří jakýsi polovirtuální dav, ovšem se všemi znaky reálného davu!

    • astraustralia

     Saxi tisice let byli nasi predkove zemedelci a chovali se k prirode slusne. Slusni lide se tak chovaji dodnes. Bez zakonu prikazu narizeni vyhlasek. Na pocatku 80let jsem zil 2 roky v Oesterreichu. Po Severnich Cechach jsem si pripadal jako v jine Prirode. Stejny dojem ze Swiss i Bavorska.
     Ze se slusnost nevyplaci je ten hlavni duvod proc se mnozi lide chovaji jak se chovaji. I bez plytvani a nadbytku bude cinnost cloveka devastujici. Kdyz jsme prisli na svet bylo nas 2 milliardy. Nyni 4x tolik ! To se musi nutne negativne projevit. Znasobeno kapousskou nenazranosti obvzlast ! Honba za stale vice a vice je cesta do zahuby.
     Obavam se ze driv nez lidstvo vymysli neco lepsiho zasahne sama Matka Priroda. Pak bude mit homosapiens jine starosti :-(

     • embecko

      „Slusni lide se tak chovaji dodnes. Bez zakonu prikazu narizeni vyhlasek. Na pocatku 80let jsem zil 2 roky v Oesterreichu.“
      Tak to ale vubec neni, Astere, ani nahodou (2 roky na poznani jsou malo).
      Mezi sedlaky a obyvateli vesnic existuje velmi tvrdy tlak obce, ktery nuti obcany do udrzby. A pokud neposlechnes, jses ostrakizovan a odsedavaji si od tebe v kostele, anebo hospode.
      Konkretne: V Rakousku soutezi jednotlive domy o vyzdobu a kdo na to prdi, tomu prestane obec davat ruzne ulevy (prijdes na narodni vybor s prosbou a mas smulu a jeste se ti vysmejou).
      Kdyz si ve Svajcu ve stanoveny cas (obvykle behem prizniveho tydne) sedlak neposeka louku, prez noc se mu na ni vyroji tabule „Posekej si to, ty dobytku!“.
      To plati i pro rodinne domky, kde, pokud neni zahrada peclive udrzovana, lze podobne tabule take obcas zahlednout: v noci prelezou nespokojeni sousede plot a na zahradu napichaji tabule s hanlivymi napisy.
      Tusim, ze nektere US staty jsou na tom obdobne: obec stanovi vyhlaskou vysku travy u rodinneho domku a pokud tato preroste, na zahradu vjede obecni sekacka, provede svoji praci a majiteli pak prijde ucet. Pri castem opakovani prestupku prijde na radu pokuta a pak vezeni.
      Ve Svajcu se ted vede debata o tom, jestli je puda jen hospodarsky, anebo i kulturni statek a zda-li maji sedlaci pravo ji exploatovat az do mrte. Louky jsou hezke, protoze jsou opracovavane, neplest si to se slusnosti.
      Lesy jsou oproti ceskym katastrofa- majitel necha pokacet stromy, kmeny oholi a odveze na pilu a zbytek necha lezet -> z lesu se stal neprostupny hnus, plny hnijicich vetvi a ostruzin. Sber hub je temer nemozny, navic omezeny dny a vahou hub. A pis si, ze obcas narazs na konci lesni cesty na vojaka/ domobrance s kalasnikovem na zadech, vybaveneho vahou a pokutovym blockem.
      Takze opravdu pozor, tahle „videna“ slusnost je velmi tvrde vymahana, z ceskeho pohledu jde o sikanu az totalitni manyry. A byt cernou ovci obce nikdo nechce, protoze z toho mohou plynout az existencni problemy (administrativni sikana ze strany zastupitelstva)…ovsem za generace tohle peslo lidem tak pod kuzi, ze z vetsiny se chovaji tak, jak maji, ale dobrovolne to rozhodne neni.
      Tohle je stale ten nesmyslny evergreen vsech diskuzi: chovat se slusne…ani nahodou, timhle zpusobem cile nejde nikdy dosahnout, nebot lide jsou z podstaty nejen rozumni, ale i iracionalni zvirata.

      • vittta

       To se podívejme.
       To je ještě o hodně horší, než co viděl a zažíval můj fotr v Herbertigenu v Reichu, kde byla buzerace méně viditelná, i když udávání mezi sousedy byl starý, dobrý zvyk.
       A hned mám zase lepší pohled na reálsocialismus.
       To byl, jak se zdá, ráj na zemi, i se všemi svými pověstnými neduhy.
       To byla pěkná blbost, nepouštět Čechy na západ, to by tady žádný převrat nikdy nebyl!

       • embecko

        Takhle u nas uz odpalili nekolik zivnostniku…naposledy kobercare (podlahove krytiny), co mel na namesti kramek, vzadu dilnu. Ale mel spinave vitriny a neobmenoval vylohu, tak se casem rozjela septanda (pomluvy), hlavne v hospode a pak i v kostele a lide k nemu prestali chodit, takze to zavrel.
        V pripade rodinnych domku jde o protestantsky etos prace libe bohu, jez se prenasi i do ateisticke sfery, v pripade remeslniku jde o formu konurencniho boje.
        Tohle nakonec nabira bizarnich forem, kdy ti daji v hospode hnusne jidlo, ale je nacincane a Svycari to hodnoti slovy:“Je to vyborne, protoze je na tom videt hodne prace.“
        Ono na tom ale neco je…lide nechteji v obci smoulu-spindiru, nebot jim to jednak odpuzuje turisty a zaroven to dava najevo, jakou praci asi bude odvadet.
        A ten socik, jak pises…ten dojel prave na to, ze lide meli prehrsel osobnich svobod (vyjadrenych prave treba vyse uvedenymi zvyky/ etosem). O politickych svobodach samozrejme nemluvim, ale jak vidime, ty jsou lidem stejne putna.

        • vittta

         Skoro by se mi chtělo zeptat se- politická svoboda- co to je?
         Tenkrát to jako všichni chtěli, ale nikdo nevěděl, co to je.
         Jestli tohle je svoboda a kultura a má to být tady- tak to ať se fofrem vrátí reálný socialismus!

      • astraustralia

       Takze Saxi nove prichozi to co popisujes obohati o nove prvky ktere to cele zmeni.
       Smerem k vetsi bohatosti v odlisnosti :-)
       PS.
       S omluvou za opozdenou odpoved. Jen s dodatkem ze v Rakousku jsem tlak fary a ouradu poznal jen ze to bylo v kazde vesnici jine a mesto to je jine kapitola. Bylo to tam volnejsi uz tehdy a dnes takova „obohacena“ Viden, to je v nekterych ctvrtich nabeh na Chanov :-( Taboriste podle Dunaje uz obihaji i Internet.

 2. Ondrej

  Zásadní informaci přináší asi v současnosti nejlepší evropský deník na úrovni amerického The New York Times, britský The Guardian v článku pod názvem – ˇVše co potřebujete vědět o útocích na saudskou rafinerii ropy“. Není důležité zkoumat, kdo dodal technologie Husiúm (to jsou v zásadě jemenští majdanisté jen s tím rozdíl, že místní Janukovyč neutekl ze země ale dál vládne, ale oni jen ovládají část území, jako povstalci proti legálně zvolené vládě.:-)

  ale zajímavé je, komu prospívá. A tady je na prvním až druhém místě Rusko a Írán, závislé na cenách ropy, pak USA, kterým ale vyšší cena neprospívá (skrze finančně nákladné frackovování naopak chtějí ceny trvale snižovat a poškodit tím země, které na vysoké ceně jsou závislé a na ceně ropy závisí jejich zbrojní rozpočet)

  Podle níže přiložené tabulky jsou USA až za Canadou někde na 10 místě. 2018 crude exports, million barrels daily.

  https://www.theguardian.com/world/2019/sep/16/saudi-arabia-oil-attacks-everything-you-need-to-know

  • vittta

   Sorry jako, ale ekvivalent Der Stürmer jako nejlepší evropský denník…
   To máte dost odpudivý vkus, vám povím.
   Guardian je odpornost, která ani v odpudivém českém prostředí nemá srovnání.

  • pařez

   Zdravím, nepozdává se mi, že by USA neprospívala vyšší cena ropy – když v roce 2015 klesala cena ropy k 40 dolarům za barel (díky dodávkám ropy od Islámského státu, kterou kradli Sýrii), ocitla se v bankrotu polovina společností v USA, které se zabývaly frakováním. Samozřejmě to škodilo Rusku, ale také všem zemím vyvážejícím ropu a zemní plyn. To sice USA nejsou, ale zprostředkovaně se to týká i jejich společností – proč by odběratel v USA kupoval drahou ropu (benzin, naftu, zemní plyn) od USA společnosti, když může od kohokoli koupit mnohem levnější? Ale ani příliš vysoká cena ropy nebude USA, coby největšímu spotřebiteli, vyhovovat – takže se budou snažit udržet cenu v nějakých rozumných mezích.

   Jinak je zajímavé, že ti Jemenci či Iránci píší na ty svá letadélka nápisy hezky po evropsku, jako my – LATINKOU !!!
   nápis MC-79050 – na jednom zbytku…
   http://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=135&sid=963b27a63a0e338ad01c0a84cbc5a109&start=180#p110606 )
   A nejlepší je, že některé střely měly být poháněny naším (českým) proudovým motorem TJ100 – konečně se nám zase podařilo vyrobit něco, co funguje!!

   • vittta

    Spíš bych se zaměřil na to, kdo stojí o US vojenskou přítomnost v oblasti.
    Protože o tu půjde především, a už jsem i četl, že tam mý být vysláno vojsko.

   • Janika

    To s tou latinkou je opravdu zvláštní.
    Mě to s těmi drony zaujalo hlavně proto, že první, co jsem o tom napadení slyšela, bylo, že Jemenci to být nemohli, protože na to nemají techniku. Jako kdyby drony byly bůhvíjaká technika.

 3. embecko

  Tak dneska Micron zaperlil:
  „Ve snaze vypadat jako humanisté jsme někdy až příliš laxní.“ :o)))
  Opravdu se moc snazi jako humaniste vypadat, ale moc se jim to zatim nedari…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/macron-chce-vyrazne-pritvrdit-v-otazce-migrace-40297241?utm_source=www.seznam.cz&HkQbSgfdF5j67LI8V09hhs05I1IHk=denni-tisk
  Dale pak: „…Macron obvinil dřívější socialistické vlády, že problém „po desetiletí ignorovaly“…“
  Macron je jiste chytry chlapik, ale mozna ne natolik, aby pochopil, ze uz je uplne jedno, jak se k migraci Francie postavi, nebot uz maji hotovo.
  Anebo je to vychytraly chlapik a tohle uz vi a jde mu jen o znovuzvoleni.
  Doted mi ale neni jasne, proc vlastne migraci rozpoutali. Nakonec z ni nebude profitovat vubec nikdo, ani migranti, ani kapital, ani zamestnanci, ani slunickari a minority, ani Americane a dokonce ani Putin.
  Mozna jen soudruh Si Tinpching, nebot Cinane to umi s kazdym (viz likvidace stavky v cinskem dole v Africe brokovnicemi manazeru).

  • vittta

   To už beru tak, že „něco říkat musí“.
   Nemá žádnou reálnou moc, ale dělá, že to má jako v ruce.
   To náš prezident je jiný kousek.
   Že Babišovi udělí abolici…on to neřekl přímo takhle, mělo to určitý kontext, ale ten vzkaz byl jasný.
   Ale proč to řekl…toť otázka.
   Tak mě napadlo, že to je nějaká finta, protože havloidi o tom budou mluvit…rozhovory, posudky specialistů, a tyhle věci.
   Že se budou zesměšňovat, a že to nějak použijí na té Letné.
   A taky že jo, už to hodnotí právníci a politici a jiná pakáž, ale to směšné je na tom to, že prezident ještě nic neudělal, a oni to hodntí tak, jako kdyby to udělal.
   Jako kdyby někdo v hospodě žekl „já tě zabiju, ty vole, no to je něco“ a už ho soudili za vraždu.
   Oni hodnotí „NIC“, NICU jsou plná média, a prezident?
   Ten se směje, až se za břicho popadá.

   • embecko

    Milos to ma pevne v ruce a dela to opravdu na urovni. Takova neschopnost, jakou predvadi demoblok, ta se opravdu jen tak nevidi. Milos dela opravdovou politiku, ostatni by chteli jen „kuloarni dohody“, jen aby mohli za kazdou cenu zustat u lizu, bez ohledu na vysledek.
    Me spise obestiraji mrakoty, kdo nastoupi po nem. Ne ze by nebyli lidi, ale obavam se, ze media je potlaci a budou vyzdvihovat nejake nemrcouchy, slusne a konsensualni osobnosti (= nicky). A bohuzel volici na to docela slysi (viz velke procento hlasu naprosto silenemu Drahosovi).
    Oni Cesi jsou poklidny narod a nemaji radi velke vzruchy…to je idealni do klidnych dob, ale dnes to neni uplne produktivni postoj. Me se neprestal libit Robejsek, ale obavam se, ze to vyhraje spise nejaky Caput (-ova), treba Mirka Nemcova, Kolar z Prahy 6 a pod.
    Na zapade opet zacnou nabirat uprchliky a samozrejme se je pak budou snazit prerozdelit, takze se mame na co tesit…a bude dost zalezet na tom, kdo bude prezidentem.

    • vittta

     Volby mohou všechno změnit, a tak antidemokraté nevymýšlejí nic jiného, než jak je obejít.
     Jedna z oblíbených variant je minimalizoat nabídku, a když to nejde, tak angažovat provokatéry, kteří rozdrobí- v našem případě- vlastenecké síly.
     Potřebujeme „našeho“ kandidáta protlačit do druhého kola, nutno říci, že Zeman se tam poprvé dostal spíše náhodou.
     U nás mají vlastenecké síly značnou moc, i když to tak nevypadá, Bohužel nedrží zásadní média, ale drží část policie a nejspíš větší část armády.
     Uvidíme, to se nedá úplně přesně definovat, je to spíše jen dohad z mé strany, podpořený ovšem třeba zastavením se negerské vlny na našich hranicích, byť samozřejmě i u nás verbež už operuje.

     • embecko

      „antidemokraté nevymýšlejí nic jiného, než jak je obejít“
      Ta jses takovy nas konspiracni alarmista…co vidi jen to, co se odehrava a trestuhodne se nevenuje ideologii.
      Havliste doted disponovali tichou, intelektualni moci, ale tu ted, hlavne diky internetu a vyvazenym prestiznim mediim, jako jsou terba PL, zacinaji ztracet. A tak jim nezbyva nic jineho, nezli provest demokraticky puc:
      https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/97537/ivan-havel-vaclav-by-nebyl-stastny-lidi-se-od-bolsevismu-nezmenili-stejna-prava-vsech-jsou-vada-demokracie.html
      „Demokracie je příliš demokratická, každý má stejná práva, říká Ivan Havel. Lidé, kteří chtějí k volbám, by podle něj měli projít nějakou zkouškou, která by ukázala, že mají o budoucnost poctivý zájem.“

      Ja jsem pro zkousky take, treba by se mohly overovat znalosti Havlovych her, anebo humanitni vyznam nacistickych praporu Azov (spojeno se znalosti zivotopisu Avakova a Jacenuka) a podobne.

 4. vittta

  Ha,ha,ha,cha,cha,cha!!!!!
  )))))))))))))))))))))))))))
  Tak Saška Vondrů je ruský troll.
  https://www.info.cz/nazory/zrno-nesmyslny-hon-myslenkovych-jakobinu-aneb-vondruv-moment-slansky-42991.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  Ale kvůli tomu to se nepostuji, každý ví, že „i homosexuál se může stát homofobem roku“.
  Je to kvůli ostražitosti občanů ohledně propagandistů.
  Jinými slovy, to, že nás nebombardují od rána do večera brselskými nazisračkami ještě neznamená, že polevili ve svém destrukčním úsilí.
  Začala éra myšlenkových Jakobínů, další fáze rozvratu.
  Saul tady kupříkladu nenápadně přešel na rusofilní obviňování, zatímco ještě nedávno tady krizizoval „flastenectví“ (tihle lidé mají v oblibě protektorátní hlášky) a burácel o nacismu, což si sice odporuje, ale inkvizotory to moc nikdy nezajímalo.
  Silnou podporu mají tyto neblahé síly i u těch, kteří jinak jakoby proti mainstremu vystupují.
  Třeba Taras, který umí pojmenovat velice dobře určité ….“europotíže“.
  Ale svůj stín nepřekročí a slouží velkokapitálu nakonec více jak dobře, stejně jako levicoví Tribunové a jiní bojovníci s kapitalismem.
  U Tarase nedávno proběhlo toto: (téma „pojď stoupat jak dým“)
  Godot | 18.9.2019 v 09:27

  To všechno je možné, Tarasi. Ale zapomněl jste, že za všechno můžou živnostníci. Nějak vám z toho tentokrát vypadli, až jsem z toho nesvůj. Doplňte, prosím, ať mám klidné spaní.
  Odpovědět

  taras2 | 18.9.2019 v 13:22
  

  Ale já nejsem vaše maminka, abych vám zpívala ukolébavky. Živnostníky jsem neztratil ze zřetele, jsou zahrnuti, jsou to takoví mrňaví a nedovyvinutí kapouškové s nudlí u nosu.

  Ano, na živnostníky nezapomínat.
  Živnostník je totiž do určité míry svobodný, a to se samozřejmě buržoustům nelíbí, a tak podporují averze vůči živnostníkům.
  Vidíte?
  Mrňaví, nevyvinutí kapouškové….. s nudlí u nosu.
  To je ubohé hodnocení, a jak je u třídních bojovníků zvykem, řešení není nabídnuto, resp. řešení je komické.
  Tarasové by totiž živnostníky chtěli, potřebují je, jako je potřebuje do určité míry každý.
  Ale aby hodně platili, hodně makali, a to vše hodně lacino.
  Komunisté za ně nabídli státní nebo družstevní služby, tihle za živnostníky nenabízí…nic.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s