Větva.

Napsal Jan Hruška

Zamrzí mě, když chytrý člověk začne z ničeho nic plácat. Proto si dovolím napsat následující řádky, které jsou reakcí na malou část článku „Propagandysti všech zemi, rušti aji češti- však vy vite co…“, který vyšel na Protiproudu.

Československé legie nemohly zradit císaře pána. Přestože vládnul většinou mnohem zodpovědněji než dnešní demokratičtí politici, za celých šedesát let mu nestáli Češi za to, aby se dal korunovat. Nebyl tedy král český a co je nám do císaře římského. Ostatně dovedete si představit, že by Rakousko – Uhersko bylo po válce obnoveno; jakou šanci bychom měli o dvacet let později proti zfašizovaným německojazyčným spoluobčanům?

Mimochodem: Nemohu si pomoci, ale mám dojem, že Rusové nasazují legiím psí hlavu hlavně proto, že hrdinným Ruským vojákům vyprášily kalhoty, kdykoli si o to řekli.

Pražské povstání snížilo možnosti německých vojsk přejít do amerického zajetí. Tím snížilo vyhlídky plánu tyto jednotky obrátit pod vedením USA zpátky proti SSSR. Tento plán nebyl příliš reálný, ale u zelených mozků člověk nikdy neví. Právě proto měli sověti tak za zlé generálu Kutlvašlovi, že německé jednotky, opevněné v Praze nakonec propustil bez těžkých zbraní na západ.

Nad zrádcovstvím Vlasova nebudu mudrovat. Důležité mi připadá, co se neříká. K pražskému povstání se přidala malá část Vlasovců a ti podle svědectví očitých svědků, které jsem sám slyšel hledali hlavně čestnou smrt v boji.

České vládní vojsko nebylo nasazeno do bojů proti SSSR, ani když byla situace Německa zoufalá. Hitler věděl proč, ale Větvička to ví líp.

Český národ neměl po tři sta let vlastní vůdce. Proto se naučil v kritických situacích jednat koordinovaně i bez nich. Tím častěji byl poté zrazován těmi, kteří se během akce vůdci stali. Stalo se to už legiím, když je jejich velitelé zapletli do ruské občanské války, do které jim nic nebylo. Ještě víc jsme to viděli po roce 1989. No a průběžně se to projevuje špiněním vlastního národa, ve kterém se tak vyžívají malí čeští intelektuálové.

 1. embecko

  Cast hezkeho Godotova komentare od Tarasa:
  „Ráno i s tou pistolí v tašce na dopravní průmyslovku na Koterovskou a odtud zase na střelnici. O té pistoli věděli spolužáci a nejdřív byli zvědaví, ale postupně je to přešlo a brali to jako samozřejmost. Věděl to i třídní Petr Ptáček a věděl to ředitel školy Ing Foman – a nikomu to nevadilo…To bylo před padesáti lety. Dnes se stát něco takového, vyklidila by zásahovka nejen celou školu, ale možná celou čtvrť a sjely by se na to televizní štáby z půlky republiky.
  Doba je dost jiná a nejsem si jist, že lepší.“

  Upice v tezke totalite, kde se vsichni znali, byli vychovavani podle stejnych principu a kde byly zrejme zpusoby chovani druhych, bylo mozno predat jedinci mnoho osobni svobody.
  To v multikulti, kde neni jasne, co vam druhy provede, uz neni mozne. A tak policie a soudy konaji preventivne, bazirujice na nepodstatnych vecech, nebot nedokazi odhadnout, jake motivy se v druhem skryvaji.
  A nejde samozrejme jen o pistole, ale, v podstate, o vsechny mozne druhy chovani, od nasazovani satku po igelitovou tasku odlozenou na zastavce autobusu.
  To jsme dopadli!…Ale novodobi svazaci vyskaji blahem, jak jiste se citi pod dohledem samopalniku! Jaky pokrok!
  Za vsim samozrejme stoji absence spolecnych vychovnych principu. Totalitu politickou jsme vyhodili dvermi, okny se nam vratila totalita policejni.

 2. vittta

  Celkem překvapivě neprobíhá žádná bombastická „Havlománie“.
  Výročí jeho smrti zaujalo minimum lidí, i minimum novinářů.
  Jinak ho ale mají v držce pořád a všude.
  Svým způsobem….chudák Havel, nedůstojný konec života, nedůstojný pohřeb, nedůstojné zbožšťování, a nedůstojné zapomění.

 3. vittta

  Tohle je zajímavý komentář.
  V textu se píše, že lidé raději uvěří lžím, než aby byli konfrontováni s členy vlastní skupiny.
  Že je to evoluční.
  Hodně se tam píše o faktech, a jsou tam odkazy v angličině, kterým nerozumím, ale sám egoistický text dává tušit, že fakta má k dispozici smečka „A“ (ta, co se k ní hlásí autorka článku) zatímco smečka „B“ fakta k dispozici nemá, a tudíž jsou obětí lží.
  Třeba tady:
  „Pokusy zabránit vzestupu fake news a konspiračních teorií víceméně selhaly.“, píše autorka, nějaká Frankelová.
  Jenže…samo o sobě to je jen kec, nejsou tam popsány žádné příklady lží, a žádné pokusy jak se vyvracely, natož pak příklady neúspěchů onoho vyvracení.
  Asi jde o Brexit, ale psáno to není.
  Pak se tam píše o naději na pravdu, takto: „Z výzkumu vyplývá, že zřejmě ano. Klíčem je pochopit to, co vede lidi k tomu, že ignorují pravdu, nikoliv se snažit je vzdělávat fakty. “
  Hmm…ZŘEJMĚ, to je slovo faktu, tak ZŘEJMĚ mohu napsat na cokoliv a kdykoliv, aniž by mi to byl kdokoliv schopen vyvrátit.
  Ukázka argumentace je zde:
  „Jestliže vaše skupina silně protestuje proti očkování nebo nevěří v globální oteplování,….“
  Tomu říkám argumentace ŽVÁSTEM.
  Leckdo může protestovat proti očkování, ale jen minimum lidí si u toho myslí, že je špatné to očkování jako takové, spíše nevěří, že je v tom smyslu očkují, ale domnívají se, že je někdo nějakým způsobem tráví- což se asi nedá moc ani prokázat, ani vyvrátit.
  V globálním oteplování lze věřit i nevěřit, (co to ale je, „věřit“), ale důvody mohou být různé, při čemž značná skupina v něj potencionálně věří, ale nemyslí, že by na to měl člověk zásadní roli, což se dá prokázat asi lepšími argumenty, jak to, že za to lidé mohou- ale bál bych se argumenty obou stran nazvat fakty.
  Jinými slovy, v uvedených příkladech je množství „podtónů“, a příznivci a odpůrci uvedených příkladů v tom slova smyslu tvoří v podstatě pouze extrémy, kterým jsou jakákoliv fakta svorně u prdele.
  Pak tam je popsán pokus:
  „V jednom velkém experimentu se ukázalo, že jak liberálové, tak konzervativci se odmítli účastnit rozhovorů s lidmi na druhé straně o strategii vůči užívání drog, o trestu smrti či o vlastnictví zbraní. Odmítli tuto možnost i tehdy, když jim bylo nabídnuto, že za rozhovor s opačnou stranou dostanou zaplaceno. Vyhnout se informacím od opozice totiž umožnilo lidem nemuset kritizovat názory své vlastní komunity. “
  Asi sem blbej, protože účastnit se rozhovorů ještě neznamená, že musím přijmout argumenty oponenta, a už vůbec to neznamená, že to musím troubit ve své skupině, i kdych ho přijal.
  Zde by mě měla evoluce naučit držet ve vhodný okamžik hubu.
  No…asi nejsem odpovídajícím způsobem vzdělán, když mi tyhle texty připadají, jako kdyby je vytvořili pacienti v klecových lůžkách uzavřených oddělení psychiatrických léčeben.

  https://blisty.cz/art/98125-proc-lide-vzdorne-veri-lzim.html

  • embecko

   „Asi sem blbej, protože účastnit se rozhovorů ještě neznamená, že musím přijmout argumenty oponenta“
   Zadny fakt nestoji sam o sobe a je treba ho interpretovat (= co pro nas fakt znamena a co nam prinese). Z toho vyplyva, ze v kazdem souboji faktu musi byt nejaky rozhodci, jez rozhodne, ci interpretace je „spravna“. Z toho dale vyplyva, ze korektni diskuzi, zalozenou na faktech, muze vyvolat jen ta skupina, ktera ma bud podplaceneho rozhodciho, anebo je natolik silna, ze si muze dovolit rozhodovat sama. Pokud takovou diskuzi vyvola slabsi skupina, pak v ni prevazuji blbci, protoze s takovouhle taktikou maji predem prohrano.
   Kdyby totiz fakta nebylo treba interpretovat a stala sama o sobe, pak by se nemusely konat rozhovory, ale namisto nich by stacily prednasky (zde jsou fakta a hotovo a vam nezbyva, nezli je prijmout).
   Jelikoz se ale rozhovory vedou a prednasky nestaci, znamena to, ze predlozena fakta si lze vylozit ruznymi zpusoby.
   A jsme na zacatku: do korektniho rozhovoru se bude poustet vzdy a pouze jen ta skupina, ktera ma silnejsi pozici a pravomoci rozhodciho, to jest ta skupina, ktera ma uz predem vyhrano a rozhovor ji slouzi jen jako oficialni stvrzeni jejiho vitezstvi.
   Proto kdo vyzyva, ten je uz predem vitez a druha strana bude donucena argumenty oponenta prijmout, at se ji to libi, anebo ne. Na oko „prohrava“ samozrejme jakoby cestne v objektivnim slovnim souboji, coz je samozrejme od sameho pocatku podvod jako poleno.
   Pokud tedy ta pani vyzyva k pochopeni toho, “ co vede lidi k tomu, že ignorují pravdu, nikoliv se snažit je vzdělávat fakty“, pak je predem jasne o co ji jde a jakou ma pozici a nema smysl se s ni dale poustet do krizku. Ona ze sve pozice rozhoduje, jaka fakta se predlozi, jak se budou interpretovat a ktera z nich budou prijata. Tim se z „pochopeni“ stava „donuceni“ a je po souboji a protistrana se muze nejdrive uvztekat, posleze utrapit :o)

   • vittta

    Tady máš zrovna příklad.
    Čižinský se nějak zamotal do založení jakýchsi „3000 statečných“, což je obdoba komunistických agitátorů.
    Ti mají nějak oslovovat sousedy, aby šli volit.
    Víc nic, aby šli volit, mají to být ti zklamaní politikou, a těm nabízejí, aby šli volit ty, co je zklamali, ale ne Babiše.
    Nabídou nikoli program, ale skvělé osobnosti, zřejmě nějaké nové, neokoukané.
    Jmenován konkrétně je jediný, a to sám Čižinský, ale asi půjde o bandu politických dinosaurů, které každý zná.
    Ukázka argumentace pomocí „faktů“ je zde:
    „Tvrdíte, že se chcete vymezit vůči starým skandálům, zmiňujete například Ivo Rittiga nebo Miroslava Šloufa, ale od lidí, kteří jsou spojeni s Mosteckou uhelnou, se peníze přijmout nezdráháte. To jde trochu proti sobě ne?

    Jsou to lidé, kteří třeba pomáhají projektu Post Bellum.
    Takže penězům od vlivných podnikatelů se nebráníte?

    Vždy garantujeme, že když nám někdo peníze pošle, tak z toho nic nemá, a vždy budeme přemýšlet, jestli nějaký finanční dar přijmeme, nebo ne.
    Jaký je váš vztah k hnutí ANO a Andreji Babišovi? Plánujete s nimi propojení v jednotlivých částech České republiky?

    Nechci fascinaci panem premiérem. Je potřeba dát lepší nabídku.
    V čem lepší?

    Pro lidi, kteří jej nevolí rádi. Lepší a důvěryhodnější program.
    A konkrétně?

    Důvěryhodnější kandidáty.
    Spolupráci s ním tedy nevylučujete?

    Chceme nabídnout lepší nabídku.
    Vylučujete spolupráci s hnutím ANO?

    Jsme pro změnu a nechceme spolupracovat s Andrejem Babišem.
    A hnutím ANO?

    Nechceme spolupracovat ani s hnutím ANO.
    A mohou se vaši budoucí voliči spolehnout na to, že se to za dva roky nezmění?

    Když se podíváte na to, co říkáme před volbami a po volbách, tak říkáme, že se to nezmění.
    Chtěl byste být budoucím premiérem?

    Jsem skaut a skaut je připraven, tak jsem připraven.

    Jinými slovy, neřekl vůbec nic, jen prázdné kecy.
    Oněch 3000 agitátorů samozřejmě nelze nijak konkrétně politicky motivovat, jedině tak, aby šli volit, a nevolili Babiše, při čemž na dotaz nevzdělaného hlupáka (všichno kromě nich) ve formátu „a koho mám voli?“ odpoví, kohokoliv, hlavně ne Babiše, komunisty, a Okamuru, a na dotaz „proč?“ odpoví jednoduše, protože jsou zlí, a ostatní jsou hodní.
    Jen naivka si může myslet, že toto může nějak zafungovat, ale jedna věc je jistá.
    3000 statečných to zadarmo dělat nebude.
    A- o to samozřejmě jde.
    Další teoretická možnost je ta, že budou obcházet staré a nemocné, či naopak velmi mladé (prvovoliče) a ty přesvědčovat, (tedy politická činnost na školách, domovech důchodců či LDN, též možnost uplácet sociálně slabé) protože přijít mně do baráku, tak letí za 30 vteřin držkou napřed, a rozhodně bych nebyl sám, kdo takto zareaguje.
    https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jan-cizinsky-jsem-pripraven-byt-premierem-40307567?dop-ab-variant=101&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=MM220VhVHxi-201912190951&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

    • vittta

     A reakce „dlouholetého vnitropolitického komentátora BL“, Borise Cveka.
     Tento člověk proslul nejvíce tím, že se mu ještě nikdy nepovedlo, jakkoliv odhadnout situaci, a také tím, že za svou karieru voliče vystřídal- po pečlivém uvážení“ několik politických stran, kdy chronicky zvolil vždy špatně, s ohledem na jeho politickou orientaci.
     Jinými slovy, pokaždé to někomu obyčejně sežral.
     Nejsem z Prahy, ale nejde mi do hlavy, jaký vlastně příbeh onen Čižinský voličům nabízí.
     Rozmazlený spratek s prominentní familie, vrhnoucí se na politiku?
     Či snad statečné bourání pomníku maršála Koněva?
     To je mimochodem to jediné, co o něm 99% občanů ví, ale obávám se, že to na převratný úspěch stačit nebude.
     Čižinský se dle mého snaží opičit po Babišovi.
     Nenabízí totiž vůůůůbec nic.
     Babiš také nenabídl nic, ale volby mu vyhrála nepolitická politika- tehdy novinka, a EET, když využil toho, že jak levicové, tak pravicové partaje dlouhodobě špinili živnostníky jako největší škůdce vlasti.
     EET by samozřejmě zavedly i „pravicové“ (ultralevičácké kolaborantské) partaje, ale tak nějak po svém, nikomu by nic neřekli, a schválili by to, jak církevní restituce.
     Jediný Babiš rozeznal obrovský politický potenciál, na EET Babiš stojí, ale i padá, a v budoucnu mu zlomí vaz stejně, jako ho vytáhla k moci.
     Už by se to nejspíš i stalo, a jen a jen miliony chvilek nenávisti a hysteriční nepřátelé vlasti v barvách „demokratických“ stran drží Babiše pevně v křesle.
     Protože nyní už ho podporuji jako premiera i já, i když bych ho nikdy nevolil, ale nemám ho rád, a dobře vím, že krade, kradl a bude krást, a nelíbí se mi jeho ukazování na druhé, že to oni kradou.
     Ale také vím, že krást bude i další premier a celá vláda, a ti další také, a ti po nich také, takže se to za určitých okolností dá v pohodě přehlédnout.
     A Boris Cvek?
     Ten jde dál ve svých stopách a ukazuje, že nikdy nepřekročí vlastní stín naivního kašpara.
     Píše např.
     „Dokonce bych věřil tomu, že politikovi toho typu, jakým je Čižinský, by většina občanů České republiky tolerovala i přijímání uprchlíků. “
     Jo???
     A proč jako?
     No- protože Čižinský.
     Nic méně- nepodceňovat, Čižinský je zástupce celého mohutného mocenského křídla, s prakticky neomezenými zdroji.
     Někdo to bude krýt.
     Zatím vždycky selhali- ale selžou i nyní?
     https://blisty.cz/art/98147-cizinsky-a-fascinujici-moznost-nemozneho.html

    • vittta

     Sakra já si toho vola spletl s Kolářem.
     To jsem tomu dal…
     Kdo se v těch géniech má sakra vyznat….
     Síla podvědomí asi…při čtení textu mě jako první napadlo „kokot“, a v Praze excelují Kolář a Novotný.
     Tak alespoň vím, že tam už jsou tři.
     V každém případě, stal se politováníhodný omyl, která se stává maximálně jednou za 10 let.

   • vittta

    A k textu konkrétně- samozřejmě, je to stará písnička.
    Globální oteplování je prokázaný fakt, a kdo to nepřijme, je idiot.
    U nacistů byl prokázaný fakt, že některé rasy jsou podřané a naopak nadřazené, u liberálních nacistů je to přesně naopak, vše podepřeno příslušnými vědeckými studiemi.
    Tedy „fakta“ se mění dle reálné politické síly, přesně jak píšeš, a rozdíl je jen v tom, jak se zachází s oponenty.
    V případě nacistů koncentrákem či popravčí četou, v případě západních liberálů vyhozením z práce a zmlácením, v případě českých liberálů ZATÍM jen nálepkami, ostarkizací, a vysmíváním, či škatulkováním (to jsou ti nevzdělaní vesničané, či důchodci, bez ohledu na jejich vzdělání či reálné znalosti), ale vyhození z práce už se tady také ujalo.

    • embecko

     „Globální oteplování je prokázaný fakt, a kdo to nepřijme, je idiot.“
     Podle mne to fakt je…ale jeho interpretace nam nejak bezi sejdrem a kouka z ni manipulace jako slama z bot.
     Oni nam predkladaji interpretaci jako fakt sam, treba zcela jasnou a logickou vec, ze radary snizuji nehodovost:
     https://autobible.euro.cz/jak-je-to-s-nehodovosti-na-merenych-usecich-d1-kamery-zadny-prinos-nemaji-potvrzuje-to-i-studie-mdcr/
     Jak je to treba s ozonovou dirou? Produkce freonu je na Zapade na nule, ovsem Cinani sami ho spotrebuji vice, nezli zapad pred 20 lety (tudiz ho musi i vyprodukovat), ale ozonova dira je pritom nejmensi, co kdy byla.
     Globalni oteplovani je fakt a proto bychom nemeli mit deti, prdici metan?
     Dale:
     „EU přispívá soukromým provozovatelům lyžařských středisek také na umělé zasněžování, ač experti varují před tím, že zatěžuje životní prostředí a zasahuje negativně do vodního režimu.“
     a
     „Chemie z vosku na lyže se ukládá v přírodě, dokázali norští vědci“
     a
     „Do skiareálů natekly miliardy dotací. Teď většina stojí“
     To te kvuli ekologii budou prohanet se spalovacim motorem a za rohem dotovat lyzarske arealy?
     Ale ja vim…neblahe dedictvi komunistu nelze odstranit najednou, bude to trvat cele generace, nezli se spolecnost dostane do normalu. Navic tehdy byly fronty na banany.

     • embecko

      „Výtržnosti v přeplněném řeckém táboře pro utečence. Policie zasahovala slzným plynem“
      https://echo24.cz/a/SwZQt/vytrznosti-v-preplnenem-reckem-tabore-pro-utecence-policie-zasahovala-slznym-plynem?utm_source=www.seznam.cz&sHABagZYl5LlScAPYKQyH42NZWpsH=denni-tisk
      Zeptam se naprosto vazne: Proc si tech 7500 uprchliku nevezmou do Nemecka, kdyz jsou pro ne prinosem a oni je vitaji? Vzdyt by z toho profitovaly obe strany. Jedni chteji do Nemecka a Nemci si zas preji, aby prisli k nim, tak o co tu jde?

      • vittta

       Také to nechápu.
       Navíc- vyspělí Němci je mají rádi.
       Unikátní je použití klasické věty:
       „Podle ní je mimo jiné ohroženo psychické i fyzické zdraví stovek dětí na ostrově Lesbos, které se do Řecka dostaly bez doprovodu rodičů.“
       No jo, ale u nás se jim říká buď mladiství, nebo rovnou dospělí, těm „dětem“.
       Taková zajímavost genderového rázu…kde mají tyhle národy své ženy?
       Nebo jsou to hermafrodité?

     • vittta

      Úplně přesně!
      Problém je v neblahém dědictví komunismu.
      Na této myšlence je unikátní, že jí její propagátoři i věří.
      Třeba doplním…to je také unikátní, uhlíková neutralita Evropy.
      I kdyby byla- jako že samozřejmě buď nebude, nebo bude s tím, že 10 x více bordelu se kvůli tomu vyprodukuje jinde, pak to nemá žádný praktický dopad.
      Evropa je jediná, kdo s bordelem něco dělá, a lidí přibývá.
      A- už jsme to tady řešili dříve, daleko dříve, jak (z čista jasna) přichází ekologický konec světa.
      Sluníčka razili, že planeta uživí v pohodě 20 mld lidí, a že se máme mít všichni děsně rádi.
      A lékaři bez hranic pomáhají africkým dětem, a dříve jim pomáhali jiní dobrovolníci.
      Jo, uživí…ale oni nechtějí žít v psí boudě, chtějí to, co máme my, byty se zahradami, auta, konzum.
      A zachráněné africké děti měly dalších 10 dětí, je to drsné, ale je to jak s Perutýnem v moři, i za jeho devastačním přemnožením stála dobrá myšlenka.
      A co na to planeta?
      Jasně že za to nemohou sluníčkáři, to motory, auta, to je příčina.
      A uhlí.
      Já si už kolikrát vzpoměl, jak komouši říkali, že v těch povrchových dolech budou jezera a lesy a budou to rekreační oblasti.
      Tehdy se tomu říkalo měsíční krajina- a také to byla.
      Dneska je to ráj na zemi, přesně jak říkali ti komouši…někde u Mostu, budu se tam muset zajet podívat, prý nádhera.
      Jak je to s tím příslovím o cestě do pekla, dlážděné dobrými úmysly, člověk chápe až postupně.
      Mohli jsme si žít jak prasata, vydrancovat Afriku, ti negři ty suroviny stejně nepotřebovali, vzali bychom si jen to, co jim by nechybělo, a nám prospělo.
      Ale to ne, to je museli zotročit, a pak zachraňovat, při čemž větší škodu utrpěli- ale už VŠICHNI- u toho zachraňování.
      Arabové také zotročovali, ale aby někoho zachrňovali, taková blbost je ani nenapadla.
      Ostatně, sami negři se zotročovali mezi sebou.
      No, to je právě to slzavé údolí, není věc, která by zároveň neměla zárodek pekla, a ten je kupodivu tím větší, čím ušlechtilejší se ta věc zdá.
      Jo, jo, žít si jako prasata…a také jako prasata dopadnout, to je ten efekt takového života.
      To ale konec konců vidíme.
      Není žádná správná cesta.
      Všechny stojí za hovno.

      • embecko

       Otázka: „Přečtu Vám jména některých politiků. U každého mi prosím řekněte, zda mu důvěřujete nebo nedůvěřujete, či neumíte posoudit. Případně zda tohoto politika neznáte.“
       https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/cvvm-pruzkum-duvera-politici-zuzana-caputova-milos-zeman-kim-cong-un_1912191433_ako
       „CVVM: Češi nejvíce věří Čaputové, druhý skončil Zeman. Nedůvěřují hlavně Kim Čong-unovi“
       *
       Naprosto netusim, proc by meli Cesi duverovat Caputove. V cem a proc? Vzdyt doted nebyla vystavena situaci, kdy by mela udelat nejake rozhodnuti. Nedavno sice napadla predvolebni 50 denni moratorim na vyzkumy, je snad toto duvod k vyjadreni duvery v ni? Dneska je kazde medialni vyjadreni tak labilni, ze se nejde oprit uz vubec o nic.

       • vittta

        To by mě zajímalo, nač se ptali a koho.
        Průzkum je už z principu debilní, lidé jsou ze 70% nepolitičtí, a uvedená jména jen „někde“ slyšeli.
        Já jednou dělal takový průzkum, to mě volali, ale už asi potřetí v průběhu tak 3 let, jestli bych si neudělal čas, a zúčastnil se nějakého anonymního průzkumu.
        Moje číslo že bylo vygenrováno náhodně, ale o tom si myslím svoje, spíše je k mání, když mám firmičku.
        Že to ale bude trvat ..nevím, 20 minut, nebo dokonce půl hodiny.
        Zvědavost zvítězila nad mou obvyklou nedůvěřivostí.
        A to jsem čuměl.
        Těch otázek bylo asi 100, možná spíše víc, a nebylo téma, na které by se ta ženská neptala, a bylo jakoby „vidět“. že si to vždycky někam zapsala.
        Plno otázek bylo návodných, formát – vůbec, trochu- hodně, takže nešlo kolikrát přesně odpovědět, já se o politiku zajímám, a jsem přesvědčený, že 90% lidí by buď odpovídalo úplné blbosti, nebo by nemohlo odpovědět vůbec.
        Tak to bylo fundované, jak na nějaké politologické škole.
        Některé dotazy naopak bylo třeba odpovědět vlastními slovy- ale ryzí politika, kdo se nezajímá, nemohl odpovědět nic než nějaký žvást.
        Až jsem jí asi 3x přerušil, a zeptal se, pro koho je to vlastně určeno, tedy kdo je cílová skupina, no ale nic mi neřekla, a nezdálo se, že to ví.
        Co třeba máš odpovědět, jestli důvěřuješ Babišovi, když mu sice nedůvěřuji, ale podporuji ho z mnoha důvodů, které tady probíráme.
        To jsem si měl nahrát, ty otázky, neveřil bys vlastním uším.
        No, ale pokud se fakt náhodně ptali občanů, tak výsledek celého průzkumu musel být logicky nula, nešlo to jakkoliv objektivně použít.
        Až sluníčka uchvátí moc, tak mě to bude stát krk, tenhle průzkum…

        • embecko

         No to je vec…pise o tom ted i Hampl:
         V jedne generaci existuje „statni moc“, ktera ve svuj prospech vyrabi cinknute pruzkumy a medialni zpravodajstvi. A to vedome, se zamerem a tedy s prehledem a pod kontrolou.
         Cas je ale neuprosny a ubehnou dve- tri desetileti a generace se obmeni. Medialni kadry, ktere mely „cinknutost“ za ukol, dozraji a stanou se kadry vedoucimi. Ovsem na rozdil od kadru predchazejicich to uz neumi s nadhledem, opustil je „cit pro pravdu i manipulaci“ a uz nevi, kdy maji ubrat, kdy pridat, kdy pravdu pustit uplne a kdy ji zatlouct na 100%. A tak lzou neustale a vsude a i tam, kde je to kontraproduktivni a lez se obraci proti nim.
         Sef agentury dostane od nekoho zadani a hned usoudi, jak by pruzkumy (reportaze, zpravodajstvi) mely asi dopadnout.
         Ukol dostane podrizeny, jiz vedouci kadr, ktery uz neumi nic jineho, nezli skladat lez na lez, takze nakonec neni jasne na co se vubec pta, natoz o co v pruzkumu vubec jde. Vystupy jsou zcela zmatecne a nevypovidajici.
         Jestli si pamatujes, tak nastup tehle generace byl ohlasen chybne zadanymi maturitnimi otazkami. To bylo konecne znameni toho, ze dokonano jest. Zkousky z dospelosti zadava a vyhodnocuje nedospely delikvent s nizsi mirou zodpovednosti nezli ti, jez ma zodpovednosti naucit.
         Podobna situace byla za normalizace, kdyz zas blbec vedouci si zasadne vybiral za sve nastupce jeste vetsi blbce, aby ho nemohli karierne ohrozit. Tehdy to vyustilo to totalniho nefunkcniho marasmu, zavrseneho Listopadem.
         V nasem vyse uvedem prikladu je jasne, ze slo o to ukazat, ze Zeman neni obliben a tak museli najit nekoho, kdo je obliben vice, coz neni jen tak. Pruzkumnici se chytli medialniho kavarenskeho symbolu Caputove (casto jsme v pripade jeji volby slychavali, ze „Slovaci jsou chytrejsi, nezli my“, takze po ni skocili.
         Takhle funguje negativni zpetna vazba, ktera to nakonec dovede do situace, podobne te, za konce normalizace: ti nahore budou „lhat“ tolik („lhat“ v uvozovkach, protoze nejde o ciste lzi, ale o jiz systemovy postoj), ze se dostanou natolik mimo, ze jim obcanstvo vypovi poslusnost.

         • vittta

          A tady zase Novotný exceluje.
          A jak jsem předpokládal, s jídlem mu roste chuť, a nebude dlouho trvat, a vymkne se i svému loutkovodiči.
          A též klasicky, efekt bude opačný.
          Ta Čaputová je pro ně dar z nebes, a myslím si, že ani ne tak mladí, jako ti starší jí vnímají pozitivně.
          Pro 25 letého frajera je těžko krásná, ale pro týpka 70 let už krásná být může.
          A nějaká babička zase uvidí ženu, a bude jí „to“ dobrácky děsně přát.
          Přičemž „to“ je v tomto případě prostě „to“.
          https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-Petr-Fiala-nerozdycha-Pavel-Novotny-se-poradne-zhulil-a-sestavil-seznam-nepohodlnych-Chce-se-pomstit-607683

          • vittta

           A zde:
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petricku-Ja-prcaka-nedostanu-Pavel-Novotny-opet-pritvrdil-vuci-Rusku-607690
           Je třeba říci, že ruské prohlášení o r.1968 je minimálně netaktické, a udělalo všechno, jen ne dobrý dojem o Ruské federaci, ale za povšimnutí stojí jiná věc.
           Cituje se prohlášení prezidenta- a Novotného.
           Novotný je měch peněz, to je přímo „oslíček otřep se“, a každé médium, ale KAŽDÉ, je dneska tak trošku bulvár.
           Ale- Novotný už zde jebe Petříčka, kterého tlačí do nepříjemné situace.
           A sám už v podstatě hraje v zahraniční politice první housle, a ministr zahraničí ho okázale nezajímá.
           Podle mě Novotný ztratil pud sebezáchovy, a nebude dlouho trvat, a ODS nebude vědět, co s ním.
           Pokud je taktická varianta si ho nevšímat, a provokovat ho tím k čím dál trapnějším výkonům, pak je to zdařilé, ostudu už udělal, takže o moc horší to v tomto být nemůže.
           Takže je politicky výhodné touto figurou hrát, a nechat ho devastovat svůj vlastní kurník.
           A jeho kurník jsou „demokratické strany“ a milion chvilek.
           Ti z něj pomalu, ale jistě přestávají mít radost.

          • embecko

           Zatim jim asi nejak vyhovuje, a to obou stranam. Treba jako klacek na ODS neni vubec spatny, tohle mit v kozichu, to musi byt radost…kam s nim?

          • vittta

           Chceš mě říci, že je ten mládenec svéprávný?
           To se mi nechce věřit.
           Ale ta žába, ta Spěváčková, mu dávala nezvykle do trika, blbečkovi svazáckýmu.
           Na Seznamu, v té nevětší žumpě.
           Neděje se tam něco?
           Nějak se proslýchá, že krachují, nebo co…

          • vittta

           To je řízek, ten Václavek.
           Také z ústavu.
           Argumenty jako kráva….no, co vymyslelo Rusko?
           Chtělo by se mi ho stejně blbě zeptat- co nevyrábí Čína, z toho, co používáš, vohone?
           Jak ti teda záleží na lidských právech?
           Kromě toho tam lže, o těch válkách třeba…ale v podstatě jde o to, že kdyby USA a Němci a Francouzi a tihle výtečníci udělali něco 1 000 000x horšího jak celé Rusko za celou dobu své existence, tenhle by ani nepípl- v lepším případě, nebo by možná hýkal nadšením.
           Asi takhle bych to viděl:
           “ A tak si člověk říká, kde najednou jsou všichni ti údajní ochránci našich národních zájmů a všichni ti údajní vlastenci, kteří ukazují tu směrem na Brusel a tady zase na Washington? Ti, kteří mají plná ústa národa, svrchovanosti a suverenit. Kde jsou?“
           Tady jsem, a to prohlášení se mi nelíbilo a už jsem to i napsal.

           "Směsice bizáru, neonacismu, komunismu, antisemitismu, nacionalismu a rasismu napříč politickým spektrem mlčí jako hroadný hrob."
           

           Lžeš, hovado, pan prezident se ozval hned.
           PS- chybí mu tam xenofobie.

  • vittta

   Úplně blbá slepice byla doporučena na ministryni vnitra…..a Janina se divé proč.
   No- právě proto, vrána k vráně sedá.

  • vittta

   Ale poslechl jsem si i jiná videa…já jí neznal, přiznám se, a jakkoliv nemluví „profesionálně“ co se řeči týká, tak ty myšlenky uchopit umí.
   Tohle je dlouhé, ale libilo se mi to, týká se to neziskovek.

 4. vittta

  Uprchlíci a láska k bližnímu, tentokrát na vánoce.
  Dle Káji Dolejšího, specialistu na tank T72 a ruské bomby v Sýrii.
  Jak již všichni víme, v Sýrii je nehustší síť nemocnic, škol a mateřských školek na světě.
  Již nejméně 5 let je dnem i nocí bombardují Assadovské a ruské síly, při čemž Assad ještě z nudy hází barelové bomby na okraje měst a pouští na lidi všelijaké plyny, jako je třeba chlor a sarin, které vyrábí v různých továrnách, ačkoli mu je Francouzi humanitárně bombardují.
  To má za následek množství uprchlíků, kdy třetina jsou děti.
  Alespoň v poslední opoziční provincii.
  To musí přemýšlivého zaujmout, protože model rodiny je- prarodiče, rodiče, mladiství, a děti.
  Ty dvě třetiny jsou staří a ženy, mladí muži jsou v Německu, a zbytek holt jsou asi ty děti, mimo těch 9500, co se mačkají v Řecku, samozřejmě, na nějakém ostrově, a zapalují tam zařízení a budouvy, protože jsou na to zvyklí z neustálých ruských náletů.
  No a zde Kája udělal překlep, a pojebal Hamáčka, že nechce brát NEZLETILÉ, což je poněkud významově jinde, jak v „diskuzi“ níže prohlašuje Čulík, že tady nenávidíme 5 leté děti.
  A- kde prý by se vzali v Sýrii Pákistánci a Afgánci, (jak tvrdí zlý Hamáček) že jo…no, to já nevím, ale v Evropě jich je dost, a kde se tam berou, je pro mě dlouhodobá záhada, mohl to Kája vysvětlit, když už byl v tom rauši.
  Jenže úvaha pokračuje, a na scénu vstupuje Ježíš Kristus.
  To byl také uprchlík, a jak tak utíkali jeho rodiče do Egypta, žádný zapálený úředník je tam nebuzeroval.
  Jak tohle Kája ví je celkem záhadné, ale obecně je známo, že to byla taková pokroková doba, v arénách hynuly tisíce pro pobavení diváků, Řím vytrvale expandoval a celkově nebylo ve známém světě moc bezpečno.
  No, ale Ježíš zbavil víru nacionalismu, a žádný vyvolený národ nebyl a všichni si byli rovni, no, všech těch asi 100 000 000, co jich tehdy na světě bylo, a v tom známém milionů asi 50.
  Problém je, že v naší době je těch rovných víc jak 7 000 000 000 a počet neustále děsivým způsobem roste.
  Zde v podstatě kritika Káji končí, ale nebylo by to ono, bez postřehů Čulíka v už zmiňované diskuzi.
  Tam Čulík píše, že na Slovensku je daleko menší islamofobie, (zajímavý je nevyřčený kontext muslim=uprchlík) aniž by to nějak prokázal, a hned ví, proč tomu tak je.
  Z příspěvku nějak vyplývá, že Slovensko muselo být ve vnímání uprchlíků stejně zaostalé jak ČR, ale od doby, kdy se ujala až imperiální moci prezidentka Čaputová se to všechno změnilo.
  Nyní zdobí Slovensko tolerance a kultivovanost, čehož paní prezidentka dosáhla za pouhý půlrok své vlády, což je ve světovém měřítku obdivuhodný úspěch a dokazuje to, jak obrovskou sílu má teplé, lidské slovo, pravda a láska.
  Příjemnou zábavu při četbě článku, Kája je opravdu myslitel.

  https://blisty.cz/art/98153-vanocniho-hamacka-do-kazde-rodiny.html

  • embecko

   Docela mne prekvapilo, ze verejnopravni media uz ani o bramborovem salatu nedokazi napsat normalne musi i tam vnutit ideologii:
   „Pokud se vám stýská po časech minulých, stačí se projet na podzim po okrskách a určitě narazíte na prodejce brambor, prodávajících je po pytlích a vhodných k zimnímu uskladnění.“
   https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/vareni-jidlo/vanoce-bramborovy-salat-tradice-recept-gastroglosa_1912210702_tzr
   Clanek mi prijde jako nezasveceny az hloupy. To bezny bulvar, co se tak sam nazyva, pise mnohem lepe, se zajmem a znalosti tematiky.

   • vittta

    No, v supermarketech je napsáno lecos, ale brambory ne vždy za něco stojí.
    A prodej na okrskách…nemusí kupovat, ale ať to necpe jiným.
    A za tepla….. blbá je, na salát se brambory vaří den dopředu, až pak se loupou, a protláčejí tím drátěným sejtkem.
    A kapr?
    Ten má jednu zásadní nevýhodu, je s ním plno práce.
    Kdyby dělali loupané filety, jak je obvyklé u mořských ryb, zažil by velkou renesanci.
    Já jedl nespočet druhů mořských ryb, a filet s kapra se jim v pohodě vyrovná, většinu předčí.
    Vykostěný filet myslím.
    A s politikou ať jde do prdele, s tou podprahovou tuplem!

    • vittta

     Jenže…takový kapr by musel být nejméně, ale nejméně 5 kg živé váhy, ale spíše víc, co prodávají ty chcípáky, ty ani filetovat nejdou, a jsou samá kost.
     15 kg kousek se dá krájet příčně, a o kost nezavadíš, navíc impozantní chuť, jenže to musíš mít kámoše rybáře.

   • oh

    Jj, pokud se mi stýská po časech minulých – a po kvalitních, poživatelných a při správném uložení trvanlivých bramborách – je stále třeba nažhavit přibližovadlo, obloukem objet pražské super i hypermarkety a nabrat směr Mělník. :-)

 5. Alva

  Vzpomínáte, že celkem nedávno Putin slíbil postupně odtajnit archivy? Už začal.

  “Putin o Mníchovské zrade+ materiál z archívu”
  («Это всё что-то напоминает»: Путин — о ситуации в Европе с русофобией и антисемитизмом)
  https://russian.rt.com/world/article/700402-putin-sng-neformalnaya-vstrecha

  Neumím rusky natolik, abych mohla napsat podstatné, tak střípky z diskuze:na leva-netu:

  – Předpokládám že Ruský archiv obsahuje dostatek materiálu na rozbourání jakékoli propagandy která se ho (Ruska) týká, s přesahem do všech zemí které s Ruskem kdy měly co do činění. A uvolňování zatím probíhá skvěle, postupně, vždy cíleně s ohledem na právě otevřené otázky.

  – možný dopad a důsledky pro informační pole v ČR/SR respektive na území bývalého ČeskoSlovenska je obrovský. Stejně tak Polsku to pěkně může srazit hřebínek.

  – Domnívám se, že obrovský význam to má i pro Německo. Putin mluví o Versailleské smlouvě, která pro Německo měla devastující následky. Poprvé jsem slyšel, že země ANTANTy (kromě Ruska) donutily Německo platit reparace v hodnotě 110 000 tun zlata. A Německo za 1. světovou splácelo ještě v roce 2010.
  Tím pádem Německu vytvořili takové sociální podmínky, že radikalizace společnosti a úspěch Hitlera byly očekávaný.
  Vypadá to i jako podaná ruka Německu. Vždyť Putin o tom mohl pomlčet.

  • embecko

   Rusaci si muzou odtajnovat a rikat co chteji, ale nikdo je nebude poslouchat. To nejzakladnejsi o te dobe se vi a stejne to s nikym nehne. Versailleska smlouva neni jen o nejakem zlate, ale totalni likvidaci prumyslu, peneznictvi a cele budoucnosti. Ze Rusove uzavreli pakt o neutoceni s Nemeckem jako posledni je napsano na kazdem sloupu…a zajima to nekoho? Jak by mohlo, vzdyt tahle smlouva byla preci dohodou o deleni Evropy a jen diky ni mohlo Rusko konecne rozpoutat WWII, to vi dnes kazde male dite. Nemci se jen branili, Rusove je ani chudaky nenechali oslavit stedry den a v podvecer podle zautocili, ackoliv vedeli, ze Wehrmacht chce slavit (takovy clanek vysel nedavno na mainstreamu).
   A s Levanetem opatrne, tam jsou uplne mimo a nevi, co rikaji.
   Rusko se jasne dostava do uzkych a tak zacina v zoufalstvi otvirat archivy, ktere krome historiku nikoho nezajimaji a s nikym nehnou. Pro Rusy je totiz nepredstavitelne, ze by obcana Zapadu mohla nezajimat pravda a tak se svoji propagandou vzdy placou na spatnem hrobe, to je u nich skoro pravidlo. Zapad je nakonec k valce dostoucha, o tom zadna a CR na tom bude mit vyznamny podil.
   Levanetu ani Rusum nedochazi, ze takhle ruska info se na Zapad vubec nedostanou. Jak pak mohou takove informace neco rozbouravat, tlacit na informacni pole a mit obrovsky vyznam, kdyz je nikdo neuslysi? A nikdo je ani slyset nechce (nikdo = 99% populace).

   • oh

    No tak si dáme další opáčko z dějin. Naživo. Tentokrát s menším vylepšením o radioaktivitu.
    (Ono to těm 99% možná dojde – bez jídla a v mrazu, „kdesi na východní frontě“. I ty nejpřesvědčenější esesáky obvykle pár týdnů s omezenými příděly při -20°C přimělo přemýšlet i o něčem jiném, než o nezištné záchraně světa před bolševismem :-) Minimálně o tom, jak do rána nezmrznout a přežít.)

 6. Pingback: Rusko odtajňuje archivy | Ostrov Janiky

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s