Rusko odtajňuje archivy

 

Napsala Alva

Vzpomínáte, že celkem nedávno Putin slíbil postupně odtajnit archivy? Už začal.

“Putin o Mníchovské zrade+ materiál z archívu”
(«Это всё что-то напоминает»: Путин — о ситуации в Европе с русофобией и антисемитизмом)
https://russian.rt.com/world/article/700402-putin-sng-neformalnaya-vstrecha

Neumím rusky natolik, abych mohla napsat podstatné, tak střípky z diskuze:na leva-netu:

– Předpokládám že Ruský archiv obsahuje dostatek materiálu na rozbourání jakékoli propagandy která se ho (Ruska) týká, s přesahem do všech zemí které s Ruskem kdy měly co do činění. A uvolňování zatím probíhá skvěle, postupně, vždy cíleně s ohledem na právě otevřené otázky.

– možný dopad a důsledky pro informační pole v ČR/SR respektive na území bývalého ČeskoSlovenska je obrovský. Stejně tak Polsku to pěkně může srazit hřebínek.

– Domnívám se, že obrovský význam to má i pro Německo. Putin mluví o Versailleské smlouvě, která pro Německo měla devastující následky. Poprvé jsem slyšel, že země ANTANTy (kromě Ruska) donutily Německo platit reparace v hodnotě 110 000 tun zlata. A Německo za 1. světovou splácelo ještě v roce 2010.
Tím pádem Německu vytvořili takové sociální podmínky, že radikalizace společnosti a úspěch Hitlera byly očekávaný.
Vypadá to i jako podaná ruka Německu. Vždyť Putin o tom mohl pomlčet.

******************************************************************************

Tolik poznámka Alvy, která vyznívá optimisticky. K tomu dvě poznámky saxe, které už tak optimistické nejsou. V první reaguje sax na téma, které nastolila Alva:

Rusaci si muzou odtajnovat a rikat co chteji, ale nikdo je nebude poslouchat. To nejzakladnejsi o te dobe se vi a stejne to s nikym nehne. Versailleska smlouva neni jen o nejakem zlate, ale totalni likvidaci prumyslu, peneznictvi a cele budoucnosti. Ze Rusove uzavreli pakt o neutoceni s Nemeckem jako posledni je napsano na kazdem sloupu…a zajima to nekoho? Jak by mohlo, vzdyt tahle smlouva byla preci dohodou o deleni Evropy a jen diky ni mohlo Rusko konecne rozpoutat WWII, to vi dnes kazde male dite. Nemci se jen branili, Rusove je ani chudaky nenechali oslavit stedry den a v podvecer podle zautocili, ackoliv vedeli, ze Wehrmacht chce slavit (takovy clanek vysel nedavno na mainstreamu).
A s Levanetem opatrne, tam jsou uplne mimo a nevi, co rikaji.
Rusko se jasne dostava do uzkych a tak zacina v zoufalstvi otvirat archivy, ktere krome historiku nikoho nezajimaji a s nikym nehnou. Pro Rusy je totiz nepredstavitelne, ze by obcana Zapadu mohla nezajimat pravda a tak se svoji propagandou vzdy placou na spatnem hrobe, to je u nich skoro pravidlo. Zapad je nakonec k valce dostoucha, o tom zadna a CR na tom bude mit vyznamny podil.
Levanetu ani Rusum nedochazi, ze takhle ruska info se na Zapad vubec nedostanou. Jak pak mohou takove informace neco rozbouravat, tlacit na informacni pole a mit obrovsky vyznam, kdyz je nikdo neuslysi? A nikdo je ani slyset nechce (nikdo = 99% populace).

Ve druhé píše sax o faktech a jejich interpretaci, což je námět, který si nemohu nechat ujít :-), zvlášť když souvisí s nastoleným tématem:

Zadny fakt nestoji sam o sobe a je treba ho interpretovat (= co pro nas fakt znamena a co nam prinese). Z toho vyplyva, ze v kazdem souboji faktu musi byt nejaky rozhodci, jez rozhodne, ci interpretace je „spravna“. Z toho dale vyplyva, ze korektni diskuzi, zalozenou na faktech, muze vyvolat jen ta skupina, ktera ma bud podplaceneho rozhodciho, anebo je natolik silna, ze si muze dovolit rozhodovat sama. Pokud takovou diskuzi vyvola slabsi skupina, pak v ni prevazuji blbci, protoze s takovouhle taktikou maji predem prohrano.
Kdyby totiz fakta nebylo treba interpretovat a stala sama o sobe, pak by se nemusely konat rozhovory, ale namisto nich by stacily prednasky (zde jsou fakta a hotovo a vam nezbyva, nezli je prijmout).
Jelikoz se ale rozhovory vedou a prednasky nestaci, znamena to, ze predlozena fakta si lze vylozit ruznymi zpusoby.
A jsme na zacatku: do korektniho rozhovoru se bude poustet vzdy a pouze jen ta skupina, ktera ma silnejsi pozici a pravomoci rozhodciho, to jest ta skupina, ktera ma uz predem vyhrano a rozhovor ji slouzi jen jako oficialni stvrzeni jejiho vitezstvi.
Proto kdo vyzyva, ten je uz predem vitez a druha strana bude donucena argumenty oponenta prijmout, at se ji to libi, anebo ne. Na oko „prohrava“ samozrejme jakoby cestne v objektivnim slovnim souboji, coz je samozrejme od sameho pocatku podvod jako poleno.
Pokud tedy ta pani vyzyva k pochopeni toho, “ co vede lidi k tomu, že ignorují pravdu, nikoliv se snažit je vzdělávat fakty“, pak je predem jasne o co ji jde a jakou ma pozici a nema smysl se s ni dale poustet do krizku. Ona ze sve pozice rozhoduje, jaka fakta se predlozi, jak se budou interpretovat a ktera z nich budou prijata. Tim se z „pochopeni“ stava „donuceni“ a je po souboji a protistrana se muze nejdrive uvztekat, posleze utrapit :o)

S nématem souvisí myslím i tento zajímavý komentář vittty: https://janica9.wordpress.com/2019/12/06/vetva/comment-page-3/#comment-80024

 1. Alva

  A ještě pro (nejen) Saula:
  Není všechno zalto, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co se píše.
  Tím chci říci – není dobré spoléhat jen na jediný zdroj informací a ten mít za absolutní pravdu.
  Xelý článek stojí za přečtení. Tohle je jen velmi krátká ukázka.

  „….. na jednu otázku upozornit musím. Jak jen se antistalinisté posmívali prohlášení TASS ze dne 14. června 1941, že ve vztazích mezi SSSR a Německem je vše v pořádku, že SSSR pokračuje v mírovém kurzu atd. „Hadráři“ to považují za „Stalinovu hloupost a slabost“, za jeho „vlichocení se Hitlerovi“.
  Nedošlo jim však, že adresát sovětského prohlášení nebyl Hitler a Třetí říše, ale Roosevelt a Spojené státy.V dubnu 1941 americký kongres rozhodl o tom, že v případě útoku Německa na SSSR budou Spojené státy pomáhat Sovětskému svazu a v případě útoku SSSR na Německo, pak hitlerovskému Německu. Prohlášení TASS názorně demonstrovalo naprostou absenci agresivních záměrů SSSR vůči Německu, prokázalo jejich neexistenci právě Spojeným státům, nikoliv však Německu. Stalin si byl dobře vědom toho, že v nevyhnutelné bitvě s Říší mohou jeho jedinými skutečnými spojenci být pouze Spojené státy, odvrátí-li Velkou Británii od jejího plánovaného příklonu k vizi německo-britské proti sovětské aliance.
  A pochopitelně, nebylo možné neopatrným a neobezřetným pohybem, k němuž Rusy tlačil Hitler, vyvolat možnost vzniku severoatlantického (а přesněji světového — s účastí Japonska a Turecka) protisovětského bloku. V tomto případě by Sovětský svaz (relativní vojenský potenciál pro rok 1937 – 14%) byl nucen čelit USA (relativní vojenský potenciál 41,7%), Německu (relativní vojenský potenciál 14,4%), Velké Británii (relativní vojenský potenciál 10,2% – bez imperiálních držav), Francii (relativní vojenský potenciál 4,2%), Japonsku (relativní vojenský potenciál 3,5%), Itálii (relativní vojenský potenciál 2,5%) a dalšími drobnějšími šakaly. Mimochodem, vzhledem k těmto číslům i faktu rozhodnutí Kongresu USA je definitivně vyvrácena celá tupá falše schématu Rezuna & comp. o údajné přípravě Stalina k útoku na Německo i celou Evropu“

  Zdroj: https://lukassluka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=662317
  
  • Saul

   Nikde jsem ani nenaznačil, že Stalin plánoval útok na Německo, nebo jiný evropský stát mimo sféru vlivu z paktu RM.
   Tuším, že o tom kdosi napsal knihu a snažil se to podložit nějakými důkazy, ale jiní historici je celkem snadno rozcupovali.
   Pravda ale je, že Hitler takové válečné přípravy SSSR nejen propagandisticky hlásal, ale také jim sám věřil
   Existují o tom soukromé záznamy v jeho osobním deníku.

   • Alva

    Je to možné, ale co historik, to může být jiný názor.
    Já jsem tou ukázkou chtěla naznačit něco jiného, co vám možná bude znít jako konspirace, ale není.
    Svět je plný náznaků a symbolů, ale jen málokdo se v nich vyzná a nemusí to umět ani politikové, ani mnozí politologové.. A běžný občan už vůbec ne.
    Takže jestliže tehdy Stalinovo prohlášení bylo určeno USA a ne Hitlerovi, natož Rusům a ostatním národům, důležité bylo to, aby pochopil adresát. A adresát pochopil.
    To se jistě děje i dnes. Ale na rozdíl od státníků nikdo nemáme takové informace, jaké mají oni.

    • vittta

     Názor by historik neměl mít žádný, toho by měla zajímat jen fakta.
     Všechna, mnoho dnešních „historiků“ pracuje s fakty selektivně, tedy jen s těmi, co se jim hodí.
     I když výsledkem je nesmysl, tady Saul třeba tvrdí, že vstup sovětských vojsk do Polska byl dán tajným dodatkem smlouvy M+R, jako kdyby mohla nějaká smlouva, resp. ani ne ta smlouva, ale její TAJNÝ dodatek, kohokoliv opravňovat dělit si svět.
     SSSR nemohl do Polska vstoupit, a nemohl to ani plánovat, protože se v té době dalo úspěšně předpokládat, že Britové a Francouzi dostojí svým závazkům proti Polsku, tedy přijdou mu vojensky na pomoc a SSSR by přece nevstoupil do války se západem, to neměl ani zapotřebí, ani na to nebyl připraven, i kdyby snad válčit chtěl, a politicky by to byla naprostá sebevražda.
     Čistě teoreticky, a zřejmě i prakticky (to je ale už moje spekulace, ale já nejsem historik) by taková pomoc mohla světové válce zabránit, Německo nebylo v r. 1939 nijak vojensky silné, rozhodně bylo slabší, jak spojení Polsko, Francie a Británie.
     Jelikož ale kromě vyhlášení války neudělali nic, bylo jasné, že jde o zoufalou snahu přecijenom Hitlera do toho SSSR nasměrovat, a kdo ví, co všechno mu pokoutně slibovali- ale ty informace nemáme, jak píšete.
     Stalin vstupem do Polska jen reagoval na vzniklou, a nečekanou situaci, rozhodně to nemohl plánovat.
     Za zmínku asi stojí i to, že Hitler mu z Polska nabízel větší krajíc, ale Stalin si vzal jen to, co bylo k r. 1914 ruské.

     • Alva

      Jen ještě dvě věci.
      První – Saul tu situaci prostě vyhodnotil tak, jak ji viděl, jak se mu zdála logická, není třeba za tím vidět nic jiného. (Poznámka – obecně, netýká se Saula – často se v komentářích dávají informace o různých „tajných dodatcích“. Pokud to nejsou dodatky ke smlouvám aspoň 100 let starým – jak je o nich možné vědět, když byly TAJNÉ?

      Druhá – Myslím, že válka nebyla Hitlerovým nápadem. Ta byla naplánován jinde a jinými. Podle mně byl Hitler vybrán na tu úlohu. Doložit to nijak nemůžu, ale podle některých politologů (nejen ruských, i českých), stojí za válkami (nejen 2.sv.) tzv. globální elity, globalisté. To když někdo, kdo to slyší/čte prakticky poprvé, bez předchozích vysvětlení, je to pro něhi jasná konspirace. Jenže – válka není levná záležitost. A kdo má dost prostředků? Zbrojařské koncerny. A co jim přináší zisk? Rozhodně ne zbraně ve skladu. Takže………? Samozřejmě ale musí mít za zády vlivné politiky, bankéře, tisk apod. – ale to všechno k přípravě války i k válce samotné patří.

    • Kamil Mudra

     Ty nejdůležitější „dodatky“ ke smlouvám se nezapisují ani nepodepisují. Pokud zůstanou v hlavách těch kteří o nich jednali až do doby kdy jsou hlavy zakopány – už se jich žádní historikové nedoberou a zůstávají odkázáni jen na své výklady obecně známých událostí. Těm výkladům které se aktuálně hodí je pak popřáno sluchu a je jim přiznán statut pravdy, do té doby než se jeví vhodnějším nějaký výklad jiný. A vhodnost určují aktuální vítězové.

   • oh

    Jj, v této souvislosti se mi vybavuje jistý Vladimír Bogdanovič Rezun, píšící pod pseudonymem Viktor Suvorov a jeho „Všechno bylo jinak“

 2. embecko

  Video od poslance Volneho; podle meho si ty utocniky zaplatili, protoze jinak by nebylo co tocit. Znama co tam byla, totiz povidala, ze tam nic takoveho neni:

  • vittta

   Podle mě to byly projevy rasismu a xenofobie, natáčeli ty afroevropany jako v nějaké ZOO.
   To si nenechali afroevropané líbit, a respektovala to i vyspělá, švédská policie.
   Pokud v takovém případě dojde k nějakému tomu porušení zákona, pak si za to může běloch sám.
   Naštěstí nejsou všichni tak agresivní jako ta redaktorka, místní nácek a kameraman, a tak nabízejí pomocnou ruku lidem v nouzi.
   Jelikož pak nikde žádná válka není, zřejmě mají Irové na mysli právě tyto situace, kdy jsou přistěhovalci uráženi a rasisticky napadáni v zemích, které by jim měli být vděčné za to, že jim pomáhají vyřešit důchodový systém, a to svou tvrdou prací, kterou by Švédi nechtěli dělat.
   https://blisty.cz/art/98244-simon-coveney-irsko-bude-vzdycky-poskytovat-utociste-lidem-prchajicim-z-valek-co-petricek.html

   • embecko

    „Podle mě to byly projevy rasismu a xenofobie, natáčeli ty afroevropany jako v nějaké ZOO.“
    Ted myslim neprehanis, ono je to opravdu tak…poslechni toho policajta, co nechce doprovazet stab do te nogo zony (ktera samozrejme neexistuje) a oduvodnuje to slovy „mohli by to (tam) pochopit jako akt agrese“.
    Placici divky, vitajici uprchliky; policajti, nechtejici vzbudit negativni emoce atd.
    Co jineho je preci policajt, nezli chodici akt agrese? Vzdyt je tu od toho, aby mozny akt agrese pripominal, to je jeho prace a poslani.
    Oni si totiz opravdu mysli, ze uprchlici nejsou lidi, ale opicky, plysacci, co potrebuji pomoc, protoze jejich panicek je zanedbaval…takze pozor, oni to ti uprchlici odhaduji dost dobre, o co jde.
    Tedy nejen, ze integrace je obtizna, ona je jeji zabrana predevsim ze strany domacich, kteri apriori nikdy neprijali, ze by se uprchlici mohli integrovat. Pro ne to jsou opravdu opicky, se kterymi je vhodne zachazet pokud mozno jemne…ale ze by jim nekdy priznali lidska prava, to Nemce, Svedy, Francouze nenapadne ani ve snu.
    Proto take cesky/ madarsky atd. „rasismus“, protoze tyhle narody se stavi k uprchlikum jako k rovnocennym lidem a nechteji po nich nic jineho, nez aby pro uprchliky platil zakon jako pro ne. To Zapad nesnese, neb je presvedcen, ze s opicemi se jako s lidmi nema zachazet. Setrne ano, ane rozhodne ne rovnocenne.
    Tohle je dle meho ten bod, okolo ceho se vse toci: prvoplanove neprijmuti uprchliky za rovnocenne lidske bytosti a z toho vyverajici opravneny pocit rasove menecennosti na strane uprchliku.
    Takze satira ano, ale neni to satira :o)

    Ten tebou odkazany Cloveney s Flanaganem, to jsou typicti politici, ideovi vudci, pracujici pro Culiky. Oni vyrknou moralni ideal a Culik to vezme za realitu a preda to dale jako vzor chovani. Takhle fungovali i komunisti, staci si vzpomenout na mladeznicke a medialni uderky. Jenze! Ti tehdy alespon meli cestne svedomi, coz dnes, v dobe internetu, tihle udernici mit nemohou.

    • vittta

     No, však se tomu dlouhodobě směju.
     Mysleli si, že je budou mít jak pejsky, „pojď negříčku, tady máš kostičku-a teď MÍSTO“, ale negříček jim poněkud přerostl přes hlavu.
     Motorem těchto západních nadlidí není lidskost, ale právě ta nadlidskost.
     Pak tady někdo…ani nevím kdo, argumentoval, nebo odkázal argument, že v Norsku negři vykonávají ty nejšpinavější práce, jako kdyby bylo OK, že Norům utírají prdele, a čas od času se ukáže světu nějaký negerský policajt či dokonce doktor.
     Oni se tak chovají i k nám, ale my je v duchu posíláme do prdele, a snažíme se z nich vyrazit, co to dá- po svém, tedy prací či nějakými drobnými podvůdky, ale negři to dělají také po svém, násilím, znásilňováním, a vraždami- a vyžíráním dávek.
     Oni to tam nemohou zvládnout, takovouhle politikou, problém snad ani nejsou ti negři a čmoudi,ale oni sami, jak se předhánění, kdo je víc humánní a kdo víc bojuje proti rasismu a xenofobii!
     Zde v ČR tyto tlaky také jsou, zatím bez většího zájmu veřejnosti, a tak se v dobrotě předhánějí spíše naši kolaboranti, a když to nejde před námi, tak se předhánějí před cizáky v EU.

     • embecko

      „Mysleli si, že je budou mít jak pejsky, „pojď negříčku, tady máš kostičku-a teď MÍSTO“
      Taktak…jestli to nahodou nevis, tak ty nediskutujes, ale pises literaturu…az ti vyjdou Vitttovy sebrane prispevky, rad si je koupim…
      Take ne nahodou maji nejvice uprchliku v byvalych kolonialnich velmocech. Nikdy sve kolonialni podrizene za lidi neuznali a neuznavaji je ani ted. Presne tak…tady utres zadek a dostanes za to cukricek a pak pekne hajdy! do sve boudicky. My ti tam chodit nebudeme a ty zato, kdyz vylezes, budes poslouchat…a samozrejme jim nedoslo, ze pejsek je clovek a ma urcite IQ, se kterym takovyhle pristup panicka ojebe levou zadni.
      A do toho to blaznive Nemecko, ktere uz asi opravdu podlehlo dalsi ze svych kolektivnich sebedestrukcnich psychoz. Oni to dozenou tak daleko, ze valka bude pravym vysvobozenim jak pro ne, tak pro celou Evropu.. A az bude po valce, bude se potreba s temi silenci nejak vyrovnat. Ze treba zbrojili a zvolili si Adolfa, to jeste lze rozumem pochopit (byla tam Vymarska republika, krize, nemoci, hlad, takze to jiste vychodisko bylo). Ale ted na tom byli do roku 2014 dobre az vyborne, vubec nic jim neschazelo a presto se opet vydali na pout kolektivniho silenstvi…ten narod je snad proklety…

      • vittta

       Kdo není úplně slepý, tak to vidí, tím vyřváváním o humanismu a rasismu to jenom chtějí „přehlušit“.
       Teď ovšem už začali být tím problémem ti negři, je jich moc, a všimli si, že do své boudy je zalézt nikdo nedonutí.
       Jak píšeš, negr není pes, má určitou inteligenci, která mu umožní, aby mu to došlo.
       Nemusí mu dojít podstata, ale dojde mu, co si může dovolit.
       A Němci…
       Já si myslím, že tyhle národy se nemají sjednocovat.
       Daleko větší přínos by z nich byl, kdyby měli třeba 6 států, a to jak pro Evropu, tak pro ně samotné.
       A…..to ještě nejsou pohromadě, mají kus Švýcarska a Rakousko, to kdyby se spojilo s Říší, to už by teprve vyváděli.
       No je to zvláštní, fakt je ten , že nástup Hitlera se dá v pohodě pochopit, Německo neskutečně pozvedl, a ještě to uměl lidu „prodat“.
       Ale do jim chybělo od devadesátých let, kdy začal jejich duševní úpadek, to je záhada.
       Asi jim chyběl boj, oni musí bojovat, a když jim seberou pušky, tak bojují prostě jinak.
       Čech má v prdeli, kašle na nějaké boje, když nezbytně nemusí, chce mít klid a pohodu, ale pro Němce tyhle hodnoty- tedy klid a pohoda- nějak nemají tu šťávu.

       • Kamil Mudra

        Sluníčkáři v nich vidí pejsky co se dají vycvičit.
        Oni sami se cítí být kočkami o které se máme starat.
        Jen my kteří je vnímáme jako kolonizátory v nich vidíme lidi.
        A uvědomujeme si co člověk dokáže člověku udělat.

       • embecko

        „Čech má v prdeli, kašle na nějaké boje, když nezbytně nemusí, chce mít klid a pohodu, ale pro Němce tyhle hodnoty- tedy klid a pohoda- nějak nemají tu šťávu.“
        Ano, to je presne vystizeno. A je o tom take cely ten Drang nach Osten, pri kterem nejde jen o Lebensraum, zivotni prostor, ale, dle meho, hlavnim motorem je prave ta touha po slovanskem spocinuti, ktere je Nemcum upreno. Cimz, i kdyz se to nezda, Nemci velmi trpi a chteli by to take a tak se to snazi ukrast. Vem si pomateneho Fagana, ktery analyticky dohledava „dusi“, az z toho vzdycky vyleze takovy ten nelidsky nemecky pristup k citum.
        Znam treba nemeckou rodinu, ktera se kdysi docetla v takovych tech radach psychologa na netu, ze je dobre a zdrave se alespon pul hodiny denne smat. Tak to vyresili ponemecky= dali si do denniho rozvrhu pulhodinu smani, kdy, s uderem 19. hodiny zasednou ke stolu a pak se na sebe 30 minut smeji. A myslim to vazne, to neni vymyslena humorna absurdni prihoda.
        A uplne vidim, jak jim po te pulhodine zkameni rysy a ztuhnou tvare a oni se rozejdou ke svym analytickym spisum, odhalujicim podstatu lidske duse :o)
        Proto se take maji Nemci radi s Rusaky (co se skadliva, to se rado ma): Nemci zavidi Rusum dusi, projevenou ve velmi citlivem rozpolozeni/ chandre a Rusove zas jejich racionalni pristup. A tak se navzajem hledaji uz od doby Petra Velikeho, ale najit se nejak nemohou, protoze obe tyhle krajni polohy jsou znicujici.
        A soucasny moment, jak pises vyse, je veru dialekticky: prechod kvantity v kvalitu. Zapadaci nejsou schopni citem odhadnout miru „cizosti“ a tak si pozvali mnozstvi uprchliku vetsi, nezli male, coz je udolalo (ani uz nema smysl psat v budoucim case, jiz maji hotovo). Tisice by zvladli, desetitisice mozna s namahou, pri statisicich uz jsou bez sance (a Nemci s miliony uz vubec).
        Pokud tohle nepreskoci k nam, pak je tu docela dobra prilezitost, ze Zapad oslabi a prestane mit na nas zalusk. To jest ochabne jak kulturne (ideove), tak ekonomicky a tim padem ztrati sily na expanzi a bude resit jen sam sebe. Evropa jako takova urcite neskonci, ale premeni se na turistickou destinaci pro Rusy, Cinany, Indy a tak dale. Cesko by z toho mohlo vyjit jako lokalni ekonomicka vemoc.
        S utulnou a blizkou Evropou, po ktere se da objevne a v pohodli cestovat je uz konec, s tim uz nejde nic delat, zkratka je to tak. Ze Zapadaku se stane sluzebne plemeno poskytujici turisticke sluzby, Cesko by z toho mohlo vyklouznout a nakonec i profitovat.
        No, uvidime :o)

        • embecko

         Ale vidim jedno nebezpeci:
         Ac se to nezda, i Cesko (a s nim i Cesi) maji kolonialni ambice. Kolonii Prahy bylo vzdycky Brno, kolonii Ceska Slovensko a Podkarpatska Ukrajina a nitrni kolonii Batovsky Zlin.
         Tohle pohrdani druhymi (Morvaci, Cobolove, Rusini s holou prdeli odnekud z vychodu) se projevilo v imperialni ekonomicke natuire: snaze obsadit ekonomicky cely svet (viz Bata, Jawa, Skoda a dalsi firmy s filialkami po celem svete) …. na tak maly narod neuveritelny vykon!!!
         K tomu pripocti namorni flotilu (!), svetove sportovni a svetove kulturni vykony (tah na svetovou branu!)…a jsem doma…tedy doma, v kolonialni povaze ceskeho charakteru.
         A ted to nebezpeci: imperialne smyslejici cast Cechu, nepovazujici jakekoliv domorodce zijici mimo CR za lidi, ale za zviratka, ma v sobe hluboce zakleto multikulti presvedceni, jako Svedove, Nemci atd. To jsou Chvilkari, Kavarnici, Humaniste, jimz couha jako slama z bot opovrhovani cizimi a zaroven snaha je opecovavat jak ty opicky. Pokud humanita a lidstvi, pak jedine jejich a samozrejme projikovana do opicek (jako u kazdeho chvatele domacich psiku).
         Ted kdo s koho…situace je vazna, proto tu casto mluvim o studene obcanske valce, ve ktere jde o hodne (v podstate o vsechno). Proto sikovne plivaji na ceskou minulost, „chapou“ Sudetaky, zaklinaji se klimatem a podobne.
         Jak vypada situace na bojisti, o tom nejlepe vypovida vysledek voleb: nejvice dostal stred, tedy ta „tva“ pohodicka, zbytek bych videl tak napul. I 75% pro mainstream je vypovidajicich (konzervativni presvedceni) a i tech 12% (anebo kolik) pro Okamuru, ty zas vypovidaji o tom, ze Cechu ne uplne dochazi, co se tu deje.

         • vittta

          He…
          Kolonizační tendence tady jsou, a já je vidím tak, že by..já jim říkám „nečeši“, to jsou ti šéfové Milionu chvilek, a neziskovek a…zkrátka kavárna, tedy tihle nečeši by rádi ovládli Čechy, Moravu i Slezko.
          Ale- né sami, ale za pomoci někoho „hoch“, tedy za pomoci sudeťáků, v nejhorším kašparů z EU.
          Obyčejní Češi jim nejsou dost nóbl, a oni mají ze své české národnosti frustraci, a strašně je pobuřuje, že nemají komu sloužit.
          Takže jak píšeš, pohrdají, ale jen některými cizími, a především vlastními.
          12% pro Okamuru celkem ujde, on to není ten pravý lídr, a vlastenecké síly jsou různě štěpeny a pomlouvány.
          Já si myslím, že v podstatě Babiš, jakkoliv je to mainstream, je z volebního pohledu antimainstremová volba, jednoduše proto, že tady není nikdo, kdo by skutečný mainstrem sral víc.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s