Pieter Bruegel starší – Dulle Griet

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/Mad_meg.jpg/1024px-Mad_meg.jpg

My hlupáci jsme si mysleli, že Šílená Gréta je o válce, ale je to o ekologii. Sl-Lopatnikov

***

Doplnění k tématu napsal vittta:

O zvyšující se slaboduchosti samozvaných elit svědčí tento článek Sašky Mitrofanova.
Ten začal s poukazem na vystoupení Gréty v OSN.
Mitrofanov je znám tím, že všechny jeho články se týkají buď prezidenta, nebo alespoň premiera.
Zde ne úplně jasně naznačil, že se mu moc nelíbil styl Gréty, i když to klidně může být i obráceně, no co si pomyslet o výroku:
„Nelze ale přehlédnout přímé výhrůžky v závěru projevu. To už není záležitost formy, ale obsahu. “
Podle mě by to mělo být obráceně, tedy je to naopak záležitost formy, nikoli obsahu, ale kdo ví, že jo.
Saška také dospěl k závěru, že si Gréta údaje nevymyslela, nic méně zde ani tak nejde o ty údaje, ale o to, jestli jsou pravdivé, protože jiná názorová skupina zase vliv člověka na globální oteplování tak zásadní nevidí. (o bezuzdém plýtvání a zamořování přírody plasty a odpady nyní řeč nevedu, a nevede jí ani Gréta)
A—-už je to tady- prezident.
Saška spojil vystoupení Gréty s návrhem na odstavení prezidenta, při čemž s čímsi nebyl spokojen- konkrétně asi s nezájmem světa, ale proč by svět měl zajímat náš prezident?
Jistě, Saška to takto nemyslel, ale ruku na srdce, o té žalobě na prezidenta se tady píše a mluví dost a dost, takže Saška nemá tak úplně ve své manipulaci pravdu, stejně jako v jím odkázaných článcích není nijak prokázána nějaká vina pana prezidenta, byť to tak asi mělo vyznít.
Nechybí ani starší generace, kdy ti, co nemají rádi Grétu, mají zároveň rádi Rusko, Čínu, nebo Orbána, při čemž čím jsou tyto země vlastně spojeny by asi stálo za nějaký hlubší rozbor, ale Saška logiku neřeší.
Pak je cosi zákonité- konkrétně:
„Ale je to zákonité: když volíte Trumpy a trumpíky, dostanete Gretu.“
Hmmm..
Mě to zákonité nepřijde, asi jsem prostě blbej.
Nakonec tam je příběh o Zuzaně a starcích, který jsem nelenil přečíst- ale opět, můj intelekt je příliš slabý na to, aby si dokázal nějak tento příběh spojit s Grétou.

https://www.novinky.cz/komentare/clanek/ocima-sasi-mitrofanova-greta-a-starci-40297555?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-in

 

 1. Janika

  K vittově poznámce: To srovnání Grety se Zuzanou nedává žádný smysl – oni ji z něčeho obvinili neprávem? To sotva, že je hysterická, to přece všichni vidíme. To bude zřejmě nějaký nedostatek ve výchově. Mně maminka říkala už od dětství, že se musím naučit prosazovat to, co chci, vhodným způsobem, že když začnu křičet, prohraju a nic nezískám. Gretě to zřejmě neřekli.
  jo a nejdřív jsem myslela, že Zuzana a dva starci = Čaputová a Zeman s Babišem :-)).

  • vittta

   Těžko říci, v tom odkazu je výjev, jak Trump okázale Grétu ignuruje.
   Podle mě Saška myslí starce obecně, pochopitelně ty, co volí Trumpa, Zemana a Babiše především, ale zase, to je jen žvást, ve skutečnosti nikdo neví, kdo a koho vlastně volí.
   Je to jakási „kulturní revoluce“ zatím v malém.
   Jenže Saška…je už také stařec.
   A mládnout nebude.
   Když se půjde na staré, Sašku nevynechají jen proto, že je lepšočlověk.
   Semelou ho také.

 2. Ondřej

  Styl je adekvátní naléhavosti situace. Styl, když slušně vyhodíte z vlaku černého pasažéra na Sahaře, jedná se o slušný akt smrti. Greta nám jen řekla, že budeme umírat všichni. A ona, že ještě před tím, těm v té době plešatým gerontům, dá „na cestu“ pár facek. Myslím, že těm to nakonec bude už naprosto jedno. Jenže pár dnes už desítkám milionům lidí po této planetě ne (v jeden den maifestovalo po celé planetě asi 22 milionů idí za klima, nejvíce v Londýně a Melbourne) to není jedno už teď – patřím mezi ně. Nenecháme se zabít od lidí, co na svůj život kašlou, protože 20 let dopředu je nad jejich kapacitu vlastní odpovědnosti k sobě sama…Tady holt MUSÍ ROZHODNOUT PŘÍRODA…

  • Janika

   Styl není adekvátní vůbec ničemu, jen nedostatku soudnosti a sebeovládání dotyčné. Jsem přesvědčená, že věci samotné spíš škodí, a odrazuje i lidi, kteří by s ní jinak souhlasili. Je to prostě nechutné.

  • vittta

   To je šit, to nemá obdoby.
   Typický žvást namyšleného sluníčkokreténa!
   Jestli vám to Ondro uniklo, pak situace je zřejmě naléhavá poslední 3-4 měsíce.
   I před tím samozřejmě bylo dost ekologistů, kteří se snažili o nějakých klimatických změnách mluvit, ale jelikož situace naléhavá nebyla, nikdo je neposlouchal, i kdyby se uřvali.
   Natož aby je nechali mluvit někde v OSN.
   Tak max. „zachránili“ kolonii křečků tím, že někde není dálnice, takže tím pádem se v tom daném úseku vyprodukuje o nějakou tu stovku tun CO2 navíc v kolonách a pomalé, nepravidelné jízdě, nemluvě o požitku těch, co tam musí bydlet.
   Plešatý geront je v Hochukultur asi výraz pro staršího a starého občana, ve stejné Hochkultur zcela zbytečného, ba nadbytečného.
   Vy můžete jít se svými dalšími ekozmrdy pro mě za mě do prdele, žerte si svoje avokádo, a BIO potraviny, dovezené letecky ze všech koutů světa, pěkně do plastu balené.
   Já jsem to už uvedl, ale všiml jste si, že se taktně hovoří především o klimatické krizi, a nikoli o extremní nadspotřebě a falešných potřebách, produkujících obrovské a vesměs úplně zbytečné množství odpadu?
   No jistě, klimakrize může vygenerovat- a také vygeneruje- další daně, a další kšefty, všechny ty vrtulníky na výrobu elektriky a nová ekoauta na ekoelektriku musí někdo vyrobit, nic méně i výroba sebeekologičtějího vrtulníku má svou „uhlíkovou stopu“, a moc bych se nedivil, kdyby ve výsledku megawat elektriky vyšel z uhelné elektrárny ekologičtěji, konec konců, jsou moderní odlučovače, a čím tedy vlastně uhelná elektrárna fakticky škodí?
   Těžba a doprava uhlí zatěžuje krajinu, nic méně dovoz francouzkých jogurtů do Prahy jí zatěžuje také, když na to přijde.
   Já si myslím, že ta vaše směšná póza, BIOpóza, kdy jste si ještě všiml, že nechcete umřít na oteplení planety, je jen duševní úchylka.
   Vzdejte se sám něčeho, ale né že vypijete místo mléka sojové BIOmléko z drahého obchodu, ale něčeho, co pocítíte, co hodně pocítíte.
   Osobní příklad, a né demonstrace.
   Mimochodem, těch 1,5 milionu negrů a čmoudů co máte v Reichu, o kolik asi vyprodukují víc CO2 a odpadu, než kdyby byli ve svých zemích?
   Co myslíte, hodně, málo…
   Kolik tak?
   Všichni se nemohou mít dobře, a všichni nemohou žrát BIOžrádlo z drahých kšeftů, a všichni nemohou mít vilu z bazénem.
   Já měl kliku, že jsem se narodil na dobrém místě v dobré zemi.
   Třídím odpad, odmítám plastové sáčky a nepoužívám plastové rukavice a nevyhazuju věci dřív, než je to nutné.
   Ale víc pro ekologii dělat nehodlám, a už vůbec nechci radit druhým, co mají dělat, navíc když sám to nedělám!
   Planeta má jediný problém- přelidnění a s tím související nadspotřebu.
   Je jen otázka času, kdy vás napadne, že by to chtělo nějakou rasu vyhubit.
   Bílou, milej zlatej.
   Ono vás to už napadlo, jenže…zatím, jste také bílej, takže se blbě zdůvodňuje, že mají všichni vychcípat, vyjma konkrétních jedinců.
   Jenže těm černým to bude u prdele, ti totiž- bílí nejsou, a vyserou se na vaše BIOpózy a úchylky, až budou mít na to sílu!

  • blbíš

   Greta nám jen řekla, že budeme umírat všichni. A ona, že ještě před tím, těm v té době plešatým gerontům, dá „na cestu“ pár facek.

   Neřekla, tak souvisle toho není schopna a ani to neměla takhle napsané na taháku, to je pouze vaše interpretace, ale to není důležité, důležitější je jak primitivně málo vám stačí, abyste s podobně postiženými jako jste vy sám, vyšel do ulic. Ale budiž, necháme ten srocovací fenomén vás mladých u ledu a vraťme se k té vaší facce na cestu plešatým gerontům , která jim dle vás – grétistů – právem náleží. Nedivím se, Gréta na víc pravděpodobně mít nebude, ale vy, vyznavač frankfurtské školy byste skoro mohl si dát do souvislostí běh světa, co říkáte? Napovím vám, nejdřív byl taky jenom klacek a dneska nám píšete na PC! Tak kdy asi si tak myslíte, že jste měl začít vy, zřejmě neplešatý negeronte Ondro, rozdávat ty svý facky na cestu? A hlavně komu, aby chuděra Gréta s ukradeným dětstvím nemusela dneska panikařit a rozdávat facky, co myslíte?

 3. vittta

  Tohle je také k tématu.
  Jakási zjevně slaboduchá advokátka napadá všechny, kdo mají „tu drzost“ se do Gréty obouvat.
  Copak o to, může se jí v pohodě dělat z oponentů na zvracení, a má právo na svůj názor, však mě se z ní na zvracení dělá též.
  Nic méně určité teze se poněkud vymykají její póze lepšočlověka.
  Tak třeba tady:
  „…která si ‚jen dovolila‘ upozornit na globální problém, který – světe, div se – skutečně existuje,“ začíná zostra Long Slámová“
  To je to, ani Long Slámová ve skutečnosti neví, jestli ten problém existuje, resp. v kontextu, jestli má na něj vliv člověk.
  Je to pohled určité části vědců, teorie, víc nic.
  Naivita až debilita čiší z tohoto:
  „„Kdo z vás dokázal oslovit miliony lidí po celém světě a stát se symbolem, který nemá za posledních x let obdoby? “
  Long Slámová si snad myslí, že nějaká bezvýznamná Gréta fakt někoho oslovila?
  A jak to vlastně udělala?
  Že jako seděla v pátek před švédským parlamentem?
  Tak blbá snad ani ta Slámová nemůže být, bez těch „starců“ co jsou u moci, by si nějaká Gréta ani neprdla, stejně jako si ani neprdli tisíce aktivistů před ní.
  Nic méně dějiny nás učí, že mouřenín posloužil, mouřením může jít, a pannu Orleánskou nakonec upálili.
  Nebo tady:
  „„Není náhoda, že ty nejhorší vulgarity na adresu Grety vykřikují lidé, kteří se v minulosti vymezovali proti různým jednotlivcům i skupinám a přáli jim mnohdy i smrt (!). “
  To se jí hodně povedlo, ale obávám se, že tím nemyslí ty, kteří přejí smrt panu prezidentovi.
  Koho tím ale myslí je mi záhadou, podle mě jen obyčejně lže, lépe řečeno, se sebeobelhává.
  Korunu tomu nasadil jakýsi Tojnar, že Českem vládne závist a nenávist, a —-„načež Tojnar doplnil, že má problém se i „představovat jako Čech“. „Začínám mít problém se jako Čech představovat. Ještě že nikam nejezdím,“ dodal.“
  Proč by s vyjádřením názoru na Grétu- jmenovitě záporného, měla nějak souviset závist a nenávist mi není jasné.
  A pokud má Tojnar problém, představovat se jako Čech, ať se klidně představuje třeba jako Němec.
  Hlavně ať s tím nikoho neotravuje, a neříká to třeba v hospodě moc nahlas.
  Mohl by dostat do svojí nevymáchané držky!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chce-se-mi-zvracet-Jste-drzi-Dusno-kolem-Grety-Klara-Slamova-pritvrdila-597292

 4. vittta

  Také idiot.
  Výzkum hovna se tomu říká.
  Samozřejmě je očekávaný závěr nářek nad odsunem sudeťáků.
  Moc by mě zajímalo, jak by ty sousedské vazby vypadali, kdyby tady ti sudeťáci zůstali.
  Pamětníci to ještě znají, jak to bývalo v těch zlatých časech.
  Kde pan výzkumník vzal, že sudety jsou méně průmyslové je mi záhadou, ale jednu věc vím- jako obyvatel těch BÝVALÝCH sudet určitě.
  Je tady oproti vnitřním Čechám a Moravě děsná zima, brzo začíná, a pozdě končí.
  To moc neláká.
  A také je tady neskutečně morgošů, ani to moc neláká.
  Nic méně, je to NAŠE, a hory, hory a lesy jsou tady přenádherné!
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/odsun-nemcu-vrha-na-sudety-stin-dodnes-lide-se-neznaji/r~468599dad9ff11e9926e0cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • vittta

   Pro škarohlídy samozřejmě „vypadaly“, Long Slámová i na tohle narážela, že nejvíce Grétu urážejí ti, co neumí svůj mateřský jazyk, a Gréta je fantastická v tom, že umí anglicky.
   No, hlavně aby uměla švédsky, to možná už bude horší.

   • Saul

    Mohl bys její poselství přeložit do romštiny a předat svým přátelům v nonstopce i s těmi výmluvnými grimasami.
    To bys vytřel neziskovkám zrak, jak dovedeš zapůsobit.
    A bylo by možná i u vás v ghettu čisto.

    • vittta

     BL nemohou ve výčtu slaboduchostí chybět.
     Tohle je naprosto fascinující, a zajímavé na tom je ta nezvykle bohatá diskuze.
     Je tam 6 příspěvků, z toho 5 ne právě vybíravě hodnotí vkus BL.
     Upozorňuji, že do diskuze jsou připuštěny jen prověřené osoby, které BL posílají peníze.
     Vlastně to sem mohu postnout celé, je to velice krátké:
     „Muži nemají Gretu Thunbergovou rádi, protože se málokdy usmívá. Od dívek a žen se čeká, že se na muže budou pořád usmívat, aby se muži cítili dobře, a že vůči nim budou vypadat svolně, a Greta Thunbergová tuhle hru prostě nehraje. “
     Diskutující se diví, jestli se na BL nezbláznily, nic méně by už mohli vědět, že BL jsou opravdu Britské listy.
     Tedy je to ukázka britské novinařiny v českém jazyce.
     Z toho vyvozuji- ale samozřejmě to ve skutečnosti nevím- ale tedy vyvozuji, že v Británii je toto obvyklé.
     Ono je tam ve skutečnosti všechno, co má být.
     Adoruje se žena- dívka,(ne Gréta, ale žena, dívka) sice nikdo neví proč, ale adoruje.
     Zároveň se naznačuje, že ženy a dívky jsou nějaké oběti mužů obecně, nebo jejich služky či cosi podobného.
     Ne ale Gréta, ta se nedá, neusmívá se, což je příčinou její neoblíbenosti u mužů, ale opět, nikde to není dokladované, že Grétu nemají rádi v nějaké větší míře muži, natož aby se dokladovalo, že jí mají rády ženy.(čemuž bych se divil, ženské se jí spíš zlomyslně posmívají, že vypadá jako kráva a mistruje kam přijde a všude jí ukazují jako nějakého výstavního čokla)
     Tweet je tedy sračka, je to bezvýznamný žvást, nehodný otisknutí kdekoliv, BL nevyjímaje.
     JENŽE!
     Čulíkovi to ještě připadalo málo, a tweet přeložil špatně- to vyznění znásobil a trošku upravil, a navíc tam i přidal svou lež.
     Stárnoucí muže.
     Čulík je sice starej kokot, ale s mladým srdcem, kdyby se snad někdo divil!
     https://blisty.cz/art/97105-starnouci-chlapi-thunbergovou-nenavidi-protoze-se-na-ne-neusmiva.html

    • vittta

     To není pro tebe, Saule, to mi pod tvůj tématický text omylem spadlo, protože před tím jsem se ti chtěl vysmát, ale nakonec jsem se na poslední chvíli slitoval.

 5. Mrkos

  Gréto, řekla jsi nám to moc hezky. Jeď domů a vyřiď svým fandům,
  že si vezmeme tvoji výzvu k odpovědnosti k srdci.
  Požádáme novináře a média, aby tvé vystoupení nekomentovali
  a neničili ti život. Udělala jsi vše co bylo v tvých silách a teď popros
  své rodiče a manažery ať ti dovolí užít si ještě kousek šťastného dětství.
  Bereme tvé starosti na sebe. (předseda OSN a potlesk)

 6. brok

  Řeč Grety je podle Tarase opakováním projevu bosého. možná ne úplně svéprávného bezdomovce někde v USA o půl páté ráno za teploty 13 stupňů Celsia. Taras to dokládá odkazem na video,které můžete zhlédnout na jeho terase. Mě z toho vychází, že štáb, který manipuluje s tím děckem, je prostě banda darebáků a Greta je oběť, zabíjená před zraky milionů.

 7. astraustralia

  Resite tu Gretu, doporucuji shlednout video se dvema nazory;
  1/Odmitnuti Grety jako nastroje.(domysleno do konce jako nastroje planu na jinou spolecnost ve ktere se jiz novi businessmani tesi na milliardy vybrane za CO2)
  2/nazoru novinare ze Greta by mela byt vnimana jen jako nekdo kdo upozornuje ze se spolecnost ubira smerem k horsimu a ze je s tim treba neco delat.

  https://video.aktualne.cz/dvtv/zive-greta-vycinila-svetovym-lidrum-zmeni-debatu-o-klimatu-s/r~7b5aa914dec011e9b259ac1f6b220ee8/

  • vittta

   Zatím ten Fischer efektně odklání diskuzi!
   Grétu jakoby „přijal“ jako spontánní superautoritu, a vůbec se nezabývá tím hlavním:
   KDO,A PROČ JÍ NECHAL A NECHÁVÁ MLUVIT?

   • vittta

    Hmm..
    Ten Strejček byl úplně někde jinde, intelekt o řád výš jak Fischer, a o 3 řády výš jak Emička.
    Svým způsobem také fanatik, ale s reálným základem.
    V tom kontextu si nejsem jist, jestli by vlivem trhu bylo možné nějak např. vytvořit dobíjecí síť na elektromobily, a bez sítě nezle elektromobilitu zavádět- ovšem upozorňuji, že dle mého elektromobilita není ekologičtější, jak vyspělé motory spalovací, a považuji elektromobilitu i za slepou uličku, jednou se to bude zase všechno bourat, budoucnost vidím v pohonu třeba na vodík, ale jsem tedy jen laik.
    Já si myslím, že o ekologii je třeba mluvit, občany vychovávat, aby nedělali zbytečný bordel atd…což se ale moc neděje.
    Padlo tam od Strejčka, že se mluví o klimatické změně, ne o globálním oteplování, no vida, to mi úplně uniklo, samozřejmě pak není třeba aby se oteplovalo, ale může se i ochlazovat, a pořád to bude změna, přičemž existuje nemalá část vědecké obce, která naopak hovoří o globálním ochlazení.

 8. Ondrej

  Kdo se bojí Grety Thunberg?
  Už jsem tu sociologickou strukturu popisoval, bohužel neprošlo cenzurou. Třeba toto bude posouzeno jako méně zostřená forma třídního boje..

  Celé skupiny lidí, včetně politiků a političek z ODS, KSČM nebo SPD, pak odmítají vliv člověka na klima a tváří se, že kritické debaty o naší budoucnosti jsou něco jako nová totalita. „Jsem na straně rozumu, svobody a odpovědnosti, ne na straně ideologie a omezování svobody,“ uvedl Petr Fiala rázně a naprosto rozumně, neideologicky a samozřejmě svobodně se rozhodl s naší společnou budoucností dál nic nedělat. Proč taky, vždyť zas o tolik nejde.

  Míra zaslepenosti, projevovaná buď fantasmagorickými konspiračními teoriemi o tom, kdo Gretu Thunberg nastrčil (Soros, Evropská unie, její rodiče, zelená lobby nebo možná dokonce mimozemšťané), nebo výsměchem, dosáhla u nás opět nejabsurdnějšího bodu. V něm o žádný projev v OSN, cestu lodí do Ameriky nebo reálné působení Grety Thunberg vůbec nejde. Jediné, o co se jedná, je umělé vytváření dalších ringů pro kulturní války, které mají zaručit, že se z normálních lží stane řádný názor a z jejich vyvracení omezování svobody slova. Vzhledem k tomu, kolika lidem se už Gretu Thunberg (a spolu s ní celou debatu o klimatu) podařilo veřejně urazit, dehonestovat, sexisticky ponížit anebo paternalisticky poučovat, se ale zdá, že cenzura tu dopadá pouze na reálná data a informace, a nikoli na blázny, kteří si z neschopnosti nebo neochoty pochopit, co se děje, udělali svou přednost. Svou roli ve vlně nenávisti, kterou mladá žena denodenně zažívá, hrají i klasicky misogynní tendence: je to holka a emoce jsou slabost. Mějme se před ní raději na pozoru.

  Apolena Ryhlíková, redaktorka A2larm

  Za mě, všímejme si lidí kdo jsou sprostí hulváti, urážejí pohlaví, věkovou skupinu, sociální postavení a majetkový cenzus, odkud dotyčný pochází (celý tento balík sociálně-třídních nenávisti je popsán v zákoně o tzv, „hanobení“) když se neschovává za anonym na webu, ale má jméno, někde žije, někam chodí nakupovat, bavit se, má kontakty. Citujme jej veřejně – ať takováto „moudrá“ hodnocení starších a zkušenějších, si mohou přečíst i ostatní (mladí a produktivní lidé) lidé, co s takovými lidmi interagují v nějakém výseku společnosti, kde se pohybují, v práci, obchodě, v kulturní oblasti. Přeci se nemá za co stydět, ne?

  • vittta

   He, he…
   Tak do toho, Ondro, jméno, adresu…
   Nebo se máte za co stydět?
   A samozřejmě, všímat si lidí, kteří…ble, ble, ble, ale pouze některých, prezident,Okamura, Trump, Putin či Babiš se urážet může, ba je to přínos.
   Vy to nemáte celé, no, celé by to určitě vypadalo o hodně lépe, tak jako máte ve vaší Hochkultur od r.1933.

   • oh

    „všímejme si lidí kdo jsou sprostí hulváti, urážejí pohlaví, věkovou skupinu, sociální postavení a majetkový cenzus, odkud dotyčný pochází (celý tento balík sociálně-třídních nenávisti je popsán v zákoně o tzv, „hanobení“) když se neschovává za anonym na webu, ale má jméno, někde žije, někam chodí nakupovat, bavit se, má kontakty. Citujme jej veřejně – ať takováto „moudrá“ hodnocení starších a zkušenějších, si mohou přečíst i ostatní (mladí a produktivní lidé) lidé, co s takovými lidmi interagují v nějakém výseku společnosti, kde se pohybují, v práci, obchodě, v kulturní oblasti.“ je IMHO poněkud chucpe prohlášení od jedince, co výrazivo typu <>i“plešatý normalizační geront“ považuje za natolik korektní a nikoli nenávistné že ho má mezi oblíbenými diskuzními perlami. Nicméně se přidržím jeho rady a s tou výhradou, že na důvěryhodnost jeho nezkopírovaných tvrzení bych si nevsadil, Ond..ej se kdysi představil takto: „Ond..j Pospíšil, a bydlím na ul. Baarova 55/11, Praha 4.“
    A od té doby mi vrtá hlavou, zda je to ten Ond..ej Pospíšil, který vytočil vlka natolik, aby mu věnoval samostatný článek.

    • Ondřej

     Je dobře, že jste mne představil, nevadí mi ani, že píšete to, co už není aktuální, neb jak jsem psal, jsem trvale bydlištěm na Praze 6 a i tam bydlím, což nevylučuje, že jsem mohl bydlet někdy i někde jinde.

     Nevím, kdo je ten Ondřej Pospíšil, ale proti anonymu vlkovi má jméno, a nestydí se za něj a odhadl ho velmi dobře, Mj. z afinity z AfD. Sám se k ní vlk přiznal v poslední jeho samomluvné relaci na Slobodnom vysielači analyzují poslední zemské volby v Německu. Přiznal, že mu vyšla ve volební kalkulačce největší shoda z parlamentních stran z AfD a z neparlamentních s neofašistickou NPD. Takže ať je tento pan Pospíšil kdo je, měl v tomto případě naprostou pravdu. Já však jsem v ,noha ohledech vlkův fanoušek, takže jistě že jsem nepsal tento článek já, byť se tak také jmenuji.

     Snad tato odpověď na to, že pan oh dostal „odvahu“ napsat mé celé jméno, k čemuž jistě dospěl po dlouhé úvaze, jestli tento postup konvenuje jeho vlastnímu příkladu v postoji k této věci, bych rád aby toto mé krátké a jinak zcela vyjimečné vyjádření na adresu tohoto anonymního nicku bylo zde zveřejněno, ohledně snad identifikace mé osoby s člověkem osloveným tímto jménem na blogu osoby nazývající se jako Petr Vlk (vlk) a který již několikrát prohlásil, že to není jeho jméno a představovat se nehodlá.

     P.S. . Když tato moje ryze osobní prosba nebude schvalovatelem mých postů na této adrese vyslyšena, nevadí, jistě bez práva na odpověď nicku „oh“ ohledně jména mé osoby, dokážu vcelku příjemně žít.

     • vlkp

      Když už si mne berete do huby, a citujete z Hodiny vlka na SVSK, tak byste měl citovat přesně! ANo, na volební kalkulačce mi vyšlo, že nejblíže mám k programu AfD. Přesto, že jsem bytostný sociální demokrat. Ovšem sociální demokrat ve smyslu toho , jak viděli svět Willy Brandt, Helmut Schmidt, Egon Baar, Jochen Vogel nebo třeba Bruno Kaisky nebo Olof Palme. Pro indoktrinované a retardované jedince vašeho typu jsou to prázdná jména. Haraburdí. Pro mne lidé, kteří tvořili svět v kterém se všem žilo dobře. Takže pokud vyznávám tyhle nebo chcete li jejich hodnoty, pak pokud s nimi s e dnes nejlépe kryje AfD, je cosi špatně. Nikoli u mne.Já nemám potřebu měnit svoje názory a dělat ze sebe hlupáka používám omluvy svých názorových kotrmelců úslovím – jen hlupák nemění svůj názor. Můj hodnotový systém je pevný. Nepotřebuji s e totiž nikomu zavděčit. Zkuste to taky. Prvním předpokladem je ovšem nešít polopravdy nebo přesněji – pololži. Tím, že cosi vytrhnu ze souvislostí.

      • vittta

       To je zajímavé, u mě se to odjakživa krylo nejvíce s komunisty a Sládkovci či Okamurovci.
       Přitom jsem obyčejný živnostencký zloděj.
       Co píšete…tehdy se žilo všem dobře, ale byl položen základní kámen k tomu, že se dneska zdaleka všem dobře nežije.
       A bude hůř.
       Pokus vámi jmenovaných skončil, sociální demokracie je out- železná opona padla, a buržousti už socialistické pokusy platit nepotřebují, a bez buržustů a jejich peněz – myslím- by vámi jmenovaní nedosáhli ničeho z toho, co se jim povedlo v jejich časech.
       A pochvala za šikovnou manipulaci, kterou jste nenápadně vsunul do svého 9 řádkového textu.
       To řekl…pan prezident, že jo, že jako jen hlupák nemění svůj názor.
       Jenže vy nejste tak blbej jako on, jste názorově pevný.
       No, to já také, nic méně jak jde čas, vidím- a je to logické- plno věcí poněkud jinak.
       Proto bych klidně použil to, co jeden starší a moudřejší muž už použil, a vy si to Vlku zapište za uši!
       Jen hlupák nemění svůj názor!
       Každý člověk totiž nějakým způsobem svůj názor mění, pan prezident to nepoužil v tom významu, že to býval sociální demokrat, a nyní je to hitlerovec.
       Prostě- asi- také vidí plno věcí jinak.
       I vy je vidíte jinak, ale na rozdíl od pana prezidenta z toho máte strach,
       Co myslíte, Vlku jste stejná osoba jako Vlk před 40 lety?
       Nezanechalo ve vás těch 40 (ale klidně více, méně, jak libo) let žádné stopy?

       • Kamil Mudra

        No, on ani Zeman není autorem toho výroku. O mnoho let ho předběhl Churchill a jsem přesvědčen že kdybychom se v pátrání ponořili hlouběji do minulosti, zjistili bychom že ani on nebyl prvním kdo to vyslovil. K tomu konstatování musí časem dospět každý přemýšlivý člověk sledující co se okolo něj děje.

       • Janika

        „Jen hlupák nemění svůj názor!
        Každý člověk totiž nějakým způsobem svůj názor mění, pan prezident to nepoužil v tom významu, že to býval sociální demokrat, a nyní je to hitlerovec.“
        Samozřejmě, vždyt co je to názor – utváří se vždy okolními vlivy, a ty vlivy se mění. Logicky se mění i ten názor. Co by jinak byl „názor“, něco spadlého z nebe, stvořeného Bohem? Myslím, že byste měl tenhle svůj názor korigovat, vlku :-).

        Postřeh vittty se železnou oponou je taky trefný – západní sociální demokracie vzkvétaly do značné míry díky existenci silného protitábora, muselo se pracujícím něco nabídnout, aby se systém neotřásl v základech.

 9. Janika

  To jsou věci, skvělý Pochybovač, odkaz ve sloupci vpravo, píše o souvislostech s protesty v Hongkongu s brexitem a jak se čína naštvala a nechala krachnout tu cestovku:

  „Takže jde zcela jistě o akci, organizovanou britskými kruhy napojenými na lidi, kteří se chystají Zmenšenou Británii opustit. A jestliže Brexit není spolehlivě vyřešen, tak i Hongkong bude nadále pod tlakem protestující lůzy.
  Tedy měl by podle plánů být. Šlo o to vyprovokovat čínskou vládu k nasazení armády na potlačení nepokojů a pak jí v rámci dohody správu nad oblastí odebrat. Což se tento týden zvrtlo, protože čínští soudruzi provedli vskutku velkolepou protiakci, když prostřednictvím menšinového spoluvlastníka – Fosun Tourism Group celou mamutí firmu Thomas Cook poslali do hajzlu. Jako kdyby zašlápli poloshnilou houbu.
  A pražský pirátský Hřib, specialista pro boj s Číňany, může vidět, jak se dnes ve světě obrovských peněz a ještě větších dluhů bojuje. Před pár dny se kasal, že s komunisty z Číny se prostě bavit nebude. Na truc nechal zadarmo fidlat odmítnuté pražské filharmoniky na americké ambasádě. A ještě prý byli rádi! (Doufám, že dali něco z Novosvětské, aby si připomněli, jak oni správní američtí hoši s Dvořákem vyjebali). Ale vysvětlujte něco poskokovi s titulem MUDr, který už ani neví, k čemu je fonendoskop. On si myslí, že Číňani si nechají srát na hlavu a na ty jeho lži nezareagují. Šeredně se plete. Pokud bude stále hloupě provokovat, tak Pražané mohou svobodně a radostně očekávat nějakou obdobnou kulišárnu.
  Příští víkend uvidíme, jak si povedou demonstranti v Hongkongu.“

  • vittta

   Připadá mi, že lid se nesmí nikdy nudit.
   Aneb, ještě včera jsme poslouchali Grétu, dnes nás zajímá Hongkong, a zítra se zase vrátíme na Donbas.
   Jednotlivá období mohou mít různou délku, migrační krize vydržela dlouho.
   Pozitivní je na tom to, že díky Grétě se přestali EU politici (zatím) zajímat o negerské kvóty a vnucování humanismu pomocí pokrokových a obohacujících kultur. (islám)
   Finanční potenciál se prostě vyčerpal, obchod s otroky už ztrácí fofr.
   Tak se bude holt kšeftovat s uhlíkem a klimatem.
   Jednotvárnou nudu boje s klimatem zažene např.Hongkonk.

  • embecko

   Pochybovac sice jako vzdy skvely, ale jen aby to nebylo presne naopak, nezli pise…
   Fosun byl sice doposavad minoritni akcionar (18%), ale planovana zachrana rekapitalizaci by z nej udelala akcionare majoritniho, coz znamena, ze by Thomase Cooka prevzal.
   Ja bych to videl spise tak, ze demokraticky svet poslal v panice cestovku ke dnu zamerne, jen aby se mu Cinan legalne neroztahl po vsech turistickych destinacich (tedy i mimo prumyslove zony a cinske ctvrti). A to i s vedomim ztraty pracovnich mist a pulmilonem klientu v cizine, ktere pak bude zachranovat danovy poplatnik (v tom ma Pochybovac 100% pravdu).

   Na Argumentu vysel zajimavy clanek o kontraproduktivnim ucinku dvojiho zadrzovani (Ciny a Ruska) Zapadem, coz nakonec vede k jejich spojeni a posileni. Zda se, ze demokraticky Zapad pomalu propada panice a v dusledku spatne taktiky se jal obetovat prve pesaky.

   • Janika

    demokraticky svet poslal v panice cestovku ke dnu zamerne, jen aby se mu Cinan legalne neroztahl po vsech turistickych destinacich“
    To je možné, jen jestli s tím Číňan předem nepočítal… Tak nebo tak, je to pro něj dobrý odvetný tah.

  • m

   Čína jen velmi mírně naznačila Hongkongu,
   že se nyní bude intenzivně věnovat rozvoji Šen-čenu,
   chce Hong kongu ukázat ješte výkonnější aglomeraci,
   se stabilněji se rozvíjející a pozdějisilnější ekonomikou,
   lepším životním prostředím, která by mohla převzít od
   Hongkongu. Podobně si poradí i s námi.
   Celkem se ukázalo,
   že pospíchat s investicemi u nás by bylo hloupé.

 10. vittta

  A zde odkryté karty šílence.
  Nejde ani tak o tento článek, ten je výplodem chorého mozku.
  Za zmínku stojí tento klasický komentář:

  „Jsou to jedině vědci, kteří k tomu mají podrobné znalosti. Použijme výsledků jejich práce a konfrontujme politiky, ….“

  V tom je ale ten problém, ne každý vědec má podobný názor, jako loutkovodiči Gréty.
  To není nic o vědcích, stalo se z toho dogma.
  Existují vědci, kteří prokázali rasy a jejich odlišnost- a koho zajímají?
  Jsou z nich jen extremisté a nacisté a kdovíkdovšechno.
  Autor ale karty neodkryl, to jeden diskutující- a to stojí za čtení!
  “ Thumb avatar Marek Benes dnes 09:58 0
  Na toto se opět nedá než reagovat. Je to další z řady katastrofálních článků, ukazující že české hnuti na ochranu klimatu uvažuje naprosto chybně a celá ta věc díky hrubým chybám velmi zkomplikována.

  V první řadě se nebudu vyjadřovat k aktivistce samé, jsem dalek toho abych její osobu posuzoval. Nehodí se to. Komentáře na FB a na Twitteru neberu vážně , tyto instrumenty jsou obvykle stoky a nemají valnou hodnotu. Sociání sítě v rámci duševní hygieny vůbec nepoužívám.

  My si tady ale bez emocí můžeme řici, že vystoupení švádské aktivistky v OSN byl obrovský průser a PR katastrofou pro boj za ochranu klimatu. Výsledkem projevu je jen vice pochybujícich lidí, více naštvaných politiků a méně přiznivců ochrany klimatu. To je prostě fakt a mnozí mí dost zelení přátelé byli tónem velmi zaraženi. Já chápu , že někdo do tohoto projektu nacpal příliš mnoho osobního kapitálu, ale ukazuje se že tudy v PR ochrany klimatu cesta nepovede.

  Pane Nováku použlil jste zde paralelu se zlou zprávou na onkologii. Ano když se dozvíme že máme rakovinu, tak nejdeme k šarlatánovi, ale také na onkologii nestropíme scénu a nezačneme vykřikovat “ Pane Bože já umřu, to je hrůza, mohli byste doktoři pohnout zadkem a něco se mnou dělat?!” Toto se přesně v této paralele totiž stalo.

  Mnohem větší katastrofou je ale Vaše teze, která zní : “ Máme tu skvělé ušlechtilé vědce , studnice skvělých nápadů a zlé a odporné politiky , kteří jejich skvělé nápady neguji. Stačí vědce vyslyšet a bude dobře.” Tolik úvaha. A já říkam božínku božínku, to je zelené hnutí opravdu takto naivní?

  Až budete premiér ČR a pozvete si vědce na řešení klimatické změny tak rychle zjistíte , že konsensus panuje pouze v popisu situace a v hrubých nástinech opatření . Jakmile se jako zlý politik vědců zeptáte kontrétně: OK Prunéřov zastavíme kdy? Tušimice kdy? Dukovany kdy? Kolika penězi budeme dotovat obnovitelné zdroje? Ten 1000 mld na toto budeme brát odkud? Obrana, školství, důchody? O kolik zvýšíme daně? A komu? V tom okamžiku, a to Vám garantuji, se vědci leknou odpovědnosti a ŕeknou:” Nenene, toto už není naše parketa toto musí dělat politici!”

  Tím se ale dostaneme do neřešitelné situace, protože zelení ví, že politici jsou lumpové. No ale někdo to bude muset dělat, někdo bude muset rozhodnout. Někdo bude muset nést odpovědnost za opatření. A ted otázka pro chytré zelené. Kdo to jako bude dělat, když právě oznamujrte vśem politikům źe jim nevěříte?

  Prostě stojíte pŕed kvadraturou kruhu a odmítáte si to to připustit.

  A teď abych tak jen nepindal ve stylu “ mělo by se” co navrhuji já. Rychle a v bodech.

  1.Adaptaci na klimatickou změnu provedou technokrati, nebudou voleni ale jmenováni třeba na vždy 10 let do čela nějalého speciálního orgánu s mimořadnými pravomocemi. Volení lide to nebudou moci dělat, protože opatření budou nepopulárni a na někoho se bude muset nakonec nasměrovat hněv lidu. A teď ten nejvétší fór. Zavedení těchto struktur bude schváleno hlasováním. Aby nikdo neříkal že neveděl, nechtěl, nezajímal se. Aby pokud by toto opatření neprošlo, se nemohl na někoho vymlouvat. Aby každý nesl odpovědnost. A ŕekne se lidem co bude znamenat pro ně když přijmou opatŕení teď a co bude znamenat když přijmou opatření za 10 let. Jako na té onkologii.

  Technokrati z počtu opatření navrhováných vědci vybetou pouze 2 až 3 podle Parretova pravidla 80/20 ( není čas a prostředky ), a to tam kde vliv na snížení emisí bude největší a bude ještě schůdný. Tyto opatření se nebudou rozmělňovat v detailech a všechny složky státní správy je dostanou příkazem. Nebude padesát různých opatření která se budou stále měnit a někdo bude do toho kecat. Celá akce se podá stejne jako projekt Manhattan nebo jako vysláni člověka na Měšíc. Výsledky opatření se budou vyhodnocovat a upravovat v parametrech. Bude to v podstatě armádní akce. Se všemi i nedostatky co toto obsahuje.

  Opatŕeni na české úrovni ke zváźeni:

  Uhlíková daň
  Modernizace Dukovan, atomovka možná ještě jeden další blok. ( Je to čistý pragmatismus udržet emise nízko teď a tady než nám nová energetika a baterky naskočí.) Pro pochybovače sděluji že nemáme ćas. Takze atomovka, i se vśemi negativy co znám. Faktor času je vše. Nejsme na čajovém dýchánku jednejme.
  Misto elektromibility vodík, jednoznačně. Pokud dáte náklady výnosy elektromobility a její celkový klimatický efekt, je to diskutabilni. Vodík je cesta! Infrastrukturné nádherná, technicky se auto tolik neliší. Mám osobní názor že elektroauto je oproti vodíkovému slepá ulička.
  Zdanění korporací a vyšší prograsivní daň ( netěší mne to protože peníze mám , ale je to sociálně nutné )
  Zvýšeni objemu biomasy ve formě rostlin s cílem dostat uhlík CO2 do rostlin. Takže zalesnění, zatravnění, zadržení vody. Žádné stavby mimo brownfieldy, kterých je plno.

  Zpochybňování ochrany klimatu bude spojeno se ztrátou občanských práv. Úkolem bude aby se speciálně ignorovaly extrémy, radikálové to jest popírači a zelení alarmisté.
  Opatřeni budou čistě technická, nebudou prováděna zeleným hnutím to naopak bude ignorováno. Jakýkoliv pokus zmocnit se politicky a ideologicky opatření na ochranu klimatu bude zakázán. Bude se stále deklarovat , že se jedná o technické a mimořádné opatřeni. ( Nedělá se to proto, že by tady někdo neměl rád zelené , ale proto, že pokud by se diskurzu zmocnila jedna ideologická skupina, tak proveditelnost opatření klesá a vše může zkolabovat. Nebude žádné Peoples Assembly a podobné nápady. Zase ne že by to nebylo pěkné, ale tímto způsobem nepřijmete žádné opatŕeni.
  Po provedení opatření se po utčité době technokraté propustí a bude na ně svedena veškerá odpovědnost , za nepříjemnosti spojené s těmito opatřeními.
  Demokracie bude ale v některych bodech dočasně omezena ve prospěch těchto poloarmádních struktur.
  Omezení ve svobodě lidem v jisté oblasti bude kompenzováno větší svobodou a sociálními právy v jiné oblasti.

  8.V oblasti PR se akce pojme pozitivně jako New Frontier jako kdychychom se snažili let na Mars. Žádné vnášení strachu a paniky protože to podlamuje sílu a odhodlání lidí. Mladí lidé budou mít povinnost se zúčastnit prací opatření pokud to bude nezbytmé jako civilní služba. Starší ročníky se budou moci připojit dobrovolně.

  Poslední ale skoro hlavní. Je třeba stále vědět źe i když my se budeme snažit, znečištovatelé jsou hlavně Čína, USA, Rusko, Indie. Je třeba . jednoznačně sdělit témto mocnostem, že pokud nepřijmou adekvátní opatření tak, prostě zastavíme obchod s těmito zeměmi na téměř NULU do doby než se opatření přijmou. To znamena ovšem konec globalizace a speciálně tento požadavek ve vztahu k USA vidím jako vůbec nejkomplikovanějši věc

  Já netvrdím źe tyto teze nemají chyby, ale obsahuji aspoň plán. A netvrdim že to nebude nepříjemné. Bude. Můj postup je naprosto pragmatický. Žádné emoce jen pevné nervy.

  Tož tak drazí zelení.“

  Jinými slovy, jde o zavedení absolutní totality, právě na základě zjištění „vědců“, ale ovšem že jen těch, co mají zjištění, politicky se hodící.
  To aby každý věděl, co ho čeká.
  A pak by se nakonec divili i Třešně, Ondrové a všichni tihle hýkalové, kteří hýkají- pokud se jich to netýká.

  https://blisty.cz/art/97115-klimaticka-zmena-greta-thunberg-a-cesky-internet.html

 11. vittta

  J.X, Doležal odmítl spolupracovat se Stonišem (šéfredaktorem Reflexu)
  Fakt je ten, že Doležalovy názory nemají- jak to jen říci- názorovou stabilitu.
  Nic méně nyní nesouhasí se svým šéfredaktorem, a tak s ním „nemluví“.
  Učiněný příval demokratické tolerance k opozičním názorům.
  Ve skutečnosti má ale Doležal jen jediný problém.
  Těch, co se jim Gréta nelíbí je prostě moc.
  Nad tím už nejde jen tak mávnout rukou, jako že fašismus a komunismus a rasismus atd…
  A co je nejhorší- nesouhlasící jsou napříč politickým spektrem!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nadavaji-Grete-ze-je-pica-Jiri-X-Dolezal-rozjel-peklo-kolem-sveho-sefa-Opravdu-vyhrocene-597398

  • embecko

   Zajimave je, jak mainstream opustil svoji vychovnou roli, a to v cele se svym sefem:
   Jaroslav Plesl: „Na JXD je nejzábavnější, jak si nepamatuje na dobu, kdy ještě greténisty nenáviděl ze všech pravicových sil. Komouš v něm se probudil až s velkým zpožděním. Ale teď je rudozelenej až za potetovanýma ušima. A samozřejmě platí, že proti švédské školačce je Matěj Stropnický umírněný levicový intelektuál. Jak může být Doležal tak hloupej?“

   Uz to zacina litat :o)

 12. embecko

  Tady jeste zajimave cteni na dlouhe podzimni vecery:
  http://karelenergo.mrsksevzap.ru/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheader=application%2Fpdf&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheadername3=Content-Length&blobheadervalue1=inline%3B+filename%3D5._Razdel_2._Zakliuchennye-energetiki._Organizatciia_prinuditelnogo_truda._0.pdf&blobheadervalue2=abinary%3B+charset%3DUTF-8&blobheadervalue3=2474019&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1384341055156&ssbinary=true
  Neco o lagrech, vcetne vynosu.

  • Janika

   Ano, je nejlepší :-).
   Ještě budeme vzpomínat, až vyhraje nějaká Čaputová…
   Včera se mi moc líbila Válková, překvapila mě, té bych hlas dala, kdyby kandidovala. Má charakter i rozum, jednání na vysoké úrovni lidsky i profesně.

 13. astraustralia

  Igor Chaun (* 22. srpna 1963 Praha)
  je český filmový scenárista, režisér a prozaik, představitel současné české filmové tvorby.

  Není věřící jako věřící, není Sluníčkář jako Sluníčkář
  Takto promlouvá věřící a Sluníčkář současně.

  • vittta

   Podle mě je to blázen.
   Chtěl by se bránit, ale nějak korektně, a pln pochopení.
   Vklad extremistů s LACINÝMI politickými body byl slaboduchý.
   V podstatě první…já nevím, 2/3 hovoru bylo v tom slova smyslu extremistické, jak on tedy vnímá ty extremisty.
   Získával si laciné body, v jeho případě ale ne politické.
   A pak to vše napravil, aby mu nikdo nemohl říci extremista, resp. spíše islamofob.
   Podle mě to neudělal vědomě, ale podvědomě.
   V každém případě se ale šeredně plete, pokud by snad čekal, že není extremista, že si to nějak u sluníček vyžehlil.
   Kdyby někdy měl zájem o vstup do politiky, nebo chtěl někde pokrokově promluvit, bude mu připomínána právě ta část, ba výňatky z ní, a byl by z něj extremista non+ultra, a marně vy žasnul a dovolával se názorové tolerance a toho, jak to myslel.
   Skutečného sluníčkáře to totiž…nezajímá.

   • astraustralia

    Neni to blazen, je to rozpolceny krestan u nehoz Jezisovo uceni o lasce a odpusteni vsem
    narazilo na realitu a ktery si uvedomil po zkusenostech s nekolika „nekorektnimi“ muslimy ze s laskou a po dobrem to s nekterymi lidmi nejde, ze s laskou a odpustenim to v nekterych pripadech muze znamenat vlastni sebezniceni.
    Uvedl jsem tohoto prislusnika Prazske kavarny jako priklad ze i tam jsou lide kterym po setkani s realitou
    kdyz city zacaly byt bity, zacala pracovat horni polovina hlavy :-)

    • vittta

     Tápe, Astře.
     Chtěl by zůstat „lepšočlověkem“, ale bez lepšočlověčích naivit, natož pak podčlověčích skutků, jaké účinná obrana vyžaduje.
     No klasika, chtěl by žrát řízek, ale nezabít u toho prase.
     Mě na těhle lidech sere to, že se neumí (nechtějí) buď vymáčknout, co vlastně cítí, aby se nezařadili po bok takových lumpů, jako je Zeman, Putin, Ornán či Okamura, nebo si ze stejného důvodu lžou do kapsy.
     Někdy v tom může být problém, což vidím na sobě, protože nesnáším islám, ale v islámských zemích mi nijak nevadí- jsem tedy islamofob?
     Nebo nesnáším barevné, ale pokud žijí jako my- jsou li u nás- nebo si žijí po svém ve svých zemích, nemám nic proti nim, a hluboce odsuzuji, když jim někdo bourá jejich příbytky, někdo CIZÍ, sami ať se pro mě za mě třeba pomlátí- a jsem tedy rasista?

 14. vittta

  Tohle je dobrá finta, musím říci!
  Turisté v Berlíně uklízejí negerský bordel.
  A ještě jsou nadšení.
  To mi připomíná to scénku z Toma Sawyera…jak natíral plot.

 15. vittta

  ohle také není špatné.
  V článku se hodnotí maršál Koněv, i když poněkud lajdácky.
  Maďarské povstání sice zmíněno je, jsou i počty obětí, ale kolik občanů povraždili „demokratičtí“ povstalci, rekrutovaní (zřejmě) hlavně z bývalých Horthyovských vojáků, zmíněno kulantně není.
  Rovněž působení Koněva v Mongolsku je popsáno dost laxně, ….“kde bylo pod sovětskou kuratelou zatčeno a popraveno obrovské množství lidí včetně buddhistických mnichů. “
  Vida, obrovské množství.
  A celkově se tam spíše spekuluje či konstatuje, a hraje se se slovíčky, než že by se předkládala historická fakta.
  No, ale dejme tomu, názory se mohou různit zoommagazín je konec-konců bulvár, ne historický ústav.
  No ale dobré je tohle:

  „Zároveň ruský ministr kultury Vladimir Medinskij přirovnal starostu Prahy 6 Ond…. Koláře (to je legrace, on se jmenuje On… a spadlo to do schvalovačky) k vůdci regionální odbočky nacistické strany NSDAP, čím přilil olej do ohně diskuzím, což rozhodně nepřispívalo ke smírnému řešení. Právě takové jsou jedny ze základních metod hybridní války – polarizovat společnost a vyhrotit argumentaci. Tím se totiž mnohem snáze dosáhne toho, že druhá strana se nechá vyprovokovat a řekne něco, čeho se mohou chytit dezinformační média. ….“

  Smírné řešení…a kdo si teda vlastně začal?
  Ruský ministr kultury snad?
  Smírné řešení byla dejme tomu ta doplňující cedule, i když kontraverzní.
  Ale všimněte si té argumentace o hybridní válce, jejíž cílem je polarizovat společnost a vyhrotit argumentaci.
  To je celkem unikát, když vezmeme v úvahu, že hned pod názvem článku je toto:
  „Sporů kolem sochy maršála Koněva se chopil jak mainstreamový, tak dezinformační tisk. Oč ve sporu vlastně jde? “
  Vidíte, tak se toho chytil mainstreamový, i desinformační tisk.
  Přeneseně, ten mainstreamový desinformační není, zbytek ano.
  Tomu říkám nenápadná manipulace hned na úvod.
  Manipulátorovi upřímná poklona, je fakt dobrej.
  I článek lže velice ostražitě.
  Abych byl upřímný, tvrzení, že Koněv osvobodil Oswietim je také pěkný žvást zase z druhé strany.
  Kdo jiný by to asi tak mohl udělat v té konkrétní válečné situaci, že jo.

  https://zoommagazin.iprima.cz/valky/socha-marsala-koneva-se-stala-granatem-v-dezinformacni-valce?utm_source=seznam&utm_medium=nativka&utm_campaign=Mindshare&utm_content=marsal

  • astraustralia

   Kazdy resi prednostne sve vlastni problemy i kdyz by massmedia nejradeji aby ovcan myslel jak mu massmedia radi.
   Britanie Brexit a cestovku, Nemci svoji cistotu ve vsem vcetne Berlina, v CR by nekteri radi vycistili vladu i Hrad
   a v USA by demokrate uz zase nejradeji oni vladli
   a tak tam opet rozjeli antipresidentskou akci.
   Obcan a volic v USA je postaven pred dalsi rozhodnuti:

   Co je horší? Tlačí li americký ústavní činitel (ktery by rad byl pristim presidentem) Biden na Kyjev, aby podezření z korupce nevyšetřoval?
   Nebo tlačí li americký ústavní činitel Trump na Kyjev, aby podezření z korupce vyšetřoval?
   Toto je otázka pro americké voliče.
   Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/petracek-odvolat-ci-opet-zvolit-ustavni-zaloba-proti-trumpovi-je-spise-jen-gestem.A190925_214334_ln_nazory_rkj?recommendationId=00000000-0000-5000-8000-000000000000

   • oh

    Tehdejší viceprezident Biden se zachoval sice pokrytecky, ale vlastního syna před korupčním vyšetřováním na Ukrajině nechránil, tvrdí americký novinář James Risen se na stránkách „The Intercept.“
    Podle Risena je Hunter Biden černou ovcí Bidenovic rodiny; byl v roce 2014 propuštěn z námořních rezerv, protože byl pozitivně testován na kokain.*) Angažoval se v hedgeových fondech spolu se strýcem Jamesem a toto podnikání skončilo špatně, včetně soudních žalob na Bidenovy a jejich partnery.
    To ovšem neznamená, že Hunter na Ukrajině nemohl ke svým kšeftíkům s prospěchem využívat rodinné jméno.. a čím větší kravál kolem toho Demokrati budou dělat, tím hůř to IMHO bude vypadat. Už vzhledem k tomu, že souvislost korupce a Huntera Bidena na Ukrajině se za Porošenka vyšetřovat začala a pak se pro změnu vyšetřovat přestala.

    *) Hunter Biden je tady ovšem v té nejlepší společnosti, G.W: Bush jr prý měl také koks rád, jenom ho při tom nikdo nechytil. Tak třeba to Hunter také dotáhne až na prezidenta. :-)

 16. astraustralia

  Vystoupení Grety v OSN.v r.2019 je jen opakovanim po 27 letech
  podobneho vystoupeni Suzukiove v Rio de Janero 1992.

  Jsme skupina 12 a 13 letych!
  …Přišli jsme říct dospělým, že musíte změnit své chování… nedopustíme, aby vám to prošlo… prohrát svou budoucnost není jako prohrát volby nebo několik bodů na burze… bojím se vyjít na slunce kvůli díře v našem ozonu… bojím se dýchat vzduch, protože nevím, jaké jsou v něm chemikálie… vy zemřete stářím, já zemřu kvůli změnám klimatu… aneb dvanáctiletá Severn Cullis-Suzukiová na summitu OSN v Riu v roce 1992… déja vu…

 17. vittta

  V Německu běží program „pronajmi si Žida“, že jako s ním pohovoří o jejich kořenech, nebo co, a tím se zbaví předsudků.
  Dobrej nápad, u nás by se mohl rozjet program „projmi si cigoše“, také proti předsudkům.
  A kdyby to nepomohlo, mohl by si předsudkář pronajmout celou cigošskou familii.
  To by byly předsudky hnedle pryč!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/pronajmi-si-zida-v-nemecku-rozjeli-provokativne-nazvany-program-40298022?dop-ab-variant=4&seq-no=3&source=hp

  • oh

   Německo marně bojuje s dětskými sňatky. „Ačkoli Německo před dvěma lety zavedlo s velkou pompou zákon, který měl předejít manželství mezi nezletilými, v zemi se od té doby odehrály stovky dětských sňatků. Problémem je nejen chování německých úřadů, ale také minimum nahlášených případů. Děti totiž podle expertů mnohdy považují nucené manželství za normální.“ Vzhledem k tomu, že v celém článku redaktorky zahraničního zpravodajství I-Děsu, Ditty Kotoučové není ani jednou zmíněn islám nebo migranti, je z toho zřejmé, že tato epidemie dětských sňatků s islámem ani migrací nijak nesouvisí a němečtí Helmutové z nějakého záhadného důvodu pěkně zvlčili.

  • vittta

   Kde pak, už to u Němčourů doutná dlouho, kdo by to do nich řekl?
   Důkez je přímo v článku zde:
   “ „Často takové manželství nepovažují za nucené, protože neznají nic jiného. Mnoho z nich vyrostlo v prostředí, kde je to norma, nebo to dokonce vnímají jako opatření, které je má ochránit,“…..“
   Němci v tom už vyrůstají, no, mě se také nezdají poslední dobou moc v pohodě, ale zase…tady v pralese víme hovno, co je Hochkultur.

 18. astraustralia

  Greta uz zacala ovlivnovat vychovu nove mlade generace :-)

  Naše dcera se právě vrátila z té bláznivé záškolácké pateční akce.
  Byla naštvaná jelikož jsme ji ve smyslu ochrany klimatu nevyzvedli a nechali jí, se trmácet domů skoro 3 hodiny vlakem a autobusem. U poněkud suchého, ale zaručeně veganského sójového koláče (jen pro ni, my měli klasický tvarožník) došlo k velkému překvapení. Od zítra bude jezdit do školy autobusem. Sice je blbé, že autobus jezdí jednou za hodinu a ona tak bude ve škole hodinu dopředu (které jsme mimochodem dnes navrhli, aby ji přestali vytápět s ohledem na to, že její kotel je na olej) anebo dorazí pozdě.
  Na kole jezdit nechce, je to tu přece jen hornaté se spoustou stoupání a kromě toho bude brzo zima…, snad jen že by k Vánocům dostala elektrické kolo…
  Na můj otcovský údiv “Vánoce?, to je přeci naprosto neekologické, všechna ta barevná světla a CO2 které vzniká při hoření svíček”, se dostavil už první pre-pubertální protest, který se až moc podobal trucování z období 2. až 3. roku jejího života.
  A jak jako elektrické kolo?
  Copak naše dcerunka ještě neviděla jak dopadá krajina v místech, kde se ze země získává ta vzácná hornina potřebná pro akumulátory?
  Teď sedí u sebe nahoře v pokoji při osmi stupních. Naše ekologické svědomí nám nedovolilo dále topit. Pravděpodobně si alespoň prsty zahřívá tipováním SMS o svých “nenáviděných rodičích”, které posílá svým kamarádkám přes iPhone. Už jsme jí oznámili že jí ho v 19 hodin sebereme. Konec konců je to nezodpovědné plýtvat elektrickým proudem pro méně nebo více užitečné konverzace a zadruhé… ta těžba líthia a ekologické důsledky…
  Jejím protestům proti tomuto vyvlastnění jsme s klidným hlasem opanovali, že iPhone buď obratem darujeme hladovějícím dětem v Africe, nebo prodáme a výtěžek dáme na ochranu deštných pralesů v Jižní Americe.
  Nicméně pořádně veselo bude od pondělka:
  To vyměníme její krásné oblečení za jutu, vlnu a oděvy z lněné tkaniny. Její Nike boty s plastovou podrážkou budou důsledně nahrazeny holandskými dřeváky. (A jestli si někdo myslí, že je to satira? NE MY BUDEME DŮSLEDNÍ A DOTÁHNEME TO AŽ DO KONCE.)
  Pokud se pak stále ještě bude vztekat, má možnost konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla!

  Děkujeme Gréto.
  Inspirovala si nás v otázkách výchovy tak jak to doposud nikdo nedokázal!

  • vittta

   Blahopřeju!
   Poník je ovšem blbý nápad, vypuští metan, a panenka má zase uhlíkovou stopu.
   Skutečné dětství je hra se šiškami a klacky, ostatně, já když byl malý, jsem si takto hrál, a ze starého kočárku se udělala kárka, a tak…
   Nejsem si ale jistý, jestli by to Grétu bavilo.

  • pacifista

   Článek se dá pojmout jako satirická povídka a divím se, že ji reflex takto uveřejnil. Moc jsem se pobavil až nasmál.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s