Kam jsme to za třicet let dopracovali

V dnešním Právu je na titulní straně šokující článek „Hledali účetní, dostali pokutu za diskriminaci mužů.“ Původně jsem myslela, že je to z nějakého bláznivého kouta západní vyšinuté pseudodemokracie, ale ne, je to u nás. Firma z Rožnova pod Radhoštěm v reklamním zpravodaji Valašska Anna zveřejnila 6.srpna inzerát s nabídkou zaměstnání, který zněl: „Volná pozice: Všeobecná a finanční účetní“. Vedoucí Oblastního inspektorátu práce pro Jihomoravský a Zlínský kraj Tomáš Musil udělil firmě pokutu deset tisíc korun. Diskriminovala prý muže.

Připadá mi lepší kamenování nevěrnic v islámských zemích – tam je to totiž jasně dané zákonem šaríja a nevěrná žena předem ví, co ji čeká. V případě vládnoucí byrokracie to nikdo neví, možné je všechno. Byrokracie je všemocná a spolu s blbostí strašlivá a nebezpečná.

 1. MaB

  Malá poznámka k výchozímu článku.
  „Hledali účetní, dostali pokutu za diskriminaci mužů“.
  Co kdyby ale napsali „Hledáme uklizečku“. To by asi dopadlo jak ? Ozval by se nějaký diskriminovaný „uklizeč“ ?

  V Německu zase:
  Dívku odmítli přijmout do chlapeckého sboru, matka ho žaluje za diskriminaci u správního soudu v Berlíně
  Devítiletá dívka sní, že se stane členkou prestižního pěveckého tělesa Berliner Staats- und Domchor. Má to ovšem háček. Je to chlapecký sbor, nejstarší pěvecké těleso v Německu. Od jeho založení v roce 1465 braniborským kurfiřtem Friedrichem II. v něm nezpívala žádná dívka.
  (Novinky)

  Tak tomu se říká „chodit po hlavě“ (marcher sur la tête), neboli jednat proti zdravému rozumu…

   • vittta

    Jaký v tom je rozdíl od již uvedeného, hledáme účetní?
    Každá práce má dva rody, mužský a ženský, horší je, když muž ani žena neexisují, je to jen sociálmní konstrukt, jak víme.
    Správné znění je:
    Hledáme pracovní sílu na účetnictví, úklid,práci v dolech, práci v květinářství, atd..atd…
    Zvykej si!

 2. grasyk

  Kam jsme to za 30 let dopracovali???
  Moc dobrá otázka. Aby se na ni dalo odpovědět, musíme si vzpomenout, proč tehdy lidi tzv. disidenty podpořili.
  Když pominu obrovský vliv propagandy – bylo to proto, že většina měla dost předstírání.
  Abych to zkrátil – v socialismu jsme měli pár disidentů (tedy silně nespokojených) a „velké množství“ žilo jak systém dovolil. Dnes nám vládnou ti, co byli tehdy silně nespokojení a z „velkého množství“ udělali praktikami svých vlád disidenty (tedy silně nespokojené).
  A tak tu žijem…

 3. vittta

  Mudr. Hnízdil ve službách dobra.
  Pan prezident v jeho „rukou“ už umírá pěkně dlouho, ale nakonec umře, to je jistá věc.
  A lid sluníčkový si řekne:
  Bravo, pane doktore, měl jste pravdu!
  Jinak pan doktor celý článek vysloveně uráží jak příznivce, či spíše jen voliče pana prezidenta, tak přiznivce, či budoucí voliče Václava Klause ml. (Václav Klaus sice ještě nic neudělal, ale co kdyby..), kde svými výroky připomíná spíše jak politického komentátora chovance psychiatrického ústavu, ve službách ministerstva propagandy.
  Jako zvrácený člověk plácá páté přes deváte, jako propagandista to plácání míří konkrétním směrem, jinými směry oči pevně zavřené.
  Klasicky- vidí třísku v oku bratra svého, ale nevidí trám v oku svém.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-a-zdravi-Doktor-Hnizdil-se-smeje-A-dal-to-lita-Klaus-ml-Hitler-spodina-povl-600687

 4. embecko

  Tady je hezky priklad pravniho statu a soudniho a mravniho trestu:
  Nemecka antifa opakovane nedovolila prednaset ekonomovi Luckemu, protoze je poslancem za AfD. Pan profesor utekl, jeho zaci opustili sal a tim to je pro pravni stat, garantujici pravo na politicke vyznani, vyrizene.
  Ale neobavam se, ze by se nenasly odvazne hlasy, nebojici se kriticky vyjadrit. Napriklad byvaly ministr vnitra de Maziere vyjadril verejne nazor, ze ke svobode mineni patri i moznost prednaset na univerzite. To je tedy hodne odvazne vyjadreni, nechtel bych ted byt v de Mazierove kuzi.
  https://www.zeit.de/gesellschaft/zeitgeschehen/2019-10/universitaet-hamburg-afd-bernd-lucke-professor-vorlesung-abbruch-protest
  „Lucke prerusil kvuli protestum jiz druhou prednasku“
  Ted lze samozrejme ocekavat, ze namisto odsouzeni zlocincu dojde na policejni manevry, okolo univerzity budou postaveny zatarasy a pristi prednasku bude hlidat kordon policistu (pokud ovsem pred tim nekdo rozumny Luckemu nedomluvi). Neboli namisto pravniho statu bodu mit v Hamburgu stat policejni, ale nastesti tridne zamereny!

  • vittta

   Tak už jsem se ptal MaB, co vidí za pojmem „právní stát“, ale nějak zatím neodpovídá.
   Psal jsem o právním státu i v kontextu s nacistickým Německem, jak tady vítězně vytáhl Saul.
   Mě by to ale fakt zajímalo, v čem by třeba byla Výmarská republika 1930 více právní, jak Německo 1933, či 1934.
   Ostatně, právo se vymáhalo i v r.1938, a to třeba při Křišťálové noci velice pokrokově, tak pokrokově, že dodnes toto vymáhání práva praktikuje třeba Francie nebo Švédsko, když hoří auta po stovkách, či Německo, když někdo vyjádří svůj politický názor fajerflaškou v synagoze.

  • oh

   Když dnešní moderní „levicové“ pokrokáře při studiu znepokojuje a působí jim hluboké trauma, když si někdo myslí nebo dokonce nahlas říká něco jiného, než dotyčný „pokrokář“, zaklínající se na každém kroku lidskými právy, svobodou, rovností, genderovou spravedlností,… atd, chce slyšet. Řešení je prosté – aktivně předposrané, politicky korektní vedení univerzity v zájmu studentstva ten znepokojivý živel odstraní z dohledu přecitlivělých „liberálních“ studentíků – přesně podle vyzkoušeného vzoru jiných západních univerzit.
   „Podle aktivistů z Harvardovy univerzity Sullivan obhajobou Weinsteina univerzitní studenty nejen znepokojuje, ale působí jim i hluboké trauma! Vedení univerzity po několika měsících tlaku studentů ustoupilo a odvolalo z postu děkana Winthropovy koleje nejen Sullivana (provinil se tím, že vykonával práci obhájce), ale i jeho ženu Stephanii Robinsonovou (provinila se tím, že je jeho ženou).
   Spravedlivý soudní proces, ve kterém má obviněný svého advokáta, působí studentům Harvardovy univerzity hluboké trauma a ohrožuje jejich duševní zdraví. A ve vedení této univerzity není nikdo, kdo by jim vysvětlil, že Ronald Sullivan neudělal nic špatného. Na jedné z nejlepších a nejprestižnějších univerzit na světě nedokážou vysvětlit studentům, že obhajoba není součástí obžaloby a že právo na obhajobu představuje základ spravedlivého soudu a že obhájce zločince není vinen spolu s ním.“

   Pro tzv. „novou levici“, která je IMHO levicové založená asi stejně jako ocelový ingot, znamenají akademické svobody pouze tolik, že smějí svobodně pronásledovat a vyštvat z univerzitní půdy každého, kdo jim neříká to, co chtějí slyšet.

   • vittta

    Tohle je vynikající článek, ale dost odpudivé čtení.
    Já si u toho vzpoměl na naší MaB, jejíž politický život spočívá v úlevě, či snad přímo radosti, že nebyla zvolena Marie Le Pen.
    Zajímavé na tom je to, že Marie Le Pen nemůže být dle francouzkých zákonů nezákonně extremistická, protože by jinak nebyla k volbám vůbec připuštěna.
    V článku se třeba praví: (redaktor levicového časopisu, který obrátil a vytrhl z kontextu rozhovor s oponentem)
    „„Ten pocit, když vyhodí pravicového rasistu a homofoba.““
    Nemůže mi uniknout klasické schéma, rasismus a homofobie.
    Rasismus je dlouhodobě vyžváván do světa, a za rasismus je považováno prakticky úplně všechno, v článku např:
    “ Evoluční biology Breta Weinsteina a Heather Heyingovou vyštvala americká Evergreen State College, protože vystoupili proti akci Den absence, která požadovala po bílých studentech, aby na jeden den opustili školu. Byli dokonce označeni za rasisty….“
    ale už včera jsem psal, že homofobie jede na plné pecky, a je to fakticky den ze dne.
    Né že by homofobie nežila už dlouho, ale jako zásadní téma to u nás jede poslední dobou.
    Mohl bych pochopit rasismus, když někdo považuje negra za méněcenného jen proto, že je negr, ale co je kurva tak zajímavého na buzerantech?
    Proč bych měl milovat buzíky, celý život jsem si jich nevšímal, a najednou nesmím říci „buzerant“ a musím toužit po tom, aby se mohli veřejne líbat, kouřit si ptáky na ulici, mít svatby a mít (přednostní) právo na adopci dětí?
    Co je mi kurva do toho, buzerant či lesba jsou úplně stejně plodní jako kdokoliv jiný, jestli chtějí dítě, ať se starají, to jim nikdo zakázat nemůže, ale adopce ANI HOVNO!
    Nesvoboda, i otevřený teror samozřejmě třeba MaB a Saule jako zdejší zástupce „pravdy a lásky“ nijak neznepokojuje, za to je znepokojuje můj nacismus a rasismus a homofobie.
    A Trump…
    Ten je vinen např. tím, že je bílý ale co si dovolil u několika amerických univerzit, to už je fakt moc.
    “ Trump nezůstal u slov a ukázal, že sliby plní. Letos na jaře podepsal nařízení, podle kterého univerzity nezískají federální dotace a granty, pokud nebudou na svém území respektovat právo na svobodu projevu. Dvanáct amerických agentur poskytujících univerzitám granty musí do podmínek zapracovat, že na univerzitě bude dodržována svoboda slova. „

    Trump požaduje svobodu slova, to je hnus!!!

 5. vittta

  Proti tomuhle týpkovi je mudr Hnízdil naprostá nula.
  Petr Krčál je onen mladý, perspektivní dle doby – člen kuratoria, člen KSČ, člen OF, člen US, člen TOP09 a nyní lepšočlověk na straně dobra.
  Zajímavá je už tučná upoutávka pod nadpisem.
  Tam- poněkud zmatene, prohlašuje, že:

  „……že pojem křesťanské hodnoty je již prázdný. Právě antisystémové strany, jako je SPD, jej zaplňují třeba homofobií nebo nenávistí k jiným náboženstvím.“

  Mrzí mě, že nejmenoval i jinou antisystémovou stranu, když už se namáhal s konkretizací SPD, to je pár písmen.
  Homofobie poslední dobou jede na plné pecky, ale já jsem si fakticky žádné homofobie ještě vlastně nevšiml, ani sám Okamura nemá homofobní kecy.
  Nenávist k jiným náboženstvím je ve skutečnosti nenávist k islámu, ale to blbě vypadá, a tak se prostě raději nenávidí jiná náboženství všechna, byť ani Saul či MaB těžko dohledají, kdy kdo za posledních 30 let nenáviděl nějaké jiné náboženství, jak islám.
  Vymyslel i nový termím- kvazikonzervatismus.
  No, nové názvy jsou potřeba, dneska se třeba už nepoužívá obyčejná apokalypsa, či armagedon, ale daleko údernější kataklyzma.
  Aby si lid moc nezvykal.
  A jak se popral se slovem populista, no sledujte:
  „„Populistická argumentace je stavěna tak, že populista sám sebe nazývá jako reprezentanta lidu.“…
  Ale populista je reprezentant lidu, jenže to mladá kádrová rezerva asi neví.
  Dnes je populista používán ne jako zástupce lidu, ale jako zástupce lůzy, idiotů, volících špatné strany a špatné prezidenty, ale ve skutečnosti je to prostě zástupce lidu, a lid samozřejmě odjakživa chce něco jiného, než jeho superbohatí vládci.
  Také sleduje, co kdy řekl pan prezident, mají už 1,5 milionu slov, úúúplně vše, co pan prezident napsal, a řekl.
  To analyzují.
  Nestíhají, a tak mají na to program.
  Škoda, že nenapsal, kolik to všechno stálo a stojí, ty programy a výzkumy.
  A kdo to všechno platí.
  V každém případě byl odměněn bouřlivým potleskem necelých 20 posluchačů, nechyběl ani falešný kněz, držitel daleko, daleko cennějších metálů jak je zlatý slavík, Dr. Solfernus halík, a plzeňský biskup Holub, zřejmě z pokrokového křídla církve svaté, které dnes už jen tak něco nerozhodí.
  Západočeská Plzeňská univerzita pak je dostatečným tahákem pro všechny, kdo snad váhají si popis přednášky přečíst!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zneuziva-to-Zeman-Kdo-je-skutecny-krestan-Ja-vam-to-povim-treba-TOP-09-Politolog-nicil-Hrad-a-SPD-600249

 6. grasyk

  Další postřeh na téma „kam jsme to dopracovali“:
  http://www.stoletie.ru/tekuschiiy_moment/bravyj_kontrrazvedchik_shvejk_289.htm
  Výňatek: … a čevo tam špionit? (Gospodin Koudelka je tu přirovnán k jistému Švejkovi. Ale zatímco Švejk zajal několik ruských vojáků, gospodin Koudelka „rozkryl celou špionážní síť, pracující pro ruské speciální služby“.
  Bohužel chybí jakékoliv důkazy.. noo .. asi je to tajné! A možná to čeká na dalšího Haška?

  • vittta

   Gospodin Koudelka je hrdina milionu chvilek, a měl by tam asi promluvit na té demonstraci, a též by měl něco říci na megakonceru k 28.10., kam nebyl pozván Nohavica.

  • oh

   Prostě začíná nová tradice každoročního odhalování (stále stejných) ruských špiónů.
   „Bezpečnostní informační službě se podařilo rozbít zpravodajskou síť jedné z ruských zpravodajských služeb působící na území České republiky a ochromit její činnost.“ (Ředitel BIS Michal Koudelka, 7.12.2018)
   „Bezpečnostní informační služba (BIS) spolu s policejní Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ) rozbily loni síť, kterou se na našem území pokoušela vytvořit ruská Federální služba bezpečnosti (FSB). (Ředitel BIS Michal Koudelka na konferenci ve Sněmovně, 21.10.2019)
   Putimský strážmistr Flanderka smutně stojí v koutě a brečí, že on má jen informátora Josefa Vyskočila, a něco tak geniálního ho nenapadalo…

 7. kočka šklíba

  Takže mně nikdo neodpověděl na tuto otázku :
  24.10.2019 – 14.46
  kočka šklíba
  Docela by mě zajímalo co je špatného na slově cikán, konkrétně co?

  No ani mě to neudivuje, ono totiž není co, na pojmenování etnika Cikán opravdu není nic špatného, že MaB :D.

   • embecko

    Jinak pojmenovani Rom/ Cikan je velmi podobnou situaci, o ktere jsme tu jiz nekolikrat mluvili: nas system to dotahl tak daleko, ze k jeho diskreditaci uz neni zapotrebi konspiracnich clanku z alternativy, ale uplne staci mainstream. System navrsil uz tolik chyb, ze se stal jednou velkou chybou a kdyby se temto chybam mel mainstream vyhybat, nebude mit o cem psat.

    Podobne Romove…o Francii se casto pise, ze v ni nejvice trpi imigranti, majici opravdouvou snahu se integrovat. Ti jsou napadani nejen spoluimigranty integraci odmitajicimi, ale i statem, jez jim neduveruje a tak je ostrakizuje.
    Podobne se da rici, ze Cikan je problemovy Rom…na cemz jsou nejvice biti ti Romove, jez maji snahu se integrovat (to jest napriklad se naucit jazyku statu, jehoz jsou obcane). Ti prosazuji nazev Rom, aby se odlisili od svych problemovych souputniku. Ale co se nestane: integrujicim se Romum zakazi pouzivat slovo Cikan a tim padem se jiz sami nedokazi odlisit od Cikanu. Zatimco dnes Rom umi cesky, zatimco Cikan ne (at se drzime vyse uvedeneho prikladu), po zavedeni jednotneho oznaceni Rom se Rom stane Cikanem, at chce, anebo ne.
    Prijmuti terminu Rom je pro vetsinovou populaci ciste otazka zvyku, zatimco pro Romy same pujde o zavazny existencni problem.
    Takze at delate, co delate, sidlo v pytli neutajite a kazda snaha o vylepseni situace zmenou nejakeho terminu je ciste kontraproduktivni a postihne predevsim ty, jez mela chranit (jak uz to v pravnim state byva).

 8. MaB

  Docela by mě zajímalo co je špatného na slově cikán, konkrétně co?

  Na pojmenování etnika Cikán, nikoli „Cigoš“, není absolutně nic špatného. Proč by také bylo ? Oni sami se tak nazývají. zde Tzigans, a jsou na svůj původ i patřičně hrdí.
  Znáte operetu od J. STRAUSSE CIKÁNSKÝ BARON ?
  Cikánský baron jsem já
  Mě každá cikánka zná
  Peněz mám na tisíce
  Cikánek více

  Nikdy jste slyšela hrát čardáš cikánskou kapelou ?
  V tom případě jistě potvrdíte, že je to zážitek.

  • vittta

   Tak až pojedete do Čech, bacha na to.
   Slovem „Cikán“ by jste si mohla dost pokazit kádrový profil.
   Do držky by vám ale za něj Cikáni nedali, dostala byste do ní od bílých lepšolidí.
   Takže bacha, mezi lidem obecným a Cikány samotnými to použít lze, mezi humanisty, sluníčkáři a lepšolidmi se raději držte výrazu rom, a to ještě hodně potichu, protože i rom už tady mezi těmito pokrokáři má dost vulgární podtón, protože- to víte, rasy neexistují, a budou vám říkat, že je to člověk.(osobní zkušenost)
   Nebudete ale vědět, proč vám to cpou, protože vy to nijak přece nezpochybňujete.

   • Kamil Mudra

    „Nevěděl jsem, že to není jedno. Nikdy jsem se nad tím nezamyslel a to byla chyba. Prosím, kdo můžete, tak mi odpusťte mou neznalost naší historie,“ dodal Godla.
    Mám jenom já ten pocit že z toho výroku úplně odkapává ironie? :-)

    • Kamil Mudra

     Ostatně, vzhledem k tomu že všechny evropské dialekty romštiny obsahují slovo „rom“, které znamená „muž“ (nebo „manžel“), se vlastně účastníci Mezinárodního romského sjezdu (1971) dopustili genderového faulu, diskriminujícího jejich ženy, když se dohodli na používání názvu Romové pro všechny cikány. Název „Cikáni“ (stejně jako v jiných zemích další místní označení tohoto etnika) je tedy genderově vyváženější a z dnešního pohledu mnohem pokrokovější.

    • vittta

     Já bych mu to odpustil, ne?
     Dokonce bych ho ani nehnal k soudu.
     Ovšem genderová stránka věci by také stála za nějakou studii, nejlépe magisterskou, či rovnou doktorantskou práci.
     Žena je, jak známo, čaja, a navrhnout, aby se místo romové říkalo čajové by myslím mělo hóódně pokrokový podtón.
     Teď ovšem jestli pohlaví existují, podle posledních vědeckých studií je pohlaví jen sociální konstrukt, a my se chceme pohybovat na vědecké bázi.
     Jsme zaprdění čecháčkové, místo rodič 1 a 2 říkáme matka a otec, a ve školkách si děti hrají dle pohlaví, ovšem s čím je napadne, takže nikdo nebere chlapci autíčko a necpe mu panenku.
     Ale i zde už se bláská na lepší časy vyšla nějaká metodika pro děti ve školkách, kde už se zdá být vše v pořádku, a metodika už navazuje na nejnovější vědecké trendy.

  • kočka šklíba

   Tak proč jste napsala tohle? :
   23.10.2019 – 22.39MaB
   Pro to je v právu název hanobení rasy „negří“ nebo etnika „Cikáni“. Vede to často k podněcování nenávisti vůči ním a k omezování jejich práv a svobod.
   Možná jsem to špatně pochopila, to nevylučuji.

   • MaB

    Napsala jsem, že na slově Cikán není nic špatného.
    Ale napsala jsem také, že výrok „Cikáni jsou zloději“ nebo „Romové smrdi jako štěnice“ (jak prohlásil Le Pen), je trestné.
    Co je na tom tak těžko pochopitelné ?

    Co jsou trestné činy z nenávisti?
    Trestné činy z nenávisti zahrnují takové trestné činy, které byly spáchané z důvodu nenávisti pachatele pro některou domnělou nebo skutečnou charakteristiku oběti:
    • příslušnost k určité rase,
    • příslušnost k etnické skupině,
    • národnost,
    • politické přesvědčení,
    • vyznání (případně skutečnost, že je bez vyznání).

    Trestní zákoník ČR
    40/2009 Sb.
    Poslední změna zákona: 17. 9. 2015
    § 355 Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob

    • Kamil Mudra

     Hmmm… pokud jsou trestné i výroky…
     Přemýšlím o tom kolik politiků (a nejenom jich) by dle toho zákona už mělo být potrestáno za své výroky na adresu Číňanů nebo Rusů, případně na adresu lidí stojících na opačné straně politického spektra….
     Ale zatím jsem ještě o žádném nečetl ani neslyšel.
     Čím pak to asi bude?

     • vittta

      Co je na tom tak těžko pochopitelného?
      Je to prostě trestné.
      Le Pen dokonce prohlásil, že romové smrdí jako štěnice.
      Vrchol.
      Jenže má to háček.
      Plno lidí si to myslí, a zatím….
      Ale však i tento nešvar se brzy změní.
      Myslet si budeme jen správné věci, a kdo ne…tak….

      • vittta

       A to má také svůj důvod.
       Tolerantní, pravdu a lásku vyznávající menšina udává, zlí, netolerantní xenofobní a rasističní podlidé mají na salámu.

    • kočka šklíba

     Kde to tam je? Napsala jste přesně tohle :
     „Kamile, doufám, že vidíte rozdíl mezi „je to tu samý zlodej“ a „cikáni jsou zloději.“
     Pro jistotu vysvětlím, jak bylo míněno „generalizovat“ v daném kontextu mnou.
     Generalizovat (z lat. „generalis“, patřící do rasy, rodu ) znamená vyvozovat obecný závěr z pozorování omezeného množství případů. soudit podle jedince celek, „házet všechny do jednoho pytle“.
     Pro to je v právu název hanobení rasy „negří“ nebo etnika „Cikáni“. Vede to často k podněcování nenávisti vůči ním a k omezování jejich práv a svobod.“
     Takže lžete, no ostatně jako často. Proto jsem se ptala co je špatného na slově cikán, teprve poté jste napsala že na tomto slově není špatného nic.
     Takže jinak, když napíši : Zastoupení cikánů v nápravných zařízeních v ČR je, vzhledem k jejich procentickému zastoupení v domácí populaci, velmi početné. Jinými slovy. že procentické zastoupení cikánů je tam mnohem větší než by odpovídalo jejich podílu na populaci. Je to podněcování k nenávisti? Mimochodem si myslím, že v USA je tomu také tak co se týká zastoupení černochů v tamních nápravných zařízeních, jen si nejsem jistá, zda tam není rasismus poněkud větší než u nás, i když skrytý,

     • MaB

      Takze potvrzujete, ze jste opravdu tezce chapava.:)
      Jasne zde pisi:
      Generalizovat znamená vyvozovat obecný závěr z pozorování omezeného množství případů. soudit podle jedince celek, „házet všechny do jednoho pytle“.
      a davam priklad: – „cikáni jsou zloději.“
      To je hanobenim etnika Cikani.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s