10 prvních kroků Mišustina na postu premiéra: růst příjmů ruského obyvatelstva, adresná pomoc chudým, podpora obchodu.

Poslanci se dozvěděli, co bude nový premiér od svých ministrů požadovat.

Mišustinova řeč před poslanci:

 1. Peníze jsou! Toto prohlášení Michaila Mišustina ostře kontrastovalo se známou výpovědí dnes již bývalého premiéra Dmitrije Medvěděva „peníze nejsou, ale držte se“. Mišustin řekl, že zdroje na řešení zadání prezidenta (což je především boj s chudobou a zlepšení demografie (nárůst obyvatelstva)) ve státě jsou, a to díky přebytkovému balíku a makroekonomické stabilitě. Zároveň oznámil, že to je úspěch dosavadní vlády Medvěděva. „Členové vlády ponesou osobní odpovědnost za dosažení národních cílů rozvoje“, prohlásil Mišustin.
 2. Vybudovat systém součinnosti s regiony, aby lidé dostávali včas všechen odpovídající  příjem. Zvýšit kvalitu řízení.
  „Na prvním místě je tu péče o děti, o rodiny, o růst jejich blahobytu a zvýšení kvality života“, řekl Mišustin. „Lidé mají už pocítit reálné změny k lepšímu, ale zatím to ani zdaleka všude neprobíhá.“
 3. Prozkoumat, proč Rusům téměř nerostou příjmy. Zvýšit životní úroveň občanů. Z toho důvodu je podle jeho slov potřeba přijmout řadu návrhů zákona o ochraně investic občanů, vytvořit nová pracovní místa.
 4. Do dvou let Mišustin slibuje vytvořit systém adresné sociální pomoci.
  Existuje nespočetné množství privilegií, výhod, jsou jich stovky. Dnes je velmi obtížné rozpoznat, jak se těmito výhodami plýtvá, protože není jasně daná zákonitost jejich automatického rozdělování. Je důležité stanovit sociálně adresnou pomoc.
 5. Navrátit ztracenou důvěru mezi státní mocí a obchodem, odstranit zbytečné náklady a tlak.
  – Aby lidé, kteří se zabývají obchodem, včetně lidí mladých, pocítili důvěru a ochranu, mohli rozvíjet svou činnost, vytvářet nová pracovní místa, a hlavně, navyšovat výdělek zaměstnancům, objasnil Mišustin.
 6. Peníze využívat efektivně, nastavit správně priority.
  Je nezbytné uchovat makroekonomickou stabilitu, a tedy akumulovat dodatečný příjem na podporu závazků. Proto musí vláda udržet inflaci do 4%.
  Dále:
 7. Dosáhnout průlomu v digitalizaci.
 8. Rozvoj silnic a infrastruktury.
 9. Růst zemědělského sektoru a podpora farmářů.
 10. Podpora průmyslu obrany.

Pro Mišustina hlasovalo 383 poslanců, 41 se zdrželo. Proti nebyl nikdo. To se v nové historii ještě nikdy nestalo.

Celý text: https://www.kp.ru/daily/27079/4150745/

 1. grasyk

  Zatímco u nás…
  Komunisté chtěli ať uvěříme. že oni jednou poručí větru a dešti.
  Havlisti chtějí, ať uvěříme, že už větru a dešti poručili

  • Orinoko

   Diskusi tady až tak moc nesleduji, ale mohl bys nas, soudruhu , nějak konkrétněji poučit o blahodarnem působení západní demosky ve svete?
   V Praze byl rakouský Kurz a V4. Po jednání proběhl spolecny brifing. A všech 5 aktérů si tam tu slavnou demosku podávalo jako nekonecne byrokraticky a totálně nákladný rezim, který naším státům státům nevyhovuje, ale co vic! … vůbec se nelibi.
   V životě jsem netusil, nakolik jsou pravicová lejna odkojena bolsevickymi ideomanyry.
   Demogracie jako balgon.
   My máme pravdu. Safr /toho blbá znám osobne/a podobná lejna placená sudetaky , tu předkládají svoje vlastní komunistické manifesty, aniž by chtěli vnimat, že svět už je davno jinde.
   Koloniální Zapad, Kačer Tydyt, a pejzaty demotalmud.
   Trojjedinnost demosky sveta.

   • Orinoko

    Patrně jsem se minul s vláknem … anebo nepochopil ironii. Omlouvám se. Ale je tu jeden , který je jak vystřiženy z modrého zurnalu.
    Napsané plati, ale nikoli wittovi.

    • Orinoko

     Ještě dovetek. Ač chřipkové nachcipan , anebo možná právě proto, jsem dost nerudnej. Kromě V4 Habsburk jsem v TV kraksne zahlédl také českou demokraturni nackovnu Jourovou. Ta má už zase funkci v eurosojuzu. Dej českému debilovi pocit důležitosti … a zrodí se ti umělá inteligence EU – OTAN …Jourova , Pavel. Blabolila tam bruselskym ptydepe, jak to Polsko a Madarsko jsou jakýsi problem. Problem je Jourova.
     O Polsku a Maďarsku mluvila ve velmi prikrčene poloze, pricemz zároveň sdělila že bruselsky ústřední výbor NEMÁ vlastně páky, jak tyto země reglementovat.
     Paky a paka. Jasná páka.
     A do toho všeho ta vikingska kurvicka, která by se měla místo klimatu věnovat robertkovi.

     • vittta

      Jasně, že jsem si dělal prdel, co také dělat, když si přečtete článek o tom, jak v EP bojují o vlaječky.
      A zrovna tady bylo tohle téma…
      Jourová, no, role těhle Jourových ze všech zemí EU jsou takové evropské.
      Já z toho všeho mám dojem, že tihle jedinci jsou- oni říkají, že Jourová je zkušená evropská politička- tedy tito zkušení europolitici vědí, kde je kantýna, kdo předsedá jaké frakci, kde se vyplácejí diety, a co si vzít na sebe.
      A nic víc snad ani neřeší.
      Europarlament je zoufalá karikatura demokracie, ale fakt zoufalá.
      No a že „nemají páky“ na Polsko a Maďarsko, to bych rád věděl, jak to myslela, ta se chudák ukecla, chtěli by páky, né demokraticku diskuzi.
      V Rusku se samozřejmě také politikaří, ale jsou u toho i výsledky, jak ale píše Embéčko, za výsledky stojí spíše Gosudar, než parlament, tedy duna.
      A dobrý Gosudar výsledky má dobré, špatný špatné, a podobně jako v každém velkém územním celku, EU nevyjímaje, výsledky, a z toho plynoucí důsledky, dalece překračují hranice onoho územního celku.
      Obavy, pro přijde po Putinovi jsou nanejvýš opodstatněné, ono mezi námi, i u nás dost záleží na to, kdo bude po Zemanovi.3
      Doufejme, že to nebude nějaká „Čaputová“.

 2. Alva

  Rusko řeší problém. Ve Fondu národního bohatství je tolik prostředků, že brzy přesáhnou hranici sedmi procent HDP (respektive jejich likvidní část), tedy mez, od které je možné je utrácet. Nápadů, co s nimi, je přitom víc než dost, od investic do ekonomiky až po další střádání na horší časy, napsal na konci roku Svoboda v INFO.cz.

  Ruský prezident zdůraznil, že země má stabilní makroekonomický základ a oproti mnoha zemím se může pochlubit přebytkovým rozpočtem a suverénními fondy, které převyšují ruský dluh.
  Ušetřil 124,5 miliardy USD (2,9 bilionu Kč) a nyní je dává maminkám a dětem, zločinec!

  Ne, na tuhle špínu, lež a urážky už snad ani nejde nadávat…

  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2982-krize-v-rusku-pad-vlady-ekonomicke-problemy-hruza-des-a-skutecnost

 3. embecko

  Jako odbornik na Rusko z fakulty socialnich ved bych mel vazne obavy o to, ze pokud se takovy program podari nasilim prosadit, jak dlouho pak Rusove budou odstranovat jeho nasledky. Navic bez zahranicniho dluhu…Rusove nikomu nic nedluzi, coz bych nepral ani nejvetsimu nepriteli; neni cernejsi mury liberala, nezli prebytkovy rozpocet.
  Na rozdil od Rusaku my svuj statni program mame smysluplny a pevne stanoveny a je jim prijeti 50 syrskych sirotku, dale pak obrana proti ruske teritorialni a cinske ekonomicke expanzi a podpora demokratickych rezimu v Sauske Arabii a Afghanistanu.
  Nyni ale doprejme hlasu lidu z diskuze na NP:
  „Anonymní15. ledna 2020 23:50
  Nenadávej sprostě tomu diskutujícímu, i když vyjímečně máš pravdu. V první řadě lezl ten komunistický dobytek do takzvaného Občanského fóra. To bylo zakládáno v každém podniku, a během týdne byl všude hrozný chaos. Bezpartijní zaměstnanci tam nesměli. Těm byla dávána dovolená. Teprve potom to lezlo zčásti do ODS a zčásti do ČSSD – a začali s genocidou obyvatel. Odsouhlasili si obrovské platy, ačkoliv na ně nikde nemohly být volné finanční prostředky, zprivatizovali si vybrané podniky a hned je začali rozkrádat a tunelovat, začala velkovýroba zasraných zbohatlíků. Ale kdo si myslel, že se uchytí v nějakém krámku, nebo si otevře instalatérskou dílnu, byl zatracenej naiva – skončil hodně rychle na ulici. První bezdomovci, první žebráci a taky první přepadávači lidí na ulicích ve fialových sáčkach – lákali do různých aktivit, kde se rychle vydělá, hry For You, letadla,pojišťovací lotři. Prodej Herbalife, různé směšné a vylhané aktivity jak dělala ta smečka lumpů ( Češi!!! ) nábory blbečků po hotelích. Později se Herbalife změnil na Dermajectics, spousta inzerátů lákala nezaměstnané chudáky do různých rádoby firem, ale museli zaplatit tzv. náborový příspěvek, který se jim „stokrát vrátí?“!! Hnus ti chudáci jim dávali poslední peníze – protože všichni občané tehdy byli poctiví, pracovití, dezorientovaní, zubožení a naletěli na všechno. Pak přišla na řadu lichva – tenhle hnusný stát plný vychcaných zločinců a šejdířů předhodil všechny ty ubožáky, které připravil o živobytí a domovy, lichvářům, a začaly první exekuce. Zdivočelí ex šmejdi jim brali všechno. První sebevraždy, první vraždy. Zlo a beznaděj, chlast a drogy, rok co rok umrzlí bezdomovci. Zkurvené herny všude – na to byl stát kadet. Pro statisíce lidí, slušných a pracovitých, se stala ČR vyhlazovacím táborem. Ti první polistopadoví političtí šmejdi mají na rukou krev – jsou to zločinci, napakovali se státním majetkem a pořád dřou lidi z kůže. Neustále si zvyšují vysoké platy. Podplatili a zkorumpovali si justici, která vyrobila mnoho chudáků a bílé koně – ty potom šmejdi utopili v Orlické přehradě. Devadesátá léta byla stejně ohavná a odporná, jako ta padesátá. Ty ohavy, které vysílají neustále v TV ty blbosti, se o tom zatím nezmínily. Pravda – nebyl Jáchymov a nikdo nevisel za krk, bohužel ani sprostí, úchylní a suroví vrazi, a dosud se tak neděje, proto přibývají. S novou identitou je vypouští mezi lidi, i když jsou plně závislí na antidepresivech. Normální život v ČR dávno skončil, a kdo to odmítá vidět, je opravdu zfanatizovaný křivý zmetek.“

  • vittta

   Hodně šmějdů tehdy sázelo na pokleslou morálku občanů ze 40 let komunismu- tedy poctivost a důvěrů ve stát.
   To se nedá popřít.
   A privatizátoři,, no, kdo chvíli stál, už byl opodál, domácí i zahraniční desperáti si pořádně namastili kapsy, a to i přes to, že po komunistech tady- jak známo- zůstala je spálená země.

 4. embecko

  Tady je neco o praci Valkove:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/romove-jsou-ke-zlocinu-predurceni-tvrdi-sbornik-na-nemz-pracovala-valkova-86653?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=article-detail
  Zajimalo by mne, zda-li romsky problem existuje i dnes, ci zda-li se na prislusnou problematiku nazira jako na na bezne chovani jedincu, posuzovane individualne zakonem.
  Pak by mne pak zajimalo, proc nekonaji prislusne organy, napr. v pripade spravy obecniho majetku na sidlisti Chanov. Tam musi trestni podani na prislusne uredniky uplne prset.

  • vittta

   Je to sice i dnes přesně tak, jak Válková popisuje, ale už to není problém, nýbrže předsudek- a to je problém.

   • embecko

    Presne tak…tohle je uz druha slunickarska fatalni kolize, na kterou narazime.
    Prvni byla jejich ochrana klimatu, pricemz slunicka zaroven slouzi korporacim, ktere se na jeho destrukci podili temer maximalne.
    Ted tu mame pravni stat, ktery si slunicka neustale volaji ku pomoci a kdyz dojde na zjevne poruseni zakona, najednou je z neho jina situace a reseni se stava predsudkem.
    Zakon, pravo a spravedlnost se tu diky slunickarum dostava do cisteho svetla a odhaluje se jejich podstata: Podstatou prava je, ze je selektivni, to jest je zadouci, aby na nej vetsina nemohla dosahnout. Jinak by to totiz nefungovalo, pravo musi byt vzdy tridni, lokalni a kolektivni, nebot, pri idealnim stavu, kdy prava by se mohl domoci kazdy, by soudy byly zahlceny na stovky let dopredu. Anebo by ve state muselo fungovat milion soudu a soudcu.
    Predstav si, ze tvuj pristup k pravu je rovnocenny s druhymi a muzes si tedy postezovat na koho chces a kdy chces a soudy ti musi vyjit vstrict, jako kazdemu druhemu. Zadne poplatky, zadni drazi advokati, zadna stani v tvem volnem case, zadna ne-spravedlnost.
    Ja vim, slunicka rikaji, ze pravo neni spravedlnost, ale to je pak pravo na nic, respektive se stava ucinnym nastrojem tech, kteri si ho muzou ohnout ve svuj prospech a domoci se subjektivni spravedlnosti. Zkus se soudit 20 let s Dopravnim podnikem…rovny pristup k pravu konci na tom, ze zatimco pravni osoba, navic placena z tvych penez, se s tebou soudi ve svem pracovnim case a ma to v naplni prace (pravni oddeleni), ty musis zavrit kram a vyrazit do soudni sine.

    S Chanovem vlastne zadny problem neni. Kdyz vidis v pankejtu prevracene auto, je na 100% jasne, ze doslo k prestoupeni zakona. Stejne tak pri pohledu na chanovske zdemolovane byty a domy, spravovane obci/ mestem za penize poplatniku.
    Problem je tedy velmi jednoduchy: nekdo neplni sve povinnosti radneho hospodare ze strany mesta a nekdo neplni povinnosti najemce ze strany obyvatel. Mame tu tedy jasne protizakonne jednani a k tomu dva jasne viniky.
    Takhle to samozrejme brali i komunisti, kteri byli (a jsou) navic velci multikulti. Asi pak nebyla zadna nahoda, ze ve veznicich, v ustavech pro mladez a na socialkach se hromadila tak vyznamna skupina, ze si zasluhovala kolektivni zachazeni.
    Me to treba takto vadi, ale pak se ptam: Kdyz nechcete/me kolektivni zachazeni, pak proc nepristoupite k individiualnimu reseni?
    Kdo v jakem stavu byt prebiral je jasne, jake skody zpusobil take. Kdo byt predaval vedel, v jakem je stavu a ten soucasny si muze zjistit jedinou navstevou. Zde teoreticky nema problema. Ale slunickar pravo nechce, respektive ho vyzaduje jen pro nekoho (co to asi pripomina?). Zkus se v najemnim byte chovat jako nekdo z Chanova a uvidis… :o)

    • Janika

     Někdo neplní své povinnosti… možná se je spíš plnit bojí. Přerostlo to do takového stádia, že by úředník riskoval zdraví, majetek, snad i život svůj i své rodiny. Agresivní jedinci, sdružení ve smečce, skálopevně přesvědčení o svém „právu“ – těch se snad bojí i soudci, nevím, jestli i policajti. „To byste taky mohli vyhořet“, slyšela jsem na vlastní uši, a dotyčný vzal rychle zpátečku a udělal, co si násilník přál.

    • vittta

     Ono to dokonce ani nesmíš říci, natož si někde stěžovat na nějaké nedodržení zákona.
     Zkus říci, že asociální pakáž ničí společný majetek, a dopadneš jak novinář Franta.
     Ten sice facku dostal, ale zároveň je vinen.
     Jo živnostník je odvádí menší sociál či zdravotku, to můžeš vykládat jak chceš, a ještě tě u toho natočí a pustí do prostoru.
     Ale že se někde devastuje majetek za miliony a miliony je důvod k návštěvám komisí, které řeší všemožné formy diskriminace a rasismu, aniž by si devastace všímali.

  • Alva

   „Represe, osvěta a převýchova, to je podle výzkumníků na Generální prokuratuře spolu s Helenou Válkovou hlavní klíč k tomu, aby „cikáni“ neměli blízko ke kriminalitě.“

   A já si začínám myslet, že zbývá jen ta represe, do které se nikomu nechce, hlavně proto, že se to nesmí (humanita a lidská práva). Zvlášť s tendencí klesající kvality našeho školství a soustavnými reformami k horšímu můžeme dopadnout např. takhle:

   https://pravyprostor.cz/slovensti-cikani-jsou-kruti-a-surovi/

   Jestli se někde nedají cikáni naučit slušnému chování, vymýtit zakořeněné zvyky, naučit hygieně a projít normálně základní školou, tak jsou to slovenští cikáni…….
   Nedávno TV Markíza odvysílala reportáž z jedné takové osady a člověku se chce zvracet nad tím co vidí. V osadě se podle místního policisty rodí 80% dětí z incestu. Nejvíce se to děje mezi bratry a jejich sestrami a také mezi otci a dcerami. Rodí se zdegenerované děti a těžkým psychickým postižením. Tihle slovenští cikáni mají problém i s řečí. Ne, že neumí slovensky, oni už neumí ani jejich rodný jazyk a hodně z nich nemluví vůbec. Do školy nechodí a nikdy je k tomu nedonutí a myslím, že už se o to slovenské úřady ani nesnaží.

   Jít po osadě je jen pro člověka se silným žaludkem. Všude špína, zápach a mrtví psi. Ti se jen tak překračují. Nakonec, proč by jim mělo záležet na psech. Všichni jejich psi jsou týraní……..
   S policejní hlídkou vyrazili dobrovolní pracovníci po těchto osadách zachraňovat nevinná zvířata. Pohled byl strašný. Je to docela náročné, protože tahle zvířata znají jen bití, upalování za živa, věšení, topení a život na řetěze o hladu a žízni. Provazy mají zařezané do masa, fenky čekají štěňata. Psi pověšení za nohy a psíci bez očí……..

   Je hrozné žít v takových podmínkách jak žiji slovenští cikáni, ale je to jejich volba. Mohou pracovat, ale nechtějí. Žijí jako zvířata a jsou suroví, brutální, zabíjejí a týrají od dětského věku a necítí vinu. Co z nich vyroste? Tak na to si odpovězte sami.

   • vittta

    Co dělají slovenští sluníčkáři?
    Romové, co já vím, netouží po ničem více, jak po vzdělání, a tam musí, prostě MUSÍ probíhat nějaké diškrimince, když romátka nechodí do škol.
    Takže:
    Chtěl bych toho moc, pokud bych požadoval vyhodnocení situce- návrh řešení- finanční nákladnost řešení?
    A pokud to už neumí slovsulíčka, copak v Bruselu nemohou najít řešení?
    Jenže Brusel by nařídil odškodnit milionovými částkami oběti diskriminace, a nařídil řešení.
    Tohle je to řešení.
    Ono to vyadá jako taková až filmová fantazie, ale je to skutečnost, a tito …se neustále rozmnožují.
    Co tedy s nimi?

 5. Janika

  Díky za rychlou reakci a pohotově zveřejněný článek, Ladislave :-).
  I když, nenazvala bych článek 10 prvních kroků, ale spíš deset proklamací. Konkrétní kroky by vypadaly jinak.

  • vittta

   Teď jak to dopadne.
   Ale troufám si tvrdit, že se více těch bodů splní, než naopak.
   Samozřejmě si mainstream všimne hlavně toho, že Putin okupuje Krym a provádí tam válečné zločiny.

  • brok

   Janiko, formulací konkrétních kroků nemůžeme očekat dřív, než po určité prípravě. Poukazuji na to proto, že Mišustin je údajně „brilantní“ ekonom, ale především proto, že je vzděláním systémový inženýr. Ti jsou zvyklí chápat změny jako procesy vedoucí k stanovenému cíli. Tato jeho profesní příprava mu nedovoluje ukvapená vyhlášení. Zatím je u etapy, zadané vlastně Putinem, t. j. vymezení cílů. Teď nastane vypracování strategie vlády, sformování pracovních týmů, systém koordinace jejich práce, diskuze o optimálním průběhu a provázanosti procesů s ohledem na priority a systémové zdroje sociální, ekonomické a obchodní. Každá etapa musí mít jasně definovaný výstup, kontrolní uzly, způsob korekce možných odchylek, vyčíslení nákladů a a zdrojovou analýzu v objeme a čase, a až poté bude možné posoudit, zda je kompetentost PM a celé vlády v pořádku a může vést k splnění cílů. To za Mědvědova úřadování bylo možná podceněno nebo utajováno, aby problémy nebily do očí. Navíc, právníci takové přístupy ani spravidla neznají a jsou jim vlastní dekréty a vyhlášky, což je zdrojem chaosu ve společnosti. V tom vidím chyby Putinova stylu práce, ale současně oceňuji, že tuto svou slabinu našel a k pomoci pozval právě Mišustina. Lopatnikov je možná liberál a hlupák.

 6. Janika

  Vtipný pan Lopatnikov (ironizuje zřejmě megalomanská Mišustinova vyjádření):

  „Útěcha v souvislosti se jmenováním Mišustina…
  Existuje malá naděje, že se pan Mišustin nebude pohybovat časovými pásmy a nenařídí Slunci ve Vladivostoku vycházet v době, která bude vyhovovat moskevským úředníkům.“

  • embecko

   Me prijde spise zajimavejsi, ze Putin odstoupil od prezidentskeho systemu a predava pravomoci Dume. Podle meho to neznamena nic jineho, nez ze kadrova prace je v kopru a Putin prestal verit, ze by si mohl vychovat nastupce, anebo ze by po nem mohl prijit nekdo „odjinud“, schopny jako on.
   Coz neni uplne dobra zprava, rekl bych…jakmile se vykonu spravy zmocni Duma, dopadne to jako vsude, kde vladne demokracie- v marasmu, klikareni, korupci, bezzubosti a stat se zastavi.

   • brok

    Z čeho soudíte, že Putin nepřipravuje svého nástupce? Myslíte, že by tu kandidaturu ohlásil už teď, 4 roky před volbami? Jsem přesvedčen, že existuje tým, který na tom se skupinou možných kandidátú pracuje a Putin si to dobře hlídá.

    • vittta

     Já nechci předjímat, ale Mišustin v této pozici nabere politické zkušenosti a pak…
     Třeba je budoucí nástupce Vladimira Vladimiroviče právě on, celkem bych tomu i věřil, má to svou logiku.
     No ale, na nějaké vyslovené závěry je ještě brzo.

   • Labba

    Máte recht, demokracie je zlo, diktatura jediného muže je to co je a bylo vždy pro lid to nejlepší a díky níž funguje nejrychleji pokrok a materiální dostatek…

    • vittta

     Demokracie má svoje mouchy, ale EU na nich intenzivně pracuje.
     Je třeba- pro úspěch skutečné demokracie- aby v první řadě vychcipala generace 50+, a pak aby se sebralo volební právo voličům nevhodných stran, a též seniorům nad 65 let věku, protože ti už tady dlouho nebudou, a tak volí špatně a sobecky.
     Vyjimkou by byli senioři v případě, že by volili skutečně demokratické strany, což by se zajistilo tím, že by senior měl barevně odlišené volební lístky, a musel by volební komisi ukázat, jaký lístek se chystá hodit do urny.
     Nebo…to je nápad- ve volební komisi by zasedal jakýsi tribun demokracie, který by dohlížel na pochybné elementy, seniory, ale i občany, co by vypadali, že budou volit špatně, a ten by měl právo zkontrolovat každému podezřelému voliči jeho volební lístek, úplně nejlepší by bylo, kdyby měl speciální sesli za plentou, a viděl by, co kdo do obálky hází.
     Co myslíte?

     • Labba

      Máte částečně pravdu, nechápu jakou motivací by měl dnesni důchodce hlasovat pro důchodovou reformu, která se bude týkat těch, kterým je dnes 30 a méně, když jemu zůstane výpočet penze stejný jako má dnes. Nebo třeba o zákonu o výši mateřské, která vychází z pojištění, které platí dnes budoucí matky děti (a třeba se jí částečně dneska už účastní i otcové), a které by reagovalo třeba na potřebu zvýšit pojistné.

      • vittta

       No vidíte.
       Jenže…co s tím?
       Mladým je zase u prdele zdravotní pojištění, poněvač si myslí, že budou mladí a zdraví věčně.
       Ale nevěšte hlavu, ve skutečnosti je potřeba zvýšit úplně všechno, nejen pojistné a daně.
       Peněz není nikdy dost, a neofeudální EU prachy potřebuje jako sůl, na svojí bujnou agendu, a sociální a ekologické experimenty a někdy i na spravedlivou válku, když je např. třeba chránit civilisty v Libyii.
       Nová šlechta bývá obvykle horší jak ta stará.

       • Labba

        Já hlavu nevěším, nakonec jsou země které nejen že mají výdaje s uprchlíky, ale dokonce za masivní migrační přistěhovalecké vlny se díky jim zvedlo HDP a výběr daní a dokonce se vytvořil daňový přebytek, že i se všemi dávkami uprchlíkům, zbylo 1 bilion (český význam, s 12 nulami) v přepočtu na české koruny navíc a lidé si tam žijí nejlépe za posledních 30 let. Na ekologii se dává opravdu málo peněz, jsem zklamaná, přitom by v rozpočtech byly peníze na zavření všech povrchových dollů, víceméně masovou sanaci Porůří jako „bezemisisní zonu“, kdy po uzavření těžkého průmyslu by se tam mohli právě MONTOVAT nové technologie v rámci průmyslu 4.0. v samočinných, autonomních továrnách, pracující jen s obnovitelmnými zdroji energie a vytvářející bezemisní zónu, která bude doplňujícím ekonomickým článkem k zone v Severním Porýní Vestfálku, kde vzniká nová továrna na elektromobily uživající Lithium-sírové baterie s běžným dojezdem 1100km na jedno nabití – a kde bude pracovat asi jen 2000 zaměstnanců namísto běžných 30tis. jako třeba v největší továrně v Německu Daimler AG ve Stuttgartu.

        Je dobré že lidé vymysleli podstatně ekologičtější ekonomickoé činnosti než je primitivní drancování zdrojů v průmyslu, který za 150 let zdevastoval planetu natolik, jako nikdo za 2000 let předtím. Zemědělství se přesouvá k těm regionům, které mají lepšÍ podnebí a mají dostatek volné půdy, Evropa je v poslední době suchá, vyprahlá s teplotami nepřejiící náročnějším plodinám a pro pěstování čehokoli (v masivním měřítku, podotýkám!) z agronomického hlediska ekonomické výnosnosti, naprosto nevhodná. Proto Evropa postupuje dobře, když staví svoji ekonomiku na službách, takže nevzniká nezaměstnanost, když se utlumuje neperspektivní, nerentabilní a ekologicky škodlivý průmysl. Nic z toho sektor služeb nemá, služby jsou na rozdíl od hmotné produkce

        1.energeticky nenáročné,
        2. přísně lokální (mohou být i komunitní, družstevně či kolektivně vlastněné – kvůli jednorázovým masivním investicím nepotřebují akciovou vlastnickou strukturu)
        3. Z hlediska zaměstnávání lidí časově flexibilní (jsou založeny na zkrácených úvazcích a nepravidelné docházce dle vlastní volby, vhodné pro matky v domácnosti nebo důchodce na přivýdělku nebo invalidy)
        4. Nevytvářejí téměř žádný odpad (snad krom kadeřnictví, kde po vás zbudou vlasy ale ty jsou plně recyklovatelné a vykupují se na paruky, příčesky nebo pro dětské hračky o:)
        5. Jen v ekonomice služeb může vznikat forma platby v podobě barterové protislužby či lokální měny nezávislé na světové ekonomice a němách centrálních bank, světové inflaci etc.)
        6. Nejbohatší země světa jsou země kde na sektor služeb 65% a více – Lucembursko, Velká Británie, Nizozemsko, Kanada,

  • grasyk

   Já si spíše myslím, že pan Lopatnikov patří k ruské páté koloně. Ono je snadné všechno kritizovat. Ale postavte ty kritiky do role toho, kdo má něco užitečného vykonat..
   Já na rozdíl od embecka (jehož naznačený scénář „Putin odstoupil od prezidentskeho systemu a predava pravomoci..“ je samosebou pravděpodobnější, po všech těch zkušenostech, co máme) myslím, že Putin jde na to správně. Nelze dlouhodobě zajistit, že se do postavení prezidenta nedostane nějaký další Jelcin nebo Gorba. A tak je třeba zařadit mechanismy, které v případě nutnosti zatáhnou za záchrannou brzdu. Každý druhý si představuje, že Putin to a Putin ono … ale to by musel být opravdu nadčlověk… tudíž existuje dobře organizovaná skupina.

   • embecko

    „Já na rozdíl od embecka myslím, že Putin jde na to správně.“
    Vsak ani ja nepochybuji, ze dela, co muze, Grasyku. Pokud ale ministry bude vybirat Duma, pak je vam dobre organizovana skupina k nicemu. Skupinove (parlamentni) rizeni muze projit u maleho naroda, kde „se vsichni znaji“, od urciteho poctu obyvatel ale musi byt za chod statu zodpovedna jedna osoba, jinak se rozpadne.
    Pokud je meritkem strachu „novy Jelcin“, pak bych rekl, ze s parlamentnim systemem k nemu ma Rusko blize, nezli by se dostal k moci nejak nahodou.
    Tady neco podobneho, ale z Iranu:
    https://www.dailymail.co.uk/news/article-5247263/Are-Rich-Kids-Tehran-blame-Irans-riots.html
    Ono patou kolonu nejde jen tak upozadit a to ani v chudem, ani v bohatem state, v obou pripadech pusobi maximalne psychoinfekcne na okoli a to v takove sile, ze prekona i vlastenectvi.
    Rusko melo „zapadnicky“ problem vzdycky (alespon od stredoveku) a ten se, vzhledem k internetove komunikaci, nijak nezmensuje. Mozna, ze mladi uz take nechteji Putina, v podstate ze stejnych duvodu, jako tady nechteji Babise. Je v tom hodne iracionalniho a generacniho a ma to v sobe navic hodne sily.

    • vittta

     Kuriozně, čí se budou mít Rusové lépe, tím více budou držkovat, a nebudou si toho vážit.
     To už tady známe.
     Putin už může být i unavený.
     Ale duma jmenuje ministry, copak je Putin nepodepisuje?
     On může i část svých jaksi..“vladařských povinností“ nechat dumě, ale konečné rozhodnutí je stejně na něm.
     Parlament může reálně uřídit tak Island, nebo Athény, jak správně píšeš.
     Jinak je to jen soubor pletichářů.
     Stejně ve skutečnosti parlamenty nic neřídí, v každé zemi jsou vlivové skupiny, a ty- prostřednictvím kontroly moci- řídí danou zemi.
     Většinou ne moc zdařile, mají jen vlastní cíle, obyvatelstvo jsou pro ně prostředníci pro ty cíle.

    • grasyk

     Pár náhodně pohozených vět:
     Tou „dobře org. sk.“ jsem myslel ne nějakou hrstku lidí, ale velmi silnou vlastenecky smýšlející vrstvu, s kvalitním řízením. (ale je to samozřejmě zase jen moje fantazie, nemám žádné „důkazy“ – kromě toho, že vidím výsledky, které by tomu odpovídaly. Na druhou stranu, s příkladem z Íránu jste trefil hřebík po hlavičce.. .-)
     Vemte si např. takového Michaila Mišustina, kterého tu nikdo neznal. Stojí za ním veliký kus odborné práce a ukázkového vedení velké organizace. A toho člověka, který už svou dlouholetou prací dokázal, že umí, zesměšňuje nějaký internetový pisálek. (Lopatnikov – každý jeho článek, který jsem četl, mi zaváněl zaorálkovštinou) Uvědomil jsem si přitom zas a znovu sílu propagandy. Kde jsou dnes ti „srandisti“, co za socialismu vymýšleli veršovánky typu – nemám ráda naši vládu, zdražila nám čokoládu..
     Síla propagandy dokáže lidi úplně zaslepit, takže nechtějí vidět výhody, co mají a jen touží po tom, co nemají, jak dobře známe z naší novodobé historie. Jenom těch bytů, co se za socialistické vlády postavilo, nájemné bylo v porovnání s dneškem nízké, ale spousta lidí si myslela, jak se budeme mít ještě daleko lépe, až tu zavládne prozápadní systém (patřil jsem k nim). Pan Havel to ostatně statečně a neohroženě sliboval. (budou vás strašit nezaměstnaností – nevěřte jim, …už nikdy nevstoupíme do žádného vojenského paktu..) Mým soukromým názorem je, že vysocí komunisté došli v jistém času (patrně už za Brežněva) k závěru, že oni sami si mohou žít daleko luxusněji, když to prostě „pustí“. Na co by se starali o lidi, kteří jim za to ještě nadávají. Kdyby komouši tehdy chtěli, ukázali by nám tolik odpuzujících info o „západě“, že by to většině otevřelo oči. Ale oni nechtěli. Šli na to klausovsky pragmaticky. Zajistili si nedotknutelnost a pustili to.
     Proruští Rusové to pochopili a síla jejich infovlivu si nijak nezadá s tou, co je proti nim.

     • embecko

      Ano, plny souhlas…miru propagandy muzeme poznat podle toho, ze takove samozrejme veci, o kterych tu piseme, odhalujeme az 30 let po funusu :o)
      A Vladimirovi Vladimirovicovi drzme palce, at se mu podari z Ruska udelat (ci spise udrzet) zemi, kde se da jeste zit…
      Kdyz treba ctu takovehle zpravy, tak mnou zmita hnev k nepricetnosti:
      https://kechlibar.net/2020/01/15/nechali-jsme-je-bez-ochrany/
      „Zásadní vliv mělo to, že skupina pachatelů se skládala zejména z asijských mužů a nám bylo přečeno, abychom zkusili najít nějaká jiná etnika.“
      Na druhou stranu, znama take byla v Anglii a zadny gang tam nevidela.

      • vittta

       Nesmysl, to se ve vyspělé demokracii prostě nemůže stát.
       Policie musí jednat podle zákona.
       Tenhle hoax Putin fakt přehnal, copak si Kreml myslí, že jsme úplně blbí, a uvěříme tomu?

     • Janika

      Tak mně zase Mišustinova proklamace zavání něčím mezi socialistickou sebekritikou („mělo by se“) a pjerestrojkou :-). A přesto, že Putin je u mně číslo jedna mezi veškerými světovými státníky a Rusko je blízké mému srdci, tak kritické šlehy pana Lopatnikova vítám s otevřenou náručí. Možná právě proto, abych nepropadla jednostrannému nadšení, jakému jsme propadli po 89ém. To nás zavedlo do pekel, ne remcání a kritika. Ať Mišustin nejdřív ukáže, co v něm je. Medvěděv byl například katastrofa.

       • Janika

        «Перестройка-2»

        Таким образом, «перестройка-2» — это попытка Путина и его окружения сохранить прежний строй, несколько его модернизировать, сделать более устойчивым, чтобы пережить наступающую новую волну глобальной смуты с развитием сценария большой войны на Ближнем Востоке. При этом народу пообещали подачки. Ничего значимого, ни одного приоритета будущего России и народа. Попытки улучшить демографию, вызвать устойчивый рост населения некоторой материальной стимуляцией бессмысленны. Без осмысленного образа будущего, проекта и проекта развития, отказа от западного общества потребления и истребления (общества «золотого тельца»), Россия и дальше будет вымирать, и ещё быстрее.

        Россия Путина остаётся в прошлом, выход из которого — гибель государства, цивилизации и народа в бушующем море глобальной смуты. Смена правительства означает только укрепление финансовой дисциплины внутри корпорации власти и денег. Для выполнения социальных обязательств, национальных проектов нужны деньги. У богатых их брать не будут. Маркеры этого: Мишустин выступил против отмены людоедской пенсионной реформы, против ввода прогрессивного налога и за ужесточение финансового контроля над гражданами. При незыблемости приватизированной (сворованной у народа) собственности вся финансовая нагрузка снова ляжет на российских граждан, которые не принадлежат к касте имущих.

        Также возрастает вероятность «войны элит» в России с перераспределением собственности и финансовых потоков. Тут проглядывается два ведущих сценария. Первый – разгром условных либералов (клана Медведева). Президент и новый премьер, опираясь на силовиков, «отожмут» собственность и переключат на себя финансовые потоки части российской «элиты», которая ориентируется на либерально-демократическое крыло глобальной элиты (включая демократов США). Второй – берут вверх либералы во главе с Кудриным, Медведевым и Чубайсом. И «перестраивают» Россию под себя, продолжая её «оптимизацию» (утилизацию). Медведев в этом сценарии — кандидат на роль нового президента

        • Janika

         Takže na té černé budoucnosti Mišustin pracuje už tím, že odmítl penzijní reformu a progresivní daň (= bohatí nezaplatí sociální potřeby chudým)- to jsou takové známky zbídačení, do kterého má Rusko spadnout. Chápu to dobře?

         • grasyk

          Tentokráte nejspíš ne. :-) Pokud se jim stávajícím způsobem podařilo být v přebytku..
          A pak také – zatím se VVP musel plnou silou soustředit na úkoly související s obranou – aby je neroztrhali vlci. Teď už to mají pod kontrolou, jak se zdá, a je více času na vnitřní záležitosti. Mimochodem – pěkné gesto – k 75 výročí dostanou veteráni 75.000 rublů. Jistě, je to všeho všudy pakatel, ale je to vzkaz. :-)

          • brok

           75 tisíc rublů není pakatel, ale v kupní síle přibližně (měřeno spotřebním košem důchoců) asi 50 tisíc korun.

          • grasyk

           Myslel jsem pakatel co se týká státního rozpočtu. Těch co se dožili výročí bude jen pár.

      • vittta

       Uvidíme, ne?
       Mišustin je politik, a tak to trošku musí mít šťávu, ale nakonec se ukáže, jak na tom je, či jsou.

        • vittta

         Ten v ruských reáliích svým způsobem povýšil.
         No…neměl koule, co měl dělat?
         Navíc Rusko tehdy a dnes…
         Rusko není světový nositel dobra, je to velmoc, co má svoje zájmy, a ty zájmy- zde mluvím o zahraniční politice, mít musí, v zájmu sebezáchovy.
         My přece nevíme o faktickém pozadí politiky nic.
         Jen tady děláme analýzy z toho, co se dá jaksi „do placu“ a z toho si domýšlíme, dejme tomu i pomocí historie a nějakých „drbů“, které jsou typu „na každém šprochu“…
         Jsou to nějaké logické závěry na základě OMEZENÝCH informací.
         Ale musíme vědět, že jde o informace omezené, dokonce musíme i vědět, že mnohé informace jsou úmyslně zkreslené jak na jednu, tak na druhou stranu.
         Dokonce i tady…jen si všimni, jak na mě útočí, když hodím (úmyslně) do placu náhled, který není kompatibilní s náhledy, které by měl tenhle blog nějak vyznávat, nebo které se tady nějak očekávají, či co.
         Nelam si tím hlavu, já zatím držím hubu, protože těch informací mám tak málo, že ani analýzu nedělám.
         Putin má něco za lubem, ale co, z toho zatím nevyplývá.
         Medvěděva převelel do silové složky, někdy se stává, že schopnosti jednotlivce se projeví až „někde“.
         Umění je, to objevit, to je největší politické umění vůbec.
         Mišustin údajně vůbec netušil, že má premierovat, no, tomu moc nevěřím, ale asi se do toho moc nehnal.
         Uvidíme, Janiko, uvidíme.

    • brok

     Z čeho soudíte, že Putin nepřipravuje svého nástupce? Myslíte, že by tu kandidaturu ohlásil už teď, 4 roky před volbami? Jsem přesvedčen, že existuje tým, který na tom se skupinou možných kandidátú pracuje a Putin si to dobře hlídá.

   • brok

    Prezident nemusí vybírat PM ani ministry, stačí, že si zachová pravomoc kohokoliv z nich odvolat z příčin a důvodů, definovaných ústavou. Zvýšení pravomocí parlamentu je tedy vyváženo jeho přímou odpovědností za výsledky práce vlády a opozice nemůže zcela spoléhat na obezličku – já nic, já muzikant. Rusko ale zůstává v prezidentském systému a parlamentní republikou tak hned nebude.

    • embecko

     „Zvýšení pravomocí parlamentu je tedy vyváženo jeho přímou odpovědností za výsledky práce vlády“
     Oni doted nebyli primo zodpovedni? Byla tam zodpovednost v zastoupeni, anebo dokonce zadna zodpovednost?
     Posileni odpovednosti vlady vuci parlamentu neznamena vubec nic, neb zalezi na tom, kdo v parlamentu zaseda.
     To je podobna situace, jak to, ze u nas mame pravni stat…ono vzdy zalezi jen na tom, kdo chce koho pohnat ke spravedlnosti a jestli ma dotycny dostatecne kryta zada.
     Nakonec dozorujicimu statnimu zastupci lze vzdycky pripad odebrat, ze ano (ani googlovat se mi nechce, na takovy pocet vysledku mam slaby pocitac).
     My s tim stejne nehneme, ale nejak mne vzdycky vytoci, kdyz nekdo obhajuje neci ne zcela jasne kroky, ke kterym neni a nemuze byt dostatek informaci a podava to jako vitezstvi.
     Kdyz Rusum obcas neco krachne (dira v rakete, slendrian na kosmodromu), cemuz se nejde vyhnout, tak se lze i dovedet, ze to byl genialni gosudaruv tah, kterym odhalil patou kolonu a ted uz jen bude zacistovat (kadry).
     Proste ne, pokud predavate pravomoce nekomu tretimu, znamena to s nejvetsi pravdepodobnosti, ze jste nenasel nastupce.
     Anebo, ciste konspirativne, ze jste nastupce sice nasel, ale nebyl vym schvalen (a zadni jiny nikdy schvalen uz nebude).
     Zde vedsko-slovansky pohled na vec, pro uklidnenou:
     https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/01/putin-zacal-revoluci.html
     Takhle to lze take pojmout…

      • embecko

       Koukam, ze za ministra financi si Misustin vybral Siluanova, ministerskeho kadra (namestka) z dob CCCP, perestrojky, Jelcina…tak ten ma osobni zodpovednost urcite uplne zazranou pod kuzi, pro nej to nebude problem :o)

       • pacifista

        Z dob Jelcina jsou tam skoro všichni. Jsou tam zastoupeny různé klany a ty jim budou odhlasovávat novou ústavu. Nemohou na ně teď udělat bububu. Časem se to projeví a nebude-li ministr pracovat podle ústavy bude snadné se ho zbavit jako neschopného. To už bude jiná.

 7. pacifista

  To, že v Rusku padla vláda jsem se dozvěděl až zde a moc mě to potěšilo. Medveděv je přece Putinův protivník, takže Putinovi se podařilo zbavit se ho. Doposud to nešlo, protože nebyly kádry. Každý z nich má určité pravomoci a dohromady netvořili tandem, mnohdy šli proti sobě. Medveděv zastupuje Oligarchy a ti se teď budou muset uskrovnit a poslouchat, když budou chtít dál existovat. Putin to vede dobře, žádné pochyby. Nic neuspěchá, všechno má svůj čas. My laici se mu do toho nebudeme plést.

 8. embecko

  A jeste neco z domaci sceny:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vondra-se-vraci-do-vedeni-ods-dostal-nejvic-hlasu-40310391?utm_source=www.seznam.cz&rFT7q55IufgigCEK-Ll-VlrLl8urF=denni-tisk
  „Europoslanec Alexandr Vondra se vrací do vedení ODS. Na sobotním kongresu strany se stal řadovým místopředsedou. Vondra dostal nejvíc hlasů ze všech adeptů na místopředsedy, z 488 delegátů ho volilo 443.“
  Zajimave na to reaguje Svatyne uctivacu Hampla…ackoliv se neda rici, ze reaguje, nebot glosa vysla Hamplovi jeste pred kongresem:
  „ODS chystá politicky korektní kongres bez plastových brček, za své hlavní spojence označuje eurofanatické neomarxisty. A mezitím někteří jiní doufají, že zaplní místo staré ODS.
  Jenže to nebude fungovat. Starou ODS už nikdo nepotřebuje. Svět se změnil, česká společnost se změnila, řešíme úplně jiné věci. V tom je Petr Fiala politicky chytřejší než jeho soupeři.
  A jestli ODS páchá sebevraždu? Ani náhodou! V posledních letech slyšíme každých pár měsíců, že se ODS po tom či onom stává nevolitelnou. Ve skutečnosti si našla nové voliče, kteří ji stabilně podporují, a podporovat budou.“
  Kdyz se pak podivam na Misustina, tak se uklidnim, nebot vidim bezneho kadra stareho strihu. Kam se to vsechno sune?

  • vittta

   Jen aby ti „noví“ voliči spíše nečekali na zázrak, který nepřijde.
   Na mě dělá ODS dejmem, že jde o klasickou partaj jejíž motto je:
   Důležitá jsou koryta, a třeba to nějak dopadne.
   Na to se Fiala skvěle hodí.
   Dokonce tam mluvil zfetovaný Novotný, že Řeporyje nikdo neznal, a teď je zná každý, což mělo nějak naznačit, že by měl i ODS znát každý tímto způsobem.
   Řeporyje ale každý sice zná, ale určitě ne tak, aby toužil je vidět.
   Novotný si plete bulvár s politikou, není zase tak chytrý.
   Bulváru stačí, když nějaké zpěvačce vykoukne koza, ale kolik lidí to zaujme?
   Zaplní to jen stránku, kde bude 8 fotek a 4 řádky textu.
   Obraz současné ODS.

   • embecko

    Fiala s „novou politikou“ (kterou asi nedela vedome, proste dela to, na co ma a nazyva to „novym pristupem“) je v cele ODS uz 6 let a po celou dobu strane preference rostou (prebiral ji, kdyz mela neco prez 7%).
    Velmi dobre si pamatuji, jak se po jeho zvoleni predsedou diskuzemi siril mem, ze tohle je jasny hrobnik a ze do roka a do dne po ODS ani pes nestekne…a myslel jsem si to i ja.
    Ale ouha- ze 7% jsme uz skoro na 15%. Spise bych souhlasil s Hamplem, ze tohle uz davno neni klasicka strana a ze nabizi neco, co lze tezko popsat, ale zabira to. Jak rikam, doted to nemusi byt vedome (planovane), ale muze se tak stat.
    Podobne Pirati, ty za Hampl hodnoti takto:
    „Mnozí se Pirátům posmívají, ale já upozorňuju, že – kromě ANO – je to jediná strana, která postupuje efektivně a profesionálně (možná proto, že kromě těch blbečků, co se hádají o funkce, jsou tam méně viditelní lidé, co to opravdu řídí). Jestli se jednou dostanou k moci a prosadí nejextrémnější program západoevropských Zelených, pak to nebude vina voličů, ale vina amatérismu, nadutosti a chamtivosti jejich protihráčů.“
    Pro mne to je prekvapivy pohled, hodny zamysleni. ODS je jasne v koncich, Pirati jsou snuska podivinskych korytaru s dredy…kdo tyhle muze volit? Dobre, ODS voli rodiny napojene na odeesacky klan, Piraty zmatena mladez. ODS by pak mela ostat do 5%, politicky zmateni Pirati s vytrvale klesajicimi preferencemi by se v pristich volbach do parlamentu uz nemeli dostat…ale opak je pravdou, obe strany posiluji a za chvili budou mit na antibabisovskou koalici. Tedy „rozumne“ uvahy tu jsou na nic a ve hre musi byt nejaky zvlastni politicky sex-appeal, jez dokaze rozpoznat tech uz skoro 30% volicu.
    Tohle neni jen vnitropoliticka uvaha, plati to i pro celou Evropu.

    • vittta

     ODS je pravicová značka, to jí dává hlasy.
     Pravicových zoufalců. co se cítí pravicoví proto, že jsou antilevicoví.
     Čas ODS ještě neskončil, a snad Fiala má ODS udržet v parlamentu, aby moc neprovokovala.
     Pro ODS je nebezpečný Klaus, jakmile uspěje, ODS to může mít nahnuté.
     Piráti jsou figury, někdo je platí, a platí je za nenápadnost.
     Polovina jejich voličů je volí kvůli legalizacci gandži.
     Víc o nich nevědí, jen že má Bartoš dredy (skutečné, né jako falešné číro Karla), a hulí trávu.
     Piráti jsou nebezpeční, tváří se jako strana pro mladé, jako mladí se i chovají, a na oko mladí jsou.
     To je ovšem i jejich slabina, dělají chyby, jsou moc vidět, hlavně…v Praze, která by měla být jejich baštou.
     Sám jsem zvědavý, jak se to vyvine.
     Babiš zničil levici, ale Piráty nemá kdo zničit.
     Neúčastní se aktivit „demokratického bloku“, to je ně výhoda.
     Není snadné na ně najít protizbraň, ale jak jsem uvedl, touha po moci a nezkušenost už je poškodila- vzali si Prahu, a to neměli dělat.
     Ale- bude to stačit?

     • vittta

      A pilíře ODS ženského pohlaví v praxi:
      Decroix:
      Zákony se nedodržují, a musíme s tím „něco“ dělat, hlavně lidsky.
      Němcová:
      Za všechno může KSČ.
      A Babiš.

   • Mrkos

    Zcela rovni si být lidé nemohou. Člověk je veliká šíře.
    Někteří jedinci nedokáží korigovat své zvířecí pudy
    a někteří díky rozumu dovedou překračovat i tyto meze
    a morálka je pro ně neznámé slovo. Ti nejsou-li omezeni
    poškozují ovzduší a rozvoj celé společnosti.
    x
    Jeden velký humanista řekl : Člověk je veliká šíře, je třeba ji trochu zůžit.
    x
    A tak, aby lidstvo přežilo, musí mít svododa hranice a to citelné,
    aby si každý uvědomil, že nějaké existují. Samozřejmě nejlépe začít
    v rodině a nejpozději ve školce. A neškodí,když jsou práva omezena
    déle a každý si je musí zasloužit.

     • Mrkos

      V povinnostech si mohoubýt rovni od počátku a najdou se mnozí, kteří si jich na bedra vezmou i víc.
      Ale u těch práv je to velmi složité. Někteří již velmi brzo patří do klece, nebo na
      ostrov mezi sobě podobné. Konečně z trestanecké kolonie Austrálie se nakonec
      zrodila docela normální společnost.

      • embecko

       Proc myslite, Mrkosi? Pokud si lide nejsou rovni, nejsou (nemela by byt) ani stejna prava pro vsechny. To je preci ona klausovstina 90. let, ktera se tak libi Asterovi. Proc by mel mit kapitalista, jemuz lezi na hrbetu zodpovednost za zamestnance, stejna prava, jako oni? To preci nejde, to uz muze rovnou sam sebe znarodnit.
       Pozor na obecne floskule. Kam take patri „…aby lidstvo přežilo, musí mít svododa hranice a to citelné…“. Proc by nemelo lidstvo prezit bez nejakych hranic svobody? Tahle vec se neresila 99,99% doby vyskytu lidstva, tak neni duvod, proc by se mela zacit resit zrovna ted.
       Rozvinute nelidske ideologie zacinaji na nenapadnych postulatech. Vite treba, proc mohli americti osadnici zabirat indianskou pudu? Protoze soukromy majetek musi byt oznacen. To ma logiku, ze ano? Proti tomu asi nelze nic namitnout. Takova drobnost….no a jelikoz Indiani na svych pastvinach nemeli anglicky psane cedule „Soukromy pozemek, vstup zakazan“, tak neslo o soukromy majetek a tudiz lezel ladem, k volnemu uzivani.
       Rici, ze lide si nejsou rovni, ale aby prezili, musi poslouchat stejne zakony, to je supernesmysl, ktereho vyuzije prvy schopnejsi hajzlik. Takovymhle uvazovanim jen napomahate bezpravi…a to myslim uprimne.

       • vittta

        Od toho máme civilizaci.
        Né nadarmo se říká- silnější pes mrdá.
        Moc spravedlivé to ale není.
        Upřímně řečeno, na to, aby si byli lidé rovni, máme moc malou planetu.
        Málo zdrojů, umocněné o hodně odpadů.
        To zase máme jinou hlášku- slzavé údolí.
        Proto také máme filosofy, ti ať si o rovnosti bádají dle libosti, ale převod do praxe bude logicky kulhat.
        Smutné.

       • astraustralia

        Pokud si lide nejsou rovni, nejsou (nemela by byt) ani stejna prava pro vsechny. To je preci ona klausovstina 90. let, ktera se tak libi Asterovi.

        Ale no tak Saxi co to tu predvadis za politicke skoleni muzstva ? :-)
        Mas snad pocit ze se malo bojuje za prava jedince, ze se malo prosazuji prava mensin, ze boj za rovnost nema jeste patricne grady? Jeste bys pridal ?
        A co realita?
        Jak si jsou lide doopravdy rovni?
        To neni na strucnou odpoved, ani ne na clanek, to je na knihu knih o „lickych“ pravech :-)

        Malo nebo hodne snezi?
        Psal kamarad ze v St.Antonu ho malem smetla lavina.
        Klimaticke zmeny o tom zadna pochybnost a co nejake zmeny v mysleni lidi ?

        • vittta

         No vidíte, boj za práva menšin.
         Ten nejvíc dokazuje, jak si lidé nejsou rovni.
         Ty menšiny už mají práva, že se o nich většině ani nezdá, a ještě je to málo.
         Kde pak, dneska se bojuje za nerovnost, ne za rovnost.
         Asi je to normální, protože za nerovnost se bojovalo odjakživa.
         Jenom bývalo zvykem, že ti, co byli „rovnější“ chtěli nějakým způsobem uchvátit reálnou moc.
         Dneska bojovníci za práva menšin bojují za to, aby mohli být otroky.

 9. pacifista

  Dnes jsem si zjistil kdo je to Mišustin a musím říct, že za ním stojí hodně vykonané práce, bez nějakých malérů. Tak jen v kostce. Je to odborník na informační technologie, zabývá se tím celý život. Dal dohromady EET v Rusku a zajistil tak přehledný a spravedlivý výběr daní. Úkoly, které dostal, vždy splnil. Přežil tři svoje nadřízené, to znamená, že se bez něj neobešli a to během deseti let. Je to i hudební skladatel, skládá především ruské častušky. Musel jsem se smát, hraje hokej a proto prý si ho VVP vybral, tvrdí jinde. Spekuluje se, že je to budoucí možný ruský president, ale nejdříve se musí osvědčit v řídící funkci státu. Toto jsou výtahy do funkcí, kdy se může i dosud neznámý, ale schopný člověk dostat na tak vysokou pozici. Víte co mě zaujalo? Že odteď bude každý ministr osobně zodpovědný. To je snad největší průlom. Nebude možné udělat blamáž, jako třeba s kosmodromem na nějž se vyčlenila obrovská suma peněz a když tam přijel VVP byla tam jen betonová deska. Všechny peníze rozkradli. To samé bude s Medveděvem. Doposud jen teoretizoval, nyní bude muset plnit konkrétní úkoly. Jestliže si neporadí v zájmu Ruska, bude odejit.

 10. vittta

  Jestlipak si v Rusku také tak hledí svobody slova, jako na faceboku?
  Šíření nenávisti je svinstvo, a Dánský parlament může být rád, že nebyl rozpuštěn, silou- ale možná je to proto, že EU žádnou sílu nemá.
  Co?
  Že za to EU nemůže, a facebok je soukromá organizace?
  Tak je vidíte, soukromníky, svoboda slova jim nic neříká, a soukromé vlastnictví je- vyjma nařízení a zákonů a manuálů, střežícících demokracii- nedotknutelné.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ten-o-kterem-nesmite-mluvit-Tommy-Robinson-dostal-cenu-A-deji-se-veci-Zakazy-mazani-tresty-Ale-ctete-610567

   • vittta

    Jak to ale udělat?
    Máme na to už praktickou ukázku, když náhodou není nenávisti dost, musí se prostě vymyslet.
    Běžná součást politického boje.

    • astraustralia

     A jde se na to i pres politickou korektnost:-(
     Political Correctness is a Tool of Western Godless Elites to Persecute Christians
     (Politická korektnost je nástrojem západních bezbožných elit k pronásledování křesťanů)

     • vittta

      Někdy se divím, co mě na tom vlastně překvapuje.
      Politická korektonost je běžnou součástí života člověka kam až paměť sahá.
      Vlastně by se těžko hledala doba, která nebyla politicky korektní, ona politická korektnost je cesta k moci.
      Politicky korektní člověk nikdy nic neříká, a vlastně říká všechno, tady to předvádí třeba MaB.
      Takový člověk si vytipuje jakési povolené, či žádoucí fráze, a ty neustále opakuje.
      Nemůže tak nic zkazit, a může operativně korektnost měnit, až do opaku.
      A křesťané, být věřící, tak je mi jasné, že na svatopeterský stolec usedl ďábel, který má své pomocníky, u nás falešný kněz Halík.
      Islám je dnes politicky korektně neskutečně protěžovaný proto, že v tlačenici k moci už samotné vychvalování muslimů nestačí.
      A tak zcela spontánně vznikla islamofobie, kulturní obohacení, a slaboduché plácání o ultrapravici, fašismu i nacismu.
      Koho dneska zajímá Tibet, jen pýr blbců v pokrokových zastupitelstvech, ale s tím bude brzy konec.
      Tibeťané ať jdou do prdele, světem hýbou Ujguři a Rohingové, těm se křivdí nejvíce.
      Vlastně je to úúúúplně normální.

  • Mrkos

   Hamáček ?????
   Je pro jednookruhový volební sytéstém,
   aby se starostové, TOP, KDU a socani co nejdéle udrželi v parlamentu
   a aby nějaká nová aktivita typu Chvilek měla snažší možnost dostat se
   do parlamentu. Je to …….. doplň sám!
   x
   A co Vonrra s jeho základnou v předvolebním projevu
   a následná masová podpora delegátů.
   Proti základnám budeme mít co dělat.
   Vondra má v naší republice patrně nejvyšší hodnost CIA,

   • vittta

    Ti delegáti tleskali ze stejného důvodu, jako se tleskalo na schůzi KSČ v 50 letech.
    No a Vondra…ten v té hlavě nic jiného než základnu nemá.
    Otázka je, koho se vlastně bojí.
    Ruska- nebo EU?
    To totiž není vůbec jasné, i když to na první pohledu může vypadat na Rusko.
    V obou případech je to ale poněkud křečovitá snaha, protože velmoci se mění, kromě toho, ani moc netuší, že by země s jejich základnou měla být nějak samostatná.

  • embecko

   No to je novinka…Babis je oportunni zivel, co si myje ruce Hamackem a Petrickem a sam je pak nic-muzikant.
   V Nemecku ted vysel pruzkum, ceho se Nemci nejvice boji a na prvem miste (56% obyvatel) se umistily nasledky uprchlicke krize 2015. Co je na tom hrozne, je ten 5-ti lety odstup, teprve ted se dopady zacinaji ukazovat ve sve krase.
   Vsadim se, ze za dalsich 5 let se na tohle dotahnou obavy ze soucasne klimaneutralni politiky. To je jak v blbinci, protoze v obou pripadech je vse kristalove jasne od sameho pocatku.
   https://www.info.cz/nazory/pur-blizi-se-masivni-dotace-na-elektromobily-politici-prilis-pozde-zjisti-co-zpusobili-41334.html
   „Opakuje se tak scénář s biopalivy, kdy členské státy EU jejich horlivou podporou nejdřív způsobily hladomor v některých částech světa a nakonec si celou věc rozmyslely.“
   Proste tragedie…navic, opet, zcela ocibidna a predvidatelna:
   „Dobíjení elektromobilů, které mělo být jednou z hlavních výhod proti konvenčním vozům, rychle zdražuje. Už několik dodavatelů nabíječek oznámilo razantní zvýšení cen a dobití vozu začíná být výrazně dražší než jízda s vozy s benzinovým či naftovým motorem.“
   A hned sam sobe nafackuju: A jake reseni tedy predkladas ty sam? Chces se snad udusit?
   Udusit ne nechci a ze spoluucastnim hladomoru je mi uplne sumafuk!

   • vittta

    Kdo čekal něco jiného, je s odpuštěním idiot.
    Elektromobilitu lze v pohodě zadotovat, a peníze se získaljí- z drahé elektřiny.
    To ještě přijde to, co jsem očekával spíše, tedy spotřební daň na elektřinu.
    Zatím si ale energobaroni pořádně namastí kapsy, ti zareagovali dříve, než stát, protože kdyby nejprve zavedl spotřební daň stát, tak už by tam moc zdražit nemohli.
    Z našeho pohledu udělali chybu, resp. se ukazuje, že elektrobaroni vůbec nesídlí v ČR, takže nevědí, že je tady elektromobilita v plenkách, a tohle zdražení probudí i zaryté spáče.

  • vittta

   Ale to my tady přece víme už od r.2015.
   Byli jsme za blbečky, když jsme zpochybňovali doktory a inženýry, byli jsme za blbečky, když jsme upozorňovali na právní dualismus, byli jsme za blbečky, když jsme ukazovali na nemožnost integrace muslimů (a to i těch, kteří by se integrovat chtěli, protože ty zabijí členové jejich vlastních komunit, kteří mají v násilí absolutně volnou ruku), byli jsme za blbečky, když jsme tvrdili, že už tady migranti jsou, a nyní budeme za blbečky, když budeme volat po naplnění zákona a odsun nelegálních nemakačenků a násilníků, a až tito lidé ovládnou organizovaný zločin a spojí ho s veřejnou správou (né jeho panáci z ODS a ČSSD, kteří jen banálně kradli), tak zase budeme za blbečky zas, a nakonec už nebudeme nic, protože cokoliv napsat nebo říci, bude nemožné, a všichni ve spolek budeme už jen EUropsky šťastní!

  • vittta

   A ještě chronický „tipař“ vedle, Boris Cvek.
   Náckové- a nepřijetí afgánských a pákistánských mladistvých.
   Pan Cvek se sice rozčiluje, ale nějak se minul cílem.
   Rozčiluje se u mladistvých až čerstvě dospělých, ale řeč byla -ještě nedávno- o dětech a to o sirotcích.
   Jak lehce tito Cvekové pokřiví realitu.
   Nejsou to děti ani sirotci, lhali jsme vám- ale na tom přece nezáleží, mladiství a čerstvě dospělí jsou přece také lidé, ne?
   https://blisty.cz/art/98467-bezpecnostni-riziko-je-hamacek.html

 11. vittta

  Nacisté pohrobci III. říše se snaží.
  Nejde ale o těch pár pitomců, co čas od času někoho zmlátí, a v jednom případě i zavraždí.
  Přijímání migrantů a následný právní dualismus tyto jedince mobilizuje, a co je horšího, zajišťuje jim čím dále větší podporu mezi znásilňovaným obyvatelstvem.
  Policie- jak vidno- je v boji proti těmto elementům velice aktivní, a naopak je silně neaktivní k násilníkům a vandalům z řad islamistů.
  To nacistické myšlenky ve skutečnosti posiluje.
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/skupina-revoluce-chemnitz-planovala-v-nemecku-prevrat/r~33849316981b11e9ab10ac1f6b220ee8/

 12. embecko

  Ideologie je zakladem fseho :o)
  A nejde o nejakou filosofii, ale zcela prakticke urceni linie vzajemneho chovani se.
  Pokud na nekom dopusit (pripustis, ospravedlnis) pachani bezpravi (lepe nesvobody), pak vystavujes svemu okoli bianco sek na podobne chovani vuci sobe.
  Jiste, spolecnost si lze predstavit jako „vzajemne sdilene bezpravi“, kde A musi poslouchat B, B zas C az treba Z, nejmocnejsi muz v zemi, ktery ale musi poslouchat masu (A->Y).
  Treba poslanec muze vytvaret zakony, omezujici svobody tvoje a jinych lidi, ale jednou za cas musi poslechnout vuli volicu.

  Ideologie je v tom, ze kdyz vidis vedle sebe dve prave narozene deti, nepripustis, komu a kde se narodily. Tito dva novi lide se rodi jak rovnopravni, bez rozdilu.
  To mas jako treba s Alzirem. Tam Francouzi vychazeli z toho, ze Alzirane jim nejsou rovni, coz take dokazali tim, ze je zdemokratizovali humanitarnim bombardovanim. Ovsem pokud „mohli“ Francouzi, tak „mohou“ i Alzirane a tim padem maji volnou ruku k islamizaci Francie.
  Anebo tvoje EET, na kterem ti Taras s Babisem jasne vysvetlili, ze jim nejsi roven.
  Pokud tedy ted musis pouzivat EET, pak je to *take* dusledkem tveho presvedceni, ze si lide nejsou rovni (podporujes ideu, kterou si Taras s Babisem vzali za vlastni).
  Ve spolecnosti stojici na vzajemnem neuznavani rovnosti je samozrejme mozno zit, ale prinasi to spoustu ztraceneho casu, venovaneho na souboje s pitomci, hazejicimi ti, diky ideologii nerovnosti, uplne zbytecne klacky pod nohy.
  Pokud si lide dnes nejsou rovni, neznamena to, ze jde o prirozeny stav…obezlicka je samozrejme v tom, ze ti ho jako prirozeny podstrkavaji. Pokud to takto prijmes, musis ale prijmout i EET, bombardovani a islamizaci coby prirozene vyusteni prirozene nerovnosti. Pokud budes chtit byt za hrdinu, muzes s tim zacit bojovat, coz ti ale bude k nicemu.
  
  • embecko

   Avubec, termin „lidska rovnost“ je pitomost, implikujici nase subjektivni kategorie, kterymi pomerujeme druhe.
   Druhy clovek nam neni roven, protoze je cerny, neumi vyrobit auta, nema pracku a podobne. S tim se daleko nedostaneme.
   Lepsi je rici, ze lide se rodi jako svobodni a v case, s pribyvajicimi nesvobodami („ziskanymi“ od druhych), se stavaji nerovnymi.
   Pokud tedy rekneme,ze lide si nejsou rovni, tak tim jen sijeme bic na sebe same.

   • taras2

    „tvoje EET, na kterem ti Taras s Babisem jasne vysvetlili, ze jim nejsi roven“ – tohle je pro tebe typické, že celkem jasné záležitosti pojímáš naprosto odlišně než je jejich obecně uznávaný a nezpochybnitelný význam, jakoby senzačně a originálně, no a pak jsou samozřejmě i tvé „originální“ závěry limitně blízké pitomostem. EET má nastolit ROVNOST mezi OSVČ (tedy aby ti, co kradou a neplatí daně neměli neodůvodněnou výhodu v soutěži) a v druhém plánu i ROVNOST mezi OSVČ a zaměstnanci, aby ti „podnikatelé“, kteří se válí v nemocnici a dostanou stejnou sádru jako zaměstnanec přitom neplatili pouhou třetinu toho co ten hlupák a to samé se neopakovalo při všech čerpáních požitků z veřejných peněz placených. Vittta, který tvrdí, že se ho EET netýká, protože všechny prachy mu jdou prý přes faktury, přitom ječí jako dorota, ačkoliv by mu to mělo být úplně jedno. Kecá.

    „lide se rodi jako svobodni a v case, s pribyvajicimi nesvobodami („ziskanymi“ od druhych), se stavaji nerovnymi.“ – elementární hovadina, lidé se rodí různí, protože mutace a genetika s námi hrají své záludné hry. Prakticky není člověk, který by měl totožné základní vybavení stejné, jako jakýkoliv jiný na zeměkouli. Proto finále stovky na OH připomíná majstrovstvá Afriky a mezi nositeli Nobelovy ceny za vědu není ani jeden černej.

    Vzpamatuj se.

    • Labba

     …kdosi kdysi napsal, že nejenže se rodí různí, ale nejen individuálně a říká se že individuální DNA je podvod nwo – že existují jen skupinová genetická vymezení – např. dle ras. Někdo si myslí, že i pohlaví jsou geneticky a tedy i lidsky odlišná mimo to, že mají jinou úlohu a funkčnost při plození – že třeba ženy mají nižší IQ jaksi dané (no, musí mít přeci, mají menší hmotnost mozku) a že sociální archetypy je vymezují na pečující roli, šiřitelky lásky, blaženosti a v podřízenosti této své předurčenosti by neměly být přijímány do společenství a firem, kde se vyžaduje logické myšlení a tvrdý přístup k hájení zájmů společnosti, zisku a nesociálních rolí (pozor, neznamená že asociálních!) v rozhodování o osudech jednotlivých lidí spojených s firmou (společností, komunitou).

     Je možná inspirující si poslechnout, co dnes bylo zmíněno na BL panem Cvekem a následně dovysvětleno pana Čulíkem emeritním českým emigrantem a intelektuálem, který společně s prof. Lukešem na prestižní Boston University v USA je v anglosaském světě ceněn jako jeden z českých TOP intelektuálů desítky let pracující pro akademickou obec na Západě. Dovolím si krátkou citaci:

     „Jeden zastánce „konzervativních hodnot“, který ještě před pár lety psal celkem rozumné články, se zbláznil kvůli „muslimskému nebezpečí“, věří v „no-go zóny“ a před pár dny pod článek o Rogeru Scrutonovi napsal, že je lépe myslet jako člověk, který se podbízí tabákovým firmám, aby od nich měl obrovské peníze, než nemyslet vůbec.

     Dnes zase čtu o tom, že IQ mezi obyvateli různých zemí se liší – a že kromě toho může být ještě problém v kultuře.

     Co jiného je IQ než kulturní konstrukt?

     Jak někdo příčetný může byť jen vteřinu tahat do problematiky uprchlictví IQ? Máme problém s integrací Čechů s nízkým IQ? Ona v Česku celkem rozšířená posedlost nějakou biologickou nebo sociální nebo jakoukoli signifikancí vysokého nebo nízkého IQ mne vždy fascinuje.

     Pozn. JČ: Zavedli jsme placená fóra Britských listů proto, že kolega Bohumil Kartous argumentoval, že kdo si je přece zaplatí, nebude psát nesmysly. No, bohužel se mýlil. Je to vážný problém, společný problému sociálních sítí, protože se šíří naprosté nevěcné pitomosti – je pozoruhodné, s jakým nadšením se tolik lidí v ČR oddává nesmyslům a konspiračním teoriím. Politolog Václav Žák kdysi spekuloval, zda to má něco společného s českou romantickou barokní tradicí.“
     konec citace

     Já bych neřekla, že baroko ani kolektivní duch národa mohou mít vlastní rozum, ručičky a nožičky aby třeba na základě přesvědčení, že romské miminko je méněcenné a když nevyroste přímo v krominálníka (resp. -ici, Natálka byla dívka) ve zlodějku, fetku nebo prostitutku – bude agresivním můžům rodit další děti a tento rodový řetězec je třeba narušovat na všech možných místech. A proto ti mladíci hodili do pokoje s tímto spícím miminkem zápalnou láhev. Byli přesvědčeni že romské IQ tedy i tohoto miminka, se liší od IQ bílých lidí už geneticky. No, je s podivem, že jsou lidé co si to samé myslí i přesto, že by přeci jen nepostupovali jako ti dva skinheadi, tedy upálením bezbranného člověka zaživa, ale třeba „jen“ přijali zákon o nucené sterilizací dané rasovou, etnickou či náboženskou příslušností.

     • vittta

      Odklon diskuze.
      Ti skini nehodili fajerflašku na dítě, ale do problémového objektu.
      V Německu je to běžné vyjádření politického názoru- pokud ovšem fajerflašku hodí muslim do synagogy.
      To cikáně se ošklivě popálilo, ne ale proto, že by tam padla fajerflaška, ale proto, že rodiče vyhodnotili televizi jako cennější toho děcka.
      Samozřejmě, kdyby tam nikdo flašku nehodil, tak by se nikdo nepopálil, ale zase- kdyby to nebyl problematický objekt, tam by tam falšky nikdo neházel.
      Pak Čulík pak není intelektuál.
      Intelektuál má nějaké svoje názory na určitou věc.
      Čulík ale žádné názory nemá, a pokud ano, pak je nikomu neprozradí.
      Říci o někom, že kecá blbosti umí každá opice i IQ 50.
      Že mají ženy nižší IQ tady, ale obecně v ČR, nikdo netvrdí, a pokud ano, jedná se naprostý extrém.
      Že mají určité etnické skupiny PRŮMĚRNĚ nižší IQ je pak prokázaný fakt, a že se to „nesmí“ říkat na tom těžko něco změní.
      Samotné nízké IQ ale nebrání integraci do společnosti.
      Kdyby všichni měli IQ 130, tak by logicky tito lidé kopali kanály, protože někdo to dělat musí.
      Ideální společnost integruje všechny vrstvy obyvatelstva.
      Chtří dělají doktory a inženýry, ale klidně i nástrojaře či knihovníky, tupci kopou kanály, při čemž ten chytrý si může více vybírat.
      I doktor může kopat kanály, když ho to bude bavit, ale kopáč kanálů prostě doktora dělat nemůže.
      Pro společnost ale mají cenu oba.
      Pokud ale tupce a asociály někdo pasuje do role obětí, pak nebudou dělat nic, jen se litovat, a stanou se z nich asociálové- profesionálové, ale to se týká třeba i žen, buzíků či jiných deviantů.
      Takže třeba žena- oběť, přestane pracovat a bude se živit jako profesionální žena, a bude hájit ženská práva (za prachy) a ůbec jí nebude srát, že jiné ženské jí na to zvysoka serou.
      Co se týká diskuze na BL, dle vás tam diskutující píší blbosti, ale to je jen váš subjektivní pocit, já zase mám pocit, že blbosti tam píše Čulík a spol.
      Jenže já mohu svůj postoj proargumentovat, Čulík a spol. svou „pravdu“ argumentovat nebudou.
      Zajedno na to nemají, a za druhé, i kdyby na to měli, to argumentovat nemohou, protože uvěřili vlastním bludům, takže jejich cesta je jen jedna.
      Nálepkovat, a s nikým, kdo nemá stejné názory se nebavit.

      • Labba

       To máte těžký, pak je ale každý v něčem (tedy i v IQ), podprůměrný. Třeba Češi jsou v IQ až na 132. místě na světě soudě podle hodnocení akademické úrovně vysokých škol (první naše UK je právě 132. „nejlepší“ universitou světa), třeba úroveň vymahatelnosti práva je někde na 48.místě, počet patentů přihlášených u nás odpovídá 56.místu. Takže Češi pak mají také podprůměrné IQ oproti třeba Angličanům, kteří měli své geniální vědce v míře kvalitativně (kam se na takového Newtona hrabou naši bratranci Veverkové, na takového Watta náš Viktor Kaplan a na německého Guttenberga náš vynálezce kamenotisku Alois Senefelder) ale i v celkové kvantitě jsme podprůměrní „běloši“. Třeba podle průměrného počtu nobelistů v technických oborech – jsou „nejinteligentnější“ Američané. Vůči nim jsme 25x „blbějšií“ vůdči Německu 23x a vůdči Indům (pozor, to není země rozvojová, ale 2,5x vyspělejšií než my, tedy podle průměrného IQ které jim dalo tolik vědců oproti nám, kolik jich uspělo v získání Nobelovy ceny) .

       A to uznejte, že Indové jsou proti nám, bílým Čechům, přeci jen tak trochu „čmoudi“….Přesto mají IQ vyšší, soudě podle počtu průměrně získaných nobelových cen….Takže přeci jen ten Čulík má v nečem pravdu, debatovat nad blbostmi s člověkem, jehož maximální dosažené vzdělání není právě jeho silnou doménou v jeho CV (inteligence s tímto hendikepem má ovšem buď zcela nic, anebo jen pramálo společného – to je ten problém nepochopení, že IQ je zcela irelevantní metrika celkových intelektuálních schopností člověka předurčující jeho následné sociální postavení ve společnosti) by bylo opravdu odklonem od diskuse nad vnitřními politickými problémy Ruska.

       • vittta

        Tak IQ a kvalita škol spolu nijak nesouvisí, stejně jako počty patentů.
        Nejvíce patentů mají Američané- to je jaký konkrétně národ?
        Američané jsou nejbohatší, a tak si prostě kupují mozky.
        Angličané zase nejbohatší byli, i když tam asi o výkup mozků přímo nešlo, ale jelikož to byla země s nejrychleji se rozvíjejícím průmyslem, tak tomu odpovídá poptávka (a tedy peníze) po inovacích.
        Kromě toho, že si někdo něco nechá patentovat ještě neznamená, že to i vymyslel, Gutenberk knihtisk také nevymyslel, to vymysleli Číňané, a vůbec nepochybuji o tom, že to vymyslelo dalších 10 000 jedinců v každé civilizaci, prostě s vývojem civilizace nutně přicházejí nápady.
        Parní stroj vymysleli už Římané, jenom ho tehdy nikdo nepotřeboval, a za druhé nebyla metalurgie na takové úrovni, aby byli schopni vyrábět oceli, které jsou k výrobě složitého stroje potřeba- z čehož právě pramení ta nepotřeba, protože i kdyby někdo parní stroj tehdy sestrojil, byl by natolik slabý a nespolehlivý, že by se prostě nevyplatil.
        Takže odkláníte diskuzi jiným směrem.
        Také jsem si nevšiml, že by tady kdokoliv mluvil o Indech, jejich civilizace je podstatě starší jak evropská, a tudíž tam museli být mozky, které jí dokázali vytvořit už před tisíciletími.
        Pak usnuli na vavřínech, a nyní už se zase vzpamatovali.
        Pokud mluvím o menším IQ, je řeč především o negrech, jak jsou na tom Arabové těžko říci, ale fakt je ten, že jejich úspěch stál na vojenské expanzi, a na to, že vyloupili veškeré vědění lidstva do té doby, to zase extra daleko nedotáhli, naopak Peršané to evidentně dotáhli daleko.
        Nic méně, nic to o průměrném IQ nevypovídá.
        Co se týká vašeho 132 místa Čechů- i kdyby to tak bylo, co bychom s tím mohli dělat?
        Tak to prostě je, a nic to nevypovídá o sníženém IQ negrů.
        Kromě toho, běloši na tom nejlépe nejsou, z výzkumů vyplývá, že nejvyšší IQ mají v průměru Asiaté, což ale může být podepřeno i jejich pracovitostí a ambicemi, zatímco negři jsou líní, a navíc, v Africe, kde bylo všeho dost, a lidí málo, a pořád teplo, žádné IQ k životu ani nepotřebovali, a energie je drahá, a co není třeba- toho se evoluce zbaví.
        Pokud pak chcete brát za důkaz sníženého IQ chronický neúspěch nějakého národa, pak by na tom jednoznačně nejhůř byli Němci, kterých je jak vší, a v celé své historii byli sjednocení jen 7 let, a to od r. 1938-1945, a to ještě né úplně, protože část Němců jako etnického národa žila ve Švýcarsku.
        Dílem byli sjednocení od r.1871 do r. 1945, a za tu dobu stačili v pohodě prohrát dvě světové války a obrátit svou zemi v prach a popel s miliony mrtvých- především jinde.
        Takže žádný převratný úspěch.
        Co se mého vzdělání týká, to rozhodně není valné, ale troufám si tvrdit, že mám i tak asi 10x větší znalosti jak vy, který zajedno nevíte, zda jste chlap, nebo ženská, a nic jiného jste tady ještě nepředved..la, než Frankfurskou školu a obecné kecy o Freudovi.
        Několik smělých pokusů o vyjádření vlastního názoru pak dopadlo mírně řečeno, nedobře.

      • Kamil Mudra

       Jediná rovnost, kterou může jednotlivci společnost zajistit, je ta před zákonem. Ale každá společnost stojí na dělbě práce a v ní je prosazování rovnosti principiální nesmysl vedoucí k destrukci společnosti. Ti hlasatelé rovnosti, kteří nejsou ochotni připustit tak prostý fakt působí jako rakovina, ať už tak činí z jakýchkoli pohnutek.

     • dixi

      Cvek a Čulík, to mi stačí, abych už zvýšila pozornost. V troše pravdy, hodně balastu a namysslenosti. Jako obvykle.

    • embecko

     „celkem jasné záležitosti pojímáš naprosto odlišně než je jejich obecně uznávaný a nezpochybnitelný význam“
     No vidis, ja zas za tragedii povazuji, ze ideologicke podvody jsou uznavany za obecne a nezpochynitelne principy (myslenky, fakta).
     Proc by se mela nastolovat rovnost (treba mezo OSVC a zamestnanci atd.), kdyz si, podle nekterych, nejsou lide od prirozenosti rovni? To je preci presne to, na co upozornuje pravice (z hlediska sve ideologie nerovnopravnosti, velmi opodstatnene).
     Kdyz si od prirozeni nejses roven, tak si nejses a kazda snaha o napravu (socialne-inzenyrska myslenka levice) nakonec vede jen k utrpeni.
     Pockej, az nejaka genderistka z Komise prevezme tvoji ideu a posle te pod kudlu s tim, ze ti ho ufikne, abys nevycnival :o)
     Ty to sice nevis, ale ty to chces, od prirody rozdilny…ted ovsem neni cas na hrdinstvi, rovnost je treba nastolit nasilim, jak u OSVC…rozdil mezi kudlou mezi nohama a DDT na pultu provozovny neni tak velky.
     Samozrejme vse v zajmu tveho dobra (nejhorsi na tom by bylo vyndavani stehu, jinak by v nasem veku o psychicke dobro opravdu slo).
     Vy jste chytli s Tribunem nejakou stejnou chorobu…ac oba levicaci jak poleno, mate nestale nutkani slouzit velkokapitalu. Ono v podstate o nic nejde, jen objasnuji ten vysoky pocet zlomenych holi, co mate v boude. Tohle totiz zarazi kazdeho, kdo by se chtel vydat cestou vaseho uceni, krome vas dvou to asi vidi uplne kazdy.

     • embecko

      Jeste pro upresneni, jak je na tom s rovnosti levice:
      Pro ni jsou si lide od narozeni rovni, ovsem zdrojem nerovnosti je soukrome vlastnictvi. Prirozenou rovnost lze pak upevnit formou pomoci tem, kteri nemeli to stesti a okolnosti je ucinily nerovnymi.
      Ze komunisti davali kazdemu rovnou prilezitost nebylo vyrazem vrozene nerovnosti, ale snahy odstranit handicapy „rovnych“, vznikle behem soukromo-vlastnickeho systemu, ci vyverajici z nejakych „spolecenskych chorob“, jako treba alkoholismu rodicu a podobne.
      Ze ma nekdo odlisne vlastnsti a charakter, to nejsou polozky, jez by spadaly pod termin „rovnost“ (ostatne o tom pisi vyse). Individualni a rasove rozdilnosti nemaji s rovnosti, coz je uz spolecensky az pravnicky termin, co do cineni.

       • embecko

        Tim ale zpochybnujes nezpochybnitelny vyznam zcela jasnych zalezitosti a dopoustis se tak skutkove podstaty urazky prorokovych vizi…
        Jinak jen drobna a nepodstatna namitka: Ne kazda spolecnost musi stat na delbe prace, jednak historicky a pak i dnes, kdy uz neco prevzali roboti (anebo prevzaly?) a, teoreticky, mohou casem prevzit (skoro) vsechno.

        • Labba

         To jste klepnul kladivko, teda přesně opačně – s průmyslem 4.0 a robotizacií se dělba práce zvýší, už jen proto, že toho robota bude muset udržovat v chodu asi 5 různých odborností, i když jistě méně intenzivně než jak lítala svačinářka soustrušníkovi pro 20dkg vlašáku a 3 roklíky a manipulační dělník nosil z jedný hromady na druhou ozubený pastorky, teda z jeho ponku do přepravky venku:-). Jinak dělba práce nebyla ani tak spojená s dělníkem, jako spíš stechnickým a administrativním procesem, tedy příáznačně a specificky – s komunistickou byroktrackii. 20 referentů na to, jak zlý buržoust dneska nabídne napřímo až do domácnosti přes eshop. Jistě zaměstnanost to sníží, ale jen tam kde z principu věci na produktu parazitují ti, kdo s tím, aby byl koncový zákazník rychle uspokojený, nemá nic společného. Dnešní společnost je tedy v ekonomických procesech daleko „společenštější“ a mnohovrstevnatěší mezi technickou inteligencí a plebsem. Jen ten řidič, poslíček a doručovatel balíčků už není vyložený dělník, ale člověk co dělá příležitostně, to, jednou to, podruhé ono. Ale zase se stýká s lidem, považujeme-li za něj dnes daleko více klaiskému dělníkovi více nepřátelský a vzdálený intelektuální ,městský „digitální“ kosmopolity, migrující metropolitní supportéry, kreativce, (content makery) dělající z pláže na Havaji pro word-wide proletáře webový stránky a reklamní bannery. Je to auditor pracující z domova ze satelitu od metropole, globální účetní z Rumunska mluvící anglicky líp než svoji materštinou a nakonec grafický designer co neumí napsat nic než tiskace na klávesnici, protože zná jen bitmapový svět a ten je mu bližší než plátno a štětec, když poprvé nakreslil „plačící tulipány ve váze“ a díky tomu dostal stýpko na „uměleckém“ designu.. Má peníze, volný pohyb a může si udělat revoluci odkudkoli ze světa, z mobilu. Přes sítě a díky tomu padnou celé vlády, Nemusí ani na náměstí, nebo jen dvakrát, max. třikrát a to ještě z kavárny Magic Royale. Marx vidět to, zabije se skolem pod hydrailický lis.

         Jste chodící mrtvola, co nechápe a nevidí svět jak funguje, Tedy ten dnešní, ve kterým chybí marxův dělník ale Kafkův Klamm se nebývale přemnožil. Z koho se transformovali dnešní Klammové a jeijich Frýdy? Vždyť buržoustů a jejich inteligencí oplývajících posluhovačů bylo tak do 10% obyvatelstva a zbytek byli dělníci a rolnici. To jsou dneska všichni služky a panští kočí nebo se pro složitost doby to hemží okolo buržloustů těmi inteligentníími posluhovači, bez kterých dnes nic vlastně nefunguje? Nebo prostě svět nebyl nikdy ten, kde by byl chudák synonymem masovosti, ale jen ten, kdo byl na pár desítek let využit přechodnou a nesmyslnou ideologickou propagandou?

      • taras2

       „Individualni a rasove rozdilnosti nemaji s rovnosti, coz je uz spolecensky az pravnicky termin, co do cineni.“ – no to je dost, že jsi to pochopil, nahoře to tak nevypadalo.

       „Ze komunisti davali kazdemu rovnou prilezitost nebylo vyrazem vrozene nerovnosti…“ – a zase jsi napsal blbost, komunisti preferovali dělnický původ všude, kde jen trochu mohli a sralo je, že třeba v medicíně to až tak nešlo, protože pod kudlu úplného (byť i dělnického) blba se jim samotným taky nechtělo. S několika dělnickými řediteli z padesátých let jsem měl ještě i já tu čest a je fakt, že nebyli všichni úplní volové, jenom většina. Ty jsi zapomněl, kolik vážil dělnický původ v bodovacím systému při přijímačkách na VŠ? Aby to bylo vyvážené, tak samozřejmě z vyššího pohledu mravního vyrovnávali nerovnost z první republiky, kdy překážkou pro nadané děti dělníků byl nedostatek finančních prostředků, k čemuž se nejlepší režim, co jsme kdy měli, dnes obloukem vrátil.

       • embecko

        „komunisti preferovali dělnický původ všude, kde jen trochu mohli“
        Jiste, to souviselo s porevolucni rehabilitaci delnicke tridy a vydrzelo jim to jednu generaci (vcelku pochopitelne a zakonite). Za normlaizace abys delnickeho kadra na vysoke skole pohledal. Kdyby nepadli, tak po dalsi generaci, v roce 2010, by byl delnicky puvod historickou vzpominkou.

       • Janika

        “ komunisti preferovali dělnický původ všude, kde jen trochu mohli a sralo je, že třeba v medicíně to až tak nešlo, protože pod kudlu úplného (byť i dělnického) blba se jim samotným taky nechtělo. „

        Tak nevím, jestli to je náhoda, kouzlo nechtěného, nebo to myslíš smrtelně vážně, že dělnický původ rovná se úplný blb.

        • kočka šklíba

         Zdá se že v tomto by si rozuměl s Třešinkou, ta něco takového také naznačila u Tarase. Ovšem připustila výjimky, občas i dělnický původ by mohl znamenat, že dítko mělo na třeba na medicínu :D .Ale jinak byli, jsou a budou, podle těchto lidí, jen zase na „kopáčské“ práce. Možná i sem tam na nějaké úřednické, ale na medicínu ? Kdepak, tam se hodí jen děti, nevím jak bych to vyjádřila, prostě nedělnického původu. Já bych tedy řekla že minimálně třešeň je dost hloupá i když nedělnického původu.

         • vittta

          Časy se mění, dříve byl dělník +, dneska je to špína a lůzr.
          Pojem „moderní levice“ na to celkem sedí, a je to i důvod, proč jsem nějakou dobu volil komunisty.
          Celý obrodný proces, ať v r.1968, tak po r.1989 ve skutečnosti stál na tom, odstavit dělnickou lůzu od jakékoliv moci, a zřejmě i zvrátit dekrety prezidenta republiky Dr. Eduarda Beneše.
          Je to pro mě nepříjemné prozření!

          • embecko

           Delnik coby bozstvo byl soucasti komunisticke mytologie a samotni komunisti to, na rozdil od Tarase, nebrali vazne.
           Do 68. roku delnicky puvod svoji roli hral, ale od normalizace sve deti na vysoke skoly protlacovaly jiz etablovane ridici kadry (byvale kadry delnicke). Namestci, reditele, ministri, sekretari, velitele oblastnich sprav, vedouci odporu….byvali absolventi „delnickych univerzit“, jiz na mocneskych pozicich.
           A delnicky pouvod v dotaznicich? Ten si tam samozrejme urdzovali tihle lide jako alibi, aby skryli protekci.
           Tedy ne, ze se za normlaizace nekdo nedostal na skolu proto, ze by mel spatny puvod, ale protoze nemel protekci.
           Dneska je to to same, preci…mluvi o tom Hampl :o) Najivove jdou na skoly a kdyz jsou bez protekce, skonci jako onuce za par babek nekde v neziskovce. Zatimco kadry neziskovky vedou, rozdeluji si penize a diplomaticke posty.
           Oproti normalizaci se zmenilo jen to, ze jiz nejsou prijimaci kvoty a na skolu se dostane kazdy. Zmizelo sice alibi delnickeho puvodu, ale praxe pak vypada stejne: kdo nema protekci, skonci „u soustruhu“.

          • embecko

           Podnikatelske zkusenosti jsou v tomto ohledu temer identicke:
           Firmy v druhe polovine 90. let se zbavovaly starych zamestnancu, protoze kradli a v blahove vire namisto nich najimali mlade absolventy…aby za par mesicu zas nabiraly stare pracovniky, kteri sice kradli, ale umeli pracovat a znali remeslo.
           Porevolucni absolventi se chovali (logicky) jako stare komunisticke kadry: vyuzili protekce sveho ideoveho puvodu a do dotazniku uvadeli „souhlasi s politikou strany a vlady Vaclava Havla“. Byt havlista bylo to same, co v 50. letech hornik.
           Az budes nekdy v nakupnim centru, udelej si maly pokus a zeptej se na stejne zbozi prodavace ve veku 55+ a nejakeho tricatnika…hlavne v klasickych oborech jako saty, boty, drogerie…zatimco 55+ zna sortiment nazpamet a vlastnosti latek ti popise vycerpavajicim zpusobem, tricatnik, je-li aktivni, se zmuze maximalne na to, ti zacit cist etiketu vyrobku, co drzis v ruce…uz ani nepredpoklada, ze bys umel cist! :o)
           Tohle vi napr. firma Blazek odevy, zamestnavajici predevsim erudovane damy v predduchodovem veku…u nich je radost nakupovat!

          • vittta

           Pravidlo to není, ale bývá to tak.
           Proto jsem odjakživa tvrdil, že komunisté člověka opravdu přetvořit dokázali.
           Samozřejmě, kdyby režim nepadl, kdo ví, jak by to pokračovalo, ale co já pamatuji i za normalizace, ty vztahy byly lepší a společnost celkově více žila.
           Dneska máš třeba v hospodě partu takových až samotářů.

  • vittta

   To já tu nerovnost vidím trošku jinde, lidé si rovni nejsou a nebudou, ale společnskou cenu má každý, kdo se na chodu společnosti podílí, tedy pracuje, či pracoval, a z nějakého důvodu už nemůže, nebo ani nemohl, či už pracoval dostatečně dlouho, aby si na stará kolena odpočinul.
   Babiš pak nejedná z pozice nerovnosti, ale moci, a využívá k tomu finančně zcela nesmyslný nástroj, EET.
   Pokud se budeme bavit o nerovnosti ekonomické, pak si s ním opravdu roven nejsem, nutno ale říci, že ani o jeho bohatství a s tím související způsob života nestojím, a nikdy jsem nestál, takže kdyby mi jeho finanční imperium věnoval, tak bych ho prostě nechtěl.
   Myšleno stylem- buď ber všechno, nebo nic, a musíš na tom makat, a né to prodat.
   Protože nějaký ten milionek by se samozřejmě hodil, ale to co má on- ani náhodou.
   S tím majetkem je spjata jeho moc politická, a tu si chce udržtet, a to i prostřednictvím dobře sehrané komedie jménem EET, ale i zde musím poznamenat, že kdyby EET nepropagoval a nezavedl, volby by nevyhrál, a třeba by teď seděl na jeho místě nějaký sluníčkový dobytek, a naše země by byla plná negrů a čmoudů.
   Jinými slovy, strpím i kontraverzní kroky, pokud politik bude nějakým způsobem reprezentovat můj pohled na svět, i když na to, abych ho volil, to zase není.
   Někdo to vést musí, je nás příliš mnoho, aby to mohla vést nějaká rada starších, a opět- já bych to vést nechtěl, takže prostě musím respektovat toto řízení.
   Taras je něco jiného, ten se o EET a s tím souvisejích věcech může bavit asi na takové úrovni, jako bych já mluvil o jaderné fyzice.
   Je to téma, kterému absolutně nerozumí, a vztekle kolem sebe kope, protože jeho EGO mu nedovolí přiznat, že je v teorii politického řízení poněkud mimo, a jeho osobnost je napájena jen závistí a nenávistí.(nemá rád nikoho, ani dělníky)
   Komické na tom je, že se chová úplně stejně, jako jím neoblíbení komunisté (ale ti měli dělníky o dost radši) , protože jakmile se ukázalo, že v tématu plave, oponenta vyhodil aby zakryl svou nevědomost, a podobně jako komunisti to neudělal z důvodů politických, ale nějak morálních, myslím, že psal o mé sprostotě, prostě…jakási až dějinná klasika.
   Musím se smát při pomyšlení na nová hasičká auta či nové hospice a nemocnice a školky a co já vím co všechno, co se mělo dávno stavět, či být postaveno, a samozřejmě z toho je tak leda hovno.
   A přesně to samé hovno by bylo, a zřejmě bude, když OSVČ zvednou zdravotní pojištění, a mimochodem, někde jsem četl, že platba nemocenského pojištění důchodci zdaleka nebyla jen v mé fantazii, že důchodci takové pojištění v některých zemích platí, takže jsem se smál, až jsem se za břicho popadal, stejně jako se chechtám, když si představím, jak EET narovnává podnikatelské prostředí.
   Jakživa jsem nevydělal tolik peněz, jak při zavedení EET, a to ho ještě řemesla ani neplatí.
   EET ničí konkurenci, likviduje slabé, a oblbuje občany tak dokonale, že se dalo nestydatě zdražit- protože to udělali všichni, tedy konkurence byla zavedením politického nástroje na nějaký čas absolutně potlačena.
   No, když si takový Taras najde, co jsem v té době psal, tak se to do puntíku vyplnilo, což se dalo předpokládat, a kdo pak to pěkně zaplatil?
   Tarasové.
   Dobře jim tak.
   A budou platit dál, protože jakmile se zvednou platby OSVČ, na řadě už budou- právě důchodci, kteří ve společnosti těch mladých nejsou vůbec oblíbeni jako sociální skupina (viz. dědeče a babička- ujídá nám chlebíčka) takže politické body si bude moci nahnat ten, kdo povinné zdravotní pojištění důchodcům zavede.
   Tomu se Saxi říká politická prozíravost- „nechtěj šlapat po druhých, protože jakmile se začne šlapat, nakonec se na každého dostane a věru není ve společnosti ten, na koho by se nedalo šlápnou- vyjma oněch pověstných horních 10 000“.

   • Kamil Mudra

    „…společenskou cenu má každý, kdo se na chodu společnosti podílí…“
    Jde o to jakým způsobem. Protože na chodu společnosti se podílí i parazité a predátoři všeho druhu. Ona ta lidská společnost je jakýmsi „modelem“ všeho živého na téhle planetě a pro jakýkoli lidský způsob obživy najdeš nějakou obdobu v přírodě (snad jen s výjimkou činnosti ryze intelektuální).

    • vittta

     No jó, to jsi vzal úplně doslova, ale ve skutečnosti se parazit sice na chodu společnosti podílí, rozhodně ne ale pozitivně.
     A samozřejmě, je to jako v přírodě, to si někdy všimni, jaký soucit dokáže vzbudit cigoš.
     Ti mají emoce biologicky dané, a jejich pomocí vzbuzují soucit, ale jelikož to mají dané, tak upadají s hysterickým pláčem do mdlob třeba na pohřbu, kde to praktický smysl nemá.
     Nebo lhaní, kdyby se měřilo, které etnikum nejvíce přirozeně lže, tak to u nás rozhodně budou cigoši, protože pomocí lži se snaží něco získat, nebo když něco provede, dokáže třeba u soudu ztropit lživou scénu, kde bude plakat, dovolávat se Boha a smrti svých dětí, a vůbec mu to nebude blbé.
     Cigoš si VŽDYCKY myslí, a každý kdo je zná to ví, že je chytřejší jak ..“neromové“.
     On si vůbec nepřipustí, že by mu to někdo mohl „nežrat“, je přesvědčený, že oponenta lží a srdceryvnou scénou dostal.
     Bílé huby také lžou, ale tak nějak…jinak- a né tolik.

   • embecko

    Ano, v zasade souhlas…co se nerovnosti tyce, pak bych ji povazoval za kategorii, jez se uskutecnuje az v realnem zivote, kdy narazis a nemuzes delat to, co bys chtel.
    Jako kazda kategorizace ma spoustu svych „polozek“, ktere diky kategorizaci vypadnou, treba lidi, jez „neznaji miru“ a chteji delat to, co je pro okoli neprijatelne. Anebo lidi, kterym chybi samostatne rozhodovani natolik, ze cely zivot budou muset jen poslouchat, aby to nejak vubec doklepali. A pod.
    A ano, pojem rovnosti uzce souvisi s organizaci spolecnosti a s moci.
    Ja se nahore jen snazil dokazat, ze jedine mozne ideove vychodisko je teorie o rovnosti (a klidne se pak k tomu mohou dodat duvody, proc si lide rovni byt nemuzou).
    Opacne mi to prijde jako hra s ohnem: jakmile reknes, ze lide si rovni nejsou, hned se tehle myslenky zmocni nejake hovädo a vyuzije ji jako ospravedlneni nasili, ktere zacne pachat.
    Primarni nerovnost= ospravedlneni kazde hanebnosti, coz povazuji za nepripustne.

    S teorii IQ to mas stejne: je to evropsky nastroj, jehoz parametry vznikly na zaklade pozorovani evropske (atlantske) spolecnosti. Muzes mit IQ 200, ale kdyz se ocitnes sam v pralese (anebo jinych tezkych prirodnich podminkach), tak te domorodec s evropskym IQ75 predbehne nato tata. Proto jsem take proti miseni civilizaci, nebot prinasi utrpeni z kontaktu na mistni urovni.

    Co se DDT tyce, pak mi prijde jako nastroj chaosu, vznikly v dobe, ve ktere selhavaji elity (vlada). 10 let rozkradacky v 90. letech vedlo, diky vseobecne akceptovatelne a organy nestihane druhotne platebni neschopnost, k zavedeni institutu exekutora…bohuzel opet aplikovaneho chaotickym zpusobem (=lisaci si vzdy najdou sve cesticky).
    DDT povazuji za nouzovou naplast, prilepenou na ty, jez se nemohou branit, neb systemove je stat v rozkladu. Na ty, kteri by danovy zasah vyzadovali, si stat nedovoli, tak se hoji na zivnostnicich. Podobne, jestli si vzpominas, se kalousek realizoval na duchodcich a invalidech.
    Podle meho, kdyby byl danovy vyber v CR v poradku (to jest nejdrive se skasli ti, co maji nejvic platit), pak by proti zavedeni DDT v rozumne mire zivnostnik neprotestoval. Bohuzel mame zkusenosti s registrem vozidel, zavadenim DPH…vsechno je jasne, do mesice je prva vyjimka, pak hadky v parlamentu…pak se akce odvola, za pul roku opet zavede a nasleduji dalsi vyjimky (solar, elektronicke recepty atd.).
    V tomhle musis mit apriori ve stat neduveru a automaticky jeho prima napady odmitnout. Ze se toho Taras chape je v jeho pozici treba pochopitelne, ze by tim ale prihraval velkokapitalu, to ho uz nenapadne.

    • vittta

     Nerovnost má mnoho podob, a já jen respektuji uspořádání společnosti, protože se to jinak dělat nedá, což samozřejmě nezanamená, že se to nedá dělat lépe.
     Že považuji nějakého cigoše za podřadného, (nerovného) k tomu mám fůru důvodů, ale zase bych nikoho ze společnosti nevylučoval.
     Nic méně, cigošů přibývá, a děsně by mě zajímalo, co s tím chtějí politici dělat, protože plno měst je jimi doslova zamořených, a to nám ještě chtějí poslat negry a čmoudy.
     Víš co mě fascinuje?
     Tohle, co píšu, v podstatě KAŽDÝ ví.
     Vidí to kolem sebe, a i když KAŽDÝ zná normální Cikány, tak stejně dobře ví, jak obrovské nebezpečí tato komunita představuje, a to nebezpečí se řádově násobí jejich protěžováním, a kriminalizací odpůrců protěžování- né nějakých rasistů, ale jen odpůrců protěžování.
     A kolik lidí to řekne, napíše?
     Ještě mi vynadají, že to tak není, že jsem zbytečně nenávistný, přitom to vidí, a sami o různých příkladech běžně mluví- ale že je to smradlavá, prolhaná pakáž ti jen málokdo řekne, budou se jich zastávat.
     No prosim, tak jo.
     Jablonec je mrtvé město, večer- vyjma cigošů, není ve městě ani noha.
     Prázdno.
     V pohodě, situace přece jde vyřešit, sedět doma.
     Že lidé doma sedět ve skutečnosti nechtějí svědčí to, co jsem viděl v Jindřichově Hradci, kde bylo centrum doslova narvané, a to byla zima.
     Jenže tam jsi zase neviděl cigoše.
     Tenhle sebemrskací mechanismus (nic jiného než sebemrskačství to totiž není) mají asi v Reichu vymakané do větších detailů, jak píšeš.
     Zatímco Češi si řeknou, že jim může verbež vylízat prdel, (i když by to nahlas neřekli) Němci si ještě posypou hlavu popelem, a dívají se u toho do zrcadla, jestli sami udělali dost pro to, aby nebyli xenofobové.

   • embecko

    Ono obecne totiz plati, ze pocit nespravedlnosti neni az tak dulezity, jako presvedceni, ze to funguje (to= spolecnost).
    Vychodisko je takove: existuje ekupina lidi, ktera odmita autoritativni administrativu s tim, ze jde o totalitu. Pak, v chaosu, se zacne bourit jina skupina, na ktere je pachano bezpravi a koho obvini ta prva skupina? Samozrejme ty postizene!
    V Nemecku ma 56% obyvatel obavy z nasledku uprchlicke krize a kdo je vinen? Samozrejme oni, svoji xenofobii!

    Zcela souhlasim s Robejskem:
    „Svou váhavost politici zdůvodňují tím, že dnešní svět prý vylučuje jednoduchá řešení. To je však pouze otázka vůle k činu. Pamatujete si, jak dlouho, tajně a bez ohledu na kritiku byla vyjednávána TTIP, obchodní smlouva mezi Amerikou a Evropou? Ale když skončil Obama, tak Trump vyslovil jednoduché „ne“ a zeměkoule se nepřestala točit. Naopak. Trump dokonce vypověděl i smlouvu s Kanadou a Mexikem a velmi rychle vyjednal pro Ameriku vyhodnější podmínky.“

    Tohle vsechno tady by slo vyresit kratce a jednoduse v radu mesicu. To bychom ale nesmeli mit vahave politiky a predevsim vlivnou skupinu obyvatel, pro kterou jsou jednoducha reseni nepripustna (populisticka).
    Uspokojivy vyber dani by sel zvladnout do pul roku, tzv. uprchlicka krize do mesice a tak dale.
    Namisto toho resime stupidne nastavenou DDT, specialni stycne pracovniky v Chanove, samozivitelky, kterym odebiraji dite za to, ze nekde nacerno umyvaji schody, elektronicke neschopenky, ktere nejsou elektronicke a podobna zverstva…

    • J. Hruška

     No „váhavé politiky“. Hlavně politiky, kteří nenesou odpovědnost za to, co udělají i za to, co neudělají. Ono to souvisí s představou, že svoboda znamená, že nenesu odpovědnost za následky svých činů a rozhodnutí. Kdo vyžaduje takovou svobodu pro sebe, musí ji poskytnout i politikům. Mimochodem: Od nepaměti svoboda znamenala pravý opak.

     • embecko

      Hmotnou zodpovednost politiku, jejich odvolatelnost a referendum jako jediny, pokud si vzpominam, prosazuje Okamura. Dostal 12%, coz znamena, ze volic nema zajem. Ale za par tydnu pak skuhra, ze politici nemaji zodpovednost, ze je nejde odvolat a ze jeho hlas byl zneuzit.
      Nad tim nejde ani uvazovat, to je na palici. A neni to jenom tohle.
      „…buuu, nemam koho volit!“
      „Ale, co povidas, vzdyt kandiduje na 30 hnuti a stran!“
      „Ale volit nekoho neznameho by byl jen vyhozeny hlas!
      No tak volic hlas nevyhodil, ale naopak ho odevzdal tomu, koho vlastne ani nema moc rad a se kterym nesouhlasi, ba se ho dokonce boji.
      Znovu muj urcujici zazitek: On nezamestnany, ona invalidni duchodkyne…“Koho jste volili?“…samozrejme Kalouska!…A proc?…Protoze nejsme, kamarade, zadny socky!
      Jiste, je odpovednost a odpovednost a hlavne politicka vule ji vymahat. Samozrejme, ze kdyby se chtelo, tak tu odpovednost maji i se stavajicimi zakony…ale ono se nechce, volic voli stale dokola ty same a pak se divi…
      Nerikam sice, ze za to muze jenom volic…ale obcan uz ano :o) Jaky pan, takovy kram (a naopak).

      • vittta

       To je postavený na kecech.
       Okamura je vykreslen jako fašista, a tak ho plno lidí vidí jako fašistu.
       Zemana jako komunistu.
       Co je zajímavé, tímhle směrem to funguje, ale aby byl brát Kalousek nebo Fiala jako demokrat, to se obecně moc nedaří.
       Ti tvoji dva nebožáci sice volili Kalouska, ale ten nikdy neměl víc, jak…12%?
       Takže z tohoto pohledu je 12% Okamury, od rána do večera špiněného úplně jiných 12%, jak 12% TOP09, kde Kalousek zazářil asi nejvíc, majíc v ruce 80% médií vč. veřejnoprávní televizem rovněž finanční zázemí bylo 1000 násobné.

 13. astraustralia

  Dalsi z fake news ktere obihaji po netu CR?

  Usnesení čísla 653. Už je na ofic. str. Poslanecké sněmovny Usnesení čísla 653. Už je na ofic. str. Poslanecké sněmovny
   Proto tolik křiku na Letné, jde jim o krk.
  Usnesení čísla 653. Už je na ofic. str. Poslanecké sněmovny   6.6.2019 v 10.40 přijala sněmovna usnesení zavazující Babišovu vládu, aby začala vyšetřovat zločiny privatizace v letech 1992 až 2005, a aby připravila zákony, aby co bylo ukradeno, bylo vráceno – třeba OKD, třeba Mostecká uhelna, třeba Škoda Plzeň. Číslo usnesení je 836. Proti usnesení hlasovali ODS a jinak sabotovali všichni z TOP-09, STAN, KDU-ČSL! Hlasování zde: [odkaz na stránku] Tisk usnesení ještě parlament nezpracoval. Mainstreem o něm mlčí! O to víc křičí – bude demonstrace! Poprvé od listopadu 1989 se budou vyšetřovat zločiny privatizace! Proto musí Babiš pryč! Kdo demonstroval proti Babišovi, hlasoval proti vyšetřování zločinů privatizace! Je to jasné, čeho se bojí!  

 14. vittta

  Hmmm…běží zprávy, a skurhají tam buzny a lesby, chtějí sňatky.
  Můj názor je radikální NE, a zrušil bych i registrované partnerství.
  Mám jich plné zuby!

  • embecko

   Tady je dobre si precist prestizni Protiproud a s nim i Hampla, ktery racionalne a neideologicky dovozuje, ze jakmile se aktivismus zmeni v zamestnani, pak prislusne jiz-organizace maji jediny zajem, a sice zajisteni existence zamestnancu (tedy ekonomicky rust):
   https://www.protiproud.cz/politika/4886-fackovani-z-kavarny-v-ceske-politice-pribyva-nasili-holubici-povaha-je-minulosti-hranice-se-dale-posouvaji-aktiviste-a-neziskovky-formuji-sa-budou-se-lamat-zebra-hloupym-starym-lidem-pravidla-pro-samet.htm
   Tim je dano, ze problem se stava soucasti obzivy a tudiz neni zadouci aby byl vyresen, ale naopak, aby ho bylo jeste vice a stal se tak oduvodnenim vyvijeni stale vetsi aktivity.
   Coz neni dobra situace…

   • astraustralia

    Overtonovo okno nebo šikmá plocha
    Za prvé. Argument šikmé plochy je na místě, jestliže existuje dost velká skupina lidí, kteří jsou existenčně závislí na tom, že konflikt bude pokračovat. Při každém sporu je důležité klást otázku. Čím se budou živit lidé, kteří dnes prosazují tu kterou změnu? Pokud budou například prosazeny veškeré současné požadavky homosexuální lobby, vrátí se její aktivisté k běžným profesím? Pokud ti lidé vlastní profesi nemají nebo pokud je úspěch v jejich profesi vázán na aktivismus (jak je tomu např. u řady umělců), potom je jisté, že přijdou s dalšími požadavky.

    Právě to je rozdíl mezi tzv. Overtonovým oknem, které předpokládá dosažení určitého koncového stavu, a mezi nekonečnou šikmou plochou.

    Již zmíněná práva menšin nebo tzv. klimatická změna dnes zaměstnávají statisíce lidí v úřadech, neziskovkách i komerčních korporacích. Počítá se s bilionovými rozpočty. Je nemyslitelné, že by se takový kolos mohl po dosažení určitého bodu zastavit, a že by mohl přestat generovat další požadavky. Důležitá je také dynamika – s dosažením každého cíle se zvyšují rozpočty a přibývá zaměstnanců.

    Takze jak dal profesionalni Chvilkari Minari a dalsi ?
    Az se nejakym zpusobem dostane zpet k lizu ODS a cela „demokraticka“ politicka scena,
    Million chvilek se rozplyne a nebo bude pokracovat dale s dalsimi pozadavky ?
    Podle uvazeni noveho politika Mynare?
    Tomu bude napovidat a ridit kdo ?
    Jen jeho zdravy rozum a vyjimecny cit pro spravedlnost?

    • vittta

     Tak třeba tady:
     Napsala jakási Tereza, a text je plný lží a podsouvaných „pravd“.
     Z článku vyplývá, že Hamáček je pěkný blbec, když odmítá afgánské děti, ty tady totiž už dávno jsou, a jsou s nimi ty nejlepší zkušenosti.
     Říkal jsem si, že asi půjde o těch 12 migrantů, víc jich tady není, ale čísla byla o chlup větší.
     Že původním záměrem bylo vzít z Řecka děti- sirotky, už dávno nikdo netvrdí, nyní jde o naději pro ČR, protože z článku vyplývá, že tito dobrodinci vesměs studují.
     Ano, chtějí studovat, a proto si někdy lehce, ale opravdu jen lehce i zalžou, a nějaký ten rok uberou.
     Co v článku zmíněno není jsou jazykové znalosti mladých „dětí“, protože i když touha studovat je u těchto MUŽŮ známa, chtělo by to asi umět česky, ale nějak asi máme předpokládat, že česky umí, leda by chtěli studovat na nějaké opravdu prestižní univerzitě, kde se vyučuje anglicky či francouzky, asi tady něco takového pro ty opravdu nadané (děti privatizátorů jsou nejnadanější) bude.
     Tereza pak, jak píše, v Afgánistánu byla, asi za peníze Hlídacího psa, který si svou novinářsku činností slušně vydělává, a muselo to být zatraceně nebezpečné.
     Pak nějaký ten argument lží, tedy že si děti do pěstounské péče nelze vybírat, no, nevím, na osvojení si děti vybírat lze, ale na pěstounskou péči prostě ber- nebo nech ležet.
     To je zajímavý poznatek.
     Další poznatek je, jak vražda člověka je u těchto bezproblémových dětí běžná záležitost.
     Někdo chce urást mobil, a je zavražděn, celkem to ale není zase tak horké, jedna vražda týdně, a to ještě jen proto, že jsou frustrováni.
     Hlavně aby nebyli frustrováni tady, třeba při studiu.
     Třeba sexuálně, protože sexuální frustrace je vážná, ale trpělivou prací, dokonce je sexuální frustrace výzva pro obětavé pracovníky, na západ od našich hranic sice čas od času svěřenec obětavých pracovníků a pracovnic své učitele zavraždí, ale u nás se to ještě nestalo, a tak lze říci, že máme ty nejlepší výsledky, i když moc nevím, jak se takový mladý muž zbavuje sexuální frustrace, možná by Tereza věděla, jak na to.
     Celkově je článek zmatený, autorka píše páté přes deváté, často vyvrací sebe sama, ale v globále je vyznění celkem jasné.
     Afgánské děti tady už máme, a jsou super.
     Afgánské děti chtějí studovat.
     Kvůli tomu někdy lehce zalžou o věku.
     Podmínky v táborech jsou hrozné- ale tak hrozné, aby se děti vrátili zpátky, ještě nejsou.
     https://hlidacipes.org/tereza-engelova-ministr-hamacek-vidi-riziko-v-prijeti-mladych-afghancu-ti-uz-v-cesku-davno-jsou/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 15. vittta

  A skvělý Fendrych o čistotě vzduchu.
  Fendyrch se rozjel do velkého výkonu, a je přímo unešen z činnosti západních pokrokových vlád ohledně spalovacích motorů.
  Dobře, Fendrych je placený blbec, ale jen tak interně by mě zajímalo, jak se po Praze pohybuje on.
  Ti staří se s novotami těžko smiřují, ale ti mladí jsou přístupnější, tak si takový mladík třeba řekne, že do Berlína pojede vlakem, místo autem.
  No, jen aby si to těch mladých neřeklo moc, a aby se vlaky také nakonec nezdály neekologické.
  Fendrych je mladík, ten se se změnami popere přímo aktivisticky.
  Ve svém textu popisuje, jak se elektroauta přímo hemží výhodami, parkování zadarmo, mohou do různých vyhrazených pruhů…o levné jízdě už nepíše, ta je minulostí.
  A stejnou minulostí budou velice rychle i ty dnešní výhody, ale to Fendrych zatím neví.
  No, celkově text navozuje dojem, že tato řešení mají co společného s ochranou klimatu, ale ve skutečnosti tomu tak není.
  Evropské automobily produkují komické množství spalin, a dokud nebude spolupracovat celý svět, těžko se něco změní.
  Pak také není jasné, co by se mělo změnit, u nás možná letos může být reč o oteplování planety, ale zkuste to říkat někomu na Floridě, že jo.
  Kromě toho, čisté zdroje energie nejsou zdaleka tak čisté, a elektromobilní odpad teprve přijde, nadšení ekologové mají odhadem 10 let na to, aby se připravili na ekologické problémy, spočívající ve výrobě, a likvidaci autobaterií, zatím je všechno OK.
  No, uvidíme, ale co je vlastně Fendrychovi do toho, ten je placen od řádku- a do prezidenta si také kopl, takže úkol splnil.
  https://nazory.aktualne.cz/komentare/berlin-zakaze-spalovaci-motory/r~9b4e6bf63dc611ea88f50cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 16. astraustralia

  Co zbyde po soc.dem. v zakonech CR?
  Jako hlavni to bude Hamackuv zakon o zakazu domobrany podle prani EU ?

  Poslanec Klaus ml. to vidi jinak:
  Václav Klaus ml. na tiskovce Trikolory odpálil bombu, ze které se poslanci SPD a KSČM doslova obsypou! Výzva na bojkot a odpor proti “zbytečnému” Hamáčkovu zákonu proti domobranám a na omezení zbraní leží na stole, a teď se ukáže, kdo z poslanců to podepíše! Právní analýza odhaluje, že ČR žádný zákon o zbraních na pokyn Bruselu přijímat nemusí, protože Smlouva o Evropské unii ponechává národní obranu a bezpečnost výhradně na jednotlivých státech! Totéž uvádí Smlouva o fungování Evropské unie! Co se to tady hraje za špinavou hru na voliče?

  https://aeronet.cz/news/video-vaclav-klaus-ml-na-tiskovce-trikolory-odpalil-bombu-ze-ktere-se-poslanci-spd-a-kscm-doslova-obsypou-vyzva-na-bojkot-a-odpor-proti-zbytecnemu-hamackovu-zakonu-proti-domobranam-a-na-omezen/

  • astraustralia

   Pan ministr vnitra Hamacek opet poslusnym vykonavatelem prani EU!

   Hamáčkovo vnitro předkládá novelu, která zohledňuje judikát Evropského soudu z Lucemburku ze dne 14. května 2019, kde soud posuzoval celkem 3 žaloby muslimských a arabských migrantů, kteří žalovali v jednom případě Českou republiku a ve dvou případech Belgii kvůli odebrání azylových statusů pro páchání trestné činnosti.

   Evropský soud v květnu vynesl přelomový rozsudek, ve kterém konstatuje, že ani pachatel trestného činu nepozbývá nároku na azyl a ochranu. Soud v judikátu doslova uvádí, že členská země EU se nemůže vyvázat z úmluvy o ochraně uprchlíků, a že pokud členská země EU z jakéhokoliv důvodu odejme azylantovi status, potom je tato země i poté následně povinna takovou osobu ochraňovat, nevracet ji do země původu a “strpět” ji na svém území.

   https://aeronet.cz/news/video-tyto-zabery-pustte-hamackovi-mourenin-v-manchesteru-po-zadrzeni-policii-macetou-pobodal-a-porezal-5-hostu-kavarny-starbucks-a-rval-na-ne-ze-vsechny-rozseka-jako-neverici-psy/

   Stale lepe a radostneji :-)

  • embecko

   Pozor na tesinska jablicka, Astere:
   http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=221244&pageIndex=0&doclang=CS&mode=lst&dir=&occ=first&part=1&cid=6149351
   Prijata smernice z roku 2017 dava pravomoci o rozhodovani komu, jak a kdy palne zbrane povolit nosit, do rukou EU a narodni staty jsou, vyjma nize vyjmenovanych bodu, z ozbrojovani svych obcanu vylouceny.
   „V zájmu ochrany bezpečnosti kritické infrastruktury, obchodní dopravy, konvojů vysoké hodnoty a citlivých prostor, jakož i pro účely národní obrany, vzdělávací, kulturní, výzkumné a historické účely, a aniž je dotčen odstavec 1, mohou příslušné vnitrostátní orgány udělit povolení pro palné zbraně…“
   Tedy pravnicky: mimo vyjmenovane duvody NEmohou vnitrostatni organy udelit povoleni.

   CR a jine staty tuto smernici napadly ve 4 zalobnich duvodech, s timto vysledkem:
   – S ohledem na předchozí úvahy musí být první žalobní důvod zamítnut jako neopodstatněný.
   – Vzhledem k předcházejícím úvahám je třeba první/ druhou část druhého žalobního důvodu zamítnout jako neopodstatněnou.
   – Třetí žalobní důvod je tudíž třeba zamítnout jako neopodstatněný.
   – Vzhledem k předcházejícím úvahám musí být čtvrtý žalobní důvod zamítnut jako neopodstatněný.
   – V důsledku toho musí být žaloba zamítnuta v plném rozsahu.
   
   Takze Hamacek jede plne v kolejich eunijniho prava. Dle meho hovori vyse uvedena smernice pomerne jasne, ale samozrejme nejsem pravnik a samozrejme jsem ji nijak tezce nestudoval. Vnitrostatni povoleni k noseni zbrane v ramci domobran neni ve smernici vyjmenovano a tedy spada pod pravomoc EU a to od doby pocatku platnosti smernice (tedy ony 2-3 roky).
   
 17. vittta

  Bílé přilby už nemají jiný mediální prostor, jak BL.
  Tam jim jejich slaboduché bláboly nejspíš i věří, i když…ještě jsem neviděl, že by po ruských útocích na školy a nemocnice někdo na tyhle zprávy reagoval.
  Nyní se ruská letadla rozhopdla bombardovat město Arihah, které má nesmírný strategický význam, specielně- jak dokazují záběry- jeho jakýsi naprostý okraj v polích.
  Také Rusové zapálili sanitku Bílých přileb, kteří, jak je jejich zvykem, byli okamžitě na místě a pomáhali, seč mohli zraněným civilistům.
  Nálet, který stojí třeba 1 000 000 000 dolarů tak dostal stavby v polích, stovky mrtvých civilistů, kteří tam třejmě zrovna byli na houbách, a zničil sanitku Bílých přileb, takže ke stovkám mrtvých jich přibililo ještě dalších pět, z toho 3 děti a jedna žena, ale ne z té sanitky, ale z nějakého tábora, který ale není na videích vidět.
  Osobně jsem rád, že se nic nestalo Bílým přilbám, a že členové Bílých přileb jsou dobře živení, vystrojení a vybavení.
  https://blisty.cz/art/98511-ruska-letadla-se-vratila-a-zautocila-na-sanitku.html

  • embecko

   Co ma naznacit nikdo netusi…a co ma co znamenat, to se dovis az potom:
   „Našli se však i tací, kteří svým způsobem smrt vojáků zesměšňovali, např. tím, že je označili za žoldáky.“
   http://domacinoviny.cz/clanek/schvaloval-umrti-ceskych-vojaku-nyni-za-to-muzi-hrozi-az-15-let-vezeni?utm_source=www.seznam.cz&UIZX60HLET4D0lmsSoMArN2yw9gUI=denni-tisk
   A ja mel vzdycky zato, ze zold je nazev pro plat vojaka, tak, jak si to mysli i teta wiki.
   Ale ne, ono je to zesmesnujici oznaceni. Bud tedy ten, co pobira zold neni zoldak, anebo zold neni oznaceni pro vojenskou vyplatu.
   Ted si musime pockat na vysledek soudu, tim se dovime, co dotycny naznacoval a co co znamena. Nedelejme ukvapene zavery, to by bylo populisticke a slovo zold zatim vynechme ze sveho slovniku. Podobne jako nogo zony se staly citlivymi, ci dokonce alternativnimi oblastmi. O nic jsme vyslovovanim toho hrozneho slova neprisli a casem se jiste dovime, co to vlastne znamena a co se tu jiz delsi dobu naznacuje.

   • embecko

    Jeste mne napadlo, zda-li bychom nemeli docasne prestat pouzivat slovo najemnik (samozrejme jen do doby, az nam nekdo naznaci, jak je to spravne). Pokud se totiz platba majiteli nemovosti za jeji uzivani nazyva najem, mohlo by uzivani odvozeneho slova najemnik pusobit smesne a platce tak zranovat.

   • vittta

    nějaké slovíčkaření…
    Zesměšňovat se může prezident a premier, tedy ti současní, a ně nějací vojáci.
    Jde o objekt zesměšnění,ne o zesměšnění jako takové.
    Žoldák je někdo, kdo se nechá najmout do války za peníze od toho,kdo dá lepší podmínky.
    To je u nás zakázané, a tak musí vzít žoldák zavděk nabídkou, která je jen jedna.
    Doufejme, že u soudu bude i jazykovědec, pokud možno nejméně tři, aby vše uvedl na pravou míru, třeba jestli pojem „žoldák“ někoho v historii zesměšňoval, nebo jen označoval.
    Ty říkáš nájemník…
    Co má říkat takový truhlář?
    To vypadá, že dělá jen truhly, a nic jiného neumí.

    • vittta

     No jo, střílel je (Herr Hempf) rovnou ve sklepě, ale už tehdy byli Němci kultivovaní, a Herr Fuchs, jeho velitel, dostal za nevhodný rozkaz důtku.
     Další zločinci už byli posílání před popravčí četu jak se sluší a patří a přesně dle zákonů a předpisů.
     Takže je vše v pořádku, a teď, když už víme, kdo si II. světovou válku začal- a byli to Rusové podpisem paktu Molotov- Ribentrop, jak zjistili naši prestižní historici, také víme, kdo za to všechno může.
     Mě spíš zajímá jiná věc, daleko zásadnější, i když nevím, kdo je Captain Marvel, také bych chtěl, aby jí hrála homosexuální černoška.
     I když, možná by byl lepší transpohlavní negr.
     https://refresher.cz/79830-Captain-Marvel-by-mela-hrat-homosexualni-cernoska-zadaji-lide-Petici-proti-Brie-Larson-podepsalo-temer-30-000-lidi?dop_ab_variant=7&dop_req_id=q2JcN0IRxYG-202001260313&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.feed&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

      • vittta

       Mně se líbí ten kus, co spisovatel píše jiným spisovatelům.
       Moloch nesmí dostat nažrat.
       To platí celkem obecně, třeba zrovna pro blogery.
       Jakmile se bloger posere, když někdo napíše třeba slovo „negr“- a stává se to- tak to ve výlsledku poškodí celou společnost, a těmhle špínám to dodá 100 oktanové palivo.
       Abych pravdu řekl, to slovo používám zrovna svým způsobem proto, né kvůli Janice, abych jí dráždil, ale prostě proto, že nikde není psáno, že se to nesmí, a už z principu nebudu korektní je proto, že se to nějakému sluníčkozmrdovi líbí, tím spíš, že tyhle výpotky slušnosti pak volají třeba smrt na pana prezidenta, a je to všechno báječně OK.
       Stejně mám podezření, že za 70% celého toho blbnutí je docela obyčejný kšeft, a těch 30% politických cílů je jen náhodný přívažek.
       Lidi prostě kupují tyhle zprávy, když se nějaké politicky korektní špíny pustí do mladé autorky, dokonce v našem případě to ani není běloška, ale Číňanka, s nějakým úplně debilním důvodem, tak to prostě lidé rádi čtou.
       Některé to pohorší, jiné nadchne, a i když těch, co je to pohorší je (asi) o hodně víc, čtou to také a reagují na to a celkově se z toho takové výnosné kolečko.
       A samozřejmě- to dlouhodobě píšu- ta skupina, co se jí to týká, v našem případě černí otroci (což je samo o sobě nesmyslné, černé americké otroctví v dějinách lidstva nemělo žádnou zvláštní pozici), v jiných případech buzny, nebo cigoši,dokonce i české ženy (jsme v utiskování žen někde na čelních pozicích, to mi hlava nebere) to jsou ti poslední, o které těmto podivuhodným psychopatickým aktivistům jde.

 18. vittta

  Kdo má rád kvízy a záhady, ten by si měl přečíst text na pokrokovém webu Forum 24.
  Píše se v něm o Kotlebovi a jeho fašistech, které už ani náhodou neporazí pytle brambor.
  Text ovšem má za ukol si kopnout do Petra Žantovského a „Slušných lidí“ z Brna, kterým se nelíbila pokroková hra o Ježíši Kristu, který znásilňuje muslimsku, a která mimochodem vysvětluje, proč je v západních islámských zemích typu Německa či Francie vypalováno tolik kostelů- no muslimové se prostě dívali na tu hru, a jsou právem nasraní.
  Kopanec dostaly i Parlamentní listy.
  Otázka kvízu je ale jiná:
  Kde se na Slovensku (a nejen tam) najednou ta ultrapravice bere, když to všechno tak skvěle funguje, navíc, když víme, že II. světovou válku zavinili Rusové, co je na nich tak zavrženíhodného, jak jsem uvedl, Herr Fuchs dostal za porušení předpisů dokonce důtku,
  https://www.forum24.cz/hleda-se-pytel-brambor-ktery-porazi-kotlebu-slovenska-krajni-pravice-se-hlasi-i-v-cesku/?dop_ab_variant=7&dop_req_id=q2JcN0IRxYG-202001260313&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.feed&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 19. vittta

  A tady zase potvrzení pořeklada „kdo chce kam…
  V Polsku mají zóny bez LGBT devinatů, k čemuž se hrdě hlásí příslušnými cedulemi u počátků příslušných správních celků.
  Jakkoliv se článek moc snaží, aby to vyznělo, že jako zlí ultrapravičáci takto projevují svou nenávist, opak je pravdou.
  Tyto cedule jsou jen obrana před neustále se zvyšující agresivitou LGBT deviantů.
  Kuriozní na tom nepochybně je, že mnoho těchto nešťastných deviantů o žádnou pozornost vůbec nestojí, a nemají sebemenší zájem, aby jim kdokoliv „pomáhal“.
  Dá se v pohodě předpokládat, že cedule je jen začátek, a že až je budou lidé na ulicích kopat do ksichtů, policie se bude dívat zrovna někam jinam.
  Skoro mi ta představa přestává vadit, byly doby, kdy jsem byl velice tolerantní k těmto lidem, ale…ty časy jsou pryč.
  Protože kdo není tolerantní ke mě, k tomu nebudu tolerantní ani já, a byl bych upřímně rád, kdyby si v tom komunita LGBT úchylů udělala pořádek sama, a vykopala ty aktivisty ze svých řad, dokud neteče jejich krev po ulicích.
  https://a2larm.cz/2020/01/polske-obce-nenavistnymi-lgbt-free-zonami-zranuji-skutecne-lidi-ukazuje-aktivista/?dop_ab_variant=7&dop_req_id=Z6ujzpg7uOc-202001251616&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.feed&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • pacifista

   No a o to jim právě jde. Rozdmýchat nepokoje mezi občany, to už budou emocionálně načatí a kdejakému blábolu povolní, skoro všichni. Pak nás to smete a bude po republice.

 20. vittta

  Tohle je ukázka pokryteckého hnusu, ale hnusu.
  Z článku vyplývá, že byl odstřelovačem zastřelen ukrajinský voják kdesi na Donbasu.
  Někde se motal kolem nějaké vesnice- a bum- bylo po něm.
  Těžko samozřejmě říci, jak to bylo doopravdy, a co tam voják konkrétně dělal, či co měl na svědomí, ale válka je válka, a to se dějí různé špatné věci.
  Pozoruhodná je jiná věc.
  V článku se odkazuje na ukrajinskou lékařku, která je čímsi známá.
  Čím je známá, není psáno, ale dle mého nejspíše nějakými politickými komentáři.
  Také je mladá a krásná, takže tím článek dostává celkem dojemný nádech.
  Známá a krásná lékařka vzpomíná na svého milého, který tu včera byl, a dnes už není.
  A přeje si smrt odstřelovače, který ho zabil.
  A píše, že tu smrt onen odstřelovač dostane.
  Kdo ví, třeba se jí- co by raněný, dostane do ruky, a ona mu podřízne hrdlo.
  Nebo si na něj počíhá, a zastřelí ho ona, v každém případě je ale třeba, aby válka ještě co nejdéle trvala, aby nakonec odstřelovač- nedej Bože- ještě nevyvázl.
  Až se na nej v nekonečné válce konečně dostane, pak může milá zase tohoto muže mudrovat o tom, jak tady včera byl, a dnes už není.
  A možná, že milý té krásné lékařky také zastřelil- je to dokonce pravděpodobné, velice pravděpodobné- nějakého chlapce, co pro něj pláče jeho milá i jeho rodiče.
  Ale o tom lékařka přemýšlet nehodlá, a nehodlá přemýšlet ani o vražedném teroru, který v těch oblastech donutil muže vzít zbraně, a bránit svoje rodiny.
  Takhle se, milá „lékařko“ z toho kruhu jen tak nedostanete.
  Vy tam na té Ukrajině jste se z toho vlastně nedostali nikdy.
  Nemáte rádi nikoho- a nikdo nemá rád vás.
  Vraždíte, a děsně se divíte, že jste pak také vražděni.
  https://echo24.cz/a/SJwCe/vcera-jsme-se-nemohli-videt-dnes-uz-tu-neni-mladika-zabil-zasah-odstrelovace?dop_ab_variant=7&dop_req_id=OVdi8xNPxxL-202001261009&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.feed&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s