Rychlost šíření koronaviru

Podle článků pana Lopatnikova zde a zde.

 

Již 80 lidí zemřelo k 27.1. na infekci koronaviry. 26.1. to bylo 50 lidí. Během jednoho dne se počet identifikovaných pacientů zvýšil z 2040 na 2700, to znamená, že koeficient šíření je 1,35 ZA DEN (!?). To zhruba odpovídá skutečnosti, že PRVNÍ NEMOCNÝ SE OBJEVIL ZHRUBA 31. PROSINCE 2019. .

Horní červená tečka je stav k 27.1. Vývoj infekce zapadá do této linie. Ve dnech 11. – 12. ledna bylo nahlášeno 41 případů, což je ve shodě se získanou přímkou. To odpovídá levé dolní červené tečce.

S tímto koeficientem šíření je virus schopen infikovat lidstvo do 76 dnů.

***

Na dnešní den, 28.1., měl podle prognózy pana Lopatnikova počet nemocných vzrůst na 3700 – a ve skutečnosti je jich dnes hlášeno 4428. Zemřelých je 106. Graf se tedy mění k horšímu.

 

A zítra…?

 1. vittta

  Bůůůůůůůů,Bééééé, všichni mi ubližují, stěžuje si senátor Goláň.
  Jeho názory jsou poněkud z jiného světa, a měl by asi co nejdříve navštívit psychiatra, pokud možno někoho jiného, než pana Honzáka.
  Toto individum je jeden z těch, kteří podepsali petici 19 senátorů, za stažení sl. Lipovské z kandidatury do mediální rady.
  V textu ale píše, že se mu ta kandidatura nelíbí, a že je velice demokratické, svou nespokojenost vyjádřit.
  Copak o to, to jistě k demokracii patří, jenže Goláň nevyjadřuje jen nespokojenost, chce, aby byla kandidatura stažena, což už je poněkud nad rámec.

  Hana Lipovská má navíc všemožná, velice závažná provinění, např. publikuje v PL, no, konkrétně to píše takto:

  „„Jsme demokracií západního typu a ať se to někomu líbí nebo ne, prioritou naší zahraniční politiky jsou vazby na EU. Pokud někdo takové zařazení odmítá a chce nás vrhnout na východ, jedná proti zájmům tohoto státu. Ekonomka Lipovská se stala novou tváří Institutu Václava Klause, aby oživila již ohleděnou skupinu stávajících členů. Je jí 30 let a většinu svých článků publikuje v Parlamentních listech,…“

  Takže jsme demokracií západního typu, a z toho vyplývá, že povolené jsou jen názory západního typu.
  Z toho jsem lecos pochopil, třeba proč se opakují referenda, co nedopadly prozápadně, prostě aby byl výsledek skutečně demokratický, musí být prozápadní, takže kdyby u nás volby vyhrál třeba někdo provýchodní, bylo by třeba je opakovat- a proč?
  No, protože jsme demokracií západního typu- ať už se to někomu líbí, nebo ne.(zdůrazňuji- AŤ UŽ SE TO NĚKOMU LÍBÍ, NEBO NE)
  Jenom nevím, kdo je tady provýchodní, zřejmě ten, kdo není prozápadní. (co to vlastně znamená ať si každý doplní sám)
  Prozápadní myšlenky Goláňovy vyvolaly určitou negativní reakci, která je zřejmě provýchodní.
  Goláň takticky prohlásil, že FB není reálný svět, ale pak svůj nářek stále stupňuje, úúúplně, jako kdyby JEHO FB reálný svět byl.
  Zaútočila na něj skupina „jsme tu ariginál 1984“, která je reakci na (opakuji, reakcí) na člověka v plísni a jeho skupinu „jsme tu“.
  a též Manipulátoři. cz.
  To je ovšem něco jiného, protože tyto západně demokratické skupiny bojují proti lžím, a to prokazatelně z dílny Ruska, což senátor dokazuje tím, že je „to všeobecně známo“.

  Goláň pak vše dorazil, když řekl:

  „„S vaším názorem můžu často nesouhlasit, ale budu celý život bojovat za to, abyste ho mohli mít (parafráze na Voltaira), to je moje hybné heslo. Odlišným názorem však zcela jistě není lež.“

  Ano, Goláň bude bojovat za názory, se kterými nesouhlasí, ale tyto názory nesmí být lež.
  Že je to lež se pozná tak, že je to všeobecně známo.
  Goláň se zřejmě snaží, zapsat se nesmazatelným písmem do historie polistopadové prozápadní demokracie a doufá, že za to dostane nějakou tu pětku na senátorskou kampaň, protože páchat prozápadní dobro za slušný peníz, s minimem námahy, se mu asi zalíbilo.
  Hmmmm…..intelektuálně slabší, pane senátore!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senator-dostal-sodu-kvuli-CT-Utok-hlasi-a-mluvi-o-Rusku-A-lide-se-ozvali-613161

  • embecko

   Golanovi stacilo ke zvoleni, ze ma 3 deti, pochazi z vesnice a babicka byla kulak. Dale si myslim volici necetli a i kdyby cetli, neporozumeli by.

   • vittta

    Prej tam ani nikdo nevolil, ke zvolení mu stačilo 6000 hlasů.
    Senát nikoho nezajímá, ale jak vidno, je chyba nevolit, protože i když je senát naprosto nezajímavý, prudit- pomocí různých Goláňů- úspěšně může.

  • oh

   Bylo, nebylo, dávno tomu, byla doba, kdy bylo všeobecně známo, že Země je placka. Také bylo všeobecně známo, že Země je středem vesmíru. Goláňové té doby zasedali v inkvizičních tribunálech a (samozřejmě v zájmu vyššího dobra a spásy duší pobloudilých oveček) vynášeli rozsudky nad pomýlenými jedinci, hlásajícími šílenosti, odporující tomu, co bylo obecně známo.
   Ještě v 19. století bylo obecně známo, že na vzteklinu neexistuje lék a tehdejší Goláňové z řad vznešeného lékařstva dělali všechno možné – včetně aktivního šíření lží a pomluv – aby potlačili šílený nápad jakéhosi chemika a mikrobiologa, stavící to jejich „obecné známo“ na hlavu…
   Přeci jen však nastal jistý pokrok. Dnešní Goláňové se už nedožadují stavby fyzické hranice a skutečného upálení hříšníka, zatím jim stačí jen virtuální…

  • astraustralia

   Maláčová trumfuje Schillerovou: Ať živnostníci platí víc, jinak nedosáhnou na důchod!
   Názory sociální demokracie na živnostníky, které exministr Jan Mládek označil za „parazity“, se nemění. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová dnes jde ještě dál. V debatě k plánované penzijní reformě uvedla, že pokud živnostníci nebudou platit víc, nemusí dosáhnout na základní důchod.
   https://www.forum24.cz/malacova-trumfuje-schillerovou-at-zivnostnici-plati-vic-jinak-nedosahnou-na-duchod/

   • vittta

    No co, to přece nemusíme číst Maláčovou, stačí si přečíst Tarase.
    V podstatě je to logické, existuje tady nějaký polistopadový ekonomický neúspěch, a je tedy třeba ukázat na vinníky.
    Těmi jsou samozřejmě živnostníci. (komunisté už tak netáhnou)
    Živnostník je také zbytečně svobodný, a to se nedá tolerovat, zejména pak u příznivců západní levice.
    Tady je řeč o důchodech, ale Taras je už o krok dál, a píše i o zdravotním pojištění.
    Obé položky budu živnostníkům zvýšeny, aniž by z toho jakýkoliv zaměstnanec či důchodce cokoliv pozitivného měl.
    Jen jim zmizí, či se jim zdraží nějaké služby.
    Buzerace ve výsledku dopadne na všechny, a za pár let, tak za pět, už zase někdo spočítá, že to nestačí, a že to chce vymyslet jinak, při čemž nápady budou jen z krabice „komu jde co ještě zdanit a ukrást?“
    Na cigoše, negry, a politické neziskovky prachy nikdy nechybí, to je zajímavé.
    Ale kdo chce kam….

    • embecko

     Nenapadnou zmenu spolecenskeho etosu uz mame za sebou…to bylo to obdobi, kdy se mluvilo o ruznych obmenach opatrne, jen naznakem, jako o jednech z teoretickych a i kdyz vhodnych, tak malo pravdepodobnych zmenach.
     Dnes uz je to jinak a jelikoz jde predevsim o to, aby tyto zmeny mohly byt natluceny do hlav lidu, musi byt rec o nich jednodussi a uderna, zkratka zretelna a jednoznacna.
     Takze za holokaust nesou vinu i Cesi; protoze zivnostnik krade, budeme povinne „sporit“ do fondu, na jehoz chod nemame vliv; dodrzovani demokratickych pravidel nemusi nutne znamenat demokraticke jednani a podobne (treba vcera jsem nekde cetl podobny nadpis: „Rusko podporuje fasismus, odsoudilo zastance levice“.

  • Ondřej

   s tím se dá souhlasit, embéčko. Projevem fašismu bylo vůbec v Německu se svojí demokratickou „adenauerovskou“ většinovou demokracií, že se 5% stranu NESTYDĚLA nanominovat do vlády s podporou strany která má ne o 100% (FDP je Liberální strana, pro Frei – lze dokonce i takto přímo přeložit na rozdíl od nacionalistické strany jejíž zemský předseda na veřejných shromážděných heiluje) ale 1000% rozdílný program, nechat zvolit, aby zabránili vítězům voleb sestavit vládu (Die Linke a Zelení).

   Více o tom velmi analyticky vlk

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/02/11/kdyz-se-durynska-politicka-tragedie-meni-ve-frasku/

   P.S. Hitler byl v tomto ohledu podstatně demokratičtější než ti co se s předponou Frei- dnes pasují do rrole NEOLIBERÁLŮ (FDP), ten vládl aspoň s podporou 33% lidu a program národního socialismu v 90% obrysech ekonomických principů (silný stát zadávající státní zakázky pro privátní sektor pracující výhradně pro vnitřní trh a státní potřeby – tedy s vyloučením pro někoho „ideologicky“ problematického vývozu/podpory „nepřátelského“ zahraničí) dosáhl na tomto programu víceméně celonárodní shody u 90% občanů (pro ostatní svět a antifašisty) NUTNO DODAT SLOVO – bohužel….

 2. vittta

  Vyhodit z práce někoho za komentář na Twiteru je správné a jak napsal bývalý a zkrachovalý brankář, Dominik Hašek, „„Účelem je, aby se za to ne až jednou styděla. Vynikající (mojim-naším cílem by mělo být) by bylo, aby se za to moc styděla už v momentě, kdy dostává výpověď. A už v tu chvíli věděla, jak špatně jednala a byla rozhodnutá, že už podobně jednat NIKDY nebude,“ psal dále komentáře hokejista.“.
  No jo, ale co když se nebude chtít stydět?
  Co když si ta vyhozená, ta Tereza, opravdu myslí, že bílá je normální, a že s cigoškami je velice, velice těžké pořízení?
  Tereza si dovolila dost, napsat svůj názor.
  Tento názor není nijak v rozporu se zákonem, a pokud ano, měl by každý občan, vč. udavačů zaměstavateli, toto podezření oznámit příslušným orgánům, povinnost je ze zákona.
  To práskač Daniel Hůle zjevně neudělal, ale za to možná porušil zákon tím, že vyslídil a zveřejnil osobní data bez souhlasu jejich majitele.
  Jinak samozřejmě ani nemusím psát, že mě v tom knihkupectví už nikdo neuvidí, resp. přemýšlím o tom, že se jim tam půjdu vysmát.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Cikanku-ne-At-se-stydi-Dominik-Hasek-odsoudil-vyhozenou-prodavacku-A-vi-co-s-ni-613173

  • embecko

   No a k tomu si vezmi hon na zivnostniky. Doted byla vzdy moznost, ze se nespokojeny/ vyhozeny zamestnanec mohl udelat sam pro sebe. Coz uz ted zas tak jednoduche neni = jako zamestnanec musi zustat a propada se jeste vice do otroctvi. (Ono to ale nevyhovuje ani zamestnavateli, zamestnavat nekoho nespokojeneho se nevyplati.)
   Zaucovat nekoho, kdo na to nema, to se dalo za sociku vyresit jednoduse- dotycneho preradili na mene narocne ukoly. Dnes vznika uplne jiny problem- nekoho, kdo na to nema, jiz vyhodit nejde, nebot pochazi z minority „ktera na to nema“.
   To znamena pro podnik ekonomicke problemy, ktere nelze resit obvyklymi ekonomicko-kadrovymi metodami. Takze zbyva bud krach, anebo dotace.

   • vittta

    A to si přeči diskuzi pod tím Haškovým twetem, drtivá většina tu holku více či méně odsuzuje.
    Já už to tady psal, lidé už jsou učeni autocenzury, a jakkoliv VŠICHNI vědí, co jsou cigoši za verbež, tak také vědí, že rasismus je špatný.
    Ve skutečnosti to ale není vůbec totožné, když napíšu, že cigoši jsou verbež, tak ještě nepíšu, že všichni a že jsou nějak vysloveně podřadní.
    Protože i já znám Cikány, co jsou úplně normální, ale s těmi zase nikdo, až na skutečné extremisty, žádný problém nemá.
    Já si myslím, že ta Tereza prostě chytla nějakou dost blbou cigošku, co na tu práci nemá, a byla dost zoufalá, a jak to tak bývá- a u nás to tak fakt bývá- svoje jakési až zoufalství (ale s nadsázkou zoufalství) přebila vtipem, zlehčením.
    Děsně by mě zajímalo, jak dlouho tam vydrží pracovat ta cigoška, aby s ní nerasistický majitel nevyrazil dveře už za měsíc. a velice by mě těšilo, kdyby je ten práskač měl pořád v merku, a naprášil je za diskriminaci, a oni si museli úplně nemožnou zaměstnankyni ponechat na věky.

  • Janika

   Tak komentář na twitteru je soukromá věc, za to ji vyhazovat neměli. Na druhou stranu mně by vůbec nevadilo pracovat se slušnou cikánkou, jen pro barvu její kůže. Jiné by to bylo, kdyby k ní měla výhrady jiného druhu, třeba že je nespolehlivá nebo na práci nestačí.

   • vittta

    Mě by s normálním Cikánem také nevadilo dělat.
    Jde čistě jen o ten soukromý komentář, pak o zveřejnění osobních údajů a také o to, že nikdo nevěděl, ani Hašek, jak to v tom kšeftě vlastně bylo.
    A že je bílá normální, to je sice takové…nekorektní, ale kde to tedy vlastně jsme, když se za tohle vyhazuje z práce?
    Proč tedy pořád nadávají na komunisty, a to ti samí, co práskají takovéhle krávoviny?

 3. vittta

  Pan nejvyšší státní zástupce Zeman je aktivní ve stíhání nenávisti na internetu.
  A jelikož samotný zákon nestačí, je třeba pro jeho výklad pozvat speciálního exorcistu ze spřáteleného Finska, který umí bezpečně české zákony vyložit, a uvést do praxe.
  No co, když je to tady samý blbec, co nerozumí českým zákonům, musí se toho holt ujmout specialista z ciziny.
  Asi si naše zákony pečlivě prostudoval, a tak může radit, jak s nenávistí zatočit tak nějak po bolše…ehm, po demokraticku.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Statni-zastupci-dostanou-skoleni-jak-spravne-stihat-nenavist-na-internetu-Zeman-jim-pozval-experta-z-Finska-613243

  • embecko

   Trend: europeizace.
   Coz neznamena jen vikend v Amsterdamu, ale i dohled spratelenych prokuratoru nad vykonem ceskeho prava…to jsme to ale dopracovali…

    • vittta

     Mě se EET netýká, neberu hotovostní platby.
     A co se týká toho nechutného článku, tady by měl finský exorcista začít.
     Protože je obecně známo, že Finsko je demokratická země, kde je sexuální násilí zakázáno.
     Též je obecně známo, že počet před válkou utíkajících zoufalých mladých mužů nemá jakoukoliv souvislost se sexuálním násilím, a že i bílí znásilňují.
     Pokud pak někdo něco opravdu spáchal, bude zatčen, souzen a odsouzen, a to jak právně, tak morálně.
     Takovéto články, které iracionálně obviňují nebohé uprchlíky, a především muslimy, jsou líhní rasismu, nenávisti a islamofobie, a jejich zveřejnění by se mělo přísně trestat.
     Já mám takové životní motto-samozřejmě budu bojovat za to, aby můj oponent mohl vyjádřit svůj názor- ALE nesmí to být lež.
     A toto lež je, a je obecně známo, kdo má tyto lži na svědomí.
     Ano, je to Rusko a Putin!
     Kdyby stejnou energii, jako autoři lživého článku věnují smyšleným znásilněním věnovali ženám, kterým nějaký boháč před 70 lety sáhl na kozu, mohly by ženy klidněji spát.
     Všechny ženy!!!

 4. vittta

  Blahopřeji všem příznivcům EU.
  Budete pěkně papat rohlíčky, obzvláště dobře vypačené z Kauflandu, ale ne dlouho, i na ty se dostane.
  Snad by zvýšené odvody OSVČ mohly ještě něco zachránit, protože tohle zdražení je ve skutečnosti v praxi třeba reální snížení důchodů.
  A to ještě přijde zdanění starých aut a léků, a hned bude naděje na lepší planetu, protože snížení spotřeby masa o uvedená % sníží celosvětově emise CO 2 o krásných a nadějných cca 0,01%.
  A pak že neexistuje způsob, jak zaplatit zdánlivě nesplatitelné dluhy.
  Prosím fundované politické komentátory, ale o něco usilovněji bojovali proti „40 letům komunismu“, všem lidem dobré vůle se pak bude lépe jíst sojové maso, a to tak dlouho, než se ukáže, kolik CO2 produkuje soja, a cokoliv rostlinného.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hovezi-drazsi-o-117-Kc-veprove-o-90-Kc-kureci-o-42-Kc-V-EU-se-uz-vazne-chysta-zdrazeni-masa-613212

  • embecko

   Elektroauta jsou to same. Komunisti sli na snizenou spotrebu skrze liberalni osvetu (Nesviti nekde zbytecne?), liberalove to resi po komunisticky, centralne rizenou cenovou politikou (A co ty, demokrate, mas na to?).
   To jsou ale paradoxy!

   • vittta

    Jenže komunisti na to šli především totalitně.
    Každý zná počet obětí komunismu, a je jich asi tak…asi tak 1000x víc, jak obětí nacismu!

  • oh

   Čistě náhodou, Redakce EURACTIV.cz reaguje na zavádějící zprávu Parlamentních listů.
   Zdražování masa EU nechystá. To prý si v PL chybně vyložili zprávu serveru EURACTIV.COM o tom, jak „skupina europoslanců z řad zelených a sociálních demokratů podpořila zprávu nizozemské neziskové organizace True Animal Protein Price Coalition (TAPP). Ta navrhuje zavedení vyšších cen pro masné výrobky a organizace ji představila během akce pořádané na půdě Evropského parlamentu dne 6. února.“
   Prostě se není čeho bát, €parlament o ničem takovém nejednal, to jen jedna z mnoha dobrotrusných neziskovek vytváří problém, který by mohla řešit. Tohle je prostě jen naprosto neškodný lobbing a zákulisní protlačování agendy, které nestojí za pozornost. Lidi, NEVŠÍMEJTE SI TOHO! Opakuji, €parlament o ničem takovém nejednal a nejedná!! :-))
   !! ZATÍM !!

   • vittta

    Něco takového jsem čekal.
    Takže je to jasné, k prvnímu zdražení….nebo spíše zdanění masa dojde v r. 2022 a bude zhruba poloviční, než o čem byla řeč.
    Bude to velké vítězství „protievropských“ sil.
    Do dalších 10 let se maso zdaní až dvojnásobně, než bylo „nezávazně“ „neprojednáno“.

 5. embecko

  „Proto si i šéf záchranářské skupiny nebral ohledně studentů žádné servítky. „Byla to čirá stupidita. Je to parta idiotů,“ rozohnil se v rozhovoru pro deník Daily Mail.“
  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/parta-idiotu-zuril-sef-zachranaru-horu-ben-nevis-chteli-zdolat-behem-boure-v-teniskach-40313105?utm_source=www.seznam.cz&SEJFJ4-58C7ZFyfjwqdItpoZh7JSE=denni-tisk
  Podle meho by ho meli zazalovat a zbavit funkce. Ze si nekdo vyjde na hory, v bouri, v teniskach jeste nezadava pravo ho urazet a pusobit mu tak socialni dysforii. Mozna na to prijde jeste pozdeji, az turiste z tech urazek skonci u psychologa. Tohle ne…

 6. Alva

  Zajímalo by ně, jestli finský expert dokáže pochopit ironii, zvláště pak její českou variantu.
  Aby první obětí novodobého inkvizitora nebyl třeba Laďa Větvička.

  A pak mě taky napadá, proč se stíhají jen nenávistná slova a ne přímo nenávistné činy. Činy politiků a státních úředníků, kteří „pozitivní diskriminací“ tu nenávist – pokud přímo nevyvolávají – účinně přiživují i tehdy, kdy je romská menšina evidentně.v neprávu.

  • vittta

   Ano, tady by snad mohla být nějaká nepozornost tvůrců zákona, snad na ní finský exorcista přijde.
   Pokud je jakákoliv nenávist vyvolávána s dobrými úmysly, vinen je vždy běloch.
   Pokud je na místě činu, či někde poblíž přítomen dokonce bílý, heterosexuální muž, není třeba vinu prokazovat, je jasná.
   Rom pak nemůže projevovat nenávist.
   Jsou to dobří lidé, a pokud snad někoho omylem uhodí, nebo okradou, pak je to většinou proto, že to tak na první pohled vypadá.
   Tak třeba někomu vypadne z kapsy peněženka.
   Rom to vidí, a samozřejmě jí jde hned zvednout, aby jí vrátil.
   Jenže díky předsudkům to vypadá, že jí chce ukrást, ba dokonce že si pro ní dejme tomu do té kapsy sáhl.
   Někdy se stane, že člověk, kterému peněženka vypadla je samá modřina,a má vyražené zuby.
   To je proto, že při vracení peněženky zakopl, a upadl na ruku, či nohu romského spoluobčana, a ano, někdy i na nůž.

 7. astraustralia

  Dnesni Evropa a v ni CR
  Novy poradek a ten v ni urcuje opet predevsim Nemecko a aby bylo silnejsi spolcilo se i s Frantiky.
  Jiz dvakrat rozlozili Evropu a nyni po treti jsou opet presvedceni ze jsou tim ukazatelem spravne cesty.
  Nepise se to s radosti ale bohuzel je to tak ze CR ve stredu Evropy je jeji nejblizsi a nejlepsi montovna.
  Take proto ma monter v auto Skoda 3krat mensi plat nez jeho kolega u materske VW.
  A to se ma, nebot v montovne v Asii ma 10krat jinou mzdu. Takovy je dnes svet, tak je nastaven tak to ‚jede“ k radosti
  majitelu a kapitanu prumyslu. Aby to jelo jeste lepe a bez problemu jsou lidem naservirovany k reseni ci presneji k pohadani problemy genderove rovnosti a spravneho poctu sexualni odlisnosti, „lickych“ prav, pomoci potrebnym a trpicim a dalsi nezasadnejsi veci .
  V CR pak nejlepsi vlada ktera pridala i duchodcum, neresi ze z republiky odteka 500milliard ale vylepsuje EET. !!!
  Řemeslník bude vyplňovat 540 kolonek čtvrtletně. Az tak vláda zjednodušila EET:-)
  A stale je co od nevhodnych problemu odklanet a k tem jiste nejzasadnejsim priklanet.
  Novy Ombudsman misto pani Sabatove je takove „zasadni“ thema. Pani Valkovova kdysi vedela o komunistickem prokuratorovi ci s nim spolupracovala?. Nastesti se na to prislo, jeji neschopnost verne slouzit je potvrzena.
  Namestek Krecek si dovolil prilis kdyz rekl ze Romove (drive Cikani) by se meli starat predevsim sami.
  Az to bude vyreseno a Krecek nebude Ombudsmanem bude v CR lepe.
  Na kazdeho vlada mysli.
  Pro obycejnejsi lidi zjednodusuje EET, pro lidi s sirsim prehledem a pohledem informuje ze predseda vlady Babis
  pozval k navsteve ministra zahranici USA Pompea.
  Inteligentni obcan CR ihned vyciti ze bude lepe:-)
  O co jina by byla ci bude politika politiku v CR az to nepovede Babis ale ti co jsou „demokraticka“ oposice dnes?
  A tak stale dal krajinou temnou k lepsim zitrkum……… :-)

  • vittta

   Když bude Křeček zvolen, Milion chvilek půjde do ulic.
   Za mě- jen jděte, mládenci, pohyb je zdravý.
   Jen aby tam také byl někdo jiný.
   Celkem rád bych viděl, jak si vedete.
   Teď už totiž jde o prachy, demosntrace úspěch- vyšší plat z černého fondu.
   Demonstrace neúspěch- nižší plat, či dokonce výměna vedení Milionu chvilek.
   Demonstrace žádná- stabilní platové podmínky, plat je dle mého v řádech statisíců, a to už se vyplatí být aktivní- ale opatrný.
   https://www.forum24.cz/milion-chvilek-jestli-se-krecek-stane-ombudsmanem-pujdeme-do-ulic/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   • embecko

    Vedle na strance lezi dalsi zajimavy clanek:
    https://www.forum24.cz/kontrolorka-si-objednala-slehacku-na-zmrzlinu-aby-zkomplikovala-dph-pokuta-byla-mastna/
    Pamatuji, jak se v 90. letech rikalo, ze zivnostenske vykaznictvi je tak slozite zamerne a to proto, aby se jeho podminky nedaly vzdy uplne splnit. A to proto, aby urady mely cloveka v hrsti, kdyby nahodou chtel zlobit.
    Tohle je ten druhy, verejnosti nedoceneny aspekt DDT. Lide vidi jen hole vykaznictvi, cisla a kolonky, ale ze se za nimi muze skryvat konspirace, to uz neprohlednou. Pro ne je vydirani/ komplot jen okrajovaym jevem a pritom v podnikani jsou vztahy vzdy dulezitejsi, nezli ma dati-dal.

    • vittta

     No jistě, však o to jde.
     Je to stejné, jako radar, měřící rychlost 1 m za cedulí obce.
     Kdo dodržuje předpisy, nemá se čeho bát, píší ti vzorní.
     Zde je to to samé.
     V podstatě se ale jedná v obou případech o provokaci.
     V té hospodě tito provokatéři koupí točené pivo, a to vypijí venku, mimo zahrádku, třeba i jeden metr.
     To zdokumentují, pak zaplatí, a udělí pokutu.
     Výsledek bude, že se leckce zahrádky zruší.
     Zruší se i šlehačka na zmrzlinu, a jiné rizikové služby.
     Máme zde dva příklady přiznivců této buzerace, Tarase a Testa.
     Taras v pohodě prohlásí, že zmrzlinu nežere a pivo v hospodě nepije, takže je mu to na háku, hlavně aby živnostníci více platili.
     Test se bude radovat z každého problému, který podnikatelská kasta (od kadeřnice po nadnárodní trust) bude mít, při čemž problémy bude mít jen skupina kolem kadeřnice.
     To je velice levicové, dupat po slabých, a podporovat silné.
     Zmrzlinu, klidně i se šlehačkou, mají nakonec i v mekáči, a tam si žádný provokatér jít na kontrolu nedovolí.
     Výsledek bude omezení dostupných služeb, omezení konkurence, a zvýhodnění silných, veskrze zahraničních hráčů- při čemž ti slabí jsou hráči vesměs čeští, protože vietnamské mafie si provokace líbit nenechají a jejich služby jsou navíc jaksi všude stejně nudně šablonovité.
     Takže ve svém důsledku je to protinárodní politika.

     • embecko

      „…se bude radovat z každého problému, který podnikatelská kasta (od kadeřnice po nadnárodní trust) bude mít, při čemž problémy bude mít jen skupina kolem kadeřnice.“
      Tohle bylo velmi dobre vysvetleno v tom dokumentu o Brexitu, jak zde odkazala Alva:
      Proc levicovy Brusel kooperuje s korporacemi? Protoze velke firmy regulace a zmatky v zakonech podporuji a vitaji, to je jejich zivna puda. Jde o formu konkurencniho boje, ale velke firmy maji i velka pravni oddeleni, co mohou analyzovat a soudit se cela desetileti, nebot jsou za to placeny. Tady je jejich konkurencni naskok existencni.
      Skripnuti firem skrze zakony a narizeni ma dopad jen na ty male a naopak kolosum prospiva. Ale to je levici uplne jedno, hlavne, ze je prisnost. Ale to uz jsme u stare pisnicky empatickeho levicaka, v dobre vire nevedomky slouziciho asocialnim korporacim.

      • vittta

       Ono levice…já jak to vidím, jde spíše o konkrétně sociálně demokratické čachry.
       ČSSD mi byla od první chvíle doslova odporná, ale bez problémů jsem volil nejméně 3x komunisty.
       Já byl nakloněn levicové myšlence, že levice pomáhá pracujícícm.
       Komouši pomáhali pracujícícm, ať to je, jak to je.
       V tom jejich šlendriánu bylo plno pozitiv, bezplatné zdravotnicví, školství, vzdělávání při práci, školky, veřejná doprava, energie, nájmy…..
       Komunisté byli levice, jak jí vidím, resp. českoslovenští komunisté, jinde to mohlo být jinak.
       ČSSD, a obecně jakékoliv sociální demokracie na pracující serou z vysoka, a pomáhají velkokapitálu, deviantům, a asociálům, serou se do ekologie a do všeho, kde mohou škodit celku.
       A to si všimni, jak nesnášenliví, nebojím se říci extrémně nesnášenliví, jsou příznivci sociální demokracie, naopak příznivci komunistů jsou v podstatě v pohodě, i když teď už nevím, jak ti mladí.
       Ale to bylo jak kdysi na Novinkách, tak u Pana Bavora, tak Tribun, Taras, nesnášenliví, ale i neskutečně naivní, a politicky agresivní, přesvědčeni o vlastní velikosti, to doplněno o malost jejich oponentů.
       Kdo zůstal nějak laděný sociálně demokraticky, z toho se stal EUrofil a negromil a cigošmil, zatímco jakákoliv jiná levice, myslím nyní myšlenková, se postavila ostře proti těmto směrům.
       Já jsem si vzpoměl, svým způsobem pěkně vyprášil sociální demokracii už Heinrich Mann ve svém povedeném románu „Poddaný“, není to přímo o tom, ale je to tam dostatečně hlasitě zmíněno, to podbízení se mocným.
       Však se také sociálních demokratů nikdo ve skutečnosti nikdy nebál, naopak, byli vítanými spojenci každé sviňárny!

 8. Alva

  Geniální výmysl z dílny Žít Brno. Snad se to neuchytí i jinde i když myslím, že se tak v menší (doufejme) míře děje téměř všude.
  https://pravyprostor.cz/socialni-experiment-neomarxistu-z-zit-brno-rozdaji-50-mestskych-bytu-neprizpusobivym-spoluobcanum-nejcasteji-romskym-rodinam/

  Žijete z dávek? Dlužíte městu na nájemném? Pak jste ideální kandidáti na to, abyste dostali nově zařízený byt, za který nemusíte platit. Že je to divné? Ne tak v sociálním experimentu neomarxistů z Žít Brno.
  V Brně vylosovali první (většinou romské rodiny), které dostanou dotované městské byty. Nájemné za ně bude platit stát, starat se o ně budou kurátoři. To povede jen k ještě větší závislosti na státu a dávkách.
  Neomarxisté a sociální inženýři z hnutí Žít Brno pokročili do další fáze svého pochybného sociálního experimentu. Rozdají 50 městských bytů nepřizpůsobivým spoluobčanům, nejčastěji romským rodinám.
  Byty budou vymalované a vybavené kuchyňskou linkou a základním nábytkem. Nájem v nich činí 40 korun za metr čtvereční, což je zhruba poloviční částka, kterou město účtuje běžným nájemníkům svých bytů. Každá rodina dostane i sociálního pracovníka, který ji bude pomáhat. Mezi podmínky pro nájemníky patří totiž také spolupráce s organizací IQ Roma servis.
  Nastěhování početných romských rodin bude navíc pro obyvatele řady domů překvapením. „Rozhodli jsme se, že nebudeme informovat sousedy v bytech, kam rodiny nastěhujeme, abychom ty rodiny nestigmatizovali,“vysvětluje Martin Freund z hnutí Žít Brno.

  Celkově tento experiment přijde daňové poplatníky na 10 milionů korun. Velká část těchto peněz skončí právě v kapse organizace IQ Roma servis.

  • vittta

   Zvolili si je, tak to tak asi voliči chtěli.
   Ostatně, romové jsou lidé, ne opice, a také chtějí hezky bydlet.
   A že se jim nechce pracovat a dětem chodit do školy, no bodejť by ne, když je všichni diskriminují.
   Otázka je, co se stane, když se experiment osvědčí.
   Rozumíte, je to experiment, a ten bude mít nějaké závěry.
   Tedy když se osvědčí, tak se bude aplikovat i jinde?
   Třeba se sousedi, rasisté a xenofobové, oběsí, jejich byty by se mohly rekonstruovat, a postupně by vznikla v každém slušném městě lokalita zvaná „Sluneční město“, kde by bylo všechno zadarmo a všechno by zářilo čistotou a všude láska a pravda.
   To by Okamura se Zemanem čuměli, jak si jsou dobří lidé rovni!

   • vittta

    Všichni máme radost z „tabulkových“ žen v politice.
    Tady ale i Leynová jede poněkud z kopce.
    No, Czexit se tím může reálně přiblížit.
    Dobré je tohle:
    „V roce 2018 albánský premiér Edi Rama řekl, že chce, aby se Kosovo a Albánie spojily do roku 2025, tj. v časovém rámci předpokládaném pro přistoupení k EU,…“
    Jenže Kosovo se nemůže připojit k Albánii, Srbsko dostalo nějaké záruky od vysoce demokratických zemí, co já pamatuji…něco jako ČSR v Mnichově.

     • vittta

      Tady by to chtělo Třešeň.
      Ta by hned věděla, jak by to Karel Čapek viděl dneska, a vyšlo by najevo, že by odsoudil násilí Slobodana Miloševiče, a podpořil spravedlivý boj albánské menšiny, a nebyl by mu cizí ani humánní charakter bombadování.
      Ta hodně věděla, co by ten či onen dělal a myslel si.
      Vona dělá někde v knihovně, nebo co, tak má velikánský přehled.

     • embecko

      Ja bych taky rek, ze nejake zavazky a smlouvy je ale vubec netrapi…jednoduse, v dobe ohrozeni ultrapravici preci kazdy rozumny clovek musi pochopit, ze nejake obsolentni smlouvy z demokratickych duvodu dodrzovat nelze.

 9. vittta

  Nelze se nezmínit o tom, že fašisté dostali dneska efektní lekci.
  Jakkoliv se fašistické bojůvky Milion chvilek nenávisti a Člověk v plísni snažily a nešetřili vyhrůžkami, na pozici ombudsmana byl zvolen pan Stanislav Křeček.
  Osobně mám k panu Křečkovi postoj veskrze neutrální, ale vyhrožování fašounů ho postavilo do úúúplně jiného světla, takže se velice raduji.
  Já si myslím, že Milion chvilek má určitou budoucnost, podobně jako žoldáci ve středověku, by se nechali najímat určitými zájmovými skupinami, a jejich „medvědí službou“ by protlačili ke zvolení „kamkoliv“ nejneuvěřitelnější osobnosti.
  Pokud prohlásím, že si je Babiš nějakým způsobem platí, jsem ironický jen napůl, a kdybych já byl v pozici Babiše, rozhodně bych měl v Milionu chvilek svého člověka, který by dostával velice slušný plat za to, že na mě nesměruje pokud možno co nejdpornější plivance.
  Objektivně- už jsem to psal, no ale snad nebudu tím opakováním moc trapný- se mi zdá, že bez Milionu chvilek by už éra Babiše pomalu končila, a jeho preference by se motaly nad 20%.
  Jen a jen díky otevřeně fašistické a naprosto neuvěřitelně arogantní kampani (oni chtějí jezdit poučovat venkov, no to je vrchol všeho) má Babiš pevnou podporu většiny lidu, a to i těch, kteří ho nevolili, a mají s ním společného zájmově jen málo, (jeho role v odporu proti Bruselu je někdy poněkud sporná) ho chtě- nechtě podporují, jako třeba konkrétně já.
  To je celkem nápad, zorganizovat takovou nátlakovou organizaci, a je ke cti českého národa, že její podpora ve své podstatě nikdy nepřekročila sejšny v Praze.

  • ema

   co chvilky, ale co disidenti… uff taková čára přes rozpočet. I když taknějak myslím, že hlavní důvod je trochu jiný…/klau/

  • embecko

   „Osobně mám k panu Křečkovi postoj veskrze neutrální“
   Ja ho mel neutralni do doby, nez jsem se dovedel, ze Milionari proti nemu hodlaji protestovat, bude-li zvolen. Ted uz ne, ted uz ho mam rad.
   V pripade NGO je otazka, kam az to se svoji moci chteji dotahnout. Abychom nemeli nejaky paralelni NGO- parlament, ktery bude ukolovat vladu. Bohuzel vzhledem k tomu, ze NGO jsou krome jineho formou skryteho reseni nezamestnanosti se domnivam, ze jejich vliv pujde jeste hodne nahoru. Jestlize z nich ziji statisice lidi, tak je nejde jen tak odstrihnout, na to je uz pozde, moc se rozrostly.

 10. astraustralia

  vittta, Vase oblibene BL se snazi ze vsech sil :-(

  Britské listy se stávají smutným etalonem neseriosní a manipulativní journalistiky.
  Bez ohledu na to, že v důsledku válečných akcí všech zúčastněných stran (tedy i Rusů nebo Assada) dochází k tragediím a válečným zločinům, by se obdobně pitomý titulek skvostně vyjímal v Rudém právu před půl stoletím.

  https://blisty.cz/art/98658-v-pondeli-putin-v-syrii-vyvrazdil-tuto-rodinu-opozdili-se-pri-odjezdu.html?fbclid=IwAR3JC57E0BJvzgMRkidxoyMLSNhJihVFqN6UFuyTqYVaQSSbR8-OWXX8CpU

  • vittta

   To je tam co den, že Putin někoho zavraždí, hodně na děti se zaměřuje, školy, školky, nemocnice…
   Celkem nuda, ale opravdu dobrý je dnes Kája Dolejších.
   Ten na svém vlastním příkladu ukazuje, jak je liberální velkohubá levice přímo zděšena zvolením kovaného levičáka Stanislava Křečka.
   V jeho článku se to hemží demagogy, fašisty a nacisty, a neváhal ani odbočit k antisemitismu (kliknout tam na „zde“, ale článek není moc zajímavý a nic vlastně neukazuje) a homobobii.
   To už je lepší článek, ten doporučuji, protože jakási kuřbuřtkláda tam skuhrá né nad tím, že by buzeranti měli nějaké problémy, ale nad tím, že buzeranti (asi) žádné problémy nemají, a tak nechtějí bojovat dál, dle kuřbuřtklády v nikdy nekončícím boji.
   Samotnému aktivistickému buzíkovi sice nikdo ještě nic neudělal, ale jeho máti musela už cosi vyslechnout, a také mu přišli asi 4 dopisy, nebo kolik, jak trpí jiní.
   Dle Káji to ale dokazuje plíživé šíření skryté i neskryté homofobie a antisemitismu, což je opravdu kuriozní, protože pár ironických poznámek k Židům, když si ti, co ty poznámky mají myslí, že jim Žid nerozumí, se nejenom vyrovná vraždění Židů v nejvyspělejších demokraciích, ale nejspíš je i předčí.
   Kája pak jmenuje posměšně občany, které mají politické idoly Zemana a Babiše jako ty, co nějak potřebují vůdce, jako kdyby to byli nějací lokální politici, co chodí heilovat na fotbal, a ne přímo volený prezident republiky a předseda s velkým náskokem zvítězící politické strany, který se logicky a zcela demokraticky (POZOR, ne liberálně-demokraticky) stal premierem.
   Zvolení zkušeného, kovaného levičáka Stanislava Křečka, který dokonce dělal zástupce ombudsmana, je dokonce úplná katastrofa v ochraně lidských práv, což jen ukázalo, že Kája a jemu podobní fašouni vidí v ombudsmanovo ne ochránce dodržování zákona a poslední oporu obyčejných občanů, ale nějakého tribuna teploušů, cigošů, negrů a islamistů, jejichž organizace pobírají od státu tolik peněz, a hospodaří s takovými rozpočty, že by za to mohli hrát nejvyšší fotbalovou ligu!!!
   https://blisty.cz/art/98771-jak-zvolit-doktora-krecka-aneb-konec-ombudsmanu-v-cechach.html

 11. vittta

  Tady se už fašoidní slaboduší duševní kriplové ani nesnaží své kriplovství skrývat.
  Jejich frustrace se zvolení Stanislava Křečka, kterému nadávají do fašistů a počítají, jak dlouho tady ještě v 81 letech může být, nespočívá v tom, že byl zvolen Stanislav Křeček, kterého ani neznají, ale že byl zvolen „někdo“, koho nechtěli.
  Tyto odporné osoby byly a vždy budou, za protektorátu v Kuratoriu, za komunistů v ČSM či SSM na šmírovacích pozicích, a za tohohle systému se z nich stali bojovníci proti fašismu, při čemž fašismus je dokoliv, co nechtějí oni, a jejich metody jsou fašistické přesně do té míry, do jaké se odváží jít.
  Jakmile jednou třeba Babišovi vypálí Čapí hnízno, jak jsem včera také někde četl, tak už se nezastaví před ničím.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Fasoun-Rasista-Milion-chvilek-varoval-pred-Kreckem-Uz-neco-planuje-613429

  • Ondřej

   vypálit čapí hnízdo?‘ Stačí pozvat na tu správnou adresu a za pomocí organizací hlídající transparentnost úřadování governmentu (speciálně čerpání dotací) požadovat účetnictví. Třeba jestli banka Barclay´s pod přísahou řekla, jestli při poskytování úvěru pro Čapí hnizdo, věděla kdo je statutárem. Jestli „šílený“ synáček, anebo Babiš a kdo za úvěr ručí.

   viz – Do Česka míří mise Evropského parlamentu. Kvůli dotacím pro Agrofert – nocvinky.cz

   Ohledně Mináře, ten se dozajista může scházet kde chce a s kým chce, stejně jako vy. Jste zván, přijďte se podívat. Naše společnost byla oslovena jestli by byla schopna vytvořit mobilní aplikaci, která bude sbírat z otevřených zdrojů prohlášení Andreje babiše včetně dtatumu a porovnávat je s těmi pozdějšími, které budou důlazním materiálem o jeho předchozích lžích, protože ty pozdější budou popírat ty jeho dřívější výroky. Resp. komu vadí slovo lež, vždy se dá říci :“že změnil názor“. Taková malá due dilligence. Když dokázali hoši ze spřátelené IT firmy udělat pro stát e-shop za víkend, tohle my pro daňové poplatníky a skutečné potenciální příjemce dotací z EU, dokážeme za den.:-). Křeček je vcelku banální volba ve stínu toho, že ˇČesku (resp. Babišlovi) hrozí vracet kolem 250 mld. V té Barclay´s a Deutsche Bank, kde má úvěry pro svoji německou firmu SKW Stickstoffwerke Piesteritz a budou chrtít znát výsledovku „výnosů a ztrát“. Německo vře proti vzmáhajícímu se fašismu. Klientelismus východních oligarchů nikdy nezažilo, protože protestantská etika v Německu s tímto fenoménem nepracovala. Teď bude muset – a použít nástroje právního státu soudy, i když něco mi říká, že si s ním poradi i navýsost nestátní prostředek „nepřímé“ spravedlnosti – trh.

   • vittta

    To se pletete, že se může scházet s kým chce a kde chce.
    Třeba se nemůže sejít s panem prezidentem, nebo panem Klausem, starším i mladším, a panem Okamurou…
    Protože kdokoliv se s nimi sejde, nebo dokonce baví, vyfotí, či tak něco, je okamžitě ostarkizován a zbaven způsobilosti vykonávat jakoukoliv veřejnou funkci.
    Ty vaše kecy o nějaké eurokomisi jsou sice krásné, ale nijak s tématem nesouvisí, řeč byla o veřeném vyzývání k SVÉVOLNÉMU násilí, takže odkláníte diskurz marně.
    Vy, fašisté máte násilí , a to jak verbální, tak fyzické v „manuálu“ politického boje, takže jsem to jen konstatoval, a nijak mě to nepřekvapuje.
    Že u toho dokážete ještě bojovat s „fašismem“ už je jenom k smíchu, jako mezi námi, pan Křeček může být všelijaký, ale fašista to URČITĚ není, a také to není žádný „hej nebo počkej“, aby si o něj kdejaká jebka otírala svojí nahnědlou držku, nevzpomínám si, že by pan Křeček figuroval v nějaké korupční cause nebo v nějaké významné kurvárně.
    Ale jak jsem nastínil, navrhl ho pan prezident, a to už samo o sobě je zločin, takže to vyvolalo určitý neklid v řadách křiklounů z milionu chvilek nenávisti.
    Kvičet si můžete jak chcete, ale zatím tady ještě platí ČESKÉ zákony, takže nám pořád ještě můžete vylízat tak leda prdel!!!

    • Ondřej

     Jste rozkošný…

     Vy, fašisté máte násilí , a to jak verbální, tak fyzické v „manuálu“ politického boje, takže jsem to jen konstatoval, a nijak mě to nepřekvapuje.
     Kvičet si můžete jak chcete, ale zatím tady ještě platí ČESKÉ zákony, takže nám pořád ještě můžete vylízat tak leda prdel!!! (vita)

     Ne, vy určitě nejste fašista:-) Jen vulgární primitiv. Otázka je, jestli vnitřní sociální vzorce chování anebo nenávistná ideologie jsou více patogenní faktory pro další rozkol vlastní osobnosti.

    • embecko

     „To se pletete, že se může scházet s kým chce a kde chce.“
     To je videt, ze jste jeste ze stare skoly a uvazujete nad tim, jestli „se lze schazet“.
     Dneska uz na vyhazov staci podani ruky po demokraticke volbe, anebo gratulacni tweet, jako se to stalo ted v Durynsku dvema xenofobum, gratulujicicm nove zvolenemu zemskemu premierovi.
     Dneska uz to neni zadna legrace, jen tak s nekym obcovat…v toleranci mensin, nazoru a demokratickych oponentu jsme totiz mnohem dale, nezli pred par lety. Za chvili bude stacit pohled, ci vypis od mobilniho operatora, jestli nejste s nejakym fasistou nahodou na stejnem vysilaci. Kazdy uz ted chape, co je to predsudecna nenavist a pokud se podari prosadit i predsudecny souhlas, bude na svete zas o kousek lepe.

     • embecko

      Zde treba Guardian to vzal za zcela spravny konec:
      „Narychlo postavené čínské nemocnice zejí prázdnotou“
      https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/nemocnych-pribyva-narychlo-postavene-cinske-nemocnice-vsak-zeji-prazdnotou-40313339?utm_source=www.seznam.cz&pCRZ0YOdkTt2CJx-uWgW3W6XIENpC=denni-tisk
      A z toho zcela spravne vyvodil, ze prazdne nemocnice neznamenaji malo nemocnych, ale selhani totalitni byrokracie.
      Jen to chce vyhmatnout tu spravnou myslnekovou polohu a hned je jsne, jak je to doopravdy.

      • vittta

       Guardian je z jiného světa.
       Při čtení článků z tohoto plátku, před kterým je jakýkoliv sluníčkoweb fašistickou stokou, naprosto jasně chápu, proč je Británie tam kde je, a ne tam, kde by mohla být.
       Britský lid, alespoň ten, co z nějakého záhadného důvodu zove se levicovým, je zjevně úplně mimo- ale kdesi napravo to asi o moc lepší nebude.
       Já jsem to už četl, a napadlo mě, jak to vlastně vědí, že zeje prázdnotou?
       A jak vědí, že prázdnotou bude zejt ještě zítra, pozítří, za týden?
       Nemocnice je prostě připravena na případný nápor nemocných, který rozhodně není nemožný, právě naopak.
       A když to dobře dopadne, tak se to zase zbourá, ale lepší je být připraven, a přípravu nepoužít, než se plácat v chytristických kecech jako Guardian, a pak v těžké chvili nechat lidi umírat na ulici a nemít jim dát co nažrat, nebo pro ně nemít ani infuze, nebo jiné potřebné věci.

  • embecko

   Vsechny vyse odkazane autory spojuje to, ze co rikaji, tak nemysli. Jde jen o dotace a granty a proto musi byt radikalnejsi, nezli byli minuly tyden a radikalnejsi, nezli konkurencni prijemce grantu ci dotaci. Novinari nasledne to same- povinne musi sahnout po jeste vice radikalnim nazoru, nezli doposavad. Jednak to maji zazite pod kuzi, druhak jsou presvedceni (a prevedcovani), ze by to jinak nikdo necetl. Tuhle spiralu verbalniho (a po zdeji politickeho) nasili roztaci snaha o udrzeni si dobre placeneho mista.
   Mladsi rocniky pak jen opakuji to, co slysely od starsich a zkusenejsich, kteri jiz dokazi nekde sehnat penize na jejich platy.
   Nebezpeci je v tom, ze slovo se zmenilo ve skutek a z ideje se stal zpusob obzivy. Dlouhodobym opakovanim vznikl zivotni styl, jehoz ohrozeni je take pocitovano existencialne. Proto kdyz slunickar vidi neco hrozneho, zapricineneho jeho aktivitou, pak to popre, prejde a zbagatelizuje jako „neco jineho“. Kurimska kauza nebya ideovym selhanim, ale chybou, vyplyvajici z tezke situace, obtizne k vyreseni.
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/podle-ministerstva-sabatova-v-pripade-anicky-chybovala-40163660
   „Šabatová se hájí tím, že nahlásit případ úřadům jí pripadalo nemorální. „Kdybych někoho, kdo se na mne obrátí s důvěrou a požádá mne o pomoc, udala orgánu, za jehož další počínání bych se nemohla zaručit, považovala bych to za neodpustitelné svinstvo a musela bych se až do konce života stydět. Takto musím sice konstatovat, že jsem se zmýlila, ale že se na sebe mohu podívat do zrcadla,“ řekl Šabatová.“
   Ombudsmanuv pohled do zrcadla zde byl dulezitejsi, nezli prace a zdravi profesniho klienta.

   • vittta

    K tomu, být sluníčkářem, je potřeba určitá amorálnost.
    Šabatová amorální je, a tak se v klidu může podívat do zrcadla.
    Takový Eichmann byl konec- konců také v pohodě, takže to není nic nového.
    Ono je to tak, že dejme tomu vstupem do KSČ za minulého režimu šlo vyřešit určitou část problémů.
    Hned se na člověka jinak koukalo, byl menší problém s bytem apod.
    Nebylo to úplně terno, jak se dnes říká, ale úplně k ničemu to také nebylo.
    A přesto velká většina lidí do KSČ nevstupovala.
    Vstup nenesl žádná rizika, podotýkám, a přeci se lidé do strany nehnali.
    Bylo to považováno za nemorální, byli tady cizí vojáci, a celkově se na komunisty svádělo lecos, za co ani nemohli, takže být v KSČ nebylo lidem bráno jako pozitivní osobnostní rys.
    Mě také nikdo nebrání, začít se na FB angažovat a chránit cigoše a negry a nakonec se někde upíchnout u Zelených a lísat se k EU, ale je to nemorální, a tak bych to nikdy neudělal, a se mnou drtivá většina občanů.
    Ale těch amorálních, a často psychopatických 10% se prostě angažuje, za prachy, je jim jedno, kam to společnost dotáhne, jsou jako „kámen“, hlavně aby se na sebe mohli podívat..do zrcadla.
    Hnus!

  • astraustralia

   Jednim z argumentu je ze nema rad „neziskove“ organisace.

   Nadechněte se. Ještě jednou. Smlouva Člověka v tísni za 13 mega. Konzultace za účelem koordinace… synergie… implementace iniciativy… negace duplicity… diseminace…
   ParlamentníListy.cz nalezly v oficiálních registrech smlouvy mezi Českou rozvojovou agenturou a „českou humanitární, rozvojovou, vzdělávací a lidskoprávní organizací“ Člověk v tísni. Jedná se o projekt, kterým má naše republika prostřednictvím zmíněné agentury pomoci v Moldavsku. Konkrétně se jedná o plánování komunitních služeb pomocí veřejného dialogu a Člověk v tísni za tento dialog obdrží celkem 13 500 000 korun. Na další pozoruhodné detaily se naše redakce zaměřila v uplynulých dnech.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nadechnete-se-Jeste-jednou-Smlouva-Cloveka-v-tisni-za-13-mega-Konzultace-za-ucelem-koordinace-synergie-implementace-iniciativy-negace-duplicity-diseminace-jo-ctete-dobre-613395
   Nejen pan Krecek jako novy Ombudsman, ale vetsina lidi kteri vidi ze „neziskovka“ ziska 13,5 millionu na program „pomoci“
   v Moldavii.
   Mezinarodne uznavani pravnici navrzeni „demokratickou“ oposici by byli k „neziskovkam“ vstricnejsi?
   Hlavni to duvod proc ne Krecka?
   Trochu to v CR pripomina honbu „demokratu“ na presidenta v USA. Stale, nepretrzite a za kazdou cenu.
   Az opet „demokrate“ prohraji volby budou pokracovat v boji ? Za co ? Za navrat casu Kalousovskych?
   Hlas lidu bude ten z Letne? Z Letne budou prichazet pozadavky a rady koho kde ano a koho ne?
   Opravdu je stale lepe?

   • vittta

    Člověk v plísni je klasická, parazitická organizace, za níš nestojí žádné hmatatelné výsledky.
    Vznikla tím, resp. spíše se stala „nadnárodní“, že se vlísávala do správných prdelí, a pak zřejmě i pomocí nějakého nátlaku, kamarádšoftů a dohazovaček začala získávat jak peníze, tak i zakázky.
    Takhle se jako napíše, že Člověk v plísni bude za 13,5 mega vést nějaké dialogy v Moldavsku, ale jen málokdo se zamyslí nad tím, kdo jim ten kšeft vlastně dohodil a za kolik.
    To totiž těžko funguje tak, že nějaký šéf člověka v plísni řekne: mohli bychom vést dialog v Moldavsku, musíme na to sehnat prachy, ale spíše někdo z Moldavska zorganizuje pomocí místních sluníčkářů nějakou akci, a tu pak Člověk v plísni provede, a o prachy se šábnou.

  • vittta

   Drahouš má sám se sebou ještě velké plány.
   Naštěsí dávno nikoho, vyjma jeho dominantní manželky, dávno nezajímá.

  • embecko

   Je, protoze Sanders je jediny, co by mohl Trumpetu, mozna, porazit. Ovsem, paradoxne, vlastni demokraticka administrativa nenavidi Sanderse vice, nezli Trumpetu- viz prve primarky.
   Ale volic, ten se nenecha a bude volit stale dokola- viz Merkelova, v lednu nejoblibenejsi nemecky politik s vice, nezli 40% preferenci.
   Cesky volic nenavidi politicky mainstream, ale alternativu nevoli, protoze „ty nikdo nezna“, tak voli mainstream, ten zna.

  • astraustralia

   Breadline
   Výraz, který se dá doslova přeložit jako fronta na chleba, v USA se ale používá i v obecnějším významu pro frontu na nedostatkové zboží.

   Od 1980 jezdil Trump jr. k dedeckovi do Zlina tehdy Gottwaldova na prazdniny . Narozen1977 takze jiz od 3 let mohl stat na nedostatkove zbozi ve fronte. Nerekl konkretne na jake zbozi ale patrne na banany, mandarinky a dalsi tehdy nedostatkove zbozi, chleba to s velkou pravdepodobnosti nebyl, ale presto byl frontami poucen. Na rozdil od Sanderse.
   Socialistovi Sandersovi nemuze odpustit „socialisticky“ vyrok !
   Trump jr. narážel na Sandersovu levicovou orientaci. Sám ho už několikrát označil za „breadline Bernieho“. Nelichotivou přezdívku si Sanders od Trumpa juniora údajně vysloužil i svým výrokem z roku 1985, kdy řekl, že fronty na jídlo jsou dobrá věc.
   „Je to směšné, někdy američtí novináři mluví o tom, jak je některá země špatná, protože lidé tam musí stát fronty na jídlo. To je dobrá věc. V jiných zemích lidé na jídlo nečekají ve frontách. Bohatí tam jídlo seberou a chudí umřou hlady.“
   Ano jiz od mladi je Sanders velmi kriticky ke kapitalismem rizene spolecnosti !

   Vypada to ze prave v Sandersovi vidi Trump nejvetsi nebezpeci ze strany protikandidata.

   • embecko

    Ovsem oddanost, s jakou slouzi Sanders sve rodne strane je opravdu dojemna. Verejne ho ponizuji, delaji si z nej legraci, manipuluji jeho hlasy a zabranuji mu vubec jit do voleb (lonske prezidentske)….ale soudruh Sanders je kovan a drzi jak lepidlo Drzito!
    Lidsky je to jiste obdivuhodne, politicky se mi to zda kontraproduktivni…zas ten blb levicak Sanders, co by nas chtel nutit stat ve fronte na banany, klidne si do nej kopnete, jeho a jeho soudruhu se to ani nedotkne…

    • astraustralia

     Naposledy se „ukaznene“ vzdal sve kandidatury ve prospech Hillary kdyz mu bylo jasne vysvetleno ze je pro Wallstreet nebezpecny. Predevsim pro mlade lidi a studenty kteri byli jeho volici to tehdy bylo velke zklamani.
     A bude opet. Obvzlast az demokraticka strana zverejni informaci ze Putinovi agenti manipuluji volby ve prospech Sanderse! Kandidata jako agenta cizi nepratelske mocnosti si tentokrate jiste lepe pohlidaji a vcas odhali.

     • vittta

      Podle mě to svědčí hlavně o kvalitě samotné demokratické strany.
      Mají plnou držku socialismu ale nedej bože, aby za ně seděl na významné funkci nějaký socialista.
      Klasická fašistická kamufláž, jako v EU.
      V EU zase musí na klíčových pozicích sedět co největší idioti, pokud možno s IQ tykve a úplně spadlí z měsíce.
      Ti pak mohou bojovat své boje s ultrapravicí a fašismem za demokracii vpřed- aniž by si všimli, že dávno sedí na totalitních kopích.

     • oh

      Sanders nastavuje zrcadlo stranickému establishmentu a ukazuje kým jeho členové jsou – dobře placenými eunuchy na dvoře oligarchie.
      A jen tak náhodou, kromě neočekávaného chaosu při sčítání Iowských demokratických primárek, také „vyšlo najevo, že Buttigieg i Joe Biden mají dárcovské vazby na společnost, která sčítání hlasů zajišťovala.“
      Proto je nepochybně nutné neprodleně „impíčovat“ každého, kdo by se opovážil jen pomyslet na to, že Bidenovic rodinku je možno spojovat s korupcí. :-) Ten Putin si zkrátka nedá pokoj, už zase ovlivňuje v USA prezidentský volby :D

   • ema

    Aha, dík za vysvětlení, což mi ale evokuje hloubku/výši znalostí angličtiny většiny těch co se vytahují jak šufle z kredence že umí anglicky. A je to tak všude. – třeba – funkční-, tedy funkční triko, spoďáry a kde co. Když jsem se zeptala v obchodě – jak vypadá nefunkční triko, tak koukali jak péro z divanu. A přitom je tenhle patvar používaný čím dál víc. ach jo….ti anglisti.

  • embecko

   Tohle je stejne nemozne:
   https://www.hlavnespravy.sk/ministri-obrany-krajin-nato-sa-dohodli-posilneni-misie-iraku-chmelar-odteraz-oficialne-okupanti/2051410
   Pote, co iracky parlament dohlasoval odchod zahranicnich vojaku ze sveho uzemi, se ministri zemi NATO dohodli na posileni vojenskeho kontingentu v Iraku.
   „Chmelár: Odteraz sme oficiálne okupanti“
   Ale zase se budou moci podivat do zrcadla, coz je dulezitejsi, nezli lidska prava a demokraticke hodnoty.

   • oh

    V naší jejich ČT předvedli generálního tajemníka NATO Stoltenberga, jak vykládá: „NATO je v Iráku na pozvání irácké vlády. A v Iráku zůstaneme jen tak dlouho, dokud budeme vítáni.“ :D :D
    Asi mu nikdo neřek, že je tam pozvala vláda, kterou oni sami dosadili k moci a že už je tam ani ta „jejich“ vláda nechce. :D .D :D

    P.S.: Podle agenta Vondry prý ČR fakticky vyhlásila USA válku – tím, že nedáváme 2% HDP na US zbraně a drze si vymýšlíme digitální daň.
    „Místopředseda ODS a exministr obrany Alexandr Vondra řekl, že nedodržení slibu spolu s připravovanou digitální daní je faktickým vyhlášením války Spojeným státům.“

    • vittta

     Ten Vondra se mi nelíbí už delší dobu.
     Ten nemá v hlavě nic jiného, než vojenskou základnu USA, zřejmě od svých 15 lět věku.
     To je také jediné, co říká, když je čas od času slyšet.
     Ten je jak senátor Cato….

     • ema

      No asi nebyl na vojně, tak si to včil/ po sumeťáku vynahrazuje. Na wiki o tom ani zmínka. Oni to souzi asi mc dobře věděli co v něm dříme….je zač

 12. Alva

  Čemu věřit? Teď babo, raď. Během několika hodin dnes dvě zprávy z Číny:

  5.11
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/provincie-chu-pej-hlasi-drasticky-narust-poctu-nakazenych-koronavirem-40313274

  Počet nově nakažených koronavirem Covid-19 v epicentru nákazy provincii Chu-pej dramaticky narostl. Nově infikovaných přibylo skoro o 15 tisíc. Na nákazu zemřelo v této oblasti 242 lidí.

  11.54
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/nemocnych-pribyva-narychlo-postavene-cinske-nemocnice-vsak-zeji-prazdnotou-40313339?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Krátce poté, co vyšel na povrch skutečný rozsah epidemie viru Covid-19 ve městě Wu-chan, čínské sdělovací prostředky oznámily, že nechávají na místě narychlo postavit dvě nemocnice s celkovou kapacitou 1600 lůžek. Během týdne špitály skutečně stály, doteď ale zejí prázdnotou, upozornil britský deník The Guardian.

  A tohle už postrádá veškerou logiku::
  Čtyři týdny po otevření bylo ve větší nemocnici umístěno jen 90 pacientů, přestože její kapacita je 1600 lůžek. A ani druhá nemocnice zatím nezaplnila svých 1000 lůžek. Město Wu-chan přitom mezitím zřizuje nouzové nemocnice ve výstavních prostorách a na sportovištích a lékaři stále některé nemocné odmítají.

  Dovolili by si lékaři byť v „zaostalé“ Číně odmítnout pacienta s nakažlivou nemocí???

 13. vittta

  Tady je třeba vidět, jak aktivismus nevratně poškodil osobnostní rysy.
  Jde o Patočku a nějakou romskou aktivistku Hérákovou, jejíž jméno naznačuje to, co se v článku objevuje.
  Patočka, jenž zřejmě získal dojem, že je povolán samotným Bohem bránit demokracii, chce bránit vlastním tělem panu Křečkovi ve vstupu do úřadu.
  Když demokraticky zvolení zástupci lidu volí blbě, Patočka musí prostě zakročit.
  Héráková zase propadla dojmu, že jakýkoliv Cikán je diskriminován.
  Pokud bych se zeptal proč, vsadím se, že by nedokázala odpovědět, max. by popsala Zvláštní školy, bránění ve vzdělání, bránění v práci, či bránění v bydlení ve slušných lokalitách, protože nic jiného už v mozku prostě nemá.
  A za to „nic“ by byla schopna se bít.
  Samozřejmě, že má v hlavě ještě rozdělení společnosti a další fráze, se kterými ale neumí moc zacházet, ale tím se od jiných aktivistů moc neliší.
  Tady třeba píše:

  „„Zvolení Stanislava Křečka, avizované demonstrace Milionu chvilek pro demokracii a otevřený prostor sociálních sítí donaha odhalují ještě větší společenský problém. Rozdělenou společnost. Zákopy a mantinely, ale i pojmenování, označující ty druhé za pitomce, kterému všichni rozumíme, protože už máme tuhle rozdělenost pohodlně usazenou v kolektivním vědomí. Několik hodin po zvolení nového veřejného ochránce práv si proto zas a znova kladu otázku, kde je prostor pro jednání, pro hledání shody, jak a zda vůbec můžeme najít společný bod, ze kterého můžeme zákopovou válku překonat,“….

  Vidíte tu vrcholnou tupost?
  Rozdělená společnost je jako co?
  Lid zatím nic nenamítá, proti zvolení Stanislava Křečka.
  Ozývají se jen PLACENÍ aktivisté, kteří se- jak píše Sax- předhánějí, kdo bude víc nasraný, a kdo vymyslí větší blábol.
  Jinak to NIKOHO nezajímá, občané, kteří se o politické dění zajímají, berou volbu s určitou zlomyslností, majíc z frustrovaných výlevů velikou radost, protože třeba u Patočky je vidět, že ve skutečnosti není ani tak frustrován zvolením pana Křečka, ale tím, že nevymyslí dost úderný protest, a nebude považován za oporu EUropomatenců.
  Ta Héráková pak píše to, co jí její chabý intelekt dovoluje.
  Fantazíruje nejen o rozdělené společnosti, ale i o tom, jak kdosi (ale rozhodně ne ona a její politické křídlo) označuje druhé za pitomce, a ve své bezbřehé blbosti navrhuje jakousi společenskou dohodu, kde by pomocí jednání byla nalezena shoda, jako by volba pana Křečka byla cosi zásadního v rámci systému, a jako kdyby rozdělený lid už už bral pušky do ruky, což ještě korunuje nevyřčená, ale jediná možnost, jak zabránit „nejhoršímu“.
  Tedy odstoupení pana Křečka a opakování volby, kde by ovšem byli volení jen prověření kandidáti, navržení 19 poslanci, či snad romskými zástupci, protože ombudsman je touho paní zřejmě vnímán především jako ochránce její utiskované menšiny.
  Neuvěřitelné.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Telo-na-telo-Pujdu-si-tam-sednout-nepustim-ho-tam-napsal-aktivista-Dostane-se-pres-neho-Stanislav-Krecek-do-uradu-613460

  • oh

   „Fanatismus spočívá v tom, že člověk zdvojnásobí své úsilí, když zapomněl na svůj cíl.“ (George Santayna)
   Tak si říkám, jestli šéfredaktor Patočka nebude náhodou fanatik.

   • vittta

    A to je velice dobrá hláška.
    Oni fakt nemají tušení, co vlastně chtějí docílit, a své usilí opravdu (minimálně) zdvojnásobili.
    To sedí.

     • vittta

      Z tohoto pohledu to asi vědí, a myslím, že mají i strach, sami ze sebe samozřejmě, ne z nějaké „nedemokratické“ části parlamentum, protože nedemokratická část parlamentu na ně sere, ale jejich vlastní kumpáni je šmírují, co píší, a kde.
      To nejlepší, co je ke svolení pana Křečka ke čtení, zřejmě vyplodil Šafr na neziskovkovém foru 24.
      Dle něho přijala VÝZNAMNÁ ČÁST VEŘEJNOSTI s nejvyšším rozhořčením tuto zprávu. (jak asi byla velká?)
      Pak píše velice rázně:
      „Je to opravdu arogantní výsměch autoritářské garnitury do očí demokraticky orientovaných občanů. Stanislav Křeček je hvězdou dezinformačních webů, relativizuje práva různých menšin a schvaloval střílení do demonstrantů na kyjevském náměstí….“
      Tak vida, demokraticky orientovaní občané to jsou, kdo je ta významná část veřejnosti.
      Dole pak je psáno, že to jsou ti prozápadní.
      Desinformační weby, jejich je pan Křeček hvězdou, neznám, ale asi je zná Šafr, a demokraticky orientovaní občané.
      Práva různých menšin pak není to podstatné v ČR, jakkoliv si to Šafr myslí (nebo to minimálně píše) a ombudsman není v úřadě jen pro ně, a jak to bylo se střílením do demontrantů na Kyjevském náměstí nevím, ale nebyl to on, kdo juchal nad masakrem v Oděse.
      Pak pár blbých keců, a nakonec strhující závěr.
      „Vládní garnitura si hraje s trpělivostí lidí. S jistou dávkou škodolibosti by šlo říct: Jen tak dál. Když bude naše protidemokratická fronta takhle pokračovat, tak přijde doba, kdy demonstrace nebudou mít už jenom ten pokojný až festivalový ráz, ale mohou dostat náboj otevřeného hněvu.

      A nejde vůbec jen o demonstrace. Takový stupeň arogance a cynického přezírání té části veřejnosti, která je obrácena směrem na Západ a k modernímu světu, dále těžce naruší soužití v této zemi. Povede k hlubokému odporu vzdělaných lidí vůči představitelům státu. Už dnes se běžně mladší lidé baví o tom, že v této zahnívající společenské atmosféře, v níž řádí temné síly minulosti, nechtějí žít.“

      Mno…takže vyhrožování, ale demokratické, to jo.
      Manipulace o správné veřejnosti, obrácené na západ, který je manipulativně nazýván moderním světem, pak argument vzdělanými lidmi, neb právě oni to jsou, kdo jsou obrácení na západ, a samozřejmě že ti vzdělaní jsou i mladí, a ti už tady nechtějí žit.
      A proč?
      Protože tady řádí temné síly minulosti- ale gen, Pavel ta temná síla není, naopak, ten se polepšil.
      No žvást non+ultra!!!!!

      https://www.forum24.cz/kreckem-se-vladni-garnitura-vyznamenala-takovou-aroganci-si-verejnost-uz-nenecha-libit/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s