Větva.

Napsal Jan Hruška

Zamrzí mě, když chytrý člověk začne z ničeho nic plácat. Proto si dovolím napsat následující řádky, které jsou reakcí na malou část článku „Propagandysti všech zemi, rušti aji češti- však vy vite co…“, který vyšel na Protiproudu.

Československé legie nemohly zradit císaře pána. Přestože vládnul většinou mnohem zodpovědněji než dnešní demokratičtí politici, za celých šedesát let mu nestáli Češi za to, aby se dal korunovat. Nebyl tedy král český a co je nám do císaře římského. Ostatně dovedete si představit, že by Rakousko – Uhersko bylo po válce obnoveno; jakou šanci bychom měli o dvacet let později proti zfašizovaným německojazyčným spoluobčanům?

Mimochodem: Nemohu si pomoci, ale mám dojem, že Rusové nasazují legiím psí hlavu hlavně proto, že hrdinným Ruským vojákům vyprášily kalhoty, kdykoli si o to řekli.

Pražské povstání snížilo možnosti německých vojsk přejít do amerického zajetí. Tím snížilo vyhlídky plánu tyto jednotky obrátit pod vedením USA zpátky proti SSSR. Tento plán nebyl příliš reálný, ale u zelených mozků člověk nikdy neví. Právě proto měli sověti tak za zlé generálu Kutlvašlovi, že německé jednotky, opevněné v Praze nakonec propustil bez těžkých zbraní na západ.

Nad zrádcovstvím Vlasova nebudu mudrovat. Důležité mi připadá, co se neříká. K pražskému povstání se přidala malá část Vlasovců a ti podle svědectví očitých svědků, které jsem sám slyšel hledali hlavně čestnou smrt v boji.

České vládní vojsko nebylo nasazeno do bojů proti SSSR, ani když byla situace Německa zoufalá. Hitler věděl proč, ale Větvička to ví líp.

Český národ neměl po tři sta let vlastní vůdce. Proto se naučil v kritických situacích jednat koordinovaně i bez nich. Tím častěji byl poté zrazován těmi, kteří se během akce vůdci stali. Stalo se to už legiím, když je jejich velitelé zapletli do ruské občanské války, do které jim nic nebylo. Ještě víc jsme to viděli po roce 1989. No a průběžně se to projevuje špiněním vlastního národa, ve kterém se tak vyžívají malí čeští intelektuálové.

 1. Janika

  Děkuji za vyjádření k tomuto článku Ladislava Větvičky, který mě místy zarazil, ale myslela jsem, že jen nechápu, co chtěl autor (LV) říct. Obvykle mi mluví z duše, tentokrát, jak říkám, jsem nechápala.

 2. embecko

  „Pražské povstání snížilo možnosti německých vojsk přejít do amerického zajetí.“
  O odchodu Nemcu do americke zony, ci ev. postupu Americanu prez dohodnutou linii az k Praze vyjednavali Cesi a nikoliv Nemci (mluvim ted jenom o prazskem okruhu).
  Volnou ruku k vyjednavani dal K.H.Frankovi Dönitz v dopise. Hlavnim argumenetem bylo zabranit prevzeti stredni Evropy komunisty.
  Frank vyslal dve skupiny: jednu ve slozeni Hruby, Vambersky a Adolf smerem na Tölz, druhou ve slozeni Klecanda a Raschofer do Milana (domluva se mela uskutecnit skrze vatikanskeho prostrednika).
  Obe mise plne selhaly.
  Hruby byl clen protektoratni vlady, Vambersky generalnim reditelem Skodovky, Adolf predseda Svazu prumyslniku. Klecanda byl reditelem firmy Interexport a divizni general vv, Raschhofer univerzitni profesor.
  Obe mise zustaly odmitnuty dle meho proto, ze onen „zbytecne rychly utok na Berlin“ a nasledny sturm na Prahu zapadni spojence vylekal natolik, ze si neodvazili demarkacnii lini porusit.

 3. vittta

  Ještě než odkaz celý přečtu musím říci, že pasáž“Český národ neměl po tři sta let vlastní vůdce. Proto se naučil v kritických situacích jednat koordinovaně i bez nich. “ mě velice pobavil.
  No řekněte sami, kolik voličů a podporovatelů Babiše ho má skutečně nějak rádo, či věří tomu, že není ve střetu zájmů a není to zloděj jako ostatní oligarchové?
  Češi automaticky, až „geneticky“ koordinují svůj odpor proti zločinecké EU, a jsou na to cestou nejmenšího odporu.
  Podporují toho, kdo se alespoň tváří jako vlastenec a odpůrce EU.
  Z toho důvodu je také marné jakékoliv snažení o Babišovo svrhnutí, či oslabení jeho preferencí.
  To může udělat je Babiš sám svými (proevropskými) chybami.
  Ale Babiš sám by nestačil, a tak ti radikálnější volí Okamuru, či komunisty, a nyní doufejme i Klause ml., který teprve vnese bordel do rozložení sil v parlamentu.
  Kolaboranti oslabí, a nemají, prostě nemají téma, kterým by většinu Čechů zaujali.
  Doufejme, že ho nemají, ale nedovedu si představit, že by to byl výstup hovada v ruské televizi, nebo náckovské výzvy milionu chvilek nenávisti.
  To konečným volebním součtem zahýbe jen málo, a ani bych se nedivil, kdyby kolaboranti nakonec ještě díky tomu ztratili.

 4. vittta

  A- já to věděl, že se někdo ozve s legionáři, a i jsem to psal.
  A též jsem psal, že to kulhá na obě nohy.
  Čeští legionáři by museli zradit Českou zemi, aby byli podobni Vlasovcům.
  A jak psáno, alespoň českého krále.
  U Vlasovců se říká, že bojovali proti bolševismu, ale ruku na srdce, Německo vedlo vůči SSSR vyhlazovací válku, tam opravdu v tu chvíli politická orientace nehrála, nebo by hrát neměla, žádnou roli.

  • vittta

   Zajímavé.
   Snad ani nemá cenu chtít po vás, abyste napsal čím vás konkrétně zklamal, a jak se už dávno vyprofiloval.
   Větvičku čtu rád, ale není to žádný můj guru, abych s ním nemohl nesouhlasit- a souhlasit podle SVÉHO přesvědčení.
   Jen nacisté a sluníčkáři chtěli a chtějí mít 100% názorovou shodu, aby byl člověk uznán jako nadčlověk- lepšočlověk.

   • Kamil Mudra

    Myslím že hlavní myšlenkou Větvičkova článku bylo, že zatím co „bojujeme“ na válečných polích která už dávno zarostla polní trávou, nevidíme nebo nechceme vidět, že se blíží boj nový, ve kterém půjde nejen o uhájení naší identity, ale nepochybně v mnoha případech, o holé přežití.

    • J. Hruška

     Proto výslovně upozorňuji, že reaguju na malou část jeho článku, která mi pripadá „kontraproduktivní“.

     • Kamil Mudra

      Ech, Jane (mohu-li vás tak oslovovat) nikdo není v ničem stoprocentně takový jakého by ho ti či oni chtěli mít. Nadarmo se neříká že „Není na světě člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem.“ A na poli historie, tj. jejích výkladů, je to velice těžké.

      Ani fudovaní historici se na mnohém neshodnou a zastávají protichůdné postoje. Vždyť i režim, který mnozí z nás prožili, má své markantně se odlišující pamětníky. Nemluvě o „pamětnících“, kteří jsou ochotni tvarovat své „vzpomínání“ tak jak chlebodárce nebo i jen jejich okolí žádá.

      Současný systém je neskutečně ideově vyprázdněný a na citlivější lidi to doléhá jak vědomě tak i podvědomě. V tom minulém měl každý člověk tři možnosti:

      1) Uvěřit tomu jak byl systém proklamován, zapojit se do jeho ukotvení a rozvíjení a tak „pádlovat po proudu“.

      2) Uvědomit si jeho chyby a nedostatky, stát se jeho kritikem, popřípadě aktivním rebelem a (na škále počínající drobnými úpravami a končící jeho svržením) zapojit se dle vlastního úhlu pohledu do práce na jeho proměně.

      3) „Pustit politiku z hlavy“ a žít si po svém s přijetím mantinelů které byly nastaveny. I v takovém případě stále zbývalo dost možností čím svůj život naplnit v podobě realizace svých zálib, takových které nebyly žádným „chcaním proti větru“ a přitom pro většinu lidí dostupné.

      V současnosti je to ale jiné. Pro „pádlování po proudu“ potřebujete „výbavu“ jak materiální tak i nemateriální, která už není dostupnou samozřejmostí pro každého. A uvěřit znamená postavit si na piedestal především konzumní styl a svůj život mu podřídit.

      Chyby jsou viditelné nejen v bezprostředním okolí ale přicházejí k nám skrze média i z největších dálek a většina lidí si uvědomuje jak jsou jejich síly jednotlivě nicotné a roztříštěné skrze priority těch či oněch. Přitom, zvláště v mládí, má většina lidí potřebu sdílet spolu s dalšími realizaci něčeho, z čeho by měli pocit že je to přesahuje svým významem a tak snadno naskočí na nabídky všelijakých vůdců a hlasatelů rozličných „pravd pro které stojí za to žít“. Výběr je široký a čím radikálnější tím přitažlivější – hlavně nebýt „bezvýznamnou částečkou v šedém davu“. Produktem toho je všeobecný chaos.

      Bohužel jde o chaos všudepřítomný a nelze před ním utéci. Nelze ho pustit z hlavy, tak jako v časech minulých tu politiku a skrýt se do svých koníčků jako do kokonů. Lidské záliby se staly výnosným byznysem a ti kdož se rozhodli podnikat v jejich pokrývání si za to nechávají dobře zaplatit. Tak dobře, že na to mnoho lidí nemá. Spolu s navýšením cen za pokrytí základních lidských potřeb je většina lidí tlačena do té konzumní sféry ať chce či nechce. Téměř vše lze vyřešit dostatečně naditou peněženkou ale když je prázdná, rychle se ocitnete na okraji společnosti, která vás prostě nenechá žít jak byste chtěli.

      A tak se v nás šíří vakuum, které není jak zaplnit, roste pocit frustrace přehlušující to co v nás je lidské, ve snaze překrýt tu vlastní nedostatečnost hledáme nedostatky u druhých (abychom v tom nebyli sami) a hledáme okolo sebe bytosti souznící, ve jménu čehokoli, ale hlavně aspoň v něčem. Stáváme se těmi pověstnými topícími, šátrajíce po záchranných stéblech aniž bychom ze zaobírali jejich kvalitou. Doba je rychlá, vyžaduje činy a není čas přemýšlet nad jejich významem či dopady.

      A ti co svírají kormidla v rukou nás pobaveně sledují jak se snažíme udržet na hladině, trumfujíc se navzájem svými lodičkami. Zatím je jim jedno nakolik je kdo produktivní nebo kontraproduktivní – lidí je jako sraček a každý je nahraditelný. A jak to tak, želbohu, vypadá, bude jim to jedno tak dlouho dokud je lodičky ponesou a my co máme ku plavání jen ruce a nohy si ani nepostavíme vor, dokud se budeme handrkovat o zbytečnostech, namísto toho abychom se dali společně do díla. Díky za každý kus dřeva které nám pluje na dosah.

      • vittta

       Ti mladí se diví nostalgii po socialismu.
       A nežilo se objektivně nijak lépe.
       Jenže ti mladí nic než prázdnotu neznají, a vyprázdnily se ty nejzásadnější pojmy.
       Sboboda, láska, pravda.
       To je zásadní věc.

        • vittta

         Je to tak, ale ti mladí to nevědí, a nemohou vědět.
         Už jenom třeby ty naivní představy o dokonalém západě a dobrých lidech tam byly svým způsobem krásné.
         Člověk měl naději, že to „jednou“ i tady bude takové, nebo že má kam zdrhnout, kdyby bylo nejhůř.
         Sny ovšem jak je obvyklé dalece předčily realitu.
         Dneska už nikdo o ničem nesní, nemá o čem, vyjma inteligentů. co sní o smrti prezidneta nebo odstoupení premiera.
         Jenže…to jsou ubohé sny, přesně jak ubohá je dnešní realita.

        • vittta

         Nebo takhle je to lepší napsat.
         „Nejen chlebem živ je člověk“.
         Tehdy měla prádná flaška od Whisky větší cenu, z pohledu nějaké malé radosti, jak dneska deset plných.
         Přemíra zboží nakonec nikomu štěstí nepřinesla, a měla objektivně větší cenu za časů, kdy tady žádná přemíra zboží nebyla, tak se o ní krásně snilo.

       • J. Hruška

        Vidím, že nemusím moc dodávat. Když přijmeme tohle vidění světa, které se vloudilo i do Větvova článku, zůstává nám jen beznaděj a živočišnost, případně oddálená postojem jediného spravedlivého „zůstal jsem já sám a i o můj život usilují“ (To je z bible.). Je tu ale možnost začít s kritickým myšlením. Řecké slovo kritein znamená rozlišovat. To znamená nevidět jen to špatné, ale i to dobré, rozpoznat to, dobrého se držet, špatné odmítnout. Například si uvědomit, že pražské povstání vyvolali zpovykaní Pražáci, stejně jako pochody buzerantů, ale je tu naprosto zásadní rozdíl v motivech. Jo a ještě něco: Boží odpověď na výše citovanou stížnost končí „mám v Izraeli šest tisíc těch, kteří nesklonili kolena před Baalem“ Takže nejsi sám, troubo.
        Zbývá dodat, že tam, kde zmíněné vidění světa končí, křesťanství začíná. Jistě. Všechno, i to nejlepší co děláme má svou temnou stránku, čili všichni zhřešili. Ale Bůh tak miluje svět, že dal svého Syna, aby to mělo řešení. Nakonec bude všechno k dobrému a všechno dobré – a můžeme udělat spoustu věcí pro to, aby bylo ledacos lepší už teď.

        • Kamil Mudra

         „Když přijmeme tohle vidění světa, které se vloudilo i do Větvova článku, zůstává nám jen beznaděj a živočišnost, případně oddálená postojem jediného spravedlivého „zůstal jsem já sám a i o můj život usilují“ (To je z bible.). Je tu ale možnost začít s kritickým myšlením. Řecké slovo kritein znamená rozlišovat. To znamená nevidět jen to špatné, ale i to dobré, rozpoznat to, dobrého se držet, špatné odmítnout.“

         Proto začínám svůj komentář slovy: „nikdo není v ničem stoprocentně takový jakého by ho ti či oni chtěli mít“. a končím: „Díky za každý kus dřeva které nám pluje na dosah.“

         Však tu nejsme proto abychom zcela kopírovali postoje toho kterého konkrétního člověka ale žijí mezi námi i takoví lidé jejichž myšlenky a zkušenosti pro nás mohou být inspirující, byť se s nimi v některých jiných jednotlivých pohledech na konkrétní záležitost nemusíme shodnout. Vy si tohle jistě také uvědomujete a proto hned na začátku svého příspěvku píšete že jde o reakci jen na část Větvova článku a následně to v dalším komentáři zdůrazňujete.

         Mě v mém komentáři šlo o to abych připomenul že by nebylo dobré někoho „od sebe odstrčit“ jen proto že momentálně řekl něco s čím nesouhlasím a kvůli tomu pak „shazovat ze stolu“ i to co řekl před tím a řekne příště. Vás z něčeho takového nepodezírám ale u mnohých lidí jsem se s tím setkal (zde na blogu, právě Větvu takto odkopl Asfalt). To je totiž ta cesta která vede do té beznaděje a pocitu osamocení o kterém píšete. Je třeba si zachovat určitou velkorysost k lidem kteří do našich životů přináší něco dobrého, byť k tomu duševnímu pokrmu občas přihodí něco co nám nechutná. No co… Tak to holt necháme na kraji talíře a řekneme mu aby si to příště schoval pro někoho jiného.

         Ale, když už jste zmínil to křesťanství… Co si myslíte o tom jak Evropa praktikuje vůči imigrantům ono známé: „Když tě někdo udeří na pravou tvář, nastav mu i druhou; a tomu, kdo se chce s tebou soudit a vzít tvé šaty, tomu nech i plášť.” (Mt 5,39 – 40)?

         • J. Hruška

          Ale, když už jste zmínil to křesťanství… Co si myslíte o tom jak Evropa praktikuje vůči imigrantům ono známé: „Když tě někdo udeří na pravou tvář, nastav mu i druhou; a tomu, kdo se chce s tebou soudit a vzít tvé šaty, tomu nech i plášť.” (Mt 5,39 – 40)?

          To máte tak: Věta, kterou citujete je vytržena z delšího souvislého textu, ve kterém se vyskytují věty jako „usekni si ruku, usekni si nohu, vyloupni si oko“. Jde tedy víc o obrazný způsob vyjadřování než přímý návod k jednání. Lidé, se kterými se ztotožňujete usoudili, že otrok bez ruky či nohy je bezcenný, kdežto otrok, který nastavuje tvář a dává plášť – to je to pravé. Proto z celého Kázání na hoře zbyla jedna věta. Teď se to obrátilo proti nim. Nejlíp bude citovat Chestertona: „V dobách náboženského úpadku se utrhne ze řetězu zlo a řádí. Utrhne se ze řetězu i dobro a řádí ještě víc“. Obrat páchat dobro je někdy naprosto dokonalý.

          • Kamil Mudra

           „V dobách náboženského úpadku se utrhne ze řetězu zlo a řádí. Utrhne se ze řetězu i dobro a řádí ještě víc“.
           No, já sice nevím kdo mají být ti lidé se kterými se dle vašeho mínění ztotožňuji, ale pokud jde o Chestertonův citát, tak co z něj vyplývá? Že je lepší neodporovat zlu aby se „dobro neušpinilo“? V takovém případě však může být dobro snadno zcela vyhlazeno, nebo ho zůstat tak málo, že zlo zcela opanuje prostor.

          • J. Hruška

           No, vidím, že jsem Vás zbytečně naštval. Úsudek „když to podle těch lidí citujete, tak se s nimi ztotožňujete“ je zkratovitý. Mně zas dopálí, když někdo takhle cituje bibli. Víte, tyhle věci byly napsány, aby poskytly orientaci v nejrůznějších situacích po věky. Za určitých okolností to může znamenat i návod ke švejkování – obraně jinak bezbranného člověka proti svévoli: Když Vás smí exekutor okrást o všechno, je lepší ze setkání s takovým režimem vyjít nahý, ale živý než okradený a ještě zabitý.
           Navíc se tento citát na zmíněnou situaci nehodí. U poměru k imigrantům jde o dobráčkovství, které je daleko za hranicí slabomyslnosti. Tady by stačilo uvázat dobro na řetěz zdravého rozumu.

          • vittta

           Mě připadá, že jde vlastně jen o podobenství.
           Dobro a zlo je zde vykresleno takto:
           Dobro je přijímání a pomoc migrantům, a zlo je se tomu bránit.
           Je ale opravdu dobro přijímání a pomoc, a zlo obrana proti tomu?
           Podle mého takto pracuje ďábel- je li jaký.
           Mate pojmy ale nejen pomocí slov, ale i krátkodobých výsledků.
           Těžko by někdo pochyboval o tom, že očkování proti nakažlivým nemocem v Africe bylo dobro.
           Jenže právě tyhle věci nastartovaly obrovský populační růst a všechno co s ním souvisí a ještě souviset bude už má do dobra hodně daleko.
           To v globále.
           Abychom neztratili lidskost, pak v osobní rovině je třeba komukoliv pomoci, neb ten konkrétní člověk je ten bližní.
           Ale miliarda těch konkrétních lidí už- možná kupodivu- bližní nejsou.
           A je velice nebezpečné jim plošně pomáhat.

          • Kamil Mudra

           Naštval? Ale kdepak :-) Jen ve mě probudil zvědavost protože mne ani po delším přemýšlení nenapadlo o jaké lidi by mohlo jít.
           A co se Bible týče, mě je ten kontext znám. Mám Starý i Nový Zákon souvisle přečtený třikrát a už ani nevím kolikrát jsem se k ní v průběhu života, při různých příležitostech vracel, o čemž svědčí velké množství záložek s poznámkami, kterými je mé Kralické vydání „prošpikováno“. Samozřejmě to neznamená že bych si vše pamatoval či byl nějakým znalcem této Knihy knih ale aspoň určité povědomí o ní mám. Faktem ale je že právě toto přikázání mi vrtá hlavou od prvního přečtení po dnes, už proto že je uvozeno slovy “ Jáť pak pravím vám: Abyste neodpírali zlému.“ Vždyť samo Kristovo učení je odpíráním zlému.
           No nic, nechci zde zapřádat nějaké disputace. Vždyť jsem Vám vlastně chtěl původně napsat jen to co jsem sdělil už na začátku svého komentáře.

          • J. Hruška

           Kamile, dovolím si Vás upozornit, že nedávno vyšel reprint prvního vydání Kralické bible s původními výkladovými poznámkami. Za ty peníze rozhodně stojí. K Vaší otázce o neodporování zlému tam stojí: Nemstil se. Nezapovídá tu v čas potřebný nepříteli se zepříti, a jeho k soudu i pohnati; ale k tomu slouží, abychom se pokud nejvýše možné, s svárlivým člověkem v svadu se nedávali, na oheň jeho zlosti dříví nepřikládali, zlým za zlé neodpláceli; ale účinností hněv jeho, jako oheň plápolající vodou zalévali, trestání jeho, ne tak pro žádost pomsty, jako pro svou ochranu žádostiví bývali, a na něm, bychom pak i mohli se nevychlazovati, a v tom Pána Krysta, Jozefa, Davida, Micheáše, Elizea následovali.

     • embecko

      Vetva je mi sympatickej, ale divim se, ze neni sikanovan :o)
      S podstatne mensimi a oproti Vetvovi bezvyznamnymi bloggery zametou (napr. Taras, ci Pepa Havranek), ale Vetvu s mnohem vetsim (negativnim) vlivem si nechaji ve vykladni skrini? A zadny kolektivni negativni ohlas z kavarny…kvuli Nohavicovi se muzou strhat a davaji ho do klatby, ale 100x horsi Vetva je pro ne prijatelny? Mozna je to nahoda, ci shoda okolnosti, kdo vi.
      Ovsem zde precizni Robejsek pekne shrnul situaci, kdo ho ma rad, necht se zacte:
      http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=35354
      „No protože se ty hodnoty, kterými se evropská civilizace pyšní samy neubrání. Hodnoty nejsou nic přirozeného a nevyhnutelného, jako třeba dýchání. Neprosadí se samy od sebe jenom proto že přece každý musí vidět, že jsou opravdu hodně dobré…To má několik nepohodlných důsledků.
      Zaprvé, čím humánější hodnotový systém je, tím nutnější je jeho obrana. To znamená, že třeba vysoká míra tolerance uvnitř nějakého státu musí být zaštítěna použitím velké síly při jeho obraně….Již tedy víme, že své hodnoty musíme bránit i násilím. Ale to není všechno. Zadruhé, se musíme smířit s tím, že naše hodnoty nemohou omezovat způsoby jakými je bráníme. Způsob a intenzitu boje určuje ten, kdo se chová bezohledněji než my tak se za dobro, spravedlnost, právo a humanismus musí bojovat účelně.
      Již slyším námitku: Ale my se přece musíme chovat civilizovaněji než ostatní? Tak to bohužel nepůjde. V soupeření statů a civilizací nezvítězí automaticky ten hodnější, nýbrž ten, kdo se dokáže prosadit.“

      • Kamil Mudra

       Robejška mám také rád, takže jsem se začetl. A přitom mne napadlo proč se i u něj nepozastavuješ nad tím že není šikanován.
       Proti jeho: „Morální chování je žádoucí jen když jednáte sám za sebe. Ale když nesete zodpovědnost za jiné, tak musíte jednat především účelně… Vlády nebyly zvoleny proto, aby udělaly svět morálnějším. Občané jim propůjčili moc proto, aby je chránily před nebezpečím a podporovaly jejich blahobyt… Na začátku stojí morální harašení novinářů, sociálních vědců a politizujících umělců kvůli libovolného bezpráví kdekoliv ve světě…Žvanící třída však soudí s lehkostí, protože její názory jsou vyztužené dobrem, spravedlností, právem, odpovědností a humanismem a hlavně: Za důsledky svého morálního harašení nenese žádnou zodpovědnost. V případě prokázaných omylů se skryje za hradbu dobrého úmyslu a mravní povinnosti. „My jsme samozřejmě chtěli jenom odstranit bezpráví a to je naše povinnost.“
       je Větvičkovo zpravodajství o tom jak se kde žije a občasné články ve stylu: „Všimli jste si že …?“ docela slabý čaj.

       No… je fakt že v maistreamu nemá žádoucí prostor ani jeden z nich. A zdaleka v té situaci nejsou sami. Akorát že v případě Větvičky jde jen o přidušení zajímavého blogera, avšak v případě Robejška jde o držení zavřených dveří politikovi jakého bychom opravdu potřebovali u kormidla.

       • embecko

        „A přitom mne napadlo proč se i u něj nepozastavuješ nad tím že není šikanován.“
        Protoze Robejska, pokud si vzpominas, uvedl na ceskou medialni scenu svymi rozhovory Jakub Janda z Hodnot.

        • Kamil Mudra

         Vidíš, tak to mi uniklo- Já už Robejška sleduji tak dlouho, že si ani nevybavím jak jsem se s ním setkal poprvé. Možná jsi mne k němu přivedl ty nějakým svým odkazem.

      • Hamilbar

       Když to máte těžký saxi. Já například s panem Robejškem souhlasím. Ba co víc, jsem přesvědčen, že by s námi souhlasil i Josef Visarionovič. Jenomže tomu to z nějakých důvodů mají pořád za zlé. Abychom nedopadli jako on.

       • embecko

        Ano, mam to opravdu tezke, hlavne s chapanim lidi, kteri obranu vlastnich hodnot povazuji za cestu do gulagu, to mi opravdu hlava nebere.
        Pritom soucasna krize je ciste hodnotova a to ve smyslu neschopnosti ohodnoceni hodnot, z cehoz pak vyplyva postoj k nim (dnes predevsim nikoliv v jejich tvorbe, ale obrane).
        Obrana uz ovsem predpoklada nejake hodnoty mit a stavet se k nim kladne. Pokud hodnoty povazujete za zbytecny soubor doporuceni, pak je samozrejme nemate duvod nejak branit.
        Cesty jsou pak dve: bud hodnoty prijmete a budete se za ne zasazovat (viz Robejsek), anebo je odmitnete a vznikne bezhodnotove skupenstvi lidi, jemuz (cemuz) bude odpovidat forma i statni moci.
        A jelikoz se spolecnost z 99,99% samo-ridi prave hodnotami (zde obecne receno zvyky), bezhodnotve skupenstvi se pak bude muset ridit nasilim (nejspise technologicko- pravnimi instrumenty, tedy v sirsim slova smyslu sledovanim a exemplarnimi zalobami/ soudy).

        • vittta

         Však to se už děje, podstatu jsi vystihl velice dobře.
         Též je dobré si všimnout, že pseudorovnost před zákonem poškozuje ve výsledku všechny.
         Když se cizinci nebo vagabundi ožírají na veřejnosti a dělají bordel, vyřeší se to zákazem chlastacích aktivit- pro všechny.
         Kuriozně ale jsou za to trestáni jen domácí pracující, kteří v podstatě neudělají nic, vyjma bagatelního porušení nějakého nařízení.
         Cizinec pošle policajta do prdele, a vagabundovi není co sebrat.
         A když jsou cigoši debilní, tak se nařídí povinná předškolní docházka všem, přičemž reálný postih opět hrozí jen pracujícícm občanům…a mnoho a mnoho dalších příkladů by se našlo.

         • embecko

          To je skryty a velmi manipulativni dopad kolektivniho trestu:
          Jsi trestan za cin nekoho, kdo do tveho kolektivu nepatri a ty jej tam odmitas, ovsem kolektivni trest ti dava najevo, ze dotycny k tobe patri. Tim je na tebe hozena nejen jeho vina, ale i socialni spoluprislusnost.
          Z toho vyplyva i zpusob obrany: pokud se budes branit kolektivnimu trestu jako nespravedlivemu, je uz pozde, protoze pak se tva obrana rozblemca na realiich, jestli jsi chlastal moc, kolik jsi toho doopravdy mel, jestli uz mas zaznam a podobne.
          Jedina moznost je se vyclenit vuci tomu cloveku, za nejz jsi trestan, to jest odmitnout takoveho cloveka i s jeho hodnotami.
          Tedy ne „netrestejte mne za neco, co jsem neudelal“, ale „posvitte si podle platnych zakonu na dotycneho vinika“.
          Rada je to samozrejme hrabeci, nebot jde o hodne a tudiz jsou podobne veci jiz mocensky osetereny, viz treba soucasne stihani Fica, za to, ze rekl, ze „o tehle skupine je to preci vseobecne zname“ (myslen zvyseny vyskyt protipravnich cinu u jiste skupiny). Tak malo dneska staci uz i na byvaleho predsedu vlady.

          • vittta

           Princip u mě i u Fica je ale stejný.
           Já mohu být za odmítnutí kolektivního nařčen z rasismu, Fico byl za něj zažalován.
           Fico za to -na rozdíl ode mne- stojí, jeho obvinění a odsouzení má daleko větší propagandistický efekt, jinak za 10x větší náklady 1 000 000 x větší efekt, což je velice tržní.
           To ale neznamená, že nedojde i na mě, a potažmo třeba na Saula, který si myslí, že nic takového neříká.

          • Kamil Mudra

           Tedy ne „netrestejte mne za neco, co jsem neudelal“, ale „posvitte si podle platnych zakonu na dotycneho vinika“.
           S tím samozřejmě neuspěješ protože proti tomu existuje argument: „Vzhledem k tomu že vše co není zakázáno je povoleno“, potřebujeme zákon k tomu abychom dotyčného mohli považovat za viníka. Pokud se mezi platnými zákony nevyskytuje žádný skrze který bychom si na něj mohli posvítit, musíme ho pro takové případy preventivně vytvořit. No a protože jsme si před zákonem (alespoň teoreticky) všichni rovni, musí se vztahovat i na tebe.“

          • embecko

           Vsak pisi o hrabeci rade…jakmile ma nekdo na to, ze zavede kolektivni vinu, pak se uz asi ubranit nejde. Rikam ale, ze branit se zpusobem „ja jsem nevinny“ nema smysl, nebot uz jsem v pytli s realnym pachatelem. Jedine, co by teoreticky slo, by bylo posvitit si primo na pachatele, coz je jasna xenofobie.
           Pro Kamila: nemluvim o nejakem teoretickem prohresku, ale realnem poruseni zakona. Mistni priklad: blbove pravidelne posprejovali cekarnu na autobus, tak ji po dvojim marnem cisteni zavreli pro vsechny lidi. Tady je jasna delegace rozhodnuti na nizsi uroven: policie a soudy nezvladaji, tak to hodi na lidi, at si to vyridi sami mezi sebou= poukaz na spehovani, udavani a sousedskou totalitu, koncici v totalite statni.
           „Já mohu být za odmítnutí kolektivního nařčen z rasismu“…no to budes na 100% :o)

        • Hamilbar

         Tak takhle já to mám skoro vždycky. Člověk se jemně zastane Josefa Visarionoviče a oni ho obviní z toho, že nechce bránit svoje hodnoty.
         No a to bezhodnotové společenství tu přeci už dávno máme. Dělat si můžeš naprosto co chceš, nezávisle na jakýchsi pofidérních hodnotách. Svoje hodnoty si určuješ ty sám. Na počtu znásilněných holčiček přece nezáleží. Dokavad tě neodsoudí soud, tak nejsi pedofil. Pravda, když to nezvládneš, dopadneš jako Epstain.

         • embecko

          Tak musite mluvit jasneji, Hamilbare. Pokud napisete, ze mu to maji z nejakych duvodu za zle, zni to pomerne ironicky a tak si lze myslet, ze se vezete spise s mainstreamem. Protoze skoro nikdo netusi, s cim a proc soudruh Stalin tehdy bojoval, je nejake vysvetlovani marne, cista ztrata casu.
          Jinak samozrejme, ze ve spolecnosti, slozene z oportunnich elit a lhostejnych volicu je stalinska cesta jedina, ktera muze prinest napravu. A mluvim o ceste ne o metode, vsimnete si… to na svoji kolektivni preventivni sebeobranu.

       • vittta

        No on by s tím souhlasil i Hitler, což je pro některé jedince, kteří jsou na tom morálně ještě hůř jak onen Hitler (jen nemají tu moc) nepřekousnutelná závada.
        Myšlenku (její jakousi kvalitu, či použitelnost) ale nedělá autor, či souhlasící.
        Tihle podivíni se baví pak nejvíce tím, že se dohadují, kdo byl větší svině, jestli Hitler, nebo Stalin, přitom nechápou, že v kontextu dějin byly činy, použité k prosazování cílů běžné a vyvražďování celých národů nevyvedlo kohokoliv z míry.
        A my bychom se měli snažit, aby nedošlo k tomu, že bychom se fakt museli bránit silou, což se nejlépe děje tak, že ta síla je tak velká, že jí nelze zničit.
        Protože jakmile se bránit začneme, pak masové vraždy a jiné libůstky války budou dělat všechny strany konfliktu, jak je obvyklé.

      • vittta

       Výborný text, přesně popisující moje vidění světa.
       Škoda jen, že Robejška „slušní“ lidé nejenom že nevolí, ale ani nečtou.
       Je to otázka jejich osobní morálky a cti.

      • vittta

       Ukazuji jednu z možností.
       Můj názor je ale uveden výše.
       100% názorová shoda se těžko hledá, a já jí ani nehledám, je to- slovy Robejška- neúčelné.
       A tak Větvičku čtu, pokaždé řekněme s chutí, a někdy s ním holt nesouhlasím.

 5. vittta

  Tady je zajímavý článek na ultramainstreamovém Hlídacím psu.
  Autorovi se vyjádření NS nelíbí, a podivuje se mu, až naznačuje, že jde o rozhodnutí politické.
  Zajímavá je diskuze, kde mnoho podporovatelů černé ilegální migranty sice píše své názory, ale o samotném pozadí naprosto nic nevědí, zdá se, že si myslí, že černoška do té školy chodila a někdo jí zakázal šátek.

  Nejlepší je ale tohle:

  „Mnoho povyku pro nic. napsal:
  6.12.2019 (22:00)

  Nebezpečné nejsou šátky, ale lidé, kteří z nich dělají politikum. To jsou ti, kteří záměrně vyvolávají nenávist. Buď jsou hloupý, nebo jsou to právníci, kteří se těší na bomby a masakry. To potom můžou vytvářet nové zákony a obhajovat teroristy, vyjednávat odškodné, zkrátka pořád kasírovat peníze. Kde vládnou právníci, je normální rozum v koncích. Podle logiky paní ředitelky by moje babička taky nemohla do školy. Tu se šátkem i pohřbili. 😡“

  Nebezpečné nejsou šátky ale lidé, co nich dělají politikum- to doplněno hned o vysvětlení, kteří to jsou, no, jsou to ti záměrně vyvolávající nenávist, jsou hloupí, nebo právníci….
  Jistě, ale politikum z toho šátku neudělala paní ředitelka, ale Šabatové se svou bandou ďáblů a- právníků.
  Argument babičkou pak vyznívá obzvlášť blbě, je to jakýsi „sluníčkoargument“ bez hlavy a paty.
  Je tam i naznačeno, že když nepovolíme šátky (a pak další věci) budeme mít bomby a masakry, což je povětšné kouzlo nechtěného, protože každý ví, že islám je náboženství míru, jmenovitě když se mu podřídíme.
  Můžeme pak mírově na islám přistoupit, samozřejmě v roli muslimů- otroků.

   • astraustralia

    Komentar k rozhodnuti soudcu CR tak vysokych ze az nejvyssich:

    Poslanec Radim Fiala:
    Neuvěřitelné rozhodnutí Nejvyššího soudu, které podle našeho názoru de facto podporuje islamizaci naší země! Na stranu somálské žačky, která nemohla na pražské Střední zdravotnické škole na základě školního řádu nosit hidžáb, tedy muslimský šátek, se v pátek postavil Nejvyšší soud. Podle něj zákaz nošení šátku při teoretické výuce neměl žádný legitimní cíl. Připomínám, že už jsme předložili návrhy zákonů na zákaz nenávistné islámské ideologie a zákaz islámského zahalování, což nám bohužel Babišova vláda a ostatní strany blokují. Ve svém úsilí ale nepolevíme. Musíme též zamezit islámské imigraci, protože muslimové, když se někam nastěhují, neustále stupňují své požadavky. Šátky to začíná a prosazením práva šáría to končí.
    Česká republika podle Nejvyššího soudu musí akceptovat a tolerovat náboženský pluralismus, nesmí diskriminovat či naopak bezdůvodně zvýhodňovat některý z náboženských směrů. Podle našeho názoru by ale mělo být nelegální propagování nenávistné islámské ideologie. Nelze tolerovat propagaci nenávistné ideologie, která z „nevěřících“ dělá podřadné bytosti. Navíc pokud se do naší země někdo přistěhuje, měl by se asimilovat a přizpůsobit našim hodnotám a zákonům.

    Toto soudní rozhodnutí je podle našeho názoru drzou provokací, jejímž cílem je prosadit projevy radikálního islámu na české školy. Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) naopak prosazuje zákaz propagace islámského práva šaría na území České republiky. Ve stejném duchu nám tu příště může muslimský učeň v řeznictví požadovat, že nebude dělat jitrnice, protože je prase nečisté zvíře.

    Zahalování na veřejnosti zakázalo šest zemí v Evropě včetně Francie, Belgie, Bulharska a Lotyšska. Předloni schválil zákaz rakouský parlament, od loňského srpna platí restrikce v Dánsku. Dle našeho návrhu by zákaz platil na veřejných prostranstvích a ve veřejně přístupných budovách s výjimkou případů, kdy zahalování obličeje souvisí „s plněním zákonné povinnosti, výkonem povolání, umělecké nebo sportovní činnosti nebo vyplývá ze zdravotních důvodů“. Postoj vlády hnutí ANO a ČSSD ukazuje, že se nechce jasně postavit proti islámskému extrémismu.

    https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nejvyssi-soud-se-zastal-somalske-studentky-s-hidzabem-cesko-musi-tolerovat-nabozensky-pluralismus-40306182?fbclid=IwAR3OYfvVWYSXhfwZXmHuBR3NwnM4KfgXH1-Q7miAHvEnAcR-MZW9F-OQBWc

    • vittta

     Saul se sice raduje, ale sám nechápe proč.
     Toto je politické rozhodnutí, nikoli právní, a i pohřbívá zbytky právního státu, které už u nás nebyly veliké.
     To v důsledcích se dotkne každého z nás, sluníčkáře nevyjímaje, protože jen to nejradikálnější bude postupně správné, a nikdo, jak nás učí dějiny- opravdu NIKDO, ty nejvyšší představitele nevyjímaje- před tím nakonec nemůže uniknout.
     Saulové takto bojují svůj velký boj proti nacismu u nás, a z druhé strany budou do země proudit davy cizáků, nepřátelských všem.
     A že neproudí je zatím jen důsledek nízkých sociálních dávek, takže sem proudí jen zločinci a boháči pro ně zkupují zázemí a zbraně.

     • vittta

      O soudci Robertu Walterovi nelze na internetu nic najít.
      Zřejmě budoucí protektor spolkového chalífátu Čechy a Morava.
      Kdo ale bude hlavním imámem?

     • Saul

      „Saul se sice raduje, ale sám nechápe proč.“(vita)
      Doplníš to nějakou mojí citací, která tu radost potvrzuje?
      Měl bys.
      Jinak tě budu muset označit za ULHANÉ RASISTICKÉ PRASE.
      To rasistické prase ti teda zůstane tak jako tak, nejen za tento tvůj včerejší výrok:
      „Černá dáseň navíc do školy vůbec nechodila, “
      7.12.2019 – 8.26 vittta

      K rozhodnutí US jsem se včera vyjádřil :
      „Tak to ve Francii by slečinka u soudu neuspěla.
      No, máme se ještě co učit…“
      A doplnil jsem, že s jejím šátkem ve škole já osobně nemám problém, ovšem pouze v této souvislosti:
      „Abych byl upřímný, jestli si škola nedokáže sjednat pořádek a sedí vedle ní spolužáci v kapucích a basebolkách na hlavě, nemám ani já osobně s jejím šátkem problém.“
      A pokud v jiných školách sedí například židovské děti v jarmulkách (jak jsem nedávno jedno v jedné třídě viděl) , může se práva nošení šátku dovolávat i ona.
      Takže radost budu mít, až si ujasnime, co vlastně ve školství chceme, co nechceme a až nastavíme rovná pravidla pro všechny.
      Když to bude přísná sekularitu a třeba i školní uniformy, taky s tím nebudu mít problém.

      Prozatím mohu mít radost aspoň z toho, že je v našem trestním zákoníku paragraf 355 a 356
      Jistě se mnou tuto radost sdílíš, vito:-)

 6. vittta

  Tohle je klasika.
  Na tomhle místě jsem byl asi před 2 lety, je to celkem kousek.
  Vídím tohle místo a pohoršil jsem se, co že to tam je za zkurvený, náckovský pomník.
  No, ale je tam taková cedulka, o usmíření, ve smyslu že Němci nám ublížili víc, ale my jim pak také, tak jsem si řekl, že chuj s tím, když teda usmíření, tak usmíření.
  A ejhle, už tam hoří svíčky, a je řeč o kytici na Hitlerovy narozeniny, byť z textu nevyplývá, jestli tam byla, nebo by jí místní sudeťák jen vyhodil, KDYBY tam byla.
  A- už se píše, že s „Němci by nám bylo lépe“.
  A náckovský pomník shodila ze skály „parta výrostků“.
  Podáš prst, a utrhnou ti ruku.
  Ta usmiřující cedule už je možná jiná jak před 2-3 lety, kdy jsem tam byl, nevím, a nakonec tam bude jen cedule, oslavující nacisty a EU, která je nedílnou součástí nacistické ideologie.
  Tam v tom kraji je sudeťáckých krys dost, ale s ohledem na to, že moje ČESKÁ rodina pochází z toho kraje, vím velice dobře, jak se konkrétně tam věci měli.
  A žádné usmiřování, či mír, tam nikdy nebylo a nebyl!

 7. Mrkos

  Sleduji OVM.
  Moje přesvědčení, že Václav Moravec se musí stát
  jednou z znejopovržení hodných postav v této
  společnosti. Něco tak stupidního a namyšleného
  může mít jen těžko konkurenci. Divím se politikům,
  kteří se nechají pozvat do jeho pořadu a nechají
  se od této vepřové hlavy a jím vybraných oponentů
  urážet. OVM by měly být jedním z důvodů proč by
  ¨mělo nastat v ČT totální zemětřesení. Omlouvám se,
  že se na jeho pořad dívám. Je to masochismus.

 8. Alena Z

  Ještě k rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně šátkové aféry. Není ten Větvička věštec? Předvídal to už v roce 2017!
  Radost je předčasna, bo ombucmaňa to požene až do brusele
  https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=624865
  “ Zatleskali zme si, zazpivali hymnu, ale pojede se dal. Misto teho, aby sudce zopakoval předchozi rozsudek, a řekl, že děvucha nedonesla papiry a tedy nemohla byt jako žačka dyskriminovana, pustil se sudce do vysvětlovani teho, že šatky na hlavě do školy nepatři. Pročpak to asi ten synek zrobil?
  To je jednoduche. Kdyby zopakoval vyrok předchoziho sudu bez zbytečnych kecu, ombucmaňa by byla nahrana, bo by se už nebylo kam odvolavat. Fčil ale se sudce naprosto nesmyslně pustil do oblasti lidskeho prava mět hader na hlavě. A to je přesně ten bod, kdy to može ombucmaňa zase zebrat a hnat připad třeba k ustavnimu sudu. Kvuliva nedodanym lejstrum by totiž k ustavnimu jit nemohla. Fčil može. A ona pude, to si pište, bo ju to nestoji ani čas, ani prachy, ani nervy, ani zdravi.

  Na podani ma dva měsice. A za rok vam vyda naš slavny ustavni soud take vyjadřeni, že budete čumět jak ščur do ryny. Nejde o pravo jakesik děvuchy mět na hlavě hadr. Jde o zastrašeni všech ředitelu a učitelu, aby se nebranily naboženskemu žďorbu na školach. Bo na školach to začina, jak vidime u idyjotu, keři dneska po stovkach opušťaju pseudounyverzitni lavice…“

  A už je to tady.

  • vittta

   Když si čtu právní rozbory MaB, tak se tomu nedivím.
   Odklánět předměty sporu je nejspíš u francouzkých soudů normální, a u nás se pochybní „soudci“ řídí operativně politickým zadáním.

  • kočka šklíba

   Diskuse je tam zajímavá, zejména příspěvky od paní žijící tam asi 30 let. Asi to nebude ta dobrá známá třešinky se zdá.

   • embecko

    Bohuzel zpravy o tom, kam se veci a spolecnost sunou, nemaji valneho vyznamu. Pokud totiz namitnes tem, kdo urcuji smer a obsah debaty, ze vse smeruje k padu spolecnosti, tak ti odpovi, ze prave o to jde.
    Paradox je v tom, ze „znami zname“ jsou vetsinou liberalne-demokratickeho vyznani a nedokazi si pripustit, ze svym postojem prispivaji k rozkladu liberal-demokratickych zasad. Je na to takovy leninsky termin, ale nechci byt zbytecne hruby.

    • vittta

     Liberální demokracie je popření demokracie.
     Ale komu by to vadilo, když jsou voliči blbí, a neumějí správně volit.
     A opět, pokud se nějak omezí všeobecné volební právo- a nerespektováním výsledků voleb se právě toto děje, už nebude mainstream voliče potřebovat.
     Jenže…ŽÁDNÉ.
     Tedy ani ty, co volí „správně“.
     Což se samozřejmě projeví v přístupu k nim.
     Nebudou už nikoho zajímat.
     A takhle vznikl feudalismus.

     • embecko

      Volit budou urcite prislusnici tech zhruba 15- 20 rodin, co ovladaji Cesko.
      Ale jsou slusni a nedelaji nam ostudu, takze proc ne…vzdyt v pripade ideje feudalismu jsme videli reakci na moznou volbu Spiciho Knizete: pulce lidi by nevadil a feudalismus, coby vladu noblesnich elit, by radi privitali. Samozrejme liberalniho feudalismu, jak jinak.

      • vittta

       Kníže byl rozšafný, nikoli slaboduchý.
       Kromě toho jsem nedávno četl, jak hrozné škody napáchalo zrušení šlechtických titulů za 1. republiky.
       Jestli ono to spolu nějak nesouvisí…

     • MaB

      Liberální demokracie je popření demokracie.
      Ale komu by to vadilo, když jsou voliči blbí, a neumějí správně volit (vittta)

      V Česku tedy asi moc nefunguje hodnotový konsensus mezi „my“ a „oni“, na kterém liberální demokracie stojí…

      Liberální demokracie:
      státy Evropské Unie, Norsko, Island, Švýcarsko, Japonsko, Argentina, Brazílie, Chile, Jižní Korea, Taiwan, USA, Indie, Kanada, Izrael, Mexiko, JAR, Austrálie a Nový Zéland

      • vittta

       Jako obyčejně jsem nepochopil váš pověstný smysl pro humor.
       Co se mě týká, pak jsem za převratu chtěl demokracii, bez přívlastků.
       Ne fašismus, schovávající se za trapné přívlastky k demokracii.

       • Saul

        „Co se mě týká, pak jsem za převratu chtěl demokracii, bez přívlastků.“(vita)

        No to je dojemné, vito.
        Ale to jsme asi chtěli, na tu demokracii zjevně nepřipravení, všichni.
        A po převratu?
        To už jsi se skiny na Sládkových demonstracích vyřvával pro co?

        • vittta

         Na demokracii jsi asi nebyl připravený spíše ty, Republikáni byli legální demokratickou stranou, a že se zrovna netrefila do tvého vkusu z ní ještě extremisty nedělá.

         • Saul

          Tak zjevně se nestrefila do vkusu nejen mého, ale i drtivé většiny demokratických voličů.
          Máš pro to nějaké vysvětlení ze své pozice „amatérského politika“ ?

          • vittta

           Tancuj, tancuj vykrůcaj?
           Tyhle fake si zkoušej v místní organizaci TOP09.
           SPR-RSČ se dostala opakovaně do parlamentu, zatímco desítky jiných stran se tam tehdy nedostaly.
           Měly v překladu podporu ještě daleko menší.
           Tomu se říká politická soutěž, SPR-RSČ zaujala určitou část voličů, a ti jí poslali- jako své zástupce, do zákonodárného shromáždění jako legální, demokratickou stranu.

          • Saul

           Já se obávám, milý vito, že ty tak úplně nevládneš znalostí, co znamená to cizí slovo „fake“.
           Potom z tebe padají takové legrační oxymórony, jako jsi sypal z rukávu k pobavení MaB včera:
           „9.12.2019 – 13.30vittta
           To, co jste uvedla je sice fakt, ale zároveň pořádný fake.“
           To jsi překvapil, to bylo hodně dobré a já přitom myslel, že jsi svůj repertoár komických scének už dávno vyčerpal .
           Ona vlastně celá ta tvoje včerejší „argumentační“ kreace a taneční figury, co jsi tam předvedl, stojí za připomenutí :-))
           https://janica9.wordpress.com/2019/11/27/pomnik-vlasovcum/comment-page-2/#comment-79688

           Takže přemýšlím nad tvým novým dotazem
           „Tyhle fake si zkoušej v místní organizaci TOP09.“ (vita)
           Který můj fake máš konkrétně na mysli?
           Ty máš nějaké utajené znalosti o volebních výsledcích SPR-RSČ?
           Co vím já, tak nejvyšší volební výsledek měli v r. 1996 a to 8,01 %.
           V r.1998 pouze 3,9 %. a skončili na necelém 1%.
           Takže můžeš nějak vyvrátit ten můj údajný „fake“ o tom, že se SPR-RSČ netrefila do vkusu drtivé většiny demokratických voličů?
           Nebo si nejsi tak úplně jistý, co znamená ten matematický symbol % ?

          • vittta

           Do drtivé většiny vkusu demokratických voličů se naposledy moc netrefila TOP09 a STAN, či když chceš i mimoparlamentní strany, třeba Zelení.
           Drtivá většina demokratických voličů pak odmítla i ČSSD nebo KDU-ČSL.
           Co se týká stran už zaniklých, taková ODA, či US, nebo LIDEM se také drtivé většině demokratických voličů moc nelíbila.
           Jestli není ale to kouzlo ve slově „demokratických“ voličů.
           Protože ne každý volič je demokratický, a tudíž právě nastupuje Liberální demokracie, která chybné volby nedemokratických voličů přivádí na demokratické základy tím, že je odmítne a nějakým způsobem obchází či úplně neguje.

       • MaB

        Co se mě týká, pak jsem za převratu chtěl demokracii, bez přívlastků.(vittta)

        Samozřejmě, že jsem pochopila,vittto. Po 40 letech absence svobody si nedovedete představit rovnováhu demokracie, chápané jako pouhá vláda většiny a liberalismu, který chrání práva a svobody jednotlivců.
        Demokracie bez liberalismu je cesta k tyranii většiny v čele s populisty, jak by si to přál třeba Orbán.

        • vittta

         Hmm, to je jak z VUMLu, tohle.
         Tehdy jsme zase měli Lidovou, později socialistickou demokracii.
         Práva a svobody jednotlivců pak chrání zákon a ústava, ne přívlastek k demokracii.
         Zjevně nechápete význam práva a zákonů, jaký by tedy měl mít, což chápu, protože vaše paragrafové tanečky o nějakém demokratickém duchu u vás zrovna nesvědčí.

         • MaB

          Práva a svobody jednotlivců pak chrání zákon a ústava, ne přívlastek k demokracii. (vittta)

          vittto, doufám, že jste lepší pokrývač než politolog.
          I malé dítě ví, že přívlastek zužuje význam podstatného jména, ke kterému se vztahuje; vymezuje jeho podstatný znak v souboru objektů, označených stejným podstatným jménem.
          Vedle té „lidové“, později „socialistické“ demokracie, je proto i „liberální „demokracie
          Říká se jí liberální proto, že práva a svobody (libertés) jednotlivců chrání svými zákony a ùstavou. I prvním slovem v její Ustavě je LIBERTE.
          A do jaké míry chápeme vy nebo já „význam práva a zákonů, jaký by tedy měl být“ (podle vas) je celkem vedlejší. Hlavní je, že to tehdy pochopili ti, kterým za ně vděčíme. A já mám to štěstí, že mohu už dost dlouho a dost zblizka sledovat, jak je s tímto jejich „odkazem“ v praxi nakládáno. Moc často si přitom říkám, že mám i velkou šanci žít tam, kde žiji – v liberální demokracii :)

          • vittta

           A-ha.
           Tedy pokud by nešlo o demokracii liberální, ale pouze o demokracii, nebyla by práva a svobody jednotlivců chráněna zákona a ústavou?
           A konkrétně můžeme použít demokracii socialistickou, kterou osobně pamatuji, to tady nebyla práva a svobody jednotlivců chráněna zákony a ústavou? (v některých případech se to- pravda- nedodržovalo, ale to dnes platí také)
           Já mám dojem že ano, a třeba v oblasti ženských práv jsme byli za socialistické demokracie o hodně dál, jak většina tehdejší Evropy.
           Vy máte fakt neotřelý smysl pro humor, notně podpořený o patologické lhaní.
           Jak takovou PÍČOVINU vůbec můžete vypustit z úst?
           Že liberální demokracie chrání práva a svobody jednotlivců zákony a ústavou…vy tam musíte mít bordel, v tom soudnictví, když tam pracují takovíhle lidé!
           Jinak samozřejmě, čtu pozorně, nepsala jste vysloveně to, že by to v jiných demokraciích, či demokracii bez přívlastků nebylo, jen že to tak je v demokracii liberální, což je nepochybně fakt.
           Ale v kontextu z toho vyplývá, že to v jiných demokraciích, nebo systémech nedemokratických, není.
           Takže je to i v jiných systémech, nebo není, tedy ústava a zákony, chránící práva a svobody, samozřejmě dle kulturních zvyklostí daných zemí.

          • MaB

           Tedy pokud by nešlo o demokracii liberální, ale pouze o demokracii, nebyla by práva a svobody jednotlivců chráněna zákona a ústavou?
           Nebyla, vittto.
           Jak jsou chráněny svobody slova a tisku v Severní Korei, oficiálně Korejská lidově demokratická republika (zkráceně KLDR) ?
           Platí: bez svobody projevu – svobody tisku, není demokracie.
           Zapomněl jste, jak byly „chráněny“ tehdy u nás ?
           Lidová demokracie je pleonasmus, nikoli demokracii liberální.

          • vittta

           V KLDR říkáte…
           A vy jste přes ta fakta, jaký tam mají systém, a jak mají řešeno právo a ústavu?
           Já pak vypíchl socialistickou demokracii, byť i o lidové jsem se zmiňoval.
           To byly dva různé systémy, ve své podstatě.
           A- nezapoměl jsem, v socialismu byla práva jednotlivců chráněna ústavou a zákony, které- na rozdíl od časů dnešních- v podstatě platily na větší % jedinců ve společnosti.

          • MaB

           A vy jste přes ta fakta, jaký tam mají systém, a jak mají řešeno právo a ústavu? (vittta)
           Já jsem v tomto odkázaná pouze na informace z tisku demokratických zemí. Pokud je sem dávám, je to bez záruky a jjako vždy jsem ochotna nechat se argumenty přesvěčit. :)

           SVOBODA PROJEVU V KLDR
           Úřady opět zaváděly přísná omezení práv svobody projevu, včetně práva vyhledávat, získávat a sdílet informace bez ohledu na národní hranice. Vláda pokračovala v omezování přístupu k vnějším zdrojům informací, neexistovaly žádné vnitrostátní nezávislé noviny, sdělovací prostředky či občanské společenské organizace

           více vie zde
           https://WWW.AMNESTY.CZ/SEVERNI-KOREA
           nebo tady
           Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci o porušování lidských práv v KLDR
           https://cz.sputniknews.com/svet/201812188734569-OSN-rezoluce-porusovani-prava-KLDR/

          • vittta

           Hmmm.
           Já myslel, a sama jste to psala, že co nemůžete doložit, to nepíšete.
           Ve skutečnosti jste se zesměšnila, k mnoha diskuzním faulům, které zde předvádíte, jste přidala ten nejtrapnější.
           Argument KLDR.
           KLDR jste uvedla na můj konkrétní dotaz- tento:
           „Tedy pokud by nešlo o demokracii liberální, ale pouze o demokracii, nebyla by práva a svobody jednotlivců chráněna zákona a ústavou?“
           Chcete mi tedy říci, že v KLDR mají demokracii bez přívlastků?
           Nebo proč jste ODKLONILA diskuzi na KLDR, když dotaz zněl naprosto jasně?
           Pak jsem psal o demokracii lidové, či socialistiké, ale to abych ukázal ty přívlastky, při čemž konkrétně šlo o Československou verzi, kterou si v případě demokracie socialistické osobně pamatuji, ale dozaz byl naprosto konkrétní.
           To už jste měla sofistikovaně napsat NDR (Německá demokratická republika) ale ani tam nevíte, jak to se zákony a ústavou bylo.
           Ale kdyby…jak se jmenujete vy?
           Francouzká, liberálně demokratická republika, nebo jak vlastně?
           Tancuj, tancuj, vykrůůůcaj…

          • MaB

           Nepochopil jste, vittto ?
           Na příkladu KLDR – Korejské lidově DEMOKRATICKE republiky jsem jen ukázala, že pod pojmem „demokracie“ si toho lze představit dost, i to, co se diametrálně liší. Proto je pro mne ten rozlišující přívlastek zcela na místě. Vy si klidně myslete opak, v liberální demokracii je to běžné ….i dovolené.
           Toť vše.

         • embecko

          Ve vyznamu je demokracie sebevlada– na urcitem uzemi zije skupina lidi, nazyvajici sebe samu lidem a tento lid si vladne skrze mocenska rozhodnuti, udelana jim samym a nad sebou samym.
          Podle meho tedy, az si zas vyrazis na houby, byla by velka chyba tvrdit, ze jdes houbarit…ty jdes totiz liberalne houbarit!
          Tim se urcite take vyhranis vuci sousedovi, ktery jde na houby jen proto, ze ho vyhnala manzelka kvuli polivce…ten totiz provadi matrikalni houbareni (od matriky, kde se podpisem na oddacim listu zmenily mocenske pomery v jeho zivote).
          Samozrejme, kdyz demokracie, tak bez privlastku…ale chapes, ze tohle nejde, protoze pak by se lidi mohli zacit ptat, kde ze ta jejich vlada nad jimi samymi vlastne je. Takze je to treba zmekcit, momentalne o liberalismus (ono to casem bude zas jinak), aby lidem doslo, ze kdyz je nekdo posila do exekuce, je to z vyssich duvodu spolecenske svobody!

          • MaB

           Samozrejme, kdyz demokracie, tak bez privlastku… (embecko)
           Nikde není psáno, že v demokracii musí být svoboda slova.
           Někde je, jinde není. Ten přívlastek je užíván z praktického důvodu odlišení třeba švýcarské formy demokracie od té v Demokratické republice Kongo. Pokud si někdo myslí, že rozdíl není, žádný přívlastek nepotřebuje.

           Churchillovi patří ùdajně výrok o demokracii v této podobě:
           „Mnoho forem vlády bylo testováno a bude testováno v tomto světě hříchu a bídy. Nikdo netvrdí, že demokracie je dokonalá nebo vševědoucí. Opravdu by se dalo říci, že to je nejhorší forma vlády kromě všeho, co bylo v průběhu času zkoušeno; ale v naší zemi je široce sdílený pocit, že lidé musí být suverénní, suverénní nepřetržitě a že veřejné mínění vyjádřené všemi ústavními prostředky by mělo formovat, řídit a kontrolovat činnost ministrů, kteří jsou sluhové a ne páni.“

           Tím je řečeno vše…

          • vittta

           Tak především pokud si někdo myslí, že demokracie, tak KLDR.
           Švýcarsko je dobrý příklad, dokud měli ve Švýcarech jen demokracii, tak ženy neměly volbní právo, ale od r.1971 už je Švýcarsko liberální demokracií, a tak ženy volit mohou.
           Churchil pak hovoří toliko o demokracii, nikoli o liberální demokracii, což je, jak jste sama tvrdila, dost podstatný rozdíl.
           Takže nechápu, proč zde dáváte teNto diskuzní faul- „argument osobností“.
           Protože KLDR?

          • vittta

           Tak vida, to jen dokazuje úspěchy…PŘEVRATNÉ úspěchy liberální demokracie!

        • MaB

         PS: vittto
         liberalismus
         Etymologie : du latin liberalis, généreux, noble, digne d’une personne libre.
         Z lainského „liberalis“ štědrý, vznešený, hodný svobodné osoby

         • vittta

          Vznešený název ještě nemusí označovat vznešenou myšlenku.
          Národní socialismus také nezní špatně, ne?
          Tohle je pro vás:

          • MaB

           Vznešený název ještě nemusí označovat vznešenou myšlenku. (vittta)
           To nemusí, ale jak vidíte, v případě „liberalis“ není vznešený název, ale myšlenka, kterou oznacuje :)
           Z latinského „liberalis“ štědrý, vznešený, hodný svobodné osoby

           Děkuji, hezké. A tedy něco pro vás, abyste viděl, jak vypadá to „vykrůcaj“

          • vittta

           Takže „liberalis“ není název, ale myšlenka sama.
           To jse filosoficky o hodně dál než já.
           Až nadpozemsky.

         • oh

          MaB, sice nevím, jaký je vittta pokrývač, ale řekl bych, že právě Severní Korea provozuje „demokracii“ s přívlastkem – lidovou – navíc obohacenou o některé tradiční prvky asijských kultur, jako důraz na rodinné vazby, na naše poměry nezvykle velkou osobní oddanost vůči výše postaveným a prakticky nepřijatelnost kritiky směřující zdola nahoru..
          „Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“ (T.G. Masaryk)

          P.S. Stále mi to hodně připomíná starou hlášku: „řízek s přívlastkem je často jen karbanátek.“

 9. vittta

  Celkem by mě zajímalo, jakou řečí studentka tento sofistikovaný text uvedla.
  Text souhlasu s rozhodnutím NS je dobře přípravený, a svědčí o mimořádné politické vyspělosti studentky, a též o skvělé znalosti českých reálií.
  Někteří lidé se budou radovat a radují se, protože v naší zemi tímto rozhodnutím nastává ráj.
  Jen ještě ty populistické politiky nějak pacifikovat.
  Studentka též uvedla, že ředitelku vůbec nezná, což je dost smutné, když studovala tuto školu v nezměrné touze po vzdělání.
  Saul v minulém vláknu psal, že když si ředitelka neumí udělat pořádek s nošením bejsbolových čepic a kapucí, nemá problém s šátkem.
  To je argument podsouvanou doměnkou, nikde totiž nebylo psáno, že by měla s tímto ředitelka problém (lze předpokládat,. že na oné škole studují vesměs dívky) jen bylo psáno, že to zakazuje školní řád.
  Nelze také ve své právní podstatě nijak prokázat, že uvedená dívka je skutečně muslimka, v podstatě to může tvrdit jakákoliv studentka, a využívat tak výhod, které z toho vyplývají, či vyplývat budou.
  Dívka totiž neměla dokumenty, a dokonce ani její jméno nelze nijak prokázat, jen ho řekla a tom základě získala dokumenty české, za velice podivných okolností.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Hidzabnice-a-Zemanem-ocenena-reditelka-Diskriminace-souhlasi-muslimka-s-rozsudkem-Ale-Stanislav-Krecek-606319

  • embecko

   Rozhodnuti NS je z kategorie poturcenec horsi Turka. Navic je tu nakrasne videt zmatenost ceskeho soudniho systemu, prehazujici si kauzu z neschopnosti pochopit o co vlastne jde, z ruky do ruky. Nakonec samozrejme zvitezilo sice logicky zmatene, ale tridne uvedomele hledisko, ze:
   „„Nemůže-li být žalobkyně zahalena hidžábem, a projevit tak své náboženské přesvědčení a víru, což má pro ni zásadní význam, dopadá na ni zákaz nošení pokrývek hlavy ve škole ve srovnání s ostatními studenty tíživěji. Je tím znevýhodněna oproti ostatním studentům, kteří jsou jiného náboženského přesvědčení, jehož symbolika nebyla zákazem pokrývek hlavy dotčena, anebo nejsou věřící,“ uvedl mluvčí soudu Petr Tomíček.“
   Odmitnutim profesnich naroku (zde pocinajicich dodrzovanim skolniho radu) se uplne likviduje funkce delby prace:
   „Řadu problémů jsme museli řešit přímo i v nemocnici – lékařky a medičky odmítající si sundat šátek při vstupu na operační sál, lékaře muslimského vyznání odcházejícího od pacienta k modlitbám, požadavky přestávek na modlení a podobně. Zrovna minulý týden si naše sálové sestry stěžovaly, že jim jeden muslimský anesteziolog uprostřed operace nahlas předčítal z koránu a nabádal k jeho čtení i ostatní personál. A to musím uvést, že u nás ve fakultní nemocnici je tento problém daleko méně vyjádřen než v řadě menších nemocnic.“

   • vittta

    Pacient toto jednání určitě pochopí, myslím tedy uvědomělého, liberálně demokratického pacienta.
    Populističtí pacienti si pak život či uzdravení nezaslouží, konec konců, vše je vůle Alláhova, a nějaký doktor v tom nehraje žádnou roli!

   • Alva

    Pokud se to týká muslimských pacientů, je všechno v pořádku. Alláh rozhodne, jestli a kdy je lékařova přítomnost nutná.
    Ale co jinověrci či bezvěrci? Není to ta diskriminave? Neměl by v takovém případě být soudně popotahován ten muslimský lékař/muslimská zdravotní sestra?

    • vittta

     Jinověrec či bezvěrec- pokud je to zároveň slušný člověk- je tolerantní k přesvědčení jiných, a ví, že islám je náboženství míru, což ovšem…může něco stát.

 10. vittta

  Tady je ukázka justiční a zločinecké demagogie.
  V článku se píše, že svou dceru přivedli do dluhů rodiče-narkomani.
  Jak to udělali je mi záhadou, do dluhů z pár desetikorun jí totiž přivedl zvrhlý justiční systém, kdy se dluhy vymáhají po mnoha letech a po někom, kdo nemá v době spáchání přestupku právní odpovědnost.
  Kromě toho je tam populistický nesmysl, že prý dluhy často přebraly lichvářské skupiny.
  Lichva je totiž u nás zakázaná, takže to mohly být jen legální, inkasní skupiny, jednající přesně dle litery zákonů!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-sesti-korun-dluh-za-150-tisic-jak-rodice-narkomani-privedli-dceru-do-exekuci-84244?dop-ab-variant=100&seq-no=2&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  • oh

   Lichva je u nás zakázaná tak „důkladně“; až nelze označit roční úrok 114 % jako lichvu, což ve mně vzbuzuje dojem, že jistý Chammurapi by podstatnou část našich zákonodárců, soudců a exekutorů obratem doživotně převedl na mnohem užitečnější práci při kopání a údržbě zavlažovacích kanálů (a krmení krokodýlů :-) ).

   • vittta

    Ale zase máme svobodu.
    Každý se může svobodně rozhodnout, stojí tam.
    My máme sobody, všude kam se podívám!
    To se máme!
    Kromě svobody máme také liberální demokracii.
    To už musí až dojmout, protože se tak chrání menšiny i jednotlivci.
    Ti pak se mohou svobodně rozhodnout, jestli si vezmou úvěr s úrokem 115%, pokud ovšem chápou, co to úrok je.

    • oh

     Jj, lze třeba svobodně umrznout na ulici. To u nás komunisti nikomu nedovolili. :-)
     A také komunisti zcela nedemokraticky nutili každého věřitele, aby před podáním žaloby o uhrazení dluhu nejprve doložitelně dlužníka vyzval k zaplacení v rámci tzv. pokusu o smír a bez toho se komunistické soudy nesmyslně odmítaly žalobami vůbec zabývat. Prostě totalita..

     • MaB

      V tom se demokracie od totality příliš neliší:
      La loi Borloo du 1er août 2003
      Borloův zákon: Vyhýbá se začarovanému kruhu způsobenému dluhy. Tento zákon nabízí dlužníkovi druhou šanci vrátit se do normálního života.
      Za tímto účelem musí být veškerý zabavitelný majetek dlužníka předmětem soudní likvidace provedené soudním zástupcem. Ten organizuje sociální doprovod, aby pomohl dlužníkovi překonat obtížnou situaci a umožnil mu splácení dluhů po částkách a nenechat ho v situaci, kterou již sám neovládá.

      La loi Lagarde du 1er juillet 2010
      Cílem i zákona Lagarde je optimálně chránit dlužníky bank a usnadňovat jejich opětovné začlenění do sociálně-ekonomické struktury.

      Svoboda rozhodně neznamená, že je dovoleno cokoli.

      • oh

       To se asi právní úprava ve Francii poněkud liší od té české – dovolím si předpokládat, že ve Francii je soudní exekutor zaměstnanec státu který má vymáhání rozhodnutí v popisu práce. To v ČR jsou – zásluhou Unie Svobody, KDU-ČSL a ODS – soudní exekutoři soukromí podnikatelé provozující podnikání za účelem dosažení zisku a jsou za tím účelem vybavení praktickou beztrestností a pravomocemi, jaké někdy nemají ani policisté.
       https://plus.rozhlas.cz/proc-je-tolik-exekuci-protoze-vlivove-skupiny-zprivatizovaly-spravedlnost-rika-7229935
       A když jejich vejvar chce někdo omezit – naposledy to zkoušel ministr Pelikán – tak si hlasitě stěžují v médiích a prostřednictvím senátorů demobloku i u Ústavního soudu, že se je stát pokouší vyhladovět!

       • MaB

        oh, ti řádící soukromí exekutoři v ČR, to jsou zde nepředstavitelné praktiky.

        Soudní vykonavatel (l’huissier de justice) je státní úředník ministerstva spravedlnosti.
        Tento úředník je jedinou osobou oprávněnou k výkonu rozsudku. Úkolem soudního vykonavatele je poskytnout žalobci (vítězi soudu, který vyžaduje provedení nucené exekuce) částky, které mu náleží.
        Existují však nezabavitelné částky: určité podpory, výživné, částky z náhrady léčebných nákladů; bankovní účet musí zůstat kreditován ve výši rovnající se RSA (559,74 EUR od 1. 4. 2019).
        Příklad: na bankovním účtu je 1 500 EUR; z těchto 1 500 EUR pochází 500 EUR z výživného, lze tedy zabavit pouze 440 EUR (na kontě stále zůstává částka rovnající se RSA = podpora, když není nárok na nezaměstnanecké dávky)

        • vittta

         Jenže…čím to je?
         Vy máte liberální demokracii, my máme liberální demokracii, a u nás třeba práva v podstatě neexistujících dlužníků nikdo neřeší. (zde píšu o tom, že obludné dluhy jsou u dobré poloviny doslova vyrobené z pár stovek)
         Asi máme demokracii liberální ještě málo.

        • oh

         A když do toho systému přihodíte blbé a zjevně negramotné, leč bohužel aktivní úředníky, vznikne taková (ne)veselá historka o nezabavitelné částce z Břeclavi.
         To v Praze se pro změnu Dopravní podnik hl.m. Prahy domnívá, že vymáhat opakovaně po slepci pokuty za „jízdy načerno“ je projevem péče „řádného hospodáře“ o spravovaný majetek. V tomto stanovisku ho zatvrzele a zcela nezávisle na zákonech, zdravém rozumu i opakovaných rozsudcích Ústavního soudu o nepřípustnosti výše zmíněného počínání, podporují Obvodní soud pro Prahu 5 a coby odvolací orgán i rovněž zřetelně (na všem, včetně zákonů) nezávislý Městský soud.
         Jenže Ústavní soud jim do tohoto „bohulibého“ počínání pořád musí házet vidle a napočtvrté se ústavní soudci naštvali až tak moc, že nechali hmotněné dopravní podnikavce z Prahy zcela mimořádně zaplatit tomu „černému pasažérovi“ náklady řízení před ÚS. Osobně bohužel moc nevěřím, že si to managerdement pražského DP nebo líní a neschopní (nebo všehoschopní?) zcela nezávislí soudci z Obvodního a Městského soudu tentokrát už zapamatují.

 11. vittta

  A tady pozor, já jsem se při čtení rozplakal dojetím.
  Jak demokratické bylo ono rozhodnutí NS ohledně nelegální migranty, kterou nikdo neznal a neuměla šlova česky.
  Autor- jde o studenta UK- asi nesleduje dění v EU, kde v některých zemích jsou šátky zakázány.
  Tam by měl aktivní svazák spíše obrátit svou pozornost, né komentovat s takovou vervou a s takovými fake dění u nás v ČR.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-hidzab-ve-skole-je-v-poradku-nikoho-neohrozuje-84350?seq-no=3&dop-ab-variant=100&source=article-detail

  • Saul

   „Autor- jde o studenta UK- asi nesleduje dění v EU, kde v některých zemích jsou šátky zakázány.“(vita)

   Autor si zřejmě nemyslí, že “ ve Francii je vše v pořádku“ :-)

  • Kamil Mudra

   „Sekulárnost vzdělávání je naopak v tom, že nebude do dětí a dospívajících tlačit jediný správný výklad světa okolo nás. Setkávání s jinými pohledy a otevírání nových perspektiv – k tomu by měla sloužit škola. Ale tím, že z ní budeme vyhánět jinakost, třeba v podobě hidžábu, zredukujeme tuto její důležitou funkci. Chceme vše unifikovat?
   Jednoduše řečeno – institucionální užívání náboženských symbolů ne, individuální projevy náboženského vyznání jednotlivých studentů beze všeho.“

   V tomto s tím studentem souhlasím.

   • Saul

    Hmm…
    Tak to jste mne příjemně překvapil za odvahu projevit zde svůj nevšední názor
    Ačkoliv já mám jiný.
    Já bych opravdu raději preferoval přísně sekulární školství.
    Ale jen kvůli tomu, aby nedocházelo k takovým absurditám, jaké musí řešit ÚS kvůli šátku nějaké holky, pro kterou je prostě důležitý.
    Zdravá společnost by to ustála i bez soudů.

    • Kamil Mudra

     Ani zdaleka zde neprojevuji „odvahu“ tohoto druhu poprvé Saule, tedy mne překvapuje že vás překvapuji: https://janica9.wordpress.com/2019/11/17/polemika-s-mab/comment-page-1/#comment-79007
     Na druhou stranu ale i souhlasím s vitttou že přístup který v odkázaném komentáři popisuji je realizovatelný pouze ve zdravé sekulární společnosti a takovou bychom museli nejdříve vytvořit sekularitou plošnou, nevztahující se pouze ke školství. Jinak se každá taková vstřícnost změní v pootevřené overtonovo okno, kterým se hned někdo začne dobývat dovnitř a roztahovat se na neúnosnou míru. A případě islámu je to velice pravděpodobné protože ten to prostě „má v té brožuře“.

   • vittta

    Souhlas či nesouhlas v konkrétním bodě zde nehraje dle mého hlavní roli.
    Jakkoliv se to totiž zdá pozitivní, ve skutečnosti VŽDYCKY zvítězí ten nejagresivnější pohled.
    A že to bude ten islámský, na to vem jed.
    Proto je třeba islám ze školství naprosto vymýtit, resp. jeho vliv omezit na nic, nebo naprosté minimum.
    Nikdo nemůže zakázat žákovi jeho víru, ale je možné zakázat jakoukoliv její propagaci.
    To není můj názor v tom slova smyslu, asi bych spíše souhlasil s tvým pohledem, ale doba si doslova vynutila upozadit některé vznešené myšlenky před velice hmatatelnou hrozbou.
    Ještě před 20, co, možná před 10 lety bych nic proti šátku nenamítal, dnes to musím zásadním způsobem odmítnout.

   • embecko

    „institucionální užívání náboženských symbolů ne, individuální projevy náboženského vyznání jednotlivých studentů beze všeho“
    A jaky je v tom rozdil? Nedokazi si predstavit zadny individualni projev, ktery by zaroven nebyl institucionalni, to jest ktery by se nehlasil k tradicim a praktikam nejake nabozenske instituce.

    • Kamil Mudra

     Hlásit se klidně může, ale musí mu být jasné že nemá nárok na dosažení nějaké změny stávajících pravidel kvůli svému náboženskému přesvědčení. Je to jeho čistě soukromá záležitost jestli se modlí Manitouovi a nebo třeba kačeru Donaldovi, ale na tričku ať si klidně nosí koho z nich chce. Vlasy ať si klidně holka šátkem zakryje ale obličej musí být dobře viditelný a šátek upravený tak aby nebránil ve výhledu těm co sedí za ní. Stejně tak bych povolil třeba jarmulku ale nepovolil mexické sombrero.
     Pravidla je třeba nastavovat účelně ale nikoli ideologicky.

     • embecko

      Tomu nejak nerozumim, proc by zakryti obliceje melo byt zakazano, kdyz je vyrazem individualniho nabozenskeho projevu a zadne zmeny se zakrytim dotycna nedomaha?

       • embecko

        Jake zmeny pravidel se zakrytim obliceje domaha? Nechapu, vzdyt nechce nic vic. Ze ti musi byt, coby zakovi, videt do obliceje je nejake pravidlo?
        A proc anonymni? Kazda sestricka ma preci na uniforme pripnutu jmenovku.
        Ze ji neni videt do obliceje? Proc by melo, kdyz jde o vyraz nabozenskeho projevu. Navic dneska na identifikaci oblicej uz skoro vubec nepotrebujes, mozna jeste tak na hranicich. Staci otisk prstu prez App Lock/ Fingerprint; uz se pouzivaji misto domovnich zamku, pri placeni on-line apod.
        Jedna ctecka u vchodu do tridy vse vyresi ke vsi spokojenosti. Ctecka bude ochotne zadotovana a povinnost predat otisky zakomponovany do skolniho radu, to snad za vyjadreni ochoty k multikulturnimu dialogu stoji, ne? A kdyz nekdo nebude chit otisky dat, pak muze jit studovat jinam, nikdo ho preci do studia na tehle skole nenuti.
        Na te skole zacali s hloupym satkem, protoze na vic nemaji. A to se meli o co oprit, protoze ne/byl ve skolnim radu. A presto dopadli jako sedlaci u Chlumce. Satek je prva ulitba, pak uz to jde vcelku samo a bez odporu. Kdyz povolili satek, proc ji nedovoli halal? Kdyz ona halal, tak proc ne jinemu veganskou stravu? A kdyz nekomu veganskou stravu, proc nutit muslimku do osetrovani muzu? A uz to jede :o)
        Beru to ciste intuitivne, ale tahle spolecnost na obranu vlastnich hodnot nema, proste neni z jeji strany zajem. Samozrejme to vyvera z neznalosti a nedostatku predstav, co jeji cleny ceka…ale jak rikam, nic tak hrozneho se nedeje a ani dit nebude. A jelikoz jsem i lehce pomstychtivy, tak se na to i trochu tesim :o)
        Na chytrou horakyni „individualne ano, institucionalne ne“ tohle uhrat neni mozne, na to ma protistrana prilis silny tah na branu :o)

        • vittta

         Správně, teď jsem zrovna psal Ohovi o té problematice.
         Jde o svobodu, všudypřítomný fenomén dnešních časů.
         A i ty se jí věnuješ, neb žák, odmítnuvší dát otisky prstů při vstupu do třídy může jít svobodně studovat jinam.
         A že muslim bude chtít jídlo halal, a vegan veganské specialisty….
         Kde pak, VŠICHNI se budou moci svobodně rozhodnout, jestli budou jíst halal či veganské jídlo, jiné se totiž vařit nebude, k čemuž se naprosto svobodně rozhodne vedení školy.
         Kdo si bude chtít dát knedlo-zelo-vepřo, může jít svobodně jinam, pokud ovšem někdo bude mít tu drzost to někde prodávat.
         Pak by si to student mohl jíst svobodně doma.

     • embecko

      Jinak, ucel je vzdycky ideologicky. Ucelem zdravotni skoly je vychovat perzonal, ktery se bude starat o nemocne cleny spolecnosti, coz je ideologie jako poleno. U zida bych nemel obavy o to, jestli bude v budoucnu naplnovat ideove zadani ucelu, to jest osetrovat druhe podle potreby, u muslima uz ano (viz vyse uvedeno).
      Pravidla je potreba nastavovat predevsim ideologicky a nikoliv ucelne, protoze ucelna pravidla si ten, kdo bude chtit, ochotne ohne podle vlastni (ideove) potreby.
      Kazdy zakon, narizeni, skolni osnova jsou vysledkem ideoveho zajmu, zadny ucel sam o sobe neexistuje, vzdy jde o ideologii.
      Podle meho pises politicky korektni nesmysly, na nichz si kazdy slunickar a jiny ideolog ochotne smlsne a postavi je na hlavu behem vteriny.

      • embecko

       Podivej, nase spolecnost stoji na delbe prace, v jejimz ramci ma kazdy sve presne ukoly. Zaroven je dulezite dobrovolne dodrzovani rozhodnuti autorit, protoze stat nema kapacity na to, aby se s nim soudilo 10 milionu lidi najednou.
       Ja proti muslimum nemam ani to nejmensi, ale z jejich strany je treba jasne vyjadreni, pokud tu budou chtit zit, jestli se rozhodli dodrzovat mistni zvyky a obyceje (jak to delaji napriklad zide, budhisticti Vietnamci, ci pravoslavni Ukrajinci, anebo je dodrzovat nehodlaji. Do bazenu se nechodi v satech, na operacnim salu se nemodli, zeny na ulici mohou chodit v mini a zaci zdravotni skoly nenosi pokryvku hlavy. Pokud se rozhodnou, ze tato pravidla dodrzovat nebudou, nemaji tu co delat. A to prisne individualne, zadne kolektivni tresty…ale o to rozhodneji a bez vahani.
       Ted je situace takova, ze se nase spolecnost rozhoduje, jestli bude i nadale setrvavat v plneni ideologickych ukolu, ktere ji byly davany do vinku od jejiho vzniku (a o ktere bylo treba i bojovat), anebo jestli o takovy zpusob existence jiz nema zajem.
       To je vlastne cely problem v kostce. Muze se rozhodnout tak, anebo tak, to je vcelku jedno, ale nejak to provest musi. Setrvavat v poloze „ano, ale“ neni dlouhodobe mozne. Bud tedy „ano“, ale pak do toho musi slapnout, anebo „ne“ a pak musi prepustit sve pravo a zvyky lidem jine viry. Zadna tragedie to nebude, jen nas svet se zmeni k nepoznani :o)

 12. vittta

  Pro milovníky legrace a neotřelého smyslu pro humor.
  V článku, který se zabývá několika rádoby zprávami vyčnívá tato úvaha:
  „Neklid maďarských divadel

  Maďarská vládnoucí strana Fidesz chce změnit způsob rozhodování o provozních dotacích na kulturu, záminkou je skandál sexuálního obtěžování v jednom z divadel. O státní peníze by měla přijít nezávislá divadla, která neprojdou sítem. Znamenalo by to problém pro řadu budapešťských scén, kterým by zbyly jen příspěvky od magistrátu. V jeho čele teď stojí primátor opoziční koalice.
  Foto: Facebook: Katona József Színház

  Protest herců budapešťského Divadla Józsefa Színháze.

  Ministr kultury by měl mít také nově pravomoc jmenovat a odvolávat ředitele institucí, na jejichž financování se stát podílí. Divadelníci mluví o zasahování do svobody umění a plánují v Budapešti na pondělní večer protest. Petici proti změnám podepsalo už téměř 50 tisíc lidí.

  V jakémsi divadle vypukl jakýsi sexuální skandál, který ale nebyl nijak zajímavý, a tak nebyl upřesněn.
  Vládoucí Fidesz chce změnit způsob rozhodování o provozních dotacích, ale ouha, už se komedianti rozčilují.
  Je to totiž zásah do nezávislých divadel.
  Ano, NEZÁVISLÝCH.
  Stát, který jim posílá peníze (těm nezávislým) chce konkrétně mít pravomoc jmenovat a odvolávat ředitele, které de facto platí.
  Jaká nedemokratická drzost!
  To já bych měl nápad, se jen divím, že na to komedianti nepřišli sami.
  Ať peníze odmítnou, a mohou mít ředitele jaké chtějí, ne?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rakousko-resi-certovskou-tradici-duvodem-je-vyprask-v-tyrolsku-84364?dop-ab-variant=100&seq-no=3&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 13. Alva

  Protože téma migrace a islám tak hned nevyšumí (pokud vůbec někdy), přečtěte si výborný text M. Konvičky.
  Je to srovnání vývoje islám vs. křesťanství a má na hony daleko od poučování, které jistě každý někdy slyšel/četl: „Nemáte informace,proto se obáváte muslimů, prostudujte si Korán – toto se v něm říká/neříká“ – což mi vždycky připadalo jako jeho nenápadná propagace-

  https://pravyprostor.cz/ziji-ve-stredoveku-zavadeji-tady-stredovek/

  • vittta

   Zajímavá úvaha.
   Koresponduje to s mým zjišťováním z posledních nějakých 10 let, že bílá civilizace nebyla o nic více krvelačná, jak černá v Africe či rudá v obou Amerikách či třeba na Novém Zélandu.
   Španělé vyvrátili říše mnohokrát krutější ke svým poddaným, než by se jim kdy jen odvažovalo snít.
   V podstatě už od mého děství probíhala všudypřítomná propaganda bílé zkaženosti a vznešenosti jiných,
   Byly to nesmysly, které přípravily půdu pro časy dnešní.

   • embecko

    V ramci moznosti jely i ty nejprirodnmejsi narody vzdycky na plny plyn:
    https://www.hlavnespravy.sk/preco-sovietski-cukcovia-zautocili-roku-1947-americkych-eskimakov/1966366
    Podle meho ale, pokud ma clovek moznost dosahovat zdrojoveho zisku mirumilovnym a ohleduplnym zpusobem, pak je povinen to delat, nebot jinak prestava byt clovekem.
    To je dilema atlanticke civilizace, ne ze nekdy byla kruta a kdesi cosi.
    Dilo je smozrejme v tom, ze nakonec se snadny zisk na cizi ukor vzdy obrati proti dotycnemu.

    • vittta

     To je hezky napsané, ale je to vůbec v tom smyslu lidské?
     Člověk podvědomě energií šetří, válčit o banány se prostě nevyplatí, pokud ho lze za barákem utrhnout na stromě.
     Člověk přestává být člověkem v případě, kdy i když si banány může utrhnout, stejně o ně válčí, ovšem ne sám, ale prostřednictvím jiných.
     Vlastní, i uloupené banány přitom ani nepotřebuje.
     Asi to myslíš přesně tak.

     • embecko

      Ano, tak jsem to myslel. Bananu mame spousty a pokud nahodou dojdou, pak mame i decetni zpusoby, jak se k nim dostat. Ale obvykle se to resi nejakym dementnim utokem, jako treba Francouzu na Libyi. Tem snad ani neslo o nic jineho, nezli o pocit, ze se utokem dostanou k nejakym teoretickym bananum navic, ktere ani nepotrebuji.
      Spolecnost je rozezrana a zakony konkurence nuti firmy do agrese. Nakonec ale ty silene financni prebytky stejne skonci na mrtvem konte, protoze jde o objemy, ktere ani nejdou reinvestovat. A to je vazna situace, nebot hrozi obracenim agrese dovnitr spolecnosti (viz treba Milion chvilek, co ani netusi, ze pracuje pro ty, proti kterym demonstruje).

  • astraustralia

   Nejen panove Konvicka take Robejsek take Petr Hampl mel prednasku na toto thema a pozval si k tomu i odbornika na islam z Israele. Odpuste mu jeho cestinu, obsahove je srozumitelny :-)
   Pan Hampl srovnava velmi dobre a srozumitelne.
   Podstatne od nepodstatneho kdyz generacni vymena Evrope opravdu hrozi, ale massmedia podsouvaji jako podstatne co nevhodneho rekl president o novinari Peroutkovi ci jak zasadne zasahne do zivota obcana 50 millionova dotace EU ale o milliardach odtekajicich po 30 let z republiky nic.
   Poslechnout a zamyslet.
   Prave protoze takoveto informace na Internetu, proto se jevi Internet jako nebezpecny!

   • embecko

    Plán výchovy a péče v mikrojeslích
    Děti jsou vedeny k vědomí rozdílnosti a různorodosti v lidské společnosti z hlediska kulturních a hodnotových odlišností, k vědomí odlišnosti mezi lidmi, s důrazem na potírání předsudků o mužích a ženách.

    neříkáme, že nějaká hračka či aktivita je jen pro chlapce, nějaká pro dívky. Pokud je potřeba děti rozdělit, mělo by to být z funkčního důvodu, nikoli jen podle pohlaví či věku (takové rozdělování vytváří hranice mezi dětmi tam, kde přirozeně nejsou, a utvrzuje děti ve stereotypním vnímání, že dívky a chlapci se na něco hodí víc jen na základě jejich pohlaví). Každé dítě je jedinečné a mělo by s ním být zacházeno na základě jeho osobnosti, schopností a dovedností;
    speciální pozornost věnujeme stereotypnímu rozdělení rolí mezi muže a ženy, zařazujeme aktivity, které toto vnímání nabourávají. Povzbuzujeme dívky a chlapce ke společným hrám, které jsou běžně přisuzovány pouze jednomu pohlaví (např. uspořádáme závody v posílání autíček pro všechny, každé dítě si vybere autíčko, pojmenuje ho, a s ním pak soutěží; každé dítě si vezme s sebou na hřiště panenku a bude jí dělat maminku/tatínka, připraví oblečení, jídlo, budete vozit v kočárku atd.
    pokud je to možné, vybíráme hračky, např. panenky, i jiné než světlé barvy pleti atd;
    při čtení pohádek vybíráme, mimo klasických českých nebo evropských, i pohádky z jiných kulturních okruhů. Vybíráme také příběhy, ve kterých se vyskytují různé modely rodiny nebo které nepracují s tradičními stereotypy v rolích mužů a žen (v seznamu literatury uvádíme několik příkladů na genderově a environmentálně citlivou literaturu pro děti);
    pokud se ve skupině vyskytuje dítě, které je něčím pro ostatní výrazné (jiné etnikum, jiný jazyk, zdravotní postižení…), použijeme tuto odlišnost pro obohacení celé skupiny, s dětmi si povídáme o tom, že svět je velmi různorodý a to jej dělá krásný. Tuto situaci lze využít pro seznámení dětí s různými tradicemi a zvyky, které se liší jednotlivými kulturami. Necháme děti vyprávět o tom, jak probíhají přípravy na různé svátky u nich doma.“
    https://blog.hlavnespravy.sk/15391/genderova-ideologia-v-prirucke-pre-mikrojasle-v-cr/

 14. vittta

  Jak jsem už naznačil nedávno- Maidan začíná.
  Fašisté se chtějí ujmout moci, a krev těch demonstrujících hlupáků má zřejmě pomoci rozpoutat státní převrat, jak je obvyklé.
  Všimněme si, že se protesty přesunuly z Letné do centra Prahy.
  A je naplánován i přesun, tak je totiž eskalace násilí nejvíce pravděpodobná, Letná svou polohou v podstatě možnosti násilí bránila, což se hodilo z počátku, ale nehodí se to nyní.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pruser-Milion-chvilek-na-Vaclavaku-Toto-se-ma-dit-A-toto-606433

    • Alva

     Lidé se inspirují ledasčím. Třeba pravdou a láskou až k vlastnímu sebezničení. Nic proti tomu, ale přoč k tomu nutí i ostatní?

     • Saul

      Tak ten ostravský střelec se asi pravdou a láskou moc neinspiroval.
      A lidé se inspirují ledasčím, to je pravda.
      Až z toho některým jebne a ještě se najde dost jiných lidí, kteří se jejich stavem ochotně inspirují.
      Ale také dost dalších, kteří se žádným idiotstvím inspirovat nenechá.
      Naštěstí!

      • Alva

       K první větě – to byla samozřejmě ironie.
       Pravda a láska nás totiž vede k pomoci každému – prý potřebnému, jen ne vlastním lidem. Ti si za své různé potíže mohou výhradně sami, kdežto muslimové jsou ohroženi válkam a, bídou. Zajímavé na tom je, že uvedenými strastni jsou v 99% zdraví a mladí muži , zatímco dětí, žen, starých a nemocný se nic z toho netýká.

       • Saul

        Já jsem tu ironii samozřejmě pochopil, Alvo.
        Co se „pravdy a lásky“ týká, předpokládám, že v pravdě musí být obsažen i rozum. Vlastně ne i, ale hlavně rozum.
        Bez toho se pravda stává karikarurou a mění se v lež.
        Ale to samé platí pro čistý rozum bez srdce.

        Všem pozůstalým po obětech toho ostravského útoku přeji upřímnou soustrast.
        Bohužel se obávám, že podobných tragédií bude přibývat i u nás a i bez migrantů, muslimů…

        • Alva

         S tím vším samozřejmě souhlasím. I s tou poslední větou.
         Jen bych k tomu dodala, že s těmi migranty-muslimy bude těch tragédií přibývat násobně víc a rychleji.

 15. vittta

  Byl to cigoš, Saule.
  A dělal v cigošské firmě.
  To jsem věděl, už když jsem to sem odkázal, ale jelikož nejsem hovado, tak jsem to nezmiňoval, protože etnicita nemá s tím masakrem na 99% nic společného.
  Ale blbeček to tady musí hned ironicky vytroubit, abys byl vidět, jak jsi oduševnělý.
  Já se schválně díval na diskuzi na Novinkách, odzadu, a i když KAŽDÝ disktující ví, že to byl cigoš, nezmiňuje to nikdo.
  Prostě to do tématu nepatří, stalo se neštěstí, kdy etnicita je mimo a jebnout může tak nějak každému.
  Ale něco společného s tím liberální demokracie a islámské násilí, už naprosto běžné v EU, společného přeci má.
  Příklady totiž táhnou, a nejen ty z EU, ale i USA.
  A Trump za to nemůže.

  • Saul

   „To jsem věděl, už když jsem to sem odkázal, ale jelikož nejsem hovado, tak jsem to nezmiňoval,“(vita)

   Tak to jsi projevil nevídaný takt, vito, to tě šlechtí!
   Tak cigoš, myslíš….
   Já když jsem to psal, tak jsem už jeho fotku viděl a tušil jsem tvoji reakci .
   No teď bys ale měl vysvětlit, jak mohl být cigoš stavební technik.
   To do tvého vidění světa asi moc nezapadá.
   Ale nepochybuji, že to nakonec dlouze a vyčerpávajícím způsobem „vysvětlíš“.
   A k tomu „taktu“ ještě maličkost:
   „Poněkud odpuzující zpráva z Ostravy“
   Byla tvoje první reakce a následovala obava, že by se někdo začal zajímat o tvoji flobertku.
   Ale pokud tě vyděsilo, že by se třeba i zpětně zpřísnily psychotesty pro držitele zbraní, tak ti rozumím.
   Kdybys tam zopakoval to co tady, jako že ti dělá se zbraní dobře ten pocit, že někoho můžeš zabit….
   To by ti asi zakázali nosit i trenky, aby sis z jejich gumy nemohl udělat prak:-)
   Ten tvůj “ cigoš“ měl sice zbraň nelegálně, ale pistolník z Uherského hradiště s tuším 8 vroubky na pažbě ji měl vydanou i po těch psychotestech.
   A žádný gypsy king nebyl.

   • vittta

    Měj úctu k zavražděným burane!
    A stavební technik…dneska už dělníci nejsou.
    Jsou operátoři výroby, operátoři úklidu…atd.
    Myslím ale, že na tvoje žabomyší spory, co se pokoušíš vyvolávat není vhodný okamžik.

    • Saul

     „Měj úctu k zavražděným burane!“
     Pozdě, vito, pozdě…(pro tebe)
     Ale jsem rád, že ses ode mne aspoň něco naučil.

  • Saul

   „Já se schválně díval na diskuzi na Novinkách, odzadu, a i když KAŽDÝ disktující ví, že to byl cigoš, nezmiňuje to nikdo.“

   Úroveň diskuze na Novinkách, kde jsi politicky vyrostl, tě přirozeně láká, tomu
   taky rozumím.
   Ovšem u tamních diskutérů nejde ani tak o takt, jako spíš o strach.
   Ten ty tady mít nemusíš.
   Takže bys odvážně mohl odhalit své zdroje o cigošském původu ostravského střelce.
   Kdyby se ti nedařilo, můžeš vždycky použít argument, že v Ostravě žijí jen cigoši.
   Nebo to staré dobré řemeslnické, jak si vzpomínám ještě i já od svého mistra, „oko není píča, oko vidí“ :-)

 16. embecko

  „Dozorci je neustále napomínají a snaží se je všemožně, slušně usměrnit. „Přestaňte laskavě vyřvávat a srovnejte se do řady,“ napomene kupříkladu dozorce odsouzeného. „Sám se srovnej, šašku jeden,“ drze odvětí vězeň a dál se vybavuje s kamarádem, jenž je na okně jiného oddílu. V davu se pár vězňů zasměje. Dozorce důrazně opakuje výzvu. Odsouzený zamíří k němu a povídá: „Co máš sakra za problém? Jen jsem pozdravil bratrance.“ Z davu někdo zvolá: „Přestaň furt buzerovat a pusť nás konečně už na jídlo.“ „Nepůjdete nikam, dokud se neseřadíte tak, jak máte, abych vás už konečně mohl spočítat,“ přidá se druhý dozorce. V jakémsi poloútvaru začíná atmosféra houstnout. Dozorce okřikne celý dav, aby si okamžitě nastoupili do tvaru. „Včera mu stará nedala, tak si ten zamindrákovaný kretén honí své ego na nás,“ prohodí někdo z davu.

  Nevěřícně stojím jako sloup zařazený, jak mám, a nechápavě poslouchám a sleduji, co si to ti vězni vůbec dovolují. „O tomhle byste měl taky někdy napsat článek,“ řekne mi náhle dozorce, aby to nebylo moc slyšet.“
  https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/98858/zapisky-ceskeho-vezne-respekt-odsouzenych-k-dozorcum-mizi-muze-za-to-i-vedeni-veznic.html?utm_source=www.seznam.cz&qEGJ2Gh73W6uGMMtxo40AVcr_8XqE=denni-tisk
  Rozklad statu v primem prenosu…

  • vittta

   Vězni mají svá práva- pracující své povinnosti.
   V tomto případě je faktický efekt skutečně doslova rozkladný.
   Kriminálníci nejhoršího kalibru se vězení nejen nebojí, ale naopak se tam často mohou realizovat.
   Slušný občan (i ten může selhat) , se kriminálu bojí, a je v mnoha případech paralyzován právě oním strachem.

 17. vittta

  Článek, kdy někteří překvapili, a jiní nepřekvalili vůbec.
  V textu se hodnotí hromadná vražda v Ostravě.
  Tak politolog Jelínek třeba napsal, že zbraně do rukou civilistů nepatří.
  Hmm.
  Zbraně evidentně nepatří do rukou ani vojákům či policistům, čas od času právě oni spáchají zvými zbraněmi trestné činy, vraždy nevyjímaje.

  Ale co s tím, Jelínek?

  Radek Koten naopak píše, že ozbrojený občan by mohl jako jediný masakru zabránit.

  Má pravdu, ke smůle zavražděných tam ale zrovna žádný nebyl.

  Překvapením dne je Kubík Jandů, který naprosto věcně popsal známá fakta, a vysmál se kňouralům, co by odzbrojovali obvatelstvo.
  Nakonec dodal, poněkud nepochopitelně, že šance, že ozbrojený civilista zasáhne je minimální.

  To je pravda, ale jak jsme viděli v Uherském Brodě, šance, že zasáhne ozbrojený policista je ještě menší, jemu totiž akutně nic nehrozí, na rozdíl od civila, co by seděl v čekárně také.

  Jan Zahradil nazval Jandu s Kotenem idioty, ale neřekl proč, asi chtěl být zajímavý, a jako politik s profesionální deformací jen hýknul.

  Vůbec nepřekvapil Jan Čulík.
  Ten připodobňuje ČR k USA a jako první argument uvedl nedávnou střelbu v UB, před čtyřmi lety, což je dle něho „neustálé vraždění civilistů“.
  Pak šalamounsky zaargumentoval, že je mezi lidmi moc zbraní.
  Škoda že nenavrhl, že by se nelegálně držené zbraně měly zakázat.
  A mohl ještě dodat, že v Británii je moc nožů.
  Další inteligent, publikující na BL, Albín Sybera, šel ještě dál, když vyčetl Babišovi výrobu střelného prachu, resp. komponentů do něj.
  Lepšočlověk se nezapře, a já žasnu nad jeho představivostí.
  Mrtví ještě nestalčili vychladnout a už se po jejich hřbetech vozí spasitelé lidstva, ba snad i dokonce proroci!
  Krev nevinných je pro ně stejná, jako benzín pro zážehový motor!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zbrane-do-rukou-civilistu-nepatri-napsal-komentator-par-minut-po-strelbe-v-Ostrave-A-na-Britskych-listech-pisi-ze-i-za-toto-muze-Babis-606513

  • vittta

   Tak hltám informace, chvílemi dost zvláštní.
   Snad speciální jednotka měla být na místě za 5 minut, což není při nečekané akci možné, leda by někde poblíž zrovna cvičili.
   Vrah pak ujel, ale stavil se u své matky, kde jí vyzvonil, co provedl, a že se jde zastřelit.
   Ta teoreticky zavolala policii, a ta jen přihlížela sebevraždě, tedy vlastně nikoho nechytila, a ještě ukázala svědka jako podezřelého.
   To by odpovídalo spíš, protože je svým způsobem nemožné, nebo dílem velké náhody, aby byl pachatel identifikován, a nějak se objevilo jeho úplně obyčejné auto.
   To jsou věci…

   • embecko

    Na jeden zasobnik streleno do hlavy a krku 8 lidi, devaty strelen do hrudniku. (Vse zpravy z mainstreamu.)
    Kdo kdy strilel z pistole nemuze uverit. Netrenovany clovek se ze 3 metru do 20 cm nepohybliveho terce nestrefi ani v klidu. Kolik muze mit zasobnik? 16 naboju? To mel ve vysoce stresujici situaci mimo strelnici a v ohrozeni zivota vice jak 50% zasahovost do maleho a pohybliveho cile.

    • vittta

     A jó, to se trefí jako nic.
     Měl českou bouchačku, asi ne novou, tedy 13+1 náboj poprvé, 13 podruhé, střílel zblízka, paralyzovaná oběť se ani nehne…
     To spíš si myslím, že jich trefil málo, jenže někde psali, že chodili nějak s firmou střílet, jako takové vzrůšo.
     Uvidíme, co bude dál, každý, kdo má do prdele díru už se k tomu vyjadřuje, jak tihle mě serou, moc zbraní, musíme to omezit, chráníme občany….
     Česká 9mm bouchačka se ale na černo shání blbě, kdyby měl lugra nebo něco starého, či bejvalou policejní 7,65, nebo tu vz.52 na tokareva 7,62, ale zrovna devítka…česká…
     Hodně se toho asi nakecalo, třesky- plesky, ale policajti asi také budou mlžit, nakonec, co by komu měli vyprávět.

      • vittta

       To bys musel vidět to místo, kde stílel.
       Když někdo vedle tebe začne pálit do lidí, tak první 2 vteřiny si budeš myslet, že je to nějaká prdel, a když ti to dojde, tak se ani nehneš, abys na sebe neupozornil.
       Ten mohl chodit, a popravovat je z metru.
       Kdybys měl u sebe svojí bouchačku, tak jediná šance je ta, udržet nervy na uzdě a sedět, a čekat, až se na tebe nebude dívat.
       Protože náboj v hlavni nemáš, musíš natáhnout, zbraň uchopit, to jsou třeba 3 vteřiny.
       Podle mě ti lidé prostě sedí a čumí, neutíkají- ti, co jsou na mušce, a ty bys musel sedět s nimi, a spoléhat na to, že to nenapere do tebe.
       A přesně tohle by asi musel dělat i cvičený specialista, aby mohl kdokoliv zabránit většímu masakru, musí být živý.
       Že přebíjel….slyšel jsem, že i přebil, ale moc se mi to nezdá, z 27 náboji uděláš úplné peklo v uzavřeném prostoru.
       Ta ženská v TV říkala, že vedle ní padali mrtví, a ona že jen přikryla dceru kabátem a kabelkou, někde lehla na zem, a nemyslela na nic.
       A že mu cvakala pistole naprázdno, ale to neviděla, jen slyšela.
       Většině pistolí se ale otevře závěr, na prázdno necvaknou- a on pak už nestřílel, ale zdrhal, jako že ty zvuky bylo přebíjení.
       Ženská asi nekecala, protože říkala, že se složila až doma, v ten moment byla klidná, což by odpovídalo.
       Uvidíme, co budou kolem toho kecat, ale na řadu přijdou teď mrchožrouti, s dojemnýma příběhama, a sluníčkáři se svými nápady, a „podnikatelé“, s politiky, co z toho budou chtít vytřískat nějaký finanční i politický kapitál.
       Občanům se tak maximálně leda přitíží.

       • vittta

        No, tak měl CZ 75, jak píší.
        Tu je nemožné sehnat.
        Proč by si normální chlap sháněl ilegální bouchačku?
        A jak by to udělal?
        To je divné.
        Myslím to tak, že dejme tomu nějakého lugra nebo starší špuntovku mu mohl někdo náhodně nabídnout, někde jí našel na půdě, nebo to má po dědovi, tak jí třeba někdo koupí.
        Ale čízu ti nikdo v hospodě nenabídne, tu musíš složitě shánět.
        A náboje, samozřejmě.
        A náhradní zásobník, pokud tedy měl dva.
        Tohle je na tom to nejdivnější.
        Obsluhovat jí uměl, chodili prý s firmou střílet.
        Tam povede cesta, na tu střelnici, to bude ještě průser.

       • embecko

        Pistole ma prez kilo…zkus si vzit do natazene ruky litr mleka a hybat s ni ze strany na stranu. Jednak ma to kilo velkou setrvacnost a k tomu jetse pripocti pohyb ze zpetneho razu pri vystrelu. Zacilit na vice tercu o prumeru 20- 25 cm neni zadna legrace.
        Pokud ovsem chodil pravidelne na strelnici (coz jsem zatim necetl, ale nerikam, ze to tak neni), pak je to neco jineho.
        A jinak ano, sehnat CZ75 je zrejme velky problem.

        • vittta

         Já mám tuhle pistoli, je taková robusní,jako na nošení, ale střílí se s ní dobře a zpětný ráz není pro muže nijak citelný, vůbec když jí umí ovládat.
         Objektivně použitelná do 25 m, do 10 m naprosto přesná.
         Na mě to dělá dojem, že jí prostě nějak na té střelnici šlohnul, s tím, že s ní bude vraždit.
         Tedy že jí neměl dlouho někde v šupleti.
         Kam chodím já někdy střílet tak tam má pistolí plný stůl, můžeš si vybrat- když nemáš svojí- čím si picneš, nebo vyzkoušet cokoliv za mírný poplatek.
         Náboje „ušetřil“ také tam.
         Jsou tam všude kamery, a ta komunita střelců…já do ní nepatřím, ale sledoval jsem to, to jsou specifičtí lidé, spíše zodpovědní, než naopak, a nikdo by si nedovolil na cokoliv sáhnout, co mu nepatří, to by si koledoval o pořádnou přesdržku, prostě se tam nežertuje, jsou tam zbraně, a chodí se tam střílet, vládne tam jakási zvláštní pohoda.
         Ale cikán měl nějakou lehkou kriminální minulost, vyčíhl situaci…
         No, základ úvahy je ten, že se na masakr připravoval, pistoli neměl náhodně, ale na ten účel, nějaký psycholog psal „sdílené sebevraždy“.

         • embecko

          Zde mas reakci analytika a politologa:
          „…se vyslovil komentátor Českého rozhlasu Lukáš Jelínek, který napsal, že „zbraně do rukou civilistů nepatří“.“
          Kdyby to strelec vedel drive, tak by ji u sebe urcite neprechovaval a tedy pozdeji ani nemohl strilet.

          • vittta

           To je blázen, toho jsem už zmiňoval.
           Ten už pindal ty sračky 1/2 hodiny po neštěstí, už hýkal ÍÍÍ-ÁÁÁ, ÍÍÍ-ÁÁÁ.

 18. embecko

  Pro vsechny, co si mysli, ze Pavel Novotny je excentrik:
  „Pražské Řeporyje nechají příští rok k 75. výročí konce druhé světové války zbudovat vzpomínkové místo na padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády, takzvané vlasovce. Záměr na dnešním jednání jednomyslně schválilo místní zastupitelstvo.“
  Podtrhuji slovo JEDNOMYSLNE.
  https://www.prahareporyje.cz/samosprava/zastupitelstvo
  Dale pak: Padl také návrh na vypsání referenda, což ale Novotný odmítl.

 19. embecko

  Tady jeste jeden zajimavy moment: dle meho cestni bojovnici za demokracii neunesli, ze lid v demokratickych volbach odmitl havlismus a dal svuj hlas Babisovi:
  https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/98851/jacque-rupnik-milion-chvilek-navazuje-na-disidenty-lidi-mysli-jako-za-normalizace-vetsina-nebyli-hrdinove.html?utm_source=www.seznam.cz&xRUyURRtzSTWQCWTHIwAVVsLVJSxR=denni-tisk
  „Jacque Rupnik: …lidi myslí jako za normalizace…“
  Me se spise zda, ze jako komunista za normalizace premysli pan Rupnik, ktery nezvlada, ze lide hlasuji podle sveho presvedceni a vyvozuje z toho, ze lid je nejakym zpusobem defektni (30 let neni schopen zmenit sve mysleni). Podobne soudruzi ve strane a vlade nezvladali predstavu, ze lid odmita jejich politiku a podezrivali jej z burzoasniho mysleni.
  To jsou uplne priserne paradoxy dejin intelektualu: Vzdy musi byt po jejich, a kdyz nekdo jejich myslenky odmitne, musi byt nejakym zpusobem defektni, nejlepe tak, ze mu kdosi kdysi vymyl mozek a on se z toho ted nedokaze dostat. Husak jak Rupnik, nevidim v tomto bodu rozdilu.

  • embecko

   A pridava se Honzak:
   https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/98388/radkin-honzak-komunisticky-bestie-me-dusily-udaval-me-otec-ratha-vetsina-lidi-jsou-ovce-a-boji-se-svobody.html
   „…dvě třetiny lidí, neunesou svobodu a chovají se jako ovce. Vysvětluje tak výsledky voleb a obává se nové totality.“
   Unest svobodu asi podle nej znamena volit havlisty s Kalouskem. Ze by lid volil podle sveho presvedceni a odmitl jim zastavane ideje, mu ocividne ani neprislo na mysl.
   Dale se staci podivat na odkazy na jinec rozhovory, co jsou pod clankem:
   „Knížák: Češi nejsou vyspělý národ, je tu vláda volů…“
   „Marhoul: Zeman je zlo a v Češích probudil to nejhorší…“
   „Strach: …Česká identita se možná brzy sesype“
   „Steigerwald: …řízená demokracie“
   Atd.
   Kdo by kdy cekal, ze fasismus se vrati okny v podobe liberalnich demokratu a bojovniku za svobodu?

   • vittta

    Já ti řeknu, už jenom z tohohle článku, fakt krátkého, vidím jasně, jak odtržený od reality Honzák je.
    Je to specialista- psychiatr, takže je od reality odtržený úmyslně, má svou realitu, a té se nehodlá vzdát.
    Vidí třísky v očích bratří svých, ale nevidí trámy v očích svých, abych tak řekl.
    Normálně po „lidsku“ to je fašistické prase.
    Já se snažím pochopit- když na mě padne ta tématická touha. proč některé skupiny někoho volí.
    Máš rebely a radikály, ti volí SPD, ale myslím, že ultrapravice v tom jejich smyslu ho nevolí, těm totiž vadí, že to není etnický Čech.
    Rebelové volívali i KSČM, ale o ně svou málo radikální politikou, a myslím i osobou Dolejšího, přišla, a tak jí volí spíše nostalgici.
    ČSSD byla strana, ze které občané očekávali nejmenší facky, a tak vítězila.
    Jinak ale toho mnoho levicového nepředvedla, byla to strana kmotrů a grázlů a naivků a idiotů, nikdy neměla jasný…řekneme sociální program.
    ANO jim to vyfouklo, Babiš sebral levicové hlasy, jenže on, na rozdíl od ČSSD, něco viditelného dělá pro ty obyčejné lidi, je to třeba „populistické“, ale je to pro chudé citelné.
    Kromě toho je to vzdor proti EU a migraci, dá se říci, že zbývající voliči ČSSD jsou ti levicově ladění, co nic proti EU a negrům nemají.
    Navíc se sám se sebou nehádá, a tak vlastně sestavil takový jediný program „nekecáme a makáme“, je to mazané.
    A lidé se mají lépe, i když třeba Babiš využívá konjuktury.
    Pitomci, bolševici a fašouni a všichni totalitáři volí právě TOP09, Starosty spíše blbci, protože tam je to slovo „Starostové“, že jako to je cosi lokálního…chytrý název, mimochodem.
    Pánbíčkáři, no, jižní Morava…Piráti, mladí, co chtějí jen „legalizaci“ a staří, co se sami mrskají a jsou už tak blbí, že si myslí, že ti mladí jsou dnes chytřejší, jak byli oni.
    Ale je to normální složení obyvatelstva, Honzák jako psychiatr tohle musí vědět.
    Takže se takováhle elita- intelektuální- stala právě tou potencionální hrozbou pro celek, ve smyslu stalinismu.
    Přesna ta zrádná inteligence.

    • vittta

     A ODS volí také nostalgici.
     Po 90 letech.
     Nebo politicky neukotvení podnikatelé.
     Dnešní ODS je dost záhada, nic nenabízí- nikomu.

  • vittta

   Tak ten je úplně mimo, ten vidí jen sebe.
   Já ti řeknu, že tihle lidé ve skutečnosti závidí komunistům, že v kontextu dějin zdaleka nebyli tak neúspěšní, jak se vykládalo a vykládá.
   Mysleli si, že se to tady posere, ještě v r.48, pak v 68, pak v 70 letech, a ono se to neposralo.
   A režim chrlil vzdělané a připravené kádry, investiční celky, JZD fungovala, no přes ten šlendrián to vlastně fungovalo, ale byla i kolikrát větší osobní svoboda jak dneska.
   To tihle lidé nedokáží překousnot, že se vlastně mýlili oni!

 20. vittta

  Tady je vysoce trapný pořad z produkce Jindry Šídla, tvářící se jako pořad a ankteta ruské televize.
  Je to vysoce urážlivé, ale má to ještě jeden efekt.
  Vyvolat strach.
  Protože kdyby fakt přijela ruská televize, tak nikdo nemůže mít jistotu, že to není provokace.
  Těmhle sluníčkokriplům roste evidentně s jídlem chuť, a ztrácejí jakékoliv zábrany.
  Nic méně nechutnost může i prospět, posadila do sedla prezidenta Zemana i premiera Babiše, což idiotům, vyrábějícím takové pořady evidentně uniká.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stab-ruske-televize-v-reporyjich-zjistoval-jestli-lide-maji-radi-starostu-novotneho-84433?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 21. vittta

  Nejoblíbenější politik na demonstraci na Václaváku je ministr Petříček, především pro příznivce TOP09 a Pirátů.
  Což svým způsobem vyvrací Tarasovu teorii o podnikatelské rebelii.
  Hlavním motorem těchto demonstrací tedy není EET či jiné šlapáky na živnostníky z pera Babiše, ale hluboké klanění Bruselu a jeho zrůdné politice.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/demisi-podle-zaplneneho-vaclavaku-ma-babise-nahradit-petricek-84564?dop-ab-variant=100&seq-no=3&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

   • embecko

    Alepson si to uz muzeme dat hezky dohromady: tys psal, ze „ČSSD byla strana, ze které občané očekávali nejmenší facky, a tak vítězila. Jinak ale toho mnoho levicového nepředvedla, byla to strana kmotrů a grázlů a naivků a idiotů, nikdy neměla jasný…řekneme sociální program.“, ja zas vyjadril myslenku, ze vedeni opozice nema zajem na lepsim fungovani statu, ale na tom, aby se to tu uplne rozlozilo, ze to je jeho zakladni idea. A kdyz pisu rozlozilo, tak myslim rozlozilo, coz si bezny clovek tezko pripousti.
    A vida, uz je to tady…na rozklad si tezko predstavit lepsiho cloveka, nezli je Petricek, kteremu chybi uz jen ta zmijovka na hlave. Nikoho hroznejsi uz nejde vystrachat…a neni tedy zadna nahoda, „…že Tomáš Petříček by se líbil zejména demonstrantům, kteří se sami označili nejčastěji za voliče TOP 09 nebo Pirátů.“ Hlavne volici Piratu, modernich komunistu, tam pasuji (opet tezko predstavitelne, ale je to tak).
    No, to nas ceka jeste velka a vlekla krizovka, „hruza bez konce“, jak o takove situaci mluvi Boris Johnson.
    Tohle snad ani nejde vyresit politicky, to musi ukoncit az nejaka razantni hospodarska krize a po ni nastupujici rozhodna vlada (vyjadrenou eufemisticky).

     • vittta

      Není to fotka z Playboye?
      Tohle je na mě moc, tedy.
      Navíc mají takové divné, jakoby náckovské ksichty, uměl bych si je představit jako dozorkyně v koncentráku, mít uniform.
      To ksichty našich českých žen na mě působí roztomileji, i když objektivně některé když ty huby otevřou, tak to také stojí za to.
      No ale když je mají zavřené…
      Jenže pozoruji na tobě určité velice zpátečnické tendence, jak například víš, nebo jak v tom skopčáckým periodiku vědí, že to jsou ženy?
      Ve Finsku už jsou o hodně dál, než my, řepáci z pralesa.
      Jestli se chceš pobavit, počti českého muslima Pelikána.
      Fakt jsem se zasmál, především našim fantasticky vzdělaným soudcům, tzv. „eurosoudcům“.
      A i sobě, já to totiž také nevěděl.
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kauza-hidzab-Omyl-soudu-Petr-Pelikan-ma-pochyby-Podivne-detaily-o-somalske-studentce-To-nesedi-606515

      • embecko

       Mozna nevedel, ale cit rikal, ze to tak je:
       „Podle dostupné citace zdůvodnění rozsudku „zahalení vlasů obecně nevzbuzuje pohoršení, je u žen běžné nejen při pobytu venku, ale i uvnitř budov“. V tomto případě však zjevně pohoršení vzbudilo. Soud, odvolávající se na efemérní ustanovení zákonů operujících obvykle s „dobrými mravy“ a „veřejným pohoršením“, by k nim měl přistupovat v tomto kontextu a nesměšovat je se svobodou projevů náboženské víry.“
       To je take namitka Kamilovi „individualne ano, institucionalne ne“, coz je neprosaditelny pozadavek.

       • Kamil Mudra

        Nějak MaBovatíš, Saxi :-) Už mne fakt nebaví tu do nekonečna omílat že jako jedinou možnost zbavit se toho náboženského rozesírání společnosti je oficiálně zcela vyloučit jakoukoli náboženskou argumentaci ve všech oblastech chodu společnosti.
        To jest: náboženství nikomu nezakazovat avšak nebrat na něj oficiálně ŽÁDNÉ ohledy ani na pracovišti, ani ve škole, ani justičně, ani u „lickoprávních“ neziskovek nebo ve veřejných prostorách…. prostě v ničem. Náboženství prohlásit za zcela SOUKROMOU ZÁLEŽITOST JEDNOTLIVCE a její praktikování tolerovat pouze v mantinelech platných zákonů. Sekulární stát si toto může dovolit aniž by mohl být nařčen z nějakého porušování práva člověka na svobodu vyznání či přesvědčení, protože takové právo nezakládá státní správě žádný povinný servis vůči věřícímu a to že vyznavače jakéhokoli náboženství nepodporuje ještě neznamená že ho nějak diskriminuje, když bude stát ke všem náboženstvím přistupovat stejně. To že slavíme např. Vánoce nebo Dušičky lze prezentovat jako udržování lidového folklóru, stejně jako kapitoly o náboženstvích ve školních osnovách atp. Nejde o nic jiného než o důslednou sekularitu a to je to co si představuji pod pojmem „institucionálně ne“. Nakolik se cítí věřící institucionálně vůči své církvi nebo samotnému Bohu, je jeho věc a pokud mu praktikování jeho víry působí nějaký problém, ať si to řeší s nimi, ale státní instituce ať s tím neobtěžuje.
        Netvrdím že jde za stávajících podmínek za snadno prosaditelný požadavek ale považuji to za ten nejlepší možný přístup, který za snahu o jeho prosazení stojí.

         • Kamil Mudra

          No, je to základ. Když si ho necháš jen trochu nabořit, nemáš na čem stavět dokud ho neopravíš, Francie je toho dobrou ukázkou. Tam už by se dalo opravovat jen pod palebným krytím.

         • kočka šklíba

          No tak zřejmě se to MaB líbí, protože kdyby ne, tak bychom to už poznali z jejích příspěvků. Ono je tedy rozdíl asi bydlet v Marseille nebo v Paříži a nebo v nějakém malém „idylickém“ městečku, zatím. Mít děti školou povinné, což asi nemá, nebo je nemít a na jejím pracovišti zatím, a jak je vidět muslimové o to usilují, hidžáb nosit nemusí. Zatím. Ale když si někdo dovolí jen naznačit to co je v tom článku, kdyby byla jen 1/10 pravda co tam píší, tak by přece soudní lidé už nějak dali najevo, že tohle už ne. A to MaB viditelně nedělá, naopak.

         • MaB

          ad
          11.12.2019 – 21.49 vittta
          Jen aby to stačilo…

          Stačilo co a stačilo komu ,vittto ?…
          To je jen další ukázka toho, s jakou brutalitou si představitelé extrémní pravice dovolí jednat před dětmi s matkou jednoho z nich. Jako s delikventkou, i když ji žádný zákon nošení šátku ve veřejných prostorách nezakazuje. Cíl: rozdělovat národ všemi proztředky.

          ad KM;
          Mabovitě = odpovídající realitě = i Mudrovitě :))
          Náboženství sekularni stat prohlásil za zcela SOUKROMOU ZÁLEŽITOST JEDNOTLIVCE a její praktikování toleruje pouze v mantinelech platných zákonů.

          • vittta

           Tak v mantinelech platných zákonů se pohybovali i v nacistickém Německu.
           A komu?
           No nám, Čechům.
           Vy už jste ztracení.

          • Kamil Mudra

           „MaBovatíš“ v mém komentáři znamená: „opakovaně se ptáš na něco co jsem zde už vícekrát vysvětlil“.

          • Kamil Mudra

           „Mabovitě = odpovídající realitě“
           Ve vaší realitě zřejmě vittta ovládá francouzštinu natolik aby rozuměl tomu co je řečeno ve videu na které ho odkazujete. V mé realitě (pokud vím) tomu tak není.
           Takže která realita více odpovídá skutečnosti? Vittta ať rozhodne.

          • MaB

           MaBovatíš“ v mém komentáři znamená: „opakovaně se ptáš na něco co jsem zde už vícekrát vysvětlil“.
           žatímco „Mudrovatět“ znamená tvrdošíjně trvat na svém omylu, a to i přes víceré udedeni na pravou miru ? :))
           Fakta jsou fakta, (zákon je zákon)…

           Neboli francouzske reseni. Proste uplny nesmysl. (embecko)
           S tím rozdílem, že je šátek ve francouzské škole zakázán.

           vittta ma k dispozici prekladac, Kamile.
           Mne slo jen o to, ukazat vypad lepenovce proti té zene, jejiz pritomnost tam byla v souladu s sekularnim zakonem.
           Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…

          • Kamil Mudra

           Nepleťte si, MaB, názor s omylem. Několikrát jsem zde nastínil svou představu o tom jak by měl fungovat sekulární stát za předpokladu že by ta sekularita byla důsledně dodržována. To že Francie nedokázala být dostatečně důsledná a nyní sklízí ovoce té nedůslednosti, není žádným důkazem toho že se mýlím. Pokud má na něco zákony ale neumí plošně prosadit jejich dodržování v praxi, pak jejich citování a příklady jejich použití nejsou nějakým uváděním na pravou míru.

           „vittta ma k dispozici prekladac, Kamile.“
           Máte na mysli nějaký překladač co přeloží to co je vysloveno ve videu? Jak víte že nějaký takový má?

          • vittta

           Francouzky neumím, MaB.
           A překládat to nikde nebudu.
           Předpokládám, že je to nějaká lež, jinak byste to sama přeložila.
           Ale tohle mě konkrétně zajímá.
           „Mne slo jen o to, ukazat vypad lepenovce proti té zene, jejiz pritomnost tam byla v souladu s sekularnim zakonem.
           Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…“
           Tedy sám za sebe, já si nepředstavím, a už vůbec ne snadno, jaký dopad to mělo na syna té muslimy, ale možná si, při troše snahy představím, jakou reakci to vyvolalo u muslimských matek.
           Tedy nenávist ke VŠEM nemuslimům, vás nevyjímaje, a touha po kruté pomstě.
           Jakou reakci to vyvolalo u nemuslimských matek též netuším.
           Tedy- JAKOU?
           Ale prosím fakta, mělo by to- dle vašich slov- být SNADNÉ!

        • embecko

         „Nějak MaBovatíš, Saxi :-) “
         No, pockej, Kamile, ale pokud vezmeme Pelikana vazne s tim, ze hidzab, neboli clona/ prepazka, je formou institucionalizace islamu, pak je tvuj postoj, ze hidzab ve skole ti nevadi, ale institucionalizace islamu uz ano, pomerne nesmyslny.

         • Kamil Mudra

          Není nesmyslný. V mém postoji je ten šátek módní doplněk jako každý jiný. Co o něm říká Pelikán (Mohamed, Imám a nebo třeba sám Alláh) nehraje v rozhodování o jeho nošení žádnou roli. Je pouze na škole a nebo třeba i na konkrétním kantorovi jestli ho žákyni povolí či nikoli (s výjimkou potvrzení od lékaře např. kvůli zvýšené citlivosti na průvan). Vztah žákyně k tomu šátku je její soukromá záležitost a škola ani žádná jiná státní instituce není povinna se jím zabývat.
          No a sám za sebe říkám že bych jí ten šátek nechal pokud by ho měla upravený tak abych jí viděl do tváře a nepřekážel ve výhledu na tabuli žákům sedícím za ní.

          • Saul

           „Je pouze na škole a nebo třeba i na konkrétním kantorovi jestli ho žákyni povolí či nikoli „ (KM)

           No, to mi přijde právě hodně zvláštní.
           V té škole, kde ředitelka odmítla nošení hidžábu se to nestalo poprvé a údajně už před tím kvůli tomu jiná žačka tu školu opustila.
           A prostě šla na školu jinou, kde jí to povolili.
           Státní školy by měly mít v tak zásadních věcech jednotná pravidla, si myslím
           A když chce někdo zásadně zakazovat bez opory v zákonu, musí očekávat i zásadní protest a konečné rozhodnutí nakonec může vyřknout jen soud.
           Navíc podle obžaloby ředitelka nejdřív té dívce (pro vitu „černé dásni“) šátek v teoretické výuce povolila, potom svůj názor změnila a nepřistoupila ani na její kompromis, že bude mít tím šátkem zakrytý jen krk.
           Takže se ani nedivím, že to skončilo až u US a teď je aspoň jasno.
           Paní ředitelka může nosit svůj prezidentský metál za odvahu a muslimka zase svůj hidžáb.

          • MaB

           Není nesmyslný. V mém postoji je ten šátek módní doplněk jako každý jiný. (KM)

           A v tom je právě ten velký rozdíl. Pro muslimku je šátek symbolem její víry, s modou nemá nic společného.
           A symboly jakékoli víry, nejen ty muslimské, nemají ve státní škole místo.

          • Kamil Mudra

           Tak si, MaB, představte situaci kdy mohou žáci do školy nosit trička s libovolnými potisky (dejme tomu s výjimkou nějakých pornografických) a přijde tam mladík v tričku s potiskem zobrazujícím nějakého vlasatého fousáče. Pokud o něm řekne že je to Ježíš, bude ho muset sundat. Když o něm řekne že je to nějaká postava z filmu, bude si ho moci nechat. Nepřijde vám to absurdní?
           Nebo přívěsky:
           Slon může být symbol boha Ganéši a nebo prostě slon.
           Scarabeus může být posvátný brouk a nebo prostě jen chrobák.
           Slunce muže být symbol Atona a nebo prostě jen sluníčko.
           Půlměsíc může být symbol Islámu stejně jako jen zobrazení měsíce v jedné z fází.
           Ryba může být symbol křesťanství stejně jako prostě jen ryba.
           A takhle by se dalo pokračovat až… no dost dlouho.

           Na druhou stranu já říkám, proč by se tím měla škola zabývat, pokud je náboženství soukromá záležitost každého žáka? Co když se některý začne modlit ke svým přezuvkám? Bude mu nařízeno aby chodil bos?

          • vittta

           Saule, tady se řeší fakta, ne nějaké „údajně“.
           A faktem je, že tam ta žačka nikdy nechodila, ani se tam nepřihlásila.
           Faktem je, že tam ta žačka sice mohla chodit, ale ne reálně studovat, protože neuměla česky.
           Faktem je, že nikdo neví, odkud žačka pochází, jak se jmenuje, a jaké je její náboženské vyznání.
           Faktem je, že žačka zde nebyla legálně.
           Faktem je, že příslušné úřady projevily neobyčejnou benevolenci, když žačka nějakolikrát „ztratila“ své doklady.
           Faktem je, že nikdo neví, kde ona žačka nyní je, a jestli osoba, která vystupovala na kameru, byla právě ta žačka.

          • MaB

           Kamile, tak naposledy. zákon zakazuje nosit „nápadné“ náboženské symboly ve veřejných školách. Mezi ně patří: „Islámský závoj, ať už je jeho název jakýkoli, kippah nebo kříž příliš velké velikosti, případně turban sikhů (velmi vzácně).
           Hlava vousáče na tričku za náboženský symbol považována není, ani malá medalile s Om, křížek nebo ruka Fatimy na řetízku na krku problém nepůsobí.
           Pedagogové to zvládají dobře a bez soudů. :)
           Bude-li se někdo modlit k přezůvkám, vezme se to jako recese nebo bude poslán za školním psy.

           Pokud jde o video, je tam i text – velmi důstojná reakce té matky na neomalenost RN.

          • vittta

           Osobně jsem se posunul z polohy „tolerantní s výhradami“ do polohy netolerantní.
           Ve škole bych ZAKÁZAL jakékoliv konkrétně islámské symboly.
           Z důvodů neslučitelnosti islámu s LZPS, a naší ústavou.
           Pokud možno bych v ČR islám vyřadil z oficiálních náboženství, pokud by docházelo k jakýmkoliv násilnostem či žalobám na islám navazujících.

          • vittta

           Mýlíte se MaB.
           Hidžáb není pro muslimku symbolem její víry, ale symbolem oddělení žen a mužů v její víře.
           Dle Pelikána, muslima a arabisty.
           Nošení hidžábu je tedy v rozporu LZPS kde si jsou muži a ženy rovni. (v tomto případě je ženám zkázáno to, co je mužům povoleno, tedy odhalovat konkrétní části jejich těl, což je v tom slova smyslu nezákonné)

          • MaB

           Kamile, tak naposledy. zákon zakazuje nosit „nápadné“ náboženské symboly ve veřejných školách. Mezi ně patří: „Islámský závoj, ať už je jeho název jakýkoli, kippah nebo kříž příliš velké velikosti, případně turban sikhů (velmi vzácně).

           Hlava vousáče na tričku za náboženský symbol považována není, ani malá medalile s Om, křížek nebo ruka Fatimy na řetízku na krku problém nepůsobí.
           Pedagogové to zvládají dobře a …bez soudů. :)
           Bude-li se někdo modlit k přezůvkám, vezme se to jako recese nebo bude poslán za školním psy.

           Pokud jde o video, je tam i text – velmi důstojná reakce té matky na neomalenost RN. S překladem neztrácím čas, vitttu tato pravda nezajima…

          • Kamil Mudra

           „zákon zakazuje nosit „nápadné“ náboženské symboly ve veřejných školách.“
           Je-li tomu tak, MaB, proč mne matete tvrzením že: „A symboly jakékoli víry, nejen ty muslimské, nemají ve státní škole místo.“?
           A jak je definováno to „nápadné“? Znáte ten příběh o muži co kolem sebe srotil dav jen tím že stál na chodníku a nápadně sledoval římsu protějšího domu? Vzpomínám si že jsme kdysi tohle rozebírali u táboráčku s dětmi a byli jsme až překvapeni tím kolik představ o nápadnosti existuje. Zvláště když ji pak ty děti přehrávaly. Ale u dospělých se ta rozmanitost v rozlišování projevuje také. Holt nejsme všichni na jedno brdo. Ale stanovené regule by měly být srozumitelné všem stejně.

           „Pokud jde o video, je tam i text „
           Ten ovšem ani zdaleka neobsahuje vše co je ve videu řečeno. A už jste ho zkoušela vložit do google překladače? Jak vám to šlo? :-)

          • vittta

           Pracujete pouze s fakty, že jo, takže víte, co mě zajímá, a nezajímá.
           V tomto případě vašeho patologického lhaní je komické, že i když víte, že mě to nezajímá, odkazujete mi to.
           A mezi námi, proč vlastně pořád řešíme islám ve Francii?
           Ano, třeba já to odkazuji, vy to popíráte, ale při tom popírání (problémů) je zároveň neobratně potvrzujete. (třeba nějaká muslimka dostala zákaz nošení šátku, žalovala vás u MSLP a spor vyhrála a Francie musí poslouchat).
           Proč není řeč třeba o francouzkých budhistech nebo šintoitech, nebo co já vím, o komkoliv?
           Vy tam u vás nemáte jiná náboženství?
           Proč se o nich nemluví?

          • Saul

           „Pokud jde o video, je tam i text „
           Ten ovšem ani zdaleka neobsahuje vše co je ve videu řečeno. A už jste ho zkoušela vložit do google překladače? Jak vám to šlo? :-)“ (KM)

           Já si zkusil u ikonky nastavení toho videa zadat titulky na češtinu a šlo mi to docela dobře :-)

          • vittta

           Ještě jednou konkrétně pro MaB, protože dotaz asi přehlédla.
           MaB píše:
           „Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…“
           Já se tedy podruhé ptám, jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimKy?
           Opakuji, že by to mělo být podle vás samotné SNADNÉ!

          • Kamil Mudra

           „Neboli francouzske reseni. Proste uplny nesmysl.“
           Nechtěl jsi napsat neřešení? Když holt pokulhává (či spíše skoro stojí) praxe za literou která řešení předkládá, – tak co bys čekal? Proč asi neustále kladu důraz na tu DŮSLEDNOST?

          • MaB

           Takže upřesnění, Kamile. Týká se to všech těchto, pokud jsou ty symboly nápadné (ostentativní)

           Náboženství ve Francii:
           • Christianisme catholique (48 %)
           • Christianisme protestant (3 %)
           • Christianisme orthodoxe (0,6 %)
           • Judaïsme (0,7 %)
           • Islam (5,6 %)
           • Hindouisme (0,4 %)
           • Bouddhisme (2 %)
           • Une autre religion (1 %)

           Ad vittta:
           Máte pravdu, vyřazení koloběžek z provozu v době stávky mělo být zřejmě v rámci té podpory „občanské neposlušnosti a nenásilného odporu“, i když ne tak docela. K jejich rozbití násilí potřeba bylo. Mají asi pocit, že tak brání i rozpadu klimatu, čili „zabili dvě mouchy jednou ranou“
           Policie je už týden velmi zaměstnána jinde, jak asi vite.
           máte ve wiki:
           Extinction Rebellion, česky Rebelie proti vyhynutí, (zkráceně XR) je mezinárodní sociálně-politické hnutí…

          • Kamil Mudra

           „Já si zkusil u ikonky nastavení toho videa zadat titulky na češtinu a šlo mi to docela dobře :-)“
           Jo nastavení je snadné. Ale ten výsledek je hrozný. Než si člověk stačí přebrat co to vlastně čte tak uběhne dalších několik řádků. To je horší než překládat text se slovníkem v ruce.

          • vittta

           Tak policie je už týden zaměstnána jinde….
           Mám tomu rozumět tak, že pokud je policie zaměstnána někde jinde, pak je ve Francii povoleno porušovat zákony a ničit v tomto konkrétním případě cizí majetek?
           Mohl bych znát příslušný paragraf tohoto zajímavého zákona?
           Vy máte vůbec zajímavé zákony.
           U toho videa, které mě dle vás nezajímá (pracujete pouze s fakty, které můžete prokázat, jak známo) píšte třeba toto:
           „To je jen další ukázka toho, s jakou brutalitou si představitelé extrémní pravice dovolí jednat před dětmi s matkou jednoho z nich. Jako s delikventkou, i když ji žádný zákon nošení šátku ve veřejných prostorách nezakazuje. Cíl: rozdělovat národ všemi proztředky.“
           Berme to z pohledu zákona, před kterým jste si ve Francii všichno rovni, jak často uvádíte.
           Je zákonem zakázáno, používat jakousi brutalitu jednání s nějakou matkou v šátku před jejím dítětem? (jakou brutalitu máte na mysli nevím, neumím francouzky)
           Pokud to zakázáno je- proč nepracovala policie?
           Pokud to zakázáno není, v čem spatřujete problematičnost takového chování?

          • Kamil Mudra

           MaB díky za takové „upřesnění“. Ještě že píši o té srozumitelnosti :-)
           Co znamenají ta procenta v souvislosti s nápadností?

          • MaB

           Kamile, to jen abyste viděl, jaká jsou ve Francii náboženství, (procent si nevšímejte).
           Nápadnost se týká jejich symbolů. Opravdu jste to nepochopil ?
           Tak ještě jinak:
           Stát – jedním ze symbolů je vlajka.
           Katolická víra – kříž

           ad vittta
           Stači predstavit si svou matku a sebe na místě té ženy a jejího syna. Někdo ji před vašimi spolužáky a celým tím plénem napadne kvůli tomu, co je její intimní součástí. Říká se tomu empatie.

           Pokud jde o policii, nemuze vzdy zabranit vsemu – ani v Parizi, ani v Ostrave, bohuzel…

          • vittta

           Zajímají mě fakta, ne kecy.
           A vy pracujete vždy s fakty.
           Tedy potřetí:
           Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?
           Nějaké představy si nechte k francouzkému soudnímu přelíčení.
           Srovnávat masivní ničení koloběžek trvající celé hodiny s vraždou šílence, trvající několik minut pak je klasický tancuj, tancuj, vykrůcaj.
           Ale když jste to už uvedla, policie vraha stíhala, a v podstatě dopadla.
           Stíhá francouzká policie vandaly, třeba na základě svědeckých výpovědí, kamerových záznamů, a kolik padlo obvinění na základě zjištěných skutečností?
           Nezpochybňuji, že policie nemůže zabránit všemu, ale policie se ve vyspělých zemích trestnou činností minimálně „na oko“ zabývá.

          • MaB

           Zajímají mě fakta, ne kecy. (vittta)
           Nedovedete si představit, že ten chlapec a jeho kamarádi mohli být tím, čeho byli svědky, šokováni i traumatizováni ?
           Nejste schopen empatie ? Nejste sám, ale v tom případě je zbytečné něco vám vysvětlovat.
           .
           Co říkáte tomuto případu ne matky, ale jednoho znamého otce?
           Všichni ti nenávistníci, závistníci, lháři a „hateři a udavači, kvůli kterým vypadáme jak banánová republika“ (premiér) si dovolí tvrdit, že od února 2017, kdy začal platit tzv. lex Babiš, Agrofert načerpal dotace celkem za 451 milionů, když pan Babiš říká, že ve střetu zájmů není. A stejně tak tvrdí, že v případě Čapího hnízda se ničeho nezákonného nedopustil.

           „To byla největší sprosťárna. Moje dcera, která má 40 let, má ráda koně, přišla s tímhle projektem a já bych chtěl vidět nějakého tátu, když přijde dítě, že chce realizovat nějaký projekt, že mu to odmítne,“ dotčený Babiš.

           Vittto, vy sám máte dceru. Patříte mezi ty „táty bez srdce“, ty necity, kteří otce Babiše nechápou ?
           A nebo dokonce (chraňbůh !) mezi ty „sprosťáky“, kteří, když za nimi jejich „dítě“ přijde a chce realizovat podobný projekt, tak mu to odmítnou !? !:(
           https://storyfa.com/event/112086115/babis-v-blesku-odmitl-rezignaci-vypadame-jak-bananova-republ

          • vittta

           Opakuji, tohle zkoušejte u fracouzkých soudů, kdo má jakou empatii, tam to možná obstojí, ale ne u mě.
           Píšete jen fakta, která jste schopná doložit, tak JASNĚ napište, jakou reakci to vyvolalo, a jak taková fakty doložená reakce souvisí s francouzkými zákony.
           A mám nejen dceru, ale i syna, a děti byly u mě, větší část roku, jmenovitě dcera je u mě přes týden, a u matky o víkendu.
           Takže se musím starat o chod domácnosti, učení, kroužky a tyhle věci, a to sám, protože moje labuť je tady o víkendech, a o prázdinách.
           Syn byl u mě pořád, a to od 15 měsíců do 6 let, a pak od 12 do 21.
           A to samé, hokej, učení…
           S tátama bez srdce jděte laskavě do prdele, s nějakýámi vašimi pschopatickými dedukcemi!
           A Babiše do toho taháte proč?
           Já ho nemusím, ale je to velkou většinou zvolený premier, a jestli se něčeho nezákonné dopustil, nebo ne, o tom nerzhoduji já, ale soudy, byť jsou samozřejmě vystaveny mnohým politickým tlakům.
           A 451 milionů je částka, kterou oligarchové tady, ale i kdekoliv jinde, vůbec nepočítají, to je jen vějička pro lidi.
           Tihle jedou v miliardách, Babiše nevyjímaje, a dobře si přeložte to „Babiše nevyjímaje“, protože Babiš je jedním z nich, ne jediný, a lid to dobře ví.
           Že se o tom mluví je jen politika, kdyby Babiš někde přišel k 5 000 000 000 000 000 000 000 000, a nebyl ne zrovna loajální premier, tak si ho nikdo ani nevšimne!

          • vittta

           Ještě upřesním, že právě jiný vesmír, ve kterém tihle lidé žijí, nutí Babiše, aby někdy reagoval hloupě, ale má k dispozici houf dobře placených právníků, kteří jeho jednání, dotační, do zákonů nějak nacpou, což ale není chyba jeho, ale těch zákonů, případně kontrolních mechanismů, a zákony tvořili vesměs ti, co mu jeho jednání dneska velkohubě vyčítají!

          • MaB

           S tátama bez srdce jděte laskavě do prdele, s nějakýámi vašimi pschopatickými dedukcemi!
           A Babiše do toho taháte proč? (vittta)
           Proč Babiše ? Nediskriminuji ho jakožto otce, cítí se být nespravedlivě poškozen, stejně jako ta muslimská matka. Srovnání obou považuji za zajímavé.

           Ale vittto, vy jste propadl v testu IRONIE, kterou zde sám tak rád praktikujete. Víte vy vůbec, co „ironie“ znamená ?
           Nepochopil jste, nebo jste reagoval, aniž jste četl ? :))

          • MaB

           vittto, pro vas upresnim, abyste napriste vedel, ze:

           ironie = úmyslné a průhledné vyjádření protikladem, výsměch; úmyslné užití slov takovým způsobem, že význam sdělení se odlišuje od jejich významu doslovného (obvykle je jeho protikladem); (slovnik ABZ)

          • vittta

           Ironie musí především sedět.
           Babiš ale v ulicích nevraždí, neznásilňuje, nebo nezapaluje auta, nebo ano?
           I když…vlastně ve Francii tyhle problémy nemáte.
           Vy nediskriminujete Babiše, třeba tohle má být asi ironie.
           Ale není, protože vy sice o rovnosti a (ne) diskriminaci pořád píšete, ale ve skutečnosti je celá vaše liberálně. demokratická společnost na diskriminaci postavena.
           Diskriminujete vaše ženy (bez rozdílu barvy pleti), vaše bílé občany, vaše sexuální většiny, dokonce diskriminujete i vaše politiky či politické názory.
           Děsně ironické.
           A nyní POZOR:
           „Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?“

          • MaB

           vittto, zase předvádíte, čemu se říká „být nachytán na švestkách“ .
           Vykrucujete se, odvádíte pozornost, protože jste přistižen. jak podvádíte. Jste tak průhledný !
           Ale ta vaše až dětinská naivittta je odzbrojující, to je fakt… :))

           PS:
           Chcete vědět ? Najděte si ! Je to tam .Nebo se zamyslete.

          • vittta

           Jo, jo, nachytala jste mě pořádně, na těch švestkách.
           Ale ještě si dovolím takový dotaz, na který samou radostí, jak jste mě nachytala, zapomínáte odpovídat.
           Prosím znovu o FAKTA, je to o vás tady známo, že pracujete jedině s fakty-
           „Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?“

          • vittta

           Ale jelikož jsem kavalír, a umím se chovat k ženám, zareaguji i na váš odkláněcí taneček.
           Píšete mi přesný výklad slova ironie.
           Dobře.
           Pak mi konkrétně ukažte, kde jste ironii, definovanou tím výkladem použila.
           Já vím, co jste psala, a jak jste to myslela, ale napasujte mi to na vámi tady definovanou na ironii.
           Já tomu říkám trapárna a diskuzní taneček, pokud odpovíte vy, pak PŘESNĚ vysvětlím, v čem spočívá ta trapárna a ten diskuzní taneček.
           A to fakt nechci mluvit o tom, že jste neuvedla zdroj, a ten váš argument Babišem je třeba číst asi tak 4x, aby z toho vůbec něco vyplynulo, má to poněkud kostrbatý formát, soudím, že jste to ukradla v nějakém článku, kde jste se to dost neuměle pokusila sama vytrhnout z kontextu, a dát tomu kontext váš.

          • kočka šklíba

           Také by mě vittto zajímalo kde se MaB dopustila ironie, tak počkáme :D . A rovněž by mě zajímalo to co vás, tedy : „„Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?“ Ale fakta ne domněnky :D :D .

          • MaB

           Prosím znovu o FAKTA, je to o vás tady známo, že pracujete jedině s fakty-
           „Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?“ (vittta)

           Tak tomu se říka „být drzý jak opice“. :))
           Ten odkaz jste sem dal vy sám a já vam ho mám vysvětlovat ?
           Znamená to, že to dáváte, aniž byste si předem přečetl a pochopil ?
            11.12.2019 – 21.49vittta
           Jen aby to stačilo…
           A co je nového ve Francii?
           NIC!
           https://storyfa.com/event/112086115/babis-v-blesku-odmitl-rezignaci-vypadame-jak-bananova-republ
           „Lídři francouzských politických stran požádali lídryni strany Národní sdružení Marine Le Penovou, aby se za provokativní chování Juliena Odoula omluvila a vyloučila jej ze strany. Marine Le Penová odpověděla, že Julien Odoul byl „nejapný“ a „měl mlčet“. Ze strany ho však nevyloučila “
           Dál si najděte u sebe sám.

          • vittta

           Ale no tak, MaB.
           Ten můj vámi uvedený příspěvek zní takhle:
           Jen aby to stačilo…
           A co je nového ve Francii?
           NIC!

           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolonizace-naruby-Hidzabem-to-zacina-Komu-se-nelibi-ze-jsme-muslimove-musi-odejit-Desive-svedectvi-z-Francie-606577

           Tenhle odkaz jsem dával já.
           Co zde odkazujete teďka vy, to je nějaká diskuze, nebo co, nějaký nový odklon, či co.
           Ale tam jste pak odkázala nějaké video ve francouštině, a na to jste sama reagovala, že si:
           „Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…“
           A o to jde, to mě zaujalo, co si tedy každý snadno představí, jaký dopad to mělo, a na to se vás asi po šesté už ptám.
           Je to tak těžké pochopit?

          • vittta

           Jo- a nezapomeňte na tu ironii, je to „slovo do pranice“, jak vidíte, i Kočku by to zajímalo.

          • MaB

           A to fakt nechci mluvit o tom, že jste neuvedla zdroj, a ten váš argument(…..), že jste to ukradla v nějakém článku, kde jste se to
           dost neuměle pokusila sama vytrhnout z kontextu, a dát tomu kontext váš. (vittta)

           A jak vidět, vaše drzost nezná mezí !
           Zdroj uveden nejenže je a jak si můžete ověřit, cituji z nej výrok otce Babiše zcela přesně.
           13.12.2019 – 10.12MaB
           https://storyfa.com/event/112086115/babis-v-blesku-odmitl-rezignaci-vypadame-jak-bananova-republ

           „To byla největší sprosťárna. Moje dcera, která má 40 let, má ráda koně, přišla s tímhle projektem a já bych chtěl vidět nějakého tátu, když přijde dítě, že chce realizovat nějaký projekt, že mu to odmítne,“

           To si o ironii přímo říká, nemyslíte ? Tak schválně, jaká by byla ta vaše ?

           Pš: Neměl byste užívat cizí slova, jejichž význam neznáte, to dělají jen snobové.
           Ke „kavalírovi“ máte zatím hodně daleko, pokud to není z vaší strany ironie…:))

          • vittta

           Tedy pardon, zřejmě jste špatně pochopila dotaz.
           Vy tady kopírujete, co jste už napsala, ale já měl na mysli, že mi vysvětlíte, kde je ta ironie, v těch bodech, jak jste jí sama definovala.
           Při čemž doplním, že body nijak nerozporuji, jen vám usnadní odpověď, protože nyní už oba víme, co to ironie je, a vidíme to stejně.
           O ironii si to možná říká, ale v jiném kontextu, a především by to muselo být celé, nejen tenhle výňatek z nějakého nespecifikovaného článku.
           A ano, ten kavalír je skutečně ironie, co, ironie, to je otevřený výsměch.
           K vám se totiž žádný muž nemůže jako kavalír chovat, je to buď váš otrok- ale pak to není kavalír- nebo se vám směje, a pak to není kavalírství, ale ironie.
           Skutečný kavalír by s vámi- v tomto případě- tedy v politické diskuzi, hovořil s lehkou koketerií, lehkou nadsázkou, a používal by vybranějších slov- ale jak jsem uvedl, u vás to není možné, s ohledem na vaše ubohé chování, takže pokud by to někdo dělal, byl by spíše v roli otroka.
           Pokud by se k vám jako kavalír někdo choval v reálu, pak jedině proto, aby vás dostal do postele, jiný důvod by to nemělo, protože pochybuji velice, že se v reálu chováte jinak- tedy v praxi, jakékoliv kavalírství by skončilo, pokud už byste nemohla sex teoreticky nabídnout.
           Ke skutečné dámě se ale muž- kavalír, chová kavalírsky bez ohledu na jakýkoliv osobní profit, tedy klidně i v jejích 110 letech, i kdyby to byla bezdomovkyně na ulici- a i tam mohou být v tom slova smyslu dámy.
           No a od vás je tady další, poněkud neumělý pokus o ironii, když jako tvrdíte, že neznám význam toho slova.
           Ale, zdůrazňuji, je to jen pokus o ironii, jinak je to- jak jinak- trapné.

          • MaB

           ..ten váš argument Babišem je třeba číst asi tak 4x, aby z toho vůbec něco vyplynulo, má to poněkud kostrbatý formát, (vittta)

           Co řekl pan Babiš se vám zdá kostrbaté ? Nedivte se.
           Premiér ČR je Slovák, který mluví česky, proto byste měl u něho ocenit snahu a být k jeho slovnimu projevu velkorysý. Vy snad mluvíte slovensky perfektně, kavalíre ? :))

           kavalír = čestný, charakterní člověk

          • vittta

           Ne, neumím perfektně slovensky, a ani to nikde netvrdím.
           Ale dosti Babiše, kterým se snažíte už delší dobu odklonit téma.
           Budeme se věnovat našemu tématu.
           Tedy psala jste:
           „„Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…“
           A já se ptám, jaký dopad to mělo na jejího syna, a jakou reakci to vyvolalo u muslimských matek (zde jsem v dotazu vypustil matky nemuslimské), a pokud na tom trváte, pak klidně napište i reakci nemuslimských matek.
           A ne, kavalír není čestný a charakterní člověk v tom smyslu onoho slova.
           Je to člověk, který se chová slušně, v podstatě především k ženám.(není to nutné pravidlo- v českém jazyce se lze kavalírsky zachovat i k muži, ale moc se to nepoužívá v tomhle smyslu)
           Což samo o sobě nemusí čestnost a charakternost nijak zaručovat, jde o projev chování, ne povahy.
           Ano, i zcela bezcharaktrení a nečestný člověk se může chovat jako kavalír, jde tedy o projev především vnější, ne vnitřní.
           Čehož mnozí muži i- a nebojím se to říci- zneužívají.

          • MaB

           Ne, neumím perfektně slovensky, a ani to nikde netvrdím. (vitta)
           Proto byste neměl kritizovat „kostrbatou“ češtinu A. Babiše :)

           Samozřejmě porovnávám Čechy a Francouze a vy jste mi pomohl pochopit, v čem asi je ten hlavní rozdíl.
           Vaše chápáni kavalira:
           „A ne, kavalír není čestný a charakterní člověk v tom smyslu onoho slova.
           Ano, i zcela bezcharaktrení a nečestný člověk se může chovat jako kavalír, jde tedy o projev především vnější, ne vnitřní.“

           Francouzi jsou v podstatě velice konzervativní národ, hrdý na svou historii, jazyk a kulturu. Nemalou roli tam hraje právě rytíř*) a rytířské chování, které mělo svá pravidla – mravní kodex zásad, (známe z literatury, A. Dumas aj)
           • statečnost (prouesse), odvaha (courage)
           • věrnost (loyaulté),
           • velkorysost (largesse),
           • zdvořilost, ohleduplnost k ženám (courtoisie),
           • čest (honneur)

           A oni to mají „v krvi“ a musím za sebe říci, že tohoto jejich šarmu si u nich velmi ceněním.

           *) kavalír, caballarius (lat) chevalier (fr)

  • vittta

   Pravicové partaje v čele se sociálním demokratem Petříčkem, jak skvělá vize!
   Ona ho manipuluje, a on se neumí bránit, a přistoupil na tu hru.
   Milion chvilek ve skutečnosti nic nepožaduje, není to tak, že se jim nelíbí způsob vládnutí, jim se nelíbí konkrétní osoby.
   A konkrétně max. jejich zahraniční politika, kterou ale tyto osoby vůbec nedělají, je jim jen přisouzena pomocí lží.
   To je ten ruský šváb Zeman a jak drze jezdí do Číny a jiné, absolutní nesmysly.
   Navíc redaktorka pracuje se lží, na Letné bylo 150 000 lidí a na Václaváku včera max. 25 000, což je číslo úúúplně jiné, než s jakými se pracuje, a nechápu už nyní, proč se oficiálně tyto čísla nezpochybní.
   No, nemluvil dobře, protože on se snažil o rozhovor, a redaktorka o manipulaci.
   Co je kurva komu do toho, že má někdo miliardy, když to lidé vědí, a volí ho?
   Daleko nebezpečnější je miliardář, který nikde vidět není, ale jeho aktivity politické také jsou, třeba Soros, a mají dalekosáhlé politické důsedky na celých kontinentech.
   Řešení je tady jen jedno, zrušit možnost mít miliardové majetky.
   Kdokoliv tak obrovský majetek má, ten reálně může dneska ovlivňovat chod celé planety, rozhodovat o míru a válce, o ekologii, dokonce o etnickém složení států.
   A jakoukoliv politickou funkci na to nepotřebuje.

  • Saul

   Tak už sis rozšířil obzory a doplnil si vědomosti o významu slova fake, vito?
   To je skvělé, už bylo po tom tvém mnohaletém fejkování načase.
   Film Nabarvené ptáče je samozřejmě „fake“, neboli fikce a pan režisér Marhoul ani nic jiného netvrdí.

   Ale víš, co by opravdu stálo za to?
   Natočit impozantní film třeba o polském masakru v Jedwabném, případně v Kielcích.
   Řádění Poláků v tom Jedwabnem už impozantně dokumentaristicky zpracovala ve své obsáhlé studii Anna Bikont.
   https://www.kosmas.cz/knihy/135673/my-z-jedwabneho/
   Doporučuji!
   Nepochybně tam najdeš i něco pro svou osobní inspiraci, abys ještě účinněji než dosud mohl volat po pogromech,
   „bratře“ Slovane.

   • vittta

    Úplně mě stačí tenhle řádek z popisu díla.
    „Na základě svého studia tehdejších materiálů nám autorka přibližuje situaci a dobu, v níž tehdy xenofobní nálady v Polsku vznikaly.“
    Zatracená xenofobie, co?
    Ale vidíš, nejen Němci, nejen Němci.
    To Slované by se měli stydět.
    Což je i „odkaz“ Marhoulovy sračky.
    |Vlastně za to Němci ani nemohli, to všechno nacisté a Hitler.
    A Poláci.
    A Češi v Letech.
    Jenže my máme velkou zbraň- trauma z r.1945, jak popisuje Padevět.

    • Saul

     Čekal jsem, že se nějak konkrétně vyjádříš k mému textu o brutálním vraždění žen a dětí polskými „vlastenci“.
     Mám tvé odklánění chápat tak, že ho potvrzuješ?
     A chápeš…to už za mne pro tebe bez otazníku.

     • vittta

      Založ si článek.
      Navíc jsem už jednou uvedl, že s popíračem holocaustu se o takových věcech bavit nebudu.

      • Saul

       Článek je článek, vito, a diskuse je diskuse.
       Tam se holt musí argumentovat.
       Dokonce i když se do té diskuse připlete nejen nácek, ale třeba i (snad jen) advokát pedofilů.
       Ale teď je diskuse o polských „vlastencích“ v Jedwabnem a Kielcích.
       Na tomto tématu ses tedy evidentně vyčerpal a to hodně brzy.
       Nebo chtěl bys k tomu chtěl ještě něco zásadního dodat, než otevřu tvá další frustrující traumata?
       Neboj, nic osobního.
       V roce 45 jsi tu ještě nebyl.
       Naštěstí.

        • Saul

         „Kde je ta diskuse?“(vita)
         Aktuální otázka.
         Ve srovnání s tou minulou, kdy jsi ještě chodil „diskutovat“ jinam(než tě vyhodili), je současná diskuse v prdeli.:-)
         Každopádně jsi sám teď otevřel téma holocaustu, tak se tě znovu a po neklikáte ptám na události v Polsku.
         Svůj názor, kdo v Jebwabnem a v Kielcích vraždil snad napsat můžeš, ne?

          • embecko

           To je nadhera…bohuzel majitel neni detailista, to by pak sla cena jeste asi nahoru. Auto je nafocene na prodej, ale neni uvnitr vycistene/ vyluxovane? Takovemu pristupu nikdy neporozumim…pak ta latovka v zadech zadniho sedadla, navic pritazena vratovymi, o 3 cm delsimi srouby :o) Ja vim, ze je je to jedno, ale dabel sedi v detailu a takovehle blbosti hned uhodi do oci.
           Jinak Corbynuv odvazny socialisticky program netahne a labouriste od roku 1935 poprve padli pod 200 kresel a oproti minulym volbam ztrati 70 mandatu.

          • vittta

           Tohle třeba nevidíš, ale ty sedačky u Moskviče měly takový trojúhelník v čalounění, ne nějaký samet.
           To samé tapecírung.
           Také mě dráždí, že stroj není dvoubarvý, jak Moskviče bývaly, i když nevím, jestli to dělali u 410.
           Nebo to rádio….to je křupanský.
           Tohle koupit, tak musíš zjistit, jak to bylo, jestli tenhle odstín modré vůbec dělali, jaké rádio, tyhle detaily, no.
           Mít ho do originálu, už tam není ani za půl míče.
           Už jsem pátral, a v tomhle typu třeba sedačky byly koženkové.

          • embecko

           Ovsem uzasne tam jsou ty najete kilometry. I kdyz pak hned vznika otazka, proc neni interier puvodni, kdyz s autem nikdo nejezdil.

          • vittta

           To podle mě natočili od renovace.
           Já nelenil, a díval se po netu, a přesně tenhle stroj byl k mání v lednu 2018.
           Asi to koupil nějaký Němčour, a zase to prodává….všimni si třeba těch buranských pneumatik, jsou moc široké prostě, na první pohled.
           Někdy se nedá sehnat přesná guma, a ani to není účel, protože má blbé jízdí vlastnosti, ale užší guma se prostě sehnat dá v té velikosti.
           Já bai voko dodělal svůj stroj letos v červenci, a najel jsem 2000 km, veteránista svůj stroj stále prohání.
           Problém byl ovšem v tom, že nikde nikdo lepší Volhu neměl, dokonce ani v těch muzeiích, abych vykoukal, jak ten,či onen detail má přesně být.
           Kdybys jen viděl ty lajdácky restaurované stroje……
           Oni už ti Ukrajinci, co se to od nich vozí kolikrát nadělali strašlivou paseku, a Rusové zase mají rádi všelijaké metalýzy, takový tuning, jenže to je také k hovnu.
           A někdo nemá také škváru na pořádnou renovaci, ono to něco stojí, ale mít volhu hnědou, to je řepárna.
           Můj stroj je bílý, s lehkým nádechem do slonové kosti.
           Takové se dělaly, ale také nevím, jestli úúúplně přesně takhle, ale rozhodně to neřve!

          • Saul

           Vito, ty popleto….
           Do ringu se hází ručník, ne starý auta.
           Tak si to zapiš za uši a až ti zase příště dojdou argumenty, pošli odkaz na nějakej froťák.
           Ale tak aspoň že jsi udělal radost embéčku.
           Na veterány se podívám rád, ale moc tomu nerozumím.
           Já dělám spíš do kumštu.
           Teď jsem třeba zainvestoval do Faltýnka.
           Co tomu říkáš?
           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mazal-z-hane-faltynek-opet-prodal-obrazy-podnikatelum-za-statisice-84853?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
           Myslím, že vedle toho Kupky a dalších českých mistrů , co mi visí v hale se bude hezky vyjímat.

          • vittta

           Tady diskutujeme o veteránech, co do toho taháš něco jiného?

          • embecko

           No je pravda, ze jsem asi po 50 letech byl opet v Technickem muzeu a prve, co na mne dolehlo, byla takova celkova zaprasenost a neudrzovanost exponatu.
           Jinak, co se veteranu tyce, tak jsem koukal, ze na Zapade se do prve veteranske ligy dostaly Tatrovky, T77 dokonce vyhrala svoji kategorii na Pebble Beach Concours d Elegance:

          • Saul

           „Tady diskutujeme o veteránech, co do toho taháš něco jiného?“(vita)

           Ach tak…
           To ovšem nebudu rušit.
           Protože až dodiskutujete, jistě se rád vrátíš k našemu původnímu tématu Poláků, Jedwabného a Kielců, ze kterého jsi vzal tak rychlým odklonem nohy na ramena.
           Na druhou stranu tě trochu chápu, docela děsivé téma, pro tak citlivou slovanskou duši, že?

           Nicméně tvůj názor na mistra Faltýnka by mne upřímně zajímal.
           Takto se náhle umělecky vyšvihnout, to je přece něco úžasného.
           Nemyslíš?
           Opravdový talent!
           Kdybys také zvažoval koupi nějakého jeho díla, poraď se nejdříve se mnou.
           Abys snad nenaletěl a nepověsil si do stodoly nějaký „fake“.
           Máš na ně docela smůlu…

          • vittta

           Tak co votravuješ?
           Téma Poláků tady snad nikdo neotvíral, nebo ano?
           Mistr Faltýnek je mi u prdele.

          • vittta

           To už je jiná liga, především finanční.
           Ale zaprášenost exponátů mi také neunikla, třeba v Kopřivnici v Tatře.
           Lepší kousky jsou k vidění na každém lepším srazu.
           Ne tolik, ale v lepším stavu.

          • Saul

           „Téma Poláků tady snad nikdo neotvíral, nebo ano?“(vita)

           No, když si vyroluješ nahoru, tak tam sice o veteránech nic nenajdeš, ale je tam tvůj odkaz na jistý „ impozantní článek“ v PL.
           Zřejmě byl pro tebe impozantní až tak, že sis ho ani nezvládl přečíst.:-)
           Tak proč se ti nebozí Valentovi prestižní žurnalisté dřou s takovými slátaninami, když už to ani vita nečte?

          • vittta

           Nechápu, kde je tam co o Polácích?
           Jedině snad vyjádření Marhoula, že film se neodehrává v Polsku.
           A ty přijdeš s nějakou historkou o nějakém pogromu v polské vesnici, která má zřejmě zakrýt holocaust nejen Židů ze strany Němců, a podáš to tak, jako kdybych já snad tvrdil, že v Polsku měli obecně rádi Židy.
           A pak napadneš Slovany, ne tak úplně bez kontextu, protože Marhoulův vylhaný film je o židovském chlapci a Slovanech, čímž zásadním způsobem manipuluje historií II. světové války.
           Já ti tvůj politický názor neberu, ale zpochybňovače zásadní role Německa a nacismu na válečných hrůzách v Evropě fakt nemusím.
           Sorry jako.
           A politická diskuze o podstatě předválečných režimů, nacismus v Německu nevyjímaje, s tebou není možná.
           Tak co chceš?
           Tady si dál vytahuj nějaké moje komenty k těmto událostem, a hoň si u toho ptáka, ale neser se do diskuze o těchto věcech.

          • Saul

           „Nechápu, kde je tam co o Polácích?“ ( viíta)
           Kdyby sis svůj vlastní odkaz přečetl, dověděl by ses, že tam je toho o Polácích dost, kromě spousty podsouvání a hovadin.
           Takže bych ti doporučil více soustředění a zaujetí.
           Třeba takového, jako dosahuješ při prohlížení pedofilních fotek, dobytku.

          • vittta

           Hmm, hmmm…
           Pedofilní fotky…
           Založ nové téma, jestli chceš diskutovat o pedofilních fotkách, ale nevím nevím, jestli někdo zareaguje.
           Ale k tématu.
           Nebuď taková citlivka, a pomož nebohému.
           Co je tam o Polácích?
           Třeba neumím číst.
           A také se rád podívám, jak chápeš psaný text, třeba je chyba na mé straně.
           Napovím, že podstata odkazu spočívá v tom, že si Marhoul celý děj vymslel, resp. vědomě použil už vymyšlený námět, kde autor nejen že sám nezažil co popisuje, ale naopak ho Poláci zachránili i s jeho rodinou.
           A mě na tom zaujalo, jak Marhoul použil velice závažné historické téma, aby ve výsledku naprosto překroutil historické reálie.
           Lze natáčet třeba Piráty z Karibiku, i to má nějaký historický kontext, ale holocaust je téma citlivé a ošemetné, tam by měly jít žerty a osobní ambice stranou.
           A jeho ambice je získat nějakou cenu, a zapsat se nesmrtelným písmem do světové kinematografie, a to tak, že překroutí dějiny k obrazu svých pánů.
           Jenže mu to nějak nevyšlo, jeho páni o veledílo nestojí, prostě jim vykouřil až moc.
           Teď jen záleží na tom, jestli se oskarová komise lekne, a raději cenu udělí, když je to tak závažné téma.
           Aby nevypadali- a teď se podrž- jako že straní Rusku!

          • Saul

           Pedofilní fotky už jsme kdysi probrali, na ty nerozostřené, jak jsi hrozně moc toužil vidět, zkus nějaké jiné stránky.
           To nemohu sloužit, ale ty jsi šikovnej, určitě si poradíš.

           „Nebuď taková citlivka, a pomož nebohému.
           Co je tam o Polácích?
           Třeba neumím číst.“(víta)

           A třeba si slepej, nebo tupej.
           Já myslím, že přímo impozantně tupej:-)
           https://janica9.wordpress.com/2019/12/06/vetva/comment-page-2/#comment-79816
           „V Polsku to už tak jednoduché Václav Marhoul neměl. Zažádal tam v roce 2014 o grant na film Nabarvené ptáče, který ani napodruhé nedostal. Je vidět, že ti Poláci, kteří o tom rozhodovali, věděli, která bije. Dodnes nenašel pro svůj film ani polského distributora.“
           Tak co nebožátko, píše se v tvém odkaze o Polácích?
           Zbytek toho co píšeš jsou zase jen kecy a tvé obvyklé blábolení z cesty, na které netřeba reagovat.
           Piráte z Karibiku :-)
           Pusť si radši Mášu a medvěda, vito.
           To by tě mohlo bavit , je to ruský a tak nějak to odpovídá i tvé duševní vyspělosti:-)

          • vittta

           Téma byl film, ne reakce Polska, které pro tvou informaci nebylo jediné, kde „to tak jednoduché neměl“.
           Takže to není o Polácích, ale o reakcích obecně, a ty jsi uvedl polský příklad na dokazování popírání holocaustu.
           No a tvé popírání zde opět potvrzuješ, že jako Poláci věděli věděli, která bije.
           Jinými slovy, ztotožnil ses s filmem, jehož děj je úmyslně smyšlený, a to tak, že směřuje holocaust na Slovany a v kontextu autora na Polsko.
           Tebe jen nechat uzrát, odkopeš se sám.
           To je jak starosta Novotný, který by rád překroutil dějiny II. světové války, ale sám má židovské předky, a nebýt Rusů, tak celá jeho famile vyletěla komínem dávno před jeho narozením.
           V německých pecích, ne polských.
           Pedofilní fotky, které jsi uvedl prohlásilo za pedofilní jen Forum 24 a ty.
           Ve skutečnosti na nich nebylo nic pedofilního vidět, vlastně tam toho bylo vidět jen velice málo.
           Ale- měli i lepší, jak psali, a o ty jsem vskutku projevil zájem přímo nebývalý.
           A jak se zdá, nejen já, i ESLP měl zájem, ale asi je také nedostal, a tak to zatím vypadá, že pedofilní orgie děly tak maximálně v samotném Barnevernetu.
           Co tam máš dál, ale nezdržuj.

          • Saul

           Co tam máš dál, ale nezdržuj.“(víta)
           Nerad bych tě zdržoval, vito, když máš teď ode mne žhavý tip na tu Mášu.
           Takže nového nemám nic.
           Jen bych tě poprosil o odpověď na svoji včerejší otázku, jak tě včera tak vyděsila, že sis začal hrát s autíčkama.
           https://janica9.wordpress.com/2019/12/06/vetva/comment-page-2/#comment-79879
           Kdyby ti šly zase očička šejdrem a neviděl jsi ji, tak myslím tuto :
           „Svůj názor, kdo v Jebwabnem a v Kielcích vraždil snad napsat můžeš, ne?“

           Takže kdo, vito?
           Kdo by se měl za ty události stydět, slovanský kavalíre?
           A ne že budeš zase překrucovat dějny, řeporyjče.
           Hezky s pravdou ven!

          • Saul

           A až dosleduješ pohádku ( a zapneš si poklopec), můžeš se ještě podívat na tato fakta, která k Mahoulově fikci nemají zase tak moc daleko.
           https://www.databazeknih.cz/knihy/zlata-zen-170749
           K napsání knihy J. T. Grosse inspirovala těsně poválečná fotografie, na které skupina polských venkovanů pózuje s lidskými kosterními pozůstatky. Autor nejdříve popisuje, jak v poválečných letech místní obyvatelé hledali na místech, kde za války stály koncentrační tábory, v půdě, v masových hrobech a na žárovištích pecí šperky a zlato (třeba i zlaté plomby), jak systematicky rozkopávali plochu táborů. Je to ovšem jen východisko k širší úvaze o podobě vzájemných vztahů. Autor dále líčí, jak za války obyčejní Poláci prodávali zbídačeným Židům, kteří jeli v transportech do koncentračních táborů a vesměs zde zahynuli v plynových komorách, pohárky vody za zlato, šperky nebo nesmyslně přemrštěné ceny. Popisuje, jak na venkově obyvatelé vsí pronásledovali, okrádali, znásilňovali a zabíjeli židovské obyvatele, kteří se pokoušeli ukrýt před Němci. Obzvláště otřesná je scéna, kde líčí, jak skupina polských venkovanů v lese umlátila mladou Židovku a dvě její docela malé děti. Obdobně se zabývá jevem, kdy židovské rodiny, které se ukrývaly na venkově, musely za úkryt a potraviny platit horentní sumy, a přesto je jejich „ochránce“ posléze udal. Autor velmi pečlivě dokazuje, že lidé, kteří páchali tato zvěrstva, nebyli kriminálníci nebo duševně vyšinutí jedince, ale docela obyčejní „slušní“ lidé, kteří mnohdy požívali vážnost jako představitelé místní samosprávy nebo spolků. Co je opravdu zarážející, že toto pronásledování a vraždění bylo i lidmi, kteří se těchto činů přímo nezúčastnili (rozuměj převážnou částí veřejnosti) považováno za správné nebo přinejmenším akceptovatelné. Gross se zmiňuje i o opačných případech, kdy obyčejní Poláci nezištně pomáhali židovským rodinám, avšak často o tom nechtěli vůbec mluvit (mnohdy i mnoho let po válce), aby na sebe nepřivolali hněv svých spoluobčanů. Gross vše líčí přesně, s citem pro detail, zdánlivě zcela nezaujatě, jeho argumenty jsou promyšlené a jsou založeny na úředních archivních pramenech či doložených výpovědích svědků. Velice poučné (a smutné) čtení o událostech, o kterých se raději příliš nehovoří (ale kolik takových témat je!). Je to další doklad toho, že za určitých mimořádných okolností jsou lidé schopni absolutně nepochopitelných zvěrstev a hnusných činů, a to často prováděných bez logických důvodů – prováděných prostě jen proto, že to doba vymknutá z kloubů dovolovala. Velmi doporučuji.

           Blbý, co vito?
           Tak třeba to nějak okecáš Pirátama z Karibiku.

   • vittta

    V čem vidíte vy Orwelův svět, když se tak blbě ptáte?
    Vy přece máte nejprve vysvětlit, jak vidíte Orwelův svět vy, a pak se ptát na souvislost.
    Nebo se mě zeptat, jak já vidím Orwelův svět, a pak se ptát na souvislost.
    Ale chápu, že dlouhodobým pobytem v totalitní zemi už jste načichla bezprávím tak, že neumíte rozlišit teoretické právo, kterým se tady oháníte, a jeho praktickou stránku, kterou u vás nikdo nevymáhá, resp. vymáhá selektivně.
    Zde je Orwelův svět představen jako absurdní totalita.
    Ekologičtí fanatici ničí cizí majetek, aby naplnili své, nutno zdůraznit NEZÁKONNÉ, nic méně vaší vládou tolerované vize.
    Policie proti nim nezasahuje.
    Kuriozní na to je to, že právě elektrifikace dopravy, byla nedávno hlavním pilířem jakýchkoliv ekologických aktivit.
    Tento tolerovaný postoj samozřejmě přeroste nakonec v to, že sám člověk produkuje ekologickou stopu (je zátěží pro matičku zemi) a je tedy třeba ho zničit.
    Teoreticky je toto Overtonovo okno už otevřené, ale zatím se týká jen bílých žen, které odmítají mít děti- z ekologických důvodů.
    Pokračování bude, že budou veřejně pranýřované, a následně i napadané bílé ženy, které ty děti mají. (na barevné ženy si nikdo nedovolí, zajedno by je jejich muži ubili, a za druhé by jim v tom pomáhala i police, která bude lynč bílých žen přehlížet, nebo vyšeřovat jen laxně).
    Přesně takhle jste se ze svobodné země stali porobeným chalífátem, kdy jen živíte a protěžujete svoje faktické pány, kteří k vládě nad vámi používají vaše zákony, aniž by se jimi sami řídili.

    • MaB

     V čem vidíte vy Orwelův svět, když se tak blbě ptáte? Vy přece máte nejprve vysvětlit, jak vidíte Orwelův svět vy, (vittta)

     Co je „Orwellův svět, je všem, kdo Orwella četli, jasné.
     Proto je v daném případě vaše přirovnání „přitažené za vlasy“, chcete-li, trochu hloupé :)

     „Stávkokazové“ = 3 600 koloběžek sabotovaných Extinction Rebellion.
     Zatímco veřejná doprava je ve stávce, elektrické koloběžky jsou dobré řešení k přemístění se z místa A do místa B. Pro některé proto byly terčem hromadné sabotáže. Aktivistická skupina Extinction Rebellion (XR) ohlásila ve čtvrtek „vyřazení“ 3 600 elektrických koloběžek z provozu … aby tak podpořila stávku.

     • vittta

      A co na to policie?
      Vy sice píšete korektně „vyřazení“, ale ve skutečnosti je z velké části zničili, což je -předpokládám, ale nevím to- dokonce i ve Francii trestný čin.
      Fakt, že šlo o ekologické aktivisty- můžete se to pokusit vyvrátit.
      A naopak můžete prokázat nějakým faktem, že šlo jen o stávkokaze, bez vazby na militantní ekohnutí.
      Pak by ale celý článek byl fake.
      Tedy konkrétní dotaz- je tento článek fake?

 22. vittta

  Krátké zamyšlení patologického lháře.
  V podstatě jde jen o tohle:
  „„Velice často slyšíte, že česká společnost není zdravá,“ začíná svou glosu Jiří Padevět.

  Ostatně – kdo by se divil. „Když se podíváte na to, co musela prožít v minulém století, na to, že od roku 1918 až do roku 1989 zažila jen dvě krátké radostné chvíle, když se podíváte na traumata roku 1938, 1945, 1948, vyhnání Němců, holokaust českých a moravských Židů, genocidu Romů, tak společnost může být těžko zdravá,“

  Všimněte si.
  Trauma 1938- každý zná.
  Trauma 1945- každý nezná, ani já ne, zkuste tipnout, ale souvisí to rozhodně z příjezdem sovětské armády.
  Trauma 1948- žádné nebylo, komunisty většina lidí chtěla, nikdo netušil, co se bude dít.
  Vyhnání Němců- žádné nebylo, byl to mezinárodně posvěcený odsun, proč by z toho mělo mít kdokoliv trauma, nevím. (postnacisté jako Padevět z toho trauma samozřejmě mají)
  Holocaust Židů- zde prezentován jako cosi českého, zajímavé je, že trauma se soustředí na Židy, nikoli na ztráty českého lidu.
  Genocida romů- z toho nikdo truma neměl, cikáni nebyli pilířem české společnosti a nebyli ani nijak rozšířeni,natož oblíbeni, zde ale prezentováno jako jakási podbízivá česká vina, Židé i Cikáni jsou vyňati rasisticky z Československých válečných ztrát jako nadřazená etnika, ztráty Čechů nestály Padevědovi za komentář.
  Odporný člověk.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-jiriho-padeveta-jak-jsme-onemocneli-z-historickych-traumat-84392?dop-ab-variant=100&seq-no=6&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 23. vittta

  Pro fainšmekry profesor Budil.
  Píše dobře, ale stejně je tam patrná určitá nevzdělanost, nebo prostě jen vnucená politická šablona, které si pan profesor vůbec nevšiml.
  Zde:

  „Sovětský svaz byl výtvorem západní utopické imaginace. Jako takový je proto součástí jak ruských, tak západních dějin. Tisíce ruských vlastenců bojovalo v občanské válce se zbraní v ruce proti bolševismu. Málokterý národ kladl takový ozbrojený odpor vůči komunistické ideologii jako Rusové, a žádný jí nebyl tak postižen.“

  Zní to děsně oduševněle, a v zásadě je to i pravda, jenže není mi jasné, kdo byli ti ruští vlastenci, co bojovali proti bolševismu, a především, a to je nejdůležitšjší- ZA CO TI RUŠTÍ VLASTENCI BOJOVALI?
  Za cara, za feudalismus, nebo zač vlastně?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Budil-Pavel-Novotny-vrchol-moralniho-rozkladu-Budouci-sef-ODS-Co-rusti-divaci-videli-606620

  • embecko

   „Pro fainšmekry profesor Budil.“
   Bohuzel uz jen pro disidenty a konspirativni alternativu.
   Podle meho je Budil vcelku objektivni a rozhovor mi prijde dost dobry.
   Co se ruskych vlastencu tyce, pak ti bojovali za stare poradky. A ty mohly byt jakekoliv, ale byly ruske a vlastenci meli predstavu, ze k nim patri.
   Podobne to bylo treba okolo voleb 1948 u nas. Komunisti do starych (jakychkoliv) poradku vnaseli chaos, na coz zareagovali prave cesti vlastenci.
   Ideologie temer vzdy stoji na velkych iluzich (ci je s sebou prinaseji). Kdybys rozpitval pohnutky vlastencu, bojujicich proti C&K, vlastncu z roku 89, anebo tech soucasnych, nakonec bys vzdycky narazil na nejakou nerealistickou predstavu- motiv..
   Vlastenectvi je sazka na historicky osvedcene metody moci a kulturni obsahy, pricemz jejich napln ci forma nejsou uplne dulezite.
   Vlastenecke je napriklad pritakani husitskemu hnuti i kdyz je jasne, ze se tam nedely jen hezke veci.
   Vlastnectvi je revitalizace narodniho mytu, ktery jako takovy nema realny zaklad.
   Tak bych chapal i Budila.

  • embecko

   Jeste k minulemu:
   Rusti (bili) vlastneci se zacali organizovat v okamziku, kdy bolsevici prinaseli jen zmar a rozklad a jejich odpor stal na predstave, ze stavajici rusky stat alespon trochu funguje a ze je mozno ho nejak ozivit. Coz se nakonec ukazalo jako neopodstatnene vychodisko. Bolsevici totiz vyhrali nakonec proto, ze vetsina lidi zila v podminkach, ktere je utvrzovaly v tom, ze stavajici rusky stat jiz nefunguje, neni mozne jej nejak rozumne obnovit a tedy je treba ho zborit a vystavet neco noveho.
   Zde take hledejme paralelu k hnuti Milionu chvilek a k postoji lidi s nim sympatizujicmii, ti jsou take presvedceni, ze tohle uz dale nechteji, nebot je to (stat) nefunkcni a tak ho chteji zborit. Proto jsou nekterymi nazyvani novodobymi bolseviky…ani zde nehoda neni nahoda.

   Momentalne ctu v pametech Zabrany o dobe voleb 1948 a tam ma takovou hezkou vetu, asi takhle:
   „Pravi vlastenci hazeli do uren (neplatne) bile listky, zatimco ti nejvetsi kriklouni- antikomunisti volili verejne Narodni frontu. A neni pochyby o tom, ze az se situace obrati, budou chtit nazpet pole a fabriky, kteri jim komuniste, diky jejich hlasum, jiste seberou.“
   Taktez neni pochyb o tom, ze kriklounu-antikomunistu, volicich (moderni) komunisty, jako treba Piraty, ci TOPku, jsou ve spolecnosti dobre 3/4. Rozhodujici jadro volicu je vzdy oportunni a vzdy mu jeho volba vyjde.
   To je dulezite vedet, nebot z toho vyplyva ono „selhani intelektualu“, kteri pochopili, ze bojuji marny mravni boj za nekoho, kdo je obratem podrazi…a tak si rekli, ze uz to stacilo, tentokrat se udelame pro sebe a na spolecnost, moralku a ideje hazime bobek.

 24. vittta

  Tak vlastenci, bojují proti monarchii měli představy realitsické, chtěli trojstátí, ne dualismus.
  Vlivem historické nabídky pak založili republiku, která původně cílem nebyla.
  Kdo by vystupoval proti, těžko by se mohl nazývat vlastencem, Rakousko nás vehnalo ho smrtící války po boku Německa,, nakonec v podstatě po r.1866, resp. 1871 už bylo Rakousko jen německým stínem,.
  Ale ruští vlastenci v tom slova smyslu mohli být obě strany.
  Tady tedy Budil dle mého střelil vedle, bolševická revoluce nebyla laděna antirusky, byl to jiný dějinný pohled, navíc, bolševické přehmaty ještě nikdo nemohl byť jen tušit, za to přehmaty carské vlády byly dobře známy.
  V tom kontextu onoho vlastenectví, čím dál víc mám pocit, že největší vlasteneckou iluzí byl pro Čechy rok 1968.
  Ten se nepovedl, a je tedy plný nadějí.
  Jenže když vidím názory jeho tehdejších protagonistů, pak čím dál jasněji vnímám pokusy o německý revanšismus, rozdělení Československa, a přechod ke kapitalismu bez přívlastků, následovaný vstupem rozbité republiky do vojenských struktur západu.

  • embecko

   Z pohledu sedlaka, zijiciho v obcine, bolsevicka revoluce protiruska byla. Jak jsem tu jiz psal, represe zacaly az pote, co vyznamna cast sedlaku odmitla na jim pridelene pude pracovat a davala ji do pachtu velkosedlakum (kulakum). Novy system odmitali a drzeli se zuby nehty obcinoveho spolecenstvi- a ulohou bolsevika bylo toto rozrusit.
   Pak druhy apsekt, a sice financovani revoluce: pochybuji, ze by Nemci a dalsi penezi podporovali proruske reformy.
   Budil to pojal neobvykle a na mainstream az objevne, ale ne chybne, to je vzdy duvod se zamyslet.
   Jednu udalost lze uchopit z vice stran a vsechny mohou byt „pravdive“, jde jen o to, v jakych souvislostech se mluvi.
   Treba o Solzenicynovi nelze rici, ze by nebyl narodovec a presto byl s bolseviky na kordy. Tohle je velmi tenka linie.
   Ze Cesko padne do nemeckeho banu je uz, dle meho, jasna vec, ktera vadi jen malo narodovcum :o)

 25. Alva

  Dovolím si sem ještě vložit zajímavé a možná i dosud ne všem známé informace ke kauze řeporyjského památníku a osvobození Prahy Vlasovci.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-o-starostovi-z-nackova/

  Jaroslav Bašta:
  Řeporyje se totiž stanou první českou obcí, která postaví pomník příslušníkům 29. granátnické divize SS (1. ruská). Ti natolik prosluli svými zločiny v srpnu 1944 při potlačování Varšavského povstání, že je nacisté museli odvelet, rozpustit a nakonec zařadit do jednotek ROA (Ruské osvobozenecké armády) pod velením generálmajora Sergeje Buňačenka. Právě toho, který se utábořil v Řeporyjích. Ostatně válečná angažovanost Vlasovců je skutečně hodna řeporyjského pomníku. Proti Rudé armádě bojovali přesně 24 hodin z 13. na 14. března 1945 na Odře. To jen na upřesnění k argumentaci pánů Žáčka a Novotného, jací to byli hrdinní bojovníci proti komunismu a stalinismu

  Jinak na svém kontě měli celou řadu zločinů proti civilnímu obyvatelstvu v Rusku, Bělorusku, Ukrajině, Jugoslávii a zejména v Polsku. Navíc Sergej Buňačenko po vylodění Spojenců v Normandii velel pluku východoevropských dobrovolníků, který v červnu a červenci 1944 způsobil těžké ztráty anglo-americkým vojskům u Saint-Lo. Obdržel za to od Němců Železný kříž (a pak ho možná kvůli tomu o rok později Američané vydali Sovětům). Nevím proto, jak se adorace vlasovců bojujících proti našim spojencům na západě i na východě shoduje s faktem, že Československo patřilo do tábora vítězů války.
  Naplánovaný památník bývalým spojencům nacistického Německa zapadá do obecného trendu revize dějin z pohledu poražených. Má své obdoby v Pobaltí, na Ukrajině, na Balkáně, občas také v západní Evropě. Jde o pomalu otevíraná Overtonova okna, z nichž po třech čtvrtinách století vypadávají bývalí příslušníci SS (mimo Německo) nikoliv jako váleční zločinci, ale vlastenci a bojovníci proti komunismu.

  V Čechách je s pomníkem pokoutně věnovaným esesákům jeden velký historický problém – v Evropě za II. světové války existovaly jen dva národy, které neměly své jednotky SS – Dánové a Češi. Samozřejmě, že se tenkrát našli svině, kterým se podobná kariéra zalíbila, ale (i v Dánsku) napřed se museli dát k Němcům, a pak se teprve mohli stát esesáky. Proto u nás ty správné bojovníky proti komunismu nemáme. Zastupitelstvo Řeporyj s podporou ODS je holt chce adoptovat, aby šlo s dobou a odtáhlo nás někam na východ k hranicím Ruské federace. Snad se ten Náckov dál rozrůstat nebude, končí komentář Jaroslav Bašta

  • vittta

   Jenže to je liberálně demokratický náckov.
   A to je vlastně pak celé pozitivní.
   No, proč…
   Protože Hitler, Stalin a KLDR přece.
   A polský a český holocaust.
   Tento pohled má své propagátory i tady, takže to není nic pozoruhodného, a zaplať PánBůh za něj, protože jinak by si člověk něco takého nemohl snad ani vymyslet.

  • kočka šklíba

   Ano přesně, také jsem to četla a neskutečně se stydím, protože tohle u všech soudných lidí dopadne jako takové na nás všechny. Ten ubožák a jeho podržtaškové na zastupitelstvu Řeporyjí nám všem udělali ostudu, je to slabé slovo, udělali z nás stvůry. Nejde ani tak o to, že proti tomu protestují, logicky, Rusové, proti tomu musí být každý člověk, který má jen trochu lidského v sobě. Stavět pomníky někomu kdo je vrah a na poslední chvíli si potřeboval zachránit krk je odporné a nelidské. A já doufám, že se to té nestvůře vrátí v nějaké podobě.

   • embecko

    No vidis, a na verejnopravkach si mysli/ prezentuji uplne neco jineho:
    „„Za mě klobouk dolů,“ hodnotí vedoucí kulturní rubriky časopisu Respekt Jan H. Vitvar vystoupení řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS) v ruské televizi. Podle něj se díky tomu alespoň ukázalo, jaké lži se v tam o českých dějinách říkají.“
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pavel-novotny-jan-vitvar-ruska-televize-rusko_1912121926_hag
    „Pavel Novotný předvedl v ruské televizi povedenou performanci, hodnotí novinář Vitvar“

    Jak rikaval cisar Rudolf II: „Hnus, sahl na mne hnus…“

    • kočka šklíba

     Další blb, co víc k tomu říci? Takoví lidé nestojí za to, aby se s nimi člověk nějak zaobíral. Maximálně si odplivl. Nakonec aspoň je vidět jací „lidé“ pracují v dnešním mainstreamu, novináři se TO nedá nazvat.

   • vittta

    Oni „mě“ (a všem „flastencům“) vnucují, že vystoupení Novotného mě vadí, ale špatná starost o hroby legionářů mě nevadí.
    To jsem fakt četl.
    Unikátní argument, no, ale mě vadí i špatná starost o legionářské hroby v Rusku, a i ten jejich film, Kolčak mi vadil.
    Ale tak to holt chodí, točí se blbosti všude, a legionářské hroby…..asi jak kde, si myslím, je to obrovský protor, že tady ukazují jen to špatné.
    Oni to berou podle sebe, jsou to otroci, a nikdo z nich nemá svůj názor- jen noty.
    Neumějí pochopit, že má někdo svou hlavu, a může být kritický ke komukoliv, to i tady MaB třeba zkoušela tyhle otrocké fígle, že něco řekl Zeman a tak…že jako co řekl Zeman, že si z toho padneme na prdel, jen právě proto, že to řekl Zeman.

 26. embecko

  Nechme promluvit lid:
  *
  No a jak to bude s těmi fake news v ČT a vůbec v mainstreamových médiích, kde nám tvrdili, že drtivá většina Britů si odchod z EU nepřeje???
  Bude velká několikadenní omluvná kampaň anebo tito největší lháři pojedou dál „po svém“???!!!
  *
  Tak to jsem take zvedav….
  A zde neco z Anglie same:
  *
  Naneštěstí se hlasy sirén ve stínovém (labouristickem) kabinet rozhodly, že zastavení brexitu je důležitější než respektování hlasů voličů upřednostňujících brexit.”
  *

  • kočka šklíba

   Ano opět se dobře bavím. Ačkoliv mně Johnson není sympatický (stejně jako Trump), bavím se tím co do nás nás mainstream hustil nejméně půl roku. Že zastánci brexitu jsou už v menšině a jiné hovadiny, a ejhle, tyhle volby byly o brexitu a je vidět, že Britové volili nohama ne kecama blbých „taky novinářů“. Zdá se že nechtějí nové referendum a také je to tak správně. EU a její poskoci by referenda dělali do zblbnutí až by vyšly tak jak si přejí oni a ono nic. Párkrát jim tohle vyšlo, teď už ne. A ano jsem zvědavá zda se přiznají, ti naši poskoci, že nás krmili fake news :D.

   • oh

    Zastánci Brexitu tutově jsou v menšině – na FB a dalších sociálních sítích. Jen mi to připadá, že odpůrci Brexitu buďto už zase nezvedli zadek od kompu a nedošli do volební místnosti, nebo nadělají víc kraválu než odpovídá jejich počtu.
    Nicméně, rozhodly se tak hlasy sirén, nebo to je dojem vzniklý mediálním pokrytím těch hlasů?

    • embecko

     Dobry clanek, diky…
     „Jako by to byla občanská válka vedená proti Labour Party….To, že britské noviny zacházejí tvrdě s politiky z Labour Party, není tak nový fenomén. Ale ten útok nebyl nikdy tak destruktivní, nepřátelský a zlý jako je tomu u Corbyna.“
     Co byste chtel, od Matky vsech demokracii…

   • embecko

    Ano…:
    – Kdyby se konalo druhé referendum o brexitu, 46 procent britských voličů by nyní hlasovalo pro setrvání Británie v EU, 34 procent by hlasovalo pro brexit
    – V novém referendu by Britové hlasovali proti brexitu
    – Británie otočila. Lidé by dnes brexit neodhlasovali
    – Kdyby se konalo další referendum o Evropské unii, Britové by odhlasovali, že v nynější osmadvacítce zůstanou
    – Britové by nyní brexit odmítli, ukázal průzkum
    *
    Kdyby doslo k tomu, ze by nekdo z mainstreamu tuhle namitku vubec zaregistroval, pak si bud jista, ze na ni zareaguje tak, ze nikdy nikdo nic takoveho nerikal. A ze vzdy vyvazene psali jen o tom, ze Johnson muze vyhrat, ale take nemusi atd.
    https://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=739010
    „Notoričtí, důvěřiví diváci té jejich České televize musejí být těmi dnes postupně zveřejňovanými výsledky britských parlamentních voleb – tím triumfem konzervativců doslova šokovaní, neboť po celý čas volební kampaně jim tihle cinklí veřejnoprávníci servírovali především názory britských voličů, vášnivě horlících proti brexitu, navážejících se do „prolhaného“ Johnsona.“

    • oh

     Chris Curtis, analytik YouGov vyjevil zcela jasně Pravdu v rozhovoru pro Clinton News Network:
     „Pokud hrajete podle pravidel, musíte je dodržovat až do konce, že? Výsledkem těchto voleb bylo, že konzervativci získali velkou většinu, a nyní většina bude muset dosáhnout brexitu. Nemyslím si, že je možné zpochybnit tuto legálnost. Nemyslím si však, že to dokazuje, že drtivá většina obyvatel země podporuje odchod z EU. Protože pokud položíte tuto otázku přímo, můžete vidět, že hlasy jsou rozděleny přibližně na polovinu, a podle toho, podle nedávných průzkumů veřejného mínění, je proti brexitu trochu více lidí, než pro.“

     Dovolím si tedy parafrázi starého vtipu:
     Zákon o České televizi:
     §1) ČT má vždycky Pravdu!
     §2) Pokud nemá, platí automaticky §1)

     • vittta

      To mi připomíná…sakra, odkázal jsem to já, nějaký psychopatický idiot tam dokazuje, že Babiš má vlastně podporu menšiny.
      (i kdyby, tak na tom nezáleží, protože ta většina proti je zase rozdělena a to tak, že 90% je proti „demokratkckému bloku“)
      To Čulík u sebe někde píše, že to všechno zavinil zastaralý volební systém.
      No jo…nejlepší volební systém by byl volit nejprve na nečisto, veřejně před komisí, a pokud by byl hlas správný, volič by byl puštěn za plentu s jediným odsouhlaseným volebním lístkem, který by pak hodil do zapečetěné urny.
      Ostatní by byli pro jistotu na místě zbičováni.

     • embecko

      „Kdyby bylo místo voleb druhé referendum, žádný Brexit by nebyl. A Johnson je usvědčený lhář“
      Tvrdi poslanec za KDU-CSL doc. JUDr. Pavel Svoboda, Ph.D., D.E.A.

      • vittta

       Ano, je to tak.
       Tady je vidět populismus politiků, kteří naprosto proti mínění občanů vyhrávají volby a referenda.
       Správná cesta je- a my jí známe- přijmout odpovědnost, a provést nepopulární opatření, která jsou ale nutná pro dobro nás všech.
       U nás všechny vlády po listopadu 89 přijaly odpovědnost- a vyplatilo se.
       Kilo banánů je za dvacku.
       Macron třeba chce narovnat odchody do důchodu.
       Je to opatření nepopulární, ale s populismem to daleko nedotáhneme, a Macron nám ukazuje cestu.
       Teď navíc musíme ještě zachránit planetu, nejlépe zdaněním všeho, co kouří, a planeta si hóóódně oddechne.
       Odpovědní lidé mají před sebou dlouhou cestu, tedy nemít vlastní děti, zachránit africké děti, zachránit planetu, zvýšit odchod do důchodu, podpořit sexuální a etnické menšiny, zabránit xenofobii…..
       (bouřlivý potlesk)
       a inkluze vzdělávání…
       (ještě bouřlivější potlesk)
       a ještě (potlesk, potlesk, potlesk)

       • kočka šklíba

        Tady jste ještě něco zapomněl : „Teď navíc musíme ještě zachránit planetu, nejlépe zdaněním všeho, co kouří, a planeta si hóóódně oddechne.“ A sice to že nebudeme chovat krávy a ani prasata, moc prdí a vepřové nejedí naši(evropští) muslimští bratři přece. a bůhví že s těmi vymletými mozky dojde i na drůbež, jsem o tom přesvědčená ;) . Ale zajímalo by mě, zda můžete mít místo dětí třeba 5 psů, jestli to také není ale zatěžování planety :D .

        • vittta

         Nóó, když budou ti psi vegani, tak snad by se s tím dalo něco dělat…
         Drůbež a obecně zvířata se asi chovat budou, hlavně proto, aby se dali zdanit.
         I když, když se chce, dá se zdanit i chleba, konec konců, ten se peče, a to má uhlíkovou stopu také.
         Já si myslím, když to tak sleduji, že je už možné v podstatě cokoliv a to doslova.

         • Kamil Mudra

          Psí vegani mají smůlu. To jsou krávy také a už jsou na černé listině. Ale možná by alespoň černá plemena mohla dostat výjimku. :-)

          • vittta

           Dobrý postřeh.
           Sice jsou si všechna plamena před zákonem rovna, ale ta černá jsou taková…jako…vlastně… černá, no.

          • MaB

           Takové černé prase z Bigorre (Porc noir de Bigorre), to je naprostá špice.
           Je to prase domácí, žijící na svobodě na hranicích Hautes Pyrenees, Gers a Haute Garonne už po mnoho staletí.
           Je chováno pro vysoce kvalitní šunku Bigorre, teriny, krevní klobásy apod.
           Maso se vyznačuje živě červenou barvou,
           velmi ho oceňují šéfkuchaři***, gurmáni i gurmeti.
           šunka s kostí Bigorre AOC – schnutí minimálně 20 měsíců – je od 360,00 €
           lze ho vidět zde.
           https://pierresajous.com/porc-noir-bigorre/

        • vittta

         Třeba tady, to si přečtěte, co je možné.
         Tam se třeba píše, že v Chánově se schválně neuklízelo proto, že jako se měli lidé naladit nějak proticigošky, aby pak mohlo město koupit ty buňky, které jsou důkazem rasismu. (ale kdo tam tedy ten bordel vlastně udělal?)
         To se vsadím, že vůbec nepojmete, co se vlastně autor snaží říci, že nějak vlastně je Chánov snad nějak důležitý, nebo tak něco, a ty buňky nedůstojné…třeba se tam píše:“Proti kroku magistrátu se mimo jiné vymezila i Agentura pro sociální začleňování. Ta dokonce doporučila vytvoření fondu městských bytů, díky kterým by chanovští mohli získat dlouhodobé nájemní bydlení v lokalitách, které nejsou segregované.“
         Jo?
         To je taková novinka, nejlepší je cigoše přestěhovat do (rekonstruovaných) městských bytů, do nesegregovaných lokalit, což se všude už osvědčilo, a nesegregovaná lokalita se během pár měsíců stala lokalitou nejprve problémovou, a pak segregovanou.
         Ale proč by jim měl kdokoliv cokoliv dávat, to mi prostě hlava nebere, za co jako?
         Že jsou černí, nebo PROČ by měli zrovna oni cokoliv dostávat, copak naši mladí mají bytů dost,aby zakládali rodiny, nebo důchodci nepotřebují třeba menší, levnější byty, nebo ….
         Ten svět se úplně pomátl, resp. ne svět, ale tihle pisálci, a když se jim dává prostor, tak se svět fakt zblázní.

         https://a2larm.cz/2019/12/cunkodomky-symbol-ceskeho-rasismu-se-vraceji-most-je-umisti-v-chanove/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

        • Alva

         Kočko,
         jen se divím, že nějaká sv, Gréta II. ještě nepřišla s návrhem, aby se hlavně přestali „chovat“ lidi. To by si planeta odechla a zregenerovala se coby dup.
         A pak by mohla začít znovu a líp. :-)))

  • embecko

   Notoričtí, důvěřiví diváci té jejich České televize musejí být těmi dnes postupně zveřejňovanými výsledky britských parlamentních voleb – tím triumfem konzervativců doslova šokovaní, neboť po celý čas volební kampaně jim tihle cinklí veřejnoprávníci servírovali především názory britských voličů, vášnivě horlících proti brexitu, navážejících se do „prolhaného“ Johnsona.
   Zdroj: https://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=739010

  • vittta

   A co na to ZLPS?
   To jsem zvědavý, jestli tuto „diškriminaci“ někdo mezinárodně odsoudí a bude tvrdit, že Švýcaři mají povinnost dávky dávat!

   • Kamil Mudra

    “ „Chtěli jsme všechny toalety zpoplatnit, ale ukázalo se, že to není možné. Proto jsme pisoáry odstranili,“ uvedl místním novinám Thierry Chaplais, mluvčí SNFC.“
    Hmmm…. Jsem zvědav co odstraní až se ukáže že nemohou zpoplatnit dýchání.

    • MaB

     Ve Francii je momentálně „okurková sezona“, nic závažnějšího se neděje, tak se musíme spokojit s touto tak veledůležitou
     zprávou.
     Vyšla z tohoto twitttu:
     Děkujeme @SNCF města #Brest za tento @Sexistickývalounek!
     ?Pisoáry pro muže zdarma
     ?Placené toalety pro ženy
     Abyste udělali totéž …
     Díky 😒

     Merci à la @SNCF de la ville de #Brest pour cette @PepiteSexiste!
     🚹 Des urinoirs gratuits pour les hommes
     🚺 Des toilettes payantes pour les femmes
     Pour faire la même chose…
     Merci 🤔😒

     odpověď SNCF (nikoli SNFC).
     Zodpovědný za vztahy s médii SNCF.
     Téma spojené s rovností žena-muž se nám však zdá zásadní a dnes představuje silnou dimenzi našich úvah v rámci vytváření nových prostorů (jako například ve stanici Vannes). V Brestu probíhá reflexe týkající se přestavby. [2/2]
     – SNCF (@ SNCF) 8. října 2019

     Využívám příležitosti, abych vysvětlila rozdíl mezi v překladu užitým „pisoár“ a „urinoir“ v textu francouzském.
     uriner = močit…..pisser = chcát
     Proto před Francouzi „pisoár“ raději neužívat…:)

     • vittta

      Nééé, to je hrozné.
      Vulgární a nízké.
      Já si myslím, že je to správné.
      V minulosti platily jen ženy, teď budou platit všichni, bez ohledu na to, jestli chčijí či močí.
      Vítejte v budoucnosti.
      Heleďte, sem se chtěl zeptat…..můj švára pořád někde cestuje, a tak jsem projevil zájem, podívat se do Francie.
      Jenže…nevím, jestli mi český zbrojní pas platí i ve Francii, je samozřejmě jasné, že bych si sebou vzal pistoli a dva zásobníky, protože to víte, Francie…
      Říkal mi, že je to tam celkem legrace, že třeba byl někde v Moulin Rouge, a že normálně tam jezdilo policejní auto, a z amplionu říkali, aby lidé opustili to místo, že tam není bezpečno,
      Tak to klobouk dolů, starost francouzké policie o návštěvníky metropole je fakt vymakaná.

      • MaB

       Upozornění nebylo pro vás, vittto, ale pro snobíky, kteři si myslí, že říkat „pisoár“ je noblesnějši než říkat „veřejný záchodek“.
       A ta banální zprávička, která ve Francii zůstala zcela bez povšimnutí, nabývá v českém tisku rozměrů.přimo fakeovských.
       Pro představu – Brest ve francouzských poměrech odpovídá zhruba českému Berounu nebo Mělníku.

       PS: Váš zbroj pas platí a buďte bez obav, v Moulin rouge je pro ty, kteří na to mají. naprosto bezpečno :
       Kdybyste měl zájem:
       REVEILLON SAINT SYLVESTRE
       19h00 Saint Sylvestre soirée PRESTIGE 680€

       • vittta

        Tenhle můj švára je velkým příznivcem EU a podporoval Merekelovou, dost nadšeně, a Brexit se mu nelíbí a tak, takže nemyslím, že si to vymyslel.
        On jinak říkal, že když člověk ve Francii ví, kam chodit, že to nebezpečné není, a samotní Francouzi že do NO-GO zón nechodí,že to je spíše dobrodružství pro turisty, kteří si chtějí dokázat, že tam je bezpečno, či naopak nebezpečno (čímž obě skupiny riskují život aby si dokázali úplné opaky) ale tady šlo v podstatě o to, že policie jezdila sem tam, a ampliony vyzývala vlastně turisty, co se tam po představení nacházeli, aby prostor co nejrychleji opustili, že tam není bezpečno.
        To je svým způsobem sluníčkář, a cestování je přímo jeho vášní, i když cestuje hlavně pracovně.
        No…a zbrojní pas platí, takže mohu jet do Francie ozbrojený, je to tak?
        Nemáte na to nějaké speciální předpisy?

        • MaB

         Musíte mít Evropskou kartu střelných zbraní, která potvrzuje podmínky řádného držení a používání zbraní uvedených v této příručce. Je povinná pro cestování se zbraní v rámci Evropské unie.

         Jinak myslím, že si z vás chtěl švagr vystřelit, doufám ale, že vy jste mu neskočil na špoek :))

         • Kamil Mudra

          Ono by na tom zas nebylo nic tak divného. V Praze v době turistické sezóny, když se přijíždí ke stanici Malostranská shora od Prahy 6, tak se ozývá z reproduktorů v tramvaji pravidelné varování před kapesními zloději. Česky, anglicky, občas jsem zaslechl i němčinu.

         • vittta

          Nedělal.
          A bylo to letos.
          On mě vždycky volá z těch zemí, a já se ho ptám, kolik je tam negrů a čmoudů a tyhle věci.
          Ve Francii tedy hlavně negři, čmoudů méně, v Německu zase více čmoudů než negrů, ale je to jen někde, někde zase nejsou.
          Včera jsme měli firemní oslavu, a když jdu s „Jiříkem“ na pivo, tak je to můj věrný komplic do politických debat všeho druhu, takže v rámci takových debat zjišťuji různé věci.
          Teď třeba jsme řešili Brexit, a Jiřik tvrdil, že Británie půjde po všech stránkách dolů, a já zase, že půjde naopak po všech stránkách nahoru, opírajíc se u toho o logickou úvahu, že kdyby se skutečně čekalo, že Británie půjde dolu, nebudou bruselští náckové tak trojčit, a naopak by si mnuli ruce, jak všichni uvidí beznaděj bez ochranných křídel EU.
          Oni se bojí…opaku, co myslíte vy?
          A dík za info.

          • MaB

           A bylo to letos.
           Jde o to, jestli to byla opravdu policie.
           Pokud jde o Brexit:
           Myslím, že na to doplatí, alespoň po nějaký čas, Spojené království, ale i EU.
           Výsledky Brexitu by mohly ohrozit integritu království. Skotsko žádá referendum o nezávislosti. Severní Irsko, které chtělo zůstat v EU, referendum o sjednocení Irska.
           Vystoupení z EU bude trvat několik let, prý až 10. Spojené království ztratí výhody obchodních dohod mezi EU a jejími partnery po celém světě.
           Během přechodného období by mohly být odstraněny obchodní překážky, ale dodatečná cla splatná vývozci ze Spojeného království budou ročně mnohomiliardová.
           Země bude asi méně atraktivní pro investory.
           Možná, že budou potřeba víza.

           Kamarádi Angličané jsou tomu ale rádi.

          • vittta

           Ale jo, byla, ale nevím jaká, asi máte také četnictvo a policii.
           A říkali to francouzky a anglicky, jezdili pomalu sem a tam.
           Ale také říkal, že v těch malých městech se vyvalují líně ti četníci jak ze St. Tropez, a dávají si vegáč, a tam že negry vůbec neviděl.
           V tom rozdělení Británie, tady bych musel znát jejich místní reálie, odtud to nedokážu odhadnout, jestli Skotsko a Irsko nakonec neodejdou, a jak konkrétně.
           On to svým způsobem může být i účel, zbavit se přítěžků, nebo skrze ně v podstatě obchodovat s EU.
           V každém případě zde v základu nejde o Brexit, ale důvody k Brexitu.
           Kdyby totiž byla EU v tom slova smyslu zdravá, žádný Brexit by nebyl, a nebylo by ani zjevné posilování nacionálních a protievropských stran.

          • oh

           „Skotsko žádá referendum o nezávislosti. Severní Irsko, které chtělo zůstat v EU, referendum o sjednocení Irska.“
           V tom případě se naskýtá otázka, zda Skotsko a Irsko taková referenda mohou uspořádat i bez souhlasu Londýna (po vzoru Krymu), nebo by se bez souhlasu Londýna Irové a Skotové dopouštěli vzpoury (vzor Katalánsko).
           Protože Boris „Neřízená střela“ prohlásil, že referendum o Skotské nezávislosti nebude a Skotové ten souhlas z Londýna potřebují, čeká Británii asi „zajímavá“ budoucnost. A po usilovném ignorování situace v Katalánsku si rád počkám na postoj EU k případné „skotské vzpouře“.

   • Mrkos

    V řadě případů se stali muži průkopníky ženské módy.
    Kamaše, předchůdce punčocháčů, přechod od sukní ke kalhotám,
    kouření, tetování atd atd. Měly by se sufražetky pochlapit a naučit se
    močit ve stoje do mušle. Potřebná pomůcka (čurybrk) je vynalezena.
    Lze ji mít ve složeném stavu v kabelce. Může mít i umělecký vzhled,
    nebo napodobovat ztopořený mužský úd. Poněkud nadměrné
    velikosti, aby se nemusely stydět. Proč nás nutí sedět.
    Chlapi by měli umírat ve stoje a sufražetky také.
    Kdy už nás ty ženský seřežou na veřejnosti třeba v ringu,
    nebo v kleci, kdy nás začnou chránit a nosit na rukou
    a platit za nás v restuuraci a tahat nás do hotelu.?
    Zatím nám kupují jen mýdlo a voňavky.

    • Alva

     Bude to asi znít jako „rejpání“, ale není. Otázka: Proč sebou muži nechají tak manipulovat??? To neomluví ani zdvořilost -, gentlemanské chování je něco úplně jiného.

     • vittta

      Muži ani tak ne, ale nějaká forma západních femimužů, ta ti si nechají líbit úplně všechno…od kohokoliv.

      • Alva

       I tak.
       Jsem pro rovnoPRÁVNOST, ne pro totožnost ani ne pro feminismus.
       Za správné bych pokládala, rázně usadit jak ženy tak muže, když plkají blbiny, které bez potíží odhalí i „kuchta od plotny“ a stačí jí k tomu základní vzdělání. Maximálně možná ženy slušnějii, muře hruběji, ale nejdůležitější je odkázat do patřičných mezí blba/blbku , kteří takovým způsobem znásilňují svět . zřejmě k obrazu svému.

       • vittta

        Už jsem to tady řešil, jmenovitě jsem vyjádřil podiv, když v kampani Méééééto ty škeble nařkly ty pracháče, že jim před 40 lety šáhli na kozu, a ti- místo aby je poslali drsně do prdele, se jim omlouvali a veřejně se bičovali.
        To jsem nepochopil.

        • Kamil Mudra

         Poslat drsně do prdele můžeš tu škebli ale s jejími právníky a médii které jim jdou na ruku už je to horší. :-(

         • vittta

          Ty můžeš do prdele poslat také, že někdo někomu šáhnul na kozu, lze po těch letech těžko prokázat.
          Nakonec, každý napadený měl svůj houf právníků.
          A média?
          Ten max.měsíc se to dá vydržet.

          • MaB

           Stačí aby na ten měsíc podlehlo médiím tvé profesní okolí a může ti to negativně ovlivnit zbytek života.(KM)
           Je to tak.
           Mohu mluvit o štěstí, že jsem 1.8.2019 viděla Placido Domingo v roli Germonta ve Veroně uvedené Traviattě. Jeho vystoupení bylo nečekaným překvapením a aplaus byl proto velmi dlouhý.
           Několik dní potom byl obviněn z obtěžování….

           Ve stejnou dobu v le Monde 100 známých žen v čele s Catherine Deneuve podepsalo text jdoucí „proti poudu“ s názvem
           „Hájíme svobodu obtěžování, nezbytnou pro sexuální svobodu“, který říká, že „naléhavé nebo nemotorné balení není zločin, ani galantnost není machistickou agresí“.
           Členky skupiny obviňují sociální sítě z umožnění „informační kampaně“. „Tato expeditivní spravedlnost již má své oběti, muže potrestáné při výkonu své profese, nucené rezignovat atd., Když je jejich jediným proviněním, že se dotkli jednoho kolena, pokusili se ukrást polibek, mluvili o „intimních“ věcech při profesionální večeři nebo poslali zprávu se sexuálním podtextem ženě, u které nebyla přitažlivost reciproční “

           https://www.lexpress.fr/styles/vip/dans-une-tribune-cent-femmes-dont-catherine-deneuve-denoncent-balancetonporc_1974501.html

          • vittta

           To jistě, ale jde mi o jinou věc.
           Domingo se omluvil.
           Místo aby vystoupil a řekl něco ve smyslu „jděte s těmi kecy do prdele, vůbec se nebudu zabývat tím, jestli jsem nějaké ženské sáhl před 30 lety pod sukni, to je moje a její věc, a pokud neřekla nic 30 let, nebudu ani vzpomínat, co se stalo a co ne“.
           Píše se tam o profesním zničení, ale…to příšlo i když se omlouval.
           Takže když už mám odejít, tak jako chlap!
           Odejít jako sračka je nedůstojné.
           A ještě bych klidně řekl, že ani nehodlám podávat trestní oznámení za pomluvu, ale že v těch časech si stovky žen pokládaly za čest, když jsem se ně ně jen usmál.
           Já neznám to zázemí, jestli je třeba Domingo finančně závislý na těch vystoupeních, ale pokud by chtěl jen zpívat, myslím, že vy ho třeba v Liberci klidně vystoupit nechali a měl by kapitálně narváno i s náměstím.

          • Kamil Mudra

           Podle mne se neomlouval ale jen konstatoval obecně známou skutečnost s lehce ironickým nádechem. Alespoň tak na mne působí jeho věta: „Uznávám však, že pravidla a standardy, podle kterých jsme se tehdy všichni chovali, jsou, podle dnešních měřítek značně odlišné.“
           On říká „všichni chovali“ tedy muži i ženy, to znamená že ženské které se tehdy chovaly svádivě, protože to bylo od nich očekáváno a společností přijímáno spíše kladně, staví ta současná obvinění na současných parametrech, což je evidentně zcela mimo mísu.

          • MaB

           Takže když už mám odejít, tak jako chlap! Odejít jako sračka je nedůstojné. (vittta)
           Vidím to sejně jako Kamil – P. Domingo se jako chlap chová. Neomlouvá se. Proč by se také omlouval, když je nevinen ? To, z čeho je po 30 letech anonymně (až na jeden připad) obviňován, se dělo „se zájmem a se souhlasem“ , jak píšete vy, platilo, že „stovky žen si pokládaly za čest, když se ně jen usmál“.
           Opět odmítl obvinění v prohlášení zaslaném 15.12. AFP s tím, že se „obává klimatu, ve kterém jsou lidé odsouzeni bez spravedlivého procesu“.
           „Po ùvaze si myslím, že můj výkon v inscenaci Macbeth (v Metropolitní opeře)by odvrátil pozornost od tvrdé práce mých kolegů, na jevišti i v zákulisí,“ proto po dohodě s Met odstoupil. Američané jsou velmi puritáni.

           Jeho prozatímní kalendář na 2020 , takže v Liberci se asi hned tak neobjeví…
           January 16, 19 – 2020
           Staatsoper unter den Linden
           La Traviata
           Berlin, Germany • Singing
           January 28, 2020
           Tokyo International Forum
           Concert
           Tokyo, Japan • Singing
           January 31, 2020
           Suntory Hall Tokyo
           Concert
           Tokyo, Japan • Singing
           March 22, 26; April 2 – 2020
           Staatsoper Hamburg
           Simon Boccanegra
           Hamburg, Germany • Singing
           March 30 -2020
           KKL Luzern
           Concert
           Luzern, Switzerland • Singing
           May 9, 12, 17, 20, 23 – 2020
           Teatro Real
           La Traviata
           Madrid, Spain • Singing
           June 14, 17 – 2020
           Wiener Staatsoper
           Nabucco
           Vienna, Austria • Singing
           June 20, 23, 27 – 2020
           Wiener Staatsoper
           La Traviata
           Vienna, Austria • Conducting
           June 28 – 2020
           Wiener Staatsoper
           Galakonzert des Jungen Ensembles
           Vienna, Austria • Conducting
           July 13, 16, 19 – 2020
           Royal Opera House
           Don Carlo
           London, UK • Singing
           July 27, 30 – 2020
           Bayerische Staatsoper
           Nabucco
           Munich, Germany • Singing
           August 16, 19 – 2019
           Salzburger Festspiele
           I Vespri Siciliani
           Salzburg, Austria • Singing
           September 26 – 2020
           Lanxess Arena
           Concert
           November 12, 14 – 2020
           Teatro alla Scala
           La Traviata

       • Kamil Mudra

        Rovnost není stejnost. Rovnost mezi muži a ženami spočívá právě v jejich odlišnostech. Hodně lidí to cítí podvědomě, méně už si to uvědomuje ale je až zarážející kolik jich je zcela zmatených přesto že jsou s touto skutečností konfrontováni po celý život.

     • Mrkos

      Je to velmi složité, ale je zde jedna příčina.
      Muži po 89 přišli o to čemu se říká čest
      a nemají být na co hrdí.Stačí si uvědomit,
      že např. ministrem obrany se stal chcípák,
      který si vyžebral modrou knížku. Muže stihlo
      ohromné ponížení a můžou si za to sami.
      Navíc těch opravdových chcípáků je čím dál víc.
      Všíchni dnes vidí, že společnost je v morální
      krizi. Kam se poděla čest a hrdost mužů.?
      Bylo by to na samostatné téma

      • vittta

       No jo, no ale co s tím dělat?
       Jasně, že ministrem obrany by měl být důstojník, to by měla být taková až samozřejmost, a ne chcípák, nebo ženská.
       Kdyby bylo ministerstvo mateřství, tak zas by tam byla žena, jenže v tomhle světě by tam ministroval generálmajor XY. nebo transgender muž, citící se jako žena.
       Ale co s tím?

      • Kamil Mudra

       „Muži po 89 přišli o to čemu se říká čest a nemají být na co hrdí.“
       A v čem se vyskytovala ta čest a hrdost před r.89, tak aby to bylo možné považovat za specificky mužskou záležitost?

       „Stačí si uvědomit, že např. ministrem obrany se stal chcípák, který si vyžebral modrou knížku.“
       Také je dobré si uvědomit že kvalita řízení (nejen ministerstev) se odvíjí od kvality mozku a nikoli těla. Teoreticky se může v těle „chcípáčka“ s modrou knížkou vyskytovat mozek geniálního stratéga po všech stránkách a v těle urostlého důstojníka naopak „chcípáček“ mozek. Ne že by zrovna naše MO bylo toho ukázkou, ale v životě to tak bývá.

       „Muže stihlo ohromné ponížení a můžou si za to sami.“
       Nepochybně si za to mohou sami ti muži kteří se ponížení cítí. Ale to jak blbne společnost okolo mne se vším tím LGBT, genderem, feminismem a bůh ví čím ještě dalším, přece nijak nemůže ovlivnit to čím se cítím být osobně. Prostě – člověk se může klidně hrabat v hnoji, ale nesmí se tím hnojem stát.

       Ale souhlasím s vámi že každé z těch konstatování by bylo na samostatné téma a dodávám že značně obsáhlé.

       • Mrkos

        Bylo by to opravdu na na obsáhlý dialog.

        U armády platí, že každý voják nosí v torně maršálskou hůl.
        Tj. začíná se od píky, Je sice pravda, že ministr má na velení
        generální štáb, ale k nevojákovi v této funkci nemohu mít důvěru,
        ani respekt. Nezná atmosféru, mentalitu, praxi.
        Je třeba aby byl morálně i odborně na výši. A samozřejmě
        politicky spolehlivý. To všichni splňovali na 200 %.

        K té hrdosti stačí připomenout takovou směšnou skutečnost,
        že po 89 masově zradili svou přísahu. Mnozí zradili i víru svých
        otců Lidé si to nahlas nepřipouští, ale podvědomí je sviňa.
        Jednotlivci říkají sice něco nahlas, ale i společnost jako celek má
        cosi jako podvědmí. Nese se v něm ten podvědomý pocit většiny.
        Ženu dělá slovník muže dělá slovo. Důkazem úpadku morálky je právě to,
        že na dané slovo se dnes může člověk spolehnout jen málokdy..
        Z čeho má pak vycházet mužská hrdost.. Ženy soudí,, že na chlapy
        není spolehnutí a muži nechtějí přebírat odpovědnost za rodinu
        a tak třeba vymíráme.
        Jaké pocity stmelovaly vojáky při mobilizaci v 38 ?
        A jak by se dnešní individualisté postavili k ochraně celku.
        Jakési romantické a humanistické ideály,které nám byly
        vštěpovány jsou dnes vysmívány a válí se v prachu,
        Mohli bychom se zamyslet třeba nad tím, kam se ze společnosti podě la poezie.??
        Jsou některé zdánlivě nenápadné skutky,které znamenají zlomové okamžiky.
        Např. úpadek morálky, neucta k symbolům a počátek „života v pravdě!“
        “ Zahájilo ježdění koloběžek po Hradě, novými mocipány.

        • Kamil Mudra

         „Je třeba aby byl morálně i odborně na výši. A samozřejmě politicky spolehlivý. To všichni splňovali na 200 %.“
         Dva roky na vojně mi bohatě postačily k tomu aby mi tuhle iluzi pěstovanou filmovou tvorbou vymazaly z hlavy. Od vojína až po po ten nejvyšší stupeň velení, který jsem měl možnost poznat, vojáky z povolání a záložáky nevyjímaje. Těch 200% mne sice nikdy nenapadlo, před vojnou jsem to naivně tipoval tak na 80 až 90 procent, ale vracel jsem se z ní s odhadem 50 až 60 s trochu provinilým pocitem, že naší armádě moc fandím. Rozhodně jsem už chápal armádní směrnici, podle které se v případě skutečného bojového nasazení neměli na bitevním poli pokud možno potkat relativně čerství absolventi vojenské služby se svým velením které ještě měli dostatečně v paměti. Hodně důstojníků se bálo mít za zadkem někoho z nich s ostrými v zásobníku.

         Nu a co se týče té přísahy – ona končila větou: „Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.“ Takže když si vzpomenu na Gorbyho – nutně se musím zamýšlet kdo koho zradil jako první.

         „Důkazem úpadku morálky je právě to, že na dané slovo se dnes může člověk spolehnout jen málokdy..“
         Je to tak. Dnes se „nosí“ že byznys je byznys a v něm je dovoleno vše co přinese prospěch. Úspěšný byznysmen se stal vzorem na všech levlech podnikání i „podnikání“, ani ti největší šmejdi necítí špetku studu a všechny sviňárny dokáží zahrnout pod pojem „obchodní strategie“. Korupce se od pytlíku kávy, flašky a nebo bonboniéry s pár stovkami posunula do podoby jakou jsme si v minulém režimu nedokázali ani představit. Veškerá oficiální komunikace je „ošetřena“ smlouvami, formuláři… pokud možno v několika kopiích. Pro nějaké čestné slovo už nezbývá téměř žádný prostor, když si s někým jen tak „plácneš“ a on tě podrazí, ještě se ti pak vysměje že sis tu dohodu právně nepojistil. A právníci jsou kapitola sama pro sebe – ti mají často lži a překrucování přímo v pracovní náplni, byť se navenek tváří jako vzory ctnosti.
         V takovém prostředí se ale, bohužel, morálka a čest stávají značně nevýhodnou strategií pro přežití a člověk je, jak známo, velmi adaptabilní tvor. To se prostě na lidských charakterech musí podepsat bez ohledu na to zda jde o muže či ženy, přičemž už ani to pohlaví není nic jistého. Ideje se rozplizly v cosi neurčitého a nabízených „vzorů“ je tak pestrá paleta že si z nich většina lidí už nedokáže pro sebe vybrat nějaký hodný následování, byť by se v té nabídce probírali od rána do večera, sedm dní v týdnu. Indické moudro, že i v té nejodpornější bažině může vyrůst krásný lotosový květ, nutně vyvolává otázku o samoúčelnosti krásy, která bažinu zdánlivě mění jen na povrchu, ale pod ním zůstává stejná a po květech ji nepřejdeš.

         A poesie? No – v lidech to ještě je: https://www.pismak.cz/index.php?data=list&kat=14
         Názory na kvalitu se mohou různit ale i snaha se počítá. A taková ta poesie života – co člověk to svět – kdo ji hledá, ten ji najde – i když mnohdy horko těžko.
         Což mi připomíná – pozdravujte, prosím, kamaráda Frkose. Už jsem ho asi 55 let neviděl. :-)

         • Mrkos

          Oprava. Tu politickou spolehlivost splňují dnešní ministři na 200 %
          O té morální lze s úspěchem pochybovat (Saša) a ti bez vojenské
          praxe ( která umožňuje poznat právě v praxi to skutečné přesvědčení
          a odhodlání mužstva viz odhadovaná %) je i k té odborné
          způsobilosti daleko.
          Dík za odkaz na Písmáka.
          Lidé veršují, ale v TV Hvězdy tančí. Nic co by vedlo k zamyšlení.

       • embecko

        „A v čem se vyskytovala ta čest a hrdost před r.89, tak aby to bylo možné považovat za specificky mužskou záležitost?“
        Mrkos mluvi o cti muzu, nikoliv o cti jako specificky muzske zalezitosti.
        Jinak take nechapu, spolu s vitttou, proc nekteri ti narceni sva obvineni jednoduse neodmitnout.
        Ale tusim, cim to asi bude: svazackym elanem, kterym je prosakla zapadni spolecnost (na vyssich urovnich). Ono se takovemu kolektivne- psychotickemu McCarthismu tezko odolava, zijete-li „uvnitr“. Najednou si od vas zacnou odsedavat, septaji, kdy se priblizite, delaji na vas obliceje, spitaji si mezi sebeou, nikam vas nezvou a zacnou se vam vyhybat a rusit smlouvy.
        Pak je to ovsem otazka cti a v tomhle bode nemam zadne iluze…bohuzel i cest musi byt nejak ocenena a je-li naopak ostrakizovana, jako dnes, pak je volba mezi ponizenim se a cti pomerne jasna.
        „Cest?!? Za tu si nekoupis ani kaminek do zapalovace!“ (c) Otakar Batlicka, Pribehy statecnych.

        Jinak se mi dnes moc libil postreh analytika Stefce z dnesniho tisku: Nikdy bych neocekaval, ze se doziji naplneni leninske ideje odbouravani a zaniku statu.

 27. Mrkos

  Vidím, že na Ostrově nejsou žádní masochisté,
  kteří by si užili při sledování Chvilek na Václaváku
  Ježíš, sv.Václav, sv.Václav havel, Mikuláš Minář,
  husitští kahatelé, kádě na odložení příspěvků
  na ozdravení morálky společnosti, permanentní revoluce,
  Praha – Nový Jeruzalém. Ušlechtile bečící ovce,
  které bekají pod hrůzovládou Babiše, netušíc čí
  skrytou vládu přivolají, stejně jako netušily v 89.
  x
  Patrně ani zasedání zastupitelstva v Řeporyjích
  neměl nikdo sílu sledovat. Zastupitelstvo bylo
  stejně stateěné jako v Praze 6 a odsohlasilo
  pomník vlasovcům. Tedy jen těm co padli
  při osvobozování Prahy. A co ti zranění a co
  ti co nepadli. Ještě že vlasovci netáhli kolem Prahy
  o čtrnáct dní dřív, to by za to jejich vítání mohli
  mít v obci jiný pomník, nebo by třeba Němci stihli
  ještě jedny Lidice za pomoc zrádcům, ale Rus byl
  na cestě, tak jsou vzpomínky milé. Ale jinak víme,
  jak Němci řádili ve slovenských obcích, když
  partizáni ustoupili do hor.
  x
  Na druhé straně bych připustil, že mezi vlasovci
  bylo PÁR jedinců, kteří v boji, podle tehdejšího
  romantického pojetí hrdosti, o kterém dnes snad
  nikdo nemá ani ponětí) , hledali čestnou smrt
  v boji a touhu pomstít se za mučení
  v zajateckých lágrech.
  Konec konců mají vlasovci v Praze tuším čtyří
  označené hroby a jaden dokonce v těsném sousedství
  čestného pohřebiště vojáků Rudé armády na Olšanech.
  Tam ovšem nikdo z hlasujících zastupitelů nikdy
  kytku nepoložil. Je to jen banda provokatérů
  poškozujících naši zemi.

 28. Alva

  Na neděli jedna aspoň částečně dobrá zpráva o pokračování kauzy brněnská škola vs. Lékaři bez hranic.

  „Bystrcký starosta se dle očekávání stal ihned středem zájmů redaktorů ČT, kteří vzápětí přijeli a připravili reportáž o situaci v Brně – Bystrci. Překroucená fakta a reakce ředitele školy a učitelky organizující ve spolupráci s Lékaři bez hranic celou akci včetně sbírky samozřejmě dle očekávání směřovaly proti rozhodnutí zastupitelstva, zároveň vyvolaly další zájem brněnských opozičních členů STAN a Zelených. ……

  Tomáš Kratochvíl byl následně nařčen z odporu k islámu a v pořadu byla připomenuta i jeho někdejší účast na akci vlasteneckého spolku Islám v ČR nechceme. ČT odvedla svou klasickou zpravodajskou rutinu a udělala vše proto, aby zvrátila rozhodnutí pana starosty Také Lékaři bez hranic ústy svého mluvčího prohlásili, že se do ZŠ Vejrostova v Bystrci příští rok vrátí. Vzápětí bylo vyvoláno další jednání zastupitelstva, které mělo změnit konečný výstup a umožnit politickým neziskovkám dále ovlivňovat výchovu žáků na místních školách. Tuto akci iniciovali právě brněnští zástupci STAN a Zelených. To vyvolalo bouři v řadách části rodičů a na podporu původního rozhodnutí tak využili svého práva účastnit se jednání a v hojném počtu zvýšeném dostavením se i dalších slušných lidí zajímajících se o dění v Bystrci podpořili starostu. Nakonec se podařilo stávající výsledek zachovat, neboť strana, který vyvolala toto jednání, nakonec při uvědomění si mohutné podpory starosty, svou snahu vzdala.

  Jak se tedy nakonec ukázalo, i s tak velkou neziskovou organizací, jakou Lékaři bez hranic beze sporu jsou, lze vyrovnaně bojovat“.

  https://pravyprostor.cz/boj-v-bystrci-ma-dalsi-pokracovani/

  • vittta

   Bojovat lze s každým, a tohle je fakt dobrá zpráva.
   Jak to bylo v tom výborném francouzkém filmu- „dábel má jen takovou moc, jakou mu dáme“!!!

   • Alva

    Někdy je to ovšem tak složitě jednoduché (nebo jednoduše složité?), že s tím asi nikdo nic udělat nemůže.
    Věnujte chvíli času
    „Perpetuum zla: Jak funguje Deep State? I prezidenti jsou na něj krátcí. Zločiny ve 35 zemích. Carterova a Eisenhowerova slova. Jak Obama s Kerrym sklapli. Zabíjení vlastních dětí. Čest Assangovi a Snowdenovi
    na Protiproudu.
    To nejsou lidi, to jsou bioroboti a pohání je energie zvaná PENÍZE.
    https://1url.cz/KzLsO

  • vittta

   To je takové ošemetné, ono se lehce kecá o míru, když má člověk plný žaludek.
   Zbrojní průmysl dává práci tisícům Američanů.
   Aby se svět bez tak obrovského množství neustále nových zbraní obešel, muselo by stát něco víc, než že by USA přestaly foukat do oharků války a nenávisti.
   Pokud by to USA nyní udělaly, této role se okamžitě ujme někdo jiný,
   Útok na Libyii ostatně provedli hlavně Francouzi, když USA jen chvíli zaváhaly…

 29. vittta

  Ve Francii se nic neděje, jenom ještě pořád nejsou úplně umlčeni lidé, kteří vidí něco jiného.
  Až budou umlčeni- v textu se píše i o zavraždění nepohodlných, pak bude konečně vše v pořádku úplně.
  Opět jde z nepochopitelných důvodů jen a jen o islám, který nemá s ničím nic společného.
  Zdá se tedy, že z pohledu francouzkých vlastenců je právě islám nebezpečím, které devastuje republikánské hodnoty na pouhý žvást, což je argumentováno konkrétními ukázkami.
  Podle pohledu antirasistů a antifašistů, kteří ve skutečnosti vykazují všechny znaky těch nejzrůdnějších totalitních praktick, je naopak islám zcela bezdůvodně terčem útoků zlých a prolhaných lidí.
  Proč zrovna islám není známo, asi byl vybrán skutečnými Francouzi čirou náhodou, losovali nějak o tom, do koho se pustí.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rici-ze-to-ma-neco-spolecneho-s-islamem-Ve-Francii-je-to-o-krk-Profesor-z-Parize-podava-hrozive-svedectvi-606957

 30. Alva

  „Organizátor demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi Mikuláš Minář (26) se nepovažuje za revolucionáře, ale demonstrace chce organizovat do té doby, než premiér rezignuje nebo než to přestane lidi bavit“.

  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/minar-nedelame-revoluci-ale-branime-system-40307116?seq-no=2&dop-ab-variant=100&source=article-detail

  Takže on to dělá lidem pro zábavu? Nebo spíš než mu to přestane vynášet prachy.
  Taky diskuze je zajímavá a i když jsem ji nesledovala celou, myslím, že je totálně „nevyvážená“. Drtivá většina je PROTI!
  Nejlépe takovou situaci vystihují slova K. Kryla: „Nejdále k demokracii mají ti, kteří jí mají plnou hubu“.

  • Mrkos

   Minář někde přiznal, že se živí s několika dalšími lidmi
   ze zeslaných příspěvků a plně se věnuje přípravě akcí.
   Stal se tedy profesionálním revolucionářem jako JVS.

   Když mu lidé pošlou, tak nemusí vylupovat banky.
   A lidé mu pošlou, protože mají z čeho, V 89 neměli
   lidé nic , tak zvonili alespoň klíči od bytu, garáže a chaty.

 31. Alva

  A další objevná zpráva, bez které bychom byli ve světě totálně ztraceni.
  „Cesta vlakem, kterou švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová absolvovala na podlaze v chodbičce rychlíku při cestě domů z klimatické konference na jihu Evropy, je nelichotivou reklamou pro německého dopravce Deutsche Bahn. Thunbergová, která na Twitteru zveřejnila snímek z cesty přes Německo, konstatovala, že tamní vlakové spoje jsou přeplněné. Dopravce ale ihned reagoval, že Greta měla místenku v první třídě“.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vlaky-v-nemecku-jsou-preplnene-zjistila-cestou-domu-greta-thundbergova-40307161?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Jak se asi taková místenka projeví na uhlíkové stopě?

  • vittta

   Nový věk začíná.
   Samozřejmě nejde o nějaké úniky, třetina transakcí nemůže žádné odhalit, ale je to první krok, za rok už to bude polovina, pak 3/4…
   Hotovost je jediná překážka před absolutní mocí nad každým jednotlivcem.
   Najdou se lidé, co s tím souhlasí nadšeně, četl jsem nějaké články, jako myslím Čechy, že kdo dodržuje zákon, nemá se čeho bát, jenže si neuvědomují, že za 10 let mohou být zákony úplně jiné, a že třeba stačí něco jen prohodit- a zablokují mu účet, nebo- teď píšeme o Méééééé-to, prostě někdo někoho jen obviní, a bude mít zablokovaný účet, nebo prostě třeba jen zablokované cokoliv jiného, než chleba a mléko.
   Úplně přesně jako to bylo v tom filmu s tím Stalonem.
   Řekl „kurva“ Bzzzz- pokuta 4 kredity….
   Ale do pekla musí někteří lidé nadšeně, a ještě sebou berou další, kteří o to nestojí.

   • embecko

    Je to tak, ale obavam se, ze vyse popsany trend je neodvratny. A to i proto, ze stale dorustaji nove generace, zvykajici si na stale tesnejsi rubas. A se svobodou to take neni tak horke, jak se pise, lidem je v podstate vlastni nesvoboda, v ni si prijdou mnohem jistejsi. Clovek si nakonec zvykne na skoro vsechno…

   • Alva

    Nevěřím, že je za tím snaha zabránit nějakým daňovým únikům (jak běžný občan- nepodnikatel může realizovat nějaké „daňové úniky?), ani že jde o „záchranu“ Řecka.
    Nejdřív Řecko prakticky donutili se zadlužit a teď ho chtějí zachraňovat???
    A lidé, kteří s bezhotovostním placením souhlasí? Najdou se i takoví, kteří radí používat kryptoměny, hlavně propagují bitcoiny a představují si, jak na stát vyzrají. Jenže stát si vždycky najde cestu, jak je dostat pod kontrolu. Ale to už jim nedojde, protože tak daleko se ani nesnaží vidět.

  • embecko

   „V tomto světle se jeví nepochopitelná i reakce ministerstva zahraničí, které se tváří, jako by se řeporyjská iniciativní ostuda českých zájmů doma i v zahraničí nijak netýkala. Jakoby se nic nestalo! A za tuto hloupost je zván ministr zahraničí Petříček některými „chvilkaři“ do křesla ministerského předsedy. Je to vtip? Bohužel nikoliv. Jen další z množících se symptomů duševní nemoci ve veřejném prostoru.“
   http://casopisargument.cz/2019/12/16/montesquieu-cim-dutejsi-je-hlava-tim-vice-se-snazi-vyprazdnit/
   „Přesněji řečeno: skutečným neštěstím se nestala ani tak mezinárodní ostuda způsobená zemi a národu, jako skutečnost, že se na základě této události ukázalo, že část české společnosti se skutečně svižně přizpůsobila sestupnému trendu západní kultury a zamířila civilizačně, vzděláním, etikou, estetikou a vtipem prudce dolů.“

   • vittta

    Už kolikrát jsem přemýšlel, jakou bych já sám zvolil taktiku, být třeba prezidentem.
    Bylo by asi hloupé, nějak se veřejně vymezovat proti placenému provokatérovi, protože se zdá být jasné, že tento opičák nejedná z vlastní hlavy, a jeho provokace mají za cíl svrhnout prezidenta, premiera i legální vládu, resp. být jakousi součástí pokusů o státní převrat.
    Představuji si několikasetčlenný manšaft, čekající na každé slovo, které by okamžitě „vyMaBovali“ a velkohubě vyhlásili jako vlastizradu, či cosi tomu podobného.
    Hlavním motorem české kolaborace je lež, a lež se dá naroubovat na cokoliv, a na jakýkoliv věcný argument proti lži lze celkem v pohodě buď nereagovat, nebo reagovat tím, že vytáhnu úplně něco jiného.
    V ČR neexistuje zákon, na jehož základě by mohl být opičák stíhán, což ve svém důsledku umožňuje, aby zahraniční politiku dělal ve své podstatě kdokoliv.
    Jako prezident, či jiná vlastetecká persona bych volal Putinovi a vysvětlil mu, v jak zapeklité jsem situaci, a jak obtížné je jí řešit.
    Také bych spoléhal na to, že opičák to nakonec přežene sám, a z toho se dá nakonec ještě vyrazit vlastenecký kapitál, protože si myslím, že daleko víc lidí se od kolaborantů odvrátí, než k nim přibude.
    Je třeba si uvědomit, že jakkoliv je obliba Ruska v ČR relativně malá, předpokládám nějakých 30-40%, před 20 lety to bylo s bídou polovic, ve skutečnosti tedy obliba Ruska nijak neklesá, ale naopak stoupá.
    Ze strany Ruska by bylo hloupé to nějak agresivně řešit, a házet nás přes palubu, naopak, nastala situace, která lze využít.
    Že opičáka určitá část české veřejnosti podpořila je předpokládatelný fakt, není ale jasné, jak velká ta skupina je, a jelikož se nikde neobjevují vyslovené konkrétní průzkumy, nijak velká nebude.
    A i zde platí, že se někteří lídři musí odkopat.
    Takový Fiala se třeba nedistancoval, což ho ukazuje v určitém světle.
    Že to podpoří Petříček je jasné, je to „jejich člověk“, se kterým se nejspíš počítá.
    No, uvidíme, jak ta provokace povede, ale považuji v tom kontextu za neuvážené někde spát, jak upadáme jako národ i my.
    I když je to dílem samozřejmě pravda, moc bych to nevytahoval, protože dle mého i o to v té provokaci jde.

  • astraustralia

   Jaky dojem to udela opet v Rusko tezko rici,
   ale jaky dojem to udelalo v CR ctete v komentarich pod clankem s videozaznamem :-)
   Po 30 letech „Sametu“ az do teto podoby.

  • Alva

   A to se opravdu v celé republice nenajde jediné volné místo na psychiatrii pro tak prominentního pacienta?

   • vittta

    Těžká věc, měl by být založen jakýsi „Psychiatrický institut“, třeba na téhle diskuzi psychiatr také chyběl, a jak řečníci, tak diváci, postrádali vhodou medikaci.
    Nebo jí naopak měli, ale nevhodnou, až moc světlé zítřky v očích diskutujících svědčí o určité opojenosti.
    Nejlépe to vyjádřila Šiklová (bez legrace) ale není jisté, jestli už jí plané plácání přestalo bavit, nebo chtěla přispět i svou intelektuální troškou do mlýna.
    V každém případě, Slováci jsou o hodně dál jak my.
    Mají euro, a krásnou prezidentku, která je zatím jen „krásná“ a jinak za ní není vidět nic, ale u voličů to značí demokratickou vyspělost.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Koho-zavrazdit-aby-se-tady-neco-zmenilo-Jirina-Siklova-se-neudrzela-na-debate-se-slovenskou-hvezdou-roku-1989-607085

   • oh

    Podle dezinformace zaslané přímo z Putinova ústředí se čeští psychiatři bojí, že by přítomnost Pavlíka Novotných na jejich odděleních měla velmi nepříznivý vliv na stávající pacienty. :-))

 32. vittta

  Něco pro pobavení a zasmání.
  https://blisty.cz/art/98114-recko-uz-nezvlada-prichod-dalsich-uprchliku.html
  Někdo se možná zeptá, co je na tom tak směšného.
  Inu, ta podstata.
  V Řecku je nyní 90 000 migrantů, a Řekové kňučí, že by jim měla EU pomoci a migranty přerozdělit.
  Možných migrantů, o kterých se ale celkem běžně mluví, je kolem 500 000 000.
  90 000 migrantů si EU přerozdělí snadno.
  Do měsíce jich bude v Řecku 180 000.
  Legrační je představa , kde bude kňučet EU, až bude také plná.
  Půjde plakat do Moskvy, nebo do Washingtonu, že už nápor nezvládají, a musí jim s tím někdo pomoci?

 33. vittta

  Něco o sociálním systému.
  Systém dává kriminálníkům dávky, aby nekradli.
  Je to velice chytré, jak píše autor- právník.
  https://www.reflex.cz/clanek/komentare/98869/sebereme-chudym-recidivistum-socialni-davky-povede-to-jen-k-narustu-kriminality.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  V návaznosti na to jsem početl u Tarase jeho nářky nad kapitalistickým zdravotnictvím, a Godot hodil do placu jinou ukázku- oba ze svého života, ale každý svým způsobem i dle své povahy, jak ostatně Godot uvádí.
  Já měl kliku, a vesměs kolem mě skáčou, až mi připadá až nad rámec svých povinností, chovám se ale přátelsky až familierně k příslušným doktorům.
  Otec mojí labutě štěstí neměl, a zemřel, do jisté míry zřejmě i předčasně.
  Taras viní živnostníky, což je komické, a svědčí to o jeho chorobné závisti, a nenávisti, protože i kdyby OSVČ platili do systému 100x tolik, co dělník, prachy by tam na všechny ty Tarase stejně nebyly, problém asi nebude úplně v penězích v tom slova smyslu, což ale Taras BOHUŽEL dobře ví.
  Peněz je dost, jen se nevyužívají na to, kde by nejvíc posloužily.
  Revitalizace parku před špitálem za 1,8 mega to asi nebude, i když je vše řádně zdaněno.

  • Kamil Mudra

   1) To by muselo být vyváženo nucenými pracemi.
   2) Pokud jsem něco nepřehlédl tak Taras v článku o platbách OSVČ do systému nic nemá.

   • vittta

    Ale má, ty on nevynechá, a hned na OSVČ svádí organizování demonstrací proti Babišovi, to on nemůže vynechat.
    To tam doslova vecpe, i když to je v podstatě lež, kromě toho, každý má přístup do tého „mocenské a protěžované“ skupiny, stejně jako za komunistů mohl být každý dělníkem, komunistou či milicionářem- pokud měl čistý trestní rejstřík.(na dělníka ho ani nepotřeboval)
    To ve středověku nikoho jen tak mezi šlechtu nepustili…
    „taras2 | 15.12.2019 v 21:21

    „Nevím, kdo bude blíže pravdě, zda Jarda „Godot“ nebo Taras.“ – my jsme oba popsali pravdivě své zkušenosti se zdravotnictvím, akorát Godot z toho vyvodil, že jsem debil a mně se nechce dokazovat totéž o něm, že je mimo realitu průměrného pacienta. Když vás léčí ve fakultní nemocnici nebo v soukromém zařízení za šustivý, tak se vám většinou (ne však vždy) dostane kvalitní péče. Na oblasti a na pokladnu je to podstatně horší. Katastrofální přístup k pacientům a nezájem o jejich potíže je důsledkem zavedením tržních principů do zdravotnictví, kdy je důležité vydělat za každou cenu a pacient je sice zdrojem příjmu, ale zároveň i obtěžujícím hmyzem, který nechce jenom trpně a poslušně přijmout poskytované výkony, za které má lékař šušně, ale chce, aby ty výkony přinesly prospěch i jemu, chce být vyléčen. Což je zase pro nahrabání šušníků nebezpečné, snižuje to efektivitu. Z centra je zároveň neustále omezován objem poskytované péče, vytvářen tzv. úzký profil, který je živnou půdou pro korupci, a zároveň je pacient nucen stále více léků i výkonů hradit ze svého. Třicet let nikomu nevadí, že OSVČ platí do systému třetinu toho, co zaměstnanec, když se to Babiš pokusil změnit, jsou proti němu organizovány demonstrace. Několik zdravotních pojišťoven odčerpává ze systému hromadu peněz na jejich provoz a zisk, totéž platí o zisku, který generují soukromá zařízení a farmaceutické společnosti, to všechno jsou prostředky, o které je okrádán pacient, kterému se nelíbí ani chování zdravotníků natolik, že každý čtvrtý z nich byl už prý napaden. Něco je zásadně špatně a je jasné co: systém.“

    V tomhle připomíná Milion chvilek.
    Na vině je systém.
    Ale jak by si to představoval, a jak to teoreticky udělat, a kdo by to měl dělat…..to už neřekne.
    U něj vůbec je problém, socialismus nesnášel, dělníky nesnášel, kapitalismus nesnáší, dělníky asi také, to nevím, ale proč by je měl najednou snášet, a ještě k tomu nesnáší doktory a OSVČ.
    To je vždycky jak kdo a jak kde.
    Já nejsem žádný potentát, a měl jsem většinou kliku.
    Jen jsem naznačil, že mě bolí břicho, a už jsem byl na sonu- ale fofrem, jak tam byl nález, další týden na CT, když to nebylo zhoubné, tak za 3 měsíce pro jistu magnetka, a nyní preventivně co 3 měsíce sono.
    Jen jsem se zmínil- a doktorka sama všechno oblítala.
    Ale svým způsobem jsem chytil situaci za pačesy, protože jak jsem měl před 23 lety zánět slinivky, tak od té doby chodím do metabolické poradny, což spočívá v tom, že stárnu s tou doktorkou, a když se mi chce, tak jí brnknu, a jdu tam na krev a poskuhrám, co mě zrovna bolí.
    Čímž obejdu hlavní problém- obvoďáka.
    A že mám cukrovku, tak „jsem rizikovej“ a nikdo se na mě jen tak nevysere, bez ohledu na to, že bych mohl ještě pořád (někdy) rukama drtit skály.
    Chudák labutě táta byl úúúplně nerizikovej, a jeho nářků si nikdo nevšímal.
    Až umřel.

  • embecko

   „Systém dává kriminálníkům dávky, aby nekradli. Je to velice chytré, jak píše autor- právník.“
   To jsou babraci, jak pravi hlas lidu z diskuze: Komanči budú asi slabým odvarom voči týmto!!!!
   Uz musi jen vytloukat klin klinem, jsem zvedav, jak jim to jeste dlouho vydrzi…

    • embecko

     Hrouceni neni novy scenar, v dejinach se opakuje pravidelne, u nas o tom mluvi napr. egyptolog Barta.
     Nakonec to skonci onim vytloukanim klinu klinem, jak o tom pisi vyse, nebot spolecnosti nejde dat zadny smysluplny smer a nastavit podle nej zakony. Ale ani tak ne zakony, jako spise moralku (stare latinske prislovi rika, ze „zakon je minimum moralky“).
     EU nechce byt ideova a tak to resi ciste pragmaticky. Ovsem to take nejde, protoze pak se vyplati, jak zajimave odkazujes, napr. drzet zlocince na davkach, coz je neslucitelne s obecnym podvedomim. To je jen jeden okaty priklad, podobnych nemoralnich, ale nutnych opatreni je v systemu uz vetsina.
     Coz EU take chape a tak se snazi o ideologii: ovsem nemuze ji uplatnit na realne funkcni ekonomice, tak se vydava smer ekologismus, coz nakonec prinese dalsi problemy, jez se opet budou muset resit pragmaticky (zadna spinava elektrika doma, ale zato dovozy te nejsipinavejsi mozne uz ano…napriklad…).
     Uplne kazda cinnost prinasi svevedlejsi nasledky, coz plati treba i pro domacnost:
     Poridis si psa a ten lina, ale ty ho nechces omezovat (nechces byt na nej totalitni :o) Tak nechava chlupy na gauci, ty si musis koupit specialni lux, ktery je ale napul k nicemu. Pak to vyresi specialni podlozka, ktera se ovsem musi prat a pak ti chlupy oddelaji pracku -> nakonec se vyplati nechat chlupy byt a mit zasvineny gauc, coz se pri navsteve vyresi nejakym prehozem.
     A vznika „nahore huj a dole fuj“, tedy jakoby funkcni situace, ktera je ale objektivne neunosna, ovsem kterou nemuzes vyresit nejak systemove, ale jen „zametanim chlupu pod podlozku“.
     Pak prijde navseta prve co uciti je smrad a chlupy vypadavajici zpod prehozu, na ktery si ma sednout…to udela 3x a po ctvrte to odmitne.
     S kolapsy spolecnosti je to podobne, jde o socialni Pat & Mat-ismus, ktery se jednoho krasneho dne ukaze jako neunosny a spolecnost kolabuje. Mayove, Egyptane, Rimane…ten samy proces…ted to ceka nas :o)

     • embecko

      socialni Pat & Mat-ismus
      Kdyz totiz reknes, ze to, co se ted v EU deje, je socialni inzenyrstvi, tak tezce urazis kazdeho inzenyra, schopneho alespon trochu predvidat a stanovit retezce nasledku.

  • embecko

   „u Tarase jeho nářky nad kapitalistickým zdravotnictvím“
   Taras tam ted ma tresen a opet propasl prilezitost s ni vyvazene argumentovat a pretlacit ji fakty, jak nam to doporucoval s faganem. Takovou sanci ma a takhle ji zahodi…

   • vittta

    Myslíš tohle, jo?
    Třešeň:
    ………………………………
    „Před operací jsem zvedla ruku nejvýš v pětačtyřicetistupňovém úhlu.
    Ještě jsem si pak zažila mučeníčko na rehabilitaci, ale stálo to za to, hybnost se mi vrátila v plném rozsahu.

    Asi se lidem dějí horší věci. Uznávám, že mám zatím celkem štěstí.“

    Takže heilovat mohla, co by víc chtěla?
    Ale jak se jí vrátila hybnost, mohla pak v 89 klidně i zvonit klíčema a mávat nadšeně na Havla!

    • Saul

     „Takže heilovat mohla, co by víc chtěla?“ (vita)

     Ty myslíš, vito, že Třešeň se dala k SPD?
     Naposledy se heillovalo na jejich shromáždění.
     No vidíš, kdo by to do ní řekl.
     Tak jí to tady zřejmě přece jen nějak ideologicky poznamenalo

    • vittta

     Embéčko je jediný, kdo tam dává alespoň nějaké argumenty.
     To, že ho nějaký pičus poslal do hajzlu na tom těžko něco změní.
     Jinak ale nevidím na té debatě nic moc zajímavého, jde spíše jen o to, že náš pan prezident není v žádném případě taková „ostuda“. jak se nám euronacisté snaží od rána do večera bulíkovat.

 34. vittta

  Politicky korektní článek o tom, jak nevzdělatelní cigoši kazí jakýkoliv reálný výsledek vzdělání normálních dětí na výstupu ze školy.
  Ale tam se to píše jemně, ohleduplně…..
  Pokud pak chudé domácí prostředí má vliv na výkon žáků, pak jsme za komunistů byli pomalu všichni milionáři, někteří i miliardáři!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Blbe-deti-blbi-ucitele-Pravda-vydesi-Pred-par-lety-a-ted-607251/diskuse

 35. embecko

  Cast hezkeho Godotova komentare od Tarasa:
  „Ráno i s tou pistolí v tašce na dopravní průmyslovku na Koterovskou a odtud zase na střelnici. O té pistoli věděli spolužáci a nejdřív byli zvědaví, ale postupně je to přešlo a brali to jako samozřejmost. Věděl to i třídní Petr Ptáček a věděl to ředitel školy Ing Foman – a nikomu to nevadilo…To bylo před padesáti lety. Dnes se stát něco takového, vyklidila by zásahovka nejen celou školu, ale možná celou čtvrť a sjely by se na to televizní štáby z půlky republiky.
  Doba je dost jiná a nejsem si jist, že lepší.“

  Upice v tezke totalite, kde se vsichni znali, byli vychovavani podle stejnych principu a kde byly zrejme zpusoby chovani druhych, bylo mozno predat jedinci mnoho osobni svobody.
  To v multikulti, kde neni jasne, co vam druhy provede, uz neni mozne. A tak policie a soudy konaji preventivne, bazirujice na nepodstatnych vecech, nebot nedokazi odhadnout, jake motivy se v druhem skryvaji.
  A nejde samozrejme jen o pistole, ale, v podstate, o vsechny mozne druhy chovani, od nasazovani satku po igelitovou tasku odlozenou na zastavce autobusu.
  To jsme dopadli!…Ale novodobi svazaci vyskaji blahem, jak jiste se citi pod dohledem samopalniku! Jaky pokrok!
  Za vsim samozrejme stoji absence spolecnych vychovnych principu. Totalitu politickou jsme vyhodili dvermi, okny se nam vratila totalita policejni.

 36. vittta

  Celkem překvapivě neprobíhá žádná bombastická „Havlománie“.
  Výročí jeho smrti zaujalo minimum lidí, i minimum novinářů.
  Jinak ho ale mají v držce pořád a všude.
  Svým způsobem….chudák Havel, nedůstojný konec života, nedůstojný pohřeb, nedůstojné zbožšťování, a nedůstojné zapomění.

 37. vittta

  Tohle je zajímavý komentář.
  V textu se píše, že lidé raději uvěří lžím, než aby byli konfrontováni s členy vlastní skupiny.
  Že je to evoluční.
  Hodně se tam píše o faktech, a jsou tam odkazy v angličině, kterým nerozumím, ale sám egoistický text dává tušit, že fakta má k dispozici smečka „A“ (ta, co se k ní hlásí autorka článku) zatímco smečka „B“ fakta k dispozici nemá, a tudíž jsou obětí lží.
  Třeba tady:
  „Pokusy zabránit vzestupu fake news a konspiračních teorií víceméně selhaly.“, píše autorka, nějaká Frankelová.
  Jenže…samo o sobě to je jen kec, nejsou tam popsány žádné příklady lží, a žádné pokusy jak se vyvracely, natož pak příklady neúspěchů onoho vyvracení.
  Asi jde o Brexit, ale psáno to není.
  Pak se tam píše o naději na pravdu, takto: „Z výzkumu vyplývá, že zřejmě ano. Klíčem je pochopit to, co vede lidi k tomu, že ignorují pravdu, nikoliv se snažit je vzdělávat fakty. “
  Hmm…ZŘEJMĚ, to je slovo faktu, tak ZŘEJMĚ mohu napsat na cokoliv a kdykoliv, aniž by mi to byl kdokoliv schopen vyvrátit.
  Ukázka argumentace je zde:
  „Jestliže vaše skupina silně protestuje proti očkování nebo nevěří v globální oteplování,….“
  Tomu říkám argumentace ŽVÁSTEM.
  Leckdo může protestovat proti očkování, ale jen minimum lidí si u toho myslí, že je špatné to očkování jako takové, spíše nevěří, že je v tom smyslu očkují, ale domnívají se, že je někdo nějakým způsobem tráví- což se asi nedá moc ani prokázat, ani vyvrátit.
  V globálním oteplování lze věřit i nevěřit, (co to ale je, „věřit“), ale důvody mohou být různé, při čemž značná skupina v něj potencionálně věří, ale nemyslí, že by na to měl člověk zásadní roli, což se dá prokázat asi lepšími argumenty, jak to, že za to lidé mohou- ale bál bych se argumenty obou stran nazvat fakty.
  Jinými slovy, v uvedených příkladech je množství „podtónů“, a příznivci a odpůrci uvedených příkladů v tom slova smyslu tvoří v podstatě pouze extrémy, kterým jsou jakákoliv fakta svorně u prdele.
  Pak tam je popsán pokus:
  „V jednom velkém experimentu se ukázalo, že jak liberálové, tak konzervativci se odmítli účastnit rozhovorů s lidmi na druhé straně o strategii vůči užívání drog, o trestu smrti či o vlastnictví zbraní. Odmítli tuto možnost i tehdy, když jim bylo nabídnuto, že za rozhovor s opačnou stranou dostanou zaplaceno. Vyhnout se informacím od opozice totiž umožnilo lidem nemuset kritizovat názory své vlastní komunity. “
  Asi sem blbej, protože účastnit se rozhovorů ještě neznamená, že musím přijmout argumenty oponenta, a už vůbec to neznamená, že to musím troubit ve své skupině, i kdych ho přijal.
  Zde by mě měla evoluce naučit držet ve vhodný okamžik hubu.
  No…asi nejsem odpovídajícím způsobem vzdělán, když mi tyhle texty připadají, jako kdyby je vytvořili pacienti v klecových lůžkách uzavřených oddělení psychiatrických léčeben.

  https://blisty.cz/art/98125-proc-lide-vzdorne-veri-lzim.html

  • embecko

   „Asi sem blbej, protože účastnit se rozhovorů ještě neznamená, že musím přijmout argumenty oponenta“
   Zadny fakt nestoji sam o sobe a je treba ho interpretovat (= co pro nas fakt znamena a co nam prinese). Z toho vyplyva, ze v kazdem souboji faktu musi byt nejaky rozhodci, jez rozhodne, ci interpretace je „spravna“. Z toho dale vyplyva, ze korektni diskuzi, zalozenou na faktech, muze vyvolat jen ta skupina, ktera ma bud podplaceneho rozhodciho, anebo je natolik silna, ze si muze dovolit rozhodovat sama. Pokud takovou diskuzi vyvola slabsi skupina, pak v ni prevazuji blbci, protoze s takovouhle taktikou maji predem prohrano.
   Kdyby totiz fakta nebylo treba interpretovat a stala sama o sobe, pak by se nemusely konat rozhovory, ale namisto nich by stacily prednasky (zde jsou fakta a hotovo a vam nezbyva, nezli je prijmout).
   Jelikoz se ale rozhovory vedou a prednasky nestaci, znamena to, ze predlozena fakta si lze vylozit ruznymi zpusoby.
   A jsme na zacatku: do korektniho rozhovoru se bude poustet vzdy a pouze jen ta skupina, ktera ma silnejsi pozici a pravomoci rozhodciho, to jest ta skupina, ktera ma uz predem vyhrano a rozhovor ji slouzi jen jako oficialni stvrzeni jejiho vitezstvi.
   Proto kdo vyzyva, ten je uz predem vitez a druha strana bude donucena argumenty oponenta prijmout, at se ji to libi, anebo ne. Na oko „prohrava“ samozrejme jakoby cestne v objektivnim slovnim souboji, coz je samozrejme od sameho pocatku podvod jako poleno.
   Pokud tedy ta pani vyzyva k pochopeni toho, “ co vede lidi k tomu, že ignorují pravdu, nikoliv se snažit je vzdělávat fakty“, pak je predem jasne o co ji jde a jakou ma pozici a nema smysl se s ni dale poustet do krizku. Ona ze sve pozice rozhoduje, jaka fakta se predlozi, jak se budou interpretovat a ktera z nich budou prijata. Tim se z „pochopeni“ stava „donuceni“ a je po souboji a protistrana se muze nejdrive uvztekat, posleze utrapit :o)

   • vittta

    Tady máš zrovna příklad.
    Čižinský se nějak zamotal do založení jakýchsi „3000 statečných“, což je obdoba komunistických agitátorů.
    Ti mají nějak oslovovat sousedy, aby šli volit.
    Víc nic, aby šli volit, mají to být ti zklamaní politikou, a těm nabízejí, aby šli volit ty, co je zklamali, ale ne Babiše.
    Nabídou nikoli program, ale skvělé osobnosti, zřejmě nějaké nové, neokoukané.
    Jmenován konkrétně je jediný, a to sám Čižinský, ale asi půjde o bandu politických dinosaurů, které každý zná.
    Ukázka argumentace pomocí „faktů“ je zde:
    „Tvrdíte, že se chcete vymezit vůči starým skandálům, zmiňujete například Ivo Rittiga nebo Miroslava Šloufa, ale od lidí, kteří jsou spojeni s Mosteckou uhelnou, se peníze přijmout nezdráháte. To jde trochu proti sobě ne?

    Jsou to lidé, kteří třeba pomáhají projektu Post Bellum.
    Takže penězům od vlivných podnikatelů se nebráníte?

    Vždy garantujeme, že když nám někdo peníze pošle, tak z toho nic nemá, a vždy budeme přemýšlet, jestli nějaký finanční dar přijmeme, nebo ne.
    Jaký je váš vztah k hnutí ANO a Andreji Babišovi? Plánujete s nimi propojení v jednotlivých částech České republiky?

    Nechci fascinaci panem premiérem. Je potřeba dát lepší nabídku.
    V čem lepší?

    Pro lidi, kteří jej nevolí rádi. Lepší a důvěryhodnější program.
    A konkrétně?

    Důvěryhodnější kandidáty.
    Spolupráci s ním tedy nevylučujete?

    Chceme nabídnout lepší nabídku.
    Vylučujete spolupráci s hnutím ANO?

    Jsme pro změnu a nechceme spolupracovat s Andrejem Babišem.
    A hnutím ANO?

    Nechceme spolupracovat ani s hnutím ANO.
    A mohou se vaši budoucí voliči spolehnout na to, že se to za dva roky nezmění?

    Když se podíváte na to, co říkáme před volbami a po volbách, tak říkáme, že se to nezmění.
    Chtěl byste být budoucím premiérem?

    Jsem skaut a skaut je připraven, tak jsem připraven.

    Jinými slovy, neřekl vůbec nic, jen prázdné kecy.
    Oněch 3000 agitátorů samozřejmě nelze nijak konkrétně politicky motivovat, jedině tak, aby šli volit, a nevolili Babiše, při čemž na dotaz nevzdělaného hlupáka (všichno kromě nich) ve formátu „a koho mám voli?“ odpoví, kohokoliv, hlavně ne Babiše, komunisty, a Okamuru, a na dotaz „proč?“ odpoví jednoduše, protože jsou zlí, a ostatní jsou hodní.
    Jen naivka si může myslet, že toto může nějak zafungovat, ale jedna věc je jistá.
    3000 statečných to zadarmo dělat nebude.
    A- o to samozřejmě jde.
    Další teoretická možnost je ta, že budou obcházet staré a nemocné, či naopak velmi mladé (prvovoliče) a ty přesvědčovat, (tedy politická činnost na školách, domovech důchodců či LDN, též možnost uplácet sociálně slabé) protože přijít mně do baráku, tak letí za 30 vteřin držkou napřed, a rozhodně bych nebyl sám, kdo takto zareaguje.
    https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jan-cizinsky-jsem-pripraven-byt-premierem-40307567?dop-ab-variant=101&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=MM220VhVHxi-201912190951&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

    • vittta

     A reakce „dlouholetého vnitropolitického komentátora BL“, Borise Cveka.
     Tento člověk proslul nejvíce tím, že se mu ještě nikdy nepovedlo, jakkoliv odhadnout situaci, a také tím, že za svou karieru voliče vystřídal- po pečlivém uvážení“ několik politických stran, kdy chronicky zvolil vždy špatně, s ohledem na jeho politickou orientaci.
     Jinými slovy, pokaždé to někomu obyčejně sežral.
     Nejsem z Prahy, ale nejde mi do hlavy, jaký vlastně příbeh onen Čižinský voličům nabízí.
     Rozmazlený spratek s prominentní familie, vrhnoucí se na politiku?
     Či snad statečné bourání pomníku maršála Koněva?
     To je mimochodem to jediné, co o něm 99% občanů ví, ale obávám se, že to na převratný úspěch stačit nebude.
     Čižinský se dle mého snaží opičit po Babišovi.
     Nenabízí totiž vůůůůbec nic.
     Babiš také nenabídl nic, ale volby mu vyhrála nepolitická politika- tehdy novinka, a EET, když využil toho, že jak levicové, tak pravicové partaje dlouhodobě špinili živnostníky jako největší škůdce vlasti.
     EET by samozřejmě zavedly i „pravicové“ (ultralevičácké kolaborantské) partaje, ale tak nějak po svém, nikomu by nic neřekli, a schválili by to, jak církevní restituce.
     Jediný Babiš rozeznal obrovský politický potenciál, na EET Babiš stojí, ale i padá, a v budoucnu mu zlomí vaz stejně, jako ho vytáhla k moci.
     Už by se to nejspíš i stalo, a jen a jen miliony chvilek nenávisti a hysteriční nepřátelé vlasti v barvách „demokratických“ stran drží Babiše pevně v křesle.
     Protože nyní už ho podporuji jako premiera i já, i když bych ho nikdy nevolil, ale nemám ho rád, a dobře vím, že krade, kradl a bude krást, a nelíbí se mi jeho ukazování na druhé, že to oni kradou.
     Ale také vím, že krást bude i další premier a celá vláda, a ti další také, a ti po nich také, takže se to za určitých okolností dá v pohodě přehlédnout.
     A Boris Cvek?
     Ten jde dál ve svých stopách a ukazuje, že nikdy nepřekročí vlastní stín naivního kašpara.
     Píše např.
     „Dokonce bych věřil tomu, že politikovi toho typu, jakým je Čižinský, by většina občanů České republiky tolerovala i přijímání uprchlíků. “
     Jo???
     A proč jako?
     No- protože Čižinský.
     Nic méně- nepodceňovat, Čižinský je zástupce celého mohutného mocenského křídla, s prakticky neomezenými zdroji.
     Někdo to bude krýt.
     Zatím vždycky selhali- ale selžou i nyní?
     https://blisty.cz/art/98147-cizinsky-a-fascinujici-moznost-nemozneho.html

    • vittta

     Sakra já si toho vola spletl s Kolářem.
     To jsem tomu dal…
     Kdo se v těch géniech má sakra vyznat….
     Síla podvědomí asi…při čtení textu mě jako první napadlo „kokot“, a v Praze excelují Kolář a Novotný.
     Tak alespoň vím, že tam už jsou tři.
     V každém případě, stal se politováníhodný omyl, která se stává maximálně jednou za 10 let.

   • vittta

    A k textu konkrétně- samozřejmě, je to stará písnička.
    Globální oteplování je prokázaný fakt, a kdo to nepřijme, je idiot.
    U nacistů byl prokázaný fakt, že některé rasy jsou podřané a naopak nadřazené, u liberálních nacistů je to přesně naopak, vše podepřeno příslušnými vědeckými studiemi.
    Tedy „fakta“ se mění dle reálné politické síly, přesně jak píšeš, a rozdíl je jen v tom, jak se zachází s oponenty.
    V případě nacistů koncentrákem či popravčí četou, v případě západních liberálů vyhozením z práce a zmlácením, v případě českých liberálů ZATÍM jen nálepkami, ostarkizací, a vysmíváním, či škatulkováním (to jsou ti nevzdělaní vesničané, či důchodci, bez ohledu na jejich vzdělání či reálné znalosti), ale vyhození z práce už se tady také ujalo.

    • embecko

     „Globální oteplování je prokázaný fakt, a kdo to nepřijme, je idiot.“
     Podle mne to fakt je…ale jeho interpretace nam nejak bezi sejdrem a kouka z ni manipulace jako slama z bot.
     Oni nam predkladaji interpretaci jako fakt sam, treba zcela jasnou a logickou vec, ze radary snizuji nehodovost:
     https://autobible.euro.cz/jak-je-to-s-nehodovosti-na-merenych-usecich-d1-kamery-zadny-prinos-nemaji-potvrzuje-to-i-studie-mdcr/
     Jak je to treba s ozonovou dirou? Produkce freonu je na Zapade na nule, ovsem Cinani sami ho spotrebuji vice, nezli zapad pred 20 lety (tudiz ho musi i vyprodukovat), ale ozonova dira je pritom nejmensi, co kdy byla.
     Globalni oteplovani je fakt a proto bychom nemeli mit deti, prdici metan?
     Dale:
     „EU přispívá soukromým provozovatelům lyžařských středisek také na umělé zasněžování, ač experti varují před tím, že zatěžuje životní prostředí a zasahuje negativně do vodního režimu.“
     a
     „Chemie z vosku na lyže se ukládá v přírodě, dokázali norští vědci“
     a
     „Do skiareálů natekly miliardy dotací. Teď většina stojí“
     To te kvuli ekologii budou prohanet se spalovacim motorem a za rohem dotovat lyzarske arealy?
     Ale ja vim…neblahe dedictvi komunistu nelze odstranit najednou, bude to trvat cele generace, nezli se spolecnost dostane do normalu. Navic tehdy byly fronty na banany.

     • embecko

      „Výtržnosti v přeplněném řeckém táboře pro utečence. Policie zasahovala slzným plynem“
      https://echo24.cz/a/SwZQt/vytrznosti-v-preplnenem-reckem-tabore-pro-utecence-policie-zasahovala-slznym-plynem?utm_source=www.seznam.cz&sHABagZYl5LlScAPYKQyH42NZWpsH=denni-tisk
      Zeptam se naprosto vazne: Proc si tech 7500 uprchliku nevezmou do Nemecka, kdyz jsou pro ne prinosem a oni je vitaji? Vzdyt by z toho profitovaly obe strany. Jedni chteji do Nemecka a Nemci si zas preji, aby prisli k nim, tak o co tu jde?

      • vittta

       Také to nechápu.
       Navíc- vyspělí Němci je mají rádi.
       Unikátní je použití klasické věty:
       „Podle ní je mimo jiné ohroženo psychické i fyzické zdraví stovek dětí na ostrově Lesbos, které se do Řecka dostaly bez doprovodu rodičů.“
       No jo, ale u nás se jim říká buď mladiství, nebo rovnou dospělí, těm „dětem“.
       Taková zajímavost genderového rázu…kde mají tyhle národy své ženy?
       Nebo jsou to hermafrodité?

     • vittta

      Úplně přesně!
      Problém je v neblahém dědictví komunismu.
      Na této myšlence je unikátní, že jí její propagátoři i věří.
      Třeba doplním…to je také unikátní, uhlíková neutralita Evropy.
      I kdyby byla- jako že samozřejmě buď nebude, nebo bude s tím, že 10 x více bordelu se kvůli tomu vyprodukuje jinde, pak to nemá žádný praktický dopad.
      Evropa je jediná, kdo s bordelem něco dělá, a lidí přibývá.
      A- už jsme to tady řešili dříve, daleko dříve, jak (z čista jasna) přichází ekologický konec světa.
      Sluníčka razili, že planeta uživí v pohodě 20 mld lidí, a že se máme mít všichni děsně rádi.
      A lékaři bez hranic pomáhají africkým dětem, a dříve jim pomáhali jiní dobrovolníci.
      Jo, uživí…ale oni nechtějí žít v psí boudě, chtějí to, co máme my, byty se zahradami, auta, konzum.
      A zachráněné africké děti měly dalších 10 dětí, je to drsné, ale je to jak s Perutýnem v moři, i za jeho devastačním přemnožením stála dobrá myšlenka.
      A co na to planeta?
      Jasně že za to nemohou sluníčkáři, to motory, auta, to je příčina.
      A uhlí.
      Já si už kolikrát vzpoměl, jak komouši říkali, že v těch povrchových dolech budou jezera a lesy a budou to rekreační oblasti.
      Tehdy se tomu říkalo měsíční krajina- a také to byla.
      Dneska je to ráj na zemi, přesně jak říkali ti komouši…někde u Mostu, budu se tam muset zajet podívat, prý nádhera.
      Jak je to s tím příslovím o cestě do pekla, dlážděné dobrými úmysly, člověk chápe až postupně.
      Mohli jsme si žít jak prasata, vydrancovat Afriku, ti negři ty suroviny stejně nepotřebovali, vzali bychom si jen to, co jim by nechybělo, a nám prospělo.
      Ale to ne, to je museli zotročit, a pak zachraňovat, při čemž větší škodu utrpěli- ale už VŠICHNI- u toho zachraňování.
      Arabové také zotročovali, ale aby někoho zachrňovali, taková blbost je ani nenapadla.
      Ostatně, sami negři se zotročovali mezi sebou.
      No, to je právě to slzavé údolí, není věc, která by zároveň neměla zárodek pekla, a ten je kupodivu tím větší, čím ušlechtilejší se ta věc zdá.
      Jo, jo, žít si jako prasata…a také jako prasata dopadnout, to je ten efekt takového života.
      To ale konec konců vidíme.
      Není žádná správná cesta.
      Všechny stojí za hovno.

      • embecko

       Otázka: „Přečtu Vám jména některých politiků. U každého mi prosím řekněte, zda mu důvěřujete nebo nedůvěřujete, či neumíte posoudit. Případně zda tohoto politika neznáte.“
       https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/cvvm-pruzkum-duvera-politici-zuzana-caputova-milos-zeman-kim-cong-un_1912191433_ako
       „CVVM: Češi nejvíce věří Čaputové, druhý skončil Zeman. Nedůvěřují hlavně Kim Čong-unovi“
       *
       Naprosto netusim, proc by meli Cesi duverovat Caputove. V cem a proc? Vzdyt doted nebyla vystavena situaci, kdy by mela udelat nejake rozhodnuti. Nedavno sice napadla predvolebni 50 denni moratorim na vyzkumy, je snad toto duvod k vyjadreni duvery v ni? Dneska je kazde medialni vyjadreni tak labilni, ze se nejde oprit uz vubec o nic.

       • vittta

        To by mě zajímalo, nač se ptali a koho.
        Průzkum je už z principu debilní, lidé jsou ze 70% nepolitičtí, a uvedená jména jen „někde“ slyšeli.
        Já jednou dělal takový průzkum, to mě volali, ale už asi potřetí v průběhu tak 3 let, jestli bych si neudělal čas, a zúčastnil se nějakého anonymního průzkumu.
        Moje číslo že bylo vygenrováno náhodně, ale o tom si myslím svoje, spíše je k mání, když mám firmičku.
        Že to ale bude trvat ..nevím, 20 minut, nebo dokonce půl hodiny.
        Zvědavost zvítězila nad mou obvyklou nedůvěřivostí.
        A to jsem čuměl.
        Těch otázek bylo asi 100, možná spíše víc, a nebylo téma, na které by se ta ženská neptala, a bylo jakoby „vidět“. že si to vždycky někam zapsala.
        Plno otázek bylo návodných, formát – vůbec, trochu- hodně, takže nešlo kolikrát přesně odpovědět, já se o politiku zajímám, a jsem přesvědčený, že 90% lidí by buď odpovídalo úplné blbosti, nebo by nemohlo odpovědět vůbec.
        Tak to bylo fundované, jak na nějaké politologické škole.
        Některé dotazy naopak bylo třeba odpovědět vlastními slovy- ale ryzí politika, kdo se nezajímá, nemohl odpovědět nic než nějaký žvást.
        Až jsem jí asi 3x přerušil, a zeptal se, pro koho je to vlastně určeno, tedy kdo je cílová skupina, no ale nic mi neřekla, a nezdálo se, že to ví.
        Co třeba máš odpovědět, jestli důvěřuješ Babišovi, když mu sice nedůvěřuji, ale podporuji ho z mnoha důvodů, které tady probíráme.
        To jsem si měl nahrát, ty otázky, neveřil bys vlastním uším.
        No, ale pokud se fakt náhodně ptali občanů, tak výsledek celého průzkumu musel být logicky nula, nešlo to jakkoliv objektivně použít.
        Až sluníčka uchvátí moc, tak mě to bude stát krk, tenhle průzkum…

        • embecko

         No to je vec…pise o tom ted i Hampl:
         V jedne generaci existuje „statni moc“, ktera ve svuj prospech vyrabi cinknute pruzkumy a medialni zpravodajstvi. A to vedome, se zamerem a tedy s prehledem a pod kontrolou.
         Cas je ale neuprosny a ubehnou dve- tri desetileti a generace se obmeni. Medialni kadry, ktere mely „cinknutost“ za ukol, dozraji a stanou se kadry vedoucimi. Ovsem na rozdil od kadru predchazejicich to uz neumi s nadhledem, opustil je „cit pro pravdu i manipulaci“ a uz nevi, kdy maji ubrat, kdy pridat, kdy pravdu pustit uplne a kdy ji zatlouct na 100%. A tak lzou neustale a vsude a i tam, kde je to kontraproduktivni a lez se obraci proti nim.
         Sef agentury dostane od nekoho zadani a hned usoudi, jak by pruzkumy (reportaze, zpravodajstvi) mely asi dopadnout.
         Ukol dostane podrizeny, jiz vedouci kadr, ktery uz neumi nic jineho, nezli skladat lez na lez, takze nakonec neni jasne na co se vubec pta, natoz o co v pruzkumu vubec jde. Vystupy jsou zcela zmatecne a nevypovidajici.
         Jestli si pamatujes, tak nastup tehle generace byl ohlasen chybne zadanymi maturitnimi otazkami. To bylo konecne znameni toho, ze dokonano jest. Zkousky z dospelosti zadava a vyhodnocuje nedospely delikvent s nizsi mirou zodpovednosti nezli ti, jez ma zodpovednosti naucit.
         Podobna situace byla za normalizace, kdyz zas blbec vedouci si zasadne vybiral za sve nastupce jeste vetsi blbce, aby ho nemohli karierne ohrozit. Tehdy to vyustilo to totalniho nefunkcniho marasmu, zavrseneho Listopadem.
         V nasem vyse uvedem prikladu je jasne, ze slo o to ukazat, ze Zeman neni obliben a tak museli najit nekoho, kdo je obliben vice, coz neni jen tak. Pruzkumnici se chytli medialniho kavarenskeho symbolu Caputove (casto jsme v pripade jeji volby slychavali, ze „Slovaci jsou chytrejsi, nezli my“, takze po ni skocili.
         Takhle funguje negativni zpetna vazba, ktera to nakonec dovede do situace, podobne te, za konce normalizace: ti nahore budou „lhat“ tolik („lhat“ v uvozovkach, protoze nejde o ciste lzi, ale o jiz systemovy postoj), ze se dostanou natolik mimo, ze jim obcanstvo vypovi poslusnost.

         • vittta

          A tady zase Novotný exceluje.
          A jak jsem předpokládal, s jídlem mu roste chuť, a nebude dlouho trvat, a vymkne se i svému loutkovodiči.
          A též klasicky, efekt bude opačný.
          Ta Čaputová je pro ně dar z nebes, a myslím si, že ani ne tak mladí, jako ti starší jí vnímají pozitivně.
          Pro 25 letého frajera je těžko krásná, ale pro týpka 70 let už krásná být může.
          A nějaká babička zase uvidí ženu, a bude jí „to“ dobrácky děsně přát.
          Přičemž „to“ je v tomto případě prostě „to“.
          https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-Petr-Fiala-nerozdycha-Pavel-Novotny-se-poradne-zhulil-a-sestavil-seznam-nepohodlnych-Chce-se-pomstit-607683

          • vittta

           A zde:
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petricku-Ja-prcaka-nedostanu-Pavel-Novotny-opet-pritvrdil-vuci-Rusku-607690
           Je třeba říci, že ruské prohlášení o r.1968 je minimálně netaktické, a udělalo všechno, jen ne dobrý dojem o Ruské federaci, ale za povšimnutí stojí jiná věc.
           Cituje se prohlášení prezidenta- a Novotného.
           Novotný je měch peněz, to je přímo „oslíček otřep se“, a každé médium, ale KAŽDÉ, je dneska tak trošku bulvár.
           Ale- Novotný už zde jebe Petříčka, kterého tlačí do nepříjemné situace.
           A sám už v podstatě hraje v zahraniční politice první housle, a ministr zahraničí ho okázale nezajímá.
           Podle mě Novotný ztratil pud sebezáchovy, a nebude dlouho trvat, a ODS nebude vědět, co s ním.
           Pokud je taktická varianta si ho nevšímat, a provokovat ho tím k čím dál trapnějším výkonům, pak je to zdařilé, ostudu už udělal, takže o moc horší to v tomto být nemůže.
           Takže je politicky výhodné touto figurou hrát, a nechat ho devastovat svůj vlastní kurník.
           A jeho kurník jsou „demokratické strany“ a milion chvilek.
           Ti z něj pomalu, ale jistě přestávají mít radost.

          • embecko

           Zatim jim asi nejak vyhovuje, a to obou stranam. Treba jako klacek na ODS neni vubec spatny, tohle mit v kozichu, to musi byt radost…kam s nim?

          • vittta

           Chceš mě říci, že je ten mládenec svéprávný?
           To se mi nechce věřit.
           Ale ta žába, ta Spěváčková, mu dávala nezvykle do trika, blbečkovi svazáckýmu.
           Na Seznamu, v té nevětší žumpě.
           Neděje se tam něco?
           Nějak se proslýchá, že krachují, nebo co…

          • vittta

           To je řízek, ten Václavek.
           Také z ústavu.
           Argumenty jako kráva….no, co vymyslelo Rusko?
           Chtělo by se mi ho stejně blbě zeptat- co nevyrábí Čína, z toho, co používáš, vohone?
           Jak ti teda záleží na lidských právech?
           Kromě toho tam lže, o těch válkách třeba…ale v podstatě jde o to, že kdyby USA a Němci a Francouzi a tihle výtečníci udělali něco 1 000 000x horšího jak celé Rusko za celou dobu své existence, tenhle by ani nepípl- v lepším případě, nebo by možná hýkal nadšením.
           Asi takhle bych to viděl:
           “ A tak si člověk říká, kde najednou jsou všichni ti údajní ochránci našich národních zájmů a všichni ti údajní vlastenci, kteří ukazují tu směrem na Brusel a tady zase na Washington? Ti, kteří mají plná ústa národa, svrchovanosti a suverenit. Kde jsou?“
           Tady jsem, a to prohlášení se mi nelíbilo a už jsem to i napsal.

           "Směsice bizáru, neonacismu, komunismu, antisemitismu, nacionalismu a rasismu napříč politickým spektrem mlčí jako hroadný hrob."
           

           Lžeš, hovado, pan prezident se ozval hned.
           PS- chybí mu tam xenofobie.

  • vittta

   Úplně blbá slepice byla doporučena na ministryni vnitra…..a Janina se divé proč.
   No- právě proto, vrána k vráně sedá.

  • vittta

   Ale poslechl jsem si i jiná videa…já jí neznal, přiznám se, a jakkoliv nemluví „profesionálně“ co se řeči týká, tak ty myšlenky uchopit umí.
   Tohle je dlouhé, ale libilo se mi to, týká se to neziskovek.

 38. vittta

  Uprchlíci a láska k bližnímu, tentokrát na vánoce.
  Dle Káji Dolejšího, specialistu na tank T72 a ruské bomby v Sýrii.
  Jak již všichni víme, v Sýrii je nehustší síť nemocnic, škol a mateřských školek na světě.
  Již nejméně 5 let je dnem i nocí bombardují Assadovské a ruské síly, při čemž Assad ještě z nudy hází barelové bomby na okraje měst a pouští na lidi všelijaké plyny, jako je třeba chlor a sarin, které vyrábí v různých továrnách, ačkoli mu je Francouzi humanitárně bombardují.
  To má za následek množství uprchlíků, kdy třetina jsou děti.
  Alespoň v poslední opoziční provincii.
  To musí přemýšlivého zaujmout, protože model rodiny je- prarodiče, rodiče, mladiství, a děti.
  Ty dvě třetiny jsou staří a ženy, mladí muži jsou v Německu, a zbytek holt jsou asi ty děti, mimo těch 9500, co se mačkají v Řecku, samozřejmě, na nějakém ostrově, a zapalují tam zařízení a budouvy, protože jsou na to zvyklí z neustálých ruských náletů.
  No a zde Kája udělal překlep, a pojebal Hamáčka, že nechce brát NEZLETILÉ, což je poněkud významově jinde, jak v „diskuzi“ níže prohlašuje Čulík, že tady nenávidíme 5 leté děti.
  A- kde prý by se vzali v Sýrii Pákistánci a Afgánci, (jak tvrdí zlý Hamáček) že jo…no, to já nevím, ale v Evropě jich je dost, a kde se tam berou, je pro mě dlouhodobá záhada, mohl to Kája vysvětlit, když už byl v tom rauši.
  Jenže úvaha pokračuje, a na scénu vstupuje Ježíš Kristus.
  To byl také uprchlík, a jak tak utíkali jeho rodiče do Egypta, žádný zapálený úředník je tam nebuzeroval.
  Jak tohle Kája ví je celkem záhadné, ale obecně je známo, že to byla taková pokroková doba, v arénách hynuly tisíce pro pobavení diváků, Řím vytrvale expandoval a celkově nebylo ve známém světě moc bezpečno.
  No, ale Ježíš zbavil víru nacionalismu, a žádný vyvolený národ nebyl a všichni si byli rovni, no, všech těch asi 100 000 000, co jich tehdy na světě bylo, a v tom známém milionů asi 50.
  Problém je, že v naší době je těch rovných víc jak 7 000 000 000 a počet neustále děsivým způsobem roste.
  Zde v podstatě kritika Káji končí, ale nebylo by to ono, bez postřehů Čulíka v už zmiňované diskuzi.
  Tam Čulík píše, že na Slovensku je daleko menší islamofobie, (zajímavý je nevyřčený kontext muslim=uprchlík) aniž by to nějak prokázal, a hned ví, proč tomu tak je.
  Z příspěvku nějak vyplývá, že Slovensko muselo být ve vnímání uprchlíků stejně zaostalé jak ČR, ale od doby, kdy se ujala až imperiální moci prezidentka Čaputová se to všechno změnilo.
  Nyní zdobí Slovensko tolerance a kultivovanost, čehož paní prezidentka dosáhla za pouhý půlrok své vlády, což je ve světovém měřítku obdivuhodný úspěch a dokazuje to, jak obrovskou sílu má teplé, lidské slovo, pravda a láska.
  Příjemnou zábavu při četbě článku, Kája je opravdu myslitel.

  https://blisty.cz/art/98153-vanocniho-hamacka-do-kazde-rodiny.html

  • embecko

   Docela mne prekvapilo, ze verejnopravni media uz ani o bramborovem salatu nedokazi napsat normalne musi i tam vnutit ideologii:
   „Pokud se vám stýská po časech minulých, stačí se projet na podzim po okrskách a určitě narazíte na prodejce brambor, prodávajících je po pytlích a vhodných k zimnímu uskladnění.“
   https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/vareni-jidlo/vanoce-bramborovy-salat-tradice-recept-gastroglosa_1912210702_tzr
   Clanek mi prijde jako nezasveceny az hloupy. To bezny bulvar, co se tak sam nazyva, pise mnohem lepe, se zajmem a znalosti tematiky.

   • vittta

    No, v supermarketech je napsáno lecos, ale brambory ne vždy za něco stojí.
    A prodej na okrskách…nemusí kupovat, ale ať to necpe jiným.
    A za tepla….. blbá je, na salát se brambory vaří den dopředu, až pak se loupou, a protláčejí tím drátěným sejtkem.
    A kapr?
    Ten má jednu zásadní nevýhodu, je s ním plno práce.
    Kdyby dělali loupané filety, jak je obvyklé u mořských ryb, zažil by velkou renesanci.
    Já jedl nespočet druhů mořských ryb, a filet s kapra se jim v pohodě vyrovná, většinu předčí.
    Vykostěný filet myslím.
    A s politikou ať jde do prdele, s tou podprahovou tuplem!

    • vittta

     Jenže…takový kapr by musel být nejméně, ale nejméně 5 kg živé váhy, ale spíše víc, co prodávají ty chcípáky, ty ani filetovat nejdou, a jsou samá kost.
     15 kg kousek se dá krájet příčně, a o kost nezavadíš, navíc impozantní chuť, jenže to musíš mít kámoše rybáře.

   • oh

    Jj, pokud se mi stýská po časech minulých – a po kvalitních, poživatelných a při správném uložení trvanlivých bramborách – je stále třeba nažhavit přibližovadlo, obloukem objet pražské super i hypermarkety a nabrat směr Mělník. :-)

 39. Alva

  Vzpomínáte, že celkem nedávno Putin slíbil postupně odtajnit archivy? Už začal.

  “Putin o Mníchovské zrade+ materiál z archívu”
  («Это всё что-то напоминает»: Путин — о ситуации в Европе с русофобией и антисемитизмом)
  https://russian.rt.com/world/article/700402-putin-sng-neformalnaya-vstrecha

  Neumím rusky natolik, abych mohla napsat podstatné, tak střípky z diskuze:na leva-netu:

  – Předpokládám že Ruský archiv obsahuje dostatek materiálu na rozbourání jakékoli propagandy která se ho (Ruska) týká, s přesahem do všech zemí které s Ruskem kdy měly co do činění. A uvolňování zatím probíhá skvěle, postupně, vždy cíleně s ohledem na právě otevřené otázky.

  – možný dopad a důsledky pro informační pole v ČR/SR respektive na území bývalého ČeskoSlovenska je obrovský. Stejně tak Polsku to pěkně může srazit hřebínek.

  – Domnívám se, že obrovský význam to má i pro Německo. Putin mluví o Versailleské smlouvě, která pro Německo měla devastující následky. Poprvé jsem slyšel, že země ANTANTy (kromě Ruska) donutily Německo platit reparace v hodnotě 110 000 tun zlata. A Německo za 1. světovou splácelo ještě v roce 2010.
  Tím pádem Německu vytvořili takové sociální podmínky, že radikalizace společnosti a úspěch Hitlera byly očekávaný.
  Vypadá to i jako podaná ruka Německu. Vždyť Putin o tom mohl pomlčet.

  • embecko

   Rusaci si muzou odtajnovat a rikat co chteji, ale nikdo je nebude poslouchat. To nejzakladnejsi o te dobe se vi a stejne to s nikym nehne. Versailleska smlouva neni jen o nejakem zlate, ale totalni likvidaci prumyslu, peneznictvi a cele budoucnosti. Ze Rusove uzavreli pakt o neutoceni s Nemeckem jako posledni je napsano na kazdem sloupu…a zajima to nekoho? Jak by mohlo, vzdyt tahle smlouva byla preci dohodou o deleni Evropy a jen diky ni mohlo Rusko konecne rozpoutat WWII, to vi dnes kazde male dite. Nemci se jen branili, Rusove je ani chudaky nenechali oslavit stedry den a v podvecer podle zautocili, ackoliv vedeli, ze Wehrmacht chce slavit (takovy clanek vysel nedavno na mainstreamu).
   A s Levanetem opatrne, tam jsou uplne mimo a nevi, co rikaji.
   Rusko se jasne dostava do uzkych a tak zacina v zoufalstvi otvirat archivy, ktere krome historiku nikoho nezajimaji a s nikym nehnou. Pro Rusy je totiz nepredstavitelne, ze by obcana Zapadu mohla nezajimat pravda a tak se svoji propagandou vzdy placou na spatnem hrobe, to je u nich skoro pravidlo. Zapad je nakonec k valce dostoucha, o tom zadna a CR na tom bude mit vyznamny podil.
   Levanetu ani Rusum nedochazi, ze takhle ruska info se na Zapad vubec nedostanou. Jak pak mohou takove informace neco rozbouravat, tlacit na informacni pole a mit obrovsky vyznam, kdyz je nikdo neuslysi? A nikdo je ani slyset nechce (nikdo = 99% populace).

   • oh

    No tak si dáme další opáčko z dějin. Naživo. Tentokrát s menším vylepšením o radioaktivitu.
    (Ono to těm 99% možná dojde – bez jídla a v mrazu, „kdesi na východní frontě“. I ty nejpřesvědčenější esesáky obvykle pár týdnů s omezenými příděly při -20°C přimělo přemýšlet i o něčem jiném, než o nezištné záchraně světa před bolševismem :-) Minimálně o tom, jak do rána nezmrznout a přežít.)

 40. Pingback: Rusko odtajňuje archivy | Ostrov Janiky

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s