Větva.

Napsal Jan Hruška

Zamrzí mě, když chytrý člověk začne z ničeho nic plácat. Proto si dovolím napsat následující řádky, které jsou reakcí na malou část článku „Propagandysti všech zemi, rušti aji češti- však vy vite co…“, který vyšel na Protiproudu.

Československé legie nemohly zradit císaře pána. Přestože vládnul většinou mnohem zodpovědněji než dnešní demokratičtí politici, za celých šedesát let mu nestáli Češi za to, aby se dal korunovat. Nebyl tedy král český a co je nám do císaře římského. Ostatně dovedete si představit, že by Rakousko – Uhersko bylo po válce obnoveno; jakou šanci bychom měli o dvacet let později proti zfašizovaným německojazyčným spoluobčanům?

Mimochodem: Nemohu si pomoci, ale mám dojem, že Rusové nasazují legiím psí hlavu hlavně proto, že hrdinným Ruským vojákům vyprášily kalhoty, kdykoli si o to řekli.

Pražské povstání snížilo možnosti německých vojsk přejít do amerického zajetí. Tím snížilo vyhlídky plánu tyto jednotky obrátit pod vedením USA zpátky proti SSSR. Tento plán nebyl příliš reálný, ale u zelených mozků člověk nikdy neví. Právě proto měli sověti tak za zlé generálu Kutlvašlovi, že německé jednotky, opevněné v Praze nakonec propustil bez těžkých zbraní na západ.

Nad zrádcovstvím Vlasova nebudu mudrovat. Důležité mi připadá, co se neříká. K pražskému povstání se přidala malá část Vlasovců a ti podle svědectví očitých svědků, které jsem sám slyšel hledali hlavně čestnou smrt v boji.

České vládní vojsko nebylo nasazeno do bojů proti SSSR, ani když byla situace Německa zoufalá. Hitler věděl proč, ale Větvička to ví líp.

Český národ neměl po tři sta let vlastní vůdce. Proto se naučil v kritických situacích jednat koordinovaně i bez nich. Tím častěji byl poté zrazován těmi, kteří se během akce vůdci stali. Stalo se to už legiím, když je jejich velitelé zapletli do ruské občanské války, do které jim nic nebylo. Ještě víc jsme to viděli po roce 1989. No a průběžně se to projevuje špiněním vlastního národa, ve kterém se tak vyžívají malí čeští intelektuálové.

 1. vittta

  Článek, kdy někteří překvapili, a jiní nepřekvalili vůbec.
  V textu se hodnotí hromadná vražda v Ostravě.
  Tak politolog Jelínek třeba napsal, že zbraně do rukou civilistů nepatří.
  Hmm.
  Zbraně evidentně nepatří do rukou ani vojákům či policistům, čas od času právě oni spáchají zvými zbraněmi trestné činy, vraždy nevyjímaje.

  Ale co s tím, Jelínek?

  Radek Koten naopak píše, že ozbrojený občan by mohl jako jediný masakru zabránit.

  Má pravdu, ke smůle zavražděných tam ale zrovna žádný nebyl.

  Překvapením dne je Kubík Jandů, který naprosto věcně popsal známá fakta, a vysmál se kňouralům, co by odzbrojovali obvatelstvo.
  Nakonec dodal, poněkud nepochopitelně, že šance, že ozbrojený civilista zasáhne je minimální.

  To je pravda, ale jak jsme viděli v Uherském Brodě, šance, že zasáhne ozbrojený policista je ještě menší, jemu totiž akutně nic nehrozí, na rozdíl od civila, co by seděl v čekárně také.

  Jan Zahradil nazval Jandu s Kotenem idioty, ale neřekl proč, asi chtěl být zajímavý, a jako politik s profesionální deformací jen hýknul.

  Vůbec nepřekvapil Jan Čulík.
  Ten připodobňuje ČR k USA a jako první argument uvedl nedávnou střelbu v UB, před čtyřmi lety, což je dle něho „neustálé vraždění civilistů“.
  Pak šalamounsky zaargumentoval, že je mezi lidmi moc zbraní.
  Škoda že nenavrhl, že by se nelegálně držené zbraně měly zakázat.
  A mohl ještě dodat, že v Británii je moc nožů.
  Další inteligent, publikující na BL, Albín Sybera, šel ještě dál, když vyčetl Babišovi výrobu střelného prachu, resp. komponentů do něj.
  Lepšočlověk se nezapře, a já žasnu nad jeho představivostí.
  Mrtví ještě nestalčili vychladnout a už se po jejich hřbetech vozí spasitelé lidstva, ba snad i dokonce proroci!
  Krev nevinných je pro ně stejná, jako benzín pro zážehový motor!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zbrane-do-rukou-civilistu-nepatri-napsal-komentator-par-minut-po-strelbe-v-Ostrave-A-na-Britskych-listech-pisi-ze-i-za-toto-muze-Babis-606513

  • vittta

   Tak hltám informace, chvílemi dost zvláštní.
   Snad speciální jednotka měla být na místě za 5 minut, což není při nečekané akci možné, leda by někde poblíž zrovna cvičili.
   Vrah pak ujel, ale stavil se u své matky, kde jí vyzvonil, co provedl, a že se jde zastřelit.
   Ta teoreticky zavolala policii, a ta jen přihlížela sebevraždě, tedy vlastně nikoho nechytila, a ještě ukázala svědka jako podezřelého.
   To by odpovídalo spíš, protože je svým způsobem nemožné, nebo dílem velké náhody, aby byl pachatel identifikován, a nějak se objevilo jeho úplně obyčejné auto.
   To jsou věci…

   • embecko

    Na jeden zasobnik streleno do hlavy a krku 8 lidi, devaty strelen do hrudniku. (Vse zpravy z mainstreamu.)
    Kdo kdy strilel z pistole nemuze uverit. Netrenovany clovek se ze 3 metru do 20 cm nepohybliveho terce nestrefi ani v klidu. Kolik muze mit zasobnik? 16 naboju? To mel ve vysoce stresujici situaci mimo strelnici a v ohrozeni zivota vice jak 50% zasahovost do maleho a pohybliveho cile.

    • vittta

     A jó, to se trefí jako nic.
     Měl českou bouchačku, asi ne novou, tedy 13+1 náboj poprvé, 13 podruhé, střílel zblízka, paralyzovaná oběť se ani nehne…
     To spíš si myslím, že jich trefil málo, jenže někde psali, že chodili nějak s firmou střílet, jako takové vzrůšo.
     Uvidíme, co bude dál, každý, kdo má do prdele díru už se k tomu vyjadřuje, jak tihle mě serou, moc zbraní, musíme to omezit, chráníme občany….
     Česká 9mm bouchačka se ale na černo shání blbě, kdyby měl lugra nebo něco starého, či bejvalou policejní 7,65, nebo tu vz.52 na tokareva 7,62, ale zrovna devítka…česká…
     Hodně se toho asi nakecalo, třesky- plesky, ale policajti asi také budou mlžit, nakonec, co by komu měli vyprávět.

      • vittta

       To bys musel vidět to místo, kde stílel.
       Když někdo vedle tebe začne pálit do lidí, tak první 2 vteřiny si budeš myslet, že je to nějaká prdel, a když ti to dojde, tak se ani nehneš, abys na sebe neupozornil.
       Ten mohl chodit, a popravovat je z metru.
       Kdybys měl u sebe svojí bouchačku, tak jediná šance je ta, udržet nervy na uzdě a sedět, a čekat, až se na tebe nebude dívat.
       Protože náboj v hlavni nemáš, musíš natáhnout, zbraň uchopit, to jsou třeba 3 vteřiny.
       Podle mě ti lidé prostě sedí a čumí, neutíkají- ti, co jsou na mušce, a ty bys musel sedět s nimi, a spoléhat na to, že to nenapere do tebe.
       A přesně tohle by asi musel dělat i cvičený specialista, aby mohl kdokoliv zabránit většímu masakru, musí být živý.
       Že přebíjel….slyšel jsem, že i přebil, ale moc se mi to nezdá, z 27 náboji uděláš úplné peklo v uzavřeném prostoru.
       Ta ženská v TV říkala, že vedle ní padali mrtví, a ona že jen přikryla dceru kabátem a kabelkou, někde lehla na zem, a nemyslela na nic.
       A že mu cvakala pistole naprázdno, ale to neviděla, jen slyšela.
       Většině pistolí se ale otevře závěr, na prázdno necvaknou- a on pak už nestřílel, ale zdrhal, jako že ty zvuky bylo přebíjení.
       Ženská asi nekecala, protože říkala, že se složila až doma, v ten moment byla klidná, což by odpovídalo.
       Uvidíme, co budou kolem toho kecat, ale na řadu přijdou teď mrchožrouti, s dojemnýma příběhama, a sluníčkáři se svými nápady, a „podnikatelé“, s politiky, co z toho budou chtít vytřískat nějaký finanční i politický kapitál.
       Občanům se tak maximálně leda přitíží.

       • vittta

        No, tak měl CZ 75, jak píší.
        Tu je nemožné sehnat.
        Proč by si normální chlap sháněl ilegální bouchačku?
        A jak by to udělal?
        To je divné.
        Myslím to tak, že dejme tomu nějakého lugra nebo starší špuntovku mu mohl někdo náhodně nabídnout, někde jí našel na půdě, nebo to má po dědovi, tak jí třeba někdo koupí.
        Ale čízu ti nikdo v hospodě nenabídne, tu musíš složitě shánět.
        A náboje, samozřejmě.
        A náhradní zásobník, pokud tedy měl dva.
        Tohle je na tom to nejdivnější.
        Obsluhovat jí uměl, chodili prý s firmou střílet.
        Tam povede cesta, na tu střelnici, to bude ještě průser.

       • embecko

        Pistole ma prez kilo…zkus si vzit do natazene ruky litr mleka a hybat s ni ze strany na stranu. Jednak ma to kilo velkou setrvacnost a k tomu jetse pripocti pohyb ze zpetneho razu pri vystrelu. Zacilit na vice tercu o prumeru 20- 25 cm neni zadna legrace.
        Pokud ovsem chodil pravidelne na strelnici (coz jsem zatim necetl, ale nerikam, ze to tak neni), pak je to neco jineho.
        A jinak ano, sehnat CZ75 je zrejme velky problem.

        • vittta

         Já mám tuhle pistoli, je taková robusní,jako na nošení, ale střílí se s ní dobře a zpětný ráz není pro muže nijak citelný, vůbec když jí umí ovládat.
         Objektivně použitelná do 25 m, do 10 m naprosto přesná.
         Na mě to dělá dojem, že jí prostě nějak na té střelnici šlohnul, s tím, že s ní bude vraždit.
         Tedy že jí neměl dlouho někde v šupleti.
         Kam chodím já někdy střílet tak tam má pistolí plný stůl, můžeš si vybrat- když nemáš svojí- čím si picneš, nebo vyzkoušet cokoliv za mírný poplatek.
         Náboje „ušetřil“ také tam.
         Jsou tam všude kamery, a ta komunita střelců…já do ní nepatřím, ale sledoval jsem to, to jsou specifičtí lidé, spíše zodpovědní, než naopak, a nikdo by si nedovolil na cokoliv sáhnout, co mu nepatří, to by si koledoval o pořádnou přesdržku, prostě se tam nežertuje, jsou tam zbraně, a chodí se tam střílet, vládne tam jakási zvláštní pohoda.
         Ale cikán měl nějakou lehkou kriminální minulost, vyčíhl situaci…
         No, základ úvahy je ten, že se na masakr připravoval, pistoli neměl náhodně, ale na ten účel, nějaký psycholog psal „sdílené sebevraždy“.

         • embecko

          Zde mas reakci analytika a politologa:
          „…se vyslovil komentátor Českého rozhlasu Lukáš Jelínek, který napsal, že „zbraně do rukou civilistů nepatří“.“
          Kdyby to strelec vedel drive, tak by ji u sebe urcite neprechovaval a tedy pozdeji ani nemohl strilet.

          • vittta

           To je blázen, toho jsem už zmiňoval.
           Ten už pindal ty sračky 1/2 hodiny po neštěstí, už hýkal ÍÍÍ-ÁÁÁ, ÍÍÍ-ÁÁÁ.

 2. embecko

  Pro vsechny, co si mysli, ze Pavel Novotny je excentrik:
  „Pražské Řeporyje nechají příští rok k 75. výročí konce druhé světové války zbudovat vzpomínkové místo na padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády, takzvané vlasovce. Záměr na dnešním jednání jednomyslně schválilo místní zastupitelstvo.“
  Podtrhuji slovo JEDNOMYSLNE.
  https://www.prahareporyje.cz/samosprava/zastupitelstvo
  Dale pak: Padl také návrh na vypsání referenda, což ale Novotný odmítl.

 3. embecko

  Tady jeste jeden zajimavy moment: dle meho cestni bojovnici za demokracii neunesli, ze lid v demokratickych volbach odmitl havlismus a dal svuj hlas Babisovi:
  https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/98851/jacque-rupnik-milion-chvilek-navazuje-na-disidenty-lidi-mysli-jako-za-normalizace-vetsina-nebyli-hrdinove.html?utm_source=www.seznam.cz&xRUyURRtzSTWQCWTHIwAVVsLVJSxR=denni-tisk
  „Jacque Rupnik: …lidi myslí jako za normalizace…“
  Me se spise zda, ze jako komunista za normalizace premysli pan Rupnik, ktery nezvlada, ze lide hlasuji podle sveho presvedceni a vyvozuje z toho, ze lid je nejakym zpusobem defektni (30 let neni schopen zmenit sve mysleni). Podobne soudruzi ve strane a vlade nezvladali predstavu, ze lid odmita jejich politiku a podezrivali jej z burzoasniho mysleni.
  To jsou uplne priserne paradoxy dejin intelektualu: Vzdy musi byt po jejich, a kdyz nekdo jejich myslenky odmitne, musi byt nejakym zpusobem defektni, nejlepe tak, ze mu kdosi kdysi vymyl mozek a on se z toho ted nedokaze dostat. Husak jak Rupnik, nevidim v tomto bodu rozdilu.

  • embecko

   A pridava se Honzak:
   https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/98388/radkin-honzak-komunisticky-bestie-me-dusily-udaval-me-otec-ratha-vetsina-lidi-jsou-ovce-a-boji-se-svobody.html
   „…dvě třetiny lidí, neunesou svobodu a chovají se jako ovce. Vysvětluje tak výsledky voleb a obává se nové totality.“
   Unest svobodu asi podle nej znamena volit havlisty s Kalouskem. Ze by lid volil podle sveho presvedceni a odmitl jim zastavane ideje, mu ocividne ani neprislo na mysl.
   Dale se staci podivat na odkazy na jinec rozhovory, co jsou pod clankem:
   „Knížák: Češi nejsou vyspělý národ, je tu vláda volů…“
   „Marhoul: Zeman je zlo a v Češích probudil to nejhorší…“
   „Strach: …Česká identita se možná brzy sesype“
   „Steigerwald: …řízená demokracie“
   Atd.
   Kdo by kdy cekal, ze fasismus se vrati okny v podobe liberalnich demokratu a bojovniku za svobodu?

   • vittta

    Já ti řeknu, už jenom z tohohle článku, fakt krátkého, vidím jasně, jak odtržený od reality Honzák je.
    Je to specialista- psychiatr, takže je od reality odtržený úmyslně, má svou realitu, a té se nehodlá vzdát.
    Vidí třísky v očích bratří svých, ale nevidí trámy v očích svých, abych tak řekl.
    Normálně po „lidsku“ to je fašistické prase.
    Já se snažím pochopit- když na mě padne ta tématická touha. proč některé skupiny někoho volí.
    Máš rebely a radikály, ti volí SPD, ale myslím, že ultrapravice v tom jejich smyslu ho nevolí, těm totiž vadí, že to není etnický Čech.
    Rebelové volívali i KSČM, ale o ně svou málo radikální politikou, a myslím i osobou Dolejšího, přišla, a tak jí volí spíše nostalgici.
    ČSSD byla strana, ze které občané očekávali nejmenší facky, a tak vítězila.
    Jinak ale toho mnoho levicového nepředvedla, byla to strana kmotrů a grázlů a naivků a idiotů, nikdy neměla jasný…řekneme sociální program.
    ANO jim to vyfouklo, Babiš sebral levicové hlasy, jenže on, na rozdíl od ČSSD, něco viditelného dělá pro ty obyčejné lidi, je to třeba „populistické“, ale je to pro chudé citelné.
    Kromě toho je to vzdor proti EU a migraci, dá se říci, že zbývající voliči ČSSD jsou ti levicově ladění, co nic proti EU a negrům nemají.
    Navíc se sám se sebou nehádá, a tak vlastně sestavil takový jediný program „nekecáme a makáme“, je to mazané.
    A lidé se mají lépe, i když třeba Babiš využívá konjuktury.
    Pitomci, bolševici a fašouni a všichni totalitáři volí právě TOP09, Starosty spíše blbci, protože tam je to slovo „Starostové“, že jako to je cosi lokálního…chytrý název, mimochodem.
    Pánbíčkáři, no, jižní Morava…Piráti, mladí, co chtějí jen „legalizaci“ a staří, co se sami mrskají a jsou už tak blbí, že si myslí, že ti mladí jsou dnes chytřejší, jak byli oni.
    Ale je to normální složení obyvatelstva, Honzák jako psychiatr tohle musí vědět.
    Takže se takováhle elita- intelektuální- stala právě tou potencionální hrozbou pro celek, ve smyslu stalinismu.
    Přesna ta zrádná inteligence.

    • vittta

     A ODS volí také nostalgici.
     Po 90 letech.
     Nebo politicky neukotvení podnikatelé.
     Dnešní ODS je dost záhada, nic nenabízí- nikomu.

  • vittta

   Tak ten je úplně mimo, ten vidí jen sebe.
   Já ti řeknu, že tihle lidé ve skutečnosti závidí komunistům, že v kontextu dějin zdaleka nebyli tak neúspěšní, jak se vykládalo a vykládá.
   Mysleli si, že se to tady posere, ještě v r.48, pak v 68, pak v 70 letech, a ono se to neposralo.
   A režim chrlil vzdělané a připravené kádry, investiční celky, JZD fungovala, no přes ten šlendrián to vlastně fungovalo, ale byla i kolikrát větší osobní svoboda jak dneska.
   To tihle lidé nedokáží překousnot, že se vlastně mýlili oni!

 4. vittta

  Tady je vysoce trapný pořad z produkce Jindry Šídla, tvářící se jako pořad a ankteta ruské televize.
  Je to vysoce urážlivé, ale má to ještě jeden efekt.
  Vyvolat strach.
  Protože kdyby fakt přijela ruská televize, tak nikdo nemůže mít jistotu, že to není provokace.
  Těmhle sluníčkokriplům roste evidentně s jídlem chuť, a ztrácejí jakékoliv zábrany.
  Nic méně nechutnost může i prospět, posadila do sedla prezidenta Zemana i premiera Babiše, což idiotům, vyrábějícím takové pořady evidentně uniká.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stab-ruske-televize-v-reporyjich-zjistoval-jestli-lide-maji-radi-starostu-novotneho-84433?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 5. vittta

  Nejoblíbenější politik na demonstraci na Václaváku je ministr Petříček, především pro příznivce TOP09 a Pirátů.
  Což svým způsobem vyvrací Tarasovu teorii o podnikatelské rebelii.
  Hlavním motorem těchto demonstrací tedy není EET či jiné šlapáky na živnostníky z pera Babiše, ale hluboké klanění Bruselu a jeho zrůdné politice.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/demisi-podle-zaplneneho-vaclavaku-ma-babise-nahradit-petricek-84564?dop-ab-variant=100&seq-no=3&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

   • embecko

    Alepson si to uz muzeme dat hezky dohromady: tys psal, ze „ČSSD byla strana, ze které občané očekávali nejmenší facky, a tak vítězila. Jinak ale toho mnoho levicového nepředvedla, byla to strana kmotrů a grázlů a naivků a idiotů, nikdy neměla jasný…řekneme sociální program.“, ja zas vyjadril myslenku, ze vedeni opozice nema zajem na lepsim fungovani statu, ale na tom, aby se to tu uplne rozlozilo, ze to je jeho zakladni idea. A kdyz pisu rozlozilo, tak myslim rozlozilo, coz si bezny clovek tezko pripousti.
    A vida, uz je to tady…na rozklad si tezko predstavit lepsiho cloveka, nezli je Petricek, kteremu chybi uz jen ta zmijovka na hlave. Nikoho hroznejsi uz nejde vystrachat…a neni tedy zadna nahoda, „…že Tomáš Petříček by se líbil zejména demonstrantům, kteří se sami označili nejčastěji za voliče TOP 09 nebo Pirátů.“ Hlavne volici Piratu, modernich komunistu, tam pasuji (opet tezko predstavitelne, ale je to tak).
    No, to nas ceka jeste velka a vlekla krizovka, „hruza bez konce“, jak o takove situaci mluvi Boris Johnson.
    Tohle snad ani nejde vyresit politicky, to musi ukoncit az nejaka razantni hospodarska krize a po ni nastupujici rozhodna vlada (vyjadrenou eufemisticky).

     • vittta

      Není to fotka z Playboye?
      Tohle je na mě moc, tedy.
      Navíc mají takové divné, jakoby náckovské ksichty, uměl bych si je představit jako dozorkyně v koncentráku, mít uniform.
      To ksichty našich českých žen na mě působí roztomileji, i když objektivně některé když ty huby otevřou, tak to také stojí za to.
      No ale když je mají zavřené…
      Jenže pozoruji na tobě určité velice zpátečnické tendence, jak například víš, nebo jak v tom skopčáckým periodiku vědí, že to jsou ženy?
      Ve Finsku už jsou o hodně dál, než my, řepáci z pralesa.
      Jestli se chceš pobavit, počti českého muslima Pelikána.
      Fakt jsem se zasmál, především našim fantasticky vzdělaným soudcům, tzv. „eurosoudcům“.
      A i sobě, já to totiž také nevěděl.
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kauza-hidzab-Omyl-soudu-Petr-Pelikan-ma-pochyby-Podivne-detaily-o-somalske-studentce-To-nesedi-606515

      • embecko

       Mozna nevedel, ale cit rikal, ze to tak je:
       „Podle dostupné citace zdůvodnění rozsudku „zahalení vlasů obecně nevzbuzuje pohoršení, je u žen běžné nejen při pobytu venku, ale i uvnitř budov“. V tomto případě však zjevně pohoršení vzbudilo. Soud, odvolávající se na efemérní ustanovení zákonů operujících obvykle s „dobrými mravy“ a „veřejným pohoršením“, by k nim měl přistupovat v tomto kontextu a nesměšovat je se svobodou projevů náboženské víry.“
       To je take namitka Kamilovi „individualne ano, institucionalne ne“, coz je neprosaditelny pozadavek.

       • Kamil Mudra

        Nějak MaBovatíš, Saxi :-) Už mne fakt nebaví tu do nekonečna omílat že jako jedinou možnost zbavit se toho náboženského rozesírání společnosti je oficiálně zcela vyloučit jakoukoli náboženskou argumentaci ve všech oblastech chodu společnosti.
        To jest: náboženství nikomu nezakazovat avšak nebrat na něj oficiálně ŽÁDNÉ ohledy ani na pracovišti, ani ve škole, ani justičně, ani u „lickoprávních“ neziskovek nebo ve veřejných prostorách…. prostě v ničem. Náboženství prohlásit za zcela SOUKROMOU ZÁLEŽITOST JEDNOTLIVCE a její praktikování tolerovat pouze v mantinelech platných zákonů. Sekulární stát si toto může dovolit aniž by mohl být nařčen z nějakého porušování práva člověka na svobodu vyznání či přesvědčení, protože takové právo nezakládá státní správě žádný povinný servis vůči věřícímu a to že vyznavače jakéhokoli náboženství nepodporuje ještě neznamená že ho nějak diskriminuje, když bude stát ke všem náboženstvím přistupovat stejně. To že slavíme např. Vánoce nebo Dušičky lze prezentovat jako udržování lidového folklóru, stejně jako kapitoly o náboženstvích ve školních osnovách atp. Nejde o nic jiného než o důslednou sekularitu a to je to co si představuji pod pojmem „institucionálně ne“. Nakolik se cítí věřící institucionálně vůči své církvi nebo samotnému Bohu, je jeho věc a pokud mu praktikování jeho víry působí nějaký problém, ať si to řeší s nimi, ale státní instituce ať s tím neobtěžuje.
        Netvrdím že jde za stávajících podmínek za snadno prosaditelný požadavek ale považuji to za ten nejlepší možný přístup, který za snahu o jeho prosazení stojí.

         • Kamil Mudra

          No, je to základ. Když si ho necháš jen trochu nabořit, nemáš na čem stavět dokud ho neopravíš, Francie je toho dobrou ukázkou. Tam už by se dalo opravovat jen pod palebným krytím.

         • kočka šklíba

          No tak zřejmě se to MaB líbí, protože kdyby ne, tak bychom to už poznali z jejích příspěvků. Ono je tedy rozdíl asi bydlet v Marseille nebo v Paříži a nebo v nějakém malém „idylickém“ městečku, zatím. Mít děti školou povinné, což asi nemá, nebo je nemít a na jejím pracovišti zatím, a jak je vidět muslimové o to usilují, hidžáb nosit nemusí. Zatím. Ale když si někdo dovolí jen naznačit to co je v tom článku, kdyby byla jen 1/10 pravda co tam píší, tak by přece soudní lidé už nějak dali najevo, že tohle už ne. A to MaB viditelně nedělá, naopak.

         • MaB

          ad
          11.12.2019 – 21.49 vittta
          Jen aby to stačilo…

          Stačilo co a stačilo komu ,vittto ?…
          To je jen další ukázka toho, s jakou brutalitou si představitelé extrémní pravice dovolí jednat před dětmi s matkou jednoho z nich. Jako s delikventkou, i když ji žádný zákon nošení šátku ve veřejných prostorách nezakazuje. Cíl: rozdělovat národ všemi proztředky.

          ad KM;
          Mabovitě = odpovídající realitě = i Mudrovitě :))
          Náboženství sekularni stat prohlásil za zcela SOUKROMOU ZÁLEŽITOST JEDNOTLIVCE a její praktikování toleruje pouze v mantinelech platných zákonů.

          • vittta

           Tak v mantinelech platných zákonů se pohybovali i v nacistickém Německu.
           A komu?
           No nám, Čechům.
           Vy už jste ztracení.

          • Kamil Mudra

           „MaBovatíš“ v mém komentáři znamená: „opakovaně se ptáš na něco co jsem zde už vícekrát vysvětlil“.

          • Kamil Mudra

           „Mabovitě = odpovídající realitě“
           Ve vaší realitě zřejmě vittta ovládá francouzštinu natolik aby rozuměl tomu co je řečeno ve videu na které ho odkazujete. V mé realitě (pokud vím) tomu tak není.
           Takže která realita více odpovídá skutečnosti? Vittta ať rozhodne.

          • MaB

           MaBovatíš“ v mém komentáři znamená: „opakovaně se ptáš na něco co jsem zde už vícekrát vysvětlil“.
           žatímco „Mudrovatět“ znamená tvrdošíjně trvat na svém omylu, a to i přes víceré udedeni na pravou miru ? :))
           Fakta jsou fakta, (zákon je zákon)…

           Neboli francouzske reseni. Proste uplny nesmysl. (embecko)
           S tím rozdílem, že je šátek ve francouzské škole zakázán.

           vittta ma k dispozici prekladac, Kamile.
           Mne slo jen o to, ukazat vypad lepenovce proti té zene, jejiz pritomnost tam byla v souladu s sekularnim zakonem.
           Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…

          • Kamil Mudra

           Nepleťte si, MaB, názor s omylem. Několikrát jsem zde nastínil svou představu o tom jak by měl fungovat sekulární stát za předpokladu že by ta sekularita byla důsledně dodržována. To že Francie nedokázala být dostatečně důsledná a nyní sklízí ovoce té nedůslednosti, není žádným důkazem toho že se mýlím. Pokud má na něco zákony ale neumí plošně prosadit jejich dodržování v praxi, pak jejich citování a příklady jejich použití nejsou nějakým uváděním na pravou míru.

           „vittta ma k dispozici prekladac, Kamile.“
           Máte na mysli nějaký překladač co přeloží to co je vysloveno ve videu? Jak víte že nějaký takový má?

          • vittta

           Francouzky neumím, MaB.
           A překládat to nikde nebudu.
           Předpokládám, že je to nějaká lež, jinak byste to sama přeložila.
           Ale tohle mě konkrétně zajímá.
           „Mne slo jen o to, ukazat vypad lepenovce proti té zene, jejiz pritomnost tam byla v souladu s sekularnim zakonem.
           Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…“
           Tedy sám za sebe, já si nepředstavím, a už vůbec ne snadno, jaký dopad to mělo na syna té muslimy, ale možná si, při troše snahy představím, jakou reakci to vyvolalo u muslimských matek.
           Tedy nenávist ke VŠEM nemuslimům, vás nevyjímaje, a touha po kruté pomstě.
           Jakou reakci to vyvolalo u nemuslimských matek též netuším.
           Tedy- JAKOU?
           Ale prosím fakta, mělo by to- dle vašich slov- být SNADNÉ!

        • embecko

         „Nějak MaBovatíš, Saxi :-) “
         No, pockej, Kamile, ale pokud vezmeme Pelikana vazne s tim, ze hidzab, neboli clona/ prepazka, je formou institucionalizace islamu, pak je tvuj postoj, ze hidzab ve skole ti nevadi, ale institucionalizace islamu uz ano, pomerne nesmyslny.

         • Kamil Mudra

          Není nesmyslný. V mém postoji je ten šátek módní doplněk jako každý jiný. Co o něm říká Pelikán (Mohamed, Imám a nebo třeba sám Alláh) nehraje v rozhodování o jeho nošení žádnou roli. Je pouze na škole a nebo třeba i na konkrétním kantorovi jestli ho žákyni povolí či nikoli (s výjimkou potvrzení od lékaře např. kvůli zvýšené citlivosti na průvan). Vztah žákyně k tomu šátku je její soukromá záležitost a škola ani žádná jiná státní instituce není povinna se jím zabývat.
          No a sám za sebe říkám že bych jí ten šátek nechal pokud by ho měla upravený tak abych jí viděl do tváře a nepřekážel ve výhledu na tabuli žákům sedícím za ní.

          • Saul

           „Je pouze na škole a nebo třeba i na konkrétním kantorovi jestli ho žákyni povolí či nikoli „ (KM)

           No, to mi přijde právě hodně zvláštní.
           V té škole, kde ředitelka odmítla nošení hidžábu se to nestalo poprvé a údajně už před tím kvůli tomu jiná žačka tu školu opustila.
           A prostě šla na školu jinou, kde jí to povolili.
           Státní školy by měly mít v tak zásadních věcech jednotná pravidla, si myslím
           A když chce někdo zásadně zakazovat bez opory v zákonu, musí očekávat i zásadní protest a konečné rozhodnutí nakonec může vyřknout jen soud.
           Navíc podle obžaloby ředitelka nejdřív té dívce (pro vitu „černé dásni“) šátek v teoretické výuce povolila, potom svůj názor změnila a nepřistoupila ani na její kompromis, že bude mít tím šátkem zakrytý jen krk.
           Takže se ani nedivím, že to skončilo až u US a teď je aspoň jasno.
           Paní ředitelka může nosit svůj prezidentský metál za odvahu a muslimka zase svůj hidžáb.

          • MaB

           Není nesmyslný. V mém postoji je ten šátek módní doplněk jako každý jiný. (KM)

           A v tom je právě ten velký rozdíl. Pro muslimku je šátek symbolem její víry, s modou nemá nic společného.
           A symboly jakékoli víry, nejen ty muslimské, nemají ve státní škole místo.

          • Kamil Mudra

           Tak si, MaB, představte situaci kdy mohou žáci do školy nosit trička s libovolnými potisky (dejme tomu s výjimkou nějakých pornografických) a přijde tam mladík v tričku s potiskem zobrazujícím nějakého vlasatého fousáče. Pokud o něm řekne že je to Ježíš, bude ho muset sundat. Když o něm řekne že je to nějaká postava z filmu, bude si ho moci nechat. Nepřijde vám to absurdní?
           Nebo přívěsky:
           Slon může být symbol boha Ganéši a nebo prostě slon.
           Scarabeus může být posvátný brouk a nebo prostě jen chrobák.
           Slunce muže být symbol Atona a nebo prostě jen sluníčko.
           Půlměsíc může být symbol Islámu stejně jako jen zobrazení měsíce v jedné z fází.
           Ryba může být symbol křesťanství stejně jako prostě jen ryba.
           A takhle by se dalo pokračovat až… no dost dlouho.

           Na druhou stranu já říkám, proč by se tím měla škola zabývat, pokud je náboženství soukromá záležitost každého žáka? Co když se některý začne modlit ke svým přezuvkám? Bude mu nařízeno aby chodil bos?

          • vittta

           Saule, tady se řeší fakta, ne nějaké „údajně“.
           A faktem je, že tam ta žačka nikdy nechodila, ani se tam nepřihlásila.
           Faktem je, že tam ta žačka sice mohla chodit, ale ne reálně studovat, protože neuměla česky.
           Faktem je, že nikdo neví, odkud žačka pochází, jak se jmenuje, a jaké je její náboženské vyznání.
           Faktem je, že žačka zde nebyla legálně.
           Faktem je, že příslušné úřady projevily neobyčejnou benevolenci, když žačka nějakolikrát „ztratila“ své doklady.
           Faktem je, že nikdo neví, kde ona žačka nyní je, a jestli osoba, která vystupovala na kameru, byla právě ta žačka.

          • MaB

           Kamile, tak naposledy. zákon zakazuje nosit „nápadné“ náboženské symboly ve veřejných školách. Mezi ně patří: „Islámský závoj, ať už je jeho název jakýkoli, kippah nebo kříž příliš velké velikosti, případně turban sikhů (velmi vzácně).
           Hlava vousáče na tričku za náboženský symbol považována není, ani malá medalile s Om, křížek nebo ruka Fatimy na řetízku na krku problém nepůsobí.
           Pedagogové to zvládají dobře a bez soudů. :)
           Bude-li se někdo modlit k přezůvkám, vezme se to jako recese nebo bude poslán za školním psy.

           Pokud jde o video, je tam i text – velmi důstojná reakce té matky na neomalenost RN.

          • vittta

           Osobně jsem se posunul z polohy „tolerantní s výhradami“ do polohy netolerantní.
           Ve škole bych ZAKÁZAL jakékoliv konkrétně islámské symboly.
           Z důvodů neslučitelnosti islámu s LZPS, a naší ústavou.
           Pokud možno bych v ČR islám vyřadil z oficiálních náboženství, pokud by docházelo k jakýmkoliv násilnostem či žalobám na islám navazujících.

          • vittta

           Mýlíte se MaB.
           Hidžáb není pro muslimku symbolem její víry, ale symbolem oddělení žen a mužů v její víře.
           Dle Pelikána, muslima a arabisty.
           Nošení hidžábu je tedy v rozporu LZPS kde si jsou muži a ženy rovni. (v tomto případě je ženám zkázáno to, co je mužům povoleno, tedy odhalovat konkrétní části jejich těl, což je v tom slova smyslu nezákonné)

          • MaB

           Kamile, tak naposledy. zákon zakazuje nosit „nápadné“ náboženské symboly ve veřejných školách. Mezi ně patří: „Islámský závoj, ať už je jeho název jakýkoli, kippah nebo kříž příliš velké velikosti, případně turban sikhů (velmi vzácně).

           Hlava vousáče na tričku za náboženský symbol považována není, ani malá medalile s Om, křížek nebo ruka Fatimy na řetízku na krku problém nepůsobí.
           Pedagogové to zvládají dobře a …bez soudů. :)
           Bude-li se někdo modlit k přezůvkám, vezme se to jako recese nebo bude poslán za školním psy.

           Pokud jde o video, je tam i text – velmi důstojná reakce té matky na neomalenost RN. S překladem neztrácím čas, vitttu tato pravda nezajima…

          • Kamil Mudra

           „zákon zakazuje nosit „nápadné“ náboženské symboly ve veřejných školách.“
           Je-li tomu tak, MaB, proč mne matete tvrzením že: „A symboly jakékoli víry, nejen ty muslimské, nemají ve státní škole místo.“?
           A jak je definováno to „nápadné“? Znáte ten příběh o muži co kolem sebe srotil dav jen tím že stál na chodníku a nápadně sledoval římsu protějšího domu? Vzpomínám si že jsme kdysi tohle rozebírali u táboráčku s dětmi a byli jsme až překvapeni tím kolik představ o nápadnosti existuje. Zvláště když ji pak ty děti přehrávaly. Ale u dospělých se ta rozmanitost v rozlišování projevuje také. Holt nejsme všichni na jedno brdo. Ale stanovené regule by měly být srozumitelné všem stejně.

           „Pokud jde o video, je tam i text „
           Ten ovšem ani zdaleka neobsahuje vše co je ve videu řečeno. A už jste ho zkoušela vložit do google překladače? Jak vám to šlo? :-)

          • vittta

           Pracujete pouze s fakty, že jo, takže víte, co mě zajímá, a nezajímá.
           V tomto případě vašeho patologického lhaní je komické, že i když víte, že mě to nezajímá, odkazujete mi to.
           A mezi námi, proč vlastně pořád řešíme islám ve Francii?
           Ano, třeba já to odkazuji, vy to popíráte, ale při tom popírání (problémů) je zároveň neobratně potvrzujete. (třeba nějaká muslimka dostala zákaz nošení šátku, žalovala vás u MSLP a spor vyhrála a Francie musí poslouchat).
           Proč není řeč třeba o francouzkých budhistech nebo šintoitech, nebo co já vím, o komkoliv?
           Vy tam u vás nemáte jiná náboženství?
           Proč se o nich nemluví?

          • Saul

           „Pokud jde o video, je tam i text „
           Ten ovšem ani zdaleka neobsahuje vše co je ve videu řečeno. A už jste ho zkoušela vložit do google překladače? Jak vám to šlo? :-)“ (KM)

           Já si zkusil u ikonky nastavení toho videa zadat titulky na češtinu a šlo mi to docela dobře :-)

          • vittta

           Ještě jednou konkrétně pro MaB, protože dotaz asi přehlédla.
           MaB píše:
           „Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…“
           Já se tedy podruhé ptám, jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimKy?
           Opakuji, že by to mělo být podle vás samotné SNADNÉ!

          • Kamil Mudra

           „Neboli francouzske reseni. Proste uplny nesmysl.“
           Nechtěl jsi napsat neřešení? Když holt pokulhává (či spíše skoro stojí) praxe za literou která řešení předkládá, – tak co bys čekal? Proč asi neustále kladu důraz na tu DŮSLEDNOST?

          • MaB

           Takže upřesnění, Kamile. Týká se to všech těchto, pokud jsou ty symboly nápadné (ostentativní)

           Náboženství ve Francii:
           • Christianisme catholique (48 %)
           • Christianisme protestant (3 %)
           • Christianisme orthodoxe (0,6 %)
           • Judaïsme (0,7 %)
           • Islam (5,6 %)
           • Hindouisme (0,4 %)
           • Bouddhisme (2 %)
           • Une autre religion (1 %)

           Ad vittta:
           Máte pravdu, vyřazení koloběžek z provozu v době stávky mělo být zřejmě v rámci té podpory „občanské neposlušnosti a nenásilného odporu“, i když ne tak docela. K jejich rozbití násilí potřeba bylo. Mají asi pocit, že tak brání i rozpadu klimatu, čili „zabili dvě mouchy jednou ranou“
           Policie je už týden velmi zaměstnána jinde, jak asi vite.
           máte ve wiki:
           Extinction Rebellion, česky Rebelie proti vyhynutí, (zkráceně XR) je mezinárodní sociálně-politické hnutí…

          • Kamil Mudra

           „Já si zkusil u ikonky nastavení toho videa zadat titulky na češtinu a šlo mi to docela dobře :-)“
           Jo nastavení je snadné. Ale ten výsledek je hrozný. Než si člověk stačí přebrat co to vlastně čte tak uběhne dalších několik řádků. To je horší než překládat text se slovníkem v ruce.

          • vittta

           Tak policie je už týden zaměstnána jinde….
           Mám tomu rozumět tak, že pokud je policie zaměstnána někde jinde, pak je ve Francii povoleno porušovat zákony a ničit v tomto konkrétním případě cizí majetek?
           Mohl bych znát příslušný paragraf tohoto zajímavého zákona?
           Vy máte vůbec zajímavé zákony.
           U toho videa, které mě dle vás nezajímá (pracujete pouze s fakty, které můžete prokázat, jak známo) píšte třeba toto:
           „To je jen další ukázka toho, s jakou brutalitou si představitelé extrémní pravice dovolí jednat před dětmi s matkou jednoho z nich. Jako s delikventkou, i když ji žádný zákon nošení šátku ve veřejných prostorách nezakazuje. Cíl: rozdělovat národ všemi proztředky.“
           Berme to z pohledu zákona, před kterým jste si ve Francii všichno rovni, jak často uvádíte.
           Je zákonem zakázáno, používat jakousi brutalitu jednání s nějakou matkou v šátku před jejím dítětem? (jakou brutalitu máte na mysli nevím, neumím francouzky)
           Pokud to zakázáno je- proč nepracovala policie?
           Pokud to zakázáno není, v čem spatřujete problematičnost takového chování?

          • Kamil Mudra

           MaB díky za takové „upřesnění“. Ještě že píši o té srozumitelnosti :-)
           Co znamenají ta procenta v souvislosti s nápadností?

          • MaB

           Kamile, to jen abyste viděl, jaká jsou ve Francii náboženství, (procent si nevšímejte).
           Nápadnost se týká jejich symbolů. Opravdu jste to nepochopil ?
           Tak ještě jinak:
           Stát – jedním ze symbolů je vlajka.
           Katolická víra – kříž

           ad vittta
           Stači predstavit si svou matku a sebe na místě té ženy a jejího syna. Někdo ji před vašimi spolužáky a celým tím plénem napadne kvůli tomu, co je její intimní součástí. Říká se tomu empatie.

           Pokud jde o policii, nemuze vzdy zabranit vsemu – ani v Parizi, ani v Ostrave, bohuzel…

          • vittta

           Zajímají mě fakta, ne kecy.
           A vy pracujete vždy s fakty.
           Tedy potřetí:
           Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?
           Nějaké představy si nechte k francouzkému soudnímu přelíčení.
           Srovnávat masivní ničení koloběžek trvající celé hodiny s vraždou šílence, trvající několik minut pak je klasický tancuj, tancuj, vykrůcaj.
           Ale když jste to už uvedla, policie vraha stíhala, a v podstatě dopadla.
           Stíhá francouzká policie vandaly, třeba na základě svědeckých výpovědí, kamerových záznamů, a kolik padlo obvinění na základě zjištěných skutečností?
           Nezpochybňuji, že policie nemůže zabránit všemu, ale policie se ve vyspělých zemích trestnou činností minimálně „na oko“ zabývá.

          • MaB

           Zajímají mě fakta, ne kecy. (vittta)
           Nedovedete si představit, že ten chlapec a jeho kamarádi mohli být tím, čeho byli svědky, šokováni i traumatizováni ?
           Nejste schopen empatie ? Nejste sám, ale v tom případě je zbytečné něco vám vysvětlovat.
           .
           Co říkáte tomuto případu ne matky, ale jednoho znamého otce?
           Všichni ti nenávistníci, závistníci, lháři a „hateři a udavači, kvůli kterým vypadáme jak banánová republika“ (premiér) si dovolí tvrdit, že od února 2017, kdy začal platit tzv. lex Babiš, Agrofert načerpal dotace celkem za 451 milionů, když pan Babiš říká, že ve střetu zájmů není. A stejně tak tvrdí, že v případě Čapího hnízda se ničeho nezákonného nedopustil.

           „To byla největší sprosťárna. Moje dcera, která má 40 let, má ráda koně, přišla s tímhle projektem a já bych chtěl vidět nějakého tátu, když přijde dítě, že chce realizovat nějaký projekt, že mu to odmítne,“ dotčený Babiš.

           Vittto, vy sám máte dceru. Patříte mezi ty „táty bez srdce“, ty necity, kteří otce Babiše nechápou ?
           A nebo dokonce (chraňbůh !) mezi ty „sprosťáky“, kteří, když za nimi jejich „dítě“ přijde a chce realizovat podobný projekt, tak mu to odmítnou !? !:(
           https://storyfa.com/event/112086115/babis-v-blesku-odmitl-rezignaci-vypadame-jak-bananova-republ

          • vittta

           Opakuji, tohle zkoušejte u fracouzkých soudů, kdo má jakou empatii, tam to možná obstojí, ale ne u mě.
           Píšete jen fakta, která jste schopná doložit, tak JASNĚ napište, jakou reakci to vyvolalo, a jak taková fakty doložená reakce souvisí s francouzkými zákony.
           A mám nejen dceru, ale i syna, a děti byly u mě, větší část roku, jmenovitě dcera je u mě přes týden, a u matky o víkendu.
           Takže se musím starat o chod domácnosti, učení, kroužky a tyhle věci, a to sám, protože moje labuť je tady o víkendech, a o prázdinách.
           Syn byl u mě pořád, a to od 15 měsíců do 6 let, a pak od 12 do 21.
           A to samé, hokej, učení…
           S tátama bez srdce jděte laskavě do prdele, s nějakýámi vašimi pschopatickými dedukcemi!
           A Babiše do toho taháte proč?
           Já ho nemusím, ale je to velkou většinou zvolený premier, a jestli se něčeho nezákonné dopustil, nebo ne, o tom nerzhoduji já, ale soudy, byť jsou samozřejmě vystaveny mnohým politickým tlakům.
           A 451 milionů je částka, kterou oligarchové tady, ale i kdekoliv jinde, vůbec nepočítají, to je jen vějička pro lidi.
           Tihle jedou v miliardách, Babiše nevyjímaje, a dobře si přeložte to „Babiše nevyjímaje“, protože Babiš je jedním z nich, ne jediný, a lid to dobře ví.
           Že se o tom mluví je jen politika, kdyby Babiš někde přišel k 5 000 000 000 000 000 000 000 000, a nebyl ne zrovna loajální premier, tak si ho nikdo ani nevšimne!

          • vittta

           Ještě upřesním, že právě jiný vesmír, ve kterém tihle lidé žijí, nutí Babiše, aby někdy reagoval hloupě, ale má k dispozici houf dobře placených právníků, kteří jeho jednání, dotační, do zákonů nějak nacpou, což ale není chyba jeho, ale těch zákonů, případně kontrolních mechanismů, a zákony tvořili vesměs ti, co mu jeho jednání dneska velkohubě vyčítají!

          • MaB

           S tátama bez srdce jděte laskavě do prdele, s nějakýámi vašimi pschopatickými dedukcemi!
           A Babiše do toho taháte proč? (vittta)
           Proč Babiše ? Nediskriminuji ho jakožto otce, cítí se být nespravedlivě poškozen, stejně jako ta muslimská matka. Srovnání obou považuji za zajímavé.

           Ale vittto, vy jste propadl v testu IRONIE, kterou zde sám tak rád praktikujete. Víte vy vůbec, co „ironie“ znamená ?
           Nepochopil jste, nebo jste reagoval, aniž jste četl ? :))

          • MaB

           vittto, pro vas upresnim, abyste napriste vedel, ze:

           ironie = úmyslné a průhledné vyjádření protikladem, výsměch; úmyslné užití slov takovým způsobem, že význam sdělení se odlišuje od jejich významu doslovného (obvykle je jeho protikladem); (slovnik ABZ)

          • vittta

           Ironie musí především sedět.
           Babiš ale v ulicích nevraždí, neznásilňuje, nebo nezapaluje auta, nebo ano?
           I když…vlastně ve Francii tyhle problémy nemáte.
           Vy nediskriminujete Babiše, třeba tohle má být asi ironie.
           Ale není, protože vy sice o rovnosti a (ne) diskriminaci pořád píšete, ale ve skutečnosti je celá vaše liberálně. demokratická společnost na diskriminaci postavena.
           Diskriminujete vaše ženy (bez rozdílu barvy pleti), vaše bílé občany, vaše sexuální většiny, dokonce diskriminujete i vaše politiky či politické názory.
           Děsně ironické.
           A nyní POZOR:
           „Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?“

          • MaB

           vittto, zase předvádíte, čemu se říká „být nachytán na švestkách“ .
           Vykrucujete se, odvádíte pozornost, protože jste přistižen. jak podvádíte. Jste tak průhledný !
           Ale ta vaše až dětinská naivittta je odzbrojující, to je fakt… :))

           PS:
           Chcete vědět ? Najděte si ! Je to tam .Nebo se zamyslete.

          • vittta

           Jo, jo, nachytala jste mě pořádně, na těch švestkách.
           Ale ještě si dovolím takový dotaz, na který samou radostí, jak jste mě nachytala, zapomínáte odpovídat.
           Prosím znovu o FAKTA, je to o vás tady známo, že pracujete jedině s fakty-
           „Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?“

          • vittta

           Ale jelikož jsem kavalír, a umím se chovat k ženám, zareaguji i na váš odkláněcí taneček.
           Píšete mi přesný výklad slova ironie.
           Dobře.
           Pak mi konkrétně ukažte, kde jste ironii, definovanou tím výkladem použila.
           Já vím, co jste psala, a jak jste to myslela, ale napasujte mi to na vámi tady definovanou na ironii.
           Já tomu říkám trapárna a diskuzní taneček, pokud odpovíte vy, pak PŘESNĚ vysvětlím, v čem spočívá ta trapárna a ten diskuzní taneček.
           A to fakt nechci mluvit o tom, že jste neuvedla zdroj, a ten váš argument Babišem je třeba číst asi tak 4x, aby z toho vůbec něco vyplynulo, má to poněkud kostrbatý formát, soudím, že jste to ukradla v nějakém článku, kde jste se to dost neuměle pokusila sama vytrhnout z kontextu, a dát tomu kontext váš.

          • kočka šklíba

           Také by mě vittto zajímalo kde se MaB dopustila ironie, tak počkáme :D . A rovněž by mě zajímalo to co vás, tedy : „„Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?“ Ale fakta ne domněnky :D :D .

          • MaB

           Prosím znovu o FAKTA, je to o vás tady známo, že pracujete jedině s fakty-
           „Jakou reakci to tedy vyvolalo u vámi uvedených, a též jaký to mělo dopad na syna té muslimky?“ (vittta)

           Tak tomu se říka „být drzý jak opice“. :))
           Ten odkaz jste sem dal vy sám a já vam ho mám vysvětlovat ?
           Znamená to, že to dáváte, aniž byste si předem přečetl a pochopil ?
            11.12.2019 – 21.49vittta
           Jen aby to stačilo…
           A co je nového ve Francii?
           NIC!
           https://storyfa.com/event/112086115/babis-v-blesku-odmitl-rezignaci-vypadame-jak-bananova-republ
           „Lídři francouzských politických stran požádali lídryni strany Národní sdružení Marine Le Penovou, aby se za provokativní chování Juliena Odoula omluvila a vyloučila jej ze strany. Marine Le Penová odpověděla, že Julien Odoul byl „nejapný“ a „měl mlčet“. Ze strany ho však nevyloučila “
           Dál si najděte u sebe sám.

          • vittta

           Ale no tak, MaB.
           Ten můj vámi uvedený příspěvek zní takhle:
           Jen aby to stačilo…
           A co je nového ve Francii?
           NIC!

           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kolonizace-naruby-Hidzabem-to-zacina-Komu-se-nelibi-ze-jsme-muslimove-musi-odejit-Desive-svedectvi-z-Francie-606577

           Tenhle odkaz jsem dával já.
           Co zde odkazujete teďka vy, to je nějaká diskuze, nebo co, nějaký nový odklon, či co.
           Ale tam jste pak odkázala nějaké video ve francouštině, a na to jste sama reagovala, že si:
           „Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…“
           A o to jde, to mě zaujalo, co si tedy každý snadno představí, jaký dopad to mělo, a na to se vás asi po šesté už ptám.
           Je to tak těžké pochopit?

          • vittta

           Jo- a nezapomeňte na tu ironii, je to „slovo do pranice“, jak vidíte, i Kočku by to zajímalo.

          • MaB

           A to fakt nechci mluvit o tom, že jste neuvedla zdroj, a ten váš argument(…..), že jste to ukradla v nějakém článku, kde jste se to
           dost neuměle pokusila sama vytrhnout z kontextu, a dát tomu kontext váš. (vittta)

           A jak vidět, vaše drzost nezná mezí !
           Zdroj uveden nejenže je a jak si můžete ověřit, cituji z nej výrok otce Babiše zcela přesně.
           13.12.2019 – 10.12MaB
           https://storyfa.com/event/112086115/babis-v-blesku-odmitl-rezignaci-vypadame-jak-bananova-republ

           „To byla největší sprosťárna. Moje dcera, která má 40 let, má ráda koně, přišla s tímhle projektem a já bych chtěl vidět nějakého tátu, když přijde dítě, že chce realizovat nějaký projekt, že mu to odmítne,“

           To si o ironii přímo říká, nemyslíte ? Tak schválně, jaká by byla ta vaše ?

           Pš: Neměl byste užívat cizí slova, jejichž význam neznáte, to dělají jen snobové.
           Ke „kavalírovi“ máte zatím hodně daleko, pokud to není z vaší strany ironie…:))

          • vittta

           Tedy pardon, zřejmě jste špatně pochopila dotaz.
           Vy tady kopírujete, co jste už napsala, ale já měl na mysli, že mi vysvětlíte, kde je ta ironie, v těch bodech, jak jste jí sama definovala.
           Při čemž doplním, že body nijak nerozporuji, jen vám usnadní odpověď, protože nyní už oba víme, co to ironie je, a vidíme to stejně.
           O ironii si to možná říká, ale v jiném kontextu, a především by to muselo být celé, nejen tenhle výňatek z nějakého nespecifikovaného článku.
           A ano, ten kavalír je skutečně ironie, co, ironie, to je otevřený výsměch.
           K vám se totiž žádný muž nemůže jako kavalír chovat, je to buď váš otrok- ale pak to není kavalír- nebo se vám směje, a pak to není kavalírství, ale ironie.
           Skutečný kavalír by s vámi- v tomto případě- tedy v politické diskuzi, hovořil s lehkou koketerií, lehkou nadsázkou, a používal by vybranějších slov- ale jak jsem uvedl, u vás to není možné, s ohledem na vaše ubohé chování, takže pokud by to někdo dělal, byl by spíše v roli otroka.
           Pokud by se k vám jako kavalír někdo choval v reálu, pak jedině proto, aby vás dostal do postele, jiný důvod by to nemělo, protože pochybuji velice, že se v reálu chováte jinak- tedy v praxi, jakékoliv kavalírství by skončilo, pokud už byste nemohla sex teoreticky nabídnout.
           Ke skutečné dámě se ale muž- kavalír, chová kavalírsky bez ohledu na jakýkoliv osobní profit, tedy klidně i v jejích 110 letech, i kdyby to byla bezdomovkyně na ulici- a i tam mohou být v tom slova smyslu dámy.
           No a od vás je tady další, poněkud neumělý pokus o ironii, když jako tvrdíte, že neznám význam toho slova.
           Ale, zdůrazňuji, je to jen pokus o ironii, jinak je to- jak jinak- trapné.

          • MaB

           ..ten váš argument Babišem je třeba číst asi tak 4x, aby z toho vůbec něco vyplynulo, má to poněkud kostrbatý formát, (vittta)

           Co řekl pan Babiš se vám zdá kostrbaté ? Nedivte se.
           Premiér ČR je Slovák, který mluví česky, proto byste měl u něho ocenit snahu a být k jeho slovnimu projevu velkorysý. Vy snad mluvíte slovensky perfektně, kavalíre ? :))

           kavalír = čestný, charakterní člověk

          • vittta

           Ne, neumím perfektně slovensky, a ani to nikde netvrdím.
           Ale dosti Babiše, kterým se snažíte už delší dobu odklonit téma.
           Budeme se věnovat našemu tématu.
           Tedy psala jste:
           „„Snadno si kazdy predstavi, jaky dopad to melo na jejiho syna a ostatni zaky a jakou reakci to vyvolalo u muslimskych i nemuslimskych matek…“
           A já se ptám, jaký dopad to mělo na jejího syna, a jakou reakci to vyvolalo u muslimských matek (zde jsem v dotazu vypustil matky nemuslimské), a pokud na tom trváte, pak klidně napište i reakci nemuslimských matek.
           A ne, kavalír není čestný a charakterní člověk v tom smyslu onoho slova.
           Je to člověk, který se chová slušně, v podstatě především k ženám.(není to nutné pravidlo- v českém jazyce se lze kavalírsky zachovat i k muži, ale moc se to nepoužívá v tomhle smyslu)
           Což samo o sobě nemusí čestnost a charakternost nijak zaručovat, jde o projev chování, ne povahy.
           Ano, i zcela bezcharaktrení a nečestný člověk se může chovat jako kavalír, jde tedy o projev především vnější, ne vnitřní.
           Čehož mnozí muži i- a nebojím se to říci- zneužívají.

          • MaB

           Ne, neumím perfektně slovensky, a ani to nikde netvrdím. (vitta)
           Proto byste neměl kritizovat „kostrbatou“ češtinu A. Babiše :)

           Samozřejmě porovnávám Čechy a Francouze a vy jste mi pomohl pochopit, v čem asi je ten hlavní rozdíl.
           Vaše chápáni kavalira:
           „A ne, kavalír není čestný a charakterní člověk v tom smyslu onoho slova.
           Ano, i zcela bezcharaktrení a nečestný člověk se může chovat jako kavalír, jde tedy o projev především vnější, ne vnitřní.“

           Francouzi jsou v podstatě velice konzervativní národ, hrdý na svou historii, jazyk a kulturu. Nemalou roli tam hraje právě rytíř*) a rytířské chování, které mělo svá pravidla – mravní kodex zásad, (známe z literatury, A. Dumas aj)
           • statečnost (prouesse), odvaha (courage)
           • věrnost (loyaulté),
           • velkorysost (largesse),
           • zdvořilost, ohleduplnost k ženám (courtoisie),
           • čest (honneur)

           A oni to mají „v krvi“ a musím za sebe říci, že tohoto jejich šarmu si u nich velmi ceněním.

           *) kavalír, caballarius (lat) chevalier (fr)

  • vittta

   Pravicové partaje v čele se sociálním demokratem Petříčkem, jak skvělá vize!
   Ona ho manipuluje, a on se neumí bránit, a přistoupil na tu hru.
   Milion chvilek ve skutečnosti nic nepožaduje, není to tak, že se jim nelíbí způsob vládnutí, jim se nelíbí konkrétní osoby.
   A konkrétně max. jejich zahraniční politika, kterou ale tyto osoby vůbec nedělají, je jim jen přisouzena pomocí lží.
   To je ten ruský šváb Zeman a jak drze jezdí do Číny a jiné, absolutní nesmysly.
   Navíc redaktorka pracuje se lží, na Letné bylo 150 000 lidí a na Václaváku včera max. 25 000, což je číslo úúúplně jiné, než s jakými se pracuje, a nechápu už nyní, proč se oficiálně tyto čísla nezpochybní.
   No, nemluvil dobře, protože on se snažil o rozhovor, a redaktorka o manipulaci.
   Co je kurva komu do toho, že má někdo miliardy, když to lidé vědí, a volí ho?
   Daleko nebezpečnější je miliardář, který nikde vidět není, ale jeho aktivity politické také jsou, třeba Soros, a mají dalekosáhlé politické důsedky na celých kontinentech.
   Řešení je tady jen jedno, zrušit možnost mít miliardové majetky.
   Kdokoliv tak obrovský majetek má, ten reálně může dneska ovlivňovat chod celé planety, rozhodovat o míru a válce, o ekologii, dokonce o etnickém složení států.
   A jakoukoliv politickou funkci na to nepotřebuje.

  • Saul

   Tak už sis rozšířil obzory a doplnil si vědomosti o významu slova fake, vito?
   To je skvělé, už bylo po tom tvém mnohaletém fejkování načase.
   Film Nabarvené ptáče je samozřejmě „fake“, neboli fikce a pan režisér Marhoul ani nic jiného netvrdí.

   Ale víš, co by opravdu stálo za to?
   Natočit impozantní film třeba o polském masakru v Jedwabném, případně v Kielcích.
   Řádění Poláků v tom Jedwabnem už impozantně dokumentaristicky zpracovala ve své obsáhlé studii Anna Bikont.
   https://www.kosmas.cz/knihy/135673/my-z-jedwabneho/
   Doporučuji!
   Nepochybně tam najdeš i něco pro svou osobní inspiraci, abys ještě účinněji než dosud mohl volat po pogromech,
   „bratře“ Slovane.

   • vittta

    Úplně mě stačí tenhle řádek z popisu díla.
    „Na základě svého studia tehdejších materiálů nám autorka přibližuje situaci a dobu, v níž tehdy xenofobní nálady v Polsku vznikaly.“
    Zatracená xenofobie, co?
    Ale vidíš, nejen Němci, nejen Němci.
    To Slované by se měli stydět.
    Což je i „odkaz“ Marhoulovy sračky.
    |Vlastně za to Němci ani nemohli, to všechno nacisté a Hitler.
    A Poláci.
    A Češi v Letech.
    Jenže my máme velkou zbraň- trauma z r.1945, jak popisuje Padevět.

    • Saul

     Čekal jsem, že se nějak konkrétně vyjádříš k mému textu o brutálním vraždění žen a dětí polskými „vlastenci“.
     Mám tvé odklánění chápat tak, že ho potvrzuješ?
     A chápeš…to už za mne pro tebe bez otazníku.

     • vittta

      Založ si článek.
      Navíc jsem už jednou uvedl, že s popíračem holocaustu se o takových věcech bavit nebudu.

      • Saul

       Článek je článek, vito, a diskuse je diskuse.
       Tam se holt musí argumentovat.
       Dokonce i když se do té diskuse připlete nejen nácek, ale třeba i (snad jen) advokát pedofilů.
       Ale teď je diskuse o polských „vlastencích“ v Jedwabnem a Kielcích.
       Na tomto tématu ses tedy evidentně vyčerpal a to hodně brzy.
       Nebo chtěl bys k tomu chtěl ještě něco zásadního dodat, než otevřu tvá další frustrující traumata?
       Neboj, nic osobního.
       V roce 45 jsi tu ještě nebyl.
       Naštěstí.

        • Saul

         „Kde je ta diskuse?“(vita)
         Aktuální otázka.
         Ve srovnání s tou minulou, kdy jsi ještě chodil „diskutovat“ jinam(než tě vyhodili), je současná diskuse v prdeli.:-)
         Každopádně jsi sám teď otevřel téma holocaustu, tak se tě znovu a po neklikáte ptám na události v Polsku.
         Svůj názor, kdo v Jebwabnem a v Kielcích vraždil snad napsat můžeš, ne?

          • embecko

           To je nadhera…bohuzel majitel neni detailista, to by pak sla cena jeste asi nahoru. Auto je nafocene na prodej, ale neni uvnitr vycistene/ vyluxovane? Takovemu pristupu nikdy neporozumim…pak ta latovka v zadech zadniho sedadla, navic pritazena vratovymi, o 3 cm delsimi srouby :o) Ja vim, ze je je to jedno, ale dabel sedi v detailu a takovehle blbosti hned uhodi do oci.
           Jinak Corbynuv odvazny socialisticky program netahne a labouriste od roku 1935 poprve padli pod 200 kresel a oproti minulym volbam ztrati 70 mandatu.

          • vittta

           Tohle třeba nevidíš, ale ty sedačky u Moskviče měly takový trojúhelník v čalounění, ne nějaký samet.
           To samé tapecírung.
           Také mě dráždí, že stroj není dvoubarvý, jak Moskviče bývaly, i když nevím, jestli to dělali u 410.
           Nebo to rádio….to je křupanský.
           Tohle koupit, tak musíš zjistit, jak to bylo, jestli tenhle odstín modré vůbec dělali, jaké rádio, tyhle detaily, no.
           Mít ho do originálu, už tam není ani za půl míče.
           Už jsem pátral, a v tomhle typu třeba sedačky byly koženkové.

          • embecko

           Ovsem uzasne tam jsou ty najete kilometry. I kdyz pak hned vznika otazka, proc neni interier puvodni, kdyz s autem nikdo nejezdil.

          • vittta

           To podle mě natočili od renovace.
           Já nelenil, a díval se po netu, a přesně tenhle stroj byl k mání v lednu 2018.
           Asi to koupil nějaký Němčour, a zase to prodává….všimni si třeba těch buranských pneumatik, jsou moc široké prostě, na první pohled.
           Někdy se nedá sehnat přesná guma, a ani to není účel, protože má blbé jízdí vlastnosti, ale užší guma se prostě sehnat dá v té velikosti.
           Já bai voko dodělal svůj stroj letos v červenci, a najel jsem 2000 km, veteránista svůj stroj stále prohání.
           Problém byl ovšem v tom, že nikde nikdo lepší Volhu neměl, dokonce ani v těch muzeiích, abych vykoukal, jak ten,či onen detail má přesně být.
           Kdybys jen viděl ty lajdácky restaurované stroje……
           Oni už ti Ukrajinci, co se to od nich vozí kolikrát nadělali strašlivou paseku, a Rusové zase mají rádi všelijaké metalýzy, takový tuning, jenže to je také k hovnu.
           A někdo nemá také škváru na pořádnou renovaci, ono to něco stojí, ale mít volhu hnědou, to je řepárna.
           Můj stroj je bílý, s lehkým nádechem do slonové kosti.
           Takové se dělaly, ale také nevím, jestli úúúplně přesně takhle, ale rozhodně to neřve!

          • Saul

           Vito, ty popleto….
           Do ringu se hází ručník, ne starý auta.
           Tak si to zapiš za uši a až ti zase příště dojdou argumenty, pošli odkaz na nějakej froťák.
           Ale tak aspoň že jsi udělal radost embéčku.
           Na veterány se podívám rád, ale moc tomu nerozumím.
           Já dělám spíš do kumštu.
           Teď jsem třeba zainvestoval do Faltýnka.
           Co tomu říkáš?
           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mazal-z-hane-faltynek-opet-prodal-obrazy-podnikatelum-za-statisice-84853?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
           Myslím, že vedle toho Kupky a dalších českých mistrů , co mi visí v hale se bude hezky vyjímat.

          • vittta

           Tady diskutujeme o veteránech, co do toho taháš něco jiného?

          • embecko

           No je pravda, ze jsem asi po 50 letech byl opet v Technickem muzeu a prve, co na mne dolehlo, byla takova celkova zaprasenost a neudrzovanost exponatu.
           Jinak, co se veteranu tyce, tak jsem koukal, ze na Zapade se do prve veteranske ligy dostaly Tatrovky, T77 dokonce vyhrala svoji kategorii na Pebble Beach Concours d Elegance:

          • Saul

           „Tady diskutujeme o veteránech, co do toho taháš něco jiného?“(vita)

           Ach tak…
           To ovšem nebudu rušit.
           Protože až dodiskutujete, jistě se rád vrátíš k našemu původnímu tématu Poláků, Jedwabného a Kielců, ze kterého jsi vzal tak rychlým odklonem nohy na ramena.
           Na druhou stranu tě trochu chápu, docela děsivé téma, pro tak citlivou slovanskou duši, že?

           Nicméně tvůj názor na mistra Faltýnka by mne upřímně zajímal.
           Takto se náhle umělecky vyšvihnout, to je přece něco úžasného.
           Nemyslíš?
           Opravdový talent!
           Kdybys také zvažoval koupi nějakého jeho díla, poraď se nejdříve se mnou.
           Abys snad nenaletěl a nepověsil si do stodoly nějaký „fake“.
           Máš na ně docela smůlu…

          • vittta

           Tak co votravuješ?
           Téma Poláků tady snad nikdo neotvíral, nebo ano?
           Mistr Faltýnek je mi u prdele.

          • vittta

           To už je jiná liga, především finanční.
           Ale zaprášenost exponátů mi také neunikla, třeba v Kopřivnici v Tatře.
           Lepší kousky jsou k vidění na každém lepším srazu.
           Ne tolik, ale v lepším stavu.

          • Saul

           „Téma Poláků tady snad nikdo neotvíral, nebo ano?“(vita)

           No, když si vyroluješ nahoru, tak tam sice o veteránech nic nenajdeš, ale je tam tvůj odkaz na jistý „ impozantní článek“ v PL.
           Zřejmě byl pro tebe impozantní až tak, že sis ho ani nezvládl přečíst.:-)
           Tak proč se ti nebozí Valentovi prestižní žurnalisté dřou s takovými slátaninami, když už to ani vita nečte?

          • vittta

           Nechápu, kde je tam co o Polácích?
           Jedině snad vyjádření Marhoula, že film se neodehrává v Polsku.
           A ty přijdeš s nějakou historkou o nějakém pogromu v polské vesnici, která má zřejmě zakrýt holocaust nejen Židů ze strany Němců, a podáš to tak, jako kdybych já snad tvrdil, že v Polsku měli obecně rádi Židy.
           A pak napadneš Slovany, ne tak úplně bez kontextu, protože Marhoulův vylhaný film je o židovském chlapci a Slovanech, čímž zásadním způsobem manipuluje historií II. světové války.
           Já ti tvůj politický názor neberu, ale zpochybňovače zásadní role Německa a nacismu na válečných hrůzách v Evropě fakt nemusím.
           Sorry jako.
           A politická diskuze o podstatě předválečných režimů, nacismus v Německu nevyjímaje, s tebou není možná.
           Tak co chceš?
           Tady si dál vytahuj nějaké moje komenty k těmto událostem, a hoň si u toho ptáka, ale neser se do diskuze o těchto věcech.

          • Saul

           „Nechápu, kde je tam co o Polácích?“ ( viíta)
           Kdyby sis svůj vlastní odkaz přečetl, dověděl by ses, že tam je toho o Polácích dost, kromě spousty podsouvání a hovadin.
           Takže bych ti doporučil více soustředění a zaujetí.
           Třeba takového, jako dosahuješ při prohlížení pedofilních fotek, dobytku.

          • vittta

           Hmm, hmmm…
           Pedofilní fotky…
           Založ nové téma, jestli chceš diskutovat o pedofilních fotkách, ale nevím nevím, jestli někdo zareaguje.
           Ale k tématu.
           Nebuď taková citlivka, a pomož nebohému.
           Co je tam o Polácích?
           Třeba neumím číst.
           A také se rád podívám, jak chápeš psaný text, třeba je chyba na mé straně.
           Napovím, že podstata odkazu spočívá v tom, že si Marhoul celý děj vymslel, resp. vědomě použil už vymyšlený námět, kde autor nejen že sám nezažil co popisuje, ale naopak ho Poláci zachránili i s jeho rodinou.
           A mě na tom zaujalo, jak Marhoul použil velice závažné historické téma, aby ve výsledku naprosto překroutil historické reálie.
           Lze natáčet třeba Piráty z Karibiku, i to má nějaký historický kontext, ale holocaust je téma citlivé a ošemetné, tam by měly jít žerty a osobní ambice stranou.
           A jeho ambice je získat nějakou cenu, a zapsat se nesmrtelným písmem do světové kinematografie, a to tak, že překroutí dějiny k obrazu svých pánů.
           Jenže mu to nějak nevyšlo, jeho páni o veledílo nestojí, prostě jim vykouřil až moc.
           Teď jen záleží na tom, jestli se oskarová komise lekne, a raději cenu udělí, když je to tak závažné téma.
           Aby nevypadali- a teď se podrž- jako že straní Rusku!

          • Saul

           Pedofilní fotky už jsme kdysi probrali, na ty nerozostřené, jak jsi hrozně moc toužil vidět, zkus nějaké jiné stránky.
           To nemohu sloužit, ale ty jsi šikovnej, určitě si poradíš.

           „Nebuď taková citlivka, a pomož nebohému.
           Co je tam o Polácích?
           Třeba neumím číst.“(víta)

           A třeba si slepej, nebo tupej.
           Já myslím, že přímo impozantně tupej:-)
           https://janica9.wordpress.com/2019/12/06/vetva/comment-page-2/#comment-79816
           „V Polsku to už tak jednoduché Václav Marhoul neměl. Zažádal tam v roce 2014 o grant na film Nabarvené ptáče, který ani napodruhé nedostal. Je vidět, že ti Poláci, kteří o tom rozhodovali, věděli, která bije. Dodnes nenašel pro svůj film ani polského distributora.“
           Tak co nebožátko, píše se v tvém odkaze o Polácích?
           Zbytek toho co píšeš jsou zase jen kecy a tvé obvyklé blábolení z cesty, na které netřeba reagovat.
           Piráte z Karibiku :-)
           Pusť si radši Mášu a medvěda, vito.
           To by tě mohlo bavit , je to ruský a tak nějak to odpovídá i tvé duševní vyspělosti:-)

          • vittta

           Téma byl film, ne reakce Polska, které pro tvou informaci nebylo jediné, kde „to tak jednoduché neměl“.
           Takže to není o Polácích, ale o reakcích obecně, a ty jsi uvedl polský příklad na dokazování popírání holocaustu.
           No a tvé popírání zde opět potvrzuješ, že jako Poláci věděli věděli, která bije.
           Jinými slovy, ztotožnil ses s filmem, jehož děj je úmyslně smyšlený, a to tak, že směřuje holocaust na Slovany a v kontextu autora na Polsko.
           Tebe jen nechat uzrát, odkopeš se sám.
           To je jak starosta Novotný, který by rád překroutil dějiny II. světové války, ale sám má židovské předky, a nebýt Rusů, tak celá jeho famile vyletěla komínem dávno před jeho narozením.
           V německých pecích, ne polských.
           Pedofilní fotky, které jsi uvedl prohlásilo za pedofilní jen Forum 24 a ty.
           Ve skutečnosti na nich nebylo nic pedofilního vidět, vlastně tam toho bylo vidět jen velice málo.
           Ale- měli i lepší, jak psali, a o ty jsem vskutku projevil zájem přímo nebývalý.
           A jak se zdá, nejen já, i ESLP měl zájem, ale asi je také nedostal, a tak to zatím vypadá, že pedofilní orgie děly tak maximálně v samotném Barnevernetu.
           Co tam máš dál, ale nezdržuj.

          • Saul

           Co tam máš dál, ale nezdržuj.“(víta)
           Nerad bych tě zdržoval, vito, když máš teď ode mne žhavý tip na tu Mášu.
           Takže nového nemám nic.
           Jen bych tě poprosil o odpověď na svoji včerejší otázku, jak tě včera tak vyděsila, že sis začal hrát s autíčkama.
           https://janica9.wordpress.com/2019/12/06/vetva/comment-page-2/#comment-79879
           Kdyby ti šly zase očička šejdrem a neviděl jsi ji, tak myslím tuto :
           „Svůj názor, kdo v Jebwabnem a v Kielcích vraždil snad napsat můžeš, ne?“

           Takže kdo, vito?
           Kdo by se měl za ty události stydět, slovanský kavalíre?
           A ne že budeš zase překrucovat dějny, řeporyjče.
           Hezky s pravdou ven!

          • Saul

           A až dosleduješ pohádku ( a zapneš si poklopec), můžeš se ještě podívat na tato fakta, která k Mahoulově fikci nemají zase tak moc daleko.
           https://www.databazeknih.cz/knihy/zlata-zen-170749
           K napsání knihy J. T. Grosse inspirovala těsně poválečná fotografie, na které skupina polských venkovanů pózuje s lidskými kosterními pozůstatky. Autor nejdříve popisuje, jak v poválečných letech místní obyvatelé hledali na místech, kde za války stály koncentrační tábory, v půdě, v masových hrobech a na žárovištích pecí šperky a zlato (třeba i zlaté plomby), jak systematicky rozkopávali plochu táborů. Je to ovšem jen východisko k širší úvaze o podobě vzájemných vztahů. Autor dále líčí, jak za války obyčejní Poláci prodávali zbídačeným Židům, kteří jeli v transportech do koncentračních táborů a vesměs zde zahynuli v plynových komorách, pohárky vody za zlato, šperky nebo nesmyslně přemrštěné ceny. Popisuje, jak na venkově obyvatelé vsí pronásledovali, okrádali, znásilňovali a zabíjeli židovské obyvatele, kteří se pokoušeli ukrýt před Němci. Obzvláště otřesná je scéna, kde líčí, jak skupina polských venkovanů v lese umlátila mladou Židovku a dvě její docela malé děti. Obdobně se zabývá jevem, kdy židovské rodiny, které se ukrývaly na venkově, musely za úkryt a potraviny platit horentní sumy, a přesto je jejich „ochránce“ posléze udal. Autor velmi pečlivě dokazuje, že lidé, kteří páchali tato zvěrstva, nebyli kriminálníci nebo duševně vyšinutí jedince, ale docela obyčejní „slušní“ lidé, kteří mnohdy požívali vážnost jako představitelé místní samosprávy nebo spolků. Co je opravdu zarážející, že toto pronásledování a vraždění bylo i lidmi, kteří se těchto činů přímo nezúčastnili (rozuměj převážnou částí veřejnosti) považováno za správné nebo přinejmenším akceptovatelné. Gross se zmiňuje i o opačných případech, kdy obyčejní Poláci nezištně pomáhali židovským rodinám, avšak často o tom nechtěli vůbec mluvit (mnohdy i mnoho let po válce), aby na sebe nepřivolali hněv svých spoluobčanů. Gross vše líčí přesně, s citem pro detail, zdánlivě zcela nezaujatě, jeho argumenty jsou promyšlené a jsou založeny na úředních archivních pramenech či doložených výpovědích svědků. Velice poučné (a smutné) čtení o událostech, o kterých se raději příliš nehovoří (ale kolik takových témat je!). Je to další doklad toho, že za určitých mimořádných okolností jsou lidé schopni absolutně nepochopitelných zvěrstev a hnusných činů, a to často prováděných bez logických důvodů – prováděných prostě jen proto, že to doba vymknutá z kloubů dovolovala. Velmi doporučuji.

           Blbý, co vito?
           Tak třeba to nějak okecáš Pirátama z Karibiku.

   • vittta

    V čem vidíte vy Orwelův svět, když se tak blbě ptáte?
    Vy přece máte nejprve vysvětlit, jak vidíte Orwelův svět vy, a pak se ptát na souvislost.
    Nebo se mě zeptat, jak já vidím Orwelův svět, a pak se ptát na souvislost.
    Ale chápu, že dlouhodobým pobytem v totalitní zemi už jste načichla bezprávím tak, že neumíte rozlišit teoretické právo, kterým se tady oháníte, a jeho praktickou stránku, kterou u vás nikdo nevymáhá, resp. vymáhá selektivně.
    Zde je Orwelův svět představen jako absurdní totalita.
    Ekologičtí fanatici ničí cizí majetek, aby naplnili své, nutno zdůraznit NEZÁKONNÉ, nic méně vaší vládou tolerované vize.
    Policie proti nim nezasahuje.
    Kuriozní na to je to, že právě elektrifikace dopravy, byla nedávno hlavním pilířem jakýchkoliv ekologických aktivit.
    Tento tolerovaný postoj samozřejmě přeroste nakonec v to, že sám člověk produkuje ekologickou stopu (je zátěží pro matičku zemi) a je tedy třeba ho zničit.
    Teoreticky je toto Overtonovo okno už otevřené, ale zatím se týká jen bílých žen, které odmítají mít děti- z ekologických důvodů.
    Pokračování bude, že budou veřejně pranýřované, a následně i napadané bílé ženy, které ty děti mají. (na barevné ženy si nikdo nedovolí, zajedno by je jejich muži ubili, a za druhé by jim v tom pomáhala i police, která bude lynč bílých žen přehlížet, nebo vyšeřovat jen laxně).
    Přesně takhle jste se ze svobodné země stali porobeným chalífátem, kdy jen živíte a protěžujete svoje faktické pány, kteří k vládě nad vámi používají vaše zákony, aniž by se jimi sami řídili.

    • MaB

     V čem vidíte vy Orwelův svět, když se tak blbě ptáte? Vy přece máte nejprve vysvětlit, jak vidíte Orwelův svět vy, (vittta)

     Co je „Orwellův svět, je všem, kdo Orwella četli, jasné.
     Proto je v daném případě vaše přirovnání „přitažené za vlasy“, chcete-li, trochu hloupé :)

     „Stávkokazové“ = 3 600 koloběžek sabotovaných Extinction Rebellion.
     Zatímco veřejná doprava je ve stávce, elektrické koloběžky jsou dobré řešení k přemístění se z místa A do místa B. Pro některé proto byly terčem hromadné sabotáže. Aktivistická skupina Extinction Rebellion (XR) ohlásila ve čtvrtek „vyřazení“ 3 600 elektrických koloběžek z provozu … aby tak podpořila stávku.

     • vittta

      A co na to policie?
      Vy sice píšete korektně „vyřazení“, ale ve skutečnosti je z velké části zničili, což je -předpokládám, ale nevím to- dokonce i ve Francii trestný čin.
      Fakt, že šlo o ekologické aktivisty- můžete se to pokusit vyvrátit.
      A naopak můžete prokázat nějakým faktem, že šlo jen o stávkokaze, bez vazby na militantní ekohnutí.
      Pak by ale celý článek byl fake.
      Tedy konkrétní dotaz- je tento článek fake?

 6. vittta

  Krátké zamyšlení patologického lháře.
  V podstatě jde jen o tohle:
  „„Velice často slyšíte, že česká společnost není zdravá,“ začíná svou glosu Jiří Padevět.

  Ostatně – kdo by se divil. „Když se podíváte na to, co musela prožít v minulém století, na to, že od roku 1918 až do roku 1989 zažila jen dvě krátké radostné chvíle, když se podíváte na traumata roku 1938, 1945, 1948, vyhnání Němců, holokaust českých a moravských Židů, genocidu Romů, tak společnost může být těžko zdravá,“

  Všimněte si.
  Trauma 1938- každý zná.
  Trauma 1945- každý nezná, ani já ne, zkuste tipnout, ale souvisí to rozhodně z příjezdem sovětské armády.
  Trauma 1948- žádné nebylo, komunisty většina lidí chtěla, nikdo netušil, co se bude dít.
  Vyhnání Němců- žádné nebylo, byl to mezinárodně posvěcený odsun, proč by z toho mělo mít kdokoliv trauma, nevím. (postnacisté jako Padevět z toho trauma samozřejmě mají)
  Holocaust Židů- zde prezentován jako cosi českého, zajímavé je, že trauma se soustředí na Židy, nikoli na ztráty českého lidu.
  Genocida romů- z toho nikdo truma neměl, cikáni nebyli pilířem české společnosti a nebyli ani nijak rozšířeni,natož oblíbeni, zde ale prezentováno jako jakási podbízivá česká vina, Židé i Cikáni jsou vyňati rasisticky z Československých válečných ztrát jako nadřazená etnika, ztráty Čechů nestály Padevědovi za komentář.
  Odporný člověk.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-jiriho-padeveta-jak-jsme-onemocneli-z-historickych-traumat-84392?dop-ab-variant=100&seq-no=6&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 7. vittta

  Pro fainšmekry profesor Budil.
  Píše dobře, ale stejně je tam patrná určitá nevzdělanost, nebo prostě jen vnucená politická šablona, které si pan profesor vůbec nevšiml.
  Zde:

  „Sovětský svaz byl výtvorem západní utopické imaginace. Jako takový je proto součástí jak ruských, tak západních dějin. Tisíce ruských vlastenců bojovalo v občanské válce se zbraní v ruce proti bolševismu. Málokterý národ kladl takový ozbrojený odpor vůči komunistické ideologii jako Rusové, a žádný jí nebyl tak postižen.“

  Zní to děsně oduševněle, a v zásadě je to i pravda, jenže není mi jasné, kdo byli ti ruští vlastenci, co bojovali proti bolševismu, a především, a to je nejdůležitšjší- ZA CO TI RUŠTÍ VLASTENCI BOJOVALI?
  Za cara, za feudalismus, nebo zač vlastně?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Budil-Pavel-Novotny-vrchol-moralniho-rozkladu-Budouci-sef-ODS-Co-rusti-divaci-videli-606620

  • embecko

   „Pro fainšmekry profesor Budil.“
   Bohuzel uz jen pro disidenty a konspirativni alternativu.
   Podle meho je Budil vcelku objektivni a rozhovor mi prijde dost dobry.
   Co se ruskych vlastencu tyce, pak ti bojovali za stare poradky. A ty mohly byt jakekoliv, ale byly ruske a vlastenci meli predstavu, ze k nim patri.
   Podobne to bylo treba okolo voleb 1948 u nas. Komunisti do starych (jakychkoliv) poradku vnaseli chaos, na coz zareagovali prave cesti vlastenci.
   Ideologie temer vzdy stoji na velkych iluzich (ci je s sebou prinaseji). Kdybys rozpitval pohnutky vlastencu, bojujicich proti C&K, vlastncu z roku 89, anebo tech soucasnych, nakonec bys vzdycky narazil na nejakou nerealistickou predstavu- motiv..
   Vlastenectvi je sazka na historicky osvedcene metody moci a kulturni obsahy, pricemz jejich napln ci forma nejsou uplne dulezite.
   Vlastenecke je napriklad pritakani husitskemu hnuti i kdyz je jasne, ze se tam nedely jen hezke veci.
   Vlastnectvi je revitalizace narodniho mytu, ktery jako takovy nema realny zaklad.
   Tak bych chapal i Budila.

  • embecko

   Jeste k minulemu:
   Rusti (bili) vlastneci se zacali organizovat v okamziku, kdy bolsevici prinaseli jen zmar a rozklad a jejich odpor stal na predstave, ze stavajici rusky stat alespon trochu funguje a ze je mozno ho nejak ozivit. Coz se nakonec ukazalo jako neopodstatnene vychodisko. Bolsevici totiz vyhrali nakonec proto, ze vetsina lidi zila v podminkach, ktere je utvrzovaly v tom, ze stavajici rusky stat jiz nefunguje, neni mozne jej nejak rozumne obnovit a tedy je treba ho zborit a vystavet neco noveho.
   Zde take hledejme paralelu k hnuti Milionu chvilek a k postoji lidi s nim sympatizujicmii, ti jsou take presvedceni, ze tohle uz dale nechteji, nebot je to (stat) nefunkcni a tak ho chteji zborit. Proto jsou nekterymi nazyvani novodobymi bolseviky…ani zde nehoda neni nahoda.

   Momentalne ctu v pametech Zabrany o dobe voleb 1948 a tam ma takovou hezkou vetu, asi takhle:
   „Pravi vlastenci hazeli do uren (neplatne) bile listky, zatimco ti nejvetsi kriklouni- antikomunisti volili verejne Narodni frontu. A neni pochyby o tom, ze az se situace obrati, budou chtit nazpet pole a fabriky, kteri jim komuniste, diky jejich hlasum, jiste seberou.“
   Taktez neni pochyb o tom, ze kriklounu-antikomunistu, volicich (moderni) komunisty, jako treba Piraty, ci TOPku, jsou ve spolecnosti dobre 3/4. Rozhodujici jadro volicu je vzdy oportunni a vzdy mu jeho volba vyjde.
   To je dulezite vedet, nebot z toho vyplyva ono „selhani intelektualu“, kteri pochopili, ze bojuji marny mravni boj za nekoho, kdo je obratem podrazi…a tak si rekli, ze uz to stacilo, tentokrat se udelame pro sebe a na spolecnost, moralku a ideje hazime bobek.

 8. vittta

  Tak vlastenci, bojují proti monarchii měli představy realitsické, chtěli trojstátí, ne dualismus.
  Vlivem historické nabídky pak založili republiku, která původně cílem nebyla.
  Kdo by vystupoval proti, těžko by se mohl nazývat vlastencem, Rakousko nás vehnalo ho smrtící války po boku Německa,, nakonec v podstatě po r.1866, resp. 1871 už bylo Rakousko jen německým stínem,.
  Ale ruští vlastenci v tom slova smyslu mohli být obě strany.
  Tady tedy Budil dle mého střelil vedle, bolševická revoluce nebyla laděna antirusky, byl to jiný dějinný pohled, navíc, bolševické přehmaty ještě nikdo nemohl byť jen tušit, za to přehmaty carské vlády byly dobře známy.
  V tom kontextu onoho vlastenectví, čím dál víc mám pocit, že největší vlasteneckou iluzí byl pro Čechy rok 1968.
  Ten se nepovedl, a je tedy plný nadějí.
  Jenže když vidím názory jeho tehdejších protagonistů, pak čím dál jasněji vnímám pokusy o německý revanšismus, rozdělení Československa, a přechod ke kapitalismu bez přívlastků, následovaný vstupem rozbité republiky do vojenských struktur západu.

  • embecko

   Z pohledu sedlaka, zijiciho v obcine, bolsevicka revoluce protiruska byla. Jak jsem tu jiz psal, represe zacaly az pote, co vyznamna cast sedlaku odmitla na jim pridelene pude pracovat a davala ji do pachtu velkosedlakum (kulakum). Novy system odmitali a drzeli se zuby nehty obcinoveho spolecenstvi- a ulohou bolsevika bylo toto rozrusit.
   Pak druhy apsekt, a sice financovani revoluce: pochybuji, ze by Nemci a dalsi penezi podporovali proruske reformy.
   Budil to pojal neobvykle a na mainstream az objevne, ale ne chybne, to je vzdy duvod se zamyslet.
   Jednu udalost lze uchopit z vice stran a vsechny mohou byt „pravdive“, jde jen o to, v jakych souvislostech se mluvi.
   Treba o Solzenicynovi nelze rici, ze by nebyl narodovec a presto byl s bolseviky na kordy. Tohle je velmi tenka linie.
   Ze Cesko padne do nemeckeho banu je uz, dle meho, jasna vec, ktera vadi jen malo narodovcum :o)

 9. Alva

  Dovolím si sem ještě vložit zajímavé a možná i dosud ne všem známé informace ke kauze řeporyjského památníku a osvobození Prahy Vlasovci.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-o-starostovi-z-nackova/

  Jaroslav Bašta:
  Řeporyje se totiž stanou první českou obcí, která postaví pomník příslušníkům 29. granátnické divize SS (1. ruská). Ti natolik prosluli svými zločiny v srpnu 1944 při potlačování Varšavského povstání, že je nacisté museli odvelet, rozpustit a nakonec zařadit do jednotek ROA (Ruské osvobozenecké armády) pod velením generálmajora Sergeje Buňačenka. Právě toho, který se utábořil v Řeporyjích. Ostatně válečná angažovanost Vlasovců je skutečně hodna řeporyjského pomníku. Proti Rudé armádě bojovali přesně 24 hodin z 13. na 14. března 1945 na Odře. To jen na upřesnění k argumentaci pánů Žáčka a Novotného, jací to byli hrdinní bojovníci proti komunismu a stalinismu

  Jinak na svém kontě měli celou řadu zločinů proti civilnímu obyvatelstvu v Rusku, Bělorusku, Ukrajině, Jugoslávii a zejména v Polsku. Navíc Sergej Buňačenko po vylodění Spojenců v Normandii velel pluku východoevropských dobrovolníků, který v červnu a červenci 1944 způsobil těžké ztráty anglo-americkým vojskům u Saint-Lo. Obdržel za to od Němců Železný kříž (a pak ho možná kvůli tomu o rok později Američané vydali Sovětům). Nevím proto, jak se adorace vlasovců bojujících proti našim spojencům na západě i na východě shoduje s faktem, že Československo patřilo do tábora vítězů války.
  Naplánovaný památník bývalým spojencům nacistického Německa zapadá do obecného trendu revize dějin z pohledu poražených. Má své obdoby v Pobaltí, na Ukrajině, na Balkáně, občas také v západní Evropě. Jde o pomalu otevíraná Overtonova okna, z nichž po třech čtvrtinách století vypadávají bývalí příslušníci SS (mimo Německo) nikoliv jako váleční zločinci, ale vlastenci a bojovníci proti komunismu.

  V Čechách je s pomníkem pokoutně věnovaným esesákům jeden velký historický problém – v Evropě za II. světové války existovaly jen dva národy, které neměly své jednotky SS – Dánové a Češi. Samozřejmě, že se tenkrát našli svině, kterým se podobná kariéra zalíbila, ale (i v Dánsku) napřed se museli dát k Němcům, a pak se teprve mohli stát esesáky. Proto u nás ty správné bojovníky proti komunismu nemáme. Zastupitelstvo Řeporyj s podporou ODS je holt chce adoptovat, aby šlo s dobou a odtáhlo nás někam na východ k hranicím Ruské federace. Snad se ten Náckov dál rozrůstat nebude, končí komentář Jaroslav Bašta

  • vittta

   Jenže to je liberálně demokratický náckov.
   A to je vlastně pak celé pozitivní.
   No, proč…
   Protože Hitler, Stalin a KLDR přece.
   A polský a český holocaust.
   Tento pohled má své propagátory i tady, takže to není nic pozoruhodného, a zaplať PánBůh za něj, protože jinak by si člověk něco takého nemohl snad ani vymyslet.

  • kočka šklíba

   Ano přesně, také jsem to četla a neskutečně se stydím, protože tohle u všech soudných lidí dopadne jako takové na nás všechny. Ten ubožák a jeho podržtaškové na zastupitelstvu Řeporyjí nám všem udělali ostudu, je to slabé slovo, udělali z nás stvůry. Nejde ani tak o to, že proti tomu protestují, logicky, Rusové, proti tomu musí být každý člověk, který má jen trochu lidského v sobě. Stavět pomníky někomu kdo je vrah a na poslední chvíli si potřeboval zachránit krk je odporné a nelidské. A já doufám, že se to té nestvůře vrátí v nějaké podobě.

   • embecko

    No vidis, a na verejnopravkach si mysli/ prezentuji uplne neco jineho:
    „„Za mě klobouk dolů,“ hodnotí vedoucí kulturní rubriky časopisu Respekt Jan H. Vitvar vystoupení řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS) v ruské televizi. Podle něj se díky tomu alespoň ukázalo, jaké lži se v tam o českých dějinách říkají.“
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pavel-novotny-jan-vitvar-ruska-televize-rusko_1912121926_hag
    „Pavel Novotný předvedl v ruské televizi povedenou performanci, hodnotí novinář Vitvar“

    Jak rikaval cisar Rudolf II: „Hnus, sahl na mne hnus…“

    • kočka šklíba

     Další blb, co víc k tomu říci? Takoví lidé nestojí za to, aby se s nimi člověk nějak zaobíral. Maximálně si odplivl. Nakonec aspoň je vidět jací „lidé“ pracují v dnešním mainstreamu, novináři se TO nedá nazvat.

   • vittta

    Oni „mě“ (a všem „flastencům“) vnucují, že vystoupení Novotného mě vadí, ale špatná starost o hroby legionářů mě nevadí.
    To jsem fakt četl.
    Unikátní argument, no, ale mě vadí i špatná starost o legionářské hroby v Rusku, a i ten jejich film, Kolčak mi vadil.
    Ale tak to holt chodí, točí se blbosti všude, a legionářské hroby…..asi jak kde, si myslím, je to obrovský protor, že tady ukazují jen to špatné.
    Oni to berou podle sebe, jsou to otroci, a nikdo z nich nemá svůj názor- jen noty.
    Neumějí pochopit, že má někdo svou hlavu, a může být kritický ke komukoliv, to i tady MaB třeba zkoušela tyhle otrocké fígle, že něco řekl Zeman a tak…že jako co řekl Zeman, že si z toho padneme na prdel, jen právě proto, že to řekl Zeman.

 10. embecko

  Nechme promluvit lid:
  *
  No a jak to bude s těmi fake news v ČT a vůbec v mainstreamových médiích, kde nám tvrdili, že drtivá většina Britů si odchod z EU nepřeje???
  Bude velká několikadenní omluvná kampaň anebo tito největší lháři pojedou dál „po svém“???!!!
  *
  Tak to jsem take zvedav….
  A zde neco z Anglie same:
  *
  Naneštěstí se hlasy sirén ve stínovém (labouristickem) kabinet rozhodly, že zastavení brexitu je důležitější než respektování hlasů voličů upřednostňujících brexit.”
  *

  • kočka šklíba

   Ano opět se dobře bavím. Ačkoliv mně Johnson není sympatický (stejně jako Trump), bavím se tím co do nás nás mainstream hustil nejméně půl roku. Že zastánci brexitu jsou už v menšině a jiné hovadiny, a ejhle, tyhle volby byly o brexitu a je vidět, že Britové volili nohama ne kecama blbých „taky novinářů“. Zdá se že nechtějí nové referendum a také je to tak správně. EU a její poskoci by referenda dělali do zblbnutí až by vyšly tak jak si přejí oni a ono nic. Párkrát jim tohle vyšlo, teď už ne. A ano jsem zvědavá zda se přiznají, ti naši poskoci, že nás krmili fake news :D.

   • oh

    Zastánci Brexitu tutově jsou v menšině – na FB a dalších sociálních sítích. Jen mi to připadá, že odpůrci Brexitu buďto už zase nezvedli zadek od kompu a nedošli do volební místnosti, nebo nadělají víc kraválu než odpovídá jejich počtu.
    Nicméně, rozhodly se tak hlasy sirén, nebo to je dojem vzniklý mediálním pokrytím těch hlasů?

    • embecko

     Dobry clanek, diky…
     „Jako by to byla občanská válka vedená proti Labour Party….To, že britské noviny zacházejí tvrdě s politiky z Labour Party, není tak nový fenomén. Ale ten útok nebyl nikdy tak destruktivní, nepřátelský a zlý jako je tomu u Corbyna.“
     Co byste chtel, od Matky vsech demokracii…

   • embecko

    Ano…:
    – Kdyby se konalo druhé referendum o brexitu, 46 procent britských voličů by nyní hlasovalo pro setrvání Británie v EU, 34 procent by hlasovalo pro brexit
    – V novém referendu by Britové hlasovali proti brexitu
    – Británie otočila. Lidé by dnes brexit neodhlasovali
    – Kdyby se konalo další referendum o Evropské unii, Britové by odhlasovali, že v nynější osmadvacítce zůstanou
    – Britové by nyní brexit odmítli, ukázal průzkum
    *
    Kdyby doslo k tomu, ze by nekdo z mainstreamu tuhle namitku vubec zaregistroval, pak si bud jista, ze na ni zareaguje tak, ze nikdy nikdo nic takoveho nerikal. A ze vzdy vyvazene psali jen o tom, ze Johnson muze vyhrat, ale take nemusi atd.
    https://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=739010
    „Notoričtí, důvěřiví diváci té jejich České televize musejí být těmi dnes postupně zveřejňovanými výsledky britských parlamentních voleb – tím triumfem konzervativců doslova šokovaní, neboť po celý čas volební kampaně jim tihle cinklí veřejnoprávníci servírovali především názory britských voličů, vášnivě horlících proti brexitu, navážejících se do „prolhaného“ Johnsona.“

    • oh

     Chris Curtis, analytik YouGov vyjevil zcela jasně Pravdu v rozhovoru pro Clinton News Network:
     „Pokud hrajete podle pravidel, musíte je dodržovat až do konce, že? Výsledkem těchto voleb bylo, že konzervativci získali velkou většinu, a nyní většina bude muset dosáhnout brexitu. Nemyslím si, že je možné zpochybnit tuto legálnost. Nemyslím si však, že to dokazuje, že drtivá většina obyvatel země podporuje odchod z EU. Protože pokud položíte tuto otázku přímo, můžete vidět, že hlasy jsou rozděleny přibližně na polovinu, a podle toho, podle nedávných průzkumů veřejného mínění, je proti brexitu trochu více lidí, než pro.“

     Dovolím si tedy parafrázi starého vtipu:
     Zákon o České televizi:
     §1) ČT má vždycky Pravdu!
     §2) Pokud nemá, platí automaticky §1)

     • vittta

      To mi připomíná…sakra, odkázal jsem to já, nějaký psychopatický idiot tam dokazuje, že Babiš má vlastně podporu menšiny.
      (i kdyby, tak na tom nezáleží, protože ta většina proti je zase rozdělena a to tak, že 90% je proti „demokratkckému bloku“)
      To Čulík u sebe někde píše, že to všechno zavinil zastaralý volební systém.
      No jo…nejlepší volební systém by byl volit nejprve na nečisto, veřejně před komisí, a pokud by byl hlas správný, volič by byl puštěn za plentu s jediným odsouhlaseným volebním lístkem, který by pak hodil do zapečetěné urny.
      Ostatní by byli pro jistotu na místě zbičováni.

     • embecko

      „Kdyby bylo místo voleb druhé referendum, žádný Brexit by nebyl. A Johnson je usvědčený lhář“
      Tvrdi poslanec za KDU-CSL doc. JUDr. Pavel Svoboda, Ph.D., D.E.A.

      • vittta

       Ano, je to tak.
       Tady je vidět populismus politiků, kteří naprosto proti mínění občanů vyhrávají volby a referenda.
       Správná cesta je- a my jí známe- přijmout odpovědnost, a provést nepopulární opatření, která jsou ale nutná pro dobro nás všech.
       U nás všechny vlády po listopadu 89 přijaly odpovědnost- a vyplatilo se.
       Kilo banánů je za dvacku.
       Macron třeba chce narovnat odchody do důchodu.
       Je to opatření nepopulární, ale s populismem to daleko nedotáhneme, a Macron nám ukazuje cestu.
       Teď navíc musíme ještě zachránit planetu, nejlépe zdaněním všeho, co kouří, a planeta si hóóódně oddechne.
       Odpovědní lidé mají před sebou dlouhou cestu, tedy nemít vlastní děti, zachránit africké děti, zachránit planetu, zvýšit odchod do důchodu, podpořit sexuální a etnické menšiny, zabránit xenofobii…..
       (bouřlivý potlesk)
       a inkluze vzdělávání…
       (ještě bouřlivější potlesk)
       a ještě (potlesk, potlesk, potlesk)

       • kočka šklíba

        Tady jste ještě něco zapomněl : „Teď navíc musíme ještě zachránit planetu, nejlépe zdaněním všeho, co kouří, a planeta si hóóódně oddechne.“ A sice to že nebudeme chovat krávy a ani prasata, moc prdí a vepřové nejedí naši(evropští) muslimští bratři přece. a bůhví že s těmi vymletými mozky dojde i na drůbež, jsem o tom přesvědčená ;) . Ale zajímalo by mě, zda můžete mít místo dětí třeba 5 psů, jestli to také není ale zatěžování planety :D .

        • vittta

         Nóó, když budou ti psi vegani, tak snad by se s tím dalo něco dělat…
         Drůbež a obecně zvířata se asi chovat budou, hlavně proto, aby se dali zdanit.
         I když, když se chce, dá se zdanit i chleba, konec konců, ten se peče, a to má uhlíkovou stopu také.
         Já si myslím, když to tak sleduji, že je už možné v podstatě cokoliv a to doslova.

         • Kamil Mudra

          Psí vegani mají smůlu. To jsou krávy také a už jsou na černé listině. Ale možná by alespoň černá plemena mohla dostat výjimku. :-)

          • vittta

           Dobrý postřeh.
           Sice jsou si všechna plamena před zákonem rovna, ale ta černá jsou taková…jako…vlastně… černá, no.

          • MaB

           Takové černé prase z Bigorre (Porc noir de Bigorre), to je naprostá špice.
           Je to prase domácí, žijící na svobodě na hranicích Hautes Pyrenees, Gers a Haute Garonne už po mnoho staletí.
           Je chováno pro vysoce kvalitní šunku Bigorre, teriny, krevní klobásy apod.
           Maso se vyznačuje živě červenou barvou,
           velmi ho oceňují šéfkuchaři***, gurmáni i gurmeti.
           šunka s kostí Bigorre AOC – schnutí minimálně 20 měsíců – je od 360,00 €
           lze ho vidět zde.
           https://pierresajous.com/porc-noir-bigorre/

        • vittta

         Třeba tady, to si přečtěte, co je možné.
         Tam se třeba píše, že v Chánově se schválně neuklízelo proto, že jako se měli lidé naladit nějak proticigošky, aby pak mohlo město koupit ty buňky, které jsou důkazem rasismu. (ale kdo tam tedy ten bordel vlastně udělal?)
         To se vsadím, že vůbec nepojmete, co se vlastně autor snaží říci, že nějak vlastně je Chánov snad nějak důležitý, nebo tak něco, a ty buňky nedůstojné…třeba se tam píše:“Proti kroku magistrátu se mimo jiné vymezila i Agentura pro sociální začleňování. Ta dokonce doporučila vytvoření fondu městských bytů, díky kterým by chanovští mohli získat dlouhodobé nájemní bydlení v lokalitách, které nejsou segregované.“
         Jo?
         To je taková novinka, nejlepší je cigoše přestěhovat do (rekonstruovaných) městských bytů, do nesegregovaných lokalit, což se všude už osvědčilo, a nesegregovaná lokalita se během pár měsíců stala lokalitou nejprve problémovou, a pak segregovanou.
         Ale proč by jim měl kdokoliv cokoliv dávat, to mi prostě hlava nebere, za co jako?
         Že jsou černí, nebo PROČ by měli zrovna oni cokoliv dostávat, copak naši mladí mají bytů dost,aby zakládali rodiny, nebo důchodci nepotřebují třeba menší, levnější byty, nebo ….
         Ten svět se úplně pomátl, resp. ne svět, ale tihle pisálci, a když se jim dává prostor, tak se svět fakt zblázní.

         https://a2larm.cz/2019/12/cunkodomky-symbol-ceskeho-rasismu-se-vraceji-most-je-umisti-v-chanove/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

        • Alva

         Kočko,
         jen se divím, že nějaká sv, Gréta II. ještě nepřišla s návrhem, aby se hlavně přestali „chovat“ lidi. To by si planeta odechla a zregenerovala se coby dup.
         A pak by mohla začít znovu a líp. :-)))

  • embecko

   Notoričtí, důvěřiví diváci té jejich České televize musejí být těmi dnes postupně zveřejňovanými výsledky britských parlamentních voleb – tím triumfem konzervativců doslova šokovaní, neboť po celý čas volební kampaně jim tihle cinklí veřejnoprávníci servírovali především názory britských voličů, vášnivě horlících proti brexitu, navážejících se do „prolhaného“ Johnsona.
   Zdroj: https://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=739010

  • vittta

   A co na to ZLPS?
   To jsem zvědavý, jestli tuto „diškriminaci“ někdo mezinárodně odsoudí a bude tvrdit, že Švýcaři mají povinnost dávky dávat!

   • Kamil Mudra

    “ „Chtěli jsme všechny toalety zpoplatnit, ale ukázalo se, že to není možné. Proto jsme pisoáry odstranili,“ uvedl místním novinám Thierry Chaplais, mluvčí SNFC.“
    Hmmm…. Jsem zvědav co odstraní až se ukáže že nemohou zpoplatnit dýchání.

    • MaB

     Ve Francii je momentálně „okurková sezona“, nic závažnějšího se neděje, tak se musíme spokojit s touto tak veledůležitou
     zprávou.
     Vyšla z tohoto twitttu:
     Děkujeme @SNCF města #Brest za tento @Sexistickývalounek!
     ?Pisoáry pro muže zdarma
     ?Placené toalety pro ženy
     Abyste udělali totéž …
     Díky 😒

     Merci à la @SNCF de la ville de #Brest pour cette @PepiteSexiste!
     🚹 Des urinoirs gratuits pour les hommes
     🚺 Des toilettes payantes pour les femmes
     Pour faire la même chose…
     Merci 🤔😒

     odpověď SNCF (nikoli SNFC).
     Zodpovědný za vztahy s médii SNCF.
     Téma spojené s rovností žena-muž se nám však zdá zásadní a dnes představuje silnou dimenzi našich úvah v rámci vytváření nových prostorů (jako například ve stanici Vannes). V Brestu probíhá reflexe týkající se přestavby. [2/2]
     – SNCF (@ SNCF) 8. října 2019

     Využívám příležitosti, abych vysvětlila rozdíl mezi v překladu užitým „pisoár“ a „urinoir“ v textu francouzském.
     uriner = močit…..pisser = chcát
     Proto před Francouzi „pisoár“ raději neužívat…:)

     • vittta

      Nééé, to je hrozné.
      Vulgární a nízké.
      Já si myslím, že je to správné.
      V minulosti platily jen ženy, teď budou platit všichni, bez ohledu na to, jestli chčijí či močí.
      Vítejte v budoucnosti.
      Heleďte, sem se chtěl zeptat…..můj švára pořád někde cestuje, a tak jsem projevil zájem, podívat se do Francie.
      Jenže…nevím, jestli mi český zbrojní pas platí i ve Francii, je samozřejmě jasné, že bych si sebou vzal pistoli a dva zásobníky, protože to víte, Francie…
      Říkal mi, že je to tam celkem legrace, že třeba byl někde v Moulin Rouge, a že normálně tam jezdilo policejní auto, a z amplionu říkali, aby lidé opustili to místo, že tam není bezpečno,
      Tak to klobouk dolů, starost francouzké policie o návštěvníky metropole je fakt vymakaná.

      • MaB

       Upozornění nebylo pro vás, vittto, ale pro snobíky, kteři si myslí, že říkat „pisoár“ je noblesnějši než říkat „veřejný záchodek“.
       A ta banální zprávička, která ve Francii zůstala zcela bez povšimnutí, nabývá v českém tisku rozměrů.přimo fakeovských.
       Pro představu – Brest ve francouzských poměrech odpovídá zhruba českému Berounu nebo Mělníku.

       PS: Váš zbroj pas platí a buďte bez obav, v Moulin rouge je pro ty, kteří na to mají. naprosto bezpečno :
       Kdybyste měl zájem:
       REVEILLON SAINT SYLVESTRE
       19h00 Saint Sylvestre soirée PRESTIGE 680€

       • vittta

        Tenhle můj švára je velkým příznivcem EU a podporoval Merekelovou, dost nadšeně, a Brexit se mu nelíbí a tak, takže nemyslím, že si to vymyslel.
        On jinak říkal, že když člověk ve Francii ví, kam chodit, že to nebezpečné není, a samotní Francouzi že do NO-GO zón nechodí,že to je spíše dobrodružství pro turisty, kteří si chtějí dokázat, že tam je bezpečno, či naopak nebezpečno (čímž obě skupiny riskují život aby si dokázali úplné opaky) ale tady šlo v podstatě o to, že policie jezdila sem tam, a ampliony vyzývala vlastně turisty, co se tam po představení nacházeli, aby prostor co nejrychleji opustili, že tam není bezpečno.
        To je svým způsobem sluníčkář, a cestování je přímo jeho vášní, i když cestuje hlavně pracovně.
        No…a zbrojní pas platí, takže mohu jet do Francie ozbrojený, je to tak?
        Nemáte na to nějaké speciální předpisy?

        • MaB

         Musíte mít Evropskou kartu střelných zbraní, která potvrzuje podmínky řádného držení a používání zbraní uvedených v této příručce. Je povinná pro cestování se zbraní v rámci Evropské unie.

         Jinak myslím, že si z vás chtěl švagr vystřelit, doufám ale, že vy jste mu neskočil na špoek :))

         • Kamil Mudra

          Ono by na tom zas nebylo nic tak divného. V Praze v době turistické sezóny, když se přijíždí ke stanici Malostranská shora od Prahy 6, tak se ozývá z reproduktorů v tramvaji pravidelné varování před kapesními zloději. Česky, anglicky, občas jsem zaslechl i němčinu.

         • vittta

          Nedělal.
          A bylo to letos.
          On mě vždycky volá z těch zemí, a já se ho ptám, kolik je tam negrů a čmoudů a tyhle věci.
          Ve Francii tedy hlavně negři, čmoudů méně, v Německu zase více čmoudů než negrů, ale je to jen někde, někde zase nejsou.
          Včera jsme měli firemní oslavu, a když jdu s „Jiříkem“ na pivo, tak je to můj věrný komplic do politických debat všeho druhu, takže v rámci takových debat zjišťuji různé věci.
          Teď třeba jsme řešili Brexit, a Jiřik tvrdil, že Británie půjde po všech stránkách dolů, a já zase, že půjde naopak po všech stránkách nahoru, opírajíc se u toho o logickou úvahu, že kdyby se skutečně čekalo, že Británie půjde dolu, nebudou bruselští náckové tak trojčit, a naopak by si mnuli ruce, jak všichni uvidí beznaděj bez ochranných křídel EU.
          Oni se bojí…opaku, co myslíte vy?
          A dík za info.

          • MaB

           A bylo to letos.
           Jde o to, jestli to byla opravdu policie.
           Pokud jde o Brexit:
           Myslím, že na to doplatí, alespoň po nějaký čas, Spojené království, ale i EU.
           Výsledky Brexitu by mohly ohrozit integritu království. Skotsko žádá referendum o nezávislosti. Severní Irsko, které chtělo zůstat v EU, referendum o sjednocení Irska.
           Vystoupení z EU bude trvat několik let, prý až 10. Spojené království ztratí výhody obchodních dohod mezi EU a jejími partnery po celém světě.
           Během přechodného období by mohly být odstraněny obchodní překážky, ale dodatečná cla splatná vývozci ze Spojeného království budou ročně mnohomiliardová.
           Země bude asi méně atraktivní pro investory.
           Možná, že budou potřeba víza.

           Kamarádi Angličané jsou tomu ale rádi.

          • vittta

           Ale jo, byla, ale nevím jaká, asi máte také četnictvo a policii.
           A říkali to francouzky a anglicky, jezdili pomalu sem a tam.
           Ale také říkal, že v těch malých městech se vyvalují líně ti četníci jak ze St. Tropez, a dávají si vegáč, a tam že negry vůbec neviděl.
           V tom rozdělení Británie, tady bych musel znát jejich místní reálie, odtud to nedokážu odhadnout, jestli Skotsko a Irsko nakonec neodejdou, a jak konkrétně.
           On to svým způsobem může být i účel, zbavit se přítěžků, nebo skrze ně v podstatě obchodovat s EU.
           V každém případě zde v základu nejde o Brexit, ale důvody k Brexitu.
           Kdyby totiž byla EU v tom slova smyslu zdravá, žádný Brexit by nebyl, a nebylo by ani zjevné posilování nacionálních a protievropských stran.

          • oh

           „Skotsko žádá referendum o nezávislosti. Severní Irsko, které chtělo zůstat v EU, referendum o sjednocení Irska.“
           V tom případě se naskýtá otázka, zda Skotsko a Irsko taková referenda mohou uspořádat i bez souhlasu Londýna (po vzoru Krymu), nebo by se bez souhlasu Londýna Irové a Skotové dopouštěli vzpoury (vzor Katalánsko).
           Protože Boris „Neřízená střela“ prohlásil, že referendum o Skotské nezávislosti nebude a Skotové ten souhlas z Londýna potřebují, čeká Británii asi „zajímavá“ budoucnost. A po usilovném ignorování situace v Katalánsku si rád počkám na postoj EU k případné „skotské vzpouře“.

   • Mrkos

    V řadě případů se stali muži průkopníky ženské módy.
    Kamaše, předchůdce punčocháčů, přechod od sukní ke kalhotám,
    kouření, tetování atd atd. Měly by se sufražetky pochlapit a naučit se
    močit ve stoje do mušle. Potřebná pomůcka (čurybrk) je vynalezena.
    Lze ji mít ve složeném stavu v kabelce. Může mít i umělecký vzhled,
    nebo napodobovat ztopořený mužský úd. Poněkud nadměrné
    velikosti, aby se nemusely stydět. Proč nás nutí sedět.
    Chlapi by měli umírat ve stoje a sufražetky také.
    Kdy už nás ty ženský seřežou na veřejnosti třeba v ringu,
    nebo v kleci, kdy nás začnou chránit a nosit na rukou
    a platit za nás v restuuraci a tahat nás do hotelu.?
    Zatím nám kupují jen mýdlo a voňavky.

    • Alva

     Bude to asi znít jako „rejpání“, ale není. Otázka: Proč sebou muži nechají tak manipulovat??? To neomluví ani zdvořilost -, gentlemanské chování je něco úplně jiného.

     • vittta

      Muži ani tak ne, ale nějaká forma západních femimužů, ta ti si nechají líbit úplně všechno…od kohokoliv.

      • Alva

       I tak.
       Jsem pro rovnoPRÁVNOST, ne pro totožnost ani ne pro feminismus.
       Za správné bych pokládala, rázně usadit jak ženy tak muže, když plkají blbiny, které bez potíží odhalí i „kuchta od plotny“ a stačí jí k tomu základní vzdělání. Maximálně možná ženy slušnějii, muře hruběji, ale nejdůležitější je odkázat do patřičných mezí blba/blbku , kteří takovým způsobem znásilňují svět . zřejmě k obrazu svému.

       • vittta

        Už jsem to tady řešil, jmenovitě jsem vyjádřil podiv, když v kampani Méééééto ty škeble nařkly ty pracháče, že jim před 40 lety šáhli na kozu, a ti- místo aby je poslali drsně do prdele, se jim omlouvali a veřejně se bičovali.
        To jsem nepochopil.

        • Kamil Mudra

         Poslat drsně do prdele můžeš tu škebli ale s jejími právníky a médii které jim jdou na ruku už je to horší. :-(

         • vittta

          Ty můžeš do prdele poslat také, že někdo někomu šáhnul na kozu, lze po těch letech těžko prokázat.
          Nakonec, každý napadený měl svůj houf právníků.
          A média?
          Ten max.měsíc se to dá vydržet.

          • MaB

           Stačí aby na ten měsíc podlehlo médiím tvé profesní okolí a může ti to negativně ovlivnit zbytek života.(KM)
           Je to tak.
           Mohu mluvit o štěstí, že jsem 1.8.2019 viděla Placido Domingo v roli Germonta ve Veroně uvedené Traviattě. Jeho vystoupení bylo nečekaným překvapením a aplaus byl proto velmi dlouhý.
           Několik dní potom byl obviněn z obtěžování….

           Ve stejnou dobu v le Monde 100 známých žen v čele s Catherine Deneuve podepsalo text jdoucí „proti poudu“ s názvem
           „Hájíme svobodu obtěžování, nezbytnou pro sexuální svobodu“, který říká, že „naléhavé nebo nemotorné balení není zločin, ani galantnost není machistickou agresí“.
           Členky skupiny obviňují sociální sítě z umožnění „informační kampaně“. „Tato expeditivní spravedlnost již má své oběti, muže potrestáné při výkonu své profese, nucené rezignovat atd., Když je jejich jediným proviněním, že se dotkli jednoho kolena, pokusili se ukrást polibek, mluvili o „intimních“ věcech při profesionální večeři nebo poslali zprávu se sexuálním podtextem ženě, u které nebyla přitažlivost reciproční “

           https://www.lexpress.fr/styles/vip/dans-une-tribune-cent-femmes-dont-catherine-deneuve-denoncent-balancetonporc_1974501.html

          • vittta

           To jistě, ale jde mi o jinou věc.
           Domingo se omluvil.
           Místo aby vystoupil a řekl něco ve smyslu „jděte s těmi kecy do prdele, vůbec se nebudu zabývat tím, jestli jsem nějaké ženské sáhl před 30 lety pod sukni, to je moje a její věc, a pokud neřekla nic 30 let, nebudu ani vzpomínat, co se stalo a co ne“.
           Píše se tam o profesním zničení, ale…to příšlo i když se omlouval.
           Takže když už mám odejít, tak jako chlap!
           Odejít jako sračka je nedůstojné.
           A ještě bych klidně řekl, že ani nehodlám podávat trestní oznámení za pomluvu, ale že v těch časech si stovky žen pokládaly za čest, když jsem se ně ně jen usmál.
           Já neznám to zázemí, jestli je třeba Domingo finančně závislý na těch vystoupeních, ale pokud by chtěl jen zpívat, myslím, že vy ho třeba v Liberci klidně vystoupit nechali a měl by kapitálně narváno i s náměstím.

          • Kamil Mudra

           Podle mne se neomlouval ale jen konstatoval obecně známou skutečnost s lehce ironickým nádechem. Alespoň tak na mne působí jeho věta: „Uznávám však, že pravidla a standardy, podle kterých jsme se tehdy všichni chovali, jsou, podle dnešních měřítek značně odlišné.“
           On říká „všichni chovali“ tedy muži i ženy, to znamená že ženské které se tehdy chovaly svádivě, protože to bylo od nich očekáváno a společností přijímáno spíše kladně, staví ta současná obvinění na současných parametrech, což je evidentně zcela mimo mísu.

          • MaB

           Takže když už mám odejít, tak jako chlap! Odejít jako sračka je nedůstojné. (vittta)
           Vidím to sejně jako Kamil – P. Domingo se jako chlap chová. Neomlouvá se. Proč by se také omlouval, když je nevinen ? To, z čeho je po 30 letech anonymně (až na jeden připad) obviňován, se dělo „se zájmem a se souhlasem“ , jak píšete vy, platilo, že „stovky žen si pokládaly za čest, když se ně jen usmál“.
           Opět odmítl obvinění v prohlášení zaslaném 15.12. AFP s tím, že se „obává klimatu, ve kterém jsou lidé odsouzeni bez spravedlivého procesu“.
           „Po ùvaze si myslím, že můj výkon v inscenaci Macbeth (v Metropolitní opeře)by odvrátil pozornost od tvrdé práce mých kolegů, na jevišti i v zákulisí,“ proto po dohodě s Met odstoupil. Američané jsou velmi puritáni.

           Jeho prozatímní kalendář na 2020 , takže v Liberci se asi hned tak neobjeví…
           January 16, 19 – 2020
           Staatsoper unter den Linden
           La Traviata
           Berlin, Germany • Singing
           January 28, 2020
           Tokyo International Forum
           Concert
           Tokyo, Japan • Singing
           January 31, 2020
           Suntory Hall Tokyo
           Concert
           Tokyo, Japan • Singing
           March 22, 26; April 2 – 2020
           Staatsoper Hamburg
           Simon Boccanegra
           Hamburg, Germany • Singing
           March 30 -2020
           KKL Luzern
           Concert
           Luzern, Switzerland • Singing
           May 9, 12, 17, 20, 23 – 2020
           Teatro Real
           La Traviata
           Madrid, Spain • Singing
           June 14, 17 – 2020
           Wiener Staatsoper
           Nabucco
           Vienna, Austria • Singing
           June 20, 23, 27 – 2020
           Wiener Staatsoper
           La Traviata
           Vienna, Austria • Conducting
           June 28 – 2020
           Wiener Staatsoper
           Galakonzert des Jungen Ensembles
           Vienna, Austria • Conducting
           July 13, 16, 19 – 2020
           Royal Opera House
           Don Carlo
           London, UK • Singing
           July 27, 30 – 2020
           Bayerische Staatsoper
           Nabucco
           Munich, Germany • Singing
           August 16, 19 – 2019
           Salzburger Festspiele
           I Vespri Siciliani
           Salzburg, Austria • Singing
           September 26 – 2020
           Lanxess Arena
           Concert
           November 12, 14 – 2020
           Teatro alla Scala
           La Traviata

       • Kamil Mudra

        Rovnost není stejnost. Rovnost mezi muži a ženami spočívá právě v jejich odlišnostech. Hodně lidí to cítí podvědomě, méně už si to uvědomuje ale je až zarážející kolik jich je zcela zmatených přesto že jsou s touto skutečností konfrontováni po celý život.

     • Mrkos

      Je to velmi složité, ale je zde jedna příčina.
      Muži po 89 přišli o to čemu se říká čest
      a nemají být na co hrdí.Stačí si uvědomit,
      že např. ministrem obrany se stal chcípák,
      který si vyžebral modrou knížku. Muže stihlo
      ohromné ponížení a můžou si za to sami.
      Navíc těch opravdových chcípáků je čím dál víc.
      Všíchni dnes vidí, že společnost je v morální
      krizi. Kam se poděla čest a hrdost mužů.?
      Bylo by to na samostatné téma

      • vittta

       No jo, no ale co s tím dělat?
       Jasně, že ministrem obrany by měl být důstojník, to by měla být taková až samozřejmost, a ne chcípák, nebo ženská.
       Kdyby bylo ministerstvo mateřství, tak zas by tam byla žena, jenže v tomhle světě by tam ministroval generálmajor XY. nebo transgender muž, citící se jako žena.
       Ale co s tím?

      • Kamil Mudra

       „Muži po 89 přišli o to čemu se říká čest a nemají být na co hrdí.“
       A v čem se vyskytovala ta čest a hrdost před r.89, tak aby to bylo možné považovat za specificky mužskou záležitost?

       „Stačí si uvědomit, že např. ministrem obrany se stal chcípák, který si vyžebral modrou knížku.“
       Také je dobré si uvědomit že kvalita řízení (nejen ministerstev) se odvíjí od kvality mozku a nikoli těla. Teoreticky se může v těle „chcípáčka“ s modrou knížkou vyskytovat mozek geniálního stratéga po všech stránkách a v těle urostlého důstojníka naopak „chcípáček“ mozek. Ne že by zrovna naše MO bylo toho ukázkou, ale v životě to tak bývá.

       „Muže stihlo ohromné ponížení a můžou si za to sami.“
       Nepochybně si za to mohou sami ti muži kteří se ponížení cítí. Ale to jak blbne společnost okolo mne se vším tím LGBT, genderem, feminismem a bůh ví čím ještě dalším, přece nijak nemůže ovlivnit to čím se cítím být osobně. Prostě – člověk se může klidně hrabat v hnoji, ale nesmí se tím hnojem stát.

       Ale souhlasím s vámi že každé z těch konstatování by bylo na samostatné téma a dodávám že značně obsáhlé.

       • Mrkos

        Bylo by to opravdu na na obsáhlý dialog.

        U armády platí, že každý voják nosí v torně maršálskou hůl.
        Tj. začíná se od píky, Je sice pravda, že ministr má na velení
        generální štáb, ale k nevojákovi v této funkci nemohu mít důvěru,
        ani respekt. Nezná atmosféru, mentalitu, praxi.
        Je třeba aby byl morálně i odborně na výši. A samozřejmě
        politicky spolehlivý. To všichni splňovali na 200 %.

        K té hrdosti stačí připomenout takovou směšnou skutečnost,
        že po 89 masově zradili svou přísahu. Mnozí zradili i víru svých
        otců Lidé si to nahlas nepřipouští, ale podvědomí je sviňa.
        Jednotlivci říkají sice něco nahlas, ale i společnost jako celek má
        cosi jako podvědmí. Nese se v něm ten podvědomý pocit většiny.
        Ženu dělá slovník muže dělá slovo. Důkazem úpadku morálky je právě to,
        že na dané slovo se dnes může člověk spolehnout jen málokdy..
        Z čeho má pak vycházet mužská hrdost.. Ženy soudí,, že na chlapy
        není spolehnutí a muži nechtějí přebírat odpovědnost za rodinu
        a tak třeba vymíráme.
        Jaké pocity stmelovaly vojáky při mobilizaci v 38 ?
        A jak by se dnešní individualisté postavili k ochraně celku.
        Jakési romantické a humanistické ideály,které nám byly
        vštěpovány jsou dnes vysmívány a válí se v prachu,
        Mohli bychom se zamyslet třeba nad tím, kam se ze společnosti podě la poezie.??
        Jsou některé zdánlivě nenápadné skutky,které znamenají zlomové okamžiky.
        Např. úpadek morálky, neucta k symbolům a počátek „života v pravdě!“
        “ Zahájilo ježdění koloběžek po Hradě, novými mocipány.

        • Kamil Mudra

         „Je třeba aby byl morálně i odborně na výši. A samozřejmě politicky spolehlivý. To všichni splňovali na 200 %.“
         Dva roky na vojně mi bohatě postačily k tomu aby mi tuhle iluzi pěstovanou filmovou tvorbou vymazaly z hlavy. Od vojína až po po ten nejvyšší stupeň velení, který jsem měl možnost poznat, vojáky z povolání a záložáky nevyjímaje. Těch 200% mne sice nikdy nenapadlo, před vojnou jsem to naivně tipoval tak na 80 až 90 procent, ale vracel jsem se z ní s odhadem 50 až 60 s trochu provinilým pocitem, že naší armádě moc fandím. Rozhodně jsem už chápal armádní směrnici, podle které se v případě skutečného bojového nasazení neměli na bitevním poli pokud možno potkat relativně čerství absolventi vojenské služby se svým velením které ještě měli dostatečně v paměti. Hodně důstojníků se bálo mít za zadkem někoho z nich s ostrými v zásobníku.

         Nu a co se týče té přísahy – ona končila větou: „Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.“ Takže když si vzpomenu na Gorbyho – nutně se musím zamýšlet kdo koho zradil jako první.

         „Důkazem úpadku morálky je právě to, že na dané slovo se dnes může člověk spolehnout jen málokdy..“
         Je to tak. Dnes se „nosí“ že byznys je byznys a v něm je dovoleno vše co přinese prospěch. Úspěšný byznysmen se stal vzorem na všech levlech podnikání i „podnikání“, ani ti největší šmejdi necítí špetku studu a všechny sviňárny dokáží zahrnout pod pojem „obchodní strategie“. Korupce se od pytlíku kávy, flašky a nebo bonboniéry s pár stovkami posunula do podoby jakou jsme si v minulém režimu nedokázali ani představit. Veškerá oficiální komunikace je „ošetřena“ smlouvami, formuláři… pokud možno v několika kopiích. Pro nějaké čestné slovo už nezbývá téměř žádný prostor, když si s někým jen tak „plácneš“ a on tě podrazí, ještě se ti pak vysměje že sis tu dohodu právně nepojistil. A právníci jsou kapitola sama pro sebe – ti mají často lži a překrucování přímo v pracovní náplni, byť se navenek tváří jako vzory ctnosti.
         V takovém prostředí se ale, bohužel, morálka a čest stávají značně nevýhodnou strategií pro přežití a člověk je, jak známo, velmi adaptabilní tvor. To se prostě na lidských charakterech musí podepsat bez ohledu na to zda jde o muže či ženy, přičemž už ani to pohlaví není nic jistého. Ideje se rozplizly v cosi neurčitého a nabízených „vzorů“ je tak pestrá paleta že si z nich většina lidí už nedokáže pro sebe vybrat nějaký hodný následování, byť by se v té nabídce probírali od rána do večera, sedm dní v týdnu. Indické moudro, že i v té nejodpornější bažině může vyrůst krásný lotosový květ, nutně vyvolává otázku o samoúčelnosti krásy, která bažinu zdánlivě mění jen na povrchu, ale pod ním zůstává stejná a po květech ji nepřejdeš.

         A poesie? No – v lidech to ještě je: https://www.pismak.cz/index.php?data=list&kat=14
         Názory na kvalitu se mohou různit ale i snaha se počítá. A taková ta poesie života – co člověk to svět – kdo ji hledá, ten ji najde – i když mnohdy horko těžko.
         Což mi připomíná – pozdravujte, prosím, kamaráda Frkose. Už jsem ho asi 55 let neviděl. :-)

         • Mrkos

          Oprava. Tu politickou spolehlivost splňují dnešní ministři na 200 %
          O té morální lze s úspěchem pochybovat (Saša) a ti bez vojenské
          praxe ( která umožňuje poznat právě v praxi to skutečné přesvědčení
          a odhodlání mužstva viz odhadovaná %) je i k té odborné
          způsobilosti daleko.
          Dík za odkaz na Písmáka.
          Lidé veršují, ale v TV Hvězdy tančí. Nic co by vedlo k zamyšlení.

       • embecko

        „A v čem se vyskytovala ta čest a hrdost před r.89, tak aby to bylo možné považovat za specificky mužskou záležitost?“
        Mrkos mluvi o cti muzu, nikoliv o cti jako specificky muzske zalezitosti.
        Jinak take nechapu, spolu s vitttou, proc nekteri ti narceni sva obvineni jednoduse neodmitnout.
        Ale tusim, cim to asi bude: svazackym elanem, kterym je prosakla zapadni spolecnost (na vyssich urovnich). Ono se takovemu kolektivne- psychotickemu McCarthismu tezko odolava, zijete-li „uvnitr“. Najednou si od vas zacnou odsedavat, septaji, kdy se priblizite, delaji na vas obliceje, spitaji si mezi sebeou, nikam vas nezvou a zacnou se vam vyhybat a rusit smlouvy.
        Pak je to ovsem otazka cti a v tomhle bode nemam zadne iluze…bohuzel i cest musi byt nejak ocenena a je-li naopak ostrakizovana, jako dnes, pak je volba mezi ponizenim se a cti pomerne jasna.
        „Cest?!? Za tu si nekoupis ani kaminek do zapalovace!“ (c) Otakar Batlicka, Pribehy statecnych.

        Jinak se mi dnes moc libil postreh analytika Stefce z dnesniho tisku: Nikdy bych neocekaval, ze se doziji naplneni leninske ideje odbouravani a zaniku statu.

 11. Mrkos

  Vidím, že na Ostrově nejsou žádní masochisté,
  kteří by si užili při sledování Chvilek na Václaváku
  Ježíš, sv.Václav, sv.Václav havel, Mikuláš Minář,
  husitští kahatelé, kádě na odložení příspěvků
  na ozdravení morálky společnosti, permanentní revoluce,
  Praha – Nový Jeruzalém. Ušlechtile bečící ovce,
  které bekají pod hrůzovládou Babiše, netušíc čí
  skrytou vládu přivolají, stejně jako netušily v 89.
  x
  Patrně ani zasedání zastupitelstva v Řeporyjích
  neměl nikdo sílu sledovat. Zastupitelstvo bylo
  stejně stateěné jako v Praze 6 a odsohlasilo
  pomník vlasovcům. Tedy jen těm co padli
  při osvobozování Prahy. A co ti zranění a co
  ti co nepadli. Ještě že vlasovci netáhli kolem Prahy
  o čtrnáct dní dřív, to by za to jejich vítání mohli
  mít v obci jiný pomník, nebo by třeba Němci stihli
  ještě jedny Lidice za pomoc zrádcům, ale Rus byl
  na cestě, tak jsou vzpomínky milé. Ale jinak víme,
  jak Němci řádili ve slovenských obcích, když
  partizáni ustoupili do hor.
  x
  Na druhé straně bych připustil, že mezi vlasovci
  bylo PÁR jedinců, kteří v boji, podle tehdejšího
  romantického pojetí hrdosti, o kterém dnes snad
  nikdo nemá ani ponětí) , hledali čestnou smrt
  v boji a touhu pomstít se za mučení
  v zajateckých lágrech.
  Konec konců mají vlasovci v Praze tuším čtyří
  označené hroby a jaden dokonce v těsném sousedství
  čestného pohřebiště vojáků Rudé armády na Olšanech.
  Tam ovšem nikdo z hlasujících zastupitelů nikdy
  kytku nepoložil. Je to jen banda provokatérů
  poškozujících naši zemi.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s