O abolici, o volbách

Dnešní rozhovor vittty  s embéčkem-saxem mě pobavil a zaujal:

vittta

To už beru tak, že „něco říkat musí“. (Macron)
Nemá žádnou reálnou moc, ale dělá, že to má jako v ruce.
To náš prezident je jiný kousek.
Že Babišovi udělí abolici…on to neřekl přímo takhle, mělo to určitý kontext, ale ten vzkaz byl jasný.
Ale proč to řekl…toť otázka.
Tak mě napadlo, že to je nějaká finta, protože havloidi o tom budou mluvit…rozhovory, posudky specialistů, a tyhle věci.
Že se budou zesměšňovat, a že to nějak použijí na té Letné.
A taky že jo, už to hodnotí právníci a politici a jiná pakáž, ale to směšné je na tom to, že prezident ještě nic neudělal, a oni to hodnotí tak, jako kdyby to udělal.
Jako kdyby někdo v hospodě řekl „já tě zabiju, ty vole, no to je něco“ a už ho soudili za vraždu.
Oni hodnotí „NIC“, NICU jsou plná média, a prezident?
Ten se směje, až se za břicho popadá.

embecko

Milos to ma pevne v ruce a dela to opravdu na urovni. Takova neschopnost, jakou predvadi demoblok, ta se opravdu jen tak nevidi. Milos dela opravdovou politiku, ostatni by chteli jen „kuloarni dohody“, jen aby mohli za kazdou cenu zustat u lizu, bez ohledu na vysledek.
Me spise obestiraji mrakoty, kdo nastoupi po nem. Ne ze by nebyli lidi, ale obavam se, ze media je potlaci a budou vyzdvihovat nejake nemrcouchy, slusne a konsensualni osobnosti (= nicky). A bohuzel volici na to docela slysi (viz velke procento hlasu naprosto silenemu Drahosovi).
Oni Cesi jsou poklidny narod a nemaji radi velke vzruchy…to je idealni do klidnych dob, ale dnes to neni uplne produktivni postoj. Me se neprestal libit Robejsek, ale obavam se, ze to vyhraje spise nejaky Caput (-ova), treba Mirka Nemcova, Kolar z Prahy 6 a pod.
Na zapade opet zacnou nabirat uprchliky a samozrejme se je pak budou snazit prerozdelit, takze se mame na co tesit…a bude dost zalezet na tom, kdo bude prezidentem.

 

vittta

Volby mohou všechno změnit, a tak antidemokraté nevymýšlejí nic jiného, než jak je obejít.
Jedna z oblíbených variant je minimalizovat nabídku, a když to nejde, tak angažovat provokatéry, kteří rozdrobí- v našem případě- vlastenecké síly.
Potřebujeme „našeho“ kandidáta protlačit do druhého kola, nutno říci, že Zeman se tam poprvé dostal spíše náhodou.
U nás mají vlastenecké síly značnou moc, i když to tak nevypadá, Bohužel nedrží zásadní média, ale drží část policie a nejspíš větší část armády.
Uvidíme, to se nedá úplně přesně definovat, je to spíše jen dohad z mé strany, podpořený ovšem třeba zastavením se negerské vlny na našich hranicích, byť samozřejmě i u nás verbež už operuje.

 

embecko

„antidemokraté nevymýšlejí nic jiného, než jak je obejít“

Ta jses takovy nas konspiracni alarmista…co vidi jen to, co se odehrava a trestuhodne se nevenuje ideologii.

Havliste doted disponovali tichou, intelektualni moci, ale tu ted, hlavne diky internetu a vyvazenym prestiznim mediim, jako jsou terba PL, zacinaji ztracet. A tak jim nezbyva nic jineho, nezli provest demokraticky puc:

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/97537/ivan-havel-vaclav-by-nebyl-stastny-lidi-se-od-bolsevismu-nezmenili-stejna-prava-vsech-jsou-vada-demokracie.html

„Demokracie je příliš demokratická, každý má stejná práva, říká Ivan Havel. Lidé, kteří chtějí k volbám, by podle něj měli projít nějakou zkouškou, která by ukázala, že mají o budoucnost poctivý zájem.“

Ja jsem pro zkousky take, treba by se mohly overovat znalosti Havlovych her, anebo humanitni vyznam nacistickych praporu Azov (spojeno se znalosti zivotopisu Avakova a Jacenuka) a podobne.

 

 1. Janika

  „treba by se mohly overovat znalosti Havlovych her, anebo humanitni vyznam nacistickych praporu Azov (spojeno se znalosti zivotopisu Avakova a Jacenuka) a podobne.“
  Tak zkouškami bych neprošla, už to vidím :-).

  Ta zmínka o abolici byl jasný tah PROTI Babišovi, to je snad každému jasné. Taky je vidět, jak to Babiše naštvalo a srazilo z jeho jásavé vítězné pozice. Dost geniální :-).

  • Saul

   Ta zmínka o abolici byl jasný tah PROTI Babišovi, to je snad každému jasné“

   Jasný byl akorát dnešní den, Janiko.
   Zeman “ PROTI Babišovi“ určitě nějaké hry nehraje, toho už si dávno vyhrál.
   Hraje ty svoje a tentokrát proti svému jmenovci.
   Babiš se tam prostě jen přimotal, z čehož je úplně paf a vyjde z toho zase jako pitomec, ale to je jen vedlejší produkt Mílova „státotvorného“ činění.
   Nicméně teď má před sebou silného a vlivného soupeře s nervy z železa.

    • Saul

     Tak kdybych ten komentář koncipoval pro tebe, asi bych to pojal jinak.
     I když vlastně netuším, jak podat vcelku jednoduché sdělení tak primitivně, aby ho pochopil opravdu každý, vito.

     • vittta

      Néé, nemusíš nic vysvětlovat, kdybys ho koncipoval pro mě, byl by tam nějaký Hitler, flastenec, nacista, atd..
      To vím, a co jsi tím chtěl říci vlastně také.
      Prostě ukazuješ, jak nízko pod tebou tady všichni jsou.
      A nebo prostě jen plníš svůj úkol rázného Elfa.

      • Saul

       Klidně piš dál, vito.
       Tvoje strategie totálního rozžvanění všeho, co přesahuje tvoje omezené možnosti chápání, bývá úspěšná.
       Ale pořád píšeš pod moji odpověď Janice ze 17.17.
       Tak máš k tomu něco konkrétního, nebo ti prostě jen zase stačí být za aktivního debila?

       • vittta

        Ano, mám něco konkrétního.
        Původně mě zajímalo, co tím textem chceš vlastně říci, a na to jsem se zeptal.
        Ty jsi neodpověděl, ale že kdyby to bylo pro mě, že bys to koncipoval jinak atd..atd…
        A z toho to vzniklo.
        Odkláníš témata, protože neumíš vysvětlit ani vlastní texty.
        Tak jako to házíš na mě, ale, to je z mého pohledu jen vedlejší produkt, hlavní je to, že nerozumíš vlastním textům.

        • Saul

         Aha, takže jsi můj text nepochopil.
         Tomu se nedivím.
         Ale on taky nebyl určen pro tebe.
         Už se tím netrap, vito.

  • Kamil Mudra

   Abolice dnes už není tak jednoduchá jako za Masaryka a nebo třeba ještě za Klause. Dnes by ji musel kontrasignovat Babiš, což by (vzhledem k tomu že by se ho týkala) bylo poněkud prekérní, nebo by musel tím podpisem pověřit nějakou „šedou myš“ o jaké by nebylo možné spekulovat že je Babišovi nakloněna. Vzhledem k cirkusu, který předvedli chvilkaři okolo Benešové (postaveném na „coby kdyby“), je jasné že sehnat ve vládě někoho takového by nebylo snadné, nemluvě o médiích která jsou připravena vyrobit „babišova mazlíčka“ z kohokoli kdo proti němu přímo nevystupuje.

   Myslím si že tohle si Zeman uvědomuje a tak jen čeří vodu té chvilkařsky uvažující části veřejnosti aby si nemyslela že slezinou na Letné si prosadí co se jí zamane a její „vítr v plachtách“ bude mít vždy tu sílu kterou by si přála. V podstatě jde o takový vzkaz: „Už tam kvůli Babišovi nechoďte – nemá to cenu.“ opírající se o velmi pravděpodobnou nechuť většiny veřejnosti se otázkou abolice nějak podrobněji zabývat. Dle mého mínění mu v tom vyjádření (mimo již tradiční střelbu do řad kavárny a demobloku) jde o oslabení ochoty potenciálních demonstrantů angažovat se v akcích připravovaných na listopadové dny.

   Ve společenské situaci, kterou Taras popsal natolik výstižně ve svém článku <a href=“a href=“https://taras2.wordpress.com/2019/09/17/pojd-stoupat-jak-dym/“>„Pojď stoupat jak dým…“ že je těžké k němu něco dodat, považuji Zemanovu snahu o přenesení „Babišovského téma“ z ulice do prostředí odborníků na „cobykdyby“ za rozumnou taktiku, protože ji lze v těchto kruzích natolik rozžvanit, že do listopadu nebudou mít chvilkaři k dispozici nějaké úderně použitelné výstupy.

 2. Orinoko

  Ten odkaz je vodvaz. Taková těžká vyziva. Soudruh Havel number two si zahrála jednak s fasismem a jednak s bolsevickym kadrovanim.
  Miluju tenhle typ lidských hovad: Každé volby prostě musí dopadnout , jak já si preju, protože jinak má demoska zásadní vady , anebo volič je blb , anebo je to celé zfalsovane.
  Tak Vašek by nebyl stastny?! Tak o něj jde, ne o lidi. Za soudruha Vaška coby prezidentisty se kradlo v milionech jak o zivot, a nikdo se neptal , jestli jsou z toho většinovi oblude stastni.
  Česká tzv. elita je sbor nekonečných pazdratu, kteří se domnívají , že jim v Hadraku jaksi samo sebou přísluší role vedoucí úlohy strany.
  Jejich bolševické instinkty jsou problem, nikoli pitomost volice. Já osobně s mnohymi volebními výsledky mám tezkotonazni problem, ale beru to tak, že rozhodla vetsina. Ta se dá zblbnout, ale když si nabije hubu, tak to nehodlá opakovat do nekonecna.
  Ale pravicový sajrajt a havloidni koryfejove se domnivaji, že mají narok na trvalé vedení bez ohledu na výsledek voleb. Snad proto soudruh I. Havel naznačuje , že zavedení praxe apartheidu by této zemi prospelo.
  My nejsme Madarsko, a to nemyslím ve zlem. Kdo si vůbec vzpomene, že Viktor Orban byl první opozicniki ze socdemo zemi, který do Prahy na demonstraci přijel podpořit hadrak, který se ještě nenachazel ani ve tkalcovskem stavu. Dneska je tento člověk maďarsky fenomen, a pochopitelně je vlacen českým kadrovacim rastrem namisto toho, aby si na něj třeba takový soudruh I. Havel vzpomnel.
  Ale co vlastně můžeme čekat od selektivních mozku? V nich sami na sebe mají jenom plusy. A VESKRNOVE mínusy míří samozřejmě na vše ostatní , co nemá jejich hadracky naboj.

   • vittta

    Ten tam stojí zadarmo, dokonce i tu ceduli si dělal sám.
    Hlavně zničit kapitalismus.
    Je ovšem otázka, co místo něj, že ano.
    Klima, jasně, ale co dál?
    Mládence samozřejmě moc nezajímá, jestli je, či není v lidských silách klima zachránit, za současného růstu světové populace.
    Jenže předchůdci tohoto mládence, dnes již obstarožní třicátníci, stáli s cedulemi, že planeta v pohodě uživí 20 000 000 000 lidí.
    Měli by tito aktivisté minulosti předat nějak zkušenosti aktivistům dnešním.
    Obohacující by pak byla určitě myšlenka, jak chtějí tito aktivisté kapitalismus vlastně zničit.
    Taras už naznačil, zničit živnostníky, tím by se začalo.
    To je jasné.
    Ale…jak na ty kapitalisty?
    Voni sou děsně bohatý.

    • embecko

     „Je ovšem otázka, co místo něj, že ano.“
     Jenze on netusi, ze kapitalismus nenici, ale naopak ho podporuje (viz muj prispevek nize).
     Tohle je cista poblaznena obet, nestastnik, co to jiste mysli dobre, ale kona chybne.
     A co misto kapitalismu?
     To se nevi, nasilim srazit nepujde a naopak kazdy odpor pretavi ve svuj zisk. Nakonec se to bude muset vyresit nejak evolucne, az dojde na situaci, kdy kapitalove elity pochopi, ze svym jednanim zacinaji ohrozovat samy sebe. A to ne nejak teoreticky, ale ze jim samotnym jde tvrde o kejhak. Drive ani nahodou. Treba vzniknou nejaka pseudosocialsticka hnizda zmen? Ne ze by se likvidovalo soukrome vlastnictvi, ale bud bude muset dojit k masivnimu prerozdelovani, anebo naopak bude treba rezim pritahnout autoritativne. Tohle si ale kapousi musi rozhodnout sami mezi sebou, zadna poulicni revolta na to nema vliv.

   • embecko

    Vemme si, ze se demonstruje bud z bezvychodnosti, anebo z odporu a ze demonstrace z cisteho pleziru jsou vyjimkou.
    A mladi demonstruji, a ve velkem poctu, to se neda poprit.
    Plezir u nich bude delat nejakych 20% duvodu, dalsich 20% je vlastni odpor ke zmenam klimatu a nejvetsi zbytek bude delat beznadej, dana spatnou vyukou a chybnou tvorbou svetonazoru, kolidujiciho nasledne s realitou (obecne receno, maji spatne vzdelani, jez jim nedokaze vysvetlit nas svet).
    Proc hlavni udavany duvod, odpor ke zmenam klimatu, dela dle meho tak male procento?
    Protoze jsou zde mnohem zavaznejsi ekologicka temata- treba odpady, stavy spodnich vod, presuny mas lidi a podobne.
    A mladi do cirka 35 let jsou skupinou obcanu, znecistujicich planetu relativne nejvice (ted vyjimam prumysl). Kazde dva roky musi mit noveho smartfouna, jehoz materialy tezi deti nekde v Kongu za naprosto katastrofalnich podminek. Stejne je to s kulichy, bundami a mikinami, snowboardy, druhem kafe u Starbucku a dale auty, domy, ktere se kvuli nim musi stavet, Pamperskami, psimi vykaly, deodoranty, ucebnicemi, vytapenim skol, PETkami, foliemi ze sendvicu, antikoncepci, menici pohlavi u ryb atd.
    Tohle nevidi, na svem zivotnim stylu trvaji, ale vadi jim zmena klimatu, zapricinena zivymi tvory, kteri se ovsem na zmene podili minimalne.
    Takze tim padem bych demonstrovani, podminene odporem ke zmene klimatu, take vyloucil.
    Tudiz zbyva jen beznadej, sice mozna dobre pojmenovana jako kapitalismus, ale spise jen intuitivne a nahodou.
    https://www.kosmas.cz/knihy/171169/kup-si-svou-revoltu/
    Autori Heath a Potter, oba vysokoskolsti profesori v knize dokazuji, ze v modernich casech je kazda revolta nakonec „koupena“ a v dusledku se obraci proti revoltujicim.
    Takovehle knihy by se mely studovat na strednich skolach… demonstrujici by pak pochopili, ze bojem za zachranu klimatu jen prilevaji penize do kasicky kapitalu, ktery se svym demonstrovanim marne snazi znicit.
    Ten chlapik na fotce ma treba umele vysisovane dziny, coz se dela rucne, tryskem silikoveho prachu, s tezkymi nasledky pro zdravi zamestnancu. Jinak ale moc modne oblecen neni, abych mu neublizil…

    • vittta

     Hele, chobotnice po ohlídání potomstva hyne, losos hyne po vytření.
     Stejně tak mladý člověk revoltuje.
     Kdyby bylo klima stabilní už 10 000 let, bude revoltovat proti čemukoliv jinému, klidně i kvůli dostatku a vlastnímu zdraví.
     Mladí mají neuvěřitelné výdobytky, a neznají nedostatek a hlad, a bídu, mnozí neznají ani práci.
     A stejně demonstrují.
     Je to prostě normální, evoluční brzda, řekl bych.
     Co by se tak asi stalo, kdyby inteligentní chobotnice neuhynula, ale předala část svých zkušeností svému potěru?
     A co by se stalo, kdyby mladí poslouchali staré a poučili se z jejich chyb?
     Vývoj by šel strašně rychle kupředu, ale dostatek a luxus štěstí nepřináší.
     Štěstí přináší…boj.
     A mladí- bojují.

     • embecko

      Jasne…podle meho stoji zasadni otazka tak, jestli jsou soucasne demonstrace mladych (po celem svete) vyrazem jejich vnitrni revolty, anebo jestli jde o revoltu koupenou.
      V tom je totiz velky rozdil!
      Pohled…v dejinach mela zatim kazda generace svuj styl, coz skoncilo s plysakem.
      Posledni stylotvornou generaci u nas, rika se, byla prekvapive ta normalizacni, spojena s kulurou divadla Sklep. To byl takovy styl second-handovy, spojeny s ideovym najivismem (ale vedomym, pozor). Jestli tohle prebrala cela generace od Sklepaku, anebo Sklepaci od svych souputniku, to je jedno.
      Ovsem…od te doby si zadna generace (uz budou pomalu dve) svuj styl vytvorit nedokazala…a proto nema za co revoltovat.
      V tom vidim dneska velky rozdil…kazda revolta neni jen revoltou proti, ale zaroven snahou prosadit SVE videni sveta, to jde a musi jit ruku v ruce. Ovsem klimatismus neni zadne JEJICH videni, to je podsunuty prefabrikat, s myslenim mladych nemajici puvodne co delat (ostatne co je to za revoltu, chtit neco zachranovat, namisto borit, to nedava smysl).
      Vsimni si, ze ti nejvetsi independenti se oblekaji a chovaji tak, jak jim narizuje jejich lokalni mainstream (skate-shopy, Bilabong, Quicksilver, Rip Curl apod.) K tomu maji podobne pohyby a gesta :o)
      To, co provadi, neni zadna revolta, ale zoufale volani o pomoc, jak se dostat ze situace, kterou jsme zapricinili my (mysleno starsi). Tak nam to chteji jenom rozesrat (zrejme i natruc) a klima je k tomu velmi dobra zaminka. Pamatuj na poucku, ze kazdy system skonci na tom, ze skupina, proti kterym byly namireny zakazy, se zakazy nauci vyuzivat ve svuj prospech. Ekologie je dnes dovolena a tak ji mladi uzivaji jako sikovny nastroj. Nenechme zmast tim, ze mezi nimi jsou i ideovi kazatele, vetsina tu funguje jen pocitove.
      Tudiz vina neni na nich, ale na nas, ze jim nepomuzeme se orientovat (a nasledne zamerit jejich revoltu proti nam samym :o)

      • vittta

       Koupená nebo přirozená…oni o tom stejně nevědí.
       Ekologie je svým způsobem už dlouho připravovaná, je v ní obrovský ekonomický potenciál.
       Zdanění, a ekovýrobky.
       Státy i boháči si přijdou na své.
       Překvapí jen rychlost, s jakou se to všechno seběhlo, o nějaké Grétě ještě před půl rokem nikdo nevěděl, a ekologie v tom extremním smyslu zajímala jen nemnohé.
       Ale oni jsou z toho prebendy, to, že se nemusí v pátek do školy a místo toho „je prdel“ má svou cenu pro mladého člověka.
       To je prostě o den delší víkend, a navíc se tím dá i omluvit nějaká ta neznalost učiva.
       Nevím- protože jsem v pátek demonstroval za klima.

       • embecko

        „Překvapí jen rychlost“
        Ale i pocetnost…ted namatkou koukam na muj oblibeny nemecky prehled tisku a z 24 zprav (po 3 z 8 hlavnich denniku) je 15 o klimatu.
        Me uz dokonce napadlo, ze tak mobilizuji, aby nas pripravili na nejaky planovany prusvih :o) A nemyslim tim pocasi.

        • Kamil Mudra

         On se v tom počasí ani žádný průšvih naplánovat nedá. Ten buď přijde nebo nepřijde – maximálně ho můžeš očekávat.
         Dle mého mínění nejde o žádnou přípravu na něco ale o snahu udržet pozornost u neškodného tématu ve stylu: „Kdo si hraje nezlobí.“ Mladí neklidní se vyřádí na demoškách, cítí se jako borci a nemají potřebu hledat témata jiná, která by politikům a jejich loutkovodičům nějak narušovala kruhy a nutila je k nežádoucím aktivitám. Vždyť co může být neškodnějšího než demonstrace na podporu LGBT nebo čistého ovzduší?

         -Veřejné figury jim mohou v pohodě přikyvovat bez obav že řeknou něco proti něčemu, u těch blbějších tím i nasbírají plusové body (ty se vždycky hodí) a jinak nemusí dělat nic.
         -Kšeftaři se všelijakými „projekty“ mají otevřené dveře k zakládání tématických „neziskovek“ aby mohli dojit státní kasu, kterou nějaké ty bakšiše pro ně vyjdou levněji než financování řešení skutečných problémů.
         -Zákonodárci mají k dispozici široké pole pro vymýšlení zákonů či jejich novel na ochranu životního prostředí, poslanci mají co „prosazovat“ aniž by se kvůli tomu museli nějak odborně vzdělávat.
         -Výrobci mohou „inovovat“ své výrobky i samotnou výrobu a na základě té inovace patřičně zdražit – ekologie holt není zadarmo.
         -Vědátoři mají o čem pořádat konference a vytahovat si triko jeden před druhým, intelektuálové si mají na čem přihřívat polívčičku protože jde o košaté a hlavně VELKÉ téma…

         Umíš si představit lepší kost pro předhození veřejnosti k ohlodávání, tak aby se vlk nažral a koza zůstala celá? Těch nápisů o bourání kapitalismu na transparentech moc neuvidíš. Když si sedne před školu nějaká Gréta s cedulí „Zničme kapitalismus!“ tak jí napíšou neomluvené hodiny, nikdo ji nikam přednášet nepozve a v místním plátku se o ní dočteš že je mentálně zaostalá. Tedy pokud vůbec bude někomu stát za článek.

         • vittta

          Furt je to lepší, než kdyby brali drogy a přepadali stařenky na ulicích.
          Takhle bojují za klima, za negry, za cigoše, za buzeranty.
          Jak správně píšeš, jen máloco působí skutečnou škodu, i když inkluze a negři mohou společnost i zničit.
          A buržout nepotřebuje společnost zničit, ale ovládat.
          Sax odkázal Macrona a jeho nový boj proti migraci, celkově je postoj vlád k negrům poněkud vlažnější, než býval, už „to nezvládají“ tak dobře, jako dříve.
          Pokud má být proveden zásah, musí mít obecnou podporu.
          Pokud je to jak píšeš, pak odvedení pozorosti ke klimatu je ideální, dokonce tak ideální, že přímo navazuje na hnutí „bezdětných“ zachránců planety, prostě už samotné narůstání populace z čista jasna může být oficiální příčina, a bude velice rychle po podpoře migrace stran aktivistů, vůbec když jim buržoust nedá peníze.
          No, je to jen teorie, a ekobuzerace také nebude moc příjemná, ale pořád lepší jak islamisté a negři.
          Když se podíváme do historie, musíme si nutně položit otázku:
          Jak on to ten Hitler s tím německým národem vlastně udělal?
          Vždyť reálnou moc měl až v r.1934.
          A už za pouhých 5 let vedl světovou válku.
          Pět let může být dlouhá doba, a může se úplně obrátit, co bylo včera IN, múže být zítra OUT.
          O Sauly a Ondry se nikdo být nemusí, ti budou podporovat nové myšlení až do roztrhání těla, tím spíše, aby si nikdo nevzpoměl, že nedávno podporobali opak.
          Vlastně to může být úplná klasika.

      • Janika

       Revolta koupená, nebo přirozená… – myslím, že pro velkou většinu těch mladých je přitažlivé především ulít se ze školy. Soudím podle sebe v jejich věku… A někteří jejich aktivističtí vůdci si na tom budují ego. Taky soudím podle aktivních vůdcovských typů svých spolužáků či spolužaček. Menší množství přesvědčených fanatiků nevylučuji.
       Věřit jim nemůžu, můžu je brát jen s pochopením a rezervou. V 89ém jezdili studenti po republice a kázali nám vesnickým zaostalcům. Vzpomínám na jednu takovou dívku, která zapáleně, s ohněm a slzami v očích volala, že „v téhle zemi se už nedá žít“. No a mně se zrovna žilo tak krásně :-). Pro odstranění komunismu jsem samozřejmě byla, ale z jiných důvodů.

   • mistralius

    Škola je zjednodušený model života. A jak známo, když chceš před politikou utéci, ona si tě dožene.

    Já jsem právní fundamentalista. Český zákon mluví o právní plnoletosti dosažením 18. narozenin (nevím jak to mají lidé s narozením 29. února, ti si musí počkat asi do 72). S právní plnoletostí jsou splněna práva plus zodpovědnost.

    Právo má logiku, proto máme římské právo již 2000 let, ovšem někteří tupí politici neuznávají ani Ústavu.

    • mistralius

     Mmch u Konvičky mám pocit, že se jedná o VŠ. Tzv. nezávislost vysokých škol zákonitě vede k vytváření „smrdutých rybníků“. Jakožto umělecké ztvárnění „do absurdity“ mám rád francouzský, lehce postmoderní film Purpurové řeky.

    • Janika

     Utéct se před politikou nedá, to máš pravdu. Každý učitel může dát najevo své přesvědčení jakoby mimochodem, při výuce jiných předmětů, a když je to respektovaná osobnost, tak chudáci děti, jejich mozečky nemají šanci se tomu ubránit.

  • Kamil Mudra

   No, o to označování za extremisty jde především. Zatím jsem si nevšiml že by byli za extremisty označováni např. Milan Kohout který v kostele nalil své vlastní sperma do svěcené vody a založil na Facebooku stránku „Křesťanství v ČR nechceme“, nebo takový Martin C. Putna který se na pražské Gay Pride pruducíroval s transparentem ,“Katolické buzny zdraví Bátoru.“ a jindy zas veřejně v beranici, kožichu a s vodkou v ruce parodoval Putina.
   Kdo by měl rozhodovat o tom co už je extrémní a co ještě ne? Nějací Štěpánové Malátové na stránkách svých médií? Nebo by pro to měla být na Ministerstvu školství a tělovýchovy vytvořena nějaká speciální komise, či snad „veřejné mínění“ neustále zmítané protichůdnými názory?

   • pacifista

    Nemohu si pomoct, ale je to stejné jako za komunistů. Ti kádrovali a komise hlídaly etiku na školách. Proto mnoho učitelů nemohlo pro svoje názory učit. Ti další si už dali pozor a ani necekli. V 68., když se to uvolnilo, začali zase někteří kantoři říkat svoje názory a jak to dopadlo? Přišla normalizace a ze škol byli opět vyloučeni. Takže se připravme, normalizace znovu začíná.

 3. vittta

  Článek o dopravě.
  Tyto články bývají celkem vypovídající, proti sobě stojí vesměs duševně nemocní s psychopaty, sebemrskači, specialisty na hovno a sračku, a diskuze je souhrn všeho dohromady.
  Tak třeba se tam píše, o zvýšení rychlosti na 140 na dálnicích.
  Nikomu to nevadí, idiotský argument, že kvůi pár minutám se zvýší riziko nehody nemá moc hlavu a patu, protože když pojedu 90 na úseku 90 km, pojedu ho hodinu, když 180, pak jen půl hodiny, ale v podstatě je ta půlhodina bezvýznamná, protože půl hodiny jedu vlakem do Tanvaldu 13 km.
  Kromě toho, to vše za ideálních podmínek, a za předpokladu, že lidé nejvyšší povolenou rychlost využívají.
  Což z mých zkušeností nevyužívají, jde jen a jen o pokuty.
  Další argument…to už je duševní nemoc- je tento “ Na to UAMK kontruje, že Němci jsou podstatně disciplinovanějšími řidiči, než Češi.“
  A-ha, a jak se ta disciplinovanost projevuje na dálnicích?
  Čech jede nedisciplinovaně 150 tam, kde může jet jen 130, a Němec v podobných podmínkách jede disciplinovaně 190, čímž nijak neporuší předpisy?
  Pokuty budou vyšší…jo, to je potřeba.
  Čím vyšší pokuty, tím vyšší bezpečnost! (neprokázáno nikdy a nikde)
  A odbočování na červenou (do prava) nebude, a je to podle odborníků dobře…ble, ble..
  V USA to funguje, a já to tak také dělám, když jsem ovšem první.
  Nic méně je zábavné sledovat, jak celý pravý odbočovací pruh stojí, zatímco silnice je volná, hlavně dneska, v časech uhlíkové stopy.
  Také občany tam bydlící to musí děsně bavit, a když se to děje v neděli 12,10 hod, je to teprve zábava.
  Semafory běží, nikde nikdo, jen na těch semaforech stojí 3 auta.
  A úplně nejzáživnější to je na těch semaforových uzávěrkách.
  No…ale hlavně sekat ruce, nohy,a zvyšovat pokuty, a hlavně v pátek demonstrovat!

  https://autozine.cz/zmeny-na-silnicich-rychlost-na-dalnicich-se-zvysi-na-140-km-h-odbocovani-na-cervenou-nebude/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 4. mistral

  Zbraně vlivu je dnes již téměř klasickou knihou o přesvědčování a manipulaci (nebo taky o vyhovění a persuasi). Autor v knize přináší odpověď na otázku, proč říkáme „Ano“, i když nesouhlasíme.

  Dr. Robert B. Cialdini tvrdí, že bychom měli umět rozeznávat, kdy jsme součástí férového vztahu a kdy naopak není něco v pořádku. Seznámí nás se šesti univerzálními zákonitostmi, zbraněmi vlivu, které mají až nečekaně silnou moc ovlivňovat naše chování a rozhodování. Jsou to:

  reciprocita
  závazek a důslednost
  sociální schválení
  oblíbenost
  autorita
  vzácnost

 5. Ondřej

  Kamil pravil: „Myslím si že tohle si Zeman uvědomuje a tak jen čeří vodu té chvilkařsky uvažující části veřejnosti aby si nemyslela že slezinou na Letné si prosadí co se jí zamane a její „vítr v plachtách“ bude mít vždy tu sílu kterou by si přála. V podstatě jde o takový vzkaz: „Už tam kvůli Babišovi nechoďte – nemá to cenu.“ opírající se o velmi pravděpodobnou nechuť většiny veřejnosti se otázkou abolice nějak podrobněji zabývat. “

  Zajímavá úvaha že v „demokracii“ (patrně národního oligarchického charakteru – lze vzkazovat jisté částí veřejnosti, aby rezignovala na svá lidská práva (svoboda projevu, shromažďování, pohybu) nemá smysl aplikovat – protože je tu síla -zastávající zájmy nejspodnějších vrstev, které neumí sami aplikovat svá lidská práva a pomocí jich se domoci svých individuálních zájmů a prosazení možnosti žít svůj život podle svých představ – že jakási autorita zabrání jedné skupině lidí, pomocí svých lidských práv, poškozovat zájmy těch, co to nezvládají anebo jsou líní být aktivními členy občanské společnosti, Lidé málo vzdělaní, intelektuálně nadaní, s rozhledem o životě nejen v jejich kraji, ale v Evropě, která je určující politicko-hodnotovou silou určující systém způsobu soužití společnosti.

  Pravda je že společnost se o něco zajímá víc, o něco méně. Je však pravda, že třeba když vznikl velký odpor proti odsouzení komunistů kteří byli obviněni ze zapálení Říšského sněmu, byly dva různé pohledy na věc padaly a různé vzkazy. Jaký vzkaz najdeme v tomto příběhu? A měl by být vyslyšen, protože ani fašistům (v roce 1934 byl německý hitlerovský režim více než nacistický klasický státně korporativistický fašismus) se nesmí zapalovat parlament i když jsou hnusní a totalitní? Nebo ten, že je to správná věc a že komunisté musí bojovat proti zlu všemi prostředky?

  „Na místě činu byl s nepoužitými podpalovači chycen nizozemský komunista Marinus van der Lubbe, brzy byli zadrženi a obviněni i další komunističtí funkcionáři. V červenci byli ze založení požáru obviněni van der Lubbe, Němec Ernst Torgler a tři Bulhaři Georgi Dimitrov, Blagoi Popov a Vasil Tanev, všichni komunisté.

  V rozsudku soudce Bünger souhlasil s obžalobou v tom, že komunisté připravovali plán na zapálení a zničení budovy Říšského sněmu, ale nenašel dostatek důkazů toho, že čtveřice obviněných měla něco společného s požárem nebo s uvedeným komunistickým plánem. Odsouzen byl pouze Van der Lubbe. Torgler byl po ukončení procesu okamžitě zadržen gestapem do tzv. ochranné vazby, zatímco tři Bulhaři byli vykázáni do Sovětského svazu, kde je přivítali jako hrdiny.

  Van der Lubbe, který tvrdil, že jednal sám bez spolupracovníků, byl popraven 10. ledna 1934. Stíhání Van der Lubbeho definitivně symbolicky zastavila německá prokuratura až v lednu 2008 jako důsledek kroků podniknutých jeho bratrem k očištění jména oběti už v roce 1967, ale nezbavila ho formálně obvinění z toho, že požár skutečně založil. Historici se na tom, že skutečně měl podíl na založení požáru, shodují‘

  • Janika

   V demokracii se prosazují zájmy lidí prostřednictvím voleb, nikoliv na ulicích. A prezident tak naopak lidská práva hájí – hájí moje právo na respektování výsledků voleb proti křiklounům, kteří mi tohle právo chtějí vzít, a zavést systém, že vítězí ten, kdo nejvíc křičí. Přitom ten křik jim nikdo nezakazuje, jak mylně naznačujete.

   • Ondrej

    vy ale nemáte garanci toho, aby volební strana co se do parlamentu dostala, udělala přesně to co vy chcete a aplikovala to způsobem, který je v jakékoli kontradikci s vůlí většiny. Pan BABIŠ má menšinovou vládu, a je otázka kolik jeho voličů souhlasí s vládou s ČSSD a KSČM, která zajišťuje AD HOC většinu, Takže podle práva Vy NEMÁTE ABSOLUTNĚ źádné povolební právo na nic. Jen na to, že vaše strana mohla být za pomoci vás zvolena do parlamentu. Tím konstatuji tento fakt a nenaznačuji vůbec nic. Pan prezident může 100x říkat, že demonstrovat je zbytečné, protože on hlas „ulice“ neposlouchá. To je samozřejmě možné, aby říkal a i myslel vážně. Ale lidé v pozici prezidenta se v demokratických zemích obvykle takových vyjádření denuncujících (podle poslední prezidentské volby) 49% „menšinu“ společnosti, zdrží.

    Jen říkám, že doporučení hlavy státu která chce suspendovat účinnost procesů nezávislé justice je proti smyslu demokracie, jak ji známe, proti republikánskému principu dělení moc, kdy parlamentní volby – VŮBEC V CELKOVÉM NASTAVENÍ FUNGOVÁNÍ SPOLEČNOSTI NEJSOU URČUJÍCÍ VĚCÍ, Mohou zde vládnout nikým nevolené úřednické vlády a rozhodovat nezávislé soudy a stát a společnost bude fungovat – i bez momentálního naplnění vůle voličů – klidně spokojeně dál. V Belgii nikdo nevládl od voleb 2,5 roku. A jezdí tam stále tramvaje a lidé berou výplaty.

    V roce 1933 vyhrál pan Hitler volby způsobem, jenž se jevil jako demokratický. Komunisté jej nerespektovali, protože jeden z nich skutečně podpálil Říšský sněm, al ti ostatní, kteří se od jeho činu distancovali z důvpdu právních konsekvencí, s ním ovšem vnitrně souhlasili. Co je z toho tedy více projevem demokracie?

  • vittta

   Demokracie není oligarchie, jak to vidíme v nevolených feudálech, velících EU.
   U nás má každý občan jeden hlas, občané jsou si tedy rovni, a nemáme- (zřejmě) na rozdíl od EU žádné „nejspodnější vrstvy“ v tom slova smyslu.
   Rovněž nám naše hodnoty neurčuje EU, ale na základě demokratické volby my sami.
   Pan prezident pak se drží toliko svých ústavních práv, abolice je jeho právo.
   Tedy pokud se to někomu nelíbí, máme zde zákonodárce, jejichž prostřednictvím lze měnit zákony i ústavu, dle zákonem daných %.

  • Janika

   Astře, to je můj sen, zúčastnit se nějakého takového svátku v Německu :-). A víte proč? Ne kvůli pivu, ale kvůli těm klobáskám, co se tam prodávají. Když se na to dívám, mám na ně obrovskou chuť :-).

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s