10 prvních kroků Mišustina na postu premiéra: růst příjmů ruského obyvatelstva, adresná pomoc chudým, podpora obchodu.

Poslanci se dozvěděli, co bude nový premiér od svých ministrů požadovat.

Mišustinova řeč před poslanci:

 1. Peníze jsou! Toto prohlášení Michaila Mišustina ostře kontrastovalo se známou výpovědí dnes již bývalého premiéra Dmitrije Medvěděva „peníze nejsou, ale držte se“. Mišustin řekl, že zdroje na řešení zadání prezidenta (což je především boj s chudobou a zlepšení demografie (nárůst obyvatelstva)) ve státě jsou, a to díky přebytkovému balíku a makroekonomické stabilitě. Zároveň oznámil, že to je úspěch dosavadní vlády Medvěděva. „Členové vlády ponesou osobní odpovědnost za dosažení národních cílů rozvoje“, prohlásil Mišustin.
 2. Vybudovat systém součinnosti s regiony, aby lidé dostávali včas všechen odpovídající  příjem. Zvýšit kvalitu řízení.
  „Na prvním místě je tu péče o děti, o rodiny, o růst jejich blahobytu a zvýšení kvality života“, řekl Mišustin. „Lidé mají už pocítit reálné změny k lepšímu, ale zatím to ani zdaleka všude neprobíhá.“
 3. Prozkoumat, proč Rusům téměř nerostou příjmy. Zvýšit životní úroveň občanů. Z toho důvodu je podle jeho slov potřeba přijmout řadu návrhů zákona o ochraně investic občanů, vytvořit nová pracovní místa.
 4. Do dvou let Mišustin slibuje vytvořit systém adresné sociální pomoci.
  Existuje nespočetné množství privilegií, výhod, jsou jich stovky. Dnes je velmi obtížné rozpoznat, jak se těmito výhodami plýtvá, protože není jasně daná zákonitost jejich automatického rozdělování. Je důležité stanovit sociálně adresnou pomoc.
 5. Navrátit ztracenou důvěru mezi státní mocí a obchodem, odstranit zbytečné náklady a tlak.
  – Aby lidé, kteří se zabývají obchodem, včetně lidí mladých, pocítili důvěru a ochranu, mohli rozvíjet svou činnost, vytvářet nová pracovní místa, a hlavně, navyšovat výdělek zaměstnancům, objasnil Mišustin.
 6. Peníze využívat efektivně, nastavit správně priority.
  Je nezbytné uchovat makroekonomickou stabilitu, a tedy akumulovat dodatečný příjem na podporu závazků. Proto musí vláda udržet inflaci do 4%.
  Dále:
 7. Dosáhnout průlomu v digitalizaci.
 8. Rozvoj silnic a infrastruktury.
 9. Růst zemědělského sektoru a podpora farmářů.
 10. Podpora průmyslu obrany.

Pro Mišustina hlasovalo 383 poslanců, 41 se zdrželo. Proti nebyl nikdo. To se v nové historii ještě nikdy nestalo.

Celý text: https://www.kp.ru/daily/27079/4150745/

 1. astraustralia

  Co zbyde po soc.dem. v zakonech CR?
  Jako hlavni to bude Hamackuv zakon o zakazu domobrany podle prani EU ?

  Poslanec Klaus ml. to vidi jinak:
  Václav Klaus ml. na tiskovce Trikolory odpálil bombu, ze které se poslanci SPD a KSČM doslova obsypou! Výzva na bojkot a odpor proti “zbytečnému” Hamáčkovu zákonu proti domobranám a na omezení zbraní leží na stole, a teď se ukáže, kdo z poslanců to podepíše! Právní analýza odhaluje, že ČR žádný zákon o zbraních na pokyn Bruselu přijímat nemusí, protože Smlouva o Evropské unii ponechává národní obranu a bezpečnost výhradně na jednotlivých státech! Totéž uvádí Smlouva o fungování Evropské unie! Co se to tady hraje za špinavou hru na voliče?

  https://aeronet.cz/news/video-vaclav-klaus-ml-na-tiskovce-trikolory-odpalil-bombu-ze-ktere-se-poslanci-spd-a-kscm-doslova-obsypou-vyzva-na-bojkot-a-odpor-proti-zbytecnemu-hamackovu-zakonu-proti-domobranam-a-na-omezen/

  • astraustralia

   Pan ministr vnitra Hamacek opet poslusnym vykonavatelem prani EU!

   Hamáčkovo vnitro předkládá novelu, která zohledňuje judikát Evropského soudu z Lucemburku ze dne 14. května 2019, kde soud posuzoval celkem 3 žaloby muslimských a arabských migrantů, kteří žalovali v jednom případě Českou republiku a ve dvou případech Belgii kvůli odebrání azylových statusů pro páchání trestné činnosti.

   Evropský soud v květnu vynesl přelomový rozsudek, ve kterém konstatuje, že ani pachatel trestného činu nepozbývá nároku na azyl a ochranu. Soud v judikátu doslova uvádí, že členská země EU se nemůže vyvázat z úmluvy o ochraně uprchlíků, a že pokud členská země EU z jakéhokoliv důvodu odejme azylantovi status, potom je tato země i poté následně povinna takovou osobu ochraňovat, nevracet ji do země původu a “strpět” ji na svém území.

   https://aeronet.cz/news/video-tyto-zabery-pustte-hamackovi-mourenin-v-manchesteru-po-zadrzeni-policii-macetou-pobodal-a-porezal-5-hostu-kavarny-starbucks-a-rval-na-ne-ze-vsechny-rozseka-jako-neverici-psy/

   Stale lepe a radostneji :-)

  • embecko

   Pozor na tesinska jablicka, Astere:
   http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=221244&pageIndex=0&doclang=CS&mode=lst&dir=&occ=first&part=1&cid=6149351
   Prijata smernice z roku 2017 dava pravomoci o rozhodovani komu, jak a kdy palne zbrane povolit nosit, do rukou EU a narodni staty jsou, vyjma nize vyjmenovanych bodu, z ozbrojovani svych obcanu vylouceny.
   „V zájmu ochrany bezpečnosti kritické infrastruktury, obchodní dopravy, konvojů vysoké hodnoty a citlivých prostor, jakož i pro účely národní obrany, vzdělávací, kulturní, výzkumné a historické účely, a aniž je dotčen odstavec 1, mohou příslušné vnitrostátní orgány udělit povolení pro palné zbraně…“
   Tedy pravnicky: mimo vyjmenovane duvody NEmohou vnitrostatni organy udelit povoleni.

   CR a jine staty tuto smernici napadly ve 4 zalobnich duvodech, s timto vysledkem:
   – S ohledem na předchozí úvahy musí být první žalobní důvod zamítnut jako neopodstatněný.
   – Vzhledem k předcházejícím úvahám je třeba první/ druhou část druhého žalobního důvodu zamítnout jako neopodstatněnou.
   – Třetí žalobní důvod je tudíž třeba zamítnout jako neopodstatněný.
   – Vzhledem k předcházejícím úvahám musí být čtvrtý žalobní důvod zamítnut jako neopodstatněný.
   – V důsledku toho musí být žaloba zamítnuta v plném rozsahu.
   
   Takze Hamacek jede plne v kolejich eunijniho prava. Dle meho hovori vyse uvedena smernice pomerne jasne, ale samozrejme nejsem pravnik a samozrejme jsem ji nijak tezce nestudoval. Vnitrostatni povoleni k noseni zbrane v ramci domobran neni ve smernici vyjmenovano a tedy spada pod pravomoc EU a to od doby pocatku platnosti smernice (tedy ony 2-3 roky).
   
 2. vittta

  Bílé přilby už nemají jiný mediální prostor, jak BL.
  Tam jim jejich slaboduché bláboly nejspíš i věří, i když…ještě jsem neviděl, že by po ruských útocích na školy a nemocnice někdo na tyhle zprávy reagoval.
  Nyní se ruská letadla rozhopdla bombardovat město Arihah, které má nesmírný strategický význam, specielně- jak dokazují záběry- jeho jakýsi naprostý okraj v polích.
  Také Rusové zapálili sanitku Bílých přileb, kteří, jak je jejich zvykem, byli okamžitě na místě a pomáhali, seč mohli zraněným civilistům.
  Nálet, který stojí třeba 1 000 000 000 dolarů tak dostal stavby v polích, stovky mrtvých civilistů, kteří tam třejmě zrovna byli na houbách, a zničil sanitku Bílých přileb, takže ke stovkám mrtvých jich přibililo ještě dalších pět, z toho 3 děti a jedna žena, ale ne z té sanitky, ale z nějakého tábora, který ale není na videích vidět.
  Osobně jsem rád, že se nic nestalo Bílým přilbám, a že členové Bílých přileb jsou dobře živení, vystrojení a vybavení.
  https://blisty.cz/art/98511-ruska-letadla-se-vratila-a-zautocila-na-sanitku.html

  • embecko

   Co ma naznacit nikdo netusi…a co ma co znamenat, to se dovis az potom:
   „Našli se však i tací, kteří svým způsobem smrt vojáků zesměšňovali, např. tím, že je označili za žoldáky.“
   http://domacinoviny.cz/clanek/schvaloval-umrti-ceskych-vojaku-nyni-za-to-muzi-hrozi-az-15-let-vezeni?utm_source=www.seznam.cz&UIZX60HLET4D0lmsSoMArN2yw9gUI=denni-tisk
   A ja mel vzdycky zato, ze zold je nazev pro plat vojaka, tak, jak si to mysli i teta wiki.
   Ale ne, ono je to zesmesnujici oznaceni. Bud tedy ten, co pobira zold neni zoldak, anebo zold neni oznaceni pro vojenskou vyplatu.
   Ted si musime pockat na vysledek soudu, tim se dovime, co dotycny naznacoval a co co znamena. Nedelejme ukvapene zavery, to by bylo populisticke a slovo zold zatim vynechme ze sveho slovniku. Podobne jako nogo zony se staly citlivymi, ci dokonce alternativnimi oblastmi. O nic jsme vyslovovanim toho hrozneho slova neprisli a casem se jiste dovime, co to vlastne znamena a co se tu jiz delsi dobu naznacuje.

   • embecko

    Jeste mne napadlo, zda-li bychom nemeli docasne prestat pouzivat slovo najemnik (samozrejme jen do doby, az nam nekdo naznaci, jak je to spravne). Pokud se totiz platba majiteli nemovosti za jeji uzivani nazyva najem, mohlo by uzivani odvozeneho slova najemnik pusobit smesne a platce tak zranovat.

   • vittta

    nějaké slovíčkaření…
    Zesměšňovat se může prezident a premier, tedy ti současní, a ně nějací vojáci.
    Jde o objekt zesměšnění,ne o zesměšnění jako takové.
    Žoldák je někdo, kdo se nechá najmout do války za peníze od toho,kdo dá lepší podmínky.
    To je u nás zakázané, a tak musí vzít žoldák zavděk nabídkou, která je jen jedna.
    Doufejme, že u soudu bude i jazykovědec, pokud možno nejméně tři, aby vše uvedl na pravou míru, třeba jestli pojem „žoldák“ někoho v historii zesměšňoval, nebo jen označoval.
    Ty říkáš nájemník…
    Co má říkat takový truhlář?
    To vypadá, že dělá jen truhly, a nic jiného neumí.

    • vittta

     No jo, střílel je (Herr Hempf) rovnou ve sklepě, ale už tehdy byli Němci kultivovaní, a Herr Fuchs, jeho velitel, dostal za nevhodný rozkaz důtku.
     Další zločinci už byli posílání před popravčí četu jak se sluší a patří a přesně dle zákonů a předpisů.
     Takže je vše v pořádku, a teď, když už víme, kdo si II. světovou válku začal- a byli to Rusové podpisem paktu Molotov- Ribentrop, jak zjistili naši prestižní historici, také víme, kdo za to všechno může.
     Mě spíš zajímá jiná věc, daleko zásadnější, i když nevím, kdo je Captain Marvel, také bych chtěl, aby jí hrála homosexuální černoška.
     I když, možná by byl lepší transpohlavní negr.
     https://refresher.cz/79830-Captain-Marvel-by-mela-hrat-homosexualni-cernoska-zadaji-lide-Petici-proti-Brie-Larson-podepsalo-temer-30-000-lidi?dop_ab_variant=7&dop_req_id=q2JcN0IRxYG-202001260313&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.feed&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

      • vittta

       Mně se líbí ten kus, co spisovatel píše jiným spisovatelům.
       Moloch nesmí dostat nažrat.
       To platí celkem obecně, třeba zrovna pro blogery.
       Jakmile se bloger posere, když někdo napíše třeba slovo „negr“- a stává se to- tak to ve výlsledku poškodí celou společnost, a těmhle špínám to dodá 100 oktanové palivo.
       Abych pravdu řekl, to slovo používám zrovna svým způsobem proto, né kvůli Janice, abych jí dráždil, ale prostě proto, že nikde není psáno, že se to nesmí, a už z principu nebudu korektní je proto, že se to nějakému sluníčkozmrdovi líbí, tím spíš, že tyhle výpotky slušnosti pak volají třeba smrt na pana prezidenta, a je to všechno báječně OK.
       Stejně mám podezření, že za 70% celého toho blbnutí je docela obyčejný kšeft, a těch 30% politických cílů je jen náhodný přívažek.
       Lidi prostě kupují tyhle zprávy, když se nějaké politicky korektní špíny pustí do mladé autorky, dokonce v našem případě to ani není běloška, ale Číňanka, s nějakým úplně debilním důvodem, tak to prostě lidé rádi čtou.
       Některé to pohorší, jiné nadchne, a i když těch, co je to pohorší je (asi) o hodně víc, čtou to také a reagují na to a celkově se z toho takové výnosné kolečko.
       A samozřejmě- to dlouhodobě píšu- ta skupina, co se jí to týká, v našem případě černí otroci (což je samo o sobě nesmyslné, černé americké otroctví v dějinách lidstva nemělo žádnou zvláštní pozici), v jiných případech buzny, nebo cigoši,dokonce i české ženy (jsme v utiskování žen někde na čelních pozicích, to mi hlava nebere) to jsou ti poslední, o které těmto podivuhodným psychopatickým aktivistům jde.

 3. vittta

  Kdo má rád kvízy a záhady, ten by si měl přečíst text na pokrokovém webu Forum 24.
  Píše se v něm o Kotlebovi a jeho fašistech, které už ani náhodou neporazí pytle brambor.
  Text ovšem má za ukol si kopnout do Petra Žantovského a „Slušných lidí“ z Brna, kterým se nelíbila pokroková hra o Ježíši Kristu, který znásilňuje muslimsku, a která mimochodem vysvětluje, proč je v západních islámských zemích typu Německa či Francie vypalováno tolik kostelů- no muslimové se prostě dívali na tu hru, a jsou právem nasraní.
  Kopanec dostaly i Parlamentní listy.
  Otázka kvízu je ale jiná:
  Kde se na Slovensku (a nejen tam) najednou ta ultrapravice bere, když to všechno tak skvěle funguje, navíc, když víme, že II. světovou válku zavinili Rusové, co je na nich tak zavrženíhodného, jak jsem uvedl, Herr Fuchs dostal za porušení předpisů dokonce důtku,
  https://www.forum24.cz/hleda-se-pytel-brambor-ktery-porazi-kotlebu-slovenska-krajni-pravice-se-hlasi-i-v-cesku/?dop_ab_variant=7&dop_req_id=q2JcN0IRxYG-202001260313&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.feed&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 4. vittta

  A tady zase potvrzení pořeklada „kdo chce kam…
  V Polsku mají zóny bez LGBT devinatů, k čemuž se hrdě hlásí příslušnými cedulemi u počátků příslušných správních celků.
  Jakkoliv se článek moc snaží, aby to vyznělo, že jako zlí ultrapravičáci takto projevují svou nenávist, opak je pravdou.
  Tyto cedule jsou jen obrana před neustále se zvyšující agresivitou LGBT deviantů.
  Kuriozní na tom nepochybně je, že mnoho těchto nešťastných deviantů o žádnou pozornost vůbec nestojí, a nemají sebemenší zájem, aby jim kdokoliv „pomáhal“.
  Dá se v pohodě předpokládat, že cedule je jen začátek, a že až je budou lidé na ulicích kopat do ksichtů, policie se bude dívat zrovna někam jinam.
  Skoro mi ta představa přestává vadit, byly doby, kdy jsem byl velice tolerantní k těmto lidem, ale…ty časy jsou pryč.
  Protože kdo není tolerantní ke mě, k tomu nebudu tolerantní ani já, a byl bych upřímně rád, kdyby si v tom komunita LGBT úchylů udělala pořádek sama, a vykopala ty aktivisty ze svých řad, dokud neteče jejich krev po ulicích.
  https://a2larm.cz/2020/01/polske-obce-nenavistnymi-lgbt-free-zonami-zranuji-skutecne-lidi-ukazuje-aktivista/?dop_ab_variant=7&dop_req_id=Z6ujzpg7uOc-202001251616&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.feed&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • pacifista

   No a o to jim právě jde. Rozdmýchat nepokoje mezi občany, to už budou emocionálně načatí a kdejakému blábolu povolní, skoro všichni. Pak nás to smete a bude po republice.

 5. vittta

  Tohle je ukázka pokryteckého hnusu, ale hnusu.
  Z článku vyplývá, že byl odstřelovačem zastřelen ukrajinský voják kdesi na Donbasu.
  Někde se motal kolem nějaké vesnice- a bum- bylo po něm.
  Těžko samozřejmě říci, jak to bylo doopravdy, a co tam voják konkrétně dělal, či co měl na svědomí, ale válka je válka, a to se dějí různé špatné věci.
  Pozoruhodná je jiná věc.
  V článku se odkazuje na ukrajinskou lékařku, která je čímsi známá.
  Čím je známá, není psáno, ale dle mého nejspíše nějakými politickými komentáři.
  Také je mladá a krásná, takže tím článek dostává celkem dojemný nádech.
  Známá a krásná lékařka vzpomíná na svého milého, který tu včera byl, a dnes už není.
  A přeje si smrt odstřelovače, který ho zabil.
  A píše, že tu smrt onen odstřelovač dostane.
  Kdo ví, třeba se jí- co by raněný, dostane do ruky, a ona mu podřízne hrdlo.
  Nebo si na něj počíhá, a zastřelí ho ona, v každém případě je ale třeba, aby válka ještě co nejdéle trvala, aby nakonec odstřelovač- nedej Bože- ještě nevyvázl.
  Až se na nej v nekonečné válce konečně dostane, pak může milá zase tohoto muže mudrovat o tom, jak tady včera byl, a dnes už není.
  A možná, že milý té krásné lékařky také zastřelil- je to dokonce pravděpodobné, velice pravděpodobné- nějakého chlapce, co pro něj pláče jeho milá i jeho rodiče.
  Ale o tom lékařka přemýšlet nehodlá, a nehodlá přemýšlet ani o vražedném teroru, který v těch oblastech donutil muže vzít zbraně, a bránit svoje rodiny.
  Takhle se, milá „lékařko“ z toho kruhu jen tak nedostanete.
  Vy tam na té Ukrajině jste se z toho vlastně nedostali nikdy.
  Nemáte rádi nikoho- a nikdo nemá rád vás.
  Vraždíte, a děsně se divíte, že jste pak také vražděni.
  https://echo24.cz/a/SJwCe/vcera-jsme-se-nemohli-videt-dnes-uz-tu-neni-mladika-zabil-zasah-odstrelovace?dop_ab_variant=7&dop_req_id=OVdi8xNPxxL-202001261009&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.feed&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s