Polemika s MaB :-)

Tentokrát si vypůjčím komentář MaB ke krátké reakci:

Napsala jsem: „Zitra si s krajany i s Francouzi pritukneme na uspechy vlasti“

Připít si na ùspěchy své vlasti, proč by to mělo vyznít „tak úplně naprázdno“, Kamile ?
300 000 lidí na Letné, to je jako 2 000 000 v Paříži. A já nevím o žádném incidentu, vy ano ?
Pár tisíc gillets jaunes zde, podle očekávání se k nim přidalo několik desítek black blogs a ti ve stejnou dobu řádili jak pominutí. Nadělali zase škody za moc milionů. To je ohromný kontrast.

Pouhý fakt, že byl některý politik zvolen demokraticky, ještě neznamená, že není zodpovědný před voliči a je mu vše dovoleno. A když na to zapomene, je dobré mu připomenout. Jak se říkalo před 30 lety: KDO, když ne my? KDY, když ne teď ? Demokracie může být ohrožena i zevnitř.
Proto je zcela na místě, že mladí lidé bdí nad tím, aby vítězové voleb nezneužívali moci ve svůj vlastní prospěch. Nedivme se, jedná se o jejich budoucnost.“

Celá demonstrace mi připadala především vylhaná a manipulativní. Přivlastnili si svátek, jakoby patřil jen jim, přihnuli si ho podle svých potřeb a zneužili pro boj za ty politické strany, co prohrály minulé volby, a vypadá to, že budou prohrávat dál – za část opozice. Ne za celou opozici, ale za několik stran, které dokonce bezostyšně v jednu chvíli jmenovali. Zblblí lidé tleskali i tomu, zrovna tak, jako aplaudovali zmínce o Mašínech. Byli by v té davové psychóze tleskali snad úplně všemu, bylo to komické :-). Dav je strašlivá a ubohá věc, a toto byl dav v tom nejhorším smyslu slova. S čistotou a opravdovostí toho, co jsme pociťovali v 89tém to nemělo společného nic.

Vrcholem byl požadavek na „znárodnění“ Agrofertu, přesněji na to, aby se ho Babiš vzdal, nebo odstoupil. Byly tam mimochodem i plakáty „odstup, nebo zemři“. Ale ta podstata všeho, že bohatý milionář nesmí vstoupit do politiky, to je pro komunisty rajská hudba :-).

A nebyli to žádní mladí lidé, jak jsem viděla, bylo tam hodně starších tváří. Hnacím motorem byla nenávist, popírání demokracie a výsledků voleb.

Zneužili i údaj o řadě míst v zahraničí, která si také toto výročí připomněla – snažili se vzbudit dojem, jakoby krajané všude ve světě se ztotožňovali s tím, co předvádějí. Což si myslím, že pravda není, někteří zřejmě jen vzpomněli na 17.listopad například vyvěšením vlajky.

Lhali i v tom, kolik lidí na Letné bylo, i když to podstatné není, jen si to trochu nafoukli.

„Veselý“ obrázek k tématu poslal sax:
https://streetart-festival.cz/wp-content/uploads/2018/10/safe02.jpg

 1. astraustralia

  Britský filozof a politolog Roger Scruton v pátek z rukou předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) obdržel ocenění za činnost v tzv. podzemní univerzitě, která fungovala v komunistickém Československu v době normalizace.
  Děkovná řeč Rogera Scrutona v češtině.

 2. vittta

  A moje oblíbené téma- inkluze.
  Té se nějak nedaří.
  Zdá se, že Kreml nemá zájem o zvyšující se vzdělanost naší populace, a tak inkluzi všemožně blokuje.
  Za povšimnutí stojí ale jiná věc.
  V textu je psáno o snižování peněz a asistentů a jiné kecy, tabulky, grafy…
  Jádro pudla se ale skrývá tady:
  „Ke změnám dohnalo ministerstvo patrně i nedávný průzkum Nadace OSF, podle které zavedení inkluze před dvěma lety nevedlo ke zlepšení situace ve školách v sociálně vyloučených lokalitách. “
  Vidíte?
  Nikomu samozřejmě o nějaké postižené nešlo, a už vůbec ne o jejich vzdělávání, šlo jen a jen o to, že ve Zvláštních školách bylo moc cigošů, a pomalu to vypadalo, že je toto etnikum nějak…jaksi…blbější.
  V této nenápadné citaci pak je ukryta podstata- nepovedlo se začlenit cigoše- musíme to předělat.
  Jelikož se vede hovor Já-Kamil-MaB o šátcích a náboženských symbolech, kde tedy není úplně jasné, jestli šátky zakázány jsou, či nejsou (Jsou i nejsou) pak by toho mohl být přímo vzorový příklad.
  Když to jde u cigošů, proč ne u muslimů?
  Pokud by to někomu nebylo jasné, pak jde jen o to, že kvůli množství cigošů ve Zvláštních školách se zavedla plošná inkluze, kde když jsem( a kdokoliv jiný) nadhodil cigoše, byli jsme pokáráni za rasismus, a že nemáme rádi postižené- jinými slovy, bylo to kvůli žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, ne kvůli cigošům.
  A tak se může vymyslet zákon proti muslimům.
  Ten nebude samozřejmě proti muslimům, no co je špatného na tom, když se ve veřejných místech zakáže kvůli identifikaci pokrývka hlavy, nebo bude sledovat, jestli se žáci účastní návštěv kulturních stánků naší historie.
  Ve třídě, kde učí moje labuť například muslimky nesmí na návštěvu Pražského Jezulátka- a u toho to všechno začíná.
  https://echo24.cz/a/SY5WT/nezvladnuta-inkluze-ministerstvo-ji-chce-okrouhat-a-propoustet-asistenty-bouri-se-ucitele?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Kamil Mudra

   „Ten nebude samozřejmě proti muslimům, no co je špatného na tom, když se ve veřejných místech zakáže kvůli identifikaci pokrývka hlavy, nebo bude sledovat, jestli se žáci účastní návštěv kulturních stánků naší historie.“
   No vždyť o tom píši už tady: https://janica9.wordpress.com/2019/11/17/polemika-s-mab/comment-page-1/#comment-78949
   Jsme sekulární stát, chovejme se tedy podle toho. Ale nejen ve školách ale všude, v celé společnosti. My nemusíme šít nějaké speciální zákony a pravidla proti muslimům. Plně postačí když budeme důsledně dodržovat ta stávající, ušitá pro nás a nedovolíme nikomu zevnitř ani zvenčí aby do nich dělal díry. Ať už oficiálně nebo neoficiálně, pod rouškou nějakých proklamací o lidských právech otvírajících nenápadně overtonova okna.

   • vittta

    To jsme tady řešili už mnohokrát, nápadů je dost, a jsou velice podobné, a v podstatě univerzální.
    Jenže MaB si jakékoliv diskuze nevšimne, a tak se jí to musí neustále opakovat, a opakovat, a opakovat, aby za pár dní, nebo hodin, opět vyrukovala s tím, jak to tedy udělat.
    U nich je věc složitější, muslimové tam vládnou, a na zákony z vysoka serou, nebudou je dodržovat, a policie je nebude vymáhat.
    U nás to ještě možné je.
    Základem je samozřejmě dodržování už stávajících zákonů, ale je až neuvěřitelné, že si nějaká čůza jde stěžovat k mezinárodnímu soudu, kde jí dají za pravdu, protože chuděra nemůže nosit šátek.
    No a svoboda vyznání přece musí být, jenom nesmí chodit ženská v minisukni mezi muslimy, jinak jí zbijí, a je doporučováno, nepřibližovat se k čmoudovi blíž, jak na délku paže, či mít náramek s nápisem, že nechci žádný sex.
    S tím by ale u mezinárodního soudu neuspěli, přece- nikdo ženám nosit mini nezakazuje, ne?
    Ve Francii svou nezáviděníhodnou situaci řeší tím, že nevolí Marii Le Pen, a jsou šťastní, že nebyla zvolena, a tedy že mír a láska mohou pokračovat, vstříc světlým zítřkům.

   • MaB

    Jsme sekulární stát, chovejme se tedy podle toho. Ale nejen ve školách ale všude, v celé společnosti. (KM)

    Kamile, pochopil jste dobře, co je seklární stát a jak tedy vidíte, stát se „sekulárně“ chová. Ze své (= státní) sféry vyloučil vliv a zásahy církve a nemluví do toho církvím jinde. Respektuje jejich svobodu, pokud není v rozporu se zákonem.

    Vy tady vlastně žádate, aby Francie přestala byt sekulárním státem.
    V tom případě bude nutno revidovat Ustavu a o to zatím nikdo oficiálně nepožádal.

     • M&aB

      A i zde stát plní svou povinnnost:
      „Za dva roky bylo přijato 199 individuálních opatření dozoru a bylo uzavřeno 7 bohoslužeben, které se změnily ve školu fundamentalismu,“ Kromě toho „bylo vykázáno 362 radikalizovaných cizinců“, „a od roku 2018 je 55 radikalizovaných cizinců ve vězení,“ Čtyři imámští „kazatelé nenávisti“ byli vykázáni, „4 školy, 9 kulturních a sociačních institucí a 129 barů bylo uzavřeno od roku 2018 v citlivých čtvrtích a podobně…
      (z vystoupení ministra vnitra)

      • vittta

       A pomohlo to?
       Je to už lepší?

       Jo vlastně omlozvám se, ve Francii je vše v pořádku.

       Asi jste přehlédla jeden z mých konkrétních dotazů.
       Jak reagovaly mezinárodní instituce na bombardování civilní továrny v Sýrii?
       Tady se snažíte vnést do diskuze nemysmysl, že máme něco proti muslimům.
       Co se mě týká, nemám proti nim vůbec nic, a zásadně nesouhlasím s vojenskými zásahy proti islámským zemím bez mandátu OSN.
       Já jenom nechci muslimy tady, což je veliký rozdíl.

       • vittta

        A je klid.
        Jo plivnout si, citovat Rybku a Čapka, to by MaB šlo, ale odpovědět na konkrétní dotaz, to už je horší.
        Ale mohla jste MaB alespoň napsat, jaké je národnostní složení v Indočíně, nebo kdy skončila 1. světová válka, abych byl uzemněn dalšími z mnoha vašich faktů!

    • Kamil Mudra

     „Vy tady vlastně žádate, aby Francie přestala byt sekulárním státem.“
     O tom nevím. Z čeho tak usuzujete?

     • embecko

      Tohle je zajimavy seznam:
      *
      Seznam států, které mají laicismus výslovně zakotven v ústavě

      Albánie
      Ekvádor (čl. 1 ústavy z roku 2008)
      Francie (čl. 1 ústavy z roku 1958)
      Kosovo
      Kuba (od r. 1959)
      Indie
      Japonsko (články 20 a 89 ústavy z roku 1947)
      Mexiko (čl. 3 ústavy z roku 1917)
      Portugalsko (čl. 41, odst. 4 ústavy z roku 1976)
      Severní Kypr (preambule ústavy a čl. 71 ústavy z roku 1983)
      Turecko (čl. 2 ústavy z roku 1924)
      Uruguay (čl. 3 ústavy z roku 1964)
      

      *

     • MaB

      O tom nevím. Z čeho tak usuzujete?
      Zde:
      Škola má děti připravovat na život. V nábožensky sterilním prostředí se porozumění a toleranci nenaučí. (KM)

      Pokud se dovolí šátek, je nelogické nutit žákyni, aby se svlékla do plavek v bazénu nebo odmítnutí, aby si žáci prinesli do školy kobereček a modlili se. Jen „šaty“ nedělají muslima…

      A jak jste přišel na to, že je škola „nábožensky sterilni ?
      V osnovách najdete toto:
      „Sekulární učení náboženských skutečností je součástí společného základu znalostí dovedností a kultury. Popisuje a analyzuje náboženská fakta jako prvky porozumění našemu kulturnímu dědictví a současnému světu prostřednictvím disciplín, jako je historie, literatura, dějiny umění, hudební výchova, výtvarné umění nebo filozofie.“

      • astraustralia

       ….tako se ma argumentovat s temi kteri nevidi kam to v zemich Evropy ( i jako Francie) smeruje:
       Arabové jsou generaci od generace radikálnější
       „Problémem není jen samotný fakt imigrace, ale také otázka, kdo vůbec přichází,“ pokračoval Schueftan. „Přijmete-li sem do Čech například imigranty z Ukrajiny, v příští nebo té další generaci dojde k asimilaci do české společnosti. Budou to Češi. Ale podíváte-li se na to, co se stalo ve Francii s arabskými imigranty, zjistíte, že druhá generace je ještě radikálnější než ta první a třetí je ještě radikálnější než druhá. A to jsou to lidé, kteří se narodili ve Francii, hovoří francouzsky a prošli francouzským vzdělávacím systémem,“ varoval akademik.

       http://eurodenik.cz/nazory/-arabove-se-do-evropske-spolecnosti-nedokazou-integrovat-jednou-se-probudite-a-evropa-uz-nebude-tvrdi-bezpecnostni-expert-?fbclid=IwAR2oz0J3fhY5CmlbflALBADt2TvvgPTCvFevC-0-dX4I944_6aDci2YT5mk

       • MaB

        „Arabové se do evropské společnosti nedokáží integrovat“, tvrdí expert.

        Expert by neměl generalizovat a měl by vědět, že:
        Vědecké studie naznačují, že většina Maghrebianů je etnicky blíže k Berberům a některým Evropanům, než k Arabům. „Ve srovnání s ostatními komunitami náš výsledek naznačuje, že Tunisané jsou velmi spojeni se Severoafričany a západními Evropany, zejména s Iberany, a že Tunisané, Alžířané a Maročané jsou blízko Berberům, což naznačuje malý genetický přínos Arabů, kteří osídlili region v sedmém nebo osmém století.

        https://reseauinternational.net › genetiquement-les-maghrebins-ne-sont-pas-d…

        • Saul

         Je to přesně tak a jsou na svůj berberský původ i náležitě hrdí.
         Když např. v Tunisku, nebo Maroku, označíte domorodce za Araba, okamžitě se ohradí, že Arab není.

         • Kamil Mudra

          Jasně. Najdou se lidé kterým kouření nepůsobí žádné zdravotní potíže.
          Najdou se i nekuřáci kterým kouř nesmrdí.
          Tak proč vůbec kouření ve veřejných prostorách zakazovat?

        • vittta

         A co to má společného s tím, že se Arabové do evropské společnosti nedokáží integrovat?
         To chcete odklonit diskuzi na etnické složení států severní Afriky, nebo…..
         Pošlete Janice o tom článek, třeba to bude zajímavé.

         • MaB

          A co to má společného s tím, že se Arabové do evropské společnosti nedokáží integrovat(vittta)

          Znam Araby, kteri se dokazali do evropské spolecnosti integrovali velmi snadno.
          Proto nelze generalizovat „Arabové“, ale napriklad „ne vsichni Arabové se dokazi integrovat…“

          A ve Francii je mnohem vice Maghrebianů nez Arabu, oni sami se za Araby nepovazuji a ani geneticky jimi nejsou.
          To jste vy zrejme nevedel, takze nebylo zbytecné to zde pripomenout. :)

          • vittta

           Já to samozřejmě vím, ale nijak to s tématem nesouvisí.
           A co má společného, že znáte nějaké Araby, co se integrovat dokázali s tím, že se Arabové jako celek integrovat nedokáží?
           To ono je to právě o tom, pár Arabů se jistě integrovat dokáže, ale v tom počtu, co tam máte už se integrovat ani nemohou.
           Budete se muset integrovat vy.

      • Kamil Mudra

       „Pokud se dovolí šátek, je nelogické nutit žákyni, aby se svlékla do plavek v bazénu nebo odmítnutí, aby si žáci prinesli do školy kobereček a modlili se. Jen „šaty“ nedělají muslima…“
       Jako bych tohle: https://janica9.wordpress.com/2019/11/17/polemika-s-mab/comment-page-1/#comment-78995 ani nenapsal, že MaB?
       Šátek (respektive způsob jeho nošení) zakázaný z praktických důvodů, není zákazem náboženského symbolu.
       Oblečení v bazénu zakázané z hygienických důvodů, není zákazem náboženského symbolu.
       Pokud se žáci stihnou pomodlit během přestávky, ať mají klidně koberečky ve skříňce. Hlavně ať si je zvládnou uklidit než začne hodina. Je jejich věc zda se modlí a nebo si čtou knížku.
       Co cituje z osnov se mi jeví zcela v pořádku. Hlavní je aby to bylo podáváno s důrazem na skutečnost že žádné náboženství není nadřazeno jinému náboženství nebo bezvěrectví, byť by o tom jeho vyznavač byl přesvědčen sebevíce. A že zákony sekulárního státu praktikám kteréhokoli náboženství nadřazeny jsou.

       • MaB

        Kamile, pro někoho stačí jako symbol šátek, pro jiného je to černý hijab od hlavy až k patě. A kde by se na koberečcích modlili ? Na chodbě ? Na toaletách ? A kdy ? O přestávce se stěhují z jedné učebny do druhé.
        Existující způsob není ideální, ale je zavedený už dost let a nikdo po změně zatím nevolá.

        Najdou se lidé kterým kouření nepůsobí žádné zdravotní potíže.
        Tak proč vůbec kouření ve veřejných prostorách zakazovat? (KM)
        Proč ? Protože tam mohou být i malé děti nebo ti, kterým kouř působí potíže (astmatici apod.)
        Jsem proti zákazu a je škoda, že se k ohleduplnosti někteří lidé musí nutit…
        Většinou je to ale tak, že když není žalobce, není soudce. Pokutování je jen velmi vzácné.

        • vittta

         Já znám malé děti, kterým kouř nijak neškodí.
         A jen úplně tupý astmatik by chodil do zakouřeného prostředí.
         Co ten Francozký útok na civilní fabriku v Sýrii?
         Co na to mezinárodní instituce, když jsou tak dojemně starostliví o muslimku, co jí šikanujete kvůli šátku?

         • Saul

          „Já znám malé děti, kterým kouř nijak neškodí.“(vita)
          No vidíš, začínáš konečně argumentačně dozrávat.

         • Kamil Mudra

          „Kamile, pro někoho stačí jako symbol šátek, pro jiného je to černý hijab od hlavy až k patě.“
          A co je sekulárnímu státu po tom? To ať si řeší věřící.
          „A kde by se na koberečcích modlili ? Na chodbě ? Na toaletách ? A kdy ? O přestávce se stěhují z jedné učebny do druhé.“
          A kde se modlí teď?
          Ale jinak s vámi souhlasím, MaB. Před čmoudem je třeba naše děti chránit. I když se třeba sporadicky najdou nějaké čmoudy co neškodí.

          • MaB

           A kde se modlí teď? (KM)
           V mistech k tomu urcenym. A skola tim mistem neni.

          • Kamil Mudra

           No, tak tam si jistě své koberečky přinést mohou. A když tím místem není škola, nemá ani proč se tím zabývat.

          • MaB

           Tak jsem se podívala, co je posláním české školy a vidím, že se v tom od ní francouzská příliš neliší:
           „Škola je místem, které umožňuje žákům osvojit si strategii učení a motivovat k celoživotnímu vzdělávání. Podněcuje žáky k všestrannému rozvíjení osobnosti, tvořivému myšlení, logickému uvažování a k řešení problémů. Vede žáky k účinné komunikaci, partnerství a spolupráci.“
           Ta francouzská to má o něco složitější v tom, že musí klást větší důraz na to, co žáky spojuje. Třída má být jednotou rozdílností, odkud by se neměl nikdo cítit být vyloučen nebo se sám vylučovat. Třeba právě tím šátkem.

 3. MaB

  21.11.2019 – 8.01kočka šklíba
  Takže konkrétního zase nic co MaB, nepřipadáte si už trapná? No by asi sobě ne, ale myslím že většině co tady čtou ano.

  Absolutně ne. kočko šklíbo. Já na otázky odpovídám a tvrdím pouze to, co mohu doložit.
  Velice trapně bych se ale cítila, kdybych jednala stejně jako vy.
  vittta zde vyhlásil jakousi „fatwu“ proti Saulovi a MaB a dobrý voják šklíba poslušně hlásí: „Provedu!“

  K čemu vyzval vittta pod minulou diskusí ?
  „Vysmívají se lidu do ksichtu, a lid je za to nenávidí.
  MaB a Saul dělají to samé, vysmívají se zdejším diskutujícím do ksichtu, lžou a nestydí se ničeho.
  Tak zase- já jsem se narodil ve znamení váhy- to já tak nemohu nechat, aby se jen tak beztrestně vysmívali, a navádím je do složitých argumentačních situací.
  Přestávám, až když nabydu dojmu, že to čtenáře začalo štvát.
  A pak zase po nějakém čase tu činnost obnovím.

  A důležité je, že abych uspěl, musím mít podporu od jiných diskutujích.
  Nemusí být velká.
  A tu mám.
  Ale nesmím to přehnat, pak se na mě ostatní vykašlou, naopak je naštvu.
  Není to úplně snadný boj…“

  Surreální ? Ne, je to ukázka toho, jak daleko za čáru se dá zajít zde.
  Jak řekla Rybka:
  „Nikdo a nic nedonutí, v žádném systému, člověka, aby se choval jako svině, když nechce….“
  dodávám – nebo když jí není !
  „Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví“ (Karel Čapek Kdo je kdo)

  • vittta

   Ale vy se jako svině chováte v podstatě vždycky, MaB.
   A patologicky lžete.
   Tak třeba teď, píšete formou dotazu, že jsem k něčemu vyzval, a dáte odkaz, kde k ničemu nevyzývám.
   Nebo ano?
   A to slizké porytectví, vy jako píšete, že se chovám jako svině, ale citujete Rybku, vy jste prostě NIC neřekla.
   A já to napíšu rovnou.
   MaB se chová v diskuzi jako svině.
   A Rybku si neberte do své smradlavé papuli, to byla ušlechtilá žena- na rozdíl od vás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Saul

    „Není to úplně snadný boj…“(vita)
    To věřím.
    Mít nabito místo argumentů pásem vykřičníků (případně průhledným fixlovanim), s tím se těžko v diskusi vyhrává.
    „Bojovníku“ :-)

   • MaB

    MaB se chová v diskuzi jako svině.. (vittta)
    Jestli vám to pomůže, tak si to myslete, vittto.
    Pokud jde o Rybku, ráda jsem ji četla. Měla talent a dovedla vystihnout pár slovy podstatné. Vtipně a trefně. Vážím si ji natolik, že ji cituji vedle Karla Čapka.

    • vittta

     Opět diskuzní faul.
     Proč by mě to mělo v čemkoliv pomáhat?
     Já jsem byl NUCEN napsat ten názor, a to hlavně proto, že vy jste ho na mě napsala jako první.
     Né že bych si to nemyslel, no, ale ne všechno, co si člověk myslí také musí hned publikovat.
     Jste děsně křivá a falešná, a ani to mě nijak nepomáhá.
     Raději bych s vámi normálně diskutoval, to mi věřte, nebo jakoby „kamarádil“.
     Ale vy o to nestojíte, a i když se snažíte dělat dojem slušné, ve skutečnosti to je trošku jinak.
     A proč mi neodpovídáte na otázky?
     Klidně můžete fakta, já s fakty problém nemám, to víte, ta bombardovaná civilní fabrika mi furt leží v hlavě.
     Né že bych byl takový cimprdlich, ale je to ukázka ubohosti a trapnosti právě mezinárodních organizací.
     U nás dají nějakých cigošům odškodné, že jako jim nebylo poskytnuto vzdělání, i když každý ví, že o žádné nestojí (v rozsudku, který jsem četl se ale opakovalo pár vět pořád dokola), muslimka vyhrtaje spor o šátek, ale vaše bomby nikoho neserou.
     A vůbec nejde o to, že to byly vaše bomby, prostě mezinárodní právo je mýtus obecně.
     A vy pak citujete paragrafy, které nikdo nedodržuje, jako kdyby to nebyly jen sny, ale reálný život, u vás, ve Francii.
     Já jsem to psal už 1000x.
     Nemáte problém, až na běžné drobnosti?
     Tak proč se o tom dokonce i v mainstresmu tolik mluví?
     Co se tady snažíte dokázat?
     Já jsem to nějak nepochopil, podle mě ukazujete, že jste nejen vy těžce dokonalá, ale že dokonalá je i vaše země.
     Vše se točí kolem vaší a francouzké dokonalosti, dokonce i ten Delon to myslel jinak, než to řekl.
     U nás jsou probklémy, s cigoši, s muslimy, s negry.
     U vás ne, no tak nám poraďte, jak na to, jak to jde udělat, aby to u nás bylo také tak skvělé.
     A nedělejte ukřivděnou!

     • vittta

      Tohle také, ptal jsem se vás, jak pokročilo vyšetřování požáru Notre Dame.
      Jste sice narvaná fakty, ale tady nějak…
      Tady je náš článek, jak se hádáte, ale o vinnícícíh tam není ani slovo.
      Copak vy je ještě neznáte?
      Něco se tam staví, ale podle všeho nějaká zásadní věžička vadí, a architekt, nejspíš xenofobní bílý Francouz, by jí rád opět postavil.
      Jenže ouha, dnes už by měla katedrála spíše vypadat nějak…moderněji.
      Při požáru se u nás říkalo, že tam bude multikulturní centrum, prakticky jakýsi islámský dům.
      Tak co myslíte, bude?
      Věžičkou to začíná, a minaretem končí.
      Ale kdo zapálil…to se prostě neví, jen se ví, kdo se tehdy dobře bavil!
      https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/zavri-zobak-vzkazal-general-architektovi-ve-francii-se-vyhrocuji-hadky-o-notre-dame-40304040?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

      • Saul

       „…to se prostě neví, jen se ví, kdo se tehdy dobře bavil!“ (vita)

       To jo.
       To se ví, kdo se tehdy dobře bavil:
       15.4.2019 – 20.25tresen
       Jsem teď v duchu se všemi Pařížany.
       15.4.2019 – 20.58vittta
       Já na ně zase pro změnu z vysoka seru!
       15.4.2019 – 21.03vittta
       To by to mohli třeba náhodou uhasit.
       Prej tam ale má stát nový mekáč.
       17.4.2019 – 9.49vittta
       ….Já jen jebu VŠECHNY Pařížany bez rozdílu!

       A tady se nad doutnající křesťanskou katedrálou našemu nositeli evropských kulturních hodnot a největšímu z demokratů rozbušilo statečné nácíčkovské srdéčko a zastesklo po pogromech.
       16.4.2019 – 10.51vittta
       Nic méně začít v tomto okamžiku válku s muslimy by nebyl problém.
       Za 14 dní by byla záležitost vyřešena, kdyby vojsko a policie přivřeli oči.

       Jj, vito, to byly kdysi zlatý časy pro odvážné vlastence, viď?
       https://www.google.com/search?q=pogrom+ve+Lvov%C4%9B&tbm=isch&ved=2ahUKEwjbwd-Huv3lAhVPtKQKHS6gAqYQ2-cCegQIABAA&oq=pogrom+ve+Lvov%C4%9B&gs_l=img.3..0i24.613312.617039..617480…0.0..0.156.1310.5j7……0….1..gws-wiz-img…….0j0i30.2zwqvjUsLTE&ei=ZaPXXZv7D8_okgWuwIqwCg&rlz=1C1GCEU_csPL820PL820

     • MaB

      podle mě ukazujete, že jste nejen vy těžce dokonalá, ale že dokonalá je i vaše země.(vittta)
      Měl byste říci „obě moje země“ ! :)
      A jestlipak, vittto, víte, proč jsem tak „dokonalá“?
      Protože jsem Češka ! :))

      Ale legrace stranou ! Dokonalost je nedostížný ideál . Proto je snaha dosáhnout ho pošetilá, ale nic nám nebrání snažit se mu alespoň trochu piblížit. Dodržovat i nepsaná pravidla slušnosti a poctivosti je schopen při dobré vůli každý.
      Jinak nemohu posloužit. Opakuji po x+1 krát, co jsrm zde říkala už x- krát: píši jen o tom, co znám z vlastní zkušenosti nebo zmiňuji to, co mohu doložit. Svůj názor nevydávám za obecnou pravdu, ale pouze protiargumenty typu: „Jste lhářka“ , „primitivní debil“ a podobné vaše komplimenty, k jeho vyvrácení nestačí.
      Fake news o Notre-Dame jste si dovedel najít sám, tak v tom klidně pokračujte, ale nechtějte totéž na mně.:)

      • vittta

       Jako vždycky lžete, já se vás PTAL, co je nového na vyšetřování požáru Notre Dame, a vy mě poněkud mimo mísu obviňujete, že jsem si uměl nějaké fake news najít sám.
       Nepsaná pravidla slušnosti budou asi ta vaše, to znamená lhát, vykrucovat se, nereagovat na dotazy, ale ty já akceptovat nehodlám, mám jiná pravidla slušnosti, především je to fér hra, na fér hru, i když jsem u toho vulgární.
       Na unfér hru ovšem používám pravidlo, „na hrubý pytel, hrubá záplata“, i když u vás to nějak do detailu nepoužívám.
       No a prakticky- píšete VY:

       „Opakuji po x+1 krát, co jsrm zde říkala už x- krát: píši jen o tom, co znám z vlastní zkušenosti nebo zmiňuji to, co mohu doložit. Svůj názor nevydávám za obecnou pravdu, ale pouze protiargumenty typu:….“

       Tak já se znovu ptám:
       Co je nového na vyšetřování požáru Notre Dame?

       Jaká byla reakce mezinárodních institucí na útok na konkrétní civilní cíl v Sýrii- bombardování chemické továrny?

       Je na těch dotazech něco, co vás uráží, nebo se vás osobně dotýká, nebo proč se zdráháte- nejen odpovědět, ale i reagovat?

  • kočka šklíba

   Odpovězte konkrétně, trapně se tady nevymlouvejte. Zopakuji otázku : co je tak špatné na vládě Babiše a nebylo za vlád Klause, Topolánka a Nečase. Částečně i Zemana a Sobotky. A proč odvolávat M.Benešovou, Pokud připíjíte na „skvělé vystoupení“ chvilkařů, jistě to budete vědět. To vaše plácání je naprosto mimo mísu.

 4. vittta

  Tohle je na klecové lůžko.
  A jak, Česko je země s humanistickou tradicí?
  Co to je za kecy, copak autoři neznají koncetrák v Letech?
  Česko má tradici naopak velice nehumanistickou.
  No, tohle samozřejmě neprojde, už z politických důvodů, fakt by blbě vypadalo, kdyby dětští uprchlíci vzali za 14 dní roha, mnohé i s cenostmi pitomců, co by si je vzali, a možná, možná že by došlo i na krev.
  A Řecko nedělá rozdíly, no to máme radost, ale my tady pomáháme jen válečným uprchlíkům, když už, a ne kdejaké neprověřené kriminální verbeži.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dve-stovky-ceskych-rodin-chteji-prijmout-detske-uprchliky-z-recka-40304433?dop-ab-variant=100&seq-no=2&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 5. vittta

  Tenhle člověk sice mluví pravdu, ale stejně mi připadá jako blázen.
  To se mohl zaptat tady na blogu před 5 lety, a jeho poznání bychom mu v pohodě řekli, co, tady na blogu, v jakékoliv české hospodě.
  Ale jsou tam zajímavé momenty.
  Nejsou na první pohled moc viditelné, ale o to jsou pikantnější.
  Třeba tady:

  „V Belgii jsme dosáhli pokroku v tom, že se pravidelně scházejí zástupci kontrarozvědky, armády, federální policie a lokální policie. Společně si vyměňují informace, vyhodnocují postup. “

  To je dobré, protože oni dosáhli pokroku, ale nejprve si s chutí zasluníčkařili a negry a čmoudy nadšeně brali, a ještě špinili jiné, že je nechtějí.
  Kdo ví, jestli tenhle týpek nebyl zhnusen Orbánovým plotem.
  Tak pracujte, pracujte, mládenci, máte co dělat.
  PS- v Belgii žádné NO-GO zóny nejsou. (to se mi ulevilo)

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cast-muslimu-podkopava-demokracii-rika-elitni-belgicky-polic/r~db41a3500bc011ea9d020cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • embecko

   Belgie je jen takova mensi Francie, stat „jako“, nic fungujiciho.
   Nogo zony nemame, kriminalita prumerna, jen par neprizpusobivych (kteri se najdou vsude) dela lehke problemy, ktere zvladame.
   Ale…:
   https://europe.infowars.com/nearly-half-of-brussels-residents-carry-means-of-self-defense/
   Podle vyzkumu temer polovina obyvatel Brusele u sebe nosi prostredky sebeobrany.
   Tim je dano vse: pulka obyvatel si v tomto multikulti raji mysli, ze muze byt prepadena a to s takovou pravdepodobnosti, ze se proti takovemu nebezpeci rozhodla konat. Jakapak „evropska“ nalada asi musi panovat ve meste? Normalni tragedie, vydavana za pohodicku.

   • vittta

    Jen jestli nehltají nějakou xenofobní propagandu.
    Ten fízl jasně píše, že udělali pokrok, a vyhodnocují postup.
    Spoléhat na zákon džungle je nedemokratické, policie je připravena chránit občany.
    Jen ne žádnou paniku!

 6. astraustralia

  Debaty se vedou o ruznych vecech, na ruzne urovni.
  Je to i o tom cim lide ziji.
  Take o tom az k cemu se nekdy nechaji vyprovokovat, nejen v zivote ale i na Internetu.
  Uz i tam se valci :-(
  Zije se na teto Zemi na ruznych mistech na ruzne urovni.
  Ale stale plati, „podle skutku poznate je“

  Král chudé africké země si koupil 19 Rolls-Royců a 120 BMW, ač lidé nemají co jíst!

  http://www.autoforum.cz/zajimavosti/kral-chude-africke-zeme-si-koupil-19-rolls-roycu-a-120-bmw-ac-poddani-nemaji-co-jist/?fbclid=IwAR3ZalYSefXYAhW27wLgVwKfrZf0mgE8J2ILw1VRRh6Y3BzJk1CENHsWVOs

       • embecko

        Petr Robejšek
        20. November um 22:59 ·

        Příběh o Tesle pokračuje

        Před několika dny jsem vás informoval o tom, že v Tyrolsku narazil řidič Tesly při rychlosti 60 kilometrů. Při srážce vůz vzplanul a explodoval, řidiče zachránili, ale oheň se nepodařilo uhasit. Auto museli na tři dny ponořit do vodní nádrže a teprve potom oheň přestal. 11 000 litrů použité vody je kontaminované.

        A jak to pokračovalo? Podle rakouského vysílače ORF odmítají recyklační centra z okolí nehody převzít vrak, protože mají strach z jedovatých látek, které jsou v 600 kg těžké baterii. Auto teď stojí v nejzazším koutě pozemku jedné odtahové služby, protože panuje obava, že by se mohlo znovu vznítit.

        Baterie představuje hlavní překážku v tom, aby vrak převzalo nějaké recyklační centrum. Nikdo totiž neví v jakém složení jsou látky obsažené v baterii. Výrobci „recept“ z konkurenčních důvodu tají. A navíc by předtím než by byla baterie někam odvezena muselo být uděleno povolení pro nebezpečné transporty od EU. To zatím neexistuje.

        Říkám si, jestli se nám po té troše CO2 nakonec nebude stýskat.

        https://tirol.orf.at/stories/3021270/

        • oh

         To je jen odporná zlomyslná pomluva jaderných lobbistů. Všechny „zelené“ technologie, prosazované ekoaktivisty v Evropě, jsou bezodpadové, levné, zcela dokonalé a životnímu prostředí neškodící. ;-)
         To jen zaostalí němečtí venkovani nechápou dobro – servírované jim velkoměstskými progresivními aktivisty – a jimi organizované občanské iniciativy čím dál průbojněji naprosto sobecky napadají všemi možnými právními prostředky novou výstavbu dalších dotace čerpajících vrtulí. „Momentálně je jich přes tisíc a dohromady vytvořily zastřešující organizaci Vernunftkraft (zhruba přeloženo: Energie s rozumem), která pomáhá dalším obcím a občanům bránit se proti výstavbě nových větrných elektráren ve svém okolí.
         Pro zelenou část politické scény je to nepříjemné překvapení. Toto je přeci taktika, kterou svého času oni dovedli k dokonalosti při boji proti výstavbě jaderných elektráren nebo dálnic, ještě v dobách, kdy tvořili něco jako opozici. A kterou německý právní řád umožňuje používat s velkým účinkem.
         A najednou je používána proti nim. „ Proto si ekoaktivisté hlasitě stěžují: „Svými žalobami ničíte naši budoucnost!“

         • blbíš

          … že mají hasiči, záchranné složky, zdravotníci i recyklační firmy problém je jasné, ale to je pouhý pšouch proti tomu, jakou to má a hlavně bude mít, odezvu u „stavebních“ požárníků a jaké to bude mít až nesmyslné následné dopady na stavební předpisy budoucích staveb. Bude se to týkat téměř všeho, tj. od RD až po parkovací domy a vlastně i komunikace! Umí si tady někdo vůbec představit zahoření popsané Tesly třeba v nějakém stávajícím parkovacím domě či RD? … Budou to velice drahá opatření v běžné výstavbě, která se projeví v peněženkách každého z nás, si buďte jisti!!!

          • oh

           No, přinejmenším lze použít poměrně levné řešení, které již dnes používá spousta podzemních parkovišť a garáží i vozidel na plyn.

          • blbíš

           pokud tato značka bude na všech hraničních přechodech ČR, pak uznávám, že to je řešení a asi i levné

  • Saul

   Zdravím, mistře.
   Kde jste se toulal?
   Už jsem měl o vás starost, jestli si s vámi třeba nepřišli popovídat chlapci z Mossadu :-))

 7. grasyk

  Život je změna. Před 30 lety se v Praze demnostrovalo, aby mohly být svobodné volby. Po 30 letech se tam demonstruje proto, že se určité skupině výsledek svobodných voleb nelíbí.
  Kdyby ti vládnoucí vyžírkové za těch 30 let aspoň něco dobrého dokázali, lidi by je volili dále. Dokázali jen to, že jim nikdo nevěří. A dokonce i to, že už skoro nikdo nevěří skoro nikomu.

 8. astraustralia

  Na Internetu jen slovne, ale kdyz je to nazivo, … aneb pani redaktorka argumentovala rucne … :-(

  Forum Media 2019: Novinářka Deníku N fyzicky napadla redaktora serveru Sputnik

    • Kamil Mudra

     Slavný francouzský filozof Alain Finkielkraut se bojí vycházet ze svého pařížského bytu. Jako Žid, zastánce Izraele a kritik multikulturalismu čelí totiž nenávistným útokům muslimů a levice. V únoru mu možná hrozil i lynč, upozornila Židovská tisková agentura JTA.
     Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-migrace-nenavist-multikulturalismus-zid-muslim-finkielkraut.A190613_111459_zahranicni_luka
     Až se začnou Židé do Francie vracet namísto toho aby z ní utíkali, bude to znamení lepšící se situace. Dříve asi těžko.

      • MaB

       Milan Kundera oslavil 1. dubna 90. narozeniny Tohle řekla jeho žena, když mu bylo 66 let. A já s ní souhlasím stále.

       Asi před 4 roky jste mi řekla, že se už cítíte jako Pařížanka. Co znamená Paříž pro Pařížanku?
       Především bych chtěla říct, že je Paříž a Francie. To jsou dvě úplně odlišné věci. Paříž je fantasticky krásné, naprosto fascinující město. Krása nepředstavitelná. Máte tam vše od obrazáren, muzeí, divadel. Všechno. Báječné jídlo. Všechno, co si vymyslíte. Na druhé straně je Paříž velkoměsto. 10 000 000 obyvatel. 15 000 000 i s předměstíma. Jako každé velkoměsto je zlé, agresivní. Je neurotické, nepřátelské. Nebo málo přátelské. Už jenom doprava! Denní život lidí je strastiplný. Představte si, že z předměstí jezdí lidi autama, vlakama. 2 až 5 000 000 lidí se do toho města nahrne. A pochopitelně ta atmosféra je naplněna nervozitou. A ta nervozita pochopitelně taky padá na lidi. Jsou unavení. Taky předráždění, ne moc přátelští. To je Paříž.
       Ale jakmile odejtete 50, 100 kilometrů za Paříž, vše se změní. Tam začíná to, čemu se říká sladká Francie. Tempo se zmírní, lidé jsou příjemní, usměvaví, pomáhají vám. Udělají pro vás všechno. Je to opravdu sladká Francie. To je asi díky tomu, že Francie je historicky centralizovaná země. Všechno je Paříž. Co je mimo Paříž, neexistuje. Nebo strašně málo. Ostatně vy s tím tady máte svou zkušenost. Všechno je Praha. A vy tady v Brně, nebo ještě menších městech cítíte sílu Prahy. Ta si myslí, že vy nejste tak strašně důležití. Pro vás tady je to nevýhoda. Ale pro mne, když přijedu je to výhoda.

       https://www.ceskatelevize.cz/porady/122160-dve-setkani-s-verou-kunderovou-setkani-treti/39545142004/

       • vittta

        Vidím jedinou souvislost.
        Před 24 lety byla ještě Paříž krásná, s problémy většiny velkoměst.
        Za pouhých 24 let je to hnus, špína, anarchie.
        Že je Paříž hnus už mi říkal kde kdo, ale zaujala mě jiná věc.
        Levicová intelektuálka se štítí pošťáka.
        Fantasticky demokratické, a levicové.
        To je hned vidět, jakou cílovou skupinu levice…nemá!
        Pracující.

        • astraustralia

         Mam smutnou obavu vittta ze to vidite spravne:-(
         Za pouhých 24 let je to korektne receno „jine“ !!!!! :-(
         Na pocatku 80 let jsem mel rad Viden, byla jina nez Praha ale bylo to hezke mesto.
         Dnes jine nez tehdy.
         Kdyz jsem si postezoval ze i Mnichov dnes mi pripadal v porovnani jak pamatuji z 80 let horsi a i spinavejsi, vubec ne milticultismem obohaceny ale pospineny bylo mi sdeleno ze to jsem nevidel Pariz dnes v porovnanim jake to bylo mesto kdysi. Kunderova zena mluvi jen o mestu plnem lidi.

         Byl jsem oznacen za zpozdilce ktery by mel videt ze i ten „Vaclavak“ je dnes jiny a jinak „obohaceny“.
         Vzdyt cely svet dnes specha od 7 k 8 milliardam a vzpominat na kdysi jen 2 milliardy svedci o znacne opozdenosti.
         Spisovne se nekdy pise o nostalgii. To bylo kdysi jen slovo popisujici stav dusevniho rozpolozeni kdy vzpominky byly prijemne az do polohy rozneznelosti dnes poslednim generacim zcela nezname.
         Vzpominat kdy kde jak bylo do dnesni doby rozhodne nepatri.
         Vyslovit ze bylo snad i nekdy nekde lepe si dovoluje stale mene lidi. Ne proto ze by pametnici tak rychle vymirali.

     • MaB

      Filozof Alain Finkielkraut („slavný“ bych nechala pro Sartra, Deleuze apod), je známý tím, že velmi rád provokuje a že je v důsledku toho nenáviděn od extrémní levice přes žluté vesty až po extrémní pravici. Některým z nich vadí už pouhý fakt, že je Žid.
      Ten „lynč“ mu hrozil od žlutých vest a nejsprostší invektivy a hrozby byly od šestatřicetiletého francouzského konvertitu k islámu. Muslimy si znepřátelil tím, žě žádá, aby dávali dětem jen francouzská jména, stejně jako jeho polští rodiče dali jemu.

      Až se začnou Židé do Francie vracet namísto toho aby z ní utíkali, bude to znamení lepšící se situace. Dříve asi těžko.(KM)

      Židé nejen odcházejí, ale zklamaní se i vrací. Nenašli tam, co doufali. Důvodem je ekonomická situace a izolace, se kterou nepočítali
      Une alyah avec retour pour les Français déçus d’Israël
      Par Nissim Behar, correspondant à Tel-Aviv — 10 juillet 2017 à 19:26
      Le flux de nouveaux arrivants dans l’Etat hébreu s’amoindrit : nombre d’entre eux se résignent à repartir, confrontés à des difficultés économiques et à un isolement qu’ils n’avaient pas prévus.

     • embecko

      Taky ti francouzsti zide, jimz rabi doporucuje chodit po skupinach, nikoliv blizko domovnich dveri a zasadne bez jarmulky.
      Nakonec je ale videt, ze problem neni jen v salafismu, ale uplne vsude.
      Dale mne zaujala kulturnost nasich zapadnich sousedu, kteri se rozhodli vyvtvorit betonove zatarasy v estetickem vzoru vanocnich stromecku.
      Vsechno je v poradku, o vanocich se netreba bat utoku sileneho ridice a navic se lze kochat pohledem na umelecka dila. A pak, ze se nemame lepe!

      • embecko

       Naboli jak to tu uz nekdo rikal: Jdu-li na vanocni trh, plny vojaku se samopaly a ohranicenem betonovymi zatarasy, citim se hned bezpecneji!

   • vittta

    Myslím to napadení redaktora Sputniku.
    Šíří lži a Putinovu propagandu, musí dostat od demokratických novinářů po hubě, a možná, když bude demokracie ještě silnější, se dočkáme, že tyto lidi půjdou sedět, pak před popravčí četu!

    • embecko

     Tak ono to vyjde nastejno, jestli vidime svetlo na konci tunelu nad Sputnikem, anebo nad zavrenymi „129 zařízení na pití“ (at radsi cituji). Ale jasne…

    • Mrkos

     Je pravdou, že nás před uprchlíky chrání jejich neznalost češtiny
     a naše relativní chudoba, neboť v filmů Hooliwoodu znají obrazy
     dokonalejšího táje na zemi a mají znalosti o štědřejších sociálních
     systémech. Ale přesto máme na našem území statisíce cizinců
     o jejichž např. náboženském a jiném přesvědčení toho moc nevíme.
     Facka od Procházkové sedla a měla by byt při gendrové vyváženosti
     řešena přinejmenším jako před nedávnem Šolta, který po Zemanově
     akci vyrazil nějakému novináři kameru a další střet dvou novinářů
     znichž měl jaden z nich z novinářské štvanice smrt. Ovšem zde se
     sufražetky za rovnost pohlaví nezasadí. Novinář Sputniku je předpokládám
     chlap a facku Procházkové bude považovat za pohlazení a projev
     její nezvládnuté hysterie. Žalobou by se zesměšnil asi jako žalující muž
     úspěšně znásilněný pěti ženami.
     Kdo na tom videu zasloužil opravdu pár facek byk fotograf (někde
     označený za kolegu Procházkové) chovající se jako pomocná síla
     BIS na mnohých demonstzracích. Vyloženě se nabízelo nakopnout
     do rozkroku. Ale za lepší variantu než násilí opravdu považuji
     zesměšnění takového drzého a ubohého slouhy kryjícího se
     příslušností k novinářskému cechu.

    • Saul

     Až na to že o fotografování v tomhle konfliktu vůbec nešlo.“ (KM)
     Opravdu??
     Zkuste se podívat na to video.
     Já si naopak myslím, že bez fotografování a natáčení v té podobě, co tam Franta předváděl, by zřejmě zůstalo jen u slovní výměny.
     První facku taky nechytnul on, ale jeho telefon.
     Naštěstí :-)

     Jinak vámi odkazovaný článek na prestižním Sputniku je opravdu zajímavý.
     Respektive to, co dokázal Franta udělat s Procházkové tvrzením „ČR má spíše zajímat integrace Romů, který je tu 1000krát více než uprchlíků.“
     Ukázková „práce spičkového žurnalisty“
     Neboli napřesdržku :-)

      • Saul

       Já jsem sice odpovídal a vysvětloval Kamilovi, ale když už mu děláš Ovčáčka, rád ti také odpovím.
       Na citace fašistů nepotřebuji PL, vito.
       Ty se objevují i tady.
       Stačí si připomenout třeba tvoje reakce na násilný bezdůvodný útok dvou mužů na Feriho, při kterém i tekla krev.
       Ale to už je pár měsíců, tak jsem rád, že jsi na sobě konečně zapracoval , uvědomuješ si společenskou závažnost svého pozitivního vztahu k násilí a vydal ses správným směrem pravdy a lásky, která nakonec vždy zvítězí nad lží a nenávistí.:-)

       • Kamil Mudra

        Dle mínění spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky láska a pravda v historii nikdy nezvítězily.
        „Lidské dějiny nejsou o lásce a o pravdě, ale o vítězích a poražených. Nikdy. Samozřejmě krátkodobě můžete takovým heslem lidi motivovat. Ale vždycky vítězí síla. A pravda je pokaždé ideologie vítěze. Jakmile někdo prohraje, to, co hlásal, okamžitě přestane být pravdou. Tak to prostě v lidských dějinách bylo vždycky.“

          • Saul

           Jistě, já jsem jinou odpověď samozřejmě neočekával.
           I třesen to už kdysi zmínila.
           Jen jsem zvědavý, jak to budete mít s dodatky, až tu vítězící sílu sám pocítíte.
           Doporučuji mlčet:-)
           Kdybyste ale zatím měl něco k Husovi, Komenskému….stovkám dalších, pro které ty termíny nebyla prázdná fráze, tak zde máte jedinečnou možnost se svobodně vyjádřit.

          • Kamil Mudra

           Saule, jaképak „až“? Vždyť to pozorujeme a pociťujeme nespočet generací. Láskou se nedá bojovat proti nenávisti. To je jako byste chtěl zastavit šíp vlídným slovem. Pravdou nelze bojovat proti lži která hraje cinknutými kartami a s esy v rukávě. Na obranu pravdy i lásky vždy budete potřebovat sílu. Ale každá síla kterou kterou vytvoříte je zneužitelná a první kdo se jí chopí bude zase lež a nenávist, protože pravda i láska se budou zdráhat ji použít. Pravda kvůli přesvědčení že si sama vystačí a láska protože je to proti jejímu principu. My nemůžeme nic jiného než být kanonenfutr téhle věčné války a hýčkat si přesvědčení že jsme na té správné straně, ať zvolíme kteroukoli. Ale dílčí vítězství vždy rozhodne síla. Nikoli naše přesvědčení.

       • vittta

        To by mě docela zajímalo, jak jsem reagoval na půtku Feriho a jednoho muže.
        Zdráhám se napsat bezdůvodný, protože to není nijak prokázané, a zdráhám se dokonce napsat i útok dvou mužů.
        Zhostíš se toho úkolu?

        • Saul

         Úkolu vyhledávat tvoje staré komenty se zhostím, až to uznám za vhodné.
         Jsem rád, že si mé preciznosti v tom směru hluboce vážíš:-)
         Ale určitě se nezdráhej ty a iniciativně najdi z té doby koment, kdy to „násilí“ odsuzuješ podobně propagandisticky vehementně, jako tu dámskou facku novinářskému hrdinovi ze Sputniku.
         Zkus si dát nějaký termín a nespěchej.
         Budeš potřebovat spoustu času.
         Ale já jsem trpělivý:-)

         • vittta

          Ale nehavluj, nehavluj, Saulíku.
          Kde tu facku jakkoliv odsuzuji, dokonce vehementně?
          Musíš číst, co píšu!
          Ale líbí se mi, že jsi procitl, a napadeného novináře Sputniku nazýváš hrdinou.
          Ještě přestaň lhát, a budu tě brát na vědomí, jo?
          Ale sere tě ten facan, co?
          Nejde o to, že nějaká agresivní čůza dala někomu facku, ale že ta agresivní čůza patří mezi zastánce míru, tolerance, pravdy a lásky, zatímco zcela klidný a vyrovnaný novinář Sputniku patří mezi netolerantní a agresiní hejtry.
          To je prdel, co?
          Dej si ještě panáka, a za týden se na to zapomene.
          Budeš se zase moci pohoršovat, když někdo hodného romečka, nazve cigošem.
          To je tvoje práce, tak to dělej pořádně,a nenech se unášet nervozitou!

          • Saul

           „Kde tu facku jakkoliv odsuzuji, dokonce vehementně?“(vita)
           Nemyslím, že bys byl schopen upřímně odsoudit jakékoliv násilí.
           Jen jsi tady prostě zase zkoušel hrát nějakou svoji propagandistickou komedii(13.05), tak jsem rád, že jsem tě mohl opět odkázat do reality.
           Tvé vlastní.
           S tou máš pořád zjevně nějaký zásadní problém.

          • Saul

           Každopádně jsem rád, že se ti po tom kafi zlepšila virtuální artikulace a nedostáváš mne do „argumentačně složitých situací“, jako dnes večer s tímto tvým projevem:-)
           „vyfantasmarorovaný děj tého neblahé událsoti.“(vita 18.09)

           Tak dobrou, diskutére :-0)

          • vittta

           Nemyslíš, ale držkuješ.
           Tak přestaň havlovat a drž se tématu, já nejsem z té facky v úzkých- já ne!
           A tím dneškem, tím, co jsem nazval „fantasmagorováním“, sis to asi posral i u těch, co si až do teď mohli myslet, že jsi lidská bytost.
           Několikrát jsi byl přistižen při blábolení tak okatě, že jsem si myslel, že pozezeš kanálama.
           Jenže ty nemáš soudnost, tady je JASNÉ video, a ty tvrdíš, že na něm je něco jiného, než na něm je, ty nemáš zdravé kulo, ty vole, to zaskočilo i mě teda, že jsi poněkud…jaksi…intelektuálně slabý, to vím, ale tohle, to byla trošku přeháňka.

          • pacifista

           Já si myslím, že jí to pošuškal ten fotograf. Tedy to, aby vyrazila Frantovi mobil. Všimni si jak se potutelně usmívá, když se k ní naklání a i pak se směje. Tu facku si už Procházková, jak byla v ráži, přidala sama.

     • Kamil Mudra

      Já nevím, Saule, co myslíte tím: „fotografování a natáčení v té podobě, co tam Franta předváděl“ ale na videu vidím dva muže kteří se navzájem zaměřují objektivy.
      A ze slovního úvodu k facce je zřejmé že Procházkové o fotografování vůbec nešlo.

      • Saul

       Tak vy od min 0.35, která předcházela té facce a kde se situace začala hrotit, vidíte „ dva muže kteří se navzájem zaměřují objektivy“?
       Zvláštní, já ne.
       A dáte mi odkaz na to vaše video?
       Evidentně je to nějaké jiné, než které jsem komentoval já.
       Já myslel to Astrovo z 23.11.2019 – 9.15.
       Tak se na něj zkuste podívat v tom mnou zmiňovaném čase, třeba pochopíte, co jsem myslel tím „fotografování a natáčení v té podobě, co tam Franta předváděl“
       Škoda, že neměl odvahu podívat se soupeřce do očí, třeba by to ocenila a ušetřila ho toho brutálního násilí.
       No, tak hlavně, že měl odvahu na ty pindy, co o ní psal na Sputniku.

       • Kamil Mudra

        Není jiné. Už od minuty 0:09 tam vidím to co jsem napsal.
        Pak v 0:33 přichází Procházková a říká: „Vy jste takový prase novinářský, že to jsem ještě fakt neviděla. Takový lži, který vy vypouštíte, co si to vůbec dovolujete? Že se nestydíte,“
        No a následuje to vyražení mobilu a facka.

        • Saul

         Od min 0,30, kdy za ním přátelskou procházkou přichází Procházková „zaměřuje“ Franta mobilem koho?
         Nějakého jiného muže, nebo ji?
         Klidně to berte jen jako řečnickou otázku, ať neskončíme zase u nějakých „jalových pindů jen za účelem planého oponování“:-)

          • Kamil Mudra

           Marně se snažíte, ohu. Saul vidí na videu jen to co chce. Ať už jde o video z Národní a nebo toto.

          • Kamil Mudra

           „…kdy za ním přátelskou procházkou přichází Procházková..“
           Tohle mne dostalo, Saule :-D
           Netušil jsem že také umíte být vtipný. Držte se toho, je to příjemnější než to vaše věčné hrocení.

          • Saul

           Já už tomu rozumím, Kamile a ohu.
           Vy nejenže jste to video neviděli, ale ještě si spletli Procházkovou se Spencerovou.
           A teď si myslíte, jak jste mne nachytali na ty dva muže.
           No, to nevím, jak bych vyvracel:-)

          • Kamil Mudra

           A které že to video s fackující Spencerovou nás uvedlo v omyl, Saule? Není to spíše tak že jste si vy spletl Spencerovou se Spencerem?

          • kočka šklíba

           Myslím, že tady natvrdo vidíme, jak pravda a lásko vítězí. A to jednak Procházkovou, ale zvláště Saula. Klidně tady bude do bezvědomí tvrdit nesmysly a lži. Kvůli němu jsem si to video pustila 3x, abych mu třeba nekřivdila, a nekřivdím. je schopen stále tady lhát a lhát. Zamotávat se do lží, do svých nesmyslných tvrzení a nakonec se snaží, když už neví kudy kam, jako MaB ostatně, odklonit diskusi. Jo jo, to je ta skvělá pravda v jejich podání.

          • vittta

           A už vyfičel.
           Pak se zase přižene, psychicky posílen, napadne vás, že jste moje čubka, Kamila, že je můj otrok a Oha, že se k vám přidal, a bude následovat výčet všeho, co jsem- dle něho- napsal za posledních 12 měsíců.
           Reagovat k této věci už ale nebude.

          • oh

           Saul: „Vy nejenže jste to video neviděli, ale ještě si spletli Procházkovou se Spencerovou.
           No, to nevím, jak bych vyvracel:-)

           To mi zní, jako byste se vyjadřoval k jinému videu, než je na začátku tohoto vlákna, a navíc k takovému, na které zde odkazováno nebylo, což je rozhodně zvláštní, když jste evidentně zaznamenal, že první trefu od PravdaLásky schytal Frantův telefon..
           Jste si jistý, že „nedebatujete“ ve špatném vláknu, na špatném webu, případně špatném alternativním vesmíru?

          • Saul

           „To mi zní, jako byste se vyjadřoval k jinému videu,“ (oh)
           Správně, ohu!
           Přesně ten pocit jsem měl i já, proto jsem se na to video optal Kamila a ten mi ve 14.51 k mému velkému údivu potvrdil, že jde o video stejné.
           Takže jsem se ho následně optal:
           „Od min 0,30, kdy za ním přátelskou procházkou přichází Procházková „zaměřuje“ Franta mobilem koho?
           Nějakého jiného muže, nebo ji?“
           Načež jste mi vysvětlil, že
           „Nějakého jiného muže,….“(oh)
           Reakce psychicky labilní šklíby a včera zjevně zhuleného, či ožralého vity jsem jen tak přeletěl, ale zřejmě viděli to samé co vy a Kamil, tedy dva muže.
           Je to zajímavé, ale v podstatě lehce vysvětlitelné.
           Takto nějak asi vznikaly nejen ve středověku „zázraky“.
           Někdo prostě v nějakém stínu uviděl panenku Marii, ve zdejší sektě se v davové psychóze zase Procházková mění v muže.
           Nakonec můžu být rád, že jste se mne nepokoušeli přesvědčit, že od té min.cca 0,30 Franta mobilem nenatáčí růžového jednorožce.:0)

         • Saul

          Odkaz na video i aktuální časy k tématu diskuse už jsme přece diskutovali, Kamile.
          Zjevně jste tomu nevěnoval dostatečnou pozornost.
          Spencerovou se Spencerem bych si samozřejmě nespletl.
          Mají jinou barvu vlasů a Bud se nestyděl holit a nosil i plnovous.
          Ovšem ta žurnalistická hvězda Sputniku by nejspíše vzala nohy na ramena, bez ohledu na svůj chytrý mobil, před oběma těmito ramenatými personami.
          Procházková ho krapet překvapila.
          Vás taky, že?:-)

          • vittta

           Fašistka Procházková mě osobně nijak svou agresivitou a sprostostí nepřekvapila, ale to nijak nevysvětluje tvůj vyfantasmarorovaný děj tého neblahé událsoti.

          • Saul

           „vyfantasmarorovaný děj tého neblahé událsoti. „(vita)
           Jo, thak nejack.
           Násilí je vždycky neblahé.
           Naštěstí se Procházková za svůj úlet omluvila.
           To fašisti většinou nedělají.

          • Kamil Mudra

           „Odkaz na video i aktuální časy k tématu diskuse už jsme přece diskutovali, Kamile. Zjevně jste tomu nevěnoval dostatečnou pozornost.“
           Máte-li na mysli to video z Národní, tak, pokud vím, nediskutovali jsme žádné časy ale výskyt chvilkařských placek. Nu, na můj poslední komentář https://janica9.wordpress.com/2019/11/17/polemika-s-mab/comment-page-1/#comment-78983 jste nereagoval. Ale pokud jsem si to měl vyložit jako že mlčení znamená souhlas, pak si dovolím vás upozornit, že ve psané diskusi není to přikývnutí vidět a tedy je třeba ho čitelně vyjádřit.

           „Procházková ho krapet překvapila. Vás taky, že?:-)“
           Nesleduji tuhle „hvězdu Deníku N“ natolik abych měl o ní vytvořené nějaké mínění – takže nepřekvapila. Ale i kdybych se s ní potkal v takové situaci poprvé, nezaskočila by mne nepřipraveného. Je známo že když si dá žena ruce v bok, následuje zpravidla nějaká invektiva – minimálně verbální. Franta za svou vtipnou narážku na její „sluníčkářské počty“ těžko mohl očekávat že mu jde poděkovat. A ten slovní start už rozhodně žádné něžné políbení nevěstil. Navzdory tomu že pro vás to bylo „přátelské přicházení“.

          • pacifista

           Saul je opět směšný a vůbec mu to nevadí. Zvláštní to povaha. Pořád se točí dokola, jenom ne k věci. Co mu také zbývá, že? Přistižen při manipulaci, snaží se uniknout všelijakými oklikami a hlavně obviňováním ostatních, vědom si toho,že nejlepší sebeobrana je protiútok.

          • Saul

           S tím únikem a dezercí od témat to nepřehánějte, zahrádkáři.
           V následujícím článku výše jsem vám navrhnul něco k zamyšlení.
           Ale to asi nebude vaše parketa, viďte?
           Tak třeba kamarádi vypomůžou …:-)

          • vittta

           Ty vole to je prdel, Saule, „zahrádkáři“, no to je legrační a ponižující, ty vole, ty seš kousek, já tě fakt žeru.
           Já jsem houbař, vole, můžeš mě tak také znemožňovat.
           Ty seš pacient, to je vrchol!

          • Saul

           Ty máš něco proti zahrádkářům, vito???
           Já tedy rozhodně ne!
           Možná ti někdy některý nakopal prdel když jsi mu chtěl krást ředkvičky, ale to bylo ponižující jen pro tebe.
           Zahrádkářství je podle mne docela hezký a užitečný koníček, takže jsem to směrem k pacifistovi použil jako kompliment.
           Povšimni si, že po něm nechci, aby „držel zobák“, jak tady nedávno jakýsi fašounský póvl vyřvával po Nerevarovi, nenadávám mu do sviní…naopak ho povzbuzuji v jeho zájmech.
           Ani proti houbařům nic nemám.
           Pokud se tedy nespecializují pouze na lysohlávky a potom své halucinace neprezentují na sociálních sítích.
           Na to by sis měl dát trochu pozor.
           Ale zpět k věci, jak žádá pacifista.
           Ve článku o Vlasovcích jsem mu položil takovou hádanku, která ho vyděsila tak, že si prchl až sem grindat si sliny po bradě .
           Ty se svými encyklopedickými znalostmi a specializací na 2. světovou válku bys mu přece mohl pomoci.
           On má sice rovněž velmi obšírné vědomosti, například o oslepeném Galileovi, ale s tím mým dotazem si asi neví rady.
           Tak pomůžeš?

  • vittta

   Tak už je to jasné, s tou fackou.
   Plno lidí, a jsou to příznivci pravdy a lásky, s fackou souhlasí, někteří nadšeně.
   Sama Procházková píše jasně:

   “ Závěrem připomíná, že je přesvědčenou odpůrkyní jakéhokoliv násilí. „Nejsem na to, co se v pátek stalo, hrdá, ale nejsem to já, kdo by se měl stydět,“ uzavírá své vyjádření Procházková.“

   No vidíte, stydět by se měla hlavně oběť napadení, a proč?
   To vysvětluje Denník N:

   „Pod její vyjádření pak Deník N přidal i své stanovisko v podobném znění: „Celá akce nese znaky připravené provokace ze strany zástupce propagandistického serveru Sputnik. Jeho redaktor vydal o zkušené novinářce Petře Procházkové pomlouvačný článek anásledně ji a našeho fotografa obtěžoval natáčením a fyzickým kontaktem přímo na akci.““

   Takže je to jasné, provokace!
   A to tak hned vnímal!
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Starosta-Novotny-pise-Prochazkove-Mate-mou-podporu-ja-bych-tomu-hovadu-rozkopal-na-miste-drzku-Toto-je-oficialni-stanovisko-Prahy-Reporyji-604499

 9. oh

  Čtrnáctý ročník Ceny českého internetu, tzv. Křišťálová lupa, zná své vítěze. Anketu pořádá společnost Internet Info, vydavatel odborných serverů Lupa.cz, Měšec.cz, Root.cz, Podnikatel.cz,..

  Cenu za projekt roku 2019 si odnesl tým online (a tištěného) Deníku N, který vznikl na podzim roku 2018
  V kategorii Marketingová inspirace pak byly oceněny:
  1. Milion chvilek pro demokracii – Spolek pro podporu a kultivaci demokratické kultury, který zorganizoval největší demonstrace od roku 1989.
  2. Crowdfunding Deníku N – Rekordní crowdfunding českého internetu. Deník N podpořilo více než 5400 lidí, kteří přispěli celkovou částkou 7 milionu korun.
  Deník N si kromě vítězství v projektu roku může připsat druhé místo ve zpravodajství a publicistice. Je také pátý v ceně popularity. Při nedávném výročí oznámil, že čtenářská odezva překračuje jeho původní plány. A přímo při vyhlašování se ředitel Ján Simkanič (jakousi shodou okolností také jeden ze společníků Internet Info .-) ) rovnou pochlubil, že předplatitelů je už 13 000. Stříbrnou příčku získal Deník N v kategorii Marketingová inspirace, protože dokázal uspořádat rekordní crowdfunding na českém internetu – více než 5400 lidí na jeho start přispělo částkou sedmi milionů korun.
  Holt aktivní žumpalistika s osobním nasazením redaktorky se cení. :D

  Stanovisko aktivní novinářky a Denníku N (Nenávist?) označuje celý incident jako předem připravenou provokaci serveru Sputnik.
  Petra Procházková:
  „Raptor TV následně pustila do oběhu video, kterým se mě pokouší kompromitovat. Natáčel ho fotograf Vít Hassan, který se mi bezprostředně po incidentu dokonce pokoušel natočený materiál prodat.
  Je na něm natočeno, jak jsem vyrazila Frantovi telefon z ruky a pleskla ho po tváři. Video ovšem nezabírá celou situaci, chybí v něm, že Vladimír Franta opakovaně provokoval mého kolegu, fotografa Ludvíka Hradilka, a pak na něj i fyzicky dorážel. V tu chvíli jsem vyšla já a znovu se snažila zjistit, co svou aktivitou sleduje. Na videu tedy není zaznamenán předcházející kontext, jak se situace postupně vyhrocovala.
  Jsem přesvědčenou odpůrkyní jakéhokoliv násilí. Nejsem na to, co se v pátek stalo, hrdá, ale nejsem to já, kdo by se měl stydět.“
  Stanovisko redakce:
  „Celá akce nese znaky připravené provokace ze strany zástupce propagandistického serveru Sputnik. Jeho redaktor vydal o zkušené novinářce Petře Procházkové pomlouvačný článek a následně ji a našeho fotografa obtěžoval natáčením a fyzickým kontaktem přímo na akci. Petra Procházková se neměla nechat vyprovokovat, byť je její reakce lidsky pochopitelná. Bez jakýchkoliv pochyb je však jasné, kdo cíleně lhal a manipuloval a kdo na místě nerespektoval opakované žádosti o ukončení obtěžování.“

  Jj, je to ložený, paní redaktorka je v tom zcela nevinně. A teď, milé děti, uslyšíme ještě O Červené Karkulce.

  • dixi

   Tu takzvanou reportérka jsem zaznamenala už dávno v TV. Nejen řeči, ale i mzikanim do kamery mne zaujala, negativně, jako by očekávala pochvalu, za své dosti zlomyslne a negativní názory. Názor jsem nezměnila.

  • MaB

   Ano , Astře, pro mne nic nového, ale potvrzuje to, co zde říkám. :)

   „Zákon z roku 1905 je náš pilíř,“ řekl E. Macron. Je relevantní, je to plod bitev a […] musí být plně uplatňován. Podle hlavy státu posílil „uzavírání škol, když nerespektují zákony republiky“.

   Dnes, řekl Emmanuel Macron, „když říkáme sekularismus, nemluvíme jen o sekularismu“, tedy o možnosti v Boha věřit nebo ne, ale spíše o „Komunotarismu“ v určitých částech republiky “ V této věci prezident znovu opakoval , že bude „nemilosrdný“, vůči těm, kdo „ve jménu náboženství sledují cíle a zájmy politického islámu, který chce skoncovat s naší republikou“.
   Za tímto účelem plánuje posílit kontrolu nad financováním ze zahraničí, protože tento „politický islám je hrozbou pro schopnost udržet pohromadě národ,“ uzavřel.
   http://www.leparisien.fr › societe › macron-intraitable-contre-l-islam-politique-2…
   25 avr. 2019 –

   • Kamil Mudra

    Dokud bude možné vznášet požadavky ve jménu náboženství tak Francie sekulární zemí nebude. Schovávat prosazování práva Šaria pod přikrývku komunitarismu, což je jen filosofický směr umožňující diskusi o společenském uspořádání, znamená rozžvanit problémy do neuchopitelné podoby a tak odložit a zkomplikovat jejich řešení. Macron by měl být nemilosrdný bez uvozovek, jinak žádné nápravy nedosáhne.

  • MaB

   Myslím, Kamile, že jste si nevšiml, že šlo o přepis toho, co řekl Macron v tiskové konferenci. Proto ty ùvozovky.

   Prezident Macron naopak poukazuje na to, že užívaní pojmu „sekularita“ i pro „communautarisme“ ( = tendence zdůrazňovat specifika komunit etnických, náboženských, kulturních, sociálních) je nesprávné.
   A znovu zdůraznil, že bude „nemilosrdný“, vůči těm, kdo „ve jménu náboženství sledují cíle a zájmy politického islámu, který chce skoncovat s naší republikou“.

   Váš závěr, že to „znamená rozžvanit problémy do neuchopitelné podoby a tak odložit a zkomplikovat jejich řešení“ je proto chybný

   • Kamil Mudra

    MaB, mě je jedno kdy a kde to Macron řekl. I tím že chce být nemilosrdný k těm kteří náboženství zneužívají už je o krok pozadu. To by mohl říct v zemi ve které je náboženství součástí státní správy. V sekulární zemi by náboženství nemělo být vůbec zneužitelné protože by nemělo být použitelnou pákou k dosažení čehokoli. V argumentační rovině by nemělo mít o nic větší váhu než sběratelství poštovních známek nebo historických panenek. Na každé odůvodnění slovy: „Jsem muslim (křesťan, šamanista …)“ by ze strany kterékoli státní instituce měla existovat jediná reakce: „No a co má být? To je přece vaše soukromá záležitost.“ A např. náboženské akce tohoto druhu by neměly být realizovatelné: https://www.klara-samkova.cz/sites/klara-news.cz/files/11767227_1613978988843216_1292470334_n.mp4 pokud nezúčastněným místním komplikují život.

    • MaB

     Kamile, asi jste hledal a už nenašel, tak doplňuji s tím, že Macron nastoupil do funkce v červenci 2017.
     í vitttu bude možná zajímat, že v tomto směru toho za dva roky udělal více než jeho tři předcůdci dohromady za 22 let…

     Prières de rue à Clichy: Les organisateurs condamnés
     Publié le 05/09/18 à 16h54 — Mis à jour le 05/09/18 à 17h17

     Pouliční modlitby v Clichy: Organizátoři odsouzeni
     Muslimské sdružení a jeho předseda, který v roce 2017 uspořádal pouliční modlitby v Clichy-la-Garenne (Hauts-de-Seine) na protest proti vyloučení modlitebny z centra města, byl v úterý odsouzen k pokutám a odškodnění za organizaci akce.
     UAMC pořádala každý pátek od března do prosince 2017 sérii pouličních modliteb.
     Celkem se uskutečnilo 34 modliteb, které částečně blokovaly provoz na bulváru a způsobovaly různá narušení veřejného pořádku,
     Soud shledal sdružení a jeho předsedu vinným a odsoudil prvního k pokutě 5 000 eur, druhého organizátora k témuž s podmínkou.. Obžalovaným je rovněž uloženo, aby společně a nerozdílně zaplatili městu 17 000 eur jako náhradu škody (500 EUR za každou pouliční modlitbu).

     • Kamil Mudra

      MaB, pokuty nejsou na ulici vidět. UAMC je v klídku proplatí nějaký prachatý sponzor tak jako silničnímu pirátovi jeho bohatý papínek a jede se dál jak v případě těch modliteb tak v případě toho synka. Dokud bude šance modlitby dokončit budou se pořádat, stejně jako si bude synek dál jezdit po svém, dokud bude mít šanci do toho fára nasednou a dojet do cíle.
      Pro obyvatele města čelící nepovoleným záborům se nic nezmění, stejně jako pro účastníky silničního provozu vystavené pirátství bezohledného pracháče. Ta Macronem zmíněná nemilosrdnost musí být vidět na veřejnosti a ne jenom v soudní síni.

      • MaB

       Ale Kamile, kde jinde než před soudem chcete v právním státě řešit porušení zákona ?
       Viděl jste někde v ulicích modlitby muslimů po roce 2017 ?
       Já ne. Kdyby tomu tak bylo, byly by toho plné noviny a vysílaní BFMTV by je ukazovala od rána do večera.

       • vittta

        To už tady razila Třešeň, tyhle tresty.
        Muslimové byli potrestáni jak právně, tak morálně, a jen tak někde si už modlení nedovolí.

       • Kamil Mudra

        Inu, MaB, nemyslel jsem svým komentářem „kde jinde“ nýbrž kde také a především – tedy na veřejnosti. Ale pokud to pokutování zabralo natolik že se ve Francouzských městech již po dva roky žádné takové shromáždění nekonalo, pak jde o posun dobrým směrem. Jen tak dál a nejen co se týče modlení. Četl jsem v létě že se muslimské ženy rozhodly porušit pravidla plaveckého bazénu v Grenoble a na protest se hromadně koupaly zahalené (burkiny?). Protest prý organizovala nějaká organizace „Občanská aliance“. Už si nepamatuji jak dopadla se svými požadavky ale doufám že neuspěla a že hygienická pravidla u místní správy zvítězila.

        • MaB

         doufám že („Občanská aliance“).neuspěla a že hygienická pravidla u místní správy zvítězila. (KM)

         Je tomu tak. Bazény v Grenoblu i jinde jsou otevřeny bez plavek „burkini“
         V rámci veřejného bazénu z hygienických, zdravotních a bezpečnostních důvodů mohou pravidla sportovního zařízení, která jsou závazná pro všechny uživatele, stanovit zákaz určitých plavek.
         Zákaz plaveckých obleků burkini ve veřejném bazénu nemůže být založen na principu sekularismu, ale může být založen na materiálních údajích prokazujících, že ze zdravotních, hygienických nebo bezpečnostních důvodů takový oděv nemůže být povolen.
         Kromě toho nošení šatů pokrývajících celé tělo nemůže být v rozporu s povinností projít mýdlovou sprchou před vstupem do bazénu ani s bezpečnostními pravidly v případě nehody.

         • Kamil Mudra

          „Zákaz plaveckých obleků burkini ve veřejném bazénu nemůže být založen na principu sekularismu, ale může být založen na materiálních údajích prokazujících, že ze zdravotních, hygienických nebo bezpečnostních důvodů takový oděv nemůže být povolen.“
          No vždyť o tomto přístupu, jaký by měl platit v sekulárním státě, tady celou dobu píši. A ne jenom v bazénech ale ve všech oblastech veřejného života. I když… všeho s mírou. Aby se z nás nestali bioroboti.

 10. embecko

  „To je hned vidět, jakou cílovou skupinu levice…nemá! Pracující.“
  Bingo!
  Ale abychom nekrivdili levicove myslence, tohle neni zadna levice, ale mocenska obcanska skupina, pracujici s levicovou metodou.
  Osobne povazuji muslimy za hluboce opravdove lidi, kteri tohle prokoukli. Jak popsat plany tehle „levice“? Nejlepe asi takhle: Chteji jim pomahat, aby je pak mohli ovladat (a neplati to jen pro postaky).
  Procitena opravdovost, ztelesnena v muslimskem nabozenstvi, tu narazi na obcansky princip, reprezentovany ruznymi sekularne se tvaricimi skupinami (at levici, konzervativci, anebo liberaly).
  Tedy jde o predehru obcanske valky mezi lidmi pravdy a lidmi moci.
  Boj proti jakemusi salafismu je zde samozrejme malichernou zaminkou az vyrazem bezmoci, protoze konflikt bezi po uplne jine linii. Jestli je nekdo nabozensky umirneny, anebo fanatik je tu zcela lhostejne, nebot vnimani vericiho, at takoveho, anebo onakeho, je zcela zasadni: vi a citi, kdo kona pravdu a kdo mu jen maze med okolo pusy. Stat si pak omylem mysli, ze kdyz se mu podari odstranit ty nejagresivnejsi vyhonky nabozenske ideologie, dostane umirneny zbytek pod kontrolu. Ale to je chyba, situace je podobna zahradnikovi, strihajicimu zivy plot: cim vice striha, tim vice novych vyhonku se za nejaky cas objevi.
  Proste vsechno je spatne, rekl by klasik :o)

  • Mrkos

   Naprostý souhlas. Uvedu jiný příklad. Malý kuláček makal na poli, zaměstnal děvečku a pacholka a zplodil děvče a tří syny. Věno pro dceru rodinou kasu dost vyprázdnilo. Stateček mohl zdědit jen jeden, protože grunt se neděli
   Když se to povedlo šel druhý na faráře a z třetího byl proletář. Ale vše se vivinulo jinak. Přišel bolševik a grunt se připojil k držstvu. Ještě tak otec rodiny věděl, že vstoupil, ale v řeči rodiny to bylo „Vzali nám statek“. O pocitech křivdy v další početné generaci vnuků je nám jasno „Dědečka okradli komunisti, mohli jsme mít statek“ -Všichni?
   Realita by byla jiná. Strejček má ten stateček, dře jako vůl, je celej strhanej, když mu jedeme o prázdninách pomoc na žně, tak nás krmí bramborama, a pak si odvezeme tři pytle brambor. Ještě že je se setřenicema sranda. On kulak my proletáří. Ale bolševik začal šířit tezi, že pozůstatky vykořisťovatelských tříd vymírají, ale zapoměli, že tu geometrickou ředou přibývá ukřivděných.
   Měl jsem děda, pět prastrýců, jednu pratetu a byl jsem se na ten
   ubohý stateček podívat, Můj děda (byl nejmladší) a tak na statečku
   pochytil řemeslo, ale jinak nic. Díky tomu, že měl 206 cm vypracoval
   se na šafáře, ale nakonec skončil jako zedník. Se zaměstnavateli
   míval potíže, protože nesnášel, když majitelé ponižovali personál
   a dělníky o kampaních.Za války jeho mohutné tělo (facka funus Volšany)
   lístky neuživily.

   • embecko

    Kdyz jste se zastavil u vykoristovani:
    Muslimska populace je v Evrope v idealni situaci: Vuci vlastnim lidem se muze chovat s respektem, ale na vetsinovou populaci jiz muze uplatnovat volnotrzni pravidla a to zcela bez skurpuli (tedy na ni muze realizovat/ kompenzovat to, co ji je upreno mezi sebou a co je v jadru lidske, i kdyz je to oznacovano jako zle).
    Tim padem muslimska komunita sili (nejen moralne, ale to predevsim) a kazdy krok proti jejim tradicim (byt sebelepe mineny) zvysuje pocet ukrivdenych hlasu, jak o tom pisete vyse.
    „Muslimsky soused v ulici se k nam choval vzdycky dobre a v souladu s virou poskytuje almuznu, zakat, zatimco bily muz z radnice se k nam choval vzdycky spatne (neustale po nas neco chtel).“
    Umma je aktualni poulicni pospolitost, zatimco obcansky princip je sebeomezujici se sazka na budoucnost v nadeji, ze se nam nekdy nejak vrati (napr. ze nas ochrani policie, dostaneme primerene socialni davky ci probehne radny soud).
    A pritom muslimum je jasne, ze charakter bile zeny a bileho muze (at jsem korektni) je exploatacni a agresivni a to v jakekoliv situaci (i kdyz pacha charitu, ci zastava prava minorit). Proto by byla jejich sazka na obcanskou budoucnost uplnym nesmyslem. Z hlediska kazde importovane nabozenske komunity (nemusi to byt hned islam), je jasne, ze jde o hodne a ze to prve, co se nesmi udelat, je verit bile majorite. Nikdy a v nicem. Ja to vidim vcelku opravnene, treba jen z duvodu zkusenosti (proc take davat prednost teorii pred praxi?).
    Jak jsme tu jiz nejednou konstatovali, prvou obeti bile charity (ve vsech jejich podobach) je umirneny muslim, snazici se podle bileho navodu integrovat. Nejdrive s nim vyjebe sam stat, nechajici takoveho ubozaka napospas pri prve prilezitosti, pak si ho podaji souverci.
    Me to prijde docela logicke, ze to takhle bezi.

 11. astraustralia

  Kdo v nedeli nerad premysli a srovnava dnes a vcera
  a uz vubec ne dnes a kdysi
  nabizim nedelne odpoledne (pro Evropany)
  povidani jen o pritomnosti a uplne jinak :-)

 12. embecko

  „‚Zabíjejí jako zvířata!‘ Křesťané ze severu Sýrie prchají před islamisty, které podporuje Erdoganovo Turecko.“
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/syrie-krestane-turecko-islamsky-stat_1911241101_ako
  Soudruzi uplne zapomenuli, ze Turecko je nasim spojencem v NATO a jeho druha nejvetsi armada.
  A to nemluvim o tom, kde se tam ti islamiste (aka konstruktivni opozice) vubec vzali. Jak pisi na e-republice, nic neni tolik silenejsi, nezli okaty dvoji metr politiku a s nimi sprateleneho mainstreamu!

  • vittta

   Nesmysl, tohle by mezinárodní organizace nikdy nedovolily.
   Ten Putin nedá s tou propagandou pokoj!
   Jenže na mě si neřijde, já čtu „manipulatori. cz“ a tam nic takového nepsali!
   Saul mě to naučil, a od té doby se citím daleko svobodnější.

   • Kamil Mudra

    Manipuláři.cz je jistě skvělý informační zdroj, ale já si přece jen raději poslechnu Petra Hampla:
    Co nás čeká a co s tím můžeme dělat.

 13. embecko

  Verejnopravne-chemicti analytici zasedli ke svym laboratoranim vaham a na miligram presne vyvazili politicky korektni zpravu o facanu Prochazkove:
  *
  Facka
  Reportérka Deníku N Petra Procházková na novinářském fóru pořádaném ruským časopisem Mezinárodní život dala facku redaktorovi Sputniku Vladimíru Frantovi. Procházkovou Franta podle jejích slov vyprovokoval zmanipulovaným textem o jejím vystoupení na fóru a následným chováním vůči jejímu kolegovi, fotografovi Ludvíku Hradilkovi.
  *
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vikendovy-prehled-abolice-capi-hnizdo-milos-zeman-andrej-babis_1911242048_miz
  Slova Fanty jsou bzucenim mouchy v usich orla…proto prikladam, na vyvazenou (coz zni skoro jako „na zdravi“) prispek jednoho ze ctenaru Sputniku zpod zpravy o tragickem umrti mladeho slovenskeho fotbalisty:
  *
  To je pokrytectvo, prečo sa rovno nenapíše, že chlapec spáchal samovraždu skokom zo 7.poschodia. Polícia cudzie zavinenie nezistila. Je potrebné pátrať po príčine tohto skutku. Aj 13.11.2019 spáchalo samovraždu 5 ľudí. Viem si predstaviť príčinu – 30 rokov zlepšujúceho života po prevrate, ľudia nevedia čo od dobroty, veď majú oproti komunistickému životu právo na byty zadarmo, slobodu, kde si vybrať brloh, pod ktorým mostom, zdravotníctvo podľa ústavy zadarmo, priateľstvo so susedmi, nemusia mať strach o svoje deti, nemusia mať strach, že ich zamestnávateľ vyhodí pre politické názory/viď osud odborárov a členov KSS/ Kde sú anál-itici, prieskumy a názory Kňažka, Budaja, Lasicovej.
  *

  Taktiez sa pytam: Kde su prieskumy a nazory nasich ceskych hliedacich psov demokracie? Preco nevieri bubny poslancov demoblogu? Preco Knieza nevola do zteca budovy DenikaN?

  • embecko

   Na rozdil od vyvazeneho verejnopravniho rozhlasu nechutna propaganda od Vetvicky, odporny clanek, oslavujici nasi totalitni minulost:
   https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=735527
   „Brankař Mira zpoza lesika vždycky ty dva cygany s obdivem pozoroval a řikal, že až bude velky, tež se stane cyganem a tež bude tak svobodně a zadarmo jak oni jezdit vzadu na stupačkach…. Popeláři to byli bozi pro většinu z nás jak sme byli malí synci. Dokonce jsem slyšel, že i v dnešní době je tam pořadník a nedá se jen tak získat tuto pozici.“

 14. astraustralia

  Pokud byste tu meli pocit ze vymena nazoru je prilis nekonfliktni a je treba to ozivit ci rozvirit
  nabizim k shlednuti rozhovor s presidentem
  (od 16′ .nabira na zajimavosti)

  • MaB

   Jako vždy jsem pozorně vyslechla a opět místy zjišťuji vzájemnou blízkost nebo i shodu:
   Pan prezident má rád debaty a polemika podle něho k diskusi patři, pohled na Krym, NATO, vztahy USA a Čína.
   Potěšilo mne, že i on rád cituje – Obzor se vzdaluje rychlostí, kterou se k němu přibližujeme, Když ho nemůžeš spráskat, tak se s ním spoj, a i v latině: Littera scripta manet…
   V pohledu na demonstraci na Letné se lišíme, rozhodně tam nebyli jen samí frustrovaní volbou.
   Miloš Zeman se také mýlí, když říká, že jedinou předností senátora a budoucího kandidáta Pavla Fischera je to, že je mu víc než 40 let. :)

 15. Alva

  Co myslíte? Dá se to považovat za první krok k lepšímu? Dnes na PL)

  ,,Schváleno: Neziskovky, odejděte!” Radnice v Brně se naštvala. Šlo o školní děti
  Usnesení Rady Bystrce směřovala na akci z poloviny října na tamní základní škole Vejrostova, kde probíhal projekt zaměřený na práci společnosti Lékaři bez hranic. Žáci této základní školy mohli během jejího konání přispívat ze svého kapesného na společnou sbírku této organizace. „I díky finanční pomoci dětí ze ZŠ Vejrostova mohly lodě Lékařů bez hranic zachránit 79 530 uprchlíků ze Středozemního moře a převézt je do bezpečí Evropy,“

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s