Měli jsme Karla Gotta…

a tak nám ušlo, že jsme žili
někdy i potmě nebo v chladu…

 

„Svůj pomník vztyčil jsem a nezaroste travou,
jde k němu pěšina, jíž jde a půjde lid.“
A.S.Puškin

 1. vittta

  Rychecký a demokracie.
  Tak už je to tady, nestor svobody a demokracie, ústavní soudce Rychecký, komunista a signatář Charty 77, je znepokojen šířením nenávisti na internetu.
  Jako ústavní soudce přišel na to, že svoboda slova, zaručená ústavou, nemůže být bezmezná.
  „„Je potřeba prosadit, že právo a spravedlnost platí i na internetu.“ říká Rychecký, a zároveň dodává, že internet je plný nenávisti, xenofobie a podněcování k násilí.
  Pozoruhodné je to spojení, tedy:
  Nenávist- vlastnost ryze odporná.
  Podněcování k násilí- což bez kontextu je sice bezcenné, protože i výzva k obraně je podněcování k násilí, ale hezké to není.
  Xenofobie- zcela přirozená vlastnost každého min. savce, bez které by druh nemohl přežít.
  Zde Rychecký svou roli evidentně nezvládl, a udělal ze sebe na stará kolena „papouška“, který opakuje to, co je zrovna v JEHO kruzích in.
  Napravený komunista, signatář Charty pak zapřemýšlel, aby vymyslel, jak nezavádět cenzuru, ale omezil svobodu slova.
  Tato záležitost je podobná kvadratuře kruhu, ale skutečný osvícenec a demorat se takové výzvy nebojí.
  Takto to hodlá vyřešit:
  „„My nemůžeme zavést nějakou masovou celostátní cenzuru, ani v kyberprostoru ani v médiích. Ale nemůžeme ponechat prostor činnosti, která vede k násilí a rasové nesnášenlivosti a podobných hanebných věcech,“ pokračoval a dodal, že cestou je zákon, který by nutil poskytovatele sociálních sítí tyto příspěvky řešit.“
  No jistě, cenzura to sice bude, ale budou jí dělat sociální sítě, a to už Rychecký ví, že na soukromý web je stát krátký, nemůže soukromníkovi nařizovat, koho si pozve do svého „obýváku“, byť virtuálního, i když jinak do cizích obýváků a veřejných prostor fízlovat může, čím topí, jestli tam nekouří apod.
  A nebyl by to ani člověk lepšolidské stáje, kdyby nepromluvil o životním neúspěchu nenávidících, při čemž se tito sdružují v xenofobních spolcích, což svědčí o tom, že Rychecký podlehl tlaku doby, a úplně zapoměl, co slovo „xenofobie“ znamená.
  Tečka, v podobě jakéhosi rasismu vůči slavnému pěvci Bangovi už jen potvrzuje přerod člověka- občana, v někoho, kdo je opilý svou mocí natolik, že už soudí, a navrhuje i tresty, i když zrovna není- v práci.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spina-Frustrovani-Cesi-si-vybijeji-nenavist-Svoboda-ma-sve-hranice-lateril-Pavel-Rychetsky-vzpomnel-Bangu-a-uz-to-jelo-599790

  • embecko

   Ach, tahle prazske klany…to vis, remeslo se dedi z otce na syna…pokud si vzpominam, pan otec mel slabost vuci komunistickemu sekernikovi, prokuratorovi Vasovi a povazoval jej za vezne svedomi (a pozdeji jej i obhajoval).
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Va%C5%A1
   Jenze! Tohle je uz politika a zblbly dav vidi v Rychetskem jen moudreho starce…sice s trochu vaklavou minulosti, ale napraveneho!

   • embecko

    Trochu mi to pripomina rezimem pronasledovanou rodinu Bursiku…matka veznena v 50. letech a pote, co jeji syn emigroval, zacala delat prekladatelku pro americkou ambasadu. Druhy syn trpel na vysoke skole, kde ho zrejme donutili si udelat doktorat. Inu, to jsou osudy…ale je videt, ze schopny clovek nakonec prorazi, zatimco neschopny se jen vymlouva (ze nemohl studovat a kdesi cosi).

    • Ondřej

     to víte, má nastudováno a když se jedná o onen gumový výklad „ústavy“ uvozený slovy – „zákonodárce tím myslel“….tak v jeho případě se nejedna o fiktivního právníka teoretika zašitého někde na AV, ale chlapa co tu ústavu opravdu sepisoval…Někdo kdo umí a ví. Vaše teorie jako dělníka odbytu psychofarmak jsou poněkud plytké v tom, že tady kvalita nemůže být nahrazena kvantitou jako ve vašem oboru….

   • vittta

    Tak on jako moudrý stařec vypadá.
    Byl vždycky trošku přemoudřelý, ale spíše v kontextu lepší průměr.
    Poslední dobou ovšem…
    Co se v mládí naučíš…

  • astraustralia

   To je jen pokracovani a naplneni slov mutti Merkel, ze“Islam do Nemecka patri“
   Budou zatazeni do komfliktu ktery by se Nemcu netykal nebyt Merkelovsky politicky blbejch reci !
   Na rozdil od toho co rekl president Trump ze za jeho presidentovani nebudou USA delat cetnika a stahl ze Syrie poslenich nekolik desitek vojaku !

     • astraustralia

      Vynikajici Robejsek jako vzdy, dik za odkaz Saxi :-)

      Co me zklamalo pokud jde o Robejska, je volic v CR.
      Robejsek stejne jako na videu mluvi takto srozumitelne jiz od zalozeni „realistu“ a ja se domnival ze se dostane snadno do parlamentu.
      Nedostal, ac mluvil a mluvi stale stejne a tak maji volici v CR vladu jakou si zaslouzi.
      Privatizatory a rozkradace vystridal oligarcha.
      Az „lid“ dozraje a bude schopen pochopit co Robejsek rika, pak mozna se neco zmeni cestou stale jeste demokratickou.
      Pokud ne, pujde to dolu stale strmeji a reseni pak uz demokraticke nebude!

      • embecko

       Vsak jsme o tom jiz mluvili, Astere: ze to jde s CR do kopru (alespon pro me subjektivni prozivani), mi doslo po poslednich volbach, kdy Realiste propadli. A zavetril jsem natolik, ze jsem udelal par hospodarsko- existencnich opatreni :o) ve smeru rozvolneni svazku s republikou na co nejmensi moznou miru. Tohle neni dobre a na napravu neverim.

       • Kamil Mudra

        Problém je v tom že se o Robejškovi málo ví. Mluví rozumě ale má málo posluchačů. Musel by okolo sebe asi nejdříve udělat nějaký skandál aby si jeho existenci lidi uvědomili.

      • astraustralia

       Jeste o situci na politicke scene CR, konkretne jak je to v soc.dem.
       Neni divu ze prichazi o hlasy a budou li takto pokracovat dal,
       v pristich volbach mohou dopadnout jeste hure.

      • kočka šklíba

       Možná že Robejšek je pro Vás dokonalý, pro mě ne. Už jen jaké spolupracovníky si zvolil svědčí o jeho nedostatečném chápání situace u nás. Aby za jeho stranu vystupoval leštič klik, velký přítel odesáků v jejich nejhorším rozkrádání státu, poradce snad nejhoršího ministra zemědělství co jsem měli, a že jich špatných nebylo málo, prostě idiota asi tak na 10, tak to je dobře že ve volbách propadli.

       • embecko

        O dokonalosti jsme nemluvil, jde o to, jaky byl smysl poslednich voleb. Dle meho slo o to, odstranit mafii ODS- CSSD- TOP od koryta, to by bylo zcela dostacujici a to bez ohledu na to, kdo by to vzal po ni.
        Duvody odmitnuti Robejska jsem slysel dvoji: prvy, jak rikate, je divnej, stoji za nim divni lide, je to emigrant, kdo vi, jake penize si ho koupily a druhy, toho neznam a nemam koho volit. Takze nakonec to zustalo pri starem a cesta do pekel je ted prima jak silnice v Polabi. Lide nadavali na vladu, Robejska neznali, tak to hodili tem, na ktere nadavali. A presne to je ten okamzik, kdy jsem podlehl politickemu osviceni a doslo mi, ze tohle je konec, setrvaly stav, ktery vyresi bud anexe CR a jeji premena v dalsi nemeckou spolkovou republiku (ne treba hned de iure), anebo obcanska valka. Z cehoz se mi nezalibilo ani jedno.

        • kočka šklíba

         Ale to je právě to, jak chcete odstranit mafii s lidmi co jí lezli až po kotníky někam a léta? Havel ano, je takový jakého jsem ho popsala, možná ještě horší. Lezl odésákům do pozadí mnoho let, tak jaképak odstranit mafii ODS? Tím, že si vezme její spolupracovníky k sobě?

         • embecko

          Ja ale mafii jako takovou odstranit „nechci“, mluvil jsem jen o te specificke ODS-TOP-CSSD. Ze je demokracie podvod, je snad jasne a ze jakekoliv zasadnejsi politicke zmeny se deji jen po dohode v kuloarech, snad taky. Proto jsem navrhoval poustit k veslu jinou kliku, aby si ta stara banda nemyslela, ze ma definitivu :o)
          Vem to tak, kocko, ze jako ty smyslela vetsina volicu a ted tu proto mame, co tu je.

        • astraustralia

         jde o to, jaky byl smysl poslednich voleb. Dle meho slo o to, odstranit mafii ODS- CSSD- TOP od koryta, to by bylo zcela dostacujici a to bez ohledu na to, kdo by to vzal po ni.

         Tak „moudre“ volicstvo zvolilo radeji milliardare a take Piraty a jine kteri nelezli ODS do riti.
         Volili se nejmensi zlodeji ci dosud nezkorumpovani ?
         To bylo hlani kriterium pri rozhodovani koho volit?
         A soc.dem.opet ve vlade a s kymkoli. Byli u rozkradani republiky s ODS, dnes s oligarchou a zitra pripraveni s jinym vitezem voleb:-(
         3 desetileti to trvalo nez moudre volicstvo pochopilo co jsou dnesni soc.demaci, jakoz i dalsi, co udelal pro republiku Kalousek s knizetem, co zeleni. Ze to trvalo nez to nekterym volicum doslo.

         Robejsek ne protoze se obklopil nevhodnymi lidmi. To ze nabizel rozumny program nemelo zadnou vahu.
         Duvody odmitnuti Robejska jsem slysel dvoji: prvy, jak rikate, je divnej, stoji za nim divni lide, je to emigrant, kdo vi, jake penize si ho koupily a druhy, toho neznam a nemam koho volit.
         Opet nutno zduraznit „moudrost“ volice ktery dal hlas Piratum. Ti jsou zatim cisti. Jedni z mala kteri nekradli.
         Opet to bude trvat 30 let nez volic zvoli nekoho dalsiho, protoze ani oni nebudou ti spravni. ?
         Jak dlouho ridi Prahu a s jakym vysledkem ?
         A cas bezi vazeni :-)
         Takze jak dal ?

         • vittta

          Volič na to sere, Astře!
          Volič právě kouká třeba na ty lidi, nebo jak kdo vypadá, jak velkou má mediální prezentaci, jak malou má mediální „čistírnu“, a další a další nevýznamné hovadiny.
          Robejšek tohle přece ví.
          Nemůže se obklopit provařenými, to je gól do vlastní sítě.
          Když u toho nemá v ruce média, která by vysvětlila lidu, že právě ten či onen jsou ne kurvy, ale naděje lidstva.
          Podívejte na Okamuru, 70% lidí by ho nevolilo, protože je to nácek, fašoun, ALE také se to jaksi nenosí.
          Z těch 70% nezná jeho program 100% lidí.
          Co je kuriozní, tak z těch 70% má stejné názory jako Okamura 75% lidí.
          Média, média jsou klíčem.
          To je jak reklama na prací prášek.
          Moje labuť třeba tvrdí, že na reklamu zásadně nedá, že na ní nemá vliv.
          To je to, Astře,
          Ale prášek, o kterém nikdy neslyšela by si nekoupila.
          A v politice platí, že i záporná reklama je reklama, musejí ty kriply ukazovat, od večera do rána a od rána do večera.
          Robejška 80% voličstva absolutně nezná.
          Nebo klasika je fotka Zemana.
          Ukazují fotky Zemana, kde vypadá jak mrtvola.
          Je nemocný, ale oni ho ukazují ještě horšího, a třeba je u toho text, že prezident jen řekl tohle a tamto, žádná dehonestace.
          Ale lidé vidí tu fotku, prostě jí vidí, i kdyby nechtěli.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s